Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 61 příspěveků, 2 různá jména: <nic>, leo69.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

22.01.2013 02:13

Věra Čáslavská píše Karlu Schwarzenbergu

Tak je to jasný...

leo69 176.?.?.?

...z konce prvního odstavce v článku vyplývá, že za ten "havlistán" a současný bordel, který začal odkloněním "revoluce" směrem od ideí 68 roku, třetí možné cesty - socialismu s lidskou tváří, může také předevřím Schwarzenberg. Čáslavská to jasně zmiňuje: ..."Respektuji Tě od dob, kdy jsem viděla, jak s Václavem dáváš směr našim myšlenkám"... (rozuměj: jaks nás manipuloval i s Vašíkem...).

Schwarzenberg si dnes hraje na - já nic, já muzikant, ale ten dnešní marazmus v podstatě utvářel a nepřetržitě vychovával (buď přímo, nebo z pozadí) fyzicky už nejméně od jeho kolíbky v roce 1989 a zprostředkovaně ze zahraničí už kdoví od kdy.

Zemana sice až tak moc nemusím, ale v tomto případě mi nezbývá jiná volba a jdu ho volit! Radši Zemana na Hradě, nežli toho feudála ze IV. cenové a agenta CIA Schwarzenberga.

m, [mrknutí jedním okem]

283064

24.01.2013 02:17

Více k pláči, nežli k smíchu

RE: Více rozumu bych žádal a pláč a smích až nakonec

leo69 176.?.?.?

OK, takže padne vláda a kdo ještě předtím bude zvolen prezidentem a bude mít možnost jmenovat nového premiéra nové vlády? Schwarzenberg.

A koho i přes všechny proklamace a placky na klopě pravděpodobně, po jistě velmi úmorném a složitém jednání, při nedostatku kvalitních a zodpovědných kandidátů, jmenuje? Kalouska.

Kdo zastoupí prezidenta pokud zaklepe bačkorama? Předsedkyně Parlamentu ČR Němcová (času na to zastupování může mít dost, nedávno jí navolili do vedení sněmovny nové helpery/místopředsedy). Nebo se zástupné prezidentské role může dočasně ujmout premiér(?). A helemese, kdo že to je náhodou premiérem? Kalousek. A nová volba prezidenta se potáhne měsíce a měsíce, je s tím přeci obrovská práce a složité přípravy...

Pochybuji, že by šel Kalousek po návštěvě komise EU od válu, neb poctivě a do puntíku plní příkazy banksterů z MMF atp. Protože směřuje úroky do správných kapes, tak je přece oceňovaným vyhlášeným ministrem financí.

Nebo premierem nemusí být Kalousek a mají v záloze jiného kádra. Co třeba Dlouhý? Za odměnu, že neprotestoval při vyřazení z kandidatury na prezidenta a hrál trpělivě určené divadlo a vzal na sebe roli oběti odvedení pozornosti od Okamury, ve smyslu: "...podívejte, to přece nemůže být bouda na Okamuru, jejich kamarád Dlouhý do toho vyřazení spadl taky...".

Vývoj bude zřejmě brzy ještě výbušnější, protože nám stále výrazněji vznikají nejméně dva tábory fanoušků havlisté versus čechisté a situace se stává stále více emotivnější a napjatější (viz např. akce Dejdar, nebo i stávkující studenti vers. komunisté v Krajích, nezákonné politicky/petiční archy profesorů na univerzitních půdách, etc.).

m, [mrknutí jedním okem]

283316

26.01.2013 02:46

USA se připravují na vojenské akce v Bolívii

Stále stejná písnička a metody CIA atp...

leo69 176.?.?.?

...a diví se dneska ještě někdo, že ČSR (později ČSSR) po změně režimu po r. 1948 a především tedy následně během dalších let, po určitých zkušenostech, byla nucena "zadrátovat" a důkladně střežit tzv. západní hranici? Metody těhle US rozeštvávačů, sabotérů a agentů chodců, jsou v principu stále stejné. Nejenom díky podobným článkům a informacím ze současnosti, dneska už o něco více rozumím tomu co a proč se tady tehdy dělo...

Jsou to lumpové a kvůli takovým nikdy pokoj a mír mezi různými národy a kulturami dosáhnout nebude možné.

m,[mrknutí jedním okem]

283511

26.01.2013 03:20

Zbyšek Pantůček píše Schwarzenbergu

RE: No, je to slabota

leo69 176.?.?.?

Přesně tak a navíc, pokud by nebyl Schw. starší jejich "dobrý známý" (např., podle dokumentů kolujících emailem, spoluzakladatel sdružení Vlajka a její finanční mecenáš), takže pro gestapo nebyl nějaký hej nebo počkej, tak by mu zřejmě, se zřízením prac.tábora v Letech, sotva vyhověli...

m, [mrknutí jedním okem]

283514

26.01.2013 23:20

Tak tedy Zeman

RE: Tak tedy Zeman

leo69 176.?.?.?

Tak jest.

Je potřeba dát Zemanovi čas a prostor konat sám za sebe a ukázat národu, že/zda-li zvolil správně a že slíbené věci jdou vyřčeným směrem. Chápu, že věci, které jsou mu vytýkány z minulosti, se mohly i stávat většinou s ohledem na nějaké koalice, opozice, atd. a že o své svobodné vůli by je Zeman udělal jinak.

Nedělám si také žádné iluze z účelového nafukování a překrucování různých faktů všehoschopnými takynovináři. Dokáži si také odvodit odkud pramení ta histerie proti jeho zvolení, protože pokud vyřkl úmysl tlačit na prosazení původu majetků, tak tomu zabránit, už některým šibalům jistě stojí za nejhorší špinavosti (pomlouvačné kampaně v tisku a případné demonstarce zblblých studentů, jsou to nejmenší, co v prvním kroku mohou začít v následujícím období rozpoutávat)...

Takže, buďme zatím schovívaví a tolerantní, dejme Zemanovi čas a neříkejme dneska, že zítra jistě udělá to a tak, když to ještě neudělal a navíc říká, že to hodlá udělat jinak.

m,[mrknutí jedním okem]

283627

26.01.2013 23:39

Tak tedy Zeman

RE: Nevím tedy jak Vy,

leo69 176.?.?.?

Tak,tak. Jsou to zvětšiny překrucované informace (bláboly) od germánského živlu a jeho katolických kronikářů (dnes již i rádoby historiků, kterým je bližší područí a kus žvance od pána, než-li národní hrdost a objektivita)...

m,[mrknutí jedním okem]

283639

27.01.2013 17:59

Tak tedy Zeman

RE: Ja to vidim realne

leo69 176.?.?.?

Milé ikke, s vaší vysokou a jistě sečtělou inteligencí, kterou my socky a lůza těžko rozumem obsáhneme, jistě víte, že všude v busech a metrech jsou ukrajinci! Beru vaši informaci jako překlep a jistě byste, mít možnost editovat svůj příspěvek, váš omyl už dávno opravil. Opravdových Rusů je zde totiž poskrovnu.

Jistě není náhodou, že stejní experimentátoři duhových revolucí, kteří zkoušejí své experimenty i u nás a exkníže je z jejich středu, uvedli Ukrajinu do takového svrabu, že jich máme (přesněji: jsme měli a někteří zůstávají už více méně za zvyku, nebo se zde ukrývají před zákonem) plnou republiku, aby tam u nich nepomřeli hlady.

