Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 38 příspěveků, 21 různých jmén: <nic>, antiSEMITA, cool, Ekonom, Guttapercha Fromms, Karel z Zenevy, kolemjdoucí, Krajan, Lizard, Margo, Merlin, mizantrop, NeRadaru, NewYorker, O'Brian, Osvetár, popolnik, Racochejl, semitsky snilko (ss), Übelkeit, yvonne.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

27.04.2007 13:42

Židia ako vďačný objekt konšpiračných teórií po celom svete

RE: Pán Stein,

Margo 38.?.?.?

>Nevim o tom zhola nic. Muzete se k tomu vyjadrit?

Viete citat Google? Nabuduce Pište jen máte-li co říct!

134055

27.04.2007 17:42

Židia ako vďačný objekt konšpiračných teórií po celom svete

RE: Tzv. konspirační teorie všechny v jednom pytli

antiSEMITA 38.?.?.?

>O tom, že mají Židé nadproporční vliv v politických záležitostech 20. století, není nutno polemizovat...

Dufam, ze som Vasu vetu spravne rozumel; bolo by Vam to mozne, pre mna konkretnejsie, osvetlit? Hlavne tie pojmy nadproporční a vliv. Podla moznosti: kde, kto, ako (menovito a kvantitativne). Dakujem Vam uz vopred za namahu.

134071

02.05.2007 23:02

Zbláznil se Havel?

Vsetci prispievatelia maju

Osvetár 38.?.?.?

samozrejme narok na vlastnu mienku, kriticku az zdrcujucu analyzu Havlovych vyrokov v minulosti a dnes. A ked to niekomu uzasne vadi, tak moze Havla aj prekliat a pod.

Notabene Havel ma tak isto pravo sirit svoje nazory kde chce, ako chce a kolkokrat denne/tyzdenne chce.

Len aby sme na to (uplne) nezabudli [cool]

134399

06.05.2007 19:54

Rozdělení a krádež

RE: Lživé jsou již první věty příspěvku:

mizantrop 38.?.?.?

>Mám tu ještě jeden postřeh:
>Židé básní o Mesiáši a o Zaslíbené zemi.
>Sionisté o Soudném dni a o Šoa.
>Prosí o ně.
>Ježíš řekl: Pros a bude ti dáno.

Na to nemusi mat normalny clovek ani vyssiu polkruhovu (zametacske uciliste), aby z tych slov vycital jednoznacnu vyzvu na pogrom [smích]

To je ok; MedaBeda vy nemate nielen na zidov, ale urcite ani na kopu inych ludi, ale to je vasa osobna zalezitost. Takym otvorenym manifestom si ale koledujete tiez o nieco [cool]

134768

09.05.2007 15:21

Prosím, Bože, včely ne

RE: Efektivita, zisky ... aneb názor včelaře

38.?.?.?

(Zrušeno včetně následujících reakcí. Tlachy. Editor.)

134978

16.05.2007 21:30

Právní spor: Uznejte druhou generaci obětí Šoa

RE: Zid okradl nezida a nemohl tomu verit!

mizantrop 38.?.?.?

Latinec aj ked sa snazite svojou prihodou transportovat klasicky obraz nejakeho privandrovalca z vychodoeuropskej pampy, hoci je narodeny tam, kde Ste Vy zrejme ten privandrovalec etc...anyway

Ja citam nasledovne: zrejme aj v tej prekrasnej zemi aka perle latinskej ameriky vstal jedneho rana jeden "hlupy", ktoreho pretiahol jeden "vyspaty". ten zvysok tirad si mozte zacpat za klobuk!

Alebo Ste jednoduchu preto nasraty, ze s vycuranym cechom vybehol jeden domorodec?

135485

21.05.2007 11:13

9/11 – zinscenovaný mýtus?

RE: Nekdo veri na hejkaly, nekdo na 911 konspirace (a někdo na tvrdá FAKTA)

NewYorker 38.?.?.?

