Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 30 příspěveků, 1 jméno: levita.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

27.12.2012 02:04

USA a Rusko by mohly naplnit předpovědi mayského kalendáře

RE: maysky kalendar

levita 94.?.?.?

Záleží, jak se to bere: heliocentrickým pohledem (jakoby ze Slunce) bych připouštěla dělení na vnitřní a vnější planety podle pásu asteroidů, event. podle dělení na pevné a plynné planety. Ale jelikož žijeme na Zemi, upřednostňuji pohled geocentrický a podle něj dělení na vnitřní planety s oběžnou dráhou před Zemí a vnější planety s oběžnou dráhou za námi. Z tohoto pohledu jsou vnitřní planety jenom dvě: Merkur a Venuše a tento pohled je mi bližší a logičtější.
Pan Icke: Nemám problém věřit mu jeho monology, dokonce u sebe mám pocit, že jsem na tom podobně, proto je mi Icke tak blízký. Já už mnoho let hledám souvislosti mezi nahoře-dole podle astrologie a s její pomocí jsem se dopracovala k určité podobě mozaiky, ladící později i s Mayským kalendářem. Pokud takovou mozaiku máte, velmi snadno si do ní nalézáte, dosazujete a hlavně velmi snadno zapamatováváte kamínky, které zapadají. Svoji mozaiku Vám "odmonologuji" třeba o půlnoci, včetně odkazů, které jí potvrdí. Tím chci říct, že to už pak není věc učení, ale jen hledání a dosazování správných informací, které se ukládají zcela automaticky. Icke šel ještě dál, než já měla nastaveno Mayským kalendářem a hlavně Platonským rokem a mojí mozaiku mi zvětšil, chvíli trochu i zblbnul, ale jak hledám dál, tak něco na tom být může... Beru, že někdo veškeré své vidění podá jednodušeji a přesto skvěle, jako ten Švejk, ale i tam bych si dovolila tvrdit, že to nebyly naučené monology, že autor jen vsazoval do mozaiky. Mám pocit, že většina lidí to má naopak: hafo kamínků, ale mozaika žádná, pak z toho je dojem, že informace je nutné se biflovat, jelikož bez řádu a smyslu dělají v paměti jen chaos.

281091

13.01.2013 02:28

Volební divadlo – první kolo

RE: Trapný cirkus

levita 94.?.?.?

Mám stejný názor a nejhorší je, že jakékoliv vysvětlování (osvětlování?) je marnost, marnost, marnost! Ať si národ neztěžuje, má (a bude mít) co si zaslouží! Volila jsem Bobo (po volbách to národu řekla jasně), teď nezbývá, než volit Zemana. A jak říká autor článku - věřit, že v opačném případě se postará příroda. Umělci a studentíci, jejichž rozhled sahá maximálně k tomu, aby drželi hladovku proti komunistům, dokonávají listopad 89. A zbytek národa si myslí, že jde o boj levice - pravice a za humna nevidí...

Malá útěcha je K.H.Borovský z roku 1850:
Mně se, mně se, mně se všecko zdá
Mně se, mně se, mně se,
mně se všecko zdá,
že pan Švarcenberk
o ústavu hrá;
Mně se, mně se, mně se,
mně se všecko zdá,
že o konštituci hrá:
to obležení
nadarmo není,
to se časem svým
v robotu změni!
Mně se, mně se, mně se,
mně se všecko zdá,
že o konštituci hrá!
Škoda je těch časů,
když jsme povstali,
když jsme konstituci
ve snu dostali;
škoda je těch časů,
když jsme povstali,
že jsme my vás neznali:
měli jsme vás znát,
na fůru vás dát,
za hranice vyjet,
tam vás vysypat!
Škoda je těch časů.
když jsme povstali,
že jsme my vás neznali!

Ale to asi měl K.H.Borovský na mysli zcela jiný národ...

282148

18.01.2013 06:04

O Schwarzenbergově prezidentství bylo možná rozhodnuto už v roce 2008

Bohužel, tohle zapadá.

levita 94.?.?.?

Stačí si vybavit večerní duel - zatímco Zeman argumentuje a snaží se, kníže je plný humoru a vše je pro něj jenom show a sranda. V podstatě ani nemá potřebu se k čemukoliv extra vyjadřovat (upřednostňuje stručné odpovědi ...), zato k euru, fondu ESM a Benešovým dekretům se vyjadřuje velmi zřetelně ("slyšte, jak plním zadání"). Kdyby skutečně šlo o boj v předvolební debatě, normální snad je odpovědi na tato témata zvážit, snad i kamuflovat, ale zde jen suverenita a srandičky ("mám radost z každého, kdo se raduje z mého úspěchu" - odpověď na Zemanovy otázky ohledně Němců). Bohužel tohle ale vypadá, že snahy něco lidem osvětlovat a ovlivnit výběr kandidáta, jsou marné... A to přesto, že i Fischer pochopil, že jen sehrál roli průzkumníka a nastrčené loutky a Kchárla kritizuje.

282656

21.01.2013 02:53

Pavouk

Nějak mě už dlouho pronásleduje názor,

levita 94.?.?.?

