Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 84 příspěveků, 2 různá jména: <nic>, Van Guld.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

Proboha 600-800km. Tak na co ten radar je? Tak to už se potom Rusko nemusí ničeho obávat. Neboť hranice Ruska jsou minimálně 1300 km daleko od radaru v Brdech.
Tak to je mi pan Postol pěkný odborník, když tvrdí, že dosah radaru je pouze 800km a zároveň tvrdi, že může sledovat ruské rakety letíci přes severní led. ocean.
No a pokud tomu pan Zaoralek taky věří... [oči v sloup]

No to ani nemluvím o tom, že by případne anti-rakety musely ruské rakety honit a při nejlepším by je ničily za šikma. Pak asi účinst klesne na kolik? 10% ??

Doporučuju si přečíst nějaké články v ATM. A nebojte se. ATM je proti radaru.. ale aspoň se snaží podávat pravdivé informace.

176404

Radar je nahovno... a včem?
Buď je na hovno a Rusové se nemusí ničeho bát, nebo je účiný a Rusové se mohou bát. Tak jak to tedy je? Někdy je na hovno, někdy proti Rusku.. Tak si už vyberte.

Ohledně technických otázek. Sem s nima. Rád si poslechnu technické argumenty jenž zpochybňuji smysl protiraketové obrany. A taky vám na ně rád odpovím.
Ech.. Teda pokud nebude zas zaplněný server a můj příspěvek se nebude muset smazat. [oči v sloup]

176476

Navíc jim asi nedocházi, že radar NEZACHYTÍ rakety letíci z Ruska do Ameriky přes sev. ledový oceán. On totiž paprsek radaru, bude vzhledem k zakřívení země ,už několik stovek kilometrů nad zemským povrchem. Takže ony Ruské rakety vůbec nedokáže sledovat.

A dodám ještě jeden argument do pranice. Oná zmiňovaná neschopnost ochránit území České republiky. Kdo kdy tvrdil, že anti-rakety musí startovat až potom ,co radar zachytí útočné rakety? Anti-rakety z Polska můžou startovat hned jak družice a předsunuté radary zachytí startující raketu. Radar z České republiky poslouží k závěrečnému navedení na cíl.

176494

http://www.defenceandstrategy.eu/cs/aktualni-cislo-1-2008/clanky/ruske-strategicke-sily-a-americke-jaderne-prvenstvi.html

Tady si zjistěte fakta. Nebojte se. Článek se Vám bude líbit. Hlavně si přečtěte konec.

1. Rusko i USA maji cca 3000 jaderných hlavic. Ne 20 tis. V případě Ruska to jě nějakých 600 balistických raket. Zbytek připadá na latectvo.

2. Těch "dalších 30 raket" je samozřejmě je z vaši říše fantazie. 30 dalších raket znamená vybudovat dalších 30 sil. A pro to samo sebou nemáte jediný důkaz, že se něco takového chystá. Vaši dedukce ja založena jen na vaše bujaré fantazii.

Mimochodem při nizší účinosti protiraketové obrany se počíta s vypálením více anti-raket na jeden cíl. Počíta se (podle míry spolehlivosti ) s vypálením 3 anti-raket na jediný cíl. Je to běžná praxe, kdy se na útočné rakety vypaluji více anti-raket (Patriot) . Takže oněch 10 anti-raket je v ideálním případě schopno zničit max 3-5 raket.

A další fakt. Pří případné Ruské odveťe bude radar k ničemu. Neboť nebude schopen sledoavat ruské rakety kvůli zakřívení země.

A ještě malinký detail. Pří případném jaderném útoku spojených státu na Rusko, by se do vzducho dostalo tolik radioaktivity, že by to vyhubilo celé Rusko a půlku Evropy. Nad celou planetou by se roznesl jadrný smog z atomových výbuchu. To jen k doplnění reálnosti jaderného útoku na Rusko.

176526

26.11.2008 21:31

Hladoví obyvatelé Gazy se živí potravou pro zvířata

RE: Co hranice s Egyptem

Van Guld 213.?.?.?

Článek pro smích.

Autor nás hned na začátku upozorňuje, že nebůde udávat zdroje. Že si je máme vyhledat sami. Autor asi neví, že pokud píše na nějaký článek tak je slušností a povinosti napsat zdroj odkud čerpal informace. V opačném případě je článek naprosto nevěrohodný.

Řeči typu "jeden odborník říkal" a "existuje mnoho důkazu" , tak na tyhle řeči mu fakt neskočim.

Celý článek je jen snůška výmyslu a demagogie.

176884

26.11.2008 21:49

Hladoví obyvatelé Gazy se živí potravou pro zvířata

RE: Co hranice s Egyptem

Van Guld 213.?.?.?

Ne to fakt nečtu...

176889

07.12.2008 16:30

OSN obviňuje Izrael, že trestá humanitární pracovníky pomáhající v Gaze

RE: Nejde o kolektivni trest

Van Guld 213.?.?.?

Přesně tak. Izrael je snad jedinou zemí, která dodáva ropu,vodu a potraviny lidem, kteří jej chtěji zničit.

177729

31.12.2008 18:27

Izraelská vánoční nadílka

RE: Těm, kteří se pokoušejí zpochybnit a rozvrátit zdejší diskuzi

Van Guld 213.?.?.?

Dřív než půjdu oslavovat nový rok vám ještě odpovím. Jelikož váš příspěvek má dokonce i nějakou myšlenku, tak vám i odpovím.

Věřte mi, že to není Izrael kdo by se měl bát zničení. Izrael drží Palestince v šachu. Ti nikdy nebudou mít takove prostředky, aby mohli zničit Izrael. To je fakt. Nebo si myslíte, že Palestínci mohou nějak zničit Izrael? Nesmysl.
Palestínci musí pochopit, že vedou marnou válku. Odpalí několik desítek raket a Izrael odpoví zdrcujicím úderem. Někdo se vyhodí do povětří a Izraelci srovnaji celou jeho vesnici se zemí.

Izraelci maji 150 stíhaček, 50 útočných vrtulníku, tisíce tanku, dělostřelectvo, jaderné bomby ... Tohle neni fantazirování ale holý fakt.

Když už mi třeba budete chtít odpovědět. Tak mi napište jakým způsobem můžou Palestinci vyhrát a zničit Izrael. Nějakou strategii, apod.

179371

03.01.2009 12:15

Kdy nám imponují naši vůdci

RE: Svoboda slova

Van Guld 213.?.?.?

Rozdíl tu přece jen. Izraelci nikdy cíleně (a hlavně ne s požehnáním vlády) nezábíjeli děti. Ten sebevraždný útočník moc dobře věděl, že zabije děti. A Palestinci ho ještě oslavovali jako hrdinu.
To, že teď umíraji děti v Gaze je hnus. Ale Izraelcum nejde o to zabíjet děti. Jak z morálního hlediska. Tak taky z pragmatického hlediska. Protože fotky mrtvých dětí jim kazí "image" ve světě.

179531

03.01.2009 12:20

Kdy nám imponují naši vůdci

Zvědavec mě překvapuje

Van Guld 213.?.?.?

Tak zvědavec otiskl článek nějaké Izraelky a to ještě článek, jenž vyšel v Izraelských novinách. No páni. Zvědavec mě překvapuje.
Aby ale neztratil své pravověrné čtenáře. [smích] Každopadně + za odvahu.

179532

04.01.2009 18:16

Kdy nám imponují naši vůdci

RE: Svoboda slova

Van Guld 213.?.?.?

Dámy a pánové, to byla zdrcující ukázka celosvětového sionistického spiknutí ala mtk. Opravdu ty články co jste mi ukázal zdrcujicím způsobem obhajují Izraelskou akci proti Gaze. Sionistická propaganda kam se podiváš.

179617

05.01.2009 21:11

Kdyby Hamas neexistoval

RE: Světová nadvláda Izraele

Van Guld 213.?.?.?

Jediné co se z vašeho příspěvku dozvíme, je, že židé ovládají všechny státy světa (no koukám, že i dokonce Irán [překvapení] ), všechny média a samo sebou i mně (jinak bych se nezastával Izraele, že).

Obecně, problém všech paranoiou potižených lidí je ten, že vidí sipknutí (či snad nějaké tajemné síly) jenž tajně tahají za nitky světa. Sami paranoici nepředkládají důkazy, jen se spoleháji na indicie a "až moc velké náhody" . Krása paranoidního vidění světa (a také ukazujicího jeho něvěrohodnost) je, že je to naprosto nedokazatelná teorie. Můžete si tvrdit co chcete, ale neexestije způsob jak vám to vyvrátit. Proto to co tvrdíte je naprosto nevěrohodné.

Schválně jestli vás odhadnu. Máte pocit, že svět v pozadí ovládají tajemné síly (židé). Nechápete jak ostatní lidé (to zn. my, ovce) nevidí ty jasné indicie a spojitosti mezi událostmi. Samou sebe považujete za velmi výjmečnou (jednu z mála) jenž dokáže rozkrýt všechny indice o světovém spiknutí. A ještě Jarmilo. Máte pocit , že vás někdo sleduje. Nebo vás snad chce někdo přesvědčit o oficiální pravdě? Ne, ne jarmilo nedejte se. Určitě to je nějaká židovská past.

Pěknou paranoidní noc.

179725

06.01.2009 18:59

Kdyby Hamas neexistoval

RE: Světová nadvláda Izraele

Van Guld 213.?.?.?

