Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 2555 příspěveků, 3 různá jména: <nic>, petge, Petr Gejdoš.

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

30.07.2006 20:53

Několik obrázků z Libanonu těchto dnů

RE: Hyenismus - Gejdos - dodatok #2

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Zdravím pane stein55 a vyjadřuji Vám značné sympatie, s jakým klidem a přehledem reagujete. Předpokládám z téhož důvodu, že pochopíte "tirádu", kterou vzápětí níže "vypotím".

Již dávno jsem si všimnul, že vždy, když se dívám na nějaký kolektívní sport, kde je cílem v čase tzv. "zápasu" dopravit nějaký většinou kulatý předmět do přísně definovaného prostoru, vesměs zvaného v češtině "branka", kterýžto zápas je vždy rozhodován definovaně "neutrálním" tzv. "rozhodčím", tedy že většinou trpím pocitem, že ten rozhodčí není nestranný. Ovšem, taky jsem si všimnul, že rozhodčí není nestranný tehdy, když já fandím některému z mančaftů. Já fandím jedné straně a rozhodčí pak zřejmě aby to vyrovnal, fandí zcela pro mě evidentně té druhé straně !!

Nemáte pane stein55 pocit, že by se podobný efekt mohl stát či stávat pravidelně i při kolektivních hrách, zvaných "válka" ? Zde pravda nikdo nepodezírá příslušné mezinárodní rozhodčí, že by byli nestranní - to patrně nebudete popírat ani Vy. Ale já mířím na Vás osobně - Vy se patrně s výroky v tom Vašem linku vcelku spíše ztotožňujete.

Myslíte si, že kdyby jste se velmi úsilovně s důrazem na skutečnou maximální nesobeckost a nestrannost nad tím zamyslel a ne-opomenul při tom kompenzovat jistou genetickoui prelimitaci Vašeho soudu, že by jste se nedostal do rozporu sám se sebou a s tím, v co patrně věříte ?

112058

31.07.2006 08:21

Několik obrázků z Libanonu těchto dnů

RE: Hyenismus

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Omlouvám se ještě za ten "nakopávací" příspěvek. Už jsem ztrácel naději ! [smích]

V roce 2004 jsem si to prohlídnul na vlastní oči v "obřím muzeu" ve Washingtonu. Ta díra tam v tom muzeu s originální obří americkou vlajkou nebyla 17 m ani omylem - to je však nepodstatné.

Je mimo diskusi, že letadla jsou z principu "nějak" stavěna. Trup letadla vesměs je lehká konstrukce, která se při nárazu do pevné překážky zhroutí "na placku". Největší váha letounu s nádržemi v křídlech a s motory zavěšenými tamtéž je koncentrována do křídel a zejména do motorů. Netřeba být odborníkem, aby člověk usoudil, že největší koncentrace kinetické energie je soustředěna do těch motorů, které jediné vytváří ekvivalent projektilu.

Pane kema - letadlo vletělo údajně do budovy podezřele dokonalým vodorovným letem těsně nad zemí značnou rychlostí. Když pominu nemožnost takového manévru a příjmu tuto verzi - musely by na budově být dvě díry, způsobené motory a konstrukcí jejich závěsů. Všechno ostatní z toho letadla je "chatrná" kontrukce, která z principu nemůže být stavěna na pevnost, protože v obráceném případě takové letadlo by nevzlétlo ani omylem.

Mi se tím mým dotazem jednalo právě o toto - obraz zkázy totiž neodpovídá rozložení hmot letadla a již vůbec neodpovídá předpokládané průraznosti jednotlivých dílů letadla. Znovu připodotýkám, že kdyby jste stejnou rychlostí poslal proti stěně Pentagonu pouze trup onoho letadla bez křídel a motorů, došlo by k destrukci trupu jako domečku z karet a škody by byly na budově minimální. Až náraz těžkých a velmi kompaktních motorů by mohl způsobit průrazy - ale dva !! Tato jednoduchá úvaha by Vás měla přimět k tomu, aby jste nad tím uvažoval hlouběji, než doposud.

Mělo by Vás před jednoduchými závěry varovat, že důležité budovy v USA jsou střeženy kamerovým systémem tak dokonale, že z toho jsou tajné služby schopny i po čase dohledat jednotlivé lidi, pohybující se v inkriminovanou dobu kolém této budovy. Zde ale se nám předkládají značně nedokonalé snímky, na kterých to letadlo není ani chvíli vidět. Nevím, proč tomu tak je - to budete patrně vědět Vy. Naopak však je značně podivné, že tajné služby vcelku poctivě zabavily jakékoliv náhodné snímky od náhodně přihlížejících svědků katastrofy. To je aspekt, který nepřidává na důvěryhodnosti Vašich tvrzení a Vaší vcelku dětinské jistotě, co se vlastně stalo !

Sám máte zkušenost z náklaďáků - když se podíváte na obří náklaďák se zaplachtovanou korbou - pro dobré přirovnání však bez vlastního nákladu - netřeba nikomu namlouvat, co při nárazu do překážky bude nositelem kinetické energie. Přece motor a konstrukce podvozku, na které motor a trakční rozvody leží. Vše ostatní je jen bouda plná vzduchu ! Tak je to i s letadlem - zamyslete se, pokud se teď neodmlčíte !

112096

31.07.2006 18:55

Ano, tohle je holocaust

RE: takovej mišmaš...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Dobrá konstrukce ! [smích] V knize "Sethovy promluvy" nebo tak nějak se ta kniha jmenuje, je popisována obdobná ovšem sofistikovanější konstrukce, ze které nakonec plyne děsivý závěr - všechny "role" tohoto světa hraje pouze jeden jediný člověk. Zdaž-li toto neměl na mysli Ježíš, když mluvil o lásce k druhým - tedy k sobě samým ?

112192

31.07.2006 22:02

Několik obrázků z Libanonu těchto dnů

RE: Hyenismus

Petr Gejdoš 83.?.?.?

...Řekněte nám tedy, co chtějí USA a Izrael s těmito lidmi udělat? ...

Než stihne reagovat pan kema, Vám pane Gdosy odpovím rozverně já ! Podle mě je to zcela jasné, co chce USA a Israel. Vývoj světa jde poslední dobou pro tyto "mírumilovné státy" tak nějak "šejdrem". Kdyby ještě 10 let trval mír a současný vývoj - potom by USA a EU klesly z hlediska ekonomické váhy na zcela podřadnou úroveň, což by samozřejmě poškodilo i posici Israele.

Naopak by zde byla supervelmoc č. 1 Čína a supervelmoc č. 2 Indie. Nikoliv vojensky, ale ekonomicky. Ale kde je silná ekonomika a "zatím" mír, tam časem bude i vojenská síla. Tedy před EUsraelem je velmi chmurná perspektíva a jediné východisko je světová válka co jak nejdříve ! Dokud je rozložení sil ještě jaksi jakž takž příznivé a dokud by byla šance vybojovat tu válku s pokud možno omezeným užitím ZHN !

Jenže koalice proti EUsraeli, to nejsou žádní blbci. Vědí, že nesmí do války čelně. Musí pokud možno lavírovat tak, aby neposkytli záminku k vojenskému zásahu a musí se snažit EUsrael rozkládat zevnítř. Což se jim docela daří - dnes již skoro každá země bloku EUsrael je již zevnitř rozhlodaná mravním úpadkem původního obyvatelstva - což je dáno bezuzdným konzumem - a "pátou kolonou" muslimů.

Čili koalice proti EUsraeli vystrkuje před sebe militantní muslimy, kteří pro krvavé vidění Israele nevidí na špičku vlastního nosu. A dnes mají černého koně ! Irán ! Je to země, kterou nepůjde porazit. Je to země, která vyšle klidně miliony fanatiků do celého světa, pokud na ně Usrael šáhne.

Nostradamus si taky řekne aspoň větu - Israel bude zničen, to už je jisté. Ahmadinejad to myslel se světem dobře, když nabádal Evropu a Ameriku, ať si vezmou Židy k sobě a uvolní Palestinu. Skutečně - byla to smířlivě podaná ruka. Odmítnutí znamená válku se strašlivými důsledky pro celou planetu. Podle mě - vypovězení války již proběhlo zcela rituálně oním známým dopisem Ahmadinejada pro amerického presidenta !!

Můžeme říkat, co chceme - toto je Bohu žel realita, kterou však ještě není ve všech důsledcích vidět ... [velký smích]

112221

01.08.2006 07:48

Je na čase vyloučit USA z RB

... i k tomu dojde, ale naopak !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nevím, proč a co má kdo proti Nostradamovi. Ten pán je brán docela vážně moudrými lidmi. On totiž vznik státu Israel předpověděl a taky předpověděl jeho smutný zánik - nebudu citovat, i tak se mnohým asi již teď dělá červeno před očima.

Ohledně vyloučení Usraele z OSN to Nostradamus ale viděl jinak, podobně - ale přeci jinak ... [velký smích] USA z OSN nevybudou vyloučeny, nýbrž asi 100 států vystoupí z OSN. Ono je to ale nakonec jedno, jak to bude provedeno, prostě a jednoduše se OSN rozpadne na dvě části, na část EUsraelskou a část "zbytku světa". Vono ale pozorný pozorovatel vidí, že tento stav rozdělení již funguje léta - OSN prostě nefunguje, jak má a jak to mělo "údajně" být.

Pokud obrazně řečeno "držím prst na tepu dějin" správně, stane se tak patrně právě v důsledku této krize v Libanonu a v důsledku iránské krize s obohacováním uranu. Ovšem, jako není dobře říkat nikdy nikdy, tak ani já či kdokoliv na světě neví to datum přesně - jak byl pravil jistý pán Ježíš.

Přátele, uvědomte si, že onen den příjde jako zloděj v noci, lidstvo bude do poslední chvíle tančit na svém hřbitově a opíjet se pocitem všemoci. Každý doposud konec světa takto vypadal !! Náš čas "..od Olám po Olám ..." zdá se pominul...

A pro zamyšlení - i biblický Noe se "naloďoval do archy" a do poslední chvíle váhal, jestli není pouhý paranoik. Je zde někdo, kdo ještě pochybuje o tzv. "Potopě světa" ?? Lidi jsou tak trochu divní tvorové. Oči mají - ale nevidí, uši mají - ale neslyší, atd... [velký smích]

112252

01.08.2006 16:29

Několik obrázků z Libanonu těchto dnů

RE: ...uvnitř něco bouchlo.... (Zatrepalek)

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Vy se ptáte toho "pravého", vždyť pan Veliký vůbec nic neví, ten vejrá nanejvýše na nějaký přitroublý televizní kanál a chroupe keksíky !! Ale doufám, že se ozve odborník na slovo vzatý a to úplně na vše, tedy pan "kema".. [velký smích]

A ten pan kema nám hladce vysvětlí, kde je ta 17 metrová díra, kde jsou ty motory a kde jsou nějaké stopy po letadle vůbec. To je skutečně docela sranda s těmi "pány odborníky na vše". Hlavně, že oni mají úplně jasno a s někým se o tom bavit je nebaví ... co kdyby narazili na nějakou nejasnost.

112305

01.08.2006 17:22

Několik obrázků z Libanonu těchto dnů

RE: Hyenismus

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Njo - pane kema - vezmu tato čísla:

prázdná váha cca 58 tun
váha paliva cca 18 tun
užitečná max. váha 24 tun
max. startovní váha cca 100 tun

Palivo je v křídlech, podvozek je pod křídly - a není zrovna nijak subtilní, motory samozřejmě taky. Čili nevím, co pane kema zase zjistíte na wiki, ale dejme tomu, že se shodneme, že možná polovina celé startovní váhy letounu je v křídlech. Dále se pane kema navzdory Vaší evidentní neochotě uznat jinou než Vaši vlastní pravdu snad shodneme, že klidně odhadneme váhu jednoho motoru tak na něco kolem 10 tun.

Na tom letounu pane kema nenajdete absolutně již nic jiného, než motory a možná i částečně kontrukci podvozku - ovšem hádejte proč ten podvozek je zrovna kousek od motorů - co by eventuálně mohlo udělat do budovy díru. Těch 24 tun nákladu v lidech a jejich kufrech udělá při takovém nárazu nanejvýše něco, jako hromada kečupu. A zbytek hmotnosti letounu, co je v trupu - to se pane kema o pořádnou zeď rozplácne jak plechovka od koly - nezlobte se na mě, jste dokonale vedle !! [velký smích]

Musíte vymyslet něco jiného, nebo zde prostě uznat, že se mýlíte a paranoidní pochyby o 911 až zas tak paranoidní nejsou. Předpokládám s jistým neklidem v duši, že to není urážlivé vyjádření.

112310

01.08.2006 21:51

Několik obrázků z Libanonu těchto dnů

RE: Hyenismus

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tedy pane kema !? Nezbývá mi, než Vás oslovit Mi nejdražší pane kema!!

Váha typických motorů zrovínka pro Boeing 757 kupříkladu se hledá docela obtížně - patrně jsem vůbec první, kdo se o to zajímá. Tedy jestli by jste byl tak hodný a dohodil mi link...

Já ale hledal urputně a třebas takový letoun ze zhruba skoro stejné doby, a sice F15 má při vzletové váze asi 30 tun taky dva motory a to o váze každý 1,8 tuny, celkem tedy váha motorů tvoří 12% hmotnosti letounu. Takže jelikož jste mě tak pěkně oslovil, neodvážím se Vám to říci jinak, než takto čistě konstatováním faktů !

Totiž slušně řečeno - vycházím z toho, že u vojenských letounů přeci jen asi bude kladen daleko větší důraz na co nejlepší poměr výkon/váha a to na úkor životnosti motorů a tedy předpokládám, že pro 100 tun těžký ryze užitkový civilní letoun (100 tun vzletová hmotnost) bude váha motorů poměrně ještě vyšší, než u této stíhačky F15 - tedy soudím, že že bude vyšší než 12% = 12 tun. Myslím, že můj odhad k 10 tunám pro motor je rozhodně blíže pravdě, než Váš údaj 0,5 - 1,2 tuny. To jste střelil dosti hodně blbě od pasu.

Na druhou stranu, pokud by ale ten motor přeci jen vážil Vašich 500 kilo, jsem udiven, jak to technici Pratt & Whitney utajili před Pentagonem ?? Přeci by si nenamontovali do stíhačky motor s polovičním výkonem a 3x větší váhou ?!?

112340

01.08.2006 22:06

Několik obrázků z Libanonu těchto dnů

RE: Hyenismus

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jste mě pane zaskočil - zatímco jsem smolil svůj příspěvek a zoufale hledal údaje o těch motorech, jste tu stihl dát i link na ty motory a ještě tvrdíte, že většina paliva je v trupu. Donutíte mě, abych přestal tvrdit údaje, získané extrapolací toho, co skutečně vím a odpovím Vám posléze znovu. V mezičase pan kema taky něco najde.

Nicméně je skoro lhostejné, jestli s váhou motorů mám pravdu na 100% nebo na 30% - zkuste tedy pane Vy popřít, že právě ony motory jsou na takovém letadle to jediné, co se bude chovat jako projektil - čili s průrazností blížící se skutečnému projektilu. Kdežto trup letadla se tak chovat nebude ani omylem i kdyby jste jej napustil kerosínem až do I. třídy ! A tedy k té hromadě kečupu přidávám pro pořádek ještě nanejvýš flambování - nic víc !! [velký smích]

112344

01.08.2006 22:22

Několik obrázků z Libanonu těchto dnů

RE: Hyenismus

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ne ne nééé ! Pane kema, tímto ...Dik za info, therocku... z toho nejste přece vůbec venku ! I kdyby skutečně ten motor vážil jen něco málo přes tři tuny, stále je to jediná kompaktní hmotná část onoho letounu, která vy udělala v armované zdi takovou díru.

