Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 2555 příspěveků, 3 různá jména: <nic>, petge, Petr Gejdoš.

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

06.09.2005 17:41

Na něco zapomínáme

RE: Panu editorovi

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Vad Arkan: skutku hodnotna diskuse, pane Arkan !

Ma to vubec cenu se takhle dozirat ?

69461

06.09.2005 21:16

Na něco zapomínáme

RE: Kočky a psi?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

S maximalni moznou smírlivosti navrhuji - zamyslete se co nejupenliveji nad faktickym prinosem vsech tech vynalezu, jak pisete: Nebo snad chcete zaklepat backorama na obycejnou anginu, protoze nekdo nehledal odpoved na otazku co ji zpusobuje a cim to zabit, aby nahodou se na nej nahodou nevyrojily otazky jak ten extrakt z plisne funguje a jak udelat jeho variantu az na nej bakterie ziskaji rezistenci? Co vam pomuze spis - penicilin, nebo "Buh"? pro faktickou hodnotu zivota cloveka.

A pak se pane zamyslete nad soucasnym stavem lidstva, kde pokud se budeme bavit jen a pouze o antibitickych lecivech, vidite ten zdrcujici vysledek !! Mozna pres 50% lidstva se zmenila v podstate v kriply a lidstvo jiz jen vegetuje s poskozenym genofondem, neschopne prirozene regenerace. Zato nasi prirozeni nepratele v mikrosvete - bakterie a viry - jsou celou dobu nasi lidske degenerace ve fazi fantastickeho rozvoje svych schopnosti - tento genofond je v poradku !!

Tedy v poradku, kdyz se na to divame nesobecky s velikym nadhledem. Pane - veda toto lidstvo patrne definitivne pohrbiva a Vy zde pejete chvalu na ni a zpochybnujete Bozi prozretelnost. O jak podivny to postoj u zajiste inteligentniho cloveka v dobe, kdy symptomy a indicie te zkazy ma jiz opravdu kazdy primo pod nosem !?! [velký smích] Hmm...

Jsem dalek toho, pasivne spolehat na Bozi vuli. To mi a vubec nikomu nepodsouvejte. Prece plati stale biblicke clovece pomoz si a pan Buh ti pomuze !! [smích] Ale nikoliv podfukem !

69484

06.09.2005 21:42

Odsun z Gazy a „odsuny“ z Rafahu

RE: Pravděpodobně zase kachna.... Kachna uz ne, ale pouha skutecnost !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

[chechtot]

Na to Vám leho lehce odpovi ! Prece je nikdo nasilim nenutil tam pracovat - oni to prece sami chteli !! Cha cha, na pana leho si neprijdete.. delat mu "doma" socialismus .. [smích] Pan leho si taky nestezuje, ze musi v Iraku dychat zplodiny DU, kdyby je zivili plesnivym chlebem a zkazenou smradlavou vodou, taky by ani necekl, drzel by hubu a krok - ze jo pane leho, to by tak schazelo - delat si v armade "komunistickou cochcarnu" !!

PS - "cochcarna" = kazdy si dela co chce [velký smích]

69489

06.09.2005 22:00

Terminál

RE: Efekty

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Je to trochu OT, ale zajimave! [smích] Sam, coby sveho casu vasnivy radioamater, mam tehle zazitku na docela objemny roman. To se to pak vymysleji dokonale poucky typu: "Lit vodu do kyseliny je blbost!!"

Nicmene me muzu smichy potrhat, kdyz na americkych filmech sleduju, jak si americti filmovi experti predstavuji elektriku. A jelikoz jim to americti divaci trpi, dospel jsem ohledne prumerne inteligence prumerneho Americana skutecne k dosti nelichotivym zaverum. Znamym pak ve srande tvrdim, ze takove ty zaslepky z plastu, co se strkaji do eletro-zasuvek, jsou hlavne na to, aby ta elektrika nevytekala a nepromacela v mistnosti koberce !! [velký smích]

69495

06.09.2005 22:12

Odsun z Gazy a „odsuny“ z Rafahu

RE: Pravděpodobně zase kachna.... Kachna uz ne, ale pouha skutecnost !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jsem na rozpacich - oslovujete me a pritom reagujete na sebe. Ale tuhletu repliku jsem si vubec nezaslouzil I kdyz o tom vsem tomhle vite velke houbeles, tak se tady ztrapnujete a snazite se ukazat jak jste chytrej.

Zkuste to rozvest, co jsem napsal spatne, ze na me takto skarede reagujete ! A co mate s tou prehradou, napsal nekdo neco spatne ? A co ja tak dramaticky nevim, nebo vim houbeles, ze se ztrapnuji ? Budte konkretni, nebo si na Vas pujdu stezovat do lamparny !! [velký smích]

69498

06.09.2005 22:25

Na něco zapomínáme

RE: Kočky a psi?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

... jak dokazete, ze to nebyl jeji vliv ... [chechtot] Kdesi tu je ten vtip, jak se ten clovek nenecha zachranit hasici, protoze spoleha na pana Boha. Pekne !! Ale jo, mate vicemene pravdu, i kdyz pohled televiznim oknem do sveta ukazuje cos jineho.

Dovolim si jeste maly rypanecek - to, ze jste nazivu, neznamena nic, krome toho, ze jste nazivu !! [velký smích] Ale jinak Vam chci rici, ze asi tak z 99,9% s Vami souhlasim a rad Vas ctu. Tedy to neberte tak, ze se s vami hadam.. [smích]

69499

V USA jsem byl vloni "celý" měsíc - co to je ? Asi nic. Ameriku vnímám očima středoevropana skrze americké romány, skrze americké filmy, televizní seriály a zprávy ze života USA. A taky tam mám přes 6 let dceru a povídám si sní - o Americe. Ale taky prostřednictvím příznaků, které USA vysílá do světa o svém vnitřním životě. Jsem středoevropan z východní strany železné opony, stále jsou ve mě zbytky sympatií, které miliony lidí cítily k USA jako zosobnění tužeb po svobodě. Amerika - země neomezených možností, země svobody, země, která vyslala kosmonauty na Měsíc, země, která se "zbavila" své rasistické minulosti, země ... atd atd !!

Ale to všechno je pryč, ulétlo to jako ranní sen při krutém zazvonění budíku -vstávat a do práce !! [velký smích] Dneska je pro mě USA jako ten císař, co si nechal ušít ty "krásné šaty" z jedné krásné pohádky.

Tohleto ale není pohádka - to je spíše horor. Císař je nahý zvolalo dítě !! Nikdo nechápe - snad jen leho a spol [velký smích] - co má americká světová politika společného s ideály, na kterých byla údajně vybudována. Po shlédnutí amerického filmu, když si někdy u piva někdo vzpomene, tak za hrozného řehotu se o tom prohodí par vět ve stylu "..to ale byla kokotina !!". Americké auta ? V Česku nejezdí, ačkoliv byly pokusy je dovážet a vlastně byly levné v přepočtu na cenu za kilogram hmoty vozu. Ale nekupuje ty krámy nikdo, to by ten kupec musel být padlý na hlavu !! [velký smích]

A teď ten nešťastný hurikán a NO. Nechci kritizovat liknavou reakci federálních orgánů. Kdoví, jak by taková katastrofa dopadla v Evropě - ty naše povodně se s tím asi nedají porovnat. Před prostě stoupající vodou tady v Evropě jsme stihli utíkat - bylo kam, na kopečky. Tam ale to bylo plošné - větrná smršť přes 200 km/hod, neskutečné průtrže mračen a rychlá záplava. To je smrtící kombinace. Ne, tady není na místě kritizovat.

Ale přesto - císař je nahý ! Spadla maska věčného přiblblého úsměvu, stále dobré mysli a optimismu, uměle vyšprajcovaného národního ega, nedotknutelnosti.... Země, která dopravila milionovou armádu v roce 1945 na Okinavu včetně všech týlových zabezpečení lodním mostem na vzdálenost 6000 km v podmínkách zuřivého sebevražedného odporu japonských "samurajů", tak tato země se topí ve zmatcích, když má ubytovat milion běženců, když jim má dát najíst a zabezpečit základní nejnutnější prostředky. Je to tristní pohled, netřeba do toho ještě montovat rasové problémy.

Já tomu nevěřím, že to je jen jakýmsi transformovaným vlivem specifického sociálního a rasového mikro-klimatu v NO. To bych viděl na větší problém - podle mě na příkladu americké společnosti vidíme předobraz celé "bílé euro-atalantické společnosti", jejího duchovního marasmu v podmínkách absolutního konzumu. Tato naše společnost, nejen americká, tedy tato naše společnost umírá ! [pláč]

69610

07.09.2005 18:51

Umělá katastrofa: Hurikán obnažil katastrofu sociálního státu vyrobenou člověkem

RE: Pohled z dálky

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Umírající kůň okolo sebe ještě z posledních sil kope. Ale je již v posledním tažení. Tak ho nechme pojít a mysleme na svojí budoucnost.

No jo, ale já tam mám dceru a dost známých. [pláč]

A navíc, ta kobyla se veze s námi na docela chatrné kocábce, zvané euro-atlantická civilizace a kope fest. Když budu ten obraz rozvíjet dále, tak ta naše chatrná kocábka je až po stěžeň ověšená kanóny, obsluhovanými všelijakými "vskutku ideologicky oduševnělými lehy a spol", no a aby to nešlo ke dnu hned, tak na palubě maká spousta lidí. Jenže v podpalubí se lenivě rozvalují všelijaké individua, barva pleti je neurčitelná - je tam dost tma [velký smích] - a jen nahoru vyřvávají : "Tak makejte tam nahoře, nám tu dole teče voda a nemáme co jíst !!" [velký smích]

69618

08.09.2005 14:46

Al-Kaida hodlá vyhodit do vzduchu kanadský parlament... Pomoooc!

Vypadá to jako legrace ..

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Vypadá to jako legrace, ale nemusí být, že jo. Na tomto článku by šlo postavit hned několik dalších a vážnějších. Nechci polemizovat zprávičky typu, že USA má v některých zemích "zakoupené právo" útrpným právem vyslýchat "zajímavé zajatce", aniž by se jakože porušovaly domácí zákony a hlásané zásady. Může to tak být, nakonec se musím nenápadně zeptat - no a co ? Tato naše, pouze nám vlastní civilizace, si totiž sama sobě naházela tolik "klacků pod nohy", že možná nyní stojí tváří v tvář odhodlaným protivníkům prakticky bezmocná.

Myslím si, že je nutno se vážně pozastavit nad jedním velmi závažným faktem, totiž, že koncept demokracie a individuálních svobod je velmi zneužitelný ! A že jej nebezpečným způsobem zneužívají převážně lidé z jiných kulturních oblastí, než jsou původní Evropané a z nich vyšlé společnosti v Americe a potažmo v Australii a "okolí".

Nelze inplantovat tento kulturní fenomen, tedy "naše pojetí demokracie a individuálních svobod" na lidi, kterým je to historicky absolutně cizí. Nakonec, dokonce ani Japonci nebo snad později Číňané nejsou kulturně historicky stavěni na takovýto styl společnosti. V tomto ohledu jediné, co bych vždy USA vyčítal, je to, že se snaží hlavou prorazit zeď, totiž že se snaží tyto jiné zvyklosti předělávat. Proč to ? Vždyť to evidentně nejde !

Chraň Bůh, aby někomu z toho vyplynulo cokoliv o rasismu. [naštvaný] Nikoliv - euro-atlantský kulturní okruh má zažité své, jiné zásady, Asijci taky jiné, Afričani taky jiné. A nejsem si jistý, že ty propastné rozdíly jde vymazat v několika generacích ! Vidíme výsledek, že nikoliv. Jistě někdo může uvádět příklady, kdy někde někdo se nějak přizpůsobil a chová se jako my. Ale nevěřil bych tomu ani "Ň". Tedy nikoliv, že je to možné či nemožné, ale to, že by se to vůbec mohlo stát pravidlem !

V těch všech různých lidech to je snad geneticky, vidíme to na našich Cikánech - jsou v Evropě přes 500 let a kde nic tu nic - kdyby na ně nebyl vyvíjen obrovský tlak, žili by pořád stejně, a to všichni.

Jak to souvisí s článkem ? Je přece vidět, že se tyto příhody stávají jaksi vždy nějakému Atta ibn Mahmud a ne někomu jinému - třeba panu Pepovi Novákovi či Konradovi Neuschlovi, či Luigimu Magiore či Lajoszovi Kulemihazy či Johanovi van der Doovenbleyt .. [velký smích] To není žádná náhoda. Myslím, že není vůbec nic špatného, když my všichni Nováci a spol si budeme dobře dávat pozor na všelijaké Mechmety. To není ani náznak rasismu, to není ani náznak dávání komusi kolektivní viny - to je holt prostý boj o holý život !! [velký smích] Ale - možná je již pozdě...

69738

08.09.2005 16:25

New Orleans - katastrofa, na kterou se čekalo

RE: Dedictvi

Petr Gejdoš 83.?.?.?

...igeliťaci...

To slyším poprvé, ale je to dobré. Máte jinak pravdu, vše, co se kdysi stalo, má nyní své konsekvence. Akorát nevím, čím jsme si my v Česku zasloužili ty Cikány ! [velký smích]

Jsou zvyklí dostat všechno hotové, zabalené v igelitových obalech, jsou naprosto odtržení od přírody a 100% přesvědčení, že všechno kolem musí sloužit jejich "radostnému životu".

Jo jo, je to tak, ale již dlouho nebude. Ta zeměkoule není jaksi nafukovací a ani se ještě nepodařilo založit nějaké plantáže na Marsu !! A navíc se musím v duchu lehce zatrpkle vždy zasmát, když tady někdo "dělá ramena", jak je třebas v Americe každý schopný člověk na tom dobře - maká a za stržený peníz si užívá. Naposledy se tady o tom vyblboval jeden pán, co si ani nepřál, abych mu popřál dobrou chuť k pečené huse. A hlavně si myslel, že bych si ji já nemohl dát jen proto, že žiju v Česku, chudák..

To je totiž zrovna ten správný příklad - namyšlený člověk, co dobře a rychle utahuje kdesi jeden šroubeček a má za to dobře zaplaceno !! Ale až to bouchne, až mu dojde těch pár zatuchlých zbytků v ledničce, bude žít v zemi, kde kolem bude chodit a růst hodně "potravinových živočichů a rostlinek", ale on zemře hladem, specialista jeden !! Supermarkety totiž budou prázdné a jak známo - všechno to dobré k životu "roste jakýmsi neznámým způsobem výhradně jen v supermarketech" !! [velký smích]

69748

08.09.2005 17:16

Dopis z vězení

RE: Spíš do cvokárny než za mříže patříte Vy, Táborský

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane leho, Zap si jiste "zareaguje sám". Akorát mě by zajímalo, jakým myšlenkovým pochodem se to stalo, že pak píšete: Zape, takže také schvalujeme politiku s "Židy do plynu"? No, pěkně se vybarvujete.... [překvapení]

Já jsem to tak nepochopil ani omylem. Ale současná politika "dojení holo-krávy" mi tedy taky již "leze krkem" ! Tady toto je totiž zase ta samá past, jakou někdo uchystal na německý národ po I. světové válce. Německo bylo v podstatě do války vmanipulované. Dnešní neustálé drásání starých ran neznamená nic jiného, než že někdo se zase snaží "vydráždit" další válku.

A tedy - věřte nebo ne, jestli dojde k nejhoršímu, rozumní lidé vezmou zbraně do ruky a vypráskají ty hajzly, co to dělají - jednou pro vždy !! Jednou pro vždy je synonymický výraz k jinému, poněkud zprofanovanému pojmu. I ten by byl na místě, ale stále vzbuzuje nedobré reminiscence. [velký smích]

V tomto ohledu se nepleťte - intuice v krvi lidem poradí, jak se zachovat. Já narozený v Československu, ze strany otcovy rodiny Ital, z matčiny strany Maďar/Rumun - z vlastní vůle se stanu Němcem !! Už toho šťourání bylo dost.

69757

08.09.2005 17:22

Al-Kaida hodlá vyhodit do vzduchu kanadský parlament... Pomoooc!

RE: Normálka pane Taborsky

Petr Gejdoš 83.?.?.?

El Maatina odjel nic zlého netuše ... to jméno mi zní spíš jako El Niňo - jaksi nearabsky. Ale na druhé straně nevím, jaké jsou v Kuvajtu zvyklosti v tomto.. [velký smích]

69758

08.09.2005 17:43

Umělá katastrofa: Hurikán obnažil katastrofu sociálního státu vyrobenou člověkem

RE: Tak trochu mimo téma článku

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Krásně jste to napsal pane TS - krásná nahrávka na řadu smečů, óóó ! [velký smích]

Zapomínáte ale na faktor času, faktor lidské netrpělivosti, faktor absolutní nedůvěry lidu obecného ve své vlády atd atd. Ne ne, ten článek může být poněkud neobjektivní. Ale v jednom má zatracenou pravdu. Ještě to nezačalo a už je zle !!

