Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 2555 příspěveků, 3 různá jména: <nic>, petge, Petr Gejdoš.

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

24.07.2005 16:55

Policie zastřelila muže – tak tohle je vážné

RE: Policejní "přehmat" vysvětlen

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ještě mnohem zajímavější by bylo - ovšem jistě zcela předvídatelné - jak by asi tak tyto vlády a media reagovaly, kdyby se tohleto "nedorozumění" stalo ještě za Sadama v Baghdadu sadámovské policii. [smích]

62890

24.07.2005 19:12

Policie zastřelila muže – tak tohle je vážné

RE: Policejní "přehmat" vysvětlen

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Hm, možná až na maličkosti máte pravdu. Jedna z maličkostí je, že děti - si myslím - patří muži a ne ženě, ale mýlit se můžu. [smích]

Mám takovou skromnou otázečku - americké filmy jsou o všem možném, od absolutních blbostí až po docela vážné a alespoň myšlenkou zde schovanou hodnotné dílka. Myslíte si o amerických filmech o amerických tematech, že odrážeji alespoň zčásti skutečnost ? Nebo jsou zcela od A do Z fikcí ?

62921

24.07.2005 20:04

Policie zastřelila muže – tak tohle je vážné

RE: Policejní "přehmat" vysvětlen

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Zeptal jsem se asi nejasně a nemělo to souvislost přímo s těmi vašimi odkazy.

Já byl totiž ještě "zadumaný" nad filmem z prostředí amerických nemocnic o vraždách pacientů a krádeži orgánů. Dost to se mnou otříslo - omlouvám se, bylo to mimo. Ty americké temata jsem myslel doslovně - tedy možná se ozve někdo jiný, Vy patrně nebýváte v USA, anobrž stále někde válčíte. ostatně, až pujdete do zálohy, kam půjdete ?

62927

25.07.2005 18:36

Mají nás na háku

RE: Kdyz se dva perou

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Omyl ! [velký smích]
Již nějaký čas probíhá.

63049

25.07.2005 18:48

Britské vystřízlivění

RE: Canadsti imamove muhamedanu odsuzuji nasili!!!!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Bylo mi poraděno, rád to pošlu dále ! [smích]

V jedné bouřlivé diskusi právě s Vámi (vynadal jste mi, že Americe nerozumím - ni Ň) jsem od jedné paní tady v diskusi dostal tip na dobrou knihu - "Demokracie v Americe" autora Alexis de Tocqueville. Tedy asi by jste ani nemusel "nosit kůži na trh" - stačí doporučovat tuto knihu. Má to ale jednu drobnou chybičku ! [velký smích]

Pan Alexis de Tocqueville to jaksi nestihl a již "nekonzultoval" s dnešní americkou administrativou a tedy to namá autorizováno pro dnešní dobu. On si totiž dovolil kromě neustálé chvály americké demokracie a systému vlády i několik nevhodností.

Totiž - on byl tak nadšený americkou demokracií a systémem vlády, že zbytečně iniciatívně tam zmiňuje i symptomy, ukazující na zhroucení systému demokracie. A co čert nechtěl - ty symptomy se jaksi poslední dobou množí v praxi ... doporučuji přečíst, bohužel je to dosti obtížně stravitelný text.

63050

25.07.2005 21:01

Vytvořme jinou Evropskou unii

Bude na to ještě čas ?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pana presidenta si vážím, ačkoliv bych samozřejmě k němu měl zcela věcných výhrad - i velmi zásadních - nepočítaně. Vážím si jej proto, že pan president Klaus a jeho písemné i řečené projevy jsou vždy osvěžením ducha.

Osobně se domnívám, že otázka integrace Evropy se silou událostí brzy vyřeší sama. Nechci sem zase tahat Nostradama, ale jako by se stalo. [velký smích]

Pokud však by přesto bylo času ještě dosti, potom se domnívám, že základní myšlenka pana presidenta, že by jsme měli z Evropy udělat pouze jakési uskupení volně vedle sebe vegetujících národních států, sdružených pouze v jakémsi diskusním klubu zvaném OES - to začíná být prakticky nemožné. Nevěřím, že to pan president myslí zcela vážně - obráceně si myslím, že pan president ví dost na to, aby jeho představám vyhověl i jen jistý časový odklad. A ten získal francouzským a holandským NE.

A s tím zcela souhlasím. Evropa totiž musí postupovat dál v integraci, ale nejde to na těchto současných základech. Aby se "chumel států" v počtu 25 ks domlouval na každé blbosti konsensuálně a s právem veta - to je šílená představa, potom bych doporučil panu presidentovi, aby si podrobně prostudoval historii "Rzeczy pospolitej" - tam by mohl pochopit, že tudy cesta nevede.

Velice mě mrzí, že ODS a tehdejší předseda se v roce 1993 neodhodlali k jediné "všeobjímající reformě" společnosti. Dobře si pamatuji na výrok propast se nedá skákat nadvakrát. Mám od pana presidenta jeho knihy podepsané i s rukou potřepáním. Proč to vzpomínám?

Evropa se nemůže změnit na sešlost dementů - tak by to totiž dopadlo, kdyby se realizoval plán OES. Neříkám, že musí mít evropskou vládu s presidentem a ministrem zahranicí. Ale musí mít jednoznačně a silou událostí se to brzy ukáže a prosadí :

1)Evropskou armádu a jasně vymezené centrum jednotné evropské zahraniční politiky,
2)Suverenní zákonodárný sbor a předpokládám že dvojkomorový,
3)Opravdu liberalizovaný evropský trh (a ne tento paskvil + nemožná zemědělská politika, co je teď )
4)Dokument v tomto případě skutečně bezpodmínečně konsensuální a potvrzený celoevropským referendem, O ekonomickém a sociálním vývoji Evropy.

Totiž, proč vzpomínám rok 93 a naslibovanou ze strany ODS a pak tiše zapomenutou reformu. Nyní stojí pro změnu celá Evropa před reformou a to ne ledajakou. Čím dříve, tím lépe, je nutno nahlas říci, že současný ekonomický a sociální vývoj Evropy je cesta do pekel.

Připomínám "oilpeak 05" a myslím, že nemusím nic dále dodávat... obejdeme se i bez teroristů !

63066

25.07.2005 21:33

Mají nás na háku

RE: Kdyz musime umrit, tak musime umrit

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Stravil jsem mezi muslimy mnoho casu a zpravidla se ke mne chovali podstatne lepe nez lide v Cechach.
Bylo by spatne podlehnout medialni hysterii.


Neprožil jsem mezi muslimy asi tolik, kolik Vy pane, ale přesto za sebe potvrzuji Vaše slova. Někteří jiní pánové zde mě udivují - mezí řečí se člověk od nich dovídá, že neznají o islámu nic, ostatně jsem si jistý, že ani o křesťanství. Nepodezírám je, že by někdy něco četli z Koránu nebo z Bible - podle výroků to skutečně nehrozí. Ani dokonce znalost jakkoliv indoktrinovaných dějin obou náboženství si nepředstavuji nějak podrobnou. Ale to nic...

Celý problém je zahalen do náboženského hávu - ten ovšem není primární příčinou, je skutečně jen pláštíkem. A skutečný problém již dnes prakticky nejde pro většinu lidí srozumitelně vyjádřit v několika málo větách, to je opravdu již k uzoufání. A nejhorší je na tom to, že silou událostí se svět žene do války civilizací, kterážto válka ale nebude válka civilizací, ale válka frustrací !! Vedle těch frustrací i problémy s nedostatkem energií budou až na nějakém místě vzadu - ačkoliv ale jako katalyzátor událostí hrají roli prvořadou. Bože buď nám milostiv !!

63067

25.07.2005 23:24

O toleranci

RE: Reakce

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Hm, a kdo tedy podle Vás za tím stojí ? Tedy pardon, že se vměšuji !

Já sám nejsem určitě rasista. Za studií (dost dávno) jsem se kamarádil s jedním Etiopanem a tomu se u nás nelíbilo - furt zima, i v létě. Ptám se, proč někdo leze někam, kde se mu nelíbí ? A jestli sem jdou jen proto, že z dávek tady vleže na pupku pohodlně vyžijou - Vy s tím třeba souhlasíte ? Co je na tom dobrého ? A tedy, jestli s tím většinou nesouhlasí ani Zvědavci, co je na tom divného ?

Řekněte, Vy souhlasíte s tím, že se třeba do České republiky každý rok nahrne 15 000 cikánů ze Slovenska a 10 000 nějakých já nevím odkud a to nikoli tady pracovat. Protože co by tu napracovali v zemi, kde je půl milionů nezaměstnaných ?

Takže kdo tady vytváří ten podle Vás většinový názor, proti kterému se Zvědavec prý vždy vymezí negatívně ? A kdo je ta většina, co má ten většinový názor ? Já se stýkám s hodně lidma a neznám nikoho takového většinového. Naopak, většina má ten menšinový podle Vás názor. Není to divné ? Není to makačka na bednu nějaká ?

63095

25.07.2005 23:31

Britské vystřízlivění

RE: Canadsti imamove muhamedanu odsuzuji nasili!!!!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jestli máte zájem, udělám Vám rešerši - je to již dosti dávno v diskusi ".. o ekonomické tsunami !" [smích] Máte ale pravdu, Vy jste nepoužil výraz "ani Ň" - řekl jste to trošku jinak.

No a tedy, jaké to hnutí mysli se Vám hnulo, že by hříbky rostly podle Nostradámuse ? [velký smích]

63099

27.07.2005 17:47

Pohádka o mýdle

Dost neskutečné !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nevím, čtu a musím věřit, že je to tak, jak jest v článku psáno - tedy fakticky nechápu, proč se tam v Kanadě někdo snaží zakroutit krkem slepici, co snáší zlatá vejce. Zkusím to transponovat na české poměry, abych si ujasnil souvztažnosti.

Netřeba vědět, kolik lidí - tedy kolik procent lidí u nás kouří, je to asi 1/3 až 2/5 populace - stačí údaj, že v České republice připadá ve spotřebě cca 2200 cigaret ročně na hlavu "včetně nemluvňat a starců" ! Občanů celkem máme cca 10,5 milionů, tedy ročně je vykouřeno cca 23,1 miliard cigaret.

Průměrná cigareta stojí pro kuřáka asi 2,30 korun a z toho asi 2/3 jdou "bezbolestně" přímo do státní kasy jako speciální spotřební daň. Takže cca 35 miliard korun ve státním rozpočtu je tam "zadarmíko" spolehlivě, každý rok, bez remcání a nějakých dańových nedoplatků. Dál už to jen tipnu, totiž ta zbývající třetina z ceny obsahuje výrobní náklady + příslušné daně do eráru, mzdové náklady + příslušné daně a odvody do eráru, zisk výrobce + zase daň ze zisku do eráru. Tady to odhadnu přímo - polovinu zbytku zase schramstne stát - tedy nějakých 8 miliard korun.

Takže suma sumárum - stát nehne prstem a ročně dostane asi 42 miliard korun do kasičky jen od kuřáků ! [oči v sloup] Tedy - nemyslím si, že by to stát dokázal přežít, kdyby najednou došlo k výpadku tohoto příjmu.

Jen tak pro porovnání - do zdravotnictví jde sakum-pikum asi 120 miliard korun. Jestli někdy na živo potkám militantního nekuřáka, který si otevře ma mě hubu, že nekuřáci doplácí na kuřáky, tak to jeho "trápení na místě skončím smrtelnou fackou !" To jsem ale odbočil - chtěl jsem naznačit, že mi zcela uchází smysl toho, co kanadská vláda zamýšlí tímto krokem ?

Totiž v Cesku tvoří vysloveně příživnický bezpracný zisk státu na kuřácích asi 5% celého státního příjmu, v Kanadě to nejspíše nějak moc jinak nebude. To ksakru není zanedbatelné !

A to jsem ještě nevzpoměl, jak stát dře chudáky alkoholiky a rovněž chudáky motoristy s nekřesťanskými spotřebními daněmi na alkohol a pohonné hmoty. [velký smích]

63299

27.07.2005 18:15

Vytvořme jinou Evropskou unii

RE: Bude na to ještě čas ?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Na tuto otázku netřeba odpovídat - jak se spolu domluvi na necem takovem byvale kolonialni velmoci jako Francie a Britaniem... - síla událostí je prostě donutí. Ostatně Francie s UK se nikdy jaksi moc nemilovaly, ale tváří v tvář císařskému Německu před WW I. a posléze před WW II. se nakonec jaksi domluvili, sice se skřípáním zubů, ale to víte - síla je síla.

V současnosti se začíná nad naší euro-atlantickou společností jaksi smrákat !! [velký smích] Nebojte - domluví se - ale bylo by blbé, aby se domlouvali přímo a sami - to by zase bylo o nás bez nás, když už jsme v EU, měli by k tomu cosi málo mít možnost říci i třeba Češi, Maďaři, nebo třeba Slovinci či Lotyši. Proto musí pro malé národy ta integrace formálně pokračovat.

Jinak totiž si uvědomte, že když už jsme v tom "podezřelém spolku zvaném EU", o část suverenity jsme přišli, ale zatím jsme nedostali vlastně nic - kromě limitovaného přístupu k údajně společnému trhu. A kdo si myslíte, že tu suverenitu přijal ? Evropský parlament ? Hm - to ne, Evropská komise - taky ne. My "malí" v EU jsme jsme jen přispěli k váze těch největších - tedy zatím z toho těží třeba Německo, Francie a Británie, možná trochu Itálie a Španělsko. Malí v EU defacto ztratili, de iure ještě nezískali !!

63301

27.07.2005 21:53

Pohádka o mýdle

RE: Dost neskutečné !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ovšem že ty peníze půjdou na něco jiného, ale teď si zkuste vybavit něco materiálově a energeticky ještě méně náročné, než výroba cigaret.

Dejme tomu, že bývalý kuřák skutečně ty peníze ušetří a .... udělá si dovolenou letecky na Nový Zeland, to by bylo materiálově ještě méně náročné, zdánlivě. Ale v každém případě - fakticky ty peníze vyveze a utratí jinde - vlastní stát "utře hubu".

Nebo se začne strašně přežírat - to ale již energeticky, materiálově a i esteticky je horší, než kouření. A navíc - stát zase utře hubu - předtím měl penízky zadara, teď se rozpliznou mezi kdekoho. A navíc mu zůstane ve zdravotnictví ležet tlouštík s kdejakou chorobou.

Tedy, pokud to nebude způsob utracení, kdy stát bude opět "hrabat" zadarmo, bude to pro státní kasu ztráta. Čili, pokud ale stát přesto něco takového dělá, viz článek, je nutno se nad tím vážně zamyslet ! Co to asi znamená ?

63316

28.07.2005 18:44

Pohádka o mýdle

RE: No nevim

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pardon, že se vměšuji - souhlasím, že jestli nekuřákovi kouř vadí a to hodně, je to od kuřáka vcelku bezohledné, když ve veřejném prostoru takto obtěžuje. Já sám jsem kuřák a považte - smrad z cigaret mi vadí taky !! [překvapení] Uznávám, že je to zajímavé, avšak jen od těch druhých kuřáků a v uzavřeném neintenzívně větraném prostoru - tedy kupříkladu nesnáším příliš kuřácké hospody !

