Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 2555 příspěveků, 3 různá jména: <nic>, petge, Petr Gejdoš.

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

19.08.2006 21:18

Horké léto

RE: Pane Gejdoši,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Arkane, současná globální ekonomika se Vám asi jeví masivní a stálá jako egyptské pyramídy. Ovšem asi snad nemůže být většího omylu. Já jsem panu ekonomickému odborníkovi nickem kema nezazlíval, že uvedl ty živičné písky, coby alternatívu dnešní ropy. Nikoliv !

Já mu, panu kemovi, zazlívám, že to říká takto - "...hup na krávu, už je tele !!" Můžeme se zatím jen dohadovat, s jakou rezervou systémově dnešní globální světová ekonomika "jede". A nebudeme se snad hádat, že cena energií není sama jediná limitující pro alespoň "stagnaci" globální ekonomiky.

Ovšem - můžeme to akademicky takto myslet, tedy že cena energií je jediný limitující faktor. Pak se jistě shodneme, že nárůst ceny ropy a energií obecně bude globální ekonomikou akceptován se stále větším "úsilím" a rostoucími přerozdělovacími procesy - ale vždy jen do jisté maximální hranice ! Není zde hlavní tedy ani tak otázka, zda ropa dojde, nebo nedojde - skutečně ji lze totiž nahradit třeba zrovna těmi "térovými písky". Ale, pane Arkane, ruku na srdce - Vy víte, že třeba při ceně ropy kupříkladu 150 dolarů za barel, nedojde ke globálnímu kolapsu světové ekonomiky ?? Tedy Vy to jste, kdo přesně ví, kam až bezpečně může cena energií vystoupat, aniž to ohrozí a zkolabuje světovou ekonomiku ?

A pamatujte - energie není vše, co zde limituje, musíte uvažovat daleko komplexněji.
A to jsem měl na mysli, když jsem se panu kemovi vyškleboval, že udrží v hlavě nanejvýše jednu jedinou a to ještě jednoduchou myšlenku !*

A jistěže pan Nostradamus "řešil" i tento problém, ale nebudu házet perlama. [velký smích]

114444

19.08.2006 22:32

Horké léto

RE: Velice chytra hra...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Děkuji Vám, pane "J.Pes", za ty odkazy. Kousek toho od autora "Bradley" jsem si přečetl takovým "rychločtením" a nebudu vynášet soudy, dokud to neprostuduju podrobně.

Předběžně bych ale připomínku k tomu měl, zejména s ohledem na evidentní "podtext" Vašeho příspěvku. Já sám pracuji v oboru ŽP a posledních cca 14 let jsem prakticky výhradně v terenu. Víceméně vše to, co jsem si mohl vlastními experimenty ověřit, to jsem udělal - tedy ta kniha "Skeptický ekolog Jaký je skutečný stav Země" - ta mě velmi zaujala a neopomenu si ji koupit - jsem "mocně" zvědavý. Nebojím se, že je vyprodaná, spíše bych cynicky soudil, že při té ceně a s ohledem na zpracované tema se dá čekat sleva. [velký smích]

Mohu jen odhadovat Váš postoj k problematice a tedy nevím, co namítat či s čím souhlasit. Já prostě ale nemůžu - a už soudím toho pana "Bradley" [velký smích] - souhlasit prakticky ani s předmluvou toho pána ! Řeknu to lapidárně - jestli se skutečně stav přírody na této planetě zlepšuje, jak on tvrdí, tak já jsem kružítko a s prominutím "sežeru posranou metlu" !!

Na oplátku se Vy podívejte na toto :
http://seaplanet.web2u.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=160

Je to takový jakoby odkaz a "prosba" pana J.Y. COUSTEAU z doby před více než 20 léty. Že by to byl taky jen ekoterorista ? Pane ! Uvažte to !

114449

19.08.2006 23:56

Horké léto

RE: Velice chytra hra...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nebudeme se snad "přežírat" o nepodstatné věci.

Nicméně já zrovna nedávno slyšel o zásobování pitnou vodou úplně cosi jiného, vždyť teď nedávno byla kdesi zrovna o pitné vodě mezinárodní konference a ta konstatovala přesně opak toho, co tvrdíte Vy. To jsem tedy jelen, možná žijeme na různých planetách a pouze se jeden druhému jen tak přes internet "zdáme" ?? [smích]

Jestli nevratná ztráta nějaké genetické informace je podstatná či není - i když by se jednalo "jen a pouze" o bakterii či nějakého "chrobáka" - tak to jste mě teď opravdu trošku dojal. Hm.... Sovětští kolchozníci taky rozorali nadšeně "celiny", vody Syrdarje a Amudarje odvedli na zavlažování a taky v té době nad tím mávali rukama, když se nějací ekologové ozývali, že to eufemisticky "není dobré". Teď pane děláte v podstatě to samé slovně (zatím) Vy. No nevadí - jste asi ode mě mnohem mladší - Matka příroda se Vám pomstí a mi ne - heč. Já si klidně "obleču dubový kabát" s opravdu čistým svědomím, ač podle Vás se špatným myšlením.

114454

20.08.2006 10:57

Falešný a prázdný premiér

RE: Falešný a prázdný Král

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Doufám že v té ODS-ce pokud jste členem zastáváte nějaké bezvýznamné místo protože víc takových myslitelů to by bylo dost tragické.

[chechtot]

Bohu žel, jak to tak pozoruju, asi ten pán má více podobných kamarádů-myslitelů v ODS - už teď je to tragedie. Jinak ale - Topolánek patrně páchá politickou sebevraždu a to velmi pracným a toporným způsobem - jde na mě z toho pocit blivajzna ! Ačkoliv jinak Paroubka vůbec nemusím a ač jsem zaměření středového s pohledem lehce doprava, musím uznat jednu věc. Paroubek začíná "vypadat lépe."

114468

20.08.2006 11:53

Horké léto

RE: Velice chytra hra...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Around 1.1 billion people globally do not have access to improved water supply sources whereas 2.4 billion people do not have access to any type of improved sanitation facility.

Cca 1,1 miliardy lidí ve světě nemá přístup k upravené vodě z (pramenů ? zdrojů), kdežto 2,4 miliardy nemají přístup k žádnému typu kanalizace a úpravy splašků.
------------------------------------------------------------------------

No - já četl třeba o Indii, že absolutní většina Indů nemá "slušnou vodu" a i ti, co si myslí, že ta jejich voda je "slušná", by se divila vodě z kohoutků vodovodů kupřikladu tady v Místku a brali by takovou vodu jako vodu léčivou a zázračnou. [smích]

To si myslím, že je třeba uvážit. Indie má skoro 1,2 miliardy obyvatel a velmi podobná situace je ve většině Číny, v Indočíně a v polovině Afriky a jižní/střední Ameriky, dokonce v Australii jsou těžké problémy s kvalitní vodou (ale zde žije pár lidí). Dokonce v USA, když jsem tam byl u rodiny, jsem si všimnul, že mají namontovaný filtr a vodu buď kupují balenou, nebo berou tu filtrovanou. Byli jsme upozorněni dcerou, že není radno se z kohoutku napít - Richmond VA - jak je to asi kdesi v Alabamě ?. Museli bychom tedy asi znát kriteria podrobněji, jak to vlastně stanovovali - kdo má a kdo nemá jakože "přístup k vodě".

Öbecně kvalitní vody "na pití" ve světě ubývá (stále rychleji !!) a to v důsledku drastického zhoršování kvality půdy. To souvisí se "zelenou revolucí", která dala onen danajský dar lidstvu - dostatek levných potravin. Uvědomte si ten problém komplexněji!

Intenzifikace zemědělství za využití levné energie a využívání těžké zemědělské techniky a strojených hnojiv, ve spolupráci se "zemědělskou chemií" - herbicidy, pesticidy, isecticidy, fungicidy a prostě všemi těmi -cidy - v důsledku stále slechtěnějších rostlin ve velkých monokulturách, tak to je to, co ze zemědělské půdy dělá mrtvý substrát, vhodný snad již jen na hydroponické pěstování. Půda je zbavena mikroorganismů, žížal, krtků a podobně, je utlačená těžkou technikou a není schopna vsakovat srážky - vidíme to i v Česku, ty problémy v "velkou vodou" jsou tady z velké části způsobeny právě tím.

Z toho obecně plynou nerovnoměrné odtoky srážek, voda rychle odteče pryč a ještě se sebou bere ročně asi 25 miliard tun ornice a dalších asi 100 miliard tun pevných látek mimo ornice - čili masivní vodní eroze. I kdyby se nejednalo o proces, hrozící aktuálně, i tak jde o proces prakticky nezvratné dezertifikace celé planety.

Jenže já Vám tvrdím, že je to zcela aktuální záležitost a ohrožuje to přímo nás a přímo teď, přímo v tuto sekundu. Osobně podezírám všechny ty odborníky a instituce, že již s lidstvem hrají pouhou "hru na schovávanou" - jen ať je klid do doby, než to "uhodí" !!

No a já říkám . právě uhodilo !! [velký smích]

114472

21.08.2006 18:41

Horké léto

RE: Velice chytra hra...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Energie z písků nebo břidlic

Tyto zdroje případné energie jsou známy již dost hodně dlouho, snad přes 50 let se mluví o obrovských zásobách třeba v Pobaltí - celé pobřeží Finska, Ruska, Lotyšska, Estonska a Polska je tvořeno nesmírnými vrstvami těchto písků a břidlic, nasycených bitumenem. Čili se dá čekat to samé ve velkých oblastech Sibiře směrem k severu - všechna ta "plochá pobřeží" jsou patrně složena podobně, stejně jako je to v Kanadě a zřejmě i zčásti na Aljašce..

Tedy skutečně máte pravdu - nakonec energie bude vždy dost, půjde pouze o náklady finanční a ekologické. Aby to nebylo jako s tím pánem, co "...nechce tu slevu zadarmo !!" Zatímco současná doznívající éra "levné energie z ropy" - kterážto ropa sama tekla ze země - znamenala nastartování "blahobytu" a neskutečného plýtvání všemi zdroji - tak nyní již by to bylo zcela naopak. Je otázka, jak to bude fungovat v poklidu!

...ale to již souvisí s vodou, tedy -
voda pitná i úžitková:

Voda, na rozdíl od energetických surovin, se z planety jaksi moc neztrácí - spíše jí přibývá (z meteoritů), plus mínus autobus je jí ale stále stejné množství. Tedy se vlastně nejedná ani tak o to, abychom s vodou šetřili, to je venkoncem nesmysl - voda se sama "recykluje donekonečna". Jde ale o to, že my (=lidstvo) vodu (hlavně tzv. "sladkou" ) kolem sebe znehodnocujeme !! Kde jsou ty časy, kdy se dalo napít tady u nás vody z potoka ! Já to pamatuji a žádnou infekci si naopak nepamatuji. Teď bych se ale neodvážil, leda by šlo o život. [velký smích]

A zde patrně je ten hlavní problém - hýřivě plýtvavá kapitalistická společnost (ta naše - euroatlantická) se skutečně chová zcela systematicky jako rakovina či virová choroba. Vždy "shrábne" vše kolem sebe, přesně podle tohoto hlavního kapitalistického pravidla - "Co můžeš - urvi, co nemůžeš - zkurvi !" Nic se neplánuje - dokonce se tím systém chlubí, jde se stále a pouze "za ziskem" a kdyby jen za ziskem, ale "za maximálním možným ziskem hned teď !".

A tož to jsem zvědavý, jak budou "kapitáni toho kapitalismu" řešit otázky "života a smrti", až se ukáže, že právě tento přístup k planetě je hlavním činitelem zkázy. Pan "kema" by nám to možná vysvětlil, zda bude třeba napříště zase SPK ! [velký smích]

114569

21.08.2006 21:14

Nejdůležitější je čest

RE: Nejak je to cele postavene na hlavu

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Mohl by jste nějak uceleně prozradit, co vlastně jste chtěl říci ?

114581

21.08.2006 21:21

Nejdůležitější je čest

RE: Asi se nedohodneme, ale

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ovšem pane ruger, kupříkladu mi se málem nepodařilo nenapsat, co si o Vás myslím. Vydržel jsem to, nenapsal a nenapíši...

Já si jen říkám - klídek, příjde čas a dnešní "tvrdí hoši" budou na kolenou prosit a mluvit o míru. A taky marně. Znáte to o těch fackách, co obletí svět... [velký smích]

114582

22.08.2006 16:22

Horké léto

RE: Velice chytra hra...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Já již nechci příliš "krákorat" - ostatně je mi jasné, že posly špatných zpráv nikdo nemá moc rád... a špatně se to poslouchá... a kazí to dobrou náladu... a vůbec...

Nicméně - zamyslete se Vy všichni optimisti nad tim srandálním sběhem okolností - totiž, že lidstvo, když mělo k dispozici "čistou úrodnou planetu, k tomu energií a surovin dle libosti, tak jediné, co dokázalo bylo, že to skoro vše zničilo. Tedy teď mě pan Koubek a podobní technokratičtí optimisté chtějí přesvědčit, že bez levných energií, bez surovin a s bandou 7 miliard nespokojených rozežraných lidí v zádech že bude někdo tu planetu "opravovat", že bude šetřit přírodu, že budeme vodu odsolovat a podobně ? Tomu už se nedokážu ani smát, to je prostě a jednoduše k pláči.

Jen si povídejte dále ty pohádky ... To už tu taky byl jeden chytrák, který vymyslel ještě geniálnější plán - že prý stačí zúrodnit Mars a potraviny pěstovat tam. [velký smích] ..blahoslavení duchem .. atd ! [velký smích]

114663

22.08.2006 18:05

Příměří začne v šest hodin ráno...

RE: Vážený pane rogere

Petr Gejdoš 83.?.?.?

http://www.euroekonom.cz/grafy-html/hdp-top10-2004.html

Pane, Vy asi taky nebudete ekonom, že jo ! Nicméně - posledních 15 let růst HDP v Číně a Indii nebyl nižší, než 10% - za tuto dobu sem tam růst v USA dosáhl špičkově až 5%, jinak byl podstatně níže. Netřeba být matematik akademik, aby jste si hladce vypočítal, kdy bude USA tahat již za "kratší konec". A je to vidět v každém americkém obchoďáku. Za chvíli, když Čína vyhlásí embargo na "hajzl-papír", budou lidi v USA utírat zadky pomačkanýma novinama ! Tak já si "robustní ekonomiku" nepředstavuju ani omylem.

Až se konečně skončí ten penězovod zvaný "Bretton Wood petro-dolar", pak se pobavíme o robustnosti americké ekonomiky trochu reálněji, vážený pane. Koukám na Vás a Vy jste skutečně nejspíše politruk.

114670

23.08.2006 07:43

Jak (ne)vyrobit bombu

Dokazuje to hlavně, jak jsou někteří lidi blbi...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Anglie by je mela odlifrovat do countries od kud pritahli. Nejenom ty mlade soplaky ale tez jejich rodiny. Tecka.

Tohleto by pak asi udělala nejen Británie, ale i Kanada a jiné podobně zalidněné státy. Chvála Bohu se to však patrně nestane - totiž představa, že taky i Vy by jste mohl být "dolifrován" zpátky "domů", mě docela vyděsila. Nebo "kema" - hrůza !!

Prece nam pane Stwora nechcete tvrdit ze nic protistatniho ti 'radobyteroriste' neplanovali?

Hm - když to bylo v televizi, tak to prostě musí být pravda, že jo pane Petře Velikej... na co si kupujete ty bedny dámských vložek, to na Vás tak působí reklamy ? [velký smích]

114739

23.08.2006 08:05

Jak (ne)vyrobit bombu

RE: Tak nevim...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pamatuji si ze 7. třídy ZDŠ, když začala chemie, že jsme "nafasovali" jako chemikáře patrně zakladatele Alqwajdy. Byl to zajímavý člověk, něco jako ten hlavní hrdina z "Krakatitu". Ten náš chemikář taky dělal výbušniny snad úplně ze všeho - třeba z tvarůžek. A ještě nám to "radostně" předváděl v hodinách chemie.

Vzpomínám se slzou v oku na ty šťastné doby a není to jen tím, že se jedná o vzpomínku na mládí. Celá třída "jako jeden muž" jsme se nadšeně přihlásili do dobrovolných "chemických praktik", kde jsme se věnovali všelijakým Bohu libým činnostem, které vesměs překvapivě neskončily odvozem do špitálu. Namátkou vzpomenu, že při výrobě jakéhosi acetilidu stříbra vybuchnul už i Kippův přístroj na vývoj potřebného acetylenu. Rovněž "neopatrně" do výlevky "upuštěný" kousek kovového sodíku zajistil příslušnému hříšníkovi slávu skoro nesmrtelnou - museli jsme totiž velmi urychleně evakuovat laboratoř za neskutečně "krásných" efektů.

Docela živě si to představuju, jak si takovou provizorní laboratoř" zřizuji cestou za dcerou do USA na toaletě letadla. To by musela být hrozná sranda !

Na druhou stranu - nebudu psát podrobnosti - ale doposud jsou volně prodejné "suroviny" takřta kuchyňské, ze kterých jde zcela lehce vařečkou v kuchyňském hrnci smíchat výbušinu, která možná předčí leckterou vojenskou, co do ničivých účinků. Výroba je zcela bezpečná a neexistuje možnost, že by to někdo objevil "čuchacím psem" nebo namátkovou kontrolou. Hm - stačí naznačit hypermangan a elektron z nějaké staré stíhačky - to je moc zajímavá látka. Naprosto bezpečná manipulace, naprostá bezzápašnost pro pejsky, netřeba toho moc - stačí do krabičky od cigaret - a bum.

Tady si z nás skutečně někdo dělá přirození jak z plastelíny ! A nebo je většina lidí ikvetykve (??), podobně jako několik zde místních známých, taky píšících "firem" ? [velký smích]

114743

23.08.2006 08:20

Diskriminace podle pohlaví aneb presumce viny

RE: Ehm...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Kdesi jsem četl zajímavý výrok - tuším pana Grygara (Dveře Vesmíru dokořán). Pravil, že normální stav ženské mysli v absolutním klidu lze přirovnat ke srážce dvou galaxií. To jen na okraj.

