Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 2555 příspěveků, 3 různá jména: <nic>, petge, Petr Gejdoš.

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

02.05.2006 12:16

Fundamentalismus

RE: co to je fundamentalismus?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No jo, já takhle z dálky pana Honzu (i když sem tam s výhradou) můžu jedině pochválit, neb se s ním alespoň v tomto shoduji, byť ty téze o pravdě třeba nedávám tak ostentativně najevo.

Čili ano, mi jinak takový ten vulgární fundamentalismus "leze krkem" stejně asi jako Vám. Ale to stejně dnes již asi nemá význam rozebírat. Já si myslím, že lidstvo jako celek již nenalezne cestu, je to již jen na jedincích. Za těchto okolností pak fundamentalismus není možná kontraproduktivní, produktivní však taky nikoli.

Co se má stát, se stane ať již chceme či nikoli. Já jsem strašná skleroza na názvy - ale mám takovou zajímavou knihu - něco jako "Tibetská kniha mrtvých" či co. Navedlo mě na to čtení Shrimad Bhagavatam. S jistým potěšením jsem zde i tam zjistil, že člověk se může zachránit různě.

Považuji za velmi důležité to vědět - "jak by bylo lze se zachránit". Ačkoliv si nemažu sám sobě med kolem huby, že to je nějak jednoduché - cvičím to !!! [smích]

A těm, co by to rádi slyšeli, se seč mi síly stačí vysvětluji, v čem to je. Nejsem ale úspěšný - málokdo by se chtěl údajně tak ponížit... hmm

104936

02.05.2006 18:53

Fundamentalismus

RE: co to je fundamentalismus?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Hm - však říkám, že to je určitě těžké - ostatně život sám je jeden z nejtěžších.. [smích]

Já ale trenuju. Si tedy aspoň myslím. Dost si čtu o těchto věcech a ačkoliv jsem se o to nikdy nesnažil - přišlo to jakoby samo ! Totiž - já si lítám - teď budu vypadat už jako zcela cvok, ale to mě nebolí.

Vám to patrně dál nemusím ani vysvětlovat. Navzdory skutečně již dnes pořádné hromadě příhodné literatury sám sebe stále považuji za naprostého laika v této oblasti, neboť jestli to můžu za sebe posoudit - porušuji absolutně kdejaké pravidla a doporučení. Nicméně pozoruji zajímavé výsledky, jako bych postupoval zcela přesně v duchu nějaké "školy".

Čili - začínám být mírný optimista. Totiž, že moje příprava se mi začíná jevit jako nadějná. [smích]

Jenže já v tomto směru míním (a pán Bůh samozřejmě mění ..) ještě chvíli na Zemi pobejt a dostat se co nejdále. Jsem již ve věku, že bych mohl tradičně "do lesa" a dost mě to láká. Zatím musím říci, že moje lesní úspěchy jsou lehce vyváženy ztrátou krve a nebezpečím "Lymské boreliozy". To ale doufám se již brzy změní.

104962

02.05.2006 21:10

Strategie posledních tahů

RE: Strategie koncovek

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Já to sleduji z jiných zdrojů a rovněž jsem zacítil jisté "dramatické pohnutí mysli", když jsem tyto výroky zaregistroval. Situace se skutečně velmi urychluje. A překvapivě "tlačí na pilu" Irán. Znamená to jediné - "cestovní mapa" tohoto konfliktu je naplánovaná včetně přesných časových termínů a ten plán nevytvořili generálové v Pentagonu ! No a oproti Vám jsem asi o rok napřed - já totiž čekal tuto krizi ke konci roku 2005 - hm... [velký smích]

Stav, kdy "přitápí pod kotlem" Irán mě přivádí do paranoického "vytržení". Já v roce 2004 před cestou do USA (VA Richmond), jsem velmi dobře nastudoval problematiku hurrikánů - Richmond totiž sem tam dostane "šleh" od hurrikánu. V roce 2003 to tam přeorala Isabel. Na PC mám doslova naprogramované sledování těch jevů v západním Atlantiku a Mexickém zálivu. Všimnul jsem si přitom velmi zvláštního fenomenu. Tehdy v září 2004 bylo východní pobřeží USA "bičováno" serií hurrikánů, jeden z největších mě pak doslova "přivítal" - Ivan !

Já si ale povšimnul, že se nějak vůbec nedařilo pracovníkům NHC NOAA předpovídat chod jednotlivých hurrikánů. Dost mě to udivilo a začal jsem to podrobně sledovat. Vloni se moje podezření potvrdilo. Kdo má zájem, nechť si vytáhne z archívu příslušné data. Já tvrdím, že někdo ty hurrikány umí ovlivňovat a řídit jejich směr !!

No a teď spojitost s Iránem - hurrikánová sezona je za dveřmi, za necelý měsíc to začne. je moc "dobrý" předpoklad, že intenzita hurrikánů rok od rolu poroste. Pokud platí "moje hurrikánová paranoia" - potřebuje druhá strana, aby konflikt vypuknul co nejdříve. Irán přitom chce být napaden a chce vypadat před světem jako velmi ublížený !

No a pak to nabere "švung": (dále uvedu svou představu vývoje, coby lehce modifikovaný Nostradamus)

- Irán kategoricky formou ultimáta požádá OSN o odsouzení a potrestání USA a požádá o drastické reparace, vojensky bude zpočátku dělat mrtvého brouka a bude se pouze pasívně bránit.
- Po vypršení ultimáta se rozpadne OSN odtržením muslimských států. Irán zaútočí na Izrael a zablokuje Ormuz.
-Irán vyprovokuje fundamentalistické převraty v Turecku, Egyptě a v zemích Maghrebu. Zablokuje dopravu veškeré ropy do USA a Evropy.
-V USA dojde k serii ničivých ataků hurrikánů na pobřeží USA v Mexickém zálivu s ochromením těžby a zpracování ropy, zároveň s vyřazením největších nákladových terminálů USA.
-V Kalifornii dojde ke kataklysmatickému zemětřesení. V USA dojde ke kolapsu státu, vypukne občanská válka.
-V několika, možná i mnohých městech USA dojde k nukleárním teroristickým útokům, ovšem až po vypuknutí občanské války. Bude to válka rasová a ekonomická. Hlavně však to bude šílenství.

Toto vše lze klidně čekat počínaje pět - čtyři - tři - dva - jedna TEĎ !!

104968

03.05.2006 18:38

Strategie posledních tahů

RE: Strategie koncovek

Petr Gejdoš 83.?.?.?

A tedy pane Sherloku, myslíte, že je to tak prosté ? Tedy, že: Soucasny iransky president je nabozensky fanatik. A jako takovy se chova.

Na Vás právě toto obdivuji - tu jednoduchost. To by jste mohl stejně elegantně vysvětlit, kdeže si ty americké statistiky o pracovních silách schovaly ty miliony ilegálů, co podle Vás totiž nejsouce ve statistikách, nemohou tedy ani pracovat, ale když vyjdou do ulic, tak se život zastaví... To by šlo vysvětlit jak, podle Vás, pane Sherloku ? ... to nezapomenu ...

Já, který uvažuju zřejmě zbytečně složitě, ale hlavně nějakou špatnou částí mozku, jsem se podle Vás zcela zbytečně zahloubal do staroperských mýtů a pověstí. A ač jsem našel pozoruhodné koincidence s Nostradamem, co se Persie týká - co z toho, že ? A dost dobře to platí i v případě srovnání s dalšími zdroji. Hmm. Mějte svou pravdu, tak prostou a jednoduchou. Mi se to zdá nějaké podezřelé a budu dále hloubat nad díly mystických šílenců - podle Vás ó pane kema, který by jste z fleku mohl dělat světového arbitra pro "úplně všechno".

Vrátil bych se s dovolením ještě k tomu fanatikovi jménem Ahmadinejad. Mohl by jste naznačit, z čeho je to tak nad Slunce jasnější, že on je náboženský fanatik ? Já si tady v Česku vyposlechl na RadioJournal rozhovor se znalcem iránských poměrů a života - ten ale tvrdil pravý opak !

Ten člověk tady u nás bude asi expertem na Irán. Asi by nebyl v USA tak uznáván, hm, americké tajné služby totiž kupříkladu přesně věděly, kde to ten vyvrhel Saddam schovával ty svoje ZHN, že ! On ten náš neexpert na Irán totiž pravil, určitě chybně, že až s nástupem současného fanatického Ahmadinejada se v Iránu konečně uvolnila tuhá islámská "moda", že v Iránu zavládl nový duch dělnosti a vpravdě pokroku.

Čili pane kema, doložte nějak ta slova, z čeho vlastně vycházíte ? Protože pravda totiž je taková, že Irán je v současnosti nabit nadšením a očekáváním. V nich je zdá se DUCH vítězství. A Vás to neznepokojuje ? Zatím co na druhé, te Vaší straně světa, experti bádají, jestli už byl v historii USA president s takovou nepodporou národa. A je řeč o skutečném náboženském zfanatizovaném prakticky narkomanovi, který drží prst na tlačítku, následkem jehož stlačení se pak pane kema potkáme spolů propleteni jak "můj s mojů" v radostném reji radioaktivních iontů ve stratosfeře. Už se těšíte ? Přeji Vám stálé zdraví, pane, zejména duševní...

105007

04.05.2006 13:18

Strategie posledních tahů

RE: Strategie koncovek

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nostradamus na jiném místě a v jiné suvislosti "inzeruje" rozpad OSN v důsledku krize kolem Perzie. Tuto dobu jen zlehka charakterizuje jako dobu nastávajícího hladu, vyčerpání bohatství moří (ryb) a zmiňuje Francii, kde bude stavěn ITER jako předpoklad pro zdroj budoucí energie. Mimochodem - nesouvisí to sice, ale jako zajímavost - dojde tam k neštěstí a nepovede se to na první "šup". Ale nakonec ano a Evropa se zase vrátí do čela světa. USA zaniknou. Ale to na okraj...

Nebudu již dále nic citovat - toto je moje úvaha. Žijeme se světě, zatím ovládaném USA a OSN, kterážto vláda se opírá o neslýchaný rozpor mezi proklamacemi a skutečností. My tady mluvíme o nastupování NWO, ale račte si všímat - NWO má svého druhu základ právě v OSN a v Bretton Woods systému, dnes pravda modifikovanému mimo zlato na petrodolary. Vždyť NWO tady již 60 let "zdárně" funguje, akorát ve stínu studené války si to nikdo neuvědomoval.

Irán má jedinečnou šanci, "když už se na to dal", tento lži-systém rozkotat zevnitř ! Usrael nemůžou tuto válku vyhrát, to přece všichni dobře víme, můžou uhrát pouze remízu. Remízu ve formě nukleárního holokaustu. Pokud bude Irán napaden - tak taky dobře ví, že klasickým způsobem válku nemůže vyhrát - leda vzpomenutým způsobem remizovat.

Ale je zde jeden mezinárodní právní aspekt, který zatím Usrael velmi podceňuje -svět již NWO alespoň ten začátek ve formě OSN přijal !! A Irán, pokud bude napaden a pak následně prokáže, že neprávem, bude požadovat po OSN satisfakci a odškodnění. Zatím totiž Usrael světu předkládá pouze to, že si myslí, že Irán svět a bezpečnost Usraele ohrožuje a bla bla bla..

V okamžiku, kdy bude Irán napaden a jemu skutečně na tom zdá se podle chování záleží, aby to bylo již již, bude Irán osvobozen od nějakých dalších ohledů. Protože zcela formálně správně požádá OSN o zásah, ověření faktů a příkladné potrestání USA, včetně reparací - a ty Irán bude umět "vymyslet" dostatečně nepřijatelně vysoké. Irán bude morálním vítězem a světu to ukáže za pomoci OSN - to ale se nutně rozpadne, protože USA by to nemohly připustit, takový vývoj v rámci OSN. 6,5 miliard lidí budou pozorovat, jak se v tom USA plácá a většinou si všichni budou mnout ruce radostí.

Irán v tomto okamžiku, kdy se USA otevřeně postaví proti procedurám OSN bude i de iure agresorem a Irán použije terorismus jako jedinou ale v této chvíli již legitimní zbraň a rozjede to ve velkém ! Vojensky přímo to nepůjde a celý svět bude muset uznat, že USA si navařily kaši, kterou ale již nechtějí slízat.
To je pointa - ne boj Usraele proti terorismu bude posvěcen, ale teror proti Usraeli bude legitimní !*

Je to moje strategická úvaha na základě skutečných indicií a na základě ideové osnovy dle Nostradama i dalších proroků. Vypadá to - uznávám - paranoicky.. [velký smích]

105037

04.05.2006 15:18

Strategie posledních tahů

RE: Strategie koncovek

Petr Gejdoš 83.?.?.?

A měl bych ještě přičinit malé vysvětlení. Není na světě druhá podobná země, jako je Irán, která by se právě na tuto koncovku tak dobře hodila. Irán je země s obrovskou tradicí. Má ideální geomorfologické podmínky pro obranu. Je dostatečně, avšak ne přespříliš silný, aby nevznikl ani náznak pochyb, o co jde USA a o co jde Iránu - tedy, že na rozdíl od USA Irán v žádném případě neaspiruje na ohrožení světa pokusem o světovládu. Zároveň však nemůže být lehce, rychle a tajně pacifikovatelný. Navíc - bez ropy z Iránu a s iránskou silou na Ormuzu, kde vlastně kontroluje velkou část světové ropy - to jsou samé strategicky významné prvky, které neumožní USA a Izraeli řešit problém "kulantně".

Usrael může Irán rozbombardovat - lidských síl Iránu by se to ale moc nedotklo. Naopak - agrese by zmnohonásobila sílu zbylých Iránců, oni by pak s motlitbou na rtech, zářícím zrakem a hořícím srdcem sli kamkoliv do světa a ničili by, nač by přišli, co by jen vzdáleně připomělo Izrael nebo USA.

Já nejsem žádný strateg, ale věřte, že v Iránu chytré hlavy vytvářely plány, v těch plánech zahrnuli plány protivníků a utajili další plány v plánech. Opravdu je Persie domovem hry "šachy". Čili věřte, že Irán má svou armádu již mimo vlastní území ! Říká to totiž i Nostradamus - milion Božích bojovníků je rozeseto po celém světě a jsou připraveni na znamení ! Ironií osudu - to znamení vyšlou USA a Izrael. Vlastně to teď řekl kterýsi iránský vysoký velitel - ...odpovíme na každý "evil" - zlo ze strany USA a Izraele.... A tito bojovníci Boží mají s pravděpodobností skoro na 100% v rukou oněch sto ztracených kufrových atomových bomb z Ruska.

Bylo by chybou se nad tímto jen pousmát. Irán je připraven na tuto "roli mnoha charakterů" ! Irán je oběť i agresor. Irán má schopné a přemýšlivé lidi - vědí moc dobře, že nesmí USA dát do ruky "meč" v podobě nového "Pearl Harboru". Že musí nechat Američany dále snít jejich "americký sen". Irán ví, že musí napřed postavit americkou vládu proti americkému lidu.

A Irán ví, že záda má kryté - nikdo z toho na světě nemůže mít lepší pocit, než Rusko a Čína. A poslední jednání iránských zástupců v Indii ukazují, že Americký gambit ve formě protiprávního jednostranného uznání Indie jako "jaderné mocnosti" je jen plácnutí do vody - Indii Bush nabízí formálně to, co již jednak vlastní silou má a co USA nemá sílu Indii stejně vzít - jadernou technologii a sílu. Indie nepotřebovala povolení od USA, Indie ale nutně potřebuje ten ropovod z Iránu !! Tak jsou totiž karty rozdány - dívejte se dobře !! Ty signály tu byly již nejméně před 10 léty, dnes to již snad musí vidět každý, kdo se o světovou politiku zajímá.

105041

04.05.2006 18:53

Strategie posledních tahů

RE: Strategie koncovek

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nejsem strateg - jen pozoruji svět a přemýšlím o něm. Již dávno jsem s úžasem zjistil, že je zde i jiný zdroj informací, než jsou zprávy z medií nebo memoranda rozvědek - pro nás se 100-letým zpožděním. [smích]

Jsou to mnohými zde již proklínaná proroctví. Opravdu se v tom hrabu již dlouho a nikdy mě nenapadlo, že bych to někomu na veřejnosti vysvětloval. Nedělal jsem "ta studia" nikdy systematicky tak, abych to pak mohl lehce někomu dokládat a dokazovat.

Z toho si teď dělám těžkou hlavu - brzdí mě to "v rozletu". Pověsil bych zde skutečně šíleně vypadající paranoie, které bych dokázal podložit neotřesitelnou logikou a indiciemi, potažmo již přímo důkazy. Ale v důsledku své nesystematičnosti nemám podklady a odkazy po ruce - vše nosím v hlavě ve formě "obřího obrazu/mozaiky". Začínám si sám sobě připadat jako nepraktický člověk...

Proč ten úvod. Totiž - ptáte se :Kam ve Vasem modelu zapadaji jiste silne ovlivnujici faktory jako jsou staty Qatar (nejvetsi zasoby plynu na svete) Bahrain (ropa a ne malo) UAE (ctvrta nejvetsi zasoba ropy na svete)...

V nastávajícím konfliktu málokterý národ/stát může stát stranou jako neutrál. To již v globalizovaném světě snad ani není možné. Všimnul jste si zajisté, že koncem roku 2005 "zlehka" americkou politickou scenou "probulala" aféra kolem prodeje šesti strategických přístavů USA nějakému sdružení oněch arabských států, jako je Bahrajn, SAE, Katar a spol. . Neprošlo to - zmařil to Kongres, nějaká "komis" s poúkazem na národní bezpečnost. Podle mě to byl zoufalý pokus Bushovy vlády upokojit věřitele - držitele amerických dluhopisů - zajistit "na dvorku" ještě chvíli klid. Prostě Arabáci chtěli mít v ruce něco více, než hromadu bezcenných papírků !!

Vloni v tuto dobu jsem měl již nalajnovaný plán, jak dolar "klekne" na přelomu 2005/2006. Ale to jsem již tedy zjistil - jsem asi o rok napřed ! Ve skutečnosti se USA dost urputně tomu kolapsu brání všemi možnými prostředky a seč síly stačí, tu horu problémů tlačí buldozerově dále. Systém "Po nás potopa" ! Moje paranoia si to vysvětlila tak, že je zde ještě nějaký rozhodující moment, který realistické řešení problémů znemožňuje a'priori.

Podle mě to souvisí s Proroctvím z Fatimy část III. ! Nikdy ta III. část nebyla zveřejněna. Ale útržky k dispozici jsou a jsou skutečně děsivé. Zesnulý Jan Pavel II. poodhalil kousek pravdy a tedy již nejde o nějaká nejasná apokalyptická proroctví. Pokud by byl zájem, nacituji zde některé výroky, které možná nikomu nic moc neřeknou, pro mě však se jedná o zcela úhelný kámen celé stavby !

Čas pomalu již vypršel a někdy v létech 1960 - 1970 mělo lidstvo poslední možnost aktivně reagovat a dnešní běh událostí ještě zvrátit. Vatikán USA varoval a USA se doslova v té době "duchovně zlomily". Já osobně s tím spojuji i atentát na JFK.

105049

04.05.2006 21:38

Strategie posledních tahů

RE: Strategie koncovek

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Na to je až škoda vyplýtvat editorovu trpělivost. [smích]

To, co Vatikán v roce 2000 poslal do světa jako III. část Proroctví z Fatimy, to je naprostý výsměch pravdě a skutečně věřící lidé katolického ritu by měli omdlít hrůzou - totiž to celé tzv. "Církvi svaté katolicke" vystavuje hrůzostrašné vysvědčení - při vší úctě k Janu Pavlu II. !

Ocituji vyjádření právě Jana Pavla II. :

"... Pro složitý obsah a v zájmu toho, aby jistá velmoc nebyla podnícena k jistým činům, dali všichni dosavadní držitelé Petrova stolce přednost diplomatické formulaci třetí části fatimského poselství.

Každému křesťanovi by ale mělo postačit, že tam je možno číst, že oceány zalijí celé světadíly a že miliony lidí budou v několika minutách odvolány z tohoto života. Pak by už skutečně neměli toužit po zveřejnění tohoto tajemství.

Mnozí ho chtějí znát jen z touhy po senzaci. Přitom však zapomínají,že znalost znamená také odpovědnost. Je nebezpečné, když současně nemají zájem nic dělat, neboť říkají, že zlu se stejně nedá zabránit.

Církev se musí připravit na velké zkoušky. Ty po nás mohou žádat dokonce i nasazení vlastního života pro Krista a naprostou oddanost Kristu. Mohou být zmírněny motlitbou, ale nemohou již být odvráceny, neboť jen tak může dojít k opravdové obnově církve."

Tak tohleto řekl Jan Pavel II. v Německu, ve Fuldě roku 1980 na jakési tiskovce po jednání s německými biskupy. Po chvíli nastálého "hluchého" ticha papež vzal do ruky růženec a dodal:

"Toto je lék proti tomu zlu. Modlete se. Modlete se a více se neptejte. Všechno ostatní svěřte Matce Boží."

A potom Vatikán vydá takový blábol, coby III. díl Fatimy, že se musí soudnému člověku zježit hrůzou chlupy po celém těle. A to se ještě najdou přímo zde lidi, kteří se katolíků zastávají. [velký smích]

Já si naopak jsem jistý tím, že ta III. část proroctví mluví o příchodu našich starých bohů/mimozemšťanů - našich Tvůrců ! Vše ukazuje právě na to. A to se samozřejmě Vatikánu nemůže líbit - příjde o prebendy a ukáže se jeho vylhanost ! A lidi Vatikán doufám za ty věkovité lži vypálí do základů. A toto právě Vatikán v tom roce 2000 sám sobě jako proroctví své blízké budoucnosti vydal pro sebe. [velký smích]

105058

06.05.2006 12:45

Politika a katolíci

RE: Dokonceni...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Kevine - Zorba Vám nezatleská, zatleskám já. Já sumárně proti Zorbovi nic nemám, protože si uvědomuji právě to, co jste tam vypíchl ohledně té jeho "vyzrálosti a zkušeností". Jak může někdo, kdo se přizná, že si nepamatuje, jestli přečetl jednu knihu celou, tady rozdávat s vážným "gzichtem" rozumy, to mi fakt mozek nebere. A to přitom já jsa sám již postarší člověk se přesto nijak starých lidí ohledně automatické moudrosti nechci vůbec zastávat. Starý a blbý je totiž pravděpodobnější slovní spojení, než mladý a blbý ! [velký smích]

Naše spása, tedy spása "skoro-ještě-bíle" euro-atlantické civilizace, domnívám se jíž není možná. Byl již překročen jistý nejzažší bod - bod návratu - a to poměrně dávno, někdy v 60. - 70. létech 20. století. Tohle přibližné "datum" mimochodem opět vyplývá z proroctví. [smích] Já vím, že jsem tím (proroctvími) otravný, ale já pochopte to si nemůžu pomoci. Přece, jsa na procházce kolem řeky, obrostlé vrbami, nebudu jen kvůli tomu, že někdo nemá rád vrby, radostně jásat nad tou krásou a říkat: "pohleďte na ty krásné topoly !!"

Pan Zorba to asi myslí dobře, znalostmi však jaksi nehýří a tedy se dopouští nemožných výroků. To vojenské zničení USA ale ukazuje, že má vůbec problémy s logikou a cítěním ducha doby. Já to prostě nechápu - člověk, který má evidentně všechny předpoklady vyzrání, se pouští do takových debat a vyřkne myšlenku, že by:"vnutil aktuálně největší globální velmoci a národu fakticky nový světový názor násilím !!" Ačkoliv vidí, že tatáž velmoc si neví rady, jak vnutit svoje pojetí demokracie relativně malé a rozpolcené společnosti v Iráku.

To je skutečně povážlivý výpadek logiky a citu pro věc. Nemluvě již o tom, že změna role z agresora na obránce by USA fakticky o 200% zvýšilo relatívně síly, naopak ve stejném poměru by útočníci na USA ztratili. To ale pan Zorba evidentně nechápe.

Jinak ale k tema, ač z jiné strany - nemůžu nevzpomenout zoufalství pana Nostradama nad tím, že bude zničena Církev svatá všeobecná alias katolicka, kteroužto událost "ejhlemese (!)" opět klade do naší doby - to i kdybych pominul proroctví o posloupnosti papežů a že tohle je de facto papež poslední a že tedy si zvolili dost neperspektívně s ohledem na věk (!) - je symptom velmi vážný.

Křesťané na úrovni svých církví žijí ve strašném bludu a jest s podivem, že ač to jejich reformátoři hlásají již tisíciletí a pravidelně vždy končí na hranicích či podobně, že si to ani dnes neuvědomují. Po právu bude vatikán vypálen rozzuřenými věřícími, až tito zjistí pravdu. Pravdu, že jsou tisíciletí oblbováni a provádějí směšné rituály bez Ducha a smyslu. Až zjistí, že žít v Duchu a se stálou myšlenkou na Boha jediného vypadá jinak, než to hlásá centrum bludařství - Vatikán.

105155

06.05.2006 21:33

Politika a katolíci

RE: Dokonceni...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Odpovím Vám oběma -

- Pane Dr.Strangelove - to od pana Kevina není zkomolenina toho Vašeho proroctví, to Vaše znám - kdežto to jeho je něco jiného a nepamatuji si, že bych takové čtyřverší ve svých materiálech o Nostradamovi někdy viděl. Na druhou stranu - všechno od Nostradama nemám.

