Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 350 příspěveků, 22 různých jmén: <nic>, aaaz, diskutér, eda, F. A. von H., F.A. von H., haf, ham, hapal, chlebasmaslem2, jansmith1984, Jiří S., MartinX, Mor, Nobody, Pítr, Pítrs, sed, Ton, xws, xyzzz, zyx.

Stránka: 1 2 3 4

Setříděno od nejnovějšího, přetřídit od nejstaršího

26.06.2015 20:25

Opět předmětem vlídného zájmu tajné policie

RE: Nebavit ... vše lze nakonec překroutit proti vám

Nobody 193.?.?.?

Já nejsem registrovaný, ale občas používám Nick "Nobody". Vidím, že ho dnes použil někdo jiný. Zajímavé na tom je, že přesně tutéž radu jsem chtěl napsat i já. Pane Vladimíre, opravdu se podívejte na ta videa. Dokonce jsou s českými titulky. Držím palce.

335556

05.06.2015 02:27

Byla v Jemenu použita malá jaderná bomba?

Myslím, že to jaderný výbuch nebyl

193.?.?.?

Proč? Protože záření gama, které je sice stejné povahy jako světlo, ale má vlnovou délku tak odlišnou (malou) že se v optice fotoaparátu prakticky neláme, optika na něj nepůsobí. Totéž platí i pro jiné složky radiace. Na prvním videu je vidět sice jiskření, především ale v okolí ohnivé koule, což ukazuje původem na viditelné světlo, nebo infračervené (tepelné) paprsky, ovlivněné optikou, ale ne na pronikavou radiaci. Kromě toho, při jaderném výbuchu se převážná část radiace uvolní v úvodním oslepujícím záblesku, kdy vzniká širokospektrální elektromagnetický impuls, který zahrnuje rádiové vlny, infračervené paprsky, viditelné světlo,... až po gama záření. Na videu však tento krátký a oslnivý záblesk chybí. Proto si myslím, že šlo "jen" o silný chemický výbuch.

334062

07.05.2015 20:16

Proč se NATO děsí Ruska

Ruské tanky ve Washingtonu :)

193.?.?.?

https://www.youtube.com/watch?v=gqYTaKfMlbU#t=43

332464

18.04.2015 01:10

Oklamané Polsko (IV)

RE: Starikovovi nevěřím,..do akej miery?

193.?.?.?

V tom není žádného sporu...

331393

15.04.2015 08:20

Oklamané Polsko (IV)

Starikovovi nevěřím,

193.?.?.?

opět vydává své domněnky za historická fakta (poslední odstavec o smlouvě) a opatrně vylepšuje obraz Hitlera. Když čtu jeho články, pomalu abych začal chudáka Fuhrera litovat, jak byl ke všemu domanipulován. To je přece lež, Hitler nebyl lepší než ti okolo, naopak o dost horší, jak je vidět z událostí, které se děly později. Kdyby Hitler sám nechtěl, k válčení a zbytečným krutostem při svém tažení proti Sovětskému svazu by ho nikdo nedonutil.

Nevím sice, proč to zrovna Rus Starikov dělá, ale nelíbí se mi to. Stejně, jako se mi nelíbilo, když jeho přítel Chelemendik uveřejnil na svém webu propagandistický článek z iDNES.cz, jak Češi vítali americký konvoj. To byla taky přinejmenším polopravda a Chelemendik to musí vědět. Taky ten obrat v hodnocení Orbána, který předtím (podle Chelemendika) div nehrozil napadnout Slovensko, ale teď je to báječný ruský kamarád. Takže předchozí obraz Orbána nebyl OK?

Prostě kdosi má zájem na rozdělování a pěstování averzí mezi národy střední Evropy, přepisování dějin a restauraci fašismu (pobaltí, Ukrajina, Majdan a jeho podpora z EU a USA), asi celkem správně tušíme kdo, ale proč tomu nahrávají i Starikov s Chelemendikem, je poněkud divné...

331176

12.04.2015 21:33

Na hranici vlastizrady?

To je jen vlhký sen zelených mozků

193.?.?.?

Taková mobilizace by dopadla mnohem lépe (v neprospěch války) než na Ukrajině. U nás nejsou zfanatizované banderovsko-fašistické tlupy. Už vidím, jak ty dva milióny mužů táhnou na Rusa! Dva milióny Švejků! US Army by prohrála už jen kvůli tomu. Příznivci "dragounů" můžou na Rusa táhnout klidně sami. Hned by se ukázalo, kolik jich opravdu je... Konvenční Drang nach Osten nemá evropskými silami kdo provést. A nemá na to ani USA.

Spíš to bude tak, že kdosi válku plánuje (USA), pravděpodobně překvapivý jaderný útok, a někdo jiný, kdo o tom ví a realisticky správně nevěří ve vítězství, se zoufale snaží na to reagovat (EU) a vymýšlí zoufalé a nefunkční bruselské plány, jak v Evropě zachovat stávající moc během války a ubránit se naštvaným Rusům. Přesně v duchu správně zakřivených banánů, zakázaných žárovek a podobných nesmyslů. Buďte v klidu, v případě války umřeme rychle, odvody nikdo nestihne [velký smích] [velký smích] [velký smích] .

331065

Zdeněk Škromach nám celou redakci vyfotil, tady máte obličeje těch, kteří za tím stojí!!!!!!!

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-...

A oni si nedají pokoj a hrozí dál, tentokrát už DVACETI lety ve vězení!

http://tn.nova.cz/clanek/americke-kolone-vyhrozuji...
Musíme je identifikovat a zveřejnit jména, adresy, telefonní čísla!!! Pojďme se postavit před budovu Novy a na ně házet vajíčka a rajčata, když teď víme, jak vypadají!!!

329553

02.03.2015 02:50

Na Artěk letos ani koruna...

Kdo potřebuje příspěvek...

193.?.?.?

Tak jsem si našel stránky časopisu Artěk na Internetu, původně s úmyslem, že tam možná najdu číslo účtu, na který bych poslal nějakou menší částku jako malou a symbolickou náplast na ten odepřený příspěvek od českého státu. Jelikož umím rusky, početl jsem si. Časopis je celkem pěkný, jeho majitel sympatický a fandím oběma.

Našel jsem tam taky reklamu na ruskou školku Zvezdočka pro děti Rusů žijících u nás. Cena za jeden měsíc a jedno dítě je 12 000 Kč. Nevím, kdo jsou Rusové žijící u nás, žádného z nich neznám a nic proti nim, ale jestli si můžou dovolit platit toto "školkovné" (která mladá česká rodina by mohla?) nepotřebují nějakou směšnou dotaci od českého státu na mládežnický časopis. To samozřejmě neznamená, že dotace na Romano nebo ukrajinským majdanistům je lepší a méně "vyhozená", ale rozmyslel jsem si to, nepošlu své peníze Artěku. Jeho majitel jistě není žádný chudák. Raději obdaruju bezdomovce, nebo si dám navíc jednu kávu na Zvědavci...

328050

11.12.2014 02:38

Tábor smrti Talerhof (2)

Velmi dobrý a potřebný článek!

193.?.?.?

Možná trochu mimo, ale napadlo mne to při jeho čtení. Každé národnostní emancipační hnutí je místem potenciálního zneužití nějakou vnější mocností. Po roce 1989 se objevilo tzv. moravské hnutí a protože sám pocházím z Moravy, docela bych si přál, aby se v naší státnosti nějak umožnilo lidem žijícím na Moravě se identifikovat se svou historickou zemí a jejími tradicemi. Nebylo by to nic proti lidem z Čech a mělo by to být v pořádku, že člověk má rád místo, kde žije, nebo odkud pochází. Jenomže když jsem viděl, jací lidé se dostali do čela v mém okolí, obloukem jsem se jim vyhnul a odložil svoji potřebu národnostního sebevyjádření na neurčito.

Podobně, jenže ostřeji, podle mého názoru, probíhalo i dělení Československa. Ne že by česká strana byla svatá a čistá, to rozhodně ne, a na slovenské straně bylo hodně pravdy, ale taky nemohu přehlédnout, že problémy byly uměle nafukovány a zveličovány ze zahraničí přes tzv. světový kongres Slováků a slovenské emigranty z USA, kteří nalezli do slovenských emancipačních spolků a působili v Československu jako pátá kolona. Jugoslávský model se naštěstí nepodařil, ale jen proto, že si naše národy v minulosti nikdy neubližovali a nebyla tu žádná nenávist, kterou by šlo vzkřísit. Občas bývá zmiňovaný tzv. slovenský fašismus z období okupace, ale když se podíváme na řádění ukrajinských Banderovců nebo chorvatských Ustašovců, nic takového Slováci nikomu neprováděli. Ani Češi nic podobného Slovákům, domnívám se, neprováděli, kromě chronicky obvyklého bagatelizování a přehlížení všeho, co leží pár kilometrů za Prahou. Což ale není žádná genocida a s vražděním srovnávat nelze.

Současné pokusy našich skvělých spojenců ze zámoří o Majdan v Praze a Bratislavě nejsou ničím novým, už to tu bylo, jen jsme si to nedokázali s jinými událostmi ve východní Evropě spojit. Teď už doufám vidíme, jak to s námi Slovany západní mocnosti myslí. Milují nás asi jako parazit hostitele. Pro americké přátelství to platí především, USA své spojence požírá jednoho po druhém...

323172

23.11.2014 01:32

Mail z Prahy

RE: Vzkaz všem, kteří POHRDAJÍ

193.?.?.?

Psychopatů, kteří CHTĚLI, a nestarali se o to, co vlastně, neřešili morální stránku věci, jsou plné hřbitovy. Bohužel, hřbitovy jsou plné i jejich obětí. Jeden takový psychopat se prý zastřelil ve svém bunkru na Wilhelmstrasse. Novodobý, nobelovkou vyznamenaný mírotvůrce, také přesvědčený o výjimečnosti svého národa a jeho dějinné roli, možná skončí podobně. Vy ale výjimečný nejste, protože takových mopslíků, doufajících, že si jich páníček všimne, jak statečně štěkají a soustavně OBECHCÁVAJÍ to, co je na lidech krásného, soucitného a laskavého, je bohužel také hodně [pláč] .

321789

19.11.2014 01:30

Mail z Prahy

Majdan v Praze

193.?.?.?

se nepovede, leda že by ho tu prováděli "hosti" z Ukrajiny. Už dávno by tu US zorganizovali něco podle jugoslávského scénáře, kdyby to šlo, když se dělila republika na dva subjekty, ale Češi ani Slováci nemají na takovou krvavou řež náturu. Nevyjde jim to, US kašlou na historii, což se jim vymstí. Těžko říct, jestli jsme jako virus, nebo jen indikátor zahnívání, ale všechna impéria, která zkusila anektovat českou kotlinu, skončila na smetišti dějin. Tak to bude i tentokrát...

321346

11.11.2014 19:38

MMF připravuje půdu pro globální konfiskaci majetku

RE: MMF, keď z capa / kozla /urobia záhradníka...

193.?.?.?

Děkuji. Opravdu jsem nechtěl nic předepisovat Bohu ani urazit cítění křesťanů, jejichž hodnoty z velké části sdílím, ale jejich představu o Bohu ne.

Počítám s tím, že většina lidí nebude chtít slyšet, co napíšu a žádný vděk tím nesklidím. Přesto se toho odvážím. Dokud neprokážeme aspoň malou snahu se měnit, pomoci "shůry" se nedočkáme. I potom bude malá, jemná a přiměřená. Žádná moudrá a laskavá bytost, která má nás, lidi, ráda, za nás naši práci dělat nebude - právě kvůli těmto svým vyjmenovaným vlastnostem. I kdyby nakrásně mohla...

320815

07.11.2014 02:39

Soulož do zadku

RE: Já nevím,

193.?.?.?

Milý pane MoUdrostraku i paní Čen, děkuji vám oběma za vaše reakce a názory. A že jste byli na mne tak hodní, dovolím si přidat něco, co mi připadá důležité, nebo alespoň zajímavé a hodné přemýšlení, jestli v tom není kus pravdy...

Podle jednoho starého mýtu, bytosti z jiné reality (dříve bychom řekli "bohové" ), v touze po poznání a třeba i po troše vesmírné zábavy, daly vzniknout tomuto světu a biologickému životu v něm. Aniž by přesně tušily, jaké důsledky to bude mít a co vlastně dávají do pohybu - že nakonec vzniknou bytosti jim podobné, schopné si uvědomovat samy sebe, cítit, milovat a trpět. Tyto bytosti, nebo přinejmenším některé z nich, jsou soucitné, cítí svou odpovědnost za to, co se ve světě děje, ale zdaleka nejsou vševědoucí, všemocné, nebo dokonalé. Vůbec nejsou jako biblický Bůh. Jsou spíš jako my, nebo taky my tak trochu jako oni. Mohou se mýlit a dělat chyby. Snaží se nás v tom nenechat, ale zdaleka nemůžou všechno. Zajímají je naše životní příběhy a hlavně to, jak krásné, pravdivé a opravdové ty příběhy jsou.

Samotný mýtus (je-li to mýtus) jsem slyšel poprvé ve filmu "Hry bohů", který se dá najít někde na internetu. A převyprávěl jsem vám to podle toho, jak sám vidím svět (protože to jinak neumím). Ve filmu je toho mnohem víc zajímavého, ale tohle mi připadá nejdůležitější. Podobně, jako v dobré knize, divadelní nebo (chcete-li modernější příklad) počítačové hře, nezáleží na tom, kým je vaše oblíbená postava, hrdina nebo hrdinka, vlastní-li třeba dům na Manhattanu, naftové doly nebo jen chatrč někde v Indii, ale jen a jen na tom, jaký hraje příběh... Ten příběh je to, co (jediné) má opravdovou cenu.

