Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 2555 příspěveků, 3 různá jména: <nic>, petge, Petr Gejdoš.

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

20.12.2005 18:35

Válka s Íránem: nedočkavé čekání

RE: Vybereme co se hodí

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Patrně se budete divit pane Rudo, ale stoprocentně s Vámi souhlasím. Ale skoro si až myslím, že ty erupce blbostí od některých pánů tady, že to je skoro na Vás a Vám podobných rozumných lidech, aby jste to pomohli krotit. Jinak všichni děláte USA skutečně medvědí službu. Soudný člověk zvenku to totiž prostě nemůže pochopit nijak jinak, než že delší pobyt v USA a v podobných podmínkách vede nutně k demenci.

84646

20.12.2005 20:41

Válka s Íránem: nedočkavé čekání

RE: Asi se čas krátí !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Vy jste teď změnil začátek ! Tedy musím i já udělat revizi příprav a postupu. Čili já hru zahajuji znovu. Jsme v roce 2005, je 20. prosince a všeobecně začíná být jasné, že USA a Izrael uvažují o preventivním úderu proti Iránu se záminkou - předejít iránskému vyzbrojení atomovými zbraněmi.

Já jako vládce Iránu, bez ohledu na to, zdali atomové zbraně mám či ne, jsem v právu, když se připravuji na možný konflikt všemi prostředky. Nikdo mi nemá co poroučet, co si pořídím do své armády - za své peníze do své armády ! Jakékoli ohledy zrušily USA vyhlášením doktríny "preventivních jaderných úderů" ! Necítím se za takových okolností ničím vázán. A jako se mě nepřišli zeptat USA, Rusko, Čína, Anglie, Francie, Indie, Pakistán, Izrael nebo Severní Korea, nehodlám ani já se někomu zpovídat. Souhlasíte ? Nemusíte, je mi to jedno - pravdu totiž mám já. Čili jakýkoliv útok na Irán je neodůvodnitelná agrese. A i hypotetickou možnost agrese musím brát jako smrtelné ohrožení budoucnosti mého velkého a kulturního národa. V době, kdy budouci Američani viseli na stromech a vřískali po sobě "houdujudu !" již byla Persie jedním ze světových center kultury a vědy. Mou povinností je podniknout všechny dostupné kroky - PROTOŽE MÁM TO SVRCHOVANÉ PRÁVO !

Čili pane, my musíme tu hru hrát asi jinak. Já za Vás nedělal žádné tahy. To Amerika a Izrael již dělají ty tahy a já se snažil nastavit začátek hry na nějak definovanou čáru.

My oba dobře víme, že existují možnosti, jak ropu nahradit a že by to bylo žádoucí dokonce i bez potenciální agrese proti Iránu a všech konsekvencí. Já jako iránský strateg vím, že nesmím zabouchnout dveře do Evropy, Číny a Ruska - rovněž znám dobře teorii "zlatého mostu" a zlatý stavební materiál využívám již dávno.

Tedy - ještě nedošlo k válce a my oba víme, co nás asi čeká. Za Irán já bedlivě sleduji americkou situaci a vím, že Amerika a Izrael nutně válku potřebují ! Jinak nebudou moci realizovat své světoládné záměry a budou muset platit dluhy. Irán válku nepotřebuje, Irán potřebuje rozvíjet vztahy s Činou a Ruskem, nabízet se jim jako alternatíva při "reorganizaci" světového trhu s ropou ve prospěch Číny a Indie. I když se mi nelíbí politika Japonska, přesto budu doufat, že Japonsko dá rovněž přednost mírové expanzi. To USA se musí bát míru. Má doma 300 milionů rozežranců, nasekané dluhy kam se podívá, rostoucí etnické problémy a neuvěřitelně se systémově hroutící hospodářství.

Pane, Vy musíte vědět, že utilitární infrastruktura dělá společnost neporazitelnou - ne finančnictví, burzy, advokáti a filmové ateliery. Tím ty svoje rozežrance nenasytíte. Oni chtějí další megawaty, zjednodušeně řečeno. Nehodlají s motykou v ruce na poli zabezpečovat obživu. Tedy pane - já iránský vládce a strateg budu klidný a vebevědomý. [smích] pokrač.

84661

20.12.2005 21:33

Válka s Íránem: nedočkavé čekání

RE: Asi se čas krátí !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jsem klidný, protože dobu po svržení šáha iránští politici a strategové situaci analyzovali a realizovali nutná přípravná opatření. Vyšli jsme z premisy, že jednou bude muset USA a Izrael zaútočit na Irán. Provedli jsme tyto přípravy:

- do celého světa odešly miliony Iránců jako političtí emigranti. Velká část z nich má speciální výcvik. Po celém světě nyní žijí již jako občané těchto států, mají rodiny, postavení a nijak se politicky nápadně neprojevují. Bydlí na strategických místech ve všech zemích euro-atlantické civilizace. A za ta desetiletí jsme je vybavili chemickými, biologickými a dokonce i atomovými zbraněmi. V jedné nejmenované zemi jeden takový je váženým profesorem na místní starobylé univerzitě (Karlově) a v jeho domě blízko hradu, kde sídlí místní president, je instalovaná atomová bomba. Až příjde čas, pomodlí se a stiskne spoušť. Už víte, co mám na mysli ? Tak se naplní "Proroctví slepého mládence" - ohnivá koule nad Hradčany a znamení obrovského černého oblaku ve tvaru hřibu, ze kterého dští na zem smrt. Neznáte proroctví slepého mládence ? Škoda - pro Vás.
Již dlouhé roky jsme mohli Západ zničit - ale neděláme to. Čekáme na útok Izraele a USA. Pak naši představitelé obžalují v OSN agresory a dají ultimátum. Americké odmítnutí ultimáta se rovná stisku spouště.

- ve všech zemích Středního východu, které jsou významnými vývozci ropy, máme za ty roky vybudované síly a připravené spojence, nutné pro zničení klíčových zařízení ropného průmyslu. Ropná pole nejde zničit, ale citlivou infrastrukturu ano. Naše místní prostředky jsou připraveny tak, aby v okamžiku klamného úderu sebevražedných komand, která budou zaměstnávat obranu, naše utajené spojenecké síly v příslušných zemích legálně a zcela veřejně (!!) obsadí a zničí ropné terminály, energetické zdroje a spoje. USA budou zdánlivě drtit naše komanda a za zády jim to vylítne do luftu. Západ bude nejméně na jeden rok odřezán od ropy. Toto je připraveno již teď, již jsme to mohli udělat, ale signálem bude odmítnutí ultimáta stejně, jako viz výše.

- naši vědci vybavili naši armádu prostředky, které velmi Západ překvapí. Nebudete na to připraveni, jste namyšlení a samolibě sebeuspokojeni svou zdánlivou absolutní převahou ve zbraních. Naše síla se ukáže zcela přesvědčivě. Jako první akce za užití naší vojenské síly bude likvidace izraelské armády. Izrael bude zničen v každém případě. Ještě je čas, vezměte si Izrael někam k sobě, třeha na Aljašku, my nechceme zničit s Izraelem i nevinné lidi.

Je toho více - ovšem toto již lze prozradit - není proti tomu obrana. Ve své stupidní samolibosti tomu neuvěříte ani teď, když to říkám. Jedno Vám ale můžu slíbit - Irán nezaútočí jako první... Jste na tahu. Stále ještě máte možnost vrátit se na cestu pravdy ... [smích]

84670

20.12.2005 21:46

Válka s Íránem: nedočkavé čekání

RE: Asi se čas krátí !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

A este k tomuto: "Ajjatoláhové by vyhlásili aktivní válku na život a na smrt a poslal bych ty lidi do světa. Vraždit, ničit, pálit, hlava nehlava, za nimi jen spálená země." A kam by ste ich preboha chceli poslat - tu vasu pechotu? Na vychod proti Indii a Cine, na sever do EU, ci do afriky? Si robite srandu, nie?

Nedělám si srandu pane. Obrana proti naší pěchotě je nemožná. Naše pěchota převálcuje Evropu i Ameriku. Budete patrně nemile překvapen. Více prozradit nyní nelze, uvažujte nekonvenčně !

Pozor! Teď již mluvím za sebe. Vážený pane, po prostudování všech proroctví jsem Vám předestřel, jak ta válka bude zpočátku vypadat. Ano - je to scenář podle různých proroctví, nejen Nostradama. Amerika plynule přejde do nějaké vnitřní války a v podstatě jako velmoc zanikne. Evropa utrpí strašlivé ztráty a bude fakticky zničena. Přesto válku vyhraje a opravdu se strašlivě pomstí - z Mekky se stane černý kráter v zemi. Islám utrpí neslýchanou porážku. Vše bude korunováno nějakou prekerní přírodní katastrofou. Ovšem zde již Nostradamus zcela odbočuje z hlavního proudu. Situace po roce 2010 je krajně nejasná právě s ohledem na tuto neshodu v proroctvích. Čili - můj závěr je, že ještě stále je jakási šance na přežití lidstva. protože Nostradamus to říká.

84673

20.12.2005 21:57

Válka s Íránem: nedočkavé čekání

RE: Pozor!!! Tohle je konecna...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ja jen tiše doufám, že mě nepovažujete za nějakého astrologa ? Nic proti nim nemám, ovšem ani nic pro ně !! Moje záliba je nacpat si do hlavy pokud možno úplně vše, co mi pomůže pochopit kdejaké proroctví, nebo aspoň odhalit, zdali se nejedná o pouhý blábol. A k tomu musím i bedlivě sledovat současné světové dění. Kompilací obou zdrojů vědomostí docházím, k čemu docházím a co zde píši. Patent na rozum nemám a ani si celou řadou možností, jež zde uvádím, nejsem nikterak absolutně jistý. Kdybych si byl jistý, již asi řvu hrůzou v opolstrované místnosti bez výstupků a bez klik na dveřích s rukama zavázanýma v takové podivné košilce ! [velký smích] [velký smích]

84674

20.12.2005 22:15

Americký policejní stát: žába je uvařená

RE: Nejak se me to nezda

Petr Gejdoš 83.?.?.?

[chechtot] To jsem napsal schválně, protože si vzpomínám, že ty seš taky jeden takovej "techňáckej" vejlupek, smrade ! ...jsem se srdečně zasmál !

A jinak, to je s tím "chlastáním" na veřejnosti opravdu sranda. My byli ve Virginia na Twin Lakes, jezdili jsme na kanoi a fotili želvy a jinou havěť a měli jsme naloděné zásoby, mimo jiné i pivo. No a jaké bylo naše nemilé překvapení poté, co jsme po dlouhé plavbě nejistým krokem, samozřejmě z důvodů mořské nemoci, vystoupili na břeh a bafnul nás nějaký místní správce parku (von to je jakýsi State park), a že jsme porušili a bla bla bla ! bylo z toho dlouhé řečnění a dlouho to vypadalo na pokutu. Při té příležitosti jsem se ovšem dověděl, že jestli tedy máte důvody, tak si můžete koupit licenci a pak můžete v té přírodě si to pivo dát !!

No a pak se mi divte, že Ameriku pomlouvám, že to tam je jak u blbých na půdě ! [velký smích] [velký smích]

84678

21.12.2005 13:13

Válka s Íránem: nedočkavé čekání

RE: Asi se čas krátí !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nevím, co se stane, když se napře nekonečná síla do skutečně pevného bodu. Věřte ale jedné věci, nejen Izraelci to míní vážně. A přitom víme, že Izraeli nic jiného již ani nezbývá - pro ně platí to ruske "Ni šagu nazad, za nami Maskvá". To ale měli mít Izraelci na mysli dříve, to je ta teorie "Zlatého mostu". Chcete-li, aby nepřítel ustoupil, musíte mu dát prostor, popřípadě sám postavit most ! A to Izrael neudělal, hraje hru o všechno - nebo nic. A my budeme teď s napětím čekat, co bude. Všechno nebo nic ? [velký smích] Zde Nostradamus před 500 léty dal palec jasně dolů - v tehdejší Evropě by se mu každý vysmál, kdyby zmínil, že Židé mají svůj stát a on jej nejen předpověděl, ale vzápětí hned i pohřbil. Tedy uvidíme.

K té strategii - souhlasím, použil jsem hypotetickou tajnou zbraň, o níž nikdo nic neví, ani já samozřejmě ne. Přesněji se o ní zmiňuje snad opravdu jen Nostradamus. Má se jednat o zbraň, která bude účinkovat plošně a nejčastěji ji charakterizuje jako "oheň z nebe". Tady si můžeme klidně pustit fantazii na procházku - může to být klidně i klasická nukleární zbraň, protože tuto on Persii příznává. Potom ovšem je nejasné, jak ji budou aplikovat ve strategickém měřítku. Ale myslím, že to skutečně je něco jiného, protože popis účinků je značně "vyděšený" a Evropané budou velmi zaskočeni a utrpí strašné ztráty. Američanů se to již týkat nebude, ti tou dobou již budou bojovat o holý život a jako mocnost nevystupují v této prorokované válce, nakonec ani již nikdy dále.

Nostradamus uvádí, že Peršané budou v té chvíli mít v Evropě a z kontextu plyne, že po celé Evropě milion vojáků respektive bojovníků ! To znamená jediné - pěšky v době války tu nedojdou, ani nedoletí, ani nedojedou, ani nedoplavou - tak slabá Evropa zase není. Tedy jediný závěr je a je to zdrcující poznání - jedná se o lidi, kteří v Evropě již dávno jsou, tedy imigranti. Napadá Vás něco jiného ? Nostradamus velmi trpce Evropu kárá, že : "Velmi podcenila přípravy na tuto válku, která se dlouho rýsovala" .. sranda, že používá minulý čas pro něco, co se teprve stane. No nic, díky za spolupráci. [smích]

84811

21.12.2005 14:02

Válka s Íránem: nedočkavé čekání

RE: Pozor!!! Tohle je konecna...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Někdo si říhne a utře hubu, někdo se uprdne a tváří se jakoby nic, jiný zase promluví a je to stejně hodnotné. A nelze vyloučit, že někdo to zvládne vše najednou - a to pak opravdu stojí zato... [velký smích] Jsou ale i lidé uvážliví, kteří se dopředu nevzdávají v namyšlené aroganci jakékoliv rozumné možnosti, jak se něco dozvědět či poučit se. Směšné je někdy, kterak se lidé hlásí ke křesťanství, avšak kořeny své víry zatracují coby pavědecké a nedůvěry hodné. Podivuhodná schizofrenie, člověku se chce říci - pane Bože, do čeho jsi to dal duši...

84817

21.12.2005 15:15

Válka s Íránem: nedočkavé čekání

RE: Strategia II.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

ich lode, trciace tu ako kacice na rybniku, stanu cielom masivneho utoku, ktory zavda pricinu k dalsiej, mozno jadrovej eskalacii. Tolko fakta. Body bags nehrozia, namornici ostavaju v mori, ale odovodnenie pre ovce doma tu je: boli zme napadnuty!

To iránci dobře taky ví - ale na pobřeží a v Hormuzu jsou dobře "zakopaní" a čekáním nic nezkazí. Když Izrael zaútočí - americké síly v zálivu budou v nejvyšší pohotovosti, tedy spěcháním by Iránci žádný moment překvapení nezískali. Zato si posvítí na Izrael !

ocituji z.. můžete hádat koho:

Jalová synagoga, bez plodů,
nevěřícími bude přijata,
dceři pronásledovaných z Babylonu,
ubohé a smutné, křídla přistřižena.

Je to v časovém kontextu, netřeba příliš namáhat mozek, aby to bylo dost jasné... [velký smích]

a v téže době dle kontextu v Americe:

Západní lid v templ poklad složí,
odtud přenesen (ukraden) na místo skryté,
hladoví přetnou pouta, chrám znovu dobyt,
uchvácen, děsivá kořist uprostřed.

Simulacra zlata a stříbra klesnou na ceně,
po krádeži (jejich hodnoty) budou vrženy do moře.
Až se zjistí, že všechno je zničeno dluhy,
všechny cenné papíry (a akcie) budou anulovány.

Nářek, pláč a slzy s noži přicházejí,
útěk jen lstí, konečný útok zasazen,
vyvýšená podia kolem v parcích vztyčí,
živí odstrčení a rychle zabiti.

ber kdo chce a rozumí, ostatní nechte bejt - neubude ! [velký smích]

84832

21.12.2005 15:19

Válka s Íránem: nedočkavé čekání

RE: Strategia III.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No tedy ? To hledím ! Vím, že taky toho trochu vím, ale tohle jsem nevěděl, ani nezaslechl ! Kde jste na to přišel na tento rozsah Izraele ?