Ale to jen na okraj - mě by hlavně zajímalo, jak se potom díváte kupříkladu na vůní/smrad parfémů, na které může někdo být alergický. Nebo kupříkladu někoho může zcela rozhodit smrad z výfuků motorových vozidel, vzdor katalyzátorům. Mě zase vysloveně obtěžuje štěkot psů ve městě, jsem asi nervozní či co, je to, jako by mi při každém štěknutí praskla jedna čiva ! [vyplazený jazyk]

Proč o tom píši - jsem sám kuřák a nenapadlo mě, že by to někoho mohlo až tak rozčilovat - mi intenzivní smrad z cigaret taky vadí, ale již dva metry od kuřáka to vnímám jako docela příjemnou vůni. Hm. Ale naopak stěkot psů mě ničí i na velkou vzdálenost - je to to samé jako obtěžování kouřem ? To už nemluvě o tom, že jsem skutečně beze srandy (přísahám na holý pupek !!) natolik alergický na většinu parfémů, že kvůli tomu prakticky nemůžu jet hromadnou dopravou - nemělo by se to taky zakázat ? Ať se lidi smradějí parfémama jen doma, ve veřejných prostorech by to mělo být zakázané !

63381

28.07.2005 22:14

Pohádka o mýdle

RE: No nevim

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Komplexnost působení prostředí na organismus je neskutečná a kdoví, co vše se nakonec dozvíme - [smích] pokud dožijeme !

Vzpomeňme jen na ty "kampaně" proti sádlu a máslu a ve prospěch margarínů a rostlinných olejů. Nic proti olivovému nebo slunečnicovému oleji, ty jsou fajn. Ale třeba již sojový či řepkový olej dnes již odborníci nahlas zatracují pro pouze užití coby bionafty. Dobrá, jenže teď už pomalu leze na světlo Boží, že ty bezcholesterolové margaríny jsou vysloveně škodlivé a cudně se zase vracíme k máslu a sádlu !! Co se dovíme příště ??

Víte, že umělé sladidlo Aspartám alias NutraSweet je vysloveně zdraví nebezpečný karcinogen ? Že toto tak do nebes vynášené DIA sladidlo je s pravděpodobností prakticky již 100% zodpovědné za většinu karcinomů, diabetes, obezit, alergií a rozvratů imunitního systému ? Pane jo, až začnou soudy zasedat, to budou všichni koukat !! Jenže k tomu nedojde, mocná lobby to nahraje na nešťastný tabakismus !! To za vše může tabák a jeho kouření !!

Pane, já se musím mnohdy smát - do ochrany životního prostředí včetně studií dělám dneska již 33 let, o těchto problémech bych mohl spatra mluvit hodiny. Ale kdybych říkal pravdu, tak jedině tady, veřejně by to neprošlo.

Toto kolem ochrany zdraví, co se člověk posledních 50 let dovídá jsou pouze a jedině nahromaděné neskutečné pyramidy lží ! Mocní tohoto světa plebs krmí doslova jedovatýma sračkama a smějí se, jak se navzájem buzerujeme blbostma o škodlivosti toho čeho, jednou je to sádlo, podruhé tabák, potřetí pivo, víno... Ach jo.

Ostatně si myslím, že už to zachrání se ctí jen konec konce světa ! [velký smích]

63391

28.07.2005 22:36

Vesničan

RE: Souhlas s autorem článku

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Včelička, píšete - snad hlavni duvod bude, ze ti zmetci tlustoprdi americti maj lepsi zivotni uroven [chechtot] a to by jste měl vysvětlit !

Zřejmě se k USA vřele hlásíte, tedy by jste měl vysvětlit, co podle Vás znamená, že má někdo nějakou životní úroveň, tu vyšší, onde zase nižší. Podle čeho to měříte, podle HDP v dolarech na hlavu ? Podle počtu aut na hlavu ? Podle procenta zabetonovanosti a zaasfaltovanosti země ve formě dálnic ? Nebo podle počtu sebevražd na milion obyvatel za rok ? Nebo podle počtu aktivních psychiatrů a vyšetření všelijakých psychošů ?

Vesničani v posraných trenkách vylezou před barák, krknou si, prdnou si, vyčůrají se do záhonku a spokojeně koukají na hvězdičky - jsou to podle Vás burani. Ale překvapivě se nevěšejí, netráví práškama, nežerou patáky na kdejakou depresi, nedrogujou. Když si vzpomenou na zadnici sousedky, tak začnou být "řijní" a jdou to zahnat dalším pajdrlákem slivovice.

A co třeba tam v USA ? Taky jsou tam lidi tak trochu spíše šťastní ? [smích] ......................Nepovídejte !!

63393

29.07.2005 17:05

Multi-kulti? Tuti-fruti!

RE: Ano, „multikulti“ je jako „pravda a láska“.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ano !

To je presne ono!
Tzv. zapadni svet chce porovnavat a hodnotit, ale nema zadna meritka - nema hodnoty.


Ten tzv. "západní svět" - to je ta naše euro-atlantická civilizace, kterou tady "pomlouvám" za pomocí Nostradáma již delší dobu [smích] .

Já se jen nestačím divit, že se ještě někdo diví, že na takovou schizofrenní, vylhanou, zkorumpovanou, prohnilou a bezzásadovou společnost se třebas někdo (Alkejda?) dívá jako na něco, co je třeba nemilosrdně odstranit. Je to totiž něco jako hnisavý vřed na těle lidstva. [velký smích]

63458

29.07.2005 17:21

Multi-kulti? Tuti-fruti!

RE: Naopak kritika muli-kultury - odpoved'

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Společnost, která má na prvních 99 místech žebříčku hodnot "only money" - to je společnost, která možná dosáhne jakéhosi materiálního rozmachu a vytvoří zdánlivě soutěživé prostředí, dokonce bude budit zdání navenek, že se jedná o zdravou společnost. To té společnosti dává schopnost okamžité akcelerace, ale nehodí se to na "běh na dlouhé trati" !

Od toho se pak odvíjí i ta diferenciace etnik a ras - to že by si nějak moc navzájem pomáhali a podrželi se lidí mimo rodinu, klan a potažmo vyšší klanovou strukturu nelze v podmínkách společnosti s jedinou hodnotou (only money !!) ani snít. A stát zvaný USA se k něčemu takovému, aby nahradil nějak ty chybějící nosné hodnoty, již vůbec nehodí - to je ztracený boj. Čím se to bude více někdo snažit patlat dohromady, tím rychleji a výbušněji se to zase rozprskne.

Svět ve velkém a USA v menším měřítku dosáhl jistých vnitřních hranic rozpínání. Pouze rozpínámí umožňuje ty kouzla s penězi a stále rostoucím HDP. S tím je pánové konec. No a Nostradamus praví ( [velký smích] [velký smích] ) - bude občanská válka v USA, jakou svět nezažil. Celá ta "dostředná" energie snahy společnost nacpat do jakéhosi "krabicovitého prostoru multi kulti" se obrátí naruby a ven a bude to parádní "Big bang" !!

63461

29.07.2005 18:25

Připravte se: Show v Gaze brzo začne

Dívejme se tedy, stejně již nic jiného dělat nelze !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Současný svět (ale velmi ironicky míněno !! [velký smích] ) se stal dokonalou ukázkou lidského umění. Umění, jehož podstata spočívá v tom, že Boží odkaz, ten úžasný a krásný svět, který Bůh lidem dal na dobu "Od Olám po Olám", tak ten svět jsme rozvrtali, poslintali, pokáleli, rozkopali, zasvinili a já nevím co ještě. Teď se nám naskytá pohled na svět asi jako na rozkopané bývalé akvárium, kde se v nechutné koláži trosek z posledních sil plácají umírající rybičky.

A tak se my lidi se na ten pokálený znesvěcený svět díváme. Někteří ducha spíše mdlého se dívají se samolibým a přitroublým uspokojením - mají nahrabáno a nakradeno a myslí si, že "jsou za vodou". Spousta lidí se ani nedívá, nemají čas, hamoní se od čerta k ďáblu - to aby byli taky co nejrychleji za vodou. A pak Bohu žel, "je nás pár", co se tiše koukáme a máme slzu špatně utajenou v koutku oka. Show brzy začíná - ale ne jen to Sharonovo v Gaze.

Má to cenu rozebírat, kdo je kde a jak moc v právu ? Je někdo schopen z lidí dát zpátky to "rozkopané akvárko" do původního stavu ? Ne ne. A tak tedy - držte si klobouky, bude to frkot !

63464

29.07.2005 20:13

Multi-kulti? Tuti-fruti!

RE: Ano, „multikulti“ je jako „pravda a láska“.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jo jo ! Co tak prijit s nejakou konstruktivni kritikou??

Na začátek je to ale dobré, ne ? Vyspecifikovat a pojmenovat problém - to je základ jakéhokoliv rozumného řešení přecajz ...

A protože ty problémy jaksi doslova a do písmene lezou z USA, tož je to tam na Vás !! Třebas bych měl konstruktívní návrh - sešrotujte ty přitroublé nespočetně-mnoho-válcové americké auta, co žerou sto na sto a v mezičase i trávu kolem cesty - nebude třeba těžit tolik ropy ... Dobrý začátek, ne ? [velký smích]

No a mohl bych pokračovat vcelku dost dlouho.

63476

29.07.2005 20:26

Vesničan

RE: seslost vesnicanu

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Včelička, patrně ale skutečné jste humoru-prostý ! Toriž to, že tady pořád operujete s "posranými trenkami" z Vás v mých očích dělá docela nechutného suchara, nezlobte se prosím, ale rozum by Vám to měl snad dát, že to bylo míněno jako trochu drsnější nadsázka !

Ale pro mě za mě, klidně o tom pište stále a udělejte z toho patrně velmi příhodně úhelný bod svých úvah ...

63477

30.07.2005 12:50

Multi-kulti? Tuti-fruti!

RE: Ano, „multikulti“ je jako „pravda a láska“.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Píšete: Pane Gejdos, na tom uz se pracuje. Hodne lidi pouziva mala, 4-valcova auta a už jsem klidný ! Kdy se s tím začalo ? Já to tam vloni ještě moc nepostřehl.

Pak bych ještě doporučoval stavět "slušné baráky" a ne takové papířáky ! V zíme zima, v létě horko - tomu se ovšem proziraví kluci američtí zatím brání rafinovaně - v zimě topí jak o dušu a v léže zase mají na každém okně bednu s klimou ! To taky "pápne" jedno ropné pole...

Člověk se nestačí divit, jaké hrůzy se to tam v USA dějí s těmi hurakany a tornády, když vidí v televizi ty hromady trosek. To ale jen do chvíle, než zjistí na místě, že ty baráky by možná s obtížemi přežily trochu divočejší mejdán [smích] ..

63537

30.07.2005 13:00

Připravte se: Show v Gaze brzo začne

RE: Abram = Abraham byl přistěhovalcem

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tak tak, toť jasná pravda, avšak ani se netřeba vracet tak daleko do historie. Židé v Palestíně jsou protiprávně i z jiných pohledů - tedy pokud za právo nepovažujeme tzv Právo silnějšího. A velmi bych se divil, kdyby Arabové rezignovali na použití tohoto práva, když jim to stejně bylo vnuceno.

Opět se divím, že se někdo diví, že Arabové používají jakoukoliv zbraň v sebeobraně, včetně terorismu - je to přinejmenším stejně "(ne)legálni", jako když Britanie, které Palestia nenáležela, tam dovolila Židům přistěhovalectví...

Podle stejného principu, kdo má zájem, tomu úplně zadarmo (!!) dám veškeré práva na těžbu ropy v Kuvajtu, nechcete někdo lehce zbohatnout ?? [velký smích]

63539

30.07.2005 13:10

Multi-kulti? Tuti-fruti!

RE: Ano, „multikulti“ je jako „pravda a láska“.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Japatooo? Ja na ně koukal zblízka - sice tedy ne na všechny, ale byly takové .. [zmaten] A v jednom takovém jsem měsíc napřeskáčku bydlel. To rozhodně nebylo na vícegenerační bydlení ! Co víte Vy, řekněte ! [smích]

63541

30.07.2005 14:23

Multi-kulti? Tuti-fruti!

RE: Ano, „multikulti“ je jako „pravda a láska“.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

A ty airconditioners na benzin, ani naftu nejedou.

Většina jede, ty na kolečkách určitě .. [smích] No a potom, opravte mě, ale kdesi jsem četl, že v USA hodně elektráren jede na naftu , nejen na vodu či štěpné palivové články, plyn, vítr či uhlí. Tedy zde ta účinnost bude ještě menší.

S prostredim je treba se sžít.
Jasan !! [smích] Jen poddotaz - kolik roků to trvá ? Dvacet, třicet ?

Panečku, jo ! [oči v sloup] Hic na padnutí !! Včera jsem naměřil 37°C a dneska 36°C - měřím docela přesně, oproti regulérní stanici mám jedinou závadu - ne zcela regulérní místo v zástavbě.

63543

30.07.2005 16:09

Multi-kulti? Tuti-fruti!

RE: Ano, „multikulti“ je jako „pravda a láska“.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Já, když jsem se po 3 měsících vrátil z "ruského echt-venkova" do Moskvy, měl jsem pocit, že jsem na Západě. No a když jsem pak dorazil domů, zdálo se mi, že se mi to jenom zdá !!

To je tak zvláštní pocit, že člověk cvakne po vypínači a rozsvítí se světlo, nebo otočí kohoutkem a teče voda, popřípadě šáhne na kliku a dveře se otevřou, nikoliv že vypadnou i s futrama !! [velký smích] A toto, tento civilizační šok jsem zažil v roce 1972. Doma jsem si pak ale zvyknul hned, akorát si od té doby celé řady věcí vážím o poznání více. A to jsme tam byl jen cosi přes 3 měsíce.

Myslím, že by se řada věcí vyřešila sama, kdyby lidi měli zájem cosi poznávat a ne sedět doma a libovat si, jak jsme nedostižně světoví. Myslím, že kdyby teď NASA spadnul ještě jeden ten "rachotinoplán" , že by možná Američani trošku zeskromněli a podívali se kolem sebe trochu více vidoucím okem ?!? Asi ne... [smích]

63546

30.07.2005 16:22

Připravte se: Show v Gaze brzo začne

RE: Geopoliticky vyznam Izraela

Petr Gejdoš 83.?.?.?

[chechtot] [chechtot]

Jsou asi hodne zoufali a vedi, ze jim tece do bot ....

Jsem již s tím otravný, že vzpomínám Nostradama. Ten tu naši bídu s energiemi docela dobře viděl, sám to až nechápu. Pokud jsem to z těch docela zmatených textů vyodhadl dobře, skutečně na rok 2005 zmínil výstavbu ITER ve Francii, ale nebude úspěšná, respektive bude spojeno s velkým neštěstím a katastrofou.

Nostradamus průlom v energetice předvídá až na dobu po třetí světové někdy po roce 2020, to ale zase bude jiná doba. To zase bude ropy dost !! Tedy ne, že by ji na planetě přibylo, ale spotřeba velmi ale velmi klesne .. [velký smích] !

No ale zpět do dneška - skutečně ty stamiliardy (dolarů) investované do základního výzkumu kolem fuzních vysokotepelných reaktorů byly asi stejně přínosné jako je přínosný mrtvému kabát. Vše důležité se již nyní děje a energie z nich stále není. Jojo, zoufalství narůstá ... asi cosi kdesi praskne [velký smích]

63547

31.07.2005 16:25

Policie zakročila proti technoparty

Asi to přehnali !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Já osobně, kdyby se mi přihodilo to neštěstí, že by si někdo vyvzpoměl uspořádat takovou akci někde blízko "mě", bych vzal flintu (sice žádnou nemám) a šel to vystřílet. [smích] Je to asi tím, že už jsem postarší nervozní člověk, co rád sedí či chodí lesem a poslouchá zpěv ftáků či pozoruje poštolky při lovu myší.

