Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 456 příspěveků, 2 různá jména: <nic>, tmo.

Stránka: 1 2 3 4 5

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

24.04.2012 13:32

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: HV

tmo 89.?.?.?

je úžasné, jak nejhoší soudruzi tupouni nadávají těm chytrým do tupounů. až tu problematiku ve všech souvislostech pochopíš, tak si nafackuješ... možná se ufackuješ k smrti.
ale ono se ti to nestane, neboj... ty to totiž NEJSI SCHOPEN pochopit. nemáš na to IQ. zato o to víc řveš. končím s tebou, komoušské fanatické hovado.

267676

24.04.2012 14:04

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: HV

tmo 89.?.?.?

>to si nikdo nedovolí ani z oka do oka
hahaha! [chechtot] že bys byla tak vadná, že se s nikým nesblížíš? nebo máš nějaké hnusné oči?
jednak jsem ti v předešlém příspěvku ani jednou "netyknul", a jednak si tykání samozřejmě dovoluji na webu ke všem (je to tak obvyklé), tedy ty nejsi výjimkou, tím spíše, že jsi tak jednoduchoučká baba. ano, tvé myšlenky by se vešly do věty holé o dvou slovech (jem bbá), ale tentokrát ses nám nějak rozepsala... asi nějaký záchvat potřeby být vnímána s úctou. jenže to by sis musela něčím zasloužit. tvými výplody tady to asi nezvládáš. a opět jsi reakci 100x nepromyslela, soudě dle rychlosti odpovědi i podle balastního výsledku. asi se chceš ztrapňovat i nadále.
>Ještě něco není jasné?
ano, tobě není jasné skoro nic. ale klidně si tu blábol dál... ale beze mě, já tě nechci, tak se nelep. nebo si radši pokecej s tím svým synem. a nemusíš sem ty perly pak přepisovat.

267686

24.04.2012 15:47

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: HV

tmo 89.?.?.?

>Kolik tak asi nyní bude bankéř po těech chudácích chtít? Ano správně! 11000Kč...ale v oběhu je jen 10000Kč (pokud tedy někdo peníze nezfalšuje)!
tak ještě jednou, ty osle!
svět není tak jednoduchý jako tvůj mozeček, ani není tak statický, jaký příklad tvůj mikromozeček dokáže vymyslet a ještě chápat --svět je totiž složitější, DYNAMICKÝ, stále v pohybu. Proto i počet emitovaných peněz (nominálně) se stále zvyšuje, protože za rok těch tvých 10 podnikatelů a občanů vytvoří z těch 10 tisíc mnohem větší zisk a NOVÉ hodnoty. Novým hodnotám ale pochopitelně musí odpovídat i počet symbolů=peněz, aby bylo vůbec možné, aby si ty nové hodnoty někdo mohl koupit. -JE TI TOTO JASNÉ, typane? je to ještě tak jednoduché a srozumitelné, aby to tvůj mikromozeček mohl chápat? OK, jdeme dál.
>takže druhý rok by se do oběhu dostalo již jen 9000Kč (1000Kč si nechá na úroky)
---nikoliv, ty debile! bankéř si 1000 Kč nenechá, ale samozřejmě za ně něco koupí (umožní tím někomu uživit se, tvořit smysluplné hodnoty, a státu tím umožní daňový výnos) nebo je třeba investuje, čímž opět vlil do ekonomiky životodárnou mízu (volné půjčené peníze pracují pro toho, kdo má efektivní podnikatelský záměr, a je schopen ze svého zisku dát směšných 10% za rok odměnu tomu, kdo mu tu možnost půjčkou dal). Z toho vyplývá, že bankéř nesnižuje počet obíhajících peněz, nezadržuje je mimo oběh, ale naopak způsobuje (urychluje, podporuje) přibývání nových hodnot, a to tím, že dodává peníze na trh...a o ty peníze se "strhne rvačka", nebo-li někdo se za ně SNAŽÍ. o něco se snaží, vytváří díky nim nějaké hodnoty - je už toto jasné, trotle? opravdu? přečti si to raději ještě 10x, aby ses ujistil, že to konečně chápeš.
Činnost bankéře tedy nezpůsobila omezování peněz na trhu, ale naopak růst nových hodnot, vlivem motivace, možností získat ty peníze. A ve svém zájmu (výdělek=úrok) každou vrácenou korunu se ten bankéř pokusí co nejdříve zase půjčit, tedy opět uvést do oběhu.
Jelikož takto vzniká mnohem více hodnot, než kdyby těch bankéřových peněz (úvěrů) na trhu nebylo, vznikají i nové emise peněz jako odrazu těch skutečných hodnot... aby si je lidé mohli kupovat.

Když někdo podnikateli půjčí milion, a on za rok vydělá druhý milion svým podnikáním, je pro něj snadné a výhodné zaplatit za 3 roky 1,3 milionu, a nechat si svých vydělaných 2,7 milionu. Je to mnohem lepší, než když by mu nikdo nepůjčil, když by mu nikdo pomocí půjčených peněz neumožnil vydělat něco. A je to samozřejmě výhodnější i pro zaměstnance, kteří jen díky tomu získali práci. Jinak by dejme tomu 10 dělníků po 3 roky nedělalo nic, ale nechali by se živit od státu, to je ode mě a od každého poplatníka.
Vadí na tom tedy to, že si bankéř za 3 roky vydělal 300 tisíc (které utratí a tím vrátí na trh)??? vadí to jen záv...

Automaticky kráceno

267698

24.04.2012 15:48

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: HV

tmo 89.?.?.?

dokončení:

Vadí na tom tedy to, že si bankéř za 3 roky vydělal 300 tisíc (které utratí a tím vrátí na trh)??? vadí to jen závistivému debilnímu komoušovi pavelh. Tomu víc vadí, že si někdo vydělá, než že se něco dobrého vyrobilo a 10 dělníků mělo práci.
ty mi nadáváš do tmářů, ale přitom jsi to ty, kdo má v palici totálně zatemněno. doufám, že jsi to už pochopil, osle... a že už víš, že svět není statický, ale dynamický. že hodnot a peněz neustále přibývá. s tím se smiř.
a dál už netvrď takové pičoviny, jaké z tebe dosud padaly:
>Až v 10-tém roce tohoto "hospodaření" nebude v oběhu nic a veškerý majetek se přesune do rukou bankéře
[chechtot] nevím, proč by bankéř ty peníze držel v ruce... co by z toho držení papírků měl.

267699

24.04.2012 17:26

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: HV

tmo 89.?.?.?

>ještě si možná pletete
---opravdu jenom "možná"... moc jistý sis u toho štěku nebyl, co? ve skutečnosti máš v tom nějaké nejasnosti ty. (mj. máš problém i se skloňováním tmo... záměrně, jako i jiní tupci zde).

>utratí X půjčí to NENÍ stejné
---z hlediska NAVRÁCENÍ do oběhu to je velmi podobné (a toto jsem se trotlovi pavelh snažil vysvětlit, že peníze nemizí z oběhu, ale právě naopak jsou na trh dodávány). -tak jako tak se ty peníze dostanou k lidem; -tak jako tak ty peníze mohou pracovat ve smyslu motivace lidí k nějaké aktivitě. Když utratí/koupí housky, tak vydělá třeba pekař, a má důvod péct i zítra, protože od něj bude něco pravděpodobně zase odkoupeno (jeho produkty... a stát si druhotně přijde na daně). když bankéř zase půjčí, tak to třeba témuž pekaři (nebo komukoliv jinému) dá důvod koupit si za úvěr novou technologii a zvýšit efektivitu výroby, svůj výdělek, a druhotně dojde zase k navýšení odvedené DPH a daně z příjmů.

>Deset vykřičníků. Rozumíte nebo ne
---hulákej na sebe, tupane. Já jsem rozuměl vždy, ale ty tomu nerozumíš dosud.
>zas tak hloupý nejste
---ale ty ano... bohužel. ale přesto se snažíš poučovat právě ty mě... děs, blázinec...

267708

24.04.2012 17:40

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: HV

tmo 89.?.?.?

>No, to nám vysvětlete, pane
---ty seš mnohočetná? že mluvíš za někoho jiného, v množném čísle...

>co z toho ti bankéři mají, že ty peníze držej v trezorech, nepustěj a nepustěj je do oběhu
---a mohla bys objasnit, jak to víš? tys byla v nějakém trezoru pipinko? a měli tam peníze? [chechtot] to je mi ale novinka. už jsi slyšela něco o ukládání nepotřebných peněz u centrální banky? je na to úroková sazba... sice málo, ale něco ano. pak nevím, proč by si nějaký příčetný bankéř nechával balíky bankovek zadarmo ve svém trezoru, když si je může snadno od centrální banky zase vyzvednout.
Pokud někdo nepůjčuje, tak asi z dobrých důvodů! Z důvodu nedůvěry vůči tomu, kdo si půjčovat chce (ať už jde o jinou banku, firmu nebo občana). A nikdo není povinen půjčovat na povel. Zodpovědný soukromník půjčí jen tehdy, kdy ví, že se mu to vrátí a že aspoň něco málo vydělá. Nebude půjčovat v průserové době průserovým subjektům. Převažuje ale snaha půjčovat, protože to přinese vyšší zisky. Ale banky si nyní vybírají, nepůjčují každému neplatiči či evidentně insolventnímu blbovi.

>Tedy - my to víme
---a zase: ty jsi "MY"??? ???

>bankéř s těmi penězi nic nedělá, ale ty peníze se mu v tom trezoru samy množí
---no neke... [chechtot] ty víš teda věci, to je fantastické! [chechtot] zase jsi svými stručnými myšlenkami pobavila... i když ses zase o trochu víc ztrapnila. ale už jen o trochu...

267711

24.04.2012 17:51

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: HV

tmo 89.?.?.?

No vidíš to, svedl jsi přece jenom sesmolit aspoň krátký bezobsažný štěk. Jiného jsi nazval blábolícím ožralou, pablbem a dalšími impertinentními narážkami, a to ve třech "hodnotných" větách, v nichž jsi k debatě nepřipěl ani jedinou informací. Ale tipuji, že alkoholismus bude spíš právě tvůj problém, chudáčku... pověz, máš těžký život? A čemu z mého příspěvku, na který samozvaně a tak "kvalitně" reaguješ, jsi nerozuměl.
A mluv za sebe, smečkové zvířátko... jiní třeba rozumějí. Ale ty nejspíš ne, ani když vystřízlivíš...

267713

24.04.2012 18:08

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: HV

tmo 89.?.?.?

Vidíš to, zvládla jsi se dopracovat aspoň k tomu sebekritickému náhledu na svou osobu.

>tezí o nezbytnosti a nezastupitelné úloze úroku a úroku z úroku
---nejde jen o úrok, víš pipinko? ono jde obecně o odměnu za nějakou službu/činnost na trhu. a současně jde i o regulační poplatek, protože kdyby nebyl, chtěl by zadarmo půjčit každý. -dochází ti to už, proč je to nezbytnost? jinak by hrozila hyperinflace, pokud by si mohla půjčit každá díra...
A pokud jde o nutnost odměny jako motivace, je to snad jasné... stejně jako u čehokoliv jiného - bez odměny by to nikdo nedělal. a navíc výnos z úroku kompenzuje procento nesplácených úvěrů.

Když tak závidíš, proč s deriváty neobchoduješ? Proč nejsi bankéřka? Špatně ses učila, co? Místo toho jsi hned po základce šu_ala... no jo, ale teď už to tou závistí nedoženeš.
Mimochodem z obchodování je zisk, ne úrok. Ale těší mě, že jsi to vlastně pochopila, že jde v podstatě o odměnu=zisk z nějaké činnosti. Jde jen o jiné slovo... vlastně je to jedno, jak se to jmenuje.

