Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 2555 příspěveků, 3 různá jména: <nic>, petge, Petr Gejdoš.

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

03.12.2005 16:50

Jíme potraviny z ropy

RE: Tento clanek je jednim masivnim

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Souhlasím s Vámi i nesouhlasím. Již jsem psal, že Nostradamus je vyjímečný. Je jiný, než ostatní proroci a je zcela diametrálně jiný, než proroci bibličtí. Ale toho teď nechám bokem.

Vy říkáte, že proroctví má být jasně řečeno a nemusí k pochopení mít nikdo nějaké kvalifikační předpoklady. Tady se pane pletete dost zoufale. Až mě to udivuje ! Vy citujete slova Ježíše, proč tedy pomíjíte slova téhož Ježíše, který přeci jasně řekl, že ...ještě musí mluvit v podobenstvích ... ? Ne ne pane - proroctví typu:"..dne 17. prosince 2005 v 17.37 spadne na ulici "Krátká" z domu číslo popisné 2117 balkon na hlavu pana Honzy a způsobí mu těžké zranění..." - to není proroctví ! To je hovadina.

A pane, starozákonní proroci měli opravdu "dlouhé řeči", ale jen málokdy to byla proroctví ! Vy sám říkáte :k čemu vlastně proroctví? Skutečná proroctví nejsou samoúčelná. ...

Ale potom uvedete jako příklad :" ..Naslouchejte pozorně Mým posledním slovům varování, naslouchejte teď, dokud je ještě čas. Čtěte Naše Poselství a přestaňte být ironičtí nebo hluší, když mluví Nebe. Ztište svůj hlas a budete slyšet Náš. Rozmyslete si dvakrát, než začnete soudit; rozmyslete si víc než dvakrát, než odsoudíte Díla Svatého Ducha. Neušetřím nikoho, kdo se posmívá Svatému Duchu, kdo se Mu přímo rouhá. Spravedlnost je pošle dolů, do podsvětí..." .

Já jsem schválně ubral ty úvodní věty - to proroctví neznám, používám to pouze jako ilustraci. Toto totiž taky není žádné proroctví !

Nebo toto: ...jsou zla fyzického řádu jako choroby, neštěstí, nehody, sucha, zemětřesení a nevyléčitelné choroby, které se šíří. I na to, co se děje v řádu přirozeném, pohlížejte jako na varovné znamení pro vás... "

To by potom nejdůležitější proroctví bylo třebas "Desatero", není pravda ?

Ale tady toto:
Simulacra zlata a stříbra klesnou na ceně.
Po krádeži (hodnoty) budou vrženy do moře.
Až zjistí, že všechno je zničeno dluhy.
Všechny cenné papíry budou anulovány.


- toto proroctví opravdu je ! A je datováno, ovšem nepřímo a jinde. A to na počátek milenia. Myslím, že když se vážně zamyslíte, budete mít trochu ekonomický přehled a jste dobrý pozorovatel světa, potom víte, o čem je řeč. Nostradamus pak na to navazuje - mluví o občanské válce neslýchaných rozměrů a opět je z kontextu jasné, že o které zemi mluví ! A takový prorok v této velikosti a takových proroctví - to je v podstatě jen Nostradamus. A skutečně neprorokoval pro blbce a nevzdělance. Dokonce to napsal takto zcela jasně jako jakousi předmluvu !! [velký smích]

81513

03.12.2005 16:57

Jíme potraviny z ropy

RE: Tento clanek je jednim masivnim

Petr Gejdoš 83.?.?.?

...kdyby byly v řiti ryby, nebylo by třeba rybníků... [velký smích]

Ale vážněji - ministr zahraničí by to přednesl v OSN, v NATO a v EU. Spojeným tlakem světa by Rumuni couvli a president by asi rezignoval.

Uvedu ale pravděpodobnější příklad a zde mudrujte. Tedy -kdyby třeba Izrael budil podezření, že má atomové zbraně, měl mimo kontrolu OSN a MAE jaderná zařízení - co by jste Vy jako demokrat navrhoval, aby se stalo ? Odpovězte !!

..a potom by jsme mohli posoudit, jestli to samé netřeba žádat i po Iránu. To již tedy nemluvím o faktické spolupráci Iránu a MAE a o proběhlých kontrolách v Iránu. [velký smích]

81515

03.12.2005 17:00

Jíme potraviny z ropy

RE: Tento clanek je jednim masivnim

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane jožine, navrhněte v kostce, jak by se ten problém dal vyřešit, aby jsme mohli mluvit o budoucnosti.

81516

03.12.2005 17:17

Jíme potraviny z ropy

RE: Jeden z clanku ve www.fromthewilderness.com

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Mohl jsem se taky do toho vložit ? [velký smích]

Píšete, že :
Pochopitelne ze verim ve vyvoj lidstva.
Verim ale, ze ekonomika postavena na trznich principech a demokracii je zatim to nejlepsi. Nejruznejsi druhy centralniho planovani byly vyzkouseny prakticky na celem svete a nefachcilo to.


Ale jsem si vždy myslel, že inteligentní člověk dokáže pochopit, že takový systém může pracovat pouze v nijak neomezeném prostoru ! Ale náš životní prostor je omezený - jak na metry čtvereční, tak v energiích, surovinách atd. . No a v takovém případě ten Vámi preferovaný systém zrovna začíná kolabovat a to ze zcela evidentních příčin. Že to nechápete, svědčí o ledas čem. Naštěstí pro Vás ale jste uvedl, že ten stávající systém se Vám jeví nejlepší ZATÍM !!

Co jste tím myslel ? Zvláštní totiž je, že třebas mi se nejeví ten systém nejlepší hodně dávno. [velký smích]

81518

03.12.2005 17:31

Jíme potraviny z ropy

RE: Ptal jsem se taky:

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Gejdodame, takze v SSSR byli zemedelci dobri? Uroda jim na polich nikde nehnila? A jste si jisty, ze to misto, kde jste se zucastnil sklizne se nejmenovalo Potemkin?

Takže - tohleto jsou ty otázky, které jste údajně nastolil. Přečtěte si to po sobě, zdali to je pak to samé, jako potom zde:

Zeptal jsem se vas, zdali si myslite, jestli jsou v SSSR dobri zemedelci. Pak jsem se vas ptal, jestli jim nehnilo obili na poli. No a pak jestli se to misto, kde jste byl, nejmenovalo nahodou Potemkin. Nechapu, co je na techto otazkach nejasneho...

Tak na tyhle otázky nyní Vám již můžu odpovědět:

1)Ne, sověti byli špatní zemědělci.
2)Ano, spousta jim toho shnila na poli.
3)Ne, byl jsem v táboře v ohbí Donu u Kalače, tedy na ty žně..

Vidíte pane leho, když se snažíte, umíte být i slušný i věcný a potom s Vámi bude možno diskutovat a odpovídat Vám. Uznejte, že ta první formulace Vašich otázek nebyla ani fair, ani slušná. Sice, ani ta opravená serie není na 100%, ale trendy jsou dobré - chválím..
[velký smích]

81519

03.12.2005 18:07

Jíme potraviny z ropy

RE: Ptal jsem se taky:

Petr Gejdoš 83.?.?.?

>>jsem na Rusko a na zemědělství vysloveně odborník !
Pane Gejdos, jedine na co jste opravdovy odbornik je propaganda bolsevismu, kterou vam tady nikdo nezere.

Vzpamatujte se pane Blahnik ! Anebo čtěte vše a nevytrhujte z kontextu, anebo neotravujte svými bláboly.

>>Dnes jsou mnohatisícileté zásoby živin v absolutní
>>většině orné půdy světa - avšak hlavně v USA (!!) - tím
>>"chemickým zemědělstvím"
Chemicke zemedelstvi je patent komunistickeho Ruska a jeho
satelitu. V USA je uz bezne k dostani organicke mleko a pecivo
temer v kazdem supermarketu.


Zelená revoluce - snad víte, co se tím myslelo a ještě myslí ? Takže v Rusku to vzniklo ? To doložte pane, jinak jste "pouhý" lhář. To by bylo ještě dobré být "pouhým lhářem" - tedy takovým prostým člověkem, co si myslí že cosi ví a přitom neví a kecá. V Česku za komunistů, není to nostalgická vzpomínka a ani chvála komunistů, nýbrž prostá pravda, byly podstatně tvrdší normy na potraviny a ty potraviny byly v té době všechny prakticky na úrovni toho, co Vy píšete, že až dnes je sem tam v USA - tedy na úrovni tzv. "organických potravin".

Velke farmy v USA prechazeji na nechemickou produkci a za par let bude chemie v zemedelstvi jen historii.

Ha ha ! Zrovna přecházejí ! Tak tak. Ještě štěstí, že při psaní netřeba chodit - podle toho, jak sám sebe popíráte, by jste zřejmě i zakopával o vlastní nohy. S Vámi je sranda.

Laik, ktery nevidi vubec nic jste v tomto pripade vy. ... bla bla bla...

[chechtot] Celým textem předtím jste si sám odpověděl. Nenechte se rušit ve snění... S Bohem !

81522

03.12.2005 18:28

Jíme potraviny z ropy

RE: Clank je bohuzel typickou slataninou doby.......

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Kema, vy ty statistiky sestavujete, že jim věříte ? Já vím, že v USA se v růstu HDP objeví i škody po hurikánech. Vy zřejmě budete ohromný ekonom - tedy je to opravdu tak ?

A ty čísla o nezaměstnanosti ? Předevčírem byl ve zprávách TV šot z USA, že nějaký neznámý avšak velmi štědrý mecenáš věnoval velkorysý dar - zaplatil pro 10 tisíc místních středoškoláků studia na VŠ v nějakém městě snad v Michigan či Visconsin, nebo tam někde. No, v tom šotu pak mluvili o nezaměstnanosti v USA, ale mluvili jakési jiné čísla než říkáte Vy ! Mluvili o 17% nezaměstnaných snad v celém Michigan a v tom městě snad až 50% . To mi ani hlava jaksi nebere... Ale můj zdejší v ČR americký přítel, který emigroval z USA do ČR z ekonomických důvodů je právě z Visconsin a ten mi ale taky říkal, že tam je přes 20% nezaměstnanost a lidi chcípají hladem !

Ostatně, jsou taky jakési statistiky, že snad kolem 40 milionů Američanů je na pokraji uhynutí hladem, no nevím, to je co ? A prý snad čtvrtina Američanů neumí číst a psát ? Teď dokonce nějaký hodně úspěšný kouč z NHL přiznal na "staré kolena", že neumí číst a psát ! A že prý se ptali středoškoláků, ať jsou tak hodní a řeknou hlavní město USA - neřekli ! Pane kema, kde Vy to bydlíte ?? [velký smích]

81526

03.12.2005 18:43

Jíme potraviny z ropy

RE: Hladomor a eugenika

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Takových chyb u mě bude asi více, to bez mučení přiznávám ! Já totiž toho přečetl strašně moc, knihovna - u mě v papírové formě, neb jsem starého papírového vyznání [velký smích] - začíná být ne nepodobná bývalým okresním knihovnám ! A stáří spolů se skleněnou nemocí klepe na dveře a já jsem líný jít při každé pochybnosti to jít hledat. Nemluvě již o tom, že část knihovny mám ve sklepě. Ale nejsou to úmyslné nepravdy ! A v zásadě - nebude se patrně nikdy jednat ani o mylnou informaci, která by měnila smysl a kontext toho, co tím kterým textem vyjadřuji ... [smích] (Edgar = skoro Edvard)

A ta Tarpejská skála mě stve ne proto, že nakonec se zákeřně přestěhovala do Říma ! Ale proto, že jsem to docela s oblibou vzpomínal a teď je ta sparťanská skála bezejmenná !

81529

03.12.2005 20:59

Jíme potraviny z ropy

RE: Tento clanek je jednim masivnim

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tak nějak nevím, jak to nakonec myslíte, že jsem šťastný, že mám budoucnost nalinkovanou... Budoucnost není nalinkovaná obecně, tedy ji ani já nemám nalinkovanou. Minulost, teď a budoucnost existují reálně vedle sebe a navzájem se ovlivňují .

A jsem šťástný člověk, ale nikoliv kvůli tomu, co píšete. Já jsem jen taková šťastná povaha. [velký smích]

81548

03.12.2005 21:24

Jíme potraviny z ropy

RE: Clank je bohuzel typickou slataninou doby.......

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Gejdosi, bud kecate vy nebo ten vas znamy...

To je jinak neřešitelné - jedině snad Vám můžu dát jeho telefon - jestli bude souhlasit on ovšem a vyříkejte si to !! [velký smích] Než jsem vloni jel do USA, mě měsíc učil mluvit anglicky, tady u nás (v ČR) učí angličtinu - ale přitom je to vyučený řezník. [velký smích] Sympaťák, takoví by mě i s tou Amerikou dokázali smířit. Je vidět, že "to" není v lidech, ale v systému ...

81552

03.12.2005 21:46

Jíme potraviny z ropy

RE: Ptal jsem se taky:

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Když už tady leho "oxydujete" - všiml jste si těch zvěstí z USA o odtajněných materiálech CIA o "Tonkinském incidentu" ? Že prý CIA jaksi udělala se zpravodajským materiálem nějaká že prý nedobrá kouzla, jak je ale jejím vcelku blahým zvykem ( [velký smích] ). A tím popletla americkou vládu a tak se začaly USA angažovat vojensky ve Vietnamu. Je to pane leho pravda ? Že to je u CIA normální a že takhle omylem USA napadly i Irák ?

Pane leho, je to v demokratické zemí možné, aby tajné služby měly takový vliv ? Vy jste na to totiž odborník...

81556

04.12.2005 11:56

Jíme potraviny z ropy

RE: Tento clanek je jednim masivnim

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Máte na mysli asi "Knihu Mormon" .. To je velmi zajímavé čtení, samozřejmě tam není řeč o ponorkách a už vůbec ne podpísečných. Ovšem ty jejich lodě na druhou stranu daleko konstrukčně k ponorkám nemají. Ostatně i archa Noe byla tak konstruovaná - viz "šulili". Naopak se jedná o literaturu, která podstatně logičtěji vysvětluje "starověk" lidí na amerických kontinentech. Nesmál bych se tomu ani omylem !

Totiž, opravdu moderní současní lidi mají tendenci být namyšlení, že sami ví vše nejlépe, ale jestli trochu zavrtáte do amerikanistiky a přečtete si třeba ty bláboly od Hrdličky, potom elegantní vysvětlení amerických dějin v "Kniha Mormon" je evidentně ve stejném poměru jako heliocentrická a geocentrická teorie ...

A navíc je to první logické vysvětlení, kde je vlastně těch deset chybějících izraelských kmenů !

81625

04.12.2005 12:12

Jíme potraviny z ropy

RE: Tento clanek je jednim masivnim

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To samozřejmě platí i u Nostradama. Nostradamus se snažil vyvarovat ve svých proroctvích obecného moralizování, což je v podstatě z největší části obsahem starozákonních proroctví. Já skutečně chápu slovo "prorok" ve dvou významech - správně jste to podotkl. Jsou proroci starozákonní a proroci. Ti první vystupují vůči lidem především jako nějací mravokárci a prostředníci mezi lidmi a Bohem. Vždyť izraelská společnost té doby to pojímala jako část mocenské struktury - čili jejich proroci bývávali bráni jako nejvyšší morální soudci - pokud je nekamenovali zrovna. A pak jsou proroci, kteří jsou s nejvyšší pravděpodobností opět prostředníky mezi lidmi a Bohem, ale jejich proroctví jsou povětšinou prostá toho káravého obsahu a omezují se na určité tema. Dělící čára ovšem není ostře namalovaná...

Co je závažné, je to, že u Vás je zřetelné, že jste jasně pod vlivem křesťanské církve patrně katolické. Vaše argumentace tak, aniž bych to vyčítal přímo Vám, přejímá celou řadu mylných bodů katolíků, které vznikly potlačením poselství Ježíše a nahrazení mocenským světským paulismem.

To je ten Ďábel na Petrově stolci. Proto taky někdo může proroctví chápat a někdo ne - důležité je vycházet totiž ze správných premis a nikoliv z katolických bludů.

81626

04.12.2005 14:27

Jíme potraviny z ropy

RE: Jeden z clanku ve www.fromthewilderness.com

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Zaplatil: Ja jsem jen obycejny pracujici clovek.
kema: Pane Zaplatil, mate moje uznani. Priznat neuspech umi malokdo.

Pane kema, uvažoval jsem nad tím vším. Pro Vás, když někdo pracuje, tak je neúspěšný. Pak jste řekl, že neznáte nikoho, kdo se má špatně a tedy je neúspěšný. Tedy z toho plyne závěr, že Vy, pane kema jste zřejmě nepracoval nikdy a samozřejmě ani dnes, o lidech, kteří pracují, říkáte, že jsou neuspěšní. A nestýkáte se s takovým plebsem. Z "nějakých" přesbě asi těchto důvodů jste utíkal ze státu, kde měla v ústavě místní komunistická strana zaručenou vládu, ale hlavně kde podle téže ústavy lidi měli morální povinnost pracovat.