Nevím samozřejmě, nakolik je tento mýtus pravdivý (a mýty ani doslova pravdivé být nemusí, nikdo to po nich nechce, a přesto v nich skrytá pravda může být), ale zdá se mi konzistentní se vším, co mne v životě potkalo a co znám.

320517

05.11.2014 23:47

Soulož do zadku

RE: Demokracia je kladivo, ktoré má zničiť odpor

193.?.?.?

Zajímavý postřeh. Nevím, jestli máte pravdu ani jestli ji mám já. Ale všimněte si, jak nádherně se doplňují ta dvě náboženství i jejich církevní terminologie. Pasují k sobě jako pán a otrok. Úplná idyla (kterou trochu narušuje zlý islám, ale opravdu jen trochu). Spíš by mě ale zajímalo, kdo se celé tisíce let stará o to, aby se obě tyto společnosti nevymkly kontrole a svému určení.

320421

05.11.2014 11:40

Totální válka kvůli petro dolaru

RE: Nesmysl - Rusko válku nechce

193.?.?.?

Máte pravdu, ale prakticky je to skoro to samé, co jsem napsal. Poslední dobou přichází mnoho známek toho, že Rusové drží prst na spoušti a její odpor je malý. Střílí se při prvním náznaku, že nepřítel sahá po zbrani.

320358

04.11.2014 22:47

Totální válka kvůli petro dolaru

RE: Nesmysl - Rusko válku nechce

193.?.?.?

Já myslím, že Rusové nemají žádný důvod zaútočit jako první, kromě tragického omylu - špatného vyhodnocení situace jako již probíhající útok. Přiznejme si, že od USA již nikdo nic dobrého nečeká a všichni vědí, že jsou schopny jakékoli špatnosti (což hlavně poslední dobou mnohokrát prokázaly), takže za současného stavu by se mohly USA dočkat plného odvetného jaderného úderu už jaksi předem. Jako už párkrát k omylu došlo, ale rozvahou obsluhy byl odvetný úder zastaven. Když by došlo k omylu teď, je možné a pravděpodobné, že ten luxus počkat, co z toho bude, si už ani jedna strana nemůže dovolit. Ani horký telefon Obamovi nic neřeší, protože Rusové vědí, že mu věřit nelze. Je to taková rovnovážná poloha vratká, a z fyzikálních příkladů víme, jak to končí...

320322

12.10.2014 17:34

Volby do Senátu: Byla to pro mne úžasná zkušenost

RE: Zkušenost z voleb

193.?.?.?

Otázkou je kdo a do jaké míry žije v iluzi. Celý biologický život je založen na dvou hlavních principech - vytváření iluze a používání násilí za účelem přežití. Co se s tím vlastně dá dělat?

Možná proto trvalý pokrok přes sociální změny je tak pomalý, pokud vůbec existuje nebo je vůbec možný. Možná se mýlím, ale vidím to tak, že jediný reálný pokrok je možný jen v rovině osobní cesty. Je nutné vzít jako realitu, že vně to vždy byla a přinejmenším ještě dlouho bude žumpa a zároveň kulisa pro individuální cestu.

Jako zajímavý mi připadá fakt, že náš vnitřní svět se výše uvedenými principy (vytváření iluze a používání násilí) řídit nemusí.

318951

26.08.2014 16:48

Znát souvislosti: Bolševický převrat

RE: Morálka v období socializmu

193.?.?.?

Dobrá tedy, v roce 1989 jsem zrovna končil MFF UK, teď jsem středního věku, z Moravy, a živím se jako VŠ učitel, profesor. V roce 1988 jsem odmítl nabízenou kandidaturu do KSČ a o rok později jsem naivně demonstroval na Václaváku i jinde za lepší zítřky.

316179

09.07.2014 23:54

Proč Rusko nespěchá s uznáním Novoruska

RE: At si svobodu vybojuji sami

193.?.?.?

Je zajímavé, jak někteří vidíte jen ekonomický a politický dopad intervence, ale bezpečnostní rizika neintervenovat ignorujete. Přitom posun protiraketové obrany a útočných raket blíž k Moskvě je pro USA to hlavní.

Pořád kritizujete (ruské nebo rusky mluvící) Ukrajince, že nechtějí za svoje zájmy přinášet oběti a přitom Rusko samotné je ten samý problém. Od dobrovolného vzdání se vlivu (zrušení SSSR), přes fascinaci Západem a kapitalismem, až po bohorovné podcenění a ignorování bezpečnostních rizik (protože zisk a "chalava" je mnohem příjemnější záležitost). Na Ukrajině by Rusko hájilo především samo sebe a rusky mluvící obyvatele až v druhé řadě, ale ruská politika tohoto strategického myšlení po celá léta nebyla schopná. Kdo jiný by se měl zasazovat o Rusko a jeho zájmy, než sami Rusové, ale dělají to? Spíš to tak vypadá, že pár českých a slovenských "kecálků" z internetu osud Ruska zajímá víc, než naprostou většinu Rusů (výjimkám čest). V Novorusku je to jen úplně stejné, tak k čemu ta kritika?

Samozřejmě, pro nás Rusko představuje jistou naději, že by jako velký slovanský národ mohlo zvrátit rozkradení, vyvlastnění a postupnou asimilaci a zánik našich malých národů, ale je takové očekávání reálné, když ani Rusko a Rusové sami sebe nemají dostatečnou vůli hájit své zájmy, stejně jako ti kritizovaní východní Ukrajinci? Nebo snad vidíte nějaký podstatný rozdíl mezi průměrnými Rusy a obyvateli Novoruska ve vůli a schopnosti bojovat a přinášet oběti za svoje zájmy?

313032

09.07.2014 22:00

Proč Rusko nespěchá s uznáním Novoruska

RE: Jen aby se ta zdrženlivost nevymstila

193.?.?.?

To asi neumíte číst, nebo neumíte anglicky. Nebo si jeho výroky překládáte velmi volně.

313028

27.06.2014 09:14

Lidé modré pilulky

RE: Tento film je nebezpečná manipulace

193.?.?.?

Připouštím, že je to možné. Moje komentáře jsou ovlivěny mými vlastními zkušenostmi, ale patent na pravdu a rozum nemám, stejně jako Vy nebo pan Marten. Tedy - vzdávám se. Další připomínku k tomuto tématu už nenapíšu. Bez jakékoli ironie, mějte se oba hezky a užijte si to, co je vašemu srdci blízké [smích] [smích] [smích].

312372

25.06.2014 16:14

Lidé modré pilulky

RE: Tento film je nebezpečná manipulace

193.?.?.?

Příliš si fandíte.

312286

25.06.2014 16:13

Lidé modré pilulky

RE: Tento film je nebezpečná manipulace

193.?.?.?

Hm, farizejské kecy.

312285

09.06.2014 14:16

Proč žádná ruská intervence na Ukrajině neexistuje

Slušelo by se říci,

193.?.?.?

že pan Saker během několika posledních dnů změnil názor, zastává okamžitou intervenci, nicméně už je nejspíš pozdě, vhodná chvíle byla promeškána. A V. V. P. je možná ruský Miloševič. Možná.

311313

06.06.2014 18:42

Rusko „zradilo“ NWO

RE: nesmysl

193.?.?.?

Ale letadla narušující výsostné území státu se běžně sestřelují i v mírových dobách. Zvlášť když jsou vojenská a nepatří spojencům. Fašistu v letadle šetřím a ty, které bombarduje, údajně moje spojence, nebo nevinné civilisty, těch mi líto není? I když mám mezinárodní právo na své straně?

311165

06.06.2014 10:32

Rusko „zradilo“ NWO

RE: nesmysl

193.?.?.?

Proč by to měli dělat? No, to je strašně jednoduché. Především a jenom kvůli sobě, kvůli geopolitické poloze a roli Ukrajiny, kvůli nebezpečí, které z toho pro Rusko vyplývá, když Ukrajinu přenechají protivníkovi. Zachraňovat by měli především sami sebe, ale samozřejmě je to jen názor, je jenom jejich věcí jestli a jak to chtějí udělat, nikomu povinováni nejsou.

Z našeho pohledu je to úplně jinak, my jsme na druhé straně, v NATO, takže v případné horké válce, která hrozí, když se bude Rusko aktivně bránit, asi umřeme. Je to taková schizofrenie, co si vlastně máme přát.

311145

05.06.2014 13:14

Rusko „zradilo“ NWO

Rusko především zradilo samo sebe

193.?.?.?

když Ukrajinu bohorovně ponechalo samu sobě a Západu. Nejen teď, v současné krizi, ale celých 23 let předtím, které protivník, nikterak geniální a dokonalý, ale přesto - nezájmu Ruska využil. I teď, čím déle má chunta volné ruce, tím větší aktivita USA, tím víc se Západ na Ukrajině zabydlel a tím horší je situace. Kdo očekává, že se Západní systém sám od sebe brzy zhroutí, mýlí se, vykradení Ukrajiny dá globalistům další roky, roky bude trvat, než Ukrajincům bude zřejmé, že se situace nezlepšuje (jak dlouho nás oblbovali sliby o dočasném utažení opasků, abychom se měli později líp, a funguje to na většinovou populaci ještě dodnes) a že byli podvedeni.

Než budete zase obdivovat Putinův skvělý strategický tah nedělat nic, což dozajista přinese Rusku obrovské vítězství, přečtěte si, jak situaci hodnotí sami Rusové:

http://www.liveinternet.ru/users/2125404/post32666...

http://www.liveinternet.ru/users/2125404/post32676...

http://www.liveinternet.ru/users/2125404/post32680...

Jediné pozitivum je, že WWIII asi nebude, ale naopak bude dlouhé otroctví a pozvolná genocida všech. Rusko to totiž vzdalo (a je už vysloveně trapné, jak se podbízí Kyjevu). Měli bychom vytáhnout stará prvomájová mávátka a radovat se, že světový mír byl zachráněn, a nad zbytečně mrtvými obyvateli Slavjanska, Luhanska a Doněcka zamáčknout slzu. Akorát je to taková hořká radost, která se špatně projevuje, ponížení pro všechny, kteří doufali, že by pravda jednou mohla vyhrát.

311105

31.05.2014 23:20

Rozhovor Olega Carjova pro Lifenews

RE: takže proroctvá sú jasné:

193.?.?.?

Spíš to vypadá jako Obamův vlhký sen - ideologická diverze z Ameriky a příprava Majdanu v Rusku: "dle příkladu Ukrajiny povstane v Rusku národ...".

Obávám se, že z Romanovců ani z ortodoxní (stejně jako z katolické nebo jiné křesťanské) církve nikdy nic rozumného nevzejde, jako vždy jim půjde jen o držení lidí v nevědomosti, chudobě a poslušnosti. "Nebude kam utéci..." a může za to vlastně Bohorodička, která "...se od strádajících pozemšťanů odvrátila..." (ačkoli by je klidně zachránit mohla, kdyby chtěla, stačilo by uronit slzu a špitnou všemohoucímu Bohu do ouška). Ukázka slepé uličky biblického projektu, kdy všemohoucí a údajně milující bytost (Bůh), tváří v tvář strašnému utrpení jiných bytostí přesto neudělá nic na jejich záchranu a nese tak plnou a největší odpovědnost za všechno odehrávající se utrpení a zlo, právě díky své všemohoucnosti. To jsou mi milejší obyčejní předkřesťanští (pohanští) bohové, kteří sice nejsou dokonalí a vždy milující, nesou díl své odpovědnosti za zlo, podobní nám lidem, ale jenom kvůli své nedokonalosti a nevědomosti, což z nich stejně jako z nás dělá kandidáty na pochopení a odpuštění.

Autor článku z odkazu Libor Halík je známý ortodoxní pošuk a blouznivec, který (v dobrém úmyslu) bojuje proti potratům a hlasitým prozpěvováním modliteb před porodnicí ruší i normální rodičky (které nejdou na potrat) a lékaře.

310932

06.05.2014 22:48

Washington usiluje o zánik Ruska

Zajímavé odkazy

193.?.?.?

Ukrajinská armáda rozmístila kolem Slavjanska raketomety Grad:

http://czech.ruvr.ru/news/2014_05_06/Domobrana-ukr...

A přes Rakousko probíhá přesun stovek kusů obrněné techniky na východ:

http://krisenfrei.wordpress.com/2014/05/05/panzer-...

309776

06.05.2014 22:03

Washington usiluje o zánik Ruska

RE: Ruská propaganda infiltrovala čtenářské diskuze na webech.

193.?.?.?

No jo. Všichni jsme tu Rusové. Nebo minimálně proruští špióni...

309773

06.05.2014 01:20

Washington usiluje o zánik Ruska

RE: Myslím, že toho PCR zbytečně démonizujete

193.?.?.?

Ano, jako žena jste optimistka a věříte v rozumnost lidstva [smích] .

Jedna z alternativ je, že se USA samy sesypou, ale nevím, jak moc je to pravděpodobné. Nebo Putin nechá východ Ukrajiny vykrvácet, aby lidem na západě a jejich politikům nastavil zrcadlo. To je ostatně jeden ze smyslů lidského utrpení na tomto světě. Možná to s něčím pohne.

309678

03.05.2014 22:12

V Oděse zabíjejí bez rozdílu ženy, staré lidi i děti

RE: masový odpor obyvatel Evropy ?

193.?.?.?

Nápad je to pěkný, je fajn, že Slované musí, ale jak to mají udělat? Nějaký konkrétní nápad? Můžeme podporovat Rusko, říkat pravdu lidem kolem sebe (dokud nás nepošlou do háje) a psát do novin a žádat, aby informovali pravdivě. Měli bychom to dělat, ale zvrátit tu masivní kampaň sdělovacích prostředků chce nějaký čas, který možná nemáme (pokud je to vůbec možné). Ruští lidé jsou taky otráveni námi, protože slyší prohlášení našich politiků, vidí co píšou naše noviny. Nás, kteří mají jiný názor, je hrstka. Bojujme dál, snažme se, pro věc samotnou, jen proto, abychom se nemuseli za sebe stydět, ale tohle je vláda temnoty a možností, které máme, je velice málo.

