Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 2555 příspěveků, 3 různá jména: <nic>, petge, Petr Gejdoš.

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

25.04.2005 18:43

Prirodzená ekonómia - svetový blahobyt v harmónii s prírodou

RE: Prirodzená ekonómia - svetový blahobyt v harmónii s prírodou

Petge 83.?.?.?

Prdlačky anonymní autor - to jsem já Petge !

50569

25.04.2005 19:11

Otevřený dopis policejnímu prezidentovi a ministru vnitra

RE: Otevřený dopis policejnímu prezidentovi a ministru vnitra

Petge 83.?.?.?

Já se "chudinek alkoholiků za volantem" zastal záměrně, coby tak trochu provokace. Pardon. Ale já jen, že za první republiky (Československé) byl alkohol za volantem naopak polehčující okolností, to jsou parabajkaly !

Ale jinak by se skutečně alkoholobijci měli nad sebou vážně zamyslet. Když se totiž stane havarka, kdy se střetnou střízlivý řidič a opilý řidič - automaticky se dává vína opilému řidiči a nepomůže mu nic !! Ani kdyby v dané chvílí stál a jenom kulil oči, co to ten střízlivý blb vymýšlí, že jede přímo do něj. Prostě pil, má vinu, to je logické, ne ?

Tedy - jestliže je uváděno podíl havarií s alkoholem necelých 5%, úplně klidně to můžete snížit na polovinu a možná ještě na menší část. To se totiž v tom hlavně projevují ty případy, kdy skutečný viník vyváznul - nenadýchal. To je mi oslnivá logika a skutečně ohromná spravedlnost.

50574

25.04.2005 20:29

Otevřený dopis policejnímu prezidentovi a ministru vnitra

RE: Otevřený dopis policejnímu prezidentovi a ministru vnitra

Petge 83.?.?.?

Chvíli jsem si lámal hlavu, co jste to vlastně napsal ? A jinak, pokud jsem si to přeložil správně - proč tak silná slova ?

Zcela principiálně se musím zeptat, jestli stejně jako na řidiče pod vlivem alkoholu se díváte na řidiče pod vlivem psychofarmak, řidiče s horečkou 39,5°C , řidiče jedoucí 1000 km bez občerstvovací zastávky, řidiče jedoucí 150 km/hod v autě, které účinně brzdí jen do protisvahu atd ? Protože když si ty statistiky prostudujete trošku "úpěnlivěji", zjistíte, že skutečně řádově častěji bourají tito hříšníci a ne s alkoholem.

Abych Vás uklidnil, nezastávám se ve skutečnosti řidičů s alkoholem, ale nemůžu pochopit tu asymetričnost v posuzování, nepřipadá Vám to podivné ?

Jen tak mimochodem, dnešní některé počítačové hry kladou velmi podobné nároky na hráče jako při řízení vozidla, nemluvě tedy o trenažerech na PC,kde můžete jezdit autem skoro jako v reálu. Jednou jsme si udělali takové sezení ve firmě, cosi jsme ugrilovali, cosi upili a měřili jsme alkohol a dělali testy na PC. No já nevím, zkuste to někdy taky - budete docela překvapen, tady se totiž tak nějak traduje všemu takovému věřit jako stádo ovcí !!

Naše praktické výsledky ukázaly dosti strmý nárůst výkonnosti u všech "pokusných králiků" do 0,1% alkoholu, po této hranici byli již odpadlíci, ale i takoví, co ještě u 0,15% neklesli pod výkonnost za střízliva.

50586

25.04.2005 20:40

Otevřený dopis policejnímu prezidentovi a ministru vnitra

RE: Otevřený dopis policejnímu prezidentovi a ministru vnitra

Petge 83.?.?.?

A jestli Vám vrtá hlavou, proč jsem se vůbec o tomto problému zmínil, tedy mi se to nestalo. Ale jeden můj přítel měl půl roku řidičák v "čistírně" a zchudnul o 15 000 korun, protože do něj zcela čistě na jeho půlce vozovky (!!) naboural nějaký buran, zcela trapně střízlivý, ale jaksi pro změnu neuměl řídit na náledí. Ten můj přítel v neděli dopoledne z dobré vůle sedl za volant a odvezl známé po plese domů a neuvědomil si, že může mít zbytkový alkohol.

A měl !! Nafoukal asi 0,03% a nepomohlo nic, byl vinen. Kdyby se svým autem vyjel až na chodník a ted blb střízlivý do něj najel tam, zase by byl vinen. Takže chápete, proč jsem poněkud alergický v této diskuzi ?

50587

25.04.2005 21:11

Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Petge 83.?.?.?

Trochu jsem to zvojtil, ten příspěvek, na který reagujete. Já tím chtěl říci, že četba v archívu je velmi zajímavá a ukazuje, že zde někteří diskutéři ohnivě "diskutují a diskutují", ale rozumná myšlenka z nich prostě nevypadne ani omylem. A já myslel, že třeba, když zrovna rejou do mě a já vlastně nemám na co odpovědět, protože v tom není ani kousek rozumu, tak že ti někteří jedinci nemají prostě svůj den. Ale omyl !!

Oni ten svůj den nemají jaksi nikdy. Jejich diskuzní příspěvky mívají nejčastěji asi tento sdělovací obsah:
ba ba, ja ja, jo jo, no ba ! A tak podobně. Na to se nereaguje snadno. Chraň Bůh, aby jste si myslel, že je to na Vás. Ale všimněte si toho. Některým zde stačí dát "startovací slovíčko" a už nezastavitelně jedou. A přitom nic nesdělují. Hm ...

Proto jsem strávil tolik času na archívu.
Petge
PS - tady to nějak blbne a kolikrát není jasný autor

50591

25.04.2005 21:57

Otevřený dopis policejnímu prezidentovi a ministru vnitra

RE: Otevřený dopis policejnímu prezidentovi a ministru vnitra

Petge 83.?.?.?

To jsme dva, já taky nemám rád opilé lidi - ale jedno dvě tři piva si sem tam dám, taky klidně posedím s přáteli a dám dvě čtyří šest decek dobrého vínka. A když se povede dobrá slivka - nepohrdnu. A labužnicky kouřím.

Ale musím to doplnit, já nejen že nemám rád opilce, ale nemám rád úplně stejně třeba i militantní abstinenty - budiž jim země lehká. A nemám rád nazelenalé vychrtlé nervozní vega-mužíky, co baští jen zeleninu a zase zeleninu a to z 99,9% syrovou, BRRR ! Že nejste takový !?

50598

26.04.2005 15:24

Prirodzená ekonómia - svetový blahobyt v harmónii s prírodou II

RE: Prirodzená ekonómia - svetový blahobyt v harmónii s prírodou II

Petge 83.?.?.?

citace: Navic by znamenal postupnou degeneraci ...

No já nevím, třeba je degenerací zrovna tento náš moderní způsob života a třeba životní styl předkolumbovských Indiánů, potažmo dodnes některých kmenů v Amazonii nebo kdesi na Nove Guinei či Borneu je ta správná cesta k všeobecné spokojenosti a štestí.

Když už mám porovnat, tedy v oněch kmenech na úrovni doby kamenné se lidi taky docela dožívají vysokého věku, nemají cukrovku a nejsou hypertonici a podobně. Ale oproti třeba "civilizovaným lidem" v USA se navzájem nevraždí, nebaští prášky na spaní a na migrény, nemají stresy se splácením dluhů, nemusí se chodit "vytahovat" na nějaké večírky a jiné bohulibé činnosti. Je ale pravda, že tito přírodní lidé taky nemohou psát příspěvky do Zvědavce, to je zase nevýhoda takového jinak zcela zdravého životního stylu. Prostě člověk asi nemůže mít vše ...

50683

26.04.2005 18:49

Prirodzená ekonómia - svetový blahobyt v harmónii s prírodou

RE: Prirodzená ekonómia - svetový blahobyt v harmónii s prírodou

Petge 83.?.?.?

Takhle se snažím postupovat taky - tedy teď jste mě touto myšlenkou velmi potěšil. Já jsem si připadal značně opuštěně s tajovým životním postojem, není moc obvyklý.
-minimalizovaná spotřeba ve všech oblastech, kde je to rozumné
-co nejdelší životnost spotřebních předmětů a co nejmenší odpad.
-nepůjčovat si a nemít dluhy, neúčastnit se hazardu.
-vyhýbání se modním činnostem, kde se jen ukazuje, že na to mám.
-nonstop studium všeho zajímavého a užitečného, co je v hlavě, je jednou provždy moje bohatství a netíží to, mám to "sbalené" permanentně ..

Přirozeně to nejde provést do důsledků najednou, to by člověka taky mohli zavřít do blázince. Já tomu říkám "odpojení se" po vzoru toho, co lze vidět v Matrix I. - tam je to ale míněno jinak. A lehounce bych ještě změnil tu prvotní příčinu - "chtění" na "lpění", to je přesnější. Podle této a mám pocit že hinduistické myšlenky (ale se možná pletu a mají to obě učení) je to zlo ve "lpění" na materiálních hodnotách a činnostech.

Pokud již člověk musí konat něco materiálního (což vlastně ani nejde nekonat !), musí tuto činnost člověk dělat bez lpění na této činnosti a na výsledcích, musí to odevzdat Bohu. Jinak plní svou karmu a to je špatné, i kdyby náhodou podle mínění okolního světa i svého nejlepšího vědomí a svědomí konal "dobro". To je totiž nesmysl - nikdo neví, co je to "dobro". Jsou jen činnosti, které nesou karmické následky a nebo, které nenesou karmické následky.

50703

26.04.2005 19:11

Otevřený dopis policejnímu prezidentovi a ministru vnitra

RE: Otevřený dopis policejnímu prezidentovi a ministru vnitra

Petge 83.?.?.?

Nechci Vám taky nadávat, klidně si jinak poslužte. Nicméně nemáte pravdu, pane 68. Ale všimnul jsem si, že se prostě rád hádáte o ničem, něco Vám chybí...

K té mé poznámce, kterážto ze mě udělala ve Vaších očích "stupida" bych znovu podotkl - co máte proti řidiči, který požil alkohol, abych to řekl co nejpřesněji ??

Můžete nesouhlasit s fakty, ale to je pouze Váš problém. Ale prostě je to tak - mnohem nebezpečnější jsou lidé, kteří řídí pod vlivem psychofarmak, pod vlivem nemoci, unavení, nevyspaní, rozčílení z domácí hádky, mohl bych ty hlavní příčiny nehodovosti jmenovat dál. Jen asi 2,5% nehod připadá ve skutečnosti na řidiče pod vlivem alkoholu, ti ostatní dělají 97,5% . A důvod je jasný - lehce podnapilý řidič je velmi opatrný a ostražitý, alkohol do cca 0,1% v krvi výkonnost každého zdravého řidiče nesporně zvyšuje.

Pane, jestli tomu nechcete rozumět, pak Vám není pomoci. A pochopte, že v žádném případě nehájím řidiče, kteří se zlijí, že nemůžou chodit a pak sednou do auta a jedou. Ale tady se prostě jedná o kolektívní trest. Pohodlnost a pokrytectví. V řadě zemí je povolená hranice, třeba 0,8 promile v krvi, ale nesmíte bourat, pak Vám to přitíží. Co asi si myslíte, že ukazují statistiky? Myslíte, že podíl podnapilých na havárkách je tam vyšší ? Ne ne.

50705

27.04.2005 20:40

Prirodzená ekonómia - svetový blahobyt v harmónii s prírodou II

RE: Prirodzená ekonómia - svetový blahobyt v harmónii s prírodou II

Petge 83.?.?.?

Nojóóó !! Já to teď vůbec nemyslel tak, že bych rýpal do USA, já tím chtěl Ameriku naopak pochválit, že v těchto "ohromně užitečných a bohulibých činnostech" je nám ve zbytku méně civilizovaného světa Amerika veliký a zářivý vzor. Což jednak vy snad nepopřete, že tomu tak je a já na oplátku zase nepopřu, že třeba i v Česku se lidi začali taky vraždit, žerou prášky tu na spaní, tu na nespaní, rovněž se zadlužují a pak žijí ve stresu a věšejí se na skobě, taky pořádají idiotské večírky a plácají tam neskutečné hovadiny a říkají tomu společenský život atd. . Dokonce, kdesi jsem četl, že díky vlivům pokročilé civilizace americkým mužům rapidně ubývá aktivních spermií a stávají se neplodnými - tedy prý už i v tomto ukazateli začínáme Ameriku dohánět ! Prostě již není pravda, že jediná civilizovaná země je USA.

50800

27.04.2005 21:01

Otevřený dopis policejnímu prezidentovi a ministru vnitra

RE: Otevřený dopis policejnímu prezidentovi a ministru vnitra

Petge 83.?.?.?

Musím Vás "šetrně" opravit, neb jsem Vás zřejmě zmátl použitím znaménka pro procento - promile mi to totiž nepíše. Tedy Vy uvádíte, že ten člověk měl 0,4 promile, ale správně jste měl patrně na mysli 4 promile - to je ta hranice, kdy netrénovaní jedinci nemusí již přežít. Když má člověk 0,4 promile, pohybuje se zrovna v optimálním stavu, kdy tento obsah alkoholu zabezpečuje bezvadnou funkci všech orgánů.

Chtěl bych předejít hloupé tahanici se kolem tohoto vyjádření - jestli do mě ještě nějaký osmašedesátník zaryje, že se zastávám alkoholiků a že on je svatý a nejsvatější, pokusím se mu poslat jako poslední možnost pro vzpamatování se materiály, které bych pracovně nazval "Alkohol jako lék a inhibitor civilizačních chorob". Alkohol má skutečně špatnou pověst, stejně jako marihuana a potažmo řada dalších látek. Je to ale pouze důsledek totálního pokrytectví v myšlení.

Nulová tolerance k alkoholu za volantem je příkladem takového pokrytectví a svatouškovství, mimochodem je to taky tzv. kolektivní trest. Objektivní fakta by normálně uvažujícího člověka vedla k toleranci.

50801

27.04.2005 21:44

Teroristická skupina, která se nekonala

RE: Zvedavec velice uspesne nahrazuje Rude Pravo

Petge 83.?.?.?

Obávám se, že jsem smysl Vašeho příspěvku asi úplně nepochopil. Ale částečně, kde je to jasné, můžu zareagovat - já jsem přece USA nikde a nikdy nepomlouval !? A do USA jsem jel za dcerou, nikoliv abych tam "hledal mouchy". Takže Vás (kopírováním i s chybama) ocituji : "Na to jste nemusel jesdit do USA. Mohl jste usetrit penize [chechtot] " a musím se zeptat, co máte na mysli, co je vlastně důvodem Vašeho veselí ?

Já jsem pane - ačkoliv jsem relatívně bohatý člověk - jinak velmi šetrný a snažím se alespoň za svou osobu a svou rodinu, aby po mě nezůstaly na Zemi hory odpadků, smrduté ovzduší a hnijící voda. Jestli něco tedy vzbudilo v USA mou nelibost, je to ta bezbřehá rozežranost alespoň té části Ameriky a Američanů, kterou jsem poznal. A to je podle Vás pomlouvání, když konstatuji fakty ? Vy snad popíráte, že odhadem polovina spotřeby v USA je prostě zbytečná a kontraproduktívní ? A že to poškozuje zbytek světa, ale samozřejmě nejvíce Ameriku ?

