Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 275 příspěveků, 2 různá jména: <nic>, DavidZ.

Stránka: 1 2 3

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

11.05.2007 15:46

Zabraňte vzniku autoritativního režimu

RE: Prima demokracie?!

DavidZ 84.?.?.?

Zkuste mi, prosím, vysvětlit pouhé dvě věci.

1. Proč je ustrašený ten, kdo si na obranu před nebezpečím radar nepřeje a proč je tak odvážný ten, kdo se chce před tímtéž nebezpečím chránit cizím radarem? Pro účely této diskuse, se neptám na objektivitu nebezpečí, ale připouštím, že existuje.

2. Proč si myslíte, že
>veci neznaly, manipulovany a ustraseny obcan
není schopen správně rozhodnout o radaru, ale je schopen si správně vybrat zástupce do parlamentu?

Ad.1. Mimo tuto diskusi tvrdím, že reálné nebezpečí existuje pouze v tom, že USA svými válkami vyvolávají vlnu odporu a náslilí. Čím více válek USA povedou, čím více bude na světě zbraní a radarů, tím více bude na světě násilí. To dá rozum, ne? Více válek, více násilí.

Ad. 2. Vím přesně, kdy začala manipulace v záležitosti radaru. Poté, co se o tom vůbec začalo hovořit. A kdo zmanipulovat těch téměř 70% lidí, když byli proti IHNED, mi není jasné. Oboustranná manipulace začala až potom, takže bychom jí mohli, čistě teoreticky, přičíst nejvýše těch pár procent, o které se poměr příznivců obou stran změnil od té doby.

A co se týče toho, kdo koho manipuluje, vím doposud jen o lidech, kteří přešli od PRO k PROTI, protože je otrávil brainwashing kampaně PRO radar. I Dfens něco takového psal.

135169

18.05.2007 09:11

Demokracie budoucnosti

RE: Maličko jiný úhel pohledu

DavidZ 84.?.?.?

Jo, jo. To by byla krása, kdyby o nás rozhodoval Krejčíř, Železný, Kožený, Pitr..., když by si mohli k moci peněžní, koupit ještě moc legislativní.

135574

21.05.2007 15:54

9/11 – zinscenovaný mýtus?

RE: Zásah do Pentagonu

DavidZ 84.?.?.?

[chechtot] Víte, kolik lidí je schopno věřit tomu, že se Boeing vecpal do Pentagonu dírou o průměru 5m? Všichni zastánci oficiálních teorií a tedy majitelé zdravého rozumu. On totiž tak jako splácl křídla k trupu a bylo to...A budou tomu věřit. Boeing do 5m díry [zmaten] I Trenér by udělal větší díru.

135810

23.05.2007 16:19

Případ týraného Ondřeje

RE: PS. dalsi zajimave spekulace

DavidZ 84.?.?.?

>Teď už pro mě není ten případ vůbec zamotaný, když mám celkově již dostatek informací.

Možná by nebylo od věci, zamyslet se nad tím, nakolik jsou Vaše informace KOMPLETNÍ a PRAVDIVÉ. Zatím vidím jen Vaši obvyklou dedukci faktů z emocí.

Zjistila jste že:
1. Někde v pozadí stojí velký lump - muž.
2. Další lump je vlastně malý Ondra - malý muž.

Pozor na to, Jarmilo. Ty Vaše člověkyňské tendence Vám kazí úsudek. Já, jako bývalý polda, jsem si doposud úplný obrázek neudělal. Jisté je zatím jen jedno. Ten malý kluk byl nahý, svázaný ve sklepě na betonu. A to není dobrá vizitka paní matky. Ať už bylo v pozadí cokoli.

135979

23.05.2007 19:30

Případ týraného Ondřeje

RE: PS. dalsi zajimave spekulace

DavidZ 84.?.?.?

No, uvidíme. Pokud uvidíme. Já za tím tuším partu lidí, zpitomělých sektou. Jeví se mi to jako pravděpodobnější teorie, než spiknutí úřadů, proti nebohé ženě. Ony totiž úřady se moc nespikávají. Každý úředník má spoustu práce s kutím piklů proti sousedním kancelářím a hlavy úřadů naopak, kují pikle proti ostatním úřadům. Ta Vaše konspirační teorie není v silách našich poldů. Vemte to tak, že ani jeho Excelence oblastní ředitel nebyl schopen zosnovat konspiraci proti mně (i když se snažil) a já vyhrál dlouholetý soudní spor s policií. Zkrátka, úřady nejsou jednotný celek, který po nás jde. Ony po nás jdou jaksi mimochodem. Hlavně jdou jeden po druhém.

Zavřít někoho někam, není následek ruplých nervů. Tím může být popadnutí pohrabáče a brutální výprask. Záležitost vteřin, nejvýše minut. Potom už je to vědomé jednání. A že by ruply dvěma lidem najednou? A několikrát? A na hodiny?

A že byste byla feministka jsem si nikdy nemyslel. Jen máte občas trochu člověkyňské tendence. [smích] V čemž cítím značný rozdíl. A nebudu to tu rozebírat pro potěchu publika. [mrknutí jedním okem]

135995

23.05.2007 20:05

Úskalí přímé demokracie

RE: Uskali aristokracie

DavidZ 84.?.?.?

>Musíme nejprve změnit sebe, potom můžeme nastolit nové politické uspořádání.

Tohle, tuším, byla podmínka, po jejímž naplnění měl socialismus přejít v komunismus. Veříš tomu, že se lidé změní a z jejich středu začnou jaksi samovolně a houfně vypadávat aristokraté? To už by asi nepotřebovali žádnou vládu. Já bych raději pracoval s tím, jací lidé jsou, případně budou (lze-li to předvídat), než jací by mohli být.

Jakýkoliv systém nastolíš, časem jej začnou využívat vykukové. Nové firmy (Sun v době vzniku) mají horizontální strukturu. Časem ztratí výkon a musí se uspořádat hierarchicky, aby se dohlédlo na příživníky. Jesliže tedy jsme zralí na změnu, rozhodně to nebude zmoudření a následné vypadnutí aristokratů z lůna moudrého lidu.

Když se kouknu kolem sebe a vidím, jak se společnost polarizuje, odhaduji další vývoj spíš směrem k fašismu. A tomu by mohla přímá demokracie zabránit. Nebo napomoci...Hmm, to jsme pěkně v pytli.

135998

24.05.2007 07:34

Případ týraného Ondřeje

RE: PS. dalsi zajimave spekulace

DavidZ 84.?.?.?

O Aničce se ví ještě zatraceně málo na to, abych byl schopen splodit smysluplnou úvahu.

Jak řešit bez výprasku? No, úplně bez něj by to asi nešlo. Celá výchova spočívá v okamžitosti a neodvratitelnosti trestu. Vůbec ne v jeho brutalitě. A samozřejmě ve vyváženosti trestu a odměny. A už vůbec je k ničemu ponižování a snižování důstojnosti. Výchova ponižováním vede k rozkladu osobnosti. Nikoli ke tvorbě zdravého člověka. Ta žena měla přece dost možností chlapce vychovávat jako malého. Je tedy za jeho případnou, současnou nevychovanost odpovědná. Jako někdo, kdo si pořídí pitbula a pak se ho sám bojí.

Víte, mě v jazyce také leccos míchá. Jsem totiž děsnej tvrďák a že se ve větě se mnou píše v přísudku měkké "i" mne opravdu hluboce uráží. [smích] Ne, vážně. Tyhle věci jsou mi úplně fuk. A Vy jim přikládáte zbytečnou vážnost.

136020

24.05.2007 14:30

Debata o základnách nevěcná

RE: ODPOVEDNOST

DavidZ 84.?.?.?

V tomto duchu nám ovšem zbývá vyřešit jednu otázku. Nakolik nás další US základna tomu hřibu přiblíží? Tentokrát myslím hřib nad Teheránem. A ten má už solidní podhoubí. Na rozdíl od hřibu v NY.

"Nebudte jako pstros a vystrcte hlavu z pisku."

136065

24.05.2007 16:18

Případ týraného Ondřeje

RE: PS. dalsi zajimave spekulace

DavidZ 84.?.?.?

>Bez výprasku lze velmi dobře vychovat i dominantního a agresivního psa!

Kolik jste jich vychoval? Kolik jste jich začal vychovávat ve stavu, kdy nebrali vůbec žádnou autoritu? Nebo máte na mysli elektrický obojek? Jak chcete psovi něco vysvětlovat? Dáte mu přečít Jarkovského? Nebo se pouze neshodneme na pojmu výprask? Jak chcete vysvětlováním srovnat psa, který je schopen nahnat do kouta celou hospodu a vybrané jedince potrhat? Jak ho zastavíte ve chvíli, kdy se rozhodne, že to udělá? Vysvětlíte mu to? Psovštinou, nebo jakým jazykem? Já jsem trestal psa vyklepáním za kůži na hřbetě. Je to výprask, nebo ne? Jistěže mlátit ho mne nikdy nenapadlo. Na druhou stranu vyklepávat dítě je také poněkud mimo. Tam zase platí plácnutí přes zadek. Zřídkavé.

