Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 154 příspěveků, 1 jméno: <nic>.

Stránka: 1 2

Setříděno od nejnovějšího, přetřídit od nejstaršího

20.08.2011 22:46

Žijeme v době fragmentarizace

RE: PS

78.?.?.?

Ještě to není ono [smích]

Odpíchnul jsem se od Vašeho:

"..že začne "hodnotit" pisatele a ne napsanou myšlenku.."

1) a chtěl jsem jednak vysvětlit, proč považuji za nutné hodnotit nejen myšlenku, ale i jejího pisatele (protože nikdy nehodnotíte "myšlenku", ale jen slova, slova, slova, která mohou více myšlenek skrývat než vyjevovat)

2) druhak jsem zakýhal jak potrefená husa, protože jsem si vědom svých osobních reakcí zejména na pana Lhotáka a .. viz 1)

A už končím, díky Vám i editorovi za trpělivost [smích]

251459

20.08.2011 22:05

Žijeme v době fragmentarizace

RE: PS

78.?.?.?

Paní Lin, bojím se, že jste si to tentokrát vzala osobně - tak to ale rozhodně nebylo myšleno. Jen jsem se pokoušel vysvětlit, proč já někdy (zřejmě na rozdíl od Vás) považuji reakci "ad personam" za užitečnější, logičtější a pragmatitější než reakci "ad rem". A to i ve virtuálních diskuzích. Zejména tam, kde si "korektní" diskutéři vyřizují své osobní prohry prostřednictvím "věcných" argumentů a sofistikovaných teorií, přičemž mezi řádky lze přímo číst, jak rádi by si své účty vyřídili nejen virtuálně.

Což ovšem opět souvisí s tím, co nás vzájemně přitahuje a ovšem i odpuzuje - eros má i svou negativní stranu.

251456

20.08.2011 17:00

Žijeme v době fragmentarizace

RE: PS

78.?.?.?

Asi jsme si opravdu nerozuměli. Mám na mysli spíše ty případy, kdy někdo zahlcuje virtuální prostor vznešenými traktáty a poučeními na různá témata, přičemž sám ve svém osobním životě tato témata absolutně nezvládá. Nebo případy, kdy prolhaný a pokrytecký zbabělec hlásá v diskuzích pravdu a revoluci. Virtuální (a konec konců i reálná) diskuze (slova) už se bohužel zcela odtrhla od reálného života (skutečné povahy, záměrů a činů mluvčího) a stvořila virtuální realitu, ve které se ti, co nejvíce volají po korektních a neosobnch argumentech, často umí velmi osobně, nekorektně a zištně pohybovat jako štiky mezi kapry. Mnoho nejskvělejších a nejlogičtějších diskutérů je v osobním životě lidmi, se kterými bych se bál nebo štítil jít do holportu v jakékoliv záležitosti, mnoho se jich v diskuzích a argumentaci cvičí právě proto, aby nás oklamali. Logika a brilance argumentů není žádným měřítkem charakteru, však víme, že deprivanti podle Koukolíkovy definice v této oblasti většinou vynikají. Politikové jsou toho velmi názorným příkladem, a přeci se považuje za "nekorektní" říci v diskuzi politikovi, který brilantně obhajuje a vysvětluje například nutné reformy: "pane, vy osobně jste lhář a sketa, a Vaše argumenty, byť zdánlivě tak logické a korektní, mě proto nezajímají".

251421

19.08.2011 23:02

Žijeme v době fragmentarizace

RE: Každý vidí kam dohlédne

78.?.?.?

Vše záleží na úhlu pohledu a na tom, co považujeme za smysl existence na Zemi. "Skvělý výsledek" týmu může být ledacos - třeba i technologie, kterou jiný "skvělý tým" použije ke zničení planety. Možná se nespojujeme do dvojic či týmů kvůli nějakým "skvělým výsledkům" tak, jak je tento pojem obvykle chápán, ale spíše kvůli tomu, abychom prostřednictvím "vyřizování účtů" mezi "dobrem a zlem" nakonec ty dva protiklady znovu-spojili. Eros funguje právě tak - však si představte milostný akt - taky to vypadá ve všech rovinách spíše jako "boj", než ty dva protiklady splynou... [smích] Logicky a přímočaře se spojují jen mrtvá čísla umělých bezcitných inteligencí.

251360

19.08.2011 22:31

Žijeme v době fragmentarizace

PS

78.?.?.?

"..že začne "hodnotit" pisatele a ne napsanou myšlenku.."

s tím souvisí i toto Vaše tak trochu mirko dušínovské prohlášení z jiné diskuze. Vypadá to sice hezky a korektně hodnotit pouze myšlenky a ideje na virtuální diskuzi, v reálu se ale budete sakra spojovat s někým na základě jeho osobního hodnocení bez ohledu na jeho eventuelně líbivé virtuální ideje - jinak byste brzo splakala nad výdělkem [mrknutí jedním okem]

251357

19.08.2011 21:52

Žijeme v době fragmentarizace

RE: Každý vidí kam dohlédne

78.?.?.?

"...Atomizovaní se budou muset skládat do celků ne podle nálepek a "vlajek", ale podle ideí (praktických, životaschopných a proveditelně účelných myšlenek). Ne ale tak, jak to známe dneska (tj. ideologií, nějakých politických programů), ale JEN ideí, momentálně potřebných k "cestě ven"...."

Hezký příspěvek, jen se bojím, aby nebyl jen zbožným přáním. Co se týká síly, která znovu-spojuje, vždy za ni byl považován eros v nejširším slova smyslu, rozhodně ne logos. Tzn. to, co nás táhne a spojuje dohromady, je málokdy pragmatické, logické, racionální a pochopitelné. Působením erota (emocí) se spojují různými i klikatými cestičkami spíše protiklady než přímočaře stejně "rozumně" smýšlející lidé jdoucí za určeným cílem - a možná je to tak nakonec i zajímavější...

251351

16.08.2011 09:42

Pochody hrdých teplých - znak naší doby

RE: Hezké argumenty, souhlasím

78.?.?.?

Paí Lin, polemizujete vážně s něčím, co bylo míněno spíše jako karikatura. Mám homosexuály v nejbližší rodině a mám je rád, proto je pro mne tato otázka více než jen teorie či beranidlo "politické korektnosti". Pokud kritizuji Gay Pride, kritizuji jej spíše z hlediska jeho nebezpečnosti a škodlivosti pro samotné homosexuály - toleranci nikomu nevnutíte provokacemi, naopak, ty jen vybudí vášně, které by se velmi brzy mohly proti homosexuálům obrátit.
Z hlediska mé výše uvedené argumentace je jedno, jestli je "úchylka" vrozená nebo získaná. Šlo mi výhradně o to, že pokud sám kritizuji určité chování u okolí, měl bych se nejprve zamyslet nad tím, nakolik mě na okolí rozčilují mé vlastní projekce. A že to, co mě rozčiluje nejvíce, jsou vždy mé vlastní projekce, je jisté. Všimněte si i zde na diskuzi se do sebe vždy zaklesnou podobné "dvojice" a vyčítají si vzájemně aroganci, povýšenost a vůbec to, čím oplývají oba. Jestli si tedy činím nárok na veřejný prostor a obtěžuji či ohrožuji (to, jestli vás něco "ohrožuje", je poměrně subjektivní pocit, sama vidíte, že mnozí homofobové berou samotnou existenci homosexuálů jako reálné ohrožení civilizace a jistě pro to seženou stejné množství racionálních argumentů jako jejich odpůrci) okolí z hlediska homosexuality či kouření, či z jiných důvodů, je z tohoto hlediska lhostejné.
Snad z toho jasně plyne, že nemám apriori nic proti homosexuálnům ani kuřákům, jde mi jen o to, jak slušně a ohleduplně praktikují svou "úchylku" (tj. jiné než většinové a "normální" chování), a hlavně o určitou směšnost a paradoxnost případných vzájemných výčitek v případě obtěžujícího chování. Nejsměšnější mi pak připadá, když kritice čelí poukazováním na to, že "v Americe také bijí černochy".

251114

16.08.2011 09:12

O co šlo na Prague Pride

Aktivní tolerance

78.?.?.?

je, když chci, aby oni tolerovali mě, ale ani náhodou nemíním tolerovat je. Stejně jako aktivní empatie a laskavost - ti kreténi necitelní nejsou ochotni mě mít rádi a vcítit se do mě, béééé....

251112

15.08.2011 17:00

Pochody hrdých teplých - znak naší doby

RE: Hezké argumenty, souhlasím

78.?.?.?