309407

03.05.2014 14:20

V Oděse zabíjejí bez rozdílu ženy, staré lidi i děti

RE: masový odpor obyvatel Evropy ?

193.?.?.?

My co čteme Zvědavec, samozřejmě víme jak se věci mají, ale davy zhypnotizované masovými médii u nás i na Západě ne. Ani osvícenější novináři, třeba z BL, nejsou ochotni psát plnou pravdu. Čulík v nejlepším případě blábolí politicky korektní a vyváženou slátaninu, v níž je pravda vyvážena zhruba stejným množstvím lži. Karel Dolejší zhruba v době, kdy v Oděse zaživa upalovali bezbranné lidi, žvanil jak na Ukrajině válka nebude, protože tam nemá kdo válčit. A Čulík obdivuje jeho analýzy. Je to k zblití.

Nakonec přijdeme na řadu i my tady v Česku a Slovensku. Nejde o nic malého, žádný lokální konflikt, ale o zahlazení globálního průseru s miliardami nepohodlných svědků. Ale ti novinářští blbové si nepřipouští, že tou potravou pro děla, nebo spíš pro atomové bomby, jsou oni také.

309359

02.05.2014 03:34

Posun blíže k válce

Proč musí být válka

193.?.?.?

Důvod jsem našel zde a v diskusi za článkem:

http://www.outsidermedia.cz/Polska-vlada-podrazila...

Samozřejmě, na Zvědavci se podobná informace objevila také zde

http://www.zvedavec.org/komentare/2014/04/5957-pol...,

ale to mně ještě nenapadlo. Vlastně to nenapadlo mně, ale jednoho diskutujícího za článkem. Má totiž pravdu!!!

Prostě to, co dělá Obamova klika v USA a její evropští poskoci je jeden průšvih za druhým, od Snowdenových odhalení, přes zpackané operace kolem Libye a Sýrie, až po tu nejnovější, ukrajinskou. To, co vychází najevo, je tak strašné a tak diskredituje "demokracii" a hodnoty, o které se Západ předstíraně opíral, že kdyby to davům lidí došlo, zlynčovali by svoje politiky. Zatím jim to nedochází, protože jsou zhypnotizovaní masovými médii. Ale jednou jim to dojde. A jediný možný způsob, jak tomu zabránit je, aby se stalo něco ještě mnohem horšího, co tento skandál překryje. Nic jiného než světová válka to být nemůže, protože nic jiného takovou sílu nemá. Což je přesně ten důvod, proč nás tito zločinci chtějí zabít. Co nejdřív, a co nejvíc z nás. Je to typická a jednoduchá mentalita vraha: Protože mají pár miliard nechtěných svědků navíc...

309286

01.05.2014 22:06

Posun blíže k válce

RE: Velmi dobrý článek!

193.?.?.?

Já si taky myslím, že by jaderná bomba mohla být celkem fajn. Hlavně když je dost silná a bouchne blízko. Člověk vidí jen nějaké to silnější bliknutí a pak už nic...

309279

01.05.2014 22:03

Posun blíže k válce

RE: Valky USA na cizem uzemi

193.?.?.?

Zatím mají Rusové dost jaderných zbraní, které do USA spolehlivě doletí, nedají se sestřelit ničím, co mají Američané a promění USA v radioaktivní pustinu. Nevím v co organizátoři války doufají, asi mají nějaké podzemní kryty, ze kterých nemusí vylézt 50 let nebo se chtějí zašít v nějaké zemi, která bude částečně stranou toho všeho (což je spíš iluze). Nebo to řídí nějaká bláznivá sekta, očekávající svého boha či satana v jaderném Armagedonu. V každém případě, s námi jako přeživšími se nepočítá.

NATO již vyhlásilo Rusko za nepřítele:

http://rt.com/usa/156204-nato-vershbow-russia-adve...

309277

29.04.2014 21:10

USA a Japonsko si hrají v Asii s ohněm

RE: Napsal jsem tu pod clankem

193.?.?.?

Nejde přece jen o zhýčkanost a pohodlnost. Za co válčit a proč? Za Spojené státy nebo EU? Za falešnou demokracii? Aby dobrý a myslící člověk chtěl válčit, musel by mít pořádný důvod. Smrtelné ohrožení sebe, rodiny, národa. Jinak to nemá cenu.

309182

29.04.2014 00:38

Putinovo dilema

No, ještě by si Putin mohl říct, když teda nemám na výběr, tak...

193.?.?.?

Хуй с Америкой, a zmáčknout ten červený knoflík první. Sibiř je velká a skoro pustá, nejsou tam skoro žádné cíle. Přežít tam bude možné. Na území USA nezůstane nic. Radioaktivní popel.

309136

29.04.2014 00:29

Budování ruské zdi

RE: Uvědomuje si vůbec někdo důsledky?

193.?.?.?

Planeta Země to přežije, nějaké zbytky lidstva asi taky, ale my v ve střední Evropě, v ČR, skoro jistě ne. Tipují pár týdnů, víc času nemáme. Buďme na sebe ty poslední dny laskavější, udělejme pro ostatní něco pěkného, odpusťme si vzájemné křivdy. Není všechno jedno, záleží na tom, jak odtud odejdeme.

309134

26.04.2014 09:59

Jak ukrajinská krize nakonec skolí anglo-sionistickou říši

RE: Putin se omluvil...

193.?.?.?

Ale ne, nic proti Vám nemám. Já měl Rusa nevlastního dědečka, toho vlastního mi zabili fašisti v roce 1939. Vlastního jsem ani nepotkal a ten nevlastní mi umřel, když mi byli 4 roky. Ale podle vykládání to byl hodný člověk, architekt, který utekl do Československa před bolševiky a s vodkou problém neměl. Ale když vidíte Rusy a Němce skoro stejné, tak to asi musíte k nim řadit i nás. V čem jsme my, průměrně, menší "dobytek"?

Na Ukrajině by pro Rusko byly hlavně problém základny NATO, kdyby na Krymu kotvila místo Černomořské flotily flotila USA. To by se jistě stalo, kdyby to Rusko nechalo být. Vidíte, že na Ukrajinu se Rusko nijak nehrne, kdyby chtělo, už by dávno sousedilo s Polskem a Slovenskem. Za nenávist obvykle můžou obě strany, i když zde je i strana třetí, která za ni zaplatila 5 miliard USD.

309024

26.04.2014 00:32

Jak ukrajinská krize nakonec skolí anglo-sionistickou říši

RE: Putin se omluvil...

193.?.?.?

Také Vám děkuji za odpověď, a děkuji panu editorovi, že Vaši odpověď pustil.

Myslím si, že Vám teď rozumím lépe. Já sice většinu času žiju v českém prostředí, ale také celkem hodně cestuji, mezi různými univerzitami ve světě, ovšem většinou krátkodobě. Když se setkám, například v Americe nebo ve zmíněném Japonsku s nějakým Němcem - kolegou, obvykle si s ním rozumím velmi dobře, téměř jako s krajanem, spojuje nás kulturní blízkost a evropské kořeny. Akademické prostředí je v jistém smyslu velmi tolerantní (pokud jde o kulturní rozdíly), ale důležitá je hlavně intelektuální stránka komunikace, člověk si drží určitý odstup a emoce zpravidla s nikým nesdílí (všichni se tváří, jako by skoro žádné ani nebyly).

Ale pokud se vrátím domů, a pohybuji se mezi obyčejnými lidmi (zní to fakt blbě, tím nechci říct, že bych mezi ně nepatřil, spíš naopak), dolehnou ke mně emoce ze všeho možného, podobný jev vzniká, když přijdete z velkého města na vesnici, lidé jsou jaksi bezprostřednější... tak potom ve mně vzniká ten dojem, o kterém jsem psal.

Pokud jde Rusy, moje zkušenost je, že k Čechům přistupují dost rezervovaně, s nedůvěrou. Řekl bych, že asi vědí, že jim stále vyčítáme ten šedesátý osmý rok a taky komunismus, což pro ty mladší musí být asi dost nepochopitelné. Takže mám někdy pocit, že ty antipatie "schytávám" zpátky. Proto mně štvou všechny fóbie proti nějakému národu, hrozně se tím škodí normálním lidem, kteří by se mezi sebou jinak přátelili.

309007

19.04.2014 04:07

Obamova hra: Je Putin lákán do pasti?

Nejde o past

193.?.?.?

Prostě když jedna strana chce válku, tak toho dosáhne, ale ne tak, jak si sama představuje.

Pro nás ve střední Evropě to ale znamená, že se nám odpočítává čas života nebo aspoň normálního, celkem slušného a hezkého života, na posledních pár... týdnů, maximálně měsíců. To je realita, s kterou už asi nic neuděláme, spíš jde jen o to, jak ty chvíle pěkně a smysluplně strávit. Leda že by se stal zázrak v podobě velkého krachu USA nebo něco takového. Ruskou vlajku nad Rajchstágem už asi neuvidíme, ale bude tam...

Co myslíte, budou naši novináři a zbabělí politici tak nestydatě lhát, až do posledních pár vteřin před smrtí?

308702

K tomu cvičení nedojde. Dříve se uskuteční jiné cvičení, které možná skončí na polských hranicích:

Vložený obrázek

307804

03.04.2014 03:45

Šachová partie Kerry-Lavrov

Kdy to bude mat

193.?.?.?

Vládě USA mohou Rusové věřit asi tolik, jako jí mohli důvěřovat severoameričtí indiáni. Dohoda je pro ně jen cár papíru sloužící k získání nějaké výhody.

Celé to vzniklo kvůli horké válce, ne studené, ale horké - proti Rusku, kterou ale "Říše chaosu" nechce začínat za perspektivy, že ji prohraje. Proto ta válka ještě není, říše by ráda měla Ukrajinu v NATO, nachystané svoje PRO, rakety na svých místech, namířené na Moskvu. Rusové takový průběh nikdy nedovolí, ale je možné, že zoufalá říše poněkud sleví z dokonalosti svých plánů, nebo vymyslí nějakou jinou, náhradní sviňárnu.

Takže mat to bude teprve tehdy, až říše sama zkolabuje, výrazně oslabí, nebo se promění (bohužel s velkou částí ostatního světa) v radioaktivní popel.

Vložený obrázek

307803

14.03.2014 11:47

Den celonárodního odporu proti protektorátu EU

RE: Historie

193.?.?.?

Ten kolotoč viny se točí neustále, vinni jsou Němci, my, Němci, my... Pohání ho ale kdo?

Každý dnes ví, že Hitlera k moci kdosi obratně domanipuloval a že měl být nástrojem expanze na východ. Ale co když i naše elity, Masaryka a Beneše, někdo dotlačil k tomu, že pro německou menšinu vytvořili těžko snesitelné podmínky? Není to stejná technika, jako byla použita na Ukrajině? Stejný rukopis? Kam jezdili Masaryk a Beneš pro rozumy? Jako třeba dnes Jaceňuk. A spousta takových drobností se stala všude po Evropě, aby velká válka mohla být spuštěna. V čím zájmu to bylo a kdo na ní zbohatl nejvíc?

A když se to teď děje znovu, je už jasné, jak a čím to má skončit a čí pruhovaná prdel se tím, jak doufají, zachrání?

Je komické, jak se tvůrci toho plánu sami proflákli, když začali Putina srovnávat s Hitlerem.

306613

08.03.2014 22:25

O Ukrajině a ekonomických sankcích vůči Rusku

Ukrajina se za pomoci USA možná pokusí si vzít Krym zpět

193.?.?.?

Jak oznámila agentura Interfax, Ukrajina napodobuje předchozí ruské cvičení a přesouvá vojenskou techniku na východ:

http://www.interfax.ru/world/363577

V situaci, kdy zemi zoufale chybí peníze na provoz státu, bude Ukrajina provádět vojenské cvičení. Jaký může být smysl toho všeho? Putina jistě nezastraší nějakým řinčením zbraní od jeho cílů. Rusko jistě dobře ví, jak na tom Ukrajina vojensky je. Ukrajina bude muset zbraně použít, aby to mělo nějaký efekt. Ten efekt může být provokace k většímu konfliktu. Pokud by Rusko nic neudělalo, ještě před referendem může Ukrajina přesilou dobýt Krym. Pokud Rusko přes jekot a vyhrožování Západu zasáhne, alespoň bude zmařeno referendum, a jestli ani to ne, budou aspoň silnější argumenty proti jeho legitimnosti. Do Černého moře zatím vplouvají americké válečné lodě, které se pokusí ruské akce blokovat.

306221

04.03.2014 00:39

Moskva obrací role v Kyjevě

RE: Opět vláda národní ostudy

193.?.?.?

Pokud jde o mně, tak platí! Dohodnuto. [smích]

Ať žije Slovensko a Slováci, náš bratrský národ!

305924

02.03.2014 00:03

Alexandr Dugin: To je velká válka kontinentu (3. část)

Na pokraji jaderné války

193.?.?.?

Imbecilní politika Západu vedená opicí Ubabou přivedla svět na pokraj jaderné války; že nejsem sám, kdo si to myslí, je možné si porovnat zde:

http://vineyardsaker.blogspot.cz/

na blogu pana Sakera. Co nás tedy dělí od války mezi Ruskem a Západem?

1) jedna provokace Kyjevských banderovců, útok nějaké na město s ruským obyvatelstvem, nějaká fašistická řezničina nebo pokus o ni. Při pohledu na dosavadní historii Majdanu je to téměř jistota.

