Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 695 příspěveků, 39 různých jmén: <nic>, =íšžč=íáqš, 11, ahab, AN, asdf, asdf2, bezdomovec, dfhhd, Dino, Dolf, F. A. von H., Fanous, chlebasmaslem2, Jan Dvořák, JaneSmith, janmsmith1984, jansmit1984, jansmith:), jansmith!(*$, jansmith1094, jansmith1984, Jiří S., Mor, MW, qáčšýž=+=, rauch, Rodokmen, Roman Straukan, Sedy, svoboda, velký Bobeš, xwa, xws, xyzz, xzx, zeltom, zzz, zzzx.

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

19.04.2013 23:58

Neočekávané odmítnutí

RE: Válka : mír

193.?.?.?

A to je velká, nebo malá šance?

288435

24.04.2013 14:16

Jak FBI pěstuje, financuje a vybavuje americké teroristy

RE: Zásadní otázky

193.?.?.?

Hlavně, že ty jsi šťastný Vojta! Vem si nějaké prášky,už se nedají ty slinty pořád číst. [velký smích]

288746

08.05.2013 04:47

Izraelské útoky na Sýrii

RE: Izrael i Amerika kašlou na jakékoliv mezinárodní dohody

193.?.?.?

Arabové byli vždy neschopní a mizerní vojáci, to je dávno známo - již v dobách, kdy se je pokoušeli školit českoslovenští specialisté. Obyvatelé Íránu, Peršané, to je jiné kafe. Spíše je to Izrael, kdo má strach, jinak by Írán dávno napadl. Nakonec to udělá, ale bude to počátek jeho konce. Rusko - jeho elitě se přirozeně nechce jít do konfliktu se Západem, chtějí vydělávat a bohatnout, ne válčit. Nemyslím, že by šlo o nízkou kvalitu ruských protileteckých komplexů, ti Syřané nevědí, kde mají zmáčknout knoflík. Bylo by to úplně něco jiného, kdyby tam seděl kvalifikovaný ruský personál, jako třeba za války ve Vietnamu. Nakonec ale stejně bude Rusko do konfliktu vtáhnuto a svět, jak ho známe, skončí. Ale zatím si ruská elita chce užívat sluníčka, vodky a západního dekadentního luxusu. Je to už jen posledních pár měsíců, týdnů, nebo dní... Tak jim to přejme, dlouho to už trvat nebude.

289304

Chtít a moci je dost rozdíl. Drobní zemědělci a soukromníci prostě na unii hodí bobek, to se stane. Unie spěje k zániku, všichni vidí, že je neschopná, ale ještě trochu kope v předsmrtných křečích. Nevšímejme si toho...

289305

08.05.2013 11:37

Izraelské útoky na Sýrii

RE: Izrael i Amerika kašlou na jakékoliv mezinárodní dohody

193.?.?.?

Ano, měla to být zkouška, ale vždycky záleží i na obsluze systému. Důvodů, proč protiletecké komplexy nereagovaly, může být víc. Sýrie nechce válku s Izraelem, a ten jí velké škody neudělal. Nejen Izrael umí taktizovat. Já myslím, že v Íránu bude Izrael velmi překvapen, nemile překvapen. Není to Sýrie, kdo sundává americké stealth bezpilotníky. Írán je technologicky zcela jinde, než Sýrie, jejíž poněkud demoralizovaná armáda měla úplně jiné starosti, než hlídat svůj vzdušný prostor, a jejíž protiletecké komplexy jsou zastaralé. Navíc není jisté, že o izraelských letadlech nevěděli, jen je nechali proletět. Všechno se vyjasní, až začne skutečná válka.

289332

09.05.2013 01:10

Izraelské útoky na Sýrii

С днем Победы!

193.?.?.?

Здравствуйте, дорогие друзья! Поздравляю Вас с Днем Победы, 9. 5. 1945, праздником великой России и СССР!

289391

10.05.2013 16:44

Bankéř a narkoman – symptomy choroby Západu

RE: My sentiments exactly, hehe

193.?.?.?

Vás asi nenapadlo, že ten, co vymyslel kolo, se docela klidně a nesobecky podělil o svůj vynález s ostatními členy tlupy, a dál se věnoval vynalézání něčeho dalšího... Kvůli vynalézání samotnému, a kvůli trošce ocenění, poklepání na rameno, seš borec, od členů tlupy.

Kolo nevynalezl vychcánek, ten jej maximálně tak ukradl a prodal dalšímu hloupému lenochovi. A Lucifer? Je to sice jen mýtus, možná nikdy žádný nebyl, ale pokud ano... Ten možná taky někdy něco vymyslel, vytvořil vlastním úsilím, a pak ho nakrklo, že odměnu a ocenění dostal někdo úplně jiný a níže stojící, nezaslouženě, jen tak, z Boží milosti... Koho z nás by to nenaštvalo, že? Přesně tohle v nás, lidech, je.

289485

22.05.2013 20:28

Kolaps amerického dolaru a podvodná měnová válka Japonska

Americký zelený hajzlpapír - moc hezké přirovnání

193.?.?.?

Jenomže trochu s hořkou příchutí!
Patříme do sféry vlivu amerických šmejdů a případný kolaps USD na nás jako EU, bude mít veliký vliv.
Nepředpokládám, že se podaří americkým šmejdům rozpoutat další světovou válku, která by mohla být pro civilizaci jako ta úplně poslední a po ní bychom mohli začít v druhohorách!
Spíše je na pořadu dne kyperský scénář, který se ale neobejde bez masivních sociálních a politických otřesů!
Také uvolnění nových technologií povede ke změnám, až světového paradigmatu. Bohatá je světová komunita dostatek, aby se mohlo lidstvo pozvednout, jak hmotně, tak především duchovně.
Pouze je otázkou, jak se elity rozhodnou. Buď nějaká forma konfrontace a potom nemohou mít jistotu, že nebudou také zasaženy sami, anebo spravedlivější rozdělení zdrojů.
Současná forma kapitalismu je na svém konci a bude se muset změnit.Jiné řešení není.

290123

Čína na americké sankce hodí bobek. Chceš sankce? Tak napřed zaplať svůj dluh. Výjimka pro Čínu, to je jen americký způsob jak neztratit tvář. Asi jako když neposlušnému psovi dává páníček povel: sedni nebo lehni, nebo si, kurva, dělej co chceš...

290211

28.05.2013 14:06

Proč desinformace fungují

RE: ani sám autor komentáre nemusí mít jasno

193.?.?.?

Hliník při své teplotě tání ještě tak moc nesvítí ve viditelném spektru, resp. září tmavě hnědočervenou barvou, ale viditelné světlo dále velmi dobře odráží. Takže např. na denním světle bude roztavený hliník šedostříbrný (šedá kvůli vrstvě oxidu na povrchu), s lehkým načervenalým nádechem. Pokud je pozorován ve tmě nebo při slabém osvětlení, máte pochopitelně pravdu. Roztavená ocel bude svítit pochopitelně úplně jinak, silným, žlutobílým světlem, viditelným i za jasného dne.

290365

29.05.2013 22:01

Vyznáte se v jednotkách radioaktivity?

Radioaktivní prvky jsou škodlivé především v součinnosti s poškozeným životním prostředím

193.?.?.?

Pokud hovoříme o škodlivosti radioaktivního záření na organismus,
je nutné také zohlednit další faktory, které mají na rozvoj zhoubného bujení zásadní vliv.
Příkladně nadměrná radioaktivita a benzpyren se vzájemně umocňují,přitom benzpyren je ve velké míře obsažen ve výfukových
a kouřových plynech spalin.
Je možné si položit otázku,který karcinogen je škodlivější!
A takových rizikových látek je mnoho a stále příbývají.
Tady začíná velké dilema.Zvýšená radioaktivita je vždy nebezpečná, ale ještě daleko nebezpečnější je zásadně poškozené životní prostředí, kde míra zdravotních rizik stále stoupá
a lidé se zajímají pouze o radioaktivitu a přitom přehlížejí,
jak moc je sebevražedné další zhoršování životních podmínek na planetě! Dnes už není čistého místa na Zemi.
Jediná šance by snad byla, kdyby se dokázal lidský organizmus
na radikálně zhoršené životní prostředí adaptovat, ale změny jsou příliš rychlé. Můžeme také konstatovat, že vydáváme jako lidstvo mnoho peněz na zbraně, ale jak si podřezáváme pod sebou větev, ani nikdo moc vidět nechce! Na tom se nedá vydělat!!!

[bliji] [bliji] [bliji]

290447

12.06.2013 17:55

Moderní hudba = emocionální inženýrství

Hudební firewall je na místě

193.?.?.?

Hudba nepochybně má vliv na emoční systém člověka, a je však otázka, jaký. Nechat své myšlenky a emoce volně unášet hudbou je podobné jako nechat vykonávat na svém počítači nějaký (neznámý, potenciálně škodlivý) kód. Určitý hudební "firewall" je jistě na místě. Emoce vždy evokují myšlenky, a nevím, proč bych si měl dát obojí programovat od nějakého jiného, cizího člověka, ať už autora hudby, nebo hudebního interpreta, byť by to měl být umělec známý a uznávaný. Člověk se tím stává součástí nějakého širšího konsensu, nebo egregoru, například národního, ale i jiného, a je otázka, jestli o tom ví, případně jestli to opravdu chce (pokud ano, a je to jeho svobodné rozhodnutí, tak nic proti tomu).

291272

14.06.2013 08:44

Zatýkají v horních patrech. Tak už to začalo? Ale kdepak

RE: Intuice

193.?.?.?

Máte pravdu, že tu probíhá státní převrat v přímém přenosu. Pokud jsou ale v pozadí lidé od knížete, co by jim bránilo Nečase co nejdřív potopit? Jde přece o čas. Tahle hra jim nemusí vyjít, Nečas by se mohl vzpamatovat, a potopit vládu je pro ně přece snadné. Už teď mohli hřímat z tribuny, že takhle tedy ne... Bude to někdo jiný, někdo, kdo tyto možnosti nemá, protože (zatím) nevládne a vysokých figur v české politice (zatím) moc nemá.

291389

28.06.2013 09:34

Čína se má co ohánět

RE: Komentáře k Číne

Jan Dvořák 193.?.?.?

Na komentář o Itálii taky dojde. O falšování jejich dat se mluví již několik let, proto to není žádná převratná novinka.
Vzhledem k velikosti ekonomiky měla v tuto chvíli Čína při analýzách přednost.

O odpovědnosti střadatelů za ztráty bank jsem psal zde: http://proinvestory.cz/jaka-skutecna-pozice-bankov...

Kypr byl vzor.

292329

28.06.2013 16:57

Čína se má co ohánět

RE:

Jan Dvořák 193.?.?.?

Aktuálně je Čína ve finanční válce se Spojenými státy. Tam má velkou šanci, zvláště pokud by zavedly zlatem krytou měnu. Snaží se protlačit juan kde se dá - viz měnové swapy, dobývání Latinské Ameriky, snaha vytlačit Spojené státy do izolace.... To je jasné, články na tato témata jsem také publikoval.

To ale neznamená, že jí nehrozí rizika v tomto článku zmíněná. Jde o to, co převáží.

Jak to Čína zvládne se ukáže za pár let.

292376

02.07.2013 14:05

Vítej, Chorvatsko

RE: Genocída Slovanov 1.

193.?.?.?

Já myslím, že svádět všechno zlo, které se týká Slovanů jen na vnější síly, neodpovídá pravdě. Je to přece i naše hloupost, když bojujeme proti sobě navzájem.

Vím, že je to citlivá otázka, ale jak se třeba díváte na tzv. Slovenský štát a jeho kolaboraci s nacisty? Nepodobá se Slovensko do jisté míry Chorvatsku, třebaže v mírnější formě? (Abych Vás jako Slováka neurazil, nemyslím si, že z české strany bylo v bývalém Československu všechno v pořádku, byla a stále je zde např. určitá arogance centra a přezíravost některých politiků ke všemu, co je dál než 100 km od Prahy.)