Pochybuji, že bych měl šanci na rovnou odpověď na otázku, proč jste vlastně utíkal a jak se vlastně tedy živíte. Dovolím si tedy spekulaci. V úvahu připadají jisté alternativy vysvětlení Vašeho ekonomického zázraku. Alternatívy jsem seřadil podle mého názoru podle společenské akceptovatelnosti.

1)Vyhrál jste v nějaké loterii velký majetek - tedy nemusíte pracovat.
2)Zdědil jste velký majetek - tedy nemusíte pracovat.
3)Jste docela úspěšný gigolo - své práci neříkáte "práce".
4)Nakradl jste si velký majetek - ale krást práce skoro je ?!?
5)Jste příživník jiného typu - a nepracujete při tom.
6)Jste vysoce postavený státní úředník v nějakém totálně zbytečném úřadě. Zde Bohu žel musíte vytvářet dojem, že pracujete a cítíte se duševně a společensky tím poškozen a znemožněn.

Navrhnete ještě něco jiného, jiné vysvětlení, co by zároveň neodporovalo tomu, co o sobě mimochodem prozrazujete ? A taky mimochodem - je právě Vaše opovržení k práci pramenem Vaší "lásky k demokracii a USA" ?

81636

04.12.2005 15:40

Jíme potraviny z ropy

RE: Ptal jsem se taky:

Petr Gejdoš 83.?.?.?

S Vámi je to těžké, nejenže mi neodpovídáte, ale ještě lžete, sam se sebou se hádáte a mě přitom nazvete bolševikem. Diskuse s Vámi má tendenci plošně jen narůstat, aniž by se cokoliv vyřešilo.

Tedy já se omezím na jedinou otázku - "zelenou revoluci". Abychom si vůbec rozuměli, musím oddělit od sebe tu historickou - o které jsem začal a chci skončit mluvit - a tu dnešní, kdy "zobatelé naklíčené pšenice" začínají žít strašně zdravě a ty klíčky zapíjejí džusem ze žížal - brrr.

Zelená revoluce: (aby pan Blahník věděl, o čem je řeč)
Po II. světové válce v USA započala éra industrializace zemědělství. Proces se vyznačoval doslova zprůmyslněním zemědělství, nasazením výkonné a těžké techniky, používáním chemických hnojiv, chemických přípravků proti plevelům, hmyzu, parazitním houbám. Takové změny se sebou nesly potřeby větších ploch s monokulturami, aby se výkonná technika využila, aby šlo pole ošetřovat leteckými postřiky, aby se selektivní účinky chemických přípravků nepřenášely nežádoucím způsobem na vedlejší plodiny. Posléze se do zemědělství zapojil i kosmický výzkum - družicové sledování vlhkosti půdy, dozrávání, nápad hmyzem a houbovými chorobami aj. atd. atp. - o tom by šlo napsat knihu a stále by šlo o pouze jen povšechný popularizační pohled z dálky.

Ovšem - netýkalo se to jen rostlinné výroby. Kupříkladu krávy se odstěhovaly do kravínů a krmivo + na druhé straně odpady zabezpečovaly nekonečné pásy. Vše jako ve špičkové automobilce. Ale tak i jiná živočišná výroba - netřeba to rozmazávat. Produktivita práce lidí rostla, počet zemědělců rapidně klesal a na jejich místo nastupovali již nikoliv zemědělci, rolníci, znalci přírody. Ale dělníci a inženýři, bez vztahu "k rodné hroudě", bez těch rustikálních vazeb, zažraných snad až do morku kostí.

Tak to je pane Blahník zelená revoluce !! Tato vznikla v USA a přenesla se postupně do Kanady, posléze do Evropy. To samé si komunisti v Rusku přečetli v novinách ze Západu a snažili se aplikovat doma a vydávat to za úspěchy socialismu. Z Ruska pak to začalo přicházet jako úspěchy "sovětských kolchozníků" k nám a do zemí východní Evropy. celý ten proces, souhrnně zvaný zelená revoluce - dneska se přidává index I. - skutečně zvýšil přechodně cca. na desítky let hektarové výnosy a z USA a Kanady udělal na dobu asi 1/4 století novou "obilnici světa" . Umožnilo to překonat období po 2. světové válce, umožnilo to ale neskutečný rust populace ve světě a v konečném důsledku to dnes vede k nejhorší krizi v lidských dějinách.

Tohle to je historická pravda a jestli to pane Blahník popíráte, potom jste obyčejný lhář !! Zatím jen obyčejný lhář.

Já nebudu dále vůbec reagovat na to Vaše prskání jedovatou slinou - [velký smích] - jestli chcete o něčem diskutovat, tak se uklidněte a nastudujte si cosi.

81645

04.12.2005 16:27

Jíme potraviny z ropy

RE: Ptal jsem se taky:

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tak to ale v trzni ekonomice chodi. Kdyz je o neco zajem, proste se to vyrobi.

Jako obvykle kema jste úplně vedle. Když k tomu dodáte pak toto:

Kdyby se to dalo do ruky nejakym socialistickym planovacum ...

pak již lze udělat jen jeden závěr - zapřáhl jste jaksi zase kočár před koně .. [velký smích]

Je to právě naopak - celá nejméně jedna generace ekologů, kteří tomu rozuměli a rozumí, tloukla na poplach, že takoví blbci, ke kterým se vlastně teď hlásíte, tuto planetu ve jménu hesla : "prachy, prachy, prachy" ničí a budoucnost vlastních dětí mění na x-místné číslo v dolarech na svých účtech. Tak, teď kema máte ten svůj účet, ale taky problém. Naštěstí asi nemáte děti..

Generace Američanů se živila denaturovaným žrádlem - pardon, to jinak nejde ani nazvat, tloustla, vředovatěla rakovinama, alergiemi a rozpadem imunitního systému, nalívala se aspartamovými limonádami, atd atd. Dneska již i ti nejotrlejší zdravotničtí bossové začínají mít chmurné sny, jak to bude, ale veleduch kema je klidný - tržní ekonomika to vyřeší !! Lidi totiž budou jíst bio-potraviny - tím se asi zvýší produktivita výroby potravin. Tím se to pane kema vyřeší:

A to je take zacatek cesty z problemu, o kterych se zde diskutuje.

Vy pane nebudete mít klidné umírání, ono se traduje, že i lidem dosti málo inteligentním se v okamžiku smrti mysl tak nějak "pročistí" a pochopí své chyby. Good luck ! [velký smích]

81656

04.12.2005 16:30

Jíme potraviny z ropy

RE: Ptal jsem se taky:

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Marná sláva, nebudu se opakovat - vše, co píši jako reakce na kema či leho, platí Blahnik i pro Vás ! Blahoslavení atd...

Good luck v Vámi !

81657

04.12.2005 16:41

Jíme potraviny z ropy

RE: Ptal jsem se taky:

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Víte leho zcela dobře a jistě, že se nebudu moci zeptat v CIA na vůbec nic ! Ani na to, jak to nastramožili s tím Vietnamem, ani na to, proč vmanipulovali lží Ameriku do nesmyslné války v Iráku. Dobře to víte a proto Vás vyzývám, aby jste si tu z lidí nedělal prdel !!

Ale jelikož nemáte pravdu s Tonkinským zálivem a oním památečným incidentem - viz informace samotné CIA z odtajněných informací, jak jsou šířeny tiskem v samotných USA - potom se Vás vážně ptám :

Pane leho, mohu všechny informace a tvrzení od Vás s čistým svědomím považovat za lži automaticky, nebo někdy omylem mluvíte i pravdu ? Nešlo by nějak dělat nějaké znamení, abych se v tom orientoval snáze než nyní ? Protože z těchto právě důvodů nyní již Vám nevěřím ani "dobrý den" !!

81659

04.12.2005 16:47

Jíme potraviny z ropy

RE: Ptal jsem se taky:

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nesouhlasím - poloměr planety Země, tedy zde skutečně míněno rovníkový je "délka nejkratší spojnice středu Země s bodem na rovníku v nadmořské výšce 0 metrů." Tedy toto číslo je 6 378 km již hodně moc dlouho, průměr planety pak coby dvojnásobek poloměru je 12 756 km.

81661

04.12.2005 16:57

Jíme potraviny z ropy

RE: Clank je bohuzel typickou slataninou doby.......

Petr Gejdoš 83.?.?.?

[smích] Neraduje se - máte pravdu ! Ale ochotně mi doplňuje o tom všem informace. Neraduje se totiž proto, že to je vesměs zcela pravda, ne že to píšu. [smích]

No ale já nepomlouvám - já se ptám, jestli je to pravda, kema mi vysvětlil, že nejchudší Američan je bohatší, než lékař na Kubě. Já stejně ale nevím, na Kubě nepobývaje nikterak často - vlastně v tomto životě ještě ani jednou ! - jak moc je Američan umírající hladem vlastně bohatý, když to nevím o tom kubánském doktorovi. Nějak tak v porovnání třeba s poměry v Česku, to by mi dalo více.

Na druhou stranu ale právě od dcery vím k tomu, co jsem viděl na místě, stále více. A dost si dopisuji s rodičema zetě a tito, ačkoliv jsou zcela jasně nadprůměrně situovaní - rovněž "neplanou vášnivou obhajobou" panujících mravů a poměrů v USA ! [zmaten]

81664

04.12.2005 17:32

Jíme potraviny z ropy

RE: Az dojde k opravdove krizi

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Na těch kamenech v Georgii, "Americké Stonehenge" , je číslo nějakých 600 milionů lidí. Tedy někdo už plánoval - až naplánoval ! Taky bez smailíků - situace je vážná.

81673

04.12.2005 18:05

Jíme potraviny z ropy

RE: Doba ledova prichazi s slabnutim Golfskeho proudu

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Věda se v tom "hrabe" již dost dlouho, v těch podivných skokových změnách klimatu na planetě. Zjistilo se, že naposledy se takový "přeskok parametrů" globálního klima na planetě konal nějak před asi 5200 léty (prokleté datum Mayů - druhé pak je na rok 2011 nebo 2012).

I tehdy se zřejmě přechodně zastavil a zase rozběhl Golfský proud. Vytvořilo se přechodné období klimatických oscilací a na planetě to bylo chvílemi "k neživotu". Pokud čirou náhodou zrovna před tou dobou nevrcholilo nějaké civilizační vzepjetí lidstva, třebas na bájné Atlantidě a tedy, že by za tehdejší klimatickou katastrofu mohli exhalacemi "skleníkových plynů" oni Atlantiďané, potom by byli lidi tehdy z obliga !

No a z toho by pak plynulo, že i dnes za to lidé nemůžou - ostatně si to myslím zčásti i já. Zčásti proto, že tu nejde jen o CO2 a freony, ale i o profukcí jedů, elektromagnetický smog, nadměrná exploatace půd a oceánů a jiné vlivy, které multiplikují přirozený proces. Vliv pouze exhalovaného CO2 z lidské činnosti se na celkovém skleníkovém efektu podílí snad do 1% ! Čili - nijak! Není to vše tedy tím - je zde jiný vliv ! Patrně se skutečně jedná o tzv. 12. planetu, planetu X., planetu Nibiru či Marduk - jak kdo chce ...

V mytologii celého světa se z propasti časů k nám dostává tato "unisono" zvěst - bohové národy lidí kol dokola celého světa naučili všechny vědomosti a "vrátili se do nebe". Ale všude slíbili - "My se vrátíme !!" A tedy - nastavá ten čas, oni se vracejí a mám takový neblahý pocit, že se jim dělá nevolno z lidí ! A myslím, že to je podstatou všech moderních proroctví, zejména "mariánských", jak tady sice správně píše pan Honza - méně správně si to ale pak vysvětluje. A hlavně to asi je obsahem III. proroctví z Fatimy - proto první papež po přečtení té třetí části údajně vypadal, jako by zrovna potkal strašidlo !!

To bude blbé vysvětlovat miliardě údajných křesťanů, že to vše byl podfuk - že Ježíš to myslel jaksi jináč ... to asi nepůjde, nezbývá než zatloukat, zatloukat, zatloukat.

81682

04.12.2005 18:24

Jíme potraviny z ropy

RE: Ptal jsem se taky:

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Je to moje nectnost, již přesně nevím, odkud to mám.. [naštvaný] Ale podle jakési přímo americké federální agentury již je USA v produkci potravin v rovnovážném stavu. Tedy nyní něco ještě vyváží, něco již dováží, zatím celkově je deficit nula.

Tedy, Američani spotřebují (málem jsem napsal, že sežerou [velký smích] ) hodně, ale na to to nestačí, aby byli stále největším producentem potravin - tedy nejsou. Dnes je to Evropská unie. To ale taky již dlouho nevydrží - klimatické změny a vnitřní rozpory povedou k přehodnocení zemědělské politiky, ropná krize pak nadprodukci a export potravin učiní nesmyslným.

Pane Rene, nejen vyčerpání spodních vod v Americe dělá vrásky na čele. Je toho více. Ale k té vodě - jistě víte, že zásoby podzemní vody klesají daleko více proto, že byla zničena kvalitni půda, než proto, že je hodně čerpána. Před tímto problémem stojí Španělsko, Francie i Italie, letos v podstatě je to zcela kritické ve Francii. Ovšem současné pohromy v Itali jsou rovněž dány tímto. Půda vodu ani neudrží, ani nepropustí do podloží - nýbrž díky necitlivým vodohospodářským regulacím voda rychle odteče a ještě spláchne půdu do moře.

81692

04.12.2005 18:31

Jíme potraviny z ropy

RE: Gejdosi a Karle

Petr Gejdoš 83.?.?.?

[smích] Přesně tak si to pamatuji i já, až jsem se lekl - jako by jste psal o naší rodině ! Mi na školu pomohlo snad jen to, že 68 byl takový jaksi rozvolněný, ale potom to už byly nervy. Bráchové měli časovou smůlu, trefili se vedle a tak mohli být rádi, že vůbec šli do učení !

A to pronásledované leho, chorobná zvědavost mnou cloumá, vsadil bych hodně na to, že "vše bylo jinak"... [velký smích]

81694

04.12.2005 21:19

Jíme potraviny z ropy

RE: Teď se dopouštím

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ono to je trochu jinak asi ! Tedy - v detailech určitě. Právě stopy Nibiru v Bibli, Starém Zákoně - konkrétně v Genesis a taky v Žalmech, či Knize Job ukazují, že nejméně Genesis byla opsaná v Babylonu a Mojžíšovi jen tak přifařená. Jde totiž o opis babylonské Enuma Eliš.

Plyne z toho ale jedna věc, potopa v Bibli je skutečnost a byla vyvolána právě Nibiru, v Bibli jej ztotožňuje žalmista s Hospodinem. Poslední průlet, pokud má pravdu Sitchin, byl asi fakticky kolem roku 1600 před Kristem. Jenže se cykličnost těchto katastrof ukazuje nejen na cyklu cca 3600 let = 1 SAR známé z oblasti Šumeru, ale i na cyklu cca 5100 - 5200 let známé z oblasti střední Ameriky - tzv. cyklus Sluncí.

Bezprostřední znamení: -olympijské hry - výbuch sopky v Italii -zemětřesení v pomezí Turecko/Irán

Ježíš při hovorech s učedníky vcelku jasně jakoby mluvil o tom cyklu 1SAR = 3600 let. Indicie příchodu uváděl jasné, čas potom relativizoval slovy "..jen Otec na Nebesích to ví, kdy...".

A indicie jsou dostupné každému čtenáři Bible:
- velká zemětřesení (a sopečná činnost) - je
- rozvrat počasí a hladomor - je
- znamení na Slunci - jsou
- velké války - nevíme

a já dodám podle Sybily další:
- ženy se budou snažit vyrovnat mužům - je
- člověk vstoupí na Měsíc, nikoliv již na jiné další těleso soustavy -je

a podle Koránu:
- člověk přinese kousek Měsice na Zemi - je

Nostradamus k tomu dodává (volně z hlavy):

Vrátí se z hlubin vesmíru dlouho ukrytý,
v krvavé ráně Měsíce podrží zbraň.
Dvě skály věky se bijí, Arethusa zčervená,
vnitřní oheň země třesení.
Bohové sdělí lidem,
toto je jejich válka !
Nebesa plná mečů a střel,
škody utrpí hlavně levá strana.
Hladomor, krev a války.