Uvedu heslovitě:

- světová ekonomika začíná být o pouze potravinách a o zábavě. Vše toto ale visí na ropě a nepůjde to nahradit ne že ze dne na den- ale nikoliv z desetiletí na desetiletí !!

- něco se děje s planetou Země a nevíme, skutečně nevíme, co to je ! Ale v každém případě strašlivě rychle ubývá orné půdy a mění se v poušť ! Celých 0,1 milionů km2/rok ! Cosi způsobil člověk, ale větší díl má na svědomí jiný vliv. Ten jsme ještě ani nepojmenovali, natož začali řešit !

- lidstvo je přemnožené a geneticky zdegenerované. Životní prostředí je dlouhodobě otrávené lidskou činností a pokračujeme v tom ! Normální přirozené nepřátele jsme vyhubili, ale vypěstovali jsme si nové, mikro-nepřítele ! A ničíme si imunitní systém nadužíváním léčiv.

- US army do přírody užitím munice z DU vypustila tisíce tun kysličníků uranu v té nejzákeřnější formě - aerosolu po shoření munice. Je jen otázka, kdy si každý nadýchá svou dávku. Je toho na vytrávení celé zeměkoule vícekrát !

- společnost se celosvětově morálně rozpadá a není vidět ani náznak počínající obrody. Kdo začne, jak začne ? V prostředí money-kracie ?

- všechny Vámi uváděné metody nahrazení energie z ropy a potažmo uhlí a plynu jsou na první mrknutí oka nesmyslné, neboť vaše "paliva budoucnosti" totiž jsou vyráběny s vynaložením ještě větší energie z ropy !

Tss - nejsem v tomto optimista ani omylem !! Kdybyjste mi tak naznačil, proč Vy ano ??
[pláč]

69763

09.09.2005 14:47

Al-Kaida hodlá vyhodit do vzduchu kanadský parlament... Pomoooc!

RE: Vypadá to jako legrace ..

Petr Gejdoš 83.?.?.?

[velký smích] Důvěřuj - ale prověřuj !! [velký smích] ..praví jedno české úsloví. A já za sebe dodám - někde bych prověřoval jaksi více, no a někde třeba trochu méně - to není rasismus. To je zkušenost.

69839

09.09.2005 15:30

Hurikán Katrina – naše zkušenosti

RE: A heleme se...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nostradamus se s Amerikou moc nebabral - nestála mu příliš za řeč. Ostatně se mu ani nedivím. [velký smích] Tedy u Nostradama nenajdeme žádné velké podrobnosti. Dokonce Nostradamus vysloveně preferuje jako katastrofické prvky v osudu USA spíše lidské chyby, než samotnou přírodu.

Ovšem možná jste pane Skaut slyšel něco o tzv. "americkém prorokovi Edgar Cayce" ? On to byl rodilý Američan a jeho zvláštností bylo, že svá proroctví pronášel v hypnotickém spánku, v normálním bdělém stavu si vůbec sám nevzpomínal, co vlastně ve spánku sděloval. Tento prorok je mimo jakoukoliv pochybnost pane Skaut, tedy klidně se smějte - asi tak, jako by jste se nějak dokázal smát na vlastním pohřbu.

No a tedy tento americký spící prorok Edgar Cayce do období těsně po roce 2000 - kdo ví, co to znamená těsně po roce 2000 ? - časově situoval obří geologickou katastrofu, která způsobí, že velká část amerického západu bude zcela zdevastována obřím zemětřesením, část kontinentu se potopí do Tichého oceánu, z části Kalifornie se stane skupina ostrovů v tomtéž oceánu. Postižení dosáhne až někam po Salt Lake City.

Z důvodů občanské války v USA spolů s touto katastrofou se z USA obratem několika měsíců stane zcela bezvýznamná chudá země s bující zločinností zbytku "velmi civilizovaného obyvatelstva" !! [velký smích] Což se na "maličkém příkladu" ukázalo v případě Katrin a NO ...

69845

09.09.2005 17:04

Hurikán Katrina – naše zkušenosti

RE: A heleme se...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To máte pane Skaut "ako tako" pravdu - Pane Gejdos, co se ma stat, se stane. Ja se tim nebudu zaobirat. Na to je zivot moc kratky. Totiž my, současně žijící generace lidí jsme tak trochu "z obliga". Já sice nemám žádnou přímou linku na Nostradama, ale větší část života, žel Bohu je to již dost a dost roků ( [pláč] ), se proroky a proroctvími zaobírám jako "koníčkem na dlouhé zimní večery", ale i "dlouhé deštivé letní, jarní či podzimní večery" !!

No, a tedy vím, že naše generace již do toho vstoupila jako "oběť", nikoliv jako viník . Ale pozor - naše generace má zcela jinou funkci a obrovskou odpovědnost - podle nás a našeho chování bude nastavený metr, kterým bude souzeno celé lidstvo !! [velký smích] Takže je dobré vědět, co a jak bude a alespoň tušit, co se od nás čeká jako dobrý výsledek ..

Takže to by ten život obecně musel být ještě o hodně kratší, aby jste měl s tou citovanou větou zcela dokonalou pravdu ... a mohl se skutečně cítit "být z obliga" ... [smích]

69858

09.09.2005 21:38

Hurikán Katrina – naše zkušenosti

RE: A heleme se...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Píšete:Pokud mám mluvit sám za sebe, tak na předpovídání budoucnosti mnoho nevěřím

Existuje světově známý případ prekognice (=předvídání budoucnosti, jasnozření), který je mimo jakoukoliv pochybnost dobře doložen. Jedná se o kataklyzma ostrova Jalape v Jávském moři v roce 1883, 27. srpna v cca 10.°° místního času. Můžu eventuálně posloužit podrobnostni.

Pro mě tento jediný a nesporný případ signalizuje, že proroctví jsou reálná a tudíž se jedná o velmi podceňovaný aspekt vývoje lidstva. Netřeba strkat hlavu do písku, jsa takto blbější pštrosa, což i tak je již značně povážlivě blbé zvíře !! [velký smích]

V žádném případě nemyslím na Vás, jsem si skoro jistý, že "jistá" husa zagágá. A ještě bych dodal - Svědci Jehovovi jsou dosti zvláštní lidé, je nutno ale se vyvarovat omylu. Existují politováni hodná individua, které strčily hlavu do chomoutu a postávají s často přihlouplým výrazem hloupoučkého odevzdaného úsměvu na nárožích a rozdávají "Strážní věže". To jsou ovečky nejnižšího ranku v sektě, které patrně do skutečných Svědků mají hodně daleko. Ale existují skuteční Svědci Jehovovi a kdo se jim směje, ten vskutku nedosahuje inteligence pštrosa, možná ani tvora zvaného Didus ineptus. viz zde :http://www.multiweb.cz/uglyorca/didus.htm
[smích]

69894

09.09.2005 21:48

Dopis z vězení

RE: Proč Vám, kema, a ostatním Vašim soudruhům v lehově kadibudce říkám ušmudlaní šábes boys

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To je radost číst, bravo !! [oči v sloup]

69895

09.09.2005 22:27

Hurikán Katrina – naše zkušenosti

RE: A heleme se...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ten případ, který jsem uvedl, je případ výbuchu sopky na ostrově Krakatoa. Já jsem schválně použil původní jméno toho ostrova v jazyku domorodců, který se ale nejméně 100 let před tím kataklyzma již neužíval. Podrobněji o tom píše Viktor Farkas v knize "Nevysvětlitelné záhady".

Tady a dnes se střetávají dva principy pohledu na svět, na tzv. realitu. Jeden princip je ten vtlučený absolutní většině lidí do hlavy procesem edukace = vymývání mozků - jedná se o racionální vědecký náhled na svět. Svět vědy = svět, kde jednou provždy platí sežer, nebo budeš sežrán a v tomto světě bychom neměli chtít žít - si aspoň já myslím.

Druhý princip je duchovní. A případ prekognice výbuchu sopky na ostrově Krakatoa ten první princip usvědčuje ze lži a to zcela nebarevně, prostě zcela jasně, jednobarevně.

To, co my vnímáme jako realitu, to jsou přeneseně slovy jednoho řeckého filosofa (skleroza mi nedovolí jej jmenovat ! [velký smích] ) pouze stíny stínů, jež se promítají do naší mysli a na základě čehož se nikdy, tvrdím, že NIKDY, nemůžeme dozvědět nic o skutečnosti. Nevím, kam jste se v úvahách dostal, ale když to budu chtít trochu urychlit - ze všeho nejvíce se náš svět podobá Matrixu. Lépe by ale bylo, kdybychom to brali doslovně podle Bhagavatgíty - jako "maja".

Stačí zaregistrovat se na nějaké forum, kde diskutují špičkoví - ale třeba i trochu méně špičkoví - fyzikové své "nejnovější výkřiky vědy" na tema kvantových teorií gravitace, teorie strun či membrán, kosmologii, inflační expanze vesmíru, atd atd. A zjistíte, kde a jak si lidstvo stojí. Zjistíte, v čem se liší Věda od Církve. [chechtot]

69897

10.09.2005 10:22

Hurikán Katrina – naše zkušenosti

RE: A heleme se...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Petře, co mě na vás a dalších obdivovatelích Nostradama zaráží, že s tím svým "to už předpověděl Nostradamus" vždycky přijdete takříkajíc s křížkem po funuse. Proč nám někdy neřeknete dopředu, co nás čeká a kde se co stane?

Na to je milá Johanka zcela jednoduchá odpověď. Zaprvé by nikdo tomu ani omylem nevěřil. A již vůbec nikdo nechce slyšet špatné zprávy, to ale není znakem dnešní doby - již kdysi byli poslové špatných zpráv popravováni !! [velký smích] Dneska, když se něco vážného děje, tak mám šanci "se svým Nostradamem" utrousit pár myšlenek. A hned dostanu vynadané od skoro úplně všech - prostě nikdo to nechce slyšet.

Je to totiž asi zajímavý psychologický moment - lidi si jednak myslí o sobě, že jsou nejchytřejší a sami ví všechno nejlépe. Potom každý "hamtí hamtí" jen na kupku směrem k sobě a vůbec se nikomu nelíbí, když někdo na něj jakoby prstem ukazuje a říká - podívejte se na něj, HAMŤÁKA - to o něm prorokové před tisíci léty řekli, že se stane to a to, protože lidi jsou hamižní a myslí pouze na sebe !!

Chcete, abych Vám udělal nějakou předpověď ? To by jste ale musela pochopit, že prorokové nemohli nikdy vytvořit jiný prorocký obraz, než pouze jakoby v obrysech, rozmazaný časově i lokalizací. Jen málokdy a navíc ve zcela specifických případech mohli ten "obraz budoucna" zaostřit a dokonce posloužit určením času. To ale vysvětlit proč to tak je, to je nad možnosti zde, lze ale při jistém minimu znalostí na to přijít i úvahou.

Dneska je již skutečně nejvyšší čas, abychom byli zcela znepokojeni. Chamtivý, vylhaný a pokrytecký charakter současné lidské společnosti, zejména té části tzv. euro-atlantické společnosti jednoznačně potvrzuje platnost i těch nejstarších proroctví, která však ještě před 100 léty nutně musela budit u chytrolínů jen zcela útrpný úsměšek.

No nic - dovedu podat soubornější obraz a nástin, co se děje a co bude v budoucnu !! A to aniž bych se dovolával vlastních prorockých schopností. [smích] A netřeba se usmívat, že píši, že podám nástin co se děje ! Totiž, všimnul jsem si, že lidi kolikrát nejen nevěří na proroctví budoucna, ale dokonce ani netuší, co se aktuálně děje. Pochopí to částečně vždy s doběhem x roků - někdy až na smrtelné posteli. ... [pláč]

69956

10.09.2005 11:30

Hurikán Katrina – naše zkušenosti

RE: A heleme se...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

>Svět vědy = svět, kde jednou provždy platí sežer, nebo budeš
>sežrán a v tomto světě bychom neměli chtít žít - si aspoň já myslím.

Jenomze v nem zijeme, a kdyz v to prestanete verit, budete sezran.


Vyjadřujete pouhý lidský strach z neznáma, držíte pomyslného vědeckého vrabce v hrsti a ignorujete stejně pomyslné mísy již pečených holubů. Operujete s exaktní vědou a třesete se strachy o život z imaginárních bubáků. Uznejte - není to divné u racionálně uvažujícího člověka ? Nebo je to spíše zákonité u racionálně uvažujícího člověka ?


Budto muzete spekulovat, ze hrebik je iluze. Nebo ho muzete zatlouct do zdi.

A nebo jej zatlučeme, ačkoliv víme, že pouze virtuálně. Pane, víra hory přenáší bez následků na životním prostředí, věda při tom zdemoluje půl zeměkoule! A chvála Bohu, že ne půlku Vesmíru, to už Bůh dá věda nestihne.

Nastesti se ale alespon nekteri nenechali zblbnout zvanenim fasouna Platona a radeji sli smerem Aristotelovym.

Tenhleten úkrok z cesty se stal lidstvu osudný, možná - máte velikou šanci !! [velký smích] jsa příslušník této generace žijících - že ke svému smutku velikost tohoto omylu a jeho důsledky sám poznáte na vlastní kůži !

Co se vam presne nelibi? Muzete byt specifictejsi, nebo jen blabolite po vzoru Platona?

Pane, tu otázku nemyslíte přece vážně ! Nebo snad ano ? Já jsem vcelku vyrovnaný člověk, netřeba se mi s Vámi hádat - o h... ! Podle Vašeho projevu se jevíte být militantním "vědecko-aristotelovsky smýšlejícím" patrně mladým člověkem, který si prožívá radostnou fázi života intenzívního růstu stromů do nebe !! [smích] To Vás přejde, nebojte, každý tím více či méně prošel. Ale vězte, čím dříve na to příjdete, že stromy do nebe nerostou, tím lépe pro Vás. A bylo by vůbec na Zemi lépe, kdyby nikomu stromy nerostly do nebe, dělá to obrovské škody na životním prostředí ... [velký smích]

69958

10.09.2005 11:48

Umělá katastrofa: Hurikán obnažil katastrofu sociálního státu vyrobenou člověkem

RE: '..rabujici policistky (v videu) byly černošky ...'

Petr Gejdoš 83.?.?.?

[chechtot] [chechtot]

69960

11.09.2005 12:06

Hurikán Katrina – naše zkušenosti

RE: A heleme se...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Zareaguji krátce zde i na pana TS. [smích]

Prorok s velkým P - je totiž i veliká řada i tzv. proroků, co proroky nejsou - tedy skutečný prorok má ve svých proroctvích určitý tragický patos a duchovní náboj, působí na vnímavého zájemce nejen prostě verbálně a přímo na rozum, ale spíše obrazně a duchem na intuici a podvědomí. Každé skutečné proroctví je umělecké dílo, tak jako socha, obraz nebo symphonie. Třebas takový pan TS by si asi nedovolil stát v Louvru a říkat "tss tss, co to ti lidi na té Madonně vidí, vždyť je to přiblblá mazanice." Tady ale si to dovolí říci klidně a bez uzardění...

To omezencům na pouhé ratio nic neříká a proto se tomu pošklebují, sami jsa hlupáci. Vědátoři, ti co nechytí, nerozpitvají a nenaloží do flašky s formalínem, to pro ně neexistuje. Pak se divte, že vzbuzují spíše utrpné úsměvy, než respekt - dělají kolem sebe vlny, jako by sežrali celou moudrost světa, ale v podstatě jsou to ubozí vechtři u vstupu na hostinu Všehomíra !! Chtělo by se říci Ratio fatum vincere nulla valet kdežto omezenci si říkají že Rationi nulla resistunt !!

Ale jinak je to jedno, je to totiž každého jeho volba, jeho život, jeho osud. [velký smích] Skoro se chce říci, že je to o perlách a sviních. [velký smích]

70106

11.09.2005 16:30

Al-Kaida hodlá vyhodit do vzduchu kanadský parlament... Pomoooc!

RE: Vypadá to jako legrace ..

