Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 102 příspěveků, 2 různá jména: <nic>, Saša.

Stránka: 1 2

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

07.12.2007 11:06

Matematika s ideologickým nábojem

RE: Nevim presne co to je muzik,

74.?.?.?

Osvěta od Rocky, by mě neměla vytočit, ví vše, byl přeci v Rusku! Tam jsem ještě nebyl, ale žiji dlouhá léta na hranici jů es ej a Kanady, v obou státech vidím ve velkých městech celé čtvrti těch mužiků alkoholiků. Většinou poblíž středu města je v jů es ej převážně černošské ghetto, v Kanadě indiánské. Určitě to nejsou ruští mužici, náhodou se liší barvou kůže. Zcela jistě strčí ruské mužiky do kapsy, alkoholismus je stoprocentní, vzhled cikánské čtvrti by proti tomu byla lázeňská čtvrť. Za Bushovi „demokracie“ alkoholismus a drogy nejsou tolerovány, ale zřejmě to neplatí pro některé čtvrti velkoměst. Zámožní voliči bydlí daleko na okraji města ve fenced community/oplocené a hlídané; zase jiné ghetto odkud se děti vozí do soukromých škol; čtvrtí barevných mužiků by ze strachu neprojeli ani autem, pro ně neexistuje. Něco takového se pokládá za zcela normální. Z nepochopitelných důvodů, až na výjimky, Američané se zdají hloupější než jiné národy a v současné době díky stoupající ceně ropy se situace zhoršuje. Pokud se Američané zavčas nezbaví Bushovi „demokracie“ skončí hůř než Rusové za Stalina.

Hm, napsal jsem podobně nejapný blábol, ale bohužel více odpovídající realitě. Alkoholismus je skutečný problém jisté skupiny obyvatel. Chci věřit, že pan „Rocky“ je abstinent, definice alkoholismu se různí, dle některých drtivá většina Čechů jsou alkoholici.

Když je dnes tím vzorem USA, proč tedy nenahradit mužiky černochy či indiány?
Češi ještě nepijí ústní vody a benzín a ty tedy nejsou ten pravý příklad.

148664

07.12.2007 18:55

Matematika s ideologickým nábojem

RE: jew

74.?.?.?

> je třeba se otázat, proč se i Židé v anglofonních zemích nedomáhají změny názvu jako "naši" Cikáni/Romové.

Jew/žid v angličtině hanlivý podtext převážně postrádá a zřídka ho dodává souvislost. Spojitost s lichvou a hanlivost je výsadou především slovanských jazyků. Nechci spekulovat nad důvody, ale některé české výrazy by v angličtině zaváněly antisemitismem, zatím co ve slovanských zemích to jsou synonyma. Židé jsou na svoji příslušnost v anglosaských zemích hrdi. Ba jsou lidé, kteří nemají s daným původem nic společného, ale pro jejich jisté výhody a soudržnost se za židy vydávají nebo by jimi chtěli být. Ostatně lichva a handrkování je v některých zemích pokládáno za „čestný“ obchod. [oči v sloup]

148699

08.12.2007 10:51

Matematika s ideologickým nábojem

RE: Nevim presne co to je muzik,

74.?.?.?

Leho nebo Rocky snad rozumí trochu anglicky, nechť se tedy podívá na komentáře o té US demokracii:
Keith Olbermann's Special Comment - "You Sir, Have No Business Being President!"
COMMENT ON WATERBOARDING NOV 5, 2007
WATERBOARDING 101 ~OLBERMANN

148746

09.12.2007 04:58

Matematika s ideologickým nábojem

RE: Jak vypadá muzik...

74.?.?.?

Vložený obrázek
Vložený obrázek
Dle Wiki G.W. Bush byl poprvé zatčen pro krádež v opilosti v prosinci 1966

4. září 1976 byl zatčen pro řízení automobilu v opilosti

Naposledy byl fotografován opilý 7. července 2007 v Německu

1972 odmítl dát moč na testování na drogy

Prohlásil, že od roku 1992 nepoužívá ilegální drogy (míněno kokain a marihuanu), později se opravil, prý již od roku 1974

Existuje mnoho "nepotvrzených" výroků/důkazů jeho ochranky/secret service

13. ledna 2002, v nešťastný to den, byl nalezen s boulemi v obličeji a bezvědomí u televize v bílém domě, vysvětloval to tím, že špatně jedl preclík
Věřili byste tomuto zbožnému člověku?

148798

09.12.2007 22:44

Ježíšek

RE: Kdo byl Ježíš

Saša 74.?.?.?

S úpornou pravidelností durch celé mytologické i historické dějiny, se opakuje, že čarodějnice létá na koštěti.

Tak jsem té mojí šel koupit také koště, v rozsáhlém americkém Wallmart je snad vše z Číny, ale světe zboř se, jediná věc, nejdražší smeták je made in USA! Musím ji přece koupit to nejlepší, aby to mé drahé někde ve vzduchu nevyplivlo. O dárky je postaráno a všem Zvědavcům hezké vánoce!
[mrknutí jedním okem]

148877

10.12.2007 03:13

Lži na konci amerického snu

RE: Levaci...

Saša 74.?.?.?

Atletický pravák, pan REJPAL s univerzitním vzděláním pracuje se sbíječkou v Calgary? Spíše rejpá jen, aby rejpal [mrknutí jedním okem] Pro představu stavební boom v Calgary je od Ottawy 3553Km, zhruba stejně daleko jako Mexiko. Je celkem pravděpodobné, že časem Mexičané převezmou jeho práci. Určitě praváci se zkušeností ve sbíječkovém oboru [mrknutí jedním okem] [chechtot]

148890

10.12.2007 10:28

Lži na konci amerického snu

RE: Levaci...

Saša 74.?.?.?

Máte pravdu pane Vladuno, Rejpal je sympatický až na to, že je holt rejpal [mrknutí jedním okem] Váš osud je mně blízký a snad každý přistěhovalec to prožívá. Každý stát bere na práci nebo přistěhovalce s odůvodněním, že budou dělat to co domorodí občané ani nechtějí a organizace jim hází klacky pod nohy, nejsou hodnoceni férově a je to nespravedlivé, ale o tom článek není.

Řeč je o tom, že ten domorodec ztrácí zaměstnání, díky přistěhovalcům z chudších zemí, kteří jsou ochotni dělat totéž za podstatně méně. Dejme tomu, že je to spravedlivé stejně jako dovoz levnějších výrobků ze zemí, kde platy jsou podstatně nižší, náklady zaměstnanců na živobytí také; oni potřebují peníze a práci „my“ zase výrobky nebo služby. Takový zdánlivý socialismus, že.[mrknutí jedním okem] Má to jednu vadu, drtivá většina výrobků a služeb patří stejným nadnárodním firmám a tržní ceny nikdy nemají zcela žádnou souvislost se skutečnou cenou tj. s platy zaměstnanců a skutečnými náklady firmy, tržní cena je určena poptávkou a schopností platit. Mezinárodní společnosti ochuzují tedy bohatší státy a vytváří si odbytiště zboží v těch chudších. Stále ten socialismus, že? Většina zisku na každém výrobku/službě však nejde do rukou těch chudáků v rozvojových zemích, ale firmě /společnosti, relativně málo lidem. Rozdíl mezi relativně chudým a super zámožným se zvyšuje.
Budeme tisknout peníze, USA a „západ“ se zadluží, zaměstnanec v zemích s vysokými náklady na přežití dostane stejný plat jako v zemích s nízkými náklady??? [zmaten] S trochou fantazie, není to kolotoč a nevytvoří kapitalismus nějaký ten komunismus jen pro chudé a to skoro pro celou planetu?[zmaten] Nařknete mě z levičáctví, žádná rovnost nikdy nebude, ale je to opravdu ten jediný a správný „vývoj“? [zmaten]

148914

10.12.2007 17:45

Lži na konci amerického snu

RE: Levaci...

Saša 74.?.?.?

Pane Rejpale, my dva si rozumíme [mrknutí jedním okem] rejpání je nakažlivé a zas vjelo do mne [mrknutí jedním okem]

148949

11.12.2007 23:50

Lži na konci amerického snu

RE: Připadá mi to správné

Saša 74.?.?.?

>>Takže
>>když uvidíte nekoho, jak se topí, necháte ho být?
>>Koneckonců, je to jeho věc, ne?

>jestli pomůžu topícímu je moje věc.
>Jestli vidím topícího, tak bych měl mít na vybranou jestli
>mu pomůžu, a nebo jestli si sednu na břeh a začít to
>filmovat abych s toho měl srandu.

Jak ten kafemlýnek postrádá svědomí, trhnout co se dá a právo silnějšího žádný soucit. [bliji]

149093

12.12.2007 08:54

Pensionovaní prezidenti a teroristé za pravdu o 11. září?

RE: Nova technika je prisne tajna

Saša 74.?.?.?

> italsky president neuvadi dukaz
>ktery by potvrdil jeho tvrzeni.

Presidentovo dlouholeté zapojení ve špičkách italské tajné služby a zmíněné zapojení v Operaci Gladio dává tušit, že jeho zpravodajské zdroje jsou na naprosto nejvyšší úrovni.

Pro rozšíření právě Vašeho obzoru, je Popular Mechanics na místě.

149126

12.12.2007 10:56

Lži na konci amerického snu

RE: Připadá mi to správné

74.?.?.?

Globální společnosti ve vlastním zájmu dávají práci a kupní sílu, „třetímu světu“. Zdaleka to není pro zlevnění výrobku spotřebiteli, motivací je pouze profit. Ochuzují relativně bohaté země a vytváří si odbytiště výrobků a služeb. Jenže, celé je to jak pyramida nebo pyramidový obchod. Při troše fantasie jednou na celé planetě bude jedna společnost vlastnící všechny služby a společnosti + miliardy obyvatel odměňované jak ve slibovaném komunismu dle „potřeby“ mzdou třetího světa. Konkurence ve skutečnosti totiž mizí, firmy vytváří různé subsidiary tvářící se jako konkurence, nadnárodní společnosti polykají menší a malé podniky. Většinoví vlastníci akcií těchto společností jsou stejní lidé. Investiční poradci vždy investici vloží do mnoha různorodých podniků pro snížení rizika. Rozdíl mezi nepředstavitelně zámožným a chudákem se prohlubuje. Všichni si naivně myslíme, že jsme někde mezi těmi extrémy a pomalu se vzdáváme zdravotnictví, „časného“ důchodu; vždyť je to po vzoru toho nejsilnějšího státu světa s nejbohatšími lidmi přece. Jó, jó - je to Havaj [mrknutí jedním okem]

149141

12.12.2007 18:00

Pensionovaní prezidenti a teroristé za pravdu o 11. září?

RE: hochu ... Až na ten motiv pane Vojta!

74.?.?.?

Až na ten motiv pane Vojta! Kdo ze zločinu mohl získat to, co chtěl? Známá historie CIA a pak již jen drobné nesrovnalosti.
Kdyby zmizela Vaše manželka a měl jste podobnou minulost, porota Vás také usvědčí, pokud nebudete v US a nezaplatíte dobré právníky.

Honbu na čarodějnice právě provádí Homeland Security. Přečtěte si článek v Time magazín December 17, 2007 „The Fort Dix Conspiracy“ na straně 34.

149158

12.12.2007 21:56

Lži na konci amerického snu

RE: Připadá mi to správné

74.?.?.?

>>Komu má, prosím Vás, ta zdecimovaná populace konkurovat?
>>(možná jiné podobné, ale k tomu bohužel asi bude
>docházet).

>S kým má konkurovat? No se mnou, s Vámi, a ostatními lidmi!

>Přeci lidi v Somálii jsou daleko levnější pracovní síla
>než jsou Češi. Proč nekonkurují? Protože nemají
>přístup k volnému trhu.

Ale dle en.wikipedia.org/wiki/Somalia patří k “free market economy” - česky zemím volného trhu! [naštvaný]

149170

17.12.2007 19:37

Sci-fi: Přímá volba prezidenta

RE: paní Jarmilo,

74.?.?.?

Je jistě daleko moudřejší kopírovat politický systém Švýcarska než SSA či USA. „Ideál“ je vždy jen ideálem, není naprosto dokonalý, je však průkazně lepší. Podstatný a důležitý rozdíl je v odvolatelnosti politiků. Lidé sice prý chtějí být vedeni, ne však zrazeni; politik by měl dbát zájmu a přání svých voličů, rozhodnutí jen dle jeho zájmu nemá s demokracií nic společného a opravdu by mělo být trestné. Za každého režimu typy, toužící po vládě mají většinou na mysli osobní prospěch, žene je ctižádost a až na posledním místě bývá „agenda“ a to ještě „pro tu jejich“ malou skupinu. Méně šetrnými slovy jsou bezpáteřní. Za komunismu, diktatury nebo demokracie, budou mít plnou hubu všeho dobrého, vskutku však jen pro ně. Je to sice zevšeobecnění, ale prokazatelně opačných příkladů je zanedbatelně málo.