Pro Jirku7, kterému nadšeně tleskáte, asi tolik:
Jak můžete jako argument, porovnávat čtenost a dostupnost internetových serverů s těmi tradičními tištěnými, dostupnými v každé trafice? A právě tyhle tištěná, všude dostupná, vlastněná zahraničními finančníky, periodika, neobjektivně a bezostyšně stranila Schwanzenbergovi.
A k ostatním výlevům Jirko7 dodám už jen (slovy Foresta Gampa): Pro hlupáka každý hloupý...

m,[mrknutí jedním okem]

283739

27.01.2013 18:22

Tak tedy Zeman

RE: Ja to vidim jinak

leo69 176.?.?.?

Hele ikke, ty nás nabádáš k státnímu převratu? Dokonce ke změně režimu? Vždyť na dluhu a dluhovém otroctví stojí celá "západní civilizace". Ale to ty jistě dobře víš a díky svým úžasným znalostem, nabytým životem v civilizované cizině, nás malé domorodé lůzry pouze jen tak zkoušíš, viď?

P.S: Jo a ještě mi prosímtě napiš, kdo dvojnásobně zvedl za posledních 6 let státní shodek z 800 na 1636 miliard. Byli to socani a komouši? Nebo zodpovědná tzv. pravice se Schwanzenbergem v čelných pozicích? Díky.

m,[mrknutí jedním okem]

283742

27.01.2013 18:29

Tak tedy Zeman

RE: Tak tedy Zeman

leo69 176.?.?.?

To je také možné. [smích] Ale nepředjímejme události. Nebo máte někdo snad věšteckou kouli? [mrknutí jedním okem]

m, [mrknutí jedním okem]

283743

29.01.2013 13:58

¡No pasarán!

Pro ty, kteří neustále argumentují řečmi o podpásovkách atp...

leo69 176.?.?.?

Byl u těch diskuzí Schwanzenberg přítomný? Mohl hned reagovat a pokud něco nebyla pravda, tak to okamžitě uvéct na pravou míru? To, že je to (jeho slovy) žbrblal a (mými slovy) částečně senilní dědek, který neumí včas rozhýbat mozkové závity a ani mluvidla a přiměřeně reagovat v diskuzi, je jeho problém a problém těch, kteří ho, jako svého maskota a loutku, protlačovali do funkce prezidenta.

To si vážně jeho okolí myslelo, že se během zásadních politických diskuzí, bude Zeman chovat jako servilní Moravec a další podobná tuzemská moderátorsko-zpravodajská j/elita?

Podle toho, jak neuměl nikdo, včetně knížete, reagovat na vznesená témata (často je nastoloval Moravec, ne Zeman), která navíc byla většinově ryze česká a ze zahraničního pohledu těžko pochopitelná/uchopitelná, to vypadá, že knížecí kampaň řídilo zahraničí a včas nepochopilo vážnost situace a neumělo rychle zareagovat na téma benešových dekretů. Ti kašpárkové a komedianti v knížecích týmech podporovatelů (a to včetně členů PENklubu) na to také neměli (politicky) mozkové kapacity a zpěvem a kašpárkováním to těžko zachránit.

Prostě panští lokajové a "kultůrní elito" uznejte, že v tomto případě vyhrál ten lepší a vzdělanější a zklidněte vášně. Nechte Zemana ukázat co v něm je a tepejte ho za chyby, které učinil jako hlava státu a ne za chyby, které si teď myslíte, že možná někdy učiní.

m,[mrknutí jedním okem]

283911

29.01.2013 15:47

¡No pasarán!

RE: Optimismus?

leo69 176.?.?.?

>Já se obávám, že v kontextu doby optimismus není příliš na místě.Jako národ jsme prakticky ve válce.
Tak jest.A někdo tu válku rozdmýchává a přiživuje.Říkám si už delší dobu,že pokud začnou v této zemi vítězit zastánci levicových tendencí,majetkových přiznání,rušení anonymních akcií atp,tak stávající garnitura je schopna rozpoutat občanskou válku.Cítím z toho (současného strašení komunisty),tak silně americké manýry a jejich 50-60léta domácích agresivních štvanic na komunisty,že je mi až mdlo.Je vidět,koho mají ti naši dnešní komunistobijci za poradce-v minulém tisíciletí zamrzlé US jestřáby a jim podobné poturčence.

Dokládám info z příspěvku,který sem přenáším od anonymního autora z diskuze Parlamet.listů,a který je sice zpravodajsky neověřený,ale o to více mi přijde pravdivý. m,[mrknutí jedním okem]
příspěvek:
Nečas,proti prezidentu Zemanovi Podle tajných služeb nejmenované země jsou zaznamenány telefonní hovory a lokální odposlechy,kde Petr Nečas jednal o možnostech vyčlenění několika desítek milionů korun na rozsáhlou kampaň proti levici a prezidentu Zemanovi, zvolenému 2 700 000 obyvateli Česka.Úkolem je najmout skupinu lidí,která... by vypracovala strategický plán,který bude ovlivňovat studenty a vyvolávat protestní demonstrace proti Miloši Zemanovi.BIS dostala za úkol najít v minulosti pana Zemana něco,co se bude hodit jako argument pro svržení prezidenta ještě před přísahou,proto je v historii přísaha nařízena až za nejdelší dobu po měsíci,aby ODS a TOP09 měly čas zpracovat davy fanatiků a zklamaných voličů.Demonstrace mají být doprovázeny aktivní a intenzivní kampaní v médiích o tom,že Zeman směřuje do Moskvy,o hrozbě socialismu a zvýšenému vlivu komunistů.Pozor na akce na vysokých školách.BIS dostala úkol zpracovat cca 100 studentů k tomu,aby aktivně působili v tomto duchu na fakultách.Tohle není výmysl,to je spiknutí TOP09 a ODS proti demokracii v České republice!Akce se má napojit na demonstrace proti člence KSČM v krajském zastupitelstvu.ODS aTOP09 je vážně ohrožena,pokud prezidentem bude Zeman,protože ten se chystá podpořit došetření trestných činů ministerských úředníků za TOP09 a ODS při defraudaci dotací z EU!Pokud totiž padne vláda ODS a TOP09 což hrozí,pak policie začne znovu otevírat kauzy CASA, Opencard,Promopro,IZIP a řada členů ODS a TOP09 a současných špiček vlády,bude zatčena a vyšetřována nejen ze strany Česka,ale také za četné a rozsáhlé podvody v čerpání dotací přes fiktivní podvodné firmy kolem TOP09 a ODS,které tahaly z EU miliardy korun na dotacích na neexistující projekty.Připravte se na masivní kampaň a poslední pokus české pravice o svržení prezidenta Miloše Zemana!Tyto informace jsou ze zdrojů organizací,působících mimo ČR,které mají za úkol sledovat rizika a ohrožení demokracie ve státech EU a jsou naprosto pravdivé!

283924

29.01.2013 16:30

¡No pasarán!

RE: Pro ty, kteří neustále argumentují řečmi o podpásovkách atp...

leo69 176.?.?.?

Poradce nejsem a ani bych to asi neuměl.

NKÚ byl/je tuším rok bez ředitele, to nikomu ze zlodějů nevadilo (ani se ostatně nedivím). No, a Zeman přednese svoji vizi, svůj námět k diskuzi a to je ve vládních škamnách najednou spěchu a pozdvižení.

Dle mého názoru, vládu skutečně, mimo jiné další varianty, odvolává a jmenuje prezident. Proč by vládu odvolával bez udání důvodu? Jeden důvod vidím i já a to: "vládnutí" za pomoci nezvolené a voliči nepověřené strany LIDEM, nebo naprosté neumětelství správy věcí.

