Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 822 příspěveků, 3 různá jména: <nic>, jaa, ten který ví.

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

10.06.2007 07:47

Venezuela bez černobílých brýlí

RE: Odebrani licence

jaa 85.?.?.?

majetek sloužící k páchání trestné činnosti...

137277

09.07.2007 21:30

Nový nepřítel lidstva objeven

RE: titulek

jaa 85.?.?.?

Nedávno nám doma vyměňovali starý telefon na pevné lince za nový "moderní" s displejem. Ten kvůli napájení displeje potřebuje oproti starému tužkové baterie, a navíc, jsou-li vybité, prý nefunguje celý telefon, jak mi sdělil technik co to vyměňoval.Typ FX4220 od Microcom.

139453

11.08.2007 22:05

Strýčku Same, tvůj bankéř chce s tebou mluvit. Hned!

RE: neteste sa predcasne

jaa 85.?.?.?

Takže dluhy v jisté měně vzniklé, zaniknou zánikem této měny. Vy musíte být úžasný ekonom. Do FEDu s vámi !

141601

>Dnes uz nemusime byt potichu,

tohle bych vám neuvěřil ani kdybyste nebyl anonym jako já. Vy si fakt myslíte, že diskusím v hospodě u Stworů nenaslouchají Bretšnajdrové a nezapisují na listinu potencionálních teroristů! Nějaké teroristy musí vykouzlit i kdyby žádného nenašli. Kam by přišli peníze, které na tento účel uvolňují vlády.

142916

31.08.2007 11:23

Univerzita DePaul zrušila třídu, ve které učil profesor s kritickým postojem vůči Izraeli

RE: GENERÁLNÍ STÁVKA ?? 911 General Strike Gains Momentum

Jaa 85.?.?.?

Doufám, že se aspoň Zvědavcové přidají, když už nestojí v centru dění.

142915

31.08.2007 11:46

Mají česká masmédia černou listinu distribuovanou z jedné kanceláře?

Jak jste se v tom Adlerově článku poznal,

85.?.?.?

tak to v něm možná poznají i další čtenáři Zvědavce, ale bohužel to není ani záporná reklama. Já jsem Zvědavce objevil před několika lety také přes silně nelichotivé invektivy jiných internetových novin ale byl tam Zvědavec jmenován. Pochopitelně Zvědavec není takový, jak ho líčili, ba dokonce není ani nebezpečný tím, že píše jinde zatajovanou pravdu. Pravda je dokonce neutrální. Pouze její interpretace, a ta je na čtenáři, možná něco přinese. To ovšem může být například takto: Přednášející na vysoké škole po přečtení nejspíše pravdivého článku na Zvědavci o profesoru Finkelsteinovi si (sobě) řekne: Dávej si pozor na jazyk, nebo na tebe dojde taky. Mohli bychom říci Zvědavec silné posiluje (ti to nepotřebují), a slabé zastrašuje (ti to také nepotřebují. Potřebovali bychom pomoct narovnat záda těm ustrašeným. Organizovat plodné diskuse ne žvanírny se Sidem či Arkanem. Do práce Vladimíre ( nefoukat bolístky), do práce...

142918

01.09.2007 22:31

Mají česká masmédia černou listinu distribuovanou z jedné kanceláře?

RE: Jak jste se v tom Adlerově článku poznal,

85.?.?.?

Je to OT a na delší povídání. Stojíte-li o externí diskusi mailem, ozvu se Vám do několika dnů.

142992

01.09.2007 23:40

Proč každý pátý mladý Američan nedokáže najít na mapě USA?

RE: Neviem, ci som paranoidny,

85.?.?.?

Od Vás Karle jsem ještě nečetl takovou slátaninu, a to sem chodím nějaký pátek. Že vy jste hodně, ale hodně, bumbal..

142998

12.11.2007 09:07

Občanská iniciativa D.O.S.T

Většina zde diskutujících polemizuje se svými vlastními myšlenkami ,

ten který ví 85.?.?.?

místo s textem iniciativy D.O.S.T. Diskutující Janko, který na to srozumitelně upozornil, to už snad vzdal. Zkusím to vyjádřit já jinak. Iniciativa není politický program strany, je to snaha oslovit a sjednotit širší veřejnost na společné minimální základně vzhledem k oprávněnému cituji: "znepokojení nad plíživou, leč nepřehlédnutelnou ideologizací veřejného života, která se v současné době postupně šíří na půdě orgánů Evropské unie a která má být v souvislosti s „antidiskriminační“ agendou vnesena i do českého právního řádu." Přečtěte si to ještě znovu ve vztahu k předchozí citaci. Skloubíte-li své znalosti o amerických možnostech bez soudu moci omezit nakládání s majetkem u osob podezřelých z terorizmu nebo spolupráce či sympatií k nim, a to nemluvím o nakládání s takovými osobami, zjistíte že většinou bojujete svými příspěvky proti sobě.

146922

důležité je, aby měli jasno, jak tyto změny udržet. Já bych brzo čekal odvetné akce za neposlušnost a tlak všeho druhu na opětovné připojení do jednotné fronty poslušných.

147063

13.11.2007 21:16

Agonie demokracie

RE: Krále,

85.?.?.?

Nic se nestane i kdyby získali ve volbách 40% křesel. Mohli by nanejvýš zablokovat změny v ústavě. Měli by víc hlasů pro zvolení Klause presidentem, a získali by možná křeslo předsedy parlamentu alespoň v modelu, který u nás funguje. Do koalice by těžko někoho sehnali, takže by nakonec zůstali v opozici. Výhody by to ovšem mělo, zlepšili by docházku poslanců vládnoucí koalice [chechtot] a možná i celkově dělnější atmosféru v parlamentu, zejména když by hrozilo, že získají v dalších volbách více... [mrknutí jedním okem]

147093

13.11.2007 22:06

Agonie demokracie

RE: Tak to chci vice agonie

85.?.?.?

Myslím, že tento pohled tady zatím chyběl v analýzách předvčerejších událostí a že přesně ukazuje na technologii výroby potřebných událostí. Tesat do kamene!

147099

14.11.2007 00:00

Agonie demokracie

RE: Krále,

85.?.?.?

Agitace pro malé strany je též možným východiskem, jenomže těch malých stran je příliš mnoho a nedejbůh mohlo by se taky stát, že by takových 10 malých stran dostalo každá mírně pod 5% hlasů...

147109

15.11.2007 13:59

Malé zamyšlení nad Britskými listy

RE: Nemyslim, ze bych BL zacal bojkotovat.

85.?.?.?

Vlastníkem ČNB je stát, vznikla ze Státní banky československé při dělení státu. Z hlediska řízení bankovní činnosti je autonomní, důvody jsou nezávislost na politické scéně atd...Stan by asi věděl více.

147239

16.11.2007 01:00

Malé zamyšlení nad Britskými listy

RE: Tomu nerozumím

85.?.?.?

Pane hestroy, napsal jste,cituji:"Pan Kotrba a pan Čulík jsou opravdovými zastánci práva, což dokázal v kauze Čunek." To není pravda. Pravda je, že jsou zastánci práva, jen když se jim to hodí. To by totiž nesměli v BL spoluorganizovat také tu hysterii proti demonstraci NMD - proti právu shromažďovacímu jinak smýšlejících a proti svobodě slova, nálepkovat NMD jako nácky atd. stejně jako jiná mainstreamová média. Jinak si myslím, že BL jenom využívají část prostoru nekonformních kontroverzních příběhů, který nepokrývá mainstream, ke své popularizaci a jinak BL zcela slouží stávajícímu režimu k neškodnému vybití (utlumení) nespokojenosti psavé inteligence. Ve věci antisemitizmu, fašizmu, rasizmu a nacismu či xenofobie jsou naprosto kovaní, hned vědí, komu co a jak přilepit. Tam jsou kladivem na čarodějnice. Buďte rád, že Vám to neotiskli, jinak by následoval sice bezcenný zato hodně šťavnatý, zmíněnými nálepkami vyšperkovaný komentář... V ostatním to vidím stejně jako Vy.

147272

23.11.2007 05:55

Časy se mění

RE: Vsude stejny

85.?.?.?

Konečně někdo, kdo dal hlubší smysl zdejší diskusi. Děkuji, protože číst to bědovaní a vychloubání bylo pro mne utrpením.

147766

23.11.2007 14:46

Časy se mění

RE: Jsem totálně znechucen touto diskuzí.

85.?.?.?

Nebědujte. Já věřím, že těch, co to vidí podobně jako vy, je zde mnohem více. Ale váš oponent popisuje situaci vcelku věrně, takřka fotograficky. On nehledá, on ví. Nediskutujte s fotoaparátem. Aby diskuse měla smysl, musejí mít zůčastnění společný problém a skutečný zájem na řešení tohoto. Představa, že více hlav víc ví, většinou nevede nikam, protože některé hlavy mají někdy jinou roli, obvykle zájem na zmaření možné plodné diskuse, pominu-li exhibicionisty. A ty kvanta písmen co ve vteřině nadatlují do klávesnice, co vypadají jako myšlenky...

147822

24.11.2007 09:51

Obyčejný občan

RE: Život za kumunismu

85.?.?.?

Ano, myslel-li jste tím přivlastnit si výsledky cizí práce nebo jejich podstatnou část skrze trh práce, pak je to dokonalé. [mrknutí jedním okem]

147888

24.11.2007 17:25

Obyčejný občan

RE: Život za kumunismu

85.?.?.?

Učebnicové žvásty o trhu nepopisují realitu. Rozdíl mezi zaměstnavatelem a zaměstnancem je v jisté věci tak podstatný, že předem vylučuje možnost SVOBODNĚ oboustranně dohadovat cenu práce.
Elementární právní základy označují každou smlouvu uzavřenou pod nátlakem za neplatnou. Do rovnice ekonomičtí žvástalové (pseudovědci) nezapočítávají právě strach o holou existenci. Ano je to obchod se strachem. Uchazeč o práci - nebo též nezaměstnanej má ještě možnost jak správně píšeš buržouste, práci též neprodat. To se ale po několika pokusech též musí svobodně rozhodnout se off-nout, a to skoro nikdo nedokáže.
A tak proletářům jako vždy, nic jiného nezbývá než společně občas poděsit stávkou své zaměstnavatele.
Věřím, že jsou i tací zaměstnavatelé, kteří nestaví na sobectví a zaměstnanci je mají za své přátele. O těch napiš, kolik takových znáš. To by byl argument a né účebnicové fráze.

147915

25.11.2007 06:18

Obyčejný občan

RE: Život za kumunismu

85.?.?.?

Milý 2xs, chechtající se smajlíci není argumentace. Ano, každá smlouva, která není uzavřena ze svobodné vůle je pochybná. Z hlediska mravního je hnusem dovolávání se její platnosti.
Zdůvodňuješ chod již dnes zjevné budoucí mrtvoly, jako lidskou přirozenost, ale opak je pravdou. To tobě milý 2xs nemůže nikdy dojít. Že nevíš proč?
Ty jsi totiž jen půlčlověk složený pouze z materialistické báze. Jak jsem prostudoval tvoje exhibice v diskusi k "Časy se mění" je to víc než jisté. Různí se snažili do tebe křísnout, ale duše nikde.
Člověčenství i v tomto pokročilém stádiu rozkladu společnosti stojí na lidském citu a obětavosti ne méně, než na materiální základně. A lidstvo bude-li chtít přežít, bude muset buď ze své vůle, nebo donuceno okolnostmi zavrhnout materialistické sobectví, které mu je uměle implantováno v zájmu růstu zisků. Rovněž tak doporučovaná soutěživost v "ekonomické" oblasti vede pouze k zrychlenému vybydlování planety, nestačí samočistící schopnosti systému, a omezenost neobnovitelných zdrojů.
A chytračení ve smyslu jak nedělat a vydělat bude v blízké budoucnosti považováno ne za chytrost, ale za zlodějinu. Jdi radši milý 2xs dělat něco pro lidi užitečného, bude se ti to brzo hodit. Třeba při té práci objevíš v sobě i duši.
A mohl by jsi tím též pomoci úrovni diskuse na Zvědavci...

147953

25.11.2007 12:35

Obyčejný občan

RE: Život za kumunismu

85.?.?.?

Já ho nevyháním z diskuse na Zvědavci, jen jsem si vzpomněl na důležitost práce při polidštění opice. Třeba ta práce zmenší atrofované sebevědomí našeho 2xs, takže se nám s ním po té kůře bude lépe diskutovat, čili hledat. [mrknutí jedním okem]

147961

25.11.2007 13:35

Obyčejný občan

RE: Život za kumunismu

85.?.?.?

Oprava k předchozímu: Zaměnil jsem atrofii za hypertrofií. Omlouvám se.