že od hmyzu bychom se měli učit. Já mám v bytě dva pavoučky, jednou jsem jednoho shodila ze zdi a dala za okno, že venku mu bude lépe, ale on se nějakým zázrakem vrátil (no, bojovník to je) a od té doby to neřeším. V úctě mám obzvláště společenství mravenců a včel - tam to funguje tak, jak já si to představuji jako jedinou cestu pro lidstvo: každý podle svých schopností a každý v zájmu celku. Vím, že to zní příliš komunisticky, ale to je omyl: u mravenců či včel nevidím žádnou totalitní moc, ale jen přirozenou úctu a respekt jak navzájem mezi sebou, tak vůči základní podmínce existence - přírodě. A to mi velmi ladí s mým nejoblíbenějším moudrým - Konfuciem. Na jiné diskusi je příspěvek o včelách a je natolik k přečtení a k zamyšlení, že si jej dovolím k tématu vložit a posuďte sami:

"Co právě teď dělají včely
silný kuřák 19.1.2013
Odpověď je jednoduchá: topí. Takže nemastí karty, jak je tu někdo podezíral, ani nepořádají nekonečnou řadu mejdanů, dokonce se ani nevzdělávají, ale topí. Když začne na podzim venkovní teplota klesat, stahuje se včelstvo stále více do jakéhosi chomáče ve tvaru šiškoidu. Čím je venkovní teplota nižší, tím je chumáč pevnější. Uprostřed včel je matka, která je pro včelstvo tím nejdůležitějším. Pokud by v období vrcholící zimy včely přišly o matku, je to rozsudek smrti pro všechny, protože v zimě matku včely nahradit neumí. Ovšem včely neumí vytvářet teplo svým organismem jako teplokrevní živočichové ani nemohou přihodit polínko do krbu, nýbrž se zahřejí pouze prací. Problém je, že zrovna není do čeho píchnout, ale hlavně - včela, která opustí ten chumáč, během několika vteřin ztuhne, spadne na dno a zemře. Tedy ta zahřívací činnost musí fungovat jenom v rámci toho chumáče. Mají to holky vyřešeno tak, že rozvibrují hrudní svaly, které normálně používají k pohonu křídel a celou zimu s nimi chvějí. Tím vzniká teplo, které zhruba od listopadu do ledna dosahuje asi 10°C, což je dostačující pro přežití. Ovšem zhruba v lednu matka naklade první vajíčka a larvičky potřebují 37°C. Tak včely holt musí přitopit. Když si představíte, že několik centimetrů od toho chumáče je teplota třeba -20°C, tak tihle tvorečkové musí překonat teplotní rozdíl 57°C, což je teplota docela horké vody. Tím je vysvětlena i schopnost japonských včel, které se sršňům brání tak, že ho obklopí a "uvaří".

Každého teď jistě napadne, že včelám uvnitř chomáče je hej, ale co ty chudinky na povrchu? To je vyřešeno tak, že včelky s povrchu se pomalu "zavrtávají" do středu chomáče, a ty ze středu chomáče jsou vytlačovány k povrchu a pak se zase derou dovnitř, aby se zahřály a tak to jde celou zimu. Tím bychom měli vyřešen první základní problém ze tří, a tím je teplo.

Fyziologové mezi námi se nyní zamyslí, kde včely vezmou po celou dobu ene...

Automaticky kráceno

282914

21.01.2013 02:54

Pavouk

RE: Nějak mě už dlouho pronásleduje názor,

levita 94.?.?.?

(dokončení)
Fyziologové mezi námi se nyní zamyslí, kde včely vezmou po celou dobu energii k tomu, aby několik měsíců vytvářely oněch 37°C tepla. Tak právě k tomu slouží onen vysoce energeticky hodnotný med. Včelstvo spotřebuje za zimu asi 12 kg zásob. Pokud je nemá, umře hlady. Hamižný včelař jim ovšem vymění většinu medu za cukr. Princip je stejný jako u medu, ovšem je podmínka, že včely musí dostat cukerný roztok ještě v létě, aby měly čas přeměnit sacharózu z cukru na jednoduché cukry a k tomu potřebují létat, aby enzymy správně fungovaly. Pokud byste včelám dali cukrový roztok třeba v lednu, je jim k ničemu, protože v tom stavu je nenasytí. Proto dobrý včelař má včely nakrmené zhruba do 10. září. A celý ten chumáč včel v zimě pomalilinku postupuje po plástech a spotřebovává zásoby z léta. Díky tomu kolotání, kde včelky lezou dovnitř chumáče a zase ven, tak se vždy čas od času každá ocitne u zásob, cucne si a může dál vibrovat. Jenže nastává zásadní problém číslo dvě: včelky sice baští, ale nemohou celou zimu na záchod. Já osobně, když se celou zimu cpu klobásami a uzeným, abych přežil, si to představit nedokážu. Příroda to vyřešila geniálně a řekla:"Když nemůžete přes zimu na záchod, tak prostě nepůjdete." A vymyslela včelám výkalový váček, do něhož jsou celou zimu ukládány nestrávené zbytky potravy a tento váček je vyprázdněn při prvním jarním proletu, což působí mimořádné nadšení hospodyněk, které vyvědily na sluníčko prádlo a potěší rovněž majitele naleštěných aut v blízkosti úlů. K tomu, aby včely nemusely na zádech tahat výkalový váček jako batoh, pomáhá to, že cukerné roztoky či med jsou stráveny prakticky beze zbytku. Těžký problém nastává ve chvíli pozdní medovicové snůšky, kdy včely kašlou na cukr od včelaře a tahají do úlu med z lesa. Tento med obsahuje další látky, které včely nestráví, načež dojde k přeplnění onoho váčku, včely začnou kálet v úlu, dostanou úplavici a umřou. Jediná záchrana pro ně je, když v roce s pozdní medovicovou snůškou mohou v lednu nebo únoru provést prolet a vyprázdnit se, což obnáší venkovní teplotu nad 10°C. Tím bychom teď znali řešení druhého velkého problému a pustíme se do problému třetího, o němž ovšem nevíme nic.

Po skončení snůšky v létě přestává matka klást, až zhruba na přelomu září a října přestane klást vajíčka úplně a pomalinku zase začne až v lednu. Jenže my jsme si už dříve řekli, že dělnice žije zhruba 4-6 týdnů. Bylo by tedy logické (jak je logika ošidná), že v listopadu už je úl prázdný, protože včelky vymřely. Včelky to vyřešily geniálně: prostě včely, které se líhnou od srpna, jsou dlouhověké a dožívají se i více než půl roku. To je pecka, co? Jsou ze stejných rodičů, jsou ze stejných vajíček, jsou ošetřovány a krmeny stejně a najednou tohle. To je ja...