- Pane Kevine - patrně by jste většího "bordeláře", než jsem já, na světě nenašel. Tedy já vše píšu z hlavy, protože najít někde něco v tom mém chaosu je pro mě dost zapeklitý úkol, který by mě jen katastroficky zdržoval. Nicméně se velmi vynasnažím shromáždit cosi dost o Nostradamovi a poslat. [smích]

Ty změny v USA jsou vskutku zvláštní a projev Dicka Cheneyeho mě taky docela zaskočil. Nicméně to mě zas tak neznepokojuje - hlavní hráči současných "hrátek" již dost dlouho drží v ruce karty, mají to již vše promyšlené a teď se již jen licituje. Situace je však tak vážná, že již nelze znova rozdávat - již se to musí dohrát. De facto kdyby se obrazně mělo znova rozdávat, nemusela by stačit ropa a potraviny na celý nový kolotoč příprav a konflikt. Už není holt čas... [velký smích]

USA jsou v několikanásobné pasti a všechny možnosti úniku si zabordelařili svou aroganci a politikou "po nás potopa". Ostatně ale ani Čína nemá moc času - jejich ekonomický růst je draze zaplacen životním prostředím - Čína by ve vlastních hranicích tak do 15 let již měla dramatické problémy - tedy i Čína spěchá. Evropská unie, kdyby se uzavřela na Bosporu, Krétě, Maltě a v Gibraltaru, mohla by zastavit exodus a "opět jednou" vytvořit pevnost Evropa - potom by při drakonických energetických opatřeních nějaký čas vydržela, ale dobré to taky není. Jedině Rusko je na tom relativně dobře - možná přeci jen zvítězí opatrná orientace na EU a spolupráce s Čínou - jsem tedy zrovna v bodě, kde bych potěšil Zorbu. Totiž - pokud by se to takto opatrně uskládalo, šlo by sílu Číny skrzeva Irán a za podpory Ruska a tichého přihlížení s hruzou v oku Evropy nasměrovat na USA. Potom nechť Bůh paně Bushe Ameriku ochraňuje...

Vatikán dost spolupracuje s USA, totiž mu vlastně nic jiného nezbývá - naznačím proč. Je zde jasná indicie, že již v blahé době jednání Reagana s Gorbačovem v 80. letech uzavřeli přechodný pakt s ohledem na společnou obranu Země proti mimozemšťanům. Nesmějte se prosím ! Mohu doložit citacemi z projevů obou jmenovaných státníků, že již na to začali svět poloficiálně připravovat. Vatikán chca nechca je dnes již jen ve vleku událostí a katolíci jsou pouze k politování. Pravda o roli Vatikánu a Církve bude zdrcující a je to na spadnutí, vyjevení této pravdy - ostatně, kdyby mě pustili do vatikánských archivů, asi bych se tam zbláznil pomstychtivostí při čtení ... [smích]

105173

07.05.2006 17:17

Politika a katolíci

RE: Dokonceni...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Já na takové věci myslim "potichu" - nerad bych se dočkal, že mě někdo snaživě popošoupne do blázince. Máte pravdu, že ten Farkaš taky jaksi patří do mé krevní paranoické skupiny. [smích]

Člověk, když tak čte takovéhle věci (třeba od Farkaše), které jakoby vůbec na tomto světě oficiálně nebyly, má jen moc málo možností, jak se k tomu postavit. Chápu, že jestli někdo vlastní mozek nabouchaný školními vědomostmi a jinak nedotčený přemýšlením - takový člověk si žije zdánlivě docela jednoduše a šťastně - tady toto jej nejen nezajímá, nemá o tom ani tušení a do krve by se hádal, že to je vše blbost a paranoia. Budiž těmto poněkud omezeným země lehká...

Podle všech indicií do dění na planetě Země ingerují již delší dobu - cca 50 let - mimozemské entity v počtu větším než jedna. Podle mě a tedy mě ani ne, ale mi známých proroctví, se skutečně blíží rozuzlení - bude svedena na Zemi a v jejím okolí "hvězdná válka" - Nostradamus to říká přímo "..a bohové zjeví lidem, že to není jejich válka ...".

Aby to mělo jasnou souvztažnost s katolíky v politice - Vatikán evidentně nemá s křesťanstvím v duchu Ježíše nic společného - jsou to pouze zloději, kteří tuto ideu ukradli a modifikovali pro své zločinné účely a prospěch. Je mi líto těch řadových věřících, sice si za to sami můžou, ale - svedeni přec jen byli. Vatikán dnes, kdyby i chtěl "kápnout božskou pravdu", tak nemůže. Jsou ve lžích až po uši a budou muset platit.

Totiž, až se skutečnosti stanou zřetelné i pro tupé stádo, bude již pozdě pro celé lidstvo - to tedy zrovna se začíná dít, říkám tomu pracovně "konec konce světa" - potom nevím, zda je to třeba pro mě zásluha nějaká, že já to třeba vím - to se mi zdá málo. Snažím se tedy tuto vědomost i šířit - ovšem opatrně, abych neskončil přec jen v tom blázinci. Nicméně - pocity z toho mám nedobré - je to marnost nad marnost.

To nebezpečí mimozemšťanů je nyní, tedy alespoň pro mě, zcela jasné - já žasl, co vše přitom zejména Reagan a Gorbačov k tomu nakonec docela na plnou hubu řekli a svět jako by si toho ani nevšimnul. Je vidět, že ta indoktrinace dnešní ja tak strašná, že člověk opravdu aby pohledal, než potká rozumného a rozumějícího druhého člověka, aby se vůbec ubezpečil, že sám není ve skutečnosti pouhý blázen. Ti co již rezignovali na použití mozku, ti by asi klidně snesli již úplně vše - začínám pochybovat, zdali jsou to vůbec lidi a to nejsem rasista. [velký smích]

105216

08.05.2006 12:21

Fundamentalismus

RE: Fundamentalismus není vůbec špatný

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ono to totiž jinak pujde "furt dokola"!!!

Pane krysa - už jsem se zařekl, že vůbec na Zorbu nebudu reagovat. Jediné, co mě se Zorbou "smiřuje" je to, že z něj asi neroste leho.

Je jasné, že "násilí plodí násilí" - to je smysl poselství Ježíše - "...uhodí-li tě někdo, nastav mu i druhou tvář...". Ten "kolotoč" musí být roztržen - jinak každá facka obletí svět a znovu dopadne na tvář toho, kdo ji do světa vyslal.

Je i jiný aspekt - to uvádím jen jako podnět k zamyšlení. Dobře víme, že na světě je příliš mnoho lidí, aby to planeta dlouhodobě snášela. A přesto jako by bylo ono biblické "...ploďte se a množte se..." bráno stále jako správné. Jaké má tato podivná "rovnice" řešení ? Nedivím se, že pro člověka s méně paranoickými představami to zastírá smysl života.

Přesto - není výsledek řešení této nerovnováhy na planetě klíčem k pochopení te největší paranoi ? ...a že i kdyby to někdo vyhrál jsme ZASE V PRDELI protože to nic neřeší?! Tady je evidentně klíč - my skutečně vlastními silami nemáme řešení a čas se chýlí ke konci. To je přece evidentní. Již nyní, kdybychom připustili bezbožnou myšlenku, že jsme v tom "neštěstí" tady na Zemi opravdu pouze sami, jak si to představují všichni bezbožníci, tak potom opravdu by to bylo neštěstí a konec lidstva.

Já v konec lidstva nevěřím, ale věřím, že bude "peklo na Zemi", než se to urovná. Nám, dnešní generaci - to si považujte - bylo předurčeno, že žijeme v té široko daleko nejslavnější době - době změny. Lze to taky nazvat "koncen světa". Ale není to ekvivalent. Ač Svědky Jehovovy nemiluji, jedno jim nelze upřít - jejich centrum je plné chytrých lidí. Mám přítele, který k nim inklinoval, dost toho o nich vím. A stýkám se s některými. Lze říci, že ze zištných [smích] důvodů - dostávám od nich zajímavou literaturu. Ne všechno, co se třpytí, je zlato ! Ne vše, co "Jehovisti" vydávají, je nesmysl.

Jehovisti měli již několikrát tzv. "pevné datum" a dost si tím ublížili - fakticky se blamovali. Po všech špatných zkušenostech s pevnými daty opět operují s pevným datem - 2014 - to je dost podobné 2012 a evidentně se nechali inspirovat rokem 1914 a počátkem světové války. Je to na zamyšlení - dali si dost velkou práci se zdůvodněním a není to zcela nesmyslné, co tvrdí.

Fundamentalismus - konzervativní lpění na původních ideologických základech. Ideologie typů se vyvíjí s vývojem společnosti, ale základ každé ideologie je nakonec neměnný, jinak to ani nelze ! Tedy fundamentalismus není nic špatného. Je to pojem, který nám říká, že posuzované hnutí, o kterém říkáme, že jest "fundamentální" - že bylo postaveno na dobrých a pevných základech, které takto vydržely dodnes beze změn. Z té definice, se mi akorat nelíbí "pejorativnost" slova "lpění", které bych zaměnil slovem "setrvání".

105269

08.05.2006 13:41

Další cihla ve zdi

Jerusalém je úhelným bodem naší budoucnosti..

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Již od "batolecího" mládí do mě světová politika "vsakuje". Naše rodina byla "nadprůměrně opečovávána" komunisty po 48 roce - v naší rodině totiž nebylo zvykem k bezpráví mlčet. Od narození moje místo bylo v kolébce, nad kterým bušilo BBC "tam tam tam tam" - kdo nezažil, nechápe, že tato znělka je pro mne jako bušení srdce matky z dob prenatálních.

Kvílení krátkovlnných rušiček ve spojení se znělkami tu Hlasu Ameriku, tu RFE, tu BBC, tu Vatikánu - to jsou mé vzpomínky na nejrannější mládí a mládí vůbec. Zřejmě to zahýbalo i s rozpoložením různých biovazeb v mých genech. Ta citlivost na světovou politiku - tu mám již z mateřského mléka. Proto si zcela klidně dovolím říci - tento článek mluví o hrůze naší velmi blízké budoucnosti !!

Nikdo si nemalujte svět na růžovo - zde v Jerusalemě vzrůstá napětí nade všechny meze, zde to praskne. Stojí zde proti sobě síly, které si totiž nedovede většina lidí ani představit - nejsou to totiž jen síly lidské. Ne nadarmo Proroci stále vzpomínají Jerusalem a Babylon. Obě tato města zde stojí či stála již z dob, o kterých naši materialističtí historici předpokládají, že lidstvo viselo na stromech. V obou těchto místech byla zakotvena budoucnost světa již před mnoha tisíci léty.

Je naivní ten, kdo si myslí, že Jerusalem založili Židé. Rovněž tak to platí o Babylonu, jestli si někdo myslí, že se tak zove jen kvůli údajné revoltě sotva z potopy zachráněného lidstva proti Bohu. Město Jerusalem bylo řídící centrum pro kosmické lety mimozemšťanů - našich Tvůrců a Babylon = Brána bohů a sídelní místo boha Marduka alias Ra a to v dobách, kdy ještě ani Abram nedostal pokyn, aby vyšel do Kanaanu a tedy o Hebrejích nebylo ani památky.

Velmi doporučuji četbu světové mytologie. Pak totiž zjistíte, že nelze skutečně oddělit od naší doby ani tak vzdálenou dobu, jako byla doba před 5 000 léty. Protože kruh se uzavírá - to co bylo, je zde zase. Dívejte se na znamení doby a nepochybujte o tom. A potom teprve budete vědět pak již s jistotou, co se děje a jak se chovat.

Tento článek - jsa sám skutečně svým obsahem o další cihle v židovské zdi, tak taky je jednou z cihliček, tvořících ucelenou stavbu minulosti, dnešku i zítřku. Ač je klidně možné, že nechtěně... [velký smích]

105272

08.05.2006 17:53

Další cihla ve zdi

RE: Izrael vcera hrube a nasilim vyhodil svou vlastni rasu

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane, pomíjíte celou řadu okolností, které by Vám to třebas uspokojivě objasnily - kdyby jste ale chtěl, že áááno pane Peter Veliký. Naopak přitom uděláte zcela zákeřné podsunutí falešné myšlenky tímto -"Pokud by jeho cilem bylo zabrat Palestinska uzemi jak zde autor pise, proc by to delal?!? Proc by je tam nenechal na pospas Palestincum?"

Vy velmi úsporným způsobem jednak lžete, že jakože nevíte, jak stát Izrael "přikrádá" postupně palestinská územi a zároveň navozujete zcela matoucí nesmysl - jak by takový stát, jak jej obecně snad každý zná, mohl nechat své lidi tam napospas Palestincům ? Vždyť, ačkoliv jste to zrovna Vy, tak i Vy by jste snad mohl něco vědět o chování státu Izrael vůči Izraelcům Židům, navíc zde ortodoxním, v takovýchto případech. Zároveň by jste snad mohl něco tušit o současné situaci v Izraeli po volbách a jestli ani netušíte, proč potom vůbec o tom píšete ?? To jste si jen tak prostě na něco vzpomenul ? [velký smích]

Politika Izraele vůči Palestině a Palestincům - nejsem si ale jist, zda lze užít název Palestínci pro Araby z Palestíny, neb o národ se zřejmě nejedná - je notoricky známá. Tedy jaké fakta Vám pane vlastně nesedí, nechcete to nějak více rozebrat ?

105283

08.05.2006 18:25

Další cihla ve zdi

RE: no,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

...izrael vznikl zcela legitimne z rozhodnuti osn a ve spolupraci s britanii...

Až Izrael zase zanikne, patrně zase řeknete, že zcela legitímně, že ano. Soudím tak podle stavby celého tohoto Vašeho přízpěvku.

Kdyby jste "prostopoval" vývoj na území Palestíny jen za 20. století, musel by jste si však všimnout, že ještě žádné OSN neexistovalo, ale již někde byla tajně učiněna rozhodnutí a v jejich důsledku se již do Palestiny Židé stěhovali s jasným plánem. Zpočátku se tam "zakupovali" - kdyby tehdy Arabi tušili, neprodal by nikdo ani kousek Palestiny. Je to jak v té pohádce, když si "Jezinky bezinky" žádaly otevřít dveře, jen na prstíček... [velký smích] Mezi světovými válkami už se tam často "nakupovalo" se zbraní v ruce za blahosklonného přihlížení Britů.

Ostatně historie lidstva je stále jen o hamižnosti a prodejnosti. Zorba tady buší do "bubnů nacionalismu" podstrkávaje hesla typu "...jen národ !" a třeba nějaký jeho strýc za úplatek prodává strategický národní majetek - pozor, to je jen ilustrační příklad, doufám, že se pan Zorba nenakrkne !

Čili pane eugen - kdybychom si sedli u "kulatého stolu" a respektovali historická fakta - myslím, že by jste asi-snad potom změnil názor. Nyní ale již o to stejně nejde - vina Britanie, vina OSN a tedy i nakonec nás všech za stav v Palestině se nedá odpárat. A je venkoncem jedno, jestli by kupříkladu šlo dostopovat, že nikdy nikdo ve Vaší linii předků neměl nic společného se vznikem státu Izrael - nebo třeba u mě.

Kolo dějin se stále točí, pyšné ponižuje a ponížené vyvyšuje. Každá porážka v sobě obsahuje zárodek příštího vítězství, každý smutek v sobě nese jádro příští radosti. Nikdy žádný strom nevyrostl do nebe. Žádná říše minulosti se nerozpustila usnesením vlastní vlády a žádná se přitom nedochovala. Padne i Usrael - je to na pořadu dne. A musí to tak být, je to prostě zákonité a předpovězené - my sami lidé musíme dokázat snad celému Vesmíru, že sami si neumíme vládnout. Když napíši - kolo se točí, je to jako, že cyklus probíhá ! No a evidentně dobíhá. Vítejte ve věku Káli Yuga... [velký smích]

105286

09.05.2006 22:13

Fundamentalismus

RE: Fundamentalismus není vůbec špatný

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Takže až koncem roku 2012 něco přiletí, velký jak krajský město, a ozve se "tak sme zase tady"..je otázkou čí to bude konec....


Tak to je myslím jasné, čí to bude konec. Bude to velmi neslavný konec Vatikánu, Církve katolické a celého kleru ! Samotní katolíci Vatikán vypálí a od zlosti zbourají své chrámy a povraždí biskupy - za celé to tisícileté antihumánní lhaní a podrazy. Protože je skoro jasné, kdo "zprznil" Ježíše a jeho poselství lidem. A teď přiletí ET, kteří Ježíše "mají na svědomí" - míněno, že to byl "jejich člověk" a lidem "vyjeví pravdu".

Já jsem přesvědčen, že právě to Proroctví z Fatimy III. část je rozhodující - s pravděpodobností blížící se 100% se totiž jedná o zvěstování návratu našich starověkých Tvůrců/bohů. Rovněž je vysoce pravděpodobné, že tam je, že sluneční soustava bude v důsledku cyklických změn, souvisejících s pravděpodobnou planetou Nibiru postižena zvýšeným bombardováním meteority, jakož i většími "kousky" - mimo jiné o tom je Apokalypsa. A taky o nebývalé aktivitě Slunce, zvýšené seismické a vulkanické činnosti. Což vše nutně vyvolá přesně ty události a podmínky, jak jsou právě Apokalypsou popisovány.

Nakonec se ukáže, že nikoliv je množství CO2 a CH4 v atmosfeře důvodem pro oteplování planety, nýbrž že primární oteplování planety zvýšeným tranferem kosmických energií do jádra Země v souvislostí s přepolováním geo-magnetického pole uvolňuje více CO2 z mořské vody, rozkladem metan-hydridu tamtémž se pak uvolňuje CH4, ale taky z roztávajícího peramfrostu a rašelinišť se tyto plyny uvolňují v množstvích, která člověk při vší úctě nezvládá uvolňovat, i kdyby rychlost spalování fosilních paliv znásobil - což vzhledem k jistému již nedostatku těchto nehrozí... [smích]

Na to se velmi těším, až řeknou "JSME ZPÁTKY !!" Spousta lidí bude dost zaskočena, ani ve snu si něco takového nepřipouštějí mnozí i zde, ač o tom zde píši nepřímo často, vlastně pořád. Celé to starověké poselství v pohádkách, mýtech, legendách a proroctvích je tzv. "racionalisty" zesměšńováno a stavěno jakoby na pranýř opravdu naivních pohádek. Já ale vím svoje - již dlouho sleduji, jak se prastará proroctví pomalu, ale jistě naplňují a nevidím důvod si myslet, že se nakonec všechna nenaplní přesně tak, jak je znám. Hmm... na tomto světě bude ještě veselo až milo... [velký smích]

105423

10.05.2006 09:11

Fundamentalismus

RE: Fundamentalismus není vůbec špatný

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jo, já si to tak přesně představoval - /"... jsem katolik a nevylucuji je ale nechapu jaky vliv maji miti nejaci humanoidi,ci co to bude na Boha a cirkev ..."

Nebudu rozpitvávat do detailů - ač klidně posloužím, kdyby jste chtěl - co si o Církvi katolické myslím. S určitostí na 100% bychom se neshodli. Nevím totiž pane Eugen, jaké jsou vaše podrobné znalosti o "fundamentech" toho Vašeho křesťanství, nevím tudíž ani, zda jste relativně poctivý člověk, který vlastně naletěl na jinak "krásná slova", nebo co vlastně.

Pokud si ale myslíte skutečně, že lež jako fundament Vaší víry Vám vyhovuje, budete za již krátkou chvíli dost nešťastný člověk. A z takových zklamaných lidí se budou rekrutovat ti, co nakonec vypálí Vatikán a kteří v záchvatu zuřivosti ze zklamání, že byli celý život obelháváni, vyhladí z povrchu zemského byť památku na tu kolosálně prolhanou konstrukci.

Zahloubejte se nejen nad Evangelii. Lidé to dojatě čtou a na mysl jim nepříjde, čemu že to propadli. Musíte se totiž podívat i na to, jak Církev vznikala, jak byly postupně a plíživě do původního poselství Ježíše vmontovány vlastně pohanské prvky a jak se to vše, celá ta idea změnila na mocenskou strukturu, nemající s odkazem a tedy smyslem Ježíšovy idey křesťanství společného již nic. Kromě názvu... [velký smích]

Takže to pane Eugene - to Vy tady melete nesmysly a ještě se tváříte skoro Boho - rovně. Jestli o tom chcete vůbec mluvit, mluvte věcně. A vysvětlete, jak se Vám do té Vaší "víry" dostala tzv. "Boží trojice". jak se Vám tam dostala Matka Boží, jak jste dospěli k tomu "klanění se obrazům, sochám a jiným Zlatým telatům. Vždyť pane, Vy jste ti, o kterých všichni Proroci mluvili - ostudou a zkázou člověka na Zemi. Nestavějte se, jak je vaším (nemyslím osobně, nýbrž obecně katolíky) do polohy uražených a dotčených - to málo, co tady já Vám píši, toho se Vám dostane v míře vrchovaté, až budete stát před Soudem !!

Kdyby to šlo znázornit, zhnuseně bych si odplivl...

105481

10.05.2006 09:26

Strategie posledních tahů

RE: Genocida? Ehm...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Yamato - nevím, proč to píšete No ti vám daj [velký smích]

Já si myslím, že na "Zvědavce" chodí diskutovat a vzájemně se informovat vesměs slušní lidé, kteří diskutovat navíc i umí. Jestli se Vám nebo podobným nelíbí, že tady po Vás proti-diskutující chce, aby jste používal se vší slušnosti vlastní mozek, aby jste pokud možno objektívně posuzoval dostupná fakta a logicky z toho vyvozoval závěry, jestli se Vám nelíbí, že tady nikdo bezducha nepapouškuje nesmysly propagandistů - potom se divím, proč si tady drásáte nervy. Zajisté si pak libujete na tom nepojmenovatelném foru - ja se tam byl podívat a dokonce jsem se zaregistroval, že eventuálně pomůžu - ale je to nad mé síly.

Tam se Vám líbí, tam se diskutuje, tam jsou fakta, tam Vám to vyhovuje ? Pane Yamato ?

Že se oficiální data kolem holocaustu nějak podivuhodně proměňují, že je tam spousta nelogičností a nesmyslů, že jsou dnes za vůbec vzpomenutí těchto nesmyslů lidi stíháni - to se Vám jeví v pořádku. Co více by o Vás mohlo vypovídat ? Nemůžu se vážně a zároveň zlomyslně nezeptat - jste objektivní ? Řekněte to sám... [velký smích]

105482

10.05.2006 11:00

Další cihla ve zdi

RE: no,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Vanguard, stát Izrael vznikl na základě rozhodnutí typu "o nás bez nás". Nikdo se jaksi neptal palestínských Arabů, jestli chtějí stát Palestína takový nebo makový. To co rozhodlo OSN, již to bylo jasným popřením přirozených práv. Arabové z Palestíny, dnes dejme tomu Palestínci, v době vzniku Izraele byli vším možným, pouze nebyli nějakým politickým státotvorným národem, protože tíhli tu k Syrii, tu k Jordánsku, případně částečně i k Egyptu.

Celá ta akce - vznik Izraele, to byla dobře narežírovaná událost, jasně stranící pouze a jedině Izraeli. To, že byl Izrael napaden vzápětí svými sousedy - to vyvolalo společně s pocitem morálního "dluhu" v důsledku událostí za II. WW další sympatie pro Izrael a ke škodě Palestínců.

To však nic nemění na tom, že v zemi zvané Palestína, se v podstatě podvodně etablovali Židé, posbíraní z celého světa coby původně takový "kanonenfutr" za peníze židovské lobby z celého světa. Kdyby se identickým způsobem někde tajně rozhodlo, že to bude Madagaskar - byl by dnes tento problém na Madagaskaru, kde by původní Malgašové zoufale bojovali o vůbec jakési právo na život.

To, co se v Palestíně za posledních 100 let stalo, to ani s pravdou, ani s právem nemá společného vůbec nic. A že to posvětilo OSN - to na tom faktu zase vůbec nic nemění - jedná se o flagrantní bezpráví a hotovo. Na tom pak nemůže změnit nic ani údajná nekulturnost Palestinců, že věší bomby na vlastní děti atd. atp. ! To totiž není primární - primární je ta příčina - do země, kde žilo možná původně stejně malé procento Židů, jako v kterékoliv vyspělejší zemi světa, se nastěhovali násilim miliony Židů z celého světa a silou vytvořili zdání práva.

Takhle ale to nemůže fungovat a vídíme všichni, že ani nefunguje. A nebude to fungovat ani v budoucnosti. Palestínci po původně strategicky špatném začátku zdánlivě podlehli tlaku Západu. Ale situace se mění a bude z toho III. světová válka. Protože v Jerusalému se to skutečně rozhodne - ani Arabi, ani Izrael neustoupí. Nevidím zádnou dohodu na obzoru - rozhodne to válka do úplného konce !! DO ÚPLNÉHO KONCE !!

Zdi nikdy nikoho neochránily, ani tato ZEĎ nebude hrát žádnou roli. Izrael to tuší, že to tak Proroci řekli. Nevím, na co kdo spoléhá, tady proti sobě stojí dvě nesmiřitelné síly a neuvažují o kompromisech.

Ve světle toho pak skutečně netřeba podepisovat kupříkladu Kjotský protokol a jiné zoufalé snahy o záchranu světa. Svět totiž zcela řízeně do svého zničení spěje. A takoví zde, co mluví o nekulturnosti Palestínců, že se vyhazují do vzduchu a zabíjí nevinné - vězte - není nevinných.. Za hříchy otců ponesou potomci trest do X-tého pokolení. To řekl biblický Bůh. Palestínci zahnaní do kouta jsou ekvivalentem stovek izraelských atomových bomb - to si uvědomte, Vy zastánci kulturnosti !

