Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 23 příspěveků, 2 různá jména: <nic>, Muchomůrka červená.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

27.10.2007 17:40

Politika a my - aneb pane krotiteli nebylo toho už dost?

RE: nic noveho pro tebe

Muchomůrka červená 81.?.?.?

Váš popis reality je celkem brilatntní, jen mi tam nesedí ta lenost. Člověk právě naopak vůbec není líný, protože kdyby byl, zůstal by na těch stromech. To, co ho žene, je právě ta chtivost, touha vyniknout, dostat uznání a moc. Všimněte si, že i když se už staletí vymejšlí vylepšováky, pořád se vymejšlí další a další "vylepšováky vylepšováků", a i ti nejbohatší, kteří by už nemuseli hýbat prstem, se pořád dál a dál ženou někam, za dalším ziskem, za dalšími požitky atd. Vezměte v potaz, že jedna z nejhorších věcí, která může člověka potkat, je právě nuda. Člověk je ve své podstatě neskutečně aktivní, ať už tvořivě, destruktivně, nebo konzumně, každý dle svého.

146000

28.10.2007 20:00

Politika a my - aneb pane krotiteli nebylo toho už dost?

RE: nic noveho pro tebe

Muchomůrka červená 81.?.?.?

Co se té lenosti týče, jde spíš o chápání pojmu samotného, myslím, že se v tom více méně shodneme. Co se pana továrníka týče, vidím to tak, že je to záležitost míry: továrník může být opravdu vykořisťovatelem a ze svých dělníků si může udělat otroky, když bude jediným, na kom budou ti dělníci existenčně závislí. To je přece v povaze člověka, toužit po moci nad druhými a následně ji zneužívat. Je to otázka chápání: má podle vás člověk chytřejší, schopnější, mazanější a s lepšími "startovními podmínkami" právo na to, aby si zotročoval zástupy "chudých duchem"? Jistěže má právo na to být bohatším a mít se po zásluhách lépe, ale pokud mu chcete přisuzovat i právo dělat si se svými dělníky co chce, pak veškeré ideály lidství, svobody atd. jdou prostě do háje. Jak říkám, je to otázka míry. To, co jsem popsala, je jeden extrém (řekněme pravicový), beztřídní společnost je druhý extrém (levicový). Takže dospějeme ke klasické střední cestě, kompromisu, který je tím, bohužel nedosažitelným ideálem (právě pro ony lidské, příliš lidské vlastnosti).

146027

29.10.2007 18:54

Politika a my - aneb pane krotiteli nebylo toho už dost?

RE: nic noveho pro tebe

Muchomůrka červená 81.?.?.?

To je pravda a je to právě ten zásadní problém. Kdyby existovali jen "hodní" továrníci a jeho dělníci by se měli v rámci svých možností dobře a byli spokojení, mohla by být idylka (je to hodně zjednodušené, ale budiž). Jenže v lidské povaze, ani toho továrníka a ani toho dělníka nic takového není. Celé dějiny jsou jenom bojem o moc, vliv, peníze, požitky. Každý se chce mít dobře, i když tomu dělňasovi třeba stačí jen málo, mít plný břich a rozptýlení. A i ten dělňas se serve s jiným dělňasem třeba o pár šupů nebo něco jiného, stejně jako se servou národy ve válkách o území, jako se servou malí kluci o kuličku. Prostě zvíře člověk, který si nadutě říká homo sapiens, a přitom je v každém ohledu zmítán pudy a emocemi, jimž je ten jeho rozum podřazen. Přes to všechno existuje více nebo méně silný morální "zákon", kterým se lidé více nebo méně řídí, abychom jako společnost přežili, a který je na druhou stranu člověku také svým způsobem vlastní. A tam, kde morálka silně upadá, tam bují proradnost a tam ti všehoschopní, kteří se nebojí zrazovat a jít přes mrtvoly, jednoznačně vítězí, když jsou chytří a ví, jak člověka přes jeho pudy, emoce a zvrhlosti dostat.

146081

29.10.2007 19:01

Politika a my - aneb pane krotiteli nebylo toho už dost?

RE: nic noveho pro tebe

Muchomůrka červená 81.?.?.?