Automaticky kráceno

282915

21.01.2013 03:00

Pavouk

RE: Nějak mě už dlouho pronásleduje názor,

levita 94.?.?.?

(dokončení 2 -závěr)
To je jako kdyby u lidí ti, kteří se narodí ve znamení Panny a Vah žili 400 let, zatímco my ostatní bychom se dožívali normálního věku. Je jisté, že stejné ty včely být nemohou, ale nikdo netuší, proč to tak je. A tady vidím velkou příležitost pro diskutery.eu. Je mezi námi několik lidí, kteří všechno ví a všude byli, tak věřím, že kdyby tomu věnovali dvě tři odpoledne, tak na to kápnou, a nejen, že udělají první krůček k poznání elixíru mládí, ale asi ani Nobelova cena by je neminula...

Tak. Teď víme, co včelky dneska dělají a příště si povíme, proč se včely nehádají, kdo má být královnou..."

PS: Omluva, jestli je to příliš dlouhý příspěvek, ale neuměla jsem ho zkrátit.

282916

22.01.2013 03:33

Věra Čáslavská píše Karlu Schwarzenbergu

V čem jsme to 23 let žili?

levita 94.?.?.?

Celé volby jsou podle mě jen fraška a zvítězí Schwarzenberg, o čemž bylo dávno rozhodnuto. Ale co se kolem nich děje - no, díky za to, jelikož člověk by ani netušil, v čem to žijeme! A díky za to, že kníže už jednak je senilní, jinak by se nemohlo stát, aby u tématu Benešových dekretů natolik ztratil kontrolku, že dnes se všichni z jeho tábora snaží seč mohou, aby situaci zachránili a tím se pěkně vybarvují. Mimochodem - všimli jste si také, jak Schwarzenberg plnil roli pankáčového šaška s kecy o chlastu a sexu a byl samá srandička a pohoda a nějaké nasazení či snahu, aby získal hlasy, by u něj jeden marně hledal? Ale jak došlo na Benešovy dekrety, to kontrolku ztratil a spontánně jakoby podal hlášení (nikoliv českým občanům): "úkol plním". Teď ten průšvih všichni kolem něj žehlí. Žasla jsem nad článkem v bakalovsko-knížecím Respektu, kde je čt obviňována, že dekrety vytáhla úmyslně na podporu Zemana: http://respekt.ihned.cz/audit-jana-machacka/c1-59163350-kde-se-vzaly-v-kampani-dekrety , tak to vypadá, že už se v jeho táboru žerou i mezi sebou, nebo snad není zřejmé, že čt je na straně Schwarzenberga? Žasnu nad honbou na Dejdara. Nad Horáčkem a dalšími, kteří nevědí, co by vytáhli (na svém fb Horáček vyrukoval s dotazem, jestli Zemanová umí česky...). A zde žasnu i nad tou Čáslavskou. Nebudu soudit, jestli je pravda vše o pomoci knížete tak, jak je to popsáno, nedovolila bych si to ani popírat a jestli to tak je, klobouk dolů. Ale v kontextu všeho dalšího kolem knížete - jeho osobních zájmů a celého manipulativního konání jeho tábora - nemohu jinak, než že to neberu! Dokonce bych si dovolila dotaz: kdo to (jistě se souhlasem Čáslavské) napsal a dal ke zveřejnění právě teď? Na mě je to příliš manipulativní a průsvitné jak papír. (A to zdůrazńuji, že Zeman není můj kandidát, je to pro mě jen menší zlo).

283071

25.01.2013 03:45

Boj o hrad je psychologicko-manipulativní souboj o voliče řízený televizními moderátory

A největší humus vidím v tom,

levita 94.?.?.?

že mediální kampaň v knížecích službách vsadila (a on na to ještě humusáčtěji přistoupil) na blbé. Ať mi studenti prominou, ale z podstaty jejich věku nemají ani páru o co ve volbě jde a jaký to bude mít dopad na jejich životy. Já být dnes studentka, nejspíše také budu chtít být cool a budu chodit s plackou pankáče. Jenže pohledem ze svého věku (studentka jsem byla dávno tomu) říkám, že zmanipulovat ve prospěch svých (a jiných) zájmů zrovna ty, kteří houby vědí, znají a houby přemýšlejí a udělat tak s vědomím, že jednou mě za to nejspíš budou nenávidět, tak na to musí být jó žaludek! Stačilo slyšet knížete na Radiožurnálu: "chlastám, chlastám všechno, nejraději pívo... Kvůli té kampani už žiju jako mnich, sex mi chybí každý den..." U omladiny tím kníže sbírá body a v jeho věku mu na to jeho svědomí ani nemrkne...! Je to vrcholná manipulace, zneužití důvěry a z toho je mi nejvíc zle! Že se do toho vložili i moderátoři, to už no comment. Čisté svědomí - nejtvrdší měna, zde se na to ale očividně nehraje. Dělal to už Havel, teď si s národem co chce dělá jeho pokračovatel a rovněž naprosto vědomě! Čert nám byl dlužen přímou volbu, určitě alespoň do té doby, než by se hlasování nějak eliminovalo - např. než by byl zaveden tzv. moudrý hlas, čítající hodnotu 10ti hlasů. To by se snad našlo dost lidí, kteří by na tu manipulaci neskočili a blbost, resp. naivitu studentů a pankáčů a áno, i umělců, přehlasovali. Čímž by je i ochránili...

283427

27.01.2013 00:42

Tak tedy Zeman

RE: další konspirace která vám nevyšla

levita 94.?.?.?

Všechno, úplně všechno je samozřejmě konspirace! Až na to, že se to denně děje - nejspíše pomaleji a obtížněji, než by si panstvo přálo a jistě i díky stále větší informovanosti lidí (k uvedeným médiím, které na tom mají zásluhu a kam řadím i Zvědavce, bych přidala ještě Vlastní hlavou).

