Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 88 příspěveků, 1 jméno: Saša.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

03.12.2008 00:22

Ruská třetí cesta

Pane 90

Saša 74.?.?.?

Otevřel jste alespoň jediný z těch 1 700 odkazů o „čištění emocí“? Čistíte si Vaše negativní emoce? Dle návodů 1 700 spasitelů? Před „čištěním“ emocí jste byl méněcenný a žárlivý? Přešlo Vás to? Budete se divit, ale většina z nás nenavštěvuje psychiatra a netrpí žádným škodlivým pohnutím a zvládáme své city.

177403

03.12.2008 02:38

Ruská třetí cesta

RE: Pane 90

Saša 74.?.?.?

Nic osobního, nic proti Vám. [mrknutí jedním okem] Již paní Striga a pan Mirda Vás žádali o objasnění „čištění emocí“ a teď, abych se o u tu pitomost pokoušel za Vás. Snad se slušně ptám a opravdu nejsem podrážděný, stejným právem mohu tvrdit, že Vaše komentáře jsou slova do pranice. Vždyť jste dost výmluvný a můžete snadno vysvětlit, co jste myslel exotickou terminologií. Což snad bylo, že výsledek myšlení může být ovlivněn extrémními city nebo myšlenkový pochod emocionálně podbarven, mimochodem jako Vaše výroky. Jde o výměnu názorů a ne nutně kdo koho „pobije“. Prostě ten výraz a 1 700 odkazů mě dorazilo.

177416

03.12.2008 04:47

Ruská třetí cesta

RE: Pane 90

Saša 74.?.?.?

Právě čtu aktuální článek http://www.news.com.au/heraldsun/story/0,21985,247... , že vražda nevinného není nezákonná, alespoň to řekl porotě soudce při šetření zastřelení Brazilce, pana De Menezes v Londýnském metru. Policie ho v roce 2005 zastřelila sedmi kulkami do hlavy a do dnes se to „vyšetřuje“. Dle soudce porota smí pouze dojít k závěru, že šlo o zákonné zabití nebo nevyslovit rozhodnutí.

Loni zde byl článek Kanadská policie zavraždila člověka
Do dnes nebyli viníci potrestáni a jeden z nich (28.10. 08) pod vlivem alkoholu při automobilové nehodě usmrtil motocyklistu.
Ani se nepodíval na svou poslední oběť a odjel.

Je to příkladem zmiňovaného očištění od emocí?

177424

03.12.2008 10:38

Ruská třetí cesta

RE: rusko

Saša 74.?.?.?

Sice existuje v angličtině hovorové spojení "a compilation of esoteric philosophical theories", ale se skutečnou filosofií jako vědou to má pramálo společného neb ta si zakládá právě na logickém a srozumitelném vysvětlení. V češtině esoterické otázky jsou otázky víry/názoru pro „zasvěcené“ a uvedenou větu bych přeložil jako souhrn teorií souvěrců. Ne tedy jak se nám snaží namluvit pan 90, že je nějaké rovnítko mezi esoterickou a filosofickou otázkou. Mluví tedy o okultismu a zřejmě ani neví, o čem hovoří. Viz: http://en.wikipedia.org/wiki/Esotericism

177437

05.12.2008 06:00

Politický puč v Kanadě

Něco tomu schází..

Saša 74.?.?.?

Kanada má snad parlamentární demokracii a členové vlády jsou všichni členové parlamentu, tedy i ti, kteří náhodou nejsou členové konzervativní strany. Možná mylně rozumím, že neshoda vznikla kolem záchranného balíčku „k odvrácení finanční krize“. Konzervativci (vládní strana) chtějí peníze rozdělovat po svém a oposiční strany mají představu jinou. Oposice, tedy většina rovnocenně zvoleného parlamentu se vzájemně dohodla, že peníze rozdělí dle jejich uvážení rozumněji a vládnoucí strana nechce ustoupit a o kompromisu ani jednat.

Mezi kanadskými liberály a konzervativci není velký rozdíl, ani jedna strana se nezastává průměrného člověka, ale liberálové to alespoň verbálně tvrdí. Důvod proč většina prvních ministrů byla z Quebecu je jednoduchý, žádný z politiků ze zbytku Kanady se není schopen naučit slušně francouzsky a znějí v tom jazyku jako vůdce opozice Stephen Dion v angličtině. Pierre Trudeau byl po léta výtečným a nesmírně oblíbeným premiérem, možná lze říci, že jeho bývalý přítel Jean Chretien se udržel 2 termíny u moci stále na pozůstatcích jeho lesku. Článek rovněž snižuje úlohu jediné sociální strany (NDP) jejíž zásluhou je v Kanadě bezplatná lékařská péče a svým způsobem hraje v parlamentu důležitou roli.

177539

05.12.2008 09:41

Politický puč v Kanadě

RE: puc nevnikl z niceho nic, ciste z modreho nebe.....

Saša 74.?.?.?

>Proč by měl stát financovat stranické vyžírky?

Politické strany (v Kanadě) dostávají za každý volební hlas snad jeden dolar k pokrytí nákladů. Pro malé strany, nepodporované průmyslem nebo odbory je to malá a zcela nedostatečná částka. Nejsilnější Harperova strana nestydatě podporuje nejzámožnější a je bohatě za to odměňována průmyslovými magnáty a do dnes dostávala nejvíce od státu/poplatníků. Je to zvýhodnění jen jeho strany a odrovnání oponentů.

>Proč by nemohl ubrat na opulentních platech politiků?
>A co je špatného na zákazu stávek pro rohaté?

Opulentní politici by si zasloužili snížení platů a odstranění nezdaňovaných výhod a částek, což však konzervativci nedopustí. Snížení platů a zákaz stávek státních zaměstnanců je politická sebevražda. Odbory nezískávají výhody na úkor ostatních neorganizovaných zaměstnanců, ale pravý opak je pravdou; stejné výhody získají i obdobní zaměstnanci jinde, kde neplatí příspěvky a neztrácí peníze stávkou.

Zakázat možnost stávky se rovná zákazu odborů nebo snad jejich přejmenování na „revoluční“ a pak můžeme ještě dodat „právo na práci“ a jsme zas tam kde jsme byli. [smích]

177548

05.12.2008 10:18

Politický puč v Kanadě

RE: Něco tomu schází..

Saša 74.?.?.?

>Harper byl k rozdělování peněz dotlačen. Původně to snad
>ani nechtěl. A plně ho v tom nechtění podporuji. Stát nemá
>právo utrácet peníze daňových poplatníků na záchranu
>krachujících soukromých firem. Co má zbankrotovat, ať
>zbankrotuje. Říká se tomu trh. Krize musí odeznít sama.

Samozřejmě stoprocentní pravda, ovšem z „politického“ hlediska těžko proveditelná. Je diskutabilní, jestli byl dotlačen nebo se jen opičí či následuje příkazu velkého bratra. V USA je nářků, že se již ztratilo přes milion pracovních příležitostí. Jeden z tamních plánů je stavět hladovou zeď, které se bude říkat infrastruktura. Kanadští voliči budou uchlácholeni, když vláda za jejich peníze udrží část zaměstnanců v automobilovém průmyslu, vedení a akcionáři budou spokojeni a až za rok se průmysl bude organizovaně stěhovat do levnějších zemí. Výsledek bude zhruba stejný, Harperova konzervativní vláda nebo „koalice“ budou „zachraňovat“ jde jen o to, kdo se na tom nejvíce nakrmí.

177550

07.12.2008 07:41

Politický puč v Kanadě

RE: Layton kanadskym Leninem

Saša 74.?.?.?

Tleskám pane Mirdo![cool] Skvělý a objektivní příspěvek!
Podívejte se na http://murphyspoint.blogspot.com/2008/12/another-y...
video, ignorujte ostatní text.

177708

08.12.2008 03:52

Politický puč v Kanadě

RE: Layton kanadskym Leninem

Saša 74.?.?.?

Zastávat se politika je nevděčné. Politici pod různým nátlakem se snaží zavděčit, výjimečně dokonce všem - a to je rovněž nemožné. Charakter někdy lze soudit a někdy ne, v tomto ohledu je však nejhorší prolhaný Harper. Po vzoru nebo na příkaz US, Harper bude pirátem a ne jen opilým námořníkem. Obě hlavní kanadské strany jsou klubem milionářů a jsou si velmi podobné, největší daňový přebytek z poplatníků vymámil právě liberál a multimilionář Paul Martin. Konzervativci z tohoto přebytku investují do amerických válek a válečného průmyslu Spojených Států. Jinými slovy vidím jako menší zlo liberály oproti konzervativcům, zcela stejně jako v US „Demokraty“ oproti „Republikánům“, je to podvod voličů, ale snad menší zlo! Asi to bude tím jak daleko doprava či česky do prdele se chcete postavit mocným a nejmenovaným. Jen částečně chápu obavy z tak zvané „levice“, ale krajní levice dnes neexistuje, vymřela po meči a po přeslici do značné míry i v několika státech, které označujeme jako komunistické. Jen v pohrobcích bolševických režimů slova sociální a levicové zní odpudivě.

Bob Rae je kariérista, ani ryba ani rak, ale dle Wikipedie: „Ontario's economic forecast was bleak when Rae took office in October 1990. The Liberal government had forecast a small surplus earlier in the year, but a worsening North American economy led to a $700 million deficit before Rae took office.” Co nechápu je proč Wiki uvádí, že otec Boba Rae, (Saul) byl „Jewish and Scottish descent” a „Bob Rae agreed to raise his children in his wife's Jewish faith, though he himself is an Anglican”. Zřejmě není v rodině silnou osobností, ale asi to myslí s dětmi dobře [mrknutí jedním okem] Bob Rae, snad ještě jako NDP, byl hlasitým odpůrcem Severoamerické unie, dnes převlečený za liberála se nevyjádřil.

Přesto nebo proto v této chvíli je Harper to nejhorší, co si z té hrůzy můžeme vybrat! V demokracii mají vládnout všichni zvolení poslanci a ne menšina ultrapravicové strany.

177771

08.12.2008 07:47

Strasti švédskeho školstva

RE: kulturní levičáctví v praxi

Saša 74.?.?.?

Jsou to stejným dílem i pravičáci, se skoro-prohibicí převážně pravičáci. Podobně jako v dalším článku Vyplnilo vaše dítě dotazník CAF? Je to ve jménu tak zvaného „dobra“ a politik se zaleskne a nikdo není schopen „dobru“ odporovat, i když je to proti zdravému rozumu. Ve jménu dobra se napáchá nejvíce zla. Je to nemoc doby, snad kdyby politici byli odvolatelní, zdravý selský rozum by zvítězil.

177779

08.12.2008 08:30

OSN obviňuje Izrael, že trestá humanitární pracovníky pomáhající v Gaze

RE: Dnes som náhodou

Saša 74.?.?.?

Ve čtvrtek (4.12.08) FOX News na své website zveřejnil zprávu Report: Israel Preparing to Strike Iran Without U.S. Consent
Zpráva se odvolává na The Jerusalem Post , který uvádí nejmenovaný zdroj v Izraelském ministerstvu obrany. Dle článku minulý měsíc Ehud Olmert varoval Bushe, že nastává poslední možnost zničit Íránský nukleární program.
Není to poprvé a mohou to být jen výhružky studené války, kdo ví?

P.S.: Pane Ado, takto zprávičku zcela jistě můžete zveřejnit!

177785

08.12.2008 08:47

Strasti švédskeho školstva

RE: kulturní levičáctví v praxi

Saša 74.?.?.?

V daném případě máte asi pravdu. Z mého pohledu a zkušenosti z „Ameriky“ to není výsadou „levice“. Konzervativci to mají nějak v programu. Ono to nálepkování s pravicí a levicí je zavádějící, zde neexistuje opravdová levice a zákonů ve jménu „morálky“, proti teroru, prostě toho svobod omezujícího „dobra“ přibývá jak hub po dešti..

177787

08.12.2008 21:30

OSN obviňuje Izrael, že trestá humanitární pracovníky pomáhající v Gaze

RE: Dnes som náhodou milemu Sasovi

Saša 74.?.?.?

