Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 11 příspěveků, 1 jméno: ID.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

26.05.2010 18:02

Volby zla

Jakto, že nikdo nevyžaduje zodpovědnost politiků?

ID 62.?.?.?

Nečetl jsem všechny příspěvky pozorně tak jsem možná přehlédl... Odjakživa se pravomoc pojí se zodpovědností. Volby rozdělují pravomoci, zodpovědnost musí vyžadovat voliči neustále celé období. Jak? Najít si svého poslance. V případě nespokojenosti mu psát, telefonovat, ... Ono řekněme 50 000 dopisů denně by už někoho mohlo probrat. Bude-li otrlejší pak demonstrace, naházet mu rajčata na hlavu, ... Před nějakým časem v Belgii utekl od soudu pedofil Dutroux. Za pár dnů odstoupili ministr vnitra i spravedlnosti. Ne že by měli morálnější politiky ale každé náměstí bylo plné demonstrantů. Necený milion lidí vydržel na Letné týden a shodilo to Jakeše i se Štrougalem. Jenže pak si lidi řekli, že když je teď ta demokracie tak mám jiný starosti než někde běhat po demonstracích nebo někomu psát a vůbec - ve volbách jim to natřu a hlavně klid na práci. Takže máme co si zasloužíme.
Otázka na závěr: s partou lidí si půjčíte autobus a vyrazíte na delší dovolenou. Na naftu se budete skládat všichni, zvolíte si řidiče. První den bude řídit Čenda. Po cvíli cesty zjistíte, že jede do stavebnin aby si cestou domů hodil cement. Potom jede do statku pro brambory. Potom jede k truhlářovi pro skříň na chatu... Necháte ho takhle jezdit celý den na který byl zvolen za řidiče? Nebo ho vyrazíte od volantu, zaplatí zbytečně projetou naftu a řídit bude někdo jiný? ( Bez kraválu to samozřejmě nepůjde. ) Tušíte jakou šokující reakci má autor možná na mysli?

220220

27.05.2010 19:10

Volby zla

RE: Jakto, že nikdo nevyžaduje zodpovědnost politiků?

ID 62.?.?.?

Nerozumím Vaší reakci, můžete blíže vysvětlit?

220333

09.09.2010 13:31

Pochyby ohledně čínské „zázračné zbraně“

Dotaz

ID 62.?.?.?

Je-li zde někdo, kdo se vyzná ve vojenství: nebyla by letadlovou loď schopná úspěšně napadnout raketa BrahMos-II? Řekněme 20ks odpálených z ponorek, ze vzdálenosti 120 km, celou cestu 15 m nad hladinou, letící rychlostí M 6.

227823

17.09.2010 12:29

Kdo vlastní americký dolar?

RE: Cesta pomaleho, dlouhodobeho vyssavani naroda ke konecne smrti.

ID 62.?.?.?

Ale oni ti parazti svého hostiteleskutečně řídí. A po přepočtu statistických dat vyjde nevinná toxoplasmosa jako nejsmrtelnější nemoc rozvinutého světa. Peníze vznikly jako prostředek směny zboží mezi členy rodu, kmene, státu. Může na nich být portrét vladaře nebo prezidenta ale patří království nebo státu. Jestliže se podařilo FEDu oddělit peníze od státu, a půjčovat mu je na úrok, pak logicky tento parazit manipuluje svého hostitele k co nejvyšším výdajům. Z každé bomby na Jugoslávii, z každého vojáka v Iráku nebo letadla darovaného Izraeli jde úrok FEDu. Proto mohl Saddám ve vládě přežít napadení Kuvajtu ale ne začátek obchodování s ropou v eurech. Domnívám se že u Iránu jde o totéž: kolem atomu se bude harašit, jakmile přestanou ropu prodávat za USD bude válka.

228242

15.12.2010 16:04

Je čas pomáhat

RE: Moc smutný příběh

ID 62.?.?.?