Naše volby: Ten nehorázný tlak na vítězství KS, tak to jsem ani náhodou nevěřila, že to nevyhraje! Stálo to miliony a kdo to asi tak platil - tajemno. S Janečkem je to jen přátelství... A kdo platí Janečkovu TI? No comment. Snaha byla maximální a ono by to asi i klaplo, ale kníže to prostě podělal, no, jednak už je senilní. V duelech vždycky srandičky a dohromady žádná řeč,žádná snaha!, ale když padlo téma B.dekrety, tak naprosto vypadl z role, zapomněl, že je v duelu a místo toho podal hlášení: úkol plním. Aspoň mě to tak přišlo. Druhý den vysvětloval on i jeho tým, ale už marnost... To už média neuhrála ani na výsledek těsně, těsně! Ale jak prohlásil - prohráli jsme jen bitvu. Ve vládě bude ještě dva roky a prezident až takové pravomoci nemá, ostatně proti euru Zeman není,takže to je v suchu... A hlavně je od prosince schválená bankovní unie, Nečas se nakonec nechal dotlačit, napůl už je vlastně hotovo.

Válka Izrael-Írán: v povolební řeči Ntnjhu okamžitě prohlásil, že prvořadým úkolem je zabránit Íránu ve výrobě jaderných zbraní,jak jinak... Obama se zřejmě do války hrnout nechce a na post šéfa Pentagonu navrhuje protiizraelského Hagela a stačí sledovat ten humbuk, co se kvůli tomu děje jak v Izraeli, tak v Americe. 31. leden je velmi očekáván a jestli Chuck Hagel projde, tak nevím, jestli to nebude na obavy o Obamu. No, nevím, co si o tom myslet
dávám na Literárky, Spenserové věřím:
http://www.literarky.cz/politika/svet/12832-stane-se-efem-diplomacie-usa-qrebelq-chuck-hagel
a velmi to souvisí i s tímto, včetně všech odkazů:
http://www.vlastnihlavou.cz/rok-2013-spojene-staty-tlacene-do-izolace/
Tady Zeman rovněž není až tak nevhodný kandidát aby byl důvod k nějaké nespokojenosti, takže i zde dobré, bohužel...

V neposlední řadě:
Ještě v nenápadných "maličkostech" se naplňování "konspiračních" plánů plánů potvrzuje. Např. tím, že od 1. ledna v Česku platí nový zákon ohledně dětských domovů, pěstounství a o nových pravomocech sociálních pracovníků, něco o tom zde: http://www.diskuteri.eu/tema/4312
A zatímco my máme zákon podle diktátu EU, Rusko čerstvě zakázalo adopce dětí do Ameriky. A dnes je Rusko navíc Amerikou kritizováno, že odmítá propagaci homosexuality...
A takových "maličkostí" by se našlo víc.
Ale všechno jsou to jenom konspirace.....

Volby vyšly, tak všechno jsou nesmysly a o Zvědavce si ani kolo neopřete? Jděte si honit ego jinam a žijte si blaze s mainstreemem. A hlavně - mluvte, až budete mít co říct!

283654

27.01.2013 00:49

Tak tedy Zeman

RE: další konspirace která vám nevyšla

levita 94.?.?.?

Reakci na vás jsem omylem vložila jinam: Reakce na 283603 v 0.42 patří vám.

283655

27.01.2013 00:58

Tak tedy Zeman

RE: další konspirace která vám nevyšla

levita 94.?.?.?

Patří pro pm 90!

283656

29.01.2013 04:55

¡No pasarán!

Já mám dnes problém

levita 94.?.?.?

Sdílím stejné nadšení, jako autor článku - ani já jsem nevěřila, že to takto dopadne. A pro mě není vítězem Zeman (můj kandidát to nikdy nebyl), pro mě je vítězem český národ a zjištění, že demokracie přece jenom neumřela. I já se raduji, že havlisté utřeli a jsem přesvědčená, že internet v tom sehrál velikou roli (opomenu-li média, jejichž tlak ve prospěch KS nakonec přinesl body Zemanovi).
Špatně se mi ale dívá, jak "vyznavači" demokracie a oslavovatelé pravdoláskaře, který nám "vybojoval" "svobodu" slova a rozhodování, předvádějí peticemi atd., že to nevzdávají. Nějaká organizace už podává na volby stížnost k soudu a o tom, že naše média citují ze zahraničí, obzvláště z Rakouska a Německa jen to, co dehonestuje Zemana, ani nemluvě. Tak si říkám - ještě mají lhůtu volby napadnout a zdá se, že se nezastaví před ničím, no uvidíme.
Ale můj problém dnes, ten se týká internetu, který je úžasnou věcí a jak už tu někdo napsal, budou ho oklešťovat ze všech stran. Nechci být paranoidní a moc by mě zajímal názor druhých, jestli to může mít souvislost: Shlédla jsem na YT čerstvé video (byla jsem třetí v pořadí) a dala jsem na něj do jiné diskuse odkaz - a tím jsem na netu skončila. Okamžitě mi spadlo připojení k wifi a "řešení potíží" pořád hlásilo : "DNS neodpovídá". Našla jsem před hodinou návod (přes simku), jak a co s tím a podařilo se, ale pocit ve mě zůstal velmi divný... Obzláště, když se podíváte, čeho se video týkalo, jenže odkaz už dám raději jenom tento:
http://www.vlastnihlavou.cz/hackeri-pronikli-na-stranky-vlady-usa/
A nejde mi nijak extra o strach, ale mnoho záložního připojení nemám a ono sedět u mrtvého displaye je docela bezmoc! Ale třeba to byla jenom náhoda a i příští volby ještě nebudou v hotové totalitě.

283882

30.01.2013 01:35

¡No pasarán!

