Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 2555 příspěveků, 3 různá jména: <nic>, petge, Petr Gejdoš.

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

30.12.2006 20:14

Saddam musí zemřít. Rychle.

RE: Co na to Írán?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No ano, ta rychlost cosi nasvědčuje. Cosi se děje...

124333

30.12.2006 20:33

Média

RE: mno

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Za kterými názory to tak pevně stojíte, pane ?

Stav klimatu a životního prostředí se totiž vůbec nezhoršuje a tak nevidím důvod k různým ekologickým plkům, že se máme k přírodě chovat ohleduplně.

Třeba za tímhle názorem ? Vy se tedy pane patrně nechováte v mém slova smyslu ohleduplně vůbec k ničemu. Jste evidentně zcela bezohledný, klidně třeba okradete slepce, vozíčkáře schválně šťouchnete pod auto a tak podobně, ano - to na Vás dokonale pasuje. Takhle si stojíte za svými názory ? No tak vidíte - že to byla z Vaší strany ironie, Vy se totiž takto hovadsky chováte konstantně stále. Čili, vlastně "ohleduplně" - to je totiž ohleduplnost na Váš způsob, pane ! Čili si za svými názory klidně stůjte dále. Já jen připomenu, že vskutku platí - kdo s čím zachází, tím taky schází. Dostane se Vám zpátky přesně té samé dávky ohledů - ve světě to totiž pane jde vše nakonec podle rovnice nula z nuly pojde !

Ale k té přírodě - skutečně Matce Přírodě je to vše vcelku jedno. Ona zcela buldozerovým způsobem takto jede již celé věky, přežila dinosaury - i s takovými XY, jako jste Vy, si hravě poradí. Máte naprostou pravdu, jen tak dále... [velký smích]

124337

30.12.2006 21:05

Saddam musí zemřít. Rychle.

RE: Co na to Írán?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Buď na počátku tohoto roku, nebo možná úplně koncem 2005 jsem tady ještě "oxydujícímu" kemovi v podstatě slíbil, že to vypukne co nevidět. O asi dva tři měsíce nato, před či během ZOH, jsem se ale kemovi vyjímečně omluvil a sypal jsem si popel na hlavu s tím, že jsem ve svých prognozách asi rok popředu. Pro mě to není žádná ostuda - fakticky pracuji on-line s měnícími se informacemi.

Objevily se totiž další indicie, které pozměnily podmínky pro výklady. Vše, co se týká času, to je stále pohyblivé. Ale co se týká podstaty dějů - to stále trvá. A Bohu žel - spíše se vše zhoršuje.

Pan "Světlo" tady avízoval jako první kritický rok 2007. Za svou osobu musím říci, že já to vnímám, jako právě probíhající děj ! Asi Vám to nevysvětlím, co tím míním.
Ted vazne Petre...
domnivate se, ze dojde na Proroky?
- tedy už na ně došlo !

124342

31.12.2006 18:24

Jakou cenu za Saddama?

RE: Obetni beranek?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Čížku ! Nedělat je lepší ! Myslím pro takové, jak jste Vy - seďte u piva a raději nic nedělejte ! Když tak promýšlím ty názory, které se rodí ve Vašem rodném Dallasu - jak'ste pravil svého času - mám sice pochybnosti, ale nechť je po Vašem ...

Máte čížku pravdu - měl 69 roků - http://www.panovnici.cz/saddam-husajn - to ale nic podstatného není pro náš problém.

Co mne mrzi, ze na teto diskuzi se tak casto obevuji tzv. proroci jako Nostradamus a jaka vaha se jim pripisuje. Skoda...snizuje to uroven. Snad ... píše čížek.

Nu - co máte proti Nostradámovi ? Proč si nehledíte svého světa, světa jednoduchého, světa velikosti pivního tácku - dále Váš rozhled asi nesahá, jak tak čtu Vaše názory - tu i onde. Proč "nekřápete" dolary a nekupujete si své štěstí i nadále za prachy ? (fuj) To je přece Vaše parketa, Vaše vidění světa, Vaše paradigma... (třikrát fuj)

Proč se rozčilujete nad Nostradamem ? Chápání světa většího, než pivní tácek, to je přece pro Vás nedostupný luxus. Užívejte si "svého dolarového štěstí" zavčasu - nejen samozvaní proroci prorokují pád dolaru - i ten Nostradamus, a je setsakramentsky adresný v tomto případě. Aby jste ještě nebrečel na letišti mimo provoz, že chcete domůůů, DOMůůů ! [velký smích] [velký smích]

124408

31.12.2006 18:33

Jakou cenu za Saddama?

RE: Obetni beranek?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Nápověda, obrazně řečeno mi zvlhlo oko :...jenomže katastrofa se už udála a lidé ji teprve uskutečňují... - přesně moje slova !

Vše se již událo, vše se již rozhodlo, teď si to akorát vyžereme do dna ! Ten texaský XY je dost nápadně podobný mikinokemovi a jako takový nestojí za rozčilování.

Přání "Hezký Nový rok" a skutečnost se mohou minout, na druhou stranu ale co je pro někoho dobré, pro jíného bude pro změnu špatné. Pro nás může být, že bude ten rok skutečně hezký. [smích]

124409

31.12.2006 19:24

Jakou cenu za Saddama?

RE: Blyští sa, hynúca republika

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Děkuji ! Musím uznat, že jeden člověk těžko zvládne veškeré vědění, i kdyby se snažil sebevíc. Ale tohle je skutečně dobrý tip ! Ještě jednou děkuji a přeji skutečně štěstí a radost do Nového roku !

124412

01.01.2007 15:42

Saddam musí zemřít. Rychle.

RE: Co na to Írán? - Zdroj

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nereaguji na tento zdroj, nemaje času. Ale jen letmo - bůh Slunce v Egyptě byl Ra (= Marduk) a jinak tedy Aton. V době, kdy byl Marduk "Velkou radou sedmi" (= sedm nejvyšších bohů na Zemi = Ki) odsouzen za vraždu svého bratra, potenciálního manžela Innany, do vyhnanství, se v Egyptě přestal uctívat Aton, ale místo toho Achnaton - což ale je de facto "ukrytý Aton" !

Sumerští bohové se rozdělovali na tzv. Enlilovce a Enkiovce podle bratrů a vládců Enlil a Enki. Tyto dva velko-rody spolu soupeřily jak o nadvládu na své rodné planetě - tzv. "Planeta milionů let" a Sumeřany zřejmě zvané Nibiru - tak i na planetě Zemi = Ki.

Tvůrcem lidstva a posléze zachráncem v době Potopy byl pak bůh Enki a jedná se o často vystupujícího boha v Bibli v roli JHWH, Hospodina, Elohim atd. Popis Boha v Bibli je tak nápadně doslova "schizofrenní", že nedá velkou práci vidět za těmi zmatky tehdejší realitu. Na planetě neučínkoval přímo nikdy, NIKDY (!!) žádný Bůh s velkým "B" ! Vždy se jednalo o tzv. bohy s malým "b", tedy prostě a jednoduše extraterestriály z Nibiru.

To, co se na planetě Země děje, bylo předpovězeno právě z vnuknutí těchto ET bohů - to oni nás stvořili, to oni nás dodnes řídí, to oni nám dali čas "od Olám po Olám" a to oni udělají na závěr časů pořádek ! A Nostradamus to v jednom siecles řekl zcela jasně - hledat a citovat to teď nebudu !

Ale je tam v kostce řečeno toto:

Až se vrátí dlouho skrytý (myslí evidentně Nibiru),
zatne krvavou čepel do Měsíce (patrně dojde k impactu velkého tělesa do měsíce),
Bohové sdělí lidem, že to není jejich válka (je to válka velkorodů Enki a Enlil o vládu na Zemi),
na nebi se objeví hojnost střel ! (bude to válka se vším všudy a za účasti lidí !)

Na jednom ze svitku od El Qumran jest řečeno, že: "...v té době (této naší bych řekl, že již brzy) na poli válečném stanou bohové s lidmi po boku a střetnou se v závěrečném střetnutí synové světla a synové tmy !"

Není zde prostor na dlouhé rozklady, ale starověké písemnosti jsou v souladu se všemi pozdějšími proroky a je mi smutno z lidí, kteří toto odmítají pouze na základě své vlastní blbosti a namyšlenosti, protože kulové o tom ví a tak si o sobě myslí, že to oni hodně ví a že to bude podle jejich. Mají smůlu - vše se již stalo, takže máme smůlu vlastně všichni. My již jen vyzobeme vše až do hlíny ... [velký smích]

PS - Ale existuje individuální cesta záchrany formou vysoké osobní kvality. Pomněte, že tito "bohové" jsou technicky i duševně o miliony let popředu před lidstvem a pro nás jsou to fakticky stále dokonalé bytosti a'la skutečný Bůh s velkým "B". Jejich možnosti by překvapily a užasly i velké fantasty. To tito bohové nás celou naší lidskou historii učí o "BOHU" ! To, co z toho udělala současná největší náboženství - to je politovánihodné, nesmysl a v podstatě směšnost !

124439

01.01.2007 18:37

Jakou cenu za Saddama?

RE: Beránka si představuji jinak

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jen me osobne udivuje jedna vec: PROC se propaganda o tento otrely trik jeste snazi? Vzdyt je jeji lez tak jasne viditelna! Mohou si tu namahu prave tak nechat od cesty.

To je podle hesla : "Zatloukat, zatloukat, zatloukat .." Proto ! Proto se stále namáhají s tou propagandou, protože stále, ačkoliv je to vše docela průhledné, stále existuje 90% lidí, kteří to neprokoukli. A z těch zbylých 10% zase ještě celých 9% to sice prokouklo, ale jistí si nejsou ! A z toho 1 % stále je 0,9% těch, kteří mávnou rukou a nechají to být.

Proto stále zatloukají, zatloukají a zatloukají !

124451

01.01.2007 18:58

Saddam musí zemřít. Rychle.

RE: Co na to Írán? - Zdroj

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tato teorie Zachariho Sitchina o planete Nibiru je zatim nejpresvedcivejsi vyklad toho ,co se tady kdysi odehralo.

Ano, jsem o tom přesvědčen. A tak, jako svého času bůh Enki mluvil k rákosové stěně, aby neporušil přísahu, čímž zachráníl Atrachasise a jeho rodinu před potopou = podklad pro pozdější biblickou verzi o Noe, stejně tak dnes nám sumerští bohové sesílají různá "zjevení a proroctví".

Oni nás chtěli zachránit, ale my jsme to nepochopili. Opět se jednou "časy končí" a my opět jdeme na porážku. Říkáme tomu světová politika. Amerika respektive Usrael, jak se tak jeví, stojí na špatné straně onoho posledního boje, kdy proti sobě stanou synové světla a synové tmy.

Já bych akorát poopravil, ten cyklus 3600 let asi je v pořádku, nikoliv ale vždy se udá konec na Zemi. Patrně to hodně záleží na konkrétním průběhu prolnutí soustavy tělesa Nibiru a soustavy Slunce. Na Nibiru jest patrně nutno se dívat jako na druhou hvězdu v naší souistavě - asi tzv. "hnědý trpaslík".

Některé vlády toto již přesně ví, co bude. USA a SSSR se v podstatě dohodly na "smíru" a pádu komunistického bloku, protože vyvstanulo již zcela průkazně, že riziko pro zaprodané vládce tohoto světa není ve vzájemném ideovém zápase ! Nebezpečí pro ně spočívá v suverenní síle, která přichází z Nibiru. Staré spisy mluví o "Sestoupení království Božího". Náboženští prosťáčci sebou mlátí v kostelech před modlami a hraji rituální hry. Pro přeživší generace budou všechny ty rituály, tak dneska vážené, hozeny na tlící hromadu veteší - ostatně stejně jako rituální trhání srdce z ještě živého člověka, jak se takto "bavili" Aztékové.

Žijeme v naprosto obludném světě a málokdo má odvahu, ač vidí na vlastní oči, si to přiznat a konat podle toho !

124453

01.01.2007 21:27

Jakou cenu za Saddama?

RE: Nik

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Hm, až jsem se otřásl. Máte pravdu, v okolním vesmíru vrcholí válka, kterou já pracovně nazývám "Válka o vládu na planetě Země". Tak nějak z důvodu lidské omezenosti nechápu docela ty vnější souvislosti - čím to je ta "údajně naše" planeta tak důležitá pro okolní vesmír. Ale evidentně čímsi důležitá je.

Světová důležitá Proroctví mluví o poslední bitvě, Armagedonu, "Válce bohů" a podobně. Je jasné, že my lidé v tom hrajeme vysloveně podřadnou již dneska roli. Naše role mohla být významnější, kdybychom do nějaké doby pochopili "Boží Zákon" a chovali se podle něj. Takhle jsme vše prohráli a důsledky se již blíží. O tom nejspíše bylo "Poselství z Fatimy, III. část" ! Dneska již dobíhají důsledky událostí, které se již staly. [velký smích]

124470

01.01.2007 21:35

Saddam musí zemřít. Rychle.

RE: Zachari Sitchin

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nejvíce pravdě podobné je to poslední... [velký smích]

Což nevylučuje všechny ty úvahy jako tu podstatné - tu nepodstatné. Záleží, co kdo chce..

124472

02.01.2007 16:45

Jaký jsi byl, roku 2006?

RE: To já bych něco positivního na Bušovi našel

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To je..
..
..
dobrý postřeh ! [velký smích]

124547

02.01.2007 18:59

Reakce na Saddamovu popravu

RE: Tak a co s tim vsim?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane MedaBeda, zejména ten "The LaRouche Publications Store" je moc fajn. [velký smích] Tak tady, kdyby se tomu čížkovi chtělo si počíst - co jej asi tak čeká, tady hlavně:

http://larouchepub.com/lar/2007/3402capital_budget.html
http://larouchepub.com/lar/2007/3401dollar_collapse.html

Čížku, čížku - doufám, že umíš lítat, až to praskne, budeš si odtamtud pomáhat a třebas se mi splní sen, že se na poslední letadlo domůůů, DOMůůů ! čížku nedostaneš, křídla sám nemaje, prožiješ si ten americký sen až do konce.

124556

02.01.2007 21:46

Jaký jsi byl, roku 2006?

RE: DOKONČENÍ

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Moje řeč.

Já to "jaksi čekal" již před rokem. Jsou ale očividné známky, že se už i Američané začínají jakoby probouzet - tedy alespoň já cítím jakýsi obrat. Záleží, zda ještě je či již není cesty zpátky, zda se dokáže americký národ "ztopořit". Úpřimně řečeno v to moc nevěřím.

Dá se čekat "super Pearl Harbor" a to dost rychle ... a pak už to pofičí. Netřeba sahat po Nostradamovi. [smích]

124574

04.01.2007 17:28

Izraelský generál volá po útoku na Írán

RE: Nie je to také jednoduché

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Propánajána - co se to tady děje ??? To nestačí čížek, liberál a zásmažka - už je tady další mudrc ! To si tedy považujme - Zvědavec patrně začíná komusi strašně moc vadit ! Asi se něco blíží ... [velký smích]

Pane Sid - mohl by jste laskavě tak nějak poukázat nejlépe prstem, o čem to tady mluvíte ? Kde jsou tu jacísi fašisti, jak jste přišel na fašistu Ahmadinejada a podobně ? Na to já přestávám mít pomalu jaksi nervy ! [zmaten]

To jsou tak strašné bláboly, co tady "někteří kemokloni" plodí, hrůza ...