Naopak ale v SZ je rozsah Izraele popsán vcelku nesporně a určitě nikoliv tak, jak to Vy uvádíte !

84834

21.12.2005 15:20

Válka s Íránem: nedočkavé čekání

RE: tolerantní křesťanství ?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Taky jsem z toho udiven - připisuji to propagandě jistých pánů leho a kema. [smích]

84835

21.12.2005 16:03

Válka s Íránem: nedočkavé čekání

RE: Asi se čas krátí !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ajajajaj ! Já už si dávno zvykl na to, že lidi vážné věci neberou na zřetel a nenápadně si ťukají na hlavičku, jakože co tady ten otravuje s jakousi odpovědností. Ale tady na Zvědavci začínám být docela zneklidněn, neboť pozoruji, že takových, co vidí souvislosti trochu dál, než třeba kema, je stále více !

Opatrně bych se zeptal, odkud Vy čerpáte své představy vývoje ? Totiž skutečně se dost neobvykle dobře shodujeme v "klíčových ukazatelích" !

84839

21.12.2005 18:33

Válka s Íránem: nedočkavé čekání

RE: Asi se čas krátí !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane leho, kdyby jste skutečně a úpřimně chtěl porazit všechny ty džihadisty po celém světě, stačilo by, aby jste jim začal radit. Nechcete se "vecnout" na takovouhle Bohu libou činnost ? S Vašim rozumem a názory ... [velký smích]

84865

21.12.2005 18:40

Válka s Íránem: nedočkavé čekání

RE: Fanaticti muslimove nesmi ziskat atomovou bombu.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ale co když má pravdu ? Spadl nějaký vrtulník, na který jste vložil ruce, pane leho nebo nespadl ? Já si taky myslím, že jestli by jste investoval celý "svůj um" do údržby nějakého vrtulníku, potom soudě podle toho, co předvádíte tady, pochybuju, že by vůbec potom vzlétl. Protože třeba listy rotoru se nenaklepávají jako kosa ! [velký smích]

84868

21.12.2005 21:22

Válka s Íránem: nedočkavé čekání

RE: Fanaticti muslimove nesmi ziskat atomovou bombu.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ježíš sice přímo nenabádal nikoho k vraždění, ale on to byl, kdo pravil, že lidstvu přinesl meč !

Lukáš 51. "Představujete si, že jsem přišel, abych dal pokoj zemi ? Opravdu ne, říkám vám, ale spíše rozdělení. Od nynějška bude totiž pět v jednom domě rozděleno, tři proti dvěma a dva proti třem. Budou rozděleni otec proti synovi a syn proti otci, matka proti dceři a dcera proti matce.

Ovšem ve Starém Zákoně tekou celé řeky krve ! A přímo na pokyn JHWH !

84914

21.12.2005 22:25

Válka s Íránem: nedočkavé čekání

RE: Asi se čas krátí !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tady můžu s radostí reagovat! [smích] Ano, beru jej vážně a mohl bych i vyložit, proč. Akorát, že by to tady prakticky nešlo. Nejedná se o apokalyptické proroctví, to v žádném případě. Má to daleko blíže k oněm mayským proroctvím, ačkoliv to je značně nepřesné srovnávání - ona ta mayská proroctví snad ani proroctví nejsou - spiše mytologická historie s poúkazem na věčný koloběh.

Já sám hned teď, kdybychom seděli u stolu proti sobě, bych Vám bez přípravy udělal několikahodinovou analýzu a prognozu, kterou bych pak v diskusi podepřel zodpovězením libovolné otázky a námitky na to téma. A jsem si jist, že bych Vás zcela věcně a rozhodně přesvědčil o tom, že se jedná o zcela zásadní,závažné a věcné informace. Lidé i velmi vzdělaní dneska podléhají zhusta sebeklamu o vlastní dokonalosti a dokonalosti jejich vědeckých informací a znalostí. Nevnímají to "nehlučně burácející" poselství věků o tom, že vše již tady bylo a vše se zase opakuje.

Je mi líto, pane, pokud i Vy tak myslíte. Ale skutečně - nervydrásající rozsah nepochopení dějin vede k tomu, že bude repete a skutečně tu zase bude cos ne nepodobného Apokalypse. A vůbec - co znamená slovo "apokalypsa" ? Víme, že tak se jmenuje část Nového Zákona. A to část, která ze všeho nejvíce připomíná kvílení člověka, trápeného noční můrou. Ale co to je ve skutečnosti ? To slovo ? Není tam odpověď ? Není to něco na způsob kajícné vzpomínky ?

Ano - beru to velmi vážně, protože o dnešní době lze říci ledacos, hlavně pak, že je velmi velmi vážná. A Vy třeba ne, ale já ano, já vidím to, že jsme byli varováni - avšak nepoučeni a nepoučitelní. Oči mají a nevidí, uši mají a neslyší ... [velký smích]

84928

22.12.2005 12:55

Válka s Íránem: nedočkavé čekání

RE: Asi se čas krátí !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Možná by neškodilo, kdyby se provedla buď reforma OSN a nebo vytvořilo něco nového na tento způsob... - já vím, že jsem otravný s Nostradamem. Totiž on na to myslel taky... [velký smích] Na nejbližší dobu lze podle Nostradama čekat rozpad OSN na arabskou část a americkou část - tedy rozumějmež na islámskou a křesťanskou část. Dojde k tomu demonstrativním odchodem islamských zemí a i některých dalších neislámských zemí z OSN a vytvoření jiné organizace, konkurenční. Zajisté tušíte, že bude na světě těsno v té chvíli, nebudou lítat jen ostrá prohlášení. Svět se rozdělí na bohatý severozápad, chudý jihovýchod a blíže nespecifikovaná skupina, která se vyjádří vždy podle situace.

Ty "světové strany" prosím posuzujte shovívavě, zajisté rozumíte, co jsem tím myslel. [smích] A USA světovým četníkem nikdo neustavil a brzy se ukáže, že tato poněkud podivná role USA dlouho nevydrží.

85102

22.12.2005 13:03

Válka s Íránem: nedočkavé čekání

RE: Asi se čas krátí !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

[chechtot] To je skutečně zábavné. Zde se teprve v celé nahotě ukáže, na čem světová politika Západu celou dobu stojí. Západu kvůli ropě "poteče do bot" a jak je to posledních cca 2000 roků zcela obvyklé a jak to odpovídá totální amoralitě křesťanů obecně, bude každý stát bohatého Západu řešit svou pozici z pohledu poučky "bližší košile než kabát".

Pro ten lehem vychvalovaný řád je totiž základní morální pravidlo asi toto: Za peníze prodám klidně i vlastní babičku.. Poučení pro Čecha se zachovalým rozumem typu "selský" je tady jediné - od svých spojenců na Západě očekávejmež nanejvýše "Novou Mnichovskou dohodu !!"

85105

22.12.2005 14:02

Válka s Íránem: nedočkavé čekání

RE: Fanaticti muslimove nesmi ziskat atomovou bombu.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ano, Starý Zákon to bere z gruntu taxatívně. Rozhodně to není nějaké počteníčko pro humanisty. Stačí otevřit na správné stránce a musíte si dát pod sebe při čtení hrnec na krev !!

85116

22.12.2005 14:10

Válka s Íránem: nedočkavé čekání

RE: Scenar

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Vaše informace jsou velmi závažné a odpovídají mým de facto z Nostradama "vymysleným informacím". Turecko v nejbližší době zažije převrat a tvrdou islamizaci. To i Talibánci tam budou chodit závidět. Ten samý osud čeká Egypt a Maroko - to uvádím jen důležitější státy, které Nostradamus uvedl jmenovitě.

85119

Já tady vcelku blízko ( cca 10 km luftem) té budoucí zóny bydlím, mám to tu všude projeté na kole, jezdíval jsem tam s děckama kdysi dávno. Jelikož nejem ani vlastník půdy v inkriminované lokalitě, ani nejsem bezprostřední soused, můžu tak nanejvýše být nasr..štvaný, že se něco takového děje. Skutečně se jedná o podhůří Beskyd na pokraji chráněné oblasti, v údolní nivě divoké říčky Morávka. Nejsem si zcela jistý přesně tou lokalitou, leč stejně se domnívám, že se jedná o hypoteticky záplavové území. Celé údolí Morávky je velmi divoké a krásné, považuju průmyslovou činnost v takové lokalitě za zvěrstvo !!

Tohleto ale má cenu vykládat jedině někomu, kdo i chodí pěšky, i jezdí na kole a v přírodě se chová tak, aby jej nebylo vidět ani slyšet. Nikoliv někomu, kdo se "jezdí kochat" přírodou tak, že sedne na nějaké debilní terénní auto a za odpoledne rozválcuje na sračky kus přírody, ze které stejně vidí nakonec prdlačky. A pak se třeba ozve nějaký leho a řekne, že on tam taky jel na takové té uřvané terénní čtyřkolce a že tam stejně žádná příroda není, že tam žádné vzácné vstavače ani sněženky nekvetou, že tam neviděl žádné bažanty a zajíce, ani neslyšel zpívat ptáky, natož nějaké vzácné. To jsou voni ti super-chytráci - zabetonují celou zeměkouli a až pak budou udiveně kroutit hlavama, co se to děje s přírodou. Do té doby, než bezprostředně tyhlety lidi Matka Příroda nenakope do zadku sama, na ně můžete mluvit jak chcete, nevidí, neslyší, maji svoji leho-pravdu.

Tolik k těm některým pitomým kecům o kapitalismu a socialismu v takovém případě. Tady přeci primárně nejde o ten princip, že v kraji s velkou nezaměstnaností by se mělo či nemělo bránit jakési aktivitě ! Ale pro Boha (!) proč se má devastovat další kus docela ještě ne moc dotčené přírody ? Když třeba i v kraji jsou oblasti, které již jsou průmyslem dotčené a nebylo by to taková škoda. Ty pole se zelím tam totiž rozhodně pasují spíše.

Ale stejně - když pak člověk vyleze na Lysou horu, tak kam se podívá, vidí trčet komíny, lesknout se střechy průmyslových hal, na obzoru vidí kužele hald vysopecní a slévarenské struzky nebo důlmí hlušiny. Z vrcholu za dobrého počasí je vidět celé průmyslové Slezsko až někam do Katovic v Polsku a je to zdrcující. Fuj ! Člověk to tady podělal k neuvěření a nejen tady. To už chce opravdu hodně fantazie, aby někdo mohl před svým vnitřním zrakem rozvinout obraz, jak by to mohlo vypadat, kdyby lidi nebyli takové s prominutím hovada.

85155

Základní marxisticko-leninská poučka říka o tom okrádání toto : "V kapitalismu okrádá člověk člověka, kdežto v socialismu (a komunismu tedy asi taky) je to naopak !" [smích]

85165

Pane leho, až se někdy odhodláte napsat memoáry, to bude strašná sranda ! Vám budou chybět chybět roky času, do kterého by jste to vše nacpal, aby to dávalo jakýsi smysl. A to ještě kdoví co na sebe ještě vyblábolíte. Dávejte si třeba pozor, aby jste tu třeba netvrdil, že jste panu Ferdinand de Lesseps opravoval chyby v jeho projektu Suezského průplavu ! A jsem si jistý, že jste se s panem Ferdinand de Lesseps poté neshodl a neradil mu tedy v Panamě, jedině proto tam ta jeho stavba průplavu zbankrotovala. Pozor ! tady se nic neutají ! [velký smích]

85169

Teď jste mě pane Včelička velmi mile překvapil, ba až skoro dojal, tou obrannou tirádou pro amerického Forda. Totiž, z toho chápu, že zcela jasně chápete negativa onoho vývoje, který však pro bezbřehý kapitalismus tohoto druhu je zcela typický. Pan leho, kema, Arkan a spol jaksi nechapou, nebo nechtějí chápat, co to je, když se mluví o "skutečně zdravé, prosperující, perspektivní a humánní společnosti". Nechci to dále rozvádět, protože bych pak plynule přešel na urážlivé jízlivosti k těmto pánům. Ale skutečně poctivě uvažující ekonom, který má na mysli rozvoj domácí společnosti (národa) se musí vážně zamýšlet, kam to vše spěje a jak se tomu bránit.

Já jsem dost smutný z toho, že kdykoliv jsem tu takto obdobně nanesl tento problém, byl jsem vždy zrovna těmito pány doslova "zplitý" jako komunistický vyvrhel. Čili musím nutně usuzovat, že tito výše jmenovaní pánové to anebo nemají v hlavě zcela v pořádku potažmo jsou pouze méně inteligentní - anebo jsou přímo zainteresováni na tom systému, který fakticky je rovněž tunelováním, ať už se jedná o Ameriku, nebo Česko. Totiž to tunelování není český vynález.

Já sice zrovna osobně vlastním japonské auto - Mazdu 626 a nemůžu jaksi "vynuceně" jinak, než ji chválit. Má najeto 300 000 km a vše je původní (samozřejmě mimo vysloveně spotřební díly) a neměl jsem ještě žádnou poruchu !! Jediné, co kleklo, byl ne-japonský imobilizer, který mě skutečně imobilizoval k mé absolutní nelibosti. A pro americké auta nikterak láskou nehořím, jsou poněkud neekonomické, řečeno eufemisticky. Moje Mazda je dvoulitr a jezdím zima léto pořád stejně a dlouhodobě mám spotřebu 6,5 litrů/100 km. Takové americké auto existuje pouze v scifi filmech. Jenže, já ji koupil již jetou a to tak, že velmi výhodně, nové japonské bych nekoupil. Držím se totiž zásady - "Japonec nakonec". Na Korejce takové rčení dosud ani neexistuje - ale to příjde.

Jestli se chceme zachránit, míněno my běloši v Evropě nebo Americe - a že jsme si Evropa s Amerikou osudem a historií jasně určeni si pomáhat - potom si musíme začit více vážit své práce a vyjádřením toho bude muset být i to, že přestaneme prostě kupovat neevropské a neamerické zboží ! Jinak skončíme rychle, definitívně a neslavně. Ale je to ještě mnohem složitější ... ovšem bez lehů by jsme se zachránili snáze.

85178

23.12.2005 08:13

Vítězové a poražení

Ne že bych víceméně nesouhlasil !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ale s velikým a stále rostoucím podezřením jsem to četl a uvědomoval jsem si stále víc a víc, že je to celé jaksi podezřele rozumné, uvědomělé si všech souvztažností, odpovědné - prostě takové, jak bych to čekal od politologa a experta, nikoliv od bojového kamaráda jistého pána leho, zvláště když vím, jak přemýšlí tento.

Ano, kromě skrytých nadějí na přihřátí vlastní polívčičky a postranní zisky, nelze šmahem upřít snahu USA i dobré úmysly z Iráku udělat vzor - průlom do myšlení ve světě Islámu. Ovšem výsledek je vcelku katastrofální, snahy se ukázaly zcela kontraproduktivní. Není se co divit, že ty dva světy - náš a muslimský, si moc nerozumí. A americké "patlama patlama" v Iráku skutečně pro lepší porozumění přínosem není.

Naše západní společnost je duchovně otupělá, zkorumpovaná bezbřehým individualismem a konzumem. Tušení zmaru, poselství sv. Jana v Apokalypse - to nyní vydává své ovoce. Nálady v zemích euro-atlantické civilizace jsou daleko nejspíše depresivní a hysterické. Oscilující mezi bujarým veselím křečovitého obžerství a sebemrskačskou depresí, přerůstající až v jakési "sado-maso" orgie pocitů viny a odpovědnosti za všechnu bídu světa jako celku.

Člověk nemusí být prorokem, aby si "spočítal" další pravděpodobný vývoj. Jsme nyní v čase Vánoc, není to příliš dobré téma na tuto dobu. Takový je již svět ! Problémy světa jsou zde celou dobu a mají tendenci setrvale narůstat bez ohledu, zda se nám to líbí a zda je na to vhodná doba. Že má každý člověk v sobě zabudován institut "svědomí", který ať jsme pohané nebo svatí, vytváří stále v každém pocit odpovědnosti, to chápe patrně každý. Ale zdá se, že i velké skupiny lidí - celé národy, mají jakési kolektivní svědomí. Vzpomeňte si každý na své noční můry, když jste cítili někde v hloubi sebe sama ten neodbytný tíživý pocit, pocit "hryzajícího svědomí". Tak ty tu jsou nezávisle na našem chtění stále.

Přeji šťastné prožití Vánoc, "hodně dárků", veselou mysl. Přál bych si k tomu, aby lidé našli tu správnou cestu - aby naděje stále žily.

