Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 92 příspěveků, 1 jméno: Rene Bartosek.

Setříděno od nejnovějšího, přetřídit od nejstaršího

19.04.2011 04:24

Ochuzený uran: divný způsob ochrany civilistů

RE: článek obsahuje pravdivě části z úplné nesmysly

Rene Bartosek 75.?.?.?

Jo prach se usadí a taky lehce zvíří, třeba větříčkem. Obvzlášť ten jemnej dokonce i viditelný okem, tam vysoká hustota materiálu nehraje roli a furt toho je více než dost, když to člověk vdechne vypije s vodou nebo zbaští s kusem párku, případně si šlukne něco málo navíc s cigára, děcko proleze zničeným tankem nebo jiným objektem a přinese něco i domů lidem, kteří v zamořeném prostoru nebyli. Doporučuju rozvířit trochu obyčejného prachu na půdě a pozorovat ho jak se nám pohybuje např. ve sloupu světla z vikýře. Pak je třeba zatajit dech, a počkat pár hodin až se znovu usadí. Zřejmě ve Faludži a jinde neovládájí to správné dýchání.

242172

16.04.2011 22:04

Reakce na článek z Britských listů „Měsíc po fukušimské jaderné havárii: Exploze nukespeaku“

RE: Jádro je nejekologičtější - opravuji se :)

Rene Bartosek 75.?.?.?

Hmm, jak se stanovuješ ta cena? Tohle naspali sice Greenpeace, ale vcelku se zaměřili na fakta. Mimochodem je tam uvedeno, že dno tlakové nádoby BWR na tom z bezpečnostního hlediska není nic moc? Řeč je o starnutí reaktorů, trhlinách, problémech prověřit některé těžce přístupné místa, prodlužování životnosti na základě různých tlaků a teď nemluvím o megapascalech...
http://www.calla.cz/data/energetika/seminare/eaje/...

242012

16.04.2011 21:17

Dokument OSN navrhuje dát „matce Zemi“ stejná práva, jako mají lidé

RE: Krásná myšlenka,

Rene Bartosek 75.?.?.?

Skončí expanzivní finanční systém, nikdo si nebude moct vytisknout něco za co jde směnit skutečné zdroje. A věřty, že dojet si pro ropu, měď.... s vojenskýma hračkama je po čertech drahé. Průšvih BP nepůjde sanovat s veřejných rozpočtů, které jsou bankrot a při kryté měně nebude možné jít do mínusu. Korporace můžou zapomenout, že jim bude dovoleno plundrovat přírodní zdroje a důsledky bude platit veřejnost. To v neexpanzivním systému nemůže fungovat. Pokud dojde ke kolapsu, tak příroda se z důsledků poměrně rychle vzpamatuje. Primitivové bez civilizace mnoho škod napáchat nedokáží.

242008

16.04.2011 13:04

Stanislav Křeček, sčítání 2021: Policie na to u vás doma dohlídne!

RE: 2021 ???

Rene Bartosek 75.?.?.?

Vztahuje se to i na ateisty, když tvrdí jaký je všechno kromě toho jejich pohledu na věc ....? [mrknutí jedním okem]

241981

16.04.2011 12:46

Reakce na článek z Britských listů „Měsíc po fukušimské jaderné havárii: Exploze nukespeaku“

RE: Teorie veřejnost nezajímá...

Rene Bartosek 75.?.?.?

Děkuju. [smích]

241978

16.04.2011 03:33

Reakce na článek z Britských listů „Měsíc po fukušimské jaderné havárii: Exploze nukespeaku“

RE: Teorie veřejnost nezajímá...

Rene Bartosek 75.?.?.?

Znovu hláška od Acrobat Reader, že je poškozený soubor a nemůže být opraven. Škoda docela bych si to rád prohlídnul. Jaká je energetická situace v Japonsku? Riziko blackoutů přenosové soustavy? Problémem jistě představuje fakt , že Japonsko je ostrovní zemí ke všemu na více ostrovech.

241961

14.04.2011 01:32

Jak je to s vypouštěním radioaktivní vody do moře

RE: Milujem katastrofisticke scitavanie = nemam rad expertov, rovnako jadrovych ako aj insitnych

Rene Bartosek 75.?.?.?

Bohužel odkaz je prej poškozený.

241761

13.04.2011 05:52

Jak je to s vypouštěním radioaktivní vody do moře

RE: Milujem katastrofisticke scitavanie = nemam rad expertov, rovnako jadrovych ako aj insitnych

Rene Bartosek 75.?.?.?

Já jsem si našel něco v češtině. Něco o životnosti článků, je to drahé a peklo reaktoru ani slitinám Zr nesvědčí. Zr dokázalo pohltit až 4% kyslíku, za druhé nám zkřehlo. V každém případě i při nižší teplotě se vytváří vrstva oxidů a zkřehnutí má vliv na životnost v našem případě palivových článků, taky při prudké, ochlazení nám kyslík "zamrzne" ve struktuře Zr. ZrO2 se používá do vysokoteplotních palivových článků, elektrolýza vody tedy probíhala pokud to bylo myšleno tou katalýzou, do jaké míry těžko říct..Pokud bouchl vodík mimo reaktor vypuštěný pojistnými ventily, jak psal Dan z Piesku byly by to relativně dobrá zpráva. Podle velikosti hřibu výbuchu toho vodíku bylo hodně a v půdě bylo veřejně přiznáno Pu. to se v přírodě nevyskytuje, i když od havárie ve Fukušimě tvrdí jeden odborník, že jo. Mno, já neodborník sjem si naivně myslel, že při poločasu řádově desítky stovky tisíc let, tyhle izotopy za těch 5 miliard ze sluneční soustavy zmizeli, ale jak říkám nemám na to štempl.
http://www.blisty.cz/art/58197.html

Očekávám, že základ palivového člámku je zirkoniová trubka. Z ekonomických důvodů pokud možno, co nejtenší. Kolik tun toho Zr tam tedy je? Zjistil jsem, že palivové tyče nám při delší životnosti danou modernizací postupně putují z kraje do centra aktivní zóny. Oxidace Zr nám samozřejmě v tomhle veselém protředí probíhá furt, významný nárust začíná od teploty 500 C, ale několi měsíců času je sviňa. Čas rozloží všecko. Kolik tedy Zr už bylo zoxidováno a kolik ne? Nezbývá než zkusit odhadnout kolik vodíku bylo potřeba pro ten půlkilometrový hříbek a z toho se doklepat k dalším hausnumerům. Ale nechme to koňovi nebo odborníkům, ti mají větší hlavu. Hlavně ať nějaký blbec nepustí ven nějaké hodně pitomé vysvětlení, ne všichni lidí čučí do bedny na Dallas nebo podobnou hovadinu na hodně pokračování.[mrknutí jedním okem]
http://www.metal2011.com/data/metal2009/sbornik/Li...
http://www.chemicke-listy.cz/docs/full/2011_14_s21...

Něco pro odlehčení. Být nuklearním teroristou není žádná prdel. [velký smích] [velký smích]
http://www.angelfire.com/ok/tdriza/atom.html

241681

12.04.2011 13:59

Argentina 1.část

RE: Letecká doprava II.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Já nekouřím vůbec a s kopmromisama na základě zdravého rozumu a tolerance nemám problém. Znám hromadu velmi dobrých lidí, co kouří. [smích] [mrknutí jedním okem]

241596

12.04.2011 13:51

Jak je to s vypouštěním radioaktivní vody do moře

RE: Milujem katastrofisticke scitavanie = nemam rad expertov, rovnako jadrovych ako aj insitnych

Rene Bartosek 75.?.?.?

Kolik toho kyslíku se muselo vázat, aby nám to tak mohutně bouchlo?

241594

12.04.2011 04:22

Jak je to s vypouštěním radioaktivní vody do moře

RE: Je to horsi, nez si myslime!!!

Rene Bartosek 75.?.?.?

V testu Trinity bylo užita Pu nálož, právě z důvodu problémů připravit čistý U235. Ono technický oříšek je to i dneska pro Irán nebo KLDR ( ti pravděpodbně užili Pu). Velmi zajímavá otázka, lidi dokážou přehlídnout hodně věcí. Taky byly potřeba těžká voda, a ta se tehdy vyráběla pouze v Norsku a trvalo to dlouho. Spojencům to stálo za riskantní leteckou operaci. Známá naleziště uranové rudy byly tehdy v ČSR a Belgickém Kongu. Nacisti získali i rudu z Konga. hodně věci nasvědčuje tomu, že vyrobit U235 v množství potřebém na bombu byly v té době schopni pouze nacisté. V projektu Manhattan tedy bude podobně jako v notách na buben hromada pauz. Tady píšou, že 2.9. 1944 došlo v Oak Ridge k havárce. UF6 tam nenapsali, asi i dneska je to tajné. [mrknutí jedním okem] Pět mrtvých, muselo to udělat pěkný svinčík a času mo nezbývalo. S výrobou U235 v USA byli zřejmě problémy. Co myslíte, co všechno šlo získat v rámci projektu Paper Clip? I atomová bomba?
http://cs.wikipedia.org/wiki/Test_Trinity
http://cs.wikipedia.org/wiki/N%C3%A1rodn%C3%AD_lab...

241564

12.04.2011 03:42

Jak je to s vypouštěním radioaktivní vody do moře

RE: Milujem katastrofisticke scitavanie = nemam rad expertov, rovnako jadrovych ako aj insitnych

Rene Bartosek 75.?.?.?

Já jsem ten váš příspěvek registroval a přišel mi hodně zajímavý, stejně jako tenhle. Taky kdo by si dovolí na tvrdo říct, že došlo k masívnímu radiokativnímu spadu? Z oficialních míst nikdo, leze to z nich postupně jak z chlupaté deky. A leze to z nich důvodu, že důsledky nepůjde zahrát do autu.Úřady, zodpovědné instituce by přece lidičky neohrozili. Ale kontrolní ouřady neporučí ani větru dešti, ani zemětřesení a radiokativnímu mraku a ani neporučí korporacím, dělají jim přece servis. Takže neočekávám, že samo od sebe poženou Tepco a sebe sama k dopovědnosti. K tomu je dokopou masově nasraný lidi.

To co píšete má hlavu a patu, ale měl bych otázku. Termický rozklad vody na vodík a kyslík probíhá za poměrně vysoké teploty 2500-3000 °C, ale aby so posunula rovnováha ve prospěch rozkladu je nutné vázat kyslík. Oxidy uranu a plutonia ho vázat nebudou Lavoisier to provedl už roku 1783, kdy se vodní pára rozložila na do červena rozžhaveném železe, za normálního tlaku to odpovídá zhruba 700-800 °C. Jistě pancíř pláště reaktoru má tloušťku dva metry, takže lze očekávat, že se celý takhle neprohřeje a ocel neztratí kontsrukční pevnost. Na druhou stranu to znamená, že uvnitř bylo teploučko a muselo tam horko nějakou dobu, než se nám rozložilo dost vodní páry a způsobilo to silný výbuch. A muselo tam bý o hodně tepleji než teplota do červena rozžhavené oceli. Jak dlouho to asi trvá než se nám prohřeje do červená svrchní část masivního ocelového pancíře víceméně natlakovanou vodní párou, aby došlo k posunu rovnováhy při termickém rozkladu vody?

Výbuch, který měl několik stovek metrů vysoký hřib a z budovy nad reaktorem udělal trosky. Co to provedlo zajímavého s natavenými palivovými tyčemi? Museli být v tu chvíli minimálně natavené tudíž konstrukčně pevné jako vosk. Vezmu-li v úvahu vysokou hustotu materiálu, gravitaci a silný výbuch?... O rourách chladícího okruhu, pokud vydrželi zemětřesení nemluvím. Minimálně je to utrhlo při místech vstupu do tlakové nádoby.

Takže jak říkám to co povídate o poklesu výkonu reaktoru má hlavu a patu, ale něco tam silně bouchlo a od toho se odvíjí důsledky. Jak rychle reagovali po výbuchu? Těsně po něm byl určitě vyskočila nahoru radiace. Že by nám mládenci z Tepco nebo nějaké instituce doprovolně řekli něco o průseru, co by mohlo jít zatajit si nedělám iluze. Pokud to půjde špatně, tak to bude největší katastrofa v dějinách Japonska a lidičky budou nepochybně velmi a masově nasraný, a budou se hledat příčiny a k nim odpovědnost. A mám na mysli, že skutečně budou padat hlavy. To se nějakým divadlem přes vyšetřovací komisi, která nic nevyšetří prostě nazaplácne.

241563

11.04.2011 01:28

Argentina 1.část

RE: René, není ti stydno, poslat takový příspěvek, plný překlepů?

Rene Bartosek 75.?.?.?

Bratr učitel a překlep. A ještě ve velkém písmu? Tomu nemůžu uvěřit. [velký smích] [velký smích]

241479

10.04.2011 23:38

Jak je to s vypouštěním radioaktivní vody do moře

RE: Chci tím nastínit, že záření nás obklopuje všude kolem, některé dávky záření možná ani nevnímáme ...

Rene Bartosek 75.?.?.?

Pravda, když třeba oceánu k radiačnímu pozadí oceánu přičtu místo oceánu v okolí Fukušimi jak navrhoval pan Bozenhrad editorovi, ale např. aktivní část reaktoru, pak z toho přejdu zapátky k radiačnímu pozadí oceánu, tak vlastně touhle metodou zjistím, že vnitřek reaktoru je z hlediska radiace velmi bezpečné místo k pobytu. [velký smích] [velký smích]

241476

10.04.2011 23:27

Jak je to s vypouštěním radioaktivní vody do moře

RE: Je to horsi, nez si myslime!!!