Vy pane kema se nepleťte, pan therock - doufám to píši dobře, ať zase kohosi neurazím, přeci nepotvrdil nic z toho, co Vy tvrdíte. Stále platí moje výhrada - trup letadla nemá takovou pevnost, aby nos letouhu prorazil díru do zdi - naopak - celý ten trup se bude o tu zeď zpomalovat a hromadit jako kupa trosek. Trup letounu totiž v žádném mpřípadě nemá dostatečnou tuhost, aby byla kinetická energie využita k průrazu !! Toto mohou udělat pouze kompaktní vysoce hmotné díly letadla a to zde jsou pouze a zcela výlučně motory. DVA MOTORY - pane kema. [velký smích]

112346

02.08.2006 18:44

Několik obrázků z Libanonu těchto dnů

RE: Hyenismus

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Lze něco takového tvrdit na základě ničeho, nebo pouhého Vašeho dojmu? Jaképak BY???

Hm, to "vy" byl omyl, mělo být "by". Vzoreček pro výpočet kinetické energie platí - to ano. Ale ten letoun je dlouhý skoro 50 metrů. I při rychlosti 800 km/hod = 222 m/sec se ten "impact" rozloží do času asi 225 milisekund - to výrazně mění podmínky výpočtu okamžitého výkonu impactu. Jak se bude trup postupně "zplacaťovat", bude se dále výrazně zvětšovat plocha, na kterou impact působí, tedy zmenšovat síla na jednotku plochy. Dále - náraz šel výrazně pod úhlem, což by nutně zadní část trupu vybočilo, takže by trup ke konci již "plácl" do zdi bokem - ovšem na fotkách není ani náznak tohoto - zůstaly tam dokonce i skla v oknech! Na budově není vidět ani náznak nárazu křídly - složení křídel snad nemyslíte vážně.

Vy zpochybňujete můj úsudek a tím mě nutíte to počítat. Uměl bych to, ale nechce se mi a ani nemám náladu na "hlouposti" - zatím mám dojem, že ani pan kema, ani Vy nekladete žádný fakty podložený odpor proti mým velmi dobře logicky podloženým odhadům.

Znovu opakuji - jediné kompaktní hmotné díly letounu, mající parametry "projektilu" jsou zde motory - to Vás ani kemu asi vůbec nezajímá. Pořád se snažíte a teď mi to promiňte "blábolit" nesmyslné úvahy, že tu díru mohla udělat "skořápka" trupu. Nemohla, chybí totiž stopy něčeho takového !

Vás ani kemu vůbec nezajímá navíc ani výše uvedený obrázek, který ukazuje, že skutečně na každém takovém letadle, jako je zrovna typicky B757, je veškerá pevnost v křídlech a veškeré kompaktní hmoty opět na křídlech. Mluvím o hlavním nosném prvku letounu - o křídle, mluvím o jediných kompaktních těžkých tělesech - o motorech. Podívejte se na ty fotky, jak ta budova vypadala po nárazu a prosím Vás, zamyslete se hlavou, myslím vlastní hlavou.

...Není to tak úplně jednoznačné, jak se pokoušíte tvrdit...

Co není jednoznačné ? Já Vás nechápu, mi se to jeví jako jednoznačné. A napsal jsem proč. Napište, co podle Vás je nejednoznačné a taky napište proč ! Jinak to nemá cenu.

Osobně se domnívám, že síla několika miliónů tun v okamžiku nárazu, by tu stěnu provalit musela, což se taky podle oficiální verze stalo, jak známo! Ale berte to jen jako moji úvahu, mohu se mýlit.

Jistě se jednalo o uvolnění velké energie. Vy ale jaksi nesledujete tok mých myšlenek a zdá se, že Vás zajímá pouze tok Vaších myšlenek. Cítím, že Vy věříte oficiální verzi a nechce se Vám prostě uznat, že ta oficiální verze to hlavně zamlžuje a nikoliv vysvětluje - tedy co se tam vlastně stalo.

Vás nevarují ty podivné okolnosti ?

Co po mě chcete ? Každý vidí, že ani Vy ani pan kema nechcete nic vědět, jste rádi, že máte hlavu v kupě písku ! Tož si ji tam mějte, Váš problém.

112480

02.08.2006 19:57

Několik obrázků z Libanonu těchto dnů

RE: Hyenismus

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Musím to ještě doplnit o drobnost - tedy zdánlivou drobnost. Patrně by jste neuměl pane Zvědavý vypočítat vztlakové síly křídla. A pan kema asi taky ne. A všichni, kdo věříte oficiální verzi, tak Vy všichni by jste to patrně taky neuměli. Nemáte totiž zdá se ani potuchu, co se stane s obtékáním křídla vzduchem při letu, když se letoun příliš přiblíží k zemi. Z toho by jste totiž potom hned věděli, že není možné s tak velkým letadlem letět 800 km/hod tak těsně nad zemí ! howgh

112492

02.08.2006 20:11

Několik obrázků z Libanonu těchto dnů

RE: mas pravdu, jeden obrazok povie urcite viac, ako 1000 slov !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane stein55 , teď jste mě značně překvapil. Myslím s tím, jak prý že neberete Boží jméno nadarmo. Vy tedy tím, že vynecháte ve jménu Božím nějaké písmenko, jste tedy naplnil smysl onoho přikázání ? To je ale - a to snad po zralé úvaze sám uznáte - zcela Boha pustý a ducha urážející rouhavý výklad smyslu onoho přikázání. Mám nemilý pocit, že to "konečné účtování" bude pro takové lidi dost obtížný úsek "bytí". Formálně (ne)plníte jedno přikázání a další přikázání porušujete zcela neformálně hrůzostrašně. To bude mazec - jediné vysvětlení a naděje pro takové je snad jen to, že v Boha věříte taky jen formálně ! Smutné.

112494

02.08.2006 20:38

Několik obrázků z Libanonu těchto dnů

RE: Hyenismus

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tak jo, omlouvám se, pokud to na Vás působilo jako "příliš silná reakce" - ostatně jste v tom nevinně - já čekal, že se ozve pan kema. Jenže pan kema se nikdy neozývá, pokud by musel logicky připustit, že se mýlí ! Tedy jste to nevinně schytal za něj. Ještě jednou se omlouvám.

A k těm domněnkám. Pane, to je zcela nenapadnutelná metoda zkoumání okolního světa, co jsem se snažil předvádět. Při diskusi, když protistrana zcela neoblomně trvá na svém, máte několik možností reakce.

Ze začátku lze trpělivě snášet logické argumenty. Nepotřebujeme přeci vidět žádné záběry "rychlokamerou" ! Samozřejmě by to bylo ale lepší a pohodlnější. Věřte - kamer tam bylo více než dost. To, že jsme zatím nikdo žádné letadlo na žádném záběru neviděli, je myslím dostatečně výmluvné.

Nicméně, lidský mozek sám o sobě je Vesmír srovnatelný s tím vnějším - tedy údajně vnějším Vesmírem. Experimenty provedené v tom každého vlastním vesmíru jsou stejně platné, jako experimenty ve vnějším Vesmíru. Tedy, pokud máte dostatek zkušeností a znalostí, mozek z toho již složí vše dohromady, jako by to bylo v tom údajně skutečném Vesmíru.

Až když je evidentní, že protidiskuter je zcela "hlava zabedněná", lze zvolit metodu provokace, metodu "Kdo chce kam, pomozme mu tam" a další a jiné metody.

Nezlobte se, ale vypadá to tak, že ani jeden z nás nemůže 100% tvrdit, že oficiální verze je bullshit, nebo naopak,...

No, mi stačí 99% pro mě, proti pak jen 1% je málo. Mi totiž pane stačí ta fotka, abych si udělal vcelku jasný soud. Já sice nemůžu říci, co se ve skutečnosti stalo, ale bezpečně vím, že tam nevrazil letoun B757 po vodorovném letu rychlostí 800 km/hod a to tím směrem, jak jest tvrzeno v oficiální verzi. Následky na místě totiž tomu zcela zásadně neodpovídají. A v tom chci se s Vámi shodnout.

Že totiž můžeme říci, že sice nevíme co se stalo, ale víme, co se nestalo... [smích]

112500

02.08.2006 22:03

Několik obrázků z Libanonu těchto dnů

RE: mas pravdu, jeden obrazok povie urcite viac, ako 1000 slov !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Já osobně za sebe mám velmi neformální vztah k Bohu - neodvažuji se napsat s Bohem - a jsem si zcela jistý, že Bůh nemá rád zasmušilé nerozverné lidi, co si občas nedají trochu do nosu. Ostatně celé dějiny světa, jak je známe, jsou prostým důkazem jisté "celkové legračnosti" tohoto světa.

Ale na jistá Boží přikázání se dívám s určitým pocitem úcty a bázně, neboť je považuji za hluboce následování hodné. Musím však předeslat, že nejsem křesťan. Tedy ani muslim. A taky nikoliv žid. [smích]

112509

03.08.2006 07:36

Několik obrázků z Libanonu těchto dnů

RE: mas pravdu, jeden obrazok povie urcite viac, ako 1000 slov !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

tato mini_zbierka odporucani/prikazov je totiz excelentny vzorok
pre akukolvek ustavu v akejkolvek spolocnosti.


Přesně to jsem měl na mysli. A naznačím dále svůj "pohled" na tuto problematiku. Určité dalo by se říci až "předzděšené" informace z "tábora vědy" dost jasně naznačují, že konstrukce světa vezdejšího, jak my lidé jsme zejména v tomto dnešním dosti pochybném období historie bytí lidstva na této planetě si to zvykli představovat, není "ta nejlepší". Spíše naopak se dá mluvit o úpadku myšlení.

Spíše vlažný a čistě účelově formalizovaný přístup k Bohu vede k dnešnímu neblahému stavu. Myslím, že bych diskusi neprohrál, kdybych si předsevzal z toho obvinit židy obecně. Ostatně, po přečtení a uvážení tzv. "Kronik země" od Zecharii Sitchina by každý jedinec získal větší šanci si to vše uvědomit v širším kontextu.

A jsem zase o Proroků... [velký smích]

112530

03.08.2006 07:50

Je na čase vyloučit USA z RB

RE: dopis..pokrač.3

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jistě, zde je ta "dračí setba". Zasvěcení dobře ví, co se vlastně stalo a tedy děje. Je jen otázka, co bude rychleji - zda lidé zapomenou, nebo se konflikt eskaluje a skončí "mým oblíbeným koncem světa". Zatím se pravdě blíží alternativa druhá. A to drasticky.

Jelikož superracionální věda se neuráčila vzít možnost proroctví jako realitu na vědomí, lidé naházeli za hlavu všechna varování Proroků. To ale neznamená, že tu nejsou a že i takto z ústraní "nevolají". Lidi dospěli přesně do prorokovaného stavu - bloudí světem, kterému nerozumí a "..ač oči mají, nic nevidí .. ač uši mají, nic neslyší".

Takto vzato do důsledků za to nakonec může věda - slepý vede slepé na cestě do jámy. A byla zde v jedné diskusi učiněna poznámka ve stylu - "...podívejte se, kolik Nobelovych cen mají židovští vědci a kolik arabští...". Tak si to jen domyslete do důsledků - dámy a pánové... [velký smích]

112531

03.08.2006 08:21

Proč je Bushova omezenost nebezpečná

legrační ...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Co dodat ? Ten člověk se bojí o "svoji" Ameriku, myslím USA. Myslí si, že to je špatný president, který se neorientuje v pochodech tohoto světa. Jistě se najde dostatek klonů jistého pana s nick "leho", kteří to jednoznačně popřou, že Amerika má problém.

Myslím si ale, že příklad Římské říše s celou plejádou slabomyslných vládců anebo vladců-plejbojů ukazuje, že příčina pádu oné říše neležela ani tak ve vládcích. Žádný strom neporoste až do nebe, každá říše padne. Dříve nebo později se vždy projeví vůle Boží. "V potu své tváře budeš jíst chléb, dokud se nevrátíš do zemské půdy, neboť z ní jsi byl vzat..."

Tato slova platí pro všechny, i pro potomstvo bratrů Ismaele i Izáka. Což nečtete, že oběma Bůh učinil příslib, že z nich udělá velké národy na věky ? Zapoměli jste na Beer-lachai-roi ?

Tento svět nepomine, dokud se každé slovo Zákona nenaplní. Copak "soudruzi křesťané" zapoměli ? Nepřemýšleli jste nikdo, proč papežové, zejména předposlední Jan Pavel II. tak trvali na "neomezeném plození dětí ? Ve světě, který umírá hlady, ač se to klonům "leho" jeví u kasy v hypermarketu jako nesmysl ? Ameriko - vzbuď se !!

112532

03.08.2006 11:51

Ekologická katastrofa v Libanonu

RE: Kdyby bylo...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Smůla pro Israel pane J. H. je v tom, že toto již pravda dávno není:

Kdyby Izraeli nezbylo nic jiného než se se sousedy po dobrém dohodnout, k dohodě by už dávno došlo.

Tento konflikt je tak nápadně vypodobněn v každém skutečném "proroctví", že to patrně nebylo možné se po dobrém dohodnout nikdy. Ovšem nikdy se nemá říkat nikdy - tedy je možné, že stačilo před 70 - 80 léty méně střílet a více jednat a možná by dnes existoval kvetoucí multikulturní stát Palestína. Ovšem, podle mého nejúpřimnějšího odhadu to stejně možné nebylo. Jedná se o střet, který je zde zcela programově již několik tisíc let.

Ve Starém Zákoně v Prorocích se dočtete, že se mluví jen o válce. Máme ji mít. Nikdo se z toho nevyviní. Židé dělají "svoje" a my na to tupě koukáme a pomáháme jim. Padne to tedy na hlavy všech. Ostatně - dobře nám tak. [velký smích]

112547

03.08.2006 11:54

Ekologická katastrofa v Libanonu

RE: I tohle má na svědomí Hizbaláh !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

...se neštítí naprosto ničeho...

Zažeňte pane sebehodnějšího psa do kouta a ohrožujte jej. Uvidite, že ani ten pes se nebude štítit naprosto ničeho a kousne Vás ! [velký smích] To jen tak, na okraj...

112548

03.08.2006 13:23

Ano, tohle je holocaust

RE: 22 - 23 den agrese

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Hm... že by se něco "většího" událo, co my nevíme ? Že by někdo Olmertovi doručil zaručeně vážné mínění, že by mohl být Israel "waporized" ?

Jistý pan N sice psal:

Jalová synagoga bez plodů,
nevěřícími bude přijata,
dceři pronásledovaných z Babylonu,
ubohé a smutné křídla přistřižena.

ale až tak rychle bych to nečekal.

112557

03.08.2006 22:21

Několik obrázků z Libanonu těchto dnů

RE: mas pravdu, jeden obrazok povie urcite viac, ako 1000 slov !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To je ale skutečně fascinující, že něco takového ještě dneska funguje a chce se až říci udiveně - "v Jemenuuůů" ? [smích]

Totiž, tak jak si uvědomuji, že by se dalo říci, že "neštěstí naší současné civilizace" začalo ve starém Řecku Aristotelem, tak na druhé straně vždy obdivuji zrovna staré Řecko a jejich "dialogy" s obecenstvem a řezaným vínem. Totiž to asi je obdoba toho, co jste uvedl z toho Jemenu. Mám rád, když se spory řeší na "nehmotné úrovni" za pomocí mozku.