105498

10.05.2006 14:24

Strategie posledních tahů

RE: Genocida? Ehm...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Omlouvám se za ten výpad - byl jsem zřejmě ještě příliš plný zážitků z nejmenovaného fora - to je tedy síla... [oči v sloup] To by šlo pressovat do konzerv a sypat na místa, kde si člověk nepřeje nejen jakoukoliv trávu, ale i jakýkoliv život vůbec ! Ostatně by se mírotvorná americká armáda a všechny výzvědné složky měly nasměrovat právě tam - mám dojem, že oni tam tímto vyvíjí nějakou fungl novou zbraň hromadného ničení - jsem naprosto zděšen, to by Rada bezpečnosti OSN neschválila určitě cosi takového ... [velký smích]

Na druhou stranu mě to však přivádí k dosti zoufalé myšlence. Totiž že ta strategická koncovka, pokud by mohla býti pravda, že takovíto "postižení lidé", jako na onom nejmenovaném foru, tvoří více než značnou část populace obecně, tedy že by ta koncovka byla docela jednoduchá. Tito lidé mě uvádí v zoufalství - jsou totiž zneužitelní k čemukoliv, vlastniho rozumu zřejmě postrádaje. Mám mít za to, že dosti velká část amerického občanstva se těmto pánům tam podobá úrovní myšlení ?

105518

10.05.2006 18:35

Fundamentalismus

RE: Fundamentalismus není vůbec špatný

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tak prý "kolektívně" plivu na katoliky a Vy křesťan jste odpověděl úsměvem. Ale křesťan má nastaviti i druhou tvář - pošlu tedy "rýpanec". Bude to o lhaní, co Vy myslíte, že není. [smích]

Papež Jan Pavel II. v roce 1980 na tiskovce ve Fuldě novinářům řekl (o III. části proroctví z Fatimy) toto:

"Pro závažný obsah dali mí předchůdci v Petrově úřadu přednost diplomatické verzi... ...Navíc by mělo každému křesťanu stačit, doví-li se toto: Jestliže si přečteme, že oceány zaplaví celé kontinenty, že lidé budou během jediné minuty v milionech "odvoláni", pak bychom skutečně už neměli prahnout po zveřejnění tohoto tajemství... ...Modlete se, modlete a dál už se neptejte. Vše ostatní přenechte Matce Boží."

Tohleto opisuji z jiného zdroje, než posledně, je to jinak přeloženo - je to trochu zkrácené, ale smysl to dává stejný. Tak takhle se vyjádřil Jan Pavel II. v roce 1980 o třetí části proroctví z Fatimy.

O 20 let později pak vydal Vatikán oficiální verzi. Nebudu z něj citovat, jsou to strašné bláboly, na to nemám sil. A není to třeba citovat, neboť se to zcela míjí s tím, co říkal Jan Pavel v roce 1980.

Tedy pane eugen - Vaši šéfové ve Vatikánu si evidentně dělají "řiťť" z miliardy katolíků a to "rukolapně". Já nevím, jak by jste to mohl popřít, nicméně se o to patrně ani nepokusíte, leda že to není pravda.

Já tedy ten fundament, na kterém Církev svatá stojí, podepřu ještě jednou podivuhodností. A sice:

V roce 325 svolal císař Konstantin do města Nikaia první koncil. Těch 318 biskupů - delegátů vybíral sám Konstantin, který ale nebyl ani pokřťěn. On taky osobně celému koncilu předsedal se slovy, že jeho císařské slovo jest církevním zákonem. Biskupové jej přijali, ač byl pohan, jako tzv. "univerzálního biskupa" - v té době byl Konstantin aktívním vyznavačem kultu "Slunečního boha Mithry".

Tento pohan jako nejvyšší hodnostář Církve katolicke v Nikaii zavedl dodnes platné postuláty víry, zvané tzv. "Nikaiské vyznání". Pane - jistě víte, co Vám to pan Konstantin zavedl - že ano.

Druhý koncil se konal v roce 381 v Konstantinopolis na "befehl" císaře - Theodosia I. Velikého - tento se taky křesťanstvím nezatěžoval - potřeboval ale v říši klid a tak nařídil, že křesťanství je jediné státní náboženství - proto jej Církev vyhlásila "Velikým" !! [velký smích]

Zde pak pod opatrovnictvím "znalce víry" pana Theodosia I. Velikého bylo vyhlášeno tzv. "nikaisko-konstantinopolské vyznání víry" a to vytvořením dogma o Svaté Trojici. A tak je to pane eugene dodnes - máte k tomu co dodat ?

No a pak byl ještě koncil v Efesu - roku 431. Zde již rutinně byla vyhlášena Marie za Pannou Marií, Matku Boží a Bohorodičku. Akt byl nařízen císaři Theodosiem II. a Valentinianem III. - prosím Vás, netvrďte, že Vy na mě s úsměvem a já že na Vás plivu. Já fakta a Vy co tedy ?

105537

10.05.2006 19:06

Fundamentalismus

RE: Fundamentalismus není vůbec špatný

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nemůžu nedodat k tomuto :"klaneni se ikonam jest jen klaneni se tomu co ty zastupne symboly predstavuji." - to jste mě fakt dostal !! To se tedy divím Aronovi, že se takhle "duchaplně" nebránil Mojžíšovi, když jej tento plísnil za "zlaté tele". [velký smích] A tedy - takhle si to vždycky vysvětlujete v tom Vašem spolku, chápu to správně tedy. To pak tedy uznávám, že si Vatikán sám sobě mohl vyhlásit neomylnost. Za těchto okolností pak ani není nutná jakákoliv diskuse o čemkoliv - vše je a'priori jasné a přehledné. Jak ale došlo k těm diskusím o počtu andělů na špičce jehly, jest mi záhadou. Rovněž arcibiskup Usher měl drobné problémy se stanovením stáří planety - což se divím, stačilo to přece vyhlásit. No nic.

Všimněte si prosím, že v žádném případě nikoho nenapadám, jen se podivuji nad fakty a okolnostmi. Vám se jeví, že nějací extra terrestrials Vás nerozhodí - počkáme tedy, až k tomu dojde - já myslím, že Vás konkrétně to rozhodí hodně ! Dočkáme se toho brzy - tedy alespoň podle mých představ a výkladů proroctví. Přesně to ale ví jen Otec na nebi. [smích]

105541

10.05.2006 21:25

Fundamentalismus

RE: Fundamentalismus není vůbec špatný

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Já objasním tu Fatimu - podrobnosti pak na google pro zájemce - sami. Fatima je městečko v Portugalsku (Estremadura) a v průběhu roku 1917 se zde třem dětem zjevovala tzv. "Růžencová Matka Boží". Poslední zjevení se již konalo za účasti cca 70 000 svědků, protože na 13.10.1917 Matka Boží avizovala zázrak na dotvrzení proroctví.

Zázrak se skutečně udál a mezi těmi 70 000 svědky byly i osoby z vysokého církevního ranku a osoby vědecké pověsti. Bez podrobností - jednalo se o tzv "Sluneční zázrak", který byl pozorován i ve velké vzdálenosti po kraji Estremadura. Mimo jakoukoli pochybnost... [smích]

Ty děti se jmenovaly Jacinta Martos, Francisco a Lucia Santos - sourozenci. Do roka dvě děti umřely, pouze Lucia Santos se dožila snad do roku 2001, přesně teď nevím. Vlastní proroctví převzala Lucia, která první proroctví předala k zveřejnění hned, druhé v roce 1929 a třetí proroctví dokonce až v roce 1941, respektive na čisto až 3.1 1942.

Pro nás je zajímavá nyní pouze třetí část proroctví - tuto část na separátní pokyn Matky Boží předala Lucia v zapečetěné obálce biskupovi z Leirie, který to držel zapečetěné u sebe v trezoru do roku 1957 a pak teprve předal "Tajnému archívu svatého oficia" v Římě. V tom roce 1942 při předávání obálky biskupovi předala Lucia i pokyn, že na přání matky Boží má být celému světu toto poselství zvěstováno v roce 1960 !

V roce 1959 1.srpna za souhlasu kardinála Alfreda Ottavianiho a komisaře Svatého oficia patera Pierre Paul Philipe byla obálka s proroctvím předána k přečtení papeži, toho času Janu XXIII. . Papež po přečtení zvážněl a zapečetěné vrátil zpět s pokynem, že proroctví nebude zveřejněno. Další papež, Pavel VI. to četl 27.3 1965 spolů s Excelencí Msgr. Angelo Dell-Acqua se stejným výsledkem - nezveřejnit. Další papež, o kterém víme, že to četl - byl až Jan Pavel II. a to vícekrát, poprvé někdy v roce 1980.

Pak se 20 let nic nedělo a teprve v roce 2000 posílá Jan Pavel II. vysoké emisary Jeho excelenci Msgr. Tarcisio Bertone a Jeho excelenci Serafim de Sousa Fereira e Silva, biskupa z Leirie za Luciou do kláštera v Coimbra údajně kvůli upřesnění.

Proč to píši tak podrobně až nudně ? Chci tím zdůraznit, že se nejedná o něco, co není důležité - naopak ! Jediný Jan Pavel II. naznačil - viz "...oceány zalijí kontinenty a miliony lidí budou vzaty v minutě z tohoto světa..." na tiskovce v roce 1980 ve Fuldě. Pane eugen - vím, může to někomu připadat směšné, že vzdělaný člověk se "babrá" v nějakých mystických bajkách. Tak ano - smějte se, ale myslím že není moc důvodů se smát... [velký smích]

105545

10.05.2006 22:14

Fundamentalismus

RE: Fundamentalismus není vůbec špatný

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Velmi teď budu napínat trpělivost - ale musím to ještě nepatrně doplnit a podtrhnout tak důležitost toho, co jsem napsal předtím. [smích]

Totiž - zesnulý papež Jan Pavel II. byl známý ledasčím, mimo jine jedním dost nelogickým aspektem jeho vlády na Petrově stolci - Jan Pavel II. velmi "tlačil" na neomezené rodičovství po celém světě a to bez ohledu na chudobu.

Je to skutečně velmi nelogické, vždyť muselo být Janu Pavlovi II. být přeci jasné, že svět se tím řítí do neštěstí a to velmi rychle. Jelikož onoho papeže nelze podezírat z nějakého nelidského záměru zničit svět snad přelidněním - tedy potom to musí mít nějaký hluboký důvod. A tedy - je to na zamyšlení !

Jaký asi by to mohl být důvod, když sám v tom roce 1980 novinářům vlastně naznačil, že svět bude zničen nějakou katastrofou ? Nebylo by logičtější, aby spíše vyzýval k omezení počtu jedinců a naopak trval na kvalitě ? Kvalitě, která by umožnila při nějaké katastrofě, že by bylo zachováno vyšší penzum vědomostí ?

Čili zde je materiál k přemýšlení, něco jako nedoluštěná křížovka. Mi z toho plyne jediný logický závěr - katastrofu přežije dopředu stanovený zlomek z aktuálního počtu lidí na planetě ! Jedině za této podmínky by mohl mít nesporně fundamentálně dobrý člověk, jímž pan Wojtyla nesporně byl, zájem na "bezbřehém" rozmnožování a plundrování planety !

Samozřejmě jsou to znepokojivé úvahy, ovšem ještě více znepokojivé je to, že netřeba být extra myslitel, aby člověk vypozoroval to blížící se datum. Extrapolací vývoje se velmi lze přiblížit přesně k naší době, době po roce 2005 a zhruba do roku 2010. Všechna proroctví se skládají tak, že ukazují jako namířený ukazováček na tuto "pětiletku" ... [velký smích]

Dokonce snad i Ratzingera zvolili ve Vatikánu, jen aby se do toho data trefili - je to totiž poslední regulérní papež a nic ve zlém, moc dlouhou "záruku" na nového papeže čekat nelze. Po Ratzingerovi již bude Vatikán zničen - tedy podle proroctví.

Pane eugen - samozřejmě že proroctví já alespoň dávám na úroveň faktů. Co by na tom bylo podivného ? To, že tomu ne mnoho lidí rozumí (možná ani já ne), to nemění nic na tom, že je to na roveň faktů. Nebudu dělat zase přednášku o složitosti chápání času, nicméně fakt, že čas neplyne, anobrž vlastně není, by pomohl začít vnímat, že to tady je vše jaksi jinak, jenom ne tak, jak se to zdá být.

105550

11.05.2006 09:45

Fundamentalismus

RE: Fundamentalismus není vůbec špatný

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Hm - o tom nevím nic. Nemyslím ale, že by mi to mohlo uniknout, protože v naší "paranoické obci" je dost zvídavých, kteří by můj výpadek určitě nahradili.. [smích]

Máte pravdu v tom, že - Vatikán se cítil špatně ve lžích kolem toho proroctví. Skutečně jediný (!!) náznak závažnosti obsahu udělal Jan Pavel II. v roce 1980 ve Fuldě.

Takže Vatikán v roce asi 2001, po onom upřesnění s příjemkyní proroctvi, které se událo v Coimbra, vydal oficiálně znění III. části proroctví. Ovšem udělal to tak neohrabaným způsobem, že jestli myslíte toto - tak k tomu se nejde snad ani vyjádřit.

Vatikán totiž vydal v roce 2001 "blábol" plný pseudo-myšlenek o utrpení na Zemi, o nutnosti podporovat a upevňovat víru, o strádáních světa v průběhu 20. století, o útoku na papeže a spoustu nejapně mysticky laděných myšlenkových obrazů.

Na tomhle pamfletu je ale vysostně zajímavá jiná věc. Podle svědků, když byl originál proroctví v zapečetěné obálce předáván postupně až do Vatikánu a poté jednotlivým papežům, tak tito si povšimli důležitého detailu. Ta obálka byla poloprůsvitná a uvnitř byl nesložený list, na kterém byl nezřetelný text, rukou psaný a odhadem o 100 slovech.

Ten pamflet z roku 2001 je ale rozsahem cca 5 - 10 násobný co do rozsahu. Obsah potom nic konkretního neříká, nic co by bylo tak "výbušné", aby se kolem toho 40 let dělaly takové tanečky. Papež Jan Pavel II. přece říkal, že nelze ten text zveřejnit pro odpor jisté velmoci a že tedy byla dána přednost diplomatickému řešení.

Jenže toto neabsahuje nic tak závažného, aby to někdo musel řešit diplomaticky. Přitom ale jsou nepřímá svědectví, že originál je velmi závažný. Teď už je to JPP, ale velmi zajímavé - totiž při prvním čtení v roce 1959 si jeden ze sekretářů papeže všimnul, že po přečtení prý všichni v místnosti vypadali, jako by ke stolu přisedlo strašidlo - zavládlo nefalšované zděšení. Papež třesoucíma se rukama obálku zpětně zalepil, zapečetil a nařídil to "uložit úplně vespod !"

Tady se uplatní luštitelské vlohy a vášeň, ochota paranoicky myslet a ovšem taky to vyžaduje dobrý přehled historie, znalosti proroctví a prostě v oboru mít dobrý přehled. Je totiž logická toto - buďto jsou všechna proroctví o ničem - nebo jsou o pravdě ! Nutno ale vyloučit samozvané proroky - to ostatně Bible varuje stále. Je to na dlouhé povídání, tady to nejde, ale můžu ubezpečit, že mám velmi dobré důvody tvrdit, že v tom mém "ztučněném výroku" je pravdivá ta druhá část - v proroctvích je celá pravda.

Musel bych zde začít rozebírat i jiná Mariánská proroctví, aby každý viděl, že se nejedná o modlíčkářskou hysterii pověrčivých nevzdělaných venkovských babek. Že zde dochází k ingerenci do světového dění, což se co do intenzity bezprecedentně stupňuje a dává tak tušit, k jakému období to celé směřuje. [smích]...

Kráceno (Editor)

105582

15.05.2006 23:23

Dopis íránského prezidenta Ahmadínežáda Bushovi

Velmi slušné ultimátum !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nechápu, co tu někteří napsali, že jde o bláboly a pod. ... I kdyby ten dopis nenapsal iránský president, což ale s pravděpodobností blížící se 100% ano, předkládá se nám řada myšlenek, kdy opakovaně je porovnáván skutečný charakter naší "euro-atlantické civilizace" a proti tomu principy, na kterých tato "údajně staví".

Myslím, že nikdo nemůže popřít, že skutečně nejvýstižněji to lze charakterizovat opravdu tím úslovím, jak již někdo zde poznamenal - "kázat vodu a pít víno". Celá ta naše slavná euro-atlantická civilizace je ve skutečnosti založena na lží, přetvářce, zlodějnách, násilí a já nevím, co bych ještě dodal, abych vyjádřil co nejdůrazněji zhnusení. Jestli toto chce někdo popřít, sám sebe degraduje na opravdu neschopného pozorovatele skutečnosti. Takoví by měli zalézt do své rodné líhně u pana oheleho a tam precizovat své ušlechtilé myšlení.

Chtěl jsem obrátit pozornost k jinému aspektu toho poselství. Všimněte si jeho sebevědomého tónu. Ahmadinejad, ač sám sebe nijak nevyčleňuje a sebe sama vystavuje kritice historie za vlastní případné chyby, jako to ostatně u morálně vyspělého slušného člověka nelze nečekat, své myšlenky rozvíjí zdánlivě květnatě, avšak stále konzistentně jedním hlavním směrem. Pro mě to zní jako zdůvodnění příkrého rozsudku.

Osobně se domnívám, vycházeje přitom ze svých představ o duchovních základech staré Persie, že fakticky zde iránský president tímto dává jakési "formální ultimátum". Není snad sporu, kdo zde je morálním vítězem, alespoň tedy si myslím pro slušné lidi. Ahmadinejad sic ne příliš nápadně, avšak nesporně v tom poselství stupňuje odmítání takové zvrácené morálky, jaká je již Bohu žel mnoha lidem "Západu" tak zažraná v mysli, že již to nejsou schopni ani vnímat.

Čili domnívám se, že toto poselství je omyl si vykládat jako jakýsi "slabčácký pokus o smír". Ahmadinejad totiž říká, že právě proto, že naše západní společnost je taková jaká je, je morální povinností ještě normálních lidí proti té zvrácenosti bojovat a vymýtit ze světa.

Je to fakticky vyhlášení války, přičemž iránský president o nic neprosí, nýbrž zcela tvrdě obviňuje ze zločinů a vyjadřuje absolutní jistotu, že toto zlo bude potrestáno !!

Musím k tomu přičinit drobnou poznámku - řada lidí se směje ze svatých Proroků. Jsou zde údajní racionalisté - nebudu jmenovat. Je mi jich moc líto, té jejich nadutosti, s jakou sami sebe pasují na ty "správné soudce", co je pravda, co je skutečnost, co je přípustné. Ve skutečnosti - oni svatí Proroci, které Ahmadinejad vzpomíná, naši dobu velmi dobře charakterizovali a taky popsali, jak to skončí. Bude pláč a skřípění zubů, čas odpouštění totiž končí. Poselství o zrnech a plevách či o planém fíkovníku snad ani nemůžou být ještě více jasná... [velký smích]

105959

16.05.2006 00:01

Dopis íránského prezidenta Ahmadínežáda Bushovi

RE: Velmi slušné ultimátum !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane, myslím, že to tam však je...

Vlastníci Písma! Pojďte ke slovu rovnému pro nás i pro vás a shodněme se, že nebudeme sloužit nikomu leč Bohu a nebudeme k Němu nic přidružovat a že si nebude brát jeden druhého za Pána místo Boha!“ Obrátí-li se však zády, pak jim řekněte: „Dosvědčte, že my jsme do vůle Boží odevzdáni!“

...lidé na celém světě se shromažďují k hlavnímu ohnisku – a to je všemohoucí Bůh. Pomocí víry v Boha a učení zvěstovatelů nepochybně zvítězí nad svými problémy. Má otázka pro Vás zní: „Nechcete se k nim připojit?“

Nevím, zda to musí být podáno nějak formalizovaně čistě, ale já tu nabídku zde vidím. Ostatně - překladatel z Farsí do English to nemusel přesně vystihnout, nemluvě o dalším překladu.

Já jsem si to z angličtiny překládal sám a četl to se stoupajícím "předzděšením". Uvidíme, jestli mám pravdu, uvidíme to již brzy. Nenašel jsem vhodného smajlíka na skutečný stav své mysli. Hmmm...

105970

16.05.2006 13:39

Dopis íránského prezidenta Ahmadínežáda Bushovi

RE: Velmi slušné ultimátum !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Zdá se mi však trochu přehnané tvrzení, že naše civilizace je založena na lži, přetvářce, zlodějinách... Lidstvo té naší civilizaci za mnohé vděčí, mnohého dosáhla. Nejse přítelem tvrzení typu : tohle je naprosto špatné, a něco jiného bezchybné. Chyby jsou na obou stranách.

Vážený pane - máte i nemáte pravdu, záleží, jaký Vy slovu pravda dáváte význam a obsah. Svět není černo-bílý a tedy paušálně to říci nejde, že "euro-atlantická civilizace" je špatná a tedy, že všichni lidé v ní žijí ve špatnostech a hříchu.

Začnu to stylizovat jako Ahmadinejad ono diskutované poselství:

- Vzpomeňte z historie jediný případ christianizace, kdy to neprobíhalo v té či oné míře "ohněm a mečem" - ani Velkomoravská říše není totiž i se Zvěrozvěsty Cyrilem a Metodějem tento mírumilovný případ !
- Vzpomeňte postupy "Nejkřesťanštrějších králů španělských" a výsledky těchto v 16. století v Americe, posléze pak postoj nových britských kolonií v Americe k domorodým obyvatelům.
-Vzpomeňte použité metody Portugalců, Francie, Anglie a poté Nizozemí při expanzi do Arabie, Indie a Indočíny, posléze Číny a Japonska, o Africe již nemluvě.

Copak snad byli alespoń jednou jedinkrát Evropané coby "prazáklad euro-atlantické civilizace" v těchto oblastech skutečnými posly Ježíše Krista a jeho duchovního dědictví ? Copak "někdy tam někam" bylo přineseno milosrdenství a slitování ? Chcete snad jako alibi vzpomenout Matku Terezu ?

A já přeci tím, co jsem napsal, jsem neřekl konkrétně nic o Vás, že to Vy jste špatný, nebo vůbec jmenovitě o někom, koho si dovedeme osobně púředstavit. Ale na druhou stranu - Vy za ten "náš" systém zla, lži, podvodu, farizejství, násilí a zlodějen nehodláte nést ani kousek odpovědnosti ? Vy se hlásíte k svému domu, svému "all roadu", k svým erotickým dovoleným v Thajsku, k plnému mražáku steaků, ke svému pohodlnému životnímu stylu obecně - to vše aniž by jste viděl byť jen náznak souvislosti s "brlohy a slumy", ve kterých někde od Vás daleko žijí taky lidé a umírají hlady, s těly posetými vředy jako následek "našich" civilizačních chorob ? Vy myslíte, že tedy o "naší euro-atlantické civilizaci dnes již nejde říkat obecně nic ve zlém ?

Že to naše dobro, ve kterém žijeme, je výhradně v důsledku naší mírumilovnosti a pilného naturelu bílé rasy ? Že ať si tam kdesi v Mozambiku lidi pilně okopávají růžičky kolem baráků a budou se mít jako my ?

Já vím, že patrně ve Vašem konkrétním případě "pláču na špatném hrobě". Proto zdůrazňuji celou dobu - mluvím o celém systému a ten je zcela špatně. Proto si dovoluji tvrdit, že naše společnost je společnost zla a nevím, jak by jste mi mohl dokázet opak. Můžete ale začít tím, co jste Vy však naznačil - zkuste říci jedinou nespornou věc, jediný přínos celému světu od naší civilizace.
...

Kráceno (Editor)

106017

21.05.2006 20:09

Hugo Chavez varuje USA

RE: Latinská Amerika kráčí nalevo

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Zdravím pane Adapa !

Máte v zásadě "historickou pravdu" - avšak nelze vstoupit dvakrát do stejné řeky. Je pravda, že lidi jsou skoro nepoučitelní, jenže mezinárodní okolnosti budou ty skoro-socialistické vlády či polodiktatury jižní Ameriky tlačit silou nutnosti do jisté obezřetnosti v těchto postupech a domnívám se, že v současné dynamice vývoje světa již se tyto socialistické vlády nedokážou dostatečně rychle znemožnit, aby to dopadlo s nimi špatně !! Budou totiž tlakem vnějších okolností nuceny postupovat v zájmu národa a státu a tímto nakonec vcelku uspějí.

Tento současný svět je již "svět bojující" a domnívám se, že Kuba zde sehraje velmi kladnou roli. Míněno kladnou pro ony nové socialisticky zaměřené jihoamerické společnosti. Nostradamus se zmiňuje o tzv. "vzpouře jihu" - nemůžu se nedomnívat, že tím mohl myslet zrovna tyto současné procesy v jižní Americe.

Je pravda, že doposud nemohou nikde žádné socialistické vlády ukazovat na své úspěchy, čili máte pravdu, socialismus zatím nikde úspěšný nebyl. Ale já vycházím z toho, že kapitalismu bude dopřáno pouze jednou skončit špatně a pak již vůbec nebude - to totiž není zásadně udržitelný model společnosti. Naopak je v přímém rozporu s křesťanským duvchovním dědictvím. Dokonce si dovolím tvrdit, že je v rozporu se zdravým rozumem obecně. Vím, že to tvrzení vyvolá špatnou reakci, ale po zralé úvaze musí být každému rozumnému člověku jasno, že kapitalismus jako systém je naprosto pro lidi a humanismus obecně zhoubný a že se jedná o sebedestrukční systém bez záporných stabilizujících zpětných vazeb.

Ostatně - uvidíme brzy... [smích]

106581

21.05.2006 22:57

Hugo Chavez varuje USA

RE: Latinská Amerika kráčí nalevo

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jistě ! Nutno však se na to dívat trochu s větším nadhledem - si myslím tedy. To totiž, že se nám zatím kapitalismus jevi jako nikoliv velmi dobrý, nýbrž nejlepší systém pro uplatnění vlastní iniciativy a zdánlivou svobodu - to však neznamená, že se nedožijeme již brzy poznání, že tento systém (kapitalismus) je de facto vůbec to nejhorší, co lidstvo mohlo obecně potkat.