Vracím se k mé původní myšlence. Neodvratnost trestu je dostatečnou prevencí. Jen musí vychovávaný pochopit, že trest opravdu nastane, pokud poruší normy.

136080

24.05.2007 18:58

Případ týraného Ondřeje

RE: PS. dalsi zajimave spekulace

DavidZ 84.?.?.?

Tak to bych vážně rád viděl, jak rozháníte rvačku velkých psů dobrým slovem. A jak je během rvačky chválíte. Až tohle někdy uvidím, dám Vám za pravdu, že výchova se obejde bez trestů. Jenom mi zkuste vysvětlit, ZA CO mu v tu chvíli udělujete pochvalu. "To je šikovný pejsek, no to je pašáček, ten krásně vrčí, kouše a trhá..."

O zuřivosti jste se, doufám, zmínil jen nedopatřením. Zuřivost snad nepatří do žádné komunikace, natož do výchovy.

136089

24.05.2007 19:20

Případ týraného Ondřeje

RE: PS. dalsi zajimave spekulace

DavidZ 84.?.?.?

Ještě pro doplnění. Musíme rozlišovat mezi psy cvičenými pro sportovní kynologii a psy cvičenými na skutečnou práci. Pro ty první je všechno hra, na jejímž konci čeká odměna. Duševně zamrzli ve štěněcím věku. Infantilní troubové (také mám jednoho doma). A pro ty druhé je to opravdová práce. Boj. A vy je musíte umět zastavit ve zlomku vteřiny, protože v tom dalším už by porušili zákon. Ale před soudem byste stál Vy!

A vynechat sankce z výchovy dětí? Když je neplácnete přes zadek včas, mohou (neříkám, že musí) si šeredně nabít hubu, až zjistí, že ve skutečném světě existuje sankcí nepřeberné množství. Od známek z chování ve škole, přes sankce pracovněprávní, přestupkové až po trestní.

136090

25.05.2007 06:55

Případ týraného Ondřeje

RE: PS. dalsi zajimave spekulace

DavidZ 84.?.?.?

Tahle debata nemá smysl. A víte proč? Přečtěte si tohle, zejména zákonitost desátou. Stačí první odstavec.

Dlužno podotknout, že já v zóně odmítání být nemohu. Už proto, že jsem, svého času, vedl současně dva psy, německé ovčáky. Hračičku i bojovníka. Práce s hračičkou byla jen a jen radost. Revíry, revíraport, stopy...jedna báseň. Pro aportík by se utloukl. A jako výraz nespokojenosti stačilo se na něj ošklivě podívat. I to zadržení fungovalo. Ale to tak na hřišti na zkoušky a na dětský den. Parádičky pro publikum. Kdybych ho pustil na skutečně nebezpečného pachatele, asi bych o něj přišel. A věřte mi, že rvoucí se hospoda a hřiště Svazarmu, jsou dvě naprosto neporovnatelné kvality.

Naproti tomu bojovník, obranář Bojar, by dal duši za to, aby si mohl kousnout, nebo aspoň praštit košíkem. Dostal jsem ho, když mu byly čtyři roky a přišel k nám ze západní čáry. Na stopě byl k něčemu jen chvíli, než začal hledat, koho by opral. Jednou měsíčně to zkoušel i na mne, alespoň první rok. A to byly chvíle, kdy jsem jej musel opravdu řádně vytřást. Poslušnost a aport dělal jen proto, že věděl, že potom přijde kousání. A dělalo mu to neskutečnou radost, nikoli trauma. Ale nemusel jsem se bát, že selže ve skutečně vážných situacích.

A protože jsme silně OT, navrhuji tuto debatu ukončit.

No, abych nebyl zas až ta úplně mimo, dodám, že moje děti mne na slovo neposlouchají. Mají vlastní názor a také právo jej proti mému obhajovat.

136123

30.05.2007 18:42

Típni tu cigaretu, soudruhu

Veřejně přístupné místo

DavidZ 84.?.?.?

Veřejně přístupné místo je místo, se kterým operuje kdejaký zákon a vyhláška, ale není nikde definováno. Snad se shodnem na tom, že tam by se kouřit nemělo. Prostě proto, že tam může být kdokoli a tedy kuřák nekuřáka obtěžovat. A o tom je to celé. Je, či není-li, putyka veřejný prostor. Protože o nekouření na ulicích, zastávkách, v kancelářích....snad debatovat nebudem.

Teď zkusíme zjistit, jestli je hospoda veřejný prostor. Může tam přijít každý? Ano. Tak snad je, ne? Jasně, že tam přijít NEMUSÍ. Ale MŮŽE! Není to tedy prostor soukromý. Kdyby, dejme tomu, hostinský deklaroval putyku jako soukromý klub, bylo by všechno O.K. Musel by nechat stát u dveří ochranku, která by nečleny filtrovala ale mohlo by to fungovat. Ale musel by tam mít přístup skutečně jen NĚKDO. Členské karty, průkazy atd. Musel by zkrátka veřejně deklarovat, že SEM NEMÁ PŘÍSTUP veřejnost.

V zásadě by celý problém mohl vyřešit trh. Já přestal kouřit před nějakými deseti lety a od té doby nemohu do hospod, protože mne tam po jedné hodině začne bolet hlava. Ale pivo mám rád, tak jsem celou tu dobu na lahváčích. No v létě mohu na zahrádky ale i tam je někdy husto. Proč to trh neřeší? Protože jsou VŠICHNI pinglové a hospodští kuřáci. A proč? Protože byli tak dlouho pasivními kuřáky až se stali aktivními. No, možná jsou někde hospody pro nekuřáky ale já o nich nevím. Alespoň tady, v Ústí n/L. A k Donaldům na pivo vážně nepůjdu. [smích]

Asi takhle tedy. Já tam chci, jako každý jiný. Ale já tam NEMOHU, protože mi bude blbě. A to je špatné, ne?

P.S. Nedělám si iluze, že někoho přesvědčím. Viz desátá zákonitost v moc pěkném článku Jana Sterna, ale zkusit to snad mohu. Třeba bude někdo v zóně akceptance. [smích] No a doma, ve svém VLASTNÍM soukromí, ať si pere do hlavy kdo chce, co chce. Na druhou stranu by si měl ohlídat, aby to nepral současně do hlav, třeba svým dětem. Jejich hlava už je zase jejich soukromí.

136474

31.05.2007 07:47

Típni tu cigaretu, soudruhu

RE: Veřejně přístupné místo

DavidZ 84.?.?.?

Žraloci a kuřáci opravdu nejsou totéž. Žralok si NEMŮŽE pomoci a sežere mě. Je to jeho přirozenost. Zeď se před Vámi rozestoupit NEMŮŽE, protože by porušila fyzikální zákony. Pevně stát, je její přirozenost. Ale kuřák nekouřit MŮŽE. Nenarodil se s cigárem v hubě, kouřit není jeho přirozenost. A o tom snad lidské svobody jsou. Co kdo dělat může a nemůže.

136523

31.05.2007 08:07

Fiasko na sobotní demonstraci Ne základnám

Stěžejní otázka

DavidZ 84.?.?.?

K americké základně už jsme syšeli mnoho argumentů. Je proti Rusům! Není proti Rusům! Ochrání nás proti Severní Koreji a Iránu! Neochrání nás proti Severní Koreji a Iránu! Atd. mnoho a mnoho dalších, někdy i legračních argumentů. Některé mohou používat oba tábory, pouze je jinak interpretují. Tak se mi zdá, že je na čase najít stěžejní otázku.

Budeme podporovat mezinárodní politiku USA?

Protože tím je základna zcela bez diskuzí. Prostředkem prosazování mezinárodní politiky USA. A k této otázce má právo se vyjádřit každý občan. K tomu nejsou potřebné odborné znalosti, ani jiné kvality, jimiž naši představitelé, v tak hojné míře, oplývají. Na rozdíl od nás, zastavitelů.

136527

31.05.2007 16:21

Típni tu cigaretu, soudruhu

RE: Veřejně přístupné místo

DavidZ 84.?.?.?

Na Vaše "PREČO" jsem odpověděl ještě dříve, než jste je položil a to ve svém prvním příspěvku. A s tím, jací jsou kuřáci veselé kopy a nekuřáci suchaři, jste mne opravdu rozesmál. To bude asi ten pozůstatek deseti let kouření, než jsem se stal sucharem. Vážně, argument jak noha.

136562

31.05.2007 16:30

Típni tu cigaretu, soudruhu

RE: Veřejně přístupné místo

DavidZ 84.?.?.?

Ale já to pochopil. Jen jsem si nejprve myslel, že je to od vás, takto veselé kopy, nějaký žert, který mně, takto sucharovi, nepřipadá legrační. Jenže, jak se zdá, bylo to míněno vážně. To pak ovšem není žert ale bezohlednost. Vzpomeňte si na tuhle debatu, až zase budete psát, něco o netoleranci.

