Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 91 příspěveků, 1 jméno: Vladimír Stwora.

Setříděno od nejnovějšího, přetřídit od nejstaršího

20.01.2007 17:20

Jsou Windows Vista záměrně zmrzačená?

RE: Konec Microsoftu

Vladimír Stwora 74.?.?.?

Dobře. Navrhuji kompromis: MAC.

Zkoušel jsem tu mašinku nedávno v obchodě. Jen tak. Náhodou jsem šel kolem a viděl vystavené nové Apple s designem v barvě slonové kosti. Měli jich tam několik. Zkoušel jsem si je asi půl hodiny. Všechny byly připojené na internet. A mohu říct, že na mě všechny udělaly hluboký dojem. Uživatelské rozhraní svou přátelskostí a intuitivností převyšuje všechno, co jsem za svých 30 let u počítačů viděl. Po 5ti minutách práce jsem měl pocit, že na tom dělám už roky. Dokonalý design. Skvělá kvalita obrazu. Prostě nenašel jsem nic, co bych tomu mohl vytknout. Snad jen jediné. Pro mě to není, je to příliš dokonalé. Já mám rád, když mohu věci upravovat a zlepšovat a na tom už nebylo co zlepšovat. To šlo jenom používat.

Takže pro 90% lidí, kteří potřebují počítač jen k tomu surfování a emailům a občasným dopisům bych doporučil Mac.

Je ovšem otázka, jak moc je MAC ponořen v DRM. A to je to, o čem byl původní článek.

126082

17.01.2007 21:01

Fingovaný teror – cesta k válce a diktatuře

RE: Pravopis

Vladimír Stwora 74.?.?.?

Máte pravdu. Omlouvám se i překladateli, který správně v původním překladu uvedl Crassus. Díval jsem se do Toulek a je tam také Crassus. Takže jsem to opravil. [zahanbení]

125859

14.01.2007 01:29

Americký plán, jak dát Izraeli možnost šířit sektářský konflikt mezi muslimy v celém regionu…

RE: Ze by neco zacali sami?

Vladimír Stwora 74.?.?.?

Vůbec nevím, o čem mluvíte. Já jsem nic neblokoval. Pokud některý moderátor změnil obsah nějakého příspěvku, tak ten původní obsah už je pryč a nedá se obnovit.

125577

Není důvod vás blokovat. Nikdo po vás také nechce, abyste uváděl skutečné jméno. Jediné, co chci, abyste psal svůj nick tam, kam patří (do kolonky jméno). Je to proto, že když si někdo klikne na texaskycizek, uvidí všechny vaše příspěvky a nejen ty poslední, které se vztahují k momentální ip adrese. Nebo se za své starší příspěvky stydíte? Chcete úmyslně mást? První číslo IP adresy není dostatečným rozlišením.

125067

Existuje nějaký důvod, proč ignorujete ve vašich příspěvcích kolonku Jméno a namísto toho cpete svůj nick jako součást hlavního textu?

125022

07.01.2007 01:28

Kurvítka II

RE: kurvítka live aneb boycott

Vladimír Stwora 74.?.?.?

Alexo, já jsem z vás na mraky. Odkud máte takové technické znalosti? [zmaten]

125006

04.01.2007 05:25

Kurvítka II

Zcela mimo mísu

Vladimír Stwora 74.?.?.?

Pane Bartošku, toto je mimo mísu, ale cítím se být něco jako misionářem obracejícím lid na pravou víru (=pravý operační systém [velký smích] ). Jakmile narazím na "ovečku", která o tom uvažuje, okamžitě se chápu příležitosti.

Tak tady je má rada: Zkuste Ubuntu. [mrknutí jedním okem] (A abych byl v souladu s článkem: obsahuje minimum kurvítek.)

124706

03.01.2007 15:49

Barbarský lynč prezidenta Saddama Husseina

RE: Kdo je Mahathir Mohamad ?

Vladimír Stwora 74.?.?.?

Milý z.a.p. a jak to mám vědět? Jak mám poznat, že někdo, kdo se podepisuje z.a.p. je stejná osoba, která mi posílá příspěvek?

Mám návrh. Příště namísto příspěvku si udělejte předplatné. Budete dostávat něco zpátky a spokojenost bude na obou stranách.

124645

03.01.2007 05:58

Kurvítka II

RE: predplatne

Vladimír Stwora 74.?.?.?

Milý pane, i když samozřejmě skoro každé předplatné vítám, ve vašem případě si nejsem jistý, jestli o ně fakt stojím. Předplatné by vám umožnilo neomezený počet necenzurovaných příspěvků a to je něco, o čem bych musel přemýšlet. Podle mého názoru nepřinášíte do této diskuze nic, bez čeho bychom se tady neobešli.

Poradil bych vám, naložte s těmi dolarky lépe. Dejte je třeba republikánům nebo si předplaťte nějaké mainstreamové noviny, spokojenost bude na všech stranách určitě vyšší. A nehrozí vám, že byste o ně za dva měsíce přišel.

(Mimochodem, když už jste to nakousl, v případě, že bych zavíral, nabízím vracení předplatného v plné výši.)

124617

03.01.2007 00:33

Barbarský lynč prezidenta Saddama Husseina

RE: Kdo je Mahathir Mohamad ?

Vladimír Stwora 74.?.?.?

Poslyšte, máte tady 21 příspěvků jen za 2. ledna. Každý nezaregistrovaný a neplatící účastník diskuze má nárok na 10 příspěvků za měsíc. Ty další mohu a nemusím pouštět. Žádám vás, abyste omezil své příspěvky zde. Pokud to neučiníte, udělám to za vás. Nebo si udělejte předplatné a budete mít nárok na neomezený počet příspěvků.

124605

31.12.2006 16:13

Má ještě někdo problémy s kódováním ve Zvědavci?

RE: Taky trocha do mlýna...

Vladimír Stwora 74.?.?.?

To není vaše chyba a popsaný problém mají všichni. Vzniká tak, že někdo vloží dlouhou adresu odkazu a neuvede ohraničující tagy pro adresu. Ten stejný problém vzniká, když někdo tady zobrazí příliš velký obrázek.

Pokouším se tyhle chyby opravovat, pokud je chytím. Konkrétně u Saddama jsem to už opravil.

124399

31.12.2006 03:33

Jakou cenu za Saddama?

RE: K překladu

Vladimír Stwora 74.?.?.?

Možná by se to dalo přeložit jako:

Když mluví prezident, neposuzuji to rozumem, ale srdcem

(Open to debate)

124372

30.12.2006 16:30

Má ještě někdo problémy s kódováním ve Zvědavci?

RE: Ve strance chybi specifikace kodovani

Vladimír Stwora 74.?.?.?

Vy jedná! No jo, zase máte pravdu. Psal jsem to ryyyyyychle. [smích]

124306

30.12.2006 15:21

Má ještě někdo problémy s kódováním ve Zvědavci?

RE: Ve strance chybi specifikace kodovani

Vladimír Stwora 74.?.?.?

Od jakživa to tam bylo. [smích]

124293

30.12.2006 01:45

Má ještě někdo problémy s kódováním ve Zvědavci?

RE: Tohle neni problem v nastaveni...

Vladimír Stwora 74.?.?.?

Aha. No jo. Máte pravdu. Zrovna jsem se díval do pravidel a výprodej je mužského rodu. Nevím, jak jsem došel k nápadu, že je to ta výprodej. [zmaten] [zahanbení]

Jo, a díky za odbornou radu ohledně té diakritiky. Zní mi to rozumně.

124268

30.12.2006 00:54

Má ještě někdo problémy s kódováním ve Zvědavci?

RE: Tohle neni problem v nastaveni...

Vladimír Stwora 74.?.?.?

Moment. Chcete říct, že tam patří krátké a?

Není náhadou pomůckou otázka "jaká?" - "velká"?