Otevřel jsem prostě FOX News a hledal z Vašeho textu „napadne Iran do 20 ledna neb Obama s timto krokem nebude asi souhlasit”. To nejblíže zmiňovanému jsem Vám zveřejnil. Je něco v nepořádku? Ne, nejsem Stejskal.

177830

11.12.2008 04:39

Problémy s imigranty ve školách mají i v Izraeli

Mírně mimo téma, ale také v Jerusalem Post

Saša 74.?.?.?

Ve stejném Jerusalem Post http://www.jpost.com/servlet/Satellite?cid=1228728... Ve středu ráno US “special forces” u vesnice Qalat zabily 6 afgánských policistů a dalších 13 zranily. Zmíněné speciální jednotky střílely po veliteli partyzánů a Afgánská policejní stanice se domnívala, že je napadena Taliánem. Američani zničili z helikoptéry afgánskou policejní stanici a blízké civilní stavení.

177973

11.12.2008 10:36

Problémy s imigranty ve školách mají i v Izraeli

Nejlepší výuka na Taiwanu

Saša 74.?.?.?

Právě zveřejněné výsledky „Studie trendů ve výuce matematiky a ostatních věd”, kde porovnávali znalosti studentů ve 49 zemích, potvrzují nejlepší výuku na Taiwanu. Tam pravděpodobně nemají problémy s nějakou menšinou, ale jinak se zdá co do počtu žáků ve třídě a počtu hodin výuka srovnatelná. Zábavně z pohledu amerického školství je to popsáno v článku Asian, European kids outshine US children in science, math: study. Jak již název říká, nejen asijské děti/studenti dosahují lepších výsledků oproti americkým, ale rovněž maďarské, české a dokonce kazachstánské.

Stejnou studií se zabývá izraelský Haaretz v článku Israeli students lagging behind in math, science. Článek však klade důraz na to jak je něco takového vůbec možné, že jsou pouze průměrné - na 24 místě z 49. V článku uvedeno není, ale izraelské děti jsou údajně ty nejchytřejší nejvyšší inteligencí oplývají židé a hned po nich asiaté . Na toto sporné téma najdete řadu seriózních článků, třeba procreating with non-Jews—is half a percent . That's the lowest rate of any population in the world today. Nebo Race differences in average IQ are largely genetic . Napadá mě, že hlavním a možná jediným důvodem bude kulturně pěstované sebevědomí, že jsou nejlepší (vyvolení) a podpora rodiny. Jinými slovy rasismus přispívá k vyšší inteligenci?!? Nutno dodat, že ne všichni židé to takto chápou.

Pro odlehčení a zcela mimo téma dodávám směrník dle kterého americký president G.W.Bush je podprůměrné inteligence s IQ pouhých 91. The Lovenstein Report IQ scores of US presidents

177986

11.12.2008 18:55

Problémy s imigranty ve školách mají i v Izraeli

RE: Nejlepší výuka na Taiwanu

Saša 74.?.?.?

Smyslem mého příspěvku není hodnocení nábožensko-etnické skupiny, ale návrh k zamyšlení proč je skupina úspěšná a v souvislosti s článkem děti „chytré“ nebo snad jen průměrné. Důvody mohou být positivní i negativní a důležité je jestli jsme schopni z nich čerpat nějaké poučení. Na neštěstí zdroje jsou v angličtině, pro člověka koho tématika výuky a inteligence zajímá poučné a zábavné. Zmiňovaná skupina má některé kulturní vlastnosti jako Arabové, výchovy dětí k obchodu, silné tmelící vlastnosti, což je spojitost údajného původu a náboženství a jiné. Tmelícím faktorem je také stále zdůrazňovaná společná persekuce a vyžadování opačné diskriminace. K úspěchu je nezbytná sebedůvěra a tradiční víra ve vyvolenost a vrozenou chytrost se vyplácí. Výuka by tedy měla být pozitivní a zdůrazňující pochvalu a chytrost studenta, ostatně stejné jako nejúspěšnější výcvik psa.

Co se Asiatů týče, naskýtá se otázka, jestli národy a kultury nezanikají a nevznikají nové? Japonci po druhé světové válce zaplavovali trh stejně nekvalitními cetkami jako dnes Čína. Pak nastoupil Taiwan a dnes již i ta Čína sice stále produkuje spoustu méně kvalitních produktů, ale rovněž některé nejkvalitnější výrobky v dostupné ceně. Jak je vidět na mém příkladu IQ presidentů, chytrost není všechno.

177999

12.12.2008 10:16

Problémy s imigranty ve školách mají i v Izraeli

RE: Zajímavé

Saša 74.?.?.?

>Je to politikařina.

Ano, jistě k tomu má politické důvody, odchází z úřadu a najednou se v něm hne svědomí. Přes to si to zaslouží, když ne vyložené pochvaly tak zdůraznění, že si je zločinu vědom. Ne zcela všichni židé jsou sionisté a měly bychom chválit ty, kteří si pochvalu zaslouží, je dost na tom, že jejich soukmenovci je nazývají sebenenávidící jen proto, že mají svědomí a nekopírují nacizmus. Neměli bychom všechny Židy strkat do jednoho pytle, ideologie sionismu je pochybená, ale nevěřím, že židé jsou po tisíciletích křížení s gojimy tak geneticky odlišní jak sami tvrdí. Je správné poukazovat na konkrétní zločiny, ale být fér. Je to účinější.

Teď zde čtu Israeli envoy to U.K. accuses church service of being anti-Semitic Izraelský vyslanec v UK obviňuje z antisemitismu anglikánskou církev, která spolu s Židy uspořádala a zpívala na protest vánoční koledu Twelve Days of Christmas jako "Twelve assassinations/Eleven homes demolished/Ten wells obstructed/Nine sniper towers/Eight gunships firing/Seven checkpoints blocking/Six tanks a-rolling/Five settlement rings. Four falling bombs/Three trench guns/Two trampled doves/And an uprooted olive tree."

178021

13.12.2008 07:11

A nyní za světovou vládu

Puvodní článek v angličtině vyvolal nečekaný ohlas

Saša 74.?.?.?

Gideon Rachman je ve Wikipedii kategorizován jako britský žid, nicméně on tvrdí, že je ateista a článek „A nyní za světovou vládu“ úvahou, nikoli jeho přáním. Článek v angličtině vyvolal nečekaný ohlas a většina čtenářů s ním nesouhlasí a napsala spílavé komentáře a zahltila ho emailem. Na přání autora byla diskuze ve Financial Times po sedmi hodinách uzavřena. Píše o tom v článku Covered in internet slime, kde naneštěstí popisuje své myšlenkové odpůrce jako úzkoprsé fanatiky, plné hněvu a hořkosti oddané svým zbraním a náboženství. Zní, jak kdyby se strachoval revoluce v USA.

Následuje s kratším článkem Final thoughts on the world government row a zde prohlašuje, že čtenáři neporozuměli jeho přetřásání možnosti světové vlády a že nešlo o žádném volání po ní. Končí však sarkasticky jak díky svým odpůrcům byl „poučen“ o fantas-magor „faktech“ a ovčanech.

Domnívám se, že pan Gideon zkouší půdu a přeje si zmíněnou světovou vládu. Řekl bych, že je průzkumník NWO. Zotročení světa pod jednou vládou, jako vždy ve jménu protiteroristického „dobra“ a za vyřešení finanční krize, vládu koho by mě zajímalo?

178062

13.12.2008 09:37

A nyní za světovou vládu

RE: Puvodní článek v angličtině vyvolal nečekaný ohlas

Saša 74.?.?.?

Máte pravdu pane Datel. Globalizace a nadnárodní firmy to dovedou tak krásně zařídit, že jim místní vláda dá dotaci (rozuměj dar od poplatníků) a „dočasně“ je osvobodí od daní za to, že dají místním práci. Samozřejmě, že jakmile pominou zmíněné výhody, firma se přesune jinam. V zemi původu zahraniční zisk unikne zdanění neb to byla investice a je to přece od daně odečitatelné vydání a zisk se ulije v zemi třetí a drze ho nazveme dobročinnou pomocí půjčkou. Na tom pracují celé týmy právníků a odborníků. Což možná vysvětluje, proč individuální čistý zisk miliardářů za jediný rok v roce 2007 dle časopisu Forbes vzrostl o 35%. Jak to v našem systému bývá, zisky musí vzrůstat a tak v roce nebo létech „krize“ musí být vyšší. Možná je to zjednodušený pohled neb relativně chudí s pouze milionovými ročními zisky budou procentuelně v těsném závěsu a fandit NWO.

Přiznám, že nejsem expert, ale bez té „globalizace“ v US nekoupíme vůbec nic! Bavím se ve Walmart marným hledáním jediného výrobku „made in USA“. Tedy v potravinové sekci, tam snad ještě polovina výrobků místní je, ale i tam by to bez dovozu vypadalo jak za světové války.

178068

15.12.2008 09:27

Pravda o brněnském zdravotnictví

RE: Můj názor

Saša 74.?.?.?

Pokud vím tak UK, Francie a Kanada žádné poplatky u lékaře nemá (ošetření je kryto pojistkou). O chudých státech jako Kuba ani nemluvě. Je skandální a zločinné požadovat nějakou pacientovu spoluvinu. Je to krok k privatizaci zdravotnictví. [bliji]

178174

15.12.2008 18:27

Pravda o brněnském zdravotnictví

RE: Můj názor

Saša 74.?.?.?

Ke změnám ve Francii došlo po prvé od roku 1947 až letos za Sarkozyho vlády, tedy za vlády ze stejné stáje jako Julínek.
Pro nejchudší je stále zcela zdarma. Na první pohled je po změnách obdobná jako v ČR; podrobněji v angličtině třeba na http://www.frenchentree.com/fe-health/

178204

16.12.2008 10:02

Potřebujeme další stranu?

RE: NWO

Saša 74.?.?.?

Dobře, pan Vojta49 je možná na druhé straně barikády. Neměli bychom se, však dopouštět toho z čeho obviňujeme druhé.

Je pravdou

>"Kdo zakrývá, toleruje a nebo dokonce obhajuje zločin, stává >se sám zločincem".

Je správné nazývat věci pravými jmény a poukazovat na prokazatelné zločiny. Přílišné a krajní zevšeobecnění vede k zastření skutečných problémů a opominutí zvrhlé ideologie, založené právě na genetické nadřazenosti naposledy fašismu a předcházejícího ne zas tak nedávného otrokářského systému. Pro dav není nic hřejivějšího než jako za nacismu, slyšet a uvěřit, že je vyvolenou árijskou rasou a dle přesně stejného receptu to dělají sionisté s odvoláním na náboženství. Stále omílaná zbožnost je zástěrka a svým způsobem Židé jsou obětí podobně, jako byli Němci. Vedení a stát Izrael je pod vlivem zvrhlého sionizmu s výtečnou „diplomacií“ a propagandou, ale zdaleka to nejsou všichni. Donedávna bylo tabu uveřejnit rozdíly v průměrné inteligenci různých etnických skupin a fašismus byl na černé listině. Dnes se všude dočtete, jak Aškenazy Židé jsou ti nejchytřejší ze všeho lidstva a jejich fašizmus je ok. Nepochybuji o chytrosti Židů, ale zdůvodnění je nepřesné a nadnesené. Nelze mluvit o nějaké čisté rase, lidé jsou až neuvěřitelně promiskuitní, v různých kulturách se dokazuje 1/3 až jedna polovina potomků nemá otce, který děti vychová. V každém případě, dle nejkonzervativnějších odhadů, se jedná o procenta a ne o zlomek procenta jak židovská media tvrdí. Za milénia roztroušení Aškenazy Židů je víc než pravděpodobné, že geny „vychytralost“ mají i nežidé a naopak „Aškenazy“ čistokrevnost je pochybná. Na druhou stranu prostředí a ideologie prospívá chytrosti. Se sebevědomím a víře úspěchu IQ náramně stoupá. Nikdy neříkejte dítěti, že je blbé, i kdyby bylo! Ve včerejších zprávách je článek Izrael deportoval pozorovatele OSN pro lidská práva, jedná se o amerického žida, Richarda Falka, který pokládá řádění Izraele v pásmu Gazy stejné jako chování nacistů v Evropě. Ač většina Židů ráda uvěří sionistům, ne všichni mají nezkalený pohled a v podstatě podprůměrné, náckovské IQ. Na druhou stranu jsou i nežidé co by rádi ovládli svět nebo v domnění vlastního prospěchu jim přisluhují.