267715

24.04.2012 21:45

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: HV

tmo 89.?.?.?

tak tohle je aspoň člověk, mírně obeznámený diskutující, a ne úplně blbé hovado jako ti předešlí. nicméně i zde nesouhlasím tak úplně s některými tvrzeními:

>zjistíte, že půjčky mohou mít různou délku splatnosti ...
>... ve výsledku si chudší lidé půjčují na delší dobu a zaplatí za půjčení více než majetnější
no to je ohromný objev. ale možnost držet ty cizí (půjčené) peníze déle se dnes spravedlivě odráží větší odměnou v podobě úroku. v případě nulového úroku by tomu tak ale nebylo, a každý by chtěl maximální možný úvěr na maximální dobu splácení. čímž by ta hyperinflace nastartovala.

>rozhoduje především měsíční příjem ku výši splácené částky
ano. ale menší úvěr by si při nulovém úročení vzali i ti nejchudší... protože jsou prostě magoři (půjčují si, i když na to nemají), a jdou třeba i k těm lichvářům:
> úrok u lichváře sto a více procent jen to mrkne a ti nejchudší si u něj také půjčí, protože nemaj peníze

>ten Váš regulační poplatek je zcela k smíchu v praxi to nefunguje vůbec
funguje dokonale! socka, která na to nemá, nedostane prostě u banky milionový úvěr. a jde si pro úvěr 5000 Kč na úrok 5% týdně k lichvářovi (protože je blbec, jak už jsem psal).
navíc ta regulace reguluje i u majetnějších - když si půjčují, nutí je to přemýšlet, jestli si půjčí rozmařile milion nebo jen 500 tisíc, a jestli to splatí za 5 let nebo za 20, protože si spočítají, kolik díky regulující funkci úroku za 20 let přeplatí. proto si půjčí jen 500 tis. a splatí to raději už za 5 let. -a to je velký rozdíl... rozhodně to reguluje počet peněz na trhu, a délku jejich pohybu na trhu.

>proč vznikla krize ? Protože si půjčovali lidé co na to neměli, vzpomínáte ?
to není přesné! přesně to bylo tak, že banky doslova nutily úvěry všem, včetně nemajetných, kteří na to neměli... protože se podbízeli nízkým úrokem ( !! kupodivu regulující úrok, co? !! ) a brali do zástavy i zcela nehodnotné nemovitosti. To byla špatná politika bank, a to z několika důvodů:
- motivace obchodníků s úvěry pouze provizemi za vnik úvěru (nezainteresovanost na pravidelném splácení)
- vadně (nebezpečně nízko) nastavená úroková míra - kdyby byla vyšší, nepůjčovalo by se tolik... někdo by se i zalekl.
- chamtivost bankéřů, ignorujících nebezpečí plynoucí z nehodnotných nemovitostí a z nakumulování množství nesplácených úvěrů (=velké množství nuceně prodávaných nemovitostí a vliv na novou výstavbu). Domnívali se, že stát nemůže nechat jejich banku zkrachovat, takže o nic nejde, a plnili plán úvěrů na 120% a brali tomu odpovídající odměny.
Takže chyba nebyla ani to, že si to chudí brali, ale spíš že jim to bylo za špatné výše úroků vnucováno, a to masově. Chyba tedy nebyla v existenci úroku nebo v jeho neregulačnímu vlivu, ale PRÁVĚ NAOPAK -že byl nastaven nebez...

Automaticky kráceno

267729

24.04.2012 21:46

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: HV

tmo 89.?.?.?

dokončení:

Chyba tedy nebyla v existenci úroku nebo v jeho neregulačnímu vlivu, ale PRÁVĚ NAOPAK -že byl nastaven nebezpečně nízko, a PROTO NEREGULOVAL dostatečně!!!

>státní podniky jsou neefektivní pouze z toho důvodu, že jim chybí efektivní systém odměňování manažerů
přesně tak - ale kdyby ten efektivní způsob MOTIVACE měly, tak by šlo v podstatě o soukromnický systém. A nejde samozřejmě jen o manažery - motivovat je třeba i řadové pracovníky, protože jinak by to byl neschopný, nereprezentativní moloch, něco jako SPT Telecom přes dvou smrtí [mrknutí jedním okem]

>slyšel jste někdy o akciových společnostech ? komu to patří, akcionářům, tedy "lidu".
tak to je komedie!!! [velký smích] -to byl vtip, že? Akcionáři jsou většinou chytří, aktivní a movití lidé, ne to, co já chápu pod pojmem lid.

>Martin Roman dostal možnost za rok vydělat 600 Mega a jak pěkně expandoval a prosperoval
no to rozhodně udělal Roman, že? [chechtot] A ani 51% akcionář (stát) na ten úspěch neměl zásadní vliv (negativní ani pozitivní). Zásadní podle mě byly příhodné podmínky, růst ceny energií, hotové elektrárny, momentální možnosti expanze, poměr domácí spotřeby a množství výhodně vyvážené elektřiny do Německa, Rakouska i jinam, atd.

>Ono i za těch komančů by se jistě nějaký úspěšný podnik našel.
ano, Čubovy Slušovice... ale to byl v podstatě tvrdě kapitalistický soukromý podnik. naprostá výjimka v komunistické ČSSR.

>Centrální banku by samozřejmě měl vlastnit a spravovat stát
nemám s tím problém, protože tak to u nás skoro je.

>Ta by komerčním, obchodním a jiným bankám samozřejmě půjčovala za úrok, ovšem vydělané peníze na území toho státu z peněz vydaných tím státem by se zcela logicky vracely zpět bance toho státu. Problém?
Ano, problém... -proč by to jako ty komerční banky zadarmo dělaly??? ??? nechápu důvod, proč držet zaměstnance, náklady na pracovní místo a na prostory, přijat riziko z nesplácení, a za to všecko by dostali 0% = 0 Kč. Asi jsi něco nedomyslel, že? [chechtot]

267730

24.04.2012 22:05

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: HV

tmo 89.?.?.?

až se budeš chovat jako člověk, zasloužíš si zacházení jako člověk. prozatím vidím že jsi hloupé hovado, tak se podle toho chovám... Pepku. -nezbláznil ses už? vím... nemáš to lehké, tak si běž zase ulevit nějakou samohonkou nebo krabicovým vínem [mrknutí jedním okem]

267732

25.04.2012 09:33

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: HV

tmo 89.?.?.?

absolutně jsi nepochopil, že regulující úrok reguluje, ale zde došlo ke krizi proto, že banky dělaly fatální chyby a stát to následně sanoval. nezodpovědný socialismus. NE PROTO, že by úrok nereguloval. on by reguloval, ale nesměl by být uměle držen nízko... a hlavně nešlo JEN o ten úrok, ale o vyjmenovaný komplex chyb. (možná záměrných??)

s tím, že banka (nejen soukromá, každá!) musí nést plnou odpovědnost za své podnikání, samozřejmě souhlasím. udělá ztráty = bankrot. hotovo. klienti neklienti. i ti klienti si totiž budou muset správně, obzřetně vybírat, kde své peníze ukládají. uloží u blbé banky = přijdou o nepojištěnou část vkladů. finito.

>státní podnik s dobře nastaveným systémem fungovat může
v podstatě nemůže, protože kdyby se toho správného (soukromnického) nastavení motivačních podmínek měl ujat nějaký schopný člověk, tak by to mohl rovnou udělat na svém soukromém subjektu, a nedělat otroka pro jakýsi státní podnik. -jo, dobře, teoreticky to jde, ale praktických případů minimum, a i tehdy je to takový kočkopes... nevím, proč když motivačně, proč ne rovnou soukromě.

>komerční banky jsem zdaleka nemyslel tak extrémně, model byl, vracet úroky centrální bance
to je právě ten zásadní omyl!!! pokud by komerčka měla vracet úroky centrální bance, dělala by nějakou práci za 0 Kč, TEDY SE ZTRÁTOU == NIKOLIV NEZISKOVĚ !!! protože ty budovy, technika, servis, pronájmy, zaměstnanci stojí obrovské peníze, a ty musejí být vyplaceny. až by se vrátily úroky, zbyla by jen ztráta z podnikání, u takové komerčky.

příklad ČSOB je konkrétní, ale bůhvíproč zaveden ad absurdum -mimo realitu... ona totiž je belgickou dcerou, takže tvé fantazie o rozdělení zisku jsou úplná pičovina... majitel přece má nárok na zisk ze svého podnikání... a tvé choutky na 9 miliard do státního rozpočtu jsou bláznivá jánošíkovina... rozděluješ z cizího. podobně s odměnami zaměstnancům.
Nejsi prostě nohama na zemi, v realitě. Ta akvizice ČSOB něco stála, něco stojí provozní režie, školení, lidi... a někdo ty výdaje průběžně dělá, aby dosáhl zisku. Nejde nakonec přijít a říct "ok, tak jste nám tu hezky vytvořili banku, zainvestovali do lidí, reklamy atd., a teď když je ovoce té snahy, tak to dáte nám a vy nedostanete ani kačku". -to je komunistický přístup! opravdu ne ordoliberální. a můžeš se slovy zaklínat čím chceš... prostě jsi pak nevěrohodný, když tohle vymyslíš.

bezúročné půjčky mohou být jedině dotované. proto dotace jsou úplně stejně křivící svinstvo. trh si určuje cenu peněz. pokud se zakáže úrok, znepřístupní to peníze a zdraží úvěry na černém trhu, které budou i nadále úročeny. zadarmo to nikdo dělat nebude. ale peníze bez úroků by chtěl každý, a z toho hrozí brutální inflace. nikdy k tomu nedojde. vše má svou cenu, i služba úvěr.

267750

25.04.2012 09:56

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: cena peňazí

tmo 89.?.?.?

>Je úrok cenou za službu požičania peňazí? Mohol by byť za 2 podmienok.
ty ale neurčuješ podmínky jiným!
ad 1) "výšku úroku" určuje trh. pokud je zájemců o COKOLIV hodně, roste to na ceně (nabízející přitvrdí). pokud je nabídka ČEHOKOLIV ze zboží/služeb menší, sníží se dostupnost a roste to na ceně.
ad 2) bankéř bude půjčovat co chce, co je legální. a ty mu to nebudeš dozorovat -ses zbláznil, ne? proč by ti měl někdo umožnit hledět mu pod prsty, kontrolovat jeho know-how, když jde o soukromou fimu? a tím spíš, když jde o citlivé soukromé věci, finance...?

>Ak požičiava virtuálne peniaze, tak by sa to malo odraziť v zníženej cene služby
jednak nic jako virtuální peníze technicky vzato neexistuje. a pokud by nějaký blb nakázal uměle (příkazem, zásahem do trhu) snížit úrokovou sazbu na část peněz, kdo by asi chtěl tu druhou část? nějaké paralelní dvě měny se stejným názvem???
a snížení úroků by znamenalo začátek inflace... což je nežádoucí jev vedoucí někdy až ke kolapsu měny.

>Problém je hlavne v hodnote úroku, ktorá je nastavená príliš vysoko a nezodpovedá cene služby
hovadina... hodnotu úroku=cenu služby si určuje trh, a to vždy správně (pokud je to bez direktivních zásahů nějakého blbého člověka. klidně přijdi se svou bankou a nabízej úvěry za 1%... velmi rád si u tebe přijdu půjčit. a vysměju se ti, až zkrachuješ... třeba vlivem nesplácených úvěrů.

>Chýba vhodný subjekt, ktorý by ju reguloval.
nechýba. částečně reguluje centrální banka vyhlašováním základní úrokové míry. tím reguluje množství peněz na trhu... dostupnost úvěrů. musejí na tom ale spolupracovat banky a současně musí být dost důvěryhodných zájemců o úvěry. jde o komplexnější problém, související s momentální ekonomickou situací.
to ale není tvoje starost. to je starost trhu... bank. jejich byznys. ty můžeš akorát tak psát nějaké fantasmagorie na zvedavec.

267754

25.04.2012 10:08

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: Spise kdo vlastne jsme

tmo 89.?.?.?

i západoevropští holanďani se v práskačství mají "zlepšovat":

http://aktualne.centrum.cz/zahranici/evropa/clanek.phtml?id=732588

267756

25.04.2012 13:10

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: cena peňazí

tmo 89.?.?.?