A dále, jak si představujte alternativní vývoj Ruska bez říjnové revoluce a pokusu o socialismus (když zřejmě sovětský režim zamítáte)? Jaké zřízení, nebo režim tam podle Vás měl být? Aby byl autenticky slovanský? Snad pod vedením pravoslavné církve, nebo tam měla zůstat monarchie, se vším, co tam bylo před rokem 1917? Ale ani pravoslavná církev podle některých názorů taky není dost slovanská, byla Slovanům vnucena k jejich ovládnutí, takže raději něco ala KOBE nebo slovansko-arijské védy, ve státním provedení? A k čemu bychom měli směřovat teď - protože bez znalosti cíle a shodě na něm nikam dojít nelze. Jakou kulturu, filozofii a ideologii bychom měli přijmout nebo rozvíjet? Jak vidíte např. snahy ruského politologa Kurgiňana, snažícího se vzkřísit SSSR v jaké si verzi 2.0, v jisté syntéze komunistických a křesťanských, pravoslavných ideálů? Je to také hra vnějších, slovanstvu škodlivých "židobolševických" sil? Zajímal by ně Váš názor.

Přiznám se, že ani neočekávám jednoznačnou odpověď, co je správné, zdravé a prospěšné, což je ale nejspíš prapříčina současného stavu a úpadku slovanského vlivu a moci ve světě. Možná to chce nějaké nové myšlenky, ale vše, co Slovany izoluje a rozděluje vzájemně od sebe, je zjevně špatně.

292563

Já myslím, že Putinova nabídka je rozumná a realistická. I tak si už Rusko vysloužilo ve vztazích s USA pověst země, která Američany píchne do oka, kdykoli jen je to možné. K tomu úplně stačí Snowdena nevydat, případně poskytnout ochranu svých stíhaček letadlu, které dopraví Snowdena do hypotetické země azylu. Není třeba USA dráždit až k nepříčetnosti (ke které už stejně nemají daleko, a když Obama jako žertuje, že nebude posílat pro Snowdena stíhačky - dávno by je poslal, kdyby Snowden nebyl právě v Rusku). Dosud může Rusko říct: my se přece chováme korektně, máme svoje zásady, ale v podstatě vám chceme pomoci. Je v tom takové to džentlmenství italského kmotra, co rád pošle své oběti na hrob růže. Vzpomeňme si na Kaczynského - ten kopal do Rusů kde mohl, suchou nit na nich nenechal, a když umřel, dočkal se Putinovy kondolence. Všichni tomu rozumí, ale kritizuje se to špatně. Když Snowden nakonec přijme Putinovu nabídku - no, to přece znamená, že veřejnost přijde o různá senzační odhalení a Snowden, ten bude teď rád pomáhat Rusku a řekne jim co ví, což jistě nic protiamerického neznamená, jelikož je Rusko přece přítel a partner Ameriky, nebo snad ne?

292659

18.07.2013 19:48

Jak se EU a NATO vzájemně doplňují

ano,nekecat a jednat (v posteli)

AN 193.?.?.?

http://trutube.tv/video/7894/This-is-Europa-European-tribute

293486

25.08.2013 09:13

Akce D.O.S.T. nezuří, nesoudí, nesouhlasí

RE: chapu

193.?.?.?

Přestože s gayi soucítím, musím odpovědět, že kdo není gay, tak to chápe. Nepostižené části populace připadají projevy homosexuality nechutné a odporné. Není to jediná nechutná věc na světě, ale to bychom odbočili od problému. Je mi líto, pokud vás to zraňuje, ale je to tak. Vy jste postižení, vy máte úchylku, nikoli naopak. Většinová populace by se k vám měla chovat slušně, jako k nemocným lidem, ale proč by měla nechat urážet své cítění a vkus, jen aby vy jste mohli být "hrdí" a cítit se jako ve vatě?

294858

26.08.2013 16:55

Sýrie: předvídatelný a falešný „chemický“ útok

Rusko (opět) zradilo...

193.?.?.?

Lavrov je naprostý debil, když prohlásil, že se Rusko s nikým o Sýrii bojovat nechystá, na dotaz, jestli zvažují Rusové, v případě západní intervence v Sýrii, i ozbrojený zásah. Intervenovat by vůbec nemuseli ani by tím nemuseli hrozit, stačilo by jen, kdyby tuto otázku odmítl komentovat. Nic víc by dělat nemusel, mělo by to stokrát větší účinek než všechno ostatní jeho diplomatické žvanění a mluvení západním politikům do duše. Amíci by si bombardování desetkrát rozmysleli. Takhle mají zelenou a Assádovi Lavrov podepsal rozsudek smrti, stejně jako kdysi Kaddáfímu. Proboha co ten člověk dělá na postu ministra zahraničí, co dělá Medvěděv jako ministerský předseda a proč si tyto dva neschopné blby Putin, který jediný snad není blb, drží?

Na RT jsem našel rozhovor, kde se Lavrov vyjádřil, že nikdy S-300 neplánovali do Sýrie dodat, že realizují jen kdysi nasmlouvané kontrakty. Před pár týdny ještě na Hlasu Ruska tvrdili, že Rusko svoje závazky splní, včetně S-300 pro Sýrii. To je prostě na posrání, jak si kálejí sami do pusy. Jak asi dopadne kontrakt s Íránem, který Rusy tlačí 4 miliardami USD pokuty? Měl by z nich sedřít kůži, proboha, to je fakt spojenec na pendrek, to Rusko.

294953

26.08.2013 21:42

Sýrie: předvídatelný a falešný „chemický“ útok

RE: Rusko (opět) zradilo...

193.?.?.?

Jj., mají tu správnou a vyzkoušenou, Libyjskou strategii. Takhle se, příteli, válka nevyhrává, k mé velké lítosti. Když probíhalo humanitární bombardování Libye, tenhle server se hemžil proroky jako Vy, pro které bylo přání otcem myšlenky, pořád to měli Lavrov s Mevěděvem (který tehdy byl v roli Putina) promyšlené. A pak najednou byl Muammar kaput a Rusové ztratili spojence. Pak zase proroci jako Vy psali, jak u Sýrie to už bude všechno jinak, a klidně mohlo být, dlouho to bylo otevřené. Jenže pak USA a hlavně Izrael udělali bububu, že nesnesou domluvené dodávky S-300 a že snad budou Izraelci útočit i na ruské cíle. A tak najednou Rusové ty S-300 ani neměli v plánu dodat. Sledujete, jak moc se to liší od časů SSSR? Tehdy by po podobné hrozbě nepřišly do Sýrie jen rakety, ale i početný internacionální tankový a letecký doprovod. Já jsem taky věřil, že to se Sýrií bude jiné než s Lybií, ale teď už je jasné že ne, S-300 už Rusové dodat nestihnou, protilodní rakety zničila izraelská ponorka. Čas vypršel, protože poskytnout přímou podporu Sýrii Rossíja ně sobirájetsa. Takže Sýrie je prakticky v háji a zbývá poslední možný reparát pro ty samé aparátčíky, Írán. Pak už bude na řadě jen Rossíja. Myslíte si, že ta stejná Lavrovova diplomacie, která to prosrala už dvakrát a neumí nic jiného než ustupovat, se naučí nějakým novým kouskům? Já ne. Jediná šance je, že se Putin Lavrova zbaví podobně jako neschopného Serďukova, a pověří nějakého nového "Mr. No", typu Gromyka, ranaře a chladnokrevného hráče jaderného pokeru. Protože na tu pistolnickou sebranku neplatí nic jiného než nabitá gun, v tomto případě samozřejmě termonukleární. Jinak už není šance a black hats dosáhnou svého.

294981

28.08.2013 12:40

Sýrie: Další chystaný válečný zločin Západu

Co Západ vlastně chce

193.?.?.?

je dobře utajované tajemství i pro Zbigniewa Brzezińského:

http://www.blisty.cz/art/69867.html

Nejspíš ta nejjednodušší odpověď je ta správná. Na Západě vládnou obyčejní zločinci, stejně jako nedávno klika ODS, TOP09 a LIDEM u nás. Stejný politický systém, stejné výsledky. Jen větší zkušenosti a možnosti, jak své zločiny krýt, to je celý rozdíl.

Je to podobná situace, jako před rozpadem sovětského bloku. Pokud jste pamětníci, možná si vzpomenete na zděšení staré garnitury politiků, jako byla Thatcherová, Bush, Kohl, Mitterand. Dokonce navrhovali Gorbačovovi silové řešení, aby rozpad SSSR a Vašavské smlouvy zvrátil. Prostě už byli mimo hru, vlády se ujali noví političtí zločinci bez skrupulí (nebo méně skrupulemi). Tak je to i teď. Zbigniew Brzeziński je už mimo hru, je odstaven, nikdo s ním nepočítá, nikdo ho neinformuje. Není to žádná koncepce, žádný plán, kromě toho jak zakrýt své chyby, zločiny a vlastní hloupost.

Ruští politikové se vyjádřili, že se Západ chová jako opice s granátem. Otázka je, co s tím, protože to už nikdy lepší nebude, k rozumu je nikdo domluvou nepřivede. Jediné, co na ně platí, je to, co platí na všechny zločince a vrahy světa, totiž strach, že se budou zodpovídat, že je někdo chytí, odsoudí a že zemřou. Z hlediska velmocí, kde je ještě nějaké rozumné vedení, jsou, obávám se, jediné možné strategie s nimi jednat jako s teroristy. Když teroristům ustoupíte, jen zvětší své požadavky. Podle mého názoru se světové válce nelze vyhnout, nebo aspoň velmi věrohodné hrozbě, že hnízdo teroru bude zničeno a vypáleno. Oni potřebují ochutnat vlastní medicínu, nic jiného nezabere. Čím dříve si to Rusko a Čína uvědomí, že jednají s válečnými zločinci a teroristy, tím menší budou škody, ale stejně budou škody nezměrné. Pomohlo by jaderné ultimátum, doprovázené skutečnou aktivací strategických jaderných zbraní, s tím, že tihle zločinní "politici" Západu must go, jinak vypukne Armagedon. Možná by to zabralo, jelikož oni se mají rádi. Ale k tomuto drsnému řešení nikdo nemá odvahu, takže nás čekají desetiletí a možná staletí v rukou globálních zločinců, kteří budou chtít stále víc, stále u toho budou míň myslet a přivedou svět ke katastrofě sami.

295083

03.09.2013 19:44

Učiní Obama ze sebe válečného zločince?

Hra s balistickými raketami blízko hranic Ruska

193.?.?.?

Ministerstvo obrany RF vyzvalo USA a Izrael, aby si nehráli s ohněm tak, jako dneska ráno (když vypustili ve Středozemním moři 2 balistické rakety směrem k Sýrii):

http://www.interfax.ru/world/news.asp?id=326861

V prohlášení se zhruba říká, že by se oheň mohl rozšířit i na organizátory podobného dobrodružství.

Vypuštění raket asi mělo být testem detekčních schopností protivzdušné obrany Sýrie a hlídkujících ruských lodí.

295499

03.09.2013 21:47

Učiní Obama ze sebe válečného zločince?

Rusko zvýšilo bojovou pohotovost

193.?.?.?

Rusko v souvislosti se startem balistických raket přivedlo do bojové pohotovosti svá vojska vesmírné obrany (k nimž patří i strategické jaderné síly):

http://czech.ruvr.ru/2013_09_03/Rusko-prevedlo-do-...

Pokud si Obama se svými sionistickými přáteli hraje i s balistickými raketami, byť jen cvičnými, v této napjaté atmosféře, a riskuje tak ostrou odpověď a jaderný incident, měl by být zbaven funkce, než ten nukleární konflikt opravdu vyvolá.

295509

04.09.2013 23:29

Írán, nikoliv Sýrie je skutečným cílem Západu

RE: Ve skutecnosti je to az prilis jednoduche

193.?.?.?

Rusové se nakonec vzchopí. Už to udělali několikrát, porazili Napoleona, Hitlera. Vždycky za cenu obrovských obětí a utrpení. A přesně proto se jim to povedlo, oni se totiž těch obětí a utrpení nebojí.

Tao-te-ťing říká, že tam, kde spolu bojují dvě armády, vítězí nakonec ti, co "bojují s těžkým srdcem". To je přesně případ Rusů, proto se Rusové nakonec vzchopí, možná až v průběhu 3WW, ale vidím to jako velmi pravděpodobné. Zpohodlnělý západní člověk, Američan, který je zvyklý na svou Colu, hamburger a chipsy, nemá důvod ani motiv se obětovat nebo dokonce umírat za Pax Americana a Americké století. Takhle někde sedět, mačkat knoflíky a dívat se, jak to jinde bouchá. Nemá motivaci srovnatelnou např. s vojákem Wehrmachtu z 2WW. Mají modernější zbraně, ale jinak se s Wehrmachtem nebo Rudou armádou nemůžou ani srovnat. Nemyslím si, že by americká armáda mohla být rovnocenným soupeřem ruské armádě, bojující za svoji napadenou vlast. Myslím si, že to Američané dokonce sami dobře vědí, ale jsou chyceni do vlastní propagandy a blufování. A taky se spoléhají na svoji zákeřnou taktiku peněz, zrady a poštvávání potenciálních protivníků proti sobě. Nechávají za sebe bojovat jiné. Až budou stát proti Rusům zpříma a tváří v tvář, poserou se u toho strachy. Možná se najde i nějaký další kravatožrout...