Vážený pane, auto nemám, takže ho nestartuji. Vůbec se snažím obtěžovat svými soukromými úchylkami veřejnost co nejméně, protože to považuji za první zákon osobního duchovního růstu (mimochodem, nedávno jsme si na toto téma hezky popovídali, vaše teorie se mi velmi líbily [smích] ). Stejně tak jako se snažím zbavit všech závislostí (zejména drogových - tedy i závislosti na nikotinu) - ty duchovní růst nejen brzdí, ale přímo znemožňují (nemluvím tu o jejich případném kontrolovaném rituálním užití, to je jiná káva).

Svou poznámkou jsem chtěl zejména upozornit na to, jak málo sebereflexe projevují ti z nás, kteří vidí třísku v oku svého blížního, ale nevidí trám v oku vlastním. Osobně jsem názoru, že homosexualita stejně jako kouření je soukromým problémem svého nositele, která ohrožuje a obtěžuje veřejnost - pokud je jí násilně vnucována - naprosto stejně. Pokud někdo, kdo obtěžuje okolí jednou z těchto úchylek, zároveň kritizuje stejné chování u "devianta" z "nepřátelského" tábora, projevuje politováníhodný nedostatek racionality a sebenáhledu. Na tom nic nezmění ani smrad kouřících komínů, výfuků a dalších civilizačních výdobytků.

251039

15.08.2011 15:51

Pochody hrdých teplých - znak naší doby

Hezké argumenty, souhlasím

78.?.?.?

pane autore. Ty samé mívám, když vytýkám menšině nenormálních kuřáků jejich snahu ovládnout se svým kouřením veřejný prostor. To je pak křiku o malé toleranci normálními nekuřáky, že? Přitom řešením je - přesně stejně jako v případě homosexuálů - provozovat svou úchylku v přísném soukromí.

251027

15.08.2011 10:27

O co šlo na Prague Pride

Tolerance

78.?.?.?

Tak jako homosexuála nelze donutit přesvědčováním, aby byl heterosexuálem, tak homofoba nelze přesvědčit, aby toleroval homosexualitu. V obou případech se nejedná o racionální, logické rozhodnutí, proto je ani v rovině logiky nelze změnit. Na homofoby působí Gay Prides jako rudý hadr na býka, a jen zvyšují jejich nenávist vůči odlišné menšině. Někteří homosexuálové si to zatím užívají a vědomě nebo z hlouposti provokují. Obávám se, že až celková situace bude vyeskalována do té míry, že bude nutno ji řešit převzetím moci "pevnou rukou", budou až dosud násilně "politicky korektně" protěžované menšiny obětovány "nadrženému" davu. Bohužel se v rámci menšin vždy najde dost ochotných kolaborantů s mocí, i dost těch, kteří kvůli krátkodobým výhodám nejsou ochotni zamyslet se nad možnými důsledky.

250994

10.08.2011 21:22

Role muže a ženy v rodině

RE: emancipační propaganda

78.?.?.?

Já zase "natruc" tmovi a paní Lin souhlasím s vámi. Ale protože Pravda je vždy spojením obou protikladů, zároveň jsem také toho názoru, že lze duchovně růst v monogamním svazku a že je to žádoucí, protože i ten je koneckonců jen spojováním protikladů a tím i obrazem završení "Díla" (produchovnění hmoty). Znovu ale opakuju, že rozhodnutí se pro takové spojení a setrvávání v něm musí být zcela dobrovolné, nenařízené a nevymáhané žádnou (církevní) autoritou - což samozřejmě neznamená, že by nemohlo být "deklarované" a sdílené v rámci větší - třeba i rodové - skupiny. V rámci paskvilu na partnerství, které popisuje tmo např. v 258358, může žena duchovně růst maximálně tak, že si v tom žaláři odpyká karmické dluhy [velký smích]

250427

08.08.2011 22:24

Role muže a ženy v rodině

RE: Teda pane Lhoták,to teda koukám...! :)

78.?.?.?

Jenže v manželských monogamních svazcích, po jakých ve skutečnosti volá pan Lhoták, pro ženu žádná svoboda a dobrovolnost neplatila. Manželství bylo většinou domluveno, žena nesměla studovat, pracovat, ve všech svých rozhodnutích byla podřízena muži a last but not least i děti patřily otci. No, možná žena mohla duchovně růst i za takovýchto podmínek, ale pochybuju, že to je duchovní růst, o jaký byste stála. Kdybych chtěl být jedovatý, tak bych vám poradil, abyste to s panem Lhotákem zkusila, schválně, o kolik byste spolu poporostli ... fuj, omlouvám se [smích]

250250

08.08.2011 21:38

Role muže a ženy v rodině

RE: Teda pane Lhoták,to teda koukám...! :)

78.?.?.?

Jakoou transformaci...no já nevím, snad jako alchymie... transformovat Primu materii živočišných pudů na něco duchovnějšího...

250237

08.08.2011 12:12

Role muže a ženy v rodině

RE: Teda pane Lhoták,to teda koukám...! :)

78.?.?.?

Paní Lin, PRVNÍ podmínkou důchovního růstu je "svoboda" dělat chyby. Ve svazku nařízeném, "posvěceném" a vymáhaném jakoukoli autoritou ROZHODNÉ duchovně nevyrostete. Pokud chcete překonávat své zvířecí pudy - fajn - ale musí to být vaše DOBROVOLNÉ rozhodnutí, v průběhu jehož realizace ponesete zodpovědnost za všechny své (zákonité) chyby a omyly.

Pan Lhoták se bohužel na autoritu spoléhat chce a musí, jako všichni slaboši, kteří nejsou schopni unést vlastní zodpovědnost (nejenom) za své vztahy a s nimi spojené problémy. Proto se na tu autoritu tak odvolává, a proto si vytvořil nějaký umělý, ideální a nedosažitelný "systém", kterého se drží jak něco košile, a který by byl schopen nutit všem ostatním pod tlakem. V tom je jeho nebezpečí.

250156

07.08.2011 15:02

Role muže a ženy v rodině

RE: Teda pane Lhoták,to teda koukám...! :)

78.?.?.?

Je naprosto jasné, kde se vzala propagace asexuálního života a monogamní rodiny - bylo třeba ukotvit mužem ovládanou rodinu a přechod majetku na jeho vlastní syny jako jediný možný model existence. V praxi to pak znamenalo asexuální život pouze pro ženu - manželku, zatímco mužům se velkoryse tolerovaly výlety do bordelů za zábavou.

Pokud má někdo pocit, že se duchovně vyvíjí v monogamním vztahu - budiž, má možnost (pokud vím, tak autor článku to sám nezvládl ani náhodou, a zbytek života zřejmě bude věnovat přesunování viny na partnerky v tomto nezdaru). Ale duchovní růst je dlouhodobý a složitý proces, a ne každý je zralý na transformaci a transcendenci svých nižších pudů - je třeba akceptovat fakt, že se učíme cestou pokusů a omylů.

250033

07.08.2011 12:55

Role muže a ženy v rodině

RE: Teda pane Lhoták,to teda koukám...! :)

78.?.?.?

"křesťanství". To si sice dalo monogamii za cíl, ale..

Paní Lin, ačkoli se mi vaše příspěvky většinou líbí, o křesťanství nevíte (nechcete vědět) nic. Mohla byste citovat pasáže z Nového Zákona, které "si dávají monogamii za cíl"?? Jediným cílem skutečného křesťanství (ne judaismu, který se za křesťanství schovává - a ani judaismus neměl monogamii za cíl, naopak, Tora je plná příkladů mnohoženství) je opustit co nejrychleji tělo, které je podle tohoto učení pouze věznitelem duše. Gnostické církve, které byly původnímu křesťanství nejblíže, rodinu zavrhovaly zcela. Můžeme si o tom myslet, co chceme, ale neměli bychom se tím zašťiťovat tam, kde to vůbec není na místě.
Že monogamii hlásaly "křesťanské" církve, které tak sloužily jimi propagovanému paternalismu a hromadění majetku v mužem ovládané rodině, nemá s křesťanstvím nic společného.

250020

06.08.2011 20:58

Role muže a ženy v rodině

Tento citát z článku mluví za vše:

78.?.?.?

"Žena dává uspokojení fyzickým a citovým potřebám člověka."

Pan Lhoták je .... .... .... (autocenzurováno).

249968

26.07.2011 09:05

Ještě jednou masový vrah Breivik

Pro dokreslení možného spektra motivů útoků

78.?.?.?

http://www.whatdoesitmean.com/index1506.htm

Stránka není důvěryhodným zdrojem, ale přeci - na každém šprochu pravdy trochu.