Kdo povládne dál? Když prezident sám nejmenuje přímo patřičné osoby do vlády, tak může pověřit sestavováním i někoho jiného z politických parlamentních stran a pokud se nepodaří sestavit vládní, třeba i menšinový kabinet, tak se vyhlásí předčasné volby. Jednoduché.

A s tím Šloufem. Nevidím do jejich hlav, ale ledacos dokáži pochopit. Příklad:
Jsa rozvedený budu své dceři na maturitním plesu a přijde tam, jako její gratulant, také i exmanželka. Prostory plesu jsou veřejně přístupné místo a i když bych nejraději svou ex neviděl, tak s tím nic nenadělám. Dokonce se překonám a slušně, když si provokativně přijde sednout k mému stolu, s ní prohodím pár vět. Tu chvíli přežiji, uznávám totiž, že máme společnou minulost, ale ne tak již budoucnost.

Horší jsou ale následný den pavlačové drbny, které by nejraději ze zdvořilostního setkání zlovolně udělaly nejméně postelovou scénu a zajímavý skandál z důvodů už kdovíjakých. [smích]

Takový je svět a některé "kurvy lidi" (např. v případě Zemana novináři a také poražení konkurenti). Jsme malá země a v určitých segmentech společnosti zná každý každého a někdy s ním, a i třeba se sebezapřením, musí jednat a dokonce třeba i využít jeho nesmírných profesionálních zkušeností (právník také profesionálně obhajuje zloděje, aniž by s ním začal chodit loupit, udrží si odstup).

Ale to neznamená, že nebudu Zemana v jeho funkci sledovat a i kriticky soudit, když mi dá něčím kontroverzním příležitost. Zatím je stále jen občan Zeman a pravomoce nemá žádné.

m,[mrknutí jedním okem]

283927

29.01.2013 16:45

¡No pasarán!

RE: Nějak nám ty konspirace nevycházejí

leo69 176.?.?.?

Milé Jirko7. To, že pan kníže nevyhrál, nesvědčí nic proti článku, že vyhrát neměl. Prostě se zvedla taková vlna nechuti proti němu, se kterou jste vy havloidé nepočítali a nezvládli jste ji všas přetavit ve svůj prospěch. To, že to děláte až teď dodatečně, po boji, je také pro vaši sortu příznačné, neb dnes jste také všichni zarputilí antikomunisté, ačkoli za minulého režimu jste tam byli do jednoho. Raegujete totiž na pořadavky doby vždy s mírným (asi tak 20letým) zpožděním.

P.S: Jo, a když píšete kníže Schwanzenberg, tak se nepoužívá ještě slovo pan. To možná tak pan kníže, to je to samé, jako pan inženýr, nebo inženýr XY. Člověk se má neustále vzdělávat, když ve škole nedával pozor.

m, [mrknutí jedním okem]

283931

29.01.2013 18:39

Zbyšek Pantůček píše Schwarzenbergu

RE: No, je to slabota

leo69 176.?.?.?

O dětech se nikde nezmiňuji. Pouze o Schw. starším, neb je z něj teď dělaný pouze náramný vlastenec. Členem Vlajky byl od r.1934 (poř.číslo jeho členského průkazu 169) a dle následujícího textu je jasné, o co ve Vlajce šlo. Volně cituji:

Klub Vlajka skutečně v r.1930 vznikl jako politický klub na způsob volného sdružení za účelem politické výchovy členů, přednáškové činnosti z oboru státních věd, řečnických cvičení a debatních večírků. K debatám měli být zvání reprezentanti pravice i levice. Toliko ke stanovám a prezentovaným cílům. Ve skutečnosti se skoro hned od svého založení stala krajně pravou organizací. Sice pořádali diskuzní večírky a schůze a vydávali časopis Vlajka, ale každé číslo časopisu bylo od začátku konfiskováno pro svůj fašistický a antisemitský obsah. Takhle se více méně protloukali (členové přicházeli, odcházeli, volili nové vedení atd) až do r.1935, kdy upustili od svého prvotního programu a stali se čistě politickým hnutím napodobujím NSDAP v Německu. V r. 1936 se spojili s hnutím Za nové Československo a vznikl nový útvar Nové Československo-Vlajka, který měl za úkol podchytit nacionální živly, nespokojené s politikou a k boji proti komunistům, židům, zednářům, realistům... V r. 1937 se už začali spojovat a otevřeně propagovat fašistiské hnutí ve Španělsku, někteří se přesunuli do Polska (kde bylo silné nacionalistické hnutí), čilé styky i s Itálií, Německem atd. Udržovány styky s říšskoněmeckými a polskými novináři pomocí tiskových atašé při velvyslanectvích (takže dle policejního ředitelství - podvratná činnost, která vyvrcholila 11.11.1938 zákazem združení). Združení dále pracovalo v režimu "volné organizace" po způsobu politické strany a scházelo se v ilegalitě. Měli vypracované postupy přebírání moci, seznamy nepohodlných osob určených k likvidaci, polovojenskou organizační strukturu - tzv. desítkový systém... Ještě v roce 1937-38 je uváděným členem Karel Schwanzenberg (starší) jakožto zahraniční referent. Pokud říkáte, že odešel v roce 38, tak nejméně od r.34, kdy začal být registrovaným členem, měl dost času vidět o co jde a jako vlastenec odejít, ne?

Add2- formulaci žádost na gestapo beru zpět a dodávám: ke zřízení pracovního (koncentračního) tábora jsem měl přesněji uvéct - podal žádost na ministerstvo vnitra, poté, kdy v prosinci 1939 silná bouře poničila jeho lesy a on potřeboval levnou pracovní sílu. Poté, kdy jsme již od března téhož roku byli protektorátně řízeni, tak jistě musel následně jednat se zástupci Říše.

m,[mrknutí jedním okem]

283945

29.01.2013 20:10

¡No pasarán!

RE: Pro ty, kteří neustále argumentují řečmi o podpásovkách atp...

leo69 176.?.?.?

Ten mandát mu dali sami politici zavedením přímé volby. Jestli si to chystali pro jinou osobu prezidenta a teď jsou zaskočeni z toho, koho tam lidé vynesli? Nevím, jen se podivuji a děsím nad chováním různých rádobydemokratů. Chleba bude dál o dvou kůrkách.

m,[mrknutí jedním okem]

283952

08.02.2013 03:32

Vrtěti psem – 1. díl

Klanění před vrchností...

leo69 176.?.?.?

Před knížecí milostí a před vrchností všeobecně se klaní jenom, promiňte ten výraz, přizdisráč. Tzn. člověk, který, pokud s vámi hovoří, se vám nedokáže podívat zpříma do očí a v momentě, kdy se otočíte, je schopen vám tzv. "vrazit kudlu do zad". Není schopen jednat dle hesla: Já pán, ty pán, nebo také: Před nikým se nevyvyšuj, před nikým se neponižuj. Znám takové typy, někoho bohužel zlomil těžký život, rodina, někoho lámou vzdělávací instituty, někdo se tak již narodil, ale nevěřím, že takový je celý národ, jak je nám neustále kýmsi podsouváno.