124746

04.01.2007 22:20

Izraelský generál volá po útoku na Írán

Zdá se, že se cosi semele

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Asi se něco špatného blíží, protože virtuální počet a aktivita kemo-leho-klonů se drasticky zvyšuje.

1)Cítím to ve všech kostech a kloubech [smích]
2)Okolnosti opravdu již zdá se dozrály [velký smích]
3)Blbost začala doslova rozkvétat - a to tedy není dobré ! [zmaten]
4)Na netu se ztrácejí zajímavé informace - blbosti tam ale jsou furt ! [naštvaný]

PS: zdravím všechny čížky, sidy, liberály, zásmažky, kemy, lehy, sedy i kliky - kamarádi vepřové hlavy spojte se ! [bliji]

124791

05.01.2007 14:11

Rakovina přírody – člověk

RE: Pokrytectví

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Koubek, Vaše retorika je zdánlivě logická. Tady ale nejde o to, jakou má kdo retoriku. Je prostě pravda a Vy to libovolně brilantními kecy nijak nevyvrátíte, že současné lidstvo se již skutečně vůči planetě, na které jako jediném možném místě žije, chová zcela hovadsky. A já s krajní nelibostí sleduju, jak se opájíte svými výroky a jakou máte radost, kterak máte formálně pravdu.

Nemáte totiž pravdu v jedné věci, možná jen v té jediné věci, kterou dále rozvedu. A ve všech ostatních možná pravdu máte, ale to již nezmění nic na tom, že ta jediná Vaše "nepravda" zcela bohatě převáží všechny ty Vaše pravdy. Jste vcelku "dezorientovaný člověk", který tlačí tu nešťastnou káru lidského osudu dál a dál, dodržujíc formálně pravidla a požadavky, ale nevidíte, že tu káru tlačíte do propasti !

Již z dřívějších diskusí vím, že jste typický bezohledný racionalista a jako takový prostě do jisté doby, než k Vašim indoktrinačním školním vědomostem naberete ještě i nějaký "selský rozum", nemá s Váma skoro žádný smysl diskutovat.

Pane Koubek, toto lidské skoro sedmi miliardové společenství již hodně dávno nabralo zcela špatný směr rozvoje techniky a technologií. A právě takoví bezohlední a v pravdě zcela hloupí lidé, jako jste s největší pravděpodobností (soudě podle projevu zde) taky i Vy, ten údajný pokrok ve směru rozvoje technologií na úkor rozvoje duchovna podporujete a tlačíte. Proto - klidně si říkejte co chcete, máte na to právo, ale vězte, že pravdu nemáte a až na to jednou příjdete, budete toho litovat možná, ale patrně pozdě... [velký smích]

PS - a ty kecy, že někdo něco kritizuje a sám "žere" maso - to si prosím strčte někam ... to totiž jaksi není racionální, což sám přitom Vy vyznáváte. Buďte tedy alespoň konzistentní, když už nemáte pravdu.

124854

05.01.2007 15:23

Izraelský ministr klade OSN požadavky

RE: '.. jedovaté nasírací příspěvky...'

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Zkuste pane 74 nebo že by pan Petr XXXL (??) trochu tuto myšlenku rozvést do podrobna ! Třebas koho a taky proč máte na mysli jako židobijce a které je to teroristické náboženství.

Kupříkladu mě by zajímalo, kdo tady je židobijce a co se tím vlastně myslí. Já kupřikladu, když budu mluvit vysloveně a pouze za sebe, se při psaní jakékoli reakce snažím psát podle svého nejlepšího mínění pravdu.

Když je kupříkladu řeč o Israeli a jeho politice vůči sousedům - píšu prostě a jednoduše o tom, co objektívně vím, že je pravda. A získávám ji pokud možno studiem historie. Vy pane postupujete jinak ? A je tu někdo, kdo má jakýsi nepravdivý předem daný předpojatý názor, že by zasloužil takové otitulování jako "židobijec" ? Kdo to je ? A jak jste na to přišel ? A které je to teroristické náboženství ? Máte na mysli křesťanství ? Judaismus ? Islám ? Nebo snad dokonce budhismus ?

Prosím Vás, rozeberte to trochu - bylo by to možná fakt dobré pro všechny ! Ale po pravdě... [smích]

124867

05.01.2007 15:33

Rakovina přírody – člověk

RE: Pokrytectví

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Přesně tak - tato planeta by skutečně uživila dokonce ještě více lidí - pokud by měl každý možnost získat podíl. Jenže ona stejně ta otázka nestojí tak, jestli by planeta uživila deset miliard lidí, nebo dvacet, třicet - dosaďte si každý svoje číselko.

Otázka zní - kolik by tu těch lidí mohlo žít, aby to bylo v souladu přírodou a zda právě dosažení takového počtu lidí by náhodou nebylo přesně to správné počínání rozumných lidí. Protože jinak, za stavu "bezúzdného" narůstání populace lidí na planetě, aniž by jejich život měl i jakési duchovní kvality, je na místě zásadní otázka - není toto právě příznak totálního úpadku a samotného konce lidstva ?

PS - toto tema by šlo rozvádět a rozvádět, až by nás zatkli, protože bychom na sám konec možná dospěli k zásadně anti-humánním myšlenkám.

124873

05.01.2007 16:56

Izraelský ministr klade OSN požadavky

RE: '.. jedovaté nasírací příspěvky...'

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jsem možná nechápavý. Jen tak namátkou jsem se rozhlédl - pan Trodas třeba tady v tomto tema napsal:

-"Ja bych dal prednost deportaci sionistu z okupovane Palestiny do USA, treba. Kdyz je tam maji tak radi... tak at si je vezmou "
-"Je ocividne, ze zidovsti maniaci jsou zcela mimo realitu a ze zde konci diskuze a zacina jedine - nasili.
Evidentne nelze predpokladat ze s takovymi silenci se lze domluvit. Byli by k smichu a verejnemu pobaveni dobri, kdyby nemeli armadu a nejake atomovky. Bude treba to nejak vyresit a s takovymi magory to po dobre nepujde... "
-"Zatim jen vidim, ze zide jsou ti, kdoz k nam ty pristehovalce cpou vsemoznymi zpusoby." + pokračování - viz hnedle kousek výše.

Je tohleto, co máte pane Vanguard na mysli, když říkáte:Typický židobijce je Trodas, stačí si číst jeho příspěvky.

Protože kupříkladu já si taky myslím, že stát Israel nevznikl legitímním způsobem. A to přitom já vůbec nic proti Židům nemám - mám na mysli členy hypotetického židovského národa. A to slovo "hypotetického .." jsem užil proto, že dnes již vůbec netuším, jak vlastně lze definovat skutečného Žida. To by jste mohl pane Vanguard vysvětlit, abychom se domluvili na obsahu slova "židobijec". Rovněž si myslím, že, když to vezmu námatkově, tak israelská agrese proti Libanonu v loňském létě byl zcela evidentní zločin a měl by být OSN vyšetřen a odpovědní lidé postaveni před mezinárodní soud. Vy si to pane Vanguard třebas nemyslíte ? Jsem proto pane Vanguard i já tedy židobijce ?? [velký smích]

124884

05.01.2007 17:08

Izraelský ministr klade OSN požadavky

RE: '.. jedovaté nasírací příspěvky...'

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Já to jen pane Vanguard zlehounka doplním:

- Jistý Saddam Hussein byl odsouzen a docela na můj "vkus" nedůstojně popraven za to, že kvůli skutečně realizovanému - leč nepovedenému - atentátu na jeho osobu na území Iráku, bylo popraveno nějakých 150 lidí z obce, kde atentát na Saddama byl proveden, a to po údajně divadelně zinscenovaném a politickém soudu, který tedy nebyl uznán jako legitimní.

- Israelská armáda v evidentní agresi proti státu Libanon zabila nějaký tisíc a možná více lidí, přičemž Israelci užili mezinárodně zakázané zbraně, a to kvůli tomu, že bojovníci Hezbolah zajali dva israelské vojáky na území, jež podle práva patří Libanonu a nechtěli a nechtěli a nechtěli je propustit.

Nemyslíte si pane Vanguard, že by někdo i tady měl být souzen a měl posléze nedůstojně viset ? [velký smích]

PS - to já jen, že bych chtěl vědět, jak jste objektívní, pane.

124889

06.01.2007 18:26

Americký plán, jak dát Izraeli možnost šířit sektářský konflikt mezi muslimy v celém regionu…

Myslím, že je to již mimo realitu...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pokud jsem se nepřeslechl, tak demokraté dnes 6. ledna jasně deklarovali, že tento plán presinta znemožní.

124958

06.01.2007 20:09

Americký plán, jak dát Izraeli možnost šířit sektářský konflikt mezi muslimy v celém regionu…

RE: Myslím, že je to již mimo realitu...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ha ! Byl jsem rychlejší než ptactvo z Houstonu !

Jo jo, teď nevím, ale někde jsem to zaslechl - tož uvidíme - třeba odposlouchávám telepaticky. Hm. [smích]

124972

Pane juniper, velice děkuji, že jste se mě jakoby zastal. Leč - já jsem z jistých masochistických - nebo mesianistických ? - důvodů vkročil "s hrdým čelem" a svým jménem otevřeně "na erbu" na půdu tzv. "Nezvědavce" a přenesl jsem tak říkajíc boj na nepřítelské území.

Jestli jste se tam nebyl nikdy podívat, tedy ani to nezkoušejte, leda by jste ale byl skutečný zvědavec. Tam totiž se mi po serii přízpěvků dostalo takové "masáže", že ten texaský fták se tady v porovnání se situací na Nezvědavci vlastně chová až neuvěřitelně slušně.

To, jak texaské ftactvo cvrliká hloupě, to už je jeho problém. Mě na takových individuích vždy nejvíce zajímá, co to asi je za člověka - tedy, že bych takového strašně rád viděl zblízka... [smích]

125046

07.01.2007 21:11

Izraelský generál volá po útoku na Írán

RE: Válka bude, ale jindy a jinak

Petr Gejdoš 83.?.?.?

ˇmarjáájóóhan ! Koukněte se na mapu, než začnete uvažovat o tom, že Hormuzský průliv zablokujete potopením nějaké lodě ! Tam by se na šířku vlezlo asi 200 Titaniků za sebou ! Taková blokáda by přišla Irán draho.

No a za druhé - když už si tak povídáme a řešíme varianty, jak někdo zaútočí na Irán a jak se bude Irán bránit, potom logicky asi o přesně tomto se chytré hlavy na obou stranách potenciálního konfliktu bavily již před 25 léty. Čili nechci nikomu kazit radost, ale samotný fakt, že tohleto tady takto rozebíráme znamená, že zrovna takhle to určitě nebude.

Ačkoliv vím, že s Nostradamem nejsem příliš oblíbený, nemůžu si pomoci a cosi z jeho péra tady sdělím. Nostradamus se nezmiňuje nějak o tom, že by někdo v Persii něco napadl letecky či raketově. Tedy neposloužím vizí, jak ta válka začne. Nostradamus ale v kontextu "celosvětových problémů" s Persií zmiňuje jakousi akci v zálivu, kdy budou na mělčině jak "zdechlé velryby" vraky nějakých lodí nepřítele. Evokuje to nezdařený pokus o diverzní akci, kdy jednotky budou vyloďovány ponorkami. Dále se zmiňuje o tom, že Persie "zatne tipec" Israeli. Dále Peršané pomohou islámistům převzít postupně moc v Turecku, Egyptě, Alžíru a Maroku. Těchto akcí se budou účastňovat miliony perských bojovníků assasinů. Tyto síly jsou mimo Persii rozmístěny dlouhodobě ! Tedy - nejedná se o to, že by Irán vypravil kamsi masově svou armádu, nýbrž, že tyto síly jsou dlouhodobě alokovány na místě určení ! A to včetně zbraní a teď se držte - vše naznačuje, že takto vlastně "pěšky" jsou na místě již i zbraně atomové !

Irán v poklidu čeká na své napadení. Irán si dnes nedovolí z jasných důvodů formálně zavdat příčinu k válce nikomu a jeho tzv. "jaderné aktivity" jsou pouhá provokace. Ale pokud bude Irán napaden, podnikne serii právních kroků ! Nikdo není schopen Irán jen tak bleskově porazit - to vytvoří časové okno, aby nemohl být nějaký vítěz, který by Iránu diktoval. Irán i v okamžiku napadení nějaký čas bude zdrženlivý a bude vytvářet legální podmínky pro pro formální obžalobu agresorů a zažádání o satisfakci. A dá si záležet, aby to byly extra potupné podmínky pro odškodnění Iránu ! A to podmínky, které zlomí Západ.

Odmítnutí bude pro Irán jasným odůvodněním pro zahájení nejhorší možné varianty války pro Západ a speciálně USA. Irán bude nakonec bojovat zcela legálně, za podpory světové veřejnosti a přitom využije veškeré výhody terorismu. Máme se na co těšit. Sám nad tím stále přemýšlím a piluji - pilujte taky ... [smích]

125103

07.01.2007 21:18

Rakovina přírody – člověk

RE: Pokrytectví

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To jste si pane Rene naběhl ! Teď budete zasypán takovou hromadou literatury, že se tady měsíc nebudete mít čas objevit ! [smích]

Mimochodem - uvidím, co dostanete, ale i já Vám posloužím literaturou o tomto, že Vám hlava půjde kolem a zjistíte ke své hrůze, jak málo víte o našem Slunci ! A o interakcích "slunco-magnetického" a geo-magnetického pole. Nebyl bych se divil, kdyby jste z toho byl nějaký čas lehce zamlklý ! [smích]

125105

09.01.2007 15:48

Izraelský generál volá po útoku na Írán

RE: Válka bude, ale jindy a jinak

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Musím vás upozornit že nemáte pravdu. Hormuzský průliv je na nejužším místě široký jen několik kilometrů a hluboký ani ne dvacet metrů na jeho totální zablokování by stačilo podle mého názoru tak deset obrovských tankerů naplněných kamením.

Hm, asi mám blbé mapy, ale já naměřil v nejužžím místě Hormuzského průlivu šířku 75 km. Hloubku potom můžu pouze odhadnout, že "...ve většině toho nejužšího profilu není vidět dno.." [smích] Pouze skutečně je tam několik ostrůvků a kolem nich mělčiny, ale i tak si dovolím odhadnout na těch mělčinách hloubku, počítám ale, že nebude méně než tak 20 - 30 metrů - já vím, je to úsměvné, ale přiblížil jsem si satelitní snímek na co nejvíce a můžu to tak odhadovat. Podle mapy ale tam jsou hloubky v řádu 100 metrů. Tedy nevím, nevím - odkud čerpáte ty údaje Vy, pane "Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?" ?

Já z tzv. Velký atlas světa", je fakt velký - váží asi 6 kg... [smích]

125220

10.01.2007 15:46

Americký útok na sídlo irácké strany. Toto je Plán B?

RE: hruba sila

Petr Gejdoš 83.?.?.?

V tom článku jest napsáno - toto je z článku kopie:... Útokem na Frontu národního dialogu, jedinou stranu, která nemá vlastní milici, se země opět přiblížila dalšímu násilí a militarizaci. Iráčanům, kteří ještě stále věří v politické řešení bylo naznačeno: Zničíme vás, pokud nebudete dost silní, abyste zničili nás.

Pan fták z Texasu na to reaguje: ...Tak Fronta narodniho dialogu je jedina, ktera ma milici? A co ten Sadr? Ten ji ma. A dalsi zcela urcite. ...