Rene Bartosek 75.?.?.?

Mno, ono nic lepšího k mání než hausnumera nebude. Co ukazujou budíky ve velíně z reaktoru, pokud nějaké jsou, budou taky hausnumera tlakové nádoby bez dna. [velký smích] [velký smích] Řekněme, že GE nebo Hitachi mají simulátor BWR nepojeny na výkonný počítač. Já bych to na jejich místě měl, i když náklady se snižovali a máme tu krizi.... Můžou si tam nasimulovat pravděpodnou dynymiku dění bez velkých zjednodušení. I když pohyblivých parametrů je více než dost. Ale mají takové jistotky, kterých se můžou chytit. Jak výbuch v lepším případě vodíku, což znamená, že nám z reaktoru zmizela voda. A pak už nám ty hausnumera poměrně přesně ukazují konečný výsledek. Detaily zda to proběhl, tímhle nebo tímhle způsobem nejsou podstatné. Pokud vemu v úvahu, že za jadernou energetikou stojí lidé vašeho morálního typu, tak začínám mít neodbytný pocit, že bude rozumější a méně riskantní se bez jádra do budoucna obejít.
[mrknutí jedním okem]

241474

10.04.2011 16:29

Jak je to s vypouštěním radioaktivní vody do moře

RE: Je to horsi, nez si myslime!!!

Rene Bartosek 75.?.?.?

Ono vysvětlit někomu, že překročil hranice slušnosti, když nemá páru co to vlstně ta slušnost je, tak to překračuje hranici možného. Slušnost, přátelství, láska, nenávist, hloupost se holt nedají definovat ani změřit. Ale žádný strach já mám mimořádný talent mluvit jazykem i trolího kmene. Pravda lepčejší fajnovější hajzlíci, při sviňárnách mají žaket a bílé rukavičky a mluví hezky jako správnej slušňák.

Mno, dodal jsem vám tam nějaké hausnumera, která se propočítat dají. Nafouknul jsem to o faktor 10 a vyšli z toho 3 hodiny, kdy se kdy se palivo s ocelovým dnem protavilo i přes betonový plášť reaktoru. Pak už se o chlazení postarala matka Země. Ale klidně si nafoukněte hausnumera o faktor 100. A budete na 30 hodinách. A pak mi laskvě sdělte, co se během prvních 30 hodin po tsunami dělo za akce ve Fukušimě 1.

241452

10.04.2011 16:19

Argentina 1.část

RE: Letecká doprava II.

Rene Bartosek 75.?.?.?

To vy odborníci nemůžete chápat. To je stará citová záležitost, jde jaksi mimo vaše expertní senzory vnímaní. Holt stará láska nerezaví, taková malá etýda mezi Šejkem a bratrem učitelem. [velký smích] [velký smích]

241451

10.04.2011 15:42

Jak je to s vypouštěním radioaktivní vody do moře

RE: Je to horsi, nez si myslime!!!

Rene Bartosek 75.?.?.?

Dno je 50 m3 ocele, měrné tepelné kapacita 452, má zhruba 400 tun. Rozdíl teploty je 1200 °C. Nechce se mi to počíta plus mínus půl hodiny. Řekněme hodina než rozteklé MOX s ocelovým dnem skončila na betonovém dně reaktoru. Pak tam je 6 metrů betonu, které měli za sebou Richtera 9, ale řekněme že beton vzdržel. Nejlepší žárobeton vydrží 1750°C. Teplota varu oceli a Pu je přes cirka 3300 °C, uran 4 400°C, ale tak vysoko to nešlo, protože jinakl by jsme měli masivní radioaktivní únik ve vzduchu. Tedy pokud se dá věřit tomu co změří Tepco. Rusové si to proměřili sami. Dokud vane vítr na západ obyvatelstvo v Japonsku má štěstí.

Měrná tepelná kapacita betonu, nejvyšší hodnota se pohybuje okolo 1 500 J.kg-1.K-1. Hustota betonu max okolo 2 500 kg.m-3. Těch 6 metrů představuje zhruba 400 tun. Bez chlazení tak hodina dvě. Samozřejmě tohle je velmi zjednodušené, ale čísla jsou nafouknutá o faktor 10. Mno, mě nikdo na rakovinu po Černobylu neumřel, aby bylo jasno!!. MOX je venku z reaktoru, radiace oceánu minimálně na několik měsíců nám v okolí Fukušimi poroste a v Tepco budou nechápavě kroutit hlavou, že neví odkud se to bere. Odejít rychle od jádar představuje větší devastaci, než riziko plynoucí z havárií, ale jsou místa, kde by se JE neměli rozhodně stavět.
http://www.tzb-info.cz/docu/tabulky/0000/000068_ka...

241449

10.04.2011 15:40

Jak je to s vypouštěním radioaktivní vody do moře

RE: Je to horsi, nez si myslime!!!

Rene Bartosek 75.?.?.?

Tady BN mě z legrace vyzval, abych začal myslet. Měl na mysli ten jeho způsob myšlení. To nic, ale porušil jinde hrubě zásady slušného chování v diskuzi aspoň na můj vkus, takže jsem rozhodl myslet nahlas, ale po svém způsobu.

Aktivní oblast reaktoru má průměr 4.5 m a výšku 3.71 m. Palivové tyče jsou o něco delší. V reaktoru 3 ve Fukušimě 1 se jako palivo používá místo oxidu U, směs oxidu U a Pu s aktinidy tuv. MOX. Tady se píše, že 4 tuny Pu postačují na výrobu 80 tun MOX. Zpracovatelský závod je v Rokasho-mura. Buďte si jistá, že 4 tuny Pu je hromada atomových bomb. To co bouchlo nad Nagasaki mělo ekvivalent 20 kT TNT a pohybovako se to okolo kritického množství Pu, tedy cirka 20 kg. Tam šlo samozřejmě o atomický výbuch.
http://proatom.luksoft.cz/jaderneelektrarny/index....
http://ojs.ujf.cas.cz/~wagner/popclan/transmutace/...

Pancíř o celového pláště reaktoru má mít 2 m tloušťku. Jinak řečeno dno má asi 50 m3 oceli. Tepelný výkon reaktoru je 2000 MW. Watt je taky možno vyjádřit jako J.s-1. Měrná tepelná kapcita uranu je 117 J.kg-1.K-1. To znamená, že na ohřátí 1kg o stupeň K ( odpovída°C) potřebujete teplo 117 J. Nevím kolik to je pro MOX, ale střelím od oka 500 J.kg-1.k-1, čisté kovy přes tuto hranici nejdou. Teplota tání MOX je cirka 2200 °C, teplota tání zirkolu, jde o slitinu zirkonia ( 99%) je kolem 1800 °C. Řekněme, že paliva MOX je 100 tun, ať se s típ líp počítají hausnumera.
http://cs.wikipedia.org/wiki/M%C4%9Brn%C3%A1_tepel...

Na ohřátí 1kg MOX z provozní teploty reaktoru citka 300 °C na 2 2000 °C, potřebujete teplotní rozdíl 1900 krát měrná tepelná kapacita 500 necelých 1 MJ. Je tam nějaké teplo tání těch oxidů. tepelné vedení, voda ketrá se rozložila a bouchla.... přestřelím to o 1000% a budu počítat 10 MJ na roztavení 1 kg MOX i s tím zirkoniovým obalem. Na roztavení 100 tun MOX nám vyjde 1 000 000 MJ. Velké číslo, že ano? Tepelný výkon těch článku je prakticky shodný s tepelným výkonem reaktoru 2000 MW, tedy 2000 MJ.s-1. Podle těhle hausnumer během 10 minut palivové články stekly na dno ocelového kontejneru reaktorové nádoby. Na chlazení z venku zapomeňte 10 minut po poškození dieslgeneraátorů zemětřesením zapomeňte, pokud vůbec zůstali v pořádku roury na vodu pod tlakem 7 MPa.

Dno je 50 m3 ocele, měrné tepelné kapacita 452, má zhruba 400 tun. Rozdíl teploty je 1200 °C. Nechce se mi to počíta plus mínus půl hodiny. Řekněme hodina než rozteklé MOX s ocelovým dnem skončila na betonovém dně reaktoru. Pak tam je 6 metrů betonu, které měli za sebou Richtera 9, ale řekněme že beton vzdržel. Nejlepší žárobeton vydrží 1750°C. Teplota varu oceli a Pu je přes cirka 3300 °C, uran 4 400°C, ale tak vysoko to nešlo, protože jinakl by jsme měli masivní radioaktivní únik ve vzduchu. Tedy pokud se dá věřit tomu co změří Tep...

Automaticky kráceno

241448

10.04.2011 04:56

Jak je to s vypouštěním radioaktivní vody do moře

RE: Je to horsi, nez si myslime!!!

Rene Bartosek 75.?.?.?

Nesouvisí to s tématem a je to velmi osobní podpásovka. Zacházíte za hranice slušných mravů.

241421

10.04.2011 04:44

Argentina 1.část

RE: 4 terps

Rene Bartosek 75.?.?.?

Pravda posledně takhle důkladně zkontrolovali v USA velvyslankyni Indie. "S nasazením života provedli důkladnou prohlídku." Byly tak svědomití, že odletěla obratem zpátky domů. Koneckonců v Dílí můžou rachejtle nakoupit i v Rusku, stejně tak obrovské investice do jadrené energetiky lze realizovat přes Kreml nebo Francii. Nevím jestli ostraha nebyla navržena na metál a nedostanou třeba 4. července Medal of Honor. Udělal bych vyjímku, i když nešlo o členy ozbrojených sil , ale o nějaké uvědomělé demokraty s demokratickou pravomocí v privatním sektoru. Přijdou mi, ale takový soft. Já myslím, že chlapci od Blackwater tu malou holku, co křičela Dont touch me, tak tihle ostří myslitelé by ji rovnou zastřelili pro výstrahu i s rodičema. Tady je ten metál. Co myslíte dostane nějaký uvědomělý svědomitý a ostražitý zaměstanenc z civilních letišť v USA medajli za statečnost?
http://www.rudy102.estranky.cz/clanky/vyznamenani/...Jenom, aby se nám ten terorismus typu rudých nebo hnědých brigád nerozrostl i na západě, tak by pak hrozilo, že se do zadku nebo někam jinam podívají každému. A zas by to s těma prohlídkama nepřeháněl. Mohlo by se lehce stát, že by v nějaké frontě po příletu držitele jistých pasů neplatili pouze poplatky, ale zadarmo by ji bylo provedeno i jisté urologické vyšetření. Jak se volá, tak se ozývá zpátky a často i s ozvěnou. [velký smích] [velký smích]

241420

10.04.2011 04:21

Argentina 1.část

RE: René, není ti stydno, poslat takový příspěvek, plný překlepů?

Rene Bartosek 75.?.?.?

Překlepy a chyby. Jistě jste si povšimnul, že jsem zapracoval na tom, aby to bylo ke čtení, pokud možno bez prznění jazyka. mimo to, když záměrně užívám nějaký jazykový styl. Lámal jsem si hlavu nad tím proč to vidím až to odešlu. To je tím puzle způsobem myšlení, prostě to přelítnu nakonec rychle očima a pak koukám chyba ( samozřejmě pokud ji poznám) , překlep... Ale to mi na karmu nic extra špatného neudělá. Horší je to s obsahem a úmyslem. Nejedna i křišťálová osobní karma byla očazena. A co vy nebojíte se. Jednou se nebudete zpovídat z pravopisu, ale z obsahu? To jenom náš velký dramatik si asi myslí, že život lze prožít jako absurdní divadlo a pak říct to jsem nebyl já, to byl herec. Já s tím nemám nic společného. Zajímavý kryptogram nakonec. Copak to asi "pěkného" znamená? Docela to brní na ruku. [mrknutí jedním okem]

241419

09.04.2011 21:57

Jak je to s vypouštěním radioaktivní vody do moře

RE: Hmm,

Rene Bartosek 75.?.?.?

No jo no, někdy si ta ironie blbě identifikuje obvzlášť ve zkratce. Já nekontroluju IP adresy, já se podepisuju, ale kontroloval jsem zda ta ironie byla reakce na můj příspěvek a nedocvaklo, že jste si jenom povzdechl. Holt někdo to má s ironií jednoduchý, když vidí Bartošek. Ale chápu, že někdo může skutečně padné důvody něco napsat a nepodepsat se. Člověk má různé profese a pod svým jménem nemůže pustit některé věci ven bez nepříjemných osobních důsledků. S tí, si zase extra hlavu nedělám já. Psaní do Zvědavce mě neživí a padáka ze stavby mi šéf za to asi nedá. [mrknutí jedním okem]

Ale dobře bez ironie. Mluvčí SÚBJ dostal určitě pojeb za komentář té fotky s tím poškozeným deklem od reaktoru a bezesporu i za aktivitu na Zvědavci. Komentář k bazénu na vyhořelé palivo u reaktoru 3 od něj opravdu nečekám, ale bylo by dobré zdržet se chlácholivých reakcí typu radioktivní pozadí vesmíru je ohromná cifra, vydělte to jinou ohromnou cifrou a nedělejte si těžkou hlavu, protože lidem mého typu to leze na nervy. Když oficálně pod svým jménem nemůžu říct svůj názor, pak mlčeti zlato má dvojnásobnou váhu. Jak bylo řečeno Zvědavec čte pár tisíc lidí. Veřejnost zajímá superstar, kdo komu zahnul v tom cirkusu zvaném šoubyznys nebo jestli podráží Kanáry a pívo. Pokud to čte i někdo důležitej na SÚBJ se s tím trápit nemusí. Skutečně důležití lidé jsou dobře informovaní a analýzy situace jim dělají špičkový experti.