Tak není továrník jako továrník, to je první věc, některý může být lidumil a z vydělaných peněz přispívat na kulturu, umění, vzdělání. Ale jiný dost dobře může být a je tím otrokářem, který se nezajímá o ty podřadný dělňase, nechává je pracovat za velmi degradujících podmínek a mastí si kapsy jen pro sebe. Vždyť se podívejte po našem zglobalizovaném světě nadnárodních korporací, ty rozhodně nejsou lidumilnými "továrníky", když se stěhují do rozvojových zemí, kde zaměstnancům platí směšné platy a velmi tvrdě je zotročují a vykořisťují, to je realita! Kde a kdo si myslíte, že šije veškeré oblečení všech možných značek? Myslíte si, že ty asijské švadleny na východě, kterých jsou desetitisíce, mají bůhvíjaký plat? A kolik zaplatíte za hadry označené nějakou připitomělou značkou? A jak se tím někdo dokáže ohánět, že má značkový oblečení za tisíce, který ušily nějaké pomalu nesvéprávně Asiatky? To vám přijde v pořádku? Mně rozhodně ne.

146082

30.10.2007 18:01

Politika a my - aneb pane krotiteli nebylo toho už dost?

RE: nic noveho pro tebe

Muchomůrka červená 81.?.?.?

Ale jistě, rozumný továrník je rozumný továrník. Jenže, kolik jich je? A kolik těch rozumných "továrníků" je mezi těmi největšími nadnárodními koncerny? Troufám si říct, že žádný. To, že přesouvají výrobu na levný východ, je toho jen důkazem. A pokud nechceme raný kapitalismus, musíme mít právě sociální stát (jak je nastaven je věc druhá), který vyrovnává s kapitalismem stále více narůstající finanční nerovnost. Když to vezmete do důsledku, proč přišel Marx a proč se jeho myšlenky tak ujaly? Nemyslím teď jejich rádobyrealizaci v Rusku/SSSR a tzv. Východním bloku. Byla to právě reakce na ten raný, naprosto bezohledný kapitalismus. Z toho jasně vyplývá, jak jsou extrémy nebezpečné a že jeden extrém vyvolává extrém druhý.

Jde o to, že ve zglobalizovaném světě klesá odpovědnost nadnárodních "továrníků" vůči místu a lidem, kde vyrábí, v důsledku pak vůči celému světu. Teoreticky menší podnikatel okresního formátu, který se v dané lokalitě narodí a má k ní nějaký citový vztah, nebude lidi ždímat a o rozvoj okolí se bude starat, jenže ani tohle už při dnešním úpadku a propagaci naprosté bezohlednosti a sobectví neplatí. Žijeme v úpadkové době a ten úpadek má na svědomí právě lidská povaha, prostřednictvím nehorázného stylu nadnárodního kapitalismu.

146149

31.10.2007 17:41

Politika a my - aneb pane krotiteli nebylo toho už dost?

RE: nic noveho pro tebe

Muchomůrka červená 81.?.?.?

K těm důkazům: Asijské švadleny ani pracovníci u pásu (tak jako u nás v ČR) nepotřebují VŠ. V Indii, jak jsem kdesi četla, jsou špičkoví programátoři. Využívání toho, že někde jinde můžu vyrobit levněji, a pak to za drahý peníze a s přebujelou reklamou prodávat jako bůhvíco a mít z toho nehorázný zisky, mi přijde nic než podrazácké a vychcané jednání. Další věc je, že pokud máme někde nezaměstnanost, nabídka je menší než poptávka, jdou mzdy dolů a ten, kdo musí živit hladové krky je velmi jednoduše vydíratelný a je nucen přistoupit na degradující podmínky. Vy říkáte, že člověk může jít dělat jinam, ale kam, když vedlejší "továrna" je to samé v bleděmodrým? No a vzhledem k tomu, že ti "továrníci" nejsou odpovědní k místu a lidem, musí tady být nějaká síla, která kapitalistickou dravost vymačkat z místa a lidí všechno a pak odtáhnout pryč a nechat za sebou spoušť trochu zbrzdí. Sám píšete, že jim jde jen o zisk, ale proč by mělo být pro nějakou zahraniční firmu rozumné se chovat lidsky? Za deset let odtáhne pryč, tak jí nezajímá, jaký má dopad na okolí a lidi, nebo snad jo?