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Trochu jste mi teď "zašťoural rezatým hřebíkem v zanícené ráně" !! [velký smích] Pane, já věřím, věřím a ještě jednou věřím !! Věřím ve spravedlnost a již nejsem netrpělivý, že je jaksi pomalá. Boží mlyny melou a melou a ještě jednou melou. A až si pan mlynář usmyslí najít na Zemi nějaké pomocníky a dát jim do ruky zbraně, aby pomohli s tím mletím, budu stát ve frontě na zbraň taky ... [velký smích]

70124

11.09.2005 16:51

Benešovy dekrety – otevřená kauza

RE: Benesove Dekrety su nasim zrkadlom.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Já bych k tomu dodal zajímavou informaci - TGM ještě v roce 1917 nepatřil ke křídlu, jež žádalo vcelku militantně odtržení od Rakouska. Já si mimochodem rovněž myslím, že to byla z dnešního pohledu chyba. Ostatně bych řekl, že s odstupem času to takhle budou vidět i Slováci ve vztahu k Československu. Paradoxní poněkud je, že kdyby TGM a spol. tuto chybu v roce 1918 neudělali - nebylo by dnes žádné Slovensko - tedy na něco to přece jen bylo dobré ! Že pane Deu [velký smích] To je podobné povídání, jako když ten vrabeček umrznul a posrala jej ta kráva [velký smích]

70125

11.09.2005 19:03

Sudety byly a budou navždy české

O co jde ?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Vážený pane Kohoutku, četl jsem to se zájmem. Ano, takto do důsledku pojato, skutečně v Zemích Koruny české byli Němci prakticky hosty - i když tady žily desítky generací. Ano, skutečně v případě neloajality ke Koruně české by tu neměli dále co pohledávat - stalo se odsunem. Ano, byla to aplikace kolektivní viny, na základě čehož byli odsunuti a vcelku oprávněně bychom se sami jaksi neměli cítit příliš dobře "na duši" - vždyť vždycky jest vykřikováno nejsme jako oni!! A přitom jsme. Totiž ten odsun byl dost poskvrněn, zbytečně.

Ale Vy jste jaksi ten článek neuzavřel nějakým závěrem, neřekl jste, ani vlastně nenaznačil, o co Vám jde ? Za sebe bych klidně řekl - nemluvme o tom raději, proč drásat hojící se rány ? Způsob, jak jste tento článek koncipoval, je dosti Bůh ví proč konfrontační a provokativní, nejméně však nešetrný a netatktní. A již vůbec nechápu, co se snažíte tím "poodhalováním roušky o anonymním autorovi Richardu Královi." A dále nechápu, jak jste přišel na jakési "nacifilní smýšlení", o kterém si nemáme nalhávat vůbec nic.

Přece nepopřete, že odsun nebyl vůbec hodný údajné "holubičí povahy národa českého", nemluvě tedy o absolutní jistotě, že se děly strašné prasárny, které neomluví nic. Nic, pane !!

Já u jakéhokoliv textu primárně hledám smysl textu, nikoliv životopis autora textu. Teprve snad, že bych narazil na "stopy nějaké fobie", která se v textu "tlačí na povrch", začnu nenápadně pátrat, o co autorovi jde ! A tak se ptám Vás - o co Vám ve skutečnosti jde ? Dodejte ještě k tomu článku nějaký závěr.

70146

11.09.2005 21:16

Sudety byly a budou navždy české

RE: NA VŽDY...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Asi jste to dokonale vyhmátla - pán totiž nejpravděpodobněji nemá čisté svědomí a tak kalí vodu. [velký smích]

70163

11.09.2005 21:25

Benešovy dekrety – otevřená kauza

RE: Benesove Dekrety su nasim zrkadlom.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Deu, nechte toho, nebo se rozpláču. Netuším, co si po večerech čtete, že tak zuříte, ledva si vzpomenete na Československo. Já na něj vzpomínám v dobrém, dodnes na Slovensko rád jezdím, mezi Slováky mám hodně přátel a na něco takového, jak tady Vy prezentujete při každé příležitosti, jsem ještě nenarazil. Vy patrně nejste ani Čech, ani dokonce Slovák - některé Vaše názory jsou místy až dětinské v jakési špatně tajené nenávisti k Československu, dokonce i k Cesku i Slovensku. Zdaž-li to neukazuje na potřebu nějaké blíže nespecifikované terapie ?[velký smích]

70165

12.09.2005 20:29

Sudety byly a budou navždy české

RE: Smutný paradox historie

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Toto je skutečně temná stránka americké historie - ono ale těch světlých je tak málo, že škoda řeči. Nemám sice zatím tak hluboké znalosti o amerických aktivitách v Evropě, ale dost jsem se nějaký čas specializoval na americké vztahy směrem k Japonsku a Číně. Dokonce z obecně známé literatury faktu lze hladce vystopovat úpornou snahu USA vyprovokovat Japonsko k útoku a tím k "bezbolestnému vstupu" USA do války (WW II.).

Druhá světová válka je skutečně v podstatě o všem jiném, jenom ne o tom, co se děti učí ve škole. A není nutné sedět v tajných archívech. Konkrétně vztah USA - Japonsko v létech 1930 - 1941, tedy třicátá léta a až do Pearl Harbor je ukázka rafinované politiky USA v popichování a jitření vztahů, jen aby druhá strana (=Japonsko) konečně šlápla vedle. Když se to pak vztáhne na celý svět, je vidět docela úzká spolupráce Britanie a USA na postupném rozdmychávání světového konfliktu. Chce se až říci, že je to světové spiknutí.

Jsem si vědom, že toto, co tady teď píši, bude pro většinu lidí zcela neuvěřitelné a tedy tomu nebudou věřit a patrně mi a taky i Vám pane Deu budou spílat !!

Ale přesto - pane Deu, já se Vám omlouvám, že vždy vyjedu, když tak neomaleně napadáte ČSR, ale na druhou stranu jinak "klobouk dolů" před Vašimi znalostmi a názory !! Já myslel, že jsem sám schizofrenní, protože já běhemn svých studií historie občas myslel, že sním špatný sen, nebo že mě již opustil rozum. V tomto všem tady máte zcela pravdu - a patrně ji máte i s tím ČSR. [velký smích] [velký smích]

70310

12.09.2005 20:38

Sudety byly a budou navždy české

RE: Smutný paradox historie

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane, nemusíte brát Hubáčka, to je jedno, odkud budete čerpat. Podívejte se podrobněji na jednání USA - Japonsko poslední dva roky před Pear Harbor. Kdyby se mnou jednal nějaký člověk takto, jak to dělali Američani s Japonci - ani klackem bych se jej nedotkl - natož abych podal ruku !! A to prosím patrně oba vycházíme výhradně z amerických zdrojů informací.

A účast amerických vojáků ve válce v Evropě od konce roku 1939 - třeba účast amerického letounu Catalina s americkou posádkou na vypátrání Bismarka - to jasně ukazuje, jak USA kdykoliv cenila právo, pravdu atd.. To přece jasně ukazuje, jak se věci měly.

Smůla je ta, že dějiny jsou napsány vítězi. A moc dobře se to kecá, když někdo horlivě podporuje verzi vítězů ! [velký smích] Ale snad by mělo jít o historickou pravdu, nepletu-li se ?

70313

12.09.2005 20:47

Sudety byly a budou navždy české

RE: Smutný paradox historie

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane, prosím Vás - klídek! Posuzujte fakta a nikoliv vlastní emoce. Pokud tuto dobu (okolo WW II.) studujete jako historik, potom mluvte o faktech, které to vyvrací a nezatěžujte nás výkřiky o demagogii. Protože pokud tato svá svým způsobem urážlivá slova opíráte pouze o školní pravdy, které Vám v rámci procesu vymývání mozku byly zpátky nality podle "správných osnov", neměl by jste tu vůbec raději ani špitat !

70316

12.09.2005 20:54

Sudety byly a budou navždy české

RE: Vida co se otevrelo jednou Paroubkovou iniciativou

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To je pravda - chtělo by se souhlasit se slovy básníka kdo chvíli stál, již stojí opodál ! [velký smích] Jenže je třeba situaci vyhodnotit správně ! Lidstvo zrovna bloudí ve slepém střevě a tak neuškodí chvíli stát - nic neztratíme - naopak !! [velký smích]

70318

12.09.2005 22:39

Benešovy dekrety – otevřená kauza

RE: Benesove Dekrety su nasim zrkadlom.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To nebyla uštěpačná poznámka, to bylo holé konstatování faktu. A skutečně nechápu, proč to pan Deu bere tak nějak osobně, ten československý národ nebyl žáden extra podvod, byla to prakticky skoro pravda. Rozumějte, že když už TGM přistoupil na rozbití Rakouska, nemohl "pro Boha jasného" ani vteřinu uvažovat o nějakém státě, kde by z bývalého skutečného státu zvaného Země Koruny české vytvoří neživota schopné torzo a pustil by území Sudet, která byly 1000 let organickou součástí českého státu !! Tedy nedělejme ze sebe ještě větší voly !

Vždyť já to musím znova zopakovat - Český stát tu byl dříve, než nějaké Německo ! Německo jako umělá slátanina vzniklo po rozpadu Říše francké a byla to skutečně umělá slátanina, která potom takto po dobu 800 let v Evropě hrála zcela ostudnou roli - kdyby nebylo toho, že součástí říše bylo dobrovolně České království Přemyslovců a posléze od doby Lucemburků Země Koruny české, potom by Německá říše neznamenala již skutečně vůbec nic !! To váha Českého království z Německé říše udělala něco, s čím zbytek Evropy musel počítat. Po vpádu Tatarů v roce 1242 fakticky pouhá váha Českého království a náhoda, že uvnitř Mongolského státu došlo ke vnitřní krizi zachránilo Evropu a Německo před zpustošením, obdobným jako za Attily. Přemyslovci a Lucemburkové drželi Německo, aby se tam vzájemně nesežrali.

A jen tak mimochodem - v té době neexistoval žádný národ Čechů, Němců a už vůbec Slováků ! Byly tady státní útvary v nich žila slátanina zcela nejasných etnických původů - národy vznikaly až řadu staletí potom ! Celá Evropa - ta politická - mluvila latinsky a jen plebs si mluvil všelijak jinak.

A když už mám udělat jo vítr v historii - děsná škoda, že se vůbec narodil nějaký pán Záviš z Falkensteina a došlo k neštěstí u Suchých Krut. A druhé neštěstí a teď asi urazím spoustu lidí - druhé neštěstí bylo, že se narodil Jan Hus o 100 let dříve, než by to bylo vhodné. Z Jana Husa se již český stát v podstatě nevzpamatoval. To bylo naposledy, kdy Češi dělali velmocenskou politiku a pak již z nich (z nás !!) byli jen uražení chamtivci.

70329

12.09.2005 22:44

Sudety byly a budou navždy české

RE: Němci dostali co si zasloužili

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Zorba, přečtěte si něco o historii střední Evropy, než nás budete dále oblažovat těma perlama. [velký smích]

70330

13.09.2005 16:39

Sudety byly a budou navždy české

RE: Smutný paradox historie

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Dovolte, abych projevil, že jsem se nad tímto dobře pobavil !Re Nemecke lodstvo ... lodi ktere nemci meli a jejich pocet je znam. Jejich vyzbroj take. Pocet ponorek jakbysmet ... vysledek pouheho souctu je - druhe max treti nejsilnejsi lodstvo v dobe zacatku valky.

Kdyby jste mluvil o silném německém loďstvu před I. světovou, to bych s přimhouřením oka bral, ale jak jste přišel na to, že Němci měli v době II. WW druhé možná třetí nejsilnější loďstvo na světě - to je pro mě záhada.

Je pravda, že měli několik skutečně výkonných lodí, je pravda, že měli hodně ponorek. Ale v bitvě typu jako byla bitva u Jutska by proti kompletní německé flotile Britové postavili stejně silných flotil možná deset, stejně tak USA a patrně i Japonsko - to byly tři strategicky významná loďstva na světě.

Němci by mohli možná válčit na moři s jakousi vyhlídkou, že hned nedostanou "nakládačku" možná proti Francii, ale ani tady by asi neuspěli. Ještě i Italie by sflikovala silnější flotilu. Ne ne pane - síla německé válečné flotily byla ve způsobu boje, de facto se ze strany Německa jednalo o "námořní terorismus", nikoliv "válku na moři". Síla německých lodí nespočívala, v tom, že tyto vypluly a válčily, ale že mohly vyplout a ničit konvoje na Atlantiku". Přečtěte si něco o potížích Britů vypátrat a potopit Bismarka. A pak pochopíte, že Německo nevedlo na moři válku, nýbrž pouze provádělo v přísné konspiraci "drobné sabotážní akce".

Snad jediná akce, kdy německé loďstvo bylo použito v regulérní akci, byla účast válečného loďstva na obsazení Norska. Tam přišli Němci snad o třetinu loďstva a to zde prosím Britové reagovali v podstatě jen místními jednotkami své válečné floty, jinak by Hitler přišel o všechno loďstvo.

70453

13.09.2005 16:47

Sudety byly a budou navždy české

RE: Smutný paradox historie

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane historiku - prosim dodejte tedy prameny ktere podporuji vasi teorii.

A jak by jste si to přál ? Náklaďákem ? Kam ? [smích]

Nejde vysvětlit něco, co vyžaduje komplexní znalosti kontinuity vývoje, znalost ducha doby, atd atd... Historie a historické prameny - to přece není pouhý soubor dat - kdy se kdo narodil a kdy byla ta která bitva. [velký smích]

70454

13.09.2005 17:01

Benešovy dekrety – otevřená kauza

RE: Benesove Dekrety su nasim zrkadlom.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Já na to mám podstatně jiný náhled - podle mě je němčina tou hatmatilkou, odvozenou z češtiny. Kdyby nám to Záviš z Falkensteina "neposral" u Suchych Krut v roce 1278, tak by se dneska v celém Německu od Baltu po Sicilii a od Severního moře po Ural mluvilo česky !! [smích]

Jenže a to je ten problém pro laiky. Nikdo si jaksi nechce uvědomovat, o čem vlastně je historie. Lidi se na to dívají s jistým opovržením, co že to ti historici furt ňahňají v těch archivech, koho to vlastně zajímá...!

Totiž, kdyby Přemysl Otakar II. u Suchych Krut vyhrál a pokračoval dalších 20 roků v tomto duchu dále, nejspíše by dějiny Evropy vypadaly krapet jinak a někdy v roce 1939 by se Hitler nejmenoval Hitler, ale třeba Pepa Novák !! Kdo tuto úvahu uváží a docení ? [velký smích]

70457

14.09.2005 16:15

Sudety byly a budou navždy české

RE: Smutný paradox historie

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Dobrá, nemusel jsem být jízlivý, omlouvám se. [zmaten]

Uznáte, že zde na omezeném prostoru nelze tuto problematiku podrobně probrat. Taky doufám v to, že se shodneme, že skutečně i mezi profesionálními historiky je absolutní většina těch, kteří vzbuzují podezření, že se řídí pravidlem - "koho chleba jíš, toho píseň zpíváš". Proč to připomínám ? Ani odkazy na odbornou literaturu v tomto nepomůžou, mám na ni svůj nelichotivý názor.

Já pane jsem přece nenapsal, že ze se druha svetova valka odehrala jinak a ze hlavnim agresorem a puvodcem byla Anglie . Já jsem svým způsobem svobodně a jakoby nahlas uvažoval - a dospěl k tomu.

Uvažoval jsem a dělal závěry, že nic není bez příčiny. Tedy se na ně podívejme - tedy na ty příčiny. A předestřemež zde coby vstupní premisu ten prazáklad "školského pohledu" na obě světové války - tedy tu prvni a druhou - jak je zvykem uvádět v současné historii psané vítězy.

premisa:První světová válka byla důsledkem rozpínavosti německého imperialismu a pokusem ze strany Německa o přerozdělení světa. Druhá světová válka pak defacto byla pokračováním té první - tedy stejné vstupní ambice Německa + revanš. Změnou pak bylo, že se ve válečné koalici s Německem navíc ocitla Italie a Japonsko, malé země a národy neuvažuji, nehraje to zde žádnou roli.

Pokud budeme vycházet z dané premisy, museli bychom se vrátit do poslední třetiny 19. století a "prohlednout" si svět té doby. V té době světu navenek a patrně i doopravdy vládla Britanie a britské pravdy=zájmy - zajisté není nynější podobnost se současnem a nadvládou USA čistě náhodná !?! [velký smích]

Z čistě vojenského hlediska koncem 19. století síla britského válečného námořnictva - + jeho strategické základny skutečně po celém světě - Britanii zaručovala vítězství v každé válce - výjma případu války samotné Britanie proti zbytku světa. Tento případ ale uznáte, že ani nemohl nastat. Animozity Britanie vůči novému státu a budoucímu suverénu světa - USA, již byly minulostí a obě tyto hlavní anglosaské mocnosti po strávení tzv. Monroe doktríny již byly fakticky spojenci v každé budoucí válce. Tedy počátkem 20. století svět byl fakticky rozdělen - vládla a hodovala Britanie a zbytek světa "dojídal pod stolem drobečky". Souhlasíte ?

Jedinou skutečnou slabinou tehdejší jediné supervelmoci byla jednostranná orientace na válečné loďstvo a tedy neschopnost Britanie pouze vlastníma silama dovést jakoukoliv válku s největšími konkurenty (Německo, Rusko, případně i Japonsko, Francie) do skutečně vítězného konce. Totiž - válka není vyhraná v několika bitvách - nastala nová era - era totalních válek, totální válka skončí, až je protivník skutečně nemilosrdně na kolenou, nebo vůbec vyhlazen.