241405

09.04.2011 21:36

Argentina 1.část

RE: René , lidé opravdu páchnou z různých důvodů, ale

Rene Bartosek 75.?.?.?

Doufám, že pitralon je oukej a budu konečně in. Ráno se nesprchuju na stavbě taky sprcha není běžný standart. Autobusem jezdím zřídka, ale zato jako střízlivej povětšinou smardlavej ( týden má pět pracovních dní ) nekuřák. Když nebude zbytí pokusím se vmáčknout nenápadně někde do rohu u otevřeného okna, kdyby mě nouze zahnala. Pravda be té síťovky platí člověk plnou cenu slevy tady v Čikágo 2.25 babek. To vypadá, že svaáteční jezdci jsou príma kunčafti. Prej šikagou v jednom indiánském jazyku znamená cibulový smrádek, ale konceknců vy jste odborník na cizí jazyky, že ano? Ale kdybych se decentně naplácal i vaším oblíbeným Borsalinem stejně vám budu smrdět, že jo bratře učiteli? Barevně sice ladím, ale barva není zdaleka všechno. Pravda? [velký smích] [velký smích]

241404

09.04.2011 19:57

Jak je to s vypouštěním radioaktivní vody do moře

RE: Hmm,

Rene Bartosek 75.?.?.?

Mnoo, ukažte mi kde je ten neporušený bázen u třetího reaktoru. To by mohlo pomoct, já ho prostě nemůžu najít asi zákal nebo co? Nebo možná vítr Máchale. [velký smích] [velký smích] A pokud jste náhodou od fochu v jaderné energetice, tak bych si v blízké době snažil svůj ironický ostrovtip držet na uzdě. Copak já a lidi tady ze Zvědavce, my jsme za ty roky na ostrovtip zvyklý, ale obyčejnej vobčan by mohl být teď po Fukušimě více nedůtklivý a lidi by si pak mohli něco blbě masově vyložit. [mrknutí jedním okem]

241397

09.04.2011 19:46

Jak je to s vypouštěním radioaktivní vody do moře

RE: Hmm,

Rene Bartosek 75.?.?.?

Bať ta fotka to je mediální záležitost. No vidíte a já podle desatera a plánku elektrárny hledal bázen nad reaktorem a furtv mediálním zfalšovaném materiálu nemohl nic najít. Zřejmě to nějaký ziskuchtivý plátek s tou snahou o publicitu přehnal. Jak vidím, tak vy jste tu fotku už správně propočítal a definoval proirity i banality. Berete na pívo kalkulačku nebo rovnou kompjútr, aby to na sousedy udělalo dojem? Pokud jsou sousedi zblbí hodně, doporučuju kopjútr a k tomu nějakou hezkou animaci, to dělá dobrej dojem a pak to zazdít panákem. I když to možná není nutné v bedně je to prezentováno optimisticky, vlastně je tam věrně zobrazena skutečnost. [velký smích] [velký smích] Jsem rád, že se vám úpodařilo dojít k vnitřnímu klidu, z rána jste mi přišel malinko rozhozenej. Dát si na to pár plzní prej taky pomáhá. Já si zamedituju, to zas dělá dobře mně. [mrknutí jedním okem]

241395

09.04.2011 19:34

Argentina 1.část

RE: 4 terps

Rene Bartosek 75.?.?.?

No jo no lidi smrdí z různejch důvodů. Bude třeba ty závadně smrdící vyloučit nejenom z dopravy, ale vůbec z toho našeho krásného uvědomělého a především demokratického soužití, že ano? Možná by jste nám mohl doporučit seznam vhodných parfémů, když máte doma ty tři barevný bedny a jste zcestovalej, tak to jste jistě byl i v zemi Křiška Diora. Aby náhodou někdo neužil nějakou smradlavou kolínkých pokud by se uvědoměle snažil maskovat svůj nevhodný zápach. Mě se to samozřejmě netýka, já jsem holt neuvědomělej, z takovejch jako já uvědomělej soudruh ani demokrat radost mít nemůžou. Naopak se jim často dělá nevolno, hlavně když se k tomu přidá nějakej nevhodnej zápach. [velký smích] [velký smích]

241393

09.04.2011 16:37

Otevřený dopis izraelských občanů české vládě

RE: kde je pravda???

Rene Bartosek 75.?.?.?

Já jsem jeden originál, zatím se nikomu nepovedlo najít škatulku, do které by mě mohl zařadit. Jenom tak na okraj, tohle je taky zakázané téma myšlení na tom mém osobním indexu? Jenom, abych věděl. [velký smích] [velký smích]

241385

09.04.2011 16:23

Jak je to s vypouštěním radioaktivní vody do moře

RE: Hmm,

Rene Bartosek 75.?.?.?

Já chápu, vy chcete abych nepřemýšlel, aspoň ne veřejně. Máte nějaký seznam o čem nemám myslet kromě desatera, Boha, havárii ve Fukušimě, nemožnosti se připravit na Armagedon... Nebo raději pár dobrých uvědomělých rad? [velký smích] [velký smích] Žádný strach veřejnost se o moje puzle nezajímá, a v bedně se to nedozví.

Když budou přemýšlet ti, co makají na zrušení následků havárie nebudu mít materiál k úváhám. Pak budu vědět, že befel nad havárkou má někdo, kdo nedělá hloupé chyby nebo nezkouší zamést něco pod koberec, což vytváří další negativní důsledky, protože primární důsledky se ho budou později týkat i jeho maličkosti. K tomu patří i racionální úvaha, co jde a nejde zcenzurovat a jakým způsobem se to, co nejde zcenzurovat podá. Když je na netu běžně fotka, kde je viděr pod troskami obnažený dekl reaktoru, tak požaduju, aby propagadnu měl pod palcem myslící člověk a ne nějaký pitomec. Čert vem fotku, ale ta fotka přestavuje důsledky a ty se s časem začnou projevovat a nepůjdou schovat za skříň. Co udělá pitomec potom, až mu nikdo nebude věřit ani nos mezi očima?

Až teda uvidím, že tam je vedení, které pohlídá různé týpky z Tepco a nebudou dělat hloupé chyby, tak budu mlčet. Dále některé důsledky vyplavou na povrch, a až se to stane, tak pozbyde někdo důvěryhodnost. Co myslíte co se stane, až někdo zbaští hříbky nebo řasu s nějakou rybou, která má být podle oficiálních čísel v pořádku? Už rozumíte? Ani já nestojím o paniku a hysterii okolo jádra. Akorát se divám dále dopředu. Nejsem ve stresu mám patřičný odstup a skládám si to své puzle do celkových souvislostí.

A žádný strach až začne hyterie, tak podám taky veřejně svůj názor, co se stane pokud teď rychle odstoupíme od jaderné energie. Za všechno je třeba zaplatit cenu. Samozřejmě k tomu přidám, že nestačí na oborech jaderné fyziky nepustit vola k reaktoru. Důležité je také, aby vůl lidem od reaktoru a těm co staví reaktory nemohl velet. Po Fukušimě i v Japonsku budou nuceni zvažovat geopolitická pro a proti ohledně rizik jaderné energetiky. Na některých místech by prostě jaderné elektrárny stát neměli, i když se to prodraží při stavbě.

241384

09.04.2011 15:53

Argentina 1.část

RE: Letecká doprava II.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Ve veřejných budovách zákaz, i když kuřáci taky platí daně a když mají svá práva menšiny, tak proč kuřáci nemohou mít vyhrazené prostory? Ale dobře většinou jednání na úřadech netrvají věčnost. V budovách privatního charakteru, kde se pohybuje hromada typu dopravy lidí taky zákaz, ale proč by privátní subjekt nemohl vyčlenit prostory pro kuřáky považuje-li to za rozumné? Dopravní prostředky, proč by jeden vagón nemohl být kuřácký? Neříkám autobus nebo letadlo, ikdyž pokud se někomu oplatí letadlo pro kuřáky? V hospodě, ať si majitel rozhodne sám, kdo je pro něj dobrý klient? To se zprvu stalo, když majitelé byli pro kuřáky, tak se protlačil zákon, že musí být kuřácké prostory technologicky podle norem odděleny. Majitelé hospod museli investovat třeba v Kanadě nemalé prostředky do technického zařízení, aby jim to po roce nebo po dvou zakázali stejně.

Jsem nekuřák, ale hospoda není veřejná doprava nebo úřad, škola..., je na majiteli jak svou kšeft povede. Privatní bydlení je znovu věc majitele, proto museli jít s cenou nájmu té garsonky dolů. Představte si, že bude existovat zákon, který striktně zakáže kouření v pronajímaných bytových prostorách? Nakonec vám zakážou kouřit i ve vlastním baráku, ale že zbaštíte v normovaných poravinách daleko horší věci je v pořádku a produkovat nenormované potraviny farmářům osolíme drakonickými flastry. To jenom tak na okraj tohodle tématu různých zákazů a licencí pro naše blaho. Šlo samozřejmě o to, že někdo si zkoušel vzít klacek na editora, možná jste si všimnul, že diskuzí o kouření jsem sew poslední dobou neuúčastnil. [mrknutí jedním okem]

241383

09.04.2011 09:01

Otevřený dopis izraelských občanů české vládě

RE: kde je pravda???

Rene Bartosek 75.?.?.?

Ježíš byl minimálně bodhisatva, protože jeho léčitelské a spirtualní schopnosti byly naprosto mimořádné a lecos zajímavého věděl z budhismu a východního pojetí. Zjevně totiž léčil energeticky a k tomu nedošel jenom tak z ničeho nic. Když budete mít znalosti o energetickém léčení, tak některé pasáže Bible přes všechny úpravy vám budou mluvit jasnou řečí, a protože schopnost léčit energeticky poměrně brzo v křesťanství vymizela, pak pasáže kde lze vidět pojetí energetické školy dokázují autentiticitu toho, co bylo vybráno do Nového zákona. Střet farizujů s Ježíšem jednoznačně ukazuje na střet znalce zákona karmy, který je universalní, versus farizejské pojetí vyvolenosti na genetickém základě. Přirovnat Ježíše k Havlovi je dost smutné.

241366

09.04.2011 08:29

Jak je to s vypouštěním radioaktivní vody do moře

RE: Hmm,

Rene Bartosek 75.?.?.?

Říkate kvocient Q 20, tomu mají odpovídat těžká jádra a fragmenty při štěpení těchto jader. Při druhotné radiaci v těle máme volné radikály, to člověku můžou velmi rýchle dojít vitamíny v těle. Jenom tak na okraj jak to je s detekcí neutronů u běžného geigerova počítače? Jaké geigery používají pracovníci na havárce? Slyšel jsem, že běžní opráváři prej žádné, že nafasovali nějakou krabici, která jim odpípne, že mají nakoupený limit a padla. Pravda vědění je nebepečná věc a když hromada lidi něco ví, tak se to většinou vykecá. Potom se musí dementovat chybná měření na vysokých hodnotách a to nevypadá dobře. Měli by jim dát upravené dozimetry, aby si lidi mohli přečíst nějaké optimistické číslo a dobu pobytu úměrně zkrátit k méně pozitivnímu a více realnému číslu.

Ale musí být připraveni nést odpovědnost, když se lidem podaří trefit nějakou nebezpečnou fluktuaci. Já bych si to na triku nevzal, zákon karmy. Dal bych lidem pracujících na havárii nejlepší dozimetry, aby mohli sami udělat rychlá rozhodnutí. Samozřejmě tvrdá cenzura informací pro veřejnost. Kompletní data pro vládu a MAE, ať si s nima naloží podle uvažení. Je nutné to dát i MAE, aby náhodou někoho ve vládě nenapadlo dělat blbosti a něco preventivně kopat pod koberec z důvodu dřívější odpovědnosti. Jenomže tohle může udělat nezavislý člověk zvenku a ne i poctivý inženýr od Tepco.

241364

09.04.2011 05:23

Argentina 1.část

RE: Letecká doprava II.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Pravda uvědomělý soudruh jako uvědomělý demokrat. Copak tahají těch vašich sedm zodpovědných statečných po soudech jako editora? [velký smích] [velký smích]
Jsem nekuřák, kouření mi pokud se to nepřehaní nevadí. Zakázat kouřit na ulici ve městě považuju za velmi uvědomělý nápad, poněvadž jedno auto spalí a vyprodukuje více sraček za hodinu provozu než armáda kuřáků. Nevidím taky důvod omezit kouření v hospodách. Ať si majitel sám rozhodne, co je pro jeho byznys lepší. A protože to musel udělat stát represivním zákonem, tak ono s tím odporem veřejnosti vůči kouření nebude tak horké, že jo? Poklud jde o závislost na různých drogách. Tak zajímavé čtení je Kodec Alimentarius. Čumění do bedny je mimochodem taky návykové. [velký smích] [velký smích]

241361

09.04.2011 00:32

Jak je to s vypouštěním radioaktivní vody do moře

RE: Hmm,

Rene Bartosek 75.?.?.?