Časopis "Popular Mechanics" je časopis popularizující techniku. Tito lidé nemají žádné technické vzdělání - jedná se o novináře.

Každý kdo si dal tu práci přečíst si argumenty "Popular Mechanics" musel pochopit, že tato skupina je buď naprosto nekompetentní a nebo aktivně spolupracuje na rozšiřování mýtů.

Doporučuji k pozornosti některé z perel poslední doby, kde "Popular Mechanics" například tvrdí, že ocelové nosníky ztrácejí pevnost již při ohřátí na teplotu 200 °C. Každý kdo má doma strojnické tabulky si může najít, že ještě při ohřátí na 600 °C mají nosníky stále nejméně poloviční nosnost.

Při koeficientu bezpečnosti budov 10 a více je tedy ztráta nosnosti vlivem teploty zanedbatelná. Uvážíme-li navíc, že nejvyšší prokázaná teplota nosníků WTC je 250° Celsia jedná se ze strany Popular Mechanics o obyčejný podvod.

Lháři typu PM spoléhají na to, že lidé si informace neověřují a u americké polo-gramotné populace jim to vychází. Horší je, pokud se takto primitivní lhaní použije třeba v Čechách, kde si lidé zachovali jistou úroveň znalostí.

Příkladem můžou být lži amerického velvyslance Richarda Grabera, ohledně radarové základny, které u nás dokáže vyvrátit například i starosta obce Trokavec

(DEMONSTRACE 26 května 2007 v 15 hodin na Václavském náměstí v Praze).

135753

21.05.2007 11:25

9/11 – zinscenovaný mýtus?

RE: Nekdo veri na hejkaly, nekdo na 911 konspirace.

38.?.?.?

16% američanů věří oficiální verzi
84% američanů věří, že vláda ohledně událostí 11.9.2001 lže

dále

36% američanů věří, že jde o "inside job". Tato část američanů
je součástí těch 84% co věří, že vláda lže.

135755

22.05.2007 11:54

Ministerstvo obrany odmítá zveřejnit svazek agenta StB Stanislava Motla

RE: Motl je symbolem systemu

38.?.?.?

>jednou jsem ho potkal na ulici, odplivl si před ním

Odplivl...jak typicke pro mčč; Geroj!

135906

22.05.2007 12:36

9/11 – zinscenovaný mýtus?

RE: Nekdo veri na hejkaly, nekdo na 911 konspirace (a někdo na tvrdá FAKTA)

NewYorker 38.?.?.?

Každá akce vyvolává reakci, ale tu Vaši jsem nepochopil. Já jsem mluvil o tom, že "Popular Mechanics (PM)" jsou lháři a doložil jsem to příkladem.

Vy máte teď už jen dvě možnosti. Buď prokážete pomocí pevnostních tabulek, že se mýlím a nebo uznáte, že jsou PM lháři. Třetí cesty není. I když by se dalo ještě mlžit tak, jak to děláte ve Vašem příspěvku.

Váše pochybná exkurze do historie nijak neovlivňuje fakt, že ocelové nosníky neztrácejí ohřevem pevnost tak, jak uvádí PM. Stejně tak mě nezajímá kolik práce PM podle Vás odvedli, protože výsledky jsou směšné. Pokud je osazenstvo PM mentálně retardované, a ani při nejlepší snaze nejsou schopni odvést alespoň průměrnou práci, tak ať jdou dělat něco, na co stačí.

Váš poslední odstavec ukazuje, že jste si vědom neobhajitelnosti tohoto tvrzení a proto říkáte něco jako

"Dobře tohle neobhájím, ale podívejte se na ostatní argumenty v odkazech. Třeba se tam najde nějaký, který nelze tak snadno vyvrátit."