Staří Řekové však měli ještě jednu pozoruhodnou instituci - tzv. "válečné hry". Alespoň na počátku rozkvětu řecké civilizace totiž se vojenské spory řešily těmi "válečnými hrami", kdy protivné strany do bitvy postavily předem dohodnutá jakoby "mužstva" o přesně stanoveném počtu a výzbroji. No a ti mezi sebou svedli takovou "zástupnou válku" a ještě navic se nesmělo faulovat (!!), nevím, jestli tam byly jak v hokeji trestné lavice a power play, ale nějaký čas to fungovalo. A jistě to ušetřilo hodně lidských životů a materiálních statků, které by v normálně vedené válce byly zničeny. Viz ty dnešní hry mezi po zuby ozbrojeným Israelem a hrstkou polocivilních ozbrojenců - fakticky stranických milicí Hezbolahu ! Ten masakr a ničení infrastruktury - to asi těžko Israel a Israelci budou považovat za něco k chlubení se.

Svět by byl lepší, kdyby ... ale to je čirá utopie. Už to nějak vydržíme, již to dlouho trvat nebude. [velký smích]

112596

04.08.2006 20:13

Hizballáh zničil izraelskou válečnou loď

RE: Izrael MOZNA znicil

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane kema - už zase rýpete ??

Proč mi neodpovídáte na to záhadné letadlo, co to podle Vás "napralo" do Pentagonu ? Nevíte si s tím rady a tak jako obvykle zbaběle utečete. Tady je to zdánlivě jednodušší, že jo - tady můžete mlžit a mlžit, protože stejně nejde nic dokázat.

Me se to nejak nezda - nikdo tu zpravu o znicene Izraelske lodi zatim nepotvrdil.

Bodejť se Vám budou Israelci chlubit, co se jim to stalo. Ale kousek níže Vám tam dal link pan archer :

http://www.atmonline.cz/news/2006/srpen/010806b.htm

... a vypadá to důvěryhodně. Myslíte si tedy dále co ? Zase utečete ?

112690

04.08.2006 20:53

Ortodoxní židé žádají ukončení sionistických zvěrstev na Blízkém východě

RE: Palestinský velvyslanec: Ambice Izraele neznají hranic

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Dovolil bych si místo pana Nostradama použít tohleto skoro proroctví:

(Exluzivní rozhovor serveru iHNed.cz s velvyslancem Palestiny v ČR o kořenech krize na Blízkém východě a jejím pozadí.
Mohamed Mahmud Salaymeh působí jako velvyslanec Palestiny v České republice od jara letošního roku. Toto je výňatek z toho rozhovoru)

Samozřejmě že Hizballáh je spojencem Íránu, o tom nejsou žádné pochybnosti. Ale příčinou této války nebyl únos dvou vojáků, protože při síle izraelského bombardování je velice pravděpodobné, že i oni budou zabiti. Jsou tu zcela jiné důvody. Chtějí hraniční zónu mezi Izraelem a Libanonem o délce 30 km, kde by byly umístěné mezinárodní jednotky. Ale v současnosti se situace změnila a Libanon už to nepřijme. O rezoluci o mezinárodních silách usilují i Američané. Válka mezi Izraelem a Libanonem zašla příliš daleko a bude mít obrovské následky...

Z toho "zavanul krchov" !! Ne moc vážení přátele Israele - zkuste to ještě přehodnotit - pánové typu kema, arkan a spol, jestli by jste neměli začít nepodporovat ty válečné štváče - totiž teď jsme již opravdu na trajektorii rychle šup do pekla celý svět ! Možná již za měsíc bude zcela pozdě bycha honit... Nechce se mi k tomu pana N ani dodávat.

Ale na druhou stranu - co se má stát, to se stane. Přeji všem kemum a spol klidné spaní... [velký smích]

112695

04.08.2006 20:55

Ortodoxní židé žádají ukončení sionistických zvěrstev na Blízkém východě

RE: omluva za prispevek

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Funguje to:
http://ihned.cz/index.php?p=003000&m=d&article[id]=19024410

112696

04.08.2006 20:57

Ortodoxní židé žádají ukončení sionistických zvěrstev na Blízkém východě

RE: omluva za prispevek

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Funguje to:
http://ihned.cz/index.php?p=003000&m=d&article[id]=19024410

ale z nějakého důvodu na to nestačí kliknout, ale musí se to zkopírovat a vložit ručně !

112697

05.08.2006 13:23

Ortodoxní židé žádají ukončení sionistických zvěrstev na Blízkém východě

RE: Ovečky...PRSK

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ale pan Vodník to myslel ironicky, no nic...

Jinak ale s Vámi souhlasím. Je stále více evidentní, že celá tato "taky-válka" je míněna pouze jako urychlovač ! Je to urychlovač dění, protože Usraeli utíká čas, protivníci jsou stále silnější a organizovanější a hlavně disciplinovanější.

Ona to totiž není klasická válka, nýbrž serie provokací. A napadená strana se velmi disciplinovaně snaží přežít a vyčkat respektive vytvořit si příhodnější konstelaci. Je to obrazně řečeno situace, jako když na Vás míří někdo samopalem v momentě kdy Vy ležíte nahý v prachu a se spoutanýma rukama. A ten s tím samopalem na Vás posměšně volá - No tak vstaň ty zbabělče a bojuj !"* Ale Vy dál ležíte a čekáte na pomoc "kamaráda, který příjde". A on příjde... už totiž jde.

112730

06.08.2006 16:46

Chavezovo letní tažení proti USA

Na první pohled to působě směšně,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Na první pohled to působí směšně, když Hugo Chavez - zde nazvaný třeba i "buranem" - tak putuje světem, jakože dělá "velkou politiku" a navštěvuje hlavně takové "vyvrhele", jako Ahmadinejad, Lukašenko ... a nakonec nechybí moc, aby se mezi vyvrhele z pohledu USA dostal i Putin - ale to brzy příjde. Zblblí lidé tzv. "bohatého Západu", myslím zblblí propagandou - nechci říkat, komu patří media, která nás v každém okamžiku oblbují do duševního úmrtí - tak takoví zblblí lidé potom jen obtížně vidí skutečné souvislosti a tedy nechápou spoustu událostí ve světě se dějících nebo chystajících se v nejbližší budoucnosti.

USA, Israel a nejbližší spojenci jako třeba GB, Australie ... pomalu ztrácí půdu pod nohama. Ono to takový vývoj vypadá jako něco zcela nemožné pro ty prosťáčky, kteří vidí jen obrovskou vojenskou moc USA a kteří se jen jen třesou na konzum. Prosťáčci nechápou, že svět se nikdy vyvíjet nepřestal, že od tzv. "zlatých časů" ve 20. století v čtvrtstoletí po WW II. se začala vytvářet jiná rovnováha. Ani to "uzbrojení" Sovětského svazu není tak jasné - jasné je spíše to, že se zde někdy již v 70. letech objevila hrozba zhroucení globální ekonomiky a to z několika opět globálních důvodů.

Již tehdy si přece vzpomeňte na varování "Římského klubu". Rovněž v jednání Reagan x Gorbačov se objevily aspekty, které 99% lidí nazve zcela bláznivou paranoiou. A sice ingerenci mimozemšťanů. I zde na Zvědavci, když něco takového naznačuji - tak ačkoliv zde jest uvažováno mnohem méně konvenčně, konformně a informovanost je zde značná, tak i zde cítím faktické odmítání až posměch takových myšlenek. Nu nechť.

Tento svět se blíží již ke své katarzi, nebude to pro nikoho lehké, pro mnohé však to bude zdrcující.Mnoho lidí to nevydrží a zemřou vlastním přičiněním - zhroutí se jim, ba co dím - přímo jim "imploduje" jejich vlastní myšlení. Až zjistí, co jsou zač.

Chavezova cesta, kterou zde "drbeme" - ta patrně není hodna posměchu - nečekejte, že takhle budou cestovat představitelé těch hlavních velmocí. Aliance, kterou tady při každé vhodné příležitosti avizuji, ta je známá nejméně od roku 2000, spíše déle. Vše souvisí se vším - teď čekejme zhroucení finančních trhů !! [velký smích]

112809

06.08.2006 17:06

Ortodoxní židé žádají ukončení sionistických zvěrstev na Blízkém východě

RE: Wratislave, Vratislave

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Arkan, Vy už máte docela jednoduché radosti na tom světě, koukám !

112812

06.08.2006 17:09

Hizballáh zničil izraelskou válečnou loď

RE: Izrael MOZNA znicil

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Na to Vám pan Arkan asi neodpoví, zato ale s radostí Vám opraví chyby v češtině. [smích]

112814

06.08.2006 18:20

Ano, tohle je holocaust

RE: Pne Nohejle,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pani Ajo, Vy podceňujete vliv "malých lidiček" a přeceňujete vliv těch "mocných". Celý proces "života na světě" je ale neskonale oproti Vašemu mínění složitější a zároveň ale systemově jednodušší - předivo vazeb je často neuvěřitelně propletené a tedy vlastně - všechno souvisí se vším !

Nepodceňujte vliv na chod globálních událostí kupříkladu sebe sama. Totiž jsou nás těch zdánlivě bezvýznamných miliardy a je důležité mít správné názory a hodně vědomostí všech o všem. Protože možná ve Vašem životě jednou nastane, nebo již nastal okamžik, kdy Vy sama jste byla či budete na zlomek sekundy "u kormidla dějin" !! A na ten zlomek vteřiny to Vy jste mohla nebo budete moci zásadně ovlivnit chod tohoto světa.

A kvůli tomuto hypotetickému okamžiku je povinností rozumných lidí vědět pokud možno co nejvíce a správně se sám orientovat, aby ten pomíjivý okamžik, kdy se nám to kormidlo dostane do ruky, aby jsme ty miliardy ostatních nezklamali svým blbým rozhodnutím v tom okamžiku. A proto by jste měla bez velkých emocí vnímat všechno, co je možné, aby Vás to připravilo ! Aby jste v ten správný a možná jediný letmý okamžik nezklamala.

Že takhle nějak to je, to se pak najisto dozvíte v okamžiku své smrti. Nikdo se nemusí pohoršovat mluvit o smrti. Málokdo chápe, že aby někdo žil, musí být v poklidu připraven na smrt. [smích]

112819

06.08.2006 20:41

Chavezovo letní tažení proti USA

RE: Chávez je buran

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nu ? Pane kema ? Co jste chtěl vůbec říci ? Myslím tím odkazem na ten "záhadný projev" venezuelského presidenta, který je tam na google dostupný ? Vpravo nahoře je totiž pak hodnocení toho clipu a hodnotilo v daný čas 199 diváků a výsledné hodnocení bylo "excellent" - tedy nejvyšší možné. Divné, ne ? Nečekám, že budete říkat, že hlasovali pouze fanatičtí muslimové a komunističtí diktátoři.

Kruciš pane kema, až jednou budete úplně sám osamocený se "svou pravdou", zdažli uznáte, že existuje tááákhle malilinká možnost - totiž že pravdu opravdu nemáte ? Představte si tu dobu a nemusí to již být za mnoho a mnoho roků - že budete sedět s panem Kulískem a jeho sbírkou hovad někde na pivě a budete ronit slzy. Slzy nad tím, že vás nikdo nemá rád, že si s vámi nikdo nechce hrát, že už vám vůbec nikdo nevěří.

Totiž pane kema, kdoví jak se vlastně jmenujete a co jste zač, třeba k Vám sypu myšlenky zcela zbytečně - ale pane kema - Vy nikdy nezapochybujete ? Vy to necháte dojít až do krajnosti - rozumějte tomu tak, že příjde okamžik a Vy poznáte smysl všeho toho a zjístíte, co jste udělal dobře a co špatně. Vy nemáte strach ?

112831

06.08.2006 21:25

Ano, tohle je holocaust

RE: Ja nevim,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Co me pohorsuje, je zneuzivani tech mrtvych, nemohou se branit a my je tu exhibujeme, jak kusy masa, pricemz to ani v nejmensim neovlivni beh udalosti.

Ale ruku na srdce - kdyby jste ty snímky neviděla, jste si jistá, že Vaše povědomí toho, co se tam děje, by bylo skutečně stejně intenzivní ? Mi jde právě o tohle to. A to navíc musí každý vědět, že dokud není přímo na místě, tak stejně stále bude jeho vnímání slabé.

Aby si člověk mohl skutečně celou tu hrůzu představit a aby získal ten správný poměr k tomu, tak Vám musím garantovat, že až pobyt přímo na místě a vnímání té hrůzy všemy smysly najednou udělá ten správný dojem. Neříkejte mi vůbec, protože bych Vám to stejně nevěřil, že Vy máte takovou představivost, že si toto vše dovedete představit na základě suché zprávy tohoto typu:

Dnes časně ráno provedly israelské stíhací bombardéry nálet na obec "XYQ" jižně od Bejrutu. Na místě zůstaly trosky tří budov, ve kterých zahynulo 12 osob a asi 33 bylo zraněno.

Ale Vy k tomu neuvidíte ty hromady ruin, nevidíte ten sloup kouře, neslyšíte nářek zraněných a kvílení sirén, rozčílení pozůstalých, necítíte pach spáleného lidského masa... nemáte obsedantní pocit na blití z toho všeho. A potom by jste viděla otce, který z trosek vytáhl své mrtvé dítě a v tváři tomo muže, který najednou zestárnul o 50 let neuvidíte celou tu zosobněnou hrůzu, kterak se transformuje v budoucí pomstu. To totiž není "správný křesťan", který by měl patrně podle slov Ježíše Krista podstrčit své druhé dítě, aby taky zemřelo podle toho jeho : "Kdož dostaneš políček - nastav i druhou tvář" ?!?!

Nene, to Vám nevěřím, že budete vědět to samé, jako když si k té suché zprávě ještě prohlédnete to na fotce zvěčněné utrpění onoho otce, kterému se zhroutil svět ! Nevěřím Vám tady toto.

112833

07.08.2006 07:27

Chavezovo letní tažení proti USA

RE: Chávez je buran

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No pane kema, teď jste se trošku odkopal, nemáte pocit ? Mělo by Vám správně jít o pravdu a nikoliv o ideologii. Vy ale celým svým postojem ukazujete svůj obraz zapšklého ideologa, který již ví, že se Bohu žel postavil kdysi na špatnou stranu a jelikož svými verbálními průjmy se již dokonale zdiskreditoval, již jen "štěkáte na měsic".

Již to tu bylo řečeno- Chavez možná je buran - z toho legračního sestřihu to ale těžko člověk vydedukuje. Tedy tady to spíše vypadá, že si to pane kema myslíte Vy, že všichni ostatní lidi jsou burani. Víte, co to vypovídá o Vás ??

Vy znáte dobře přírodu, podle toho, co o Vás vím, máte příležitost "být k Bohu blízko". Nechápu tedy, co tím vším myslíte... ale v jednom bodě máte pravdu - Bohu je "údajně" milejší jeden napravený hříšník, než sto poctivých.. Jen aby Bůh měl vždy těch sto poctivých k dispozici pro ten slavný okamžik, až Vy se budete jednou napravovat.

112860

07.08.2006 07:51

Spějeme do záhuby

RE: Hail Jorg

Petr Gejdoš 83.?.?.?

"Je válečným zločincem. Vědomě přivodil válku proti Iráku lží a podvodem," pronesl Haider v rozhovoru pro rakouský deník Die Presse. "Irácké obyvatelstvo děsivě trpí. Bush riskuje obrovské množství obětí," řekl Haider.“

Pane kema, Vy zase jen prudíte. V jednom ale se pravdě aspoň trochu blížíte - pokud se Vám pan Haider nejeví být oním nedneseně řečeno - jeden z nejvyšších politiků Evropy..

Formálně přitom Haider jeden z nejvyšších evropských politiků skutečně je. Že se svou retorikou Haider v Evropě narazil, to je zásluha spíše takových "kemů", než že by jej voliči nevolili. Vám - a všem kemům po světě - se přirozeně nemůže líbit, že někdo říká pravdu a nikterak se nemaluje s Vašimi "verbálními pozlátky".