Berte to teď vysloveně jako koláž z hlavy, toto jsou části siecles, které charakterizují dobu, datovanou "...po obnově věků ..." tedy po přelomu tisíciletí. Ta levá strana je pak dále rozvedena tak, že se jedná o Novou zemi a speciálně o USA, kde ve městě dutých hor coby obydlí lidí bude proveden letecký a raketový útok, posléze chemický útok na vodní zdroje. Potom tamtéž velká vnitřní válka. Atd. Zcela již bokem zájmu se ještě zmínil o velkém zemětřesení na druhé straně. USA pro Nostradama prostě končí a dále nefigurují jako mocnost stojící za zmínku. Zájem se přesune na Evropu a její válku proti Asii, kterou vyhraje. Bude hrozná a strašné ztráty, užity chemické, biologické a patrně i jaderné zbraně. Mekka bude proměněna v kráter, rovněž Izrael zničen. Největší škody v Evropě ve Francii a Řecku, Italie se změní v poušť jako Sahara.

bezprostřední znamení: výbuch Vesuvu - zemětřesení v Iránu - velká kometa - olympiáda

81753

05.12.2005 15:12

Jíme potraviny z ropy

RE: Ptal jsem se taky:

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Klokan, trochu mě matete a nevím proč. Napsal jsem přece panu Blahník a spol., že klíčové prvky americké "zelené revoluce" oklikou přes Sovětský svaz byly nakonec aplikovány i v ČSR a posléze v ČSSR. Tedy mi nevyčítejte, že to co popisuji jako dění v USA, že bylo hlavně u nás. Nikoliv tak - bylo a je to hlavně v USA. Ano, potom to bylo v podstatně menší míře taky i u nás. Taky i u nás !

To je analogické, jako kdybych vyčítal, že lidé v USA nadmíru "čumí do bedny" (koukají na televizi). Jenže Vy by jste zase ze svého zdejšího pohledu mohl oponovat, že vždyť to přece v Česku lidi čumí do bedny celé dny a rovněž by jste měl pravdu. Dnes taky i v Česku čumí lidi do bedny ! Ale začali to Amíci a jsou v tom neporazitelní dosud. A stejně tak v tom "zeleném revolučním" zemědělství - udělali z toho byznis bez ohledu na zdraví. A krmí těmi svými hnusy dosud část rozvojového světa. Nebojte se, že by vyváželi bio-produkty, ty dovážejí z Evropy !

Čili smyslem mého postoje k tomu, co tady tvrdí Blahník a spol. je přeci něco jiného. Tvrdím jim, že "zelená revoluce I." je americký vynález se všemi těmi neblahými důsledky. A jako to "I." dodávám proto, že nyní se mluví již o "zelené revoluci II.", což by z hlediska biologické kvality produkce měl být pravý opak oné revoluce první. A to přece uznejte již není možné. Ale kema to tady klidně s úsměvem na rtech tvrdí...

Kema tady vykládá nesmysly, že trh to zařídí, lidi si budou přát kvalitní bio-produkty a trh jim to obratem ruky dodá a k domu dodá úšklebek, že bolševik Gejdoš by to zase dotáhl k hladomoru atd... !! [velký smích] Větší blbost bych nečekal v tomto ohledu ani od chovance nějakého ústavu. Ta neviditelná ruka trhu nanejvýše způsobí, že na těch potravinách bude nalepena nějaká značka biopotraviny, nikoliv již, že se o takové bude doopravdy jednat. To by totiž musel někdo vysvětlit, jak to tak ten trh funguje, že by si "nějaký podnikatel" dělal chmury na čele, aby zrovna Blahník dostal v obchodě skutečnou "biopotravinu", nákladně vyráběnou, když to jde udělat elegantně a levně tou nálepkou !!

To mě strašně baví, když si tady někdo pouští hubu na špacír a dělá z druhých blbce, sám pak se "naivně" podivuje a že "prý ani neslyšel", co je to ta firma Monsanto. A jedeme dál, Blahníku, kemo, leho, Rudo atd - dál si namlouvejte nesmysly, jen se pak nedivte, že někdo nad tím přemýšlí, proč něco takového děláte a říkáte. Chybí Vám jenom informace ? Nebo Vám za to někdo platí ? Nebo to vše víte, ale Vás hanba fackuje a tak si to nechcete přiznat ? Já nevím ... [velký smích]

81880

05.12.2005 15:20

Jíme potraviny z ropy

RE: Ptal jsem se taky:

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane kema, hlavně o Vás ten šarlatán "mluvil", hlavně o Vás !! Vy budete patrně extra případ...

Z Vás totiž vypadne vždy stejná "písnička", ať je řeč o čemkoliv - máte to tam jakési zjednodušené až moc. A samozřejmě nejste sám, tedy hlavně o Vás mluvil ! Ať si lidi na Vás dávají pozor a vyhýbají se Vám. [velký smích]

81882

05.12.2005 15:55

Zaútočí „teroristé“ na Kongres Spojených států?

RE: Blaboly

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Pavle, má to vůbec nějakou cenu reagovat na toho člověka ? Vždyť když si dá kdokoli trochu práce, lehce zjistí, že to individuum jakoby žije naprosto mimo realitu. Rozumní lidé po celém světě se dnes dívají "směrem" k USA s narůstajícím znepokojením, americká politika začíná zcela již cílevědomě a nepokrytě destruovat svět a on tady píše hovadiny jak na běžícím pásu. Co to je vůbec za člověka ? Vždyť ta politika USA dokonce evidentně nevede ani k nějakému prospěchu Američanů samotných - tedy naopak hlavně oni jsou ohroženi.

Nemusíme se zhodnout, že všechna údajná "fakta" toho článku, na který je ta reakce, jsou nutně pravda, vždyť politika je opravdu špinavá a každá zbraň, každá podpásovka je dobrá. Nicméně, indicie skutečně hrozivého stavu USA jsou nesporné. Píši to tady sám za sebe, na základě zcela odjinud a jinak získaných informací, že USA se řítí do problémů. Že demokracie a USA jsou již neslučitelné pojmy. Marně si lámu hlavu, co ti lidé typu kema jsou vlastně zač a o co jim jde ?

81887

05.12.2005 16:00

Zaútočí „teroristé“ na Kongres Spojených států?

RE: Ctete www.savethemales.ca p. H. Makowa

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Inu ? A až to bude veřejně pojmenováno, co to bude ? Neodpustím si kousíček Nostradama - slušní lidi přec jen zvítězí, ale jak to "vítězství" bude možno nazvat ... ? Pyrhovo - to je málo.

81890

05.12.2005 16:11

Zaútočí „teroristé“ na Kongres Spojených států?

RE: Irak to jede jako po

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nedělám si naprosto žádné iluze, že v Číně existuje na to celý "Výzkumný ústav pro otázky využití, zneužití a zničení USA". Jsem si tím zcela jistý. Kdesi na jakémsi čínském serveru (ale archivuju to, mohl bych najít) jsem četl výroky nějakého čínského generála. Ten se tím vůbec netajil - Číňané obětovali blahobyt několika miliard svých občanů, aby měli prostředky a ty nyní zúročí ! V Americe...

A nedělám si iluze, že v USA se špekuluje, anebo jak tomu zabránit, anebo jak USA prodat za co nejlepší cenu do "kapsičky" ... A demokracie ? Do poslední chvíle budou existovat blbečci, kteří tomu věří, někteří s námi tady ztrácejí čas žvaněním o tom, však sami se ozvou. [velký smích]

81894

05.12.2005 17:35

Jíme potraviny z ropy

RE: Gejdosi a Karle

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jak se mam citit dustojne..

Hm, Vy asi nijak. Jak tak koukám, na jednu totalitu nadáváte, druhou takovou pomáháte budovat. Jste podivný člověk.

81904

05.12.2005 20:05

Jíme potraviny z ropy

RE: Tento clanek je jednim masivnim

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No, mi je to taky nejasné, jak se dá takové číslo dosáhnout ! [zahanbení]

Takový člověk asi bydlí v jeskyni, živí se kořínky a bukvicemi, všude chodí pěšky a ještě na boso, pije vodu z potoka ... co já vím ? Není to jednoduché, v každém případě jsou ve výhodě obyvatelé v tropech, tam se to dosahuje nízkého čísla ! V Česku je nutno vyzdvihnou naše méně přizpůsobivé "spoluobčany" - ti nám to národní číslo asi docela "vylepšili". A pak že nejsou užiteční. [velký smích]

81922

05.12.2005 20:21

Jíme potraviny z ropy

RE: Gejdosi a Karle

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Vy pane leho dobře víte, že v tomto případě jsou pouze jen dvě možné vysvětlení Vaších postojů ! [velký smích]

Alternatívy vysvětlení Vašich postojů:
1)Docela normálně a sprostě lžete, neboť dobře víte, že pomáháte budovat skutečně zvrhlou totalitu, která tu bolševickou bude v mnohém předčit díky technologickému pokroku ve špiclování. Orwell by záviděl ! V této alternatívě jste zde patrně za prachy, jako provokater.

2)Jste duševní prosťáček a vůbec nic nechápete - vše Vám bylo na hodinách PŠM natlučeno do hlavy a tady si jen léčíte frustrace. A jelikož to ještě netušíte, tak se místy i docela úpřimně snažíte. Zbytečně.

Sám bych byl rád, kdyby jste navrhl nějakou třetí inteligentní možnost, důstojnou jak pro Vás, tak pro mě, něboť chvílemi si v duchu spílám, proč s Vámi tratím čas, jinak takto zcela marně. [velký smích]

81924

05.12.2005 21:01

Jíme potraviny z ropy

RE: Jeden z clanku ve www.fromthewilderness.com

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Ruda, říká se tomu zdravotní pojištění, to tam za mořem asi neznáte. Ono sice to má charakter v Česku obyčejné daně, ale funguje to, škoda, že si toho lidi neváží a zneužívají to. Jinak pane Rudo, my dva bychom se dozajista spolů krásně pohádali, nicméně Vás musím ubezpečit, že by jste časem dospěl k názoru, že máte jen málokdy pravdu v těchto věcech. [velký smích]

Je otázka, co by bylo třeba udělat, aby jste se v uvažování vrátil k takovému humanistickému evropskému pohledu na životní hodnoty, trochu méně individualismu a více člověčiny. Myslím, že anglosaský způsob myšlení začne být zcela zřejmým příznakem barbarismu již brzy. Nechci nasírat - je to prostě tak. To anglosaské hulvátství Vám zbytek světa brzy řekne, ať si strčíte za klobouk nebo sbohem !!

Všichni si myslí, že je dobré se učit anglicky, že to má budoucnost - není to pravda. S hulváty se nikdo rád nebaví a ten anglosaský model nebude fungovat ve světě bez ropy, on totiž pořádně nefunguje již ani teď !! [velký smích]

81934

05.12.2005 22:09

Jíme potraviny z ropy

RE: Gejdosi a Karle

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To je zcela jednoduché. Podporujete režim, který lidem lže, který druhým vnucuje zásady, které sám porušuje, Vy sám se stále oháníte jakousi demokracií a přitom každou druhou myšlenkou na sebe prozrazujete, že vůbec nevíte, co to slovo a pojem vůbec znamená. Mám pokračovat ? Jak mám prosím Vás souhlasit s někým, kdo se takto chová a propaguje takové postupy.

Dnes Riceová potvrdila, že skutečně CIA převáží vězně sem tam po světě. Evropská unie má tím pádem v ruce důkaz podaný samotnou vladou USA, důkaz toho, co předtím tatáž vláda měsíc zatloukala.. Toho si ale leho nevšímejte a klidně sám za sebe zatloukejte dále ! Já jen doufám, že EU se bude ptát nyní dál - kam je CIA vozila ? Step by step pane. Takhle to jde v jakés takés demokracii evropské, nikoliv však již v USA. Protože kdyby v USA byl aspoň zbytek demokracie, tak již byl zahájen proces odvolání presidenta !

Již začínáte tušit, proč s Váma nelze souhlasit ? Já přece nenapadám Vaší osobu, já jsem představil mnou představitelná vysvětlení, proč to, co děláte, proč to děláte. Na Vás je říci přijatelnější alternatívu vysvětlení Vašeho chování - jinak jsem se asi trefil a mám pravdu, ne ?

81951

05.12.2005 22:26

Zaútočí „teroristé“ na Kongres Spojených států?

RE: Blaboly

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane kema, využiji, že níže, vlastně až to odentruju, tak výše - již pan Trodas vyřešil nezaměstnanost. Jenom bych dodal, že je v USA tragická ! Ta nezaměstnanost! To ale Vy asi nevíte, jste úspěšný člověk a pracujete nepracuje - jeden se ve Vás nevyzná ! Jednou říkate tak a jindy jinak...

A já si tady vezmu na paškál růst HDP, čili to je asi to Vaše GNP v USA. A nebudu to rozebírat nijak důkladně, na to není Zvědavec zařízen, na takové traktáty.

Tedy: Když například hurikán Katrina udělá škodu za 100 miliard dolarů, tak se vsaďte, že HDP v USA právě o těch 100 miliard narostl ! Pane kema, komunisti dělali všelijaké triky, aby se ty jejich "slavné pětiletky" plnily aspoň na 103,6%. Ty americké "jednoletky", ty se plnijou jedna báseň na úplně stejná čísla a s jakou nesnesitelnou lehkostí ... Čím více toho rozmlátíte, vystřílíte, zničíte, tím více naroste HDP - to je velmi oslnivě inteligentní postup, jak vystihnout bohatství země, národa atd.

Asi si podpálím barák, abych byl taky bohatý a nemusel závidět ... [velký smích] Kdyby jste nesouhlasil, potom bychom se mohli pustit do podrobnějších rozborů - ha ha, již se těším. Akorát netuším, zdali by to někoho bavilo...

81955

06.12.2005 09:00

Jíme potraviny z ropy

RE: Gejdosi a Karle

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To je divné, já myslel, že poznáte, že mluvím přesně o tom samém a že Vám to vysvětluju. A teď Vy zase napíšete, že to já nerozumím a nereaguju.

Takže znova a odpíchnu se od Vašich posledních slov: Slusni lide takove omezeni stezi pociti, maximalne se jedna o neprijemnosti pri odbavovani na letistich a tak pod. Nebo vy si myslite, ze by na celem svete mely byt napr. dzihadistum garantovany svobody vybuchovani vsude, kde uznaji za vhodne a ve vrazdeni nevinnych obcanu kdy a kde uznaji za vhodne?

Vy patrně vycházíte z představy, že to vše, co se děje, se děje na ochranu těch slušných lidí a v tom je ten zřejmě hlavní problém, proč se jaksi v argumentaci míjíme. Jako důkaz, že chráníte slušné lidi pak uvádíte, že to tak je. [velký smích] Čili podle schema: 1)Mám vždy pravdu 2)Pokud nemám pravdu, platí bod 1) ...

Jenže milej pane, dokonce i slušní lidi - které údajně chráníte - kromě práce přemýšlí a dívají se na svět. A kladou si otázky, na které však zásadně nikdo neodpovídá. Vy jste zde nyní ztělesněním toho obludného systému, který si jede sám na svoje triko, zneužívá ty poctivé lidi a výsledky jejich práce a ještě máte drzost to vydávat za jejich dobro !

A tak tedy taky neodpovídáte, jen mlžíte, zatloukáte a hrajete hru na zdržovanou, protože víte, že ti poctiví lidé prostě nemají čas ani chuť neustále vyvracet stále stejné lži, ukazovat na stále stejné zločiny ! Protože by dříve zhebli hladem, než by z Vás vyrazili nějakou skutečně pravdivou informaci. Vy teď samozřejmě řeknete, že to není pravda a jsme zase zpátky atd. atp. aj. !! [velký smích]

Chcete to popírat ? Proto jsem Vám napsal ty dvě možnosti ! Ale Vy jste zase nepochopil. Tedy se znova ptám - nechápete že ze zlé vlůle schválně nechcete chápat a nebo na to vůbec nemáte to pochopit, tedy děláte to prostě z vlastní blbosti ?

A jinak uvedu namátkou jasné příznaky důkazů, že pravdu mám já a vy jste lhář, ať již jsa přímo sám zločincem nebo pouhým užitečným idiotem:

a)Není v zájmu slušných lidí, aby byly vyráběny ve světě drogy. Kde vkročí americká armáda, tam výroba drog stoupá. ...viz Afghanistán

b)Není v zájmu slušných lidí, aby byly drasticky nepřekonatelné ekonomické a sociální rozdíly mezi lidmi ani v rámci jednoho státu, ani celosvětově. Veškerá faktická činnost USA a světových organizací ovládaných USA však vede k prohlubování těchto rozdílů. ...viz skutečnost ve světě

c)Deklarace lidských práv OSN, Ústava USA jakož prakticky i ústavy všech států světa včetně kubánské a severokorejské [velký smích] uzancují přesně ta práva, která Vy zde upíráte lidem, které bez jakýchkoli slušných právních úprav posuzujete zase jen Vy sám.... atd ... nutno ještě další příklady ?

...co vlastně ode mě chcete ještě slyšet, vždyť jste normální fašista !

82054

06.12.2005 09:05

Jíme potraviny z ropy

RE: Gejdosi a Karle

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Skutečně - EU není lepší a jak tak sleduji manévry kolem rozpočtu EU na roky 2007 - 2013, vzniká mi v žaludeční krajině takový podivný pocit, jako na blití ...