Jiný americký Žid byl také i s rodinou o den dříve zadržen na letišti v Tel Avivu a musil podepsat, že nebude šířit jeho přesvědčení, ač daroval statisíce Izraeli Messianic Jews detained at Ben-Gurion

178235

17.12.2008 22:14

Černá bota velikosti 10 už stojí deset milionů dolarů

RE: trestny cin

Saša 74.?.?.?

Jando Vy čtete na BBC jen to, co se Vám zrovna líbí. Je tam výslovně, že mu hrozí 15 let pokud bude obviněn z útoku na zločinného Bushe. O tisících již 3 dny demonstrujících v Iráku proti americké okupaci a za propuštění reportéra jste na BBC jistě také nečetl. Lžete Vlasťo.

178381

18.12.2008 07:37

Černá bota velikosti 10 už stojí deset milionů dolarů

RE: trestny cin

Saša 74.?.?.?

Na blogu Lidovek se nějaký Vlastimil Janda „konečně podíval do Izraele“, nic podstatného nepíše, ale vysvětlovalo by to jeho „světonázor“. V samotných Spojených Státech je G.W.Bush považován za válečného zločince a mnoho lidí včetně politiků jako Mike Gravel je přesvědčeno, že by měl být předán mezinárodnímu soudu v Hague.
Pět let krvavé okupace pod lživou záminkou připravilo o životy více lidí než atomové bomby svržené na Hirošimu a Nagasaki. Reportér Zeidi má pravdu ve svých slovech: To je polibek na rozloučenou, od vdov sirotků a zabitých Iráčanů! Mluví z duše nejen Iráčanů, ale poctivých lidí v Americe a na celém světě. Historici v USA pokládají G.W.Bushe za nejhoršího prezidenta všech dob. l nebo zde Vlastimil, ostuda svého jména nepochopí, že okupace vlasti je zločin, on totiž nechápe co nebo kde vlast je.

178406

18.12.2008 08:43

Vánoce zvířat

Miliony vegetariánů z přesvědčení nejsou narušení jedinci

Saša 74.?.?.?

Nejsem vegetarián, pan Kirkman však nechápe význam článku a jak jsme si s některými savci blízcí. Stejnou logikou (tedy odsouzením soucitu se zvířetem) můžeme dojít k závěrům, že sežereme senilního dědečka, blbé dítě apod. Někomu se to bude zdát absurdní, ale co nás doopravdy dělí od zvířete nebo alespoň mnohé z nás? Trochu složitější myšlení? Tvrdí se, že mnohá zvířata jsou schopna myslet na úrovni nejméně tříletého dítěte. Zcela úmyslně si pěstujeme odtažitost od zvířat a zřejmě bychom požírali nejdříve přespolní, pak sousedy a naposledy by přišli blízcí příbuzní. Tak nějak se také k sobě chováme. Ne, nechci tvrdit, že jsem lepší než pan Kirkman, jsem podobný, nechci vidět, jak to vypadá na jatkách, ve fabrice třetího světa odkud nakupuji výrobky, jak umírají lidé v honbě a válkách o olej apod. Jsem pokrytec a je mně asi více líto těch zvířat, která naši krutost nechápou.

178421

18.12.2008 11:03

Vánoce zvířat

RE: Miliony vegetariánů z přesvědčení nejsou narušení jedinci

Saša 74.?.?.?

Přesvědčení je názor a některé názory nejsou tak blbé jak na první pohled vypadají. Oba jsme byli vychováni žrát všechno a nebýt zbytečně krutí ke zvířatům. Článek je z pohledu vegetariána nebo vegana, což ani jeden z nás není, ale mohu Vám najít tisíce směrníků s tvrzením přesně opačným než Vaše a do jisté míry i moje. Podstatné na článku však vidím, že lidská „inteligence“ člověku více škodí, než prospívá. Je tam paralela mezi naším chováním ke zvířatům a k vlastnímu druhu (tedy opak názoru těch, které nesmíme jmenovat). On není rozdíl, jak se chováme navzájem a ke zvířatům (opět vzpomeňte nejmenovaných). Rozdíl mezi senilním starcem a psem je v tom, že si vážíme minulosti starce, ale ne nutně v tomto okamžiku intelektuální rozdíl, Vámi zmíněnou pomoc Vám spíš přivolá ten pes. Příklad senilního dědečka a blbého dítěte uvádím pro dopad a ne pro doslovné srovnání ač „inteligencí“ si porovnatelní jsou. Nevím, jestli je to dobře nebo špatně, ale jistě cítím sounáležitost s lidským druhem. Dříve či později se však lidstvo vzájemně zničí, chováme se jak kvasinky. Z pohledu vegetariánů a do jisté míry i mého není kvalitativní rozdíl mezi námi a ostatními zvířaty. Cítění a potřeby stejné jsou. Ve střední a jižní Americe někteří chovají opici jako u nás psa, svým způsobem to není stejné neb opice (na rozdíl od psa) není geneticky k tomu přizpůsobena. Připomíná to spíš mučení dítěte nebo jen „nevzdělaného“ člověka. Opice se bude chovat přesně jak dítě předškolního věku, bude s vámi malovat, pozorovat televizi, vzhlížet se v zrcadle (snad hledat svého), tulit se apod. Její ruka má stejný otisk prstů jako náš, výrazu tváře porozumíte… V laboratorním „prostředí“ jsou stejné opice pro personál obtížné, hází totiž po svých trýznitelích výkaly. Což nějak připomíná případné chování televizních reportérů. Nejsme tak výjimeční jak bychom si přáli a výsledek našeho technického pokroku a „inteligence“ nás neodděluje od přírody a jejích zákonů. -Jinak souhlas.

178437

18.12.2008 11:24

Vánoce zvířat

RE: Stejna pakaz

Saša 74.?.?.?

>Vegetariani nejsou o nic lepsi nez feministky

Každý extremismus je asi stejný, ale to se můžeme stejně strefovat třeba do jeptišek! Ač nejsem vegetarián, jsou morálně sympatičtější.

178441

18.12.2008 11:37

Nebezpečí světové vlády existuje

RE: Zemekouli clovek opravdu

Saša 74.?.?.?

Zde odkud to píši je sice momentálně -21°C, ale zatím všichni tvrdí, že se Země otepluje.
Hestroy neberte mně iluze, většina vědců to tvrdí… ?!

178443

19.12.2008 04:55

Proč se Al-Zaidi omlouvá?

Tiskový mluvčí má za povinnost vydávat pro vládu příznivá prohlášení

Saša 74.?.?.?

Irácká vláda čelí tisícům demonstrantům v ulicích Bagdádu demonstrujícím proti US okupaci a za propuštění reportéra. Dále má obavy, že se neudrží bez "demokratického" zavírání opozice a podpory US. Nemusí se udržet ani bez částečného pacifikování obyvatelstva a zdání demokracie. Potřebuje, aby se vlk nažral a koza zůstala celá. Muntazer al-Zaidi má zlomená žebra a ruce, je v tak zuboženém stavu, že ho nemohou ukázat. Buď neví, co údajně podepsal nebo nechce obětovat 15 let svého života v Iráckém koncentráku, vždyť na svobodě ho očekává slušná kariera, kde může být Iráčanům prospěšnější.

178500

21.12.2008 00:58

Zemský ráj v nedohlednu

RE: Pokračování: Inu, také přispěji svou troškou do mlýna, BL sucks

Saša 74.?.?.?

V posledních nejméně padesáti letech, zemědělství (a živočišná výroba) se převážně provozuje průmyslovým způsobem. Potrava se vám dostává do obchodu téměř bez dotyku lidské ruky. Pro vysokou hustotu obyvatel to tolik nevidíte v Evropě, na zemědělskou farmu není téměř místo, ale jinde je to milionový byznys, kde obrovské stroje obdělávají půdu/sklízí úrodu od obzoru k obzoru a postupují od jihu na sever. Živočišná výroba drůbeže a prasat jsou fabriky se statisíci kusy „živých výrobků“ a několika nádeníky, kteří to obsluhují. Je zcela zbytečné a OFF TOPIC se dohadovat co je zemědělství – myšlenka je snad od počátku jasná?!

178649

21.12.2008 04:27

Odborníci a experti

Výborně napsané a teď pro jazykozpyty

Saša 74.?.?.?

Výborně napsané, expertdovedné jednání nikoli odbornost a nejlepší překlad je asi machr [mrknutí jedním okem]
O daném problému nemusí nutně vědět zcela nic, je vždy jmenován a v tom je jeho status.

První tři významy z překladového slovníku do češtiny:
expert - zručný
expert - obratný
expert – expert

Význam v angl. encyklopedii: člověk s určitou schopností či znalostí, který dovedně jedná A person with special knowledge or ability who performs skilfully

Legrace nastane v překladu do angličtiny:
expert - expert - back-room boy (GB) pouze ve Velké Británii je to odborník nebo vědec, zpět do angl. encyklopedie a zde je back-room boy expertní poradce spojený s důležitým rozhodováním, obvykle bez oficiálního postavení An expert adviser involved in making important decisions but usually lacking official status se synonymem “brain truster” stejného významu
expert – surveyor (zeměměřič/dozorce/měřič))
expert – dab (znalec/machr/kadet)

No a jsem u totožného závěru jako autor, expert má nějakou moc, ale ví o všem hovno, tedy alespoň v té Velké Británii. [chechtot]

178658

21.12.2008 07:50

Odborníci a experti

Je Bernie Madoff je expert a machr? ;)

Saša 74.?.?.?

Bývalý šéf NASDAQ je shodou okolností příslušníkem rasy či národa chlubícím se nejvyšší inteligencí a není divu, k ukradení 50.000.000.000 USD je jistě inteligence třeba.
Pro srovnání výkupné pro americký automobilový průmysl je „pouhých“ 17.400.000.000 USD a tak Bernie by ho mohl koupit třikrát.
Vložený obrázek
Dobrovolně odstoupil z vedení a pozice pokladníka na Yeshiva University School of Business, kde dle Wikipedia „ethical issues are an integral part of the program”. (Etika je nedílnou součástí programu.)

Jerusalem Post naříká, že je vinen za antisemitismus http://www.jpost.com/servlet/Satellite?cid=1228728265766&pagename=JPost%2FJPArticle%2FShowFull

Na americkém Counterpunch "It's Kristallnacht Two!" An Ethnic Cleansing in America („Druhá Křišťálová noc!“ Etnická čistka v Americe)

Bernie Madoff on the modern stock market http://www.youtube.com/watch?v=auSfaavHDXQ v angličtině výňatky z konference 20.10.2007 poučné jak machr expertně vysvětluje stock market (34 minut)

178661

21.12.2008 21:54

Odborníci a experti

RE: chanuka - prvy den, prva sviecka

Saša 74.?.?.?

>zaspievajme si spolu - kliknite si na samesa

Taková hezká častuška, chtěl jsem si zapět, ale hrdlo se mně stáhlo; hned v první sloce o připravování jatek pro nevěřící nepřátele. Ta zbožná náboženství….

Happy Hanukah

178684

22.12.2008 05:21

Odborníci a experti

RE: Je Bernie Madoff je expert a machr? ;)

Saša 74.?.?.?

Ta etika machra Bernie Madoffa možná nebyla zas tak zcela pochybená, jeho zákazníci byl exkluzivní klub multimilionářů a miliardářů (v amerických dolarech). Minimální „investice“ u jeho firmy byl miliónek US$ se slibem deseti procent minimálního ročního růstu.

Tito „investoři“ ve skutečnosti ztrátu ani nepocítili a jejich právníci již žalují stát pro úlevu na daních, žalují také ty, kteří v posledních 6ti letech si vyzvedli své miliónky z Madoffova investičního fondu.