Aby nebyla mýlka, stejně jako burácení techna by mi vadili komunisti s dechovkama. Vy se tady staráte hlavně o přípustnost či nepřípustnost zákroku - tady se dá říci i "od boku", že to policajti nejspíše přehnali a taky, že se sami dopustili vážných chyb. Ale to přece vůbec není to zásadní zde !! Přece takový kravál absolutně do přírody nepatří, vzpamatujte se !! Porovnávat to s hlukem od dálnice, jak to tu někdo uvedl, to je nesmysl - hlukovou zátěž od dálnice zvěř vnímá obdobně, jako hučení větru v lese, tedy prakticky nijak.

A ruku na srdce - mám nepříjemný dojem, že všichni zde, co by tuto akci nechali proběhnout zcela volně, tak asi taky schvalujete, že si nějací debilové nakoupí terenní motorky, čtyřkolky čí offroady a jezdí si jen tak volnou krajinou a po horách. Nejlépe pak bez výfuků. A v zimě pak osedlají sněžné skutry. Tito všichni takoví si dělají "prdel" z lidí, co se přírodou pohybují tiše a mluví pomalu šeptem. Neboť si aspoň těch posledních zbytků přírody váží.

63668

31.07.2005 17:33

Policie zakročila proti technoparty

RE: Asi to přehnali !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tento aspekt je jasný, tady jsem se víceméně jasně distancoval od hodnocení toho, co teď uvádíte - tedy princip, jak je možné, že někdo takhle plýtvá sílama policie a dělá vědu z něčeho, co ve své podstatě je prakticky neškodné. Já jsem se schválně "uskrovnil" ve vyjádření pouze na otázku, co na to příroda.

Ohledem symptomů faktické zvůle Paroubka, Bublana a spol v použití policie, ve světle totální zkorumpovanosti státního aparátu, úplného selhání všech vlád v otázce údržby infrastruktury státu, v otázce tvorby právního rámce státu atd - to pak bych se možná i přidal k revoltě libovolného typu, pokud by to tento náboj mělo. Ale nemělo.

Tato akce nebyla, alespoň zatím, žádnou revoltou proti společenskému bordelu - to že se účastníci rekrutují z celé Evropy by nevadilo - ten bordel je všude přibližně stejný !!

Ja jen, že ... nesnáším kravál, v přírodě již vůbec ne !!

63682

31.07.2005 18:31

Připravte se: Show v Gaze brzo začne

RE: Trvaly mir

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Já jsem se tady posledně (před měsícem, dvěma ?) naštval podobně, jako teď Vy a jedu pod svým jménem. Sice jsem celou kauzu ne zcela pochopil, v čem spořívala role idealisty a co se teď u Vás změní, ale jinak "ano" . Doba je nahnutá..

63699

31.07.2005 19:28

Policie zakročila proti technoparty

RE: Asi to přehnali !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Souhlasím, že tento "rozměr situace" je asi vážný, daleko vážnější, než "zvířátka a kravál". Před chvíli jsem ve zprávách poslouchal nějakého mluvčího organizátorů akce a bylo tam řečeno, že vše bylo monitorováno a zdokumentováno a že budou podnikány další kroky, tedy trestní oznámení na Paroubka snad a Bublana a na neznámého pachatele z důvodů těch a těch, viz to, co tady mluvíme.

Skutečně je to dosti vážný precedens na to, aby to skončilo "úspěchem páně Paroubka", nebo jak je u nás blahým zvykem "do ztracena". Pokud není demokracie v Česku pouze papírově, snad se tak nestane.

Na druhou stranu ale musím vyjádřit rovněž názor, že ačkoliv si dovedu hladce představit, jak to televize dokáže pokroutit, přesto mi záběry z lokality po minulé technopárty silně hnuly žlučí !! A tedy nevěřte tomu, že by zastánci technopárty vyhráli v Česku referendum s prostou otázkou : "Nařezat jim na prdel ANO -NE".

Absolutní většinu lidí takové akce popuzují, myslete si co chcte. Lidi chodí do práce a "žijí s frňákem tak tak nad vodou" a pak vidí v televizi ty záběry se zhulákanými individui, válející se v bordelu po zemi, do toho ryčí elektrický kravál, všude nějaké zbytky, flašky, stopy po šavlích atd atd. Si myslíte, že ty individua tam si vezmou dovolenou a jedou na techno? Nebo co jsou to za lidi ? A co tedy tito účastníci čekají od těch, kteří ráno v o půl páte vstávají a jdou kamsi do fabriky makat za mizerných pár šupů a tak tak žijí ?

Připadá mi to trochu jakési nedomyšlené !!

Dopředu Vám uznávám námitku, že jsem tam nebyl, že jsem to viděl jen v televizi. Ale v té televizi minulý či předminulý rok mluvili i zoufalí lidi z okolních vesnic, kteří tři dny nezamhouřili oči a byla to reportáž velmi důvěryhodně vyhlížející.

63709

31.07.2005 20:31

Policie zakročila proti technoparty

RE: Asi to přehnali !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ééééch !?!? [překvapení] Tak toho jsem se nenadál, že jsou to srazy převážně programátorů a systémových administrátorů, většínou s IQ silně nadprůměr ... To by vrhalo na celou věc jiné světlo, potom ale se vynořují jiné - rovněž silně povážlivé otázky.

1)Totiž potom se mi nechce věřit, že by taková vysoce inteligentní sešlost celou situaci nedokázala posoudit a naplánovat s několika "pastmi za roh" !! Přece si nemám představovat, že normální policajti zmáknou tak lehounce sešlost nadprůměrně inteligentních lidí, kteří navíc mají již zkušenosti z dřívějška.

2)Druhá otázka je ještě povážlivější - totiž, kam vlastně vývoj této společnosti spěje. Respektive se musím zamyslet i nad sebou ! Možná bych se měl vrátit do rakve, pokud nechápu, že ideální je :

-číst esoterickou literatutu a nahánět po těle čakry,
-posedávat v čajovnách s šálkem 100 ml čajíčku, čichat jakousi vůni tyčinky a poskouchat dramatické "brnk ...brnk...brnk",
-z času na čas vyrazit na jakousi technopárty, nasypat do sebe jakési patáky, co pak 72 hodin nemusím spát a vibrovat na louce, kterýmžto běsněním přivolám Aštara Šerana, aby nás zachránil,
-zbytek roku pak sedět 25 hodin denně před PC a vymýšlet virtuální svět !

Nebo něco vidím úplně blbě ? [velký smích] Pozor !! Nevylučuji ani tuto alternatívu.

63723

31.07.2005 21:03

Uhni z cesty, dědku! Já se jdu bavit!

Určitě nebudu sám !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Píšete pane Stwora
Úplně vám schází úcta a pokora před přírodou. Budu to slovo opakovat i kdyby to mělo za následek, že ztratím posledního čtenáře Zvědavce. Pokora se dnes nenosí. Když argumentuji právy lišek a zajíců, považujete to za argument tak pitomý, že ...

a já s Vámi souhlasím zcela bez výhrad. Jsem alergický na totality všech typů. Komunistická/fašistická totalita přeci není horší, než totalita konzumní společnosti, kde skutečně si každý koupí a užije úplně co kdo chce, ať je to sebehnusnější, stačí na to mít prachy !

To moto Uhni z cesty dědku ! Já se jdu bavit ! to vystihuje přesně. Před chvíli na diskusi mi tam bylo odpovězeno, že ti technaři jsou třebas i programátoři a administrátoři a jsou prý na úrovni. Já si to živě představuji - synci od nevidím do nevidím makají, aby nahrabali nějaké love a pak vylezou na světlo Boží a ten Boží svět jim nic neříká ! Jejich svět je totiž ten príma svět, kde chvíli tvrdě makají a potom se tvrdě do němoty baví, třeba střílením sýkorek.

Že jsou sýkorky užitečné ? No a co ? Já si to můžu dovolit ... jsou to moje peníze... máme demokracii...

63734

31.07.2005 21:24

Uhni z cesty, dědku! Já se jdu bavit!

RE: Určitě nebudu sám !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Proboha Emma Bovary cos hulila ?

Tady kousek od místa mého bydliště se dodnes přetřásá ne zcela úplně dávný podivuhodný případ - nějaký Ital si pronajal zprivatizovaný statek a jezdil tam s kamarády střílet sýkorky a skřivany a kosy a vůbec zpěvné ptáky. Zaplatil. Byl na svojem.

63745

31.07.2005 21:38

Uhni z cesty, dědku! Já se jdu bavit!

RE: Stwora - sice nesmyslný ale celkem kultivovaný názor odpůrce

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Argumentace paní Emma Bowary je postavena na první pohled na poměrně racionálním jádru. Totiž, že podobné akce by bylo přehnané považovat za škodlivé, protože se jedná s bídou o 1% ročního času a příroda se hladce vzpamatuje, že to ani lidi nemůže rušit, neboť přece jiných podobných akcí se děje pořád někde a kolikrát tam ti samí lidi chodí dobrovolně.

Jenže ne o tom je řeč, madam. Nýbrž o tom, že taková akce a takto technicky provedená, jak jsme byli svědky loni a předloni a jak by to nejspíše dopadlo i letos, tak taková akce je o tom, že ty individua tam podle mě schválně provokují a ukazují, že oni můžou...

Uvažte to logicky - kdyby jim šlo skutečně o akt tři dny blbnout na kvadrát za nesnesitelného kraválu, nechť každý z těch 5 000 položí na stůl 1000 korun, movitější by dali více zcela snadno a mohou si ten pozemek koupit ! Za vybrané prachy si koupí na vhodném místě třeba 30 hektarů. A tam si vybudují zázemí a můžou tam ty kravály provozovat. Kdo by jim to pak zakázal ? Na základě čeho ?

Ne - oni týden dělají vzrůšo pro celý svět, celá republika se baví "tak co, kde to bude letos ??". Vždyť je to jasná provokace.. [velký smích]

63749

31.07.2005 21:47

Uhni z cesty, dědku! Já se jdu bavit!

RE: Pane Stwora je mi z Vas smutno

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Pavle-Čerte-Němče, takže jsem z toho pochopil, že jste doposud ani jednou nevynechal !! Nechcete tady tedy kápnout božskou, o co Vám tam vůbec jde ? Při těch Vašich ušlechtilých zábavách ? A ty záběry v televizi z loňska, jak tam pobíhaly druhý den po rozpuštění "hambaté" ženské, které byly v tranzu a zapomenuly jak se jmenují a to vše mezi horami odpadků a neskutečného bordelu - to je cílená součást Vašich zábav, nebo se něco drobně vymklo z rukou ?

Nás dědky budete pane muset anebo postřílet, anebo přesvědčit. Ale takovými kecy blbými, jak jste to teď předvedl, to asi nepůjde.

63753

31.07.2005 21:56

Policie zakročila proti technoparty

RE: Asi to přehnali !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To je ale něco zcela - zcela - zcela jiného. Všechny důležité atributy, které pak zaručily, že to bylo něco zcela jiného, jste vyjmenoval. Souhlasím ! Já můžu psát a zuřit proti technopárty, přitom ale sám klidně můžu poslouchat. Bije se to nějak ? [překvapení]

63759

31.07.2005 22:02

Policie zakročila proti technoparty

RE: Asi to přehnali !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Na Nostradáma odkazuji proto, že patřím k velmi úzké dalo by se říci sektě znalců a můžu takhle na dálku potvrdit, že se Nostradamus nemýlí.

Komunisty jsem nikdy nepodporoval ani nepodporuji a nikdy podporovat nebudu, ačkoliv jsem zastáncem myšlenky nikdy nepoužívat slovo nikdy.

Rovněž platím nadprůměrně velké daně [velký smích]

Věřte, že to začíná být pomalu jedno, kam půjdete ! Například kdekoliv ! Nostradamus se nemýlí.. [smích]

63765

31.07.2005 22:07

Uhni z cesty, dědku! Já se jdu bavit!

RE: Určitě nebudu sám !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jsem vedle sebe - já přece nic ve vztahu k Czech Teku o sýkorkách neříkal.

Já jsem sýkorky zmínil pouze a jedině v souvislosti s tím a proto, že jsem chtěl zdokumentovat mentální nedostatečnost některých "úspěšných mladých mužů a žen", co si myslí, že když si vydělají, že jim pak patří celý svět a to je tedy jejich veliký omyl !! [smích]

63770

31.07.2005 22:12

Uhni z cesty, dědku! Já se jdu bavit!

RE: Určitě nebudu sám !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

[chechtot] [chechtot] Pardon !!

Něco mi to silně připomělo ! To samé či dosti podobné jsem kdysi vykřikoval taky. No nevadí, jestli pán Bůh dá, za takových 30 let si na tyto otázky s neobyčejnou lehkostí sám sobě odpovíte. jen aby jste si ale na ně vzpoměl - vlastně ne !' On Vám to zase někdo jiný ty otázky položí, možná i ostřeji formulované ! [smích]

63774

01.08.2005 17:26

Policie zakročila proti technoparty

RE: Asi to přehnali !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Informace a prospěch z proroctví mohou být a nejen to - jsou značné. Proroctví není o tom, že Vám někdo řekne, že za rok, měsíc a den na Vás spadne balkon v Praze na té a té ulici. [smích]

Všimněte si, že když budete podávat informace 100 lidem, jejichž vzdělání (myslím skutečné vzdělání, co je skutečně v hlavě a ne na papíře nějakého diplomu !) jde rozsahem od 1 do 100, potom ten s tím největším vzděláním a tedy odpovídajícími znalostmi si z vašich informací odnese podstatně více, než ten se vzděláním na úrovni 1 !!

Co jsem tim chtěl říci - čím méně člověk ví, tím je omezenější v možnostech informace přijímat a využívat. Tak je to i s těmi proroctvími a proroky. Vy třeba nejspíše o tom nevíte nic a tedy je prakticky zbytečné na Vás o tom mluvit. Nic ve zlém.

63917

01.08.2005 17:33

Policie zakročila proti technoparty

RE: Asi to přehnali !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Uvažoval jsem nad tím a ... omlouvám se, to jsem tedy docela ne moc hliboko promyslel !! Máte pravdu, že mezi příznivci a účastníky Czech Teku nebudou takoví "motorkáři". Hm - nebudou ??

Ale na druhou stranu, zase tak blbě jsem to nepromyslel - já totiž nekritizoval účastníky, ale ty, kteří se jich tady zastávají. A ten můj příměr nebyl přímo o tom - to bylo poporýpnutí "za roh" - čtěte ještě jednou:..mám nepříjemný dojem, že všichni zde, co
>by tuto akci nechali proběhnout zcela volně, tak asi taky
>schvalujete, že si nějací debilové nakoupí terenní motorky ...


A předpokládám, že taky najdete i hlubší úroveň/hladinu věty.

63918

01.08.2005 18:49

Uhni z cesty, dědku! Já se jdu bavit!

RE: Určitě nebudu sám !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

V tomto s Vámi budu víceméně klidně souhlasit. Vykládat, že mladá generace je taková či jinaká, hlavně že špatná, tak to je očividná blbost, které se může dopustit pouze nesoudný člověk.