Indicií pro toto poznání by mělo bystrému pozorovateli být skutečný stav lidské společnosti tam, kde tento systém pomalu již dospívá k vrcholné formě. Mluvit u takové společnosti o svobodě jedince, o možnosti realizace, o křesťanských základech a tedy chování se společnosti atd. - to přece nemůžeš myslet vážně ! To, že jsi nepoznal nic lepšího, to neříká přece nic o tom, že nic lepšího není. [zmaten]

Je nutno se vážně zamyslet nad konečným výsledkem, který se již rýsuje. Přesně pak v duchu jistě-že moudrého lidového úsloví: "konec dobrý - všechno dobré" pak totiž lehce dospěješ k poznání, že to byl či ještě Bohu žel stále je systém zcela nejhorší. Špatná (rozuměj obtížná) cesta k dobrému cíli je rozhodně lepší, než (zatím zdánlivě) dobrá cesta, ale do konečné zkázy... [velký smích]

Lidstvo již skoro dokončilo jeden další kruh svého vývoje. Bohu žel - je to opět kruh a za chvíli budeme zase zpátky - na začátku. Můžeme se pouze modlit, aby ještě nějaký začátek vůbec byl - mám nepříjemný dojem, že "Kosmické společenství" již s námi nebude mít dále trpělivost. Začti se do Bible, do starého Zákona, jak byl organizován starověký Izrael v době "Soudců" a uvědomíš si, že existuje model lidské společnosti, která by splňovala vše - i možnost osobního rozvoje a využití vlastních předností, i život ostatních v lidské důstojnosti. A to jsme prošvihli !

Dnes je to jedině Islám, který by toto teoreticky opět umožnil. Jenže muslimové právě s dravým "údajně" křesťanským kapitalismem v minulosti prohráli a nezdá se, že by dnes mohli ku prospěchu celého lidstva ve své čisté formě zvítězit. Jsem skeptik.

Tento problém má alespoň teoretické řešení opravdu jedině tehdy, když se na to podíváš ale opravdu s velkým nadhledem. A pak ale zjistíš něco, co já nazývám takovým jistým slovním obrazem - všechno je (jaksi) jinak !! [smích]

106602

02.06.2006 23:42

Bývalý analytik CIA: Fingovaný teroristický útok proběhne nejspíše v šestém nebo sedmém měsíci

Po pravdě - čekal jsem to nejpozději v květnu...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Svět je plný všelijakých zpráv a zpráviček a věřím, že se v tom lidé těžko orientují a nejsou tedy náchylní ledasčemu a'priori věřit. Nebo možná lépe řečeno, raději si s tím ani hlavy nelámou a věří nejdostupnější - rozuměj domácí propagandě. Jsa si toho vědom, já sám primárně vycházím ze znalostí proroctví - a tedy si to alespoň za sebe myslím, že se v tom orientuji docela dobře.

Dopis iránského presidenta presidentovi USA, který zde byl nedávno, tak ten já osobně považuji za formální vypovězení války. Vzniká již delší dobu situace, kdy "velký konflikt" je prostě nevyhnutelný alias zcela principiálně k němu spějeme - ten dopis byl pro mě neklamným znamením.

Na základě řekněmež "analýzy" různých proroků, jmenovitě pak Nostradama, jsem dospěl k představě, jak že to bude asi probíhat. To, co je v titulním článku tvrzeno, se docela shoduje s mými závěry z takové "prorocké analýzy" a to nezávisle na ze světa přicházejících zprávách. "Důvěryhodnost" veřejně dostupných informací činí studium proroctví mnohem spolehlivějším zdrojem informací o skutečném vývoji, než jsou tyto veřejné informace.

Po pravdě řečeno - čekal jsem to dříve - nejpozději do konce května. V každém případě - tato vzrušující doba spěje k svému vyvvrcholení - bude se lámat chleba - vážení.

107563

03.06.2006 12:28

Bývalý analytik CIA: Fingovaný teroristický útok proběhne nejspíše v šestém nebo sedmém měsíci

RE: dalsi sqely clanek na zvedavci.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane, nechce se mi jít hrabat v Nostradamovi, abych citoval, on tam ale neříkal "olympijské hry", nýbrž skutečně velké hry, olympiáda se samozřejmě nabízela, ovšem stejně tak se nabízí MS ve fotbale. Vy, kteří jste zvyklí žít podle jízdního řádu, kteří se neuprdnete bez podívání se na hodinky a do plánovacího kalendáře, tak tedy Vy takoví asi nebudete rozumět tomu, co zde sem tam utrousím.

Cestou k chápání různých takovýchto procesů je takové jakoby celo-bytostní intuivní vnímání a cítění doby a všech procesů, podložené znalostí historie a znalostí obecně ! Nemůže se to dařit nikomu, kdo není schopen vnímat jakoby celý Vesmír nějakým x-tým smyslem v celé jeho hloubce a šířce (samozřejmě i výšce..). Toto totiž nemůže chápat člověk, který postupuje přísně vědecky a není tedy kupříkladu schopen uznat existenci tvora, kterého si ve formě naporcovaných vzorků neprohlídnul mikroskopem, kterého doma nemá naloženého ve flaši formalínu a o kterém nevyšla v příslušném vědeckém časopise "fundovaná zpráva".

Jenže svět je fakticky nekonečně zároveň složitější, než kam se dočenichala "věda", zároveň však je mnohem a mnohem jednodušší pro toho, "kdo je schopen to ucítit".

Takže Vám nemůžu než doporučit, aby jste ještě chvíli počkal a uvidíte.

107595

03.06.2006 14:37

Bývalý analytik CIA: Fingovaný teroristický útok proběhne nejspíše v šestém nebo sedmém měsíci

RE: Co kdyz zadny utok na Iran se konat nebude? Co pak budou kecat Zvedavci?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

... V jednom bych se ale nechal rad panem Gejdosem poucit - (mysleno samozrejme vazne a uprimne)- reknete nam, muzeme se setkat kdekoli v proroctvich na urovni Nostradamus a Sibyla s necim co by bylo pozitivni, co by nam slibovalo byt sebemensi prijemny moment pristich casu? ...

S takovou dalo by se říci osobní pohodou v duši - že vše je v rukou Božích a že co Bůh činí, to dobře činí - Vám můžu říci s absolutním pocitem pravdy, že toto vše, co se děje, se děje ku prospěchu lidí. Museli bychom se ale patrně domluvit, co se pod pojmem "člověk" vlastně rozumí, aby nedošlo k omylu. Aniž bych se totiž jakkoli blížil k rasismu - ne každý tvor, vypadající jako člověk, skutečně člověk je !! Velmi bych doporučil číst si "pár dní" Bhagavatgítu. Přesně v tomto duchu se rovněž totiž nesou i všechna relevantní (=rozuměj důvěryhodná) proroctví a Proroci. Hrůza by snad mohla padat pouze na lidi, co nejsou lidmi. [velký smích]

Nenechte se nikdo zmást a zastrašit, že ta skutečná proroctví a Proroci jakoby "dští" na lidstvo jen a pouze "oheň a síru". Všechna skutečná proroctví jsou naopak prolnuta starostí o dobro lidstva a návody, jak se jej dosíci. Jestli se někomu zdá, že se tam (v proroctvích) mluví jen o pohromách, musíte vzít v potaz, že ona proroctví jsou určena lidem obecně a tedy musí mít v sobě zakomponován i jakýsi didakticko-propagandistický prvek. Uznávám - to slovní spojení "didakticko-propagandistický" je podivné, ale nenapadá mě nic přiléhavějšího v této úrovni stručnosti.

Jestli bych vůbec mohl obecně doporučit, jak se v nadcházejících časech chovat, doporučil bych "laskavý pokoj v duši a důvěru v Boží prozřetelnost". Nejde totiž o hmotu, o slávu, o konta, jachty, beemváky a velkolepé baráky - jde pouze a jen o Vaše duše. V nadcházejících časech každému z nás hrozí jedině a pouze ztráta duše - obrazně řečeno. To vše ostatní je "brnkačka" !! [smích]

107605

07.06.2006 21:21

„Jsme silní a rozhodní“

RE: SPIEGEL ma u mne 3 body plus

Petr Gejdoš 83.?.?.?

S velkou radostí s Vámi pane zap(a) souhlasím - je to skutečně mistrovsky "zkomplotované" a až to pohladilo po duši. [smích] Dát tak krásný prostor "pohledu z druhé strany" a přitom být doma (v Evropě, v Německu) vlastně zcela nenapadnutelný, naopak spíše "hraně pochválitelný" - to je od Spieglu skutečně mistrovský kousek - něco takového člověka potěší !!

Domnívám se, že i ta jakoby drzost onoho reportera je vlastně na objednávku, nemyslím si, že by si musel něco takového pan Ahmadinejad nechat líbit, kdyby to nebylo předem domluvené a on by to nelibě nesl.

V každém případě - je to dost silné vyjádření a cosi to signalizuje. Když nad tím tak přemýšlím, tak mi tak trochu z toho "naskakuje husí kůže" . Nebude míru pod olivami....

Pan kema rozhodně nezklamal, v tomto ohledu se jedná o konstantu podstatně stabilnější, než mnohé fyzikální konstanty. Já vždy, když chci někomu naznačit, co si o něm myslím, tak říkám dotyčnému, že je jako "jistý pan kema". Škoda přímé reakce ! [velký smích]

107877

11.06.2006 17:20

„Jsme silní a rozhodní“

RE: Mily pratele.....

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jako obvykle máte pane Roberte prakticky na 100% pravdu. Věřte, že Vaše snažení není zbytečné, navzdory tomu, že se tady nejspíše objeví zase nějaký idiot-kamarád a bude tu vyšklebovat své nesmyslné úvahy. Asi je každý takový za to placenej, blbeček jeden... pardon... [zahanbení]

Smrdí to po celém světě tou vyčuraností jistého národa. To je jediný národ, kdy bych se sám nebránil nazvání rasistou za svůj názor na něj. Skutečně by mě moc zajímalo, kolik je v nich doopravdy té původní krve.

Smutné ale je, že lidstvo si, zdá se, moc nepomůže, ať by v současné zrovna začínající světové válce zvítězila kterákoliv strana, čili je to "prašť jako uhoď" - odskáčou to hlavně nevinní.

Stará proroctví však tentokráte ukazují na definitivní řešení a tedy alespoň to nás může těšit - když už nemůžou zvítězit prostí lidé, že nezvítězí nikdo.

Celý vývoj a znepokojivá koincidence prastarých proroctví se současnou skutečností mě vede k zdánlivě velmi šokujícímu závěru, který bych charakterizoval velmi zkráceně MATRIX. [smích] [smích] Takže vlastně "wo co gou" ?

Lidi - čtěte Bhagavatgítu.

107998

12.06.2006 20:52

Abbas vyhlásil referendum

RE: Abbas bud nevi co dela a nebo dostane dobre zaplacenood Israelcu.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Váženy pane, nevím, koho Vy titulujete "chlapečku", ale soudím podle té arogance, že by jste se Vy patrně vůbec neurazil, kdyby Vás zase pro změnu, ať se to rýmuje, někdo tituloval "blbečku".

Ale já to dělat nebudu, nýbrž se "vysoustředím" na tu Vaši pomatenou historii. Totiž, měl by jste se prostě vrátit pokorně ke studiu a neotravovat zde těmi nesmysly.

1) Tedy si přečtěte Starý zákon, Exodus. Tam se dočtete, jak zcela "mírumilovně" vstoupil zlodějský národ Židů/Hebrejů po vydrancování Egypta do obydlené dnes tzv. Palestíny (tehdá Kanaanu) a provedl neslýchanou genocídu místního obyvatelstva - pravda, omluvili si to sami pro sebe tím, že to jim tak nařídil JHWH.

2) V průběhu trvání jejich několika států na historickém - již tehdy bezprecedentně ukradeném - území dnešní Palestíny se pak od svého boha JHWH odvrátili, pročež je tento potrestal zničením jejich státu a rozehnáním do světa. Poté prakticky cca 1900 let na území Palestíny žilo jen maličké procentíčko Židů, ostatně v některých evropských zemích koncentrace i procentuální zastoupení Židů byla mnohem vyšší. Na tom pane budete-li trvat, že toto zakládá nárok Židů na Palestínu, nezbude mi, než Vás potom dále titulovat již výše zmíněným titulem.

3)Po porážce Turecka ve WW 1. a samopřiřčením území Palestíny pod mandát Velké Británii, coby tehdejší supervelmoci, se vytvořily podmínky, že muslimskému palestínskému obyvatelstvu, které zde žilo jako 90% majorita relatívně pokojně a ve smíru s křesťany i židy dobře půldruhého tisíciletí, bylo vnuceno cizí přistěhovalé obyvatelstvo židů i asi Židů z celého světa. Na to neměla Velká britanie žádné právo toto dopustit a zde primárně začal teror - teror proti civilistům Palestincům.

Pane - Vaše vývody, že Vás nějaký stát Izrael neohrožuje a že palestínští Arabi (cituji) :Pokud jde o tzv. palestinské Araby, tihle se prezentovali dostatečně již od 60.let, kdy unášeli západoevropská letadla, odpalovali bomby a vraždili rukojmí ze zemí, které s arabsko-israelským konfliktem neměly nic společného a které často měly i natolik blbé vlády, že palestinské "uprchlíky" za to ještě podporovaly, v Israeli se zmohli leda na to vraždit neozbrojené civilisty, mimoto povraždili desetitisíce svých arabských bratrů v Libanonu, Jordánsku, Kuvajtu, Egyptě a Iráku. Takže Israel nechť si udělá s "Palestinci" co chce... - tak toto prostě svědčí o Vašem mdlém rozumu, nezlobte se na mě a nechápu, proč se zapojujete s tak chabými znalostními a charakterovými předpoklady do takto vážné diskuse.

Pane, prostě a jednoduše, něco si o tom přečtete a neotravujte tady arogantně se svými nesmysly !

108031

12.06.2006 22:26

Etnické čištění Kosova úspěšně pokračuje

RE: Kdo seje vitr sklizi bouri

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Yamato - samozřejmě máte právo na sebedestrukci. Jenom pro Boha živého se snažte, aby to skončilo definitívním uložením Vaší tělesné schránky pod drny. Protože kdo by se pak o Vás měl jakože starat, když by jste se sebedestruoval jen částečně a nedej Bože, že by jste si nějak dopoškodil mozek. To by jste pak jen seděl, slintal, říkal nesmysluplně heheheh !! a tentoval si do gatí. A musel by jste pak již přispívat jen ke konkurenci, tam by se totiž Váš stav nijak negatívně neprojevil... [velký smích]

Čili v případě nedokonané sebedestrukce - to by se mě pak již ovšem týkalo - mě i spousty dalších nevinných lidí. Lidí kteří si nepřejí, aby tady kosovští Albánci distribuovali drogy a lidé se pak tímto sebedestruovali. Protože péči o ně potom platí stát, tedy my, co platíme daně. A kupříkladu Vy, jako pouze jen částečně sebedestruovaný, slintající a do gatí si tentující pablb by jste patrně potom již daně neplatil, že jo. A tím by jste mě tedy již omezoval. A tedy jen potud sahá vaše právo na sebedestrukci - za svoje a dočista domrtva !!

Jest mi líto, ale musím vyhlásit, že necítím příliš soucit s narkomany. Nemyslím si, že by se měli stále ještě počítat mezi lidi druhu "homo sapiens sapiens". Nemyslím si tedy ani, že že by měli mít nějaká lidská prava. Naopak si myslím, že by u mladistvých narkomanů měli jít do lochu bez jakýchkoliv práv i jejich rodiče. Nemyslím si, že to s touto prohnilou společností může dopadnout dobře, když stát a jeho orgány chrání práva zlodějů, vrahů, násilníků, narkomanů a na lidi, kteří platí daně, vychovávají své děti k pořádnému životu a ony takto i dále žijí atd atp., že pak to tito mají vše zaplatit těm dříve vyjmenovaným individuím a nedosebedestruovaným pablbům !!

108036

15.06.2006 21:01

Poděkování

RE: Ctenari nemaji zadne pravo

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pěkně děkuji za jistého druhu "reklamu" pane Zdeňku. Fakt. Mi bylo vždy celý život protivné se za cosi schovávat a svoje jméno jsem tu uvedl naplno a k tomu jedinému článku tady jsem dodal veškeré svoje nacionálie - každý si je tam stále může vyhledat. Tedy včetně krátkého "curiculum vitae". Pravda, telefonní číslo jsem tam již nedal, to ale jak vidno je ten vůbec nejmenší problém zjistit. Proto mě tedy udivilo, když jsem párkrát "zašel" kouknout do "lehovy žumpy", že jsem tam titulován jako posráný dědek, starý komunista a podobně...

Přiznám se - jsem jistým způsobem nervozní pruďas a dovedu si zcela živě představit, kterak některým pánům rozbíjím hubu bez ohledů na nějaké další následky. Jsem pro přímou demokracii, nikoliv tu lehovskou zlodějskou a vylhanou tzv. "demokracii".

Věřím, že je nás takových tady více, co si stojí za tím, co zde či i jinde píší či říkají, co nemají problém si pamatovat svoje lži, protože žádné takové totiž nejsou. Naopak jsou mi zcela protivní lidé s často arogantně přezíravým a podivuhodně vyhraněným postojem toho typu, jako třeba jistý pán/dáma Emma.

Kdyby tato osoba byla ochotná skutečně dát kůži na trh, rád bych tomuto člověku položil několik otázek docela na tělo. Nemám tolik času, sedět na netu na spoustě diskusí, nicméně - když mě jistý člověk "nadzdvihne", taky umím pátrat. [velký smích] [velký smích]

108261

16.06.2006 09:11

Britský admirál varuje

Varování ! Toto není spiknutí !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Titulek vypadá jako parodie na známé : "...na Pearl Harbor útočí Japonci. Toto není cvičení !!" Ale myslím, že je i to moje varování hodno vážného pozoru. [velký smích]

Kdo sleduje kromě porna na netu i vývoj na světových burzách, vývoj cen strategických surovin - zejména pak třeba zlata - ten vidí zvláštní věc. Totiž to, že i podle čistě laického pohledu se cosi zvláštního, děsivého a nezvyklého děje !

Netřeba do toho tahat Nostradama, hodně lidí je na něj alergických. Hodně lidí si proroctví toho pána plete s jízdním řádem. Chtěl byl ale takovým "alergikům" jen říci, když už zůstanu u toho příměru s vlaky a jízdním řádem - pan Nostradamus neříká obrazně kdy a kam který vlak přesně pojede - pan Nostradamus popisuje pouze kudy vedou koleje a tedy kam to vlastně můžeme dojet a co po cestě budeme moci vidět! A když si do toho "vlaku" nasedneme, dává nám i alternatívy. Jediná alternatívnost, kterou nám ale Bohu žel nedává je to, že do nějakého "vlaku" nasednout prostě musí každý. Hlupáci to nevidí a pletou si to opravdu s jízdním řádem.

Kam tedy ty koleje vedou ? Za prvé si musíme uvědomit, že jestli možná ještě před několika desetiletími jsme si ještě mohli vybrat, na který vlak nasedneme a tedy vybrat si i určitou kolej/trasu, tak dneska se to již zredukovalo. Na tom pomyslném nádraží již 6,6 miliardy lidí čeká na jeden jediný vlak jedním jediným směrem a to zcela ne-obrazně do pekel !!

Na této planetě žije 6,6 miliardy tvorů, z nichž někteří plným právem mohou být označeni "homo sapiens sapiens". Rozumní a přemýšliví lidé již nyní mají naprostou jistotu, co a jak se kde stalo špatně - tedy i ví, co bude - netřeba ani Nostradama. Těch je ale dost málo. Valná většina má v hlavě starosti jiného typu - jak se co nejlépe a nejvíce "nažrat", koho ještě "obsouložit", jaké ještě větší auto by mu zvedlo již tak chorobně přerostlé sebevědomí a jestli by jeho dům neměl být ještě větší.

To, že někdy na veřejnost těchto taky lidí pronikne nějaká znepokojivá zvěst, že to takhle dále nejde, to řeší nonšalantním mávnutím rukou - však vědci něco vymyslí ! Však Amerika nás zachrání ! Měl bych skoro urgentní a nepříliš dobrou zprávu pro všechny ty pány/dámy typu leho, kema, Emma a spol ! Žijeme si jak prasata v žitě - Bohu žel však žito zřejmě právě došlo !! [velký smích]

Můžete si ještě chvíli hrát na bohy, zkoušet musti-kulti fígle, řešit světové pořádky, vylepšovat tzv. "demokracii". Krok dějin je však od toho zcela nezávislý, jdete/jdeme na smetiště dějin, dnes pravda ještě s úsměvem a "budovatelskou písní" na rtech - do času do času ...

Může mi někdo namítnout - proč to vůbec píši ? Proč to říkám, když nenabízím řešení ? *Mluvil jsem a psal to samé i v dobách, kdy ještě snad šlo něco změnit. Dnes již netřeba něco měnit...

108302

17.06.2006 17:28

Britský admirál varuje

RE: Varování ! Toto není spiknutí !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

S ohledem na neskutečný "hic a dusno" pochybuji, že bych dokázal mít chuť se hrabat zrovna teď netem a doložit to odkazy, ač i tak by to nebylo nijak těžké - nicméně však to teď popíši jen tak "s patra":

- cena ropy se prakticky "uvelebila" na cifře okolo a nad 70 dolary za barel. Ačkoliv se nic tak moc evidentního na první pohled neděje, proč by to tak mělo být. Tedy proč to tak asi je ?
- cena zlata a dalších drahých kovů za poslední rok se sice "plíživě", leč poslední dobou již velmi zřetelně strměji dere na rekordní výše. Rusko v podstatě všechny své zisky v dolarech směňuje na zlato, Čina zase na zvyšování strategických zásob ropy.
- indexy na všech významnějších burzách světa, ale i na pražské burze, poslední cca 14 dní až měsíc vytrvale padají a ztráty investorů jsou již v řádu tisíců miliard dolarů.
- velmi strmý nárůst "údajné spotřeby ropy" v Číně, kterýžto nárůst je cca dvojnásobný proti růstu čínské ekonomiky, jde v podstatě do strategických rezerv. Čína je jeden z největších, ne-li největší vůbec držitel amerických dolarů na světě a Číňanům je jasné, že se těchto dolarů zbaví pouze jediným způsobem - nákupem ropy, ať to stojí, co to stojí. Číně totiž je to vcelku "šumafuk", kolik za ropu zaplatí, hlavně že platí těmi přiblblými papírky, tzv. "světovou měnou" alias dolary.

Číňané tím USA škodí mnohem více, než by se zdálo ! Jednak jim pod nosem vykupují ropu - čím tedy vlastně Čína uměle zdražuje ropu (račte všimnout tento směr pohledu !!), aniž by se jak-koli kritizovatelně dopustili nějakého prohřešku proti trhu - to by USA-mani jinak ječeli. Takhle Bílý domek jen "temně mručí pod fousy", že to je od Číňanů sprosťárna, že tak levně vyvážejí a získávají dolary. Čína tedy inflační dolary strká těm "superdemokratickým" (že jo pane leho a kemo) Arabákům, co drží s Bílým domkem a sama si plní ropou už snad i bojlery a vany v koupelnách - jelikož do matrací se ropa úspěšně "zasilážovat" nedá.

To já tady vypisuji jen to, co mě náhodně napadá v tom horku na zblbnutí, co tady panuje - tady u PC, kde sedím, je teď uvnitř místnosti pod stropem pod střechou teplota +31°C a cítím se tady jako "prase na rožni".

Čili pane Rene - domnívám se, že jsem dostatečně nastínil, co jsem tím měl na mysli. Já aplikuji v takových příliš "zauzlovaných" situacích spíše takové "analogové intuitivní myšlení" - prostě nechám mozek běžet volně neextaktně kupředu za jakoby mimovolného využití všech dostupných vědomých i podvědomých znalostí o okolním světě. A výsledek je pocit, který pak můj "interní mozkový překládač" převede zpět do zase "spíše digitalních pojmů" tak, jak dnes uvažuje většina lidí, kteří koukají na svět černobíle, racionálně ano/ne, jednička/nula, dobrý/špatný, křesťan/muslim atd. atp. !! [smích]

108369

17.06.2006 19:16

Britský admirál varuje

RE: Demagogie

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane, "páč" jste docela nešetrně zaryl, mohl bych reagovat - budu ale zcela věcný. Je totiž zcela jasně vidno, kterak se na svět díváte Vy, tedy "vstoupím" na Vaše hřiště...

Vy zde s "nevinným výrazem na tváři" píšete (cituji): "... Je třeba zpřísnit imigrační politiku, zavřít hranice a vojensky dát jasně najevo, že do Evropy žádné černé huby (černoši, arabáči) nepatří a že je zde nechceme. Samozřejmě jim zakázat zbrojit (jak to udělaly USA s íránem) přece se nechce stát v budoucnu jejich cílem -to bychom snad museli být asi opravdu BLBCI, ne? ...