147967

Až na ten pesimistický závěr, naprosto souhlasím. I když, je možná už minutu po dvanácté...
Bohužel většina našich spoluobčanů si tyto souvislosti neuvědomuje, a i část z těch co si to uvědomují nepociťuje nutnost okamžité protiakce. Protože se na otázku co dělat, na rozdíl od analýz stávajícího marasmu, nenajde odpověď vyhovující všem tak snadno. Divergence zájmů a tomu odpovídající znalosti jednotlivců většinou vedou na různá dílčí řešení, mnohdy nedomyšlená zejména proto, že společenský moloch má vyvinuté různé zpětné vazby, které spolehlivě jakoukoli provedenou pozitivní změnu vyblokují do ztracena. Myslím, že je zapotřebí si tuto představu osvojit natolik, aby bylo možné začít od nuly. Tím nechci říct, že by se pokusy o dílčí opravy a zlepšení podmínek měli vzdát, ale je nutno se smířit s tím, že moloch je neopravitelný a připravovat se na jeho předsmrtné křeče tak, aby při tom nadělal co nejméně škody. Řada lidí, si ještě dlouho nebude ochotna připustit, že je načase zásadní změna. Model nové společnosti si můžeme vytvořit sami, a nečekat až nám bude vnucen. Měl by být universální a otevřený všem lidem dobré vůle. Základem našeho NWO, by měl být návrat ke kořenům. Obnovením všech tradičních struktur v míře odpovídající době je vlastně již ověřená životaschopná cesta. Protože, po ještě nějakou dobu, než zhebne moloch dočista, nebude možno ustanovit novou vládu nad světem, je potřeba tuto novou společnost stavět na nových základech rovnosti, s rovnými lidmi jako paralelní společnost včetně organizačních struktur. Jsouce rozptýleni po světě ale téže víry ve spravedlivou společnost rovných lidí...

148025

Nic proti rodokmenům, ale já bych to ponechal dospělým (dospívajícím) na jejich vůli - jak to cítí i když se jiným zdá, či to přímo vědí z rodokmenů, že je tomu jinak.
Myslím, že je důležité přesně rozlišovat, zda dotyčný z toho vyvozuje pocit sounáležitosti s jinými nebo z toho vyvozuje vztahy nerovnosti(nadřazenosti, méněcenosti) vůči jiným. To je vlastně též o tom dobrém i o tom špatném nacionalizmu (ten, který udržuje potřeba nepřítele).
Pro ty, kdo chtějí někoho popouzet proti jinému, tj. manipulovat, případně nálepkovat, je toto členění jen formálně podstatné (potřebují klacek nebo záminku). Důležité je (někdy) pro pochopení toho, kdo (koho proti komu) štve.
To je zase můj pohled (guláš). [velký smích]

148134

Kéž by jste měl pravdu.
Bohužel dokumenty, na které odkazuje zdejší reportáž pana Stwory - "iNo psasaran!" z 12.11., dokládají snahu ze strany MND změnit trasu, a shodou různých "náhod" jim nezbyla jiná trasa, než ta povolená soudem.
A tak mám dodnes pochybnost o tom, kdo plánoval, a co plánoval.
Jaká šaráda z toho nakonec byla, jsme se z různých pramenů dověděli. Bohužel o MND jen nepřímo, že zůstali zadrženi kdesi na okraji Prahy. Já si zatím s nimi ani nespojuji (z opatrnosti) představu nácků v provedení skinheadů, neb zdroje těchto informací jsou pro mne na úrovni: "jedna paní povídala..."
Může ovšem být i jinak, třeba jsou horší upírů... [mrknutí jedním okem]

148135

28.11.2007 00:44

Rozhovor s Israelem Shamirem: Antisemitismus neexistuje. Zatím.

RE: Israel Shamir

85.?.?.?

Vaše pochybování je v pořádku, jen nevím jestli to tady zabere na jiné. Tady na Zvědavci, totiž, někteří pochybují o všem, včetně svých zítřejších názorů. No, a pak jiní, co mají ve všem už dávno jasno.
Mně se zase ty "konstrukce" pana Shamira líbí, odpovídají tomu co se mně jeví realitě odpovídající. [velký smích]

148142

Celkem souhlas.
Jen to globální oteplování - je nejspíš rozpačitý pokus od centra začít brzdit utržený vlak civilizace, který skončí pouhým předstíráním "zelených aktivit" - možné levné divadlo k odpoutání pozornosti.
Zbytek jsou tradiční aktivity centra směrem k vyšším ziskům. Což bude prováděno , pokud okolnosti dovolí, se vší rozhodností až do úplného konce.
Tahle cesta vede špatným směrem už od doby průmyslové revoluce, je to podobno řetězové reakci hoření a cíl je pořád stejně daleko. Já tomu říkám Zákon zachování lidské blbosti. Každý zdánlivý krok kupředu, provedený rázně (pro zisk), je nutno vzápětí kompenzovat pro nedomyšlenost. V mnohém však ani není možno všechny mínusy odhadlit.
Antibiotika - nové formy odolných mikroorganizmů.
Rovná hladká silnice - retardér.
Vynálezy "osvobozující" od práce - civilizační nemoci.
...
Příroda i člověk se tomu "pokroku" brání.
A pocit štěstí, který může zažívat i chuďas, jako by se vytrácel s každým novým spotřebičem.
A závislost narůstá.
Radost z tvůrčí práce ...

148149

Při spalování etanolu rovněž vzniká CO2, pokud mne paměť neklame.
Ale v tomto případě půjde o pokus získat náhradu za nedostačující zdroje ropy , o kterou je enormně rostoucí zájem zejména z nejlidnatějších států Číny a Indie, v souvislosti s jejich zprůmyslňením. Že hnacím motorem těchto změn jsou rovněž zájmy těch, kdo chtějí ještě větší zisky je zbytečné psát. Hlad po ropě bude možná zabíjet tentokrát bez vojenských zbraní, záleží na tom, zda země, kterých se to týká, dají přednost výživě svého obyvatelstva před nádržemi automobilů obyvatel bohatého severu.
Je možné, že i zde se budou snažit uplatnit geneticky modifikované rostliny, ovšem tento tlak začíná vítězit již i u rostlin dnes produkovaných pro potraviny, a nejspíš s důsledky jak popisujete. Pro mne to není nic nového.
I přes tu beznaděj vidím řešení. Organizovat se proti asociálům, proti těm, kdo neúměrně svým zásluhám si berou ze společné práce víc, vytvořit pravidla pro přežití i pro útlum očekávané havárie systému. Nabalovat na sebe další probuzené, jít příkladem, abychom nemuseli zpět na stromy, zbydou-li jaké...
Kdo, když né my! Oni??? [oči v sloup]

148192

03.12.2007 01:57

Stařec a silnice

RE: Silnice

85.?.?.?

<>
A jsou ?? A nejste náhodou hodně krátkozrakej?? Máte třeba jen více štěstí, že jste nebyl odložen do instituce nahrazující rodinu, jak o té koncentraci neperspektivnosti napsal Mirda (148387). Článek je o průběžně ztrácené spolupatřičnosti, jak to čtu já. Je vlastně nepřímou kritikou vývoje společenského "pokroku". [pláč]

148409

13.12.2007 15:50

Pensionovaní prezidenti a teroristé za pravdu o 11. září?

RE: Neni takova vec jako byvaly agent...

85.?.?.?

Co kdybychom tomu řekli prostě, že se ozvalo svědomí. Nebo to už neexistuje doopravdy u nikoho? Ta výchova tam určitě bude důležitá, ale takhle s despektem o tom psát... Pane, jděte za roh a dejte si facku.

149218

19.12.2007 16:40

Venda a Jenda

Pane Koňas, i když je zřejmé o koho jde, je potřeba neplést přijmení

85.?.?.?

S profesorem Švejcarem bych neměl žádný problém. Jestli byl Jan to nevím. Bohužel oba kandidáti na prezidenta jsou zřejmě kandidáty meznárodního společenství. Takže spíš půjde o to, který bude míň škodit řadovým občanům České republiky. Naštěstí o tom my občané nebudeme rozhodovat, takže z toho nemůžeme mít ani těžkou hlavu ani následnou kocovinu. Jsem rád, že diskutující také moc rozdílů nevidí, zejména ne důležitých. V té souvislosti mne ale napadlo jestli třeba jiný - cizí prezident nebude nám prospěšnější než ten náš, třeba jako příklad hodný následování... [velký smích]

149653

20.12.2007 02:20

Venda a Jenda

RE: Vážení a milí

85.?.?.?

Pame Janko opravte toho Švejcara hned v první větě textu a nehádejte se s těmi co umí číst...

149702

20.12.2007 02:53

Venda a Jenda

RE: Vážení a milí

85.?.?.?

Vážený a milý Janko, mudrci nejmudrcovatější, již výše jsem objevil, že oba jsou kandididáti mezinárodního společenství . Vám to patrně dojde až po vyzkoušení toho druhého v prezidentské funkci. Myslet - znamená předvídat. Potřebné příznaky k těmto závěrům napsali jiní diskutující - vztah k radaru a členství v dozorčí radě ČSOB, a vůbec oba jsou lidé od peněz to nemusíte věštit z hvězd...

149705

20.12.2007 03:43

Zubař

Tento problém znám i z vlastní zkušenosti.

85.?.?.?

Při odchodu do důchodu jsem si myslel, že snadno nahradím zubařku v práci za jinou nebo jiného blíže v místě bydliště. Byl jsem nakonec rád, že jsem se mohl vrátit zpátky a tak musím přidat ke každé návštěvě zubařky hodinu jízdy tam a hodinu jízdy zpátky. Být Vámi, zkusil bych to projednat s Vaší zdravotní pojišťovnou...

149707

20.12.2007 17:46

Venda a Jenda

RE: Vážení a milí

85.?.?.?

Vážený pane Janko, nemusíte mít obavy o mou definici myšlení. Asi mi nebudete věřit, ale vaši reakci jsem, ne doslova - ale v tomto duchu, očekával...

149759

30.12.2007 08:41

Má nás Klaus za stádo ovcí?

RE: Chameleon

85.?.?.?

Napsal jste:
>>Nebyl to Klaus, ktery verejne mluvil o jednostrane rezignaci CR jako zbrojarske velmoci na vyrobe zbrani, ani Vaclav Klaus nepozval na Hrad Jeho svatost dalajlamu. Toto ma svuj smysl pouze na na zaklade mezinarodnich dohod. Nas prostor byl ochotne zaplnen a Rusku v hospodarskem rozvratu ho jiste nevyplnilo. Nebyl to Klaus, kdo z ideologickych duvodu zpretrhal vazby ve tretim svete a poskodil dobre jmeno, ktere CR v techto zemich mela. Nas prostor ochotne opet zaujali jini, ani americke embargo neodradilo zapadnih investory, treba od pruzkumu kubanskeho selfu. Kdyz je ropa v Mexickem zalivu, proc by zrovna okolo Kuby nemela byt.<<
Nepřijde Vám to pane Bartošek blbé, jako plus současného prezidenta uvádět hříchy předchozího.

A z těch jeho "záslužných mýtů" bych si dovolil jeden rozebrat podrobněji. Napsal jste, a já si to taky pamatuji jako fakt:
>>Byl to Vaclav Klaus, ktery osamocene pozadoval ustavni zakon o vyrovnanem statnim rozpoctu.<<
Nevím, jak vy doma hospodaříte, já to mám poměrně snadné. Zásadně nesestavuji rozpočet a utrácím jen tolik co mám v peněžence, případně z prostředků odložených pro případ neočekávaných vydání. Stát s takovými zásadami by se mi taky líbil. Stát z důvodů pochopitelných sestavuje rozpočet. Ovšem na straně mých reálných peněz z peněženky má státní rozpočet očekávané příjmy za budoucí rok. No, teď už možná tomu rozumíte stejně jako já, ale pro úplnost to celé dokončím. Správně by stát měl plánovat utrácení loňských příjmů (i s vytvářením rezerv). V tom je ta kulišárna. Takže, podle stávající praxe stačí nadhodnotit očekávané příjmy a tak lze jakýkoli rozhazovačný rozpočet vyrovnat . A ten Klausův ústavní dodatek je tímto trikem bez problému naplněn. Dalším krokem je vydání státních obligací (zadlužení) na hodnotu rozdílu mezi skutečnými a očekávanými příjmy. Bohužel většina lidí si pamatuje pouze body, kterými Klaus zabodoval v tak důležité věci jako je vyrovnaný státní rozpočet, a některí to ještě rozvíjí v delších úvahách.

Tvrdím, že oba uvažovaní kandidáti této zemi neprospějí, nanejvýš sobě. Takového, který by si tuto činnost prezidentování spojoval s prací, a nikoli s exhibováním všeho druhu, bude teprve potřeba hledat. Někde mezi lidmi, pro něž sláva, peníze a peněžní transakce jsou na jejich žebříčku hodnot hodně vzadu.