124265

28.12.2006 18:51

Děkujeme, že kouříte

RE: Fajcenie je debilita

Vladimír Stwora 74.?.?.?

Jasně, že kouření je droga a jeho potřeba je projevem závislosti. Ale tady bych byl opatrnější s těmi slovíčky. Závislost = vnitřní slabost? Ano i ne. Nepochybuji o tom, že lidé se silnou vůli dokážou odolat vícero pokušení než lidé s vůlí normální a slabou. Je to otázka vnitřní kázně. V případě kouření bych ještě přidal potřebu motivace. K tomu, abych přestal, musím mít vnitřní důvod. Motivaci. Pak se dá i ta vůle využít. Ale nač je jednomu vůle, když není vnitřně přesvědčen, že to opravdu chce?

Sám jsem nekouřil deset let. Začal jsem znovu spíše z trucu, když vláda a zákonodárci začali perzekuovat kuřáky. Na mě měly ty trapné protikuřácké reklamy a statistiky přesně opačný účinek, než jaký se oficiálně čekalo. Vzhledem k tomu, že jsem v té době zrovna studoval knížku Who Stole Feminism? (Kdo ukradl feminismus?) od Christiny Sommersové, měl jsem ještě v živé paměti, jakým způsobem využívají feministky a sufražetky statistická čísla k prosazování svých mocenských zájmů. [vyplazený jazyk] Došlo mi, že v případě kuřáků se zřejmě používá podobná metoda.

Mimochodem do dneška jsem přesvědčen, že široce publikovaný počet 520 tisíc mrtvých v USA ročně následkem kouření zahrnuje každé úmrtí na selhání jakýchkoliv orgánů, pokud dotyčný kouřil. Je to totiž neprokazatelné. Přičemž je typické, že se pro statistické čísla proti kuřákům nikdy nepřikládá význam dalším faktorům ovlivňujícím délku života, jako např. celkový životní styl, deprese apod.

124196

27.12.2006 18:25

Děkujeme, že kouříte

RE: Pane Stwora...

Vladimír Stwora 74.?.?.?

Naprostý souhlas v tom, že cigarety škodí zdraví. Jsou jed. Každý organismus reaguje na ně jinak. Jsou lidé, kteří, jak říkáte, kouří celý život a nezakašlou, a jsou jiní, kteří mají problémy po krátké době. Možná v tom jsou i genetické dispozice, to já nevím. V každém případě to, co se dnes děje, překročilo hranici rozumnosti a vymklo se z rukou. Chci jen to, aby kouření bylo zařazeno mezi stovky dalších škodlivých vlivů na naše životy a aby stejně byly stíhány i další jedy: teflonové pánve, mikrovlnné trouby, automobily, geneticky modifikovaná svinstva, pesticidy, herbicidy a další a další. Kouření není nejhorší z nich. Je pouze jedním z nich.

Nevím samozřejmě jistě, jestli za tím vším je skutečně NWO, ale jedno vím jistě. Ten hon na kuřáky není ve jménu našeho zdraví. Politici a zákonodárci na naše zdraví zvysoka kašlou.

124151

27.12.2006 15:59

Děkujeme, že kouříte

RE: Já to nechápu

Vladimír Stwora 74.?.?.?

Už jsem to tady vysvětloval několikrát.

(1) Kouření je individuální záležitost. Cigareta taktuje den. Umožňuje člověku se na chvíli zastavit, zamyslet se, zpomalit, vypadnout z blbáková do "svého světa". Cigareta se nehodí k davům konzumentů kolektivní mega zábavy a věcí.

(2) Snahou Systému je, aby lidi pořád někam spěchali, aby byli frustrováni a permanentně naštvaní v rozumné míře. Pak nebudou mít čas přemýšlet. (Za války v zákopech bylo pro vojáky větším utrpením, když jim došel tabák, než když jim došlo jídlo.) Komouši to věděli také, proto mnoho věcí bylo uměle nedostatkových. Abychom je museli shánět. Až budou cigarety plně kriminalizovány, stanou se luxusem, který si bude moci dopřát jen úzká skupinka vyvolených. Navíc na jejich pašování bude možné dobře vydělat.

(3) Honem na kuřáky si Systém zkouší, co všechno si může dovolit a kam až může dojít. Současně si ladí formu. Protože až budou kuřáci zlikvidování, budou pronásledovány zase další skupiny Systému nepřátelské. To je zcela jisté.

A jistě, že se na tom přiživují i další skupiny užitečných idiotů, kteří netuší, o čem je řeč. V Evropě to jsou sociální inženýři levicového směru, jak správně říkáte, v USA zase náboženští pošukové pravicového směru. Dále třeba lékaří, kteří si myslí, že jde opravdu o zdraví. Naivkové. A mnoho dalších.

124140

27.12.2006 14:56

Děkujeme, že kouříte

RE: Oprava - zbrane se ve filmu vyskytuji.

Vladimír Stwora 74.?.?.?

Máte pravdu. Opravím to. [zahanbení]

124133

24.12.2006 16:06

Česká republika - největší nevládní organizace v Evropě

RE: Tupo?

Vladimír Stwora 74.?.?.?

>Nechteli byste v clanku opravit ono Tupolanek na Topolanek?

Opravil jsem a omlouvám se.

123983

23.12.2006 18:47

Naivní Američané! Celý svět se vám směje!

RE: Celý svět se leda směje

Vladimír Stwora 74.?.?.?

Počkejte, "šeďo", ale to bych musel vyřadit i vás. Vždyť vy jste také anonym. [smích]

123939

14.12.2006 14:47

Ruka ruku...

RE: Drobné nepřesnosti...

Vladimír Stwora 74.?.?.?

To jsou důležité věci, děkuji za opravy. Opravdu jsem nevěděl, že iHNED.cz patří někomu jinému. Opravím to v článku.

123477

13.12.2006 21:27

Ruka ruku...

RE: cestina?

Vladimír Stwora 74.?.?.?

>"Ale budiž, třeba jsem mu byl nesympatický tak nějak od
>přirození."

>Nemate na mysli "od mé přirozenosti?"

Samozřejmě. Ono se to někdy tak lidově říká. "od přirození". Myslí se tím samozřejmě "od přirozenosti". Byl to překlep, ale úmyslný. Nemusíte mě proto opravovat. [smích]

123447

13.12.2006 16:57

Ruka ruku...

RE: Pane Stworo,

Vladimír Stwora 74.?.?.?

>nic ve zlém, ale z vašeho článku čiší zcela prosté
>zklamání z výsledků...

Fakt? To jsem nechtěl, ani jsem to tak necítil. Ale jste už několikerý, který na to upozorňuje, tak to asi bude pravda. Skutečně jsem to tak nemyslel. Mně přišla divná ta pravidla soutěže, že čtenáři nominují a pořadatelé z nominovaných vybírají pět prvních. Pořád to nechápu. Proč tam ta pořadatelská ruka zasahuje? Proč by nemohli čtenáři nominovat a žebříček by se tvořil automaticky počtem hlasů a nominací? A také mi ty počty nominací a počty hlasů chybí v konečném výsledku. Stále nevím, zda se zobrazovaly v průběhu soutěže. Doufal jsem, že to tu někdo napíše.

Označit iDnes jako nejlepší český zpravodajský server, je drzost. Nemám na to jiná slova. Je to zoufalství. iDnes je propagandisticky a vlezdoprdelismem na úrovni americké stanice FOX, ale FOX to aspoň umí profesionálně podat. Britské listy převyšují kvalitou zpravodajství iDnes několikanásobně. A i takové Právo je podle mého skromného názoru mnohem lepší.

123431

13.12.2006 15:21

Ruka ruku...

RE: Ach ty komplexy

Vladimír Stwora 74.?.?.?

>Tak zakomplexovaný článek jsem už dlouho nečetl. Srovnávat
>zvedavce s jedním článkem denně se zpravodajskými servery
>jako je idnes.cz je velmi k pousmání.

