Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 839 příspěveků, 1 jméno: Mirda.

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

17.02.2009 05:23

1929: znovu po 80 letech

RE: je to trochu jinak

Mirda 24.?.?.?

>Ale Stan pise k veci...
----------------
Datle, Stan psal k věci. Jakmile ta jeho teorie "čiré náhody" - která způsobila krizi - v diskuzi neuspěla, tak se Stan soustředil na napadání oponentů. Tehdy už nikdo z nás nepsal k věci. Zřejmě potom rozhodla ta jeho arogance a urážky, což přimělo editora k zákroku a stále ještě podle pravidel. Připomínám, tlachání není diskuze.

Stan měl na vybranou, ale on se sám rozhodl zbořit mosty a to opravdu nevybíravým a primitivním způsobem. Tohle rozhodlo a já s tím plně souhlasím.

183943

17.02.2009 06:44

1929: znovu po 80 letech

RE: je to ještě trochu jinak

Mirda 24.?.?.?

Michale, ta diskuze se Stanem skončila už mnohem dříve. Ten zbytek bylo už jenom tlachání a následně - z jeho strany - i urážky. Stan mohl klidně pokračovat. Editor mu napsal: "pustím vám jenom kvalitní příspěvky" a Stan se sám rozhodl, že se nadále nezúčastní. Nicméně můžeme pokračovat spolu. Píšeš:

>...Stan a já si myslíme že (systém) není zdaleka tak fikanej a mocnej aby vyhrál, vy naopak ano, já zas tak paranoidní nejsem. Aby nám všem někdo koukal přes rameno na klávesnici, kde by na to brali lidi?
---------------
Smysl naší diskuze není v tom, abychom se navzájem zastrašovali a udržovali věchny v paranoi. Smyslem diskuze je upozorňovat ostatní, co se děje, co se připravuje a k čemu to (možná) povede. Připouštím, že polovina informací na netu jsou dezinformace, ale právě proto tady diskutujeme. Rozpoznat co je blaf, co je poloblaf a také se ujistit, co se tváří vážně. Ano, takhle bych si já osobně představoval diskuzi. Místo toho se tady dohadujeme s provokatéry, jako např.právě v této větvi Vojta49 (pánové, nechte ho vyšumět a nereagujte na něj). Zmínil jsi to koukání přes rameno na klávesnici. Jistěže to není fyzická osoba, ale trojský kůň a jiné metody, kdy se sleduje, kde brouzdáš po netu. Dělá to Wikipedia, Google, Microsoft (pomocí IE7) a další se připravují. Asi nevíš, co dělá Google v Číně? Kolik lidí v Číně je ve vězení na udání Googlu(!) Měli jsme tady o tom i na Zvědavci několik článků.

Michale, myslím si, že nemusíme pochybovat o tom, že se něco děje a také, že se něco chystá. Tohle musí rozpoznat i spokojená ovce, která tohle záměrně ignoruje, neboť jí to boří iluze spokojeného života. Sám jsi to zde jednou napsal, že ti tohle řekl kolega v práci. Že si nepřipustí skutečnost, že by se vláda postavila proti vlastním občanům. Zbořil by se mu celý svět a ztratil by smysl života (tak nějak, pamatuješ?).

Ty sám víš, že se něco chystá (NWO) a já jsem přesvědčen, že čím více lidí je o tom informováno, tím je větší naděje, že se to těm psychopatům nepodaří. Nikdo z nás přece nechce strávit zbytek života v řetězích? Alespoň si to já myslím a současně doufám, že se jim to nepovede. Máš-li pochybnosti, uvedu ti v další reakci důkazy, že NWO je v plné přípravě.

183946

17.02.2009 07:23

1929: znovu po 80 letech

RE: je to trochu jinak

Mirda 24.?.?.?

>...Ale nevím, jak Vás mohlo vůbec napadnout, že se pravda jednou provalí...
-------------------
Musí(!) Znáte zákon akce-reakce? Čím více to na nás tlačí, tím více se objevují knihy a články o skutečné historii. Čím častěji se objevují v televizi holocaustové příběhy, tím více radiostanic hovoří o tom, co se skutečně stalo. Právě poslouchám - při psaní - historii druhé světové války a mohu zaručit, že to není ta "Made in Hollywood" produkce. [chechtot]

>Takže to ti spiklenci nemají pod kontrolou? Vy, zdá se, věříte, že budou jaksi jednoho dne přemoženi, že to spiknutí je nedokonalé - jakási žabařina. To já doufám taky. Ale zatím to vidím dost pesimisticky.
------------------------
Člověk nikdy neví. Už to na nás zkouší od Ruské revoluce (1917) a zatím neuspěli. Nesmíme však zapomenout, že chybami se člověk učí a právě v této době mají připraveny proti lidstvu ty nejnovější technologie, včetně chemicko-biologických zbraní.

Prognózy nevypadají nijak příznivě. V internetových diskuzích mezi američany se otevřeně připravují na krvavou revoluci. Když prezident Obama připravuje změnu ústavy (druhý dodatek o právu držení osobní zbraně), tak to znamená, že se něco chystá. Nechci však strašit. [mrknutí jedním okem]

183947

17.02.2009 07:29

1929: znovu po 80 letech

RE: je to trochu jinak

Mirda 24.?.?.?

>hele, hele, mlaďas...
----------------------
Spíše to bude batole v důchodovém věku. [chechtot] [velký smích]

183948

17.02.2009 14:30

1929: znovu po 80 letech

RE: je to trochu jinak

Mirda 24.?.?.?

>Mirku nemyslim ze Stan tlachal.....
--------------------
Ta diskuze se změnila v tlachání už po nějakou dobu. Každý z nás můžeme v zápalu diskuze zaběhnout do krajností. Stává se to. Ale co normální inteligentní člověk po upozornění udělá? Přizpůsobí se(!) Někdo se i omluví. Petře, jen si to přečti ještě jednou, jaká byla reakce Stana. Pro tebe to je přijatelné a adekvátní?

>...Nechapu - parazit Vojta tu preziva a Stan vyhazov?
---------------------
Parazit Vojta si tady hraje na slušňáka a zatím mu to provokování prochází a někdy to i přispěje k motivaci diskuze.

183975

17.02.2009 15:41

1929: znovu po 80 letech

RE: je to trochu jinak

Mirda 24.?.?.?

>...Snad jen to, že ty Elity s velkým E skutečně asi jadernou válku nerozpoutají. To by bylo moc riskantní. Proto radši na deratizaci mravenců použijí biologické zbraně. Samy sebe naočkuji protilátkami a pak již dílo zkázy může začít.
---------
Ani tohle není až tak jednoduché, paní Jarmilo. Uvedu vám příklad z historie při rozmachu našeho města tady v Kanadě. Píše se rok 1890 a něco. Debata v městských kuloárech se vedla o výstavbě kanalizace. Majitelé továren (elity) bydlely v části města, kde byla kanalizace již zavedena, proto nesouhlasily s tím, že město bude zvyšovat daně z podnikání na zaplacení kanalizace pro celé město. Lobby fungovalo tehdy stejně jako dnes a oni si to prosadili. V cizineckých čtvrtích - jak se nazývaly části města pro chudé emigranty - tam se používaly ty venkovní domečky jako toalety. Nejen rodinné domky, ale i větší bytovky měly záchod venku. Co následovalo?

Infekce se nešíří jenom podáním ruky a když epidemie zachvátila cizineckou čtvrť, tak to schytali i majitelé továren a jejich rodiny. Ti jejich zaměstnanci totiž bydleli v té cizinecké čtvrti, kde se splašky rozlévaly i po příkopech kolem cesty. V roce 1905 vyšel zákon, že každá budova musí být napojena na městskou kanalizaci. Při procházkách mého psa jsem si to potvrdil špehnutím na hydranty u nás na ulici. Všechny ty starší mají v odlitku datum 1905.

Příkladů z historie bych mohl použít více. Např.přísně tajnou viro-biologickou laboratoř v New Orleans, kde se v šedesátých létech připravovala biologická zbraň hromadného vyhlazení pro použití na Kubě. J.F.K. s tím neměl nic společného...on o tom ani nevěděl. Byla to akce CIA, oddělení tajných operací, pod kontrolou těch "elit" v pozadí. Jakmile se jim ten biologický výzkum vymknul z ruky a vědci začali umírat na "záhadné nemoci", tak od použití na Kubě upustili. Uvědomili si totiž, že se jim to vrátí, jako dvojsečná zbraň. Byla o tom napsána kniha "Mary and her monkeys" (Marie a její opičky).

Nejen atomové zbraně, ale i biologické jsou "hra s ohněm" a tak s tím tvůrci NWO musí opatrně. Nikdo by tady totiź nezůstal. S tím očkováním to už je jiná záležitost. To má být údajně povinné, nikoliv však pro "elity", ale pro většinovou populaci. Abychom nedostali chřipku a nebo naopak, abychom ji dostali? Nevím.

183981

17.02.2009 16:40

1929: znovu po 80 letech

RE: je to trochu jinak

Mirda 24.?.?.?

>...Obe osoby jsou bezesporu velmi zkusene zivotem - kazdy ve svem. Taborsky vseobecnym prehledem a politickou historii - Stan financemi a makroekonomikou (fuj hnusne slovo)...
------------------
Porovnáváš neporovnatelné. Myslím si, že tady křivdíš panu Táborskému. Uznávám u Stana jeho znalosti v počtech, ale takhle se inteligent nezachová. Přečti si ještě jednou jeho reakci na editora. K tomu snad není co dodat????

183987

17.02.2009 22:43

1929: znovu po 80 letech

RE: je to trochu jinak

Mirda 24.?.?.?

Pánové, rád bych vám každému z vás odpověděl, ale dostali jsme se už tímto do kategorie tlachalů a tak toho nechám. Nemá význam tuto příhodu nadále rozmazávat. Osobně mne to mrzí, že se Stan takhle sám vyloučil, ale pravidla diskuze jsou pro všechny. Pro změnu nálady se podívejte na tohle: techtle mechtle.

184017

18.02.2009 04:58

Finanční expert Michail Chazin: „Ekonomika padne na dno v dubnu! Kdy se zvedne?“

RE: Zajímavý článek

Mirda 24.?.?.?

>Hm, zajímalo by mě, jak teď místní obhájci Ruska vysvětlí, že si Rusové nechali ekonomiku zruinovat na "západní způsob". Pokud v tom světovém podvodu Rusko taky nejede, tak museli být neskutečně pitomí. Anebo se jedná o nějaký trik, Mirdo?
-----------------
Zatoulal jsem se jinde...Ano, byl to trik v období za Jelcyna [vyplazený jazyk] , který se bohužel povedl a jak lze vyčíst v článku, tak se s tím teď sami Rusové musí vypořádat. Alena to tady v diskuzi už výstižně popsala. Měli bychom následovat. Vím...zní to až trapně: "Po vzoru Sovětského svazu a nikdy jinak", ale teď už to není ten "progresívní" Sovětský svaz. Proč si tedy nevzít příklad?

Nechci tady znovu zavádět debatu, jakým způsobem se rozpadl komunismus a nebo zda-li byl rozložen zvenčí?...Do roka a do dne budeme spolu stát před sůdnů stolici boží a hyn sa ukáže, jestli Mirda tady jenom netlachá. Rusko pod vedením Rusů je jiné Rusko, než když bylo pod vedením etnické skupiny samovyvolenců. Stačí jenom pozorovat, co se děje nyní a kdo nám zvenčí rozšlapává zahrádku? Komu záleží na tom, abychom ztratili soběstačnost? Jindra tady napsal, proč se mít napozoru:

1. Ožebračování státu vyčerpáváním jeho devizových rezerv.
2. Likvidace domácího zemědělství, což podporuje a prohlubuje bod 1.
-------
Bod 3. Soběstačnost. Nakonec to bylo i v článku uvedeno. V historii je spousta případů, kdy záměrným zablokováním a konfiskací potravy byla vyhlazena značná část populace. Je to ten nejlevnější, nejspolehlivější, ale nejbolestivější způsob, jak snížit populaci na planetě na počet 500 milionů lidí. Nepodceňovat.

184029

18.02.2009 17:08

1929: znovu po 80 letech

RE: je to trochu jinak

Mirda 24.?.?.?

>...techtle-mechtle k sobě neodmyslitelně patří.
-------
Až tady bude na Zvědavci článek o mezilidských vztazích, tak si ty techtle-mechtle můžeme probrat. Už se těším. [smích]

184071

19.02.2009 03:16

Finanční expert Michail Chazin: „Ekonomika padne na dno v dubnu! Kdy se zvedne?“

RE: Zajímavý článek

Mirda 24.?.?.?

>...Vidím to sice černěji, ale o to příjemnější a hlavěn nadějnější bude třeba rozuzlení.
---------------------------------
Čím více neoconmedia kydají na Putina a potažmo teď na Medveděva hnůj, tím více mne to ujišťuje, že Putin musí dělat něco správně. Já vím...opatrnosti nikdy nezbývá, ale tento mediální boj sleduji od samého začátku. Pamatuje si někdo (ze čtenářů) na Putinův proslov na Minichovské mírové konferenci v roce 2006? Sledoval jsem to v televizi a dokonce jsem to sem dal do diskuze (sestřižený překlad) tady na Zvědavci. Ten jeho proslov vyvrací veškeré pochybnosti o tajné koalici Rusko-USizrael. Putin není komediant, on by to tak dokonale nezahrál.

Při čtení alternativních internetových web/blogů, často sjíždím dolů do diskuzí a se zájmem čtu názory amíků (mladých lidí jako jsme my tady). Nejenže si diskutující uvědomují, kdo tahá v pozadí za nitky a že to jsou právě neoconci (lidi v administrativě s dvojím občanstvím) kdo soustavně a neúprosně tlačí Ameriku na kolena, ale s velkým překvapením jsem párkrát objevil v diskuzi i názor, že "máme kliku, že se na politické scéně objevil Putin". Ano, čtete správně - lidi v Americe fandí Putinovi.

184094

19.02.2009 04:23

Jak český stát pečuje o své děti

RE: Totální rozklad společnosti

Mirda 24.?.?.?

>Nebyl jsem přihlášen...Takže se hlásím k tomuto příspěvku...
-------------
I já se k tomu hlásím. Pěkně napsáno, Jindro.

184096

19.02.2009 07:01

Jak český stát pečuje o své děti

RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.