Proto, ač vím že zbytečně, se ptám leho a spol, zda jsou fašisty z vlastní vůle nebo z blbosti ! [velký smích]

82055

06.12.2005 09:41

Jíme potraviny z ropy

RE: Gejdosi a Karle

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Fašismus: nacionálně šovinistické a rasistické hnutí spojené s totalitní formou vlády ..
Rasismus: názor o nerovnosti, nadřazenosti ras ..
Šovinismus: krajní, vyhrocený, nenávistný nacionalismus ..
Nacionalismus: politický směr a ideologie vycházející z přesvědčení o vyjímečnosti a zpravidla i nadřazenosti vlastního národa ..
Rasa:= plemeno=

Pane leho, již mnohokrát jsem Vám napsal, že jste psychopatický válečný zločinec. Dovolte, abych Vám i vysvětlil, proč tak nenávidíte komunisty a proč jste vlastně emigroval do USA. Vše zde kladu podle dostupných indicií - takovou stopu jste zde pane leho zanechal na Zvědavci !

Údajný "demokratický systém USA" v současnosti nese všechny znaky přerodu v "systém fašistický". Dnes již probíhá ta vnější stránka onoho přerodu, fakticky již jsou USA fašistickým státem a takovým jsou USA již nejméně 25 - 30 let. Vy jste patrně po dobu pobytu v původní vlasti v Československu tíhnul ke komunismu, protože z nejniternějších důvodů jste fakticky člověk, nenávidící svobodu a demokracii. Vy totiž evidentně tíhnete k totalitnímu systému vlády a sám sebe považujete za jakéhosi nadčlověka, který má ty největší práva posuzovat druhé.

Protože v 80. létech komunistické totalitní státy již vykazovaly jasné příznaky úpadku a USA se Vám jevily jako ideální stát pro uplatnění těchto vašich vlastností, emigroval jste do USA a zvolil si vojenskou karieru jako nejrychlejší prostředek sebeprosazení se v tomto systému. Komunisti a fašisti - to jsou jen odnože téhož, čili i vy jste měl v Československu patrně náběhy na proniknutí do komunistických struktur. Vaši rodiče nejspíše komunisty byli, ale to nevím, jen hádám.. Prarodiče pak zřejmě spolupracovali s nacisty, viz Vaše dojemná zmínka, jak Váš děda pečoval o židovský majetek. Úvahy o Vašich předcích berte jako pouhou spekulaci a domněnky, pro to nemám dostatek informací.

Dneska komunisty nenávidíte až za hrob, protože je to jednak konkurence pro americký fašismus, jednak je zdánlivě překonaný a nemá pro Vás žádnou cenu. navíc správně cítíte tu nedůvěru kolem Vás, tedy je to dobrý prostředek pro vymezení se a odvrácení pozornosti.

Abych udělal závěr - Vy pane jste patrně "dokonalým prototypem" FAŠISTY. Zkráceně - podle všeho jste "dobrý" fašista, to slovo dobrý chápejte ve smyslu definičním.

82058

06.12.2005 10:00

Jíme potraviny z ropy

RE: Gejdosi a Karle

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Terorismus: souhrn metod hrubého zastrašování užitím násilí a síly, obvykle s politickým podtextem, zastrašování odpůrců násilnými metodami.

V současnosti při vší možné objektivitě by skutečně nezávislý soud jako největšího státního teroristu, nebo teroristický systém, vyhlásil "Spojené státy americké". Úroveň zotročení tzv. "občanů" USA dosáhl stupně, co do skutečné podstaty překračující "otrokářství" v historicky nejznámějších státech starověku, ale i novověku. Pouze metody a prostředky se "drobně" změnily.

Netřeba tady polemizovat s poúkazem na Ústavu USA, vnějškově "demokratický systém vlády" a podobně. Bylo mi doporučeno prostudovat si knihu jistého pana Alexis de Tocqueville "Demokracie v Americe". nyní bych to oplatil a doporučil všem - důsledně si tu knihu prostudujte !! [velký smích] Ušetříme si zbytečné diskuse o něčem, co patrně málokdo důsledně promyslel.

Kromě této knihy pak doporučuji nepředpojatě pohledět na dějiny USA - zde doporučuji knihu od Thomas L. Purvis "Encyklopedie dějin USA" jako asi nejkompaktnější zdroj faktů. nezapoměňte přitom však na zásadu, že dějiny píší vítězové ! Chvála Bohu - i vítězové dělají v záchvatu bujarosti a radosti nad sebou chyby ! Tedy i do svých vlastních dějin vkládají pravdu, snad v pochybné snaze se udělat lepším ?

Chod dějin a osud nás tady v Evropě, kteří mají úpřimnou snahu vytvořit skutečně nějaký "demokratický a spravedlivý systém" nám velí dělat takové skoro sebevražedné kroky a upozorňovat na pravý stav věcí a snažit se Američanům pomáhat. A to i při vědomí, co je to ten terorismus, fašismus a jak nás může i na dálku postihnout.

82060

06.12.2005 10:24

Jíme potraviny z ropy

RE: Doba ledova prichazi s slabnutim Golfskeho proudu

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tady jste mohl vzpomenou ono "prokleté mayské datum" - prosinec 2012 ! To totiž má asi skončit současná era pátého Slunce.

Mimochodem - když si polistujete v astronomických ročenkách, všimnete si možná, že tak nějak posledních 25 let se s nebývalým tempem budují astronomické observatoře na jižní polokouli. Šlo by to samozřejmě vysvětlit zcela logicky i jinak - třeba že až nyní jsou na to prostředky a zlepšila se doprava, kdežto dříve se nikomu z bohaté a přístupné severní polokoule nechtělo "někam do divočiny".

Já ale si myslím, že pravým důvodem je skutečně "návrat Nibiru". Tmavého druhého Slunce. Cyklus je zřejmě pomalu u konce, ostatně netřeba ani pátrat po světě v mytologiích zaniklých civilizací - obsaženo je to ostatně ve zmínkách i v Bibli, Starém zákoně. Nibiru se má přiblížit z pod roviny ekliptiky z jihu, tedy na jižní polokouli jsou nejlepší podmínky pozorování.

Vědec atronom ovšem vypukne v hrozný smích - astronomové dnes najdou na pomezí naší Sluneční soustavy i doslova "šutr", čili by podle něj logicky mělo být těleso jako Nibiru dávno odhaleno. Na to ale se zeptám - opravdu nebylo ? Stále všichni věří, že světové dění je tak zdánlivě zmatené pouze náhodou ? Nebo skutečně již ONI vědí - čili jak se zase jiní budou smát - paranoia ?

Když vidíte, že někdo koná zdánlivě nesmyslně a jeho konání jej vede do zkázy, máte možnost si myslet, že se anebo zbláznil a neví co činí. A nebo ON ví něco, co vy nikoliv a jeho konání má dobrý pro něj smysl a tedy patrně i výsledek. Z nadcházející katastrofy se mnozí nezachrání, mnozí ano. Protože mnozí neví a zase mnozí ano.

82062

06.12.2005 11:35

Zaútočí „teroristé“ na Kongres Spojených států?

RE: Irak to jede jako po

Petr Gejdoš 83.?.?.?

omlouvám se ... [chechtot] [chechtot]

Nikomu nic zlého nepřeji. Ani my tady, ač jsme "za vodou" (Atlantikem či Kaspikem [velký smích] ), ač jsme za kopečkama a ač nemáme takové dluhy, tak zase na druhou stranu nemáme takovou armádu lehů. Ale taky jsme nikdy Číňanům neublížili. Hm...

82068

06.12.2005 11:44

Zaútočí „teroristé“ na Kongres Spojených států?

RE: Blaboly

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To si na paskal brat nemusite, to neni vase starost. Vase starost je vase penezenka a ne cizi.

No jóóó ! Nebuďte nervózní, pane, když nechcete, nebudu ...

Já jen aby jste si uvědomil, že kdyby se "fšecky ty hodnoty" v národním důchodu USA "zhodnotily" přepočtem na něco užitečného, třebas na "reálné rohlíky se salámem", třeba by jste ustrnul, kolik toho vůbec zbylo... [velký smích] To se dokonce jmenuje nějakým ekonomickým termínem, pane - nebudu otravovat ekonomií. To jsou pak kouzla, to Vám Vůdce těžko řekne v řeči o stavu unie ...

82069

06.12.2005 12:25

Zaútočí „teroristé“ na Kongres Spojených států?

RE: Blaboly

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Možná by nebylo od věci sem podhodit takové téma přímo, že by jsme se "královsky pobavili" všichni.

Občas tady do Zapadákova Evropy přifrčí nějaký zhrzený americký profesor ekonomie a pouští si tu hubu na špacír. A jsou to i docela takové známější "stár" ekonomického nebe, že by nemuseli být zhrzení, leč stejně jsou. A všichni si tu vylévají srdíčko a varují nás tady. Před Amerikou ? Že by ?

Naposledy tady hořekoval nějakéj Edwin G. Dolan z Yaleovy univerzity - neznám jej, ale přijel z Ruska, pomáhal nějaký čas Putinovi, pak v Kazachstánu. A tady vedl řeči. Zajímavé, třeba že na Yale učil George Bush a John Kerry, čímž že se prý ale vůbec nechlubí.

Ocituji z rozhovoru:
redaktor: Co si myslíte o ekonomických reformách, které se snaží Bush prosadit ?
Dolan: Bushova administratíva si vybírá pouze to, co je v dané chvíli výhodné. Kdyby se jim náhodou hodilo hlásat "centralizovanou plánovanou ekonomiku" místo volného trhu, klidně s tím začnou. propojení vlády a velkých firem je obrovské.
redaktor:Asi nejste velkým příznivcem současného presidenta !
Dolan: Ne. Většina amerických ekonomů, i těch nejkonzervativnějších, je jeho politikou zklamána.
redaktor: Americká ekonomika si ale nestojí špatně..
Dolan: V mnoha ohledech si vede velmi dobře. Lidé se mohou obávat pouze rostoucího veřejného dluhu a deficitu obchodní bilance. Ty potřebují korigovat. Všichni doufají, že jejich náprava nebude bolet, ale to není dost dobře možné....

atd. ... Mám rád Američany, stojí po krk ve sračkách, nohy se jim propadají do bezedného bahna, ale na tváři stále optimistický úsměv (já mu říkám škleb), žvýkají žvýkačku a říkají "To bude všechno dobré, to bude všechno dobré, to bude všechn.. ... blblbl žblblbl. !"

Už se učte čínsky, pane.. [velký smích]

82072

06.12.2005 12:41

Podivný případ Jiřiny Šiklové

RE: Oko za oko a zub za zub,to prece je hlavni zidovske heslo,ze ano?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Už jsem v podstatě to samé napsal méně příjemnou formou panu leho kousek vedle v jiném téma. Naprosto s Vámi pane Roberte souhlasím. Možná jsem v úvahách dále - řeším otázku, jestli to leho dělá z pouhé slastní blbosti, nebo se vědomě aktívně účastní procesu ?

Jenom bych měl připomínku, nezlobte se - ale při čtení tohoto Vašeho přízpěvku jsem se docela znavil - uf uf ! Utírám zpocené čelo ! Neživil Vy jste se nějaký čas šifrováním ? [smích]

82075

06.12.2005 13:03

Rakouské pokání

RE: Zlodejska filosofie

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To naštěstí je ošetřené systémově ! [velký smích] prostě jakýkoliv systém, založený na špatných základech, sám sebe dříve nebo později autodestruuje. A pomsta za bezpráví ? Náleží tomu nahoře !

Konec konců, tak jako píši o autodestrukci, tak jsem si jistý a tedy věřím na "autosoud". Takže "komukoliv pomůžeš - pomůžeš mi, komukoliv ublížíš atd... [smích]

82076

06.12.2005 16:17

Jíme potraviny z ropy

RE: Gejdosi a Karle

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Samozřejmě nemůžu vyloučit, že jsem se třeba pomátl či že mi to nemyslí či co. To už je totiž opravdu podivné, že stále opakujete cosi a já Vás pořád ne a nechápu. A jak známo, blázni si málokdy o sobě myslí, že jsou blázni.

To zase já jsem uznalý člověk, který si o sobě nemyslí, že je on jediný a sám jednička. Mohl by jste naznačit, jaký to argument Vám chybí ? Nechybí Vám nakonec něco jiného ? [velký smích]

82103

06.12.2005 18:22

Jíme potraviny z ropy

RE: Doba ledova prichazi s slabnutim Golfskeho proudu

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Znáte se s panem doktorem Chocholouškem dobře leho ? Ne, že bych chtěl nějakou protekci, ale jistě by Vás rád zase poléčil! Psal jsem "o druhém Slunci" a Vy čtete o "pěti Sluncích". Vy zřejmě, když uvidíte něco podepsaného Petr Gejdoš, tak se Vám zatmí před očima, vypne mozek a musíte... musíte ...až napíšete nějaký takový výšplecht, na souvislostech již asi moc nezáleží. Už nejste v Iráku, v Tikrítu - vzpamatujte se pane... polkněte prášek a klid, ještě je brzy na "chorobu veteránů" !

Mimochodem, já to dobře vím, že jich je tam málo, těch observatoří na jižní polokouli. Však jsem to taky napsal. Všiml jste si toho vůbec ? Ale dneska je taková doba, že třeba Huble udělá práci za několik observatoří a když se to vezme kolem dokola, není až zas tak zřejmý důvod výstavby tolika dobrých observatoří na jižní polokouli. Čili ani ta podle Vás bláznivá teorie o ve skutečnosti pouhých dvou Sluncích to skutečně nevysvětluje. Je v tom ještě něco jiného. Ale že se pane leho takhle spletete - to jste mě udivil.

Mimochodem a jen jako osvěžení mysli - sluneční soustavy s pouze jedním Sluncem jsou ve Vesmíru docela vzácnou vyjímkou, daleko častěji se vyskytují systémy dvojité, trojité i vícečetné. [smích] Klid, pane..

82122

06.12.2005 20:50

Jíme potraviny z ropy

RE: Gejdosi a Karle

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ale nééé, leho leho ! Co to tady hrajete za hru. Tedy já bych měl již jasno - nepomátl jsem se já, ale patrně Vy.

Samozřejmě - džihadisté, když si tedy vůbec domyslím, co tím patrně Vy myslíte, nemají žádné právo vybuchovat si jak se jim zamane všude. To jste měl na mysli, abych Vám potvrdil ? Čili odpovídám NE, nemají to právo. Jenže - stejně stále něco nechápu. Zkuste někde najít byť jedinou úvahu z mé strany, že bych něco takového naznačil, že takové právo mají kdekoliv či vlastně jak Vy říkáte všude ! Proč se na takovou věc ptáte ? jak Vám pak lze rozumět ?

Zato ale Vy pane nemáte již vůbec žádné právo porušovat mezinárodními právními akty uznané základní lidské práva a to kdekoliv na světě, nejen doma v USA. A to Vy tady tvrdíte celou dobu, že takové právo máte. A já Vám tedy říkám, že jste takový obyčejný psychopat, zločinec, fašista. Právě proto, že to právo nemáte,ale silou si jej přivlastňujete. Hrozíte silou - tedy to Vy jste ti teroristi.

Vy se nemusíte ověšet semtexem a jít někam terorizovat, Vy to elegantně řešíte křižujícími střelami, laserem naváděnými pumami, to Vy hrozíte silou a využíváte to pro své pochybné politické účely.

Už jsem Vám odpověděl dostatečně ? Pane, já jsem v žádném případě memlel o všem možném, já jsem Vám skutečně nerozuměl. Za to se Vám omlouvám, ačkoliv za to nemůžu.

82151

06.12.2005 21:16

Jíme potraviny z ropy

RE: Gejdosi a Karle

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To je dosti podivné, pane peter veliký, na jednu stranu s Vámi takto sympatizuji. Říkáte totiž totéž, co i já bych mohl. Moji rodiče po válce taky za cenu zadlužení založili firmu. bylo nás celkem pět kluků - děcek, já byl nejmladší, byli jsme docela potenciálně rozvětvená rodina. Po 48 to znárodnili a tátu šoupli do kriminálu - měl mimo jiné nepatřičné řeči a "pomlouval" komunisty. Pane, moji rodiče nebyli v lágrech, nehodlám se tady trumfovat, kdo měl více svých předků zavřených v koncentrákách. Ale můj nejstarší bratr zemřel hladem !! Druhý nejstarší pak byl postižený v důsledku podvýživy a avitaminozy a rovněž si toho života nakonec moc dlouho neužil a zemřel v 50 letech jako invalida. Moje matka dřela jak soumar, aby uživila nějak všechny a po večerech plakala. Opravdu velmi hořce púlakala ! Do dnes mi vaří krev nebo mi hrknou slzy do očí ! A to jsem to zažil jako malé děcko - a stále si to pamatuju jako by to bylo včera!

Moji rodiče byli oba velmi staří - totiž já jsem se narodil, tak otci bylo 53 let a mamince 44 let. Pane - my jsme byli, jsme a budeme rodina, která zažila ledaco a já si svobody vážím. A dnes jsem na svojem, nelžu, nekradu a žiji dobře, cestuji po světě, celý život se vzdělávám. Nebude mi nikdo "věšet bulíky" na nos nebo vrtat další díru do pr...! Když mi tady leho nebo kema nadává do komunistů, tak vám garantuji, že bych jim oběma sanice na potkání "poslal do věčných lovišť" jedinou ranou bez váhání !