Toto si vyzkoušeli Britové v Afghanistanu a v Búrských válkách a tedy to dobře věděli. (pokračování) [velký smích]...

Kráceno (Editor)

70640

14.09.2005 16:53

Sudety byly a budou navždy české

RE: Smutný paradox historie

Petr Gejdoš 83.?.?.?

(pokračování)
Takže Británie stála počátkem 20. století v této svízelné situaci - sice ovládala a "vyžírala" svět, ale konkurence nespala. A konkurence = hlavně Německo, to nemuselo pracně tříštit síly po celém světě. Němci nemuseli nic bránit, jim stačilo jedním úderem porazit vlastní ostrovní Británii a celý "britský svět" by se zhroutil. A Německo nebyl jediný potenciální konkurent - sílilo Japonsko, sílilo i Rusko.

Britové dobře věděli, že současná situace strategicky není příliš výhodná. Pro Německo by stačilo s Britanii pouze obchodovat a čekat - což Němci dělali a úspěšně ! Aktuální výhody Britanie by postupně mizely - Britové by svým lidským potenciálem 50 milionů lidí nemohli donekonečna ovládat 20-ti násobek obyvatel v koloniích.

Čili - situace byla taková, že Britanie opticky vládla světu a nastolila "Pax Britanica", ale hlavní konkurent Německo ve všech oblastech pomalu získával. Němci nedrobili síly, pouze rozvíjeli svůj potenciál.

Bylo to dáno situačně - uvedu příklad na ilustraci této strategicky nevýhodné situace:
Britanie musela budovat a udržovat válečné loďstvo, aby udržela svou superioritu vlastně po celém světě a loďstvo teoreticky muselo být schopné války s celým světem.
Německu stačilo budovat válečné loďstvo, aby jedním úderem ochromilo dopravu strategických materiálů a potravin na ostrovy Britanie.

Tedy Britanii by nepomohlo ani kdyby mělo 5 násobnou převahu, když musela síly rozdrobit - Německu stačila pětina sil na ochromení britské metropole. Britanie mohla blokovat celou Evropu a Německo by nebylo ohroženo - naopak Němcům stačilo získat jednorázově vítězství a blokovat ostrovy a Británie byla na kolenou ! O tomto byla bitva u Jutska. A pane - ruku na srdce - kolik chybělo, aby ta bitva dopadla obráceně - nebyla by již druhá světová válka a hlavním jazykem, kterým bychom se teď bavili na netu by byla němčina.

A tedy ptám se KDO MĚL ZÁJEM ROZPOUTAT tzv. I. SVĚTOVOU VÁLKU ? Německo ? PROČ ? Proč by to Německo chtělo ? Karty byly rozdány dokonale ve prospěch Německa. Britské arogance a nadvlády nad světem měl celý ten svět plné zuby ! Miliarda lidí čekala, kdo konečně Britanii podrazí nohy. Zdálo se to sice nemožné, ale nic není nemožné ! [velký smích]

Má cenu rozepisovat se o WW II. ? Má cenu, abych rozvíjel současnou situaci ? Pane, nevidíte to ? Necítíte to ? Ve kterých britských análech se to chcete dočíst ? Ve kterých amerických materiálech se to chcete dočíst ? Vždyť dnes je stejná situace a jediná záchrana pro USA je zatáhnout svět do války, dokud má USA jakousi šanci ji vyhrát ! Za možná již 10 let bude ta šance již pryč. Víte v jaké době žijeme ? Akorát, že to dnešní Německo má šikmé oči !! A mají své historiky a jsou dobře poučeni !! [velký smích] [velký smích]

70646

14.09.2005 17:19

Sudety byly a budou navždy české

RE: Smutný paradox historie

Petr Gejdoš 83.?.?.?

(pokračování - poslední [velký smích] )
Dnes, když se rozhlédneme po světě, vidíme USA v roli, kterou před 100 léty hrála Britanie. Zdánlivě není ve zbytku světa síla, která by mohla USA vojensky vzdorovat. Tedy i toto je prakticky stejné, jako před 100 roky.

Ale ouha - stojí zde na druhé straně světa podceňovaná, zesměšňovaná a opovrhovaná Čína, přátelsky se "zubí", úslužně rokuje o všem možném, ochotně nakupuje zbraně a 1,3 miliardy Číňanů radostně pracuje - totiž pro těchto 20% lidstva je současná doba dobou ohromného rozkvětu. Co na tom, že jim formálně leho nadává do komunistů ? Cha cha, to už i v USA je větší komunismus, než v Číně ! Co na tom, že si leho z čínské armády dělá srandu. Oni dobře ví, že když čtyři Číňani za cenu své smrti zabijí jednoho Američana, tak vyhrají válku a ještě zůstane 300 milionů Číňanů !!

A leho se zoufale plete. Válka se nevyhraje letecky, ale nohama pěšáka ! A že USA má 100x více atomových hlavic ? No a co ? To 1% čínských hlavic udělá stejnou práci a Číňani ji klidně donesou do USA pěšky. Ačkoliv - to taky již netřeba - již jsme zaznamenali čínské kosmonauty, že jo !

A Číňané přitom vůbec nemusí spěchat. Čekali 1000 let !! To USA a Evropa musí spěchat - tedy hlavně USA. Číňané pouhým čekáním a obchodováním uobchodují USA k smrti !! Ještě 25 roků tohoto vývoje a Čína si prostě USA koupí od Aljašky po Floridu. Zeptejte se mě, kdo tady musí spěchat s III. světovou válkou ?? [velký smích] [velký smích]

Chápete mě, co jsem tímto svým svobodným a nějakými ohledy nezatíženým hlasitým uvažováním douvažoval ? Že je to jakási jiná historie a jiná současnost a jiná budoucnost - než by se chtělo rádo věřit ? A že tyto mé úvahy se opírají o velmi vážená proroctví ? Pane, jo !!

70648

15.09.2005 17:35

FEMA záměrně sabotuje záchranné práce v New Orleans

RE: Je to paranoia?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To asi skutečně šílenství je, vidím to jako paranoiu ne příliš odůvodněnou. Nabízím jednodušší vysvětlení - lepší paranoiu ! [velký smích]

Moje lepší paranoia :
Americká vláda je mnohem prozíravější a ví podstatně více, než si lidé obecně myslí a připravuje se na mnohem horší blízkou budoucnost, než si většina lidí umí představit. A to i když zrovna sní špatný sen, zvaný "Noční černá můra". Hurikan a následná katastrofa na jihu USA, speciálně v NO, je vcelku nepodstatná lapalie a americká vláda vcelku rozumně drží záchranné síly a prostředky v očekávání jiné, podstatně větší katastrofy.

Odvolávám se na Edgara Cayce - podle mě na pořadu dne je kataklyzmatické zemětřesení v Kalifornii a přilehlém okolí !! Hodně lidí tady nadává na amerického presidenta, USA přezdívají na "Bušistán" a vůbec ve směru k USA a k současné vládě nešetří špatně zakrývaným opovržením. A přeneseně pak i k Američanům obecně.

Nedomnívám se, navzdory tomu všemu, co lze o současné vládě číst a slyšet, že je to ve všech ohledech pravděpodobné a že tedy pomlouvači USA mají ve všem pravdu. Objevují se stále nové a nové indicie, které ukazují jiné vysvětlení zdánlivě protismyslných kroků americké vlády a které počínají vrhat poněkud jiné světlo na současného prezidenta.

V každém případě se lehce vrátím k Nostradamovi - "Pozor, USA v současnosti stojí před neslýchanou krizí a zdánlivě nesmyslné kroky americké vlády jsou pečlivou přípravou na zvládnutí následků !!

Toto je výsledek dosti zoufalé analýzy a nikoliv následek nemírného nadužívání halucinogenních látek !! Nekamenovat a když, tak najednou a rychle, ať netrpím ! [velký smích] [velký smích]

70858

15.09.2005 21:47

RE: Nebudu platit!

RE: Pane Stworo,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No, asi jsem zašel daleko v přáních, ale to je tím, že tu není zrovna o čem diskutovat.

Já bych dokázal "naroubovat" Nostradama a Sibylu na libovolné, tedy i toto tema a dokonce by to dávalo jasný smysl a bylo by to k nějakému vážnému problému. [velký smích] Je ale otázka, zda je to třeba. Co ale si myslet člověk má, když čte 3000 let starý text a v něm je psáno o této naší době, že v ní bude žít pokolení převrácených - že půjde o dobu kdy:
- lidé u plných obilnic hladem umírati budou,
- ženy počnou mnohým mužům vládnout,
- celý svět železem a drátem obepjat bude,
- lidem rychlost gazely a let orla stačit nebude
- člověk hvězd by dobýti a opanovati chtěl... atd. atp. ..

Tehdy příjdou znamení, zlá znamení, jež lidstvo varovati bude. Hm.. to kdysi dávno pravila Sibyla.. [velký smích]

70891

16.09.2005 15:03

Amerika je v úpadku

Možná se ještě do USA dostanu a..

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Možná se ještě do USA zase dostanu a budu moci sám udělat nějaký závěr, jak to vlastně je. Jenže - čistě teoreticky bych mohl usuzovat i nyní. Mám v USA skoro 6 a 1/2 roku provdanou dceru, vloni jsem tam měsíc pobyl. Bydlel jsem u rodičů zetě, jak já říkám "u spolurodičů". Se spoluotcem [smích] jsme denně vedli urputné hovory hlavně o politice. Když v USA o politice, tak jedině o americké politice. Totiž v očích Američana je USA jediná země, o které podle jejich názorů má cenu mluvit, tedy když o politice, tak o americké.

Mohu s důvěrou sdělit, že můj spoluotec byl prostě zoufalý. I podle něj to jde v USA strašně rychle dolů !! Musím doplnit, že on i jeho paní jsou oba univerzitně vzdělaní a skutečně, pokud jsem to za ten měsíc pobytu mohl posoudit, jsou oba rozhodně rozhledem a životním postojem nadprůměrní Američané, samozřejmě jsou i nadprůměrně zajištění finančně.

Ale opakuji - pokud mohu posoudit, zas tolik totiž člověk za měsíc nestihne poznat, aby si mohl být vůbec něčím jistý. Nicméně - mohl hy bych jej (spoluotce) požádat, aby napsal zde svůj názor na tento problém Ameriky on. Vy všichni "poameričtění Češi" typu leho, kema,Arkan a spol, nevím, jaké máte důvody tady dělat takovou propagandu. Strašně by mě zakjímalo, jak by jste diskutovali s tímto člověkem, který na rozdíl od vás všech přistěhovalců, tak on se tam narodil a celý život žil. A znovu připodotýkám, jedná se o inteligentní, vzdělané a blahobytně zajištěné lidi.

Domnívám se, že ten článek možná přehání, za dobu krátkého výletu do států nemůže totiž nikdo vynášet takové soudy, ani původní rodily Američan. Berme ty jeho výroky ale nikoliv jako "absolutní fakta", nýbrž to berme jako derivaci odpozorovaného vývoje. Ten člověk nemluví o absolutním stavu Ameriky ale o jejím vývoji, o trendech.

Já jsem z ČR a po měsíci v USA a to pouze ve Virginii (tu jsem jakž takž pocestoval) a na skok ve Washingtonu, bych si ale taky dovolil spíše s tímto článkem souhlasit. Mám toho hodně načteného o USA, skoro denně se bavím se dcerou, rovněž s úmyslem co nejvíce se dovědět o USA chodím denně tady na Zvědavce, neb tady se mé zkušenosti ať přímé, nebo zprostředkované od dcery, či z literatury, mohou konfrontovat s názory lidí, kteří to přímo žijí. A jsem proroko-zpytec.

Dámy a pánové, kdybych se opíral pouze o proroctví, chápal bych, kdyby jste se mi jen smáli. Takto ale si můžu dovolit tvrdit, že USA skutečně rychle spěje do zkázy !! Nevím nevím, co si o tom myslet, ale stále lépe se mi daří situaci v USA ztotožňovat se zoufalstvím v proroctvích, které toto hlásají. [zmaten]

PS Mám zde v ČR několik přátel původně Američanů. Jeden z nich mě učí angličtinu, tedy že s ním mluvím. On sam se totiž pořád nenaučil česky. Tak tyto mé přátele z Ameriky by jste do Ameriky již zpátky nedostali ani omylem !! [velký smích]

71003

16.09.2005 17:37

Amerika je v úpadku

RE: Možná se ještě do USA dostanu a..

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Snad jenom to, že nás štve, že tu papouškujete ty samé kraviny, co jsme kdysi čítávali v Rudém Právu.

Do prkýnka leho, kde jsem tu teď třeba já papouškoval nějaké kraviny z Rudého práva ? Říkám Vám, že ten můj "spoluotec" je dobře situovaný nyní již důchodce, celý život voják, pilot, s všestrannými zájmy, vzdělaný a kulturní člověk. Kéž by jste byl taky takový a nepsal tady takové hovadiny.

S takovými já diskutuji hlavně na univerzitě, kam chodím studovat. Obyčejně se jedná o zatrpklé "hippies", kteří jsou nešťastní ...

Pane, nebudu komentovat, co si myslím o Vašich činnostech posledních cca 20 roků, třebas jako kolikátou již dostudováváte univerzitu. Ale stejně o tom silně pochybuju. Vy totiž patrně neumíte příliš číst. A takové komentáře si strčte do ... !!

Ten můj "spoluotec" je pravičák jak poleno, mám nepříjemný pocit, že by jste si s ním dlouho nepodiskutoval - duté hlavy pozná na počkání, s ním je třeba diskutovat věcně a smysluplně. Nezlobte se, ale asi máte špatný den. [velký smích]

71039

16.09.2005 17:47

Amerika je v úpadku

RE: Možná se ještě do USA dostanu a..

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jistě, tráva je v Čechách pomalu legální a další tvrdé drogy se také tolerují daleko více než za velkou louží...

No nevím, ale asi se pletete. V přepočtu na hlavu včetně nemluvňat a starců sice Češi vedou v pití piva, ale na paty nám docela šlapou Němci nebo Belgičani - ostatně pivo je veskrze chvályhodný mok, utužující zdraví.

Ovšem ve spotřebě drog v tom smyslu, co si běžně jako drogy představujeme, je v přepočtu na hlavu USA neomylně "na čele pelotonu" a za USA je dlouho mezera. Rovněž jsem kdesi četl, že kromě drog všeho druhu Američani zežerou v přepočtu na hlavu neskutečné množství všelijakých "patáků" proti migrenám, na spaní, proti spaní, proti depresím a Bůh ví proti čemu ještě. Což jsou svým způsobem taky drogy.

Nene, pane leho, to jste nevysvětlil ani omylem. Prostě je pravdou, že skutečně začínají slušní a schopní Američani - Bohu žel ale i neslušní [velký smích] - z Ameriky utíkat do pryč !!

71046

16.09.2005 21:30

Amerika je v úpadku

RE: ...smutne

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To je něco, pane Leho, co Čech (řekl bych spíše nevzdělaný český buran, který kromě zpotvořené češtiny jiný jazyk neumí) ve své nenávisti vůči všemu čemu se daří lépe může říci.

Hmm, a nebo taky ne !! Předpokládám, že dobrý psychoanalytik by se v tom zorientoval a ani by pane Arkan nemusel Vaše, lehovy a podobných zde přispěvatelů číst ty příspěvky hodně nazpátek. Totiž, já si chodím s oblibou číst do archívu a již bych docela mohl dopředu odhadovat Vaše reakce. Když vřadím do činnosti nejvyšší dosažitelnou míru empatie - cítím něco, jako by "zoufalou aroganci a prázdnotu". To by bylo příznačné pro vykořeněného člověka.

Kolem Vás se producírují jasné příznaky a nakonec již i fakta, nesoucí se namodulované na vlně jakoby ve vzduchu visícího napětí. Ovšem vy to pokaždé demodulujete tak záhadným způsobem, že Vám z toho výjde vždy to samé. Vy to vše víte nejlépe, ti druzí jsou fašisti a komunisti dohromady a ničemu nerozumí - a navíc jsou ti druzí chudobní a blbí. A jejich celoživotní sen podle Vás je nastěhovat se do USA !! Hmm.

A přitom - fakta mluví. Nevím, na co se pořád spoléháte. Člověk rozumný bystře kouká kolem sebe, analyzuje, syntezuje a pak zachraňuje, co ještě jde. Ne tak zdá se je zvykem v USA - tam se s agresivním šklebem tlučou v prsa, to jako gorilí znamení - my jsme ti nejlepší a nejsilnější.

Vás nepodezírám, že víte něco, co třeba nevím, nebo aspoň nepředpokládám či netuším. Měl by jste - ale ne, měli by jste tam v Americe všichni ! - některé dosti kuriozní úkazy kolem sebe lépe vyhodnocovat - na Vás to tam za "velkou louží" dopadne a my tady v Evropě již potom budeme poučení. O Vás jde !! [velký smích]

71084

16.09.2005 21:52

Amerika je v úpadku

RE: Možná se ještě do USA dostanu a..