Opravdu? Tady píšete, že si myslíte, že na fotce vidíte poškozený dekl o reaktoru.
http://www.zvedavec.org/nazory_4314.htm#ptr240886

A tady se píše SÚBJ, že cituji:
Vyhořelé jaderné palivo, které je již vyjmuto z aktivní zóny, stále generuje teplo, proto je nezbytné jej kontinuálně chladit. K tomuto účelu slouží bazény vyhořelého paliva, které jsou na fukušimské jaderné elektrárně umístěny v horní části reaktorové budovy každého bloku (a dále je na elektrárně jeden bazén společný pro všech šest bloků).
http://www.sujb.cz/?c_id=1091

A tady je konečně detail fotky reaktorové budovy 3 ve Fukušimě 1 s tím vámi komentovaným poškozeným deklem reaktoru. Stále teda tvrdíte, že bázen na vyhořelé palivo u třetího reaktoru ve Fukušimě 1 je funkční a nepoškozený na svém místě? Minule jste se k bazénům s vyhořelým palivem nevyjádřil.
http://img835.imageshack.us/img835/4287/diravreakt...

241352

08.04.2011 14:34

Jak je to s vypouštěním radioaktivní vody do moře

RE: Blb, nebo cynik?

Rene Bartosek 75.?.?.?

Ono zas tak stravitelné není, ale je to ucelené. [smích]

241320

08.04.2011 14:07

Možná globální geofyzikální katastrofa a vojensko-politická situace ve světě (II)

RE: Dal jsem zbytečně vysokou známku.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Uvidíme jak to je s Fukušimou, raději bych byl, kdyby ta tavenina uvízla v tom betonu, ale bohužel jsem se zeptal té své intuice konkrétně. Na Armagedon se nepřipravuju, to prostě nejde. Pokud jde o úspěšnou transformaci na nexpanzivní způsob existence? I tohle bude velmi těžké období pro některé to bude znamenat konec světa. Těm lépe připraveným doporučuju vřele, aby ti nepřipraveným podali pomocnou ruku, jak to jenom půjde. Mít mezi lidmi dobré jméno a respekt bude více než dobře postavené kulometné hnízdo.

241318

08.04.2011 13:54

Možná globální geofyzikální katastrofa a vojensko-politická situace ve světě (II)

RE: Dal jsem zbytečně vysokou známku.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Souhlasím, ale navenek to má ohledně efektivity systému výkonost korupčního bordelu. Stabilizované to je ekonomickým zaměřením do zahraničí, třeba na Německo, kde je situace ohledně korupce o několik řádů jinde.

241317

08.04.2011 13:49

Jak je to s vypouštěním radioaktivní vody do moře

RE: Blb, nebo cynik?

Rene Bartosek 75.?.?.?

Díky za odkaz něco takového lidsky srozumitelného v ucelené formě jsem potřeboval. [smích]

241316

08.04.2011 13:37

Jak je to s vypouštěním radioaktivní vody do moře

RE: Hmm,

Rene Bartosek 75.?.?.?

Aha, tak proto Rusko po změření pozravin z okolí Fukušimi zakázalo dovoz. Konečně jsem to pochopil. Mno, kdyby jste měl více času, tak mi toho mohlo docvaknout více. [mrknutí jedním okem]

241315

08.04.2011 04:12

Jak je to s vypouštěním radioaktivní vody do moře

Hmm,

Rene Bartosek 75.?.?.?

A jak je to s hromaděním zdrojů těch bekerelů v živé části přírody? Jestli to můj selský rozum chápe správně, tak to pozadí v přírodě povětšinou tvoří zbytky izotopů s dlouhým rozpadem. To, co mělo krátký poločas rozpadu se dávno rozpadlo. Globální čísla světového oceánu mě skutečně nezajímají. Já se zajímám o fluktuace radiace od toho globálu v okolí Fukušimi a jaké to bude mít lokální a případně větší důsledky?

Takže tady píšou, že v té vodě je izotop iodu. Ten má poločas rozpadu 9 dnů. S čistě jodem si člověk nemusí dělat hlavu. Jaká bude druhotná radiace v těle způsobená tímto rozpadem jodu? Mám si s něčím dělat starost? Pokud se izotop Cs ukládá v tělě, tak poločas rozpadu mi dělá vrásky. Nechci tady být věčně, ale 30 let je taková doba z hlediska života lidkýho na hovno. Je to příliš hodně, aby nám to rychle zmizelo a není to poločas s miliónem let, aby ten rozpad nebyl moc čiloučkej. Jistě bude existovat i do toho odvozená druhotná radiace, bude určitě mnohem slabší oproti tomu jodu, ale...

V moři se to rozředí to je fakt. Na kolik budou poživatelné produkty moře i na pevnině v okolí Fukušimi? Rusko zaujalo dle mého názoru racionální přístup. Zakázalo dovoz potravin, které po proměření nevyhovali. To v Bruselu nám změkčili normy a někde jinde zakázali úplně všechno z Japonska.

Mno, za 3 týdny máme 11 500 tun méně radiokativní vody a zřejmě máme dalších 10 000 tun více radiokativní vody. Japonci veřejně přiznali nepřímo bouchlý bazén s vyhořelým palivem, kdy do novin pustili informaci, že zamoření elektrárny se potáhne na měsíce. Pokud pominu fotku, kde prostě v reaktorové budově jsou pod střechou pouze zbytky trosek, ale nepředpokládá se, že toho si lidi všimnou. Než se to hodně aktivní svinstvo během těch několika měsíců rozpadne, tak z něj asi bude taky i radioktivní voda, semtam zaprší.

Na protavený reaktor se ptát nebudu, na to SÚJB nechtějí raději ani pomyslet. Ale s velmi radiokativní vodou si nemusí v SÚBJ dělat starosti ohledně vypouštění plných bezpečnostních nádrží. To poteče spodem přirozenou cestou. Akorát odborníci v Tepco si nebudou schopni vysvětlit radiokativní jód, či jiný izotopy ve vodě za půl roku v oceánu, když z bazénu na povrchu nic neteče a zrovna delší dobu nebude ani pršet.

241285

08.04.2011 02:10

Možná globální geofyzikální katastrofa a vojensko-politická situace ve světě (II)

RE: Dal jsem zbytečně vysokou známku.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Vy to nečtete všechno? To mě překvapujete plán se dá plnit i na 102,47 %. Pravda renesenace, a kohopak se prosím pěkně týkala? Těch 99% analfabetů, kteří makali až se z nich kouřilo? Jistě byl tady nástup buržoazie k moci, osvícenství, revoluce které začali Napoleonem, pokračovali v letech 1848, pak jedno velké imperium muselo dělit moc po dvou světových válkách s USA. I v mocenské elitě se promítlo stěhování úzkého centra. Nejprve Španělsko, pak Francie s Holandskem, pak Anglie, teď je mocenské centrum NY-Londýn. A stěhování moci je vždy spojeno s úpadkem a vzestupem jiné části. Zatím to probíhalo v rámci západu, ale rád si poslechnu, která část západu šla nahoru ekonomicky a vytvořila tím fundament pro centrum moci a nahradí USA. Dokud šlo pouze o otročinu, tak západ si s periferií nemusel dělat starosti, ale na periferii se přesunala TOP industrialní výroba mimo vojenské hračky. Jinak řečeno otázka zní pro koho otroci v realné ekonomice pracují a budou pracovat?

O tom, že v ČR je nehorázný bordel žádná. Není to k pláči je to přímo k blití. A že si toho všimne někdo z venku a natvrdo si to dovolí veřejně říct... [velký smích] [velký smích] "Soudruh" z USA se kritizuje hůře než někdo z Ruska nebo Číny. Pokud bychom byli v tom středověku, tak nás dávno vojensky převálcovali naši sousedé, takhle jsem ukázková ZOO blízké budoucnosti západu, pokud nastavený trend bude pokračovat.

Váš způsob myšlení, má tendenci všechno kouskovat vytrhnout ze vzájemných souvislostí. Chcete všechno definovat a spočítat. Já přemýšlím poněkud jiným způsobem a uložit puzle v rámci celku mi kromě jiného pomáhá intuice. Neříkám, že se semtam u nějaké kostky neseknu, ale jedná chybná kostka má malý vliv na celkový obraz. Závěr vašeho příspěvku jsem nepochopil. Tvrdil jsem snad, že Rusko nemá zdroje? Rusové budou jednat ostře pragmaticky s Němcema se asi dohodnou i s Japoncema, ale se Sarkozym po Libyi? A že Moskvě někdo bude vojensky vyhrožovat a zkusí to převést do reálu?...[velký smích] [velký smích]

O moji budoucnost se nestarejte, já si ji vytvářím sám. Navíc nejste týpek, od kterého bych já si nechal radit. Takových radílků jsem už pár viděl. Mám na ně totiž velmi fajnovej čuch, v té vaší lepčejší společnosti se tomu říká šestý smyls. Všechny tyhle skvělé poradce jsem poslal... Být vám tak k tomu drátu si obstárám prezervativy, kromě primárního užití se dají použít místo bužírky. [velký smích] [velký smích]

241278

07.04.2011 03:35

Možná globální geofyzikální katastrofa a vojensko-politická situace ve světě (II)

Dal jsem zbytečně vysokou známku.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Když o tom přemýšlím. Tak západ čelí hluboké vnitřní krizi, říká se tomu dekadence. Autor má pravdu určitě v tom, že tato dekadence postihovala západ posledních 500 let a provázelo ji stěhování mocenského centra v rámci západu. Jenomže momentální mravní úpadek se týká západu jako celku. To byl problém, na který dojel Řím. Myslel jsem ,že absurdistán impériu nemůže ničím významným užitečný.

Ale přece jenom se nám při velké strkanici u korýtek něco našlo. Pokud západ nezastaví mravní úpadek, pak ČR mu ukazuje stav ke kterému v blízké budoucnosti dojde. Jak to charakterizoval šéf hospodářské komory USA, máte potenciál na úrovni Norska a korupci na úrovni Nigérie. Nepočítá se však potenciál, ale skutečnost. Stavající stav věci musí být v ČR schopen uhodnotit i velice průměrný zaharniční diplomat.

Co potřebuje impérium ke své existenci, armádu, ekonomiku, ale především efektivní centralizovanou správu. Tomu se kašpárci v Bruselu neblíží ani náhodou, průmyslový potenciál USA se přestěhoval do Asie, a ekonomická síla stojící na nekryté měně jde ke všem čertům, ale laufy sami o sobě nestačí.

K Rusku. Uvědomělí demokraté na Ukrajině zkusili, udělat bu bu bu na Kreml. Na Ukrajině je u moci prorusky orientovaná vláda. Co udělal Brusel? [velký smích] [velký smích] A to ještě nebyly dokončené roury do Číny. Vojenský útok na Rusko? Na papír si lze napsat, co libo, ten to snese, ale napadnout někoho kdo má 1500 hlavic, to je trošku něco jiného než humanitární bombardování nebo bezletovbá zóna. A mám takový neblahý pocit, že druhý zkušební blbeček jako Sakasvilli, by dopadl podstaně hůře. Ne že by šlo přímo o něj, ale byla by to taková všeobecná zpráva do etéru. Ti co si ji eventuelně měli přebrat by ji jistě pochopili velmi přesně, vo co gou.

Pokud jde o servání o zdroje. Ti co nedokáží přejít na nexpanzivní systém civilizace, prostě nemají budoucnost. Jsou to dinosaři odsouzeni k vymření. Tyranosaurovy nebyly jeho zuby nic platné, teď jsou z nich muzejní exponáty.

241215

05.04.2011 02:51

Japonská jaderné krize: zaměstnanci „prohrávají závod“ o záchranu reaktorů

RE: Apokalypsa to může být

Rene Bartosek 75.?.?.?

Taky jsem nevěřil vlastním očím, když jsem četl chemickou analýzu té oceli a ke všemu byly vytvrzena, což pro kladivo je nutnost. Jinak by jsme s tím tvrzený hřebík do nosného panelu betonu nepřitloukli. Ono kolem tohodle kladívka je toho zajímavého mnohem více.[velký smích] [velký smích]

Redukce vodíkem je takový dost nebezpečný způsob, ale to by primitivové ještě možná zvládli. Semtam by se bouchlo, ale... Elektrolýza pro primitivy nepřipadá v úvahu. Tady máte to kladivo, většinou tyhle druhy artefaktu, které narušují standartní teorie mizí v institucích jako Smithonian. Jo, vědění je pěkně nebezpečné, i o reaktoru je nejlépe nic nevědět a být spokojený s tím, co nám řeknou v bedně. Člověk pak líp spí.

Když jste z branže můžete se přeptat, tam kde dělali tu analýzu kladiva, myslím něco takového by si tam měl někdo pamatovat dost dlouho. Ten kdo na tom konkrétně dělal do konce života. Jestli se dostanu do Texasu, tak se chystám, že bych si tohle kladívečko a lokalitu Paluxy River určitě nenechal ujít. Vypadá, že s tímhle artefaktem si z nás někdo dělá prču a královsky se při tom baví. [mrknutí jedním okem]
http://gnosis9.net/rservice.php?akce=tisk&cislocla...

241122

04.04.2011 04:30

Japonská jaderné krize: zaměstnanci „prohrávají závod“ o záchranu reaktorů

RE: Apokalypsa to může být

Rene Bartosek 75.?.?.?

Díky za ty body tání u těch oxidů. Body tání, varu a další charakteristiky U, Pu mám napsané na kusu papíru. Dokud byl reaktor hermetický a bez chlazení, tak teplota šla nahoru. Kolik to krátkodobě mohlo být nevím, uvedl jsem, že 12 000 C nepředpokládám. I když 6 metrů betonu snese velký tlak vedou k tomu různé roury, kde dojde k úniku dříve. Jak bylo řečeno dříve, když to vydrželo zemětřesení, tak to časem bouchlo, viz díra v tom paníři od víka reaktoru.