150152

01.01.2008 11:23

Zločin vlastního soukromí

Vážení diskutující, vážený pane autore,

85.?.?.?

článek je dobrý, vaše obavy plně sdílím. Právě proto ale cítím potřebu poukázat na jistou dualitu problému. Předpokládám, že stejně jako já si přejete, aby každý zločin byl vyšetřen a po zásluze potrestán , případně aby bylo zamezeno dalším podobným (prevence). Ukazuje se zde, že legislativa i běžný život nestačí sledovat rychlost vývoje nových technologií. Tato zjevná divergence je podle mne limitující. Legislativu bohužel formují lidé, kteří mnohdy zastupují pouze moc nikoli rozum a do hloubky problému často nevidí. A pak je zde vrstva lidí na obou stranách zákona, připravených zneužít děravé zákony těmito "experty" připravené. Takto široce nahlížený problém nemá podle mne řešení a pouze ukončením této civilizace bude odstraněn. V tomto duchu vidím světlo nakonci tunelu. I objemy legislativy - desetitisíce stran textu to naznačují zejména v kontrastu k dosti často používanému: "Neznalost zákona neomlouvá".
Přes chmurný závěr svého příspěvku, vám všem přeji lepší nový rok a zejména abychom si ho zasloužili.

150265

01.01.2008 18:49

Zločin vlastního soukromí

RE: K článku

85.?.?.?

Právě jsem se vrátil z BL. Pan prezident v novoročním projevu vysloveně popírá osudovost dějin a naši bezmocnost. Dovolil bych si odcitovat:
>... Není třeba propadat pasivitě a dojmu jakési dějinné nevyhnutelnosti. To, co jsme prožívali, nebyl žádný vnější, námi samotnými nezměnitelný osud. A nebude tomu tak nikdy.<

Já i s ohledem na své zkušenosti mu v tomto bezmezně věřím. Je vždy jen otázkou, kolik lidí napře svoji sílu stejným směrem...

V hlasitý chechtot jsem ale upadl při četbě hodnocení současné situace, opět cituji:
>... dnes asi žijeme v nejlepším období naší země, v jakém jsme kdy žili.<
I když možná země je na tom dobře, jen lidé jsou na tom hůře, někteří...
Hlavu vzhůru pane Škapík. Než naříkat, je lepší vymýšlet jak bestii přelstít, a přežít.

150295

01.01.2008 19:42

Zločin vlastního soukromí

RE: Vážení diskutující, vážený pane autore,

85.?.?.?

...Místo ukončení navrhuji prolnutí do další.

Já vím to prolnutí vypadá lépe opticky.
Jen nevím, jestli ta nová civilizace bude dost podobná té dnešní. Někdy si bývám zcela jist, že cesta od nás tam je po staletí volná a onehdá sem tam nakoukl (nebo se mi to jen zdálo) a není tam nikdo. Tady se zdá, že mnozí mají už i sbaleno na cestu , ale jak koukám každý podle svého. Jeden čtyři ženy, jiný náklaďák Mallborek, počítače, truhlice se zámky všeho druhu - kódované, nekódované, kreditní karty ... Možná to tam někdo hlídá, abychom to nezasvinili, nějaký svatý nebo Cerberus. Nevím, asi jak jste napsal to o tom dně, to bude potřeba ...

150308

01.01.2008 20:57

Zločin vlastního soukromí

RE: K článku

85.?.?.?

Jsem dokonce přesvědčen o tom, že to co se zkratkou označuje jako NWO by mohlo být vytvořeno podle nás lidí zdola. Jen se musíme, na tom co vlastně chceme, v nezanedbatelném počtu shodnout,a začít to realizovat. [mrknutí jedním okem]

150315

16.01.2008 08:54

Obhájkyně popírače holocaustu jde do vězení

Pane editore,

85.?.?.?

nemyslíte, že šlo nejspíš o proces podobný tomu s E.Zündelem. Je to sice jen domněnka, ale já bych jednání odsouzené tak jednoznačně nekomentoval jak to děláte Vy. Myslíte, že taková fraška jako proces s E. Zündelem se dá nazvat soudem, a instituce která takovou šaškárnu provozuje, že si zaslouží úctu. Docela chápu gesta obžalované v té beznadějné situaci. Navíc jsem přesvědčen, že soud má vždy dostatek možností, je-li nezávislý, iterpretovat i "přitroublý zákon" v souladu se zdravým rozumem. Jen tolik k vašemu dovětku...

151605

16.01.2008 19:34

Metoda „Mandrake“

RE: Nepanikařme,

85.?.?.?

Vidím, že ještě musíme všichni do držkopádů, než ve větším počtu pochopíme rozdíl mezi kasínem a obchodem. Od jisté doby je to všude samá ruleta. To je zřejmě ten Americký sen. Někteří při koupi zbankrotují, jiní si namažou kapsy. Ale banky se musí zachránit, ty přece za nic nemohou. Jenže, kdo je odborník v té ruletě, bankéř nebo dlužník. Kdo by měl nést odpovědnost za ty předvídatelné pohyby cen(peněz i nemovitostí)?

151662

18.01.2008 18:03

Metoda „Mandrake“

RE: Nepanikařme,

85.?.?.?

Pane osd 85 napsal jste:
>Nenašel jsem lidský vztah, který by se nedal popsat ekonomicky.<
Já mám několik problémů, zatím aspoň dva.

1) Nemohu pochopit co vás vede k takové péči o zdejší diskusi, máte zde již 18 vstupů, které se snaží vysvětlit možné i nemožné, kromě věcí zásadních. Jestli byste mohl modelovat tyto své aktivity ekonomicky.

2) Vychází vám pokaždé, že vše v systému je v naprostém pořádku, pouze lidé se buď špatně orientují nebo ne dost rychle na situaci reagují. Naznačil jste, že ty dnešní peníze moc na uskladnění nejsou. Dříve byli, než byl systém upraven. Ani úspory uložené v bance nezajistí, aby z nich inflace neužrala víc než činí bídný úrok. Jejich hodnota je proměnlivá, sice ne jako za krize v třicátých letech, ale dostatečně na to, aby se nevyplatilo šetřit. Podíváme-li se na rozdíl mezi úroky půjček a vkladů, vychází nám že banka zkonzumuje podstatně větší část , než dá vkladatelům.(Mohou být rádi když jim to vůbec vrátí.) Nemyslíte, že než zdůvodňovat proč se hodnota peněz mění (z různých důvodů), by bylo lepší se zamyslet nad tím, jestli to není úmyslná systémová vada, že se nám metr zkracuje bez našeho přičinění, jestli nám těmi deformacemi metru někdo nevyprazdňuje systematicky kapsy. Obávám se, že na hlubší diagnostiku v tomto směru s vámi asi nemohu počítat. Omlouvám se všem za neekonomické termíny, snad je to i přesto k pochopení.

151953

18.01.2008 19:48

Metoda „Mandrake“

RE: Nepanikařme,

85.?.?.?

Pane, nevadí vám, že odpovídáte na otázky bez vztahu k předchozímu příspěvku na nějž jsem reagoval?
Pohyb cen nemovitostí tam byl popsán jako zjevná manipulace a obdivně bylo hýkáno nad tím, jak úžasně se nám trh reguluje! Nereálné ceny splaskly, a v tom smyslu jsem se ptal kdo by měl na to doplatit. Bohužel zdejší příznivci rulety tvrdí, že si za to může dlužník, neměl se nechat napálit. Já tvrdím , že by to měli odnést prodejci, kteří by měli být odborníci a měli rozmluvit zákazníkovi - budoucímu dlužníkovi takový povedený kšeft. To jsem naivní, co? Dnes to ale zjevně chodí podle hesla: Náš zákazník, naše dojná kráva! A těch, co pro tohle mají pochopení - ba dokonce jsou ochotni to všem ostatním "ekonomicky" vysvětlovat je zde nějak příliš husto. Dovolím si proto trochu emocí...
[bliji] [bliji] [bliji]

151972

18.01.2008 20:24

Metoda „Mandrake“

RE: MOC NAD PENĚZI NENÍ MOC NAD LIDMI

85.?.?.?

Souhlas, je to správné řešení. Ještě bych dodal, že i správný podnikatel(-é) by též neměl(-i) začínat dluhem u banky...

151982

18.01.2008 22:21

Metoda „Mandrake“

RE: Nepanikařme,

85.?.?.?

To že si myslíte že váš názor je správný se dalo čekat, to já si myslím taky o svém. Zatímco vy o mém, že je to strašlivá pitomost.
Potvrdil jste opět, že ekonomickým šamanům vyhovuje měření gumovým metrem t.j. proměnlivá hodnota peněz. Tím se mohou doměřit hodnot jaké právě potřebují. Metr natáhne či zkrátí proslovem guvernér banky nebo FEDU a je to. Vypadá to vědečtěji než kdyby věštili ceny z kávové sedliny. Obdobné je to s vaší argumentací:
>užitná funkce je přímo navázána v důvěru ve směnitelnost a nějakou míru stability (každý si představuje jinou).<
Obecné plky! Jaká je stabilita, jaká je hodnota koruny, dolaru? To jste mi toho vysvětlil. Takhle lze "vyargumentovat" cokoli. Já sice chápu, že to je oficiální výklad peněz jako zboží, ale v diskusi na Zvědavcovi bych čekal víc, zejména proto že zdejší diskutující se snaží nejen zajímat o fungování naší společnosti ,ale zejména proto že se snaží pochopit ten fakt, že se většině lidí cíle neustále vzdalují k obzoru, stejně jako za boľševika . Musíte mít o svých myslitelských schopnostech hodně vysoké mínění...

151991

19.01.2008 08:17

Metoda „Mandrake“

RE: Nepanikařme,

85.?.?.?

>K bodu 2) Nevím, na základě čeho tvrdíte, že dříve byly peníze k uskladnění.<
Dolar například na základě následujícího grafu:
Vložený obrázek
Dokonce po dobu několika století. [chechtot]
Já myslel, že vy jste odborník, expert...
Půjdu radši dělat něco užitečnějšího, než s vámi ztrácet čas.
A čas jak víte jsou taky ...
Okrad jste mne experte, neobohatil ani neinspiroval, i když zčásti je to i má vina...

152032

21.01.2008 21:23

Francouzský novinář vyšetřován, protože nechce prozradit zdroje

RE: Celá kauza je, myslím, sice již relativně stará, ale neztrácí na aktuálnosti.

85.?.?.?

Vaše úvaha sedí, přesto si myslím, že tam nutně byli zataženi i nějací muslimové alespoň jako křoví. Důležité je, kdo to řídil, a o tom, že to byl "inside job" není pochyb. Význam nynější franc. akce je taky jasný, nový prezident Francie a též vláda se snaží o změnu kurzu, a toto je už praktický výsledek nikoli jen signál.

152317

25.01.2008 06:19

Války nejsou nutné

RE: Je směšné

85.?.?.?

Jako rejpnutí dobré.
Ovšem rád bych upozornil na jiné starce, jež až skoro ve styku s věčností mění své mladické chlapácké postoje v lidské... Takže věk, aspoň jak jste to nadhodil, nebude ta správná dělící rovina. Já dokonce věřím ve vhodnost instituce jako rada starších, čímž ovšem nemíním stařeckou sveřepost a sklerózu...

152596

25.01.2008 06:33

Války jsou nutné

Jako provokace to není nejhorší,

85.?.?.?

Ale jinak úplně vedle.
Opravdu, pane Stwora, skoro komické. Je to jako v tom slovenskom vtipe o bačovi „Naozaj, zvonka to tak vyzerá...“.
Ale tak to vždy dopadne, když někdo opustí vlastní kůži a pomocí čistého rozumu hledá přírodní zákony. Nebojte se neobjevil jste nový přírodní zákon, to jen určitá zaběhnutá klišé (příliš zjednodušené paralely) vás dovedli až k té skepsi. Naděje nejen pro vás je v tom vašem posledním odstavci. Začněte poctivě znovu od toho vašeho nesouhlasu s tím. Určitě to dokážete. Citem neukotvené čisté myšlení vás může ovšem opět vyvrhnout do míst kam nechcete. Ale vy máte přece svoji vůli, i snad cit. A ty jsou v případě pochybností správným kompasem...

152594

nedá moc starostí zjistit, že titulek je přeložen špatně. Z toho plynou mnohé chybné úvahy v diskusi...

152631

25.01.2008 12:34

Války nejsou nutné

RE: Nesprávně formulované nadpisy.

85.?.?.?

