Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 47 příspěveků, 2 různá jména: <nic>, Filuta.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

14.04.2007 09:44

Studie páření druhu homo sapiens

RE: Páření homo bosoriens

Filuta 72.?.?.?

>Je lidský rozum víc, než poněkud složitější mentální
>struktura obdobných druhových instinktů? Má vůbec nějaký
>nárok na uznání nadřazenosti ve vztahu k základním
>mechanizmům sebezachování?

Já k tomu jen dodám, že pravý gurmán pohrdá libidem.

132874

29.04.2007 10:59

Nejdražší káva v mém životě

RE: Drahota jen pro nekoho

72.?.?.?

>Náhodou, já mám smyslu pro humor, že bych mohla rozdávat.
>Teď jste mne ale zaskočil, kde že mám jakou pravopisnou
>chybu? S tou feministkou už mi tedy tuplem křivdíte. To že
>jsem vymyslela slovo člověkyně nemá s feminismem nic
>společného. Je to vada češtiny, že nemá žádný název pro
>člověka ženského rodu. A další velká vada češtiny je,
>že pes má přednost před všemi ženami. Pozerajte pane
>google:

>
>Vědkyně, spisovatelky a psi běhali po zahradě.

Věru, skoro by Vám jeden dal i za pravdu, paní ČLOVĚKYNĚ, ale to by musel být poněkud na hlavu padlý, možná podobně jako Vy, aby mu vadila pouhá gramatická pravidla, která Vy považuje za diskriminaci vůči ženám. Něco tak pitomého může pociťovat pouze ten, respektive ta, která ve své hnidopiší řevnivosti, nedovede oddělit prosté jazykové zásady a pravidla od praktických zvyklostí života. Ta Vaše (pomyslná) mužská nadřazenost je v něčem úplně jiném. Sama přiznáváte, že Váš muž takový není a ono jich bude jistě mnoho dalších, jemu podobných, ale Vy je nejspíš nechcete vidět. Ale za to, že ta mužská priorita je stále ještě dost hmatatelná, vděčíme hlavně církvím a náboženstvím vůbec. Jenže by bylo dobré to nechat přirozené selektivitě. Pokud byla žena stvořena k tomu, aby rodila děti a měla je ve své mateřské péči a muž proto, aby ji a děti materielně zabezpečil k čemuž byl taky fyzicky lépe vybaven, než jeho protějšek, tak si myslím, že je to dáno samotnou podstatou přirozenosti a pokud to chtějí některé pomatené bytosti měnit, tak akorát dochází právě k takovým jevům, jaké tady prezentujete Vy a Vám podobné ČLOVĚKYNĚ.

134194

07.05.2007 11:14

Zbláznil se Havel?

RE: Projevy nejen Havlovy

72.?.?.?

>Ale hovno, thinkine ...

No jo, zase dalsi bojovnik z kadibudky latrinengenerala. Hazet hovnama v tom jsi mistr, vsak uz v tom mas dlouholetou praxi. Vono je to ale tezky, kdyz je clovek takovou dlouhou dobu bez hajzlu a v te zime, ze ? Zase ta hovna nechavas zmrznout na novinach a pak je teprve vyhazujes ven z chalupy ?

134802

>LOL... no, to je nejpravdepodobnejsi vysvetleni. To decko to
>videlo urcite jako takovy kamen... no. Ostatne to ze je nazivu
>podporuje to, ze to dite hodilo jako kamen - kdyby vytrhlo
>pojistku a hodilo ten granat, tak uz by tu pan asi nebyl... (a to
>ditko mozna take ne...)

Tady v tom panoptiku se teda člověk dozví věci, že nestačí zírat. Ty granáty a jiná munice tam asi rostou na stromech a válí se toho po ulicích až běda, když to pětileté dítě považuje za obyčejnou věc, jako nějaký kámen. Zkuste použít trošku víc fantazie, ja se rád pobavím a zasměju. Jinak to vypadá, že používáte podobný systém dedukce, jako jistý strážmistr Flanderka z Putimi.
A k tomu vojákovi. Pokud není v armádě z důsledku branné moci, tak se na to může vyfláknout a jít třeba někam do fabriky, tam to bude mít určitě bezpečnější. To je jako kdybych šel dělat nočního hlídače a pak si stěžoval, že mě nenechají v noci spát. [oči v sloup]

135140

12.05.2007 03:47

Mezinárodní filmový festival o právech zvířat

RE: Mezinárodní filmový festival o právech zvířat

72.?.?.?

>..Všechno lidské chování a jednání má mít míru a to
>také

>v nepřehánění lásky ke zvířatům...
>
>Nojo, to si vykládejte lidem. Tady jde ovšem o to, jak k tomu
>přijdou ta zvířata. Ještě jednou stručně vyzdvihnu pointu:
>Jsme na zvířatech bytostně závislí, využíváme a
>zneužíváme je všemi možnými způsoby, a přitom se k nim
>chováme hůř než ... no vidíte, i tady mě napadají jen
>idiotská přirovnání k různým druhům hovad, která se tak
>naopak k nám nechovají ani náhodou. A to prý máme na rozdíl
>od nich rozum a morálku ..

> [bliji]

Já bych řekl, že je to celkem prosté, někdy i sprosté. Většina lidí si pořizuje různé druhy zvířat podle toho, k čemu je chce mít a k čemu jim tato mají sloužit. Asi nejvíc je těch, co mají zvířata rádi, chovají se k nim a zachází s nimi normálně, ale potom jsou i tací, kteří nějakým způsobem zanevřeli na své okolí a bližní a když jim odtud nějaký zájem, porozumnění, či láska moc nekyne, tak se upřou na tu jejich němou tvář a potom se můžou přetrhnout, aby jí podstrojovali a snesli modré z nebe a zhusta taky tím víc zanevřou na ostatní, lidský svět. Dost daleko to dotáhl římský císař Caligula, který dokonce svého koně prohlásil za svatého a taky ho nakonec museli zabít, aby se ho zbavili. I císaře i koně. Lidi ale blbnou pořád, čím líp se jim daří, tím větší mají "roupy" a vymýšlejí všelijaké voloviny.
Ono je to vcelku pochopitelné, že někdo na někoho zanevře, ať už je to třeba kvůli sebemenší prkotině, ale proč být naštvaný na celé lidstvo ? To mohou být jenom hlupáci a zlí lidé. Bohužel i takových znám několik. Na druhé straně ale jsou i tací, kteří si za své chování, způsoby a skutky, takový přístup zaslouží. Takže - "Milujte se, množte se ! A perte se a žerte se !"

135212

12.05.2007 04:33

Prosím, Bože, včely ne

RE: Jde to retezovou reakci,clovek bude tim poslednim,kdo odevzda tuto mrtvou planetu vesmiru.

72.?.?.?

>My take, lizame a lizame, az zkoncime v nemocnicich, kde mame
>dost casu si pripomenout rady vselijakych odborniku, co mame
>jist, co pit a co je pro nas nejprospesnejsi, hlavne ,nevarte
>doma ,je to ztrata casu a cas jsou prece peneze,ze ano,podle
>toho tak i dopadnem.

No, tak to máte p.Nohejl zase jednou pravdu. Jenže, co můžeme dělat, když ti politici, mrchy jedny prodejné, se nechají uplatit a dovolí těm hamižným výrobcům, aby používali všechny ty jedy a nás tím otravovali ? Dnes jsou všichni tak zblblí tou honbou za mamonem, že si vůbec neuvědomují řezání té pomyslné větvě pod svým zadkem. Všechno je podřízeno zisku a nejhorší na tom je, že i když se najde někdo, kdo chce něco dělat poctivě, nešidit a nekrást, tak ho ti ostatní upíři zlikvidují. I kdyby člověk žil někde v zapadlém koutě a daleko od civilizace, tak se neobejde bez toho, aby ho ta "civilizace" nějak nepotřísnila. Silně pochybuju, že by někdo dokázal žít způsobem člověka z doby prvobytně pospolné společnosti. Možná nějaký velice zvláštní jedinec, ale musel by být sám, kdyby měl ženskou, tak je to skoro nemožné, protože já myslím, že hlavně kvůli nim se chlapi většinou snaží a vymýšlejí nové věci a taky ale kolikrát "sexoviny". Jestlipak se chytne naše paní Člověkyně ?
[velký smích]

135213

14.05.2007 20:21

Zabraňte vzniku autoritativního režimu

RE: Prima demokracie?!

72.?.?.?

>Pane Bartošku, mě je dost jedno, co se Vám líbí nebo
>nelíbí, ovšem samozřejmě mi to tu můžete popisovat i
>nadále, stejně tak, jako já mohu vyjádřit své slušné,
>nevulgární názory, že.

To máte jistě pravdu, jenže kadet Biegler - Bartošek, považuje tento web za jakousi stranickou organizaci, pro kterou se taky nadchnul a pro kterou bojuje a pokud někdo vyjádří názor vybočující, nebo přímo proti linii strany, je za to okamžitě napaden a očerňován, nejen kadetem BB, ale i jinými "straníky".