A já bych ftákovi z Texasu doporučil, aby si odpočinul, protože mu již jaksi šplouchá na maják. A navíc pane ftáku z Texasu - všiml jsem si na Nezvědavci, že tam obecně jsou poněkud přepracovaní agenti - měl by jste pane fták omezit činnost - pište buď zde nebo na Nezvědavci, neboť takto Vám ftáku z Texasu nejenže bude šplouchat na maják, ale i začně kapat na karbid. [chechtot]

125316

12.01.2007 21:18

Sešli se v Teheránu

RE: Je nutné být objektivní

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Hm , pane stein55, pan Svoboda se vyjádřil docela exaktně. Vy sám jste si ocitoval od něj otázku:
Je snad podle evropských zákonodárců zabití Žida větším zločinem než zabití nežida?

A pak jste na ní neodpověděl. Správně jste nazval onen odsouzení hodný proces, zvaný "Konečné řešení..". Ale neodpověděl jste na otázku, kterou jste si sám vlastně položil !Proč to ? Zkuste pane stein55 odpovědět - je zabití žida větší zločin než zabití křesťana či muslima ?

No a tady toto taky by jste mohl dovysvětlit: ..to je len par pojmov k teme a v tom je diametralny rozdiel k vasim menovanym prikladom prenasledovania inych etnii...

Pane stein55, kupříkladu pobalstští Prusové byli vyhlazeni stejně pedanticky systematicky. Dokonce i vyhlazování Indiánů bylo prováděno zcela systematicky ! Jeden ze systémových prvků tohoto bylo záměrné vybíjení bizonů.

Čili nemáte pravdu zde - nemáte v tomto aspektu pravdu obecně vůbec.

125469

12.01.2007 21:38

Sešli se v Teheránu

RE: Zide

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Petr Zasmazka, napsal jste větu: Vinu z nacistu kteri byli za provoz koncentraku odpovedni to pochopitelne v zadnem pripade nesmyva, tak jako to nesmyva vinu z presidenta Ahmadinezada, ktery konani te prolhane konference pripustil.

Já se moc snažil pochopit, co tou větou myslíte. Ale nepochopil. A nebude to tím, že bych obecně byl nechápavý. Aby jste si nemyslel, že to nechápu proto, že jsem to vytáhl z kontextu, tak to jsem pochopil, že z nacistů nesnímá vinu to, že eventuálně část vězňů umřela tak říkajíc přirozeně.

Ale jak to dále souvisí s tou druhou půlkou věty ? Co se čím smývá či nesmývá z Ahmadinejada ? Tomu nechápu.

125474

12.01.2007 21:45

Sešli se v Teheránu

RE: Je nutné být objektivní

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ne ne pane stein55 - nemíním se "vrtat v hovně", jak jste se poeticky vyjádřil. Já měl pocit, že to Vy !

Cogitationis poenam nemo patitur (!!) - toto je součást římského práva, které obecně tak nějak na světě převádá, v Evropě určitě. Znamená to Myšlení není trestné.

Nebudu to rozmazávat, "patrně možná určitě" [smích] víte, co naznačuji.

125475

13.01.2007 14:40

Sešli se v Teheránu

RE: Zide

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No, já jsem nezpochybňoval, že to na popud Ahmadinejada, takto presidenta Iránu, se v Teheránu sešla ta konference. Já se ptám, jakým právem Vy, Petr Zásmažka: "...to nesmyva vinu z presidenta Ahmadinezada, ktery konani te prolhane konference pripustil." říkáte tady toto ??

Tedy, zdá se, že Vy jste nějaký nechápavý a tedy to polopaticky přeformuluji:

1)Kdo Vám dál jakékoliv právo zpochybňovat kroky volené hlavy suverenního státu. To Vy jste nějaký místní pánbůh, který to má v referátu a Vy jste vydal závazný pokyn pro planetu Země a blízké okolí, že se v Teheránu již od II. světové války nesmí a nebude konat žádná konference ?

2)Vy jste ta nejvyšší morální autorita, která má právo říci, že ta konference je vylhaná ?

Vy neznáte hlavní popud, proč ta konference vznikla ? Pan president Ahmadinejad to lépe již vysbětlit nemohl, ale zdá se, že Vy to anebo nevíte, nebo ještě spíše ani vědět nechcete.

Pan president Ahmadinejád tomu dal takové motto: "Uvidíme, jestli ta západní retorika o svobodě tisku a vyjadřování, kterou byla zdůvodněna přípustnost veřejného urážení Proroka Mohhameda, tedy jestli bude platit i tehdy, když my si budeme dělat legraci z holocaustu."

A tady pane Zásmažka je vidět výsledek ! Vám evidentně urážky muslimů a jeho proroka nevadí a jste spokojený se svobodou vyjadřování. Ale zesměšnění holocaustu Vám již vadí a zde již nehodláte tolerovat svobodu vyjadřování. Můžete prosím vysvětlit tuto Vaši nekonsistentnost ?

125522

13.01.2007 17:02

Sešli se v Teheránu

RE: Zide

Petr Gejdoš 83.?.?.?

My, pane Zásmažka, že si pane nerozumíme ? Není to jinak ? Totiž, není to tak, že to Vy záměrně nechcete rozumět ? A zdá se, že takovým způsobem, že si děláte legraci ?

Nebudu tu otázku formulovat potřetí - přímo Vám to vysvětlím. Mi pane Zásmažka nejde ani o Hitlera, ani o Ahmadinejada. Mi jde o to, že právo je nedělitelné, což Vy svým postojem popíráte. Čili račte si všimnout ! Já Vám neberu aniž zpochybňuji jakékoliv číslo Židů či židů, umučených v rámci tzv. "Konečného řešení židovské otázky" za II. světové války nacisty - já se o tom fakticky v rámci tohoto našeho "mikro-sporu" vůbec nepotřebuju zmiňovat. Tak už o tom ani Vy nemluvte zbytečně.

Mi se jedná o princip, zda jedno ze základních lidských práv, na kterých tak halasně naše tzv. "svobodná a demokratická západní společnost" bazíruje, tedy zda platí, nebo neplatí ? Mimochodem - to slovo "bazírování" je čirý eufemismus, když si uvědomíme, že kvůli takovým principům vlezla americká armáda do Iráku a implicitně tak vyvraždila 3/4 milionů prakticky nevinných civilistů - tak principiální a důležitá věc to je.

Tedy pane Zásmažko, platí tedy nedělitelně ta svoboda vyjadřování nebo neplatí ? A je přece jedno, co tvrdím, třeba že brambory jsou zásadně modré, kdežto Vy budete tvrdit, že růžovo-červené. I zde použiji onu základní zásadu římského práva: "Cogitationis poenam nemo patitur = Myšlení není trestné."

Jestli opravdu zcela nevkusné urážení víry muslimů a jejich posvátných osob v evropském tisku s odvoláním na svobodu vyjadřování schvalujete - zeptám se tedy znovu - proč neschvalujete i to, že někdo si dělá legraci z holocaustu na základě téhož principu ? A to nemluvě již o tom, že legraci z holocaustu si primárně dělají samotní židé/Židé !

Já nevím, pane Zásmažka - totiž jestli to zase nepochopíte, o co mi pořád jde - neměl by jste přehodnotit svůj záměr vůbec o tom a nakonec asi čemkoli tady psát a vyjadřovat se k ledačemu ?

125541

15.01.2007 16:16

Scéna je připravena

RE: novinari si sami pripravili scenu

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Uplne neuveritelne. Vse jen kvete. Pane čížku z Texasu - že jste se nepochlubil, kolik máte sněhu na trávníku ? Nebo (mo)mentálně jaksi nestíháte ? Nebo jste na dovolené ?

Jinak vážený, spolehlivé informace nemá ledaskdo. A tak mnohdy nezbývá, než zapojit mozek a netradiční informační kanály. Po dosažení jisté minimální všeobecné úrovně znalostí a při dobré znalosti historie se pak dá pracovat i s naprosto minimálním rozsahem informaci a vysledné závěry přitom budou docela spolehlivé - nikoli ale uznávám absolutně spolehlivé. Takhle nějak pracují mentáti.

125696

15.01.2007 16:52

Scéna je připravena

RE: Scéna je připravena - O TOM JIŽ NENÍ POCHYB /bohužel/

Petr Gejdoš 83.?.?.?

http://www.fas.org/ssp/docs/GlobalStrikeReport.pdf (pdf, 250 stránek)

Když děs, tak děsněj ! [velký smích]

125702

15.01.2007 21:29

Scéna je připravena

RE: Posledni dva kroky..

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nemají však mnoho času. Síly Slova ožívají a Tvůrci jej už brzy vyjeví. Thor zahubí hlubinného hada. Izrael bude zničen.

"...toho dne společnost božských bytostí a sbor smrtelníků budou bojovat bok po boku v bitvě a krvavé lázni.
Synové světla budou bojovat proti synům temnot a zjeví jim svou božskou moc, uprostřed válečného ryku, uprostřed bojového pokřiku bohů a lidí ..." (svitky od El Qumran)

Ano, pane ! Čas se nesmírně rychle krátí... moudrý ten, kdo pilně zkoumá vlastní duši.

A ani netřeba použít Nostradama, ačkoliv ten to fakticky řekl "na plnou hubu" ! Což je u něj dost neobvyklé, tedy to ukazuje závažnost tohoto. Nostradamus to roztrousil po všech siecles, ale je to tam zřetelně vidět "autobus na střeše" ! [smích] (chtěl jsem původně napsat - "jak třešnička na kravinci" !

125732

16.01.2007 16:04

Scéna je připravena

RE: Scéna je připravena - O TOM JIŽ NENÍ POCHYB /bohužel/

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Netřeba běhat a shánět Nostradama či Sybilu - i v Bibli, v každém Evangeliu to Ježíš popisuje - docela nezakrytě to tam "rozbalil", co to bude za válku. Je to přinejmenším zvláštní, že v údajně křesťanské společnosti je to třeba připomínat. A udivuje mě, že lidé tak až nezakrytě Bibli a Evangeliím vůbec nevěří. Co jsou to tady "sacrbleu" za křesťani ?? [smích]

125784

16.01.2007 16:13

Scéna je připravena

RE: No jo

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Kdyz pesimista je dobre informovany optimista, pak by me zajimalo, co je dobre informovany pesimista.

Tak to takový člověk je opravdu na dobré cestě, prokouknout, co je zbytečné a co je důležité. V zásadě, jistý si tím nejsem, ale domnívám se a tak trochu se tím i utěšuju, že toto je ten pravý smysl života.

Skutečně kvalitně informovaný pesimista prostě a jednoduše nedělá dále blbosti a věnuje se stavu vlastní duše.

125785

19.01.2007 15:52

Zavalí nás PET lahve?

Bludy zelené obludy ...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Musím se sarkasticky zasmát. Sám dělám do ekologie a do odpadů dost dlouho, abych mohl cosi fundovaně tvrdit. Ale až se mi do toho nechce.

S dovolením použiji sklo, místo PET lahví - u skla je to názornější a pochopitelnější, ačkoliv i ty petky jsou na to príma ! [velký smích]

Totiž - kdyby se celá ta slavná recyklace všelijak "tajně" nedotovala a to značně, potom by nerecykloval nikdo. Tedy - je evidentní, že recyklace obecně není nijak přínosná. Neříkám, že by se na skládky mělo něco vyvážet, když to jde použít - třeba měděné dráty, že ! Ale proč se s recyklací dělá takový humbuk ? Kdo ví, ten ví, že celý systém je v podstatě většinou nesmyslný a pouhá úlitba vlastnímu černému svědomí ! Má smysl došlápnout si na náš současný idiotský konzumní systém ! Ale nemá většinou cenu v tomto idiotském systému cosi recyklovat ... tedy jako obvykle - trháme zuby přes prdel - pardon.

tedy SKLO :

- Občan, indoktrinovaný a loayalní - vezme flašky a odnese do kontejneru = otrava, vynaložená práce + kontejnery, plus ztráta prostoru a zohyzděné město.
- Nějaké technické služby pošlou náklaďák, naloží flašky z kontejneru a odveze na třídičku = amortizace vozidla + palivo a platy. Platí obec = my.
- Na třídičce se roztřídí bílé a barevné sklo, nahrubo se očistí a oškrábou nálepky, plíšky, stanioly a podobně = práce + platy, energie, voda, stavba, prostor. Platí obec = my.
- Dopravní firma náklad vytříděného skla odveze do skláren, kde dostane zaplaceno asi tak 30% nákladů na naftu - zbytek doplatí obec = my. Amortizace auta, práce, plat.
- Ve sklárně "mají velikou radost ! Sklo znovu přetřídí, umyjí, nadrtí a šup do tavící pece. Výsledkem je všelijak barevné, nekvalitní sklo, spotřeba energie na tavbu stejná, jako u čistých surovin, ne-li větší. Sklo použitelné pouze pro podřadné úšely. Dotuje systém = my.

Naproti tomu stojí klasika - sklárna má cca 100 m za plotem pískovnu s kvalitním pískem, k tomu za "hubičku dokoupí nějaké chemikalie, které vesměs jsou odpadem z jiných výrob, šoupne to do pece a výsledkem je kvalitní sklo pro všechna typická použití.

Všechna ta trápení se starým sklem stát (= my) zadotuje a nebo se to jakousí směrnicí příkáže jako povinnost, což zdrahne vše a zaplatí to zase kdo asi (= my). Jinak by to totiž nikdo nedělal !

A teď - kde je nějaká úšetřba životního prostředí ? Sklo ve formě písku ze země vyšlo, ve formě skla do země šup zpátky. Kdežto při recyklaci zůstane písek ležet, sklo (fakticky jiná forma písku) koluje jako recyklát, ale dále je nutno do "oběhu" dodat další a další energie. Tedy kde je úšetřba ? Nikde !

PS1 - velmi podobně to dopadá s PET (ale taky s 80% všech recyklátů).
PS2 - neříkám "..lijte do přírody toxické odpady !", ale sklo ???? [velký smích]
PS3 - lidi, zapojte mozky ! Je třeba zrušit konzum ! A ne dělat hovadiny !

125975

19.01.2007 21:09

Korupční show

Nechápu ...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Asi jsem naivní, pane Richard Král, ale nějak to moc nechápu. Nedělám si iluse, co jsou zač ti naši politici od úplně zleva do úplně napravo. Ale tady v tomto konkrétním případě jsem s rozumem v koncích - nechcete napsat ještě dodatek, kde by jste nějak znázornil, jakže to vlastně uvažujete Vy ?

áááĺe co se vůbec starám o politiku ... [velký smích]

125993

20.01.2007 14:01

Zavalí nás PET lahve?

RE: Bludy zelené obludy ...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

PET je vysoce výhřevné palivo - asi jako třeba mazut. Pro spalování netřeba dbát na vysokou čistotu toho materiálu, která je jinak nutná pro recyklaci. Kdyby se tedy takové odpady spalovaly, na místo toho, aby se nákladně čistily a kdyby se nespalovaly topné oleje, potom by šlo z té originál suroviny vyrábět čisté plasty a místo spalování čisté suroviny by se spaloval plastový odpad - vyšlo by to snad suma sumarum výhodněji, ne ? Fuj - to je nad plán složitá věta, ale už to tak nechám... Jinak - to a nic jiného jsem měl na mysli, když jsem zpochybnil současný systém recyklace.

Totiž, dobře vím, že by se suroviny měly recyklovat. Ale absolutně první krok není přece recyklovat. Ten první krok by měl být systémový - změnit současnou hýřivou konzumní společnost na společnost, která recykluje od počátku, ne jenom na konci jako nějaký apendix !