Taky jsem spoluvlastníkem firmy a pamatuji, že nás již ve fázi projetu buzerovali, že máme zaměstnat i ženy - aspoň prý jednu na sedm chlapů. Hm - ta paní z nějakého ouřadu měla přitom "tak nějak chlípně zvlhlé oči"... Zeptal jsem se, zda by jsme museli pro ní zřizovat oddělenou šatnu, WC, místnost pro kojení a podobně - dělal jsem si samozřejmě legraci. Dnes nakonec máme jednu ženu - účetní. Sídlí mimo, v pronajaté kanceláři. Kvo kvo kvoty - to je věc !

114744

23.08.2006 20:54

Jak (ne)vyrobit bombu

RE: návod má řadu velmi vážných chyb

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Všichni pochopili, jen Vy si sedíte na káblu, jak tak koukám.

114834

23.08.2006 20:55

Jak (ne)vyrobit bombu

RE: návod má řadu velmi vážných chyb

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Za to Vy jste "tvrďák" a hrozně odvážný anonym.

114835

23.08.2006 21:38

Nejdůležitější je čest

RE: A ted jak je to ve skutečnosti:

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane ruger, já jen nevěřícně vydechl a málem se zapoměl nadechnout. Takže Vy jste taky vysoce fundovaný ekonom a budete brzy mít Nobelovu cenu za ekonomii, stejně jako pan kema ! Nebo - nejste náhodou přímo pan kema ? Ta místy nesnesitelná rétorika by o tom skoro svědčila.

Totiž, já nevím, čeho se tak strašně bojíte, že si vymýšlíte nick a pak anonymně děláte ramena - to je trochu ubohé, ne ? Ale to, co jste tady teď napsal - to mě poněkud šoklo !

A když už tedy jste mě tak nabudil - Vy si patrně myslíte, že právě ta americká ekonomika je ta fajn, taková "robustní", že jo, na rozdíl třeba od Ruska. Tedy pane, zkuste se zamyslet, co se s tou mocnou americkou ekonomikou asi stane, až skutečně padne petro-dolar. Když tedy tak toužíte po té Nobelově ceně za ekonomii, měl by jste se dát do kupy s panem kemou - tedy pokud nejste již nyní "jedno tělo, jedna duše" - to bude jednak ekonomický zázrak a pro nás zbytek světa ohromný zážitek. [velký smích]

Víte Vy pane ruger, co vlastně vyrábějí ty tzv. "služby" ? Ty totiž tvoří velmi podstatnou část amerického HDP. Dá se to jíst nebo pít ? Aby totiž v případě nějaké krize - a ta tedy příjde ! - vůbec Amerika a všechny ostatní ty tzv. "hrozně moc úspěšné" ekonomiky měly na suchý chleba a holou vodu ! Pane ekonome ! [velký smích]

114843

23.08.2006 21:44

Jak (ne)vyrobit bombu

RE: návod má řadu velmi vážných chyb

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Přesně tak - a nebo ! To totiž ten pan anonym je buďto totální blb a má na to i papíry, nebo to udělal se zlým úmyslem naschvál. [velký smích]

114844

23.08.2006 21:54

Jak (ne)vyrobit bombu

RE: Fatální havárie letadla

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To je škoda řečí ! Prostě a jednoduše - sundat letadlo lze opravdu jednodušeji, než se nám "blbečkům tam dole" snaží nabulíkovat. Jaký má smysl, že člověka na letišti "prosvítí" skrz naskrz, jestli náhodou nemá nějakou kudličku. Ale stejně nezjistí, že ten člověk má takový výcvik, že tiše a efektivně zabíjí holýma rukama. Takže o co vlastně jde ? Když bych to byl já, ten zabiják holýma rukama, a měl cíl zlikvidovat letadlo i s pasažery - tak prostě v půlce letu se zvednu a půjdu pátrat, čím bych do letadla udělal dostatečnou díru a hotovo ! A kdo se mi postaví do cesty, toho uspím nafurt - stejně přece už jsem je ve své mysli všechny odsoudil k smrti. [velký smích] A věřte, že bych našel nějaký prostředek, abych tu díru udělal.

114846

23.08.2006 22:02

Horké léto

RE: Velice chytra hra...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Však jsem taky očividně nemyslel Vás, pane Rene. Obecně jsem myslel takové ty arogantně nabubřelé technokraty právě čerstvě vylíhlé ze školy. Místo mozku mají totiž skripta a všelijakou propagandu, jsou ochotní živit se "amarouny" a vykládat mi, že tyto jsou lepší než pstruh na másle s petrželkou a dobrým vínem. [smích] Chtěl jsem říci, že takoví ví kulové, zato ale do všech podrobností.

114847

23.08.2006 22:16

Příměří začne v šest hodin ráno...

RE: Vážený pane Gejdoši!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jistě pane ruger - počítám, že tu nobelovku za ekonomii dostanete, už teď Vám gratuluji ! [velký smích]

Přirozeně to vím, že se jedná o paritu ! Ale vážený aspirante na nobelovku za ekonomii - ta parita je to, co platí, ne ty vymyšlené kurzy. Jestliže si hypoteticky stanovíte "spotřební koš" pro dobu dnešní, koš pro dobu v čase probíhající WW III. a koš pro dobu po válce - uviděl byste, jak by se měnila hodnota HDP USA v porovnání třeba zrovna s Čínou. Pane rugere ! Bankocetlí, akcií a zelených papírků se nikdo "nenažere" ! že Vám to musím naznačovat již tak drsně. A stejně mám nepříjemný pocit, že to nepochopíte... [velký smích]

114850

23.08.2006 22:25

Jak (ne)vyrobit bombu

RE: návod má řadu velmi vážných chyb

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tak tedy tímto pane flakac - to jste to až zase tak moc nevylepšil. Nebude Vám pane flakac vadit, kdyz Vás budu na střídačku titulovat "flakac" nebo "anonym" ?? A tedy - má to nějaký smysl provokovat "osud" ? Vám nestačí, že někoho zatknou a podezírají z terorismu, protože nakupuje mobily ? Nebo kouká do nějaké mapy ? Víte pane, Vy se jmenujete flakac nebo jím jste, nebo co ? Mi to připadá, jako když se pan vachmajstr ptal jistého Josefa Švejka, zda by vyfotil nádraží ... [velký smích]

114852

24.08.2006 07:48

Nejdůležitější je čest

RE: A ted jak je to ve skutečnosti:

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Yamato - Vy tady skutečně celou dobu chybíte, aby to mělo, ta diskuse, tu pravou šťávu. [velký smích] Já nevím, o čem to mluvíte - jo jo, když dojdou argumenty, tak se Kema najednou hodí. A je vymalováno. .. ??

To jste promlouval ke mě nebo k panu rugerovi ? Jestli ke mě, pane Yamato, potom bych poprosil, aby jste našel nějaké argumenty, zdali jsou, u pana rugera - já je u něj marně hledal. Jedná se vždy o nabubřelá sebejistá vyhlášení, založená na "vynuceném" zdání jakýchsi jasných axiomatických vědomotí a zkušeností. Viz to jeho "dlouhodobé cestování" a důvěrná znalost regionu blízkého Východu !

Ten pán evidentně vyletěl "z jednoho hnízda". A teď promlouvám obecně, tedy i k Vám - dělat tady hrdiny trapně vymyšlenými jmény - kema, leho, flakac, jamamoto a spol - to se mi od vás všech moc a moc líbí. Svoje blbé kecy si tety strčte. Já si za tím, co napíšu budu stát, protože píši pravdu a hotovo. Jestli se Vám příčí Nostradamus - všiml jste si zajisté, omezil jsem to, uznávám, že tomu málokdo rozumí a může to tedy být otravné.

Ale jedno Vám řeknu - všechny "zajímavé" lidi tady ze Zvědavce již znám z přímého styku - i když třeba zase po netu - tedy vím, že skutečně takoví lidé existují a můžu si jich vážit. Vás ale neznám. Já žádného Yamato nikde nenašel. A zřejmě bych nenašel ani rugera.

Že existuje leho, to již vím - ačkoliv i pan Jan Kulísek je, i byť pouze formálně, stále záhadný - taky ale ten poznatek stojí "za to" !

(poprve užívám - šetřil jsem !) [bliji]

114880

24.08.2006 15:46

Nejdůležitější je čest

RE: A ted jak je to ve skutečnosti:

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Musím se vrátit sem.

1)Sověti (dnes Rusové) pravda některé věci hitech "kradli" (a možná stále ještě) na západě, ale jejich vojenská technika a kosmický výzkum jasně ukázal a stále ukazuje, že nejsou nějaký surovinový přívěšek Ameriky - tolik k - HDP (a měna s ním spojená) založené na vysoce technologických produktech, a sofistikovaných službách je nesrovnatelně stabilnější. Vám se tedy může rubl jevit "fragilní". Pěkné slovo. Hm - já ale mám jiné zprávy - rubl se jeví být podložený skutečnými hodnotami, třeba zlatem. Čím je asi tak podložený dolar - že by dluhy ? Ach jo - zpíváte zřejmě píseň, odkud jste dostal "chlebíček", ne ? Jenže trochu falešně..

2)Je Vám málo platné, že držíte jedny z největších nalezišť nerostného bohatství na světě a pak zavřete a zestátníte významného průmyslníka, protože je Váším politickým oponentem.

To se Vám asi jedná o M. Chodorkovského a Jukos ? Hm - to by jste měl pane asi trochu domyslet hlouběji, oč zde šlo, nemůžu nebýt jízlivě sarkastický. Při vší úctě k příštímu laureatovi a nositeli Nobelovy ceny za ekonomii - kdyby jste Vy byl na místě Putina a byl skutečně tak inteligentní, jak se snažíte se jevit, musel by jste udělat to samé. Tedy, pokud by jste ale nebyl zaprodancem v cizím zájmu. Tedy tak, jak to proběhlo v Česku. Běhá tady takových namaštěnců, co by zřejmě prodali i vlastní babičku, bez i jen elementárního zájmu o prospěch obecně - nejste čirou náhodou jeden z nich ?

Jinak, neurážejte se zbytečně - vidím, co píšete... A Putin a Rusko si to může opravdu dovolit a když Rusko obrátí tok energií do Číny a zajisté jste zaregistroval, že tak Putin docela úpřimně pohrozil - budete si pak doma v zimě topit nanejvýše fajfkou pod dosem !

3)... je to proexportní a společně s nízkými nároky v sociální oblasti růstový faktor. Ale držet takový kurs nejde stále...

Hm - přece nejde o to, držet to stále - myslím juan dole. Čína dělá zcela pragmaticky to, co může a co "ničí" protivníka. A dělá to velmi efektívně - to Vás asi štve, že ? Že se někdo drží hesla - "ja pán, ty pán..." Zde pane totiž zrovna nějaký "kapitalista" prodává protivníkovi ten pověstný provaz, na kterém bude posléze oběšen ! To víte, kdo řekl, že ? A je to přitom všem i pravda... [velký smích]

4)Putin rukou ocelovou nastavil mix mezi řízeným hospodářstvím a volnou ekonomikou.

Ukažte jedinou ekonomiku na světě, kde je to nějak jinak. Schválně... Věřím - to naštve, když "někdo" chce za bezcenné papírky strčit rypák do cizí zahrádky - a druhá strana nechce. Respektive by třeba i chtěla, ale za skutečné hodnoty.

Prosím Vás pane rugere, běžte si ty Vaše "ekonomické axiomy" vykládat někam, kde zrovna slezli se stromů. Nejsem žádný rusofil, ale Putinovi jsem obrazně zatleskal, jak s těma nejmenovanýma vyvolencama "vyběhl" !!

114927

24.08.2006 16:36

Jak (ne)vyrobit bombu

RE: návod má řadu velmi vážných chyb

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Travex se již neprodává, tedy alespoň o tom nevím, že by ano. A navíc - poslední roky jej míchali s jakousi dost "pyrotechnicky netečnou" solí..

Nicméně mít kilo čistého chlorečnanu draselného, tak neznám tak odolné letadlo, abych jej neposlal k zemi... [velký smích]

Ovšem stačí i obyčejná "spěšná sůl" alias sanytr alias dusičnan sodný nebo draselný. Nicméně - když bych se na to skutečně připravoval - nacvičil bych si otevření dveří v letadle a šel bych do letadla s odhodláním, holýma rukama a znalostí, jak rychle otevřít ty dveře a myslím, že by to letadlo spadlo "jak shnilá hruška" !

114942

24.08.2006 16:44

Jak (ne)vyrobit bombu

RE: návod má řadu velmi vážných chyb

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ale no tááák ! Sem tam se za pravdu každý stydí - za to se nestyďte, že se taky stydíte ! [smích]

Nicméně uznejte přece, že i Vy to cítíte, že jest z Vás oficiální propagandou děláno jakési "přirození". A vy jste nucen, ač se Vám to příčí, to hájit, protože jste si to tak zvolil - nevím ale proč. Klidně mi můžete říkat, že jsem paranoik. Ale já vidím, co vidím. To je skoro jako "jsem, který jsem" ..

Pane, na Nostradama si ještě vzpomenete. Nejsem tomu sice nijak rád, ale myslím si, že velmi brzy. To Vás potom přejde ta "veselost" ! Ovšem předpokládá to alestoň jistou minimální dávku sebekritičnosti, aby jste dokázal uznat pravdu. Což tedy ale není jisté...

114946

24.08.2006 17:39

Jak (ne)vyrobit bombu

RE: návod má řadu velmi vážných chyb

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Přirozeně jsem mluvil v zastoupení hypotetického na smrt odhodlaného teroristy, co jde do letadla s jasným úmyslem - zničit letadlo a klidně při tom zemřít. Vždyť se celou dobu právě o tom tady bavíme - nebo si myslíte, že ti údajní londýnští teroristi chtěli nastoupit do letadla s padáky na zádech, s kyslíkovými přístroji a ve skafandrech ?

Tedy já jsem opět jakoby usvědčil Brity z nehorázné lži - nebo ty teroristy z toho, že mají IQ hluboko pod bodem mrazu. Můžete si vybrat pane. Myslím ale, že každý tak nějak sám dobře ví, jaká ošklivá hra se tady s námi hraje a že se nás někdo pokouší "houpat horem" ! Jestli jste pan stein55, nebo kema, nebo ruger, nebo Yamato, nebo 6868 - všichni mluvíte stejně zdánlivě rozumně. Ale opravdu pouze zdánlivě. Jestli totiž něco má zobák jako kačena, křídla jako kačena, nohy jako kačena, kváká to jako kačena ... atd... - tedy je to evidentně nejspíše kačena !' Bohu žel... [velký smích]

114965

24.08.2006 18:51

Nejdůležitější je čest

Hm - co tím vlastně chcete řící ?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

ASi je to skutečně zbytečné, ale proč mi vkládáte do úst co jsem nenapsal?? Není to dětinské?

Nevím, co míníte ? Já vždy okopíroval Vaší myšlenku (tučné písmo) a pak jsem na ní reagoval - identicky jako nyní. Co tedy jsem Vám jakože "vložil do úst" ?


A víte proč z toho neprofitují???? Protože jim takřka všem nasadili bajonet, utajili je a nebyli je schopni implementovat v komerční sféře..

Já v Rusku v dobách CCCP byl 4 měsíce pracovat - jako student samoživitel jsem potřeboval ty peníze, které šly vydělat pouze tam. Rubl v té době v roce 1973 měl směnný kurz 1 : 10 ke koruně. Jenže - já nakonec nepřivezl peníze. A jsem u toho, čím chci reagovat na Vaši myšlenku, že nedocházelo k aplikaci výzkumu. Já za vydělané rubly raději koupil kvalitní fotoaparát, hvězdářský dalekohled (se skleněnýma čočkama) a kvalitni osciloskop s pamětí. Doma jsem to na inzerát lehce vše prodal za cca pětinásobek ceny, než kolik bych získal prostou směnou podle směnného kurzu ! Nevím, jak to bylo na venkově mimo Moskvu, asi mizerně - ale v Moskvě té doby jsem nakoupil prakticky hitech přístroje, jaké bych na Západě možná sháněl obtížně a určitě podstatně dráž.

A pane - já si taky z Ruska tehdy přivezl plný batoh odborné radioamaterské literatury, katalogy polovodičů a co já vím, co všechno ještě - tehdy jsem radostně radioamateřil. V té době byly "slavné" UHF transistory Siemens A239S - já z Moskvy přivezl za "hubičku" 10 ks GT346B, které byly možná o třídu lepší. Tedy, fakt myslíte vážně, co jste napsal ? Může být, že zrovna v tomto oboru třebas to neplatilo ?

Peníze jdou tam , kde jim je dobře! Heuréka! ... vůbec to nesouvisí s tím jestli mi Chodorkovský sedí, nebo nesedí.

No a co ? Já snad napsal něco jiného ? Přece to Vy jste napsal v tom předpředešlém přispěvku - Je Vám málo platné, že držíte jedny z největších nalezišť nerostného bohatství na světě a pak zavřete a zestátníte významného průmyslníka, protože je Váším politickým oponentem. Tak co si stěžujete ? Máte v tom guláš, pane, než začnete poučovat - ujednoťte si to v hlavě.

Ale v okamžiku, kdy bude v Číně převažovat výroba zboží s vysokou přidanou hodnotou dojde automaticky k navýšení JUanu(v rozumné míře). Jinak by byli Číňané sami proti sobě.Možná k tomu dojde dřív, než by bylo USA a Evropě příjemné. -obávám se, že tady už vůbec nerozumím, jakou to rafinovanost jste vlastně chtěl vyjádřit. Nechcete ty Vaše myšlenkové pochody napsat méně nesrozumitelně ?

Vy pane vůbec píšete tak nějak nekonzistentně, jako by jste bylio v jedné hlavě dva lidé ! Čili mě udivuje, co Vás vede k takovému protektorskému tónu - tedy ale jednu možnost tuším... [velký smích]

114976

25.08.2006 18:02

Nejdůležitější je čest

RE: Vážený pane Gejdoši!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pokud chcete tvrdit, že sovětský svaz byl technologicky i komerčně konkurenceschopnou velmocí, pak asi není smysluplné Vám oponovat.