RE: Já mám dnes problém

levita 94.?.?.?

Moc děkuji všem, kteří mi k netu odpověděli ve smyslu, že nejsem paranoik (na jiné diskusi jsem tak dopadla - no, co se divit, je to diskuse, kde se tlachá o věcech, o jakých tlachat je "správné" a mediálně podané tak, že to funguje, tudíž tam podobná zkušenost nehrozí).
Shodou okolností jsem dnes narazila i na tento odkaz:
https://docs.google.com/file/d/0B1lmMjJ4Fl45MUxyOWRCV3pUN0U/edit
tak ho vkládám i pro ostatní.
A ještě k té naši volbě: ta zoufalá křeč, s jakou se přes Kalouska tlačí na fond ESM a fiskální pakt, jen potvrzuje, o co KS v prvé řadě šlo (a jak moc hájil zájmy Česka). Ono by se zdálo, že Zeman to také jistí, ale dle mého, rozhodující sdělení, které po prohraných volbách způsobilo paniku, přišlo v 69.minutě zde:
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10483849868-prezidentsky-duel/213411033170117/
Co nevyšlo přímo, to se řeší naokolo a lokaj Kalousek opět "loajálně" nastoupil. Zdá se, že obava ze Zemana graduje natolik, že je snaha splnit úkol přes duo Nečas-Klaus, a ať třeba padne vláda -každý pokus dobrý! Zeman - uvidíme, zatím kus skeptimismu pořád je. Ale s ohledem na křeč protistrany ho ubývá...

283971

06.02.2013 15:53

Spletl se Stwora?

Ve stejném duchu

levita 94.?.?.?

jsem psala článek do jiné diskuse i já, úmyslně jsem ho odlehčeně nazvala jako konspirační pohled:
http://www.diskuteri.eu/clanek/volby-vsechno-uz-tu-bylo-tak-jeste-trocha-konspirace-590-nqb
a i já jsem byla velmi, velmi překvapena, že to "neklaplo".
Nakolik moc v této volbě šlo o zahraniční zájmy (a jejich mediální tlak) se potvrdilo, když hned za dva dny po prohře přišla TOP 09 s fiskálním paktem (a národ skočil na to, že jde o zájem TOP 09!). Neboli - co nepůjde zařídit přímo podpisem, to se tlačí pro jistotu už teď. Z čehož mi plyne, že Zeman, ač je pro přijetí eura, není pro fiskální pakt takovou loutkou, jak se to mohlo jevit (což ale dost dobře nechápu, jak chce přijmout jedno a vyloučit druhé, když euro=fiskální pakt). Ale očividně se dnes dává nůž na krk Nečasovi, aby snad přemluvil k podpisu Klause...?
A další věc: i já moc pozoruji ty stížnosti na průběh voleb, opět se přidala i Čáslavská,a i já tedy ještě zcela klidná vůbec nejsem.... Oni se snad nebudou štítit ničeho a že to nevzdali, je očividné. No, uvidíme. Já to vidím stejně, jako pan Stwora.

284379

http://www.vlastnihlavou.cz/chysta-se-prvni-soudni-proces-proti-bbc-s-dukazy-o-pravde-11-zari-plus-videa/

V podstatě se v článku píše totéž, je tam ale několik videí - jednak o termitu, ale pro mě bylo zajímavé i zjištění, že mladší bratr Bushe měl na starosti bezpečnost WTC, že před akcí týden nešel proud, dokonce že budovy byly ve stavu, jaký přímo volal po jejich zlikvidování. Někteří možná tyto informace znají, já jsem o nich slyšela poprvé.

Na ten soud jsem velmi zvědavá, ale nedělám si naděje. Tak či tak - každá iniciativa je dobrá. Už jenom proto, že nevěřící v oficiální verzi jsou pořád za blázny...

285265

Já mám analogie ráda a mám podobnou, ale trochu jinak:

30. léta
Amerika + Wall Street (židovstvo) = Německo, Hitler, Mussolini
Zapálení Reichstagu = spuštění akce Hitler

Dnes
Amerika +Izrael = EU s Německem v čele a rozjeté multikulti
Odstřel WTC = spuštění akce NATO (Amerika, Izrael, EU) versus Východ (islám)

Podstata tehdy jako dnes stejná:
banky,krize,nezaměstnanost = boj o zdroje a moc nad nimi

Ale mám ještě jednu analogii:
Republika rozkradená senátory, dluhy, k tomu sucho a neúroda, nespokojenost lidu, občanská válka a k tomu davy "nekulturního a barbarského plebsu", který bezmezně věří v "nějakého" Ježíše. Vše v rozkladu i zapálil Nero Řím a svedl to na ten plebs, ale nijak už to Říši nezachránilo a Všechny cesty vedou do Říma stále více přestávalo platit až přestalo platit zcela.
I dnešní "Řím", do kterého rovněž vedou všechny cesty, už hořel. A i tady se to svedlo na "barbarský plebs"...
A tuto analogii mám nad všemi ostatními - každý chvilku tahá pilku a hegemon světa se nezvratně stěhuje na Východ, požár novodobého "Říma" to nezachrání.

285267

26.02.2013 20:11

Dôkazový materiál organizácie Architekti a inžinieri za pravdu o 11. septembri bude 25. februára 2013 predložený súdu

RE: Analogie - aneb 2x Řím - ten tehdejší a dnešní

levita 94.?.?.?

Už jsem tady kdysi psala, z čeho vycházím a ano, jsem si hodně jistá. Neříkám, že 100%, ale určitě hodně. Tento Řím bude ovšem mnohem horší, jelikož souvisí s Mayským kalendářem...

285475

16.03.2013 04:01

Papež Washingtonu?

Assisi. František z Assisi...

levita 94.?.?.?