249072

24.07.2011 19:36

NATO bude v Libyi poraženo

PS

78.?.?.?

Aha, tak nyní na TV Nova uvádějí, že dal pachatel manifest na net sám. Máte pravdu, Lin, že z nich ty zprávy lezou tak chaoticky, jako v případě údajné vraždy Bin Ladina.

248851

24.07.2011 18:00

NATO bude v Libyi poraženo

RE: O co jde bylo jasné hned

78.?.?.?

Rozhodně to divné je, jen chci podotknout, že z toho, co bylo uveřejněno, nevyplývá, že si pachatel psal deník na netu. Na Novinkách píší: "Výňatky z obsáhlého Breivikova manifestu, nazvaného Evropská deklarace nezávislosti, na internet stáhl americký blogger Kevin Slaughter." Chápu to tak, že deníky (manifest) byly soukromé, zabavila je policie při následných prohlídkách, a teprve pak byly staženy na net. Mohu se samozřejmě mýlit, jestli máte jiné informace, prosím o zdroj.

248848

21.07.2011 11:56

HIV=AIDS, pravda nebo podvod?

RE: srandykopec

78.?.?.?

No to je hodně velká dávka projekce, když u "nejvyššího tvůrce" předpokládáte jako hnací motor a smysl tvoření zálibu v blýskavých cetkách... promiňte, ale to vypovídá o vás, o vašich obzorech, ne o vlastnostech případného nejvyššího tvůrce, které bývají obvykle označovány jako absolutní, nevyslovitelné, pro člověka ve svém celku nepochopitelné atd. Bodeť by je jeden člověk mohl pochopit a obsáhnout, když on sám je pouze jedním malým dílkem z toho absolutního celku. Podmnožina nikdy nemůže obsáhnout (a tudíž pochopit, vyslovit) sobě nadřazenou množinu.

248557

21.07.2011 11:25

HIV=AIDS, pravda nebo podvod?

RE: Zase uveřejňujete bláboly?

78.?.?.?

Máte pravdu. Zásadní chybou moderní medicíny je naprostá ignorace faktu, že tělo funguje jako živý celek a ne jen jako mechanický součet jednotlivých součástek, které je možno po libosti flikovat a měnit, a že na jeho fungování má vědomí větší vliv než vnější prostředí. Z toho také plyne, že nemoc je primárně upozornění na chyby ve vědomí (chování), a až potom upozornění na sekundární špatnou funkci určitého orgánu. Jsem přesvědčen, že tento docela zřejmý fakt nám z mozku vymyli zcela záměrně, a moderní medicína se na tom bohužel zčásti záměrně, zčásti z neznalosti podílí.

248554

20.07.2011 21:49

HIV=AIDS, pravda nebo podvod?

RE: Zase uveřejňujete bláboly?

78.?.?.?

pan kolega HHBB je jen žalostný placený a mizerně vyškolený provokatér...

...už jsem to tu několikrát slyšel, přišlo mi to k smíchu, ale za zamyšlení určitě stojí, jakému druhu "diskutujících" se toto vůbec může honit hlavou..

Třeba takovému?:

http://www.freepub.comehere.cz/vse/disinfo-agenti-v-alternativnich-mediich

Ale máte pravdu, že taková podezřívavost je snad až chorobná...

248502

20.07.2011 09:08

HIV=AIDS, pravda nebo podvod?

RE: Zase uveřejňujete bláboly?

78.?.?.?

V této debatě dávám za pravdu panu HHBB, a divím se jeho oponentům, jak od obecné kritiky elitami vlastněných a ovládaných nadnárodních korporací, mezi které farmafirmy patří v první řadě, najednou v konkrétnm případě přejdou k jejich plamenné obhajobě. "Medicína" neexistuje ve vzduchoprázdnu, je v aktuální situaci zřejmě nejmocnější zbraní elit, a drobky, které jí spadávají ze stolu, nemohou pro nezaujatě uvažujícího člověka zakrýt její zásadně manipulativní a nebezpečný trend (jak jej pan HHBB popsal).

V ideální společnosti by si "medicína" a alternativní léčba nemohly vůbec protiřečit, spolupracovaly by v zájmu člověka. Takto je medicína ve službách korporací a jejich plánů, a alternativa je svobodná jen do té míry, do jaké se jim ještě vymyká.

248442

18.07.2011 22:57

Kameny s doporučeními v Georgii

RE: Má to hlubší smysl.

78.?.?.?

To, co píšete, by bylo rozumné, pokud by bylo jisté, že síly, co vládnou světu, jsou také rozumné a - a to je klíčové - uvažují konstruktivně. To je ale více než sporné, daleko pravděpodobnější je to, že to řídí skupina (sebe)destruktivních šílenců (i když velmi informovaných a inteligentních). Jak poznatky moderní psychologie, tak dlouhodobá historická zkušenost bohužel spíše mluví pro tuto možnost.

248307

18.07.2011 14:54

Kameny s doporučeními v Georgii

RE: Nejspornější bod

78.?.?.?

Věřím, že víte, o čem mluvíte. Jen pochybuju, že ta většina, co má být vymýcena, si to bude souběžně přát. A pokud se takto realizuje přání menšiny, už bych to rozhodně nenazýval "mírové" řešení - vámi popsaným způsobem to bude pustý akt černé magie - a ten, jak taky asi víte, vždy stihne zpětný náraz.

248259

18.07.2011 14:12

Kameny s doporučeními v Georgii

RE: Je to nevyhnutelné

78.?.?.?

To vyvraždění "přebytečných" miliard by byl prakticky závěrečný krvavý rituál a oběť bohu/bohům, který by opravdu, jak správně píšete, znamenal konec LIDSKÉ civilizace. Za takovou cenu není z podstaty možné vykoupit spravedlivý a mírový svět.

248251

18.07.2011 14:08

Kameny s doporučeními v Georgii

RE: Nejspornější bod

78.?.?.?

Hezká utopie. Pochybuji ovšem, že manipulátoři, kteří řídí svět a vlastní jeho zdroje, na ni přistoupí - jsouce sami "nemocní" přinejmenším psychicky. Ke svému "štěstí" potřebují nezbytně pocit moci nad stádem závislých otroků. Je tedy otázkou, jak se prakticky chcete na těch 50 - 100 mio zdravých lidí mírově dostat.

248250

Vykrucujete se. Stále jste nevysvětlil, proč to, co děláte, nepovažujete za zbytečně dělat tady, zatímco považujete za zbytečné dělat to v táboře zde většinou kritizovaném. Ten "špatný" přeci nemusí uvěřit ve svou zkaženost, může zrovna tak jako vy pochopit, komu tím svým jednáním nahrává. Stále jste nevysvětlil, proč vypočítavě lovíte dušičky, které to udělají podobně jako vy, jenom v tomto rybníku a ne i v rybníku například lichvářů. Přičemž takto hájení jsou pouze "lichváři", do jiných "špatných a zkažených" se tu strefujete poměrně často a rád, s bohatou dokumentací.

Shrnuto, diskuze s vámi je jako psaní prstem do vody, v zásadě jste si s jendou smitů důstojnými a rovnocennými partnery - jak jeden do lesa volá, tak se z druhého lesa ozývá - projekce vždy svede takové partnery neomylně dohromady.

247905

Já taky nejsem příčinou, a přesto mě tu misionujete. To je právě to zvláštní na vašem zdejším angažmá podivné a neů'důvěryhodné - považujete za potřebné provádět svou misijní činost pouze tady, u lichvářů vám to přijde zbytečné.

247884

A co s těmi, co už jsme vypěstovali? Obávám se, že vaše metoda by fungovala jenom oboustranně, takže možná byste měl svou misionářskou činnost zaměřit i na ty lichváře...

247865

Co se dá pokazit, to se taky pokazí, je známý zákon [smích]

Nejvíce se podle mne dá pokazit tím, že poučujeme, kážeme vodu, a pijeme víno. Sobě a sobě podobným odpouštíme vše, ostatní soudíme. Obávám se, že tuto tendenci tu máme všichni. [mrknutí jedním okem]

247838

Samozřejmě zároveň platí "nesuď, abys nebyl souzen" - ale tak daleko se dostane málokdo a troufám si tvrdit, že tak daleko není žádný z nás v této diskuzi. Ono je těžké už přijmout, ba vůbec reflektovat ten fakt, že když sám někoho soudím (i kdybych to dělal seberafinovaněji), bude zase někdo jiný soudit mě.

247819

12.07.2011 22:15

Lichva a hyenismus banksterů povýšily do nové úrovně

RE: zajímavé

78.?.?.?