Připodotýkám a opakuji - nejsem rusofil ani omylem. Ovšem ani rusofob - to jen tak pro pořádek. Pane rugere, Sovětský svaz - dále budu psát již jen Rusko - to byla po II. světové válce úděsně zdemolovaná země. Tato země bojovala skutečně všemi dostupnými prostředky o svou "holou" existenci a není nutno se hloupě usmívat nad tím, že Rusové dodnes na toto období pomýšlejí s pýchou. Zatímco Amerika celou válku kšeftovala, hrabala, mnula si ruce a počítala dolárky - jako blíže nejmenovaný "ajvaj" - a již již budovala svůj "americký sen" - tak Rusové "žrali kyt z oken", bydleli v zemljankách a k tomu všemu "budovali" komunismus. A přesto poslali na orbitu víte co. Myslím si zcela vážně, pane rugere, že Vy konkrétně si to nejen vůbec neumíte představit, ale nejste ani schopen domyslet, co se Vám snažím naznačit a co to v této diskusi vůbec znamená. Tedy ne, že mi nemá cenu smysluplné oponovat - to Vám pane nemá žádnou cenu cokoli vysvětlovat - je to omítání stěny suchým hrachem, tak to vidím já !

Já velmi dobře rusky mluvím, mám ruské přátele, znám docela dobře ruskou historii - ač nejsem, již potřetí opakuji, žádný rusofil - a když čtu ty Vaše výplody, je mi z Vás docela smutno. Tolik k Rusku a Vašim velmi mírně řečeno "legračním úvahám a představám". A to se "zuby nehty" snažím být zcela neosobní a raději nedávat najevo pocity z Vás. Abych neublížil Vaší útlé duši !! [velký smích]

Ovšem zde jste zapadnul do vlastní pasti - tak říkajíc, dvojité pasti. "Nelze zrovna pít víno a zároveň foukat do ohně" (latinské úsloví, přeložil jsem pro Vás do češtiny - hihi) - Reálnou cenu měny pak poznáte podle exportní výkonnosti dané ekonomiky ...

A tak jsem si říkal, že obchodní schodek USA za rok v řádu stovek miliard dolarů (za rok 2005 800 miliard dolarů - číslo s 8 na začátku a 11 nulama), zadluženost v řádu desítek bilionů dolarů (číslo začínající jedničkou a za tím 13 nul) - to tedy podle Vás svědčí o čem ? O robustní americké ekonomice ? Povídejte více, to mě zajímá ...

Již jsem Vám jinde napsal, že Vaše texty jsou vnitřně velmi nekonzistentní - začínáte mě vedle dalšího "špičkového ekonoma", jistého pana zn. "kema", docela zajímat. [velký smích]

115112

25.08.2006 18:12

Nejdůležitější je čest

RE: Bavíme se ve zkratkách

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Vyspělost ekonomiky se pozná i na tom, jakým způsobem s těmito zdroji nakládá.

Hm, necelých 300 milionů lidí spotřebuje 35% světové ropy přímo a ještě možná dalších 10% nepřímo v dováženém zboží. Mluvím o USA a pouze o ropě. Šlo by ale mluvit o USA a jiných zdrojích, hmm. Takže teď pane rugere musíte ještě vysvětlit tu Vaši větu, kterou jsem zde ocitoval - znamená to podle Vás, že je americká ekonomika:

a) vyspělá ?
b) nevyspělá ?


Totiž, Vy máte nějaký problém, napsat cokoliv jasně a nesporně... [velký smích]

115113

25.08.2006 18:20

Horké léto

RE: Svoboda.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ale nenašel se... [chechtot] čím to ?

115114

25.08.2006 20:40

Jak (ne)vyrobit bombu

RE: návod má řadu velmi vážných chyb

Petr Gejdoš 83.?.?.?

[smích]

Máte pravdu, asi se na teroristu nehodím. Nicméně, kdybych to myslel skutečně vážně, nastudoval bych si pořádně, co a jak je třeba udělat a ono by to šlo ! Ne, že nešlo ! Jelikož ale zatím se na něco takového nechystám, tak jen vymýšlím, co by kdyby...

Nicméně. svým způsobem jsem se vybušinami nějaký čas "živil" a dost o tom vím. Skutečnost je zatím stále v ČR (a jsem si skoro jistý, že nejen v ČR) taková, že vysoce efektivní, bezpečnou pro manipulaci a "nevyčuchatelnou psem výbušinu bych dokázal vyrobit a nejspíše i hladce propašovat skrz jakoukoli kontrolu.

No a s těmi neoteviratelnými dveřmi za letu - to byl takový okamžitý nápad. Co Vy víte - třeba stačí někde v kabině uloupnout nějaký dekl a zkratovat dva příslušné dráty, aby se ty dveře otevřely samy ! Já to teď sice nevím, ale domnívám se, že stačí jen pořádně prostudovat příslušnou dokumentaci... [velký smích]

115121

25.08.2006 22:12

Zmatená vzpomínka na smutné výročí

RE: Dodnes vidim to stare drevene radio...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Hele dvojnásobná šedesátosmičko, nezáleží jen na tom, co se řekne, ale i jak se to řekne, kde se to řekne, kdy se to řekne. U Vás to byla ukázka prostého plácání.

115125

27.08.2006 14:15

Topolánek padá, Kalousek již dopadl

Růst ekonomiky !?!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Taky bych měl vysvětlení a takovou maličkou paranoiu. Na rozdíl od pana zn. "kema" nebo "ruger" nejsem ekonomický genius. Na druhou stranu - slušně žiji bez dluhů, to taky něco vypovídá. [smích]

Když se zamyslíme nad tím, že za 8 let vlád Zemana, Špidly, Grosse a Paroubka deficity státních rozpočtů jen jednou "podkročily" 3% HDP a jsou celkově v průměru asi 3,5% HDP, je nutno se ptát - kde ty peníze vlastně jsou a jaký mají vztah k tolik vychvalovanému růstu české ekonomiky ??

Totiž - zdravě rostoucí ekonomika se mimo jiné vyznačuje tím, že viditelně klesá nezaměstnanost a naopak se dluhy spíše umořují. To se ale neděje - dluhy rostou v absolutních číslech stále rychleji a nezaměstnanost naposledy drasticky poklesla předloni - to když se začala používat evropská metodika výpočtu.

Čili - za posledních 8 let činily schodky rozpočtu cca 3,5% HDP a růst HDP byl v průměru asi 3%. Dalo by se se značnou mírou přiblížení říci, že jsme za každou vypůjčenou korunu vyrobili asi 0,90 kč HDP a zůstal k tomu asi 1,20 kč dluh (s úroky). Taková ekonomika by u odpovědného ekonoma vedla k myšlence "hodit si mašli" ! [velký smích]

Jak to souvisí s Topolánkem a Kalouskem ? Osobně se domnívám, že krize je vážnější, než se jen na povrchu jeví. Socdemáci vloni ve vizi, že volby asi opravdu prohrají, již tehdy začali kopat past na "mamuta" ODS. Chtěli evidentně vytvořit situaci, aby ODS, pokud se pokusí stát zachraňovat, musela sáhnout k nepopulárním krokům, jako je reforma důchodů, omezení mandatornícjh výdajů, příplatky za recepty a ve špitálech na lůžko, školné a jiné "chuťovky".

Jenže těsně před volbami Paroubek ucítil šanci vyhrát a i když nevyhrál - uhrál spolů s komunisty strategickou remízu. Čili - chtěl anebo vládu ODS sešněrovat podmínkami tak, aby "viditelně vládli a nesli odpovědnost" ale skrytě přitom byli pod jeho kuratelou. Anebo by šel do vlády sám, což by mu umožnilo prodloužit svůj vliv a potom potopa !

Krok Kalouska v tomto kontextu mi připadá jako "povedená past na Paroubka". Zatim šťastným výsledkem, alespoň při pohledu zvenčí, je to, že Topolánkoví se velmi rozšířil manévrovací prostor a úměrně tomu se do "sraček" zahrabal Paroubek. ODS to umožní vládnout, pokud proleze, aniž by nesla odpovědnost za hospodárku. Vytvoří to dobré podnínky pro další utahování opasků !

"Qui bono ?" To by mělo stát na začátku každých úvah nad docela zpatlanou českou politickou scenou. Ono ta situace totiž netěší ani ty zloděje, co již již chtěli dále hrabat !

115213

27.08.2006 22:07

Topolánek padá, Kalousek již dopadl

RE: Vezmu to hezky od začátku

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Již nějaký čas "cítím ve svých starých kostech" takové nějaké "loupání", že dnes by již to, jak píšete: - Proč? Protože by tyto změny musel někdo zrežírovat. Tak jak v roce 89. - nemusel nikdo ani moc zrežírovat ! Lidi jsou totiž docela tak nějak "nasraní" natolik a na všechno, že možná stačí malá "jiskérka" ! A to se Paroubek s Topolánkem křesají dost a dost ...[velký smích]

S velkým zájmem a neklidem sleduji situaci na Slovensku ohledně narůstající animozity mezi Slováky a Maďary. Tam na Slovensku jsem již delší dobu nebyl a tak se mohu jen dohadovat, jaká tam vládne nálada, ale představuji si to obdobně, jako v Česku. Je to prostě frustrující stav, lidi se pravda obecně nemají až zas tak nějak špatně, ale narůstá - a teď použiji slova jednoho pána, který to sám nakonec vše zavinil - blbá nálada !!

Možná to je reakce na tu marnotratnost socdemáků - lidi nejsou blbí a ví, že příjde čas a "někdo podtrhne a sečte účet" a těch skoro bilion korun dluhů, co socdemáci nasekali, bude třeba zaplatit. Bilion korun (jednička a 12 nul) děleno deseti miliony obyvatel (jednička a 7 nul) = jedno sto tisíc korun na každou hlavu včetně nemluvńat a starců. Při pouhých 6% úroků to je každý rok 60 miliard korun pouze na úroky ! Lidi nejsou blbí ! A na rok 2007 ten ekonomický genius (skoro jak pan kema, ale jen skoro) Sobotka s křivým úsměvem "podstrkuje" státní rozpočet s 88 miliardovým přiznávaným schodkem - ovšem + 50 miliard utajeného schodku, což kryje prodejem letiště v Ruzyni, + nutné škrty za dalších skoro 50 miliard.

Nikdo sice přesně neví přesně proč, ale prostě "něco visí v luftě" a netřeba to podceňovat. Intuice lidí prostě funguje. A nechci ani vzpomínat Nostradama... [smích]

115237

27.08.2006 22:18

Topolánek padá, Kalousek již dopadl

RE: Cesi si nikdy neumeli vladnout

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nechoďte prosím "kolem horké kaše" a řekněte přímo, co "tak podivně" říkáte nepřímo - co máte tímto na mysli? Kupříkladu já, jsa patrně naivní, bych Slováky jako sousedy jednoznačně preferoval. Uznávám, že jsem asi fakt naivní, ale skoro stejně preferuju Poláky, Rakušáky a Němce - zde zejména ty z Bavorska, mají moc dobré pivo. Na druhou stranu - exteritorialita případné US raketové veskrze mírové základny by znamenala, že bychom jako "sousedy" měli i USA a zde si začínám nebýt jistý preferencemi - pivo v Americe mě urazilo ... [velký smích]

Tento příspěvek budu muset asi ještě pořádně prozkoumat, jestli jsem se náhodou zase neurazil... [velký smích]

115238

28.08.2006 14:59

Topolánek padá, Kalousek již dopadl

RE: Cesi si nikdy neumeli vladnout

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Na co konkrétně se vlastně ptáte?

Ptám se, jak mám rozumět tomuto : srovnáme li přínos Madarů a Slováků vědě a kultuře v globálním měřítku a potom ještě tomuto : Tuto jedinečnost a nadstandartnost nám v praxi nejlépe předvedli vlastenci a bojovníci s židobolševismem z Hlinkovych gard ....

Slováci nebyli "panský národ" - příchod cizího maďarského prvku do Evropy na konci 9. století byl pro ně holým neštěstím a trpěli pod nimi (Maďary)1000 let, je vůbec zvláštní, že to přežili - co by tedy bylo možno Slovákům vytýkat ? Já jim ve všem fandím. A nebyli to přece Slováci, co se v roce 1938 nechtěli bránit, takže proč vzpomínáte Hlinku ? A už vůbec to nebyli Slováci, co volili v roce 1946 komunisty - takže co vlastně Vy Slovákům vytýkáte ?

A s těmi Rakušáky a Temelínem - to je zase jinak. Byli bychom se divili, proč a za čí peníze to vlastně ta hrstka uřvaných odpůrců Temelína, coby profesionální odpůrci, dělá dusno v našich vztazích. Absolutní většině Rakušáků je to totiž zcela "putna", i kdyby v Temelině byly 4 bloky. A již se blíží doba, kdy budeme litovat, že jsme nepostavili opravdu všechny 4 bloky - kapacita areálu na to je navržená a výrazně by to dohromady stavbu na instalovanou jednotku výkonu prolevnilo.

115291

28.08.2006 21:30

Topolánek padá, Kalousek již dopadl

RE: Vezmu to hezky od začátku

Petr Gejdoš 83.?.?.?

... soudruh Ivan K. sestavoval "vyrovnaný" rozpočet ...

Máte určitou pravdu, nicméně - v době pana Ivana K. jsme žili prakticky skoro ještě v socialismu, hm.. Nutno ten "tok času" brát aspoň trochu v potaz, si myslím ! Tedy, že situace se snad zlepšila od té doby.

A s Nostradamem si nelamte hlavu...

Já si s ním nelámu hlavu, mi jen dělá "dobře po duši", že mám představu, co se děje a ještě bude dít. Kdo ví, je připraven a nebude tedy překvapen. I když ... [smích]

115309

29.08.2006 12:31

Topolánek padá, Kalousek již dopadl

RE: Vezmu to hezky od začátku

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Přesně tak - dokud ten dluh je jen takové kdesi jakési numero, je to stále docela v pohodě. Ale krize klepe na dveře. Lidi se relatívně nemají špatně a myslím si, že málo který Čech si uvědomuje tu "hrůzu", která vede lidi kdesi z Burkiny či Senegalu k tomu, aby sedli na chatrnou loďku a riskovali utopení v Atlantiku, jen aby se dostali aspoň na Azory a tím do Evropy.

Ale opravdu krize klepe na dveře. Člověk nemusí být nějakým matematikem, aby si spočítal, jaký asi tak může od tohoto státu dostat důchod. Já jsem fakticky "předdůchodce" a počítal jsem si - pravda nejsem takový ekonom genius jako pan kema či pan ruger, ale taky čemusi rozumím.... Iluze mě opustily docela.

Teď řekne v telce nějaký onkolog, že už je třeba čekat, až někdo umře, aby jiný zase dostal nějaké drahé prášky, že operace kyčelních náhrad se plánují už skoro "jak za Husáka" a tak dále a tak podobně. A my víme bez velkého počítání, že státní obligace jsou úročeny jen 6% a tedy, že jen na úrocích bude třeba z toho dluhu platit nějakých 60 miliard korun - to zase jednou bude někdo organizovat sbírku na nějaké nemocné děcko, protože "stát na to nemá" a většině lidí se při pomyšlení na jen ty úroky udělá na poblití !!

A až tedy někdo konečně bude muset s pravdou ven, že skutečně nic není zadarmo a že se máme jak prasata v žitě, akorát že to žito jaksi již došlo ! - protože je (to žito) kdesi na Kypru a Panenských ostrovech, potažmo na Bahamách či ve Švýcarech - to bude mela !

Já sám mám slušné auto a nedělalo mi problém jet na jeden zátah několik hodin v Německu po dálnici třeba 220 km/hod. Ale tady doma předpisy dodržuju a připadám si jako idiot, když mě předjíždějí dnes a denně v obci arogantní nabobové v "idiotsky drahých autech" a já některé poznávám a vím, co jsou to za hajzli. Nebojte se nikdo - lidi si všímají, jed po kapkách kape do jedových číšek a příjde čas "šílenství". [velký smích]

115362

29.08.2006 15:37

Skutečnou hrozbou, které čelíme v Británii, je Blair

trochu Nostradama ...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nechci otravovat moc, ale podle Nostradama bude Britanie (a speciálně Londýn jako hlavní město) vedle USA extra hodně postižená ničením, patrně v budoucí (už možná jsoucí) "poslední" světové válce. Ostatně podle jiných proroctví se tomu nevyhne ani Praha. Vlastně i kněžna Libuše přeci věštila, že "...sláva toho města (Prahy) se nebes bude dotýkat !" - to jsme ovšem nikdo nedomysleli, co nám to vlastně pan Kosmas zatajil - totiž, že pani kněžna Libuše v tom proroctví pokračovala slovy "...v radostném radioaktívním kolotu a klokotu !" Pan Kosmas tomu nerozuměl a tak to vyškrtnul - škoda, mohli jsme být chytřejší. [velký smích]

Je evidentní, že USA a Britanie jsou "pěkná rodinka", "Tony k Jirkovi sedá, jeden druhému oči nevyklová..." a jedou ve všem spolů. Spolů si i nabijí zobák. A co ta Praha ? No - my jim úsilovně lezeme do ... někam !

Co se děje veřejně, to má své "podhoubí" v dění neveřejném a dále ještě na mnohem hlubší ukryté úrovni - mimo Zemi. Já jsem přesvědčen, že primární příčinou toho všeho dění je "konec cyklu" - onoho biblického "...od Olám po Olám.." Věřím ve vyšší principy, než "..žer, nebo budeš sežrán !" - což je ovšem jinak zcela nejzákladnější princip tzv. normálně fungující, demokratické kapitalistické společnosti. - takové té príma společnosti moc príma pána zn. "kema".. [velký smích]

115372

29.08.2006 18:48

Topolánek padá, Kalousek již dopadl

RE: Vezmu to hezky od začátku

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Mou nocni murou je miliarda a pul Cinanu se spotrebitelskymi zvyky USA. Na to by tato planeta nemela sanci najit zdroje...