Na jedné straně stojí odborník - bankéř, na druhé laik - občan. Uzavřít nevýhodnou půjčku není nesvéprávnost, znamená to jen že mě odborník prostě dostal stejně jako když koupím nevýhodně MP3 přehrávač, horší lyže, atd. Není divné že veškerá odpovědnost za dluh leží na dlužící straně? Neměl by také (a převážně) odborník, bankéř být odpovědný za špatné úvěry? Řešení už tu bylo: "Půjčování peněz na úvěr má rovněž původ ve starověkém Sumeru. Tato praxe měla však za následek vážné sociální problémy. V sezónách se špatnou úrodou se rolníci stávali beznadějně zadluženými vůči zámožným věřitelům, takže jejich usedlosti končily v zástavě a z členů jejich rodin se stávali nevolníci. Tento stav nakonec vyústil v sociální krizi, když obyčejní lidé opouštěli města a nakonec i obydlená teritoria, aby se dali na dráhu polonomádských „banditů". Záhy se ujala tradice vymazávání dluhů pokaždé, když byl do úřadu uveden nový panovník, který vyhlásil všeobecnou amnestii neboli takzvanou „svobodu", aby se zadlužení rolníci mohli vrátit ke svým rodinám. Bibličtí proroci zavedli podobný obyčej vymazávání dluhů, ke kterému docházelo pravidelně každý sedmý rok. Tento zvyk byl předobrazem novozákonního „vykoupení". Jak konstatoval ekonom Michael Hudson, k tragédiím světové historie patří mimo jiné i okolnost, že zvyk půjčovat na úrok se z Mezopotámie rozšířil bez omezení a regulací, které ho původně provázely." Více zde

234311

"...byly zasaženy živlem, který se v oblasti nikdy v novodobé historii ani s rezervou nevyskytl." Pokud je pravda to co uvádí
tento článek,tak to zase tak neočekávatelná událost nebyla. Pane editore, požádal byste prosím pana Bozenharda aby se k tomu vyjádřil?

240593

14.04.2011 20:54

Potřebujeme nového Erharda

Pár poznámek

ID 62.?.?.?

1) "Německo nakonec všechny dluhy včetně reparací zaplatilo v červnu 1971" - Přesto že "česká" sdělovadla o tom mlčí tak podle http://www.ksl.wz.cz/028%20Cesko-nemecke%20vztahy.pdf Německo téměř žádné reparace Československu nezaplatilo. Dle mého neodborného propočtu by Německo mělo ČR a SR doplatit cca 71 687 tun zlata. To by byl docela balík. (V podstatě jediná splátka reparací byl odpočet majetku sudetských Němců, nejednalo se tedy o ukradení majetku ale o nucený prodej.)

2) motivace – jeden známý říká že Německo dodnes těží z Hitlerovy myšlenky (skoro sprosté slovo co?) že každý si má najít obor ve kterém se pokusí být nejlepší. V takovém pojetí majitel továrny není ten nahoře který mě okrádá, ale ten kterému se lépe daří plnit cíl který máme společný. To se pak do práce jde s jinou náladou a není tolik místa pro závist.

3) Zodpovědnost (a její vymáhání každým jedním, čili občanská aktivita). Pokud vidím nové dálnice, mosty, školy, nemocnice, bezpečná města atd tak mě vysoká daň nebolí jako občana ani jako majitele firmy. Pokud se většina peněz z daní „ztratí“ v nejrůznějších neziskovkách, předražených stavbách atd pak i 15% daň je moc vysoká.

241850

14.04.2011 21:02

Potřebujeme nového Erharda

...poté co inicioval rozkradení republiky...

ID 62.?.?.?

Po prohrané válce zpravidla vítězné armády drancují dobyté území. To je to co vidíme kolem sebe. Po prohrané studené válce. Je otázka jestli se tomu dalo zabránit. Domnívám se že když vrchní velení kapituluje, jednotliví velitelé nemají šanci se ubránit. Kapitulace byla sjednána nejdéle 1988 a do praxe uvedena 1989. Někteří velitelé se pokoušeli ubránit. Jak dopadl Miloševič je obecně známo, o Ceaušescu je třeba zde . Takže kuponovku beru jako pokus jak alespoň teoreticky nechat fabriky v rukou občanů Československa a neschytat humanitu z výšky 5000m. Známý investoval knížku do Elektrárny Opatovice a následně prodal firmě British Power za 144 tis. Kč – slušné peníze na tu dobu. Taky mohl sehnat a sdružit ostatní akcionáře a tu elektrárnu provozovat. Jistě, nikdo neměl zkušenosti, znalosti, ale všichni měli možnost, byť silně teoretickou. Domnívám se že při přímém prodeji by úředníci lepší prodeje nevyjednali. A nikdo by neměl možnost se pokusit udělat to po svém. Hlavní problém nevidím v Klausově vynálezu s kuponama ale v naprosté nepřipravenosti právního systému. Pokud si pamatuju tak to měl na zodpovědnost Rychetský, z tábora pravdy a lásky. Taky je dobré si připomenout náladu z kraje devadesátých let. Každý si chtěl vozit zadek v mercedesu, jedno kde ho vzít, hlavně hned. Cokoliv společného smrdělo, každý sám za sebe . Takže teď hlavně najít jednoho který za to může abychom se nemuseli ponaučit. ( a mohli si to prožít ještě jednou...)