Jestliže teplota šla nahoru svižně, což se dá předpokládat, pak těch 400 C rozdílu u Tt oxidů i kovů skutečně nehraje roli. Horší to bude, když to bude chladnout, protože to svížně samovolně celou dobu určitě probíhat nebude. Ale dá se předpokládat, že pokud reaktor těsnil, při porušení hermetičnosti to šlo dolů rychle. To už jsou hádanky pro metalurgy.

Ano, my děláme ocel redukcí přes uhlík, ale vím o hlavici kladiva, kde je obsah uhlíku nula ( myslím tím skutečně nula), ale za to je tem třeba takový exotický prvek pro metalurgii oceli jako chlor. Jak tahle ocel vznikla, nemají experti šajnu. Jde o archeologický nález. Zřejmě nějací primitivové či co? [velký smích] [velký smích] Vzhledem k tomu průseru s reaktorem by mě i jeden šílený způsob výroby takové oceli napadl. Mohli by jsme tomu říkat frakční destilace par kovu. Velmi dobré pro legování, tam se dá mamíchat skutečně jakýkoliv koktejl. Akorát z čeho vyrobit, tu "destilační kolonu" a kde se bez elektrického oblouku či jiného velmi koncentrovaného zdroje energie, dostat řízeným způsobem k teplotě řekněme 5 000 C.

Ale dobře budu optimisticky předpokládat, že kovové Pu se selektivně vyloučit nemohlo. Při separaci oxidů Pu od oxidů U, může to atomicky bouchnout?

241060

04.04.2011 00:12

Japonská jaderné krize: zaměstnanci „prohrávají závod“ o záchranu reaktorů

RE: Apokalypsa to může být

Rene Bartosek 75.?.?.?

No, zrovna jsem to dopsal. Tomu říkám shoda okolností. Ćím větší soudruh, tím větší funkce. Ten náš Vondra to fakt dotáhne daleko. Kurňa zas mi chybí ten smajlík na odplivnutí.[bliji]
http://www.zvedavec.org/vezkratce-5053.htm

241054

04.04.2011 00:06

Japonská jaderné krize: zaměstnanci „prohrávají závod“ o záchranu reaktorů

RE: Apokalypsa to může být

Rene Bartosek 75.?.?.?

Jo slyšel jsem, že na pana generálního se propracoval pan šetřílek. To je sice hezký, že na jaderce nepustí vola k reaktoru, ale co to je platný, když vůl potom velí technikům a inženýrům. Političtí kašpárci, kteří mají odsouhlasit, co se jim řekne...To je celý korporátní systém v plné kráse, dokud si nepůjde takový ekonomický a politický pablb za způsobenou katastrofu sednout doživotně do skutečné basy, pak....

Korpokracie v takovém případě děla škatule hejbejte se a loajálního vola přesunou na jiný podobný flek, kde může udělat další ekonomickou nebo politickou "optimalizaci", za soudruha se tomu říkalo normalizovat. Typický ukázkový příklad třeba v ČR Vondra, bude v takovém systému navěky a je úplně jedno za jakého režimu. Není důležité, že je blbej, neschopnej a zároveň všeho schopnej. Důležité je, že šlape lajnu. Do velké prdele leze s úsměvem a po těch dole šlape nemilosrdně. Ten je ten náš podělanej způsob na pokrok.

241053

03.04.2011 23:53

Japonská jaderné krize: zaměstnanci „prohrávají závod“ o záchranu reaktorů

RE: Apokalypsa to může být

Rene Bartosek 75.?.?.?

To je pravda, a když se vytaví ve vysoké peci třeba takový směs oxidu toho železa, tak z něj vypadne kovové železo, roztavené samozřejmě. Já vím musí se tomu hodně pomoct. Jenomže ve vysoké peci se udržuje i když to dá práci teplota okolo bodu, kde to nepřekračuje nějakou mez. Lidi, když si postaví vysokou pec, tak ji mají většinou ve zvyzku nějaký ten rok používat.

Jaká bude teplota v reaktoru ví skutečně panbů nad 12 000 C už exitují pouze jádra atomů, ale k tomu nedojde, protože před tím se dávno naruší betonový spodek, pokud vyzdržel Richtera 9. Šest metrů betonu nebude kdo ví jaký vodič tepla, a když z čerstvě vyhořelého paliva se nám "odpaří" 70 kubíku vody denně, tak... Ono tepelný výkon 2000 MW je docela dost. Spodek ocelové tlakové nádoby to už má asi za sebou nějakou dobu, ten zbytek by měl existovat, protože jakmile se urve dno, tak už tam nebude takové teplené vedení a pak jak to bylo dost horké, tak to rychle propálilo betonové dno, kde už matička příroda zajišťuje odvod tepla, takže teplota nemůže růst do nebes. Budíky ve velení připojené i ke skořepně bez dna nám můžou ukazovat hezká numera, mnohem lepší než skutečnost. Máte pravdu ta tavenina dole i když se tam někde může vyskytovat uran, tak tam si se samozápolností U netřeba dělat hlavu, horší jsou jiné věcičky.

Nevím jaká je teplota tání oxidů U a Pu, jestli podobná tak dobře pro nás všechny. Začalo to už v palivových tyčích. Pu nám začne tát už při 639 C. Uran má teplotu tání 1132 C. Až začne teplota padat dolů, tak z taveniny nám vypadne všechno možné a Pu si poteče vesele dále, až nám při 639 C začne tuhnout to už oxidy U, Pu a všeho možného budou tuhé, i kovový uran nám dávno ztuhne. Bylo by dobré, aby to plutonium se rozteklo a rozplizlo a neskončilo v nějaké kapse. Je to na pobřeží oceánu, mohlo by to být snad děravé jako ementál. Mimochodem jaké je kritické množství pro Pu znečištěné oxidy Pu, U a jiný sajrajt? Já doufám jako laik, že pro to kritické množství neexistuje nebo je to opravdu hodně moc.

Že to je průser horší než Černobyl, je jasné už teď. Přijde na to kolik byl tehdá ten plán na výrobu Pu, a zda se ho podařilo uvědomělým soudruhům překročit. Místní obyvatelé jim budou děkovat do konce života. V Moskvě a Kyjevě to vědí přesně. Kreml si odebral vzorky vzduchu v Japonsku a určitě to měl s čím porovnat. Pokud to v Moskvě už to neudělali, tak by měl ten rozbor poskytnout japonské vládě, i s údaji o Černobylu, které jsou i dnes tajné.

241052

03.04.2011 22:47

NATO kope v Libyi hrob pro Evropu

RE: NATO moc nechtělo

Rene Bartosek 75.?.?.?

To je v každém případě zajímavé. Možná až ten summit BRIC skončí, tak se zase začne střílet. Politická situace, jak by řekl soudruh nadporučík Troník není vůbec růžová.

241047

03.04.2011 22:45

NATO kope v Libyi hrob pro Evropu

RE: Vsetko je na dobrej ceste......

Rene Bartosek 75.?.?.?

To jo, ale v kasínu na kredity stačili i méně významné události na pohyb cen. A hejlové a kafky se škubou během pohybu těch cen nahoru i dolů . Okurková sezóna je pro kasínový kapitalismus takova malá noční můra. Bude to mít samozřejmě drasticky dopad na ekonomiku, ale především na ceny potravin. Viděno optikou těch, co mají na živobytí dolar a drobné denně, a těch jsou přes dvě miliardy. Holt i zisk v kasínu něco reálně stojí.

241046

03.04.2011 20:34

Japonská jaderné krize: zaměstnanci „prohrávají závod“ o záchranu reaktorů

RE: Apokalypsa to může být

Rene Bartosek 75.?.?.?

Car bomba měla ještě navíc olověný plášt, původně měl být z 238U, což snížilo účinek skoro o polovinu. Šlo samozřejmě o technicky složité a přesně konstruované termonuklerní zbraně, takže exploze je mnohem silnější.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Car-bomba
http://cs.wikipedia.org/wiki/Castle_Bravo

241032

03.04.2011 20:16

Japonská jaderné krize: zaměstnanci „prohrávají závod“ o záchranu reaktorů

RE: Apokalypsa to může být

Rene Bartosek 75.?.?.?

A to ještě uran je samozápalný, když je porušena těsnost, reaktoru a dostal by se tam vzdušný kyslík? Raději přestávám přemýšlet, ať si hlavu lámou experti. Ale než by vyhořelo několik desítek tun uranu, tak to by jsem zcela jistě věděli. Musí to prostě uchladit a to za jakoukoliv cenu!!!!

241030

03.04.2011 20:10

Japonská jaderné krize: zaměstnanci „prohrávají závod“ o záchranu reaktorů

RE: Apokalypsa to může být

Rene Bartosek 75.?.?.?

Tohle zamést? To jako by jste zkoušel malým smetáčkešm zamést brontosaura pod rohožku, ale to vy zjevně víte.

Pro aristokrata. Jestli to bouchne? Pravděpodobně by nemělo, ale ruku do ohně bych za to nedal. Černobyl by nemohl jaderně bouchnout pokud by tam nedělali vojensky Pu, z toho důbodu to chladili jako šílení. Izotopy uranu mají identické základní chemicko-fyzikální charakteristiky jako bod tání, hustota, skupenské teplo tání... Jinak řečeno samovolně nemůže dojít k separaci izotopu 235U a zůstane to promícháné promíchané s 238U a nemůže jaderně bouchnout. Sice Pu s Uranem mají Bohu dík velmi podobné chemicko-fyzikální charakteristiky, ale Pu má o něco větší hustotu a o něco rychleji se vytaví. Fluktuace v tavenině určitě vykazují mohutné toky vysoce energetických neutronů, gama,...

Pokud, ale v tavenině časem dojde k separaci Pu a jiných aktinidů od U238, pak Bůh s námi se všemi. Záleží jak dlouho se to bude tavit a zda se protáví směrem dolů dost velký úsek. To totiž nebude lokální záležitost. Kritické množství čistého Pu v kulové symetrii je 16 kg, koule o průměru asi 12 cm. Je tam 100 tun paliva z toho zhruba 1% jsou Pu s aktinidy, to dává 1 tunu, co myslíte mohla by vzniknou třeba 20 kilová kapka váleček taveniny, obklopena něčím tvrdým? Problém může být i těch 6 metrů žáruvzdorného betonu. Tavenina vzniklá separací na základě vysoké hustotě Pu by měla být velmi čistá, ale to je otázka pro experty na metalurgii. Car-bomba měla sice pouze jadernou rozbušku, ale ta se vážila na kila ne tuny, celková konstrukce bomby byly termo nuklerní a měla tuším ekvivalent 55 MT TNT. Jenom rázová vlna oblítla několikrát celou planetu.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Plutonium
http://cs.wikipedia.org/wiki/Kritick%C3%A9_mno%C5%...
http://cs.wikipedia.org/wiki/Uran_(prvek)

241029

02.04.2011 23:26

Japonská jaderné krize: zaměstnanci „prohrávají závod“ o záchranu reaktorů

RE: Apokalypsa to může být

Rene Bartosek 75.?.?.?

Mrknul jsem na žáruvzdorné betony. De facto se jedná o míchaninu Al2O3 (95%), nejlepší jsem našel na provozní teplotu 1750 C. Richter 9 a výbuchy, které jak ukazuje fotka deklu reaktoru roztrhly pancíř silný několik decimetrů. Únik Pu znamená, že došlo k poškození hermitičnosti reaktoru. Co myslíte když se podívate na spoušť na okolo, bude tam díra jako do řiti nebo o něco větší? To je tak na flašku nebo raději zůstat úplně střízlivej.
http://www.refrasil.cz/vyrobky/zarobetony/specialn...

240990

02.04.2011 22:35

Japonská jaderné krize: zaměstnanci „prohrávají závod“ o záchranu reaktorů

RE: Apokalypsa to může být

Rene Bartosek 75.?.?.?

Mně ty fotky k smíchu nepřijdou, spíše pláč a skřípění zubů. Faktem je, že minimálně jeden bázen pro vychladnutí vyhořelého paliva je v hajzlu. Plus mínus 100 tun sajrajtu, ve kterém mimo "nepříjemný" U235 jsou silně zářící aktinidy. Jak bylo řečeno dříve, tady je k ničemu i šílené hrdinství, prostě za pár vteřin mrtvý hrdina neudělá nic, a takhle zářit to může týdny nebo měsíce. Teprve po půl roce je možná manipulace s vyhořelým palivem, když se vytáhne z reaktoru přes robotické pomůcky v horké komoře.

Logika je neúprosná, jak bylo řečeno, vysokotlaké trubky jsou zničené, z toho plyne vnitřní chlazení je zničeno, uchladit reaktor pod stěnou betonu tlustou 6 metrů a pod ní 2 metry pancíře zvenku stříkáním vody je nemožné. Když to nemá speciální žaruvzdorné vyzdívky na dně reaktoru, tak i dva metry pancíře a 6 metrů betonu se protaví. Sto tun horké hmoty, gravitace a čas.

