Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 15 příspěveků, 1 jméno: <nic>.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

28.04.2011 20:03

O víře a církvi

RE: Autor je trochu popleta.

78.?.?.?

Lin, dědičný hřích není pohlavní styk. To se ani nikde v Bibli neříká a netvrdí. Adam s Evou zhřešily tím, že jedli ovoce /nikoliv jablko/ ze zakázaného stromu poznání dobra a zla.
Co já vím, tak slovo hřích je staromódní výraz pro "cosi" co člověka odděluje od možnosti jej /Boha/ vnímat. Vnímat více méně nezkresleně. To podle křesťanů už je dané od početí.
Jinak naprostý souhlas se vším co jste napsala.
Také je velice těžké tvrdit, že katolíci, protestanti, letniční, anglikáni, charismatici, luteráni atpd, mají či nemají pravdu. Už jenom to, kolik je výkladů a od počátků křesťanství se rozpory spíše zvětšují.
Ke čtení Bible musí mít člověk chuť a odvahu se na ni dívat vlastníma očima a nebát se být kritický. Kdyby nic jiného, tak alespoň snad neskočí nějakému "Fandovi" na špek.
Jó a v úvodu článku je biblický citát. Latinec odpustí, ale někteří křesťané jej vykládají tak, že těmi bratřími Kristus nemyslí bližní, ale opravdu bratry po krvy. Rodově a etnicky. No a jákého, že etnika Bůh do lidského těla vstoupící, byl? [mrknutí jedním okem]

242809

28.04.2011 20:16

O víře a církvi

RE: Autor je trochu popleta.

78.?.?.?

No ono neposkvrněné početí Marušky panny z Ducha svatého je také vlastně genetická Boží manipulace.

242811

28.04.2011 20:19

O víře a církvi

RE: O víře a církvi. Pro ilustraci:

78.?.?.?

Baki naprosto s Vámi souhlasím. Jenom mně děsí myšlenka, že byste se mohl v závěru mýlit. Co když Bůh takovou povahu fakt má ? No ale také pevně doufám, že nikoliv. [mrknutí jedním okem]

242812

29.04.2011 21:58

O víře a církvi

RE: Svatba

78.?.?.?

Milá Maruško Magistro Pustá. Také jsem si poplakal. Takový statný jinoch je ten princ. A jakou krásnou nevěstu má. Ach jo. A ten druhorozený princ z rodiny. Ten statečný výsadkář co osobně osvobozoval utlačovaný lid v Afghanistánu. Jak statečně dával příklad dalším mladým Britským junákům, aby kráčeli v jeho šlépějích. Jsem tak šťastný, že je v našem světě tolik dobrých a radostných událostí a tolik příkladných a statečných lidí. Jen jsem si drahá Maruško trošku postesknul, že u nás v naší krásné zemi není Monarchie. Jak by to bylo krásné mít takový krásný příklad k žití. Každý den si něco o České Královské rodině moci přečíst v Blesku, Aha, I dnes, Lidových novinách. Každý den shlédnout nějaý šot na TV Nova, Prima, ČT. To by se nám tak krásně žilo. Ale Marie, není všem dnům konec. Vždyť jednoho knížete jsme již měli Ministrem. Krásný den přeji a více takových radostných dní, jako byl ten dnešní Svatební. S úctou Doktor přírodních věd Všudybud Koucký.

242870

30.04.2011 22:10

O víře a církvi

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

78.?.?.?

Lin. Já bych to lépe nenapsal. Vaše upozornění na Apoštola Pavla je trefné. Mnozí tvrdí, že křesťanství dal podobu on. Ten apoštol, který nebyl ženatý a neměl děti. Ten apoštol, který pronásledoval prvotní křesťany. Ten apoštol, který se nikdy osobně nesetkal s Ježíšem, za jeho pobytu na zemi. Jakto, že zásadní význam neměli apoštolové a prvotní církev v Jeruzalémě?
Jinak jsem slyšel tvrdit křesťany, že slovo pán, opravdu v mnoha významech znamená otrok a že pravý křesťan je otrokem Božím. Jinak s Vámi naprosto souhlasím, že to není proti JK, proti Bohu, ale institucím, kteří se Jimi zašťiťují a přitom svým chováním Jej popírají. A proti těm, kteří si přečtou, že je psáno a tak je dáno a basta fidly.
Teď něco osobního, je pro mně občerstvující zkušenost číst od Vás mnohé Vaše příspěvky. Vyjadřujete se k tématům a věcem o kterých většinou ženy nemluví. Navíc trefně, slušně a s postřehem. A navíc tolerujete gramatické chyby. [mrknutí jedním okem]

242926

01.05.2011 21:27

O víře a církvi

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

78.?.?.?