136566

31.05.2007 18:35

Típni tu cigaretu, soudruhu

RE: Veřejně přístupné místo

DavidZ 84.?.?.?

>ked to dojde tak daleko, ze sa v restauraciach zakaze fajcenie celkom, tak z toho urobim KPDT (Klub Priatelov Dobreho Tabaku). Vstup len pre clenov!

Pokud se nemýlím, tohle jsem psal už v prvním příspěvku. A budiž Vám to přáno. To zas jen k té toleranci a netoleranci. Pokud budete deklarovat: "Toto je soukromý klub a podmínkou přijetí je vykouření krabičky Partagasek, nebo paklíku Tarase Bulby," bude všechno O.K. Pokud je ovšem hospoda VEŘEJNĚ přístupná a já tam vejdu a bude mě bolet hlava, můžete za to Vy. A pokud právo vstupu vymezíte negativně: "Zákaz vstupu nekuřákům," je to diskrimance. Jasan? Mohl by Vám ještě netoleratní odnaučený kuřák poskytnout lepší návod k použití? [mrknutí jedním okem]

136575

31.05.2007 18:52

Típni tu cigaretu, soudruhu

RE: Veřejně přístupné místo

DavidZ 84.?.?.?

Jo a k těm žralokům. Jeden pán, tuším, že se jmenoval Krejčíř, nějakého doma měl. Nebo jich bylo víc? A legenda českého rock and rollu, Miki Volek, měl doma krokodýla. Že prej Elvis ho měl taky.

136576

01.06.2007 09:38

Típni tu cigaretu, soudruhu

RE: Veřejně přístupné místo

DavidZ 84.?.?.?

Pokud moji nespokojenost, že nemohu hodit do hospody, protože mne tam rozbolí hlava, považujete za militantní nekuřáctví, nemám k tomu co dodat. Mě je totiž úplně jedno, co si kdo kde pere do makovice. To jsem také psal už v prvním příspěvku a mohl jste si toho všimnout. Já jenom NEMOHU na točené, protože mi to kuřáci NECHTĚJÍ umožnit. V zásadě mi ani to až tak nevadí, po návštěvě putyky až tak netoužím a hospodské moudrosti si užiju dost i tady na Zvědavci. Ale principielně je to zásah do mých osobních svobod. A řekl bych, že v tom nejsem sám. Pokuste se to pochopit. Já NEMOHU, protože vy (kuřáci) NECHCETE. Tak kde je ta netolerance?

A co se týče Vašich statistik, bych rád viděl nějaký výzkum. Nebo myslíte, že kuřáctví u číšníků kopíruje stav populace? Tak to také nevím, kde jste to sebral. Co já viděl číšníky a hospodské, kouřili všichni. Nebudete snad popírat, že kouření je návykové. A že v hospodě je tak nakouřeno, že člověk, který tam stráví pracovní dobu, nějaké to retko vyšlukuje, snad také nepopřete. Z toho plyne, že si vytvoří závislost.

P.S. No a jinak Vás opět odkážu na článek Jana Sterna, na nějž jsem dal link v prvním příspěvku. Víte, k tomu, aby člověk byl schopen nahlédnout komplikovanější problémy, musí nejprve odhalit vlastní slabiny. Pokud si každý konflikt bleskově vyřeší oponentovovým fanatismem, ochuzuje sám sebe o poznání, že svět není černobílý.

136626

01.06.2007 17:16

Típni tu cigaretu, soudruhu

RE: Veřejně přístupné místo

DavidZ 84.?.?.?

Nějak už mě ta debata s Vámi přestává bavit. Mé příspěvky nečtete a když už, tak o nich nepřemýšlíte. Vybíráte si co se Vám hodí - to podstatné, co vynecháváte, jsem Vám tam napsal ČERVENĚ! Místo zamyšlení, nad mými argumenty, hledáte, kudy je napadnout a podsouváte mi postoje nějakých Vám jistě dobře známých, militantních nekuřáků, o jejichž existenci já nepochybuji. Ač jsem velký odpůrce škatulkování a opravdu dlouho mi trvá, než si na člověka vytvořím definitivní názor, zdá se mi, že Vás budu muset zařadit k militantním kuřákům.

Takže poslední šance k rozumné diskusi. Kde jsem v předchozí debatě něco míchal, když to teď míchám "opět"? Opinglech a hospodských jsem psal už v prvním příspěvku. V druhém jsem hospodské vynechal. Kdybych chtěl být kompletní, musel bych psát i o číšnicích, hostinských (krčmárkach), kuchařích, kuchařkách, krupiérech atd. Opravdu nemyslím, že mi předložíte solidní výzkum na toto téma, ale zkusme to pojmout jinak. Z jaké skupiny lidí se, podle Vás, rekrutují majitelé hospod? Z primářů na plicním asi ne, že?

K rovným příležitostem v zakládání hospod. Nemyslíte, že skupina lidí, kteří nemohou chodit do hospod, si vytvoří životní styl, který se bez hospod, povětšinou, obejde? Je pravdou, že nekuřácké putyky vznikají ale jde to ztuha. Proč? Zkuste zapomenout na ty suchary (To je vážně pitomý argument, copak k podnikání je potřeba být veselou kopou?) a zamyslet se. Máme nedostatek hostů, kteří si odvykli chodit do putyk, protože tam kvůli kouři nemohou. Máme k disposici povětšinou kuřácký personál, nebo nekvalifikovaný. A ten nedostatek hostů je stěžejní. I já bych tam chodil tak jednou za měsíc. A logika, že bych si měl založit svou putyku, když už ji chci nekuřáckou, mi poněkud uniká. To bych si musel postavit vlastní pekárnu a možná i fabriku na auta. [smích] To jen tak k Vašemu poslednímu příspěvku. Netoužím po odpovědi na něj.

Zkuste, prosím, formulovat odpověď na můj stěžejní (červený) arument, přečíst si i předchozí příspěvky, kde jsem formuloval, jak jsem se k němu dostal (PŘEČÍST A ZAMYSLET SE) a potom mi k tomu napsat rozumnou odpověď. Ale k věci prosím. Vynechte blosti o sucharech a militantních těch či oněch. Děkuji.

P.S. Věřte mi, že poslední co bych chtěl, je zákaz kouření v putykách. Že bych tam potom jako napochodoval s vítězoslavným úsměvem a kochal se nasranými ksichty ostrakizovaných kuřáků. Lidské svobody pro mne opravdu znamenají hodně. A když stát začne komukoli (takže i kuřákům) svbobody omezovat, otvírá se mi kudla v kapse.

136665

01.06.2007 17:44

Típni tu cigaretu, soudruhu

RE: Veřejně přístupné místo

DavidZ 84.?.?.?

Vy mne prostě nechcete pochopit. Copak jsem někde psal, že by se mělo kouření zakázat? Viz má debata se Smokerem. Vám nevadí, že je tady skupina obyvatel, kteří NEMOHOU jít do hospody na točené, protože jiná skupina obyvatel se NECHCE uskrovnit a přestat jim škodit?

Uvědomte si, že se to snadno může obrátit proti Vám. Fašismus různých bojovníků za demokracii a multikulti už klepe na dveře (nebo už je otevřel?). Znáte judo? Nejlépe porazíte protivníka tak, že využijete jeho sílu proti němu. Ale to Vy víte, že? Kde najdu tu Vaši nekuřáckou sekci? Ještě nevím, co podniknu v létě a Slovensko by přicházelo do úvahy. A nemusíte to zveřejňovat, klidně soukromě na e-mail. Já to nikam nepustím. Sichr.

136668

04.06.2007 09:41

Típni tu cigaretu, soudruhu

RE: Veřejně přístupné místo

DavidZ 84.?.?.?

Co se týče majitelů hospod, myslím si, že kuřáků bude víc, než průměr populace. Výzkum a nějaké statistiky zřejmě neseženem, škoda, takže to asi zůstane otevřená otázka. Osobní zkušenosti jsou na prd. Mohl bych se ohánět kamarádem, který se stal silným kuřákem, právě jako majitel hospody (a opravdu ho mám), ale prostě to není relevantní údaj. Položme si proto otázku jinak. Existuje reálný důvod, aby byl počet kuřáků mezi hostinskými nižší než v průměru poulace? A existuje reálný důvod, aby byl vyšší? Já myslím, že snáze se odpovídá "ano" na druhou otázku. Toť vše a asi není co dodat.

Podstatnější, pro převahu kuřáckých putyk, je právě nedostatek zákazníků. My, co tam prostě nemůžem, jsme si vytvořili životní styl, který se bez hospod obejde. Kdyby byly putyky, nebo aspoň prostory, pro nekuřáky, určitě by se časem naplnily. Já hodně jezdím na kole a točené, po takových 100 km, to je ta nejsladší odměna. Jenže když je pošmourno a venku se sedět nedá, mám prostě smůlu a srkám doma lahváče.