Mám takový dojem, že se snažíte obhajovat kapitalismus těmi "dobrými továrníky" a přitom zapomínáte na většinu těch mizerných. Kdybychom měli jen ty rozumné, nebylo by třeba pořád vymýšlet, jak ten kapitalismus skloubit s tím, abychom naší společnosti mohli stále ještě říkat demokracie (v rámci možností), a ne otrokářství. Podle mého je to jednoduché, kapitalismus ano, ale se silným sociálním státem. Draví a podnikaví nechť mají šanci se uplatnit, ale ne na úkor toho, že společnost zničí tím, že se veškeré bohatství přesune do jejich rukou, jako se stalo a děje nyní, kdy svět ovládají nadnárodní koncerny a banky a kdy je veškerá morálka měřena jen a pouze penězi.

146203

31.10.2007 18:32

License to Kill

RE: Krátký příběh

Muchomůrka červená 81.?.?.?

Na Vaši otázku, proč se nikdo neptal rodičů chlapce, je přirozená (= přírodě odpovídající) odpověď: muži nemůžou otěhotnět [velký smích]

146206

31.10.2007 19:23

License to Kill

Článek řeší jen část problému...

Muchomůrka červená 81.?.?.?

... a tím jsou militantní feministky a hysterky (+ celozápadní dekadence, která se neprojevuje jen v této záležitosti). O hysterkách je známo, že dokážou být pomstychtivé a agresivní až za hrob, že dokážou vynalézavě ztrpčovat život, a když jsou inteligentní, jsou schopné všeho. Druhá část, kterou tento článek vůbec neřeší, jsou ty opravdově týrané ženy, kterých není málo, bohužel, a kterých se jen tak někdo nezastane. Chování týraných žen je totiž paradoxní: ony na své tyrany čas od času sice zavolají policii, která je najde v zuboženém zmláceném stavu, zpacifikuje manžela, který je najednou jako beránek, a ouha, zmlácená žena si po chvíli najednou rozmyslí, jestli chce věc řešit a dát k soudu: odešle polici pryč, že všechno už bude v pořádku. Po nějakém čase opět stejná žena volá policii a věc se opakuje. A takhle je to s mnohými týranými ženami. Na situaci mají svojí část viny, že ji neřeší. Manžel totiž může sice svojí ženu pravidelně mlátit, ale taky může vydělávat spoustu peněz. Nebo ta žena už nemá nikoho, kam by se mohla utéct. A nebo - a to je asi zásadní věc - pochází z rodiny, kde se vyskytoval stejný model vztahů. A pokud v takovéto rodině vyrůstá chlapec, je tady velké riziko, že se bude stejným způsobem chovat ke své budoucí partnerce. Už několikrát bylo vypozorováno, že chlapci z takovýchto rodin se jednoznačně přiklonili k tyranskému otci proti matce. Tohle je poměrně složitý psychologický problém přejímání (versus revoltování proti) rodičovských stereotypů. Myslím si, že problém domácího násilí je poměrně složitá záležitost, a samozřejmě, jako spousta ostatních, zneužitelná.

146211

01.11.2007 17:03

Politika a my - aneb pane krotiteli nebylo toho už dost?

RE: nic noveho pro tebe

Muchomůrka červená 81.?.?.?

Na věc máme zcela rozdílný názor a myslím, že jsme k tomu každý řekli dost, tím bych tedy naší diskusi ukončila.

146254

06.11.2007 21:54

Globální pyramidy moci

RE: Trochu jiný pohled

Muchomůrka červená 81.?.?.?

Jen k té emigraci: nevím, odkud čerpáte číslo dva miliony, ale tady - http://www.mvcr.cz/azyl/integrace2/nks01/prispevek... - se uvádí, že od roku 1948 až do 1989 emigrovalo z ČS. asi 500 000 lidí (není to sice přesný údaj, jak je uvedeno, ale že by se sekli o jeden a půl milionu se mi nezdá).