Máte pravdu. Srovnával jsem nesrovnatelné. Mě zmátlo to, že nikde v pravidlech neuváděli, že server musí uvést x-článků denně, aby se kvalifikoval.

>To, z pěti "nej- nej- nej- internetovatelnější" osobností
>nezná autor ani jednu jasně naznačuje, jaký asi má přehled
>o internetu.

Ale to jste špatně pochopil. Já je znám všechny, akorát ne osobně.

>Dělal jsem si letmý rychlý průzkum mezi známými a vámi
>zmiňované "dva kvalitní", [čti vámi čtené] blogy nezná
>vůbec nikdo, u těch pěti ohodnocených se občas známí
>chytali.

Ovšem. Čeho je to důkaz? Kvality?

>Nakonec pak máváte konspirační teorií, že je to všechno
>stejně podmáznuté atd. atd.

Podmáznuté? Ne. To neměli zapotřebí. Vždyť si tu soutěž sami pořádali a ty ceny si rozdali mezi sebou.

>Závěrečné pohrdání mainstreamem a stavění zvedavce.org do
>tařka undergroundu, jako čehosi naprosto skvělého a
>nepřekonatelného, čemu se nedostává patřičné úcty jen
>proto, že je možná místy trochu "politicky nekorektní" a
>čemu mocní/vláda/atd nepřejí, jsem už jen bral s trpným
>pousmáním.

Omlouvám se, jestli to tak vyznělo. Ale faktem je, že žádný server, který nejde s mainstreamem, nebyl oceněn. Jmenoval jsem (z těch opomenutých) BL, zapomněl jsem v článku zmínit skvělé stránky d-fens.

123419

09.12.2006 17:04

Pokud by vás někdy přepadli u bankomatu...

RE: Ako sa vyhnúť HOAXom

Vladimír Stwora 74.?.?.?

Ano, máte pravdu. Většinou se mi daří nenaletět. Tentokrát to znělo celkem přesvědčivě. Měl jsem si to ověřit před publikováním tohoto článku, ale když už jsem to neudělal, nechal jsem ten článek tady jako varování před dalším šířením. [smích]

123159

05.12.2006 20:44

Becky

RE: přízemní otázka

Vladimír Stwora 74.?.?.?

Je na cestě [smích]

122882

05.12.2006 18:12

Tlustoprdky

RE: Ze Zvědavce se stal nepěkný bulvár!

Vladimír Stwora 74.?.?.?

Poslyšte, začínáte se odchylovat od tématu a navíc mám pocit, že až příliš zneužíváte tento prostor k propagaci jakýchsi svých pravd. Jestli chcete diskutovat, jděte na fórum, tam je více místa. Tady mají být jen reakce na článek.

122857

05.12.2006 17:47

Ahmadínedžádův dopis Američanům

RE: Pokračování předchozí části

Vladimír Stwora 74.?.?.?

Poslyšte, pane Peleško, byl bych rád, kdybyste příště omezil délku svých příspěvků. Tentokrát jsem to pustil, ale příště to určitě neudělám. Navíc mám pocit, že to je cut-and-paste bez uvedení zdroje. [naštvaný]

122851

05.12.2006 15:03

Becky

RE: přízemní otázka

Vladimír Stwora 74.?.?.?

>ale chybí mi rozuzlení

OK. Tady je. Druhý den jsem nechal udělat dva hrnky s obrázkem Becky (jeli v tom projektu dva, on a a co-pilot), přidal kartu s poděkováním a 40 dolary a večer zavezl do hotelu. Chtěl jsem s nimi mluvit, ale zrovna nebyli na pokoji, tak jsem jim to nechal v recepci. Jestli to fakt dostal, nevím. Doufám, že ano. Spokojen?
[smích]

122826

04.12.2006 18:35

Tlustoprdky

RE: Ze Zvědavce se stal nepěkný bulvár!

Vladimír Stwora 74.?.?.?

[smích] S přáteli emailem, milenky nemám.

Skutečně jsem se úpěnlivě snažil, abych si na mobil zvykl. Poctivě jsem ho s sebou nosil a nabíjel. Dokonce jsem jej občas i použil. Ale jaksi mi nejde k srdci. Prostě ten fakt, že mě může kdokoliv a kdekoliv otravovat, mě rozčiloval. Když jsem někde venku na procházce nebo v obchodě, vůbec mě nezajímá, že někdo si usmyslel se mnou mluvit zrovna v té chvíli. Nechci s ním mluvit. Brzy jsem zjistil, že jsem mnohem svobodnější BEZ té krabičky. A to už nemluvím o faktu, že mě zatím (dokud nejsou RFID povinné) nemohou sledovat, kde se právě vyskytují.

122778

04.12.2006 15:01

Becky

RE: přízemní otázka

Vladimír Stwora 74.?.?.?

Žije. Proč se ptáte?

122770

04.12.2006 01:33

Tlustoprdky

RE: Ze Zvědavce se stal nepěkný bulvár!

Vladimír Stwora 74.?.?.?

Cením si toho, že jste se podepsal. Ten zadeček je hezký, ale není to tak trošku zkomercionalizovaný sex?

122739

04.12.2006 01:14

Tlustoprdky

RE: Ze Zvědavce se stal nepěkný bulvár!

Vladimír Stwora 74.?.?.?

>A to ani nemluvím o té odporné propagaci kouření na
>některých tričkách! Je vidět pane Stworo, že jste nikdy
>netrpěl např. sennou rýmou nebo nějakou jinou alergií

Já mám sennou rýmu. A také astma a alergie. Několik - na různé věci. Už od 15. Nevěděl jsem, že alergici nesmí propagovat kouření. [smích]

>Bohužel vy sám jste si pane Stworo asi vůbec neuvědomil,
>jakým způsobem se během asi tak posledního roku vaše
>chování zhoršilo (začalo to naprostým nepochopením "akce
>CzechTek"

jinými slovy čekáte, že budu zastávat ten jediný správný názor. A sice váš.

>a pokračovalo to např.
>sprostými výpady a názory vůči homosexuální komunitě)

Špatně čtete. Sprosté výpady proti buznám jsou na tomto webu od začátku.

>Pokračovalo to čím dál větším
>posmíváním se (v diskuzích) některým lidem s jistými
>názory, především duchovními, jako má např. pan Gejdoš.

Vytahám posměváčky za uši. To by tak bylo, aby se někdo posmíval lidem s duchovními názory! (Mimochodem Petra Gejdoše si vážím.)

No, a ten zbytek nechám jiným, aby na to reagovali. [smích]

122738

04.12.2006 01:05

Tlustoprdky

RE: Ze Zvědavce se stal nepěkný bulvár!

Vladimír Stwora 74.?.?.?

Abych se přiznal, celé jsem to nečetl. Ale alespoň na něco zareaguji.

>Začalo to změnou vzhledu, kterou nikdo
>nechtěl. Pan Stvora zneužil důvěry těch, kteří mu
>posílají peníze a použil je na změnu celého vzhledu
>Zvědavce, který je výrazně horší, než ten původní (mi se
>líbila ta hnědá verze).

Je tam pořád: http://puvodni.zvedavec.org/ (Mimochodem, asi to zruším. Denně tam chodí tak 8-10 lidí.)

>Pane Stworo, už vám někdo řekl, že v
>Čechách a na Moravě se dá koupit kvalitní jednobarevné
>bavlněné tričko u Vietnamců za 40-80 Kč?

Neřekl. Za 40 Kč si dnes koupíte akorát šálek kávy v automatu. Na okraji Prahy na konečné stanice Zličín jsem v obchodním centru platil 46 Kč za jedno presso.

>A jen tak pro zajímavost,
>můžete mi říct, proč je v registraci do Z-shopu jako
>povinný údaj telefon?

Moje oblíbená zábava je volat nad ránem zákazníky a otravovat je oplzlými řečmi. [mrknutí jedním okem] No ne, teď vážně. Ani jsem to nevěděl. To je hotový software z juesej.