>zřejmě opravdu pracuje v bance
blbe, já nepracuju v bance, a ani bych nechtěl -nerad otročím na cizí... lépe je být svým vlastním pánem.
nicméně to, že někoho bez podkladu kamsi zařadíš, o tobě vypovídá, že jsi osel.

ad 1) cena odpovídala TRHU, poptávce a nabídce (za socialismu jistě deformované... tam bylo totiž vůbec podezřelé, když měl někdo větší hromádku peněz -"na co by to ten soudruh potřeboval...? chce snad podnikat? nebo vykořisťovat jiné soudruhy?" ).
ad 2) peníze byly kryté zhruba stejně jako dnes.

>nehádejme se s tmou o úroku, ale o jeho výši
ty blbče, můj nick není tma ale té-em-ó... tmo.
ještě jsi nepochopil, že o co je zájem, to nemá důvod klesat na ceně?!!
vždyť když má někdo problém s vysokým úrokem (=vysokou cenou služby), tak ať si to prostě za tu cenu nepořizuje!!! !!! A pokud stejně tak usoudí trh (většina lidí na trhu), banka bude nucena jít s úrokem dolů. jenže dokud se skvěle prodávají úvěry za vyšší úrok, pak je to tržně odůvodněné, a není třeba na tom cokoliv měnit. Jak bys chtěl ty vole nařídit zahraniční bance, za kolik smí prodávat své produkty? A i kdyby se to podařilo (jako že by ta banka v ČR raději skončila a šla do liberálnějších zemí), stejně by docházelo ke korekci ze strany trhu, to jest projevila by se inflace a bylo by nutno úrok opět zvednout, protože příliš velkou inflací se snižují i zisky z úvěrů... a proč by to pak někdo poskytoval? inflací se také znehodnotí úspory pracujících (včetně důchodů), a to bys asi nechtěl... dělat za stále nižší hodnotu. (pokud tedy vůbec makáš a nejsi na sociálce).
Za nízký úrok by úvěry poskytovalo jen málo bank (pokud vůbec některá). Vznikl by převis poptávky nad nabídkou, a toho by se chopili různí podnikavci, a od banky by si protekčně sehnali ty levné úvěry, a na trhu (šedém/černém) by je poskytli lidem, ale samozřejmě za tržní cenu, za vyšší úrok. Anebo by si sehnali peníze v zahraničí, a v době nedostatku nabídky úvěrů v ČR by je poskytovali zdejším občanům za výhodný tržní úrok.

Pokud jde o akumulaci, tam do soukromých peněz nemá nikdo co kecat. Každý si se svými penězi bude dělat co chce.
Moc je tam, kde jsou peníze. Na tom nic nezměníš, jakožto zoufalý-bezmocný.
Utahování šroubů nijak neodoláš, pokud tě někdo bude chtít utáhnout... můžeš si blekotat jen tady... zcela neškodně.
A šejdířství? Pokud o nějakém víš, a naplňuje to skutkovou podstatu trestného činu, už jsi jako řádný občan měl podat trestní oznámení. Ale ty o ničem konkrétním nevíš... jen tak rozmlženě teoreticky žvatláš.

267769

25.04.2012 13:53

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: HV

tmo 89.?.?.?

> ... Čunka ... přišli snadno k pohádkovému bohatství
dost zásadně jsi ustřelil, z neznalosti věcí. Čunek rozhodně zázračně nezbohatl. Je to majetkově chudák (řádově chudší než všichni ti ostatní jmenovaní), a navíc je to chudák člověk, kterého mediálně diskreditovali a soudně odvinili... jen už všichni ti blbci, co si ho brali do huby, nezareagovali na objektivně zjištěná fakta, že se ničeho nedopustil. Holt na chudáka nafláká někdo bláto (z politických důvodů), a oběť už nikdo zpětně neočistí. Ale i po letech se najde sem-tam ještě nějaký zatemnělý člověk, co si rád blátem hodí.

Jinak s tvou osvětou a argumenty samozřejmě souhlasím, ale Oracle, 109 a pavelh jsou mentálně poněkud méněcenní jedinci, takže jim se ti to vysvětlit asi nepodaří. Tam, kde je někdo hloupý, a ještě navíc ani nechce chápat, tam je každá snaha marná.

Nejlepší motivační systém je bída! To pak lidi přestanou být líní a začnou i makat, snažit se neumřít hlady (a uživit své rodiny). Podobně to bylo i v době po krizi a první světové válce, kdy přišel Baťa a tamní mraky nezaměstnaných zemědělců přitáhnul do své fabriky (a pěkně si vybíral... fluktuace byla enormní... také si na tu volnost vymínil zákonné výjimky). A kde je obrovský převis volné pracovní síly (a tedy všeobecná bída), tam se pak i lidem chce makat... a kupodivu i tvrdě. Opravdově se snažit. A to vyřeší i tu zlenivělost, zážitkování, přemrštěnou konzumaci ap. Pořádná krize, ne jen to, co se nyní krizí nazývá. Pak soudruzi poznají, jak rádi budou přijímat jakékoliv emitované peníze, a nebudou mít čas ani chuť je zpochybňovat na zvedavci.

267771

25.04.2012 16:30

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: HV

tmo 89.?.?.?

diskusi zapleveluješ právě ty, a chudáci podobné mentální úrovně.
na to, že jsi "šel jen náhodou okolo" sis dal dost práce s tím bonzáckým vypisováním slov vytrhaných ze souvislostí. jinak jsi ale nesdělil NIC K VĚCI... máš v palici temno, co? no teď možná i rudo, a to je dobře... mohla by ti prasknout žilka. -lidstvo osvobozeno...
i já bych mohl z tvých vytrhaných písmenek složit taky něco takového (nebo tvou diagnózu pro psychiatra), ale nejsem kripl jako produkt tvých rodičů.
a editora se nedovolávej, ty méněcenný stádní blbe... jak zazní názory, co se ti nelíbí, hned seš z toho osypanej, co? jsem tu patrně proto, abych to tu trochu rozparádil. sice by sis mohl i něco odnést, ale to bys nesměl mít mozek orangutana.
myslím, že na to, jakou úroveň tady ukazuješ/-ete, jsem byl ještě hóóódně slušnej.

267778

25.04.2012 16:46

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: HV

tmo 89.?.?.?

>Vojto ten váš příklad je naprosto nepoužitelný pro vysvětlení toho, o čem byla řeč
---právě že to byl dokonalý a pro zdejší mentály maximálně zjednodušený příklad, abys dokázal pochopit, že v dynamickém systému nemůže být statické množství peněz. i proto, že přibývá lidí, i proto, že přibývá hodnot... a nemělo by to smysl, kdyby nebylo symbolů (peněz) za které se ty hodnoty dají prodat.
v praxi to je tak, že nejprve vzniká úvěr, kde se dlužník podpisem zaváže, že až později vytvoří nějaké hodnoty a vydělá peníze, že pak splatí na dluh vydané peníze (dopředu vydané). a že zaplatí ze svého výdělku (z peněz za hodnoty jím vytvořené v budoucnosti) o něco více... něco jako poplatek za laskavost, za službu... podobně jako se platí za jiné služby -pucování bot, za čistírnu, za žehlení, za hlídání dětí. U jiných služeb se nad tím, že je třeba zaplatit více než 0 Kč nikdo nepozastavuje. Ale u mnohem lepší služby (peněz v časovém předstihu) se u toho kdejaký mentál ošívá, jako by tomu nerozuměl... a přitom to má úplně stejnou logiku. no asi to bude tím zdejším průměrem: IQ 70... asi tolik odhaduju těm zdejším pomateným rudým krocanům útočícím ve smečce na vše, co neodpovídá jejich oblíbenému internetovému videu o zlých bankéřích [chechtot]

267780

01.05.2012 12:41

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: HV

tmo 89.?.?.?

>>ale nesměl by být uměle držen nízko
>tzn. nedostupné úvěry a postupný úpadek ekonomiky vůči těm, co ho drží nízko
nějak jsi nepochopil, že nedostupnost úvěrů může být z trojího důvodu:
1) protože je vysoký úrok (reguluje množství úvěrů, ale úvěry jsou stále dostupné pro kvalitní projekty)
2) z důvodu nedůvěry mezi věřitelem a dlužníkem
3) z důvodu nulové motivace cokoliv půjčovat a riskovat, pokud by byl úrok (odměna) 0%.

Naopak nízký úrok (1% ap.) znamená až příliš snadnou dostupnost peněz, které se pak dostávají i na extrémně špatné projekty, které se zákonitě nepodaří, a tím pádem velká část úvěrů nebude splácena, tedy dojde ke ztrátě na obou stranách -věřitele i dlužníka.
Proto volání po nulovém úroku je nesmysl, a volání po uměle určovaném nízkém úroku je také nesmysl. Správnou výši úroků (cenu za ty peníze v předstihu) zná jen trh... počet kvalitních projektů v danou dobu, počet peněz k dispozici v danou dobu a míra důvěry či optimismu v danou dobu. Do těchto svobodných PŘIROZENÝCH vztahů nemůže nikdo zasahovat umělým nařízením... a v žádném případě ne úspěšně. Dopadlo by to buď totální nedostupností peněz na oficiálním trhu a přesunem na černý, nebo inflací za doprovodu masových krachů nekvality.

>podstata úroků je stejná jako desátek, nemá to s hospodařením a podnikáním nic společného
totální pič?vina... jde o odměnu za službu. nebo snad nazýváš poplatek v čistírně desátkem? zdá se ti, že čistírny akumulují peníze?!! [chechtot] nebo se ti zdá, že služba hlídání dětí má něco společného s desátkem? A akumulují snad hlídačky dětí peníze? Nebo půjčovny nářadí či aut, nebo kina? Je to jedno... každá služba je prostě nějak odměněna... tak, jak je trh ochoten. Tak, kolik zákazník dá.
Desátek je něco jiného... podobné spíše daním. Daně jsou vynucovány, mocensky. A to úrok v žádném případě není. Nechceš platit úrok? Nemusíš =prostě si nepůjčuj, když na tu službu nemáš. Stejně tak si nedávej vyčistit oblek a choď jako prase špinavé... když se ti zdá poplatek čistírny vysoký. Prostě u poplatků rozhoduje trh, i ty sám pokaždé hlasuješ peněženkou, když jsi v supermarketu - rozhoduješ co je už moc a co je naopak tak dobré, že to za ty peníze stojí.

>nejsi ty ten placený informátor, Josef Vyskočil?
Ne, ale ty jsi na tom hůř, než on... on aspoň věděl, že si bere peníz za nějakou službu. ty nechápeš ani naprosté základy, nemyslí ti to logicky.

268033

06.05.2012 09:24

Jak spolu souvisí autismus, neurologické poruchy, vakcíny, GMO, MSG a Aspertamin?

RE: narast chorobnosti svetovej populacie

tmo 89.?.?.?

Ono to ne vždy je tak jednoduché a jednostranné. Rozhodně nepodporuju, aby se lidé mlátili (nejen muži ženy), ale každý konflikt má dvě strany... jedna provokuje, druhá je provokována. Nikdo normální nezaútočí z klidu... z ničeho nic. Pokud je muž milován a ctěn, jak být správně má, neexistuje, aby se projevoval agresivně. A pokud někdo není normální, musí se léčit. Což ve vašem případě nepředjímám... klidně mohlo jít o tu druhou možnost: že jste třeba byla neskutečně drzá provokatérka nebo velmi pyšná, urážlivá osoba, bez základní úcty ke svému muži -i to je jedna z možností. A pak si za reakci můžete sama. Opakuji, že uvádím obě možnosti, o tom, jak to bylo konkrétně nic nevím a nic vědět nemusím -hovořím v podstatě obecně.
Pokud jde o vaši představu vztahu formou "vašich práv" -cituji: "moje právo nakládat si se svou dělohou, jak uznám sama za vhodné", tak to jste mimo. Vztah/láska není věc práv, ale vstřcnosti a dobrovolnosti. Jinak samozřejmě chlapa uvádíte do bezvýchodné, bezprávné situace... že mohl jen opylovat, ale od jisté doby jej nějaká baba drze odstavila od práv svými "právy", do pro něj neřešitelné situace.
Níže uvedené hlášky, že ona když chce děti, ať se o ně postará sama, nebo že chlap nemá na ženskou lézt, to jsou opravdu perly... přece ani muž nemůže lézt na ženskou sám, i toto má dvě strany, dvoustrannou dohodu -asi mu to ta ženská (ráda) dovolila.
Nejdříve má být zodpovědný výběr dobrého partnera, pak manželství s láskou a vytrvalou úctou (jeden dobře a odpovědně vede, druhá s důvěrou je ráda vedena a opečovávána), a pak chtěné, oběma milované děti... a bylo by všechno v pořádku. To je teorie. Praxe není vždy ideální, ale snaha o ten ideál by být měla.
Pak by se nemuselo řešit svěření dětí matce nebo placení otcem.