149450

18.12.2007 04:09

Turistka zatčena při návštěvě USA za to, že před deseti léty měla prošlá víza

RE: Jestlize nekdo porusi zakon

74.?.?.?

A pán bydlí v zemi neomezených možností za železnou oponou [mrknutí jedním okem] Nestačilo by ji dát na letadlo zpátky, pokud se jim nelíbí? To udělali komunisté paní Kasalové-Bushové, (herečce v prastarém filmu Hej Rup!), za to, že o nich nehovořila zrovna hezky v rozhlase „Svobodná Evropa“. SSA jsou dnes dál a lepší [mrknutí jedním okem]

149482

Ano, mohli ji přeci beztrestně umlátit k smrti jako Kanaďané toho Poláka, nemohla by aspoň vyprávět o příslovečné Americké svobodě [zmaten]
Takhle pomlouvat tu naši Ameriku [zahanbení]

149483

18.12.2007 04:58

Turistka zatčena při návštěvě USA za to, že před deseti léty měla prošlá víza

RE: Jestlize nekdo porusi zakon

74.?.?.?

Pán 72 trochu tvrdohlavě s námi sdílí:

>Tady neslo o to, jestli se jim libi nebo nelibi. V USA
>je velky problem s emigrantama, kteri jsou v jejich zemi nacerno.

Ne však z Islandu, troufal bych si tvrdit, že tam na černo není jediný. EU má podobné problémy a přistál „pán 72“ někdy na kterémkoli letišti v Evropě? [zmaten]

149485

18.12.2007 05:23

Sci-fi: Přímá volba prezidenta

RE: :-) Dobrý den pane Lukyn

74.?.?.?

Právě, naši politici ten selský rozum vašeho Franty z Horní zcela postrádají. K pročítání „lejster“ a psaní jejich proslovů, jak to s námi myslí dobře mají celá hejna odborných úředníků, nejen ministerstva. Pokud to nějak pracuje v obdobné a daleko úspěšnější zemi, proč by to nepracovalo u nás? Vy si opravdu myslíte, že Franta nestrčí do kapsy pokřiveného profesionálního politika? Zřejmě chcete být veden, ale při troše štěstí ten nejblbější zvolen nebude a on vám vyloží tu „správnou“ volbu, nemohl by ji jen tak zcela snadno a bez následků prosadit.

Nepropagoval bych tu myšlenku jako „sci fi“ ale relativně úspěšné řešení ze země pro politiky hořké čokolády, sice z hor plných tunelů, ale země ještě nevytunelované. [chechtot]

149486

18.12.2007 07:08

Turistka zatčena při návštěvě USA za to, že před deseti léty měla prošlá víza

RE: Jestlize nekdo porusi zakon

Saša 74.?.?.?

> vzdycky mel vsechny
>papiry v poradku a mnohokrat se mu ty procedury na letisti
>nelibili, ale pan drzel hubu a krok,

Pán 72 sice dobře dělal, ale nikde jsem ty propcedůry nepostřehl [zmaten]

>To, ze ta turistka byla z Islandu dela nejaky rozdil jako kdyby
>byla z Mexika

Rozdíl to dělá, turistka z Islandu nepotřebuje visa pro vstup do USA. http://www.travel.state.gov/visa/temp/without/with...
[zmaten] Pán trpí selektivním viděním, nikdy neuvidí výslechy a procedůry v USA, ale všude jinde to jo! [oči v sloup]

149492

19.12.2007 09:50

Turistka zatčena při návštěvě USA za to, že před deseti léty měla prošlá víza

RE: Jestlize nekdo porusi zakon

Saša 74.?.?.?

S paní Helenou Bušovou jsem před léty často sedával a věřte, že ty komunisty jsme posílali do stejných míst jako Vy. Můj názor se nezměnil a na štěstí komunismus se zhroutil nebo padl na držku sám. Skutečnost je však taková, že ti někam posílaní a prokletí komunisté se často chovali dokonce lépe než dnes země „svobody“. Časy se mění. Je toho vina hysterie a současná vláda, pro kterou je hysterie nějak zdánlivě nesmyslně prospěšná. Dav se lépe ovládne, když se bojí. Žil jsem v komunismu i v těch obdivovaných Státech. Drtivé většině (s výjimkou nezaměstnaných a nemocných) se ve Státech žije hmotně lépe a za komunismus bych to rozhodně neměnil, ale zdaleka to není nějak ideální stát.

149629

Názor je k věci[mrknutí jedním okem]
Lev je symbolický a se skutečným lvem nemá nic společného, ve skutečnosti loví převážně lvice – ona je nebezpečnější a bez hřívy. Symbol královské koruny by se měl z důvodů rovnoprávnosti vyholit [mrknutí jedním okem] po případě zobrazit trochu zezadu s ocasem stranou a zvýrazněnou vagínou pro uspokojení evropského soudu EU. Prudernosti by bylo učiněno zadost [mrknutí jedním okem] S čím vším by se vedení švédské armády a popřípadě soudy a složky EU měly zabývat a vskutku snad zabývají. [velký smích]

149681

19.12.2007 23:08

Sci-fi: Přímá volba prezidenta

RE: Jak...?

Saša 74.?.?.?

Pokud to nějak pracuje ve Švýcarsku, proč by to u nás nemělo ani šanci? Nic není dokonalé paní Alexo…

149692

Postřehy z diskuse
Proč se asi kastrují býci? aby z nich byli poddajní, na slovo poslouchající volové.
Vojak ma byt hladovej, nasranej a po zuby vozbrojenej, (dodal bych a taky nadrženej)
- kdyby nebyli vojáci hladoví, nasraný a po zuby vozbrojený, tak by možná místo střílení psali po zdech "válka je vůl"...
videli ste leva? kocura? a kde maju penis?
řešením by bylo vedle plně vybaveného lva umístit do znaku plně vybavenou lvici.

Jak je to vše pro EU důležité a co je asi nejdůležitější?

149689

20.12.2007 00:23

Turistka zatčena při návštěvě USA za to, že před deseti léty měla prošlá víza

RE: Pane, vy jste asi duševně nemocný, jinak byste nemohl psát, že Kanaďané neumlátili Poláka.

Saša 74.?.?.?

Každý jiný s výjimkou RCMP by za podobné chování byl okamžitě obviněn z vraždy a vzat do vyšetřovací vazby. Což se ovšem nestane v daném případě a je to vinou převzetí pravicové americké teorie „nulové tolerance“. Policie, z které je oprávněný strach lépe totiž zvládne davy. Úlohou elitní kanadské federální policie již není ochrana občanů jako za dávných časů. Občané se nemusí ani vzorově chovat, ba mohou být i mimo zákon, ale policie v Americe jen teoreticky smí použít jen přiměřené síly a s výjimkou bezprostředního ohrožení života teoreticky smí jen chránit ne ublížit.

http://www.nationalpost.com/news/toronto/story.htm...
Odlétal z Katowic a musil tedy letět do Varšavy odtamtud do Frankfurtu a posléze Vancouveru což představuje minimálně 24 hodin na letištích a v letadlech. Dvě a půl hodiny po přistání byl propuštěn „primární“ imigrační a celní kontrolou do zavazadlového prostoru, kde dle domluvy měl čekat na matku. Jeho matka čekala 100 metrů dále za uzavřenou zónou. Po dalších deseti hodinách vyšel zmaten z druhotné celní kontroly a byl během několika minut umlácen, zavražděn slavnou kanadskou jízdní policií RCMP. Je nutno dodat, že se hodiny nehlásil k té „druhotné“ celní prohlídce neb měl čekat u pásu na zavazadla. Druhotná celní prohlídka trvala 2 a půl hodiny!
Mezitím jeho matka se ptala na informacích celkem 6x a naposledy ve 22 hodin plných 8 hodin po jeho příletu. Známý, rodilý Kanaďan, který ji vezl na letiště se ptal na celnici (customs and immigration) a nic se nedozvěděl, poté v 21.30 telefonoval imigračním úředníkům a bylo mu řečeno „I can tell you that there's no Polish immigrant here tonight” není zde polský imigrant. Pan Dziekanski se mezitím podrobil tomu druhotnému celnímu šetření, vyšel z celního prostoru a minuli se o několik minut. Kdyby nebyl vyšetřován po 2 ½ hodiny tak se nakonec setkali. V 1.20 ráno čtyři RCMP stačí zavraždit člověka během jediné minuty. Bez varování, bez jediné otázky. Matka pana Dziekanski dorazila domů do Kamloops ve 2 ráno a našla zprávu na záznamníku, aby volala Canada Immigration, kde ji sdělili, že její syn na ni čeká. Ve skutečnosti syn byl již hodinu mrtvý. Nebohá matka jela tentokrát autobusem a dorazila na letiště ve 2 odpoledne.
Proč se mluví o vraždě? Policisté se nepokusili vůbec s obětí komunikovat! Když ho utlučou k smrti nezačnou s první pomocí, ale zabaví usvědčující film. (Kamera s filmem byla právní cestou vymáhána.) On měl radost, že policie přichází mu pomoci. Nepokusili se ho zatknout (nebylo ani za co), nebyl vyzván k ničemu. Nebyl důvod k použití násilí, bití zmítající se oběti na zemi a již vůbec ne bolestivého a potenciálně smrtelného taseru.

149696

20.12.2007 03:30

Zubař

Bude hůř

74.?.?.?

Bude hůř, náš vzor volného trhu, Státy zázraky Spojené nemají zubařskou pohotovost. Většina starších a méně zámožných lidí vlastní vskutku nádherné protézy, které jsou levnější na údržbu. Pokud máte pojistku tato typicky hradí 20-60% procent monopolní ceny úkonu.
Z hlediska zubaře je to výhodné, polovina práce a dvojnásobný zisk. Pro dítě na rovnátka na zuby vám rovnou navrhnou doplňkovou půjčku neb ji zcela jistě budete potřebovat.

149710

23.12.2007 18:01

Máme se stále lépe

RE: to tedy rozhodně ano

Saša 74.?.?.?

Praha 1 http://cs.wikipedia.org/wiki/Praha_1 zahrnuje většinu středověkého jádra města
Městská část Praha 1
P1 není oficielní zkratka, ale vzhledem k souvislosti zcela srozumitelná a srovnání předchozího žertéře je případné. Na stránkách městské časti P1 tedy Prahy 1 je Deset rad pro bezpečí během silvestrovských oslav na Václavském náměstí což je také zábavné, najdete tam „prosíme, nechte doma i dýky, nože, boxery, další ostré předměty, ale také zápalné látky a výbušniny” dále „Vezměte si s sebou jen nutnou hotovost, pokud možno mějte peníze a další cennosti v zapnutých kapsách, buďte opatrní na kabelky a další majetek” nebo „Také nezapomeňte kromě posilňujících nápojů dodávat tělu dostatek nealkoholických tekutin! ....jídlo i pití budete mít možnost si zakoupit i v „bezpečné zóně“. (Než mě začnete kamenovat, jsem Pražák nebo alespoň bývalý Pražák.)

[smích]

149911

23.12.2007 20:59

Turistka zatčena při návštěvě USA za to, že před deseti léty měla prošlá víza

RE: Pane, vy jste asi duševně nemocný, jinak byste nemohl psát, že Kanaďané neumlátili Poláka.

Saša 74.?.?.?

>Za to ten polak byl moc chytrej, ze jo??

Teď se nám ozval jeden chytrý policajt [mrknutí jedním okem]

Bystří policisté mohou přece vraždit, jsou na to cvičení ne? [pláč]

149917

28.12.2007 09:19

Má nás Klaus za stádo ovcí?

RE: Chameleon

Saša 74.?.?.?

Návštěva zdi nářků je chápána jako náboženský rituál, hlava státu by se snad podobných „funkcí“ měla vyvarovat anebo potom by měla vyjadřovat stejnou úctu k ostatním náboženstvím. Neviděli jsme pana presidenta se koupat v řece Ganges, mýt si nohy v mešitě, o zapůjčeném turbanu ani nemluvě atp. Mimo jiné půjčování té pokrývky hlavy není zrovna hygienické. Pokud je to jeho víra, ve svém soukromí snad může dělat, co se mu zlíbí, ne však okázale jako hlava státu. Představte si, kdyby byl fotografován jako hlava státu na procesí. [oči v sloup]

150058

28.12.2007 11:04

Zubař

RE: Najděte si informace

Saša 74.?.?.?