295580

04.09.2013 23:48

Írán, nikoliv Sýrie je skutečným cílem Západu

RE: Ve skutecnosti je to az prilis jednoduche

193.?.?.?

To je pěkný nápad, který by mohl vývoj k 3WW zastavit. Ale nakolik je reálný puč v americké armádě? Já se obávám, že dokud americká veřejnost věří, že má demokraticky zvoleného prezidenta a kongres, každý, kdo proti těmto lidem vystoupí, bude chápán jako "bad guy". Kdo z armády by si na to troufl, za současného šmírování tajnými službami? Celá americká společnost je nemocná. Vždyť jste to viděl, teď už ten Rumsfeld řve, že chce totální invazi. Už je nic nezastaví. Jenom ty ruské Topoly, Satany, Bulavy, atd. Jejich největší slabost je, že chtějí příliš žít. A umírání a obětí se štítí.

295582

Myslím, že ne. V současné situaci mu jsou ty chemické zbraně spíš na obtíž, měla to být původně protiváha jaderných zbraní Izraele. Kdyby je náhodou potřeboval, vždycky může mezinárodní inspektory vyhodit a zbraně použít. Ne ovšem dokud tam inspektoři budou.

To samozřejmě neplatí, pokud by byly chemické zbraně zničeny nebo ze Sýrie odvezeny, ale v dané chvíli Asada tyto zbraně proti americkému útoku nijak neochrání. Na to jsou lepší ruské pobřežní protilodní rakety, které, doufejme, Rusko Sýrii dodalo a dodává. A systémy protivzdušné a protiraketové obrany.

Na druhou stranu, USA mohou tvrdit, že si Asad nechal něco mimo mezinárodní kontrolu a stejně bombardovat. Nejspíš je to tedy jen zdržovací taktika, dávající Rusům možnosti dále posilovat sýrijskou obranu a svoje loďstvo v oblasti. A jistá možnost ústupu pro Obamu - možnost zachovat si zdání zachování tváře.

295877

Pokud vzdání se chemických zbraní zabrání válce, tak splnily svůj účel lépe, než kdyby byly použity. Kdyby Asad chemické zbraně nikdy neměl, USA by hledaly jinou záminku k napadení Sýrie. Takhle Asad může ukázat dobrou vůli, ochotu k jednání a čisté úmysly. USA musí znovu vymýšlet další false flag operaci, což je stojí obrovské peníze a politický kredit, zatímco jiné velmoci v klidu posilují. Pokud válka nebude, znamená to, že Voldemorti oslabili a nemohli realizovat svůj záměr. Pokud se Rusku podaří válce zabránit, bude to obrovské posílení jeho vlivu ve světě, důkaz, že se USA lze postavit, dokonce bez jediného výstřelu. Naopak USA strašlivým způsobem ztrácí důvěru dokonce i v to jediné, co ještě má - vojenskou moc a schopnost ji nějak efektivně použít. Prostě šíleného bosse, mafiánské kápo, i když je stále ještě obávaný, přestávají všichni poslouchat, což znamená jeho konec.

295881

19.09.2013 01:38

Rouhání

RE: náboženstvo

193.?.?.?

Jestli bude Evropa někdy muslimská, její obyvatelé budou takoví muslimové, jací jsou dnes křesťané. A nebo tady budou úplně jíní obyvatelé a národy.

296389

19.09.2013 16:13

Rouhání

RE: Odrezávanie hláv

193.?.?.?

To je fakt, křesťani jen civilizovaně hážou humanitární bomby, napalmem vypalují vesnice, jedna nebo dvě malé bomby a hned je 100 000 mrtvých. Ale co, byli to přece pohani. Uřezávání hlav už dávno odrostli, teď jen podněcují a financují války všude ve světě. Ale jinak jsou silně věřící, chodí pravidelně a spořádaně do kostela a mají Boha i na penězích. To je co za náboženství, které to dovoluje ještě dnes?

Asi namítnete, že to žádní křesťané nejsou a vírou v Boha jen kryjí vlastní špatnost. Ale přesně takhle vidí obyčejní lidé z rozvojových zemí, často muslimských, nás, lidi ze "Západu".

296453

27.10.2013 01:14

Teď, když máme, co jsme chtěli...

No, někteří jsme to nechtěli...

193.?.?.?

Je otázka, jak reagovat na soustavné posírání života myslící menšině nemyslící a manipulovatelnou většinou...

Podle mého názoru to povede jen k atomizaci a dalšímu rozpadu společnosti a nakonec k zániku tohoto národa jako životaschopného celku. Vypadá to, že žádný národ už není, nic nás nestmeluje. Proč se starat o bandu troubů, kteří si neustále a masochisticky volí politiky, kteří si s nimi vytřou zadek a okradou je i o to málo, co mají. Přesto se tito "spoluobčané" cítí majetnými, a pohrdají "sockami", volícími levici.

Myslící lidé by měli zůstat navzájem solidární, ale tuhle bandu soustavných posíračů by to chtělo ze vší solidarity vynechat.

298663

29.10.2013 18:07

Demokratický požár

RE: Ani v ČR demokracie není

193.?.?.?

To je jako článek o vedoucí úloze KSČ a nápis na jedné budově o tom. Mělo tam být "V čele s KSČ vstříc světlým zítřkům". Jenže, co čert nechtěl, háček se uvolnil a spadl. Místo v "čele" tam zůstalo "v cele".

No a vidíte, taky to bylo "na věčnost" a nezbyl ani článeček v ústavě, ani věčné přátelství se Sovětským svazem. Místo toho máme jiné svinstvo. A i tohle bude vystřídáno, jenom svinstvo samotné je možná věčné....

Jednou budou mít lidi demokracie po krk, protože pozitivní obsah se už dávno vytratil, zůstalo jen vyprázdněné slovo, jehož obsah se postupně mění. Začíná znamenat otroctví. A to je ta pravá chvíle, aby se našlo něco jiného. Už to začíná, ten článek je toho důkazem.

298867

04.11.2013 13:18

Stojí investice do Bitcoin za úvahu?

RE: pečení holubi nelétají...

193.?.?.?

To je právě ten (morální) problém. Kde má normální člověk, který nekrade, žijící prakticky od výplaty k výplatě, vzít peníze na těch 100 000 BTC (asi 2 mil. CZK v cenových relacích před rokem)? Doporučil byste půjčku od Home Creditu?

299169

09.11.2013 23:50

To snad Evropská komise nemyslí vážně

RE: Článek není přesný ani pravdivý

193.?.?.?

Ale vždyť ti obyčejní volové si navoliti to, co mají (a bohužel to s nimi mají i ti chytřejší). Navolili si Babiše, a hned tu mají záměrný pád koruny, aby Babiš, Bakala, ČEZ a jim podobní vydělali. Ani nemuseli čekat až bude sestavena vláda, ČNB je zcela v jejich režii a nemusí se bát, že vláda bude proti. Předtím stejní volové volili kníže(-te) co má k lidu blíže, Nečase, Kalouska, Tupolánka, Klause a 20 let tleskali Havlovi. Jedné nenáviděné vlády se sotva zbavili, aby si druhou podobnou navolili.

Možná, že za něco můžou zahraniční mocnosti, ale věřte, že soucit s masou, která mi neustále kurví život, pomalu ztrácím, i když nemám žaludek na to se připojit k těm, co ovce stříhají, a všemu to se jen chechtají za šustotu vlastních bankovek.

299427

22.11.2013 21:48

Kvasí v tichosti ve Francii revoluce?

Braťia v prdeli...

193.?.?.?

No, možné to je, ale iba dočasne, protože, milí Slováci, sme bratia, a čo má jeden, musí mať aj druhý. Ak je Fico naozaj najlepší, určite nám, Čechom, tam v tej Bruselskej riti statočne drží miesto. A možete sa na nás spoľahnúť, my pre vás urobíme kedykoľvek to isté [smích].

299785

26.11.2013 23:05

Účelové prognózy a pravděpodobná realita v budoucnosti

V čem se to liší...

193.?.?.?

Od reálného socialismu se situace liší v tom, že dnes je po všech stránkách horší. Naše bývalá země byla rozkradena, prodána, nepatří nám tu skoro nic a nejsme soběstační prakticky v ničem. Stačí malý kolaps na cestě potravin a surovin k nám a vypukne tu hladomor, armagedon.

Blbý národ volí stále více smrtící mix pitomců a gaunerů. Jak tohle asi může skončit? Zachrání nás Číňani a Rusové? Nebo zaslouženě vymřeme?

299929

27.11.2013 19:58

Účelové prognózy a pravděpodobná realita v budoucnosti

Souhlasím

193.?.?.?

Život otroka nemá jiný smysl, než udržovat sen o svobodě.

Parazit už ohrožuje přežití samotného lidstva. Je třeba parazita správně identifikovat, zbavit se ho a neudělat při tom chybu.

299977

02.12.2013 17:23

1993 – 2013: Končí dvacetiletí „pas de deux“ Ruska a USA?

RE: ukrajinská anabáze

193.?.?.?

Stepan Bandera je pro západní Ukrajice národní hrdina, kterému postavili pomník, bohužel pro ostatní je to vrah, který má na svědomí životy tisíců lidí, kteří jeho Ukrajině nikdy stéblo přes cestu nepoložili. Něco jako čeští Mašínové, jenomže ve velkém. Když sis dal tento nick, jsi buď blb nebo placený provokatér. Příště můžeš zkusit jména třeba jako Goebbels, Hitler nebo Mengele.

300182

18.12.2013 10:31

Havloidé útočí i na Ukrajině

Jen další hodný tatíček

193.?.?.?

Mně osobně Babiš nic zlého neudělal, ale naděje, které v něj někteří vkládáte, nechápu. Proč by měl mít motiv tento národ zachraňovat? Předtím tu byl Klaus, a jak dlouho trvalo, než hloupý národ poznal, že je to gauner. Ta zapálená obhajoba Klause byla stejná. To jste všichni takoví otroci, že potřebujete věřit na někoho hodného, mocného, bohatého případně i chytrého, kdo vás zachrání? Bohužel ten mocný, bohatý a chytrý myslí především na sebe, jinak by ani takový nebyl.

Proč nikoho nezajímá, jak pan Babiš přišel k majetku? Nějak si vypodnikal miliardy, copak tohle je možné udělat poctivě? Minimálně musel jednat mnohokrát velice tvrdě a bezohledně, jinak by si nevydělal ani na slanou vodu a majetek si neudržel, tak proboha proč u něj předpokládáte nějaké laskavé motivy? Jaký by měl mít motiv dělat něco pro tento národ, když ani sám Čech není? V nejlepším případě se můžou jeho zájmy částečně shodovat se zájmy občanů této země, ale proč u něj proboha předpokládáte, že chce něco dávat do pořádku? Prostě tuhle zemi jen maximálně využije, aby zvýšil svůj zisk, zapojí ji do své firmy, nebo ji ve vhodné chvíli zase prodá. Zvolením pana Babiše jste si zvolili svého pána, majitele. Blahopřeji, hloupý národe otroků.

300947

19.12.2013 11:57

Havloidé útočí i na Ukrajině

RE: Vy jste mi ale obranář. Jasně že sověti nebránili čáru, když se za ni chystali vyrazit

193.?.?.?

Hm, podle odvahy a zápalu s jakým hájíte, podle mne, neobhajitelné, to vypadá spíš na nějaký osobní vztah nebo zájem. Takže, přes můj věcný nesouhlas máte - právě za to - moje uznání a respekt.

301029

25.12.2013 12:00

Havloidé útočí i na Ukrajině

RE: Vy jste mi ale obranář. Jasně že sověti nebránili čáru, když se za ni chystali vyrazit

193.?.?.?

Pane Nohejle, jistě se potřebujete vypovídat, jako vždy, ovšem Váš příspěvek je poněkud "mimo mísu", pokud nejste zároveň i pan Lindsay. Můžete uvést, kde popírám něco z toho, o čem píšete Vy? Nebo jste snad chtěl projevit osobní sympatie k SA, SD, SS, Werhrmachtu nebo k jiné fašistické organizaci? To samozřejmě můžete, jak se říká, proti gustu žádný dišputát. Někdo jiný zase bude jistě chtít ocenit NKVD, a jelikož tu zatím máme jakousi karikaturu demokracie, proč bychom měli něco namítat, že?