Řekněme, že to důkladně masivně vysypou a prolijou sloučeninami bohatými na bor ( pohlcovač neutronů ) a nebude hrozit reakce protaveného paliva moderována spodní vodou. A tomu říkám optimismus, pak bude trvat několik měsíců, než klesne radiokativita, aby s tím šlo něco dělat. Francie poslal nějaké roboty, ale když se podívám na fotky, kde je zdemolováná infrastruktura elektrárny potřebuje tisíce zkušených montérů a techniků. Když to zasypou betonem jako Černobyl a nechají to samovolně "vyhnít", tak únik spodem bude pokračovat do oceánu. Mám chuť si dát více než panáka. [bliji]

240979

02.04.2011 19:33

NATO kope v Libyi hrob pro Evropu

RE: Potraviny na čtyři měsíce.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Pokud jde o taktiku. Nejrozumější, co Kadáfího jednotky můžou dělat je nestřílet, po tom co lítá ve vzduchu, ušetří techniku i vojáky. Ať si "inteligentní bomba" sama najde nepřítele. Zajímavá by mohla být infiltrace místních zdrojů komunikace pro značkování cílů, ale u jednotek kde si kdekdo bez rozkazu střílí do vzduch se nedá věřit ničemu, takže tihle označovat cíle pro letecké údery budou v současné situaci stěží. Od toho jsou tam SAS, instruktuři, agenti CIA s různým krytím...
http://www.novinky.cz/zahranicni/svet/229610-letad...

240970

02.04.2011 04:22

NATO kope v Libyi hrob pro Evropu

Potraviny na čtyři měsíce.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Riziko hladu je vynikající motivační faktor pro pěší Kadáfího jednotky. Pokud o tom neví, mělo by jim to velení sdělit. Mám pocit, že revolucionáře, kteří sestavili už centrální banku čekají krušné časy. Západ se pozemní inervenci, pokud chce odstranit Kadáfího nevyhne. A pokud jde o lybijskou ropu bez okupační armády to nepůjde ani náhodou. Problém je těžit ropu v Nigérii a mám takový pocit, že hromada zbraní ze západu i od Kadáfího se octne na černém trhu v Africe nebo už je předávána k organizacím, které mají strukturu. Víceméně to splňují radikální islamisté. Bylo by zajímavé vědět, co se děje s výzbrojí, když povstalci požadují kromě letecké podpory stále více zbraní a střeliva. V lepším případě zbraně při taktickém ústupu zahodí jako zbytečnou zátěž. Však dostanou nové. [velký smích] [velký smích]

Naši lybijští prozápadní demokraté jsou bílé límečky bez podpory zdola, poněvadž spodek opozice je chaotický a roztříštěný. Z toho plyne ta centrální banka a obchodní organizace s ropou. Tihle rádoby lídři jsou odtrženi od reality dole. Jinak řečeno nemají podporu, nemůžou sami udržet moc lokálně, natož centrálně. Víceméně kromě Kadáfího není nikdo schopen držet v Libyi centrální moc. Jenomže, když se podívám na mapu, tak Irák měl za sousedy Turecko, Irán, Saudskou Arábii, Syrii a Jordánsko. Tedy stabilní státy s pevnou centrální vládou. U Libye je situace zajímavější, vyzbrojit tenhle nestabilní region bude mazec do budoucna. Pokud na to kývli Egypťani, tak ztratili zdravý rozum. Ono humor přejde i blbce v Bruselu. Británie z toho bude schopna vycouvat s nějakými potížemi, USA lehce. A vše nasvědčuje tomu, že když to nepůjde podle optimistického scénaře, tak plán B je v tom nechat vymáchat Francii spolu s EU.

240934

01.04.2011 13:57

Japonská jaderné krize: zaměstnanci „prohrávají závod“ o záchranu reaktorů

RE: Protavení dna nádoby

Rene Bartosek 75.?.?.?

Jo, já jsem nějaká videa na začátku registroval. Pokud zmizeli tak rychle z netu, je tady otázka Proč? Děkuji v každém případě za ty fotky a komentář. Jak říkají Číňani jeden obrázek za tisíc slov a odbrání vzdušných vzorků Ruskem i přes mezinárodní diplomatický incident a to vzhledem na nedávné napětí ohledně Kuril, znamená že něco smrdí.

240892

01.04.2011 04:11

Japonská jaderné krize: zaměstnanci „prohrávají závod“ o záchranu reaktorů

RE: Protavení dna nádoby

Rene Bartosek 75.?.?.?

Dobře, vybírám něco z velmi zajímavého příspěvku v diskuzi. Jaký je tedy názor na tyhle fotografie? U této fotografie bylo řečeno, že šlo o explozi, kde výška hřibu šla do stovek metrů. Když si vezmu, že ty "věžičky" převýšu budovu kryjící reaktor, tak pokud ta fotografie nebyla upravena, tak to odpovídá.
http://img132.imageshack.us/f/aplumeofsmokerisesaf...

Dále, jestliže vyhořelé jaderné palivo je uloženo v bazénu na reaktorem. Tak tady je fotografie údajně zničené budovy a z trosek má koukat reaktor? Jaký na to máte názor? Pokud to jsou skutečně trosky budovy okolo reaktoru, kde je těch 80 tun vyhořelého paliva z toho bazénu? Pokud ta fotka je v pořádku a z trosek je vidět obnažený ocelový plášť reaktoru, tak bázen s vyhořelým palivem evidentně neexistuje.
http://img823.imageshack.us/i/iiireaktor.jpg/

240854

31.03.2011 05:26

Kdo jsou libyjští bojovníci za svobodu a jejich mecenáši?

RE: Mno,

Rene Bartosek 75.?.?.?

Kdepak pane Sašo tohle je pouze o zvýšení operační činosti. Ohledně Libye, jak ukazují fakta v článku existuje stálá operativní skupina a to nejenom v rámci CIA a minimálně 25 let. Teď pouze došlo k radikálnímu navýšení destabilizačních operací. Bezletová zóna spojená s bombardováním strategických objektů, ať už vojenských nebo civilních je takovou třešínkou na dortu. Jenom, aby někomu nezaskočila v krku pecka a neudávil se nám. Čekám, že by to mohla být úspěšná nechtěná chirurgická trefa do toho vodovodního veledíla. Strategicky velmi lákávý cíl, mnohem lepší než ten pokusný reaktor. Ale za všechno je třeba zaplatit cenu. Cíl strategického významu se lehce může změnit v taktickou záležitost, spojenou se strategickou porážkou.

240789

31.03.2011 03:58

Japonská jaderné krize: zaměstnanci „prohrávají závod“ o záchranu reaktorů

Vypadá to, že Kreml

Rene Bartosek 75.?.?.?

si obstaral primární vzorky ohledně havárie sám. Vono vítr věčně nefouká v jednom směru, a jsetli se to doopravdy posere, tak zacpat nějaké trhliny s únikem silně radiokativních izotopů, ať už jde o vyhořelé palivo nebo náplň reaktorů může být otázka několika měsíců nebo let, kdy bude vůbec možné se pro lidi tam delší čas pohybovat. Neříkám, že to bude zdravé, ale možné... Být Tokiem, tak kápnu svým sousedům ohledně situace a dopadu havárie božskou. Japonsko bude do budoucna dobré sousedké vztahy zatraceně potřebovat. Nemluvím o tom, že mají jít veřejně ven informace, které by vedli k panice, ale furt lepší než odebrání vzorků v leteckém prostoru Japonska.
http://www.novinky.cz/zahranicni/svet/229352-ruske...

240786

31.03.2011 03:35

Kdo jsou libyjští bojovníci za svobodu a jejich mecenáši?

Mno,

Rene Bartosek 75.?.?.?

snížila se intezita leteckých útoků a Kadáfího jednotky i bez těžké techniky vytlačili, povstalce z ůspěšné postupu daného masivní leteckou podporou. Prej se pohybují pěšky a jsou více disciplinované a lépe vycvičené. V článku se píše, že represivní složky Kadáfího režimu čelí deítky let ozbrojeným akcím finacovaných sionisty, západem a Saudy.

Jinak řečeno, morálka těhle jednotek, ať je Kadáfí nabral v Čadu nebo jinde v Africe nebo jde o domácí kmeny bude ve srovnání s povstalci velmi vysoká. Navíc v Lybie je umírněný islám s velmi solidním postavením žen ve společnosti. Pokud tam jsou bojovníci z Afganistánu, dá se očekávat, že budou nejkvalitnější složkou povstalců, nepočítám-li nějaké hrdlořezy a čerstvě propuštěné krominální živly, kterým jde o majetek. Nejenom žold, ale rabování, šikanování civilního obyvatelstva a další svinstva, které provází bezpráví a válku. Kdo bude krotit jejich radikální pojetí islámu? A darebáky bez skurpulí neudrží na řetězu příliš dlouho nic. Pro Kadáfího hraje čas, čím déle vydrží tím silněji bude růst nechuť proti západní intervenci. Ať přímé nebo nepřímé.

Lybijci nemusí mít Kadáfího rádi, ale varianta Iráku s demokratickáým pokrokem je pro obyčejné lidičky nesrovnatelně horší způsob života. Kadáfí to samozřejmě ví. Bez přímě pozemní intervence není šance odstranit plukovníka od moci. Zajímavé je, že takhle vabank zahrál Sarkozy, vždyť byl i ministrem obrany, tak by měl znát situaci v Libyi více než dobře. Hlupák Sarky určitě není, takže by ho těžko mohl přesvědčit nějaký rádoby filosof. Asi nusí být z domácí pozice ve Francii dost zoufalý. V každém případě spáchal politickou sebevraždu. Kadáfí přes zničenou vojenskou i civilní infrastrukturu má totiž na rozdíl od Sarkozyho, možnost mobility a iniciativy v čase, není v žádném presu.

240785

29.03.2011 03:37

Ještě jednou k problému vyhořelého paliva a designu elektrárny Fukušima

RE: Radioaktivita v Čechách vůbec nemusí být z Japonska!

Rene Bartosek 75.?.?.?

Pokusný jaderný reaktor byl demonstramtům nebezpečný čím? Kdo naplánoval útok a kdo to autorizoval? Asi zase špatná mapa jako v Srbsku. Mno, teď když je rozbombardovanej, tak potencionální riziku nehrozí nikomu. Ale úplně každému hrozí, že vdechne mikroskopický kousek, Pu, Am, Cu či podobného sajratjtu. Čím blíže od místa výbuchu, tím větší šance na špatné nadechnutí, napití se vody nebo čehokoliv jiného, zbaštění nějakého jídla . Na bombardovaní nemocnic jsem si už ač velmi nerad během humanitarních bombardování byl přinucenej zvyknout. V Srbsku reaktor nebombardovali, protože by to vyvolalo v Evropě pozdvižení, ale Lybie je v Africe. Co na to Greenpeace a jiní podobně nezávislí kašpárci?

240644

29.03.2011 02:55

Intervence v Libyi: Hnaná ropou nebo humanitarismem?

RE: Zajimave cteni - koalice utocniku je pred rozpadem- tomu neverí vôbec NIKTO

Rene Bartosek 75.?.?.?

Podíval jsem na fotky jmenuje se to Z první ruky. Samozřejmě než jsem si to koupil, tak jsem letmo něco přečetl. Je jasné, že věci tam budou lakované na růžovo, proběhla i selekce, co nebude uvedeno ( to cvičí cit pro pauzy ), ale já čtu dobře mezi řádky. [mrknutí jedním okem]Ale k těm fotkám, nemyslím. Po zranění Putinova otce musel odejít z námořnictva. Je tam jedna fotka, kdy pracoval v kolchozu. Těžko říct komu je Putin více podobný, vidím tam rysy u otce i u mámy nebo babičky. Jenom tak od boku bych hodně vsadil na jednu haploskupinu.

240642

28.03.2011 09:00

Intervence v Libyi: Hnaná ropou nebo humanitarismem?

RE: Zajimave cteni - koalice utocniku je pred rozpadem

Rene Bartosek 75.?.?.?

Hezké fotky, pravda už jenom na ruském původním zdroji. Vypádá to, že celá revoluce je dopředu připravená akce velkého kalibru. Zelená revoluce v Iránu se neosvědčila. Jinak řečeno CIA aspol. destabilizovala Egypt a další arabské spojence, aby mohli odstranit Kadáfího od moci. Do toho západá sestřelená F-15 bez označení, a izraelští vojenští poradci. Vysoce pravděpobně i teror proti civilistům, aby se podařilo získat souhlas OSN a LAS. Táhle žoldnéřská cháska nepůjde, ale udržet na řetězu, naučit je obsluhovat sofistikované rakety a dodat jim tuhle výzbroj. To se později okupační jednotky neudrží smíchy, obvzlášť legionáři z toho budou hrozně odvázání. Když si toho všimnou śťourové na netu, tak profíci v tajných službách to musí vědět. Důvěřyhodnost USA u arabských spojenců je na bodě mrazu, taklhle kooperce nefunguje, vede to k izolaci. Spojené státy budou čím dále více osamocené, spojenectví založené na skryté hrozbě je k ničemu.

240575

28.03.2011 08:39

Japonské úřady připouštějí, že smrtící plutoniový reaktor MOX teče

RE: Situace je horsi, nezli bychom cekali

Rene Bartosek 75.?.?.?

Viděl jsem fotky sloní nohy. Co ta vytavená hrouda kovu může být, když uran je samozápalný? Pan Semerád se domnívá, že Pu na výrobu bomb a já souhlasím. Reaktor šel na nízký výkon z důvodu výroby Pu, spadl do iodové jámy, bylo před prvním májem a plán na výrobu bomb byl svatý. Zkušená obsluha poslala velícího soudruha do prdele, ale nová méně zkušená směna, zkusila reaktor vytáhnout z iodové jámy velmi riskantním způsobem. Dál už to známe, o když o hornických zachraných pracích jsem nevěděl. Pokud hrozila atomická exploze 5 Mega, tak mě nepřekvapuje, že dělali i hornické práce. Tisíce lidí zařvali a mnohem více jich zemřelo a bude umírat na rakovinu, ale nebouchlo to.

240571

27.03.2011 18:41

Intervence v Libyi: Hnaná ropou nebo humanitarismem?