>Už vám Pane Stworo někdo
>řekl, že někteří lidi žádný telefon ani mobil nemají,
>jako např. já?

Já také ne. Vlastně ano, ale ztratil jsem asi před rokem kdesi nabíječku a nikdy mi nestálo zato to hledat.

>(Časem počítám s VoIP telefonií, ale jsem
>už delší dobu nezaměstnaný a nemám na to teď peníze.)

Já také. A žiji z prodeje předražených triček a nekvalitních podložek pod myš. [smích]

>A to ani nevím, kolik vytvoření toho
>Z-shopu stálo

Nejméně 200 hodin práce. Mé. Překlady, úpravy kódu, aby se dal použít na české podmínky.

Abych to uzavřel. Uznávám, že máte hodně pravdu. Věci se mění, to je život. Nemůžeme zůstat fixování na jeden styl, jednu věc, jednu ženu, jedno jídlo.

122737

02.12.2006 16:03

Tlustoprdky

RE: Realita dnešní společnosti

Vladimír Stwora 74.?.?.?

>vidím, že mě to vyhodilo z registrace

Nevyhodilo. Prostě vypršelo cookies nebo jste si je vymazal. Jen se znovu přihlaste vpravo nahoře (pozor, neplést s registraci!)

122653

22.11.2006 22:06

Multi-kulti learning

RE: Pan rasista

Vladimír Stwora 74.?.?.?

>Toto je přesně ten typ článků, kvůli kterým ode mě
>neuvidí Zvědavec ani korunu.

Milá Vlado,

máte samozřejmě právo se rozhodnout, co budete podporovat a co ne. Dostávám podobná varování dost často. Minulý týden mi například přišel email v podobném tónu; pisatel mi sděloval, že vzhledem k tomu, že jsem nepochopil záležitosti kolem Czechteku a neodsoudil chování policie, která, jak napsal, "bila nevinné děti", nebude mě podporovat finančně.

Jako kdyby se lidé domnívali, že si mohou koupit něčí názor. A obvykle to tak jde. Ale ne v případě Zvědavce. Kdybych měl vyhovět každému takovému nátlaku (ostatně to ani není fyzicky možné), stane se ze Zvědavce jen další plátek bez barvy a chuti, který se bude pokoušet zalíbit se všem, a tři minuty po jeho dočtení nebudete vědět, co jste četla.

Domnívám se, že lidé, kteří Zvědavce podporují finančně, to nedělají proto, že Zvědavec hlásá jejich názory, ale proto, že texty zde uveřejňované dráždí oficiální proud a nutí přemýšlet. Snažím se publikovat články a texty, která velká média nemohou nebo nesmějí zveřejnit (protože by přišla o přízeň inzerentů).

Halíte se do potřeby tolerance, ani jste si zřejmě neuvědomila, že vaše poznámka vykazuje stejnou, ne-li vyšší míru netolerance jako autor článku.

A nakonec: Pokud autor použil výraz otrava krve (opravdu to tam je, ani jsem si toho původně nevšiml), nemohu za něj mluvit, ale myslím si, že šlo o nadsázku. Hyperbolu.

122033

19.11.2006 16:21

Démon Kracios

RE: Takže

Vladimír Stwora 74.?.?.?

Váš příspěvek se mi líbí. Nechci tady dělat reklamní šot, ale vy jste přesně ten typ, kterému bych doporučil knížku zmiňovanou v tom článku, totiž Budoucnost peněz. Když pro nic jiného, tak jak stimul k přemýšlení. Ten chlap, co to napsal, by zasloužil Nobelovku, ale oni mu ji nikdy nemohou dát, protože by si řezali vlastní větev. [velký smích]

121703

18.11.2006 23:18

Démon Kracios

RE: Megre

Vladimír Stwora 74.?.?.?

Opraveno.

121645

18.11.2006 17:58

Bushova černobylská ekonomika a těžké časy před námi

RE: no vyborne

Vladimír Stwora 74.?.?.?

>Chápu to dobře, že s panen Stworou připravujete jakousi
>osvětu o tomto temném zákoutí ekonomiky ?

Jak už vám tady odpověděl pan Stan, bohužel nic společného se nepřipravuje. Navrhoval jsem mu, aby napsal nějaký ten článek, nebo aby rovnou vedl celou rubriku o finančnictví, ale bohužel to odmítl. Pro všechny čtenáře Zvědavce je to škoda. Musíme aspoň doufat, že občas zabrousí do komentářů za články.

121623

18.11.2006 16:59

Bushova černobylská ekonomika a těžké časy před námi

RE: cenzura ?

Vladimír Stwora 74.?.?.?

Texaský čížku, alias Mikine, jestli vám to ještě nikdo neřekl, tak jste odsud vyloučen. Nemyslím si, že bych tu neposkytl dost prostoru vám a vaším žlučovitým dědulům. A nemyslím si, že jste schopen říct ještě něco nového. Vaše slinty si můžeme všichni přečíst v některých mainstreamových novinách. Říkám některých, protože poslední dobou i řada mainstreamových novin začíná publikovat podobně kritické články jako my tady ve Zvědavci.

121619

16.11.2006 03:07

Život amerického Žida v marxisticko-rasistickém Izraeli - I. část

RE: Jakýpak BŮH ?

Vladimír Stwora 74.?.?.?

Pan Bartošek má pravdu. Krácení probíhá automaticky po dosažení hranice 3000 znaků. Proto máte před uložením možnost Takto bude váš příspěvek zobrazen, kde už to krácení vidíte, a můžete podniknout kroky k nápravě.

121475

12.11.2006 05:52

Obrací se karta?

RE: Dva konce jedné hole.

Vladimír Stwora 74.?.?.?

Kevine,

prošel jsem celou větev. A musím konstatovat, že Mindy s vámi všemi měla božskou trpělivost. Mrzí mě, že jsem sám nezasáhl dříve, dnes jsem neměl čas. Všimnout si toho, mazal bych tvrdě, mnohem tvrději než Mindy.

Pokud ještě někdo sem připojí příspěvek ala Jarmila, uzamknu tuto diskuzi.

A vzkaz Jarmile: Porušujete zásady této diskuze. Rozpoutáváte flameware a jste silně off topic. Pokud to ještě jednou uděláte, počítejte s tím, že vás přeřadím na watch list.

121211

12.11.2006 05:39

Obrací se karta?

RE: Dva konce jedné hole.

Vladimír Stwora 74.?.?.?

Nejde převést.

121210

11.11.2006 23:48

Obrací se karta?

RE: Dva konce jedné hole.

Vladimír Stwora 74.?.?.?

Lidi, prosím vás, snažte se to brát trošku s humorem. I když je ta debata zajímavá, je fakt mimo mísu a Minda dělá přesně to, co má moderátorka dělat. Snaží se to utnout. Navrhuje vám řešení - přejít na fórum, kde je místa dost. Vy tomu nějak nechcete rozumět. Nutíte mě k drastickému kroku - totiž vymazání celé této větve.

121200

10.11.2006 19:13

O lidské dobrotě

RE: Paní ze Slovenska

Vladimír Stwora 74.?.?.?

S těmi penězi už mám plán. Vrátím je na Slovensko, kam patří. Ale ne té paní, to bych jí urazil. Dám je tam, kde jsou nejvíce potřeba.

121127

10.11.2006 00:33

O lidské dobrotě

RE: Programovani webu

Vladimír Stwora 74.?.?.?

Uf. Tak to jsem rád, že jste se ozval. [mrknutí jedním okem] Díky za vaší tehdejší nabídku. Fakt jsem vás nechtěl urazit.

121061

09.11.2006 20:51

O lidské dobrotě

RE: Drzim palec pane Stworo,

Vladimír Stwora 74.?.?.?

Uvědomuji si to nebezpečí. Ale přesun zpátky za moře je vždy možný.