Jarmilo, uvědomujete si, že vše co tady píšete jsou jen vaše doměnky? Nemáte proto jediný důkaz. Jelikož nemáte žádny důkaz, tak já vam to nemůžu vyvrátit. A o tom to je. Dobrá teorie je ta, jenž nám dává způsoby jak ji vyvrátit. Proto se proti konspiračním teoriim těžko bojuje. Jak chcete vyvrátit něco, co nelze dokázat. To nejde...
To samé je ten vaš Irán. Vidíte Ahmedinežáda vyhrožovat Izraeli, vidíte ho vyvíjet rakety, vidíte, že v zemi není svoboda tisku. Ale přesto věříte, že jsou za tim židé? Z jakých informacích jste na to přišla? Né snad ze sionisticky ovládaných médii píšici o zlotřilém Iránu. To by pak znamenalo,že váš nepřítel (sionisticé média) mluví o svém nepřiteli (Irán), proto usuzujete, že musí být jeho přítel? (uff [smích] )

No nic. Podle vaší odpovědi usuzuji , že jsem se ve vás moc nemýlil.

BTW: Budem vás sledovat. [mrknutí jedním okem] Shalom..

179875

08.01.2009 20:02

Co mi nejvíce vadí na současné izraelské agresi

Černo-bílé vidění světa

Van Guld 213.?.?.?

Zbabělí, neschopní, podlí Sionisté proti statečným, schopným a hrdým Palestincum.
Technologická převaha Izraele je nesporná. Ale to by měli sakra Palestinci vědět. Jsou dvě možnosti. Díky sve hlouposti, Palestinci nechápu, že proti Izraeli nemají šanci. Nebo druhá možnost. A podle mě nejpraděpodobnější. Že Hamasu jde o něco jiného. Jak se píše v článku.13 jejich zakladajicího ustanovení. Mírové jednáni, konference maji jediný cíl. A to posílit moc našich nepřátel. Proto jedinou cestou k osvobození Palestíny je džihád. Hamasu jde o věčný boj. Neboť věří, že jedinou cestou je zabíjet Izraelce. Jeho členové se nebojí umřít a je jim jedno kolik umře jejich spoluobčanů. Čim víc, tim líp. Tim víc bude jejich boj proti nenaviděným Izraelcům spravedlivější a svatější . Nechtěji jednat ani mír. Chtěji válku. Tak teď ji dostali.

Válka je strašná. A ty obrázky se mi hnusí. Ale v druhé světové válce, spojenci (i rusové) bombardovali civilní města. Umírali civilisté i děti. Ale proto bych měl spojence i rusy nenávidět?

Izrael by měl zastavit palbu. Nechat si Gazu vydechnout. To je pravda. Ale abych nenáviděl každého Izraelce, jen kvůli těm obrázkum? To bych musel věřit na černo-bíle vidění světa. A to nevěřím...

180240

08.01.2009 20:17

Co mi nejvíce vadí na současné izraelské agresi

RE: .

Van Guld 213.?.?.?

A koho tak vlastně nenávidite? Sionisty? Židy celkově? Judaismus. Aškenázim nebo Sfaradim židy. Či snad Chazary? Ortodoxní židy? Původní Izraelity žijíci v Palestíně odnepaměti. Koho vlastně?

Protože hitler chtěl vyvraždit všechny židy. Nejen sionisty. Jak jste na tom teda vy?

180244

10.01.2009 11:12

Co mi nejvíce vadí na současné izraelské agresi

RE: Protože hitler chtěl vyvraždit všechny židy?

Van Guld 213.?.?.?

Tady v diskuzi je celkem nepříjemným zvykem, vytrhavat věci z kontextu. Mi přece vůbec nešlo o Hitlera. Faktem je, že Hitler chtěl vyvraždit všechny židy, které měl v dosahu. Spokojený??? Nebo to budete dal pitvat??

Odpovězte na mou hlavní myšlenku a nesnažte se odvest řeč jinam.
Chci vědět koho tady nesnášite. Židy, sionisty, koho vlastně?

180467

10.01.2009 11:31

BBC (a další média) cenzurují diskuze o Gaze

RE: Proč by necenzůrovali, když vědí, že na povrch problému přijde britská proradnost.

Van Guld 213.?.?.?

Ale tady už dávno nejde o to kdo na tu zem měl větší právo. Myslíte si , že vnoučata a pravnoučata původních Izraelských přistěhovalcu se seberou a půjdou jinam jen proto, že na toto území maji "větší" právo Palestinci?? Nebo snad nechaji po sobě střílet jen proto, že Palestínci mají větší "morální" právo na tuto zem??
Izraelska existence na tomto území je nezpochybnitelná a neotřesitelná. Egypt, Jordánsko už to pochopili.Nebo si snad myslíte, že se budou zastávat Palestíncu jen kvůli stejnému náboženství?? Ty dva státy na Palestince zvysoka s... Palestinci mají jediné zastání u anti-sionistů, kteří je podporují jen proto, že sami nenávidí Izrael. O nic jiného tu nejde... (Nepřítel našeho nepřítele je naš přítel, že)

Chybou Hamásu je, že je to fanatická naboženská organizace. Nejsou schopni žít s Izraelem v míru ( to maji mimochodem napsané i ve své ustavujicí deklaraci). Pokud jejim cílem je zničení Izraele. Tak ať se pak nediví, že je Izrael chce zničit sám.

180469

11.01.2009 21:44

Co mi nejvíce vadí na současné izraelské agresi

RE: Pane Stworo

Van Guld 213.?.?.?

Palestínci jsou ve své zemi? A víte kdy se Palestinci stali národem? Teprve po roce 1947 kdy vznik Izrael. Palestínci jsou uměle vytvořený národ kvůli boji s Izraelem. Palestinec může být klidně obyvatel Sýrie, Jordánska, Libanonu. Mezi nima není žádný rozdíl. Nevím proč by "národ" Palestinců (který se zformoval až po vzniku Izraele) by měl mít větší právo na tuto zem, než Izraelci.

Proč si Palestínci nevytvořili vlastní zemi za Osmánské nebo Britské nadvlády?? Proč začali vykřikovat, že to je jejich zem, až potom, co přišli židé??

180595

12.01.2009 16:39

BBC (a další média) cenzurují diskuze o Gaze

RE: Proč by necenzůrovali, když vědí, že na povrch problému přijde britská proradnost.

Van Guld 213.?.?.?

Tohle řekl Zahíra Musejn v rozhovoru pro holandské noviny v roce 1977. Otištěno 31.října 1977.
Tady máte link na Britské listy : http://www.blisty.cz/2004/5/3/art17938.html

Vaše historicka vsuvka je sice pěkná. Ale naprosto zbytečná. Vůbec nic nemění na pravdivosti tohohle citátu. Smiřte se s tim.

180681

12.01.2009 16:55

BBC (a další média) cenzurují diskuze o Gaze

RE: Proč by necenzůrovali, když vědí, že na povrch problému přijde britská proradnost.

Van Guld 213.?.?.?

Mohu se zeptat, co má vaše historická vsuvka společného s mým příspěvkem?
Ja trvrdím, že žádny palestinský národ neexistoval. "Palestínci" byli jen kočovníci a zemědělci. Žili staletí pod Osmanskou a pak pod Britskou nadvládou. Půdu, na který hospodařili, vlastnilo několik bohatých arabských rodin. Které ji potom prodávaly židům.
Takže nic takového, že by Izrael vznikal v Palestinském státě. Izrael vznikl ve vakuu co zbylo po Britské nadvládě.

Takže znovu. Morální právo obyvatel žijici v palestině. Ano. Ale ne morální právo národa na vlastní stát.

A s tim vražděním. Pro váš bílo-černý svět. 23.srpna 1929 arabové povraždili 69 mírumilovných a neozbrojených ortodoxních židů. Dále následoval tzv, "masakr v Hebronu" kde bylo povražděno 69 židů. Pane,nic jako bílo-černý svět neexistuje...

180683

12.01.2009 21:32

Co mi nejvíce vadí na současné izraelské agresi

RE: Pane Stworo

Van Guld 213.?.?.?

Proč by měli mít židé právo na stát na úkor Palestíncu?
Co to je Palestínec? Nikdy jsem neslyšel v historii o státu Palestína. Nikdy jsem neslyšel o národu Palestíncu. Nic jako národ Palestíncu neexistuje.
Tady se nebavíme o nějaké rodině, terá obdělává své poličko po x generací. Ja se tady bavím o uplatňování práva Palestincu jakožto legitimního národa na území Izraele.
Národ "Palestínci" neexistuje. Je to jen oblastní pojmenování skupiny lidí. Viz. můj jeden příspěvek : http://www.zvedavec.org/nazory_2968.htm#ptr180561

Jinak jaké bylo právo Izraelcu. V období vzniku sionistického hnutí se Židé porozhlíželi po své nové domovině. Měli na vyběr několik možností. Nakonec zvaolili Palestínu jakožto svou historickou domovinu. A taky proto, že Palestína byla pod Britským mandátem. Tzn. , mohli budovat stát na územi jenž nikomu před nima nepatřil. A to za souhlasu Británie i OSN.

A právo? Ptáte se na mezinárodní právo nebo na morální právo? Pokud na mezinárodní tak vězte, že OSN uznala Izrael v hned po jejim vzniku. Pokud na morální. Tak vám bude muset stačit, že Židé vždy považovali Izrael za svou domovinu a dle Bible se měli do své historické domoviny navrátit.