Chcere snad namítnout, že za své peníze si Američani můžou dělat co chcou, bez ohledu na zbytek světa ? Ano ? Potom my dva skutečně nemůžeme najít společný jazyk a co je pro mě hodnota, to pro Vás není nic a zdá se, že to platí i obráceně. Hnusí se mi totiž člověk, který (a pozor, jedná se o metaforu, pane 68) zabije krávu, vyřízne z ní maso na jeden biftek a zbytek nechá zhnít. A je mi jedno, že je to jeho kráva. Hnusí se mi z principu.

50807

28.04.2005 15:38

Teroristická skupina, která se nekonala

RE: Zvedavec velice uspesne nahrazuje Rude Pravo

83.?.?.?

Tady je to konstruktívní, tedy tady se ozvu. Tak trochu se omlouvám, nechal jsem se malinko vytočit. Máte samozřejmě pravdu, neviděl jsem v USA nikoho, že by "z plezíru vyléval benzín do škarpy". Ale na druhou stranu - to, co jsem viděl, se v konečných důsledcích až zase tak moc od vylévání benzínu do škarpy nelišilo. Uvedu příklad a kopnu do vlastní brány - ten můj americký zeť má univerzitní vzdělání a v současnosti je (konečně již) tzv. 1. pilot na civilních linkách. Oba "makají jak šroubi", aby splatili jeho nemalé dluhy ze studií. Dcera je tam bezmála 6 roků a již je z ní na 98% Američanka a jen cca zbývající 2% je Evropanka - co zůstalo z občana ČR nebudu ani soudit.

Rodiče by se neměli "montovat" do mladých - nečinili jsme tak. Ale já z jejich "hospodárky" byl otřesen. Dva vzdělaní lidé, moje dcera speciálně s ekonomickým vzděláním a s jakýmisi "geny" po otci ekologovi. Ale to jejich hospodaření je zcela typicky rozhazovačně, konzumní. Pro mě zcela urážlivě konzumní. Trochu jsme pojezdili po rodině a dával jsem si na to speciálně pozor. Nemohl bych nakonec své dceři vytknout ani ň. Totiž ta moje dcera s manželem byli asi tak nejúspornější z těch lidí, které jsem poznal trochu více do hloubky.

Odjížděl jsem domů zamyšlený, velmi zamyšlený !! Teď "zuřivě čtu" o USA, snažím se to pochopit, ale asi to lehce nepůjde. Kdesi jsem četl, že americká civilizace je jako z jiného světa. V zájmu planety Země bych doporučoval, aby se Američani vrátili na Mars a škodili tam.

50849

28.04.2005 17:12

Zpráva o rozkrádání českého národního majetku v 90.letech 20.století

RE: Zpráva o rozkrádání českého národního majetku v 90.letech 20.století

Petge 83.?.?.?

citace:
" Lidská společnost se ve skutečnosti řídí stejnými zákony jako přirozené ekosystémy - kdo má sílu a příležitost, vezme si víc než ostatní, bouřit se proti tomu je absurdní a zbytečné."


S tím by šlo eventuálně souhlasit - ovšem pouze za toho předpokladu, že to bude deklarováno jako legitimní a nezpochybnitelné právo každého jedince. Muselo by být třeba v Ústavě státu garantováno, že: "Kdo si co nakrade, to je jeho".

Ale jestli společnost obráceně deklaruje kolektivní vlastnictví některých statků (tedy spíše státní vlastnictví) a "někdo" (kdo má sílu a příležitost nejčastěji formou zneužití postavení veřejného činititele) si vezme více než ostatní, pak to samozřejmě není zase tak v pohodě akceptovatelné.

Totiž tu Vaši myšlenku by šlo všelijak docela tvořivě vykládat a mohli bychom lehce dospět posléze do neúnosného stavu, zcela neslučitelného s právním stavem toho kterého stavu.

50857

28.04.2005 20:43

Teroristická skupina, která se nekonala

RE: Zvedavec velice uspesne nahrazuje Rude Pravo

Petge 83.?.?.?

Skutečně jsem rád, že žiji v Česku, stejně, jako bych byl rád, že žiji v USA třeba ve státě Texas, kdybych se tam narodil. Rodiče zetě posledních cca 7 let žijí a asi již dožijí ve Virginii v Richmond, ale před tím kvůli práci žili počínaje Kalifornií na západě snad na 10 místech a i různých státech. Dcera za těch skoro 6 let žije již ve čtvrtém různém státě. Šest let jsme se neviděli, Amerika ji změnila podstatně, nejsem si ale jistý, zdali k lepšímu.

Úpřimně jsem se snažil to vše pochopit, vím, že Amerika je taková, jaká je - v něčem dobrá, v něčem již méně. Ten "souboj ideí" na dálku mezi mnou a některými, co jste mi dost nešetrně dávali najevo, že nevím vlastně vůbec nic, vznikl tím, že jsem odkázal na Nostradamovo proroctví o osudu Ameriky. Nedobrém osudu.

Já jsem profesně ekolog, mým největším intelektuálním koníčkem je historie, mytologie, studium světových náboženství a hlavně dějiny Sumeru. Mám tím pádem k prorokům a proroctvím hodně blízko. Mrzí mě ale, že lidi obecně jsou skutečně dost zahleděni pouze do přítomnosti, pouze do materiálna. A to historické "fluidum", to jemné předivo předpokladů, příčin a tedy z toho plynoucích budoucích následků nikdo nebere vážně. Budoucnost není pevně dána něčí vůlí, přesto je budoucnost dána. Budoucnost tkví v minulosti více, než by bylo milo !! A jest mi líto, že to absolutní většina lidí nejen že necítí, ale dělají si z toho srandu. Budiž - o to bude té srandy méně, až bude již každý vědět, "zač je toho loket". Howgh

50877

29.04.2005 17:50

Politika pro každého

Politika pro každého

Petge 83.?.?.?

To by jsme ale museli udělat novou revoluci a stávající strany vypráskat bičem z parlamentu ! Nevěřím totiž, že by se ty stávající strany v parlamentu v čase do konce 21. století na tom dokázaly shodnout tak, aby nový způsob voleb byl schválen. Jednalo by se totiž o změnu ústavního zákona, tedy alespoň to předpokládám, tam je třeba ústavní většina.

V současném složení parlamentu by podle mého názoru byl neřešitelný problém odhlasovat zákon, že 1. května je skutečně 1. května každý rok !!

50962

29.04.2005 18:50

Paroubek premiérem

RE: Paroubek premiérem

Petge 83.?.?.?

No jo no. Každý je nějaký ! [smích]

50963

29.04.2005 21:56

Politika pro každého

RE: Politika pro každého

Petge 83.?.?.?

Hm, byla to chyba nedočíst ! Ten návrh je přece jen vymakanější. Sice až zas tak moc by se to technicky nelišilo od dnešní klasiky, člověk by musel osobně na poštu. Ale ta kontrola internetem by byla zajímavá a věřím, že účinná. A hackeři by si neškrtli, neboť by neměli co napadnout a zklikvidovat, nebo odtajnit.

Jenže stejně - praxe ukazuje, že u nás to ještě chvíli potrvá, než na úřadech (obecně) začnou PC a spojení v síti skutečně využívat. Dneska v době, kdy lze "prošťourat" celý svět z domu od stolu s PC, tak se nejsou schopny naše dva úřady mezi sebou spojit a předat si nějaké data občana, stále se musí chodit z úřadu na úřad a vyplňovat do zblbnutí nějaké papirové formuláře snad 100x již dávno předanými daty typu "narozen ... bytem ... stav ... atd" !!

50973

01.05.2005 14:10

K diskuzím za články

RE: K diskuzím za články

Petge 83.?.?.?

Já jsem možná někde něco nedočetl či co, ale mohl by někdo speciálně pro mě vkrátkosti dovysvětlit, co to vlastně zde v diskuzi na Zvědavci znamená, že příspěvek je a nebo není podepsaný?

Jsem elektronické nemehlo, to uznávám, ale prostě jsem nad tím docela koumal, co bych tady měl vlastně vždy udělat, abych byl pokaždé bezpečně podepsaný ? Ptám se, ne že bych odteďka chtěl začít psát nějaké rasistické či antisemitské výkřiky, prostě z principu.

51073

02.05.2005 21:41

Žádná válka proti terorismu neexistuje

RE: Clanek je modni krmivo levicackych medii

Petge 83.?.?.?

Já tiše a zoufale žasnu, pane Leho !! Kdesi jsem na netu viděl statistiky coby přílohu k rozsáhlému materiálu o škodlivosti DU (ochuzený uran), který je užíván coby plášť a přívažek střel, bomb a projektilů obecně, pro vysokou specifickou hmotnost (orůraznost) a v neposlední řadě pro fantastickou výhřevnost při explozivním shoření střely po nárazu na cíl. Tedy zde jsem se dověděl cosi jiného o tom Vašem "velmi omezeném a selektivním bombardování" .

Podle těch tisíců tun uváděných zde pouze pro DU, nikoliv celkové váhy střeliva včetně nálože, se jednalo o dosti masivní bombardování. A o přesnosti a selektivnosti bombardování si myslím nedělá iluze na světě nikdo, snad kromě Vás. Důkazem budiž rozbombardované čímské velvyslanectví v Bělehradě v době "hrdinského zásahu" US armády na podporu kosovských teroristů. Záběry z Jugoslávské televize ukazovaly vcelku bez rozpaků spálenou zemi, to bylo prosím v Evropě vzdušnou čarou cca 600 km od mého bydliště.

Ohledně vlastního článku musím konstatovat, že navzdory poněkud těžkopádným formulacím díky překladu ten pan generál to vystihl dosti přesně. Ve středověku stačilo zvítězit třeba i jen v jediné bitvě a válka skončila. Obyvatelstvo se mnohdy ani nedovědělo, že už patří někomu jinému. Dnes bude válka vyhraná leda tak, že potenciální vítěz bude muset poražený národ kompletně vyhubit. Jiná možnost zejména v muslimských zemích nebude pane Leho, netřeba nám tu mazat "med kolem huby".
Petge (pro jistotu)

51246

03.05.2005 16:07

Žádná válka proti terorismu neexistuje

RE: Clanek je modni krmivo levicackych medii

Petge 83.?.?.?

Napsal jste :" ... přidávání DU do plastů ... " a až pak mi došlo, že máte na mysli pláště bomb a nikoli plastikové bomby. Musel bych chvíli hledat, ale věřím, že přes google to najdete sám stejně rychle ..

Sám jsem si myslel, že se DU používá jen do průbojných střel. Ale ouha, on se DU používá i na dovažek do bomb i do křížujících střel. Fakticky je DU zadarmo coby odpad při obohacování uranu.

DU je zákeřná věc. V kovové formě je neškodný, jeho rychlost rozpadu je nízká (ale nejde exaktně určit, jde totiž o směs různých izotopů) a vyzařuje pouze alfa záření s velmi nízkým dosahem a průrazností. Nepřekoná snad ani pár mm vzduchu. Ovšem v případě explozivního shoření munice z DU se vytvoří velejemný kouř jakoby cigaretový, vznikne tedy smog, který se velmi špatně usazuje. Vlastnosti jsou ale takové, že po vzdechnutí se již toho plícní tkáň nemůže zbavit, leda tak, že dojde k rozpuštění v tělních tekutinách a transportu močí ven. Uvnitř těla pak již každá vyzářená alfa částice na 100% zasáhne citlivou tkáň. Rozpuštěný uran je potom prudce jedovatý, tedy inhalace kysličníků uranu je prakticky smrtelná a neléčitelná !!

Indové v důsledku toho, že veškerý uranový smog z válek v Afghanistánu a Iráku jde pasátními větry na východ a tedy do Indie, se p to zajímali a stanovili, že důsledek použití DU Američany představuje pro svět cca desetinásobek dávky nutné pro vyhubení veškerého života na planetě . Naštěstí se "cosi" naváže na radikály v půdě a ve vodě, ale i tak ...

51402

03.05.2005 19:22

Žádná válka proti terorismu neexistuje

RE: Clanek je modni krmivo levicackych medii

Petge 83.?.?.?

Pani Alžběto, s velkou radostí a potěšením čtu již podruhé "Demokracii v Americe" od Alexis de Tocqueville - jenže stále se tu nebyl vhodný "článek", kde bych to tu uplatnil. Nicméně v tomto případě to již není OT.

Tedy, z principů americké demokracie, jejíž stav pan Tocqueville k cca půlce 19. století popisuje a která v té době ještě odpovídala záměrům "otců americké demokracie", tak z těchto principů plyne jednoznačný závěr: "V Americe v současné době již NENÍ DEMOKRACIE" !! Podrobným rozborem základů americké demokracie podle původních materiálů se stav v Unii natolik mocensky převážil ve prospěch administratívy, že základní předpoklady vyvážení moci již nefungují. Ta kniha je skutečně výtečná, neni-li nejlepší pro pochopení stávající situace v americké společnosti. Pan Tocqueville zcela prorocky v řadě kapitol, kde americkou demokracii velmi vyzdvihuje, zároveň uvádí symptomy, podle kterých v budoucnosti z jeho pohledu a tedy v naší současnosti poznáme, že demokracie v Americe přestala fungovat. A z toho potom mohou plynout ony excesy, o kterých zde diskutujeme.

A rovněž jste to trefila přesně - americká armáda skutečně bude v Iráku v blízké budoucnosti hledat, kde "nechal tesař díru" . A "kožku již má US armáda dosti potrhanou". To tady pan Leho těžko udiskutuje.

51417

04.05.2005 16:45

Žádná válka proti terorismu neexistuje

RE: Clanek je modni krmivo levicackych medii

83.?.?.?

Nemám čas se válet na internetu jako někteří američtí vojáci v Iráku, musím někdy i pracovat, tedy se omlouvám, jen jsem tak letmo brnknul do google. Doufám, že Vy nejste ještě lenivější než já !? A časem Vám najdu skutečnou studii, někde jsem ji tak dobře uložil, že ji nemůžu najít, Windovs mi stále dělají potíže, nebylo nad klasický MSDos.

http://www.britskelisty.cz/9906/19990615l.html#11
http://www.britskelisty.cz/9905/19990510o.html
http://islam.wz.cz/syndrom.php
http://ekolist.cz/zprava.shtml?x=32114
http://www.mujweb.cz/www/IPPNW/__ochuzeny_uran.html
http://www.military.cz/usa/air/in_service/weapons/cannons/gau8/munition.htm
http://stoplusjedna.newtonit.cz/stare/200206/so06a14a.asp
http://www.zmag.org/Slovak/thompson-war.htm

Tady je něco (hned v úvodu, ale pan Leho má času dost) pro nepoučitelného Leha o tom, jak se v Iraku selektívně a šetrně bombardovalo !!

http://www.sedmagenerace.cz/index.php?art=clanek&id=136

51565

04.05.2005 18:02

Žádná válka proti terorismu neexistuje

RE: Žádná válka proti terorismu neexistuje

Petge 83.?.?.?