PS - Když se na skládky uloží směs odpadů, kdy 10 - 20 % budou plasty, 50% budou materiály prakticky minerální (sutě, sklo, popel a podobně) a zbytek bude biologický materiál, který se rozloží, potom za 50 let, když se ta skládky odtěží a prosype síty, zůstane na jedné straně 80% materiálu jako pyramida kvalitní černozemě a na druhé straně 20% plastů. Ta černozem bude jako ornice kvalitnější, než je 90% jakékoliv zeminy a ty plasty půjde přímo spálit a výhřevnost bude jako u mazutu. samozřejmě v tom bude dále kde co - nejde totiž nikdy vyloučit další příměsi (plechovky, hřebíky a spol). Recyklaci barevných kovů zaobstarají stejně zbarvení spoluobčané "nastojato"...

Důležité je, že to po 50 létech bude již čistý - nesmrdící - materiál. Dnešní opovrhované skládky jsou poklady zítřka. A bez celého dnešního recyklačního humbuku.

126060

20.01.2007 20:24

Korupční show

RE: Nechápu ...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Zcela souhlasím a zároveň jsem smutný. Když to, co radíte, taky sám zkusíte, budou Vás mít lidi za blbce nebo duševně nemocného. Můžeme někdy pak udělat "kongres" takových takto stigmatizovaných. Bude to neveselé sezení ! [velký smích]

126105

22.01.2007 20:36

Zavalí nás PET lahve?

RE: Je to cele

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jsem trochu zmaten, jaká vznikla diskuse .. [oči v sloup] Já samozřejmě nenamítal vůbec nic proti recyklaci toho typu, že si koupím pivo ve skle, vypiju, flašku hned vypláchnu cca deckou vody - to hlavně proto, aby mi to doma nesmrdělo, protože s tím hnedle neletím do obchodu - až toho je více, tak to vrátím. Obchod to předá zpět do pivovaru, tam to dost nákladně umyjou a flaška jde zpátky "do procesu". Takto by se s jistým váháním dalo říci, že by to mohlo jakž takž fungovat.

Nicméně - energetické náklady na dopravu a čistění, potřeba vody včetně čistění této, lidská práce v celém koloběhu, nároky na prostory a kdoví co ještě, to vše vrhá poněkud stín na celý proces kolem vratných lahví. Ale nechť - toto jaksi historicky funguje.

Jiná a zcela nevýhodná situace nastává teprve u recyklace nevratných skleněných obalů a skla vůbec ! Tam je podle mě recyklace jednoznačně kontraproduktivní. Je nutno si uvědomit, že pokud se ze skla bude vyrábět opět sklo ve sklárně, nikdy a zdůrazním to ještě NIKDY nebude výsledkem recyklace ušetření čehokoliv ! Aby ze starého skla vzniklo kvalitní sklo, muselo by se zcela detailně roztřídit a vyčistit. Když totiž spadne kousek plíšku do tavby, potažmo jakákoliv nevhodná nečistota - potom je výsledkem jakoby "zamlžené" a všelijak neřízeně barevné sklo, což využití na původní účely vylučuje. Přitom budou u takové recyklace nejméně stejné energetické nároky, jako u čisté suroviny na tavbu, ale navíc přibude to vše kolem třídění, svozu, znovu třídění, čistění atd. To vše je čistá ztráta, ať to bereme z jakého chceme úhlu pohledu a taková recyklace je prostě "na pytel" !! Obrazně bych řekl, že to podstatně poškodí v konečném důsledku přírodu a nikoli ušetří !

Ostatně ale, kdož máte možnost, koukněte se třeba v Německu na ty neskutečné pyramidy sesbíraného skla, které prostě leží a nikdo neví, co s tím dále. Já prolezl v Německu řadu takových provozoven a byl jsem z toho prostě "mimoděložní" ! Ono to totiž funguje jaksi a to ještě špatně jen proto, že se tak někdo od zeleného stolu rozhodl, nařídil to a udělal si někde v kolonce nějakého přitroublého EU formuláře fajfku - "SPLNĚNO !" ať to stojí, co to stojí... [velký smích]

PS - a není to ojedinělá komodita, která takhle dopadá. Ale nechtěl bych v žádném případě, aby si někdo myslel, že jsem proti recyklacím. Nikoliv však tímto způsobem. Někdo si myslí, že vytváří systém - ono to ale je od života odtržený subsystém, který funguje kontra celkovému systému - to je ovšem blbost...

126391

22.01.2007 20:42

Korupční show

RE: Nechápu ...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

už se dávno dějí pane Gejdoš, chcete taky do party?

Asi určitě ano, průšvih je v tom, že jaksi jak stárnu, mám co raz méně času ! [smích]

126392

22.01.2007 20:52

Bush udělal z USA kolonii Izraele!!!

RE: blazinkove

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Netřeba vkládat do kohokoliv jakési naděje :"Reknu vam jedno nikdy jsem nevkladal to presidenta Bushe prilis nadeje, ale v tomhletom bode ano. A verim, ze se nakonec rozhodne spravne."

Vývoj jede jakoby v kolejích, vytvořených již nevelmi ovlivnitelnými okolnostmí a silou událostí. Čili - ta cesta je daná a ani president USA již na to nemá podstatný vliv. Má vliv na nějaké technické detaily, vcelku ale na nic !

Je nutno si uvědomit, že lidstvo v několika oblastech již globálně překročilo určité limity a cesta zpět není, nemluvě již o tom, že některé ty limity byly odhaleny v době, kdy již byly překročeny. Tedy - udělám si radost a zmíním Proroky a Nostradama zejména ! Ti se nepletou ani omylem... [velký smích]

126394

23.01.2007 15:15

Zavalí nás PET lahve?

RE: Je to cele

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No, já schválně odběhl od PET ke sklu. Na těch vratných flaškách totiž může být ta diskuse daleko barvitější, protože ty procesy si každý dokáže hladce představit a není zde žádná převratná a nepochopitelná technologie.

Tedy - každý si dokáže představit, že nějaký podnik, dejme tomu pivovar, pokud nechce mít problémy se svým "dobrým jménem", musí k těm vráceným lahvím přistupovat, jako by byly vcelmi znečistěné. Ony totiž v rozsahu tak 5% skutečně velmi znečistěné jsou ! Lidi jsou docela "prásáci" a s klidným svědomím ty flašky použijí pro zcela nepotravinářské účely.

Ten pivovar tedy skutečně nemůže spoléhat na to, že už při výkupu takovou láhev vyloučí ten vykupující - nemá na to totiž čas ! Musí tedy zaměstnávat lidi, kteří to budou znovu brát tu láhev do ruky a eventuálně k ní čichne. Pak stejně musí ty láhve na mycí linku, stejně do toho jdou chemikálie, spousta vody a energií. Teoreticky bych to tady v místní sodovkárně mohl pozjišťovat, ale je to docela operace. Nakonec - mohl bych jit na průzkumy do pivovaru Nošovice tady, ať zůstaneme u piva.

Taky i ten svoz vrácených lahví - není to zase žádná legrace - zkuste si to představit tak, že to vy někdo máte ten náklaďák a rozvážíte přepravky s pivem a svážíte prázdné zpátky ! Lidi někde koupí, jinde vrátí, vše podléhá chaotickým výkyvům podle kde čeho - jestli je horko, zima, prší, sněží, jsou svátky, prázdniny - furt se to mění, nenaplánujete si prostě nic - není to tedy jen tak "mimochodem" !

Přepravky navíc podléhají zkáze, zabírá to všude prostor, na autě se míchají prázdné a plné, lidi to na jedné straně obchodu kradou a na druhé straně zase vrací, atd atp. Je to docela problematické prostě, nechte si to projít hlavou ! *Dokonce i u tohoto tradičního již aspoň u nás způsobu by jsme se patrně dobrali k čisté ztrátě pro přírodu. Čili, není vše ekologické, co je zelené... [smích]

126505

23.01.2007 15:52

Nezklamal!

RE: Co máte proti OBRANNÉ základně?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Kdyby si o kilometr vedle chtěli postavit podobnou Rusové (a dobře zaplatili), taky nemám nic proti. Opravdu.

... zajímavé, leč patrně nerealizovatelné. Ale nastoluje to úvahu - pokud není toto zařízení namířeno proti Rusku, potom se naskytá otázka - proč ne s Ruskem ? Vždyť klaďme si otázky dále - v tomto případě, když to není proti Rusku a přesto to není v Rusku, což by rozum při pohledu na globus té naší "nebohé" planety měl nutně napovídat, potom to nemůže vlastně aspoň trochu být proti Rusku a tedy to taky říká, kdo s tím "špatným" Iránem spolupracuje. Potom ale je jasné, že to tedy vlastně proti Rusku je ! Protože, jestli Rusko s Iránem spolupracuje - což napovídá, proč ta základna a radar není v Rusku - potom ty řeči, že to je jen proti jednotlivým "zlým teroristickým" raketám nedávají smysl. Protože Rusko vypáli najednou 300 raket a pak celá ta šaškárna ztrácí smysl. Čili z toho zase plyne, že by bylo dobré pro USA vědět, že Rusáci "něco kutí" se svými raketami a od toho je ten radar tady a tedy je to proti Rusku ! Chápete ten zmatený kolotoč úvah, pane J. Bartáku ?

Čili, Vaše primární úvaha o tom, že by tu mohli "mít svoje" i Rusáci, tak ta je od základu nesmyslná a celé zařízení je primárně a evidentně proti Rusku.

Potom jsme u další úvahy - pustí USA někoho, aby kontroloval, zda ty jejich protirakety nejsou náhodou rakety 1. úderu s jadernou náloží ? Pročpak se to asi pan Kennedy tak čílil v době tzv. "kubánské krize" ? No přece přesně kvůli tomu ! Takže by nikdo neměl říkat, že Rusi dělají jen takové propagandistické bububu - je to totiž přesně "kubánská krize naopak" ! Chápete i to pane J. Bartáku ? Hrajete šachy pane J. Bartáku ? Stále se Vám celá situace zamlouvá ? Stále si někdo myslí, že to zvyšeje bezpečnost České republiky ? Evropy ? Světa ? [velký smích]

126509

23.01.2007 21:27

Bush udělal z USA kolonii Izraele!!!

RE: blazinkove

Petr Gejdoš 83.?.?.?

[smích] stručné, jasné a výstižné ... [smích]

126544

24.01.2007 18:21

Nezklamal!

I já se dobře bavím, pane J. Bartáku !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Hraji i šachy, i GO. Pokud nehrajete s hodinama bleskovky, potom se jedná o dosti statickou záležitost. A v tom by to mohlo být, to Vaše evidentní nepochopení situace vcelku.

Zajisté se pane J. Bartáku zajímáte o svět s "i maximálním nadhledem" a potom by jste měl vědět odpovědí na jisté, zdánlivě nesouvisející otázky:

1)Udávaný oficiální federální dluh USA již koliduje s hodnotou 10 000 miliard dolarů (ne amerických miliard, pane J. Bartáku - českých miliard ...) a odhadovaný komplexní tzv. "vnitřní" nebo taky "časový" (dlouhodobý horizont) dluh atakuje částku 70 000 miliard dolarů. Zamyslel jste se někdy, jak asi pánové v Bílém domě plánují tyto dluhy splácet ?

2)Americká zahraniční politika se vyznačuje již 200 let chladnokrevnou přimočarostí realizace jistých plánů, které bychom "z fleku" mohli charakterizovat jako dejme tomu "světovládné". Nebudu to rozmazávat, abych to neprodlužoval, ale pokud nevíte, o čem píši, řekněte a dovysvětlím to.

3)Globální stav planety je takový, že faktická agonie lidského druhu již probíhá - nevěříte ? Nechtěl bych to tady podrobně dokládat, dejte mi adresu a soukromě Vám to napíšu. "Nějaké" řešení se blíží, ale to řešení není - a to značně - po chuti a v souladu s představami USA a jeho zcela tajemného spojence ... [velký smích]

Vy jste si pane J. Bartáku nevšimnul mnoha věcí, nevšimnul jste si, že se jmenuji Petr Gejdoš, nevšímáte si ani toho, že doposud v té naší pokrytecky prolhané civilizaci psali dějiny vítězové a tedy víme jak. A nebo jste si všimnul a pak mě uvádíte do rozpaků. Nechci zde být neslušný, ale Váš výrok : "Čili, Vaše primární úvaha o tom, že celé zařízení je primárně a evidentně proti Rusku, tak ta je od základu nesmyslná. " mi skoro ani jinou možnost nedává.

Nemíním se s Vámi tady "škubat", čí úvaha je od základů nesmyslná. Nic to neřeší. Ale důvody, které na podporu svých úvah uvádíte, jakože že :"Slyšel jste někdy o teorii her, pane Petře Gajdoši? Připusťmě nyní na malou chvíli, že Američané by opravdu tucet, dva tucty takových raket ve střední Evropě rozmístili a "zapomněli" o tom naši vládu informovat. Za jak dlouho se to provalí? Víte, existuje činnost známá pod pojmem špionáž. Nepochybuji, že Putin by byl radostí bez sebe, kdyby nějaký blbec ve Washingtonu udělal tak hloupou chybu. Znamenalo by to, že USA jsou naprosto nespolehlivý partner. "

No a tedy co ? Co je toto za argument ? Pane, nejsem zvědavý na to, že mě budete nutit spoléhat se na jakousi pomyslnou slušnost a spolehlivost USA ! Těch samých USA, které klidně nechají kšeftovat svou CIA s drogama, aby mohla tato pak dělat vlastní zahraniční politiku. Která si tu v Evropě prokazatelně tajně lítá a porušuje tolik všelijakých mezinárodních úmluv a pravidel, že by jste to pane J. Bartáku v papírové formě ani neunesl. [velký smích]

126645

24.01.2007 18:47

Nezklamal!

RE: Tak jsem take sepsal clanek... pokud je zajem... lze ho zverejnit i tady..

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Je to zcela jasné, pane Grovik. ještě to vysvětlete tomu stratégovi, panu Bartákovi...

126647

25.01.2007 08:12

Nezklamal!

RE: to P.G.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Zdravím pane "Průchozí",

stále studuji a jsem v klidu - nebo neklidu ??? [velký smích]

Mi vrtá hlavou ta "tajemná zbraň", která znamená onen již mytologický "oheň z nebe". Pokud se nepletu ve výkladech velkých Proroků, existuje zde zbraň, která se zcela vymyká zatím i scifi představám běžných smrtelníků a vycházeje z výroků ruských činovníků snad od 70. let, ztratily pro ně i pro mě dnes vlastně již klasické ZHN svou váhu. Jak píšeš - staré harampádí.

Mohl by z mého stylu psaní vyplynout pro někoho, že "jako bych" se na ten Armagedon snad těšil. To by ale byl omyl, mám děti a navzdory jakýmkoli pokrokům v myšlení jsem stále ještě dost klasicky neklidný. Hm... [smích]

PS - uvažoval jsi poslední dobou nad americkým stonehenge ? Já jo.

126702

27.01.2007 16:46

Jde o hodně

RE: Referendum nebude, na demonstraci nikdo nepřijde

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ale jak teď vypadám ..

Já myslím, že si to každý přebere správně - já totiž jak jsem četl, tak jsem taky nad tou reakcí na Vás lehce žasl a pak mi to došlo. [smích]

127073

02.02.2007 11:29

Kybernetoví vojáci pro Izrael

RE: To je pravda,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

V tomto zajímavém světě je všechno možné, pane Max von Sprcha. Nikdy se nemá tudíž říkat "nikdy..." ! Proto budiž zdravý selský rozum a víra v ... tou autoritou nejvyšší.