85233

Asi jsem měl smůlu v Americe, že všechny ty americké auta jim žraly jaksi více. Ale na americké poměry asi docela málo, kdykoliv jsem se totiž zeptal na spotřebu, tak odpovědí byl jako první reakce údiv ! Na co to potřebuju vědět, když to je takový nepodstatný údaj ! Daleko důležitější je výkon motoru, klimy, akcelerace a potažmo i cena !! Protože kvalita auta je daná cenou - pro některé. [velký smích]

Jinak, pane kema, klídek. Geo Metro je, co tak vím, Suzuki Swift, to je takový Trabant. Skutečně se s ním dá jezdit za 4 litry, to jo, akorát jde trochu o život.

A ten Dodge Neon - neviděl jsem tam v Americe ani jeden, což ale uznávám neznamená nic, třeba jsem se jen špatně díval. V mých materiálech jsem o značce Dodge/Chrysler nenašel mnoho slov pochvaly. Pravda, vše psáno v Evropě - zde americká auta mají dost neuvěřitelnou pověst - míněno zcela špatnou. Ten Neon tedy s kufrem 370 litrů, nádrží 47 litrů a váhou skoro 1250 kg při velikosti menší Škoda Octavia tedy nevykazuje nic moc parametry. Vsadil bych se, že to byl propadák i v USA, v Evropě pak patrně je i slovo "propadák" lichotivé ! Nicméně na netu jsem slovo pochvaly našel zde :
http://www.autohit.cz/test/testy.php3?id=15
Pro jistotu ani v jednom katalogu, co jsem tuto konkrétní značku našel, není uvedena ani jednou spotřeba. Zde potom uvádí spotřebu v tom autohitu 7,9 litrů/100 km. To je skutečně slušné - za 3/4 milionů korun ale nevím, zda bych se nechal ukecat ! Jsem totiž spíše praktický člověk a tohleto jako moc praktické auto nevypadá. Ale proti gustu žádný dišputát ! [velký smích]

85262

24.12.2005 15:39

Vítězové a poražení

RE: reakce opravdickeho vojaka

Petr Gejdoš 83.?.?.?

On ani tak nebyl jasnovidec. To co napsal, byla prostě skutečnost v té době všem "vidoucím" zřetelná, čili byl dobrým pozorovatelem skutečností kolem sebe - druhá světová válka bylo dílo Britanie a USA rukou společnou a nedílnou. Spletl se ve výsledku té války, to jo, ale většinou se stává, že války nekončí přátelským se plácáním po zádech a drinkem na usmířenou. No, a taky se domnívám, že trest ty skutečné válečné štváče neminul a nemine - nejen ten Boží trest, o kterém pochybovat netřeba... [velký smích]

85406

24.12.2005 15:51

Vítězové a poražení

RE: reakce opravdickeho vojaka

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ale mohl by jste pane přeci jen rozpoznávat jisté rozdíly mezi takovým vojákem, jak si jej představujete a jakým zřejmě typický americký voják je, a vojákem-bojovníkem za poněkud vyšší morální hodnotu, než je mrzký peníz alias žold.

Ti američtí vojáci možná opravdu nepřemýšlejí, ostatně to tady jeden takový prezentuje ze všech sil ! Jsou to svého druhu profíci a válčí na směny, jde jim primárně o vlastní přežití a o žold. Je jim jedno, jaká hromada mrtvol za nima zůstane a co to byli zač, ženy, děti, otcové od rodin - nebo dokonce omylem i ti lehovi oblíbenci džihadisti - ovšem spíše zřídka kdy. A svou práci dělají, jako by hráli na PC nějakou přitroublou hru "na střilačku". Když náhodou pak vidí skutečnost, co ve skutečnosti mají na svědomí, jsou zdrcení a říkají, že to nevěděli. Pane Včelička, jsem trochu otřesen, že třeba Vy to patrně považujete tímto takto za správné.

85413

byl by s nami amen. - lépe místo "byl by" tam pasuje "je" ... [velký smích] Ale jinak s Vámi souhlasím, divné !!

85447

Jak to tady tak zvolna pročítám, sedá na mě podivný pocit. Pocit, že tady mluvíte o něčem, co mě posledních 40 roků pronásleduje jakoby černé svědomí, pocit jakoby zmaru - pocit černé noční můry. Pocit, že nic není takové, jak by mělo a určitě mohlo být. Když to tak promýšlím, asi tak se cítí divoké a doposud svobodné zvíře, jsa chycené v síti, strčené do klece, zavřené v ohradě v zoo.Ale mlčím a zvykám si... - jo ! Zdravím pěkně, přeji hezké Vánoce a ... ano, je to docela hrozný svět ! My někteří již alespoň tušíme, jak ven. [smích]

85464

24.12.2005 22:55

Vítězové a poražení

RE: reakce opravdickeho vojaka

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane kema, již jsem si mnohokrát říkal, že škoda s Vámi tratit čas a zase jej tratím ! Prosím Vás, anebo trochu přemýšlejte nad fakty, než se pustíte do nějakých písemných zde-úvah, nebo se pak nedivte, že se většině lidí pokazí nálada, když vidí příspěvek od značky "kema". Přemýšlejte nad fakty a když si nevíte rady - zeptejte se, poraďte se, ale proboha nechlubte se tím, že sice umíte číst, ale pak již jen papouškovat, papouškovat, papouškovat ...

PS
Pane, schválně jsem nereagoval na Vás s něčím na dané téma předmětným. To zdá se ve Vašem případě je zhola zbytečné. Já jen, aby jste si ušetřil řeči k tomuto. [velký smích]

85466

24.12.2005 23:05

Vítězové a poražení

RE: reakce opravdickeho vojaka

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Včelička, ne zcela chápu smysl otázky ... to uz slavite silvestra?... - Vy už asi ano, že ?

Kdyby ale jste se o tom chtěl pobavit a poučit, rád vysvětlím myšlenkové postupy a dostupné informace, které k takovým závěrům vedou. Ale pozor. nemám náladu na diskusi jakoby s hluchým, slepým a blbým, tedy pokud hodláte argumentovat například jako leho či kema, pak raději ani neodpovídejte. Tedy - ...druhá světová válka bylo dílo Britanie a USA rukou společnou a nedílnou. To je prostý fakt, ovšem jen pro člověka, který má nějaké vědomosti, logické myšlení a strategický nadhled. Jelikož se jedná o historii již značně vzdálenou, nemuselo by to činit potíže. Historii sice píší vítězové, ale i tito se ve své "rozjásanosti" a neuvědomujíce si vrtkavost štěstěny a to, že kolo dějen se otáčí stále, dopustili se mnohých chyb v tom svém dějepise !! [velký smích]

85469

26.12.2005 13:41

Vítězové a poražení

RE: reakce opravdickeho vojaka

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Už jsem vůbec tady nechtěl reagovat, ale na Vás zareaguju. Myslíte si, že to takovému člověkovi veleduchovi může vůbec dojít ? Mě z toho bere pocit marnosti. [zmaten]

Jinak - jsem si jistý, že spousta výroků i těch tak řečených "zločinců nacistů" by byla hodna číst a citovat. To, že je někdo odsoudil, neříká nic o tom, zda skutečně byli odsouzení-hodni. jest psáno "nesuď neb budeš souzenů a nikdo nezná cesty Páně. Moc pěkně jsou tyto situace řešeny v Koránu. Nakonec již brzy všichni seznáme, jak se věci mají doopravdy. A kemové a lehové se budou dost divit.

85565

26.12.2005 22:42

Kde mají stát mořské víly?

RE: Ta holčička se neměla s kým identifikovat

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To je divná debata ! Člověk je souhrnný název, který může představovat muže, ženy nebo děti obého pohlaví. Čili člověk apriori není míněno muž, aby bylo nutno potom jazyk kroutit a říci "člověčice". Když pak je to s předponou pra- je to to samé. Nevidím ani náznak nějakého problému mezi normálními lidmi.

85621

26.12.2005 22:53

Vítězové a poražení

RE: Dalsi dve rodiny budou mit 'americke' vanoce...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jsem to jen tak rychle přeskákal a dost "zděšeně" uložil do "oblíbených". To zděšení se ani tak netýká obsahu, jako rozsáhlosti, což při stavu mé angličtiny není žádná legrace. Zdali to nakonec bude pravda - tedy, že to bude mé oblíbené čtení - to vskutku teď tedy ještě nevím.

Mám podotázečku - taky máte alespoň někteří sem tam takový marný pocit, že už to snad ani nedokážete dočíst ?

85624

27.12.2005 16:15

Kde mají stát mořské víly?

RE: Ta holčička se neměla s kým identifikovat

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Možná máte pravdu, že jsem se od malička lehce jako kluk ztotožnil s tím člověkem, že je to "ten člověk" stejně jako já jsem "ten kluk". Jenže v té době jsem byl dítě, tedy "to dítě", takže i tak je to zvláštní, jak jsem se to tedy ztotožňoval vlastně, že jo. Rozhodně na mě nezapůsobilo věrohodně, to když říkáte, že Vaše dcery říkaly "ta liď" - to je totiž nezlobte se na mě absolutní blbost. Taky mám dvě dcery a takovou podivnost jsem od nich neslyšel, když byly malé, samozřejmě když jsou velké, rovněž ne.

Existují jazyky, kde jsou rody pro nás česky uvažující docela jinak a docela zdánlivě nelogicky rozděleny. Nikdy mě ale nenapadlo nad tím uvažovat a tedy Vám neřeknu, jestli třeba neexistuje jazyk, kde slovo "člověk" je rodu ženského. Tam by potom měl být vznesen dotaz, zdali to někomu vadí. Možná to mělo být "to člověk" a bylo by po ptákách. Nicméně - kdyby tady taková úvaha nebyla, nikdy by mě nenapadlo, že by v tom byl nějaký problém.

Kupříkladu - před 15 léty by mi vůbec nevadilo, kdyby se tehdejší Československo přejmenovalo na Slovenskočesko, kdyby to mimochodem nebyla blbost. A divili jsme se všichni Slovákům, co se jim to děje s rozumem, že trvají na takových ptákovinách. Mi by nakonec ani nevadilo, kdyby se celý stát jmenoval Slovensko a hlavni město se přestěhovalo do Bratislavy. Takhle tedy chápejte mé vyjádření, že nechápu, co Vám vadí ! [smích]

85705

27.12.2005 20:40

Vítězové a poražení

RE: reakce opravdickeho vojaka

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane kema, tedy zareaguji na Vás přímo, ač jsem si to sám sobě zapověděl. Samozřejmě jsem nemohl za necelý měsíc pobytu v USA vidět a pochopit vše - to není prostě možné a ani to netvrdím. Ale s tím, co naznačil Goebbels, jak jste to citoval, nelze než souhlasit !

Totiž, v Američanech není vidět ani za nehet snahy někomu rozumět ! Ti Němci skutečně jsou velmi kulturní národ a od Ameriky si nemají opravdu šanci vypůjčit ani jednu notu, aby to nebyla zbytečná snaha. Co k tomu chcete dodat ? Samozřejmě by to bylo o kolektivní vině, kdybych paušálně absolutně všechny Američany hodil do jednoho pytle, ale co jiného nakonec zbývá ? Já se vcelku zlomyslně ptal na znalosti těch mých různě vzdálených příbuzných a můžu tedy vcelku bez výčitek svědomí konstatovat, že to tak je.

Nevím, co to Američanům bude platné, že to oni jsou formálně "vynálezci" kde čeho. Z těch 300 milionů Američanů je pouze nepatrný zlomek těch skutečně vzdělaných a Bohu žel - vesměs to nakonec vlastně Američani nejsou. To jak pane kema bojujete o těch 5% nezaměstnaných v USA - máte je mít ! Uvědomil jsem si ten trapas Vašeho myšlení. Mějte si pravdu dočasně. A vězte - na Vaše :Jenom aby to netrvalo moc dlouho. Mate nejakou aspon hrubou predstavu? Vám říkám - že ano ! Mám představu. Bude to dříve, než si patrně vůbec dokážete představit. Je mi to líto ... [velký smích]

85734

27.12.2005 20:46

Vítězové a poražení

RE: Včeličko, já vím, když Vám začne takhle bzučet v úlu, tak je kulový kemo platný Vám zkoušet

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Kdyby to kemo chtělo rozumět, něco by si o tom přečetlo, takhle jen plácá, to nemá cenu na to reagovat. Rozšiřuji svoje touhy, tak jak bych si strašně moc přál vidět člověka, který zde roztrušuje chytrosti pod jménem leho, začínám hrozně moc toužit vidět zblízka tvora, který se tu jeví jako "to kemo" ! To musí být zážitek !! [velký smích]

85736

27.12.2005 20:51

Vítězové a poražení

RE: Včeličko, já vím, když Vám začne takhle bzučet v úlu, tak je kulový kemo platný Vám zkoušet

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Stvoření kemo - vyzývám Vás, aby jste si něco přečetlo rozumného, než začnete roztrušovat jakési rozumy. Začíná se mi skutečně nedostávat vhodných výrazů k tomu, abych charakterizoval úroveň Vašeho chápání historie a souvztažností. Takovými prndy, co teď píšete, by jste patrně skutečně dokázal normální lidi otrávit natolik, že by ani PC nezapnuli. To je patrně Váš cíl, jen proto na Vás reaguji, protože bych byl nerad aby se to stalo.

85738

27.12.2005 21:38

Vítězové a poražení

RE: Dalsi dve rodiny budou mit 'americke' vanoce...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane kema, nabyl jsem praktické jistoty. Vy jste normální sprostý provokatér - tohleto, co píšete, již totiž nelze vysvětlit pouhou blbostí, jak jsem se původně domníval. Chcete-li mi to vyvrátit, napište o nějakém případu, kdy ten IMF pomohl prokazatelně nějaké typické chudé zemi z příšerného ekonomického svrabu, jak jste dojemně projevil starost. Protože tak jak píšete Vy : Pouze blaboly o tom, jak IMF bidaci proletare celeho sveta. - tak já zase tvrdím, že absolutní většina toho, co Vy píšete, tak toto jsou skutečně bláboly.

Vy jste zde neuvedl vůbec žádný fakt, pouze docela sofistikovaný kec. Za dlouhé roky, co to sleduji, se situace ve světě z hlediska rozvojových zemí neustále neřešitelně zhoršuje a pro ty tzv. "pomáhající" se stále zlepšuje. Ze strany IMF pak slyší svět jen neustálé sladké řečičky, reálná pomoc žádná. Na základě toho, co jste napsal, cítím morální právo, navzdory zde deklarovaným zásadám o psaní příspěvků, říci Vám: Jste absolutně sprostý demagog a lhář !!

85744

27.12.2005 21:41

Vítězové a poražení

RE: Včeličko, já vím, když Vám začne takhle bzučet v úlu, tak je kulový kemo platný Vám zkoušet

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane kema, číst zdá se umíte - podívejte se tedy na kořen debaty a pak si otevírejte huhu.

85746

27.12.2005 21:46

Vítězové a poražení

RE: Včeličko, já vím, když Vám začne takhle bzučet v úlu, tak je kulový kemo platný Vám zkoušet

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To jste jako obvykle špatně pochopil, nic divného. Já bych toužil vidět Vás naživo, ne jakousi fotku. Jestli chcete vidět nějaké fotky, nasázím Vám zde třeba tisíc fotek a pod každou napíši, že to je leho, nebo kdokoliv. A můžete si vybrat. Na takové důkazy Vám z vysoka víte co ...

85747

27.12.2005 22:35

Kde mají stát mořské víly?

RE: Ta holčička se neměla s kým identifikovat

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Madam - to začíná být s Vámi dost vážné. Jednoho "krásného dne" si dáte práci a zase si to po sobě všechno s vypětím všech sil přečtete a jednak tomu patrně nebudete vůbec rozumět a zadruhé se možná za to budete tak trochu stydět, neni-liž tak ? Ále nic, nechme toho... [zmaten]

85750

28.12.2005 14:09

Vítězové a poražení

RE: Včeličko, já vím, když Vám začne takhle bzučet v úlu, tak je kulový kemo platný Vám zkoušet

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane, nevím čím to je, ale mám pocit, že se bavím v osobě kema či leho s profesionálním nasíračem. Chcete touto svou replikou naznačovat, že jste taky jeden z nich ?