Nemohu za to, že na Vás odlišnost
>mého názoru od Vašeho působí jako rudý hadr na býka, a to
>zejména v těch oblastech, kde máte patrně nějaké
>vytěsněné, nezpracované osobní problémy. Jinak byste nemohl
>chápat mé názory tak zkresleně, jak se to děje.

Snad jste si stačil všimnout, že kadet BB má taky poněkud zkreslené, nebo přímo popletené významy některých slov, které ale přesto rád používá a často je nedovede ani správně napsat.

>Duchovno a morálka nejsou dány naší "demokracií", naopak,
>naše "demokracie" je profanuje a zneužívá. Tolerance musí
>být nejdřív v každém z nás - teprve pak může být v celé
>společnosti. A měli bychom začít každý od sebe - i já, i
>Vy, vážený pane Bartošku.

Ano, Masaryk řekl, že - "Demokracie je diskuze, diskuze slušných lidí" a já myslím, že problém je právě s těmi "slušnými" lidmi. Kde je vzít ? Všimnul jste si, jak pan kadet BB taky rád hrozí svými hornickými pěstmi. Ale určitě se taky považuje za slušného člověka, přestože žije a pracuje osm let na černo v USA. To s tím "začínáním každý od sebe", to je sice tvrdá pravda, ale tady s tím neuspějete. Uvidíte, jaká bude reakce. "Jó, na morálku, na tu mi nešahejte !"
[chechtot]

135356

15.05.2007 00:19

Polemika o transhumanismu

RE: láska k slovu

72.?.?.?

>Nevěřím prostě na jakousi technologickou evoluci ani omylem.
>nedává to žádný smysl, tedy alespoň mi to nedává žádný
>smysl. Jediný smysl mi dává netechnologická evoluce. Měl
>jsem několik dost úžasných vizí a pocítil zcela jasně, že
>technologie jsou na škodu. Tedy co s tím ? [velký smích]

Ten vývoj, ať technologie, lidských mravů a myšlení vůbec, je zakódován v našich genech a nedá se s tím nic dělat. Je to naše přirozenost. To bychom byli stále jen opice, ale "Někdo" si s námi trošku pohrál a nastavil nám ty mozkovny tak, aby jsme je (někteří aspoň částečně) používali, proto se lišíme od jiných živočišných druhů. Ale živočichové jsme taky. Zase ale, jak kdo. Ha, ha. Kdybysme dopředu věděli, kam nás třeba zavede ta vědecko-technická revoluce, tak bysme byli opatrnější a neřítili se tak rychle dopředu. Jenže to nikdo dopředu neví a teď už jsme zase tak daleko, že je to velice těžké napravovat. Řešení by asi bylo, jenže by to stálo hodně úsilí a spoustu peněz a ti, co je mají, si na ně nenechají jen tak sáhnout. To radši budou dál řezat tu pomyslnou větev, co mají pod sebou. To je taky ta špatná, lidská vlastnost, myslet jen na sebe a na druhé se vyfláknout. Ale jak to chcete změnit ? Je to v podstatě jako v přírodě, vždycky je to jen několik dravců, kteří požírají ty ostatní živočichy, jenž jsou schopni jenom spásat trávu, nebo zobat zrní. A bez nich by i ti dravci chípli. Ale ta Příroda si s tím většinou poradí. U lidí už je to horší. A kdoví, jakto tak má vlastně být.
[zmaten]

135370

18.05.2007 09:24

Horší to být nemůže?

RE: zákon

72.?.?.?

>to je sice pravda, ale to neznamená, že se tak musí chovat i
>právník obviněného.
Příteli dube, doufám, že ne poručík. Tvé vyjadřovací schopnosti ovšem naznačují, že tomu tak asi není. Znáš ten vtip, vlastně je to vtipná hádanka - "Jak se říká člověku, který pomáhá zločinci při páchání zločinu ? No, přece spolupachatel. A jak se říká člověku, který pomáhá zločinci až po spáchání zločinu ? No, přece právník ". Jak velký, nebo snad jen, jak malý, je rozdíl mezi těmito dvěmi osobami, je jenom záležitostí úhlu pohledu.

>
>navíc pokud k tomu dochází a nikdo proti tomu nic nečiní.
>tak od vrchní státní zástupkyně po ústavní soudce až po
>ombudsmana jsou všichni na vyhazov a trestní obvinění.

Absolutní souhlas

>
>nebo jsou povinni proti protiprávnímu jednání ze své funkce
>konat, pokud o něm vědí. a vzhledem k tomu, že prasárničky
>jsou sdělováný ve veřejných výplachových prostředcích
>nemohou v žádném případě popřít, že neví[smích]

Řekl bych, že ti právníci, ať už jsou v roli obhájce, nebo prokurátora, či soudce, většinou všichni moc dobře vědí o co v daném případě jde. U nich je to vlastně úplně jedno, jestli jsou zrovna v roli obhájce, soudce, či prokurátora. Ty zákony a práva vytváří jen a jenom oni a takořka vlastně pro sebe. Neboť, kdo se v tom pak lépe vyzná, než zase jenom právník a vždycky přitom dostane dobře zaplaceno. Ať to jeho klient prohraje, nebo vyhraje, na tom vůbec nezáleží. Znáte nějaký případ, že by právník-obhájce, po prohraném soudu, řekl svému klientovi -" Tak jsme to totálně prosrali (vlastně to byl on sám) a tady máte nazpět těch 150 tisíc ". Takže oni jsou vlastně jakási kasta "Vyvolených" a veškeré tahanice, soudní pře, arbitráže a cokoliv, co se týče práv, jde vždycky ruku v ruce spolu s právníky. On už to dávno poznal i Shakespeare a řekl, že by se měli všichni právníci pozabíjet, aby byl na světě klid. Jenže ono těch moudrých králů Šalamounů zase tolik není, aby to mohli všechno zastat. Ta lidská čeládka se bude hádat a přít do nekonečna. Jistě je většině čtenářstva známá kausa O.J. Simpson. To je, myslím si, veliký a názorný příklad, jaké dovedou být právníci prodejné mrchy.

>
>a za chvíli bysme neměli ani jednoho státního
>návladního...

Zase byste musel najít někoho jiného, nějakou náhradu a být si jistý, že to bude bezúhonný člověk ryzího charakteru a takových je dnes hodně málo. Hlavně to ale nejsou PRÁVNÍCI.
[smích]

135577

18.05.2007 09:59

Demokracie budoucnosti

RE: Maličko jiný úhel pohledu

72.?.?.?

>Vono nestačí, že stejně o všem rozhodují jen ti co mají
>prachy?

A kdypak tomu bylo jinak, hlodavče ?

>Tímhle by se to jen uzákonilo! Ale to by taky šly zavést
>odstupňovaný zákony podle platu, ne??? ( Např. co takhle
>důchodce za přecházení na červenou stovku, podnikatel 50000
>- pěkně podle poměru platu. To by bylo řevu, co?! Přičemž
>by šlo o jedinou věc: aby byl dopad na dotyčného stejný!)

Jó, tak ty bys chtěl spravedlnost, tzv. totální, neboli slepou ? Ale hochu, to přece existuje jenom v myslích určitých lidí, hlavně takových, jako jsi ty. A že je jich notná část ? No a co ? Vsjegdá tak býlo.

>
>Vaše prskání nad nezaměstnanými je taky mimo mísu: máte
>někde těch 500000 volných míst aby se každý mohl
>zaměstnat?? A to nemluvím o tom, že by se měl zaměstnat
>podle své kvalifikace?!

Zní to celkem logicky, ale jinak je to utopie. Pokud budou lidi stále prahnout za mamonem, tak se to moc nezmění. Až budou závislí jeden na druhém, bez peněz, spol. postavení, rasistických předsudků a pod., tak to bude chvíli vypadat jinak, ale jen do té doby, než se zase vytvoří ty "šablony", podle kterých se dnes většina lidí řídí. Takže nejlepší řešení by bylo, kdyby si Bůh zase řekl, že se mu to s náma nepovedlo a celou tu lidskou pakáž a chamraď vymazal. Možná, že se ani nebude muset o něco takového pokoušet, protože ta pitomá lidská chátra se zlikviduje sama. Ono k tomu už tak moc nechybí.

>(Mimochodem jsem invalidní důchodce. Mohl byste mi poradit, s
>čím bych mohl dnes vekslovat aby mi to pořádně
>vynášelo???)

Radit ti může kdokoliv a cokoliv, ale nejlíp by sis měl pomoct ty sám, protože ty jediný znáš nejlíp svou situaci.

>
>Krysa

135580

18.05.2007 10:24

Polemika o transhumanismu

RE: Co chybí?Přirozená autorita muže a opravdová žena?

72.?.?.?