Ohledně knihy. Nevím. Nečetl jsem ji. Takže ji budu brát važně až si ji budu moct zhodnotit. Jinak knihu může naspat kdokoliv o čemkoliv. Pokud výjde najevo, že má pravdu. Tak změním názor.
Ale i kdyby měla pradu. Myslíte, že se něco změní???

180719

13.01.2009 17:45

BBC (a další média) cenzurují diskuze o Gaze

RE: Proč by necenzůrovali, když vědí, že na povrch problému přijde britská proradnost.

Van Guld 213.?.?.?

A jak jste na to přišel, že Zahíra Musejn je zaprodanec?? Nějaký odkaz. Nebo máte jen ten pocit?
A ty širši souvislosti? No ty bych si taky rád poslechnul.

Slovo Palestína je odvozeno od biblického národa Filištínů. Filištínci přišli zřejmě z Bálkánu a egejských ostrovů. Filipínšti však vymřeli a s dnešními "Palestínci" nemají nic společného. První geografické pojmenování Palestína se oběvuje u Hérodeta. Pak jej začali používat jak Římane tak i pak Britové.
Avšak Palestína jako geografické pojmenování nemá nic společného s Palestínci. Slovo Palestínci bylo uměle vytvořeno k označení arabských obyvatel v oblasti Palestiny . 1)
Stéjně tak židé nazývali územi Palestíny Erec Jisra´el - Země Izraelská.


1) Izrael a Palestina , Petr Čejka

180832

28.01.2009 20:25

Gaza: „Viděl jsem, jak izraelský voják zastřelil dvě mé malé dcerky“

RE: část problémů, za které si Gazani mohou sami

Van Guld 213.?.?.?

Demografiku, podíval jsem se na vaše příspěvky a zjistil jsem, že jste tady velmi krátce. Časem poznáte, že na některé lidí není třeba reagovat. To nic, brzo se tady otrkáte. [smích]

Samo sebou máte pravdu. Svět není černo-bíly. I když já jsem osobně na straně Izraelců tak vím ,že i oni maji svou temnou minulost za kterou by se měli stydět. To sama platí i pro Palestínce.

Přeji pevné nervy v diskuzi na Zvědavci. Takových jako jste vy, je tu třeba.

182367

29.01.2009 20:36

OSN:

RE: Odměna za

Van Guld 213.?.?.?

Víte proč je antisinonismus trestný? Protože hážete VŠECHNY příslušníky jednoho národa do jednoho pytle. Uvědomte si, že nic jako kolektivní vina neexistuje. A take se zamyslete nad tím, kde takové uvažování vedlo v minulosti. Snad se shodnem, že všude jsou lide dobří i špatní.

Nebo snad nechcete tvrdit, že židé jako národ jsou úplně jiní lidé než my? Nebo třeba to nejsou vůbec lidé. Nemají stejnou DNA jako my. Možná mutanti. Nebo to je možná nějaká masová telepatie, která z nich dělá vraždné stroje. Či snad, každý žid dostane pod kůží speciální čip ovladaný nejvyším židovstvem. Kdo ví...

182445

29.01.2009 22:57

OSN:

RE: Odměna za

Van Guld 213.?.?.?

Tak mi můžete rovnou odpovědět. Koho nemáte rad vy? Sionisty? Židy celkově? Judaismus. Aškenázim nebo Sfaradim židy. Či snad Chazary? Ortodoxní židy? Původní Izraelity žijíci v Palestině odnepaměti. Koho vlastně?

Pokud jsem dobře pochopil. Tak nemete rád chazarské sionisty. Židé jako národ vám nevadí? A co tak židovský nevěřicí sionista. Vím nevěříte, ale věřte, i takoví jsou. Takže jak to s tou nenávisti je?

Jinak k onomu citátu. Nevím jak jste pochopil ten citát vy. Ale ten pán říkal svůj názor a né oficiálni stanovisko své vlády. To co řekl je jeho názor. Na to má právo. Ale to ještě nutně neznamená, že má pravdu. Je to jeho názor a já s nim jednoduše nesouhlasím.

182458

29.01.2009 23:58

OSN:

RE: Odměna za

Van Guld 213.?.?.?

Byl to překlep. Myslel jsem antisemitismus. Ja si samozřejmě uvědomuji rozdíl mezi sionismem a semitismem.
Jen jsem se chtěl dozvědět koho zdejší antisemitisté nenávidi. Nebylo mi jasné, zda nenávidí všechny židy. Nebo snad židovskou víru. Židovské společenstvo?

Vždy se tady mluví o těch zlých Židech. Chtěl jsem si ujasnit koho vlastně mám nenávidět. Teď je to jasné. Sionistické Chazary. Proto navrhuji, aby se od teď nemluvilo o židech, ale o Sionistických Chazarech. Protože by nás to mohlu nutit , spojovat "židovství" s těmito samozvanýmí nástupci sémitských židů.

Dneškem nebudem říkat. "Židé se snaží o ovládnuti světa" ale "chazarští sionisté se snaží o ovládnutí světa". To zní přece líp.[smích]

Omlouvám se, nechtěl jsem být ironický, když jste mi slušně odpověděl. Ale tenhle příspěvek spíš než vám, patří celkově do této diskuze.

182469

30.01.2009 16:53

OSN:

RE: Odměna za

Van Guld 213.?.?.?

No mé názory se určitě vyvíjí, ale né takovým směrem jak by jste si přál.
Zajímalo by mě je, jak dneska rozeznávate ty strašlivé Chazary. Je to snad pomocí jiné DNA než má ne-chazarské obyvatelstvo? Je to snad třetí druh člověka? Možná jejich hisorie, která je vštěpována každému mladému dítěti. Nebo nějaká Chazarská náuka o jejich nadřazenosti.
Poraďte mi jak mám poznat Chazara.Shodli jsme se se, že proti židům ani proti židovské víře tady nikdo nic nemá. Tak bych rád věděl jak rozpoznat chazara od žida.

182531

31.01.2009 14:35

OSN:

RE: Odměna za

Van Guld 213.?.?.?

Tak na zvědavci žádni antisemité nejsou? To jsme se do toho trochu zamotaly, že? [mrknutí jedním okem]

Tohle je z wikipedie:
"Antisemitismus je nepřátelství nebo předpojatost vůči židům jako představitelům židovského náboženství judaismu, etnické skupině nebo rase. Přestože samotné slovo antisemitismus odkazuje ke všem semitským národům, je tento termín používán většinově pro označení nepřátelství vůči židům. Jde o formu xenofobie, která může mít různé formy, od osobní nenávisti až k institucionalizované násilné perzekuci. Krajním příkladem antisemitismu je otevřeně nepřátelská nacistická ideologie Adolfa Hitlera, která vedla ke genocidě evropských židů."

Opravdu mi tady chcete tvrdit, že na zvědavci žádní antisemité nejsou?

Jinak k celkovému smyslu naší malé diskuze. Chtěl jsem ukázat, že je naprostým nesmyslem dále dělit Židy na chazarské židy a opravdové židy. To mě můžete rovnou obviňovat, že nejsem opravdový čech, protože mi pra-předci byli němci.
Neexistuje chazaraská kultura ani nějaká společná minulost. Neexistuji tradice nebo školy kde se vyučuje chazaraská nadřazenost. Neexistuje nic co by je odlišovalo od opravdových Židů.

Pokud se mýlim tak se rád dozvím jak odlišit tu chazarskou špínu od nás. Omlouvám se za své vtíravé otázky. Mám taková hloupý zvyk. Než budu obviňovat celou rasu, tak bych se aspoň rád dozvěděl, jak ji poznám.

182613

05.02.2009 22:27

2,3 miliardy na válečné mise

Nesmysly v článk..

Van Guld 213.?.?.?

Radiolokátor Arthur slouží především k lokaci raket a dělostřeleckých/minometných granátu. Dokáže také dle trajektorie letu určit přesné místo odpalu. Myslím, že to se celkem v dnešním afghanistánu hodí.

Ohledně provokace Ruska. Autor asi nesouhlasí s tím, aby si každá země hlídala svůj vzdušný prostor. Ono je totiž každému státu nemilé, pokud se stane něco takového: http://ihned.cz/1-10073040-16838450-000000_d-ac

Jinak k Afghanistánu. Autor by si měl uvědomit, že dokud jsme členy NATO tak máme i povinosti. Naše účast je projevem solidarity s ostatními státy NATO a EU. Nebo snad máme říct ostatním státum. Sorry, ale vyřešte si to sami.

183176

12.02.2009 22:57

Biskup hájí své právo zpochybnit holocaust

Holocaust

Van Guld 213.?.?.?

Možná je třeba shlédnout něco takového: http://www.csfd.cz/film/221148-soa-shoah/

Nalousknu tolik diskutovanou absolutní svobodu slova. Každý člověk (veřejně činá osoba dvojnásob) by si měl uvědomit, že za svá slova musíme nést odpovědnost. Protože svoboda slova není o tom si říkat co chci (anarchie), ale svoboda slova znamená, mít odpovědnost za to co řeknu (demokracie).


Chci požádat diskutujíci , aby předložili články a odkazy (pokud možná on-line), ze kterých čerpají své přesvědčení, o neexistenci holocaustu. Rád bych si je přečetl a podrobil kritice.

Také bych se rád dozvěděl názory diskutujicích zda podle nich holocaust byl či ne. Případně v jakém rozsahu proběhl.

