Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 19 příspěveků, 2 různá jména: Dan z Piesku, Dan zPiesku.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

04.02.2010 10:26

Zvědavec končí ve formě, jak jste ho znali

Etrez zviťazil

Dan z Piesku 147.?.?.?

Zvedavec končí = Etrez zviťazil. Internet je slobodný, ale zadarmo je na ňom len reklama. Končí posledná výnimka. Osud, Matrix majú charakter sekty. Tam bude smerovať aj Zvedavec. NP predali a skončíl ako LN, BL diskusiu pre istotu zrušili, aby náhodou diskutujúci nerušili obraz podľa predstáv majiteľa. Internet ako slobodná komunita končí, aspoň tá československá.
Zo sociologického pohľadu majú oveľa väčšiu cenu diskusné príspevky ako samotné články, lenže bez zaujímavých článkov dobrá diskusia nevznikne. Diskusia bez registrácie je nekontrolovateľná, diskusia s registráciou je automaticky autocnezuraovaná a aj cenzurovaná vydavateľom. Hoci všetci vydavatelia cenzúru popierajú, pravidelne sa k nej uchyľujú. Model predplatného je len platenou registráciou.
Už asi dva roky som nenapísal ani diskusný príspevok, hoci boli roky, keď som prispel do rôznych e-zinov viac než desiatkou článkov a tuctami príspevkov v diskusii, lebo od článkov som prechádzal k dlhším diskusným príspevkom, aby som napokon aj od nich upustil. S myšlienku na vlastný server som sa pohrával a uzavrel to tak, že na to nemám čas.
Súhlasím s prácou zadarmo, ale treba mať aj prácu zaplatenú. Pán Stwora urobil veľa práce zadarmo, za tú mu ďakujem. Zaplatenú prácu odo mňa nedostane. Nie že by ma 50 Euro ročne nejak bolelo, ale bolí ma, ak platba za niečo je vyššia ako samotná poukázaná čiastka (ide o platbu do zahraničia a pri mesačnom predplatnom je to štvornásobok poukázanej sumy). Podľa platby inak ako v hotovosti možno vystopovať kohokoľvek, takže opakujem, že ide o registráciu čitateľov a diskutujúcich, dokonca platenú.
Prajem Zvedavcovi veľa šťastia, ale podľa mojich odhadov na model predplatného prejde tak polovica ľudí, z tých čo prispeli na prevádzku dobrovoľne. Možno to pre prevádzku postačí. Čitateľov určite ubudne, takže sa prudko znížia náklady na server. No a Zvedavec bude po čase vyzerať ako WM magazín bez tlačenej verzie.
Vitajte v matrixe ....

211446

05.02.2010 10:42

Zvědavec končí ve formě, jak jste ho znali

Z diskusie ma zaujal nápad

Dan z Piesku 147.?.?.?

otvoriť Zvedavca až po uplynuti istej doby pre všetkých. Podľa mňa by stacili tak tri mesiace. Má to viaceré výhody:
1. nemení sa doterajší charakter a účel e-zinu.
2. odpadne kopa bezvýznamných tém, o ktoré opadne záujem do troch dní. Stejne ich generujú len politici a aj tí, čo ich kritizujú k nim cítia potrebu zaujať postoj. Politici sa boje len toho, že ich krik nemá odozvu.
3. O diskusiu stratia záujem nedosplelé indivíduá ("prvý", nadávky, urážanie diskutéra) = odpadne veľa práce s cenzúrou.
4. Aj neplatiaci si prídu na svoje, t.j. informácia nezanikne spoplatnením (čo je cieľom všetkých mediálnikov, aby oni ako prví vyfabrikovali 50 čiastočne pravdivých a stovky nepravdivývh verzií udalostí), len sa odloží jej zverejnenie. Neexistuje silnejší argment ako "zadarmo". Mediálnici dávajú pripravený jednostranný názor zadarmo(reklama), dokonca sú ochotní platiť diskutérov tento názor obhajujúcich. O čom inom je lobbying?
5. Časový posun uľahčí čitateľom výber článkov aj diskusných príspevkov, ktoré už stratili aktuálnosť. Informácie sú aktuálne aj po tisícročí, dezinformácie neprežijú nasledujúce ráno.
6. Nič nie je tak staré ako včerajšie novin/k/y. Staré informácie sú stále pre niekoho nové. Kto chce konfort, zaplatí si zaň. Kto nie, alebo na to nemá, počká si.
7. Knihy sa predávajú aj po rokoch od vydania, krátke správy sú zadarmo. Povedie to k viac nadčasovému obsahu, čo je z môjho pohľadu len dobre.

PS: 1400 predplatiteľov Osudu mi príde ako štatistický dôkaz potreby "nových" bohov v ateistickej krajine.

211615

26.11.2010 14:47

Alternativních zdrojů v češtině a slovenštině ubývá – všiml si někdo?

Únava pred koncom

Dan z Piesku 147.?.?.?