Poslední věta je už jen zoufalá snaha člověka zahnaného do kouta nahradit prohranou diskuzi diskusí na jiné téma ( tj. téma "jak by to asi udělali?" ), kde si myslíte že máte lepší šanci uspět. Něco jako odvetné utkání. Jenže takhle to ve vědě nefunguje.

Popular Mechanics prokazatelně v tomto bodě lhali. Proto jsou nedůvěryhodní a jako zdroj je nikdo seriozní už nebude uvádět.

Motto: Fool me once, shame on you; Fool me twice, shame on me.

135907

23.05.2007 21:32

Úskalí přímé demokracie

RE: už toho bylo dost.

NewYorker 38.?.?.?

V poslední době jsem zjistil, že nějak instinktivně přeskakuji některé články na Zvědavci. Když jsem tento jev začal zkoumat, zjistil jsem poměrně rychle, že společným jmenovatelem je autor, pan Lhoták.

Souhlasím s Vaším hodnocením, co se týče úrovně jeho článků. Prostě se to nedá číst, ale rozhodně to není důvod upírat mu právo se grafomansky vyřádit.

Dělejte to jako já a články přeskakujte. I když zrovna tenhle jsem bohužel nepřeskočil a je to zase hrůza. Nejdříve jsem chtěl článek pořádně rozebrat v diskusi, ale pak jsem si řekl, že to nemá cenu, protože pan Lhoták už jiný nebude a já mám zrovna na práci důležitější věci.

136001

25.05.2007 17:03

V Ženevě hořela synagoga, policie hledá žháře - antisemitu

pozar synagogy v Zeneve

Karel z Zenevy 38.?.?.?

Mili pratele,

Vcera, ve ctvrtek 24.5.2007 brzy rano, vypuknul pozar v zenevske synagoze Hechal Haness. Je to synagoga sefaradskeho smeru a je nejvetsi ze sesti mist kultu v Zeneve. Pozar vypuknul v noci a nikdo nebyl zranen.

Skody jsou velke, ale neodpovidaji zpravam, ktere rozsirily do sveta tiskove agentury, ze synagoga byla uplne znicena.. Hlavni vchod, odkud slehaly plameny, byl znicen, stejne jako mistnosti za nim v nekolika urovnich. Samotny velky sal synagogy pro 1200 osob nebyl dotcen ohnem, ale byl poskozen sazemi, kourem a vodou hasicu. Stejne tak cast strechy, kterou hasici museli rozbit, aby nahromadene teplo mohlo uniknout. Svitkam Tor, ktere se nachazely v synagoze, se nic nestalo, ale budou premisteny a osetreny, protoze zvysene teplo mohlo na ne mit vliv.

V prvnim okamziku se myslelo na kriminalni cin, ale nic podle soucasnych informaci neumoznuje tuto tezi potvrdit. Vysetrovatele policie zjistili, ze existuje jenom jedno ohnisko pozaru, ktere se nachazi v mistnosti, kde je skrin s elektrickou instalaci. Dnes vysetrovani pokracuje.

Prozatim bohosluzby se konaji pod stanem na dvore pred hlavnim vchodem, v nedeli se tam bude konat svatba, jak bylo planovano.

Pozar byl a je sokem pro zenevske zidy a Zenevcany vubec. Na vysvetleni co ale bylo jeji pricinou si budeme muset pockat a nepodlehat potrebe mit odpoved hned. Takze ani vytrubovani teorii o teroristickem aktu, ani postoj, ze se nic nedeje a ze neni zapotrebi byt ostraziti.

Ze Zenevy vas vsechny zdravi a preje Shabbat Shalom
Karel

136171

26.05.2007 20:41

V Ženevě hořela synagoga, policie hledá žháře - antisemitu

RE: Možná to zní divně

popolnik 38.?.?.?

>Pokud se podívám...

Je teraz to "Pokud se podívám" myslene symbolicky, takreceno pozorovanie z dialky, alebo zijete v Izraeli pan Aftermath?

Ja tam zijem uz nejaky ten piatok [mrknutí jedním okem] Nic vo zlom.