Půjde Madoff, „pilíř Wall Streetu,“ do historie jako severoamerický Che Guevara? [mrknutí jedním okem] V našich malých představách umocněný Jánošík [mrknutí jedním okem] Podporoval dobročinnost svých soukmenovců a bez krveprolití přesunoval statky bohatých do svaté země. Jedině zaměstnanci nejbohatších lidí Ameriky, pokud jejich zaměstnavatelé svěřili/zpronevěřili jejich penzijní fondy a dali je do opatrování Jánošíka Madoffa budou bez důchodu.

Kam se podělo US $ 50.000.000.000? Nesleduje snad banka pohyb každého dolaru? Asi ne těch imaginárních, proč by potom banky musely dostat od daňových poplatníků US $ 700. 000.000.000? Z toho vedoucí těch ztrátových bankovních institucí dostávají mrzkou provizi US $ 1.600. 000.000.

178695

22.12.2008 09:02

Liberální poklesky

RE: Žena je taky člověk pane Lhotáku

Saša 74.?.?.?

Když jsem četl obraty jako : „vřískot kariérou posedlých nevěstek rovnoprávnosti bičujících své mátožné muže výčitkami a pohrdáním” [mrknutí jedním okem] a „zženštilá mysl propadlá subjektivní zaujatosti, marnivosti, individualistické ctižádosti a honbě za požitky”, [chechtot] tak jsem se potouchle smál a těšil na příspěvek paní Jarmily! Muž a žena je duševně a myšlenkově trochu jiný s čímž se musíme smířit a rozdíly nejsou tak propastné anebo ještě lépe, díky vzájemné sexuální přitažlivosti je většinou překonáme. Se stejným despektem lze psát o obou pohlavích. Jsme tací, jací jsme a nějaké výčitky jsou zcela zbytečné. Člověk s obdobným darem výřečnosti může zase opěvovat matriarchální společnost, snad bez válek a s neustálým množením. [mrknutí jedním okem]

Je spíše otázkou, jestli vinu nese nálepka „liberalismu“, „konzervatismu“ či jiného ismu. To, že libozvučné jméno nevystihuje skutečnost „svobody“ není vinou jména, ale úplatných a moci-chtivých politiků. Volání po „konzervatismu“ mě připomíná touhu po náboženském státu, což vidím jako nežádoucí extrém zabití svobody.

178699

23.12.2008 10:46

Zažijeme doposiaľ najväčšiu hospodársku krízu

RE: Vysvetlite mi nekdo

Saša 74.?.?.?

O zachování současného systému se ekonomové zoufale snaží zahazováním části budoucí mzdy produktivní střední vrstvy na řadu následujících let. (Jsou to zcela nepředstavitelné astronomické částky.) Zatím to jen prohlubuje rozdíl mezi super-bohatým a chudým, nezaměstnaných přibývá. Existuje „konspirační“ teorie, že finanční krize je vyvolána uměle. „Záchrana“ je totiž obdobná původní příčině, vydáváte něco, co neexistuje a v extrémním případě snad slíbíte práci zdarma. Jen křišťálová koule snad odpoví, co bude následovat [mrknutí jedním okem]

Tonoucí se i stébla chytá a zdá se být neuvěřitelný zájem o „Das Kapital“ Karla Marxe. Nečetl jsem to, zdá se mně to suchopárné čtení, ale již George Bernard Shaw a řada dalších spisovatelů a filosofů dobrých i špatných shledala knihu zajímavou.

Marxův Kapital se dočkal v Japonsku nového zpracováni, vychází v podobě kresleného seriálu a těší se neuvěřitelné popularitě. Dle jiného článku výstřelky kapitalismu učinily z Marxova „Das Kapital“ bestseller.

Přímo fascinován se zdá významný současný britský spisovatel Francis James Baird Wheen zastávající se invaze do Iráku a bojující proti antiamerikanismu, a nejen antisemitismu, ale rovněž bojující proti antisionismu. Snad až trochu nelogicky se sám považuje za „levicového“ ateistu. http://www.guardian.co.uk/books/2004/feb/03/top10s.modern.delusions ukázka z jedné z jeho z posledních knih How Mumbo-Jumbo Conquered the World: A Short History of Modern Delusions
Jinde Francis Wheen argumentuje, že pokud kapitalismus má zůstat, je žádoucí číst „Das Kapital“

Anglická Wikipedie právě rozšířila popis knihy, včetně odkazů na originál v angličtině.
Neberte to jako propagaci knihy, spíš nastalého zoufalství.

178758

23.12.2008 21:59

Zažijeme doposiaľ najväčšiu hospodársku krízu

RE: Je ale kardinální otázkou, co bude po krizi

Saša 74.?.?.?

>cinsky kockopes funguje jen diky otrocke praci milionu delniku

Proto si z něj USA bere vzor („dobrovolně“) se zde sníží mzdy, zvýší daně a miliony propustí, jak navrhuje záchranný balíček a nastolí se „protiteroristická“ diktatura.

>Silni vydrzi a nakonec pomuzou slabym.

Ach tak, v našem světě „silní“ někdy pomáhali chudým [mrknutí jedním okem] proto poplatníci zachraňují banky a akcionáře automobilového průmyslu.

>podivejte se na soucasnou situaci v zemich kde se pohrobci snazi zachranit pomoci

Nejsilnější velmoc je nejvíce zadlužená právě čínským Marxovým pohrobkům, kteří ať již dobře nebo špatně, přijali zásady kapitalizmu a volného trhu, jsou s námi na jedné lodi, Vlastislave Jando. Zachraňují Vám ten tvrdý kapitalismus Vlastislave Jando, do prdele buďte jim alespoň trochu vděčný.

178802

25.12.2008 23:41

Zažijeme doposiaľ najväčšiu hospodársku krízu

RE: Je ale kardinální otázkou, co bude po krizi

Saša 74.?.?.?

Poplet jsem tuším Vlastislava s „Vlastimilem“, omluvy. Hluboká víra Jandy ("Vlastimila" ) v přirozené mechanizmy trhu je dle všech ekonomů volovina. Vysvětluje to ekonomik a nositel Nobelovy ceny Joseph Stiglitz v Českém překladu Kapitalističtí šílenci. Tu víru v přirozené mechanizmy trhu však ztratili i američtí bývalí zastánci této teorie, příkladně Ben Bernanke. Sice s pomocí „přirozených mechanizmů“, ale ta krize je vyvolána uměle (jak správně píšete jinde pane Hestroy) ; umožňuje další obohacení nějakého promile obyvatel a tím ovládnutí světa.

178886

27.12.2008 10:50

Vánoční poselství íránského prezidenta Ahmadinežáda lidem v Británii

RE: Bodejť by ho měli dosavadní vládci rádi.....

Saša 74.?.?.?

Po staletí Irán nenapadl žádný jiný stát, naposledy se bránil, když byl napaden tehdy ještě dobrým Saddámem, který za pomoci USA a potlesku Izraele zaútočil na Irán s chemickými a biologickými zbraněmi made in Marylend, USA. President tohoto náboženského státu rozlítil jiný náboženský stát a jeho příslušníky, kteří nejsou schopni říci, co špatného řekl. Britský rabín Aaron Goldstein se rozčiluje, že Ahmadinejad hovoří jak Santa Claus. Velvyslanec Izraele vyjadřuje „nevyslovitelné pohoršění“. Zřejmě se vztahovačně pohoršují nejvíce nad slovy:

Kdyby Ježíš dnes žil, bezpochyby by stál na straně lidí, kteří odmítají násilnické, zlomyslné a rozpínavé moci.

Kdyby Ježíš dnes žil, bezpochyby by vztyčil vlajku spravedlnosti a lásky k lidem a odmítl válečné štváče, okupanty, teroristy a tyrany celého světa.

Kdyby Ježíš dnes žil, bezpochyby by bojoval proti tyranské politice převládající globální ekonomiky a politických systémů, jako to dělal za svého života.


Dotkl se snad vůdce jednoho náboženského státu politické ideologie druhého náboženského státu s vírou se společnými kořeny a zvyky?

178936

27.12.2008 23:20

Vánoční poselství íránského prezidenta Ahmadinežáda lidem v Británii

RE: To sxgo - RE: Tak tohodle jsem se obaval

Saša 74.?.?.?

V Tel-Aviv byly zrušeny „Orgie za mír”, židovské sekty Raelians. Sekta chtěla uspořádat „Světový den orgasmu“ neb věří, že nadržení vede k agresi a chtějí uvést v praxi rčení 'make love, not war'. Mír a orgie byly zrušeny prý z bezpečnostních důvodů.

178987

27.12.2008 23:40

Vánoční poselství íránského prezidenta Ahmadinežáda lidem v Británii

RE: Tak tohodle jsem se obaval

Saša 74.?.?.?

> co to tam vedou je banda prohnanych kujonu

Pane novy zacatek, Váš studovaný íránský přítel Vám sdělil, co očekával, že chcete slyšet a to co je pravdou i v mnoha dalších zemích včetně té naší. Nic to nemnění na vánočním přání, které nám přeje vše jen dobré, a potrefené husy hejkají.

178989

28.12.2008 06:28

Vánoční poselství íránského prezidenta Ahmadinežáda lidem v Británii

RE: Tak tohodle jsem se obaval

Saša 74.?.?.?

Vánoční přání bývá to, co chceme slyšet, obvykle přání dobra, což však někteří slyšet nechtějí!

Představitel státu, který nikdy nikoho nenapadl, státu, který jako první podepsal smlouvu o nešíření atomových zbraní, jistě může s čistým svědomím přát (křesťanskému) světu, aby stál na straně nenásilí, proti rozpínavým mocnostem, okupantům a teroristům.

179002

28.12.2008 10:17

Vánoční poselství íránského prezidenta Ahmadinežáda lidem v Británii

RE: Tak tohodle jsem se obaval

Saša 74.?.?.?

Nezklamete mne, pane „nový začátek“, zejména každý náboženský stát, ale i země s jedinou „správnou“ ideologií omezuje a týrá část obyvatel. Je otázkou Vašeho vidění a předpojatého přesvědčení jen míra toho zla (nebo „toho špatného“ pokud najdete nějaké ztotožnění) a propaganda. Izrael na příkaz ministryně zahraničí Tzipi Livni právě zahajuje mohutnou agresivní dogmatickou kampaň, aby okecal vraždění Palestinců v Gaze, které OSN, státy EU a většina světa odsoudila. V Tel-Avivu stovky Židů protestujících krvavému řádění byly rozehnány policií na koních a slzným plynem; pět jich bylo bezdůvodně zatčeno. Sionistická vláda, náboženského státu je svým způsobem stejná ne-li horší než nejen naši „přátelé“ jako Saudská Arabie, ale i státy vydávané za osu zla jako Írán. Občané nemají stejná práva a jsou rasisticky šikanováni. Islám mají s Judaismem nejen společné kořeny, ale rovněž zvyky, řeč a písmo, zakládání „zbožných“ států a dokonce i genetické bohatství je společné.

Dvouletá Dana, děvčátko bylo vyhozeno z mateřské školky, jen pro to, že není po matce Židovka. Nemám představu, že pro volně smýšlejícího jedince je život v Íránu procházkou růžovým sadem, není tomu tak v řadě zemí.

Když už jste to do toho zamotal, byl jsem několikrát na Kubě a na většině ostatních ostrovů v Karibiku. Na té Kubě, lidé co ještě pamatují život za Batisty (za minulého režimu), vám řeknou, že dnes je pro drtivou většinu Kubánců život lepší. Na Kubě zdarma vystuduje více vysokoškoláků než pro kolik je uplatnění, na všech Karibských ostrovech nejlukrativnější zaměstnání je v obveselování turistů, pochopitelně není také mnohonásobný rozdíl v platech vysokoškoláků a tak se hraní „častušek“ pro turisty vyplatí. Mimochodem za častušku považujete asi Qunatana mera. Ve srovnání s jinými Karibskými ostrovy je na Kubě stejná bída a (snad s výjimkou ostrovů patřících Francii) pro většinu dokonce menší. Za to mají slušné zdravotnictví bez poplatků a pro každého, nižší kriminalitu a to nejen ve srovnání s podobnými ostrovy, ale i s USA. Není to zdaleka ideální situace, ale pro většinu ne tak zlá, jak by se zdálo a je nám presentováno. Ony i ty komunistické země se vyvíjejí a slevují z té ideologie. Oproti tomu, „vývoj“ svobodných zemí jako USA se zdá jít opačným směrem.