To by Vám jistí pánové ruger/kema hladce vysvětlili, že se netřeba vůbec, ale vůbec ničeho obávat. Za prvé - přírodní zdroje podle pana rugera neexistují, anobrž se jedná o výmysl lidí. A podle pana kemy by to neviditelná ruka trhu hladce všechno vyřešila ... [chechtot]

Jinak skutečně - kdyby se Česká republika i s tím svým "kocourkovským chaosem" nacházela někde na pomezí Zimbabwe, Botswany, Angoly a Zambie, byli by jsme regionální kulturní, ekonomickou a se svou letkou Grippenů a stovkami L159 i vojenskou velmocí. Takhle nám mindráky z Německa a Rakouska sice pomáhají léčit Poláci a Slováci, jenže Češi se koukají raději do talíře Němcům.

Ale tady nakonec nejde o absolutní životní úroveň - jedná se vždy spíše o společenské trendy a o alespoň elementární slušnost "těch u koryt". Prostě u koryta se nemlaská, negrgá a neprdí blahem ! Lidi by se klidně uskromnili, ale s prominutím je "naserou" všichni ti hajzlíci, co se producírují v seznamech miliardářů, je jich debilů plný bulvár - kdo s kým šoustá a kdo se s kým soudí o majetky, ale daně nikdy neplatili, když už by jsme jim odpustili ty podivné privatizační techtle mechtle. V tom to je !

Může někdo říci, že to je čirá závist. Ale to není závist. Je to racionální úvaha - zaplatil vůbec některý z těch zbohatlíků do státní kasy nějaké daně ? Aby někdo měl majetek - čistý majetek ! - třeba 10 miliard korun - musel by jich vydělat aspoň dvacet, ne ? Za deset let - znáte někoho takového, kdo slušně vydělal 2 miliardy korun ročně ? Kdo měl měsičně 170 milionů příjem ? Je to vůbec mravné ?

No a tohleto vidí ti "lidičkové", co si na víkend vyjedou stařičkou orvanou 3105 na houby do lesa, nebo autobusem "k moři" na Bibione na týden - a "žerou" tam sardinky a játrové paštiky s pomalu plesnivějícím chlebem a zapíjejí šumákama, aby mohli pak sousedům vykládat, jak se skvěle měli. Říkat v tomto přirovnání, že "...někdo umí a jiný jen čumí" - to je něco, co by mohlo představovat onu "startovací revoluční facku" !! [velký smích]

115382

30.08.2006 14:39

Je terorismus úmyslným produktem euro-americké politiky?

RE: diskutujete s antiseptikem

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Já pane dr.benway opominu, že jste napsal 27 slov a že jste přitom dokázal nevyjádřit jakoukoliv smyslu plnou myšlenku. Nicméně, s určitou nadějí na opravdovou myšlenku se zeptám raději Vás, než pana zn. "Zvědavej". Totiž, Vy patrně technickými daty jste schopen přímo hýřit - tedy: Vy máte nějaké rozumné vysvětlení pro způsob, jak se ony věže WTC mohly tak "krásně a čistě" teleskopicky a hlavně na takovou "úhlednou kupku" složit a to skutečně prakticky volným pádem ?

Nic by totiž nepomohlo vyvrátit ony konspirační "teorie" a omezit, jak Vy říkáte hysterický kvikot konspiracnich jezinek, než kdyby jste nám to tady v několika málo přízpěvcích odborně vysvětlil vlastními slovy a to, aniž by jste zde dával odkazy na notoricky známé a zcela nic nevysvětlující - nýbrž pouze kategoricky konstatující "cosi zcela nepodloženého" a tedy vlastně zamlžující - mainstreamové články.

Naznačím, oč mi jde. Již nevím, který rok to byl, když se v centru Ostravy likvidovala koksovna Karolina. Hlavní budova mlýnice uhlí byla konstruována z tzv. "hrazděného zdiva" s ocelovou nosnou konstrukcí. Po odstřelu se ta budova "jaksi neplánovaně" nerozpadla na kusy, nýbrž v celé své mohutnosti a hlavně skoro vcelku upadla na bok. Konstrukce byla snad 100 let stará a zajisté nebyla použita žádná speciální ocel. Rozměry WTC věží a oné budovy jsou samozřejmě nesrovnatelné, přesto se jednalo o relatívně obrovskou budou.

Nicméně - alespoň můj mozek se brání myšlence, že by se obě věže WTC mohly zřítit způsobem, který byl ve skutečnosti k vidění. Ptal jsem se ocelářů a ti jen kroutili hlavama.

Spoléhám na Vás, jako patrně na odborníka na tyto věci - vysvětlete to nám laiků - tedy mi laikovi, ať nemluvím za druhé..

Jinak bych si musel o Vás myslet, že Vy sám jste taková hystericky kvičící konspirační jezinka a možná ještě hůř - akorát z druhé strany. [velký smích]

115451

30.08.2006 16:41

Izrael zničí jeho víra v beztrestnost před Bohem

Trochu proroků...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Židé se nemají čeho bát – ale představitel Pravoslavné církve, řecký arcibiskup Christodoulos Athénský a palestinský arcibiskup Theodosios Atallah Hanna ze Sebasty jim připomínají: „Střežte se Božího hněvu."

Tak tak - střežme se Božího hněvu všichni - to mě vyprovokovalo, abych "táákhle maličko" vzpomenul (nejen) Nostradama.

Již ve slovech Ježíše "o konci časů" a v Janově Apokalypse se může každý ledacos dočíst - Bibli má snad každý (?), nelze pohrdat ani "babičkou" Sybilou, jakož i jinými ... Nostradamus šel sice do "až drastických" podrobností, ale zato způsobem tak "zamotaným", že mnozí propadli zcela skepsi, zda se lze cokoliv rozumného od něj dozvědět. Tedy - lze.

Nicméně všichni tito mluví o době, kdy:

- bude velmi aktivní geotektonika a vulkanismus - ano
- bude hrozit nějaký "oheň z nebes" - zatím není moc jasné, ale nervozita našeho Slunce - je nejaktivnější za posledních 8000 let, ale i obce astronomické, pozoruhodně roste - že by Nibiru ?!?
- budou se měnit globální klimatické podmínky - ano, dnes to snad uznávají i zarytí pochybovači, "že cosi se děje..."
- bude zdevastováno životní prostředí - ano
- bude globální hlad a nedostatek pitné vody - ano, ač se mnohým tak nejeví..
- Mravy "národů" dramaticky upadnou, mnohdy nebude lze rozeznat muže od žen, atd. - ano

Někteří proroci charakterizují technické vynálezy, které jsou nám dnes - ale ještě před pár desetiletími nikoli - skutečně již důvěrně vlastní. Třebas televizi, počítače, kosmickou techniku, babička Sybila to nakonec řekla na plnou hubu - "Bůh dovolí vstoupit lidem na Měsíc, ale dál již nic", - ano - vše souhlasí..

Čili, nemůžu, než konstatovat - žijeme v dost "podivné době". Starozákonní proroci mluví o poslední bitvě "někde u Jerusalemu", o Armagedonu. Nostradamus preferuje Persii, Sybila se k tomu zmiňuje o "žlutém nebezpečí", všichni mluví o "armádách ze severu" (že by mluvili o Rusku ??) Nostradamus k tomu dává neuvěřitelné podrobnosti, které samy o sobě stačí k hrubé "dataci" jeho proroctví, nemluvě o i dost jasných datacích, právě do desetiletí "po roce 2000". Tedy - Bohu žel ! Scénář byl evidentně napsán již dávno a nikomu nepomůže, že nevěří na možnost proroctví, coby jakože nesmysl. Vše se skutečně točí kolem israele. A Israel - takový ten "náš", dnešní - ve všech těch proroctvích dopadá zcela špatně ! A že prý pýcha předchází pád..

Skutečné realitě (podivuhodné spojení slov a pojmů) je zcela lhostejné, co si myslí nějaký zdánlivě "velmi rozumný arogantní racionalista". Stejně jako Bůh Mojžíšovi řekl "Jsem, který jsem" - rovněž "realita je, která je". Pomněte na panny, co čekaly na ženicha - některé měly, ó běda, lampy prázdné ... [velký smích]

115459

30.08.2006 16:44

iDnes - rok 1984 v roce 2006

RE: idnes-watch.cz

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Kdybych nebyl "počítačový analfabet" a tušil, o čem je řeč, rád bych pomohl, takhle ale aspoň držím palce !!

115461

30.08.2006 20:37

Nejdůležitější je čest

RE: Nepopírám, že vnitřní deficit není strašákem

Petr Gejdoš 83.?.?.?

...existují makroekonomické nástroje, díky kterým jde dobře fungovat i při obchodním schodku, a vnitřním zadlužení státu.

Hodně jsem se zamyslel, abych objevil takový makroekonomický nástroj, který by řešil ty obchodní schodky a vnitřní zadluženost, ovšem který bude zároveň "nezlodějský a slušný". Mi nemusí nikdo vysvětlovat, že kdybych zadlužení a schodky ve vlastním rodinném rozpočtu řešil občasnou návštěvou finančního ústavu s pistolí v ruce a maskou na "hubě", že by to při "trošce snahy" kulantně nešlo popsat Vašimi slovy - viz zvýrazněný text citace. [velký smích]

Jenže o to mi nejde. Tedy, jelikož skutečně ekonom nejsem, zeptám se přímo - jedná se o makroekonomické nástroje, které nejenže hladce snesou denní světlo, ale které by navíc šlo obecně nazvat jako správné ve smyslu slova poctivé a tedy jako doporučení hodné ? respektive to lze formulovat ještě příměji - kdo to tedy ve skutečnosti Americe platí ? Já jistou představu mám, rad se ale nechám poučit. Ale uznávám - není to na takovou útržkovitou diskusi.

115479

30.08.2006 21:02

Nejdůležitější je čest

RE: Ještě jedna poznámka

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jistě mi dáte za pravdu, že Spotřebovávat energii není totéž jako s ní spořit.

Samozřejmě. Kupříkladu sloveso "spotřebovat" není totožné se slovesem "spořit". Tak to myslíte ?

Můžete mít v provozu desítky milionu automobilů, ale snažíte se zavádět ekologické limity, a úspornější motory. Můžete topit v budovách, ale snažíte se o minimální úniky.

Potvrďte, že máte na mysli USA ! Kdyby tam Korejci, Japonci a taky Evropani nedováželi nějaká auta, tak by kolem amerických cest nebyla již žádná tráva - americké auta totiž "žerou i trávu kolem cesty" !! Pane/madam, strohá čísla svědčí o "hýřivosti" přímo nemravné a já tu hýřivost na "vlastní bulvy" viděl na místě - v USA. 3x nemravné !

...můžete se podívat i na poměr KW/100 USdolar HDP... (máte patrně na mysli kWhod, jinak by to nedávalo žádný smysl..)

Nu ? A co Vám vychází ? Chcete mi snad namluvit, že když kupříkladu americký pekař upeče "X" rohlíků a spotřebuje na to 1 kWhod energie a když na tomtém zařízení v Česku upeče český pekař rovněž "X" rohlíků a taky spotřebuje 1 kWhod, že americké pekárny jsou 5x energeticky úspornější jen tím, že české rohlíky po přepočtu na dolary jsou 5 x levnější ? To je trochu divná matyka, pane/madam. Takhle bychom mohli brát položku po položce a dospějeme k podivuhodným závěrům třebas...

Zároveň hrají svojí roli i další faktory (Převládající doprava, výše DPH, Geografie, klima...)
Ale to asi nechcete, že....


Spíše to asi Vy nechcete, že ... Vždyť jste zrovna spadl do vlastní pasti ! [velký smích]

115481

31.08.2006 13:38

Nejdůležitější je čest

RE: Pane Gejdoši!, systém mne nepřihlásil

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jasně, že dobře reaguje, taky bych to asi takhle psal, kdybych měl ty samé náhledy na věc. Jenže - pořád tam není ta odpověď - jedná se o manipulace z oboru "slušné" ? Totiž, zdali, kdybychom "obchodovali" spolů my dva, já bych hrál USA a Vy třeba zbytek světa - nechtěl by jste mi náhodou posléze "rozbít" za takové "obchody" hubu ?

A pak totiž světová situace globálně ve světle těch "vychcaností" vypadá trošinku jinak ! Čili - jakoby se ve světě mluví o "rozbití huby", kdežto ta "správná = vaše" strana mluví o jakémsi terorismu - nebo se pletu ? Vítěz tomu může cudně říkat "šikovnost", ten oškubaný ale to vidí jinak. A vo to tady gou...

115563

31.08.2006 14:43

Izrael zničí jeho víra v beztrestnost před Bohem

RE: Trochu proroků...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Zareaguju až tady. Máte pravdu a řekl jste to vlastně všechno za mě - díky. Mi samému je sem tam i tak trochu trapně, protože dobře vím, že lidi se před tím schovávají, tedy "básnicky" strkají hlavu do kupy s pískem. Je to dost dětinské, se takto chovat, ale budiž.

Ostatně - historicky vzato, můžu být rád, že nejsem kamenován - starověcí proroci takto zhusta končívali. [smích]

Jinak, ono to bude svým způsobem "hrozná sranda", čímž nechť nikoho nenapadá, že se na to těším. Ale události jsou nezadržitelně v pohybu a jest mi docela líto těch "racionalistů", co jim podle jejich mínění roste "strom do nebe" - ouha ! Do nebe stromy prostě nikdy nerostly, neporostou v budoucnosti a není důvod pro to, dělat si naděje, že zrovna teď některým rostou - nerostou ! [velký smích]

115571

31.08.2006 16:02

Izrael zničí jeho víra v beztrestnost před Bohem

RE: Trochu proroků...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Škoda, že mne asi nepřekvapíte. Nic ve zlém.

Samozřejmě že nic ve zlém, vždyť nakonec o nic nejde, vše už tu skutečně bylo.. Já jsem to tady již jednou trochu více "rozvinul", protože už dříve jsem měl nutnání nějak "více ospravedlnit" to svoje koncosvětové skuhrání. Víte - jsou lidé, které nepřekvapí nic, ale zhola vůbec nic. Třeba Vás taky nic nepřekvapí, štastný to člověče ... [velký smích]

Jenže pane "MaBuSuBaM", ačkoliv Váš pozdrav "Čus Mabus" i nick ukazuje, že jste se snažil trochu "vkouknout" do problematiky - možná jste přec jen předčasně usoudil, že vše je v pořádku a že netřeba se nervovat. Je to ale každého jeho volba. I proto nepodstoupím druhý pokus o "ono ospravedlnění", mi již stačí, že a co vím. Nanejvýše Vám ale řeknu, že asi opravdu platí to biblické ...oči mají, ale nevidí, uši mají, ale neslyší... slepý slepé vede do jámy... . Myslíte, že to na mě pan Ježíš myslel těmito slovy ? hm ? [smích]

115574

31.08.2006 17:17

Nejdůležitější je čest

RE: Pane Gejdoši!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jsem se poněkud znechutil ! Takovou krásnou "filipiku" jsem napsal a systém ji "bez náhrady sežral" ! Už nikdy nic tak krásně nenapíši - óó běda ! [smích]


Hýřivost USA není nemravná, je logická a ilustruje bohatství.

Stejně, jako se pane jen stěží dva lidé (a více ještě hůř) shodnou, co to vlastně je, být bohatý, tak se jen stěží my dva shodneme, v čem vlastně bohatsví spočívá.

Jestliže Amerika své bohatství cpe do skutečně idiotských aut, opravdu imbecilních baráků (alespoň v Richmond a obecně ve VA jsem viděl pouze takové domy), jestliže člověk ve Washingtonu má pocit, že se někdo s tou architekturou zbláznil - je pak jasné, v čem Amerika vidí bohatství.

Je to prachsprostý tupý materialismus, symbolizující pouze sílu svalů. O nějaké duchovno nejde ani omylem. Hlavní mravní kriterium - "Co můžeš urvi, co nemůžeš, zkurvi !". [velký smích]

Ovšem Imperium, postavené na takovém základě, skutečně může chvíli prosperovat. Ale uznejte sám - jen chvíli a ty konce budou hrozné... a může kdokoli cokoli mluvit o robustnosti ekonomiky . Je mi smutno, že se Amerika hlásí na hubě k Bohu. Tím pádem totiž je již bez šance, že by Ameriku mohlo něco spasit !

115580

31.08.2006 18:12

Izrael zničí jeho víra v beztrestnost před Bohem

RE: Trochu proroků...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nikoli, nenervuji se. Já se vcelku bavím, je to jako luštit nějaký složitý rebus. Akorát - chtěl jsem se o tu radost trochu podělit. Ale nevnucuji se, ostatně každý na to stejně musí přijít sám za sebe, takže ano - vše je v pořádku. [smích]

115582

01.09.2006 11:05

Izrael zničí jeho víra v beztrestnost před Bohem

RE: Vysoka hra....

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nechci říkat, odkud to vím. Ale Irán s jistotou prakticky 100% atomové zbraně již dávno má - odhaduji, že nejméně 6 let. S největší možnou pravděpodobností tyto zbraně jsou již dávno umístěny v cílových místech. Čili - velmi elegantně obešli nutnost nějakých sestřelitelných balistických střel. Ty střely "letěly" sice strašně pomalu [smích], tak říkajíc "pěšky", dokonce bych řekl, že byly Iránu prodány/předány "nastojato" instalované již v cílových oblastech - tedy, že jim je "laskavě poskytl" ještě Sovětský svaz.

Rovněž neřeknu zdroj - ale jedna taková bomba je i v Praze. A bude rovněž s pravděpodobností 100% použita. Existuje o tom historický záznam.

Mnohem horší pro lidstvo a celou planetu je to, že patrně nejmenovaná muslimská mocnost vyvinula a provozuje podivuhodnou geo-tektonicko-klimatickou zbraň - patrně ve spolupráci s ET. Je nutno si uvědomit jednu věc - což shrnu v následujícím odstavečku.