Vy jste se v jedné reakci zmínil o tom, že cituji:
Nemam pane Gejdosi, strach nemam.
Jo - to kdybych se misto demokracie a svobody zastaval nacistu, komousu a radikalnich muslimu, to bych v noci hruzou oka nezamhouril


Jenže v tom je pane kema Váš největší omyl. Vy se "na hubě" zastáváte "demokracie a svobody" - to ano. Ale neráčil jste si patrně schválně povšimnout té orwellovské šarády, kdy pojmy a odpovidající skutečnost provedly značnou rošádu. A tak jste si jaksi jakože nepovšimnul, že Vy hájíte demokracii, která se však stala již fašismem. A hájíte svobodu, která se ale mezitím proměnila na otroctví. Formálně si tedy libujete, že to Vy jste na správné straně, ale věřte mi, v ten jeden okamžik uvidíte celou pravdu a pochopíte. Tedy doporučuji - mějte strach !

Doporučuji Vám pane kema, aby jste svět posuzoval vlastním mozkem na základě skutečností a zahodil ty zatuchlé již ideologické příručky... [velký smích]

Ten článek nemusí být v originále nějakým "literárním skvostem", ovšem neandrtálec to snad nepsal. Mě ostatně nezajímá, kolik je kde pravopisných chyb, jako Vašeho soukmenovce Arkana, mě nezajímá trochu ujetá stylizace - zajímá mě obsah a ten se kupodivu spíše shoduje s mnou pozorovanou skutečností. Na to pane kema nezapomínejte ! Pravda se nezamění za lež formálními nedostatky své prezentace, ani tím, že některý z mnoha kemů to tak vyhlásí.

112861

07.08.2006 08:05

Je na čase vyloučit USA z RB

RE: je to jedno. Mně ale ne !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

...jenom jsem se optal, kdože bude ten další Mecenáš, po případném vyloučení USA ...

Pane Zdenek Matoušek, formálně třeba máte pravdu, že USA platí 50% OSN. Sice o tom pochybuji, ale to není relevantní - myslím moje pochybování ale i těch 50%.

Tady se dá použít jistá definice: "Muž má manželku na to, aby řešila problémy, které by neměl, kdyby byl svobodný". Feministky nechť si místo slova "muž" dosadí "žena" a místo "manželka" slovo "manžel", abych předešel zbytečné diskusi OT.

Pane, když se dostatečně do hloubky zamyslíte, kdo má největší prospěch z OSN, potom to totiž vypadá vše jinak. Věřte ale tomu, že nějaká Rwanda má z OSN opravdu jen velký prd. OSN totiž řeší jen to, co si velmoci usmyslí podle svých zájmů. Takto se dívaje na funkci OSN ve světě, jeví se pro USA údajné "vrážení peněz" do OSN jako výdělečné a to bezpochybně ! [velký smích]

112862

07.08.2006 18:00

Ano, tohle je holocaust

RE: Ja nevim,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pani Ajo, já jsem pravda za dobu tohoto konfliktu v Bejrutu nebyl. Ale byl jsem na jiném, velmi velmi podobném místě za velmi velmi podobných okolností. Nejde o co největší hromadu ruin a mrtvých, jde o princip. Věřte mi, že jsem na celý zbytek života otřesen.

A tak mi dnes stačí vidět fotku, šot v televizi, nebo dokonce i jen "vhodný válečný film" a dostanu se zpátky do pekel. Dokonce bych řekl, že se ze mě již stal tak trochu cynik - to když vnímám, jak o těchto věcech mluví lidé, kteří evidentně neví, o čem mluví. A nevím, co to je za sebetrýzeň, ale velmi se podrobně zabývám těmato hrůzama, ačkoliv se mi hnusí. Něco mě fascinuje, je to jako droga, je to sebemrskačství - já nevím co to je.

Pamatujete si pana "leho", jak nás tady krmil svýma kydama o radostném životě v Iráku v Tikrítu ? Ach Bože ...

A to dobře vím, že je zbytečné "ztrácet nerv". Že co se má stát, jako by se již stalo. Chápete, proč mě to tak drží, ta proroctví ? Lidé nesmí odvracet zrak a nedívat se na tyto věci. Nevěřte, že to nemá na nic vliv ! Má to vliv, musíte to prozkoumat "zevnitř sama sebe". A nemůžu nezopakovat . Všechno souvisí se vším...

112908

07.08.2006 18:07

Spějeme do záhuby

RE: Ano do záhuby

Petr Gejdoš 83.?.?.?

"Bať", pane Antiseptik.. Kašička již je navařená, teď si ji pěkně spapame. [smích]

Myslím, že přitom ani netřeba specifikovat přesněji, kde všude nás "tlačí pata" !

112909

07.08.2006 21:13

Spějeme do záhuby

RE: Ano do záhuby

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nechci jaksi moc otravovat s Proroky a zejména ne s Nostradamem. Už jsem je chudáky dost "zprofanoval". [smích]

Nicméně jsem nad tím poslední dobou dost soustavně uvažoval a dělal jsem "časové vazby" mezi různými proroky. Výsledky samozřejmě jsou stále dost nevalné, nicméně se rýsuje, že možná ten poslední impuls, tu poslední kapku do poháru, která nakonec přeteče, může skutečně udělat Matka Příroda.

Jestli to bude pouze "rozvernost" počasí, nebo to bude geotektonika, těžko říci, tady se najednou nahustilo do relatívně krákého úseku času tolik možných událostí, že těžko určit posloupnost. Ale do naší doby spadají tyto nepříznivé vlivy:

-zemětřesení a výbuchy sopek,
-nevídané hurikány a na druhé straně katastrofická sucha,
-všichni proroci vzpomínají jakýsi škodlivý prach, dokonce často zmiňují tzv. "falešný prach".

Hodně jsem nad tím uvažoval - ten "falešný oprach" má způsobit choroby - zda-li se nejedná o koloidně rozptýlený uran ve formě kysličníků uranu jako zplodiny po shoření střeliva z DU ? Nicméně - opět to ukazuje na dnešní dobu, totiž masivně se kysličníky uranů do ovzduší dostaly až posledních cca 10 - 15 let. jedná se dnes již o tisíce tun těchto koloidů.

Dost jsem nebezpečím chronické otravy uranem "strašil" pana Kulíska alias pana "leho" - pokud skutečně pobýval delší dobu v Iráku, je tento pán nasáklý uranem. Ostatně to brzy pozná.

Teď ale řeknu jedno poznávací znamení, že to nejhorší je tu - měla by dost vážně projevit vulkanickou aktivitu některá z italských sopek (Vesuv, Etna, Stromboli, Volcanos) a paralelně s tím některá ze sopek ve francouzzkém Karibiku. Na kterémsi italském ostrově je pramen, pojmenovaný Arethusa po vodní víle, která unikla před Diem (aby zachránila panenství [smích] ) do podzemí a vynořila se na kterémsi tom ostrově Liparského souostroví jako pramen. Proroctví mluví o "...tisíciletém boji kamenů v podzemí a ohni z nitra Země, Arethusa zčervená, země se otřese ... atd".

Toto znamení je vázáno na začátek nestability rotační osy planety. V té chvíli proběhne "... válka bohů, nebe bude rozseknuto letícími meči .." a pak příjde konec vlády lidí nad planetou. Vše toto se dá lehce vysvětlit tak, že to ztratí ten nábožensko-mystický háv a objeví se prostá realita blízké budoucnosti planety Země a lidstva a života vůbec na něm.

Hm, koho to ale zrovna teď zajímá... [velký smích]

112923

08.08.2006 07:34

Zažila jsem bombardování v Libanonu…

RE: Zkazena dovolena

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jo jo, pane kema. Věren své tradici, s nasazením hodným profesionála, s rejstříkem myšlenek čistá nula.

Vy, pane kema, takovou reakci jen potvrzujete jistou podezřelou profesionalitu. Mi je zcela již jasné, co jste zač.

Já jsem v Libanonu nikdy nebyl, o takové zemi ale nelze nic nevědět. Historie zde zanechávala "těžké stopy" již v dobách, kdy zakladatelé atlantické civilizace - civilizace ?? - viseli na stromech a dorozumívali se posunky. Je mi jasné, že Libanon je dnes jen pěšáčkem na šachovnici velkolepé, leč smutné hry. Bohu žel pro prosté Libanonce - jde o gambit.

Pane kema, Vy možná víte, co to je. Zdalipak jste hrál někdy šachy ? S tou čistou nulou ohledně myšlenek - jsou zde dvě možná vysvětlení. Jste za to placený nebo jste "prostý" člověk. Vše co odpovíte, může být použito proti Vám, stejně jako já si nedělám iluze, co se dozvím, až si podám žádost o vízum do Israele. Tedy pokud ještě bude kam. Příjemný den přeji. Možná už jich moc pro Vás nebude, ale vlastně zřejmě pro všechny - přemýšlejte, přemýšlejme... [velký smích]

112970

08.08.2006 07:50

Spějeme do záhuby

RE: Ano do záhuby

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Hm, možná mnohdy žádné originály již nejsou. Ostatně to platí většinou u všeho. Což takhle třeba pohledat originály uznávaných antických autorů ?

Ale k vlastní problematice - cítím, na co narážíte. A na to nelze říci, než že nejde přece o exaktní vědu, nakonec nejde o vědu v dnešním slova smyslu vůbec. Na "velkých Prorocích a jejich proroctvích" jde svého druhu o obsah jakoby v hologramu. Jsou ta Proroctví stavěna totiž tak, že ani relatívně hrubé zásahy do detailu neovlivní smysl obsahu. Ty originály skutečných proroctví jsou zde, v přítomnosti, stále obsaženy. Je na Vás, aby jste to vnímal a chápal.

Samozřejmě - nejedná se o exaktní proces, výsledky tedy nejsou nikdy exaktní. Jsou sice jisté vyjímky, ale vesměs je nutno na výklad proroctví být sím svého druhu prorokem. Čili - není to každému dáno.

112974

08.08.2006 08:05

Spějeme do záhuby

RE: Ano do záhuby

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Máte zcela pravdu. Naše současnost je výslednice nespočetných dějů údajné minulosti. Na přítomnosti je podstatné to, že pravdu má vždy zdánlivě ten nejsilnější. Otázka je ovšem, je přítomnost ?? Odpověď na to dává odpověď na vše.

112975

08.08.2006 08:22

Zažila jsem bombardování v Libanonu…

RE: Mitgefangen, mitgehangen

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Doufám pane Čochtane, že si tento názor zachováte, až se Vás bude "někdo" časem ptát podobně. Není to moc "chutné", co píšete.

112977

08.08.2006 08:48

Chavezovo letní tažení proti USA

RE: Na první pohled to působě směšně,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Na to by Vám mohl odpovědět pan kema - to je ekonomický expert. Volná ruka trhu je přímo jeho "chuťovka". Kdysi mi to vysvětloval na "ekologicky čistých potravinách" a volném trhu v oblasti zemědělství. Moc jsem se bavil. Nemá se to tady říkat, řeknu to zaobaleně - pan kema mi doslova učaroval.

Já zřejmě žiju "trochu napřed" - diky panu N a spol. Ale - myslím, že toto je již skoro současnost - čekejme dost drastické zhroucení světového obchodu, dolar je již neudržitelný. O to - samozřejmě mimo letadla z Ruska a jistou okázalost - Chavezovi šlo hlavně. Podle mě se hledá rychlá nouzová náhrada za dolar, aby alespoň část světa fungovala.

Jsem na kecy pana kemy zvědavý, až se toto provalí i pro "prosťáčky". Spousta lidí bude bez prostředků a to bude revoluce. Doslova. Samozřejmě neopomenu jedno pozoruhodné vyjádření Nostradama: (mluví v kontextu o USA po kolapsu dolaru)

"Nářek, pláč a slzy s noži přicházejí,
útěk jen lstí, konečný útok zasazen,
vyvýšená podia kolem v parcích vztyčí,
živí odstrčení a rychle zabiti.

... myslím, že pana Lynche poznal každý.

Copak to asi ale připomíná panu značky "kema" ? Pan kema totiž ví všechno nejlépe. Stará Evropa ještě mnohého kemu přivítá ve své náruči... [velký smích]

112983

08.08.2006 09:03

Zažila jsem bombardování v Libanonu…

RE: Mitgefangen, mitgehangen

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Čochtane - moc se mi pravda při znalosti Vašich příspěvku nechce reagovat, ale uznávám, já si začal.

Mohu se zeptat paní, co udělali vaši libanonští přátelé v posledních x letech proti ostřelování Israele z libanonského území ? Nic ? No tak mají smůlu ! Mitgefangen, mitgehangen !

Příjde čas, kdy se zbytek lidí dozví přesně, jak a kdo přikládal "pod kotel". A na to se lze spolehnout, že budete postaven Vy sám před tazatele a jeho prostou otázku: "Kde jste byl a co jste dělal čochtane, když ve fakticky Vašem jméně mordovali ty statisíce lidí, totiž ve jménu čehosi, co takoví jako Vy zvete "demokracie a svoboda" ? ...maj smůlu, čochtan ! Mitgefangen, mitgehangen !"

Ale Vy budete tvrdit, že jste si myslel, že to fakt byla demokracie a svoboda. Víte - jeden myslel. .. a z toho se pak po...l ! [velký smích]

112984

08.08.2006 09:08

Zažila jsem bombardování v Libanonu…

RE: Mitgefangen, mitgehangen

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ha !! Zapoměl jsem ..2. Co kontrétně "Není to moc "chutné",." ?


No - hlavně některé Vaše skoro všechny výroky. A jinak - všiml jste si zajisté na mou mnou nezaviněnou silnou alergii na jistého pana kemu. A Vy jej chválíte a souhlasíte s ním, tedy se omlouvám, nemá se to - házet do jednoho pytle - ale člověk prostě dělá chyby.. [velký smích]

112985

08.08.2006 09:25

Ortodoxní židé žádají ukončení sionistických zvěrstev na Blízkém východě

RE: Před spaním

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jako správný paranoik jsem taky uvažoval, že ta koroze "by se mohla hodit" ! British Petroleum - co/kdo to asi je ? Vždyť koroze potrubí se sleduje průběžně, komu se to tak náhle hodí ?? Vždyť víme, že americkému národu je horko a na klimy není elektriky, drahne mu benzím do "úsporných autíček" - co by jsme mu (US národu) ještě předhodili ?

Israel buší do Libanonu a skoro "ticho po pěšině" - tanec mezi vejci. 911 před 5 léty jaksi vyčpělo. Ani odborníkům na vše - typicky pan kema - se nepodařilo vysvětlit podivnosti 911 a rozpaky narůstají... A čas utíká, tak krásně by to již mohli vše vyřídit jednou pro vždy, vždyť taková vítězná válčička typu WW III. by skýtala krásnou možnost přepsat zase jednou dějiny a byl by klid.

Hm - nezdá se Vám, pane René, že by to chtělo ještě jakýsi urychlovač ? Co takhle ještě nechat někde vybuchnout špinavou atomku ? Stačilo by to již konečně, aby takoví všelijací nepohodlní pochybovači "zavřeli zobáky, sklapli kufry a šli na fronty bojovat za spravedlivou věc" ?

Já se svými názory nevěřím, že bych byl "nenarukován" - i kdyby mi chyběla noha. Věřím na ty seznamy !! [velký smích]

112991

08.08.2006 09:45

Chavezovo letní tažení proti USA

RE: Na první pohled to působě směšně,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

hi hi hi ! Co je doma, to se počítá ! Ovšem, až to udělají všichni takto, teprve pak to chytne "druhý dech" - nastane správný fofr alias "run" ! Je to tak asi rok zpátky, co jsem tady nějakému postaršímu již asi zazobanému imigrantovi-zlatokopovi (zlatokop nikoliv ten, co fakt kope zlato kdesi na Yukonu), že mu možná "po kafi" nezůstane na letenku, až bude utíkat "do náruče" staré zlaté Evropy. Berte to s humorem/nadhledem - to je asi nejlepší rada. [smích] Nostradamus ale docela jistě poslal "simulacra zlata" k čertu. Tedy mít pápírek, že někde máte zlato - to je to, co bylo naznačeno slovem "simulacrum" !

112996

08.08.2006 09:55

Chavezovo letní tažení proti USA

RE: Na první pohled to působě směšně,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Přemohl jsem se - zde doslova, co si myslí pan Nostradamus - Bohu žel jako obvykle chybí exaktni datum:

Simulacra zlata a stříbra klesnou na ceně.
A po krádeži jejich (skutečné) hodnoty budou vrženy do moře,
až se zjistí, že všechno je zničeno dluhy.
Všechny cenné papíra a akcie budou anulovány.

Co myslíte - o čem to asi mluvil ? Kdesi na internetu je číslo - věděl by to asi ihned pan Nohejl, ten se ale Bohu žel pro nás odmlčel. To číslo je hrozně veliké a stále roste - je to zadlužení USA. Je to pravda číslo nanejvýše "chrobalivým" způsobem konstruované, dnes asi málo kdo ví, co taková čísla vůbec znamenají - ale znám jednoho pána, píše tu pod nick "kema" - ten to ví přesně. Je to ekonomický expert totiž.

Pan kema naopak všechno své zlato z Yukonu vyměnil za dolary, papírové. Že pane kema ! [velký smích]

112999

08.08.2006 10:06

Zažila jsem bombardování v Libanonu…

RE: Zopakujme si to.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Stejně intenzivně, jako si pěstoval nepřátele si pěstovat přátele. A uvědomit si, že utrpení, které rozséval, se mu bude ještě pár let vracet.

Věc zašla již příliš daleko. Čili není cesty zpět, myslím, že to již nyní ví i v Tel Avivu, i ve Washigtonu. A myslím, že to byl "čísi" záměr. Israeli ubylo asi 3 miliony kritiků, zato mu přibyly asi 3 miliony fanatických nepřátel.

Cesta, kterou jste pane naznačil, tedy pěstování přátel, se hypoteticky prodloužila o "hezkých pár roků", domnívám se, že je tedy nereálná. To by již ani "fungl" nová generace v Israeli nevydržela. Máme tedy válku.

113002

08.08.2006 10:30

Zažila jsem bombardování v Libanonu…

RE: Taky arabská propaganda...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To je propaganda, tak to je. Na obou stranách. Israel třebas je teď chycen do dvojí pasti - "Simul flare sorbereque haud facile est" - není snadné zároveň polykat a zároveň foukat. A tak tedy israelská propaganda neví, zda škody a mrtvé civilisty doma "zveličovat" nebo tajit. Ale nukleární zbraně nemají ...

Kdesi kdysi bylo ukazováno, jak palestinská mládež tančí a oslavuje 911, ovšem záběry byly ze zcela jiné doby a oni slavili cos zcela jiného. Nikdo se neomlouval. USA a CCCP jsou si podobny více, než kdo kdy představoval. Málo kdo z Vás zde zná zároveň tu i to. Já ale v byl i v CCCP i v USA. Podobnosti samozřejmě čistě náhodné.

Sověti totiž měli/mají jednu absolutní zásadu - zatloukali a zatloukali a i když se všechno prolátlo, tak ještě více zatloukat ! Nevěřím, že to v USA neznají... [velký smích]

Ten případ s tím zmáceným židovským Američanem (nebo americkým Židem ??) a to, jak se to nakonec "šťastně vysvětlilo", to ač nejsem já propagandistou profesionálem, bych taky dokázal vymyslet. Vždyť tady takové paranoické možnosti představuji jak "na běžícím pásu" !!

Je nutno stále myslet "za roh", kout plány v plánech nepřátel, klást dvojité pasti, vymýšlet uskoky v úskocích... - DUNA.

113004

08.08.2006 10:48

Hizballáh zničil izraelskou válečnou loď

RE: Izrael MOZNA znicil

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Kdesi jsem jakési čísla o obětech na obou stranách zachytil - na straně Israele jde asi z 50% o vojáky. Složení obětí na libanoské straně bude s takovými pány jako Arkan či kema docela diskutabilní. Oni Vám totiž řeknou, že i když se bude na 90% většinou jednat o civilisty, že jsou to po vzoru seržanta Kulíska stejně již od kolébky až po případy ležící na jednotce intenzivní péče všechno džihadisti. hm.. [velký smích]

Ano - přesnost těch přesných bomb je zarážející. Považoval bych za signifikantní, že by posléze Mezinárodní soud pro tyto zločiny sídlil v Norimberku.

113009

08.08.2006 11:46

Chavezovo letní tažení proti USA

RE: Na první pohled to působě směšně,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Přesně ! [smích]

Já osobně se domnívám, že se teď stále ještě hraje či zrovna končí předehra na téma "Kdo za to může !" Propaganda je sice "mocná čarodějka", ale všemocná za daných podmínek není. Stále totiž je příliš velká část světa, která rozhodně není zanedbatelná jak vojensky, tak ekonomicky, která by nemusela dovolit, aby byli nějací vítězové, co by nám psali nové dějiny.

Vidíme na Iráku, že něco "pořád chybi", aby šlo nejen "na hubě" vyhlásit vítězství. Vítězství totiž vypadá jinak, to zřejmě chápe i jistý Jirka v bílé chaloupce. Libanoská fronta se taky nevyíjí jaksi dobře.

Viděli jsme tu bouři "ve sklenici" s oněmi urážlivými pro mohamedány obrázky před časem. Ale dnes ? Klid !! Vidíme jen zaťaté zuby - vydržať !! Hraje se velká hra a je na obou stranách vidět zlověstná cílevědomost. Nemylme se, nevymyslel to ani údajný "buran Chavez" ani druhý "buran Křovák", ani žádní další burani. Jsou za tím cítit mozky mentátů na obou stranách. Hraje se příliš velká hra. Ve vzduchu se vznáší "pořádná facka".

Proroctví maka - šamana Atuka-hé (1997):
"Rok olověného spánku"

S indiánským šamanem Atuka-hé hovořil v Paraguaji roku 1997 spisovatel Ray Nolan. (výňatek)

...Pak se bílý muži přiblíží okamžik, který vás udělá ubožejšími než jsme my. Uvidíš to - dva nebo třikrát se to stane v malém, a potom přijde šok. Vidím mince, taví se, hořící bankovky v rukou nesčetných lidí. Budou mít malou hodnotu ty peníze, pořád menší a nikdo se od nich nebude chtít odtrhnout. To je zvláštní. Oplakáváte peníze a nevidíte ovoce na stromech! Vidíš, že mi to připadá směšné, ale mnozí budou plakat. Mnohé bude jinak s penězi, to vám sice zůstane, ale bude to nový začátek, který mnohé srazí do neštěstí. Všechno bude značně jiné ... hodně jiné ... ale teprve koncem roku...

113018

08.08.2006 21:57

Zažila jsem bombardování v Libanonu…

RE: Zkazena dovolena

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Zato pan Čochtan se přejmenovat ani nemusí. Máte skutečně pozoruhodné názory, zhruba ekvivalentní projevovanému ikve. Vy by jste pane asi nemohl psát pod vlastním jménem, asi by jste se styděl, že jo.

113112

09.08.2006 19:00

Hizballáh zničil izraelskou válečnou loď

RE: Táboráku, co dceruška, ještě smrdí doma

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pana značky "kema" zaženete v diskusi do kouta lehce, jenže pocitu satisfakce se Vám nedostane. On totiž zmizí systémem "machalaj machalaj" a vynoří se někde úplně jinde "s úsměvem na rtech". Jako by se "nechumelilo", jako by se nic netvrdilo - Vy o voze, on o koze... Čili veškerá diskuse zbytečná a je to ztráta času - budiž panu "kema" země lehká.

Již jsem se sice panu značky "kema" dokonce za to, co dále uvedu, omluvil - to mi ale nemůže zabránit, abych poněkud slušněji znova nezopakoval tady toto:

Pan vcelku viditelně zbaběle skrytý pod nick "kema" postupuje jako evidentní provokatér a to placený. Je vcelku jedno, jak je placený - jestli je v žoldu přímo, nebo je "lapen" v nějaké organizaci, která jej spasila a on jí musí takto být vděčen již trvale. To nevím, vypadá to na druhou možnost. Pan kema vždy na nový článek rychle zareaguje trapně provokativním způsobem, pro který se mi velmi obtížně hledá nějaké označení, které by bylo výstižnější, než že: po kemovsky. Tohleto víceméně s přesností absolutní již dávno vystihl pan Táborský termínem "kulové kemo".

S panem "kema" je jakákoli diskuse zbytečná. On vždy bez ohledu na fakta něco vyřkne a pak se velmi obratně vyhýbá faktům a chytá za každé ne zcela dokonale zvolené slovíčko. O fakta mu nejde - pouze popichuje a provokuje. Že pane kema, poznáváte se doufám !

dodatek:
Nějaký čas jsem si paranoicky myslel, že přímo spolupracuje s panem Stworou. Jak taková "roztleskavačka". [velký smích]

113240

Úžasnej příspěvek, Nillberte. Klobouk dolů, pani Mindy, málo kdy bych s Vámi mohl tak úplně souhlasit, jako zde.

Myslím si, že ten pán Nillbert či čo se na kruhu inteligence již objevuje jaksi "z druhé strany" ... [velký smích] Opravdu úžasný příspěvek.

113313

Přesně tak, není to důležité, jak je původ zastřený. Nakonec se říká "největší tma bývá pod svícnem" a tak si dovedu představit, že autor může být takto záměrně od počátku záměrně profanován. Důležitý je obsah ! A ten ukazuje shodu se skutečnostmi, jak je vidíme. Nelze mluvit o náhodě.

113315

10.08.2006 08:13

Holanďané se stávají cizinci ve vlastní zemi

pan "kema" zase první ... a zase OT

Petr Gejdoš 83.?.?.?

1)...vyspele zeme imigranty potrebuji, protoze bez nich by populace klesala.

2)...Uz jste nekdy slyseli o ... ktery by z duvodu nabozenskeho fanatismu urizl svym dceram klitorisy ... Furt to delaji ti sami.

k prvnímu výroku:
Tedy pane "kema", z toho plyne, že Vy si evidentně dovedete představit, že až z Holandska utečou všichni původní Holanďani do Australie a na Nový Zeland, že ti přistěhovalí zvednou vlajku Holandska hrdě nad hlavu a dobudují Holansko na pravý ráj na zemi ? Viděl jsem dokument, ukazující, jak se totiž původní (nechci napsat "bílí" ) Holanďani skutečně masově stěhují pryč, v tom dokumentu hlavně do Australie - necítili se totiž již doma doma. Kam se časem odstěhujete Vy ?

k druhému výroku:
Zatím to "řezání klitorisů" slýchám tak nějak hlavně z Afriky a nebylo to jaksi dáno nikdy právě tím Vaším důvodem, jestli jsem správně pochopil Váš zcela xenofobní "náznak". Jediný doložený pro mě případ je knižně zpracovaný případ Etiopanky - mimochodem křesťanky. Tu knihu vlastním, proto píší - jediný doložený případ. Nedíval jsem se "jí tam", ale věřím, že to bylo nelidské. Myslíte tedy, že to dělají hlavně křesťané svým dcerám ?

Pane kema, Vy ale vůbec nemluvíte k faktickému obsahu článku. Možná to špatně chápu já, ale domnívám se, že autor nastoluje otázku, jak dále s masovým přílivem zejména "čistokrevně" ekonomických přistěhovalců s absolutně jinou kulturní výbavou, kteří se navíc nikterak nemíní přizpůsobit hostitelské zemi. Vy jste expert na kde co, proč raději místo fakticky OT vágního příspěvku nenapíšete, co s tímto nastoleným problémem ?

Pane kema, máte vůbec co k tomu říci ? Abych Vám napomohl ujednotit si myšlenky, řeknu v kostce svůj návrh, jak mě hnedle napadl. Ve spolupráci s OSN by mělo být nalezeno nějaké dostatečné území a to by bylo vyhlášeno jako rezervace pro bělochy. Tam by byl OSN garantován další nerušený život "bílých" emigrantů z původně bělošských zemí. Třeba na Aljašce.

113321

10.08.2006 08:27

Co říci muži, jehož rodina je pod troskami?

expert "kema" zase první...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane "kema" - když pán Bůh dopustí, i motyka spustí !

Já byl na vojně a taky jsme tam dělali "ratatatabum" při tzv. "střelbě na nízko letící cíle" a to přesně ve smyslu nahoře uvedeného úsloví !

Byla to hrozná sranda ! Šance sestřelit velícího důstojníka byla v poměru asi 1 : 1000 000 vyšší, než zasáhnout onen nízko letící cíl. Marně tedy uvažují, jak jste zjistil, že bylo sestřeleno až tisíc letadel tímto způsobem. Ovšem Vy to patrně budete vědět ze svých zkušeností z "Velké vlastenecké" - tak nám něco, pane experte, o tom řekněte ! [velký smích]

Váš po poznání "všeho" velmi toužící oblíbený žák Petr Gejdoš.

PS - nezklamejte mě pane "kema", to víte, je třeba se chystat, kdyby náhodou bezpečnostní pásmo pro Israel sahalo až do střední Evropy ... [smích]

113324

Jo jo, pane Čochtane, všímáte si, jak ta pravda leze zpátky oknem ? Z tady tohoto Vašeho příspěvku je vidět, jak se Vám stále obtížněji daří vymýšlet ty svoje bludy. Cha cha ! Tomu se říká "dvojí past". Vy budete patrně nemlich přesně tak vzdělanej, jako pan "kema" - tedy Vám posloužim tímto:

Simul flare sorbereque haud facile est !* (Plautus)

113325

10.08.2006 08:44

Americký velvyslanec při OSN Bolton: Mrtvý Libanonec má menší cenu než mrtvý Izraelec

RE: Jakou cenu má Arab ?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Čochtane, Vaše myšlenkové konstrukce začínají být tak "přesprdelzubytrhajícně" samoúčelné, že budete muset již asi brzy zase změnit nick. Už se těším !

Ale měl bych malou podotázečku - to Vás snad intelektuálně nevysílí příliš - *znáte pane nějakou fungující zemi, kam pašování výbušin není trestné ? Ale jinak, uznávám - na těhotné a na děcka je třeba si dávat velkého majzla !! [velký smích]

113327

10.08.2006 09:04

Co říci muži, jehož rodina je pod troskami?

RE: expert kemo

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pardóóón ! Teď to vidím, jedná se opravdu nikoliv o "...až tisíc letadel", ale skutečně o řadu tisíců letadel ! Tím ale jsou do jisté míry vysvětleny vysoké ztráty Rudé armády za Velké vlastenecké... [smích]

A beru zpět - ta pravděpodobnost sestřelení velícího důstojníka oproti "nizko letícímu cíli" bude asi nižší, asi tak 1 ku 1000, to by jinak ty čísla asi nepasovaly. Omlouvám se.

Pan "kema" je ostatně poklad, doufám a pevně věřím, že nám bude i nadále obětavě a ochotně vysvětlovat taje dnešního světa. Bohu žel, zatím tak činí zcela obětavě zadarmo - kdyby ale byl ochoten sdělit své jméno a potažmo adresu, mohl bych mu na tuto jeho Bohu libou činnost přispívat. Vždyť přece "ani kuře nehrabe zadarmo..."

A co říci tomu muži ? Předpokládám, že pan "kema" to taky a zcela přesně ví a že nám to časem řekne. Já osobně si ale postup israelské armády vysvětluji tak, že se strašně nudí. Oni by tak rádi stříleli na Irán. Ale teď ve zprávách jsem již zachytil nadějný náznak, že se situace pro znuděnou israelskou armádu zlepší. Pry již identifikovali jakési iránské gardisty mezi "hizbolahakama".

Kdo chce kam... [velký smích]

113332

10.08.2006 09:09

Co říci muži, jehož rodina je pod troskami?

RE: expert Fisk

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ale no tááák ! Pana značky "kema" si važme a ne jej urážejme ! To stejně nejde ! Jednou, až nás bude "...co se pod vozovou plachtu vleze...", jak jedna hodná pani Sybila pravila, tak chrabrý pan "kema" tam jistě bude taky a kdo by nás tam jinak obveseloval ? [smích]

113333

10.08.2006 15:43

Holanďané se stávají cizinci ve vlastní zemi

RE: pan

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ale no tak pane kema, co se Vám přihodilo, že reagujete takto :

Pane Gejdos, tento odstavec je jedina cast vaseho prispevku, na ktery mohu odpovedet. Zbytek nedava zadny smysl a dle meho nazoru ukazuje na vase pocinajici silenstvi.

Já když jsem se do Vás nedávno dost možná neomaleně opřel, tak jsem se Vám omluvil - čekám to samé od Vás. Vy jste teď skutečně "vyprdnul tvrzení", které jste nijakým způsobem ani náznakem nepodepřel žádným argumentem, kromě toho, že se staráte o "moje počínající šílenství", což patrně pro Vás je argument logický a patrně i zcela excelentní. Nechcete se k tomu vrátit a svůj postoj objasnit ??

Jinak, na tu Vaši údajně "jedinou možnou" reakci já, jak tak koukám "nahoru", nemusím vůbec sám reagovat. Již bylo reagováno dostatečně a já souhlasím. Měl by jste pane kema navzdory svému již slušnému věku, který by u Vás snad již umožnil předpokládat jakési zkušenosti a znalosti, se přeci jen občas vrátit k základům vědění a k elementární slušnosti.

113392

10.08.2006 18:32

Není nad klasický displej

RE: Když jsem psal tenhle článeček, ...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Taky jen koukám a žasnu, ale na druhou stranu radostně čtu, jsem hardwarový "tupec" a dovídám se neslýchané věci.. [smích]

113414

11.08.2006 17:45

Americký velvyslanec při OSN Bolton: Mrtvý Libanonec má menší cenu než mrtvý Izraelec

RE: Etika se na matfyzu nevyučuje

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane čochtane z matfyzu, ani nebudu vytahovat Korán kvůli tomu, abych Vám řekl, že tady s těmi odkazy na Korán sprostě mystifikujete. A jelikož to děláte se zcela zřetelným záměrem, můžu si dovolit klidně tvrdit, že jste lhář, ačkoliv se to tady jinak nesmí.

Již jsem tady jednou vedl diskusi na přesně to samé tema s jistým panem "leho" alias Janem Kulískem, jak se sám prezentoval na svých stránkách, tak nějak mi vytanulo na mysli, jako by jste byl příslušným klonem toho "neuvěřitelného individua". Vaše názory jsou zcela nemožné a diskutovat s Vámi příliš nemíním.

113528

11.08.2006 18:57

Dopis

RE: Od Balfourovy deklarace sionistum - 2. listopadu 1917 ...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

...Izraelci byli zajati na vysostnem uzemi cizi zeme - Libanonu. Jinak je jasne, ze tato bezvyznamna udalost byla jen zaminkou -konflikt byl pripraven a schvalen jiz v mesici cervnu predem.

Když bychom se "správně paranoicky" zamysleli, zajisté bychom si vzpomenuli na 14. únor 2005, na den zavraždění jistého pana "Rafik Bahaa El Din Hariri".

Byl zavražděn neznámými útočníky při explozi nálože u projíždějící kolony. Podezření padlo "samozřejmě" na Sýrii, která měla v té době na území Libanonu rozmístěno několik tisíc svých vojáků a Harírí byl významným představitelem opozice, která žádala tehdy jejich odsun.

Podezření je jedna věc, skutečnost je nejspíše zase jiná věc. V každém případě - kdyby nebyl zavražděn pan Rafik Bahaa El Din Hariri, nedošlo by patrně dodnes ke stažení syrské armády a tedy by nejpravděpodobněji ani nedošlo k současné agresi Israele vůči Libanonu.

To já jen ilustruji, jaké paranoické asociace mi proběhly hlavou jako reakce na nahoře citovanou Vaši myšlenku... [velký smích]

Jinak na vývoj situace hledím "velice chmurným okem" a načepoval jsem "cosi" benzínu a nakoupil "jakési" léky, jen tak...

113533

11.08.2006 20:50

Dopis

RE: Od Balfourovy deklarace sionistum - 2. listopadu 1917 ...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

.... Noe - ten byl pripravenej von to vedel...

Já jsem tady docela "bitý" za Nostradama, popojdu tedy k jinému autorovi a ke Genesis. Hm... když se narodil Noe, byla z toho docela "rodinná patalie". Noe totiž se narodil proti rozumnému očekávání v době, když jeho biblický taťka Lamek byl jaksi "služebně dlouhodobě mimo". Lamek si zcela přirozeně byl vzápětí po "neplánovaném přírůstku do rodiny postěžovat svému taťkovi Metuzalemovi a ten taky nemeškal a zašel na rodinnou poradu za "známou firmou" Henochem, tedy zase svým taťkou. Henoch - to byl ten, co nikdy nezemřel, anžto "chodil s Bohem" a ten si jej vzal k sobě, cituji Genesis 5.24 : "A Henoch stále chodil s Bohem. Pak již nebyl, neboť Bůh ho vzal." Kdežto všichni ostatní patriarchové v Bibli zemřeli, tedy očividně Henoch nikoli.

No a Henoch "prý" Metuzalemovi pravil, ať řekne Lamekovi, že Lamek nechť syna příjme za svého a pojmenuje jej Noe, což má mít význam něco jako "odpočinutí od útrap země prokleté Bohem". Když Henoch viděl u svého syna Metuzalema, kterak tento vnitřně nesouhlasí, ač se bojí to říci - tehdy děti své rodiče totiž ctili, tak údajně Henoch dodal: "...Země bude zničena potopou a jediný, kdo se má zachránit, bude Noe a založí nový lidský rod..."

Hm - takže tohleto se stalo hodně hodně dlouho před "Potopou světa" - celých 600 let !! - a pro tehdejší běžné předpotopní pře-rozverné lidi to bylo stejně málo důležité proroctví "nějakého potrhlého Henocha", stejně jako dnes pro absolutní většinu rovněž očividně pře-rozverných lidí je nedůležité a vlastně nesmyslné proroctví nějakého "potrhlého Nostradama" z doby "bídných pouze" 500 let zpátky !!

Pro mě však je důležitý výrok Boží v Koránu v tomto smyslu (nechce se mihledat přesný text [smích] ) : "...a příjde ten DEN, stejně jako již v minulosti přišel a my jsme zachranili Noe..." Teď ale to má být trochu jinak, kromě potopy bude i "oheň z nebe" ! Čili i ta záchrana eventuálně bude muset být trochu sofistikovanější, než nějaká "obří dřevěná bedna" alias archa. [velký smích]

PS - takže vlastně teď mám pochyby o potřebě mít zásobu benzínu, hm...

113553

11.08.2006 21:57

Holanďané se stávají cizinci ve vlastní zemi

RE: pan

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Rozumím Vám, pane kema. tedy vysvětluju:

ad)...reci o tom, ze se bili budou kamsi stehovat ... a k tomu ...kam se stěhujete Vy..
Tedy, Vy jste si asi nevšimnul, že v tom hnedle prvním příspěvku, na který jste tak "nerudně" zareagoval, jsem se zmiňoval o holanském filmovém dokumentu, který řešil závažnou otázku narůstající emigrace "bílých" Holanďanů pryč z Holandska. Tedy doupřesním - v tom filmu oni Holanďané vcelku hodnověrně naříkali nad tím, že Holandsko je moc malé na tolik lidí a že se přestávají kvůli "barevným" přistěhovalcům cítit "doma" bezpečně.

A já, jako reakce na to, že Vy jste se vyjádřil, jako že " populace stárne a tedy potřebuje emigranty ..", jsem se ironicky ptal, jestli ti "barevní" imigranti budou dále budovat Holandsko - a v hloubi duše jsem už sám vrtěl hlavou, že nikoli, že si přišli jen tak brát podpory.

Čili - tvrdím, že masová imigrace třebas i mladých (ale blbých) neznamená pro stárnoucí evropskou populaci záchranu, nýbrž zkázu. A nato jsem se sarkasticky ptal Vás, kam se odstěhujete, což berte jako řečnickou otázku, kterou jsem položil v naději, že o sobě prozradíte více, neb nevím, kde bydlíte.

A jinak - já absolutně odsuzuji každý extremismus. Čili i ten palestinský. Ale prosím Vás, nechtějte, abych ze sebe dělal vola a zapoměl na skutečné historické příčiny současného stavu Středního východu. Arogance Západu situaci nejenže nevyřeší, nýbrž zhoršuje. A Vy pane kema sám zcela provokatívně píšete tak, jako by jste toto nevěděl.

Ptám se tedy - proč to děláte ? Vy skutečně máte tak mizerné informace, nebo si ze mě děláte legraci ?

113566

14.08.2006 08:20

Příměří začne v šest hodin ráno...

RE: Hizballah...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nekdo s nima ma asi dobry bisnis a vubec mu nevadi ze se zabijeji civiliste na obou stranach

Nevím, co tím naznačujete, pane Rejpale ? Vás nevaruje průběh WW II. mezi roky 1939 až 1941 ? Kdo to asi dodával na na všechny strany zbraně a kdo si tím vylepsil chátrající ekonomiku ? Byly to USA. Ostaně i dnes by bez vývozu zbraní "na všechny strany" americká ekonomika ležela v troskách - již teď má "frňák tak tak nad vodou".

Do Japonska začalo platit jakési embargo až 4 měsíce před "Pearl Harborem". Když se omezím na Dálný východ - to 10 let Američanům nesmrdělo dodávat zbraně jak Číně, tak Japonsku ? Jestli tím Vaším výrokem máte na mysli to, co si domýšlím, nezbylo by mi nic jiného, než odpovědět Běžte se vycpat ! s takovými názory. Zatím přesně nevím, co myslíte a tak čekám na reakci. [velký smích]

Jinak přímo k článku. Každému soudnému člověku je jasné, jak to bylo. Vinny jsou obě strany, ovšem hodnocení skutečného zavinění musí být diferencované. Ze strany Israele se přece zcela evidentně jednalo o předem dlouhodobě připravenou akci - první exploze této války zazněla více než rok předtím - když byl "záhadně" zavražděn jistý pan Hariri! Až sled reakcí na toto umožnil Israeli dnešní agresi.

Hizbolah - ti přispěli "svou troškou do mlýny" tím, že se vcelku dychtivě na toto připravili a reagovali, jak reagovali.

Jenže - ten rozdíl tu je jasný. Israel na Golanských výšinách je nesporně protiprávně, stejně jako na onom sporném území, kde byli israelští vojáci napadeni a dva uneseni = formální záminka. Bylo to na libanonském okupovaném území ! Pro mě je věc jasná - byla to provokace Hizbolahu, ale byla to zcela morálně i formálně oprávněná akce národního odboje Libanonců.

Zvěrstva Israele budou potrestány, ač se to tak teď nejeví. Mi kdysi otec vyprávěl, jak si ve válečných létech do roku 1943 doma v Protektorátu zoufali, když posuzovali vyhlídky na skončení války. Smutné historické zkušenosti nemohly vzdělaným lidem dát zapomenout na Westfalský mír z roku 1648.

Velmoci nikdy nehájily pravdu a práva slabších, kterým ale přitom byly vždy takovými "povedenými mírovými konferencemi" vnuceny údajně "v zájmu míru" zahanbující podmínky. Stejně, jak nás Čechy a Slováky hodili bez skrupulí Chamberlain a Daladier přes palubu v Mnichově, stejně tak nás Roosewelt nacpal v Jaltě do chřtánu Stalinovi - bez mrknutí oka, beze stopy chápající omluvy. Bez slitování - pouze kšeft - to Vy poturčenci typu "kema"v USA nezapomínejte !!

Češi dnes, u vědomi historických zkušeností, nemáme důvod si myslet, že situace je jiná, než v historii. USA provádí bez skrupulí svou hrabivou politiku a na nás je, aby jsme "nebyli blbci", kteří za to zaplatí. Dnes USA chtějí, aby byli ti blbci Arabi". A oni to ví a snaží se nebýt. Co dodat, aby to bylo jasnější ? Válka opravdu teprve začala ! [velký smích]

113821

14.08.2006 17:06

Příměří začne v šest hodin ráno...

RE: Hizballah...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tak si pane "Locich" přečtěte pořádně, co jsem napsal - já ty Golany vzpoměl jen tak bokem a nejednalo se mi o ně primárně, mluvil jsem o libanonském území. Nicméně, sám jste řekl - Golany byly přiznané na syrskou stranu hranic, jenže jaksi podivným řízením osudu tam vládnou Israelci, že jo ! Silně by mě zajímalo, kdyby na Golanech zaútočili syrští partyzáni, co by jste řekl ? Totiž - Hizbolah zajal ty dva israelské vojáky na území, které patří Libanonu a tedy akce Hizbolahu nemůže být považována za nic jiného, než za "akt národní sebeobrany", nikoliv za agresi.

Za sebe Vám pane Locich musím říci, že mi jsou rezoluce OSN pro smích úplně stejně, jako se z nich smějí Israelci, Američani a vůbec - všechny velmoci. OSN je výhradně pouze a jen pro smích.

113849

14.08.2006 17:37

Příměří začne v šest hodin ráno...

RE: ?:-)))

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Romane, možná, kdyby jste "zabrousil" hlouběji do historie, předcházející vzniku Israele - třeba by jste se stal taky "islamofilem", jak jste to tak mile nazval. Totiž - kdyby jste se tím zaobíral hlouběji, třeba by jste vyhodnotil, že negativní dopad židovské obce na svět je mnohem větší, než negativní dopad islámské obce. A potom by jste se na problematiku díval přinejmenším vyváženěji.

Račte si povšimnout, že hladce vyholení a navonění pánové ve fracích a bílých límečcích toho zatím ve světě nakradli vždy několika řádově nesrovnatelně více, než nějaká zdánlivě odpudívá, neb v kraťasích, teniskách a triku oděná vousatá "nenavoněná" individua.

Vždy, když uvidíte nějakého debila, jak si to "sype" po městě s obřím terenním beemwákem s pneumatikama jak na traktor, tak to jsou vesměs ti uhlazení vyoblíkaní pánové - vzory společnosti. Ti, když kradou, tak po stovkách milionů. A vy nadáváte na ty neuhlazené otrhance, že se nevoňají - jaksi Vám ale uniklo, že ti druzí - Vaše vzory - je okradli ! Zdá se Vám, že to nesouvisí s Israelem ? Ale souvisí, stačí se zamyslet ! [velký smích]

113850

14.08.2006 17:43

Příměří začne v šest hodin ráno...

RE: 4 Roman Pražák

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Arkane - klidně pište takhle dál ! Vy můžete, Vám to projde, jste totiž odstrašující příklad špičkové lidské ... eh - prostě toho, jak to s člověkem není moc dobré... [velký smích]

113851

14.08.2006 18:27

Příměří začne v šest hodin ráno...

RE: podivným řízením osudu tam vládnou Israelci,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Hm, máte nějaké potíže či co ? Totiž teď jste se pokusil srovnávat něco zcela nesouměřitelného - zkuste raději nějaké počty s jablky a hruškama ! A doporučoval bych k těm ryze hypoteticým konstrukcím světa, co jaksi se světem moc nesouvisí, jak jest na matfyz docela zvykem, sem tam se pokusit pozorovat i místní (pozemskou) realitu.

113857

14.08.2006 18:41

Příměří začne v šest hodin ráno...

RE: Jasnovidec Fisk

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Chachacha, pane "kema" - Vy než by jste se mi omluvil za svou sprosťárnu vůči mě - čili vzal si příklad ze mě, který se Vám omluvil, ač jsem přitom pravdu fakticky měl - raději reagujete na mě nepřímo ! I tak se může... [velký smích]

Teď jste ale hrubě nepochopil, co bylo míněno, což bude asi tím, že tím poturčencem skutečně jste nad i "poturčeneckou míru" - Váš problém.

113859

14.08.2006 20:19

Příměří začne v šest hodin ráno...

RE: podivným řízením osudu tam vládnou Israelci,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Však do času. Předpokládám tedy, že budete se stejným stoickým klidem přijímat i obrácené výsledky příští války. Ta totiž vysoce pravděpodobně dopadne trochu dost hodně jinak, než dalším vítězstvím Israele - ač se Vám to může zdát tak moc nepravděpodobné.

Zeptáte-li se mě, kde beru jistotu, že tomu tak bude, odpovím jedním slovem - Nostradamus. Budete-li chtít vědět, zda mám i nějakou věcnou představu, jak by k tomu mohlo dojít, odpovím - ano. Moje přesvědčení vychází kromě z Nostradama i z jednoho velmi známého biblického a všeobecně platného vědeckého axiomu, totiž, že žádné stromy nerostou do nebe...

Doporučil bych Vám zamyslet se nad touto parafrází čínského a velmi moudrého úsloví: "V každé porážce je zárodek příštího vítězství". Těším se, že si stihneme ještě popovídat na téma, že bombardování Israele a vraždění israelských civilistů ve velkém, tamtéž útoky na záchranná zdravotnická vozidla a na nemocnice, tamtéž ničení kompletní infrastruktury, měst, mostů a komunikací, elektráren a prostě všeho - že to je zcela regulární a veskrze správný způsob vedení boje. Zajisté taky předpokládám, že bude OSN při té příležitosti "tupě zírat" a přijímat nic neříkající plané vyhlášení, že by se válčit přeci nemělo a podobně. Pak si Vás rád poslechnu, co budete povídat. [velký smích]

Mimochodem - nestraním nikomu, jsem na straně pravdy a spravedlnosti. Ale to známé "oko za oko, zub za zub" bych za dané situace považoval jako vcelku spravedlivé.

113872

14.08.2006 20:31

Příměří začne v šest hodin ráno...

RE: ?:-)))

Petr Gejdoš 83.?.?.?

[smích]

Lidé jsou obecně dost mizerně informovaní v souvislostech a jsou náchylni dělat soudy z dílčích okolností. Leč neproniknutelné jsou úradky Boží a to právě z tohoto důvodu. Čili tím sebekriticky uznávám, že sám hřeším, dělaje soudy, neb mi to nepřísluší. Naštěstí pro sebe mám jistou slušnou omluvu pro "své soudy" -alespoň obrysy těch Božích úradků vidím v Prorocích. A Vy snad taky - co říkáte, vypadá to špatné, co ??

113875

14.08.2006 22:17

Příměří začne v šest hodin ráno...

RE: podivným řízením osudu tam vládnou Israelci,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No jo no, pane stein55. To vy tam v Palestíně asi nepochopíte - nevadí Vám doufám, že celé to území včetně Israele zovu Palestína ?? Vy Israelci teď slavíte "slavné vítězství" nad Hizbolahem [velký smích] a tak nemáte asi čas sledovat, co asi bude dál. Možná ale ne, možná se pletu a je to nějak jinak, co já vím.

Třebas trpíte jen "nemocí z vítězství" a většinu času trávíte radostným posloucháním vítězoslavných fanfár a nekonečné propagandy. Postudujte si v japonských pramenech, jak mysleli Japonci první tři roky války v Pacifiku od Pearl Harboru. Taková nemoc je ale móóóc nepraktická pro budoucnost, to Vám pane stein55 garantuju. Nemoc z vítězství nezaručuje vítězství - spíše naopak !

Spoléháte na to, že ovládáte všechny prostředky na výrobu veřejného mínění. Ale právě tady je vaše slabina, podceňujete lidský od Boha daný cit pro spravedlnost, pro právo. Sami sobě lejete do hlav vlastní propagandu tak, že tomu i věříte - nic horšího již ani být nemůže. Stromy prostě do nebe nikdy nerostly a ani neporostou. Proč tedy doufáte, že teď zrovna vám nějaký vyroste ?

Nadělali jste takovou horu křívd, že vás to zavalí !

http://english.pravda.ru/hotspots/conflicts/83898-1/

...třeba je to zcela blbost, ale není šprochu... že jo a není to taky jediný šproch, co je slyšet. Prostě - uvidíme, co si budeme brzičko povídat ! [velký smích]

113886

14.08.2006 22:25

Příměří začne v šest hodin ráno...

RE: ?:-)))

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Terorista vam udajne podle politika chce vzit vasi svobodu.
Politik vam ji vezme urcite a jeste bude drze tvrdit, ze je to pro vase dobro.


[chechtot]

Netřeba se věšet - řešení se blíží.

113888

15.08.2006 15:37

Příměří začne v šest hodin ráno...

RE: ?:-)))

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Je někde, teď zrovna ale přesně nevím kde, určitě však v Biblí, psáno, že lidé dostali Zemi na omezený čas od Olám po Olám, aby vyzkoušeli svou vládu nad Zemí a aby sami zjistili, že si sami nebudou umět vládnout. A pak zase Království Boží bude na Zemi - já pak dodávám, že cítím, že to již bude brzy... [smích]

Tedy pane Romane - co vlastně ve Vás vyvolalo ten nelibý pocit, vedoucí k "šavlovému tanci" ? Místo toho, aby jste měl radost ? Vy snad patříte k těm, kteří by na spravedlivém systému Boží vlády tratili ? To by mi Vás zcela úpřimně nebylo líto.

113956

15.08.2006 15:44

Příměří začne v šest hodin ráno...

RE: Zabijme je drive, nez oni zabiji nas v dalsi valce!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Řešení čistě biblické se mnohým bude samozřejmě nelíbit ! Ovšem Vaše "Noc dlouhých nožů" - to je zase jen násilí, což by zase zplodilo další násilí. Historie ukazuje, že to by řešení určitě nebylo.

Stav, ve kterém se globálně lidstvo nachází, tak ten byl přesně takto předpovězen nejen Nostradamem. Ještě daleko přesněji je tento stav popsán v Shrimad Bhagavatam, když by jste to četl, asi by Vám běhal "mráz" po zádech. Problém je v tom, že asi tak 99,99 procent lidí to nebere vůbec vážně. Nuž co se dá dělat ? I to bylo totiž předpovězeno - neotravuju příliš s Proroky ? [smích]

113958

15.08.2006 21:16

Příměří začne v šest hodin ráno...

RE: podivným řízením osudu tam vládnou Israelci,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Zdravím pane Had - jak vidno, v době "samých vítězství" se pánům Israelitům zdá býti vše jednoduše možné. Tak nějak zdá se, málo že čtou ty svoje náboženské "tlusté knihy" - jinak by vážněji brali v potaz právě otázky té své morálky a více by mysleli na "stopy", které po nich zůstavají vtisknuty do celého Vesmíru. Chudáci patrně netuší, jak moc je pro ně nedobré, když si takto realizují své tužby a idey - každý totiž dostane přesně to, co si přeje - smysl toho všeho však pochopí, až bude pozdě !

Můžu zřejmě beze změn použít Váš závěr : Ále což, to si každý musí naštěstí odbouchat sám za sebe. A v posledním okamžiku života se projeví všechny ty "moralne povinnosti a kvality, co Vam uplne staci..." [smích]

113984

16.08.2006 15:03

Příměří začne v šest hodin ráno...

RE: Zabijme je drive, nez oni zabiji nas v dalsi valce!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No jo, Vy, pane "kema", o nich a jejich "pozůstalosti" vůbec nic nevíte ( mluvím o Prorocích) - tedy se Vám to kecá ! Schválně - existuje vůbec něco kromě zcela "hodnověrných" informací z bílé chaloupky, co pro Vás není šarlatánství ? Já jen, že jinak aniž by jste viděl byť jen kousíček letadla na nějaké fotce, tak máte absolutní jistotu, že do Pentagonu narazilo letadlo. Nejste čirou náhodou takový náš "malý šarlatánek" ? Kdy se mi omluvíte - nedělejte ze sebe blbečka, že nevíte, o co jde... [velký smích]

114072

16.08.2006 21:09

Kdo zvítězil v Libanonu?

RE: Je to dalsi zidovsky trik!!!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Jakube, klobouk dolů - to je parádní klička v kličce, úskok v úskoku, past v pasti ! [smích] Myslím hlavně tedy tu kampaň - a její výsledek - v Libanonu. Ovšem, jakkoliv sám jsem paranoik "vcelku vyhlášený" - tak tohleto je i na mě silné kafe - že by takhle byl míněn i debakl USA v Iráku. To by byl totiž tedy skutečně "Super Pearl Harbor". Až se tomu mozek vzpouzí.

Ovšem tady u toho dole zdůraněného bych Vás poprosil o trochu objasnění, co tím skutečně myslíte ?

Nebojte se, zidi to maj spocitany od zacatku do konce, pokud mi neverite, tak si ty penize po valce prepocitejte, ale to uz budete sami videt, kdo ma veskerou moc a kdo tu byl se svyma hodnotama za blbce...
[zmaten]

114104

16.08.2006 21:15

Kdo zvítězil v Libanonu?

RE: Je to dalsi zidovsky trik!!!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tedy jsem to unáhleně vypustil ! [velký smích]

Chtěl jsem ještě vzpomenout tu myšlenku, která se tady již objevila a která se jeví velmi velmi pravděpodobná - Israel to celé zinscenoval, aby dostal "modré přilby" v nějaké síle na své hranice a ty mu tak aspoň částečně kryly záda pro případ války s Iránem.

Zde pak je ještě jedna "skrytá idea" takového tahu - totiž napadení mezinárodních sil v případě "velké války" by popudilo občany zúčastněných států a tedy naklonilo snad sympatie zpět k Israeli. Ale moc tomu nevěřím - to mi totiž připomíná ten srandální výrok "...nechci tu slevu zadarmo !"

114105

16.08.2006 21:49

Kdo se bojí velkých zlých sunarů?

RE: Ja se sunaru nebojim

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane "kema" - asi "bouchnu šampusem" - nestává se totiž příliš často, že bych s Vámi souhlasil. A tedy - řekl bych to asi stejně: ...a kdyby je nikdo nekontroloval, rad bych prenechal svou letenku autorovi tohoto clanku.

Nicméně - dnes za takového stavu "západní společnosti" nemá cenu se o tomto problému snad ani bavit. Lidská společnost v euro-atlantické části světa je totiž morálně rozložena rozpory mezi hlásanými (a přitom formálně přijatelnými) zásadami a pravidly na straně jedné a tím, jak vypadá uplatňování těchto pravidel v praxi. Je to na dlouhou řeč a zde se patrně, jak Vás sleduji, nemáme vůbec šanci shodnout. Absolutní většina Vašich příspěvků totiž ukazuje nejpravděpodobněji na zásadní amorálnost myšlení.

114113

16.08.2006 22:03

Kdo zvítězil v Libanonu?

RE: Kdo zvitezil v Libanonu?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Čochtane, cože jste to studoval ? Vy jste něco studoval ? To je k nevíře. Ale v jednom s Vámi zcela souhlasím - No, ono to stejně přijde, tohle je jenom pauza k nadechnutí, taková předehra. Ta opravdová válka, ta stojí za dveřmi.

Horší ale pro Vás asi bude zjištění, že zřejmě pak bude na Zemi spíše asi patnáctinásobné "podlidnění". A to dost dobře odpovídá tomu, co pravila jistá Sybila - že: "...zůstane lidí, co by se pod vozovou plachtu vešlo".

Vyjdu-li totiž z Vašeho čísla - Vzhledem k 15-tinásobnému přelidnění - by normální zalidnění činilo cca 433 milionů lidí. No a když to opět podělíme 15 , zůstane asi 28 milionů. To se sice pod vozovou plachtu nevleze ani omylem, ale na druhou stranu - hustota lidí na jeden kilometr čtvereční by činila asi jen 0,2 člověka/ km2. To by se pak dokonce dost těžko shánělo tolik lidí, aby se pod vozovou plachtu nevešli - to asi Sybila měla na mysli. Hmm.. myslíte, že jakou máme šanci to po válce ještě jednou prodiskutovat ? [velký smích]

114116

17.08.2006 07:29

Kdo zvítězil v Libanonu?

RE: Pane Gejdoši

Petr Gejdoš 83.?.?.?

http://www.radioliberty.com/stones.htm

Jistě o tom víte (!??) - tady to někdo plánuje dlouhodobě, na základě čeho asi (???) - to je z toho jasné, viz ono "Georgijské Stonehenge". Vy, kteří se z Proroků a jejich proroctví smějete, si můžete vybrat z těchto možností, tedy alespoň jak já to vidím:

- máte dokonale vymyté mozky,
- jste prostě v tomto směru nedovzdělaní (není myšleno pejoratívně),
- víte o tom, ale děláte placenou propagandu v žoldu "neznámých ONI",
- jste od narození šprýmaři.

U Vás pane čochtane mám prakticky jasno - znám pár lidí z matfyz a vím, že v jistém slova smyslu nejsou z této planety. Ale co je hlavní - jejich vzdělání a myšlení je mírně řečeno poněkud jednostranné alias omezené. Zato vysloveně málokdy trpí malým egem.

114167

17.08.2006 07:35

Kdo zvítězil v Libanonu?

RE: Pane Gejdoši

Petr Gejdoš 83.?.?.?

A ještě bych dodal pane Čochtane dovětek - možná by jste se divil, jak lidé s prakticky stejnou ideou v hlavě podle svých osobních kvalit dokážou o této idei velmi různě mluvit a konat. Co jsem tim chtěl říci ? Možná bychom se v rozhovoru "u piva" hladce shodli, jaký by měl být "cílový stav" lidstva, ale cesta k tomu by se patrně dosti hodně lišila. V tom cítím dosti zásadní rozdíly například mezi mnou a Vámi, čehož se lze dopátrat z obsahu našich příspěvků... [velký smích]

114168

17.08.2006 07:41

Kdo zvítězil v Libanonu?

RE: Cvi se neraduje:

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Babička "sybi" Vás pane Čochtan taky pozdravuje - vzkazuje, že až příjde Vaše femtosekunda "loučení se se světem vezdejším", teprve pak pochopíte skutečně skutečnou relativitu - věřte mi, bude dlouhá. Ani kdyby Vás to napadlo, není zapotřebí posílat z tohoto úseku Vašeho života žádný vzkaz mi, já to totiž vím. Ale pro Vás to bude asi dost nemilé překvapení. [velký smích]

114170

17.08.2006 20:46

Horké léto

RE: Velice chytra hra...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

V zásadě by, pane Jiří, šlo to samé daleko více oprávně říci o Vašem příspěvku - že je poněkud nepřesný a spíše nepodloženě spekulativní.

- To, že aerosoly působí proti skleníkovému efektu je už velmi dlouho dobře známo ..

To přece není v tomto kontextu pravda ! A ani to tak přímo není řečeno v tom článku v Blistech. Aerosoly - jaké aerosoly máte vůbec na mysli ? Přečtěte si těch pár vět od citované části a uvidíte, že tomu nebudete rozumět.

Kdežto prachové částice skutečně sníží množství slunečního zářeni, jenže nepovede to k poklesu telot - to teplo totiž stejně v atmosfeře zůstane a úplně stejně se uplatní opět skleníkový efekt, tedy vyčistění atmosfery od prachu by se na celkové bilanci projevilo celkem minimálně.