>A to nikoli pro vlastnosti euroatlanské civilizace, ale i pro vlastnosti civilizací asijských.
Asijské civilizace asi nejsou tak zcela bez viny, ovšem ten velkolepý nástup východních ekonomik, který problémy násobí, má na svědomí hlavně ziskuchtivost naší civilizace. Nejen, že neřešíme problémy vlastní civilizace, ale ...

152633

25.01.2008 19:14

Války jsou nutné

RE: Nejlepsi by asi bylo psat o necem, cemu clovek rozumi

85.?.?.?

Nic ve zlém pane, ale mám takový neodbytný pocit ,že to co jmenujete evolucí je spíše revoluce. Použité pojmy impulz, rychlost agresivita, urvat, zaplnit to dokazují. Zbývá ještě pojem ukrást a bude vymalováno. Připraveni zvítězí, geny se projeví... To bude ten kýžený genetický pokrok?
Děkuji, nechci, již jsem blil.

152667

27.01.2008 04:31

Všechno je jinak

RE: Poněkud, milý autore,

85.?.?.?

>například stát nejenže nevrátil katolíkům ukradenou svatovítskou katedrálu, ale ...
svatovítská katedrála by ovšem předtím bolševickým kradením musela být majetkem katolíků, právní rozbory ale ukazují na vlastnictví státu už od dob stavby a dostavby...
Myslím , že se to najde na internetu, četl jsem to asi před 10 lety...

152761

27.01.2008 06:38

Války nejsou nutné

RE: Rad bych si dovolil hodit

85.?.?.?

>Ne valky nejsou nutne a to pouze za predpokladu, ze najdeme jiny zpusob rizeni stavu populace v pomeru k dostupnym zdrojum.

Ten problém tu je ale od nepaměti, to by po vašem bylo na válku každodenně. Lidé se nejdřív množí a teprve potom (za pochodu) usilují o přežití, i tím, že objevují nové zdroje - rozšiřují jejich počty a objemy, včetně racionalizace jejich využití.
Souhlasím s vámi, že je to problém, ale ne s navrhovaným řešením válkou. Čína jak sám uvádíte, v tom už dělá jisté kroky.
Pokud si pamatuji i v Indii se něco v tomto směru dělo asi v 80-tých letech. Takže jiná cesta vlastně existuje, jen to dotáhnout k lepším výsledkům. A i kdyby se to dost rychle nedařilo, tak bychom mohli sice mít "výše do žlabu", ale to taky není podle mne dostatečný důvod k válce. Navíc máme velké rezervy v racionalizaci využití zdrojů.
Plýtvání všemi zdroji je náš největší problém. Tady kopejte. Bylo zde mnohokrát diskutováno, že kritéria růstu HDP a tím i celé tzv. ekonomiky jsou plýtváním podporována, a tudíž racionalizace využití zdrojů je nežádoucí!!! Protože, je to proti ziskům (bankéřů).
Takže, celá a úplná formulace problému je: Než abychom omezili zisky (bankéřů) v důslekdu racionalizace využití stávajících zdrojů, raději to všechno rozflákáme - abychom mohli začít opět stavět (racionálně-pomocí bankéřů) na rádioaktivním popelišti.

>Ptam se proto: co je na tom spatneho 'zbuldozerovat' svet tak, ze prijme celosvetovy standard chovani a bude podle nej jednat k racionalnimu preziti nas vsech (ne doslova samozrejme)?

Jak z věci samé, i z diskuse předchozí plyne, že válka je příliš hrubý nástroj na požadovanou jemnou operaci "racionalizace" a výsledek je tím pádem skoro jistý návrat do bodu 0.

>Cekam krupobiti ale co, at v tom p.Stwora neni sam.

Solidarita je pěkná vlastnost, ale pro tentokrát bych panu Stworovi nechal, jím navařené, sníst do posledního sousta, protože obhájit neobhajitelné nejde.

152765

27.01.2008 10:29

Války nejsou nutné

RE: Rad bych si dovolil hodit

85.?.?.?

Jsem rád, že už jsme dva. Možná by nás mohli být i miliardy. A kdybychom se domluvili, a vymysleli jak přerušit parazitům ziskovody, vítězství je naše. [mrknutí jedním okem]
Nejhorší bude začátek, protože mnozí uvěřili vlastním očím, že vyčůranost a ne poctivost vede k prosperitě. Pak je zde jistá pa-věda (ekonomie) a její apoštolové, kteří zdůvodňují mnohé naznačené špatnosti jako zákonitou nutnost. A řada lidí má, v důsledku zblbnutí těmito pa-vědci, potíž uvěřit i své prázdné peněžence.[velký smích]
Snad k té domluvě zrajeme, čas ale pospíchá...

152785

27.01.2008 21:21

Všechno je jinak

RE: Poněkud, milý autore,

85.?.?.?

>Naše kostely patří nám, ne státu
To je argumentace! [oči v sloup]
Za koho mluvíte? Za občany, za církev, za křesťany, za katolíky, za husity? Za koho?
Vás bych teda nechtěl potkat ani nahatej, natož s peněženkou. Vy by ste i moji nahotu prohlásil za svůj majetek, a ještě s jakým řevem.
[bliji]

152840

16.02.2008 01:14

Blíží se po 16 letech vítězství „bratrstva“?

RE: Projev státníka. který dozrál.

85.?.?.?

Tu páteř a odvahu to on umí hrát, zejména pro diváky co skrze slzy nevidí jak se jim pošklebuje. Jste skutečně nadstandardní divák, jen doufám, že jste si při tom dojímání neušpinil spodní prádlo... [velký smích]

154420

17.02.2008 02:56

Blíží se po 16 letech vítězství „bratrstva“?

RE: Projev státníka. který dozrál.

85.?.?.?

Vidím, značku LaFox nezajímá obsah mého příspěvku ale nevábná forma. Myslím, že mnou zvolená forma odpovídá na chlup tomu, na co jsem reagoval. Na nekriticky obdivnou ódu na Václava Sebestředného (dokonce přímo slovy autora-)
> Bez ohledu na chyby, kterých se dopustil v minulosti, i ty, kterých se ještě dopustí.<
V Německu jen jedna podobná chyba ukončila kariéru dlouholetého kancléře. U nás: Vše odpuštěno, už se na tvé příští chyby Václave těší tvoji fanouškové !!!
Hrozné plky...

Jinak pro vaši informaci (LaFoxko):
U nás anonymů "únosnost" a kvalitu každého příspěvku posoudí před uvolněním do diskuse editor, na rozdíl od vás "osobností" schovaných za změtí písmen zvaných značka (nick).

154479

21.02.2008 01:45

Šílený kult se rodí – Barack Obama

RE: Obama je salonní socialista

85.?.?.?

Já Ameriku znám jen z doslechu, a uvěřil bych vám úplně vše, nebýt toho, že váš optimistický pohled nemohu nějak sladit s dlouhodobým vývojem kurzu dolaru. Ale to bude asi jen malá kosmetická vada, na horní palubě se ještě tančí...

154861

21.02.2008 10:13

Šílený kult se rodí – Barack Obama

RE: Obama je salonní socialista

85.?.?.?

>tak to byly prave tajne sluzby USA, ktere jednoznacne zamitly valku v Iranu.
Tak jednoznačné vyjádření tajných služeb lze ovšem též interpretovat jako zastírací manévr.
>Personalni cistaka neocon v administrative Bileho domu je vice nez vymluvna.
To bylo nejspíš jen předvolební opatření, aby vítězství demokratů nebylo tak drtivé.
>Vyzvy kterym budou celit jsou pro vsechny stejne ...
Ty výzvy co máte na mysli budou pokud možno ignorovat a pokračovat v dosavadním kurzu.

Většinou s vámi souhlasím, a i nyní můžete mít pravdu. Jsou to jen spekulace, až praxe ukáže.
To, že dohled nad volbou prezidenta mají jisté síly plně pod kontrolou, dokládají až humorné mediální chyby kolem R.Paula.
Možná mu tím nechtě zachránili život...

154902

30.03.2008 04:08

Jazyk sionismu

RE: Konečné řešení základní otázky.

85.?.?.?

Obávám se, že to co navrhujete, neznamená nic víc, než být stále lepším pozorovatelem a analytikem (a tak trochu i fanouškem) pro mnohé již dávno pochopeného Zla. Toto Zlo je ale silně bezmocné bez našeho každodenního "nezištného" přičinění. To Zlo, bez ohledu na jeho možné personifikace, je naším společným dílem. Proto ani cesta boje, proti tomuto Zlu, nemí řešením. Je to jako boj s drakem, kdy po useknutí jedné hlavy narostou dvě nové. Je zde pouze jediná zatím nepříliš atraktivní cesta: Žít, jak žít se má! Omlouvám se za velmi stručný pokus o syntézu...

157552

30.03.2008 14:50

Jazyk sionismu

RE: Konečné řešení základní otázky.

85.?.?.?

Jako solitér hezké, nejspíš teoretický konstrukt, který postrádá synergii společenství, ale je cele v opozici stávající společnosti všemi dimenzemi, přirozeně nereprodukovatelný a jen vší vůlí a nezměrnou energií udržitelný. Jako takový je nezbytný pro jakoukoli žádoucí změnu, avšak těžce vyčerpávající pokusníka bez podpory okolí a alespoň minimálních výsledků trvale neudržitelný!!!
Pro žádoucí rozšíření a dostavení se hmatatelných výsledků je nezbytné uvažovat o potřebné organizaci společenství podobných pokusníků, jinak řečeno: Potřebujeme ne - strom, ale les, abychom byli schopni vzdorovat budoucím i současným vichřicím, přičemž zdravý strom je pochopitelně základem takového lesa. Tedy podmíněný souhlas [mrknutí jedním okem]

157587

05.04.2008 03:27

Gladiátorské zápasy súčasnosti – boj o prežitie

RE: Až sa objaví

85.?.?.?

Táto hra má len dva možné konce, vlivom multiplikatívneho efektu. Buď úplná katastrofa, alebo globálny prechod na nižšiu konzumnú rýchlosť. V závere hry budú všetci fanatici...

158254

16.04.2008 01:20

Tibet a Palestina

RE: NIC nie je půl na půl

85.?.?.?

pane Yamato, jste na dobré cestě. Možná Vám pomůže vzpomínka na biblického krále Šalamouna, jak řešil spor dvou žen o dítě. To co nejde rozumem, jde srdcem. Mnohé spory o samostatnost jsou rozněcovány a živeny vnějšími aktéry, podle hesla: Rozeštvi a panuj. Zkuste tento úhel pohledu...

159212

18.04.2008 09:55

Tibet a Palestina

RE: NIC nie je půl na půl

85.?.?.?

možná máte pravdu, ale taky jste se nestal skoro moudrým ze dne na den. Dejte mu ještě čas. Ono mnohé také naznačuje, že mu to jde spíše ztuha. Dlouho věřil mainstreamu... lepší jedna ovečka...

159361

19.04.2008 07:51

Alternativní politický systém

Děsné, příliš komplikované, nepřehledné a podstatné neřešící !!!

85.?.?.?

Problém existuje, a tudíž je ho potřeba řešit, nikoli zašmodrchat.
Když někdo navrhuje "Úřad pro referendum", odvolává se na dobrozdání T. Blaira, musí mít v těch hodnotách dost značný guláš.
Editore, jestli to má být provokace, tak se povedla!!!

Vycházeje z toho, že ze 6 referend na Slovensku bylo 5 neplatných pro nízkou účast (stav k 5.5.2004), nepředpokládám přímou demokracii možnou jako dominantní. Nejspíš by jsme pro samou neúčast ani nevěděli, jestli to bylo kvůli hezkému nebo ošklivému počasí, nebo to zamítli tím nechozením atd...
Abych nezůstal jen u těch emotivních výkřiků, uvedu již v současnosti snadno realizovatelný průzračný model:

Volby i referendum k čemukoli a kdykoli , přímá i zastupitelská demokracie. Jednorázové náklady plus údržba.