Buďto jsou všechna proroctví čiročirá mystifikace, nebo se zakládají na pravdě. Můžete si vybrat, jaký asi mám na to názor já. Ta zbraň (zbraně) je na planetě umístěna již hodně dlouho (tisíce let !), takže ona muslimská mocnost ji fakticky nikoli vyvinula, ale za laskavého asistování ET ovládla. Doporučuji každému zvídavému člověku, aby si přece jen přečetl tzv. "Kroniky Země" od pana Zecharii Sitchina a k tomu se zamyslel nad neuvěřitelnými texty jistého pána Edgar Cayce. Skryté aktivity USA kolem starověkých památek - mimo jiné kolem pyramidového komplexu v Gize - ukazují, že USA stojí "na špatné straně" probíhající války O planetu Zemi. Tato válka není primárně válkou lidí - ale lidi se samozřejmě již jen tím, že zde žijí, taky zapletli.

Bude nějaké "velké znamení" a nikdo jej nepřehlédne, že konečná fáze konfliktu začala. Sice tak bylo, nyní ale to v rukou lidstva již není !! Je to válka bohů.. [velký smích]

115658

01.09.2006 11:23

Izrael zničí jeho víra v beztrestnost před Bohem

RE: Trochu proroků...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Já bych k tomu tak trochu "smutně" poznamenal, že sám netuším, co mě pořád vede k tomu, abych se tímto a takto prezentoval. Je to snad takto dáno, že je to jakási již v genech zakodovaná povinnost ? Ale když se člověk "prokouše" k jakémusi ucelenému systému poznatků, začnou se mnohé a vlastně všechny "věci" jevit jinak. A vcelku marně se dnes snažím si vybavit, jaké to bylo u mě předtím.

Kdysi dávno - nechci přímo říci, že jako dítě - jsem se setkal s člověkem, který na mě docela vážně "koukl" a taky docela smutně řekl, že v mém životě příjde čas, kdy budu ostatními považován za fanatika a mystika. A že to nebudu mít lehké. Že mě málokdo bude chápat, ale že si z toho nemám nic dělat. Řekl toho (osobního) samozřejmě více.

Tedy mi osobně se dostalo toho, že mi někdo jen tak mimochodem "vyvěštil" mou budoucnost. Jak plyne čas, změnily se moje "potuchy" v praktickou jistotu a mi se stále zřetelněji vybavuje, co tehdy dávno mi vlastně bylo řečeno.

Čili Vaše slova: "Nic proti Vam p.Gejdosi, Vase postoje respektuji, byt Vas pristup neni mym pristupem zcela chápu. Alespoň ale to mi věřte - v zásadě mám docela drasticky smíšené pocity...

115660

01.09.2006 11:50

Nejdůležitější je čest

RE: Vážený pane Gejdoši!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Toto všechno já hladce chápu. Hodně jsem nad tím přemýšlel a modeloval si různé situace, abych pochopil, co vlastně se v globální ekonomice děje. Na základě svých poznatků jsem sám za sebe dospěl k jednoznačnému odmítnutí tohoto systému ! Je to těžko vysvětlit, protože vlastně všíchni jsme "polapeni" v tomto systému a zdánlivě z toho není úniku. Ale je nutno si uvědomit, co se vlastně stalo koncem 80. let 20. století a že to znamenalo pouze drobný odklad kolapsu systému.

Mám jednu docela "pofiderní"- leč přeci jen výhodu proti vzdělaným a chytrým ekonomům - což já, jsa samouk skoro ve všem, nejsem. Používám "informace", které fakticky nejsou z tohoto světa ! Nikoliv však , že bych byl ve spojení s nějakými duchy. Jelikož hodně pracuji s proroctvími a jelikož jsem se setkal s jednoznačně zamítavými postoji všech "specialistů odborníků" - dospěl jsem k nutnosti změnit na na "brouka Pytlíka" - co všechno zná, všude byl, práce všeho druhu.

Za svůj již relatívně dlouhý život jsem seštudoval "kde co" včetně atomové fyziky. Marně těm všem tzv. "skutečným odborníkům, alias fachidiotům" vysvětluji, že vše tu již bylo a že jsou zde o tom jasné zprávy. Jen mávají rukama, že jsem blázen. Tedy budiž.

K danému "ekonomickému" problému, který zde řešíme, bych již jen poznamenal - sice to tak vypadá, ale "řídící páky" globální ekonomiky žádné nejsou. A ti, co tahají za "svoje páky", ti jen oddalují nevyhnutelné - špatný systém nemůže fungovat věčně ! Ale zato - čím déle bude takový špatný systém "fungovat", tím větší katastrofou bude jeho konec !! [velký smích]

115664

01.09.2006 14:10

Nejdůležitější je čest

RE: Vážený pane Gejdoši!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane rugere, i já Vám děkuji. A omlouvám se. Když jste se tu "zjevil" - tak já se "vyjevil" z představy, že tady bude nějaký nový pan "kema" - to by bylo "holé neštěstí". Takhle, když se skutečně diskutuje, a nikdo není dokonalý a tedy nemusí to být nutně na špičkové úrovni, dá se hodně věcí objasnit a každý na tom něco vyzíská.

Já vím, že mám místy "poněkud" neortodoxní názory na svět a jeho problémy, a vcelku pravidelně "vždy narazím". Mi to nijak nevadí, jsem na to zcela již zvyklý. Proč vlastně tu myšlenku rozvádím - totiž i když jste napsal Já jsem cynický pragmatik..., tak stejně tomu úplně nevěřte ! V podstatě každý člověk se stále vyvíjí a někteří opravdu k cynismu a až nechutnému pragmatismu. Ale Vy jste napsal několik zajímavých myšlenek, když jste jakože "bránil" americkou (ne)mravnou spotřebu. A v několika ohledech Vám za pravdu opravdu musím dát - kupříkladu skutečně Američané, hlavně ti hodně bohatí, si počínají vesměs tak, že část toho bohatství "pustí" zpátky "mezi lidi".

Je otázkou však, nakolik se jedná o "dobro"-činnost a nakolik se jedná o nezdravý pocit a projev mesiášství. Já jsem si se zájmem skutečně prolezl kdejaký důležitý bod na mapě "Velké Virginie" a všimnul jsem si, že nebýt takové té dobro-činnosti, spousta pamětihodností i z toho mála, co v USA je, by dnes bez super-bohatých Američanů už nebylo. Typický je třeba Wiliamsburg. Ovšem co mě opravdu udivilo, zrovna to bylo v tom Wiliamsburgu nejvíce patrné - je relativní nezájem samotných Američanů o vlastní historii. Prostě - potkával jsem tam více Japonců a Korejců a Evropanů než domácích, tedy Američanů.

Tedy by mě zajímal Váš názor - je to příznak jejich lenivosti, nebo materiální či duchovní chudoby, nebo jak si to vysvětlit ? Vyptával jsem se různých "domorodců" a mnozí i z blízkého okolí neviděli za svůj život tolik, co jsem stihnul za měsíc. A co víc - mnozí třeba netušili, co se přihodilo třebas v Apomatoxu a podobně. Zajímavé !

115680

01.09.2006 17:30

Izrael zničí jeho víra v beztrestnost před Bohem

RE: Vysoka hra....

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Přesně ! Já jsem o tom přesvědčen. trvalo mi dost dlouho, než jsem si při studiu všelijakých nepochopitelných zmínek ve "starých textech" uvědomil, o čem je to vlastně řeč - že "budou" existovat "takové" podivuhodné věci. Hm - já už nevím, jak ty proroky zamaskovat, abych nepopuzoval ! [velký smích]

115694

01.09.2006 17:46

Izrael zničí jeho víra v beztrestnost před Bohem

RE: Vysoka hra....

Petr Gejdoš 83.?.?.?

[chechtot] Dám si velikánskou práci a budu to tak dokonale maskovat, že nikdo nepozná, o čem píšu, jo ? [smích]

Jinak ale - lidi obecně milujou svět jasně přehledný a jednoduchý. Prostě takový, kde když do nějaké "bedýnky" vrazí kilo mouky, kostku 25 g droždí, kávovou lžičku soli, štamprli octa, polévkovou lžíci kmínu, polévkovou lžíci dobrého oleje a asi 5 deci vody, zapnou to do 230 V, tahem "zapnou"/stiskem vypnou - tak za hodinu vypadne krásně vypečený pecen chleba o váze asi 1,3 kg a nikoliv, že z toho vyleze asi 5 kilový šedozelený mužíček a řekne "děkuji pěkně !"

Jo, ten HAARP je zajímavý. Sledoval jsem stanice, měřící ULW po světě a všiml jsem si, že poblíž Anchorage (tam jsou poblíž antény HAARP) se objevují velmi zajímavé pulzy EMV silně se podobající EMP. A vždy se po světě děly zajímavé věci - nejčastěji nějaký hurracan pustošil USA, kdyžtě se před tím umně prokličkoval kolem Kuby a Yucatanu, aniž by tam způsobil postřehnutelné škody. Dost mě to vždy udivovalo a proto mimo jiné si myslím, že USA tahají za kratší konec ! Že s tím HAARP jsou v defenzívě.

115695

01.09.2006 18:45

Sázka na Zvědavce v září nebude!

RE: pre pána Nillberta

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Zdravím pane Adaopa - to je skutečně "úžasná poezie" !! [velký smích]

115704

18.09.2006 15:20

Sionofobie

RE: Největší svinstvo ve společnosti je opravdu vulgární antisemitismus

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Když to po všech svých skušenostech shrnu, tak musím konstatovat že Židé jsou vcelku hodní a dobráčtí lidé.

Ano, pane Jane ! Celý ten jejich "vymakaný" systém je zcela "neslušně" stavěn na tom, že se po nás žádá všeobecná humánní slušnost, aby oni mohli být klidně neslušní. A potom, když někdo uvažuje tak, jak Vy na to tímto reagujete: Tohle co jste napsal, bez toho, abych rozebíral podrobnosti je našinci velmi nebezpečné uvažování..., potom je to skutečně velmi nebezpečné uvažování ! Je to uvažování dobytčete, které se klidně nechá důvěřivě vést na porážku a které si říká, že "..toto přeci není možné !"

Ale je to možné a Bohu žel, oběti na to přijdou vždy, až už nelze nic proti tomu dělat.

Musím Vás ale ubezpečit - tyto konce byly předpovězeny. A budou ty konce jiné, než oni doufají. A mám takový pocit, že již ani oni nevěří, že to dobře pro ně dopadne. Ale snaží se stále o totéž - neví totiž, jak jinak dále. Odvolávají se na "svého boha" a nevšimli si jaksi, že to "skutečný" Bůh je dávno proklel !!

117028

19.09.2006 15:08

Sionofobie

RE: Největší svinstvo ve společnosti je opravdu vulgární antisemitismus

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Při vší úctě ... si myslím, že je třeba "mít oči otevřené" a nejen však to, ale taky "se dívat !" A co vidím, to vidím. Myslím, že mě není nutno nabádat, abych uvážil, že ve statisticky dostatečně velké a jakkoliv náhodně vybrané skupině lidí, nejen židů tedy, se najdou lidé všech možných "kvalit". To jsem přece nepopřel tím, co jsem napsal ani omylem.

Na druhou stranu, ten, kdo se dívá a vidí a nic v případě nepravosti proti nečiní - není náhodou alespoň jistou mírou vinen taky ? Jak podrobnou musím mít "nutnou míru rozlišování", abych mohl selektovat dobré a špatné v té skupině lidí, o které mluvíme ?

Stačí kupříkladu, že někdo z nich proti sionismu protestuje ? Kolik takových je ? Nebo stačí, když se ostentativně neúčastní jejich vydřidušského postoje vůči zbytku světa ? A kolik je takových ??? Nebo vůbec - uveďte nějaký nesporný případ příslušníka oné skupiny lidí, kteří z příslušnosti k této nemají výhody - takový by totiž býval byl úcty hoden. Ale jinak ? Jak moc se musím kupříkladu já starat a namáhat s rozlišováním v tomto světě, kde vidím spíše případy potvrzující můj tedy takto veskrze odmítavý postoj ?

Čili - mnoha slovy jsem řekl něco na způsob, že jsem Vám nyní jaksi příliš neporozuměl...

117092

21.09.2006 08:00

V Afghánistánu roste produkce opia

RE: Nesouhlasim

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nesouhlasim.
Vlada Hamida Karzaie neni loutkova - byla zvolena ve svobodnych volbach ...


Nebuďte pane kema Boha pustý formalista. Lidem je to jedno, jestli jejich vláda byla zvolena ve volbách, nebo (samo)vyvolená údajně třeba Bohem. Rozhodující je, zda ta vláda vládne pro lid, když už se ohání tím, že vládne ve jménu lidu. A nevím, kde seženete aspoň náznak důkazu, že ta vláda, o kterou teď jde Vám, zda vládne "pro lid" ! Již jen ten "rozmach" pěstování opia o tom nesvědčí.

Ce se tyce produkce drog - diktatura (jakou Taliban nesporne byl) ma vzdy mnohem lepsi sanci omezit jakykoliv druh zlocinnosti nez vlada demokraticka.

A tak to se na to podívejme ! Mohl by jste rozumně rozvést, proč to ? A vysloveně pouze ve vztahu k výrobě opia. Totiž vůbec nechápu, co by mohlo údajně demokratické vládě bránit v prosazování opatření proti drogám ? Copak na vypátrání makového pole je nutno porušovat zákony svázané s demokracií ? O tom by jste pane kema měl více "zazpívat". Jinak totiž ohromně a hloupě plácáte.

Postrilet farmare, kteri se snazi uzivit sve rodiny ...

Pane, mohu Vám, jinak při vší úctě, sdělit, že jste vlastně docela směšný pustě formální rétorik patrně pravicově - podle vlastních představ - zaměřený, patrně dost ale omezený. To z Vašeho přízpěvku jasně vyplývá, tedy se doufám tradičně na mě "nenakrknete", nýbrž se nad sebou zamyslíte.

117242

22.09.2006 20:41

V bludišti pokřivených zrcadel

RE: dobrý článek

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane kema, vše OK. Kdyby přívrženci takových "trochu drsnějších metod" vyslýchání s tím přišli před občanstvo do regulerního politického ringu, drtivě vyhráli volby, uzákonili to a pak podle toho postupovali - nikdo by to tady nediskutoval v tom smyslu, v jakém si myslím, že to tady teď diskutujeme.

Přece i demokracie se může přechodně usnést na drakonických opatřeních - to pochopí a uzná každý rozumný člověk. Přeci je jasné - kvůli odvrácení hrozící bouračky klidně přejedu i přes tři tlusté čáry na cestě, ačkoliv podle pravidel provozu bych neměl, že jo - jenže silniční zákon na takové vyjímečné situace jaksi "docela demokratickým postupem" pamatuje - hmm.

Vy by jste ale měl uznat, že takhle to prostě a jednoduše v tomto případě neproběhlo. Údajně demokratičtí vůdcové údajně demokratického státu se "zářícími úsměvy" podepisovali a stále podepisují všelijaké "absolutně závazné konvence a deklarace" ( [velký smích] ), potom se stejně "thymolinovým úsměvem" všem vykládájí, že to dokonce na 110% i dodržují - ale nedodržují !! A to je svinstvo prvního řádu !!

A k tomu se vyskytne takový třebas "leho" nebo Vy, pane "kema", a (s prominutím) s úsměvem idiota nás tady roky balamutíte, že nic takového není pravda. Ale ona to pravda byla a je a tedy Vy tady celou dobu tyto svinstva obhajujete a lžete. A o to kupříkladu jde mi. Neberte to tak, že na Vás útočím. Už jsem hodně-krát naznačil, že to Vy sám útočíte na sebe těmi nekonečnými bláboly a zatloukáním. [velký smích]

Udělal by jste dobře na duši nejméně mi, kdyby jste vysvětlil, proč to vůbec děláte?? Ovšem nevím, jestli to pochopíte, že by jste udělal s takovým vysvětlením hodně i pro vlastní duši, zřejmě značně černou - pardon, ale co si vlastně můžu dobrého o Vás myslet...

117377

22.09.2006 20:45

V bludišti pokřivených zrcadel

RE: dobrý článek

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Takže myslím (doufám), že (kapitalistický) mamon a obžerství brzo dostanou přesdržku, až lidstvu poteče do bot (půjde o "holý život" ).

Ano. [velký smích]

Jen připodotknu - podle mých pozorování toto zrovna akutně probíhá...

117379

22.09.2006 20:54

V bludišti pokřivených zrcadel

RE: Co tak strašného Ferenc Gyurcsány řekl?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To je taková, řekl bych, závěrečná fáze cyklu, který se dá charakterizovat třebas takto - nula z nuly pojde..

Všechna dřívější "sladná" vítězství se totiž zrovna proměňují v neméně "trpké" porážky. A to vše jen proto, aby byla zachována rovnováha v celém Vesmíru ! Jinak to totiž nejde a na to někteří pánové a samozřejmě i dámy zapomínají. [smích]

117381

23.09.2006 13:03

V bludišti pokřivených zrcadel

absolutní kema

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Dekuji za uznani. Ja jsem k tomuto tematu nic psat nechtel, protoze se vzdycky najde nejaky %#^ ktery me zacne urazet, ale zkusim to.

Hlavní "spravedlivý" světa tohoto, nejinformovanější a nejchytřejší člověk na světě, totálně absolutní ekonom - se divím, že nemá ještě stále tu Nobelovku za ekonomii - ejhle !! Jistý pan "kema" !!

Právem se, pane kema, obáváte, že Vás bude někdo urážet. Jenže Vás ale jaksi moc urazit nejde, takže takoví, co Vás již znají, se jen smějí a dělají si legraci.

Jinak úpřimně řečeno, že nereagujete dále, to je Váš letitý styl - popíchnout, nasrat kdekoho a pak jít od toho. Nablábolit spousty nesmyslů a dále nereagovat. Klasika. Již by jste se ale fakt měl nad sebou trochu zamyslet, čas se Vám krátí stejně, jako jistému Kulískovi.

117439

23.09.2006 22:19

Tlustý účet

RE: Pan Tlustý-jeden z party ODS-áckých zlodějů...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Bohu žel. Máte pravdu, skoro úplnou.

Já jsem takový svého druhu maniak. Maniak na informace. Již "v kolébce", ach to už je dávno (!!), coby kojenec, jsem zároveň s mateřským mlíkem nasával zprávy BBC ze starého elektronkového 1V2 zpětnovazebního radia/audionu. To rádio totiž bylo na takové konzole na zdi zrovna nad mou postýlkou a můj otec se strejdou tam pravidelně úpěnlivě manipulovali se zpětnovazebním konďákem, aby naladili RFE nebo BBC a odladili podivné bručení rušiček. Máti je vždy "zbuzerovala", že mě vzbudí.