Od zvolení papeže uběhlo už pár dní a ať se dívám, jak se dívám, na všech stránkách postrádám hledání, proč nový papež přijal jméno František, resp. proč jeho vzorem je František z Assisi. Osobně si myslím, že František z Assisi se musí v hrobě obracet a tento text i s odkazem v závěru:
"Plán „Assisi“ z roku 1920
Skandální svatokrádežné náboženské shromáždění v Assisi r. 1986, organizované
a financované světovou superlóží B’nai B’rith a konané pod předsednictvím
Jana Pavla II., pobouřilo naše kruhy. Věděli jste však, že plán tohoto shromáždění
byl již předznamenán v knize vydané r. 1920, jejíž obsah v souhrnu zněl: „Hodina
tvůrčího Izraele nastala“?
Ve dvacátých letech vyšla skutečně podivná kniha s tajemným titulem „Paříž –
hlavní město náboženství aneb Poslání Izraele“.2 Její autor Jean Izoulet zastával
významné postavení, protože byl profesorem společenské filosofie na Collège de
France. Navrhl podrobný plán zřízení jediné světové vlády. Čteme-li dnes jeho více
1 Sous la Banniere č. 19 (září/říjen 1988). „Plán ‚Assisi’ z roku 1920“ – popis 69 let starého díla,
které předznamenává plán na soustředění všech náboženství v jediném židovském synkretismu.
Assisi, financované řádem B’nai B’rith, bylo předjímáno již před 80 lety a přesně po 66 letech (!)
uskutečněno jako modlitební den „světových náboženství“ za mír 27. října 1986 v Assisi!
2 Paris capitale des religions ou la mission d’Israel, vyd. Albin Michel, Paříž 1936; dále je citováno
z nového vydání.
2
než půl století staré představy, oněmíme nevěřícným úžasem: Mnohá z tam doporučovaných
opatření byla již užita nebo jsou v naší době právě realizována, a to na
celosvětové úrovni! Sylvia Lévi, prezident Alliance Israëlite Universelle, povzbuzoval
v dopise autora takto: „Jak rád bych si s Vám promluvil o otázkách, probíraných
ve Vaší knize! Jsou totiž jádrem mých vlastních tužeb“ (str. 5). – Zmíněné dílo
si tedy jistě zaslouží naší pozornosti!
Všude ve světě je mír ohrožován domácími i zahraničními válkami, třídním bojem,
rasovými konflikty i revolucemi. V zájmu dodání trvalé svornosti rozdělenému
a rozervanému lidstvu Jean Izoulet důtklivě přísahá na vytvoření jednoty lidského
pokolení. Nastolení čistě politické a hospodářské světové jednoty by zde
ovšem nestačilo. Je nevyhnutelné duchovní a náboženské sjednocení v planetárním
rozměru, aby byl kosmopolitismus postaven na pevné základy, protože bez duchovní
soudržnosti by materiální jednota byla velice křehká. Náš autor si našel originální
postup k převedení světového názoru a náboženství na společného jmenovatele.
Jak hned uvidíme, jeho řešení nechybí určitá lákavost - pokračování

286424

16.03.2013 04:06

Papež Washingtonu?

RE: Assisi. František z Assisi...

levita 94.?.?.?

„Když Izrael usiluje o světovládu, je to jeho dobré právo“
Izoulet apeluje na židovský národ za uskutečnění nového světového řádu – odtud
titul jeho knihy „Paříž – hlavní město náboženství aneb Poslání Izraele“. Je
nezbytné vytvořit spojení mezi lidmi prostřednictvím mezinárodního obchodu a
vysokých financí. Co je to za národ, rozšířený po celém povrchu planety a pletichářsky
obchodující s anonymními penězi? „Nejsou to žádná útlocitní snílkové,
nýbrž tvrdí dobyvatelé už nejen pouhé Ameriky, ale i celé zeměkoule“ (str. 255). Na
rozdíl od běžných představ se Izoulet pasuje na obhájce izraelitských bankéřů, protože
podle něj „pracují na položení základů nového světa! ... Aby planetu vybrakovali,
říkáte? Budiž, ale pokud ano, tak pro nás“ (tamtéž). Z dlouhodobého pohledu
bude jejich činnost humánní, protože bude mít za následek „organizaci metodického
a systematického zužitkování planety“ (tamtéž) prostřednictvím kreditů, akciových
společností a mobilizace kapitálu.
Přesto však jediným cílem Židů nesmí být „vybrakování planety“, protože takový
postoj by posílil antisemitismus a zvýšil napětí mezi národy. „Žádný jiný národ
není tak způsobilý jako Izrael dát své hospodářství do služeb mystiky a svůj obchod
zapřáhnout do služeb mesianismu! ... Dnes jako i v dávných časech jsou v Izraeli
dva – konstruktivní Izrael a destruktivní Izrael“ (str. 262). „Když Izrael usiluje
o světovládu, je to jeho dobré právo. Avšak jsou zde dva způsoby, jak dosáhnout
nadvlády: buď 1) jako citlivý dirigent posvátného chóru otčin, nebo 2) jako pochmurný
žalářník beztvarého a bezejmenného lidstva, skomírajícího v bídě a porobě“
(str. 73). - pokračováníAutor sám je dostatečně bystrý, aby rozpoznal sklony Židů k zničení a zotročení
ostatních národů, ale rozhodl se být optimistický a apelovat na ušlechtilé city této
rasy. Chce, aby se „konstruktivní Izrael“ stal tmelem ostatních národů a jejich
zbožňovaným vůdcem. Židovský světový názor a náboženství mají být majákem,
ukazujícím cestu lidstvu...
3
Jeruzalémská univerzita, maják lidstva
Židovské útočné tažení proti křesťanským národům probíhá ve dvou rovinách,
materiální a duchovní. „Proti kříži a meči se pozdvihly idea a zlato. Odtud pak útoky
filozofické ideje, vědecké ideje a laicistické ideje proti Bohu, proto také útoky
anonymního zlata, internacionálního zlata na otčinu. Vždyť je Žid laicistický a je
Žid kosmopolitní. Laicismus a světoobčanství nejsou nakonec ničím jiným nežli
dvěma tvářemi judaismu“ (str. 259).
Vítězství judaismu je neodvratné; nelze proti tomu nic dělat. „Vyhlazení? Nemyslitelné.
Asimilace? ... Žaludek křesťanstva není schopen strávit čilý a bystrý,
pružný a houževnatý, odolný a bojovný Izrael! ... - pokračování a dokončení

286425

16.03.2013 04:08

Papež Washingtonu?