Odpouštět CO prosím? Odpouštění má svá pravidla, aby fungovalo - nejdřív musí být znám viník a jeho vina. Nemohu odpouštět nevím co nevím komu, to zase z mého pohledu neposune věci žádoucím směrem. Právo generálního pardonu náleží vždy jen soudci nejvyššímu.

247817

12.07.2011 17:46

Cíl: zničit svobodný internet

RE: cvičení svého Stále(Minulosř+Prítomnosť+Budúcnosť)

78.?.?.?

No, myslím že jsme dospěli možná různými cestami k podobným závěrům, jak plyne i z toho, jak se naše příspěvky synchronicitně překryly. Všechny cesty nakonec vedou Domů. [smích]

247797

12.07.2011 17:37

Cíl: zničit svobodný internet

RE: cvičení svého Stále(Minulosř+Prítomnosť+Budúcnosť)

78.?.?.?

Díky.
V podstatě také postupuji podle vaší originální metody, a momentálně bych také těžko hledal nějaký hlavní pramen, kterého bych se držel. Po cestě člověk postupně nalézá autory či teorie, které s ním (s jeho aktuálním stupněm poznání) souzní více než jiné, ale nakonec (v duchu dalšího alchymického axiomu) "spálí knihy". [smích]

K tomu základu bych ještě přidal - zvědavost, přemýšlivost a intuice (či nějaká forma citu, aby to vše netáhl rozum sám).

247795

12.07.2011 16:04

Cíl: zničit svobodný internet

RE: cvičení svého Stále(Minulosř+Prítomnosť+Budúcnosť)

78.?.?.?

Esoterické nauky hlásají od věků, že vstupenkou od nás do omnisystému je právě zrušení bipolarity (chymická svatba, sjednocení protikladů).

Vaše příspěvky jsou moc zajímavé, pane dube, mohl byste dát pár linků na Vaše oblíbené prameny?

247791

12.07.2011 14:56

Lichva a hyenismus banksterů povýšily do nové úrovně

RE: zajímavé

78.?.?.?

To je furt dokola. Klidně ty Američany nebo Izrael mohou nutit třeba mimozemšťani nebo démoni, oni pak ovšem nutí nás a my pak zase prudíme někoho dalšího. KAŽDÝ v té řadě se ovšem rozhodujeme svobodně (i v případě eventuelního magického vlivu démonů či kabalistů máme na výsledku podíl daný mírou naší ochoty spolupracovat), a naše vina a zodpovědnost se zhruba řečeno dá měřit mírou aktuálních výhod, které z toho aktivně čerpáme (zvláště, když ty výhody jsou vykoupeny doslova krví relativně nezúčastněných). Takže dokud nepřestanete temně mručet a nevyjevíte ty podle vás pravé a jediné skryté vrcholové "nutiče", nemá cenu, abyste tu relativizoval vinu těch, kteří jsou vidět. Otázka však je, do jaké míry jste ke svému jednání okolnostmi nucen.

247788

12.07.2011 11:09

Lichva a hyenismus banksterů povýšily do nové úrovně

RE: zajímavé

78.?.?.?

Ano, na mezníku se můžeme shodnout.

A možná se shodneme i na tom, že "úspěšně" pokračujeme k vizi jakéhosi NWO, který se ale liší od své PR verze, kterou připomenul Bush (on sám velmi přispěl k tomu, že se plán nevyvíjí zcela podle jím oficielně naznačeného směru). Ledaže bychom se neshodli v tom, že humanitární bombardování a jím podpořená infiltrace amerického a izraelského způsobu "demokracie" do stále větší části světa není zrovna tím správným novým zákonem.

247765

11.07.2011 16:26

Lichva a hyenismus banksterů povýšily do nové úrovně

RE: zajímavé

78.?.?.?

prostě to "nový" tu má svůj význam právě i jako to přídavné jméno

Jistě, v době, kdy se rodil v číchsi hlavách, to byl nový řád, stejně jako brzo po Kristovi sepsali Nový zákon (na staré desky) a nějakou dobu potom objevili Nový svět, alespoň pro ten starý to tehdy byla novinka. "Nový" tu má pouze ten význam, že se distancuje či odlišuje od svého respektivního "starého" předchůdce, vznik obou už je ale záležitost minulosti. I to, že se to v angličtině píše s velkými začátečními písmeny (New World Order) znamená jeden určitý "Nový řád", ne nějaký libovolný budoucí nový řád.

247732

11.07.2011 13:55

Lichva a hyenismus banksterů povýšily do nové úrovně

RE: zajímavé

78.?.?.?

Takže Nový svět je svět, který se teprve chystá, a Nový zákon taky teprve přijde?
Co je nepochopitelného na dubově sdělení, že NWO je zažitý terminus technicus s definovatelným obsahem?

247721

21.05.2011 21:59

Církevní majetek

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

78.?.?.?

Jednoduše - přesně tak, jak je to v pohádkách popisováno. Dobro je dobrem jen tehdy, pokud je zcela nezištné, tehdy, když je jeho jediným motivem láska ve smyslu agapé. Karma to pozná, nebojte.

244463

15.05.2011 17:11

Sociální parazité

RE: Pochopil som správne,

78.?.?.?

A co si zkusit představit, že ten Bůh s velkým B rovná se vesmír (lépe řečeno rovná se všechny vesmíry). Řídí tedy "sám sebe" a svůj vývoj. Každý organismus (i člověk) je "stvořen k jeho obrazu" - tzn. jako součást (podmnožina) toho všeho funguje v malém na stejných principech, jako to VŠE funguje ve velkém. Tak i Vy "řídíte sám sebe a svůj vývoj", ovšem jako soupodstatná část větších a větších organismů/celků (něco jako skládanka matrjošky) podléháte nejen své "svobodné vůli", ale i obecnějším pravidlům a zákonům, které zatím známe jen částečně.

244119

15.05.2011 17:00

Sociální parazité

RE: Píšete v úvodu...

78.?.?.?

Pane Sašo, když se řekne, že jste "bezduchý", tak se tím rozhodně nemyslí, že nejste "posedlý duchem" nebo že nevěříte na duchy. Rovněž "duchaplný" neznamená "ovládaný strašidly" ... Takže analogicky "duchovní cesta" neznamená "spiritismus" či něco podobného.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Duch

244117

14.05.2011 16:19

Demokracie jako náboženství?

RE: Souhlasím s autorem

78.?.?.?

Pane Vojto, šup tím úzkým evolučním hrdlem zpátky do flašky:

http://www.articlesafari.com/2011/05/apes-descended-from-humans/

244057

A omlouvám se, že jsem o vás mluvil ve třetí osobě, HHBB.

243866

Neúprosná je vaše demagogie. Nikde není řečeno, že dařit se musí jen tomu, co je dravé, což bylo meritem HHBBho osvícené teorie. Podle analogie s ostatními jazyky se naopak bude dařit tomu, co je svaté nebo celé, případně rozumné.

243865

A nejspíš i ten slovanský kořen je o něčem jiném než o dravosti: kořenem "z-dorovie" bude spíš něco ve smyslu "dar". Jestli je tu nějaký etymolog, prosím o upřesnění. Každopádně jste svou teorii postavil na nesmyslu vytaženém z paty, HHBB.

243862

10.05.2011 18:10

Amerika: „Kráska“ nebo „tchyně s hřmotným hlasem“?

RE: je hezké nadávat na vlády

78.?.?.?

Z - dravé je zdravé, hmmm, zajímavé, že v řeči celkem mírumilovných Slovanů to tak možná je, zatímco u Germánu je to Heil - "svaté,celé", nebo Gesund - rozumný, při smyslech, uměřený", v anglině health: health
O.E. hælþ "wholeness, a being whole, sound or well," from PIE *kailo- "whole, uninjured, of good omen" (cf. O.E. hal "hale, whole;" O.N. heill "healthy;" O.E. halig, O.N. helge "holy, sacred;" O.E. hælan "to heal" ), románské jazyky také nemají dravé zdraví - prostě byste asi těžko hledal paralelu. Divné, ne? Každopádně, vyvozovat obecné závěry na základě jednoho marginálního jazyka je demagogie par excellence.

243858

18.01.2011 18:51

Malé vítězství rozumu

Jen mozek drogového závisláka může

78.?.?.?

klást vedle sebe nekuřáka a kuřáka jako dva rovnocenné "lidské druhy". Nekuřák je člověk, a kuřák je též člověk, jenže kouřící. Zrovna tak, jako je vrah člověk, jenže vraždící. A ani kuřáka nenapadne volat po vzájemné toleranci a respektu nevrahů a vrahů. Pukněte vzteky, závisláci, ty vaše "argumenty" jsou jen výplodem těžce poškozeného mozku.