Já jsem zcela vážně a úpřimně se znalostí věci řekl, co jsem řekl a už Vaše první reakce, takto ještě jakž takž s ohledem na blížící se konec roku pochopitelná jako položertovně myšlená, nebyla od Vás zcela férová. Mi nemusí nikdo nic polopaticky vysvětlovat, mi by zcela stačilo, kdyby diskutující mluvil o faktech a nevnucoval zde naučené fráze, které navíc s fakty souvisí jen vzdáleně. To mluvím hlavně o kema, který se to údajně snažil vysvětlovat. *Co prosím Vás vysvětloval polopaticky, že jsem tak smělý?" Že pak Vy říkáte, že jsem se já nebo pan Táborský nezmohl na slušnou odpověď ? Na takové provokativní blbosti jde anebo vůbec neodpovídat, nebo odpovědět takto - což ale je podle Vás neslušně.

Jestli to ani Vy nechápete, kdo ve skutečnosti stojí za oběma světovýma válkama, potom se nedivte. Přiznejte si, že toho moc nevíte ale máte na to názor nějaký jiný a můžeme o tom debatovat a analýzovat. Ale proboha, tomu vy říkáte slušnost, když v diskusi řeknete svůj názor a druhé straně pak nadáváte na střídačku do fašistů nebo do komunistů - tak jak to pravidelně kema či leho dělají ? Potom pane běžte do háje i Vy. Jestli takhle uvažujete, potom ani já po Vaších úvahách nikterak netoužím. Jsou totiž o ničem. To by Vám snad nemělo být jedno. Jsou o ničem, svědčí jen o Vaší povrchnosti pohledu na problematiku. A skutečně nemusíte reagovat, dělejte, že nemáte čas a já si nebudu namlouvat, že jsem zvítězil v nějakém sporu. To není spor - to je trapas.

85838

28.12.2005 14:37

Vítězové a poražení

RE: Včeličko, já vím, když Vám začne takhle bzučet v úlu, tak je kulový kemo platný Vám zkoušet

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Blahník, zareaguji pouze jen na toto:Opet s vami souhlasim. Gejdos si svym komunistickym fanatismem opravdu krati zivot, k nemale radosti nas Kemu, Lehu a Blahniku. Jenze ma asi smulu. Jemu nalajnoval caru zivota Nostradamus a on to proste i pres vase vzacne rady nezmeni. - to ostatní je takového charakteru, že škoda slov.

Kdyby mě nejímala zvědavost, kde na takové cancy chodíte, ani zde bych nereagoval. Ale mě by velmi zajímalo, jak třeba Vy, ale i třeba kema či leho dojdou k názoru, že je někdo komunistický fanatik ? Podle všech indicií bych toto mohl spíše tvrdit vážně já o Vás. A přesto to nedělám, protože i když používáte bolševickou frazeologii jak Vy, tak nakonec hlavně leho a kema, přesto jsem to nikomu z vás zatím nepředhazoval. Nechcete se ještě nad sebou zamyslet ?

Totiž, jestli jste placení provokatéři a tento styl máte naordinovaný, pak ale to neděláte Bohu žel moc dobře. Je to prakticky stejně nemožné, jako prezentované znalosti. Šéfové z Vás nebudou mít radost... [velký smích]

85841

28.12.2005 14:41

Vítězové a poražení

RE: Dalsi dve rodiny budou mit 'americke' vanoce...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane kema, dovolím si ještě ten "luxus", obrátit se na Vás přímo. To, co Vy píšete, je skutečně dost obludné, co do rozsahu neskutečných fabulací. Domnívám se, že by to již patrně stačilo na "slušnou diagnozu". Já lékař nejsem, dám Vám tedy pouze takové přátelské doporučení. Když už toho víte o světě tak málo a přesto stále toužíte se chlubit, omezte prosím Vás nadužívání úsloví Podle sebe soudím tebe ! Jste pak příliš čitelný.

Mimochodem - taktiku, kdy řeknete nějakou s prominutím kokotinu, pak to nějak zamluvíte a nakonec na to odpovídáte rozhorleně, jako by to napsal někdo jiný, tedy to, co jste teď tady předvedl, to je značně průhledný manévr. Pokud vás to baví - tedy se sám se sebou klidně hádejte dál. Je mi líto prostoru na Zvědavci, který takto zcela zbytečně zaujímáte a kde by se mohli projevit nějací slušní lidé s rozumnými názory.

Pokud ale by jste se chtěl přeci jen o něčem poučit, potom pokud to čekáte ode mě, musel by jste diskutovat. Podívejte se do nějakého slovníku, co to slovo znamená.

A že já Vás urazil ? Pane, to není podle mě možné. Když si po sobě všechno poctivě - ale opravdu poctivě přečtete, pak snad zjistíte, co tím myslím.

85843

28.12.2005 14:53

Vítězové a poražení

RE: Dalsi dve rodiny budou mit 'americke' vanoce...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Napsal jste tak miloučce: ... ... Protoze jste omezeny hlupak.

Pane, já jsem se nikterak tímto neurazil. Dokonce jsem ochoten připustit, že by to klidně mohla být pravda. Jednak každý člověk obecně je omezený a stejně tak je každý nějak svým způsobem hlupák. Čili, když si Vás představuji nějak, vypadáte podle toho, co píšete i Vy jako omezený hlupák ! Myslíte si, že ne ?

Nebudeme se přežírat, kdo věděl před touto tzv. "diskusí" více o MMF - předpokládám, že jde o totéž, co Vy znáte jako IMF. Stejně nás nikdo nerozsoudí. Ale Vy tady napište, k čemu slouží tento fond a jaké jsou jeho výsledky, když se tak čertíte. To jsem po Vás totiž chtěl, jenže Vy po druhých chcete fakta, sám ovšem jen Boha pustě plácáte. MMF ještě nikomu nepopmohl tak, jak jste Vy uvedl. Za celou dobu jeho působnosti se nerovnováha světové ekonomiky stále jen zvětšuje, tedy přesně to, co údajně měl MMF řešit. Neřeší však ! Tedy ? Jste omezený hlupák nebo napíšete něco konstruktívně o MMF/IMF ?

85845

28.12.2005 21:45

Vítězové a poražení

RE: Dalsi dve rodiny budou mit 'americke' vanoce...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Kdybych Vám napsal co si opravdu o Vás kema myslím - nemohlo by to projít. Pane kema, když už jste tak neskutečně blbej, že se nestydíte tady povzneseně nad vlastní nedostižnou moudrostí přednášet, že International Monetary Fund je Mezinárodní měnový fond a ještě se při tom tváříte, že to myslíte se mnou dobře, aby jste mě chudáka nevzdělaného poučil, pak již pro vás není vůbec žádná pomoc. Kdo chce kam, pomozme mu tam !!

Tedy pane - mohl by jste mi ještě vysvětlit, co to je to divné slovo "fond", pak mi ještě vysvětlete, co to znamená to "mezinárodní" a dokonce ani to "měnový" není zcela jasné - i to by jste měl pro nás chudáky kdesi z Karpat, blbečky nevzdělané, vysvětlit. Protože vy jste jedinečně inteligentní člověk a my tady visíme ještě na stromech. Děkuji Vám předem a nápodobně, Vy jak se to tak jeví neomezený hlupáku.

85898

29.12.2005 12:10

Vítězové a poražení

RE: Včeličko, já vím, když Vám začne takhle bzučet v úlu, tak je kulový kemo platný Vám zkoušet

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane "hmm", píšete, že nesouhlasíte s výroky od "Taborsky a spol.". Pan kema na Vás pak reaguje mimo jiné : Ja myslim, ze treti svetovou valku tady zatim rozhodne nemame. Dokonce se uz ani neda mluvit o valce, ale o teroristickych utocich.

Zajímalo by mě, jak si to představujete Vy. To, že dneska patrně již běží čas, který případní pozdější historici jednou nazvou patrně III. světovou válkou - tedy pokud v tom číslování budou vůbec pokračovat - to se totiž navzdory učenému názoru pana kemo jeví jako vysoce pravděpodobné. Nechci se zbytečně pana kemo dotýkat, máme na "poněkud nervozní výměnu názoru" zaděláno i bez toho, ale prostudujte si názory toho člověka a bude Vám jasné, kde asi čerpá svá moudra a jakého jsou druhu.

Myslím, že jsme již od obou prvních světových válek dostatečně časově vzdáleni, abychom mohli dělat již závěry bez zbytečných emocí. Takový rozbor by nebyl nikterak od tematu - USA totiž s největší pravděpodobností skutečně rozpoutaly horkou fázi III. světové války tím, že a jak vstoupily do Iráku. Paralely jsou zde dost očividné.

Je to od některých zde "myslitelů" dost trapné, že zde operují s propagandistickými (ne)fakty - fakticky pouze s tou částí dějin, které po válce vítězové vlastně historikům vnutili. Ale když zapomeneme, že se nás to stále ještě týká a budeme to brát třeba jako tzv. "Punské války" - potom zde již ani takoví pseudoznalci nemají problém chápat velmocenskou politiku tehdejšího Říma. Prostě "... Kartago muselo být zničeno ..." a jak to dobově chápali tehdejší kemové, to již nikoho nezajímá, zde již nás blbá propaganda nemusí zajímat, ne-li, že již po ní ani pes neštěkne.

Stejně tak císařské Německo před I. WW bylo, pokud budu tu paralelu s Římem a Kartagem dále používat, tedy bylo spíše v postavení onoho Kartága. Německo bylo dynamicky se vyvíjející stát, který v té době stál prakticky na špici vědecko-technologického vývoje, s perspektívním průmyslem, soběstačné v potravinách, s na tu dobu velmi pokrokovým sociálním systémem, pokročilým školstvím (ostatně USA to školství doma kopírovaly) a mohl bych to charakterizovat dále.

Německu té doby by bohatě postačovalo obchodovat a z propagandistických důvodů poukazovat na prolhanost anglosaských mocností, které na hubě hlásaly demokracii, ale ve skutečnosti nedosahovaly ani takového vnitřní svobody národů, jako tolik opovrhovaný "žalář národů - Rakousko-Uhersko" ! Kde tady je vidět příčina světové války na straně Německa ? My dnes máme "vítězi" obou těchto světových konfliktů načrtnut obrázek "prušácké militantní mocnosti", která z nějakých až vrozených popudů vyvolala tyto konflikty. Podívejte se ale na to opravdu nezaujatě, začtěte se do této tématiky, je to hodně zajímavé ! Potom totiž lze pochopit, co a proč se děje dnes !
(pokračování)

85931

29.12.2005 12:11

Vítězové a poražení

RE: Včeličko, já vím, když Vám začne takhle bzučet v úlu, tak je kulový kemo platný Vám zkoušet

Petr Gejdoš 83.?.?.?

(pokračování)
A uvidíte to jasně - obě světové války byly ve prospěch Britanie a USA v pozadí. Válka byla pro obě tyto země jedinou záchranou. Obě tyto země "na hubě" představovaly světu "společnost budoucnosti", ve skutečnosti však v té době britská armáda na bodácích šířila vládu nad světem bez ohledu na veletoky krve. Stačí vzpomenout jen Indii a stačí - ne ? USA v té době naplnily ušlechtilou myšlenku tzv. "Monroe doktríny" a po obou Amerikách z popudu právě USA taky tekly potoky krve. Právě v té době USA začaly "šilhat" do Asie - ó jak se to hodilo, pomáhat "osvobozovat" latinsko-americké země a "mezi řečí" si pomoci na Filipíny třebas.

Německo zde v té chvíli představovalo historicky očištěný národ a mocnost, která skutečně byla pro obě světové velmoci, které se tak krásně o svět "šábly", vážné nebezpečí. A ekonomicky bylo Německo mírovou cestou neporazitelné ! Britanii nezbylo nic jiného, než opět jednou v Evropě uplatnit svou již staletími ověřenou strategii - rozeštvat Evropu a vášně nasměrovat na Německo a Rakousko-Uhersko. Stavba železnice Berlín-Baghdád, to již nebylo pro anglo-saské strategy stravitelné.

Můžete si pustit fantazii na procházku, jak by to vypadalo, kdyby I. světová válka nebbyla. Německo by urovnalo rozepře mezi Tureckem a Rakouskem-Uherskem a Srbsko, takto zcela jasně nástroj britské politiky, zprostředkovaně přes Petrohrad, by zmizelo z mapy - vždyť kdo cpal, když to řeknu tak expresivně, svůj "nečistý rypák" do balkánských problémů ? Jka by mohlo milionové Srbsko porazit stále ještě velmoc Turecko, kdyby tam nebyly ony zájmy ? Jak by mohli bosí pasáci koz z budoucího Bulharska a Rumunska porazit totéž Turecko ? Podívejte se na toky kapitálu na přelomu 19. a 20. století ! Proč asi Británie cpala peníze do Ruska ? Kdo má v hlavě mozek navzdory kemo-lehovské propagandě ještě funkční - ten by to měl jasně vidět, jaká se to tady vařila polévka !!

Prosím Vás snažně - zamyslete se nad tím a uvidíte jinou historii, než nám ji zde malují takoví ti propagandističtí přicmrndálkové, kteří se tváří tak učeně, jsou to však jen papouškovači a jsou na tom nějak hmotně zainteresovaní. A třeba se to dozvíme ještě, co jsou to zač. jestli jsou jen hloupí, nebo zlomyslní.

Nemůžu, než to znovu opakovat -
obě dosavadní světové války vyvolala Velká Britanie a USA v pozadí ze zcela vlastních zištných důvodů - to je prostě historický fakt. A současná doba je již označitelná jako III. světová válka a opět zde je ten samý tandem, akorát v obráceném pořadí !!*

85932

29.12.2005 12:39

Vítězové a poražení

RE: Dalsi dve rodiny budou mit 'americke' vanoce...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane kema, to je to, co Vy patrně nemůžete pochopit a je tedy otázka proč to tedy vlastně nemůžete pochopit.

MMF alias IMF byl založen z nějakého důvodu a dal si nějaké cíle. Přečtěte si tedy, jaké si dal cíle a položte si otázku - proč se mu je nedaří plnit. Proč se děje spíše pravý opak ? Nebo snad budete zde tvrdit, že základní cíle MMF (viz níže):
_______________________________________________________________________

Základní cíle Fondu definované ve Článcích dohody jsou:
-podporovat mezinárodní měnovou spolupráci
-usnadňovat rozšiřování a vyvážený růst mezinárodního obchodu
-podporovat devizovou stabilitu
-napomáhat vytváření mnohostranných platebních systémů
-dočasně zpřístupňovat své zdroje členům majícím potíže s platební bilancí
-zkrátit trvání a zmírnit stupeň nerovnováhy v mezinárodních platebních bilancích členů.
________________________________________________________________________
.... jsou skutečně zdárně plněny ? Nezávislý pozorovatel z nějaké planety "XYZ" by patrně situaci popsal jinak, než jak se snažíte Vy. Možná máte ekonomické vzdělání, o to více jsem pak Vašimi představami udiven.

85935

29.12.2005 15:21

Vítězové a poražení

RE: Včeličko, já vím, když Vám začne takhle bzučet v úlu, tak je kulový kemo platný Vám zkoušet

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Asi máte pravdu, ty svině jedny vůbec perly nedoceňují ! [velký smích] Jako kdyby nebyly jiné starosti. Mimochodem, ta analyza z Colosseum je docela děsivá, ač na druhou stranu ten vývoj je natolik očekávatelný i bez analýz, že zase až tak moc není děsivá. [smích] Šťastný a veselý ...

85949

29.12.2005 22:18

Protikomunistický odboj

To je docela citlivé téma.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Citlivé ve smyslu, že při vědomí si toho, jak lehce dochází k nedorozumění, se špatně hledají slovní spojení, jak to nepochybně vyjádřit. Byl bych nerad, abych byl špatně chápán, jako nějaký nelida a nepřející ! Což tady na Zvědavci skoro od "některých soudruhů" prakticky očekávám...

Již mnohokrát jsem přemýšlel nad tím, že lidi jsou skutečně "divní". Znám totiž takové, které komunistický režim doslova ožebračil a dlouhodobě týral. A přesto jsou dnes veselí a pracovití a tedy "normální". Nic nežádají, mají se dobře, postarali se o sebe. A pak jsou zase jiní lidi, do kterých bych to ani neřekl, kteří zničehož nic vytáhnou na "světlo Boží" spousty všelijakých křivd a kudy chodí tudy skuhrají, jak jim bylo ublíženo a jak by se měl někdo imaginární starat o jejich blaho a jak už to nejde napravit penězi - ruky přitom docela nestydatě nastavujíce.