179007

28.12.2008 22:31

Vánoční poselství íránského prezidenta Ahmadinežáda lidem v Británii

RE: Porovnejme situaci

Saša 74.?.?.?

Četl jste někdy Bibli `simais`?
Pokud se jen přikláníte k výkladu Bible, pak nejde o žádnou spekulaci a to včetně toho citátu:

„Kdyby byl Ježíš dnes na zemi, bezpochyb by bojoval proti tyranizujícím praktikám převládající globální ekonomiky a politických systémů."

Z Vašeho pohledu, Ježíš zřejmě byl sebenenávidící Žid a proto podsouváte nějakou neúctu a srovnání s Vaší babičkou. Nezastávám se žádného náboženství, ale zmíněné jsou sympatické zásady křesťanství a důvodem proč se stalo předním náboženským směrem.

179035

29.12.2008 00:02

Vánoční poselství íránského prezidenta Ahmadinežáda lidem v Británii

RE: Pane PERGILL, dopouštíte se trestných činů - hanobení a potlačování práv a svobod!!!!

Saša 74.?.?.?

> Pro věřící judaisty, stejně jako pro věřící muslimy, je na prvním místě dobro jejich náboženství

Na druhém místě to co vidí jako svoje „dobro“ a v případě judaistů na předním místě silný nacionální pocit sounáležitosti, přikazující i bezbožným „zbožně“ hájit neobhajitelné a překrucovat lež na pravdu. Náboženství a „nacionální“ sounáležitost jsou nejsilnější lidské vazby, z tohoto pohledu není divu, že jinak slušní lidé, zfanatizovaní zcela obdobně jako kdysi Němci nacismem se zastávají vraždění. Nikdy to nejsou všichni judaisté nebo muslimové. Pohled obou na ostatní svět je kvalitativně stejný.
Kde je tedy rozdíl? V Íránu, žijí spokojeně židé, nikdy nikoho nenapadl a Ahmedinežád proto může s čistým svědomím přát světu vánoční svátky. Sionistický stát nejdříve zabránil dopravě léků a potravin do Gazy a pak započal vánoční bombardování. Kdybych se vyjádřil obdobně o Židech jako Vy o muslimech tak za to je tvrdý kriminál.

179044

29.12.2008 03:06

Vánoční poselství íránského prezidenta Ahmadinežáda lidem v Británii

RE: Porovnejme situaci

Saša 74.?.?.?

Nechci se do Vás navážet nebo dotýkat Vašeho přesvědčení, pro jistotu omluvy předem. Interpretace biblického narození Ježíše Krista: židovské dívce bez domova se narodil syn. Později šířil již tehdy revoluční sociální (socialistické) myšlenky, pro které byl nakonec ukřižován. Dnes židé přišli s termínem sebenenávidící žid, používaného pro žida s diametrálním odklonem od jejich víry. Tehdy, byl dle Bible zastáncem chudých a utiskovaných a lze tedy předpokládat, že by ani za 2000 let nezměnil názor. Je tam samozřejmě předpoklad, že by nemusil žít pod bolševickým komunismem, lidé nebyli, jací jsou a tak podobně. Viz rovněž odpověď od MéďaBéďa.

179062

29.12.2008 08:35

Izraelská vánoční nadílka

Stydím se za Karla Schwarzenberga - z Gazy nelze utéct

Saša 74.?.?.?

K Vánocům nám Hollywood naděluje 6 nových filmů o Holocaustu, zatímco Izrael Holocaust provádí svému bratrskému národu. Izraelské stíhačky zničily obě univerzity v Gaze, včetně ženských kolejí. Se stoupajícím počtem zavražděných Palestinci údajně dostávají od izraelské armády výhružné telefonáty, aby opustili svá stavení.

Tzipi Livni nařídila světovým židovským organizacím rozvinout PR kampaň proti demokraticky zvolené vládě Hamas a na podporu zabíjení Palestinců, jako kdyby se jednalo o vánoční kapry. Livni se dovolává mezinárodní podpory ke svému nejkrvavějšímu útoku na Gazu od roku 1967 s tvrzením, že jen tak útok bude krátký.

Ministr války (jen tak zvané obrany) Ehud Barak slibuje „rozšíření a prohloubení“ již tak mamutího bombardování. Dle Haaretz, Ehud Barak nařídil přípravu ke zničení Hamas a Gazy více než před 6ti měsíci. Barak doufá o upevnění své politické pozice a stovky mrtvých nevinných lidí mu k tomu má pomoci.

179079

29.12.2008 23:39

Vánoční poselství íránského prezidenta Ahmadinežáda lidem v Británii

RE: Projev je plný... - Reakce na diskusi

Saša 74.?.?.?

>4. Saša nehorázně lže ohledně Židů v Íránu.

Je pravdou, že před léty "Za šáha jich tam žilo" více, ale pak již začínáte lhát Vy, pane Pergill.

25000 hrdých Íránských židů dle BBC – na rozdíl od Palestinců mohou cestovat do Izraele a zpět, jsou plnoprávnými občany, mohou chodit do židovské nebo státní školy, mají přes 40 synagog atd.

dle CNN byli podpláceni, aby emigrovali do Izraele

Íránští židé odsuzují současné napadení Gazy Sionisty Izraele(CNN)

Mediální kampaň na podporu Izraele je tentokrát nařízena samotnou Tzipi Livni, jako by nestačilo, že již z pocitu sounáležitosti a nadřazenosti Židé celého světa budou řezníkům tleskat. (Ne, stoprocentně všichni, ale většina omámena komplexem nadčlověka.)

179195

30.12.2008 06:57

Vánoční poselství íránského prezidenta Ahmadinežáda lidem v Británii

RE: Projev je plný... - Reakce na diskusi

Saša 74.?.?.?

1. Kdyby jste se namáhal podívat na přiložený směrník BBC News ověřil byste si, že se Vaše informace nezakládají na pravdě. Neuvádíte žádný zdroj, vymyslel jste si nenávistné lži. Vedoucí rabín židovské menšiny v Íránu, říká: „Otec Íránské revoluce, Imam Khomeini uznal, že Židé jsou náboženskou menšinou a proto musí být chráněni. Výsledkem je židovský poslanec v parlamentě. Khomeini rozlišoval mezi Židy a Sionisty a on nás podporoval. Televize plete Sionismus s Judaismem a lidé si mohou mylně myslet, že cokoli dělá Izrael je podporováno všemi Židy. “ Íránský žid a poslanec Mudr Maurice Mohtamed otevřeně ostře kritizuje některé názory presidenta Ahmadinejada a přes to prezidentská kancelář darovala peníze na Teheránskou Židovskou nemocnici. Žid v Íránském parlamentě dr. Mohtamed je toho názoru, že antisemitismus není Islámu nebo Íránu, ale záležitostí Evropy. Židovský poslanec zvolený ¼ milionem Íránských Židů si stěžuje, že Židé mají potíže se stát řediteli škol a armádními důstojníky.

2. Na CNN a na Haaretz se dozvíte, že Íránští Židé, kterých emigrovalo do Izraele celých čtyřicet, dostanou $10,000 US dolarů každý a mimo běžné pomoci imigrantům od státu a zaplacení Vámi zmíněné letenky..

3. Do duše nikdo nikomu nevidí, ale přečtěte si CNN

4. Nařízená mediální kampaň na podporu Izraele, znamená že odvedení pozornosti a lživá pomluva někoho jiného je dobrá.
Jen Židé mají patent na utrpení, ostatní si nezasluhují pozornosti ani jako zvířata.

179224

30.12.2008 07:40

Milostný příběh z období holocaustu byl podvod

Podvod, na kterém se dají vytřískat velice slušné peníze

Saša 74.?.?.?

Vložený obrázek

Herman a Roma Rosenblat

Rodina, přátelé a bratr Hermana Rosenblata s nimi přestali mluvit, protože jim bylo jasné, že jsou podvodníci.
Jak jen vyždímat ten Holocaust. Supové získávají na neštěstí jiných a podobní lidé škodí Židům.
zdroj a obrázek ze CBC

179227

31.12.2008 00:31

Milostný příběh z období holocaustu byl podvod

RE: Zahnily zavan demokracie

Saša 74.?.?.?

Popis je tak povrchní až lživě minimalizující. Kde se dočtete jak obyvatelé Gazy hledají poslední útočiště před před smrtí z Izraele a ukrývají se ve školách OSN.
Část Gazy je díky bombardování bez vody. Počet zákeřně zabitých obětí narůstá. (30. prosince 365 osob.) Izraelská válečná loď 3x úmyslně vrazila do člunu vezoucího léky pro 1720 zraněných do Gazy, jak sděluje bývalá americká kongresmanka Cynthia McKinney, která byla na člunu. Mezinárodní člun pomoci byl obklíčen Izraelci v mezinárodních vodách 135Km od Gazy. Izraelci neozbrojenému člunu hrozili potopením a nepustili zdravotní materiál na pomoc trpícím a umírajícím.

179332

31.12.2008 05:32

Milostný příběh z období holocaustu byl podvod

RE: Podvod, na kterém se dají vytřískat velice slušné peníze

Saša 74.?.?.?

Obyvatelé Gazy hledají poslední útočiště před smrtí z Izraele a ukrývají se ve školách OSN. Část Gazy je díky bombardování bez vody. Počet zákeřně zabitých obětí narůstá. (30. prosince 365 osob.) Izraelská válečná loď 3x úmyslně vrazila do člunu vezoucího léky pro 1720 zraněných do Gazy, sděluje bývalá americká kongresmanka Cynthia McKinney, která byla na člunu. Mezinárodní člun pomoci byl obklíčen Izraelci v mezinárodních vodách 135Km od Gazy. Izraelci neozbrojenému člunu hrozili potopením a nepustili zdravotní materiál na pomoc trpícím a umírajícím, přes žádost World Health Organisation, aby Izrael zajistil přísun zdravotního materiálu postiženým Palestincům a okamžitě zastavil vraždění.

Mezitím nám Hollywood přináší k vánocům 6 filmů o Shoah, kdyby však Izrael pustil kameramany do Gazy mohli by jsme vidět Holocaust v přímém přenosu, trpět však mohou jen nadlidé s nejvyšším IQ a zabíjení méně chytře lkajících bytostí je košer a nehodí se ukazovat světu.

179338

31.12.2008 18:49

Milostný příběh z období holocaustu byl podvod

RE: Zahnily zavan demokracie

Saša 74.?.?.?

11,000 Palestinců je v Izraelských koncentrácích. Palestinci nemají armádu, zákeřně zavraždění příslušníci „Hamásu“ jsou členy demokraticky a legálně zvolené vlády. Stejnou logikou by Palestinci mohli útočit na politiky Izraele. „Osadníci“ po léta beztrestně zabíjí Palestince v jejich domovech. Gaza je koncentrák, kde jsou lidé zabíjeni jen pro jejich příslušnost k rasově-náboženské skupině. Největší ostudné lži se nedávno dopustil Ehud Olmert výrokem: „Jako Žid se stydím za scény, kdy Židé střílejí na nevinné Araby v Hebronu. Není jiné definice k popsání toho, co jsem viděl, než pojem ‘pogrom’. Jsme synové národa, který ví, co se myslí pogromem, a já toto slovo užívám až po hluboké úvaze.” Za posledních osm let bylo zabito na 4000 bezbranných Gazanů. http://www.ifamericansknew.org/stats/deaths.html#s... Žádných atentátníků, ti co se stavěli na odpor jsou ze statistiky vyjmuti. Gaza je tedy Izraelským táborem smrti. Propaganda sionistického státu se poučila a předčila Goeblse. Prostí Američané jsou naivní, ne všichni opakují lži co slyší, někteří a je jich hodně souhlasí s OSN.