Budu plně respektovat a tolerovat práva každého kuřáka, který ovšem nebude kouřit na místech, kam máme přístup oba.

V Praze sice odtály závěje, ale místo nich jsou všude jen o něco málo menší závěje vajglů. Další důkaz té slušnosti a ohleduplnosti ubohých ukřivděných kuřáků.

236337

K úhynu ptáků v Arkansasu:

http://www.whatdoesitmean.com/index1435.htm

235591

Pane Vojto, požadavek diskutovat pouze k věci a ne k osobě považuji za jeden z nejlstivějších výmyslů deprivanty ovládnaného systému. Dopomohl už mnoha "logicky a neosobně" diskutujícím deprivantům k pozicím, v nichž - kryti těmito "neosobními" diskuzemi - provádějí činy, které jsou velmi osobní a nebezpečné. Tolik byste snad mohl ze svého milovaného Koukolíka znát [smích]

Pan Lhoták je podle mne typickým příkladem - kdyby měl tu moc, rozhodně by se jeho nenávist k ženám projevovala velmi osobně a nepříjemně. Sleduji jeho články a především diskuze pod nimi dost dlouho na to, abych to mohl řici s hlubokým přesvědčením.

235559

Buddha byl poslední reinkarnací mnoha stovek životů, v nichž nejprve zvládal všechny aspekty hmoty a "pozemského štěstí", aby se postupně propracoval až onomu vysokému stupni duchovnosti. Nemyslím ale, že je duchovno "vyšší formou nad materií" - panuje mezi nimi přesně stejný vztah jako mezi všemi ostatními krajními póly - vzájemně se podmiňují a doplňují, bez jednoho by (ve stvořeném světě) nebylo druhého, jsou "stejně vysoko" i když "na opačných stranách". Přesně stejně jako mužský a ženský princip, který tu tak vehementně diskutujeme.

235558

" Zdá se, že největší strach či nejistý pocit z žen mají muži citliví, vysoce inteligentní a se silným ženským prvkem v duši."

Lze to přeložit tak, že jen zženštilej chlap dokáže pochopit, že ženský jsou stejný potvory, jako by byl on, jen kdyby k tomu měl potřebné vybavení? [mrknutí jedním okem] [velký smích]

235481

Čemu se smějete, pane Bartošku? Tomu, že jste naprosto nepochopil kontext? Schopenhauera a Nietzscheho přeci uvádím jako příklady misogynů, jejichž celá filosofie byla (tak jako ona páně Lhotákova) zkreslena jejich frustrací a strachem z žen.

Naopak nikde netvrdím, že štěstí rovná se dobrý sex plus materiální úspěch, naopak tvrdím, že jen milující člověk z masa a kostí může dosáhnout jak pozemského štěstí, tak duchovního naplnění - že bez jednoho není druhého a naopak. Bohužel, většina tímto absurdním systémem uznávaných moderních filosofů byli eufemisticky řečeno vykořenění podivíni, česky řečeno magoři.

Nenechte se mýlit tím, že se mnou výjimečně souhlasí pan Vojta, zřejmě se shodujeme pouze v pohledu na slabiny frustrační misogynské "filosofie" pana Lhotáka.

235478

Ano, bohužel většina mužů "na duchovní cestě" byli frustrovaní škarohlídi, s několika málo výjimkami, na které si ovšem momentálně nevzpomínám. To, že byli společností vážení a a přijímaní vypovídá pouze o úchylnosti příslušné společnosti, které už pár set let vládnou ony zvrácené patriarchální elity - jak sám hlásáte - a církev, která cíleně zprofanovala ženu a tělesnou lásku pro své vlastní bohunelibé účely.

Nejhodnotnější je podle mne muž, který nalezne naplnění duchovního života poté, co se mu podařilo nalézt naplnění tělesného života, v lásce s milovanou partnerkou ( je jedno staré esoterické rčení: ten, kdo to nezvládne v posteli, nezvládne to ani v duchovnu). Je příznačné, že o lásce jako hlavním smyslu vztahu se nikdy nezmiňujete - a to, že jste tohoto citu zřejmě neschopen, se odráží i ve vašem filosofování.

235464

Já samozřejmě pod vlivem svých emocí jsem jako každý jiný, a protože si to uvědomuji, snažím se tyto emoce reflektovat - jen ty emoce, které si jasně uvědomuji, a které jsem plně akceptoval a integroval, neovlivňují můj úsudek (k tomu mi pomáhá i feedback od mého okolí - klidně i od vás).

Co se týče vás, ať začnete filosofovat o čemkoliv, vždy se vaše úvahy nevyhnutelně stočí na téma, ze kterých vaše frustrace ze ženské otázky (z vaší vlastní nezvládnuté Animy, která se pak zákonitě projevuje i ve vaší zkušenosti s reálnými ženami) přímo čiší, a celá vaše filosofie je tím ovlivněna a zkreslena - ale nezoufejte, nejste mezi filosofy sám - namátkou Schopenhauer a Nietszsche si s vámi nijak nezadali (a i z jejich životopisů bylo jasné, proč).

235383

..Panuje i dnes v tom smyslu, že zfeminizované a zotročené většině vládne striktně patriarchální elita...

No a podle toho ten svět taky vypadá, a vy ho kritizujete. Nezdá se vám, že si trochu nevidíte do úst?? [oči v sloup]

235377

Já myslím, že vaše preference spíše z pozadí vycházejí. Vážně, pane Lhotáku, nikdo není schopen své emoce odpreparovat - a kdybych si o tom nepřečetl v odborné literatuře, samo několikaleté sledování vašich článků a příspěvků by mě o tom definitivně přesvědčilo.

235372

Ale jděte, pane Lhotáku, nejste pánbu, abyste dokázal odpreparovat své osobní emocionální preference a frustrace od toho, co píšete. Nedokáže to nikdo, a nejméně ten, kdo o tom okolí tak vehementně a obsedantně přesvědčuje. Zkuste si o tom něco přečíst v odborné psycholigické literatuře (možná i psychiatrické).

235368

Myslím, že to, co ženské udělaly panu Lhotákovi je až druhotný problém, plynoucí z toho, co on neudělal jim.

235359

Pane Lhotáku, měl byste se už konečně rozhodnout, jestli chcete být partiarchou ve vznešené vyvážené dvojici nebo majitelem harému. Obávám se ale, že občas zapomínáte,že na obojí musí dotyčný muž mít. Pokud na to osobně nemá, žádná dekretivní změna mu k tomu nepomůže [smích]

235358

26.12.2010 18:42

Pomáhat každému

RE: Čulíkovi se nedivím.

78.?.?.?

Poměr židovských a křesťanských nositelů Nobelovy ceny odpovídá především vkusu (a možná i původu?) těch, kdo o jejich přidělení ve skutečnosti rozhodují, a potom také parametrům toho, co je konsenzem elit za "hodné ocenění" považováno. Takže z poměru židovských a křesťanských nositelů cen můžeme vyvodit pouze to, že k přerozdělování cen a mnoha jiného se vypracovali ti silnější (bezohlednější) a agresivnější, což je v této civilizaci rovno úspěšnější. Rozhodně to ale neznamená nějak objektivně "lepší". Za úspěch vykoupený agresivitou a a bezohledností civilizace pravidelně platí svým sebezničením - a ta naše k tomu má - možná i "díky" mnoha nositelům Nobelových cen - značně nakročeno. A není se co divit - když u zrodu této ceny stál vynálezce dynamitu.

234928

22.12.2010 10:02

Pomáhat každému

Můj názor

78.?.?.?

je, že je chybné a hlavně marné kritizovat případnou neschopnost či neochotu některých přizpůsobit se systému, který je sám ze své podstaty špatný. Tento systém je bytostně parazitický a bezohledný, drancuje planetu a její zdroje, ničí bezohledně životní prostředí a ostatní živočišné i rostlinné druhy a tím si podřezává větev a směřuje k sebedestrukci. Vše, co vyčítáme tzv. nepřizpůsobeným menšinám, činíme v daleko hrůznějším a nebezpečnějším měřítku planetě a životnímu prostředí (a vposledku tedy sami sobě). Z tohoto úhlu pohledu je pak neochota některých menšin přizpůsobit se tomuto systému spíš "zásluhou", nebo přinejmenším zrcadlem, do kterého se neradi díváme.

Systém ale dokáže zneužít vše, a namísto systémového řešení dokáže využít i problémy mezi menšinami a většinami tím způsobem, že je cynicky rozdmychává očividnou nespravedlností (pozitivní diskriminací) a vzniklé napětí pak využívá k manipulaci a ovládání všech.