Dnešní mladí mají dost smůlu v jedné věci, já jsem si toho s velkým smutkem všimnul na pozadí výchovy svých dnes již dávno dospělých dětí. Mladí obecně nezažili již tu krásnou přírodu ... ani k ní již nemají ten správný vztah. A hlavně - dnesní mladá generace za to ani nemůže ! Co to pomůže, že já své děti vychovával nekonzumně, se vztahem k přírodě a s pokorou k životu ? Cítím se osamělý !!

Totiž, Vy máte úplnou pravdu, ta příroda je strašně, ale skutečně strašlivě zničená dříve, než se dnešní mladá generace vůbec narodila. V Česku byl zdrcující zlom k horšímu asi tak v šedesátých létech. Víte - já se v oboru ochrany životního prostředí živím profesionálně již 30 let a když započítám vš studia do doby aktivity, tak přes 35 let. A celý život se dost angažuji, nejsem však v žádném případě ani myslivec, ani potrhlý "zelený".

Skutečně předchozí generace "vyžraly" tuto planetu a dnes je zdá se již prakticky na cokoli pozdě - viz má inklinace ohánět se stále Nostradamem. Jenže - lidi se smějí, když Nostradama vzpomínám. Mohl bych ale vzpomenout jiné, třeba Shrimad Bhagavatam nebo Maha Bharatu, což je vedaistická tisíce let stará literatura, kde se o naší době taky píše - se značným pohrdáním !! [překvapení] [překvapení] A pak i s konečným výsledkem, před kterým teď zdá již bezprostředně stojíme. Tedy - lidstvo mělo na výběr někdy před 40 léty, asi tak do roku 1972 šlo ještě planetu zachránit.

Dnes dámy a pánové můžeme již jen sledovat, jak zkáza postupuje. Nebude to moc pěkné...

63931

01.08.2005 21:16

Uhni z cesty, dědku! Já se jdu bavit!

RE: Vaše názory jsou nejednoznačné

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jsem překvapen - taky dobrý postoj ! Poslední dobou se stalo modou honit kuřáky že smrdí. A teď říkáte, že by mohli vadit psi - to asi máte pravdu ! Nejenže ti psi lezou na nervy štěkáním, ale třeba taky tím, jak ochcávají kde co a všude pouští chlupy. Ani kočky nedají pokoj, celou noc to ňamčí, že oka nejde zamhouřit. A mi ještě strašně vadí parfémy, dělá se mi po nich bez ohledu na značku "blujno" a to i ve větraných prostorech ! Auta ano ! Smrdí a dělají kravál, tedy jak které, ale dohromady určitě. Ještě bych se podival škaredým okem na cyklisty, pomalu není kam šlápnout pro samé cyklisty. A zcela mě štvou mravenci - faraoni, to je děs.

Ale já Vám teď řeknu, co mě rozhořčilo poslední dobou nejvíce ! Že prý začly růst houby, vypravili jsme se s manželkou, jsme oba "hřiboví". Teď se přiznám, máme auto a použili jsme jej, smrad nesmrad. Ostatně by jste mě zajímal, jak by jste jel na ty hřiby Vy, autobus tam nejede - na kole ?

Ale ouha, chyba ! Dojeli jsme do samého srdce houbařského ráje, leč nešlo zaparkovat, tolik aut jsem naposled viděl pohromadě v AAA. Clio je docela ťunťa, pichli jsme to na kousek plácku a vysoukali se tak tak ven. V té samé chvíli to na nás dopadlo plnou váhou - celá ta bída tohoto světa.

Z lesa se ozývala nechutná kakofonie zvuků - štěkot rozdováděných psů kombinovaný s hlasitým hlaholem různě starých dětí, do toho basování tatíků, zřejmě "zaostřili zrak" nějakou tou kapkou čehosi... Do toho se mísily nervozní fistule mamin, které jedním okem slídily po houbách, druhým pak po ratolestech v terénu. Koukli jsme na sebe s manželkou a nastal vzácný okamžik ! Shodli jsme se [velký smích] , což nebývá tak často - byl to prostě hnus.

Do lesa jsme sice vešli - uvítaly nás rozkopané růžovky, ty se tu u nás tak nesbírají, tedy posloužily jako trenink asi na ligu. Považte - našel jsem i rozšláplou babku, vypadala čerstvě a nechrobalivě. Ze všech stran radary našich uší hlásily, že není úniku. Proti nám se po chodníčku vynořila starší zasmušilá paní. Pozdravil jsem a zvědavě se zeptal, zda rostou. Paní mlčky ukázala košík, měla tam asi deset babek a suchohříbků a krabičku zn. Petra. Jsem kuřák - další hřích, příjdu do Vašeho pekla, kouřím a mám auto [velký smích] - tedy automaticky jsem vytáhl čvaňho, ta paní taky a manželka jak by smet.

Paní řekla zasmušile, že to je peklo, lidi běhají po lese a řvou, šlapou po houbách, za nima běhají psi a vůbec - že už toho má plné zuby, že našla více rozšlapaných hub, než těch do košíku a to se tady trápí asi hodinu. Mlčky jsme dokouřili a společně vyšli z lesa. Na paní čekal zasmušilý manžel, sedli do škodule a odjeli. Sedli jsme do Clia a taky odjeli ..

Pane máte pravdu, ti technaři vlastně jsou v normálu, taky jsem se zpočátku rozčiloval, ale prostě není vyhnutí. Lidí je jaksi moc.... [pláč]

63969

01.08.2005 21:30

Uhni z cesty, dědku! Já se jdu bavit!

RE: Opravdu sila!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Je to hnus ! Teď již skutečně nejde vůbec o srnky a ptáčky !

63972

01.08.2005 21:50

Uhni z cesty, dědku! Já se jdu bavit!

RE: Převzato z www.osud.cz

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane - problém se evidentně rozpadá do dvou různě vyhraněných oblastí. Pláčete na špatném hrobě, pokud budete třeba mi vyčítat, že když nesouhlasím s takovou párty, že tím taky schvaluji způsob řešení, jak předvedla policie. Za policii nemůžu, že to zbabrala. Když se budete soudit a vyhrajete, zatleskám Vám, nicméně ale stejně očekávám, že příští rok Vás všechny rozeberou hned odpočátku a fertik ! Pane, kdyby jste se příští rok třeba "usalašili poblíže mě" - beru flintu do ruky !

Já totiž pane zásadně nesouhlasím s takovým řešením Vašich srazů a neříkejte mi, že mi do toho nic není ! Rovněž ale kategoricky nesouhlasím s postupem PČR, jak tomu nakonec zabránila. Takže Vás můžu politovat, že Vám shořelo auto, zároveň se ale na mém zcela zamítavém postoji k takovým akcím nic nezmění - nesouhlasím s tím.

63977

01.08.2005 22:21

Uhni z cesty, dědku! Já se jdu bavit!

RE: O cem se zde bavime

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Je Vás zřejmě nechápavých více, ale zareaguji na Vás ! Pane ! Nemontujte dohromady problematiku provokativních akcí typu Czech Tek a problematiku zbabraných postupů PČR.

Nikdo, tedy kupříkladu ani pan Stwora tady nehájí jak Vy říkáte policisty, jak nadávají, mlátí kolem sebe hlava nehlava, rozbíjí skleněné láhve, střílejí náboje se slzným plynem do opuštěných aut, neviděl jste jejich brutalitu, jak mlátí bezbranné, neviděl jste, jak si zakrývají svoje služební číslo, aby je nikdo nemohl identifikovat, neviděl jste tank(!), který policie nasadila proti adolescentům....

Takže tu nehlásejte takové obludnosti, jako je toto: Budeme chránit přírodu i za cenu několika stovek zraněných lidí včetně vážných zranění a doživotních následků? V takovém světě chcete žít? A jak se vypořádáváte s faktem, že Váš nejoblíbenější, geniální a z celého světa nejlepší politik Václav Klaus zásah policie ostře odsoudil?

Trochu hruběji řečeno - pletete si prostě hovno s fíkem.

Ale teď již jen za sebe - kupříkladu já zcela zásadně nesouhlasím s tím, aby někdo dělal takový bordel a'la Czech Tek kdekoli "jen tak, z hecu". Kdyby to postihlo bezprostředně mě, asi bych se nechal unést hněvem a koupil si flintu.

63983

01.08.2005 22:43

Policie zakročila proti technoparty

RE: Asi to přehnali !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Už jsem to tu psal na více místech - domnívám se, že již nemá cenu diskutovat tento problém vcelku - evidentně se to totiž rozpadá na dva okruhy otázek.

1)Přípustnost podobných akcí jako je Czech Tek prostě "jen tak někde"

2)Zásah PČR

Nemá cenu to směšovat, jen to vede ke zmatkům. Bavme se o každém zvlášť, ačkoliv se to v daném případě týká jednoho a téhož, systémově to nutně spolů nesouvisí.

A na Vaše body bych přímo reagoval takto:

ad1) Souhlas

ad2) Sice se mě netýká, ale stejně Vás nechápu, v čem je ta argumentace scestná. Trochu to rozvedu.

Představte si, že tajemní organizátoři pro příští rok zvolí odlišnou strategii. Příští rok si všichni tekňaci koupí nebo zapůjčí na akci kvalitní terenní motocykly nebo čtyřkolky. A do republiky přijede 10 000 - 20 000 lidí s přívěsy a na nich ty motorky a čtyřkolky. Za hranicemi najedou do nějakých velkých kampů, tam ty mašiny sundají z přívěsů a hurá terenem na místo určení - někam, kam blbí policajti prostě ani nedojedou. Lehce po cestě převálcujou půl republiky, část se jich debilů asi cestou zabije [velký smích] , udělají si svoje malé peklo na zemi a hurá zpátky. To už se cajtům nepodaří zastavit ani omylem. Souhlasíte ? To bude fajn..

ad3) Není to zločin, je to otázka míry, pravdu díte. Bohužel ale někdo určí tu hranici tady, jiný onde. [smích] A můžeme se bavit 48 hodin denně !

63986

02.08.2005 17:25

Uhni z cesty, dědku! Já se jdu bavit!

RE: O cem se zde bavime

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tak to ale v žádném případě není pane a z mých příspěvků to nevyplývá ani omylem. To prostě není o netoleranci k mladým, nepodsouvejte mi a ani nikomu jinému takové bykoviny. Pan Stwora se obhájí lehce sám, ale já Vám připomenu, že celá kauza má vývoj v čase a pan Stwora tento článek vyvěsil v době, kdy podrobnosti nikdo neznal, to za prvé a za druhé - alespoň já jsem pochopil smysl v tom, že kritizuje bezohlednost a nechápavost lidí, v tomto případě patrně převážně mladých, v případě, že oni na to mají a oni se budou bavit ať to stojí co chce !! Tečka

64115

02.08.2005 17:40

Uhni z cesty, dědku! Já se jdu bavit!

RE: Pane Stwora,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jsme přibližně vrstevníci, zřejmě by jsme si lehce rozuměli i beze slov. Teď jste to totiž vyjádřil obrazně řečeno "jako bych to měl říci já".

Ano, ten průšvih a trapas je v tom, že se stylizují do postoje - v práci za každou cenu úspěch a výdělek, po práci rychle "vše na úrovní utratit". Když muzika - tak subwoofer pod 300W je trapas. Když auto, tak proboha ne třebas škodovku, ale nějaké brko tři sta z místa ! Nedělám si obavy, že se to neusadí, vždy to tak dopadlo ! Ale ta bezohlednost a egoismus je až zarážející.

Horší ale je, že za to fakticky nemůžou ! Je to bráno vcelku chyba generací rodičů, prarodičů atd - skutečně již oni položili tyto základy. A naše generace by mohla jít ještě dnes kopat do hrobů prarodičům, proč doprdele volili ty komunisty v 46 !! Toto je bohužel nutný vývoj a bohužel cesta zpět opravdu není.

64118

02.08.2005 18:01

Uhni z cesty, dědku! Já se jdu bavit!

RE: O cem se zde bavime

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane, zopakuji ještě jednou, nikde jsem já určitě nechválil brutální zásah policie, provedený navíc zcela amatersky, jak se tak jeví. Tedy bude z toho průser a já budu tleskat, když se ty rány, co padly vrátí jako bumerang na hlavy odpovědných.

A teď k tomu, co pan Stwora napsal - ocituji
Policie to zvládla na jedničku. Mírnější přístup, pokus o vyjednávání by technoparty neukončil. Nejspíš by viděla akorát vztyčený prostředníček. Ostřejší (jak několik z vás tady požadovalo) by naopak ještě více povzbudil váš pocit, že jste v policejním státě.


Jestli se pane chcete jen hádat, neuznáte to, pokud ale jste ochoten nad tím přemýšlet, musí Vám být jasné, z jakých informací pan Stwora asi vycházel. Nedělejte nikdo ze sebe chytrého více, než je pravda. Já sám jsem tou brutalitou PČR zhnusen a budu držet palce a jsem ochoten pomoci v tomto případě zde postižené straně.

Ale znova opakuji a na tom se nedá nic změnit a nemá to nic společného s mým věkem - taková akce do přírody nepatří bez ohledu, jestli jsou ti zajíci již dávno hluší, protože to je kousek od dálnice. Taková akce ale nepatří ani do opuštěného lomu uprostřed Sahary ! Bez zabezpečení lékařské služby, bez WC, bez zásobování atd. je toto prostě něco naprosto šíleného a já budu vždy proti.

Asi ty "radostné teknaře" v životě nepotkám z oči v oči, ale stejně by mě zajímalo, co pak doma by řekli, kdyby jim umíralo dítě na bodnutí sršněm a záchranka by nepřijela. Protože totiž přesně podle nich nikdo jaksi nevzal v potaz, že by se v městě s 5000 obyvatel mohlo něco přihodit, co se tedy divíte ? Na co by to bylo ? Ve svobodné společnosti !! [velký smích]

64127

02.08.2005 20:30

Uhni z cesty, dědku! Já se jdu bavit!

RE: O cem se zde bavime

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To jsem od Vás nečekal ! [překvapení]

Já tedy jen dodám - ano ! Když se na to díváte takto, tak pro takto uvažující, jako Vy, je zřejmě třeba zakázat individuální: - turistiku - koupání v moři i na volných vodních plochách, chůzi po chodních ve městě ... a tak podobně. [velký smích] Jest ovšem otázka, zdali na takové uvažování netřeba zbrojní průkaz.. [smích]

Ale vážně, vyzývám Vás k zamyšlení. Sám přece píšete Tedy přimlouvám se za tuchu toho zdravého selského rozumu .. Tedy - letos se jich tam sešlo snad jen 5 000, jindy jich ale bylo více, snad až 30 000 ? To je již obdoba průměrného okresního města, tedy bývalého. Pokračujmež v úvaze...

Já ten Váš recept přenesu do oblasti přístupné představě většiny národa. Představme si, že by na derby Sparta versus Slavie ve fotbale přišlo třeba 30 000 diváků. Podle Vás je zbytečné nějaké zabezpečování, je to jen buzerace. Jenže on by tam někdo dostal infarkt - Vy by jste jej, jsa slušný člověk, patrně odtáhnul někam dozadu, ať není na očích a ať neruší - nic jíneho by stejně nešlo udělat, jak by se tam dodstal lékař, nebyl by zajistěn na místě a nikdo by se nepostaral, aby byly zachované příjezdy, proč, žejo ! Vždyť je to jen buzerace a my nebuzerujeme, že ?

A taky by nikdo nehlídal, kolik se kam nacpe lidí, však mají svůj rozum. A tak by vznikla nikoliv "mexická vlna", nýbrž "karločeská vlna" - tedy shora dolů [velký smích] - a oni by Vám tam ušlapali syna (jestli máte). Asi by jste řekl "šááák co, udělám si druhého" - nešel by jste si stěžovat, že to kdosi zablil...