Dovolte mi k tomu připodotknout, že s tím Vaším názorem převážně souhlasím a zároveň mi to zní, jakoby tu řeč pronesla přinejmenším moje babička. Mám na mysli tu časovost, ale obávám se, že dneska už takových, jako jste Vy, mnoho není. No, možná, že i jsou, ale zase to nejsou ty, které o tom svém údělu, potřebují křičet do světa, takže se o tom zas tolik nedozvíme. A v neposlední řadě mi to Vaše sdělení připadá trošičku osvěžující, jako závan velice svěžího, až mrazivého větru, možná až třeba odněkud z Yukonu.
[smích]

135585

24.05.2007 06:03

Úskalí přímé demokracie

RE: Kde hledat úskalí?Především sami v sobě?

72.?.?.?

>Vitejte ve verejne a znacne svobodne diskusi. V takove diskusi
>nesete kuzi na trh, nemuzete si vybirat kdo bude a nebude
>reagovat a uz vubec ne jak. Pokud na to nemate zaludek, tak
>proste nepiste diskusni prispevky. [mrknutí jedním okem]

Pokud by měli na tvoje příspěvky, kadete Bieglerte, reagovat všichni ti, kteří se cítí znechuceni a zvedá se jim z těch tvých blábolů žaludek, tak by tady k tomu těch blicích ikonek zdaleka nestačilo. Zrovna tak, na toho poturčence "gogola", kterého už budou muset zavirat do klece, nebo na něj hodit síť, neboť je to šílenec. Tomu lítá pěna od huby skoro pokaždé a vždy se snaží na někoho, kdo mu nevoní, zaútočit.
Mně se ale zdá, že Stwora už trošku upustil od toho jeho předchozího zaměření Zvědavce a dává prostor i jiným věcem, které ale zkostnatělci, podobní Bieglerům, Sinsaevům a Trotlasům, nějak nechtějí přijmout. Znechucenou ikonku ani neni treba postovat.

NeRo

136017

27.05.2007 08:29

Povrchní svět lidí

RE: Zábava

72.?.?.?

>Pane, ten článek jste vůbec nepochopil.

To máte jistě pravdu, ale myslím, že i kdyby nakrásně tento páně Lhotákův článek, četl každý občan této nemocné planety, tak by to nic nepomohlo a svět by asi vypadal pořád stejně. Lidi se začnou zajímat a druhého, až když potřebují jeho pomoc, nebo mají z něčeho veliký strach a bojí se tak, že jsou pak ochotni obětovat i to, co by jinak nikdy neobětovali. A to asi nezmění nikdo. Snad jen Bůh, jestli ovšem nějaký existuje. Změnu myšlení, spíše však náhled na život, může však povětšinou učinit jenom ten, kdo o to má zájem a kdo je toho schopen. A já si myslím, že je právě méně takových, kteří jsou toho schopni a ochotni to udělat. Celkově s tím článkem souhlasím, ale dýše z něho silný závan utopie. "Lidi jsou lidi a jsou schopni jenom toho, čeho jsou lidi schopni". Jak daleko jsme pokročili v našich "zábavách" od starého Říma ? Stále existují "trilobiti", kteří jsou ochotni mlátit se mezi sebou za peníze a pro "potěchu" druhých. Box, Kikbox, ultimate fighting, catch as catch can a podobné zhovadilosti. Je ovšem pravda, že se hojně daří těmto dekadentním "sportům" ve Státech. I ten maňáskový wrestling, který si neopomněli nazvat "světovým" je sice víceméně neškodný, ale co to vzbuzuje v těch polomozcích, kteří to zaníceně sledují, je také poněkud znepokojující. Takže vidíte, kolik hovad je stále ochotno produkovat tuto činnost a ještě víc je těch, kteří to chtějí vidět a ještě za to platit. Můžete se pokusit jim dát přečíst článek pana Lhotáka. Reakce zaručena, ovšem jaká, to snad ani není třeba zmiňovat. [smích] [pláč]

136220

29.05.2007 03:30

Motorkáři v CHKO Tomky-Záhorie

RE: dotaz nafoukaneho mladeho zmrda na pana vydavatele

72.?.?.?

>Technaři jednou za rok mi nevadí, vadí mi zmrdi,kteří
>přesvětlují noční oblohu dementním spodním nasvícením
>billboardů umístěných na soukromých pozemcích,
>vyvlastňování kvůli pofidérním investicím velkých firem,
>ožralí myslivci v lesích, vohnouti jezdící z lesnickými
>traktory po mých loukách a fízlové, kteří na to koukají a
>tvrdí, že nemůžou nic dělat. Bezprecedentní arogance
>úředníku ve městě, v jehož blízkosti žiju, kteří
>povolují kdejakou prasárnu a ještě se člověku smějou do
>ksichtu. Zemědělci kteři defakto načerno obdělávají mých
>20 ha polí a soudy, které na to serou. Bývalí krajští a
>okresní tajemníci v managementu továren a na místech
>ředitelů škol. Superidioti z inspekce ministerstva vnitra,
>kteři mě navštívili, poté co jsem podal trestní oznámení
>na pana ministerského předsedu a spol kvůlivá czechteku
>(neboť podepisovat nablblé petice, s jejichž zněním jsem
>nesouhlasil mi nepřišlo vhodné) a kteří nebyli schopni
>pochopit, proč se do věci montuju, když jsem na místě nebyl
>a nedostal přes držku.

Milá 213ko, souhlasím s Tebou ve většině případů, ale s těma technařema tak moc ne. Stejně, jako ti všichni, které jsi jmenoval, tak i ti technaři by neměli pořádat takové monstrózní akce v přírodě. A ani ostatní, ať už je to kdokoliv. Je to, jakoby člověk chodil dělat veškerou potřebu do své vlastní studně, která mu dává pitnou vodu. Pitomec a polomozek to udělá, takže všichni ti, kdož tohle konají, se dají taky takhle posuzovat. Některým zásahům do přírody se nedá vyhnout, ale vždycky by to mělo vyvážené zájmem většiny občanů. Celkově se to dá ale shrnout tak, že to vše je jen obrázek společnosti, když nemá dostatek schopných, rozumných a zodpovědných lidí, kteří by byli ve vládě a na všech nižších stupních státní správy, tak to potom vypadá takhle, je to jenom to pověstné "nastavené zrcadlo", které tak rádi nastavovali soudruzi v časech nepříliš vzdálených. Veliká škoda, že ta první masarykova republika, neměla delší čas na to, aby se ustálily a zakořenily v lidech lepší postoje k lidem, přírodě a celému světu vůbec. Pres. Beneš snad prý měl říct Gottwaldovi ve 48 roce, že - "pokud se vám ta myšlenka povede, tak vám národ bude vděčný, ale jestli ne, tak se ta katastrofa nedá za tři generace do pořádku". No, a my nemáme ještě ani jednu generaci za sebou od toho "plyšáku". Doufejme, že to tomu Benešovi nevyjde a bude to o něco dřív.

136301

30.05.2007 03:23

Motorkáři v CHKO Tomky-Záhorie

RE: Je my z vas zle ! Dežo, jety zyma ? Jety, kokot.

72.?.?.?

>Tento članok je strašne neobjektivny [překvapení] Asi hodim [bliji]
>Mali by ste riešiť zavažnejšie problemy a nie taketo
>kokotiny!!!!

Měl bys ale dávat pozor, abys nepoblil sám sebe. Když je ten článek neobjektivní, tak aspoň uveď nějaké důvody proč. Já jezdím do přírody rád už dlouhou řadu let a taky jsem byl náhodou párkrát svědkem něčeho podobného, jako technopárty, ale v měnším měřítku. Ten obrovský bordel, ať už to byl hluk a nebo potom asi náklaďák odpadků, které po sobě "tanečníci" zanechali na tom místě v lese, to je absolutní zločin. A vůbec se nerozpakuju říkat takovým dobytkům zmrdi, nebo jakoukoliv jinou přiléhavou nadávku. A jestliže tady autor toho článku uvedl, že ten sraz je naplánováný do CHKO, tak se nemusím nijak zvlášť zamýšlet nad tím, jestli je to správné, či nikoli. Jenom zmrd a idiot může říct, že ano. Jako by té devastace přírody nebylo dost, pořád se najdou hňupi, kteří by si taky chtěli přiložit polínko. Z toho by taky jeden lehce hodil tyč. [naštvaný] [zmaten]

136413

30.05.2007 03:58

Jen tak...

Tak nevím...

72.?.?.?

Někdy, když mám hlad a přesto si uvědomím tu svoji "nadváhu", tak si vezmu něco velmi "nevydatného", abych se najedl, ale přitom požil co nejmíň kaloríí, tak jím a jím a čekám, že mě ten pocit nenaplnění a stále jakéhosi hladu přejde. Ale ono nic, až to nevydržím a sežeru třeba kus salámu. Tak nějak jsem si připadal při čtení tohoto článku, čtu a čtu a to "nenaplnění" je stále cítit. Jinými slovy se nám autor, nebo autorka snaží sdělit, jaká jsme to s prominutím hovádka boží. No, asi má pravdu, ale těch slov. Nevadí, příště bysme mohli probrat třeba malou násobilku, to je taky velice "zajímavé" téma. [velký smích]

136415

31.05.2007 03:35

Dopis z Německa

RE: Mylite se....

72.?.?.?