179372

31.12.2008 23:04

Operaci „Lité olovo“ předcházely měsíce plánování

RE: Dobre naplánovaná operácia

Saša 74.?.?.?

Propaganda řízená a nařízená Izraelskou vládou předkládá světovému zpravodajství pouze jejich „pohled“. Vládní media centr zasílá korespondentům v Izraeli SMS a „materiály“ ke zveřejnění a dokonce jedna skupina je zaměřena na bloggers. Tam se nezmiňují o tom, že většina obyvatel Gazy je bez pitné vody a elektřiny po pěti dnech bombardování při kterém zahynulo na 400 Palestinců (Izraelská strana tvrdí z toho asi dvaceti procent žen a dětí, lékař v Gaze opak). V Izraeli zahynuli 4 lidé (ku podivu Izrael počítá i jednoho beduina).

Z článku Israel ordered to allow journalists into Gaza na Independant (UK)

179382

01.01.2009 19:22

Milostný příběh z období holocaustu byl podvod

RE: Zahnily zavan demokracie

Saša 74.?.?.?

Pane Yamato podívejte se na film OCCUPATION 101
Uvažte, že Palestinci se brání s vidlemi a umírá jich 100x víc než Izraelců, zraněných je 1000x větší počet, Izrael jim zničil infrastrukturu, zásobování vodou, kanalizaci, brání v přísunu zdravotního materiálu. Organizuje atentáty na jejich představitele vlády a zničení Gazy bylo plánováno.

179403

02.01.2009 19:23

Kdy nám imponují naši vůdci

RE: Svoboda slova

Saša 74.?.?.?

Čtyři jeho děti s manželkou byly zavražděny spolu s celou jeho rodinou, s devíti dalšími lidmi zemřelo cíleným zásahem náboženského vůdce Palestinců Nízár Riján. On si dovolil říci: „Nepotřebujeme peníze nebo zbraně – jediné co potřebujeme, jsou naše modlitby,“ řekl skupině svých stoupenců včera v mešitě v Gaze, kde vyzval muslimy kdekoliv na světě, aby se modlili za gazanské Araby. „Můžeme nepřítele ovládat sami.“ Přes nařízenou propagandu, z nenávistného sionistického tisku vyplývá, že rodiny jsou zcela záměrně vražděny za politické zločiny. Naše média opakují zvrhlé jásání nad smrtí za abstraktní „zločiny”, smrtí rodin za stejnou ideologii a stejné modlitby jak „zbožných“ rabínů. Nenávist a nacismus je zvrácen na „dobro“. Ve stejné odpoledne, jiný „vůdce“ Hamas Nabil Abu el-Amrin byl zavražděn „chirurgicky přesnou“ střelou z F-15 spolu se sedmi jeho dětmi a zřejmě, abychom se více naplnili sionistickou nenávistí jen se dvěma ze čtyř jeho manželek. Jsme ovládáni chytrými zločinci, nacisté neměli tu „vrozenou inteligenci“ vše vyjádřit jak v zkresleném zrcadle. Chyběla jim stejná nestoudnost a krutost. Český sionistický tisk hrdě podsouvá, že srovnání Izraele s nacisty a Čechy s palestinskými „teroristy“ je dokonce trestné, „zatím se ho prý odvážili pouze neonacisté“. V poměru k velikosti národa je v Izraelských koncentrácích více Palestinců než zavřeli nacisté. Poměr smrti bez obvinění je opět rovněž mnohonásobně větší. Se záviděníhodným IQ obhájíte nejsprostší rasizmus a bratrovraždu.

179497

02.01.2009 19:30

Připravované demonstrace proti násilí v Gaze v České republice a okolí

Pomůže ministerstvo zahraničí?

Saša 74.?.?.?

Jestliže mohlo Ministerstvo zahraničí poslat 190 milionů Kč přežvykavci kravat do Gruzie, je jeho morální povinností učinit totéž ve prospěch Palestinců, kteří jsou v podstatně horší situaci.

179499

03.01.2009 19:50

Kdy nám imponují naši vůdci

RE: Svoboda slova

Saša 74.?.?.?

Tzipi Livni nařídila celosvětovou PR kampaň a zprávy vycházejí nebo opakují jen to, co Izraelci dovolí. Novinářům byl přístup do Gazy znemožněn a teď opět jen propaganda říká, že jich tam osm vpustí. Haaretz se změnou majitele změnil i uveřejňované články a někteří zaměstnanci byli propuštěni. V Čechách sionistickým tiskem, kde si pochutnáte je Eretz a vzteklý pes. Na Eretz již zastrašují, že srovnání Izraele s nacistickým Německem je neonacismus. Břetislav Olšer píše na vzteklém psu o základní škole do dvanácti let. Je mu trnem v oku, že žáci na chodbách lepí obrázky svých zastřelených spolužáků, Olšer se nechutně posmívá jak dívky a hoši budou v ráji oblažovány 72 pannami. Sionistická státem nařízená a organizovaná propaganda je podvodná, jejich „reklama“ lživě odosobňuje, rasisticky jejich semitští bratři prý nejsou lidé.

179557

04.01.2009 05:56

Připravované demonstrace proti násilí v Gaze v České republice a okolí

RE: Pokud jsou děti palestinských Arabů od mala indoktrinované,

Saša 74.?.?.?

Celá Gaza má rozlohu asi dvou třetin Prahy a hustota obyvatel je podobně vysoká, žije tam 1,4 milionů lidí, včetně 3000 katolíků. Palestinští katolíci žijí mezi většinovou populací se stejnými právy a bez jakéhokoli omezení. 3. ledna před noční invazí Izrael bombarduje tržnici. Tuším teroristy v F16, na zemi jsou bezbranní lidé.

Předseda OSN (UN Secretary General Ban Ki-moon), nevím po kolikáté vyzývá Izrael k zastavení útoku. Vstup zdravotnického týmu Červeného kříže do Gazy nebyl povolen.
Dle UN a Červeného kříže Izrael nerespektuje žádná pravidla mezinárodního humanitárního práva. Čeho chce Izrael dosáhnout? Vynutit si „lásku“?
Izrael indoktrinuje Palestinské děti kupením jejich mrtvol v ulicích.

Independent: Na co si ti Palestinci pořád stěžují?

179595

05.01.2009 09:37

Kdyby Hamas neexistoval

RE: Světová nadvláda Izraele

Saša 74.?.?.?

Obávám se, že máte zcela pravdu paní Jarmilo. Zcela určitě v našem „západním světě“ jsme již ovládáni vychytralými „nadlidmi“, tvrdícími o sobě s vysokým IQ, ovšem podstatněji cítícími náboženskou a „národní“ sounáležitost pouze se „zbožným“ sionistickým státem. Samozřejmě je několik málo čestných výjimek, jeden z deseti, či ze sta? Většina svedená sladkým pocitem nadřazenosti a nenávisti k ostatním co unikli genitální mutilaci, vyžaduje otroky a mrtvoly. Těch málo nezaslepených a vpravdě inteligentních nazývají sebenenávidící. Je to ďábelsky vymyšleno, „národ“ a náboženství nejvíce sdružuje a vyvolené nadlidství je zbožně svůdné. Jsou doopravdy úspěšní, v politice, právu a mediích jsou zastoupeni neúměrně.

Ještě daleko před nacistickým terorem košer vraždění v Gaze Izraelská armáda za posledních 6 let zavraždila 2000 Palestinských civilistů, pouhých pět Izraelských vojáků bylo odsouzeno za nezákonné zabití a ti ještě dostali legrační podmíněné tresty.

Včera jsem se podíval na sionistický tisk (Arutz Sheva) a z jejich radostných zpráv se mně dělalo špatně: Izrael jako vždy ani tuto neděli (4.1.) nedovolí humanitární pomoc Gaze, za časného nedělního rána (4.1. v 7.15) bombarduje zásobování pohonných hmot a znemožní tak pohon nemocničních elektrických generátorů, dle národních zpráv (IzraelNN.com) „IDF“ to je Izraelské „obranné“ jednotky bombardují v městě Gaza obchodní středisko „několik“ lidí bylo zabito, na Izraelském armádním rádiu vysílají „dvacátý psalm k bohu“ – „nechť Bůh slyší… Ve jménu Boha posílení Zionu…“ atd. – Na našich „západních“ zprávách dle nařízení Tzipi Livni čteme o dobrotě Izraele a jeho utrpení…

179658

05.01.2009 09:53

Kdyby Hamas neexistoval

RE: My máme taky svůj podíl viny

Saša 74.?.?.?

>Protože naše země předsedá EU a za nás za všechny je
>zaujímán postoj, který vojenskou zvůli Israele zastává.

Od dětství žiji mimo ČR a chtělo se mně napsat, že se stydím, že jsem Čech, ale on ten kníže von Schwarzenberg není a nikdy nebyl Čechem.

http://www.nenasili.cz/cs/2704_protesty-proti-nasi...

179659

05.01.2009 19:25

Situace v Gaze a podivný postoj českých politiků

Vrchní rabín Izraele Avichaj Roncky žehná vraždění rodin

Saša 74.?.?.?

Rabíni Izraele požádali světovou veřejnost, aby odříkávala modlitby za úspěch nacistických jednotek. Eretz.cz vyzývá k umístění odkazu na video, abyste umožnili modlení s rabínem.

Zločin je nejlépe dělat beze svědků a Izraelská „šéfdiplomatka“ Livniová odmítla, aby po vyhlášení případného příměří byli do pásma Gazy rozmístěni mezinárodní pozorovatelé. Dle BBC nemocnice al-Shifa dostává roztrhaná těla celých rodin, jen za neděli přes 90 osob a z toho 26 dětí. Izrael napadá ambulance, refugee camp východně od města Gaza. Není kam utéct.

Přes veškeré židovské modlitby a nařízení Tzipi Livniové, podpora holocaustu v Gaze není mezi Izraelskými židy jednoznačná. Osadník Fredo Goldfarb z Kibbutzu Nir Yitzhak, s ostatními sionisty nesouhlasí: „co získám, uzavíráme kruh nenávisti, jak budu mezi Palestinci žít?“

179701

06.01.2009 09:21

Kdy nám imponují naši vůdci

RE: Svoboda slova

Saša 74.?.?.?

Izrael úmyslně zničil (bombardoval) informační zdroje v Gaze a cenzuruje zprávy z napadeného území, sděluje skupina žurnalistických práv z Ženevy „Press Emblem Campaign”. Jmenovitě televizní stanici Al-Aqsa, radiostanici Sawt a Al-Resalah noviny. Odsouzeníhodné je zabití dvou reportérů Izraelci, fotografa Hamza Shahin, již 26. prosince a 3. ledna Omara Silawi. Po Izraeli je marně žádán přístup žurnalistů do Gazy. Žurnalisté podléhají Izraelské vojenské cenzuře, která vyžaduje „objektivní“ reportáže z pohledu Izraelské vlády.
Analýza zpravodajství ukazuje značné zkreslení reality, zdůraznění obětí Izraele a zamlčení Palestinských obětí, dokonce agentura AP lživě častěji komentuje neskutečné Izraelské oběti a současně zamlčí z 85 procent případů zabití Palestinských dětí. Tzipi Livni se zahájením útoku na Gazu nařídila celosvětovou „public relation“ kampaň. Pohled vlády Izraele musí být agresivně presentován médii a diplomaty s čímž byli pověřeni nejmenovaní zástupci ministerstev. (Izraelské) ministerstvo zahraničí najímá „mluvčí“ cizích jazyků, kteří mají ovlivnit zahraniční žurnalisty.
Jinými slovy, ministryně zahraničí Tzipi Livni(-ová) nařizuje celosvětovému židovstvu lhát.
(Směrníky vedou na anglické zdroje a poslední na Izraelský tisk.)

179805

07.01.2009 00:26

A kdy nám řekne Schwarzenberg pravdu?

RE: Šwarcumperk?

Saša 74.?.?.?