Jenže já jsem to "dum dum dum dum" BBC, nebo znělku RFE miloval skoro jako tlukot matčina srdce z blahé prenatální doby. [smích]

Chtěl jsem tím naznačit, že naše rodina byla zcela antikomunistická a cosi si za to "odseděla". Rozhodně jsem do roku "sametovky" měl spíše idealizované představy o tak řečené "západní svobodě". Deziluze přišla ale vzápětí. Já, který prakticky patřil k "otcům zakladatelům" jak OF, tak ODS, jsem již velmi záhy zjistil, že vše je jinak.

Dnes vlastně prakticky lituji své aktivity v politice. Velmi jsem zmoudřel. Velmi mi pomohl - taky hodně dávno, v roce 1992 - jistý "Svědek Jehovův". Nepleťte si ale tyto Svědky s klasickými jehovisty. Tento člověk mi udělal školení a já fakticky prohlédl.

Není nic takového, jako pravičáci - levičáci. Jsou lidé zloději a lidé, kteří Boha a jeho Zákon ctí. Tak se věci mají, pane seda. I Vy sám, pane seda, co jsem Vás tady sledoval, jasně tíhnete k levičáctví. Ale to nic neznamená. Důležité je, jestli jste lump, nebo slušný člověk. A pravidla na určování, kdo je kdo - ty jsou jasně daná. A nikdo se z toho nevylže...

Mě už nechává současný vývoj "v klidu". Protože již vím, co se děje a jak to skončí a proč tomu tak je. Není to důležité ! Důležité ale je, jak každý jedinec dokáže sám sebe ochránit, aby se z něj nestal zloděj a lump ! A to je tedy opravdu obtížné ! [velký smích]

117491

24.09.2006 22:11

Tlustý účet

RE: Pan Tlustý-jeden z party ODS-áckých zlodějů...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Není nutná taková přestřelka. Slušný člověk může být "postaru" i pravicového i levicového zaměření. Stejně jako lump může být napravo i nalevo.

Na tom nic není špatného, jestli je někdo levicově smýšlející člověk - de facto skutečně levicově zaměřený člověk má větší předpoklady být k tomu zároveň i slušný člověk. Z většiny pravičáků se totiž nakonec vyklubou skutečně znační vyčuránkové a egoisti daleko spíše, než slušní lidé, schopní pomoci druhým.

Je zcela evidentní, že nutně musí přijít nějaká nová myšlenka, něco jako "třetí cesta". Ovšem tento "terminus" je tak děsivě zprofanovaný, že jsem se málem "orosil", než jsem to napsal. Rozumnému člověku musí totiž být jasné, že kapitalismus v podstatě již skončil...

[velký smích] Řečeno s pseudoklasikem - "Blbost odkvetla a teď dozrávají plody..." Budou zatraceně kyselé, nahořklé a zhnilé. Si šmákneme !! [velký smích]

117578

25.09.2006 17:19

Tlustý účet

RE: Pan Tlustý-jeden z party ODS-áckých zlodějů...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Vy jste nakej "naivka" [chechtot]

No já nevím, jak to myslíte - Vy se mnou souhlasíte, nebo nesouhlasíte ? Nicméně je to snad zřetelně vidět, že kapitalismus je s dechem u konce. Globalizovaný kapitalismus je totiž něco, co samo sebe vylučuje - je to prostě nesmysl a protimluv. Tedy nevím, nechápete to ? Kapitalismus může fungovat pouze a jedině, když nekdo je (údajně) šikovný a vydělává. Ovšem i docela průměrná inteligence by člověku měla stačit k prosté logické úvaze - tam, kde někdo vydělává, musí na druhé straně někdo prodělávat.

A toto vážený pane Rejpale jaksi nelze globalizovat tak, aby by to vzápětí neskončilo totálním krachem !! Vážně se nad tím zamyslete...

A vy jste nekdy videl nejakeho komunistu, kterej nebyl vychcanej jak "mraky"?

Viděl. Mnohem častěji, než nevychcaného kapitalistu. Pokud pane Rejpale Vy nechcete ale něco vidět a chápat, potom Vám nelze pomoci. Nicméně bych si dovolil Vás vyzvat, aby jste se skutečně zamyslel nad "vstupními daty" světa tohoto, jak jej lze vnímat. Přece mi nechcete namluvit, že pravicově zaměřený člověk tak nějak principiálně má předpoklady být lidumil a naopak člověk spíše levicového zaměření je obráceně spíše "lidožrout" !!

Pokud ale si to tak myslíte, mohl by jste svoje premisy nějak objasnit ? Byla by to pro mě velmi vítaná informace, kterak lze k takovému závěru dospět. [velký smích]

117633

25.09.2006 20:55

Tlustý účet

RE: Pan Tlustý-jeden z party ODS-áckých zlodějů...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Víte pane Vratislave, Vy se se dopouštíte dost nepochopitelné chyby. Vy za tzv. "levičáky" považujete lidi, kteří to o sobě rozhlašují či jinak demonstrují. To ale přece nic skutečně neznamená pro reálnou klasifikaci dotyčného člověka. Rozhodující je přece skutečné chování dotyčného a to v celém rozsahu jeho bytí.

Přitom ale je velmi jasné a pochopitelné, že kdyby se Vám představil nějaký člověk a tvrdil o sobě, že je atomový fyzik, tvůrce nové "kvantové teorie relativity", nevěřím, že by jste mu jen tak uvěřil a bral jej jako atomového fyzika. Jiný člověk zase za Vámi může přijít a tvrdit, že je anděl. Skutečný anděl. Věřil by jste, bral by jste jej jako anděla ?

Hodně lidí o sobě tvrdí, že jsou křesťané. Domníváte se, že skutečně jsou ? Totiž, kdyby jste se nad tím do hloubky zamyslel, musel by jste uznat, že skutečný křesťan nutně musí být levicového zaměření v tom nejlepším slova smyslu. Nikoliv členové nějaké pofiderní strany, která o sobě tvrdí, že je tu komunistická, jindy socialisticka či sociálně demokratická. Tam jsou spíše levičáci v tom špatném slova smyslu, vlastně to vesměs nejsou skutečně levicově smýšlející lidé. Jen to o sobě tvrdí a zneužívají to. Většinou to budou docela hajzlíci, zloději a lumpi. Bohu žel to samé ale bude nejspíše platit o valné většině křesťanů...

Marná sláva - čeká nás třetí cesta ! Již brzy se objeví něco jiného, než pravice či levice. To je totiž už nefunkční přežitek. A kapitalismus skutečně brzy skončí, neexistuje možnost jeho záchrany - pokud lidstvo hodlá zachránit samo sebe. A to bude frkot !! [velký smích]

117656

26.09.2006 17:58

Šlechtění plodin se modernizuje

Nepřebere ...

83.?.?.?

Nebudu to umět odborně pojmenovat, ale odpověď je: "nepřebere ! A totiž proto, že každý živý organismus nějak modifikuje uspořádání složitých molekul ve svém těle = budoucí potravě. Vznikají tak potom typické vazby a tvary v molekulách, které i po "sežrání" a rozložení se v trávícím traktu tyto znaky dále nesou a předávají organismu "strávníka".

Je to dost hrozné, budu to ilustrovat tímto docela podivným vědeckým exoperimentem: (případně dohledám i zdroj, ale pracně...)

V jednom experimentu byl použit nějaký červ, který byl v průběhu experimentu podrobován "mučení" světlem. Tak dlouho, až se stal zcela spolehlivě světloplachým. Dotyčný červ nemá žádnou centrální nervovou soustavu a když jej tedy vědci rozkrájeli na řadu kousků, každý kousek opět dorostl v nového červa. Všichni noví červi zdědili po původním červu jeho světloplachost.

To ale jestě není k našemu problému. Největší "čudo" nastalo, když takto "domučeného" světloplachého červa použili jako potravu pro "čerstvé červy" = kteří nebyli světloplaší. A ejhle ! Červi, nakrmení potravou vyrobenou z těla světloplachého červa, rovněž získali světloplachost !

To tedy znamená jedno velmi důležité - prdel si to prostě nepřebere !! Různé nevhodné modifikace, které zákonitě v průběhu umělých genetickým mutací budou vznikat - a dodejme tedy poctivě, že budou vznikat samozřejmě i příznivé a vhodné modifikace - se budou v krajním případě stále předávat dále a mohou v podstatě zcela drasticky změnit svět.

Museli bychom být naprosto nezřízenými optimisty, abychom doufali, že se určitě nemůže stát katastrofa !! Totiž, na milion případů, kdy mutace a z toho plynoucí modifikace složitých biogenních organických látek budou celoplanetárnímu životnímu systému zcela příznivé postačí pouze jediný případ katastroficky nepříznivý a život na planetě anebo zmizí, anebo se k nepoznání a pro lidi k "nepotřebě" změní !! [velký smích]

Prostě - lidstvo jako malé dítě "škrtá zápalkami" a netuší, že z toho může být pořádný oheň ...

117718

26.09.2006 20:53

Šlechtění plodin se modernizuje

RE: Nepřebere ...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Je to skutečně velmi zajímavý pokus, mimochodem - to jsem psal já, zapoměl jsem se jaksi přihlásit... [smích]

Mě napadá jedna věc - v Bibli, jakkoliv je tato kniha mnohým přepisováním poněkud, opatrně řečeno - nejistá v jistých ohledech, tedy v Bibli se na několika místech popisuje zvláštní jev. Biblický Bůh v zastoupení nějakého "anděla" ve více případech vybízí nějakého proroka, aby: "...snědl knihu (svitek..." Prorok tedy knihu sní a ještě to okomentuje, že chutnala jako med s nějakým kořením. A potom se začaly dít věci - dotyčný prorok má všelijaké prorocké vidiny a sestupuje na něj "Duch Svatý" a jeho schopnosti se výrazně a pronikavě zlepšují. Stává se z něj Prorok.

Můžeme se nad Biblí anebo smát, nebo taky ji můžeme brát vážně. Vzdor těm přepisům bych doporučoval ji brát velmi vážně. Ten případ, který uvádím, s tou "snězenou knihou", je velmi závažný. Totiž ukazuje na to, kterak je lidská bytost uzlíček energií a chemie. Ty případy, jako je tento s tou knihou-potravou, ukazují, že v potravě člověk nepřijímá pouze bezduchou energii. Potrava v sobě nese informace !

A ve vztahu ke genetickým úpravám to ukazuje jedno - lidstvo si skutečně hraje s ohněm. Může mi tady napsat stovky příspěvků nějaký racionalista, který se bez skript a (pa)vědeckých teorií ani neuprdne, že něco takového není možné. Mě nepřesvědčí a cítím, že "džin byl z flašky již vypuštěn".

Jsem tu známý hlásáním "konců svět" a evidentně tím spoustu racionalistů irituji. Nicméně - sice neříkám nic, ale na moje slova dojde ... [velký smích]

117726

27.09.2006 17:33

Šlechtění plodin se modernizuje

RE: Nepřebere ...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Konec konců - k čemu by mi taky to uznání vůbec bylo, že jo ! Jsou lidé věci znalí a uvážliví a s těma "se můžu navzájem uznávat", kolik libo... [smích]

Hodně jsem nad tím přemýšlel a dospěl k určitým "uklidňujícím" závěrům. Ovšem přechodně, než jsem dopřemýšlel, to bylo spíše značně znepokojující ! Několikrát jsem se to tu snažil trošku prezentovat, to se ale nedá v ucelené formě na tak malém prostoru podat ani přibližně. A nutně to vedlo ke zdání, že jen černě krákorám. Takže nic, každý si to stejně musí dopřemýšlet sám - tedy, pokud toho je schopen. Nicméně - staří Proroci s velkým "P" nás v tom samotné nenechali a z hlubin "času" nám o naší budoucnosti podali dost podrobnou zprávu. Slovy pana Danikena - "Vzpomínky na budoucnost".

Ovšem arogantní racionalisty to nechává v lepším případě chladnými, v horším případě plivají vztekle cosi o nesmyslech. Tož nic, to je veskrze jejich problém. Jsou to ale oni - soudruzi vědátoři, děvky prodejné racionalistické, co tuto planetu ničí i s námi, ačkoliv jim o to alespoň já určitě nestojím. Až bude zle, budou říkat, že to přece nemohli vědet, ale já bych jim odpověděl - "...mohli jste to vědět, protože to vše bylo dávno prorokováno, že takové nebezpečí nastane a dopadne !"

A tak to můžu s klidem uzavřít několika málo slovy jednoho Proroka - "...a kvíliti bude celá zem...". [velký smích]

117791

27.09.2006 20:39

Jak se tohle lze naučit?

RE: Nejsem jsi jist, zda bude muj prispevek akceptovatelny, ale...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Naopak ! Nejméně já s Vámi zcela souhlasím a to zcela nadšeně ! A zaručeně nebudu sám. Mám totiž velmi podobné zkušenosti jako Vy a zcela odpovědně prohlašuji, že žijeme Bohu žel ve světě, ve kterém k jejich, ale i k naší smůle, začali převládat vědecko-materialističtí hlupáci. Co nechytí, nerozkuchají a nenaloží do "flašky formalínu" - to podle těchto mírně řečeno omezených lidí neexistuje.

Jenomže nejenže "víra hory přenáší" a "víra tvá tě uzdravuje" - ale skutečně pevné odhodlání činí i nemožné věci možnými. To je to, co kupříkladu jaksi nechápou lidé typu "leho" a "kema" - USA kupříkladu válku proti terorismu prohrály ještě dříve, než s ní začali. A "nájemnící bílé chaloupky" vůbec nechápou, proti jaké strašné síle zvedli boj - proti odhodlání za svou víru a pravdu zemřít "s úsměvem na rtech" ! Tady Pershingy a jiné podobné materiální vymoženosti nepomůžou nic !

Hlupáci - zavrtali do sršního hnízda !

Oni se skutečně řídí tím Vaším Para-normalni (=rozuměj pro ně neexistující) je to, ce se neda ani ochutnat, ani slyset, ani evidentne sezrat...atd. a to pro ně tedy neexistuje. Každý, kdo toto však přehlíží, sám sobě uzavřel cestu do "většího světa". Sám sebe omezil. Jak že to říkal Ježíš ? Oči mají a nevidí, uši mají a neslyší... [velký smích] Dobře jim tak.

117807

27.09.2006 20:48

Jak se tohle lze naučit?

RE: Nic zvláštního

Petr Gejdoš 83.?.?.?

...kez se lide vzpamatuji drive, nez tu už nepujde vratit zpět!


Žel Bohu ! Tu hranici lidstvo jako celek již překročilo a tedy cesty zpět již není - jsou na to jasná, jasně předpovězená znamení. Hranice byla s pravděpodobností hraničící s jistotou překročena někdy v roce 1970 !

Já tady o tom dost s nechutí a obavami píši, protože se vždy zjeví nějaký materialistický mudřec, který vykřikne něco na způsob - "Pro Boha, již toho nechte, nic takového nemůže bejt !"

A jelikož to, co tvrdím, se dokázat dopředu nedá, tedy zmlknu. Přece "nebudu svini strkat její rypák do koryta !!" [velký smích]

117808

27.09.2006 21:07

Jak se tohle lze naučit?

RE: asi mimo temu ale...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To spíše ukazuje, že s časem to je "poněkud jinak". hm - dejme tomu, že neexistuje...

117812

27.09.2006 21:12

Šlechtění plodin se modernizuje

RE: Nepřebere ...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ano a plné uvědomění si té skutečnosti není pro slabší povahy. A skutečně - nebude to poprvé...

A v tomto momentě se můžeme jen kochat nadějí, že ani naposledy.

117815

27.09.2006 21:38

Jak se tohle lze naučit?

RE: Nejsem jsi jist, zda bude muj prispevek akceptovatelny, ale...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Na strane druhe, uz se rada jevu "nevysvetlitelnych" nejen pripousti, ale i vyuziva.

k tomu

Policajti priznavaji svoji skepticnost, ke spolupraci je vetsinou premluvi nekdo ze zainteresovane rodiny.

a výsledek je ten, že sice se "to" využívá, ale stejně se "to" neuznává ! Kupříkladu u soudu by je hnali... [smích]

117816

28.09.2006 20:28

Jak se tohle lze naučit?

RE: Nic zvláštního

83.?.?.?

Hihihi ! Byste se divil, jaká je to legrace, když něco víte a vidíte kolem sebe vývoj a vidíte, že to víte správně. I když je to pohledem většiny lidí dost pochmurné vědění, pro mě již nikoliv. Naučte se taky dívat na svět poněkud méně osobně zaujatě a více "čistě chápavě". Zbavte se některých (všech) zbytečných (materiálních) vazeb a uvidíte, že život je docela legrace.

Vám se zdá, že si z toho dělám šoufky ? Tak to není žádné zdání !! Píšete či ptáte se: Jak tomu mám rozumět? Pokud tomu sám věříte, máte vůbec ještě radost ze života? Trochu více optimismu, pane! a velice jste mě tím pobavil.

Já měl totiž pocit, že to já bych Vám měl říkat více optimismu !! To víte, že mám radost ze života, což se může jevit jako nepochopitelné. Ale jen do doby, než to dopřemýšlíte tam, kam já.

Jde tady o tom řeč, je to přesně k tématu - totiž, já dnes vím dost hodně, co by mnoho lidí mohlo "poslat" do blázince. Přechodně jsem byl taky "v ohrožení"... [smích] No a dnes jsem již veselý člověk, ačkoliv pro neznalé je moje řeč spíše jen o katastrofách. Víte proč ? A proč vůbec si "dělám takové násilí", že o tom vůbec píši, ačkoliv jako prorok špatných konců se skutečně žádného uznání nemůžu dočkat ?