>>S timto se setkate vsude na svete.
>
>Obávám se, že ne tak úplně. Zahraniční weby podobného
>zaměření typicky podporuje 1 - 3% čtenářů. U Zvědavce je
>to zhruba 0,03 - 0,05% čtenářů. O dva řády méně. Je to
>skutečně v nás. Podobnou zkušenost mají např. i
>provozovatelé porno stránek. Češi se rádi kouknou, ale aby
>zaplatili, to je téměř vyloučeno. Přitom je zvláštní, že
>Češi v žádném případě nejsou lakomí. Jsou dobrosrdeční
>a vstřícní.

No, tak potom nezbýbá, než to celé zpoplatnit a kdo nezaplatil, tak nebude mít přístup. Docela jednoduché, ne ? Vy si zřejmě nechcete přïpustit, že jako redaktor webstránky, jste příliš nepochodil a přesto, že o Vašem Zvědavci ví velké procento lidí-čtenářů, přece jenom Vám to nezaručuje ten měsíční příjem, jak byste si přál. Proč asi ? Není to např. tím, že sice velké procetno čtenářů Zvědavce čte, ale jsou jiného, možná opačného názoru, než Vy a Vaše články, a proto se zdráhají za to platit. Navíc ta diskuze je pak vedena v "určité" rovině, neříkám úplně špatné, ale někteří jsou prostě mezi těmi rovnými ještě rovnější. Což potom taky může být důvod, aby neplatili za to, že na ně nějaký k.Biegler pouští blijící ikonky. Kdo chce a líbí se mu to, tak zaplatí, kdo nechce a nelíbí se mu to, neplatí. [smích]

136507

31.05.2007 04:17

Típni tu cigaretu, soudruhu

RE: Chcete vědět, kolik se toho vyrobí ???

72.?.?.?

>Takže tabákovka v Kutné Hoře provozuje 10 linek, každá
>linka VYROBÍ ZA 1 SMĚNU 15.000.000 (SLOVY: PATNÁCT MILIÓNŮ
>CIGARET), tyto výrobní linky pracují na tři směny 365 dní v
>roce. Budete-li dobře počítat, tak vám vyjde, že za 1 den
>vyrobí v Kutné Hoře 22,5 miliónu krabiček cigaret.

Mně vyšlo, teda vlastně mé kalkulačce, že je to jen 2,25 miliónu krabiček. 15 mil. x 3 = 45 mil. : 20 = 2,25 Ale i tak je to závratná částka. [oči v sloup]

136509

31.05.2007 22:53

Típni tu cigaretu, soudruhu

RE: Kuraci s nekuraky

72.?.?.?

>Zaridit nekuracke hospody neni jen tak, protoze jeste mnoho lidi
>kouri a nedovede bez cigarety dlouho byt. Predstava posezeni s
>kamarady v ceske hospode bez pritomnosti kuraku mi pripada dosti
>vzdalena.

>Vsiml jsem si, ze od padu Totality se mnohe zmenilo a jedno je
>vetrani. Hospody, alespon nektere, jiz nejsou tak zahulene a da
>se tam sedet. Sam jsem nekurak a posezeni v dnesni hospode mi
>nevadi. Casem by se mohly udelat nekuracke koutky a postupne
>zajistit moznost totalne cisteho prostredi.

>Kuraci si jednou zvyknou a bez koureni take vydrzi.
>
>Co se tyce navykovych drog, pridavanych do cigaret, zde je videt
>jak se na jednu stranu nedba na kvalitu vyrobku a na druhou
>stranu hon po drogach je prisne trestany.

Jistě jste si všimnul, pane Vodomile, že ty zákazy kouření ve veřejných prostorách, se povětšinou "vylíhly" a uplatňují v zemích, které se dají považovat za civilizované a vyspělé. Taky i další věci u nich fungují jinak, lépe, než v takovém Česko-zlodějsku.
Jenže podívejte se na tu českou, nebo slovenskou holotu kuřáckou, oni to své kouření povyšují nad zákon, tedy jejich slovy, že když se jim zachce kouřit, tak nikdo nemá právo jim to upírat, či je jinak omezovat, ať je to kdekoliv. Že jsou to hlavně oni, kdo omezují a vnucují svoje smrady ostatním-nekuřákům, to je pro ně samozřejmost. Klidně si kuřte, ale nemyslete si, že vám to musí všichni tolerovat, pokud jste ve veřejných prostorách. Nejlepší by bylo, dát vám pořádnou lekci s tím čoudem, něco podobného, co udělali ti dva malí kluci ve filmu Obecná škola, abyste si jó toho smradu užili.
Já znám dokonce takového kuřáka, který tvrdí, že kouření je ZDRAVÉ. Ale přál bych vám ho slyšet kašlat, to máte dojem, že už každou chvíli "sklapne paraple". Tak jen kuřte dál, kuřte víc, ale nesmraďte druhým pod nos !

136592

31.05.2007 23:20

Bemův výlet a česká média

RE: zbytečnost primátora

72.?.?.?

>no já myslím že je dobře že bém ne everest jel. Aspoň se
>konečně prokázalo to co řada z nás již dlouho tuší. A
>sice že funkce primátora je zcela zbytečná, neboť jak vidět
>byť byl dva měsíce pryč ve městě všechno funguje jak má a
>obyčejný občan si vůbec nevšiml že postrádá primátora. Z
>čehož plyne že primátor je postradatelný a tudíž navrhuji
>tuto funkci okamžitě zrušit. Pravděpodobně fuknce slouží
>pouze k tomu, aby se dotyčný jedinec obohatil na úkor
>daňových poplatníků.

Vaše myšlenka je velice zajímavá a líbívá, ale představte si, kdyby se s tím začlo. Víte kolik je takových "funkcí" ? Jenže znáte to o těch kaprech a rybníku. Kdyby ty "záslužné" funkce a činnosti byly placeny, řekněme jenom desetinou těch jejich dnešních platů, kolik myslíte, že by jich to dělalo ? To by si pak opravdu museli lidi vládnot sami, Ha, ha. [chechtot]

136593

01.06.2007 05:15

Típni tu cigaretu, soudruhu

RE: Kuraci s nekuraky

72.?.?.?

>Bylo by dobré, kdybyste v zájmu pokroku vyšrouboval žárovky!
>Edison i Tesla si rádi zapálili viržínko či dýmku.

????????!!!!!

>
>Pak by bylo dobré, kdybyste přestal zneužívat: Televizoru,
>automobilu, plastů, umělých vláken, knih, jejichž autory
>byli kuřáci, podobně též přestal poslouchat hudbu, jíž
>komponovali kuřáci, pak také nesledoval filmy či divadelní
>hry, které vyprodukovali kuřáci....

Prosímvás, co je to za přiblblý argument ? Copak jsem se někde zmínil o tom, že zavrhuju kuřáky, jako takové a že chci zákaz kouření všeobecně ? Jenom ty, kteří bezohledně nutí nekuřáky inhalovat jejich výfuky na místech, která jsou pro všechny.

>
>... a až budete umírat hlady, nedostatkem a nudou, vzpomeňte,
>že to byli kuřáci, co vás zbavili života - existencí,
>vynálezy, invencí - jež prostě nekuřáci zrovna neměli...

To je zase odůvodnění, jak noha ! Takže to, co vymysleli nekuřáci se nepočítá a je zavženíhodné a zárověň to opravňuje všechny kuřáky, aby si čoudili kde a kdy se jim zachce, protože všem patří vděk za zásluhy, jako Einsteinovi, Edisonovi apod. Zkrátka, jsi kuřák ? Bezva, můžeš kouřit kde chceš, protože jsi něco, jako Einstein. Tak mi ještě hoďte nějaké podobné argumenty, já mám rád, když vidím, jak lidi blbnou nakvadrát.

>
>Amyši to zkouší. Docela jim to jde! ;o)

Mennonita - Ámish nejsem, ale vím, že jsou to velice slušní a pracovití lidé. Možná by se mělo víc lidí řídit některými jejich vlastnostmi a způsobem života. V prvé řadě Vy. [oči v sloup]

136606

02.06.2007 01:06

Bemův výlet a česká média

RE: zbytečnost primátora

72.?.?.?

>rada z nich by to delala jiste i zadarmo, ponevadz korytka, ke
>kterym se tak dostanou, jsou pro ne zajimavejsi, nez to kapesne

Vše je jen výsledkem toho, na jaké úrovni je celá společnost. Jestliže je v ní větší procento křiváků, podvodníků, kariéristů, zlodějů, závistivců atd., tak je celkem logické, že se pak tito objeví i na těchto místech. Zkuste si jen tak cvičně udělat srovnání ČR s takovým Norskem, nebo Švýcarskem. Všechno je to v lidech, když ti stojí za hovno, stojí za hovno i to ostatní. Je to dáno výchovou, vzděláním, způsobem života, žebříčkem hodnot u každého jednotlivce apod. Jestliže si většina lidí utvoří svůj životní program převážně na tom, jak nahamonit co nejvíc peněz, "aby se mohli mít", tak je jim pak jedno, jakým způsobem toho dosáhnou. Teda ne úplně všem, ale z velké části to tak je. Nejtěžší je ale dosáhnout toho, aby se pravidla a zákony, které si ta společnost vytvořila, dodržovaly aspoň na 99%. Jenže teď, po tom čtyčicetiletém marasmu, se to těžko napravuje. Vidíme, že je úplně fuk, jestli je u moci ta, či ona strana, ty svině tam budou pořád a to je to, co se děje pořád dokola. Zlo má vždycky o krok náskok před dobrem, protože dobro se zlem nepočítá, teprve až dostane pár přes držku, tak se rozhoupá něco udělat, ale nikdy není schopno se toho "zla" úplně zbavit. Ale snad to tak má být, jinak by nás Bůh "naprogramoval" lépe. [smích]

136693

02.06.2007 01:43

Típni tu cigaretu, soudruhu

RE: Kuraci s nekuraky

72.?.?.?