2) Putin jistě odpoví vysláním vojsk. Má to schválené od Dumy a nemůže nereagovat. Nejspíš ani nereagovat nechce - poučen zkušeností z ulice ví, že před šikanujícím, napohled silnějším "borcem" ustupovat nelze, i kdyby měl prohrát. Protože kdyby jednou ustoupil, byl by šikanovaný už navždy. Přesně v téhle situaci je teď Rusko. Samozřejmě Západ sází na Ruský ústup, protože je z jejich pohledu logický. Oni, jsa sráči, by ustoupili. A v tom se u Ruska právě hluboce mýlí.

3) Opice s granátem se již dopustila imbecilních výhrůžek, jako před syrskou krizí, a zapomněla už, jak potila krev tváří tvář možné konfrontaci. "Teď jsem to rozehrál líp, ne? Aspoň mí poradci mi to říkají???", přemýšlí opičák. Takže následovat může buď přiznání totálního debaklu své politiky, nebo zvítězí ješitnost a pýcha, beztak raněná syrskou krizí, Snowdenovým azylem v Rusku a olympiádou v Soči, která byla úspěšná a skvělá přes všechny špinavosti a jedovaté sliny naplivané přes oceán.

4) Takže opici zbývá vyslat nějakou tu Army, aby Rusům způsobila ty strašlivé škody, strašlivou cenu, kterou opičák vyhrožoval. Rusové ani nebudou s odpovědí čekat, až na Rusko dopadnou americké rakety. Bude stačit jen jedna nepřátelská akce. Jako papírově slabší bojovník odpoví Rusko vším, co má, nebude čekat, až nějaké rány schytá.

5) Jsou tu dvě jistoty - s Amerikou, jak ji známe, bude konec a Sibiř je větší, než bývaly Spojené státy americké. Jistě tam pár lidí přežije. Možná, že i víc než pár.

Zdejším opěvovatelům banderovců a trollům ve službách strýčka Sama radím jedno - zajděte si co nejdřív ke zpovědi, jinak to možná už nestihnete.

305693

01.03.2014 04:59

Hnědá revoluce na Ukrajině

RE: RUSKO MA SYBIŘ

193.?.?.?

Natálie, velmi děkujeme za Vaše příspěvky. Máme vás, Ukrajince, stejně rádi, jako Rusy. Banderovce a fašisty ovšem rádi nemáme, naše národy (Slováci a Češi) s nimi mají špatné zkušenosti.

305606

01.03.2014 02:08

Alexandr Dugin: To je velká válka kontinentu (3. část)

RE: vrazi neprojdou

193.?.?.?

Pokud se to podaří dost rychle. Ale co takhle:

Ukrajinu vojensky obsadit, fašisty pozavírat. Obnovit ústavní pořádek a zajistit volby. Západ bude ječet, hrozit, ale na ozbrojenou konfrontaci nemá. Když budou volby, bude se snažit postavit v nich Rusko do role okupanta, to je jasné. Nicméně pod ruskou správou lze udělat spoustu kroků, které západní vliv omezí. Například vykopnout americké velvyslanectví a spoustu zrádcovských organizací, kterými západ uplatňuje svůj vliv. Gruzínský scénář, ale dotažený do konce. Je možné i dělat pozdější ústupky, část Ukrajiny uvolnit ze svazku, pokud si to bude obyvatelstvo přát. Strategické oblasti by zůstaly v ruských rukou, nebo by se aspoň dalo hodně zachránit (např. společné zbrojní programy a jejich plány). Probíhající vojenské cvičení je ideální pro tohle vyústění.

Ustupovat nelze, příkladem toho je neslavný konec Janukovyče. Nepřátele už Rusko má, všichni se už polarizovali, takže zádný další nevýhoda, jen odkrytí karet nepřítele. Ziskem Ruska bude jeho respekt. Rusy drží zpět syndrom sovětských okupací "na obranu socialismu", ale současný vývoj a barevné revoluce je už staví do jiného světla. Navíc je to už dávná minulost a jen psychologické pouto "špatného svědomí", které má omezit svobodu jejich volby. Stejně tak je i současné Německo drženo na americkém obojku špatného jako věční fašisté - a přitom ti s americkým požehnáním řádí už úplně jinde.

305599

28.02.2014 20:56

Hnědá revoluce na Ukrajině

Skandální projev z Europarlamentu

193.?.?.?

Statečný rakouský poslanec hovoří o skandálním dvojím metru, který uplatňuje Evropská Unie ve vztazích s jiným státy:

http://www.youtube.com/watch?v=ppoR7vCBALo#t=158

Video bylo natočeno ještě před ukrajinským fašistickým pučem. Jakých svinstev se náš stát spoluúčastní! Díky Bohu za statečného rakouského poslance, který dokáže říct pravdu. Zbytek je ovšem sobecká svoloč, která za obrovské prachy jen přikyvuje. Nějaká pravda je nezajímá. V čem se liší tihle eurofunkcionáři od sovětských pohlavárů z ÚV KSSS a tzv. Nejvyššího sovětu (například z Gorbačovovy éry)? Jenom v míře. Za víc peněz větší svině.

305570

28.02.2014 20:42

Hnědá revoluce na Ukrajině

RE: fašismus

193.?.?.?

Evropa jako loutka USA ho tam dokonce aktivně podporuje.

305566

26.02.2014 20:11

Alexandr Dugin: To je velká válka kontinentů (1. část)

RE: Vzdat leningrad?

193.?.?.?

Velmi dobrý příspěvek, správný postřeh o Angele Merkel, jen mapa etnického rozdělení Ukrajiny neříká vše, je tu ještě dělení jazykové - mnoho lidí, kteří se hlásí k ukrajinské národnosti mluví rusky:

Vložený obrázek

Pro nacionalisty ze západu to ale nejsou ti správní a opravdoví Ukrajinci. Na východě situace dále houstne, v Sevastopolu se objevují betonové panely, blokující silnice, lidé očekávají příjezd "bojeviků" z Pravého sektoru, kteří slibují Krym osvobodit od ruského vlivu. Rusové prý budou utíkat z Krymu jako krysy. Místní formují domobranu, do které přijímají členy bývalého Berkutu.

305412

25.02.2014 05:17

Posunuje se Ukrajina k občanské válce a velké konfrontaci velmocí?

RE: Rusko neudělá nic

193.?.?.?

No, než zbrkle začít válku, vždycky je lepší si то nejdřív to pořádně пromyslet. Z hlediska morálního kreditu je lepší, když začne protivník. Intervence (na Ukrajině) musí mít jasný cíl, čeho má dosáhnout. Obsazení celé Ukrajiny by vyvolalo "národně osvobozenecký boj" a dlouhý, vyčerpávající konflikt. Asi je lepší počkat, co budou dělat pučisté. Například zaútočí na etnicky a jazykově ruské regiony. V tom se banderovci neudrží. Ochránit ruské obyvatelstvo bude legitimní a jasný cíl, který lze provést a výsledek snadno "на всегда" udržet. Zbytek Ukrajiny už Rusové udrží ve strachu, aby ve vstřícnosti k Západu nešli moc daleko. Gruzie taky se základnami NATO moc daleko nepokročila a jistě dobře ví, proč. Nakonec z toho Rusko bude mít zisk, pokud bude postupovat chytře. K tomu je potřeba, aby se prach usadil a bylo dobře vidět (ruským tankům a letadlům na cestu).

Hůř na tom budeme my, protože banderovci potáhnou ze své zničené země na vysněný Západ, který o ně nestojí, bohužel opět přes nás. Možná je čas si koupit zbraň a učit se střílet. A zakládat domobranu, protože zkorumpovaná, zaprodaná vláda s pár žoldáky z Afghánistánu nás bránit nebude. Jestli se rozpadne EU (ne že bych jí fandil), tak tu nastane mocenské vakuum a pravé peklo.

305306

25.02.2014 04:48

Rozklíčování Janukovičovy vlastizrady

RE: Nevíte všechno...

193.?.?.?

Banderovce tu fakt rádi nemáme. A není to ani tak vina naše, jako jejich. Za poslední války a krátce po ní se tu v okolí dost blbě uvedli...

Mocnosti můžete vynechat, banderovci jsou totiž nepřítelem všech slušných lidí okolo, kdo nejsou stejní jako oni, což je přesně jeden z rysů fašismu. Když si západní Ukrajina zvolí za svou tuhle ikonu, je mi těch poblouzněných a nešťastných lidí sice hluboce líto, ale kamarádit se s nimi nechci, ani je nechci tady u nás. Ani nechci platit ze svých daní jejich řádění. Pokud si slávu Ukrajiny představují jako teror, nebude pro ně místo nikde na světě, jen v pekle.

305305

24.02.2014 01:50

Rozklíčování Janukovičovy vlastizrady

RE: Radola

193.?.?.?

Blahopřeji vám k velkému vítězství. Ten pocit si dobře zapamatujte, protože vám brzo nic jiného nezůstane.

Slávou (Ukrajině) v podobě vypáleného a rozbitého města, kterou má našinec zaplatit ve formě 20 miliard pomoci přislíbené od EU, jste udělali rovnítko mezi slovy Ukrajinec, potížista, výtržník z Majdanu, někdo kdo hází Molovovovy koktejly, stoupenec Stepana Bandery, kterého jste si velmi moudře zvolili za ikonu. Pro Čechy a Slováky je to někdo zhruba rovný Hitlerovi. Starší lidé si ještě pamatují, jak tu řádili banderovci v naději, že se probijí na Západ. Možná to není tak stoprocentní pravda, jistě jsou na Ukrajině i slušní lidé - ale zkuste tu novotou vonící (nebo spíš páchnoucí) pověst vyvrátit. Bude proti tomu stát celá ta energie Majdanu, kterou jste si právě vyrobili a pustili do světa.

Evropští a američtí politici hýkají radostí, ale český nebo slovenský podnikatel si dvakrát rozmyslí, jestli z Ukrajiny někoho zaměstná. Potenciálního potížistu a banderovce tu nikdo nechce. Co kdyby tu chtěl taky dělat takový majdan? Vysoká škola podobně zváží přijetí ukrajinského studenta.

Díky Majdanu český člověk konečně pochopí ten rozdíl mezi Rusem a Ukrajincem. V otázce invaze z roku 1968 jsou na tom zhruba stejně (až na soudruha Brežněva, taky původem z Ukrajiny), ale Rus nás osvobodil od fašismu, je to spolehlivý obchodní partner, léta dodávající suroviny, slušný člověk, od kterého nám nic nehrozí. Ukrajina byla pro jednodušší lidi kdysi to samé co Rusko, vy jste se ale postarali o viditelný rozdíl. Aha, banderovci... ty známe. Prostě vrazi a teroristi. Videa z Majdanu ukazují to samé. Je to tedy pravda. Vyvracejte, jestli můžete, ale poslouchat vás už nikdo nebude - kromě těch morálně nejvyspělejších jedinců s vyvinutým svědomím, jenže ti vám nepomohou. Mají dar vidět do duše a vás a vašich chlebodárců mají po krk už dávno.

Pokračujte dál jako dosud. Plivejte na Rusko. Výsledek bude, že ti, co ho dosud nenáviděli, ho začnou milovat. Češi a Slováci přišli o svou rozkradenou a ukradenou zem. Nemají už skoro nic a jen na málo svého ještě mohou být hrdí. Máme být kolonií Západu. Jíst a nosit na sobě jejich odpad a dávat lacinou pracovní sílu. Fajn. Ale když už tu nejsme my, je tu aspoň Rusko, které můžeme milovat a být hrdí aspoň na ně. Všichni moji přátelé a rodina fandili ruské olympiádě a jejich sportovcům jako našim. Díky moc za váš Majdan, pomohl nám obnovit naše přátelství s Rusy.

PS: Kdybyste náhodou vyhráli a rozvrátili i Rusko, rádi budeme s Rusy sdílet jejich osud. Aspoň nebudeme sami.

305243

22.02.2014 04:28

Geopolitika ukrajinského konfliktu: návrat k základům

RE: Vcelku logicky konec v dane situaci nebo lepe zacatek

193.?.?.?

"Reci o tom jak pres Ukrajinu nekdo napadne Rusko. S kym, cim a za co?"

To myslíte vážně nebo si děláte srandu? Ukrajina v NATO, s americkými základnami, Krymem v amerických rukách, Rusko a Černomořská flotila bez významného přístavu, to je bezvýznamný tah, který Rusko neoslabí?

Budou ty volby na Ukrajině vůbec a bude vůbec záležet na tom, jak v nich budou lidé hlasovat? Když všechny sdělovací prostředky má v rukách Západ? Poslechněte si toho Fjodorova z jiného vlákna diskuze:

http://www.youtube.com/watch?v=FXCliOGt0Jc

a pak Vás možná ta bohorovnost přejde.

305111

21.02.2014 04:15

Syrský scénář pro Ukrajinu?

RE: Podobne neuspesna operace jako pred lety

193.?.?.?

Souhlas, až na to že jak uprchlíci tak banderovci přijdou na krk ne Západu, ale východním zemím EU. Máme se tedy na co těšit. Babičky a dědové si ještě na řádění banderovců pamatují. Akorát že teď nemáme žádnou vlastní armádu, která by se s nimi dokázala vypořádat. Pochybuju, že hrstka žoldáků z Afghánistánu něco zmůže.

305052

15.02.2014 23:56

Americký sen je mrtev!

RE: kolektivní karma

193.?.?.?

Já myslím, že kus pravdy máte oba. Asi není vyhnutí, aby se kyvadlo dějin vychýlilo opět doleva, a čím větší bude proti tomu odpor, tím větší pak bude ta výchylka. Prostě se ve společnosti hromadí určitá "energie", proti níž působí "energie" soudržnosti současného režimu. Po překonání meze pevnosti se to stane, asi jako při zemětřesení - "energie" se náhle uvolní a protože to bude naráz a bude jí moc, bude ničivá.