183603

13.02.2009 16:30

Biskup hájí své právo zpochybnit holocaust

RE: Holocaust

Van Guld 213.?.?.?

Mám celkem málo času listovat všemi články co jsou na oné adrese. Můžete mi dát přímy odkaz na články, z kterých čerpáte sve pochybnosti o Holocaustu? Rád bych viděl články které podporuji vaše pochyby o holocaustu.
Určitě nejste ten co první věří a pak hledá důkazy pro svou víru (díky Vojto49 [smích] )

mtk já sice nevím co jste zač. Ale můžete mí říct co jsem napsal mlživě? Myslím, že jsem to napsal celkem jasně. Pokud si budu moct říkat co chci. Tak to může dopadnout tak, že banda fanatiků bude veřejně hlásat nenávist ke skupině obyvatel. Nebo nějáci fanatici budou verbovat mladé lidi do sekty. Apod.
Svoboda slova není jen o urážení nebo neurážení. Svoboda slova je taky o společenské škodlivosti názoru.
Pominu teď, co je škodlivé a co né. Zajímalo by mě spíš KDO by měl rozhodovat (a jakým způsobem) o tom co škodí společnosti a co ne.

183646

13.02.2009 16:42

Biskup hájí své právo zpochybnit holocaust

RE: Holocaust

Van Guld 213.?.?.?

Zareaguju jen na jednu věc. Takže svobodu si nemusíte zasluhovat? Tak to si sakra pište, že svobodu si musíte zasloužit.

Co takový vrah co zabije člověka. Zloděj co okrade jiného člověka. Člověk co hlása otevřenou nenávist k jiné rase. Ti si taky zaslouží svobodu? Svobodu projevu, svobodu pohybu?

Uvědomte si, že tohle není žadna anarchie. Žijeme v demokratické společnosti kde máme svá práva ale také i povinosti (trestní řád).

Neříkal jsem nic o odpovědnosti za svobodu. Očividně vám dělají problémy pojmy jako "svoboda" a "mluvený projev"

183647

15.02.2009 14:48

Biskup hájí své právo zpochybnit holocaust

RE: Holocaust

Van Guld 213.?.?.?

Kdysi se říkalo, a platí to dodnes: "Iniciativní blbec horší než třídní nepřítel"

Víte, jen proto, že nejste schopen pochopit JAK zlikvidovat tisíce lidí, neznamená, že to nejde provést. To, že nejste schopen pochopt "technickou" stránku věci, ještě neznamená, že to nejde uskutečnit.

Jasně, že mi nemůžete poskytnou žádny materiál. Protože nic takového neexistuje. Všechny revisionistické práce jsou jen pokusy o diskreditaci důkazu. Je to typické pro všechny , kteří obhajuji svou víru. Protože věříci nepředkláda důkazy. Věříci jen vyvráci všeobecně přijímané důkazy , aby podpořil SVOU víru. Protože pokud by předložil přímý důkaz, mohlo by se stát, že ho někdo vyvrátí a podlomí jeho víru.

Řeči o svobodě slova a hledání pravdy si nechte. Proč nevýcházejí články o milionech mrtvých Stalinistického režimu. Proč se nikde neupravujou počty mrtvých Rwandské občanské války? Nebo oběti teroru "Rudých Khméru" ?? Je to prosté. Kvůli Holokaustu bylo umožněno vašemu Arci-nepříteli, aby získal svou ztracenou zem. Tím, že popírate velikost Holcausto zpochybňuje i právo židů na svůj stát. O nic jiného tu nejde. Jen další kolo protižidovského boje.

Tu vaši zmiňovanou knihu jsem nebyl schopen nikde najít. Pokud ji máte někde v češtině, tak mi dejte odkaz.
Ja si přečtu vaší knihu a vy tuhle. Platí?
http://www.kosmas.cz/knihy/126026/smrt-je-mym-reme...

183754

16.02.2009 22:38

Biskup hájí své právo zpochybnit holocaust

RE: Holocaust

Van Guld 213.?.?.?

Zajímalo by mě, jak by jste si představoval neotřesitelný důkaz. Pokud vám nestačí přiznání Nacistických pohlavaru, plynové komory, masové hroby, výpovědi svědků (strážcu i obětí), fotky, nacistické dokumenty, zmizelých +- 6 000 000 židů. Plynové komory. Pece v Osvětimi. Asi tak 5 tun zlata v zubech.

No co se dá dělat. Pokud pan Irving postavil papírový model dokazujic neproveditelnost masového vraždění. Holt to musím ustoupit.

Ach ták. Omlouvám se, tady nejde vůbec o židy. Jak mě to mohlo jen napadnout. Duše každého vědce touží po objasnění počtu mrtvých, nacistického vraždění. Pak jistě srdce každého badatele zaplesá, pokud se dokáže, že mrtvých bylo 4 803 536 a né všeobecně přijimaných 6mil. Ach jak můžem žít v této strašné lži.

Ja se vůbec nebojím revize historie. Možná můžete vypichnout pár věci, které vás nahlodaly, co se týče všeobecně přijímaného názoru na velikost Holokaustu. Sypu si popel na hlavu. Bohužel má angličtina není na takové úrovni abych si přečetl zmiňovanou knihu v angličtině.

183932

16.02.2009 23:17

Biskup hájí své právo zpochybnit holocaust

RE: Holocaust

Van Guld 213.?.?.?

Ještě obětuji jeden svůj drahocený svobodný příspěvek.
Dal jsem si tu práci a přečetl jsem si váš odkaz. Musím říct, že mé trvzení o iniciativním blbci platí opravdu dokonale.

Je prostě dojemné jak se z prostého učitele který měl revisionisty za blázny, stal přední bojovník za hledání pravdy o Holokaustu. Kromě sebestřených řečí o vlastní vzdělanosti a vzdělanosti vlastních přátel se samo sebou nedozvíme nic.

Třeba konec prvního odstavce. Jeden ruský novinař psal o lince kde se el, prodem zabijí lidé. Pak se o el. lince nikde nemluvilo. TOHLE ho přesvědčilo o lži Holokaustu!! Vždyť ten ruský novinař se mohl splést. Nebo se ta el. linka stavěla. Nebo sloužila k nějakým pokusům. Co ja vím. Může být tolik možnosti. Ale ne. Ho hned napadalo, že Holokaust může být podvod.

dále...
kdyby obránci tvrzení o Holocaustu byli schopní vyprodukovat dokument, že nějací Židé byli během 2. světové války zplynovaní, nevyvrátilo by to revizionistickou tezi, protože jeden nebo dva izolované případy by pravděpodobně byly prací pár zločineckých individu
Takže pokud, někdo, někde někoho zplynoval. Muselo to být "pár" zločineckých individui. No musím říct, že mě fakt dostal. co na to říct... http://kqt.sweb.cz/ -jo ja vím, ještě je tu ten papírový model.

Opravdu se mi nechce vyjmenovat všechny demagogické řeči, polopravdy a doměnky. Tenhle článek mě opravdu ani náznakem nepřesvědčil. Dozvíme se , že prostudoval tisíce dokumetnu a přátelil se intelektualními špičkami evropské vědy. Nakonec se dozvíme, že ho přesvedčil rusky novinář, který umístil plynové komory do východní, místo do západní části.

183934

17.02.2009 18:47

1929: znovu po 80 letech

RE: je to trochu jinak

Van Guld 213.?.?.?

Tohle není žádna zvlaštni schopnost. Spiš nemoc. Paranoia. Přečtěte si něco o tehle nemoci a uvidíte se, že na spoustu zdejších lidí se hodí víc než dobře.

Spojte si vaši teorii o víře s touto nemocí. A máte psychlogický profil velké části zdejšich diskutujicíh. [velký smích]

Paranoik má pocit, že svět v pozadí ovládají tajemné síly. Nechápe jak ostatní lidé (to zn. my, ovce) nevidí ty jasné indicie a spojitosti mezi událostmi. Sam sebe považuje za velmi výjmečnou (jednu z mála) osobu, jenž dokáže rozkrýt všechny indice o světovém spiknutí. Navíc má pocit , že ho někdo sleduje. Zřejme kvůli jeho nesmírným intelektuálním dovednostem.

O mě si už mysleli že jsem žid, agent CIA, Chazar, Archanděl a jsem placený. Nebo někoho provokuju a sleduju. A to jen proto, že mám jiné názory než ONI. [smích]

184001

17.02.2009 19:22

Biskup hájí své právo zpochybnit holocaust

RE: Holocaust

Van Guld 213.?.?.?

Už před studiem těchto knih jsem četl německý překlad článku, který jsem také dostal od Vogta....
Po přečtení tohoto článku jsem věděl, že revizionisté mají pravdu: plynové komory a tvrzení o masovém vyhlazování byly vymyšlené propagandisty a první tvrzení nesouhlasí s těmi pozdějšími.


Ano je tragické pokud někdo neumí vytahovat informace z textu. Ale ja to nejsem.
Pan Graf jasně píše, že po přečtení tohoto článku věděl, že články o masovém vraždění byly smyšlené.

Němci dělali z lidí mýdlo a lampičky
Lidský tuk je opravdu nejlepší na výrobu mýdla. Tuk hoří velice dobře i v lampiččce.
Němci masově zabíjeli lidi v táborech elektrickým proudem
Jen proto, že se to nepíše v jiných dokumentech, tak by to nemohla být pravda. Kde je rozpor?
Hned po plynováni vězni otevřeli dveře a začali výnášet ven stovky mrtvých
Znáte ventilaci?
Svědek Vrba z filmu Soa je důvěrihodný a vůbec si nevymýšlí
Příznaní nacistických pohlavaru během Norimberského procesu- to je asi taky neduvěryhodne.