A taky se nad vším (cokoli Vám bude libo) zamyslete, přemýšlejte, nad světem i nad sebou, zpytujte svědomí a v důsledku odhalení svých vin a nedostatků se i styďte, přesně podle svého vlastního doporučení.

301359

28.12.2013 06:31

Havloidé útočí i na Ukrajině

RE: Vy jste mi ale obranář. Jasně že sověti nebránili čáru, když se za ni chystali vyrazit

193.?.?.?

1. Nedlužím naštěstí nikomu nic, tím méně Vám odpověď na Katyň.
2. Mrkněte se na IP adresy příspěvků, zjistíte, že jste si trochu popletl, s kým si píšete.
3. S odbojem si legraci nedělám, můj děda v něm byl a zaplatil to životem. To, co píšete o Svobodově armádě i našich jednotkách v Anglii jsou polopravdy a lži, ti, kteří tam byli to viděli poněkud jinak. Nemáte právo špinit památku ani jednoho z nich svými všeobecnými kecy, zvláště pokud jste tam sám nebyl.
4. Kromě mistrování a urážení ostatních, ačkoli o nich nic nevíte, jste sám žádný argument nepřevedl. Já s Vámi nediskutoval, já Vám jen ohleduplně sdělil, že se vyjadřujete jako arogantní namyšlený blb, který by se měl nejdřív srovnat sám se sebou, než začne přezíravě posuzovat druhé.

301465

06.01.2014 06:31

Rozdělení Československa

RE: Železná guľa

193.?.?.?

Aspoň v jednom se tedy shodneme, i když naše důvody jsou jiné.

Obviňovat Moravany z rozbití státu je pořádná sprosťárna. Na Slovensko jezdím velice často, mám tam půl rodiny a půl mé krve je slovenské. Takže mám i bohatou zkušenost s tím, jak naprostá většina Slováků nějaké "moravanství" neuznává, naopak jsme pro ně "česi" - všichni. Důvodů je spousta, od ignoranství přes ekonomické a historicko-politické důvody. Ty ekonomické se projevily při vznášení požadavků slovenské strany, které předcházely dělení Československa. Kdyby vzniky 3 rovnoprávné celky, národní produkt by se musel dělit v poměru zhruba 1:1:1, což je přesně to, co slovenské straně vadilo. Takže Moraváci dostali od Slováků nůž do zad (což je jistě zjednodušení, ne od všech), jiným jste upřeli to, čeho jste se sami domáhali (docela podobně jako Maďaři při rakousko-uherském vyrovnání, a je to i logické, co do koho vložíš, to obvykle nevědomky předává dál). Slovenská politická reprezentace získala v české části republiky jednoznačně pověst někoho, kdo se dohodnout nechce a stupňuje požadavky tak, aby se staly nepřijatelnými, a nemusela převzít celou odpovědnost za rozbití státu. Vyčítat Moravákům že se na to v danou chvíli vykašlali a obvinit především je - za takovou "pružnost" výkladu by se ani dr. Joseph Goebbels stydět nemusel. Není divu, že glorifikace fašismu je u některých Slováků stále živá.

Historicko politické důvody se vážou k dědictví Velké Moravy, Slovensko se k ní hlásí (což špatné není) a někteří slovenští politici a kulturní činitelé by si ji rádi přisvojili (což už špatné je). Moravu jako významný územní a samosprávný celek nemohli potřebovat. Pochopitelně ani dosavadní pražské centrum nechtělo oslabit svůj vliv. Za dané situace například mně, jako obyvateli Moravy, nestálo za to usilovat o vaši pověst a rozbíjet stát na 3 malé kousky, místo na dva. Moje volba a vaše volba. Ale nepokoušejte se na mně svalit odpovědnost za vlastní činy, kterou se vám ani nechce nést. To je ta vychcanost a zbabělost, o které jsem psal.

302092

02.02.2014 19:18

Státní represe ve Francii vedou jen k posílení odporu

RE: Změna režimu?

193.?.?.?

Čest a sláva sovětskému vojevůdci, po němž máte svůj nick, ale já to takto nemyslel. Přes počáteční nedůvěru k Putinovi, obklopeném liberály mám tendenci mu spíše věřit. Vidím ho jako realistu,který po rozvratu Ruska Gorbačovsko-Jelcinovskou klikou se nemohl opřít například o komunisty, kteří v podstatě Rusko zradili a v západním zrádcovském žoldu rozvrat umožnili. Přinejmenším aspoň velká část z nich. I dnešní Zuganovovi komunisté se postavili na stranu pokusu o oranžový převrat a jezdil za nimi i viceprezident USA Biden, podobně jako dnes jezdí západní politici na Ukrajinu. Nicméně liberálové jsou taky zrádná sebranka, takže Putin musí využít všechny své zkušenosti z KGB a taky pouličních gangů, mezi nimiž v dětství vyrůstal. V silové hře s USA u sýrijských břehů to jistě byl tento vklad, co Putin zúročil. Jistě má svoji vlastní verzi toho, co je morální, ale v tomto rozsahu mi připadá, že je sám sobě velmi věrný. Takže když kdysi jako mladý důstojník přísahal věrnost SSSR, svým způsobem tu přísahu dále dodržuje. Vypráví se, že v době pádu berlínské zdi se sám s pistolí v ruce v NDR postavil rabujícímu davu a s odvoláním na tuto přísahu dav zastavil.

Svoji poznámku o dobrotivém ochránci nového svobodného světového řádu jsem ovšem myslel ironicky. Samy, bez mocenské garance žádné změny neproběhnou a něco tak utopického jako "plně svobodný systém bez jakékoli vládnoucí skupiny" je obrovská příležitost pro jeho "nejlepší aproximaci" s jedním vládcem, který se "obětoval" a ujal se nevděčné role "ochránce svobody". Takhle se také např. může zrealizovat NWO. Nemyslím si, že Putin je tento případ a myslím si naopak, že Rusko má šanci vyhnout se slepé uličce, v níž je Západ - bez utopie, zcela realisticky, ale samozřejmě to nemůže být jen "slaďák".

303812

02.02.2014 19:27

Státní represe ve Francii vedou jen k posílení odporu

RE: Změna režimu?

193.?.?.?

Kromě toho, nemyslím si, že má každý národ svého Putina, naopak malé národy, jako je český nebo slovenský v podstatě nemají proti globální mafii žádné šance. Každý takový český nebo slovenský Putin, bez podpory strategických jaderných sil, silné armády a obrovského území s obrovským nerostným bohatstvím, by byl ihned odstraněn a jeho země humanitárně zpracována. I Rusko bude mít co dělat, aby tento boj ustálo. Měli bychom šanci ve spojenectví s Ruskem, jenže k tomu je v našich zemích přílišná nedůvěra. Takže to nevypadá moc nadějně.

303813

03.02.2014 02:09

Státní represe ve Francii vedou jen k posílení odporu

RE: Změna režimu?

193.?.?.?

Náboženství samo o sobě nevyřeší nic, a církve s jejich strukturou zaměřenou na ovládání lidí už vůbec ne, přesto ale poctivě žitá víra má přímé důsledky na jednání člověka a poctivé hledání vyššího, transcendentního smyslu, který přesahuje jednotlivého člověka, včetně pochybností, stimuluje člověka k duševnímu i morálnímu rozvoji.

Neměli bychom udělat znovu tu stejnou chybu jako kdysi komunisté svým vědeckým ateismem, na kterém sice nic vědeckého nebylo, zato ale zbytečně postavili poctivé a slušné věřící a levicově smýšlející lidi proti sobě. Ačkoli právě v sociálních otázkách a schopnostech udělat něco pro druhé by se dobře shodli. Plýtvat energií na spory v nedokazatelných a nerozhodnutelných otázkách nemá smysl, ale domluvit se na konkrétním a smysluplném programu možné je.

303836

03.02.2014 12:05

Státní represe ve Francii vedou jen k posílení odporu

RE: Změna režimu?

193.?.?.?

Máte pravdu, ztrácí se - pomalu. Sjednocení Slovanů může být ještě daleko. Cesta k něčemu lepšímu vede podle mně přes poznání a pochopení pravdy a její součástí je i to, že SSSR nebyl jen špatný.

Měli bychom si (my Slované) vzít příklad z Asie, třeba od Číňanů, a pořád něco nezavrhovat, hodnotit a pak to zase měnit a zavrhovat zase něco jiného jakmile se objeví nové informace - prostě přijmout minulost se všemi jejími možnostmi a výklady a jít dál. Každá věc má svůj protiklad a není jen dobrá nebo špatná, všechno se to neustále mění a prolíná jako jin a jang.

Takže SSSR nebyl jen stát proti Slovanům, nebyly to jen gulagy a Stalinovy čistky a pozvolná Brežněvova stagnace, byl to i stát Slovanů, a Rusů v první řadě, kteří v něm dosáhli spousty skvělých výsledků a úspěchů. A taky nenáviděná invaze sovětských a dalších vojsk v roce 1968, což je hlavní důvod toho, co mají Češi a Slováci neustále proti Rusům, nebyla jen špatná. Za prvé, byla mnohem měkčí než to, co neustále páchá Západ při vývozu své "demokracie" a kromě toho, podle všech příznaků barevných revolucí a událostí kolem rozpadu SSSR je klidně možné, že by reformní komunisté své "Pražské jaro" nezvládli a současný režim bychom tu měli o 20 let dřív. Nevím jak Vy, ale já jsem rád, že jsem svoje dětství prožil za Husáka a ne za Havla.

303878

10.02.2014 02:28

O čo ide v Kyjeve

Čulík se odhalil - ale co je to za chlapa, který bojuje s holkama?

193.?.?.?

Trochu off topic, ale jen zdánlivě. V Kyjevě jde o totiž Rusko, a Россия je přece holka...

Tak ji totiž představili organizátoři na perfektním zahájení olympijských her v Soči. Jako malou holčičku Ljubov (což znamená rusky láska), která, když přišla řada na poslední písmenko ruské abecedy (Я, ja), řekla, že Я - to jsem já, Rusko (které je v ruštině ženského rodu). To byl skvělý propagandistický tah, protože koho ohrožuje malá holka, která chce jen v klidu a míru žít a milovat celý svět? S holkama skutečný chlap nebojuje, ani s malýma ani s velkýma (a malá holka jednou vyroste), ani na ně nekydá špínu, ale naopak je chrání a dá za ně třeba svůj život (tedy pokud není buzík).

Čulík si v BL už všiml, že nenávistná antiruská kampaň sdělovacích prostředků se míjí účinkem a naopak Rusku získává body. Považuje to ale za nebezpečné...

http://www.blisty.cz/art/72111.html

Na jiném místě se BL snaží přesvědčit čtenáře, že Německo se rozhodlo být asertivní a jak je to skvělé:

http://www.blisty.cz/art/72121.html

Když to Putinovo Rusko tolik slábne. Vidíte to? Rusko se chce chovat mírumilovně, ukazuje olivovou ratolest, což se mylně vyhodnotí jako že slábne. Zdalipak vypadalo Rusko tak slabé i u sýrijských břehů? Že by se Němci nepoučili ze svého předchozího špatného odhadu? Bude jim muset malá Ljubov zahrát písničku jako kdysi jiná ruská holka, Kaťuša?

Spíš to bude asi jinak. Strýčk Sam je buzík, ale stydí se za to. Tak nastrkuje babu Jagu Merkelovou místo sebe. Německo od WW2 nikdy nedělalo samostatnou politiku, a nedělá ji ani teď, když po sledovací aféře se Merkelová zmohla jen na prázdné plky. V situaci, ve které by svéprávný stát vykopl amerického velvyslance a přerušil by diplomatické styky.

304362

12.02.2014 14:16

Rozpolcení Ukrajiny je důsledkem rozpolcení Evropy

No, nevím..., ale pochybuji

193.?.?.?

Co lidstvu zoufale chybí, je smysluplný cíl. Západní snažení se redukovalo na konzum, snad i pokus o světovládu, ale ve jménu čeho? Jakého cíle? Zřejmě jen ještě většího konzumu, možná jen pro vybranou část lidstva. Hodnoty žádné. Pusto a prázdno. Východ také toho nenabízí o mnoho víc - jen proto, že je materiálně méně rozvinutý, má lepší potenciál rozvoje, více možností a šancí na přehodnocení dosavadního vývoje a nalezení východiska ze slepé uličky. Které ale zatím nikdo nezná...