>Taky jste pozapoměl uvést, že země, jež je daleko před
>námi co do pokroku a ve svém tažení proti tabáku zcela na
>špici, také okupuje jiné země, aby vůbec přežila, má dnes
>fašistickou ústavu, 9 bilionů dolarů zahraničního a 40
>bilionů dolarů vnitřního dluhu, deficit zahraničního
>obchodu téměř 20%, jejich hospodářský růst osciluje od
>roku 2001 mezi 0,5-nyní 1,3% HDP...

Bavíme se o ohleduplnosti, spíše však o bezohlednosti některých lidí, v tomto případě kuřáků a vy do toho zamícháte dluhy USA. Já jsem měl na mysli "úroveň" společenského chování právě v těch zemích, které jsem jmenoval.
>
>Velmi pokroková a progresivně se rozvíjející země.
>
>Výše zmíněným jsem jen naznačil, že měl tabák v naší
>nejprogresivnější historii velmi zásadní místo. Ano - já
>jako závislý nemám objektivní stanovisko k tabáku - v tom
>máte zcela jistě pravdu, jen upozorňuji, že zatracovat
>konzumenty drog je ošidné.

Já nevím po kolikáté už vám to mám říct ! Mně je jedno kdo kouří, co kouří a kolik ! Ale není mi to jedno, když jsem donucen nějakým "závislákem" inhalovat pachy a čmoudy tam, kde je to považováno za veřejnou prostoru. Nějakou refýž, nebo vchod do jakékoliv budovy, vzal čert. Pokud stát - vláda nedá právo hospodským, aby si sami zvolili, jestli se v jejich lokále smí, či nesmí kouřit, je to záležitost "ohleduplnosti" a tu velká část kuřáků nemá, jak vidno ani vy. A to je celá záležitost.
>
>Já například bych jiné drogy neužíval, ale nevyčítám
>Jimimu Hendrixovi, že tak činil. Měl možná nejen
>podivuhodnější život (při jeho krátkosti), než já, ale
>zanechal po sobě dílo, jímž se zapsal do historie lidstva
>velmi výrazně.
Na takový argument bych nejraději reagoval po svém, ale to by neprošlo, tak jen řeknu, že to není žádný argument, ale kolosální volovina. Hitler byl vegetarián a proto by měli všichni vegetariáni křičet - "Vivat Hitler!" ?
>
>To lze tvrdit jen o málu lidí z mého okolí, kteří mi svou
>neopodstatněnou agresivitou, silnými vozy i nafoukaností, s
>jakou mi vykládají o tom, jak mám žít, otravují život
>neskonale více, než tak činím já, když si doma zapálím
>cigaretu...
To, co děláte doma je mi absolutně fuk, udělejte si z bytu třeba udírnu.
>
>Leč vězte, že kyslík je velmi karcinogenní látka a jeho
>nadměrná konzumace zvyšuje riziko rakoviny následkem
>zvýšené tvorby oxidantů v těle. Člověk si málokdy může
>opravdu vybírat... ;o)

Děkuji za radu ! [oči v sloup]

136696

03.06.2007 03:35

Morálka ovládaných

RE: ehmm

72.?.?.?

>To víte, že si občas brumlám tenhle starý šlágr:
>Je však třeba začít znova
>nenechat se odradit.
>Dejte prosím na má slova,
>jinak se snad nedá žít.[smích]

To ale zpívala Filipovská o lásce.
>
>Přinejmenším budu stále pracovat na své nekonečné
>internetové knize, donekonečna ji budu zdokonalovat a
>přepracovávat, zkrátka dokud nám mocní, duchem nemocní
>dovolí internet, dotud budu šířit mezi lidem svou vlastní
>osvětu.[smích]

Rád bych se poučil, jak lze ještě dále zdokonalovat "dokonalé" ? Někdy se tomu taky říká posedlost.

Tuhle se se mnou zrovna v několika mailech dohadoval
>chlap, že není pravda, že evoluční teorie je lež. Tak jsem
>mu na mnoha příkladech dokazovala, že to lež je, a že nemohu
>za to, že si on nechal 17 let věšet od evolucionistů bulíky
>na nos. On to ale stále nemohl pochopit, tak jsem mu na závěr
>napsala, že se musí naučit víc logicky myslet. To muži
>zbožňují, když je začnu nabádat, že mají víc logicky
>myslet. [velký smích] Už se neozval.

Vlk se nažral a Vy jste zůstala celá !

>
>Teď přepracovávám kapitolu o lidoopech a byla jsem zvědavá,
>zda visí ještě na internetu ten můj slavný článek nazvaný
>Matriarchát šimpanzů bonobo. Již tam nevisí, ale zato je na
>googlu mnoho odkazů, které nenazvou společenství šimpanzů
>bonobo jinak, než matriarchátem. Čili moje internetová
>osvěta skutečně není marná.[smích]

Pořád Vám ten feminismus čouhá z každé kapsy, paní Člověkyně. [smích]
Donat

136751

03.06.2007 18:35

Morálka ovládaných

RE: ehmm

72.?.?.?

>Co je pravda, není lež. Já vím, že spousta mužů se osype
>vyrážkou, jakmile se vysloví slovo matriarchát. Ale pokud to
>u bonobů probíhá tak, že otcové mláďat jsou neznámí,
>neexistují, poněvadž kopuluje každý s každou, tudíž jsou
>známy jen matky a jejich děti, tak název matriarchát je
>správný. Tento název byl vymyšlen muži-vědci již někdy v
>19.století, feminismus, ani já s tím nemáme nic společného.
>Musím prostě používat dané termíny, které byly vymyšleny
>přede mnou. Já osobně bych ale ten předhistorický stav, kdy
>nebyli známi otcové ani u předchůdců člověka nazývala
>spíš mateřským obdobím vývoje lidstva.

Pak to ale vypadá na to, že Vy tu "kopřivku" máte pořád. Zase nějak podobná situace, jako s tím Vaším výrazem "člověkyně". Mně je to docela jedno, jestli se tomu říká tak, nebo onak, ale Vy se kvůli tomu ohrazujete, brojíte proti a slovíčkaříte. Patrně máte velmi silnou touhu, aby to bylo zase tak, protože Vás vyloženě deprimuje ta (Vaše) pomyslná, mužská "nadvláda".
[zmaten]

136777

04.06.2007 01:50

Morálka ovládaných

RE: :))))

72.?.?.?

>Hmm, tak ze pro rozvoj mysleni je lepsi servilnost a stadecko
>"houpacich koni"? Ja mam radeji diskutery, kteri jsou schopni
>myslet a rozhodne nemusi mit muj nazor. [oči v sloup]

Velice správně pane kolego, ať se bavíme třeba o hovně, to je celkem nepodstatné, žeano, hlavně že toho nakecáme habaděj, od toho je tady ta diskuze, né ? A pak je taky velice důležité uvádět mnoho a takových argumentů, které ani argumenty nejsou, ale ta hloupá čeládka to většinou stejně nepozná, pravda ? [chechtot]
Vzhůru dolů !

136806

04.06.2007 02:07

Morálka ovládaných

RE: ehmm

72.?.?.?

>Co máte proti člověkyni? Nebo si myslíte, že je správné,
>když v přírodovědném pořadu zvaném Zázraky planety samce
>člověka nazvali člověkem a samici člověka nazvali paní
>člověkovou?
Proti člověkyni nemám nic, ale proti tomu Vašemu stálému "štěkání na špatný strom". To, co nějaký šprýmař použil do jakéhosi TV pořadu, je jen dalším důkazem, jak s Vámi cvičí ta Vaše nedůtklivost a alergie na podobné výrazy, týkající se že ženského rodu, ale v masculine gender.

Podle mne se zachovali naprosto hloupě, když
>použili takovéto termíny. Protože jak ví každé malé
>dítě, i ženy jsou lidé, nejen muži. Proto je uzší termín
>člověkyně stejně oprávněný jako když u slonů existuje
>uzší termín slonice.
Kliďánko s Vámi souhlasím, jenže byste se měla víc soustředit na určitá místa, kde jsou lidi, kteří se tím zabývají a mají nějakou možnost to změnit.