268413

07.05.2012 17:40

Jak spolu souvisí autismus, neurologické poruchy, vakcíny, GMO, MSG a Aspertamin?

RE: narast chorobnosti svetovej populacie

tmo 89.?.?.?

[velký smích] právě jsi sama prokázala svou ubohost, a to "argumentací" ad personam... ono totiž to, co jsem napsal byla obecná fakta k věci, ale tvé pitomé tipy o mé osobě a mé rodině jsou prostě ubohostí postřelené chudinky. -Ale hlavně že si právě taková o sobě myslí, že je "inteligentní ženská", kterou prý chlapi nesnášejí (snad právě pro tu chytrost? a další vadně zobecňující hloupost... všichni chlapi... a ty za nic nemůžeš).
>Jeho odpověď byla, já nic psát nebudu, ty jsi prostě pi?a, to mě sere
i to je přece možnost [mrknutí jedním okem]. a lidé trpící paranoidní psychózou si myslí, že mají vždy pravdu, a je to jedním z hlavních symptomů onemocnění... kromě emocionálnosti, záštiplnosti, podezíravosti, sebestřednosti, neschopnosti řešit konstruktivně citové problémy, bojovného a úporného zdůrazňování osobních práv, pasivní nebo aktivní agresivity, přecitlivělosti, vztahovačnosti, bludů (pronásledování -viz ti tví StBáci, také sklon k vysvětlování věcí konspiračními teoriemi) atd. -tak se zkus zamyslet, jestli třeba neodpovídáš něčemu z té charakteristiky. (to ti jen vracím ty tvé osobní ataky).
>Co je to, kurva, s váma, chlapi?
se mnou třeba nic zvláštního, ale dost chlapů může být zcela pochopitelně vyoutováno, v tom "moderním" nefunkčním rovnostářství, které je odsouvá až za hranice použitelnosti a akceptace. a pak se tomu ty ženské diví, že svým vystrkáváním vyprodukovaly ten nešťastný poddruh a mají s ním žít. -to už se jim nelíbí. přitom si to samy vyvzdorovaly. zvláštní paradox -nejprve chtějí chlapa sejmout z jeho přirozeně vyvýšené pozice, neuznávat ho, zbavit jej kompetencí, a pak by chtěly někoho schopného, zodpovědného, někoho, ke komu mohou vzhlížet [chechtot]
odpovídáš úplně mimo předešlý můj příspěvek... o tom raději ani slovo... prostě chlapi jsou blbí a je to, že? [chechtot]
já nevylučuju, že tvůj (bývalý) manžel byl či je hovado... VYBRALA SIS HO ALE TY, tak si nestěžuj mně a jiným zde - už to, že sem (mezi cizí, do celého světa) troubíš své soukromé problémy, zavání jakousi zvláštností ve tvé psychice.
>Pak jsem se nasrala a začala skládat staré PC s vypalovačkou, které mám v kumbále
typická demonstrativní hysterie a nelogická reakce zoufalé ženské. taková nesmyslná zbytečnost, když bootovací rescue disc bylo nutno a možno udělat jen z aktivního systémového disku, tedy na jiném PC než ses pokoušela "složit".
čímž nezpochybňuju, že někteří chlapi nedokážou uznat chybu, nedokážou někomu (i babě) říct "máš pravdu", nebo omluvit se. to ale není můj případ -sebevědomí lidé si mohou s přehledem něco takového dovolit, a z jejich ega stále dost zbyde.
>završil to prohlášením "To zas bude keců!" (nikdy žádné nebyly).
to tě zdobí.

268466

15.05.2012 00:31

Palestina, čísla prokleté okupace

RE: Neutuchající palestinská propaganda

tmo 89.?.?.?

Vojto, jsi totálně mimo o těch Arabech. Ne vše co je muslimské je Arab a ne vše co mluví nějakým nářečím podobným Arabštině jsou příslušníci "národa arabského". Jde o stovky, možná tisíce různých kmenů.
O Pelištejcích se píše už v Bibli (Filištínci). Ani název země Palestina asi nespadl z čistého nebe... nejspíše zkomolenina, území obývané nějakým národem (obyvatelé Palestiny =Pelištejci). Ten kmen/národ byl napadán a vyhlazován už "izraelity" utíkajícími z Egypta do zaslíbené země, KTERÁ VŠAK BYLA JIŽ OBSAZENÁ, OBYDLENÁ, mj. i těmi Pelištejci. Podobně utíkali "židi" po válce z Evropy, Asie i Ameriky do Palestiny, KDE UŽ ALE PO STALETÍ NEŽIL POMALU ŽÁDNÝ ŽID, a ti přivandrovalci rozhodně nebyli židé, dědici té země -spíše chazaři a různí míšenci. Právo na to území měli asi takové, jako cikáni mají právo na Indii.
Už kolem Noeho a Abraháma se Bible zmiňuje o pelištejské zemi, tedy tam asi bydleli nějací Pelištejci. Abrahám byl nomád, a jeho syn Izák (cituji) ...odešel do Geraru k abímelekovi, pelištejskému králi. Ukázal se mu totiž Hospodin a pravil: "Nesestupuj do Egypta. Přebývej v zemi, o níž ti řeknu. Pobývej v této zemi jako host. Já budu s tebou a požehnám ti, tobě a tvému potomstvu dám všechny tyto země.
A po odchodu z Egypta se opět píše o cestě k zemi Pelištejců, a dále (cituji):
Jozue byl stařec pokročilého věku. Hospodin mu řekl: "Ty jsi zestárl a sešel věkem, ale zbývá ještě velmi mnoho země, kterou je nutno obsadit. Toto je země, kterou zbývá přidělit: všechny oblasti pelištejské a celá oblast gešúrská, od ramene řeky při hranicích Egypta až na sever k pomezí Ekrónu, jež se počítá za kenaanské, pět pelištejských knížectví, Gázské, Ašdódské, Aškalónské, Gatské a Ekrónské, a oblast avijská na jihu; dále celá kenaanská země i Meára, patřící Sidóňanům, po Afek, až k pomezí Emorejců, země gebalská a celý Libanón na východ od Baal-gádu pod Chermónským pohořím až k cestě do Chamátu. Všechny obyvatele pohoří od Libanónu až k Misrefót-majimu, všechny Sidóňany, vyženu před Izraelci já sám. Jen přiděl zemi losem Izraeli za dědictví, jak jsem ti přikázal.
Je ti tedy už jasnější, odkud název například palestinského pásma Gaza? Podle města jménem Gaza, metropole dávného Gázkého knížectví (jednoho z pelištejských). Pokud došlo k takovému záboru jejich území židy, asi je pochopitelné, že palestinci to brali jako okupaci, nemohli rozumět nějakému přiřknutí území jejich Hospodinem.

Z toho jasně vyplývá, že to, co ty nazýváš Arabové, je množství různých kmenů a mezi nimi i lidé, řadící se k potomkům Pelištejců. Kolik lidí se k tomu starému národu řadí, je jejich věc (ty se možná řadíš k národu čechů, ač máš možná polovinu genů německou, čtvrtinu keltskou, osminu švédskou a tu poslední francouzskou. A...

Automaticky kráceno

268932

15.05.2012 00:32

Palestina, čísla prokleté okupace

RE: Neutuchající palestinská propaganda

tmo 89.?.?.?

dokončení:

Z toho jasně vyplývá, že to, co ty nazýváš Arabové, je množství různých kmenů a mezi nimi i lidé, řadící se k potomkům Pelištejců. Kolik lidí se k tomu starému národu řadí, je jejich věc -ty se možná řadíš k národu čechů, ač máš možná polovinu genů německou, čtvrtinu keltskou, osminu švédskou a tu poslední francouzskou. Ale přesto mluvíš česky a říkáš si Čech.
A že je někde útisk a snahy o vyhlazování, to ještě neznamená, že se ti lidé nemohou i rozmnožovat. A patrně víc, než ti degenerovaní Češi i bez genocidy.

268934

15.05.2012 11:03

Dopis paní Peckové

RE: ??

tmo 89.?.?.?

Editor má naprostou pravdu, protože pouze objektivně doplnil nezkreslené (ODCITOVAL CELÉ) vystoupení oné doktorky-poslankyně. Pokud jsi ani potom nepochopil, o co šlo, tak jsi buď neandrtálec, který neumí číst, nebo lenoch, který se ani neobtěžoval to číst, nebo tupec, který čtené nepochopil, jelikož mu na to intelekt nestačí.
I podle mého názoru média to vyznění záměrně zkreslila, a to zcela zkreslila (téměř významově obrátila).

Pokud jde o snížení valorizace, tam je to jasné -buď bude naše neproduktivní společnost valorizovat plně, ale jen nynějším důchodcům, na úkor toho, že na ty příští nezbyde už vůbec nic, a na mladou generaci zbydou pouze gigantické dluhy. Počet důchodců je totiž stále větší (procentuálně) a dožívají se stále vyššího věku. Proto náklady na jejich důchod rostou víc, než kolik má státní kasa. A nehrají v tom žádnou roli nějaké kauzy. Ty prostě byly a jsou, jako i plýtvání v jiných oblastech. To ale se stavem důchodového účtu nesouvisí. Na svůj virtuální důchodový účet si spoří každý člověk celoživotními odvody SSZ. A jestliže lékařská péče a další faktory zvyšují délku důchodové periody života, pak je jasné, že objem naspořených peněz je nutno více rozředit, rozdělit na větší počet měsíčních hromádek. -Toto by došlo každému logicky myslícímu člověku, ale tupci opravdu ne.
Výše uvedeným neříkám, že by děti své rodiče neměli podporovat, i finančně. Ale záleží, jak si ten-který důchodce děti vychoval nebo nevychoval.

268953

15.05.2012 12:01

Dopis paní Peckové

RE: Normální

tmo 89.?.?.?

>je třeba šetřit, protože stát už je na huntě. Kdo to zavinil? Ti důchodci?
Jen totální magor nechápe, že hledání viníka za věci nesouvisející, ani fňukání neřeší nedostatek peněz na důchodovém účtu. Je úplně jedno, co kdo zavinil, a jestli to některý důchodce nezavinil. Důležité je, že na té hromadě ty peníze nejsou, aby se mohlo valorizovat více (pro stále větší počet důchodců), a proto se prostě více valorizovat nebude. Není z čeho.
A pokud jde o editora, ten nic neomlouvá... jen uvádí obecně přijaté mediální zkreslení na pravou míru tím, že jako novinář korektně odcitoval, co ta poslankyně vlastně skutečně řekla. A je z toho jasně patrné, že nikoho neurážela, jak to senzacechtivá média překroutila. -Tedy jasné to je všem, mimo tupců neschopných myšlení.

Ideologické žvásty o zbídačování pracujících a nejslabších s tím nemají co dělat (nemluvě o tom, že je to nesmysl... máme sociální úřady, obrovské sociální výdaje a jsme zemí s nejmenší mírou ohrožení chudobou v Evropě).