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Teď jste mě rozesmál, mezi mé sny začíná patřit tento - že Vás někdy potkám a uvidím zblízka !! [velký smích]

Jinak ale - zde vlastně ukazujete, že si víceméně děláte z lidí "řitní otvor. Nonšalantně mluvíte o někom a tvrdíte cosi a nemůžete vědět přitom vůbec nic. Patrně spoléháte, že kdyby jste řekl libovolně hroznou blbost - nic z toho. Jenže to se pletete, život tropí hrozné zajímavé podivnosti. To ale vysvětlovat zrovna Vám nebudu ani zkoušet - tedy mluvte mluvte dál !! [velký smích]

71089

16.09.2005 22:16

Benešovy dekrety – otevřená kauza

RE: Benesove Dekrety su nasim zrkadlom.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To jo, Václav II. nebyl žádné ořezávátko ! Já chtěl jen tou úvahou naznačit, že asi málokdo se alespoň pokouší celou tu strašnou masu informací, vztahů, podmínek atd. nasimulovat v hlavě a pokusit se to vidět vše vcelku a pochopit celý ten systém zvaný svět jaksi komplexně v čase a jak je vše jedno z druhého rostlé a jak se tedy všechny staré hříchy jak bumerang vrátí a "bang ho" rovnou do držky !! [velký smích]

Tu větu jsem natahoval, abych naznačil její délkou tu složitost toho všeho. Když Arjuna na bitevním poli Kurukšetra požádal Kršnu, aby se mu ukázal - Kršna mu to splnil. Pohledl na něj a zděsil se - neunesl ten pohled a prosil, aby mu již dále nic takového neukazoval. Hmm, hrozný zážitek - kdo to douvažuje až sem ?

Trochu se tomu podobá, ač to vypadá absurdně, jeden problém, který mi vyprável přítel Boris. Narodil se jako dvojče s bráchou - rodiče je pojmenovali Boris a Lev. Lev ale těsně po porodu umřel. A Boris zůstal, jenže se mi svěřil, že si není jistý, jestli náhodou on není Lev a že to Boris umřel - že to prostě ve špitále popletli !! Dost mě to zarazilo ... něco na to může bejt.

PS - nebylo to v Rusku, to za Protentokrátu lidi na protest proti Němcům dávali dětem taková ruská jména...

71099

16.09.2005 22:25

Amerika je v úpadku

RE: Tenhle vas uhel pohledu se me libi, pane Stwora!!!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Hodně hodně starých, ale i mladších proroctví to vidí jinak, pane Arkan - aby jste se nepletl. Takže - uvidíme ! [velký smích] [velký smích]

71101

20.09.2005 17:16

Amerika je v úpadku

RE: Porážka Ameriky se blíží

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane leho, ani já bych nesouhlasil s doslovným obsahem myšlenky páně Zorbovy, že je nutno USA zničit.

Nevím, zřejmě to pan Zorba neříká přesně, srozumitelně, možná ani sám si to pořádně neujasnil - ale hlavně Vy zřejmě nechcete jaksi chápat !! USA je země, která se svými necelými 5% podílu na světové populaci spotřebovává nezi 25 až 40% (podle druhu konkrétního statku) celkové spotřeby celosvětové populace. Toto se kupříkladu Vám může jevit jako že "to je v pořádku". Ale to určitě není v pořádku !!

Dlužno tedy USA nikoliv zničit ve smyslu fyzické likvidace, ale zničit ve smyslu převýchovy světového Otesánka a to dříve, než nás sežere všechny !! [velký smích]

A v tomto smyslu má pan Zorba jasně pravdu, ať se tady kdo chce jak chce "čertí", že říká nesmysly. USA se svým nesmyslným konzumem jsou skutečným škůdcem na celé planetě a v tomto smyslu je nutno tento takto nesmyslný stát a společnost zavčasu zničit - a to dříve, než si zbyteček lidstva bláhově usmyslí, že by taky chtěli nesmyslně konzumovat a tiše tloustnout...

Totiž stejně ale ty čísla nejsou přesná - bohaté země bývalé "Západní Evropy" + nyní již i několik původně docela chudobných východoevropských zemí tvoří co do podílu na světové populaci dalších cca 8% celosvětové poulace, k tomu připočtěte Japonce, Nový Zeland a Australii + několik dalších státu a dojmeme k cca 10% = cca něco přes O,6 miliardy lidí, kteří již konzumují a'la USA. Tito "bohatí" dohromady s USA sežerou asi 90% všeho a na zbývajících 5 miliard "chudobných" tohoto světa pak zbývá možná 10% k sežrání.

Tedy, vyzval bych pana Zorbu, aby se zamyslel - ne on a jemu podobní špekulují, jak zničit USA, ale asi 5 miliard lidí špekuluje, jak zničit USA + všechny ostatní bohaté !! [velký smích]

A vo tom to je - ten terorismus a spol...

71779

20.09.2005 18:38

Chcete se schovat před komunisty?

RE: Komáři a spol.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

[smích] Ano, a patrně, pokud ještě je čas, není pro nikoho nikdy pozdě. [smích]

71792

20.09.2005 18:56

Amerika je v úpadku

RE: Porážka Ameriky se blíží

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ze mě přece žádná nenávist nemluví. Ten můj text je podle mě absolutně věcný a pochopitelný i pro lehce podprůměrně inteligentní lidi, tedy jste mě s touto částí Vašeho vskutku inteligentního příspěvku dost překvapil - Z vás totiž mluví čistá závist, nic jiného... Nechtělo by se Vám to nějak vysvětlit, co jste tím chtěl říci ?

Chcete mi snad věcně vytknout nějakou nepravdu ? Nebo poukážete na nějakou část mého příspěvku, kde jste mohl nezvratně usoudit, že jsem nějak patologicky závistivý ? Co a komu bych podle Vás jako záviděl ?

Jinak pane leho, pokud to nevysvětlíte, bych si nemohl nemyslet, že jste skutečně pouze arogantní vygumovaný kecala.

71793

20.09.2005 21:06

Amerika je v úpadku

RE: Porážka Ameriky se blíží

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No vždyť to taky píšu !! [překvapení] [překvapení] Já žeru, ty žereš, on žere, my žereme, vy žerete, Vy žerete, oni žerou, Oni žerou - pořád jenom žereme, funíme zdánlivým blahem přežranosti a mezi krknutím a prdnutím si říkáme, co ti špinaví džihadisti furt chtějí !?! [velký smích]

A PLANETA UMÍRÁ !!

PS- dodatek pro lidi typu leho: tento životní styl do světa úspěšně vyváží Češi, speciálně ti ze severní Moravy, upřesním to úplně na přesno - je to moje vina !! To já se tak strašně přežírám, krkám a prdím a kontrolu, jestli jsem on či ona, provádím jedině pomoci špíglu !! [velký smích]

71809

21.09.2005 21:13

Chcete se schovat před komunisty?

RE: Otázky pro Leha

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Hmmm... to je zajímavý članek ! Jsem však zcela pesimista - myslím, že ta pětinová společnost je nejen "na spadnutí" ale vlastně již "v realizaci" - v zásadě o tom mluví i Georgijské Stonehenge
( http://www.radioliberty.com/stones.htm ).

Nostradamus a spol. [velký smích] vesměs hlásají "redukci stavů dobytků" ve velkém stylu a to těmi zcela nejdrastičtějšími postupy. Hmm - ani Starý Zákon se s tím nijak nepárá !! Ve Starém Zákoně se totiž dočtete, že 2/3 lidstva bude "zakrouhnuty jedním šmahem" a až ta zbývající třetina bude decimováma trochu sofistikovaněji... [velký smích] Co zůstane, to zůstane, ale soudě podle těch "georgijských kamenů" - to nebude ani ta pětina, co to přežijí !

Proto asi zesnulý Jan Pavel II. tak nelibě nesl antikoncepci - dobře věděl, že katastrofa je za humny, dobře věděl, že z více lidí více zůstane... Nevesely, truchlivy jsou ty naše kraje - jak pravil již Erben ...

71956

21.09.2005 21:22

Chcete se schovat před komunisty?

RE: Neprehledli jste neco, pratele?-Nejsem Váš přítel!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

[chechtot] [chechtot] .. sem se málem pototo !! To se nedá vydržet !! [chechtot] [chechtot]

71958

21.09.2005 22:10

Amerika je v úpadku

RE: Porážka Ameriky se blíží

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Bylo nebylo - v době pradávné, když ještě život na planetě Zemi nedýchal kyslík, vznikly zelené rostliny a ty začaly produkovat kyslík. Ale ten byl pánečku nějak jedovatý ! I sešla se celoplanetární komise tehdejšího OSN pro ochranu životního prostředí, kde zasedali zástupci všech nekyslíkově dýchajících organismů a strašně se tam na tom zasedání všichni rozčilovali - Vždyť to je katastrofa ! Ony nás ty zločinné zelené kyslíkové rostlinné bestie tady všechny otráví ! TO JE KONEC SVĚTA !

PLANETA UMÍRÁ !!


Hm, a máte pravdu, planeta to nakonec přežila .. [smích] Ale ty nekyslíkové organismy, chuděry, ty to nepřežily !

71964

22.09.2005 13:32

Začala v Iráku občanská válka?

RE: Duna

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Táák - to jste mě předběhl ! Atreidové zůstali hlavně jako symbol, jinak v podstatě splynuli s Arrakisem a Fremeny. Ostatně Atreidové byli legendou dávno očekávaní a vstoupili tam jako skoro již dávná součást místního politického klima.

Ta paralela je tedy vskutku zajímavá - vzhledem k tomu, že i my máme zde prastaré legendy nějaké té missionaria protectiva a vzhledem k tomu, že příchod Mahdi visí v luftě - může to být docela plodná paralela. Mimochodem - naši Harkoneni či Atreidové se třeba jmenují JHWH nebo nějak podobně ?

Hmm - a abych zůstal věren Nostradamovi - v jednou svém proroctví se Nostradamus jako obvykle zmiňuje o všelijakých drobných lapaliích na této nešťastné planetě Zemi, které jakoby se nápadně podobaly onomu nechvalně známému "konci světa". A považte - Nostradamus to váže na dobu, kdy zpoza moře kdosi napadne zemi, kde prvně hořela lampa civilizace. "C c", zajímavé ... protože totiž pak dodává, že "Bohové pak lidem sdělí, že to je jejich (tedy bohů !) válka ...

A z jiného konce světa - Kumránské svitky praví "Toho dne společnost božských bytostí a sbor smrtelníků budu bojovat bok po boku v bitvě a krvavé lázni. Synové světla budou bojovat proti synům temnot a zjeví jim svou božskou moc, uprostřed válečného ryku, uprostřed bojového pokřiku bohů a lidí ..."

Jestli se tedy nepletu, čas se krátí zcela povážlivě. Kdoví, jak moc s tím vším pohne Rita. Já takové vlivy soukromě zovu urychlovače. [velký smích]

A ostatně si myslím, že pan Frank Herbert byl snad osvícený, když psal Dunu.. Velmi bych četbu doporučil každému rozumnému ! Ale nejen Dunu, i Starý Zákon a Korán a pod..

72066

22.09.2005 16:10

Chcete se schovat před komunisty?

RE: Konečně diskuze o komunismu... doufám, že korektní!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Lev, víte, že by jste mohl mít pravdu ? Tedy myslím tady toto: Zeby on sam nam psal sve "mirove" mise z Kuby ? Už mě to několikrát napadlo taky, že tu je něco v nepořádku, ale že leho bydlí a píše z Kuby - to je BOMBA !! Proto on je takový kyselý a nedůtklivý ! [smích] [smích]

72078

22.09.2005 22:15

Začala v Iráku občanská válka?

RE: Poslední věta Králova článku je víc než pravdivá

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To je fááájne počteníčko ! [smích] Škoda, že náčelník leho považuje britskou BBC za baštu komunistických pomlouvačů USA ! [velký smích] Nebylo by totiž od věci, kdyby nám to leho jaksi správně politicky vysvětlil, o čem si to tam v tom BBC vlastně špitali ! Třeba, když generál Sir Michael Rose, bývalý vrchní velitel vojsk OSN v Bosně říká:

Já čtu situační zprávy z Iráku jednou týdně. Mohu vám říci, že dnešní situace je desetkrát horší než byla před rokem. Šíří se to. Vzniká chaos.

To je škoda, že nám to leho nevysvětlí, ani kema, ani Blahnik ani jiní... oni totiž ví, že v Iraku vládne libá demokratická pohodička, stavějí se mateřské školky a jesle, dolepují se poslední díry v asfaltu na dálnicích, dorestaurovávají se poslední prýskance na sochách a historických budovách a možná již na Vánoce 2005 tam začnou jezdit z okolních arabáckýxch států exkurze na tema "Jak se dělá demokracie !" [velký smích]

72105

22.09.2005 22:20

Začala v Iráku občanská válka?

RE: Duna

Petr Gejdoš 83.?.?.?

A ja myslel, ze uz ho prestalo bavit psat prispevky zvedavcum
[překvapení] [překvapení] leho je z královské rodiny ??? [překvapení] [překvapení] Já myslel, že je z Čech !

72107

23.09.2005 21:14

Začala v Iráku občanská válka?

RE: Ale vždyť občanská válka - pouze vyfantazirovane bajky

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane leho, to nemyslíte vážně, že ne !! [zmaten]

72215

23.09.2005 22:14

Začala v Iráku občanská válka?

RE: Duna

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ačkoliv je patrně Duna autorem kompletně vymyšlená, člověk se až zdráhá to jako fikci uznat ! Něco tak mistrně provázaného a hluboce pravdivého by člověk u fikce prostě nečekal. Hodně jsem nad Dunou přemýšlel, zdali to není nakonec "zakamuflovaná zpráva o skutečném stavu Vesmíru" !!

Jsem tu již asi známy svými sklony "radostně citovat" všelijaké starověké mýty a proroctví a pak ještě hlavně Nostradama. Když jsem poprvé četl Dunu - jest to již hodně dávno - snažil jsem se zpočátku se ji naučit zpaměti !! [oči v sloup] To jsem ale nakonec po zralé úvaze vzdal, dal jsem přednost přeci jen Nostradamovi ... [velký smích] Nicméně - četbu Duny bych vždy jen a pouze doporučoval. Má totiž co řici každému, kdo se snaží porozumět, co se to na této nešťastné planetě děje.

72220

24.09.2005 12:13

Začala v Iráku občanská válka?

RE: Jak, je clovek maly proti zasahu prirody, k cemu nam jsou akademicke tituly.kdyz hynem vlastni hloupost

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Roberte - zlatá slova !! Tak ,tedy k zaveru, nebylo by dobre umlcet vsechny ty inteligenty na vsechno a na nic i s temi odborniky a vratit se zase k tomu "selskemu rozumu" driv nez privedem tuto zemi ke konecne katastrofe.

Obávám se však, že je již pozdě. Kdyby se někdo ptal, kdože nás to vede do černé díry zvané spisovně "riť" - odpovím bez váhání že všichni ti aristotelovští racionalní vědátoři, odborníci na všechno a na nic !! Ten idiotský způsob nahlížení na svět systémem - co jsme nechytli, nerozpitvali na kousky a nenaložili do formalinu - to neexistuje, ve shodě s vědeckou arogancí a přeměnou vědy v největší církev všech dob vyprodukoval tento svět, který již přestává být k žití . Je to smutné, ale bylo to nezbytbé - neb to takhle bylo prorokováno !! [velký smích] Náš (lidský) osud stojí již vtváří v tvář před námi, dostaneme podtržený a sečtený účet a budeme platit - v hotovosti - žádné kreditky !

72252

24.09.2005 22:08

Začala v Iráku občanská válka?

RE: Ale vždyť občanská válka - pouze vyfantazirovane bajky

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nehodlám s Vámi provozovat tento debilní slovní pink-ponk.

Nicméně - aniž bych věřil/nevěřil to, že jste v Iráku, já sám docela umím číst a hledat informace na internetu, k tomu mluvím čí píši si s lidmi, kteří v tom Iráku buď byli, nebo tam mají vazbu a tedy přístup k informacím zaručeným.

Tedy pane leho nedělejte tady vlnky a vraťte se na matičku zemi raději Vy sám ! Podívejte se tady, tedy pro Vás speciálně - žádám Vás, aby jste si to i přečetl, protože dívat se nestačí !!

http://www.blisty.cz/2005/9/23/art25114.html

A kdyby jste náhodou neměl čas na celý článek, tady Vám znovu ocituji slova z tohoto článku, slova generála Sira Michael Rose, bývaleho vrchního velitele vojsk OSN v Bosně:
(citát)Já čtu situační zprávy z Iráku jednou týdně. Mohu vám říci, že dnešní situace je desetkrát horší než byla před rokem. Šíří se to. Vzniká chaos.