Obávam sa, že prišiel čas skončiť. Bez nadšenia sa hľadá vždy len najmenší spoločný menovateľ aby sa maximalizoval profit. AK niekto robí niečo z presvedčenia, ľudia ho zvyknú podporiť. Niekedy aj finančne. Samozrejme nie všetci, snáď jeden z desiatich, dvadsiatich. Ak niekto robí niečo pre peniaze, hľadá návraťnosť svojho úsilia, ráta náklady a zisky. Ráta, až zistí, že inou činnosťou by si zarobil viac. Keďže náklady sa znižujú len veľmi ťažko, skúsi zvýšiť príjmy najprv obratom, potom zanechá obrat a ide po zisku. Zanecháva neziskové činnosti a snaží sa neuraziť potenciálnych sponzorov. Už to nerobí z nadšenia ale pre peniaze. Začne vnímať konkurentov, dostávať sa do sporov a stráca odstup od vlastnej práce. Ubúda mu priateľov a pribúda obetí. Namiesto obetovania sa, mu jeho obetu majú zaplatiť iní. Je jedno či čitatelia, alebo sponzori. Sponzori platia lepšie, než čitatelia - preto vychádza toľko plnofarebného kriedového braku. Niektoré média majú problém dostatočne nariediť reklamu, lebo aj "články" písané študentami sú vlastne reklamou. Jediný, ktoi si na seba zarobí od čiteteľov je bulvár (na slovensku napr. Nový čas, ktorý z predaja výtlačku pokryje vyše 90 % nákladov a reklama už generuje len zisk). O filozofujúce médiá veľký záujem nie je - majú príliš úzky okruh čitateľov, takisto ako médiá vedecké. Spoplatniť ich síce môžete, ale 10 USD za separát zaplatí len ten, koho to naozaj veľmi zaujíma. Platiť 10 korún nie ja tak veľa, ale väčšina si nájde zdroj inde - veď ovláda jazyk/y, alebo informáciu oželie, lebo má stovky alternatív. Výnimku tvoria sekty - spomínaný Osud a k nemu smerujúci Matrix. Ak sa Zvedavec nechce zmeniť na sektu mal by skončiť, alebo prestať plakať. Čítam ho a neplatím. Zatiaľ má diskusia vyššiu hodnotu než články. Nebude diskusia, nebudú čitatelia ako napr. ja. Zvedavec príde o neplatiaceho a neplatiaci uroní slzu za skončivším e-zynom. Jednu ...

233112

26.11.2010 19:06

Alternativních zdrojů v češtině a slovenštině ubývá – všiml si někdo?

RE: Únava pred koncom, ešte doplním

Dan z Piesku 147.?.?.?

Nadviažem na myšlienku pred mnou, teda v poradí asi za týmto príspevkom. Komercia začína obmedzovaním diskusií. Autor je v diskusii často nemilosrdne konfromtovaný s názormi iných. Ak mu záleží na svojom diele, ťažko ich číta, až sa rozhodne, že s diskutujúcimi zatočí: 1. obmedzením dĺžky príspevku v diskusii, výsledkom je heslovitosť a primitivizácia diskusie, objavia sa narážky a urážky. Dobrý zyn bez obemdzení to ustojí. Diskutujúci si urobia poriadok a agresora zvládnu až ho to prestane baviť.
2. Zavedením povinnej registrácie. Každý príspevok je na nete vystopovateľný: podľa IP (môže byť proxy), MAC adresy, štýlu diskutujúceho, preklepov, názorov, nicku ... Povinná registrácia je náhubok. Vačšina normálnych čitateľov sa stiahne a prestane prispievať, resp. zavedie silný make up autocenzúry.
3. Autor prestane diskusiu čítať a rezignuje na spätnú väzbu. V tomto momente sa hľadajú aj zamestnanci, ktorí by podržali komerčný rozmer webu.
4. Diskusia je zrušená.
5. Diskusia zostane zachovaná, ale je plná invektív a vulgarizmov. Cenzurovanie príspevkov je samozrejmé - vulgarizmus to ustojí, kvalitní diskutujúci rezignujú a odídu.
Body 2. - 5. sú len rôznymi stupňami komercie. Značná časť čitateľov Zvedavca má na ne alergiu.
Cesta zvolená Zvedavcom - nútenie do predplatného (uznávam, že dosiaľ mierne) je len smerovaním k bodom 2. - 5. Pán Stwora už nehľadá spolupracovníkov zadarmo, sťažuje sa, že nemá na zamestnancov. A to je koniec zinu a začiatok komercie ... Prídu aj obmedzenia v diskusii. Zatiaľ je moderovaná svedomito, ale objavia sa bany, inkvizičná alergia ... Pôvodom je prepracovanosť, ktorá aj z najlepších úmyslov časom vytvorí peklo.
Už skoro pätočnicu som na web nič nenapísal, pravda ak nerátam nejaké príspevky do diskusie. Publikačnú únavu poznám. Som hodnotený podľa množstva vytlačeného papiera s mojim menom typu Sci. Väčšina čo túto makulatúru píšu vie, že svet neobohacuje, ale takisto vie, že potrebuje výplatu aj na budúce, preto píše a píše. Projekty? Rozprávky? (Štastí žijú v ilúzii o prínose svojej práce. Kvalita práce sa meria realizovanými patentami. Tam domáca veda zlyháva.)

Boj s blbosťou nemožno vyhrať. Ale bez úsilia nemožno ani zachovať status quo. Urobiť svet lepší, znamená nevzdávať informačný boj. Svet asi lepší nebude, pre nás, čo sme informáciami nasýtení. Stále je však dosť smädných a hladných, lenže riešenia a širenie infoosvety sú vždy sociálne nebezpečné.

233128

20.12.2010 11:00

Genetické manipulácie – katastrofa genetického inžinierstva

Zasa jeden Nevedko, ale mimoriadne plodný

Dan z Piesku 147.?.?.?

Klikol som si na link o autorke a zistil:
1. je autorkou vyse 500 článkov a troch kníh. Uf!
2. Nemá vzdelanie, píše pre radosť, resp. pre propagáciu svojho učenia. Uf! Uf!!
3. Píše na rôzne témy podľa nálady Uf! Uf!! Uf!!!