Nezlobte se, ačkoli s křesťanstvím sympatizuji, jsem skeptický pokud jde o jeho možnosti. Církev, západní i východní, je především zainteresována na majetku, politickém vlivu a ovládání lidí. V Rusko to není o nic lepší než u nás. Nelze od nich čekat nic víc než to, že se "ovce" zaujmou něčím jiným, než svým vlastním životem a vládnoucí "elitě" dají na chvíli pokoj. Jako za samoděržaví. Nebo za Habsburků u nás. Individuální duchovní cesta je sice možná (asi jako jediná), ale těžko se v ní mohou milióny nebo miliardy lidí shodnout a způsobit nějakou celospolečenskou změnu. Hledání pravdy nepohne s masami lidí koordinovaně jedním směrem.

Spojení Evropy především Německa a Ruska? Bylo by logické na ekonomické bázi, a nějaké duchovno bych sem nepletl. To nikdy nerozhodovalo, a když, tak jako záminka pro rozdělení a konflikt. Jenže to by musela západní Evropa přehodnotit svoji povýšenost, opustit nápady o expanzi na východ, považovat Slovany za sobě rovné, a to tam já osobně nevidím. Výjimečně, u osvícených osobností snad ano, v rétorice také, ale u většiny lidí a hlavně u elit ne. A dokonce i my sami sebe bohužel vidíme západní optikou, Někteří Slované vidí i sami sebe jako póvl a snaží se opustit Východ a nacpat se na Západ, a to včetně Rusů. Otázka pravdivého zhodnocení, jak na tom, jako Slované skutečně jsme, není triviální (nadefinované sebevědomí pro nás stejně nemá žádnou hodnotu a to reálné nepřijde samo od sebe). Přesto jakákoli nesymetrie vztahu Východ - Západ (vy páni - my otroci, vy technologie, my suroviny) není přijatelná a nic dobrého nepřinese.

Takže nevěřím na vývoj, který předpovídá autor, a ani si nemyslím, že by byl pro nás (Čechy, Slováky a ostatní slovanské národy, včetně Rusů) dobrý.

304493

12.02.2014 22:42

Rozpolcení Ukrajiny je důsledkem rozpolcení Evropy

RE: Je to úžernický projekt banksterů

193.?.?.?

Špionážní aféra i pokus o destabilizaci Ukrajiny přesně ukázaly, jaký je EU projekt. Je to okupační nástroj USA proti evropským národům, a evropská je jen podle jména. Evropské národy, které USA považují celkově za poražené (západní státy ve WW2 a východní zase ve studené válce) mají zaniknout, jak to otevřeně říká evropský prezident. Otázkou je, co si o tom evropské národy myslí. Ty západní jsou masírovány dost dlouho, ty východní zase láká pozlátko západního konzumu. Němci, kterým jako jediným je trpěna jejich národní identita, to mají chápat jako splnění vlastního snu o tisícileté říši. Otázka je, co se stane, až procitnou a zjistí, že to nemá být jejich říše. Že nemají být pány, ale správci nebo bachaři.

304540

12.02.2014 23:02

Československý elektrotechnický a elektronický průmysl 1948 – 1988

RE: Opět jen bajky a báchorky

193.?.?.?

Otázka je, co je opravdu pokrok. Jestli je lepší moderní televizor z poddimenzovaných polovodičových součástek asijské produkce, který po třech až pěti letech můžete vyhodit, protože po třech výměnách výkonového tranzistoru odejde plošný spoj. Nebo ten s pár elektronkama na správných místech, který se ale dal snadno opravit. Ušetříte sice pár wattů za žhavení, ale kolik materiálu a energie se promrhá na zbytečnou produkci? Celkově je západní konzumní výroba, založená na principu koupím - vyhodím - koupím si nové (ne o moc lepší, a hlavně nejlíp na půjčku) postavena na nehorázném plýtvání, kterému se ten kritizovaný husákovský socialismus ani nepřiblížil. S celou svou neefektivností, technologickou zaostalostí a drobným rozkrádáním. V současném režimu se plýtvá i krade ve velkém, ovšem obyčejný člověk z toho stejně nemá nic, kromě toho, že celý ten majdan platí.

304542

zase pouští reklamy, když vyhrají Rusové a měla by se hrát ruská hymna. Trapné, že? Všimnou si toho i vnímavé školní děti, které zatím žádné předsudky nemají. A jak vlastně zní ta ruská hymna, která se u nás nemá hrát? A proč vlastně nemáme mít Rusko rádi? A hned je tu větší zájem o Rusko [velký smích].

304543

22.02.2014 03:05

Geopolitika ukrajinského konfliktu: návrat k základům

Celkem dobré, ale

193.?.?.?

pan Saker zapomíná (už několikrát - tedy úmyslně?) na možné členství Ukrajiny v NATO, na možné americké základny a přesunutí PRO blíž k ruským strategickým raketám a útočných zbraní k Moskvě. Trpěl by to jen blázen, ani Amíci nechtěli sovětské rakety na Kubě a je otázka, zda Rusové takoví pošuci jsou.

Zda Rusko Ukrajinu potřebuje? Trh je vždycky potřeba, hlavně ten nenasycený. Proč by se Rusko snažilo o Celní unii, kdyby o ni nestálo a nepotřebovalo ji? Rozumná velmoc si vždycky buduje okruh svých satelitů, kteří jsou na ni navázány ekonomicky a politicky. I v OSN se hodí hlasy přizvukovačů a sympatizantů. Jenom blbec se jich zbavuje a opravdových mistrů v tom, jak si dělat z bývalých přátel nepřátele je na světě jen málo. Rusko mezi nimi naštěstí není. Hitlary a Zbig se obávají oprávněně. Snaha obnovit sovětské impérium je správná, třebaže to není na pořadu dne. Pokud je EU zkrachovalá, jak pan Saker píše a má se opravdu rozpadnout, je obnova ruské sféry vlivu jedinou možností, jak v Evropě udržet pořádek a stabilitu. Pokud k tomu nedojde, střední Evropa se s rozrušenými hranicemi bývalých národních států, jejich územními požadavky a miniaturními žoldáckými armádami sama změní v zónu podobnou Ukrajině.

305108

24.02.2014 09:41

Rozklíčování Janukovičovy vlastizrady

RE: Milan Dvořák · Autor nejlepších komentářů, kopie z CFP (Konec článku:pro peníze a mamon upsali ďáblu

193.?.?.?

http://www.hostingpics.net/viewer.php?id=248565634...

305254

25.02.2014 01:38

Může Washington svrhnout tři vlády najednou?

Kyjev dneška

193.?.?.?

Video ukazuje město pár let před tím, než ho poznamenalo řádění euromajdanů a banderovců:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detail...

Závěr filmu končí slovy vypravěčky: Tohle byl Kyjev dneška, zítra se ale probudíme do nového Kyjeva - rodného a blízkého, ale také (nepostřehnutelně) se měnícího se - tak jako i my. Kdyby chudák holka znala budoucnost a věděla, o čem mluví.

Je to memento. Naše města mohou dopadnou podobně...

305297

26.02.2014 13:29

Alexandr Dugin: To je velká válka kontinentů (1. část)

A je to tu...

193.?.?.?

Vladimír Vladimirovič posílá tento vzkaz:

http://rus.ruvr.ru/2014_02_26/Putin-poruchil-prove...

Pro ty, co neumí dobře rusky: komplexní prověrka bojové připravenosti západního a centrálního vojenského okruhu a celé řady dalších vojsk, včetně námořnictva a bombardovacího letectva a VDV (výsadkáři). Také bude procvičováno provedení protiteroristických operací. Kvůli tomuto cvičení byly zrušeny jiné prověrky ministerstva obrany, například plnění zbrojních zakázek, píše se v článku. Cvičení má trvat od 26.2. do 3.3. 2014. Do 7. března má být vše hotovo a vojáci se vrátí na místa své stálé dislokace.

305389

27.02.2014 11:43

Alexandr Dugin: To je velká válka kontinentu (2. část)

Řádění banderovců

193.?.?.?

Když jsem začal sledovat tohle video

http://www.youtube.com/watch?v=FDS4l8VbMNI,

vzpomněl jsem si mimoděk na jiná videa z roku 2008, dokumentující řádění gruzínské armády v jižní Osetii. V závěru je poněkud nedůstojná hádka hostů ve studiu, ukazující určitou bezradnost, jak má Rusko reagovat. Ovšem člověk velící ruské armádě musí mít skvělé sebeovládání, ale přesto se mi zdá nevyhnutelné, že příslušný rozkaz vydá. Ukrajinsští "revolucionáři" mají čas přesně do konce cvičení, ne déle, aby se pokusili situaci uklidnit sami. Vede mne k tomu nejen samotný obsah ukázek ukrajinských hrůz a klipů o nových banderovcích, ale i samotný fakt jejich natočení. Tohle se dělá, pokud chcete ozbrojený zásah zdůvodnit, a tvůrci to udělali a svůj materiál sebrali velmi dobře.

305441

28.02.2014 15:43

Hnědá revoluce na Ukrajině

RE: Nacionalisté

193.?.?.?

Naproti tomu v západní sféře vlivu si libují mj. nejrůznější úchylové, teroristé, fašisté a militantní teplouši. Všichni společně bojují za demokracii západního typu, která jediná jim umožňuje se plně realizovat [velký smích] [velký smích] [velký smích]. Přesně to poslední události ve světě, včetně Ukrajiny ukázaly.

Blahopřeji Vám ke skvělé volbě společnosti lidí podle Vašeho gusta. Já raději upřednostním ruskou zónu - v současnosti zónu pro normální mírumilovné lidi, heterosexuální ženy a muže, kteří chtějí mít a vychovávat svoje děti bez obavy, že jim je stát ukradne, kteří chtějí něco pozitivního postavit, vybudovat a normálně žít ve svém, aniž by se museli bát, že jim to nadnárodní mafie ukradne. Svět, v němž snad nebudete jednou muset dřít a pracovat na nadnárodní monopoly a jejich pár vlastníků, ale když už tak aspoň na svou zemi a pro blaho vlastního národa. Rusko jistě není ráj na zemi a není tam vše ideální (jako nikde na světě), ale je to jediné nám relativně blízké místo, které není zapojeno to toho globálního šílenství, vedeného západem.

305508

28.02.2014 19:07

Hnědá revoluce na Ukrajině

RE: Nacionalisté

193.?.?.?

Pořádek... Hm, takový správně namíchaný Molotovův koktejl, ten uklidí jedna-dvě! Tenhle pořádek už tam je. Co dál - někoho pověsíme? Budeme škrtit lidi, co mluví rusky? Postavíme koncentrák? Vypálíme pravoslavný kostel? Židům synagogu? Ne, židům ne. To bychom nakrkli strýčka a on by zastavil penízky. Hezké zeleňoučké toaletní papírky. Tak raději tu atomovku!

http://www.blisty.cz/art/72345.html

Tím získáme obrovský mezinárodní kredit a Ukrajině slávu opravdu nehynoucí.

305540

01.03.2014 18:10

Alexandr Dugin: To je velká válka kontinentu (3. část)

RE: spád

193.?.?.?

Vše má v rukou jediný muž, Vladimír Vladimírovič Putin. Zdá se, že je to muž na pravém místě.

Vladimíre Vladimíroviči, držíme Vám palce! Přejeme Vám moudrou a svobodnou volbu! Rusko je a zůstane svobodnou zemí!

305651

13.03.2014 13:02

Putin promlouvá

RE: Pravda

193.?.?.?

No, je pravda že občas i nějaký film může být natočený proto, aby lidi nenápadně upozornil. I ve Star-Gate jsou vloženy celkem nezáživné, tupé díly jenom o tom, že někdo o "skutečné" Star-Gate natáčí seriál. S ostatním dějem to nijak nesouvisí, zdánlivě je to na nic, úplně o ničem.

K tomu parazitu. Je otázka, jakého je naturelu, je to fyzická, v hmotném světě existující věc, nebo jen symbol něčeho nebo nebo nějaká "mentální larva"? Máme to všichni, část lidí nebo jen jeden hostitel, který schovaný mezi lidmi to celé globální šílenství řídí? A proč tu věc někdo tiskne (razí) na mince?

306527

14.03.2014 11:09

Putin promlouvá

RE: Není to tohle?

193.?.?.?

Myslím, že jste se sexualitou přesně trefil hřebíček na hlavičku. Otázka ale je, kdo znal člověka tak dobře, že vymyslel ďábelský plán na jeho ovládání právě pomocí kombinace viny a sexuality. Otázka se opět vrací k těm dvěma biblickým náboženstvím.