Nejhorší, co by se mohlo stát, je to, že by mi řekli, ať si hledám jiný hosting. Tak si ho budu hledat. Stejně bych ho musel hledat dříve nebo později.

Zvědavec je možná sledovaný úřady, ale kdyby chtěly, došláply by si na mě ať tady nebo tam. Dokonce si myslím, že z jistého hlediska to bude bezpečnější pro vás - čtenáře. Nechtějte po mě vědět proč, to tady psát nebudu, leda do soukromého mailu.

121047

09.11.2006 01:38

O lidské dobrotě

RE: Neviem

Vladimír Stwora 74.?.?.?

Uvedl jsem jen dvě jména firem. Vendys Graphic, která má stejně odkaz na sebe na každé stránce Zvědavce (vpravo dole) a Trustica s.r.o., která zde také bude mít trvale umístěny reklamní banner.

Jména lidi - no, můžete mít pravdu. Ne každému to může vyhovovat. Pokud se ozvou, tak ta jména z článku vytáhnu. Zatím jsem vycházel z předpokladu, že za dobrý skutek se nikdo nemusí stydět.

120962

06.11.2006 16:46

Uf. Vypadá to, že se Zvědavec bude muset znovu stěhovat

RE: jak snizit traffic

Vladimír Stwora 74.?.?.?

Ne Ladislave, nekazí. Je to v něčem jiném. Je jeden citát, nevím, kdo to řekl: "Je lehčí dostat se na vynikající místo, než se na něm udržet." Totiž vnímáme věci tak, že brzy otupují naše smysly. Když získáte nádhernou ženu, po čase vám její krása už nebude nic říkat, a chtěl byste víc. Když vás někdo bude neustále krmit vynikajícími jídly, po čase otupíte a přestanete je vnímat. Aby se udržovala hranice nadšení, muselo by jídlo být pořád lepší a žena pořad krásnější. Ale to nejde. A stejně je to se Zvědavcem. Dříve byl nový, něčím si vás získal, dnes podvědomě čekáte, že si vás bude získávat stále a bude ve vás trvale udržovat pocit, že je to dobrý web.

Zvědavec se zprofesionalizoval - alespoň co se designu týče. Obsahem se změnil v tom, že publikuji méně svých článků a dávám více prostoru jiným, protože one man show se přejí ještě rychleji. Některé články tady nejsou příliš kvalitní, vím to. Ale to je normální, to je život. Kdyby byly všechny stejně kvalitní, přestával byste rozlišovat.

120826

05.11.2006 21:18

Uf. Vypadá to, že se Zvědavec bude muset znovu stěhovat

RE: Hosting

Vladimír Stwora 74.?.?.?

Od Zoneru jsem právě před rokem a půl odešel do Chicaga. Problém s českými servery je ten, že nenabízejí tolik jako američtí provideři. Chcete příklad? SSH shell, který je tady u každého providera zcela běžný, v Čechách je to pořád ještě vnímáno jako nadstandardní servis. A takových "drobnůstek" by se našlo více.

120768

05.11.2006 21:15

Uf. Vypadá to, že se Zvědavec bude muset znovu stěhovat

RE: jak snizit traffic

Vladimír Stwora 74.?.?.?

[smích]

Ladislave, dříve i léto bylo hezčí a v zimě bývalo více sněhu. A také holky bývaly vstřícnější, za 20% snahy jsem dostával 80% kvality, dnes je to naopak. Věci nikdy nejsou stejné a ty, co byly, byly lepší.

120766

05.11.2006 15:53

Uf. Vypadá to, že se Zvědavec bude muset znovu stěhovat

RE: kompresia

Vladimír Stwora 74.?.?.?

Tak tady mám odpověď od providera:

Hello,

mod_gzip is not a feature we are currently offering to shared hosting customers as we have not yet done adequate research with regard to this module's stability and the amount of increased hardware load it will generate. If you are using PHP, you may wish to use related functionality from PHP for delivering PHP-based content.


Tohle mě vůbec nenapadlo! Nastavil jsem

zlib.output_compression On
zlib.output_compression_level 5

a mám subjektivní pocit, že to je o něco rychlejší. A podle testu to teď zmenšilo stránky o nějakých 70% . Uf. Že by to bylo tak jednoduché? Vložený obrázek

Ale počkejme tak týden, dva, než se to projeví ve statistice.

120737

05.11.2006 14:59

Uf. Vypadá to, že se Zvědavec bude muset znovu stěhovat

RE: kompresia

Vladimír Stwora 74.?.?.?

No, to by mohlo být řešení. Jenomže oni ten software mají pro Microsoft IIS 4 a 5 servery a my používáme Linux.

Nemohu nastavit ani běžnou kompresi GZIP, protože ta se nastavuje v souboru config pro Apache a do toho nemám přístup.

Ale v každém případě díky za tip, zeptám se svého providera, proč nemůže zapnout kompresi. Ale už tuším, co mi odpoví: že je to náročné na čas procesoru.

120729

05.11.2006 14:12

Uf. Vypadá to, že se Zvědavec bude muset znovu stěhovat

RE: A jak to řeší jiné stránky?

Vladimír Stwora 74.?.?.?

Blisty mají vlastní dedikovaný server, dělali na něho sbírku a Čulík tenkrát plantal něco o tom, že je to jako Národ sobě a chybělo málo, aby to přirovnal ke sbírce na Národní divadlo. Pes má také vlastní server. Altermedia jsou mezinárodní, vycházejí v mnoha jazycích (včetně rumunštiny). Jak to mají ostatní, to nevím.

120727

03.11.2006 20:18

S blogery jako s teroristy

RE: Odstavec 27 Sekce 950

Vladimír Stwora 74.?.?.?

Ano. Nepřátelský bojovník. Mám pocit, že Bush si osvojil právo označit za "nepřátelského bojovníka" kohokoliv, vlastních občanů nevyjímaje. Ostatně několik Američanů už bylo označeno za "nepřátelské bojovníky". A to navzdory tomu slovíčku alien - cizinec.

Také je zajímavá ta formulace, že se vyšetřovaný nemůže odvolat na Ženevskou konvenci. Přeloženo do normální mluvy to totiž znamená, že (už jsem to psal výše), obviněný se nemusí dozvědět, co proti němu mají. Mohou ho odsoudit a popravit bez toho, že by se vůbec dozvěděl obvinění.

120628

03.11.2006 19:31

S blogery jako s teroristy

RE: Odstavec 27 Sekce 950

Vladimír Stwora 74.?.?.?

Souhlasím. Autor si to možná vysvětlil až příliš negativně. V tom odstavci se hovoří spíše o "sběru informací" nikoliv o jejich šíření.

Ale na druhé straně, jak sám uznáváte, je to formulováno dost vágně a nejasně a šikovný právník by z toho zřejmě vytřískal to, co by mu nařídili vytřískat. Zvlášť když i soudce bude hrát svou roli. A nezapomeňme, že se nejedná o obvyklé soudy, ale o vojenské komise, kde dokonce neexistuje právo obviněného znát plný rozsah svého obvinění, kde odvolání je okleštěno nebo nemožné, a kde se konkrétně za tento přečin dává trest smrti.

Už z toho začátku odstavce mrazí: Any person subject to this chapter... Kterákoliv osoba, na niž se vztahuje tento zákon ... míněno zřejmě kterákoliv osoba na světě.

120624

03.11.2006 17:34

Jsou USA legálně v bankrotu?

RE: no vyborne,

Vladimír Stwora 74.?.?.?

Stane, mohl byste se mi ozvat na email? Díky.

120615

03.11.2006 17:25

S blogery jako s teroristy

RE: Odstavec 27 Sekce 950

Vladimír Stwora 74.?.?.?