V Gaze není kam utéct. V uprchlickém táboře Džabaliya Izrael napadl palbou školu spravovanou OSN, která poskytla útočiště před bombardováním rodinám s dětmi. Zahynulo přes 42 osob a dalších 15 je v kritickém stavu. V bezuzdné a bezcílné střelbě Izraelské armády zahynuli nejméně 4 jejich vlastní vojáci sděluje CBC (Four of the Israeli soldiers reportedly died in friendly-fire incidents Monday) a dodávám jistě budou viněni Palestinci. Schwarznberg je spokojen.

179904

07.01.2009 02:55

Co mi nejvíce vadí na současné izraelské agresi

RE: Myslím, že to již nebude mít Izrael tak jednoduché.

Saša 74.?.?.?

>http://www.blesk.cz/clanek/107146/izraelci-zastrel...

Proč tuto zprávu přináší Blesk? V bezcílné střelbě Izraelské armády zahynuli nejméně 4 jejich vlastní vojáci sděluje CBC (Four of the Israeli soldiers reportedly died in friendly-fire incidents Monday) a dodávám jistě budou viněni Palestinci.

Hnulo se nějakému důstojníkovi svědomí nebo potřebují i vlastní oběti k nacistickému plánu vyhubení geneticky i vírou blízkým Palestincům?

V Gaze není kam utéct. V uprchlickém táboře Džabaliya Izrael napadl palbou školu spravovanou OSN, která poskytla útočiště před bombardováním rodinám s dětmi. Zahynulo přes 42 osob a dalších 15 je v kritickém stavu. OSN dává souřadnice GPS svých škol Izraeli a budovy jsou jim známé. Na 600 nacistickou vládou Izraele zabitých a tisíce zraněných na rozloze menší než Praha a z jeden a půl milionu týraných obyvatel.

Proč zhnusení světa není v novinách? Sem tam se dočtete Izraelský vyslanec (pan Cohen) byl vypovězen z Caracasu na protest Izraelské genocidy v Gaze. http://news.bbc.co.uk/2/hi/americas/7814857.stm

179928

07.01.2009 03:11

Co mi nejvíce vadí na současné izraelské agresi

RE: Myslím, že to již nebude mít Izrael tak jednoduché.

Saša 74.?.?.?

>Izraelská armáda je vraždící nástroj, který mrzačí a
>zabíjí nevinné obyvatelstvo Gazy a nevyhne se odsouzení ve světě
>a oprávněné odplatě!

Budou řvát "antisemitismus", uzákoní křivě se podívat, Schwarzenberg bude vykládat jak jim pomáhají.

Připomíná mi to jak nacisté také měli spojence v Itálii apod.

179930

07.01.2009 04:26

Co mi nejvíce vadí na současné izraelské agresi

Podobá se to plynovým komorám..

Saša 74.?.?.?

> Podobá se to nahnání stáda zvířat do uzavřené ohrady a následném „lovu“, jak to provádějí někteří „lovci“ na Západě.”

Zdánlivě se to podobá plynovým komorám, sionisté se však radují z předsmrtného mučení, telefonují obyvatelům a vyhrožují, mají vyběhnout z domova, aby byli lépe zasažitelní, noc po noci třaskavé bomby pro vyvolání zděšení, zničení zdroje pitné vody, rozvodu elektřiny, hrozby na vlnách jejich bývalého rozhlasu, jatka po létech věznění a mučení. Nacizmus holt má svůj evoluční vývoj a budeme tomu říkat zbožná civilizace a židovskokřesťanská kultura.

179932

07.01.2009 10:14

Co mi nejvíce vadí na současné izraelské agresi

RE: Myslím, že to již nebude mít Izrael tak jednoduché.

Saša 74.?.?.?

Kanadské vysokoškolské odbory chtějí bojkotovat izraelské vyučující na protest bombardování vysokých škol a kolejí v Palestině. Nevím jestli tam nemá být židovské vyučující, na hlavních kanadských zprávách to není a dle ČTK to uvedla agentura AFP.

Izraelské národní zprávy suše informují o zabití 4 Izraelských vojáků a zranění dalších 24 vlastní palbou na svých jatkách. Zprávu přináší také senzacechtivý Telegraph.uk všude jinde však vidím jen vyčíslené ztráty Izraele jako kdyby zabíjel snad Hammas nebo Palestinci si dovolili se bránit. Nařízení Tzipi Livni ke lživé propagandě je bráno vážně.

179958

07.01.2009 19:20

Co mi nejvíce vadí na současné izraelské agresi

RE: Talmud

Saša 74.?.?.?

>Jedná se o "válku" mezi dvěma náboženskými směry. Typické
>pro státy řízené netolerantními náboženstvími. Pro
>srovnání v rámci objektivity (pokud je to vůbec možné) by

Oba náboženské směry jsou si velice blízké, mají společné kořeny. Korán (a Islám) je možná ve své krutosti více „spravedlivý“. Státem podporovaný náboženský fanatismus vždy vede ke stejným koncům, ovšem židé ve své nadřazené krutosti, jsou v našem století horší. Islám je nejrozšířenější náboženství a následují ho 2/3 světa, v zemích Islámského světa žijí křesťané a židé se svými kostely a synagogami. V maličkatém Bahrinu právě staví druhý kostel a křesťanská menšina především zahraničních pracovníků je zanedbatelná. Není dobře se zastávat fanatického Islámu, stejně jako žádného fanatismu, ale sionistické pojetí judaismu se rovná nacismu a v našem období je více nebezpečné.

180059

08.01.2009 10:56

Co mi nejvíce vadí na současné izraelské agresi

RE: Talmud

Saša 74.?.?.?

Pane Baki, snad by bylo dobře zdůraznit, že vůbec nezáleží na náboženské víře (nebo nevíře) oběti a zákeřného vraha v F16. Lhostejná je i vzdělanost, „kultura“, vrah bezmocné oběti zůstane vrahem. Argument víry a „civilizace“ je vždy zneužit. President Bush dostával zbožná vnuknutí, „modlitby” nejvyššího rabína jsou vysílány na Izraelském armádním radiu atd., atp. Je odporné poukazovat na možné chyby oběti a shledávám Vaše oba příspěvky provokativní, ač vzájemně souhlasíme. Je ostudné, že nečteme na prvních stránkách novin odsouzení zločinu. Vatikánský ministr spravedlnosti (ve jménu církve nebo papeže) kardinál Renato Martino sice kritizoval Izrael a označil Gazu za velký koncentrák, ale je jediný a zprávička zaniká. Tím nehájím katolickou církev, v zásadě mlčením nese spoluvinu.

180152

08.01.2009 11:18

Co mi nejvíce vadí na současné izraelské agresi

RE: Genocida?

Saša 74.?.?.?

>a jak se tohle lisi od Darfuru kdyz tezce vyzbrojena armada
>podporovana letectvem nabehne do civilniho obyvatelstva spore
>vyzbrojeneho lehkymi pechotnimi zbranemi prakticky

Realita je horší! Palestinská policie je neozbrojená. Ta byla vražděna první jen proto, že zaměstnavatel je pochopitelně legálně zvolená vláda. Zbraně jsou v Gaze výjimečné a převážně prý pašované tunely, což tvrdí nevěrohodný Izrael. Kdyby v Gaze byly zbraně invaze by nebyla pro Izrael beze ztrát.

Oxfordský profesor mezinárodního práva žid Avi Shlaim říká:
"The Biblical injunction of an eye for an eye is savage enough. But Israel's insane offensive against Gaza seems to follow the logic of an eye for an eyelash."

Citace je z obsáhlého článku na Guardian.uk How Israel brought Gaza to the brink of humanitarian catastrophe http://www.guardian.co.uk/world/2009/jan/07/gaza-i...

180155

10.01.2009 11:08

Co mi nejvíce vadí na současné izraelské agresi

RE: To hestroy a spol.

Saša 74.?.?.?

Je zajímavé, že v zemích, které jsou nám presentovány jako „země zla“, žijí mezi muslimskou většinou celkem spokojeně židé a křesťané a naopak ve spřátelených zemích jako Saudská Arábie téměř opak je pravdou. Ne, nedělám si iluze o Islámu, ale není to s podivem, že v Izraeli je střílí jak králíky, svůj protektorát což je Palestina bombardují a provádí tam zvěrstva všem obyvatelům včetně více než pěti tisícům křesťanům, kteří tam spokojeně žili; možná podporovali demokraticky zvolený Hamas. Křesťanská menšina bývala větší a nezmenšila se díky Hamas nebo palestinským arabům. Sionistická míra zla je větší než extrémního Islámu a "západ" extrémismus podporuje a vytváří.

180466

11.01.2009 05:20

Co mi nejvíce vadí na současné izraelské agresi

RE: Pane Stworo

Saša 74.?.?.?

Extrémní Islám je obdobný sionismu. Izrael se chová hůř než nacisté, kteří nezabíjeli celé rodiny i s dětmi. Nacistické tábory ač stejně nelidské poskytovaly základní ošetření apod.

Naše zákony a „západní kultura“ je ovlivněna židofašismem, je nám namlouváno, že islámofašismus je horší, ve skutečnosti extrémním fanatismem trpí většina židů což jsme již dnes nuceni podporovat a živit proti sobě nenávist muslimů.

Následující krátká videa s českými titulky mně byla zaslána na obhajobu Izraele, ve skutečnosti ho však vtipně usvědčují ze zločinu.

Christopher Hitchens - Religion - Czech subtitles
Richard Dawkins - What if you are wrong? - Czech subtitles
Christopher Hitchens being a BAMF - Czech subtitles
Hitchens vs. Hitchens excerpt - Czech subtitles
Pat Condell - Why are we friends with Saudi Arabia? - Cz sub

Vložený obrázekVrchní rabín Mecger požehnal vojákům Izraele k vraždění bezbranných Palestinců v Gaze
(na Arutz Sheva a Eretz je dokonce video z 09. 01. 2009) [oči v sloup]

180541

11.01.2009 08:20

Co mi nejvíce vadí na současné izraelské agresi

RE: Pane Stworo

Saša 74.?.?.?

Pane Pražák kdo je terorista záleží na pohledu a to co tvrdíte je jen Izraelský pohled, OSN Izrael odsoudila, většina světa také. Co čtete ve vašem tisku je jednostranný sionistický pohled, bránit svůj domov není terorismus, Vámi popisované zbraně buď existují jen ve Vaší fantazii, nebo prokazatelně neudělali Izraeli zcela žádnou. Srovnání Izraele s nacisty učinil Vatikán a řada osobností i v naší sféře světa. Přečtěte si zprávy CBC nebo BBC. Možná je i pár šílenců na druhé straně, ale daleko méně a méně nebezpečných než v Izraeli.

Podívejte se na krátká videa s českými titulky, mněla by se Vám líbit, jsou totiž z webů Vaší propagandy, slovo Izrael není nikde vysloveno, ale fanatismus je větší než ten Islámský, ostatně jste toho důkazem.
Christopher Hitchens - Religion - Czech subtitles
Richard Dawkins - What if you are wrong? - Czech subtitles
Christopher Hitchens being a BAMF - Czech subtitles
Hitchens vs. Hitchens excerpt - Czech subtitles
Pat Condell - Why are we friends with Saudi Arabia? - Cz sub

180548

11.01.2009 08:34

Co mi nejvíce vadí na současné izraelské agresi

RE: Pane Stworo

Saša 74.?.?.?

Ještě pro “Pražáka”, přečtěte si zprávy nadnárodních organizací, Červeného kříže, OSN a nečtěte je Eretz. Nebo alespoň Britské Listy:
Ti, co přežili, nalezeni v Gaze po čtyřech dnech bez vody
OSN: Spáchali jste zřejmě válečné zločiny
Izraelci také likvidují palestinské školství

180549

11.01.2009 10:08

Dopis Vaškovi

RE: me to teprve ceka

Saša 74.?.?.?

>Tak to naše fenka, která se nerozpakuje o vánocích sežrat ze
>stolu mísu vánočního cukroví, když ji tam někdo zapomene,
>by měla být... tedy ehm už by být neměla.

Nezubte se, psi mají problém s pravým kakaem (cocoa bean) a jejich játra to ve velkém množství poškodí. Tedy pravá tmavá čokoláda - bude záležet na množství a velikosti psa. Najděte si to na internetu nebo se zeptejte veterináře.