Problém je, že pro spotřebitele „volný trh“ zdravotních pojišťoven nejvýhodnější není! V malém a se zbožím je „volný trh“ prospěšný, ale přes všechny nedostatky každé státní nebo neziskové organizace v pojištění a zdravotnictví jsou pro drtivou většinu výhodnější a to včetně zdravotního personálu. Lékařská péče v USA je extremně nákladná a nepříliš kvalitní

Podle Světové zdravotnické organizace je americké zdravotnictví kvalitou na čestném 72. místě na světě.
Ovšem cenově nemá ve světě konkurenci. Nákladově je to špička.
Zdravotní pojištění nemá v USA pouhých 45 milionů lidí.
Jak efektivní je "tržní" americké zdravotnictví?
V USA zdravotnictví spotřebovává 16% tamějšího HDP, v EU 8,9 %.
Pro porovnání :
ČR : 7,03 %
Kuba: 6.3% (2004)
Čína: 4.7% (2004)
Severní Korea: 3,5 % (2004)
Jižní Korea : 5.5% (2004)

Ovšem USA jsou náš vzor. Vzor jak za mnohem víc peněž zařídit lidem podstatně horší zdravotní péči.

150060

29.12.2007 08:31

Má nás Klaus za stádo ovcí?

RE: Chameleon

Saša 74.?.?.?

Zakopaný pes je jinde, mně nevadí, jestli je santa Klaus původem z Haliče, jestli je žid nebo není a i tu letušku bych mu odpustil [mrknutí jedním okem]

Děsný je ten možný výběr! Jediný další „kandidát“ je Američan, vždyť i to dětství pravděpodobně strávil se svým komunistickým otcem v zahraničí. Z těch dvou Klaus se mně zdá lepší dosazení, to snad nemůže být volba? Existuje ještě nějaká jiná republika, kde bych mohl o dovolené kandidovat na presidenta? [mrknutí jedním okem]

150115

31.12.2007 18:58

Zubař

RE: Najděte si informace

Saša 74.?.?.?

Žiji léta mimo ČR a nemohu posoudit jaká je VZP, dle internetu je nezisková. Ziskové pojišťovny v jiných zemích jsou pravděpodobně daleko horší, typicky platí procentuelní spoluúčast, pečlivě spočítánu takovým způsobem, aby u častých drahých zákroků většinu zaplatil pojištěnec, zákroky velice řídké zaplatí plně. Pojistné zahrnuje především zisk akcionářů (bez zisku by se zhroutila) na druhém místě reklamu a samotný provoz. Zdravotní péče o zuby je viděna podobně jako kosmetická léčba a zubaři o pacienty soutěží. Je to krása na pohled, v čekárně dostanete kávu, kterou nestačíte vypít neb zubař je dochvilný, snaží se pacienta oslnit předváděním jeho chrupu a rentgenů na monitorech a prodat pojištěnému nebo zámožnému ošetření. Až na cenu pacient je spokojen, stomatolog se chová obdobně jak holič a vše je téměř příjemné. Zubařská pohotovost neexistuje! Ale někteří zubaři přijedou svého dobrého pacienta ošetřit do ordinace třeba o půlnoci. Můj dojem a krátké shrnutí je, že zubař výtečného chování a se značnou klientelou má sice větší příjem, ale výsledek pro pacienta je stejný a pro škudlily nebo nemajetné podstatně horší než v zemích s povinným, neziskovým nebo státním pojištěním. Hrabivost a soutěživost je člověku dána a většina společnosti na tomto principu pracuje velice dobře oproti státním organizacím s výjimkou zdravotnictví.

150225

02.01.2008 11:15

Město půjček

RE: nějak to nechápu - jiný příklad - dům za $300 tisíc

Saša 74.?.?.?

Lidé kupují domy dle výše splátky, jakou unesou nebo maximum co banka půjčí, což může být snad 75% celkového rodinného příjmu. Lze to dokonce obejít a půjčit si více nebo nadělat další dluhy oproti domu, ale to není důležité. Kupující stejně jak banka předpokládá další růst nemovitostí a v nejhorším nebo nutnosti dům přece prodá dokonce s malým ziskem. V USA se lidé stěhují daleko častěji než v Evropě, důvody jsou různé, např.: za prací, pokles příjmu, rozvod atp. Ejhle, nastane ta nutnost dům prodat, ke koupi stačila hotovost 5% až 10% celkové ceny, pro příklad z 300tisíc. Domy klesly v ceně a na dům na který jsme složili těch (možná také půjčených) 10% nebo $30 tisíc má prodejní hodnotu pouhých 250000 a domy se neprodávají, musíme s cenou trochu dolů, aby se toho jeden zbavil, a domek se prodá za 230 000, je ještě nutné odečíst cenu převodu (advokáta, poplatků) a makléře, což představuje dalších 10% skutečné prodejní ceny a jsme na 207 tisících, ale bance stále dlužíme 270 tisíc! Schodek přes 60 tisíc a ještě k tomu ztrátu 30ti tisíc, které jsme musili složit při koupi. Průser pro nás, když se vzdáme možnosti si půjčit (ztratíme "credit rating" ) a dáme dům bance, průser pro banku! [zmaten]

150371

02.01.2008 23:05

Město půjček

RE: nějak to nechápu

Saša 74.?.?.?

>V zadnem pripade se ale nedelaji smlouvy na rok

Mýlíte se. Lze mít hypotéku na různá období a to často od 6ti měsíců do pěti let, variabilita všech daných podmínek je daleko větší a liší se téměř u každé finanční instituce. Pouze splátka ve zvoleném období je rozpočítána na typicky 20 až 30 let což není závislé na délce smlouvy/hypotéky . Před vypršením období hypotéky máte možnost ji vyplatit, obnovit za stejných či jiných podmínek atp. Rovněž lze mít několik hypoték na nemovitost ovšem jen jedna je „první“ a bývá nějak přijatelná, druhá a další je pro věřitele daleko více riziková a je poskytována na vyšší úrok.

150431

03.01.2008 07:10

Město půjček

RE: nějak to nechápu

Saša 74.?.?.?

Pro pana Semtex a pana 72 [mrknutí jedním okem] on je rozdíl mezi rozpočítáním splátek na hypotéku a smluvním obdobím hypotéky. Můžete podepsat smlouvu/hypotéku na různá období a zajišťujete si tak, že po dobu smlouvy se podmínky nezmění. Samozřejmě za 6 měsíců většinou nezaplatíte dlužnou částku a nebylo by to v zájmu finanční společnosti. Napsal jsem to již jednou a tučně: splátka ve zvoleném období je rozpočítána na typicky 20 až 30 let, což není závislé na délce hypotéční smlovy. V zájmu banky je rozpočítat splátky na co nejdelší dobu a dokonce i delší smluvní období, které však nebývá delší než 10 let. Po vypršení smluvního období se smlouva téměř automaticky obnoví až do zaplacení celé částky, ale pravděpodobně je vždy třeba Vašeho podpisu, dále jen při obnovení smlouvy můžete beztrestně společnost změnit. Poraďte se prosím, s finančním poradcem, s právníkem a několika finančními institucemi.

>Muze se dostat pujcka na dum za 500 tisic na jeden mesic plus
>uroky. Ale splatka bude na ten jeden mesic 500 tisic plus uroky.

V zásadě ano.

Za předpokladu, že (pro příklad) jste ještě neprodal svoji nemovitost (nebo máte jiné záruky) s radostí obdržíte výhodnou půjčku na 500 tisíc na jeden měsíc, na různý počet dnů, přeptejte se na „bridge financing“. S radostí poskytne a neuvěřitelně rychle vyřídí každá finanční instituce. Po uplynutí krátkodobého dluhu můžete zaplatit pouze úroky a dlužnou částku převést na další hypotéku anebo dokonce ji převést i s úroky do hypotéky s obdobím dle výběru. Možností je neomezeně, to co vám navrhne banka není nutně pro vás nejvýhodnější. Jistě v nějakém a celkem brzkém okamžiku musíte platit alespoň vzrůstající úrok.

150449

03.01.2008 08:56

Město půjček

RE: nějak to nechápu

Saša 74.?.?.?

>Jenom si nejsem jist, zda může banka svévolně zvýšit
>celkový úrok, jak píše p. Stwora.

Nevím co je termín celkový úrok, zřejmě myslíte úrok do splacení celého dluhu. Ta částka je dnes jen odhadovaná. Typicky pokud budete splácet déle, než pět let úroková sazba se bude měnit. Pokud by se neměnila, úrok by musil být neúnosně vysoký a nemovitost s takovou hypotékou by se stala zcela neprodejná.

Smlouvy jsou velice různé. „Variable“ hypotéka má výhodu relativně nízkého, ale kolísavého úroku. Parametry té variability jsou sice různé, ale většinou závisí alespoň částečně na úrokové sazbě centrální státní banky. O něco dražší je variabilní hypotéka s klauzulí, že úrok nepřekročí určitou hranici. To nebývá ještě nejhorší. Nejčastější vzrůst již tak vysokého fixního úroku je při vypršení delšího smluvního období (3 a více let). Totiž delší smluvní období a fixní úrok volí právě ti nejzranitelnější, má je to chránit před vzrůstem úrokové sazby, což je pravdou po dobu té smlouvy (pokud banka přislíbí fixní úrok) a čím delší smluvní období tím vyšší úrok. Pro banku nemožnost zvýšit úrok představuje „riziko“ a to je kompenzováno zvýšenou úrokovou sazbou. Jinými slovy, výše úroků není nikdy zaručena po celou dobu rozpočtených splátek, je to jen nějaké období a čím kratší tím nižší úroková sazba.

150451

03.01.2008 18:58

Město půjček

RE: nějak to nechápu/omluva

Saša 74.?.?.?

Napsané platí pro Kanadu. Omlouvám se, za představu, že je to v US nějak podobné. Proběh jsem zběžně internet a podmínky v Kalifornii rozdílné jsou a obtížně porovnatelné. [zmaten]

150484

03.01.2008 21:51

Město půjček

RE: Lzete

Saša 74.?.?.?

Nelžu a již jsem se omlouval RE: nějak to nechápu/omluva
a i přes to mě sprdává pan 72, má pravdu, řeč v článku byla o Stockton v Kalifornii. Ve své naivní představě, že podmínky spojené s hypotéční smlouvou budou nějak podobné v Kanadě a US uváděl jsem, jak to pracuje v Kanadě. Nejsou! Znovu omluva!

150494

04.01.2008 00:38

Město půjček

RE: Lzete

Saša 74.?.?.?

Nedovedu posoudit přednosti nebo nedostatky systému realitních půjček/hypoték v US oproti Kanadě. [zahanbení] Výpočet úrokové sazby je rozdílný, daňové důsledky atp. atd.! Kanadský systém hypoték znám dost důvěrně, nějak „z rychlíku“ znám i ty Státy, jsem tam za synem každý rok, větší část TV vidím z US, zřejmě však přehlížím rozdíly. Opravdu mě překvapilo, když jsem se podíval na internet a zjistil, že mluvím „o koze a oni o voze“, shoda je jen v názvu.[oči v sloup] Biji se v prsa, psal jsem o zemi zdánlivě blízké.. Výběr finanční instituce a podmínek hypotéky bude asi neméně důležitý nebo snad ne?

150506

04.01.2008 03:36

Město půjček

RE: Lzete

Saša 74.?.?.?

Nejsem si jist, jestli problém s nemovitostmi se týká převážně „paláců“. Lidé opravdu vlastnící nějak extrémně velké a drahé domy si mohou lépe dovolit ztratit nebo krizi přečkat, prodat jiné investice atp. Krátkodobé hypotéky nejenže v US existují, ale dle „Vesele Teplých Nemovitostí“ jsou příčinou krize. (Nejsem vesele teplý, než se budete ptát – Google to vyhodil.) Jde o adjastable a ARMs a možná o jiné, jako „Freedom mortgage“, kde prvních 6 měsíců neplatíte nic, ovšem dluh roste včetně úroků z nezaplacených úroků. Je nějak paradoxní, že pokud si to můžete dovolit, krátkodobé hypotéky by měly být pro kupujícího výhodné. Teď jsme strašeni z důsledků té krize U.S. mortgage mess goes global

150519

04.01.2008 22:07

Město půjček

RE: Lzete

Saša 74.?.?.?

>Pridam se k "tem kanadskejm klukum", je fakt, ze clanek je o
>situaci v Stockton, ale to snad neni duvod, aby tu diskutujici
>nemohli uvest zkusenosti s hypotekou v jinych zemich.


>
>Ano, at uvedou. Bude mne to zajimat a rad se priucim. Jenze ti
>kluci mne tady opakovane tvrdili, ze v Kalifornii mame
>sestimesicni smlouvy a podobne nesmysly. Kdyz jsem jim rekl, jak
>to tady je, tak mne ignorovali a dokazovali, ze nemam pravdu. To
>je potom bud ignorantsvi a nebo demagodie. Vyberte si.