No já nevím ! Co ? Je to něco jiného ? A to jsem nevzpoměl, že by na tom derby zapoměli otevřít záchody, hm, to by bylo řečí asi...

Skutečně jste mě udivil. Tohleto, co jste naznačil mě vede k úvaze, že by jsme měli prostě stát zrušit úplně. Na co je nám policie, na co lékařské pohotovosti, na co hasiči, vše na co si vzpomenete je svým způsobem buzerace a stojí to zbytečně peníze. Ať se každý o sebe stará sám, vždyť má údajně každý rozum. No nic...

64158

02.08.2005 20:55

Právo na chuligánství nepatří mezi lidská práva

Oni to asi nebudou chtít chápat, že

Petr Gejdoš 83.?.?.?

by to doopravdy mohlo být takhle: Uvolní to tlak a odplaví to případnou nespokojenost. Loutkáři dobře vědí, že víc nepotřebujete. Hlavně aby byly plné krámy a zábava. Bude obojí, nebojte se.

Mě úvahy nad těmito problémy, které jste pane Stwora naťuknul, začínají automaticky nalaďovat "na melancholicko" a začnu se pak na tom světě cítit jaksi osamělý. Ale když se třeba potom dívám na slepice, jak spokojeně si žijí, když ode mě dostanou v základu cosi nažrat a vodu, cosi si přimelouchaří na zahradě samy a když se můžou vyvrátit do ďůlku s popelem - to je pak balada žít na tom světě ! Hm... Z celé té debaty na mě táhne neodbytně smutek.

Oni to asi nebudou chtít chápat... teď

64162

02.08.2005 22:19

Otec světa

RE: Vazena pani autorko,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

[velký smích] [velký smích] I já I já !!

Jinak se mi zdá, že se to tady fšecko jaksi rozvašňuje nezdravě . [smích]

64185

03.08.2005 17:16

Uhni z cesty, dědku! Já se jdu bavit!

RE: O cem se zde bavime

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tak tedy jinak - na netu jsou dostupné i údaje a vzpomínky na dřívější ročníky Czech Tek. Ne vždy, jak známo, proti těmto akcím policie zasahovala přímo tak, jak se pokusili vloni a potom letos. No, jak to tam vypadalo, co po těchto akcích zůstalo atd - co si budeme povídat ??

Tedy sám přece víte, že Vaše argumenty jsou liché, vykonstruované pouze pro potřeby této diskuse a využívající nefér postupů jako "co by bylo, kdyby .." .

Vy a Vám podobní mi (a jiným, například panu Stworovi) jakoby nechcete rozumět, já přece neschvaluji zákrok PČR tak, jak se jim to povedlo. Ale na druhou stranu, nesouhlasím s takovými akcemi, jako třeba Czech Tek.

A je nakonec jedno, jestli se jedná o Czech Tek, nebo jinou podobně postavenou akci. Protože to vše je součástí množiny jevů, které pan Stwora přesně pojmenoval. Vy zdá se nechápete, že nejde pouze o tuto jedinou akci, že se jedná o soubor jevů, zatím ještě přímo nepojmenovaný.

Tyto jevy zahrnují třeba i toto - příznám ale, že asi zdaleka nepostihnu celou množinu těch jevů:

- akce tzv. "stmívačů" = hajzlíci, co po nocích chodí krajinou, vyhledávají a poškozují transformátory a další zařízení VVN a hrozně je baví, když obrazně řečeno vyrazí pojistky nejméně pro celý region najednou. Ohromně inteligentní zábava !!
- akce typu "ralley za plného provozu" - taky skvělá zábava.
- akce typu "cros ralley" terenními motorkami nebo čtyřkolkami - tisíce děkovných dopisů !! [velký smích]
- "stopování" po železnici - nějak se to jmenuje. Lidi prostě jdou někam k trati, naskočí na vagon okolo jedoucího nákladního vlaku a prostě jedou do neznáma, třeba na uhlí.

To je zřejmě jen neúplný seznam "inteligentních zábav", z nichž některé jsou vyslověně teroristického charakteru, jiné vypadají - třeba to ježdění na uhlí - zdánlivě neškodně. A já k tomu přirozeně řadím i takto skvěle zorganizované zábavy jako je Czech tek.

Prostě se na mě zlobte nebo ne, ale jestli se třeba někdo "zlajnuje" na zábavě, nacpe do sebe navíc jakousi taneční "chemii" - jako by nestačilo to ducducduc se strobo světlem - a pak sedne do auta a opře to o strom, je to již zločin. A pro mě ne moc odlišný od toho, o čem se bavíme. Protože pak ouha, pánové třeba psychicky neunesou, že je přijdou zachraňovat ti zbyteční saniťáci a tak jim nakopou prdel a rozbijou sanitku. *HURÁÁ - MÁME SVOBODU, DEMOKRACII, MY NA TO MÁME !"

Jestli Vám není trapně to srovnávat s 89 a akcemi na Strahově, potom ale si to nastudujte přesněji. Tam to zajištění bylo ! A navíc - nebyly tam debyly ! [smích] (ta chyba je schválně, aby se to rýmovalo)

64373

03.08.2005 18:00

Právo na chuligánství nepatří mezi lidská práva

RE: Souhlas-nesouhlas

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nezávidíme, na beton ne ! [velký smích] Ale to Vám asi dojde až hóóódně za dlouho..

64385

03.08.2005 18:55

CzechTek v nás

RE: Komunistický svaz mládeže

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Absolutní souhlas - taky by mě velmi zajímalo, co to je ta moderní levice ! Velmi se přimlouvám - a těším - aby nám autorka tohoto článku vysvětlila - ale v jiném článku a diskusi.

64400

03.08.2005 20:07

CzechTek v nás

RE: Heslo:

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Kapitalista - fůůůůůj ! [smích] [smích]

Zdravím ! Taky si myslím, že si tentokráte Paroubek nadělal do vlastního hnízda. Ale obecně vzato - nálada je skoro zralá na tentokráte nikoliv sametovou. [velký smích]

64408

03.08.2005 20:58

CzechTek v nás

RE: Heslo:

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No jo, kolo dějin se nedá zastavit, pyšné bude stále ponižovat a ponížené vyvyšovat ! Akorát my lidi žijeme jako jepice tak krátké životy, že jaksi vůbec nevnímáme zákonitosti Všehomíra a zdá se nám, že to vše závisí na naši vůli - ó jak naivní ! [smích]

No nic - na jinou notečku - skoro jsem měl strach, že kdybychom se vsadili, že na podzim bude dolar hodně posílen proti koruně, tak ještě relatívně nedávno už už jsem si to taky začínal myslet a tedy že bych to prohrál. Ale čeče, Czech Tek ne-Chzech Tek, u nás se do podzimka nic moc nestane, mám dojem, že v tomto zrovna okamžiku mají mrazení v zádech odleva doprava všechny strany. A budou raději šlapat na brzdy.

Protože tentokrát by asi nebyla sametová.
A potenciál nadějně vzrůstá a vzrůstá !! [velký smích]

Ale dolar stejně neposílí ! [velký smích] Už bych se zase sázel. Dneska, co jsem si s chutí početl v češtině (mě ta angličtina místy silně zmáhá) - zde:

http://www.blisty.cz/2005/8/3/art24380.html

tak jsem si uvědomil, že bych to nejspíše tu naši hypotetickou sázku asi vyhrál ! Myslím, že - vlastně nemyslím, ale cítím, že se blíží krizka světovějšího charakteru, ne je naše zaprděné Czech Tek ... Tak nějak mám takové "politické revma" - cítím to ve svých starých kostech - tipuju podzim ? ! ?

64413

03.08.2005 22:03

CzechTek v nás

RE: Heslo:

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tento časopis odebírám v "papírové formě" ! [smích]

Já sám jsem pochodující "almara", plná všelijakých chmurných odkazů ! Vlastním knihovnu - a málokterou knihu čtu jenom pětkrát - vlastnoručně zakoupených knih, samozřejmě v papírové formě, neb jsem staromódní. Samé skvosty [velký smích] - jen knih o Nostradamovi by bylo na dvoukolák. Celkem bych si mohl otevřít knihovnu okresního formátu, ale mí klienti by časem nejspíše všichni skončili na psychině...

Jen tak mimochodem, kdo si dal práci (hroznou !) a přečetl třebas Mahábháratu nebo Shrimad Bhagavatam, nebude se divit tomu, co teď napíši. My máme vskutku moc dobrou šanci, dopadnout jako staří Sumerové. Totiž - Sumer byl před cca 4100 roky zničen v poslední nukleární válce na této planetě. Hm - nebyla to válka lidí...

Ostatně se to podle mě již velmi brzy celý svět dozví, jak to bylo a tedy i co bude dále - já jsem z těch (ne)šťastných, co to prakticky vím již nyní. [smích]

Tento svět je nenapravitelný, Czech Tek je takový malilinký kamínek v obrovské mozaice hrůzy, kterou prožíváne, akorat absolutní většinou nemáme ani vůli a ani čas si toho všimnout. Ale i o tom prorokové psali... oči mají - ale nevidí, uši mají - ale neslyší ...

64437

03.08.2005 22:28

CzechTek v nás

RE: Heslo:

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pan Stwora nám nakope do ..., jsme silně OT ! [pláč]

Takže jen krátce - kdyby opo-licajti udělali cokoliv na Czech Tek, stejně by bylo všechno špatně. [smích] --- A ano, celá ta bída plyne ze sporů linií En.Ki a En.lil, v čemž pokračoval Marduk na jedné straně a Nannar Sin + Ninurta na straně druhé. Příznaky jsou čitelné i ve Starém zákoně.

Nostradamus k tomu lakonicky utrousil: "Dlouho skrytý se vrátí z hlubin (hlubin vesmíru = mluví o Nibiru), bude držet meč v ráně svého bratra, nebe bude plné mečů (asi raket ?), bohové řeknou lidem, že toto je jejich válka (jejich = bohů). Co dodat ?

V řadě mariánských zjevení bylo řečeno, že ten okamžik najednou poznají všichni lidé na celé Zemi. A bude hrozný a mnozí hrůzou zemřou, a aby nezemřeli všichni, bude zkrácen. Hm, a kdyby někdo "vytřískal" z papeže třetí část Proroctví z Fatimy, bylo by vše jasné každému. Tak asi ... [velký smích] Vidíš, jsem optimista, směju se furt ! [velký smích]

64447

03.08.2005 22:47

CzechTek v nás

RE: Návrh

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Je to tam ! [smích] Dobrá jsme domluveni !

64454

04.08.2005 16:03

Otec světa

RE: Cheney vyzývá Spojené státy proti nukleárnímu Iránu

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tohleto : tu zemi (v souladu s mnoha podobnymi nazory) ceka krvava revoluce neznamych proporci. hlásám již delší dobu a mnozí poturčenci horší Turka se tady plácají smíchy. Ale jim ten úsměv zmrzne na ksichtě, až zjistí, že za všechny svoje dolare nekoupí ani letenku domů pane Berka - domů !! [velký smích]

No a na tohleto : tu zemi (v souladu s mnoha podobnymi nazory) ceka krvava revoluce neznamych proporci. se moc nespoléhejte, že by to mělo zabránít třetí světové . Já v tomto věřím chudákovi Nostradamovi - bude i třetí světova - respektive již probíhá - i budou mít v USA občanskou válku neslýchaných rozměrů.

Ovšem, že by jsme se na to měli nějak moc těšit, to zase ne, to budou opravdu špatné časy, ještě pak budeme se slzou nostalgie v oku vzpomínat, jak bylo na světě fajn, když to stálo za hovno ! Pardon !! [zahanbení]

64587

04.08.2005 18:30

Řezník se zabydluje

Je to pěkné, ale co s tím ?!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Je to pěkné, když je člověk dobře informovaný, ne že ne. Ale - ono se to pořád valí a valí a časem prostě a jednoduše musí dojít k tomu, že se člověk musí zastavit a zeptat se - co s tím ? - jinak se mu hlava rozskočí a prostě se musí sám sebe zeptat, jestli není lepší prodat PC do frcu a jít se za stržený peníz pořádně ožrat.

Vždyť je to k uzoufání. Člověk ví, že dochází aktuálně ropa a že světová hospodárka je před zhroucením. Ví, že to nebude nic pěkného - že bude bída, svrab a neštovice ! Ví, že se tzv. "demokracie" již dávno dávno - asi týden po vzniku - zvrhla na svoji vlastní karikaturu. Že žijeme v prolhané idiotské civilizaci, která chcípá a mlátí hnátama kolem jako chcípající kobyla.

Prosím někoho rozumného, aby naznačil, co s tím !! [pláč]

A nebo jinak to vyjádřím - je tady někdo, kdo nechápe, co to je a proč to je ten terorismus ?

64599

04.08.2005 21:42

CzechTek v nás

RE: Heslo:

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Moje špatné zprávy jsou asi tak pro 99,9% lidí zcela pro smích, tedy já nešířím špatné natož potom polašné zprávy ! Nýbrž šířím všeobecné veselí ! [chechtot]

A tak si říkám - lidičky, když už je to s váma tak, tož ještě se posmějte, šak už to dlouho trvat nebude .. [velký smích]

64619

04.08.2005 21:45

Řezník se zabydluje

RE: Je to pěkné, ale co s tím ?!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Však to taky byla spíše řečnická otázka ! Vždyť to každý ví, že vše je zcela absolutně v pořádku ! [velký smích]

64620

04.08.2005 22:05

Právo na chuligánství nepatří mezi lidská práva

RE: Oni to asi nebudou chtít chápat, že

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ano, je to smutné, je to tak .. Oni se s tím přitom ani nemohou poprat - neví co jím chybí a od druhých si nenechají moc poradit. Oni toto vše vidí jako normál - fakticky jim to ani nejde zazlívat - takový je vývoj. Jediné, co je asi bude možná ty přemýšlivější štvát, když v mezičase budou uvažovat - že neví co jsou, proč jsou, co tu dělají atd - tedy raději zapnout a zase : bzum bzum bzum.

No - někdy je fakt rychlejší a efektivnější barák zbourat a postavit znova, než jej opravovat.. [smích] Kdoví, co zamýšlí ten nahoře ... já tuším

64624

05.08.2005 10:48

CzechTek v nás

RE: Heslo:

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nouze naučí kupříkladu "houstí mě" v okamžiku, kdy mi v zapalovači dojde plyn a já budu chtít mocí mermo nějaký oheň. I vzpomenu si, že se mlátilo šutrama o kus železa a že to házelo dobré jiskry - tož si na to hodím jiskru sokole a bude to.

Ale jak 7 miliard lidí naučí nouze housti, až se v mlékárně přestane vyrábět mlíko, v bramborárně se přestanou vyrábět brambory, v benzinárně potom benzín [velký smích] atd ? To pak najednou všichni vyběhnou s rýčema a budou zpátky měnit ty svoje růžové sady kolem baráků na brambořiště ? Když oni dobře ví, že ty brambory se vždycky dělaly výhradně v bramborárně ? Tož to jsem na to zvědavý ! To se smíchy neudržíme ..

Je jasné, že to přežijí Kubánci a severo Korejci, zřejmě i Vietnamci a vůbec takové ty národy, co dodnes moc neužívaly. Holt - kolo štěstěny se stále točí, jednou jsi dole jednou nahoře...