Pane, přistupuji na Vaši jinak zcela nesmyslnou retoriku a postoj k problematice. Totiž jak vidno, Vám nečiní problém popřít něco, co je ve skutečnosti nesporně dávno prokázáno (možnost a platnost proroctví) a zároveň taky zcela nesporné zákonitosti kauzality. Navíc Vy tímto Vašim postojem zcela arogantně pomíjíte vůbec jakékoli společensko-morální zákonitosti. Čili chápu-li Vás dobře, tak navrhujete do mrtě vyžrat svět, nahamtat si to vše na hromadu do Evropy a do Ameriky", zavřít hranice, zakázat "černým, rudým, žlutým a prostě nebílým hubám" vstup, sami pak chodíce si volně kamkoli po světě a kázajíce těm druhým co oni smí a nesmí - tak si to pane představujete, že ano ?? Nedělám si tedy vůbec žádné hezké představy o celkové charakteristice Vaší osoby, nezlobte se, musím to tak formulovat. [velký smích]

Jste patrně přesně ten typ lidí, který tím pádem vůbec nemůže pochopit, že s konečnou platností to takhle fungovat, jak si to představujete Vy prostě trvale nebude, poněvadž zákonitě ani nemůže !! Patrně je zbytečné Vám doporučit, aby jste "kouknul" do historie, že stromy do nebe prostě nerostly, ve skutečnosti ani dnes nerostou - ač se Vám zdá zřejmě, že ano, že jo - tedy evidentně v budoucnosti taky neporostou. A to nikomu !

Čili shrnu Váš názor a dopředu jasně říkám - absolutně s ním nesouhlasím: S neskrývanou arogancí hodnou pana leha z pozice síly hodláte navzdory svým vlastním závazkům účelově měnit pravidla uprostřed "hry" ... Nebudu se dále namáhat vyvracet tuto Vaši podivuhodnou představu o právu, spravedlnosti, morálce a vůbec. Budiž to čistě Vaše věc a důsledky rovněž tak na Vaší hlavu. A ty budou a třeba si i vzpomenete, že bylo lze uvažovat i jinak... pomalu meloucí mlýny ani nepřipomínám ! [velký smích] Přeji růžovou budoucnost.

108378

17.06.2006 21:42

Britský admirál varuje

RE: Demagogie

Petr Gejdoš 83.?.?.?

[chechtot] bud jste 'leho' a nebo 'zena'.

... pouze první možnost se zdá býti pravdou ! Mám na toho "člověka" jakýsi šestý smysl a ten se teď zrovna bouří - tedy jako by to byl leho. Budiž mu ochuzený uran lehký - asi hodně svítí a leze mu to na mozek. Protože prozradil se snad hned prvním přízpěvkem. [chechtot]

108390

17.06.2006 23:44

Britský admirál varuje

RE: Demagogie

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Vy pane case jste zabruslil do fyziky a děkuji - máte pravdu, věda nepotvrzuje ani nevylučuje proroctví. Dnešní špičková fyzika sama již začíná být na pomezí pohádek .

Uvedu příklad - kulový blesk ještě nikdo "nechytil" a nezměřil, tedy alespoň co já vím. Ten Váš předřečník (TomášEU) by v duchu své logiky měl kulový blesk neuznávat jako skutečný fenomén. A mohl bych se vrátit do minulosti, kdy věda rozhodně popřela možnost meteoritů, možnost cestovat rychlostí vyšší než 36 km/hod, možnost létání letounů těžších vzduchu a skoro nekonečná řada bludů, vyšlých z takových "podobných vědeckých" hlav... [smích]

Nicméně - kromě docela hodnověrných bádání v oboru mimosmyslových jevů všech druhů, z nichž mnohá bádání jsou patrně již vojensky prakticky využívána, existuje jeden nesporný případ prekognice, který je nade vší pochybnost doložen. Jedná se o výbuch sopky na ostrově Pralape/Krakatoa a předpovězení této události. Co se stalo jednou může se stát kdykoli - divím se tedy vědci TomášEU, že na toto zapomíná.

Většina lidí si myslí, že svět je jednoduchý tak, jak to ukazuje současná věda. Nikoliv ! Svět je pravda jednoduchý, ale právě věda jej dělá zcela nepochopitelným a složitým ! Když Vy nedáváte žádnou váhu proroctvím - nebo mizivou váhu, nevím proč. Vím - může to někomu připadnout směšně. Ale já prostudoval hodně proroctví a teď se speciálně zmíním o vlastně nikoliv proroctví, ale o vedaistické literatuře.

Málo co by si lidé klepali významně na čelo, když bych jim říkal, že se zde skutečně popisují letadla, kosmické lodi, život na jiných neznámých planetách. Nebo taky nukleární zbraně a dokonce jejich použití na naší planetě v relatívně nedávné době. Co by ale potom tito klepači na čelo museli dělat, když bych jim nadto sdělil, že se zde pojednává o veličině zvané čas a to způsobem, že by "strunaři a membranáři" z oblasti vysoce teoretické fyziky měli velmi zpozornět ? Že zde fakticky je řečeno, že čas jako takový, jak jej chápeme my neexistuje a že vše se odehrává fakticky když "postaru" termín čas použiji v našem "špatném" významu, tedy že se vše děje v přítomnosti ?

Potom ale se nejedná totiž o žádná proroctví, nýbrž o popis pravděpodobnostních stavů paralelních světů. Potom naše současnost, jak to obecně cháápeme my, tedy hlavně pan TomášEU, není nic jiného, než jeden z nekonečného množství možných stavů, které se paralelně realizují v tomto prostoru, avšak oddělené nám nepochopitelnou barierou ! Tato bariera však není absolutně neprostupná a tedy pak je jasné, proč lze prorokovat - nejedná se totiž o vizi budoucnosti, nýbrž možné současnosti.

Jsem mimo téma, omlouvám se, ale je to důležité pochopit a proto to píši.

108404

18.06.2006 18:06

Britský admirál varuje

RE: cizi element

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Zdravím Vláďo !! [smích] [smích]

Už jsem se chtěl "vmísit" dříve, ale teď už nemůžu nereagovat. Je to moc milé toto od tebe číst - cítím totiž, jak moc tomu rozumím, ale Bohu žel - zatím to funguje postaru - silnější bez skrupulí sežere slabšího...

Já sám nevím, jaké vlastně se nabízí řešení pro lidi s "aktivním naturelem" - totiž nechť se na mě nikdo nezlobí, ale člověk nutně zcela lehce propadne jistému schizofrennímu stavu, když tak kolem sebe kouká. Na jedné straně si lidi rádi sami organizují život tak, že se mají dobře. A to tím nemyslím, že si "nahrabou hromadu dolarů" a pak si zbytek života "debužírují" ! Myslím, že prostě i ve chvíli radosti myslí na to, že příjde krizka a odloží si rezervičku.

Nevidím nic kladně inspirativního v tom, že pak přijde někdo a řekne já nic nemám, ja ti to tedy beru, neb mám hlad !" Totiž všichni víme, že ten dotyčný to svoje dávno sežral ! Toto musíš vysvětlit, aby to každý pochopil - že je třeba se dívat, jak někdo bez rozmyslu zblajzne svůj díl, potancuje a pak příjde zblajznout i to moje, co jsem si odložil....

Prostě jsou lidé, kteří se starají, aby měli, aby nemuseli obrazně "po žebrotě" a jsou lidi, kteří celý život "protancují" !!! Kdyby tancovali vysloveně "za svoje", bylo by to dokonale pochopitelné, ale oni chtějí a tancují nikoli za svoje, nýbrž klidně natáhnou ruku a "vezmou si". A to tedy začínám mít Vláďo trochu problém s pochopením. Myslím, že mi rozumíš ! Není to vůbec od věci a reaguji přímo na tebe ! [velký smích]

Prostě a jednoduše, pokud máš mít pravdu "sakum pikum", musíš ještě ozřejmit, proč někdo, kdo si v době hojností odloží a místo tance postaví spížírnu, by měl strpět a co strpět (!!) - radostně prožít (!!), že jiný jako ptáček nebeský přijde a to odložené klidně vezme, ani díky neřekne, jako by to bylo jeho právo ...

108439

18.06.2006 19:19

Britský admirál varuje

RE: Demagogie

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane z EU, ač z Vás ta arogance doslova kape, tak já budu stále smířlivý - vím totiž, že za to vlastně nemůžete, to jak jste ... omezený - nemyslím to osobně, ale Vás jako jednoho z masy komplexních bytostí zdeformovaných vymytím mozku systémem školství v této již umírající zdemoralizované společnosti. Skutečně by jste měl kritičtěji přijímat účelový radikalismus Sisyfovců, jež je nejspíše hoden srovnání snad jen s "hnutím za upalování čarodějnic" v tom Vámi tak opovrhovaném středověku. Vy sám nevíte, co o Vás možná nějaký Váš budoucí vědecký kolega za 100 let bude psát, že kterak jste byl v tom temném počátku 3. tisíciletí tupý a omezený hlupec... [velký smích]

Píšete poněkud "záhadně" ... Jenomže "važe mýti" (ty úvozovky a závorku jsem dal já, není totiž zcela jasné, co jste to vyplodil) o 5 let starém proroctví jsou na stejné úrovni jako středověká alchymie, kdy se z kovu vařilo zlato a třeba jako věštění věc budoucích z dlaně. UVědomujete si to vůbec?? Že je to na stejné úrovni? Tak už to proboha dál nepište ... a já Vám musím opáčit - rozmýšlejte trochu více, než zase něco hloupého napíšete. Ale nicméně, jevíte se, jako by jste si vybral definitívně - je to tudíž pouze Váš problém - nemíním Vám bránit...

Ač to zdánlivě s tématem nesouvisí a tedy je to jen zdání - tak za deprimující stav lidské společnosti v současnosti jsou odpovědní hlavně takoví lidé, jako jste Vy, pokud jsem správně pochopil směr a obsah Vašich úvah. Předpokládám, že je mimo dosah Vašeho myšlení uvědomit si to ! Že při opravdu hlubokém promyšlení tohoto by jste měl správně dospět k závěru, že VĚDA se stala něčím na úrovni Církve všeobecné alias katolické a že to věda a takoví omezení materialisti dále posouvají naši lidskou společnost do katastrofy. Nenajdete dnes již prakticky nic, co by bylo možno vědě připsat k dobru, co by jakkoli lidstvu prospělo ve vývoji správným směrem. Vy to samozřejmě nepochopíte a budete se čílit a tedy já tímto za sebe patrně diskusi o tom končím, cítě naprostou zbytečnost. Ovšem - rád bych se zmýlil a rád bych uvítal opět někoho ochotného přemýšlet aspoň trochu "za špičku svého ctěného nosu" !!

108446

19.06.2006 16:06

Britský admirál varuje

RE: Demagogie

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nechci, aby jste nabyl dojmu, že mi extra záleží, abych Vás přesvědčil, že tzv. "velcí proroci" se prostě nemýlí. Kdo se mýlí, to jste takoví ti, jako Vy. Působíte na mě, jako by jste byl mladý člověk, čerstvě vystudovaný a plný "skvělých představ a ideí", jak to teď bude klapat, když to ta zrovna vaše generace uchopí do rukou a cestou neomylnou povede ke krásným zítřkům. Vyrozuměl jsem taky, že Vaše představa, jak funguje tento svět náš vezdejší je veskrze až mechanicky deterministická. Prostě a neomylně - když A a zároveň B, potom samozřejmě i C a hotovo. [velký smích] Váš svět, jak se vyvinul a vyvíjí ve Vaší mysli je takový zdá se krásně jednoduchoučký.

A prosím Vás, nevyviňujte Vědu, že ta za nic nemůže. Člověk "homo sapiens sapiens" jednoznačně podlehl nerovnoměrnému vývoji, kdy s technikou a technologiemi nejde obdobným tempem i duševní část lidského života. Dokud byla věda v rukou uvážlivých a zasvěcených jedinců, byla věda lidstvu ku prospěchu. V této době se věda zcela vymknula kontrole a je zcela jasně kontraproduktivním prvkem vývoje člověka.

Samozřejmě za nic věda nemůže, je to jen nástroj, ale jestli někdy dospějete do určitého stavu pochopení, potom budete taky nahlížet na stav vědy jako na hypertrofní stav - obrazně jakoby bující rakoviny na lidstvu. V okamžiku, kdy věda předběhla duchovní vývoj člověka, stala se přítěží a nemusíte mi na oplátku operovat s tím, kde by lidstvo bylo bez antibiotik, transplantací orgánů, elektřiny a automatizované výroby, jakože by bylo možno ten výčet udělat takřta nekonečný. Musel bych v zájmu absolutní přesnosti použít vulgánrí výraz k připodobnění, kde lidstvo je teď totiž...

Totiž !! Podívejte se, kde s tou rakovinou zvanou věda lidstvo skutečně je ! Věřím, že se naježíté, ale sám k tomu dříve nebo později taky dospějete - to jen a pouze věda způsobila, že planeta a lidstvo je těsně před vyhynutím. Vy jste se nikdy nezamyslel, kde se tu tak najednou vzala vůbec "moderní civilizace" ? Vám není divné, že někde se civilizace spojená s technologiemi objevila a jinde dodnes spokojeně žijí lidé v době kamenné ? Vás nikdy "netrklo", že vždy, když se začně do hloubky pátrat po zdrojích civilizačního rozmachu, že v mytologii narazíme na tzv. "bohy" ?

Již to tady na Zvědavci bylo probíráno - tvrdím, že tito "bohové" jsou zcela evidentně ET. Vznik "homo sapiens sapiens" je rovněž dán ingerencí těchto ET a člověk je vlastně špatný pokus o biorobota. Stavba lidského mozku absolutně neodpovídá potřebám a evoluci - člověk prostě byl stvořen a to dost špatně. Zcela programově se ženeme do záhuby a ač to není čistě naše vina, je to prostě tak. A věda je tou hlavní příčinou, počínaje babylonskou věží ... [velký smích]

A o tom jsou proroctví a tím, že Vy říkáte NE proroctvím, nic na prokazatelné platnosti těchto nemění.

108488

20.06.2006 20:50

Distancuji se od hackování Nezvědavce

RE: Okénko

Petr Gejdoš 83.?.?.?

68 68: At tam pan Karel nechodi a nikdo ho nebude urazet. Ale, kdyz tam chodi provokovat, tak se nemuze divit.

Pane, já tam třeba viditelně nechodím (nepíši) a přesto mi tam nadávají, hm, to jaksi nesedí s tou Vaší myšlenkou o "provokování" !

Moc by mě pane zajímalo, Vám se jeví "ten dusný diskusní klub uražených individuí" zvaný Forum "Svobodný Zvědavec" jako skutečně slušné forum ? Je pravda, že si tam občas chodím číst a zasmát se, to jo ! Zábava je tam místy náramná, když se ti "nejmenovaní inteligentí pánové" snaží s maximální "slušností" vypudit pana Karla nebo pana Lva. Ale pane 6868 - ruku na srdce - Vám se tamní úroveň líbí ? Vy skutečně chápete smysl oné tzv. "svobodné diskuse" ? Pokud ano, byl by jste schopen mi to nějak objasnit, v čem jste ten smysl odhalil ?

Já totiž docela "zoufale" bádám, v čem to vlastně ta jejich místní jakože diskuse spočívá - třeba to Vy dokážete vysvětlit ?? Děkuji pane...

108557

20.06.2006 21:12

Svoboda umírá tiše

RE: Proces

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Svoboda umírá tiše, bohužel se obávám, že jde o nezvratný proces. V této fázi se s tím nedá už nic dělat. ...

Tedy nejenže se s tím nedá dělat skutečně již nic, ale to již hodně dlouho. Není tedy nutno plakat nad ztrátou něčeho, co fakticky ale opravdu již hodně dlouho vůbec neexistuje ! Dnes možná existuje určitá "skupinka" lidí, kteří jsou svobodní - to závisí na dosažené úrovni vývoje každého jedince. netřeba a ani vlastně to nelze vysvětlovat, tomu buď porozumíte a nebo ne.

Myslím si tedy, že záchrana je možná pouze pro jedince. Je nutno si zcela mrazivě exaktně uvědomit, že je v tom každý pouze sám za sebe !! Není tím řečeno, že nejde druhým pomoci, ale výsledek je pouze na tom kterém jedinci. A ačkoliv správný proces může být i rychlý, je to tak málo pravděpodobné, jako samovolný vznik života ve Vesmíru... [smích]

Čili karty jsou vlastně nejen rozdány, ale je dán i faktický výsledek sehrávky a na lidech je pouze, aby svou karmu jakkoli doplnili přesně v intencích celého svého vývoje. Asi mi nebude moc rozuměno, neva. [velký smích]

108559

21.06.2006 13:56

Distancuji se od hackování Nezvědavce

RE: Okénko

Petr Gejdoš 83.?.?.?

V pořádku, já Vaše příspěvky četl, máte pravdu, já jen chvíli tiše doufal, že ... se Nezvědavce zastanete a já se při té příležitosto dozvím něco o jeho smyslu a o smyslu tamní diskuse. No nic, naděje chvíli žila. [smích]

Nicméně - na Nezvědavci fakticky není jediné téma, kde by "místní sbor vysoce inteligentních pánů přispěvatelů" neprezentoval svou očividnou nenávist vůči Zvědavci a panu Stworovi. Mě to značně udivuje, protože nic zřejmě nevím o pozadí takového počínání né nepodobného chování "zhrzené milenky". Já tiše doufal, že se cosi dozvím. Jinak totiž musím říci, že je to až výzva. Výzva jít tam taky, jako to dělá pan Lev či pan Karel a popichovat místní "elitu". Jen ať se vyřádí "synci", jenže k tomu mi právě chybí pochopení skutečných příčin té "žlučovitosti".

Ostatně je to otravné svým způsobem, ačkoliv mi samozřejmě můžete poradit, ať tam vůbec nechodím ani jen číst. Jenže já tam číst přeci jen občas chodím, protože se snažím přijít "na kloub věci" ! Uvítal bych, kdyby se mi někdo, kdo o tom něco ví, ozval, jestli by do věci nevnesl jakési "jasno". Protože jako takový "pozorovatel zvenčí" musím konstatovat, že verbální projev tamních příznivců, svorné nadávání na pana Stworu a některé "vyjmenované" jedince z řad Zvědavců a obecně úroveň tamní údajné diskuse - to je něco opravdu povážlivého až nezdravého. [velký smích]

PS - takové moje přízpěvky patrně vedou k tomu, že se na druhý den o sobě na Nezvědavci dočtu, jaký že to jsem idiot a zkostnatělý komunisto-fašista... hm...

108602

21.06.2006 20:41

Distancuji se od hackování Nezvědavce

RE: Okénko

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To jsem si povšimnul, ale dneska jsem tam koukal, co je "nového" a měl tam velmi zajímavý "vstup" pan Sodek a to mě vedlo k docela zamyšlení. Nebylo by možná od věci v tom udělat jakési "projasnění", o co vlastně těm "žlučákům" jde. Taková koncentrace hulvátství se totiž málokdy vidí a musím tedy skutečně konstatovat, že mi je až leho líto. Leho ať byl jaký byl "protivný jak flašinet" s tou svojí tupě opakovanou propagandou, tak dneska pohled do "hlubin tamní žumpy" je místy opravdu otřesný. V zásadě, kdyby se tam sem tam neobjevil Yamato a samozřejmě Lev a Karel, zůstal by tam jediný vlastně relatívně slušný člověk samotný leho. No nic - v tom celém sporu je cítit jakási hluboká uraženost a nerozumím tomu jaksi.

Co ale až uráží můj smysl pro logiku a jakousi elementární spravedlnost je způsob jak tam jakože vedou diskusi - na jakékoliv věcné připomínky následuje jen a pouze urážky a zcela zcestná tvrzení ve stylu "pleju len...". Sám jsem chvíli uvažoval, že položím několik logických otázek, ale pak jsem usoudil, že to je ztráta času. Teď ale, když vidím tu snahu Karla a Lva, tak zase koketuji s myšlenkou, že bych je tam podpořil, pokud to ale má vůbec cenu.

Mi totiž nevadí, když mi někdo nadává, to si dotyčný dělá "reklamu" sám sobě. No nic... uvidím !

108647

23.06.2006 19:02

Čínský drak sílí

Žluté nebezpečí bylo předpovídáno...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Žluté nebezpečí bylo předpovídáno, ke své smůle Číňani již nebudou mít čas "ižít si" světového vůdcovství. Situace světa je dnes již natolik špatná, že všechny myslitelné možnosti vývoje směřují do globálního zhroucení civilizace.A to pro většinu lidí v nepředstavitelně krátké době několika málo roků ! Navíc Čína sama na svém území neblahý vývoj světa svou bezohlednodností k životnímu prostředí velmi urychluje. Taktéž i USA - 30% veškeré světové těžby ropy "spálí" USA ...

Nicméně, i když vyloučíme konflikt USA - Čína "čelně", což by byla pro Čínu zatím stále ještě asi sebevražda, přesto se rýsuje nepřímý konflikt, kdy dnes již evidentně na jedné straně stojí USA + EU + možná ještě několik států kolem "globu" (např. Izrael, Australie a podobně) a na straně druhé snad celý zbytek světa, avšak presentovaný hlavně Čínou, Indií, Brazilií a samozřejmě zde je i Irán, ale třeba Venezuela a nejasná je nakonec třeba role Ruska. Rusko hraje nebezpečnou hru, Rusům by se líbilo, kdyby USA dostaly "za vyučenou", ale vize nové supervelmoci Číny na "dohled" od skoro liduprázdného Sibiře - to není vábná vize pro ně. Kdyby došlo k uplnému rozvinutí III. světové války, je takto dáno rozvržení sil.

Podle mého názoru již III. světová válka probíhá a nutně aktivní je strana USA a spol.. USA + Evropa, čili oblast tzv. "euro-atlantické civilizace" začínají skutečně prohrávat závody v ekonomice. Je to dáno hlavně nezřízenou spotřebou obyvatelstva v této naší (ne)kulturní oblasti a neochotou sociálním státem z doby poválečného rozvoje americké a evropských ekonomik "namlsaného" obyvatelstva podstoupit souboj o pracovní místa s třebas zrovna Číňany, Vietnamci a podobně za stejných podmínek..

Ten náš "Západ" má několik možností, jak vývoj zdržovat, obávám se, že na nějaký zvrat není již ani pomyšlení:

1)Zavrhnout "volný světový obchod" a vytvořit "pevnost Evropa" a "pevnost Amerika". To ale naráží na závislost na ropě a jednalo by se pouze o řízený ústup, postupně se měnící v útěk z pozic.
2)"Zavčasu" ( [velký smích] [velký smích] ) se nechat napadnout ve stylu a'la Pearl Harbor a vyřídit to vojensky, dokud to vůbec ještě je možné. Čili skutečně ovládnout celý svět a nějak situaci vyřešit - totiž ani totální vítězství ve válce by ještě nic neřešilo - nepřibyl by ani litr ropy, nepřibylo by ryb v oceánech - nepřibylo by totiž vůbec nic, kromě nových problémů s uspořádáním světa.
3)Sednout si za kulatý stůl, navrhnout rozumná řešení a jednat - to je ale čirá utopie. Součástí by totiž muselo být přiznání se, jak se věci skutečně mají a to tedy evidentně v úvahu nepřipadá.

Nejvíce pravděpodobné je ad2)´- bohužel. Ovšem s tím, že to skončí patem a zhroucením civilizace. Strarosti o důchod můžeme pustit z hlavy všichni. Dobře již bylo... [velký smích]

108790

23.06.2006 23:46

Čínský drak sílí

RE: Na Čínu nedám dopustit

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Hm, to já potřeboval vyvrtat tři díry v opravdu "betelním" betonovém překladu, abych pověsil garnyž. Pujčená vrtačka s příklepem Narex se jaksi rozpadla již při první díře. Já nemeškal a letěl koupit nějakou obdobnou vrtačku, abych měl co vrátit.

Nakonec jsem z nouze koupil za 299 kč (!!) vrtačku "Made in China" o výkonu 550W a tou jsem to vyvrtal. Nerozpadla se - mám ji dodnes. Asi se již sem tam něco tii Číňani naučili dělat - ta Narex vrtačka stála 3000 korun a bylo to dílko českých zlatých ručiček - že prý.

108797

28.06.2006 18:34

Zakažte kouření na veřejných místech!

Kampaň proti kuřákům zakrývá něco jiného...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Je zbytečné vést rozhořčené diskuse, zda kouření škodí zdraví či ne. Ať se to komu líbí či ne - to je tak sporné, že debatovat o tom postrádá smysl. Sám jsem docela silný kuřák, tedy militantní nekuřáci se mohou "vyšklebovat", že si hájím "svoje". Čili dopředu říkám - škodlivost zde není hlavní problém. A navíc - já kouřím od 26 let a do té doby jsem nikomu nenadával, že mi smrdí - totiž jsem si toho jaksi nevšímal. Tolik k nekuřákům, škoda slov.

Když už takové téma zde je, patří se říci něco jiného. Kupříkladu já jsem alergický na jakýkoliv parfém. Naparfémovaného člověka obcházím obloukem a dělá se mi špatně na blití. Ptám se pani/slečny Šárky - parfemujete se ? Pokud ano, nemáme se my dva o čem bavit - rozumíte co chci naznačit ? Vy do mě kamenem a já do Vás ještě větším - tak jest psáno v Bibli ?? [velký smích]

Nikdo zde neuvažoval vůbec, proč se takové tažení proti kuřákům vůbec zrodilo ? Co to vůbec znamená ? Já se oprávněně domnívám, že se jedná o zcela pokrytecké a cynické maskování něčeho jiného. Totiž všechny ty "kuřácké rakoviny" vznikají a začaly vznikat v relativně nedávné minulosti. A to jako reakce na do vzduchu, vody a posléze celého potravního řetezce uvolněných radioaktivních látek, které se tam obecně začaly dostávat v důsledku jaderných technologií od poloviny čtyřicátých let 20. století. Byli by jste překvapeni, Vy kdo o tom dosud nic nevíte, kolik se do ovzduší, vody, půdy a nakonec do všeho živého za těch cca 60 právě uplynulých let uvolnilo radioaktiho materiálu - hlavně uranu. Jedná se možná již o miliony tun !