268957

15.05.2012 12:38

Dopis paní Peckové

RE: ??

tmo 89.?.?.?

>A aj, břevno v oku tvém. Pokrytče, vyjmi nejprv břevno z oka svého
Ano, POKRYTČE... přestaň se starat o třísku druhého, ale vyjmi si nejprve trám ze svého oka -a že jej tam máš! Jako kládu. Tupý jsi až to bolí, a diskutuješ zásadně ad personam... nikdy ne k věci, k tématu.

Až ti bude dán rozum, budeš moci chápat, o čem velcí diskutují.
Až se naučíš diskutovat, můžeš se i zúčastnit diskuse.
Do té doby jsi jen zamindrákovaný prudič.

Ničemný člověk, muž propadlý ničemnostem, má plná ústa falše, mrká očima, nohama cosi naznačuje, svými prsty ukazuje. V srdci má proradnost, osnuje zlo v každém čase, vyvolává sváry. Proto náhlá pohroma ho stihne, bude nenadále rozdrcen a nezhojí ho nikdo.[Přísloví 6]

Pokud jsi nějakým zázrakem pochopil, nevšímej si mě, všímej si raději sebe a nereaguj.

268958

16.05.2012 12:40

Dopis paní Peckové

RE: Normální

tmo 89.?.?.?

>přebytky zašantročeny, jistě byli dobře investovány
Nauč se česky, "profesore" [mrknutí jedním okem] shoda podmětu s přísudkem -učivo základní školy.
Nikde jsem nepsal, že důchodový účet je samostatný, že byl oddělen. Nicméně SSZ speciálně na důchodové zabezpečení peníze odděleně vybírá (účelové určení) a v kapitolách státního rozpočtu jsou tyto prostředky také vedeny v nějaké konkrétní, skutečné výši. Pokud se tedy, ty osle, chceš točit na tom, že ty peníze nejsou v nějaké samostatné budově, v samostatném trezoru, tak jsi nepochopil podstatu. Tohle nerozhoduje, ale nedostatek vybraných peněz pro důchody je prostě FAKT, stejně jako je FAKT i populační vývoj. Na tom nic neokecáš... není co okecávat.
>dnes by tudíž neměl být problém je objevit i s výnosem a doplnit na "důchodový účet"
[chechtot] jasně... hurvínek si věci představuje snadno. -Prostě se něco objeví, odkudsi spadne výnos, a pak se to jednoduše šoupne jinam... doplní se to zrovna na důchodový účet. [chechtot] někteří lidé jsou neskutečně jednoduší... Tak si dál piš sci-fi.

269033

16.05.2012 13:44

Sázka na Zvědavce se vrací

RE: Zvědavec...

tmo 89.?.?.?

Mně ani tak nevadí články Zvědavce (ty si rozumný člověk přebere podle svého rozumu... číst může a nemusí), ale mnohem horší je sebranka zdejších "inteligentů", kteří tvoří tu atmosféru fanatismu a vyděšeného obranářství svého bezradného zraněného ega a svého pomateného pohledu na zlý svět. A toto už s duševní poruchou nehraničí... to už je za čárou. Velký počet zdejších diskutérů ze smečky by zcela jistě rádi přijali odborníci na léčení duševních nemocí... to není invektiva, to myslím zcela vážně. A je mi jich upřímně líto.
Asi tento web přitahuje převážně právě tyto nešťastníky... jakási "chráněná dílna".

269038

17.05.2012 10:26

Sázka na Zvědavce se vrací

RE: A proč jsem stále lezeš Tmo,když sem přispívají tak

tmo 89.?.?.?

>...pro které je Zvědavec učiněná žumpa a pro zdejší diskutéry nemají slušného slova, jsou zde neustále pečení vaření, každou hnidu hned komentují a sledují

Jsi na velkém omylu, drahoušku přechytralý. Já zde nejsem pečený vařený. Čtu asi 10% článků a ještě méně diskuse (je toho textu víc, a něco je pro mě nestravitelný balast či přímo fundamentalistické hovadiny). Někdy ale na téma, které je mi blízké nebo mě zaujme, zareaguji, většinou na zjevné bludy nebo lži, a snažím se to uvádět na správnou míru... ale obvykle bez viditelného pozitivního výsledku, protože pochopení nějaké myšlenky vyžaduje také nějakou, alespoň průměrnou, kvalitu na druhé straně -jenže místo zamyšlení NAD PRAVDOU se od většiny zdejších "stádních" dočkám jen nenávistného plivání... stačí jim vidět jen tři písmena mého nicku. Asi je to pro tyto individua snadnější, než řádně myslet, nebo je to pro ně uspokojivější, když mohou někoho napadat, nejlépe spolu, kolektivně... což jim patrně dodává blažený pocit, že nejsou na světě sami, a alespoň někdy a v něčem byli "úspěšní"... spojenými silami někoho přeřvali (co na tom, kde je pravda... důležitý je pro ně pocit společné tupé síly).
Ano, možná jsem v tomto ohledu masochista, nebo nenapravitelný idealista, altruisticky se snažící někomu pomoci vidět správně. A na Zvedavci si chci občas rozšířit obzory o ty alternativní pohledy na věci/události.
No a pokud jde o moje návštěvy -nejsou vůbec tak časté, jak lživě píšeš... někdy tu nejsem celé měsíce, a jindy vypotřebuji svých 8 nebo kolik je těch free příspěvků, a pak už stejně reagovat nemůžu. A tvé blábolivé úvahy o touze rozbíjet diskuse jsou už úplně paranoidní... asi dobře nesnášíš jiné názory, co? A jsi nelogický i v tom, že mi tento web vadí -kdyby tomu tak bylo, asi bych sem nechodil.

269088

07.10.2012 14:53

Duka si ulomil kus svatého Václava – co bude na řadě příště?

ach ty vědomosti... a ubohá úroveň...

tmo 89.?.?.?

neznalost neomlouvá - zde ale zjevně opravňuje ignorantského autora "článku" ke štvaní ještě více neznalých a zatemnělých chudáků [oči v sloup]

Po celou historii církve vznikaly relikvie tak, že se do šparkařského/zlatnického díla (zlaté či stříbrné schrány, kříže, monstrance a podobně) umisťovaly s velkou úctou A VÍROU kousky těla zesnulých svatých. Ti svatí jsou především svatí církve, tedy kdo jiný by měl mít právo PRO JEJICH uctívání rozhodnout o umístění části ostatků do takové relikvie??? snad ignorantský nevěřící pes? nebo snad nějaký anti-církevní ubožák by to povoloval? (nebo spíše nepovoloval). To by nevznikla jediná vzácná relikvie (a pro anti-blce "historická památka" ).

Kdo jiný než kardinál v zemi daného světce, by jako o tomto měl rozhodovat? Snad ještě papež, to beru... ale určitě ne zdejší spodina.
Ta věc má svá pravidla - ale ta autor nezná.
Jistě byla tato věc vyjednána i se státními památkovými orgány - ale o tom autor opět nic neví.
A protože nic neví, místo článku vyrobil jen zbytečný plivanec, který si flusnul sám sobě do ksichtu (udělal ze sebe blba), a vyrobil bouři ve sklenici vody (totiž pozdvižení mezi nejtupějšími zde).

276689

ty bys udělal źida z každého že? [chechtot] i z katolického kardinála Duky, který svou kulatější slovanskou postavou a bodrým obličejem připomíná źida jen těm největším pitomcům. možná jsem podle tebe žid i já [velký smích]

276690

07.10.2012 22:18

Duka si ulomil kus svatého Václava – co bude na řadě příště?

RE: ach ty vědomosti... a ubohá úroveň...

89.?.?.?

historická památka je to právě pro anti-blbce (jak jsem už napsal výše). pro věřící je to mnohem víc... ale tomu ty nemůžeš rozumět, dube zadubený [mrknutí jedním okem]
a neříká se mrtvoly, ale ostatky svatých (v tomto případě).
už tomu rozumíš, trotlíku? -no jistěže ne! to byla jen řečnická otázka [chechtot] ty máš přece v palici zácpu z temna, od narození až do smrti.

a té poblité vopici s průjmem níže: nestojíš mi za reakci. právě tvé zvratky místo smysluplného příspěvku by se měl blokovat, ale tady ti to nehrozí - tady máš chráněnou dílnu [velký smích] invalido. tak si to užívej...

276707

17.10.2012 10:39

Duka si ulomil kus svatého Václava – co bude na řadě příště?

RE: ach ty vědomosti... a ubohá úroveň...

tmo 89.?.?.?

Pravdou je, že zde se setkává převážně stádo tupých a sprostých vepřových kusů, toužících si, pomocí podpásových a jinak neférových a mimo téma jdoucích blábolů, kompenzovat fatální deficit intelektu a obecné neštěstí svého mizerného života.
Na inteligentního člověka tady narazíš jen zcela výjimečně. Proto jsem sem také přestal chodit -je to zde chráněné pracoviště pro mentálně postižené, pro jejich terapii. Ale terapie nepomáhá...

277317

Mohl jsi odpovědět ještě hloupěji a ubožeji? -Jen osobní útok, navíc vrcholně trapný. Ale to tobě nedochází, vzhledem k extrémně nízkému intelektu. A ještě se vlastní tuposti řehtáš jako dobytek. Tak si ulev... tahle diskuse je zde přece pro tebe a tobě podobné pacienty.

277318

17.10.2012 10:47

Duka si ulomil kus svatého Václava – co bude na řadě příště?

RE: ach ty vědomosti... a ubohá úroveň...

tmo 89.?.?.?

Ach ta úroveň... jeden chudák mele o denaturáku a jiný primitiv útočí s blázincem a medikamenty. Tady je fakt zoufale zoufalá smečka zakomplexovanců, kompenzujících si své osobní neštěstí ubohými útoky na jiné...

277322

Nemůžeš za to, zoufale postižený dube - proto také tvé "příspěvky" obsahují logické i faktické nesmysly:
- pokud někdo uctívá umučeného, pak logicky ne jeho (satanistické) mučitele a vrahy, nýbrž právě naopak "stranu dobra".
- slovo satanistické bys musel něčím podepřít, ale nemůžeš, protože satanismus je nějak definován. jenže ty jsi totálně mimo, neznalý chudák.
- kdybys něco věděl, došlo by ti, že není uctívána mrtvola, a už vůbec ne jen tak obyčejná (vzkříšená). na to ale nemáš IQ ani dobrou vůli, abys chápal takové věci, které tě vysoce přesahují.
- nejde tedy o uctívání kultu smrti, ale naopak života. je to prostě mimo tvoje mentální možnosti...

277325

17.10.2012 11:35

Duka si ulomil kus svatého Václava – co bude na řadě příště?

RE: Psychopati

tmo 89.?.?.?

Jediný, kdo tu řve jsi ty, vopice.
1) tyhle věci někoho zajímají, ignorantské vopice ale nikoliv.
2) kdo tu něco opakuje do zblbnutí jsou tupí řvouni proti církvi
3) pojem "zakomplexovaný chudák" naplňuješ 100%, a zde nejen ty
4) tvoje vzdělání se omezilo na utírání si prdeIe Rudým právem. Kněží jsou prakticky ve 100% případů vysokoškolsky vzdělaní, někteří mají vysokých škol i více... a znalostmi a intelektem tebe přesahuje každý z nich minimálně 10x.
5) o vyvraždění (někoho) římskokatolickou církví dodej detailní informace (kdo, koho, čísla). bezpečně se nedostaneš na čísla komunistů ani fašistů. Navíc budeš mít problém s definicí "kdo je církev" a "co udělala církev"... a co někdo úplně jiný, za náboženství se schovávající.
6) že je komunismus vynálezem církve je mesmysl (dokaž to), i logicky je to hovadina -proč byla ze strany komoušů církev stíhána a ničena? proč by církev podporovala nevěreckou/hmotařskou ideologii, navíc nepřátelskou ke všemu duchovnímu (i vůči sobě)?
7) je tedy evidentní, že zcela s cesty meleš ty.