Řešení by bylo si uvědomit energetické potenciály vznikající ve společnosti, které jsou běžně vykládány jako "pravice" a "levice" a záměrně s nimi pracovat. Tj. nechat "energii" téct a (jako ve fyzice) "konat práci" - v tvořivém smyslu, posouvat lidskou společnost dál. Možná nemusí být mezi "individualismem" a "kolektivismem" nesmiřitelný vztah, spíš jejich rozdílnost by mohla vytvořit rozdíl potenciálů, schopný něco (užitečného) vykonat.

304798

15.02.2014 23:39

Rozpolcení Ukrajiny je důsledkem rozpolcení Evropy

RE: Možné pozadí..

193.?.?.?

No, možná ještě jednodušeji: Ukrajina do NATO a rakety blíž k Moskvě. Nejpozději před vstupem Ukrajiny do NATO musí přijít ruská invaze, která tomu zabrání, jinak je Rusko velmi, smrtelně ohroženo. Je otázka, jestli by se Západ zapojil do konfliktu, kdyby Rusko obsadilo Ukrajinu. Myslím, že ne, ale měl by argumenty proč posílit zbrojní programy a vykreslit Rusko jako agresora, ačkoli agresi sám začíná a provokuje.

304796

14.02.2014 13:06

Rozpolcení Ukrajiny je důsledkem rozpolcení Evropy

RE: To je ale

193.?.?.?

Dívat se na cokoli optikou někoho jiného obecně velmi těžké, ne-li nemožné. Zdejší lidé nemají mnoho důvodů Rusy nenávidět, přestože média financovaná zvenčí se o to vehementně snaží. I lidí, jejichž rodinám ublížila vojska Varšavské smlouvy (mimochodem složená i z Ukrajinců) je minimum. Nemáme tu žádné osobní účty s Rusy, takže nenávidět je je stejně absurdní, jako nenávidět třeba Slováky, Poláky a Bulhary. To asi nelze říct o tzv. banderovcích, k jejichž odkazu se západní část Ukrajiny hlásí. Přesto to není důvod nenávidět Ukrajince. Staré křivdy je lepší zapomenout, odpustit si navzájem.

Na genocidu prováděnou Rusy opravdu nevěřím, žádné důkazy o ní nejsou. Když ji neprováděli u nás, ačkoli klidně mohli, proč by to dělali někde jinde. Naopak genocidu, kterou mají na svědomí státy NATO a s nimi i Česká republika (jako přicmrndávač) mají ti, co nemají zrovna amnézii, v čerstvé paměti. Perzekuce politických odpůrců prováděla sovětská moc v určité době, ale ta nebyla postavena na národnostním principu. Stalin byl Gruzín, Berija pocházel z Abcházie. A Brežněv by Ukrajinec, takže, podle etnické logiky, kterou odůvodňujete svůj vztah k Rusku, za invazi v roce 1968 "děkujeme" především Ukrajině. Za vše, co tu sověti v roce 1968 provedli, je zodpovědný na prvním místě zplozenec Ukrajiny. Tedy Sláva Ukrajině! Absurdní, že? A přesto pravdě bližší, než když někdo viní Rusy.

Hoši, na které jste dal odkaz, docela přesně připomínají jiné podobné bojůvky, jenže ze Sýrie. Školí se za americké peníze, instruktory sehnaly a platí USA, o tom není pochyb, ale jistě to nedělá na svém konzulátě. Vy byste chtěl mít tyhle bandity u nás? Já tedy ne. Tak v čím zájmu je eurointegrace Ukrajiny?

Pokud se západní plán zdaří, máme je tu. Vraždění a zločiny těchto "vlastenců" s odkazem Stepana Bandery se přenese k nám. Jenomže Ukrajinec a Rus je pro naše jednodušší obyvatelstvo skoro to samé, takže účelu bude dosaženo. Důvod nenávidět Rusy se konečně objeví, podle našich médií tu bude řádit a vraždit "ruskojazyčná" mafie a rusky mluvící bandy.

304687

08.02.2014 02:30

Státe, vrať nám naše děti! Zní hlasitě v zemích západní Evropy

RE: Vaše nevzdělanost musí být bez hranic - ve stalinském SSSR mizely beze stopy tisíce dětí,

193.?.?.?

Nic není jen černé nebo bílé, tak ani v Rusku není všechno správné a ideální.

Způsobit ovšem něco a pak ještě z toho obvinit oběť, to může udělat někdo jen z obrovské hlouposti a nebo z téměř nekonečné drzosti. Rusko neustále bojuje o život z důvodu zálusku na jeho obrovské území a s ním spojené nerostné bohatství, vysněný životní prostor pro mnoho dřívějších i současných agresorů. Blbové týrající své ženy se najdou i v tzv. západních zemích, v kterých se prosazuje teploušský způsob života, kde ideálem je mít nějakou úchylku a kde se ženy a děti jiných národů, které zrovna vlastní něco, co Západ chce, polévají napalmem. V těchto zemích se také vlastní obyvatelstvo bez mrknutí oka obětuje v sutinách mrakodrapů, aby bylo možné odůvodnit ještě mnohem větší vraždění v zahraničí. Na nevinné ženy a děti tyto země útočí bezpilotními letadly a aby na pár let zachránily svůj způsob života, mění tzv. demokratické země jiné země v ruiny, pomocí tzv. humanitárního bombardování. Tyto vyspělé a demokratické země přivedly celé lidstvo do obrovského morálního úpadku a jeho většinu i do obrovské materiální bídy. Prakticky všechny krvavé režimy, ostatně i ten sovětský, byly původně instalovány za asistence Západu jako způsob zotročení národů a boje se svými protivníky. Západ může i za fašismus a miliony mrtvých po celé Evropě, za vypalování vesnic především slovanských národů a koneckonců i za tzv. holokaust, který je teď používán jako štít nekritizovatelnosti jedné úzké skupiny lidí, kteří ovládají západní svět.

Rusko, jako jedna z největších a permanentních obětí západní politiky, reaguje stále především nabídkou přátelství, na zlo odpovídá, s výjimkou obrany při bezprostředním ohrožení, především dobrem. To je projev síly a morální vyspělosti, a nic s tím nenaděláte, i kdyby čert na koze jezdil.

304291

02.02.2014 11:58

Státní represe ve Francii vedou jen k posílení odporu

RE: Změna režimu?

193.?.?.?

MARTine, já s Vámi souhlasím skoro ve všem, píšete jako bych to napsal i já. Ty myšlenky by možná nemusely být úplně nové, hlavně by měly být nezprofanované, důvěryhodné. Tedy by chtělo důkladně probrat i dřívější nápady a očistit je od nánosu propagandy, oddělit pravdu o světě od omylů a účelových lží, které vznikly za účelem manipulace s lidmi. Samozřejmě to nejde udělat dokonale, ale mělo by to být uděláno poctivě. Plus aktualizace s ohledem na pokrok ve vědě a technologiích.

Myslím že lidstvu zoufale chybí motiv proč se o něco snažit. Nic se nestaví, nic se nebuduje. Tedy když vynechám konzum a lokální nebo globální zločinecká impéria, což je ale zoufale málo pro člověka, o němž všechny velké náboženské tradice (jsou-li chápány poctivě a ne jako prostředek ovládání lidí) shodně tvrdí, že jej dokáže naplnit jen Bůh, věčnost nebo nekonečno.

303798

31.01.2014 05:11

Státní represe ve Francii vedou jen k posílení odporu

RE: Změna režimu?

193.?.?.?

To nemůže být míněno vážně ani jako vtip. Všichni se jen tak sami dohodnou, mocné skupiny se zřeknou svého vlivu a všichni poctivě a čestně pojedou podle nových pravidel?! Ale třeba se najde nějaký dobrodinec, nějaký protektor typu generála Bisona,

Vložený obrázek


který se zcela nezištně a pro blaho lidstva ujme role garanta svobody a nový režim zaštítí [velký smích] [velký smích] [velký smích] .

303672

30.01.2014 03:45

Státní represe ve Francii vedou jen k posílení odporu

Změna režimu?

193.?.?.?

Ale na jaký režim? Výměna Hollanda za někoho jiného je asi jako výměna Nečase za Sobotku. Nebo Sobotku za jiného šaška. Sarkozy byl kretén a Hollande je tuplovaný.

Když nový režim, tak jaká bude jeho myšlenka, doktrína, ideologie? Komunismus ji měl dost jasně formulovanou, fašismus ostatně taky. Současný režim jakoby žádnou neměl, ale vyznačuje se maximální svobodou pro bohaté, maximální konzum pro střední vrstvu (aby byla co nejblbější a dala pokoj) a o nejchudší není zájem. Nový režim chce co a jaký má program?

303577

27.01.2014 03:47

Morový dech „arabského jara“ na Ukrajině

Finále se blíží

193.?.?.?

Spící agenti v politických funkcích především v Polsku, Německu ale i Česku a jinde byli aktivováni, aby podpořili ukrajinský Majdan, to je známá věc. Kdo ale četl před lety Zinověvovu analýzu, začíná popsané rysy kolem sebe poznávat.

I přímo u nás se aktivizují různé síly, které mají eliminovat české sebevědomí a jakoukoli možnost empatie k Rusku. Jakoby kritické a protirežimní Britské listy, které léta zachytávaly protestní nálady nespokojenců jako poslední "demokratická instance" a získaly tak své krytí, už před časem částečně odkryly karty a vypustily proti Rusku svoji letadlovou loď - Karla Dolejšího. Nyní vyplul i Čulíkův torpédoborec Přemysl Janýr, aby atakoval pověst českého prezidenta Beneše. Prý si Mnichov sám tajně objednal. Daladier a Chamberlain sami houpli na špek a uvrhli svoje země do hanby jako zrádci, aby vyhověli zbabělému českému prezidentíkovi dostat se z obliga. Co je ve hře? Určitě dekrety a taky pokoření našeho národního sebevědomí, jsme přece jen slovanské nicky, které svého nemají už nic. Kromě Palacha, sebevraha, kterého média nedávno znovu s patosem vytáhly. Je třeba si ještě jednou připomenout rok 1968, abychom jako správní slaves pomohli svým pánům dokončit Drang nach osten, a pak se poslušně odebrali za Palachem.

Vždyť co lidí tu zlí Rusové pobili, všechny nacpali do koncentráků, odváželi lidi na nucené práce do svého sovětreichu a humanitárně tu všechno rozmlátili svými sovětskými bombami. Tak nějak si to máme pamatovat. Kam se hrabe Západem oživený a vybudovaný Bělehrad, prosperující Irák nebo konečně demokraticky vzkvétající Libye.

303316

26.01.2014 04:52

Ukrajina dnešních dnů

RE: Pane Stwora prosím zveřejněte tohle volání Ukrajinců jako článek a nezveřejnujte ty demagogie

193.?.?.?

Když se dívám na Janukovyče, vidím hnusného zbabělého slizouna, který neustále mění názor jako korouhvička a nestojí ani za svými lidmi.

Jenomže vůdci opozice, placené Západem, jsou stejní, ne-li horší gauneři. Budete-li v EU, NATO nebo jakkoli ve spolku se Západem, nepomůžete si. U nás by už nikdo revoluci proti komunistům jako v roce 1989 dělat nešel. Byli jsme totálně podvedeni a okradeni. U vás se chystá to samé, neudělejte stejnou chybu. Na Západě nic, co by stálo za to, za nasazení života, není. Žádné hodnoty. Jen pokrytectví, faleš a konzum. Pro ně jsme všichni jen "Rusáci" odkudsi z východu, všichni v jednom pytli, z bývalého východního bloku, prostě "slaves". Teď možná vědí, kde leží ta vaše Ukrajina, protože se jim to politicky hodí, zítra zase budete jen "Rusko", bývalý SSSR, což je pro ně jedno a to samé. Prostor pro expanzi na Východ, jak napsal už strýček Adolf ve své známe knížce. Strýček Sam jde v jeho šlépějích. A to je účel toho celého majdanského cirkusu.

303277

21.01.2014 03:02

Nad Ukrajinou a Ruskem se shromažďují ošklivé mraky

To je víc než jisté,

193.?.?.?

když hlavní strůjce světového teroru nabízí Rusku "pomocnou ruku" a posílá své lodě do Černého moře. Zřejmě, aby mohl svoji teroristickou operaci odtud řídit:

http://rus.ruvr.ru/news/2014_01_21/Dva-voennih-kor...

302850

07.01.2014 00:35

Rozdělení Československa

RE: Železná guľa

193.?.?.?

Opět se snažíte vylhat z toho, co jste napsal a jen opakujete totéž jinými slovy. Samozřejmě Moraváci neměli žádnou možnost společný stát zachránit. Ten se pevně rozhodla rozbít slovenská reprezentace, pravděpodobně vedená skutečným cítěním většiny Slováků. Upřednostnila tak svoje partikulární dobro a zájmy na úkor dobra pro větší celek, kdežto obyvatelé Moravy se rozhodli to neudělat a proto se masově nepřiklonili k tzv. moravským hnutím, v obavě před dalším štěpením. Poměr 1:1:1 je skutečně spravedlivý poměr 2:1, odpovídající přibližně počtu obyvatel České a Slovenské republiky. Pokud vím, přesně ten poměr vadil při dělení národního produktu slovenským politikům ve federaci a to byl také hlavní důvod, proč zablokovali vznik třetího samostatného samosprávného celku - Moravy, protože tím by se tento poměr zcela spravedlivě odůvodnil a slovenské požadavky chtít víc by byly zmařeny. Když slovenská reprezentace vznesla požadavek dělení 1:1, jen blázen by na české straně souhlasil - to by Slováci byli rázem privilegovaným národem. Udržet takový stát nebylo možné a Moraváci s tím nemají nic společného. O dělení majetku po rozpadu federace jsem vůbec nepsal.