Souhlasím s autorem článku, že se rodíme a jsme v rámci svých sociálních skupin vychováváni s různými vlohami a životními preferencemi. Křováci z Afriky, Eskymáci z Laponska a kočovní Cikáni mají prostě už v genech naprosto jinou představu o smyslu a účelu života než tu, kterou se snaží systém vnutit všem jako jediný možný standard - pracovat u strojů od nevidím do nevidím (případně pracovat v bankách, PR agenturách, na vývoji zbytečných či škodlivých produktů atd. od nevidím do nevidím...) a ve zbylém čase konzumovat šunty z hypermarketů a čučet na TV. Tento de facto otrocký způsob života je degradující a slouží pouze malé skupině otrokářů. Bohužel, povedlo se jim indoktrinovat většinu tak, že jej považuje za "přirozený" a jakoukoliv odchylku od něj téměř za zločin. A to je podstata problémů s tzv. sociálně nepřizpůsobivými. Řešením by byl pouze systém, ve kterém by mělo místo více paralelních způsobů života, s výjimkou těch skutečně destruktivně parazitických - a zdroje na financování takovéhoto systému by byly ...

234693

19.12.2010 23:05

Je čas pomáhat

RE: Ach jo

78.?.?.?

A mně se zase zdá, že převládají planá slova nad činy. Četl jste Bídníky? Biskup Myriel dokázal svým nesoudícím soucitem Jeana Valjeana opravdu "obrátit". A i kdyby se to povedlo v jednom případě z tisíce, stále je to lepší, než pouze kritizovat jak dárce, tak příjemce pomoci. Ten, kdo by byl tak daleko, že by skutečně praktikoval MOUDRÝ soucit, by ho tu nám nedokonalým pravděpodobně neomlacoval o hlavu.

234558

19.12.2010 13:16

Je čas pomáhat

RE: Ach jo

78.?.?.?

Pokud jste zareagovala způsobem, který tu popisujete, klobouk dolů. Všechny kontakty byly na vyžádání v BL k dispozici. Pokud ne, jedná se pouze - pardon - o plané teoretizování, které ještě nikdy nikomu nepomohlo.

234529

19.12.2010 13:13

Je čas pomáhat

RE: Ach jo

78.?.?.?

Pokud pochybujete o solidaritě v případě Romů, stačí si vzpomenout na opravdu velkou vlnu solidarity a pomoci, které se dostalo nejen od médií, ale i od občanů popálené Natálce, včetně organizování sbírek apod. Není to tak úplně totožná situace, ale je z ní jasné, že lidská solidarita v Čechách si nevybírá primárně podle barvy kůže, ale podle konkrétní situace.

234528

19.12.2010 09:44

Je čas pomáhat

RE: Ach jo

78.?.?.?

PS

"Nebo snad revolucí = pobít je všechny, vyhodit do vzduchu a zadupat do země? A co bude dál? Máte promyšlený jiný systém, který má šanci fungovat?"

I když pro revoluce rozhodně nejsem, nebýt jich, tak byste nyní nejspíš makala na panském a nějaký osvícenec by vás kritizoval za to, že je to vaše vina, protože to systému dovolíte. Dnes nemáme proti systému žádnou lepší šanci než měl ten nevolník tehdy - a nenechte se mýlit tím, že vám systém poskytl vzdělání a informace - má je (i vás) totiž zcela pod kontrolou a proto si to může dovolit.

Je ale jisté, že ani revoluce nás ponížení a závislostí nezbavily - jen změnily jejich charakter. Patetické a paradoxní zároveň je to, že si nyní - s laskavým dovolením a jistě i k nesmírné zábavě ředitelů systému - myslíme, že jsme svobodní.

Systém nikdy nezačne fungovat na základě toho, že někdo předloží "promyšlený" návrh na jeho fungování. Bude dobrý teprve tehdy, až bude dobrý každý z nás. A dobrý neznamená pouze "kritický".

234516

19.12.2010 08:39

Je čas pomáhat

RE: Ach jo

78.?.?.?

Vidím, že radši soudíte a kritizujete ty slabé a ponížené, než systém, který nás promyšleně oslabuje a ponižuje.

I v případě paní Martiny jsme si každý vybral podle svého založení. Vy nemilosrdnou kritiku, jiní soucit a pomoc.

Je jen na nás, jak vnímáme svět a jak na něj reagujeme. Nakonec tím ale vždy jen charakterizujeme a utváříme sami sebe (a teprve následně svůj svět). Ptala jste se, jak chci svět změnit - podle mne je to možné jen soucitem a láskou. Kritický rozum má být vždy jen jejich "sluhou", ne pánem.

234514

18.12.2010 21:23

Je čas pomáhat

RE: Ach jo

78.?.?.?

Jak to, že to nesouvisí? Když je někdo taková svině, že se neštítí záměrně vyvolávat krize a války, aby shrábl zisky a ztráty rozdělil mezi ty nejchudší, analogicky i jeho další podnikání nebude tak zcela košer. Banky jsou už po staletí jedním z hlavních tvůrců systému, který občany zadlužuje promyšleně, sofistikovaně a cíleně, za pomoci vědecky propracovaných metod, kterým od narození vystavený prostý občan téměř nemá šanci vzdorovat. Takže, s dovolením, budu je vinit i za ty nekřesťanské půjčky, které jsou motorem, na který tento systém jede a bohužel i dojede. A pokud to pár lidí přežije, dlužníci bank to jistě nebudou, že. A o to tady jde.

234492

18.12.2010 16:53

Je čas pomáhat

RE: Ach jo

78.?.?.?

"..A banky neviňte, že poskytují úvěry.."

Naopak, dopřejte jim ti bilionové balíky opakované pomoci ze státních kas. Bankám přeci musíme dávat opakovaně novou šanci, ty si ten věčný koloběh pomoci na rozdíl od lehkomyslné paní Martiny přeci zaslouží. I když je jejich myšlení pro společnost doslova vražedné (krize, válka...), zatímco myšlení těch, kteří si vezmou jejich lichvářské půjčky, pouze sebevražedné .... pardon, ale tentokrát mi sem pasuje [bliji]

234480

18.12.2010 16:43

Je čas pomáhat

RE: Ach jo

78.?.?.?

Paní Lin, také se mi zdá, že jste se nechala tak unést svou poněkud iracionální nevraživostí vůči paní Martině, že jste v jejích - vzhledem k její situaci pochopitelně trochu zmatených - mailech našla něco, co tam vůbec není, a pak na tom vystavěla svou dosti necitelnou kritiku z pozice "paní poslední spravedlivé". Vybral jsem z korespondence vše, co se týká onoho "inkasa za elektriku", a podle mne z toho nevyplývá, že má paní Martina zálohy (spotřebu) 4200,- , ale že se jedná o splátky dluhu, které jí takto ČEZ nastavil:

"...Pak k té elektrice..mám inkaso 4200..to je prostě moc..nemůžu to měsíčně platit..Je to šílený..Volala jsem na elektrárnu, aby mi to snížili třeba na půlku, že to už bych snad nějak zvládla..ale řekli mi, že to nejde....

Napsala jsem všechno dost zmateně..Klidně se ptejte, .. K těm splátkám na elektriku..nemám elektrické topení..jen boljer a sporák..topíme dřevem v obyčejných petrách.....Víte..už jsme byli dvakrát bez elektriky..vím, co to je..co to obnáší.."

A připojuji se k předřečníkům, kteří považují za daleko důležitější to, co nezištným a třeba anonymním darem uděláme sami pro sebe.

234478

28.11.2010 21:57

Etno-nacionalismus a otázky lidské identity

RE: Já mám jiný názor.

78.?.?.?

Pane Lhotáku, věřící křesťan chápe "přípravu na to, co přijde potom" poněkud jinak než Vy. To byste si měl nejprve ujasnit.

233337

28.11.2010 15:08

Etno-nacionalismus a otázky lidské identity

RE: Já mám jiný názor.

78.?.?.?

Hezky řečeno, vodníku. Souhlas ve všech bodech.