Díry ve střeše? Ukažte mi fotku. Z jaké výšky to bylo foceno. A taky by mě zajímalo rozlíšení fotografie . Jak velký otvor je nutný na hození plechovky (sklenice?) s plynem. 30cm?? A musí být kolmý nebo šikmě vedený?

Fakt smutné je, že vy nezpochybňujete hlavní důkazy o Holokaustu (psané v příspěvku níže). Najdete si jednoho svědka a pak napadnete jeho výpověď. Mezi tisíci dokumenty se najde jeden, který chybně umisťuje plynove pece do východní části. To je taky pro vás vážny důkaz o neexistenci holokaustu. Prostě si najdete jen detail, jedinou nesrovnalost mezi tisíce dokumentu a tisíce svědků. A pokud přesně neodpovída ostatním 999 výpovědi tak okažitě označite Holokaust za pochybný.

Ale co, pokud vám jde jen o "vědeckou" práci. Tak budiž. Horší je pokud svým badaním sledujete nějake cíle.

184007

18.02.2009 17:18

Biskup hájí své právo zpochybnit holocaust

RE: Holocaust

Van Guld 213.?.?.?

Problém je, že prostě spousta lidí věří, že Holokaust nebyl/proběhl jinak. Pokud se jim dostane podobná doměnka, okamžitě ji označi za podporu svých "teorii" . Nejsou schopni pochopit, že pro vše existuje i jiná odpověď. A věřte, že mámi odpověď na to co jste psal.

Máte pravdu. Jsou to malichernosti. Ale pravě na těch stojí přesvědčení revisionistů o neexistenci/korekci holokaustu. Právě proto chci ty "malichernosti" uvést na správnou míru.

184072

13.03.2009 21:35

Vědecky do záhuby

Nesmrtelnost brouka

Van Guld 213.?.?.?

Vědec: Rád jsem na chvilku řešil nesmrtelnost brouka. Teď mě omluvte. Musím jít hledat lék na rakovinu.

186527

13.03.2009 23:55

Představte si

RE: mluvit pravdu

Van Guld 213.?.?.?

Ve druhé minutě přešla nenávist v záchvat zuřivosti. Lidé vyskakovali z míst, křičeli z plných plic a snažili se umlčet dráždivý mečivý hlas znějící z obrazovky. Drobná žena s pískovými vlasy zrudla a ústa se jí otvírala a zavírala jako rybě na suchu. I Mirdova drsná tvář se rozpálila. Seděl na židli jako by spolkl pravítko a jeho mohutná hruď se nadouvala a zachvívala, jako by čelil náporu vln. Tmavovlasá dívka za Hestroyem začala vykřikovat „Svině!“ a zničehonic popadla těžký slovník newspeaku a mrštila jím do obrazovky. Zasáhl Obamu do nosu a odrazil se; hlas neústupně mluvil dál. Hestroy v jasném okamžiku zjistil, že řve s ostatními a zuřivě kope patou do trnože. Na Dvou minutách nenávisti nebylo tak hrozné, že se jich člověk musel účastnit, ale že bylo nemožné nezapojit se. Po třiceti vteřinách se už nikdo nemusel přetvařovat. Odporná extáze strachu a pomstichtivosti, touha zabíjet, mučit, rozsekat obličeje kovářským kladivem, projela všemi jako elektrický proud a změnila každého i proti jeho vůli v ječícího šílence. Byla to však zuřivost abstraktní a přímo nesměrovaná, takže se dala přenést z jednoho předmětu na druhý jako plamen z plamenometu.

186533

16.03.2009 22:16

Německo 1940, Izrael 2009

Propaganda

Van Guld 213.?.?.?

Když se dívam na ty fotky tak si uvědomuji, že nejednodušejším prostředkem k ovladnutí jiných lidí je nenávist. Člověk má potřebu empatie, být součástí nějaké skupiny. A nejednoduším a nejprimitivnějším způsobem vytvoření společné emaptie je to, že si identifikujem nepřítele. Kapitalismus, Židy a nevim co ještě. Pochopil to jak Hitler tak právě i ti komunisté. Hitler věděl, že proto, aby se dostal k moci potřebuje sjednotit německý lid proti společnému nepříteli. Potřeboval vytvořit atmosféru strachu a nenávisti. Potřeboval zburcovat lid proti té strašné hrozbě. A pak sam sebe pasovat jako člověka jenž povede lid vstříc oné hrozbě. Čim strašnější nepřítel, tím víc lidí se k němu upne jako ke spasiteli.

S těmihle fotkami je to stejné. Jde jen o to vyvolát nenávist učelově ukazanými fotografiemi. Není to nic jiného než potřeba vyvolat odpor a nenávist ke svému nepříteli.

Tohle není nic jiného než čistokrevná propaganda!

186689

17.03.2009 16:48

Německo 1940, Izrael 2009

RE: Propaganda

Van Guld 213.?.?.?

Týhle fotky nejsou o vyburcování lidí. Ty jsou o vyvolání nenávisti vůči celé skupině obyvatel.

Jinak k té propagandě. Protože to dělají ostatní. Máme to snad tolerovat u sebe? Máme se snad nechat ovládat propagandou?

Já myslel, že právě Zvědavec proti tomu bojuje. [mrknutí jedním okem]

186763

17.03.2009 17:08

Německo 1940, Izrael 2009

RE: Propaganda

Van Guld 213.?.?.?

Nenávist a pohrdaní ke všemu nežidovskému?? To mluvíte o VŠECH židech? Neexistuje snad ani jeden žid kdo by takový nebyl?
V roce 1978 se uskutečnila největší demonstrace v dějinách Izraele. 400 000 Izraelců protestovalo proti válce v Libanonu a vyšetření masakru v táborech Sabra a Šátíla. Oni byli taky těmi jenž pohrdají a nenávidí vše nežidovské???
Nebo Izraelské mírové organizace Šalam achšav, Oz ve Šalom a mnohe jiné.Ty také pohradjí a nenávidí vše nežidovské??

Otevřte oči. Tady nejde o žádny spravedlivý boj jedné rasy proti druhé.Nejde boj dobra se zlem. Či boj ne-židů s Židy. Takové věci se dějí jen v pohádkach nebo na ministerstvech propagandy. Snad nevěříte na pohádky ani propagandě.

186766

17.03.2009 21:05

Německo 1940, Izrael 2009

RE: Propaganda

Van Guld 213.?.?.?

Židem je ten kdo se narodí židovské matce. Nemá to nic společného s Torou či Talmundem.

Ta demonstrace hlavně požadovala prošetření masakru v oněch táborech. Což se nakonec na nátlak veřejnosti taky stalo.

186783

18.03.2009 22:12

Německo 1940, Izrael 2009

RE: Propaganda

Van Guld 213.?.?.?

Ano. Demonstrace požadoval prošetření těch masakru. Což se na nátlak izraelské veřejnosti taky stalo.

186854

18.03.2009 22:15

Německo 1940, Izrael 2009

RE: Propaganda

Van Guld 213.?.?.?

Nebojte, ja to vím. Křesťanští Falangiste povraždily x stovek Palestinců v oněch uprchlických táborech. Izraelská armáda nezasáhla ačkoliv na to měla prostředky.
Proti tomu taky Izraelci protestovali na oné demonstraci.

Nebojte. Řekněte to. Všichni Izraelci nejsou špatní. Odložte to břímě co taháte sebou. [smích]

186855

20.03.2009 17:59

Německo 1940, Izrael 2009

RE: Propaganda

Van Guld 213.?.?.?

Sionismus je režim, který slouží k dosahnutí světovlády? Já myslel , že sionismus je hnutí jenž požaduje/valo návrtat Židů do Svaté Země. A znovuobnovení státu Izrael. Že by T. Herzl myslel v 19. stol. na ovladnutí světa?

Možná by jsme se zde mohli dozvědět jake vlastnosti sionismu pomáhají Židům k ovládnuti světa.

186944

20.03.2009 21:18

Německo 1940, Izrael 2009

RE: Propaganda

Van Guld 213.?.?.?

Znovu se ptám. Snad pan editor promine.

JAK sionismus slouží židům k ovládnutí světa? Sionismus je pro vás asi sprosté slovo. Ale samotné hnutí označované jako sionismus nemá nic společného s ovládnutím světa.

Vím, že se vám to slovo libí. Ale budete si muset najít jinou značku. Tohle slovo už je zadané pro něco jiného.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Sionismus

186952

25.03.2009 18:21

Spojení Mossadu s útoky 11. září

údajně,prý,předpoklad..

Van Guld 213.?.?.?

Údajně (3x),prý, podezření, předpoklad, lze nalézt, spekulace

No nechci spekulovat či někoho podezřívat. Ale existuje předpoklad, že lze nalézt v článku prvky demagogie. Nebo klasického logického klamu. V článku se prý dozvíme:

Údajný únosce Zijáda al-Džarrá
Údajně přiznal, že od roku 1983 prováděl tajné špionážní akce
Židovský personál kanceláří ve WTC byl údajně varován
Alí al-Džarrá, původně prý přívrženec Palestinců,
Podnítilo spekulace o tom, že Izrael získává lidi
Lze podle New York Times nalézt v pěti
Se ihned předpokládalo, že velení CIA

Já jen zda si toho někdo taky všiml. Nechci spekulovat...