127587

02.02.2007 11:36

Pozor na falešné proroky - z obou stran

RE: Mraveniště

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No a tím to zase začalo - viz Vaše vyprávění výše - stále dokola ... [smích]

Tentokrát to ale bude jinak ! Všechna velká proroctví to tentokrát pojímají šíře a dále tak, že tentokrát to ... "nebude dokola !" Tentokrát to bude konečné řešení, ačkoli klasici praví, že nikdo nic nemá brát jako definitívní...

127588

02.02.2007 13:44

Pozor na falešné proroky - z obou stran

RE: Mraveniště

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No jo, pani jarmilo, já tam tu pojistku: "...nikdy nic není definitívní..." přeci dal !

Ale přesto - tím, že nebude další kolečko jsem myslel, že lidi jako celek nebudou mít další kolečko ! Z poselství věků, ze starověké mytologie a z Velkých proroků lze vyrozumět, že se " ...čas, Olám, kolo, cyklus ..." atd. atp. opět jednou dostává do bodu A = nula = nekonečno - tedy, že cyklus se prostě uzavírá. A jako z udělání se jeví, že zrovna teď !

Tento konec cyklu je ve znamení "ohně z nebes". Nikdo - tedy z lidí nikdo neví, co to přesně znamená, můžeme se jen a pouze domnívat. A hlavně - hloubaví lidé pochopí, že se nejedná o žádné nějaké hrátky všemocného pána Boha, který bude mačkat čudlík s nápisem "Tahem zapni, stiskem vypni!" Vlastně co to říkám - má tam mít napsáno "ON / OFF" ! Pán Bůh je nad takové lapalie dost hodně vysoko povznesen, ač tedy ne, že by se nezajímal ...

V Apokalypse se mluví o tom, že až 1000 let bude trvat obnova Země. My dnes díky materialistickému výzkumu víme, že naše centrální hvězda - Slunce - je ve velmi neobvyklém stavu, který nelze vysvětlit jeho normální běžnou funkcí tak, jak si to páni vědátoři "nalajnovali" v arogantní namyšlenosti na svou "Vědu všeobecnou, alias vlastně katolickou". Čili tím říkám více věcí najednou - jednak patrně nebezpečí opravdu příjde s nebe, věda je fakticky církev a rozumní lidé by měli udělat dost logický závěr - že víme, že nic nevíme... [velký smích]

PS - a já bych za sebe dodal, že "vše souvisí se vším" a že "vše je jaksi jinak !"

127596

03.02.2007 13:14

Pozor na falešné proroky - z obou stran

RE: Mraveniště

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Chcete snad popřít všechny ty vykopávky, které nám odhalily, že nejprve existovali australopitékové, potom habilini, dále erectové,potom neandertálci a nakonec moderní lidé homo sapiens?

Trochu se vmísím s dovolením - to je docela legrace, ta Vaše citovaná věta ! Totiž, když někde někdo vykope na ploše kilometru čterečního hrst všelijakých kostních úlomků a k tomu tři zuby, tak z toho udělají posléze nějakým "machalaj machalaj" celého nějakého australopitéka a hrozně se celý vědecký svět raduje, kterak je tím podpořena evoluce.

Potom ale, když se najde na desetinové ploše hromada zkamenělin, kde na sobě leží zbytky dinosaurů a k tomu nějaké pra-prasata, pra-jeleni, pra-žirafy, pra-bizoni a další hromady jiných sice pra-zvířat - leč veskrze moderních a k dinosaurum nepatřících, tak všichni mlčí jak zařezaní a přirozeně pak o tom nikdo nemluví a jakože nic takového není ! To by totiž zase bylo proti evoluci a to se přece mezi moderníma lidma nenosí...

Zcela typické ovšem je, že originálně skoro každý rok odhalované zkamenělé stopy dinosaurů a moderních lidí z Paluxy River v dalších a dalších vrstvách, patrně vzniklých v době Potopy světa, jsou pak prohlašovány "šmahem" za podvod. A nikdo z pozvaných "kapacit" se ani nehne, se jít kouknout "na vlastní bulvy" ! Ani nápad, aby někdo s nějakým vědeckým renomé zvedl svůj od sedění za vědeckým stolem placatou "prdel" a šel mít odvahu v terénu a v aktuálním čase odkryté zkamenělé vrstvy prohlásit za podvod - protože to podvod prostě nemůže být a špatně by se to tedy tam na místě za podvod prohlašovalo ... To by totiž pak jaksi z té evoluce potom nic nezbylo a páni vědátoři by museli vracet Nobelovky, které dostávají za své evoluční bludy. [velký smích]

127654

04.02.2007 15:15

Pozor na falešné proroky - z obou stran

RE: Mraveniště

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Koubek - již dlouho jsme se "pěkně" nepohádali. Tedy zdravím a chtěl bych hned na počátek říci, že jsem neřekl samozřejmě všechno a tedy ani Vaši reakci neberu jako "boční salvu".

Nicméně, jelikož si myslím, že tak u Vás můžu udělat maximální zkratku, napíši vzápětí heslovitě řadu náznaků, které si již smysluplně poskládejte sám.

-Pokud platí "vědecké datace" - život v již diferencové podobě se objevil sotva 100 milionů let po údajném vzniku planety.
-Nepodařil se najít ani jediný jakýs takýs důkaz tzv. "přechodových článků" evoluce - máte jiné údaje pane Koubek ?
-Žijící fosilie naopak provádí "masový výsměch" evoluci.
-Kdyby měl nějaký vědec přísahat "na život" svého milovaného dítěte, že vědecké datace jsou nesporné, pane - nenašel by se ani jediný.
-Znovu jsem to četl, ale zase nedodám důkaz, zase jsem to zasunul - v USA kdesi na středozáápadě vykopali kostru dinosaura o stáří kolem prý 100 milionů let - s "živou" buněčnou hmotou a DNA !
-Ty ťápoty v Paluxy River - když zpochybňujete stopy člověka ve stopách dinosaurů - vysvětlete stopy kapek deště zkamenělé v jedné z vrstev. Ty miliony let na usazování se Vám smějí.
-Vysvětlete černě-kamenno-uhelný strom na karvinsku v šachtě, který prorůstal až tři sloje uhlí, mezi kterými ovšem leží milion let starý proplastek podle těch Vašich "nesporných" datací !
-Zamyslete se, jak vznikl pevninský zemský povrch ! Tak, jak to vysvětluje věda, se mi již ani smát nechce.
-Vypočítejte si stáří Země podle aktuální rychlosti vodní a větrné eroze. Já osobně mám problém se dostat do řádů milionů let.
-Vysvětlete "pochodující" zemský magnetismus.

... atd. atp. a tak různě - mohl bych se zamýšlet a psát dlouho. Nic z toho neukecáte, pane.

Máváte tu nějakými výzkumy - pane vědče - kde jste byli při vynálezu DDT kupříkladu ? Dnes znovu děláte hovadinu - mutujete živé organismy a vyrábíte "kočkopsy" - za 50 let Vám budou zbývající lidé na této planetě chodit plivat na hrob ! Pokud dožiju, i já plivnu... Tak to s Váma je, ale Vy nejste poučitelný, tedy mi promiňte, že se vůbec snažím. [velký smích]

PS - prostě je to jinak...

127749

04.02.2007 20:44

Pozor na falešné proroky - z obou stran

RE: Mraveniště

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Rene - ač jsem mírumilovný skoro pacifista, přesto občas cítím, "jak mi nabíhají žíly", když se vyskytnou takoví tito "Boho - rovní" ještě ani ne-absolventi "mozko-vymývacího školení" z nějaké univerzity, s nesmírně nabobtnalým egem ve smyslu - ".. já studuju na UK (Harward a pod. - nechť si každý dosadí svojí oblíbenou univerzitu), kdo je víc ??"

Tihle lidé pak po studiích - "..hurá do práce, hurá nakřápat co nejvíce chechtáků..." - vypnou mozky a zapnou nějaký vědecký podmozek na plné obrátky. A začnou vynalézat na 136% jako moderní kapitalističtí Stachanovci. Že na konci toho jejich bádání jsou ještě strašnější zbraně, ještě větší nerovnosti mezi lidma, ještě strašlivější devastace Matky Přírody - ...kdepááák, to takového Koubka nezajímá ! Každý ať se stará výhradně jen o sebe...

PS - Říká se taková prupovídka: "Muž/žena se žení/vdává proto, aby jeho/její partnerka/partner vyřešila(vyřešil problémy, které by neměl/neměla, kdyby se neženil/nevdávala. [smích] Je to tak složité, aby si čtenář/čtenářka mhl/mohla vybrat.

No a dneska v televizi na Primě v besedě v 13°° socdemák Zaorálek, ač jej jinak nemám rád, tak dobře zaperlil s jakoby variací této průpovídky na onu silně diskutovanou radarovou základnu. Zaorálek vyhlásil, že ta radaro-raketová základna se pravděpodobně nedokáže sama ubránit, čili že stěží eliminuje nebezpečí, jež vyplyne z toho, že to tady vznikne...

127777

05.02.2007 15:45

Pozor na falešné proroky - z obou stran

RE: Mraveniště

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Já to pane Koubek ani tak nemyslel primárně na Vás, ten "anti-koubkovský výpad" - to by lo míněno obecně. Vy jste se jen nachomejtl, Vy jste umožnil to "zjmenovitět, jako takový tak trochu prototyp ..

Na druhou stranu, ač se Vám to "moje povídání" pane Koubek možná jeví příliš expresivní a nevěcné, přesto si nemůžu v jedné věci prostě pomoci ! Totiž - jinak jaksi zdá se, by do těch vašich "racionálních hlav" nevniklo vůbec nic. Vy si totiž tímto světem kráčíte jako buldozery, věcně a nevzrušeně si bádáte a důsledky Vaší činnosti vidíte "svým prizma" pouhého kladného výsledku naplánované činnosti. Nic víc, nic míň, což je prostě a jednoduše málo - to si uvědomte. A tváří tvář hrozně vyhlazení veškerého života na této planetě je to tedy v konečných důsledcích méně než nic ! To ale zdá se, si každý z Vám podobných ráčíte povšimnout teprve v té samé sekundě, kdy to dopadne přímo na Vás a to chápejte, je životní postoj k ničemu.

Vy vědátoři racionalisti se kasáte, že díky technickým vynálezům se má lidstvo stále lépe a doufáte, že vyřešíte všechny problémy, které se cestou k těm vašim světlým zítřkům vyskytnou. Já to ale vidím jinak - zatím ryze racionalistická a hmotářská věda za celou svou historii vším, co vynalezla jako dílčí řešení a to ještě jen dílčích problémů, tak tím vším vyrobila daleko více nových a smrtelně závažnějších problémů ! Chápete, co se snažím naznačit ? Neřešíte nic, děláte stále větší a větší škody - to je jediný výsledek toho arogantního hmotářského úsilí ! Zdá se ale, že ač se obracím na Vás, stejně nic z toho nevezmete do úvahy. Já v takovém světě s Váma nechci žít a nepřeji si Vás ! Vy totiž mi ničíte svět pod nohama a je mi prd platné, že až budete s rozumem v koncích, že řeknete, sorry ...

Tak to totiž je stále dokola, jenže v každém novém kolečku hůř a hůř. Uznejte, to Vám i váš racionalistický mozek hladce dá - to takhle věčně nelze !

127842

05.02.2007 17:52

Pozor na falešné proroky - z obou stran

RE: bavim se

Petr Gejdoš 83.?.?.?

... mnohem pravdepodobnejsi mi prijde vyhlazeni ... jsem v nejkrasnejsi casti planety, kde plati absolutni ignorance ekologie a vyhlazeni doporucuji, verim v evoluci, neverim v lidstvo ...

Připadne mi to jako až "špičkově zajímavý" názor - pokud má stejný myšlenkový základ, potom velmi se blížící mému. Tluče mnou zvědavost o zem - kde se alespoň přibližně nachází ta nejkrásnější část planety s absolutní ignorancí ekologie ?

PS 1 - s tím, že to ovládnutí světa nebude žádná sranda rád souhlasím, přinejmenším proto, že to je jakás takás naděje ... [smích]
PS 2 - pokud evolucí míníte o dost něco jiného, než si to zjednodušeně představuje dnešní věda, i s tím potom souhlasím.

127850

05.02.2007 18:39

Kto stojí za svetovým terorizmom?

RE: Zlo

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Myslim, ze se nepletu, ze vetsina tech filmu konci vitezstvim dobra. Nemyslim, ze se vubec neco zmenilo. Lidstvo vzdy bylo takove, akorat v poslednich sto letech mame sdelovaci prostredky. Kdysi byl mistni terorista v mistnim hrade a rikalo se mu knize...

To je od Vás, pane texaský ptáku, velmi mělká myšlenka ! Jaksi jste se asi dostatečně nezamyslel, cože to ten pán kritizuje. Ačkoliv ? Na druhou stranu - i ten článek je jaksi naopak. Je to "zapřahání kočáru před koně".

Čili pane čížku z Texasu, to, že ty násilnické a většinou americké filmové "sračky" skončí vítězstvím dobra - to je zcela vedlejší a irelevantní ! Totiž, když už přijmu to vcelku přitroublé dělení na dobro/zlo - potom dobrá věc = dobro nemůže vznikat za pomocí zla = násilí ! Takže to Vaše vítězství dobra je zcela v tomto smyslu kontraproduktivní a fakticky nesmyslné.

Ten pán v tom článku se zase trapně mýlí, když si myslí, co si myslí - jak že to vlastně terorismus vzniká a kde má své kořeny. Terorismus v žádném případě nevzniká na "podhoubí" "filmového či literárního" násilí - nanejvýše tímto může být trochu "pohnojen". Terorismus je anebo přímo, nejčastěji však velmi přeneseně nepřímo, zplozen historickými křivdami a vyživován následky, dodnes trvajícími, těchto historických křivd.

Nebudu to precizovat - stačí říci, že víceméně právem je západní "euro-atlantická civilizace" terčem. Těžko asi "humanisti typu texaského čížka" půjdou do palestínské Gazy, nebo do zbytků Kandaháru a nakonec kdekoliv, kde je "na hromadě" chudoba a to v historicky původně docela kulturních a bohatých krajích, aby tam vysvětlovali, že lépe žít v míru - že terorismus není hezký...

Že jo pane čížku ! Vy vyděláváte podle Vašich řečí peněz asi tolik, co v Bangladéši nebo v Afghanistánu malé město dohromady - nechcete tam zajet a rozmluvit jim ten terorismum ? Že by jste jim vysvětlil, "jak se dělá úspěch po americku !" Třeba dostatnete Nobelovou cenu míru !

PS - ale ne, to Vám nepřeju, pane čížek, to byste se již asi nevrátil ! Již zde na Zvědavci svými vysoce inteligentními úvahami patrně excitujete představy zakrouceného krku u i jinak klidných lidí.

127853

05.02.2007 21:28

Co se vlastně u Nadžafu stalo? Různé verze

RE: Není to jednoduché,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ale vzhledem k celkové blízkovýchodní situaci lze souhlasit i s izraelským historikem van Crefeldem, že ač z jaderného programu Íránu musíme mít obavy, byli by Íránci blázni, kdyby v něm nepokračovali.

Osobně se domnívám na základě úžasně zamotaných zmínek v různých proroctvích o podivných vlastnostech nějaké vele-podivné zbraně, která v nacházející válce bude Iránem použita, že není nutné vždy "někoho dohánět" !