Přitom - když by skutečně mělo docházet na jakési odškodňování - má to zaplatit stát ! Nechápu, jak může stát sám sebe vmanévrovat do tak nemožné pozice, kdy uznává nějaké spáchané křivdy, aniž by byl schopen ukázat, kdo ty křivdy spáchal ? Jak lze říci, že byla spáchána křivda a přitom nevědět, jak byla spáchána a kým ? To je o kolektívní vině a tu jsme "vymazali" ze slovníku přece. Komunisty nemůžeme potrestat, protože nikdo nic osobně neprovedl a trestat komunisty vcelku by byla kolektivní (a tedy nepřijatelná) vina. Ale náhrady budeme platit všichni ? To není kolektivní vina ?

Já za svojí osobu tvrdím - anebo to nechme být a neodškodňujme nikoho a pojďme si navzájem nadávat, kdo za to může. Kdo může za to, že nejsme schopni alespoň jasně ukázat prstem na konkrétního člověka a říci - "TO JE ON !!TEN, KDO ZA TO MůŽE !!" Anebo odškodňujme - ale jedině tehdy, když bude jasný viník - kde vznikla škoda, musí být i škůdce.

Já jsem nikoho netýral, nezabil, neokradl. Naopak ! Já jako potomek rodiny, komunistama v roce 48 okradené a týrané, sám byvše svého času vlastně týraný taky, nehodlám nikoho odškodńovat !! Proč já ? Ptám se, co s tím mám společného ? Já jsem taky postižený a nenapadlo mě natáhnout ruku - starám se sám. Mi plně stačí, když tento stát bude vytvářet podmínky, abych mohl pro sebe a své blízké poctivě pracovat a zabezpečit je i sebe. A za určitých podmínek bych souhlasil, že budou potrestány a napraveny některé křivdy. Ale nesouhlasím, aby z mých daní byly vypláceny jakékoliv odškodnění, nebo náhrady za nějaké křivdy a to tímto paušálním způsobem. Aniž by byl adresně někdo potrestán za tytéž křivdy.

Tak jako není kouře bez ohně - není poškozených bez poškozovatelů.

85965

30.12.2005 13:29

Vítězové a poražení

RE: Včeličko, já vím, když Vám začne takhle bzučet v úlu, tak je kulový kemo platný Vám zkoušet

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Poradil bych Vám pane - čtěte po sobě ty výpotky a spočítejte si - bude to velmi snadné .. [velký smích] - kolik je tam nějakých faktů k věci. A to nejen zde u tohoto příspěvku, prakticky je to u Vás pravidlem. Když už tedy nic jiného, tak alespoň za tohleto jste jaksi trochu cenný na takové diskusi. Vy zde tímto demonstrujete základní bolševickou vlastnost, Vám patrně obzvláště milou - mluvit a mluvit a mluvit ... aniž by z Vás vypadla jakákoli a třeba ni ne zcela přínosná myšlenka, svědčící o nějakých znalostech k problematice ... [velký smích] Již jsem si tedy definitívně odvykl představě, že by jste napsal něco konstruktívně a k věci. Jiným zde nadáváte do bolševiků, sám jím ale jste ve skutečnosti Vy, zcela z podstaty věci, stále to dokazujete !

Kdyby jste ale přece jen chtěl napsat něco, co má smysl - udělejte podobnou úvahu jako já a naznačte, kdo tak asi měl zájem ropzpoutat I. a II. světovou válku. Má to totiž souvislost se základním tématem - podle všech indicií totiž vstupem do Iráku USA rozpoutaly III. světovou válku - akorát že Vám to jaksi nedošlo. A držte se pravidla o tom, kdo měl prospěch. Ukažte, že se mýlím, že něco málo o tom skutečně víte. A nebo už nedokazujte nic, když na to nemáte. Důkazy o úrovni Vašeho myšlení tady již dávno leží a každý se může na ně podívat v archívu, to už Vám nikdo neodpárá.

86040

01.01.2006 11:59

Novoroční přání

RE: Co bych mel prat ja ,co mnohym lidem vjedu do vlasu a nebo je nevhodnym zpusobem budim.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Roberte, to jste napsal moc pěkně a prakticky k tomu netřeba cokoliv dodávat. Sice jsem asi trochu větší pesimista, leč stále i já věřím, že nás bude více a více, těch co si uvědomují komplexní dopady současného vývoje. Klíč vidím zde, jak píšete :... ale moc na to neverim,nebot veci dane do pohybu zakonitou cestou zkonci spatne,kdyz od sameho pocatku je to spatne...

Ano - co je budováno na špatných základech, špatnými postupy a navíc se špatným úmyslem = špatnou vůlí - to nelze jinak, než že to skonči špatně. Tedy my, co si toho jsme vědomi, máme povinnost dále na to upozorňovat a vytvářet předpoklady na zvrácení tohoto špatného postupu.

Čili, ačkoliv se očekává na Nový rok, že si jeden druhému přejeme stálé zdraví, hodně štěstí, pracovní úspěchy atd. atd., potom bych to doplnil přáním opravdu všem lidem dobré vůle, aby tuto dobrou vůli dokázali dále šířit !

86248

01.01.2006 12:46

Homosexuály nikdo nediskriminuje

RE: Vážení homosexuálové

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Vůbec jsem na toto téma nechtěl psát, neboť mě to až deprimuje, ale tady se můžu rád připojit - pane M, vy jste to vystihl docela brilantně, jako by jste mi mluvil z duše. Ano - Máte co jste chtěli, tak pls, přestaňte OPRUZOVAT Přesně ! A co z toho vznikne, nechť padne na Vaše hlavy. Asi jsem taky ten ...fob ! [smích]

86250

01.01.2006 19:32

Protikomunistický odboj

RE: Kruta pravda

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Zaplatil, svým veskrze slušným způsobem nabízíte dialog:... Ocenil bych, kdyby jste dokazal diskutovat logicky, bez vasni a jednostrannych pohledu. ... , což je veskrze správné. I já bych rád raději diskutoval o problémech zde nastolených. Ale to evidentně naráží na tyhlety tzv. "diskutery", kteří mají odkudsi či někým nalajnovanou "svoji pravdu" a kohokoli, kdo se do té jejich pravdy netrefí, toho oklasifikuji jako ... a podívejte se zrovna třeba u pana Blahníka, jak každého odpůrce oklasifikuje. Tento pán nediskutuje, pouze v mirnějších případech opakuje své ničím podložené výroky, v případě většího odporu začně urážet a nakonec přejde doslova do běsnění.

Teď tady bude do omrzení opakovat lehovským způsobem, že Izrael je jediná a vzorová demokracie v dané oblasti - citát ... V souladu zili az do te doby, nez se rozhodli Izrael vymazat z mapy sveta. Kazdy slusny clovek musi podporovat stat s dobre pracujici demokracii a odsoudit stat, kde nefunguji ani infrastruktury a je ovladan po zuby vyzbrojenymi krvelacnymi zlocinci ... Jakoukoliv debatu, která by objasnila, jak tato pseudodemokracie v Izraeli vlastně vnikla a jak se udržuje, bude odmítat stále vzteklejším způsobem, který nakonec skončí bezuzdným nadáváním do bolševiků, fašistů a antisemitů.

Pan Blahník si sice svou činností zde sám sobě vystavuje nepříliš zaviděnihodné vysvědčení, to mu ale evidentně nevadí. Ono to sice něco zřejmě vypovídá o něm osobně, ale taky to ukazuje na ještě jeden moment. Ten pán, stejně jako ještě několik zde podobných, svou aktivitou zde ukazuje na dvě možné alternatívy vysvětlení si, co je vlastně zač.

Mě napadají tyto dvě možné vysvětlení, buď se mu nedostává vědomostí a je to zlostný hrubián, nahrazující nedostatky vzteklým řvaním. A nebo je to placený provokater. Chvílemi jsem uvažoval i nad možností, že se přeci jen jedná o dobře informovaného a inteligentního člověka, který zvolil velmi rafinovanou techniku argumentace ve stejném směru, jako Vy nebo já.

Totiž, abych to trochu objasnil co myslím - když v diskusi narazím na někoho, kdo skutečně reaguje jako pytel střelného prachu - každý argument háže do jeho obsahu jiskřičky stále intenzivnější, potom taky volim retoriku podle zásady: "Kdo chce kam, pomozme mu tam". Čili takovému zlostníkovi přitakám příčinlivě tak, že sám pak příjde na to, že tvrdí krávoviny.

Já nad panem Blahníkem dost uvažoval a někdy si uvědomuju, že on třeba zrovna zde hájí Izrael způsobem, který fakticky myšlence Izraele velmi škodí. Čili skutečně - přidávám se k Vaší výzvě poklidné diskuse o faktech a jsem zvědavý, co z toho vyleze ! [velký smích]

86265

02.01.2006 22:00

Jak Britské listy dohlížejí na cenzuru jinde

RE: Na BL diskuse byla - než ji Čulík zrušil

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Máte pravdu, je tam docela dusno. Jenže tam je dusno jaksi skoro pořád, proto si tam když tak chodím výhradně číst, když jsou tam nějaké zajímavé informace. Je zajímavé, že Zvědavci tam "místní" vyčítají jakési fobie, ale tam to chvílemi vypadá jak na "utopené ponorce" těsně předtím, než dojde poslední kyslík. [smích]

86367

04.01.2006 21:27

Jak Britské listy dohlížejí na cenzuru jinde

RE: Urazkou konci diskuze!? Cenzurou!!!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Sáhnout třeba panu Kejdošovi na jeho "Nosferáta", tak má člověk docela jistě postaráno o jeho "zavilou nepřízeň".
Sice bych se pane Matoušek nemusel čistě teoreticky k tomu Kejdošovi hlásit, ale ve spojení s "Nosferatem" jsem se jednak zcela neomylně poznal (určitě se najde pěkná příležitost to vrátit)... [velký smích] a jednak stejně bych se hlásil a to z čiré zvědavosti - velice mě zajimá totiž, co si mám představovat pod tím "terminusem technikusem" - zavilá nepřízeň ?

Je pravda, že jsem si zcela bezpečně zde na Zvědavci již vybral "své oblíbené pány", u kterých si málokdy činím násilí se snažit o rozumnou domluvu, neb jest víceméně nemožná z důvodů vážných závad v myšlení. Jedná se o individua s uzlem na mozku. A u těchto pánů si dávám záležet na "mnohovrstevných" reakcích s cílem skutečně co nejvíce utajeně znectít tato individua. To by se skoro dalo nazvat zavilou nepřízní.

Nicméně však stejně musím vyhlásit, že v každé nové diskusi i k těmto pánům přistupuji jako by nebyli přitroublí, ačkoliv je to o nich notoricky již známo, dokud zase nezačnou zákeřně svou blbost hojně rozsévat.

Ale na druhou stranu - moc by mě zajímalo, jestli Vy si myslíte, že takto postupujíce jsem v neprávu ? To by mě tedy opravdu velmi zajímalo. Ta podivná individua se vyznačují tak zatuhlým myšlením v jistých oblastech, že to působí směšně a navíc oni sami zcela potměšile urážejí způsobem, který mě nechává v klidu pouze a jedině proto, že stejně s tím nic nenadělám. Ale garantuji Vám, že by mi tak v diskusi z očí do očí neargumentovali.

86663

04.01.2006 21:43

Jak Britské listy dohlížejí na cenzuru jinde

RE: Urazkou konci diskuze!? Cenzurou!!!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Já se více obávám o to, že to byl plagiátor, ... bla bla bla ... Chyť se za rypák, Gejdoši.

Kromě toho, že bychom se patrně lehce dokázali pohádat o to, co v takovém konkrétním případě Vy pane Arkan vůbec považujete za plagiátorství, tak stejně by mě zajímalo, proč bych se měl chytat za rypák ? Z mých výroků nevyvrátíte ani jeden. Logiku mých postupů při zkoumání jeho proroctví taky ne. A ostatně - Vy se po světě nedíváte a nevidíte, že fakticky mé plagiáty Nostradama - protože Nostradama fakticky nejde vykládat - jak je tady občas vypustím, jsou skutečným vývojem potvrzovány dostatečně ? Opravdu to nevidíte ?

86665

05.01.2006 18:08

USA platí za svůj mediální obraz

RE: Zeme neomezenych moznosti-chudi a bohati.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Hm, máme tady na Zvědavci jednoho ekonomického genia - nedávno se se mnou krvavě hádal nad statistikami (ne)zaměstnanosti a nelíbilo se mu, že jsem vyvodil z oficiálních amerických statistik číslo 20 - 50 milionů hladovějících a prakticky hladem umírajících Američanů. Tady ale by to ukazovalo, že by klidně mohl být ten "zlatý střed" - tedy nějakých 30 milionů Američanů na pokraji umírání hladem. Doufám v to, že si to ten chytrák (nebudu jej jmenovat) přečte a "utěší mě" nějak, že jsou to pouhé bludy všechno, co tady pan Nohejl napsal. A taky bych doporučoval tomu veleduchovi a ekonomickému geniovi, aby panu Nohejlovi vynadal do bolševiků, jak je jeho milým zvykem. Jinak já jsem totiž náchylný to brát vážně, že tedy je to pravda. Jednak, že panu Hohejlovi věřím, jednak mi to taky tak nějak vychází. [velký smích]

Mi z toho všeho vychází, že Amerika jakoby mlela z posledního - taková jako předzvěst onoho již zde přemletého "ekonomického tsunami", což by potvrzoval i ten "srandální třista-milionový plán" na vyhezkávání Ameriky před světem. Dost to tedy potřebuje...

Teď už se dá čekat jen fašistický převrat a bude vymalováno. Dojde na Nostradama - pro jednoho pana zde potom Nosferata - a na jím a tedy i mnou předpovídanou občanskou válku. Nepočítám, že v tom případě by volně fungoval net, čili již se od některých zde pánů nedozvíme, jak hořce litují, že byli furt tak blbí a nevěřili.

Čili je můžu utěšit - alespoň já na Vás "pánové z jisté budky" budu myslet se slzou v oku, i když net nebude fungovat. [velký smích]

86795

05.01.2006 18:14

USA platí za svůj mediální obraz

RE: Pro neschopneho stareho Shatterhanda...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Zkušenost mne naučila nevěřit novinářům ani nos mezi očima./

Ale některým zřejmě věříte, ne ? Můžete vylátnout veřejně, jak to děláte, když jak se zdá bez notářsky ověřené kopie konkretního dokumentu vše ostatní považujete za pohádky ovčí babičky ? Protože to by jste to měl na tomto světě dost těžké s takovým přístupem.

86797

05.01.2006 18:56

Jak Britské listy dohlížejí na cenzuru jinde

RE: Urazkou konci diskuze!? Cenzurou!!!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Všimněte si, že když použiji "Nosferata", že je to prakticky vždy jako podpůrný argument v jinak již jasně proargumentované diskusi. Tedy, v zásadě by se dalo říci, že tímto dávám jakoby "štempl Nosferatem" na něco, co se již takto fakticky projevilo a pro rozumné lidi je to jasné. Že se to některým lidem - a zdá se sem tam i že Vám - nelíbí, za to rozhodně já nemůžu. Za to nejčastěji může pochabá informovanost dotyčných pánů.

Když mi některý z těch samochvalně inteligentních pánů napíše, že jsem tu bolševik, onde zase fašista - můžu se tomu takto na netu nanejvýše zasmát, to přece uznejte jednak není žádná argumentace a tímto tito si vystavují sami sobě škaredou nálepku. Timto reaguji na Vaše : A co myslíte tím, že by Vám neargumentovali z očí do očí ? Tedy myslím tím, že v diskusi v reálu z oči v oči bych patrně dotyčného upozornil, že jestli to co mi takto urážlivě říká, tak jestli to na místě taky nesporně nedokáže, že bych mu musel nejspíše neprodleně rozbít hubu - to jsem tim myslel a nic víc. Ale nebojte, nestává se mi to v praxi, soudím, že ani zde s některými by k tomu nakonec nedošlo, že by pánově v živé diskusi byli podstatně skromnější...

A ještě na jedno Vám zareaguji :Jestliže jste přistoupil na diskuzi, potom by mělo být ve Vašem zájmu i v zájmu diskuze, aby jste reagoval na "odlišné" názory ponejvíc argumenty, které ty odlišné názory vyvrátí, ale pokud použijete urážek, jako Váš oponent, stavíte se na jeho úroveň, což je mezi námi Čechy, docela běžné. - tady již jmenovitě uvedu osobu "leho". Ten člověk neumí prakticky nikdy napsat něco vyargumentovaně a v podstatě stále jen uráží. Předveďte Vy sám, když jste takovým zastáncem čisté a kultivované diskuse třeba i s blby, jak by jste ty výlevy zarazil ? Já osobně v takovém případě vcelku ochotně vstoupím na soupeřovo hřiště a použiji jakoukoli formálně slušnou zbraň. Diskuse na netu totiž je jiná, než v reálu. Alespoň si myslím, že většina lidí si v normálním životě nedovolí vypustit "z huby" tak strašlivé kydy, jako si to dovolí na netu.