Člověka, mimo jiné, dále také formují vzory v jeho okolí a pokud nás budou vychovávat vzory v cizáckých televizích, časopisech a novinách, tak z toho marasmu nevybředneme. Bohužel jsme si nechali, v posledních dvaceti letech, ukráct většinu národního bohatsví, včetně sdělovacích prostředků. Chtělo by to, pokud už ne rovnou nové národní obrození, tak mít alespoň častěji před očima slušné, soucítící a poctivé vzory podnikatelů, dělníků, úředníků, filozofů, profesorů, politiků atp. z našeho středu, abychom neztráceli víru a silněji cítili a ctili ducha tohoto národa. Náš duch poslední dobou zmírá na úbytě. Pokud víme, že síla ducha je to, co drží jednotlivé národy pohromadě, tak se nenechme deptat a oslabovat cizáckou propagandou o národě nevolníků, poddaných a slabochů. Kdybychom nebyli "držáci", tak bychom sotva uhájili, po celá staletí, své místo na slunci, na samé výspě slovanských kmenů, na hranicích tváří v tvář germánským hordám, proti všemu, co na nás průběžně zkoušeli...

Ano, jistě i já jsem namíchaný z genů staletí na křižovatce cest v srdci Evropy, ale v současné době je zde (slovy Karla Kryla) ..."domov můj, má vlast a moje štěstí"... a tak nevím, proč bych neměl hájit ducha tohoto místa před různými přizdisráči, kteří neznají slovo hrdost, kteří budou líbat a vždy velebit tu ruku, která je zrovna krmí a kteří budou pro momentální blaho zrazovat své blízké, zapírat svého bratra i svou krev. Proberme se konečně!

m,[mrknutí jedním okem]

284484

16.02.2013 17:55

Jiná genocida

K zamyšlení, jak to může být např. s důchody dnešních mladých...

leo69 176.?.?.?

Jan Keller - Vratimovský odborný seminář/24.11.2012/Frýdek-Místek

m, [mrknutí jedním okem]

284984

03.03.2013 22:20

Případ „bestie“ z Frenštátu pod Radhoštěm

Většina operuje s p.Blažkem...

leo69 176.?.?.?

...jako viníkem. Ale podívejme se na věc bez vyvolávaných emocí a histerie.

Pokud v domě byla nějaká pěstírna rybiček a dokonce i nálevna alkoholu (a po domě se potloukali různí cizí "ochcavači rohů" ), tak se s největší pravděpodobností může jednat např. i o "cigánskou" krádež kovů.

Protože si p. Blažek na pohyb cizích lidí a opilců po domě a jeho okolí neustále a marně stěžoval na obci, tak se teď raději pravda zamlčí, aby se zamezilo vyvstávajím otázkám: Kdo z úředníků, potažmo policie, včas nekonal ze zákona a kdo za to celé nese spoluzodpovědnost?

Celá ta věc smrdí a viník byl nalezen (předhozen) až nějak moc rychle.

m,[mrknutí jedním okem]

285710

To dá rozum, že Zeman, v tom, časově vymezeném prostoru, nebude dělat analitické rozbory situace. Na detaily bude ještě času habaděj. Projev musel být výrazný, jasný a pozornost udržitelný. Mě osobně velice oslovil a dokonce mi celá atmosféra kolem zvedala cosi v "srdeční krajině"...

Za další: projev byl vedený v duchu spolupráce, pokusem o určité povolební smíření, ale to, co jako reakci na něj (výsměch a pohrdání) předvedl Schwanzenberg, Kalousek a jejich TOP partičky (a dále hujeři ze zpravodajství - především ČT - např. arogantní - sám se zeptám, sám si odpovím, Železný při "rozhovoru" s poslancem Filipem), je normální prasáctví a snaha neustále přikládat pod přetopeným kotlem vášní davu. Neuvědomují si snad, že výbuch toho kotle může sméct i topiče? Buď ztratili úplně soudnoust, nebo je výbuch cíleným záměrem.

m, [mrknutí jedním okem]

286051

Zeman to řekl jasně - chce podporovat (nejen morálně, ale i zvýšením prestiže častějším státním vyznamenáváním) poctivé podnikatele (ale i další) - hrdé vlastence (např. zmiňovaného baťovského typu), kteří platí státu daně a dávají Čechům práci!

Jistě takový mezi námi jsou a aby se někteří nemuseli "schovávat" a držet stydlivě ústa a krok, protože podobné vlastnosti jsou zlodějským mafiánům a jejich presstitutkám k smíchu, tak je prezident vyznamená, vyzdvihne jako vzory a tím se pokusí nastolit nový diskurz. Jde o to nějak už konečně začít a pak i pozitivní zrnko písku může spustit lavinu.

Chápu to i tak, že ta snaha o podporu domácích "Baťů" zřejmě zároveň s sebou ponese i snahu o určité omezení vlivu zahraničních korporací a vyvážení veškerých zisků do zahraničí...

Řekl toho mnoho, mnohem více, chce to jen umět naslouchat a nenechat se masírovat kydy v "CZ" novinách a televizích... [velký smích]

Chápu, že jednoduché to samozřejmě nebude. Jednoduché řešení za daného rozložení sil (především v té části světa, která nás v současnosti ovládá, "vlastní" ) zřejmě neexistuje a dávat někomu přesné návody, co má jako jedinec dělat, je také složité. Jsme v tom každý sám za sebe s individuálním, neopakovatelným/nepřenositelným osudem, ale zároveň bychom měli umět jako národ spolupracovat a když svolají např. odbory (nebo i jiná sdružení) manifestaci na podporu požadavků lidí práce a "dolních 10-ti milionů" proti asociálním krokům vlády, tak je potřeba umět hromadně přijít/vyjít z ulity a udělat kravál. Např. Bulhaři v minulých dnech předvedli že to umí a jejich vláda šla okamžitě od válu do demise.

No, uvidíme co přinesou příští týdny. "Sralo" se to tu 23 let, nejde to spravit honem přes noc. Přesto, že mne v duši tísní chmury, snažím se je potlačit a být v tomto směru optimistou (protože co už zbývá, nežli alespoň věřit v lepší zítří?). [smích]

m, [mrknutí jedním okem]

286098

Ctěl jsem ti něco odpovědět, ale jako přiblblo nemám zapotřebí zrovna s tebou cokoli diskutovat...

m, [mrknutí jedním okem]

286113

21.03.2013 00:47

Ještě jednou "Frenštát"

RE: Revize

leo69 176.?.?.?

Tak, tak. U nás v domě také najednou revize plynových rozvodů a co se dlouhá léta tolerovalo/přehlíželo, tak tentokrát nekompromisně, urychleně vyměnit. Tento týden se mění alespoň na honem uzávěry plynu v každém bytě (samozřejmě na naše náklady vlastníků BJ). Tak doufám, že tady brzo nic nebouchne. [smích]

Je pravděpodobné, že z toho výbuchu byl nějaký "neveřejný" závěr učiněn a revizáci mají bobky a honičku.

m, [mrknutí jedním okem]

286787

17.04.2013 01:04

Cizincem ve vlastní zemi

RE: Nalít vodu z kohoutku není nic jednoduchého

leo69 176.?.?.?

Veolia už před nějakým časem rozjela akci s některými hospodami, kde si můžete poručit vodu z vodovodu, jako na tom zmiňovaném "západě"...

Odkaz na stránky s výpisem restaurací nabízejících kohoutkovou vodu:
kohoutková

m,[mrknutí jedním okem]

288203

12.06.2013 12:44

Moderní hudba = emocionální inženýrství

Pohled z jiného úhlu...

leo69 176.?.?.?