146590

06.11.2007 22:14

Americké děti blbější než necky

RE: Kde je příčina?

Muchomůrka červená 81.?.?.?

Inteligence je sice vrozená (stejně jako temperament), ale ne absolutně. V rodě se může po generacích IQ zvyšovat, nebo naopak snižovat. Občas se stává, že se velmi hloupým nebo průměrným rodičům narodí velmi inteligentní dítě a naopak, jak už to tady někdo zmiňoval. Je to celkem logické. Přečtěte si pár životopisů tvůrčích a velmi inteligentních osobností, najdete určitě několik takových, kteří pocházejí z chudých chaloupek rodičů, kteří určitě žádnou extra inteligencí neoplývali. Častěji budou z chudých chaloupek pocházet jejich rodiče nebo prarodiče, kteří už se někam vypracovali a tak mohli dětem poskytnout lepší zázemí, aby se mohly vypracovat ještě dál. Prostě šlechtění rodu, a to by se stagnující inteligencí nebylo možné, pomineme-li faktor výchovy a podnětnosti prostředí, které mají na inteligenci sice malý, ale ne nezanedbatelný vliv. A nehledě k tomu, že odborníci, kteří se vrozeností inteligence zabývají, nemají dosud zcela jasno, jak to opravdu je.

146593

07.11.2007 20:45

Americké děti blbější než necky

RE: Kde je příčina?

Muchomůrka červená 81.?.?.?

Co se průměrného IQ obyvatelstva týče, resp. rozložení inteligence v populaci, zaznamenala jsem před lety předpověď jednoho odborníka, který tvrdil, že rozložení IQ v populaci (ona Gaussova křivka) se bude měnit na jednu stranu ve prospěch těch hloupějších (většina) a na druhou stranu ve prospěch těch inteligentnějších (menšina), a to tak, že křivka s vrcholem na stovce se promění ve dvě křivky, ta větší bude mít vrchol někde na 85 a ta menší vrchol na 125 (ty čísla jsou +-). Tedy že se od sebe tyto dvě skupiny lidí podle výše IQ jakoby oddělí. Tahle potenciální předpověď souvisí s všeobecnou debilizací dnešní společnosti, kdy rodiny, které se nebudou striktně snažit své děti rozvíjet a chránit před tou debilizací, se propadnou do podprůměru, kdežto ti, co budou své děti rozvíjet, prorostou do nadprůměru.

S vaším příspěvkem více méně souhlasím, i když se nedá říct, že by si všechny nemoci vždycky vybíraly jen ty méně inteligentní a schopné. Jistěže při epidemiích umírali především ti chudí a zanedbaní, ale není to pravidlem.

146665

08.11.2007 21:24

Neturei Karta uvítala návštěvu prezidenta Ahmadínežáda v USA

RE: Kdo promlouvá v médiích?

Muchomůrka červená 81.?.?.?

Mohl byste prosím upřesnit, v jakém pořadu tohle zaznělo? Díky.

146739

09.11.2007 19:24

V Čechách sa razí nová cesta k prosperite

RE: V zásadě je to stále jednom a tom samém.

Muchomůrka červená 81.?.?.?

V lecčems s Vámi souhlasím, jen neoplývám takovým optimismem. Pochybuju, že člověk obecně někam doroste. Člověk JE zvíře, co ho od něj odlišuje je akorát větší mozek, což ještě nemusí být zárukou něčeho zásadně pozitivního, protože konečným výsledkem působení lidstva na zeměkouli může být její totální likvidace, i s tím vším úchvatným, co člověk v historii dokázal, resp. co někteří tvůrčí a odpovědní lidé dokázali vytvořit a lidstvu dát, a těch je v záplavě miliard a miliard lidí, kteří prošli po této planetě, jen hrstka. Jsou sice důkazem, že člověk může dorůst do uvědomnělého stavu, ale že to také není nic obvyklého a jsou k tomu nutné určité předpoklady. Přesně jak píšete, prostě tohle se týkalo, týká a bude týkat jen malého množství lidí, a proto lidstvo jako celek nijak "zreformovat" nelze, svou většinou se bude dál řídit svým naprostým sobectvím a ignorancí, buď z vyčůranosti, nebo z blbosti. A není úniku. Ani náš rozum není dokonalý a i sebesvobodomyslnější a sebeuvědomělejší člověk je pořád jen člověkem se vším, co k tomu patří. Přesně jako v tomto citátu z Muže bez vlastností: "Neboť lidská podstata je právě tak snadno schopna lidožroutství jako kritiky čistého rozumu; dovede se stejným přesvědčením a se stejnými vlastnostmi dělat obé, jsou-li pro to vhodné okolnosti, a velmi velkým rozdílům vnějším odpovídají při tom velmi malé rozdíly vnitřní." [velký smích]