Dělám to proto, že mi taky bylo pomoženo. Pomoženo "nakopnutím" lepším směrem na mé životní pouti tímto světem. Tomu "nakopavateli" respektive nakopavatelům tímto děkuji. A vracím dluh. [smích]

Třeba taky někoho správně "nakopnu". Všechno je totiž jinak !! [velký smích]

117927

28.09.2006 21:18

Šlechtění plodin se modernizuje

RE: 2007 a 2009

Petr Gejdoš 83.?.?.?

hm - to je zajímavé ! Pane Zak, jak tak koukám, tak nejvíce jste teď "zastrašil" Vy sám. Nechci se Vás vyptávat na Vaše zdroje informací, já ale již zde svou "metodu nazírání na svět" dost objasnil a moje metoda "strašení" se mi jeví docela bezpečná. Vy asi veřejně neřeknete dále již nic, jak jsem tak pochopil. Nicméně ... co takhle mailem cosi málo ?

Já jsem totiž zcela samotář/samouk/samotrpitel v tomto. A velmi zvědavý. A myslím si vcelku "hrdopyšně", že mě "jen tak" již asi nezlomí nic..

Ale otočme list.

Chtěl jsem k Vaším výtkám na pana "světlo" ohledně "braní nadějí" přičinit drobnou poznámečku. Jistěže je třeba být opatrný a nevyvalit pravdu "na plné kule". To by mohlo nepřipraveným i škodit - s tím souhlasím. Na druhou stranu stálá osvěta metodou "drobných kapek" je nanejvýše žádoucí !

Totiž - zvýší se tím naděje záchrany pro dotyčného (co by byl ochoten chápat) a tedy se tím naděje spíše přidávají.

Nicméně, kupříkladu dnes já docela radostně žasnu nad synergickým efektem "vědění". Nazval bych to "čím víc víte, tím víc víte" ! [smích] Dneska koukám na svět a vidím to vše stále jasněji a jasněji a informace o všem jsou docela hojné a zřetelné. Kolikrát vůbec nechápu, jak může někdo tak evidentní "věci" nechápat... [velký smích]

117932

28.09.2006 21:24

Jak se tohle lze naučit?

RE: Nic zvláštního

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Cákryš ! Zase jsem se nepřihláslil ! To o "poschodí" výše jsem psal já!

117933

29.09.2006 18:21

Jak se tohle lze naučit?

RE: Nic zvláštního

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jsem z Vás malinko zmaten. Vážený pane - Vy máte jednoduchou možnost - prostě mě přeskakujte a máte to vyřešené, nebudete strašen a dostrašen. Nicméně - já si myslím, že tímto "strašením" já řešení nabízím, patrně na rozdíl od Vašeho postupu "nestrašení" a "blahé nevědomosti". To za prvé !

Ale tím jsem předběhl vlastně první námět na odpověď. To ale nevadí, ono se to prolíná, takže - ano, žiji ve Frýdku-Místku - tedy ve městě a tedy samozřejmě v řadě hmotných závislostí. A tedy máte pravdu, těžko se lze definitívně zbavit všech hmotných vazeb. Ale o to snad ani nejde přece !

Bezdomovec totiž skutečně nejsem. Ale snažím se žít nanejvýše skromně, zanechávám minimální stopu, snažím se neubližovat a naopak spíše pomáhat. Ano, na první pohled jsou nutné kompromisy, člověk totiž není dokonalý. Ale i tak se lze zbavit mnoha závislostí, čímž neříkám, že jsem to zrovna já dokázal. Málokdo to dokázal. Ale opravdu snad ani o to, být zcela absolutní, přeci nejde. Jde o to, kráčet správným směrem !! A k tomu, to si tedy úpřimně myslím, já tímto pomáhám i druhým - a zpětně zase i sobě.

Já svou, jak Vy to nazýváte, strašící činnost ideově opírám o představu, že můžu někomu otevřít nový, jiný pohled, perspektívu jiného, správného vývoje. A navíc - je to trenink ducha jak pro mě, tak pro toho, kdo si to přečte a vážně se zamyslí. A v tom případě takový člověk nejpravděpodobněji již výrazně vykročil správným směrem.

Nebo - Vy myslíte, že určitě ne ?

Tedy uveďte svůj - jiný a lepší recept ! Jak Vy si to představujete, že tím, že necháte lidi v blahé nevědomosti, že jim tím nějak zvednete šance a pomůžete ke štěstí. To by jste mohl vysvětlit, třeba máte pravdu a mýlím se já. Píšete "Jak jsem již psal, může to působit přesně naopak. Všichni jednou umřeme. Nikdo neví dne ani hodinu. A tak to je dobře!" A já se musím trochu podivit. Co jste tím vlastně chtěl naznačit ? To je součást Vašeho receptu na štěstí - nic pokud možno nevědět ? To by jste tak trochu "zkemovatěl" ! Prosím o nástin vysvětlení. [smích]

118009

29.09.2006 22:07

Šlechtění plodin se modernizuje

RE: 2007 a 2009

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Napsal jsem Vám mail, akorát doufám, že správně a tedy, že to k Vám "dolítne" !! [smích] Po odeslání jsem si jej konečně "se zájmem" přečetl a s hrůzou zjistil, co je tam překlepů a tedy se omlouvám, psal jsem to skoro nadzvukovou rychlostí. Jestli můžu poprosit, potvrďte, že to došlo ! ptg

118034

30.09.2006 18:35

Šlechtění plodin se modernizuje

RE: Nepřebere ...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No jo no, pane J.H. ! Nemám jaksi náladu se s Vámi přít, takže si mějte pravdu. [velký smích]

118076

01.10.2006 20:29

Plán na stažení americké armády konečně odhalen

RE: KECATE vsichni pac sami ste se toho nedotkli !!!!!!!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Hlavně se nezapomeň zeptat seržanta Leha - Kulíška!
[chechtot]

Pan zn. "kema" je veskrze srandista. Třeba tady si chudák zrovna "do-uviděl" asi již skoro celé 2 mm za špičku svého vlastního ctěného nosu !

Me v tom optimismu hlavne pomaha, kdyz tady ctu ty predpovedi o padu dolaru, blizicich se teroristickych utocich, doom and gloom za rohem a vono furt nic. ... Dobre zpravy se doctete jen malokdy. A tak se clovek musi pachtit jako mravenec a snazit se dovedet neco od lidi kteri v dotycne oblasti byli. Anebo se tam podivat sam.

Pane "kema", na základě toho, co jste tady Vy osobně za ty roky vyblábolil, začínám hřešit proti svým zásadám a začínám mít "zlomyslnou touhu" Vás vidět v tom okamžiku, kdy zrovna to, z čeho jste se tímto pokusil udělat si legraci, na Vás "dolehne". A tedy, že dolehne !! [velký smích]

Pane "kema" - věřte nebo nechte být, leč berte to jako holý fakt - při Vašich názorech se lze jen stěží domýšlet, co pro Vás by mohla být vůbec dobrá zpráva, to jest ta, pro kterou se pachtíte jako mravenec ! Tedy při těch Vašich notoricky již nechvalně známých názorech.

118145

01.10.2006 21:00

Jak se tohle lze naučit?

RE: Nejsem jsi jist, zda bude muj prispevek akceptovatelny, ale...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Kdyz medicina uzna, ze si s mym ...
Z jineho soudku: kdyz vam archeologove tvrdi, ze "kresby" v Nasce...

Toho, takových případů, kdy vědci kopou nepohodlná fakta pod koberec, jsou spousty případů. Dneska věda vcelku již poklesla na úroveň dogmatické sekty, co do způsobů jednání.

Když si kdokoliv přečte některé indické eposy a nebo alespoň "Vimanika śastra", dostane se mu množství takových příkladů, které jasně dokládají, že na této planetě to vše bylo jinak a co je hlavní - dodnes je to vše jinak, než se jeví !

Věda svým tupým materialisticko-racionalistickým buldozerovým postupem tuto planetu a lidstvo prakticky již zničila ! Nevěřím, že by mi zde kdokoliv v opravdu kultivované diskusi dokázal, že věda v konečném sumáři pro lidstvo udělala vůbec alespoň něco dobrého !

Nechci tímto útočit na nikoho, kdo (ve své mladické nezralosti) zatím ještě úpřimně věří své vlastní školské indoktrinaci mozku. Nemůže za to totiž ! Ale natrvalo to nebude nikdy pro nikoho omluva ! Totiž informace jsou zde zcela volně dostupné pro každého a je pouze otázka lenivosti ducha toho kterého člověka, který by chtěl své nevědomosti omlouvat tím, že to "přece nemohl nijak vědět !"

Není to totiž pravda a není to tedy omluvitelné ! Myslím tu neznalost. Lidé, kteří se za celý svůj život alespoň nepokusí své myšlení pozvednout nad zcela základní materiální úroveň, takový člověk by se o sobě právě v hinduistické vedaistické literatuře dočetl dosti nelichotivý odsudek. Totiž - že takový tvor není vůbec člověk ! Totiž - "nažrat se, zasouložit si (a zplodit potomstvo) a vychrápat se.." - to je základní životní program zvířat ! Takový program by nikomu, kdo by o sobě chtěl tvrdit, že je člověk, jako kvalifikace asi nemělo stačit, že ne !!

Ovšem na druhou stranu - skutečně platí, že každý je svého štěstí strůjcem. A odměna skutečně nikoho nemine - Mene Tekel ... !

118147

01.10.2006 22:29

Jak se tohle lze naučit?

RE: Nejsem jsi jist, zda bude muj prispevek akceptovatelny, ale...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Než zmizím na "kutě", odpovím v jednom slově ! NESTAČÍ

A trochu to rozvedu na tom prvním co jste pane Jiří uvedl - totiž :
... nejmarkantnější příklad toho, čeho věda dosáhla, je vidět právě na už zmiňované medicíně. To, že děti neumírají jako mouchy je zásluhou moderní medicíny a tím i vědy ...

Pane jó - "první vyhrání z kapsy vyhání" ! Jen naznačím tu hrůzu ! Tím jediným, co věda aplikovaná v medicíně dokázala, je to, že se lidstvo začalo množit bez ohledu na přírodní zákonitosti. Přestaly působit zpětné vázby, které chránily lidský genofond před degenerací. Výsledky snad Šmááárjajóóhan vidíte sám !!

Dnes je na světě nějakých 7 mld. lidí, ovšem čistě spekulativním odhadem klesl obsah genofondu o znatelná procenta. Lidstvo pane Jiří degeneruje úžasným tempem - právě díky vědě !

Netřeba uvádět těch příkladů více - stačí jeden a ten proberme do konce. Třeba zrovna tu medicínu. [smích]

118160

02.10.2006 14:39

Jak se tohle lze naučit?

RE: Nejsem jsi jist, zda bude muj prispevek akceptovatelny, ale...

83.?.?.?

Éch ! Pan Jiří Koubek to "s námi" nebude mít lehké... Jak tak koukám, naladili jsme se všichni na podobnou "notu" !

Pan Koubek si totiž patrně ještě nepoložil otázku - co vlastně je smyslem života ! V takto "procítěně" položené otázce jsou naznačeny odpovědi pro všechny (poněkud omezené) vědátory, jsou zde v tom nejkomprimovanějším stavu.

Když jsem byl v Americe - nevěřícně jsem koukal na tu parodii údajně kulturní lidské společnosti. Společnosti, která již neví, na které židli tou svou "prdelí" by chtěla sedět. A vlastně tam mě až do kostní dřeně ozářilo hrozné poznání, kam ta naše "euroatlantická společnost" doopravdy spěje. Ve světle takového poznání pak může nabýt jiného, opravdu hlubokého významu, tvrzení jistého pana Úsamy Ládinů. Tvrzení, že USA jsou světovým Satanem. Jest mi líto prostých poctivých Američanů a mé dcery v tom - ale ....

Člověk se může koukat na americké filmy a nebo číst americkou literaturu a nepochopí to tak jasně, dokud to neuvidí a neucítí na místě. Já tam byl měsíc a tato myšlenka mě pronásledovala stále.

Trochu jsem jakoby odbočil - ale myslím, že tady je ten úhelný kámen všech těch naších dnešních problémů. A jakkoliv jsem nad tím přemýšlel, Bohu žel, nevidím žádné bezbolestné východisko z této šlamastyky.

Šlamastyky, která ovšem byla prorokována ! A nebudu "prudit" citacemi proroků, pouze odkáži na ducha všech předkolumbovských amerických společností a jejich očekávání "nějakého příchodu" z východu v té době. Jedna z legend HOPI mluví o "návratu bílého bratra" z východu. Říká se v ní, že: Když by ten očekávaný bratr přišel se znamením kříže, znamená to zkázu světa a současného lidstva !

Vážení - stalo se...

Bílý bratr z východu přišel se znamením kříže a vytvořil vědeckou společnost - společnost zkázy. Pane Jiří Koubku - jsou zde souvislosti, které patrně vůbec nenahlížíte a vlastně málokdo je nahlíží. Jsou dost tragické a VĚDA v tom hraje moc špatnou roli. To, že Vy tyto souvislosti nevidíte ani necítíte, to neznamená, že zde nejsou a nepracují na naší zkáze. [velký smích]

118197

02.10.2006 15:15

Jak se tohle lze naučit?

RE: Nejsem jsi jist, zda bude muj prispevek akceptovatelny, ale...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jsem sklerotik a vždy se zapomenu přihlásit - [smích]

118199

Nikdy bych nečekal, že bych se mohl dočítat o takových zážitcích (věštecké sny a vidění), jak Vy píšete, pane "dharma". Mi se toto totiž "děje" velmi podobně snad od děcka a dost se mi vždy "příčilo" (z docela pochopitelných důvodů) s někým o tom mluvit, či to napsat. Ale nejen zde na Zvědavci se s tím začínám potkávat stále častěji.

Mám takový "smíšený pocit"... Něco jako je to v tom vtipu, kde se zabije nemilovaná tchýně ve vyprávěčově naopak velmi milém novém autě. [smích]

Totiž, pozoruji, že jakoby přibývá lidí s takovými zkušenostmi. Jsou jen dvě možnosti - tedy aspoň si to myslím, že jen dvě. Jednak je možné, že skutečně a jednoduše takových lidí přibývá. Druhou možností je, že za to může internet a z něj vyplývající možnosti si tyto zkušenosti více sdělovat, což navozuje dojem, jakoby těch lidí přibývalo, ač by to pravda nebyla.

Jsem zde již docela známý "paranoik katastrofista" a tuto svou "roli" hraji právě proto, že sám mám podobně jako Vy takové "věštecké" prožitky. Kdyby byla pravdivá ta první alternatíva - totiž, že nás přibývá - byl by to velmi velmi znepokojivý fakt !! Bylo by to totiž jednoznačným příznakem, že ten (jak pro koho) "špatný" čas již nastal a dochází k excitaci stále většího okruhu vnímavých jedinců v důsledku narůstajícího napětí, respektive gradientu "něčeho" v našem světském prostoru. Hmmm...

118217

Bohu žel, ale skutečně potomci nesou následky činů svých rodičů, prarodičů a pra- pra- atd. rodičů do x-tého kolene - v tom se pane dharma nepleťte ! A je to zcela logické a správné. Se divím, že se divíte.

Jediné, co nechť Vás s tím hladce smíří, je to, že to platí pro zcela totálně všechny lidi a všechny jejich skutky. Právě Vy pane dharma s tímto nick =dharma by jste to snad měl vědět zcela jasně. Vždyť jste si Vy sám své rodiče vybral !!

118220

02.10.2006 21:16

Šlechtění plodin se modernizuje

RE: 2007 a 2009

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Hastrmane, můžu Vás uklidnit - tímto: Takze predpovidanim nejakeho data vlastne Boha urazite. tedy Boha urazit sktečně nelze, nehledě již na fakt, že Boha člověk ani urazit nemůže. Člověk nanejvýše může spáchat dosti hrozný, fakticky největší hřích tímto. Nepředstavujte si však Boha jako nějaké malicherné klubíčko emocí a nervů, jak nám jej popisují právě Židé. A již toto taky považujte za velmi vážnou indicii, na které to straně v boji Světla a Tmy Židé vlastně stojí !!

V Bibli to navíc vůbec takto nikde psáno není. Pravda, jistý velký Prorok řekl, že to nikdo neví, leda Otec na Nebesích. Ale tím byl záměr naznačit něco jiného, než jak jste si to sám a spolu s Vámi i spousta dalších lidí mylně vyložil.

118223

04.10.2006 17:27

Jak se tohle lze naučit?

RE: Nejsem jsi jist, zda bude muj prispevek akceptovatelny, ale...

83.?.?.?

Píšete, respektive žádáte:
Pane Gejdoši, podle vás, obsah lidského genofondu klesl o několik procent. Můžete to nějak doložit ale též rozvést?

Doložit to dost pochopitelně asi nelze v tom Vašem "vědeckém slova smyslu". Tedy, že bych daný problém rozkuchal, strčil pod mikroskop a posléze naložil do flašky s formalínem.

Nicméně - lze použít nepřímou metodu - zkoumání projevů změn lidského genofondu v průběhu času. Zkoumání stávajícího stavu a porovnání s výchozím stavem dejme tomu z dob tzv. biblických, starozákonních. Ale nakonec ani netřeba jít tak daleko - to by totiž tzv. metuzalémský věk dožití" diskusi o medicíně ukončil hnedle - stačí i ten "temný středověk" !

Nevím, jak se vlastně dneska "vědecky" (jak jinak, že ??) počítá střední délka života a jak tedy někdo přichází na ty opravdu interesantní výsledky. Ovšem stejně "interesantní" jsou udávané střední doby dožití třeba zrovna ve středověku, nebo ve starověku. O co mi jde ?

V těch vědou a jejími "skvělými výdobytky" ještě nepostižených časech skutečně byla třeba vysoká úmrtnost dětí. Jakákoliv genetická, ale i prostá tělesná vada novorozence znamenala pro něj prakticky jistou smrt. Jestli tohle tak hodně ovlivnilo to "číslo dožití" - jedná se o jasný neúspěch vědy dnes !!

Vy po mě chcete číslo - procento, o kolik předpokládám pokles obsahu lidského genofondu. Prosím pěkně, to přece nikdo - mimo Boha - nemůže vědět ! Proč mi kladete tedy nesmyslnou otázku ? Já jsem ale napsal jistou kvantifikaci - napsal jsem, že již znatelně poklesl !