233308

27.11.2010 10:16

Etno-nacionalismus a otázky lidské identity

pane Lhotáku,

78.?.?.?

nikdy se nedoberete skutečné pravdy a kořenů problémů, dokud vám bude zastírat výhled váš poněkud pomatený machistický přístup.
Pokud se oháníte rodovou linií etnika, vědomím rodu a rodové příbuznosti jako základy národní identity, pak byla právě ta vámi adorovaná "patriarchální rodina, která vykrystalizovala z potřeby uchování pokrevní příbuznosti redukcí kmenového uspořádání na existenčně svébytné buňky skládající homogenní územní ..." prvním hřebíčkem do rakve takto pojímané národní identity. Rodovou linii zaručuje pouze matrilineární pojetí (jak si je toho například vědom i judaismus, který ovšem s paradoxností sobě vlastní všude jinde, než ve vlastní praxi, prosazuje patriarchální pojetí - čímž jistě přispívá k oslabení "čistoty" pokrevní linie u ostatních národů). Patriarchální rodina vznikla čistě za účelem zachování majetku - v přímém rozporu s požadavkem zachování pokrevní linie. Já chápu, že pro muže vašeho typu je myšlenka, že je to nakonec vždy žena, která má rozhodující slovo při zachování "čistoty pokrevní linie", ale budete se s tím muset smířit, jinak se zblázníte.
[mrknutí jedním okem]

233216

19.11.2010 18:00

USA - HOMOSEXUÁLI vychovávajú zo svojich detí homosexuálov - tvrdí ŠTÚDIA

RE: Přání otcem myšlenky

78.?.?.?

"..Myslím, že žena s ženou spolu nežijí a nevychovávají dítě jen kvuli špatně zkušenosti s mužem..."

Jak která. Znám několik heterosexuálek, které žijí s lesbickou partnerkou (i s dětmi z prvního manželství), protože je jim s ní prostě lépe než s bývalým manželem, který třeba bil děti i je, byl alkoholik, nezabezpečil rodinu. A nemusí mít vůbec homosexuální sklony, naprosto stačí, že nepovažují sex za hlavní smysl života, a případně nemají obecně vysoký sexuální apetit.

232682

18.11.2010 17:14

USA - HOMOSEXUÁLI vychovávajú zo svojich detí homosexuálov - tvrdí ŠTÚDIA

RE: Přání otcem myšlenky

78.?.?.?

Řekl bych, že rozhodně větší procento žen, žijících v lesbickém vztahu, jsou vlastně heterosexuálky, které měly otřesnou zkušenost s nějakým heterosexuálním mužem (ať už otcem či blízkým příbuzným v dětství či manželem v dospělosti). Z toho důvodu myslím bude počet dětí vyrůstajících v takovém prostředí spíš stoupat než klesat, a pravděpodobně jediné, co by se s tím dalo rozumně dělat, je vychovávat heterosexuální muže k lepšímu chování k dcerám a manželkám.

232596

18.11.2010 15:49

Proč nebudu používat Student Agency

Dovolím si velikou jedovatost -

78.?.?.?

rozhodně by mi v autobuse víc vadilo povolené kouření, než americký film. Zrovna tak mi víc než zapnutá TV se standardním pitomým programem vadí kouření v restauračních zařízeních. Takže děkuji Student Agency, že nelobuje za kuřácké linky, i když tak určitě ztrácí početnou klientelu, a obstála by se stejnými argumenty jako majitelé restaurací (je to přece jejich autobus, a komu se to nelíbí, ať jede jiným nebo jde pěšky), a americké filmy (i s jejich standardní propagací Marlbora či kjiného kuřiva) budu považovat za snesitelné zlo [velký smích]

232593

kdyby dnes byla polovina celkové populace homosexuální, nadkriticky přelidněnému světu by to jen prospělo. Nebylo by nutno zlikvidovat většinu populace drastičtějšími prostředky (podle plánů, které jsou jistě již připraveny), síly by se vyrovnaly, menšina by nemusela sahat k přehnaným a agresivním krokům, aby se vůči většině prosadila. A vzalo by to vítr z plachet i těm, kteří homosexuální kartu (jako i jiné v diskuzi zmíněné) používají k rozeštvání lidí mezi sebou a k zasévání nenávisti do populace, která je v takovém stavu všeobecné nenávisti každého proti každému daleko lépe manipulovatelná.

232524

že je úplně jedno, jestli se hajzlové mezi sebou spolčují a zakládají mafie na základě rasového, náboženského, politického, genderového, třídně původního či sexuálního založení. Hajzl zůstane hajzlem, ať je homo nebo hetero, a slušný člověk ovšem také. Spojuje-li si někdo automaticky homosexualitu s morální nedostatečností, pak je slepý k morální nedostatečností heterosexuálů, a má tedy zřejmě nějaký osobní problém.

232522

15.11.2010 19:59

Manipulácia – fenomén nového sveta

RE: Jaký model

78.?.?.?

No zřejmě tak, abstrakte, že Ikové neuznávají "mezinárodní a jakékoliv cizí než "svoje přirozené právo" a jsou naprostými individualisty s nejmenší možnou mírou sociální spolupráce - přesně dle vašich požadavků. Navíc žijí v panenské přírodě - takže přesně vyhovují vašemu zadání. Můžete se tedy "vymanit" tak, že se k nim odstěhujete. Praktičtější radu bohužel neznám, ale možná HHBB přijde s něčím lepším.

232426

14.11.2010 22:10

Manipulácia – fenomén nového sveta

RE: Jaký model

78.?.?.?

Pane Abstrakte, tady máte velmi PRAKTICKÝ příklad přímo z lůna nedotčené panenské přírody, jak to vypadá, když se vymknete z područí veškerého lidského práva a spolupráce:

http://scienceworld.cz/clovek/ikove-kultura-individualistu-5157 [velký smích]

232410

11.11.2010 08:03

Manipulácia – fenomén nového sveta

RE: PS

78.?.?.?

Také si myslím, že v zásadě nás rozdělovaly jen pochopitelné alergické reakce na určitá slova, která mají právě vinou manipulátorů negativní konotace. S touto vaší formulací nemám nejmenší problém, naopak [smích].

232297

10.11.2010 07:57

Manipulácia – fenomén nového sveta

RE: PS

78.?.?.?

Včera jsem na tento příspěvek krátce reagoval, reakce zmizela, zkusím to tedy ještě jednou.

S vašimi názory na škodlivost úzké profesinální specializace, na degradaci "práce" na bezduché otročení na molocha a na odklon od živé přírody rád souhlasím. Tam, kde mluvím o akceptaci "údělu" v rámci celku, mluvím o zcela rozdílné věci. V rámci celku už něčím jste, jde spíše o to, abyste si uvědomil, čím, a pak se svobodně rozhodl, jestli tím být chcete. Nutnost neomezuje svobodu, pokud slouží zachování něčeho, co stojí za to zachovat. I v přírodě, kteru tak milujete, existují určité zákony - nutnosti, jejichž svévolné překračování by neznamenalo svobodu, ale pouze destrukci.

232253

09.11.2010 16:22

Manipulácia – fenomén nového sveta

PS

78.?.?.?

A jestli chcete, abych vaši teorii bral vážně, promluvte si nejdřív se svými vlastními buňkami, a poraďte jim, ať se vykašlou na spolupráci a jdou si každá svou vlastní cestou. Zeptejte se svých neuronů, jestli by nebyly radši totipotentními jedinci, než otročit ve vašem těle, a nechte je jít svou cestou... (tedy pokud se tak už nestalo) [překvapení] [chechtot]

232231

09.11.2010 16:16

Manipulácia – fenomén nového sveta

RE: Jaký model

78.?.?.?

Spíš vy mi prozraďte, jak to chcete zařídit, abyste fungoval sám jako totipotentní buňka. Rád si praktickou radu a návod vyslechnu.

Mně osobně vyhovuje, být souhrnem spolupracujících buněk, a zároveň být sám buňkou, plnící v této inkarnaci jeden, v jiné zase druhý úkol (a tím si zvyšovat a rozšiřovat sebe-uvědomění), zvlášť, když jako jediné dvě praktické alternativy k tomu vidím být a) buňkou nespolupracující - tj. rakovinnou, b) nebýt.

232230

09.11.2010 11:33

Manipulácia – fenomén nového sveta

RE: PS

78.?.?.?

Jestli vám opravdu vadí ti, co slouží svému pánovi, protože jinak nemohou - no pak se tedy shodneme [smích]

232219

09.11.2010 08:56

Manipulácia – fenomén nového sveta

PS

78.?.?.?

Ještě jen toto:

Z mého postoje ani příspěvků nevyplývá, že bych existenci určitého implantovaného mechanického systému do živého organismu těla neviděl, popíral či akceptoval. Uznávám, že díky absenci nicku je asi obtížné to sledovat, ale průběžně na manipulativní snahy tohoto implantátu poukazuji a ohrazuji se proti nim. I tento "boj" s implantátem pak považuji za "službu" onomu živému celku, jehož jsem i jste součástí, ať už to akceptujete nebo ne.