Tak se pořád necukejte a nedělejte ze
>mne feministku, kterou nejsem. Mám jenom víc vyvinuté logické
>myšlení než jiní lidi, no. [velký smích]

Paní ČLOVĚKYNĚ, já Vám gratuluji k Vašemu vyjímečnému,,logickému myšlení a připíjím Vám dobrým červeným vínem, aby jste nás nezklamala a dávala nám stále víc svých "osvětových" rad a pouček. Jen houšť a větší kapky ! Nemáte někde na těch Vašich stránkách taky své foto, já bÿch rád viděl, jak vypadá taková, logickým myšlením, velice nadprůměrná žena. Já mám kamaráda z Krnova, musím se ho zeptat, jestli zná nějakou rodačku, zralou na Nobelovku.
[velký smích]

136807

04.06.2007 02:12

Bemův výlet a česká média

RE: ODS se nam vybarvuje - ale nedelam si iluze,ze jen ona

72.?.?.?

>Stejně myslím, že ty dva měsíce jsou nic proti tomu, co
>muselo předcházet.

>
>Pokud někdo chce skutečně slézat tak vysoké hory, tak musí
>několik let před tím intenzivně na sobě pracovat. Někteří
>horolezci vzdávají 'běžnou' práci a dělají nosiče na
>horských chatách.

>
>On pan Bem svoji práci nemohl intenzivně vykonávat ani před
>tím a musel si z ní dělat holubník. Po 8,5 hodinách
>strávených v práci se toho už moc ani zvládnout nedá.

Asi ano, ale já si spíš myslím, že tady jde hlavně a jako obyčejně o tu naši "skvělou" vlastnost a to je závist. Český člověk by snad ani nemohl bez ní normálně žít, skoro jakoby neměl nějakou končetinu. Ach jo.

136808

04.06.2007 02:20

Dopis z Německa

RE: ad placeny webzin

72.?.?.?

, protoze pokud jde o vykonost toho, co mam mezi usima
>bylo mi darovano stedrou rukou.

Výborně kadete, smekám před takovou sebekritikou, kam se na tebe sere klasik s tim - "Vím, že nic nevím". Já a taky možná i někteří další čtenáři jsme si všimli tvé neobyčejné inteligence a úsudku, kterým nešetříš a nenecháváš nás tápat. Díky za tu tvoji obrozeneckou činnost, když už tady není náš milý Zorba. [chechtot]

136809

04.06.2007 20:12

Morálka ovládaných

RE: Absolurní rovnováha a vyvážení?

72.?.?.?

>Osobně věřím v lásku,duši,srdce-věřím v absolutní
>rovnováhu těchto sil,kterými je možno vidět
>celý"univerzum"jako celek.

>Jen škoda,zda-li mi někdo bude rozumět a schopen mé slova
>pochopit. [pláč] [pláč] [zmaten]

>Alena

Já si to myslím taky nějak podobně, jako Ty. Láska, porozumnění, tolerance a shovívavost, by měly být vlastnostmi každého jednotlivce. Každý je toho schopen, ale někteří to dělají jenom v určitých případech, pokud z toho mají nějaký užitek. Takový malý příměr - "člověk, který je k tobě milý, ale k číšníkovi se chová panovačně a nabubřele, není dobrý člověk".

Nechápu to Tvé zakončení, patrně jsi chtela napsát "nebude-li", místo toho "zda-li". Jinak mi to nedává smysl, proč by měla být škoda, jestliže Tě někdo pochopí ? [mrknutí jedním okem]

136899

05.06.2007 01:18

Výzva: Ať mír dál zůstává s touto krajinou...

Malý renonc ?

72.?.?.?

"Ať mír dál zůstává s touto krajinou,
slova, závist, zášť, strach a svár, ty ať pominou, ať už pominou.
Ať se tvá ztracena vláda věci tvých zpět k tobě navrátí,
lidé navrátí.

-----------------------------------------------------------------

Tyto věty měl údajně pronést Komenský při odchodu z vlasti do exilu, ale místo toho "slova", tam má být "zloba".

Zloba, závist, zášť, strach a svár ...

Tak vida, ono to bylo v tom národě už za Komenského a jak vidno, ještě stále je. [pláč]

136927

07.06.2007 08:29

Výzva: Ať mír dál zůstává s touto krajinou...

RE: Tohle nikam nepovede

72.?.?.?

>Poradil bych, aby si uměl poradit a objevit sám, že spokojený
>a šťastný život se neskládá jen z dobrých, uspokojivých
>podmínek ZVENČÍ, ale že z velké části je šťastné nebo
>nešťastné prožívání (tedy reakce na dění na nás
>doléhající) v jeho "rukou". Ty "ruce" jsou nehmotné
>nástroje, který má každý člověk k dispozici - mysl
>(kontrola TYPU myšlenek, sledování toku), uvědomování a
>ovlivňování citového rozpoložení vhodným směrem, kázeň
>mluvy, sledování (uvědomování si) celého těla...

>To že jsem šťastně prožívající optimista nemusí
>znamenat, že budu pobíhat po světě s úsměvem šťastného,
>nevědomého idiota, ale znamená, že si umím poručit, abych
>tolik tupě nepodléhal tíži života - VZEPŘÍT SE OSUDU,
>nebýt součástí stáda, které peláší "dělat revoluci",
>aby díky nevědomosti a neschopnosti detekce lidských kvalit,
>dosadilo toto stádo díky této revoluci pouze nové diktátory
>a sráče...

Moc pěkné, pane Serpent, ale to, jak se snažíte některým čtenářům "nalévat rozumy" mi připadá, jako kdyby šel Einstein do pomocné školy vysvětlovat tu svoji teorii relativity. Nicméně, "nepodléhat tíži života - VZEPŘÍT SE OSUDU", se dá lépe zvládnout, když jsem k tomu dostatečně vybaven, Jak psychicky, tak i materiálně, ale to už nás takových zase tolik nebude. Jinak řečeno, já bych se hrozně rád vzpíral, ale pokud se neodhodlám k tomu, že budu žít jako otec Školastik, tak z toho vzpírání nic nebude. Ale všeobecně můžu říct, že na celou tu politiku akorát tak z vysoka ...

137095

08.06.2007 11:14

Výzva: Ať mír dál zůstává s touto krajinou...

RE: Tohle nikam nepovede

72.?.?.?

>......ale to, jak se snažíte některým čtenářům "nalévat
>rozumy" mi připadá, jako kdyby šel Einstein do pomocné školy
>vysvětlovat tu svoji teorii relativity.......

>
>
>To vidíte příliš zaujatě . Je zde ( na tomto "fóru" ) dost
>čtenářů kteří jsou schopni "informace" od "Mr .Had"
>zpracovat . To , že nereagují neznamená , že patří do
>pomocné školy !!!

Ale, příteli, Vy jste to nečetl pořádně, jinak byste si všimnul, že jsem napsal "NĚKTERÝM ČTENÁŘŮM". Nechcete snad, abych jmenoval ? To by stejně neprošlo, ale takových "králů pouště", je tu přehršel. [smích]

137186

11.06.2007 04:21

Miliardáři, a jak se jimi stali

RE: Milion jiz neni co byval

72.?.?.?

>At zijeme my, obycejni milionari. Alespon muzeme jit beze strachu
>po ulici. [vyplazený jazyk]

Takže tenhle článek už asi nebude aktuální, ale stejně je zajímavý a je dobré si ho přečíst.
http://www.esoterika.cz/?akce=zobraz&clanid=113

137322

11.06.2007 07:08

Reportér zatknutý za otázku o 11. septembri

RE: Amici sa v

72.?.?.?

>Vidis Romanov...a takych ako Ty Bush a spol potrebuje...takych,
>ktori veria rozpravkam, ze ved sa nemaju coho obavat ked nie su
>ti terroristi, ked nepestuju marysku a nefajcia na zachode....na
>takych ako Ty treba len Stalina.

Těžko potom říct, koho "treba" na Vás. Je docela lehké odsoudit a zkritizovat, ale zkuste nadhodit nějaký Váš návrh, jak "vyřídit" tu kriminalitu, když je jí čím dál víc a kriminálníci mají tytéž, někdy i lepší prostředky a pomůcky, než samotná policie. Ten Váš "Stalinismus" byl velice důkladně promyšlen, kamer sice bylo málo, ale lidi se báli mluvit i mezi svými a to bylo daleko horší, než nějaká kamera, protože udavačů bylo vždycky dost. A doufám, že nechcete srovnávat Husákostán z dneškem, i když těch soudruhů je tam stále dost, ale už mají jinej kabát. Lidi budou stále nadávat na současné zřízení, ale zapomínají na to, v čem žili před nedávnem.

137329

11.06.2007 07:12

Reportér zatknutý za otázku o 11. septembri

RE: Amici sa v

72.?.?.?

>>Jde o to, ze me vubec nezajima jestli me nekdo sleduje.
>
>Dovolte abych vás podpořil. Mě také vůbec nezajímá jestli
>vás někdo sleduje.

Já bych si ale na vás, dal bacha.

137330

12.06.2007 03:20

Miliardáři, a jak se jimi stali

RE: Čtěte rovněž www.eretz.cz

72.?.?.?