Nevážím si hajzlů. A nezlobte se na mě - tady si někteří vykládají pravidla velmi eufemisticky řečeno "zajímavým" způsobem. Nechci ukazovat prstem. A ve svých létech a po všem prožitém, mohu-li to tak říci, mám již docela vyhraněný "čuch" na hajzly !

82156

06.12.2005 22:04

Podivný případ Jiřiny Šiklové

RE: Převlíkači kabátů

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Vážený pane, tento Váš příspěvek a ještě ten "o leho reakci" výše - to je skutečně pohlazení po duši, takový rozbor. Toho, jak jsme si tu v Česku jaksi podezřele lehce zřídili tzv. "demokracii" . A to v podstatě způsobem, že jsme staré struktury zlehka přestrukturovali a přetřeli na jinou barvou - to jste trefil přímo na hlavičku. Už se stalo a co se stalo, se Bohu žel neodstane.

Já sám udiveně hledím, jak se někteří lidi projevují krvelačně a ptám se, "kde se to v ních bere ?" Existuje totiž spousta lidí, kterým skutečně bylo a ještě stále je (!!) ubližováno. A tito lidé jsou usměvaví, konstruktívní a pracovití lidé. "Bojovali" kdysi, bojují dále, jsou v pohodě, žádná žluč.

Ale já poznal i diametrálně jiné případy a byly to značně "těžké zkušenosti". Uvedu příklad, který mnou vcelku otřásl - jedná se o člověka, který někdy snad v roce 1978 emigroval do BRD a dnes je to "ctihodný" německý občan. Seznámil jsem se s ním na dovolené a velmi jsme oba uvítali, že lze takto u piva užít "1. rodnou řeč" ! [smích] Totiž ta 2. rodná řeč je němčina, ať si říká kdo chce co chce.

Ten člověk by si velmi rozuměl s panem leho - to ani pan Nohejl tak často nevzpomíná jistý národ, jako on ten pán neustále proklínal komunisty a jak mu ublížili. Jenže jsem zažil zajímavou náhodu - doma po nějaké době jsem se mezi řečí o tom zmínil ve společnosti a náhoda je "blbec". Byl tam zase jiný člověk a ten zpozorněl, když jsem líčil své zážitky. Zeptal se na pár podrobností a pak vyjevil, že toho emigranta zná. Že to byl zuřivý komunista, velmi aktivní v prověrkách po 69 a emigroval pro závažnou trestnou činnost, kterou těžko vydávat za "boj proti komunistům" - totiž za rozkrádání majetku v socialistickém spoluvlastnictví. Pěkný terminus technikus, že ano.

A tak si říkám, když takto nějak potkám zuřivé antikomunisty se začínajícími příznaky fašismu - "copak ty jseš ptáčku zač ??" [velký smích]

82164

06.12.2005 22:30

Zaútočí „teroristé“ na Kongres Spojených států?

RE: Blaboly

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane, byl jsem v USA měsíc, s tchánem dcery jsem každý den několik hodin poctivě svou angličtinu vylepšoval při přesně takových rozhovorech, jako občas jsou i zde, pokud se potkají dva konstruktívně uvažující lidé. Svého času mi tady tuším pan Ruda vyčetl, že po měsící vím o USA leda tak "prd".

Jenže já tam mám dnes pomalu 7 roků dceru - prndáme denně na netu a opravdu mám docela čerstvé informace. Už když jsem tam letěl, tak jsem měl o USA nazupané doslova vše - jak na zkoušku na univerzitě. Mimochodem - angličtinu před cestou do USA jsem se naučil do docela použitelného stavu za 3/4 roku samoučením a pak 1 měsíc intenzívně výslovnost s přítelem Američanem zde v Česku - emigroval do ČR z ekonomických důvodů. A není tady sám, znám celkem 5 trvale žijících Američanů na městě 60 000 obyvatel a to neznám bezpečně všechny. [velký smích] A tři z nich se již oženili a do USA pomýšlejí jen nanejvýše na výlet ! Hm - proč asi, ptám se řečnicky ...

Jsou to další moje zdroje docela dobrých informací o USA ! On ten můj angličtinář se na rozdíl i od pana Rudy v USA narodil - tedy snad to co ví, skutečně ví autenticky, i když je to vyučený řezník... [velký smích] A strašně se divil, co to mou dceru napadlo, emigrovat do USA ! Byl z toho smutný, musel jsem jej utěšit, že on je dobrá náhrada pro Česko. A je, rodinka se rozrostla !

Tedy - nechci se hádat - moje informace říkají cos jiného pane o té nezaměstnanosti, ale nebudu to otvírat znova dříve, než budu mít rukolapné a předložitelné důkazy. A to zřejmě budu ... [velký smích]

82168

06.12.2005 22:52

Jíme potraviny z ropy

RE: Doba ledova prichazi s slabnutim Golfskeho proudu

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tak tak ! [smích] Já hraji na jistotu již hodně dávno a vlastně na plný úvazek, dalo by se říci. Jednak mi to dělá radost, jednak je to užitečné - a ekolog to zní dobře, ne? Kdo má větší šanci, než ekolog ? Tedy - že vlastně celý život cosi studuju, zkouším, bastlím, diskutuju, pozoruju, experimentuju. Takže pane, já třeba tu vysílačku opravím, nejen to, já ji i dokáži zkonstruovat. Já celý život trampoval - udělám oheň i bez sirek. Survival bible se učím nazpaměť. Zjistil jsem, že mozek je neunavitelný. Na rozdíl ode mě ! [velký smích]

Já jen, že sázím na spíše prehistorické technologie. Jenže ... roky přibývají, již to není jak za mlada... [zmaten]

82169

06.12.2005 22:53

Podivný případ Jiřiny Šiklové

RE: Převlíkači kabátů

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Někdy uvažujete i třeba méně zcestně ! [velký smích] Zvláštní !

82170

07.12.2005 12:16

Zaútočí „teroristé“ na Kongres Spojených států?

RE: Blaboly

Petr Gejdoš 83.?.?.?

My dva pane leho se skutečně nemůžeme v ničem shodnout. Vám chybí analyticko-syntetické systémové myšlení. Vy jste spíše ukázka člověka, jehož myšlení je silně omezeno na správné opakování toho, co slyšel či jinak "zvěděl" a co mu vyhovuje.

Já na rozdíl od Vás vycházím z jednoduché a docela logické úvahy, kterou těžko Vy "memorováním" hovadin popřete. Jestli já znám na středním městě v ČR pět Američanů - imigrantů a jestli zhruba platí, že koncentrace těchto imigrantů se bude plynule zvětšovat s velikostí příslušného sídla, potom platí tento hrubý odhad :
a)Znám pouze cca 25% skutečného počtu zde,
b)Sídlo o kterém mluvím plus mínus reprezentuje průměr v Česku,
c)trojčlenkou vychází počet integrovaných imigrantů Američanů v České republice cca 3500.

Jelikož však jsem četl článek v časopisu Respekt, který popisuje komunitu amerických občanů v Praze a zde se uvádí odhad počtu cca 20 000 jen v Praze, potom ty počty budou patrně mnohem vyšší. Na druhou stranu ale, já hlavně mluvím o těch, kteří zde jsou a míní to natrvalo. Takové již trvale usazené já totiž znám.

Tedy z toho plyne odhad, že do Česka se stěhují Američané, vesměs mladí a podnikaví, kteří zde normálně pracují, žení se a zakládají rodiny a na USA zvysoka prdí jak na placatý kámen. A to v počtech řádu tisíců ročně.

Nevím pane leho, co si z toho povídání vezmete. Já udělal závěr - mladí Američani z USA nespokojeně odcházejí, nejsou to žádné paka, nehodlají se vrátit a zde jsou spokojení. Neodhaduji, nakolik se jedná o elitu či ne-elitu. Ale Česko činí z Evropské unie jen cca 2,2%. A nelze rozumně předpokládat, že emigrují jen do Česka !

Pane - v USA je evidentně "něco špatně" a to já tímto naznačuji. Tedy vaše věta :Urcite ne. Americanu je temer 300 milionu takze tech pet co znate je opravdu hodne velka a reprezentativni cast tak velkeho naroda, ze...??? v tomto kontextu mluví pouze o Vašem ignorantství. Nic víc, nic míň... [velký smích]

82241

07.12.2005 12:29

Zaútočí „teroristé“ na Kongres Spojených států?

RE: Blaboly

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ale nikoli pane Rudo ! Vy jste měl v mnohém pravdu tehdá a já jsem zase udělal "jakési" pokroky. V zásadě, kdyby se zde objevilo "to správné téma", tak bych patrně argumentoval podstatně přesvědčivěji - naznačuji tím, že cítím pravdu spíše na své straně... [smích] Tedy nikoliv, že jsem měl či mám ve všem pravdu, ale předpokládám, že i Vy jste pokročil v pohledu na svět.

Já z tehdejší diskuse hodně vytěžil - knihovna se mi rozrostla o vskutku podnětné materiály, když sleduji leho a spol, moje přesvědčení a názory o dění v USA dostávají kontury, které by si asi americký patriot za rámeček nedal. Pane Rudo, "můj americký spoluotec" (tchán dcery) mi dodal sám bez mučení hodně munice a jeho jinak docela vytříbený patriotismus ve stejné míře ztratil. O Kanadě toho vím relativně skutečně málo, opravte mě, ale domnívám se, že Kanada je z tohoto hlediska pouhý nevýznamný apendix .. [smích] Omlouvám se - máte tam jakousi ropu, tedy uplně bezvýznamný zase ne. Blízká budoucnost to vyhodnotí nemilosrdně, jak to je.

82243

07.12.2005 13:04

Podivný případ Jiřiny Šiklové

RE: Leho, bolševickej politruku,,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pan leho tvrdil, že studoval VŠE v Praze. Vím, že o ekonomické školy byl tehdy docela zájem a v Praze tedy docela už hodně. Tož, proto jsem již dost dávno rozvinul teorii, že leho patrně má na svědomí něco vážnějšího, co jej tak náhle vyhnalo za kopečky.

Protože - zapojte empatii na nejvyšší točky - v polovině 80. let, což je zrovna případ leho, již v Praze byla docela otevřeně atmosfera "švejkovská" - já v té době dělal na FM HTS na hygienických normách a byl jsem v Praze více, než doma. "Kolega můj odborný garant" z ministerstva mi otevřeně řekl, že dělá pro STB a má lidi z nášeho podniku (můj "rodný" projektový ústav - mimochodem v republice asi největší) generálně na starosti - aby na nás "politicky" dozíral. Od něj, když jsme večer šli na pivko a pokecat, vím ty nejpodrobnější podrobnosti a pražské plky, a že do pár roků bude s komunistama konec. Nevím, proč leho utíkal, docela chápu ty z 48 a 68. ale leho je z tohoto úhlu pohledu krajně podezřelá osoba. Ať se někdo zlobí, nebo ne ... dobře víme, že člověku v dvaceti ještě "stále v hlavě hrabe"... kdo ví ?? Uteče před komunistama, ač v době již zcela jiné, kdy bylo třeba zůstat doma a makat proti nim a obratem se nalije do americké armády, hmmm [velký smích]

Já za to nemůžu, leho si o to koleduje těma kydama sám ... Já tomu říkám "...patlama patlama éééch, co jsem to vlastně říkal ? Tož dejte mi ruky na zem, já už dojdu domů sám..." [velký smích] Jako rozený paranoik bych klidně připustil i značně šílenou teorii...

82250

07.12.2005 15:28

Zaútočí „teroristé“ na Kongres Spojených států?

RE: Netanjahu vyzval k úderu proti Íránu

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nechcu otravovat Nostradamem. Pamatoval na tady toto taky ! Izrael dostane těžce "za uši", Irán bude triumfovat. Nebudu citovat - je to tam. [velký smích] Asi jsem nepotěšil a sám dostanu od náčelníka kelehoma sám "za uši" !

82265

07.12.2005 15:32

Zaútočí „teroristé“ na Kongres Spojených států?

RE: Blaboly

Petr Gejdoš 83.?.?.?

S Váma mi tu "pšenka nepokvete" ani omylem ! [velký smích] Je mi jasné, že kdybych dokázal, že jich je milion, stejně by Vám to bylo stále málo, Vy jste náčelníku totiž dávno rozhodnul, že nemám pravdu a hotovo. Tož ať, mě nijak neubylo, jak tak koukám ! [smích]

82266

07.12.2005 18:40

Jíme potraviny z ropy

RE: Ekolog - to zni dobre!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Já pozitívně vím, že se v USA již na konci 60. let vedly dosti vážné diskuse na tato témata. To já v té době teprve studoval. Tehdy, prameny ale neznám, možná by to šlo dohledat i po těch desetiletích, tedy tehdy dvě univerzity dostaly jakousi vládní zakázku, vypracovat nezávisle na sobě a dvěma různými metodami "prognozu", jak se bude svět dále vyvíjet právě s ohledem na životní prostředí. Výsledky byly dost vážné, já si to dodnes pamatuji z vysílání "Hlasu Ameriky", z nějaké rubriky "věda a výzkum" či tak nějak. Oba vědecké týmy dospěly k tomu, že planeta stojí na rozhraní a nutná opatření se musela učinit do roku 1972. Pak již měly podle obou závěrů nastat nevratné procesy, vedoucí k destrukci podmínek života na planetě.

Uznávám - může se vám to tak jevit, že "mlátím hlava nehlava". Pane, já se tím vlastně živím - ochranou životního prostředí, tedy se omlouvám, je to jakási profesionální deformace. Ale lhostejnost až hňupství, jak se projevuje u příliš mnoha lidí ve vztahu k tak delikátním problémům, to mravy těžko bude tříbit. A tedy ano, v zásadě celý život bojuji s takovými lidmi, ač se přitom jedná o paralelu s "prasaty, kterým je třeba strkat rypák do koryta" a zřejmě se to na mě podepsalo. Mrzí mě, jak říkáte, že dialog je se mnou nemožný - ale větší omluvy asi budu schopen stěží.

To vyjádření: ... krome zmateneho sermovani proroctvimi vsech narodu a nepodlozenych tvrzeni,jste nam tu nic pozitivniho nerekl. úplně nechápu.

Vždyť v této situaci, ve které již dávno jsme, nejde prakticky již o to říkat něco pozitívního. Naopak - jestliže ještě i v těchto podmínkách, kdy by to vše mělo být každému jasné, se najdou lidé, kteří se z toho vysmívají - potom jediné pozitívní, co jde dělat - je tlouci na poplach "hlava nehlava".

A k těm nepodloženým tvrzením bych taky oponoval. Pane, do vědy jdou miliardy dolarů, to že by věda spolkla třeba 100x více - to je jiná, peněz je vždy málo... Ale uvědomte si jedno - takoví, co hlásají to samé, co já - to jsou "osamělé hlasy na poušti" od lidí, které nikdo nepodporuje, ba přímo naopak. Ale ta blahobytná věda, to je ta děvka prodejná vylhaná, co lidem celou dobu "maže med kolem huby" že je všechno v pořádku a pod kontrolou. A není!

A taky uvedu odstaveček "jen tak na okraj" ! Píšete:US vlada vyclenila na dobrovolne programy na ochranu zivotniho prostredi,vodnich zdroju a pudniho fondu 2,7 bilionu dolaru pro rok 2006. To byla skutečně stědrá, předpokládám, že i v USA by se 2,7 bilionů dolarů přepočetlo jako číslo 2 700 000 000 000 dolarů, ano ? Hm, úžasné - celý rozpočet EU na roky 2007 - 2013 dělá cca lehce přes 1 1OO OOO OOO OOO dolarů. [překvapení]

To bych se i hlásil na nějakou brigádu ! [velký smích]

82295

07.12.2005 20:53

Jíme potraviny z ropy

RE: Ekolog - to zni dobre!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No jo, byla to z mé strany trošilinku sprosťárnička - vím o tom z mého hlediska nešvaru užití slova bilion kontra miliarda. Čímž nic nevyčítám - mi je jedno, jak se to číslo jmenuje, pro mě je to normálně 10 na 9 nebo 10 na 12 a je to vyřízené - nemůže dojít k omylu. A je jasné, že to nemohlo být skutečně v bilionech, to by se s takovým rozpočtem Bushovi dobře válčilo.

S tou brigádou to tedy byla taky jen srandička - na druhou stranu, ještě to promyslím, jestli se nevydám tak na rok dva na čundry do Států, tedy i když vím, že ty ekobrigády asi nebudou. Rád bych se podíval "Satanovi" pořádně zblízka na vnitřnosti. Záleží, jak se to tady konečně vyvrbí s důchodama, bude nějaká smysluplná reforma, nebo zůstane a prohloubí se deforma. Sním o tom, že bych nejraději jižní trasou projel Státy na kole - nemám rád sníh a zimu ani omylem, raději budu držet stan v hurricanu !! [velký smích]

82314

07.12.2005 23:24

Zaútočí „teroristé“ na Kongres Spojených států?

RE: Blaboly

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Já jen reagoval na to Vaše ...měl by jste se taky učit...