Také by se na současnou tzv. "moderní" hudbu dalo podívat i z jiného směru. Tato zmiňovaná hudba bezezbytku vznikla na základech hudby černošské, kdy otroci, v okovech a násilím dovlečení do Ameriky, svojí hudbou v nenávisti "naříkali", či "čarovali" s touhou zabít a uniknout. Tyto základní principy proto v sobě nese i moderní hudba současná. Příkladů lze nalézt mnoho a to, že se někomu z nás, jako jedinci, některá hudba (řazení tónů) líbí, na celé věci nic nemění. Tato hudba (ovlivňující podvědomí současného lidstva) je ve své niterné hloubce o bolesti, násilí, smutku, nenávisti, atp. otroků...

m, [mrknutí jedním okem]

291251

20.06.2013 14:23

Vyspělé ruské zbraně pro Sýrii

RE: Dalsi Vietnam ...

leo69 176.?.?.?

Jo, v současné době se, již zase výhradně české spol. ERA, daří: pardubická ERA.

m, [mrknutí jedním okem]

291830

20.06.2013 14:34

Vyspělé ruské zbraně pro Sýrii

RE: no neviem....

leo69 176.?.?.?

Vždyť tam má Rusko pronajatý přístav a např. jedna zakotvená válečná loď má, v případě potřeby, možností k sledování vnitrozemí s předáváním informací spojenci (rozuměj, řízení a ohlídání svých nejmodernějších voj. systémů) dost a dost...

m, [mrknutí jedním okem]

291832

13.08.2013 00:19

Obama k Putinovi: Dělej jak říkám, ne jak konám…

Američani budou bojkotovat olympiádu...

leo69 176.?.?.?

Američani budou bojkotovat olympiádu v Rusku, aby jim tam náhodou, nedej bože, nějaký ten US sportovec neemigroval... [chechtot] Jako by se historie opakovala, vzpomínám si ještě dobře, když v roce 1980 bojkotovali "američani" Letní olympijské hry v Moskvě...

m,[mrknutí jedním okem]

294308

04.09.2013 00:33

Progresivní daň je zločin

RE: usilovní blbečkové v honbe za ziskem

leo69 176.?.?.?

A kdo se toho soukromnika ze zahranici prosil,lepe receno,kdo ho nutil,aby "sem dosiel a tu zamestnal"?Proc tu vec,ten produkt nevyrobil u nej doma,kde by zaplatil (odvedl) prislusnou dan, odvody,atp.? Protoze je spekulant a obchoduje s levnou pracovni silou, tak by mel v miste zisku zaplatit radne dane, popr. investovat podstatnou cast zisku do rozvoje svych zamestnancu, ci podniku. Ale to ne, to se necha spekulantovi odvezt veskery zisk do pryc a tim de facto pouze vytezovat mistni zdroje (at lidske, nebo rostlinne bohatstvi)!

m, [mrknutí jedním okem]

295517

04.09.2013 17:37

Progresivní daň je zločin

RE: Civilizácia narazila.

leo69 176.?.?.?

Přesně tak, inteligence by měla jít ruku v ruce s empatií.

To samé je, jak se někdo zmiňuje v kterémsi vlákně, že Jan Werich rozhodně nebyl komunista a diví se "komunistickým" písním z různých jeho divadelních (filmových) her. Werich nemusel být komunista, ale jeho inteligence a empatie mu nedovolovala mlčet když viděl tu předválečnou bídu a utpení působenou některým velkokapitálem a bankéři.

Dnešní někteří z tzv. pravice (v ČR) si hrají (mají v úctě) na rytíře, na gentlemany, atp., ale zapomínají, že k rytířkosti a gentemanství patří i soucit a ochrana slabších, nemocných a nemohoucích atp. Nejsou tudíž inteligenty v celém rozsahu spektra, jsou většinově pouze inteligentními asociálními deprivanty.

Když má někdo soucit se slabými (sociální cítění) a vidí a poukáže (pojmenuje) na zlo, které stojí za bolestmi dnešního světa, nemusí být výlučně a pouze komunistou. Tady (nejen v ČR) totiž došlo k používání/zneužívání slova komunismus/komunista k boji zmetků/kmotrů/korporací proti soucítící inteligenci národa dehonestované zjednodušenou nálepkou - komunisti).

m, [mrknutí jedním okem]

295555

04.09.2013 18:19

Progresivní daň je zločin

RE: no ja nevim, skoly nemam, ale

leo69 176.?.?.?

Rámcově souhlas, jen pozor - PET lahev v žádném případě nebrat! Jedině sklo.

m,[mrknutí jedním okem]

295557

Možná to bez jediného výstřelu nebylo, někde proběhla informace, že jim už zhruba tuším kolem 30.8. Sýrie sestřelila letoun F-22 a 4 Tomahawky. Docela by to i vysvětlovalo ten obrat/zdrženlivost US zhruba od této chvíle (začátek září)...

m, [mrknutí jedním okem]

295888

16.09.2013 22:40

Agrese skončila v okamžiku vypálení dvou balistických raket

RE: pane Editore ,,

leo69 176.?.?.?

Vkládám, pro připomenutí, info, o kterém jsem se již v nějakém vlákně zmiňoval (a tuším i někdo další). Což by znamenalo, že ta data v článku by v podstatě seděla:

Znění textu je ze Fcb stránky Š.Kotrby:
...31 Srpna Sýrie zničila F-22 Raptor US Air Force , stejně jako čtyři rakety "Tomahawk" . Americké vojenské letadlo se zřítilo nedaleko hranic s Jordánskem. Poškozené rakety spadly do moře. O sestřelení letadla F-22 Raptor píše Los Angeles Times.

Noviny také hlásily, že 30.srpna syrská protiletadlová obrana sestřelila čtyři americké rakety "Tomahawk" ruským protiraketovým systémem "Kevlar-1"...

vestinet.rs-STROGO ČUVANA TAJNA

m,[mrknutí jedním okem]

296233

18.09.2013 17:26

Agrese skončila v okamžiku vypálení dvou balistických raket

RE: Přinucení k míru II ?

leo69 176.?.?.?

Tohle znáš, smíšku? [chechtot]

...V lidské DNA se nachází 46 chromozomů, polovina je zděděna od otce a polovina od matky. Z 23 chromozomů od otce, je jediný mužský Y-chromozom, který obsahuje sadu nukleotidů, které se dědí z generace na generaci bez jakýchkoli změn v průběhu tisíciletí. Genetici se odkazují na tento soubor haploskupin. Každý člověk žijící v současnosti, má v DNA přesně stejné haploskupiny, stejně jako jeho otec, dědeček, pradědeček, pradědeček a tak po mnoho generací zpět...

...Samozřejmě, nic není v přírodě naprosto konstantní, jelikož pohyb je forma existence hmoty. Mění se i haploskupiny - v biologii se tyto změny nazývají mutace - ale probíhají velmi zřídka, v intervalech tisíciletí a genetici se naučili přesně určit jejich místo a čas. Například, američtí vědci zjistili, že k jedné taková mutaci došlo před čtyřmi a půl tisíci lety, na Střední Rusi. Chlapec se narodil s poněkud jinou haploskupinou, než jeho otec, které přiřadili genetickou klasifikaci R1a1. Otcovská R1a zmutovala a vznikla nová R1a1...

...Mutace se ukázala jako velmi životaschopná. Rod R1a1, který započal ten malý chlapec, přežil, na rozdíl od milionů dalších rodů, které zanikly, když se přerušily jejich genealogické linie, ale on se rozrodil na obrovském území. V současné době držitelé haploskupiny R1a1 představují 70% z celkové mužské populace Ruska, Ukrajiny a Běloruska, a ve starých ruských městech a vesnicích dokonce až 80%. R1a1 je biologická matrice ruského etnika. Tato sada nukleotidů je ryze ruskou z hlediska genetiky...