187274

25.03.2009 18:31

Spojení Mossadu s útoky 11. září

RE: Occamova břitva

Van Guld 213.?.?.?

No to jste tady na špatné adrese. Tady moc vědeckých principu nenajdete... Tady je to spíš o emocích než o nějakých důkazech či hledaní nejlogičtějšího vysvětlení.

Tady Occamová břitva funguje naprosto opačně. Jednoduché a prosté vysvětlení je pro ně "lež". Tu je třeba oříznout. A pak je třeba vytvořit totalní komplot , aby se vysvětlila nějaká událost.Co vytvoří, to je pro ně jejich vlastní "pravda", které VĚŘÍ.

187278

25.03.2009 19:31

Spojení Mossadu s útoky 11. září

RE: údajně,prý,předpoklad..

Van Guld 213.?.?.?

Schválně zda si uvědomíte mezi těmito dvěmi větami rozdíl.


Židovský personál kanceláří ve WTC byl údajně varován, aby 11. září nešel do práce.

Židovský personál kanceláří ve WTC byl varován, aby 11. září nešel do práce.


No přiznejte se. Mají pro vás obě věty stejnou váhu?

187284

26.03.2009 20:05

Spojení Mossadu s útoky 11. září

RE: údajně,prý,předpoklad..

Van Guld 213.?.?.?

Mirdíku. Ještě budeš muse hodně číst, aby jsi věděl zda s tebou někdo manipuluje nebo ne.
Tohle není hraní se slovíčky. To je naprosto zásadní rozdíl.

Věta, bez slova "údajně" : Znamená, že tvrdíš pravdu , fakt, skutečnost.

A se slovesem "údajně" : Neznamená nic jiného než, že spekuluješ. Tvoříš vlastni verzi, která ti vyhovuje.


Dokážeš to pochopit? .

187366

26.03.2009 20:18

Spojení Mossadu s útoky 11. září

RE: Occamova břitva

Van Guld 213.?.?.?

No to je skutečně ukázkový příklad Occamovy břitvy.

Jo jistě. Všech 5tis (plus mínus) obětí bylo perfektně identifikováno. A také pokud by zemřela náhodou člověk židovského původu, tak by se o něm logicky muselo psát na všech hlavní stránkach. Protože z logiky věci jsou VŠECHNY světové periodika pod židovskou kontrolou.

Pokud by zemřelo třeba sto židů. Tak by se určitě psalo o "útoku na Židy", Asi tak, že? Nebo pokud by zemřelo 10 Židů. Tak by se psalo: " Mezi mrtvýmí i Židé" . Tak by to muselo být, že?

Ale jelikož se o tom nikde nepsalo. Museli to být Židé co zosnovali útok na WTC.

Skutečně brilantní ořezaní všech nepodstatných věcí. Pan William z Ockhamu by měl radost.

(ja vím, jsem agent Mossadu a měl bych se moc moc stydět)

187367

26.03.2009 21:15

Spojení Mossadu s útoky 11. září

RE: údajně,prý,předpoklad..

Van Guld 213.?.?.?

Mirdo mirdíku...

A víš proč se ptáš, zda je podstatné vědět zda přišel nebo nepřišel židovské personál do práce???

PROTOŽE NĚKDO ŘEKL, ŽE UDAJNĚ ŽIDÉ NEPŘIŠLI DO PRÁCE. Protože někdo spekuloval, někdo si vymýšlel. A ten někdo neměl DŮKAZ. Proto ta spekulativní věta. Jen proto, že někdo řekl nepodloženou věc, nepodloženou doměnku, spekulaci. Ty jsi ji vzal jako fakt. Jako velmi podezřelou věc. Na každém šprochu pravdy trochu, co?
Takhle vznikaji pomluvy a tak s tebou někdo manipuluje.

Mirdo myslíš si, jak si bůh ví jak chytrý a jak vidíš do hloubky problému. Ale jsi to ty s kým je manipulováno. Ty jsi ta vedená ovce.

Jo a Mirdo. Jsem opravdu placený. Shalom...

187370

28.03.2009 16:05

Spojení Mossadu s útoky 11. září

RE: údajně,prý,předpoklad..

Van Guld 213.?.?.?

Takže pro tebe není rozdíl zda použiješ slovo "údajně" (tedy spekulaci) a když řekneš fakt? Aha..teď mám jasno. To vysvětluje mnohé tvé postoje.

Údajně bude zítra konec světa. Zítra bude konec světa. Takže podle tebe to má naprosto stejný význam? Skvěle Mirdo. To je originální.

A já, že spekuluju? No to je gól. Mirdo než začneš užívat cizí slova tak si najdi jejich správný význam. Předejdeš tak ostudě.

Jinak Mirdo já pravě s tebou začal.

187444

30.03.2009 22:35

Spojení Mossadu s útoky 11. září

RE: údajně,prý,předpoklad..

Van Guld 213.?.?.?

Ano používá se. V právní terminologii se používá taky slovo "spekulace". To když někdo vytváří událost jenž nemůže dokázat

Jak píšeš. Musí existovat podezření. Ale tady není žádné podezření. Žádný důkaz. Žádní svědci. Pokud nic z toho nemáte, je to jen a jen čirá a čistá spekulace a pomluva.

To TVOJE podezření (o příchodu/nepříchodu) vzniklo pouze a jen z oné věty. "Židé údajně nepřišli do práce" . Tahle věta vzbudila tvoje podezření. Né nějaký důkaz, svědci. Ale pouze jen a jen tahle věta.

Příklad: "Údajně jsi Mirdo kradl v supermarketu" . Takže dokud neproběhne vyšetřování, z důvodu objektivity, nevím zda jsi kradl nebo ne? Jsi snad obviněn? Jsi v podezření. Ne nejsi. Protože nemám důkaz ani svědky.

A teď schválně. Spekuloval jsem nebo ne? Pomluvil jsem tě snad? Nebo jsi snad v podezření? Proč bych měl věřit tomu o těch Židech a nevěřit tomu co jsem o tobě napsal?

Závěr: Text článku není právním dokumentem. Není zde soudce, ani obviněný. Nejsou zde předložené přímé důkazy ani svědci. PROTO TA VĚTA JE JEN SPEKULACE A POMLUVA.

187547

20.04.2009 17:14

Historický průlom: výbušnina super-termit nalezena v troskách z WTC

RE: Jeste doplnek

Van Guld 213.?.?.?

Gratuluju. Opět, totálně a bravůrně mluvíte úplně o něčem jiném než já. Ale hlavně, že je nějaká odpověď.
Říkam, že neexistuje důkaz o tom, že vzorky byly odebrány z toho místa a ten čas. Není to nijak zdokumentováno ani neznáme sběratele, ani okolnosti "sběru". Proto tenhle "objev" nemůže být brán jako nějaký přímy důkaz. Je to jen další z nepřímých důkazu největši kraviny co lidska paranoia vymyslela.

Ale koho to zajímá. Pokud věřím sve pravdě. O tyhle drobnosti se nezajímam.

188908

21.04.2009 19:07

Ztratili jsme už úplně morální kompas

RE: misto email

Van Guld 213.?.?.?

No to je fakt divné, v těch kryptofašisticko-sionistických novinách vyšel takový článek? Ja myslel, že jsou řízeny CIA a Mossadem..
Svět se asi opravdu zbláznil. Snad se nedočteme někdy na Zvědavci, něco podobného o terroristech či Rusku. Nebo naopak. Nějakou pozitivní informaci o Izraelcích nebo Američanech.
No to bych asi nerozdýchal..

189027

21.04.2009 19:16

Historický průlom: výbušnina super-termit nalezena v troskách z WTC

RE: Jeste doplnek

Van Guld 213.?.?.?

Za to vy jste na to Hestroyi vyzrál. Raději označite všechny informace z mainstremových medii za lež (teda ty které vám nejdou do krámu) a věříte jen "undergroundovým" zdrojům.
Není liž pravda? No tak Hestroyi, ven s tím. Nesledujete čt1,MfD, hospodářské noviny, CNN,BBC protože si myslíte, že jsou ovladaný nějakou temnou mocí jenž nás chce zmanipulovat.
Hestroyi máte pocit, že někdo sleduje vaš pohyb na internetu? Nebo, že jste na nějaké černé listině?? Popravdě... Ven s tím.

189028

22.04.2009 16:38

Jsi exkomunista - jsi náš

RE: Je možné nevidět?

Van Guld 213.?.?.?

Ano paní Jarmilo vzdejte se. Proč vlastně bojujete?? Všichni jsou ovládaní našimi lidmi, včetně Iránu i Ruska. Jste dokonce na seznamu nebezpečných superinteligentních jedincu, kterým se podařilo proniknout závojem všech těch našich lží.
Pani Jarmilo vzdejte to... Tady na ustředí Mossadu si vás pak vyškrtnem z onoho seznamu. Nebo tam chcete snad zůstat???

Jarmilo. Možná vás chci přesvědčit, že jste paranoidní, jen proto, aby jste sama o sobě s svých názorech pochybovala. Možná strašáka paranoie vynalezli přímo židé. Aby mohli zakrývat svuj plán na ovladnutí světa.