Víte, důležité je, že slyšet jsou vždy ti nejmilitantnější a také jim bývá dopřáno sluchu. A když je v každé putyce nahuleno, mají militantní antikuřáci důvod, hnát vás do kobek. Takže uvědomit si, že skutečně škodím a vytvořit nekuřákům prostor, mi připadá jako nejrozumnější přístup kuřáků k řešení problému. Jako v judu. Když se proti mně někdo rozeběhne, lehce ho popostrčím a on si nabije hubu sám. Ale když se stejně tvrdě rozeběhnu proti němu, nabijem si hubu oba.

Tak ať Vám to cígo šmakuje. [smích]

136841

05.06.2007 07:17

Reakce na výhrůžku „buď radar nebo povinná vojna“

RE: radar se stane prvnim cilem v pripade konfliktu?

DavidZ 84.?.?.?

>radar, ktery nas a nase spojence (spolu s AR zakladnou) chrani pred omezenym raketovym utokem?

Teď, když to vypadá, že Kongres nedá prachy na rakety, ale jen na radar, tenhle argument nějak ztrácí váhu, není-liž pravda?

136937

09.06.2007 18:37

Poláci a Rumuni potvrdili existenci tajných věznic CIA na svém území

RE: Problém je,

DavidZ 84.?.?.?

>Smrt a zkázu všem teroristům, marxistickým i mohamedánským.

Zkuste mi vysvětlit, proč přejete smrt jen některým teroristům. Opravdu Vám vadí jen ti marxističtí a mohamedánští? To je vážně zvláštní vizitka. Nepřipadáte si jako extrémista, takto teráč? Abyste se nedivil, až Vás někdo šoupne na nějaké Guantanámo.

Víte, k čemu jsou principy? Aby teráči (ať ti, či oni) nemohli říkat, že jednají stejně, jako ten druhý.

Nebo máte za to, že někteří teroristi vlastně nejsou teroristi ale bojovníci za demokracii? Tak to bych tomu mohl rozumět. Obecně mi totiž připadá, že každý, kdo hází bomby, je terorista. A jeho nebezpečnost lze, vcelku přesně, odvodit od množství munice, kterou jeho podteroristi vystříleli. Zkuste hádat, kdo asi vyhraje.

137261

11.06.2007 18:58

Miliardáři, a jak se jimi stali

RE: Otresny levicovy social-komunisticky clanek

DavidZ 84.?.?.?

Ajajaj, jestlipak tady nemáme pěknou ukázku trestného činu. Ukázkově naplněna dikce § 260 trestního zákona. A vzhledem ke čtenosti Zvědavce bychom měli i slušnou společenskou nebezpečnost.

Nezdá se vám, bušistánská smečko, že už to trochu přeháníte?

P.S. Já vím, že takový komunistický paragraf neberete, ale v tomhle státě platí. A, kupodivu, platí i vůči těm, co by chtěli pověsit vás.

137370

14.06.2007 19:54

Přímá demokracie ve světě - aktuality

RE: Doporučuju ke čtení

DavidZ 84.?.?.?

Hezký den, Jarmilo. Mohu-li Vám doporučit, Zakariu si přečtěte. Je to velmi zajímavé čtení. Do 15 let žil v Indii, pak přesídlil do USA a tomu odpovídají i jeho myšlenky. Naivita, fascinace USA, víra v jejich možnosti... A přitom bystrý mozek, ovlivněný pouze naivitou člověka, který je determinován původem a kontrastem Indie vs. USA. Kdyby měl od malička přístup k informacím, jako máme dnes, psal by něco jiného. Je to vidět i z vývoje jeho myšlenek. Dnes už není příliš neokonský, podobně jako Fukuyama.

Kdyby něco, mám ho v knihovně. A vidíte, neublížil mi. [smích]

137525

14.06.2007 20:01

Krize moderního světa

Katolická církev?

DavidZ 84.?.?.?

Inu, od té bych nečekal spásu ani omylem. Ale, třeba, nejsou všichni kardinálové Vlci.

137527

20.06.2007 13:25

Ve skutečnosti spáchali puč ti, kteří odmítli výsledky voleb

RE: Treba sa zorientovať

DavidZ 84.?.?.?

>Pokiaľ niekto z diskutujúcich nadáva na Izrael, tak len bezvýhradne podporuje islam a Arabov a potvrdzuje svoj súhlas so zničením Izraela, teda s vyvraždením "apartheidnej, rasistickej a sionistickej entity, ktorá je najväčou hrozbou pre svetový mier spolu so svojim vazalom, veľkým satanom USA, ktoré sa snažia všade na svete utláčať moslimov".

Vy, který, jak tvrdíte, používáte rozum, jste schopen napsat tohle? Co je na tom rozumného? Vždyť to nedává smysl. Proč by měl někdo (dokonce bezvýhradně) podporovat jednu partu zločinců, když se mu nelíbí jiná parta zločinců? Já nemám rád policii ani kriminálníky. Nesouhlasím s postupem Izraele ale ani s palestinským (nebo jakýmkoli jiným) terorismem.

To, co Vy používáte, není rozum ale logika Rudých gard. Každý, kdo s námi nesouhlasí, je náš nepřítel. Pokud skutečně za každou kritikou Izraele vidíte lásku k islámu (a to tvrdíte sám, že vidíte), nemůžete se divit, když je všude tolik lásky k islámu. Vy ji totiž vidíte tam, kde není. A vzhledem k tomu, že na Izraeli opravdu JE co, kritizovat, je (viděno Vaší optikou) svět plný islamofilů.

V tomto kontextu, jde přece o něco jiného. O řešení problému. A toho nejsou fanatici schopni. A že jich je na obou stranách přehršel. Rakety a tanky neřeší nic. Ať už je hází kdo chce. Leda by nepřítele opravdu vyhladil totálně. Tak to už jeden pán zkusil.

137897

21.06.2007 13:10

Radar - začněme se bavit seriozně

Nezaujatý pohled

DavidZ 84.?.?.?

Autor se zjevně pokouší o nezaujatý a pohled a vcelku se mu to daří. I když jsou z textu cítit sympatie k pravici a USA. Tomu se asi těžko vyhnout. I mně je ODS sympatičtější, než Socdem. I když jsou to sympatie asi jako bych raději šlápl do kravince, než do lejna lidského. Kravinec méně smrdí a lépe se odstraňuje.

Ale k věci. Autor vidí v síle USA potenciál sjednávat ve světě klid a k tomu jim chce dopřát základnu, bude-li zaměřena proti Iránu. Jednak zcela pomíjí variantu, že kdyby USA věčně někde nesjednávaly pořádek násilím, mohli bychom třeba vystačit se sjednáváním pořádku u jednacích stolů. Což by ovšem nesvědčilo zbrojním firmám. Pořád musíme uvažovat, nakolik jsou "darebácké státy" skutečně darebácké a nakolik je to pouhá propaganda. USA přece nikdy nešlo o nějaké šíření demokracie a jakýchsi západních hodnot. Tady jde jen a jen o expanzi v boji o zdroje. Jen pro ilustraci, napadlo by někoho z nás, vzít si několikamilionový úvěr, abychom jedné rodině ve vedlejší vesnici vysvětlili, že manžel nesmí svou ženu mlátit?

No a hlavně, kde vzít záruky, že radar nebude špízovat Rusko? Z prohlášení Bílého domu? K smíchu. A jiné by nebyly. Leda bychom směrem na Rusko postavili pořádnou stínící bariéru, což, jak jistě uznáte, je kokotina.

Řekl bych, že určující úvaha je: Více zbraní, více násilí. Žádná zbraň není jen obranná. Každá obrana zvyšuje chuť útočit. A proto i mají různé režimy touhu se jaderně ozbrojit. Aby měly záruku, že jim USA dají pokoj. Osobně bych viděl světový mír takto. Udržovat dostatečnou sílu v rámci NATO, a to takovou, aby bylo možno kohokoli spálit na popel. Nakonec, ta síla již dlouho a s přehledem existuje. Několikanásobně. Neválčit, ale vyjednávat, vyjednávat a vyjednávat. Pak hodně hospodářské podpory, případně sankcí. Vzdělávací programy, podpora rolníkům... Zbraně nic neřeší. Ani radary.

Má to jednu chybu. Výrobci traktorů a učebnic nikdy nebudou tak silní, jako výrobci kanónů a mašinkvérů. A tomu bude odpovídat i jejich vliv na rozhodování vlád. A tomu zase budou odpovídat postupy vlád. A jsme v ... Můžeme si stokrát povídat, jak by to bylo krásné, tak či onak. Ale když rozhoduje Halliburton, není co řešit.

137989

24.06.2007 18:30

Hysterie vyvražďování ptáků vesele pokračuje

RE: k h5n1

DavidZ 84.?.?.?