Mirda 24.?.?.?

Já se naopak s názorem kozoroha ztotožňuji. Ne každý z nás má nadprůměrné schopnosti ve vyjádřování a ne každý z nás disponuje neobyčejně bohatou slovní zásobou, milý pane Kramáři. Člověk znalý podstaty věci však pochopí. Co se kozoroh snažil naznačit je skutečnost, že rozklad společnosti je plánovaně řízený proces, začínající rozbitím základního pilíře společnosti a to je rodina. Nemusím snad připomínat, kdo byl autorem komunistických pricipů a proč se tento experiment ve společnosti násilně zavedl? Pokud vy sám v tom vidíte nějaké spiklenecké teorie, tak jsme oba na stejné vlnové délce. Já je v tom vidím také. Komunismus jako společenské zřízení nebyl přirozený vývoj společnosti, přestože nás to ve škole učili jinak. "Velkou Říjnovou Socialistickou Revolucí Sovětský svaz přeskočil celou jednu vývojovou epochu lidstva", což byl kapitalismus. To jenom abychom si ujasnili, že nám už tehdy v historii (1917), začal "NĚKDO" šťourat klacíčkem do mraveniště.

Než budu pokračovat v "přednášce", ještě jedno drobné upřesnění. Napsal jste:
>...Vaše obviňování žen - feministek - mi přijde opravdu nespravedlivé a zařazení paní Jarmily mezi feministky navíc i směšné.
--------
Mně naopak příjde nespravedlivé vaše obviňování kozoroha, který nikde paní Jarmilu z feminismu neobviňuje. Asi sám nevíte, co feminismus znamená a proč byl feminismus vytvořen? Kozorohova jediná věta na téma feminismu je tahle:
>To by byla dlouhá debata a všechny feministky by táhly do boje, ale v podstatě, co si udělaly a vybojovaly, to dnes mají a je to vidět všude kolem mne, kam se jen podívám. Morální škoda a rozvrácené rodiny jsou neopravitelné a následky se čím dál tím více ukazují a bude to rok od roku horší.
-----------------------------------------
Není tohle nádherně vyjádřeno? Já v tom ale zdaleka nevidím útok na paní Jarmilu, jedině snad, že vy osobně si myslíte, že paní Jarmila ke skupině feministek patří?

Kozoroh má pravdu, že komunismus vyhnal ženy násilně do fabriky. Platy byly nastaveny tak, aby rodina z jednoho platu nevyžila a tak nezbyla jiná možnost, než uvázat šátek kolem hlavy, vyhrnout si rukávy a postavit se k soustruhu, místo toho, že by máma zůstala doma s dětmi a starala se o jejich výchovu a o domácnost. Nikdo ve školce mámu nenahradí. Výchovu přebral stát a tohle byl první krůček k rozbití základního článku naší společnosti.

Nechci tady vyvolat bouřlivou debatu, co je lepší pro rodinu, zda-li máma doma s dětmi a nebo máma ve fabrice? Tohle je čistě věc názorů a věc preferencí. Někomu vyhovuje tohle a jinému to druhé. Někdo dá přednost kariéře, nezávislosti na partnerovi a pravidelné výplatě, jiný se zase raději soustředí na poctivou a správnou výchovu svých ratolestí, zajet na nákupy, uklidit doma a připravit pro manžela - až se vrátí z práce - domácí, voňa...

Automaticky kráceno

184104

19.02.2009 07:03

Jak český stát pečuje o své děti

RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.

Mirda 24.?.?.?

- pokračování -

...až se vrátí z práce - domácí, voňavoučkou a chutnou večeři. Obojí se dohromady neslučuje. Takhle to i příroda zařídila. Připouštím - mohu se však mýlit.

184105

19.02.2009 07:41

Jak český stát pečuje o své děti

RE: Pro Hestroy

Mirda 24.?.?.?

>...Nejsem politicky aktivní, nejsem ani myslitel či vůdčí typ, či ten co by uměl veřejně vystupovat a promlouvat k lidem, nicméně se Vám nabízím jako řadový člen.
-----------------------------------------
Jste muž činu a jsem na vás hrdý. Napsal jste:
>Mám už plné zuby současné zkorumpované politické a podnikatelské elity národa. Nabízím pomoc...
-------------------------------------------
Kolik lidí to vidí stejně jako vy a mlčí? Jsou bezradní a neví kde začít? Vzít věci za správný konec. Udělal jste první krůček a promluvil jste. Nabídl jste řešení a spolupráci. To se hodnotí a buďte si jistý, že se ozve více lidí a budou následovat. Hodně úspěchů a více takových jako jste vy.

184107

19.02.2009 15:10

Jak český stát pečuje o své děti

RE: Pro Hestroy

Mirda 24.?.?.?

>Až na to, že stranický systém vůbec nic neřeší. Už do těch nejmenších politických stran jsou infiltrovaní agenti z tajných služeb a vše tam hlídají...
---------------
Ano, souhlasím. Takže jsme se dostali z viditelné totality do té neviditelné, která se naoko tváří jako demokracie a přitom je to ještě větší bolševismus, než jaký jsme zažili za komunistického Československa. Na mafiánský způsob vlády bude každopádně potřeba mafiánský způsob její výměny. Asi si budeme budeme muset vzít příklad z historie. Nabádání ke zločinu však není na internetových diskuzích přípustné, takže návod na defenestraci vypustím, ale k tomu se musí většinová společnost náležitě na systén naštvat, aby se tohle podařilo. Všichni za jeden provaz a na stejném konci. Zločinců ve vládě se domlouváním a dohodou nezbavíte a tak tedy se budou muset zvážit zákony "Vyššího principu". Současná situace však na to ještě není dostatečně zralá.

Paní Jarmilo, nehodlám více reagovat na váš příspěvek shora. Oli63 to napsal velice výstižně a se vším souhlasím. A jak jsem už napsal dříve...je to věc názorů, preferencí a mnohdy i nesmírného obětování se pro rodinu na úkor kariéry a ekonomických výhod. A tohle už samo o sobě vylučuje nutnost další případné diskuze (s Mirdou), neboť názor na nastalou situaci (co bylo a ce se děje nyní) má každý z nás jiný. Někomu to vyhovuje a někomu zase ne. Čest výjimkám.

184146

19.02.2009 23:21

Jak český stát pečuje o své děti

RE: rodina

Mirda 24.?.?.?

>zákon, morální zákon, musí být především v rodině, jestli tomu tak není, nikam se nedovoláte.
-------------------------------
Odebráním pravomocí rodičům se dostává do rukou státu nástroj k manipulování rodiny. Došlo to až tak daleko, že jsou děti a mládežníci ve školách povzbuzováni ke slídění v domácím prostředí. Dětem jsou doporučovány metody k domáhání se vlastních práv i za cenu podání soudní žaloby na vlastní rodiče.

Hovořím o situaci v jedné z nejvyspělejších "demokratických" zemí jako je Kanada. Mohu vás ujistit, že ty uvozovky ve slově demokratických tam nejsou omylem. Při sledování televizních zpráv je divák upozorněn na soudní případy, kdy dítě soudí své vlastní rodiče za omezování osobní svovbody a někdy i za fyzickou disciplínu (pohlavek, nakopnutí). Slyšel jsem i o případech těžkého ublížení na zdraví, ale v tomto případě je soudní jednání pochopitelné.

To úspěšné rozhodnutí soudu je samozřejmě ve prospěch dítěte, jinak se to do televize nedostane. Tímto jsou rodiče upozorňováni na následky svých "nedovolených" zákroků a současně jsou děti povzbuzeny, jakým způsobem lze dosáhnout svých dožadovaných "práv".

O jaké omezování osobní svobody se vlastně jedná? U nás doma se tomu říkalo: "za špatné známky dostal zaracha". Naštěstí se objevily právní organizace, skupiny pedagogů a náboženských spolků, kteří se snaží dostat vykolejený vlak domácí výchovy a morálních zásad společnosti opět na tu správnou kolej. Více ZDE (anglicky). V uvedeném článku je krátké, ale výstižné video. Můžeme tedy jenom doufat, že se hodnoty rodiny dostanou ve společnosti zase na přední místo.

184188

20.02.2009 01:50

Biskup hájí své právo zpochybnit holocaust

RE: Holocaust

Mirda 24.?.?.?

Zvládnul jste to velice dobře. Byl jsem zvědavý, jak si poradíte s tím duševně nemocným člověkem, plným nenávistí. Je to až hrůza co se stane, když se mozkové neurony zkratují a zkříží navzájem. Například tento výplod:
>Němci dělali z lidí mýdlo a lampičky. Lidský tuk je opravdu nejlepší na výrobu mýdla. Tuk hoří velice dobře i v lampiččce.
----
Na tohle snad ani nelze odpovědět? Samotná skutečnost ohledně mýdla ze židů a stínítek na lampy ze židovské kůže byla vyvrácená ředitelem holocaustového muzea Yad Vashem v Jeruzalému. Bylo to potvrzeno v mnoha literárních záznamech a samotnými židy (rabíny), že se stejného tvrzení používalo jako žert při setkání vězňů po propuštění z výkonu trstu. Záměrně nepíši židé, neboť v pracovním táboře všichni trpěli podvýživou, nejen židé. Proto je i pochopitelné, že se tohoto úkazu používalo při setkání a to slovy. "Máš štěstí, že jsi hubený, jinak by z tebe udělali mýdlo". Van Guld asi spoléhá na produkci Hollywoodu pro své znalosti historicých událostí druhé světové války?

184198

20.02.2009 02:51

Jak český stát pečuje o své děti

RE: rodina

Mirda 24.?.?.?

Znáte to: "zakázané ovoce nejlépe chutná". My jsme nebyly o nic lepší, jenomže toho nebylo tolik zakázaného. Drogy neexistovaly. Marihuana také ne. Jeden z největších "hříchů" bylo vykouřit si pod mostem cigaretu a upít tátovi z jeho sklenice trochu piva, když si musel odskočit na záchod. A to ještě byl nervák, co se stane, když to náhodou zjistí?

Byla jiná doba, ale kde se stala chyba? Je toho hodně na co by se dalo ukázat prstem. Alespoň několik bodů. Prvně to jsou vnější vlivy medií a televize a zločinecké videohry. Dále...u někoho honba za penězi u druhého zoufalá snaha při hledání obživy. Kolik mladých lidí si musí držet dvě zaměstnání, aby vůbec vyžili? Kolik mladých lidí nemůže najít práci vůbec, aby se uživili? Z toho vzniká apatie, nezájem a následně i lenost. Rodiče nemají čas, aby se zajímali, co ratolesti dělají a nebo to už vzdali. A teď zkuste v takovéto společnosti vychovávat své děti, když se i stát staví proti?

Odpověď pro kozoroha. My jsme si už tu západní "demokracii" vychutnali delší dobu a myslím si, že právě proto máme i větší zkušenosti. Teprve teď se to začíná tlačit do Evropy a tak to vezme nějaký čas, až se z toho vyklube ten zázrak neomezených svobod vedoucí k totálnímu zničení společenských hodnot. Až teprve potom si lidi řeknou, no vida, přece jenom měl ten kozoroh a Mirda pravdu, když nás tady varovali. Zatím nám však nikdo nevěří. Možná snad jenom tady Ibrahim. [mrknutí jedním okem]

184201

20.02.2009 03:07

Mattoni už není

RE: Diky za pripomenuti

Mirda 24.?.?.?

Promluvils mi z duše, Jendo a lépe bych to nenapsal. Velice kvalitní a vše zahrnující příspěvek. Díky i za to, že se tady pohybuješ.
Mirda [mrknutí jedním okem]

184202

20.02.2009 03:43

Už ani ty sny...

Co v životě chybí, o tom se nám sní...

Mirda 24.?.?.?

Mívám podobné sny. Mám dokonce dojem, že je to i stejná žena, která si odskočí i ke mně do mých snů a stejně tak, jako u Stworů, nikdy to nedotáhneme až do konce. Takže jsou to jenom ty Techtle. Na Mechtle se nikdy nedostalo. To bylo kdysi, v době dospívání, kdy ve snu probíhaly soutěže výkonnosti. Divoké sny končící polucemi. A potom ta ostuda. Jak ty fleky zamaskovat, aby to nikdo neviděl? Pro toho, kdo nemá zkušenosti se strategií Techtle-Mechtle, TADY je krátká ukázka.

184203

20.02.2009 14:56

Už ani ty sny...

RE: ....az do konce?

Mirda 24.?.?.?

>No neni to snad mnohem krasnejsi nechat tohoto druhu prozitky prave bez tech koncu...
------------------------
Ne, není. To je stejné, jako by sis dal doušek piva a nikdy ho nespolknul. Pravda...vychutnat co nejdéle, ale potom za zvuků fanfár a ohňostroje se musí dílo dokončit. Čili techtle mechtle k sobě zákonitě patří. Pokud k tomuto přirozenému jevu nedojde - tak jak tady Jindřich navrhuje - poslat stížnost s peticí na MSR (ministerstvo snů a rozkoše), já to rovněž podepíši. Udělat plakáty a jít do ulic demonstrovat. Chceme mechtle(!) Dejte nám i mechtle(!) Něco se s tím bude muset udělat. [velký smích]

184223

20.02.2009 15:13

Už ani ty sny...

RE: Stiznosti

Mirda 24.?.?.?

>vyrizuje UUPKS (Ustredni ustav pro kontrolovane sneni).
----------------
Omyl. Není to ústav, ale oddělení. Čili UOPKS. Tato instituce byla ke konci minulého století zrušena z důvodů "konec snů vážení, začíná realita". Záležitosti snů přešly pod MSR (ministerstvo snů a rozkoše), údajně proto, že tam mají více zkušeností. Tak jako na každém ministerstvu - mají tam nepředstavitelné sny. Rozkoše jenom pro sebe do koše a malá domů. Proto se už na nás nedostává. [velký smích]

184224

20.02.2009 15:50

Už ani ty sny...

RE: Zajímavé je

Mirda 24.?.?.?

>že pokud jde o nepříjemné sny, tak ty se dokážou vracet s železnou pravidelností a často i na pokračování.
-------------
Každý z nás máme sny a jenom když se probudíme uprostřed snu, tak si ho pamatujeme. I zvířata mají sny. Kolikrát můj pes kňučí ze snu a tak si představuji, že mu zase utekla veverka při honičce na strom a tak na ni jenom smutně kouká a kňučí.