Ovšem vydávat onen mechanický implantát za ono tělo, zaměňovat jej s ním a popírat existenci onoho těla (kterým samozřejmě nemyslím církev ani nic jiného, co byste mi snad chtěl podsunout) je přímá služba právě onomu implantátu.

232214

09.11.2010 08:28

Manipulácia – fenomén nového sveta

RE: Jaký model

78.?.?.?

A mimochodem - ono "ano" a "ne" má v našem duálním světě k sobě opravdu blízko - jedno bez druhého nemůže být, a jsou na sobě tak závislé, jako vy na celku a celek na vás.

A prosím, nepašujte sem žádný "uspořádávající mechanismus" - to je právě kořen zla. Nejedná se o žádný mrtvý, mechanický systém, ale o živou, láskyplnou bytost. Ovšem ten, kdo v sobě nemá srdce, ale pouze hodinový stroj, pochopitelně vnímá jen to, co na základě rezonance vnímat umí a může.

232213

09.11.2010 08:22

Manipulácia – fenomén nového sveta

RE: Jaký model

78.?.?.?

To je infantilní reakce vzpurného hošíka, za kterou nestojí nic než vzdorovitý egoismus.

Já sloužit nemusím, ale CHCI, potože vím, že sloužím tomu, co mám rád, a v posledku sobě (to je reakce dospělého [mrknutí jedním okem] )

232212

08.11.2010 23:17

Manipulácia – fenomén nového sveta

RE: Jaký model

78.?.?.?

Rozumím vašim obavám, jsou určitě oprávněné. Taky díky [smích]

232196

08.11.2010 22:43

Manipulácia – fenomén nového sveta

RE: Jaký model

78.?.?.?

Jsme blízko až na to, že nesnášíte slovo "závislost" [mrknutí jedním okem] . Vše, co v tomto příspěvku popisujete, se může dít jen v rámci celku, který sestává ze vzájemně propojených, na sobě bytostně závislých, částí. Jak onen celek, tak jeho jednotlivé části (bez ohledu na svou velikost) se sebe-uvědomují. Uvědomit si sama sebe jako svébytné bytosti, které mají své specifické místo v rámci celku, je možná to, proč tu ten život - a my s ním - vůbec je. Jde o to, najít míru/střed/harmonii mezi krajním individualismem (pocitem výlučné samostatnosti a nezávislosti na celku a prací pouze "pro sebe" ) a ne-sebe-vědomým rozplynutím se v celku. A také o to, pochopit, že "služba" celku je v konečném důsledku službou sobě.

232194

08.11.2010 22:22

Manipulácia – fenomén nového sveta

RE: Jaký model

78.?.?.?

Jak říkám, už proto, že bez ostatních lidí byste se ani nenarodila, ani byste "nic nevěděla a nic neuměla". Vše, co jste, je jen dědictvím všech těch, co tu byli před vámi a výsledkem soužití s těmi, co tu jsou s vámi. I ten "sou-zvuk" je z definice možný jen proto, že jste tu nejméně dva, proto je na onom "druhém" závislý. Bez něj by to byl jen zvuk, který by navíc nikdo neslyšel. Zřejmě vás slovo "závislost" irituje tak, že nejste schopna/ochotna domyslet jeho konsekvence.

A život na pustém ostrově byste zvládla jen tak, že byste přestala být lidskou bytostí v pravém slova smyslu. Pokud byste tam byla vysazena hned po narození, ani byste se jí nestala. Mnohokrát dokázáno - viz tzv. vlčí děti atd.

232192

08.11.2010 22:15

Manipulácia – fenomén nového sveta

RE: Jaký model

78.?.?.?

Být sám sebou se nevylučuje s nahlédnutím a akceptací svého specifického místa v rámci celku. Včetně akceptace oné nevyhnutelné "závislosti". Jaterní buňka je taky "sama sebou", i když je na celku životně závislá a nemůže bez něho existovat. Vše záleží na tom, jak to sama vnímáte, a jestli chápete nutnou spolupráci jako "břímě", či se jí podřizujete rozumně a dobrovolně. Přesně toto myslí klasik svým "svoboda je poznaná nutnost".

232190

08.11.2010 21:11

Manipulácia – fenomén nového sveta

RE: Jaký model

78.?.?.?

..Jednotlivec - tedy "buňka" - podle mého musí být soběstačný a nezávislý. ..

...řekla jaterní buňka...

Samostatný (do určité míry) ano, nezávislý ani náhodou. Život není koncert, je to opravdu poněkud složitější. Ale třeba jste výjimka, a zvládla byste jej zcela samostatně a nezávisle i na pustém ostrově (když tedy pominu, že byste se "samostatně a nezávisle" ani nenarodila)?

232182

08.11.2010 19:25

Manipulácia – fenomén nového sveta

RE: Jaký model

78.?.?.?

Chápu, přesto si ale myslím, že není v zájmu ani jednotlivců, ani celku, zdůrazňovat jakousi soběstačnost a nezávislost jednotlivých buněk. Právě takové vnímání sama sebe charakterizuje buňku rakovinnou. Kardinální chybou je podle mne zaměňovat svobodu s čirým egoismem.

232176

08.11.2010 17:51

Manipulácia – fenomén nového sveta

RE: Jaký model

78.?.?.?

"..Předpokladem je, že buňky musejí být vypěstovány do závislosti (zdegradované a neschopné samostatné existence), PODVODEM. .."

Zajímavé. Já si naopak myslím, že vše je od počátku ŽIVÝ, celistvý organismus (to "živý" je potřeba zdůraznit, protože tu opravdu lze vysledovat snahy ono "tělo" zmechanizovat), jen to jednotlivé buňky - možná podvodem - zapomněly - někdo/něco v nich pěstuje přesvědčení, že samotným by jim bylo lépe než v rámci toho, kam přirozeně patří. Až se rozpomenou, a přijmou svůj "úděl" informovaně a dobrovolně, nebude důvod k dalším podvodům a k agresi.

232166

08.11.2010 15:06

Východisko z ekonomické krize

Také jeden návrh východiska z krize

78.?.?.?

http://www.youtube.com/watch?v=QaA-5_IjkeE&feature=related

britskou vládou údajně odmítnutý. Divné to věci se dějí ...

232154

08.11.2010 15:04

Pohádka o úsporách a vládních reformách

Já o tom soudím,

78.?.?.?

že bez-duché tlachy v (nejen) této diskuzi produkujete pouze Vy, pane Vojto. Nebo Vy snad uznáváte nějaké/ho ducha/duchy? Tím chci říci, že vaše tlachy nejsou schopny překročit primitivně zvířecí a hmotné hledisko nazírání na skutečnost, a "ducha" používáte pouze jako prázdné zaklínadlo.

Naopak příspěvky pana Abstrakta považuji za velmi duchaplné a relevantní.

232153

Stránka: 1 2

Káva pro Zvědavce

11

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc prosinec přispělo 16 čtenářů částkou 3 732 korun, což je 11 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Možná nejdůležitější projev prezidenta Trumpa03.12.20 10:51 USA 7

Zastavme krádež voleb! 03.12.20 00:23 USA 0

Íránského vědce patrně zavraždil Mosad01.12.20 23:07 Írán 8

Co nikdo neříká o lockdown29.11.20 23:02 Neurčeno 0

Seznamte se: Soudruh Vrábel, Vyvolený informátor29.11.20 17:01 USA 1

Policejní robocapové zastavili zločin28.11.20 11:19 Česká republika 6

Jak migranti "obohatili" Švédsko27.11.20 21:12 Švédsko 1

České nemocnice jsou motivovány umístit co nejvíc covidových pacientů na JIPce27.11.20 21:02 Česká republika 2

Vláda se chystá vymývat nám za naše peníze mozky. BigPharma se tetelí radostí27.11.20 17:07 Česká republika 1

Odporné. Jako by to ani nebyli živí tvorové27.11.20 16:50 Dánsko 3

V Georgii a Michiganu byl právě vypuštěn Kraken26.11.20 17:24 USA 0

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 7

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 2

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 2

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Měnové kurzy

USD
21,76 Kč
Euro
26,42 Kč
Libra
29,26 Kč
Kanadský dolar
16,92 Kč
Australský dolar
16,16 Kč
Švýcarský frank
24,42 Kč
100 japonských jenů
20,94 Kč
Čínský juan
3,33 Kč
Polský zloty
5,91 Kč
100 maď. forintů
7,39 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
29,22 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 053,57 Kč
1 unce stříbra
523,40 Kč
Bitcoin
420 094,44 Kč

Poslední aktualizace: 4.12.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?