Nechci se ODS zastávat, ale nemyslím, že zrovna ODS by byla proti referendu . Ostatně přijetí návrhu ODS na jednorázové referendum o euroústavě nemůže nikterak bránit vládní koalici vedle toho ještě i usilovat o samostatný neadresný zákon o referendech. Mnohem větší strach má vládní koalice. Ostatně se domnívám, že skutečně by u nás referendum asi neprošlo, přeci jen se člověk cosi již o té ústavě dozví sem tam. Ale korunu tomu nasadil francouzský president, který doslova v televizi přemlouval Francouze, ať jsou pro ústavu, protože ta výrazně posílí roli Francie - tedy je z toho jasné, že někdo (kdo asi??) ztratí, když Francie posílí. Na úkor Německa těžko !!

51581

04.05.2005 20:04

Je důvod být pyšný na české vojáky v Afghánistánu?

RE: Albert a Peleska - zname firmy.

83.?.?.?

Jsem si to přečetl a musím se Evropana zastat - Karla Kryla jste repujícím tupcem nazval Vy, pane LG. To jen pro pořádek. Ostatně, když už to bylo nadhozeno, není to snad pravda, že ty tak řečené celebrity znamenají pro úžitek společnosti skutečně jen velmi málo ?

A to s tím souvisí - není to tak dávno - v Malajsii asi před 10-15 léty vypukl "hrozný skandál". Nějaký rozmazlený arogantní americký studentík tam proti čemusi "svobodně" protestoval tak, že sprejoval auta domorodců, kteří o "amerických svobodách" nic netušili. Byl zatčen a byl mu soudem z amerického hlediska zcela protiprávně udělen trest 7 ran holí. To byl strašný kravál tehdy, USA málem, že nevyhlásily válku, že si něco takového v Malajsii mohli vůbec dovolit !!

Nóó, proč to vzpomínám ? Minulý týden jsem se "pobavil" v televizi takovým šotem ze života Ameriky - ředitelka školky si nevěděla rady s 5 nebo 6 letou rozmazlenou dívenkou, která demolovala školní zařízení a napadla i ředitelku. Podle rafinovaných amerických a vůbec "západních" zvyklostí na ní samozřejmě nemohla vztáhnout ruku - musela povolat zásahovou jednotku policie, která tu "správně vychovanou" dívčinu zatkla a v poutech zpacifikovala. Hm...

To by se za vlády Talibánu zřejmě nemohlo přihodit ani omylem. Chraň Bůh, abych vládu Talibánu chválil, nebudu ji ale ani pomlouvat. Na územích ovládaných Talibánem byl skutečně pořádek, což se nedá říci o době před nástupem a po pádu Talibánu ani úplným omylem.

51587

04.05.2005 21:45

Je důvod být pyšný na české vojáky v Afghánistánu?

RE: Albert a Peleska - zname firmy.

Petge 83.?.?.?

Inu, je to docela možné, že jsem to trochu povojtil. To je jako s tím hlášením v dědinském rozhlase, že v kulturáku budou dávat ten švedský pornografický film "Dala baba vojákovi". Nakonec se ukázalo, že to byl lehký omyl, nejednalo se o švédský, ale ruský film, nebyl pornograficky, ale třebas panoramatický a jmenoval se "Balada o vojakovi". Člověk si nemůže pamatovat všechno, žejo. Na smyslu repliky to moc snad nemění. Já osobně bych za plivání žvýkaček uděloval zásadně alespoň deset ran bejkovcem ! A sekaní pracek zlodějům jako třeba ve vzorové arabské zemi pánů Saudů, co jsou tak zadobře s jinou vzorovou zemí kousek pod Kanadou, bych taky byl.

Nijak si nestýskám, že bych chtěl žít v totalitě. Tedy v tom případě však ani v totalitě typu bezbřehých svobod sprejování fasád domů, na každém rohu nějaký narkoman, chodníky flekaté co 5 čísel všelijakýma žvýkačkama, lavičky žvýkačkama olepené jak by smet, imrvere vykradené auto, třikrát do roka vykradený sklep, děcka v 10 letech loupí a vraždí, všichni krčí rameny, že mladistvé nejde trestat, že cikánům třeba furt pomáhat, že se nemáme zlobit na ty chudáky zloděje, taky musí za něco žít atd atd.

Pane, nevím nevím, co že se to k nám do Česka a hlavně odkud (žejo!) valí za podivné "kulturní" zvyky ?

51598

05.05.2005 21:39

Žádná válka proti terorismu neexistuje

RE: Clanek je modni krmivo levicackych medii

Petge 83.?.?.?

Hm, pane, to jste mě trochu zaskočil, že jste to tak "šmahem" nazval žvástem ! To je docela jednoduché a efektivní, to mě nenapadlo takhle řešit problémy.

Tady je taky docela dost počtení o těchto věcech
http://www.robert-fisk.com/depleted_uranium_links.htm
ale nikterak si nedělám naděje, že by jste uznal byť maličko.

Dost mě mrzí, měl jsem krásné stanovisko nějakého českého úřadu (snad SUJB ?) k DU a zcela věcně a mrazivě z toho plynulo, že ochuzený uran uvolněný do přírodního prostředí ve formě zplodin po shoření munice je v současnosti zdaleka největší a patrně smrtelnou zátěží pro životní prostředí globálně celosvětově. Bohužel to fakt nemůžu najít, ale co není teď, může být zítra.

Mě pane nikterak nepotěší, když Vám dokážu, že to nejsou žádné žvásty a ani mě z toho nebude bolet nijak hlava, když si budete nalhávat do kapsy, že ochuzený uran je ještě méně nebezpečný, než třebas hliník v nádobí a příborech. Klidně si to myslete dál.

Já třebas, jsa kuřák, si taky hladce dokážu zdůvodnit, že vlastně kouření, posuzováno komplexně ze všech možných hledisek, je vlastně zdraví prospěšné.

51730

06.05.2005 21:12

Žádná válka proti terorismu neexistuje

RE: Zajimave reakce odmitani reality

Petge 83.?.?.?

Hm, to jste "kapnul božskou" !! Zde na Zvědavci je takový jakoby archív, pane Leho a já tam nějaký čas seděl a analýzoval...

Jestli Vy 4. května píšete, že "před 10 dny teprve jste mohl častěji být na internetu ...", potom by to znamenalo, že tak třeba ještě 25. dubna jste musel někam vždy nanejvýše na hodku docházet.

A tak tedy vezměmež den 20. dubna 2005, to jste ještě bezpečně neměl jak sám říkáte "... satelitni pristup na Internet od firmy Bentley Walker z UK ..." a tedy jste musel sedět opět podle Vaších slov "na Internetu ne vice nez tak hodinu, hodinu a pul denne, jelikoz jsem byl odkazan na zdejsi internet cafe od MWR (Moral, Welfare and Recreation).

Tedy toho 20. dubna jste stihl poslat 17 příspěvků a docílil jste rychlosti v průměru "jeden příspěvek za 6 minut" !! Byl jste v té kavárně třikrát ve zcela různých denních dobách a to souhrnně teoreticky nejméně 2 hodiny. To byl Váš plodný den. Ale nikoliv vyjímečně plodný, podobně plodný jste byl 22.4 nebo třeba 3.5. A berte to tak, že zas tak moc času nemám, tedy jsem šel pozpátku zrovna jen do toho data 20.4, kdoví, co bych zjistil ve dnech před tím. Ale udělám si ten čas.

Nejvíce ale mě zaráží fakt, že Vy stíháte reagovat dlouhými vlastními příspěvky na protidiskutéry třebas za pouhou minutu !! To já nestihnu v tom čase přečíst, co kdo píše. A Vy stihnete napsat i odpověď. Kupříkladu zrovna toho 20.4 jste docílil skutečných rekordů a já mám z Vás doslova mindrák.

A nebo je to nějak jinak, pane ... (?!?)

51843

07.05.2005 11:06

Žádná válka proti terorismu neexistuje

RE: Clanek je modni krmivo levicackych medii

Petge 83.?.?.?

Třebas tady se podívejte.
http://www.humanisti.cz/php/zobrazit_clanek.php3?id=248

Jeví se mi docela nemístné argumentovat, že vliv uranových rud potažmo uranu ve všelijakých dlouhodobě stabilizovaných vazbách ve volné přírodě a vliv chemicky vysoce aktivních zplodin po explozivním shoření DU v použitých střelách je zhruba stejný a tedy, že se nic neděje.

Nějaký anonym se tady pořád dožaduje neustále nesporných důkazů a studií a já nevím čeho a jinak si je "natruc" zcela jistý, že DU je neškodný a hotovo. Logické úvahy jsou pro něj žvásty.

Neočekávám, že ti "vojenští pánové", co za naše peníze - peníze daňových poplatníků - bezpečně tyto studie mají, jenže v trezorech na deset západů zamčené, že by je nám půjčili k nakouknutí. Takže soráč... studie nemám.

Ale co Vám neznámy pane můžu zaručit je to, že Boží mlýn ty zplodiny s obsahem DU domele až k Vám, ať už jste kdekoliv. K dokonalosti bude chybět snad jen, aby jste to dostal do těla i se značkou "Made in USA".

51910

08.05.2005 06:06

Je důvod být pyšný na české vojáky v Afghánistánu?

RE: Je důvod být pyšný na české vojáky v Afghánistánu?

83.?.?.?

Pane Josefe, Vy a Historie se navzájem nacházíte na opačných koncích naší rodné Galaxie. Vaše hodnocení islámské společnosti je značně nepřijatelné a jako většinový názor by bylo a tedy vlastně je jako takové fakticky zdrojem problémů mezi Islámskou civilizací a tzv. Evroatlantickou civilizací.

Ale kdyby jste přeci jen chtěl cosi z té historie pochopit, zjistil by jste, že prvních asi 800 let po "hidžra" (pro nás vlastně vznik Islámu) byli evrovpští křesťané vůči islámské společnosti těmi "špinavci a barbary" a islámské výboje byly vlastně záchrannou kulturní akcí pro evropské katolické Křováky (snad mi Křováci odpustí). Jediný vývozní artikl evropských křesťanů byl oheň a meč, křesťanská zloba, nenávist a totální barbarismus.
(pokračování)

51975

08.05.2005 06:08

Je důvod být pyšný na české vojáky v Afghánistánu?

RE: Je důvod být pyšný na české vojáky v Afghánistánu?

83.?.?.?

(pokračování)
Barbaři jak známo většinou zvítězí, protože jejich způsoby kulturním protivníkem nemohou být převzaty. Tady se zcela naplnil obsah přísloví "Za dobrotu na žebrotu". A ti dobří v tomto přípběhu - světe div se - jsou muslimové, to ať chcete nebo ne. V jiných částech světa potom tento import zloby a chamtivosti znamenal pro Vás asi nepochopitelné "vymírání" Indiánů - kupříkladu.

A Vy jste "hrdý dědic" a dnes, kdyby jste byl křesťan, by jste se oháněl "láskou křesťanskou". Je ale nutno dívat se skutečně po příčinách a důsledcích a nevykládat si vše účelově pro sebe. Dnešní pro arogantní "přepapané" euroatlanťany nepochopitelná hnutí v lůně islámských společností by tak byla pochopitelnější a bylo by šlo problém řešit. Takhle ale ne, pane.

51976

08.05.2005 09:54

Je důvod být pyšný na české vojáky v Afghánistánu?

RE: Je důvod být pyšný na české vojáky v Afghánistánu?

Petge 83.?.?.?

Jo, byl jsem to já Petge, stále mi uniká, jak to vzniká, ta absence jména/(nicku. Číslo tam přitom zůstane.

Já bych se nechtěl "přeštěkávat" s Lehem a jemu podobně argumentujícími, to nemá žádný smysl. Chtěl jsem ještě k tomu dodat, že tuhle problematiku s pocitem velké "tíže na duši" hodně studuji a mám velmi nedobrý pocit z toho všeho. Oni si tito nafoukanci myslí, že jde každému "zacpat hubu hamburgerem". Ta jejich laciná a přízemní ideologie konzumní demokracie sice může jistý úspěch v prvním momentě mít. Ostatně i v tom Iráku to mohlo vypadat možná trochu jinak - lidé tam měli určitě Saddama plné zuby. Ale teď ? Podle ovoce poznáš strom. Ovoce pomalu již zraje, uvidíme...

51993

08.05.2005 09:55

Je důvod být pyšný na české vojáky v Afghánistánu?

RE: Je důvod být pyšný na české vojáky v Afghánistánu?

Petge 83.?.?.?

A ještě taková obecná úvaha. Amerika a hlavně Američani z roku 1941 z času Pearl Harboru - to bylo něco jiného. Tam se kupříkladu Japonci pro ně tragicky přepočítali. Ale dneska je to již jinak a zcela zákonitě. Kdyby dnes přišla podobná katastrofa, jako byl Pearl Harbor, již bych nevsadil na vzepjetí "ducha" ani pěťák. Americká demokracie se postupně přerodila na skrytou diktaturu. To, že jsou stále vidět formální atributy, to nic neznamená. Ve starém Římě senátoři "klábosili" a vytvářeli dojem republiky ještě i v dobách, kdy v senátu zasedal i senátor-kůň !! Možná, že to Američanům časem dojde, jak se věci mají, třeba kdyby si za presidenta zvolili nějakého známého šimpanze, to už by byl snad "dostatečně viditelný symptom" úpadku.

51994

08.05.2005 11:48

Žádná válka proti terorismu neexistuje

RE: Clanek je modni krmivo levicackych medii

Petge 83.?.?.?

Máte úplnou pravdu v tomto a je mi z toho špatně. Ta doba, že si ti spratci mladí vezmou knihu do ruky, ledaže by to bylo album s pornem, již dorazila i k nám. Když se dívám na televizi a omylem shlednu nějakou reklamu, ve stylu "... vykašli se na rozum, poslouchej svou žízeň, vezmi si, co chceš, poslouchej svůj instinkt...", tak obrazně na mě jdou mdloby !!

Skutečně, když si někdo myslí, že Hitler byl náš president a Stalin nějaký zpěvák, to je síla ... Co se dá s tím dělat, to netuším. Moje děti takové nejsou. Ze všeho toho vyplývá, že zřejmě ještě nakonec uvítáme, když tuhle přiblblou křesťansko-konzumní civilizaci se někdo konečně uráčí zničit.

51998

09.05.2005 07:18

Je důvod být pyšný na české vojáky v Afghánistánu?

RE: Je důvod být pyšný na české vojáky v Afghánistánu?

Petge 83.?.?.?

Vám se nezdá být v pořádku míchat historii do současnosti? Cha cha, to je goool ! A k čemu by vůbec byla tedy historie, než k tomu, aby se míchala do současnosti ? To by jste měl tedy trochu nastínit, ať se poučím.

Ale vážně - pobyl jsem chvíli v Maroku, to je takový umírněný islámský stát. Nepotkal jsem teroristy, ale milé lidi, kteří jsou chudí, ale v případě potřeby každému pomůžou. I Vám by pomohli, nesměl by jste ale asi promluvit. Z každého kamene tam na Vás dýchne historie, tam si lehce dokážu představovat tu dobu, kdy lidé v křesťanské Evropě bydleli v dírách v zemi i s dobytkem a ženy v tom křesťanství byly traktovány doslova jako dobytek - dokonce český kníže Břetislav musel vydat zákoník, kde se říkalo, že dokonce možná i žena má duši.
(pokračování)

52072

09.05.2005 07:20

Je důvod být pyšný na české vojáky v Afghánistánu?

RE: Je důvod být pyšný na české vojáky v Afghánistánu?

Petge 83.?.?.?

(pokračování)
V té době muslimové žili v míru v říši, nad kterou nezapadalo slunce, jedli příbory, koupali se, města měla kanalizaci, ženy muslimky byly proti křesťanským "královny", o kterých se psaly básně. Do tohoto ráje vstoupili zavšivení smradlaví zbrojnoši, předkové pana Leho, v onucích od hnoje, v ruce meč a v hlavě jedinou myšlenku - co půjde - to ukrást, co nepůjde - to zničit, ženské znásilnit a zavraždit. O tomto "bohulibém postupu" křesťanů psali sami křesťané a ani tehdy se za to nestyděli, dělali to ve jménu kříže.

Kdyby neexistovali takoví vzdělanci jako se prezentujete Vy, kdyby jsme se alespoň trochu styděli, ač sami za to nemůžeme, kdyby jsme natáhli kajícně ruku ke smíru - pane, skutečně je Islám mírumilovné náboženství, nepleťte se pod vlivem propagandy, byla by šance na mír !!

Ale ne, my tam do zemí, které jsme již několikrát zničili a poplivali, tak my tam pošleme znovu armády Lehů a jemu podobných mudrců. A ti "šetrně" sypou na 5-6 tisíc let stará města z patnáctikilometrové výšky bomby, zamořené uranem, tanky jezdí po dlažbě, která tam byla tisíce let před Kristem. Prý v zájmu míru. Máte ale ohromné myšlení pane a Vám podobní !!

52075

09.05.2005 07:39

Je důvod být pyšný na české vojáky v Afghánistánu?

RE: Je důvod být pyšný na české vojáky v Afghánistánu?

Petge 83.?.?.?

A budu raději reagovat tady, "na sebe", ať je to pěkně pohromadě.

Já Vám "páni a dámy znalcové Ameriky a její skvělé demokracie" zvysoka kašlu na Vaše x-burgery, colu, přitroublé auta se spotřebou sto na sto, papundeklové baráky, Vaše presbyteriánské modlíčkářské pokrytectví. A taky na Vaše filmy, kde počínaje Mikymauzem a konče všemi těmi Terminátory se 50% času mlátijou lešeňovýma trubkama přímo do hlavy .... A nic se neděje, pořád ti debilové žijí, z toho plyne prostě, že tam asi v těch hlavách není žáden mozek. Tak na to vše Vám zvysoka kašlu a modlím se - vraťte se na Mars, jste civilizace normálnímu světu tak odtažitá, že tady prostě nepatříte. Jste tu stejně patřičně asi jako prasata v krajkových peřinkách.

A neohánějte se zásluhami, že jste zachránili svět v I. světové a v II. světové válce. Když se nehlásíte k vyvraždění Indiánů, nehlaste se ani k tomu, to je taky již jen historie ... [cool]

52080

09.05.2005 07:48

Je důvod být pyšný na české vojáky v Afghánistánu?

RE: Je důvod být pyšný na české vojáky v Afghánistánu?

Petge 83.?.?.?

A ještě rychle dovětek.

Spojené státy americké, alias USA, nám zde na planetě Zemi slouží k tomu, aby za nás ostatní blbce neschopné vyřešily problémy, které bychom však vůbec neměli, kdyby tu žádné USA nebyly. Hmm..

52083

09.05.2005 08:03

Imigrační horečka

RE: Imigrační horečka

Petge 83.?.?.?

Holt ... kolo štěštěny se stále točí, pyšné ponižuje a ponížené vyvyšuje ...

Je to věčný koloběh, zloději okrádají zloděje a stále dokola, co bylo pro bílou rasu tak lákavé a krásné před 300 - 500 lety, tedy roztahovat se po celém světě, to dnes budou dělat Číňani, Indové, Vietnamci a spol. Někdo při této příležitosti třebas vzpomene pověstné "Boží mlýny".

52086

09.05.2005 09:43

Je důvod být pyšný na české vojáky v Afghánistánu?

RE: Je důvod být pyšný na české vojáky v Afghánistánu?

Petge 83.?.?.?

Vy jste pane Leho toho názoru, že na toho "spasitele světa" si prostě musí vždycky někdo hrát ? Pořád tady budou normální lidé a pak žovialní blbečci, co si myslí, že můžou všechno, protože ONI jsou NĚKDO ? Já jsem přece neřekl, že Sovětský Svaz - dej mu pán Bůh klidný ale hlavně věčný (!!) spánek - byl lepší. Mimochodem, v Sovětském Svazu jsem dost dlouho byl a musím říci, že lidé v tomto dosti nešťastném konglomerátu nesčetných národů a národností byli o dobré poznání méně zkažení, než ti v Americe, které jsem stihnul poznat za podstatně kratší dobu. Nehodnotím systém vlády - demokracie, i když je tak pokřivená, jako je dnes ta americká, je stále alespoň zdánlivě lepší, než vláda sovětů. Mluvím o lidech.

Ale prosím nepleťte se nikdo - Rusové a potažmo skoro všichni v tehdejším Sovětském Svazu byli stejně arogantně velmocensky namyšlení, jako jsou Američani. Byli a nejspíše stále jsou ty dvě skupiny lidí (Rusové a Američani) postiženi velmocenským zblbnutím stejně a tedy jsou si velmi typologicky podobné. Přežili jsme Rusy a jejich Svaz, přežijeme i Američany a jejich Unii. Tak nějak jsem stále optimista, že blbci jednoho krásného dne vymřou ...

52099

09.05.2005 10:40

Žádná válka proti terorismu neexistuje

RE: Žádná válka proti terorismu neexistuje

83.?.?.?

Kterou máte na mysli nemocnici, pane Leho ? A jak to vůbec víte, že tam žádné takové dítě neleží, vy pracujete ve špitále ? Třeba tady kousek v místě mého bydliště je dosti velká nemocnice a představte si, že já ani netuším, kdo a s čím tam leží. A vy víte hned, že tam v té Vaší neleží žádné dítě se symptomy na otravu DU prachem. A nakrásně, kdyby jich tam leželo stovka, tak by přirozeně nikdo asi nešel za Vámi, aby Vám to řekl, ani nečekám, že nějaký mluvčí americké armády to vytruboval do světa. Spíše naopak, žejo ...

52101

09.05.2005 16:20

Je důvod být pyšný na české vojáky v Afghánistánu?

RE: Je důvod být pyšný na české vojáky v Afghánistánu?

Petge 83.?.?.?

Aj aj! Tak trochu se za ty výpady proti USA omlouvám, tak trochu jsem se nechal unést, tak trochu jsem docela hodně smutný člověk z toho všeho. Dost jsem pocestoval po světě, mnohem více bych ještě chtěl. Stále věřím, že má ta naše část světa, myslím svět euroatlantické křesťanské civilizace, tedy že má ještě šanci přežít.

Ale pane "idealisto" - ta šance se strašně rychle zmenšuje. A mě na USA štve, že konají jako smyslů zbavené (pokud tedy připustíme, že nějaký stát či unie má nějaké smysly), že šlapou po všech a po všem s jedinou vizí, vše urvat a sežrat a to pouze vše pro sebe. Kdosi tady někde vtipně napsal to požehnání "Urvi a Orvi". Smutné. Víte, je to, když bych měl svůj vztah k USA charakterizovat, asi takto: "Dívám se na USA asi jako se dívá vystrašené dítě na opilého otce, který zmlátil matku, rozbil nábytek a pak si spokojeně v bagančatech zalehl do postele do nastlaných peřin a opilecky chrápe". Jsem vnitřně rozpolcen ...

52127

10.05.2005 13:05

Je důvod být pyšný na české vojáky v Afghánistánu?

RE: Je důvod být pyšný na české vojáky v Afghánistánu?

Petge 83.?.?.?

Pane 68, já se Vám divím, co to tu vykládáte za hovadiny ... Jsou jen dvě možnosti, jak může někdo takhle uvažovat, buďto nebyl ve škole dějepis absolutně jeho zamilovaný předmět, nebo jste soustavně propadal a do tak vysoké třídy, kde se o historii trochu mluvilo, jste se vůbec nedostal. Z představy, že bych takovému člověku, jak jste se teď prezentoval, se měl snažit něco vysvětlovat, mě docela mrazí.

Jelikož ale jsem zareagoval, ptám se tedy vážně - chcete to věcně probrat, nebo tady budete pouze rozšiřovat takové blijatyky?

52224

10.05.2005 13:23

Je důvod být pyšný na české vojáky v Afghánistánu?

RE: Je důvod být pyšný na české vojáky v Afghánistánu?

Petge 83.?.?.?

Díky za jiskřičku optimismu (s tím sluníčkem). Já si asi budu muset dát pauzu od těchto diskuzí - nediskuzí, to počasí tady ale přímo člověka tlačí k PC a vždy se nervnu, když tady někteří pořád melou to samé. Já jsem již prakticky pojal podezření, že se jedná skutečně o provokatéry profíky. Podívejte se na časy, kdy a jak často a jak rychle některé známé "firmy" reagují a sám uznáte, že to prostě nelze stíhat. Podívejte se do archívu - já si udělal výpis a nestačím se divit. Přece není fyzicky možné "na živo" vést diskuzi s několika lidmi najednou tak, že v průběhu 20 minut přečtu, promyslím a napíši odpověď pětkrát až šestkrát. Už jsem to jednou zmínil u firmy Leho - ten třeba stihne reagovat a psát příspěvky jako rychlopalný kanon - s minutovými přestávkami. Nepovažují to za možné, aby to stíhal jeden člověk, tedy si začínám myslet samé nepěkné věci ...

52225

10.05.2005 13:29

Je důvod být pyšný na české vojáky v Afghánistánu?

RE: Je důvod být pyšný na české vojáky v Afghánistánu?

Petge 83.?.?.?

Přesně !! [smích] [smích]

52226

10.05.2005 14:27

Oslavy pod srpem a kladivem

RE: Oslavy pod srpem a kladivem

Petge 83.?.?.?

Mohl by jste v krátkosti nějak naznačit, co vlastně tomu článku vytýkáte ? Třeba, kde se autor dopustil nějaké nepravdy, či co? Já se nestačím divit. Přečtěte si proboha třeba knihu od Rusa A. Peněžka "Psáno na tanku" a "Obrana předmostí", třeba by jste pak něco věděl, co asi mohl mít autor tohoto článku na mysli. Jenže Vy tady pouze napíšete, že máte rád Zvědavce a pak mluvíte o lejnech patrně.

Neberte si to osobně, já pátral a z negativních kritiků jsem si vybral na reakci Vás, ale v podstatě to adresuji všem, co tady "dští oheň a síru".

Jsou určité historické pravdy a ty můžeme "taktně zamlčet", nebo o nich můžeme mluvit. A kupříkladu Vy ani taktně nemlčíte, ani o tématu nemluvíte.

A jestli někdo jiný třepne takovou blbost, že ty miliony obětí jsou měřítkem podílu Sovětů na vítězství ve II. světové, potom tedy ale v Číně bylo mrtvých snad ještě více a čínská fronta přesto byla zcela okrajová a pro výsledek války nepodstatná. Páni kritici, ruku na srdce, víte vůbec něco o této tématice ?

52227

11.05.2005 09:30

Je důvod být pyšný na české vojáky v Afghánistánu?

RE: Je důvod být pyšný na české vojáky v Afghánistánu?

Petge 83.?.?.?

S tou knihovnou v Alexandrii máte zřejmě pravdu - lidi jsou prostě lidi a nejen Korán neochrání před blbostí, ani Bible, že ano. Křesťanští Španělé v Americe pálili tak důkladně, že z Mayských kodexů nezůstal ani jeden originál. Ostatně i doma jsme měli pátera Koniáše, jak známo, holt byla jiná doba.

S tím vyvražďováním křesťanů na středním východě a v severní Africe - to by jste měl stáhnout, to není prostě pravda !! Mimochodem - před příchodem islámu na sever Afriky tam úřadovali Vandalové.

Na Iberském poloostrově pod náporem islámské invaze padlo království Vizigotů, to byli taky docela povedení "bratranci" těch výše zminěných Vandalů, po kterých dodnes máme pěkné slovíčko - vandalismus, stačí ?

Jojo, u Poitiers to Mohamedáni projeli, je to ale skutečně na dlouhou diskusi, jestli to bylo dobře či špatně. Uvedu jen příklad na zamyšlenou - když tzv. Svatá říše Německá dobyla kupříkladu území polabských Slovanů, vyhubila je do jednoho. Ale, když Turci dobyli po bitvě na Kosovském poli Srbsko, Srbové to 500 let přežívali a přežili, dokonce si zachovali křesťanství. Není to zvláštní ? Co Vám to říká ?

52297

11.05.2005 10:08

Je důvod být pyšný na české vojáky v Afghánistánu?

RE: Je důvod být pyšný na české vojáky v Afghánistánu?

Petge 83.?.?.?

To jsem pane pochopil, že jste ironicky nadsadil, ale ani tak se Vám to příliš nepovedlo. Když si důsledně přečtete knihu "Život sira Spencera" (značně tlustý životopis Churchila, autora bohužel z hlavy neřeknu), potom by jste totiž mohl skutečně dospět k pochopení, že USA v podstatě druhou světovou válku vyprovokovaly. Pro USA to totiž byla snad jediná záchrana před totálním krachem. Tamtéž se Churchil nelibě vyjadřuje, že USA celou dobu války myslí pouze a jedině na svoje kšefty a "jak by s kde kým vy..bali".

Jestli budete úpřimný a zamyslíte se nad tím, potom sám uznáte, že USA byla jediná země na světě, která na II. světové válce jednoznačně vydělala. Tedy je jasná indicie, podle zlatého pravidla: "Kdo měl prospěch?". A ještě .. Nezlobte se na mě, Vaše ironie se skutečně míjí cílem, Rusům do chřtánu Československo a celou východní Evropu skutečně doslova nacpal F.D.R. na Jaltské konferenci. Churchil zachraňoval, co mu síly stačily, ale marně - USA měly jedinou myšlenku v té době - vymazat vliv Britanie posílením Sovětského Svazu. Studujte historii !! Já se s Vámi o tom hádat nebudu, není o čem, pravda je totiž taková.

52302

11.05.2005 10:47

Žádná válka proti terorismu neexistuje

RE: Žádná válka proti terorismu neexistuje

Petge 83.?.?.?

Dám Vám pane Leho návod, jak to máte chápat:

...jez zamoruji tuto planetu radiaktivnim strelivem,jez ma nicivou silu ( po dobu ) 4.5 billionu roku...

Připadá mi směšné, že Vám připadá starost o DU směšná. Osobně se začínám skurečně domnívat, že vy vůbec v tom Iráku nejste..

52305

11.05.2005 13:52

Je důvod být pyšný na české vojáky v Afghánistánu?

RE: Je důvod být pyšný na české vojáky v Afghánistánu?

83.?.?.?

Nějak jsme si nepadli do oka ! [smích] Ale neva, přežíju. Přirozeně, že USA by, nebýt Pearl Harboru, do války vstoupily až "po válce" - vliv je tam, kde stojí noha vojáka, to samé udělal i Stalin na Dálném východě - Japonsko již přece bylo na kolenou. A vůbec ideální by bylo, kdyby bývalo mělo dostatečné loďstvo i Německo, půjčka a pronájem na obě strany - to by byl panečku kšeft. Ale i tak se to povedlo nad pomyšlení, ajvaj, to byly zlaté časy ... Však se v té době začala zlatá éra, americký sen, rozežranost neznala mezí, ropa tekla ze země proudem a sama, UNRA i soldateska všude vítáná, zbytek světa škrábal kyt z oken. Zlatééé časy, pane... America uber alles.

A to se to prvních pár roků po válce dělala světová politika, USA si hrála na hodného strejdu: "Kolonie je třeba zrušit, pane Winstone a dejte ve Fultonu pokoj s těma kecama o železné oponě, my máme bombu !!" Ale přesto se nějaký ten poradce přepočítal. Rusáci byli "zbytečně moc dobří" a najednou vliv Británie trošku chyběl. A Palestína se taky lehce vymknula z ruky. A domácí ropa došla, tak přece jen ti ropní škarohlídi měli pravdu - co včil ? Americké auta žerou i trávu kolem cest, bude třeba udělat jakousi politiku s těma Arabakama. Mám pokračovat ?

52319

12.05.2005 09:29

Žádná válka proti terorismu neexistuje

RE: Žádná válka proti terorismu neexistuje

83.?.?.?

Za ty biliony roků se nebiju, pane, kulové vím, co v Americe nyslijou tím, když řeknou milion, miliarda, či bilion. Ale jinak skutečně vím, co je DU a Vy to víte ?

52401

12.05.2005 10:05

Budou lidé hromadně a dobrovolně přijímat znamení šelmy?

RE: Budou lidé hromadně a dobrovolně přijímat znamení šelmy?

Petge 83.?.?.?

Myslíte, že se toho nedožijeme ? Nebyl bych si tak jistý - nikdy neříkejte nikdy. Navíc, pozorný čtenář Bible, Starého Zákona, by si mohl lehce domyslet, že jakési konkrétní mikročípy jsou již v době vzniku beznadějně zastaralé. Bůh ze Starého Zákona uměl totiž člověka ovlivňovat a identifikovat bez mikročípu - nějak četl a uměl ovlivnit DNA. Je otázka času, kdy na to i lidé příjdou, jak to lze. Pak teprve nastane děs !! Člověk schopný neortodoxní myšlenky v tomto ohledu již ví, že "konec světa" právě probíhá a teď jde již jen o to, kdy nastane konec konce světa.

52404

13.05.2005 17:50

Václav Havel

RE: Václav Havel

Petge 83.?.?.?

Co se děje? Je to pátkem 13. nebo teroristi rozprášili nějaký IQ-paralytický přípravek ? Já žasnu, dneska pane Leho musím s Vámi jen a jen souhlasit ! Kupříkladu toho Rakousko-Uherska bylo vážně škoda a stejně bych raději bydlel v císařství, než v cochcárnokratické republice [cool] ! Akorát bych poprosil - ty irácké děti (myslím neustálé vraždění) trochu omezte, to nevrhá dobré světlo.

Historie V.Havla časem vyhodnotí, žádné oslavné tirády mu ani nepomůžou, ani neuškodí. Co se stalo, se stalo, je to vlastně stejné, jako v roce 1938 s Benešem. Winston S. Churchil se obrazně řečeno "bil do hlavy" a Benešovi vytýkal, že "Měl nechat zaznít svá děla a válka mohla skončit za rok...". Dnes pomalu, ale jistě začínají historikové stále hlasitěji považovat kapitulaci před Mnichovským diktátem v roce 1938 za "skutečně vážnou chybu". Ale Beneš, ať byl, jaký byl, nejde jej podezírat, že "šel Hitlerovi na ruku". Ale Havel v roce 1989, posuzováno bez emocí, kutečně dnes vypadá, jako "blízký spolupracovník komunistů" a v podstatě zorganizoval pokojný přechod od vlády komunistů, svázané s odpovědností za stát (=stav před sametovkou) k ekonomické vládě těch samých komunistů, ale bez jákekoliv odpovědnosti za stát(=dnesní komunistická).cochcárna).

52526

16.05.2005 21:40

Hokejové třeštění

Hokejové třeštění

Petge 83.?.?.?

To zřejmě máte i nemáte pravdu zároveň - což v životě zdaleka není až tak neobvyklé [smích]

Já se taky vyhýbám těmto davovým šílenostem. Ale blahé paměti, když začínala era hokejového Vsetína, jsem byl s kamarádem ve Vsetíně hned na historicky prvním finále se Zlínem. Hala byla "narvaná" skutečně až pod střechu rozjásanými Valachy, kamoše jsem v tlačenici ztratil a našli jsme se až hodinu po zápase u auta. Zažil jsem tam cca 4 hodiny absolutního pekla - nebo euforie (?), kdy každá čiva v těle vibrovala a místy jsem si nebyl jistý, jestli se mi to jen nezdá. Snad celý zápas jsem stál na jedné noze, jedině tak jsem docílil toho, že jsem viděl aspoň kousek hřiště. Na vývoj zápasu jsem usuzoval jen podle neartikulovaného řevu těch šťastlivců, co asi viděli celé hřiště. Výsledek jsem se dozvěděl po zápase.

Kdybych to nezažil, nikomu bych to nevěřil - myslím, že v tom stresu můj mozek vyprodukoval tolik endorfínů, že jsem byl po dobu zápasu na permanetním "výletě" !!

Co jsem tím chtěl říci ? Ti lidé se tam možná zcela analogicky prostě jen masově radují a atributy, jako vlajky, pomalované obličeje a jiné k tomu prostě patří, holt ... To by jsme se jinak museli takhle kriticky zamyslet třeba i nad maškarními bály.

52794

17.05.2005 17:10

Tři dny v Evropské unii

Tři dny v Evropské unii

Petge 83.?.?.?

[chechtot] [chechtot] [chechtot]

Zase tak úplně hovadina to není, třebas s tím cukrem s ČR již EU docela vybabrala. A to je podobná písnička. Myslím, že si v Evropě s Unii ještě užijeme legrace dost a dost !!

52899

17.05.2005 17:35

Propagace přijetí ústavy cizího státu a možné právní implikace

Propagace přijetí ústavy cizího státu a možné právní implikace

Petge 83.?.?.?

Nebylo by bez zajímavosti se kouknout, jestli stejně "hysteří" třebas Francouzi, nebo kde jinde. Rakušáci ústavu schválili hladce a rychle bez okamrknutí, ani jsem si nevšimnul, že by se tam děla nějaká hysterie kolem ztráty suverenity Rakouska, na Slovensku to bylo jen o maličko dramatičtější. Čím to, že Slováci byli svého času tak hákliví na svou suverenitu, se jí teď tak radostně a rychle zase vzdali ?

Mi se to skutečně sice takový " suchopárný román" nechce číst, ale asi se přece jen do Ústavy začtu, cože jsou to za hrůzy, co nás čekají.

52901

18.05.2005 10:53

Tři dny v Evropské unii

RE: Tři dny v Evropské unii

Petge 83.?.?.?

Bydlím v ČR, ale mám dost známých v Německu. Ale ta občanská aktivita Němců, tak se mi zdá, se vybíjí hlavně v demonstracích a stávkách za vyšší platy , delší dovolené, kratší pracovní dobu a uzákonění/zkamenění sociálních jistot - nebo se pletu ??

Při nastupující asijské konkurenci se jeví Evropská Unie pod taktovkou socialistických zemí typu Německo a Francie jako dosti zhoubný pro celou Evropu a pro "druhořadé podevropany" jako vysloveně nebezpečné. Nedělám si vůbec vůbec žádné iluze, jak se jednotně Evropa postaví k tomuto problému podle přísloví veskrze pravdivého, že "Nechoď Vašku s pány na led, pán uklouzne a ty si rozbiješ hubu!".

Tak trochu smutně se na to kouká - východní Evropa, která měla a stále ještě i má chuť "makat" dokonce i rukama a ne jen na hubě, se spolčila se západní "ztučnělou" Evropou, která by chtěla, ať se nic nemění, jen ať se my tady máme stále dobře. Co z toho bude se dá vyvodit z výroku, který "ujel z huby" včera německému kancléři při návštěvě v Praze. Vyhlásil, že "Nemáme ochotu cokoliv měnit, nechceme otevřít pracovní trh a trh služeb pro východní Evropu, musíme chránit sami sebe...". Ostatně s tou "ekonomickou tsunami" není v očekávání jen Amerika.

52970

18.05.2005 17:36

Tři dny v Evropské unii

RE: Tři dny v Evropské unii

83.?.?.?

Asi máte pravdu, že Němci makat umí, ale kdoví, jestli nebejvávalo. Pokukuju po statistikách a zdá se, že takoví Frantíci mají třeba v autoprůmyslu nárůst jako hrom a Němci jaksi ne - že by byli (kvalita sem/kvalita tam) nějako drazí ? A ještě jinak - mám Mazdu 626 tzv. "v plné palbě" a kdybych kupoval zhruba stejné auto německé, což by byl VW Passat, tak ve stejné výbavě bych zaplatil odhadem o 30 až 40% více. Mazda má již svoje za sebou, najeto 310 000 km a považte, že jediné měněné díly byl zadní díl výfuku, baterka a všechny tlumiče, jinak vše originální. Jo, samozřejmě brzdové destičky taky... Největší poruchu jsem zažil takovou, že mi za jízdy zdechl motor - zbláznil se imobilizer Piranha, to nevím, kdo vyrábí, ale Japonec/nakonec drží stále.

To ale můj bývalý kolega z práce si koupil Golfa a docela byl rád, když se jej po třech létech se ztrátou zbavil, pořád měl jakési problémy. Já s Mazdou udělám 1000 km do Chorvatska za 8-9 hodin (pořád dálnice) a spotřeba s celou rodinou a naložený "po střechu" je pod 6litrů/100 km. On jel ve dvou s manželkou a poněkud "pomaleji a úsporněji" a přesto se dostal s bídou na 7 litrů/100 km. A to se třepal hrůzou, aby neměl nějakou poruchu.
(pokračování)

53015

18.05.2005 17:37

Tři dny v Evropské unii

RE: Tři dny v Evropské unii

83.?.?.?

(pokračování)
Tož nevím. Je to pravda dosti zúžený pohled na věc a může to být náhoda, ale zrovna tento případ by mě na německé auto nepřekecal !! To už nemluvě o tom, že jiný můj přítel Němec dojel do kampu z Německa a před mýma očima zastavil o strom - zrovna odešel brzdový válec na Audi 100, taky to byla již šunka a bylo to dost dávno, já tam tehdá byl s Renaultem 25 a zastavil jsem méně efektně brzdama. Když jsem s ním ohlížel škody a bavili se o tom, s úžasem jsem zjistil, že můj R25 je ještě o 3 roky starší a najeto měl 270 000 km, kdežto on jen necelých 100 000 km !! Já to kupoval z bazaru za 90 000 korun, on to měl jako opečovávané rodinné auto za velmi "mastný peníz". Ten Němec se jmenoval Wolfram, což mě pobavilo.

53016

19.05.2005 07:46

Člověk nebo myš?

Člověk nebo myš?

Petge 83.?.?.?

Po přečtení zajímavé knihy "Dvanáctá planeta" od autora Zecharia Sitchin by každému čtenáři mělo být jasné, kam se svět posunul. Použil jsem dokonavé sloveso v minulém čase schválně, tedy předmět článku, když nastoluje otázku "coby kdyby" je napsán špatně. Už se stalo !!

Ostatně současná genetika velmi úsilovně pracuje na rozvratu celého nám známého světa dost dlouho. Ale není první - nejedná se podle sumerských textů o nic nového pod Sluncem. Věda stojí poněkud v rozpacích nad otázkou, kdo tady před tisíci let "geneticky zmutoval" kukuřici, brambory, všechny známé obilniny, ale i ovocné stromy a tzv. domestikované zvířata. I člověk je nepříliš povedený schizofrenní tvor, vzniklý genetickými pokusy ze zvířecího základu a implementované "božské podstaty".
(pokračování)


53049

19.05.2005 07:47

Člověk nebo myš?

Člověk nebo myš?

Petge 83.?.?.?

(pokračování)
Odpověď je totiž opět u Zecharii Sitchina - byli to sumerští bohové, patrně mimozemšťani. Z vykopávek v Iraku a okolí bývalého Sumeru se odvezly vagony cihliček se sumerskými texty, mnohé jsou přeloženy, mnohé na to čekají. Ale všechny poznatky z těchto "keramických kronik země" jsou vědou doposud spíše jen pobaveně odmítány, jako náboženské bludy. Kdo žije v bludech, to ke své škodě lidstvo zřejmě brzy zjistí.

Nikdo se nenamáhá vysvětlit, proč a hlavně jak Sumerové přišli na časové jednotky, které dodnes užíváme, jak stihli odpozorovat tzv. Metonův cyklus chodu Země, Měsíce a Slunce, jak stanovili tzv. Platonův rok. Jak vypozorovali celý planetární systém Slunce, který v planetě Pluto moderní lidstvo odhalilo až v roce 1930 ... a spousta dalších hádanek. O tom, co vše bylo známo Sumerům, o tom zde nemá cenu se rozepisovat podrobně. Sumerové to dost podrobně popsali, to hlavní je, že jim to řekli bohové.

Historie se opakuje, blíží se konec dalšího cyklu, tady si někteří dělají "srandu" z proroctví Nostradama a jiných. Genetická manipulace vede k rozvratu systému, jak jej známe, ale život není žádný blbec. Ten to vše přežije, otázka je, zda to přežije zvíře, zvané člověk.

53050

19.05.2005 13:20

Člověk nebo myš?

RE: Člověk nebo myš?

Petge 83.?.?.?

Tohle tema je mi velmi blízké, jsem schopen "utrousit" na každém kroku nějakou chmurnou myšlenku, "jak to lidstvo všechno zprasilo a co nás zato čeká" !! Ovšem nebudiž tím řečeno, že celý den sedím, tupě hledím do černé zdi a vzdychám. Jsem naturelem a doufám i chováním optimista.

Výše jsem vzpomínal Zecharia Sitchina, ano - vyšly v češtině všechny tzv. "Kroniky Země". Když jsem je podruhé, potřetí ... po x-té přečetl a k tomu přelouskal Mahabharatu a Shrimad Bhagavatam a jako nejrychleji stravitelnou Bhagavatgítu, přičemž to nejdostupnější - Bibli a Korán čtu již pomalu 40 let furt dokola, myslím, že již cosi málo trochu o tom můžu fundovaně mluvit. Arogantní "přehlíživost" materialistů konzumentů, která se samozřejmě projevuje i zde, tož ta vůbec nepotřebuje, aby jim nějaký Petge vykládal, kterak sobecky anebo zežrali, nebo zrovna dožírají budoucnost zřejmě již bezprostřeně příští generace.


A až to příjde "každý, kdo sebeméně dobrého udělal, to bude dobře vědět a každý, kdo sebeméně špatného udělal, bude to vědět" (volně řečeno podle Koránu).

53066

19.05.2005 13:32

Člověk nebo myš?

RE: Člověk nebo myš?

Petge 83.?.?.?

Jo jo, vím to dobře, "taťka Erich von Daniken" to vše již dávno prozkoumal a vcelku nezištně se o tyhle informace podělil s těmi, kdo měli zájem.

Jedno nechápu, kde k tomu lidstvo přišlo, k tak stupidnímu způsobu zacházení s vlastní minulostí a tedy tím pádem i s budoucnosti, jak to předvádí dnešní "Všeobecná Církev Vědecko-technická" alias ta naše věda, co ji jsou milejší Nobelovy ceny, než pravda a prostý humanní život.

Já jsem za svůj dosavadní život nashromáždil (a mnohokrát i přečetl) docela úžasnou knihovnu všemožné mytologie a historie. Vím tedy, že dnešní věda se hluboce a tragicky mýlí a dnešní namyšlení lidé ani netuší, v jaké úpadkové době žijeme. Asi za trest.

53067

19.05.2005 18:45

Tři dny v Evropské unii

RE: Tři dny v Evropské unii

83.?.?.?

S jistým třasem ruky píšu, nejsa si jistý, jestli nebudu roztrhán "na hadry", popraven za úsvitu nebo jiné radovánky.

Můj děda z otcovy strany se přistěhoval na jižní Moravu někdy koncem 19. století někde od Terstu (ale stále v Rakousku-Uhersku)a byl to Ital jak poleno. Praděda, to se tradovalo, přivandroval odkudsi ještě více z jihu Italie v době snad ještě za napoleonských válek, ale v té době ještě nebyla Italie jako taková.

Děda z matčiny strany se přistěhoval taky v rámci jednoho státu odkudsi z Transylvanie, přičemž se tradovalo v rodině, že tam byli mezi předky Němci, kteří tam kdysi měli v dnešním Rumunsku dosti velkou kolonii.

Jak to bylo s prababičkama se jaksi netraduje, ale taky to bylo beztoho zmotané na vídr !
(pokračování)

53091

19.05.2005 18:46

Tři dny v Evropské unii

RE: Tři dny v Evropské unii

83.?.?.?

(pokračování)
Proč to píšu - teď příjde, proč mám takové obavy a třese se mi ruka. Ptám se proboha jasného, jaký já jsem to Čech ? Kdyby existoval nějaký detektor pravdy na zjišťování genetického původu, možná jsem na 35% Ital, na 25% Němec, asi 20% bude možná nějaký Rumun tureckého původu, 10% bude možná slovanské krve a ten zbytek již bude pocházet ještě po nějakém Vikingovi, který ve středověku zmermomocnil prapraprabábu na Sicilii, když tam bylo dobyto a založeno království obojí Sicilie.

Tedy já jsem Čech jako poleno a musím se ptát, bylo mi to zapotřebí, abych se učil češtinu se sedmi pády, s háčkama a čárkama, dokonavými a nedokonavými vidy, vyjmenovanými slovy po kde-čem a spousta jiných jazykových prasáren atd atd ? Vždyť kdyby se národní buditelé jen trošku opozdili, mohli jsme v pohodě všichni šprechtit německy a můj otec mohl u Stalingradu hrdinsky bránit "pevnost Stalingrad" a třeba by jsme to celé slavně vyhráli a byl by dneska v celé Evropě boží klid !! [oči v sloup] [zmaten] [oči v sloup] Tedy kontroverzně vyhlašuji, že já bych proti nadvládě Německa ani moc nebyl, byl by tu totiž možná pořádek. Geneticky jsem typický eurounionian !!

53092

20.05.2005 18:57

Řekni mi, co čteš a já ti řeknu, jakou máš barvu

Řekni mi, co čteš a já ti řeknu, jakou máš barvu

83.?.?.?

S tím jsem měl vždy potíže, pochopit, kterak někdo najednou usoudí, že je něco moc levicové, pravicové, rasistické, xenofobní atd. atp... Já myslím, že kdyby někdo napsal, že komunisti, nacisti, anarchisti, černoši, Romové, Židé, Mongoli, nebo co já vím kdo, že jsou takoví nebo nějací jiní a bylo by to nepravdivě hanlivé či urážlivé, tak bych to sám nelibě nesl, i kdyby to čirou náhodou přeci jen byla skoro pravda. Ale na druhou stranu - nebojme se proboha napsat, co si myslíme ! Jestli někdo "smrdí" a stane se to náhodou - budiž. Ale jestli někdo smrdí jako skunk pořád, tak to je nějaká diskriminace, xenofobie, rasismus či co, když prostě a jednoduše napíši, že "XYZ smrdí jako skunk" ? Čistému vše čisté !!

Já na Blisty taky chodím sem tam číst, ale dlužno říci, že to není moje "krevní skupina" (moc doleva) a nemožnost promptně vyjádřit svůj názor je pro mě zdrcující. Na druhou stranu, tohoto útoku na Zvědavce jsem si ani nevšimnul, hm .. nečtu to každý den asi, tak jako tady !

Zvědavce si považuji právě pro tu diskuzi. I kdyby se náhodou diskutovalo k hloupému článku, to nevadí, téma může být hloupé, diskuze pak třeba nikoli...

53176

20.05.2005 20:20

Rozklad policie?

RE: Rozklad policie?

Petge 83.?.?.?

Kruciš, pane, přiznejte dobrovolně, že jste si tu cifru 13000 kč prostě jen vymyslel !! Jelikož 50% mých sousedů jsou policajti, mohl bych si to jít hnedle ověřit, ale nechce se mi v pátek kohokoli otravovat blbejma otázkama na plat. Nicméně v případě krajní nutnosti beru nějakou lahvinku a jdu na přátelský pokec a zjistím to. Mám však dosti utkvělý pocit, že ta cifra, Vámi uvedená, je nehorázný nesmysl !

53180

21.05.2005 20:25

Řekni mi, co čteš a já ti řeknu, jakou máš barvu

RE: Řekni mi, co čteš a já ti řeknu, jakou máš barvu

Petge 83.?.?.?

To je zajímavé, já jsem sice napsal, že ...když někdo smrdí ... a myslel jsem to obrazně, tedy, že dotyčný nějak stále něčím "opruzuje" a je tím známý. Tedy jsem si myslel, že pak se nejedná o žádnou fobii, když to jasně a čistě pojmenuji. A vono se z toho stala málem odborná diskuse o tělových deodorantech ! [smích]

Přitom jsem měl hlavně na mysli spíše to, že když slyším o nějakých drogových překupnících, nakonec se tady v Česku z toho vyklubou Albánci. Když slyším o všelijakých "čorkách", na konci se vždycky mluví o blíže nejmenovaných "spoluobčanech" poněkud tmavší pleti.

Tedy ptám se, co to je za blbost, že když mě někdo okrade, tak mě třeba klidně ukážou v televizi, toho pachatele ale nikoliv, aby nebylo vidět, že to je Cikán.

Mimochodem - Dežo s Bangladežom konečně překvapivě našli práci na stavbě. Tak je to překvapilo, že celí doblbnutí dokonce i přišli na šichtu. Mistr jim dal lopaty, ať promíchají vápno, ale "šikovný Dežo" do vápna hned spadl, vydrápal se celý bílý ven a zoufale vykřikl: "Co teď budu dělat ??". Bangladežo se zamračil a pravil: "Chvilku jsi bílý a už by jsi chtěl dělat !!".

53264

21.05.2005 21:53

Rozklad policie?

RE: Rozklad policie?

Petge 83.?.?.?

Cha cha, svět se posral !! Sice nevím, jak je to možné, ale funguje to asi takto:

Zkuste si představit svět, který memá žádný čas tak, jak si jej většina lidí selským rozumem představuje. Tedy, že neplatí, že fiktivní čas plyne odněkud někam, z jedné strany je minulost a na druhé straně je budoucnost a uprostřed zrovna je nepostřehnutelně krátká současnost. Člověk ani nemusí být nějaký extra myslitel, aby v takové představě odhalil neudržitelné rozpory.

Jak to tedy je? Čas není. Vše v našem známém světě je mnohonásobně "animováno", představte si, jako by jste Vy každý jedinec tvořili jeden vlastní svět a vše, co v něm uvidíte, to jste Vy a Vaše činnosti. Plynoucí čas, to je vlastně iluze, kdy ten animovaný svět jakoby kontinuálně přehráváte a jste zároveň divák "zvenku" a zároveň "herec" uvnitř. Ale sranda je, že o tom nevíte. A když Vám to teď napíši, tak to odmítnete chápat.

Ale to nevadí, že to nechcete nikdo chápat, stejně to funguje i tak. A v tomto světě si lidé jeden druhému ubližují a myslí si, že to nikdo nepotrestá!! Chachacha !! Říkám Vám, v té samé chvíli to již je potrestáno !! Stačí si promyslet to výše ! Nebo přečíst si, co to vlastně říkal Ježíš Kristus.

53267

22.05.2005 09:46

Řekni mi, co čteš a já ti řeknu, jakou máš barvu

RE: Řekni mi, co čteš a já ti řeknu, jakou máš barvu

Petge 83.?.?.?

To je fantastická "odnož" debaty - otázka smradu !! [smích] [smích] To jsem nečekal, ale dovolte mi taky tedy dodat něco k vlastní otázce smradu. Mám totiž, překvapivě navzdory mému kuřáctví, docela dobrý čich. Kráčeje po frekventovaném chodníku, skoro bych mohl zavřít oči a řídit se čichem, takže si živě představuju, že kupříkladu psi svými čmucháky vlastně asi docela dobře "vidí" !

Chtěl jsem totiž do toho vnést trochu relativity. Zajisté si každý všimnul, že nikdo nesmrdí sám sobě - tedy se evidentně jedná o zvyk. Čichové vjemy jsou fakticky o módě, duševním rozpoložení, zvyklostech osobních ale i celé společnosti atd atd. Kupříkladu moje žena je zcela alergická, když si udělám topinky a bohatýrsky je počesnekuju. Tvrdí mi, že SMRDÍM česnekem ještě týden a že je to absolutní hnus. A mi třeba česnek voní, hm... Zato třeba dokonale vymydlená a podle poslední mody naparfémována "dáma" mi smrdí zcela hrozně a dotkl bych se jí jen dostatečně dlouhým klackem, asi jsem omylem přeživší neandrtálec ...

Ty společné zasedání EU budou asi fakticky docela ze "smradových hledisek" velmi zajimavé..... [cool]

53291

22.05.2005 10:19

Pan K*a*p*l*a*n má stále třídu rád

Pan K*a*p*l*a*n má stále třídu rád

Petge 83.?.?.?

Sám jsem po příchodu do Kanady zažil třídu angličtiny pro imigranty. Časové rozpětí &ndash padesát let. Mohu porovnat. A je mi z toho smutno.

Elegantně řečeno, vlastně by nikdo nemohl nic namítnout. Leda, že by se při výslechu po deseti hodinách podřekl, co tím vlastně myslel. Ach jo, v jaké to žijemě podivné době ..

Věci se nenazývají pravými jmény, chodíme kolem toho, jak kočky kolem horké kaše. Inženýři lidských duší vymýšlejí a vymýšlejí další ptíkoviny, ale nebude to nic platné. Uvědomujete si, co to bude, až "pojistné ventily již ten tlak neunesou a vono to bouchne ? A ještě podotázka, kde to asi začne, kde jsou už ty ventily na tom "tak tak" ?

53293

22.05.2005 11:43

Rozklad policie?

RE: Rozklad policie?

Petge 83.?.?.?

Já to věděl !! [smích]
Ale to nevadí, jednou, až se Vám bude zdát, že podle toho Vašeho to již jaksi vůbec nejde, obraťte se na mě, rád pomůžu, vysvětlím, uvedu příklady, naznačím i jak by to šlo ošetřit fyzikálně, aby pro ty zaryté materialisty, co musí vše chytit a naložit do flašky s formalínem, nebo vylisovat a vlepit do herbáře, aby to bylo i pro ně aspoň trochu "uchopitelné".

Já to chápu, je to moc těžké pochopit, zejména pro lidi, jejichž veškeré filosofování skončí nadlábnutým bříškem a po díle s maminou pod rukou v postýlce - kdo by uvažoval, že nic není zadarmo, že nikdo nikam neuteče před následky svých činnosti/nečinností. Tedy pro lidi, co si své po čase přece jen jaksi "ztěžklé svědomí" jednoduše odlehčí podle naturelu tu zpovědí, tu zase zasadí v nějaký slavný den pár stromků a vyhlásí se za ochránce přírody. Cha cha, mějte si ...

53295

22.05.2005 14:41

Rozklad policie?

RE: Rozklad policie?

Petge 83.?.?.?

Tedy tak ? ... ten
navod spociva v tom, ze nam vsem to vse zde, na Zemi, je pouze zapujceno na dobu urcitou. A jen jednou.Pouze jednou.Pak nula.
...


To vypadá dost chmurně a svého druhu i nespravedlivě, když uvážím, jaký čas máte patrně na mysli Vy. Ale když bych vzal v úvahu čas, jak jej myslím já, potom by to umožnilo docela podobný výklad, jaký jsem navrhoval já. Vězte, že ve světě, ve kterém by nebyla zpětná vazba, kde by to fungovalo čistě podle Darwina, kde prostě silnější sežere slabšího, tam by to bylo dosti hrozné a chvála Bohu, že se věda v tomto docela srandisticky zmýlila.

Jelikož mluvíme o policii a jejím rozkladu, je to součást systému, ve kterém žijeme a součást jeho komplexního úpadku, úpadku v úplně všech oblastech. Jelikož to bylo předpovězeno před cca 3000 lety docela podrobně, vím, čím to je. A nepůjde tomu zabránit.

53300

22.05.2005 16:16

Rozklad policie?

RE: Rozklad policie?

Petge 83.?.?.?

"Trochu to úplně" zcela odporuje ( [cool] ) tomu, jak se na to dívám já. Ale to Vaše Vám neberu. Já jsem myšlenkově dospěl k něčemu jinému, k představě, která je sice dosti uklidňující, ale taky znervozňující jinak - totiž, že v tomto materiálním světě nejde žádné moc velké nevratné škody napáchat, neboť je tento svět něco na způsob světa neexistujícího, virtuálního. I když vypadá tak reálně. Nejlépe to vystihuje ona pasáž z Bhagavatgíty, kdy Kršna stojí s Arjunou na bitevním poli Kuruksetra a Arjuna váhá se započetím boje.

Vyslovuje takovou zdánlivě rozumnou myšlenku, že vždyť přece, ačkoliv má formálně on pravdu, přece nevyvolá bratrovražednou válku a nevezme si na svědomí ty miliony životů. Kršna mu trpělivě odvětil, že s tím ať si hlavu neláme - ty lidi on Arjuna že nezabije, ty že zabije Kršna a o tom je již dávno, při vzniku světa rozhodnuto.

Na jedné straně je to (celá ta myšlenka) velmí prosté a jednoduché k pochopení, na druhé straně rovněž stejně lehce pochopím, když to nepochopíte !! Asi jako s těmi Kolumbovými vejci...

53306

22.05.2005 19:28

Rozklad policie?

RE: Rozklad policie?

Petge 83.?.?.?