Už se to dlouho nestalo, ale mívával jsem sny, že létám. Jen tak, bez ničeho. Jenom roztáhnu ruce a letím si kam si zamanu. Pamatuji si, že to chtělo hodně soustředění dostat se do vzduchu. Vznést se, ale pak už to jenom svištělo. Nádherný pocit. Stalo se mi kolikrát, že jsem se při plném močovém měchýři zaplantal do elektrických drátů a spadl jsem na zem. Po vyprázdnění, jsem se zase dostal na stejné místo a pokračoval v letu. Zajímavé sny, ale už jsem z nějakého důvodu s létáním přestal.

Když jsme u těch snů. Snad asi tak do půl roku po emigraci jsem měl dosti nepříjemné, ale i příjemné sny o tom, že jsem se rozhodl navštívit ilegálně svoje rodiče. Vloudil jsem se zpátky domů. Vetšinou to bylo přes drátěný plot. Nepozorovaně. Po milém setkání s rodinou jsem však už nemohl pryč. Byl jsem polapen a po tvrdém výslechu mne šoupli do vězení. Jaká to byla úleva, když jsem si po probuzení uvědomil, že to byl jenom sen.

184228

20.02.2009 16:15

Mattoni už není

RE: Majitelé a ti co nesou zodpovědnost

Mirda 24.?.?.?

>Co prosím?
-----------
Taky jsem se nad tím pozastavil, ale nechtěl jsem reagovat. Kdyby si pan "Vidlácký" vytáhl mapu Evropy a jel prstem západním směrem přes Německo do Francie, tak musí o Švýcarsko zakopnout. Ale je taky možné, že vidlácký neví, že Švýcarsko je stát a že ho najde na mapě.

184229

20.02.2009 17:52

Už ani ty sny...

RE: Zajímavé je

Mirda 24.?.?.?

>Tak to je ale velmi zajímavé, ty sny s létáním jsem taky mívala.
--------
Tak teď už vím, kdo to tam lítal se mnou. Jenom se chci ujistit, paní Jarmilo. Už si nevzpomínám, ale myslím si, že žádné mechtle techtle nebyly? Nebo se mýlím? [mrknutí jedním okem]

184241

20.02.2009 17:56

Už ani ty sny...

RE: ....az do konce?

Mirda 24.?.?.?

>Teda já nevím pane Mirdo, ale tuhle jste říkal, že jste v mládí proháněl děvčata, ale už si nevzpomínáte proč.
--------
Máte dobrou paměť, paní Jarmilo. Teď už jsem si vzpomněl. To jenom, když jsem se potřeboval zeptat kolik je hodin? [chechtot]

184242

20.02.2009 18:28

Jak český stát pečuje o své děti

RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.

Mirda 24.?.?.?

Tu první část příspěvku nechám na kozoroha, ať se z toho vylíže sám. Jenom bych chtěl upozornit, paní Jarmilu, že manželské vztahy jsou založeny na vzájemné dohodě, vzájemném porozumění a dobrovolné spolupráci. Oba to dělají z lásky jeden ke druhému a k vlastní rodině. Později - kdy láska opadne - tak jak už je to jednou v rozjetých kolejích, tak to jede samo ku prospěchu obou partnerů a se vzájemným respektem. Možná i v tomhle je kusanec lásky? S tím financováním se už musí oba dohodnout. Všechno jde, když se chce. Hovořím z vlastní zkušenosti.

>...pan Jiří Táborský zde kdysi zanechal veledlouhý seznam feministek a světe div se, všechny byly rozvedené a židovského vyznání.
--------
A je to venku. Teď už víte, kdo za tím stojí. Sociální inženýrství - odborně naplánováno. Rozklad a atomizace společnosti za účelem jejího ovládnutí. Kozoroh ví, o čem hovoří. Proto ten jeho a potažmo i můj antifeminismus. Jenomže, jak je vidět, každý z nás to vidí jinak. Někdo za tím dokonce vidí i emancipaci žen a boj za rovnoprávnost. Takhle se to totiž jenom tváří. Je však dobré vědět na co se připravit až se s tím v Evropě roztrhne plný pytel.

184246

20.02.2009 20:36

Už ani ty sny...

RE: Stiznosti

Mirda 24.?.?.?

>...mozna to neni Ustredi, ale jen Odbor, nebo Urad, to bude vedet Mirda.
------------
Potvrzuji...je to ústředí války. Mají tam skladem stovky Hurvajzů a vysílají je na internetové diskuze ke zpestření a pobavení diskutujících. [mrknutí jedním okem]

184255

21.02.2009 06:56

Jak český stát pečuje o své děti

RE: RESPEKT....

Mirda 24.?.?.?

>Jako "male" chápu argumenty pánů zde (kozoroha apod.) a podobně jako v případě Oli63 bych jim doporučil, aby se nesnažili probourávat do otevřených dveří.
---------------------------------
To máš teda kliku, Jendo, že jsi mne tam nepřipsal. [velký smích]
V postatě se ve všem shodujeme, ale já osobně chápu a uznávám názory všech těchto diskutujících. Co je podstatné, že neškodí druhým lidem. Jak si to doma v rodině zařídí, tak to budou mít. Nikdo z nich nepsal, že si drží manželku doma v řetězech u plotny a v řetězech u postele. Uznávám názor paní Jarmily, názor Oli63, tvůj i kozoroha. Už jsem to tady i napsal. Je to věc názorů. My jsme tady taková tlupa dobrosrdečných lidí s dobrými úmysly, že to vlastně už jenom záleží na způsobu vyjádření (podání) a v názorech lze poznat, že to nikdo nemyslí špatně.

Každý z diskutujících rozpoznal neblahý a škodlivý vliv státu a cílevědomý - "někým" ovládaný - záměr rozbít rodinu, jako základní článek společnosti a že se jim to náramě daří, na tohle zase houževnatě upozorňuje kozoroh. Z jeho příspěvků je vidět ta beznaděje k nápravě a tragédie, do které se jako společnost řítíme. Dovedu si představit, že právě kozoroh bude velice obětavý táta svých dětí a pomocník v domácnosti svojí manželce se vším respektem a tolerancí, jaká se od partnerů vzájemně může očekávat. Kdyby ten rozklad ve společnosti neviděl a nebo mu to bylo lhostejné, tak by tady na Zvědavci nepřispíval. Zvolil sis sice "přívětivé" přirovnání, ale já bych to jako probourávání se do otevřených dveří neviděl. [mrknutí jedním okem]

184276

22.02.2009 15:45

Jak český stát pečuje o své děti

RE: RESPEKT....

Mirda 24.?.?.?

>Máš pravdu mirdo, nepřipsal jsem tě tam záměrně, poňáádž máš u mě jako kámoš protekci...
-------------------------
Ještěže tak... [mrknutí jedním okem] Mně to bylo hned divný, proč jsi mne tam vynechal? Víš Jendo, ta naše debata vznikla převážně proto, že se neozvala žádná solidní opozice. Vojta49 mlčí a tak jsme se pustili sami do sebe. Všichni zde diskutující táhnou za jeden špagát a stejným směrem, tak proč si vytýkat, že někdo z nás netáhne dostatečně silně? Diskuze byla o vlivu státu na rodinu, o čemž i pojednává článek a tak nějak jsme do toho zapletli i ten feminismus, který s tím přímo souvisí.

Jak už vím z předchozích diskuzí, tak u vás doma se feminismus zatím až tak markantně neprojevuje a tak jsme si alespoň vyjasnili některé skryté zásady plánovaného rozvratu společnosti, čímž feminismus definitivně je. Nerad bych na toto téma rozvířil nekonečnou debatu, jenom chci připomenout, že zásady feminismu byly navrženy zákeřnou metodou, která pod rouškou "svobody" a emancipace něžného pohlaví působí skrytě na rozvrat rodiny. Napsal jsem na toto téma článek (příběh), ale je to jako článek příliš dlouhý a tak bych to po dohodě s editorem umístil na Zvědavcův blog. Až potom snad každý pochopí, jak se některé naše ženy snaží bojem za "svobodu" dobrovolně a nevědomky zničit vlastní rodinu.

184335

22.02.2009 22:08

Mattoni už není

RE: Diky za pripomenuti

Mirda 24.?.?.?

>Přesto, že je Systém historicky nastaven tak, aby vyhovoval mnohem více ovčákům (a podívej se anonyme 85.?.?.? na ilustrativní fotku Trevora a stáda ovcí z první stránky Zvědavce)
-----------
Mnozí ze zdejších diskutujících se mnou nemusí souhlasit (a mnozí už nebudou čistě ze zásady), ale já si myslím, že Trevor má pravdu a ten pes s tím chlapem skutečně spolupracuje. Ta ilustrativní fotka by se velmi dobře hodila jako výstižné přirovnání k lidem, kteří odmítají vidět realitu života a nechtějí si zatěžovat mozek přemýšlením. Takových je tady v diskuzi několik (nebudu jmenovat), ale převážně se to vztahuje na celé stádo, které se pod nátlakem sdělovacích prostřeků a všudypřítomné reklamy pohodlně a spokojeně veze po proudu zdánlivě čisté říčky a přitom si neuvědomují, že ta říčka se vlévá do bahnité a zapáchající žumpy.

Ještě bych se rád vyjádřil k "přátelskému" doporučení od zmíněného anonyma:
>Pište méně - méně je někdy více! Váš Anonym 85.
------------------
Tohle by se především mělo vztahovat na zaprodané prostitutky sdělovacích prostředků, jako je tisk a TV. Lidem mnohem více prospěje, kdyby nedělaly vůbec nic. Kdyby vůbec neexistovaly. Máme tady přece ten technologický zázrak internetu a my už si sami vybereme, co chceme slyšet a čemu uvěřit. Ještěže tady máme v diskuzi více takových Trevorů, kteří mají přehled o tom, kdo koho ovládá, kdo s kým spolupracuje a komu se raději velikým obloukem vyhnout.

Tak tedy Jendo...nikoliv méně, ale houštěji a v plných dávkách.
Více takových Trevorů, jako jsi ty. A jedno doporučení pro anonyma 85. Dej si už konečně nějaký nick. Číslu se špatně nadává.

184365

23.02.2009 04:35

Jak český stát pečuje o své děti

RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.

Mirda 24.?.?.?

>Konspirace jako balvan(!)
Zajímavé video. Zmiňují tam i Putina...že by v tom jel taky? [mrknutí jedním okem]

184376

23.02.2009 05:08

Už ani ty sny...

RE: Zajímavé je

Mirda 24.?.?.?

>Ne, to v žádném případě, jenom jste se mě slušně zeptal
>kolik je hodin.
----------------
Tak tohle se vám skutečně povedlo [chechtot] [chechtot] [chechtot]

184377

23.02.2009 05:37

Už ani ty sny...

RE: Zrovna dneska se mi zdala takova blbost

Mirda 24.?.?.?

>Byl sem se dvema divkami, jeste se nekonalo zadne techtle mechtle a najednou se vynorili dva slizouni a namirili si to k nam....v ten moment (jsem se) zbudil jemne uderic pesti o zed. Lezet na druhem boku, tak sem prave vrazil pesti sve pritelkyni...
-------------
Všechno se dá obkecat jenom nevyvolávat ze spánku jména a kňučet u toho jako nadržený pes. Z toho už potom kouká pořádný průser.
[velký smích]

184378

25.02.2009 14:38

Thajsko - díl IV.

Jako bych tam byl také....

Mirda 24.?.?.?

Další literární skvost z pera Vladimíra Stwory. Při četní jsem měl pocit, že jsem tam s vámi. Všiml jsem si, že se obrázky otevírají v novém okně. Díky. Je to takhle pohodlnější a už se těším na další pokračování...pokud ovšem Zvědavec nezavře dveře? [pláč]

184594

26.02.2009 14:09

Prý je zamilovanost choroba

RE: Díky za upozornění na článek

Mirda 24.?.?.?

>Hm. Tak proto ten povyk v diskuzi, žáno pane Joseph?
-----------
Měli bychom ty, co přežily holocaust i tím, že se narodily dlouho po válce (Weiss, Joseph) více litovat. Jinak jsou ty jejich muzea nanic. [mrknutí jedním okem]

184754

27.02.2009 07:27

Prý je zamilovanost choroba

RE: článek znám

Mirda 24.?.?.?

>...názor pana Weisse není důvodem mého názoru ani výraziva (nikdy jsem jej nečetl), ale naopak je mnoho lidí, i vědců, už dlouho přesvědčeno o tom, že mozek (na chemii do značné míry založený úžasný nástroj) je v zamilovanosti zaplaven chemikáliemi (jakoby drogou), která mění normální (=obvyklé) způsoby jednání a rozhodování na nenormální (=neobvyklé až choré)....bla, bla, bla, slinty, slinty, slinty, bla, bla, bla...Je mi vás trošku líto.
---------------------------
Utři si slzičku lítosti a poslouchej ty PÁVE. Proč si myslíš, že ti paní Jarmila dala krátký testík, kdo provedl 9/11? To jenom proto, aby zjistila, jak dalece máš už vymydlený mozek. Prošel jsi, ale stále ještě žiješ v iluzích, že se věci dějí čistě náhodou a žádné spiknutí k ovládnutí lidí neexistuje.
Možná časem vystřízlivíš a snad i pochopíš? Máš co dohánět.
Paní Jarmila ti napsala tady tohle:

>Co bude potom, až začne masírovat tento prohnaný mainstreamový manipulátor své ovečky soustavněji? To už potom lásce nikdo neřekne jinak než choroba, droga, rozbouřené hormony.
---------------
To je ta manipulace lidí, kterou ty nevidíš, páve. Tady se ale vůbec nejedná o nás dospělé, kteří si své mechtle techtle už mnohokrát v životě prošli a hovoří z vlastních zkušeností. Tady se jedná o naší mladou generaci - budoucnost národa. To jsou ti mladí, kteří hltají doušky informací a jsou hladoví po vědomostech. Ti jsou nejvíce zranitelní. Především, když jim nějaký pomatený profesor vnucuje pokroucený a pochybný názor, že zamilovanost je choroba a ty to tady páve neustále opakuješ. Nechoď na mne s tím, že to je věc výchovy v rodině. Dobře víš, že děti jsou v této uspěchané době mnohdy vychovávány ulicí, ale tohle je součástí jiného spiknutí, proč musí oba rodiče do zaměstnání, aby uživili rodinu.