K meritu veci, teda ku GMO:
1. GMO potraviny nie sú ani lepšie ani horšie ako potraviny klasické, nedostatočne testované. Len neplnia, to čo sľubujú. Ich cieľ je okrem zisku hlavne zaplevelenie poľnohospodárstva patentami, t.j. autorskými právami. To umožní mimoriadny zisk z duševného vlastníctva bez ušpinenia sa robotou na poli.
2. Riziko GMO je malé ale nie nulové. Väčším rizikom sú pesticídy. Tak ako sa príroda GMO ochrane prispôsobuje, rastú dávky na pôvodnú, či vyššiu úroveň. (V USA je dnes vyše 100 000 hekttárov (nie akrov)) plôch, kde sa GMO gylfosát plodiny už nedajú používať pre rezistenciu burín vyššiu než GMO plodiny). GMO plodiny majú svoje časové okno, a to je okolo 15 rokov. Za tento čas ich selekčná výhodna mizne. (Niekde 5 - inde aj viac ako 30.)
3. Odborníci na fóra aktivistov nepíšu. Píšu to, čo dostanú zaplatené - cez projekty, cez reklamu, provízie... Preto oborník na GMO GMO propaguje. Odborník na ne-GMO mlčí - rozhádať si vplyvných kolegov nemá význam.
4. Včely miznú pre americký spôsob pestovania včiel , kočovanie pocelý rok od Kanady až po Mexiko s obrovskými počtami úľov (100 úľov je minimum) a tým zavlečenie a šírenie chorôb. Pravdepodobne vírusov, popri klasických známych chorobách. Včela umiera vonku, mimo úľa.
5. Včely umierajú aj u nás, lebo včelári ekonomicky vymierajú. Nedá sa konkurovať včelám áziským, ktoré majú znášku 10 mesiacov v roku a cenu ľudskej pracovnej sily vietnamskú.
6. Aj našich pisálkov nahradia pisálkovia indickí. Angličtinu ovládajú lepšie, ženy tam nemajú veľké práva a pracujú pre radosť za stravu a byt, v ktorom netreba kúriť.

234576

10.01.2011 11:08

Univerzálne riešenie kríz

Univerzálne riešenie

Dan zPiesku 147.?.?.?

Zrušenie právnických osôb. Potom je strata jednotlivca priamym ziskom iného jednotlivca a ľudia si to vyriešia sami. V prípade právnických osôsb je možné anonymne okrádať fyzické osoby bez možnossti postihu tých, ktorí z toho majú osoh. V najhoršom prípade zanikne právnická osoba krízu spôsobujúca, ale dlhy zostanú nezaplatené. Pri osobnej zuodpovednosti nakoniec osoba podnikajúca ručí celým svojim majetkom. Pri právnickej osobe len podielom na firme = 100 000 korún, za niliónové dlhy. Pritom z právnickej osoby môžue jej majitelia beztrestne odčerpať násobok kapitálu, ktorý tam vložili. Aj sa zreťazí sled právnických osôb je aj pre štáty nemožné zistiť, kam putujú zisky. Štát môže len sanovať straty aby predišiel ešte väčším stratám z kolapsu. Dočasne. Kolaps príde a príde aj iný štát, kde obyvatelia budú mať ešte horšie postavenie. Čítal som včera knihu Suvorova: Deň M. Stalinov komunizmus bol podľa nej otrockou dikatúrou. Bola však efetívnejšia než Hitlerov národný socializmus. Stalin so zachovaním len 15 % vojnového priemyslu nakoniec porazil Hitlerom vybrakované zdroje celej Európy. Vyhral v ideologickej rovine a preto aj v ekonimickej rovine totálnej vojny. To čo máme v európe dnes je pdľa hesla rozdeľ a panuj. EU je rozdelená toľkými (nielen národnými) kategóriami, že je neakcieschoná voči nadnárodnému kapitálu a prijíma zákony ako výsledok firemného lobingu. Preto nemá budúcnosť ako celok len ako atomizované mafiánske štruktúry. Mafia sa o svoje ciele i ľudí stará najefektívnejšie.

235795

29.03.2011 17:30

Ještě jednou k problému vyhořelého paliva a designu elektrárny Fukušima

Stratil som dôveru v odborníkov 1

Dan z Piesku 147.?.?.?

O bezpečnosti atómovej energetiky mám podstatne viac informácií ako väčšina neodborníkov a rovnaké množstvo ako väčšina odborníkov, hoci odborníkom nie som, a ani nechcem byť. K odborníkom som stratil dôveru: zatĺkajú, zamlčujú informácie, tvária sa povýšene a spiklenecky tvrdia, že majú viac informácií ako neodborník. Zúfalou pravdou je, že iné informácie, ako tie verejne dostupné nemajú a najlepším informačmým zdrojom je aj pre odborníka Wikipedia.
Čo sa vo Fukushime stalo. Došlo k nadprojektovému zaťaženiu prírodnými podmienkami, ktoré sa síce dali očakávať, ale ochrana pred nimi by znamenala násobné zvýšenie nákladov a tak po politickej línii bol vyšší stupeň ochrany jednoducho odmietnutý. Haváriu po technickej stránke elektráreň (temer odpísaná) prestála veľmi dobre. napriek vynechaným kontrolám (prečo asi), napriek rozhodnutiu vo vrecku o predĺžení životnosti o ďalších 10 rokov, ktoré sa dnes prehliada a popiera, došlo k odstaveniu reaktorov a tým k minimalizácii možných následkov. Tepelný výkon troch bežiacich reaktorov (cca 7000 MW) bol uchladený pod 100 MW, kým došlo k zlyhaniu všetkých systémov v dôsledku prílivovej vlny. Potom sa už veľa robiť nedalo, len to, čo sa tají pred verejnosťou: reaktory sa začali prehrievať a tak bol pretlak z reaktorov odpustený (http://www.snus.sk/2011/fukushima/Fukushima PCTRAN Analysis.doc). Kam? Do nádrží medziskladov vyhoreného paliva. Iné, dostatočne veľké nádrže, v blízkosti reaktora jednoducho nie sú, aby boli schopné schladiť desiatky kubíkov prehriatej vyše tristostupňovej pary. Na rozdiel od analýzy sa tak dialo opakovane, lebo aj dnes je tepelný výkon rektorov č. 2 a 3 niekde okolo 12 - 14 MW (fyzika nepustí). Prvé odpustenie odstrelilo strechu, každé ďalšie zobralo cca 100 m3 z nádrže na vyhorené palivo, ktorá je len prepážkou oddelená od reaktora kvôli vyberaniu palivových tyčí. Pravdepodobne bola rezerva vody v nádrži vyhoreného paliva použitá na záchranu reaktorov v nádeji, že sa čoskoro podarí obnoviť chladenie, takže do týždňa od havárie v nádrži pri každom reaktore zostalo len toľko vody, koľko sa nedalo prepustiť (možno len okolo 500 m3 z pôvodných 1200 - 1400. Potom sa už nedalo robiť nič iné, len reaktory odpísať a pridávať morskú vodu, ktorá znamenala "technickú" smrť investície. čerpanie morskej vody sa ukázalo ako ťažký oriešok a tak prvé desiatky kubíkov boli načerpané až po 10 dňoch od havárie. Vtedy už došlo k roztaveniu vrchných častí palivových tyčí v reaktoroch a k uvoľňovaniu radiácie z palivových článkov v nádržiach medziskladov pri reaktoroch. Až to spôsobilo dramatický nárast zamorenia. Nádrže vyhoreného paliva sa premenili z vodných filtrov reaktora na vriaci bazén s uvoľnenými rádioaktívnymi splodinami, žijúci vlastným životom, nezávisle na situácii v reaktore.(Z jedného medziskladu sa vlastným teplom uskladnených palivových článk...