Inu, nezbývá mi, než se sklonit před silou Vašich argumentů. Jen se divím, že se ta odolnost už dávno nevyvinula ve Vietnamu. Tam to chcípe na chřipku už pěkných pár ptačích generací. Nebo proč sakra má každou zimu chřipku moje babička, matka, otec, žena, já i moje děti? A ne a ne se vyvinout obranyschopnost.

Já vážně nemohu vyvracet všechny kokotiny, které někdo vypustí. Víte, tyhle obory se poměrně dlouho studují na odborných školách. A je CO studovat. Proč si nezkusíte sám, podnikat v zemědělství? Třeba máte pravdu, Vaše geniální myšlenky Vám vynesou majlant a přepíší se skripta. Ale já bych do toho nešel. Rizikovější než zemědělství je asi jen burza.

138298

24.06.2007 18:39

Hysterie vyvražďování ptáků vesele pokračuje

RE: k h5n1

DavidZ 84.?.?.?

Děkuji Ájo. Aspoň někdo chápe, že neobhajuji mučení zvířat, ale popisuji realitu. Realitu, kdy chce mít konzument na stole měkoučkou krůtičku a to co nejlevněji. To dělá z chovu zvířat průmysl a
>podle toho to vypada.

138299

24.06.2007 18:47

Problém lidské populace bez servítků

RE: ( Ne ) Výhradně pro pana Lhotáka !

DavidZ 84.?.?.?

Víš Radime, jímá mne hrůza, že bych měl své dcery svěřit nějakým pofidérním pedagogům. Už teď mám dost práce eliminovat jejich negativní vlivy. Jó, Sókratovi bych je svěřil, ale musím se ptát: "Zvládl by ten nával?" [smích]

138302

24.06.2007 19:24

Hysterie vyvražďování ptáků vesele pokračuje

RE: k h5n1

DavidZ 84.?.?.?

>V "masným průmyslu" podnikat nehodlam, příčí se mi to z morálních důvodů.

To je ovšem velká škoda pro lidstvo. No, budem to muset nějak přežít.

138311

25.06.2007 06:14

Hysterie vyvražďování ptáků vesele pokračuje

RE: k h5n1

DavidZ 84.?.?.?

Proč nemá smysl nechávat chcípat krůty, aby se zvýšila odolnost jejich potomstva, jsem už psal a není k tomu co dodat. Já trdím, že se to nevyplatí, Vy tvrdíte, že ano. Na tom není nic k diskuzi.

138349

26.06.2007 06:56

Hysterie vyvražďování ptáků vesele pokračuje

RE: k h5n1

DavidZ 84.?.?.?

>Ale co drůbež co mají lidi v okolí? Proč tu vyvražďovat?

Nevím. Z hlediska epidemiologického to nedává valný smysl. Myslím, že virus bude mít problém urazit vzduchem deset metrů. Ale připomíná mi to jednání krizového štábu při šílenství kolem moru prasat (nebo co to před pár lety bylo). Byl jsem členem. Všichni věděli, že jakákoli opatření na státních hranicích jsou směšná (desinfekční rohože, zabavování salámů...), protože naprosto nemají vliv na hlavní riziko přenosu, t.j. přenos divokou zvěří. A to neovlivní nikdo.

Ale prokázali jsme revoluční bdělost, ne? Nikdo nemohl říkat, že jsme nepřijali opatření. [oči v sloup]

138454

28.06.2007 18:41

Nemoci zvířat jako nástroj teroru

RE: Jsem rád, že máme zodpovědnou vládu a bezpočnostní složky!

DavidZ 84.?.?.?

Chlape, Vy jste naivní. Demonstruji Vám to na krátkém rozboru Vašeho výroku.

>maso zvířat je nebezpečné a co víc, pokud by zmutoval virus ptačí chřipky do podoby přenositelné z člověka na člověka, mohly by zemřít miliony lidí.

Zjednodušeně řečeno. Virus bude nebezpečný, až zmutuje (sám to tvrdíte), ale podle Vás už maso nebezpečné je. Ptám se: "Komu je maso nebezpečné, když virus ještě nezmutoval?" Krůty byly doposud nebezpečné jen krůtám a ty maso nežerou.

Budete se bát každého viru, který by mohl zmutovat? No, tak hodně štěstí do budoucna. Dejte si pozor na nadměrnou kučeravost vlny (obávaná choroba ovcí), ale hlavně! Ta hrůza, jak budete vypadat, až zmutuje šarka, nebezpečná virová choroba, napadající švestky.

138677

28.06.2007 18:56

Otisky, oční duhovka a DNA – sdílené tajemství

RE: Nechapu problem jako vetsinu clanku tady

DavidZ 84.?.?.?

Ten problé je přesně tady

>Ma pravo vedet, jestli ten ci onen ma dynamit v opasku,

Tohle by byl jediný ospravedlnitelný důvod. Ale tak nejvýš k zavedení databáze atentátníků. Naprosto k odhalení atentátníka nepřispěje, pokud budu v databázi já.

>je kasar nebo pouhy transvestit nebo jenom normalni clovek.

A tady? Kasař nesmí létat? Proč? A co je leteckým společnostem, nebo třeba autobusákům, do mé sexuální orientace? Chcete se dočkat, až budou odmítat v samoobsluze zvrhlíky, provozující odpudivé (neschválené) sexuální praktiky, jako třeba soulož zezadu? To jsou právě ty principy, které vám moc nejdou. Katolíci zakazují i přerušovanou soulož. Tak ty také vozit nebudem? A katolíky, nebo ty zvrhlíky? Chápete, že právě porušování principů vede přímou cestou do koncentráků?

138678

28.06.2007 20:58

Otisky, oční duhovka a DNA – sdílené tajemství

RE: Nechapu problem jako vetsinu clanku tady

DavidZ 84.?.?.?

>Stat ma pravo vedet, jestli jste zenska nebo chlap. Ma pravo vedet, zkratka kdo je kdo, to byl muj puvodni argument a tecka.

Proč? Proč by měl mít právo to vědět kdejaký úředník na magistrátu, polda, když si na mně zkouší léčit komplexy... Co je jim do toho?

>Jestli nekdo chce soulozit zezadu, to je jedno, o tom jsem nepsal.

Ale psal jsem o tom já. Přesně v duchu vaší logiky. Když má (podle vás) každý státní úředník právo vědět, nakolik jsem muž či žena, má právo znát i mou sexuální orientaci a zvyky. Když jedno, proč ne i druhé?

>Kasar ma sedet!! A ne letat!! A kdyz uz neloupi banky, tak neni kasar.

Jako, že to kasařství bude mít načipované jen po dobu pobytu v base? To to pak poněkud ztrácí smysl, ne?

>Podle vas zlocinci maji ty sama prava jako normalni slusni lide? No to by bylo asi neco jako za komunistu.

Práva zločinců i ostatních jsou definována zákony. Mimochodem, zhusta platnými za Rakouska-Uherska, ČSSR...atd. až po dnes. A jsou, až na výjimky, skutečně stejná. A je to dobře. Protože už je dost lidí, kteří by označili za zločince islamisty a mne za islamistu a tedy za zločince. Když považuji Bušouna za zločince, tak jsem islamista a zločinec, ne? Zákon nezná pojem "slušný občan". Zato jej velmi dobře znala předsedkyně uličního výboru strany, když se snažila znemožnit mému otci studium.

>Tehdy zlocinci byli primo ve vlade. Byli to vrazi, zlodeji a lhari.

A teď tam nejsou? Minimálně lhářů i zlodějů je a bylo tam před i po 89 dost. Prokazatelně. V Česku i v USA.

>Jste dost stary a pamatujete to? Ja jsem. Nechci to zpatky. Vy byste chctel?

Pamatuji a nechtěl. A právě proto se mi nelíbí totalitní praktiky současných mocipánů.

138688

28.06.2007 21:07

Otisky, oční duhovka a DNA – sdílené tajemství

RE: Nechapu problem jako vetsinu clanku tady

DavidZ 84.?.?.?

A nemyslíte, že pokud tam budou opravdu všichni, budou tam i ti atentátníci? Pokud ovšem budou chtít. A já tam budu povinně.

138689

28.06.2007 21:56

Nemoci zvířat jako nástroj teroru

RE: Jsem rád, že máme zodpovědnou vládu a bezpočnostní složky!

DavidZ 84.?.?.?

>No a jaktože na ten ještě nezmutovaný virus zemřelo téměř dvěstě lidí?

Ze všech obyvatel planety je to vážně porce. Ti lidé žili společně s velkým nožstvím drůbeže v otřesných hygienických podmínkách. Virus pronikl patrně přímo do krve oděrky apod.

>Maso je nebezpečné předevšim lidem, je neprodejné, lidé by se ho báli jíst a umřeli by po něm.

Správně jste podlehl propagandě. Hlavní hygienik říkal, že virus spolehlivě ničí již teplota 70 st.C. Vy jíte syrové maso? Co má společného prodejnost a nebezpečnost produktu? Zbraně se prodávají docela dobře.