>Popírat tato ověřitelná fakta a čertit se na slovo "droga" nebo "nemoc", je mimořádně hloupé. Ale to už pochopili všichni zde, mimo vás.
----------------
Ověřená fakta? Hormony snad, ale choroba? Tohle asi byl důvod paní Jarmily k napsání tohoto článku? Poukázat na nebezpečí vymývání mozků mladých lidí. A jak je vidět, tebe už dostali. To jsi pouze ty, páve, a několik jiných tady v diskuzi, kdo nepochopil (nechci jmenovat, ale Striga je taky jedna z těch citově ochuzených).

Jenom tak mimochodem...doplň si vědomosti o té "chorobě":
Biology of Love part1
Biology of Love part 2
(necelých pět minut video v angličtině, každé).

Abych ti vysvětlil, proč tě nazývám pávem. Producíruješ se tady s roztaženým chvostem a vydutou hrudí, jako páv v zámecké zahradě, že samou pýchou ani nevidíš, že si šlapeš ve vlastních výkalech. Chápeš Joseph?

184862

27.02.2009 07:52

Prý je zamilovanost choroba

RE: článek znám

Mirda 24.?.?.?

Já si myslím, že Vojta49 a Joseph navzájem spolupracují. [mrknutí jedním okem]

184865

27.02.2009 08:11

Prý je zamilovanost choroba

RE: článek znám

Mirda 24.?.?.?

Ještě bych to rád doplnil. Škoda, že nerozumíte anglicky, paní Jarmilo. Autorka pořadu "Biology of Love" Kate Bohner v podstatě potvrzuje to, co tady píšte vy. Láska a zamilovanost spolu navzájem souvisí a jsou to kořeny života. Nikoliv choroba, jak tvrdí Weiss a Joseph.

184866

28.02.2009 04:52

Prý je zamilovanost choroba

RE: článek znám

Mirda 24.?.?.?

>...Trochu si zakonspiruju taky: co asi myslel Vojta tím, když napsal kdesi nahoře, že si nepřiložil polínko?
------------------------
[chechtot] [chechtot] [chechtot] Přesně tak. Vojta se prokecnul. Ústředí ho odvolalo jinam, jelikož lidské city nejsou jeho parketa a tak sem nasadili Josepha. Vojta se přišel jenom rozloučit a už se tady neukázal. Všimni si Tome, každý, který se tady objeví - aniž by se ho někdo tázal - okamžitě o sobě prohlásí, že není žid, jakoby židovství byla nějaká infekční choroba a nebo NEžidovství podmínka vstupu do zdejší diskuze. Byl to Vojta, Van Guld, teď Joseph, předtím "Pražák", který nás dokonce i ujistil, že žid sice není, ale chtěl by židem být. [velký smích] Je to přece jasné, jedou přesně podle direktiv ústředí. Všichni jsou šíleně průsvitní. Takže přecházím na smluvené kódy.STOP. Přesun na kótu 282.STOP. Následuje kód 348. STOP. Pokud bude zataženo, kód 284. STOP. Nyní navždy TREVOR, Mirda končí. Přepínám. [velký smích]

184993

28.02.2009 05:12

Prý je zamilovanost choroba

RE: článek znám

Mirda 24.?.?.?

>Vymlátili to ze mě, když jsem přiznala....Já přiznání nedávám jen tak, to mě musí někdo donutit.
----------------------------------
Strigo, ty jsi ale hrozná ženská. S takovou povahou si chlapa neudržíš. Ani toho, kterého sis omotala právě teď. Mohu-li poradit?...najdi si někoho z Alzheimerem. Jenom takový si bude myslet, že má každý den jinou babu a máš klid. Ten si i nechá navlíknout pozlacený kroužek a podepíše Ti ten cár papíru, kterému Ty říkáš manželská smlouva. Zamysli se nad tím [velký smích]...a ber to jako radu kamaráda.

184994

28.02.2009 05:45

Prý je zamilovanost choroba

RE: článek znám

Mirda 24.?.?.?

>Dáváte do ruky mediím a vůbec veřejně vystupujícím lidem větší moc než mají...Že nám media lžou víme všichni, tak kde je to nebezpečí? Vím-li že lžou, nebudu jim přeci věřit.
---------
Nejedná se tolik o nás, ale o mladší generace a už vůbec nemusíme pochybovat, že se jim to daří.

>Zda-li skutečně je konspirace všech světových medií za účelem nás oblbnout? Pokud je, tak mě zajímá jen jedno: jak se sakra na tom tak hezky mezinárodně domluvili?
----------
Michale trochu mne udivuješ. Přečti si následující:
One of the dubious contributions of the US to the rest of the world has been the development of modern propaganda techniques. US "public relations" pioneers like Ivy Lee and Edward Bernays not only served US corporate clients, they were also openly admired and in Lee's case even hired by the Nazi government to provide advice and services.

There are deep historical roots to the US elite's obsession with "public relations."

Details: profesor Noam Chomský na veřejné přednášce o vymývání mozků.

Nemusíš tomu věřit, ale ber to jako předmět k zamyšlení.

184995

28.02.2009 07:17

Morganatická společnost

RE: Wow!

Mirda 24.?.?.?

>...POKRYTECTVÍ - z anglického "hypocrisy".
--------------
Já vím, já vím...Jednou jsem tady napsal "hypokrat" a má být pokrytec. Už mi to tady Jendo dvakrát přinášíš na stříbrném podnose. Díky, už se polepším a nikdy na to nezapomenu.

Jinak s tvojím příspěvkem plně souhlasím a není co dodat.

184998

28.02.2009 17:00

Prý je zamilovanost choroba

RE: Jarmilo, nedejte se! -pokračování

Mirda 24.?.?.?

>...Ty konspirace jsou ale potvora, žejo?!
-------
Někdo tam v příspěvku upozornil na "Šedivce". To jsou ti nevýrazní (šediví) z jiných planet, co se vloudili mezi nás. Já si myslím, že Joseph není z lidského masa a kostí...On je Šedivec.
[velký smích] [chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot]

P.S. O té spolupráci Vojtíška49 a Josephínka jsem měl pravdu a to jsem jenom tak konspiroval. Vojta se celou dobu v diskuzi neukázál, a teď - když bylo nejvíce zapotřebí, když už Josephovi teklo do bot - přispěchal mu okamžitě na pomoc. Žeby ústředí?...žeby Šedivcovy nadpřirozené síly? Telepatie? Hormony? Vzájemná sexuální přitažlivost? Magnetické síly?

185024

28.02.2009 21:41

Prý je zamilovanost choroba

RE: článek znám

Mirda 24.?.?.?

>Nevím, z čeho lze usuzovat na moji povahu. Já jsem chtěla upozornit na to, že mi Jarmila podsouvá....
-------------------------------------------
Strigo, ta moje poznámka se nevztahuje jenom na tento jediný příspěvek. Jde o celou diskuzi a nejen tady pod tímto článkem. Je to sice pouze můj osobní názor, ale ty se mi jevíš jako člověk, kterému se nikdo nezavděčí a se kterým musí každý souhlasit.

Ty sama podléháš při diskuzi návalům nepříčetnosti a podvědomě tohle přisuzuješ paní Jarmile, aniž by sis to sama uvědomovala. Život v lidské tlupě vyžaduje hodně sebezapření a hodně kompromisů a také velké snahy o vzájemnou souhru, což by měl být cíl každého jednotlivce. Nikoliv se domáhat a snažit se prosadit svůj názor a nebo výhody za každou cenu.

Výměna názorů je stále výměna názorů a pokud s někým nesouhlasíš a ten dotyčný nepřistoupí na názor tvůj, tak se rozlouči a fertig. Nazývat svého oponenta duševně nemocným je už tvoje vlastní sebereflexe. Tohle bys měla jako profesionální psycholožka vědět, ale možná si to v zápalu vášní ani neuvědomuješ?...ber to jako radu kamaráda.
Mirda

185044

28.02.2009 22:43

Prý je zamilovanost choroba

RE: Josephe nedej se a bojuj (!!!)...

Mirda 24.?.?.?

Diskutovat s takovým ptákem jako jseš ty PÁVE je naprosto bezpředmětné. Pardon...Vy PÁVE. Netušil jsem, že sedíš u počítače v kravatě. Respekt si vykáním nevynutíš, ten si musíš získat a to ty nedokážeš. Budeš se tedy muset s tím tykáním už nějak smířit. Naopak "jansmith" je zlatý člověk a přestože si navzájem tykáme, tak má u mne vysokou lidskou hodnotu a to s plným respektem. Tohle o tobě prohlásit nemohu. Tvoje sdělení, že nečteš oponentovy reakce svědčí o tvém zájmu (nezájmu) diskutovat. Proč sem potom lezeš?

Když nesouhlasíš s naším názorem a nebo s naším přesvědčením, potom tohle diskuzní fórum není pro tebe. Tady nenajdeš svůj názorový souzvuk a nebo uspokojení ze sounáležitosti ke skupince lidí, kteří brojí proti nešvarům a zločinnosti tohoto světa. O tohle ti stejně ani nejde, protože ty zjevně k takovým lidem ani nepatříš. Neočekávej ani, že nás tak snadno přesvědčíš, jako to udělá posunovač přehozením vyhýbky, když chce poslat celý vlak na jinou kolej. Ale to ty jistě také víš(!)

Přesto se sem neustále vracíš a mnoho jiných, stejně smýšlejících kumpánů a se stejným cílem: vykolejit tento rozjetý vlak - pro establišment - nepohodlných názorů. Proč asi? Proč to děláš? Jiný důvod mne nenapadá, než že to děláš jako dobře placené zaměstnání a k tomu bych ti současně rád něco připomenul...

Všechno je dočasně. Nic netrvá věčně a situace se brzy otočí. Měj tohle Josephe neustále na paměti a se svým svědomím se už budeš muset vypořádat sám. Neočekávám tvoji reakci, neboť již předem vím, co mi odpovíš a pokračovat v diskuzi s tebou je pro mne zbytečná ztráta času. BTW, dalším důvodem je, že ti nechci přihrávat na zvýšený bonus za počet podaných příspěvků.

185053

01.03.2009 00:01

Prý je zamilovanost choroba

RE: článek znám

Mirda 24.?.?.?

>Mirdo, upřímně řečeno, soudíš docela neférově.
--------
Já si tohle uvědomuji Alexo. Nerad tady na sebe beru roli rozhodčího, ale dosti mne mrzí, že místo toho, abychom drželi společně semknuté jádro, tak se navzájem hádáme. Na každého, který (alespoň dle mého úsudku) vybočil, na každého reagovat nemohu. Jsme tady taková jedna zvědavcova rodina...už se jakž takž navzájem známe, tak proč se hašteřit a handrkovat?

>...Se Strigou možná ve všem nesouhlasím, ale ve srovnání s jinými není tak útočná a ani z ní necítím nepříčetnost ve vztahu k názorům lišícím se od jejich.
--------
K tomu jsem se už vyjádřil výše, ale proč jsem reagoval právě na Strigu, na to použiji jako odpověď tvou vlastní reakci:

>Nazývat oponenta duševně chorým jistě není košér, stejně jako ho při nesouhlasu s vlastním názorem nazývat pomýleným a zmanipulovaným (de facto je to vlastně to samé).
--------
Sama víš (pokud si pamatuješ?), že když jsi ty kdysi oslovila paní Jarmilu, že ti připadá se svým názorem jako slon v porcelánu, tehdy jsem se zastal naopak právě tebe, protože mi to připadalo stejně tak. Tedy sama vidíš, že nezvýhodňuji svoje kamarády/kamarádky, se kterými vedu soukromou korespondenci (a přiznám se, těch je tady hodně). Spíše naopak, snažím se nezaujatě přesvědčit kohokoliv o chybě s nadějí, že se dotyčný podobného omylu příště vyvaruje. Znáš to přísloví: "Chybami se člověk učí"? Stejné však očekávám i já od ostatních - pokud já sám vybočím - že mne upozorní, že jsem šlápnul do ho..., chtěl jsem říci do bláta. Jsem tedy rád, že jsi na mne Alexo reagovala a mohli jsem si vyjasnit tyto nesrovnalosti. Měl jsem stejné pocity jako ty:

>Mnohé výkřiky v téhle diskuzi budí úsměv, mnoho odkrývají a občas jsem z toho měla pocit, jako když jsem v zrcadlovém eretzu.
-------------
Proto jsem se ozval a díky za tvojí reakci.

185058

01.03.2009 01:53

Prý je zamilovanost choroba

RE: článek znám

Mirda 24.?.?.?

>Já jsem Jarmilu nenazvala duševně nemocnou. Položila jsem řečnickou otázku, co je na situaci s článkem špatného. Dodala jsem - Jarmilin duševní stav.
------------
Což je to samé.

>Myslím si, že být rozčilen, vzteklý, v afektu - to není dobrý, příjemný, žádoucí, milý, chtěný a pozitivní duševní stav, rozpoložení...Jako je zdrcený, smutný, lítostivý nebo vystrašený člověk...Jako špatný, negativní, nežádoucí, nedobrý.
--------------------
Strigo, díky za upozornění na bohatost mateřského jazyku. Tohle osvěžení přišlo skutečně vhod. Jelikož naše diskuze takhle nikam nepovede a budeme se navzájem přesvědčovat, kdo má a kdo nemá pravdu, tak to uzavřeme tímto:

>Vidíte trávu růst tam, kde není. Zřejmě byste ji tam vidět chtěl.
-------
Asi ano, ale jak jsem už napsal, je to můj názor a nikoho nebudu přesvědčovat a ani neočekávám, aby na něj přistoupil. A v žádném případě se nesnažím ublížit. Tak mne tedy omluv, že tímto přestávám reagovat. Právě teď mne napadlo...já už jsem s tím začal, tak tedy navrhuji tykání pro případnou příští diskuzi.

185060

01.03.2009 04:34

Hnutí Nenásilí v Bruselu

RE: Podekovani

Mirda 24.?.?.?

A navíc, jelikož to je proti zájmům lidu a zájmům republiky, posuzuje se to jako trestný čin vlastizrady. Tedy pamatovat si pachatele, až příjde na lámání chleba. A pevně věřím, že tahle chvíle jednou nastane.