136208

28.05.2007 18:59

Povrchní svět lidí

RE: Zábava

popolnik 38.?.?.?

>Mám spousty věcí po babičce,které fungují dodnes a to více jak >půl století.Pro někoho možná staré,out,ale pro mne funkční.

Pani Alena,

prepacte, ze sa tak "z boku" zapojim do debaty; urcite sa Vam bude pacit nasledovna platforma, kde si vyrobcovia produktov napisali na vlajku no kurvitka!

Iste, tie ceny su trochu nadpriemerne, ale my nie sme az tak bohati, aby sme si mohli dovolit kupovat lacne veci. Ze ano? [mrknutí jedním okem]

Vložený obrázek

....racte vstupit!

p.s.: pre dobrych priatelov hladam a obstaravam darky vzdy tu.

136293

29.05.2007 13:07

Fiasko na sobotní demonstraci Ne základnám

Tohle je válka, tak mi tu přestaňte fňukat!

Merlin 38.?.?.?

Také jsem si všiml, že na demonstraci jsou už i provokatéři. To je známka toho, že se hnutí stalo pro vládnoucí vrstvu skutečným problémem a že skutečně funguje.

Nevím, kdo je pan Ramon Trosecký, ale pokud to není jeden z provokatérů, kteří se snaží o politiku rozděl a panuj, tak bych mu rád vzkázal, že svobodu nám nepřinese pán ve smokingu na zlatém podnose.

Takže co navrhujete pane Trosecký? Že bychom nechali každého odpůrce vyplnit dotazník, abychom zjistili jestli je hoden také nesouhlasit se základnou, a pak bychom se ve dvou či ve třech sešli na demonstraci? To je přesně to, co by si pan Vondra a spol přáli, ale tu radost jim neuděláme!

Už mám dost těch nesmyslů o komunistech a jejich "nevhodnosti". Komunista je člověk jako každý jiný a má, stejně jako my ostatní, ústavou zaručené právo na názor. Pokud nebyl zbaven soudem svéprávnosti nebo volebního práva, tak může volit i demonstrovat.

Je čas si srovnat v hlavě priority pane Trosecký! Buď nechcete radar a arogantní vládu bez mandátu, a pak budete dělat cokoli je potřeba k tomu, aby tady nebyl(a), a nebo Vám víc záleží na formě místo obsahu, a pak budete vždycky otrokem, protože mocní si vždycky seženou ty nejodpornější provokatéry, takže už budete vždycky jen držet hubu a krok.

Nečekejte procházku růžovou zahradou. Tohle je válka!

136348

29.05.2007 19:31

Fiasko na sobotní demonstraci Ne základnám

RE: Tohle je válka, tak mi tu přestaňte fňukat!

Merlin 38.?.?.?

Já myslím, že je teď potřeba spíš vyvracet tyhle mýty, že budeme lepšími lidmi, pokud nebudeme hlasovat s komunisty.

Slušný člověk musí udělat správnou věc, bez ohledu na to jak hlasují komunisté (nebo kdokoli jiný). Nikde není řečeno, že komunista nemůže podpořit správnou věc. A i kdyby byl úmysl komunistů nepoctivý, nijak by to nezměnilo fakt, že volit proti základně je správná věc.

Chci tím říct, že odmítnout podporu iniciativě jen kvůli tomu, že názor komunistů je stejný, je neospravedlnitelné z morálního i filozofického pohledu. Povinnost každého slušného člověka je bránit zlu a nelze zůstat neutrální.

Kdo neodporuje zlu, činí zlo tohle je už 2000 let známá pravda z bible a pokud vím, tak tam není žádné "ale".

136383

30.05.2007 09:50

Český premiér označil palestinský odboj za barbarství

RE: Žertéři!

popolnik 38.?.?.?

>Velmi prostoduchá propaganda!