Zkuste říci, že BBC a generál Sir Michael Rose jsou šířitelé komunistické propagandy, jak je Vaším idiotským zvykem a bez ohledu na nějaké pravidla slušného chování zde na Zvědavci Vás budu nadále titulovat pouze urážlivě. Napsal jsem to i pro takového člověka, jak se jevíte, dostatečně srozumitelně ?

72288

24.09.2005 22:11

Začala v Iráku občanská válka?

RE: Duna

Petr Gejdoš 83.?.?.?

S uzarděním se přiznám, že mi terminus "cyberpunk" neříká vůbec nic. nemá to i nějaký český ekvivalent, třeba to znám, ale nevím to ! [zahanbení]

72290

24.09.2005 22:42

Začala v Iráku občanská válka?

RE: Jak, je clovek maly proti zasahu prirody, k cemu nam jsou akademicke tituly.kdyz hynem vlastni hloupost

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nechal jsem se (ne)radostně unést panem Nohejlem. Na pana TS nebudu raději reagovat - totiž nikdo nemá celou pravdu, tedy uznávám panu TS, že je zdánlivě lepší nastrkat si svoje zásoby "žrádla" do mražáku a pak podle potřeby zpracovat v mikrovlnce - než každý den pracně lovit mamuty a tyto pak vařit v koprové omáčce před rodnou jeskyní ! [velký smích]

Ovšem, jiště pane Gdosy, když nad Vašími myšlenkami uvažuji, tak dospívám k představě - i Vy jste patrně někdy (nebo nyní spíše stále?) v zajetí úvahy, že to lidskému rodu příliš ke štěstí nepřispělo, že slezl z toho stromu ... Tam na tom stromě totiž to bylo mnohem přirozenější konstatovat že - "A tak můžeme jen konstatovat že až to přijde tak to přijde" [velký smích] Dávám "zubatého smajlíka", ale jsem smutný ...

72300

25.09.2005 16:25

Amerika je v úpadku

RE: Porážka Ameriky se blíží

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Blahník, co třeba 1845 Texas ? Stačí to, aby jste uznal, že slušně řečeno "nemáte prostě pravdu" ? (připadá mi neslušné napsat, že jako obvykle)

Víte, od té doby, co mě tady "drtijou takoví znalci Ameriky" jako třebas i Vy, jsem si postupně nakoupil za dost slušnou hromadu grošíků asi 10 - 15 kilo vážné literatury o USA. To aby mě takoví, jako jste Vy, nemohli vodit za nos. [velký smích]

Výše uvedený údaj je z "Encyklopedie dějin USA" autora Thomas L. Purvis z roku 2004. Kdyby jste toužil, abych Vám napsal i další případy, rád Vám pomůžu zlepsovat si znalosti. Ale Vám by mohl stačit i jeden případ, alespoň jste to takhle stavěl ... [velký smích]

72360

25.09.2005 16:31

Amerika je v úpadku

RE: Porážka Ameriky se blíží

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Blahník, jediný, kdo tady oblbuje, jste Vy a to dost neurvalým způsobem. Co jste to za člověka, že lžete a ještě se tváříte ukřivděně, poučujete druhé a Vaše znalosti stojí za ... ! Přečtěte si, jak to s Havají bylo a pak se pouštějte do hovorů. [velký smích]

Byl jste nekdy na Hawaii, ze tady zase oblbujete? Hawaiiani by vam dali anexi, ze byste nestacil mazat.

Jste prostě trapnej !

72361

25.09.2005 16:35

Amerika je v úpadku

RE: Porážka Ameriky se blíží

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tak jo, chudáci Anaerobové, aby vůbec jaksi přežili, tak se museli stáhnout do ilegality ! Ale uznejte, chtěl by jste takhle jako člověk skončit, zatímco na Zemi budou vládnout ropáci ? [velký smích] [velký smích]

72362

25.09.2005 21:12

Amerika je v úpadku

RE: Porážka Ameriky se blíží

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Dobrá, nebylo to třeba napsat takto, ale nezlobte se na mě - z Vašich výroků čiší docela arogance - "že to Vy vše víte atd ..", ačkoliv se přitom evidentně pletete. Přečtěte si stejně kriticky i to své, na co jsem reagoval. Ale máte pravdu - nemusel jsem ...

Jen mi to tak přišlo, když jsem odložil knihu dějin USA a ejhle, zrovna Vy s tím způm neopakovatelným způsobem píšete toto - nemohl jsem takovou přihrávku na smeč odmítnout ! [smích] Tedy pardon, jestli jsem se Vás nějak dotkl.

72375

25.09.2005 21:42

Amerika je v úpadku

RE: Porážka Ameriky se blíží

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ale ale ! Napsal jste snad tady toto :Pod terminem dobyvacna valka si predstavuji valku expansivni za ucelem rozsireni uzemi. Vy znate z historie pripad, ze by USA rosirilo sve uzemi jinak nez demokratickou cestou, to jest, ze se stat, ktery se chtel pripojit k unii se k teto propojil nedobrovolne, to jest nasilim a valecnou agresi ze strany USA. Pokud ne, tak tady nezvante nesmysly. Nebo nenapsal ?

A já jsem Vám odpověděl - 1845 Texas. Jestli jste nepoznal, že odpovídám konkrétně na tuto čast vaší otázky :Vy znate z historie pripad ...atd" - viz výše, potom je mi líto. Vás. A kdyby jste chtěl rozklad, jaká je pravda - potom ovšem má cenu se bavit pouze o případech, kdy USA získaly nějaká území tou jak píšete "demokratickou cestou". To by bylo mnohem snazší - tyto případy prakticky do důsledku neexistují a byli bychom hotovi raz dva.

Ano pane - nakoupil jsem a studuji kupu knih o historii USA. Je to něco špatného ? Doporučuji i Vám ! Není to sice nikterak libá četba a je to hlavně o násilí, vraždění, agresi a anexích. Ale potom si pane nebudete myslet, že když někdo s kudlou přiloženou na krk "dobrovolně" ustoupí tak řečeným "spravedlivým" požadavkům USA - že podle Vás je to demokratické. Nemluvě již o tom, že ani nechápu, co si Vy pod tím vlastně představujete ?

Pane, já se přece nehodlám kvůli tomu s USA soudit, to by bylo pošetilé a zbytečné. Asi jako když pes štěká na Měsíc. Ale jinak se Vy tady mírněte a když diskutujete, tak pište o tom, co víte. Jinak bych musel usoudit o Vás velmi negatívně. Totiž - pan Zorba má veskrze pravdu. USA je představitelem absolutně nepřijatelné kultury - která znamená agresi, násilí, degradaci lidství, degradaci umění a můžete si dosadit vše špatné, na co si vzpomenete. Jako takové jsou USA vředem na planetě Zemi. A nikoliv země svobody.

Všimněte si, že neutočím na Američany - zatím. Pořád doufám, že náprava je možná. Ale pan Zorba má pravdu - krok za krokem se blíží doba, kdy zbytek světa bude ráno vstávat s myšlenkou na zničení USA a večer s touto myšlenkou usínat. Ta doba tu skoro je a vůbec se nepleťte, že nikoliv. Studujte historii poněkud hlouběji. A nyní nastal pro mě libý okamžik - doporučím Vám stejně - jako bylo kdysi doporučeno mi - kupte si od Alexis de Tosqueville knihu "Demokracie v Americe" ! To aby jste věděl, o čem mluvíte, když použijete slovo demokracie. [velký smích]

72378

25.09.2005 22:00

Amerika je v úpadku

RE: Porážka Ameriky se blíží

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Je to sice v položertovné poloze, já ale budu akcentovat tu vážnější část! [smích] Vývoj lidské společnosti je Bohu žel zdá se stejně zákonitý, jako třeba třebas nadnášení tělesa do kapaliny ponořeného silou rovnající se váze kapaliny tělesem vytlačené.

Tedy, pokud se na ten vývoj a jeho zákonitosti podíváte okem velmi bedlivým a nestranným - nemůžete nebýt zděšen !! A teprve pak mi snad dáte za pravdu v mé značné nevrlosti stran vědy a vědců .

Nikdo by neměl, jsa údajně racionálně uvažující, samolibě si klepat na rameno jako znamení samo-uznání své vědecké skvělosti, pane TS ! Protože i tento takový člověk je sám uvnitř systému, který jej podle svých zákonitostí pomalu, avšak zcela jistě semele na sračky ! Čím víc budete pane vzývat ony velikány rozumu, tím rychleji roztáčíte to kolo dějin.

Rozum sám je nic. Druh Homo přeskočil jisté důležité fáze svého vývoje v důsledku genetických manipulací mimozemšťanů - o čemž se můžete lehce poučit. Tím došlo ke zcela nevhodnému skoku ve vývoji, který zcela zákonitě nyní vede ke zkáze druhu Homo. Kde Vy chcete hledat záchranu ? U téže vědy, která za to může ? Budete vytloukat klín klínem ? Budete vyhánět čerta ďáblem ? Tož přeji Vám "hodně úspěchů" ! [velký smích] [velký smích]

72381

26.09.2005 18:34

Začala v Iráku občanská válka?

RE: Ale vždyť občanská válka - pouze vyfantazirovane bajky

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Generalisime leho, to jsem netušil ! ... ja ctu situacni zpravy skoro kazdy den... [velký smích]
A že jsem tak smělý, když tedy máte takový přehled, kdy v Iraku nastane ta kýžená situace, kdy americké jednotky a spol. Irák budou moci opustit ?

Tak Vy říkáte:
Vas Sir Michael Rose keca, aby byl popularni mezi modnimi anti-ami blbecky...

On to sice není můj Sir Michael Rose, ale budiž. [zmaten] Zkusím to, jestli by nešlo na BBC vznest dotaz a postěžovat si, proč dělají takové show pro anti-ami blbečky ve Velké Britanii - protože tim pletou zase jiné blbečky všude po světě.

Generalisime leho, děkuji Vám za odhalení hnízda anti-ami blbečků přímo v BBC. Blair se asi bude divit, jaké hady si to hřeje na prsou ! [velký smích]

72490

26.09.2005 18:47

Začala v Iráku občanská válka?

RE: Ale vždyť občanská válka - pouze vyfantazirovane bajky

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tedy - abych vysvětlil ten titul generalisimus ! [velký smích] Já jsem kdysi dávno na vojně skoro rok velel rotě v hodnosti poručík. Ale situační zprávy se tedy ke mě nedostaly ani omylem - taky nevím, proč by třebas velitel roty měl mít zase tolik informací, to by pak byl zbytečně chytrý a mohl by začít v tornistře hledat svou maršálskou hůl, že jo.

Takže Vy čtete pravidelně situční zprávy americké armády, moje úcta k Vám docela vzrostla, to jste nejméně na úrovni tak asi obdoby velitele útvaru - totiž nevím, jestli něco takového americká armáda vůbec zná.

Odvolávám, co jsem řekl a říkám, co jsem odvolal - nebudu Vás pane generalisime titulovat neúctivě, dostal jsem prostě strach ... [velký smích] [velký smích]

72491

26.09.2005 20:20

Začala v Iráku občanská válka?

RE: Jak, je clovek maly proti zasahu prirody, k cemu nam jsou akademicke tituly.kdyz hynem vlastni hloupost

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nedá mi to pane TS a nakonec přeci jen zareaguji !

Jste jako vedlejsi efekt ochoten obetovat tekouci vodu, elektrinu, telekomunikacni site? Jak vasim slavnym "selskym rozumem" spocitate minimalni prurez a vzdalenost vodicu na dalkovem vedeni 440 kV?

- Tekoucí vodu bych měl i tak, a čistou, pane !! Žádné kadmium, žádné bifenyly, žádné nitráty, DDT a spol...

- Když se začtete do sumerských tzv. "Kronik země", zjistíte, že tzv. bohové Sumeru rozvod energií, telekomunikace a jiné naše dnešní "radovánky" řešili poněkud podstatně ohleduplněji k přírodě - tedy nestrašte ! Tak hovadsky, jak to dělá naše civilizace, by mělo být trestáno doživotním pověšením za kule do průvanu.. [velký smích]

Kdo ve staroveku kacel lesy at uz na topeni nebo na stavbu lodi tak intenzivne, ze zmenil celou krajinu? Problemy byly uz tehdy.

Dodnes se k těmto viníkům hlásíte právě Vy ! Vy racionalisti jste to byli již tehdy.

Mate lepsi zpusob? Jestlize ano, jaky?

V použitelném měřítku nemám, 99,999% veškerých prostředků sežerou ty Vaše způsoby, tedy se nedivte ! Je to unfair, vše rozmrvit a pak rozhodit rukama a říci no a jak to chcete dělat jinak ? [smích] Co jste Vy "nadrobili" - to si teď, už ale všichni vyžereme do mrtě...

Kdysi jste argumentoval doporucenim navstevy diskusniho fora teoretickych fyziku, jako demonstraci proc je jejich pristup spatny.

Ano, a víte proč tedy ? Tito lidé jsou totiž chodícími odstrašujícími příklady toho, kam pod vedením racionalistů aristotelovců lidstvo spěje. Vy známe jen ANO-NE, ČERNÁ-BÍLÁ, SVÍTÍ-NESVÍTÍ atd. Jenže skutečnost je o něčem jiném. Vy racionalisti vědečtí mi připadáte jako pštros, který před zastrčením hlavy do písku si ještě zaváže oči černou páskou !

V mnozstvi a stylu toho, co vselijaci takyproroci behem dejin nazvanili, by bylo umeni se do neceho netrefit.

Kontr je jasný - stejně jako slepé kuře někdy najde zrníčko, tak i věda nakonec něco najde, sice za to zaplatíme 100x více - však ale nechceme slevu zadarmo, že ... [velký smích] Pane, já nevím, kdy si konečně lidstvo uvědomí, že dveře mají kliku a otevírají se a ne, že se vždy musí vyhodit do luftu tunovou náloží Semtexu !

Vsadte na jistotu. At se stane cokoliv, pokud nekdo prezije, bude potrebovat techniky. Jeste je cas prebehnout k Aristotelovcum.

Cha cha, to je dobré. Připomínáte mi tím scénu z filmu "Rozmarné léto". Tam nějaký člověk říká tomu akrobatovi na laně " Pane, slezte dolů, vždyť spadnete !! A zatřese s konstrukcí a skutečně jej shodí s toho lana. Pane, já vám to říkal, že spadnete ..."

Dodrbali jste celou planetu a teď ji chcete i spravovat - tomu se říká kozel zahradníkem !! [velký smích] [velký smích] Toho Bůh dá nebude ... račte si přečíst Janovu Apokalypsu.

72502

26.09.2005 20:58

Začala v Iráku občanská válka?

RE: Zkuste říci, že BBC a generál Sir Michael Rose jsou šířitelé komunistické propagandy.. Vyhrozuje pan Gajdos

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Petře Veliký, můžu to zkrátit na Petře ?

Tedy k věci - co to vlastně dneska znamená levičák/pravičák ? Já si osobně myslím, že když se člověk soustavným sebevzděláváním povznese na jakousi úroveň vědění a z toho plynoucího chápání, ztrácí toto dělení již zcela opodstatnění.

V zásadě však, pro první přiblížení - ano, JÁ JSEM ASI LEVIČÁK - PRO VÁS !! A to navzdory tomu, že celou moji rodinu komunisti od roku 48 perzekuovali. Že dva mí bratří v komunistickém Československu v podstatě zemřeli hladem (bylo nás pět, k tomu jeden padl na konto Protektorátu) ! A navzdory tomu, že dnes úspěšně podnikám - a mám se podle blahnikovských kriterií dobře a můžu si dát pečenou husu.

A když se zeptáte pročpak asi jsem levičák, odpovím Vám případně - "děkuji za zájem". Komu není shůry dáno .. atd . [velký smích] To nemá cenu vysvětlovat, to každému příjde samo. Možná ..

Mimochodem - kdyby vstal z mrtvých Hitler nebo Stalin nebo Pol Pot, myslíte si, že bychom jim neměli věřit jejich tvrzení, že 1 + 1 = 2 ? Pravda je pravdou i v ústech samotného ďábla.

72510

26.09.2005 21:35

Homosexualita zvířat a gen homosexuality

RE: Definice normalnosti

Petr Gejdoš 83.?.?.?

a je tudiz bezcennym odpadem civilizace. BRRRRRRR ! Je to pravda !?!? [zmaten]

Když se potápěl Titanik, šly do záchranných člunů přednostně ženy a děti, staří lidé a tak podobně podle jakéhosi podivného pořadníku. Až se bude hroutit celá civilizace - a bude to již brzy ! - doufám, že to taky tak bude ! [velký smích] Ať je aspoň nějaká sranda !

Na základě tohoto podivného žebříčku potřebnosti se dá usoudit, že plně tělesně i duševně zdravý heterosexuální mladý muž je na vůbec nejnižším společenském stupni potřebnosti. Jsou prostě zcela bezcenní.