- Vzestup hladiny o 7 či 8 metrů je též velmi nadsazený,...

http://gnosis9.net/view.php?cisloclanku=2006080007

... a koukněte se i na související články a odkazy. Uvidíte, že těch 7 - 8 metrů není vůbec nadsazený údaj ! Chtěl bych mít Váš optimismus, ovšem lépe podložený...

- Myšlenka na spálené amazonské pralesy žárem je též dle mého soudu zcela směšná ...

http://gnosis9.net/view.php?cisloclanku=2006070018

... a koukněte se opět i na související články a odkazy ! Už vůbec bych být Vámi nemluvil příště o nějaké směšnosti. [velký smích]

- Proto se nedožijeme dne "kdy dojde ropa".

Jo, poprvé a zatím naposledy souhlasím, bude to hyperbola. Nicméně, pane Jiří, Vy jako by jste neuchopil tu problematiku komplexně a soustředil se na jednotlivosti a to se záměrem prostě "hlavně nesouhlasit", vlastně jste fakticky zaujal postoj jako "hnídopich".

Uvědomte si tu spoustu zpětných vazeb, které v souvislosti se zdražováním ropy budou působit jako výrazně kladné zpětné vazby. To povede k faktické destrukci civilizace, jak ji známe a to naprosto stejně spolehlivě, ať už ropu mít nebudeme vůbec, nebo bude jen dražší, než dejme tomu 100 dolarů za barel. Musím zcela nespokojeně nesouhlasit v Vaším příspěvkem v celém rozsahu.

Nechci rozvířit zbytečnou debatu, ale ta ropná krize a s tím spojená krize potravinová, krize světového obchodu, zhroucení finančního systému, zhroucení "amerického snu" založeneho na dluzích - tato pohroma kataklysmatických rozměrů není někde v daleké budoucnosti pane Jiří - my v tom žijeme právě teď a Vaše zlehčení jednoho dílčího problému je daleko více směšné, než to, co jste směšným nazval Vy.

114232

18.08.2006 07:39

Horké léto

RE: souvislosti

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To je pane listonos prostě již tak - křesťanství se vždy šířilo hlavně násilím, za cenu válek a genocídy. Kdyby to bylo opravdu nutné z historie doložit - klidně Vám to doložím !

A ti křesťané nikdy nedali pokoj a je tomu tak fakticky dodnes. Chvála Bohu však "papežský stát" nemá tolik atomovek a i kdyby neměl dneska rozlohu pouhých 40 hektarů, tak "ztučnělé loupežemi srdce křesťanů" je již natolik odvedlo od jakékoliv křesťanské morálky, že křesťané dnes vypadají jakože mírumilovně. Ale zdání klame - koukněte, jak USA jsou mírumilovné - všechny své prostředky vráží do armády - 50% světových nákladů na zbrojení vydají USA !

Nepleťte se prosím, křesťané - to je jako lev, který ulovil a částečně sežral svou nadměrnou kořist. Teď jen líně leží ve stínku poblíž a hýbe se jen tehdy, když odhání od zbytků své hostiny supy, kteří se slétají v naději, že ukořistí zbytky mršiny... Co bude, až ten lev nebude mít co do huby ??

Jako obvykle - lze velmi snadno obrátit pořadí - příčina versus důsledek. A tak jsme svědky naplnění jednoho přiléhavého úsloví: "Zloděj křičí chyťte zloděje !!" [velký smích]

114295

18.08.2006 08:07

Horké léto

RE: Velice chytra hra...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Přesně tak ! I kdyby "věda" měla připravené dokonalé řešení, již je stejně pozdě. Vyjděmež z představy, že za týden dojde k tak avizované válce proti Iránu. Irán patřičně a očekávatelně odpoví - nebudu rozvádět, je to pro další povídání nepodstatné. Těžba a vývoz ropy poklesne na 25% současné cifry. Jak to bude vypadat dále ?

Jako slušný předpoklad pro první přiblížení vezměme, že platí rovnice:

suma všech prostředků na koupi ropy = konstanta (vím, že není - bude to "divočejší" matyka...)

Potom bude ropa stát po vyrovnání výkyvů cca 300 USD/barel, ovšem jen do času, než následná ekonomická krize dolar smete. Čili to berte jen jako hypotetickou cenu.

Energie z biomasy :
- zapomeneme pro jednoduchost na globální "změny klimatu".
- dnes po tzv. "zelené revoluci" již prakticky neexistuje při poctivém započtení všech okolností na světě ve vyspělých zemích plodina, která vyprodukuje více energie v biomase, než činí energie vložená v ropě.
- půda je natolik zdevastovaná "umělou úrodností", že přechodem na klasické zemědělství z dob před "zelenou revolucí" její výnosy budou cca 10 - 20% !
- obyvatelstvo, nejméně sto roků masírované pocitem, že věda může vše zařídit, nebude chtít chápat, že životní úroveň musí klesnout na 1/10 té dnešní úrovně, aby deficit energií byl vyrovnán.
- Rozdělení chudý/bohatý se změní na umírající hladem/přežívající a to jen tak tak.
- Zcela "nedostatkové zboží" - morálka - spojená s kultem násilí, jak to do nás sto roků cpe americká kultura, se změní v inferno na zemi - v Ježíšem Kristem (nechápu, proč křesťané nevěří slovum "svého" Syna Božího ????) avizovanou válku biblického charakteru všech proti všem.

Co dámy a pánové máte proti Nostradamovi - mám zde uvést serii jeho proroctví, které toto zcela "surově realisticky" předpovídají ? Ptáte se proč to, k čemu by to bylo ? Máte pravdu - dnes již asi k ničemu... [velký smích]

114297

18.08.2006 08:13

Horké léto

RE: Velice chytra hra...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane "kema" - ještě chvíli mi tady něco povídejte, kolik jste vlastně "pobral rozumu". Já jen tak uvažuju, zda se umíte soustředit na více, než jednu jednoduchou myšlenku najednou, a zdali Vám říká něco pojem "analyticko-syntetické myšlení". Nezlobte se, ještě jste se mi neomluvil za Vaše sprosťárny... [velký smích] Mi to ale neva, ani to nijak moc zrovna od Vás nečekám.

114299

18.08.2006 16:01

Příměří začne v šest hodin ráno...

Vážený pane rogere

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Vážený pane rogere, zaprvé - obzvlášť od Vás to sedí, když nejste schopen napsat mé jméno správně. Uděláme kšeft, já z Vás udělám rugera, když Vy ze mě Gejdoše - to jakékoli diskusi udělá dobře, když diskutující prokáže, že umí číst a psát. [velký smích]

A zadruhé - co vám tedy pane schází ? Vy třebas si tu zásadu "cash and carry" vykládáte jak ? Přece tady nebudete trapnit s tím, že Vám budu muset dokazovat, že USA obchodovaly stejně čile na všechny strany a že klidně prodávala i Hitlerovi? A důvod byl jednoduchý - USA dostávaly zaplacené "natvrdo" ! Jestli chcete popírat, že USA ekonomika byla před válkou WW II. na tom velmi "bledě" a že se dobře postavila na nohy právě kšeftováním se zbraněmi "na všechny strany", potom by ten Váš "káravý" příspěvek, na který reaguji, ztratil i poslední kousek váhy.

A zatřetí - ...již teď má "frňák tak tak nad vodou"., připomíná mi slavnou reportáž československé televize, která začínala slovy "Dnes v ulicích NewYorku žebrá skutečně každý.". ...

Víte, vážený pane, já patrně na rozdíl od jistého pana "kema" asi nedostanu Nobelovu cenu za ekonomii. Já jsem tu reportáž neviděl, kterou Vy vzpomínáte. Ale o svět se docela zajímám. Psát jako Vy, že americká ekonomika : "vykazuje robustnost, díky které může velmi zdatně intervenovat ve prospěch kolísajících regionálních pilířů finací ..." - tak to by mě tedy ani ve snu nenapadlo. Já to totiž vidím jaksi úplně jinak, hmmm [velký smích]

Cosi vím, jak asi funguje Bretton Wood a jeho dnešní petro-karikatura. Víte - mi vytýkáte, že neargumentuju korektně - tedy od Vás to opravdu sedí ! Vítejte do klubu lehů, kemů a podobných. Pořádně si přečtěte svůj velmi korektně vyargumentovaný korektní canc, schválně - co Vás jen tak nezaujatě napadne.

114330

18.08.2006 17:43

Pohled z Haify

RE: rýp

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Hm - pane "Nillbert", byl jste se optat v Teheránu ? Za co prodávají ropu do Číny a do Indie ? Při Vaší vrcholové inteligenci, co podle Vás je závažnější - zda-li Vy víte, co je s iránskou ropnou burzou, nebo co Irán inkasuje za svou ropu ?

114334

18.08.2006 19:55

Kam se poděl čtyřmiliontý návštěvník?

Ani mě to nepřekvapilo...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

že pan seržant je takový.

Nicméně, pane Vladimíre, mám zdánlivě odtažitý problém a z toho plynoucí dotaz. Ale myslím, že to náhodou tady zrovna k tomuto pasuje. Totiž, všimnul jsem si, že mám poslední dobou stále horší procento úspěšností pokusů dostat se na Zvědavce. Velmi často prostě zamrznu, dnes již to je snad k 50 % úspěšnosti. Cvičně vždy kontroluju, jak se načítá něco jiného a ejhle, třeba zrovna Antizvědavce to načte za zlomek sekundy a nikdy to nevyplivne "..že server nelze nalézt..". tedy, pokud zrovna sám od sebe Kulísek nezhavaroval. [velký smích]

Je to možné, že by jsme již, pane Vladimíre, byli Zvědavci "v jednom pytli" na indexu a takto jakoby rušeni ?

114346

18.08.2006 21:58

Horké léto

RE: Velice chytra hra...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nu dobrá. Máme zřejmě každý jiný vhled do problematiky. Mám takový zvláštní pocit, že Vy se jakoby díváte exaktně na jednotlivé dílčí problémy a jeví se Vám veskrze jako snadno technicky řešitelné. A jste plný optimismu, že co nevyřešíme dnes, vyřešíme zítra.

Já zase, jako bych se díval nějakým superdalekohledem někde z vedlejší planetární soustavy. A vidím naopak, že planeta chřadne, je stále jaksi žlutavější a červenavější.

Nu pane Koubek - když jste tak vcelku arogantně přesvědčen o vcelku banálnosti všech těch problémů, které podle Vás věda zvládne tak nějak levou zadní a s prstem v nose - tedy proč se něco neděje na záchranu ? Kolik musí vymřít dalších živočišných druhů a kolik rostlinných, než usoudíte, že je to politování-hodné ? Kolik % zničené Amazonie Vás konečně zneklidní ? Jak dalece musí vymřít život v oceánech, než pan Jiří Koubek usoudí, že to již není dobré ?

Nebuďme tak sebestřední...

Vy volíte Malthuse, mně je bližší přístup Simona...


Hm, pane, já nejsem sebestředný ani omylem, ale pan Malthus měl pravdu již z principu prostě a jednoduše - jste tedy vedle Vy. Totiž - říčka, která protékala městem, kde bydlím, v době mého dětství byla plná pstruhů a raků. Neptejte se mě, co tam plave teď - odpověď by byla zdánlivě vulgární... [velký smích] Jste schopen to chápat, nebo Vás přesvědčí, až Vás to bací přímo mezi oči ?

114366

19.08.2006 11:02

Horké léto

RE: Velice chytra hra...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Je to sice OT, ale ještě krátce zareaguju. Pane Jiří - Malthus se nemohl zmýlit, to si nějak v hlavě prostě musíte přebrat. Vše, co lze kdykoliv v přírodě pozorovat, to svědčí pro Malthuse, jó limity jsou prostě limity a to zcela principiálně - platí i pro Vás, ač se Vám to třeba nejeví. [velký smích]

Já si zase pamatuji, že Vltava byla mnohem špinavější před 10 lety než dnes.

Nevím, kolik si toho pamatujete. Ale aby jste mohl na něco usuzovat, musel by jste pamatovat o dost dále, než na 10 let zpátky. Tímto výrokem jste potvrdil moje mínění - nemáte pane odstup od věci.

114396

19.08.2006 20:55

Horké léto

RE: Velice chytra hra...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No jo, jestli Vám na zahradě poroste stejně jako kdesi v Brazilii na divoko sama od sebe cukrová třtina vysoká 5 metrů a Vy jen sem tam mačetou pokácíte tři - čtyři metráky té třtiny, vylouhujete a necháte vykvasit v sudech jako slivovici, pak se není čemu divit. To potom vylouhovanýma uschlýma stonkama zatopíte pod kotlem a máte z toho třebas 200 litrů lihu skoro za hubičku a za práci. To jsem ale nemyslel, takhle to u nás nebude fungovat a nakonec to nebude fungovat ani v té Brazilii - vždyť tam zatím furt kácí pralesy a využívají tisíciletí akumulované živiny. To ale taky skončí brzy a neslavně !

Zkuste ale tady v Česku poorat, povláčet, zasít, povláčet, zaválcovat, zahnojit, postříkat nějakým chemickým sajrajtem - aby to rostlo, pak jiným sajrajtem, aby to něco nesežralo, pak to vyjednoťte, skliďte, ořezejte chrást, nařezejte řízky, vylouhujte, zkvaste a vypalte na líh - mluvím o cukrové řepě. A pro všechny ty úkony, pokud nebudete orat a vláčet osobně sám [smích] , musíte zaznamenávat spotřebu nafty do polní techniky, spotřebu energie na vypálení - těma chrástama asi nezatopíte, hnojiv, chemikálií, amortizace techniky, náklady na osivo, zaplaťte daně a pak se přihlaste, jak jste dopadnul s takovou ekonomikou ! [smích]

Do toho ovšem nezapomeňte zakalkulovat jednou katastrofické sucho a velikost té řepy jako ředkvičky, pak zase jindy zakalkulujte povodně a řepu "vodnici" s 0,1% cukru a jste doma ! Tak nějak bude totiž vypadat ta výroba tady !

No a na tu výrobu biolíhu - viz Ve Spojených státech zase roste obliba poměrně levné směsi zvané podle svého 85% obsahu etanolu E85... - tak na to zapomeňte ! Takhle to funguje teď, když jsou jen tak mezi řečí přebytky a neví se, zda to pálit přímo v kotlích (obilí), nebo kvasit na líh. To tak funguje dočasně. Ale až prostě energie z ropy nebude , nebude ani ta nadvýroba, nebude tedy ani bio-palivo !

114440

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Íránského vědce patrně zavraždil Mosad01.12.20 23:07 Írán 3

Co nikdo neříká o lockdown29.11.20 23:02 Neurčeno 0

Seznamte se: Soudruh Vrábel, Vyvolený informátor29.11.20 17:01 USA 1

Policejní robocapové zastavili zločin28.11.20 11:19 Česká republika 6

Jak migranti "obohatili" Švédsko27.11.20 21:12 Švédsko 1

České nemocnice jsou motivovány umístit co nejvíc covidových pacientů na JIPce27.11.20 21:02 Česká republika 2

Vláda se chystá vymývat nám za naše peníze mozky. BigPharma se tetelí radostí27.11.20 17:07 Česká republika 1

Odporné. Jako by to ani nebyli živí tvorové27.11.20 16:50 Dánsko 3

V Georgii a Michiganu byl právě vypuštěn Kraken26.11.20 17:24 USA 0

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 7

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 2

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 2

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Měnové kurzy

USD
21,76 Kč
Euro
26,28 Kč
Libra
29,20 Kč
Kanadský dolar
16,81 Kč
Australský dolar
16,05 Kč
Švýcarský frank
24,20 Kč
100 japonských jenů
20,85 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,91 Kč
100 maď. forintů
7,37 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,68 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 381,06 Kč
1 unce stříbra
515,46 Kč
Bitcoin
403 089,46 Kč

Poslední aktualizace: 2.12.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?