Když Vy se snažíte nás oblbnout a předkládáte nám, co Vám řekl makléř a jak Vy jste tomu porozuměl. To, že 6 měsíční hypotéční smlouva není nabízena neznamená, že neexistuje. Nikdo Vám prostě nenabídl 6-month Libor ARM (Libor is short for the London InterBank Offer Rate, the interest rate offered for U.S. dollar deposits by a group of large banks, including some US banks, in London), nezajímal jste se o krátkodobou smlouvu. Pokud budete potřebovat (a mít záruky) instituce Vám poskytne půjčku na sebekratší údobí. Obchod s hypotékami je v US komplexní a nechtějte po mně, abych se to naučil a mohl to autoritativně někde vykládat. V zásadě to nejsou dobročinné organizace, velmi podobně jako zastavárna existují jen pro zisk a budou Vám presentovat půjčky pro ně nejvíce výhodné, „poradci“ jsou finanční institucí placení a často mají provizi ze zisku. Ta složitost je záměrná, je totiž snazší Vám nabulíkovat co je pro Vás „výhodné“ a ještě výhodnější pro prodejce. Co zde již bylo jiným diskutujícím řečeno je, že vzhledem k inflaci hypotéka je pro nás také výhodná za předpokladu, že se nám podaří ji zaplatit a do toho okamžiku je to prostě činže s pocity, že je to naše. Krátkodobá hypotéční smlouva je pro nás bezesporu levnější, pokud klesá úroková sazba; dokonce je často výhodná, i když úroková sazba vzroste jen dočasně a my vzrůst uneseme.
Zníte jak kdyby jste byl v diskuzi ukřivděn, dejte si práci najděte odkazy a vysvětlete.

150581

05.01.2008 03:58

Zločinci v policejních uniformách

RE: Bizardni, nemyslite?

Saša 74.?.?.?

> Formanův výrok: Všechno, co jste
>slyšeli o Americe, je pravda. To nejhorší i to nejlepší.

Geniální postřeh. USA vyniká pokryteckou pruderií. V Disney World jsem byl za 30°C horka napomínán, abych si zapnul košili. Floridská dálnice 75 je vroubena za noci osvětlenými reklamními panely/ billboards „děvčata ukazují všechno, sex café nejbližší EXIT“, jiný nápis oznamuje „mysli na věčnost, budeš tam dříve, než se naděješ“ – myslel jsem na tu věčnost [mrknutí jedním okem]. Ve Vegas rozdávají cedulky k hromadnému odvozu do nejbližšího bordelu, jiné zase povzbuzující k návštěvě kostela. Sice zcela výjimečně některá města mají ať již jen trpěné nebo legální nudistické pláže jako Miami a San Diego, ale obnažit bradavku na pláži je většinou přísně trestné. Policisté nejen šmírují s dalekohledem, ale projíždí i opuštěné pláže na motorových tříkolkách a provinivší se ženu odvezou v želízkách, bude musit k soudu… Na vlastní oči jsem viděl, jak policista na pláži donutil ženu zabalenou v ručníku se rozbalit a dokazovat, že pod ručníkem má prsa správně v podprsence, což ho z dost dobře nepochopitelného důvodu rozlítilo. V Key West je to zase trochu jiné, obzvláště za různých slavností po hlavní turistické ulici se prochází stovky polonahých exhibicionistů obou pohlaví. Nejen jednotlivý stát od státu se liší zákony, dokonce i okres/county od okresu.

150608

06.01.2008 02:52

Město půjček

RE: Lzete

Saša 74.?.?.?

Snad není tajemstvím, že krizi vyvolaly právě relativně krátkodobé hypotéční smlouvy, přesněji jejich vypršení.. Tak je to presentováno komunikačními prostředky a k hromadné nezaměstnanosti nebo poklesu příjmu snad v Kalifornii a US nedošlo?

Za stabilní situace krátkodobá smlouva je výhodnější a úrok je na ni nižší (nikdo neví, kde bude úrok za 30 let a vzhledem k inflaci borrower/dlužník za 10 let unese vyšší úrok z nižší podstaty/něco málo uplatil). Pokud věřitelé/instituce očekávají vzestup úroků tj. cenu peněz nejdříve úrok stoupá na nových krátkodobých hypotékách, dlouhodobé budou stoupat pomaleji neb je reálná naděje, že během 30ti a 40ti let se výkyv srovná. Pro věřitele hypotéka je investice a commodity. Z téhož důvodu při očekávaném nebo skutečném vzrůstu úrokových sazeb poptávka po krátkodobé hypotéční smlouvě klesá.

Princip hypotéčních půjček je v Kanadě podobný jako v US a nakonec v celém kapitalistickém světě. Obchodní etika je nepatrně rozdílná, chápání co je stále obchod a co již podvod atp. Naivita jednotlivých kupců je až děsivě rozdílná.

Pro pisatele, který má ke všemu opačný názor nejsou jasné pojmy „mortgage term“, což je doba smluvních podmínek a „mortgage amortization“, období do zcela konečného zaplacení dluhu. Nechápe, že co je psáno, je dáno až po jeho podpisu a do té doby lze všechny podmínky vzájemně dojednat, vybrat si, usmlouvat chcete-li. Pokud se s ním snad nikdo nebaví tak má buď špatný kredit, půjčuje si zanedbatelnou částku nebo se s takovou „banálností“ nechce zbývat, což bych viděl jako víc peněz než rozumu.

Chytrolíni, kteří nic neřeknou nebo neví a každého považují za blbce, všeho se chytají jak to hovno košile, by dovedli člověka vytočit..
[oči v sloup]

150669

06.01.2008 04:13

Město půjček

RE: Lzete

Saša 74.?.?.?

>Mortgage nemusi byt zajistena majetkem. Kdyz jsem kupoval prvni
>dum, tak jsem nemel zadny majetek kromne stareho auta. Mel jsem
>prijem, na jehoz zaklade mne banka pujcila penize na 30 roku.
[chechtot]
Hypotéka a jen pro Vás mortgage je dluh zajištěný právě tou čerstvě zakoupenou nemovitostí. Tu nemovitost Vám vezmou, pokud nebudete schopen platit, staré auto Vám zůstane. S frekvencí splácení hypotéky, (zase pro Vás mortgage) to nemá zcela nic společného, to je jen drobnost ke které se zavazujete ve smlouvě a čím častější splátky, tím je to pro Vás výhodnější, za předpokladu, že Vám věřitel připisuje podíl na podstatu (principle). Pokud by jste neměl zaměstnání a nemohl platit, bylo by dost nemorální si vzít 10 nebo 20% a půjčit Vám dům, mohl by jste barák ještě ze vzteku poškodit [mrknutí jedním okem]

Peníze nejsou podloženy Vaší očekávanou prací, to je jiná ideologie.

>O tom, co je pro banku vyhodnejsi zde nebudu rozvadet, nechci
>vyvolat retezovou reakci.

Prosím Vás nerozvádějte [zmaten]

150670

06.01.2008 04:37

Město půjček

RE: Lzete

Saša 74.?.?.?

Pro banku/instituci/lender je důležitá pouze existence záruk a poměr rizika k zisku. Příkladů je nesčetně, máte třeba dům s odhadní hodnotou 250 000 a chcete si dopřát honem výhodnou koupi obyčejné rezidence za půl miliónu. Po telefonu Vás rychle „ošacují“ jak je to realistické a jestli to unesete a dají Vám hypotéční smlouvu na potřebnou dobu, ať jsou to 2 dny nebo 3 či 6 měsíců. Obdobně můžete mít kapitál vázaný v cenných papírech, v továrně atd. Nemluvím ani o tom, že prodávající/vendor a prakticky kdokoli Vám může dát hypotéku na krátkou dobu dle toho, jak se to třeba hodí zase jemu, kdy on bude peníze potřebovat. Neříkejte mně, že v Kalifornii nejsou půlmilionové rezidence, řekl bych, že jich je právě nadbytek.

150672

06.01.2008 23:30

Město půjček

RE: Nejde o pri

Saša 74.?.?.?

S švagrovou makléřkou, byste nám to mohl osvětlit a vysvětlit. V obou zemích (Kanada a US) poskytují hypotéky jak banky, tak i jiné finanční instituce. Oproti Kanadě, kde drtivou většinu poskytují banky a Credit Unions, (mají větší důvěru a pro dlužníka přijatelnější podmínky) tak v USA je tomu zřejmě naopak. Pravidla (v US) pravděpodobně jsou ovládána „mortgage industry“, z internetu získávám pohled možná zdánlivě jednostranný, vše co je jen trochu výhodné pro dlužníka je za poplatek předem – je to nějak pochopitelné, na hypotéce musí být „jistý“ výdělek, k přehlednosti a porovnání to zrovna nepřispívá. Zarážející je upozornění, aby zákazník (dlužník) neporovnával hypotéky dle roční úrokové sazby neb je u každé instituce použita různá definice a různé poplatky. Základní informace by snad měly být standardní?
Výběr jen některých společností.
Zájem US institucí je skutečně na získání a udržení dlužícího klienta po celý jeho život. Nenabyl jsem dojmu, že je to na základě výjimečně dobré služby. Relativně dobré poradenství upřednostňuje jisté typy hypoték a společností.
Příklad poradenského pojednání.
Přiznávám, může to být má nedůvěra, ale na rozdíl od pana Semtexe a 72, jednoduchá rada, že nejvýhodnější pro dlužníka je ta nejdelší hypotéka s fixním úrokem nemusí být to pravé ořechové. Argumentace s koupí prvého domu je také trochu zavádějící, snad kupec předtím vlastnil alespoň maringotku má nějaké jiné equity? Všichni nevlastní zcela nic a nakupují domy za statisíce US$?
To nejdůležitější, čím je zaviněna krize s nemovitostmi v USA?

150700

07.01.2008 02:56

Zločinci v policejních uniformách

RE: Hahaha, ze mu na to letite!

Saša 74.?.?.?

V původní zprávě a u soudu si zase takovou srandu nedělali: „He approached her and they started talking and getting comfortable, the woman smiling and resting her foot on his shoulder at one point.” [cool]
Amerika je paradoxní a často přímo šílená. Možná to není průměrná Amerika v každé suburb (předměstí). Ono jde o to, jak máte nastaveny ty růžové brýle. Třeba o Baltimore mohu psát jako o městě s krásným přístavem a světoznámým John Hopkins Hospital kam se jezdí léčit nejzámožnější ze Saudské Arabie a křižovatky kolem špitálu jsou pro bezpečnost pacientů a personálu střeženy z policejních budek. Jste nabádán kolem nemocnice večer nevycházet. Do obchodu s alkoholem po pravdě nevstoupíte, jen do jakési čekárny oddělené od personálu a nápojů neprůstřelným sklem a otáčivou přihrádkou kam vložíte peníze a obsluha za sklem zase vloží do přihrádky nápoj. Je to celkem šťastně položené město s podzemkou až na letiště, kde kdybych možná šťastně žil tak a asi ten „špitál“ a jiné zajímavosti ani neviděl. Dva bloky od špitálu se na ulici válí chcíplé krysy. Blok od přístavu jsou dva bary, kde téměř nahé slečny vám sedají do klína a chtějí po vás předražený drink. Vše je pravda, lze argumentovat, že to není „typické“. Ty paradoxy typické jsou, sundejte brýle. [chechtot]

150708

07.01.2008 07:45

Město půjček

Jak je to s hypotékami v ČR jsme se nedozvěděli

Saša 74.?.?.?

Nejsou lidé zmateni reklamou a nekráčí to stejným směrem jako v zemi „neomezených možností“?
02.01.2008 - Na vlastní oči Podruhé okradeni TV Nova
Příběhy obětí jednoho z největších podvodů v polistopadové historii.

Volný trh je ok, ale není trochu podvodný, bez ochrany těch co mají jen o trošku méně? Snad po vzoru té země překypující morálkou, s penězi ujišťujícími nás o víře v Boha, kde se v ulicích střídají banky a kostely a kde existuje ta bezmezná "demokracie".

150714

07.01.2008 10:06

Policie opustila svá stanoviště předtím, než zabili Bhuttovou

Proč Bénazír Bhuttová musila zemřít

Saša 74.?.?.?

Al Džazíra není svatá, BBC není svatá, není svatý ani Guardian pojednává o tom, proč Bénazír Bhuttová musila zemřít.

150716

>zúčastňovali na všetkých jej zverstvách. Zatýkali a
>mučili všetkých odporcov režimu, niekedy ešte deti,
>
>Terorizovali aj ludí, ktorí nemali nič spoločné s politikou,
>napr. len preto, ako sú oblečení.Organizovali vraždy
>opozičných politikov
>
>Otázka teda znie- Prečo by mal niekto veriť ich verzii?

Není to stejné jako v USA? Snad až na to znásilňování panen [mrknutí jedním okem]
Otázka tedy zní, proč by měl někdo věřit USA? [zmaten]

150783

09.01.2008 10:01

Trestní oznámení na Zvědavce

RE: § 260 - potlačování svobody projevu

Saša 74.?.?.?