...Naši předkové migrovali z etnických ohnisek nejen na východ až k Uralu, na jih do Indie a Íránu, ale i na západ, tam, kde jsou nyní evropské země. Genetické statistiky jsou úplné: v Polsku, držitelé ruské (árijské) R1a1 haploskupiny představují 57% mužské populace, v Lotyšsku, Litvě, České republice a na Slovensku 40%, v Německu, Norsku a ve Švédsku 18%, v Bulharsku 12 %, zatímco v Anglii - nejméně ze všech, pouhé 3%...

Více zde:A.Nikitin

m,[mrknutí jedním okem]

296357

07.10.2013 10:07

Nikdy neříkej nikdy. "Nikdy" je tady

Výsledkem je tudíž komunismus...

leo69 176.?.?.?

Pokud bude výroba všeho automatizovaná a lidé budou bez práce/zaměstnání, tak za co si budou produkty těch robotů kupovat? Tím pádem by ležel na pořadu dne další logický krok a tím je základní příjem každého člověka.

Celé by to pak směřovalo ke stavu, kdy obří mezinárodní/nadnárodní koncerny, vllastnící "Svět" i s jeho politiky a zákony, budou produkt vyrábět, distribuovat a zároveň dotovat, pomocí svých bank, spotřebitele, aby byl schopen si ho koupit.

Vše může z počátku projít fázemi, kdy bude snaha spotřebitelům nutit půjčky, ale ty začnou být v globálu nesplatitelné (což se už dnes děje) a tak, ve snaze udržet odbyt, bude muset přijít na pořad dne tzv. základní příjem každého občana. Toto vše tedy za předpokladu, že "vládci" budou chtít udržet alespoň současný model vývoj/uspořádání společnosti. Výsledek je potom podobný komunistické myšlence - každému podle jeho potřeb...

Pokud se to ovšem vydá jiným směrem a vládci hodí občany přes palubu (každý se starej jak umíš), tak následné uspořádání vzejde bohužel asi až z jatek wwIII.

m, [mrknutí jedním okem]

297448

22.10.2013 17:19

Opravdu chceme kmotra Babiše?

RE: Slovaci tak neco vytahnete na Babise

leo69 176.?.?.?

Vložený obrázek

m,[mrknutí jedním okem]

298385

19.12.2013 16:38

A není úniku

RE: No, když o to tak stojíte, lze si vyrobit i vlastní pastu

leo69 176.?.?.?

Že se přes ústní dutinu, bez polykání, nic nedostává do těla??? Znáte způsob užívání homeopatik, nebo např koloidního stříbra? Léčivý přípravek se vloží pod jazyk a ten je následně vstřebáván přímo sliznicí a postačuje i jen max. 5 minut. Zeptejte se kamaráda zubaře, po jakou dobu a kolikrát denně doporučuje čistit zuby. To, že někdo studovaný současné chemické výrobky (i zubní pasty) používá (i kdyby to byl vystudovaný zubař), neznamená, že ví vše o jejich složení a ne/škodnosti...

Jinak, už dlouhé roky používám Stomu Paradentol a i stejnojmennou ústní vodu, ale v uplynulých letech, malého úspěšného výrobce, pohltil koncern Odol a např jmenovannou ústní vodu v uplynulých měsících začal míchat (upravil) podle své receptury a vyřadil z receptu barvivo (budiž) a alkohol (ten nahradil kdoví čím chemickým).
Občas používám i přírodní olejovou zubní čistící směs od originál K.Hadek (pozor, nezaměnit se spol. Atok, která "ukradla" Hadkový postupy, ale míchá do výrobků podřadnější ingredience ve snaze zlevnit výrobu na úkor kvality) + jeho ústní vodu, ale je to k mým finančním možnostem drahé (nestěžuji si, pouze konstatuji), každopádně je to výborná, přírodě čistá alternativa.

m, [mrknutí jedním okem]

301049

23.01.2014 12:07

Ukrajina dnešních dnů

Pouze krátce,...

leo69 176.?.?.?

...jel by nějaký normálně uvažující člověk ( mám teď na mysli politik) demonstrativně vyřvávat kamsi na náměstí ve státě, kde probíhají občanské nepokoje a malém i občanská válka, bez toho, aby měl situaci pod kontrolou (ve vedení bojůvek své lidi - tvrdé velitele) a tím pádem měl jistotu, že na něj demonstrující strana nezaútočí? Odpovím, NE, nejel! Takže je jasné odkud vítr fouká a kdo má v situaci pařáty, že McCaine, Kocábe, Schwarzenbergu a další vohnouti z EU a USA!

m, [mrknutí jedním okem]

303087

02.03.2014 09:06

Alexandr Dugin: To je velká válka kontinentu (3. část)

RE: Pan Dugin to geniálně trefil několik dnů před vyštváním presidenta Janukoviče Banderovci z úřadu

leo69 176.?.?.?

Jednoznačně Pepek Vyskoč.

m, [mrknutí jedním okem]

305723

25.03.2014 12:05

Zapomenutý puč

RE: podobnosť čisto nenáhodná

leo69 176.?.?.?

Muzyčko, alias Bielyj, už sedí na klíně Vendovi v pekle. Někdo si ho dnes podal na Zakarpatí...
m, [mrknutí jedním okem]

307346

14.04.2014 18:37

Kyjev zařadil zpátečku ohledně referenda

RE: SBU - KGB - CIA

leo69 176.?.?.?

Myslím, že za A je správně. Jeho odpověď najdete snad u každého tématu a už např. jen to, že píše o šlafenbergovi jako o knížeti s velkým K na začátku (Kníže), o něčem svědčí (při nejmenším to, že zde koná dozorující a příspěvkovou službu a o svém chlebodárci se raději vyjadřuje uctivě, aby posléze, v nějaké sjetině hlášení jeho příspěvků, nebyl pokárán za neuctivost)...

m, [mrknutí jedním okem]

308463

14.04.2014 18:48

Kyjev zařadil zpátečku ohledně referenda

RE: SBU - KGB - CIA

leo69 176.?.?.?

Pardon, chtěl jsem napsat za B je správně...

m [mrknutí jedním okem]

308465

14.04.2014 19:55

Kyjev zařadil zpátečku ohledně referenda

RE: SBU - KGB - CIA

leo69 176.?.?.?

Jo, a ještě, když už zmiňuješ to 12.století, tak nemluv o ruské kultuře, ale o Kumánech a později i Tatarech, kteří (v normálně uvažujících hlavách) nemají s ruskou kulturou nic společného.

P.S:
1.) Nevšiml jsem si, že by tu někdo vracel čas.
2.) Máš hodně nečitelný smysl pro nadsázku a inovativní pohledy.
3.) Pro zabedněnce každý zabedněný ( F.G.)
4.) etc...

m, [mrknutí jedním okem]

308470

15.04.2014 01:45

Provolání k obyvatelům západní a centrální Ukrajiny

RE: Plyn končí

leo69 176.?.?.?

Nechápeme. To jako, když půjde potrubím lejno z Ruska a potká se s echt lejnem, které půjde ze Slovenska, tak na Ukrajině vyleze z roury čisté ovzduší nebo hastrman?

m, [mrknutí jedním okem]

308493

15.09.2014 16:28

Obama vyhlašuje válku proti Sýrii

RE: K zamyšlení a ovčanskému postoji!

leo69 176.?.?.?