Prostoduche? Ja som ostal predsa mojim prispevkom len vo Vasej kategorii [cool] Snad si nemyslíte, že by se premiérem kterékoli západní země mohl stát člověk, který by za barbarství označil israelské zacházení s Palestinci!!

136428

30.05.2007 10:02

Povrchní svět lidí

RE: Zábava

popolnik 38.?.?.?

>A také jsem i půdní vymeteč

Pani Alena, to je ta spravna challenge! Ta neistota v hladani a potom aj v najdeni; neprekonatelne! Prajem Vam este pekny den.

136432

30.05.2007 10:24

Český premiér označil palestinský odboj za barbarství

RE: Žertéři!

popolnik 38.?.?.?

>Nechcete hadam povedat, ze nemam pravdu?

Nechcem; ako vidim, beriete Vase "argumenty" smrtelne vazne a preto beriem moju poznamku Je mozne, ze Vy Ste žartovnik? spät!

Spokojny? To ma teraz velmi teší [cool]

136435

30.05.2007 12:11

Horší než si kdo umí představit

RE: Ano,

kolemjdoucí 38.?.?.?

No to se vám povedlo. Eurabia.cz je židovský propagandistický a dezinformarční web. Stačí si proběhnout pár článků, pro čtenáře je připravena záplava lží, polopravd a účelově vykládaných událostí.

136448

31.05.2007 12:36

Motorkáři v CHKO Tomky-Záhorie

RE: Luka mojho detsva.

Osvetár 38.?.?.?

Hi Durino,

hlavu hore!

Vložený obrázek

136543

31.05.2007 22:07

Český premiér označil palestinský odboj za barbarství

RE: Nik

semitsky snilko (ss) 38.?.?.?

>,ne miliardy.

Takze v logike clovekyni Jarmily su vsetci cesi a slovaci, ktori od prevratu 1989 ukradli/pokradli miliardy Zidia? Dobre!

O inych vychodoeuropskych statoch byvaleho socialistickeho bloku uz ani nehovorim [cool]

136589

01.06.2007 15:13

Český premiér označil palestinský odboj za barbarství

RE: Norsko

Übelkeit 38.?.?.?

>Možno pár kassamov na nejakú škôlku v Oslo a Nóri by
>zmenili názor.

>vsak vy uz nieco zorganizujete.

Zvyknuty na Vase "brilantne" uzavery v inych debatach, mam to azda tak rozumiet, ze obyvatelia Sderot/Izrael si sami odstreluju Kassam_raketamy vlastne mesto?

Ja som si myslel, ze sa aktualne zaoberate pripravou otvorenia krcmy/putiky...zrejme mate ale dost casu na take debiliny, ako prave to s tou skolkou v Oslo!

136657

06.06.2007 11:48

Česko s bratrskými USA proti Evropské unii

RE: Treba sa zorientovať

cool 38.?.?.?

>....a budete diskutovat jako kultivovaný člověk

Pan Radim,

quod erat demonstrandum! [cool]

137032

12.06.2007 22:39

Venezuela bez černobílých brýlí

RE: Len malickost

Guttapercha Fromms 38.?.?.?

>tusil som, ze patrite ku steinovej uderke.
>zla slovencina, zly pravopis, neschopnost argumentovat.

Ach gugliatko, ty to mas tazke ja viem! Namiesto, aby si zil, nahanas len matohy [cool]

Nevadi, niekedy to aj ty pochopis, ze nejde o dobru vs. zlu slovencinu, alebo nebodaj dobry vs. zly pravopis; ide len o to, co ty tvojimi prispevkami a krcovitymi odpovedami tu v zvedavcovi kolportujes! Got it?

Ach ja! Zabudol som, ze ty (zasadne) milujes mat posledne slovo [mrknutí jedním okem] Go ahead zelenáč!

137428

13.06.2007 20:34

Venezuela bez černobílých brýlí

RE: Len malickost

yvonne 38.?.?.?