>Nejbohatší izraelští dolaroví miliardáři v loňském roce
>zvýšili svůj majetek v průměru o 25 % a hodnota tohoto
>jejich majetku dohromady dosahuje okolo 70 miliard dolarů
>(přibližně 1,4 bilionu českých korun), což je více než
>celý izraelský státní rozpočet.

Rakev nemá peněženku !

137387

13.06.2007 08:02

Reportér zatknutý za otázku o 11. septembri

Mít, či nemít ?

72.?.?.?

>Kdybych nahodou musel kupovat novejsi auto, dofam ze hondice
>jeste pojezdi, tak se ozvu jak tu skvelou navigaci poslat ke vsem
>certum. Zatim si ze svym autem muzu delat, co chci. [velký smích] [mrknutí jedním okem]

První, kdo se toho chytí, budou pojišťovny a pak, až vám to auto někdo ukradne, tak řeknou - No chip, no money. A policajti se nebudou vůbec namáhat ho hledat, ale to vlastně nedělají ani teď. Vono všechno má dvě strany a každý vidí jenom tu, kterou chce vidět.

137449

13.06.2007 08:19

Venezuela bez černobílých brýlí

RE: Len malickost

72.?.?.?

>>tusil som, ze patrite ku steinovej uderke.
>>zla slovencina, zly pravopis, neschopnost argumentovat.
>
>Ach gugliatko, ty to mas tazke ja viem! Namiesto, aby si zil,
>nahanas len matohy [cool]

>
>Nevadi, niekedy to aj ty pochopis, ze nejde o dobru vs. zlu
>slovencinu, alebo nebodaj dobry vs. zly pravopis; ide len o to,
>co ty tvojimi prispevkami a krcovitymi odpovedami tu v zvedavcovi
>kolportujes! Got it?

>
>Ach ja! Zabudol som, ze ty (zasadne) milujes mat posledne slovo
>[mrknutí jedním okem] Go ahead zelenáč!

Já se Vám divím, že se na takovou svoloč nevykálíte. A s těmi "cenzurovanými" výrazy je to celkem jednoduché, kdo "maže", ten jede a nebo - nemažete, klepe to. Dáváte akorát takovým fanatikům stále víc chuti stříkat ty jedy kolem sebe. Takový člověk je pravděpodobně chudák, nic ho nemůže uspokojit, ve všem vidí židovské spiknutí apod. Ale on už si ho nějaký Chocholoušek podá. Psi štěkají, ale karavana jde dál.

137451

14.06.2007 00:47

Přímá demokracie ve světě - aktuality

RE: 3. Pražská Defenestrace

72.?.?.?

>Myslím že už se blíži čas našeho národního řešení
>vlády. Už 2x se Defenestrace povedla a myslím, že by se
>povedla i potřetí. Jde o to, zda nás jako lid dokáže ta
>politická sebranka uchlácholit, nebo obnovíme starou českou
>tradici.

No, nevím, jestli by se dnes "obyčejnému lidu" podařilo dostat se jednoduše do vládní budovy a provést tu další defenestraci, ale jinak s Vámi nesouhlasím v tom, že se obě předchozí povedly. Ta první měla za následek nástup Husitství a ta druhá, nepovedená, zase třicetiletou válku. Tady máte citaci z českých dějin :

" Ráno 23. května 1618 se rozhněvaná skupina protestantských pánů hnala ulicemi Prahy směrem ke hradu. Jejich cílem nebylo ani tolik vyjednávání - ostatně císař na hradě nebyl - jako spíš lynčování katolických místodržících Jaroslava Bořity z Martinic a Viléma Slavaty z Chlumu, kterýmžto připisovali vinu na potlačování práv protestantů. Vůdce protestantů, hrabě Matyáš Thurn, žádal hlavy obou místodržících. Když se dav natlačil do kanceláře, nebylo již daleko k provedení onoho gesta - akce, která již měla v českých dějinách obdoby - vyhodit viníky z okna. Podobně se vypořádali se svými protivníky husité o téměř dvě století dříve.
Nejprve vzali Martinice, kterého vysadili do okna a poté jej shodili dolů do hradního příkopu - bylo to bezmála patnáct metrů. Slavata se pokoušel více bránit, ale proti síle davu neměl šanci. Jeho pád byl bolestnější. Nakonec byl z okna vyhozen ještě písař Filip Fabricius. Na rozdíl od předchozí defenestrace však všichni tři vyoknění svůj pád přežili - spadli totiž do hromady starých papírů a hnojiště. Oni sami však připisovali díky za svůj stav panně Marii."

Čili, vykonána byla, ale bez toho požadovaného efektu. To husité byli důkladnější. [smích]

137482

16.06.2007 08:34

Televizní žumpa

RE: Ceho se dovolavate?

72.?.?.?

>Dobry den, muzete mi poradit jak v CR na Vysocine tu TV Vermont
>mam naladit ? Moc dekuji.

Můžete to zkusit tady - http://www.pbs.org/ , ale za předpokladu, že trošku ovládáte angličtinu. Po otevření klikněte na TV schedule a pak Internet TV.
S tím, co máte doma, je to jako se vším. Pokud většinu lidí zajímají ty sračky a zběsilosti, tak se toho ujme zase nějaký fiškus, aby se na tom nabalil. Ale prosím Vás zamyslete se nad tím, než řeknete, že tyto dekadentní a opovrženíhodné pořady jsou z Ameriky, to už je skoro to samé, jako by to bylo vystřižené z Rudého Práva. Pokud tady něco takového uvidíte, tak je to velice zřídka a pouze na některých, placených programech, nebo na Multikultural TV, většinou asijské provenience. "Slušný" člověk by měl mít sám jakousi "self-controll" a nevydávat, nebo nepovažovat některé věci za natolik "zajímavé", aby se je snažil ukázat druhým. Například, jak jedna, tuším japonka, prováděla výstavu použitých, ženských vložek a považovala to za jakýsi druh umění. Nevím, možná nějaký spolek upírů by se mohl nad něčím takovým zatetelit, ale já bych ji dal na pranýř. A všechny ty pitomce, co dělají soutěže v onanii a podobné zhovadilosti, taky. [naštvaný]
Otec Školastyk

137635

16.06.2007 09:00

Přímá demokracie ve světě - aktuality

RE: Doporučuju ke čtení

72.?.?.?

>Všechny politology co znám, tak pro všechny platí bez
>výjimky: jeden horší druhého. A na můj účetní volební
>systém mi nesahejte, protože je jednoduše geniální. [vyplazený jazyk]

Jarmilo, Vojta Vám velice pěkně a názorně nadnesl, jak je to s tím "stádem", ale Vy pořád melete o tom Vašem a Vámi zprofanovaném, volebním systému. To stádo bude pořád stejné a bude stejně dokola dělat ty samé "hlůpostě" i s tím Vaším systémem. Vy jste jak ten flašinet, pořád dokola jednu a tu samou písničku. Mně už se ale zdá být silně ohraná. Souhlasím s Vojtou. Teď mi můžete klidně nadávat. Nezapomeňte se posilnit červeným !
[chechtot]

137636

17.06.2007 01:48

Přímá demokracie ve světě - aktuality

Defenestrace je nutná !

72.?.?.?

>No a já Vám opět odpovím to co Vojtovi- když nevěříte
>stádu, pak jsou tedy i klasické volby úplně nanic a naprosto
>zbytečné a jsou jen pouhou fraškou určenou k tomu, aby se
>zlegalizovala vláda spolu domluvených, pravolevých
>organizovaných zločinců. Pokud Vám takováto dnešní situace
>vyhovuje, tak se v tom klidně rochněte a jako stádní, tupá
>ovce choďte poslušně k volbám a ty zločince si zase zvolte-
>mně už ale u voleb nikdy nikdo neuvidí, takže situace se bude
>opakovat jako kdysi za komoušů.
Nerozčilujte se, já netvrdím, že se mi ten dnešní systém moc zamlouvá, jenže ten problém vězí v tom, že do těch zákonodárných a vládních sborů byste musela prosadit jenom ty "dobré" kandidáty, ale kde je vezmete ? V tomto ohledu jsem velice skeptický. Ve smečce vlků jen stěží najdete pokorného beránka.
Prohlédla jsem komunisty a
>prohlédla jsem i dnešní pravolevé komunisty. Jsou to pořád
>tytéž svině. Pokud tohle nevidíte, tak jste slepý na obě
>oči a hlavně jste naivní až na půdu. [oči v sloup]

Tak vidíte, sama to přiznáváte. Je to jenom o lidech a jejich bezúhonnosti a jejich povahách. Pořád se na ta místa budou drát jen ti, kterým jde o "koryto". Ale to tím Vaším systémem jen ztěží změníte. Pořád o tom budou rozhodovat jen a jen jiní lidé. Je to tzv. "Catch 22". Dokud, lidé a celý národ bude stát s prominutím za hovno, tak to bude pořád dokola. Dovedete si představit, že dnešní politici, po prostudování Vašeho systému, když zjistí, že by tento mohl rázně a brzy skončit jejich kariéru, řeknou - "Dobrá, ať je to tedy tak, jak to navrhla paní člověkyně Kubátová". A kdo to tedy potom může změnit ? REVOLUCE ?! Už se těším na tu třetí defenestraci a potom na ty "skutečné a spravedlivé vládce země".