V současné době by neměl být problém organizovat řešení problémů správy věcí veřejných přes internet.
Princip: Každý oprávněný volič by měl možnost mít svého osobního zástupce (poslance), nebo by vykonával svoje hlasovací právo osobně a to buď trvale, nebo by na některé hlasování suspendoval udělené pověření k zastupování, a toto hlasování by provedl za sebe osobně (REFERENDUM každý den). Pozastavení pověření nebo trvalé zrušení pověření by výpočetní systém vyhodnocoval stav každý den, k půlnoci. Poslanec by byl odměňován podle mandáto-dnů po které zastupoval jiné občany. Takový občan, který by se chtěl této zastupovací činnosti věnovat, by se pouze zaregistroval do systému. Od tohoto okamžiku by systém přehledně zveřejňoval všechny výsledky hlasování dotyčného „poslance“, počet svěřených mandátů a celou jeho historii v diskusích k jednotlivým zákonům, jeho návrhy i obsah diskusí. Systém by též zabezpečoval možnosti prezentace názorů „poslance“ aktuálního i koncepčního charakteru.
Kdykoli by si volič(t.j. ten který se zákonodárné či samosprávné činnosti nehodlá věnovat na plný úvazek) zjistil, že by mu lépe vyhovoval jiný zastupitel („poslanec“) provedl by odpovídající příkaz do systému, který by po půlnoci nabyl platnosti (VOLBY každý den).
Občané, kteří nemají doma Internet by mohli tuto činnost vykonávat na obecním úřadě ve spec. klubu, kde by byl instalován přiměřený počet terminálů pro tento systém. Použití jak v celostátním tak komunálním měřítku. Toto je pouze holý princip.
Přesto si myslím, že by takovéto opatření příliš nepomohlo ke zlepšení správy věcí veřejných, neb se jedná jen o technickou pomůcku.
Co a jak zlepšit, nebo jak zastavit ten rozklad to musí někdo vymyslet, musí pro to získat nadpoloviční většinu ostatních, kteří z větší části tomu nerozumí a někdy se ani nechtějí namáhat tomu co se kolem děje rozumět. [b]Jak zajistit aby se lidé přiměřeně starali o věci společné, o celou planetu, to je ten hlavní problé...

Automaticky kráceno

159408

19.04.2008 11:29

Alternativní politický systém

RE: Děsné, příliš komplikované, nepřehledné a podstatné neřešící !!!

85.?.?.?

Dokončení:
Jak zajistit aby se lidé přiměřeně starali o věci společné, o celou planetu, to je ten hlavní problém, žádný technický prostředek nenahradí skutečné občany. Občany, kteří jsou schopni nasadit i svůj život, berou-li jim uzurpátoři jejich práva.. Tady kopejte, ...


PS:
Všimli jste si, že se v návrhu vytratili politické strany, a ani tam podle mne nechybí, možná by potom mohli doopravdy fungovat v oblasti koncepcí, když by už nemohli rozdělovat korýtka a koryta.

159417

20.04.2008 07:21

Pan Klein má tentokrát pravdu

RE: Mám takový dojem...

85.?.?.?

Kdyby šlo jen o to napadání, šlo by souhlasit.
Ale mně se zdá, že tady jde o mnohem víc. Že jde o moje i vaše právo hlásat i nesmysly (a to není tento případ), a o to, že by jste se všichni měli přetrhnout aby jste mi to hlásání umožnili, i přes váš naprostý nesouhlas s těmi nesmysly.
Inkriminovaný článek obsahoval sice "korektostní" nepřesnosti, ale přinesl "docela ucelený seznam" sioškůdců v americké administrativě. Doplnění o editorský komentář by mělo bohatě stačit.
Od Eretzu je to opět stará známá taktika k umlčení nepohodlného mluvčího. A tady by se nemělo ustupovat. Je sice právem editora udělat co uzná za vhodné, neb jde také o jeho kůži. Chtěl bych v této souvislosti upozornit, že jde také o veřejnou prezentaci špatného příkladu editorské připostranosti (editor promine).

159470

20.04.2008 08:34

Pan Klein má tentokrát pravdu

RE: Mám takový dojem...

85.?.?.?

To slovo se tam skutečně vyskytuje, ale v jiném kontextu.
Váš nick mi taky toho moc neříká, ale zdá se, že umíte problém vzít za ten správný konec [chechtot]
Že by editorův pes - obranář ?
Pozoór, abych nezadupal ...

159473

20.04.2008 11:06

Pan Klein má tentokrát pravdu

RE: Mám takový dojem...

85.?.?.?

Že jste napsal 679 příspěvků, v této věci pro mne nic neznamená. Že to uvádíte, z toho vyvozuji, že si na tom zakládáte. Já nestojím o to odvodit si vaši identitu, neb jste mne ničím zvláštním nedojmul v těch příspěvcích. Proto nejste ten, s nímž bych měl zájem diskutovat. Vaše nepřiměřená reakce na moje výrazivo (za které jsem se hned v textu editorovi omluvil) převádějící problém z věci na osobu, z vás pro mne činí diskutéra podpásového. To je pro mne správná dělící rovina týkající se vaší osoby.
Ani návratem diskuse k věci , kdy máte jako hlavní argument - "cítit averzi", není co by podle mne zavážilo dostatečně vůči svobodě slova tak, abych měnil názor, že odpovídající editorův komentář k článku by měl víc než stačit. Přesto jsem uznal jeho právo naložit s tím podle svého. Co byste vy mudrlante mohl chtít víc.

>A dupat? Anonym? Vy jste legračnější čím dál víc.
Ano, myslel jsem to spíš pro odlehčení, ale vidím že vaše naleštěné ego tím více utrpělo
Vy Neanonymové, jak se i z jiných diskusí jeví, jste zřejmě nějaká lepší rasa nebo co. Jen se smějte, vy ani nevidíte že se smějete své vlastní namyšlenosti.
Pracujte na sobě, třeba bychom mohli někdy spolu promýšlet něco vážnějšího...

159479

20.04.2008 11:10

Pan Klein má tentokrát pravdu

RE: Stáhnout či nestáhnout?

85.?.?.?

Nic ve zlém, vy raději prodloužit agónii [zmaten]
Zkušenosti i z jiných kauz ale napovídají, že někdy nestačí ani odvolat své učení..., že to co přichází je nepředvídatelné, něco jako přírodní katastrofa, i když jsou za tím konkrétní lidé.

159482

20.04.2008 15:12

Pan Klein má tentokrát pravdu

RE: Mám takový dojem...

85.?.?.?

Jste fakt dobrej, vidíte do každýho až na dno. Jen se omluvíte a hurá opět do osobního útoku. Kdepak jste přišel na to, že se bojím podepsat. Já ve svých příspěvcích nepíši zásadně žádné takové věci, které bych nemohl podepsat. To je totiž má zásada. Ale tu jste neobjevil. Moderátor může můj případně nekorektní příspěvek zadržet, aby vy jste neutrpěl újmu. Můžete si být zcela jist, jako jsem si jist já, že my mnozí ač nepodepsáni, jsme těm, kdo monitorují činnost určitých stránek, možná známější než ti co se maskují nickem. To jen vy máte představu,že jdete hrdě s kůží na trh.

Buďte klidný, situaci i ty zákony znám. V praxi jde ovšem o jejich interpretace. Nechci do vás nadále dloubat, ale při seriozním posuzování určitých aktivit, je potřebí postupovat komplexněji, než čtením paragrafů trestního zákona.
Bude-li někdo objektivně posuzovat činnost p. Stwory na Zvědavci bez velké námahy zjistí, že až příliš úzkostlivě dbá na to, aby i diskutující krotili své vášně, drželi se faktů, atd. Bohužel, moje zkušenosti mi nedovolí předpokládat, že takto bude postupováno, bude-li z určitých kruhů vytvořen dostatečný tlak na zrušení Zvědavce.
V tom případě, jak mi napovídá moje zkušenost (link vám na ni bohužel nemohu dát [mrknutí jedním okem] ), bude počínání pana Stwory spíše interpretováno jako obzvláště rafinované podněcování...

Já si ovšem myslím, že toto neustálé připomínání až omílání, kde nás pata tlačí, nikam nevede - leda k tomu konci Zvedavce. Že je skoro k ničemu, připomínat denně nebo ob den, kdo vlastní média a jejich provázanost s vysokou politikou apod. Zvláště když, na odkoupení těch medií nemáme peníze [mrknutí jedním okem] , a z poctivé práce na to do konce civilizace nenašetříme. Děje, které jsou mnohdy tak podrobně analyzovány jsou vesměs nevratné a jednoduché opravy systému nemožné.
Myslím, že je načase přestat být zvědaví a začít být vědoucí. To neznamená rezignaci na nápravu věcí veřejných ani vyklizení bojiště. Jít na to jinak, ale to je pro více vědoucích i těch už skoro moudrých. Bohužel by při tom bylo více práce a méně adrenalinu, s tím, že se možná pohneme kupředu, místo zmíněného přešlapování na místě.

Jinak ale nic z toho, co jsem zde a výše uvedl, neodvolávám.
Váš Anonym. [mrknutí jedním okem]

159490

21.04.2008 12:48

Pan Klein má tentokrát pravdu

RE: Mám takový dojem...

85.?.?.?

Vidím, že vášně s vámi tak třískají, že jindy vaše docela perfektní logika je úplně v čudu.
Jen namátkou:
>Nejen vy, ale i já osobně to prokazujeme uváděním e-mailové adresy
>a oba tím bereme plnou zodpovědnost za své názory.
To jste chtěl říct, že si neumím vymyslet značku a založit e-mailovou adresu, a jakou odpovědnost vůči kvalitě diskuse prokazujete, tím že útočíte na autora místo na myšlenku.
Jak by v praxi, vypadala ta odpovědnost kdybych uvedl e-mail, to by jste si mně dohledali a rozbili mi hubu, nebo jak jste to myslel.

>Také jsem to oslovení "připosraný" bral jako urážku.
Víte vy vůbec čemu se říká oslovení, četl jste to vůbec?
Ten důraz v té větě je na začátku věty.

>že i já stojím na stejné straně barikády.
Já si to do teď myslel taky, ale vypadá to že jsem se mýlil. Protože mně nějak nesedne: "Kdo neštěká s námi, šteká proti nám".

Jistě se to z mé strany dalo napsat lépe. Ale u nadlidí s e-mailovou adresou by to byl pouze stejně jen psí štěk, a i ten by byl možná ceněn více.

Tak hurá zpátky na barikádu, konec příměří.[chechtot]

Váš Anonym [mrknutí jedním okem]

159551

22.04.2008 00:57

Pan Klein má tentokrát pravdu

RE: Ještě k těm anonymům

85.?.?.?

>Anonymové mi dost vadí.
-Za anonymy jsem zde nebojácný [mrknutí jedním okem] jen já, jediný Anonym. Dovolte abych se přidal. Mně taky anonymové dost vadí, mám na mysli zejména ty udavače a pod. verbež, která se snaží nepozorovaně (ve skrytu anonymity) škodit jiným. Ale to jste asi nemyslel, nebo žeby...

>Tenhle server beru jako místo, kde se scházejí lidé, co si mají co říci.
-I já to tak vnímám, ovšem pouze někdy.
-Tenhle server já vnímám hlavně jako místo novodobých gladiátorských her, kde se scházejí novodobí gladiátoři sbírat skalpy, osvědčit svoji odvahu ve slovních zápasech.
-Tenhle server též vnímám jako tréningový tábor pro sioagenty, kterým vy a vaši kamarádi sloužíte jako sparingpartneři.
-Tenhle server já vnímám též jako tréningový tábor v obráceném gardu.
-Tenhle server bych chtěl vnímat jako bazar (tržiště) na výměnu myšlenek, daří se jen chvílemi...

>Anonymové se bojí čeho? Že je někdo z něčeho obviní?
Pokusím se odpovědět (podotýkám že to není můj případ). Je to nejpravděpodobněji ze stejných důvodů jako u voleb. Volby jsou tajné, zejména proto aby byly svobodné, aby se nemuselo volit podle přání např. zaměstnavatele, nebo jiných subjektů které by ...

>Tak proč sem přispívají? To přeci nemusí!
Máte plnou pravdu. Bohužel, takoví anonymové jako např. já, si myslí, že by jste sem taky nemusel přispívat, vás někdo nutí? Vy máte zjevně problém u anonymů rozpoznat jestli jsou to kamarádi, nebo nepřátelé a nevíte komu tleskat, a koho naďobnout na halapartnu. Prostě vám v tom zápasení překážejí, chápu nemají dres.

>Nebo je to jako za komunistů? Všichni reptali a nikdo nevystoupil veřejně...
Mám tomu rozumět tak, že vy vystupujete veřejně, zatíco anonymové jenom reptají?

>Já se takovému Semtexovi představím i svým celým jménem. Já se nebojím. A za tím, co říkám si stojím. Celým svým jménem.
To by se taky dalo vykládat tak, že Semtex není mstivý nebo neví kudy na vás, ale mohu vám zaručit, že cejch Zvědavce je na vás již doživotně vypálen, bude-li to někdy plus se teprve ukáže...To může být pro dost anonymů ten hlavní důvod, že nejsou takoví hrdinové jako vy.

Zde prodnešek končím s obranou anonymů jako slušných lidí.

Dovolil bych si zhrnout dnešní úvahu. Anonymové jsou na Zvědavcovi velmi potřební, protože jen málo značkových účastníků přináší "nezištně" myšlenky na tržiště, většinou je jejich argumentace podřízena taktice zápasu ( mnohdy značně nečisté zákroky). Ti značkoví zbrojnoši jsou tu, podle mne, hlavně jako jakási reklama Zvědavce, ale jsou mezi nimi též skvělé mozky a to nemyslím jako vtip.