Editor byl navštíven policií ve čtvrtek 20. 12., v pátek 21. 12. u výslechu a ta shoda náhod! v sobotu 22. 12. administrátor LPA nebo Eretz.cz jmenovitě a sarkasticky přeje vánoce (administrátor Vader[smích] "Pripojuji se ke zdravici. Krestanum preji klidne a krasne vanoce a vsem, kteri se ridi obcanskym kalendarem pak stastny novy rok plny uspechu. Pokud se zde jeste zdrzuje nekdo ze Zvedavce : i vam Vladimire, i vam (nejsem v jadru zly, jen obcas kousu [velký smích] . Doufam, ze pristi obcansky rok trochu prokouknete."

Co s tím pan Vader myslel?

V tomto okamžiku je LPA či Eretz.cz nedostupný a svádí to na množství svých nepřátel.

Řekl bych dětská hra, což to však není; děsí mě skutečnost poškozování dobrého jména samotným vyšetřováním, šikana a proč? Jen proto, že se neshodneme v extrémním a fanatickém výkladu víry? Proto, že zcela nesouhlasíme s něčí politickou ideologií? Je jen pramálo židů, kteří berou výklad náboženských knih doslovně, ovšem ne na Eretz, tam v Téma: Židovství, Křesťanství, Islám se dozvíte, že existuje jen jedna nejstarší a pravá víra a jeden B-h. Je to zneužití náboženského cítění spolu s pocitem sounáležitosti původu za účelem podpory sionizmu. Pro člověka se zbytkem cti nebo morálního cítění by to snad neměl být důvod k nějaké nenávisti, či udavačnému nařčení.

Eretz věří, že poctivý člověk zavře oko. Jak je možné, že policii nestačí si Zvědavce prostě přečíst, aby zjistila, že nejde o žádnou nenávist, žádné porušování zákonů a konec konců v samotném Izraeli jsou odpůrci režimu daleko více kritičtí a pronásledováni nejsou. Eretz může bojovat proti všem, kteří se mu nezalíbí nikdo jiný? Jsme již v takové době temna? Mohu nařknout souseda, že se na mne křivě podíval a přijede mě policie vyšetřovat? [oči v sloup]

150833

11.01.2008 11:44

Pozor na americké pokusy s ovlivňováním počasí

Nevěřím všemu, ale když máme dnes fluoroscentní prasata

Saša 74.?.?.?

Nechce se nám zrovna věřit všemu a mám tedy také pocit, že se Sovětská velkohubost přestěhovala do Ameriky, ale když na to vynakládají nesmírné sumy peněz a jde o vývoj zbraně, nebral bych to na lehkou váhu. Snad zatím s výjimkou znečištěním ovzduší s tím počasím moc nenadělaj, ale kdo ví? Když dnes transgení světélkující myši jsou v laboratořích každé university a v Číně dokonce pěstují zeleně fluorescentní prasata, vše je možné. http://www.cbc.ca/health/story/2008/01/09/fluores...

151111

12.01.2008 23:38

Pentagonští váleční štváči hysterčí nad incidentem s íránskou strážní službou

RE: Gardisti sú známe svine

Saša 74.?.?.?

Nesouhlasím s každou nábožensky ovládanou vládou a v tom smyslu náboženským státem a vlády zneužívající „víru“. Dopouští se totiž zločinů proti občanům a ostatním státům, kteří pouze nesdílí jejich víru (potažmo ideologii a záměry). Samotného náboženství se to netýká, ovšem extrémní výklad a požadavek jeho „chápání“ ano. Vás napadnou první Islámské státy, nejsou to jenom ony. Preventivní zbombardování států „osy zla“ je právě tou ideologií zneužití křesťanství a judaismu. Ve srovnání s jinými náboženskými státy Irán je mírumilovný stát; „vojenské prevraty, podpora opozície, sankcie podkopávajúce režim, diskreditácia” se staly vhodnou půdou mulláhům k uchopení moci. Jedna z těch zemí zneužívajících víru se drze prohlašuje za demokratickou a sekulární s odvoláváním na b-ha a ve jménu „dobra“ nepřetržitě válčí ač sama nebyla nikdy napadena. Opět jiná je náboženský stát, kritizovat jeho politiku je již nezákonné. Nechápete, pane Sid, že dle Vás „duchovenstvo“ je každé duchovenstvo a zabíjíte člověka, nikoli myšlenku. Souhlasil byste také „se zásahom iba vybraných cielov“, kdyby se jednalo o kněze a rabíny?

151255

13.01.2008 08:35

Reakce blogosféry a několika webů na trestní oznámení na Zvědavce

Arun Gandhi, president a zakladatel Institutu pro Nonviolence, antisemitou?

Saša 74.?.?.?

Vnuk legendárního Mahátma Gándhí, Arun Gandhi, president a zakladatel Institutu pro Nonviolence u „University of Rochester” v New Yorku byl nařčen z antisemitismu Simon Wiesenthal Center’s Israel director.

Důvodem k rozhořčení Simon Wiesenthal Center’s byla věta: “We have created a culture of violence (Israel and the Jews are the biggest players) and that Culture of Violence is eventually going to destroy humanity.”
Česky: „Vytvořili jsme kulturu násilí (kde Izrael a Židé jsou největší hráči) a kultura násilí časem zničí lidství.”

http://desertpeace.wordpress.com/2008/01/12/grands...
http://en.wikipedia.org/wiki/Arun_Gandhi
http://newsweek.washingtonpost.com/onfaith/arun_ga...
http://www.democratandchronicle.com/apps/pbcs.dll/...
Omluva či vysvětlení
http://www.israelnationalnews.com/News/Flash.aspx/...
Sionistické stránky přináší článek s titulkem: Arun Gandhi, ostuda třetí generace
http://www.solomonia.com/blog/archive/2008/01/arun...
(Arun Gandhi, stíhán není a nebude, zatím tam jsou jiné zákony)

Selský rozum by mně napovídal, že kritika společnosti pomáhá a je prospěšná?

151269

14.01.2008 10:15

Budou ho muset zabít

Media a naši "vůdci" Vrchní rabín poděkoval Bushovi za válku proti Iráku

Saša 74.?.?.?

Proč jméno Ron Paul známe především z internetu a v mediích nenajdete skoro nic? Pokud něco najdete tak je to negativní zpráva jako umlčení ojedinělého člověka s cedulí Ron Paul při řeči Mitt Romney nebo vyvracení rasismu tohoto kandidáta a daleko častěji nařčení z rasismu. Je prostě nepohodlný a media se chtějí nebo dokonce musí zavděčit svým chlebodárcům. Stačí jim zpochybnit a popsat jako kandidáta, který nemá šance. Lidé, voliči jsou proti válkám, dokonce i 70% amerických židů nesouhlasí s válkou v Iráku. V samotném Izraeli je značná opozice k okupaci a vyhlazování jiných semitských národů!

Jsou to „vůdci“ ať již z prospěchu nebo zvrácené ideologie sionismu manipulují davem. S židy není nic špatného, mají stejné lidské starosti jako všichni ostatní. Jistě část jich lze zblbnout stejně jako třeba značnou část Němců za Nacismu. Ověřte si prosím na následujícím odkazu od pramene [smích]

Vrchní rabín poděkoval Bushovi za válku proti Iráku

pátek, 11. 01. 2008
Během krátkého rozhovoru ve středu na Ben Gurionově mezinárodním letišti poděkoval izraelský vrchní aškenázský rabín Jona Mecger (Yona Metzger) prezidentu Bushovi za americkou vojenskou intervenci v Iráku.

Chci Vám poděkovat za Vaši podporu Izraele a zejména za vedení války proti Iráku, řekl Mecger Bushovi. O vyjádření informoval mluvčí vrchního rabína, podle nějž prezident údajně odpověděl, že jej tato slova zahřála u srdce.

Průzkum amerických židovských názorů, provedený Americkým židovským výborem a zveřejněný koncem minulého roku, ukázal, že 70 % amerických Židů s iráckou válkou nesouhlasí a jen 28 % ji podporuje.

151371

14.01.2008 23:17

Budou ho muset zabít

RE: Levičáci pro Ron Paula?

Saša 74.?.?.?

>Já vážně se divím jak levičáci, zejména ti kteří se o
>politiku velice zajímají,

Kdo jsou levičáci a kdo zase pravičáci? Zevšeobecnění nevyjadřující mnoho. Krajní levice stejně jako krajní pravice bude asi k někomu nespravedlivá. Ti uprostřed budou zas šlapat na prsty krajním.

Kdyby světoobčané volili amerického presidenta tak zvolí Rona Paula. Obdržel by více hlasů než všichni ostatní kandidáti dohromady. Je to sranda neb svět amerického presidenta nevolí a ani ti prostí občané USA do toho nemají dost co mluvit.[cool] Jak je možné, že všechny země světa (včetně US) s různým názorovým pohledem (od A do Z) by si přály tohoto kandidáta za presidenta USA.

V čem máte Pravdu, že Ron dle Vás nemá dostatek „levicového“ sociálního cítění. Je tvrdým zastáncem volného trhu atp. Jistě není identické dvojče myšlení každého z nás, hochu co naděláš, nekandiduješ holt na prezidenta. Každý z nás volí mezi slepými jednookého králem. Dle Vašich příspěvků je zas potěšující, že se jednou shodneme. [mrknutí jedním okem]

151446

16.01.2008 22:32

Obhájkyně popírače holocaustu jde do vězení

Hon na čarodějnice

Saša 74.?.?.?

Po několik generací jsme vychováváni k nenávisti k zrůdnému fašismu a nacismu, vidíme to nejhorší ze spáchaného zla vybarvené texty a filmy do samotného extrému. Zdá se pochopitelné, že pan Zündel a jiní instinktivně nechtějí vidět své dědečky jako šílené sadisty a stávají se „revisionisty“. Je to nějaká vzpoura myšlení neb pro ideologicky nepomateného je předkládané v zájmu zapůsobení na diváka extrémní až nepředstavitelné. Zde není co dokazovat, šoa a moderně holocaust zde byl, je to historická skutečnost, Zündel ji nepopírá, lidstvo se omluvilo, ale nepoučilo. Myšlenku nelze potlačit násilím. Násilí nevyhladilo, křesťanství, islám, judaismus ani komunismus, ten se zhroutil. Pod záštitou „demokracie“ a zákona dne se dopouštíme toho šoa, holocaustu potomků fašismu, kteří sebeméně zapochybují. Stejné pohnutky, neodůvodnitelná nenávist a pomsta. Právní obhájce má za povinnost sledovat instrukce obviněného, což je však také zločin. Nedivím se, že obhájkyně Stolzová po rozsudku nad ní heilovala Hitlerovy, chování soudu je totiž kvalitativně stejné jako soudy a zákony Hitlerovského Německa. http://novinky.cz/clanek/130738-nemecka-advokatka-...
http://wikipedie.blogspot.com/2008/01/nmecko-se-st...
Fašistické myšlení lidstva se nezměnilo, ať již vezmu za příklad politicko-korektně extrémisty Islámu nebo zastánce té největší demokracie, která zcela otevřeně nabádá k vyhlazení Iránu. Zlo je „dobrem“ a dobro zlem. Zastraší nenávist každou byť mylnou myšlenku? Hony na čarodějnice, upalování a křižování zde již bylo. Koho upálíme příště? Snad bych měl navrhnout všechny blázny, kteří si myslí, že „úchylné“ myšlení oproti tomu jejich si zaslouží smrt nebo alespoň příkladný trest. Nevím jestli tou poslední větou se také nedopouštím dnes zločinu. [zahanbení]

151685

17.01.2008 06:18

Obhájkyně popírače holocaustu jde do vězení

RE: Hon na čarodějnice

Saša 74.?.?.?

>stejně tak "údajné" heilování obhájkyně Stolzové, jakoby
>osobní svědek/kyně soudního procesu.

>Historie však není na Vaší straně, lidi Vašeho druhu

Odvolávám se na článek s uvedeným směrníkem. Ne, rozsudku jsem přítomen nebyl, ba ani proces nesledoval neb zřejmě nebyl hoden zařazení do běžně dostupných zpráv. Teď jsem si někde povšiml, že je paní Sylvii Stolzové kladeno také za vinu, že na předložené soudní dokumenty píše SS. Je zvykem a snad povinností označovat přečtené dokumenty výslechů a svědectví iniciálami. Holka má smůlu, že se jmenuje Sylvie Stolzová.

Historie opravdu není na mé straně, mstě není nikdy konec a nepochopitelní martyrs se obětují za svou víru. Msta a nenávist na straně vítěze je historickým zákonem.

Uklidnil jste mě
[mrknutí jedním okem]

151707

17.01.2008 11:31

Obhájkyně popírače holocaustu jde do vězení

RE: Takova je pravda!