Jestli se ta křivka tak jmenuje, nemůžu za to, já ji nevymyslel ! Ale zrovna přesně tahleta ekonomická otázka začíná být v rámci předvolebních debat zde v ČR přemílána tak často, že bych Vám s vysvětlením principu i pomohl, jestli by bylo třeba ! [velký smích] Fakticky !

S těmi nezaměstnanými v USA - Vy se mi hrozně líbíte, Vy se s takovými lidmi nesetkáte ani omylem, sám jste to řekl, tedy za sebe nevíte nic. Hm. Americké statistiky jsou statistikami silně podezřelými v tomto ohledu - to mi pane těžko vymluvíte. Moc se mi líbí, jak se každý předhání ve chvále liberalismu, indivindy svobod atd v Americe - za těchto okolností vlastně těžko může jakási statistika vzniknout, nebo se pletu ?

USA jsou vývozcem zbraní a stále ještě nějakých potravin. Dále se můžeme bavit do nekonečna, ale asi mě neukecáte, že třeba automobilů, spotřební elektroniky, nebo co já vím. Kdyby si tady někdo koupil typické americké auto, myslím že by se pak i nechal zavřít do ústavu docela dobrovolně. Docela cestuju, na americké zboží vůbec někde narazit a zemřít pane - parafráze na Neapol. Schodek amerického zahraničního obchodu, to je něco z říše snů ! Ale černých snů ! Militarizace státu. Vzdělanost obyvatel. Etnický, neřku-li rasový neklid. Bla bla bla. Mám pokračovat ?

Nemusím být nositelem Nobelovy ceny za ekonomii. Nemyslím, že máte co moc říci a nebudu to již moc rozvádět. Oko vidí - jeden Američan napsal knihu "Vzestup a pád imperií". Jestli starověký Egypt jako velmoc figuroval bezmála 2500 let, Říše Římská skoro 1200 let, Chalifát s bídou 500 let, Říše Britská ani ne 250 let, tak vidíte tu akceleraci - je to stále ze stejného důvodu. Myslím, že sledujete můj myšlenkový postup. Nevím, proč se tak strašně čertíte ? Vy si myslíte, že zákonitosti najednou přestanou kvůli Vám fungovat ? Vlastně ani nevím, o co Vám jde. [oči v sloup]

82334

08.12.2005 08:23

Zaútočí „teroristé“ na Kongres Spojených států?

RE: Blaboly

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ano - MS ! Taky ale je to excelentní ukázka "poctivého obchodu", to máte pane leho na co ukázat - gratuluji. Ostatně, kdyby jste to domyslel do důsledku, ušetřili bychom si zde spoustu diskusí, o čem to tady vlastně právě Vás stále přesvědčujeme. Nezvolil jste šťastný příklad - právě naopak ! Tedy, nejsem mrtvý - naopak jsem ožil. Ukázal jste nejsilnější komoditu USA v jejím vývozu. Kromě válek, strádání a terorismu - taky pokrytectví, zlodějnu, elektronické fízlování a "thymolínový úsměv" ... Celý svět Vám "děkuje"L.

82401

08.12.2005 08:52

Jíme potraviny z ropy

RE: Gejdosi a Karle

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Vy pane sice čtete, ale máte nějak deformované vnímání, co je napsané. A snažíte se mi vysvětlovat něco, co sám dobře chápu - akorát jinak než Vy. Vy navrhujete vyhánění "čerta ďáblem". Jste jako leho, jednou a tou samou hubou jednu a tu samou věc jednou pomlouváte, podruhé "vynášíte do nebes". A já si tady vlastně v přeneseném slova smyslu "lámu hlavu" - co jste to za lidi. A taky tu odpověď naznačuju. A Vy mi v tom ve "svatém zápalu" stále pomáháte - toho jste si nevšimnul ?

Pane - sledování chování systému při reakci na Katrin apod. mnohé odhalilo. Na lhaní nic nebude dobře a dlouho stát. Já se snažím vše posuzovat systémově a taky s Vámi víceméně takto diskutuji, vcelku nerad užívám nesystémové argumenty. Sem tam ale musím, kvůli Vám, stejně ale vidím "hrách na stěnu vržený = hrách od stěny odraženýů !

82408

08.12.2005 09:49

Jíme potraviny z ropy

RE: Ptal jsem se taky:

Petr Gejdoš 83.?.?.?

S Vámi je radost diskutovat. Říkám to vážně. Tedy naprosto věcně namítnu - ano, moderní zemědělství ve smyslu "zelená revoluce I." nasytila svět, znamenala v jistém smyslu záchranu světa. Jenže doopravdy zachránila ?

Použiji obraz - podobenství. Předstatvte si, že po Zambezi plují dva výletní parníky. Pomalu a jistě se blíží k mistním značně nebezpečným vodopádům - Viktoriiným.. A ten jeden parník v nejlepším technickém stavu, posádka topí pod kotly "jak vzteklá" , na můstku stojí sebejistý kapitán a tak ta loď hladce pluje pluje pluje, cestující jásají ... až se dostane do peřejí a bum a parník leží rozbitý pod vodopády.

Ten druhý parník je jiné kafe. Je to rachotina na rozpadnutí, kapitán se hádá s I. důstojníkem, který mu tvrdí, že tu kdesi jsou zrádné vodopády. Topiči místo aby topili pod kotly, tak remcají, že do vodopádů nejedou. Cestující zděšeně hledí, co se to děje a kontrolují poslední závěti... nakonec se všichni strašně rozhádají, přirazí k břehu a nejedou dále. Pošlou pěšky zvěda a stále se hádají, že s takovou nikam nedoplují...

Čekáte pointu - žádná není, podobnost čistě náhodná. Jistě znáte ten vtip - končí to ponaučením: Ne každý, kdo se na Vás vysere, to s Váma myslí špatně. Ne každý, kdo Vás vytáhne ze sraček, to s Vámi myslí dobře. Tam to byl v tom vtipu zmrzlý vrabeček, co jej posrala kráva a zachránila jej před umrznutím. A ten druhý byl kočka, která jej vytáhla a sežrala. [velký smích]

82415

08.12.2005 15:16

Jíme potraviny z ropy

RE: Ekolog - to zni dobre!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Já dokonce ani neříkal, že největší bordel je v USA. Bylo to pouze v tom smyslu, že ten bordel z USA vyzařuje do celého světa - to je trochu rozdíl. Ten "hlavolam" kolik to je v USA jeden bilion, ten znám, zneužil jsem to trošku ke srandičce. Pardon.

Co možná ale nevíte Vy a proč toto píši. Já se - mimo jiné - "flákal" po Maroku a žasl jsem, v jaké chudobě lidi dokáží žít a jak dovedou být lidští a pohostinní. A to jsou ještě daleko chudší krajiny. Nepotkal jsem se s žádným džihadismem, ačkoliv jsem byl mezi samými muslimy Araby. Naopak jsem byl atmosferou spíše dojat a přiznám, že bych se duševně k islámu skoro přikláněl. Jestli křesťanství produkuje "křesťany" s jejich křesťanským jednáním, jak jej znám a jestli islám produkuje muslimy takové, jak jsem je poznal tam - potom já nevím, co z toho vyvodíte Vy, ale přeci Ježíš říkal jasně ! Podle ovoce poznáš strom !

A ti kluci tam arabští nosili trička s anglickými nápisy a symboly Ameriky, používali anglické výrazy, žvýkali žvýkačky - "byli světoví". A jejich sen byl mít americký bourák, americký barák, jachtu na Floridě, prostě "žít jako" v Americe. Pán Bůh nás všechny chraň, aby se jim to všechno splnilo. Ale Amerika takhle formou svých filmů, své (ne)kultury, propagandy, kecy leho či kema, prostě mýty šířenými po světě o americkém stylu života atd. aj. šíří do světa konzum, rozežranost, nešetrnost, nelidskost ... dlouho bych psal, než bych vyjmenoval pouze ty hlavní hříchy. Chápete co tím myslím, je to to samé, jako když psychologové nabádají rodiče, aby se před dětmi chovali nějak rozumně, aby si z nich mohly ty děti vzít správný příklad.

A ještě z USA uvedu jeden můj poznatek, který mnou otřásl. Ten měsíc v USA jsem poctivě stopoval tu nejhistoričtejší historii USA. A ta se nachází z absolutní většiny ve Virginii. A ještě vice koncentrovaně pak v prvotním hlavním městě Sjednocených kolonii Wiliamsburku. Doufám, že to nepletu - pamět není má absolutně nejsilnější stránka. Byl jsem v hospodě, kde otcové USA spřádali plány na samostatné Spojené státy. Prolezl jsem celou tu historii, všechny ty koloniální úřadovny a paláce. Přečetl jsem si, jakým podivným způsobem byla tato americká památka zachráněna z ruin na počátku 20. století. Vyhodnotil jsem ten velkolepý cirkus a byznis a říkám pane BRRRR ! Hrůza, nevkus, konzum, hranolky, majonéza a kečup, šampaňské a nebo kafe v plastiku, suvenýry svou úrovní hraničící s nekonečnem ...
[zmaten]

82467

08.12.2005 15:34

Zaútočí „teroristé“ na Kongres Spojených států?

RE: Blaboly

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Dokonce jsem nad tím uvažoval. [velký smích] Jenže já jsem strašně línej [zmaten]

82476

08.12.2005 15:50

Zaútočí „teroristé“ na Kongres Spojených států?

RE: Irak to jede jako po

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Když abstrahuji od faktu, že ta strana je vlastně dědicem všeho toho, co jsem neměl a nemám vůbec rád, pak bych musel vyjádřit tento dosti zarážející názor:

Komunistická strana Čech a Moravy v současnosti směrem na veřejnost (to je nutno zdůraznit) vede nejtransparentnější a nejsrozumitelnější politiku. Vzhledem k tomu, že nemají jak se v praxi znemožnit - nejsou u vlády již dlouho, začínají postupně získávat kredit. Děsím se toho, neboť komunistům bych nevěřil nikdy ani "dobrý den".

Sám jsa spíše středové orientace, střídavě inklinuji nalevo a napravo podle tematu, ve vztahu ke kterému to lze hodnotit. Dnes, cca 7 měsíců před volbami v ČR do PS začíná být velmi závažnou otázkou, jaký výsledek voleb by pro další vývoj ČR byl optimální. A mi vychází kalkulace, že by bylo optimální, aby volby vyhráli velmi těsně socdem před ODS a v sumě, aby byla levice(ČSSD, KSČM) versus pravice(ODS, KDU-ČSL) 101 ku 99. Takový výsledek by vytvořil možnost socdemákům a komunistům se dobře zblamovat a v roce 2008 předčasné volby.

Dneska socdem v předtuše své těsné prohry aranžuje pro ODS past. Dluhy, navrženými zákony s platností až v dalším volebním období a aktuálně schváleným rozpočtem vytvořili pro ODS záludnou past, do které být Topolánkem bych nelezl. [velký smích]

82479

08.12.2005 16:23

Zaútočí „teroristé“ na Kongres Spojených států?

RE: Ještě jednou ad nezaměstnanost:

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Vcelku chápu, že Vás to rozčiluje. Je to sice, zdá se mi, poněkud OT, ale ze zvědavosti zareaguji. Já si za "starého režimu" jsa slušný elektronik radioamater přivydělával svou specialitou - dálkovým příjmem televizních stanic z Rakouska. Vzdálenost typicky cca 300 km v pásmu UHFIV.

Zkonstruoval jsem vlastní model speciální anteny typu SBF "short-back-fire", vymyslel vlastní konstrukci speciálního kaskodového UHF zesilovače SB/SK s docela neuvěřitelnými parametry, s transistory BF479T a S245F (bazarovky z NDR ! [smích] ) které předčily v mém zapojení z hlediska šumu i zisku slavné BFT96. Šumové číslo cca 2 db, zisk kaskody cca 25 db a šířka pásma cca 10 MHz na kmitočtu okolo 520 MHz.

Je pravda, že jsem to nezdanil, jednak to nebylo možné a i kdyby bylo - nespadnul jsem z jahody na znak ! Nevím, jak je to možné, za komunistů "nebyli lidi", dneska není práce, jak se tak zdá. Ale přitom já mám pocit, že práce je dost. Tady se jaksi musím tak trochu ztotožnit s pány jako třeba kema. Vy to máte horší s postižením, ale jestli má někdo "co nabídnout", nemůže to být neřešitelný problém. Alespoň za sebe - já mám pocit, že bych práci našel bez problémů . A tedy - jestli to není tajemství - koho tak asi zpravidla volívávate, že jsem tak smělý ?

82483

08.12.2005 16:29

Zaútočí „teroristé“ na Kongres Spojených států?

RE: Blaboly

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Teď jste mě úpřimně rozesmál ! [chechtot] I mi je těch Amneričanů líto, to je fakt děsná smůla. [smích]

82487

08.12.2005 18:20

Zaútočí „teroristé“ na Kongres Spojených států?

RE: Blaboly

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Prave proto.
Právě pro co ? To by jako fakt byla dobrá kvalifikace ?
Mlatit hubou umite dobre
To ale Vy taky, jste v politice aktivní ?

Já myslel, že je jasné, proč však takovou cestu nepovažuji za dobrou a nakonec ani schůdnou. Jako se pane 68 říká bez peněz do hospody nelez, tak jsem si jistý, že původně tam bylo místo té "hospody" slovo "politiky". A proto si Američani zcela mylně myslí, že jejích systém vlády se nazývá demokracie, což je naprostý omyl, jedná se totiž o tzv. "moneykracii". Tedy vladnou nikoliv zvolení, ale koupení. Akorát z jakési cudnosti se tomu říká stále demokracie, možná s ohledem na vzbuzení zdání nějaké tradice.

82513

08.12.2005 18:30

Zaútočí „teroristé“ na Kongres Spojených států?

RE: Irak to jede jako po

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nevím, zda je to tím, že já tak "rád dělám do proroků"... [smích] Ale mi docela prognozy voleb vycházejí. Teď ale patrně sklouzávám do situace, kdy přání asi bude otcem té myšlenky. Ale já si to fakticky "maluju" tak, že vyhraje ČSSD tak s 66 mandáty, druhá bude ODS tak asi s 65 mandáty, komunisti tak 35 mandátů a lidovci 34 mandáty.

Všichni jaksi podceňují lidovce, teď se jim přisuzuje jen 7% hlasů - to je prosím pěkně blbost - lidovci zase získají po zápočtu propadlých hlasů nějakých 16% a tedy kolem 32 - 34 mandátů. Myslím, že to bude velmi těsné, levice něco ztratí z dnešních 111 mandátů, tedy nechť na 101 ! [velký smích]

82514

08.12.2005 21:12

Zaútočí „teroristé“ na Kongres Spojených států?

RE: Blaboly

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Na Hrad ne !! Já nerad v obleku a tak .. A vůbec, dejte pokoj s politikou. Lépe je mezi hadama, žábama a kačenama na blatech ! Že já vůbec na Zvědavce lezl... [zmaten] Pane - já docílil (to sobě tlapkám uznale po rameni !), že v areálu naší firmy hnízdí úžasný pár kání, jaké jsem tak velké ještě neviděl a každý rok vyvedou dvě mladé. A ačkoliv je normálně okrsek pro jeden pár značně veliký, tak na podzim se některé "naše odchované" jakoby slétají na jakýsi rodinný kongres - či co. Letos v záři jsem viděl nad naším lesem lítat celkem 6 kání ve vcelku rodinné pohodě ! Mi je ta Vaše americká politika v podstatě ukradená, "buším" tady pouze z principu.. Klidně se radujte, jak se demokracii za oceánem dobře vede.

82535

08.12.2005 21:32

USA v proměnách času

RE: Ja souhlasim s Panem Kralem

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Leho Vám ale hladce vysvětlí, že právě toto je nový, evolučně vyšší typ demokracie. On si to dobře pamatuje ze své první vlasti, že to tak bylo už tam, že byla demokracie "socialistická", no a v USA se teprve nějaký přívlastek hledá. Já bych navrhoval pro ten americký "novojazyk" změnit to generálněji, aby se ten vyšší typ demokracie skutečně odlišil. Tedy co takhle "demolidokracie" - sebekriticky uznávám, není to jaksi ono. Počkáme, určitě se něco najde lepsího.

Chudák leho, až pocítí první příznak veteránského syndromu a bude si chtít postěžovat, tak mu to pravidla té demolidokracie již nedovolí. Ani nám tu nestihne sdělit, že jsme měli pravdu, ve všem. Škoda. [velký smích]

82536

08.12.2005 21:53

USA v proměnách času

RE: Doporucena povinna cetba pro nase levicaky..

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Vážený pane, začínám trochu chápat, kde bere leho ty obraty. Aniž bych se chtěl hádat, po takových sděleních a pak tomto závěru :No country can win a war like that. bych Americe doporučil tento legální postup a budou mít dále klid. A sice - nechť si USA udělá takový zákon doma pro sebe a pak nechť si teroristy vyslýchá podle libosti ! A samozřejmě se nemusí USA ohlížet na mezinárodní úmluvy - proč taky ? Vždyť i pro Hitlera prý mezinárodní úmluvy byly jen cár papíru. Teď trochu nechápu, co vlastně by chtěl někdo vyčítat Saddamovi, no ne ?