Do majetku církve ti samozřejmě nic není - stejně tak ti nic není do majetku jakékoliv jiné osoby, ani do majetku rybářského svazu, ani do majetku jakéhokoliv vlastníka. Nemůžeš zasahovat ani do rozhodnutí soudů. -Ty prostě jen zaplatíš za zlodějny svého fotra, který někoho okradl (a je jedno koho). Spravedlnost je prostě taková, že zloděj má být zavřený a ukradený majetek vrácený. Zloděj (tvůj fotr) už zavřený být nemůže (možná je už pod drnem), a kromě jiného šlo o kolektivní loupež. Za to můžeš být jedině rád. Ale ukradený majetek zloději zůstat nemůže, ani jeho zvrhlému vopičímu potomku... to je logické. Proto budeš platit! A pokud ne, existují i mezinárodní soudy a v tom případě to bude mnohem tvrdší, než kompromisní dohoda.
>Samozřejmě že ne.
Ano, samozřejmě že ti to nepřísluší, tím méně jako vopici. A žvásty o dva tisíce let trvajícím řvaní si nechej pro své vopičí potomky... ti jsou snad ještě tupější než ty, takže jim můžeš nalhat, že církev byla okradena před 2000 nebo 1000 lety [velký smích] bIbe... Ale chápu, že vopice dějepis neznají. Trapné je, že i přesto mohou řvát na diskusi. No na téhle určitě -zde je to určeno pro chudáky tvé úrovně.
Jen kdybys měl světloiu chvilku: majetek církve pochází převážně z nadací od místních šlechticů, z dobrovolných darů věřících, z odkazů osobního majetku po smrti a z poctivého hospodaření se vším tímto majetkem po dlouhá staletí -je tedy evidentní, že majetek existoval legálně a že dobrým spravováním musel nutně přinášet i zisky, zvětšovat se. Zisky byly v naprosté většině použitý na humanitární, zkulturňující a vzdělávací účely -to tě ale minulo... i tvé předky. Ve vašem genofondu pro studium nebyly předpoklady.

277330

26.10.2012 15:00

Tomio Rocky Okamura: chráněnec kmotrů nebo užitečný pitomec?

to je neštěstí :D

tmo 89.?.?.?

>já svou výzvu o podpoře Okamury z prvního článku beru zpět. Dokud nebude zřejmé, odkud a z čeho pan Okamura zbohatl, vám radím opatrnost

1) čecháček závistivý
2) není implicitně právem kohokoliv, strkat svůj rypák do finanční situace spoluobčana
3) primitivním pokusem s tabulkou o 4 firmách a jejich oficiálních výsledcích se dojde jedině k neúplnému, nepřesnému a tedy zavádějícímu výsledku a falešnému štvaní. Možná investuje v zahraničí? A co je komu do toho? Podle mě základ majetku získal z provizí od hotelů, restaurací atd., kam vozí Japonce a jiné. A také z knih a svých vystoupení v TV i jinde.
4) JDE HLAVNĚ O NÁZORY A CHOVÁNÍ, a ne o majetek někoho.
Nezváviďte.
A až dosáhnete (poctivou snahou z ničeho) takových výsledků jako pan Okamura, pak teprve si otevírejte držky a někoho "hodnoťte"... pokud už si myslíte, že na odsudky jiného člověka máte nárok.
Podle mě je Okamura příčinlivý, houževnatý, podnikavý člověk, umí se chovat inteligentně a umí se zviditelnit (nic z toho kdokoliv z vás nedokázal). Jeho názory jsou správné (například majetkové přiznání POLITIKŮ, a to i bývalých), a kdyby byly prosazeny, nastal by zde náhle pozoruhodný pořádek (staří politici by seděli a noví by se nesnažili tolik krást, protože by pak stejně nemohli prokázat, kde vzali na vily, auta atd.). Samozřejmě že Okamura má jistě i své chyby, má sklon k populismu, ale to je jeho cesta ke zviditelnění, a nezaznamenal jsem nic z jeho názorů/postojů, co by nemělo aspoň trochu logiku a co by bylo v zásadním rozporu s mými postoji a zájmem tohoto národa (uvést to tady do alespoň relativního pořádku, a místo věčného brblání raději aktivita).

277883

26.10.2012 15:10

Tomio Rocky Okamura: chráněnec kmotrů nebo užitečný pitomec?

RE: Tomio Rocky Okamura: chráněnec kmotrů nebo užitečný pitomec? Asi obojí..

tmo 89.?.?.?

>Já snad budu volit toho potetovaného vodníka

---jo [velký smích] to by asi tak odpovídalo zdejšímu osazenstvu [chechtot]
Já mám zatím favority Jakla a případně Okamuru.
Rozum a konzervativní názory pro mě rozhodují.

277885

26.10.2012 15:15

Tomio Rocky Okamura: chráněnec kmotrů nebo užitečný pitomec?

RE: To je vážně legrace...

tmo 89.?.?.?

Jasně... opatrnost, obezřetnost. Nebo-li typicky české připosraně rádoby-vychcané přizdisráčství a hloupost k tomu. -A výsledek bude jako vždy bIbý... [chechtot]
Dav plebsu se může třeba na hlavu stavět, vylekaně stříhat svýma ušima a namáhat si svůj minimozek... a přesto (zákonitě) vždy vymyslí pi?ovinu.

277886

to je pravda... volby v USA rozhodnou. ale dost důležitý je také jasný signál odporu ze strany Ruska.

ale je důležité si odpovědět, kdo je ta druhá strana, ta proti-prezidentská:
1) menšinová (každý nespokojený může svrhnout vládu?)
2) anarchistická (každý nespokojený může vraždit a dávat si absurdní podmínku, že bude jednat až po odstoupení Asada a jeho vlády? a s kým pak bude jednat? v chaosu jaký nastal v Libyi...)
3) ve spojení s mezinárodním terorismem arabským (zájmy sousedů trhat a uplatňovat větší vliv)
4) ve spojení se zájmy USA (dokončení cíle tzv. arabského jara)
bod 4 je pro mě ne náhodou spojený s bodem 3.

277891

26.10.2012 16:50

Tomio Rocky Okamura: chráněnec kmotrů nebo užitečný pitomec?

RE: to je neštěstí :D

tmo 89.?.?.?

Z této (i reakce výše) je vidět zatemnělost a nepochopení zdánlivě jemných rozdílů:

-je rozdíl mezi spoluobčanem (po jehož výši výdělku ti je houno a nemáš sebemenší právo jej kontrolovat) a mezi politikem (=zvoleným zaměstnancem občanů, podobně jako úřednictvo)

Navíc není vůbec jasné, zda se Okamurovy názory (uzákonit majetkové přiznání politiků i zpětně) podaří většinově prosadit a uzákonit parlamentem ČR. Teprve pak se části občanů (politikům) bude moci někdo rýpat v jeho příjmech. -TEĎ NE !!!

Takže z toho vyplývá, že v tom jaksi zoufale plaveš v čase, a máš v tom guláš... co je a co by mělo být.

277893

26.10.2012 17:19

Tomio Rocky Okamura: chráněnec kmotrů nebo užitečný pitomec?

RE: to je neštěstí :D

tmo 89.?.?.?

>ale prd...
to je jistě také "argument" [oči v sloup]
>no pokud má být dotyčný jeho prezidentem tak je to jeho povinností
božínku!!! co to tady zase je za blábolitele! musíš jenom umřít, a povinnost je jen daná zákonem.
>...a nejen právem
tos asi trochu uletěl, co? [chechtot] je to jeho právem? jistě. ale co je tobě do jeho práva? a co je ti do toho, zda on své právo využije nebo ne?
>Mě jako případnému voliči do toho je a hodně!!! Chci vědět každou hovadinu jinak ho samozřejmě nevolím
to je zase tvoje právo, které nikoho nemusí zajímat. pokud něco chceš zjistit, zjisti si to! a pokud někoho (ne)chceš volit, dělej si přece co chceš!
>No a to je potřeba vědět do každý koruny už před volbama!
prdlajs. už výše píšu, co je kdo povinen. a na tvé "potřeby" fakt každý může s?át.
>Nejste náhodou z TOp09 nebo ODS???
v žádném případě.
>A JAK víte, že šlo o "poctivou snahu z ničeho"? Tím snad u nás někdy něco někdo vydělal? To si asi děláte prdel, že???
nedělám. pár takových lidí znám. a jsem v podstatě jeden z nich - nikdo mi nic nedal zadarmo, nic jsem neukradl, nezdědil, korupcí nezískal... a přesto už dlouho podnikám z toho "ničeho" a žiju.
>Proč bych si proboha měl myslet, že u něj je to JINAK???
co ty si myslíš je ale (úplně smrtelně vážně) každému u pr?ele.

Je evidentní, že má nějaký podíl a/nebo příjmy z těch cestovních kanceláří v Británii a Japonsku.
Je evidentní, že ani jeho česká agentura neservisuje ty turisty zadarmo. Pokud jich prokazatelně přiveze do ČR 80.000 ročně, tak i kdyby měl z jednoho zisk pouze 1.000 Kč, je hrubý příjem té agentury 80 milionů ročně. Po odečtení režie za průvodce, nemnoho spolupracovníků a za účetní je z toho možná jeho zisk (ve formě platu) čtvrtinový, ale i těch 20 mega ročně na velmi slušný život stačí, ne? Tak jaképak nejasnosti?
Další peníze může mít již zdaněné ze zahraničí!!! Třeba z té CK v Británii, nebo z Japonska, nebo klidně i legálně z nějakého daňového ráje. Nebo zisky z investic z doby svého mládí!
Dále může mít i finanční provize nebo bezplatné protislužby od hoteliérů a restauratérů, kterým dovede ty japončíky na jídlo a ubytování. A jsou v ČR/Praze i jiné atrakce, z nichž něco může mít v souvislosti s tímto.
Takže nedochází ti, že ten chlap je za vodou vlastní pílí, přičiněním a schopnostmi?
A nedochází ti, že chudáčkové, co mu závidí a podsouvají nějaké tajné vydržování v cizím žoldu, jsou úplně mimo? ...v zajetí zase nějakých kospirací?
Plivat už dopředu "ten je jistě podvodník" je tradicí těch nejmenších, nejubožejších hovádek závistivých a na každého bohatšího člověka podezíravě čumících.

277895

26.10.2012 17:40

Tomio Rocky Okamura: chráněnec kmotrů nebo užitečný pitomec?

RE: to je neštěstí :D

tmo 89.?.?.?

...a i kdyby si daňově optimalizoval tak, že jeho firma prodělává nebo vydělává jen minimálně, přesto tomuto státu dává dost:
1) daň z příjmů ze svého ročně X milionového platu, což je nejméně v řádech statisíc.
2) nadprůměrně vysoké odvody SSZ a VZP
3) nejspíš i silniční daň
4) daně a odvody za své zaměstnance
5) dává práci XX lidem ve svých firmách, kteří by jinak práci neměli a vysávali stát
6) dává práci a příležitost vydělat jiným firmám (hotely, restaurace), a ti z toho opět odvádějí daně a odvody státu (za majitele i tamní zaměstnance)
7) dává práci možná tisícům prodavačů po Praze, u nichž utrácejí japonští a jiní turisté (kdyby je Okamura nepřivezl...)
8) ti všichni, kteří na tomto turistickém byznysu vydělávají a živí se, zaplatí také při utrácení svých peněz DPH a spotřební daně... celkem na daních přes 50%. a dávají vydělat zase svým spoluobčanům, které "zaměstnají" nějakou službou.

Je tedy Okamurova činnost pro stát pozitivní? No jistěže! I kdyby on sám neodvedl státu ani korunu (a to on odvádí, nadstandardně!). -Ale přesto se najdou závistiví tupani, co jej budou chtít lustrovat, a že ON, schopný člověk s velkým Č (který překonal mnoho handicapů ve svém životě, překážek, těžkostí a něco dokázal), je prý povinen se takovým závistivým nickám zpovídat z každé koruny.
- N E U V Ě Ř I T E L N É ! ! !
a prý pokud to neudělá, takový chudáček (který tomu státu nejspíš nic nedává a jen bere dávky) mu nebude věřit a volit jej... fakt tragédie.