Jako bych to již viděl - tu společnost hysterických ženských s děckama, dědkama a babkama a debilkama a k tomu s homosexuálama, kterak se poperou s osudem poté, co jen oni se zachrání. Bezcenní mladí a výkonní totiž gentlemansky zemřou pro jejich záchranu. Hm.. To bude sranda... [velký smích]

Podle jakéhosi čehosi totiž, čím je kdo blbější, neschopnější a vyšinutější od genotypu, tím více si jaksi lidská společnost usmyslela jej protéžovat a chránit. Divné..

72522

27.09.2005 17:23

Začala v Iráku občanská válka?

RE: Jak, je clovek maly proti zasahu prirody, k cemu nam jsou akademicke tituly.kdyz hynem vlastni hloupost

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Kdyz uz musim hrat vabank, budu hrat na jistotu. Vy ne?

[smích] Ta věta je krásně nesmyslná ! [smích]

Ale chápu, co jste tím chtěl říci a já tedy říkám - já ne !!

Přečtěte si, když už nechcete číst sumerské kroniky Země, tedy přečtěte si "Mahabharatu" - pardon ale - nevím jaký jste čtenář, aby to nebyla celoživotní četba .. [velký smích] Zjistíte, že cesta by tu byla, kliky jsou na všech dveřích, není třeba hnedle v rámci trochy tak řečeného pokroku hnedle zlikvidovat planetu !

Způsoby současné vědy vedou zcela programově ke zkáze této planety a tedy lidstva vcelku - včetně oněch Vašich techniků a vědců. Připomínáte mi kapitána lodi, který poklidně a bezpečně pluje se svou lodí k obřímu vodopádu a na námitky pasažerů, že se blíží k vodopádu a že zničí loď i s pasažery ten kapitán nonšalantně odvětí - podívejte milej pane, já jsem kapitán a vím co mám dělat. Tedy mi neříkejte, že plujeme k vodopá...důůů - ů - ů - ů !. S prominutím - sere mě to, že z této lodi zvané Země nejde přestoupit vedle aspoň pět světelných roků na nějakou jinou planetu. Dál od pánů racionalistů.

Vy to pane evidentně nechápete a já Vám to nezazlívám. Není to jednoduché se vymotat z toho kolotoče lží a klamů, do kterých je většina lidí lapena. Aspoň však doufám, že to každý pochopí na smrtelném loži. [velký smích] Že nesporně platí to jednoduché biblické :Prach jsi a v prach se obrátíš ! S holý,m zadkem jsi se narodil, s holým zadkem odejdeš na věčnost...

Jediný zisk, který člověk svým životem může získat, se nedá měřit, vážit či přepočítat na libovolnou měnu - Bohu žel nebo lépe spíše Bohu dík !!

72623

27.09.2005 22:03

Amerika je v úpadku

K panu TS - "Toto neni recnicka otazka."

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ptáte se, co mají dělat vědci, abych na ně nebyl nevrlý. Obávám se, že to obecně sám nevím, nemluvě již o tom, že jim těm vědcům je to stejně zcela fuk, co si o nich myslím ! Avšak tuším to [smích] sám za sebe ! Tedy žádné obecné řešení nemám, je to skutečně jakoby začarovaný kruh.

Víte, cítím, že Vám to moje myšlení nic neříká - jsem totiž pohroužen do fascinujícího světa historie, náboženských dogmat, legend, mytologie, proroctví a temných varování přes hlubiny věků. My dva se prakticky ani nemůžeme pořádně věcně pohádat - jsme totiž jako dvě beznadějně se míjející mimoběžky.

Vězte však, že tu fázi racionálního pragmatismu, spojeného se spokojeným bezstarostným konzumem jsem si na vlastní kůži prožil - kdysi. [smích] A dodnes si dobře pamatuji ten samolibě příjemný pocit sebedůvěry racionálního materialisty, kterému nic není nemožné a technicky neřešitelné.

Nevím, jak konkrétně jste na tom pane TS Vy, tipoval bych Vás, že jste zrovna v této rané fázi důvěry v ratio, techniku, vědu, vlastní síly. Víry v neomylnou evoluci a nevíry ve vyšší principy mravní, vyšší autoritu ... Já jsem však od té doby - ó jak mladické, jednoduché a radostné - dalších 30 let dále ! Dnes ke mě duch dnešní doby a duch světa mluví skrze jakýsi transformátor/deformátor, který jsem vytvořil "nasoukáním" do mozku tisíců proroctví, legend, mýtů, národních zpěvů atd atp. národů kolem celé planety od Eskymáků po Patagonce, od Japonců po Basky.

Pane, nevím, jestli alespoň trochu pochopíte/vcítíte tu hrůzu, která dnes z dnešního světa na mě sálá.. To když pro někoho nic neříkající zprávičky a údaje u mě zapadnou do kontextu jako chybějící kolečko do hodinového strojku a ejhle ! Vy se nad toutéž zprávičkou o tom, že někdo vykonstruoval myšlenkový Vesmír coby model krystalu, zaradujete, coby nad dalším vítězstvím rozumu. A já zase postoupim o krůček k jinému poznání - vzpomenu si na tisíce let staré vedaistické moudra o stavbě Vesmíru. A vzápětí mi na mysl vytane - co to říkal ten nějaký pradávný mudrc ?

Pane !! On v 5000 let starém textu najednou promluví k nám, lidem 21. století našeho letopočtu ! Protože on vzpomene, že příjde čas, kdy lidé se silou této vědomosti zmocní a způsobí zmar celého světa.

Vy se radujete, že rozum postoupil zase o krůček - já Vám ale řeknu - zase jen ztráta času a pokrok k trpkému poznání - nebude nám dáno, abychom suplovali Boha !! Koho chce Bůh zničit, toho zbaví rozumu..

72667

28.09.2005 18:36

Návštěvní den

RE: To je ono

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Máte pane Stojan docela pravdu, tak nějak to na dědině skutečně vypadalo. Ale při vší bídě - třeba moje babička zemřela v 99 letech a 9 měsícich, do školy chodila za Rakouska-Uherska jen do obecni a to ještě s nevalným prospěchem. Celý život dřela "jako kůň", ale ještě v v 75 letech hodila nůši na záda, přes rameno kosu a "vyfičela" 2 kilometry do kopce na tzv. "čtvrtě", tam nakosila nůši travy a donesla domů a "pokludila kraliky". Tím zahajovala v létě ve 4°° ráno den - to jsou moje vzpomínky z dětství, když jsem u ní byl na prázdniny. Jinak - moje babička byla přesně o 60 let starší, než já.

Na snídani hořčičák slivovice - to bylo pravidlo. A pak přes den podle aktuálních potřeb a chuti další a další. V 90 letech byla vůbec poprve ve špitále a tam zjistili, že je narkomanka. Denně v ní zmizely hromady Algen, Alnagonů a jiných "patáků", ani si nepamatuju, jak se všechny jmenovaly. A to zapíjela slivovicí. O sebe se přestala starat až v 98 letech !

Já ji vezl do špitálu, když ji v 90 letech srostly střeva. I s oblečením vážila asi 35 kilo, nesl jsem jí v náručí jako pytlíček a ona mi šeptala do ucha, že "do špitálu NÉÉÉ", až jsem málem ohluchnul. Doktoři pravili, že šance na přežití je -10% !! [velký smích] Žádná tedy. No, a žila ještě 9 let a 9 měsíců. Její řeč byla ano ano, ne ne ! A když promluvila, i dlaždiči se červenali... strááášně milovala komunisty, mám to patrně geneticky po ní !! [velký smích]

72774

28.09.2005 20:23

Začala v Iráku občanská válka?

RE: Je to pravda?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Kdybych chtěl zcela souhlasit, musel bych říci ano, přesně tak to myslím! [smích] Což ale neudělám - zabere mi to dost času, než to co píšete, uvedu či neuvedu do souladu s tím, "co mám namyšlené" já sám za sebe. V prvním přiblížení však zřejmě ano, je to tak !

Víte, já si kráčím svojí cestou, zřejmě značně klikatou a urputnou, jen tak ledasčemu hned neuvěřím, nejsem žádný extra myslitel a jsem stále hlavně sběratelem vědomostí. Může být, že kráčim špatně, třeba ale ne. Jsem klidný a věřím v "konečný úspěch" ... [smích]

72777

28.09.2005 23:00

Kdo ovládá Ameriku? III.

RE: Pane Stwora:

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Vy toho pána znáte, že s takovou jistotou říkáte Autor je fanaticky nacista. Nechapu, jak nekdo muze povazovat clanky fanatickych nacistu za vecne spravne... ?

A to už nemluvě o naprosté nelogičnosti celého citovaného výroku. Uvedu příklad, na kterém nesmyslnost Vašeho výroku uvidíte snad názorně !!

Dementní desetiletý žák František Blbeček ve zvláštní škole vyhlásí zkoprnělé učitelce tuto větu: Albert Einstein představil svou speciální teorii relativity v roce 1905 a využil přitom řadu prací jiných fyziků. Učitelka to potom vypráví v ředitelně sboru pedagogů. Pan ředitel ji však odbude slovy: *"Žák František Blbeček je dementní desetiletý kluk. Nechápu, jak můžete paní kolegyně považovat výroky takových dementů jako je František Blbeček za věcně správné !"

Pane leho pane leho... [velký smích]

72787

29.09.2005 18:16

Kdo ovládá Ameriku? III.

RE: Kdo nam vladne? Nevim, ale at je to kdokoliv, nemenil bych....

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To je fakt dobré ! [chechtot] ze cim vic toho mam, tim vic "to" ma me... Nic moc zjisteni, tedy...

Lidi se vůbec budou asi časem - asi brzy - divit. Je zábavné sledovat, jak si někteří zakládají na zbytečnostech. Tedy ne, že bych byl zrovna já z tohoto pravidla nějakou extra vyjímkou [smích] Ale znám třeba lidi, co jsou v tom "až po uši" a jsou docela k politování ...

72837

01.10.2005 20:54

Německý politický pat

RE: Češi, probudte se a Vy Zorbo taky !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Víte, pane Zorba, že to tak asi nebude ? Myslím to, jak říkáte, že se lidé navzdory silnému regionalismu stále hlásí spíše k nacionalismu - tedy k národu.

Vysvětlím Vám totiž, proč například já - žijící na severní Moravě, kterému v žilách klokotá asi tak 40% italské krve, 30% německé krve, 20% maďarské krve a zbytek bude odkudsi z Turecka - jenom české krve by se ve mě zřejmě nikdo nedořezal - tedy proč nemám rád Pražáky a Čecháčky ze středních Čech vůbec ! A tedy, proč bych hrdě pracoval na rozvoji svého regionu a raději spolupracoval s Poláky a Slováky. A proč bych každému politikovi odněkud od Prahy na potkání rozbil držku. [velký smích]

My na severu Moravy totiž máme celkem 11,5 km slušné cesty a'la dálnice a tuto cestu ten blbec Šimonovský, takto ministr dopravy současné vlády vyhlásil za dálnici . Jedná se o doslova uzlový úsek mezi Frýdkem-Místkem a Ostravou, kudy jezdí milion lidí do Beskyd lyžovat, nebo na houby a jinou turistiku. [naštvaný] A jinak v okruhu 100 km již ani kousek dálnice !!

Takže mě a všechny další tady budou Pražáci "podělaní" (pardon [zahanbení] ) nutit si koupit dálniční známku, abychom si "šklhli" 5 minut po dálnici a platili jak idioti stejně, jako platí Pražáci. Přitom ovšem 90% všech dálnic mají Pražáci kolem Prahy. Čili - co je mi pane Zorba po idiotech z Prahy - ti si totiž stejně celou dobu hrají výhradně na svém písečku a na nás "venkovany" doslova "serou jak na placatý kámen" . Tak takový já jsem vlastenec - Pražákovi po papuli a pak do kulí až se vybulí a jestli se nevybulí, tak znova do kulí ... [velký smích] Za mírně přerozšafný tón příspěvku se jinak omlouvám...

73014

01.10.2005 21:17

Kdo ovládá Ameriku? III.

RE: Kolik lidi zde se obtezuje precist i jednu vetu od p. Nohejla?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane - za sebe uznávám, že je to s panem Nohejlem někdy těžké, zejména pro ty, jejichž angličtina není "na jedničku" - což můj případ Bohu žel je . Jinak ale jsou některé "nohejloviny" docela předmětné - ač ne příliš čtivé !!

73017

01.10.2005 21:40

Německý politický pat

RE: Ale

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ále ! Neberte to zase tak vážně [smích]

Pravda ale je skutečně taková. Je to začarovaný kruh. Já třebas řeším tento problém. Chci zaletět na 14 dní za dcerou do Španěl. V Česku jsou nejméně čtyři mezinárodní letiště, ale nejvíce se lítá do a z Ruzyně. To je dost pochopitelné. Ale vysvětlete mi někdo, proč letadlo z Ostravy do Prahy je dražší, než pak let do Murcia ve Španělsku ? Mi nezbývá, pokud se nemám cítit fakticky jako blbec, než sednout na autobus a trmácet se do Prahy. Protože než letadlem z Ostravy do Prahy, je pro mě zhruba časově stejně náročné jet do Prahy taxíkem a ještě ten taxík bude levnější.

Řekněte mi, co je to za pitomou politiku, v té Praze by fakt někdo zasloužil po papuli. To je pořád plná huba keců, jak pomoci regionům ! Ale ve skutečnosti Pražáci dělají vysloveně všechno možné pro "bojkot" regionů. Já reagoval na Zorbu - ale uznejte - vyrozuměl jsem, že jste z Prahy, že je to zhovadilé, ten pragocentrismus.

Uvedu ještě malinký příklad - obyčejná pitomá předpověď počasí !! Tak ta skutečně platí pouze pro okolí Prahy a přiměřeně pak pro Čechy jako takové. Jižní Morava má počasí spíše vázané na Panonskou nížinu - tedy platí předpověď pro Vídeň a severní Morava pak má počasí vázané na polské Slezsko. Toto se samozřejmě ví dobře - ale tedy si toho všimněte, jestli se předpovědi nějak věnují Moravě. Nevolám po nějakém moravském nacionalismu - je mi to ukradené. Ale předpověď dělá Český meteorologický ústav a ten je placený i z mých nemalých daní. A jestli Nova nebo Prima neřekne nic o Moravě - je to jejich soukromý problém. Ale ČT1 a ČT2 zase žije i z mých daní - tedy je jejich povinnost být objektivní i pro mě coby Moraváka. Je to prkotina, ale těchto prkotin je milion !! Na požádání budu klidně pokračovat ve stížnostech - ne ale, že by mě to bavilo ! [velký smích]

73019

01.10.2005 23:09

Německý politický pat

RE: Češi, probudte se a Vy Zorbo taky !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Cáááákryš pane Lev ! Až zase pojedete tou "naší dálnicí" - tož dejte vědět !! [velký smích] Zašli by jsme na pár kousků !

Jinak - směrem na Dobrou je další kousek, tentokráte plnohodnotné dálnice, asi 3 kilometry [smích] Ta zatím nebude zpoplatněná - to jim bylo asi trapné.

73024

02.10.2005 20:51

Německý politický pat

RE: Češi, probudte se a Vy Zorbo taky !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No já nevím, píšete :Kdyby to bylo tak jak říkáte, tak by třeba u nás neexistovala Česká republika, ale bylo by např: Valašské království, Slezká republika a nebo třeba federace Jihočeských okresů ..

Jenže, pokud s ohledem na předpokládaný věk můžete, pak vzpomeňte, jak dlouho trvalo Slovákům, než se odhodlali nakonec k rozchodu ve federaci. A to již od roku 1968 byly v rámci federalizace Československa v České republice i ve Slovenské republice budovány republikové orgány. To se pane nepleťte tedy - nečekejte nějaké národní cítění za podmínek, kdy v podstatě není zvenčí žádné nebezpečí pro národ a zevnitř cítíte to pražské pohrdání venkovem ..

Naopak dneska, po vstupu do Evropské unie, v okamžiku skutečně se obživující spolupráce na úrovni příhraničních regionů "přes hranice", se vazba na vlastní metropoli - u nás tedy na Prahu - velmi oslabuje !! Tady na severu Moravy to je vidět nejlépe. Vazby na polské Slezsko a slovenské pohraničí jsou rozhodně přátelštější, než na Prahu - tam je ta vazba zatím vynucená tokem financí ! Jenže z Prahy sem spějí jen blbé řeči, kdežto regionální spolupráce zde na pomezí Česka, Slovenska a Polska začíná odbourávat bývalé averze. Ostatně tyto averze stejně byly vyvolány z metropolí a místní obyvatelé takto byli spíše obětmi této politiky. Mluvím o zbytečném sporu a silovém řešení otázky tzv. Těšínska.