Hlavne, ze ste n e z a b u d o l zagágať [cool]

Leute gibt´s!

137477

21.06.2007 23:29

Radar - začněme se bavit seriozně

Nesmyslný článek

NeRadaru 38.?.?.?

Tenhle článek napsal buď člověk, jehož pohled na svět je jedno velké nepochopení, byť těch nejzákladnějších principů a nebo jde skutečně o "nalejvárnu". Čtenáři Zvědavce jsou poměrně aktivní a to že se nám dostalo takové pozornosti je ve skutečnosti vyznamenání!

Někdo už začíná být hodně nervózní a to se zatím ještě nic opravdového neděje. Skutečná zábava přijde teprve až to protiústavně protlačí.

Pak totiž už půjde pánům Topolánkům, Vondrům, Schwartzenbergům a paní Parkanové doslova o kriminál!

Protektorát taky trval šest let, ale všechno jednou skončí a pak se bude účtovat.

138029

08.07.2007 10:38

Mossad kouzla zbavený

RE: Nobody expects Mossad

semitsky snilko (ss) 38.?.?.?

>S Hizbalahem to moc nezabralo. Nekdo mel z ostudy kabat a to v mezinarodnim meritku.

Pan Rene,

zmylit si infekciu s konfekciou, alebo konzervatorium s krematoriom nie je ziadna hanba; ale zmylit si keksy s údenáčom je prinejmensom intelektualny pruser [cool]

Co ma Mossad spolocneho s akciami IDF?!

139356

14.07.2007 17:52

Server eretz.cz proti Zvědavci

RE: a ze jim nevadil muj starsi clanek

Krajan 38.?.?.?

>kde jsem schvaloval

lacKa 2V,

Radsej sa nauc slabikovat mena cudzich ludi este predtym, kym vobec nieco schvalujes! [mrknutí jedním okem]
.
.
.
.
Rehavam Zeevi

139738

18.07.2007 14:24

Proroctví o nátlaku

Window of opportunity

Racochejl 38.?.?.?

> V polovině 90. let PR guru Howard Rubenstein viděl, že internet
> učinil nátlakové manipulace, když jde o havárie, zastaralé a
> začal svým klientům radit, že nemají na vybranou, než nechat
> ošklivou pravdu vyjít na povrch.

Toto "window of opportunity" bude brzy uzavřeno.

S nástupem nových protokolů internet2 a dvourychlostního internetu bude tato "nepříjemná vlastnost" současného internetu odstraněna a propagandě pak už nebude stát nic v cestě.

Tohle je otázka překlenutí dvou let, se kterou se Matrix asi snadno vyrovná.

139985

26.07.2007 00:17

Rozšafný pan "Klein"

V USA začaly politické procesy!

Lizard 38.?.?.?

Producent populárního filmu "Loose Change" je za mřížemi.

Loose Change Producer Korey Rowe Arrested

140477

27.07.2007 02:01

Rozšafný pan "Klein"

RE: V USA začaly politické procesy!

Lizard 38.?.?.?

> Jake procesy?

Politické! Neumíte číst nebo nechcete vědět?

Rowe Arrested Despite Honorable Discharge Papers

140563

27.07.2007 08:49

Jak se pod tíhou argumentů snižují počty mrtvých v Osvětimi

RE: 6 000 000

Osvetár 38.?.?.?

>cim nizsie cislo, tym vascia pravdepodobnost ze zomreli tak ako ostatni pocas vojny, a nie ziadnym, konecnym riesenim...

Sevas anonymny,

tu mas dva priklady jednej evropskej mince z dvoma stranami:

~ 1942 - The Shame of Slovakia

~ 1943 - The Pride of Denmark

140599

27.07.2007 22:02

Rozšafný pan "Klein"

RE: V USA začaly politické procesy!

Lizard 38.?.?.?