A Vy píšete že "Doporucena povinna cetba pro nase levicaky.." ? To by měli číst všichni lidé na světě, aby se poučili, jak Amerika chápe určité problémy - zavčasu by si to svět měl uvědomit. Než budeme zase za 60 let číst jiné plky, že tak dlouho jsme ustupovali nějakému Bushovi, až ... ! A bude to psané čínsky [velký smích] Ach jo.

82543

08.12.2005 22:02

USA v proměnách času

RE: Skvely postreh

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Myslím, že jste to vystihl krystalicky přesně, o co jde. Taky to rád při takové příležitosti používám - je to místo dlouhého vysvětlování absolutně "úderné". Hloupé ale je, že mnoho lidí již dnes to "Veledílo" příliš nezná. Pan Karel z Čech se kousek vedle v tomto případě poněkud mýlí, když snížuje aktuálnost poselství onoho Veledíla pro dnešní časy. Je to právě naopak, dnes důležitost velmi narůstá, což ale lze nahlédnout pouze při dobré znalosti a pochopení.

82548

08.12.2005 22:24

USA v proměnách času

RE: Dobrý článek

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Cááákryš !! Já tady vegetím na Zvědavci zhruba cca rok a nemýlím-li se, jaksi se to tady ten duch lehce změnil. Vloni mě tady pan Ruda a podobní vydusili, že jim jen zlehka šahám na USA. Dneska můžu jen číst a spokojeně si mnout ruce !! [smích]

Tak totiž toto tady taky razím - Amerika skutečně je pro spoustu lidí ve světě zdrcujícím zklamáním. Ještě tak ti, co se příliš nedostanou k informacím, tak se nechají zmást podobnými konfidenty, jako je kema a leho a spol. Ale jinak je to již jasné, že Američani bohužel podlehají sebeklamu vlastní dokonalosti - že jim se nemůže nic takového stát, jako se stalo jinde. Jenže děje se - nebo ještě hůř - stalo se. Totiž, že jim někdo doslova "pod nosem" demontoval původně docela slušnou demokracii a nahradil ji obyčejným fašismem. Ó to je rafinované ! Skutečně mistrovské dílo machiavelismu - lidi jásají, mávají vlajkami, hromadí takové divné papírky a vůbec nevidí, že už žijí v jiném světě. Že sami strčili hlavu do chomoutu. Že už jsou z nich otroci.

Jenomže pane Karle, já přeci jen "americkému duchu svobody" věřím, že si to nenechá americký člověk líbit. Bohužel ale pomalu již čas na nápravu po dobrém minul. Nezbývá než - omlouvám se, vím že tím zase některé nase..štvu - ale Nostradamus nesmlouvavě praví, že "takovou strašnou občanskou válku svět neviděl !" Nu což, zase dostanu vynadané... [velký smích]

82553

08.12.2005 22:38

Jíme potraviny z ropy

RE: Politruku leho:

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tak to já jsem seznal definitívně již dost dávno, že leho je psychopatický válečný zločinec. Ještě mi trochu vrtá hlavou kema, co to je zač, ale taky na to přijdu. Tady není co řešit. Kdo nechce nic chápat, ten nic nepochopí. Myslím, se se čas krátí, slova skončí a musí dojít na činy.

Totiž, nechci aby zase někdo o mě vykládal, že jsem štváč. Ale silou událostí dojde ke stavu prakticky již občanské celosvětové války. Nejen v USA, nakonec si myslím, že se zahřívání již dokončilo, že WW III. již vlastně běží. Dost jsem přemýšlel nad dnešní řečí presidenta Iránu. Myslím, že v tom cítím jasnou odpověď Iránu - dovolil bych si to naformulovat zkráceně: "Jsme připraveni ukázat celému světu, že zachráníme svět". Tož nevím... [velký smích]

82558

08.12.2005 22:48

Jíme potraviny z ropy

RE: Gejdosi a Karle

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To jsem se taky tak utěšoval. Než jsem se nazupal americký systém podle pana Alexis de Tocqueville a jeho "Demokracie v Americe". Ten pán byl asi genius, on dokázal napsat něco, co mě po druhém přečtení za sebou zcela vyčerpalo. Ale pochopil jsem, že jediná skutečná pojistka americké demokracie není začleněna v americkém systému dělby moci mezi státy, federací a soudy, nýbrž jako poslední a spolehlivá pojistka je americký národ!! No a začínám mít strach !!

82561

09.12.2005 16:50

Jíme potraviny z ropy

RE: Gejdosi a Karle

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nejde ani o to, že by byli Američani pomalejší, pro takový názor není navíc ani důvod. Jde spíše o to, že ta proměna systému se děje skutečně rafinovaně. Je navíc třeba uvážit, že se do toho míchá neskutečný rozvoj informačních technologií, matoucí myšlení lidí. A to způsobuje generační rozdělení společnosti.

Vždyť to vidíte i na tom, že vlastně starší člověk, který se "štítí" mobilů, digi foťáků, kamer, přehrávačů MP3 a vůbec všeho se spoustou tlačítek, počítačů a navazujících technologických vymožeností, tak takový člověk se těžko domluví s mladým člověkem, který si naopak bez PC, netu a dalších možností neumí představit již vůbec život.

Starší a zkušenější lidé by ten špatný politický vývoj hladce prokoukli, jejich životní zkušenosti by na to stačily, avšak ta starší generace se již nedokáže prosadit v dobách takových změn - jsou v jisté společenské blokádě - "oni tomu nerozumí". A ten politický vývoj je na pohled "zvenčí" dosti subtilní záležitost. Mladá generace se hrne za hmotným úspěchem a takových věcí si moc nevšímá a nechává je na později. Netuší, že žádné později již nemusí ani být. Pane ne ne, já mám velký strach, že je již pozdě na mírové řešení.

82724

09.12.2005 17:59

Jíme potraviny z ropy

RE: Ekolog - to zni dobre!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nemyslím, že já bych byl zrovna zachráncem světa, když tady to vše píši. Ale jsem "umanutý" či "upárty" - slovensky i polsky to vím, ale nikoliv mě napadá správné české slovo - prostě jsem pod silným vlivem myšlenky, že toto co zde šířím, je dobré šířit. Že to má smysl. [smích]

Za možná nejasné či záhadné vyjadřování se omlouvám - několik desetiletí hloubání nad záhadnými výroky světových proroků se nutně na mě podepsalo, když v ničem jiném, pak ve vědění, že význam jedné a téže věty je velmi lehce pochopitelný mnoha způsoby, často i zcela velmi odlišnými.

Říkáte : Vase predstavy,ze konzum se siri z Ameriky,jsou dost mylne. Hm - jak to vlastně myslíte ? Já dobře vím, že bráno takto vulgárně, existují prostě lidi "přežíraví" a lidi úsporní a to bez ohledu, zda žijí ve společnosti bohaté, nebo chudé. Já to myslel systémově.

V rámci této diskuse zde třeba kema plácal, jak v USA roste HDP. Tento člověk patrně nikdy nepochopí, že nic nechápe. Celou dobu zde diskutujeme o tom, že lidská společnost globálně narazila na zcela objektívně dané meze růstu. A pak příjde "nějakéj takovéj", nechci být sprostý, a raduje se, že v USA roste HDP. brrr ! Takoví lidé jsou mimo jiné produktem Ameriky a amerického stylu života taky.

A ještě říkáte toto: Vy si to vybrat nemusite,ale narizovat druhym,co maji delat ... by jste měl taky vyhodnotit asi jinak. Já už fakt nevím, jak znova naznačit, že je třeba lidi vychovávat a pokud nechceme násilí, potom co zbývá, než dobrý příklad ? Podle Vašeho výroku, Vy volíte zřejmě násilí v podmínkách nezbytnosti a nemožnosti jiného postupu. Hm. To ale znamená slovy proroka války, hladomor a zmar..

82737

09.12.2005 19:04

USA v proměnách času

RE: pane Kral mohu se zeptat?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Zcela "mírumilovně" a s úpřimnou touhou vnést kousek jiného názoru a aniž bych chtěl rušit tak pozoruhodnou výměnu názorů bych doplnil, že: Japonský císař Hirohito byl velmi kultivovaný, vzdělaný a mírumilovný člověk s velmi omezeným vlivem na militarizaci Japonska a na japonskou roli ve druhé světové válce. Toto ostatně překvapivě citlivě Američané a McArthur odhadli, samozřejmě zde zapracovali znalci Japonska, kteří v tomto směru velení správně ovlivnili.

Japonský císař byl a vlastně stále je fakticky zcela apolitickou kultovní postavou na japonské scéně. To již mnohem větší vliv má anglický monarcha. V tom jediném bodě pane leho máte pravdu - skutečně konec války, kapitulace Japonska - to byl docela husarský kousek Hirohita, neboť zcela netradičně a šokujícím způsobem zasáhl do politiky a zatlačil ve správném směru. Ale tak, jak to podáváte, to zní až urážlivě - pro Japonsko, netuším, zda je to opět pouze Vaší typickou neznalostí, nebo stejně typickopu arogancí.

82747

09.12.2005 20:34

USA v proměnách času

RE: Dobrý článek

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ne že bych byl alergický na komolení jména, jenom jsem udiven. A co se týká Vašeho vztahu k prorokům - to naprosto chápu, je to Vaše právo - být jaky chcete. Občanskou válku nikomu nepřeji, ale jsem vcelku dobrý pozorovatel a analytik-syntetik. Prostě za určitých podmínek z určitých příčin vznikají určité následky. Že to Vy nevidíte, to není moje chyba, ani mi z toho přímo nevzniká škoda. [velký smích]

Velká Británie je kapitola sama pro sebe - já vím, že vyčítat dnes Britům to jejich hajzlovství z dob, kdy nad GB Slunce nezapadalo, že to je poněkud dětinské. Termín hajzl-ovský používám, abych nebyl nazvan třeba rasistou, antisemitou či tak nějak - pán jistě rozumí. Nicméně to, že je GB dodnes jasným synonymem pro nenáviděné hajzly, kteří vyždímali svět, rozeštvali a vehnali Evropu dvakrát do světové války, to je nepopiratelné. Od GB já osobně očekávám pouze a jen další Mnichovskou smlouvu. Takže napsat :...GB na vas hodi kakanec... bych za sebe doplnil stejně tak, jako kdykoliv v minulosti !

USA ve své historii ještě nikdy neudělaly něco, z čeho by neměli hajzlovský profit. Jediné, co lze USA připsat k dobru, že ani nic dobrého, ale ani nic zlého. To, co Vy vydáváte za pomoc USA Evropě, to já vidím jako nejúžasnější kšeft pro USA za celé 20. století, který z bankrotujícího státu udělal velmoc prvního řádu. Zkuste si vzpomenout a napsat nějaký takový případ, že by skutečně USA někomu s něčím pomohly, aniž by více pomohly sobě !! [velký smích]

82758

09.12.2005 20:50

USA v proměnách času

RE: Dobrý článek

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Včelička, vy dneska nemáte patrně nejlepší den, co napíšete, to je mimo. Račte si všimnout, že třeba pan Karel se víceméně v ničem nespletl a jeví tudíž jasně známky toho, že scénu v USA poctivě sleduje. Kdežto vy sice taky jakoby českou scénu sledujete - neb jste si všimnul Paroubka, Ratha a jeho vztahu k Senátu a podobně - ovšem závěr jste tou poslední větou udělal takový, který to vše popřel.

Situace totiž jasně spěje do patu, což je jaksi údělem politické scény ČR od jejího vzniku. Za těchto podmínek ovšem, pokud se stane podle Vás, tedy: Nepreji vam nic zleho, ale vypada to na to, ze socdemaci vyhraji volby no a pak se opravdu zacnu smat ja vam.

Totiž za stávajících podmínek by jste se smál i Vy i všichni rozumní lidé v ČR taky. Tedy i já bych se smál z takového výsledku. Ovšem zatímco já bych se smál z dobrých důvodů, Vy by jste se smál, jak bych to řekl kulantně - hm, z neinformovanosti a zlomyslnosti. A ani jeden důvod smíchu by Vás neukazoval v dobrém světle.

82760

09.12.2005 20:57

USA v proměnách času

RE: Skvely postreh

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To jste pane albert napsal moc pěkně, zejména ten závěr, neb mi taky přeběhl mráz po zádech. Já tady často vzpomínám, že věřím a nechtěl jsem přitom nijak ani naznačit, v co to vlastně. Napsal jste ... Boha nebo Supersílu, vzpoměl jste Bibli a Ježíše ... a cítím, že nejsem sám s tou svojí "neorganizovanou vírou".

82762

09.12.2005 22:35

USA v proměnách času

RE: '...Seragante Vyhulene a Big bratra taky sleduji vice..' (pise jeden)

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Zajímavě píšete pane leho....kdo tenkrát chtěl si najít informace, mohl se dostat úplně ke všemu... Teď již sám uvádíte, že to s informovaností a možnostmi "za těch komunistů" nebylo až zase tak špatné. Tak to děláte vždy, jak se Vám to hodí - na rozdíl od diskuse, proč jste vlastně utíkal, tam jste psal zase úplně jinak.

Vás pane vydat knižně, ty Vaše kecy tady souborně, tak by to bylo čtení pouze pro velmi silné povahy. To máte tedy smůlu, že tady kdo má zájem, si může počíst cosi z archívu. [velký smích]

No jo no, nemusite nic vysvětlovat. Myslím si, že obrázek o Vás si již dávno každý tady udělal. Třeba ale by to u Vás mohlo vést k jakési katarzi, hm - to je asi blbost... [velký smích]

82779

09.12.2005 23:14

USA v proměnách času

RE: pane Kral mohu se zeptat?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ano, pane hostující, je to tak s tím osídlením jižního cípu Afriky, dnešní JAR a až někam snad do Zimbabwe. Někdo by to věděl z hlavy jistě přesněji než já, v případě zájmu to ale nastuduji, jak to bylo doopravdy. Teď jen z hlavy - v době, kdy od jihu se "nasouvali" bílí kolonisté, pozdější Búrové, tak ze severu se do těchže území přesouvaly současné černošské kmeny. Bylo tam i původní velmi řídké a primitívní obyvatelstvo, jaké přesně to nevím, to bylo asi vyhubené dalo by se říci "rukou společnou a nedílnou" oběma vetřelci. Informace je obsažena v knize Zigmunda a Hanzelky "Afrika snů a skutečností", díl III., kterou sice vlastním, leč nemám monentálně po ruce.

I já se cca před asi 12 léty setkal s reemigrantem, který z JAR prchnul zpět do Česka, když za komunistů kdysi také emigroval, ale tehdá do JAR. Setkal jsem se s ním při příležitosti, že jsem na inzerát chtěl od něj koupit krásný Renault 25GTX, jak se říká v plné palbě. Pěkně jsme si popovídali, z koupě sešlo, měl nereálné představy. Ale informace od něj - to bylo něco.

Byl z toho všeho, co se v JAR stalo velice smutný a můžu každého člověka zde ubezpečit, že jestli je dodnes idealista nerasista a tolerantní člověk, po diskusích tak jak jsem to absolvoval já, by se z něj možná stal zarytý rasista a zastánce apartheidu ! Já konkrétně vlastně nevím, zda taky nejsem náhodou rasista - já sice myslím že ne, jenže to se domnívám člověk dozví až v praxi, až je s tím konfrontován. Fakt je, že zastávám striktní názor - občan = práva + povinnosti - dohromady a nikdy jinak ! Tedy, jestli někdo nepracuje, ať nejí, jestli někdo krade a vraždí - zákoník na to snad pamatuje bez ohledu na barvu pleti.

82789

09.12.2005 23:32

USA v proměnách času

RE: V ČSSR nikdy komunismus nebyl. (tvrdi pani Dasa)

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Celkově vzato, větší blbinu jste již ani nemohl napsat. To by mě zajímalo, proč ? [zmaten]

82791

10.12.2005 00:24

Zaútočí „teroristé“ na Kongres Spojených států?

RE: Blaboly US ekonomu...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jsem se k tomu musel vrátit, pane kema.

Tedy použiji Vaše čísla:
počet obyvatel USA cca 290 milionů
počet práce schopných - cca 150 milionů
počet nezaměstnaných - 7 582 000
počet nezaměstnaných, kteří přestali být vedení v listopadu, neboť se přestali hlásit - 1 400 000

Nebudu se rozčilovat nad podivuhodností této statistiky, ale je dopředu evidentní, že čísla z Evropy a z USA jsou fakticky nesrovnatelné. Už jen to, jak se vlastně nějaký úřad v USA dopátrá počtu těch práceschopných, aby k tomu vztáhl to procento, byť získané tak pochybně. Ale dobrá, kdosi se dopočítal, že práceschopná je cca polovina obyvatelstva.

Ale třeba údaj, že za listopad bylo vyřazeno z evidence nezaměstnaných 1,4 milionů lidí, to je co v tom ? Jsou v tom lidé, co umřeli ? Nebo co emigrovali a zapoměli to úřadu sdělit ? Jsou v tom takoví, co si práci našli ? Nebo takoví, co přešli do kategorie již nepracujících ? Asi z každé kategorie kousek. Co to ale říká reálně - Bůh suď.