Musel jsem si trochu ulevit. Především jsem však chtěl ostatní upozornit - převážně ty, kteří stále ještě hledí na Rusko opatrně přes prsty v obavě, že schytají další podpásovku ve formě invaze roku 1968 - tak se pokusím objasnit strategii nového ruského cara, Vladimíra Putina. Btw, samotní Rusové Putina nazývají nového cara a nejlepšího vladaře od vlády Petra Velikého a já, který bedlivě sleduji světový politický vývoj, mohu si dovolit tuto superlativu pouze potvrdit.

Myslím si, že už ani nemusíme mít obavy z výstavby amerického radarového monstra na sledování balistických střel a nebo k použití na cokoliv jiného. Jednání se odložilo na neurčito a nebo dokonce i zrušilo. Ale jeden nikdy neví? Objasněme si alespoň strategii politických kroků, které Putin podnikl během jednání předcházejících výstavbě radaru.

Rusové od samotného počátku nepochybovali, že výstavba radaru je plánována k monitorování vzdušného prostoru nad Ruskem, přestože česká vláda v této době stále ještě přesvědčovala vlastní občany, že se radar bude stavět na obranu proti nezbedným státům, tzv.osy zla a tímto vulgárním slovem byl označen Irán a Sýrie. Až s milým zjištěním s přihlédnutím k nedostatečnému množství lidí napojených na internet, bylo obdivuhodných 75 procent obyvatel proti radaru. Jak ale přesvědčit vládu České republiky, aby změnila své zrádné plány?

1) "První rána v případě války půjde na radar", prohlásil Putin, aniž si uvědomil, že může markantně změnit poměr PRO versus PROTI a kdo byl původně proti, půjde pro-radar. Tehdy Topolánek přiznal barvu a veřejně oznámil, že radar má být proti Rusku, jelikož si to už začali švitořit i vrabci na střeše.

2) "Nabízím spolupráci s výstavbou radaru v Azerbajdžánu", oznámil Putin válečnému zločinci Bushovi, vědouce, že Azerbajdžán mají Američané stejně již dávno pod kontrolou a nic se tím nezmění, jenonom snad oddálení rozhodnutí s výstavbou.

3) "Nabízím spolupráci s výstavbou radaru v Evropě", pokoušel se Putin o další vyčkávací manévr. Co však následovalo a to dokonce i tady na Zvědavci v diskuzi? Tak přece je to pravda. On, Putin v tom jede s něma. Opatrně na Putina(!) i on se touží posadit do křesla jedné světové vlády.

Tak to vidím já. Co je však důležité, že radar nebude, takže si myslím, že Putinova vyčkávací strategie přece jenom vyšla. Oddálila takhle rozhodnutí s výstavbou do období plánované finanční krize, která nakonec rozhodla, že na radar už je kapsa prázdná.

185066

01.03.2009 16:44

Prý je zamilovanost choroba

RE: článek znám

Mirda 24.?.?.?

Rovněž vzájemně. [mrknutí jedním okem]

185079

01.03.2009 17:14

Prý je zamilovanost choroba

RE: Josephe nedej se a bojuj (!!!)...

Mirda 24.?.?.?

>...(vypuštěno - bla, bla, bla, bla, slinty, slinty, slinty...bla, bla, bla)...s vámi se nikdo nebavil, takže už zavřete tu svou zapáchající uřvanou hubu. Vaše kebule jaksi nepobrala ani smysl toho doporučení - že je to opatření k ukáznění sebe (bla, bla bla, slinty, slinty, slinty)
--------------
Ó jémináčku...to je mi nadělení, [chechtot] [chechtot] .....
Vidíš páve, neuspěl jsi. Diskutovat nedokážeš(!!!) Někdo jiný by navrhnul: "Zašlápni ho, ať se zbytečně netrápí", ale já mám respekt ke všem životním formám, i k těm nevydařeným. Já na to hledím, jako na zázrak přírody. Takový deviant, taková odlišná zrůda, zkrátka takový zázrak přírody, až to začíná být i roztomilé. [velký smích]

P.S. Stejně tak, jako jsme domluveni s Vojtou49 - přestaň na mne reagovat a já učiním totéž. Ušetříš si nervy a mne ušetříš drahocený čas.

185082

01.03.2009 20:54

Prý je zamilovanost choroba

RE: Josephe nedej se a bojuj (!!!)...

Mirda 24.?.?.?

>...Ano, takto píše člověk, který si dovolil nadřadit se ve stylu psaní nad Janasmitha...
------------------------------
Jindro, ale jim jde o naprosto něco jiného. Rozšťouchat diskuzi a odvádět pozornost od tématu. Bohužel...podařilo se jim to. Ať už je to Joseph (2xs) a nebo anonym 85 (opět 2sx). Stejná osoba. Příště, až nastane podobná rozvášněná diskuze, tak bude zapotřebí vyčistit si rybník a ty zákeřné piranhy vychytat a držet si je od těla (piranha - mrňavá a dravá ryba). Upozornit ostatní a zásadně nereagovat. Oni se sami omrzí svým neúspěchem. Doufám, že tohle čte i náš "jansmith" a přestane jim přihrávat. Jendo, tohleto je doporučení a nikoliv příkaz. Diskutovat s idioty a rozvratníky nás zdržuje, unavuje, odvádí pozornost od tématu a navzájem rozvrací. A přesně o tohle jim jde(!).

185100

02.03.2009 03:38

Prý je zamilovanost choroba

RE: Josephe nedej se a bojuj (!!!)...

Mirda 24.?.?.?

Pokud se potřebuješ v diskuzích inspirovat opozicí, Jendo, tak já ti tu opozici klidně vytvořím a to si tedy piš, že tohle žádná lichotivá slova a nebo slova chvály nebudou(!!!) [chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot]
Jak bych se na tebe mohl zlobit? Vždyť já to ani nedokážu. [smích]
Ale začněme s rozborem tvé reakce.

>...já mám stále pocit, že pokud bychom s těmito tzv. oponenty nediskutovali, dávali bychom jím tím zapravdu a umožnili bychom jim, aby se lidově řečeno NEodkopali.
--------
Už jednou jsme tady vedli na toto téma diskuzi, REAGOVAT - NEREAGOVAT (na provokatéry). Byl jsem to já, kdo tuhle "anketu" vyvolal. Řídím se selským rozumem a už v samém počátku jsem byl přesvědčen, že Vojta49 tady nediskutuje, ale jenom provokuje. Zabíhal do podružných témat, tázal se často na definice, soustavně se vyhýbal přímé odpovědi, neúnavně hájil zájmy "systému" atd.atd. Tehdy jsem si uvědomil, že mnoho z nás zbytečně zabíjí čas diskuzí s provokatérem, proto jsem navrhovat IGNOROVAT. Současně jsem si však také uvědomoval, že to byl pouze můj osobní pocit a nemusí se shodovat s ostatními. S lehkým srdcem jsem tehdy souhlasil s kolektivem (převážně tedy s Tebou) a rozsudek padl: "Proč nediskutovat"? Tak to teď sám vidíš. Můj selský rozum mne nezklamal. Vojta se (až teď?) odkopal, takže se prokázalo, že tady skutečně pracuje jako provokatér. Tady jsi to sám potvrdil:

>...Dokonce i stále velmi kultivovaný a přemýšlivý Vojta nakonec projeví svou pravou podstatu...
--------
Jendo, ty diplomate(!) Ty to dokážeš pokaždé tak inteligentně a dovedně předložit, že mám tendence začít s Vojtou diskutovat. Začínám mít výčitky svědomí....[chechtot] [chechtot] (kultivovaný snad? ale přemýšlivý!) [velký smích] Oni jedou podle předem připravených direktiv - hájit establišment a za to mají plat (šekely [velký smích]). Kema/mikin se tady taky hodně dlouho udržel s tou jeho, až jízlivou "kultivovaností", než se přišlo na to, že je to už několikrát vyhozený provokatér a teď pokračuje v záškodnické činnosti dálkově.

>Dovedeš si představit ty vlny negativních emocí a pudů, které s nimi pravděpodobně cloumají a které jsou nuceni tak dlouho bolestně zadržovat?
-------------------
Jendo a dovedeš se vžít do člověka, který je tomuto denně vystaven a přitom se sem pořád vrací? Co bys ty udělal, pokud tady diskutuješ dobrovolně a ve svém volném čase a nedosáhneš souhlasu (uspokojení)? Proč se tady vystavovat napadání? Já bych si našel jiné diskuzní fórum, ale ONI tady musí setrvat - celou šichtu.

>...A v tom je podle mne i deviza tohoto webzinu. Dát lidem možnost se projevit a hlavně hlouběji zamyslet a tím získat v diskuzi s oponentem příležitost si naplno UVĚDOMIT...
---------------
Učme se jeden od druhého (hodně jsem pochytil i od tebe - díky za to). A tohle mne přivedlo k závěru. Já si s radostí a s velikým zájmem přečtu tvoje silné reakce, ale s prs...

Automaticky kráceno

185116

02.03.2009 03:41

Prý je zamilovanost choroba

RE: Josephe nedej se a bojuj (!!!)...

Mirda 24.?.?.?

- dokončení -

Já si s radostí a s velikým zájmem přečtu tvoje silné reakce, ale s prsty zaklíněnými do sebe a s rotujícíma palcama znázorňujícími mlýnek [smích] Osobně nemíním trávit čas s provokatéry, přestože mám mnohdy tendence na "něco" z jejich výpadů reagovat. Už se sem do této diskuze vracet nebudu a použiji na rozlučku tvoje slova:

>Dík za tu možnost (zde diskutovat) patří nejen všem, kteří se diskuzí zde účastní, ale zejména panu domácímu, který to zastřešuje.[smích]

P.S. Když tak mi pošli na souhlas smajlíka a na nesouhlas blijníčka, ať znám tvůj postoj. [mrknutí jedním okem]

185117

02.03.2009 06:03

Odvrácená tvář Měsíce

RE: Filmíky:

Mirda 24.?.?.?

Díky za tento hodnotný odkaz. Doporučuji všem - kteří pochybují - ke shlédnutí. Všimněte si všech tří astronautů při tiskové konferenci. Ty jejich tváře. Zamyšlený a ustrnulý pohled. Svědomí je zkrátka prevít...to nelze u většiny lidí jen tak potlačit a nebo koupit za peníze. TADY máte podobnou situaci. Ne a ne se přiznat. Někdo nedokáže zatloukat.

Už jenom ten Van Allanový radiační pás, který je i v dnešní době a při současných technologiích nepřekonatelnou překážkou. Jak to ti hoši zvládli už v roce 1969? To jsou mi věci(!!!) Holt, astronoutika není snadné řemeslo. Tolik skrytých nebezpečí číhá na člověka. Nejen ve vesmíru, ale i ZDE na Zemi.

185121

02.03.2009 18:57

Odvrácená tvář Měsíce

RE: Co na to říká svědomí?

Mirda 24.?.?.?

>...Z vtipu extrahovat to že někdo lhal o vesmíru je i na mě moc.
------
Tak tedy zkusme EXTRAHOVAT (lingvista se nezapře) z tohoto videa, které tady uvedl sxqo. Nemusíme ani rozebírat záběry na fotografiích s rozdílnými směry stínů a nebo vlající vlajky. Stačí se soustředit na astronauty na tiskovce. Kdykoliv předtím se vrátili astronauti z vesmírných letů, ať už z orbitu a nebo z mezinárodní stanice Mír, každý byl na sebe hrdý, že byl ve vesmíru. Nadšeně a rozesmátý odpovídal na dotazy přítomných novinářů. Všimni si na videu ty tři mušketýry. Sedí tam jako zařezané slepice a neustále uhýbají pohledem, jakoby něco zatajovali? Ne nadarmo se říká: "Pravda osvobozuje". Teď si představ co to je za život takhle chodit na veřejnost a vystavovat se nepohodlným dotazům? Nechtěl bych být v jejich kůži. Raději chodím vzpříma a s přátelským úsměvem.

185226

02.03.2009 19:17

Odvrácená tvář Měsíce

RE: Nevím jak to slušně nepsat

Mirda 24.?.?.?

>To není vtip. Prostě se šeptalo, že Gagarin se nezabil, nýbrž se ho nepodařilo stáhnout z oběžné dráhy.
-------
S tou šeptandou jsem se setkal už několikrát při čtení článků na internetu. Mohu tedy potvrdit. Naskýtá se ovšem otázka, koho potom oslavovali, když dotyčný astronaut projížděl s doprovodem mezi jásajícími davy lidí?

V tom videu, které tady uvedl sxqo je podrobně uvedeno, jak se dá provést kosmický let na Měsíc, aniž by v řídícím centru v Houstonu věděli, že raketa lítá jenom po oběžné dráze Země. A pokud pracovníci řídícího centra neměli ani tušení, že se jedná o podvod, jak potom mohla vědět tajná služba Sovětů a nebo jejich kosmická agentura?

185229

02.03.2009 20:11

Odvrácená tvář Měsíce

RE: Nevím jak to slušně nepsat

Mirda 24.?.?.?

>...Nebyl nakonec celý ten humbuk vymyšlen kvůli neskutečným ziskům? Že tedy jako ušetřili lidstvo zas nějaké té výnosné války a místo toho jen vydojili daňové poplatníky mírovým způsobem, to znamená kosmickým měsíčním výzkumem?
---------------
Zbrojnoši se již nasytili válkou ve Vietnamu, ale tohle bylo z prestižních důvodů, paní Jarmilo. J.F.Kennedy to ve svém projevu řekl, že Amerika vyšle v tomto desetiletí člověka na Měsíc a stáhnou ho i bezpečně nazpět. I tohle je uvedeno v onom videu, na které zde poukazuji. Nastala horečná soutěž, jelikož Sověti byli ve vesmírném programu mnohem, mnohem dále. To samé potvrdil i Wernher Von Braun, německý vynálezce balistických střel ("A" puma) z období druhé světové války a američany po válce "přeřazen" na jejich kosmický výzkum. Von Braun vyjádřil silné pochybnosti, že by mohli ještě v tomhle desetiletí zanechat lidskou stopu na Měsíci. Když už on pochyboval, tak i já pochybuji. A on byl šéfem kosmického programu. Já jsem jenom takový malý konspirátor. [chechtot] [chechtot]

185243

02.03.2009 20:57

Odvrácená tvář Měsíce

RE: Co na to říká svědomí?

Mirda 24.?.?.?