Někteří Slováci rádi vystupují jako oběti společného státu s Čechy, a snaží se své osamostatnění prezentovat jako úžasnou věc. Jak jste si mohl všimnout, váš samostatný stát a slovenské národní sebeurčení vám tu všichni ze srdce přejeme, ale celá záležitost má i svůj rub. Dobro pro vás a zřejmě splněný sen znamenalo komplikace pro zbytek bývalé federace, komplikace smíšeným rodinám, pro lidi žijící na hranici, a za cenu prosazení sebeurčení svého jste zablokovali sebeurčení jiné, třebaže méně vyhraněné a založené méně na národnostním principu. To, co jste chtěli pro sebe vy, jste v rámci boje za splnění svého snu upřeli jiným.

Torzo bývalé federace po oddělení Slovenska ztratilo hlavní myšlenku svého vzniku a nostalgie po bývalém Československu to jen potvrzuje. Bude je muset nahradit nějaká jiná ustavující myšlenka, mají-li české země jako stát přežít. Deset miliónů lidí ztratilo oddělením Slovenska svou původní vlast a vrátilo se nedobrovolně kamsi do protektorátních časů. Tvářit se, že Slováci jsou muzikanti, kteří s tím nemají nic společného, je pokrytectví.

Místo toho, abyste statečně nesli i temnou stránku realizace svého snu, snažil jste se hodit odpovědnost jinam. Není to žádná moje hysterie - pouze adekvátní reakce na lež. O nějaké averzi na Slováky nemůže být z mé strany ani řeč, když celá jedna moje polovina a polovina mé rodiny je slovenská.

Poslední odstavec Vašeho příspěvku jsou opět prázdné, neupřímné kecy. Proč tu předstíráte jakousi irelevantní omluvu mimo skutečný kontext diskuze? Já Vás raději zcela upřímně posílám do háje.

302160

03.01.2014 15:48

Rozdělení Československa

RE: ČR - SR

193.?.?.?

Máte 100% pravdu, ale oba národy si nemají co vyčítat. Když obyvatelé Moravy chtěli obnovení zemského zřízení, aby se mohli (konečně) identifikovat se svojí historickou zemí, jejich snahu zmařili ne-moravští Češi svorně a společně se Slováky. Ti mají "moraváky" sice raději než "čehúně" ale jen pokud to nic nestojí. Vychcanost na všech stranách, takže co byste chtěli. Syndrom Svatoplukových prutů, jak když vyšije, pořád stejně, po staletí. Když nikomu nezáleží na tom, aby se všichni cítili ve společném státě dobře, ale každý chce co nejvíc urvat pro sebe a přezírá cítění těch ostatních, nemůže to skončit jinak.

301927

31.12.2013 12:15

Havloidé útočí i na Ukrajině

RE: Vy jste mi ale obranář. Jasně že sověti nebránili čáru, když se za ni chystali vyrazit

193.?.?.?

Spíš je srandovní, jak jste akceptoval tu Krysu [velký smích] [velký smích] [velký smích].

301636

29.12.2013 18:50

Havloidé útočí i na Ukrajině

RE: Vy jste mi ale obranář. Jasně že sověti nebránili čáru, když se za ni chystali vyrazit

193.?.?.?

Pravda je barevná, ale vy, Kryso, házíte všechny a všechno do jednoho pytle. V Katyni jsem nikdy nebyl, ani nikdo, koho znám, takže opravdu nevím, Kryso, kdo tam vraždil. Ale vím jedno - že gestapo, SS ani NKVD a kdoví kdo ještě většinou nevraždili jen tak, sami od sebe, vždycky tam byla ještě nějaká krysa v pozadí, která udávala, ukazovala prstem, přesvědčená o své výjimečnosti a nespokojená se svým národem, kterým pohrdá a zároveň jej viní za vlastní neschopnost a méněcenný původ. Proto Krysu tak štve, když někdo používá nacistický pozdrav jako ironii, protože ona, ve své duši, hajluje doopravdy. Oč je na tom klidný a vyrovnaný Švejk lépe... Takže, i když mi argumenty nedošly, tentokrát ode mne, s ironií a humorem, a jen pro vás: Heil Hitler, Kryso!

301540

18.12.2013 04:57

Havloidé útočí i na Ukrajině

RE: Kdo ještě?

193.?.?.?

Tak rozlišit mezi SS a SD si může dovolit možná dnes nějaký historik jako svoji libůstku, ale faktem je, že SD, Sicherheitsdienst, byla součást SS. Můj názor na pověšení členů podobných fašistických organizací to nijak nemění. Ti lidé si mohli vybrat, na rozdíl od řadových vojáků Wehrmachtu, vstupovat tam nemuseli a když už si zvolili tuhle kariéru, těžko mohli počítat s něčím jiným, pokud prohrají. Kdyby vyhráli, slitování by s nikým neměli.

S panem Churchillem a spol. máte ovšem pravdu, i když se s Hitlerovými kumpány měřit nemohou, takovému Stalinovi nemají co vyčítat.

300936

16.12.2013 02:18

Havloidé útočí i na Ukrajině

Co je spojuje

193.?.?.?

Všechny, kteří dnes jezdí na Ukrajinu podporovat Majdan, Němce, Poláky, Čechy, spojuje jedna věc - americká výplatní páska, americký žold. Aspoň vidíme, kdo je jejich, kdo může za to, jak se dneska máme, koho by měl národ jednou pověsit. Aspoň Evropané vidí, jak je Evropa nesvéprávná, jak i kancléřka nejmocnější evropské země tancuje, jak jí černý strýček Sam píská. Jediná svéprávná a svobodná země je v Evropě dnes Rusko.

Jestli jim to vyjde? Myslím, že tentokrát spíš ne. Ve vzduchu je cítit změna. Nevím jaká, jestli dobrá nebo špatná, ale je to cítit podobně jako těsně před rokem 1989. A jako obvykle, nepřijde to od nás.

300793

15.12.2013 04:17

Poražen Talibanem se Washington rozhodl zasáhnout proti Rusku a Číně

RE: Velký problém

193.?.?.?

A není to náhodou tím, že jsou obyčejní lidé systematicky k otroctví vychováváni a "šlechětni"?

Jenom ta rétorika, ty pojmy a názvy a různé sliby: ovce, stádo, ... x národy se ti budou klanět, nepřátele ti k nohám za podnož položím... Jak to k sobě krásně pasuje, otroci a páni, všichni budou happy.

Jak je to se Slovany - zdá se, že "slave" a "slavic" mají k sobě etymologicky celkem blízko. Zdá se, že úmysl je zde prozrazen, podle přísloví "čeho je srdce plné, tím ústa přetékají". Podle jakéhosi plánu tedy máme být otroky, což neznamená, že v duši jsme a vždycky budeme. Že slabé přemáhá silné a měkké vítězí nad tvrdým, je tisíciletá, ověřená východní moudrost. Je to jen vzájemné působení a jang nemůže nad jin nikdy trvale zvítězit. Spojme se s jinými Slovany, a udržujme naši vlastní sílu, kulturu a schopnosti. Vyhýbejme se možnostem asimilace, a hledejme si partnery a partnerky mezi svými. Když budeme trpělivě zachovávat a rozvíjet to, co je naše, přijde opět čas, kdy toto převáží.

Kromě toho, otrok a pán, to jsou dvě strany téže mince. Svobodný člověk nemá potřebu být "pánem". Zamysleme se nad tím, jestli ten model "pán x otrok" je opravdu náš, slovanský, nebo se nám ho někdo pokouší vnutit, v bláhovém domnění, že když netoužíme být "pány", jsme předurčeni být otroky. Já si naopak myslím, že model založený na panovaní, vládnutí a sloužení na druhé straně je naopak nízký, primitivní a ve své podstatě parazitický. Je to člověka a lidské civilizace nedůstojné.

300748

13.12.2013 00:29

Postřehy očitého svědka demonstrací v Kyjevě

RE: Pitomy clanek.

193.?.?.?

"A o kupování zahraničních potravin a dalšího zboží nejde už vůbec: to tu všechno je běžně v obchodech. Krom toho v Ukajině mají dost vlastních dost kvalitních producentů potravin, s tím tu problém opravdu není."

Proboha, to my jsme měli taky!!! EU vám to všechno zakáže nebo koupí a zruší. Dostanete kvóty, které nebudete smět překročit, vaše kvalitní výrobky se nebudou smět ani jmenovat podobně jako ty západní. A budete nakonec všechno dovážet, jako my teď. Přesně o to EU jde, potřebuje jen váš trh a zlikvidovat vás jako konkurenci. Žádná pomoc, s vašimi zlodějskými oligarchy se EU klidně domluví, nebo vymění ty neposlušné. Jste pro Západ jen lidi druhé nebo třetí kategorie.

300648

10.12.2013 07:22

Postřehy očitého svědka demonstrací v Kyjevě

RE: Pitomy clanek.

193.?.?.?

Prosím Vás, upřesněte, s kým že to chtějí být rovnoprávní? A kde, ve které zemi už jsou ty spravedlivé zákony pro všechny?

Že jim může na dveře zabušit exekutor, před kterým nepotřebují mít žádnou právní ochranu, nebo že mohou být svobodně vyhozeni z práce, aniž by mohli něco plknout? Že si mohou svobodně v Lídlu koupit cizí potraviny, tedy, ehm, když na ně budou mít peníze?

300522

02.12.2013 22:46

1993 – 2013: Končí dvacetiletí „pas de deux“ Ruska a USA?

RE: ukrajinská anabáze

193.?.?.?

Studentík na izraelském stipendiu, nebo rovnou ten nejzlejší agent síj-áj-ej, ve službách nejdemokratičtější země světa? Upřímnou soustrast předem [velký smích] [velký smích] [velký smích].

300208

02.12.2013 02:46

1993 – 2013: Končí dvacetiletí „pas de deux“ Ruska a USA?

RE: Podivejme se pravdy do oci

193.?.?.?

Celý proces rozšiřování EU je letadlo, pyramidová hra. Jakmile skončí možnost rozšiřování na nové a nové trhy, nastane kolaps. To zřejmě bude už brzo, proto to zoufalství v Bruselu a hrozba amerických sankcí proti zemi, které ještě před chvílí chtěli všichni "pomáhat". Samotná americká angažovanost je zajímavá, ukazuje, že na rozšiřování EU se krmí i Amerika.

Když vidím tu loupeživou sebranku ze západu, které po světě rozsévá chaos a zmar aby si svůj životní standard udržela o pár let déle, napadá mně, jestli přece jen neměl pravdu Gorbačov, když tvrdil, že v jeho době hrozila jaderná válka se Západem, kvůli čemuž prý vyšel Západu vstříc se svojí perestrojkou a odzbrojením. Možná je to fakt, že by nás napadli v zoufalé snaze oddálit kolaps, a rozkradení celého východního bloku a možnost expanze na východní trhy jim (globálním parazitům) dala šanci se této zoufalé možnosti vyhnout. Kdo ví, jak by se všechno odehrálo, kdyby SSSR vedl tvrďas typu Stalina, ale taková možnost tu je. Gorbačov to tvrdí, že současný stav je cena za mír. Gorby naletěl a za příslib pomoci a přátelství ze Západu svoje impérium prodal.

Jenomže přešlo zhruba 25 let a bestie zase nemá co žrát. Chce další tučné sousto v podobě Ukrajiny, nebo chcípne. Na místě měkkýše Gorbyho je ale Putin, který Ukrajinu jen tak nevydá a bestii krmit nebude. Nevyšla Sýrie, asi těžko vyjde Ukrajina, kterou má Rusko za rohem. Bestie už nemá tu sílu, ale má větší hlad, takže je možné skoro cokoliv. Nicméně je na tom všem vidět, jak vypadá a končí takový pakt s ďáblem. Duch Muammara Kaddáfího by mohl vyprávět.

EU skoro jistě zvoní umíráček, pokud se Ukrajina eurointegraci ubrání, otázka je, co nastane pak a jak se na to připravit. Kdyby se Rusko chtělo vrátit do Střední Evropy, byla by to asi ta lepší varianta, protože jinak se Česko, oddělené od Slovenska a s prakticky už prolomenými Benešovými dekrety, které už stejně žádná velmoc negarantuje, okradené o své území církevními restitucemi a bez jakékoli vlastní armády, asi těžko udrží jako samostatný stát. Nepřipomíná vám to léta 1938-39? Jenže tehdejší okupace trvala jen 6 let. Teď to možná budou staletí, pokud se lokální říše, Německo, bude chovat rozumně a nenapadne někoho silnějšího v okolí. Některým Čechům se však konečně splní sen - možnost rozplynout se v reichu.

300160

30.11.2013 03:48

1993 – 2013: Končí dvacetiletí „pas de deux“ Ruska a USA?

RE: DOPORUČUJI PRO ZAJÍMAVOST

193.?.?.?

Kdyby měli Rusové jen 40 000 vojáků, už dávno by se tam USA nasraly. S tím počtem by se tak velká země nedala udržet. ČSLA mívala kdysi kolem 250 000. Možná je mají spíš na výsadkových lodích u Sýrie.

Zjevně má Rusko dost velkou sílu, když USA ze Sýrie vycouvaly, a kolem Íránu se realizuje ruský plán a ne izraelsko-americký, stejně tak Ukrajina, zdá se, hází na EU bobek. Evropští politici si promluvili telefonem s Putinem a jeden po druhé ze Sýrie vycouvaly ještě před Obamou.

Časy se mění, Ivan už tu dlouho nebyl. Možná tentokrát ne "Ivan" nebo Leonid, ale Vladimír. Zatím má všechny předpoklady i dobré způsoby na to, aby byl vítán.

300091

27.11.2013 02:01

Účelové prognózy a pravděpodobná realita v budoucnosti

RE: Kam situace vyusti

193.?.?.?

No pokud bych si měl vybrat z těch dvou možností, jsem pro válku a revoluci. Zakroutit jim krkem. Howgh.

299937

22.11.2013 04:12

Kvasí v tichosti ve Francii revoluce?