Ale zauvažujme společně. Tedy nezaměstnaní, vedení jako nezaměstnaní a ve statistice figurující jako těch chvalitebných 5% ze sumy práce schopných, to jsou pak lidé nanejvýše 6 měsíců nezaměstnaní. Pak jsou taky vyřazení z evidence ? Asi jo, bohužel to statistika ani kema neříká. Pro nás je to dále konstantní číslo. Vysvětlemež si to tak, že mezi touto skupinou a pracujícími probíhá pohyb - kde tvorba a ztráta pracovních míst se vynuluje.

Co lze z toho všeho odhadnout, aby se to přiblížilo Evropě ?

Odhadnu, že jestli v listopadu bylo 1,4 milionů těch, co umřeli, emigrovali, našli si práci a nebo šli do důchodu (jak asi ??), potom jen polovina z tohoto počtu se vyřadila anebo do stavu = opravdu zaměstnán + do stavu = již nepracující alias důchoce či emigrant. Druhá polovina, 700 tisíc tedy se stala trvale nezaměstnaná. To vynásobím v dobré víře, že listopad nebo březen, je to skoro stejné, tedy mi výjde, že za rok v USA přibude k těm uznávaným 5% = 7,6 milionů dalších 12x 700 tisíc = 8,4 milionů, které nikdo nikde neeviduje.

Takže mi vychází přibližně souhrnné číslo 16 milionů nezaměstnaných. To je asi 10,7% souhrnná nezaměstnanost. Pletu se pane kema v těch úvahách ?

Musím ale vyřešit, co se děje s tímto číslem dále. Protože mi pan kema zakázal, aby 40 milionů Američanu bylo na pokraji vyhynutí hladem, nějak se kamsi musí zařadit. Totiž ale, jelikož víme, že si již práci nehledají, nelze čekat, že by s tím začali potom a vrátili se anebo do oficiálně nezaměstnaných, ale ani do skutečně zaměstnaných, ty jsem již započítal. To je záhada. [velký smích] [velký smích]

Pane kema co s tím ? Nechcete se v tom ještě pohrabat taky ?

82806

10.12.2005 13:41

Jíme potraviny z ropy

RE: Gejdosi a Karle

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Kdyz se podivate na deni tak USA jsou stale demokracii,

Zeptám se přímo - Vy si myslíte, že je dnes v USA větší demokracie, než byla v Československu cca mezi léty 1985-89 ? Prosím, nesuďte rychle, je to zdánlivě nesmyslná otázka. Suďte podle skutečnosti !

Totiž, píšete: Dokud budou unikat prusery ven z agentury, pak je to v poradku a já jaksi nemůžu souhlasit. Hnutí proti vietnamské válce již hodně dávno bylo místy docela masové a nejsem si zcela jistý, že právě toto primárně vedlo k vycouvání USA z Vietnamu.

Jedná se o to, co skutečně člověk dokázal prosadit, když si za tím šel tehdy v tom "bolševickém státě" a co prosadí podobný člověk s podobnými záměry dnes v USA. A posuzujte to pokud možno srovnané na stejné materiální podmínky toho člověka "prosazovatele svého záměru" tu i tam. Nechci Vám brát náladu - já to vidím černěji.

Vždyť jen uvažte úroveň informovanosti absolutní většiny tzv. občanů v USA a již to by mělo naznačit odpověď ! Ten postup je velmi rafinovaný. Většina národa v Americe je zahnána do pozice, kdy žijí na dluh, neustále v podmínkách hmotné hrozby. Pane Bože, vždyť to je prostě horor - vymakaný otrokářský systém !! nechte myšlenky se toulat, samy Vám to řeknou !! [zmaten]

82874

10.12.2005 13:47

USA v proměnách času

RE: V ČSSR nikdy komunismus nebyl. (tvrdi pani Dasa)

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To jste paní (?) Dášo mohla zkrátit - takový plk za tak dlouhou reakci nestál ! Včera byl asi jakýsi špatný den pro některé skoro všechny kamarády za velkou louží. Jak vidno, ani veliký přívlastek mnohdy nezabrání úniku pravdivého obsahu dutiny lebeční. [velký smích]

82875

10.12.2005 18:14

Pilátovo krédo

RE: Kde se politika micha s nabozenstvim za jednim ucelem ,dostat moc ,kontrolovat masy lidi.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

*"...150 million dead Native Americans
>
>Pane Nohejle, nedělejte to, znovu vás žádám.

Pane Nori Kazu, když si přečtete třeba jen od nějakého pana PRESCOTT, William Hickling "Dějiny dobytí Mexika", zjistíte, že by těch 150 milionů obětí nakonec klidně i mohlo být "v obou třech" Amerikách. Tedy nevím nevím, třeba pan Nohejl je podstatně blíže pravdě, než si Vy dost neomaleně myslíte.

Mě by tedy naopak zajímalo, když jste se tak obul do pana Nohejla, kolik si Vy myslíte, že asi tedy Španělé, Portugalci, Francouzi, Britové, Holanďané za období cca posledních 500 let mají na svědomí těch "Native Americans" ? To by mě fakticky zajímalo, co si o tom tedy představujete Vy .. [velký smích]

82894

11.12.2005 15:12

Zaútočí „teroristé“ na Kongres Spojených států?

RE: Blaboly US ekonomu...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Mi je to jedno, kema, co si myslíte a jak to máte pomotané. Ale sám jste napsal, že se jedná konkrétně za listopad o lidi, kteří 4 týdny nespolupracovali při shánění práce. Tedy za listopad vypadlo z evidence 1,4 milionů lidí. Tedy se nepokoušejte o plky ve stylu, že příští měsíc a příští rok atd se jedná o jedny a ty samé lidi. Pane, nemyslete si, že bych z Vás nedokázal udělat idiota na každé druhé Vaší myšlence, ostatně zdá se, ani by s tím nebylo moc práce, ani kdyby se jednalo o každou myšlenku. Buď se snažte mluvit slušně a rozumně, nebo to vzdejte. Jsem ale ochoten, než nás editor oba vyhodí, si s Vámi klidně vynalézavě nadávat. Už teď mě svrbí prsty nad klávesnicí ... [velký smích] [velký smích]

Jen na okraj, takoví lidé mi vždy vrtají hlavou. Mým dětským snem bylo vidět prostitutku na vlastní oči. V představách jsem si maloval "zajímavé obrázky". Teď se mi vtírá nezřízená touha vidět individua leko a kema na vlastní oči. To musí být úžasný zážitek...

82959

11.12.2005 15:15

Zaútočí „teroristé“ na Kongres Spojených států?

RE: Blaboly US ekonomu...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

>vtírá nezřízená touha vidět individua leko a kema na
>vlastní oči. To musí být úžasný zážitek...

Neměl jsem na myslí nějakého "leko", nýbrž jednoho ze dvou veleduchů - individuum "leho".

82961

11.12.2005 15:45

Zaútočí „teroristé“ na Kongres Spojených států?

RE: Ještě jednou ad nezaměstnanost:

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Měření šumu je zapeklitá věc, vlastně v našem případě jsme to dosti pracně odhadovali porovnáváním s generátorem. Měl jsem ale přístup do velmi slušně vybavené laboratoře. Zesilovač jsem bez přístrojů (!!!) naladil na šířku pásma 6 MHz. Pak se to na vobleru muselo spravit, protože neseděly impedance a více to šumělo. Mimochodem - publikoval jsem to schema někdy v první polovině 80. let v Amaterském Radiu. Moc se to ale neujalo, začaly se vozit BFT96 a pak mosfety s parametrama, které to vše vynulovaly a zcela zjednodušily.

Jinak šumový zázrak spočívat v tom BF479T, to byl křemík, který měl nahradit AF239S, ale moc se nevyvedl na zisk a stabilitu, proto byl za 10 kčs/kus v bazarech, ačkoliv měl f.alfa =2,2GHz a šumové číslo dle katalogu kolem 2db/1GHz - byl to vlastně zázrak !! V té mojí kaskodě jsem jeho nestabilitu násilím potlačil tím, že měl vlastně výstup nakrátko - udělal jsem z něj transformátor impedance.

Ty SBF anteny, to bylo strašné !! Nakonec jsem od toho upustil a začal užívat anteny HB9F ve čtveřicích, s velkými vzdálenostmi os. Udržet parametry SBF se ukázalo prakticky nemožné a nakonec zůstala jen u mě na střeše, kde jsem ji ale snad denně chodil dolaďovat na optimum. Zato pak to byl zázrak. A opravdu - bylo to monstrum na těch 520 MHz. Mimochodem, sám jsem vypočítal a sestrojil 3 prvkovou Yagi se ziskem 12 db na jediný kanál ! Dneska to sice již nechápu, jak jsem to dokázal.. [velký smích] Teď už jsem takový nervák, že bych jí spíše rozšlapal, než naladil s pouhým GDO a Lecherovým vedením.

Práce je všude dost, nikomu se jaksi spíše nechce dělat, to je skutečně můj názor, ačkoliv vím, že tím tady teď strašných lidí naseru !! [velký smích] tedy, abych to zmírnil - práci je třeba dělat zpočátku třeba i zadarmo, v okamžiku, kdy se ukáže potřebnost, najdou se i peníze. Ale málokdo se umí prací bavit, pak to tak dopadá. Jednou přišel borec a nabízel se, že se "nechá" zaměstnat na jakoukoliv práci, třeba že bude vrzat dveřma. Život mu zachránilo, že jsem zřejmě přechodně zlostí omdlel.

82965

11.12.2005 16:05

Zaútočí „teroristé“ na Kongres Spojených států?

RE: Ještě jednou ad nezaměstnanost:

Petr Gejdoš 83.?.?.?

A mimochodem- přepadla mě nostalgie - omlouvám se za OT ! Se starším bratrem jsme na počátku 60. let experimentovali s odposlechem ruských Sputníků a zde jsme sestrojili LBF se ctveřicí vlnovodů Yagi o délce 4 lambda - to teprve bylo monstrum !! Na vstupu jsme použili speciální kaskodu s elektronkami E88CC a docela se nám i dařilo. To jsem chodil do základky, hm, to byly časy. Mezifrekvence byly na 50 kHz s velmi uzkoprofilovými tehdy 156NU70, krindy špindy, o tom se dnešním elektronikům ani nezdá. Moje první špičkové KV radio byla replika Torn Eb wehrmachtu s elektronkama 6F32, Svobodnou Evropu jsem odladil od rušičky detekcí na boku. Tyhlety divy dnes nejsou již ani známé. [oči v sloup] Třeba přímosměšující RX jsme s bráchou vyvinuli snad 5 roků před 1. zveřejněním v AR. No jo, no.

82970

11.12.2005 16:28

Jíme potraviny z ropy

Taky rejpnu Rejpale !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Berte to samozřejmě s jistou nadsázkou, to fakt v absolutním slova smyslu srovnávat nejde, tedy ČSSR v roce 1985 a USA v téže době. Ale v trendech samozřejmě ano. V trendech bráno byla situace v USA vlastně horší. Dnes je to již zcela očividné.

Pane Rejpale, nepleťte si fíky s těmi jinými plody, tentokrát lidského nitra. Japonci mají takový hezky termín - tuším "mokusacu" - volně to znamená "zabít tichem", ale velmi specificky bráno. Mi se ten výraz moc líbí - moc dobře pasuje na dialog vlády s lidmi v USA, tedy pokud ten japonský výraz chápu správně. Vy si tedy dále žijte v USA a radujte se, že žijete v demokracii, když nechcete slyšet pravdu... [velký smích]

Až se probudíte, to bude těžká kocovina.

82973

11.12.2005 19:04

Pilátovo krédo

RE: Kde se politika micha s nabozenstvim za jednim ucelem ,dostat moc ,kontrolovat masy lidi.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Když třeba výjdu z údajů kronikářů ve výpravě H. Cortes do Mexika, tak město Tenochtitlán mělo až milion obyvatel. Město Teotihuacan je rovněž odhadováno přes 600 tisíc atd. - nemluvě o velkých mayských městech. Pane, na počátku 16. století - víte o nějakém větším městě v Evropě ? Já chápu, že asi těžko žilo najednou v době na počátku 16. století ve všech Amerikách 150 milionů lidí, když se odhaduje tehdejší celosvětová populace na cca 500 milionů. Z tohoto hlediska je ten údaj nesmyslný, ale byl tak myšlen ?

Vždyť ty války proti místním a jejich decimace trvala nejen pár roků, než Španělé a Portugalci dobyli střední a jižní Ameriku. Ale jsou zprávy o vyhlazení celých až milionových národů třeba jen v oblasti Velké Kolumbie či Venezuely v následujících stoletích - kdo si troufne stanovit konkrétní číslo ? Vždyť ještě dodnes v Brazilii v Amazonii vymírají domorodci, kteří jsou snad na úrovni doby kamenné - nikdo je nestřilí - i když někdy taky. Uznávám, že zřejmě prostě hynou, protože jim postupující civilizace "bere kyslík" ! To není vražda, ne...

Vy takový rozbor nechápete, protože nechcete chápat, nikoliv, že by byl zásadně mylný. Vy totiž nechcete, aby Vám v mozku zůstal byť jeden "bit" informace, že Vy by jste mohl být počítán alespoň "ideově" k vrahům, podle Vás je vše v pořádku. OK - mějte si svou pravdu, já nepotřebuji Vás přesvědčovat, namontoval jsem se zde z ryzího zájmu o nahozený problém a trochu doplnil fakta.

82986

12.12.2005 10:03

USA v proměnách času

RE: pane Kral mohu se zeptat?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Kema kema !! Já myslel, že alespoň číst umíte... [velký smích] Nevím teď, zda má smysl přenášet "hlubokomyslnou debatu" o amerických nezaměstnaných dále, když Vy takto ukazujete, že něco čtete, na něco jiného odpovídáte a doslova z Vašich slov kape špína a zloba coby projev "veleducha" a'la leho. Co jste to za lidi ?

83056

12.12.2005 10:12

USA v proměnách času

RE: Dobrý článek

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Dobrá otázka ! [smích] Myslím, že by jsme se klidně mohli dočkat opakování - vždyť "krize v emeryce klepe na dveře" a "není dobré přepřahat" uprostřed brodu... Amerika je uprostřed vlastnoručně vyrobené zuřivé války, je potřeba osvědčeného vůdce. Takový americký Kim Ir Sen - to by se i panu leho i kema určitě moc líbilo, takový efektívní v pravdě emerický pružný postup. V zemi neomezených možností o takové možnosti netřeba pochybovat... [velký smích]

83057

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

Káva pro Zvědavce

46

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 104 čtenářů částkou 16 005 korun, což je 46 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Newsroom ČT24 má jasno: hurá, očkovat!22.11.20 11:13 Česká republika 7

Spacákova revoluce 2?20.11.20 13:08 Česká republika 2

Novináři používají agregát dýmu pro zdramatizování protestů20.11.20 12:25 Slovensko 5

Sčítačka hlasů v poslanecké sněmovně je cinknutá a upravuje hlasování20.11.20 04:14 Česká republika 1

Šéf protiteroristické skupiny navrhuje národní debatu o kriminalizaci pochybovačů o vakcíně19.11.20 23:14 Británie 3

TRUMP TRIBUTE II CZ19.11.20 14:45 USA 0

Na Slovensku střílí gumovými projektily do hlav lidem18.11.20 22:25 Slovensko 0

Ještě jednou President Trump18.11.20 22:13 USA 1

Vláda vyrobila další paskvil, obchody zavírají při zákazu vycházení17.11.20 17:34 Česká republika 4

V polní nemocnici v Letňanech neležel jediný pacient16.11.20 22:10 Česká republika 2

Vládě se zalíbilo omezování a šikanování lidí, další komplikace při nákupu potravin16.11.20 19:09 Česká republika 0

To je vlastenec a ne jak jej líčí media15.11.20 21:55 USA 2

Rozvrat vzdělanosti národa v přímém přenosu15.11.20 21:17 Česká republika 10

Soud rozhodl, že nařízení nosit roušky venku bylo nezákonné13.11.20 19:03 Česká republika 4

Od Prymuly k Blatnému. Aneb z bláta do louže13.11.20 16:27 Česká republika 3

Trump bojuje jako lev. Vyhodil vedení Pentagonu. Na iDnes z toho šílí11.11.20 23:26 USA 6

Jak je to se zahlcenými krematorii covidovými mrtvými v Ostravě10.11.20 10:43 Česká republika 3

Městský soud bude posuzovat zákonnost nošení roušek09.11.20 19:50 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
21,96 Kč
Euro
26,14 Kč
Libra
29,32 Kč
Kanadský dolar
16,89 Kč
Australský dolar
16,15 Kč
Švýcarský frank
24,11 Kč
100 japonských jenů
21,02 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,86 Kč
100 maď. forintů
7,25 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
29,08 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 630,91 Kč
1 unce stříbra
510,23 Kč
Bitcoin
411 870,71 Kč

Poslední aktualizace: 25.11.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?