>Nikdo netvrdí, že ptačí chřipka zmutuje, ale ta možnost tady je, je vhodné tomu předcházet a připravit se na to.

Jak jsem psal. To nebyla sranda. Šarka by také mohla zmutovat. Tak se připravte.

138697

28.06.2007 22:08

Nemoci zvířat jako nástroj teroru

RE: Jsem rád, že máme zodpovědnou vládu a bezpočnostní složky!

DavidZ 84.?.?.?

>No a jaktože na ten ještě nezmutovaný virus zemřelo téměř dvěstě lidí?

Ze všech obyvatel planety je to vážně porce. Ti lidé žili společně s velkým množstvím drůbeže v otřesných hygienických podmínkách. Virus pronikl přímo do krve oděrky apod.

>Maso je nebezpečné předevšim lidem, je neprodejné, lidé by se ho báli jíst a umřeli by po něm.

Hlavní hygienik říkal, že virus spolehlivě ničí již teplota 70 st.C. Vy jíte syrové maso? Abyste se nakazil, musel byste jíst syrové slepice, spát s nimi v jejich výkalech, vysávat svými ústy kohoutům hleny z nosu (to se dělá před zápasem), mít v místě kontaktu s virulentním vzorkem alespoň oděrku a ještě mít obrovskou smůlu.

Co má společného prodejnost a nebezpečnost produktu? Zbraně se prodávají docela dobře. To maso není o nic nebezpečnější, než kterékoli jiné. Ovšem neprodejné je. Protože se věří tlachům.

>Nikdo netvrdí, že ptačí chřipka zmutuje, ale ta možnost tady je, je vhodné tomu předcházet a připravit se na to.

Jak jsem psal. To nebyla sranda. Šarka by také mohla zmutovat. Tak se připravte. A bacha na švestky.

138698

28.06.2007 22:56

Otisky, oční duhovka a DNA – sdílené tajemství

RE: Nechapu problem jako vetsinu clanku tady

DavidZ 84.?.?.?

>Ja vubec nechapu vase mysleni

No, řekněme, že vaše A už je pro mne B. Vy jste pro čipy a pro mne jsou doklady s čtecí zónou víc než dost. Máme každý tu hranici jinde. Což je samozřejmě v pořádku. Jenže je určitě někdo, kdo ji má až u toho sexu. To nechcete vy ani já. Ten princip, který mi vadí, je v tom, že čím více dáme státu moci, tím více jí bude chtít. A vždycky se najde někdo, kdo bude pro, tak jako jste vy pro čipy. A jednou dojde i na ten sex. Co je na tom k nepochopení?

No a k těm poldům. Celkem nedávno se propojily policejní databáze v celé Evropě. Na první pohled nic zvláštního. Jenže já byl čtrnáct let poldou. A mohl jsem si zjistit kdykoli, cokoli na kohokoli. Každá databáze je zneužitelná a s počtem jejích uživatelů stoupá i pravděpodobnost jejího zneužití. No a pokud máte uživatů čtyřicet tisíc, je její zneužití jistotou. Takže teď bych si mohl zjišťovat cokoli o komkoli v celé Evropě, kdybych tam ještě byl. Jako že, chválabohu, nejsem.

Kolem 40.000 bylo poldů jen v ČR, když jsem odcházel. Když má nyní přístup do databází obyvytelstva každý polda v Evropě, bude to pěkných pár set tisíc. A těm se vkládáme do rukou, když si necháváme snímat duhovky, otisky, ksichty... Skutečně si myslíte, že se všem dá důvěřovat? Uvědomujete si, že svěřením svých biometrických údajů státu, se nevkládáte jen do jakýchsi anonymních počítačů ale do rukou stovek tisíc zkorumpovatelných (když už ne zkorumpovaných) státních zaměstnanců?

"Slušný občan" Zkuste mi, prosím, označit nějaký konkrétní zákon, který s tímto termínem operuje. Já se s ním za těch 14 let nesetkal. Rozumějte. Vaše představa zákona a zákon, jsou naprosto odlišné věci. Možná byste mohl povolit ve svých kategorických soudech a tečkách nakonec, a zkusit vidět věci z trochu jiných úhlů pohledu.

138701

29.06.2007 07:18

Otisky, oční duhovka a DNA – sdílené tajemství

RE: Nechapu problem jako vetsinu clanku tady

DavidZ 84.?.?.?

Nechce se mi to vyhledávat, ale Kalvoda se vydával za inženýra a tady máte samotného premiéra, jak lže. Myslím, že stenozáznam ze sněmovny je dostatečný důkaz, ne? A těch lží a podvodů máme přece dost a dost. Vážně si na nic nepamatujete? Padáky pro armádu, dálnice nás stojí dvakrát víc než v Německu,... To vážně jen tak, co mě zrovna napadá.

138714

01.07.2007 21:16

Rozloučení se Zvědavcem

Dík Radime!

DavidZ 84.?.?.?

Pro mne to rozhodně rozloučení není. Dozvěděl jsem se, za posledních pár měsíců, mnoho nového. Ne až tak od Tebe, jako spíš, Tvojí zásluhou. Umíš rozbít zažitý pohled na svět. A to spolehlivě. Nakolik to celé dohromady dává smysl, si povíme někde jinde.

Čus, David.

138939

02.07.2007 18:56

Osvobození Íránu

RE: Pořádek ve vlastní zemi

DavidZ 84.?.?.?

Každý se musí osvobodit sám. Revoluce, demokracie, nic takového se exportovat nedá. To jen ve sci-fi čačtí pozemšťané zachraňují totalitou zbídačelé planety. Kdosi moudrý pravil, že národy rády svrhávají své vůdce, ale nemají rády, když to někdo dělá za ně.

Každá změna musí uzrát. Pokud bude režim kdekoli zralý na změnu, změna nastane. Pokud se tam změna importuje a společnost nebude zralá, vydrží změna tak dlouho, než odejdou její exportéři a jejich kvéry.

Ale co bychom si namlouvali. O nějaké ideály, víru, nebo demokracii, nejde ani v nejmenším, že? Děsí mě krátkozrakost Juliánů, Sidů apod. Jak by bylo krásné, kdyby pár bomb a vojáků mohlo napravit svět. Jenže to oni neumějí. Zbraně mohou jen zabíjet. A kdyby mi kdokoli, pod záminkou čehokoli, začal bombardovat barák, a potom ještě přijel s tankem, budu ho nenávidět víc než všechny dosavadní politruky, politiky, ideology...

139035

29.07.2007 12:59

Jak se pod tíhou argumentů snižují počty mrtvých v Osvětimi

RE: Tohle je zajimavy video

DavidZ 84.?.?.?

Hmm, a copak je na něm? Já se tam dozvěděl tohle: "The url contained a malformed video id." Že by zmizelo? Nebo špatný link?

140745

30.07.2007 06:50

Kdo dává pětky?

Směšné

DavidZ 84.?.?.?

Jenom se zeptám. Jsou i tací, kteří dávají samé jedničky?

140776

07.08.2007 11:48

Probíhá v Iráku holocaust?

RE: Občianska vojna

DavidZ 84.?.?.?

>To dokazuje, že nie každý spôsob života a kultúra je tolerovateľná a niekedy je treba tvrdo zakročiť.

>Ale v Iraku (aj v Afganistane) je možné vykoreniť tých, čo vraždia civilistov. Len treba v prvom rade jednotu v západnom svete.

Zkráceně řečeno: "My, skvělí a osvícení zápaďané, je vyvraždíme a pak se přestanou vraždit."

141233

07.08.2007 21:03

Probíhá v Iráku holocaust?

RE: Za Hussajna probíhal

DavidZ 84.?.?.?

>Hussajn byl kamarád komunistů, tak se mlčelo.

Myslíte tohoto komunistu? [chechtot]

Pamětníci se ošálí poněkud snadněji, než videozáznam.

141301

08.08.2007 07:18

Ve jménu svobody

RE: Svoboda

DavidZ 84.?.?.?

To je mi záhada, jak se tak najednou, z ničeho nic, z milionů nevinných lidi, staly bojůvky, milice a teroristi.

141343

12.08.2007 16:24

Americká hegemonie plodí rusko-čínskou vojenskou alianci

RE: Moc nechápu ten slovenskej článek

DavidZ 84.?.?.?

Pokud vím, tak tam mají vůči plození holek zavedeny nějaké restrikce. Jako, že omezený počet (1-2?) na rodinu a potom pokuty. Což částečně způsobuje, že se někteří Číňané zbavují novorozených děvčátek a částečně to nefunguje, protože to úřady na venkově nejsou schopny ohlídat, takže se tam na to kašle. Matně se mi vybavuje, že nejmarkantněji se to projevuje v nárůstu počtu potratů, které Číňanky podstupují poté, kdy se určí pohlaví plodu a je to děvče.