Hloupější než Brežněv a všichni jeho přechůdci

193.?.?.?

Sice trochu off topic, ale jen zdánlivě. Předseda Evropské rady, evropský Milouš Jakeš, se zase jednou dal slyšet:

http://www.chelemendik.sk/Predseda_Europskej_rady_...

Ani Sovětský svaz se tolik nesnažil vykořenit sounáležitost prototypu nového sovětského člověka s místem, kde se narodil, se svou "lokální" vlastí. Pouze se snažili připojit tyhle pocity sounáležitosti k "větší vlasti", která měla být sjednocením těch malých. Ani to se úplně, jak známo, nepovedlo.

To, čím je vedena ideologie špiček EU, se dá přirovnat snad už jen k dědictví Goebbelse a Hitlera. Ovšem jenom hlupák to řekne takhle naplno a urazí cítění všech národů, s kterých se Evropa skládá.

299757

27.10.2013 22:25

Teď, když máme, co jsme chtěli...

RE: No, někteří jsme to nechtěli...

193.?.?.?

No jo, když na té pravici jsou v politice samí rozkrádačští gauneři, kteří starost o svoje vlastní blaho přehánějí až do nebes, nad míru jakéhokoliv vkusu.

298764

20.10.2013 23:19

Pravice, či levice aneb Čeho se bojíte nejvíce?

Svobodní

Pítrs 193.?.?.?

Dříve jsem dříve volil ODS, ale ty už fakt ne.
Jako pravicovému voliči se mi nejvíce líbí Svobodní. doufám, že se do parlamentu nakonec dostanou.

.
.
.

Na internetu jsem našel i vzkaz pro ty, kdo neví , koho volit, nebo k volbám jít nechtějí:

Nebudu doporučovat, jakou máte volit stranu, to ať volí každý dle svého. Chci spíše nabídnout úvahu pro ty, co se k volbám nechystají, protože nemají koho volit.
Těm, co se k volbám nechystají, navrhuji volit malou stranu a nebát se propadnutí hlasu. Volit takovou, která je dnes na maximálně 2-3% a nemá téměř šanci dostat se do parlamentu.
Složení sněmovny bude nejspíše stejné, jako byste volit nešli. Pouze velké strany uvidí, o kolik hlasů přišly, a snad v budoucnu změní své chování.
Za pokus to stojí.

298278

03.10.2013 12:47

Co dělat? Nic. Vztekat se, řvát, ale zaplatit...

RE: a co to ten Regionální rozvoj, že se vyučuje na Evropských universitách

193.?.?.?

K této otázce bych se asi připojil. Jaký má ten obor obsah? Není to jen nějaké "okecávání" pro manažerské rychlokvašky, kteří nic neumí, jen žvanit? Pak bych se nedivil té závislosti na přízvuku.

Kdyby ten předmět vyučovaný černochem měl nějaký smysluplný obsah, záleželo by na něm (na tom obsahu) a nějaký cizí přízvuk přednášejícího by byl naprosto nepodstatný. Po celém světě se domluvím s fyzikem nebo matematikem jakékoli národnosti, a stačí k tomu jen elementární znalosti jakéhokoli společného jazyka (angličtiny, němčiny, ruštiny, ... exotické jazyky typu svahilštiny jsem nezkoušel). Předpokládám, že inženýr nebo IT specialista bude mít podobnou zkušenost. Z článku jsem se nedověděl, jestli má ten černoch aspoň dobrou vůli, jestli se snaží svoje "vědění" sdělit a komunikovat, což by mu měli studenti stejnou měrou oplácet.

297276

21.09.2013 13:19

Agrese skončila v okamžiku vypálení dvou balistických raket

RE: Přinucení k míru II ?

193.?.?.?

Inu, proč ne. Přírodovědci bývají občas šovinističtí a mají sklon nepovažovat za vědu nic jiného, než svůj vlastní obor, nebo dokonce úzkou oblast v něm. Snažím se tomu vyhnout. Ale "hmotnou" nebo "materialistickou" ohradu "materialistických vědců" vidím trochu jinak. Osobně znám několik teoretických fyziků, mezi nimiž jsou buddhista, dva hinduisté, katolička, muslim, protestant, žid a židovka. Kromě toho ještě množství ostatních, jejichž názory nebo víru neznám. Tito lidé se navzájem bez problému snesou, navzájem citují své práce, jednou nebo dvakrát do roka se setkají na konferenci a v jistém smyslu jsou přátelé. Když někdo z nich zemře, budou toho velmi litovat a někteří dokonce zagitují okruh přátel, aby ve své mysli "doprovázeli" svého zemřelého kolegu na "věčnost". Na druhou stranu, někdy velmi žárlivě střeží originalitu svých myšlenek, kvůli nimž jsou schopni se pohádat a několik dalších setkání spolu nemluvit. Jsou zvyklí pochybovat naprosto o všem, jak vyžaduje tato práce, takže i náboženství berou s určitým nadhledem. Na druhou stranu si neumím představit a nepovažuji za možné, že by svůj poměrně hluboký vhled v přírodní zákonitosti vnímali odděleně od duchovní oblasti.

296580

20.09.2013 22:00

Agrese skončila v okamžiku vypálení dvou balistických raket

RE: Přinucení k míru II ?

193.?.?.?

Můžete být klidný, pane, nehodlám útočit na Védy ani na posvátné knihy jiných náboženství. Jste na půdě víry, a polemizovat s něčí vírou nic dobrého nepřináší. Je to podobné, jako když je nějaký křesťan skálopevně přesvědčen, že v Bibli je pravda naprosto všechno přesně a posledního do písmenka, protože je to Boží zjevení. A Bůh, Duch Svatý, ten se přece nemůže mýlit. Všechna ostatní náboženství jsou jiná, podle míry tolerance dotyčného se mýlí jen trochu , nebo úplně a zcela, jen to jedno je naprosto správné, neomylné a pravé. A muslim má zase svůj Korán, který je jediný zcela správně, i když zrnko pravdy přizná i židům a křesťanům. Protože Mohamedovi to zjevil samotný Alláh, který se přece mýlit nemůže. S tím co tvrdíte, je to podobné. Nemůžete z toho dokázat téměř nic, ale abych byl spravedlivý, ani Vám nikdo nemůže dokázat, že se mýlíte. Zmíněný Mohamed si toho byl vědom, když napsal:

Nevěřící, já neuctívám, co vy uctíváte,
a vy neuctíváte, co já uctívám.

Vy máte své náboženství
a já své náboženství mám.

Právě proto jste na půdě víry, nikoli vědy nebo vědění. Věda není materialistická ani idealistická nebo ne-materialistická, funguje stále stejně, nezávisle na tom, kterým (filozofickým nebo náboženským) směrem bylo objektivně ověřitelné poznání extrapolováno, a žádnému náboženství nestraní. Sluší se ovšem respektovat, kde končí jedno a začíná to druhé. A jedno za druhé, ať už záměrně nebo omylem, nevydávat.

To, že nepřijímáte princip praktické ověřitelnosti mně naplňuje spíš údivem, zřejmě tedy žádný způsob ověření svého učení nebo školy neznáte. Jóga samozřejmě velmi praktická je, dokonce i na té nejzákladnější úrovni, o které s despektem hovoříte jako o "tělocviku". To, že vychází z (indických) véd je obecně známo. Já zase naopak soudím, že má větší hodnotu jógu praktikovat jako "jakýsi tělocvik", než zasvěceně hovořit o možnostech dokonalého jogína, a prakticky neumět ani to, co onen praktikant tělocviku". Je pěkné, že dokonalý jogín může stvořit, co se mu zachce, třeba i celou planetu. Tak ať to tedy udělá. Škoda jen, že žádný takový jogín neexistuje. Obloukem jsme se dostali opět někam na teritorium Nikolaje Levašova.

Já se naopak principu praktické ověřitelnosti a užitečnosti snažím držet. Protože slova "věda" a védy jsou patrně stejného původu, zastávám názor podobný tomu, co jsem napsal o józe. Lepší je vědu praktikovat a držet se jí prověřených metod, byť na té nízké, "západní" úrovni, než o védách "zasvěceně" číst.

296546

20.09.2013 12:34

Agrese skončila v okamžiku vypálení dvou balistických raket

RE: Přinucení k míru II ?

193.?.?.?

Vždyť jsem nic neodepsal, jenom jsem napsal jinými slovy to co tvrdíte i Vy, že je ústní podání nepřesné a promíchané s bájemi, přesto jsem ocenil i zřejmě úplně vymyšlenou Kosmovu kroniku. Co jsem měl ještě udělat víc? Udělal jsem to proto, že někdo jiný tady tvrdil, jak je to všechno vědecké. Že nejsem členem Grygarova klubu skeptiků, je z mých vyjádření snad celkem jasné.

Pokud jde o Ilias a Odyseu, ty nebyly předmětem diskuse, ale pokud by byly, mé příspěvky by zhruba odpovídaly kritice vyvození existence olympských bohů z těchto eposů, které jsou napsány na pozadí reálných řeckých dějin. Kdyby někdo například tvrdil, že Afrodita nebo Áres skutečně existují (a žijí na Olympu), protože to Homér napsal a trojská válka se opravdu stala. Nějakou moudrost obsaženou v těch příbězích jsem nezpochybnil, i kdyby byly vymyšlené úplně.

Akorát že u Homérových eposů se dá celkem snadno rozlišit realita a básnická licence, ale u jiných "povídaček" to tak snadno nejde. Vidíte to sám, jeden diskutující slovansko-arijské védy vysoko cení a vyzdvihuje, pro Vás je to jasný podvrh. Jinému (např. mně) je to celkem jedno. Indické védy jsou pro Vás konstatování faktů, jelikož jim věříte, asi jako pro křesťana představuje "fakta" Nový zákon. Ale obojí jsou jiná fakta, jiného druhu, než například 2. Newtonův pohybový zákon, který si každý může ověřit sám. Když už používáte ten termín "fakta", jen si nesměle dovoluji upozornit, že se jedná o trochu jiný druh fakt. Proto jsem volal po praktičnosti - ať se zastánci toho či onoho pokusí ukázat, k čemu to je. Zejména když jde o věci nové, nové, předtím neznámé prameny, nové učení, atd. Po vědcích se to chce neustále. V oblasti bojových umění, např. karate, je to také celkem dobrý zvyk. Každá nová škola, směr, je vystaven zkoušce, ve které se prokáže, co umí a zda má právo na existenci.

296516

19.09.2013 17:47

Agrese skončila v okamžiku vypálení dvou balistických raket

RE: Přinucení k míru II ?

193.?.?.?

Snad ještě malou poznámku k tomu jazyku. Existuje projekt univerzálního slovanského jazyka, novoslověnštiny. Je to něco na způsob esperanta, ale pouze pro slovanské národy. Jestli je projekt životaschopný a je-li vůle k naučení se tohoto umělého jazyka a jeho používání, by ukázal čas. Možná je praktičtější ruština, už jednou tuto roli měla a ještě mnoho lidí rusky umí. Ale kdo ví...

296462

19.09.2013 17:40

Rouhání

RE: Odrezávanie hláv

193.?.?.?

Mimochodem, to řezání hlav dělají za peníze "křesťanů", kteří je platí a vyzbrojují na špinavou práci.

296461

19.09.2013 17:14

Agrese skončila v okamžiku vypálení dvou balistických raket

RE: Přinucení k míru II ?

193.?.?.?

Vážený pane, (dnes již zemřelého) Nikolaje Levašova na Leva-Net někteří fanatikové opěvují ještě dnes. Opravdu nepotřebuji znát názor Sidorova, stačí mi vlastní přírodovědecké vzdělání, abych poznal nikoli, že se Levašov jen mýlí, jak by plynulo z Vaší poznámky o "vyvrácení", ale že přímo lže, že manipuluje s lidmi, kteří toto vzdělání nemají a důvěřují mu. Je sice hezké, že tam už dva roky Levašovovi nevěříte a že se momentálně diskutují jiné názory, to ale důvěryhodnost tohoto pramene nezaručuje.

Jelikož nejsem profesionální historik ani archeolog, nemohu si ani ze zájmu dovolit vzít motyku a jít hledat slovanské artefakty, ani osobně prolézat muzea a archivy, abych si sám ověřil, že teorie, o kterých píšete, a které jsou na Leva-Net prezentovány, jsou pravdivé. Jednou tam byly prezentovány přírodovědecké, fyzikální nesmysly a nepravdy a pokud jste sám k sobě poctivý, neměl byste se divit, že mám pochybnosti. Už proto, že mnozí lidé tam diskutující jsou bohužel ochotni přijímat nekriticky cokoli, co jim momentálně vyhovuje, až třeba zase naletí, jako předtím Levašovovi. Já ale netvrdím, že ty teorie jsou špatné, nepravdivé, to já nevím a tvrdit co nevím, si netroufám. Já jsem jen upozornil na pro mně nedůvěryhodný pramen, který jsem kdysi chytil při lži, a jelikož to byla lež v mém oboru, tak jsem to poznal a mohu si za tím stát.

Když jste mě zařadil mezi materialisty, těžko jste se mohl zmýlit víc, s různými náboženskými, filozofickými a esoterickými systémy jsem si "užil" v dobrém smyslu i v tom méně dobrém, víc než dost, většinou hovoří jiným jazykem o tomtéž, mají také i podobné typy fanatických vyznavačů, kteří ty jiné jazyky nechápou a ostatní systémy jsou pro ně špatné. A taky lze všechny tyto systémy zneužívat a manipulovat s lidmi zhruba stejným způsobem. Proto jsem poněkud skeptický k tomu, že nový nebo staronový systém něco podstatného a nového přinese (a chtělo by to něco skutečně praktického). V něčem by ovšem být lepší mohl - pro nás, pro naše slovanské etnikum, jemuž by, snad, byl šitý na míru. Proto mně to zajímá, takže - nic ve zlém.