Tak to jsem netušil, že některá evangelia jsou psána učedníky učedníků. To je velice zajímavé. A já pořád, proč je mi vnitřně nejbližší to Janovo. Navíc na Jana jsou tuším narážky ještě v dalších Novozákoních knihách. Ten postřeh s citací Lukáše je hodně dobrej. Nikdy jsem si to neuvědomil. Fakt je divné, že by JK či další apoštolové nic nenapsali.
Ano s probodeným zápěstím to je jak píšete. Navíc prý při zavěšení na kříž se ruce dostávají do takového úhlu, že každá ruka nese mnohem větší váhu než je váha poloviny těla. (Polovinu váhy těla nesou ruce při zavěšení s rukama nad hlavou.) Tuším, že podle pokusů se dlaně trhají již při zatížení kolem třiceti kilogramů. Jediné místo, které unese takové veliké zatížení je v zápěstí. (Prý se při probití hřebem přetrhne tuším Nervus Medianus a způsobí charakteristické ohnutí palců do dlaní). Díky takovému extrémnímu zatížení horní poloviny těla dochází k silným křečím a přepnutí svalstva. Ukřižovaní (podle způsobu zavěšení)tak nejčastěji umíraly naprosto vyčerpaní na udušení, embolii, nebo tak jako JK na zástavu srdce. (Perikard - srdeční obal- se v důsledku křečí ve svalstvu a nedostatku kyslíku naplnil výpotkem - sérem- a Ježíšovo srdce se zastavilo. Proto při probodnutí kopím "vyšla voda (sérum) a krev" Krev nestříkala, jeho srdce již netlouklo).No a dva odsouzení s Ježíšem zemřeli buď na embolii, nebo udušení. Přerazily jim nohy. Oni se na nich nemohly vztyčit, aby popadly dech a do několika minut exitovaly.
Trest zavěšení na kříži, byl tak destruující, že římští občané nesměli byt za hrdelní zločin takto popraveni. Dokonce jsou záznamy, kdy i po několikahodinovém zavěšení a následném sejmutí a podání dostupné tehdejší lékařské péče, lidé nepřežily.
Jinak velice zajímavé je si něco zjistit o Turínském plátně. (Ať je to falsum či né, ten kdo jej zhotovil, musel znát veliké podrobnosti o ukřižování.)
Budu ještě jednou osobní. Vy toho tolik víte o křesťanství, že jste je buď studovala, nebo jste byla členkou. Takové postřehy jako máte Vy, většina lidí z obyčejného zájmu nemá. To je má domněnka. Nemusíte na to odpovídat. Jinak omluva za poněkud krvavý příspěvek. [překvapení] [smích] [mrknutí jedním okem]

243008

03.05.2011 10:01

Visí nad Evropou jaderná hrozba?

RE: Praha ?

78.?.?.?

A koho kdy zajímala nějaká Hirošima, či Nagasaki? Z vojenského, taktického, strategického pohledu absolutně nezajímavá města. Pro okolní svět kromě Expa neznámá města. Žádný vojenský průmysl. Žádné velící centrum. Nic. No a jednoho slunného dne.... A co Lidice a Ležáky? Dvě vesnice v českém zapadákově. No a jednoho dne...
Tvrdit, že v Praze, Brně, Bratislavě, Budějkách se to stát nemůže je přinejmenším naivita.
Jinak důsledky použití špinavé bomby jsou nedozírné. Podívejte se čemu čelí Japonsko po neštěstích v Jaderných elektrárnách. Nikdo nechce japonské jídlo a výrobky. Něktré lodě odmítají kotvit v blízkých přístavech atpd.
Co jediné by mohlo být drobné plus pro ČR a snad i Slovensko, je relativní blízkost s Německem a Rakouskem.

243230

03.05.2011 10:29

Visí nad Evropou jaderná hrozba?

RE: Je to tak-ale možno aj úplne ináč

78.?.?.?