Máte kromě závisti a nenávisti k panu Korey Rowe také nějaké racionální argumenty?
Můžete dokázat, že jeho film "Loose Change" je lež?

140659

28.07.2007 21:36

Rozšafný pan "Klein"

RE: V USA začaly politické procesy!

Lizard 38.?.?.?

> To jsou ty same kecy jako dokazovat tvrzeni, ze je blbost ze
> Iluminati ridi vsechno na svete. ... Je snadne prijit s nejakym
> silenym blabolem a pak chtit na lidech dokazovat, ze to neni
> pravda.

Zdá se že vůbec nechápete jak funguje právo v demokracii a zaměňujete ho za systém padesátých let, kdy stačilo vinu jen oznámit.

Pokud si například myslíte, že Váš soused zabil svou manželku, můžete ho, máte li důkazy, obvinit. Své tvrzení však budete muset před soudem dokázat.

Pokud ale důkazy nemáte nebo jste líný je hledat, musíte se smířit s tím, že se na Vašeho souseda pohlíží jako na nevinného a totéž platí i pro pana Korey Rowe. Dokud mu tedy nedokážete že lže, má právo říkat své názory. Tomu se říká presumpce neviny.

Když ho přesto obviníte bez důkazu tak, jak jste to udělal Vy, jedná se z Vaší strany o pomluvu. Takže se ptám znovu:

Můžete dokázat, že jeho film "Loose Change" je lež, nebo jen ze závisti pomlouváte?

140709

10.08.2007 16:12

Strýčku Same, tvůj bankéř chce s tebou mluvit. Hned!

RE: Presne, bludnej kruh!

Ekonom 38.?.?.?

Vidím že většině diskutujících tu chybí představivost. Pokud by chtěla Čína vyhlásit USA ekonomickou válku, mohla by způsobit klidně prudkou devalvaci dolaru. To by podtrhlo burzu a pak by mohla dokončit zkázu nákupem amerických podniků za zlomky současných cen (a platit za ně právě svými dolarovými rezervami).

Tímto pákovým efektem by šlo teoreticky úplně rozvrátit americkou ekonomiku, což by v praxi patrně znamenalo, že by amerika zahnaná do kouta a stojící před svým úplným zničením, začala třetí světovou válku.

141526

14.08.2007 00:46

Strýčku Same, tvůj bankéř chce s tebou mluvit. Hned!

RE: Presne, bludnej kruh!

Ekonom 38.?.?.?

Listonoši, než začnete používat výrazy "Logika jak noha..." měl byste se přesvědčit, že dané problematice dostatečně rozumíte.

Pokud by začala Čína prodávat US dluhopisy a měnit je za papírové dolary, bude to mít okamžitý efekt na mezinárodní kurz dolaru a ten bude mít okamžitý efekt na ceny na burze, které budou tlačeny panickými výprodeji dolů a nebudou tedy reflektovat devalvaci kurzu dolaru vůči ostatním měnám. Místo aby šly ceny na burze nahoru, jak by měly v případě snížené kupní síly dolaru, půjdou naopak při hromadných výprodejích založených na ztrátě důvěry v dolar a burzu dolů.

Na otázku kolik amerických podniků by si Čína mohla koupit za devalvovaný dolar odpovídám, že pravděpodobně mnohonásobek toho co dnes.

Samozřejmě, že na prodávaných dluhopisech by Čína čím dál více prodělávala, jak by šla cena dluhopisů dolů. Její dolarové peněžní zásoby by se ale devalvace, ve vztahu k cenám na burze nijak negativně nedotkla. Právě naopak. Čínská dolarová zásoba v penězích by se vzhledem k cenám na burze zhodnocovala!

Přesný poměr ztrát a zisků by byl dán poměrem množství dluhopisů a peněžní zásoby. Pokud by Čína měla množství dolarů v dluhopisech právě jen tak malé, aby dokázala vyvolat výprodej dolaru a paniku na burze, mohly by být její zisky pohádkové.