A vůbec se nemusí jednat o ty tolik žádané izotopy, které se získávají obohacováním přírodní směsi všech izotopů uranu. Nikoho jaksi nevzrušuje, že dnes již armády snad celého světa užívají střelivo s tzv. "DU" (depleted uranium = ochuzený uran = fakticky zbytek po tzv "obohacování uranu" ). Totiž ta radioaktivita zde není tím nejhorším. Částice "alfa", které vyzařuje DU hlavně, ta totiž není schopna doletět k žádnému měřáku. Tedy když meričtí vojáci pobíhají po "svých bojištích" se zarytě "mlčícími radiometry", aby nám "blbečkům civilistům" dokázali, že se nic neděje, tak si z nás dělají prostě "prdel" - promiňte ten výraz, je opravdu nutný.

Jen v těch dvou válkách v Zálivu bylo užito cca 3500 tun DU ve střelivu. Když projektil z DU zasáhne cíl, explozivně shoří a vytvoří se velejemný koloidní "kouř" oxidů uranu a tyto jsou schopny obletět zeměkouli, než se snesou na zem. A pak to již fičí - všechny další prvky v radiační řadě jsou kromě radioaktivity zcela bezkonkurenčně jedovaté. Je to džin z flašky puštěný ! Je to naše černá můra, zatím ale o ní nikdo nic nechce vědět. Ale někteří to ví od 60. let 20. století a od té doby již za to můžou kuřáci ... [chechtot] [chechtot]

109271

29.06.2006 19:14

Izrael znovu okupuje

RE: Co je to ta

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No však, přesně o to jde, vážený pane !! Stát Izrael vznikl na části území tak řečené Palestíny, aniž by se kdokoliv zeptal místních obyvatel, to Vám připadá v pořádku ? Chcete mi snad argumentovat, že o tom tak rozhodlo OSN ? Já se pak zeptám - má či mělo OSN právo něco takového udělat ? To zaprvé a zadruhé - co to je OSN ? Tam se jakože rozhoduje podle nějakého mezinárodního práva ? O jakém to mezinárodním právu by mohla být tady řeč tváří v tvář takovým flagrantním případům, jako je kupříkladu okupace Iráku ?

A kde se potom to slavné OSN vlastně schovává celých 60 let, že jaksi nic celou dobu nepřipodotklo ke stovkám či tisícům konfliktů a bezpráví po celém světě - uvedu příklad týkající se bývalého Československa - tedy vstup vojsk v roce 1968 ? Musím pokračovat, nebo jste ochoten se přece jen aspoň nepatrně zamyslet ?

Já to nechápu tu úděsnou krátkozrakost a lehkomyslnost, s jakou takoví, jako Vy strkají hlavu do chomoutu otroctví. Vězte, že za to zaplatíme celými řekami krve, za tuto tupou lhostejnost, za ty zamilované oči směrem k mamonu - "jen nám dejte pokoj s jakýmisi právy, my si tady mírumilovně hrabeme prachy, ať si můžeme koupit ještě žravější auta, postavit ještě větší baráky s vlastní ozvěnou ..." .

Pane - chcete skutečně definovat, co to je Palestína, nebo švejkovsky ze sebe děláte eh - nebudu to specifikovat co. [velký smích]

109467

30.06.2006 15:55

Izrael znovu okupuje

RE: Co je to ta

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Formálně máte pravdu, formálně v tom bylo OSN nevinně. Cha cha... Podle tohoto příkladu kdyby takový Pol Pot svého času v Kampučii napsal slušný dopis U Thantovi, či kdo to zrovna tajemničil tomu legračnímu spolku, že u nich doma je vše v absolutním pořádku, že žádné popravy "motykou do hlavy" se zde nedějí, tak OSN by to uzavřela jako vyřízenou záležitost - tedy podle vzoru Československa a roku 1968 by tomu tak mělo být, že ? Nechápu tedy, co se dneska OSN "sere" do Darfuru - Sudán přeci taky říká, že to tam je docela v pohodičce, akorát je tam prý trochu horko a bzučí mouchy s tse-tse - že stačí poslat nějaké prašule na rohlíky a aspirínky pro místní chudé a hladové a z Ameriky nejaké již "jeté" klímy, aby nebylo tak horko. No a přeci Sadám svého času pravil taky, že žádné zbraně hromadného ničení nemá a že Kurdy a jiné nijak neznepokojuje jakýmisi popravami a chemickými prostředky hromadného "čistění" - co tedy tam OSN furt posílala jakési experty a starala se ? No nic, tak jo, ach jo... [velký smích]

109560

30.06.2006 17:13

Opravdu zaútočili Palestinci na izraelskou armádu?

RE: Judicial inc.biz

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Hm - docela se mi to líbilo. A řeknu proč. Totiž, že jsem asi docela "nadvyvinutý paranoik" ( [smích] ) - to uznávám. Kdo není - není takový jen kvůli své vlastní naivitě.

Uvažoval jsem již dost hodně dávno za "hlubokého husakismu" nad tím, že se objevují v takových těch scifi filmech docela zajímavé myšlenky, které jako by "mezi řádky" cosi lidem zvěstovávaly. Může to být samozřejmě jen náhoda nebo moje paranoia. Já si ovšem myslím, že to žádná paranoia není, je to faktum ! A ze Starého Zákona již dlouho vím, že "čas" se skutečně již blíží ke konci - vážení a milí - právě teď !! Nakonec nejen Starý Zákon, taky i Ježíš nešetřil znepokojivými myšlenkami směrem právě k naší době. Nebudu to vysvětlovat, spokojím se s parafrázi Ježíše - "...oči mají, ale nevidí, uši mají, ale neslyší ...".

Vím ze Starého Zákona, že nedojde k postavení tzv. "třetího chrámu", pozoruhodné zajisté pro vnímavé lidi je, že toto tvrzení vzniklo v době, kdy stál ještě "první chrám" a tehdejší Izrael byl vlastně "světová mocnost" číslo 1. A když Sybila Šalamounovi sdělovala smutný osud Izraelců, i tak moudrý člověk jak Šalamoun nesporně byl nechtěl uvěřit a zdálo se mu to jako čirá fantasmagorie. Tedy - starozákonní prorok naznačuje, že při pokusu o "průzkum staveniště" třetího chrámu dojde na Svaté hoře k masakru. Potom mělo dojít k velké válce nad Eufratem a pak se měl moc hodně přiblížit konec, pokud se do války zapojí Izrael.

Může se každý smát, může to každý zlehčovat. Nicméně - izraelská vláda to bere zcela evidentně vážně. Jsou zcela jasné indicie, že izraelská vláda "konzultuje" svoje kroky s Proroky z Bible !! Nejvíce to skutečně je vidět na chování Izraele v roce 1990 v době krize kolem Kuvajtu. Tak se nikdy Izrael nechoval a ani nyní nechová - přesně podle proroctví - oni tehdy nechtěli ještě konec.

Skoro nerad zmiňuji Nostradama, necítím se příliš dobře, když sleduju ty nevraživé poznámky a přezdívky. Nicméně - to je každého věc, čemu věří. Ale to, že já na základě znalostí proroctví neumím říci "DATUM", to mě nikterak nehněte .. [smích] I Ježíš přeci pravil, že ten den, tak řečený The Day .. určitě příjde, ale kdy ?? - ani on sám nevěděl, neb ",,,to ví jen Otec na Nebesích !". Doba je dost vážná. Na druhé straně - buďme hrdí !! Máme štěstí, že zažijeme ohromné věci, ačkoliv to ale bude tedy dost bolet... [smích]

109570

04.07.2006 08:33

Totálně paranoidní Spojené státy

Snad není tak zle ?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pravda, je to již dva roky, co jsem ve Státech byl a byl jsem na opačném konci - ve VA a blízkém okolí - tedy fakticky nemůžu vědět, zda to je v tomto článku pravda či nikoli. Ale i kdyby - že by to šlo tak rychle ? To se mi jaksi nechce zdát - tedy tuším, že ten článeček je míněn jako položertovná nadsázka, která monitoruje trendy vývoje a nikoliv absolutní stav.

Já se totiž tehdá s ničím takovým nesetkal, ačkoliv jsem třebas ve Washington "čmucháček" své kamery prostrčil plotem u White domku, když jsem si jej "zvěčňoval". A taky jsem "úplně bez povolení" natáčel docela monstrozní přítomnost policajtů kolem onoho domku, což ale pravda již docela "policejně" vypadalo. Jenže ti policajti mi docela ochotně pozovali a zubili se, tož nevím. neměl jsem žádný extra špatný pocit, že by se mě chystali vzápěti zatknout a vymlátit ze mě přiznání, že tou kamerou hodlám onen White domek srovnat se zemí i s panem presidentem v něm... [velký smích]

Nicméně - já žijíce v postkomunistickém státě a maje stále v genech zažrané zásady chování se v policejním "šokialistickém zřícení", jsem si nemusel lehkých náběhů na policejnost USA jaksi ani povšimnout. Takže jak to tam teď vlastně je ?

Protože bylo-li by to skutečně pravda, byl bych velmi znepokojen ! Můj zeť ve Státech má pro mě dosti podivnou libůstku - všelijaké zbraně. Vím, že strašně naštvaně nadával, že se nemůže kamsi ve Státech odstěhovat za "džobem", protože tam "kdesi" platíl a beztak stále platí zákon, podle kterého nesmí vlastnit tank a protiletadlový kanon a jiné podivnosti, kterými společnou domácnost s mou z toho dost nešťastnou dcerou zaneřádil.

Byl jsem kdysi v Rusku, pardon CCCP, tam rozhodně nikdo o tom, že by si na zahradě postavil protiletadlový kanon ani nesnil. Tam jsem zažil, uměje velmi k nerozeznání od tuzemců dobře ruštinu, že když jsem nic zlého netuše žádal lístek na vlak, že po mě byla požadována "bumážka", že jako tím vlakem tam někam vůbec smím cestovat, tedy to skutečně policejní stát byl ! Dokonce jsem tam byl zatčen a strávil noc "v tjurmě", neb jsem si nic zlého netuše o půlnoci prohlížel ve městě Frolovo (200 km od Volgogradu) jediný výklad jediného většího obchodu ve čtyřiceti tisícovém městě. Milicionář, když mě ráno propouštěli na zásah školy, kde jsem byl návštěvou, to zdůvodńoval slovy, že poctivý "gražďanin" o půlnoci spí a tedy jsem byl bdělému oku lidové moci značně podezřelý. Hm - až toto bude v USA normální, pak ano, bude to taky policejní stát.

Ale jak jsem již výše napsal, dotyčný pisatel zřejmě posuzuje trendy vývoje a tedy má možná v tomto pravdu - USA možná směřují k policejnímu státu. Prosil bych někoho místního v USA - je tomu tak ? Ale pozor na "syndrom pomalu vařené žáby !!"

109782

04.07.2006 17:34

Totálně paranoidní Spojené státy

RE: Snad není tak zle ?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane, s tím nickem "Gejdoslav" - čím jsem si tu oslavu "zasloužil" ?? jsem z toho poněkud v šoku... [velký smích]

109812

07.07.2006 16:37

Experiment s lidským zoufalstvím

RE: Není to jinak?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane osd - je velmi pravděpodobné, že máte zcela pravdu. A na ty kecy pánů kemy, arkana a spol - na to netřeba se ani dívat - jsou čitelnější než slabikář, mohl bych to klidně psát místo nich a napsal bych to nejspíše podstatně lépe. Je vidět, že snaha by byla, ale ach ta inteligence a znalosti jaksi chybí - koukněte na nezvědavce... [velký smích]

Docela jsem si posledních pár měsíců lámal hlavu, s čím asi tak Usrael začne, když je Irán (s Čínou, Ruskem a dalšími nespokojenými v záloze) tak "tahá za nos". *Nutně potřebují nový "Pearl Harbor", ale druhá strana "hraje" hodně opatrně a čas letí !! Ropa sviští vzhůru, ekonomiky hlavních západních mocností již evidentně hrají na risk asi již bez rezerv a druhá strana stále zachovává stoický klid - čas pracuje za ně.

Rusku se hromadí zlato, Číně dolary a za ně ropa v zásobnících, Venezuela nakupuje zbraně v Rusku, k tomu pomáhá a "rozčiluje" v v latinské Americe, Indie si podává "ruku" přes Himalaje s Čínou - všude relatívně klid - kromě Iráku a Afghanistánu samozřejmě, v Somálsku zase slýchat o Ládinkovi a záminka k "oprávněnému" zásahu pořád nikde. To tedy věřím, že usraelské propagandisty to štve.

Israel napíná strunku, ale ta může špatně pro Israel prasknout - pokud Palestínci vydrží stoicky klidně umírat ještě chvíli - fuj co jsem to napsal, to vypadá cynicky ! - tak černý Petr nakonec stejně zůstane Israeli a tedy i USA v rukou. Lidi na Západě obecně jsou dost setrvační a pohodlní, ale až se hnou, jsem zvědavý na ty idiotské kydy pánů kema, arkan, leho a spol. o tom, jak bylo nutné kvůli údajnému israelskému tankistovi (takto ale jsem zaslechl že prý je to britský občan) vyvraždit třebas sto tisíc Palestínců. Palestínci nemusí střílet a bránit se, ovšem musí naznačit, že klidně položí životy - mají vzor - Mahatmá Gandhí vedl Indy k tomu, aby se v klidu nechali mlátit až do úmrtí a nakonec Indiové zvítězili.

Kolik si myslíte, že asi musí umřít Palestínců, aby se to i těm idiotům (nechci je jmenovat - jako třeba kema) začalo nelíbit a zdát se nepřiměřené a jaksi nepasující do krámu ? Fuj, je mi z nich na blití. Ovšem - jejich karmy na jejich hlavy... [velký smích]

109976

07.07.2006 19:42

Experiment s lidským zoufalstvím

RE: RE Ty ostravský,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane, jmenuji se skutečně Petr Gejdoš, nemusíte být v nějakých potížích, jak mě oslovit. To já třeba s Arkan jisté potíže mám, hm - fakticky nevím, zda mluvím se starou pannou, nebo se senilním důchodcem, nebo s nějakým hermafroditem - co já vím ??

Samozřejmě mám argumenty, jen si nejsem jistý, zda je pochopíte respektíve chcete chápat, když tak sleduji Vaše výlevy na nezvědavci.

Jak trefně píšete a beru to jako jediný bod, kde se teď pro začátek "chytnu" s reakcí na Vás:
V podstatě tedy nejde o osvobození Gazy, ale o zničení státu Izrael.

Ano, o nic míň ani víc, pouze o zničení státu Israel jde. Nemusím s tím já sám třeba souhlasit - tedy myslím s tím ničením Israele - ale Palestíncům se nikterak nedivím. Stát Israel vznikl protiprávně nebo chcete-li "pseudo-právně". Nevím, proč bych si měl myslet, že když se na tom dohodly velmoci ve stylu "Mnichovské dohody" o nás bez nás a v podstatě to OSN vnutily, že dále již lze stát Israel chápat jako nafurt". Kdyby jste byl schopen uvažovat v historických kontextech, bylo by Vám to jasné bez dlouhých keců. Takže jen krátce - dobré dílo nevznikne špatnými prostředky !! Tím je pro klasicky vzdělané a průměrně chápavé lidi řečeno úplně všechno.

Pane - nemusím se utíkat k Nostradamovi - stačí Starý zákon - ten židé uznávají. Je tam docela dost jasně řečeno, že Bůh dovolí vznik Israele, ale pak jej zničí. Můžete hádat, proč asi. A ten konec se nebezpečně přiblížil již v roce 1990 - myslím, že vládě v Israeli tehdy "cvikalo u zadku" - válka "Nad velkou řekou", kdyby se do ní vmísil Israel by byla tou poslední ! Tak jest psáno a tak bude pane Arkan, za Vaše nevědomosti v tomto já nemůžu. Takoví ignoranti historie, jak se mi jevíte pane Arkan, takovým netřeba cosi takového zdlouhavě vysvětlovat, je to marná práce.

No a když jste milostivě zmínil Nostradama - skutečně Nostradamus se s Israelem nepáral. Vznik a následný zánik novodobého státu Israel odbyl v jednou jediném čtyřverší a je to pro Israel dosti smutné. Nechce se mi hledat přesnou citaci, leda by jste na tom trval. adios

109984

08.07.2006 13:14

Totálně paranoidní Spojené státy

RE: Clanek

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane 68 68, píšete:

Svoboda je subjektivni pojem. Podivejte se na filmy Ctyri v tanku a pes, Parta brusice Karhana, Jak se kalila ocel, a uvidite, jaky to byl rajsky svet.

No jo, ale zapoměl jste vážený, že toto byl výplod "šokialismu", kterýžto šokialismus nikdo jaksi moc neopěvoval - kdežto americkou společnost třeba Vy opěvujete. Když se ale podíváte na nějaké sociologické ptůzkumy, jak ve skutečnosti Američané žijí, možná sám utrousíté "slzu dojetí", že se dá žít i jaksi - ehm ... humánněji. Vzdor pohádkám jako "Čtyři z tanku a pes". Ostatně některé americké filmy se tím patrně inspirovaly, nebo to bylo naopak ?? cha cha...

Samozrejmne, v Cesku byl policajt vzdy ten uctivy sluzebnik obcana. Nemel zadnou moc a Stb bylo jen pro srandu kralikum.

Hm - vždyť tady zase platí to samé ! V tom šokialismu to přeci bylo očekávatelné (tu vaši ironii jsem "přeložil" do češtiny), kdežto v USA snad nikoli. Tedy co chtěl tímto vlastně básník sdělit ??

Ja pochybnosti nemam. Ja jsem se adoptoval behem jednoho odpoledne.

Nejste ve skutečnosti neprůstřelný kapitán Klos Vy sám ? Více již nedůvěryhodný ani totiž s tímto výrokem nemůžete být.

Takze jste ... (a dál to asi bylo přisprotlé)

Vy pane 68 68 by jste možná měl napsat o tom článeček.

110035

08.07.2006 21:01

Totálně paranoidní Spojené státy

RE: Clanek

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No já tedy pane 68 68 se nechci hádat - však se taky nehádáme, že jo ! [smích] Nicméně mi jaksi uniká, v čem že jsem se to ukvapil. Snad jedině, že jsem zřejmě chybně vyhodnotil to Vaše - že jste se přizpůsobil za odpoledne. To jsem možná pochopil jinak, než jste to Vy myslel a tedy v tom případě se omlouvám za tu reakci, v takovém případě byla nepatřičná a vlastně hloupá. Totiž, pokud jste se přizpůsobil tak, jak to pan Aaron Katz charakterizoval...

Mi se to totiž taky takto zdá, že to takto funguje. Dnes zejména v zemích toho tzv. "Západu" jsou společnosti sešněrovány neskutečným počtem všelijakých zákonů a zcela závazných předpisů, které se vcelku příliš urputně většinou nedodržují. Hraje se jen taková hra na právní stát, na právní společnost. Co oči nevidí - srdce nebolí ! Kde není žalobce - není soudce ! Ale pozor - v tom případě podle hesla "Kdo chce psa bít si hůl vždy najde !" je takto vytvořen tento bezprizorní stav pro normálního zdánlivě svobodného občana ! A tím se dostáváme k tzv. "demokracii" a k tomu, že tady i tam (USA) vládne taková normální demokracie... [velký smích]

Totiž - kdyby měl někdo moc, aby striktně donutil občany toho kterého státu všechny bez jakýchkoliv vyjímek, aby dodržovali všechny závazné normy, předpisy a zákony opět bez jakýchkoli vyjímek - tak tento všemocný člověk by tímto takovou společnost zničil !!

Jistě pak chápete, na co já jsem alergický, když se tady objeví nějaká mutace pánů "kema", "leho" a spol ? A místy jsem měl nutkání tam řadit i Vás, totiž. Lidi si jaksi neuvědomují, v jakém snovém, idiotském stavu je tento nás západní svět a do toho pak někdo začne "mlít pantem", jak je ta demokracie výtečná. Ano - demokracie je teoreticky výtečná, pokud ovšem pak prakticky takto i funguje. Ale nefunguje !!! NEFUNGUJE !!!

A v tom je ten problém, řada lidí si plete s prominutím "hovno s fíkem" a dělá chytré a mluví o něčem, čehož smysl jim zcela uniká a tedy pak papouškují všeobecně platné školsko-propagandistické bláboly, vydávaje to za svou moudrost.

Dobře takovým lidem tak !! Sami jsou to ... nebudu již nadávat. [smích]

110066

09.07.2006 13:53

Totálně paranoidní Spojené státy

RE: Clanek

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane 68 68 - souhlasím, že nic nemůže být zcela dokonalé. Ale když tady vystoupí jakýsi "super-demokrat" s tvrzením, že na Guantanamo lze klidně bez soudu držet stovky lidí, aniž by měli právo na soud, že lze klidně lidi mučit, unášet, že lze klidně napadnout nějakou diktaturu s odůvodněním, že je pro svět nebezpečná, protože má ZHN - ačkoliv nemá, že jiné diktatury jsou ale pro demokratický svět přínosné, že atd. atd. atd. a to všechno Vám tady píše třeba i slovutný bojovník za demokracii pan Kulísek, který to doprovodí výrokem, že na Araby je třeba naházet atomové bomby, potom se musím vážně zamyslet.

Musím se skutečně zamyslet a v mém případě to prosím Vás nenazvětež "fňukáním" ! Já si nikdy totiž nemyslel, že Měsíc je z ementalu, ani o demokracii jsem si v dobách hlubokého "husakistického šokialismu" nemyslel, že je nějak dokonalá. Již tehdy jsem měl slušný přehled, jak se tu či onde věci ve skutečnosti mají. Natož nyní, když cestuji a koukám po světě a kdy má skoro každý možnost si spoustu věcí zjistit na internetu.

A pane 68 68 - jako první letadla začali unášet svého času Izraelci. Bombové útoky svého času taky jako zbraň začali ve velkém používat Izraelci. Únosy lidí z území suverenních státu zavedli Izraelci. Nechtějte, abych to dokladoval a pak vzpomenul to pletení si "hovna s fíkem" !!

První flagrantní porušení úmluv o nešíření atomových zbraní na světě - Izrael. "Vedle na nezvědavci" soudruzi nezvědavci oslavují zásah izraelských komand na mezinárodním letišti Entebbe v Ugandě v roce 1976.

Dne 7. června 1981 Izrael vybombardoval irácká jaderná zařízení v Osiraku. Předtím ale, a můžete hádat třikrát - kdo to byl, dne 6. dubna 1979 explodovala nálož v závodě francouzské firmy Constructions Navales et Industrielles de la Méditerranée v přístavu La Seyne-Sur-Mer nedaleko Marseilles. Výbuch zničil veškerá příslušenství iráckého reaktoru připravená k exportu. Dne 13. června 1980 byl v pokoji pařížského hotelu po předchozím varování zabit Dr. Jahja Mešad, egyptský jaderný vědec vedoucí irácký atomový výzkum. Atd atd.

Nebudeme si kazit zbytek víkendu handrkováním se - ale lidi by měli být velmi opatrní, než udělají jakýsi definitívní úsudek.

Demokracie fakticky totiž neexistuje - je to pouze nejvyšší forma otroctví - tzv. svobodný člověk v demokracii má na papíře všechna práva, ve skutečnosti ale nic z toho nikdy ve skutečně vážném případě není schopen prosadit. Tedy fakticky nemá zaručena v praxi žádná práva - má pouze jen povinnosti - je na tom ve skutečnosti hůř, než otrok ve starověkém Římě ! [velký smích]

Tomuto tvrzení se netřeba smát - viz některé případy projevů neskutečné rozežranosti bohatých = rozuměj jediných lidí, kteří mají schopnost svá práva prosadit ! Nemyslete si, že já závidím - nikoli, já vidím a konstatuji.

110112

17.07.2006 22:06

Nebezpečné přehrávání Izraele

Znamená to III. světovou ?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Myslím, že nemá cenu se rozčilovat a bádat, zda Israel je takový či makový a zda Arabi jsou zase jinačí. Rozumným lidem, kteří znají historii - nikoliv dějepis, jak zde již bylo krásně naznačeno .. [velký smích] - je to všechno myslím si notoricky jasné. A stejně s tím nic nenaděláme.

Karty ve světové politice jsou rozdány a svět je prostě takový, jaký je. Můžeme být rozčarováni z evidentních nespravedlností, může s námi cloumat vztek, když vidíme, jak propaganda v rukou víme koho vše překrucuje.

Doporučoval bych zachovat v duši klid a mír a důvěřovat v Boží Prozřetelnost. Jsme patrně uprostřed těch nejhorších časů, respektíve na jejich počátku. Ježíš z Nazzaretu o tom pravil, že ten čas příjde a musí to tak být, že však Bůh ty časy zkrátí na nezbytné minimum, aby spravedliví přežili. Můžeme se samozřejmě hádat o to, co to znamená to "spravedlivý". Já o tom mám určitou představu a domnívám se, že takových nás je více.

Všichni velcí Proroci tuto dobu popisovali vcelku jednoznačně a to docela podobně. Včetně Nostradama, včetně Sybily. Rozumím, že čiré materialisty a "neznabohy" tím nijak nenadchnu, tím co teď píši. V tomto čase, ve kterém žijeme, všichni velcí Proroci předpověděli velkou celosvětovou válku. Tato válka započne jako každá "politická válka" (rozuměj takto = válka je pokračování politiky jinými prostředky), ale velmi rychle se "zvrhne" ve zcela nový a doposud nevídaný typ války !!

Ten "nový typ války" je míněn jako vcelku "neorganizovaný boj" na život a na smrt všech proti všem, dům proti domu, ulice proti ulici, město proti městu atd. atp. !