>Tak teď už hádate z výrazu tváře....
----
[chechtot] [chechtot] Nauč se vkládat odkazy, GULDE(!!!) Musel jsem se tam "vhákovat" oklikou. Moc ses neukázal. Tohle více přihrává do noty konspirátorům. Třeba tahle stopa v písku [velký smích] To není stopa, ale odlitek [chechtot] ale podívejme se jak je to objasněno v čálánku. Dotaz zní:
Takto ostrou stopu se mi nepovedlo nikdy udělat, jen když byl písek mokrý!...
A odpověď: Opět jednoduché. Zrnka písku na pozemských plážích jsou zaoblena, a proto neudrží přesný tvar. Jistou úlohu tu samozřejmě sehrává i pozemská gravitace. Na zrnka prachu na Měsíci nepůsobí žádné klimatické změny jako je eroze, vítr, voda atd. Zrnka zůstávají ostrá a drží tvar. Srovnatelnou stopu lze vytvořit třeba v hladké mouce.
------
Gulde, zůstaňme raději u těch výrazů ve tvářích astronautů. Ty jsou prokazatelnější. Jen se podívej na to video. I Hestroy mi to potvrdil, že nikoliv pouze podle fotek, ale podle ksichtu poznáte je.

185247

02.03.2009 21:16

Odvrácená tvář Měsíce

RE: přistání na Měsíci

Mirda 24.?.?.?

>Ne, tenhle jediný důkaz stači, aby jsi ze sebe udělal úplneho...
--------
Gulde, a co takhle vykašlat se na protokoly a snažit se trochu diskutovat (!!!) Ten tvůj závěr mi spíše vychází na jeho autora:
>Iniciativní blbec, horší než třídní nepřítel

185249

>...Exkrement patri iba do kanalu. Asi mate iluzie o tzv. "demograci". Aspon jedno - ignorujte ich. To ich marnomyselnost dorazi.
------------------------
Jedinečné řešení. Alespoň pokud se nevytvoří přímá demokracie a nenajde se pro-lidová strana. Lidi se musí sjednotit. Co ty na to Hestroyi?

185252

03.03.2009 07:23

Michail Chazin: „Zákaz valuty v Rusku dnes není aktuální“

RE: Odhalená chybička a 2 otázky

Mirda 24.?.?.?

>Vsetci, co tu dumaju, kde schovat zlato, ziju v predstave, ze kriza nejako prehrmi a potom to zasa bude v pohode a zlato sa vymeni za nejake nove peniaze. Nikto tu moc nerozmysla nad tym, ako tu krizu prezit.
--------
Myslí vám to. Schopnost přežít bude záležet na vlastní soběstačnosti se uživit. Nějaké to políčko, drobné zvířectvo - takové malé hospodářství a pokud možno ve spolupráci s důvěryhodným sousedem. Ve smyslu: "Já dělám to a ty zas tohle". Bude to takhle jednodušší. Nakoupit do zásoby jídlo nepodléhající zkáze, jako konzervy a sušené ovoce, cukr, mouku a především mít dostatek pitné vody. Agregát na elektrický proud a dostatek paliva. Pokud možno topení na uhlí a dřevo. Být nezávislý na vnějších zdrojích. A nezapomenout na jednu důležitou věc, kterou jste už tady sám připomněl:

>Pri velkom naraste nezamestnanosti narastie aj kriminalita a vzniknu gangy (alebo budu tie existujuce odvaznejsie).
--------
I tady jste trefil hřebíček na hlavičku a jistě víte, že vám hrábě a lopata nepomůže. Vycvičený pes je dobrý hlídač a taky něco, co se musí namířit. Ochránit sebe i rodinu. A pokud se to skutečně za dva, tři roky ustálí, tak jste nic neztratil. Všechno vám zůstane k dalšímu použití. Hodně štěstí. My všichni to budeme potřebovat.

185278

03.03.2009 07:36

Signoraggio nebo-li panské – a frakční rezerva

RE: ČNB je nezvěstná.

Mirda 24.?.?.?

>Pokračovat se bude dalšími autory - Penoptes a Silvano Borruso.
-------------
Děkuji za hodnotný článek paní inženýrko. Velice srozumitelně a výstižně popsáno. Už se těším na pokračování.

185280

03.03.2009 08:04

Odvrácená tvář Měsíce

RE: Trochu te skutecne vedy by nezaskodilo

Mirda 24.?.?.?

>P.S. Stále jste ještě pane Mirdo nenalezl naši "dohodu"? Že by další příklad toho, kterak člověk snadno uvěří tomu, co si sám "vymyslí"? [chechtot]
------------------------
Ta dohoda se názývala: "Smlouva o vzájemném neútočení". Pokud si již nevzpomínáš - tvoje chyba. Jednou jsem tu naši smlouvu porušil (neodolal jsem) a zmínil se o tom hned v úvodu mé reakce. Po výměně nazorů jsem tehdy napsal, že naše smlouva nadále platí. Asi nečteš poctivě diskuzi, ale tehdy jsi na mne reagoval? Tak tedy ještě jednou Vojto: "Ta naše smlouva nadále platí a prosím, nereaguj na mne".

185282

03.03.2009 16:05

Americká ekonomika byla od počátku navržena tak, aby selhala

Revoluce Rona Paula pokračuje (!)

Mirda 24.?.?.?

Prohlášení kongresmana Rona Paula
na zasedání kongresu Spojených států
dne 12. února 2009
Co když?

Co když se jeden den probudíme a uvědomíme si, že teroristická hrozba je předpovídatelný následek našeho vměšování se do záležitostí druhých?

Co když podpora represivních režimů na Středním východě ohrožuje oba státy? Nejen USA, ale i Izrael.

Co když okupace zemí, jako je Irák a Afganistán a rovněž bombový útok na Pakistán má přímou souvislost s nenávistí vůči nám, ale nemá nic společného s naší svobodou a prosperitou?

Co když se nám najednou vybaví, že ztráta pěti tisíc amerických vojáků na Středním východě - za období od 9/11 - není výhodná kompenzace za ztrátu téměř tři tisíce Američanů, nepočítaje v to civilisty Iráku, Pakistánu a Afganistánu, kteří byly zabiti a nebo jsou na útěku?

Co když si konečně uvědomíme, že mučení, přestože to nazveme „vylepšená vyšetřovací metoda“ k ničemu nevede a žádnou užitečnou informaci tímto nezískáme a už vůbec nic se nemění na skutečnosti, zadáme-li tuto záležitost třetí straně? Je to stejně tak zrůdné.

Co když nás konečně napadne, že válka a náklady na armádu vždy ničí naší ekonomii?

Co když pochopíme, že veškeré válečné náklady jsou zaplaceny záludně tím zhoubným způsobem - inflací a dluhem?

Co když konečně zjistíme, že válečné podmínky pokaždé ohrozí naše osobní svobody?

Co když se konzervativci, kteří prosazují menší vládu najednou probudí a uvědomí si, že naše intervenční zahraniční politika naopak vyvolává nutnost vládu zvětšovat?

Co když si konzervativci opět uvědomí, že jejich jediný logický postoj je vyloučit vojenské intervence a upustit od snahy rozšiřování amerického impéria ve světě?

Co když se Američané probudí a uvědomí si, že důvody k válkám jsou téměř pokaždé vylhané a podložené válečnou propagandou, jenom proto aby vyhověly úzkým zájmovým skupinám?

Co když si my, jako národ uvědomíme, že naše imperiální tendence stejně nakonec zničí všechny obdivuhodné národy?

Co když Obama ani nemá snahy opustit Irák?

Co když už máme naplánovanou brannou povinnost pro případ rozpoutání dalších válek, nezmění-li se naše zahraniční politika?

Co když Američané poznají pravdu, ze naše zahraniční politika nemá nic společného s naší národní bezpečností a už vůbec nic se nezmění výměnou vlády?

Co když válka a příprava na ní, je pouze nezákonné ziskové podnikání úzkých zájmových skupin?

Co když se prezident Obama zaslepeně mýlí, co se týče Afganistánu a zjistíme, že situace v zemi bude ještě horší, než Irák a Vietnam dohromady?

Co když křesťanství ve skutečnosti nabádá k míru a nikoliv k preventivním agresivním válkám?

Co když je pro ochranu Američanů účinnější diplomacie, n...

Automaticky kráceno

185371

03.03.2009 16:07

Americká ekonomika byla od počátku navržena tak, aby selhala

RE: Revoluce Rona Paula pokračuje (!)

Mirda 24.?.?.?

- dokončení -

Co když je pro ochranu Američanů účinnější diplomacie, než úplatky a bomby?

Co se stane, když jsou moje obavy naprosto bezpředmětné – nic se nezmění(!)

Co se stane, jsou-li moje obavy sice oprávněné, ale nevyslyšené – ani to nikam nepovede(!)


Přeložil: Mirda
Zdroj: Proslov Rona Paula.

185372

03.03.2009 16:59

Americká ekonomika byla od počátku navržena tak, aby selhala

RE: Krize, krize, krize

Mirda 24.?.?.?

Jindřichu, velmi dobře napsáno, ale dovolím si drobnou opravu. Máš pravdu, že jejich cílem je:

>...převzetí moci nad celým světem bandou bezcitných, nemorálních bankéřů, kteří nic netvoří, jen vydělávají na válkách, ožebračování celých národů a nakonec musí svoji nenažranost mírnit stovkami miliard peněz daňových poplatníků, kteří se tak dostávájí do dašího dluhu a tím otroctví.
------
Ano, to jsou ty jejich vysněné touhy ovládnout svět a založit jednu světovou vládu. Na co však chci poukázat je tohle: "Nakonec musí tu svoji nenažranost mírnit stovkami miliard"...Je to naopak. Tento nehorázný podvod a zákeřná zlodějna nastala dvakrát. Čili nikoliv se mírnit, ale ti zločinci v kravatách nejprve vykradli banky a přišli s nataženou rukou do kongresu a ubekovali že nemají prachy na investice a půjčky a když jim vláda přihodila ty "záchranné balíčky", tak to rovněž rozkradli. Samozřejmě na dluh daňových poplatníků. Tohle už nejde splatit a ONI to vědí. JIM ani nejde o prachy, ale jak jsem již napsal, těm psycho-parazitům jde především o založení NWO - něco podobného, co se stalo v Rusku v roce 1917, jenomže místo výstřelu z křižníku Aurora to odstartuje výbuch malé atomovky. Historie se opakuje, ale s jinou technologií(!!!)

185385

03.03.2009 17:04

Americká ekonomika byla od počátku navržena tak, aby selhala

RE: Revoluce Rona Paula pokračuje (!)

Mirda 24.?.?.?

>...Ron Paul se asi nedívá na televizi, jinak by nemohl plácat takové nesmysly, to ti zde vysvětlí každý druhý... [chechtot] [chechtot] [chechtot]
------
Tak to jsi mne dostal. Jaké nesmysly? Poraď.

185386

03.03.2009 17:11

Odvrácená tvář Měsíce

RE: Co na to říká svědomí?

Mirda 24.?.?.?

Gulde a anonymní devadesátko. Chytrý pochopí a hloupého musíš nakopnout. Není totiž co rozebírat. TO NENÍ STOPA, ALE ODLITEK (!!!) Vy dva mudrlanti [chechtot] [chechtot] [chechtot]

185387

03.03.2009 17:28

Odvrácená tvář Měsíce

RE: Co na to říká svědomí?

Mirda 24.?.?.?

Není co dodat. [mrknutí jedním okem]

185391

03.03.2009 17:38

Odvrácená tvář Měsíce

RE: Co na to říká svědomí?

Mirda 24.?.?.?

>Gagarin byl vybrán předevšim pro svou flegmatickou povahu.
-------
Nikoliv. Pro jeho malý vzrůst - 1.56m, jinak by se do modulu nevešel.

185392

03.03.2009 18:05

Odvrácená tvář Měsíce

RE: Co na to říká svědomí?

Mirda 24.?.?.?

>Zkusme začít pátrat stylem, jakým pátral detektiv Colombo...
-------
Paní Jarmilo, jsme v tom šuplíčku konspirátorů spolu. A tak ještě jednou a nahlas:

>Závěr: Američani na Měsíci nebyli.[smích]
---
To harampádí tam mohli navozit později a shodit padákem, kdyby náhodou tam někdo poslal v budoucnu sondu na špehování.

185395

03.03.2009 18:28

Odvrácená tvář Měsíce

RE: Trochu te skutecne vedy by nezaskodilo

Mirda 24.?.?.?

>...O tom, s kým a jaké dohody uzavírám, budu i nadále s dovolením rozhodovat já sám.
--------
Rozhoduj si o čem chceš. To, že si na to nepamatuješ, to tě neomlouvá. Hlavní je, že si to budeš pamatovat nyní a budeš se podle toho řídit.

185399

03.03.2009 18:41

Americká ekonomika byla od počátku navržena tak, aby selhala

RE: Revoluce Rona Paula pokračuje (!)

Mirda 24.?.?.?

>Mirdo, to je přeci ironie
--------
Tak jo. Myslel jsem, že se Ron Paul stal zednářem 33-tího stupně a já o tom nevím. [mrknutí jedním okem]

185402

03.03.2009 21:27

Americká ekonomika byla od počátku navržena tak, aby selhala

RE: Uz je to tady

Mirda 24.?.?.?

>nečítal som Marxov Kapitál...ale toto kto vyviedol?...komunisti to neboli...tak teda KTO??
------
Potomci těch, kteří zaplatil K.Marxovi aby Komunistický manifest napsal. Vydaný roku 1848. Kapitál byl později zpracován Bedřichem Engelsem. Mohu vám i prozradit, kdo jsou to ti potomci: Dynastie klanu Rothschildů.

185420

04.03.2009 00:07

Odvrácená tvář Měsíce

RE: Co na to říká svědomí?

Mirda 24.?.?.?

>Já se s vámi o tom hádat nehodlám a nebudu.
----------------
Ani já ne. Jenom píšu, co jsem četl. Já u toho nebyl a pan Pacner mi neodpovídá na telefony. Poslední dva možní uchazeči byl Jurij Gagarin a German Tito (jak tady už někdo uvedl). Právě to jeho jméno vedlo k výběru Jirije Gagarina. Čili nikoliv psycho-testy a už vůbec ne flegmatická povaha. Ale jak říkám...já u toho nebyl.

185443

04.03.2009 00:11

Odvrácená tvář Měsíce

RE: Co na to říká svědomí?

Mirda 24.?.?.?