Kdo ví, Jarmilko...jak to ve skutečnosti je. [velký smích]

189147

22.04.2009 16:48

Historický průlom: výbušnina super-termit nalezena v troskách z WTC

RE: Jeste doplnek

Van Guld 213.?.?.?

Tak Hestroyi jak je to s tim vymazáním. Dole máte napsáno, že to tak skutečně řekl. Co vy na to. Co na to vaše víra???

http://www.novinky.cz/zahranicni/68417-iran-zopako...

Prezident Íránu však zřejmě o urovnání diplomatického skandálu nestojí. Na protizápadní demonstraci v Teheránu dnes prohlásil: "Má slova byla slovy íránského národa. Západ je může komentovat, ale jeho reakce jsou bezvýznamné." Jeho výzva k vymazání Izraele byla prý správná a spravedlivá.

Hestroyi vyjádřete se k tomu!!!!!

189148

Hestroyi.. tobě už přímo odpověděl sám autor oněch slov. Můžeš si je vykládat způsobem jaky ti vyhovuje. Ale tva slova jsou bezvýznamná...

189227

11.05.2009 21:53

Krátky rozhovor s Petrom Fussom o jeho výstave „Achtung!“

RE: A jsme opět u toho

Van Guld 213.?.?.?

Hestroyi.. Tak si už vyberte. Kdo jsou ti zlí? Jsou to chazaři, židé, sioniste . Máte v tom trochu zmatek...
Teď dokonce dávate rovnítko mezi sionista=žid. Hmmm zajímavé. Nějak se vám pletou pojmy s dojmy.

190903

20.05.2009 21:08

Dejiny Domu Rothschildovcov

RE: Nesmysly..

Van Guld 213.?.?.?

Pane Vojto. Musím říct, že vaše příspěvky jsou balzámem na duši mezi timhle šílenstvím. Ale v něčem se hodně plete. V tom, že čekáte nějaké rozumné odpovědi od lidí typu Mirda, Hestroy, Jarmila, Google, Aristokrat apod. (však víte jaky typ lidí myslím [smích] ) Nevšiml jste si ,že na vaše logické argumenty a přímé dotazy nejsou schopni stejně logicky a přímo reagovat? Vy tvrdíte, že je to jejich vírou. No, ja tvrdím, že jsou nemocní. Tohle není urážka. Prostě si myslím, že trpí paranoidními představami. A jak chcete přesvědčit paranoika, že ho nikdo nesleduje? [velký smích] Čim víc ho budete přesvědčovat, tim víc si bude myslet, že ho sledujete taky.

Zajímalo by mě jedna věc. Pokud se někde stane teroristický útok. Vybuchne bomba. Apod. Co je první napadne. Napadne je to stejné co nás? Tedy: " Sakra kdo to mohl udělat" . Nebo je napadne: "Zatraceni Židi (CIA), zás nás chcou obelhat" [velký smích]

191582

21.05.2009 20:19

Dejiny Domu Rothschildovcov

RE: Nesmysly..

Van Guld 213.?.?.?

Šalom Hestroyi. Měl jsi dnes tak pěkný den jako ja? Zmlátit pár Palestincu, ukrást trochu "paletinské" země, plánovat celosvětové spiknutí..

Nebo jen zase prázdně tlacháš na zvědavci a poskytuješ nám čas na ovladnutí světa.

Lochamej Chérut Jisra´el

191673

21.05.2009 20:34

Dejiny Domu Rothschildovcov

RE: Nesmysly..

Van Guld 213.?.?.?

No každopádně máte muj obdiv. Ja bych nedokázal pořád tak klidně odpovídat.
Teď spíš zkoumam co vede lidi k tomu, aby věřili. Všechny ty víry v boha, teorie spiknutí, že jsou sledování, apod. Čim to jen může být?
Myslím si, že to je paranoiou. Vyvozovat závěry z doměnek. Ale proč? Máte nějaký nápad? [smích]

Jinak ta rozhněvanost. Může to být nedostatkem v sexuálním životě. [smích]

191674

21.05.2009 20:48

Dejiny Domu Rothschildovcov

RE: Nesmysly..

Van Guld 213.?.?.?

Ty lžeš , my lžeme, všichni lžeme. Juhůůůůů [smích] Ja vím. Příspěvek o ničem. Ale když venku bylo tak krásně a já mám dobrou náladu. Co Mirdo. Teď už v dobrém. Co vy na to? [velký smích]

191675

25.05.2009 06:36

Dejiny Domu Rothschildovcov

RE: Nesmysly..

Van Guld 213.?.?.?

Jane ta tvoje hra se mi nelíbi. Nebudu skákat jak ty pískaš. Válečné zločiny jsou těžké obvinění o kterém by měl rozhodnou mezinárodní tribunál, ne já nebo ty.
Položim otazku jinak. Za druhé světové války americký, britský nebo ruský odstřelovač nikdy umýslně nezastřelil civilistu? Neumíraly německé děti při bombardování spojeneckých letadel?

Nikdy a nikdo nemůže zajistit, že v armádě nebude sloužit psychopat nebo vrah. Třeba i na velitelské pozici. Ale obviňovat za to cele etnikum nebo národ? To ode mně nečekejte.

Jde o úhel pohledu. Ty si myslíš, že šlo o válečné zločiny jen z důvodu tvého pohledu na Izrael, jako na agresora. Ja to tak nevidím.

Jinak k vraždám civilistu a děti. NEVĚŘÍM ,že šlo o kolektivní přání izraelského národa nebo o přání izraelské armády. Pro armádu (propaganda) jsou vždy lepši zprávy o chirurgicky přesných zásazích proti ozbrojencům, než fotky mrtvých děti na titulních stranách předních světových novin.

A ještě něco Jene. Ja nikdy nebudu nikoho soudit ani vyvozovat závěry bez důkazu. Pravda je vždy trochu komplikovanější a obvykle sedí někde uprostřed.

Tedy: Nedokážu posoudit zda šlo o válečné zločiny z důvodu neznalosti cílu a možnosti Izraelské armády.

191849

25.05.2009 06:48

Dejiny Domu Rothschildovcov

RE: Nesmysly..

Van Guld 213.?.?.?

Dodatek: Jane já jsem v žádnem případě neřekl , že se IDF dopustila valečných zločinů. Chtěl jsem ukázat, že NELZE kolektivně odsuzovat celý národ.

191851

27.05.2009 19:51

Dejiny Domu Rothschildovcov

RE: Nesmysly..

Van Guld 213.?.?.?

Jane dvě přimé otázky.
1. Myslíš si, že smrt palestinských civilistů BYLO KOLEKTIVNÍM přáním izraelského národa???
2. Myslíš, že smrt civilistu BYLA KOLEKTIVNÍM přáním vedení IDF?

192071

29.05.2009 18:55

Doublespeak o Severní Koreji

Co to jako ma být?

Van Guld 213.?.?.?

Co to jako má být? Čekal jsem nějaký podrobnější rozbor proč Severní Korea neni hrozbou pro Jižní Koreu a Japonsko. Čekal jsem rozbor proč by jsme se neměly bát o válku na Korejském polostrově..

A co najdu pod nadpisem slibujícim počtení o problematice Severní Koreje? Chronologicky seřazené obviňování ameriky z nejrůznějších zločinů. V článku o Severní koreji o ní naleznu zmínku 2x! kdežto o Izraeli 15x!!! [chechtot] ... Ne to vlastně není k smíchu. To je k pláči... [pláč]

Bravo Zvědavče. Je třeba neustále opakovat jak je Amerika a Izrael špatný. Vždy a všude. Při každé příležitosti. Však se to nějak do těch hlav dostane.
Je špatná, je špatná, je špatná.. sakra už to na mě taky působí.

192322

30.05.2009 15:22

Doublespeak o Severní Koreji

RE: Nostradamus se asi netrefil .

Van Guld 213.?.?.?

Pane Vojto. Vy jste nenapravitelný optimista... [smích]

192377

04.06.2009 20:41

Doublespeak o Severní Koreji

RE: Nostradamus se asi netrefil .

Van Guld 213.?.?.?

That´s the point... Anonyme.

Vy na 100% věříte, že 11. záři 2009 byla konspirace. Ja na rozdíl od vás, nevím na 100% zda za to mohli udělat teroriste. A není to tím, že by mě nahlodaly nějaké důkazy.
Problém je v tom, že vy věříte a ja vím. Vy mě jste schopen přesvědčit svými argumenty. Pokud mi ukážete vědecky doložené důkazy nebo logické argumenty, budu souhlasit s vaším názorem (a to se netýka jen WTC) . Ale na druhou stranu jsem na 99% jist, že vás NIKDY nepřesvědčím o svém názoru. A nemá to vůbec nic společného s tím, zda mam pravdu já nebo vy. Ať vám budu jakkoliv logicky argumentovat, ať vám budu předkládat jakékoliv důkazy. Vy je budede VŽDY zpochybňovat. Protože konspirační teoretik nepředkladá důkazy. On je vyvrací. Vy nikdy neuznáte důkaz ve který nevěříte.
Víra není založena na důkazech, ale na jejich vyvracení.

192656

05.06.2009 15:59

Doublespeak o Severní Koreji

RE: Nostradamus se asi netrefil .

Van Guld 213.?.?.?

Však vás nikdo nenutí odpovídat. Jen mě zaujalo vaše tvrzení, že jste si na 100% jist. Uvědomil jsem, že v tom to celé je... Ten kdo ví na stoprocent, ten věří... [mrknutí jedním okem]

192719

05.06.2009 16:06

Doublespeak o Severní Koreji

RE: Nostradamus se asi netrefil .