Když se to pokusím přeložit do srozumitelné češtiny, tak se jedná patrně o fakticky neřízenou živelnou válku o přežití, fakticky zhroucení lidské společnosti, z důvodu
-zhroucení světové potravinové základny,
-zhroucení energetické základny a tím globální ekonomiky a tím finančního systému,
-zhroucení klimatu,
-ale taky zhroucení imunitního systému lidí a rozšíření neslýchaných chorob v důsledku zhroucení magnetického pole Země,
-drastické zvýšení seismické a vulkanické aktivity v důsledku interakce Slunce a Nibiru (druhé tmavé slunce naší soustavy = hnědý trpaslík = naše soustava je tzv. podvojná soustava) - toto je rovněž důvodem pro zánik a přepolování zemského magnetismu.

Jedná se o klasický cyklus, který podle třeba Mayských dat má délku cca 5 200 let. Toto vše se lze dozvědět studiem starých mýtů a bájí, proroctví a je to obsaženo i v základech světových náboženství. Vše je docela prosté, pro neobeznámeného člověka však tajemné a děsivé.

V rámci tohoto vývoje je předpovězen vznik a prakticky "následný zánik" státu Israel. Zdá se - je to tady. [velký smích]

110775

19.07.2006 14:29

Brání se Izrael, nebo útočí?

RE: bubliny Mr. Krale

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane kema, píšete skutečně úžasné myšlenky, jen co je pravda. Israel je ryze militaristický stát, kde kromě "nemluvňat a starců" je každý anebo aktuálně, anebo potenciálně vojákem, tedy ony "teroristické rakety" mají dost pramalou šanci dopadnout na nějakou nevinnou oběť, jak Vy píšete:

Takze vetsinou zabijeji nevinne lidi. Coz se o odvetnych akcich Izraele rozhodne rici neda. [velký smích] Jen připodotknu - v Israeli je asi 25 obětí, v Libanonu asi 200 - 300 obětí. Pohled na zdemolovanou zemi je zcela tristní.

Teď jsem v televizi sledoval poslední zprávy - tak v Libanonu bylo zabito již asi 300 civilistů a tedy nejspíše skutečně nevinných lidí. O pásmu Gaza nebyla řeč, je to asi nezajímavé ukazovat "měsíční krajinu" po humanitární akci israelského letectva, kde bydlí "na pětníku" miliony lidí. To by nemuselo vrhat na ušlechtilé pohnutky Israele dobré světlo, že pane "kema".

V televizi ukazovali z toho Libanonu prakticky výlučně mrtvoly žen a dětí, zřejmě se nedá natočit nic o mrtvých teroristech, že jo spokojenej a usměvavej pane "kema". Nebo jak si to vysvětlit ? Totiž to přitom na místě žádné protiisraelsky zaměřené televizní štáby nejsou, respektive se do české televize rozhodně nedostaly tyto. Nemůžu, než se pane "kema" jen sarkasticky zasmát nad těma kokotinama, které píšete. Soudím, že jste taky takový a hodně veliký ... , stejně jako to co píšete !

Bože, dej mi poznat, co to je ten "kema". Jsem stižen nezřízenou zvědavostí - to musí být úžasné Vás vidět z blízka ... [velký smích]

Jelikož se mi to ale asi nesplní, mám na Vás pane "kema" otázečku - kolik ještě těch "teroristů" musí zemřít, než i Vám již bude trapné to schvalovat ?

110909

19.07.2006 18:37

Brání se Izrael, nebo útočí?

RE: Nerozumím tomu

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Trošku jste to pane v podrobnostech pomotal, ale to nemá na nic v tomto ohledu vliv. Celková základní myšlenka je totiž zcela vyčerpávajícím způsobem správná. Ano - stát Israel vznikl pseudo-legálním způsobem a to tak, že velmoci po WW II. fakticky na návod USA a Britanie rozhodly o Palestíně bez Palestínců a to tak, že povolily protiprávně vznik státu Israel.

Ve skutečnosti se skutečně jedná o jasně protiprávní akt a každý, kdo to ví, se nediví, že jsou s tím nakonec patrně všichni Arabi kolem dokola i daleko odtamtud nespokojeni.

Ve skutečnosti je zcela jasné, že to nemůže skončit jinak, než světovou válkou. Ostatně se tak patrně již děje. To, že Palestina je nakonec jen hřištěm pro velmoci dneška, je nakonec taky jasné - velmoci si totiž toto válčiště fakticky pěstují.

Israel, navzdory nukleárním zbraním a vůbec stavu své armády, tak přesto Israel není žádná vážná mocnost a tuto z něj dělá až podpora USA. Proroctví mluví jasnou řečí - tento svět bude fakticky zničen ve velké válce. Jako jeden z prvních ale bude zničen Israel. USA jej nezachrání, neboť v USA proběhne serie nějakých katastrof, podle proroctví se dá čekat nejméně tyto tři katastrofy :

-velké zemětřesení,
-masivní napadení USA na jeho území formou teroristických útoků za použití ZHN,
-kolaps americké ekonomiky a finančního systému a z toho plynoucí občanská válka.

Pořadí nevím, asi ani nehraje roli.

To vše se dá čekat vlastně kdykoliv. Může to vypuknout zítra !! [velký smích]

110942

19.07.2006 18:55

Brání se Izrael, nebo útočí?

RE: Pravda neni na zadne strane

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jak jednoduché ! A jak přitom asi pro spoustu hlaviček nedostupné k pochopení - ach jo.

110945

20.07.2006 08:06

Brání se Izrael, nebo útočí?

RE: samozrejme, ze sa israel brani

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Celkem rozumím Vaší poznámce. Čemu ale již tak dobře nerozumím, je Váš záměr takovou poznámku přičinit. Je samozřejmě několik možností, jak si to vyložit:

-Třebas, že Israeli nekriticky straníte, ale i Vám se již nedaří rozsah israelských manevrů v rámci této údajné "války" - lépe však genocídy - s "klidným svědomím" omlouvat. Proto ta zastřená formulace.

-Nebo jste dokonale nestranný/nestranná a pouze upozorňujete na relativitu těchto masakrů. Pak máte pravdu, dokonce lze zcela nestranně říci, že "to prostě je válka". Proč potom ta zastřená formulace ?

-A nebo ještě - nemáte rád/ráda Rusko a'priori .. ?

-Určitě by šlo vymyslet i další varianty a podvarianty, jak se na Vaší poznámku dívat a jak ji chápat.

Moc by mě zajímalo, právě zde na "půdě" Zvědavce, jak se na to díváte skutečně. Otázka práva na existenci Israele zde již byla rozebírána více než dostatečně a sám se při pohledu do archívu začínám uchylovat spíše k "útrpnému" pasivnímu pročítání příspěvku jiných. Je to totiž stále dokola.

Jestli tu již "neoxyduje pan Kulísek ve svých nesčetných modifikacích, pak jsou tady jiní "klonové" tohoto "zeleného mozku" a jiných čochtanů. Tito zde vždy mluví jasnou řečí o džihadistech, teroristech atd. atp. - prostě jedinou pravdu hlásá propaganda, která je štěstím bez sebe z toho, co USA (lepe asi opravdu pak USrael) ve světě nejen slovy propagují. Mě by ale speciálně zajímal Váš názor. Podle Vašich poznámek na Nezvědavci jsem skutečně zmaten a neumím si jaksi udělat obrázek o Vašich myšlenkových pochodech.

Ovšem speciálně mě zajímá, proč toto: mnohem horších fotografií i když ne právě aktuálních třeba z Grozného a dost pochybuju že v tomto případě by jste svoje rozhořčení ventiloval stejně.

Když se totiž zamyslím nad hlubšími rovinami obsahu zrovna této věty (zvýrazněné), jsem o to více zmaten smyslem toho vcelku.

110992

20.07.2006 12:00

Brání se Izrael, nebo útočí?

RE: bubliny Mr. Krale

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Na Vás je pane "kema" radost reagovat, vždycky se těším ! takže říkáte:To se mylite, protoze uvadite cisla jen za poslednich par dni. Ostrelovani Izraele raketami trva podstatne dele. A navic do obeti v Libanonu zapocitavate i teroristy.

Hm, pane, sice tolik času ani chuti nemám, ale kdyby jste na tom trval, tak speciálně pro Vás bych to možná udělal - s Vámi se člověk totiž nikdy nenudí. Tedy chcete, abych "odněkud" vytáhl čísla za třebas minulý rok, minulé desetiletí, za dobu existence Israele ? Buďte k sobě aspoň trochu úpřimný a uznejte "mlčením", že jste jen tak plácnul a myslel si, že na to skočím jak hladová myš na špek !

Televize je dulezity zdroj zprav, ale vsemu taky hned verit nemusite. Ty mrtvoly zen a deti se vzdy dobre prodavaji.

Pane "kema", česká televize je tak proisraelsky až nechutně naladěný zdroj informací, že je to prakticky na poblití. A přesto se jim nepodařilo z toho Libanonu získat nic jiného, než záběry na hromady sutin zničených obytných domů, mostů, trafostanic a podobných strašně nebezpečných vojenských cílů a k tomu pak "výřad úspěšného honu na teroristy", kde ovšem mezi "úlovky" byly skutečně výlučně ženské a děcka. Kameramani se mohli ukroutit k smrti a teroristi nikde. Jestli ale budete zase tvrdit, že ČT je protiisraelsky zaměřená, potom mě máte na svědomí - umlátím se smíchy. [chechtot]

Zadne argumenty, jen osobni utoky. Takhle muze psat jen hlupak.

Ne pane "kema", argument tam je silný, ale Vy jste jej odbyl a stočil to na osobní záležitosti. Totiž já reagoval na Vaše pindy a ty svědčí o tom, že to Vy jste hlupák. A nebo ne hlupák, ale něco mnohem horšího. Vraťte se k argumentaci a vysvětlete to, proč ta proisraelská televize nemůže ukázat nic jiného, než jasné důkazy státního teroru ! Ty vaše úvahy o hlupácích, koukaje se směrem ke mě. jsou zhola zbytečné, každý to vidí, co ze sebe děláte Vy sám.

Kolik teroristu musi zemrit? No, kdyby se rozhodli polepsit, tak zadny.
V opacnem pripade - at chcipnou vsichni. Kurvy jedny.


Definujte smysluplně a v historickém kontextu co to je polepšit se. Jinak nemůžu neopakovat - opět prokazujete, že sám jste hlupák nebo něco daleko horšího.

111022

20.07.2006 12:11

Brání se Izrael, nebo útočí?

RE: Izraelští zločinci

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Zorba, svatá pravda :Sionisti můžou klidně věřit že jsou neporazitelní, v to věřili nacisti taky a jak to s nimi dopadlo.

No a tady zase máte pravdu, ale ve skutečnosti tak nějak oklikou :Zbraní hromadného ničení bych se ale nebál, nikdo je ve velké válce v masovém měřítku nepoužije, protože by to znamenalo sebevraždu.

Někdo je totiž nakonec použije a svět bude prakticky zničen - vězte, že nikoli poprvé. To nás ale trápit nemusí, stane se to, co se stane, neb musí. Není to holý fatalismus. Doporučuji přečíst si alespoň Bhagavatgítu a co pravil Krśna Arjunovi na bitevním poli Kuruksetra. "...ti bojovníci jsou již všichni mrtví a zabil jsem je já ..." Chápej, kdo a jak chce.. [smích]

111024

20.07.2006 15:54

Nebezpečné přehrávání Izraele

RE: Nacisti, komunisti a teroristi jsou bez viny?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Berte to jako spíše sandu - ale ani to s těmi sionisty, že nemůžou za vyhynutí dinosaurů, nemusí být pravda. V Texasu, okres Somerwell, tam mají takové muzeum Somerwell County Museum a taky Dinosaur Valley State Park. V tom museu jsou koncentrovány všelijaké zajímavosti z dob dinosautů a v v tom parku v údolí Paluxy River jsou přímo v terénu vidět dinosauří stopy, promíchané se stopami lidskými. Pro pořádek opakuji, v jedné geologické vrstvě jsou spolů stopy dinosaurů a lidí a dokonce zde byly nalezeny lidské nástroje. Čili nelze v žádném případě vyloučit účast sionistů na vyhynutí dinosaurů. [smích]

Vše ukazuje, že se jedná o usazeniny z dob Potopy světa a kdo se nám to plavil na arše - přece Noe ze Starého Zákona, tedy naopak vše ukazuje, že vyhynutí dinosaurů je součástí sionistického plánu na ovládnutí světa. howgh

111047

20.07.2006 17:27

Brání se Izrael, nebo útočí?

RE: Izraelští zločinci

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jmenuji se Gejdoš, Petr Gejdoš, pane Zorba. Vaše překroucení mého příjmení je obdobou toho, jako bych Vás otituloval Žďorba. Ale to je vedlejší.

Vy pane Zorba poněkud podceňujete Víru ! Já jsem si povšimnul, že navzdory vskutku Boha pustému dnešnímu materialismu a bezvěreckému cynismu je v chování alespoň některých vlád světa vidět velkou dávku jakéhosi mysticismu a zdánlivé iracionality. To ukazuje, že pravdu mám spíše já se svými proroctvími, než materialističtí racionalisti a chladní "kalkulátoři".

Tedy zničení světa sebevražedným použitím i těch nejhorších zbraní typu ZHN je vysoce pravděpodobné ne-li vlastně jisté. Já nechci otravovat Nostradamem a spol. - jenže musím zmínit alespoň toto : Ve všech proroctvích od tzv. Velkých proroků jsou docela čitelné zmínky použití strašných zbraní v nějaké budoucnosti blízko očekávaného konce tohoto světa. Že jsme v tomto období, i kdyby jste mi nevěřil ani "ň", nebudu vysvětlovat nic, nemá to cenu a není na to již čas.

Protože tuto tematiku studuji dlouho a do hloubky, musím Vás pane Zorba ubezpečit, že existují zbraně, o kterých veřejnost ani netuší a jejichž účinek bude na dnešní na ledacos zvyklé lidi působit stejně děsivě, jako by byli zděšeni rytíři "panské jízdy", kdyby v bitvě "U Lipan" použili husité atomovou bombu. Jednu z těch zbraní Nostradamus obzvláště zděšeně popisuje jako nějaké zničující záření z nebe a tuto zbraň momentálně patrně vlastní Irán, neboť Nostradamus ji popisuje právě vždy v souvislosti s boji Peršanů v Evropě. Poprve je zmíněno její použití ve Francii.

Jsme v roce, který bych mohl nazvat tzv. "krásným rokem". Totiž jest řečeno, že jednoho krásného roku to vypukne. Nejvíce to pasovalo na rok 2004, chvála Bohu ten minul "bez závad" - spouštěcí moment bylo obsazení Iráku. Další "krásný rok" je letos a pro splnění všech kriterii je krásný až běda !! [velký smích] Je splněno tak vysoké procento ukazatelů, že pane Zorba klidně letos uvidíte důkaz, že použití ZHN je jisté !

111057

20.07.2006 20:55

Brání se Izrael, nebo útočí?

RE: Izraelští zločinci

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Co říkáte tomu,že arabské (spíše tedy muslimské) státy k akci Izraele úplně mlčí ?! Znamená to snad něco ? Ahmadínežád jindy hrozí Izraeli tak jednou za 10 dní,a teď je ticho po pěšině - to nechápu.Čeká se na něco ?

No - už jsem se kdesi o tom zmiňoval. V tomto těžko já pomůžu, již jsem byl pravil, že moje nejlepší výzvědná agentura je četba proroků. A do těchto podrobností ty proroctví nejdou. jediné můžu posloužit záchytnými body.

Na pořadu dne tak říkajíc je rozpad OSN. To Nostradamus předpověděl - z OSN odejdou muslimské státy a chudé státy. OSN se zredukuje pouze do Ženevy. Bude to mít dramaticky rychlý průběh, protože NY bude opět napaden a patrně chemickou ZHN. Izrael bude buď zcela zničen, nebo obsazen Araby. V USA propukne občanská válka, bude tam zemětřesení a ještě cosi, možná i útok jadernou zbraní. V Evropě plané mudrování a v Turecku převrat a převzetí moci fundamentalisty.

Pokud toto bude již letos, potom již příští rok vypukne tzv. "Středomořská válka", která svým rozsahem překoná obě světové války. Evropa, sever Afriky, západ Asie - vše zničeno. Nostradamus končí pateticky na způsob, že po městě Mekka zůstane kráter v zemi a Evropa zvítězí a strašlivě se muslimům pomstí !


Pro UmDiR

Ano, je to v Mahabharatě, ale i v Shrimad Bhagavatam a taky v Bhagavatgitě. V Indii, ale i jinde po světě proběhla jaderná válka. nebyla první, ale ani poslední. Poslední velké použití jaderných zbraní spadá do 21. století před Kristem, kdy se tzv. Sumerští bohové Anunaki stěhovali domů na svou planetu. Na Zemi zůstala jen jakási inspekční skupina, která měla mít základnu v Kašmíru. Mimochodem - jedno z velkých indických měst, zničených atomovou bombou je Mohendžodaro - těď jsem na rozpacích, zda je to dobře ?

Naši stvořitelé a bohové jsou již zde a čekají, až se dostatečně vyhubíme. nesmějí nám již pomoci, to jsme prošvihli někdy v roce 1980. Budou zachraňovat jen určitou část a ani tito nebudou dále na planetě Zemi. Zde bude domovská planeta našich starých stvořitelů a bohů. A genetický základ člověka bude opět upraven a na planetě s bohy budou žit noví lidé. Další pokus. tak asi to plyne z proroctví, legend a mýtů okolo celé planety !

111082

21.07.2006 16:05

Nebezpečné přehrávání Izraele

RE: Nacisti, komunisti a teroristi jsou bez viny?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No vůbec ne ! Stačí na google dát heslo "Paluxy River" a tam uvidíte, co Vám asi vyrazí dech. Já na to přišel omylem, že jsem si koupil "fungl-novou" svého času knihu od pana Hans-Joachim Zillmer s neodolatelným titulem a sice "Darwinův omyl".

Autora jsem neznal, ale titul byl pro člověka, který z evoluční teorie nevěří ani "ň", zcela neodolatelný. A nelitoval jsem - doporučuji přečíst. Je zde "přehršel" fotografií, které "evolucionáři" s podobným inteligenčním nábojem, jako má třeba pan "kema" nebo "leho" šmahem zavrhují jako výmysl. Ale není - našel jsem to pak i na internetu.

Prostě a jednoduše - sežeňte si tu knihu, uvařte "kyblík" kafe nebo otevřete láhev vínka a "vijóó !" do čtení. Ta kniha je velmi zajímavá. Já jsem na VŠ svůj obor "ochrany životního prostředí" studoval v době, kdy to bylo "přifařeno" k hornicko-geologické fakultě a tak jsem si 5 let užíval geologie, až se hory zelenaly. Při četbě této knihy mi to hodně přišlo vhod, protože dotyčný autor je taky geolog a dost se ohání termíny, které budou geo-laika otravovat.

Pane Rene, jsem si jistý, že pokud jste o takové problematice nikdy podrobněji neuvažoval, budete mít po přečtení dojem, že jste přistál kosmoletem na jiné planetě v jiné Sluneční soustavě ! Já se tímto bavím vlastně "od nepaměti" a kde cestuji, všude koukám po geologických stopách "Potopy světa". Tak jako se říká, že "Peníze plodí peníze", ještě více to platí jinak v této parafrázi "Vědomosti plodí vědomosti". Budete se dívat na svět jinýma, uvědomělejšíma očima, až si do morku kosti uvědomíte, že všechno ale skutečně všechno bylo, je a bude jinak, než nám to líčí dnes vládnoucí mainstream v rukou však víte koho.

Budete se dívat potom jinýma očima na dnešní svět a to i v oblastech, jež s tím zdánlivě nesouvisí - jenže ono souvisí vše se vším ! [smích] Věřte, je to úžasný a povznášející pocit, když si něco přečtete v Bibli jako zdánlivou pohádku a pak to na vlastní oči uvidíte.

Uvedu jeden příklad takového podobného úžasného zážitku z poslední doby - koupil jsem ve výprodeji levný hvězdářský dalekohled s ekvato-polárním závěsem za směšný peníz. Doma v obýváku jsem jej pracně složil - jsem opravdu docela "tupec" dělat něco podle návodu a ten závěs a jeho seštelování a nastavení na danou lokalitu není pro začátečníka žádná sranda. Odměnou mi bylo, že jsem dalekohled nastavil na Mars, který se zhruba před rokem zrovna nacházel v postavení nejblíže Zemi za posledních snad 60 000 let.

Dal jsem tam čočky na zvětšení tuším 375x a pracně honil Mars, až jsem jej konečně zaměřil. Já úžasem zapoměl dýchat - najednou do objektívu vplula nažloutlá koule, vznášela se v prostoru a já konečně na 100% pochopil, jak je Vesmír obrovský a že v něm vše funguje, jak jsem si to představoval !

111140

23.07.2006 14:05

Brání se Izrael, nebo útočí?

RE: samozrejme, ze sa israel brani

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ani na jedno z toho nezní odpověd ANO. Jen je upozornuji že někteří kritici Israele tak nečiní v mnoha dalších srovnatelných případech. Což mě jen vede k tomu že jejich motivací není ani nějaká křestanská láska k bližnímu ani univerzální humanistický pohled ale bohužel cosi uplně něco jiného.

Já jsem se domníval, že škálu možností jsem rozevřel v několika málo bodech dostatečně tak, aby alespoň varianta - absolutní nestrannost - byla přijatelná, takto jsem zmatený ještě více. Kdoví jak to tedy vlastně je ?

Shodneme se zajisté, že děni kolem Israele dnes - ač se zastřeně v pozadí jedná patrně hlavně o konfrontaci USA versus ČIna + Rusko - je tím, co budoucnost světa potenciálně ohrožuje vůbec nejvíce. Trochu nechápu věcnou podstatu Vašeho pokusu naznačit, že má prognoza formou odvolání se na proroctví - Vámi použitá pod titulkem "Proroctví slepého mládence ..." je jistým způsobem jako by hodna posměchu.

Mohu se optat, jaký je Váš skutečný názor a v čem připadně věcně tkví Váš nesouhlas se mnou ? Ovšem - je to uděláno natolik obezřetně, že platí možnost i jiná - totiž souhlas a podpora. Přiznám se - nevyznám se teď v tom, oč Vám "kráčí".

Nemá cenu ale pořád dokola to rozvádět. Bohu žel všechny diskuse, ať zdánlivě věcné, nebo vášnivě přitroublé, tak všechny tyto diskuse nezačínají definicí tak zásadního pojmu - mezinárodní právo !

Vidíme totiž pokusy pod pláštíkem údajného dodržování zásad mezinárodního práva dle OSN implementovat prvky práva silnějšího = majícího vždy pravdu. Já sám mám tendenci se raději již diskusí neúčastnit, pokud to nezačne příslušnými pokusy o definování výchozích bodů.

Nedivte se, že většina lidí má tendenci kategoricky tu odsuzovat a nebo podporovat stát Israel, ačkoliv mnohdy dotyční mají zcela prachbídnou povědomost o celé historii tohoto problému. A nejen o historii, taky i informovanost o současné skutečnosti je často neuvěřitelně chabá. A tedy jejich postoje nejsou opřeny fakticky, ale pouze o jakousi směs intuice a prostého lidského citu pro spravedlnost.

U Vás očekávám spíše dobrou znalost této problematiky do hloubky a přesto nejsem schopen ve Vašich výrocích vystopovat konzistentní postoj. Jste již natolik nad věcí a proto Vám nerozumím ? [smích]

111243

23.07.2006 14:39

Politické nanebevzetí

RE: No to je teda článek

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Netvrďte mi, že americké špičky jsou posedlé fanatickým náboženstvím. To je naivní blbost až to bolí. Papaláši nebývají náboženskými fanatiky, za to však potřebují náboženství k tomu, aby ovládali davy.

Papaláši jsou naopak pane dost náchylní být náboženskými fanatiky. Je to přece docela logické, tito lidé nejsou nikterak vyjímeční, vesměs bývají docela průměrní. Ale jsou v nadprůměrném postavení a podvědomě "pátrají", jak je to možné. Vysvětlení si dříve, nebo později najdou - podlehnou vlastnímu kultu osobnosti - ucítí na sobě ruku Boží !! Těch příkladů, takto jasně doložených z historie není málo.

Dále bych upozornil na to, že jak stoupá zdánlivě objem znalostí o našem světě vezdejším, roste i uvědomění si objektivních limitů této cesty "k Bohu". Parafrázoval bych hinduistický výrok o tom - "člověk Boha nemůže poznat násilím". Tady bych přiložil jen pro ilustraci zajímavé počtení, které by hloubavé "duše" mohlo nasměrovat !

http://planeta.aspweb.cz/default.aspx?key=existuje_realita_nebo_je_vse_prelid&file=ano

Upozorňuji, že již úspěšně proběhl pokus o kvantovou teleportaci hmoty, že neexistence času a tedy i prostoru jako takového není jen výmysl ze staré mytologie, nýbrž obsahem zcela vážných vědeckých prací. Tedy možná si mnozí přeci jen vezmou do ruky Bhagavatgítu a tam se dočtou mimo mnoho jiného i toto, že "tento svět je přelud - maja".

Mnoho lidí si poklepe na čelo a zůstanou "doma", v zaprděném hmotném světě, kterému sice taky nerozumí, ale kde prozatím platí tak jednoduchá lidská pravidla, že. Prostě - co si kdo neurve, to nemá !!

111244

24.07.2006 07:52

Skutečné cíle Izraele

Skutečné cíle Israele ve skutečnosti !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Stát Israel je pokusem prakticky realizovat starozákonní proroctví, o tom by nikdo neměl pochybovat. Stejně, jako proroctví a víra v jakýsi vyjímečný statut národa držely Israelity při životě po dobu skoro dvoutisícileté diaspory, tak nyní starodávné cíle realizují v praxi a jejich bezohlednost není daná ani tak krvelačností "v genech", jako hluboce zakořeněným pocitem vyjímečnosti a práva si takto počínat mezi pro ně bezcennými "pronárody". Oni opakují závěr Exodu, toho si povšimněte !