>Aby ta stopa vypadala tak jak chcete aby vypadala, museli by tam nahoru dovezt jeste kybl pisku.
---------
Já vím, ale zkus to vykládat těm, co tam tu stopu narafičili k fotografování. To není měsíční krajina, ale area51 v Nevadě. Byl jsem tam...poznám to.

185444

04.03.2009 00:14

Odvrácená tvář Měsíce

RE: Co na to říká svědomí?

Mirda 24.?.?.?

Tohle je perfektní a logický vysvětlení. K tomu není co dodat.

185445

04.03.2009 00:27

Odvrácená tvář Měsíce

RE: Co na to říká svědomí?

Mirda 24.?.?.?

>Jeste male upresneni. V letadlech nebyl benzin ale nafta, zavana kerosin, Jet A
-----------------------
Jenom malé upřesnění. Není to nafta zvaná kerosin. Kerosin je váhově lehčí než benzín a až teprve potom ti při krakování ropy odchází nafta. V podstatě je to tepelný proces (krakování), kdy se tato jednotlivá paliva oddělují z té černé mazlavé hmoty, nazývané černé zlato. A máš pravdu - palivo pro proudové motory je kerosin.

185446

04.03.2009 00:34

Odvrácená tvář Měsíce

RE: Co na to říká svědomí?

Mirda 24.?.?.?

>Shodit padákem v bezodporovém prostředí [zmaten] [chechtot] [chechtot]
-----
Máš pravdu, to je pěkná blbost. [chechtot] [velký smích] Ale nikdy nevíš... možná se to stane jako jedna z dalších oficiálních verzí. [velký smích]

185448

04.03.2009 05:55

Odvrácená tvář Měsíce

RE: Co na to říká svědomí?

Mirda 24.?.?.?

>Nesnazil jsem se vysvetlovat rozdily mezi ruznymi druhy paliva teto kategorie.
---------------
Mně to je jasné...tobě to je jasné. Šlo jenom o drobnou korekci. Lidi se čtením podvědomě učí a ten kdo neví, může si zapamatovat nafta=kerosin. Nafta je diesel-fuel a kerozin je jet-fuel. Vysvětleno v hořejším příspěvku.

Vodníku, já jsem toho o 9/11 už tolik přečetl a tolik shlédl na videích, že mne začínají oficielní teorie urážet a nepochopím, že tomu ještě někdo může uvěřit. Tady jsme OT a vraťme se zpátky na Měsíc. Pošlu ti reakci na tvůj hořejší příspěvek.

185464

04.03.2009 06:18

Odvrácená tvář Měsíce

RE: Filmíky:

Mirda 24.?.?.?

>Me se libi tohle:
------------------
Nádherná fotečka. Stáhnul jsem si ji. Co je zajímavé, že už i travička tam začíná růst. Všimni si ten zelenkavý povrch. Vím ze tvých příspěvků, že nejsi HB a pevně věříš v úspěchy NASA. Fajn. Já zůstanu skeptik. O nic se stejně nejedná. Chleba to neslevní a cena za benzín lítá různě nahoru a dolů bez vlivu zdejší diskuze. Teď jsme tady měli 70 centů za litr. Tohle čisílko bylo na stojanech reklam naposledy v roce 1996? Odhad. S radostí a s klidným svědomím změním názor až se prokáže tohle:

>Těším se, až příští mise udělají nové, lepší záběry a zároveň se podívají na pozůstatky Apollo misí.

P.S. Dovolím se v tomto příspěvku otázat Jendy (jansmith), pokud tohle čteš? Co ty Jendo...věříš/nevěříš.

185465

04.03.2009 08:41

Americká ekonomika byla od počátku navržena tak, aby selhala

RE: Revoluce Rona Paula pokračuje (!)

Mirda 24.?.?.?

>....ale je to můj člověk, ne váš - "spiklenci". Nemáte to trochu pomotané ? Jinak dík za překlad a info ale zejména gól do vlastní branky! [chechtot]
----------------------
Ti, kteří odhalují spiknutí nejsou spiklenci. Udělej si v tom pořádek.

185477

07.03.2009 14:53

Vychováváme generaci „slabých idiotů“ ?

RE: demagogie

Mirda 24.?.?.?

Paní Ajo, asi nečtete pozorně, jinak byste nenapsala tohle:

>...vy jste behem par hodin dokazala "rozvazat diskuzni pomer" hned s nekolika lidmi.
----------------------
Já bych to rozhodně nenazval "diskuzní poměr", ale tohle byla jediná rozumná cesta, jak se konečně zbavit toho bodláčí, které se paní Jarmile přichytilo na oděv.

>Prece uznejte, ze prinosem je kazdy pohled na diskutovanou zalezitost, tedy i ten, ktery se vam nelibi.
-----------------------
Paní Ajo, to je sice pravda, ale je také potřeba rozlišovat, co je ještě názor a který příspěvek jsou jen samé urážky a osobní napadání. Divím se, že se paní Jarmila nerozhodla k ukončení takového "diskuzního poměru" mnohem dříve.

>Takhle to pusobi dojmem, ze unesete jen souhlas a hlazeni "po srsti".
------------------------
Souhlasím, ten kdo nečte pozorně si takový dojem může vytvořit. Ale jak jsem již napsal...to nebyla diskuze, ale soustavné urážky. Proto s paní Jarmilou musím jedině souhlasit a ignorovat provokatéry. Já už se tím řídím. ONI totiž nediskutují a pro všechny ostatní je to jenom ztráta času. A je více než pravděpodobné, že pro některé je tohle jejich pracovní náplň a právě o tohle jim jde. Odvádět pozornost od skutečného problému.

185916

07.03.2009 16:07

Vychováváme generaci „slabých idiotů“ ?

RE: demagogie

Mirda 24.?.?.?

Strigo, proč to děláš? Potřebuješ si zvednout sebevědomí urážkami druhých disutujících a nebo je to tvoje vlastní nevědomost? Tak si to můžeme probrat spolu.

>Všechny tři skupiny,které jmenujete, nejsou národy. Mají společnou kulturu, řeč, dějiny, společenský systém? Nebo je to jen řada kmenů a malých společenství se stejnou barvou pleti, stejná rasa?
------
Jednoduchá odpověď zní - jsou to národnostní skupiny. Mají svoji řeč, svoji kulturu, vlastní dějiny a měly i svůj vlastní společenský systém.

>Že jsou dnes na podstatně nižší úrovni než bílá rasa, to není dáno barvou kůže, ale jejich chováním a myšlením. Nejsou ochotni přizpůsobit se společnosti, která ovládá jejich bydliště, takže se z ní izolují.
----------------
Tady sis v podstatě odpověděla sama. Nejsou ochotni se přizpůsobit společnosti, která ovládá jejich bydliště. Zkus se vžít do jejich (barvy) pokožky. Přizpůsobila by ses? Neodsuzuj proto druhé "nepřizpůsobivé" lidi.

>Nebo v těch "zaostalých rezervacích" klesli na svou současnou úroveň z úrovně, kterou měli stejnou jako bílá civilizace? Měli vyspělou kulturu, vědu, společenský systém, výrobu, a hnusní bílí jim to všechno zakázali?
--------------
Tady z tebe hovoří buď nevědomost a nebo pouze provokuješ. Rozhodně žili původně svobodnějším a šťastnějším životem. O tom nepochybuj.

>Oni nejsou zdegenerovaní. Neklesli. Oni se ze své úrovně nezvedli, proto jsou dnes níž. Nechtěli přijmout bílou kulturu, proto zůstali tam, kde byli.
---------------
No a co? Ty si myslíš, že my jsme vyspělejší civilizace jenom proto, že jsme vynalezli technologie, které nás jednou všechny úplně vyhladí?

>Co takový původní hrdý a svobodný indián, australský domorodec, indický snědý člověk - obstáli by ve své původní formě v současném světě? Asi těžko.
--------------
Připadá mi to, že se cítíš nějak nadřazená. Co má větší právo na život - bílá husa, bílá labuť a nebo černá kačena? Neber to osobně. To přirovnání mne jen tak napadlo. Nejsme si MY lidi snad všichni rovni?

>Aby mohli dál pěstovat svou kulturu, mají rezervováno místo v rezervacích. Jinde je jiná civlizace, ve které i oni musí být jiní.
---------------
Především jim neumožnit vyšší vzdělání. Dovedeš si Strigo představit situaci, kdyby tým indiánských právníků začal zkoumat stále ještě platné smlouvy a zjistilo by se, že zdejší bílý člověk tady nemá co pohledávat? A ovej, co potom? Raději je udržet v nevědomosti. Tohle by ti mohlo i objasnit, proč se právě nyní pěstuje stádo spokojených a nevědomých ovcí, což se projevuje i tady ve zdejší diskuzi.

185930

07.03.2009 16:49

Vychováváme generaci „slabých idiotů“ ?

RE: demagogie

Mirda 24.?.?.?

>...mam ale pocit, ze krome Josepha, ktery se invektivam neubrani, vsichni stali diskuteri se k Jarmile chovaji slusne, co muzete vycist Alexe, nebo Strize (radsi napisu nicku Striga, Strize mi napsane prijde "zvlastni")?
---------
Alexa má často opravdu pádné argumenty. Připadá mi jako férová diskutérka. Na rozdíl od Strigy, která ať už z nevědomosti a nebo z pouhé provokace zabíhá do definicí, slovíčkaří a uhýbá od tématu. Navíc má tendence k osobním útokům.

>Kazdy jeden z nich obhajuje vlastni nazor a ja mam dojem (prominte Jarmilo, ze je to o vas, bez vas), ze Jarmila si dala za cil, presvedcit je o sve pravde ( a nekdy take nevybiravym zpusobem).
---------
Máte pravdu, Ajo. Diskuze se změnila z výměny názorů na obyčejnou hádku. Každý snad máme právo na svůj vlastní názor, proč si tedy lidi myslí, že nadáváním ten názor z druhého vytlučou? Paní Jarmila se měla rozhodnout vycouvat z diskuze mnohem dříve a nepřesvědčovat ostatní. Především proto, že někteří z nich vůbec neměli zájem diskutovat a pouze provokovali. Čím to asi bude, že jediní neodbytní oponenti se udrželi jenom Vojta49, Joseph a Striga? Alexa, jako jediná rozumná se zdržela osobních útoků.

185937

07.03.2009 17:17

Vychováváme generaci „slabých idiotů“ ?

RE: demagogie

Mirda 24.?.?.?

>...V mém "oblíbeném" MFD byl rozhovor s jedním takovým internetovým provokatérem. Na rovinu řekl, že je zaměstnaný v PR agentuře a jeho pracovní náplní je psát příspěvky do diskusí a ovlivňovat takto veřejné mínění žádaným směrem.
------------
A přesně o tohle jim jde. To je ta internetová válka. Vyplenit je ignorováním jejich provokací. Nic jiného nám nezbývá.

185938

07.03.2009 18:56

Smrt dogmatu

RE: Z pohledu programátora může být genetická výbava jen hardware, to co jsme, je však software

Mirda 24.?.?.?

>...Braňme se cizímu zavirování a programujme se sami.[smích] Nenechme se nikdy oblbovat....
------------------------------
Takže si to můžeme shrnout. Nejen uvedený článek, ale i někteří diskutující a předvším tady sympatický ottokar se přiklání k vaší teorii vývoje člověka a zvířat. Takže, jak je vidět, to skutečně vychází přibližně na 20/80, paní Jarmilo, kdy 20 procent je genetický vliv a 80 procent je vliv prostředí. Měla jste pravdu a já to věděl hned od samého počátku. Blahopřeji.

185947

07.03.2009 19:28

Vychováváme generaci „slabých idiotů“ ?

RE: demagogie

Mirda 24.?.?.?

>...Ti ho prý od indiánských kmenů získali za korálky v ceně 24 dolarů. No nekup to.
--------------------
Omyl paní Jarmilo. Bylo to za 23 dolarů a láhev Whisky. Vidím, že máte přehled o každé kulišárně. [mrknutí jedním okem]

185950

07.03.2009 19:37

Smrt dogmatu

RE: Morficke pole

Mirda 24.?.?.?

TS, velmi zajímavé odkazy. Díky za rozšíření obzorů.

185951

07.03.2009 22:11

Vychováváme generaci „slabých idiotů“ ?

RE: demagogie

Mirda 24.?.?.?

>Nevím, proč mi podsouváte nadřazenost a jiné věci. Já nehodnotím, jestli je naše kultura a stupeň vývoje civilizace lepší nebo horší, já říkám vyšší. Prostě vyšší stupeň rozvoje.
-------
Nepochopila, nebo nechce pochopit? Tak si to zopakujeme ještě jednou (přeneseno shora). Píšeš:
Co takový původní hrdý a svobodný indián, australský domorodec, indický snědý člověk - obstáli by ve své původní formě v současném světě? Asi těžko.
--------------
Já jsem ti na to odpověděl:
Připadá mi to, že se cítíš nějak nadřazená. Co má větší právo na život - bílá husa, bílá labuť a nebo černá kačena? Neber to osobně. Já tam tu nadřazenost vidím: Přestože hrdý Indián, ale neobstál by. Asi těžko, že ano? Proč asi, Strigo? Právo silnějšího? Rozpínavost britského, francouzského a španělského impéria? Ovládnutí světa a zotročení všech ostatních? Založení jedné světové vlády a NWO?

Jsem si vědom, že ty na nic z toho nevěříš. Pro tebe to jistě bude přirozený civilizační vývoj a technologický pokrok, ale napíšu ti, že všechno dříve uvedené je toho příčinou.

>Nehodnotím, jestli je jejich způsob života a myšlení šťastnější než naše. Netvrdím, že je jejich povinnost přizpůsobit se. Možná jo. Ale trvám na tom, že se tyto skupiny lidí nepřizpůsobily převládajícímu stylu života na světě - a to je kultura bílé rasy.
---------
Aja už to tady v příspěvku napsala, jaký dopad to násilné přizpůsobování mělo. Má to odezvy doposud a to, co uvedla Aja, není zdaleka všechno. Ona ta kultura bílé rasy nemusí být to pravé ořechové na udržení životaschopnosti naší civilizace. Všímej si článků zde na Zvědavci. Téměř každý druhý pojednává o tom, jaký bordel se děje ve světě. Kdo to dělá? Indiáni? Kdo potom? Strávil jsem několik dnů na indiánské rezervaci. Jen tak ze zájmu, seznámit se z jejich kulturou, zvyky, lidmi a dokonce jsem si i potřepal rukou s indiánským náčelníkem. A moje poznání? Asi tomu nebudeš věřit, ale ONI jsou to lidi jako my. Opravdu. Tu další část porovnávání rezervací s těma embéčama... to bych raději vynechal. Nikoliv, že je nikdo nenutí, ale nikdo ani nechce, aby se uchytili. Co kdyby náhodou vynikli a začali si dávat větší a mnohdy i oprávněné pžadavky?