Saša 74.?.?.?

>bojovat s nejzrudnejsi ideologii 20,. stoleti

Pravda byla zrůdná, ale jediná a nejzrůdnější? Prospělo to té porážce nacismu?

Po atentátu na Heydricha dne 27.5.1942 bylo vyhlášeno stanné právo (27.5.-3.7.1942), zahájeny masové popravy českých lidí - často i bez formálního soudního přelíčení (celkem popraveno kolem 2300 lidí zhruba 540 z nich – včetně generála Aloise Eliáše – zastřelili na popravišti v pražských Kobylisích), vyhlazeny obce Lidice a Ležáky, zpřetrhány organizační sítě odboje, který byl dočasně ochromen. Msta později usnadnila hanebný odsun Němců z českého pohraničí. Dle údajů ze společné komise českých a německých historiků při něm zahynulo 19 - 30 tisíc Němců. Počet vysídlených Němců, kteří museli odejít v důsledku poválečného odsunu se pohybuje někde kolem 2,6 milionu osob. Podle prohlášení čs. ministra zahraničních věcí ze dne 2. 10. 1947 v zahraničním výboru Národního shromáždění bylo z Československa odsunuto 2 256 000 Němců. (Doposud popis – cut and paste - historie vítězů dle Wicki a Seznam.cz)
Popis událostí těsně po květnu 1945 vynechám, je smutný s nacisty si nezadá..

Českoslovenští parašutisté byli bezesporu hrdinové stejně jako 2300 okamžitých obětí. Což je mé a naše vidění, bohužel stejnou logikou atentátníci a teroristé … Ach, důsledky je těžké předvídat. Oko za oko, zub za zub – kam dospějeme a kdo ty „lidské“ oči bude počítat. Msta a nenávist není nejlepší soudce…

151741

19.01.2008 00:26

Eretz.cz opět proti Zvědavci

RE: Je, je,

Saša 74.?.?.?

Ale s židy není nic špatného, jde o ty ideologie.. Nikdo z nás není čistokrevný, v každém rodokmenu bude nějaký pradědeček proutník [mrknutí jedním okem]. Krajní nebo zločinné ideologie nejsou jen výsadou židovstva a najdete je v každém extrému. Myslíte, že je něco špatného s Němci a přece jich pár asi věřilo nacismu. Každý národ můžete zblbnout.

152009

19.01.2008 09:03

Obhájkyně popírače holocaustu jde do vězení

RE: Takova je pravda!

Saša 74.?.?.?

Atentát na Heydricha přinesl mstu nacistů s popravou 2300 českých lidí. Byly zpřetrhány organizační sítě odboje, který byl ochromen. Semeráde a to dalo příčinu a „omluvu“, ostudy Českých lidí a to zase msty odsunem 2,6 milionu Němců, při němž zahynulo a často bylo umučeno kolem 30 000 Německých Čechů a některých jen proto, že mluvili německy. Po vítězství pane Semeráde, jsme mstili oběti holocaustu na civilistech a také obětích ohavné ideologie a mstíme ji do dnes, že. (V Chomutově 9.června 1945 jim byly vypichovány oči a holí urážena přirození..)
Atentáty a msta je stále v módě, oběti se nepočítají. Hon na nepřátele neskončil, musíme je tvořit, obávám se, že fašismus pokračuje.. To je zas můj názor.

152039

19.01.2008 10:11

Eretz.cz opět proti Zvědavci

Dík za článek paní Mindy

Saša 74.?.?.?

Dík za článek paní Mindy. Genialita spočívá v jednoduchosti.

Malý Simon i ten velký Simon Wiesenthal jsou zaslepeni nenávistí a toužebným honem po mstě. „Láska“ a nenávist je vede k poškozování židů. Nechápou, že kritika je prospěšná a bez zrcadla neví, jací jsou. Podobní „Simoni“ jsou zrádci židů.

152044

19.01.2008 10:14

Obhájkyně popírače holocaustu jde do vězení

RE: Takova je pravda!

Saša 74.?.?.?

Chci říci, že nikdo není nevinný, poukázat na řetěz nenávisti a jsme schopni stejného svinstva, které bych nenazýval zrovna euforií. [zahanbení]

152045

20.01.2008 07:52

Eretz.cz opět proti Zvědavci

RE:

Saša 74.?.?.?

Jak můžete věřit popisu o událostech před dvěma tisíci lety, když dnes nelze věřit tomu, co si přečtete ve zprávách? Ne, nechci nikomu brát víru, ale stavět diskusi na náboženských textech je ošemetné. Vzdálené původnímu tématu článku a snad nepatrně souvisí s dnešním většinovým dogma? Zákonná „víra“ dneška nepochybně říká, který stát mučí nebo nemučí, co a jak se událo před 68 lety a kdybyste pochyboval tak …. No, ono se vlastně nic nezměnilo, že.

Tak tedy na popravčí kůl, říkáte..

152142

20.01.2008 10:01

Eretz.cz opět proti Zvědavci

RE:

Saša 74.?.?.?

Chtěl jsem několik z vás trochu kopnout zpět k současnosti a článku.

Vím, vše souvisí se vším, ale ve věci náboženského přesvědčení dohoda není pravděpodobná. Nechci nikomu fandit nebo vyvracet.

152151

21.01.2008 00:23

Metoda „Mandrake“

RE: Ornamenty okolo rohů

Saša 74.?.?.?

> Zákon o
>kampeličkách byl bohužel evidentně záměrně nastaven tak,
>aby šly snadno a bezpečně rozkrást (pardon, vytunelovat).

Jiné vysvětlení není ani možné. Byl to jen politický pohled zákonodárců (nadšení z nejtvrdší formy kapitalismu?) nebo z toho získal „někdo“ prospěch?

152236

21.01.2008 08:00

Kanada omylem zveřejnila, že považuje USA (a Izrael) za země, které mučí

RE: To jsou zase hlody

Saša 74.?.?.?

Demagogie je opět i v tomto příspěvku. Dle uvedeného jednostranného „zdroje“, ve vesnici či Amíky obklíčeném stavení, prý došlo k zastřelení afgánských překladatelů a US Army se rozhodla vesnici mstivě a bohulibě zničit totálním zbombardováním, neočekávalo se, že někdo přežije. Zázrakem v troskách byl nalezen 15tiletý kluk, pro jistotu ho postřelili a nařkli z hození granátu. Nebyl jsem tam, ale pokud to udělal tak se asi bránil, nešlo mu snad o život? [zahanbení]

152256

21.01.2008 08:14

Kanada omylem zveřejnila, že považuje USA (a Izrael) za země, které mučí

RE: To jsou zase hlody

Saša 74.?.?.?

>Takže Vy se domníváte že USA nemá nepřítele, a tak že si
>je vytváří?

Kdy byla USA napadena? Kolikrát napadla (jistě v „dobrém úmyslu“) jiné národy? No, ono to vytváří jisté nepřátelství [velký smích]

P.S.: tvrďte mně, že Vaše otázka nebyla demagogická [chechtot]

152258

21.01.2008 08:29

Kanada omylem zveřejnila, že považuje USA (a Izrael) za země, které mučí

RE: To jsou zase hlody

Saša 74.?.?.?

>Nesouhlasím s Váma tak jsem demagog?

Nemusíte souhlasit, ale máte „dar slova“ dovedete zpochybnit slovy „prý má Kanadský pas“ nezpochybnitelné, téměř denně opoziční strany v Kanadě napadají konzervativní stranu u vesla, proč se nezajímá o Kanaďana zajatého (dle zákona jako dítě) v americkém vězení.

152259

21.01.2008 11:38

Holocaust® v Gaze

Jak to vidí Eretz nebo snad jen chce vidět?

Saša 74.?.?.?

Eretz.cz našel dva opilce v Plzni na Palackého náměstí a „logicky“ vyvozuje: „interview dvou představitelů panské rasy, květů árijské moudrosti, titánů těla i ducha”, netvrdím, že jsou výkvětem inteligence, ale zkuste to říci, že dva opilci jsou květem…, ach nemohu to slovo napsat, dopustil bych se zločinu.

Jak nadpis článku zde říká, jde o holoucaust a opět Eretz.cz přináší zpravodajství pod titulkem: „Gaza se ponořila do tmy, krize je předstíraná”. Opravdu? Samotným Eretz přiložené video tomu nějak odporuje, snad předpokládá, že nikdo nerozumí anglicky. Je to video posledních možných nákupů chleba. Kámen úrazu je zřejmě demokraticky zvolený Hamas.

Jinde se tam dovíte o dnešním vypuštění dalšího špičkového izraelského špionážního satelitu z Indie. O propuštění zadržených „vězeňkyň svědomí” a současně nezletilých dívek, "dívky se odmítaly identifikovat a popíraly právo světského soudu je soudit". Není jasné, o jaké dívky se jedná a kdo je zadržel, dle sdělení, že byly „v nedůstojných podmínkách”, bychom snad měli uhodnout kdo je držel.

Jo a „Kanada se omluvila“. Již je mně vše jasné…[velký smích]

152279

21.01.2008 14:34

Holocaust® v Gaze

RE: Jak to vidí Eretz nebo snad jen chce vidět?

Saša 74.?.?.?

2 opilci na ulici jsou, jak Vy říkáte, ožralá hovada, dle ksichtu neuhodnu, jestli je to výkvět neonacistů, nekvetoucí neonacisté, květy árijské moudrosti, titáni těla ani nic podobného. Je to trochu vyhledávání nepřítele, podobná té Vaší nadsázce „300.000 negramotných zlodějů barevných kovů”. Pokud jsou to neonacisté, asi by jste se myšlenkově shodli.

152299

21.01.2008 15:20

Holocaust® v Gaze

RE: Jak to vidí Eretz nebo snad jen chce vidět?

Saša 74.?.?.?

Obyvatelé Gazy si zvolili Hamas po 60 letech boření jejich domků a útoků nejlépe vyzbrojené armády světa, po střílení do civilistů, potencionálních to nepřátel. Hamas stavěl školy a po zvolení dokonce sliboval mír. Obě strany viní jedna druhou, že k míru nedošlo a nedělám si iluze, že Hamas není radikální. Nezdá se Vám však, že Izrael cílevědomě vyhlazuje své semitské bratry jen z toho důvodu, že prostě může.

Nejde o sympatie k Arabům, ale k člověku. Stejně nejde o samotnou existenci Izraele, jde o Izrael bez hranic a o to, že se nedovede s téměř bezbrannými Palestinci o tu Palestinu rozdělit. Vy říkáte, že EÚ a OSN financuje Araby, pokud tomu tak je, USA zase financuje Izrael a tak jsme nakonec snad viníci problému.

152300

23.01.2008 09:30

Kanada omylem zveřejnila, že považuje USA (a Izrael) za země, které mučí

RE: To jsou zase hlody

Saša 74.?.?.?

>>Kdy byla USA napadena? Kolikrát napadla (jistě v „dobrém
>>úmyslu“) jiné národy? No, ono to vytváří jisté
>>nepřátelství [velký smích]
>
>Chápu co tím myslíte, ale co Hugof psal je že aby boj byl
>nekonečný tak si USA musí vyrábět nepřítele. Vyrábět
>nepřítele protože USA proti němu útočit, tím že na něho
>USA zaútočí nemá logicky smysl.

Vytrhl jste větu ze souvislosti (co napsal pan Hugof) jen, pro Vaše zpochybnění.

- ta historická zkušenost z dob komunistických čistek v někdejším
Sovětském svazu, v nacistickém Německu, protektorátech někdejšího fašistického Německa,
Itálie, Japonska i Španělska, v komunistickém Československu,
fašistickém Chille...

Ta historická zkušenost má nezměrný počet příkladů:
Jedno mají společné - fašistický vzorec uchvácení moci
hrstkou jedinců poměrně demokratickou cestou vystřídanou
pučem - čím demokratičtější a delší je cesta k puči,
tím tužší se diktatury stávají - dnešní USA velmi rázně
směřují právě tímto směrem, a ani sebeloajálnějším
občanům se prostě vyhnout nemíní, pokud jim budou
stát v cestě, k čemuž mnohdy vede třeba jen fatální
souhra náhod, jak nás velmi názorně celá ta plejáda
historických příkladů přesvědčuje!


Vy nejste nechápavý, kopete jen za jiné mužstvo. Každý se může mýlit, ale hra (diskuse) by měla být čestná [velký smích]

152406

24.01.2008 10:07

Války jsou nutné

Chybí lidstvu alespoň výčitka

Saša 74.?.?.?