146780

10.11.2007 20:27

Přichází televizní zpravodajství

RE: Takže co?

Muchomůrka červená 81.?.?.?

Tak takovouhle akci by si lidi ještě dlouho pamatovali a o zákeřných TV teroristech by se v médiích ještě dlouho mluvilo a psalo, takže myšlenkový dopad by to mělo. Plán je to výborný, pokud má opravdu šanci na úspěch (to nedokážu posoudit). [velký smích]

146827

12.11.2007 18:43

iNo pasarán!

RE: zvláštní

Muchomůrka červená 81.?.?.?

Zavedení pojmu holocaust je zajímavou otázkou, ale určitě nebyl zaveden až 60. let po válce. Po sameťáku k nám byl evidentně importován ze západu, ale určitě se u nás vyskytoval už dříve, jen ne ve slovnících a zřejmě spíše sporadicky. Jak známo, minulý režim nebyl zrovna proizraelský, z čehož vyplývá, že u nás tenkrát ještě holocaustová mánie neprobíhala a proto nebylo nutné pojem uvádět ve slovnících.

146983

13.11.2007 19:28

Agonie demokracie

RE: PŘEKRYTÍ DEMONSTRACE

Muchomůrka červená 81.?.?.?

Ano, vypadá to tak, že média, resp. vláda rozjely hysterii okolo "demonstrace neonacistů", aby mohly demonstraci 17. listopadu proti zradaru a vládě zdiskreditovat. Minimálně těch "nácků" velmi chytře využily. Je to hnus. Můžeme se těšit, že demonstrující na Václaváku budou dáváni do souvislosti s "neonácky", celou demonstraci bude kalit závan nedávné neonacihysterie a jak píšete, ten den se budou zase konat i "náckové". Takže prostě jen [bliji]

147087

23.11.2007 18:27

Obyčejný občan

RE: Můj názor a snad i význam Zvědavce

Muchomůrka červená 81.?.?.?

Dovolila bych si polemizovat. Svobodný občan a "obyčejný občan" není jedno a totéž. Víme, že velmi dlouho v naší civilizaci, vycházející z těch starých, přetrvávalo otroctví (nevolnictví, poddanství) a svobodným občanem nebyl jen tak někdo. V demokracii dnešního formátu jsme svobodnými občany všichni (tak se to tvrdí), skutečnost je ovšem taková, že jsme všichni postaveni naroveň spíše bývalým otrokům, než předcházejícím svobodným občanům antických civilizací. Co činí lidi svobodnějšími jsou po materiální stránce peníze, a ty lze nabýt zcela nepoctivě a zločině, čímž vzniká vrstva svobodnějších občanů než je průměr, ovšem ti nejsou morálně ani kulturně nijak na výši (to lze krásně vidět u nás i jinde po sameťáku) a jsou tak nositeli demoralizace a dekadence, a to především svou neochvějnou kolaborací s ještě prohnilejší mocí (která se koneckonců rekrutuje i z této vrstvy). Nejenže "život je boj", ale i demokracie je neustálým bojem - v některých chvílích o to naléhavějším - o její zachování v rámci možností člověka proti síle svobody omezující moci.

147834

26.11.2007 17:46

Annapolis: jak z toho ven?

RE: Zide existuji i kdyz neni lehke je definovat

Muchomůrka červená 81.?.?.?