Představme si, že k Zemi přilétá nezávislý, mimozemský pozorovatel, který nemá žádné zlé úmysly, jen chce zkoumat druhy žijící "tam dole" (tedy na Zemi). Je natolik odlišný, že není vtažen do mezidruhových vztahů na Zemi, spíše ho zaujme společný genetický základ a podobné principy obnovy nebo šíření života. Jaké asi budou jeho dojmy, když zjistí, že:

Náš druh používá sexuální projevy jiných druhů (rostlin) k vyjadřování přízně jedincům svého druhu a dokonce jimi plní své chrámy a snaží se tak komunikovat s "vyššími bytostmi" (zřejmě s jinými formami života, jejichž existenci tuší). Ukazuje jim tím svou přízeň, své upřímné a čisté úmysly, a očekává podobnou odpověď. Proč ale vlastní projevy sexuality nepoužívá stejným způsobem, ale považuje je - zcela nepochopitelně - za hnusné a zlé, za jakési své "prokletí"? Ačkoli je silou přírody k nim neustále tažen, za což pociťuje vinu? Jakým evolučním mechanismem se mohlo toto vyvinout a k čemu to slouží?

Zpět k Bibli - proč používá zejména k vyjádření nevěry Bohu sexuálního jazyka? Když se podíváme na biblický obraz starozákonního Boha, údajného Otce - může mít tento lidi opravdu rád? Chováme se my takto (krutě) ke svým dětem, k zvířatům, psům, přestože někdy nedělají, co chceme a občas nás zklamou? A když sami něco vytvoříme (když ještě nejsme úplně zkažení konzumem a všechno nekupujeme), jaký vztah máme k dílu svých rukou? Když např. radioamatér postaví nějaký skvělý přístroj, vezme pak kladivo a roztluče ho, nebo ho hodí do vody? A když máme někoho rádi, opravdu si přejeme, aby nám tento neustále jen pochleboval? Nebo tak vypadá spíš jen karikatura lásky?

306610

14.03.2014 18:31

Putin promlouvá

RE: Není to tohle?

193.?.?.?

Ano, máte pravdu. Neměl jsem v úmyslu dokazovat, že Bůh není. Jen, že pokud existuje, je jiný/jiná...

Nejlepší (tj. nejméně průhledná) lež je ta, která obsahuje velký kus pravdy. Někteří misionáři to jistě dělají ze svého přesvědčení. O nadřazenosti své víry a svém dobrém úmyslu. Ale kdo to celé vymyslel a co tím sleduje? Nejspíš se nelze spolehnout na to, co bestie (např. ústy církví a náboženských sekt) říká sama o sobě...

306658

14.03.2014 18:34

Putin promlouvá

RE: Jsme pro Rusko

193.?.?.?

Připojuji se.

Наши дорогие российские друзья, мы с вами!

306659

16.03.2014 23:58

Putin promlouvá

Krym si vybral připojení k Rusku...

193.?.?.?

Vložený obrázek

306818

23.03.2014 18:57

Kdo hájí tradiční hodnoty a kdo ne

RE: No máme několik možných vývojů

193.?.?.?

Já s tím, co jste napsal docela souhlasím. Myslím, že většina lidí především nemá žádnou autentickou myšlenku, která by představovala nějakou nezpochybnitelnou hodnotu. S kterou by se mohla ztotožnit. Proto lidé v Česku relativizují, kritizují všechno, nevěří ničemu a vysmívají se cynicky všemu a sobě navzájem. Zklamaní vlastním, celonárodním neúspěchem a neschopností cokoli na tom změnit. A jsou blízko nenávisti, takže by jim stačilo ukázat nějaký cíl. To samé bude i na Ukrajině a jinde, jen jsou tu různá stádia stejné nemoci, nebo působení stejného jedu.

Docela mně například šokovala debata na serveru novinky.cz, pod článkem o tom, jak někde v Americe označili Brno za vesnici u Prahy. Některým to (asi pochopitelně) vadilo, jiní se vyloženě pásli na tom, jak je to údajně pravda, jiní zase masochisticky souhlasili. Nadávky, urážky a vášně na všechny strany kvůli malicherné blbosti. Nikoho z Prahy nenapadlo napsat, že Brno je fajn, nebo obráceně. Že prostě k sobě patříme všichni a máme se rádi. Že nás ještě něco spojuje (ono nás možná už nic nespojuje?).

V kontrastu s tím se celé obrovské Rusko raduje z návratu Krymu do federace, a obyvatelé dvanáctimiliónové Moskvy nenapíšou lidem do Krymu, že jsou tam vlastně vidláci.

307259

03.04.2014 23:28

Ukrajina jako důvod energetické války USA proti Rusku

Sovsjém drugája Čéchija...

193.?.?.?

http://www.czechtoday.cz/

http://czech.ruvr.ru/2014_03_27/Cesti-poslanci-jso...

Podle výše uvedených odkazů celkem rozumně podporujeme Rusko a téměř maříme sankce proti němu. Konečně bychom se za zahraničně-politický postoj naší země nemuseli stydět. V našich médiích se ale takové zprávy neobjevují. Jak je to doopravdy? Opravdu jsme jiné Česko, než se nás naše média (vlastně už cizí média, píšící česky) snaží prezentovat nám sobě samým?

307862

18.04.2014 01:58

Obamova hra: Je Putin lákán do pasti?

Jde o to, jestli ta past je dost pevná,

193.?.?.?

aby medvěda udržela. Podle mně není. Kdyby měli banderovci koule, už by spustili masakr ala Cinvali, ale oni zároveň vědí, jaká odpověď by přišla. Oni by raději lehký taneček, a ušpinit se od krve má Rusko, ale takhle to nechodí. Nejspíš se nebude dít nic, dokud Strýček Sam nepotlačí a nepošle na masakr vlastní lidi, třeba od Blackwater. Odpověď přijde a na prkénkách rozvalené ukrajinské pasti bude stát rozzuřený medvěd. Amerika a EU dostanou, co chtěly... Jenom jestli se jim to bude líbit.

308667

25.04.2014 20:07

Jak ukrajinská krize nakonec skolí anglo-sionistickou říši

RE: Putin se omluvil...

193.?.?.?

Já jsem nechtěl říct, že jejich mentalita je jiná, já chtěl říct, že oni o nás moc nestojí, a to do jisté míry právem. Zbytečné protiruské hysterie je mezi našimi lidmi příliš, a samozřejmě je to navenek vidět.

Pokud jde o mentalitu, myslím si, že naopak slovanská mentalita je dost podobná ve světovém měřítku, ale rozdíly jistě jsou. Osobně vidím rozdíly v mentalitě mezi obyvateli Čech, Moravy a Slovenska, a někde v srovnatelně velkém rozptylu od nás jsou i ostatní slovanské národy, třeba Bělorusové, Rusové a Ukrajinci.

Hodnotit jiné národy, hlavně ty, které jsou nám kulturně vzdálené, je velmi těžké a ošidné. V Číně jsem nebyl, v Japonsku ano. Všiml jsem si například silného pocitu nadřazenosti jejich kultury nad ostatní, ale jejich zeměpisné znalosti jsou ještě horší, než u Američanů. Číňany znám spíš jako u nás žijící studenty, podobně jako Vietnamce, ty ale nelze považovat za typické představitele svého národa.

Němce naopak nevnímám jako nám blízké, přestože jistě mají i kladné vlastnosti a nelze je strkat do jednoho pytle. Rozdíly mezi námi a Němci vidím jako výrazné v emocionální oblasti, v disciplíně, v názoru na pravidla, autoritu, naši lidé jsou pružnější, velkorysejší k různým příkazům a zákazům, ale méně disciplinovaní. To říkají i lidé z firem, které technicky spolupracují s Němci. Dají přednost splnění nějaké normy, než technicky lepšímu řešení.

Jelikož ale máte pravdu, že geny lidí se v Evropě velmi mísily, možná ty Vaše jsou víc "germánské", než ty moje, i když německou krev bych ve svém příbuzenstvu našel také. Více je ale té moravské, slovenské, maďarské a kdoví, jaké ještě [smích] .

308990

25.04.2014 20:31

Jak ukrajinská krize nakonec skolí anglo-sionistickou říši

RE: Putin se omluvil...

193.?.?.?

Z úst příslušníka národa, který Rusy v konzumaci alkoholu poráží, třebaže jen těsně, to zní poněkud úsměvně:

http://relax.lidovky.cz/cesi-jsou-druzi-na-svete-v...

Průměrný Čech má možná taky láhev piva raději, než svou zem. Možná má raději téměř cokoliv, na rozdíl od Rusa, milujícího matičku Rus i vodku [smích].

308992

02.05.2014 21:32

Americká politika v Euroasii: hlavně rozvracet!

RE: Ruku na srdce, kolik z Vás mělo

193.?.?.?

On má nějaký památník? Rezavý B-52? Mělo by to být něco hodně humanitárního, možná nějaká stará atomovka.

309316

03.05.2014 17:05

V Oděse zabíjejí bez rozdílu ženy, staré lidi i děti

RE: Taky mám za to, že BL pod Čulíkem bez Kotrby jdou do kytek

193.?.?.?

Čulíkovi je zřejmě už na blití i ze sebe samého, rád by napsal pravdu, ale nemůže nasrat své západní chlebodárce, tak je líčí aspoň v trochu lepším světle, než naše média (viz. jeho poslední článek). Ví, že obhajuje neobhajitelné, ale snaží se odvést aspoň nějaké ovečky do západního ovčince, přestože tuší, že je to už marné.

Dolejší, když si přečtete jeho životopis, s kým se zapletl, tak vidíte, že jsou to organizace, o nichž se ví, že jsou prodlouženou rukou CIA. Bude to jejich agent, který možná dozírá na Čulíka. Je to inteligentní manipulátor, jehož prací je zpochybňovat zřejmou pravdu, která se nehodí do krámu.

309365

06.05.2014 04:24

CENZURA: Česká televize neodvysílá volební spot NE Bruselu - Národní demokracie

RE: Ani se České (?!) TV nedivím

193.?.?.?

Přidám ještě jedno, ruské:

Sýr zadarmo je jenom v pasti na myši.

309684

10.05.2014 16:52

USA se staly horším policejním státem, než si Orwell dokázal představit

RE: Ale jo, existuje způsob,

193.?.?.?

Já jen chtěl poznamenat, že většinu těch elektronických blbostí na sledování lidí pohřbí EMP. Metody udržování moci se vrátí do primitivních dob - na těch pád ostrůvcích uprostřed zničené krajiny, kde někdo přežije.

309948

Příjemné je to "peklo" pro nás asi jen proto, že k nám utrpení jiných dost nedoléhá. Jinak je ta "hra" naprosto brutální.

309949

24.05.2014 19:48

Apel plukovníka Strelkova

RE: jak tam žijí běžní lidé?

193.?.?.?

Možná, že Rusko nakonec získá Ukrajinu i tak, ale lidé na východě vidí, že je Putin klidně nechá vykrvácet, proto se do armády ke Strelkovovi nikdo nehrne. Máte pravdu, že bez jednotného velení neubrání nic, ale nikde není jistota, pod Strelkovem, bez moderních zbraní a těžké vojenské techniky, to dopadne dobře. Zřejmě usoudili, že se přežít dá i ve státě s fašistickou chuntou, pokud nebudou moc vyskakovat a nejspíš je to pravda.

310606

24.05.2014 19:59

Globalizace zvláštních jednotek

RE: strycek strach a teta obava...

193.?.?.?

Dokud život nebude naprosto nesnesitelný, nikdo se ani nehne. Žádné revoluce zdola se ještě nikdy nepodařily. Pokud některá ano, byl to boj části elity proti jiné části, za účasti zmanipulovaných davů s podporou financí části elit. Vidíte to na Ukrajině - zvenčí financovaný a organizovaný Majdan vs. nesmělý boj lidí z východu za svá práva, kteří kromě boje musí i dál pracovat, aby se uživili.

310607

05.06.2014 18:45

Rusko „zradilo“ NWO

RE: nesmysl

193.?.?.?