Váš Anonym [mrknutí jedním okem]

159591

22.04.2008 05:02

Pan Klein má tentokrát pravdu

RE: Kdo jednou ustoupí...

85.?.?.?

jedno místo jste nejspíš zapomněl... Teherán. Mahmúd Ahmadínežád pochybuje o všem veřejně, naposledy o 9/11.
Já vím, jedna vlašťovička jaro nedělá, ale také, když neprší, aspoň když kape.

159596

23.04.2008 12:42

Budou tajné služby šmírovat naše konta?

RE: Finta

85.?.?.?

Velmi trefné [cool] , a na rozdíl od některých vašich "náročnějších" příspěvků perfektně srozumitelné,a co se také dalo čekat, zdejší obhájce asociálních elementů a nečistých zisků vyskočil poté jako čertík-bertík z krabičky. [chechtot]

159651

23.04.2008 13:26

Pan Klein má tentokrát pravdu

RE: Ještě k těm anonymům

85.?.?.?

Já se vám musím omluvit, já dobře vím skoro všechno co jste o sobě psal (jsem zde spíše dlouholetý čtenář), ale uznejte sám, že se kvůli tomu (byť jen slovně) nenechám spráskat jen proto, že jste to vy. Já nemám takový respekt k nikomu ve světě širém. Cením váši věrnost svým kamarádům totéž platí Hestroyovi i Mirdovi. Sebeovládání je ale též důležité, ovšem v žebříčku životních hodnot až za věrností, ale v diskusi je to pořadí naopak. [mrknutí jedním okem]
Co se týče těch svobod, nějaké narychlo spíchnuté řešení nemám, já to vidím spíš jako nápravu společnosti, na které by se muselo systematicky pracovat. Ale to, že si myslím, že se člověk nemá vzdávat, zejména když všechno nasvědčuje že to ani možná nepomůže, jsem psal jinými slovy v příspěvku, kterého jste si možná všiml jen kvůli tomu jednomu hrubému slovu.

Co myslím, že by pomohlo nejvíce?

Když tak koukám, a to nejen na Zvědavcovo diskuse (i na Fóru), která jsou sice na vysoké úrovni oproti mnohým jiným, přijde mi vždy líto ztráty synergie, která by vznikla jinou organizací diskuse.
Dokonce si myslím, že stávající běžný způsob diskuse dále atomizuje lidskou společnost a účastníci vlastně svojí pohodlností jako v mnoha jiných činnostech pomáhají ke svému zotročení.
Někteří sice z toho, co probrali v diskusi, cosi pro sebe vyvodí, třeba tzv. pracují na sobě, ale to hlavní, co by po dialogu mělo následovat pro praxi, je ujednocení se na řešení problému (či společném stanovisku) a případná společná akce, to v dosavadních způsobech diskuse společenských témat vesměs chybí (možná jsou v tomto směru jiná fóra třeba hobbyistická produktivnější).
Nevylučuji tím, že i diskuse, kde se nepodaří dojít ke shodě jsou též užitečné a tudíž potřebné, pokud alespoň obrušují hrany a sbližují lidi, případně i jen naznačují pozice jednotlivých diskutérů. Denní opakování toho posledního typu, beze změny stanovisek je ovšem denní ztráta času. Tu lze namítnout, že jinak to doopravdy ověřit nelze. Ano v naléhavých případech kdy „jde o život“ je možmo se ptát i častěji než jednou denně zda aktéři nezměnili stanovisko.

Jak tu synergii docílit nebo alespoň zakonzervovat a ušetřit čas?

Mám v podstatě na mysli vytvoření jakéhosi think-tanku rozšiřovaného hierarchicky nabalovaním na zdravé počáteční jádro. Směrem dovniř by pracoval na udržování "zdravého rozumu" tohoto orgánu, a směrem ven by ošetřoval tu nejširší oblast věcí veřejných až řekněme po správu planety a blízkého okolí ale hlavně obnovu "civilizace" ve společnosti.
Po vyřešení vlastních organizačních otázek by pracoval spočátku souběžně jen na několika málo tématech (1-3), později podle počtu angažujících se lidí případně i v specializovaných sekcích. Problémy k řešení by samostatně vyhledával, a navrhoval ře

159653

23.04.2008 15:44

Pan Klein má tentokrát pravdu

RE: Ještě k těm anonymům

85.?.?.?

Obdiv k vaším rozsiahlym vedomostiam [cool] [cool]
Úplne s vami súhlasím, odo mňa to ale nebola vedecká úvaha, len taká účelová obhajoba. Hádam by ste nechcel, aby som bol až tak objektívny a písal aj proti svojim argumentom. [mrknutí jedním okem]
Ja sa len pokúsim o malé laické rozšírenie, ktoré ma skoro hneď po úvodných vetách napadlo. Že eště hospodárnejší je osobný rozhovor z očí do očí, naviac pri možnosti korekcie slovného prúdu vďaka optickej zpätnej väzbe. Usporí sa aj sledovaním emočných vzruchov i reči tela, gestá atď. Dobrí známi si potom ani nemusia skoro nič povedať, a rozumejú si.
No a hlavne to odstráni zdržovanie písaním ( to mi moc nejde), a potom korekcie, strihanie a lepenie textu pre lepšiu zrozumiteľnosť, v neposlednom rade ešte i gramatické korekcie hlavne k vôli zádrapkárom. Však som si všimol včera či ešte skôr to bolo, keď vás skúšali zo slovenčiny (ph - f.) [chechtot]
Keď sem dačo píšem, tak to píšem pre celé čitateľstvo Zvedavca, aspoň by som rád (ibaže, ako si hore sťažujem DavidoviZ, človek vypotí perlu i naleští ju, a ani jeden ju nezdvihne). Tématá (čo mňa trápia) sú hodne obecné ako môžete vidieť v spomínanom príspevku vyššie. Z toho dôvodu ani nepomyslím, že by šlo ušetriť. Pokiaľ si spomínam, tak skutočne i v práci nutne a potrebne dochádzalo ku, ako to nazývate, kalibrácii rámca očakávania ale možno ešte viacej k terminologickej kalibrácii. A to dosť často v dôsledku rýchleho vývoja oborov, generačných rozdielov na pracovisku, a v neposlednej rade rôznych škôl, odkiaľ noví kolegovia prichádzali.
Ďakujem za váš záujem, aspoň som si trochu pooprášil slovenčinu.
Dúfam že som ju moc neprznil.
Váš Anonym [mrknutí jedním okem]

PS: Ak by ste chcel pozrieť na to, čo tam píšem hore Davidovi, zaujímal by ma váš názor, hlavne aspoň odhad možnosti uskutočnenia.

159662

23.04.2008 16:06

Pan Klein má tentokrát pravdu

RE: Ještě k těm anonymům

85.?.?.?

Dokončení:

Problémy k řešení by samostatně vyhledával, a navrhoval řešení. Diskuse svých členů a závěry potažmo vnější prameny by pochopitelne zveřejňoval na nějaké formě vývěsky. Závěry - rezoluce - doporučení by rozhodoval hlasováním s vysokým kvorem např. 80 : 20. Nedosáhl-li by tak vysoké shody upravil by v dalším jednání závěry tak, aby tohoto bylo dosaženo, případně by zakonzervoval výchozí stav, na další období, které by si buď sám určil, nebo by se postupovalo podle dříve dohodnutých pravidel. K tomu by existovalo veřejné „podfórum“ , ze kterého by se případně převzali dobré nápady pro korekce vlastní práce a úspěšní autoři mající zájem o trvalou účast by mohli po určité době a přijímacím řízení postoupit mezi elitu.
Vliv tohoto think-tanku by časem mohl přerůst i do politiky, a navíc by se v něm a i kolem něj mohli vyprofilovávat vzory pro politiku s čitelnou minulostí, žádné rychlokvašky.
Tento "mozek" by mohl přerůst časem i do jiné hierarchie celoplanetární, došel - li by pověsti mezinárodní.
To,že by základ musel být složen z kvalitních lidí je nezbytný předpoklad k tomu, aby se to potom dobře udržovalo i nadále. Nezbytné vlastnosti zakladatelů (ženy touto formulací nejsou vylučovány) - moudří lidé, takřka bez jiných ambicí než sloužit společnosti v tom nejširším smyslu (bez vášní!!!). Snad nemusím vylučovat explicitně extrémisty všeho druhu čili i rasisty. Z dalších žádoucích vlastností: dobře vyvinuté sociální cítění, schopnost empatie. To vše je ale obsaženo v tom: moudří lidé. Smysl pro povinnost, a kolektivní práci a ochota tomu věnovat potřebný čas. To je v kostce všechno.

Myslíte-li, že by se takový projekt dal případně realizovat, otevřte, prosím, k tomu na fóru diskusi. (Neběží-li již někde něco v tomto duchu? Mohli bychom, bude-li o něco takového zájem, vzít vzor i odjinud.)


Váš Anonym [mrknutí jedním okem]

PS: Omlouvám se za značnou časovou prodlevu, snad se sem ještě podíváte. Tuhle jsem docela dlouhý příspěvek vypiplal k článku "Alternativní politický systém" od Jiřího Poláka taky o něco později a místní gladiátoři po něm už ani neštěkli a mezitím odešli "mečovat" do další arény.

159667

23.04.2008 16:20

Budou tajné služby šmírovat naše konta?

RE: Finta

85.?.?.?

pravda možné taky je, že se mýlím, a vlastne se sem staré hříchy nemají tahat. Gumuju si to z paměti, omlouvám se. Dokonce i s tou srozumitelností jsem to vlastně přepísk. Někteří, když nechtějí, tak nerozumí. [pláč]

159665

23.04.2008 21:01

Budou tajné služby šmírovat naše konta?

RE: Finta

85.?.?.?

Přijdu si jak papoušek, opět výborně!!! Já obvykle nechválím, stejně jako většina diskutérů, ale teď musím!!!.

>A k důvěře tajemství nepotřebuješ, leda bys potřeboval někoho dalšího potopit.
To se lépe napsat nedá.

Došel jsem ke stejnému v trochu jiných souvislostech.
Jsem přesvědčen, že odbourání různých obchodních tajemství jako standardu, např. takové otevřené firemní účetnictví, by mohlo být jedním z důležitých nástrojů pro rekonstrukci rozkládající se společnosti. [mrknutí jedním okem]
T.j. Nejjednodušší cesta k obnovení důvěry, mezi různými konkurenčními subjekty.
Asi, to bude pro většinu nestravitelné, protože už nějaký pátek, žijí v domnění, že je správné, když jim nikdo nevidí do talíře, a dalších zdánlivě intimních míst.
Tajemství je jeden velmi účinný myšlenkový virus... [velký smích]

159692

23.04.2008 22:54

Státní moc si posvítila na mormonskou polygamní sektu

RE: Upřesnění

85.?.?.?

Myslím, že článek je dobře napsaný, neutrální přístup všude kde to jen šlo. Správný je též pohled na jakousi "nižší" kulturu. Bohužel skoková aplikace práva je tragédií, a to jste taky správně rozpoznal. Někteří obhajují čistě právní hledisko a z toho úhlu pohledu je vše v pořádku, problém objeví ale jen ti, kdo se umí vcítit do rozpoložení těch dětí po oddělení od komunity. Narušení pokojného stavu, který trvá byť jako protiprávní, bývá považováno podle rozsahu za přestupek nebo trestný čin (platí u občana), a správným postupem k dosažení práva je soudní řízení... Otázka je, platí-li i pro policii zásada šetřit pokojný stav v tom smyslu, aby uváděním věcí do právu odpovídajícího stavu nenadělala víc škody než užitku. Domnívám se z jiných pro mne jasných věcí, že ano. Takže policie postupem který zvolila, nejspíš porušila i zákon.

> Kde jsme dnes mohli být, kdyby nám to před 1700 léty nevnutili ohněm a mečem...
Otázka by byla v pořádku, jenomže ona je ta věta tady spíš jako odpověď. Slušně řečeno mohli by sme být dnes třeba jen jakoby v roce 1000, nebo ještě lépe: Co by dneska mohlo být z mravenčího rodu, kdyby tam nebyla furt ta monarchie. Já taky nemám rád tu organizaci (RKC).

159710

23.04.2008 23:17

Pan Klein má tentokrát pravdu

RE: Ještě k těm anonymům

85.?.?.?

Chraň bůh, že bych se vnucoval do soukromých prostor Zvedavce, asi jste mne nepochopil, skuste si to přečíst ještě jednou. Dík.

159712

24.04.2008 06:18

Budou tajné služby šmírovat naše konta?

RE: Finta

85.?.?.?