RE: Assisi. František z Assisi...

levita 94.?.?.?

dokončení
Pro
Izrael je hračkou spojit a poštvat ostatní země proti ní“ (str. 240). Vyloučení ze
všech veřejných úřadů? To by bylo možné. „Můžete nám však zabránit, abychom
nebyli průmyslníky, obchodníky a finančníky? Můžete našim finančníkům zabránit
působit na tisk a pomocí tisku tlačit na parlamenty a vlády? A dokážete nám zabránit,
abych nebyli učenci, básníky, spisovateli, dramaturgy, novináři či publicisty,
a tím se nezmocnili nejen pouhého rozumového náhledu, ale i obrazotvornosti a
citových vjemů, to znamená abychom se úplně nebo alespoň částečně nezmocnili
duchovní moci, který je, jak víte, mnohem silnější než moc světská, politická, hospod
ářská, zákonodárná nebo finanční“ (str. 241)!
Jean Izoulet jako plamenný obdivovatel „tvůrčího Izraele“ rozhodně nechce židovský
vliv omezovat nebo tlumit, ba právě naopak přemýšlí o dalším posílení jeho
institualizací! K dosažení duchovní a kulturní moci si musí vyvolený národ zajistit
kontrolu všech univerzit světa. Cílem je – ve světovém měřítku – uzavření všech
oblastí duševně/duchovní moci: náboženství, vědy, filosofie, historiografie, umění,
literatury, tisku...
Za účelem sjednocení světových názorů se pak profesor na Collège de France
podrobně zabývá sloučením univerzit. „V současnosti je na světě kolem tisíce univerzit.
Spojme je dohromady! Tím vytvoříme nejvyšší a nejmocnější korporaci, ...
sbor vědců a myslitelů“ (str. 150). Za účelem spojení a řízení tisícovky univerzit
bude vytvořena nejvyšší světová univerzita. Usazena v Jeruzalémě, křižovatce mezi
Evropu, Afrikou a Asií, bude svěřena Židům, národu prostředkování mezi východem
a západem.
Patnáct hlavních funkcí nejvyšší hebrejské univerzity bude v celosvětové rovině
spočívat v etablování jediné řeči, jedné měny, jednoho náboženství, jediné vědy,
jednotných dějin, jedné literatury, jednotného umění, jednotného novinářství, smírčího
úřadu, čestného řádu, kalendáře velkých mužů, knihovny, výstav, olympijských
her a zvláštních úkolů i stipendií (str. 153) Yann Moncomble si ohledně toho
dal práci se sestavením bilance. Některé body jsou uskutečněny, ostatní jsou již tak
říkajíc na cestě. Zájemce můžeme odkázat na Montcombleho knihu „Trilaterálové
a tajemství globalismu“. více: http://www.ulozto.cz/x53cmwV/plan-assisi-z-roku-1920-pdf

286426

16.03.2013 15:11

Papež Washingtonu?

RE: Assisi. František z Assisi...

levita 94.?.?.?

Pokud jsem zaznamenala, všude se hlásí k odkazu Fr. z Assisi. Čerstvě hlásá, že po jeho vzoru bude volat po životu v maximální chudobě - a to přece ladí s postavením prolétu z Orwelova 1984...

286455

20.03.2013 00:49

Šéf banky požaduje ukradení 15% italských úspor

RE: Změna finančního paradigmatu!

levita 94.?.?.?

Toto přece nevzniklo jen tak náhodou:
http://mika.blog.idnes.cz/c/29415/Georgia-guidestones-podivny-pomnik-Novemu-svetu.html

A dnes mě ještě zaujalo toto téma:
http://mg.co.za/article/2013-03-19-the-bible-any-resemblance-between-the-obama-and-the-devil-is-purely-coincidental

Když k tomu přičtu nového papeže a jeho volání po chudobě a po vzdávání se hmotných statků těsně před akcí "Kypr"
a k tomu čerstvou kritiku Billa Gatese na adresu kapitalismu (což mi nevadí, jen zrovna od něj to neberu),
tak je těch všelijakýh "náhod" nějak moc....
(A to ať je posuzujeme v jakémkoliv smyslu).

286711

20.03.2013 00:54

Šéf banky požaduje ukradení 15% italských úspor

RE: Ona ta měnová reforma ještě bude!!!

levita 94.?.?.?

Jak říkám výše -

Papež hlásá chudobu,
Gates kritizuje kapitalismus,
EU má od 13. prosince 2012 bankovní unii a tedy ty správné kompetence,

tudíž všechny síly se spojily pro naplnění Orwella, pod kotlem prolétu už se přitápí naplno, žába už nevyskočí....

286713

17.04.2013 03:51

V Německu troubí do boje proti Euru

Klaus bude mít opět pravdu!

levita 94.?.?.?

Německo si do třetice zahrává, přeji těm soudným, aby jich bylo více, než za Hitlera. Celá EU není nic jiného, než opětovná a opětovně nepovedená Říše a to nemůže dopadnout dobře.

288210

17.04.2013 21:20

V Německu troubí do boje proti Euru

RE: Nerozumiem

levita 94.?.?.?