Ten tam nahoře dobře ví, co dělá a každý podle zásluh... [velký smích]

64719

05.08.2005 18:49

Otec světa

RE: Cheney vyzývá Spojené státy proti nukleárnímu Iránu

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Není to tak dávno, co se mi přihodila tzv. "depka" - nevím to jistě, že to byla depka, ale asi jo. Jednak vždy, když čtu delší dobu anglicky, tak na mě příjde nevrlá nálada. Prostě už více než rok se samoučím angličtinu (hlavně tedy číst) a pořád je to to samé. Je to jako když člověk ztratí čtecí brýle a tak to z posledních sil luští bez brejlí, sem tam nějaké slovo ne a ne přečíst, prostě poezie v angličtině by mi asi neseděla.

Já si četl ty "hroznosti" ze světa tedy v angličtině a pomalu a jistě mě už ta angličtina začala zmáhat. A tak jsem šel na Britské listy trochu zase na češtinu a ejhle, uviděl jsem tam ten článek o ropné krizi. Viz tady toto: (+ další články autora !)

http://www.blisty.cz/2005/8/3/art24380.html

No a bylo to. Vytiskl jsem si to na papír - prostě papír je papír. Pomalu a s nechutí jsem si to znovu přečetl a dospěl jsem k názoru, že ta moje angličtina není zas tak mizerná. Vlastně autor v tom článku píše to, co já již četl tu i onde poslední rok anglicky mnohokrát.

A zamyslel jsem se a pak to tu bylo - normálně na mě sedla taková zvlástní úzkost, já jsem přechodně zafungoval jako analogový počítač a mi se ve virtuálnu mé hlavy vyjevila celá ta bída dnešního světa a jak to asi skončí. A sedla na mě beznaděj. A smutek, melancholie a nevrlost dohromady.

Použiji Váš výraz - to nás fakt ale čekají vybrané radostě ! A fakt to již nebude dlouho trvat !

64799

05.08.2005 22:00

Právo na chuligánství nepatří mezi lidská práva

RE: Paroubek a Bublan

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pan Zorba má 18 roků, tedy ještě není nic ztraceno, to myšlení se může vytříbit ! Na jedné straně mě tak trochu mrazí z těch výroků, na druhé straně - co vlastně by jsme mohli čekat ?

Vždyť on pan Zorba má silně nadpoloviční pravdu, pokud to tak můžu napsat a rychle to dovysvětlím, než z toho někoho obulí.

Je třeba vidět, že mladý člověk, pokud skutečně vážně přemýšlí nad minulostí, hodnotí současnost a z toho vyvozuje blízkou budoucnost, potom se tento mladý člověk nemůže vyhnout jisté radikalizaci myšlení. Podívejte se nezaujatě, do jakého to světa "jsme ty svoje děcka povrhli". Podívejte se na ten bordel, v jakém ten náš svět je !

Ovšem, my starší a lehce již otupělí přemírou znalostí toho, jak to ve skutečnosti chodí víme, že zatím všechny dobré leč takto radikální myšlenky byly cestou do pekla diktatur a neskutečného útlaku. A nesmíme porovnávat v tomto ohledu země islámské, jako třeba Irán se zeměmi z oblasti euro-atlantické civilizace.

Toto je asi ta největší chyba v úvaze pana Zorby. Ta naše "bílá civilizace", ta je již hodně dávno v takovém úpadku, že se již zachránit nedá a pan Zorba přichází pozdě. Křesťanská část lidstva padla "do osidel Satana" v okamžiku, kdy se začala šířit ohněm a mečem - v jedné ruce Bibli, v druhé ruce nemilosrdnou zbraň a v srdci myšlenky nikoliv na Boha, ale pouze na hmotné bohatství a moc !!

Pane Zorba, mě by zajímalo, jakého to ritu jste křesťan, abych se orientoval a eventuálně bych Vám raději mailem poslal notnou serii otázek ??

64850

06.08.2005 16:49

Otec světa

RE: '..voják US army tak by snad mněl něco od baby bolševičky také vydržet ...'

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tak jsem nad tím vaším příspěvkem chvíli uvažoval - a Vy pane Peter Veliký, Vy jste si na vojně kolik toho odkroutil ? Já jen, jestli je šance, že mě pochopíte, když se nad Vašimi pochybnostmi o schopnosti kupříkladu československé armády v roce 1938 budu lehce podivovat.

Kdyby jste zpochybňoval československé politiky, to bych chápal, ale takhle ? To totiž nevím, co máte na mysli těmito slovy Ti toho tak dokazali - v historii kdy Ceskoslovensko potrebovalo vojaky ...

64968

06.08.2005 17:08

Mám radost jako malý kluk

RE: Cenzura?!?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Chápu, co jste chtěl vyjádřit, ale tak trochu nesouhlasím s tím vším. Ano, Zvědavec nabízí alternatívu, ale já do doby "nalezení" Zvědavce absencí alternatív rozhodně netrpěl, našel jsem si je lehce sám. Co ale já si na Zvědavci cením absolutně, to je skutečně značně kvalitní diskuse. To že se zde sem tam někdo s někým slovně "požere" nebo že někteří již tady skutečně začali fungovat jak naftalín na moly, to se dá obejít či přetrpět !

Totiž skutečně kvalitní diskusi nenajdete jen tak, pokud se nejedná o diskuse čistě tematicky směrované, tedy například diskuse o vozidlech značky Mercedes. A tedy antiZvědavec v tomto směru nemůže zatím nabídnout vůbec nic. Ale věřte nebo ne, kdyby na Nezvědavci začala fungovat diskuse stejně jako tady, tak i v přímém rozporu s Vaším očekáváním, i kdyby tam skutečně ty "startovací články byly diametrálně odlišné, zas by ta úroveň byla dána diskutujícími a jejich názory.

Tedy, když se přechodně diskutující ze Zvědavce přesunou na Nezvědavce, v podstatě nastane to, že se tam přesune i celá úroveň. Nechci podceňovat práci pana Stwory a technické možnosti a pohodlí zde. Je v tom hodně práce a patří za to nejen velký dík. Ale ta vlastní úroveň je skutečně hlavně v diskusi. Necenzurované zprávy a komentáře si klidně každy, kdo o to stojí, najde sám. Ale již si s nikým o tom nepokecá a to je to kouzlo tady !! [smích] [smích] Vše, co sdílíte radostně s dalšími, se pozitívním způsobem násobí ! [smích] [smích]

64971

07.08.2005 21:04

Spojitosti

RE: Koule z dejepisu

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane kema, vyvracet Vás by byl asi docela traktát, aby člověk prorazil tou demagogií - to se mi nechce. Uvedu jen malinký příklad, ze kterého by to mohlo být docela jasné, jak to doopravdy bylo a stále je . [velký smích]

Když vypukla druhá světová válka, vyslali Němci na Atlantik ponorky, které měly napadat atlantické zásobovací konvoje Britanie. USA však v té době stály v pozici - kdo si koupí a zaplatí, ať si s pánem Bohem odveze a použije co chce jak chce - byznis je byznis !

A tak kupříkladu taky vypluly na Atlantik zásobovací lodě, které nakupovaly v USA naftu a mazací oleje a potraviny a vůbec vše potřebné a zásobovaly německé válečné lodi, aby nemusely po akci vždy do domovských přístavů. Jo jo, byznis je byznis. Vy říkáte, že první velký nepřítel pro USA byl nacismus. Jste mě skutečně pobavil !! [chechtot] Bez príma kšeftů na všechny strany za druhé světové by dnes nebyl "americký sen" !! Nenechte se Vy "jeden z největších učitelů dějepisu vysmát!"

65124

07.08.2005 21:21

Spojitosti

RE: Lžidoktore Včeličko,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jste to mohl klidně zkrátit - nejsme malé děti, které se z pravdy rozpláčí - šlo výhradně a pouze o kšefty. Protože ale o kšefty jen sem tam někoho, tak aby se lidi nadchli, nalakovalo se to na boj za nezávislost. Tedy skutečně - první velký nepřítel byl ideologicky pro budoucí USA mateřská země Británie.

Potom to pokračovalo a bylo zpapírováno jako tzv. "Monroeova doktrína" - tedy opět byly jako ideologický nepřítel označeny cudně implicitně tentokrát všechny původní mateřské koloniální velmoci - hlavně pak však Španělsko. Totiž příští zlodějny pardon "spravedlivé války" směřovaly do oblastí španělsky mluvících.

Atd atd - toť se táhne jako červená nit celou historií vzoru nášeho - USA. [velký smích] Tedy morálka nemorálnosti, maskovaná supermorálkou na hubě.

65126

08.08.2005 16:40

Spojitosti

RE: Tyhle Vaše bajky si nechte pro vnoučata, Lojzodušane, ale povídejte jim je než dostanou rozum,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nebetyčně krásný dialog !!

-Planeta jde do hajzlu a vy dva se hadate kvuli pitomostem. Vase nervy bych chtel mit
-já se nehádám. Planetu před pádem do hajzlu nezachráním a tak si jen před tím chci ještě dopřát trochu srandy

[chechtot] [chechtot]

Nebojte se, ještě více než rok to vydrží ! [velký smích]

Jinak v zásadě se opravdu dá říci, že celá ta naše euroatlantická civilizace je postavená na nemilosrdném kšeftu. Dobrá tedy, když už to tak je, je to něco, co je v přírodě vcelku běžné - ale ještě jsem neviděl žádného třeba krokodýla, že by se nažral a vybulil se na pláži a před sebe zapíchl transparent Nikoho jsem nikdy nesežral a ani nikdy nesežeru.

No ale v té naší křesťanské společnosti je toto právě něčím zcela obvyklým.

65232

08.08.2005 21:55

Spojitosti

RE: Koule z dejepisu

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Dušane, "v luftě lítá hodně cifer", co kdo komu dodal a buď zaplatil, nebo nezaplatil. Velmi zajímavá je kniha pana Majskeho, bývalého ruského velvyslance v Británii za WW II. , která se jmenuje "Velvyslancem v Londyně". Tam uvedeným číslům lze věřit a skutečně USA do SSSR dodala ohromné kvantum výzbroje, výstroje, munice a potravin, rovněž i oblečení, uniformy a pod.. Sovětský svaz podle pana Majskeho platil ve zlatě a diamantech.

Že by to mohla být skutečnost a nikoliv smyšlenka svědčí anglické údaje, kdy Britové vyčíslují škody po potopení jistého počtu lodí při návratu z Murmaňska, kdy Brity jmenovitě velmi mrzela jedna loď naložena obrazně "po střechu zlatem" !!

Ale nemusíme věřit ničemu co je psané - čemu ale věřit můžeme bezpodmínečně jsou skutečnosti. Uvědomte si, co byly USA před WW II. a co byly po válce !!

USA se od roku 1928 do války potácely na pokraji státního krachu s velkou částí populace na hranicí hladomoru. F.D Roosewelt v podstatě od roku odpovídajícího cca nástupu Hitlera v Německu - tedy cca v 1933 zahájil serii státních zachranných akcí typu "výstavba hladových zdí". A docela si s Hitlerem notovali stejnou písničku.

Ale ejhle - po válce byly USA na vrcholu ekonomického zdraví, banky se topily v kapitálu, USA mohla rozdávat nalevo napravo !! Odkud to pane ? Pane, nepleťe se - pro USA byla WW II. zlaté období superkšeftů a vydírání. Neodvažte se mi napsat, že nemám pravdu. Protože potom Vás začnu systematicky deptat fakty bez ohledu na nastolené tema !
[velký smích]

65259

08.08.2005 22:09

Spojitosti

RE: Chladná kalkulace

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Příznám se, že celou tu Vaši litanii ekonomickou zoufale pane Gdosy čtu dokola a až teď mi svitla naděje, že aspoň něčemu z toho rozumím. Čili tuto část Vaší přednášky chápu, vše předtím mi dělá pouze vrásky a vyvolává pocit nesouhlasu.

Tedy teď k tomu poslednímu - ano každý se stal závislým a jediná cesta je cesta absolutní chudoby a vyvrhelství ! Tedy ale se nutno zamyslet - cože to jistý pán Ježíš z Nazzaretu pravil o vstupu do nebe ? Spíše velbloud projde uchem jehly, nežli by se bohatý do nebe dostal !

A jelikož jsem zde již jmenem Nostradamus notoricky známý a zřejmě otravný, nebudu jej citovat, jenom napíši "Pozor, Nostradamus !! [velký smích]

65260

08.08.2005 22:11

Spojitosti

RE: Toto je velmi prilezitostne a k veci!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Dovolím si silně nesouhlasit - každý nehrabe. Že příslušniky této naší bílé civilizace napadne taková úvaha svědčí, o čem příslušnící této civilizace stále přemýšlí. Podle sebe soudím tebe ! [velký smích]

65261

09.08.2005 18:05

Spojitosti

RE: Koule z dejepisu

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tož to je odpověď k věci, pane Dušíne. [velký smích]

65362

09.08.2005 18:12

Spojitosti

RE: Koule z dejepisu

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Říkáte Tady pane Gejdos neco nesedi.
Rusko pokud vim za Druhe Svetove valky zadneho velvyslance v Britanii uz davno nemelo. Mel ho tam zato Svaz Sovetskych Socialistickych Republik. Krvava diktatura rizena masovym vrahem jmenem Dzhugashvili. Doufam, ze neverite jeho velvyslanci.
?

Tak tomu se musím pousmát, jednak se skutečně ukazujete jako docela hnidopich, jednak z Vašich projevů příliš čiší Vaše omezenost ve znalostech. Tedy ty Vaše věty Ti, kteri se nedokazi poucit z historie si zaslouzi, aby ji prozili znovu.
Nerad preji lidem neco zleho, ale vam pane Gejdosi malicky hladomor preji.
si zarámujte pro vlastní potřeby, myslím, že by jste to dosti potřeboval.

Pardon, že jsem na ty Vaše bludy reagoval, bylo to dost z mé strany neuvážené, hrachem se nedá omítat .. [velký smích]

65363

09.08.2005 18:26

Spojitosti

RE: Koule z dejepisu

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane René, nechci tady zase operovat Nostradamem, ale zmínit jej musím. Tento pozoruhodný pán před 500 léty vysloveně toto zmiňuje ! Tedy že obyvatelé Hesperidu (= rozuměj Ameriky) uložili zlato do "chrámu", ale bylo všechno "ukradeno". Netřeba pod pojmem "ukradeno" myslet hnedle loupež typu vykradení banky. Ale nejpravděpodobněji se tím naznačuje, že zlato již v Americe není. Tedy možná ani těch 7% nebude pravda a bude to přímo 0% !!

Na pořadu dne je tudíž vážná ekonomicko-politická vnitřní americká krize, alias, jak jsem zde již býval byl pravil - neslýchaná občanská válka v USA. K tomu totiž prorok směřoval ve svých myšlenkách okolo Ameriky. Síla a váha euroatlantické civilizace se přenese zpátky do Evropy, která vítězně vybojuje světovou válku proti islámské koalici.

Nostradamus doslova běduje nad pomstychtivostí Evropanů, kteří v rozzuřené pomstě vygumují doslova z povrchu země všechny symboly islámu. Doslova a do písmene - kupříkladu na místě Mekky má být snad jen obří díra do země !! Doporučuji se o tom informovat. Tento pán neměl ve zvyku se mýlít .. [velký smích]

65365

09.08.2005 18:35

Spojitosti

RE: Chladná kalkulace

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Vše, co jste uvedl, funguje již hodně dlouho - tedy skutečně celosvětově se celá slavná ekonomická věda v praxi propracovala ke zcela virtuálním skoronefunkčním ekonomikám. Tyto ekonomiky již skutečně stojí až zcela biblicky pouze na "dobrém slově" a nikoliv na reálných hodnotách. Pán Bůh nám pomáhej, až to krachne. A že to krachne - toje více než jistota !! [velký smích]

A jak bývá poslední dobou dobrým zvykem - začne to v USA..