Kde jste prosímvás vzal tu nehoráznost, že židé nemají právo na vlastní existenci a že to tvrdí tento autor??? Neuvěřitelné, opravdu. Autor je ovšem zastánce existence nejen Izraele, ale i Palestiny jako státu, a to mnohým nejde pod nos, to je všeobecně známé, a evidentně ani vám to nevoní. Vaše tvrzení o neexistujících židovských komunitách v islámských zemích je také velmi pochybné.

148045

07.12.2007 14:33

Ježíšek

RE: Jezisek

Muchomůrka červená 81.?.?.?

Přidám jeden odkaz v češtině:

Vánoce v evropských zemích

"...dnes se do všech zemí promítá Santa Claus, a málo kdo ví, jak vlastně tento název vznikl. V Holandsku se totiž svatý Mikuláš řekne Sint Nicolas, což pak zlidovělo do názvu Sinterklass. Když se pak Holanďané poprvé vylodili v Americe a přivezli s sebou své vánoční zvyky, tak z toho ´po americku´ vznikl Santa Claus. Dnes v sobě Santa Claus nese zvyky severských bohů a svatého Mikuláše, ale zná ho snad každé dítě na celém světě."

148679

07.12.2007 15:22

Plundrování po bruselsku

RE: Bezmocnost

Muchomůrka červená 81.?.?.?

Něco takového u nás existuje: http://www.coop.cz

148684

10.12.2007 21:03

Plundrování po bruselsku

RE: Západní

Muchomůrka červená 81.?.?.?

Tuhle neděli večer dávali na čt několik kratších pořadů na téma "Návrat kapitalismu do Čech". Zaujalo mě, jak tam z úst několika živnostníků a podnikatelů zaznělo, že banky tehdá v prvních letech po sameťáku neposkytovaly "malé" úvěry, ale jen velké, nepůjčily dvěstě tisíc, ale jedině až milión a víc. A tehdá ty peníze měly úplně jinou hodnotu.

148966

08.02.2015 19:35

Washington se vzbouřil proti Obamovi

poradcovia" Oblamu" pre svetovu bezpecnost....

81.?.?.?

,,,hlavne, a napodiv pochopitelne v sirsich suviskostiach je, ze najmenej 2 zo spominanych "poradcov"-pani Brzezinsky a Kissinger maju zidovske korene!

...a teda nevidim ani jediny racionalny a pochopitelny dovod preco by mali nieco podnikat pre blaho krestanskeho sveta! [velký smích]

326641

Káva pro Zvědavce

65

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 98 čtenářů částkou 22 644 korun, což je 65 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Začínám rozumět roli Navalného: užitečný idiot by mohl posloužit k zastavení Nord Stream 223.01.21 12:12 Evropská unie 4

Pane Volný, to bylo hloupé21.01.21 17:14 Česká republika 20

Slovenský lekár objednal pre svojich covidových pacientov Ivermectin. Colníci mu zásielku zabavili20.01.21 19:05 Slovensko 3

Na Seznamu se rozmáhá cenzura jako rakovina20.01.21 08:06 Česká republika 8

Sbohem, Kalousku. A zavři za sebou z druhé strany19.01.21 19:17 Česká republika 8

Chcete, aby skončil Lockdown? 26. ledna máte reálnou možnost to změnit19.01.21 10:14 Česká republika 3

Helena Duke poté, co udala vlastní rodinu, žebrá o peníze18.01.21 14:28 USA 3

Satanisté a jejich poskoci mají Vánoce17.01.21 23:15 Česká republika 3

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 4

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 14

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Velký reset, krátký distopický film s čs titulky11.01.21 23:11 Neurčeno 0

Síť Parler přestala existovat11.01.21 19:03 USA 5

Měnové kurzy

USD
21,44 Kč
Euro
26,10 Kč
Libra
29,38 Kč
Kanadský dolar
16,88 Kč
Australský dolar
16,59 Kč
Švýcarský frank
24,22 Kč
100 japonských jenů
20,66 Kč
Čínský juan
3,31 Kč
Polský zloty
5,75 Kč
100 maď. forintů
7,30 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,46 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 758,72 Kč
1 unce stříbra
548,25 Kč
Bitcoin
716 513,13 Kč

Poslední aktualizace: 25.1.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?