277896

27.10.2012 01:12

Tomio Rocky Okamura: chráněnec kmotrů nebo užitečný pitomec?

RE: to je neštěstí :D

tmo 89.?.?.?

proč súdruha???
pro legalizaci euthanasie nejsem, stejně jako pro interrupce. a nezaznamenal jsem, že by to Okamura nějak prosazoval. doufám že ne.
>za zásadního činitele považuju také partnera ženy
já především společenskou morálku... připuštění vraždění nevinných nenarozených dětí jako východisko z nouze a čin pro ženino "pohodlí"... -ale ono se jí to vrátí na psychice i na fyzickém zdraví.

277928

no já z vás slováků taky moc dobrý pocit nemám.
knížepána jsem vždy odmítal.
a okamura, který se vypracoval sám svou pílí, od nuly, toho si lze alespoň za tu houževnatost vážit. nedostal něco do kolíbky, ani v restituci, jako někteří s modrou krví.
a jestli je z půlky šikmookej, to je mi fuk. je vlastně čech. hlavně když nebude bIbej.

277929

27.10.2012 10:30

Tomio Rocky Okamura: chráněnec kmotrů nebo užitečný pitomec?

RE: to je neštěstí :D

tmo 89.?.?.?

>jako kandidát by měl svůj kompletní podrobný životopis předložit automaticky
[velký smích] "by měl"... jen tvoje představa... Prostě kecy.

>bych ze svého zaníceného obdivování idolu Okamury slevil
1) nejsem zanícený obdivovatel (jen vidím alespoň nějakou nepopiratelnou kvalitu mezi tím ostatním svinstvem - Fischer, Zeman, Bobošíková, Sobotka, Diestbier, vodník a jiné kreatury)
2) nenazval jsem okamuru svým idolem. jen je pro mě prostě zaslouženě jednou z voleb, vedle Jakla.

>Zatím jste nenapsal nic užitečného na jeho podporu, jen okecáváte sporné body
nauč se tedy číst. sporné body jsem samozřejmě s úspěchem napadl, ale uvedl jsem i něco jiného. stačí si to přečíst. Někdo prostě této republice alespoň prospívá, na rozdíl od jiných zlodějů, pijavic, škůdců a populistů. a že má náhodou polovinu genů z japonska? no a co? a že je úspěšný a tedy u nenávistných levičáků těžko přijatelný? no a co? koho to zajímá? ty si vol koho chceš a neotravuj.

>To že mluví o úpravách práv politiků, jejich stíhatelnosti a odpovědnosti z něj nedělá toho nejlepšího
ALE DĚLÁ TO Z NĚJ LEPŠÍ VOLBU MEZI TĚMI OSTATNÍMI. myslím, že to mělo být uzákoněno už dávno, aby politici nechodili do politiky s vidinou, že si nahrabou a nechají se korumpovat, popřípadě že rovnou budou krást (zakrytě). ono je to opravdu velmi jednoduché a účinné opatření - když si korupčních peněz nemůžeš užít, ukázat je veřejně, tak jsou ti ty peníze nanic. a pokud by za to, co nejsi schopen prokázat hrozil ve stručném procesu trest natvrdo a zabavení majetku, prostě by (téměř) žádný politik nekradl. a o to jde, ne? a místo takových tam politiky, kteří tam nejdou pro prachy ale chtějí dobře spravovat věci veřejné tam potřebujeme, nebo ne? místo by se jim uvolnilo...
Okamura navíc prosazuje i hmotnou odpovědnost politiků - kdo něco špatně rozhodne, zkurví něco s důsledkem škody na penězích poplatníků, měl by za to nést trestní odpovědnost. Ono se to totiž někdy dělalo záměrně a odměna za to "chybné" rozhodnutí přišla tak nějak bokem. ale samozřejmě nikdo odpovědný nebyl a není. Okamurovo opatření by tedy zlepšilo i zodpovědný přístup, pečlivost při práci. (otázka je, zda by tam byl ještě nával kandidátů do politiky).

>podíval jsem se na stránky té "jeho" agentury
z toho je vidět jak seš bIbej... zajímáš se o podružné, ne o to hlavní. a navíc si neumíš vysvětlit, že ty stránky agentury jsou jen aby něco bylo - oni to ti japonští turisti asi stejně číst nepotřebují (mají to asi v CK v japonsku vysvětleno lépe) a ty se jeho klientem nestaneš.
mimochodem na jeho stránkách není nic špatného - jednoduché, funkční, stručná informace o co jde. nic víc.
že machruješ že máš stránky lepší? -no a co? k čemu ti jsou? vyděláváš jako Okamura? -ono to asi nebude o stránkách, že? [velký smích]

277942

27.10.2012 10:51

Tomio Rocky Okamura: chráněnec kmotrů nebo užitečný pitomec?

RE: Businessman nebo politik ?

tmo 89.?.?.?

propánakrála to jsou kydy... ty seš ale (cenzurováno, neurážejte diskutujícího, editor)

Prezident republiky není ani obchodník ani manažer. Zastává prostě funkci hlavy státu, reprezentuje doma i venku, a má moudře ovlivňovat vnitropolitickou situaci a morálku, také náladu ve společnosti.

Okamura není ani obchodník ani manažer - je podnikatel. rozjel nějaké firmy a slušně a poctivě žije a živí svou rodinu. Aktivně do toho podnikání už zasahovat nemusíí - má na to lidi.
Je občanem tohoto státu, a jelikož prokázal své kvality, není důvod, proč by někdo vylučoval právě takového schopného kandidáta, který to má i "filosoficko-morálně" v hlavě uspořádané.

Že se zabýval cestovním ruchem? A čím se podle tebe, (cenzurováno, opět urážíte. Máte první varování. Při třetím vás zablokuji. Editor) měl zabývat, aby byl volitelný? Bankovnictvím? nebo strojírenstvím? nebo měl být "disident a dramatik" [chechtot]

A tato otázka svědčí o tvé demenci:
>Vyzná se vůbec v makroekonomii?
...to jsi snad nemyslel vážně, že by se měl prezident aktivně zabývat makroekonomií? vtip? -trapný, hloupý... Spíše ale šlo o projev tvé neznalosti, co?

Hlavně že VÍŠ, co se stane v budoucnosti a co někdo bude dělat.
>Bude si plést politiku s businessem
Nejsi ty spíš zakomplexovaný? nevěříš a nenávidíš každého schopnějšího, který něco dokázal? já za to ale nemůžu, že vedle tebe je úspěšnější každý druhý... možná i každý jeden.

277944

27.10.2012 11:43

Pro koho zemřeli ubozí františkáni

někdo tu manipuluje - zloděj křičí chyťte zloděje. že fišere?!

tmo 89.?.?.?

>byla vyloučena nevyhovující skutečnost role katolické církve na násilné rekatolizaci českých zemí.
jak souvisí toto tvé "moudro" s oprávněním k vraždě 14 lidí? je jedno jakých lidí. i kdyby se v českých zemích rekatolizovalo 10x za sebou, nikdo tím nezískává právo vraždit kohokoliv, tím méně pokojného mnicha.

>Tím, kdo poslal do Prahy pasovské žoldnéře, byl totiž katolický biskup Leopold V. Habsburský
takže žádný z těch 14 františkánů, že jo, dál manipulující osIe?

>Pro osvětlení poměrů v katolické církvi té doby je nutno poznamenat, že jmenovaným biskupem se stal ve 12 letech a nebyl nikdy vysvěcen
zatemnělý, ty nemůžeš nic "osvětlovat". prostě lžeš. v katolické církvi jmenování biskupů ve 12 letech neexistuje. na kardinála může být biskup povýšen "jmenováním", ale aby se někdo stal biskupem, musí mít biskupské svěcení. pokud ho neměl, nebyl to biskup. tečka.
Navíc je totálně irelevantní, kdo údajně pozval pasovská vojska - žádný z těch 14 františkánů to na 100% nebyl.

>V té době se ke katolické církvi hlásila jen asi třetina Pražanů (ostatní byli kališníky, českými bratry,luterány nebo kalvíny)
jednak jde o nedokázané a nedokazatelné tvrzení (kec), a jednak je to opět irelevantní:
>kauzální klamy. Říká se jim například chybný směr
-že, manipulátorský Fišere [mrknutí jedním okem] procentuální rozdělení nehraje roli a nedává právo k vraždám.

>Dlužno ještě dodat, že o sedm let později po těchto událostech začala třicetiletá válka jako vyvrcholení náboženské netolerance mezi římskokatolickou církví a zastánci vyznání
příčina? NE! V českých zemích neplenila ani katolická církev ani její zastánci, nýbrž jacísi protestantští Švédové... mj. (kromě předešlé neblahé role kališnických pomatenců, skutečné plenící, vraždící a loupící lůzy).
Takže napadení byli do té doby pokojní katolíci:
>záměna příčiny a následku
-opět děláš přesně to, co se snažíš kritizovat, že manipulátorský Fišere? [mrknutí jedním okem]
a protože zcela nekřesťansky a nepříkladně nejdříve plenili nekatolíci (husité) a TEPRVE POTOM (teprve vinou těchto) nastaly ty náboženské zmatky, máme tu:
>chybná časová následnost
-opět jsi chycen... zlovolný Fišere [mrknutí jedním okem]

>Jeho vojska se dopouštěla násilností
nikoliv pokojní františkáni

>kláštery, ve kterých předpokládali úkryty pasovských
předpoklad není oprávněným důvodem, a už vůbec ne důvodem k vraždě. to pouze ve zmatené mysli lůzy. a možná ještě jednoho Fišera [mrknutí jedním okem]

Závěrem už jen informace, že oni františkáni byli pokojní mužové, kteří přišli do ruin pobořeného kláštera a začali jej vlastní prací rekonstruovat. nikomu neškodili, a ví to každý, kdo aspoň trochu zná spiritualitu františkánů, následovníků sv. Františka z Asisi -mimořádný příklad lásky ke všemu živému a příkladná skromnost a pokora.

277947

27.10.2012 15:00

Pro koho zemřeli ubozí františkáni

RE: někdo tu manipuluje - zloděj křičí chyťte zloděje. že fišere?!

tmo 89.?.?.?

>kdo ma pravo (popr. - povinnost), - nosit Fiserovu hnatu na provazku kolem krku ?
jedině pabIb steve, pokud zvládne ulovit ještě úhlavního nepřítele primitivů =Duku, ukousat svými statečnými vlčími tesáky jeho hnátu, a vypotit ještě nějakou bIbost do diskuse na zvědavci. -podmínka: musí to být jako obvykle -úplně mimo téma.
Pak, ověšen trofejemi, musí zavýt tak jasně, aby zavyli i ostatní ze smečky.

277953

19.12.2012 21:16

Evropské feministky se spolčují proti dětským pohádkám

RE: Pohádka

89.?.?.?