141623

12.08.2007 19:31

Americká hegemonie plodí rusko-čínskou vojenskou alianci

RE: Moc nechápu ten slovenskej článek

DavidZ 84.?.?.?

Tak jsem to trochu prohrábl. Z toho článku plyne, že úřady neomezují pohlaví ale obecně počet dětí. A čínská mentalita způsobuje přetlak děvčat.

Wikipedii je třeba konzumovat velmi obezřetně. [smích]

141625

13.08.2007 13:41

Z Wikipedie je mi špatně

RE: Opet dalsi vylhany clanek.

DavidZ 84.?.?.?

>Wikipedie je naoprosto svobodna encyklopedie, je volna a musi byt vyvazena,

Naprostý souhlas.

>bez komunistickeho, teroristickeho, muslimskeho a nazionalistickeho skvaru.

Takhle ale bude vyvážená krapánek k jedné straně. Tak jakoby dost nevyvážená.

141653

20.08.2007 08:07

Jak mě kontaktovali z Prague Post

RE: STB...

DavidZ 84.?.?.?

Na jednu stranu by mne zajímalo, kam jste utekl? Uznávám, že v USA je to zatím lepší, ale už jen pro někoho. Pro ostatní mají koncetráky. Tam jsme se v ČR ještě nedpopracovali.

Na druhou stranu Vás musím trochu zklamat. Ti co tady ty lumpárny dělají sice jsou komunisté a estébáci, ale jsou to ti, kteří se k moci DOSTALI. Ať už v barvě modré, zelenorudé, či nějaké jiné. Jen ti rudí, co se k moci nedostali, jsou teď dočasně neškodní.

142079

20.08.2007 21:04

Jak mě kontaktovali z Prague Post

RE: STB...

DavidZ 84.?.?.?

No, na jednu stranu...s komunisty převlečenými za pravici máme koncentráky na dohled. Tak proč nezkusit komunistické komunisty? A tím netvrdím, že by mohli mít něco rozumného za lubem, ale vzali by těm bušistánským vítr z plachet.

Hmm, já vím, že to není nejlepší nápad, ale má snad někdo lepší?

142138

22.08.2007 07:45

Jak mě kontaktovali z Prague Post

RE: STB...

DavidZ 84.?.?.?

Ale oni nejsou jiní ani lepší. Oni jsou právě pořád stejní. A pokud by se dostali k neomezené moci (třeba nadpoloviční většinou v parlamentu), zopakovali by 1948. Vtip je v tom, že ti modří komunisté nás tam vedou také. Pouze dokud se navzájem omezují, máme šanci. A nemohu se zbavit dojmu, že je na čase posílit ty rudé.

142283

Chlape, vy jste jak kolovrátek. Umíte si představit, že bychom v Česku odstranili všechny faráře? Myslíte, že by to šlo? A to v tom Íránu mají mulláhové mnohem, mnohem větší váhu, než faráři u nás.

142688

29.08.2007 08:51

Mají muži méně práv než ženy?

Neplatný zákon

DavidZ 84.?.?.?

K bodu 5. Zákon č.186/1992 Sb. už neplatí a byl nahrazen jiným. Jak ten problematiku upravuje nevím, anóbrž s tou firmou už delší dobu nemám co do činění.

142736

30.08.2007 17:54

Univerzita DePaul zrušila třídu, ve které učil profesor s kritickým postojem vůči Izraeli

RE: Rychlý vědomostní kvíz

DavidZ 84.?.?.?

Chlape! Soustřeďte se. Jak může být výrok: "Jestliže NĚCO, tak NĚCO JINÉHO", lživý? Ten výrok říká, že pokud je lež jedno, mohlo by být lež i druhé. To je elementární logika. S takovými mezerami ve vzdělání se raději nepouštějte do hlubších úvah, než je výklad knihy "Honzíkova cesta." Výsledkem pokusů o proniknutí do složitějších témat bude vždy kravina.

No a navíc, teď se trochu poarkaním, píšeme: "události se staly". To je shoda podmětu s přísudkem. TY události.

142856

>A krome zidu umirali i lidi z jinych narodu ! Jenze po nich se uz z jistejch duvodu ani nestekne !

To je fakt. Co takhle zřídit vedle Izraele ještě Cikánistán? Těm dal Hitler také pěkně počoudit. Cikánský stát vedle Izraele by byl zárukou potvrzení práva na sebeurčení naprosto kohokoli v okolí. Jen je nutno domyslet, co by potom způsobila nová bezpečnostní aliance Izraele, Palestiny a Lybie.

142861

30.08.2007 19:49

Univerzita DePaul zrušila třídu, ve které učil profesor s kritickým postojem vůči Izraeli

RE: Rychlý vědomostní kvíz

DavidZ 84.?.?.?

Poslyšte. Přestaňte plácat blbosti. LŽIVÝ a NEPLATNÝ jsou dvě naprosto odlišné kategorie. Pokud je dávate jednu vedle druhé v závorce jako ekvivalent, jenom potvrzujete svou nevzdělanost.

Mimochodem, logika nezná pojem lež. Teoreticky si dovedu představit výrok, který bude lživý, a přesto platný.

142871

30.08.2007 19:52

Univerzita DePaul zrušila třídu, ve které učil profesor s kritickým postojem vůči Izraeli

RE: Rychlý vědomostní kvíz

DavidZ 84.?.?.?

Já nezačal pindat o lži. Ale teď už jsme vážně OT, takže konečná.

142875

31.08.2007 18:19

Neokonzervativec chce Bushe jako doživotního diktátora

RE: Američané se mají na co těšit...

DavidZ 84.?.?.?

http://mam.ihned.cz/c1-21817640-svetova-media-se-s...

142939

31.08.2007 18:38

Neokonzervativec chce Bushe jako doživotního diktátora

RE: Američané se mají na co těšit...

DavidZ 84.?.?.?

>Jinak, pokud jde o doživotní vládu prezidenta, Putin v Ruskü k tomu má asi tak tisíkrát blíž než Bush, o tom se ovšem na Zvědavci nedočteme

Jestli to nebude tou "sférou vlivu". Rusko se už delší dobu zaobírá pouze svým nejbližším okolím, kdežto US Army najdeme všude. A kde není, tam se chystá.

Lokálních diktátorů je plný svět. Na světového aspiruje jen jeden.

142940

11.09.2007 19:26

Čeho se bojí Petr Adler?

RE: Kdyz to shrneme...

DavidZ 84.?.?.?

Jsem pro a litr dám.

143613

11.09.2007 19:47

Čeho se bojí Petr Adler?

RE: Kdyz to shrneme...

DavidZ 84.?.?.?

Tak tohle by snad mohlo stačit. Pro orientaci. [smích] Za kolik to mám? Myslím do žákajdy, ne na Guantanámo.

143621

11.09.2007 20:05

Čeho se bojí Petr Adler?

RE: Kdyz to shrneme...

DavidZ 84.?.?.?

[velký smích] To tedy vážně nevím. Moje živnost se v těchto sférách nepohybuje.

143617

11.09.2007 20:14

Čeho se bojí Petr Adler?

RE: Kdyz to shrneme...

DavidZ 84.?.?.?

Pražáci to mají bez cen. Aby je mohli operativně posunout podle klientova kvádra.

143625

13.09.2007 08:07

Lacko snědol psa

Cizinecká policie

DavidZ 84.?.?.?

CP je organizace, která se, přesně v duchu Koukolíkovy Vzpoury deprivantů, změnila v deprivantskou organizaci. Takže zcela vymizel její původní účel a deprivanti ji přetvořili v nástroj na ukájení vlastní potřeby moci. Nehledejte za tím temné nitky ani nějaké systémové prostředky k potlačení něčích práv, které vytvořili vysocí úředníci, vládcové, poslanci, či jiná intrikánská skupina. Není v tom žádný záměr. Prostě se tam sešla banda deprivantů, kteří jsou dobře placeni za to, že naplňují svou potřebu ovládat jiné. A ten zbytek jsou lemplové, kteří se tam chodí, za slušný peníz flákat.

No, pár slušných lidí tam bylo a snad ještě je. Ale jsou to ti, kteří odcházejí. A ministerstvo strategicky najímá nové, mladé, kteří budou tvárnější a lépe zapadnou do struktur. To je ale jiný příběh.

Přečtěte si "Vzpouru deprivantů" a pochopíte. A možná zjistíte, že to není jen problém CP, ale třeba i jiných veřejných služeb.

143750

13.09.2007 14:49

Lacko snědol psa

RE: Cizinecká policie

DavidZ 84.?.?.?

Pokud můj příspěvek vyzněl tak, že se deprivanti v CP sešli náhodou, omlouvám se. Něco takového bych se samozřejmě nedomníval ani omylem. Je jisté, že deprivantství prorůstá celou veřejnou správu, jakož i (a na to se zapomíná) soukromé podniky. Jednatel firmy, který očekává úplatek od firmy, která pro jeho firmu má dělat počítačovou síť, ředitel firmy, který zaměstnává uklízečku, jejímž jediným úkolem je uklízet jeho auto... Nicméně veřejná správa je pravou pastvou pro všechny formy deprivantů.