Uvedl bych takový "dětinský" příklad z pravěku, který bych nazval "vynález luku a šípů !" Totiž, prostě se jednou zase končilo jedno z kol zbrojních závodů a to tím, že další prodlužování meče již bylo kontraproduktivní - prostě bojovník vyzbrojený mečem delším než asi 2 metry s ním již nemohl tít a tedy takový meč byl na .. však víte na co. Nicméně tehdy v pravěku jeden stát, který sám sebe nazýval Spojené kmeny neandrtálské alias SKN (jakákoli podobnost s USA je pouze náhodná) vlastnil nejlépe vyzbrojenou armádu světa a zdálo se, že již nic nemůže odvrátit světovládu SKN nad konkurenčním soustátím Unie cromaňonských kmenů alias UCK. Totiž, vědci SKN dokázali vyvinout speciální tzv. "strategický meč", dlouhý 15 metrů a tímto mečem - mimochodem obsluhovaným 28 bojovníky - docílili zdánlivě světovlády. Proti jednotce, vyzbrojené tímto mečem nemohli vědci UCK postavit žádnou protizbraň - tedy alespoň si to nikdo nekokázal představit. Válka o světovládu se zdála být dopředu rozhodnuta a president SKN to taky zcela arogantně zbytku světa dával najevo.

Jenže, když arogantní a zcela blbý president SKN (ani zde nelze mluvit jinak, než o podobnosti zcela náhodné) napadl jeden ze států z UCK, zjevila se strašná skutečnost !! Totiž nějaký čas před vypuknutím oné války se udál jeden z divů vědy. Jeden talentovaný vědec UCK totiž náhodně u oběda, při bezmyšlenkovitém hraní si s kšandama objevil, že energie akumulovaná v kšandě dokáže vymrštit na dost velkou vzdálenost tenký dlouhý předmět - on to poprvé realizoval s jídelní hůlkou, později nazvanou čínskou hůlkou.

Pak to byla již jen otázka vývoje. Nakonec z toho vznikla zbraň, která byla schopna vrhat asi 120 cm dlouhé čínské hůlky, které byly opatřeny na jednom konci ostrým hrotem a na druhé straně peříčkem. Tyto hůlky pak až na vzdálenost 500 metrů dokázaly zabít vojáka SKN, pachtícího se vlečením těžkého meče. Tato převratná zbraň byla nazvána "Dlouhý pochod k vítězství" a ona prodloužená čínská hůlka se jmenovala "Radost našeho Boha proníká do srdce". Jak šel čas, bylo to zkráceno a zjednodušeno na luk a šíp !" A touto strategickou zbraní dalekého doletu došlo k poražení a posléze vyhubení všech neandrtálců - což se lze dočíst v archeologických knihách.

Nemůžeme vyloučit, že historie se bude opakovat. [velký smích]

127862

06.02.2007 14:32

Co se vlastně u Nadžafu stalo? Různé verze

RE: Není to jednoduché,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Škoda, nečetl jsem to.. Třeba to bylo zábavné... [velký smích]

127918

06.02.2007 14:48

Pozor na falešné proroky - z obou stran

RE: Mraveniště

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Já se domnívám, že je to i jednodušší i zároveň složitější - podle toho, kdo se na to dívá a odkud. Tu vlastní techniku, jak to asi je zařízeno, to nedokážu vysvětlit - to bude patrně to dílo Boží ! Ale potom už to je pouze a jedině na každém z nás - mluvím o reinkarnacích a karmě.

Čili - tak to potom je i s tou evolucí. Evoluce je i není. Řeknu to jako zdánlivý protimluv - evoluce je stvořená. A jestli někdo hledáte dobro a spravedlnost - hledejte to v sobě ! Někde jinde hledat cenu nemá, kdo najde v sobě, potom lehce najde i u jiných.

Je to tak trochu parafráze "...nedělej druhým to, co nechceš, aby jiní dělali tobě !" Kdos všímavý sis všimnul, že takhle nějak to Ježíš naznačil docela dost pochopitelně ... [smích]

PS - akorát křesťané a ani židé si jaksi nevšimli, hm...

127919

06.02.2007 21:05

Pozor na falešné proroky - z obou stran

RE: bavim se

Petr Gejdoš 83.?.?.?

...moje zjednoduzena predstava zahrnuje do evoluce i lidstvo a jeho destrukcni potencial a amazonie me presvedcuje o nemoznosti vyhubit zivot...

Ano, život vyhubit není možné. Možná tu či onde ano, ale definitívně a všude nikoli ! Sama logika věci to dokazuje - kdyby to bylo možné, dávno by se tak již stalo.

Lidstvo samozřejmě je stále, a to navzdory svým arogantním představám o opaku, pouze součástí systému zvaného Život, Příroda, Vesmír, Bůh atd. .

peru / ucayali / pucallpa - tam někde pramení Amazonka, ne ? Určitě to tam muselo být a patrně svým způsobem stále je krásné ! Mnohokrát jsem nad tím uvažoval - člověk, pokud nepodlehne jakési časoprostorové sebestřednosti, potom po hlubokém soustředění pozná, že není dobro, není zlo, není krásno, není škaredo ! To vše je výsledkem myšlenkových konstrukcí, interpretací, předsudků a co já vím, čeho ještě.

Jako "hodně mladý" jsem uvažoval v jasně vymezených kategoriích - dnes jsem již na velkých rozpacích, mám li vyřknout nějaký soud. Kdysi mi nepřipadlo jako smyslu-plné mluvit o Bohu, pokoře a podobně - dnes ale přivřu oči a doslova pohmatně cítím význam pojmu "bhakti".

127990

06.02.2007 21:29

Co zabíjí mladé lidi v úžině Cape Cod?

RE: Radar

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Zdravím pane Jiří ! Teď jsem se zase zasmál já ! Jo !
Máš pane pravdu s těmi megawaty a decibelouma. [smích]

Na druhou stranu, ačkoliv sice se vyzářený výkon ziskem antény skutečně nezvětší, přesto potom pro mě, jsa zrovna "grilován" v hlavním paprsku, se to jeví těch necelých 40 db zisku při příkonu do anteny 1 megawatt, jako by to do mě pralo 10 gigawatt. Pro vážené čtenářstvo to ilustruji - je to jako bych se opaloval na sluníčku (s konstantní zářivostí samozřejmě, lupa na Slunce vliv nemá) v ohnisku obří lupy ! [velký smích] Zajisté si každý alespoň jednou po přečtení Tajuplného ostrova od pana Jules Werne zkusil rozdělat ohniček ve "družstevním stohu slámy" pomocí lupy !

127993

07.02.2007 22:00

Pozor na falešné proroky - z obou stran

RE: bavim se

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Zdravím Vás pane Skepse sama ! [smích]

Vy jste mě svým způsobem pochválil, což způsobilo, že jsem se "zahalil do hluchého oblaku smutku !" Rozbalil jsem potom mapu Peru a koukal na Iquitos a okolí a jak se tam tak pěkně ty řeky meandrují a zasnil jsem se - takový to byl kdysi krásný svět ... Teď si uvědomuju, že bych se tam mohl kouknout "satelitním okem". Jsem smutný... [velký smích]

128127

08.02.2007 09:47

Írán: válka se blíží

Dívejte se dovnitř..

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ano, válka se blíží, ostatně pořád se něco blíží. Je to neodvratné, bylo to prorokováno a je to součástí vývoje. Ke každému to dorazí a každý tak bude postaven proti "jakémusi zrcadlu" a tam bude zkoumat sám sebe. Miliony lidí patrně poprvé bude stát tváři v tvář otázce skutečného smyslu života. Zjistí, že udělali spoustu věcí, ale zároveň v takto nové situaci bude jinak nahlížet na smysluplnost toho, co udělali.

To, co se děje a bude dále dít, to je odraz sumy všech počinů všech nás. Je to naše dílo. Před ty otázky jsme sice stavěni průběžně, ale málokdo si je takto uvědomuje.

Mezi mé oblíbené knihy patří kniha "Kon-Tiki" od Thora Heyerdala. Nemyslím, že myšlenky toho pána, ale spousty dalších takových lidí, byly před 60 léty brány vážně. Nukleární šílenství tisíců zkoušek hrozných zbraní vymazaly z povrchu zemského nemalé procento života. To umírání se ale nezastavilo. Několik procent zemského povrchu bylo doslova zlikvidováno, do ovzduší se dostaly miliardy tun škodlivin (a lehce odbočím -dnes za to mohou kuřáci !) a v mezičase jsme do životního prostředí vypustili další milirdy tun "sajrajtů" ve všech myslitelných formách a podobách.

Vykáceli jsme většinu deštných pralesů a změnili je na pustiny. Miliony km2 stepí jsme rozorali a nebyli to hlavně Sověti na Celinách ! Dnes se tyto "velké širé rodné lány" měni na nové Sahary. Aralské jezero zmizelo - podobně ale začínají kroutit hlavou vědci nad stavem amerických velkých jezer ! Otrávili jsme Světový oceán, objem života v něm klesl podle odhadů místy až na 10% původní hodnoty. Více než 50% korálových útesů celého světa je mrtvých a zbytek rychle umírá. Z planety se ztratily již miliony živočišných a rostlinných druhů a dnes denně vymírají až desítky těchto. Katastrofa, ve které žijeme a kterou přesto 99% lidí ani nevnímá, tak tuto vědci opatrně a pokrytecky potichu označují za největší případ vymírání života na této planetě v celé její historii !

Politický obraz světa je jen odrazem tohoto šílenství. Vážení - ono se nic neděje, co by jsme nemohli vědět před 10 léty, ale taky před 100 léty. Promiňte mi to pane Koubku, ale použiji Vás: To poděkujte všem těm pánům Koubkům, pánům s arogantní vírou ve všemohoucnost vědy. To oni svrhli Boha a nastolili Církev svatou Vědu ! To oni místo duše všem lidem nainstalovali do těla kalkulačky. Děkuji Vám pane Koubek.

Jediná cesta dnes je cesta individuální. Je to prosté k pochopení, ale skoro nemožné k realizaci. Můžu ale poradit - dívejte se dovnitř, do sebe ! Tam najdete odpovědi na vše, má to však maličký háček - nesmíte si nic nalhávat... [velký smích]

PS1 - pardon za toho zubatého smajlíka, mi se ale líbí na tom místě.
PS2 - Thor Heyerdal to viděl před 60 léty - přečtěte si to.

128156

08.02.2007 18:00

Írán: válka se blíží

RE: Co navrhuje Petr Gejdos netusim...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Máte pravdu - já odběhl od tématu války a Iranu k ekologii. Vidíte, co mi hlavně vrtá hlavou ! [smích] Ono to ale spolů tak úzce souvisí, že jsem si toho v tom fofru jaksi nepovšimnul.

Celá ta rozsáhlá "řeč" o ekologii v mé hlavě, leč Bohu žel již nikoliv na klávesnici měla končit právě tím, že to tyto vnější a fakticky nepolitické okolnosti vedou k válce.

Ta válka proti Iránu je součástí plánu a my zvenku jej pouze tušíme. Ve skutečnosti - kdyby jsme byli seznámení v plném rozsahu se všemi informacemi, možná bychom po hluboké úvaze dospěli opět k takovému řešení, jaké se nyní rýsuje. Vím, že se to těžko dá chápat, ale to vše je již hotové, teď se již jen stavějí kulisy.

128193

08.02.2007 18:16

Írán: válka se blíží

RE: Dívejte se dovnitř..

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Teď jsem "doputoval" semhle a ... asi jo ! Asi máte pravdu. Já ostatně cos podobného ale kratšího "vyplodil" před chvíli kousek výše ! [smích]

128194

14.02.2007 21:57

Svět by mohl zastavit Bushovy zločiny výprodejem dolaru

RE: Zaver mozna neni presvedcivy, ale pad boha dolaru Bushe zastavi.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tohleto tady podle Nostradama hlásám už třetí rok. A letošní rok se jeví býti zcela krásný - po vzoru "..jednoho krásného dne půjdou ..." ! Nostradamus mimo jiné přidal i "pár pozoruhodných podrobností" - nechci s tím ale otravovat. I nadále jsou ne zcela jasné datace... [velký smích]

128782

15.02.2007 22:07

Ocelová pěst sionistů dopadla aneb \"Holocaust si rozvracet nedáme!\"

RE: To je jenom dobře!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Moc to nechápu. Ve škole jsme v hodinách matematiky taky dokazovali dávno dokázané matematické věty, aniž by to někdo zpochybňoval z hlediska užitečnosti. Ovšem, ty matematické zákonitosti stejně pro 99% lidí zůstanou něčim tajemným a nepředstavitelným, čemu je nutno spíše pouze věřit. Pane anti-anti, většina lidí neumí integrovat či derivovat a smyslu těchto operací ani nějak moc nerozumí. Patrně by bylo podle Vás nutno zavést nějaký zákon, že kdo zpochybní nějaké matematické zákony a postupy, půjde za zpochybňování matematiky do vězení - řekněmež na 3 roky ??

Vím - každý takový příklad jakoby trochu "kulhá". Ale nezdá se Vám býti zvláštní, že se o některých věcech prostě nesmí ani zauvažovat ? Nejsem si jistý, že se mi život v takto "postižené" společnosti zdá být dlouhodobě za těchto okolností přijatelný. V žádném případě pak se ale velmi relativizuje, co to vlastně je svoboda vyjadřování.

Co ale potom je zcela nejdůležitější - to je to, že v takto tabuizovaném systému společenském dojde časem na jedné straně k úpadku, na druhé straně k nekontrolované revoltě. Dies irae ! Na něj nezapomínejte... [velký smích]

128865

26.02.2007 17:11

Jednotná perspektiva 2010, část III.

Skoro není co dodat...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tohle "povídání" znám právě z http://www.mwm.cz/CD/c1173.htm a tehdy mě to přimělo se vážně na Ruskem zamyslet. Éra presidenta Jelcina byla pro Rusko málem osudná - Rusko, ač samo jsa stále velmocí, zapomnělo na starou lidovou moudrost "Nechoď Vašku s pány na led ... atd". Americké přehmaty a uspěchanost však znamenaly patrně záchranu pro Rusy - ceny surovin ! Amerika to nakonec přeci jen uspěchala - Rusko nebylo tak na kolenou, jak se to jevilo.

Nyní nastává konečně ten pravý čas, kdy se pronikavost zde diskutované studie/prognozy projeví. Klobouk dolů před jasnozřivostí pána jménem Vladimír Krasilnikov. Že skutečně se vytvořil blok Rusko/Čína/Indie - to se rýsovalo již dlouho. Že se evidentně přidal Irán a Venezuela, to svědčí o značné rozvážnosti strategů na obou stranách - ta nastávající válka se vede ve skutečnosti již hodně dlouho, rozhodně nejméně 20 let.

Co ale je znepokojující pro mě - to je to, že vycházeje ze své koncepce skutečných "hybatelů" světového vývoje, došlo k jistému zvratu vývoje. Věřte tomu, že tato válka, která nadchází, je de facto válka bohů ! Tak to pravil Nostradamus a vše již dnes na to ukazuje dostatečně jasně !

My lidé jsme svou šanci být hlavním hybatelem ztratili někdy mezi léty 1960 a 1970. Tento zlom je mimochodem dobře viditelný na jasném zlomu ve vývoji uvnitř USA. Dnes již politické špičky USA a některých dalších států ví, že tato planeta již jako "domov tohoto typu lidí" končí. Někdy mezi léty 1960 - 1970 se uzavřelo okno, kdy ještě lidstvo mohlo být hlavním činitelem nastávajících kataklysmatických dějů - dnes jsme již jen diváky.