[chechtot]

137684

>Tak zaprvé - směšovat riziko DDT a GM může skutečně jen
>opravdový internetový "odborník". GM se pěstují v USA již
>13 let a dosud nebyl zaznamenán jediný případ negativního
>vlivu na člověka nebo na přírodu.
Ale ano Vláďo, může. To tykání je účelové. Podle Peroutky. A to směšování je jenom otázka té "neškodlivosti" toho DDT, kterou ti vědci taky prohlašovali, než se to začlo hromadně používat. Všechno má svá pro a proti, ale člověk napřed musí zvážit, jestli je to, nebo ono lepší. A jsme u toho. Jak to zvážit, když není žádný precedens a vědci ? Ti přece vždycky ví nejlíp, že to, nebo ono je " to nejlepší". Že se to pak nějak "vymkne z rukou", za to už vědci nemůžou.

>
>Za druhé - GM plodiny již zachránily spoustu lidských
>životů díky svému obrovskému potenciálu -
To zachraňování ostatních je jen jakousi zástěrkou, kterou používají ti, ktaří chtějí obhájit ty své "výdobytky". Ta zmínka o těch lidských životech v Africe, které pomohly zachránit ty Vaše GM products, to je taky pěkně dialektické. Ty životy v Africe potřebují docela něco jiného, než GM plodiny ! V prvé řadě je naučit základům hygieny, aby nepili vodu ze stejné louže, jako dobytek, dát jim základy školství a vzdělání, aby se dovedli o svůj život sami postarat a nebyli odkázaní na ty Vaše GM plodiny.
>

>
>Předem děkuji za věcné odpovědi bez nadávek a urážek.

Urážet Vás nechci a nebudu. Ale pamatuju si mého dědu, vesnického kováře, který měl svoji stavovskou čest a jistě taky i tu svou čest člověčí. Vyučil se za Františka Josefa I., byl ročník 1887 a ten by Vás s tou Vaší GM hnal, jak financ kozu. Proč si k sakru, myslíte, že se musí vyrábět stále víc a za cenu kvality ?! To je jenom mrhání lidskou prací a surovinami. Jenže s těmi vědci je to vždycky na levačku. Když něco vymyslí, tak chudáci ani neví, co vymysleli a pak to nějaký reterát zneužije pro své účely a sere na ostaní lidi, jejich dobro je mu akorát u prdele. Čapek to napsal v Bílé nemoci celkem dobře, ale je to zase jenom fikce, praktický život je docela jiný. Vědci vždycky svými vynálezy posloužili darebákům a hajzlům, kteří to jejich "bádání" využili pro svůj prospěch. Proto by se zase mohlo říct, že méně je více. Člověk si musí svou prací a přičiněním svou existenci vydobýt ! Ale podle všech pravidel cti a dobrých mravů ! Šejdířství vede akorát do pekel.
[naštvaný]

137689

17.06.2007 09:34

Přímá demokracie ve světě - aktuality

RE: Defenestrace je nutná !

72.?.?.?

>A teď si představte nový typ úřadu, kde jsou navolení
>pracovníci, ale jsou celé ty 4 roky pod bedlivým dozorem
>celého národa, jak s těmi penězi nakládají. Když by
>kdokoliv z nich něco provedl, okamžitě by s hanbou odešel,
>popřípadě by byl dokonce za své kriminální jednání
>(krádež) odsouzen. Tak je se to děje ve všech normálních
>podnicích či firmách- jenom v té nejvyšší firmě
>(politice) se vše děje paradoxně naprosto bez kontroly.

Vaše idea je opravdu lákavá, ale nějak mi to připadá, jako ten komunismus, trošičku utopistické. Je to proti lidské nátuře. Tedy v prvé řadě těch, kteří by to měli realizovat.
[smích]
Hlavně už ale nechci polemizovat o tom Vašem "bejbínku". Trošku mi to připadá, jako Perpetum mobile.
Nevím, jak si představujete, že když by byl někdo odvolen, tedy sesazen, že ten jeho nástupce udělá za pár dní nějaký zázrak, nebo něco podobného ? [oči v sloup]

137701

17.06.2007 19:40

Přímá demokracie ve světě - aktuality

RE: Defenestrace je nutná !

72.?.?.?

>Vy jste vážně nějaký příliš nechápavý.[smích] Copak nevíte,
>že obecnou lidskou vlastností je se ulejvat a podvádět? Ale
>když existuje důsledná kontrola, tak se ulejvání a
>podvádění zamezí? Copak to nevíte, že každý podnikatel si
>své zaměstnance musí bedlivě hlídat a buzerovat, jinak v
>opačném případě ti zaměstnanci zvlčí a dělají si co
>chtějí?

No ale toho se dá dosáhnout i bez toho Vašeho "systému". Zase je to pořád o těch lidech, že to musí být v prvé řadě oni, kteří se budou řídit tím, co mají v náplni práce a budou hlavně poctiví. Ale v Čechách by pravděpodobně musel mít každý takový zaměstnanec svýho drába. Ona ta rákoska měla taky něco do sebe. Celý ten problém tkví v tom, že tyhlety kroky k nápravě a změny v dosvadním systému, musí přijít zase shora a už jsme opět u těch kaprů a jejich rybníkem.

137719

18.06.2007 01:00

Rozlezlost arogance

Zemský ráj to na pohled ...

72.?.?.?

>dokud se lidé nepochlapí a nebudou se aktivně zajímat,co se
>kolem nich děje,bude to stejný.

"A to je ta krásná země, země Česká, domov můj ...".

To asi vezme ještě několik generací, než se z lidí vytratí ten marasmus, který se do nich zažral během komunistického panování.
Krysa by nejraději všechny ty "darebáky" postřílel, ale myslím, že by mu asi nestačily náboje, protože by musel vystřílet nejmíň půlku národa. Možná i víc. [pláč] [pláč]

137729

Káva pro Zvědavce

46

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 97 čtenářů částkou 16 036 korun, což je 46 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Jak u Prymulových hrabou a hrabou (pod sebe)24.10.20 18:21 Česká republika 5

Poskytovatelé hudby prý řeší nadřazenost bělochů. Písně čeká přísná kontrola24.10.20 10:04 Neurčeno 5

Soud dnes rozdal podmíněné tresty oběma autorům nápisu v Letech23.10.20 21:43 Česká republika 0

Vipná analýza Prymulova kiksu23.10.20 18:35 Česká republika 7

Prymulův konec? Neradujme se předčasně23.10.20 13:06 Česká republika 2

Sám Prymula náhubek neměl a chodí do restaurace i přes to, že je zavřel23.10.20 08:35 Česká republika 11

Na Slovensku testují "když budeš hodný, můžeš ven" - hlavní cíl hysterie kolem koronaviru22.10.20 21:22 Slovensko 2

Udavač volal linku 158 na chlapa bez náhubku22.10.20 21:14 Česká republika 4

AGENDA 2030 – TVŮRCI NYNÍ ZHODNOTILI SVÉ ZRŮDNÉ PLÁNY22.10.20 13:37 Neurčeno 0

Plánovaná demonstrace 28. října v Praze22.10.20 08:53 Česká republika 0

Bělorusko versus Česko21.10.20 20:43 Neurčeno 13

Česko žádá o pomoc21.10.20 13:25 Česká republika 9

Za polibek bez náhubků 400 euro20.10.20 17:33 Itálie 5

Soud v Německu rozhodl, že omezit zavírací dobu restaurací není opodstatněné19.10.20 21:32 Německo 4

Co je s panem prezidentem?17.10.20 09:47 Česká republika 7

Je třeba říci dost, burcuje Klaus. Nejsme ve válce, nestrašte mrazáky s mrtvolami14.10.20 11:11 Česká republika 3

Erouška je pochybná aplikace s placebo negativním efektem14.10.20 10:15 Česká republika 5

Ve stavu nebezpečí si schválí cokoli bez demokratické kontroly13.10.20 19:31 Česká republika 0

Maďarská poslankyně skartovala knihu dětškých pohádek plnou gayů a leseb, aktivisté ječí13.10.20 18:08 Maďarsko 3

Absurdita článků z dění na pařížských předměstích nadále roste13.10.20 16:51 Francie 0

Měnové kurzy

USD
22,94 Kč
Euro
27,21 Kč
Libra
29,93 Kč
Kanadský dolar
17,47 Kč
Australský dolar
16,38 Kč
Švýcarský frank
25,37 Kč
100 japonských jenů
21,91 Kč
Čínský juan
3,43 Kč
Polský zloty
5,96 Kč
100 maď. forintů
7,45 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
30,10 Kč
1 unce (31,1g) zlata
43 627,05 Kč
1 unce stříbra
564,23 Kč
Bitcoin
298 538,57 Kč

Poslední aktualizace: 25.10.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?