Jo, takový panovník by byl opravdový blázen... Království, kde lze něco direktivně nepovolovat (=zakazovat) je vlastně diktatura, omezování svobod. Omezování bankéřů je pak selektivní omezování svobod - přece každý může být bankéřem, a každý bankéř si může stanovit zcela svobodně libovolný úrok -třeba 100% denně. Když mu to nějaký jiný svobodný člověk (hlupák) dá, pak je to čistě svobodná dohoda mezi nimi, a neexistuje důvod to zakazovat.
Stejně tak je zákaz přesunů výroby jinam hloupostí, a tato nerovnováha (potřeba levnější výroby) by byla stejně realizována, a to buď načerno (nedá se zamezit nákupu libovolných polotovarů či hotového zboží, třeba i z takzvaně chudších zemí), anebo naopak dovozem pracovní síly do toho království, což by následně logicky snížilo průměrnou úroveň platů (převis volné pracovní síly nad poptávkou zaměstnavatelů).
Na druhé straně - pokud by nikdo do chudých zemí neumístil výrobu čehokoliv, byly by ty chudé země ještě chudší a tamní lidé v ještě větší míře nezaměstnaní a k smrti hladoví.
Uzavření se pouze do sebe a ostře hlídané hranice (např. s ostnatými a elektrickými dráty, samopaly a psy) to už přece známe -a myslím, že jsme za komoušů šťastnější a bohatší nebyli. Jeansy nebyly normálně v prodeji, a v tuzexu byly za 1/3 průměrného platu.
Koneckonců takové nápady jsou nesmyslné... izolacionismus vede k degeneraci, zaostávání, zpomalení výzkumu a vývoje ve všech oblastech. I toho jsme byli svědky za komoušů (ale někteří již zapomněli).
Popisovaná "princezna na druhé straně" byla kde??? Na straně jako na WC?
1) Moci si půjčovat NEZNAMENÁ povinnost si půjčovat. NIKDO NEMUSÍ. -takže kdo s tím má problém?
2) každý se má zodpovědně rozhodnout, zda půjčku potřebuje a zda je schopen ji pak splácet.
3) pokud si však půjčí, je logicky povinen za tu výhodu splácet i s poplatkem za tuto vyžádanou službu =s úrokem. Nebo snad čestné slovo nemá platit?!? Nebo dobrovolný písemný závazek nemá platit?

>mrdal a mrdal a mrdal....a mrdal komornou, kuchařku, kuchaře, kočího a princezna??? Ta mrdala dvakrát tolik
Je vidět, že pán je inteligent [oči v sloup]

280828

19.12.2012 22:56

Evropské feministky se spolčují proti dětským pohádkám

RE: Pohádka

89.?.?.?

Tys absolutně nepochopil!!! -Já nejsem PRO vývoz výroby, ale nejsem ani PROTI vývozu výroby do jiných zemí... a je mi jedno, jestli chudých nebo bohatých. Kdo chce někde zbudovat továrnu, pak na to má jistě pádné ekonomické důvody! A je to hlavně jeho SVOBODA, že se tak může rozhodnout a může to zrealizovat -nebo nám fakt jde o diktaturu, kde někdo bude libovolné věci zakazovat nebo přikazovat, jak kdo má myslet a co má konat?
Takže o tom, zda bude hladovět Čech nebo Číňan nerozhoduješ ty!!! Nerozhoduju o tom ani já. Neměl by o tom rozhodovat ani samozvaný král-diktátor. JEDINÝ, kdo o tom může rozhodovat je ten výrobce, majitel firmy, nebo akcionáři té firmy, kteří ji takto vlastní a proto rozhodnou, zda vyrábět u Čechů výrobek/auto za 200 tisíc nebo u Číňanů za 130 tisíc... třeba.
Je nesmyslné někoho nutit, že musí vyrábět draze = že musí vyrábět v ČR. Nemusí. Nikdo nemusí! A kdyby to bylo nevýhodné, prodělkové, nebo bez potřebného zisku, tak to prostě nikdo dělat nebude, samozřejmě. Proč by se namáhal, za nulu nebo za mínusový výdělek?!?
Takže to, že Číňan je levnější je pro něj konkurenční výhoda (pokud umí dělat stejnou práci). Možná že je i pracovitější (další výhoda). A proto je spíše třeba uvažovat o tom, jestli Čech není zlenivělý a rozežraně navyklý na to, že se tady ty auta "musí" vyrábět -NEMUSÍ. Ten Čech je jen otrok, pracovní síla. On o ničem nerozhoduje. Pokud mu dá někdo práci, bude mít co jíst (a Číňan ne). Pokud to ale bude opačně, dá Čechovi stát sociální dávku (NA DLUH OD TOHO ČÍŇANA), a ten dluh bude muset někdo zaplatit -kdo? Naše děti... pokud budou v budoucnu pilnější a levnější než konkurence jinde, tak jako dnes ti Číňané.

>Kdo v rámci schvalování neprokáže, že celý výrobní řetězec nebo jeho relevantní část se nachází na našem území, tomu nebudou jeho výrobky schváleny do prodeje a na trh se vůbec nedostanou
Bláznivý nápad! A komu to jako bude vadit? Za těchto podmínek nebude žádný koncern v ČR investovat, nikdo zde nevyrobí ani šroubek, s důsledkem, že Češi budou bez práce a stejně si nemohou ze zahraničí nic koupit. Tak proč by někomu ze zahraničí mělo vadit, že nějaký šašek otravuje nějakým dokazováním na hranicích/celnicích?! Prostě by se obchod s ČR (tam i zpět) značně snížil, s důsledkem rapidního poklesu životní úrovně. Stejně tak by umřel i náš vnitřní maloobchod -nedováželo by se, tedy by nebylo co zajímavého prodávat -a naši obchodníci i prodavačky by byly taky bez práce. Za chvíli i finančáci (nikdo by nevydělával) a nakonec i bankéři (nikdo by si neukládal, neměl by co, a nikdo by neměl bonitu na hypotéku ani jiný úvěr). A brzy by někdo toho "osvíceného" diktátora sesadil... to si piš.

>Ona svoboda je moc hezká věc, ale v žádném případě se nesmí připustit, aby v rámci uplatňování svobody jednoho docházelo k újmě...

Automaticky kráceno

280839

19.12.2012 22:57

Evropské feministky se spolčují proti dětským pohádkám

RE: Pohádka

89.?.?.?

dokončení:

>Ona svoboda je moc hezká věc, ale v žádném případě se nesmí připustit, aby v rámci uplatňování svobody jednoho docházelo k újmě někoho jiného
Hahaha, tobě ještě nedošlo, že VŽDY vydělává jeden na druhém? Žijeme v nepřátelském konkurenčním světě -buď někoho oškubeš (aspoň o drobné) a přežiješ, nebo budeš naopak ten oškubaný.
Při interakci milionů lidí navzájem NEEXISTUJE možnost, že by při uplatňování svobody jednoho nedocházelo k újmě u druhého.
Nápad, že něco můžeš regulovat je šílenost. Zapomeň! Trh si vždy najde cestičky, i přes zákazy.

280840

19.12.2012 23:14

Evropské feministky se spolčují proti dětským pohádkám

RE: Pohádka

89.?.?.?

Tato reakce je tak hloupá, že se na ni nedá odpovědět. Seznam se s realitou o obyvatelích Afriky a s realitou o indiánech a bizonech. Žvatlat dnes o stavu z doby patnáctého století je o ničem.
A pokud Evropané nenechali Afriku Afrikou, tak k tomu měli jistě pádné ekonomické důvody. Jen to rozhodovalo a jen to rozhoduje -poptávka, trh. Ne nějaké tvé brečení. Někdy možná ta dravost je na škodu, ničí, ale na druhé straně je vývoj závislý právě na této lidské vlastnosti. Kdyby toho nebylo, žil bys stále někde v bažinách nebo starověkých pralesech či středověkých hvozdech Evropy/Čech/Moravy. A smrděl bys jako cap, špinavej hůř než dobytek, nejspíš hladovej a nemocnej, byla by ti zima, zkažené zuby a s největší pravděpodobností bys zhebnul někdy ve čtyřiceti... pokud bys vůbec přežil porod o týden, nebo pokud by tě nesejmul nějaký sousední pravdoláskovský kmen z tvých fantazií, nebo nějaké zvíře.
Ale klidně si dál blábol, jak je dnes všecko špatné... nejlepší je blábolit za klávesnicí počítače (výdobytku PRÁVĚ TÉ ZLOČINNÉ CIVILIZACE, na niž tak nadáváš)... v teple díky ničení životního prostředí. A klidně si nalhávej, že vůbec nežiješ na úkor nějakého Afričana nebo Číňana [velký smích] Žiješ jen díky tomu, že je vykořisťuješ, přímo i nepřímo. Vsadím se, že bys ze svého komfortu neubral nic, kdyby ti někdo řekl, co všecko máš na úkor jiných lidí světa a na úkor ničené přírody (když už to teda nevíš sám). Jsi tedy neználek a pokrytec. Ale hlavně že štěkáš a hloupě se pošklebuješ.

280843

Tebou popisované nikdy nenastane, protože lidi se nenechají tak zmagořit. Část hloupých nešťastných žen možná uvěří feministické propagandě, ale KE SVÉ ŠKODĚ... budou žít samy a nešťastné. Kvůli nim (jejich názorům) samozřejmě i stejný počet mužů.
Pokud jim to vlivem nešťěstí dojde včas (=ještě za jejich produktivního života si své pošahané názory radikálně opraví a změní svůj přístup k mužům), což je málo pravděpodobné, pak svět poběží zhruba jako dosud. Pokud ne, lidstvo se zredukuje. Pokud to dojde aspoň další generaci žen, že mají být podřízené a pomáhající, pak lidstvo začne znovu narůstat od této generace. Anebo od další... anebo ještě další...
Jelikož ty blbky vlastně vymřou (jejich geny), je šance, že se to podaří zvládnout.
Nějaké daně s tím nemají vůbec co dělat. Spíše lidské potřeby, jako potřeba společnosti/partnera, sexuální potřeba, potřeba pomoci v konkrétních činnostech od druhého pohlaví, a potřeba milovat a být milován.

280847

20.12.2012 10:23

Evropské feministky se spolčují proti dětským pohádkám

RE: Fiktivní svět pseudožen

89.?.?.?

>ženy podle průzkumu nechtějí vedoucí ženu,kdo ví proč.To asi chlapi nepochopí a ženy vysvětlovat nebudou

Jedna slečna mi napsala:
Žádná normální ženská se nechce prosazovat, žádná ženská nechce, aby se chlap řídil podle ní a poslechl ji. Žádná ženská nechce rozkazovat a dělat scénky, když není po jejím. (I když v dnešním světě to vypadá na pravý opak. Ale to jsou právě Ty zklamané a nešťastné. Ty, co chtěly věřit, ale neměly štěstí na muže pevného, zakořeněného, pokorného... a taky pyšné a snad i hloupé...).

Jde o přesnou citaci. A nemyslím si, že je u žen takový postoj výjimkou. Vychází z jejich nejvnitřnějších potřeb - moci se spolehnout, opřít se o něho, ctít někoho, kdo za to stojí, vzhlížet k němu; a dělat ho šťastnějším.
Slovo "žádná" používá až příliš absolutně (jistě jsou nějaké nenormální výjimky), ale co je ne-normál, omyl nebo politováníhodná odchylka přírody, to prostě není žádoucím normálem (normou). Podobně jako politováníhodní transsexuálové a 4% nešťastníků.

280877

Stránka: 1 2 3 4 5

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Co nikdo neříká o lockdown29.11.20 23:02 Neurčeno 0

Seznamte se: Soudruh Vrábel, Vyvolený informátor29.11.20 17:01 USA 1

Policejní robocapové zastavili zločin28.11.20 11:19 Česká republika 6

Jak migranti "obohatili" Švédsko27.11.20 21:12 Švédsko 1

České nemocnice jsou motivovány umístit co nejvíc covidových pacientů na JIPce27.11.20 21:02 Česká republika 2

Vláda se chystá vymývat nám za naše peníze mozky. BigPharma se tetelí radostí27.11.20 17:07 Česká republika 1

Odporné. Jako by to ani nebyli živí tvorové27.11.20 16:50 Dánsko 3

V Georgii a Michiganu byl právě vypuštěn Kraken26.11.20 17:24 USA 0

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 7

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 2

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 2

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Newsroom ČT24 má jasno: hurá, očkovat!22.11.20 11:13 Česká republika 8

Měnové kurzy

USD
21,94 Kč
Euro
26,24 Kč
Libra
29,32 Kč
Kanadský dolar
16,92 Kč
Australský dolar
16,17 Kč
Švýcarský frank
24,19 Kč
100 japonských jenů
21,02 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,86 Kč
100 maď. forintů
7,32 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,77 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 153,71 Kč
1 unce stříbra
501,25 Kč
Bitcoin
426 318,99 Kč

Poslední aktualizace: 1.12.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?