Klídek, Rusko dodává smluvně dohodnuté objemy plynu v plné výši. Nedodává pouze rychle vyspekulované nadlimitní dodávky, které koncoví příjemci stejně jenom vexlují "zpět" na Ukrajinu...

m, [mrknutí jedním okem]

317492

02.10.2014 22:11

Setkání čtenářů Zvědavce a předvolební meeting

RE: Prosbicka

leo69 176.?.?.?

BISka to jistě natočí... [chechtot]

m, [mrknutí jedním okem]

318420

11.11.2014 19:17

V Norsku dál kradou děti

I Rusko se už, ohledně odebírání dětí v Norsku, rozlobilo...

leo69 176.?.?.?

příprava seznamu obětí juvenilního teroru

otázka ohledně ruských dětí bude vznesena v OSN

m, [mrknutí jedním okem]

320813

18.11.2014 11:49

Mail z Prahy

Jedna paralela...

leo69 176.?.?.?

něco mi to připomíná

m, [mrknutí jedním okem]

321233

19.11.2014 16:05

Žádná americká ambasáda! Všechno bylo spontánní!

RE: Jasný rukopis

leo69 176.?.?.?

Je to tak, tady by měly jít srandičky stranou. Byl to útok na hlavu státu a tím pádem na státnost ČR. Házet cokoli na prezidenta (představitele státu) je neakceptovatelné! Navíc, kdoví, čím může být to vejce, či rajče atp., naočkováno/napuštěno a při styku s daným cílem aktivováno (bakterie/virus atp.)!! To ochranka a policie podcenila!

m, [mrknutí jedním okem]

321417

02.03.2015 17:28

Kdo šíří pro-ruskou propagandu?

RE: Rozhodli se začít likvidovat alternativní weby, začali Aeronetem

leo69 176.?.?.?

Jestli se nemýlím a nepletu si Aeronet s jiným webem (kdo ví, může doplnit odkaz, či info), tak tuhle nedávno byl na Aeronetu článek s rozhovorem s nějakým "spícím předlistopadovým agentem", který byl uskutečněn na území USA a byla tam i řeč o skupině podobných "agentů", kteří pečlivě sledují a vyhodnocují současné dění doma i ve světě. To by možná mohl být ten důvod, kde jde BIS, potažmo i USa, o ten zdroj informací...

m, [mrknutí jedním okem]

328107

15.03.2015 17:20

USA již válku Rusku vyhlásily

RE: Veřejné mínění

leo69 176.?.?.?

Gratuluji, skvělá zpráva o osobním úspěchu. Držím palce a přeji mnoho štěstí.

m, [mrknutí jedním okem]

329224

21.06.2015 20:45

Revitalizace Zvědavce

RE: CMS systemy netreba celkom odsudzovat

leo69 176.?.?.?

Kvůli přizpůsobení stránky/textu velikosti obrazovky používám na Androidu zásadně prohlížeč Dolphin, ten to umí perfektně...

m, [mrknutí jedním okem]

335183

24.06.2015 09:32

Přeběhlictví na Ukrajině

banderovci..

leo69 176.?.?.?

Tak jestli se to na Ukrajině povede otočit, dle článku je určitá naděje, tak se, po Ukrajině a následně po Evropě, budou nahánět banderovci tak, jako po II.WW v našem pohraničí. A dokonce bych to viděl až tak, že zatímco je jinde budou honit a soudit, tak u nás (ČR) budou dostávat azyl... [oči v sloup]

m, [mrknutí jedním okem]

335375

26.06.2015 15:12

Texas – bašta separatismu v USA

RE: Texany

leo69 176.?.?.?

To nic, to je "jenom" Šlak (ip:77...) to je "Uďo úplně nomáuní" ... [chechtot]
m, [mrknutí jedním okem]

335522

28.06.2015 10:12

Opět předmětem vlídného zájmu tajné policie

RE: Zklamani

leo69 176.?.?.?

A jo vlastně, to s tím Kesudisem, to je docela možný - nabádání k obejití(?) zákona o exekuci, zveřejněním čísla účtu jiné osoby (budou třeba otázky typu: ...a kdo vás k tomu navedl?, ...a měl jste souhlas majitele účtu s jeho zveřejněním na webu?,...atp). No, to by mohl být ten důvod zájmu z pohledu zákona.
m, [mrknutí jedním okem]

335676

05.08.2015 09:19

Zvědavec má novou tvář

RE: Nové rozhraní

leo69 176.?.?.?

Pro michald: Zvolil jste opravdu "špatné" přirovnání s tím dalajlámou. Pokud ho uznáváte jako budhistickou autoritu a zároveň z budhismu něco znáte, tak byste mohl vědět, že dalajláma nemůže být okraden. Ostatně, nemůže být okraden nikdo, kdo uskutečnil jednu z budhistických ctností a tou je nekradení ve skutcích, mysli ani pocitech. Pokud je tedy dalajláma skutečně budhistický praktik...

m, [mrknutí jedním okem]

337573

29.09.2015 12:42

Dopis čtenářky

Za sebe dávám článku za 1...

leo69 176.?.?.?

Dobrý článek Paulo. A nebojte se, pochopte, že vše je ve Světě zařízeno tak, jak má být. Protože se jako jednotlivci a lidstvo vyvíjíme, tak jsme, z určitých důvodů, současnou situací k tomuto vývoji více nuceni. Jedná se o tak neuvěřitelný zmatek ve "vnějším" světě, že se od něho naše nasycená, nebo přesněji přesycená, mysl jednoho dne odvrátí a zaměří se na pozorování vlastního nitra. A to je to, o co tady jde - o vývoj Člověka.

m, [mrknutí jedním okem]

340112

09.11.2015 14:04

Jak feministky přitlačily Akademii věd ke zdi

RE: Feministické

leo69 176.?.?.?

Nic proti Vám, paní Jarmilo, ale díky Vašemu příspěvku, nebo přesněji postesknutí, si může jiná ze zdejších žen (diskutérek), která zde nedávno "hanila" myšlenku základního příjmu ve smyslu "kdo neodpracoval, ať nejí", ujasnit to, k čemu by byl základní příjem každému člověku ku prospěchu. Ano, například by ženy mohly být doma se svými dětmi dle libosti a nebýt "štvanou zvěří" dnešní doby...

Díky Vám, by snad mohla teď Aja lépe pochopit o co se jedná... [smích]

m, [mrknutí jedním okem]

341635

09.11.2015 16:16

Jak feministky přitlačily Akademii věd ke zdi

RE: Feministické

leo69 176.?.?.?

Tak, tak Ajo, správně říkáte - nadužívá. Takže, aby se nenaduživalo a nezneužívalo, tak dát každému/všem stejně dostatečně/důstojně a tečka. Bylo by na tom něco nespravedlivého?

P.S: Samozřejmě Vy byste si mohla ještě vydělávat ,- kč dle libosti a tím mít mnohem více nežli ostatní... [smích]

m, [mrknutí jedním okem]

341646

09.11.2015 20:49

Jak feministky přitlačily Akademii věd ke zdi

RE: Feministické

leo69 176.?.?.?

Ano Ajo, máte pravdu, za současného stavu uspořádání hodnot ve společenském zřízení (ke kterému se také hlásíme), je základní příjem zatím utopií. Tento systém nepotřebuje svobodné lidi, potřebuje otroky práce.