Mě by moc zajímalo, kde jste nabral, že EU vznikla nezávisle na Americe a že dokonce má zájem se Americe postavit....Já totiž nevidím nic vzájemně je oddělujícího, naopak vidím jen sjednocujícího jmenovatele a ten se se jmenuje NA-TO. Víte vůbec něco o kořenech EU a o jejím vzniku??? Vám nestačí, že žádné zemi není dovoleno padnout a vy-padnout z EU, jelikož to není tolik hospodářský, jako politický projekt? Vám nestačí, že v únoru byla uzavřena transatlantská unie? Orwellovsky bych řekla, že cílem je vznik "Země Oceánie", čemu Vy to tleskáte a o čem to píšete??

288286

17.04.2013 21:25

V Německu troubí do boje proti Euru

RE: Padne-li Zlé EU, dopadne na EUropu Hodná válka

levita 94.?.?.?

To se to mocným vládne, když davy jsou slepé... Někdy mě napadá, že nic lepšího, než feudálfašistický režim si ani nezaslouží....

288288

17.04.2013 21:30

V Německu troubí do boje proti Euru

RE: Nerozumiem

levita 94.?.?.?

Kdyby nabhoth byl jen jeden! Ale ono jich je většina - nedopadneme dobře.

288290

10.05.2013 21:40

Henry Makow – Nemilosrdná lež

RE: Pár poznámek

levita 94.?.?.?

Ač Vám neberu nic z toho, v čem Vy jste schopen nalézt svou identitu, v ostatním jste úplně mimo. Ano, jsou jedinci, kteří natolik naleznou identitu ve vnějším světě, že k tomu rodinu nepotřebují a proti tomu osobně nic nemám. JEDINCI ať si užívají homosexualitu (ani proti té nic nemám)a cokoliv jiného, jak je jim libo, ale ať to laskavě nikdo nevnucuje CELKU, tedy živočišnému druhu zvanému Člověk. Zkuste Vaši teorii zavést u kteréhokoliv jiného tvora a bude jen otázka času, kdy bude před vyhynutím. A přesně o to mocným jde a Vy tomu tleskáte, chápete vůbec, o čem je řeč???

289505

10.05.2013 21:51

Henry Makow – Nemilosrdná lež

RE: Pár poznámek

levita 94.?.?.?

Hned mě napadl poslední film Johna Pilgera
http://www.youtube.com/watch?v=u6tNXk9aB6k
Hned v úvodu je tam feminismus a Hollywood a pak média vůbec.
Ale pro některé nelze jinak, než:
Debilizace západní společnosti a "tak jsme blbci, no a co?" http://www.outsidermedia.cz/Absence-periferniho-videni--1.aspx

289507

31.07.2013 01:29

Zákulisní hrátky se zlatem: V očekávání velkého zlomu (část 1)

RE: konspirační teorie

levita 94.?.?.?

Zkuste pro začátek film Iron Sky
http://www.ulozto.cz/xNhrQre/iron-sky-2012-dvdrip-cztit-mkv [překvapení]

294012

Káva pro Zvědavce

46

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 97 čtenářů částkou 16 036 korun, což je 46 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Jak u Prymulových hrabou a hrabou (pod sebe)24.10.20 18:21 Česká republika 5

Poskytovatelé hudby prý řeší nadřazenost bělochů. Písně čeká přísná kontrola24.10.20 10:04 Neurčeno 5

Soud dnes rozdal podmíněné tresty oběma autorům nápisu v Letech23.10.20 21:43 Česká republika 0

Vipná analýza Prymulova kiksu23.10.20 18:35 Česká republika 7

Prymulův konec? Neradujme se předčasně23.10.20 13:06 Česká republika 2

Sám Prymula náhubek neměl a chodí do restaurace i přes to, že je zavřel23.10.20 08:35 Česká republika 11

Na Slovensku testují "když budeš hodný, můžeš ven" - hlavní cíl hysterie kolem koronaviru22.10.20 21:22 Slovensko 2

Udavač volal linku 158 na chlapa bez náhubku22.10.20 21:14 Česká republika 4

AGENDA 2030 – TVŮRCI NYNÍ ZHODNOTILI SVÉ ZRŮDNÉ PLÁNY22.10.20 13:37 Neurčeno 0

Plánovaná demonstrace 28. října v Praze22.10.20 08:53 Česká republika 0

Bělorusko versus Česko21.10.20 20:43 Neurčeno 13

Česko žádá o pomoc21.10.20 13:25 Česká republika 9

Za polibek bez náhubků 400 euro20.10.20 17:33 Itálie 5

Soud v Německu rozhodl, že omezit zavírací dobu restaurací není opodstatněné19.10.20 21:32 Německo 4

Co je s panem prezidentem?17.10.20 09:47 Česká republika 7

Je třeba říci dost, burcuje Klaus. Nejsme ve válce, nestrašte mrazáky s mrtvolami14.10.20 11:11 Česká republika 3

Erouška je pochybná aplikace s placebo negativním efektem14.10.20 10:15 Česká republika 5

Ve stavu nebezpečí si schválí cokoli bez demokratické kontroly13.10.20 19:31 Česká republika 0

Maďarská poslankyně skartovala knihu dětškých pohádek plnou gayů a leseb, aktivisté ječí13.10.20 18:08 Maďarsko 3

Absurdita článků z dění na pařížských předměstích nadále roste13.10.20 16:51 Francie 0

Měnové kurzy

USD
22,94 Kč
Euro
27,21 Kč
Libra
29,93 Kč
Kanadský dolar
17,47 Kč
Australský dolar
16,38 Kč
Švýcarský frank
25,37 Kč
100 japonských jenů
21,91 Kč
Čínský juan
3,43 Kč
Polský zloty
5,96 Kč
100 maď. forintů
7,45 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
30,10 Kč
1 unce (31,1g) zlata
43 627,05 Kč
1 unce stříbra
564,23 Kč
Bitcoin
298 538,57 Kč

Poslední aktualizace: 25.10.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?