Tady:

(27) SPYING- Any person subject to this chapter who with intent or reason to believe that it is to be used to the injury of the United States or to the advantage of a foreign power, collects or attempts to collect information by clandestine means or while acting under false pretenses, for the purpose of conveying such information to an enemy of the United States, or one of the co-belligerents of the enemy, shall be punished by death or such other punishment as a military commission under this chapter may direct.

Je to chyba mého nepřesného překladu. Omlouvám se. Správně mělo být uvedeno, že je to v sekci 950v, subsekci (27). Jinak odkaz je zde: http://thomas.loc.gov/cgi-bin/query/F?c109:4:./tem...

120614

30.10.2006 23:24

Týden v Moskvě

RE: Moskva za Brežněva.

Vladimír Stwora 74.?.?.?

Ale Stane, pan Gejdoš není žádný bývalý bolševik. Je to člověk, který vnímá spíše srdcem a duši. Jen se podívejte, jak hezky píše o pocitech z Prahy v předchozích příspěvcích. Vy jste finančník a odborník, navíc víte příliš mnoho, vy si už ten luxus dopřát nemůžete. Problém všech, kteří vědí více než ostatní.

120435

30.10.2006 19:11

Jsou USA legálně v bankrotu?

RE: no vyborne,

Vladimír Stwora 74.?.?.?

>... je to vse prilis zkorumpovane, asi bude muset byt
>hodne zle, aby se zaclo uvazovat proc k tomu doslo.

Souhlas. Bude to muset vyhnít. A může to trvat ještě dost dlouho (mají řadu mechanismu, jak držet pacienta při životě na kapačkách ještě roky) a bude to moc bolet.

>Pri te prilezitosti mensi dotaz, neslo by to udelat aby
>necerstvejsi prispevky byly vzdy nahore, popripade aby ke kazdemu prispevku byly rovnou videt vsechny reakce?

Šlo by dělat leccos. Ale stojí to ještě za to? Zvědavec má zřejmě před sebou poslední dva dny života.

A za druhé, málo článků má tolik příspěvků, jako zde tento. Při nižším počtu je to zvládnutelné.

120398

30.10.2006 19:07

Jsou USA legálně v bankrotu?

RE: no vyborne,

Vladimír Stwora 74.?.?.?

>Nicméně ani pan Stan nakonec
>nenabízí žádné průchodné řešení současného stavu.

Jak to, že nenabízí řešení? Samozřejmě, že ano. Vy jste ho špatně četl. Co Stan nenabízí, je jednoduchá kuchařka nějakého populistického politika. Protože takový návod neexistuje. Stan to říká jasně: Začít používat vlastní hlavu. To je cesta.

A já bych k tomu přidal, že pokud hledáte zajímavý návrh na řešení, doporučuji si přečíst (a koupit, hihihi, resp. nejprve koupit a pak přečíst) knížku Bernarda Lietera Budoucnost peněz. Tam je podle mého názoru náznak možné cesty. A zase - není to kuchařka. Je to něco k přemýšlení.

Jinak je zvláštní, že všechny návody, jak z toho ven, nakonec vedou k podobným závěrům.

120397

30.10.2006 17:49

Jsou USA legálně v bankrotu?

RE: no vyborne,

Vladimír Stwora 74.?.?.?

Stane,

máte velmi kvalitní příspěvky, hodně o tom víte. To, co jste tu už uvedl (i v dalších svých příspěvcích), beze zbytku podepisuji. Vydalo by to za samostatný článek.

120389

28.10.2006 19:53

Otevíráme krámek

RE: uvodna strana

Vladimír Stwora 74.?.?.?

Díky za cenné upozornění, co se týče úvodní stránky. Něco s tím udělám.

A co se melodií do mobilu týče - ano, tohle máme ošetřené. OSAP dostává svůj díl. [mrknutí jedním okem]

120212

28.10.2006 18:28

Otevíráme krámek

RE: tricko s logem zvedavce

Vladimír Stwora 74.?.?.?

>Cekal sem ze bude i tricko s napisem "Zvedavec".

Náš zákazník - náš pán. Bude. Vložený obrázek

120207

28.10.2006 01:54

Otevíráme krámek

RE: Sice jsem take kurak...

Vladimír Stwora 74.?.?.?

Nevím, jak dělají statistiky, ale podezřívám je, že těch 420 tisíc úmrtí z kouření ročně je silně vybičováno a že zahrnuje i úmrtí na jiná selhání - např. srdeční či mozkové selhání. Zcela jistě tam nejsou jen lidé, kteří umřeli na rakovinu plic. Na to dám krk.

Předpokládám, že každý ischemik, pokud byl kuřák a umře, automaticky bývá zařazen do statistiky kuřáků. To je logické. Těch 800 nebo kolik tisíc mrtvých na zástavu srdce byli skutečně spíše nekuřáci.

Každý patolog vám potvrdí, že plíce kuřáka a nekuřáka, zvlášť pokud ten druhý žil ve městě, nelze od sebe rozeznat.

120172

26.10.2006 22:48

Jsou USA legálně v bankrotu?

RE: Cchtěl bych jenom...

Vladimír Stwora 74.?.?.?

Je to mimo téma, ale budiž. Kurzy se obnovují v pracovní dny 2x za den. Vzhledem k tomu, že nejsme server specializující se na burzu, by to mohlo stačit, ne?

120079

26.10.2006 21:11

Jsou USA legálně v bankrotu?

RE: Cchtěl bych jenom...

Vladimír Stwora 74.?.?.?

Tohle je validní argument.

Možná je to celé fakt jenom kachna. V této chvíli nikdo z nás nemá dostatek vnitřních informací. Počkejme a uvidíme.

120071

26.10.2006 18:05

Jsou USA legálně v bankrotu?

RE: Cchtěl bych jenom...

Vladimír Stwora 74.?.?.?

>Domnivam se ze na zachranu toho domecku z karet zacina byt pozde,
>pokud na tom neco je, budou s tim muset vyrukovat co nejdrive. [smích]

No vždyť oni už ty peníze snad převedli. Zůstalo to viset na té zločinecké klice Bush-Cheney a jejich sekerníci, kteří ucítili příležitost se na tom přiživit, ne? Alespoň tak jsem to pochopil. To by ale naznačovalo, že výše uvedeni pánové nebyli zasvěceni a že se staví proti vůli loutkařů. No - může to mít zajímavý dopad.

120053

26.10.2006 17:38

Jsou USA legálně v bankrotu?

RE: Cchtěl bych jenom...

Vladimír Stwora 74.?.?.?

Ano, kde se ta gigantická suma vzala?

Vyjděme z toho, co o tom víme. Prý ty peníze dalo dohromady 200 zahraničních bank, aby podržely USA.

No, to trošku dává smysl. Ono opravdu není v zájmu loutkařu (=mezinárodních bankéřů), aby USA padlo. Budou se snažit držet pacienta při životě co nejdéle, protože je to klacek, kterým mávají nad ostatními. A kdo vlastní těch 200 bank? No ano, stejní lidi, kteří vlastní FED a vůbec všechny světové finance. Čili jde možná jen o přelití peněz z účtu na účet, aby se mohlo ještě chvíli pokračovat.

Pochopme, je to možná unikátní příležitost nahlédnout do jejich kuchyně a odhadnout jejich moc. Oni opravdu mají naprosto neomezené prostředky. Těch peněz si natisknou kolik chtějí a kde chtějí. Vždyť vlastní celou Zem. (A 5% navíc, jak to bylo v tom článku.)

Není mi ale jasné, kdo bude platit ten úrok. Původní suma byla něco přes 27 trilionů, dnes to má být 70. Ale takové peníze žádná banka nemá. Tady mi to nějak neštymuje. [zmaten]

Dále mi není jasné, jestli se mluví o britském trilionu (1000 bilionů) nebo o americkém (bilion). To je dost podstatný rozdíl, že?

120049

26.10.2006 14:12

Mýtné brány aneb Velký bratr tě vidí!

RE: Mytne systemy

Vladimír Stwora 74.?.?.?

Pokud bude auto vybaveno OBU s RFID, tak podle mě stačí, když čtečky RFID budou umístěny i jinde než na vjezdu a výjezdu z dálnic. Což takhle je dát na každou křižovatku? Jsou tak levné (zvlášť když se nakoupí ve velkém), že mohou být doslova všude.

Vlej, vylej, je to totéž jako satelit. Podstata je stejná. Mají nás na háku.

120031

25.10.2006 23:19

Jsou USA legálně v bankrotu?

RE: Cchtěl bych jenom...

Vladimír Stwora 74.?.?.?

Nikdy jsem o tom neslyšel. Čtu to a snažím se to pochopit. Zatím moc nerozumím. Google vyhodilo 109 tisíc odkazů na heslo "wanta plan".

119992

25.10.2006 19:21

Jsou USA legálně v bankrotu?

Cchtěl bych jenom...

Vladimír Stwora 74.?.?.?

...poděkovat zdejším diskutujícím za vesměs kvalitní a odborné příspěvky k tématu. Mám takový pocit, že se kolem Zvědavce zvolna krystalizuje skupina inteligentních a myslících lidí, které nebude snadno opít rohlíkem. [velký smích]

119956

23.10.2006 03:50

Válka se zvířaty

RE: Němečtí nacionální socialisté a pokusy na zvířatech

Vladimír Stwora 74.?.?.?

Poslyšte, Mindy vám to už napsala, ale vy zřejmě špatně rozumíte, nebo zkoušíte, kam až sahá naše trpělivost. Říkám vám to tedy ještě jednou a naposled. Je mi protivný váš provokující nick, jsou mi protivné vaše provokující komentáře. Najděte si jiný web. Pokud to neuděláte, udělám to za vás já.

119764

18.10.2006 19:51

Jak Hizballáh porazil Izrael

RE: Nikoliv úplně MM

Vladimír Stwora 74.?.?.?

Petře,

já jsem vám odmítl jenom jeden článek, pokud si vzpomínám. Byl to dobrý článek, ale bohužel jste v něm citoval jakási proroctví, jako kdyby to byl seriózní zdroj. Tím jste si sám snížil cenu toho článku. Jinak si nepamatuji, že byste něco posílal (ale nevylučuji, že mi něco ušlo, protože mi chodí velké množství pošty a tu a tam něco přehlédnu).

119505

18.10.2006 17:40

Jak Hizballáh porazil Izrael

RE: Nikoliv úplně MM

Vladimír Stwora 74.?.?.?

>Nedávno jsem překládal sáhodlouhý článek, který to
>shrnuje docela dobře a poslal ho (?) Vláďovi, ale nezveřejnil
>to. No nevadí, vyjde v magazínu.

Který? Vůbec nevím, s kým mám tu čest. [zmaten]

119496

18.10.2006 05:13

Tak tady už končí sranda

RE: odpovednost obcana

Vladimír Stwora 74.?.?.?

Poslyšte, není vám trošku trapné takhle vytrhávat z kontextu a překrucovat, co jsem vlastně o tom domu a skupině hostů tenkrát řekl?

Musel bych přesný text hledat, teď ho po ruce nemám, ale bylo to v tom smyslu, že tenhle web je něco jako dům, kam si pozvete hosty. A že mám radost, když tady přijdou. A že jsou různí hosté. Někteří přijdou a přinesou nějakou pozornost, těch je nejméně. Pak jsou takoví, kteří přijdou, snědí co kde je a zase se vytratí. Ale alespoň mlčí. A pak je kategorie, která nedělá nic jiného, než kudy chodí, tudy pomlouvá hostitele, tvrdí, že jídlo je mizerné a alkohol nestojí za nic a že ten hostitel je vůbec nějaký divný. Nicméně jsou v tom domě pečeni vařeni. A kladl jsem otázku jak dlouho vydrží hostitel takové hosty trpět.

119461

16.10.2006 19:58

Tak tady už končí sranda

RE: odpovednost obcana

Vladimír Stwora 74.?.?.?

Kevine, existují dvě skupiny lidí tady. Jedna trvá na jeho vyloučení, druhá naopak. Rozhodl jsem a zvolil řešení s tím, že absolutně není možné uspokojit všechny.

Váš argument, že otevíral okno na opačnou stranu barikády je zcestný, protože my ty opačnou stranu barikády známe až moc dobře. Pokud vy ne, otevřete si kterékoliv mainstream noviny, Neviditelného psa nebo jděte na nezvědavce.

Ale jak už jsem napsal, nebojte se, že o něj přijdete. On se sem vrátí pod novým nickem. Zase ho po čase odhalíme a on se znovu vrátí. To je koloběh života.

119370

16.10.2006 18:25

Tak tady už končí sranda

RE: odpovednost obcana

Vladimír Stwora 74.?.?.?

Petře,

díky za upozornění. On se už přiznal sám. Zablokoval jsem ho, ale buďte klidný, on se tady brzy objeví znovu pod novým nickem a s jinými ip.

119355

16.10.2006 02:24

Tak tady už končí sranda

RE: odpovednost obcana

Vladimír Stwora 74.?.?.?

Pane Gejdoši, to je vážné obvinění. Jestli je Kéma Mikin, tak ho musím vyhodit. Ptám se to, co by se zeptal soudce poroty: Jste si jistý beyond a reasonable doubt?

119282

15.10.2006 02:14

Tak tady už končí sranda

RE: Cast pritazlivosti Zvedavce

Vladimír Stwora 74.?.?.?

>Byt vydavatelem, rozhodne bych tim spanek
>neztracel.

Mohu vás ujistit, že spánek určitě neztrácím. [smích]

Na druhé straně je ale mou povinností ochránit lidi, kteří byli ochotni mi nějak pomoci. Prostě jenom oznamuji, že jsem učinil protiopatření a více se tím nemíním zabývat. [mrknutí jedním okem]

119180

15.10.2006 00:03

Presumpce neviny

RE: to jsou veci po dvou deci

Vladimír Stwora 74.?.?.?

>Co tedy delat jestlize nekoho nachytame na hruskach???
>Ctit jeho prava a zdrzet se jakychkoliv komentaru dokud nebude
>pravomocne odsouzen. Mame se spolehnout na system ...

Ano. Je to bohužel tak. Jediná jiná varianta je totiž zákon soudce Lynche. To je sice prima věc a řeší to věci rychle, ale jen tak dlouho, dokud se z nějakého důvodu nestanete tím lynčovaným sám. A ujišťuji vás, že to jde lehčeji, než si myslíte. Zvlášť tam, kde není odvolání ani ochrana. Stačí, aby se vám chtěl někdo pomstít.

119170

14.10.2006 18:04

Presumpce neviny

RE: Takže PRESUMPCE NEVINY....wow

Vladimír Stwora 74.?.?.?

No. Tak předně. Nemusela jste tu citovat celý článek. My jsme ho četli. A existují odkazy.

A ani dále jste mě nepřesvědčila. Prevence, jo? Takže si budeme preventivně navzájem na sebe šít boudy a udávat se? To je svět, který chcete? Bude bezpečněji, že? Zločinnost zmizí, protože každý zločinec bude odhalen dříve než něco stačí spáchat. Hony na lidi. Nebojte se, budete je mít. I s těmi lynči. Tohle přesně na nás chystají a vy jim v tom svým souhlasem pomáháte.

Divím se, že to píšete zrovna vy, která jste zažila pocit být vláčena kdesi veřejně, urážená a osočovaná, a nemoci se bránit. [naštvaný]

119140

14.10.2006 16:26

Presumpce neviny

RE: Takže PRESUMPCE NEVINY....wow

Vladimír Stwora 74.?.?.?

Ne, Mindy. Víte, že vás mám rád a vážím si vašeho právního úsudku, ale tady se pletete a motáte hrušky a banány do jedné tašky. Upozorňovat na nepravosti politiků by mělo být povinností médií. To za prvé.

Oficiální média by měla mít přísnější standard, co se presumpce neviny týče, než soukromý web. To za druhé.

Za třetí: Je něco jiného napsat: "ten a ten dělá ty a ty špatné věci" (možná by tam mohlo být slůvko "údajně" - s tím bych souhlasil) a něco jiného je ušít na někoho boudu a pak napsat "ten a ten byl ochoten spáchat trestní čin, udělat ty a ty špatné věci", jako kdyby je už udělal.

Je pravdou, že každý právní řád soudí úmysl spáchat trestný čin skoro jako samotný trestný čin. A je to správné. Ale je tady určitá hranice. Kdyby se, řekněme, reportér vloudil do nějakého chystaného komplotu, já nevím co, třeba mezi bandu prodejců heroinů nebo do přípravy vraždy, a pak celou skupinu udal, to by byla jiná věc. Úmysl spáchat trestní čin nepřišel od reportéra, ale od zločinců ještě dříve, než se reportér mezi ně dostal.

Úplně ideální by bylo, kdyby dotyčný reportér o případu napsal až po odsouzení obžalovaných, a pokud by o nich psal dříve, důsledně by o nich hovořil jako o podezřelých. Ale nejsme v ideálním světě a v takovém případě bych byl ochoten přivřít oči.

Na druhé straně vytáhnout někoho z ulity, ušít na něho boudu, past, a pak dotyčného vláčet v novinách, jako kdyby ten zločin už spáchal - to je sprosťárna nejhrubšího zrna. Je to lynč. Ten kluk udělal jedinou chybu. Že šel do té diskuze.

Být jim, žaloval bych iDnes o desítky milionů korun za zničený život.

119123

13.10.2006 23:43

Zabíjejte Araby a křičte o antisemitismu

Dotaz

Vladimír Stwora 74.?.?.?

Je nějaký důvod, proč neustále používáte ten symbol @?

Za prvé: Tím, že reagujete na něčí příspěvek, se váš příspěvek zařadí pod ten reagovaný automaticky a je tudíž jasné, komu odpovídáte.

Za druhé: @ se překládá jako at - odpovídá přibližně naší předložce na nebo v. Emailová adresa xxx@yyy.zz se tedy čte xxx na (nebo v) yyy.zz.

Pokud už trpíte nevysvětlitelnou fóbií, že nebude poznat, komu odpovídáte, a současně chcete působit světácky, používejte aspoň symbol číslovky 4. Ta se totiž anglicky čte jako four, což může volně splynout s anglickým for - pro. 4 xxx lze tedy přeložit jako pro xxx.

Anebo používejte symbol číslovky 2. Ta se čte jako two a zní jako to - pánovi. Takže 2 xxx lze přeložit jako pánovi xxx.

Ale proboha necpěte tu @. Protože @ xxx se čte na pánovi xxx nebo v pánovi xxx. Trhá to uši i oči. Děkuji.

119056

13.10.2006 23:26

Nemoc českého zdravotnictví

RE: Otřesný hyenismus Mladé fronty

Vladimír Stwora 74.?.?.?

Paní Jarmilo, ačkoliv co se týče toho chlapce, s vámi souhlasím a s Mindou nesouhlasím, [smích] faktem je, že tohle téma je v této diskuzi off topic. Máme tady určitá pravidla, ta bohužel platí pro všechny, i pro mě a Minda udělala správně, že vás na to upozornila. Prosím, snažte se to pochopit, máme tady 140 tisíc příspěvků a denně jich přibývá několik set. Prostor tady je omezen. Právě proto jsem zřídil volnou diskuzi, na kterou vás Minda odkázala. Není tak těžké ji používat, zvládli to i jiní. Pokud budete chtít, rád vám s tím pomůžu. Děkuji.

119055

12.10.2006 00:33

Pozor na firmu ACER - konec dobrý, všechno dobré?

RE: Proč Acer?

Vladimír Stwora 74.?.?.?

Acer jsem vybral po pečlivě provedené reserši. I když v době, kdy jsem ho kupoval, nabízeli pouze Windows, faktem je, že Linux a Acer jdou velmi dobře dohromady. Všechny hardwarové komponenty v tom notebooku (včetně bluetueth a wifi) jsou plně linuxem podporovány. Tedy něco, co se dá říct jen o málo noteboocích. (Např. u notebooku Dell se mi do dneška nepodařilo rozhodit pod Linuxem win-modem.)

Navíc Acer má jeden z nejlepších, jestli ne vůbec nejlepší poměr cena x výkon.

118915

09.10.2006 14:46

Pozor na firmu ACER - konec dobrý, všechno dobré?

RE: Recovery CD

Vladimír Stwora 74.?.?.?

Možná jsou dvě recovery. To CD, které přišlo s každým Dellem, vždy obsahovalo normální instalační Windows - pravda, nešlo je použít na neDellovém počítači, to poznaly, ale jinak to byla plně funkční instalace.

Při opravách poruch systému přeci člověk postupuje v krocích, z nichž každý následující je více destruktivní. Začínáme pokusem obnovit zničený soubor přímo z .CAP, administrátorskou recovery konzolou, dále Windows má vlastní mechanismus pro obnovení zničených souborů. Až teprve když všechno selže, zbývá poslední plně destrukční krok - úplná instalace.

Acer a MS si to zjednodušili na ten poslední. Na úkor zákazníka.

118739

06.10.2006 15:25

Dilema kanadských médií

RE: Mr Harper

Vladimír Stwora 74.?.?.?

Kuš. Kdy to přišlo? Nikde jsem to nečetl.

118523

Káva pro Zvědavce

46

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 104 čtenářů částkou 16 005 korun, což je 46 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 0

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Newsroom ČT24 má jasno: hurá, očkovat!22.11.20 11:13 Česká republika 7

Spacákova revoluce 2?20.11.20 13:08 Česká republika 2

Novináři používají agregát dýmu pro zdramatizování protestů20.11.20 12:25 Slovensko 5

Sčítačka hlasů v poslanecké sněmovně je cinknutá a upravuje hlasování20.11.20 04:14 Česká republika 1

Šéf protiteroristické skupiny navrhuje národní debatu o kriminalizaci pochybovačů o vakcíně19.11.20 23:14 Británie 3

TRUMP TRIBUTE II CZ19.11.20 14:45 USA 0

Na Slovensku střílí gumovými projektily do hlav lidem18.11.20 22:25 Slovensko 0

Ještě jednou President Trump18.11.20 22:13 USA 1

Vláda vyrobila další paskvil, obchody zavírají při zákazu vycházení17.11.20 17:34 Česká republika 4

V polní nemocnici v Letňanech neležel jediný pacient16.11.20 22:10 Česká republika 2

Vládě se zalíbilo omezování a šikanování lidí, další komplikace při nákupu potravin16.11.20 19:09 Česká republika 0

To je vlastenec a ne jak jej líčí media15.11.20 21:55 USA 2

Rozvrat vzdělanosti národa v přímém přenosu15.11.20 21:17 Česká republika 10

Soud rozhodl, že nařízení nosit roušky venku bylo nezákonné13.11.20 19:03 Česká republika 4

Od Prymuly k Blatnému. Aneb z bláta do louže13.11.20 16:27 Česká republika 3

Trump bojuje jako lev. Vyhodil vedení Pentagonu. Na iDnes z toho šílí11.11.20 23:26 USA 6

Měnové kurzy

USD
21,95 Kč
Euro
26,14 Kč
Libra
29,37 Kč
Kanadský dolar
16,89 Kč
Australský dolar
16,16 Kč
Švýcarský frank
24,15 Kč
100 japonských jenů
21,03 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,86 Kč
100 maď. forintů
7,24 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,96 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 739,34 Kč
1 unce stříbra
512,79 Kč
Bitcoin
417 079,51 Kč

Poslední aktualizace: 25.11.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?