Jeden z 12ti diskutujících souhlasí na 100 procent. V principu nelze nesouhlasit, článek otvírá oči, moc se o tom nemluví, ALE chybí „humánnímu“ lidstvu alespoň výčitka. Přiznání, že jsme součástí kruté přírody, dává nezasloužené ospravedlnění abstraktní „demokratické“ a finanční moci k vyhlazování národů, vojenskou technologií předčící jatka popisovaná jinde. Ano, oproti jiným živočišným druhům nemáme přirozených nepřátel, ale i přes to moderní války jsou obscénní. Ostatní relativně inteligentní savci sice bojují o území, ale zřídka vlastní druh zabíjejí a vybíjejí, pochopitelně již vůbec ne na základě ideologie a propagandy. Naše „inteligence“ je nám na škodu. Nejde o morálku, kterou přírodní zákony nemají, ale jde o pokrytectví homo sapiens chlubících se svojí inteligencí a morálními zákony.

152471

25.01.2008 10:51

Války nejsou nutné

RE: Válka?

Saša 74.?.?.?

>V čem se vlastně odlišujeme od zvířat? .....

Tím, že jsme ta nejkrutější zvířata. Nadřazený (nebo snad vyvolený? [smích] ) homo sapiens se vždy ohání technickou vyspělostí, což je jediné co nás dělí a nějak odůvodňuje naši pýchu. Myšlení? No je o něco složitější, někteří z nás mají mlhavou představu o abstraktních pojmech a dovedeme počítat. Co se týče etických pojmů, opět někteří dovedou o nich polemizovat, idealizovat nebo s nimi „zdůvodňovat“ vlastní nemorálnost převyšující ostatní tvory. Bojím se to napsat, jsme rakovinou přírody. Jsme jediný organismus schopný a dokonce intelektuálně ochotný zničit Zemi. Nechci znít zcela pesimisticky, jsou mezi námi výjimky, ale nejsou pravidlem.

152616

25.01.2008 11:15

Války nejsou nutné

RE: Opravdu polovina???

Saša 74.?.?.?

Pouze od konce druhé světové války Američané bombardovali 21 zemí:

Čínu, Severní Koreu, Guatemalu, Indonésii, Kubu, Kongo, Peru, Laos, Vietnam, Kambodžu, Grenadu, Libyi, El Salvador, Nikaraguu, Panamu, Irák, Somálsko, Bosnu, Súdán, Jugoslávii, a Afghánistán.
Zahynulo přitom kolem 8 miliónů lidí. Žádná z nich nenapadla USA. [pláč]

152623

26.01.2008 01:14

Války jsou nutné

RE: Vladimire, nedrzi Vam Leho u hlavy pistoli?

Saša 74.?.?.?

>Např. ve Švýcarsku, které má jednu z nejvyšších
>životních úrovní na světě, připadá nejvyšší výskyt
>sebevražd. Velice úzce jsou spolu propojeny.

Ne dle Wiki a WHO. (Nerad odporuji.) Země seřazeny dle počtu sebevražd na 100 000 obyvatel
Mapa relativního počtu sebevražd
Neodpovídá to zmíněné teorii. Další zajímavé informace jsou na stránkách World Health Organization.
http://www.who.int/mental_health/media/en/382.pdf Sebevraždou prý umírá více osob než na AIDS, dopravní nehody atp.

152696

26.01.2008 03:10

Gándhího vnuk odsuzuje izraelskou politiku

Gandhi musel odstoupit nebo byl vyhozen?

Saša 74.?.?.?

Vnuk Mahatma Gandhi byl donucen ze své funkce odejít. Oficiální verze zní odstoupil. Dle presidenta university, Joel Seligmana, jeho výroky neodpovídají základním hodnotám Institutu a University.
http://news.yahoo.com/s/ap/20080126/ap_on_re_us/ga...

152704

26.01.2008 03:13

Války jsou nutné

RE: Vladimire, nedrzi Vam Leho u hlavy pistoli?

Saša 74.?.?.?

>chce to ovšem komparaci s životní úrovní, jinak se nikam
>nedobereme

Můžete mít pravdu, ač některé státy se srovnatelným počtem by se jistě cítily uraženy. Např.: US a Indie.

152703

28.01.2008 00:11

Přeměnou OSN se plánuje vytvořit \'Nový světový pořádek\'

RE: Neuvěřitelné pokrytectví a lži

Saša 74.?.?.?

>Nevim o tom, ze by Bush zavrazdil jedineho cloveka.

Kde žijete? Dle US zpráv 3934 vlastních vojáků. Těch jím ani nepočítaných civilních obětí jen v Iráku přes milion.
http://www.antiwar.com/casualties/
Vložený obrázek
http://news.bbc.co.uk/nolavconsole/ukfs_news/hi/newsid_4850000/newsid_4859400/bb_wm_4859458.stm

152867

28.01.2008 18:52

Kdo fandí státu Izrael

RE: Jak to rozseknout?

Saša 74.?.?.?

> "demokracie"?

>Jak vidno v případě Izraele se demokracie a sekularita hodně
>někomu nehodí do krámu!!!

Izrael není sekulární stát, sionistům zneužití církve dává zdůvodnění. Trochu rafinovaněji je tomu v USA, stát opět zneužívá Boha, jen toho jednoho „jejich“ Boha. V obou státech ve spojení s národnostním cítěním je to manipulační silou davu.

152948

28.01.2008 23:58

Kdo fandí státu Izrael

Nacionalismus potřebuje *útisk*, aby rozkvétal

Saša 74.?.?.?

Část izraelské „mládeže“, vychovaná sionistickým nacionalismem zdůvodněným náboženstvím (v pohraničí Izraele) se stěhuje do opuštěných domků po vyhnaných Palestincích. Stát to veřejně nepodporuje, ač všechny izraelské sdělovací prostředky jednoznačně jednání omlouvají. Národní zprávy Izraele mlží a zabývají se údajným mučením „školaček“ Izraelskou policií. Nenechali „vězeňkyně svědomí“ vyspat, nedali jim knihy atp. Zvláště peprně popisuje situaci v češtině rabi Jicchak Seifert: „Již při zatčení byly dívky bity. Aby zlomili jejich ducha, byla na nich prováděna tělesní prohlídka konečníku, doplňovaná urážením a nadávkami.

Ač není, musí tam být napadení…

152985

29.01.2008 00:30

Kdo fandí státu Izrael

Nacionalismus potřebuje *útisk*, aby rozkvétal

Saša 74.?.?.?

Opět domnělý útisk k povzbuzení nacionalismu:
European Jewish Press naříká: správce Vatican City, kardinál Giovanni Lajolo, vykázal všechny prodavače z barokní Bernini columnade, což rozhořčilo rabína a mluvčího Římských židů. Ze 113 licencovaných prodavačů upomínkových předmětů (krucifixů, růženců, obrázků svatých atp.) ve Vatikánu je 112 židů.
Do prosince minulého roku mohli (židovští) prodavači nabízet růžence a obrázky svatých po celém Římě včetně náměstí Sv. Petra ve Vatikánu, nyní menší část náměstí je pro všechny kramáře uzavřena. Dnes již tradičně povolení k pouličnímu prodeji upomínek ve Vatikánu je dáváno především ne-li jen židům.

152988

29.01.2008 04:41

Kdo fandí státu Izrael

RE: Dotaz pro odborniky - jeste jednou

Saša 74.?.?.?

>Muze mi tady nekdo z tech co vidi do problematiky, jako cloveku,
>ktery by se rad zorientoval na faktech a srovnal nazor, slusne a
>nikoli jedovatou slinou vysvetlit, jaka je tedy historicka
>pricina nenavisti vetsinoveho obyvatelstva (krestanstva) vuci
>Zidum a statu Izrael?


Netvrdím, že vidím do problematiky. Především Vaše otázka je ošemetně formulována, ptáte se na historickou nenávist některých křesťanských zemí?

Každá menšina se historicky dočkala útisku a nenávisti včetně křesťanů. Co se týče Židů, bylo to v historii relativně dávné a naposledy nejhrůzněji, zásluhou vůdců právě nacionální strany a ne většinového obyvatelstva. Od samotného vzniku státu Izrael nelze mluvit o nějaké většinové nenávisti (křesťanstva nebo zemí s převážně křesťanským a zcela výjimečně částečně ateistickým obyvatelstvem). Opak je pravdou, Izrael je (někdy až nekriticky nebo neprávem) obdivován a podporován. Totéž platí o roztroušené národnostní menšině židů ve světě. Jediné co lze snad přiznat, že existují zcela výjimeční jednotlivci, kteří je kritizují a dokonce na nich často zbytečně „hledají mouchy“ a jsou za to až neúměrně trestáni; žádná nenávist jim většinou nebyla dokázána.

Nejbujnější fantazie nepřipustí ani představu, že by někdo jako Palestinci utvořili blokádu Izraele. Většinová společnost západních zemí souhlasila se vznikem Izraele, neuvědomila si, že vzniká nábožensko-nacionalistický stát, kde se chopí moci krajní sionisté s rozpínavými ambicemi. Většina z nás stále fandí prostým Židům, po mnohém přesýpání mnoha národy jsou stejní a nerozeznatelní od té většiny a za předpokladu spjatí národností a náboženstvím by většina z nás bohužel mlčela. Pouze sionisté neprojevují zrovna lásku k bližnímu a nedovedou nikdy odpustit, zdaleka tomu tak není u všech židů. Obdobně ne všichni židé hledají všude sebemenší náznak nedostatku sympatie. Sionistům vyhovuje k jejich cílům hledání nepřátel.

152998

29.01.2008 08:36

Lži Jirky Křováka byly podrobně analyzovány

Ani Olmert Jirkovi Křovákovi nevěří (Havel je zcela bezvýznamný)

Saša 74.?.?.?

Neviditelný Pes je výrazně pro-izraelsky laděný a snad k zmírnění rozhořčení nad „konečným řešením“ vyhlazování Palestinců přináší článek IZRAEL: Osady na obsazených územích – překážka mírového urovnání
od Yehuda Lahav z Tel-Avivu. Mírnými slovy přiznává bezpráví vůči Palestincům. Článek stojí za přečtení. Podstatné co se mu dá vytknout je, že dva izraelští premieři – Ariel Šaron a Ehud Olmert – se zavázali dvěma americkým prezidentům – Clintonovi a Bushovi – odstranit nelegální osady, ale každý ví, že ani jeden americký president to nemyslel přeci vážně. Ehmud Olmert dokonce řekl, že je „hanebné“, že tyto sliby doposud nebyly splněny.
Ostudný snad je ten černý humor žertéře Olmerta. Lhaní G.W.Bushe není tajemstvím.

153003

29.01.2008 19:10

Kdo fandí státu Izrael

RE: OK, velmi dobře znám:

Saša 74.?.?.?

Přečtěte si článek z břehu tvrdých zastánců Izraele. Oni vědí, že provádí ohavný holocaust IZRAEL: Osady na obsazených územích – překážka mírového urovnání
od Yehuda Lahav z Tel-Avivu. Mírnými slovy přiznává bezpráví vůči Palestincům. Tragikomická je věta: „dva izraelští premieři – Ariel Šaron a Ehud Olmert – se zavázali dvěma americkým prezidentům – Clintonovi a Bushovi – odstranit nelegální osady“, ale každý přeci ví, že to ani jeden americký president nemyslel vůbec vážně. Ehmud Olmert dokonce řekl, že je „hanebné“, že tyto sliby doposud nebyly splněny.
Tak je to hanebné nebo není?

153048

30.01.2008 08:45

Přeměnou OSN se plánuje vytvořit \'Nový světový pořádek\'

RE: Neuvěřitelné pokrytectví a lži

Saša 74.?.?.?

Dle Vás milý Seberáde, kdyby někdo okupoval Vaši zemi, a Vy jste se mu postavil tak byste byl magor, že. No, asi by z Vás za 2. Světové války nebyl zrovna partyzán, spíš asi Hitlerjugend s Vaším pohledem. Když nechcete slyšet a počítat milion mrtvých, tak jste se snad doslech o 3 milionech utečenců (z toho asi 70 do USA země to svobody). Milovníku současné US „demokracie“, snad by Vám mohlo být líto alespoň skoro 4000 zabitých a 30 000 zraněných mladých Američanů. Jistě jste také poslouchal Bushovu Zprávu o stavu unie a jeho naléhání na Kongres, aby schválil zákon, který by poskytl ochranu telefonním společnostem, které odposlouchávají zákazníkům telefony, ochranu před žalobami občanů. Jeho chloubě o úspěších v Iráku, kde (včera) tentýž den zahynulo dalších pět vojáků v Mosulu. O síle stavu unie "our economy is undergoing a period of uncertainty"/ekonomie prodělává dobu nejistoty. Snad nás nekrmte horšími bludy, než to dokáže sám pan president. Jděte někam, myslím to rozchodit Tělesný pohyb zřejmě zpomaluje stárnutí [velký smích]

153087

30.01.2008 09:37

Antidiskriminační zákon: výhrůžky, pohodlnost a falešná obviňování

RE: Anti-discriminacni zakon je jeden z rady takzvanych

Saša 74.?.?.?