A zde se snad chcete hádat ? Že to není pravda, co tvrdím ? Vy to kolem sebe a na všech zdravotnických statistikách nemáte dostatečně podložené, nakonec přesně dle Vašeho gusta - pěkně vědecky ?

Vás rostoucí procento novorozenců s vrozenými vadami všech možných typů "netrklo" ? Pro Vás údaj, že dnes již cca 50% nové generace je vrozeně alergická, nic neznamená ? Vás růst chorob krve typu AIDS či Ebola, nebo všech možných rakovin a dalších původně exotických chorob nepřesvědčuje, že se něco špatného s lidstvem děje ? Pro Vás to není důkaz, že lidský genofond byl oslaben ? A pokud Vám s odkazem na vědecké studie nenapíši, že oslabení lidského genofondu činí 2,764% proti stavu na počátku letopočtu, tedy to nejste ochoten příjmout jako slušnou kvalitativní informaci ?

Co Vy potom vlastně chcete ? Podle toho všeho totiž já musím udělat nešetrný závěr - Vy nechcete nic ode mě slyšet ! Vy máte utkvělou myšlenku a po mě chcete, abych s Vámi souhlasil ! Jenže - to vše, co tvrdím, je kolem nás prostým okem vidět.

Já po Vás chtěl jednu jedinou přínosnou věc pro lidstvo, kterou lidstvu přinesla ta dnešní pokroucená pa-věda. Sám jste začal s medicínou, ale tady jste to projel snad první větou. Zvolte si něco jiného... [velký smích]

118344

06.10.2006 17:56

Klausovy námluvy s Paroubkem

RE: Politicky nekorektní bulvár

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Máte pravdu.

Pan Topolánek možná není brilantní politik. Možná ani není nijak extra dobrý politik. Možná není vůbec dobrý politik - kdo to ví ? Možná by byl lepší někdo jiný, znamená to ale za stávajících podmínek něco skutečně podstatného ? Je tu a zrovna teď "po ruce" někdo jiný lepší ?

Topolánek je člověk, který ve mě budí mnohem více důvěry, že se z politiky u nás nestane ještě "větší svistvo", než kdokoliv jiný z celostátně známých politiků - potenciálních premierů.

Vcelku tedy nechápu, proč mu je panem Králem takto nasazována "psí hlava" ? Skutečně ne moc chápu smysl tohoto článku a tedy pana Krále bych vyzýval, ať svůj postoj nějak "dovysvětlí" ! Lze samozřejmě ohecně politikům v ČR podsouvat ledas-jaké úmysly a jsem dalek toho, nad politickou scenou v ČR jásat. Ale konkrétně v případě současného šéfa ODS, pana Topolánka, se nedomnívám, že je na místě být takto docela nezřízeně kritický.

Můžete mě klidně brát jako politického naivku, ale pan Topolánek mě svou osobností tak nějak "smířil" s ODS, kteroužto ODS jsem opravdu v dobách "panování" pana Klause moc "nemiloval". Aby mi bylo rozuměno - jsem naladěn středopravicově s velkými výhradami k levici v tom klasickém zastaralém smyslu chápání politické scény. Ukažte či jmenujte někdo sympatičtějšího a slušnějšího budoucího premiéra ČR ! Což bych tak nějak adresoval hlavně na pana Krále... [velký smích]

118538

06.10.2006 18:58

Prekazí Rusko túto vojnu?

RE: Nepřesný článek

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Zorba - USA evidentně dnes nelze vojensky porazit "čelně" - tedy v nějaké válce, kde by se kdokoli proti USA postavil přímo. Jediný způsob, jak porazit USA a Israel, tedy zkráceně Usrael, je ten, že bude Usrael vmanévrován do nějaké beznadějné a hlavně v USA posléze rychle a hodně nepopulární války - pak se již Usrael "porazí sám".

Když se nad tím hluboce zamyslíte - a věřím, že Vám bude takové zamyšlení milé [smích] - zjistíte analýzou i pouze zcela veřejných a běžných informací, že Usrael skutečně nasedl na vějíčku ! Situace na planetě - zdůrazňuji "na (celé) planetě", pozorováno s maximálně možným nadhledem - nejlépe za pomoci "pohledů velkých Proroků" ( [velký smích] ) - je následující:

1)Nezávisle na "chtění či nechtění" dochází ke globálním celoplanetárním změnám, které lidstvem již nejsou olivnitelné, které však budou zásadně a negatívně ovlivńovat lidstvo.

2)Ekonomická situace Usraele začíná být neudržitelná.

3)Aktuální rozložení sil ve světě "zdánlivě" nahrává "velikášskému" myšlení vládnoucích špiček Usraele, že "jim svět leží u nohou".

4)Celosvětově narůstá "vůle" jít do teroristické anti-usraelské války "na život a na smrt" a to hlavně v zemích tzv. III. a IV. světa.

5)Existují dostatečně silné suverenní státy, které se "opatrně a v skrytu" připravují na případnou přímou válku proti Usraeli. Zcela evidentně zde takto figurují Čína, Rusko, Irán, Venezuela, Brazilie. Ovšem já bych zde již přiřadil i Indii. Silou událostí se do této fronty přiřadí Turecko a Pakistán, posléze skoro celá muslimská Afrika, Indonesie a vůbec většina muslimských států - ať již kdekoli.

6)Irán podle všech indicií dobrovolně a aktívně přijal na sebe roli "gambitu". Je to Irán, který otevřeně "pojmenovává věci" a provokuje Usrael k válce. Hlavním smyslem je Usrael přimět k tomu, aby obrazně šlápl "do hovna" - pardon !

Usrael dobře ví, oč Iránu a velmocem za ním jde a zoufale hledá "novodobý Pearl Harbor", aby mohl zahájit III. světovou v duchu obou předchozích světových válek, to jest alespoň s jakýmsi "zdáním morálního opodstatnění. Zatím totiž Usrael má z čistě vojenského hlediska převahu - nikoliv však ale morální převahu. A ta technická vojenská převaha se pomalu, leč jistě, rozplývá. A čas letí... [velký smích]

118551

06.10.2006 21:05

Klausovy námluvy s Paroubkem

RE: Politicky nekorektní bulvár

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No právě. Ten výběr je fakt dost obskurní. Jenže - dneska snad již ani netřeba v politice hledat nějaké vysoké ideály, jde již hlavně o holé přežití či dožití. Tedy nyní nám nechť již jde pouze o prosté fungování institucí a o alespoň utilitární slušnost. No a nabízí se nyní dost mizerný výběr ze dvou těchto pánů premiérů, z nichž ten zatím "poslední" premiér přec jen vypadá tak říkajíc slušněji. Tedy Topolánek - míním. [smích]

118561

06.10.2006 21:16

Klausovy námluvy s Paroubkem

RE: Politicky nekorektní bulvár

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No jo no, máte pravdu. Musím se přiznat, že ze mě jaksi vymizela "chuť" na ten s odpuštěním "bordel v okolo-pražské politice" vůbec myslet, natož to nějak do hloubky rozebírat.

Mi se to totiž začíná jevit jaksi stále méně a méně podstatné pro chod světa. Možná se tu zjeví nějaký zkémovatělý kemokrat, který vyblábolí "cosi o demokracii a zasloužené vládě". Tak dopředu odpovídám - dobře Vám tak. [velký smích]

118562

08.10.2006 11:18

Prekazí Rusko túto vojnu?

RE: Nepřesný článek

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Zorba - vcelku "přátelsky" se musím pousmát nad Vašimi "výpočty" sil v "mužích" na obou potenciálních stranách příští světové války - která ostatně již probíhá... [velký smích]

Měl bych drobnou připomínku, ostatně jsem Vám to psal již i dříve. Tato současná světová válka - pokud po ní nějaký historik zbyde, nazve ji patrně III. světová - se bude dost odlišovat od i první i druhé světové. Bude to válka nakonec všech proti všem a to totálně až do zcela hořkého konce. Žádní zajatci, žádné slitování, žádné konvence.... (zato ale na vyrovnání te předešlé hrůzy) se všemi zbraněmi, všemi způsoby, všemi silami ... [velký smích]

Síly na obou stranách jsou již teď vyrovnanější, než si dovedete představit. Nicméně zde pravě narážím na Váš problém. Vy nechápete, proč Ameriku nelze jen tak jednoduše porazit. Israel - ten bude zničen, o tom netřeba pochybovat. Strategická váha Israele je prakticky nulová, ať již je jeho jaderný potenciál, jaký chce. Jeho hospodářství bez zázemí, jeho poloha, struktura a "oblíbenost" u sousedů jej činí strategicky zcela bezcenným přívažkem USA.

Ovšem USA je velmoc, kterou proti vůli jejich vlastních obyvatel nelze silou porazit ! USA se musí porazit samy ! A věřte mi - za opatrného popichování zvenčí se to USA "velmi dobře daří". Tedy zatím - myslím tedy to "samoporážení". Nedej Bože, aby v něčí "strategické hlavičce na patřičně důležitém místě" zvítězily myšlenky podobné těm, jež zde hlásáte Vy.

Vy by jste měl popřemýšlet nad zásadami bojových umění - ani takové zdánlivě "neohrabané" sumo není založeno výhradně na hrubé síle a prosté váze ! Smyslem boje není vynakládat 100% vlastní energie a síly proti protivníkovi, nýbrž protivníka s maximální úsporností vlastních sil usměrnovat k tomu, aby se sám zničil. To je efektivní. Tak to ostatně se snaží dělat i Usrael. A nemějte Usrael za blbce, i jim se to daří lépe, než by spousta lidí byla ochotna připustit, zejména když "potřásají" hlavou nad genialitou současného amerického presidenta... [smích]

118670

08.10.2006 16:37

Společnost potřebuje tabu

Fakt že jo !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pokud nechceme aby nám politici lhali, nesmíme jim nejen věřit ale nesmíme od nich očekávat samé dobré zprávy, jinak je nezvolíme. To je důvod proč lžou, protože říct pravdu, tak je nikdo nezvolí. Tudíž si je vlastně pěstujeme a staré pořekadlo, že lid má vládu jakou si zaslouží se teprve dnes ukazuje ve své rozvinuté podobě.

To je ono, fakt že jo ! Kdysi byli na panovnických dvorech popravováni poslové špatných zpráv. Dneska již si na panovníky hrají všichni lidé a poslové špatných slov nejsou popravováni doslova, nýbrž "mokusacu" - to jsem kdesi vyčetl, že je starobylé diplomatické japonské sloveso...

Vysvětlím - mokusacu je "zabití tichem", tedy takové "totální přehlížení a ignorování". Uznejte - člověk kandidát, kterého by voliči "mokusacu", by vlastně nebyl nikdy politikem, nikdy by nebyl zvolen. Takto nahlíženo skutečně lidstvco si své politiky na 120% zaslouží. Asi již nikdy nebudu volit. Ačkoliv nikdy se nemá říkat "nikdy". [velký smích]

Pane Antiseptik - to už je dneska marný. Cesta zpět není, musíme stále vpřed a pochybuji, že by se lidi najednou chtěli nějak masově polepšovat. Holt, prostě a jednoduše si ten pohár hořkosti vypijem až do dna a až pak by eventuálně mohlo bejt líp. [smích] Tedy ani není jisté, že bude líp, nybrž jen možná by mohlo...

118678

08.10.2006 18:41

Společnost potřebuje tabu

RE: vidíte to moc tragicky

Petr Gejdoš 83.?.?.?

...Ještě bych připoměl že náš společenský systém není založen na mravnosti, morálce ani spravedlnosti chápané morálně. Je založen čistě na spravedlnosti chápané legálně tzn. na platnosti práva tzn., že spravedlivé je to co je zákonné i kdyby se to lidem zdálo nemorální ... - ts ts ts... [velký smích]

S tím se prostě nelze smířit ani omylem. Z toho totiž mohou plynout značně chmurné závěry. Myslím, že spravedlnost byla člověku dána na trochu vyšší úrovni odpradávna a dnes chápání práva klesá stále více do amorálnosti. S pouhou legalitou se nelze smířit. Bůh nám dal právo založené na morálce a nebude dobře, dokud se k tomu nevrátíme. S tím dneškem prostě nelze souhlasit.

118693

08.10.2006 20:49

Prekazí Rusko túto vojnu?

RE: Nepřesný článek

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Zorba, začínám být lehce zoufalý. Použiji jednu dosti světově neznámou bitvu jako ilustraci - bitvu u Berestečka někdy v době občanské války na Ukrajině 17. století. V této bitvě se proti sobě postavila armáda Polska o cca 100 000 mužích ve zbrani + tren, pod velením polského krále Jana Kazimíra. Na druhé straně stály spojené síly vzbouřených ukrajinských kozáků pod velením Bogdana Chmielnického a hordy Tatarů Krymského chanátu pod velením chána Islam Gireje.

Tato bitva byla patrně jedna z vůbec největších ve zdokumentované historii lidstva, protože shromáždění bojovníků ma relatívně malém území dohromady se blížilo silně milionu lidí ! Převaha vzbouřených kozáků a tatarských hord oproti polské rytířské armádě byla snad 1 ku 7 ! A přesto se dopustil Bogdan Chmielnicky a Islam Girej na straně spojených tatarsko-ukrajinských sil hrubé chyby, která rozhodla celou válku. Postavili se čelně proti úderu královského elitního husarského vojska.

Patrně bychom oba jako diváci této velkolepé události zůstali "bez dechu" ! Totiž vidět nějakých 20 000 těžce obrněných rytířů, jak pádí proti půlmilionové armádě kozáků a Tatarů a kterak tato obrněná jízda hrůzostrašně drtí a ničí tisíce bojovníků v každém okamžiku, kdy jeden rytíř doslova "vraždí" stovky lehce oděných protivníků jako nějaká vojenská mašina ! Pane - to Vy chcete zažít na vyšší technologické úrovni i dnes ??

Totiž takhle by to dopadlo s libovolně početnou armádou Činy nebo Ruska nebo kteréhokoli státu, kdyby se "dostavili" na nějaké bitevní pole proti americké armádě. Pane - kdyby jste jako čelný představitel Činy poslal USA vyhlášení války, slyšel by jste ten rachot ! To by ve Washington v Pentagonu a v bílé chaloupce padaly ty balvany z hrudí americkým generálům a vládcům ! Větší službu by jste již USA nemohl udělat !

USA má 300 milionů obyvatel, z nichž asi 1% trochu o světě a událostech v něm cosi ví a sem tam o tom trochu přemýšlí. Ten zbytek se zajímá jen a výhradně a pouze o jakýkoliv byznis. A nic by nepotěšilo americké vládce více, než nějaký čestný blb, který by Ameriku "nastartoval" ! Amerika potřebuje zoufale nějaký nový "Pearl Harbor" ! Aby se Amící nasrali a šli bojovat proti bandě nějakých zvrhlíků, co se jim Amíkům snaží zhatit byznis !

Pane Zorba, jak toto můžete nechápat ? Že vy jste agent nějaké odnože "Siajnejsi" (CIA) a snažíte se najít ve světě nějakého vola, který by USA vyhlásil válku !! [velký smích]

118704

08.10.2006 21:15

Společnost potřebuje tabu

RE: vidíte to moc tragicky

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No nic, asi si to nedokážeme navzájem vysvětlit... Tedy jen krátce nastíním, co si myslím, že z toho všeho, co lidstvo dnes jako celek na této planetě "prasí" - tedy co z toho bude !

Neznám přesně mechanismus, jak k tomu dojde, ale čeká nás cca již necelá dekáda zcela úžasných událostí, na jejímž konci bude lidstvo nikoliv zdecimováno - tedy že z deseti jeden umře a devět zůstane. Nýbrž a to nazvat "jednoslovně" neumím - ale na konci toho všeho bude zázrak, když z deseti zůstane na živu jeden !!

A slovy starozákonního Proroka Zecharjáše Vám pravím:

"V ten den v celé zemi se stane, že dvě části budou odříznuty a vydechnou naposledy. A pokud jde o třetí část, ta zůstane. A tu třetí část jistě provedu ohněm a skutečně je přečistím, jako se přečisťuje stříbro, a přezkouším je, jako se zkouší zlato. Ta, ta bude vzývat mé jméno, a já, já ji odpovím. Řeknu: "To je můj lid" a ona zase řekne: "Jehova je můj Bůh!".

Pane - a bude to ! V ten okamžik si žádný hajzl na povrchu této planety nedovolí být amorální a každý najednou bude bez advokátů a zákonodárců vědět, co je a co není morální. Bude to trošku kruté ponaučení, bude pláč a skřípění zubů. Ale bude to fungovat. To je to TABU, o kterém tady vedeme řeč pane, tedy alespoň já chtěl a pan autor doufám právě tohle měl na mysli. [velký smích]

118708

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Íránského vědce patrně zavraždil Mosad01.12.20 23:07 Írán 3

Co nikdo neříká o lockdown29.11.20 23:02 Neurčeno 0

Seznamte se: Soudruh Vrábel, Vyvolený informátor29.11.20 17:01 USA 1

Policejní robocapové zastavili zločin28.11.20 11:19 Česká republika 6

Jak migranti "obohatili" Švédsko27.11.20 21:12 Švédsko 1

České nemocnice jsou motivovány umístit co nejvíc covidových pacientů na JIPce27.11.20 21:02 Česká republika 2

Vláda se chystá vymývat nám za naše peníze mozky. BigPharma se tetelí radostí27.11.20 17:07 Česká republika 1

Odporné. Jako by to ani nebyli živí tvorové27.11.20 16:50 Dánsko 3

V Georgii a Michiganu byl právě vypuštěn Kraken26.11.20 17:24 USA 0

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 7

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 2

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 2

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Měnové kurzy

USD
21,76 Kč
Euro
26,28 Kč
Libra
29,20 Kč
Kanadský dolar
16,81 Kč
Australský dolar
16,05 Kč
Švýcarský frank
24,20 Kč
100 japonských jenů
20,85 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,91 Kč
100 maď. forintů
7,37 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,68 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 381,06 Kč
1 unce stříbra
515,46 Kč
Bitcoin
403 089,46 Kč

Poslední aktualizace: 2.12.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?