Právě proto, že se západní "demokracií" je Rusko pozadu, může jít jinou cestou, jako všechno, co se ještě nedovyvinulo (nezdegenerovalo). Západ dnes je mnohem horší a amorálnější než ten před 40 lety, takže i mnohem horší, než Rusko. Rusko si může všimnout, kam se Západ dostal, a jít jinudy, ovšem jestli je toho ruská elita schopná, je otázka. Jestli ruská elita zradila NWO, no možná si spíš svou roli představovala jinak, protagonisté NWO Rusku přisoudili roli poražené země, která má dát svoje suroviny prakticky zadarmo a do ničeho nekecat. To bude asi jádro roztržky. Výsledkem může být ale i plichta, elity se nějak dohodnou na tom, že je lepší kompromis než spálená planeta, na které není vládnout komu, a vlastní obyvatelstvo bude cynicky obětováno, tak jako dnes ukrajinské východní regiony.

Možná taky ne, ale v každém případě momentálně Rusko leze ponižujícím způsobem ke křížku, Západ si diktuje prakticky vše, a nedivil bych se, kdyby za půl roku vraceli i Krym. Uloupením Ukrajiny západní pyramidová hra "letadlo" ještě pár let bude mít svoje palivo, za tu dobu si NATO a USA vybuduje na Ukrajině svoje základny a předpolí pro své další velké sousto, které vykrádáním udrží systém v chodu po dalších 20-30 let. Ruská elita bude mít čas utéct, zařídit se někde jinde, a pak se Rusko vzdá a bude jako všechny podrobené a zotročené země.

Pokud čekáte kolaps bestie, jste vedle, ten by nastal brzo, jakmile by bestie neměla co žrát, ale když bude nakrmena Ukrajinou a pak Ruskem, jejího konce se nedožijeme. Vítejte v NWO.

311115

05.06.2014 19:14

Rusko „zradilo“ NWO

RE: Rusko především zradilo samo sebe

193.?.?.?

Asi jsem Vás nepochopil. Vy myslíte, že ukrajinský fašistický převrat vznikl jaksi "omylem", bez zlého záměru a Západ jej podporoval s dobrými úmysly, možná jen z vlastní hlouposti? Jihovýchod Ukrajiny měl místo vyhlášení nezávislosti podat do Kyjeva petici? Nejde tady o expanzi západní civilizace na východ a vykradení zdrojů tamních zemí? Lidé ze zemí, které nechtějí být vykradení, mají mírově protestovat a volat na náměstích, nechte nás, neberte nám zdroje (prostřednictvím našich zkorumpovaných elit), které jsou naše? Pak by možná nebyly války, mnoho lidského utrpení by se ušetřilo, přičemž mocní by kašlali na protesty a zavedli by si svoje nové pořádky stejně a bez odporu. Evolucí by pak mocní zmoudřeli a nakonec by vše bylo OK? Jen se mi vtírá otázka, kolik lidí by musel vyhladit třeba takový Hitler, aby zmoudřel? A ti, co zinscenovali jeho nástup k moci a na WWII vydělali obrovské peníze, ti taky mají šanci někdy přijít k rozumu?

311116

07.06.2014 20:17

Rusko „zradilo“ NWO

RE: Rozvod po italsku.

193.?.?.?

Tak to žijeme každý v jiné realitě. V té mojí bych Vás označil za lháře.

311224

08.10.2014 02:42

Stát korporací

Proboha, Zuzanko či Jiříčku,

193.?.?.?

Ty jsi asi zrovna spadla z hrušky, když sis náhle všimla "hrozby demokracii". Ve skutečnosti jsme svědky absurdního satanského divadla, v němž defiluje podvod, lež, násilí a brutalita, kterou Tvoje civilizace a kultura páchá na zbytku světa, za tím bez jakékoli korekce a zpětné vazby, doufající, že obejde zákon příčiny a následku.

Velkolepý experiment Života, končící v křeči trapnosti, vedené opicí, třímající jaderný granát. Kdysi nádherná Hra bohů, která už stačila znechutit herce i diváka. Raději zhasněme a běžme domů...

318692

27.10.2014 08:28

Putin: Systém globální bezpečnosti vážně podkopán

Moznosti je tolik, jak vynalezavy jste, Moiry

bezdomovec 193.?.?.?

Takze mne to nekolikrat vratilo, protoze mnou zvoleny nick byl uz obsazen.
Jsem tu novy a tak jsem netusil, ze obdobny nick jiz pouzivate vy, beru svuj tedy zpet a delam ze sebe bezdomovce.

Me na tehle krizi prekvapuje, ze se jakoby nic nedeje, mysleno politicky, nezlehcuji vahu obeti a lidskeho utrpeni.
Za hlavni aktery bojuji jejich zastupci a evropane maji nejvetsi obavy o to, jestli budou mit v byte teplo a jestli se v budoucnu nebudou muset ucit koran nazpamet.

Takze jde o plyn, samozrejme...
ted jsou hlavnim a rozhodujicim nastrojem boje plynove dodavky z Ruska na Zapad.
Obe strany se nachazi uprostred vlekle zakopove valky, ale zaroven si obe strany velmi dobre uvedomuji, ze jim povazlive slabne tyl.
Na jedne strane jsou jiz prvni padli (Exxon), protistrane je zase jasne, ze prijmy z vypadku evropske vetve nedokaze (zatim) cinsky odberatel nahradit. Tlak na rychle, a to jakkoliv rizikove reseni, tedy zacina byt jiz zretelnym, a to oboustrane.
Porosenko presunul ustavujici schuzi noveho ukrajinskeho parlamentu az na brezen (!)...a to logicky, protoze tehdy se zacne oteplovat, do te doby bude mit ruce nesvazane parlamentnimi klikami a direktivy mohou proudit bez zadrhnuti.

Podobne a naopak Vladimir Vladimirovic ma v ruce plne nabitou plynovou zbran, pricemz opakovani tehle situace prijde (pokud vubec) az nekdy za rok Ovsem do te doby budou Kasparov s Chodorkovskym znovu-ohrati na provozni teplotu.
Vstupujeme do zaverecneho dejstvi, ktere nemuze trvat dele jak pul roku. Konkretne musi byt ukonceno a stabilizovano do brezna.
To je samozrejme jen muj soukromy nazor a jelikoz informaci o deni neni dostatek, mozne je vpravde cokoliv.

Rusu je mi trosku lito, protoze se v dobre vire zatim 3x obratili dejinne na Evropu a ta jim 3x odpovedela ranou pesti mezi oci: kulturni obrat na Francii skoncil Napoleonem, s technickym obratem na Nemce prisel Hitler a posledni, jiz emancipacni pokus, zarizli dva nositele Nobelovy ceny miru.

Rusove tak vezi v dvojich historizujicich klestich: kdyz zvitezi Zapadniki, tak je rozparceluji ekonomicky, kdyz Vychodniki, zacnou se propadat do nevyzpytatelnych orientalnich manyru, ve kterych nemaji tradici a de fakto budou rozparcelovani kulturne.

319850

09.11.2014 00:05

Soulož do zadku

Promiňte prosím,

193.?.?.?

asi se budu trochu opakovat, ale připadá mi málo důležité, co kam kdo strká. Každý má nějakou míru poznání a taky svou dávku nevědomosti, závislostí a zranění, které, obyčejně aniž by věděl, si nějak kompenzuje.

Tenhleten svět je opravdu v nepořádku, ale jednotlivý člověk potřebuje soucit, ne odsouzení. Dějí se nám různé věci, kromě malých nespravedlností, trablů a příkoří, které člověka vedou, vychovávají a stimulují, aby opustil svou zónu pohodlí a snažil se být lepší, existuje ještě skutečné zlo, které lidské bytosti ničí a zotročuje. Jenomže hranice mezi dobrem a zlem nevede mezi sociálními skupinami nebo národy, ale napříč jimi a taky napříč každým člověkem.

V jakési knížce jsem četl, jak starý indiánský šaman vysvětloval malé holčičce, že v člověku jsou dva vlci, kteří se perou o vládu nad ním - jeden dobrý a druhý zlý. Který z nich vyhraje?, ptá se holčička. Ten, kterého budeš krmit, říká šaman. Neříkal Ježíš něco podobného? Takže docela snadno může existovat špatný křesťan, třeba i kněz, posílající lidi do pekla, a zrovna tak i laskavý kněz, třeba i homosexuál, který díky svému postižení jiné lidi víc chápe a má s nimi soucit. Stejně tak může existovat hodný i zlý žid nebo muslim a celá škála mezi tím. Možné jsou prostě všechny kombinace. Odsuzováním celé skupiny lidí vršíme jen další nespravedlnost.

Existence příliš velkého zla (jako jsou například války a společenské lži na objednávku za peníze), které lidské bytosti ničí a zotročuje, a taky fakt, že v celém biologickém životě je hluboko zakořeněný princip předstírání a braní života, aby někdo jiný přežil, mi brání věřit v křesťanského Boha. Každého z nás čeká smrt a v zásadě trpíme všichni stejně. Ale i když nedokážeme zrušit krutost a bolest samotného života, a svojí vlastní existencí neseme podíl na jejím pokračování (bereme život a životní prostředky jiným bytostem, abychom žili), můžeme zkusit vyvážit vlastní narůstající vinu jedinou věcí - láskou, a udělat tak život snáze snesitelný.

320616

11.11.2014 15:18

MMF připravuje půdu pro globální konfiskaci majetku

RE: MMF, keď z capa / kozla /urobia záhradníka...

193.?.?.?

Doufat, že Bůh něco už nedopustí, že bude nějaká hranice, za kterou něco udělá (reaguji na článek na který vede odkaz)... by mohlo být podobné, jako kdyby Ježíš doufal, že ho neukřižují. Možná, že opravdu doufal, ale stalo se něco jiného... Zatím Bůh vždycky všechno zlo, které se stalo, dopustil. Umučené a upálené v čarodějnických procesech, bojovníky za pravdu a nápravu církve, milióny a miliardy mrtvých ve válkách, milióny a miliardy zabitých nevinných dětí, a ještě větší množství jiných tvorů, kteří podlehli v obyčejném, každodenním boji o život. Kolik umírajících matek proklelo vrahy svých dětí, kolik znásilněných a mučených žen umíralo s nenávistí a kletbou na rtech? Na záchranu těchto bytostí neudělal Bůh nic, ačkoliv to všechno pokračuje dodnes. Proč by měl Bůh (z jakéhokoli důvodu) jednat zrovna teď, v nejbližší době a proč bychom v to měli doufat?

Promiňte, ale žádnou naději a záchranu nevidím v tom, že Bůh něco udělá, zkrátí "poslední dny" a nám se to tak nějak stane. Jediné, v co můžeme doufat je, že my sami změníme nastávající peklo na zemi aspoň ve snesitelný "očistec". Tím, jací my sami budeme a jak se k sobě navzájem budeme chovat v těch těžkých podmínkách, které nastávají (a někde už nastaly). Nic jiného nelze čekat, protože to peklo na zemi si množství lidí dobrovolně zvolilo a svými volbami individuálně mnohokrát potvrdilo, že to tak opravdu chtějí. Dokud se toto nezmění, nemůže být život a osud lidstva v něčem podstatně jiný.

320798

12.01.2015 23:03

Nejsem Charlie

RE: Kdo sponsoroval a řídil akci proti H.B.?

193.?.?.?

Jejich tajné služby vyrobily 9/11, Al-Kaidu, Islámský stát, tak proč ne tohle? Prostě Rusko jako nepřítel, to už moc dobře nefunguje, zato islám ... Stálo by za to zjistit, kdo Charlie H založil, podporoval a proč. Nic dobrého za nimi nebylo.

325029

16.03.2015 21:28

TOR sponzorován americkou vládou

No a co. DARPA => Internet

Dino 193.?.?.?

DARPA je do velkej miery zodpovedna aj za to ze vznikol Internet. A priori nie je dolezite, kde a za akym ucelom nejaka technologia vznikla a kto vyvoj financoval. Ak sa casom otvori a vyuziva v prospech ludstva vseobecne (co na tom ze vzdy sa vyskytnu vynimky, ludstvo je uz take), nastava pokrok a to je dolezite.

329311

18.03.2015 18:37

Geopolitická tektonika odsunuje USA ze středu jeviště

RE: Dobry nazor

193.?.?.?

Nemůžu si pomoct, ta jejich plánovaná "demonstrace síly" s pár obrněnými transportéry je poněkud operetní a zároveň i hloupá, protože strhává masky a ukazuje Američany konečně pravdivě jako okupanty světa.

329402

19.03.2015 23:14

Házení rajčat na Zemana je OK, na amerického vojáka nikoliv!

RE: Ještě doplnění k závěrům článku

193.?.?.?

Jaké informace by ten test měl poskytnout? Že je v Česku u moci servilní, proamerická vláda, každý ví, tím spíš Američané. Široké a organizované občanské protesty vždycky někdo v pozadí řídí a financuje, o tom přece Američané sami vědí svoje, nebo ne? Nikdo takový tady ale není.