Já pane nikde netvrdil, že mám patent na rozum, a tímto naopak tvrdím, že nemám patent na rozum ! Proto diskutuji - chci se poučit. Ukažte mi, jak se poučím u pánů typu "leho" ! To by mě tedy fakt zajímalo... [velký smích]

86800

05.01.2006 20:25

Novoroční přání

RE: Novorocni prani ve Francii jasne rika,co nas ceka a co nas nemine.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Není to až zase úplná pravda, že je nikdo nečte - já je absolutní většinou docela pozorně čtu. Jenže jelikož "židovská otázka" není moje parketa, mám skutečně jen málokdy šanci reagovat. [smích] Ale čtu je právě proto, abych se v této oblasti trochu poučil. A navíc - nevím nevím, jak je to s jeho případnými oponenty, ale zřejmě se pan Nohejl zcela zřídkavě mýlí, soudě podle toho, že sice do něj sem tam někdo rýpe, ale zcela bez argumentů ! Čili, zatím pan Nohejl vítězí na celé čáře, což beru s povděkem... Formální kultura projevu sic není valná, o to cennější je informační hodnota vlastního jádra úvah - a o to snad jde.

86808

05.01.2006 21:01

Jak Britské listy dohlížejí na cenzuru jinde

RE: Urazkou konci diskuze!? Cenzurou!!!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tak jo, teď se fakt chytám za nos - to máte absolutní pravdu a dobře vím, že bych se u něj skutečně i mohl hodně poučit. Ovšem to mi tedy ještě prozraďte jak se něco takového dá udělat u něj ? Jestli má někdo v hlavě takový zkrat, že není schopen normálně argumentovat v diskusi a hned každého "odkopne" s poúkazem, že je to "fašisticko-komunistický džihadista s lunatickými projevy" [velký smích] a svou argumentaci prožívá utajeně zřejmě jen v rozbouřených hlubinách vlastního myšlení, protože zde veřejně evidentně příliš neargumentuje - pak se nedivte, že mi úpřimně leze na nervy.

Ale nicméně, víte pane Včelička, musím Vás přeci jen trochu rejpnout. Ten, o kom mluvíme, odešel před 20 lety z ČSSR (tehdejší) a jen stěží mi budete namlouvat, že se vyhnul obligátním procedurám. Tedy v té době asi necestoval a ani moc extra nepoznával. Pak americká armáda - hned do války. Teprve potom vzniklo jakési okno, kdy by mohl zcestovat snad tu půlku světa - ovšem jako voják ? A znova válka. Tikrít. A podívejte se do archívu. Je tam skoro 2600 leho-příspěvků za nějaký rok a čtvrt, tedy zhruba 6 příspěvků každodenně svátek, pátek, i kdyby čert na koze jezdil a lejna s nebe padaly ! Kdoví, pod jakým nick psal předtím, kdoví pod jakými nicks sedí po celém světě a poučuje nadutě druhé, jako to dělá tady ? Tak to mi tedy řekněte - ten člověk podle Vás sjezdil půl světa, stihl dvě války, zároveň žije v USA a místní situaci perfektně zná z první ruky a zároveň celé dny sedí na netu a vykecává se od tmy do tmy.

Není to nějaké divné ?

Nechcete to ještě trochu promyslet a poopravit své názory, aspoň trošičku ? Že by jste to jako myšlenkově aplikoval třeba na sebe, jestli je to jako vůbec fyzicky možné stíhat, co mi to tu povídáte. [velký smích]

86813

05.01.2006 21:24

USA platí za svůj mediální obraz

RE: Zeme neomezenych moznosti-chudi a bohati.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ale proč se hádáte se mnou ? Měl jste přece vynadat panu Nohejlovi, odkud že má ty podle Vás zřejmě podivné informace - viz výše jeho příspěvek.

A už je tam reakce pana Antiseptik na ty Vaše zázračné nákupy, zkuste to vyvrátit jemu ! Dokonce i já jsem v těch supermarketech v USA byl několikrát a představte si, jsem jaksi atypický - muži pry neradi nakupují [velký smích] - já nakupuji a bloumám po supermarketech docela se zálibou. Moc nekupuju, to je pravda, ale není to tím, že bych na to neměl, spíše uvažuji poněkud neortodoxně nekonzumně. Ale co jsem zřel, to jsem zřel - takže prosím, nelakujte tady v domění, že si to můžete dovolit.

A ty nezaměstnané podle statistik jste "nějak zazdil" pro jistotu, pane já nevím, jak Vám to říci, ale jaksi jste neměl pravdu tehdy - pochybuji, že by se to s Vámi nějak zlepšilo létos.

86820

05.01.2006 21:35

USA platí za svůj mediální obraz

RE: Zeme neomezenych moznosti-chudi a bohati.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Když se pana Ježíše ptali, kdy to bude, podíval se nahoru a vcelku zbožně a pokorně vyhlásil cosi ve smyslu "To ví jen Otec na Nebesích !" Čili Vám pane děkuji, že máte tak vysoké mínění o mých vědomostech. [velký smích]

Ale když jste mě tak potěšil lichotkou, vynasnažím se a budu k vůli Vám riskovat - ostatně prorokové se zásadně, jak známo z historie, vždy blamovali, nebudu tedy ve špatné společnosti, když se spletu !

Dal jsem si s tím soukromě pro sebe totiž dosti hodně práce, samozřejmě že i mě toto zajímá. Tedy, podle mých skromných výzkumů a s jistou dávkou prorocké zřivosti se domnívám, že k vážné krizi v USA dojde do dvou let. Tedy, abych se opravil, ta vážná krize probíhá již nyní, ale takoví experti, jako jste třebas i Vy, se to rukolapně a polopaticky dozví do dvou let. [velký smích]

A jsem v jistém "rozechvění" říci, že spíše tento rok.

86821

06.01.2006 15:30

USA platí za svůj mediální obraz

RE: Pro neschopneho stareho Shatterhanda...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Milý pane leho, poprvé tento rok na Vás přímo reaguji a ejhle - radostně a zcela kladně. Ano, to máte absolutní pravdu, dnešní zejména masová sdělovací media jsou natolik nedůvěryhodná, že jim skutečně nelze slepě uvěřit ani pozdrav "dobrý den" ! Proto jsem kladl tu otázku, jak to vlastně má běžný člověk dělat.

Totiž něco jiného je člověk, který má načteno, naposloucháno a vstřebáno již tolik znalostí a zkušeností, že ty filtry protipropagandistické v něm již fungují na 100% a zcela automaticky. A něco jiného je mladý člověk, zpitomělý ze školy tím vymýváním mozku, co je vydáváno za vzdělávání, který se zrovna staví na vlastní nohy a nemá čas dlouze přemýšlet, co by mohla být pravda a co je určitě pouhá propaganda.

Nezlobte se ale, toto je od Vás poněkud úsměvné :... nezkreslené zprávy se téměř v dnešních médiích nevyskytují a proto vláda USA se rozhodla něco s tím dělat. Mi se to sice jeví docela rozumné, ale prakticky na 100% jsem si jistý, že vláda USA takto rozhodně nehodlá pečovat o to, aby lidé měli k dispozici nezkreslené zprávy. Protože tatáž vláda prokazatelně mlžila, mlží a tedy se ptám, proč si myslíte, že teď s tím přestane ?

Jediná cesta, kdyby to skutečně myslela americká vláda vážně a opravdu by chtěla nejen své vlastní občany pravdivě informovat, ale takto přeneseně celý svět, tedy jediná cesta by byla, kdyby vláda USA za těch 300 milionů dolarů zřídila vlastní tiskovou agenturu a formou jakéhosi "čestného prohlášení, deklarace o pravdě, či co" by tuto agenturu vyhlásila za zdroj naprosto přesných a ověřených zpráv, tedy alespoň těch, u kterých si tímto může být americká vláda jistá. Něco, jako byl svého času v Rusku TASS. Ten neříkám že by nelhal, ale člověk se mohl spolehnout alespoň na to, že to co TASS říká, jako by říkala vláda SSSR.

86926

06.01.2006 16:06

USA platí za svůj mediální obraz

RE: Například co se z médií nedovíte

Petr Gejdoš 83.?.?.?

...od píky bude trvat nejméně deset, ale spíše 15 či 20 let a možná i více. Tak dlouho totiž trvá v profesionální armádě vychovat schopné důstojníky a poddůstojníky ...

Klobouk dolů před Vámi smekám, pane leho, je to nějakých 20 let, co jste utíkal přes kopečky z podezřelého komunistického státu - tedy jsa takto taky podezřelý - a nyní již máte za sebou bohatou a úspěšnou cca 16-letou vojenskou karieru schopného poddustojníka - nebo důstojníka ? A to jste se musel učit anglicky, nepředpokládám, že jste se to naučil v komunistickém Československu. Máte můj obdiv, Vy to musíte mít nějak předurčeno geneticky... Koukněte, ten Rakušák v Kalifornii to dotáhl na guvernéra a je to přitom spíše jen hromada svalů. Neuvažujete o politické karieře ? Z Vás by byl skvělý president USA !

86928

06.01.2006 18:36

Čas, aby muži byli zase muži

RE: Cesi poucuju Americanov o tom, co je to statocnost

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Byl bych nerad špatně pochopen a navíc taky to co naznačím, je skutečně dosti diskutabilní. A sice - budu to dokumentovat na "hrdinných Rusích" a nejspíše by totéž tvrzení o hrdinnosti platilo zcela obdobně i pro Němce nebo třeba Japonce - abych uvedl nějaké národy-hrdiny na kontrast od údajně zbabělých Čechů.

V Rusku jsem nějaký čas pobyl a trochu si tam "máknul". Třebas na stavbě jsem si všimnul, že Rusové moc s "vrchností" nediskutují. To takhle příjde "komandyr" a řekně třeba: "Zděs náda jámu kapáť !". Rusové se na nic neptají, vrhnou se do prostoru komandýrem neurčitě rukou naznačeného a kopou jako o život. Kopou hodinu, dvě ... pět, šest - až konečně komandyr příjde z "vodkové porady" s třemi čtyřmi promilemi v krvi a na místě se vyděsí, že ta jáma je moc velká, že "... náda jámu zasýpať patamů što aná vělíkaja!" A Rusové ani neceknou a jámu zase zasypou. Tento příklad jsem uvedl proto, že je podle skutečně skutečné události, mnou na místě pozorované !

Tak tohleto by si žádný vedoucí kopáčů v Česku nedovolil, protože Češi nejsou žádní blbci a takovém případě by jej na místě umlátili lopatama. V realu by se Češi ptali, jestli je vůbec třeba jakousi díru do země kopat, pak by frflali, že je to lepší vykopat bagrem, pak by určitě chtěli vědět, na co to vůbec bude taková díra a co za to bude, když to udělají do konce šichty, pečlivě by si to vyměřili - jen aby pro Boha nekopli ani jedenkrát zbytečně navíc atd. atp. !

Takže bavme se o zbabělosti nebo hrdinnosti i jinak. Inteligentní člověk se hrdinství vyhne jak jen to lze, totéž pak platí i o národech. Hrdinství je sázka do loterie - třeba Ukrajinci to řeší tak, že se zlijí pod obraz a mrmlaje "Raz maty rodyla.." jdou bujaře na jistou smrt. To není hrdinství, to je blbost, to by žádný Čech neudělal. Jestli bychom měli podle někoho tady v takovém hrdinství vidět nějaké zářné a následování hodné vzory, pak mám o dotyčném takto uvažujícím docela pochybnosti ohledně jeho duševního zdraví.

Jinak však jsem si jistý naprosto, že u náhodně se sešlé skupiny lidí různých národů by jste v žádném případě podle chování se jednotlivců v nějaké kritické situaci nepoznali, kdo je hrdinný Rus, Němec, Japonec, Američan, Angličan a kdo je naopak ten údajně zbabělý Čech !

86943

06.01.2006 19:01

USA platí za svůj mediální obraz

RE: Například co se z médií nedovíte

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Arkan, já si myslím, že i Vy si myslíte - ba jste si tím v hloubi duše již dávno jistý, že až skončí okupace Iráku, že tam vypukne bezprecedentní mela. Z tohoto hlediska je celá americká akce v Iráku totalní fiasko. S fatálním urychlením neblahých celosvětových procesů, což povede k podstatně rychlejšímu zhroucení naší západní civilizace. Inu - hop nebo trop - spíše to druhé...

Nostradamus se s USA coby bezperspektivním státem ve svých proroctvích příliš nepáral, takže ačkoliv se nikde o americkém presidentovi jménem Kulisek nezmínil, vůbec to nemusí znamenat, že takový nemůže být. Větší překážka je ta Ústava, ovšem při známých kvalitách pana leho si myslím, že by se mezi zákonodárci našla dostatečná shoda v tom, že by ústavu drobátko dododatkovali v patřičném směru.

Já osobně bych to uvítal, respektive uvítal - líbilo by se mi to !

TYFSAKM co to je ?

86945

06.01.2006 21:09

Ježíšek existuje! Jmenuje se Rosukrenergo

RE: Je to jen taková hra

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No a se skromností sobě vlastní [velký smích] , protože mě nikdo nepochválí - tedy kromě toho teď od Vás, tak se musím pochválit sám. Nejenže mám v tomto pravdu, že jsme jako lidstvo hubeni... Mám pravdu mnohem častěji.

Já tady hlásám scenáře, které jsou víceméně nevyhnutelné, protože věci jsou již beznávratově v pohybu. A vše bylo předem ohlášeno, každý se tomu vysmál a absolutní většina se směje stále. I to bylo předpovězeno. Inu - lidi jsou vesměs dost jednoduší a tedy prorokové vlastně možná byli normální prognostici bez vážného nebezpečí, že se se svými prognozami netrefí.

Nemusíme si sypat popel na hlavu, okolnosti to s ničivostí neslýchanou budou dělat za nás. Avšak je na omylu každý, kdo strčí hlavu do peřin (prý pštrosi hlavu do písku nestrkají, takže toto použít nemůžu) a myslí si, že se jej tím pádem nic netýká. Týká... [velký smích]

86958

06.01.2006 22:00

Jak Britské listy dohlížejí na cenzuru jinde

RE: Urazkou konci diskuze!? Cenzurou!!!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Na hubě jsem samozřejmě supertěžká váha a číslo jedna ve všech bojových uměních. [velký smích] Jinak jsem postarší revmatik a sklerotik s těžkým náběhem na zimní obezity. Chvála Bohu, že v létě na kole a běháním po lese ty kila zase z těla vyženu, či transformuju na užitečnější tkáň. Ale je to rok od roku špatné stále více. Tož nevím, jestli dělám dobře, že to tak vyjevuju, protože na základě takových informací bych mohl již postavit docela nevlídnou analýzu sebe sama.

To ale byl jen takový mnohoslovný úvod k již teď krátkému závěru. Není ani tak rozhodující mít hlavně fyzické předpoklady, mnohem důležitější je vůle. A není silnější vůle, než té, která je podepřena jasnou a srozumitelnou vírou. A jestli ta víra je navíc zcela smysluplná, to už je neporazitelná kombinace. Ovšem pozor, musí to být v souladu s přirozeným zákonem.

Omlouvám se, píšu, jako kdybych zaznamenával nějakou pythickou věštbu. Čili to možná není lehké sledovat.

Když se podívám po světě, abych hledal, kde jsou ty prvky soustředěny nejpravděpodobněji, nemůžete se mnou nesouhlasit, že někde v lůně naší euroatlantické civilizace to tedy nebude. Správně by po provedení této úvahy mělo každého zamrazit.

K Tarpejské skále - musím tedy uznat, že člověk má nejčastěji sklon být namyšlený. Naštval jsem se sám na sebe a proštudoval svou všechnu relevantní literaturu a vůbec teď nechápu, kde jsem vůbec k tomu přišel !?! Protože je to jasné (teď [velký smích] ), kde Tarpejská skála je a našel jsem to vlastně všude. Nechápu... a zároveň chápu - člověk se nejčastěji spíše mýlí, než že má pravdu. Berte to zároveň jako omluvu i jako výraz potěšení

86967

07.01.2006 16:40

USA platí za svůj mediální obraz

RE: Například co se z médií nedovíte

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Takže záhada TYFSAKM je vyřešena. [smích]

Teď to číslo 4, vždy než začnete psát - jestli se můžu zeptat a už jsem spokojený člověk !

No a je to fakt zajímavé, mám docela dojem, že se s Váma dobře domluvím, najednou ... snad se dovím, čím to.