Co ale jaksi israelským teoretikům uniklo, je poselství proroků J´sua a Mohameda. Zde je klíč, si myslím a pan "kema" svými kecy jen do-vytváří obraz nastávajícího zoufalství. To zoufalství totiž je na místě - situace se nevyvijí již dále pro Israel "biblicky" - najednou totiž nacházejí Israelci trhliny v logice věci - poslední Boží poselství pro lidstvo již nejsou o vyvraždění "všeho klatého", ale o milosrdenství, o nastavení tváře pro druhý políček, o "lásce".

Je to zřejmě paradoxní, spojovat Araby kolem Israele s milosrdenstvím a láskou k bližnímu. Ostatně však ta největší masa muslimů nemá žádné krvelačné záměry a takové projevy nejsou ničím jiným, než nedokonalostí lidských bytostí v sebeovládání tváří v tvář tomu nejzrůdnějšímu cynismu. Je to Boží zkouška a velmi mnozi neuspěli a neuspívají.

Avšak je nutno si poopravit pohled na svět, kdy většina tzv. "západních lidí" posuzuje úspěchy či neúspěchy lidí a celých společností pouze na základě jejich vztahu k hmotnému prospěchu a technologickému vývoji. Mělo by ale být jasné každému rozumnému člověku jasné, že cílem života každého z nás nemůže být nahrabat prachy. Ta dnešní hmotářská idea života - kterou bych, jak tak sleduji pana "kema" a jeho klony nazval: urvi co můžeš a co nemůžeš zkurvi ! nemůže být ideovým základem pro život.

Myšlenkový základ poselství zakladatelů křesťanství nebyl hmotný prospěch a pohodlný život na úkor druhých. Takoví kemové se rádi hlásí k mirumilovným kořenům křesťanství, ale toto v praxi transformovali celým svým životem do onoho kreda, které jsem s prominutím v oné "ryzí formě" výše zdůraznil. israelci již dnes vědí, že jsou na špatné koleji. Ale síla událostí již neumožňuje přehodit výhybky, nakonec v této chvíli již patrně po cestě výhybky zřejmě žádné nejsou !

111300

24.07.2006 16:02

Brání se Izrael, nebo útočí?

RE: Izraelští zločinci

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Zorba - píšete: Jsem ale přesvědčen že válka se povede jen konvenčními zbraněmi, masivní použití ZHN je nereálné, protože by vedlo ke zničení světa a to přece nikdo nechce.

Pane Zorba, to je dost legrační, tento Váš názor. Říkáte, že by to vedlo ke zničení světa ? Ale svět je již zničen ! Co tady chcete až zas tak moc více ničit ? Vy jste mladý a nemáte vůbec představu, jak to vypadalo před pouhými 40 - 50 léty, stejně jako já taky nemám zažitou představu, jak příroda vypadala před 100 léty. Jenže na rozdíl od Vás hodně čtu a tak si stav přírody před 100 léty snad dostatečně realisticky představím. Pane Zorba, dnešní svět je proti tomu před 100 léty ve stejném poměru asi jako ohnilý ohryzek proti krásnému zralému a zdravému jablku !

Změny životního prostředí a to drasticky k horšímu za svůj relatívně zatím krátký život (nebo dlouhý ??) sleduji s bolestným sevřením v duši pane Zorba. Jenže já to sleduji profesionálně a vím, co mám vidět, abych opravdu viděl. Většina vrstevníků, kteří by to taky mohli vidět, tak ti se systémem "pomalu vařené žáby" nechali doslova uspat.

Pane Zorba - tento svět je již zničený a jediná skutečná možnost, jak by to šlo ještě snad napravit je radikální řez ! Když říkám radikální řez, potom miním prakticky okamžitou redukci lidstva na pouhých 5 - 10% dnešního stavu a nekompromisní opatření udržet dlouhodobě počet lidí na planetě pod cca 500 milionů jedinců. A k tomu drastická nemilosrdná eugenika.

Kdo toto nechápe, nechápe, co se na planetě děje ! Asi jako Vy pane Zorba, Vy to totiž nechápete evidentně. A myslíte si, jak jste chytrý, když napíšete, že nevěříte na proroctví. Ale proroctví říkají to, co skutečně žijeme. A taky říkají, jak to skončí. Že Vy to nevidíte a většina lidí s Vámi - to vůbec nic nenaznačuje, že já nemám absolutní pravdu v tomto ohledu.

111343

24.07.2006 16:10

Skutečné cíle Izraele

RE: Co den dal, vzal......

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Velmi sympatická dáma - což ? Jako bohyně Kálí ! [velký smích]

Mimochodem - v zásadě se dá říci na adresu jakýchkoliv snah Usraele cokoliv v této oblasti řešit a vyřešit asi tak jedině ono pověstné závěrečné (románové) vyhlášení Jánošíka před popravou : "Keď ste si ma upiekli, tak si ma aj zjeste !"

Kdybych byl strateg v Teheranu a Damašku - vzkázal bych Hezbollahu - vydržte co nejdéle a nic do světa neříkejte ! Svět se dívá a přemýšlí... A Usrael se usmaží ve vlastní šťávě.

111345

25.07.2006 07:37

Skutečné cíle Izraele

RE: Avnery nema pravdu

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Dějství ve kterém jde o čas, protože s každým dnem se z Íránu stává silnější soupeř. To špatné na tom je, že na straně tohoto státu stojí východní státy. Rusko a patrně Čína a možná Indie. I u nich je cítit strach z nárůstu Íránské síly, ovšem zároveň nepřipustí, aby kontrolu nad touto oblastí získal západ.

Skutečně za Iránem stojí Čína a Indie. Koalice je širší a "ukovali" si ji na sebe tuto koalici USA samy svou neomalenou politikou. Zcela typicky se vyjádřil můj "vlastní zeť" v Americe - vyhlásil, ač jsa nadprůměrně vzdělán a inteligentní synek: "USA má nejsilnější armádu na světě, až budeme potřebovat více ropy, tak si jí prostě vezmeme !" To nepotřebuje další komentáře, tento výrok je signifikantní a patrně takhle většina Američanů prostě uvažuje. Pak se netřeba divit, že zbytek světa uvažuje zase trochu jinak:
http://www.sweb.cz/binarniladin/images/tbin.jpg

Včera mi při televizních novinách zatrnulo, když televize - mimochodem silně proisraelsky laděná (ČT) - ukazovala ruiny bývalého Bejrutu a pak záběr na staršího muže, který emocionálně vykřikoval asi toto:

"...než to tady Israel rozbil, bylo v Libanonu pro Hezbolah 40% lidí - dneska je to 100% ! Máme hodně dětí, od teď budeme všichni bojovat proti Israeli až do jeho zničení a naučíme tomu své děti ... !!!"

Strašně chytrý pán "kema" může vykládat cokoliv o argumentech a o tom, jak mu nikdo nerozumí a jen jej uráží. Jeho argumenty mají úroveň toho, co jinak většina lidí běžně splachuje do hajzlu. Tak se pane "kema" nedivte, že se dočkáte s takovou retorikou nejspíše urážek a již by jste se měl nad sebou zamyslet. Čas se Vám krátí... [velký smích]

111422

25.07.2006 08:10

Skutečné cíle Izraele

RE: Avnery nema pravdu

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane, netřeba Hezbolah ani podceňovat. Těžko by bylo lze čekat, že v každé hlavě tkví strategicky uvažující mozek. Arabské státy však svou zdánlivou kataleptickou strnulostí v této chvíli - alespoň u mne - nevzbuzují asociaci s žábou, strnulou těsně před tím, než jí pozře had. Mi to připadá spíše jako realizace uceleného plánu, kterýžto po 60 letech zkušeností s Israelem a USA takový již musí prostě tady být ! Nechci otravovat proroky - tedy jen můj názor, domnívám se "slušně podepřený" nejen fakty !

Svět se řídí vyššími záměry více, než si většina lidí představuje. Nic se neděje náhodou, i náhoda je zakalkulovaná. Pro ty, kdo kráčí světem a svým životem tak nějak "nalehko" a "s písní na rtech" - genetici v lidském genomu a nejen v lidském (!!) nachází sekvence, které rozhodně nesvědčí o prosté evoluci. Nelekejte se, neodbočuji ! Páni genetici podle mě objevují pověstný "Boží prst". Uvádím to jako značně sofistikovaný argument na podporu tvrzení, že nic se neděje náhodou !

Dovolím si citaci z jedné známé knihy:

Arjuna: ...Co bude horší, vyhrát tuto válku, nebo ji prohrát ? Já vážně nevím, vždyť v nepřátelském šiku stojí i synové mého strýce. Když je zabijeme, nikdo z nás nebude chtít žít dál. ...
Śrí Kršna: ... tato slova jsou moudrá, ale tvůj zármutek není k ničemu. Skutečně moudrý člověk netruchlí ani pro živé, ani pro mtvé. ... Nikdy nebyla doba, v níž bych neexistoval já , nebo ty. ... Těla umírají, ale To, čemu tělo patří, je věčné. Nemůže To být omezeno nebo zničeno. ... Pokud však odmítneš bojovat v této spravedlivé válce,pak se budeš vyhýbat své povinnosti. Staneš se hanebným hříšníkem.

Vyberte si z toho, co chcete, kdo chce ale více - Bhagavatgíta. Jest ale s podivem jedna věc - křesťané by měli na toto rovněž slyšet - vždyť by každý křesťan měl vědět, kdo řekl: "Nehledej poklady na zemi... hledej je na Nebi !" Jak je to tedy možné, že křesťanům to musí připomínat muslim, iránský president, viz "Dopis americkému presidentu ..." ? Podívejte se kolem sebe, v čem to žijeme !

111425

25.07.2006 08:46

Letní politické divadlo

RE: Jsou tam hlavne u moci prasata

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Netřeba pane ocelový ptáku ztrácet "špatnou náladu" - časem se ukáže, že může být podstatně hůř a budete vzpomínat na dnešek v dobrém. Jestli někdo čekal nějaký "dobrý vývoj" a hlavně vývoj ve prospěch lidí, projevil tímto notnou dávku naivity.

Tohleto je normální fungující demokracie a ta se bude samozřejmě jen a jen "vylepšovat". Ostatně - co by měli na své věčně se hádající a pod sebe hrabající politiky potom říkat třeba takoví Italové ? Ti by si u nás doslova libovali ! O tom všem by nám expert na ekonomiku "kema" mohl dlouze zde dělat přednášky.

Řešení je již ale na obzoru a Bohu žel se to nebude příliš jaksi nikomu líbit - blíží se doba katarze. Číňani ale říkají, vcelku moudře, že "..každá pořážka v sobě skrývá zárodek příštího vítězství, aby bylo dobře, musí být předtím špatně ... atd atd.". Moudrý člověk se dívá dopředu klidně. Existuje i nakonec dobré řešení.

111427

25.07.2006 09:58

Brání se Izrael, nebo útočí?

RE: Izraelští zločinci

Petr Gejdoš 83.?.?.?

...já bych ovšem hlavní chybu viděl v úpadku morálky, tradic a kultury ... Podle mne ještě není vesměs nic ztraceno a svět bude nějak fungovat i nadále.

Já bych pane Zorba ještě navíc zdůraznil to slovo "nějak" - v tom slově vidím u Vás nějvětší zádrhel a důkaz Vašeho nedokonalého chápání světa. Vy totiž zase chápejte mě - já nechci žít v nějak fungujícím světě !! To totiž není žívot, ale pouhá vegetace. Nebo Vy snad například ve stavu, v jakém je Ariel Sharon, vidíte smysluplný život ? A totiž takhle nějak dnešní lidstvo vegetuje - poslední dobou si toho již přec jen sem tam někdo všímá, ne tak ale Vy pane Zorba ! Vy nejčastěji ze všeho "pláčete na špatných hrobech."

...Opravdu a které proroctví? ...

--- jaký má smysl strkat obrazně rypák praseti do koryta ?

...Tak z toho co říkáte pane Gejdoš je mi opravdu na nic. Jak můžete přát smrt 90% lidstva. Jste vůbec člověk? Máte nějakou lidskost? Něco tak hrozného tu snad ještě nikdo nenapsal. ...

Pane Zorba - jednak na proroctví nevěříte, za druhé jsem si uložil "bobříka mlčení" o tom. Nicméně "jakože je Bůh nad námi všemi" Vám naprosto vážně říkám - dožijete se brzy toho, že Vám moje slova nebudou připadat jako nelidská !

Nemá smysl Vám dokládat, na základě čeho všeho jsem dospěl k takovému názoru - mimochodem, nikoho nechci usmrtit. Ti všichni jsou již mrtví ! Bylo by to na "dlouhé lokty" a stejně by jste to nejspíše nehodlal chápat. Říkejte si tomu jak chcete, ale ne moje slova jsou zde zrůdností, tou zrůdností je celé lidstvo tak, jak se vymklo z řádu Přírody, nebo řikejte si tomu jak chcete, třeba z Božího řádu !

Ovšem ne všichni lidé jsou takto stižení slepotou. Boží zákony jsou zdánlivě přísné, ony ale vůbec přísné nejsou ! Jsou to ZÁKONY !! Pane Zorba, jak prosté.

111430

25.07.2006 18:34

Skutečné cíle Izraele

RE: Skutečné cíle Israele ve skutečnosti !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nasadil jste mi pane Kohoutek opravdu značného brouka do hlavy. Ať to čtu tam či zpátky, stále mi vychází totéž - totiž že říkáme oba dva úplně to samé ! [smích]

111473

26.07.2006 17:29

Několik obrázků z Libanonu těchto dnů

RE: Fotografie

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pani Mindy - silně mi Vaše pohoršení připomíná jinou scénku. Zcela si Vás živě představuji, jak žvejkáte steak a zároveň horlíte, že někdo v televizi ukazuje na živo jatky ! Takové milé zvířátka ty kravičky jsou a fůůůj, ukazovat v televizi, jak je zabíjejí ! Trochu jsem se z Vás otřásl. [velký smích]

Koukal jsem a i nahrál si dokumentární film o arabské televizi Al Jazeera - mimochodem v produkci BBC. Mimo jiné tam vystoupil nějaký tiskový spojovací důstojník US army a velice jakoby stejnými slovy káral pracovníky Al Jazeera, že natáčejí a pouštějí do eteru mrtvoly děcek a ženských v rozbombardovaných objektech kdesi v Iráku z počátku války v roce 2003. Tam to pro změnu byli čačtí američtí letci, kteří hrdinně a neohroženě "tváří v tvář" těm teroristickým zrůdám zatlačili na knoflíček a v čestném boji - zde však muže proti ženské s děckem - shodili z výšky 10 km na ten barák bombu.

A jak nelidsky v kontrastu s tímto zcela humánním a hrdinským činem čackého amerického letce-bojovníka za svobodu a demokracii iráckého lidu si pak počínala Al Jazeera !! Natáčela, jak z toho domu vytahují znetvořené mrtvolky dětí. Taky je chvílemi drželi, jak se dalo. Paní Mindy, málem jsem napsal, že se mi trochu z Vás udělalo špatně !

111575

26.07.2006 18:41

Skutečné cíle Izraele

RE: Autor lže

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tááák ! Opravdu ten pán kema je mikin ? Ekonomický expert, kterému americké ekonomické statistiky dělají jen a jen radost - zřejmě jako vůbec jedinému, co kdy vyřkl, že rozumí ekonomice ? Já padááám ! To se povedlo, jsem asi fakticky naivní člověk.

Jinak je samozřejmě jasné, že kdyby svět byl objektívně informován, zejména Američanům by sousto zhořklo v ústech, nevěřím totiž, že americký národ (existuje vůbec něco takového ??) není zas tak nevratně zparchantělý, jak se aktuálně prakticky projevuje.

Ano pane Karel4u, zapomínají "ti jistí", co už shrábli na světě skoro všechno, na to, že skutečně existuje pohár trpělivosti a že do něj kapou možná již poslední kapky žluči ! Mluví sami k sobě a myslí si, že vše je v pořádku. Bohu žel pro ně, koukají se hlavně v Americe, tam totiž platí pro absolutní většinu, že svět končí za americkými hranicemi a všude jinde už žijí lidožrouti, co neznají klimatizaci, Coca colu a hamburgery.

Čas pracuje, stále melou... Chvála Bohu.

111584

26.07.2006 18:53

Skutečné cíle Izraele

RE: Pane Yamaho,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Miroslave Yamato, já si na to taky pamatuju a jestli budu v dobrém rozmaru, tak to i najdu ! Psal jste, že Yamato je nick. Tedy, logika věci napovídá, že skutečně si člověk, který se jmenuje Miroslav Yamato, může zvolit nick Yamato, aniž by někoho vůbec napadlo, že to je zároveň Vaše jméno.. Na druhou stranu, musím úpřimně přiznat, že jsem tomu náchylný spíše něvěřit, než věřit. Nu což. Zagogloval jsem a kromě Zvědavce a ještě kdesi na nějakém foru kde nic tu nic. Koukněte se na jiné zde pány, kteří tvrdí, že jedou pod vlastním jménem a uvidíte ten drastický rozdíl !

111587

26.07.2006 20:10

Skutečné cíle Izraele

RE: Pane Yamaho,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ale ano ! Já vygogloval všelijakých Yamato, mužů i žen. Ale Vás jsem nevygogloval, což u Vás jako člověka na netu aktivního je malý zázrak. Kousek vedle Vám teď nevím kdo reagoval podobně - hledal Vás v jakémsi registru obyvatel ČR a taky nic. Vy teď řekněte, že nebydlíte v ČR a je to. Jenže jste zase jinde tvrdil, že bydlíte v ČR. Tož tak to je - samé záhady !! Důvěřuj, ale prověřuj. Jinak mě na Vás nic neruší, takže si z mého tohoto zájmu nečiňte ani v nejmenším těžkou hlavu. Mi vrtají hlavou jiní pánové a tak se tedy jinde snažím rozvíjet své prachbídné detektivní schopnosti v oboru lovu lidí ! [smích]

111606

26.07.2006 21:13

Skutečné cíle Izraele

RE: Svet bez valek ,hezke heslo, kdyz i Israel si preje mir,ale s tim , aby si ponechal co ukradl.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Mi to taky funguje. Co ale nefunguje, je ta petice. Chtěl jsem se připojit svým podpisem, ale sdělení bylo stroze jasné:

Stránku nelze zobrazit
Požadovaná stránka není dočasně k dispozici. Webový server má pravděpodobně technické potíže nebo je třeba změnit nastavení prohlížeče.


Proč asi ? To bude vědět jedině kema, ten se s těma, co to zařídili, kemuje.

111615

27.07.2006 19:58

Několik obrázků z Libanonu těchto dnů

RE: Stalo by zato ukazat obeti raket vypalenych Hizballahem z pasma Gazy...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Já vám to nepřeju, ale vy na to zase jednou zatraceně špatně doplatíte.

Hm, tak to už pane Jiří jste opravdu zřejmě jeden z posledních na tom Božím světě, co jsou tak nepřející. [velký smích] Já se Vám divím. Přejte a bude Vám přáno - vždyť oni Vám přejí ... po celou svou existenci !

111742

27.07.2006 23:11

Skutečné cíle Izraele

RE: Pane Yamaho,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jediné, co jsem googlem našel je tady toto a to o Vás asi nebude:
http://www.veselyvylet.cz/cz/01veselyvylet3.htm

Pane, nemáte s tímto pravdu: K čemu vám to bude, toť záhada z nejtajemnějších...

Hodně jmen i nicků zde osobně znám a vím, že to co píšou, myslí vážně a poznat to lze nejen z obsahu toho jejich projevu, ale i z toho, že ty člověka prostě znám - prostě existují i v tom virtuálnu. Všechny neznám osobně, mi ale stačí, že prostě a jednoduše ty lidi najdu a kontaktuju opět eůektronicky. Já tím prostě vím, že existují přesně tak, jak celým svým vystupováním v tomto virtuálnu se prezemntují. Vás ale najít nelze. Jako by jste neexistoval.

111755

27.07.2006 23:23

Brání se Izrael, nebo útočí?

RE: Izraelští zločinci

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Neřekl bych že lidstvo jen vegetuje, podle mne žijeme plnohodnotný život.

Podle Vás !! Tedy podle člověka, který snad za svůj život nepřečetl jedinou knihu vcelku, podle člověka, který se ohání křesťanstvím a Bibli nedržel v ruce, podle člověka, který tady z "rukávu sype" takové hovadiny, že mi to láme kosti - tedy podle Vás je všechno v pořádku. Tak to jste mě utěšil. Já už se chtěl věšet...

A proč? Zase jste vyčetl nějaké moudro od Nostrodama? a k tomu Kterí Boží zákony máte na mysli?

Děkuji ... teď už vím o Vás vše. [velký smích]

111756

28.07.2006 18:50

Několik obrázků z Libanonu těchto dnů

RE: Bachorka o 9/11 ?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No jo, taky se jakoby hlásím k titulu "snílek" ! Ovšem s tím rozdílem, že já se za snílka ve skutečnosti nepovažuji ani omylem. Stačí si přečíst "Kroniky země" od Zecharii Sitchina a pak bude hned vše vypadat jinak... Nevím, na co jsme "my lidé" tak moc hrdí - jediné, co lidstvo na planetě Zemi dokázalo samostatně je to, že ji vyžralo až na hlínu ! Vlastně ani to není zcela pravda, sežrali jsme i tu hlínu až na skálu !!

A kvůli tomu, že se teď zrovna chystáme a hodláme co nevidět kompletně všichni servat o poslední drobty, tak všechny hodnoty cpeme do stále "zajímavějších zbraní". Budiž lidstvu země lehká ... [velký smích]

111821

28.07.2006 18:58

Několik obrázků z Libanonu těchto dnů

RE: Hyenismus

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Kema tady vždycky rychle jako první "vygrgne či vyprdne" nějakou kemovinu a pak asi upadne do komatu štěstím, že umí stále ještě psát. Jinak si totiž neumím vysvětlit ten "pošahaný a provokativní obsah" oněch kemovin a taky i to, že pak se již nijak o ty svoje voloviny dále nijak nesnaží starat a obhajovat je. Čili na značku "kema" netřeba vůbec reagovat - patrně se vůbec nejedná o konkrétního normálního člověka.

111823

29.07.2006 11:57

Několik obrázků z Libanonu těchto dnů

RE: Bachorka o 9/11 ?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Je to pravda "dost OT", ale jisté souvislosti na dané tema zde jsou. Kolem celého světa lze najít velmi zajímavé mýty z hluboké minulosti. Lidé tak říkajíc málo vnímaví, nechci zrovna jmenovat jako prototyp jistého "kemu", se na něco takového dívají asi jako na plevel v zahradě.

Skutečnost ale je jiná - v těch mýtech jsou ukryty objektívní zprávy z hluboké prehistorie. Zprávy o našich tvůrcích - mimozemšťanech, o vzniku naší planety, o dávných kosmických katastrofách, o nějakých cyklických kataklysmatech na Zemi, o technice pradávných "bohů", o vzniku člověka, o potopě atd atd.

Ovšem, tak jak nikdo nepochybuje, že nutným předpokladem k jenom pouhému čtení čehokoliv, že je nutno umět číst - tak by nikdo neměl pochybovat o tom, že ke čtení a chápání těchto prehistorických mýtů je nutný jakýsi další stupeň gramotnosti. Průměrný nepříliš vzdělaný člověk, kterému k "vegetování v konzumní společnosti" stačí chápat a správně používat nějakých 1000 - 1500 slov, takový začne mít při četbě složitějšího textu pocit, že mu vůbec nerozumí. Ovšem bětšina takových z toho učiní zcela nesprávný závěr - usoudí, že vadný je ten text, potažmo autor onoho textu.

Typické je to skutečně vidět i tady na některých super-odbornících v diskusi na Zvědavci. Nechci jmenovat - třebas kema, který vyhlásí, že je expert na ekonomiku a potom se trapně utopí v interpretaci jednoduchých ekonomických statistik. S takovými pak nemá cenu příliš diskutovat, oni toho nejsou stejně schopni, jen diskuse zasírají nabubřelými vyhlášeními.

Pane Nikl - nenechte se odradit. Váš přístup je znakem toho, že Vaše mysl je otevřená k přijímání nových informací a k nekonvenční interpretaci pozorovaných dějů a záhad. Historie lidstva je všechno možné, pouze není tím, co se dočtete v učebnicích. Uzavřel bych to optimistickým - všechno je jinak.

111882

29.07.2006 14:04

Kouř z boje o Bint Jbeil - varování Izraeli

RE: Etgar Keret: Takže válka

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To je pěkná úvaha, ale ten odkaz ale je trošku "zmršený", třeba to otevřít zkopírováním celého odkazu. Jinak zdravím (!!) pane Adapa ..

Skutečně, po přečtení jsem si to do-uvědomil, že Israelci skutečně tak trochu větrají dusno z hlav - konečně mají pocit "normální války" [velký smích] Věřím totiž, že běžný normální Israelec už má v Israeli pocit "ponorky" a "fobie", že se na něj stále někdo smutně/nasraně a vyčítavě kouká. A tak si teď na chvíli "ulevujou" - jenže příjde těžká kocovina !

Oni si to totiž neuvědomují a zdejší experti typu "kema" jsou na tom s chápáním ještě hůř, že čim dál dál již skutečně protivníci Israele nemají už vůbec nic co ztratit. Zašlapaní do prachu své bývalé vlastní země, pokálení a poplivaní, s pocity absolutní nespravedlnosti - ale s myšlenkami a´la "Kniha Job" - jen hlupák si nedokáže představit, co bude dále... Že jo, nejmenovaní pánové zde.

Na člověka tak říkajíc jde lítost až deprese, když to tak promýšlí. Je to proces, podobný pověstnému vypuštění džina z flašky - "fjůůůííí ..." a je v čudu. