Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 2555 příspěveků, 3 různá jména: <nic>, petge, Petr Gejdoš.

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

28.02.2006 15:19

Poselství

RE: Širší souvislosti...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Smutná zpráva, která už v tom prvním odkazu je, že celý ten posun bude tektonicky drasticky aktivní. Kdyby zůstalo i jen u tohoto malého posunu, stejně je tam avizováno, že ještě tento rok se prakticky zdvojnásobí počty zemětřesení nad 7°Richtera a výrazně se zvýší vulkanická činnost,

Takže sice bude v Čechách konečně "slušné počasí" na papayu a banany a co ja vím, co vše tu poroste, ale pozor ! Budeme to muset vše zasadit a čekat ! Samo se to tu tak rychle nerozmnoží. Ale budou asi častá zemětřesení a možná se vzbudí Milešovka a bude chrlit síru místo ČEZu !

S tím plotem betonovým to asi nestihneme. Až vyběhne puldruhá miliarda Číňanů směrem do Evropy, tak již jen to vyvolá zdrcující zemětřesení. Ten plot, kdyby nakrásně již stál, tak spadne pod tím tlakem. A USA taky budou taky prakticky rovníková krajina. Washington totiž je přesně na rovníku taky. Horší je a pan Sodek bude smutný - podle pana Edgar Cayce "žbluňkne" do Pacifiku celá Kalifornie.

95184

28.02.2006 15:23

Poselství

RE: Dobrý článek

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Lidi jsou vesměs dost "prodejná čeládka" ! Na to bych být Vámi nezapomínal. [velký smích]

95187

28.02.2006 16:10

Ke zničené svatyni v iráckém městě Samara

RE: vsechno muze byt nekym organizovane

Petr Gejdoš 83.?.?.?

...pochop konečně, že nelze porazit zemi jako USA ...

No jo, Vy asi uvažujete o válce něco ve stylu II. světové. To je obligátní chyba "maršálů", kteří se po skončení války připravují na tu další, novou válku. I Vy, zdá se, máváte takovou maršálskou holí... [smích]

Jenže - v okamžiku, kdy nastanou všechny podmínky něčeho, co by se eventuálně mohlo stát, potom jako by se již stalo. Tak, jako zmizely všechny předchozí světová Imperia, zmizí i toto, americké Imperium. To je nesporné. A všechny podmínky tady na to jsou, tedy, jako by se již stalo. A pokud to přežijete, budete asi znova uvažovat, tentokrát v intencích tohoto budoucího, co ale pro Vás v té chvíli bude minulé.

Víte - ta válka, která je před námi, ta zase překvapí všechny, že zase bude zcela jiná, než to kdejaký "stratég" čekal. Ona již ta válka běží nějaký čas a nikdo si toho skoro nevšímá, USA v ní drasticky prohrávají a spějí ke svému zákonitému konci. Je to ještě totálnější válka, než jak ji provozovali Němci v té minulé světové.

V jednom máte zcela pravdu, bude či respektíve již je to válka sebezničující.

95209

28.02.2006 16:25

Poselství

RE: Dobrý článek

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Je možno prognózovat výsledek války, který by se Vám asi vůbec nelíbil - tak to myslím. Vy možná uvažujete o klasické válce pro získání nějakých výhod - území, surovin, energií, vody, potravin a podobně.

Zkuste ale uvažovat v jiných intencích - válka vedená pro částečné vyhubení lidstva !! Čili internacionální záležitost, která nijak nesouvisí s nějakým konkrétním státem, nějakým konkrétním, zde americkým Imperiem.

Potom již nebude nutné žádné velké armády. Ti ONI si každého specialistu a odborníka lehce koupí jako "dělníka moci" a vybudují celosvětovou vládu a celosvětový "Stát X", jehož jediným cílem bude řídit zbytek světa tak, aby se navzájem vyhubil s co nejmenšími škodami pro planetu.

A on ten "zbytek světa" nebude mít na co reagovat, proti komu bojovat ! Protože tomu, co Vám teď píši, nikdo, ani zřejmě Vy neuvěří. Budou všichni hledat nepřítele tu v Iránu, tu v Číně, tu v Rusku, tu v Americe. navzájem se vyhubí a zůstane zde nějakých co já vím (??) 50 milionů lidí po celém světě. To stačí, ne ?

Technologie - jsou. Energie - najednou taky jsou. Potraviny - v čem problém pro 50 milionů ? Nová společnost se dále bude pouze prostě reprodukovat - žádný "baby boom" ! Jde už jen o to, aby "do dalšího levelu" postoupili jen ti nejlepší. Hm... [velký smích] Nečetl jste to náhodou někdy někde ?? V nějakém strašně starém proroctví ?? Je obsaženo v Bibli ! [velký smích]

95212

28.02.2006 16:45

Poselství

RE: Dobrý článek

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Řádově od roku 1968 se tímto zaobírám. Řekl by jste možná, že žiju podivný život, ale nikoliv. Žiju normálně, akorát zcela cíleně shromažďuju informace. Někdo ten čas využívá na jiné radovánky, třeba se úspěšně "prochlastá" do blázince. Každý je holt nějakej...

Všechny ty moje zdánlivě nesouvisející teorie spolů souvisí daleko více, než by jste si na první pohled mohl myslet. Je zde ale málo místa na to, abych to plně vysvětlil a hlavně - to by jsme se již odchýlili příliš od daného téma a pan editor by nám zlehka "nakopnul" holeň.

95219

28.02.2006 16:49

Poselství

RE: Porč tomu tak je?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ano ! Proto taky docela nelibě nesu ty přílišné nenávisti vůči určitému státu. Třeba USA. Je to opravdu jen nástroj - obávám se, že kdybych dokázal jasně ukázat prstem na skutečné tvůrce a organizátory současného stavu, že bych to nakonec čistě pro sebe nemusel seznat jako to nejlepší, co bych dokázal vymyslet... [smích]

95220

28.02.2006 17:06

Ke zničené svatyni v iráckém městě Samara

RE: vsechno muze byt nekym organizovane

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tak to jo.

USA se totiž dost nepochopitelně ruinují v jakési sebezničující horečce konzumu a konzumu - či co. Je skutečně zajímavé, že ten sebezničující posun se projevil na počátku 60. let. Já osobně na to mám hypotézu - "někdo" v USA se dozvěděl pravdu, jak to se světem je "naplánované". Maximálně potichu a spiklenecky mhouraje řeknu, že za tím stojí skutečně mimozemšťani. [smích] To je totiž nebezpečné říkat nahlas, neboť se člověk vystavuje nebezpečí šoupnutí do místnosti bez klik a rohů a s rukávy zavázanými za zády. [smích]

95223

28.02.2006 19:16

Poselství

RE: Ježíši Kriste, panenko Maria skákavá!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Těžko můžete sdílet se mnou obavy z konce světa, leda by jste neměl žádné obavy. Tak je to totiž se mnou - já žádné obavy nemám - člověk se obává jen toho, co nezná, o čem nic neví.

Ten odkaz jsem již četl, nicméně děkuji.

Kdysi dávno jeden člověk měl divoký sen. Byl to pracovník časopisu Boston Globe, držel noční směnu a zchrupnul si a měl sen. To ale neměl dělat, jednak se to prostě nedělá a zadruhé z toho byly jen problémy - ten sen totiž byl tak sugestivní, že jej hodil na papír a jsa zmožen svou noční prospanou "šichtou" šel domů. Ranní směna koukla, že na stole leží cosi, co se jevilo jako velmi důležitá zpráva. Onen dotyčný nemeškal a dal to do tisku a ještě poslal na Associated Press. Psalo se datum 27.8 1883.

Tak se to dostalo do světového tisku - příšerná katastrofa v oblasti holandské Indonezie na ostrově Pralape. Strašlivě tam vybuchla sopka, která po vyprázdnění lávového krbu zkolabovala a v následném výbuchu vyvolala strašné vlny tsunami. Na pobřeží přilehlé Jávy zahynuly snad desetitisíce lidí, z vlastního ostrova zůstaly jen zoufalé zbytečky.

Jenže - jenže se ukázalo, že o tom nikdo nic neví a vznikla z toho trapna afera - časopis Globe i agentura Associated Press se omlouvaly a hrozily ztráty. Dotyčný redaktor Byron Some, který to svým snem způsobil, dostal padáka.

Jenže - přišlo další jenže. Ke břehům Kalifornie a Mexika dorazily nezvykle velké vlny, z různých oblastí Indického oceánu přišly alarmující zprávy o nějakém hrozném neštěsti někde v Indonezii, potopila se řada lodí, utopily se tisíce lidí na africkém pobřeží - ostatně podobně jako v roce 2004 po zemětřesení u Sumatry. Za pár dnů se vše vyjasnilo - od posádek lodí, které oblastí propluly, se svět dověděl šokující pravdu o kataklyzmatické erupci sopky Krakatoa na stejnojmenném ostrově.

Teď přijde pointa - původní, již nejméně 100 let v té době neužívaný domorodý název Krakatoy je Pralape. Hříšník Byron Some napsal reportáž o katastrofě Krakatoy trošinku dříve, než se stala...

Pane - není nutno si dělat z proroctví srandu. Je spíše nutno zjistit, co to vlastně je proroctví. Protože toto je dobře zdokumentovaný případ. To se nedá obejít mávnutím ruky a shovívavým úsměvem..

95234

01.03.2006 16:10

Poselství

RE: Ježíši Kriste, panenko Maria skákavá!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Kousek níže nějaký pan Radalf už to nevydržel a tam netřeba reagovat, ještě bych si časem mohl pomyslet cosi o "i kvety kve" ... Na Vás pane zap již reagoval pan Gdosy a v zásadě s ním souhlasím. Akorát ještě doplním myšlenku, která by ozřejmila smysl mého snažení.

Nemocný organismus je léčitelný několika způsoby. V současnu nejoblíbenější způsob je alopatický - lékař určí příčinu nemoci a nasadí prostředky, kterými následky vlastní choroby eliminuje a případně léčený organismus zároveň posiluje. Typicky - máte "ledvinové kamení" - dostanete čajíčky na rozpouštění, případně vám je operatívně odstraní. Je to rychlé, většinou drastické a řeší to hlavně důsledky choroby, nikoliv prapodstatu.

Druhý způsob je homeopatický - lékař určí příčinu nemoci a nasadí prostředky, kterými vyvolá v organismu protireakci - nastartuje vlastní imunitní systém. Organismus se sám vyléči a do své vnitřní "databáze" uloží informace, jak bojovat příště.

Ten homeopatický způsob je fakticky založen na provokaci reakce. Lékař neléčí, nýbrž provokuje organismus, aby se sám léčil.

Naše lidská společnost je nemocná. Je nemocná velmi vážně. V zásadě ji lze přirovnávat k organismu. Čili i zde lze aplikovat anebo alopatický nebo homeopatický způsob léčby. Tak, jako absolutní většina současných lékařů dnes v té naší tzv. západní společnosti používá výhradně alopatické prostředky na skutečné lidské choroby, tak taky i absolutní většina členů této nemocné společnosti hledá řešení problémů, které je vždy onoho alopatického typu.

Když už to velmi zkrátím - on pan Gdosy to stejně trochu jinak již vlastně řekl - tak já vidím smysl svého snažení v provokacích ! Nastoluji atypické problémy a pohledy na ně, dráždím a provokuji.* Nekonformní myšlenky, drobné skorourážky, nečekané a dramatické informace, odlišnost a co já vím - to vše by mohlo aspoň sem tam někoho navést z hlediska směru myšlení a pohledu na svět do nového směru. Je to taková jakoby aplikace biblické rady "nehledat poklady na zemi, ale na nebi".

Panu Randalfovi přeji velké výdělky, krásný dům, rychlé sportovní fáro, samé úspěchy a hlavně klid od nějakých "buřičských řečí". Jeho nechci k ničemu provokovat. On svou reakcí neposkytnul žádnou informaci, asi o ně jednak ani nestojí a tedy nám takové ani neposkytne, kde by je taky takto vzal ... [velký smích]

95292

01.03.2006 17:43

Ke zničené svatyni v iráckém městě Samara

RE:

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Niečo je už dlho vo vzduchu a niečo sa musí stať. Možno sa proti ním postavý sama príroda.

Taky to tak cítím. Ve vzduchu visí nějaký průšvih a nejspíše to bude vše najednou. I ekonomická "imploze americké bubliny", i nějaká vojensko-teroristická katastrofa, i nějaký zatím neurčitý úder ze strany Matky Přírody, i nějaká biologická hrůza. Totiž - "čert se v tom vyznej" - ale na toto všechno jsou zde významné indicie. Zároveń to vše ukazuje na nejbližší časový horizont.

Tento rok, rok 2006 se bude patrně vyznačovat vysokou geotektonickou aktivitou, přičemž západ USA je na to vysloveně jako stvořený, aby něco "velkého" proběhlo zrovna zde - taky už si o tom natočili film, že. Změny klimatu zatím nedostoupily maximální amplitudy, ale po loňské Katrině může létos být takových Katrin třebas i pět a všechny na horní hranici V. stupně ! A dále - pokud se podaří rozběhnout Iránu tzv. "Kaspickou ropnou burzu", pořádně to otřese americkou ekonomikou. Nevíme, kolik ona toho "potřebuje", aby nám tato ekonomika demonstrovala svou "skutečnou sílu". Nedávno medializovaný prodej amerických nejdůležitějších přístavů do arabských rukou ale ukazuje, že se na to USA připravují, zdali ale tento gambit bude stačit ? A již dost dlouho svět čeká svou "ránu do týla" ve formě nějaké obvzlášť "vydařené" pandemie, zda to bude ptačí chřipka, nebo něco jiného, kdo to ví ? A kde jsou ti světoví teroristi ? USA již vyplácaly tolik nakonec stejně našich financí na boj s terorem, že takto vzniklé škody jsou několika-řádově vyšší, než od těch teroristů.

Visí to v luftě.

95294

01.03.2006 18:23

Ke zničené svatyni v iráckém městě Samara

RE:

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tak jsem to ani nemyslel.. [smích] Ale v luftě visi furt cosi.

95297

02.03.2006 16:46

Poselství

RE: Dobrý článek

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ač se Vám to tak jeví ... vy máte těch různých teorií o konci světa asi víc ..., není těch teorií, které by měly nějakou šanci realizace až zase tak mnoho. A já fakticky mám jen tuto jedinou, která se však Vám zrovna jeví jako ujetá. Škoda, mám smůlu - hmm... Ťukněte si do archívu na moje jméno a počtěte si - vše co píši, je fakticky a jedině tady o tomhle ... [smích]

Tak trochu jsem zmaten, co se Vám jeví být ujeté ? Vše tato teorie zcela přirozeně vysvětluje a má to plnou vnitřní logiku. A je to navíc takto prorokováno. Zkuste současné dění takto čistě a jasně vysvětlit nějakou Vaší neujetou teorií !

95530

02.03.2006 18:19

Poselství

RE: Ježíši Kriste, panenko Maria skákavá!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

O těch Nostradamovských kometách netuším, co si zatím mám myslet. Jsou jím totiž popisovány nikoliv jako jakési klasické komety, které člověk stěží uvidí dalekohledem, nýbrž jako na nočním nebi zcela dominující objekty, kterých by si rozhodně nešlo nevšimnout.

Ta myšlenka o 12. Mahdím a patrně z toho plynoucí chování iránského presidenta není bez zajímavosti. Něco takového, jak píšete, je možné - totiž sebevědomé vystupování Ahmadinežáda se nejeví být tak neopodstatněné, jako to bylo u Saddama v Iráku. Nevím proč, ale tak jako jsem Saddamovi nevěřil ani ň, tak zde mi vše ukazuje, abych věřil, že ví, co dělá a že to dělá dobře. Já však si pragmaticky myslím, že sebevědomí Iránu je dáno vlastnictvím nejmodernějších ZHN, nemluvě o možná zcela zatím neznámé zbrani, o které se Nostradamus zmiňuje ve spojení "s ohněm s nebes"....

I s tím Malachiášovým proroctvím máte pravdu, průšvih se již již vznáší nad námi. Všechny indicie na to ukazují a ke vší naší smůle jaksi to pasuje na bezprostředně nejbližší období - není co dodat.

Když ťuknete nahoře u příspěvku do jména/nicku - skočí vám to na "archív" a nabídne tak od dotyčného přispěvatele všechny jeho přízpěvky. Zdravím a vítam dalšího "proroka", leč na růžích ustláno tito zde nemají. Ostatně patří k dobrým "člověčím" zvykům proroky spíše kamenovat. [smích]

95551

02.03.2006 20:30

Ďáblovy obrázky

RE: Tak už dost!!!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Rene, tady od té Vaší věty se s dovolením "odpíchnu": Rekl bych, ze toho vim o krestansvi dost. Vůbec s celým Vaším příspěvkem, tedy nejen s tou první větou, souhlasím.

Já jsem se tady již bez mučení přiznal, že skutečně trpím značnou averzí speciálně ke katolíkům. Myslím si, že toho vím dost i o Islámu a dalších.. Musím se přiznat, že spory s lidmi typu pan Janek, nebo jak tak koukám, bylo by to stejné i s tím hostujícím člověkem zde výše, kterému se moje názory evidentně nelíbí, tedy že spory s takovým typem lidí jsou u mě spojeny se značně negativními emocemi a "krvavým viděním".

Já sám převážnou část času své práce trávím sám pod volnou oblohou ve volné přírodě, tedy v tom pravém slova smyslu v "chrámu Božím". Jsem tam sám a sám - ale v Božím chrámu a hodně "rozmlouvám". Když se tady jen šustne nějaký "flanďák", jsem ve střehu a ježí se mi chlupy na těle - je to již takový syndrom negativní reakce na lháře. Oni podle vlastního výroku vlastní celou pravdu a ještě mají neskutečnou drzost o tom druhé přesvědčovat.

Tito lidé za sebou mají základnu tisice let monopolního bádání a koumání o tom, "kolik se vleze na špičku jehly andělů" a znovu opakuji - mají tu neskutečnou drzost si z nás dělat ještě blázny. Nemá žádný smysl, abych zde teď takto naslepo dokumentoval, jak jsem postupně ke svým názorům v této oblasti dospěl. Je mi z nich prostě a jednoduše zle...

95576

02.03.2006 20:47

Poselství

RE: Dobrý článek

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Já bych s panem Zorba i sem tam souhlasil, jenže on tu do "placu" nedává žádné informace a idey, kromě neustálé opakovaného hesla jak zničit Ameriku. Pan Zorba se tedy vyprofiloval nikoliv v proroka, nýbrž na automatickou hlásku hesla "Likvidace USA stokrát jinak a přitom stále stejně". Ono se říká, že opakovaný vtip jím již není.

95586

02.03.2006 21:05

Ke zničené svatyni v iráckém městě Samara

RE: vsechno muze byt nekym organizovane

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Zorba, já začínám mít neodbytný pocit, že Váš pohled na problematiku je krajně zjednodušený.

95591

02.03.2006 21:07

Ke zničené svatyni v iráckém městě Samara

RE: vsechno muze byt nekym organizovane

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pan Zorba tady vede skutečně znovu druhou světovou, včetně myšlení.

95593

02.03.2006 22:51

Ďáblovy obrázky

RE: Tak už dost!!!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Navrhuji ten "spor" neuzavírat na takovéto obecné "nasírací" rovině. Tedy nebudu na Vaše narážky nijak reagovat a vyzývám Vás, případně a patrně Vašeho přítele Janka k totálně věcné diskusi. Tedy pokud se zde vyskytne vhodné téma, aby jsme "vyargumentovali" přesně, co má kdo na mysli.

Vám se nelíbilo, že se navážím do katolíků a máte pravdu - navážím. Mi se zase nelíbí jiné věci, tak už to na světě asi běžně bývá. Pokud tady pan Janek vytrhne pár hesel z Koránu a na tom dokazuje, že muslimové jsou výhradně a pouze "hrdlořezové", protože jim to "nařizuje Korán" a pokud Vy se k tomu připojíte, potom já budu katolíkům spílat do lhářů. A všichni mohou průběžně vidět, kdo má pravdu.

Pokud zde bude nastoleno "čerstvé téma", kde by to nebylo OT, potom můžeme jasně, stručně a vyargumentovaně na základě odkazů věcně a klidně vyřídit náš spor. Ale nezlobte se, že to tak říkám, nenechám ze sebe panem Jankem dělat pitomce jeho nabiflovanými všeobsáhle nicneříkajícími frázemi.

Jediné, co mě a myslím že nakonec všechny zde zajímá, to jsou fakta, fakta a ještě jednou fakta na dané téma.

No a máte pravdu, že pak bychom nemuseli zoufat a že by mohlo být líp. [velký smích]

95613

03.03.2006 16:02

Strana zelených – správná volba?

RE: Spousta argumentů

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Zajisté - jde o prebendy a nic jiného ! Ovšem netřeba si vůbec dělat iluze, že se tu někdy objeví nějaká strana, která bude sdružovat lidi, jejichž primární a fakticky jediný zájem by byl služba společnosti, služba vlasti v dobrém slova smyslu. Tedy ti zelenkaví, zvláště když je tam třeba pan Uhl, tak ti to nejspíše nejsou. Ale stejně by to byla změna - to by byl jejich asi jediný plus, proč je volit.

Nakonec, když tak nad tím přemítám - kdoví, jestli není škoda Sladkových republikánů. Zelení nebudou o moc lepší totiž a já si několik vzácných vystoupení pana Sládka v televizi nahrál na video a musím po létech konstatovat, "že ten chlap měl prostě pravdu" !!

Sládek se již nevrátí a tedy - pan Bursík je asi taky docela "číslo", nicméně - nemám strach, že by chtěli zelení rušit Temelín ! Možná naopak !Až se se vším seznámí, budou tlačit na dostavbu dalších dvou GW bloků. Já Bursíka sledoval zvědavě v pořadu "Uvolněte se prosím" a Bohu žel můj dojem nebyl dobrý - ten člověk si dává obezřetně pozor na výrazy a budí dojem jasně vypočítavého. Jeho horování pro větrné elektrárny mě vyděsilo... [naštvaný]

Tedy, přes počáteční nadšení, že bude změna - dneska již nadšený nejsem ani omylem. Jestli zelení ještě dnes neví, že na 1 MW větrné elektřiny je třeba nejméně 10 MW klasické elektriky z uhlí nebo atomu a přesto stále budou hrozné ztráty (ztráty limitně se blížící celému výkonu té větrné elektrárny !!) při kompenzacích oněch větrných elektráren, potom nás jejich vstup do parlamentu nemůže rozhodně plnit optimismem.

Je to tedy těžké přemýšlení. Jako změnu je vítám, jako skutečná parlamentní síla jsou vlastně nepřijatelní. Založme vlastní stranu ... [velký smích]

95708

03.03.2006 18:04

Strana zelených – správná volba?

RE: Spousta argumentů

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Teď budu psát s hrůzou v očích ... [překvapení] Totiž, již asi tak po dvou či tři měsících po "sameťáku" se moje jakés takés nadšení nad pohyby v politice začalo měnit v totální konsternaci. Je to vlastně nějakých 16 let zpátky zrovna teď, co v kooptovaném parlamentu vystoupil s dosti závažným projevem jistý pan Lis, nebo tak nějak se jmenoval. Mluvil o tom, co dnes již víme nad slunce jasně - že komunisti byli teatrálně vyhození dveřmi, ale ještě jsme neskončili s pochvalným ťapkáním se po ramenou a se slavnostními projevy - jací jsme to kabrňáci a oni ti komunisti již byli nalezení oknem zpátky !!

Z toho pana Lise tehdá pan Havel případně nechvalně známý posluchač "rostoucí trávy" pan Pithart udělali nepřimo "politického blba", který ničemu nerozumí. Byl to prozíravý leč nevyslyšený republikán Sládek, který hřímal a hřímal na náměstích o návratu komunistů, o zlodějích na Hradě - to jako by myslel prorocky i dnešního presidenta - a Havlové a Pithartové a jim podobní soudruzi z něj dělali "politického blba non plus ultra".

Prostě - škoda republikánů a Sládka. Ať republikáni vyváděli cokoliv, nad čímž někdy rozum stál, kynuté Čechy od kynutých knedlíků s vepřo, zelo to neodlákalo. Hm, máme co jsme chtěli...

Dnes, mluvě alespoň za sebe, jsem "z nouze ctnost" relativně nadšený, že se tu zjevila takováhle strana zelených s takovýmhle Uhlem a Bursíkem. Ach Bože, jak hluboko jsme klesli... [zmaten]

95724

03.03.2006 18:27

Strana zelených – správná volba?

RE: Spousta argumentů

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jojo, tohle znám a každému doporučuji číst. Mám to v papírové formě a čtením z času na čas si zoceluju svoje "třídní povědomí" !! [velký smích]

95728

03.03.2006 18:38

Ďáblovy obrázky

RE: Tak už dost!!!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Taky jsem za bolševika chodil "na katechismus". Naše rodina byla bolševikama vyhlášena za parazity, které je nutno vyhubit, takže již nebylo nakonec co zkazit. Mám na to vcelku dobré vzpomínky - byl jsem docela asi zvídavý. Ačkoliv - jinak jsem byl úpřimně naštvaný - bylo to v neděli, alias "nedělní škola". V té době byly soboty pracovní - no byl jsem prostě kvůli nedostatku času na "klučičí bitvy" docela naštvaný.

Ve škole jsem byl jediný ze třídy, kdo tam chodil a byl jsem tedy každým coulem nezpochybnitelný vyvrhel... [smích] No ale, žiju a neželím. Vše špatné je k něčemu dobré, aby mohl mít člověk radost, musí tomu předcházet žalost.

95730

04.03.2006 11:42

Bombový útok na askarijskou svatyni - další podvod?

RE: Co to bylo za akci 22. dubna 2004 v Basře?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Když řeším podobné pochybnosti, jedna z metod analyzy je, že začnu takovou věc "plánovat", jako kdybych ji sám chtěl uskutečnit. Schválně to zkuste a zapojte celou svou životní zkušenost.

Upozorňuji na důležité premisy:
1)Nejednalo se o sebevražedný útok.
2)Ve městě se dost striktně dodržuje zákaz nočního vycházení - tedy samozřejmě i "vyjíždění".
3)Na demolici takového objektu je nutno řádově tuny až desítky tun trhavin, pokud se nejedná o řízenou demolici se složitou a časově náročnou přípravou. A nic nevím, že by se někdo zmiňoval, že v mešitě byly nalezeny zbytky náklaďáku/ů. Čili nutno jet "tam i zpět".
4)Oblast mešity byla střežena dalo by se říci "více-fázově", jednalo se o důležitý objekt. Náklaďáky bylo dobře slyšet...hm.
5)Zdánlivě není jasné, komu to vlastně prospělo. Komu ?

Zamyslete se, jak by jste takový objekt střežil a jak by jste jej "takto zboural". Myslím, že i z tak relatívně mála informací lze udělat docela jednoznačné závěry. Víte - je to podobné, jako v případě, když se díváte na nafilmované desítky případů řízených demolic ve formě instruktážních filmů a pak s úžasem koukáte na "demolici WTC". A nemůžete se ubránit jistému podezření. A taky by jste si mohl říkat, že ta demolice WTC nijak USA neprospěla. Hm. Chce to taky určitou dávku paranoi... [velký smích]

95779

04.03.2006 13:22

Ďáblovy obrázky

RE: Tak už dost!!!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tak tohleto jsem nevěděl ! A můžu klidně říci, že to nikterak na sympatiích ke katolíkům nepřidalo. A myslím, že zde těžko někdo něco vyčte Dostálovi, že by to nějak záměrně zkresloval. Jsem zvědavý, jestli se najde nějaký apologeta, který by k tomu dokázal dodat něco smysluplného na obranu katolíků. [naštvaný]

95787

05.03.2006 11:47

Poselství

RE: Ježíši Kriste, panenko Maria skákavá!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Zorba, nechtělo se mi na Vás odpovídat, vy zcela děsivě vše zjednodušujete na úroveň chápání světové politiky odhadem jako asi u pětiletého dítěte. Nezlobte se na mě, že to říkám tak příkře, ono je to navíc docela nadsázka. [smích]

Vaše mírně řečeno naivní představy spolů s rezolutním, leč ničím podloženým odmítáním jakého-koli významu proroctví mou nechuť na Vás odpovídat nikterak neumenšují.

Vaše názory mou možnou odpověď velmi znesnadňují, na oplátku ani já vám to neusnadním. [velký smích] Tedy:

- Podle proroctví nejen Nostradama se skutečně ta velká válka dostala z latentní podoby do podoby zcela aktuální války. Ta válka ale nebude tak, jak si to Vy představujete. Bude to spíše než válka pouze zintenzivnění obecného terorismu. Bude se bojovat všude a nikde a za použití všech zbraní, klacky počínaje a hypermoderními prostředky včetně ZHN všech typů konče.
-Vy jste patrně nepochopil vůbec, že zde se mluví o konci demokracie, coby nejvyšší formy zotročení člověka. Lidstvo je více-méně samo sebou tlačeno do "absolutního kouta" a zde jak známo pak o svůj život bojují i absolutní zbabělci se silou nečekanou. I holými rukami , nehty a zuby. Mi vůbec nevadí ty Vaše manévry dobře organizovanými armádami, Vy by jste se patrně nejlépe uplatnil v antice ve velení sevřeným falangám. Vaše maršálské schopnosti jsou ale, věřte nebo ne, v nadcházející válce zcela "na prd" !

A k tomu Iránu již tady padly různé myšlenky a analýzy, nechce se mi to opakovat. Aliance Rusko, Čína a Irán je jasná. Málokdo by pochyboval o Venezuele a Brazilii. Co je už méně pochopitelné je to, že vše ukazuje, že i Indie a Indonezie patrně již spolupracují. Postavení USA a Izraele je navenek velmi silné, ale větší omyl již ani možný není. A to právě plyne - takový omyl - z takového uvažování, jako je to Vaše - z tradiční představy vedení války nějakýma armádama.

A nechtěl jsem na Vás reagovat, protože ačkoliv se oba díváme na vývoj a "někde vzadu" máme z toho stejné intuitivní pocity a představy, potom ale Vaše konkrétní úvahy mi připadají a nezlobte se - znova to opakuji - připadají mi směšné !!

95992

05.03.2006 14:31

Poselství

RE: Dobrý článek

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jsem zvyklý situaci jen tak pro sebe analýzovat a to do důsledků. Vidím, co se děje a ptám se, proč se to děje a taky si odpovídám. Studuji historii skrzeva mnohdy až pohádkové mýty a pro Vás evidentně nesmyslně kladu na mytologické prvky příliš velkou váhu.

Jenže milý pane, já jsem primárně ekolog/geolog a ta historie je můj největší koníček. A ačkoliv vlastní geologie se z hlavy již za ty desítky let nepoužívání vykouřila z hlavy, přec jen něco zůstalo. Nevidím tady jediný důvod, proč bych měl věřit moderní vědě a jejím datacím, podle kterých si patrně svět "sumírujete Vy". Zato zde vidím velikou a kontinuální řadu faktů nebo jen indicií, které ukazují, že historie planety a i lidského rodu je úplně jiná, než ta prezentovaná současným paradigma.

Jako geolog se zvědavě rozhlížím po světě a vidím nad slunce jasné důkazy, že naše planeta, ta jakou ji známe, je velmi mladé těleso. Žádné miliardy let, pane, žádní dinosauři před 65 až 150 miliony let. Nýbrž mladé těleso, které vzniklo v obřím kataklysma, které bylo životem osídleno formou "terraformingu" mimozemskou inteligencí, vidím člověka, stvořeného toutéž ET inteligencí jako svého druhu biorobota. Potom z téže logiky věci, když se budete jen trochu namáhat, nemůžete nezahlédnout, kdo že by to rád tady ten nepovedený "experiment člověk" již rychle ukončil dříve, než planetu zničíme úplně.

Paradoxem je, že ti ONI nám to říkají "přímo do očí" a my - tedy takoví jako Vy hlavně - tomu nevěříme a smějeme se tomu. V tom je pak poselství, že "Očí mají a nevidí, uši mají a neslyší ...". vy se smějete proroctvím a netušíte, čemu se vlastně smějete ve skutečnosti !

Já nevidím vůbec žádnou logiku současného vývoje tak, jako to vidíte Vy, pokud do ní nezabuduji to, co jsem tedy teď kousek výše uvedl. Kdybychom měli prostor a čas, celou myšlenku bych vyargumentoval na úrovni mých současných znalostí a věřím, že by jste se mnou bez dechu souhlasil.

Ve světle toho, co vím, úpřimně říkám, že to krajně zjednodušujete a vůbec neberete v potaz zde působící síly. Obrazně řečeno - složitou mezihvězdnou kosmickou loď vysvětlujete jako obří parní lokomotivu. Ostatně takto vysvětlujete i tu příští válku... [velký smích]

96017

05.03.2006 14:46

Poselství

RE: Ježíši Kriste, panenko Maria skákavá!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tady už je prakticky fobie na Nostradama, proto jej ani slůvkem nebudu zmiňovat... [smích] ale on říkal, že si tu válku "proti sobě" Irán nakonec fakticky vyvolá pracně sám. Čili, válka bude - Irán se chová jako "již poněkud přestárlá panna", která se nemůže dočkat ztráty věnečku. Nepleťte se - tady již byly termíny dány napevno. Peršané se již nemůžou dočkat - jako první to odnese na své kůži Izrael - jest tak prorokováno.

Jestli-že ten rok je tento - 2006, potom se brzy dočkáme radikalizace Turecka a Egypta. A je toho více - viz taky posun zemských polů.

96018

Éch ! To neříkejte ! Jest znám experiment, kdy se potravou přenáší informace, která se zažívacím ústrojím vůbec nesouvisí. Jestli si myslíte, že požadavky na potraviny podle Starého Zákona jsou samoúčelné, není Vám pomoci. GMP jsou časovaná bomba a nic na tom nemění, že už i naši sumerští Tvůrci a bohové po Potopě prováděli manipulace a tedy naše dnešní tzv. "kulturní plodiny a ovoce" jsou všechno vlastně prastaré GMP ! Jenže "ONI" to uměli, naši ještě ne !

96049

05.03.2006 20:11

Poselství

RE: Ježíši Kriste, panenko Maria skákavá!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nooo !? Vono tedy, to jsem napsal trošku blbě - Irán tedy nikoliv chce, aby jej někdo napadnul, nýbrž Irán sám bude postupovat ofenzívně a tak proti sobě nakonec vyvolá reakci - ovšem budou Iránci postupovat velmi "rafinovaně". Bermež to jako test, zda ty moje (vlastně Nostradamovy) proroctví za něco stojí. Ten "vzpomíná", že miliony Peršanů vyvolají převrat v Turecku a posleze v Egyptě, následně pak v Alžírsku a Maroku - ovšem jaksi to bude furt procházet, že nebude žádná reakce Západu. Vzpomíná taky nějaké "nové pořádky s penězi (že by petro-euro ?!)", tož si z toho vyberte sami. [velký smích]

Podle mě - Irán na sebe dobrovolně bere tíhu skutečného boje proti "Západu" a Čína a Rusko + další méně významní členové této "osy" dělají zatím takové tiché společníky. Počátek války je zaměřen na "rozdrcení Izraele", což se povede... Vy ale pane Zorba na proroctví nevěříte, co tedy "prorokujete" Vy ?? [smích]

96058

05.03.2006 20:44

Poselství

RE: Ježíši Kriste, panenko Maria skákavá!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

[smích] [smích]
Jsem rád, že jsme si to vyjasnili a máme klid a dobré vztahy dál.

Tak jo, já se pokusím naznačit, co to asi bude za válku. Sám víte velmi dobře a takovým divným způsobem to i dáváte najevo, že ZHN, zejména tedy atomové, bude mít každý strach použít, dokud bude existovat aspoň trocha naděje na vítězství nějak konvenčněji. Nicméně - dojde na ně, o tom nepochybujte !

USA a Izrael + další (GB třebas Australie) jsou zdánlivě neporazitelní vzhledem k absolutní technologické superioritě. To samozřejmě druhá strana (Irán a spol) dobře ví a bude bojovat jinak. A to tak, aby nikdy nedali do rukou nepříteli evidentní důkazy, kdo vlastně vede válku. Všichni to sice budou tušit, ale průkazně vědět nebudou nic. V tom je síla Islámu a muslimů - není zde jasné centrum, vlastně zde je vrchním velitelem Allah a na něj asi USA atomky střílet nebudou !!

Čili - tato válka bude vedena jako partyzánská válka naruby ! Normálně partyzáni operují na domácím území a jedná se sice o fakticky terorismus, ale tak nějak se to toleruje u těch partyzánů, co bojují na straně budoucích vítězů - historii píší vítězové, že jo ! Dobré výsledky partyzánů jsou vesměs dány hlavně vysokou mírou schopnosti se sebeobětovat. To platí, když bojovníci bojují doma za svou zem a rodiny.

Jenže zde máme "partyzány" nového typu. Zfanatizovaní, dobře vycvičení, dobře vybavení a vyzbrojení muži a nakonec i ženy, kteří již jsou na území protivníka dávno "aklimatizovaní". Jsou to milionové vlny emigrantů po celém vyspělém Západě, desetiletí v poklidu vybavované výzbrojí nakonec i z místních zdrojů - peníze na nákupy jsou a soudruzi kapitalisti, jak víme od pana Lenina Vám prodají i oprátku, na které je pak pověsíte !

Pane Zorba, ono to již probíhá a Vy mi píšete: "Mně se zdá že ta vaše představa je jaksi zmatená, kdo proti komu a proč bude bojovat? Já mám na to zcela konkrétní odpovědi, a co vy? a tím mi potvrzujete, že nevíte lautr vůbec nic. Hm.. Tak to ještě promýšlejte - vnímaví pozorovatelé ale již viděli generálky ... [velký smích]

No, a já se tohleto poprvé dozvěděl četbou proroctví, pane. Tož uvidíme, jestli Vy s tím svým čistým racionálnem, miliony kanonenfutro-manů a desetitisíci tanky budete v prognoze přesnější ..

96062

05.03.2006 20:55

Poselství

RE: Ježíši Kriste, panenko Maria skákavá!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nikoliv. Sice jsem to popsal níže, ale krátce to dám i tu. Pane - válku můžete vyhrát pouze tehdy, když proti Vám stojí nějaký režim, který má něco, na co můžete útočit ! Třeba tak, jak to předvedli Amíci v Iráku, dokud tam jakože vládl Saddam. A teď mi řekněte - dobyli US vojáci Irák ? Já myslím že ne, formálně pravda lapili Saddama, celou vládu, rozprášili armádu, ale přesto zde stojí sami před kolapsem. Čili tu válku fakticky prohrávají. Pro Boha, copak vy se domníváte, že by USA byly schopny dobýt Turecko ? Egypt ? Irán ? Pakistán ? Vždyť dnes tam mají beztak základny a přesto by byli vypráskaní odtamtud za týden ! Vy stále nechápete, jaká se zde vede a ještě povede válka ! Znova říkám, že jste si pro své vojenské teorie popletl tisíciletí ! [smích]

96067

05.03.2006 20:59

Strana zelených – správná volba?

RE: Spousta argumentů

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To nemyslíte vážně, že ne? [smích]

96069

06.03.2006 15:45

Strana zelených – správná volba?

RE: Spousta argumentů

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pokud si připomenu tak pan Lis byl jedním z pravověrných komunistů padesátých let, který po 68 roce "prohlédl".

To se nijak nepere... prostě pan Lis možná sám jako zuřivý komunista v 50. létech šikanoval demokraty, v 60. létech se z něj stal "socialistický demokrat", v 70. a 80. létech se z něj stal možná protikomunistický disident a na konec v roce 1990 "slyšel růst trávu". Od něj potom ta informace o restauraci komunistů pod "jiným nátěrem" byla o to cennější, protože tento problém za svůj život viděl ze všech možných stran, včetně pohledu zevnitř - prostě věděl, o čem mluví. Však se taky po něm zem slehla, soudruzi komuno-kapitalističtí toho času již ve všech možných stranách nemohli potřebovat, aby někdo upozorňoval na nějaké takové nepravosti.. Ha ha, myslím, že soudruzi, když se občas sejdou ve svých "hradech", tak ledva se na sebe podívají, dodnes se nemůžou udržet a smějí se, až pod stůl padají ... no nic.

Ale jinak máte pravdu. [smích]

96177

06.03.2006 16:05

Strana zelených – správná volba?

RE: Spousta argumentů

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jenže pane, vy jste ten můj poměr 1MW/10MW jaksi nepochopil. Jednak už jste si tu trochu práce mohl dát a alespoň nejdůležitější pojmy v tom Vašem prvním příspěvku jste mohl přeložit do češtiny, jednak potom ten údaj 1MW větrné elektriky/ 10 MW uhelné elektriky prostě a jednoduše platí !!

Dneska se rozvodné závody v ČR v podstatě začínají "živit" ne přenosem elektrické energie z našich elektráren - to je jen takový vedlejšák. Největší práci naše stará blahá přenosová soustava z dob RVHP odvádí jako "stabilizátor" převětrníkovaného Německa ! Němci prostě již potřebují naše RZ a elektrárny pro udržení stability sítě doma. Tak to pane je.

Vy patrně nechápete, že nelze v podstatě uregulovat rozvodnou síť, která bude napájena pouze z tak nespolehlivých zdrojů, jako jsou "vrtuláky". Jestli nevěříte, Váš problém. Ale uhelné či atomové elektrárny fungují pro vrtuláky něco jako setrvačník pro parní stroj, bez toho to nepojede.

Pokud jste si něco takového, jako že to uregulovat jde a není to problém, přečetl v materiálech "zelených" a pak tu s tím operujete, tak vlastně pro ty potrhlé propagátory větru tady děláte jen klamavou reklamu.

O té energetické návratnosti elektrárny - co to vlastně je, jak tomu lze vůbec rozumět, nechtěl by jste to blíže rozvést ?

96183

06.03.2006 17:41

Strana zelených – správná volba?

RE: Spousta argumentů

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Antiseptik, Vy se nás pokoušíte tady "houpat"... [smích]
Píšete : Mimo cenu konstrukce to už nic nestojí. Vítr fouká zadarmo a do konce i v noci. Větrná elektrárna je technicky strašně jednoduchá, a proto snadno vylepšitelná.

Ano, je technicky jednoduchá a snadno vylepšitelná. A to již hodně dlouho. Totiž poslední dobou na nich není co příliš vylepšovat. A tak víme, že paradoxně se větrná elektrárna neobejde bez dodávky elektrické energie. Že rozmezí rychlosti větru, kdy je schopna energii dodávat, je relatívně úzké. Že výkon se nedá rozumně regulovat nebo dokonce plánovat. Že větrné elektrárny jsou zdrojem velkých vyrovnávacích a vlastně takto tzv. "jalových" výkonů, které rozvodná síť musí přenášet. Že ... a co já vím, teď už námitky stačí. Dodám pouze ještě jednu podmínku pro zaručeně dobrou funkci větrné elektrárny - aby byla zaručena spolehlivost celé sítě, musí za každým kW větrné elektrárny být připraveno 10 kW výkonu klasické elektrárny.

A teď praxe. Bydlím ve Frýdku-Místku. Asi 6 km severozápadně od města je poslední vrcholek beskydského podhůří - vrch Kamenná. Není ten kopec sice vysoký - jen asi 400 metrů nad mořem, ale relatívní převýšení nad přilehlou nivou řeky Ostravice je asi 150 metrů. Na tomto vršku byla v létech 1994 až tuším 1996 postavena větrná elektrárna. Již není. Firma, která ji tam postavila, měla záměr udělat z pobeskydí jednu obří "elektro-větrnou farmu".

Na této elektrárně jsem strávil desítky hodin v době jejího zkušebního provozu - spolumajitel té firmy je můj známý a velký fanda do takových věcí. Na tom kopci vskutku můžete pouštět draky celoročně. Ale vzdor tomu celý projekt skončil fiaskem. Uvedu hlavní důvody:

- Hluk vrtule v blízké obci Staříč lidi doháněl k šílenství.
- Pohyb vrtule znemožnil příjem televizního signálu pro cca 5000 obyvatel a moduloval většinu FM radiových vysílačů tak, že nebyl možný stereofonní příjem.
- Za první rok poloprovozu elektrárna spotřebovala cca o cca 10% více energie, než kolik vyrobila.
- Za tu dobu byly náklady na údržbu (fungl nová !) cca 5-6% IN na rok. Připodotýkám, že se jednalo o moderní elektrárnu, tuším zakoupenou v Dánsku.

Celý projekt byl uzavřen s tím, že finančně to představuje krach, esteticky katastrofa a z hlediska na životní prostředí hrůza. Jestli si někdo myslí, že ve střední Evropě ve státě s hustotou obyvatelstva hodně nad 100 osob/km2 lze ve velkém stavět větrné elektrárny, je to prostě magor a je nutno jej zavřít do blázince.

Pane Antiseptik - Švédsko má cca 450 000 km2 a asi 8,8 milionů obyvatel, bydlících v několika větších aglomeracích. Zbytek je větrem šlehaná pustina. Česká republika má asi 78 800 km2 a 10,33 milionů obyvatel, celá krajina je urbanizovaná do té míry, že propagátora větrných elektráren je třeba okamžitě nakopat do pr..kvančic !!...

Kráceno (Editor)

96196

06.03.2006 20:05

Poselství

RE: Ježíši Kriste, panenko Maria skákavá!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ano :Mně to přijde tak,že USA se do nich chtějí (nebo MUSÍ ?! viz ropná burza 20.3.) pustit za každou cenu.A Iránu je to nějak podezřele jedno. - pravdu díte - to je nejzajímavější na celé věci.

Pan Zorba jaksi nechápe, že USA by byly nejvíce zkrušeny, kdyby žádná válka nebyla a dolar by padnul pod tlakem petro-eura. Čili, pan Zorba tady docela pateticky volá po válce proti USA a to prosím čelně za pomocí milionových armád, desetitisíců tanků atd. Větší s prominutím "kokotinu", pokud skutečně úpřimně volá po "zkrušení USA" by již vymyslet ani nemohl, takhle bych čekal, že bude provokovat někdo jako "blahé paměti" leho. Ale leho by myslím takové hovadiny nevymyslel, tomu nevěřím.

To, že Irán se staví do pozice, jako by říkal : No, jen si mě pojďte napadnout a pak uvidíte, jaký to bude pro vás průšvih..., tak to je docela na první pohled hádanka.

Co by za tím mohlo být ??

1)Iránci jsou od začátku až do konce "na hlavu padlí".
2)Iránci potřebují, aby je USA nebo Izrael neoprávněně napadl.

Budu se zaobírat možností druhou, ta první není reálná. Proč by Irán potřeboval, aby byl napaden ? To už se včera ptal Zorba. Tedy - Irán nebo jakákoliv podobně velká země s bojovně naladěným a vysoce motivovaným obyvatelstvem nemůže konvenční válku prostě prohrát. A s USA potom už vůbec ne ! To snad netřeba zdlouhavě rozebírat.

Takže Irán neriskuje nic, kromě určitých škod, jak na obyvatelstvu (což by vůbec nevadilo), tak materiálních. Ty materiální škody Iránci hladce oželí. Ale když budou napadeni a dokážou, že neoprávněně, potom Iránu vznikne morální právo donutit USA, aby zaplatily všechny škody. Taková morální prohra USA by zcela roztrhala už tak bídnou soudržnost celé západní civilizace.

Čili, skutečně, když bude Irán napaden, okamžité škody budou asi bolet, ale podstatně větší škody vzniknou celému Západu !! A v důsledku odvetných akcí se zhroutí světová ekonomika. Ale pozor - zhroutí se ekonomika hlavně Západu ! Lidi kdesi v Číně, v Pakistánu nebo někde v iránských horách se prakticky nemusí o válce ani dovědět a ekonomicky to na ně dolehne snad za 20 roků ! [velký smích]

Nene, vážení, imámové a ajatolláhové to mají velmi dobře vymyslené ! To USA jsou v tzv. "dvojí pasti" !! Ekonomika se jim rozpadá pod rukama a Irán přechodem na euro jim dá ránu z milosti. A USA potřebují zoufale pro sebe "spravedlivou válku" - tedy "nový Pearl Harbor" !!

96243

06.03.2006 20:32

Poselství

RE: Dobrý článek

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Zorba, nic ve zlém a stále dobře, že ano ? Píšete :PS: Co se týče vzniku lidstva věřím Bibli.

A já Vám tedy doporučím, aby jste si koupil nebo aspoň půjčil nějakou Bibli a skutečně si ji pozorně přečetl. Doporučoval bych jako faktograficky nejlepší Bibli tuto:

Svaté písmo
Překlad nového světa
se studijními poznámkami


Toto dílo je přeloženo z revidovaného anglického vydání z roku 1984 s přihlédnutím k původnímu hebrejskému, aramejskému a řeckému textu. Vydavatelé WATCHTOWER BIBLE AND TRACT SOCIETY OF NEW YORK, INC. International Bible Association Brooklyn, New York, U.S.A.

Tady by jste pak, kdyby jste byl k sobě poctivý, poctivě to četl a konfrontoval za pomocí aramejského a řeckého slovníku a potažmo měl k ruce člověka znalého hebrejštiny, tedy by jste konfrontoval vytištěné významy slov a případně jiné významy slov, tedy by jste zjistil, jak jste teď strašlivě plácnul nesmysl.

Protože to, co já Vám píši mimo jiné i o vzniku člověka, je s tou Biblí, které Vy tak údajně věříte, zcela v souladu ! Což ale na Vás vrhá špatné světlo, protože není jasné, čemu Vy říkáte Bible. Není zde prostor, abych Vám to celé vysvětloval, to by nás odsud vykopli natotata. Tedy si tu Bibli pořiďte a přečtěte. Pak má smysl dále mluvit o tomto... [smích]

96246

06.03.2006 22:19

Strana zelených – správná volba?

RE: Spousta argumentů

Petr Gejdoš 83.?.?.?

http://neviditelnypes.zpravy.cz/p_veda.asp?r=p_veda&c=A060212_123346_p_veda_wag

http://neviditelnypes.zpravy.cz/p_veda.asp?r=p_veda&c=A051127_181515_p_veda_wag

Ty dva články jsou prostudování hodné.

http://www.zdarskevrchy.cz/view.php?cisloclanku=2003080801
http://cs.wikipedia.org/wiki/V%C4%9Btrn%C3%A1_elektr%C3%A1rna

Taky zajímavé čtení ! Ale tady toto pak je vůbec nejzajímavější:
http://www.csvts.cz/cns/news/031210v.pdf

No a ještě Vám najdu, ale příště, protože to nemám zašpajchrované a jaksi to rychle jak na potvoru nemůžu najít, tu studii o problematice stability provozu rozvodné sítě, kde kooperují klasické a větrné elektrárny. Tam se pak můžete slastně pokochat diagramy vytížení mezinárodní přenosové sítě a vyplývajícími ztrátami. Tam více než polovina větrného výkonu padne na ztráty v síti v důsledku obrovských vyrovnávacích výkonů, které se na reálném výkonu nepodílí, tedy jedná se o jalové výkony.

Mi je jedno, z čeho jste čerpal Vy. Pravda v této oblasti je jen jedna a tu vidím, čtu atd. A ta říká, že větrné elektrárny se nehodí v našich podmínkách ani uvažovat jinak, než pouze jako místní doplňkové zdroje. A jestli se někomu líbí větrné elektrárny, pak u mě je to cvok, který takovou větrnou farmu ještě na vlastní oči neviděl. Já ano. Několika-stovrtulovou a byl jsem zcela úpřimně zhnusen. Na vzdálenost cca 1 km jsme museli navzájem hulákat jeden druhému do ucha, aby jsme si sdělili ten hnus ! Ve Španělsku nad Granadou.. jedním slovem hnus !

A ještě by bylo poctivé, kdyby všichni propagátoři větrných elektráren poctivě přiznali pravdu o dotacích, o povinném výkupu a striktně nadhodnocené ceně elektřiny z tohoto zdroje. To pane se pak přec jen jakž takž počítá ekonomika provozu, ale uznejte, že je to pouhé lhaní si do kapsy ! Čili, přál bych si, aby z nás žáden propagátor větrných elektráren nedělal blbce.

96268

07.03.2006 11:11

Strana zelených – správná volba?

RE: Spousta argumentů

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tak však jo ! Vždyť to stejně nebylo to moje "rozhořčení" na Vás. Doufám, že jste to pochopil - mě iritují lidi, kteří si to fakt přečtou v Blesku a jsou chytří jak Radio Jerevan.

Tedy, musím brzdit v tom horlení .. [smích] protože ani já nejsem žádný expert na větrné elektrárny. A to máte s tou daní na uhlí pravdu taky, však taky, když někdo řekne já jsem havíř a kdo je víc, tak se mi kudla v kapse otevírá. [velký smích]

Kdyby jste tušil, jak já jsem vždy nasr.. štvaný, když se nad tím zamyslím, co my jsme to za "idiotskou prolhanou společnost", pak by jste mou omluvu, že jsem neútočil na Vás hladce pochopil. Já totiž do ekologie "dělám" a chtěl jsem taky vybudovat takový nekonvenční zdroj. Prostě jsem to vzdal a to zcela frustrovaný, lidský život je příliš krátký, když za Vámi nestojí nějaká lobby ! Tedy vím o této problematice docela dost a jsem prakticky okamžitě nastartovaný, když se jen o tom mluví. Pardon.

To ale stejně nic nemění na tom, že nejsem nikterak zastáncem větrných elektráren v Česke republice. [smích]

96317

07.03.2006 11:22

Strana zelených – správná volba?

RE: Spousta argumentů

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ono vždy je nějaká pravda pravdou jen částečnou. To tvrzení o poměru 1 MW ku 10 MW jsem si nevymyslel já, to si vymyslela lobby pro klasické elektrárny. U toho Dánska bych Vám to ale ještě dokázal vysvětlit. Dánsko je jasně napojeno na celoevropskou síť a využívá stabilizačního efektu této sítě. Dánsko obecně je v těchto technologiích hodně daleko, uznávám, že jim to vychází. Ale počkejte, až tuto energetickou politiku bude chtít dělat celá Evropa !! A pak zjistí každý, že skandinávské země jsou jen takovou výkladní skříní, že to funguje pouze s celou energetikou Evropy po kupě. Jinak taky - Dánsko je proti ČR energetický trpaslík.

Čili, jestli někdy to tak možná bude, tak třeba Dánsko bude vyrábět 50% elektriky z větru, ale zbytek Evropy kolem bude řešit "bordel" v rozvodných sítích, který z toho vzniká a nikdo se tím chlubit nebude. Tedy ti zelení určitě ne ! Je to jen další způsob dotací tomuto modnímu trendu.

96319

07.03.2006 11:54

Poselství

RE: Ježíši Kriste, panenko Maria skákavá!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nebudu vzpomínat Nostradama.

Vypíši zde několik "scifi tézí", záměrně ani nenaznačím, odkud to beru... [smích] :

- Některá z velmocí mimo USA vvyvinula a již patrně i odzkoušela zbraň, která v sobě a ve své činnosti zahrnuje celou planetu Zemi a celou její energii. Tato zbraň realizuje "smělé myšlenky komunistů" - tj. poručíme větru dešti... ! Tato zbraň ovlivnuje počasí nebo třeba i zemětřesení.
- V nejbližší době bude lidstvu odhaleno, že nejsme ve vesmíru sami, tedy že nejsme jediný inteligentní život. Až k tomu dojde, bude "konec" již za dveřmi..
- Planeta bude zničena cyklickým přírodním jevem, jehož podstata je součástí mytologie starých národů a kterýžto cyklický jev naše věda ignoruje, patrně záměrně a z politických důvodů. V první linii "tohoto dezinformačního spiknutí proti lidstvu" figuruje Vatikán a Církev katholická. Součástí katastrofy bude přesun zeměpisných polů a "hyper-aktivita Slunce". Vatikán ví celou pravdu - není to ale jak oni říkají "pravda o Bohu".

Nebudu nabádat, aby jste si přečetli "Velké proroctví Sibyly, královny ze Sáby". Je to totiž nutno číst v kontextu s tolika jinými proroctvími, že to prakticky nemá smysl. Zrazovat však od toho nebudu ! bylo by to užitečné totiž pro každého. Dám zde ale jeden navádějící odkaz:

http://gnosis9.net/view.php?cisloclanku=2005060014

Ono obecně bych doporučil si tyto netové stránky prostudovat podrobněji:

http://gnosis9.net/index.php

Já se na dění kolem Iránu dívám skrzeva toto "prizma". A tak se "zimomřivou jistotou" vím, co se děje. Světová politika, která se lidem zdá být sama všeurčující, je pouhou podsoučástí, pouhým subsystémem větších dějů, které budou alespoň některým připraveným časem pochopitelné. Miliony však umřou, aniž by tušily, co se děje... ostatně jako obvykle...

96321

07.03.2006 18:51

Poselství

RE: Ježíši Kriste, panenko Maria skákavá!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Zorba, nevím, proč jste tak zahleděný jen a pouze do představy, že je nutno gerade hned teď sešikovat co největší vojska na bitevní pole a hurá na USA. To je ta nejblbější taktika i zároveň strategie, jakou lze vymyslet. USA je nutno za daných okolností postupně uondávat a uondávat, zaplétat a zaplétat, rozkládat a rozkládat - a to tak dlouho, dokud se USA "nepodlomí kolena" !

A jsem si jistý, že toto ví i USA i druhá strana, zde v našich debatách zatím prezentovaná Iránem. Váš soud, že USA za 3 měsíce porazí Irán, nemá žádnou váhu, pokud tady i nevysvětlíte, co si pod tím USA porazí atd... vůbec představujete.

Totiž realita současné situace ukazuje, že USA se snaží vyvolat válku, čas pracuje proti USA. Ale již se neodváží zaútočit bez dostatečně hodnověrné záminky vůči světu a kladně "provládně" motivujícího momentu vůči vlastnímu obyvatelstvu. A proto hledá Washington zoufale něco ! Já pro sebe tomu říkám "nový Pearl Harbor". Druhá strana zde prezentovaná Iránem toto samozřejmě ví a snaží se USA vyprovokovat k útoku neodůvodněnému vůči světové veřejnosti a pokud možno teď, když 70% Američanů by svému "milovanému presidentovi" nejraději zakroutili krkem.

Iránci ústy (=na hubě) Amhadinejáda tedy budou provokovat, zpochybňovat holocaust a právo Izraele na existenci, podporovat Hamas, per huba vyhrožovat a co já vím - prostě psychologická hra - provokace - pojďte si nás napadnout ! Ale v radě bezpečnosti OSN to nemůže projít jako důvod k zásahu (to jsou jen libé sny v bílém domku), dokonce ani k sankcím či nějakému vůbec kárání.

Ta atomová úlitba v Indii ukazuje, že Washington je již psychologicky na kolenou. Jak může vůbec projít v RB OSN bez povšimnutí, že USA jednostranně schvaluje Indii šíření atomových zbraní ? To je přece fantastická nahrávka na smeč. A ukazuje tu hrůzu v Pentagonu, že by se Indie postavila na stranu Iránu otevřeně. Toto je po případě prodeje amerických přístavů Arabům již druhý velmi závažný příznak, že USA již chodí "škrabkat na hnůj" !

Ještě pane velký maršále Zorbo nechte své milionové armády aspoň čtvrt roku doma, ať chlapi zasadí brambory a osejí pšenici/mák/rýži a ještě co já vím ? Ať ještě doma nadělají nové vojáky - při Vaší strategii je bude zapotřebí. A až pak si je šikujte. To se bude USA moc líbit, když je budete mít pohromadě - bude stačit jen jedna neutronka. [smích]

96372

07.03.2006 18:56

Poselství

RE: Ježíši Kriste, panenko Maria skákavá!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Řeč se vede o voze, kdežto Vy stále jen o koze. [smích]

96373

07.03.2006 20:28

Poselství

RE: Ježíši Kriste, panenko Maria skákavá!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Přesně tak ! Vždyť to je taky zásada všech bojových umění - využít silu nepřítele proti němu samému. Proti Americe netřeba válčit, stačí čekat, trošku sem tam pomáhat patřičným směrem, když sebou kobyla mlátí. Šikovně podhozená šlupka od banánu dělá zázraky, je to levné, lze vždy s omluvným úsměvem říci, že "to jsme takhle nechtěli". Amerika, to je jako ten Kyklop, co jej Odyseus oslepil - je stále silný, mlátí kolem sebe, lepší je se dívat zdálky, jak se oslabuje. Smrtelný nepřítel Ameriky by si za této konstelace měl dávat pořádně bacha, aby neprobudil spícího obra !!

Mi docela vadí, že Amerika koná, jak koná, protože s Amerikou padne i Evropa a s Evropou padne i Česko - to už nemluvě, že se mi tam přestěhovala dcera. Zdánlivou zaslepenost páně Zorby nechápu z tohoto pohledu, mlátí tady hesly, ze kterých kape jed nenávisti vůči USA. Na druhou stranu, když bych ale vyšel z toho, že pan Zorba je naopak přívrženec USA, pak je vše jasné - Amerika potřebuje těžký šok - pan Zorba na tom vlastně pracuje - snaží se nesmyslným způsobem bojovat proti Americe, čímž ji ale pomáhá probudit. kéž by nebylo ještě pozdě.

Všichni by jsme měli přemýšlet, jak Americe pomoci, aby získala charakter "země svobody a naděje", jak jsme ji svého času viděli. Bohu žel je patrně na to pozdě, ale naděje umírá naposled. Možná Irán přeci jen Americe pomůže, ale škody budou tak i tak hrozné.

96402

07.03.2006 21:36

Poselství

RE: Dobrý článek

Petr Gejdoš 83.?.?.?

...já tomu prostě nevěřím, stejně jako nevěřím dalším ufologům a záhadologům s jejich tvrzeními o tom že je unesli mimozemštani a pod. ...

Vůbec nikdo a já úplně bych byl na posledním místě, kdo by Vás nutil věřit nějakým ufologům. Na druhou stranu - nebylo by asi dobře, kdyby jste se na Bibli odvolával a přitom jí nevěřil. To by nebylo jen podivné, to by Vám mohlo způsobit posléze nějakou duševní újmu, když by jste zjistil, že nevěříte něčemu, o čem celou dobu říkate, že věříte.

Pane, mám vypreparovaný z literatury slovník šumerštiny. Šumerové a Šumer - ve Starém Zákoně je to země Šineár. Odtud, z Uru kaldejského vyšel Abram, ze kterého biblický Hospodin stvořil národ Hebrejů. Čili Hebrejové jsou Šumerové. V Bibli, tedy speciálně ve Starém Zákoně je velmi často užíváno šumerských slov, řada těchto slov se dostala do aramejštiny a posléze i do hebrejštiny. Celá rodina Abrama je rodina šumerských kněží. Bohové, kterým sloužili, se jmenovali Enlil, Enki, Sin, Innana, Marduk, Ninurta a tak podobně. Tito bohové stvořili člověka ! Jeden z těchto bohů Šumeru pak Abramovi příkázal "Jdi do země, kterou ti ukážu" - a ukázal do Charán a posleze do Kananu. Stalo se někdy před rokem -2024, ten rok pane je význačný - mezi šumerskými bohy vypukla na planetě nukleární válka a země Šineár byla zničena, zároveň byla zničena Sodoma a Gomora, v údoli Indu pak Harappa a Mohendžodaro. Hospodin byl jeden z šumerských bohů, tedy byl to mimozemšťan !! Mimochodem - Harappa a Mohendžodaro bylo v Pakistánu již vykopáno z trosek - dám posléze link - je zde vrstva radioaktivního popela a jasné známky užití atomové zbraně.

Mnohé je zapsáno i v Bibli, ve Starém Zákoně. Jenom je třeba vědět, jakým to jazykem a co se tam ve skutečnosti píše ! Hlavně ale musíte vědět, kde to Hebrejové opsali - v babylonském zajetí v místním archívu.

Neexistoval žádný Adam a Eva, první člověk se nejmenoval Adam, ale byl to Adham - ze šumerštiny pane je to "pozemšťan". Údajně z Adamova žebra stvořil biblický Hospodin Evu. Ve skutečnosti je to špatně přeloženo - to žebro se šumersky řekne Ti, ale nikdo nebere v potaz, že Ti znamená primárně v šumerštině "životní sílu" nebo moderněji přeloženo "genetickou informaci". A tak dále.

Stačí vědět, z čeho vychází aramejština a hebrejština, že primárním základem je šumerština. A budete chápat, co se v Bibli píše doopravdy. A ne jako pan Janek a spol. . A nebo běžte do "nedělní školy" za panem Jankem a pak věřte katolickým pohádkám a představujte si panbička jako hodného laskavého dědečka, který se na své ovečky občas nasere. Potom ale se nedivte, že Vám pořád nic v tomto virtuálním světě nebude pasovat s realitou. [velký smích] A nevěřte na mimozemšťany, v celém Vesmíru jediná inteligence se zove "homo sapiens sapiens". [velký smích]

96411

07.03.2006 22:00

Poselství

RE: Dobrý článek

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Slované hnětali slovo Bůh, Bog, Bhog, Bhag a Bhaga - a vida ho !! Takový bůh jeden byl značně činný v Indii, to je náhodička ! No, vůbec prvně nějací Slované křestili tak nějak před 1150 léty kdesi v Nitře ?? A tady v Beskydech mame Radegasta nejen ve flaškách deseti a dvanácti -stupňového, ale i vysochaného na jeho kopci jménem Radhošť. Hmmm... [smích] Myslím, že křesťanství tvoří jen velmi teňounký nátěr na tom původním Bhagovi z Indie ! No a hromovládce Perun ?? Polákům dodnes bije do hromosvodů piorun. Historie, když se o tom něco ví, je velmi zajímavá.. [smích]

96415

09.03.2006 07:19

Poselství

RE: Ježíši Kriste, panenko Maria skákavá!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

I nad touto možností výkladu jsem přemýšlel, ale z jistých důvodů by to nesedělo ve všech ohledech a na všechna proroctví. Pravdě nejblíže by se ovšem nabízel třeba Matrix. Pak ale i zde platí : Ale psssst, je za to ####. [smích] Nejspíše to bude kombinace všeho možného.

96637

09.03.2006 18:20

Strana zelených – správná volba?

RE: Spousta argumentů

Petr Gejdoš 83.?.?.?

[oči v sloup] Kdo tu je bez chyby ??

96702

11.03.2006 21:09

Čo je to rasizmus?

Rasy - širší souvislosti.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Způsoby, jak se společnost vyrovnává s rasovými problémy - to je jedna věc, nejen zde prodiskutovaná skrz naskrz. A kolik lidí, tolik názorů. Ve společnosti, ve které převládá individualismus, budou vždy pocity křivdy na všech stranách. Já osobně jsem proti jakékoliv diskriminaci ! Jakékoliv .. Aniž bych se cítil býti rasistou. Ale to jen "na okraj" a nemá to vztah k dále uvedené problematice.

Ovšem dovolil bych si obrátit pozornost k jiné stránce diskutovaného problému, totiž: Jak vlastně lze vysvětlit existenci ras ?? Toto kdybychom uměli vysvětlit, patrně bychom se pohnuli kousek dále i vůbec v otázce, jak řešit rasové konflikty.

Evoluce neumí vysvětlit vznik ras, to je jasné. Ona totiž evoluce zde žádná ani neexistuje. Myslím tím zde totiž zde na Zemi ! Starověké zprávy "O stvoření ..." s evolucí rovněž nepracují - tedy vznik ras lze hledat leda u "Stvořitele". V Genesis se dovídáme, že po potopě světa se lidstvo rozdělilo do tří směrů. Zřejmě i tedy do tří hlavních ras. Jak to bylo provedeno je nejasné.

V Apokryfech se lze dopátrat, že Noe byl bohy Stvořiteli v zárodečné fázi geneticky upravován, tedy "popotopní" lidé se od "předpotopních" lidí liší. Rovněž pak, když se lidstvo začalo opět šířit po světě, v Genesis se hnedle dočteme o synech Noe jménem Sem, Cham a Jafet. Teď , když to potřebuji, nemůžu jaksi najít pasáž, kde je zmínka o tom, kdo se odstěhoval do Afriky. Byli to ale potomci syna Cháma, konkrétně Kúš, který šel do Afriky a byl černý ! Potomci syna Sema, to jsou asi běloši a tedy na Jafeta zbývá, aby jeho potomci byli asiaté a nažloutlí.

Je jasné, že stvoření ras a rozdělení světa do čtyř oblastí - z nichž ale ta čtvrtá oblast byla striktně vyhrazena bohům Stvořitelům a ostatní tři pak třem lidským rasám - tedy že je to výsledek cílené snahy bohů Tvůrců. Jeden z těchto bohů v Bibli je pak personifikován coby Hospodin, nebudu uvádět raději pravé jméno.

Proč ten úvod (je to fakt jen úvod ! [velký smích] ) a jak to souvisí vlastně s touto diskusí ? Je to proto, že zde je podle mě nutno hledat smysl vzniku různých ras. A dovídáme se, že rasy vznikly z jediného předka (Noe) a že se tak stalo evidentně opět genetickou manipulací. Lidstvo takto vzniklo ze společného základu a ty rasy musí mít nějaký důvod !

Já si myslím, že záměrem bohů Stvořitelů s těmi rasami je vytvořit biologický "budík" ! Vlastnosti lidstva jsou zakodovany do celkového genofondu, který je rozdělen do tří subgenofondů - ras. Předpotopní člověk obecně byl mnohem dokonalejší a schopnější, než lidé současného popotopního lidstva. Vypadá to tedy tak, že naši Tvůrci nám dali možnost dosažení původní dokonalosti, ovšem za podmínky určitého duchovního vývoje, jehož jedním ze základních znaků je rasové smíření a zpětné splynutí do rasy jediné !! [smích] A máte to...

96973

12.03.2006 16:28

Čo je to rasizmus?

RE: Rasy - širší souvislosti.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Všechny mytologické indicie naznačují, že jsme skutečně v této popotopní fázi pouhými pokusnými králíky. Před potopou lidstvo nebylo rozděleno na rasy. Po potopě bylo lidstvu dána omezená doba "od Olám po Olám", ve kteréžto době si lidé na planetě měli vládnout výhradně sami a ukázat své schopnosti vytvořit civilizaci, která by naplňovala určité parametry. Lidstvo pak již bylo ovládáno pouze nepřímo a s takovou občasnou "logistickou podporou" - tedy sem tam nějaký prorok a nové náboženství, sem tam nějaký technický vynález a podobně...

Až v posledních cca 100 - 120 létech se začala opět projevovat zvýšená ingerence. My zde v Evropě to známe hlavně v provedení jako tzv. "Mariánská zjevení". Ze zvyšující se naléhavosti obsahu těchto zjevení lze extrapolovat a odhadnout, že čas "od Olam po Olam" se končí zhruba nyní.

Otázka ras s tím přímo souvisí !! Kdyby vývoj lidstva celou nám danou dobu probíhal dobře a dosáhl těch určitých parametrů, dnes by již na planetě převažovala pro nás zdanlivě nová rasa - zkombinovaná ze všech tří ras - která však patrně by byla zhruba ekvivalentní té původní ideální lidské rase, rase stvořené před potopou.

Zapomeňte na evoluční "strom života" - evolučně člověk prostě nevzniknul, to už si nalhávají pouze anebo nevinní a svedení laici, anebo již vzteky bez sebe evolucionáři fanatici, kteří se nemohou jaksi smířit s tím, jak zde věda viditelně selhala.

Šimpanzi, orangutáni a gorily jsou velmi vzdálení "bratranci", kteří se navzájem nemohou pářit - tedy mohou, ale bez potomků... [velký smích]

Kdežto počínaje Inuity na severu a konče Patagonci na jihu, v tom Hotentoti, Bantuové a Pygmejové v Africe, nebo australští černoši a Papuánci v Oceánii, Číňani, všechny ty indočínské národy, všelijaké kmeny na Sibiři, Laponci, Evropané, prostě všechny lidské rasy a rody - ti všichni nemají žádný problém mít zkřížené potomky.

Když uvážíte, že ti prolhaní evolucionisté budou klidně tvrdit, že genetické změny se projeví až za desítky tisíců let, zároveň uvádí stáří homo sapiens sapiens" na řádově 30 - 40 tisíc let a zároveň jakoby nevěděli o vzniku ras - tedy že pro ně údajně v tom není žádný problém, tak si rozumný člověk může nad nima leda jen zhnuseně odplivnout.

Já to schválně nerozvádím do hloubky, protože přímé důkazy nemám, pouze indicie. Ale zato silné a logické ! To co tvrdím má rozhodně hlavu i patu a dokonce i hluboký smysl. [smích]

97042

12.03.2006 16:30

Čo je to rasizmus?

RE: Rasy - širší souvislosti.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nikdo vám nebrání, vážená paní ! Lepší by ale bylo, kdyby jste uvedla madam nějaké argumenty, jinak si to strčte za ucho. [smích]

97043

12.03.2006 16:31

Čo je to rasizmus?

RE: Rasy - širší souvislosti.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ledasco zdánlivě nedává smysl - to ale přeci není konečný důkaz, že to smysl nemá. Koukněte níže, tam naznačuji vysvětlení !

97044

12.03.2006 17:34

Čo je to rasizmus?

RE: Rasy - širší souvislosti.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ta "hra" podle Vás není až zase tak nesmyslná.

Nastolím ještě jednu myšlenku, která to může objasnit. Lidstvo samozřejmě ve Vesmíru není samo - vždyť jsou zde minimálně alespoň tí ONI, kteří nás stvořili k obrazu svému. Podle toho všeho, co jsem za dlouhé léta o tom nastudoval, je planeta Země a lidstvo "na palubě" této planety v oblasti vlivu jisté kosmické konfederace sedmi různých civilizací - dokonce sedmi různých vesmírných ras - všechny však jsou humanoidní. Tito všichni členové oné "kosmické konfederace" se v hluboké minulosti podíleli na exploataci nerostného a biologického bohatství naší planety.

Nejméně jedna z těchto mimozemských civilizací si na naši planetu činí absolutní nárok - je to entita našich bohů Tvůrců. My lidé jsme byli stvořeni k jejich obrazu- Tedy přesně, jak jest v Bibli řečeno - ovšem než tento "reader digest" je lépe číst originály ze Šumeru ! Odtud totiž Izraelité svůj Starý zákon, zejména pak "Pentateuch" obšlohli a zlidověli do prostší formy, dnes známé jako Starý Zákon a z toho pět knih Mojžíše.

Prvotní hřích, který přišel zrušit Ježíš z Nazzaretu, zvaný taky Kristus, tedy tento hřích logicky není hříchem samotného lidstva ! Existuje jistý kosmický Zákon, nadřazený i našim Tvůrcům a ten zapovídá takové zásahy do vývoje života na planetách, kde se vyvíjí potenciálně inteligentní život. Naši Tvůrci potřebovali otroky na těžké práce a tak si genetickou manipulací stvořili člověka.

Ten hřích však nastal až v okamžiku, kdy biblický Had, v šumerských originálech jde o boha En.Ki, vtiskl poslední část tzv. "božské podstaty" do již skoro hotového lidského genomu - totiž první lidé se ještě neuměli množit sami ! Po tom posledním zásahu ale vznikl kompletní člověk se schopností samoplození. A to je ten hřích ! Hřích našich Tvůrců - provedli podle nadřazeného Zákona zakázanou věc - nepřípustným způsobem stvořili inteligentního tvora formou jakési "genetické zkratky" !

Naši Tvůrci museli v důsledku aplikace Zákona opustit planetu a ponechat lidem čas na rozvoj - na jakousi zkoušku "dospělosti". Čas od Olam po Olam. Teď zrovna se patrně tento čas končí. A lidé neuspěli - tedy podle onoho Zákona. Planeta Země připadne našim Tvůrcům a lidé nebudou sanováni jako celek, jako lidstvo, ale pouze jako jednotlivci. Toto vše plyne ze starověké mytologie není žádné opodstatnění být optimistou, že jsou to pouhé smyšlenky - vše totiž do sebe dokonale zapadá... [velký smích]

97058

12.03.2006 17:45

Čo je to rasizmus?

RE: Rasy - širší souvislosti.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No jo no, tak díky za uznání. [smích] Mrzí mě, že moje "nekonvenční osvětlování" raději není konvenční - bylo by nám lidem lépe a absolutní většina problémů lidstva by vůbec neexistovala. Dnes však již mé vědomosti o této problematice začínají dosahovat hloubky i šířky, která mi dává praktickou jistotu. Jistotu, že se věci neposunují dobrým směrem, že jsme to nevratně "zafujali" jako lidstvo "na capa !"

97060

12.03.2006 19:00

Čo je to rasizmus?

RE: Rasy - širší souvislosti.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Měl jste patrně na mysli věk "Káli-yugy", což pravda neblahá to doba. Pod vlivem "maji" jsme všichni jaksi z principu, tomu se nevyhne nikdo.

Hm - falešné náboženství ? Utrpení ? ještě nějaké navíc ?? [překvapení] [oči v sloup]

97074

13.03.2006 15:05

Čo je to rasizmus?

RE: Rasy - širší souvislosti.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Máme/nemáme dostatek času o tom diskutovat - okamžikem smrti však "legrace skončí" .. Tam v tom bodě je každý sám za sebe, bohatství, původ, barva pleti, cokoliv a nakonec i osudy uplynulého života - to v té chvíli prakticky nehraje či nemusí hrát žádnou roli. Roli hraje pouze jak duše vyspěla v ten onen okamžik, to ovlivní, kam se obrátí ! Podle ovoce poznáš strom. V tomto případě bude "ovocem" z našeho vezdejšího hlediska jediný mikro-okamžik přechodu ze života do neživota - míněno z pohledu života zde.

V ten mikro-okamžik se vše rozhodne. Ten, kdo již ví, jak je to s časem asi, ten ví, že onen mikro-okamžik je patrně mnoho mnohokrát delší, než celý život. Pohled na vlastní život a tento svět z bodu onoho mikro-okamžiku každému v tom momentu odhalí, co je či vlastně bylo ve skutečnosti důležité... [velký smích]

A pane, věřte si, čemu chcete, to je výlučně a pouze Váš problém. Já jsem to nikde v celé Bibli nenašel nikde psáno tak jasně, jak je to popsáno v Koránu. A přesto Vám říkám, že o kolik je to jasněji řečeno Koránem než Biblí, o tolik ještě více jasně je to v Bhagavatgítě než v Koránu. Nevím, jaké všeho druhu pitomosti vymyšlené máte na mysli - ovšem vůbec Vám nepřeji, aby jste až "v okamžiku bez návratu" zjistil, že ani ta Vaše jistota není jaksi jistá... [smích]

97244

13.03.2006 15:29

Poselství

RE: Ježíši Kriste, panenko Maria skákavá!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Hm, zdá se, že nechápete, že to nechápete. [smích]

97247

13.03.2006 15:41

Poselství

RE: Dobrý článek

Petr Gejdoš 83.?.?.?

[chechtot]

97249

13.03.2006 18:56

Čo je to rasizmus?

RE: Rasy - širší souvislosti.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Teď jsem s hrůzou domyslel i jiný význam... To ...okamžikem smrti však "legrace skončí"... není míněno, že něco obecně skončí ! A nakonec možná ani ta legrace tam nebude chybět - tedy jak komu. [smích]

97270

13.03.2006 20:04

Čo je to rasizmus?

RE: Rasy - širší souvislosti.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

...legrace ještě bude... Naprostý souhlas ! [smích]

97280

13.03.2006 20:54

Německo již měsíc stávkuje

Zas ty širší souvislosti ??

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tichý, trpělivý a pečlivý pozorovatel se systémovým a ekologickým myšlením musel v duchu úpět hrůzou již hodně dávno - vše totiž souvisí prakticky se vším a to, co vidíme v Německu, lze tušit nebo již i vidět v různých fázích prakticky po celém světě.

Dámy a pánové - to je součást té obecné velké celosvětové krize, která na nás "kvačí" rychlostí zcela děsivou. Když svůj pohled "krutě" omezíme pouze na Německo a otázku sociálního neklidu, nemůžeme nevidět, že se jedná o jistý prototyp situace, známé i u nás v Česku, na Slovensku, na Ukrajině a "td. td. td." až kamsi do Mongolska a na Čukotku.

Zde máme ideální příležitost uvědomit si hrůzy "svobody, demokracie, liberalismu a konzumerismu" (fuj) a jasný příklad relativity ! Zatímco v zapadlé vísce na Čukotce vojenský felčar Čukča Ivan Ivanovič žehrá a přemýšlí o svém sociálním neklidu v duši, protože mu nějaký nástupce místního Sovětu odmítá zvýšit plat o tři solené lososy za měsíc, o petrolejových kamínkách do zemljanky-ordinace už ani nemluvě, tak Ukrajinec Voloďa Ostapovič je nespokojený s platem 1000 hriven v Kijevě v místním spičkovém špitále a sní velkolepý sen, že dostane místo na polyklinice v Košicích, odkud ovšem těsně před tím utekl pan doktor Ferenc Molnár za lepším do brněnského skoro-upadajícího špitálu, protože odtud s pocitem zneuznání utekl místní špičkový doktor a nyní již operuje za eura v Kolíně nad Rýnem. Kam momentálně utíkají němečtí doktoři - to netuším.

Zvolil jsem doktory, nicméně to platí pro všechny profese skoro identicky. Svět se otevřel a tím zmenšil. Všichni začínají vědět všechno - proč by nějaký Mongol honil kobyly a krávy po nekonečných stepích mongolska, když si 100x více vydělá v Česku na podpoře ? Hm ?? Tahleta sociální bouře, vlastně uragán - ta čerpá energii z nerovnováhy. Někdo si žije jako prase v žitě, jiný jako prase v hnoji a někdo chcípá hladem... To je motor katastrofy, který se již urval z řetězu jákekoliv kontroly !

Do toho ale přichází nyní již "rychlá fáze" klimatických změn, kolaps finančního systému světa, kolaps světové energetiky, kolaps potravinové základny světa, zatím neurčité ET hrozby, kolaps ekologické rovnováhy, hrozby zatím blíže neurčených pandemií, hrozba vymizení magnetického pole Země, hrozba posunu geografických polů a .... no šlo by pokračovat ! Ale toto stačí ! Vše souvisí se vším. Nikdo nedá na sny o holubech na střeše a drží si urputně svého vrabce v hrsti ! [smích]

97286

14.03.2006 14:39

Německo již měsíc stávkuje

RE: Zas ty širší souvislosti ??

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To Mexiko Vám se vši počestností závidím. Někde jsem četl, že Latino-Američané obecně a Mexičané zvláště jsou "lidé budoucnosti". Velmi pohodoví a hodní lidé - je to tak ? Dívejte se pořádně a "nasákněte" tu atmosferu.

Já byl vloni skoro měsíc ve Španělsku a byl jsem docela unesen tou "neupachtěnou lehkostí bytí". Myslím, že ten anglo-saský duch vzájemného "ojebávání" byl světu skutečně "čert dlužen" !! [smích]

PS Za rok 2012 neručím, vůbec bych se nedivil, kdyby to bylo dříve...

97491

14.03.2006 20:50

Manželský dialog

RE: To je přesný...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

[chechtot] Jste jim to nandala !

Jinak ale - řek bych že je to tak "fifty fifty" ! Tak to asi i panbiček myslel, když to projektoval... [smích]

97578

15.03.2006 15:37

Manželský dialog

RE: To je přesný...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

... zde na Zvědavci se schází vyloženě elita mužů. Takové, ktere běžně nepotkáte. Samý vzorný (starostlivý) manžel a otec. ...

Hrklo ve mě jak v pendlovkách ! Tak mě si odfajfkujte, že tady zřejmě nepatřím !! [smích] [velký smích]

Já jsem hrozně lenivý, zásadně dělám jen to, co mě baví. Na druhou stranu ale je pravda, že mě baví a tedy dělám ledacos, co by nikdo asi za zábavné neshledal ani omylem - mimo jiné třeba že rád doma vařím a uklízím. Vaření je jedno z mých zřejmě nesčetných hobby. A strašně lituji, že dcery jsou již dospělé a frnkly do světa, ne že bych byl pedofil [velký smích] , ale lépe, než s děckama jsem se jaksi nikdy s nikým necítil. Divné, že ... nojo, každej je nějakej...

97689

16.03.2006 16:14

Projekt na zničení Ameriky

RE: USA=celosvětová hrozba

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Uz jen samotny fakt toho,ze syn byvaleho presidenta se stal sam presidentem je odstrasujici a dokazuje nam zhrouceny stav tzv. "americke demokracie". Amerika je nefalsovane, skutecne imperium...

Inu ano, To je zajimavy aspekt - dynastie "demokraticky volených diktátorů". Sice se skutečně konaji jakési volby, aly ty už jsou jen tak "pro forma", že jo. Moc by mě zajímalo, jaká je procentuálně šance, že se Američani ještě přece jen dokáží "ztopořit" ?? [pláč] Tady nám prostě a jednoduše chybí pan "leho" - ten by nám to vysvětlil a nemuseli bychom propadat beznaději... [velký smích]

97780

16.03.2006 21:28

Registrované partnerství schváleno...

RE: ???

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Co vy (pane Zorba) ?

Ano, to je ta správná otázka. Protože homo... prostě vymřou, ale pana Zorby by byla věčná škoda, kdyby vymřel i po meči, i po přeslici, i jakkoli, kdo by se potom stavěl ... [velký smích]

97861

20.03.2006 20:17

Útok v Jerichu

RE: Komický článek

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nepleťte si právo a spravedlnost, tyhle dva pojmy mají jen málo společného.

To je ale čistokrevný cynismus, pane. A ani to historicky není úplně pravda. Ve starověku vznikaly státy na základě poněkud vyšších principů a to "spíše" mravních.

Vzhledem,k mému věku a vývoji v Evropě již nepředpokládám, že bych stihl skončit v nějakém uprchlickém táboře.

Hm, pokud nehodláte umřít do 5 let, Vaše naděje se může ukázat lichá.... Vývoj v Evropě sice nějak vypadá a to docela na první šup optimisticky, ale nepleťte se - pod povrchem toho zdánlivého klidu a míru to docela "nadějně" vře... [velký smích]

98793

20.03.2006 20:50

Chystá se další jedenácté září?

RE: taky se obavam ze uz neni cesty zpet..

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nevím sice proč, ale "trpím vnitřně" jistotou, že nemá smysl se takto připravovat !?! Opět bych vzpomenul jistého biblického pána, co pravil "nehledejte poklady na zemi ... hledejte je na nebi !". [smích]

98802

20.03.2006 21:49

Chystá se další jedenácté září?

RE: zdravim z Mexika pane Gejdos..

Petr Gejdoš 83.?.?.?

... dostal jste vzkaz??

Koukam - jsem jaksi pozadu... Jaký vzkaz ? Jinak - po krátké mírné zímě semka na Moravu zřejmě předčasně dorazilo jaro, což způsobilo, že začínám mít jaksi méně času na PC. Čili lehce zazávidím Palenque, leč mé myšlenky letí ven, do Příííírody !! Snad ten konec světa nebude... [smích] (ale Larry v Qeenslad naznačuje, že bude..)

No jo no - Američani. Každý dostane zaslouženě přesně to, co si zasloužil. A podrobnějším zkoumáním by se nejspíše vždy prokázalo, že každý dostal, co si nakonec vždy sám přál... [smích]

98826

20.03.2006 22:10

Registrované partnerství schváleno...

RE: Je to tragedie

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Zdravím ! [smích]
... je velice zdrave a proto jsem si jist, ze jsou na tom charakterove lepe nez ma generace ...

Totéž si myslím i já, že jádro je zdravé. Ale celek ne ... V Bibli je hodně přirovnání, kterak správná víra ve společnosti zapůsobí jako "kvásek do těsta - celé pak prokvasi...". Bohu žel - totéž ale platí i pro jisté "základy mravní zkázy" - taky může celou společnost prokvasit. Tomuto času se říká "věk Kali Yuga" - "věk zkázy". Po každé zkáze příjde obnova, pak rozvoj a rozkvět a pak zase zkáza.

Ti nejlepší lidé jsou vždy na počátku, v době obnovy. Ale jsou nepříjemné příznaky, že tentokrát nebude obnova, tedy pro současný druh člověka. [zmaten]

98831

20.03.2006 22:18

Registrované partnerství schváleno...

RE: nechapu o co vsem jde?!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ze mě se začíná asi stávat taky homosexuál či co !! Kdysi mě tu "vzrušoval" leho, dneska koukám, další pozoruhodný myslitel, co mě vzrušuje. [velký smích] ještě, že Vy to vždy tak pěkně napíšete a já se přestanu vzrušovat...

98835

21.03.2006 22:20

Útok v Jerichu

RE: Komický článek

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jako exemplární příklad státu na vyšším principu založený je starověký stát Israel. Samozřejmě bych dozdůvodnil takových států více. Ale u starověkého Izraele netřeba nic zdůvodňovat - stačí si přečíst Starý Zákon. Čím dále do současného věku se však ta morálnost vzniku a udržování států jaksi zhoršuje až jsme opsali skoro celý kruh a jsme opět u státu Israel - tentokrát ale toho novověkého. To je absolutní příklad totálního cynismu a popření jakýchkoli práv od Boha.

Israeliti mě udivují. Takové postupy Bůh - a víme všichni, že Bůh je jen jeden - nemůže zároveň tolerovat a zároveň apelovat na "lásku k bližnímu svému" u lidí obecně. Zde prostě nastává jistá morální singularita, kterou vytvořil Bůh s platností i pro sebe !

Právo a spravedlnost jsou rozdílné pouze u lidí - vězte však, že je absolutní jistota, že obecně platné je, že právo a spravedlnost kráčí stejnou stezkou ! Akorát lidé svým zkrouceným a deformovaným náhledem to nevidí. Čistému vše čisté ! U Boha bojného a poctivého člověka právo a spravedlnost splývají. Čím více je člověk zhovadilejší, tím méně se takovému člověku zdá právo a spravedlnost jako nějak související. To je ale každého jeho věc, neni-liž pravda ?? [smích] Totiž - čistému vše čisté !

99213

22.03.2006 18:27

Zapomeňte na Írán, bomba tiká doma

RE: otázkou tiež je,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Energie je v zásadě jen jedna a její množství se sice fyzikálně vyjadřuje v J (joule), ale my můžeme klidně i v litrech (nafty) a podobně. Vždy, když máte někdo chuť si ulehčeně "zavejskat", že už je lidstvo zachráněno, protože "... zrovna někdo vynalezl auto na vodík ..." a podobně, tak bych jej poprosil, aby se zamyslel, odkud ten vodík vezme, když zůstaneme u toho příkladu s auty na vodík.

Abych to vůbec "správně dovybarvil" smysl té mé rozhořčené úvahy - uvedu ještě příklad, kterak někteří přitroublí zelení chtějí zachránit svět pomoci biopaliv, konkrétně biolíhu, přidávaného do benzínu.

Tak si to představte - základní přiblblá zelená premisa je, že budeme přidávat líh, vyrobený ze zemědělských produktů (například obilí) do benzínu pro auta a tím ušetříme jednak dovoz části ropy nutné pro výrobu toho nahrazeného benzínu, zadruhé pak vůbec snížíme globálně spotřebu energií z fosilních paliv.

Já teď nevím sám, jestli tyto úvahy oněch "zelených" vyvěrají z prosté neznalosti energetické bilance takového procesu, nebo zda se jedná o úmyslnou a tedy značně zlomyslnou mystifikaci. Totiž něco jiného z hlediska ekonomiky je, když z obilí uděláte líh a z něj pak whisky, kterou pak prodáte litr za 300 - 1000 korun. Ale zcela jinak to vypadá, když zjistíme, že pokud zde jako hodnotu uvažujeme pouze jen tu energii coby energii paliva do auta, potom jsou ti s prominutím blbci zelení zcela vedle ! Totiž na 1 joule v biolihu spotřebujeme asi 2 až 3 joule energie při vlastní výrobě. Kdyby se mi tak moc chtělo, jak moc se mi nechce hledat podrobnou energetickopu rozvahu takové výroby biopaliv, tak bych ji našel a doložil bych hladce, že tato myšlenka jest produktem totálně chorého mozku !! [velký smích]

Takhle totiž může uvažovat pouze ignorant, který si nevšimnul, že ty pole se musí orat, podmítat, osívat, válcovat, hnojit, sklízet. Ten zemědělský produkt se musí jako osivo nakoupit a na pole přivezt, pak po sklizni odvézt, skladovat, fermentovat, vykvasit, vypálit. Onen výpalek musí být na 99%, protože vodu si lít do benzínu asi nebudeme. Na tohleto vše je nutná energie, která několikrát převyšuje výsledek v biolíhu ! Odkud tuto energii ti přitroublí zelení chtějí vzít ? (napovím zlomyslně - z Temelína ... [chechtot] )

(poznámka) Když píši "zelení", nemám na mysli nějaké konkrétní zelené, třeba ze strany "zelených". Mám na myslí ty neurčité, duchem poněkud ochablé jedince, kteří už se těší na auta jezdící na vodík a podobně, kteří v tom vidí záchranu světa, což je stejně již nemožné.

99424

22.03.2006 20:28

Zapomeňte na Írán, bomba tiká doma

RE: Fukuyama: Konec dějin se odkládá na neurčito

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Proč si to myslíte ? Mi z toho takový závěr nevyplynul.

99491

22.03.2006 21:10

Kam kráčíš, Zvědavče?

Tento boj skončí, až nebude, kdo by zhasnul ...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Vladimíre, Zvědavec je stále dostatečně provokativní a námětů zdaleka neubývá, naopak. A nenechte se mýlit, že teď "být in" znamená kritizovat USA. To jste podle mého názoru poněkud podlehl výběrovému efektu.

Když udělám takový "teoretický průzkum veřejného mínění na dálku" v okruhu svých známých, tak bych klidně vsadil, že na USA "nadává" pouze asi tak 5-10% lidí. Obráceně - přesvědčených příznivců USA je taky do 10% - tem zbyteček asi 80% nemá na blbosti (= rozuměj na internet a vážné se zamyšlení nad světem) prostě čas !! Takže nemají anebo žádný názor, nebo proměnlivý.

Náš "euro-atlantický svět" je v těžké krizi a fakticky v agonii. Jenže vidět to příliš není, nic totiž není vyhraněně černobílé, aby to bez treninku bylo vidět. Takže - vidět je to dobře, ale jen pro toho, kdo ví, na co se dívat. Náhodný návštěvník Zvědavce, pokud je dostatečně hloubavý, ten zde získá docela neskutečný rozhled. Nikdo nikdy není natolik "obrychtovaný", aby se nemohl ještě poučit.

Já zde na Zvědavci kolikrát tiše žasnu, když si při čtení vcelku zdánlivě "lehké diskuse" najednou uvědomím, že - "vida, to mě ani nenapadlo, taková souvislost !"

Teď značně nadsadím - doufám, že si někdo neublíží mlácením se smíchy pod stolem ! Ale činnost Zvědavce je skoro na Nobelovou cenu za mír ! Jsem si totiž jistý, že se zde lidi hladce vyventilují, ohladí hroty svých paranoí, přinesou či získají informace a rozhled.

Jediné, co ale jistým způsobem nesu jako lehkou ztrátu, je ztráta "elementu typu leho". Vím - probíralo se to ze všech stran. Mi ale se tak trochu stýská, ačkoliv jsem jej já sám nazval "válečným štváčem a zločincem".

99509

22.03.2006 21:18

Kam kráčíš, Zvědavče?

RE: Pravda

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Leda nějak změnit téma...

To příjde docela brzy samo, silou událostí ... [velký smích]

99516

22.03.2006 21:52

Kam kráčíš, Zvědavče?

RE: Tento boj skončí, až nebude, kdo by zhasnul ...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

A je tam vůbec něco nového ? Myslím na Nezvědavci. Já nad tím uvažoval, že kdyby Nezvědavec fungoval na stejné bázi (softwarové), že by možná bylo zajímavé sem tam přejít tak říkajíc "na nepřátelskou půdu" si rejpnout. Takhle, jak jsem to naposledy před asi 3 měsíci shlédnul to tam stojí skutečně "za prd" !

Totiž leho, kdyby byl poctivý a kdyby zde ještě na Zvědavci coby Ferda mravenec přispíval, by se musel asi dost omlouvat za některých svých asi 3000 zcela zcestných přízpěvků, které by dnes již nebylo třeba vyvracet, neb se již vyvrátily jaksi samy. [smích]

99543

22.03.2006 22:09

Zapomeňte na Írán, bomba tiká doma

RE: Fukuyama: Konec dějin se odkládá na neurčito

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Přesně tak - můžeme se absolutně spolehnout, že veškeré mezinárodní smlouvy nemají ani cenu papíru, na kterém jsou natištěné. Až pak to příjde, budou ty smlouvy platné nanejvýše "na podpalku".

Někdy, když mě jímá prostý "živočišný strach" z té budoucí hrůzy, si říkám "kéž bych se toho nedožil". To je těžké poraženectví - mozek totiž je "normální magor" a v okamžiku, kdy tam kdesi v koutě se ozve tato poraženecká myšlenka, tak mozek okamžitě začne kárat ve smyslu "..a na děcka svoje nemyslíš, že ty si to budou muset vyžrat všechno samy ??"

Hm ... život je jeden z nejtěžších.

99558

22.03.2006 22:15

Zapomeňte na Írán, bomba tiká doma

RE: Autor si polozil spravnou otazku!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Starý známý pan kema a jeho víra. Máte pravdu a tu budete mít tak dlouho, dokud ji nepřestanete mít, to jste asi chtěl říci hlavně. Víte pane, svého času jste mě docela vytočil, doufám, že ty statistiky sledujete průběžně. (Já ano ..) Což by potom ale, vzhledem k tomuto příspěvku znamenalo, že Vy žádné statistiky vlastně ani nepotřebujete... [velký smích]

99561

23.03.2006 15:54

Kam kráčíš, Zvědavče?

RE: Zvědavec

Petr Gejdoš 83.?.?.?

...trochu se bojím,že přestanu rozlišovat tu realitu fiktivní ... a tu snad skutečnou...

To je to, co by každého mohlo a možná i mělo děsit - když pak ne děsit, potom nastartovat do stavu maximální ostražitosti. Totiž zjištění, že nejfantasmagoričtější scifi může být nudně fádní proti naší "domácí" skutečnosti... [smích]

Žijeme ve skutečně schizofrenním světě ..

Možná ten svět takový není, ale my lidi máme tak doku...ný pohled na svět. Měli by jsme vždy hledat nějaké jednodušší a energeticky méně náročné varianty. Což zde znamená, že svět je v pořádku a lidi nejsou v pořádku.

99733

23.03.2006 16:31

Kam kráčíš, Zvědavče?

RE: Tento boj skončí, až nebude, kdo by zhasnul ...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Přesně tak ! Zrovna jsem cosi takového chtěl napsat a chvála Bohu jsem se mrknul, co přibylo - a ejhle, již to psát nemusím ! A jinak tady na Zvědavci si troufnu říci, že je málo přispěvovatelů, kteří by byli skutečně anti-ami zaměřeni. Dokonce si troufnu tvrdit, že po delší soustavnější diskusi bychom se shodli i s panem Zorbou, že to vlastně myslí poněkud jinak.

Myslím si, že vždy je výhodnější a levnější se domluvit, než si "rozbíjet huby" navzájem. Bylo by skutečně moc pěkné a povzbuzující, kdyby Amerika získala zpět svého dávného ducha svobody [smích] po dobrém !! [smích]

99746

23.03.2006 17:08

Zapomeňte na Írán, bomba tiká doma

RE: otázkou tiež je,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Přesně tak ! Já jsem to jinými slovy vlastně taky napsal výše, ale teď jsem si uvědomil, že to asi opravdu nemusí být pro někoho jednoduché si uvědomit, jak se celá ta věc má ve všech souvislostech.

Lidé si obecně neuvědomují, jakou obrovskou energii je nutno vkládat do toho, aby jsme měli "za a pod zadkem" celou tu obrovskou infrastrukturu, která pak umožňuje takové samozřejmosti jakože někdo si vleze do vany s teplou vodou, spláchne na WC, sedne na letadlo a zajede na veletrh někam, zajede autem k pumpě a nabere benzín, zajede do hypermarketu a tam nakoupí atd. atp. a vůbec.

Tato naše společnost skutečně spotřebovává více energie, než je schopno Slunce průběžně dodávat a tedy pokud nenahradíme fosilní paliva jiným palivem, které taky již hotové někde leží, pak se nutně taková společnost prostě zhroutí do sebe. Diskuse je zbytečná, zákon o zachování energie a hmoty neúprosně platí a hotovo. Lidi by si to měli zavčasu uvědomit !! Není cesta ven, Bohu žel...

Respektive - ta cesta tu je, ale jako by nebyla - cesta "zpátky na stromy" !! [velký smích]

PS
Slunce přirozeně je jinak dostatečným zdrojem energie, solární konstanta je nějakých 1420 W/m2 a planeta má plochu průmětu na Slunce cca 128 milionů km2. Plyne z toho celková energie cca 28 MW/osobu při 6,5 miliardách lidí na planetě - to je přece dost, že ? Ale potom by jsme museli jíst kamení asi, protože by tu byla tma !! Nelze zároveň mít v ruce koláč a zároveň jej sníst - jedno nebo druhé ! A vůbec - matyka a statistika - to je sviňa ! [velký smích]

99753

23.03.2006 17:41

Zapomeňte na Írán, bomba tiká doma

RE: Autor si polozil spravnou otazku!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ano, pane kema, mám co říci ! Pro vaší informovanost - tučně zvýrazněný text je Váš a pod tím vždy je můj, tedy ten, co mám k Vám říci !

Ze totiz kazdy dalsi pokles uz beztak podhodnoceneho dolaru povede jen ke zvyseni vyroby ve Spojenych Statech, dalsimu snizeni nezamestnanosti a oziveni ekonomiky.

Nepovede to ke zvýšení výroby, pane kema, mýlíte se jako skoro vždy. Leda by úměrně tomu byli ochotní Američané zchudnout a není mi jasné, jak by mohli být ochotní zchudnout, když se jím ještě stále i dnes lže, že jen a pouze oni jsou nejlepší a mají budoucnost jistou.

Ze kazdy negativni trend (a tim nizka hodnota Americke meny nesporne je), ma i sve dobre stranky.

Ano, zde souhlasím, s tímto zcela vágním tvrzením nelze nesouhlasit.


Tak pane Google funguji ekonomiky kapitalistickych statu uz nejaky ten patek a proto si vzdy trh najde z kazde krize cestu ven.

Pane kema, je mi docela trapné se opakovat - mýlíte se. Vůbec totiž neberete v potaz dynamiku vývoje a Váš pohled na svět je statický jako pohled na fotografii. Jenže svět se nikdy nepřestal měnit a tedy Vaše úsudky byly pokud vůbec platné jen jednu mikrosekundu. Vaše tvrzení, že se kapitalistické ekonomiky s krizí vždy nějak vyrovnaly - ano ! To samé lze potom ale říci o i člověku, který se topí - totiž, že umí plavat. A to pak platí až do okamžiku, než se utopí. Tak jestli to myslíte takhle - potom máte pravdu Vy... hm, ale to je poněkud nesmyslná samoúčelná pravda.

Spojene Staty maji navic vynikajici infrastrukturu a nesmirne mnozstvi kvalifikovanych lidi.

Pane - to se mi již ani nechce komentovat.

Tem kteri cekaji blizky krach americke ekonomiky a dolaru bych rad doporucil, aby si nasli jinou zabavu.

Je to skutečně nezábavné, každá jiná zábava je zábavnější. Pane, předpokládám, že zde na Zvědavci se vyskytuje jen velmi málo takových, kteří by to USA skutečně přáli. Bude to totiž mít negativní dopad na celý svět. Jestli ale Vy jste si jistý, že to ani omylem nehrozí a podle toho, jak si myslíte, že : "Spojene Staty maji navic vynikajici infrastrukturu a nesmirne mnozstvi kvalifikovanych lidi.." to asi fakt myslíte vážně, nemůžu neříci, že moje zvědavost na Vás velice stopla.

Ani ti nejmladsi se toho totiz nedoziji.

Ano, mnozí se toho fakt nedožijí ! Bohu žel, ale nebude to stářím.

99756

23.03.2006 20:58

Zapomeňte na Írán, bomba tiká doma

RE: Autor si polozil spravnou otazku!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ano, myslim si ze mam pravdu. Dosavadni vyvoj tomu ostatne nasvedcuje.
Vase (dle meho nazoru) zmatene filozofovani a temne predpovedi budoucnosti budou mit smysl jen pokud se naplni.


Přesně tak. Čili Vy máte výhodu, že tvrdíte něco, co je dáno stávajícím stavem. A tímto statickým pohledem na věc, kdy si myslíte, že to tak bude navěky, si namlouváte že máte pravdu prostě a jednoduše Vy. A o mně tvrdíte, že moje prognoza je zmatená a temná a jediné, co ji ospravedlní bude, když se splní.

Čili to obrazně zopakuji - Vy jakoby říkáte, že ten člověk, co se plácá ve vodě a řve "pomóóóc !", tak že ten člověk je skvělý plavec s osobitým leč skvělým plaveckým stylem. A o mě, který říkám, že ten člověk se prostě topí říkáte, že temně cosi předpovídám a zmateně filosofuji a že pravdu bych tedy mohl případně mít pouze tehdy, až se ten člověk utopí.

Tak jo, teď mám jasno. [smích]

PS Škoda, že si o tom potom nebudeme moci podebatit, protože pak v USA ta skvělá infrastruktura již nebude fungovat. Totiž, jestli v USA stačí na rozpad energetické sítě i hodně horké léto, co v případě poněkud větší katastrofy ? Hm ? Hodně lidí má ve zvyku říkat "...kdybychom to byli bývali věděli, tak bychom tam nebyli bývali chodili ...!, čímž chtějí naznačit, že jim to nikdo neříkal. Ačkoliv říkal.

99809

23.03.2006 21:39

Kam kráčíš, Zvědavče?

RE: Tento boj skončí, až nebude, kdo by zhasnul ...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To ano, ovšem to je zhola nemožné.

Já stále tak nějak věřím či spíše doufám, že se Američané dokáží vzpamatovat z té letargie, zahleděnosti do sebe a vlastního blahobytu, nebo tedy alespoň toho, co za blahobyt Američané považují.

Velmi bych přál těm nejprůměrnějším Američanům, aby mohli přijít pobejt k nám na Moravu. Aby viděli, co je to "humánní společnost". Společnost lidí, kteří se furt blbě neusmívají jako mentálně postižení, kteří chodí pěšky na pivo nebo na nákupy, kteří jezdí na výlety na kolech, kteří masově chodí na houby atd atp. Prostě lidi. To by moc pomohlo.

Hodně by tomu mohlo pomoci, kdyby předpokládaný kolaps dolaru nevedl k občanské válce, což však je vysoce pravděpodobné. protože Američanům vládne dolar a ne demokracie.

Pane Zorba, věřím či doufám v možnost toho, že kdyby jsme mohli soustavněji probrat celou problematiku, že bych Vás dokázal přesvědčit, že ta světlá budoucnost světa není v tom, že vojensky porazí svět Ameriku a Izrael. Bohu žel, tohle právě ale hrozí a já v tom tedy žádnou světlou budoucnost nevidím, naopak ! A sám patrně časem i bez takové "plodné delší diskuse" dospějete k názoru, že jste se prostě dneska v hodnocení mýlil. Což je lidské.

Pokud ale dojde vysloveně na Vaše slova a Vaše postupy řešení této otázky, bude to řešení všeobecně zničující a nikdo na tom nevydělá a všichni na tom prodělají. Takový svět by se Vám, pokud by jste se jej dožil, zaručeně nelíbil a tím spíše by jste pak asi litoval svých dnešních názorů. Hm...

Připodotýkám jednu velkou podivnost a použiji pana Nostradama. Nostradamus je z celé plejády všech proroků jediný, který mluví o rozvoji lidstva po skončení prvního desetiletí 21. století. Ti ostatní již dále jakoby neviděli - nebo nebylo nic vidět ?? [velký smích]

99832

23.03.2006 21:56

Zapomeňte na Írán, bomba tiká doma

RE: Autor si polozil spravnou otazku!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pokud ovsem prileti cerne slunce Nibiru a rozmackne nas bez jakehokoliv varovani jako mouchy, davam za pravdu jiz nyni.

Vím, že to myslíte silně ironicky, ovšem zareaguji na to zcela věcně. To černé slunce Nibiru nás nerozmáčkne, v tom lze šumerské astronomii vcelku důvěřovat. Naše Sluneční soustava je znázorňována jako soustava dvou sluncí nejen v Šumeru, ale třeba i v Egyptě. Dogonské mýty dokonce zcela adresně tvrdí, že to druhé slunce Nibiru je "přivandrovalec" ze soustavy Siria.

A představte si to !

Dneska již věda dospěla k představě, že dokonce naše známé Slunce, tedy to, co vidáváme na obloze doteďka, je se svou soustavou planet dokonce subsystémem Siria ! Čili pane, současná věda se již začíná blížit k vědomostem, které si mohla ovšem zadarmo přečíst v 5000 let starých záznamech.

Patrně odtamtud pochází naši tvůrci, bohové Šumeru. Pane kema, dnes ještě buďte ironicky, sarkastický, cokoliv. To je právě rozdíl mezi náma - já se dívám za obzor a mluvím o tom, co bude, Vy se díváte pod nohy.

99845

23.03.2006 22:08

Kam kráčíš, Zvědavče?

RE: Na Ameriku má každý svůj názor

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Njo, tak trochu plky plky, ne ? [smích] V současném světě ani poměr sil 1 : 100 ještě nic neříká, kdo nakonec v případném konfliktu zvítězí.

Nelze to stále posuzovat očima stratega, který měl problémy již ve II. světové a který mívá vzrušující sny o vyhraných bitvách na Marně a u Sedanu !

99854

25.03.2006 12:50

Zapomeňte na Írán, bomba tiká doma

RE: otázkou tiež je,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jenže pane - to je fakticky již pouhopouhé zoufalství !

Tady je naprosto nezbytné položit zcela srozumitelně a hlavně srozumitelně pro všechny (!!) "na stůl" fakta o tom, jak na tom tato "rozežraná společnost" vlastně skutečně je. A nikoliv takhle přicmrndávat a dávat lidem falešné naděje. A to, co Vy píšete, ačkoliv skutečně určitým nadlepšením současné zoufalé situace je, přesto ale pane se Vás musím sugestívně zeptat - "co to je tady to Vaše kulové ... proti věčnosti a nekonečnu ?"

Vy takoví lidé si jen lehce žehlíte pomuchlané svědomí. Protože ve skutečnosti takové unylé snahy situaci fakticky zhoršují. Dávají totiž - a to se již vlastně opakuji - lidem falešnou naději, že to je jaksi řešitelné, když začnou třeba třídit odpad a podobně.

Nikoliv ! Je to jen a pouze odvádění pozornosti od skutečných problémů ! Připomínáte mi pane tímto situaci, jako kdyby kapitán na Titaniku těsně před potopením nařídil posádce udělat na lodi důkladný úklid. Když bych se měl k Vaší tirádě vyjádřit zcela bez obalu, nebylo by to příliš slušné.

100125

25.03.2006 13:12

Zapomeňte na Írán, bomba tiká doma

RE: Autor si polozil spravnou otazku!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jestli to zase najdu... [smích]

100130

25.03.2006 21:03

Zapomeňte na Írán, bomba tiká doma

RE: Z čiré zvědavosti se Vás zeptám.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

[smích]
No jo no, tak jste mě dostal. Samozřejmě jsem se narodil - dýchám, oblékám se, jím, jezdím autem, bydlím a topím atd. atp. - pak zemřu a ještě užeru kus energie v krematoriu. Máte pravdu. Teď se Vám přiznám k jedné věci - skoro celý život se snažím žít co nejskromněji, nikoliv však asketicky, právě se zřetelem na to, že to vnímám snad celým tělem tu hrůzu, kterou zde těch skoro 7 miliard lidí na planetě Země činí. Takže ačkoliv se Vám to teď mohlo jevit jako útočné vyhlášení na Vás, není tomu tak - to pomuchlané svědomí mám já sám a Vám jej přisuzuji na základě úvahy, že "...podle sebe (a některých atributů) soudím tebe...(což není výraz tykání, ale ono úsloví)".

To největší zoufalství, které jsem v předchozím příspěvku vzpomínal - to již dobře 40 let sdílím sám, já to totiž studoval a jako profík v této problematice pracuji a již v hlubokém "husakismu" jsem se profesně dostával k velmi podrobným a hlubokým informacím ze světa. Vím tedy toho dost, abych jsa případně slabší povaha šel a "hodil si mašli" !!

Takže se omlouvám. A kdybych věděl o nějaké tuzemské (míněno tu na této planetě Zemi) cestě záchrany, neopomenul bych se o tu úžasnou vědomost podělit. A proto vyzývám ke spíše nehmotné cestě bytí, respektive méně hmotné. To nicméně ale je věc zcela individuální, tak jako neexistují dva lidé se stejnými papilárami, se stejnou iris, se stejným vědomím - tak neexistuje univerzální návod, jak té cesty dosáhnout. A nejsem si jistý, jak je bezpečné vůbec o tom psát. [velký smích] To je totiž zcela strategická informace, kterou mají před očima doslova úplně všichni a prakticky vůbec nikdo to nevidí a nechápe...

100191

26.03.2006 13:42

Zapomeňte na Írán, bomba tiká doma

RE: Autor si polozil spravnou otazku!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Máte pane Zorba dobré styky, máte můj obdiv, to soudím podle :

Stačí se podívat jaké jsou plány a přípravy států jež by mohly válčit, jaké války se vedou a jak. všechno je to tak jak to popisuju.

Co bych za to dal, moci taky koukat do tajných plánů příprav budoucích válek třeba někde na generálním štábu v Pekingu, v Jeruzalemu nebo v Pentagonu, oddělení plánování, pododělení "Supertajných operací", pracoviště "Tajné zbraně". A to zase Vy máte to štěstí a jste o tom všem velmi dobře informován. Závidím... [velký smích]

A že máte pravdu, to dokazuje historie - podívejte se do historie a uvidíte, že války se vedou stále stejně, prakticky od první zdokumentované bitvy, ve které Kain klackem na hlavu porazil Abela až po dnes - stále stejná strategie - "bác klackem do hlavy !!"

100273

26.03.2006 16:23

Zapomeňte na Írán, bomba tiká doma

RE: Autor si polozil spravnou otazku!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Toto ale adresujte nejvyššímu strategovi Zorbovi... [chechtot]

To Zorba tady fantaziruje, řekl bych asi tak ve stylu, že nafoukáme gumové matrace, naložíme na ně cepy a narovnane kosy a přeplaveme na nich Atlantik. Vylodíme se ve Washington, vymlatime to tam - tuším se tomu říkalo "Spanilá jízda" - a bude po ftákách. S bojovým pokřikem "Za stranu, za lidi !!" nebo to má bejt "Zasrané náledí ??" [smích]

100293

26.03.2006 20:50

Kam kráčíš, Zvědavče?

RE: Tento boj skončí, až nebude, kdo by zhasnul ...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nikoliv to beru zle, nýbrž přesně jak píšete.. [smích]

Je v zásadě jedno, jestli zde cituji proroky, nebo jsou to mé vlastní prognozy. Totiž - spíše ta druhá možnost je ta správná a plody-nosná. Tedy to ode mě berte jako nikoliv proroctví, ale výsledek docela hluboké analýzy.

Chápejte to obrazně tak, že vykládání proroků je, jako když jdete na horskou tůru a v mlze a vánici se orientujete podle občas nalezených značek, potažmo tyčí sem tam trčících ze sněhu. Musíte být zkušený turista/horal, aby jste nezabloudil a došel tam, kam jste původně zamýšlel. To, že dojdete - to je spíše dobrý výsledek onoho zdatného turisty, než toho značení. Obojí je ale nutné, to značení přeze svou strohost přec jen ukazuje správnou cestu.

Amerika podle mě se skutečně porazí sama. Dnes je na planetě několik center, která jsou fakticky zvenku neporazitelná. Ale zevnitř ano. Amerika je jedno takové centrum a vojensky zvenčí není porazitelná.

Jenže teď použiji "návěstí" pana Nostradama - avizuje na zhruba současnou dobu velkou ekonomickou krizi Ameriky, která je nastartovaná tím, že padne zlaté krytí měny. Dokonce tím nepřímo datuje zahájení té krize - patrně rok 1972/1973. Dokonce vzpomíná "petrodolar" - "...jiný způsob hodnoty z černé hmoty...". Horkou fázi procesu pak Nostradamus umisťuje taky docela sic nepřímo, ale jasně datovaně - "... nedaleko milenia ...". Vzpomíná několik astrologických aspektů, které to pak umisťují na rok 2002 nebo 2004 nebo 2006 a pak až 2012 !!

Nostradamus sice nejasně, pro mě ale jasně ( [smích] ), mluví o vnitřních bojích v Americe, hojném použití právní zásady "soudce Lynch" a o tom, že Amerika tímto přestává působit jako světová velmoc. A taky ale mluví o určitých útocích zvenčí, které by šlo identifikovat jako teroristický útok zbraněmi hromadného ničení všech známých typů. Nikoliv však to bude hlavni příčina mocenského úpadku Ameriky. Je to příčina ekonomická - USA jsou evidentně a zcela typicky tzv. "přeexponované imperium". Ten "samosešup" se dá popsat na základě historických fakt docela přesně.

A k tomu, že po porážce Německa bylo dobře - éch, ani nebudu reagovat, máte příliš zdá se veliké mezery ve znalostech... [smích] Pan editor nás zabije, příliš jsme odbočili...

100380

27.03.2006 14:16

Kam kráčíš, Zvědavče?

RE: Na Ameriku má každý svůj názor

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ano, souhlas. Čína je dnes potenciálně patrně největší nebezpečí. Strateg Zorba sice zatím bojuje na život a na smrt s Amerikou, ale i jemu to nutně přeci jen musí dojít, jak se věci mají. To není možné, aby ne...

100502

27.03.2006 16:30

Zapomeňte na Írán, bomba tiká doma

RE: otázkou tiež je,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tleskám pane X !

Je vidět jedna věc, nechápal jsem zřejmě, že někdo něco takového může nechápat. Leč může. Já se touto problematikou zaobírám již řadu desetiletí a rovněž je to již více než 10 let, kdy jsem si vypočítal "definitívní konec" ! Prostě jsem zjistil, že tak, jak lidstvo sestavilo tu svou současnou rovnici života, tak jediný výsledek jejího řešení je "kolektivní sebevražda". A dokonce - když ovšem vyloučím totální jadernou válku, potom to, co dnes se na světě děje, je patrně nejvíce efektivní způsob sebevraždy lidstva, druhu údajně "homo sapiens sapiens".

Mi se obrazně kudla v kapse otevírá, když ze všech stran furt někoho slyším, jak rozšiřuje tyto "zelené nesmysly" mezi lidi - třebas to s tou biomasou. Ono to vypada na první šup rozumně, ale jinak je to skutečně pouhé nepochopení. Je pak trapné, když někdo o sobě tvrdí, jak mu na srdci leží ochrana životního prostředí a hnedle v návaznosti rozvine takovou myšlenku. Tím o sobě hned řekne, že tomu vlastně nerozumí. Obrazně místo neekologických železných hřebíků navrhuje si zatlouci vlastní rakev hřebíky bronzovými - údajně ekologickými. Na faktu té "rakve" to ovšem nemění vůbec nic..

Já o tom vím již hodně dlouho a ten čas do dnes jsem nejčastěji ze všeho bádal, zdali a jak tomu šlo či snad ještě jde zabránit. Můžu každého uklidnit - nešlo tomu zabránit vlastníma prostředkama ! Tuto planetu ničíme již hodně dlouho a naše generace je pouhým dědicem tohoto stavu, bez možnosti vycouvat.

Dospěl jsem k tomu, že jediná cesta možná je cesta individuální duchovní, na materiálním poli pak maximální šetrnost se zřetelem nikoliv na odvrácení katastrofy, nýbrž pro umožnění více jedincům dospět k řešení. Jiná cesta není, tedy já takovou nevidím - to uznávám není totéž. [smích] Smutné...

100526

27.03.2006 16:36

Zapomeňte na Írán, bomba tiká doma

RE: otázkou tiež je,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

A dodal bych pro rozumbrady typu "kema" - záchrana lidstva byla možná, kdyby nevzniknul kapitalismus !! Lidstvo si kdysi mohlo svobodně vybrat - údajnou svobodu, soutěž a smrt - nebo nemateriální kolektivistický a spíše asketický - avšak život... [smích]

100528

27.03.2006 19:32

Nezmyselné obete

RE: Situace je vážná *nikoliv však zoufalá !*

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To se jeví být správným postupem, jak zabezpečit nerušený rozvoj lidstva dalších aspoň tisíc let. Já bych v tom případě navrhnul jisté vylepšení, které by zaručilo nerušený rozvoj lidstva po dobu limitně se blížící nekonečnu - převedení lidstva do virtuality.

Prostě a jednoduše navrhuji vytvoření superpočítačové sítě a všechny lidi bych nakopíroval do pamětí této sítě. Konkrétní člověk, převedený do virtuálního stavu by fakticky žil dále virtuálně a jeho fyzické tělo by bylo biodegradováno za účelem znovuvytvoření eko-rovnováhy na fyzické planetě Země. Ve fyzické podobě by zůstalo jen omezené kvantum jedinců, jednak by se jednalo o takové, kteří by se z programu virtualizace mohli vyplatit (a bylo by to tedy hóóódně drahé !), nebo kteří by byli nositeli jistých žádoucích a jedinečných genetických vlastností. Dále samozřejmě by se jednalo o správce sítě.

Takto by se fyzicky reálné lidstvo drasticky zredkovalo a přestalo by antropologicky ovlivňovat planetu. Vybraní fyzicky žijící lidé by se vlastně jakoby vrátili do "ráje" ! Virtuální a reálné lidstvo by navzájem samozřejmě dále komunikovalo - podmínky ve virtuálním světě by byly nastaveny tak, aby virtuální jedinci chápali tento svět jako reálný fyzicky a právě naopak, aby ingerenci skutečného fyzického světa do toho virtuálního chápali a vnímali jako jakési duchovno, virtuálno, nadpřirozeno. Vliv reálného světa do virtuálního světa by se navzdory určitému počtu těch ingerentů unifikoval tak, aby vytvořil formu vlivu jakoby BOHA.

Přirozeně - ti virtuální lidé v počítačové síti by byli podstatně úspornější z hlediska spotřeby energií a surovin, nebot by se fakticky jednalo pouze o nutnou energii na chod počítačů a na údržbu, potažmo upgrade onoho nutného hardware. Přitom by fakticky dále tito virtuální lidé vytvářeli složité předivo vztahů, citů, ideí, vynálezů atd. atp. ..

Pokud by se systém podařilo rozvíjet, bylo by možno vytvářet nové paralelní virtuální světy a tak lidstvo virtuálně expandovat do takto expandujícího virtuálního Vesmíru. V těchto paralelních světech by pak šlo modelovat odlišné fyzikální zákony a provádět tak mnohonásobné výzkumy. Výsledky tohoto virtuálního výzkumu by se prakticky experimentálně ověřovaly v reálném světě.

Pokud by se virtuálně podařilo vyřešit všechny ekologické problémy, umožnilo by to skutečnou znovuexpanzi tentokrát již opět reálných lidí do okolního vesmíru.To mi cosi připomíná... [smích]

100600

27.03.2006 20:01

Násilné protlačení registrovaného partnerství a krize demokracie

RE: Nemohu odolat,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nad touhle diskusí jsem se ohromně pobavil a držel jsem všem palce, ať to vydrží co nejdéle. Já prostě žasnu, co vše se dozvídám a jak může někdo uvažovat. Uvažovat ? [smích]

100613

27.03.2006 20:13

Nezmyselné obete

RE: Situace je vážná *nikoliv však zoufalá !*

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No, já to nenapsal náhodou - totiž ten výše stručně navržený virtuální svět je vůbec nejpravděpodobnější naše "virtuální realita".

Takto totiž lze úplně všechno vysvětlit zcela logicky a bezbolestně. Pozoruhodné je, že všechna velká a beztak i ta ostatní malá náboženství víceméně takovou představu uspořádání světa vysloveně evokují. A že jsem toho již přečetl hodně, tak mi vůbec nečiní problém si to takto živě představit a uvědomit.

100617

27.03.2006 20:59

Nezmyselné obete

RE: Situace je vážná *nikoliv však zoufalá !*

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Vidím, že nejen Zorbovi bych doporučoval číst si takové ne moc útlé knížečky, jako je třebas Bible či Korán či Bhagavatgítu. Totiž - potom by se každý dokázal hlouběji zamyslet, zda skutečně je důkazem fyzické existence třebas to, že na sebe mákne a citi, že maká !

Uvedu příklad:
Představte si, že večer se Vám chce spát, tedy se umyjete, vyčistíte zoubky, oblíknete pyjamas a zalehnete do postýlky. Jelikož jste byl příjemně znaven, hned usnete a hnedle se Vám bude zdát sen. V tom snu budete příjemně unaven a bude se Vám chtít spát. Tedy se umyjete, vyčistíte zoubky, oblíknete pyjamas a hup do postýlky a hned usnete. [smích]

A hádejte, co se stane v tom druhém snu ? No samozřejmě - situace se ve stejném pořadí opakuje - umytí, zoubky, pyjamas, postýlka a sen a tak stále dokola, jak je libo, třebas 100x !

No a teď už to nebudu prodlužovat, protože se v tom kterémsi snu ozve hrozná rána a celý dům i s postýlkou se zachvěje, jako by bouchla bomba. Vy vyskočíte z postele a jdete zjistit, co se stalo. To, co způsobilo výbuch je teď zcela vedlejší, mě ale zajímá tohleto:

Jste si jistý, že jste se probudil ze všech těch snů do skutečnosti ? Nebo jste se probudil z patnáctého snu do snu čtrnactého ? Tedy - mákněte si v tom snu na sebe - cítíte se ? Tak co, sníte ? Bdíte ? Vždyť některé sny jsou tak zoufale reálné, že jsou z toho potom naškrobené prostěradla ! [smích] Navenek se tomu říká poluce, ale ty sny !

Tak mi nepovídejte, že nemáte rád amarouny... Protože i to, že koukáte na Zvědavce se Vám jen zdá...

100630

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

Káva pro Zvědavce

46

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 104 čtenářů částkou 16 005 korun, což je 46 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Newsroom ČT24 má jasno: hurá, očkovat!22.11.20 11:13 Česká republika 7

Spacákova revoluce 2?20.11.20 13:08 Česká republika 2

Novináři používají agregát dýmu pro zdramatizování protestů20.11.20 12:25 Slovensko 5

Sčítačka hlasů v poslanecké sněmovně je cinknutá a upravuje hlasování20.11.20 04:14 Česká republika 1

Šéf protiteroristické skupiny navrhuje národní debatu o kriminalizaci pochybovačů o vakcíně19.11.20 23:14 Británie 3

TRUMP TRIBUTE II CZ19.11.20 14:45 USA 0

Na Slovensku střílí gumovými projektily do hlav lidem18.11.20 22:25 Slovensko 0

Ještě jednou President Trump18.11.20 22:13 USA 1

Vláda vyrobila další paskvil, obchody zavírají při zákazu vycházení17.11.20 17:34 Česká republika 4

V polní nemocnici v Letňanech neležel jediný pacient16.11.20 22:10 Česká republika 2

Vládě se zalíbilo omezování a šikanování lidí, další komplikace při nákupu potravin16.11.20 19:09 Česká republika 0

To je vlastenec a ne jak jej líčí media15.11.20 21:55 USA 2

Rozvrat vzdělanosti národa v přímém přenosu15.11.20 21:17 Česká republika 10

Soud rozhodl, že nařízení nosit roušky venku bylo nezákonné13.11.20 19:03 Česká republika 4

Od Prymuly k Blatnému. Aneb z bláta do louže13.11.20 16:27 Česká republika 3

Trump bojuje jako lev. Vyhodil vedení Pentagonu. Na iDnes z toho šílí11.11.20 23:26 USA 6

Jak je to se zahlcenými krematorii covidovými mrtvými v Ostravě10.11.20 10:43 Česká republika 3

Městský soud bude posuzovat zákonnost nošení roušek09.11.20 19:50 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
22,02 Kč
Euro
26,15 Kč
Libra
29,40 Kč
Kanadský dolar
16,91 Kč
Australský dolar
16,19 Kč
Švýcarský frank
24,15 Kč
100 japonských jenů
21,05 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,86 Kč
100 maď. forintů
7,24 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
29,14 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 714,14 Kč
1 unce stříbra
510,34 Kč
Bitcoin
424 563,87 Kč

Poslední aktualizace: 24.11.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?