Pane, pokud se Praha nebude chovat slušně k Severní Moravě, hrozí vážné nebezpečí ! Ovšem nebezpečí pro Prahu ! Tady totiž historicky byl stát - Těšínské knížetství, nebyl to ledajaký stát a lidé by na to slyšeli. Spádovost a starost o místní záležitosti - to vše ukazuje jasně - stačí nějaký čas a samočinně zde v tomto koutě Evropy začně "krystalizovat" zárodek nové státnosti. Lidé se domluví, když uvidí tu trapnou nevšímavost ze strany centrální vlády. Pak příjde šikovný politik a sud prachu vylítne !!

A jen tak pro zajímavost pane, mluvím k Vám z pozice slušně znalého historika - ty tendence tu jsou a uplyne 5 let a již to nepůjde zastavit ! Marně pak budou Pražáci jezdit a vysvětlovat - říkáme tomu pozdě bycha honiti !! [velký smích] Nechci použít neslušnou verzi, řeknu Vám to takto - jak se do lesa volá ... [velký smích] Vaše názory jsou naivní, nezlobte se, dívejte se do historie a uvidíte něco jiného. A pokud to, co říkáte - skutečně říkáte úpřimně, potom použiji jiný okřídlený výrok - takových jsou plné hřbitovy.. Protože jestli někdy se odvážíte zvednout nad hlavu prapor nacionalismu, bude vás hrstka naivků. Lidi chtějí spokojeně žít a ne mávat prapory a poslouchat prázdné kecy.

73069

02.10.2005 21:13

Kdo ovládá Ameriku? III.

RE: Kolik lidi zde se obtezuje precist i jednu vetu od p. Nohejla?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tak nějak si nepamatuju, že by jsme se my dva nějak zhádali !? [smích] Já se jinak ani jaksi moc rád nehádám !

No, k tomu fatalismu - to jste moc nevystihnul dobře, není to totiž zrovna přesně tak. Já se totiž pane celý život živím v takové podivné a zdánlivě pro veleúspěšné rychlokapitalisty nepochopitelné profesi - jsem vystudovaný a pracuju v oboru ochrana životního prostředí.

A jelikož jsem byl agilní a pilný i za komunistů, a jelikož jsem zase nebyl na hlavu padlý, abych tou hlavou bil gerade do zdi, a jelikož jsem byl pilný a stále se učil, a jelikož mám skutečně paralelně k tomu velikánského koníčka - historii a jako odnož studium mytologie - jsem tam, kde jsem !! [velký smích]

A pane, radostně žiji, jsem docela optimistického naturelu, cestuji, jím, piji a raduji se z krásně vybarveného broučka či pěkně chlupaté můry. Nikomu neubližuji a snažím se pomáhat. Co bych ještě měl dělat, abych nebyl chápán za takového nějakého morouse, co tupě zírá do zdi a zlobí se na celý svět ?

A jestli se pak divíte, že píši co píši - já za to nemůžu pane, že to ten Nostradamus napsal. Není nás na světě miliony, co tomu Nostradamovi rozumí - je nás znalců maličko !! Mě hněte, že jste se vyjádřil takto, znamená to, že kupříkladu geniálního matematika, který by vynalezl nějaký matematický zákon, vedoucí k závěru, že za "plus nekonečnem pak následuje mínus nekonečno a tak dále až zpátky do nuly", taky by jste mu vyčítal, že je fatalista ?

Protože se vlastně točí beznadějně v kruhu ? Protože tak nějak to totiž ve skutečnosti je ! [vyplazený jazyk]

73070

04.10.2005 22:43

Ideozločinec Germar Rudolf

RE: Proroctvi leteckeho Riskeho marsala letectva Georinga v dopise Ghurchilovi

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To se musím pana Roberta zastat, respektive k němu a jeho názorům přihlásit. A přesto - já se necítím být "národním socialistou" ani omylem.

V Koránu je velmi dobře rozvedeno, kterak by se člověk neměl moc pouštět do posuzování druhých. Ostatně to Mohamed beztak opsal od Ježíše Krista Nazzaretského. Je to to oné staré známé "Nesuď, nebo budeš sám souzen !!" Ale ten Korán vzpomínám proto, že tam je to skutečně didakticky zcela jasně a přehledně vysvětleno, že "cesty Páně jsou absolutně nevyzpytatelné .."

A co se jednomu může jevit jako dobro, v očích druhého to již takovým dobrem býti nemusí, nemluvě již o tom, že by to přímo mohl považovat za zlo. Vše má svůj jistý zatím skrytý význam a připadá mi namyšlené sebe sama povýšit na roveň Soudce. Ostatně, navzdory "neuvěřitelnému překladu" pana Roberta [velký smích] [velký smích] lze vypozorovat, že právě toto jistý Herman Gering sděloval jistému W.S. Churchilovi !

Já jsem o takovém dopise nikdy nikde nečetl a nic neslyšel, tedy se připojuji k prosbě na pana Roberta, aby zde udal svůj zdroj. Na druhou stranu - Churchil po prohraných volbách, jsa přechodně opět "soukromníkem", se dopustil řady závažných prohlášení. Mimo jiné je pamětihodná jeho řeč ve Fultonu v roce 46 a zdá se, že jako by Hermanu Geringovi takto veřejně dával za pravdu !! [velký smích]

73284

25.10.2005 23:10

Španělský soud vydal zatykač na vojáky USA v Iráku

RE: Módní idiocká propaganda

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Po přečtení celé této "větvičky" se mi chtělo napsat něco o blbečcích, respektive vlastně jen o jednom, ale nenapíšu. Nemá to zřejmě žádnou cenu.

75506

25.10.2005 23:44

Španělský soud vydal zatykač na vojáky USA v Iráku

RE: Zmínění američtí vojáci

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Leho, jestli to neměli zamalované v mapě, že tam je lanovka, zvoral to zase nějaký jiný americký voják, co jim dal špatnou mapu. Tady nikdo nevolá krvežíznivě po pomstě hlava nehlava. Ale, že Vy tak blbnete a obhajujete i toto, to Vám dávaá jasné vysvědčení - Vám netřeba věřit ani pozdrav "Dobrý den" !!

75513

25.10.2005 23:57

Španělský soud vydal zatykač na vojáky USA v Iráku

RE: '..Jako národ nejsme válečníci..'

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Kdo tenkrát totálně zklamal, byl prezident Beneš
Zřejmě je něco pravdy na tom, že i slepé kuře občas najde zrníčko ! [velký smích] Pane leho, s tímto Vaším výrokem by skoro šlo souhlasit - a s ním dosahujete již poměru cca 1 : 100 mezi pravdivými výroky a hovadinami.

Ale kdyby jste tak objasnil, jaká je Vaše představa, jak by válka v roce 1938 Československa proti Německu dopadla ? A jak by podle Vás vůbec probíhala válka posléze známá jako II. světová ? Když typický Brit nebo Francouz v té době prakticky ani netušil, že nějaké Československo existuje ? Jak by to tedy asi podle Vás, Vy chytráku, dopadlo ?

A jak dopadl Tibet, Vy chytráku ? Kdyby nebylo morální autority Dalajlamy, svět by o Tibetu již nic nevěděl - v Americe ostatně dnes neví nikdo nic. Vsaďte se, že polovina Američanů dneska ani neví, jak se jmenuje hlavní město USA !! Vy jste skutečně obdivuhodný člověk.
Fujtajxl vespolek !

75514

26.10.2005 22:26

Španělský soud vydal zatykač na vojáky USA v Iráku

RE: Zmínění američtí vojáci

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane leho, Vás by měli "nějak zplacatit", aby Vás šlo kopírovat na kopírce a v milionových seriích v ozdobném rámečku rozdávat těm nebohým Iráčanům. Nebylo by pak nutno nasazovat více než stotisícovou armádu po zuby ozbrojených Američanů - válku by jste vyhrál sám. Něco tak bizárně pozoruhodného, jak se mi podle svých plků jevíte, jsem skutečně ještě nezaznamenal za svůj poměrně již docela dlouhý život. To by muselo otřást i nejzatvrzelejsím džihadistou !! [velký smích]

Ovšem, pokud to není zakázáno nějakou konvencí - podobně jako třeba biologické či chemické zbraně.

Skutečně, jsou zde sice Vám dosti podobní, ale konkurovat Vám, či v případě dalšího přechodného "vygumování" ze Zvědavce Vás dokonce nahradit - na to není vůbec ani pomyšlení. Což je patrně důvod, že tu stále jste.

Vy pane leho totiž patrně vůbec nevíte, co to slovo "demokracie" vlastně znamená. To Vám však nečiní žádný problém o ní se zarážející samozřejmostí mluvit, což lze čekat u malého dítěte - nebo pak už snad jen u duševně zcela vyšinutých lidí. Z toho důvodu s Vámi nemá žádný smysl se přít o podstatu věci, Vám lze skutečně se jen smát, nebo nadávat Vám. Jelikož však Vy zato patrně ani nemůžete, nenadávám Vám, jen se směji. Evidentně se blížíte k zápisu do nějaké knihy kuriozit !!

[velký smích]

Omlouvám se, že nepíši k věci, nýbrž jen k termínu "leho".

75663

27.10.2005 21:57

Španělský soud vydal zatykač na vojáky USA v Iráku

RE: Zmínění američtí vojáci

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Leho, samozřejmě mám problém s tím co jste napsal.

-Mě totiž irituje, jak tady manipulujete s pojmy, jejichž niterný obsah je Vám přitom evidentně bytostně cizí.
-Vy nemůžete být můj třídní nepřítel, nedokážu pochopit z Vašich řečí, co vlastně vyznáváte jako svůj světonázor. Nejčastěji si představuji, že jste držen v psychiatrické léčebně. Nechápu, proč to tedy zmiňujete.

Chtěl jsem jen říci, že tady používáte s drzou samozřejmostí pojmy, kterým nerozumíte a když Vám to někdo vyčte, začnete z něj dělat bolševika. Z diskuse děláte šaškárnu a jakákoli debata s Vámi se podobá "omítání zdi suchým hrachem", potažmo "debatě se ztrouchnivělým pařezem".

Vy kupříkladu tady rozebíráte okolnosti chování se československé armády za krizí v létech třeba 1938 nebo 1968 tak nesnesitelně drzým a ignorantským způsobem, že se člověkovi chce odhlásit ze Zvědavce "kopnutím do počítače" !! Vaše totalní ingnorance k faktům je skutečně nesnesitelná - to chtěl básník říci.

A jelikož vlastně na Vás nejde rozumně reagovat, Vy se pak domníváte, že vlastně argumentujete logicky nepřekonatelně. Ano, argumentujete nepřekonatelně !! Asi jako bytelná kamenná zeď. Na Vás by patrně platil jako jediný argument šulka dynamitu s hořící zápalnou šňůrou pod zadkem !! [velký smích]

Jinak se argumentačně dosti blížíte bývalému premierovi vlády ČR panu Špidlovi. Rád bych viděl přímý přenos videokamerou, když píšete ty své nesmysly, zdali se tak i pitvoříte, jako to pan Špidla skvěle uměl. Jinak ale pan Špidla byl docela inteligentní člověk. To jen pro pořádek !

75791

29.10.2005 21:46

Dvě stovky policistů dohlížely na sedmdesát demonstrantů

RE: Hrstka odvaznych ?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No kdo asi je - jedině že fašista !! [velký smích]

76102

04.11.2005 17:40

Turistou v Praze

RE: Zlodejske Ceske pujcovny aut..

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To by mě tedy silně zajímalo, jak se měří ta korupce a zejména pak ta obrovská... [velký smích] Totiž podle toho, co píšete, by jste to mohl vysvětlit ! ....tu obrovskou korupci, která je v ČR na nejvyšších příčkách pomyslného, světového žebříčku ?

Někdo to hernajs nějak asi měří a pak uděla pořadí, či co ?? Vy o tom něco víte , že hnedle je taková starost o kulturu?

76897

04.11.2005 22:18

Irák po referendu

RE: Irák a jeho budoucnost

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pan Gejdos mne muze nazyvat Nostradamusem.

Ani jsem nečekal tak moudrá slova - tedy lépe Vás nazvat "moudrým mužem", než Nostradamusem !! Ale i Vaše "předřečníky".

Irák a "pohostinské vystoupení" US armády tam - to je skutečně začátek konce "konce světa".

76939

05.11.2005 18:22

Irák po referendu

RE: Irák a jeho budoucnost

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ptáte se Gejdosi, a co vy rikate blogu Letajicich tygru? a já Vás leho musím poprosit o bližší specifikaci, co máte na mysli. Jinak by jste mě odsoudil k velmi dlouhému čtení v jazyce, který mi stále není extra vlastní.

Navíc totiž, v důsledku dosti dlouhé diskontinuity ve sledování Zvědavce, jsem trochu "mimo obraz" a z formulace "...a co vy..." tak trochu pro mě vyplývá, že se zde patrně vedla nějaka podrobná diskuse o tomto blogu, o které já nic nevím.

Já si přečetl tu stránku, která se mi otevřela po vložení:
http://flyingtigersiniraq.blogspot.com/
a musím vám říci, že se mi vzápětí pak otevřela ještě kudla v kapse při čtení těch úvah pod "hlavičkou" Epilogue.

Víte leho, já chápu, že když něco takového čtete, pak tak nakonec i uvažujete. To je Váš problém. Třeba ale povídání o Mrtvém moři mě docela pobavilo. Co tedy chcete ode mě slyšet?

Jinak ale Vám musím říci, že plánovači v Pentagonu a Bílém domě postupovali vpravdě americkým stylem !! Naplánovali počty vojáčků, letadel, lodí, tanků - to jo. Naplánovali i ty miliony tun střeliva, paliva, proviantu, Coly, prezervativů, hajzlpapíru a jiných nutností - to taky jo.

Ale zapoměli se aspoň trochu zeptat nějakého opravdového znalce místních poměrů, co to je islám, co znamená chalifát, co to jsou ti šiité a sunnité, jaká vlastně zde krajem Šineár kráčela historie. A tak z toho Vašeho blogu "Letajicich tygru" dokonce ocituji: ( [smích] )3) democracy in Iraq -- with approval of the Iraqi constitution, following the elections earlier in the year, the process continues. The government there is slowly developing into a democracy, despite death threats from Zarqawi and his ilk. Even the Sunni minority participated in the October referendum.

That's three for three by my count. No so bad.

Hmmm. Já se již nedivím ničemu. Leho, leho !! Vy jste se chlubil, že sem tam něco přečtete. Já měl představu, že čtete nějakou hodnotnou literaturu. A ejhle.

77028

05.11.2005 18:37

Irák po referendu

RE: Irák a jeho budoucnost

Petr Gejdoš 83.?.?.?

[chechtot]

Ale jinak jsem náchylný spíše k pláči. Nostradamus se v hrobě obrací, jistě není nikterak šťastný, jak mu to vše docela vychází ...

...ačkoliv jsem náchylný vstřícně uznat, že Nostradamus není zrovna příkladem člověka, který se vždy snažil, aby mu každý rozuměl. Naopak !! [velký smích]

77031

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

Káva pro Zvědavce

52

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 111 čtenářů částkou 18 231 korun, což je 52 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 1

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 1

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Newsroom ČT24 má jasno: hurá, očkovat!22.11.20 11:13 Česká republika 8

Spacákova revoluce 2?20.11.20 13:08 Česká republika 2

Novináři používají agregát dýmu pro zdramatizování protestů20.11.20 12:25 Slovensko 5

Sčítačka hlasů v poslanecké sněmovně je cinknutá a upravuje hlasování20.11.20 04:14 Česká republika 1

Šéf protiteroristické skupiny navrhuje národní debatu o kriminalizaci pochybovačů o vakcíně19.11.20 23:14 Británie 3

TRUMP TRIBUTE II CZ19.11.20 14:45 USA 0

Na Slovensku střílí gumovými projektily do hlav lidem18.11.20 22:25 Slovensko 0

Ještě jednou President Trump18.11.20 22:13 USA 1

Vláda vyrobila další paskvil, obchody zavírají při zákazu vycházení17.11.20 17:34 Česká republika 4

V polní nemocnici v Letňanech neležel jediný pacient16.11.20 22:10 Česká republika 2

Vládě se zalíbilo omezování a šikanování lidí, další komplikace při nákupu potravin16.11.20 19:09 Česká republika 0

To je vlastenec a ne jak jej líčí media15.11.20 21:55 USA 2

Rozvrat vzdělanosti národa v přímém přenosu15.11.20 21:17 Česká republika 10

Soud rozhodl, že nařízení nosit roušky venku bylo nezákonné13.11.20 19:03 Česká republika 4

Od Prymuly k Blatnému. Aneb z bláta do louže13.11.20 16:27 Česká republika 3

Měnové kurzy

USD
21,95 Kč
Euro
26,14 Kč
Libra
29,37 Kč
Kanadský dolar
16,89 Kč
Australský dolar
16,16 Kč
Švýcarský frank
24,15 Kč
100 japonských jenů
21,03 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,86 Kč
100 maď. forintů
7,24 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,96 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 739,34 Kč
1 unce stříbra
512,79 Kč
Bitcoin
417 079,51 Kč

Poslední aktualizace: 25.11.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?