Van Guld 213.?.?.?

Nevyvratitelná fakta??? Přečetl jsem tady na Zvědavci 1000x o nevyvratitelných faktech. Ale málokdy ty "nevyvratitelné fakta" vidím vysvětlené... [smích]
I když budete psát 1000x o "nevyvratitelných faktech" tak v ně neuvěřím.

Tohle 2min video to vystihuje dokonale...
http://www.youtube.com/watch?v=OUYPaXJtGxQ

192721

05.06.2009 16:48

Doublespeak o Severní Koreji

RE: Nostradamus se asi netrefil .

Van Guld 213.?.?.?

Tak selský rozum je když někdo ví na 100%? No tak Mirdo, brachu...

Zkus se zamyslet. Myslíš, že je někdo schopen ti dokázat, že s WTC to bylo jinak?? Existuje aspoň nejmenší šance, že by jsi mohl uvěřit ve verzi která říka americká vláda? (a neplatí to jen o WTC) .Na 99% říkam, že ne.
Mirdo to je rozdíl mezi konspiračními teoretiky a ostatními. Teď nemluvím o důkazech. Mluvím o tom, že ty se z principu nenecháš nikdy přesvědčit o jiném názoru, pokud s ním vnitřně nesouhlasíš.Nikdy neuznáš svůj omyl.
Narozdil od tebe Mirdo. Já jsem schopen se učit novým věcem i měnit svůj názor podle toho jak se dozvídam nové věci. Já jsem schopen uvěřit i v důkazy, se kterými vnitřně nesouhlasím (to se taky mnohokrát stalo). To je Mirdo rozdíl mezi mnou a tebou. [vyplazený jazyk]

192725

18.06.2009 16:45

Dôkaz o izraelskom úsilí destabilizovať Irán

izrael

Van Guld 213.?.?.?

Celý týden vám trvalo, než jste přišly na to, jak do toho zatáhnout Izrael??? Pánove, stárnete...

193601

20.06.2009 09:27

Dôkaz o izraelskom úsilí destabilizovať Irán

RE: izrael

Van Guld 213.?.?.?

Jasně. Jak tak koukám. Tak všechny teroristické útoky, války, nepokoje, nemoci a hladomory se nějakým způsobem hodí Izraeli.

Jo ja vím. Neumím číst mezi řádky a nevidím ty jasné souvislosti.

Jsem si na 99% jist, že jste od počátku nepochyboval o zapojení Izraele do této kauzy. Neniž-li tak? Když už jste jednou přesvědčen, tak pak stačí hledat nějaké "důkazy" na podporu vašeho přesvědčení.

Máte to všichni trochu pomotané. První jste si jistí s tím, kdo za to může. A pak teprve hledáte důkazy. Říkejete tomu extrém...ale u mě to je, svět se div, přesně naopak.

193720

29.06.2009 16:36

Oficiální vyjádření vydavatele Zvědavce k jeho stíhání

marné zvolání

Van Guld 213.?.?.?

Sympatické ale naprosto marné zvolání. Myslíte, že vaši nejvěrnější, jsou schopni (a ochotni) rozlišovat mezi sionistou a Židem? Nebo rozlišovat mezi izraelskými občany, izraelskou armádou nebo izraelskými politiky? O tom silně pochybuji...

Když už někdo všechny Židy háže do jednoho pytle... Zamyslete se kolik z vás souhlasí s našimi politiky nebo s tím co dělá naše armáda. Tedy mise v Afghánistánu a Iráku. Pak třeba pochopíte, že ne každý obyvatel Izraele nemusí souhlasit s tím co propaguje izraelská politika a co děla izraelská armáda.

194320

30.06.2009 16:24

Oficiální vyjádření vydavatele Zvědavce k jeho stíhání

RE: marné zvolání

Van Guld 213.?.?.?

Jindro máš to celé popletené. Mám spočítat, kolikrát jsi mluvil, vždy o Židech??? A o Sionistech jsi neřekl ani slovo??

Stačí si prolistovat tvé příspěvky (doporučuji všem) a zjistit kolikrát jsi obviňoval Židy za to či ono.

Slovo sionista jsi použil ve svých příspěvcích všeho všudy 15x !! (první list tvých příspěvku) a slovo "žid"... ty jo.. napočítal jsem 100x.. ALE TO JSEM TEPRVE ASI TAK NA 5% STRÁNKY. (tudíž odhaduju to tak na 1500-2000x použité slovo "žid" ). Páni...tomu se říka posedlost.

Na ten tvůj záchvat objektivity ti nikdo neskočí.

194520

08.07.2009 17:32

Obama přišel nasadit Rusku smyčku

RE: Rus

Van Guld 213.?.?.?

Ty jo, Jarmilko. Tak komu pak věřit? Z vaších příspěvku jsem zjistil, že VŠICHNI!!!! jsou loutkama.
Jak bojovat proti tomu kdo ovláda média, jaderné zbraně, armádu. No vlastně prakticky všechno na světě?

Chci se zeptat. Víte jistě, že Zvědavec není jen účelově vytvořeným e-magazínem? Víte jistě, že jeho posláním není zjišťovat vaše IP adresy?? Ti loutkaři mají prsty všude...

195164

20.07.2009 22:32

Dostal zaplaceno a nedodal

RE: Blábol

Van Guld 213.?.?.?

Pane Pecnar. Je to zbytečná diskuze. I kdyby jste místni konspirátory dostal až na měsíc, tak budou tvrdit, že ty moduly tam jsou jen makety. Neztrácejte tady čas a nervy. Je to zbytečné... [smích]

Víte co je největší legarce? [velký smích] Že pro američaný by bylo technický jednoduší poslat lidi na měsíc než provést takový epický maga podvod.

196070

26.10.2009 16:11

Bohatí vytunelovali ekonomiku

RE: Jak je snadné stát se psychopatem?

Van Guld 213.?.?.?

Abych pravdu řekl. Moc vás pane Vojto nechápu.Tak chytrý člověk a zahazujete se tady v tak marné diskuzi. Přece jsou to vaše vlastní slova, že racionální diskuze se nedá vést s věřícím. Tak proč se pořád snažíte pokládat logické a racionální argumenty???
Nebo jinak. Proč stále reagujete na lidi od kterých víte, že nedostanete racionální odpověď??

To je marnost nad marnost Vojto. Neztrácejte čas s tmáři. [smích]

203272

Káva pro Zvědavce

29

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc duben přispělo 51 čtenářů částkou 10 288 korun, což je 29 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Kúdela dostal za rasismus deset zápasů14.04.21 23:51 Británie 1

Testování lidí ve firmách bylo nezákonné14.04.21 23:27 Česká republika 0

Další a další zhovadilosti14.04.21 19:56 Česká republika 2

Moskva 11. 04. 2021 - Obchodní komplex Ochotnyj rjad14.04.21 11:09 Rusko 1

Poslanec Volný byl udán čerpadlářkou pro špatně nasazený náhubek a následně zpacifikován covidovým gestapem13.04.21 23:34 Česká republika 4

Neuvěřitelné: Američané se pokusili přivlastnit si čin Jurije Gagarina12.04.21 23:19 USA 4

Dobrý den majore Gagarine - 12.04.196112.04.21 11:02 Rusko 4

Babiš vybírá nového ministra zdravotnictví!12.04.21 11:00 Česká republika 0

Otázky, které byste měli položit sobě i autoritám, než se necháte očkovat11.04.21 21:56 Neurčeno 2

Rodičům dětí, které jsou obětí šíleného korona kvapíku11.04.21 20:02 Česká republika 0

Několik videí11.04.21 11:11 Neurčeno 1

Ne, to není Švédsko - migranti řádí v Berlíně11.04.21 11:05 Německo 0

Mengele Arenberger v akci11.04.21 09:18 Česká republika 3

Zajímavá úvaha o nelogickém postupu v případě COVID10.04.21 15:15 Česká republika 7

Pokrová radnice v Budapešti vztyčila duhovou sochu Svobody v BLM pokleku. Vydržela 24 hodin09.04.21 12:27 Maďarsko 1

Colorado: Vakcinační síť Covid vakcín Johnson & Johnson byla uzavřena kvůli nežádoucím účinkům09.04.21 08:00 USA 0

Odsouzení muslimové znovu před soudem09.04.21 04:30 Turecko 0

Guvernér Floridy: Nebudeme zavádět vakcinační pasy. Rozdělovat občany na základě vakcinace je chyba09.04.21 03:38 USA 0

Evropský soud pro lidská práva:Povinná vakcinace dětí je v demokratické společnosti nezbytná09.04.21 03:16 Evropská unie 3

„Více než 4 tisíce vojenských cvičení“: Ministerstvo obrany zahájilo kontrolní prověrku ozbrojených sil08.04.21 23:42 Rusko 1

Měnové kurzy

USD
21,66 Kč
Euro
25,94 Kč
Libra
29,84 Kč
Kanadský dolar
17,30 Kč
Australský dolar
16,71 Kč
Švýcarský frank
23,45 Kč
100 japonských jenů
19,89 Kč
Čínský juan
3,31 Kč
Polský zloty
5,70 Kč
100 maď. forintů
7,24 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,50 Kč
1 unce (31,1g) zlata
37 662,55 Kč
1 unce stříbra
550,95 Kč
Bitcoin
1 367 166,93 Kč

Poslední aktualizace: 15.4.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?