296456

O tom je i hezká básnička z let před r. 1989 (myšlená tehdy jako protest proti absurditě zbrojení):

Maminko a tatínku,
já se bojím Pershingů.

Nic se neboj, milé dítě,
SS-20 ochrání tě.

Smutná pravda bohužel je, že ta SS-20 obyvatele Východní Evropy opravdu chránila před údělem Iráku, Libye, Sýrie... Západ by Východní Evropu (jak tomu území, kam patříme i my, sám říká a pojem Střední Evropy neuznává) dávno kolonizoval už před 20 nebo 40 lety, kdyby to jen trochu šlo. Topoly a JARSy sice už asi nechrání nás, ale Rusko má právo na nezávislý život, což předpokládá chránit samo sebe a odstrašovat případného útočníka. Raději budu přispívat Rusům na sebeobranu, než banksterům a Voldemortům na zotročení celého světa.

296296

17.09.2013 21:52

Agrese skončila v okamžiku vypálení dvou balistických raket

RE: Přinucení k míru II ?

193.?.?.?

Máte pravdu, že velmoci se vždy chovají do jisté míry arogantně a všechny národy tak, jak jim jejich vlastní síla dovolí. Kdybychom se my vyvinuli ve velmoc, nebyli bychom výjimkou.

Jinak si ale myslím, že se Rusové chovali vždy citlivěji a přiměřeněji ve všech okupacích nebo "okupacích", kterých se dopustili, včetně nás stále traumatizujícího roku 1968, než Němci kdykoliv během své expanze nebo anglosasské národy ve svých akcích "humanitárního" charakteru, o svém působení v koloniích ani nemluvě.

Když jsem kdysi uvažoval nad tím, proč mně rok 1968 stále tak hrozně štve, usoudil jsem, že zřejmě proto, že jsme považovali Rusy za své blízké přátele. Proč jinak dnes každý mávne rukou nad zkušeností našeho národa z protektorátu Böhmen und Mähren a německé okupace, kdežto rok 1968 se pořád omílá? Protože od Němců se to jaksi čeká. Po celou naši historii to tak bylo. Později jsem dospěl, aspoň za sebe, k názoru, že se v tom přátelství s Rusy dá pokračovat i přes to, co se v roce 1968 stalo.

Po roce 1989 jsem procestoval skoro celý Západ i Východ, a po ztrátě iluzí o Americe a tamní iluzorní "svobodě", která se dost liší od našeho povědomí vypěstovaném mayovkami, kovbojkami z NDR a jugoslávskými filmy s Gojko Mitičem, nebo trampským a skautským hnutím za železnou oponou, kde ti dobří nakonec vyhráli (na rozdíl od skutečnosti), jsem dospěl k závěru, že s národy s nimiž jsme strávili desítky let v tzv. východním bloku, včetně Ruska, by nám bylo přece jen lépe. Už jen kvůli té společné minulosti, v dobrém i zlém.

296287

17.09.2013 21:18

Agrese skončila v okamžiku vypálení dvou balistických raket

RE: Přinucení k míru II ?

193.?.?.?

Vždycky, když generalizujeme a mluvíme o tom, jaké jsou různé národy, pouštíme se na tenký led, protože každý člověk je jiný. Dále tedy s touto výhradou.

Podle mého názoru, jako Češi, tedy o něco více a spíše obyvatelé Čech, než obyvatelé Moravy, jsme znační individualisté, kteří však neberou vážně ani sami sebe. Což se projevuje nejen ve specificky českém humoru, kdy Čech bez problému akceptuje i vtipy na účet vlastního národa (zatímco v podobné situaci Moravák zatíná pěsti, skřípe zuby a Slovák už má dávno v kapse otevřený nůž) ale i ve zlehčování čehokoliv, zpochybnění čehokoliv, neuznání žádné autority, dokonce ani autority jinde bez problému akceptované - například autority vzdělání a vědy. (Ty posledněji jmenované vlastnosti se vztahují nejen na západní část, ale na obyvatele celého území bývalého Československa.) U nás je každý sám sobě inženýrem a největším odborníkem na všechno. Sice máme pověst šikovných řemeslníků, techniků (s vědou už je to horší, protože zcela "sólo" se člověk ve vědě už moc daleko nedostane), ale velmoc se s tímto "materiálem" vybudovat nedá. Naopak, jakákoli říše se nakonec rozpadá, pokud má český národ uvnitř. Začalo to Velkou Moravou, Evropská unie je na řadě. Spíš se divím, že si toho ještě žádná z velmocí nevšimla a nesnaží se nás jako rozvratný element vyhubit.

Rusové jsou nám do jisté míry podobní a tělesnou stavbou vypadají téměř stejně. Mnohokrát se mi v zahraničí stalo, možná kvůli mému slovanskému přízvuku a jejich špatné znalosti zeměpisu, že mně považovali za Rusa. Rusové se taky mezi sebou hádají, bojují mezi sebou, mají různé názory, často i velmi sebemrskačský, sebekritický postoj, který se různě podivně mísí s hrdostí na velmocenskou minulost SSSR. V jednom se ale od nás dost liší - většina z nich bezvýhradně miluje Rusko (které je v ruštině ženského rodu), a je pro něj schopna velkého nasazení a obětování se. A také - zrada vlasti v Rusku znamená naprosté odepsání se, společenské vyvržení. Naopak u nás je běžný úplně odlišný postoj, téměř až adorace individualismu toho nejhoršího druhu, vychcanosti a mazanosti, nejlíp za peníze. Obojí postoj, český i ruský, je zřejmě národní strategií přežití, která se vyvinula v průběhu stovek nebo tisíce let, ale nesmíme se divit, že to má své důsledky.

To, co jsem zkritizoval u nás, je jistě přítomno i v Rusku a během perestrojky a po rozpadu SSSR to vedlo k hlubokému pádu Ruska z jeho velmocenského postavení. Zdá se, že se Rusku daří se opět zvednout a jít dál. My jsme v jiné situaci, měli jsme určitou historii, která se pro nás nevyvíjela dobře, což nás v interakci s jinými národy změnilo. I když původně jsme prakticky z téhož "materiálu", jako Rusové.

296285

17.09.2013 01:02

Agrese skončila v okamžiku vypálení dvou balistických raket

Přinucení k míru II ?

193.?.?.?

Nejsilnější indicie potvrzující zhruba informace v tomto článku je sám fakt, že USA nerespektují nic jiného, než sílu. Kdyby té síly nebylo, už by si USA se Sýrií dělaly co chtěly. V přírodě sílu vidíme především podle jejích účinků. I tady, i když síla sama není příliš zjevná, musí tu být.

Na ruském internetu také převažuje názor, že balistické rakety nebyly cvičné, četl jsem zdůvodnění od diskutujících, kteří v minulosti sloužili u vojsk PVO a PRO. Tvrdili, že rakety, které údajně použil Izrael mají zcela jiné charakteristiky a i starší ruské radary jsou schopny toto rozlišit. Reakce ruské armády, údajně až přivedení strategických termonukleárních raket do bojové pohotovosti, svědčí o tom, že to byly bojové balistické rakety. Jestli je sestřelili Rusové nebo šlo o autodestrukci, vyvolanou jejich odhalením a následnou hrozbou odvetného úderu - těžko říct. Rakety asi měly zasáhnout nějaké důležité cíle v Sýrii, možná centra PVO, a po té by následovala vlna útoků střelami Tomahawk.

Pokud jde o schopnost sestřelení balistických raket, údajně je toho schopen systém S-400 nebo vyvíjený S-500, indicií o jeho přítomnosti je i údajně sestřelený Raptor F22. Kromě toho, tuto schopnost mají mít i utajované kosmické systémy PRO - pokud existují. Nemusí to být jen fantazie, sporadické zprávy o ruských kinetických zbraních se na internetu objevují už řadu let, sám jsem viděl video o elektromagnetické pušce, jejíž projektil dosahoval kosmických rychlostí a ničil cíl - např. tankový pancíř - jen svojí kinetickou energií - to bylo před cca 10 nebo více lety. Dnes může podobné zařízení sedět na oběžné dráze a čekat na situaci podobnou této. Možná si někteří vzpomenou na Čeljabinský meteorit. Objevilo se video, na němž letící meteor dohání jiné, rozžhavené, svítící těleso, které jej posléze zasáhlo a způsobilo výbuch meteoru ve velké výšce. Video nebylo úplně přesvědčivé, ale stejně tak nebyly přesvědčivé pokusy tento efekt zdůvodnit světelnými odlesky. Ale pokud to byl projektil, byl vypálen ze zařízení, které bylo sestrojeno nejspíše kvůli balistickým raketám. Dráha meteoru se dráze balistické rakety dost podobá (v závěrečné části letu) takže přeprogramovat takový systém na meteor by nebyl problém. I rychlost Čeljabinského meteoru byla podobná rychlosti balistické rakety.

Podle oficiálních zpráv se Rusko a USA domluvily a hrozba útoku na Sýrii téměř pominula. Nicméně Rusko neustále posiluje svoji přítomnost ve Středozemním moři, což by nedávalo smysl, kdyby už bylo po všem a všichni byli "happy". Takže Rusové s "kudlou do zad", zdá se, počítají. Kromě toho, Putin neustále pokračuje v prověrkách bojové připravenosti své armády. Momentálně vrcholí cvičení Západ 2013 a zrovna byla vyhlášena bojová pohotovost v Nižněnovgorodské oblasti.

296238

Tak po necelých dvou dnech mi tento ruský krok už nepřipadá tak skvělý. USA jsou příliš spokojené a vydávají ruský návrh za výsledek svého tlaku. Zatímco donedávna Obama před světovou veřejností málem musel chodit kanálem, jako neúspěšný prezident a nositel Nobelovy ceny války (protože válka je přece mír), dneska už zase hýří úsměvy, natřásá se jako holub na báni a sklízí ovace. Američané jsou mistři lži, zvlášť John Kerry, Joseph Goebbels dnešní doby, válečný štváč, o němž i Putin nepokrytě prohlásil, že je lhář. Američané rozumí jedině síle, věrohodné hrozbě, a sílící ruská flotila jim jistě dělá starosti, ačkoli politici neustále ubezpečují veřejnost, že Moskva válčit nehodlá. Ale zbraně mluví jinou řečí, kdyby to byla pravda, mohli by Rusové nechat své námořnictvo doma. Naopak ve vytáčkách, dvojsmyslných výkladech a nesplněných slibech rozeklaný jazyk Američanů málo kdo překoná. Rusko zachránilo Obamovi tvář, ale vděku a vstřícného kroku se nedočká. Obávám se, že slušný a poctivý Lavrov na Kerryho lžiplomacii nemá. Jediný z ruských politiků, který ví, jak s Američany jednat, je Putin, který strávil dětství mezi pouličními gangy a ví, čemu takové kápo rozumí.

295970

11.09.2013 12:22

Přes Sýrii na Kavkaz

Přes Texas do DC

193.?.?.?

Já myslím, že by bylo vhodné povzbudit ambice jednotlivých amerických států k větší samostatnosti. Proč mají tyto státy, z nichž mnohé jsou schopné samostatného života, platit neustálá, šílená dobrodružství federální vlády? Například by velmoci jako Rusko, Čína, a další státy ŠOS a BRICS mohly v mnohých otázkách samostatně jednat s Texasem, Floridou a dalšími.

295936

05.09.2013 02:36

Írán, nikoliv Sýrie je skutečným cílem Západu

Mimochodem,

193.?.?.?

už se USA někdy za něco omluvily? Třeba za vyvraždění Indiánů? Za zbytečné přepadení Iráku, kde chemické zbraně vůbec nebyly? Za Vietnam? Za válku v Korei? Podobně Velká Británie, omluvila se někdy za genocidu ve svých koloniích? Za to, proti čemu bojoval Gándí?

Rusko se omluvilo za bezpráví na nevinných obětech za dob Sovětského svazu i za invazi do Československa v roce 1968 (dokonce několikrát). Němci se dodnes stydí za fašismus a alespoň částečně se omluvili jeho obětem (i když Česko možná vynechali). Ti Anglosasové, projevili oficiálně, na úrovni svých vlád, nějakou sebereflexi? Osobně o žádné nevím, ale třeba jsem jen málo pátral.

295585

Stránka: 1 2 3 4

Káva pro Zvědavce

56

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 120 čtenářů částkou 19 700 korun, což je 56 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 1

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 1

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 1

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Newsroom ČT24 má jasno: hurá, očkovat!22.11.20 11:13 Česká republika 8

Spacákova revoluce 2?20.11.20 13:08 Česká republika 3

Novináři používají agregát dýmu pro zdramatizování protestů20.11.20 12:25 Slovensko 5

Sčítačka hlasů v poslanecké sněmovně je cinknutá a upravuje hlasování20.11.20 04:14 Česká republika 1

Šéf protiteroristické skupiny navrhuje národní debatu o kriminalizaci pochybovačů o vakcíně19.11.20 23:14 Británie 3

TRUMP TRIBUTE II CZ19.11.20 14:45 USA 0

Na Slovensku střílí gumovými projektily do hlav lidem18.11.20 22:25 Slovensko 0

Ještě jednou President Trump18.11.20 22:13 USA 1

Vláda vyrobila další paskvil, obchody zavírají při zákazu vycházení17.11.20 17:34 Česká republika 4

Měnové kurzy

USD
21,93 Kč
Euro
26,15 Kč
Libra
29,32 Kč
Kanadský dolar
16,85 Kč
Australský dolar
16,17 Kč
Švýcarský frank
24,21 Kč
100 japonských jenů
21,10 Kč
Čínský juan
3,33 Kč
Polský zloty
5,84 Kč
100 maď. forintů
7,24 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,98 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 642,06 Kč
1 unce stříbra
508,58 Kč
Bitcoin
374 951,67 Kč

Poslední aktualizace: 27.11.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?