Situace v "oblasti kolem zálivu", na tom se asi hladce shodneme, se vstupem USA do Iráku povážlivě destabilizovala. Netvrdím, že Saddamův režim v Iráku byl pro svět extra přínosný, rozhodně ne. Ale vybalancovanost situace v 90. létech byla větší zárukou bezpečnosti světa, než je tomu nyní. Rozhodně bylo lépe, aby se ostatní státy - míněno tím Arabi - kolem zálivu sami starali o místní bezpečnost. Nebo jsem něco přehlédl ? Přece infiltrace demokracie z tzv. "těch správných arabských států" (=rozuměj Amerikou podporovaných a tedy asi demokratických) do Iráku by byla mnohem méně bolestivá a podle mě účinnější metoda, jak Saddama a jeho režim sprovodit ze světa.

Takhle došlo ke šlápnutí "slona do porcelánu" a všichni kolem dokola se na to dívají absolutně nevraživě - nic si nenamlouvejme, že to tak není. Zásadní chybu USA v tomto případě vidím v jakési naivitě v představách následků zvolených kroků. Jediná šance, jak se vyhnout tomu, co se nakonec stalo, bylo po velmi rychlém a masivním vojenském zásahu - ještě rychlejsí a ještě masivnější a propagandisticky dokonale připravená ekonomická pomoc, navenek maximálně nezištně se "tvářící" !

Přece nejde zacpat "hubu" pomlouvačům novinovými články, zejména takhle děravou propagandou, opírající se o tak průhedné lži. Ty desítky a možná již stovky miliard dolarů, které stojí Ameriku beznadějný boj proti stále více "nasraným domorodcům", to mělo být investováno do nejrychleji možné hospodářské obnovy a vytvoření výkladní skříně. Já sice ani s takovým postupem nesouhlasím, zas bych já sám frflal, že je to jen korupce na nejvyšší možné úrovni. Ale než toto, co se děje, byla by taková korupce stokrát lepší a nadějnější ! Sami Iráčané by svůj "svítající blahobyt" masivně bránili, Islám ne-Islám. Tomu se říká "teorie zlatého mostu".

Takhle sedí v dírách potmě o hladu a hrůze, kdy bude další razie pátrající po "teroristech" nebo kdy dopadne lejzrem řízená bomba a "zahřívajíce se" představami, jak jednoho krásného dne to těm "zasraným amíkům vrátí" si svítí rozzářenýma očima ve svatém zapálení nenávistí vůči Satanovi-Americe. Neříkejte mi, že to není když už ne zcela pravda, potom pravdě blíže, než ty lehovy kecy o zástupech iráčanů se slzami vděčnosti, jak všude vítají americké vojáky. Kecy, které jakoby vypadly nějakému bolševickému nebo goebelsovskému propagandistovi z huby.
Je to leho zapotřebí takhle ze sebe dělat mezi inteligentníma lidma blba ? Je to USA zapotřebí, již tak skoro neexistující reputaci ještě více vlastní hubou pokálet ?

87071

07.01.2006 16:51

Jak Britské listy dohlížejí na cenzuru jinde

RE: Urazkou konci diskuze!? Cenzurou!!!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

... velmi zvláštní filozofickou úvahou, kterou pronesl jeden můj známý, po jím prohrané sázce, a sice to, že jsem "svině podrazácká", protože jsem se s ním vsadil a už dopředu jsem to věděl, že je to tak, jak to je. [chechtot] [chechtot] .. málem jsem se židle spadnul..

No ale on měl "svým způsobem" pravdu - on ten Váš známý totiž se asi hrozně rád sází a bere to jako něco podobného "Božímu soudu". No a pak to logicky vidí jako podraz, že se někdo sází o něco, co dopředu ví !!

Lidi jsou různé...

87072

07.01.2006 17:05

Ježíšek existuje! Jmenuje se Rosukrenergo

RE: Je to jen taková hra

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To jste mě dost vyděsil, nemyslíte doufám na to samé, co teď si myslím, že ona (= podle paní Jarmily "kralice" ) si myslí a svým chováním ponouká, aby jste myslel i Vy a potažmo pak i ostatní mysleli to samé ? [pláč]

Ale na druhou stranu - již jsem se tak trochu zařekl, že nebudu šířit paniku - ale když vona je zrovna teď parádní doba, kdy by se moc krásně, oprávněně a zcela odpovědně dala ta panika šířit jedna báseň !

Všechny ukazatele ukazují jedním směrem ... [velký smích]

87076

07.01.2006 18:23

Novoroční přání

RE: Novorocni prani ve Francii jasne rika,co nas ceka a co nas nemine.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ano, ten Váš závěr je logický a skutečně vysoce pravděpodobný. Mimo jiné i proto, že se tak nějak vždy nenuceně nabízí při čtení absolutní většiny přízpěvků toho pána, ostatně rovněž absolutní většinou zcela informace-prostých. Nechť se ten pán neurazí, dělám závěr na základě odpozorovaných skutečností - takhle si představuju projev geneticky čistého bolševika. Hm, možná by jsme se divili, jak to s ním bylo... [velký smích]

87084

07.01.2006 20:04

Ariel Šaron

RE: Sionisté mi nevadí

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Mohl by jste to nějak vysvětlit pane/soudruhu eugen, které že jsou to země ?

87097

07.01.2006 21:34

Čas, aby muži byli zase muži

RE: Ryba smrdí vždycky od hlavy

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Zivot se presunul na predmesti a do obchodnich zon, ale mesta umiraji zevnitr.

Tak, tak - máte zcela pravdu, je to přitom přesně to, co jsem pozoroval v Americe, tam ovšem je již proces dokonán. Nejpodrobněji jsem to prozkoumal v Richmond, takto hl. městě Virginia. Než jsem do USA jel, přečetl jsem si spoustu literatury, nastudoval historii atd. Rodinka bydlí v Richmond, byl jsem dopředu nadšený, vždyť je to bývalé hlavní město Konfederace, nějaký čas mám dojem že i USA, jeho okolí je absolutně centrem historie USA, kam člověk plivne, tam se něco historického událo.

Ale byl jsem zklamán. Centrum vypadá zcela nelidsky, ostatně stejně asi, jako většina velkých měst USA výjma NY. Jako vymřelé muzeum - tedy ani ne jako obyčejné, lidmi navštěvované muzeum. Je to jasný důsledek amerického stylu života.

Všichni bydlí kdesi na okraji města pokud možno v lese a co nejdále od někoho dalšího. Do města - ale vlastně nejen tam, ale všude jinde - se dá dostat jedině autem, tam ale zase nejde stejně zaparkovat. Zaparkovat tam nejde proto, protože kdo by tam jezdil kvůli něčemu jinému, než do práce. A pro vlastní pracovníky má vždy zaměstnavatel garáže pod vlastním barákem, kam se ovšem náhodný návštěvník nedostane, atd atd. Městská doprava neexistuje. Tedy zákonitě je downtown mrtvý, nedostupný. Tedy bych mohl pokračovat stále dokola, jedno zapadá do druhého, jasný řetěz příčin a následků.

Může mi tu klidně tisíc amerických "skorodomorodců" vykládat něco o tom, jak je Amerika skvělá - tohleto o skvělosti neříká nic pozitivního, přitom je to nevyvratitelná pravda. Je to jiný svět, svět, který každého zde žijícího okamžitě přetvoří k obrazu svému tak, že již nic jiného neuznává a stává se z něj obyčejný arogantní Američan. Tedy člověk, který sice žije vcelku opovrženihodným způsobem, ale přesto si v tom libuje a strašně to brání. Protože má vymytý mozek a nic jiného si nedovede představit. Tomu je třeba se ubránit, to je jediná možnost zachránit aspoň něco z naší evropské staré dobré kultury - Amerika je prakticky již ztracená. Nejhorší ale pro Ameriku a Američany je, že si již tu větev, na které sedí, společnými silami prakticky již podřezali. Ona již praská, ale při tom jejich hlučném mlaskání u plných hrnců žrádla to neslyší ! Jo jo... [velký smích]

87110

08.01.2006 12:00

USA platí za svůj mediální obraz

RE: Například co se z médií nedovíte

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Aha, vlastně mě to mělo napadnout. Mi to sice není po chuti a sám takové zkratky nepoužívám, nicméně je to asi nutno akceptovat. Proti gustu atd. . No vida a užil jsem zkratku taky. [smích]

Já se ale vrátím k mediálnímu obrazu USA. Sám sebe považuji vcelku oprávněně za vysoce nadprůměrně vzdělaného člověka se značně nadprůměrnou inteligencí - neberte to však v žádném případě jako chlubení, nýbrž jako nutný prolog další úvahy.

Nelibě totiž nesu poznání, jak moc to je pravda, co jsem o odstavec výše napsal, zejména v okamžiku, kdy narazím na masivní projevy opaku. Skoro nulová informovanost ve spojení se spíše podprůměrnou inteligencí pak vede k absolutní degradaci významu demokracie. Musím totiž položit vážnou otázku ! Co je to vlastně demokracie ?

A sám se ptám, sám hned odpovím. Ukazuje se vlastně, že demokracie je rafinovaný způsob otroctví. Ta rafinovanost spočívá v tom, že je takto vytvořen "samosvormý systém sebezotročení". Vlastně si lidstvo formou demokracie postavilo další z řady tzv. "zlatých telat" a teď lidé mlátí pokorně hlavama a otročí vlastně z vlastní vůle - není z toho cesty ven.

A komu že to vlastně otročí ? To je nutno ještě naznačit a "je vymalováno"... [velký smích] Pokud se někomu v takovém novodobém otrokářském systému podaří ovládnout všechny kontrolní systémy, které původně mají sloužit ke kontrole proti zneužití, potom je vlastně vytvořena dokonalá otrokářká kastovní společnost podle pana Aldous Leonard Huxley - viz "Zánik civilizace".

Myslím, že je to jasné. A demokracie potom je opravdu ideální nástroj zotročení pro toho/pro ty , kdo má/mají dostatek času a prostředků. A když zrovna takoví tito tu demokracii sami tvoří, pak samozřejmě nemají vlastně od počátku žádný problém kontrolovat kontrolní mechanismy !! [velký smích] Chytrému napověz...

A nyní se ještě pokusím zastřít a zjemnit ten moment, že se chlubím inteligencí a vzděláním. Musel jsem to tak napsat, abych tu myšlenku mohl rozvinout a měla smysl. Demokracie potřebuje hlavně hlupáky, hromady hlupáků. Vlastně, co to říkám - potřebuje voliče !! Voliče, kteří si "sami zvolí" a pak si to sami vyžerou, to co si zvolili, kdyby se třebas uvolili k smrti !! A stěžovat si mohou jit nanejvýše do lampárny .. [velký smích] A jen takoví hlupáci voliči jsou bezpeční, dostanou trochu nažrat nejakých blafů, trochu ubohé zábavy a vijóóó zase do práce.

Inteligentní a vzdělaní, pokud se dobrovolně nevmontují do systému, ti jsou opravdu v nebezpečí. A dobrovolně vstoupit do systému znamená - dobrovolně omezit šíři vzdělanosti = stát se fachidiotem, tedy úzkým specialistou. takové otroky má systém demokracie rád - dobře je platí. nejsou nebezpeční. Stali se z nich bioroboti. A inteligence, ta je nebo není, pokud se vzdá člověk obecného vzdělání a "užívá si konzumu" - inteligence je mu na nic.

87169

08.01.2006 13:59

Ježíšek existuje! Jmenuje se Rosukrenergo

RE: Je to jen taková hra

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jo, pěkné počteníčko ! V zásadě souhlasím, výhrady posílám mailem - později. Tady jen tolik - čas neví nikdo, jen Otec na Nebesích - řekl Ježíš. Když ale nelze říci přesný čas, lze naznačit období - tak tedy jo : zrovna to začalo !! [velký smích]

87174

08.01.2006 14:11

Ariel Šaron

RE: Sionisté mi nevadí

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No, já musím pana eugena omluvit, ale to si začal s tím soudruh/panem já - jednak to byla reakce na to, že pan eugen výše nějakého vráťu nazval soudruhem, já k tomu slušně přidal i toho pána.

Mi ale šlo spíše o to, aby soudruh eugen vysvětlil, jestli třeba náhodou není do počtu těch států, které si Šarona velice váží a mají jej za idol, nepatří třeba i Česká republika !?!? To abych se pak totiž vystěhoval ! [překvapení] Mým idolem totiž není. Mi sionisti nevadí vůbec, pokud jsou shromážděni na své hoře Sion - všichni do jednoho - a tam již navždy zůstanou.

87175

08.01.2006 17:39

Ariel Šaron

RE: Kolik jsi dneska vypil samohonky, pomatenej Rasputine?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Von ten veliký pán to má trochu vygumované v hlavě, soudě podle toho, co napsal tady výše. [velký smích] Jedno je ale jisté - Izrael ty zbraně má - i když se dušuje, že ne - a zřejmě si s přemýšlením, použít/nepoužít nehodlá dělat velké starosti.

Situace se vyhrocuje a můžeme si být jistí, že žádná strana neuhne. USA a Izrael proto, protože si myslí, že se jim nic nemůže stát. Irán proto, že nemá kam. Vrchní propagandisti jako leho, kema a spol. se nemusí namáhat to vysvětlovat, stačí se podívat, jak to bylo v Iráku.

Pravda může být jen na jedné straně, vojenské řešení s nukleárními zbraněmi však příliš pravdu hledat nepomůže. A potom již nebude mít pravdu nikdo, respektive největší pravdu bude mít ten, kdo přežije - nastoupí "mazec" na největší možné ploše - celosvětově.

Nechci jméno Nostradamus vůbec ani zmiňovat, ale už se stalo... je to silnější než já [velký smích] Izrael bude zničen. Svět bude taky víceméně zničen. Nukleární, biologické i chemické zbraně budou použity, ale jen částečně. Bude použita i ještě dosud nepoužitá zbraň, která předčí vše zatím známé o třídu. Vítězství bude na straně Evropy, ale slavit jej nikdo nebude - dokonce jistý pan Pyrhos měl mnohem větší důvod se po svých vítězstvích radovat a slavit, než tomu bude teď ...

Jedno ale tu je ještě nejasné - věřím, že nejužší vedení Izraele velmi velmi hodně zvažují situaci podle Starého Zákona a podle proroků. Na rozdíl od kámoše totiž mají trochu rozum. A ten rozum jim nutně říká to samé, co třeba i já vidím při studiu téhož. Totiž - nyní není vůbec již jisté, že právě oni jsou ti vyvolení ! A to jich mate a váhají, jinak by neváhali vůbec.

hmmm... znalci by si měli ještě občerstvit své znalosti, možná se pletou a vše je jinak. Ostatně to tak bývá dobrým zvykem ! [velký smích]

87195

08.01.2006 18:51

Čas, aby muži byli zase muži

RE: Ryba smrdí vždycky od hlavy

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Já si to "svoje" několikrát přečetl, neboť mě zarazila ta dost "masová místy nevraživá reakce". Hm, asi jsem měl podstatně obezřetněji formulovat ten poslední odstavec. [velký smích]

Třeba tady toto:... že již nic jiného neuznává a stává se z něj obyčejný arogantní Američan. Tedy člověk, který sice žije vcelku opovrženihodným způsobem, ale přesto si v tom libuje a strašně to brání. To jsem měl asi napsat takto: " ...že zapomene, jak to doma bylo hezké, zajít si pěšky na náměstí, kochat se pohledem na gymplačky v minisukních, sednout si na terasu a dát si jednu plzeň veřejně a bez obav, nechat do sebe vsakovat s vůní jara i pocit, že svět je krásné místo k žití, že netřeba pořád myslet, jak bych nahrabal co nejvíc a jak bych někoho "oškubal"..."

nebo tady toto:...Tedy člověk, který sice žije vcelku opovrženihodným způsobem, ale přesto si v tom libuje a strašně to brání. Protože má vymytý mozek a nic jiného si nedovede představit. To zase jsem měl napsat asi takhle: "A potom by si uvědomil takový člověk, že svět byl člověku určen, aby žil a miloval druhé, aby svým životem nebral život nikomu - ani zviřeti - zbytečně. "

A tohleto:Amerika je prakticky již ztracená. Nejhorší ale pro Ameriku a Američany je, že si již tu větev, na které sedí, společnými silami prakticky již podřezali. Ona již praská, ale při tom jejich hlučném mlaskání u plných hrnců žrádla to neslyší ! jsem měl napsat takhle: "Americe je třeba pomoci, jinak bude ztracena. Ty tisíce a možná miliony přistěhovalců z kulturní Evropy by se měli snažit více vtisknout do ducha Ameriky empatii, slitování, soucit se všemi slabšími a nemohoucími. Pochopení subtilnosti duchovna, když je plné lásky, ale na druhou stranu strašlivou sílu ducha, když je urážen Boží zákon spravedlnosti ! A ten pánové máme všichni v sobě a kdo jej neposlouchá, hodně dělá zle sám sobě.