185963

07.03.2009 23:12

Smrt dogmatu

RE: ????

Mirda 24.?.?.?

>Skoda, to by opravdu chtelo vyjadreni experta z oboru...co to vlastne je ten "elektron"?
--------------
Necítím se tak úplně "fundovaný", ale mohu tě, René, na jeden takový elektron poukázat. Z předmětů fyziky víme, že je to nejmenší část atomu se záporným nábojem a obíhá neustále kolen jádra (proton a neutron). Teď už i víme, že ani tohle není tak docela pravda a že existují i menší částice. Ale vraťme se na ten náš elektron. Je tak veliký, že si na něm můžeš klidně dělat i kotrmelce a postavit se třeba na hlavu. Nebo se po něm i projet v autě. Ano, je to naše plneta Země. Když se v mračnech nasbírá dostatečně silný kladný náboj, tak to třískne bleskem k zemi. Nastane výboj. To je jasný důkaz, že naše planeta má záporný náboj, stejně jako ten elektron. A jak se nazývá ta síla, která nás honí po oběžné dráze okolo slunce (jádra)? Pochybuji, že je to strvačností po velkém třesku, jak uvádí jedna z teorií...Jsem přesvědčen, že jsme součástí atomu, což je naše sluneční galaxie a lítáme si dokola (365 dní cyklus) v magnetickém poli slunce. Když se nad tím zamyslíš, tak to ani nemůže být jinak, když už veškerá hmota na planetě, ať už živá, nebo neživá se skládá z atomů. Proč by tomu mělo být jinak nad naší hlavou v kosmu? Souhlas?

>...Globalni oteplovani zavinene clovekem patri k ukazkovym odstrasujicim prikladum.
--------
Získal jsem na toto téma zajímavé informace a někdy - až tady o tom bude článek - tak to uvedu v příspěvku a nebo o tom sám článek napíšu.

185966

08.03.2009 00:02

Vychováváme generaci „slabých idiotů“ ?

RE: demagogie

Mirda 24.?.?.?

Tento příspěvek mi při prodírání se neplodnou diskuzi jaksi unikl, až když se objevila reakce od 88. Btw, s jeho názorem se plně ztotožňuji. Alexo píšeš:

>...Chápu, je nebezpečné kromě A říci B, protože B se Vám už nehodí do krámu.
----------------
Tohle se ale skutečně nehodí do krámu, Alexo. Při prosazování svého názoru zabíháš do extrémů. Paní Jarmila se zabývá všeobecnou situací vývoje a je pochopitelné, že existují i výjimky, především co se týká duševních poruch. Četla jsi ten článek "Smrt dogmatům"? Tam to je jasně objasněno a není potom o čem diskutovat. Můžeme si to ale trochu shrnout. Genetika nám dá přepoklady pro fyziologický vývoj, který samozřejmě předává i informace vývoje mozku, čili velikost IQ a jiné schopnosti. Je-li nějaký chromozom pro tento vývoj narušen a nebo i chybí, tak se takovýto jedinec nepočítá do všeobecné vývojové skupiny pro naše další bádání (pro naši diskuzi). Zde již hovoříme o nedostatečném psychologickém vývoji. Potom nemá ani význam pokračovat dále, kde píšeš:

>Jarmilo, nevím zda nechcete nebo skutečně nevidíte tu podstatu. Geny jsou stejně důležité jako výchova. Kvalitní výchova bez určité kvality genů je zbytečná, stejně tak kvalitní geny bez dobré výchovy.
---------------
Tady chodíme kolem hrnečku s horkou kaší. Vědecky to procentuelně přesně prokázané není, tak můžeme pouze hovořit z vlastního pozorování a z vlastních zkušeností (diskuzemi s jinýma lidma). Já se přikláním k 20/80 - genetika/výchova, stejně jako paní Jarmila. Alexo, mohu si i já dovolit vyjádřit svobodně svůj vlastní názor, aniž bych se vystavoval nevybíravému napadání?

185972

08.03.2009 01:35

Vychováváme generaci „slabých idiotů“ ?

RE: demagogie

Mirda 24.?.?.?

Takže nikoliv, že nechce pochopit, ale nepochopila. Píšeš:

Já o emocích nepíšu, to vy ostatní, kteří mi je neustále předhazujete, tady píšete o negativech násilného porobení původního domorodého obyvatelstva, o negativech moderní cilivizace. Neustále házíte pojmy lepší, horší, zotročení, násilí, bordel ve světě.

A nezapomeňme komu tohle všechno vyhovuje a proč se tak děje? A o tom je taky ta diskuze(!) Strigo, ušetři si další reakce, já se sem do této větve už nevracím.

185979

08.03.2009 03:21

Smrt dogmatu

RE: Mirdova teorie pohybu vesmírných těles.

Mirda 24.?.?.?

djb, i já uznávám a vysoce hodnotím vaše názory ve zdejší diskuzi. Právě jsem se vrátil z diskuze o fackování studenta a ztotožňuji se s vaším názorem v reakci na Josepha. Teď se tedy vrhněme na "moji" teorii atomu zvaném naše sluneční soustava.

>...ale to co jste tady napsal, to je tak absurdni nesmysl, ze nevim, jestli bud to nemyslite vazne, anebo vite neco, co ja(a asi ani nikdo jiny) nevi. (bez urazky).
---------
To byla pouze moje osobní hypotéza, ale nejsem si zase tak absolutně jistý v ano/ne. Jenom mi to z logické dedukce takhle vychází. Ale nesmíme rovněž zazapomenout, že mnoho úžasných objevů vzešlo z bláznivých myšlenek.

>1/ elektron neni zadna nejmensi cast atomu, ktera "obiha" kolem jadra. To se dodnes uci, ale jiz 80 let se vi, ze to neni pravda. Elektron je "zhustena pravdepodobnost vyskytu zaporneho elektrickeho naboje". No ja vim, asi je takova definice na nic, prave proto se asi neuci [velký smích], ale tusite jiz, ze nejde o kulicku behajici kolem jadra.
---------------------
Napsal jsem, že jsou i menší častice než - jak se doposud učilo - ten náš mrňavý elektron. Už i Albert Einstein věděl o kvantové fyzice, ale záměrně se o ní nezmiňoval, jinak by mu ta jeho teorie druhé věty neprošla (rychlost světla v závislosti na hmotě tělesa). To, že nejde o kuličku záporného náboje se vtahuje na atomy molekul, které nelze spatřit lidským okem. Ale my (zatím pouze dva) tady diskutujeme o obrovském atomu zvaném sluneční soustava [velký smích] Pokračujme však v diskuzi.

>2/ sila, ktera nuti obihat Zemi kolem Slunce je gravitacni. To je ale jasne, nazorne a dokonce se to uci a je to zrejme pravda (muzeme se samozrejme dohadovat co to gravitace je, ale at uz za to muzou gravitony, nebo deformace prostoru, neni to zadna setrvacnost a je to zcela prirozene a neni to magnetismus)
------
Na základě "Mirdova" principu mi to vychází na magnetické pole celé naší sluneční soustavy, kdy Země (elektron) obíhá kolem slunce (nucleus), ale jak jsem už napsal - mohu se zatraceně mýlit. Proto ani nechci rozebírat ty výboje mračen v dalším odstavci. To bych zase musel poukazovat na Mirdovu teorii neobjevených fyzikálních zákonů, funkcí, princip pohybu a energie našeho vesmíru. Ještě jednu maličkost. Až se na to jednou příjde, že to skutečně takto funguje, tak já jsem s tím přišel jako první...ať si tvrdí Janko co chce. [chechtot] [chechtot]

185983

08.03.2009 03:47

Smrt dogmatu

RE: ale tak to není...

Mirda 24.?.?.?

>...Všechno jsou to jenom teorie. Další věcí, nad čím se článek pozastavuje je počet genů...O tom, jak jsou formovány samotné orgány, nevíme zatím vůbec nic.
-------------------------------
Něco o tom víme. Tvoří se dělením a následným rozmnožováním buněk a opětným dělením atd. Co však zůstává jako obrovská záhada, to je časování. Kdy začít, kdy pokračovat a kdy je dílo dokončeno. Jsou o tom pouze dohady, že celý ten proces je řízen chemicko-mikroelektrickými signály. Stejným způsobem na jakém pracuje lidský mozek a v podstatě celý biologický organismus. Když se nad tím člověk zamyslí, tak je to stejně doposud nevysvětlitelný zázrak.

>...Ale musím demetovat tvrzení, že v tom má věda jasno. Spíše naopak - co člověk, to názor a těžko se v nejbližších letech dopátráme pravdy.
-----------------
Naprostý souhlas. Hlavně aby ta pravda nebyla uzákoněna a nebo dokonce přiděleno číslo patentového úřadu pod jménem Monsanta.

185988

08.03.2009 04:17

Bibi a Evet

RE: Bibi rozdrví Hamas a podobnú pakáž

Mirda 24.?.?.?

>Mňa jebne
slubujete? Pan google, to je jenom zakrývání skutečnosti, abychom si mysleli, že je Sid normální. Jemu už totiž jebe od narození.

185989

08.03.2009 04:42

Bibi a Evet

RE: 100 miliard dobrých, ne?

Mirda 24.?.?.?

>No a na okraj k vašemu komentáři a pro vaši informovanost, víte například, že v jedno pohlavní komunitě dítě neuděláte, ani kdyby jste se usouložil?
------------------------
Já vás tady trochu zneužiji a doplním něco pro toho pitomce na kterého reagujete vy. Já už ze zásady nemohu. Ta osvětimská uzákoněná pravda začíná postupně vycházet na povrch v jiných barvách. Četl jsem článek ženy židovského původu, která se narodila přímo v koncentračním táboře Osvětim. Sama nežádá reparace a otevřeně hovoří, jakým způsobem její rodiče prožili (přežili) období války v koncentráku. Samozřejmě to má z vyprávění vlastní matky a doložila to i svatebním oznámením vydaném v lágru Osvětim a s gratulačními pohlednicemi od rodiny.
Snad tady tímto něco nepopírám [chechtot] a o počtech nebyla řeč.

185991

08.03.2009 10:55

Vychováváme generaci „slabých idiotů“ ?

RE: Pro Mirdu a djb

Mirda 24.?.?.?

>Ano, vybrala jsem extrémní názory. Z prostého důvodu: extrémy totiž ukazují míru vlivu kontrastněji.
---------------------------------------
A tady jsme u jádra pudla. Máš sice pravdu, že jedno bez druhého fungovat nemůže, ale o tom se tady nikdo nepře. Budeš-li dělat vědecký statistický průzkum čehokoliv, tak musíš každopádně vyloučit anomálie na obě strany, čili v plusu i mínusu a to z jednoduchého důvodu, protože to jsou anomálie. Mám pravdu?

Nechci hovořit za paní Jarmilu, ale ona zde uvedla poměrně dosti příkladů úspěchů i neúspěchů ve výchově, kdy genetické předpoklady převládly a výsledek se projevil proti očekávání, tzn. ani výchova neměla vliv na vytvoření "spořádaného" jedince, tedy nezapadala do normy. Podle toho usuzuji, že paní Jarmila v tom má jasno a nevylučuje genetický vliv při výchově. Co je však podstatné a k této teorii se přikláním i já, je skutečnost, že výchova hraje podstatnější roli při vývoji jedince. Na základě doposud získaných vlastních informací mi to vychází tak asi těch 20/80, ale mohu se mýlit. Rozhodně však vylučuji vliv 50/50. Samozřejmě musíme vyloučit anomálie a ne na nich stavět, jelikož se zabýváme pohledem na všeobecnou (většinovou) populaci. Stejně to funguje u zvířat.

>Na Jarmilu jsem reagovala kvuli jejím zjedodušujícím soudům, které vychází mnohdy jen z emocionální roviny.
--------------
Souhlasím a nebyla jsi sama. Tebe osobně nepovažuji za typ, který se pase na neúspěchu druhých a vylepšuje si tím svoje sebevědomí. Vím, že nejsi nasazený provokatér. Jarmila se zkrátka nechala vyprovokovat a nechala se unést svými emocemi.
Všimni si Alexo, kdy jsem se já osobně zapojil do diskuze. Bylo tam už asi dvěstě příspěvků, když jsem si uvědomil, že diskuze trčí na mrtvém bodě a Jarmila je vystavena osobním útokům.
Jsem rád, že jsme si tohle spolu vyjasnili a zůstáváme všichni tři plnohodnotnými diskutérý na stejné úrovni. Díky za reakce.

186001

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Co nikdo neříká o lockdown29.11.20 23:02 Neurčeno 0

Seznamte se: Soudruh Vrábel, Vyvolený informátor29.11.20 17:01 USA 1

Policejní robocapové zastavili zločin28.11.20 11:19 Česká republika 6

Jak migranti "obohatili" Švédsko27.11.20 21:12 Švédsko 1

České nemocnice jsou motivovány umístit co nejvíc covidových pacientů na JIPce27.11.20 21:02 Česká republika 2

Vláda se chystá vymývat nám za naše peníze mozky. BigPharma se tetelí radostí27.11.20 17:07 Česká republika 1

Odporné. Jako by to ani nebyli živí tvorové27.11.20 16:50 Dánsko 3

V Georgii a Michiganu byl právě vypuštěn Kraken26.11.20 17:24 USA 0

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 7

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 2

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 2

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Newsroom ČT24 má jasno: hurá, očkovat!22.11.20 11:13 Česká republika 8

Měnové kurzy

USD
21,94 Kč
Euro
26,24 Kč
Libra
29,32 Kč
Kanadský dolar
16,92 Kč
Australský dolar
16,17 Kč
Švýcarský frank
24,19 Kč
100 japonských jenů
21,02 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,86 Kč
100 maď. forintů
7,32 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,77 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 153,71 Kč
1 unce stříbra
501,25 Kč
Bitcoin
426 318,99 Kč

Poslední aktualizace: 1.12.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?