65366

09.08.2005 18:41

Spojitosti

RE:Svoboda v průmyslovém světě....

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ano, máte na 99,9% pravdu - lze kupodivu žít "normálně" (mobil, PC, manáger, rodina, apod. = nutnost vydělávat) a přesto být svobodný. Je to těžké, velmi těžké, ale při vytrvalosti a dobré vůli to jde.


Ale když budu hodně š´tourat, nakonec bych Vám dokázal, že stejně nejste svobodný, neb jste na něčem osudově závislý, čeho se nakonec nebudete chtít vzdát. Tedy, skutečně svobodných pak bude podstatně méně než jeden z tisíce ! Když řeknu jeden z milionů, budu pravdě blíže, zřejmě, neni-liž pravda ?

65368

09.08.2005 20:32

Jsem také ve válce?

RE: Take nechci valku

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane deu, sice se neptáte mě, ale zaujalo mě tady toto :Neviem totiz najst v historii ten dovod, ktory by Cechov opravnoval podrobit si Sudetakov po starociach spoluzitia. Cim si to zasluzili, ze ste sa proti nim postavili?

Totiž, zaujalo mě to proto, že mi ten Váš dotaz nedává jaksi smysl. Co podle Vás znamená to :..podrobit si Sudetakov .. ?

Nebo i tady toto .. ste sa proti nim postavili .. co to znamená, jak tu otázku lze chápat, na co se vlastně ptáte ??

A jen tak mimochodem ...
Sudetští Němci nikdy nechtěli připojovat území Sudet k nějakému Německu a víte proč ? Německo totiž jako takové jako jednotný stát jen málokdy aspoň formálně existovalo a jednalo se u toho Německa spíše jen o formální pojmenování ne zcela jasně vymezeného území. Sice existovaly všelijaké národy obecně germánského původu, ale název Německo byl spíše názvem hanlivým a pejorativním. Jednalo se vždy spíše o Sasy, Bavory, Prusy, Branibory atd. a do Němců se jim spíše jakoby nadávalo.

Německo jako takové vzniklo až v druhé polovině 19. století a od té doby však již skutečně Sudeťáci "mocně" pokukovali do Berlína ! Jen z úcty k Habsburkům a protože se to Bismarkovi rozhodně nehodilo do krámu - nechtěl válku na život a na smrt s Rakouskem - se Sudeťáci netrhli ještě za císaře pána. Kdyby vypukla I. světová válka o 50 let později, nejspíše by císařské Německo Rakušáky a tedy Čechy o Sudety nějak obrali za nadšené spolupráce Sudeťáků ! Věřte tomu.. Ostatně obdobně jako o Lužici nebo Slezsko, jak si jistě vzpomenete.

65386

09.08.2005 21:41

Jsem také ve válce?

RE: odposlech

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Dušane, ovšem Vaše logika je vskutku oslnivá ! [velký smích] [velký smích] Brrrr !!!

Přece Vám to pan Pavel-Čert atd píše zcela jasně, že jestliže nejsou jasné indicie a příslušné schválení atd. atd. - potom opravdu je každemu po tom nic, co komu kdo volá.

Nechtěl by jste tedy napsat, jak by jste si to představoval Vy ? Vy tedy jste pro permanentní odposlech úplně všeho, nebo co ? Tedy i permanentní porušování listovního, bankovního a vůbec veškerého tajemství ?

Nejste náhodou nějaký divný ? Neřku-li vadný ? Vy by jste chtěl být biorobotem bez vůle ? Fujtajxl - otřepalo mě !! Kde že Vy to vlastně žijete ?

65397

09.08.2005 22:03

Spojitosti

RE: Chladná kalkulace

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Píšete Leda by se tu před našima očima uskutečňoval plán jenž s většinou lidské populace do budoucna nepočítá.

Mi je trapně, já tady furt otravuju s Nostradamem a jinýma "zběsilostma". Ano, s většinou populace se nepočítá ! Vždyť kdo má zájem, může se o tom dočíst v hodně velmi důvěryhodných knihách. Kupříkladu v Bibli. !

My lidi jsme původně bioroboti, stvoření bohy Sumeru pro těžké práce a pro posluhu bohům (=rozuměj mimozemšťanům), kteří nás za tímto účelem vyšlechtili doslova a do písmene asi tak, jako lidi šlechtí dnes zvířata, tu aby krávy extra hodně dojily, onde aby slípky snášely jak vzteklé.

Je "radostným zvykem" svádět vše na Židy. No, a asi zcela oprávněně !!

Když si tu Bibli totiž přečtete důkladně, tak pochopíte proč si to myslím ! A spousta dalších.. [smích] Ti "naši bohové" nás totiž zdaleka neopustili, jsou tu mezi námi, dále nás ovládají a používají k tomu lidi, vyvolené lidi, hádejte koho asi. [velký smích]

Cílem je vyčistit planetu od lidí - potopa se již konat zřejmě nebude. Ale bude oheň nebeský - nevím obecně, co to má být.

Když se nad tím vážně a bez předsudků zamyslíte - vycítíte velkolepý plán. Plán na vyhubení lidstva vlastníma rukama, ale tak, aby jsme z planety neudělali radioaktivní kouli !! Totiž, mají s planetou jiné záměry, než z bezpečné vzdálenosti monitorovat radioaktivitu.

"..a bohové lidem sdělí, že to je jejich válka (válka bohů) ..." pravil pan Nostradamus a věděl, proč to říká ! Vsadím poslední co mám, že právě o tomto je III. díl tzv. "Proroctví z Fatimy" !! [smích] Proto papežové raději zemřeli, ale nezveřejnili jej !

65398

10.08.2005 14:14

Spojitosti

RE: Koule z dejepisu

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Kemo, nebudu nikterak zastírat, že Vašimi myšlenkami jsem daleko častěji znechucen, nežli potěšen. Můžete hádat, proč tomu tak je. Pokud vás nic nenapadá, řeknu Vám to přímo - To Vy se tak chováte, že si tady patrně chodíte umenšit nějaký mindrák a fakta Vás příliš nezajímají. Zkuste být k sobě trošičku úpřimný a nezaujatě si pročtěte (což asi nepůjde, že ?) své příspěvky a dáte mi za pravdu alespoň v duchu - nechci, nepotřebuji to nijak pro sebe, aby jste si sypal na hlavu teatrálně popel.

Pan Majskij byl velvyslancem Sovětského Svazu ve Velké Británii po dobu II. světové války. Ačkoliv byl komunista, ačkoliv podle Vás byl velvyslancem "zločince Džugašviliho" - přesto to byl velvyslanec suverenního státu, který nesl více než adekvátní váhu této války. Přečtěte si, co o panu Majskem ve svých pamětech napsal E. Beneš a nakonec i W.S. Churchil jej zmiňuje příznivě a mohl by jste svůj slovník zmírnit - ostatně nesvědčí o znalostech a schopnosti z Vaší strany posuzovat něco přiměřeně, když používáte takové výrazivo a když máte takové názory !!

Pane nezlobte se, nepovažuji Vás takto za diskutéra na úrovni. A to co píšete mi, to Vám vracím pro vaše použití - jste totiž patrně veden zásadou Podle sebe soudím tebe.

65462

10.08.2005 14:29

Spojitosti

RE: Chladná kalkulace

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nevím, jak to myslíte - zdali Vás to zaujalo z hlediska faktů, nebo si jen děláte legraci. Nevím, zdali jsem někde napsal, že v roce 2011 bude přímo tzv. "konec světa" - spíše jsem to nikoliv přímo takto napsal.

Ale skutečně - datum 2011 (nebo 2012 ??), někdy kolem 21. prosince - to je to "prokleté datum, kdy se něco velmi závažného stane. Ten rozptyl roku na 2011 nebo 2012 je dán nejasností, jak bylo použito datum O po Kristu. Možná to bude ten konec světa doslovně. Chtěl byl ale na to tema dodat, že netřeba si konec světa představovat dětinsky tak, že pán Bůh cvakne po nějakém vypínači a stane se ..

Fakticky závěrečná fáze konce světa již asi 30 let probíhá a to velmi závratnou rychlostí, tedy to, o čem mluvíme jako o konci světa v roce 2011 není konec světa, nýbrž "konec konce světa" !! [velký smích] [velký smích]

Dalšími podrobnostmi mohu klidně posloužit .. [smích]

65463

10.08.2005 15:01

Spojitosti

RE: Chladná kalkulace

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Domnívám se, že ačkoliv to nevypadá, tak Vy mluvíte (píšete [smích] ) o tomtém scénáři jako já. Já sám jsem donedávna měl velké problémy se orientovat v mnoha zdánlivě protichůdných údajích z řady různých proroctví. Ani teď nemůžu vyhlásit s jistotou, že tomu všemu rozumím, rámcově však mám již jasno. Je to dáno tím, že každý prorok byl do jisté míry limitován směrem svého pohledu na budoucnost a taky časovým odstupem, lze-li to vůbec takto vyjádřit. Navíc jsme dnes my, finální příjemci údajů z těchto proroctví opět postižení zkreslením pohledu, neboť naše optika pohledu je jakoby pohled přes mikroskop na fotbalové hřiště !! [velký smích]

Uznáte, že člověk, který nedokáže získat značný nadhled, by pomoci toho mikroskopu jen velmi obtížně z detailu hřiště rozeznal, že se hraje derby Sparta-Slavie ... [smích] o stavu skore již ani nemluvě !

65466

10.08.2005 15:20

Jsem také ve válce?

RE: Take nechci valku

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Můj subjektívní názor je podobný Vašemu, že vytvoření tzv. "československého národa" bylo účelově použito jako vůbec zdůvodnění vzniku ČSR v roce 1918 . Jinak objektívně by totiž nešlo použít ono Rooseweltovo právo na sebeurčení národů a ČSR by vůbec nevznikla.

Ostatně, zeptám se Vás a odpovězte mi úpřimně - domníváte se, že by dnes Slováci vůbec existovali, kdyby se Češi a Sudeťáci jednoznačně postavili v létech 1917 - 1918 za císaře Karla (šestého ?? - nevím !) a jeho vizi tzv. Podunajské federace ? V této federaci, pokud vím, měli být jako federativní státy České země, Rakousko, Chorvatsko, Maďarsko a Halič. O Slovensku nebyla řeč, ani žádná zmínka - kde by jste bez ceskoslovenského národa dnes byli, to asi víte i Vy stejně dobře, jako já. Radil bych nechat na hlavě ... [velký smích]

No ale vůbec jste mi jaksi nedovysvětlil ty původní otázky, co jste tím myslel ? Copak byli Sudeťáci v občanských právech nějak ukrácei v I. republice ? A v kterých tedy ? Neměli volební právo ? Platily pro ně nějaké jiné zákony, než pro všechny ? Nebo co ? Ostatně jako pro maďary i Maďarony na Slovensku ? Nebo pro Rusíny na Podkarpatské Rusi ? Rcete ! [smích]

65467

10.08.2005 16:34

Spojitosti

RE: Chladná kalkulace

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Doporučuji knihu "Dvanáctá planeta" od Zecharii Sitchina - sice v prvním přiblížení jako zdánlivě zcela "fantasmagorie". Ale po následném prostudování zde uvededených odkazů a víceméně soustavnějším studiu Bible z hlediska skutečných sdělení se objeví kontury minulosti i nastávající situace. Vám hodně pomůže, že budete při studiu vědět, že se nejedná o fantasmagorii. Dobrá znalost Bible, zejména Starého Zákona je velmi dobrým vkladem ..

Lidé byli stvoření jako bioroboti genetickou manipulací podstaty nějakého hominida. Ostatně ze všeho nakonec vyplývá, že život na Zemi byl uměle vysazen přesně v intencích Bible. Bibli je nutno číst nikoliv jako pouze náboženskou knihu, ale jako vážné sdělení z hluboké minulosti.

Sumerští bohové nebyli bohové s velkým B, oni tito bohové byli mimozemšťani, kteří se lidem marně snažili vštípit, že je jen jeden Bůh s velkým B !! [smích] A tohoto Boha i oni "vzývali". Celé je to samozřejmě ještě více zamotané...

No a my jako bioroboti jsme zatížení oním biblickým dědičným hříchem - to ale není hřích nás lidí, je to hřích stvořitelů. My jsme důkazem porušení zákonitostí Vesmíru - proto ten hřích. Proto se Ježíš obětoval. Vše je jinak. Důležité je ale si uvědomit, že oni mimozemšťani mohou mezi námi chodit a my si toho nevšimneme - jsme totiž stvořeni k jejich obrazu. Oni nás poznají, my ale je nikoliv.

Planeta Země podléhá pravidelně cyklické zkáze z nevyhnutelných přírodních důvodů, bohové nyní jen hlídají, abychom ji nezničili my nevratně. Země byla lidem pouze zapůjčena - naše šance ale končí - "Dávám vám tuto zemi na dobu od Olám do Olám" jest psáno. Celou řadu věcí však i tak nechápu a těch, kteří chápou vše bude vskutku poskrovnu ! [velký smích]

Ten Noe se jmenoval Utanapištin alias Ziusudra a tedy onim biblickým Hospodinem by pak byl En.Ki. Mi ale vychází, že biblický Hospodin nebyl jediný bůh, ale představitel jakési "rady bezpečnosti mimozemšťanů na Zemi", tedy JHWH lze chápat klidně jako obdoba RB OSN ! [smích] Neboť s Abrahamem coby jakoby JHWH před zničením Sodomy a Gomory nemluvil En.Ki ale patrně jeho syn Nergal a nebo Ninurta - bratranec z linie En.lil. Celá bída začala tzv. III. Válkou u pyramid - což byla zatím poslední vskutku nukleární válka na Zemi !

65470

10.08.2005 17:02

Oběť války: americká ekonomika

RE: Stave USA po dvou letech valky...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

[chechtot] [chechtot] Gejdodamus nemusí nic potvrzovat, řekl jste to velmi přesně !

No jo no, já vím, jsem s tím otravný. Jinak ale ty výpočty, co kolik stojí a jak USA na Iráku a Afghanistánu prodělávají, to nemusí být tak úplně pravda. Je to asi jako s používáním drahé luxusní jachty.

Když si pořídíte jachtu, tak ji krvavě v ten okamžik zaplatíte. To, že s ní pak brázdíte přilehlé oceány, to již tolik penez nestojí. Tak je to i s armádou a jejími provozními náklady.

Co je ale horší - račte povšimnout, že cena ropy prostě a jednoduše soustavně stoupá. Tedy oilpeak již klepal na dveře, toto jsou praktické důsledky a na tom evidentně žádná válka dále nic nezmění. Musel bych zase vytáhnout blíže nejmenovaného proroka, že ten na to nezapoměl, ale raději jej nechám spát ! [velký smích]

V klidu se doma podívejte na svou domácnost, zamyslete se nad tím, co jste za posledních 10 dní dělali a pak z toho poctivě, ale skutečně poctivě odstraňte vše, co je závislé na ropě. To bude ale značně otřesný poznatek, co zjistíte - radím provádět v sedě nebo lépe v leže .. a předtím preventívně panáka ! [smích]

65473

10.08.2005 21:31

Jsem také ve válce?