Ano, blížíme se k pochopení. Kdyby kavka měla trezor, a mohla tam zamknout ty zásoby, nepotřebovala by tajemství. Tajemství lze nahradit zámkem. Jde však o to, z jakého důvodu je to uschováno (pod zámek či "pod tajemství"). Nebo ještě jinak - schovávám tam lup z loupeže, nebo poctivě nabyté výsledky vlastní práce. Když to je ten druhý případ, pak by ten můj trezor mohl být i průhledný - skleněný, vystavený i na veřejnosti, ale ovšem přikovaný tak, aby mi ho někdo nemohl čmajznout. Tajemství v tomto případě není potřeba. Příklad s lupem si dobrý muži rozeberte sám, alespoň třikrát, jako domácí cvičení ...
Váš Anonym [mrknutí jedním okem]

159734

24.04.2008 06:26

Pan Klein má tentokrát pravdu

RE: Ještě k těm anonymům

85.?.?.?

Já myslel ale veřejné výstupy, jsou někde k vidění, řešená témata k
nahlédnutí, ani osoby by neměli být tajné.
Máte-li něco jako tajný špionážní think-tank, to vám sice chválím, ale to jsem neměl na mysli, a snad bych ani o tom nechtěl vědět, co kdyby to pak ze mne chtěl někdo mermomocí vytáhnout...
Váš Anonym [mrknutí jedním okem]

159735

24.04.2008 07:50

Budou tajné služby šmírovat naše konta?

RE: Finta

85.?.?.?

Podle mého třídění nejde o lup, tak půjde asi o výsledek vlastní práce.
V tomto případě schovávají i výsledek vlastní práce. Bude to možná tím, že málo pracovali a za výsledek se stydí. Jsou li výsledky dobré, pak se ale není za co stydět, dokonce si myslím že se tím lze i chlubit.
Z toho důvodu se radši neptejte, prověřte to jinak, ale pozor na případnou psychickou újmu na vaší straně, když se ukáže, že trezorky jsou prázdné ...
Váš Anonym [chechtot]

159743

24.04.2008 07:54

Budou tajné služby šmírovat naše konta?

článek za moc nestojí

85.?.?.?

Proč? Článek se pohybuje v extrémních polohách.
Svoboda, tajemství, mají své meze. Třeba neomezená svoboda je nesmysl. Tajemství musí mít taky své meze. Zvláště bankovní, otázkou je přesná specifikace, kdy, kdo do toho může nahlédnout , případně použít pro další řízení jako důkaz. Není přece možné, aby bankovním tajemstvím bylo blokováno vyšetřování finančních podvodů a pod. Tajné služby takové informace mohou potřebovat pro rozkrytí i jiných aktivit, neb mnohdy tyto aktivity zanechávají stopu v bankovních transakcích.
Ne, že by v článku nebyli pokusy o seriózní přístup.
Když by v zákoně bylo takové omezení jak navrhuje autor:
>lustrovat privátní účty nad hranici dejme tomu 1 milionu korun
není problém toto opatření pro určité transakce obejít.
Obavy ze zneužití jsou oprávněné, ale spíš než prolomení bank. tajemství, by chtělo zkoumat, zda v těch tajných službách to funguje přesně podle zákonů, nebo je to stát ve státě. Mnohé "únikové" aféry to víc než naznačují.

Jinak ale zcela nezatracuji, pro myslící diskutéry je to dobrý tréningový materiál.
Váš Anonym [mrknutí jedním okem]

159738

24.04.2008 08:24

Budou tajné služby šmírovat naše konta?

RE: Finta

85.?.?.?

Chce to hlavně dobrou vůli. Při IQ=165 nepotřebujete ani tu dobrou vůli, jde to samo...

159748

24.04.2008 11:32

Pan Klein má tentokrát pravdu

RE: Ještě k těm anonymům

85.?.?.?

Podívejte jednoduchý příklad:

Téma:
Jeden určitý stát a jeho vznik, legitimita apod.

Datum zprávy: 15.2.2008
Závěr XZY:
Dotyčný stát vznikl hlavně ozbrojenou loupeží ...(rozsahem ne víc než A5)

Návrh řešení:Nutnost uznat práva původního obyvatelstva nebo jejich potomků na návrat, náhrady škod..., srozumitelné přihlášení se k odpovědnosti za všechny "hříchy otců zakladatelů"..., požádat o odpuštění...
nebo vyklidit pozice nahradit škody a opustit ukradené území... (rozsahem ne víc než A5)

Statut zprávy: Prozatimní

Situace, trendy: (slovně) postupující trvalá expanze..., pokusy o rozštěpení odboje... (rozsahem ne víc než A5)

Odkazy na stěžejní příspěvky:
1)DavidZ: Historické počátky okupace...
2)...
.
.
.
15)...

Knihovní a internetové dokumenty (mimo uvedené u referátů):
....

Datum příští revize: 15.8.2008 nebo při podstatné změně
yyyyy
Takhle bych si představoval ty výstupy, Zvědavec by nemusel doznat změny, možná by stačilo předělat fórum trochu jinak, jak jsem vám psal ve svém příspěvku výše, to co já mám na mysli, není současná cochcárna. Tady chybí ty závěry. To celé by nestálo kromě vytvoření příslušného softvéru skoro nic, lidé kteří by v tom chtěli dělat by jistě také přispěli na provoz a tu činnost by vykonávali dobrovolně = zadarmo. Nepopírám že z těch peněz co na to máte, děláte dost, ale v úhlu mého pohledu málo, to co je zde vidět, je jeden krok dopředu a dva zpět. Těch společenských problému, které by se měly řešit a najít odpovědi, nebo doporučit řešení jsou stovky, to by byl jakýsi stínový parlament.
Ty závěry, a odchod (trvalý nebo dočasný) k řešení dalších problému je na tom mém návrhu to podstatné, a potřebná kvalita je nutná aby to získalo příznivce nebo více příznivců. Možná to začít jinak ale bez závěrů k nimž se v diskusi došlo je to jen ...
Pro zpestření by možná na začátek stačilo dát ke každému článku jednu s článkem související jasnou otázku, na kterou by možná odpověď byla jen ano/ne. později více otázek, které by se na závěr vyhodnotili. Lidé by se sem vraceli aby viděli jak to dopadlo. Pochopitelně by hlasovat nemohli anonymové, a muselo by též být ošetřeno - pro jeden nick nanejvýš jeden hlas. Ale to jsem snad ani nemusel psát [zahanbení] Diskusi orientovat na několik málo témat a tak se připravit postupně na ten parlament. Ale ten aby měl kvalitu by musel projít tříděním, ne každý kdo má klávesnici má i potřebné vlastnosti, že
[mrknutí jedním okem] Ten proces jsem už taky popsal, takže nenechte Zvědavce padnout, kdybyste potřebovali nápad, jsou zde určtě i jiní co nemají hlavu na krku jen proto, aby jim do něj nepršelo.
Váš Anonym [mrknutí jedním okem]

159784

24.04.2008 11:54

Budou tajné služby šmírovat naše konta?

RE: Finta

85.?.?.?

I tak možno.
Plechový trezor = trezor + tajemství
Skleněný trezor = trezor (bez tajemství)
Kavce stačí k úschově skleněný trezor, kavka tajemství nepotřebuje.
To je jen špatný transkript do lidštiny.
Takže jestli nepochopil, tak zrak přemístíme na horní řádek, tam jak to začíná I tak... a pokračujeme až do úplného pochopení. [chechtot] [chechtot] [chechtot]

Váš Anonym [mrknutí jedním okem]

159791

24.04.2008 18:27

Budou tajné služby šmírovat naše konta?

RE: Finta

85.?.?.?

Ještě ke kavkám ode mne naposledy, víc toho asi neobjevím.

Pro popis situace lze možná použít výstižnější slova než schovat a tajemství.
Jinými slovy, potřebuje to nastřádané bezpečně uložit. Ale hlavně si musí dobře pamatovat kam to dala. To si myslím, že je skoro důležitější, proto aby věděla, že si přírustek přinesla na svoji hromádku, atd. Jestli toto alespoň část kavek neumí, a pak lítá zmateně po lese od stromu ke stromu a prohlíží loňské a předloňské skrýše a objeví i nové cizí skrýše, a běduje - kam jsem to, ja ubohá, zase uložila, dojde v důsledku toho k jiné než námi očekávané zimní distribuci potravy.

Důležitější, pro náš odhad přežití, je znát spíš číselný poměr mezi těmi, které poctivě střádají na zimu a těmi, které se flákají a snaží se spolehnout na cizí zásoby. Budou-li všechny pracovité, tak mohou být i zapomětlivé, a snad tu zimu přežijí ve zdraví. Představa, že ty zapomětlivé, nebo ty celé léto válející se po plážích, teď v zimě půjdou a hodí si mašli na nejbližší strom je směšná. Taky půjdou hledat něco na zub, a kam asi. To bude asi ta solidarita nebo socializmus, nevím...
Váš Anonym [mrknutí jedním okem]

159815

24.04.2008 21:09

Pan Klein má tentokrát pravdu

RE: Ještě k těm anonymům

85.?.?.?

Díky za rozbor, stahuji si to, jsem rád ,že jste se ozval.
Budu tady na vás později reagovat. Jen co to strávím.

To co jsem nahodil je námět, to není nic definitivního. Přesto myslím, že to mám dost promyšlené. Dokonce myslím, jak vás znám, že se po pojmovém doladění shodneme skoro na všem. Skuste to, máte-li čas a chuť přečíst asi tak, že zdá-li se něco jako nepřijatelné , že jde o zatímní nedorozumění.
To co jsem nahodil na papír, je hlavně pro inspiraci, je v tom dost na první pohled nestravitelného např. hierarchická výstavba, i když vy s tím zrovna asi nebudete mít problém, ale jiní ano, ti kteří jsou nakaženi virem demokracie.
Hlavní cíl je - skoro spontánní obnova společnosti, vytvořená nabalováním na zdravá jádra rozptýlená ve stávající společnosti, jakási paralelní otevřená společnost postupně přerůstající v hlavní. Je dokonce vidět, kde jsem se inspiroval. Ale jestli ti, kdo by tvořili tento "mozek", toto nebo podobné přijmou, je pouze na nich. Toto hlavně nemá být boj proti něčemu, ale tvoření nového, aspoň to tak chápu. Kdybyste měl čas, můžete i vy do té koncepce napsat nejen připomínky, ale i další nápady (To platí i pro kohokoli majícího ochotu pomoct). Podmínky jsou pouze dvě, aby to bylo universální pro celou planetu (neřešit a nezdržovat se detaily ty jsou pro místní "mozky") a ta druhá je, nezabít realizovatelnost. Proto jsem připraven, že to celé dozná i značné proměny. Hlavní musí udělat po spuštění planetárně "distribuovaný mozek".
>(Siónští mudrcové?)
Ne, Gojimští mudrcové !!! = Rovní lidé, jako symbol bych použil rovnítko postavené asi takto II, je to o rovnosti lidských bytostí, je to o rovnosti dvou lidí, je to o 2. tisíciletí, je to o rovnosti všech kdo ji uznávají. Je to symbol rovnice, symbol nechytračení, kdy nalevo je hodnotově to co napravo. Kdy za to co dostáváme, platíme bez chytračení plnou protihodnotou, a snad i drobek navíc.
Zatím,
Váš Anonym [mrknutí jedním okem]

159830

24.04.2008 21:33

Pan Klein má tentokrát pravdu

RE: Ještě k těm anonymům

85.?.?.?

Ještě doplnění, To na co reagujete není ten pravý návrh to je jen reakce na DavidaZ, jak potom uvidíte. Podstatné začíná na 159653 a pokračování na 159667 a navazující.
Váš Anonym [mrknutí jedním okem]

159832

25.04.2008 01:51

Pan Klein má tentokrát pravdu

RE: Ještě k těm anonymům

85.?.?.?

Musíte mi prepáčiť, píšem od rána a vás furt vynechávam. Chcel by som aj na niektoré veci reagovať možno i podrobnejšie, ale nič nestíham, viete prezerajú si tu hore niektorí taký môj polotovar
a tak to dorábam, pripisujem. Možno neskôr.
Zatiaľ aspoň trošku.

>ale snad ste to myslel uprimne.
To je jediné, čím si môžete byť u mňa vždy istý. Nikdy som neľutoval ani jednu stratu, čo mi to v živote prinieslo.

>- v nemcine to znie elegantnejsie (Erwartungsrahmen) -
Tiež mi to tak príde, že je to v jednom slove kompaktnejšie, aj keď je to len doslový preklad slovenského (či naopak), horšie potom je, že keď sa použije v nemeckej vete trošku robustnejšej, že aj zabudnete o čom to všetko bolo kým dobehnete ku slovesu.
Ale inak je moja nemčina dosť biedna, a až po chvíli vidím, že s tým nemám žiadny problém hlavne preto, lebo rám sme zrejme z tej nemčiny prevzali, a to druhé slovo je po predchádzajúcom slovenskom tvare tiež pripomenuté viac ako dostatočne, no takéto sú základy tejto mojej lingvistickej úvahy. [zahanbení]


>prisla mi do toho autonehoda.
Viete, že ma i horšie napadlo, lebo som si všimol, že už tu v aréne dlhšie chýbate.