Automaticky kráceno

240679

29.03.2011 17:57

Ještě jednou k problému vyhořelého paliva a designu elektrárny Fukušima

RE: Stratil som dôveru v odborníkov 2

Dan z Piesku 147.?.?.?

článkov odparí cca 70 m3 vody za 24 hodín.)
Dnes sa situácia dostáva pod kontrolu a od 25. marca sa zlepšuje, hoci celková uvoľnená radiácia stále stúpa. Je po katastrofe. Následky zostanú ešte dlho. V Japonsku i v Európe. V Japonsku ako zamorenie (nie veľmi významné nerané černobyľskou mierkou), v Európe ako ďalšia strata konkurencieschopnosti (=zatvorí sa viac než 7 nemeckých J elektrární) čo zvýši cenu el. energie = vyhovuje to politikom a insiderom, ktorí investovali do nezmyselne drahej fofovoltaliky. S drahou energiou opäť „Eu-rope“ stratí časť trhov. Čo zostane v celom svete je nedôvera v odborníkov. Kým v prípade Černobylu dokázali odborníci priviesť inak bezpečný reaktor k nekontrolovanému štiepeniu, v Japonsku dokázali odborníci odpáliť aj prázdny reaktor (4. blok) - strechu odpálila a požiar spôsobila „voda“ z nádrže na vyhorené palivo, ktorá bola (pravdepodobne) použitá na záchranu trojky. Ukázalo sa, že MOX palivo je špinavšie než urán. Lenže aj v EU pracuje na MOX palive vyše 30 reaktorov a to bola blízka plánovaná budúcnosť aj ďalších blokov. MOX problémy povedú z zdraženiu uránu. Domáci odborníci sa do nohy ukázali byť politicky zainteresovaní a len veľmi selektívne informovali o skutočnom priebehu havárie - iné ako verejne dostupné informácie a dezinformácie nemali (TEPCO aj japonské úrady informovali len o tom, čo sa prevalilo aj z iných zdrojov a veeeľmi nepravidelne). Oficiálne informácie o skutočnom priebehu prídu po rokoch. Už dnes Fukushima málokoho zaujíma.
Ja som odborníkov v rodine zaradil do kategórie politikov, tak ma už ich odborné názory nezaujímajú. Kvôli namyslenosti a arogancii politikov som sa z umierneného zástancu jadrovej energetiky transformoval na mierneho odporcu. Zlyhali po osobnostnej stránke a svoje bydlo nadradili zdravému rozumu. Ja tomu rozumiem tak, že zradia saj nabudúce. Nemožno byť len trochu tehotnou, nemožno byť odborníkom a hovoriť celú pravdu. Po technickej stránke sa vo Fukushime veľa nestalo(je odpísaná), problém sa "primerane" zvládol, len o dva týždne neskoršie, než sa pôvodne čakalo. (Profesionálni hasiči mohli prísť o týždeň skôr. Len profesionálna hrdosť nedovolila odborníkom nevyčerpať všetky aj krajné možnosti až do priznania si zlyhania, t.j. ich súhlasu s použitím morskej vody.) Následky mohli byť menšie a neboli vďaka ľuďom v pozíciách a mohli byť aj podstatne horšie, stačilo len, aby vietor fúkal smerom na Tokyo (skúste evakuovať 30 miliónov ľudí). Pribudlo zopár miliónov odporcov jadrovej energetiky a priblížil sa tak aj koniec odborníkov, ktorých verejná mienka pošle na rovnaké miesto ako odborníkov na "kutranie" v kontajneroch s domovým odpadom. Obe kategórie zasviňujú svet odpadom. Tí prví ako akceptovateľné riziká, tí druhí z donútenia, vlastne ... aj prví sú nútení v záujme svojho chleba každodenného príležitostne robiť bordel, resp. zmierňovať...

Automaticky kráceno

240681

08.04.2011 14:29

Jak je to s vypouštěním radioaktivní vody do moře

Vie niekto odhadnúť?

Dan z Piesku 147.?.?.?

Vie niekto odhadnúť, koľko ľudí bolo v Japonsku evakuovaných z 30 kilometrovej zóny kvôli radioaktivite a koľko by bolo z tej istej oblasti evakuovaných len kvôli zemtetraseniu a cunami? Mesto Fukushima evakuované nebolo, hoci limity boli prekročené aj tam.

241319

11.04.2011 19:16

Jak je to s vypouštěním radioaktivní vody do moře

Milujem katastrofisticke scitavanie = nemam rad expertov, rovnako jadrovych ako aj insitnych

Dan z Piesku 147.?.?.?

Tepelny vykon reaktoru 2 bol 2400 MW, lenze uz za hodinu, co ho zastavili, klesol jeho tepelny vykon na 5% tejto hodnoty a dalaj klesal, aby po dvoch tyzdnoch klesol na cca 12 - 14 MW. Chladenie bezalo s umelou cirukaciou dlhsie nez 50 minut co prisla vlna cunami normalne a potom este niekolko hodin nudzovo s pochybnou ucinnostou do vybitia zaloznych baterii. Takze ako som uz pisal, vykon vsetkych troch reaktorov bol cca 100 MW. Dalej klesal uz len prirodzenou cirkulaciou do vycerpania tepelnej kapacity kondenzacnych nadrzi. To trvalo viac ako jeden den. Potom uz teplota len stupala. Pretlak prehriatek pary bol odpusteny a uvolenny vodik explodoval. Vtedy mala vrchna cast palivovych clankov teplotu okolo 1300 °C(mozno o nieco viac). Daleje je to len a len moja hypoteza. Odtlakovanie rektora sposobilo stratu pary, ale umoznilo doliat chladnu vodu z nadrzi s vyhoretym palivom tesne pri reaktore. Nie vsetku, len cca 60% objemu, ktory bol niekde medzi 1200 - 1400 m3. Tym ziskali cca tyzden na zachranu reaktorov. Podla mna to starostlivo ratali az do momentu, kde sa problemom stalo uz aj nedostatocne chladene vyhorete palivo. Experti dokazali explodovat aj budovu, kde v rekatore nebolo ziadne palivo 4. blok. Prehriali sa vyhorene tyce, ktore treba tiez dochladovat. Nebola nad nimi voda, pradepodobne ju pouzili na blok 2, kde doslo k proruche tesnosti kondenzacnych nadrzi - nedavno odtial vypustili 11 000 m3 radioaktivnej vody priamo do mora. Teda vykon 30 az 12 MW, tepelny vykon casom klesal, chladilo min. 12 000 m3 vody, ktora sa odparovala a kontaminovala. Az ked doslo k taveniu jadra experti suhlasili s pouzitim morskej vody = technologiu odpisali. Morska voda zabrala a uvolnila dalsiu radiaciu. Po dvoch dnoch chladenia morskou vodou na vsetkych blokoch teplota klesla, len unik radiacie sa zvysil. Nastastie fukalo spravnym smerom skoro pocas celych dvoch tyzdnoch, t.j. sv = nad more. Oblak sa stocil na Aleuty a nad Kamcatku ale bol uz zriedeny. Rusi, Korejcania aj Cinania dostali radioaktivny spad a preto boli Rusi veelmi ustretovi...

241525

12.04.2011 14:06

Jak je to s vypouštěním radioaktivní vody do moře

RE: Milujem katastrofisticke scitavanie = nemam rad expertov, rovnako jadrovych ako aj insitnych

Dan z Piesku 147.?.?.?

Dve poznamky:
1. teplota 1200 - 1300 °C sa tyka povrchu palivovych tyci, ktore neboli ponorene. Povrch je zirkoniovy, ZrO funguje ako katalyzator a uvolnuje sa vodik hydrolyzou vody. Teleso reaktorovvej nadoby bolo vystavene teplote nad 300 °C, ale urcite mensej ako 376°C. Tlak narastal a vadil podstatne viac ako teplota. Takze sa odpustila prehriata para o objeme niekolko desiatok kubikov s teplotou nad 300 °C nesuca so sebou niekolko kubikov staleceho vodika v zmesi s parou a kyslikom + prchave nuklidy predovsetkym jodu (sublimuje uz pri izbovej teplote). Predpokladam, ze obsluha vedela, ake su limity pevnosti systemu a takisto, ze reaktor ma poistne ventily, ktore sa uolnia automaticky bez noznosti zastavit to obsluhou. Ked ma poistne ventily kuchta za 30 euro, tak u zariadenia za par (desiatok) miliard budu tiez, len ovela sofistikovanejsie.
2. Zavisi na smere vetra a zrazkach. Len dnes priznali umik radioaktivity do ovdusia vacsi nez maly - 10 000 TBc ha hodinu po dobu niekolkych hodin je uz naozaj dost. Kuzlo je v T = tera. Fukalo nad more. Mrak sa pohyboval vo vacsin vyskach nez nad hladinou, ved bol ohriaty na stovky stupnov. Na svojej puti sa nariedil. Staci, aby z neho zaprsalo a spad nie velmi vyznamny sa o par poriadkov zvysi. Radioaktivita sa dobre meria, detektory su citlive. Meria armada (CO) - hlavne v situacii ohrozenia. Ta jednoznacne bola. Akademicke institucie, SOI a Greanpeace su schopni nieco namerat, lenze maju ine motivacie. U nas sa zviditelnit, v Japonsku mali za ulohu mlcat a asi sa to aj prisne kontrolovalo. Ked nasi amateri kricia, ze uz aj my... Japonski vedci vo vzdialenosti par sto km urcite po desiatkach a on-line ziskavali data. Len ich nesmeli zverejnit, to by ich odborna kariera skoncila na hodinu. Data budu publikovane, samozrejme s casovym odstupom a po prefitrovani autocenzurou a cenzurou. Vtedy uz nebudu nikoho zaujimat.
To, ze aj u nas nieco namerali je len dokaz citlivosti merania, hoci, aby mieco vobec namerali, museli vzduch predkoncetrovat. Obavam sa, ze posadka vo Vladivostoku vytiahla najmoderejsiu techniku a este im z oblacku sprchlo. Ameriacania sa dekovali uz 80 mil od ciela svojej cesty. Takisto su vybaveni potrebnou technikou a asi sa dostali priamo do radiacnej stopy.

241598

15.04.2011 10:39

Reakce na článek z Britských listů „Měsíc po fukušimské jaderné havárii: Exploze nukespeaku“

RE: Jádro je nejekologičtější - opravuji se :) aj ja vas opravim, nie je...

Dan z Piesku 147.?.?.?

Je mi luto, ale nie je. Je len nezapocitanim celkovych nakladov na produkciu energie. Je mi znama situacia okolo slovenskeho jadroveho fondu, mimochodom, je to jediny statny fond v ktorom su peniaze a to skutocne nezanedbatelne. Preto pritahuju trvalu pozornost vselijakych podnikatelov lobujucich u politikov. Ti sa don zatial sekeru zatat neopovazili. Co nie je dnes, moze byt zajtra. Problemom je, ze dosposial don odchadza menej penazi, ako by zo zakona malo, lebo "zakon je prijaty a jasny, ale nejasna je jeho ucinnost, odkedy...". Ani to nie je taky problem ako nezmyselne dotacie fotovoltaliky. Problemom su emisie a inflacia. Cenou emisnych povoleniek - ciste politicke rozhodovanie ovplyvnujete efektivnost produkcie energie. Zvysovanim ceny emisi JE sa stava stale profitabilnejsie. Teda pre jadrovu loby +. Obrovske minus je inflacia. Likvidacia A1 bude stat nasobne viac ako stala jej vystavba, dokonca viac ako za svojej prevadzky zarobila. Znali vedia, ze A1 bola prva, beziaca na prirodny uran a skoncila unikom radiacie, pre ktory uz jej prevadzka nebola obnovena. To vsetko v Jaslovskych Bohuniciach, 50 km od Bratislavy a nieco vyse 100 km od Viedne[smích]. Ak by platili dnesne odvodove kriteria do jadroveho fondu, nazbierane peniaze z A1 by nestacili ani na likvidaciu obdobne velkej stavby bez akehokolvek radioaktivneho rizika. Co s odlozenymi miliardami urobi inflacia za 50 rokov si vacsina ludi neuvedomuje (z miliona socialistickych penazi - rok 1989 je dnes cca 2,5 miliona, lenze cena stavebnych prac je desatnasobkom, t.j. po 20 rokoch maju odlozene peniaze stvrtinovu kupnu silu). Stat uspory aj kapital navyse zdanuje. Jadrovy fond bude mat peniaze na likvidaciu, ak bude vykon jadrovej energetiky exonencialne rast este minimalne Dve desatrocia a potom bude nutne priznat, ze v nom jednoducho nie je dost penazi na likvidaciu existujucich zariadeni = socializacia strat. Ak nebude rast, bankrot prijde ovela skor, t.j. bude nutne priznat, ze peniaze nepostacuju na likvidaciu novoodstavovanych JE. To pre Slovensko znamena, ze nebudu stacit viac nez na likvidaciu uz odstvench V1 a V2, ktora, ked zacne - tak za 10 rokov vycerpa dnesne konto aj prirastok za toto obdobie. V3 a V4 uz nebude za co likvidovat. Kto bude platit naklady na dlhodobe ulozenie stale aktivnych odpadov o 30 rokov nevie nikto. Strednedobe uloziska sa budu musiet presunut do dlhodobych, co to bude stat??? Problem presahujuci svojou dlzkou volebne obdobie politikov nezaujima. Livdidacia JE je bez na dlhu trat - normalne startuje 40-50 rokov od stustenia stiepnej reakcie. Jej radiacny chvost dosahuje miliony rokov. Kto dokaze garantovat politicku stabilitu a kontinuitu co i len pocas jedneho ludskeho zivota? (Za posdelnych 100 rokov sme mali n Slovensku 5 vojen a minimalne rovnaky pocet vaznych ekonomickych otrasov znehodnocujucich akukolvek predikciu nakladov.) Cernobyl prestahoval statisice ludi bez primeranej nahrady, vo Fukushime dosial detto.

241915

06.06.2011 16:07

Koupím hezký, moderní mobil. Zn. připlatím za omezenou funkčnost

RE: Taky shanim Ja uz neshanim

Dan z Piesku 147.?.?.?

Mam A800 (existuje aj dualsim model, ale naco).
Posdstane veci su:
1. Dlha vydrz na baterku = 2 tyzdne, ak viac volam, tak len 10 - 12 dni)
2. Kolko ta tehla vazi. Tu je v strede peletonu. Hmotnost asi 150g. Moderne komunikatory vazia rovnako alebo viac, len s tym rozdielom, ze ich treba nabijat kazdy druhy den.
3. Mechanicke blokovanie klavesnice. Ma supatko.
4. Velke pismena, dobra citatelnost. Zavidia mi i majitelia high tech pristrojov.
5. Ziadne datove sprostosti, telefon je na telefonovanie.
6. Prijemne sprostosti - LED baterka, nabijanie koliskou, da sa pouzit ako USB kluc s datovou kartou. Standardizovany miniUSB konektor na datove prenosy aj na nabijanie.
7. Neuzitocne ficury - fotoaparat 1,2 ale s moznostou ostrenia, FM radio, SOS tlacitko - ktore, ak sa nenakonfiguruje, je mrtve=preferovany stav.
8. Nie je to mp3 prehravac, ale mp3 prehrava ako data, dokonca celkom kvalitne a to nielen do sluchadiel ale aj vstavanych reproduktorov. V kvalite rerodukcie sfukne vacsinu mp3 prehravacov. Pri pripojeni na aktivne repro je zvuk naozaj CD kvality (mam tam Wav-y nie mp3).
9. Po odskusani som zakupil aj pre rodinu. Cena je prijemna - dnes do 100 E aj so 16GB SDHC kartou.

Na koniec to podstatne. 10. Plne vyhovuje potrebam 50-siatnika. Pre penzistov stacia aj nizsie modely.

245598

07.06.2011 08:22

Koupím hezký, moderní mobil. Zn. připlatím za omezenou funkčnost

RE: já bych chtěl černobílou televizi

Dan z Piesku 147.?.?.?

Na mobile to plati stopercentne. Jednofarebne zobrazovanie zlahka v stazenych podmienkach prekona akykolvek plnofarebny model. No a co sa tyka softu, uz 5 rokov tvrdim, ze najlepsi soft je ten, ktory nie je naistalovany = nezerie prud, nervy, nespomaluje. Uz desat rokov tvrdim, ze najlepsi OS pre moderne pocitace je Win98. Na mojom Athlone64, konecne behaju dostatocne rychlo. Dokonca sa daju naistalovat bez Flashu. Problemom je, ze dnes uz nezozeniete hardware, ktory by fungoval s desat rokov starym softom. Ani auto nevyhodite po par rokoch, pretoze sa prestal vyrabat benzin. Lenze dnesne auta jazdia na biosajrajty a tak motory konstruovane na kvalitne paliva jednoducho miznu.
Vylepsit lopatu nie je ako, Nahradit lopatu bagrom s sice da....
Da, vypnut funkcie, ktore nepotrebujeme sa sice da, ale to nic nemeni na tom, ze ich naozaj nepotrebujeme.
Televiziu mam farebnu ...

245615

04.11.2011 15:42

Globální krize, hranice růstu a nerealizované možnosti

RE: Re: Co dál se Zvedavcem

Dan z Piesku 147.?.?.?

Kvalita webu zníži počet čitateľov. O hlúpych autoroch sa hlúpi čitatelia vyjadrujú s dešpektom, pretože sú rovnakí ako oni, ale majú privilégium podieľať sa na mienkotvornom rozvíjaní vyššej pravdy, ktorá má mediálnu podporu, t.j. stoja za ňou peniaze a niečí konkrétny komerčný záujem. Naopak na kvalitnom webe je vysokožiadúce premýšľať, kým človek zaujme stanovisko. Na to musí mať vlastné informácie a systematicky sa udržiavať v kontakte s realitou. Takýchto ľudí je len niekoľko percent populácie a to ešte väčšina z nich nemá čas čítať a nieto reagovať. Horný limit kvalitného webu je oslovenie max. 2 % populácie, ale spravidla menej než 0,5 %. Ak chceme zvýšiť zásah populácie, musím znížiť náročnosť textu, dĺžku článku, pribaliť oveľa viac emócií a použiť menej faktov. Sorry.
Riešenia súčasného skorumpovaného systému sú dve:
1. osvietene revolučné spočívajúce a) v zrušení daňových rajov, b) zrušení dotácií, c) vyrovnaní práv fyzických a právnických osôb, d) progresívnej daňovej sadzbe a e) efektívnej dani z majetku (normalizujúcej akumulované bohatstvo). Štát je nástroj moci vládnucich elít (kľudne zo zahraničia) nad strednou triedou, ktorá ho platí.
2. Riešenie SOS – sociálne odkázané spoločenstvá – kde príslušníci istých sociálnych skupín sú si istí, že ich sa zákony netýkajú, že majú nárok na niečo za nič, a ak inak nie, vždy si niečo ukradnú. Je úplne jedno či ide o chudákov alebo bohatcov. Aj bohatí sú sociálne odkázaní na zachovávaní status quo. Stredná trieda žije v ilúzii, že zákony sú v ich prospech a preto ich treba dodržiavať.
Prvé riešenie je nereálne, Každého možno 1. Zastrašiť, 2, kúpiť, 3. Zlikvidovať.
Ide len o náklady.
Druhé riešenie je oveľa pravdepodobnejšie. S vyčerpávaním dostupných reálnych prírodných zdrojov a rastúcou polarizáciou spoločnosti narastá podiel SOS a klesá podiel nielen elít, ale aj strednej triedy. Vzdialený majetok s nedá efektívne chrániť a tak vám vykradnú chatu i byt, vyrúbu les, či ukradnú akcie (za posledný rok sa mi to stalo v Čechách dvakrát, t.j. akcie. Chatu vám vykradnú bezdomovci, les cigáni, záhradu vyvlastnia politici a akcie menežeri- síce vaši zamestnanci, ale v skutočnosti väčší majitelia než vy ako drobný akcionár).
PS: článok som prečítal len po 761 slov...

256555

09.01.2012 13:31

Diskuze upadá

Etrez zvíťazil

Dan z Piesku 147.?.?.?

Prečítal som si diskusiu k tomuto článku i k článku Rozdel a panuj. Toľko nenávisti - etnickej, národnej i názorovej som už dávno nečítal ani na Neviditelnom psovi, ktory je len kultivovanou verziou etrezu. Namiesto plakania nad stavom diskusie problemu bolo treba predchadzat a to doslednym mazanim nenavisti v diskusii a nezatahovanim urazlivych, narodnostnych clankov na Zvedavca. Medzi take jednoznacne patri Rozdel a panuj! Chyba nie je v citateloch, ti len reaguju tak ako im editor dovoli. Pan Stwora po odsudeni (nespravodlivom) sa tak emocionalne rozhorcil, ze toleruje otvoreny rasizmus a to nielen v podobe antisionizmu (nemam zidovske korene) ale aj cesko/slovenskosti. Narodnostne vasne su isto vasne a ludi rozdeluju namiesto spajaju. Tak svojou cinnostou Zvedavec ludi rozdeluje na stale mensie skupiny presne v duchu idei Etrezu. Historiu autor nechape a zije v iluziach. Na anticke Qui bbono si nedokaze zodpovedat. Qui bono nenavist a vasne v diskusiach? Prave nenavistou a roznecovanim vasni profesionalni demagogovia nicia e-ziny. Pokial to p. Stwora nechape, niet mu pomoci. Ak nedokaze svoje emocie kontrolovat, nema sancu kontrolovat emocie druhych. Po faze rozdel, nasleduje faza panuj. Kto panuje v EU je dufam citaletom tohoto virtualneho media jasne.

260493

02.02.2012 09:51

Dávejte si pozor na to, co píšete v diskuzích za články ve Zvědavci

Pražský Hřbitov

Dan z Piesku 147.?.?.?

Dostal som pod stromček knihu Umberta Eca Pražský Hřbitov. Kniha je šmejd, nedokázal som ju dočítať. Nič sa nedeje náhodou, všetko je naplánované, niekedy na desaťročia dopredu, tak ako kariréra Vaška Veškrny, ako ukončenie kolektivizácie privatizáciou po biblických 40 rokoch.
Pointou knihy je, že ak chcete dolapiť kontrarevolučný živel, musíte si ho vyrobiť a potom predať.
Spis je vedený od roku 2010. Odkedy bolo predplatné?
Majiteľ zvedavca vydal dvoch svojich prispievatľov polícii. Či za úplatu alebo zo strachu je v podstate jedno. Je konfidentom polície. Preto je to môj posledný príspevok do diskusie na Zvedavci.

262244

16.05.2012 11:51

Sázka na Zvědavce se vrací

Zvedavec skončí skôr ako Euro - dvakrát do tej istej rieky ...

Dan z Piesku 147.?.?.?

Ľutujem, Zvedavec neprežije. Dnes, odkedy vydal (a editor sa za to neskôr opravedlnil) identitu čitateľov polícii ČR, je vierohodný ako Čulíkove večné prosby. Návrat späť je nemožný, lebo situácia a vonakjší tlak sa zmenili. Tak isto mi bol neakceptovaný príspevok v diskusii Pražský hřbitov - narazil som na cenzúru, t.j. strach.
Zvedavec už nie je ako pred vyšetrovaním.
Neprispieval som, ale držal som sympatie. Dnes síce čítam, ale propagandistickým filtrom na maxime a osud Zvedavca mi je ľahostajný.
PS: Je zbytočné prispievať do diskusií na internete. Internet bol mocenskou elitou ovládnutý a znormalizovaný. Veľký brat vstupuje na burzu...

269031

21.05.2012 13:36

Operation Unthinkable

RE: Největší parchanti byla Británie a nikoliv Stalin

Dan z Piesku 147.?.?.?

Stalin bol plodom farebnej revolúcie demokratúry. Nešlo mu o nič menej než Hitlerovi - zjednotiť celú EU-rope, pod svojou vládou. Stalin sa na svetovú vojnu pripravoval 20 rokov. Keď sa Hitler o Stalinových plánoch dozvedel, povedal "nemám inú možnosť". Predbehol Stalina len o dva týždne, inak by vlastnencká vojna začala v opačnom garde. Odporúčam prečítať si knihu V Suvorova (pozor pseudonym!) Deň M. Je to propaganda, ale podložená faktami, takže v hlavnom dôveryhodná. Hitler uspel v útoku len na Čekistai násilím podrobených územiach Ukrajiny a Pribaltiku, kde komunistov naozaj nemali v láske (napr. Ukrajinský hladomor 1935 - ) Hitler uspel len na území bývalého Poľsko-Litovského kniežatstva, kde mal tichú i otvorenú (pol miliónová Vlasovova armáda) podporu obyvateľstva voči "žestokej" diktatúre chazarov. Hitler jednoducho vyčerpal národné rezervy i rezervy výrobné a surovinové podmanenej Európy. Bez vojny s Ruskom by Anglia v podobe VB padla pravdepodobne ešte v roku 1941 bez ohľadu na pomoc zo zámoria (kolónie + USA) Tri štvrtiny ekonomického potenciálu podrobenej EU bojovali na ruskom fronte, ku koncu vojny až 85 %. Stalin zvíťazil, lebo sa na vojnu dlhodobo pripravoval a skrytú mobilizáciu začal ešte pre napadnutím Poľska. Podľa gen. Šapošnikova, ktorého knihu Mozg armii Stalin uznával, sa mobilizácia (aj keď skrytá) rovná vojne. O mobilizácii sa v Rusku rozhodlo 18. augusta 1939, v Nemecku až v januári 1941. Napadnúť 10 miliónovú ČA (v bojoch zocelenú) v roku 1945 bol jednoducho nezmysel. Demobilizovaná, dvojmiliónová časť, ČA zametala s japonskou (vyše miliónovou) Kanutngskou armádou rýchlosťou pohybu tankov, ktorých mal Stalin zásobu okolo 15 000 bojaschopných kusov. Kto financoval Stalina? No predsa Rotschild klan a 180 miliónov "slaves". Vyššia stalinská nomenklatúra mala len 4000 príslušníkov ( z nich viac než polovica mala nemenovateľné korene), a cca 30 000 tzv. politických pracovníkov. Ostatní z režimu veľa nemali a nemohli do ničoho účinne zasiahnuť. Treba pátrať v rodokmeňoch politbyra ... káder nemusel mať robotnícky pôvod [smích] .

269377

Káva pro Zvědavce

50

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 75 čtenářů částkou 17 554 korun, což je 50 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Chcete, aby skončil Lockdown? 26. ledna máte reálnou možnost to změnit19.01.21 10:14 Česká republika 2

Helena Duke poté, co udala vlastní rodinu, žebrá o peníze18.01.21 14:28 USA 3

Satanisté a jejich poskoci mají Vánoce17.01.21 23:15 Česká republika 3

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 2

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 14

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Velký reset, krátký distopický film s čs titulky11.01.21 23:11 Neurčeno 0

Síť Parler přestala existovat11.01.21 19:03 USA 5

Policisté v Německu protestují proti povinnému očkování proti COVID-1911.01.21 16:39 Německo 4

Další krůček k otroctví11.01.21 11:42 Česká republika 3

Jaroslav Turánek 1. díl: Všichni nereagují na vakcíny stejně, část populace bude reagovat negativně09.01.21 17:58 Česká republika 1

Američtí manažeři sjíždějí fotky z obsazení Kapitolu. Když najdou svého zaměstnance, má padáka09.01.21 11:15 USA 4

Noc dlouhých nožů v USA09.01.21 10:28 USA 2

Měnové kurzy

USD
21,60 Kč
Euro
26,13 Kč
Libra
29,39 Kč
Kanadský dolar
16,98 Kč
Australský dolar
16,67 Kč
Švýcarský frank
24,25 Kč
100 japonských jenů
20,77 Kč
Čínský juan
3,33 Kč
Polský zloty
5,77 Kč
100 maď. forintů
7,27 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
29,25 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 744,27 Kč
1 unce stříbra
545,24 Kč
Bitcoin
785 416,52 Kč

Poslední aktualizace: 19.1.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?