Ano, není to nikde ideální, v Česku potom zdaleka ne taky ne. To máte pravdu. Ovšem já cítím skutečně "do morku kostí" nějakým jiným smyslem, že kdyby existoval nějaký exaktní způsob měření situace z těchto hledisek - bylo by Česko "rájem na Zemi" proti USA, jak ji znám osobně. A když to budu brát podle obrazu USA, jak si jej vytváří USA svou politikou, svou kinematografií, literaturou, necitlivým chováním svých reprezentantů atd - pro Boha ! Co mám říkat, abych se Vás nijak nedotkl ? Tedy slibuji - budu raději mlčet.

A moje dcera ? Kdybych se nestyděl, přiznal bych se, že jsem to oplakal ! A pomáhám ji, jak jen můžu. Jen mi neříkejte, že tam se dostala do ráje na Zemi !

87201

08.01.2006 20:47

USA platí za svůj mediální obraz

RE: Například co se z médií nedovíte

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Hele šedesátosmičko, když nejste schopen pochopit, jak jsem to myslel, tak teď aspoň pochopte, že na Vaše pitomé poznámky nejsem zvědavý už tedy vůbec ! A běžte se stydět někam do tmy.

87214

09.01.2006 09:24

USA platí za svůj mediální obraz

RE: kemo tlačí nákupní vozík přes limit chudobnosti

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Hm, to Vám kema neuzná v této chvíli. Tolik už jej snad znáte. Ale až to příjde a bude to dost brzy, že dolary jako peníze se budou svou skutečnou hodnotou blížit ceně papíru, na kterém jsou vytištěné, pak se to rozhodne ! [velký smích] Jestli kema bude dále mlátit hubou prázdnou slámu dokud nedojde v Americe i elektrika, nebo se za zbytek peněz nacpe do jednoho z posledních letadel a bude pro změnu mlátit hubou tady v Česku - nakonec to je jedno, kdekoliv tady na Starém kontinentu.

On ten pán při své ekonomické genialitě ty Vámi uváděné dluhy neuzná, ale mi to nevadí. On takhle ukazuje, jaké je jeho myšlení a uznejte, nemysleli takhle čirou náhodou vždycky bolševici ? Nebyl on kema někdy velkým bolševikem ?

87291

09.01.2006 09:37

USA platí za svůj mediální obraz

RE: Zeme neomezenych moznosti-chudi a bohati.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane kema, Vám když se nelíbí, tak druhému řeknete, že Vás jakési plky z novin nezajímají, protože je to nedůvěry-hodný zdroj. A jindy zase tady operujete sám s odkazy - to že to tam dal pan Stwora, na věci nic nemění. Teď se Vám to kupříkladu hodí, odvoláváte se na to, příště se budete pošklebovat. S vámi bych na Titanik nevlezl, i kdybych věděl, že dopluje ! Když už chcete tady ukazovat svou ekonomickou genialitu, v případě nezaměstnanosti se držte BLS. A prosím Vás ! Naučte se v tom číst a zkuste použít mozek na přemýšlení. Zkuste si uvědomit, že vše souvisí se vším, jinak je pro Vás i správná informace ztracená [velký smích]

87293

09.01.2006 10:03

USA platí za svůj mediální obraz

RE: Například co se z médií nedovíte

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane, dneska ráno tady u nás bylo pod -20°C, zamrzlo mi auto - centrál i zámky. I kdyby nezamrzlo - mám v něm 7 roků starý akumulátor - jsem šetřivý, ovšem za těchto okolností tak nějak nevěřím, že by to byť jen škytlo. Což znamená, že jsem docela nasraný člověk a navíc mám na Vás docela čas.... [velký smích]

Nevím, jak to myslíte, jestli posledním příspěvkem myslíte ten, jak Vás posílám se stydět - co se Vám na něm nelíbí ? Přečtěte si ten svůj, na který já reaguju a musíte uznat, že jsem reagoval na poměry až neskutečně mírně a skromně ! To, že se větou : Hele Gejdosi, ja jsem jeden z tech, vedle kterych ta vase nadprumerna inteligence a vase nadprumerne vzdelani tak vynika. snažíte vyvolat právě obrácený dojem, to Vám nepomůže ! Viz už vzpomínaný Váš předchozí příspěvek.

Co myslíte tím, že mám být skromný ? Poukažte na projev neskromnosti, ať se orientuju. Ale pozor, ať se nezamotáte. Tady na Zvědavci, když jsme v tematu a'la " Nezbytné platby za mediální obraz USA" a když se tu člověk potkává s takovýma "plechovýma hlásnýma troubama", jako je kema či leho a spol., nejde se chovat zcela tiše a skromně - to pak je lepší nic. A to ti moderní Joseph Goebbels-ové chtějí ! Vy taky ?

87298

09.01.2006 10:22

USA platí za svůj mediální obraz

RE: Například co se z médií nedovíte

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane kema, vrtáte mi hlavou. Mi skutečně nedošlo to 4=fo(u)r zde v příspěvku toho pána. Totiž tady nikoho nic nenutí příliš šetřit místem a já se s tím skutečně příliš ve Státech nepotkal. A kdyby dotyčný mermomoci chtěl šetřit, nenapsal by vůbec nic - k potěšení mnoha ostatních - ušetřil by nejvíce a nejméně pracně. Takže nechápu Vaše blbnutí. Ale jestli máte zájem, budu na každou Vaší sprosťárnu odpovídat ještě větší sprosťárnou tak dlouho, dokud nás oba pan Stwora nevyhodí. Mohl jste si povšimnout, že v tomtéž přízpěvku dotyčný použil i zkratku TYFSAKM. Jsem nastražen luštit ledaco, ale zde mě nic rychle inteligentního nenapadlo a poctivě jsem se zeptal na oboje. Poctivě ! To já Vás usvědčím ze lži a ještě se znova vykrucujete a děláte ze sebe chytráka.

A teď mluvte Vy, snažte se ale nějak rozumně ! [velký smích] Ať nerozpoutáme tu "poslední" světovou válku předčasně !

87302

09.01.2006 10:24

USA platí za svůj mediální obraz

RE: Ajo,Ajo

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To jste teď vymňouk pane kema. Je vidět, že psát pro Vás znamená jakoby psát učebnici pro momentálně opožděné. Budu si to pamatovat.

87303

09.01.2006 10:33

USA platí za svůj mediální obraz

RE: Ajo,Ajo

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Rudo, nejste daleko od pravdy s tím podpantoflismem. Naše rodina jako kdyby vymírala po meči, já jsem zdaleka nejmladší z pěti bratrů, ale v další generaci jsou zase samé ženské. A ( [velký smích] ) se skromností sobě vlastní a jistě zde lehce pozorovatelnou musím vyhlásit, že i ženské se vyvedly naprůměrně co se týká inteligence a vzdělanosti, ale i jinak. Tedy to lehce uznáte, že ačkoliv se nejedná o klasický podpantoflismus, není k tomu skutečně daleko. Těmi "žvásty" jste se mě mírně dotkl, ale co se dá dělat. Ale protože jste tu větu dost podivně zamotal, takže příliš jasného smyslu v ní není, jsem v klidu.

87307

09.01.2006 10:37

USA platí za svůj mediální obraz

RE: kemo tlačí nákupní vozík přes limit chudobnosti

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane kema, to máte těžké. Kdyby jste byl vždy pravdomluvný, tak bych Vám to třeba věřil, i když zde i tak těžko. Ale takto, jak jste to napsal, je to asi jasné. [velký smích]

87309

09.01.2006 10:43

USA platí za svůj mediální obraz

RE: Zeme neomezenych moznosti-chudi a bohati.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nemíchejte jablka s hruškama - i když Vy si tím často pomáháte, bylo si již možno tedy zvyknout.

Tu zmínku o serioznosti novin lze chápat tak, že noviny, ze kterých citujete nebo se na ně odvoláte Vy, ty jsou seriozní, ty ostatní pak ne ? Tady se nějakej Olda Drtič vyblboval, že nevěří žádným novinám a já se jej pravda lehce potměšile ptal, jak vlastně žije a kde bere informace. Nedělal jste tam náhodou pak taky nějakou přednásku o prolhaných novinách ?

87313

09.01.2006 10:49

Čas, aby muži byli zase muži

RE: Ryba smrdí vždycky od hlavy

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane kema, to jsem zvědavý, jak dlouho z toho ještě budete žít ! Ne, že bych vám to nepřál, máte těch radostí tohoto druhu málo. Mě by taky nebavilo pořád si vymýšlet.

87314

09.01.2006 12:55

USA platí za svůj mediální obraz

RE: Například co se z médií nedovíte

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Už jsem se vyzuřil a píšu !! pardon ! [smích]

87332

09.01.2006 16:30

USA platí za svůj mediální obraz

RE: Ajo,Ajo

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Hm, takhle Vám připadám ? To jste mě dostal ! Jenže - má to jeden háček. Já jsem takový odmalička, takže já za nic nemůžu. Už třeba na základce byly se mnou docela problémy, protože učitelé byli nevrlí, že kladu otázky, na které neznali odpovědi a já ano. Štvalo je, že oni chtěli učit třeba v zeměpise, že nejhlubší jsou oceány tam a tam a jmenovali třeba Mariánský příkop. A já se jich zeptal, jak je to možné, že v oblasti subdukce u mariánského ostrovního oblouku je hlubokomořský příkop, kdežto u Andamán není a přitom je tam taky subdukční zona. Mysleli si, že si vymýšlím - ale já byl o asi 10 km popředu - co je na tom špatně ale nechápu dodnes. Já za podrývání autority dostal sníženou známku z chování. A bylo. Tady mi snad nedáte sníženou známku ? [velký smích]

Scifi je moje oblíbená zábava. Vzpoměňte si ale na mě, až k tomu dojde - že skutečnost je tak fantastická, že scifi je proti tomu nic. A ještě něco - jsem nervák, protože mě nervuje, že nejsem schopný něco vysvětlit, když je to tak jasné. Lidi radostně sedí na vlastních káblech a velice si v tom libují. A jsem rád, že obšťastňuju, já totiž toho skutečně proštudoval hodně, neříkám všechno, ale hodně ano ! [smích]

87354

09.01.2006 16:40

USA platí za svůj mediální obraz

RE: Ajo,Ajo

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Už tam fičím ! [smích]

87356

09.01.2006 17:23

USA platí za svůj mediální obraz

RE: kemo tlačí nákupní vozík přes limit chudobnosti

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Je to skutečně zajímavý článek - mi to ale ještě chvíli potrvá, než to vstřebám - ach ta angličtina. Na oplátku tady je postarší analýza, v češtině, ale taky docela poučné:
http://www.colosseum.cz/pdf_analyzy/web_analyza_DX_short_0203.pdf
Ještě jsem nezjistil, jestli se tam musí platit, toto je určitě zadarmo.

87359

09.01.2006 18:35

Čas, aby muži byli zase muži

RE: Ryba smrdí vždycky od hlavy

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Je to trochu dost OT !

No jo, ona tam ta moje dcera je docela šťastná, měřeno místními poměry dokonce má i být proč štastná. A stihla již kus Států pocestovat a to jí zcela závistivě závidím, protože já hrozně moc rád cestuju a koukám. Já musím říci, že tu nevraživost na mě teď jaksi ani moc nechápu.

Že je u nás bordel ve všem, to snad nemusím říkat, to víme všichni. Že u nás lidi kradou, že topí plastama a otravují jeden druhého jak dobytci, že podřezávají v lese stromy, aby mohli ten les "vymlet" až do hlíny - to bych vzal do ruky kulomet a střílel, jak jsem přitom spíše pacifista.

Ale nemůžu nezmínit a zase to bude na USA - že jedna z evropsky významných fabrik - kopřivnická Tatra byla pod řízením skvělých amerických odborníků zruinovaná - coby patrně potenciální konkurence ? Že jiní američtí experti tak dlouho vylepšovali Aero Vodochody a slibovali, jak budou prodávat podzvukové stíhačky do celého světa, až to krachlo. To samé opět experti z Ameriky jaksi provedli v jednom z technicky nejzdatnějších podniků bývalé RVHP v Let Kunovice, ačkoliv jsem viděl studie, kde Turbolet 410 i 610 by správně neměl mít ve světě konkurenci - to se taky asi jako moc Amíkům nelíbilo. A tak řídili a řídili, brali milionové platy a pak se sbalili a jeli vítězně domů - po nich zůstala "spálená" země, zoufalí lidé s odborností a zkušenostmi, které se tam za oceánem budou vyskytovat dost sporadicky.

Mi do firmy přišel jeden takový "americký odborník" a prodával mi dozery. Musel jsem se smát, oni si zřejmě fakt rodilí Američani myslí, že tady bydlíme v dírách v zemi, ve volném čase visíme na stromech a že když mi dá firemní tužku a pár katalogů na křídovém papíře, že stěstím upadnu do mdlob. Ach jo - svět je zlý. Koupili jsme dozer z Ruska, není tam dolby surround, ani satelitní navádění - to je pravda, ale zato spolehlivě maká a maká a byl za pětinu ceny. A náhradní díly jsou za hubičku. A nevadilo by mi, kdyby katalog byl na hajzlpapíře. Trochu vadilo, že nebyl vůbec, co se dá dělat.

Proč to vlastně vůbec píši - vždyť pan Nohejl má absolutní pravdu s těmí těmi ... , tady si z nás někdo úkrutně utahuje a my pak se kvůli toho žereme navzájem i na Zvědavci. Což já ale nechtěl... [velký smích]

87368

09.01.2006 20:58

USA platí za svůj mediální obraz

RE: Zeme neomezenych moznosti-chudi a bohati.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

[smích] Zdánlivě jedna nula pro Vás ! Jenže čistě racionálně uvažující člověk v tomto kontextu je jako člověk, který si zaváže oči, aby nic neviděl a jde do lesa sbírat houby. Hádejte co najde ... houby ! Nevím, nakolik by to byla pouze ztráta času Vám to vysvětlovat podrobněji teď. Ale časem to lehce pochopíte sám. [smích]

87387

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

Káva pro Zvědavce

52

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 111 čtenářů částkou 18 231 korun, což je 52 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 1

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 1

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Newsroom ČT24 má jasno: hurá, očkovat!22.11.20 11:13 Česká republika 8

Spacákova revoluce 2?20.11.20 13:08 Česká republika 2

Novináři používají agregát dýmu pro zdramatizování protestů20.11.20 12:25 Slovensko 5

Sčítačka hlasů v poslanecké sněmovně je cinknutá a upravuje hlasování20.11.20 04:14 Česká republika 1

Šéf protiteroristické skupiny navrhuje národní debatu o kriminalizaci pochybovačů o vakcíně19.11.20 23:14 Británie 3

TRUMP TRIBUTE II CZ19.11.20 14:45 USA 0

Na Slovensku střílí gumovými projektily do hlav lidem18.11.20 22:25 Slovensko 0

Ještě jednou President Trump18.11.20 22:13 USA 1

Vláda vyrobila další paskvil, obchody zavírají při zákazu vycházení17.11.20 17:34 Česká republika 4

V polní nemocnici v Letňanech neležel jediný pacient16.11.20 22:10 Česká republika 2

Vládě se zalíbilo omezování a šikanování lidí, další komplikace při nákupu potravin16.11.20 19:09 Česká republika 0

To je vlastenec a ne jak jej líčí media15.11.20 21:55 USA 2

Rozvrat vzdělanosti národa v přímém přenosu15.11.20 21:17 Česká republika 10

Soud rozhodl, že nařízení nosit roušky venku bylo nezákonné13.11.20 19:03 Česká republika 4

Od Prymuly k Blatnému. Aneb z bláta do louže13.11.20 16:27 Česká republika 3

Měnové kurzy

USD
21,95 Kč
Euro
26,14 Kč
Libra
29,37 Kč
Kanadský dolar
16,89 Kč
Australský dolar
16,16 Kč
Švýcarský frank
24,15 Kč
100 japonských jenů
21,03 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,86 Kč
100 maď. forintů
7,24 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,96 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 739,34 Kč
1 unce stříbra
512,79 Kč
Bitcoin
417 079,51 Kč

Poslední aktualizace: 25.11.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?