>to nase ego nas nenecha na pokoji ani na smrtelnej posteli, no nie?
ba i na márách [chechtot]
ego = vôľa. Keď už nič nechcem, nie som. Zatiaľ som, teda chcem.
To nepovedal Descartes, to je odo mňa. [mrknutí jedním okem]

>okrem toho, mna sa to netyka, ja tu neperlim. [chechtot]
teraz neviem, či ste až tak skromný, alebo bola tá nahrávka na smeč naozaj tak zvodná?

>sorry, nedokazal som odolat.
to netreba, mám rád šťavnatý dialóg, priam po ňom prahnem, obzvlášť medzi prísne zovretými odbornými formuláciami je to podľa mňa potrebné a osviežujúce.

>predavanie informacii neprebieha len pri tzv. hodnotnych prispevkoch a Zvedavec je zalezitost mnohovrstevna a mnohofarebna.
určitě, ono to zvonku sú len podnety, to najdôležitejšie sa potom koná inde.
Treba ale niekedy odfiltrovať skoro všetko zvonku, nič nepoužiť a stavať len zo svojho vnútra a niekedy si musíte aj svoje tehly najprv vypáliť, lebo nič sa vám do toho miesta, z toho čo sa ponúka nehodí, lebo začína syntéza. Staviate čo tu ešte nebolo, niet kde opísať, niet kde okopírovať, musíte stavať len z toho, čo ste si nazbieral a osvojil. Okamžiky stvorenia...

>tu skor zastavam kvantove nazory. zmeny prichadzaju odinakial, nez od mechanickych akcii
>(ktore pravdaze v spolocenskej kvantovke tiez hraju vyznamnu rolu)
>a moja intuicia mi vravi, ze tento energeticky stav spolocnosti je neudrzatelny, onedho sa preplni a preklopi sam od seba.
>kam?
>to bude este prekvapenie.

rozumiem, a i skoro súhlasím s tou výhradou, že sa už možno čaká len na niekoho, kto pridá poslednú kvapku, či zatiahne za pomyselnú šnúrku, Možno ste to i vy na koho sa čaká. A možno sa ešte bude treba na tej príprave nadrieť, aby to potom toľko nebolelo. Zadarmo a rovno do neba to asi nepôjde. Šedá každá teo...

Automaticky kráceno

159848

25.04.2008 02:41

Pan Klein má tentokrát pravdu

RE: Ještě k těm anonymům

85.?.?.?

Dokončenie:

Zadarmo a rovno do neba to asi nepôjde. Šedá každá teoria, zelený strom života.
V tom že doba je naozaj ťarchavá, sa zhodneme


Váš Anonym [mrknutí jedním okem]

159850

25.04.2008 04:27

Pan Klein má tentokrát pravdu

RE: Ještě k těm anonymům

85.?.?.?

pokračování:
>stávající běžný způsob diskuse dále atomizuje lidskou společnost
I to je důležité. Rozpad stávajícího, je předzvěst nového…
Souhlas, ale ti kdo chtějí něco s tím bordelem dělat - připravovat budoucnost, se musí spojit(ne atomizovat)a už vůbec ne - rozpadnout.

>možná jsou v tomto směru jiná fóra třeba hobbyistická produktivnější
Ano, je to dáno zřejmým cílem.
souhlas

>Mám v podstatě na mysli vytvoření jakéhosi think-tanku
Pokud nemáte smysl díla, rozpadá se pod rukama.
Smysl jsem popsal výše, jednak ve své první reakci na tyto připomínky, ale je to zmíněno i v původním návrhu,je to tady opsáno o řádek níže.

>Směrem dovniř by pracoval na udržování "zdravého rozumu" tohoto orgánu, a směrem ven by ošetřoval tu nejširší oblast věcí veřejných až řekněme po správu planety a blízkého okolí ale hlavně obnovu "civilizace" ve společnosti.
To je zajímavé. (Takové druhé NWO)
Ano. Program by si vytvářel sám.

>Závěry - rezoluce - doporučení by rozhodoval hlasováním s vysokým kvorem např. 80 : 20
Něco jako usnesení sjezdu, ale co s tím. (Psát nový zákoník?)
ano, ale také scénář pro naše II.tisíciletí
>Vliv tohoto think-tanku by časem mohl přerůst i do politiky
Jen tady doufám, že neuvažujete o „reformě“ stávajícího systému.
myslím, že jak budeme sílit, budeme k tomu i nuceni, zpočátku ne.
Až začne fungovat centrum, bude to jistě jedna z prvních otázek k řešení.
>Nezbytné vlastnosti zakladatelů (ženy touto formulací nejsou vylučovány) - moudří lidé
Jak chcete kvalifikovat „moudré“. (Siónští mudrcové?)
trochu jsem to v tom původním popsal, lidé se širokým rozhledem, schopni bez vášní pracovat na společném díle oddáni cíli, schopni odměřit s citem ingredience...
>Snad nemusím vylučovat explicitně extrémisty všeho druhu čili i rasisty
Tady si nejsem zcela jist podáním…
já taky moc ne, ale pokusím se...
Extrémista, kdo to je?
který by nám přidával potřebné ingredience v takových množstvích, že výsledný produkt by nebyl k potřebě
došlo li by k aritmetickému průměrování s ostatními, jeho čísla by převážili průměr ostatních k některému nekonečnu
Rasista, to je od rasizmus? (Nejsme tu trošku na tenkém ledě?)
jsme na tenkém ledě, ale chceme-li systém univerzální nemůžeme potřebovat už v jádru lidi, kteří na jiné koukají skrz prsty kvůli rase,nebo barvě pleti, vyznání atd, to není o výrobě multiguláše, to je o zachování stávajícího stavu a tolerance.Vše o čem mluvím je stávající stav v čase 0. Co bude potom, to už určí „mozek“, nebo doporučí.
Celý tento systém vylučuje předem pouze jedinou skupinu t.j. nadlidí (nabalování nadlidí do systému, až po důkladné karanténě, v prvních generacích - něco jako dohled ale...

Automaticky kráceno

159858

25.04.2008 05:53

Pan Klein má tentokrát pravdu

RE: Ještě k těm anonymům

85.?.?.?

pokračování pokračování:
- něco jako dohled ale to by mělo fungovat automaticky pro všechny z principu „bez tajemství“, bližší specifikaci bych ponechal na dobu po čase 0.

>řešená témata k nahlédnutí, ani osoby by neměli být tajné
Pokud chcete tvořit, počítejte stále s těmi, co jen ničí. (Možná není úplně vhodné jim to strkat hned pod nos.)
máte pravdu, ale toto by měla být otevřenáspolečnost pro všechny bez tajemství. My nemusíme nic víc dělat, jen ctít několik málo zásad, jež někteří ctí již dnes i v izolaci, žádné podvracení nebo boj. To co bude navíc je vědomé pěstování pocitu sounáležitosti k budoucímu velkému celku, společný program vypěstování(výchova) člověka politického, který se stará o své okolí nejméně jako o vlastní tělo. Vzájemná informovanost je jedna z nejnezbytněších potřeb. Vše by mělo ze zásady probíhat postupně a pomalu bez spěchu,důkladně, a kontinuálně, v prví fázi osvěta mezi příznivci.
Zatím vše, je to venku, může na tom pokračovat kdokoli. Mohli bychom pokud jsem vás neodradil spolu učesat a zeditovat spoludohodnuté případně ještě ujednotit rozdílné. Myslím že by to byla dobrá předzvěst věcí příštích. Snad se ozvou k tomuto vývoji i z OSZ.
Mohlo by to mít zvláštní právní subjetivitu, ale to je předčasné.
Zvědavec by, z hledika rozšíření, měl být tou první tribunou ze které, by to vyrazilo mezi lid.

Můj příspěvek s č.159832, byl omyl zjistil jsem to těsně po odeslání.
váš Anonym. [mrknutí jedním okem]

159862

25.04.2008 07:04

Budou tajné služby šmírovat naše konta?

RE: článek za moc nestojí

85.?.?.?

Pane, zdá se, že nejsem dost v obraze. Ovšem kdo s tím co udělá, jestliže i zákony rozvrtávají ti, kteří by v nich měli zacelovat trhliny, nevím.
Já jsem, pro jistotu,
Váš Anonym [pláč]

159863

26.04.2008 13:11

Pan Klein má tentokrát pravdu

RE: Ještě k těm anonymům

85.?.?.?

Zámer je tam v návrhu trochu schovaný do skromného: obnova civilizácie v spoločnosti.
Trochu vášní som namiešal do odpovede Spytihněvovi v poslednom odstavci príspevku s číslom 159830 o symbolike rovnítka. Teraz by som pridal odvekú túžbu po spravodlivej spoločnosti. Kdesi som v iných súvislostiach napísal, že to "Zlo" okolo nás, je náš vlastný produkt, lebo si neuvedomujeme, že bez našej každodennej účinnej pomoci, by pomaly do druhého dňa zheblo.(Tak ma napadlo, či to vlastne nie je o tom - očakávanom preklopení z nekvantového pohľadu.)
V analýzach, býva zlo perzonifikované ako ilumináti, siobankári, slobodomurári, ale to je len tá "menšia polovička" pravdy. My okolo, pretože sme vo väčšine, máme na tom aj primeraný podiel.
Niektoré ekonomické potrubia možno ľahko odstrihnúť - prestať robiť dlhy, potrebným v komunite pomôcť interne. Odbúrať úžeru najprv medzi sebou, potom v celku. Ukázať príkladom, že to funguje. Podporovať sa navzájom ideovo i ekonomicky. Že ide byť šťastný aj bez lotérií, ktoré sa tvária ako obchod s nehnuteľnosťmi...atd.

Neviem, či to nie je odo mňa veľká trúfalosť (žiadne poverenie preto nemám), lebo by som chcel pridať k desatoru (pre lepšiu zrozumiteľnosť očakávaného) jedenáste: Nechytrač! -(daj vždy plnú protihodnotu). Príde mi to, ako skrátený Nový Zákon.

Zatiaľ, koniec dávky vášní

Váš Anonym [mrknutí jedním okem]

PS:
Na súčasné krízy prídu len drobné záplaty systému vylepšujúce stabilitu, prečo by robili niečo navrch. Podrezať si haluz pod sebou, zas tak hlúpi nie sú, však sa v tej vyčúranosti školia tisíce rokov.

Som si vedomý i dokonca veľmi nepresných formulácií v niektorých pasážach návrhu - napríklad v úvahe o otvorenosti bez tajomstiev. Myslené je to hlavne smerom dovnútra komunity, ale so zachovaním kontinuity. Čo vymyslí budúci CML (centr. mo...[velký smích]) alebo lokálny neviem,ale je to i v prípade chýb tiež opraviteľné.

159970

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Káva pro Zvědavce

46

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 64 čtenářů částkou 16 204 korun, což je 46 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 1

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 14

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Velký reset, krátký distopický film s čs titulky11.01.21 23:11 Neurčeno 0

Síť Parler přestala existovat11.01.21 19:03 USA 5

Policisté v Německu protestují proti povinnému očkování proti COVID-1911.01.21 16:39 Německo 4

Další krůček k otroctví11.01.21 11:42 Česká republika 3

Jaroslav Turánek 1. díl: Všichni nereagují na vakcíny stejně, část populace bude reagovat negativně09.01.21 17:58 Česká republika 1

Američtí manažeři sjíždějí fotky z obsazení Kapitolu. Když najdou svého zaměstnance, má padáka09.01.21 11:15 USA 3

Noc dlouhých nožů v USA09.01.21 10:28 USA 2

Zpěváka vyhodili ze soutěže, protože kritizoval opatření proti kovidu. 08.01.21 11:34 Německo 2

Na web Badatel bylo podáno trestní oznámení za "šíření poplašné zprávy"08.01.21 11:27 Slovensko 2

A další BLM/Antifa demonstrant v Kapitolu - Adrian De Los Dios08.01.21 07:16 USA 0

Měnové kurzy

USD
21,68 Kč
Euro
26,19 Kč
Libra
29,46 Kč
Kanadský dolar
17,06 Kč
Australský dolar
16,66 Kč
Švýcarský frank
24,32 Kč
100 japonských jenů
20,88 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,77 Kč
100 maď. forintů
7,27 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
29,49 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 619,31 Kč
1 unce stříbra
537,07 Kč
Bitcoin
778 419,12 Kč

Poslední aktualizace: 17.1.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?