Psal jsem, že se deprivanti v CP sešli, ale oni by se tam nesešli, pokud by k tomu CP "nedozrála". A CP k tomu dozrála proto, že dozrála celá společnost. Topolánek a Paroubek jsou myslím učebnicovýmmi příklady ofenzivních deprivantů. Zajisté jsou to chyby systému, ovšem chyby, které vznikly vývojem. Nebyly nikým naprogramovány. Alespoň ne jako celek. A tím se dostáváme k jádru věci.

Co společnost přivedlo k epidemii deprivantství?

Sám na tuto otázku již dlouho hledám odpověď. Rozhodně je to rozklad mravních hodnot. Náboženství určitě dokázalo hladinu mravních hodnot upravit pozitivním směrem. V minulosti. Ale dnes je takový kardinál Vlk rovněž ukázkovým deprivantem. Kapitalismus? Ten je bez debat velkou pákou. Glorifikace "úspěšných" vede ke ztrátě skrupulí (protože oni je také nemají). Tím vytrvale klesá hladina mravnosti ve společnosti a deprivanti mohou prosperovat. My všichni jsme stále tolerantnější k lumpárnám a ti povahově slabší se k lumpům přidávají.

A daší otázka: "Co teď s tím?", ve mně probouzí noční můry. Abych se přiznal, naprosto nemám tušení. Vím, že Jarmila by za řešení označila její systém polopřímé demokracie. A já jsem nakloněn s ní souhlasit. Maximum moci přesunout přímo k občanům. Stále ještě totiž věřím v člověka. Věřím, že potřeba dělat věci správně, bez ohledu na vlastní prospěch, ještě v lidech zcela neumřela. Ale vůbec si tím nejsem jist.

P.S. Hmm, takhle jsem se již dlouho nerozepsal. [smích] A protože mi Sheldrake nic neříká, slibuji, že si o něm něco nastuduji. Děkuji za tip.

143767

22.09.2007 19:35

Poučení z krizového vývoje po americku

RE: Komuniste se svymi plany netajili

84.?.?.?

A neocons se jimi tají? "New american century" je plán komunistů? Nebo, že by islamistů?

DavidZ

144300

23.09.2007 19:37

Poučení z krizového vývoje po americku

RE: Komuniste se svymi plany netajili

DavidZ 84.?.?.?

Inu, tak minimálně já o demokracii made in USA nestojím. A ejhle! Máme tu demokracii. Já nestojím, vy stojíte. Také nestojím o to aby ji někam exportovali. Co myslíte, kolik lidí ve světě stojí o export USdemokracie? Myslíte, že je dobré jim ji vozit na hlavních děl? Nebylo by lépe se jich nejprve zeptat? Jak dopadla demokracie v Palestině? Proč se to demokratům z US nelíbí? Když demokracie, tak snad do důsledků, ne? Nebo snad máte na mysli nějaký speciální druh demokracie, kde musí většina ustoupit? To pak ovšem si nikdy nebudem rozumět. Tomu já demokracie neříkám.

P.S. A to vedeme pouze akademickou debatu, protože představa altruismu neoconů, utrácejících miliardy dolarů aby přinesli světlo demokracie zaostalým ... (doplňte co je libo), mne pouze pobaví. Jen si představím správní radu Halliburtonu, Cheyneyho, Rova, jak si lámou hlavu, kterak schrastit další prachy na nějaké to osvobození a dostávám záchvaty smíchu. Odtrhují si od úst, snídají suché kůrky, jen aby honem někomu někde pomohli. Kdeže by jim šlo o vlastní prospěch. (Není to náhodou hnací motor kapitalismu?) Jde jim jen a jen o dobro jiných a obětují cokoli, že?

144342

25.09.2007 16:06

Velký bratr nás všechny sleduje

RE: Kamery v ulicich

DavidZ 84.?.?.?

Podléháte obvyklému bludu, že stát to s námi myslí dobře. Nikdo to s námi nemyslí dobře. Každý to myslí dobře jen sám se sebou. Uvědomte si, že za každou takovou kamerou sedí jeden fízl, kterého si musíte ještě zaplatit. Copak o to. I když je to hromada peněz. Mimochodem, všiml jste si, že už teď máme poldů na obyvatele víc než v okolních státech? A že policejní hlavouni stále křičí jak je jich málo? Podstatné je, že ti všichni, kteří o tom rozhodují (policajti, politici a další podobná pakáž), prosazuje kamery pouze jako prostředek posílení vlastní moci. Ti poldové jsou úplatní, budou za peníze sledovat vybrané osoby pro konkurenci, budou sbírat a prodávat informace, kde se kdo s kým sešel. Když uvidí pachatele, mohou mu prodat odstranění z databáze... Budou to dělat pro mafiány, pro politiky, pro každého, kdo si zaplatí. A Vy, ano Vy, pane Eso Rimmere, Vy jim ještě bude přispívat na výplatu a lebedit si v pocitu sucha a bezpečí.

Víte, já byl u policie 14 let. A odešel jsem, m.j. proto, že NIKDO tam neměl zájem o nějakou službu veřejnosti. Každý jen přemýšlel, jak si nahrabat na úplatcích, jak se vyhnout práci, jak se někam zašít a jak dotlačit šéfa, aby mu dal odměnu.

Celé je to jen začátek. Nebojte. Dočkáte se i šmírování v bytě. Jestli náhodou neharašíte manželku a netýráte děti nebo psa. A pozor! O tom co je a není týrání bude rozhodovat právě ten u kamery. A vyšle hlídku, aby zachránila nebohou oběť. Připravte se. Už třeba dnes, v tom průchodu, s Vámi začne pochybná osoba lomcovat a křičet, že ji znásilňujete, příslušný fízl vyšle hlídku a na budku dostanete Vy. Jo, jo. Ten pocit sucha a bezpečí.

144467

26.09.2007 15:09

Velký bratr nás všechny sleduje

RE: Kamery v ulicich

DavidZ 84.?.?.?

No, to bych rád viděl, kdo a jak bude ten systém nastavovat, když zkorumpovaná banda je VŠUDE. Tak třeba. Topolánek? Nebo Paroubek? Gross? Langer? Ta parta nových poslanců, co je natočili ožralé v parlamentní kantýně, jak se posmívají hlupákům voličům a radují se, že jsou u koryt? O policii snad raději ani psát nebudu.

Vaše představa je příliš, no jak to říci, optimistická. Ak 47 je také fakt dost dobrá věc. Co takhle je poldům rozdat? A tasery. A BVP? Taky super věc, převálcují každého přestupce a narušitele i s autem na maděru. A my se také také ozbrojíme, protože když bude polda magor, namáme šanci. Pak ovšem doporučuji odprásknout rovnou celou hlídku. Oni jsou v tom vzájemném krytí vycvičeni fakt dobře. Zejména v krytí z právního hlediska. Krytí bojovému se naopak dovedou důmyslně vyhýbat.

Nezbývá mi, než tvrdit, že jediná šance pro lidi, je minimální stát. Ano, máte pravdu, entita stát, neexistuje. Existuje jen parta vyžírků, kteří ho využívají. Což je (pro nás občany) v podstatě totéž. Ukažte mi JEDINÉHO politika, který dělá věci prostě SPRÁVNĚ a kašle na osobní prospěch. Pak můžeme vymýšlet systém kontroly kamerových fízlů. Ale raději jen v teoretické rovině. [smích]

144544

Stránka: 1 2 3

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Íránského vědce patrně zavraždil Mosad01.12.20 23:07 Írán 3

Co nikdo neříká o lockdown29.11.20 23:02 Neurčeno 0

Seznamte se: Soudruh Vrábel, Vyvolený informátor29.11.20 17:01 USA 1

Policejní robocapové zastavili zločin28.11.20 11:19 Česká republika 6

Jak migranti "obohatili" Švédsko27.11.20 21:12 Švédsko 1

České nemocnice jsou motivovány umístit co nejvíc covidových pacientů na JIPce27.11.20 21:02 Česká republika 2

Vláda se chystá vymývat nám za naše peníze mozky. BigPharma se tetelí radostí27.11.20 17:07 Česká republika 1

Odporné. Jako by to ani nebyli živí tvorové27.11.20 16:50 Dánsko 3

V Georgii a Michiganu byl právě vypuštěn Kraken26.11.20 17:24 USA 0

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 7

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 2

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 2

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Měnové kurzy

USD
21,76 Kč
Euro
26,28 Kč
Libra
29,20 Kč
Kanadský dolar
16,81 Kč
Australský dolar
16,05 Kč
Švýcarský frank
24,20 Kč
100 japonských jenů
20,85 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,91 Kč
100 maď. forintů
7,37 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,68 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 381,06 Kč
1 unce stříbra
515,46 Kč
Bitcoin
403 089,46 Kč

Poslední aktualizace: 2.12.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?