Ještě taková úvaha. Když se dělá reklama na prací prášek, tak potřebuje zasáhnout největší cílovou skupinu. Tou je populace s určitou škálou IQ. Na určité lidi ale nezabírá a někdy je i pobouří svou "primitivností". Páč jsou mimo danou škálu IQ a jím ani není reklama určená. Pokud chcete zasáhnout, ovlivnit lidi s vyšší škálou IQ, musíte změnit způsob a provedení reklamy. Tam jednoduše nestačí když vám z obrazovky pán v bílém plášti se stříbrnýmiy obroučky a tymolínovým usměvem řekne, že vědecké pracoviště v ....... vytvořilo novou čistící technologii, jež odstraní skvrny při mínus deseti. Nestačí vám rozjásaná maminka nad poblitým tryčkem děcka atpd. Mám neblahé tušení, že jeden z prostředků jak "reklamou" ovlivnit lidi s vyšší škálou IQ je takový, že dojdou k "poznání" že ten či onen produkt, či ta, či ona událost je jimi "objevená, odhalená, rozklíčovaná". Tam se zasekne háček. Lin jistě již tušíte, kam tím mířím.
A nyní ke slavnému dopadení. Nejširší část populace s běžnou škálou IQ buď oslavuje, nebo je jí to jedno. Ti nejsou nebezpeční, ani nepředstavují konkurenci. Ta menšinová část populace s vyšší škálou IQ, si začne spojovat "a" s "b" až dojde k "poznání" které vyplodí "obavy a strach" a produkt je prodán. A poslední pointa. Proč zasahovat tuto cílovou skupinu? Jelikož mnozí z této skupiny jsou schopní, inteligentní, a dokonce světe střez se i slušní až morální lidé. A běda, kdyby se snažily tací lidé dostat vzhůru a neslevit z toho jací jsou.
Je to jenom takový pohled. Nemám to nijak ověřené. Jen mi to připadá trošku pravděpodobné. [mrknutí jedním okem]

243231

18.05.2011 23:09

Církevní majetek

RE: Komedie plná omylů.

78.?.?.?

Oni Lin nemají nárok ani po právní stránce. Nárok byl restituční na majetek movitý a nemovitý zabavený po roce 1948. To už proběhlo. Není co vracet. Tečka šlus. Protože to tedy nejde formou restituce, tak se vymyslel nový termín "Vyrovnání státu s Církvemi". No a to se týká majetku před rokem 1948. Podvod jako vidle.
Jenže pozor, pokud to projde, tak mohou začít vznášet nároky i šlechtické rody.

244350

19.08.2011 22:18

Voják si vzal život po osmi nasazeních v Iráku a Afghánistánu

Jakpak to asi je?

78.?.?.?

Mně by zajímalo, zda šlo o citlivého jedince, který neunesl tíhu stresu válečného konfliktu a jednoho dne si poststraumatický stresový syndrom vybral svou daň, nebo zda jsou skutečně některé vojenské složky používány k "věcem" o kterých se nám naštěstí ani nezdá. Jenom se kamuflují za výrazy: nekonvenční způsob boje, boj proti nepřátelským vzbouřencům, psychologický způsob boje atpd.

251354

20.08.2011 19:17

Voják si vzal život po osmi nasazeních v Iráku a Afghánistánu

RE: Jakpak to asi je?

78.?.?.?

Ano souhlasím s Vámi. Napsal jste to výstižně. Já si ale tak nějak myslím, že se lépe zvládá situace typu: Doma není práce, nic moc neumím a armáda mi dala šanci. Jsem prostě bigoš a teď je můj úkol stát tady na tom místě a zastřelit všechno co projde touto branou. Je mi jedno kdo to je. Buď já nebo oni. Jíst musím a umřít nechci. Oproti tomu situace: Jsem elita elit. Best of the best. Jsem hrot kopí boje proti teroru. Tak a teď vrámci supertajného úkolu a psychologického boje potřebujeme zvýšit sektářskou nevraživost. Takže šupem sundat psí známky. Rychle převlíknout do civilních hader a vzhůru do boje. Takže nasednout do vozu. Spz na vůz takovou aby bylo jasné z jakého města útočníci jsou. Poté rychle do tržnice a pal. Čím více střel z AKčka najde svůj cíl mezi ženami, dětmi a starci, tím lepší. Efekt psychologického působení boje bude větší. Jednoho dne takovému supervojákovi, totiž může docvaknout, že není ničím jiným, než sprostým vrahem. Nic míň. Nic víc. A možná ani bohoslužby konané v polních podmínkách a barevná a lesklá vyznamenání na prsou s tím nic moc neudělají.