RE: Jsem také ve válůce?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To nevíte?

To je pro některé jedince asi moc složité ! [velký smích]

Jinak - v Česku jsou lidi docela nespokojení s kde čím tak nějak programově pořád, již asi 1200 roků. Ale ti přemýšlivější zaručeně opravdově zneklidněli poslední dobou na tuty ! Mají nad čím, žejo, nyní se zdařilá energetická politika, jak jí nejvyspělejší země světa na čele s USA provozují v rámci nažrat se všeho až do bolesti ! alias vyhraněného konzumingu poslední doby, konečně začína bumerangově vracet.

Tak nějak mezi řečí bylo Plynárenskou unií oznámeno zdražení zemního plynu o 30% letos na podzim a znovu asi o 30% příšti rok, možná ještě v zimě. Češi nejsou padnutím na hlavu postižení do té míry, kterou lze pozorovat na tom vysněném Západě, zejména pak v USA. Tedy si můžete domyslet, že si domyslí všichni, co to znamená.

Ale v USA budou lidi spokojeni ještě chvilku a někteří poturčenci horší Turka budou spokojeni i s "bodákem v prdeli", jak se říkávalo na vojně. Nechci ty nejspokojenější v žádném případě jmenovat. [velký smích]

Tedy, ať si sedí ti pánové dál v polorozpadlém autobuse a dělají na hubě brm brm brm, jakože autobus stále ještě někam jede ! [smích]

65487

11.08.2005 17:37

Spojitosti

RE: Chladná kalkulace

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nikoliv - Gilgameš byl králem, teď ale si nejsem jistý, ale myslím, že ve městě Ur. Tento král byl 2/3 boží podstaty a z 1/3 člověk, avšak byl přesto pouhý smrtelník. Podnikl zoufalou cestu za účelem získání nesmrtelnosti - toho sice nedosáhl, ale bohové mu umožnili setkat se s Utanapištinem, což byl jeho potopu přeživši předek, tedy v Bibli známý jako Noe. Utanapištin Gilgamešovi řekl, že se nemůže stát nesmrtelným, avšak poradil mu zvláštní rostlinu z mořského dna, která život podstatně prodlouží. Gilgaméš ji sice z moře vylovil, ale cestou domů ji zase ztratil.

Tedy Gilgameš nebyl ani Noe, ani Utanapištin ani Ziusudra, což všechno jsou jména jednoho člověka, který přežil Potopu a křesťanům je znám jako Noe... [smích]

65614

11.08.2005 22:10

Oběť války: americká ekonomika

RE: Tahle zalezitost s dluhy

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Dožijeme se toho podle všeho docela brzy - rozhodně se nejedná o řády desetiletí, nýbrž nanejvýše roky ! [velký smích] (a to jsem silně uvažoval, zda-li tam napsat ty roky nebo jen rok !)

Nechci zase strašit Nostradamem, ale co mám dělat ? [smích] Ale je to na spadnutí. Mluvit o růstech ekonomik v procentech, aniž by jsme věděli, co se za tím schovává, to je čirá ekonomická zhovadilost. Zejména to platí o americké ekonomice. Kdyby jsme z výkonů americké ekonomiky vyňali některé ty bestiálně debilní údaje, vycházející ze zcela virtuálních ekonomických výkonů, domnívám se, že by Američané nutně velmi zeskromněli. Tedy - zeskromněli by statisticky - tedy v tom čísle o HDP a jeho růstu - na jejich nemožné arogantní sebevědomí to patrně stejně nebude mít vliv ! [velký smích] O to si pak ale více nabijou držku, až se "bobíci malí" dozví holou pravdu ..

65656

11.08.2005 22:20

Oběť války: americká ekonomika

RE: Tahle zalezitost s dluhy

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Myslím pane, že kdyby jste se vážně zamyslel, mohl by jste možná pochopit, že se dost zoufale mýlíte. To, k čemu vyzýváte, viz kupříkladu toto: Uz nechte tech detinskych nazoru o "MOCNYCH" a zacnete brat tu politiku vazne., tak to je zrovna to, co dost vypovídá...

Vy nevidíte, že se stáváte - či vlastně stal - s prominutím "pitomým numerem v systému a nepatrným kolečkem v mašinerii", kterou vy se odvažujete nazývat demokracií ? Vy to nevidíte, že se můžete demokraticky uvolit k smrti, aniž by to na skutečný chod státu a společnosti mělo jakýkoliv pro lidi kladný vliv ? Nechce se mi věřit, že může existovat tak hluboko hlava v písku zastrčená !

No a jestli tedy to myslíte vážně, pán Bůh s Vámi, je to Vaše volba, nezbývá, než popřát šťastné dovrtění se v soukolí ! [velký smích]

65657

14.08.2005 11:23

Platby prostřednictvím SMS? Hm...

RE: A proc to tak je? Protoze jsme Cesi!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Máte pravdu pane Dušane :
Mate velikou pravdu. Ja jsem si na sluzbu jednoho zamestnance posty primo stezoval Generalnimu rediteli Ceske Posty panu Janu Pribylovi a jeste tehoz dne ten ten hulvatsky jednajici postak byl se sluzeb propusten.
Stejne tak jsem si stezoval vedeoucimu hlavniho nadrazi v Praze, kdyz pruvodci odmitl jedne starence pomoc nastoupit do vlaku a zacal na ni rvat ty stara kur.... .


Akorát jsem v nadšení, jak Vám se to podařilo tak rychle a to přitom přes poslance přímo generálnímu řediteli pošt! [velký smích] Jsem v úžase :
Jinak ze se budete muset obratit na sveho Ostravskeho poslance, tak jak ja jsem to v obou pripadech udelal. A to pracovalo asi tak behem 2 ci 3 minut.

"Můj poslanec" je mým blízkým přítelem a považte, jaké Vy jste musel mít s tím nějakým asi pražským poslancem obrovitánské štěstí ! Vy se během patrně letmé návštěvy ČR obrátíte na poslance a vše je do 3 minut k Vaší absolutní spokojenosti vyřízeno. Kdyžto já jsem se v podobných případech i za úpřimné pomoci známého a spřáteleného poslance nějakých satisfakcí v podobných případech prostě nedočkal ani omylem. A proc to tak je? Protoze jsme Cesi! Hm ... jak zajímavé. A pak že emigranti ve své bývalé vlasti "se nejsou považováni" ! [velký smích]

66022

14.08.2005 11:46

Další zatýkání na ochranu pravdy holocaustu

RE: trojnasobny nezmysel?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nechápu Váš rozhořčený boj, ale netýká se nyní mě, tedy se jen zvědavě zeptám - a co vlastně chcete dokázat ? Já na Vás přestal reagovat v otázce Sudet, neboť se jevíte jakýsi podivně nervní a agresivní. A teď tady si asi vysloužím zase nějaké rozhořčení z Vaší strany, úplně to cítím v kostech.

Tedy když podle Vás jsou - viz toto co píšete "Smrt Jezisa maju moralne na svedomi vtedajsi Judejcania a ak chcete, tak Jezisa kludne pokladajte za jedneho z nich. Preco nie, ved Judejcan bol geograficky pojem, cosi ako dnes obcan." - Judejčané zhruba ekvivalentem dnešního "občan" a se Židy jako národem neměli vůbec nic společného, kde tehdá byli ti, co je dnes považujeme za Židy, přičemž za Židy já preferuju považovat hlavně Židy původem Semity z oblasti Předního a Středního východu ? Odkud se tedy rekrutují podle Vás Židé ? Nebo Židé jako národ vůbec neexistují a jsou jen židé jako příslušníci náboženství a to různých národností, stejně jako katolíci mohou být Poláci, Španělé, ale taky třeba Hotentoti v Africe ?

Prosím Vás nerozčilujte se a řekněte mi, co by to byl za věcný nesmysl nazvat Indiány v tehdejší Americe roku 0 po Kristu Američany ? Jde snad o tom abychom si rozuměli, o čem je řeč. Nebo Vám o to nejde, si rozumět ? To ví každé malé dítě, že se Amerika nejmenovala před 2005 léty Amerika. Ale třeba Vy víte, jak se tehdy Amerika jmenovala ?

66025

14.08.2005 14:16

Další zatýkání na ochranu pravdy holocaustu

RE: trojnasobny nezmysel?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Sice to nepovazuji za smysluplnou odpověď, dokonce ani za jaksi rozumnou, ale i tak Vám děkuji.

Takhle na dálku by nešlo aplikovat mou metodu, jak se snažím podobným sebestředným, jako se jevíte v diskusi Vy, nenásilně ukázat, že se patrně mýlí. Ale můžu naznačit smysl oné metody - vycházím z aplikace úsloví "Kdo chce kam, pomozme mu tam".

Jsem si jistý, že při diskusi z oči v oči bych v krátké době dokázal najít obdobu, kde i Vy máte ve slovníku slovo - určitě i více, v němž se odráží popis pojmu, jehož existence v časové souvislosti, ve které jej použijete, ještě takto existovat nemohlo. Například řeknete, že pan Leaky vykopal kosterní pozůstatky člověka starého 1,6 milionů let. A Vy, jako nadšený zastánce teorie evoluce mi s tím budete operovat jako důkazem evoluce.

A já Vám s nevinným výrazem v obličeji vysvětlím, že analogicky tomuto :American roku 0 je presne taky isty nezmysel ako "zid" roku 0. je nesmysl mluvit o člověku před 1,6 miliony let a tedy že celá Vaše argumentace je nesmyslná. A našlo by se jistě více - cítíte tu vyumělkovanost takového tvrzení ? Já se sugestívně ptal, co se vlastně chystáte dokázat, že jste se zasekl na takové prkotině a Vy nic. [velký smích] [velký smích]

Ostatně to skoro již vůbec není k tématu. Abych to napravil - poprosím Vás - kdo jsou to vlastně oni Židé ? Já jsem myslel, že to vím, ale právě na základě Vaší urputné snahy cosi dokázat, stále nevím co, začínám mít skutečně pochybnosti. Tedy skutečně úpřimně se ptám, "Kdo jsou to historicky vlastně Židé?" Mám na mysli ty s velkým Ž.

66036

14.08.2005 14:37

Příběh Omana

RE: Statistika,hra cisel,presny soucet ,nepresnych cisel

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Dušane, patrně jednou pro vždy od Vás nelze čekat nějaký věcný příspěvek či názor. Zkuste to napravit a vysvětlit nějak krátce, co to vůbec znamená, když se o někom řekne že je žid s malým "ž". A nebo - když se řekne Žid s velkým "Ž" . Totiž když s malým "k" řeknete katolík, může to být jinak třeba Španěl, Polák či dokonce Číňan. Stejně tak ale může být žid Japonec, předpokládám to správně ?

Jaké to vlastně židy/Židy umučili nacisti v těch lágrech, s malým nebo s velkým Ž ??

Vy totiž jen tak mimochodem používáte to slovo Žid/žid a není vůbec jasné, koho/co tím myslíte.

66037

14.08.2005 16:58

Další zatýkání na ochranu pravdy holocaustu

RE: trojnasobny nezmysel?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Je to velmi zajímavé, ale stále mi chybí jakýsi motív - vyjděmež z toho, že skutečně absolutní většina tzv. židů nejsou Židé v tom smyslu, jak jsem tomu rozuměl a víceméně stále rozumím.

Moje představa je taková, že potomci Abrahama jsou ti správní etničtí Židé. Dále pak se ve světě k židovským obyčejům přidala spousta etnicky ne-Židů a stali se z nich tak sice židi, které ale lidé s problematikou neobeznámení mohou za Židy považovat - samozřejmě mylně.

Tedy aby jste mě chápal, já rozlišuji příslušníka národa potomků Abrahama ze strany Izraele jako Židy, ze strany Ismaela jako Araby. Ti, kteří přijali židovskou nauku, ty já chápu jako židy jejich náboženstvím. To značí, že dnešní stát Izrael do řad svých prvotřídních občanů počítá určitě etnické Židy v tom pravém slova smyslu, potom zřejmě počítá mezi prvotřídní Židy i ty neetnické, kteří se ale hlásí přes mnoho generací k židovství a možná se i pokrevně někdy spojují s etnickými Židy. Ostatně takto vznik národa Židů úplně stejně popisuje i Starý Zákon, ne ? A neříkejte, že se jim tehdy neříkalo Židé, vždyť je to jen uzance - nazvěmež je, jestli Vám to něco ulehčí - třebas "Vyvolenými" !!

Jak je to potom hlavně v tom Izraeli s imigrovavšimi občany, kteří jsou sice židy svým přesvědčením, ale barvou pleti a fyziognomií jsou to třeba čistokrevní černoši - to tedy nevím, ale domnívám se, že jsou za prvotřídní občany považováni možná formálně navenek, ale jinak jsou to zřejmě druhořadí občané v rámci vnitřního života židovské společnosti. Skutečně ale nevím.

No a teď vidíte stav mých představ o Židech a židech a ptám se ! Chazaři jsou již více než 1000 let židy Chazary a podle mě jsou s židy Židy často propojeni i pokrevně, tedy patrně alespoň navenek je lze mít skutečně jak za židy, tak i za Židy.

Totiž, proč to říkám - já jsem sice formálně Čech, žiji ale na Moravě, tak nějak napůl ve Slezku, neb žiji ve městě Frýdek - Místek, kdy frýdecká část města je ve Slezku a ta místecká na Moravě. Můj praděda přivandroval na jižní Moravu někdy v druhé polovině 19. století z oblasti Rakouské Lombardie a jeho předkové tam na sever Italie dorazili odkudsi ze Sicilie. Rodina z matčiny strany přivandrovala odněkud ze Sedmihradska, přičemž ale tam utekli předkové před Turky odkudsi z prostoru Bulharska. Ani bych se nedivil, kdyby turečtí vojáci při svých taženích do Uher nezanesli nějaký ten gen do této větve rodiny ! [smích]
No a ptám se - copak já to asi jsem etnicky za národnost ?

Tedy jak to kdo může tak nějak přesně vědět o těch Židech ? A záleží-li vůbec na tom ?

66050

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Íránského vědce patrně zavraždil Mosad01.12.20 23:07 Írán 3

Co nikdo neříká o lockdown29.11.20 23:02 Neurčeno 0

Seznamte se: Soudruh Vrábel, Vyvolený informátor29.11.20 17:01 USA 1

Policejní robocapové zastavili zločin28.11.20 11:19 Česká republika 6

Jak migranti "obohatili" Švédsko27.11.20 21:12 Švédsko 1

České nemocnice jsou motivovány umístit co nejvíc covidových pacientů na JIPce27.11.20 21:02 Česká republika 2

Vláda se chystá vymývat nám za naše peníze mozky. BigPharma se tetelí radostí27.11.20 17:07 Česká republika 1

Odporné. Jako by to ani nebyli živí tvorové27.11.20 16:50 Dánsko 3

V Georgii a Michiganu byl právě vypuštěn Kraken26.11.20 17:24 USA 0

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 7

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 2

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 2

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Měnové kurzy

USD
21,76 Kč
Euro
26,28 Kč
Libra
29,20 Kč
Kanadský dolar
16,81 Kč
Australský dolar
16,05 Kč
Švýcarský frank
24,20 Kč
100 japonských jenů
20,85 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,91 Kč
100 maď. forintů
7,37 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,68 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 381,06 Kč
1 unce stříbra
515,46 Kč
Bitcoin
403 089,46 Kč

Poslední aktualizace: 2.12.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?