Nastávající děje jako by se již dávno staly, nyní již se můžeme pouze tu s hrůzou, tu s pocitem "dokončení" nutného dívat, jak to a proč to vlastně bude. Mnozí lidé mají mnohé různé metody studování a náhledu na blízkou budoucnost. Dnes, kdo je poctivý sám k sobě, již i pouze materialistickými postupy dospěje při prognozách do bodu, kdy hladce zjistí, že všechna okna pro záchranu se již uzavřela, že již tato soustava rovnic nemá řešení !

Začtěte se třebas jen tady do tohoto:
http://www.rozhlas.cz/izurnal/cesko/_zprava/322539
kterak se nelíbí ministru Bursíkovi studie: "Zajištění energetické bezpečnosti ČR, stav a riziko realizace hrozeb". Po přečtení celé zprávy by na každého nejpozději v tomto okamžiku měla dýchnout ta hrůza, jak to vlastně se světem a jeho energetickou bezpečností a vůbec energetickou budoucností vlastně je !

Toto již dámy a pánové není tlachání nad Nostradamem - tady to je již natvrdo z tajného (původně tajného - co ale v Česku vydrží být tajné [velký smích] ) dokumentu Bezpečnostní rady státu. Domyslete to do konce a nechoďte se věšet. Je to zbytečné gesto... Zato pochopíte, proč se ten Bush chová a'la po nás potopa... [velký smích]

PS - potopa již běží...

129540

26.02.2007 21:05

Jednotná perspektiva 2010, část III.

RE: Skoro není co dodat...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jistě ! Totiž - snad nezáleží, jak se to bude nazývat. Faktem je, že já sám jsem již napáchal spoustu škod v terminologii tím, že jsem pracovně současnému procesu dal název "Konec světa". On to totiž je a zároveň není konec světa. V každém případě - na konci tohoto procesu to bude fungl nový svět. Takže jak to tedy ten proces nazveme ?? [smích]

PS - na vojně při výcviku na vodě jeden náš starý vojnový velitel na nás ve všeobecném frmolu zařval : "Ku..a, bordel v lanoví, ženistova smrt !!" Já analogicky tvrdím, že bordel v terminologii je nebezpečný, pokud se chceme domluvit.

129555

26.02.2007 21:13

Jednotná perspektiva 2010, část III.

RE: Skoro není co dodat...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ukrajinci "glgli" další půllitr "horylky" a pak říkali " Raz maty rodyla.."

Pane Hugo Fibiger - co s tím naděláme ? Když by jste zadal úkol zcela nestranné vysoce inteligentní a absolutně morálně způsobilé bytosti úkol, stanovit optimální počet lidských jedinců a požadavky na jejich kvalitu, patrně by jste asi byl výsledkem překvapen. Otázka - zda mile či nemile...

Obráceně - blíží se dosti doba, kdy silou okolností se prostě přípustné číslo stane zřejmým. Leč to již bude pozdě a ono se pak scvrkne na hodnotu velice se blížící nule. Je to těžká filosofická otázka. Nechci to dále rozvíjet, neb hrozí padání silných slov.

129556

26.02.2007 21:43

Jednotná perspektiva 2010, část III.

RE: Skoro není co dodat...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Možná už to Někdo někomu (nebo sám sobě zadal), a vyšlo Mu, že optimální a nejkvalitnější je to takhle - vzhledem k Jeho záměrům...

Ano, je to možné, dokonce překvapivě i pravděpodobné. Vždy totiž to, co je, je výsledkem jedinečného procesu a tedy se to jeví jako jedině správné a smyslu-plné.

Vztáhněmež to na naši situaci a v myšlenkách popojděmež o nějakých 5 let dopředu (podle obvyklého pohledu na tok času). Bude se psát rok 2012, bude 26. února a bude po válce, která započne útokem israelských letounů na iránská jaderná zařízení ze dne 22. března 2007. Svět bude zdevastován atomovou válkou a počet lidských jedinců se limitně bude blížit číslu 10 milionů.

My dva se setkáme a řekneme si opět, že : "Možná už to Někdo někomu (nebo sám sobě zadal), a vyšlo Mu, že optimální a nejkvalitnější je to takhle - vzhledem k Jeho záměrům...
"
A zas to bude pravda ?? [velký smích]

129560

27.02.2007 15:34

Jednotná perspektiva 2010, část III.

RE: Skoro není co dodat...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Podrobným cíleným čtením Koránu se člověk dozví, že tomu skutečně asi tak i bylo - tedy, že už tady byly před námi technologicky na výši nějaké civilizace. Ostatně - mnohé vynálezy naší doby nebyly vynálezy, ale znovu-nálezy !

Ostatně indické eposy nejsou nic jiného, než jedna velká zpráva o technologické společnosti před náma. Jak se ale zničila a zda sama - to z toho jaksi neplyne. Asi sama bych typoval.

129612

28.02.2007 14:25

Jednotná perspektiva 2010, část III.

RE: Skoro není co dodat...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Petře, nešil,...

No - já nešílím. [smích] Já jen komentuji a to lze v daném prostředí snad jen takto... Nikdo není dokonalý a já bych byl poslední, tvrdit to o sobě. Člověk může sám sobě říkat co chce a stejně bojuje s hrůzou tak chladnou, že se myšlenky nechtějí hýbat - natož atomové částice. Hm.

Za sebe se přiznám, že v jistém ohledu se můj náhled poslední dobou spíše rozostřuje, divné. [velký smích]

129674

09.03.2007 21:19

Afghánistán: Taliban hlásí comeback

RE: Afghánistán - vzor pro budoucí Evropu

Petr Gejdoš 83.?.?.?

"Konec civilizace", Aldous Huxley ... že by spíše ? [velký smích]

130492

21.03.2007 16:17

Čeká nás nový světový řád, nebo Armagedon v bitvě o zdroje?

RE: Cas, cas, cas.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jsem se s otevřenýma očima zasnil - cítil jsem okamžitě, že kdybych chtěl napsat vše, co mě k tomu tady napadlo, nemylo by tu na to dostatek místa. Nebudu tedy k tomu raději psát nic, akorát - pane janko, tak nějak to je...

PS1 - asi jsem zřejmě již pochopil, proč dělám, co dělám ... [smích]

PS2 - k článku akorát, že tyhlety myšlenky mě napadaly již dost dávno a rovněž hodně dávno jsem zase usoudil, že "na akci" ve smyslu, jak si to absolutní většina představí, je pozdě již asi 40 let. Ale na druhou stranu - muselo to tak být, to je asi zcela jasné.

131366

21.03.2007 17:26

Čeká nás nový světový řád, nebo Armagedon v bitvě o zdroje?

RE: Poznámky autora - 2

Petr Gejdoš 83.?.?.?

NWO, jak se dnes rýsuje, že by chtělo být === přibližně Aldous Huxley "Zánik civilizace"
Armagedon === vše, co popsali tzv. "Velcí Proroci", vyjmenuji třebas Nostradamus, když psali o "...dnech posledních" .. tedy ona realita, která se ještě sice nestala, ale jako by již dávno ano.

Myslím, že jediná utěcha, co tu zazněla, byla ve slovech, která tu kousek jinde napsal pan janko.

131371

30.03.2007 20:30

Operace Bite je plánována na 6. dubna, varují ruské vojenské zdroje

RE: Podival jsem se na idnes

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Vzhledem k tomu, ze yen i dolar jsou konvertibilni meny, tak vyznam toho kroku bude nepatrny.

To bych tedy rozhodně netvrdil. V podstatě je přece konvertibilní i zlato. Uznejte, že v případě kolapsu dolaru, ostatně vcelku již všeobecně čekaného, by držení dolarů bylo přec jen méně prozíravé, něž držení jenů a eventuálně pak zlata ..

Ostatně pane cesilko, Vy to, že měny jsou aktuálně teď navzájem směnitelné, považujete za záruku, že Vám za půl roku budou třeba dolary k něčemu ? Před 6 léty se za dolar směňovalo mám pocit asi 35 korun českých, dneska snad jen 21 korun. A to i koruna i dolar jsou konvertibilní... [velký smích]

131919

31.03.2007 14:29

Irán znižuje svoje dolárové rezervy

RE: Iranci nesjou sami

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Aj ja ! [velký smích]

131964

07.04.2007 16:24

Írán propustil zajaté Brity

RE: Dal bych autorovi kredit v tom smeru,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To máte pravdu, že: "Takze pri vedomi toho si dovoluji tvrdit, ze karty (a cas) jsou v rukou mocneho. Stav jeho vlastni ekonomie (financi a dluhu) je neco na co asi nemame dost aparatu, abychom to plne pochopili."

Ale myslím si, že v tomto případě je ten čas pro libovolné postupy USA přece jen omezený a že nedoceňujete napjatost situace ! Je pravda, že já vycházím z dost obskurních informačních zdrojů a fakticky ve smyslu hmatatelnosti těch faktů "vařím z čisté vody" - z Proroků.

Mi to nepřekáží v pevné důvěře v takové "fakta". Vše totiž pasuje, není důvod, že v blízké budoucnosti to bude najednou nějak jinak. Myslím si, že Usrael je velmi velmi tlačen časem.

A ještě jeden aspekt. Světová důvěra v USA je docela otřesena, když se ukazuje, že všechny deklarované důvodu pro invasi Iráku jsou vylhané - viz naposledy vyjádření Pentagonu, že byly důkazy před invasí, že Irák nespolupracuje s "Alkvajdou a s binárním Ládinem". Totiž, podle všeho se ani Irán nikterak nebrání válce, pouze se velmi velmi opatrně a obezřetně vyhýbá tomu, aby zavdal pro tuto válku jakoukoli byť vzdáleně pro USA a posléze svět přijatelnou záminku !

Irán totiž podle mého názoru s válkou počítá a je na ní připraven mnohem lépe, než si dovedeme představit. Netřeba se pouze na základě suchého výčtu zbraňových systémů domnívat, že to Usrael je silnější strana ! Podle toho, co s jistým znepokojením cítím z proroctví velkých Proroků - je ta silnější strana Irán a jeho spojenci za zády. Ale aby tomu tak bylo - musí postupovat Irán podle jistých regulí - prostě a nesporně musí být v právu a musí to být Irán, který bojuje za spravedlnost a mír na světě !

PS1 - bude to hrozná válka a čas na váhání USA nemají !
PS2 - v tomto cynickém světě Vám možná přijde naivní mluvit o nějakém právu a spravedlnosti. Ale pozor ! O to jde hlavně ! To docení každý brzy.

132443

13.04.2007 20:44

Írán - nebezpečí nukleární války

RE: Už nechcem stáť mimo!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane stein55, já jsem si to s dosti značným znepokojením několikrát pomalu a důkladně přečetl, tady to, na co reaguji. Z celého textu, nevím z jakéhoto důvodu tak neuvěřitelně silně redundovaného, jsem nakonec vybral tuto necelou větu:

... horsie je, ak preberame konspiracne teorie bez namahy vlastnej verifikacie uvedenych faktov.

Toto zdůrazněné je jediná část Vašeho příspěvku/odpovědi - tak moc klikatého a nesrozumitelného co do myšlenek, že zde dělá problém chápat vůbec i jen formální systém obsahu - která je v nějaké spojitosti s žádostí na tu tak řečenou plausibilní odpověď.

Já se pane stein55 tedy musím ubezpečit, že skutečně rozumíte slovu plausibilní ! Podle mě to slovo znamená, že něco je podáno srozumitelně, pochopitelně, přijatelně či použitelně !!

Pane stein55, byl jste poměrně dokonale slušně požádán o plausibilní odpověď a odpověděl jste tak, jak jste odpověděl. Nemáte pocit, že ta otázka byla položena poměrně dokonale srozumitelně a že Vy tím, že jste svou odpověď zahájil slovy: "pokusim sa o plausibilnu odpoved ..." jste se k tomu dobrovolně přihlásil a pak jste napsal co jste napsal - tedy neměl byste se omluvit za ten vtip a odpovědět ještě jednou ? Tentokrát již se znalostí významu slova "plausibilní" ?

Mě by totiž pane stein55 taky velmi zajímalo, jak by to šlo vysvětlit, ten paradox - kdy je jednou někdo antisemita a někdy jen hlupák !

132838

13.04.2007 21:11

Írán - nebezpečí nukleární války

RE: Už nechcem stáť mimo!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pravděpodobný ?? I tak to je možné brát - což ale stejně nic nemění na smyslu panem google přesně položené otázky a na následné žádosti na charakter odpovědi.

Prostě pan stein55 na přesně položenou otázku a prosbu o pochopitelnou, použitelnou a pokud možno tedy i pravděpodobnou odpověď ve skutečnosti odpověděl neskutečně zakrouceným cancem ! Kterýžto by šlo koneckonců klidně chápat i jako pokus o urážku či výsměch. ...doufám to tak vyznělo nechtěně. [velký smích]

PS - tady vidíte příklad jisté paranoie v mém myšlení, kdy jakoby podsouvám panu stein55 jistý obsah v jeho odpovědi, což ale doufám snad on na mysli neměl ! Což se ukáže na příkladně srozumitelné druhé odpovědi pana stein55, tedy - že to tak nemyslel.

132842

14.04.2007 10:21

Írán - nebezpečí nukleární války

RE: Už nechcem stáť mimo!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Já se omlouvám, že jsem do toho zasahoval, ale skutečně jsem se těšil na odpověď. Pane google - my snad doopravdy žijeme jeden velký vydařený vtip a děláme si z toho nemístně těžkou hlavu, kdežto někdo se skutečně dobře baví. Hm - ještě jednou se omlouvám. [smích]

132875

15.04.2007 11:21

Írán - nebezpečí nukleární války

RE: Už nechcem stáť mimo!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Aj aj !! Tak to jsem Vám to pane google poněkud u pana stein55 "podělal" ! Svou nechápavostí a z toho plynoucí rovněž "těžce nechápavou" reakcí jsem Velkomožného55 tak popudil, že příště svou plausibilitu již rozmázne na tři strany, z čehož to podstatné bude sestávat z celých dvou slov.

Pane stein55, i Vám se omlouvám, nemínil jsem být rýpavý. Ale když už tedy nechcete smysluplně (= patrně další význam slova plausibilní) vysvětlit, proč třeba člověk, který tvrdí, že dinosaury vyhubili Židé/židé - je blahosklonně ponechám osudu s jemným označením "hlupák", kdežto druhý člověk, který tvrdí, že Židé/židé se snaží stejně jako ty dinosaury vyhubit Palestínce - že je takový člověk nenávistně štván coby antisemita, nechtělo by se Vám Vaše Blahorodí55 vysvětlit vůbec něco ?

Třebas, pro antisemity začátečníky, co či kdo to jsou vlastně Židé/židé ? Jedná se o stav duše, nebo těla ? To když Váš X-nejmenovaný, když Abrahamovi po již x-té potvrzoval "Smlouvu věčnou", tedy bylo to myšleno pro Židy nebo pro židy ?

Já se omlouvám (!!) ale ono to není OT ! V tomto je klíč, jestli tento svět vzplane v ohni a toto s Iránem souvisí přímo. Respektive, dnes je již jasné, že vzplane, ale tedy jako mikro-útěchu bych rád od pana stein55 slyšel, kdo za to může ! [velký smích]

132954

15.04.2007 11:49

Vážený státe,

RE: Pokus o scifi...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nu pane seda, ono je to taky i o lidech, nejen o státu. Vás kupříkladu mám zafixovaného coby člověka, který tíhne k přerozdělování ad absurdum, nebo se pletu ? Proč tedy říkáte, že je něco shnilého ve státě českém ?