V Benghází začíná vyřízování účtů. Máš majetek jsi darebák.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Tihle mají vytvořit centrální vládu. Tomu říkám spojenci jako řemen a budovatelé pravdoláskokracie. Možná by bylo rozumější jim poskytnout něco z té miliardy pomoci hned, jak slíbil Cameron. Aspoň ze začátku, dokud Kadáfí nebyl poražen by měli nechat osvobozené lidičky na pokoji. A pak, že se v Británii musí dělat škrty, na vývoz demokratury se peníze dycky najdou. [velký smích] [velký smích]
http://www.novinky.cz/zahranicni/svet/228968-povst...

240525

27.03.2011 17:47

Japonské úřady připouštějí, že smrtící plutoniový reaktor MOX teče

RE: Smrtici plutonium

Rene Bartosek 75.?.?.?

Já jsem pro empirický experiment. Jde o tzv. metodu olizometrie, pokud si pan profeser veřejně vdechne dle jeho názoru bezpečnou dávku plutonia, tak všem ukáže. Pan profesor může zhluboka dýchat čerstvej luft i v tanku prostřeleném DU munici, to má být mnohem bezpečnější než PU. Já myslím, že výrobce by mu za to poskytl možná i nějaký honorář. Nesmí to samozřejmě jako kuřák vykuckat nebo člověk s dobrou kuckací schopností dostat ven, musí to zarůst v plicích. Nejde o to kolik toho mohl vdechnout za 25 let v Los Alamos, ale kolik toho vdechnul a zarostlo to plicích a pak se dostalo dále v organismu. Samozřejmě to bude chtít více zastánců nízké rizika plutonia pro organismus, z důvodu statistiky pro srovnání vyskýtu rakoviny se zbytkem populace.

Nejde pouze o to, co vyzáří samo plutoniom, ale o druhohotnou radiaci a toxicitu, a taky kde to je v organismu. V místech, kde je velké dělění buněk jako kostní dřeň nic moc a ono chvíli bude trvat než se to dostane do kostí. Ve wiki jsou uvedeny ůčinky na myši a psi ohledně toxicity, kdy chcípne půlka populace, a jsou tam skutečně koňské dávky. Za prvé jsem někde četl, že člověk je geneticky mnohem citlivější na radioktivitu, než hromada živočichů. Za druhé člověk je poměrně dlouhověký tvor. Určitě ho zajímá i účinek Pu delšího časového charakteru a co se zachytí v kostech, to tam prostě zůstane. Pravda nízká rozpustnost a pouze alfa zářič mimo Pu240, ale nejenom láska je mocná čarodějka i čas lecos dokáže.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Plutonium

240520

27.03.2011 17:11

Japonské úřady připouštějí, že smrtící plutoniový reaktor MOX teče

RE: Situace je horsi, nezli bychom cekali

Rene Bartosek 75.?.?.?

Sleduju to pozorně a nebojte můj ksicht je přitom pomačkaný, jak mastnej papír od uzenýho. Jestli tam je vysoká radiace, pak se nezbývá než modlit, že se to nějak podaří těm lidem ucpat. U Černobylu byly výhoda, že únik šel vrchem, po výbuchu vodíku. Šlo to za cenu lidských ztrát zabetonovat zhora. Při Richteru 9, čert ví, kde je poškození, přes který jde únik, jestli to je někde ve spodu velmi obtížně přístupné, pak Bůh buď milostiv. Po 14 dnech od havárie byla naměřena radiace 300 km v oceánu. Další rozdíl, Černobyl byl ve vnitrozemí. Neuklidňují mě ani srovnání s atomovými testy, protože toho plutania v těch 250 tunách paliva, ať už přímo v reaktoru nebo jako vyhořelého, tam bude docela dost. Asi mnohem více než v Černobylu. Priorita zní, musí se za každou cenu zastavit únik. Jak daleko je Tokio? Dvěstě kiláků? [pláč]

240517

27.03.2011 16:56

Intervence v Libyi: Hnaná ropou nebo humanitarismem?

RE: Co rikate na tohle video???

Rene Bartosek 75.?.?.?

Chápete? Teď z obou stran běží propaganda, ale Kadáfí je evidentně v defenzívě, ať jde o vojáčky nebo možnosti propagandy. Sarkozy vsadil celou politickou kariéru na úspěch v Libyi, přesvědčen prej rádoby filosofem BHL. A potřebuje výsledky a to rychle, už včera bylo pozdě. Takové vedení dělá hromadu chyb, protože úspěch je především o správném načasování. Skutečný filosof musí být připraven nést důsledky, jsem zvědavéj, zda náš BHL je připarvený jako Socratés vypít bolehlav, ale nemyslím. Pokud situace skončí tragédií podobné Iráku bude dál popíjet čaj nebo ansint ve své kavárně, ale Sarky půjde ven z velké politiky.
http://www.blisty.cz/art/57926.html

Cameron v tom není tak moc namočený, ale brzo by v Londýně stovky tisíc demonstrantů mohli mít něco jiného, než nápisy no cuts na transparentech. Západní intelektualové jako Jan Čulík mají dojemnou starost, že násílí demonstrantů v Londýně nebo povstalců v Lybii bylo zatím ojedinělé. Cameronova vláda toto monitoruje určitě velmi pozorně, protože s hodně nasranou veřejností v Británii si nemusí dělat starosti, co bude v příštích volbách, ale musí přemýšlet o aktualnějších věcech. V lybii dojde tak jako tak ke krvé lázni, ať to skončí patem nebo vítězstvím jedné ze stran v konfliktu.

V USA byl bezprecedentně presidentem USA vynechán Kongres ohledně vstupu do válečných operací, navíc Spojené státy mají pěchotu kompletně vázanou ve dvou vleklých konfliktech, kde v celkovém ekonomickém součtu nákladů utrpěla těžké ekonomické ztráty a výrazně oslabily svou prestiž v regionu. Jinak řečeno vyměnili taktické vítězství vojenského charakteru v kratkém časovém horizontu za dlouhodobou strategickou geopolitickou porážku v muslimském světě. Ztratili jako impérium důvěryhodnost, ať jako spojenec, partner nebo protivník. A to je problém. Ani úspěšné ovladnutí Libye neřeší domácí ekonomické problémy v USA, zpackaná akce v Libyi bude patřit mezi silné politické argumenty problémů na domácí scéně, ať to má logickou souvislost či nikoliv.

Pokud bude Kadáfí odstraněn v Lybii nebude vládnout nikdo. Některé články na BL jasně říkají proč nebude fungovat žádná centralní vláda. A když nebude vládnout nikdo nemůže vzniknout nic jiného než další bažina podobná Iráku a to na prahu EU a na přímé hranici se stomiliónovým Egyptem. Pro ropu bude nutná okupační armáda, stejně jako v Iráku. Pokud něco má funkční potenciál vyžaduje to značné úsilí pro realizaci, nefunkční potenciál neuvede do chodu nic kromě zázraku vyšší moci.
http://www.blisty.cz/art/57928.html
http://www.blisty.cz/art/57925.html

240514

27.03.2011 06:37

Japonské úřady připouštějí, že smrtící plutoniový reaktor MOX teče

RE: Situace je horsi, nezli bychom cekali

Rene Bartosek 75.?.?.?

Aby jste to špatně nepochopil, mě jde o tu druhotnou radiaci měsíčního povrchu. Měsíc nemá atmosféru, magnetické pole, kosmické záření padá na povrch furt. Ledaže by ten rozpad izotopů, co nejsou moc nebezpečné a jejich poločas probíhá zhruba v délce lidského života probíhal na Měsíci nějak jinak. Ten skafandr má určitě bytelné boty, to dá rozum. Já bych řekl, že nějaké velké vojenské tajemství to nebude, tak by to NASA mohla aspoň půjčit pro zachranné týmy.

240472

27.03.2011 06:22

Japonské úřady připouštějí, že smrtící plutoniový reaktor MOX teče

RE: Situace je horsi, nezli bychom cekali

Rene Bartosek 75.?.?.?

Pravda jenom 150 m za 6 dní. Děkuju za vyvedení z omylu. Eneregtické gama záření nějaký oděv neodstíní, možná tak skafandr NASA používaný na měsící během misí Apollo, že jo? Ať se pořádně zasmějeme. [mrknutí jedním okem]

240471

27.03.2011 01:31

Japonské úřady připouštějí, že smrtící plutoniový reaktor MOX teče

RE: Situace je horsi, nezli bychom cekali

Rene Bartosek 75.?.?.?

Jestli dokázali postavit za 6 dní 150 km cesty, tak ve Fukušimě dokážou uvést ve skutečnost i to co je nemožné. Doufejme, že to bude stačit. Devastace bude nejhorší na lokální úrovni. To, že 3 lidi jsou ve špitálu, znamená, že to je zlé. Proč k tomu ochranému obleku nejdou udělat boty?
http://www.novinky.cz/zahranicni/svet/228755-japon...

240465

27.03.2011 01:21

Intervence v Libyi: Hnaná ropou nebo humanitarismem?

RE: Jaké kdo má zájmy v Libyi.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Vy jste zjevně nepochopil pointu, kdyby to autor příspěvku nanapsal česky, tak ... Ještě jednou speciálně pro zeleninu. Slovo mir znamená v ruštině mír a taky svět. Jinak řečeno, tenhle vtip je vtipem pouze v tom azbuku. Pro vás to ještě přeložím.

Řekněte soudruhu Brežněve, bude válka nebo nebude?
Válka nikdy nebude, ale bude takový boj o svět, že nezůstane kámen na kameni.

Vidíte není to už ftipné. To je v rici, učili mě i germánsky a vím z toho kulové. To bude tím, že to bylo jenom 4 roky na gymplu. Holt strom se má ohýbat už na základní škole. Mimochodem nás oficiálně nikdo neokupoval, ale zvacím dopisem nám přinesl bratrskou pomoc SSSR a spřátelené země Varšavské smlouvy. Nezůčastnila se pokud si pamatuju Bělěhrad, těm jsme to vrátili s Kosovem a Caussesku, ale já bych jim to nezazlíval. Máte to hodně podobné s tou bezletovou zónou proti Kadáfímu, kdyby nevypadalo blbě, že za ČR v operaci bojují celý čtyři chlapi, tak by byly slavnostně vyvěšena v rámci intarnacionální akce i česká fangle. [velký smích] [mrknutí jedním okem]

240464

27.03.2011 01:03

Intervence v Libyi: Hnaná ropou nebo humanitarismem?

RE: Jaké kdo má zájmy v Libyi.

Rene Bartosek 75.?.?.?

A seržant? Že jste mi zo připoměl, ten teďka mít hodně práce, když máme tu vojnu S Kadáfím. Pardon bezletovou zónu. Zrovínka jsem četl, jak Sarkozy zlikvidoval 5 letadel a dva vrtulníky. Zřejmě je Kadáfí vytáhl z hangáru a záludně ze země odstřelovali povstalce během ofenzívy. Pardon bezbranné civilisty. Teda jestli našeho kaprála nepřeřadili od leštění vrtulníků k vojenské propagandě, to by ho mohli i povýšit, jám myslím plukovník Kuliferda nezní tak blbě, co vy na to?
http://www.novinky.cz/zahranicni/svet/228956-franc...

Tudle si nějaký tajemník stěžuje, že mu bude asi smazanej znovu uživatel na žumpě. Neznáte ho náhodou, má zajimavej styl psaní, takovej o ničem a bez logické struktury. Mno, dneska když ten Pentagon oficiálně vyhlásil vojnu i na internetu, by se měl člověk dávat majzla, aby někdo tu jeho nešlohnul. Vy jste vznesl nějaké otázky? Nepovídejte, to mi uniklo. Já jsem myslel, že to je litanie o zásahu na Czechtechu a o tom, že Kadáfí vyhodil do luftu diskotéku. Já vím, kdyby to byl kostel nebo nemocnice, tak by to bylo v pořádku, ale zrovna diskoška. Sice jsem četl, že Kadáfí odškodnil oběti z Lockerbie a z toho centra zábavy, ale nečetl jsem, že by se k něčemu přiznal. Dokonce ani v bedně to nebylo. Třeba vám to pomůže, já jsem věčný optimista.
http://www.nezvedavec.org/
http://www.blisty.cz/art/57801.html

V rámci úspor sem přidám i tohle. Sice jste se na to neptal já vím, ale je to samý Bartošek napsal a vypadá to pak blbě. Mno, tudle psali, že vlastně Sarkoziho Kadáfí nakrknul, když odmítl zbrojní kontrakty. To Kremlu fakt nezávidím. V USA se nelíbí, žekoupí loď Mistral a zrušit zakázku by mohlo být taky nebezpečné. Indie by si měla dát taky majzla. Sarky jasně řekl, že to je varování do budoucna pro všechny. Pokud vím taky stejně jako v Libyi podepsal kontrakt o zbraních a jaderné technologii a hned za dvojnásobek tedy za 20 miliard i v Indii. Sice po havárii ve Fukušimě, Indové zkoumají bezpečnost jaderné energetiky, ale měli by si vzít ponaučení od Kadáfího a zbytečně to nepřehánět. Náš Bonaparte má bolení zubů nebo něco na ten způsob, možná problém s jeho mladou starou. To není prdel to chápu. A u Britů mají Indové vroubek už od solné daně za Gandího. Jenom Čína může být v klidu, tam nepodepsla se Sarkozym žádný kontrakt na rachejtle a jadernou energetiku. Oni si to Číňani raději vyrábějí sami. [velký smích] [velký smích]

240463

26.03.2011 20:14

Intervence v Libyi: Hnaná ropou nebo humanitarismem?