S Vámi je radost diskutovat ! [smích] Jiný už by si poklepal na čelo a šel se nalít pivem, ale Vy máte se mnou trpělivost. Jak se jenom odvděčit ?

Totiž to, co já Vám se snažím naznačit, to nejde získat tak, že Vám to někdo vysvětlí. To každý člověk musí prostě zažít, zacítit, ten názor v něm pomalu a jistě narůstá a pak je tady. Takže i já si klidně zak....ju, když si narazím koleno o roh stolu, v tom to zase je docela tvrdá realita [smích] . Ale jinak, silně dopromyšleno do všech možných i nemožných důsledků, tak potom zase ta realita vezdejší je skutečně jen a pouze vezdejší. To zaleží na každém osobně.

Mám ale strach, že jsme nějak podezřele mimo tema. Sice ve skutečnosti všechno souvisí se vším, ale ne úplně každý to je ochoten chápat do posledního důsledku. Mám osobní zážitek s policií, po kterém jsem byl dlouho zamyšlený a uvědomil jsem si, že lidi jsou zlí. A někteří méně, a zase jiní spíše nikoliv. Je tomu tak i v řadách policie. Što machen ??

53319

23.05.2005 10:08

Všechno je jinak

Všechno je jinak

83.?.?.?

Nevím, jestli paní Malá bude reagovat na diskusi. Tak nějak si tu paní ani nepamatuji z BL, chodím tam občas číst, ale již mě BL doslova "otravují" značnou levicovostí názorů, pak i tím, že nejsem schopen své věcné námitky nikde sdělit. Nebo se alespoň zeptat, jak to autoři vůbec myslí ! Připadá mi to značně nefér, ale dopředu uznávám námitku, že tam nemusím chodit vůbec, což prostě aplikuji.

Tady tuto kauzu jsem se zájmem "prostudoval" a přiznám se, že jsem z toho zmatený. Nějak tomu nerozumím a článek pani Malé to alespoň pro mě spíše zamotal. Zkuste se pani vyjádřit přesněji o co jde. Pan Stwora unese nějaké to malé přeprání domácích záležitostí, jak jej tak na dálku znám.

Na Zvědavci se vskutku objevují různé názory, ale vysloveně patologickou odchylku jsem nezaznamenal. Co je na tom, když někdo nazve problém patřičnými slovy? Pravda, může trochu "ujet" v nějakém hnutí mysli, ale stále se domnívám, že mě v diskuzi na Zvědavci nijak neuráží, když se tu někdo projevuje jako tu židobijec, tu arabobijec, tu jako LEHO. Je to totiž stále lépe, než když se někdo zvedne a jde mordovat irácke děti, toto je citace vyznání pana LEHO (pro pořádek). Doufám jsem se pana LEHO nedotknul, že jsem z něj udělal samostatnou kategorii. [cool]

53365

23.05.2005 18:16

Všechno je jinak

RE: Všechno je jinak

Petge 83.?.?.?

Musím na sebe zareagovat, aby bylo jasné, že pisatel si nepřeje zůstat v anonymitě ! Tedy toto výše psal petge

53400

23.05.2005 20:43

Všechno je jinak

RE: Všechno je jinak

83.?.?.?

Dal jsem si dost velkou práci a důkladně si prostudoval celou tvorbu paní Jany Malé v Britských listech a všimnul jsem si, že je tam neustále v rozepři s nějakým panem Pavlem Marešem. Což mě zdrželo - musel jsem totiž pro lepší pochopení prostudovat i tvorbu tho pana P. Mareše. Všem, kdo má zájem si udělat vlastní představu, doporučuji stejný postup, neb je to skutečně zajímavá sonda do myšlení zde diskutované paní Malé. Nechci ale vynášet nějaké soudy, na to toho vím stále dost málo.

Nicméně, pane Lve, Vy tu paní znáte nějak osobně ? Neb jsem si povšimnul, že se ji dosti zapáleně zastáváte a označujete ji za citlivou osobu atd. . Já nevím, ale pokud jste ty její články nečetl, udělejte to. Mi se nechce sem dávat citace, ale být protidiskutérem pani Malé, asi bych dávno vypěnil, neboť některé její obraty jsou skutečně sprostě urážlivé. To se příliš neslučuje s Vaší představou o subtilní jemné a citlivé duši ...

A jestli můžu ještě dodat - Korán s chutí čtu stále dokola. Islám je skutečně velmi mírumilovný, ovšem za předpokladu, že nekladete žádný odpor, stanete se pravověrným muslimem a šíříte aktivně dále "pravou víru".

53401

23.05.2005 21:37

Všechno je jinak

RE: Všechno je jinak

Petge 83.?.?.?

Nepřeji si být v anonymitě, jsem to já, Petge. A asi se prostě začnu podepisovat v textu, nevím jinak, na čem to vázne.
Petge

53402

24.05.2005 21:45

Všechno je jinak

RE: Všechno je jinak

Petge 83.?.?.?

Budu s dovolením reagovat i na pana Lva tady, společně. Omlouvám se, trošinku jsem to pomotal, co kdo napsal, snad mi porozumíte.. Já si pane Lve skutečně pročetl vše od P. Mareše i od J. Malé. Ale já jsem rozhodně nechtěl rozsuzovat ty dva, kdo z nich má pravdu ohledně jejich dlouhodobé "hračky" - Izrael versus Palestínci.

Neumím tu nacpat více než 1000 písmenek, to je malý prostor na vysvětlování. Po přečtení asi dvouleté historie handrkování těch dvou věčných rivalů na "půdě Palestíny" a se zřetelem, že si sám o sobě myslím, že tamtu historii znám rozhodně nadprůměrně - i přesto si nedovolím říci, že ten či ta mají pravdu.

Mi jde o formu a nezlobte se na mě, tady se umím dobře vcítit a nevěřili by jste, jak bych dokázal být "jízlivý a jedovatý do morku kosti", když bych chtěl. A to paní Malá zcela bezskrupulozně v diskuzi používá a ježí se mi z toho chlupy. To jsem chtěl říci. Kdyby tato paní takto se mnou promluvila, asi bych si odplivnul a šel beze slov dále. To je pointa mého příspěvku. Nevím, co ti dva si kde jinde řekli a ani mě to nezajímá. Ale v souboru cca 30 článků a protičlánků je pro mě, jako pozorovatele zvenku, ten s prominutím "hulvát" v této diskuzi pani Malá. Na požádání doložím citacemi.
Petge

53485

24.05.2005 22:03

Všechno je jinak

RE: Všechno je jinak

Petge 83.?.?.?

A jen tak pro pořádek - problematika Palestíny a Arabů z Palestíny versus stát Izrael - to je moje letité hobby. Když se již odpoutám od toho předchozího příspěvku jako již skončeného problému a měl bych se vyjádřit k problematice Palestíny, je nutno říci, že je to prakticky neřešitelný problém, neboť zde stojí proti sobě dvě síly, ani jedna nehodlá ustoupit ani o píď.

Tedy v takovém případě jde rozum stranou a co radí cit ? Musím se projevit - žijeme dobu, kterou později přeživší lidé nazvou koncem konce světa. Ten problém se vyřeší tak dokonale, až to skoro nikomu nebude milé. Možná vůbec nikomu. Lidé z tzv. "západních společností" nebo jinak lidé "euroatlantické civilizace" - to jsou lidé (i já) a společnosti, které obecně jsou postaveny na lži a přetvářce, konzumu a bezbřehé bezbožnosti - mám pokračovát, co mi říká cit ?

Já jsem vyznavačem metod a postupů při řešení problémů, o kterých by nikdo pochybovačně nevyslovil soud, že "špatnými prostředky nemůže vzniknout dobrá věc" !! A tedy, ať bych se vyslovil pro tu či onu stranu - stejně by to nebyla pravda, jak Izrael, tak Palestínci užívají nečistých prostředků a nic dobrého z toho nebude. Větši vina je však na Izraeli a "Západu". Trest bude hrozný...

53486

24.05.2005 22:52

Chystáte se koupit starší automobil v bazaru? Ale prosím ...

RE: Chystáte se koupit starší automobil v bazaru? Ale prosím ...

Petge 83.?.?.?

Tak tak ! Koňovi se dívat na zuby je skutečně dobré, než člověk vysází na "dřevo" zlaťáky !!

To skutečně je příběh jako vystřižený z časáku ! Sám si kupuji ojetá auta od převratu a musím říci, že takovou blbost bych snad ani nedokázal. Pán promine, že jsem to napsal tak na rovinu.

Ale zdá se, že asi platí - "lehce nabyl, lehce pozbyl" !! Kdo na peníze tvrdě maká, ten každý penízek točí na dlani, než jej vydá.

Jinak dobře koupit ojeté auto je skvělý kšeft, tedy když se to umí. Za ty prachy by se dalo koupit absolutní auto, to prostě nechápu.

53488

26.05.2005 22:29

Všechno je jinak

RE: Všechno je jinak

Petge 83.?.?.?

Dobře si ten "výrok" pamatuju, bylo to velmi trefné ! [smích]

petge

53630

26.05.2005 22:42

Všechno je jinak

RE: Všechno je jinak

Petge 83.?.?.?

To jste pane Leho z toho udělal pouze pro Vás výhodnou momentku, účelový obrázek, vytržený z celé historie. Do Arabie a okolí se cpali Britové a po nich Amerika s jednoznačným cílem - ropa, ropa a pak ještě ropa - žádná demokracie, žádná svoboda, žádné nic ušlechtilé.

Dokonce i za Protektorátu, který by byl prakticky z hlediska zákonnosti a lidských svobod dodneska pro Irák nedostiženým vzorem, byl v Česku odpor proti okupaci, dokonce i ozbrojený.

Proboha jasného, snad někdo v USA nečekal, že po těch statisících bezdůvodně zmasakrovaných civilistů bude někdo své "osvoboditele" milovat ? Za těchto okolností by i pacifisti na sebe navěšeli semtex a šli na procházku někam, kde se dá čekat zvýšený výskyt "osvoboditelů". Pane Leho, to jste prohráli hned první den, teď jde už jen o čas, kdy budete hledat, kde nechal tesař díru, klidně se s Váma vsadím. [cool]

53631

27.05.2005 21:03

Definujme české národní zájmy

Definujme české národní zájmy

Petge 83.?.?.?

Českým národním zájmem je realizovat postupně politiku Přemyslovců z 13. století ! [cool] Co by to znamenalo ?

Je nutno zpočátku nenápadně ukecat Slováky, že jim pomůžeme s Maďary a spojit se nenápadně do zárodku nové evropské únie, tzv. NEU s hlavním městem tajně budovaným někde v okolí Velehradu na Moravě. V okamžiku, kdy by jsme společně se Slováky zmermomocnili Maďary, nabídli by jsme Polákům pomoc proti Němcům, tím by vzniklo skutečně pevné zdravé jádro - Visegradská čtyřka. To by jsme již mohli skutečně odtajnit Velehrad, jako nové perspektivní hlavní město.

V této chvíli bychom již museli vystoupit "z ilegality" a jasně stanovit, že české zájmy se kryjí se zájmy celé Evropy. Využili bychom politických zmatků v Rakousku a připojili k Visegradské silné čtyřce pátého člena Rakousko - vzápěti věřím, že s radostí přispěchá Slovinsko a naslibujeme hory doly Chorvatsku. Zbytku Evropy by jsme stanovili tvrdé ultimatum - bez dalších keců se do EU (vlastně budoucí NEU) přijímá Chorvatsko, které se tak stane nejtvrdším členem Visegradské nyní již sedmičky.
(pokračování)
Petge

53718

27.05.2005 21:05

Definujme české národní zájmy

RE: Definujme české národní zájmy

Petge 83.?.?.?

(pokračování)
V této chvíli počítejte se mnou - Polsko 40 milionů, Česko 10 mil., Slovensko 5 mil. , Maďarsko 10 mil. , Rakousko 7 mil. , Slovinsko 2 mil. a Chorvatsko skoro 6 mil. obyvatel - dohromady 70 milionů obyvatel a nejsilnější armáda v Evropě !! Vždyť jen samotní Chorvati by převálcovali Evropu, to jsou jiní pašáci, jsem to v devadesátých letech viděl zblízka !!

V této chvíli bude třeba na chvíli konsolidovat zisky, vybudovat struktury pro budoucí správu celé Evropy a ... ? Je nutno udělat strategické rozhodnutí - anebo útočit po vzoru Churchila na tzv. "měkký podbříšek Evropy a připojit Itálii a Řecko, nebo využít stavu překvapení a konsternace a rozervat osu Berlín Paříž. Osobně jsem pro třetí plán - zároveň útočit na měkký podbříšek, zde totiž je možné rychlé vítězství skoro zadarmo a zároveň by vlastním Čechům připadlo pitím piva ukecat Bavorsko, aby strašilo Berlín, že se trhne z Bundesrepubliky do Visegradu.
(pokračování)

53719

27.05.2005 21:20

Definujme české národní zájmy

RE: Definujme české národní zájmy

Petge 83.?.?.?

(pokračování)
Zároveň budou tlačit Poláci na Němce ze severu. Poláci dostanou ale speciální úkol - ovládnout s odvoláním na historické svazky Pobaltí až po Finsko. Úkoly by byly rozděleny takto : Polsko by pracovalo směrem na Litvu, Estonsko, Lotyšsko a Finsko. Maďaři by pracovali směrem do Sedmihradska a na Ukrajinu. Chorvati by dostali na starost katolický Balkán, Srbové a Řekové pak pravoslavný balkán a obranu proti islámu. Italové by dodávali makarony a pizzu a mořske plody. Češi by za pomocí Bavoráků postupně pronikli do Lucemburska a obchvátili tak Berlín. Věřím, že ve vhodný okamžik z druhé strany do toho vlítnou nasraní Holanďani. V té chvíli se přupojí Anglie, Wales, Skotsko a obě Irska k našemu úsilí. Jako jediní zůstanou Francouzi, protože Španělé a Portugalci s radostí za všechny ty ústrky obrazně vrazí kudlu Paříži do zad. Tím pádem padne i Brusel.

Počítám, že tak někdy kolem roku 2014 to bude hotové. Nová metropole Evropy Velehrad, to bude skvost !!

Tohle je český národní zájem, vybudovat Evropu !!

53724

27.05.2005 21:32

Definujme české národní zájmy

RE: Definujme české národní zájmy

Petge 83.?.?.?

(ještě malé pokračování)
Stále jsem ještě nedořešil, jaký by byl nový Evropský jazyk. Jelikož já sám jsem již starší člověk a moc se mi učit jazyky nechce, respektive mi to ani moc nejde (s bídou anglicky, rusky, polsky a německy), přimlouval bych se patrně za němčinu. Jako protiváhu angličtiny.

Ačkoliv bych jako ideový tvůrce nového a dokonale životného státu NEU měl nárok na ledacos, spokojil bych se se skromností sobě vlastní se slušnou rentou, nějakými sídly tu ve Španělsku, tu třeba v Řecku - preferuju u moře, pokud možno teplého a čistého. K tomu neoficiálně nějakou obdobu "zlaté akcie", tedy právo v okamžiku krize mít hlavní slovo, taková obdoba nejvyššího soudu v USA.

Protože očekávám vbrzku konec světa, netřeba řešit mé nástupnictví - prostě bych vládl do konce světa. Co na to říkáte, že by to nebylo špatné !! Aspoň já si myslím, že čské národní zájmy jsem vystihl dokonale. [cool]

53727

27.05.2005 21:40

Definujme české národní zájmy

RE: Definujme české národní zájmy

Petge 83.?.?.?

S Izraelem bych to vyřídil sám ! Myslím, že Izraelci budou mít v příštích asi 5 letech dost starostí s poněkud bližšími národními zájmy, než aby strkali ještě více nos do Evropy. Ještě budou moc rádi, když budeme v jejich handrkovanici s Araby alespoň na "hubě" blahosklonně neutrální. Nostradamus na nejbližší období praví něco o tom, že "Sionská dívka bude plakat, protože bude velmi omezena a umenšena její moc".

Mám to promyšlené do ťuntíku !!

53729

27.05.2005 22:56

Přišlo emailem z USA

RE: Přišlo emailem z USA

Petge 83.?.?.?

No to jste napsal docela blbost !
citace:Faktem zustava, ze to
co znal clovek trebas ve 13 stoleti za cely zivot, to se
dnesni clovek nauci behem jednoho tydne sveho zivota.


Správně by možná bylo, že dnešnímu člověku jedním uchem tam a druhým ven projde za týden více informací, než člověku z 13. století za celý život. To by mohla být pravda. To ale nic neříká o tom, co ten který člověk skutečně ví.

Úroveň vzdělání obecně nelze příliš srovnávat, podle čeho, žejo. Třeba sebevětší geniove starověku by asi vyhučeli u zkoušky z informatiky, žejo. Obráceně ale by dnešní nositelé Nobelových cen asi obráceně ve středověku umřeli hlady, nebo na hranici jako mistr Jan. V jákekoliv akademické diskuzi by se jevili trapně nevzdělaní.

Dnes by se dalo skoro mluvit o vzniku nové rasy lidí. Dnešní počítačoví mladíci začínají jaksi žít v jiném světě, virtuálním světě, kam my skoro nevidíme. Tedy ale nás nemůže štvát, že neumí sčítat a odčítat bez kalkulačky, o násobení a mocnění nemluvě. Já zase neumím opravit základní software na svém počítači, když na mě takový "počítačník" promluví, hoří mi uši hanbou - nechápu, o čem je řeč !!

53741

28.05.2005 11:34

Definujme české národní zájmy

RE: Definujme české národní zájmy

Petge 83.?.?.?

To není plán na obsazení Evropy, to je definice českých národních zájmů ve světě. Čechů je relativně málo na to, aby ovládli svět nebo asˇoň Evropu, tedy se nabízí jediná možnost na to, jak to realizovat - zapřáhnout do té dřiny všechny, tedy já tu navrhuji způsob, jak se na ovládnutí Evropy a posléze celého světa budou podílet všichni, každý by měl vymezený prostor, který by ovládal a kultivoval !! Smyslem je totiž kultivovat, nikoliv vykořisťovat. To spojení se Slováky se samozřejmě nabízí zcela přirozeně, kdo by už měl k sobě blíže v Evropě, než Češi a Slováci.

Jediný problém, který tady vidím, je to, jak se zbavit politiků. Veškeré zmatky jsou původem zde - myslím si stále více a více, že tou hlavní překážkou je demokracie a delegace moci, konkrétně ta anglo-saská odnož tohoto. Ale uznávám, na první pohled to nemá chybu.
(pokračování)

53780

28.05.2005 11:43

Definujme české národní zájmy

RE: Definujme české národní zájmy

Petge 83.?.?.?

(pokračování)
Račte si povšimnout, že demokracie v podstatě není nic jiného, než bezejmenná diktatura všelijakých korporací, které zákulisně ovládají naše politiky. nemusí se jednat o vysloveně korupci, jak si to naivně představujeme ve formě jakýchsi obálčiček.

Demokracie tak pěkně začala ve společnostech o pár stech jedinců, ale končí tou největší možnou "cochcárnou" (=každý, kdo se nechal kamsi navolit, si pak dělá co chce, tedy cochcárna) ve stamilionových masách ovládaným hlupáků - rozuměj, že těmi hlupáky jsme my, co jednou za 4 roky kohosi zvolíme a pak se bezmocně dívámě, co se to děje !!

Tohle není reformovatelné, tohle nejde uhlídat, neboť tu hlavní roli hraje čas a peníze. A to nemáme my, ovládaní volové, čas a peníze - v Americe vlastně jen peníze podle "čas jsou peníze" - mají oni bezejmenní a za nic odpovídající diktátoři. Oni ale nejsou bezejmenní doopravdy, známe je všichni a jmenují se. Ale nemůžeme je pohnat k odpovědnosti !! My jsme totiž tu odpovědnost dokonale rozmělnili na všechny, ale výhody jsme nechali jen některým !!

Toto není žádný komunistický manifest, když už, tak spíše takový plagiát spíše mein kampf.

53781

28.05.2005 11:51

Přepište historii!

RE: Přepište historii!

Petge 83.?.?.?

Tohleto ale jednou skonči, nebojte se, nějaký nový Hitler už chodí mezi námi, ještě sice nevíme, jak se jmenuje, ale každá struna jednou praskne, když ji budete natahovat a natahovat.

Češi mají spoustu krásných přísloví - tak dlouho se chodí s džbánem pro vodu, až konečně jednou pro pivo !! Potom taky - pán Bůh Vám to vrátí na dětech - krásně mnohoznačné a pravdivé, nikdy nic nikde nebylo zadarmo, nezáviďmě těm ajvaj "spoluobčanům" !! Na každou díru je někde nachystaná záplata, na každý pytlík je nachystán provázek

53782

28.05.2005 20:19

Všechno je jinak

RE: Všechno je jinak

Petge 83.?.?.?

Tak já nevím, mám internet a čtu nejen zprávy z medií s Bílým domem zpřízněných. Tedy ale nechám se poučit, kolik podle Vás je v Iráku v důsledku invaze a okupace přibližně mrtvých civilistů ?

53814

29.05.2005 09:58

Přepište historii!

RE: Přepište historii!

Petge 83.?.?.?

Snad nebude tak zle, tam kousek níže se řešila otázka definování národních českých zájmů ... Nevím proč řešit nějaké národní zájmy - důležité jsou spíše zájmy lidí, ne snad ??

Každý systém vlády je založen na jistém stupni násilí jedné skupiny lidí na skupině druhé. Je jistě nechvályhodné, když se ta nesouhlasící část národa musí přesvědčovat pomocí koncentračních táborů a poprav. Ale já už toho mám plné zuby - pořád se řeší strašné viny Německa a Němců,skutečná historie nikoho nezajímá.

Řeknu úplně kacířskou myšlenku - Němci se za války chovali "nadobyčej" slušně proti tomu, jak se chovali "sověti" a netřeba to omlouvat únavou z války a jinými okolnostmi. Válku začali v podstatě Angličani a Francouzi ve Versailes, dvacet let před tak řečenou WW2. Kde byl "Norimbersky soud" s anglickými, francouzskými a americkými válečnými štváči ? Vždyť je jasné - WW2 byla vyprovokována anglo-sasy za účelem vyřešení již neúnosných ekonomických podmínek.

Zapomínáte - bude se to tedy opakovat znovu. Dnes totiž je ta samá situace, dámy a pánové. Toto období patrně historici již označí za "horkou fázi" WW3.

53870

29.05.2005 17:30

Přepište historii!

RE: Přepište historii!

Petge 83.?.?.?

Ačkoliv to pane Dušane asi nebudete číst, přesto Vám musím říci - nápodobně, pane. Jestli já a to, co jsem napsal, je projev ignorantství, potom pro Vás by zřejmě při takovém "výlevu" již chyběla stupnice ... Vy jste tady na Zvědavci jeden z těch zřejmě, co je mu historie a vědomosti z tohoto ranku značně cizí.

Ale proč Vám vůbec odpovídám, Vy jste totiž nenapsal nic smysluplného, jediné, na co lze reagovat, je objasnit, koho jsem myslel těmi Anglo-sasy. Samozřejmě Velkou britanii a v úzadí bratranec v potížích - USA. Francouzi - ti chtěli bojovat, WW2 padá s plnou váhou na hlavu GB (a v úzadí USA) a její "vychcané politiky".


Ano, já zásadně používám myšlenky autentické, raději se tu i podepíšu - Petge.

53907

29.05.2005 17:46

Přepište historii!

RE: Přepište historii!

Petge 83.?.?.?

Ne, to skutečně nechápu, co je to národ vlastně... Je to dáno geneticky či rasou ? Je to dáno geografickou sounáležitostí ? Je to dáno vírou ? Způsobem života ?

Jsou Američani z USA národ ? Je to dáno jazykem ? To asi ne, že ano. Barvou pleti - ne ne. Je to dáno příšerným konzumingem v USA, či společnou chudobou v Somálsku ? Poučte mě prosím - něco jiného je totiž národ politicky, něco jiného je národ geograficky, něco jiného je národ geneticky atd. Jaký to národ máte coby posvátý národ na mysli Vy ??

Jinak pozor !! Asi jsou nějaké "interrupce na Slunci", když jsem zřel, jaký "záchvat nedůtlivosti a různých imbe....ismu dostal kousek níže náš milý pan Dušan.

53910

29.05.2005 17:59

Německo na křižovatce

RE: Německo na křižovatce

Petge 83.?.?.?

Přesně ! A to je důvod, proč by jsme se na Německo měli dívat, jako by ho bylo kousek i našeho. Národním zájmem Česka je spolupracovat se sousedy a těch, se kterými spolupracujeme nejtěsněji, těch bychom si měli i více všímat a brát se za jejich zájmy - jsou to totiž posléze i zájmy naše. Jsem si jistý, že je to postoj, který vybuduje dlouhodobé vztahy a vzájemný respekt, kecy o národních zájmech a národech vůbec si můžeme strčit za klobouk !!

Německo a s ním tedy i my jsme na stejné lodi, příliš přebujelý stát s přebujelým sociálnem. To sociálno přitom není ani tak přebujelé v tom vlastním extenzivním smyslu slova, jako spíše špatně nasměrované sociálno. Ať se na mě nikdo nezlobí, ale jsme na "jedné lodi" a ta loď se jaksi začíná potápět, ale přitom na palubě je stále horda vyžírků, kterou nezajímá, že je třeba pumpovat. A kapitán a jeho důstojnictvo kouká do příruček se zoufalou snahou najít nějakou instrukci, co s těmi, co by jen žrali a makat by jaksi nechtěli, aby to nebylo proti nějakým právům, aby se cosi kdesi neporušilo.

Až budeme dělat všichni gl-gl-gl .. jsem zvědavý na řešení romské a muslimské otázky kupříkladu.

53912

29.05.2005 20:58

Přepište historii!

RE: Přepište historii!

Petge 83.?.?.?

Přesně !

Mám dost hodně známých prostých Němců. Občas zajedu do Bavor, ale pravidelně se setkávám s nima (Němci) v Chorvatsku u piva, vína, grilu a jiných "radostí" . Řeč se line nenuceně a vždy nakonec zahne a skončí u politiky. Už jsem to tu na více místech svým způsobem naznačil a teď pod Vaším vlivem to řeknu na plnou hubu !!

Dejte vy všichni "pováleční zvolení bojovníci proti fašismu" svoje hrabající hamižné pracky konečně pryč od Německa a Němců. Protože tímto idiotským způsobem vyvoláte ducha nějakého nového "Hitlera". Vy spravedliví (pfuj!!) stále drásáte starou ránu a nenecháte ji zahojit. Vám stále dělá radost, že to hnisá a bude hnisat pořád, protože vám to dělá asi radost. Jsem Čech, ale za tento hnusný přístup jsem ochoten posléze vzít flintu do ruky a jít bojovat ... na straně spravedlnosti. Nedivte se mi potom, že mám docela potíže definovat něčí národní zájmy !!

Jsem si jistý, že největším národním zájmem národa českého bylo vždy a stále je zasazovat se o mír v Říši - pro mě "Svatá říše Římská" jako by stále existovala. Kdo "cosi" ví z historie, porozumí.

53943

29.05.2005 21:13

Přepište historii!

RE: Přepište historii!

Petge 83.?.?.?

citace - Vy jste si proste "upravil" svetove dejiny na zaklade
svoji nenavisti k USA.


Páne ! Já můžu obsah a pravdivost tohoto Vašeho výroku přesně přezkoumat. Což jsem provedl. Na základě toho si můžu udělat obrázek o Vašem "duchovnu" - opravdu to mám udělat ?

Ale berte to jako řečnickou otázku - jste daleko a pro mě tedy nedosažitelný. Já vždy, když čtu nebo poslouchám takové arogantní soudy, pronášené tak zlehka, tak mnou zacloumá zlost. Toto by jste se neodvážil mi říci do očí pane !

Protože ale musím spolehnout na slova, řeknu Vám, proč se mýlíte!

1)Mám cca 6 let dceru v USA a celou dobu vše o USA, co se mi dostane do rukou, čtu a studuju. V menší míře jsem to dělal i předtím. Mnohé obdivuju, mnohé odsuzuju - to je ale takhle normální, si tedy aspoň myslím.
2)Historie (ne dějepis !!) je můj koníček od základky. Myslím si vcelku oprávněně, že postupuji jako skutečný historik - se snahou vcítit se do ducha posuzovaé doby, vcítit se do myšlení lidí.
3)Ještě větším koníčkem je pro mě studium všech možných proroctví od starověku do dneška. Pane, to že jsem stále optimista a dokážu se spíše smát, to je tím, že to "špatné období" již mám za sebou - to když jsem zahlédl "na chvíli pravdu" !!

53951

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

Káva pro Zvědavce

56

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 120 čtenářů částkou 19 700 korun, což je 56 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 1

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 1

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 1

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Newsroom ČT24 má jasno: hurá, očkovat!22.11.20 11:13 Česká republika 8

Spacákova revoluce 2?20.11.20 13:08 Česká republika 3

Novináři používají agregát dýmu pro zdramatizování protestů20.11.20 12:25 Slovensko 5

Sčítačka hlasů v poslanecké sněmovně je cinknutá a upravuje hlasování20.11.20 04:14 Česká republika 1

Šéf protiteroristické skupiny navrhuje národní debatu o kriminalizaci pochybovačů o vakcíně19.11.20 23:14 Británie 3

TRUMP TRIBUTE II CZ19.11.20 14:45 USA 0

Na Slovensku střílí gumovými projektily do hlav lidem18.11.20 22:25 Slovensko 0

Ještě jednou President Trump18.11.20 22:13 USA 1

Vláda vyrobila další paskvil, obchody zavírají při zákazu vycházení17.11.20 17:34 Česká republika 4

Měnové kurzy

USD
21,93 Kč
Euro
26,15 Kč
Libra
29,32 Kč
Kanadský dolar
16,85 Kč
Australský dolar
16,17 Kč
Švýcarský frank
24,21 Kč
100 japonských jenů
21,10 Kč
Čínský juan
3,33 Kč
Polský zloty
5,84 Kč
100 maď. forintů
7,24 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,98 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 642,06 Kč
1 unce stříbra
508,58 Kč
Bitcoin
374 951,67 Kč

Poslední aktualizace: 27.11.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?