Všichni víme, že jsou každým rokem z našeho státu odváděny/vyváděny oficiálně desítky miliard ,- kč zisků např. "jen" z bankovních transakcí (poplatky za vedení účtu, za výpis z účtu, za výběr peněz,za vklad peněz, za pozdrav dobrý den... [smích] ).Dále zisky z klíčových výrobních podniků, které se nacházejí v rukách často zahraničních soukromých vlastníků, či trustů - z prodeje uhlí, žuly, lesů, vody (vodárny, ale i balené vody), výroby piva, atd.... Kdybychom si určitá strategická odvětví ponechali ve státních/českých rukou a zisky zůstávaly doma, tak by se také hospodařilo jinak.

Proto musím konstatovat, ano, máte pravdu, zatím, za současné situace, základní příjem není průchodný. Ale přesto je potřeba se tou myšlenkou zabývat a potlačovat v sobě to "malé" JÁ. JÁ jsem jen makal,tak ať makají i druzí (měl jsem, narozdíl od plno jiných, štěstí na pracovním trhu = práci poblíž, či v místě bydliště, neměl jsem nemoc/nemohoucnost svou/v rodině, byl jsem psychicky silný a zvládl jsem "tlaky světa"...) jiní to štěstí neměli a při tom také touží po "trošce toho štěstí". Je dobré být určitým způsobem myšlení velkorysý a myslet v širším celku. Odstranilo by se tím mnoho nedobrého mezi lidmi.

Domnívám se, že je velmi pravděpodobné, že by základním příjmem vznikla významná tržní síla, která by umožnila návrat drobných živností do menších obcí i městeček a tím je oživila. Vznikla by i radostnější nálada ve společnosti a nakonec by stejně stát většinu vydaných peněz získal zpět ve formě dph, daní a odvodů na zdravotním a soc.pojištění ze zisku soukromníků atd. Ale zase narážíme na hranice toho, že za současného stavu společnosti není svoboda jednotlivce žádoucí (i když politické proklamace o svobodě všichni známe ale také víme, jak např. třeba dopadl Vladimír se svobodou slova...).

No, nechám to být, čas nám ukáže co bude. Ale je dobré být připraven, aby v dobách možné změny bylo co nabídnout. [smích]

m, [mrknutí jedním okem]

341666

26.11.2015 18:40

Turecko a sršní hnízdo

RE: srsni hnizdo?

leo69 176.?.?.?

Jj, v uplynulých dnech jsem kdesi na netu zaregistroval vyjádření tuším někoho z bývalého vedení vzdušných sil armády ČR, že pro pilota je padák zachranný prostředek a ne např. jako u paragánů, pro které je padák "výrobní" prostředek. Takže jsem z toho pochopil, že je jaksi předpokládané, že výsadky mohou tedy počítat s ledasčím. To znamená, že když si pilot v nouzi zachraňuje život, tak je sviňárna na něj střílet, resp. ho zavraždit... Takže bych také viděl spíše tu "nasranost" Ruska v té střelbě na piloty, letadlo "vem čert", stane se (tuším, že tyto letouny mají navíc speciálně chráněný celý kokpit odolnými slitinami), ale tohle nelze odpustit.

m, [mrknutí jedním okem]

342361

16.04.2017 10:27

Otevřený dopis paní Krylové

K.K. - Tak jenom pojistit

176.?.?.?

Je plno Karlových textů, které nejsou tolik známé jako Bratříček, ale přesto jsou téměř dokonalé... Např.k dané situaci s p.Marlen se hodí : "rozmlouvat o právu a bezprávím se živit,"

Tak jenom pojistit (Karel Kryl)

1)
Tak jenom pojistit a nechat zadní dvířka,
hrát dvojí, trojí hru a o čtvrtou se snažit,
bambitku odjistit a dožíti se zítřka,
vždy státi na výhru a zmrtvýchvstání zažít.

R: Toť láska nevlídná jak slina na šátku,
doba je neklidná a touha na splátku,
toť láska pod knutou a smrt je poslem lásky,
smrt s dýkou vetknutou do knížky pod obrázky.

2)
S úsměvem mudrce si vlastní kapsu plnit,
dát ruku na srdce a jako had se vlnit,
rozmlouvat o právu a bezprávím se živit,
nadávat na slávu a pro slávu se křivit.

R: Toť láska nevlídná....

3)
Nemíti skrupulí, když o náš prospěch běží,
mít na rtech vyznání a pod jazykem hada,
být silným po vůli a říkat, že nám leží
na srdci poznání, a bát se říci "zrada!"

R: Toť láska nevlídná...

m, [mrknutí jedním okem]

357179

Káva pro Zvědavce

46

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 97 čtenářů částkou 16 036 korun, což je 46 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Jak u Prymulových hrabou a hrabou (pod sebe)24.10.20 18:21 Česká republika 5

Poskytovatelé hudby prý řeší nadřazenost bělochů. Písně čeká přísná kontrola24.10.20 10:04 Neurčeno 5

Soud dnes rozdal podmíněné tresty oběma autorům nápisu v Letech23.10.20 21:43 Česká republika 0

Vipná analýza Prymulova kiksu23.10.20 18:35 Česká republika 7

Prymulův konec? Neradujme se předčasně23.10.20 13:06 Česká republika 2

Sám Prymula náhubek neměl a chodí do restaurace i přes to, že je zavřel23.10.20 08:35 Česká republika 11

Na Slovensku testují "když budeš hodný, můžeš ven" - hlavní cíl hysterie kolem koronaviru22.10.20 21:22 Slovensko 2

Udavač volal linku 158 na chlapa bez náhubku22.10.20 21:14 Česká republika 4

AGENDA 2030 – TVŮRCI NYNÍ ZHODNOTILI SVÉ ZRŮDNÉ PLÁNY22.10.20 13:37 Neurčeno 0

Plánovaná demonstrace 28. října v Praze22.10.20 08:53 Česká republika 0

Bělorusko versus Česko21.10.20 20:43 Neurčeno 13

Česko žádá o pomoc21.10.20 13:25 Česká republika 9

Za polibek bez náhubků 400 euro20.10.20 17:33 Itálie 5

Soud v Německu rozhodl, že omezit zavírací dobu restaurací není opodstatněné19.10.20 21:32 Německo 4

Co je s panem prezidentem?17.10.20 09:47 Česká republika 7

Je třeba říci dost, burcuje Klaus. Nejsme ve válce, nestrašte mrazáky s mrtvolami14.10.20 11:11 Česká republika 3

Erouška je pochybná aplikace s placebo negativním efektem14.10.20 10:15 Česká republika 5

Ve stavu nebezpečí si schválí cokoli bez demokratické kontroly13.10.20 19:31 Česká republika 0

Maďarská poslankyně skartovala knihu dětškých pohádek plnou gayů a leseb, aktivisté ječí13.10.20 18:08 Maďarsko 3

Absurdita článků z dění na pařížských předměstích nadále roste13.10.20 16:51 Francie 0

Měnové kurzy

USD
22,94 Kč
Euro
27,21 Kč
Libra
29,93 Kč
Kanadský dolar
17,47 Kč
Australský dolar
16,38 Kč
Švýcarský frank
25,37 Kč
100 japonských jenů
21,91 Kč
Čínský juan
3,43 Kč
Polský zloty
5,96 Kč
100 maď. forintů
7,45 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
30,10 Kč
1 unce (31,1g) zlata
43 627,05 Kč
1 unce stříbra
564,23 Kč
Bitcoin
298 538,57 Kč

Poslední aktualizace: 25.10.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?