RE: Jaké kdo má zájmy v Libyi.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Ale já se neobávám, že máte prostor mezi ušima vymytý. Kde nic není ani smrt nebere.

240448

26.03.2011 17:57

Intervence v Libyi: Hnaná ropou nebo humanitarismem?

RE: Takže letadlo bez označení.

Rene Bartosek 75.?.?.?

V Kataru, SAE, Ankaře a taky jinde nejenom v jednotném šiku mezinárodní koalice pravděpodbně budou mít určitě neobyčejnou radost. Někdo bude pochvalenej před nastoupenou jednotkou a rozvinutou zástavou. Soudě podle tehle hromádky koblih, tak když Američané odmítli převzít velení, tak velí všichni a taky nikdo. Mohlo by to rotovat jako předsednictví EU, což by bylo velmi demokratické a k maršálské hůlce se zřejmě dostal na chvíli Saša nebo knížepán či podobný stratég. [velký smích] [velký smích]

240428

26.03.2011 17:50

Japonské úřady připouštějí, že smrtící plutoniový reaktor MOX teče

RE: Situace je horsi, nezli bychom cekali

Rene Bartosek 75.?.?.?

Ještě Izrael a JAR a taky KLDR.

240423

26.03.2011 17:45

Intervence v Libyi: Hnaná ropou nebo humanitarismem?

RE: Jaké kdo má zájmy v Libyi.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Jo v Afganistánu už vyhráváme jako Sověti deset let. Vono hodně komárů umoří i hodně silného a hloupočkého vola , ale žádný strach zeleniny si nevšímají. I když IQ šumící trávy je na tom stejně jako kvokací kvocient toho nebohého dobytčete. Zřejmě ty potvory jdou po něčem jiném než absence mozkových buněk. [velký smích] [velký smích]

240420

26.03.2011 17:41

Intervence v Libyi: Hnaná ropou nebo humanitarismem?

RE: Takže letadlo bez označení.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Hmm, je někde více foteček? Tady jich pár ještě je. Případná pomoc není věc vojenského velení, vono západní piloti by o nutnosti likvidace jistých druhů cílů mohli mít pochybnosti a někteří by mohli mít blbé otázky a požádat třeba po viziulním kontaktu o potvrzení. Stalo se např. v Srbsku při útoku na mezinárodní rychlík Bělěhrad-Skopje. Na některé omyly jsou prostě potřeba spolehlivý lidé, kteří nemají zbytečné hloupé otázky. Prostě když dostanou rozkaz, tam moc komlikovaně nemyslí. Oni povětšinou vůbec komlikovaně nemyslí. Možná si budou moct k široké mezinárodní koalici přidat další fangli.
http://www.dailymail.co.uk/news/article-1368750/Li...

240419

26.03.2011 15:29

Strategie zničení Libye

RE: Dobre...

Rene Bartosek 75.?.?.?

Copak zelenina už není dobrej nick? [velký smích] [velký smích]

240392

26.03.2011 15:09

Intervence v Libyi: Hnaná ropou nebo humanitarismem?

RE: Jaké kdo má zájmy v Libyi.

Rene Bartosek 75.?.?.?

http://www.novinky.cz/zahranicni/svet/228937-nalet...

240389

26.03.2011 15:07

Intervence v Libyi: Hnaná ropou nebo humanitarismem?

Jaké kdo má zájmy v Libyi.

Rene Bartosek 75.?.?.?

U Francie a Británie je to jasné. Válka není jenom pokračováním neschopné politiky, ale i neschopného byznysu. USA jde o strategický zájem a v sázce není nic menšího než Afrika. Peking si vybudoval velmi silnou obchodní pozici v Africe, nemá plnou hubu pokrytecké svobody a demokracie, měří všem jedním metrem na rozdíl od dvojího metru západu. Pokud by západ skutečně hájil svobodu, pak měl velký morální reseokt a to není v geopolitice vůbec málo. Stalin se kdysi vysmíval otázkou Kolik divizí má papež?

Problém je ten, že pokud kromě bajonetů, korupce, skrztých destabilizačních operací nemá druhá strana, co nabídnout, pak ty kánony jsou na dvě věci. V Africe jsou obyčejní lidé na tom tak bídně, že zhoršení jejich situace povětšinou znamená hromadnou smrt hlady. Když lidé nemají, co ztratit prostě nemají co ztratit. Čína z důvodu svých obchodních zájmu bude přinucena své partnery vyzbrojit. Bude dělat nerada, protože všechno má dvě ostří a hrozí nestabilita druhu Somálska, ale nic jiného ji v případě, že západní intervence odstraní Kadáfího nezbyde.

Být Kadáfím stáhnu své jednotky do měst na západě, část dobře vycvičené jednotky rozptýlým v poušti pro diverzi a guerilový boj a taky pro výcvik v budoucnu. Až bude země dostatečně zničena bombardováním použiju je pro výcvik nových rekrutů, kteří přijdou. Vypadá to, že s masivní leteckou podporou "povstalci" budou schopni dojít do trosek Tripolosu. A západ bude muset do Tripolisu dojít, protože jde v této pouštní zemi o vodu. A pokud se mu to nepodaří, tak vysoce pradvděpodbně dojde ke zničení toho vodovodního megaprojketu. Ale bude to něco za něco. Taktická výhoda za ztrátu tváře. Pro pouštní kmeny zničit vodu bude šokující a bude to mít své důsledky a bude se to týkat nakonec i těch ve městech.

240388

26.03.2011 14:36

Intervence v Libyi: Hnaná ropou nebo humanitarismem?

RE: Takže letadlo bez označení.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Ještě jsem zapoměl odkaz.
http://www.zvedavec.org/vezkratce-5014.htm
Až se omylem trefí rozvod vody na východě Libye, kdy nedokončený projekt stál 20 miliard babek, tak budu vědět komu se ten omyl podařil. Bude to nějaký amatér co trefil "omylem nemocnici v Gaze nebo sanitku v Libanonu" a do bezletové zóny se dostal zřejmě přízemním letem. A Sarky s Cameronem bude tvrdit já nic, já muzikant. [velký smích] [velký smích]

240384

26.03.2011 14:31

Intervence v Libyi: Hnaná ropou nebo humanitarismem?

Takže letadlo bez označení.

Rene Bartosek 75.?.?.?

V bezletové zóně. Někomu nejenom spadli trenérky, ale má posrané nohy a zhruba po kolena stojí ve sračkách. Co na to al Jazíra nebo Ankrara, která má teď se sionisty napjaté vztahy. Který idiot má hlavní velení, že dělá takové průsery.

240382

26.03.2011 14:25

Intervence v Libyi: Hnaná ropou nebo humanitarismem?

RE: Zajimave cteni - koalice utocniku je pred rozpadem

Rene Bartosek 75.?.?.?

Nepovídejte, když jsem ze začátku pod jiným vaším nickem přitlačil zlehka na pilu, a šel sjem do vás osobně vstřebával jste to z tuha. To, že v tom najít slabé místo jsem zatraceně dobrý neznamená, že se mi to libí. Ale semtam to dělám, mluvím totiž velmi dobře jazykem trolího kmene. Lidé často zrací čas, když se snaží slušně a logicky argumentovat s trolem. Nechápou, že musí s každým komunikovat buď jeho jazykem nebo ho ignorovat. Teď nemluvím o angličtině nebo latině.

Časem se to lidé naučí. Mně to taky chvíli trvalo a já jsem se učil, co a jak od takových pánů jako Táborský a hodně jsem se naučil od Arkana, ono kvalitní protivník vám dá hodně. A každý se dá vytočit, akorát u lidí jako já to trvá většinou už jenom několik vteřin, takže by to mělo možná efekt během živého rozhovoru. O co teda stojíte o to, aby diskuze ve Zvědavci spadla na úroveň žumpy jako třeba vnejlepčím internetovém portálu na českém netu? Hromada lidí, kteří mají co skutečně zajímavého říct nemá plechový žaludek, aby se o ně otíral nějaký druh potroublé zeleniny nebo něco na ten způsob.

240380

26.03.2011 02:39

Strategie zničení Libye

RE: Dobre...

Rene Bartosek 75.?.?.?

Zajimavé jsou zdroje některých statistických dat, např. zpráva pro americký Kongres, CIA. A věcičky druhu, kdokoliv z občanů chce podnikat v zemědělství dostane barák stroje, osivo.
http://www.blisty.cz/art/57915.html

240351

25.03.2011 23:33

Intervence v Libyi: Hnaná ropou nebo humanitarismem?

RE: Zajimave cteni - koalice utocniku je pred rozpadem

Rene Bartosek 75.?.?.?

Hlavně, že vy dva jste výkvět lidstva hošové. Pokud jde o plivance a kdo s tím začíná, tak si semtam zkuste, co se vám podaří vyloučit hubou po sobě přečíst. Pro vás pánové je zřejmě urážka, když má někdo jiný názor, osobní to pro vás začíná být, když věří na jakýkoliv způsob v Boha a za svojí vírou si stojí, že ano? [velký smích] [velký smích]

240342

25.03.2011 23:22

Jak je to s uskladněním vyhořelého paliva ve Fukušimě - odpověď SÚJB

RE: K tomu, že Japonsko neposkytuje informace

Rene Bartosek 75.?.?.?

Já jsem na rozdíl od chytrolínu nežvanil, že kolaps mě nemůže na mým ranči xyz rozhodit a to na území hustě osídleného českého absurdistánu. Co drát už je nakoupenej do zásoby? A to papír a monitor snese všechno. Na hubě jsou všichni mistři světa, ať jde o práci, fotbal nebo ženský, ale když přijde na to ukázat se v praxi, tak hodně těhle machrů je rádo, že se nají vidličkou a nožem a po této náročné operaci jim zůstane celej nos a obě uši. [velký smích] [velký smích]

240341

25.03.2011 13:25

Jak je to s uskladněním vyhořelého paliva ve Fukušimě - odpověď SÚJB

RE: K tomu, že Japonsko neposkytuje informace

Rene Bartosek 75.?.?.?

Kupte si kromě drátu s plastovou bužírkou do zásoby i milión dalších věcí do zásoby, které na koleně nevyrobíte ani náhodou, kdyby jste čistě teoreticky přežil davy hrnoucí se z kolabujícíh měst. Když vy si s kolapsem civilizace těžkou hlavu dělat nemusíte. [velký smích] [mrknutí jedním okem]

240303

25.03.2011 00:26

Japonsko ve spárech HAARPyjí

RE: Pane Bartoši,

Rene Bartosek 75.?.?.?

Pane Vanyguarde myslíte se, že systému, kde zkorumpavanému ministru typu Vondra projde snad cokoliv, jde o vyjmečný případ nebo jde o standart daný korupcí?

240251

25.03.2011 00:22

Strategie zničení Libye

RE: Demagogie...

Rene Bartosek 75.?.?.?

Neměl jste nějaké trauma v dětsví? Třeba nějaký ekcident na pískovišti? Nemyslím si tím, zda jste si nadělal do kalhotek, to potkalo snad každého z nás, ale něco ve smyslu, že vám někdo rozšlapal bábovičky. Pravda někoho taková tragická údálost rozhodí na celý život, ale myslím to jde léčit. Hlavu vzhůru mladý muži, bylo by škoda zahodit váš potenciál, myslím že by jste se měl dát na velkou politiku. Byl by to velký krok vpřed pro lidstvo. [velký smích] [velký smích]

240250

25.03.2011 00:14

Jak je to s uskladněním vyhořelého paliva ve Fukušimě - odpověď SÚJB

RE: K tomu, že Japonsko neposkytuje informace

Rene Bartosek 75.?.?.?

Tenhle úhel pohledu se nelíbí, že jo? Takže když nejsou argumenty, tak taková malá podpásovečka. [velký smích] [velký smích] Ani mě se taková vize budoucnosti nelíbí, ale případný kolaps složité civilizace bývá nehezká záležitost pro zúčastněné. To co já považuji za úspěšnou transformaci bude pro konzumistánce, co se životní úrovně týče konec světa. [smích] [mrknutí jedním okem]

240249

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Co nikdo neříká o lockdown29.11.20 23:02 Neurčeno 0

Seznamte se: Soudruh Vrábel, Vyvolený informátor29.11.20 17:01 USA 1

Policejní robocapové zastavili zločin28.11.20 11:19 Česká republika 6

Jak migranti "obohatili" Švédsko27.11.20 21:12 Švédsko 1

České nemocnice jsou motivovány umístit co nejvíc covidových pacientů na JIPce27.11.20 21:02 Česká republika 2

Vláda se chystá vymývat nám za naše peníze mozky. BigPharma se tetelí radostí27.11.20 17:07 Česká republika 1

Odporné. Jako by to ani nebyli živí tvorové27.11.20 16:50 Dánsko 3

V Georgii a Michiganu byl právě vypuštěn Kraken26.11.20 17:24 USA 0

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 7

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 2

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 2

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Newsroom ČT24 má jasno: hurá, očkovat!22.11.20 11:13 Česká republika 8

Měnové kurzy

USD
21,94 Kč
Euro
26,24 Kč
Libra
29,32 Kč
Kanadský dolar
16,92 Kč
Australský dolar
16,17 Kč
Švýcarský frank
24,19 Kč
100 japonských jenů
21,02 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,86 Kč
100 maď. forintů
7,32 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,77 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 153,71 Kč
1 unce stříbra
501,25 Kč
Bitcoin
426 318,99 Kč

Poslední aktualizace: 1.12.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?