180552

11.01.2009 11:20

Co mi nejvíce vadí na současné izraelské agresi

RE: To hestroy a spol.

Saša 74.?.?.?

> To, že SA a další naftové islámské státy
>sponzorují radikální islamisty všude ve vyspělých zemích,
>je jednoznačně prokázáno. Bez saúdských peněz by nestála
>ani jediná z mešit v česku (včetně uplácení politiků,
>kteří protlačili tyto chrámy uctívání čirého zla přes
>hlavy prostestujících občanů).

Tu podporu SA a podobných států naše vlády právě podporují. Relativně neškodné země jsou dle nich osou zla a teroru.

http://en.wikipedia.org/wiki/File:International_re...

Pan Gösta z Mosta jinde umístil směrník na státy které podporují Izrael v bombardování jejich protektorátu Gaza.

180558

11.01.2009 20:26

Co mi nejvíce vadí na současné izraelské agresi

הסברה Hasbara spam

Saša 74.?.?.?

Izraelské ministerstvo zahraničí hledá dobrovolníky, kteří po přihlášení denně dostávají soubor dezinformací i s cíly kam je zaslat. Richard Silverstein for the Guardian:
Válečná propaganda sionistických šílenců nezná mezí

180590

11.01.2009 20:45

Co mi nejvíce vadí na současné izraelské agresi

RE: Pane Stworo

Saša 74.?.?.?

Zapomínáte, že Palestinci jsou ve své zemi a pouze se brání. Gaza nemá armádu a ozbrojené složky, lze dokonce beze studu tvrdit, že všichni jsou civilisté (pouze by chtěli vidět okupační vojska studená. Včera byl případ, že hrdinná Izraelská armáda poskytla civilistům jednu z jejich budov k úkrytu a pak je rozstřílela.

הסברה Hasbara
Richard Silverstein for the Guardian Izraelské ministerstvo zahraničí hledá dobrovolníky, jste přihlášen?

180591

>Ve včerejším článku na Novinkách, se píše:

>Izrael tvrdí, že mezi téměř 870 palestinskými oběťmi z
>minulých 16 dní je nejmíň 300 členů Hamásu.

>To tedy znamená, že 570 obětí jsou civilisté. [bliji]

To znamená, že z nejméně 870 civilních obětí je 300 členy legální a demokraticky zvolené politické strany; může to znamenat, že jsou to podezřelí se sympatií k vlastní vládě anebo jsou to jen muži snad alespoň v produktivním věku. „Ideologicky závadná“ strana Hamás nemá oficielně ozbrojené složky a brání se civilisté. Nikde nebyla zmínka, že by se „straník Hamasu“ mohl vzdát. Ta nepohodlná politická strana byla zvolena demokraticky většinou voličů..

Židovští „osadníci“ se již těší na státem podporované obydlení Gazy http://www.haaretz.com/hasen/spages/1054491.html

Dnes (12/01/2009) Izrael zatkl v Jeruzalémě 700 osob demonstrujících proti vraždění v Gaze http://www.haaretz.com/hasen/spages/1054763.html z toho 237 dětí. Izraelští a arabští demonstranti tvrdí, že proti nim byla použita Ruger .22 schopná zabití jako za Al-Aqsa Intifady kdy byla řada Palestinců a dětí touto zbraní usmrcena.

Bývalá agentka tajné služby (dnes ministryně zahraničí Tzipi Livni) nařídila akutní dezinformační akci k ospravedlnění útoku Izraele. Nejen, že do Gazy není vpuštěn žádný nezávislý novinář, ale vozí je autobusy do usedlosti Serdot na hranici, kde byly vybudovány kryty a po příjezdu novinářů spustí poplašné sirény a ženou je do krytů.

Britští rabíni jsou znepokojeni hrůzou v Gaze, pochybuji v jejich svědomí, ale zřejmě jsou znepokojeni veřejným míněním a v zásadě plní nařízení Tzipi. V původním článku v angličtině se dozvíte, že minimálně 12000 lidí demonstrovalo v Londýně solidaritu s Palestinci, hovořili Bianca Jagger za organizace pro lidská práva, zpěvačka Annie Lennox a reverend Garth Hewitt z Jeruzaléma (kazatel v katedrále sv.Jiří), Hyde Park je změněn na nedohledné moře zelených praporů Palestiny.

Napadá mě proč také z mých daní pošleme nějaký ten miliónek do Gazy, když infrastrukturu a vše zničil Izrael? Pomůžeme asi Izraeli a jeho osadníkům s bývalým protektorátem..

180644

>Zhrneme si ty čísla mrtvých. 870 Palestinců, z toho 300
>Hamas, o proti 13 israelitů, z toho 10 vojáků. Zdroj CBC radio
>dnes. Pak kdo vraždí civilisty. Ať jsou israelci už někam z
>jejich kecama.

Z těch deseti vojáků si Izrael ve svém běsnění 4 snad omylem zabil sám! (Zdroj Haaretz)
Stejný poměr jako po celých 60 let existence Izraele.

V celém západním světě jsou zionistické organizace šířící dezinformace a vyvíjející nátlak na vlády daných států.

180701

12.01.2009 19:43

Zákon a tradice

RE: Co se má stát, se stane...

Saša 74.?.?.?

>Já bych byl pro to, abychom dosvědčili, že "bez Boha to nejde
>a s Bohem už vůbec ne".

Naprostý souhlas.
Víru někteří lidé potřebují, existenci Boha nelze potvrdit ani popřít, ale ve jménu Boha bylo a je pácháno nejvíce zla. Každý má představu „svého Boha“ a nemotal bych do toho potažmo zákony „svatých knih“, snad nahradil citově lidskými zákony nebo něco podobného.
Již jsem zde uváděl tyto směrníky dříve:
Christopher Hitchens - Religion - Czech subtitles
Richard Dawkins - What if you are wrong? - Czech subtitles
Christopher Hitchens being a BAMF - Czech subtitles
Hitchens vs. Hitchens excerpt - Czech subtitles
Pat Condell - Why are we friends with Saudi Arabia? - Cz sub

180714

12.01.2009 21:35

Zákon a tradice

RE: Co se má stát, se stane...

Saša 74.?.?.?

>počátku té dnešní spouště ! Tož nevím, co vlastně máte
>na mysli. Trochu zmatek, ne ? [velký smích]

Máte pravdu. Zmatek. S dovoláváním Boha, žehnáním a modlitbami rabínů z Gaza City se staly kouřící trosky. Nejméně 905 nevinných lidí bylo zabito. Jedinou starostí Palestinců je zachránit svoje děti, kde žádná budova není bezpečná (ani bývalé budovy OSN). To jsou současné citace z Al-Jazeera. Myslíte, že se arabové nebudou dovolávat Boha a volat tak po právu? Je to Bůh, kterého máme vinit? Co je Boží právo? Vraždění nevinných?
Není snad B-h nelidský? To již není kruté "oko za oko", je to 1000 očí možná za jedno oko. Co je lidskost? Máte pravdu o nějaké spravedlnosti nemůže být řeči a o citu také ne.

180721

13.01.2009 07:45

Spravedlivý hněv Izraele a jeho oběti v Gaze

RE: deti

Saša 74.?.?.?

>Narod kterej pouziva deti jako lidske stity, si nezasluhuje
>existenci.

http://www.youtube.com/watch?v=YiO0GYsyR4A&NR To snad né, zde vidím Izraelskou armádu používat dítě jako štít a říci něco takového o vyvoleném národu, že si nezaslouží svoji existenci je nelegální a trestné. To nemůžete myslet vážně [oči v sloup]

180756

13.01.2009 09:27

Co mi nejvíce vadí na současné izraelské agresi

RE: Pane Stworo

Saša 74.?.?.?

Pane Pražák, máte tak zvrhlou představivost sám nebo jste zprávu dostal z nařízení Tzipi Livni z ministerstva zahraničí Izraele, které najalo cizojazyčné dezinformátory pro akutní PR kampaň.

Jste hnusný pane Pražák [cool]

180767

13.01.2009 10:08

Spravedlivý hněv Izraele a jeho oběti v Gaze

OSN požaduje vyšetřování válečných zločinů Izraele

Saša 74.?.?.?

OSN požaduje vyšetřování válečných zločinů Izraele
http://www.guardian.co.uk/world/2009/jan/13/gaza-i...

IDF je obviněna ze zabití množství policistů, kteří neměli vojenskou roli
Za používání palestinských rodin (a dětí) jako lidských štítů
Za útočení na sanitky a zabití 12ti zdravotníků
Za používání zakázaných zbraní
Za střílení do civilních objektů, kde se daly očekávat obrovské civilní ztráty

Výčet není úplný, zabití řidičů OSN, zničení všech škol a univerzit, ostřelování uprchlického tábora, zabraňování a odmítání poskytnutí pomoci zraněným atp. atd.

Přes výmluvnost najatých a dobrovolných či dokonce chtivých sionistických dezinformátorů roztroušených se svými organizacemi po celém „západním“ světě, znechucenost z ohavnosti vzrůstá a to i v samotném Izraeli.

180773

Káva pro Zvědavce

27

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc duben přispělo 46 čtenářů částkou 9 438 korun, což je 27 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Poslanec Volný byl udán čerpadlářkou pro špatně nasazený náhubek a následně zpacifikován covidovým gestapem13.04.21 23:34 Česká republika 1

Neuvěřitelné: Američané se pokusili přivlastnit si čin Jurije Gagarina12.04.21 23:19 USA 4

Dobrý den majore Gagarine - 12.04.196112.04.21 11:02 Rusko 4

Babiš vybírá nového ministra zdravotnictví!12.04.21 11:00 Česká republika 0

Otázky, které byste měli položit sobě i autoritám, než se necháte očkovat11.04.21 21:56 Neurčeno 2

Rodičům dětí, které jsou obětí šíleného korona kvapíku11.04.21 20:02 Česká republika 0

Několik videí11.04.21 11:11 Neurčeno 1

Ne, to není Švédsko - migranti řádí v Berlíně11.04.21 11:05 Německo 0

Mengele Arenberger v akci11.04.21 09:18 Česká republika 3

Zajímavá úvaha o nelogickém postupu v případě COVID10.04.21 15:15 Česká republika 7

Pokrová radnice v Budapešti vztyčila duhovou sochu Svobody v BLM pokleku. Vydržela 24 hodin09.04.21 12:27 Maďarsko 1

Colorado: Vakcinační síť Covid vakcín Johnson & Johnson byla uzavřena kvůli nežádoucím účinkům09.04.21 08:00 USA 0

Odsouzení muslimové znovu před soudem09.04.21 04:30 Turecko 0

Guvernér Floridy: Nebudeme zavádět vakcinační pasy. Rozdělovat občany na základě vakcinace je chyba09.04.21 03:38 USA 0

Evropský soud pro lidská práva:Povinná vakcinace dětí je v demokratické společnosti nezbytná09.04.21 03:16 Evropská unie 3

„Více než 4 tisíce vojenských cvičení“: Ministerstvo obrany zahájilo kontrolní prověrku ozbrojených sil08.04.21 23:42 Rusko 1

Michigan: Úředníci vyšetřují 242 plně vakcinovaných lidí, kteří onemocněli Covidem-19 - tři zemřeli08.04.21 15:10 USA 5

Zavádění vakcinačního pasu porušuje Norimberský kodex - je formou nátlaku08.04.21 13:19 Evropská unie 2

Babiž si přivedl dalšího globalistu - z bláta do louže08.04.21 11:49 Česká republika 4

WHO nesouhlasí se zavedením vakcinačních pasů - zatím08.04.21 10:43 Evropská unie 2

Měnové kurzy

USD
21,68 Kč
Euro
25,93 Kč
Libra
29,85 Kč
Kanadský dolar
17,29 Kč
Australský dolar
16,60 Kč
Švýcarský frank
23,57 Kč
100 japonských jenů
19,91 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,68 Kč
100 maď. forintů
7,22 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,52 Kč
1 unce (31,1g) zlata
37 814,02 Kč
1 unce stříbra
550,65 Kč
Bitcoin
1 380 715,08 Kč

Poslední aktualizace: 14.4.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?