I v případě nevhodného poměru zásob by nižší cenu získanou prodejem dluhopisů kompenzovaly nižší ceny na burze, takže by to pro Čínu mohl být elegantní způsob výměny "papíru za zboží" a nemusela by v konečném důsledku na obchodu tratit.

Ekonomický armagedon v USA by byl bonusem navíc.

141679

17.08.2007 16:43

Konec právního státu

RE: Šáhněte si do svědomí

O'Brian 38.?.?.?

Pokud se dobře pamatuji, tak po posledních volbách "dali" vládu nikoli Paropraseti, ale Tupohlávkovi a když neuspěl s podporou, tak dali vládu komu? No? Opět Tupohlávkovi! A myslím, že pokud by nedostal podporu ani napodruhé, tak by mu dal prasident vládu zase. Je to jako v Holzmanově pořadu: Máme párek. Co si dáte?

141951

Káva pro Zvědavce

46

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 97 čtenářů částkou 16 036 korun, což je 46 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Jak u Prymulových hrabou a hrabou (pod sebe)24.10.20 18:21 Česká republika 5

Poskytovatelé hudby prý řeší nadřazenost bělochů. Písně čeká přísná kontrola24.10.20 10:04 Neurčeno 5

Soud dnes rozdal podmíněné tresty oběma autorům nápisu v Letech23.10.20 21:43 Česká republika 0

Vipná analýza Prymulova kiksu23.10.20 18:35 Česká republika 7

Prymulův konec? Neradujme se předčasně23.10.20 13:06 Česká republika 2

Sám Prymula náhubek neměl a chodí do restaurace i přes to, že je zavřel23.10.20 08:35 Česká republika 11

Na Slovensku testují "když budeš hodný, můžeš ven" - hlavní cíl hysterie kolem koronaviru22.10.20 21:22 Slovensko 2

Udavač volal linku 158 na chlapa bez náhubku22.10.20 21:14 Česká republika 4

AGENDA 2030 – TVŮRCI NYNÍ ZHODNOTILI SVÉ ZRŮDNÉ PLÁNY22.10.20 13:37 Neurčeno 0

Plánovaná demonstrace 28. října v Praze22.10.20 08:53 Česká republika 0

Bělorusko versus Česko21.10.20 20:43 Neurčeno 13

Česko žádá o pomoc21.10.20 13:25 Česká republika 9

Za polibek bez náhubků 400 euro20.10.20 17:33 Itálie 5

Soud v Německu rozhodl, že omezit zavírací dobu restaurací není opodstatněné19.10.20 21:32 Německo 4

Co je s panem prezidentem?17.10.20 09:47 Česká republika 7

Je třeba říci dost, burcuje Klaus. Nejsme ve válce, nestrašte mrazáky s mrtvolami14.10.20 11:11 Česká republika 3

Erouška je pochybná aplikace s placebo negativním efektem14.10.20 10:15 Česká republika 5

Ve stavu nebezpečí si schválí cokoli bez demokratické kontroly13.10.20 19:31 Česká republika 0

Maďarská poslankyně skartovala knihu dětškých pohádek plnou gayů a leseb, aktivisté ječí13.10.20 18:08 Maďarsko 3

Absurdita článků z dění na pařížských předměstích nadále roste13.10.20 16:51 Francie 0

Měnové kurzy

USD
22,94 Kč
Euro
27,21 Kč
Libra
29,93 Kč
Kanadský dolar
17,47 Kč
Australský dolar
16,38 Kč
Švýcarský frank
25,37 Kč
100 japonských jenů
21,91 Kč
Čínský juan
3,43 Kč
Polský zloty
5,96 Kč
100 maď. forintů
7,45 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
30,10 Kč
1 unce (31,1g) zlata
43 627,05 Kč
1 unce stříbra
564,23 Kč
Bitcoin
298 538,57 Kč

Poslední aktualizace: 25.10.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?