V roce 1968 i 1938/39 existovala aspoň dočasně státní struktura a sdělovací prostředky působící proti okupaci. Teď mají okupanti v rukou obojí, tak co by se mělo testovat? Spontánní odpor obyvatelstva? Ale proti čemu konkrétně? Odpor přece vždycky závisí na tom, jak se okupanti v zemi chovají a narůstá postupně. A pokud jsou u nás diverzní skupiny (jako že v případě války tu určitě nějaké budou) tak na sebe mají upozornit kvůli bezvýznamnému přejezdu pár vojenských vehiklů? Pokud to je přece jen test, tak pouhá nepřítomnost jásajících davů je indicie velkých problémů pro případ, že o něco opravdu půjde (a bude to obyvatelstvem tak vyhodnoceno).

Podle mého názoru to ale není žádný test, ale snaha za co nejméně peněz a nestydatě levně podpořit upadající proamerickou kolonu u nás. Jako vzkaz Rusku je to směšné, ale naivní a proamericky smýšlející část obyvatelstva to má uklidnit. Ve skutečnosti by tyhle jednotky vzaly roha při první příležitosti, a použili místo toho jaderné zbraně na našem území, aby zastavili postupující ruskou armádu. Střední Evropa je nárazníková zóna, odepsaná už předem a Yankeeové nemají v plánu umírat a už vůbec ne za nás (nebo za své příznivce u nás). Takhle škodit a ničit na dálku, s napadenými se nikdy tváří v tvář nepotkat a doufat, že na vítězství to bude stačit... No, nebude.

329479

25.03.2015 20:08

Operace „Atlantické odhodlání“

RE: Příliš malá planeta

193.?.?.?

No jo... Jenomže být člověk-predátor je zoufalstvím života zbaveného jeho smyslu, a ne jeho smyslem. Tygr si vybrat nemůže, člověk potenciálně ano. Tygr je stavěný jako predátor, člověk není, ale k jeho životní roli ho přivedla série mnoha voleb, většinou nevědomých. Kdyby lidé-predátoři smysl lidské existence znali a byli vnitřně svobodní, přestali by být predátory. Stejně tak ti, kteří se cítí jako kořist a chovají se tak, by přestali být kořistí, přestože mohou být přemoženi nebo "sežráni" a proti mocným lidským predátorům mnoho šancí nemají.

329853

01.04.2015 10:14

Výpověď mládí: Seru na vás

Neznáme celý příběh

193.?.?.?

Ten článek je jako náhodná fotka potvrzující mnohotvárnost světa. Vývoj nebo stvoření světa není ještě u konce, ani lidstvo nemá svou konečnou podobu a i autor článku je z celkového pohledu, bez znalosti všech možných proč, náhodnou fluktuací, která se ještě (mnohokrát) změní. Existuje i harmonie, štěstí a láska, které na vnějších podmínkách závisejí jen nepřímo a částečně. Děkuji autorově duši, že na sebe vzala tento nelehký stav a napsala o tom, takže my ostatní můžeme číst, jaké to je...

330244

16.04.2015 00:30

Oklamané Polsko (IV)

RE: Starikovovi nevěřím,

193.?.?.?

Samozřejmě si každý může vybrat, čemu věřit chce, ale pro mně jsou "oprašovači" Hitlera diskvalifikovaní samotným předmětem oprašování. Člověk by musel být duševní mrzák, aby neviděl tu dějinnou stopu, která se za Hitlerem táhne. Z toho důvodu nepovažuji ani za nutné reagovat na Vašeho předřečníka, který si zřejmě myslí, že nám Hitler nic tak hrozného neprovedl a nevadí mu, že to udělal někde jinde. Restaurace fašismu se zjevně aspoň někde daří, když jeho hlavní protagonisté získávají body. Právě proto jsem psal, že nechápu, proč tomu nahrává Starikov.

Tím samozřejmě nepopírám, že sem-tam i Hitler mohl udělat něco pozitivního, jako třeba pohladit svého psa, zavést a prosadit řízení vpravo a podobně. Ani tím nevyzdvihuji morální kvality jeho protivníků, včetně Churchilla a Truemana. Nemohu ale přijmout názor, který Hitlera prezentuje jako oběť, která za druhou světovou válku vlastně nemůže, ani za zvěrstva armád, kterým vydával rozkazy. A opět, snad ještě chápu, když podobné názory zaznívají z Německa, proč ale tento falešný obraz Hitlera podporuje i Starikov? Pokud byste četli Hitlerův Mein Kampf, věděli byste, že se Hitler se svými úmysly příliš netajil hned od začátku, což přesně vysvětluje důvod, proč byl svými "mecenáši" vybrán právě on.

Obávám se, že když jen trochu prodloužíte linie obrazu nakresleného Starikovem, dostanete v kostce asi toto: "Polsko si za své napadení může samo a dokud Hitler nenapadl SSSR, byl docela fajn." Docela děsivé a ve prospěch Ruska takový pohled není, že?

(PS. Za děsivý nepovažuji ten obraz, smlouva Molotov-Ribbentrop byla kritiky Ruska takto interpretována mnohokrát, ale to, kdo a proč vlastně ho kreslí. Takže proto Starikovovi nevěřím.)

331257

17.04.2015 21:44

Oklamané Polsko (IV)

RE: Starikovovi nevěřím,..do akej miery?

193.?.?.?

Pane udo1, původně jsem už nechtěl v této diskusi pokračovat (protože upozornění na to, co se mi nezdá pravdivé, jsem už dal a zbytek je každého věc), ale Vašem poznámka stojí za odpověď.

Já také nevím, jak to myslí Starikov a Chelemendik, oba mají právo na omyl i změnu názoru. Možných motivací je mnoho, informací málo, ale jinak ta metoda, kterou navrhujete, je podle mého názoru přesně ta správná, přesně to jsem na kousku "vrstevnice" udělal a našel "peak", pomocí přístroje, kterým je moje vlastní vnímání světa. Ať si každý dělá, co uzná za vhodné, může tomu přístroji věřit, nebo ne, může sám zbystřit pozornost a být vnímavější, nebo se tomu může vysmát jako paranoickému sdělení. Když někdo zbavuje historickou postavu typu Hitlera zodpovědnosti za své činy (a přenáší ji někam jinam, byť na osoby také nesympatické), rozsvěcuje se mi varovné červené světlo.

Připomíná mi to, že nemusí být všechno, jak se zdá. Abych přiblížil, co mám na mysli, připomenul bych nedávnou transformaci alternativních a zdánlivě protirežimních Čulíkových britských listů v čistě proamerický propagandistický plátek, korelující s převratem na Ukrajině, podobnou a podobně korelující "transformaci" některých politiků (třeba Zaorálka), nebo třeba také podivné chování Sergeje Kurgiňana (jehož Suť vremeni vypadala chvílemi celkem sympaticky) vůči plukovníku Strelkovovi, který Doněcké a Luganské lidové republice zachránil zadek a zkomplikoval hození viny za sestřelení letadla MH17 na proruské separatisty.

331379

05.05.2015 23:27

Zápalná oběť

RE: Dal jsem za jedna

193.?.?.?

Když se probudíte, vidíte kolem sebe lidi jako opilé a nemocné, mnohem nemocnější, než může způsobit jakákoli fyzická nemoc, třeba rakovina. Ta vás před časem jen upozornila, že jste nedělal něco dobře. Rád byste pomohl ostatním, aby viděli to co vy - vše naplňující lásku a také potenciální nádheru člověka - ale skoro nikdo nechce, líbí se jim v tom, jak jsou. Každý den se budíte s láskou ke všemu co existuje, ale zároveň vás nikdo nechápe, protože nemá tu zkušenost, což je frustrující a skličující. Ten pocit ale netrvá dlouho, protože to, co ve vás vyzařuje odněkud zevnitř, jej brzy vyruší. Bolest, kterou vám občas způsobí kontakt s okolním světem a vy jí neuhnete, vás ještě více osvobozuje. Původní cíle se zdají být malicherné a nedůležité, už vás tu skoro nic nedrží a nepoutá, ale odejít přesto není kam. Ptáte se, co s tím, co dál. I když chápete obecný smysl života a Stvoření, neplyne z toho, co přesně máte dělat vy... Další bolest, kterou je potřeba vydržet a neuhnout. Doufáte, že se vám rozjasní ještě trochu víc a odpověď přijde...

332381

25.05.2015 20:15

Proč USA konečně mluví s Ruskem?

RE: Západ neslíbil Gorbačovovi, že se NATO nebude rozšiřovat na východ

193.?.?.?

Já si docela dobře pamatuju, že se o tom mluvilo a psalo v novinách a televizi. Nevím přesně, jak to bylo formulováno, ale v bývalém východním bloku všichni věřili, že Rusové umožňují sjednocení Německa a NATO se nebude rozšiřovat, ale ztratí smysl podobně, jako Varšavská smlouva. Podvedeno nebylo jen Rusko, ale my všichni, kteří jsme chtěli mír, opravdovou svobodu, ne jen tuhle její lživou a falešnou parodii, a férovou a mírovou spolupráci všech lidí na Východě i Západě. Západní politici se zachovali jako křiváci, kteří si jen potřebovali rozšířit svoje kolonie.

333537

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7

Káva pro Zvědavce

61

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červenec přispělo 105 čtenářů částkou 21 389 korun, což je 61 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Ministerstvo nehodlá respektovat rozhodnutí soudu ohledně uznávání protilátek22.07.21 18:33 Česká republika 3

V Malajsii zavřeli očkovací centrum, nakazilo se 200 už očkovaných zaměstnanců21.07.21 18:44 Malajsie 0

Afektované slečny ve službách státu dělají tečku21.07.21 18:31 Česká republika 0

Saúdská Arábie zakáže od začátku srpna neočkovaným lidem vstup na veřejná místa21.07.21 15:29 Saudská Arábie 1

Lékařka Křížová obviněna protiextremistickým oddělením Policie za šíření poplašné zprávy o COVID-1921.07.21 12:12 Česká republika 4

Ubodal ve Würzburgu tři ženy a křičel Alláhu akbar. A verdikt? Měl psychické problémy20.07.21 23:19 Německo 1

Paříž: Prefektura Seine-Saint-Denis povolila instalaci dočasných jatek u příležitosti muslimského svátku Aïd-el-Kébir20.07.21 15:40 Francie 3

Tak prý nebudou proplácet testy20.07.21 15:21 Česká republika 1

Červený kříž bude pašovat migranty na lodi Ocean Viking19.07.21 17:09 Evropská unie 1

Plně očkovaná americká gymnastka Kara Eaker je pozitivní na Covid-1919.07.21 16:49 Japonsko 0

Globalistická Británie: politika cukru a biče a nikoli svoboda19.07.21 16:17 Británie 0

Byznys zuří kvůli buzeračnímu trasování, do izolace musí i premiér Johnson :-)19.07.21 11:58 Británie 2

Očkovaný Ondřej Perušič přijel na Olympiádu a bum ho. Má to.19.07.21 11:27 Japonsko 2

Lejnová přiváží do Prahy nabídku, kterou nelze odmítnout19.07.21 11:12 Česká republika 1

Británie zažila hororový víkend - 5 lidí náhle zemřelo19.07.21 10:46 Británie 0

Zomrel Milan Lasica (†81): Odpadol na koncerte, oživiť sa ho už nepodarilo!19.07.21 07:48 Slovensko 3

Festival v Cannes se snažil dohnat Ameriku...18.07.21 13:13 Francie 1

Rusko zablokovalo článek o Palachovi na webu Českého rozhlasu.18.07.21 12:50 Rusko 5

Exministr kultury Herman převzal nejvyšší vyznamenání sudetských Němců17.07.21 18:58 Německo 1

Policejní bezmoc, stát na feťáky, žebráky, dealery drog v Praze kašle17.07.21 13:47 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
21,79 Kč
Euro
25,65 Kč
Libra
29,96 Kč
Kanadský dolar
17,35 Kč
Australský dolar
16,05 Kč
Švýcarský frank
23,69 Kč
100 japonských jenů
19,71 Kč
Čínský juan
3,36 Kč
Polský zloty
5,61 Kč
100 maď. forintů
7,12 Kč
Ukrajinská hřivna
0,80 Kč
100 rublů
29,50 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 271,88 Kč
1 unce stříbra
548,45 Kč
Bitcoin
739 090,63 Kč

Poslední aktualizace: 24.7.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?