241852

09.06.2011 14:47

Cizincům patří 70 procent největších firem a polovina ekonomiky

Tři poznámky

ID 62.?.?.?

1) poznámka k poznámce na konci: "Škoda, že kromě plácání se na nic jiného nezmůžeme." Naopak, našim plácáním vykrádání majetku ještě podporujeme. Třeba věčné nadávání na ČEZ a majetek jeho ředitele. Téma živené českou verzí německého tisku. Až bude vše patřit RWE nebo EONu nadávky utichnou a po majetku ředitele neštěkne ani pes. Nebo víte kolik bere ředitel EONu nebo RWE ? Celé je to jen vytváření společenské poptávky konečně zprivatizovat ten polostátní moloch. (aby ty dividendy šly konečně jinam než do ČS rozpočtu)
2) Poznámka k tomu vykrádání - Po každé prohrané válce následuje přesun majetku a loupení vítězných hord. To je to co právě pozorujeme po projeté studené válce. Kapitulace byla dojednána někdy 1986 mezi Reaganem a Gorbačovem, provedena u nás po 17.11.89. Mohli jsme se bránit? Ano, ale ne ubránit. Jednotlivý velitel nemá šanci pokud armáda kapituluje. Pokusili se o to Miloševič a Ceaušescu s tím výsledkem že u nich studená válka přešla do horké. Takže nebejt z toho vyjevenej ale pokud to jde tak nekolaborovat. Energie,plyn - ČEZ nebo místní distributoři, banka FIO, pojištění Slavia, obchod Terno, Hruška atd.... A nekupovat tištěné noviny, číst a PLATIT internetové. A vysvětlovat lidem že Černokníže, Kalousek, Havel, ... patří úplně jinam než do politiky. A usmívat se. A mít děti.
3) Poznámka k tomu zlatu - máme ho celkem dost, celkem 67200tun dohromady pro ČR a SR. Jen si o něj říct... Německu byla uložena repační splátka pro ČSR cca 80 mld USD. Z toho odečteno 5 mld USD jako proplacení majetku sudetských Němců. (tedy vyvlasněný majetek ano, ukradený ne). Víc toho v podstatě nesplatili, tedy dluží. USD byl vázán na zlato v poměru 34.71 USD/oz Au. 1oz je cca 31.103g. Takže 75 mld USDz r. 1945 - 1948 je 2.16 mld oz Au neboli 67200 tun zlata. Jistě, nemusejí nám to splácet zrovna ve zlatě, přesto je to balík za který by se nějaké to zlato dalo nakoupit. Je zvláštní že když dluh dosáhne určité výše - a to zde i bez úroků - tak se o něj přestává zajímat dlužník (pochopitelně) i věřitel (nepochopitelně).

245725

Káva pro Zvědavce

46

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 64 čtenářů částkou 16 204 korun, což je 46 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 0

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 0

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 1

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 13

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Velký reset, krátký distopický film s čs titulky11.01.21 23:11 Neurčeno 0

Síť Parler přestala existovat11.01.21 19:03 USA 5

Policisté v Německu protestují proti povinnému očkování proti COVID-1911.01.21 16:39 Německo 4

Další krůček k otroctví11.01.21 11:42 Česká republika 3

Jaroslav Turánek 1. díl: Všichni nereagují na vakcíny stejně, část populace bude reagovat negativně09.01.21 17:58 Česká republika 1

Američtí manažeři sjíždějí fotky z obsazení Kapitolu. Když najdou svého zaměstnance, má padáka09.01.21 11:15 USA 3

Noc dlouhých nožů v USA09.01.21 10:28 USA 2

Zpěváka vyhodili ze soutěže, protože kritizoval opatření proti kovidu. 08.01.21 11:34 Německo 2

Na web Badatel bylo podáno trestní oznámení za "šíření poplašné zprávy"08.01.21 11:27 Slovensko 2

A další BLM/Antifa demonstrant v Kapitolu - Adrian De Los Dios08.01.21 07:16 USA 0

Měnové kurzy

USD
21,67 Kč
Euro
26,18 Kč
Libra
29,45 Kč
Kanadský dolar
17,01 Kč
Australský dolar
16,69 Kč
Švýcarský frank
24,31 Kč
100 japonských jenů
20,87 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,77 Kč
100 maď. forintů
7,26 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
29,48 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 607,98 Kč
1 unce stříbra
536,92 Kč
Bitcoin
791 436,58 Kč

Poslední aktualizace: 16.1.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?