Izraelský poslanec Nissim Ze'ev, se v debatě o návrhu zákona, který má zakázat homosexuální průvody v izraelském hlavním městě se včera vyjádřil:
„Všichni homosexuálové by měli být posláni do léčebných středisek spolu s drogově závislými a alkoholiky. Není náhodou, že Bible přirovnala homosexuální vztahy k bestialitě (sexuálnímu styku se zvířaty) a že ty, kdo byli při těchto aktivitách chyceni, odsuzovala k smrti.“

Jak správně připomínáte, podobné zákony jsou velice selektivní. Zřídka chrání nějak opravdu utiskované, vždy se najde vhodné zdůvodnění. Nemám na mysli zrovna homosexuály, ač za Hitlera šli také do plynu. V Británii zase chtějí odmítnout léčení a hlavně drahé operace, otylým, kuřákům a alkoholikům. Což diskriminace prý není, představují totiž větší operační riziko.

153089

31.01.2008 05:11

Přeměnou OSN se plánuje vytvořit \'Nový světový pořádek\'

RE: Neuvěřitelné pokrytectví a lži

Saša 74.?.?.?

Pane Semeráde, hlásáte nenávist a ta Vás vede k „názorům“, dokonce více zavádějícím než současné administrativy US, ta totiž přiznala, že k napadení Iráku nebylo důvodu a tím pádem oběti byly zbytečné. Není to náhodou tak, že v Iráku zahynulo již více vojáků, než při spadnutí WTC?

“Útokem na USA” nebo “osu zla” pokládám za komické fráze s vražednými důsledky k získání oleje a rozšíření impéria. Žiji na hranicích USA, vidím stejnou TV jako Vy a je méně oblbující. Kdyby Vám bylo opravdu líto skoro čtyř tisíc mladých Amerických životů a 30 000 zmrzačených nemohl byste podporovat Iráckou válku, mohl bych pokračovat o daleko větších obětech Iráčanů, civilistů, žen a dětí, ale o tom nechcete ani slyšet, to se přece nepočítá. Jste jeden z těch, co války milují a proti tomu není argument.

153131

31.01.2008 09:07

Přeměnou OSN se plánuje vytvořit \'Nový světový pořádek\'

RE: Neuvěřitelné pokrytectví a lži

Saša 74.?.?.?

>Ale skutecnost je takova, ze na tehle planete se
>neprestalo valcit jediny den, kam dejiny sahaji. Tak jak to
>vlastne s temi lidmi je?

Co tím chtěl básník říci? Že snad jsou války správné dobré a utužují charakter nebo co? „Většina“ je chce, umírá se za dobro? Dobře se na nich vydělává? Zdůvodňuje to bezcharakternost a lži vojevůdců?

Hm, mrtví se nepočítají, jste již zaškrtl – no to byl argument!

Tak jak to s Vámi po pravdě je?

153137

31.01.2008 22:57

Pád ekonomiky první odskáčou zvířata

Kdo nemá soucit se zvířetem, nebude ho mít ani s člověkem

Saša 74.?.?.?

Lidé jsou nějak horší než ta zvířata, jejich utrpení jim způsobují zase lidé nebo nesou spoluvinu vlastní hloupostí. Kdo nemá soucit se zvířetem, nebude ho mít ani s člověkem a on v tom soucitu není kvalitativní rozdíl. Čím je ten člověk vlastně tak významný, tím že dovede zničit planetu?

153182

03.02.2008 10:25

Pozor na rabkory!

Ani trochu to není paranoidní

Saša 74.?.?.?

>někde v Africe vyschne studna, tak to prý většinou domorodci
>svedou na CIA, protože domorodci se domnívají

Podívejte se na jednu minutu videa Freedom Fighters in Afghanistan. Ano, ti Freedom Fighters jsou Al Kaida podporovaná CIA. Ve Vašem přirovnání s vyschlou studní, podezření „domorodců“ je důvodné, CIA téměř vždy se snaží zneužít nějaký rozvrat v jakékoli zemi ke zdánlivému prospěchu USA, ne ve prospěch obyvatel dané země.

O sledování dokonce emailů na internetu se zmiňuje sám G.W.Bush ve své poslední „Union address”. Je bez pochyb, že je to asi možné jen s pomocí software a pravděpodobně musíte opakovaně použít nějaká „key words“ a nakonec to musí být možná náhodně vyhodnoceno člověkem. Psát, že Bush je vůl zcela jistě můžete, to není tajemstvím, ale podkopávání propagandy typu „Svobodné Evropy“, sledováno být může a cílem bude jeho zmaření i nevybíravým způsobem.

>V dnešní době kdy máme svobodu slova,

Opravdu?

153211

03.02.2008 19:27

Pozor na rabkory!

RE: Ani trochu to není paranoidní

Saša 74.?.?.?

Přečtěte si Praxe nové inkvizice (I.) a
Praxe nové inkvizice (II)

Záminkou je antirasismus, antifašismus, antiterorismus v Americe možná také zase jen tak zvaný anti-atheismus. Boj proti větrným mlýnům, boje za tak zvané „dobro“ a vytváření strachu
MySpace deletes hacked Web site for atheists and agnostics


To co nesmíte a je potencionálně trestné, je daleko širší. Zákony se utvrzují a viníci hledají.

153235

04.02.2008 08:12

Pozor na rabkory!

RE: Otázka

Saša 74.?.?.?

>Sice to ukazalo ke komu jsem napojen,

Moc bych za to nedal, již si nepamatuji, který „whois“ jsem tehdy používal, ale ač provider/společnost je ve všech provinciích ukázalo to dokonce i část města kde sedím. [zmaten]

153258

04.02.2008 22:22

Pozor na rabkory!

RE: Co s tím ale vláda udělá?

Saša 74.?.?.?

>vláda ví že někdo třeba lezdí lyžovat, má rád knihy o
>WW2, rád se dívá na sportovní kanály, má 2 děcka, a chodí
>do italských restaurací.

Vás se to určitě netýká, ale z daných údajů lze snadno vykonstruovat profil osobnosti. Shodou náhod na těch lyžích bude nějaký vládní představitel, Vám dojde benzín a „nachytaj“ Vás jak jdete k autu s kanistrem benzínu. Víme, že se udržujete v kondici lyžováním, máte rád knihy s válečnou tematikou, sledujete sporty jako wrestling a při jedné z častých návštěv italských restaurací jste dal omylem spropitné. Perete tedy špinavé peníze, italský fašismus stejně jako tamní sympatie ke komunismu nebo Arabům jsou známé, spojíme to s tou četbou a osobností milující násilí wrestlingu. Hochu jste v průseru, jestli ještě zjistí, že jste napsal příspěvek do Zvědavce jdete rovnou na Guntanámo a to, že jste odpřísahal svou nevinu na své svědomí místo na bibli bude přitěžující okolnost. [velký smích]

153304

05.02.2008 03:06

Pozor na rabkory!

RE: Co s tím ale vláda udělá?

Saša 74.?.?.?

>dává smysl. Čte se to jako něco za Stalina.

Když jsem psal původní reakci na Váš příspěvek, tak jsem si myslel, tak trochu dramatizuji a až částečně žertuji. Vzpomeňte si však na Maher Arar , nebo jiné, z nich někteří byli třeba nějak více zapleteni a možná zcela neviní. Horlivý vyšetřovatel „správné“ souvislosti uvede, chce případ „zdárně“ vyřešit. Mám dojem, že terorista je snad za každým rohem, musíme být ostražití. [zahanbení]
Bush emphasizes cyber security in budget $294 millionů z letošního rozpočtu, zvýšení letos o 40%.
Vaše příklady by se znemožnili sami, nehájím je, ale Vy se zdá pokoušíte se mně vložit něco do úst?

153320

05.02.2008 11:28

Česká politická miss

RE: Pruhledna propagace, nic vic

Saša 74.?.?.?

>Po precteni clanku jsem zpocatku nedokazal uverit
>Je to jako za socialismu -

Snad je to horší, zneužití holek k prostituci svědomí, která by nechtěla být „nejkrásnější“ - a pokus o zblbnutí kluků. Kdyby se to nedělo tak bych to pokládal za neuvěřitelné. Příště snad budou dávat poukázky do bordelu, když budete pro radar nebo Švejnara. [zmaten]

153347

05.02.2008 11:52

Krize rodiny

RE: Tak nevím

Saša 74.?.?.?

>Snad se shodneme na tom, že soudy za nás tyhle problémy
>nevyřeší.

Vinu je těžké určit a myslím, že je dobře, pokud ji soud nehledá. Děti většinou jsou na tom lépe u matky a to je snad také v pořádku. Jediné, že muž většinou finančně více ztrácí, snad by soud neměl být galantní a nechat finančně tratit oba partnery.

153348

05.02.2008 17:48

Pozor na rabkory!

RE: Jen malý anti-anti dotaz...

Saša 74.?.?.?

>Stejně tak tvrdím, že počítat mrtvé Palestince je něco
>jiného než počítat mrtvé Židy.

Tak nehorázný rasismus jsem již dlouho nečetl a vysvětluje ostatní nehorázné názory. Shodujete se však s americkou administrativou, jen jejich mrtvoly se počítají...

Totální blokáda „největšího vězení pod širým nebem na světě“ v Gaze a hrobové ticho

153393

05.02.2008 23:21

Podivné otazníky kolem Jana Švejnara

RE: US obcanstvi neni mozno ztratit automaticky

Saša 74.?.?.?

Obsáhlé pojednání v angličtině je na Dual Citizenship FAQ: Dual Nationality and United States Law
Věnujte pozornost Questions and answers
Směrnice (ne zákon!) snad od 16. dubna 1990 jsou na stránkách http://travel.state.gov/law/citizenship/citizenshi...
a http://travel.state.gov/law/citizenship/citizenshi...
Zřejmě automaticky americký občan své občanství neztratí, za některých okolností mu může být odebráno, což se týká osob se dvěma občanství. Popis důvodů k odebrání amerického občanství je vágní a v některých případech zřejmě postačí zúčastnění ve volbách (zřejmě nepřátelského státu).

153414

Stránka: 1 2

Káva pro Zvědavce

64

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 141 čtenářů částkou 22 263 korun, což je 64 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Katalog Ikea nevyšel. Kvůli černochovi s číslem31.10.20 10:04 Neurčeno 0

Stanné právo až do 20. listopadu30.10.20 17:03 Česká republika 5

Ve francouzském Nice útočil muslim ve jménu víry29.10.20 21:39 Francie 1

Hrdinství na Nově27.10.20 12:44 Česká republika 6

Poučme se, co způsobil totální lockdown v Izraeli26.10.20 00:42 Izrael 4

Jak u Prymulových hrabou a hrabou (pod sebe)24.10.20 18:21 Česká republika 5

Poskytovatelé hudby prý řeší nadřazenost bělochů. Písně čeká přísná kontrola24.10.20 10:04 Neurčeno 6

Soud dnes rozdal podmíněné tresty oběma autorům nápisu v Letech23.10.20 21:43 Česká republika 0

Vipná analýza Prymulova kiksu23.10.20 18:35 Česká republika 7

Prymulův konec? Neradujme se předčasně23.10.20 13:06 Česká republika 2

Sám Prymula náhubek neměl a chodí do restaurace i přes to, že je zavřel23.10.20 08:35 Česká republika 11

Na Slovensku testují "když budeš hodný, můžeš ven" - hlavní cíl hysterie kolem koronaviru22.10.20 21:22 Slovensko 2

Udavač volal linku 158 na chlapa bez náhubku22.10.20 21:14 Česká republika 4

AGENDA 2030 – TVŮRCI NYNÍ ZHODNOTILI SVÉ ZRŮDNÉ PLÁNY22.10.20 13:37 Neurčeno 0

Plánovaná demonstrace 28. října v Praze22.10.20 08:53 Česká republika 0

Bělorusko versus Česko21.10.20 20:43 Neurčeno 13

Česko žádá o pomoc21.10.20 13:25 Česká republika 9

Za polibek bez náhubků 400 euro20.10.20 17:33 Itálie 5

Soud v Německu rozhodl, že omezit zavírací dobu restaurací není opodstatněné19.10.20 21:32 Německo 4

Co je s panem prezidentem?17.10.20 09:47 Česká republika 7

Měnové kurzy

USD
23,38 Kč
Euro
27,30 Kč
Libra
30,27 Kč
Kanadský dolar
17,55 Kč
Australský dolar
16,43 Kč
Švýcarský frank
25,47 Kč
100 japonských jenů
22,34 Kč
Čínský juan
3,49 Kč
Polský zloty
5,91 Kč
100 maď. forintů
7,43 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
29,46 Kč
1 unce (31,1g) zlata
43 930,26 Kč
1 unce stříbra
552,84 Kč
Bitcoin
316 303,24 Kč

Poslední aktualizace: 31.10.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?