Nebudu zdlouhavě popisovat obecně, ale uvedu příklad z domu, kde bydím. Jedni sousedé jsou snad od narození na invalidním důchodu. Já ráno, když jdu do práce, soused vyjíždí na kole obtěžkán všelijakými proprietami - jede na ryby, na pstruhy ! Odpoledne, když jedu domů, vidím jej sedět na pivě kousek od domu v zahradní restauraci, kterak nadšeně při čtvrté plzni vykládá, kolik toho chytil - typicky roztažené ruce jsou toho nesporným dokladem. Večer jej pak slyším a když bych vykouknul, tak bych i viděl, kterak se trefuje klíčem do zámku. Manželka je taky invalida, ale kdybyste se mě zeptal, na které zábavy či plesy oba soudruzi invalidé byli - odvětil bych Vám - "Zeptejte se raději, kde nebyli ..".

Nu já nevím - něco je fakt shnilého, ale nikoliv jen ve státě českém !

132957

15.04.2007 16:11

Írán - nebezpečí nukleární války

RE: Už nechcem stáť mimo!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Vy však žijete v Israeli - tam taky šlechtické tituly neplatí ? Ale nic, to byla jen srandička, nic vážného jsem tim nemyslel, bylo to pryč hned - kromě snad jistého, časově velmi omezeného, neblahého hnutí mysli.. [smích]

Máte a zároveň nemáte pravdu, pane stein55 s tím, že otázky kolem antisemitismu jsou naše, nás ne-semitů. Viz toto Vaše: "som plno presvedceny, ze antisemitizmus je tema výhradne nezidov. zidom je antisemitizmus prinajmensom egal (ľahostajný) - verte mi!" Já Vám věřím, ale Vy na oplátku věřte zase mi - ty mantinely, kde se my blbci ne-židé navzájem buzerujeme tím antisemitismem, tak ty jsou postaveny a hřiště nalajnovaly a pravidla určily právě židovské struktury.

Čili pane stein55 - dělejte blbce z blbců. Tady ale si nalejmež čistého vína. Židé a jimi vlastněné hlásné trouby - tisk, televize, film, kultura a ... a vlastně všechno - vmanevrovali svět do zcela schizofrenního duchovního paradigma.

My už s tím dnes nic nesvedeme, je to již tak. Celá ta slavná euro-atlantická civilizace se jala pod nenápadným židovským vlivem vyznávat zcela neživotná kreda, která fakticky jsou přimo v rozporu s rozvojem společnosti a koneckonců i se zdravým selským rozumem. Toto podivné paradigma se obráží ve zcela falešné morálce - lidé vědí, že dělají naprosté nesmysly a trpí naprosto nesmyslné postupy svého státu a všech s ním spojených institucí. Pomalu hyneme na nesmysly a někdo - hádejte asi kdo - se směje v ústraní. A je to navléknuto chytře.

Pane stein55 - z toho všeho nepodezírám Vás jmenovitě, ovšem jako kolektívní vinu Vám část zcela mimochodem přičítám - to se na mě zlobte či nezlobte, nechává mě to chladným. Blíží se bouře a Vy, pokud jste znalý Písma, musíte vědět, že se vám všem dostane spravedlivé odměny - podle zásluh !!

Píše o tom i Nostradamus, toho ale sem míchat netřeba. Spolehneme se na nejmenovaného pana X, ten vám Židům to říkal jasně a jsem udiven Vašemu i vašemu klidu.

Ačkoliv, možná se pletu, možná to víte dobře a nejste klidný nikdo z vás. [velký smích]

132966

15.04.2007 21:52

Írán - nebezpečí nukleární války

RE: Už nechcem stáť mimo!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Hm, naprosto pozoruhodné, pane stein55 ! Tak nějak ... jste mi to nepřímo "vzal z huby !"

Tedy se vlastně ještě jednou omlouvám, ne jsem Vás zcela prve pochopil. Jinak ale - je přece jen lépe tiše a zasvěceně pozorovat a pracovat ... na sobě - což poslední dobou, ale asi tak bylo vždy, má jedině smysl.

132988

16.04.2007 13:43

Politeia

Zachariáš, kap. 13 :

Petr Gejdoš 83.?.?.?

13.8 Nebo stane se po vší zemi této, praví Hospodin, že dvě částky vyhlazeny budou v ní a zemrou, a třetí v ní zanechána bude.
13.9 A tu třetí uvedu do ohně, a přeženu je, jako se přehání stříbro, a zprubuji je, jako prubobáno bývá zlato. On vzývati bude jméno mé, a já vyslyším jej. Řeknu: Lid můj jest, a on dí: Hospodin jest Bůh můj.

133034

16.04.2007 13:53

Politeia

RE: Zachariáš, kap. 13 :

Petr Gejdoš 83.?.?.?

A takhle se morálka k lidu navrátí ! Nelze z toho dělat moc matematiku, ale v prvním kroku 2/3 zahynou - zůstane 1/3 = cca 2,2 miliardy mlidí. A tyto projdou zkouškou ohnivou, potom zkouškou jako na stříbro a ještě zkouškou jako na zlato. Kolik asi zbyde ? Že by 500 milionů ? To je totiž cifra, kterou předpokládají texty na kamenech tzv. The Georgia Guidestones ( http://www.radioliberty.com/stones.htm ).

133037

17.04.2007 18:25

Německá vláda instaluje daňovým poplatníkům odposlechový software

RE: VELKY BRATR O VAS VI UZ NYNI VSE, DALSI ZAKONY TO JESTE VYLEPSI

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Hm, to je dílo !! [velký smích]

133104

18.04.2007 18:20

Moderní státy jsou historický omyl

RE: Ano, pořád stejné nepochopení

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ono ale principiálně ta závada není v tzv. "národním státě", jako spíše ve státě jako takovém, ale určité velikosti. Totiž to by pak ten Váš pohled nijak nevysvětloval onen "napnelismus" v bývalé Yugoslavii, ačkoliv se nejednalo o národní stát, nýbrž o mnohonárodní stát. Stejně tak potom vznikají různé odstředivé napnelismy v jiných mnohonárodních státech jako důsledek tuhé a přitom zřejmě bezduché centralizace, bez ohledu na strukturu.

Čili podle mě problém spočívá v kritické velikosti onoho státu, kdy v nějakém určitém intervalu velikosti státu pak byrokracie v centru nemá ještě jakési imperiální choutky a s tím spojený jakýsi globální nadhled, ale přitom je již dostatečně odtržená od provincií a tedy se jim to v centru bez kritiky "na místě" dobře šafářuje.

Jinak je jasné, že skutečně se státy vůbec přežily. Jako "mladý a hlůpý" jsem kdysi přemýšlel snivě nad tím, že ideální by bylo takové OSN přeměnit na jediné světové centrum s vlastní bezkonkurenční výkonnou a donucovací mocí, zároveň s centrem justice tamtéž, přičemž by vcelku "radostně" po celém světě vznikaly spontánně samosprávné regiony na základě skutečných vzájemně výhodných vztahů a zájmů ve všech úrovních toho kterého regionu.

133193

18.04.2007 20:35

Moderní státy jsou historický omyl

RE: Ano, pořád stejné nepochopení

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Toto je téma - funkce a smysl státu - nad kterým jsem skutečně strávil přemýšlením hodně času. Jestli Vás pane Radime správně chápu, tedy si Vy, stejně jako i já, zoufáte nad absurdní (ne)funkčností fakticky naprosté většiny států na světě.

Je to tak obšírné a složité téma na uchopení ! Totiž státy lidem nejen berou, ale i sem tam přidají. Málokdy ale je ta funkčnost státu právě v tom, co si obecně myslíme, že je. Stát, co jsem tak kdekoli vysledoval, se málokdy umí starat o nějakou ekonomiku, nepostará se ani o pořádek nebo vnitřní bezpečnost ve vztahu k občanům. To vše by mělo být zcela jasně v rukou samospráv či v rukách soukromých.

Stát by se měl naprosto minimalizovat na strategické záležitosti a na globální rámcování života občanů. Jinak by prostě neměl vůbec nijak zasahovat. Ale to je dost asi nesplnitelné, protože se na stát nabalilo již tolik vyžírek, že zde pomůže skutečně již jen nějaké kataklysmatické dění biblických rozměrů. Ostatně jest tak prorokováno, nebude to již dlouho trvat.

Mimochodem, znám jediný nesporně dobře fungující stát/nestát v historii ! Byl to starověký stát Israel v období tzv. "Soudců" !

133206

18.04.2007 20:44

Moderní státy jsou historický omyl

RE: Ano, pořád stejné nepochopení

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jo ! Musím na sebe zareagovat ! [velký smích]

Zapoměl jsem totiž na jeden aspekt. Vzpomínal jsem výše na stát Israel v době Soudců. Totiž, já si myslím, že skutečně by se měl stát scvrknout na naprosto malinkou záležitost, jako třebas president a sbor poradců s funkcemi jakoby vlády. Vláda by ale doma ani koc nevládla, lidé by si vládli v regionech sami samosprávně. To by ale vyžadovalo zapracovat právě systém Israele z toho vzpomínaného období + zcela drakonické tresty za selhání ! Mámn to promyšlené do detailů.

Protože vše pramení z naprosté lidské pažravosti, když se někdo dostane ke korytu, měly by za korupci být naprosto drakonické tresty a to tak, že kdyby kupříkladu byl soudce či vyšší ouřada usvědčen z vybraných (zlo)činů, měl by být promptně s celou rodinou a veškerým příbuzenstvem exemplárně popraven !

Zopakuji znova ! Popraven naprosto expemplárně a výstražně s celou rodinou a veškerým bližším příbuzenstvem ! Bez nároku na milost !

133208

18.04.2007 22:04

Moderní státy jsou historický omyl

RE: Ano, pořád stejné nepochopení

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nechápu jak ?? To by si každý rozmyslel, se do toho pustit a riskovat, že pak padne s celou rodinou hlavou na špalek ! Totiž, to musí platit i naopak, za křivé udání - stejný trest. Přirozeně, že nevolám po tom, aby byl "soudce Lynch" - musí být normální poctivý soud, ale kdyby tak každý ouřada či politik věděl, že když bude přistižen, bude s celou rodinou od prababičky až po pravnoučata včetně prabratranců a prasestřenic nemilosrdně vymazán z povrchu světa, stalo by se to možná (!) jen jednou ! Všichni ostatní by si uvědomili, že je to poněkud drastický riskantní způsob obživy.

Co chcete jinak dělat ? Korupce je mor, který nutno vykynožit a nestojí za to si navzájem říkat, jak jsme kulturní, že nemáme trest smrti ! Zde je opravdu nutno sáhnout ke zcela drakonickým opatřením ! Jakou cenu podle Vás má vlastně lidský život ? Má takový pokrytecký zlodějský, charakter křivící život, i když lidsky, vůbec cenu ?

Já vím, je to těžká otázka, jestli si někdo cení vyžírků, zlodějů, lhářů a darebáků a podobně...

133216

20.04.2007 15:28

Moderní státy jsou historický omyl

RE: to je teda bomba,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Přesto je pane Stan - tímto Vás i zdravím - evidentní, že státy v takové podobě, jako je jich dnes většina, pokud v nich vládne tak řečená údajná demokracie, jsou již kontraproduktívní. Myslím si, že drasticky líp na tom ani to Švýcarsko nebude, ale to je jen má domněnka.

Souhlasím s Vámi, že stát by byl větším přínosem, kdyby byly jeho činnosti výrazně omezeny na přísně vymezený rozsah. Zde pak ale opět vzpomenu - psal jsem to již tu někde výše, že pak jest otázka, nestačil-li by skutečně jeden jediný celosvětový superstát ? Ten by vymezil zásadní práva a povinností občanů a byla by na něj delegována nezpochybnitelná síla pro vynucení dodržování těch nemnohých práv a povinností. Zbytek je již opravdu jen dobře zahnojené pole působnosti pro všechny druhy korupcí a všiváren všeho druhu.

Víte, hodně jsem uvažoval nad formou společnosti ve starověké Indii, o systému kast. Ostatně Aldous Huxley o tom taky zajímavě psal. Vypadá to na první pohled příšerně, takhle lidi dělit, ale jisté kouzlo v tom je.

Víte, dovede mě vytočit, jak v té naší super civilizaci suma práv o několik řádů převažuje sumu povinností. Budu to s nadsázkou ilustrovat případem beznohého člověka, který se dožaduje práva zahrát si fotbal !

133386

20.04.2007 20:39

Moderní státy jsou historický omyl

RE: to je teda bomba,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jak jsem zde jiz uvedl, nejvetsi problem dnesniho sveta je zkorumpovany penezni system, neboli financni pyramida, ta ma tu korupci primo zabudovanou v systemu.

Jasně ! O tom jsem se ani nezmiňoval, to je fakticky primární příčina všeho a je to tak notoricky jasné, že náprava tohoto je nutná jako první. Tím totiž se zlomila celkově morálka a mám neblahý pocit, že nevratně ! Podle mě je z toho jen jediná cesta - KK ! Kataklysma + katarze ! Nenapadá mě žádné možné řešení, aby to probíhalo jaksi mírově a v poklidu. Tedy formou 14 denní rekvalifikace člověka rozumného na novou úroveň člověka ještě rozumnějšího ! [velký smích]

133400

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

Káva pro Zvědavce

52

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 111 čtenářů částkou 18 231 korun, což je 52 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 1

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Newsroom ČT24 má jasno: hurá, očkovat!22.11.20 11:13 Česká republika 7

Spacákova revoluce 2?20.11.20 13:08 Česká republika 2

Novináři používají agregát dýmu pro zdramatizování protestů20.11.20 12:25 Slovensko 5

Sčítačka hlasů v poslanecké sněmovně je cinknutá a upravuje hlasování20.11.20 04:14 Česká republika 1

Šéf protiteroristické skupiny navrhuje národní debatu o kriminalizaci pochybovačů o vakcíně19.11.20 23:14 Británie 3

TRUMP TRIBUTE II CZ19.11.20 14:45 USA 0

Na Slovensku střílí gumovými projektily do hlav lidem18.11.20 22:25 Slovensko 0

Ještě jednou President Trump18.11.20 22:13 USA 1

Vláda vyrobila další paskvil, obchody zavírají při zákazu vycházení17.11.20 17:34 Česká republika 4

V polní nemocnici v Letňanech neležel jediný pacient16.11.20 22:10 Česká republika 2

Vládě se zalíbilo omezování a šikanování lidí, další komplikace při nákupu potravin16.11.20 19:09 Česká republika 0

To je vlastenec a ne jak jej líčí media15.11.20 21:55 USA 2

Rozvrat vzdělanosti národa v přímém přenosu15.11.20 21:17 Česká republika 10

Soud rozhodl, že nařízení nosit roušky venku bylo nezákonné13.11.20 19:03 Česká republika 4

Od Prymuly k Blatnému. Aneb z bláta do louže13.11.20 16:27 Česká republika 3

Trump bojuje jako lev. Vyhodil vedení Pentagonu. Na iDnes z toho šílí11.11.20 23:26 USA 6

Měnové kurzy

USD
21,95 Kč
Euro
26,14 Kč
Libra
29,37 Kč
Kanadský dolar
16,89 Kč
Australský dolar
16,16 Kč
Švýcarský frank
24,15 Kč
100 japonských jenů
21,03 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,86 Kč
100 maď. forintů
7,24 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,96 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 739,34 Kč
1 unce stříbra
512,79 Kč
Bitcoin
417 079,51 Kč

Poslední aktualizace: 25.11.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?