251434

25.08.2011 19:13

Při obléhání Tripolisu velí teroristům MI6

RE: Velice.-..

78.?.?.?

Prosím, upřesněte, v čem se Saddám Husejn připosral? Chcete, snad tvrdit, že v současném Iráku se mají lidi lépe naž před okupací USA? To snad nemůžete myslet vážně ani jako blbej vtip.
Jinak naprostý souhlas s René Bartoškem a ještě větší s jeho posteskem, že kdyby byla k mání jiná civilizace, tak dejte vědět.
Bábo Blažková, Vaše příspěvky jsou super. S IQ a vysokou školou to vidím podobně. Navíc si ještě myslím, že v rámci konkurenčního boje uvnitř škol, musí Ti skutečnš schopní a inteligentní učitelé a profesoři z kola ven.

251841

02.09.2011 11:31

Merkel chce zničit Srbsko zcela

RE: Slované

78.?.?.?

Mnohokrát děkuji za odkazy. Už se nemůžu dočkat, až se na ty články vrhnu. Krásný den a ještě jednou děkuji.

252410

07.09.2011 16:36

Vzpoura v Libyi zprávou pro Chaveze

RE: Ze nas tu nás korporátne médiá, tlač rozhlas televize internet

78.?.?.?

René, René, vy že opravujete v USA kostely? [chechtot] [chechtot] Kéž by bylo více takovýhle zvídavých a manuálně pracujících lidí.
Jinak nevíte kde by bylo více hodnověrných zpráv o tom, co se v Lybii děje?

252647

10.09.2011 19:58

Před vměšováním NATO byla Libyje africkým Švýcarskem

RE: zadna sance

78.?.?.?

Hlavně se přesvědčuji v názoru, že ony opěvované Speciální jednotky, jež působí jako poradci a návodčí a označovači cílů pro bomby a rakety jsou jenom sprostý banditos. Jak sám uvádíte, tecnika dokonalá trefit okno. A ejhle - tuhle škola, tuhle nemocnice - tuhle rodiný dům. Jenom tak mimochodem, přesně tenhle typ chování při válečném konfliktu je podle mezinárodního práva považován za válečný zločin.
A jinak pokud vím, tak Libye není celá dobytá. Okupační vojska tam nejsou. Klíčová města se stále drží. Kadáfí je živý. Takže kdo ví jaký to ještě vezme konec.
Jinak Rusko bych si dovolil nepodceňovat. Všichni kteří to kdy udělali skončili brodou hore. Ivani nejsou žádný hlupáci, i když se to o nich tvrdí. Jim to ale asi ani moc nevadí. [chechtot]

252990

Káva pro Zvědavce

65

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 98 čtenářů částkou 22 644 korun, což je 65 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Začínám rozumět roli Navalného: užitečný idiot by mohl posloužit k zastavení Nord Stream 223.01.21 12:12 Evropská unie 4

Pane Volný, to bylo hloupé21.01.21 17:14 Česká republika 20

Slovenský lekár objednal pre svojich covidových pacientov Ivermectin. Colníci mu zásielku zabavili20.01.21 19:05 Slovensko 3

Na Seznamu se rozmáhá cenzura jako rakovina20.01.21 08:06 Česká republika 8

Sbohem, Kalousku. A zavři za sebou z druhé strany19.01.21 19:17 Česká republika 8

Chcete, aby skončil Lockdown? 26. ledna máte reálnou možnost to změnit19.01.21 10:14 Česká republika 3

Helena Duke poté, co udala vlastní rodinu, žebrá o peníze18.01.21 14:28 USA 3

Satanisté a jejich poskoci mají Vánoce17.01.21 23:15 Česká republika 3

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 4

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 14

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Velký reset, krátký distopický film s čs titulky11.01.21 23:11 Neurčeno 0

Síť Parler přestala existovat11.01.21 19:03 USA 5

Měnové kurzy

USD
21,47 Kč
Euro
26,13 Kč
Libra
29,37 Kč
Kanadský dolar
16,85 Kč
Australský dolar
16,57 Kč
Švýcarský frank
24,25 Kč
100 japonských jenů
20,68 Kč
Čínský juan
3,31 Kč
Polský zloty
5,76 Kč
100 maď. forintů
7,30 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,52 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 840,29 Kč
1 unce stříbra
547,77 Kč
Bitcoin
683 609,14 Kč

Poslední aktualizace: 24.1.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?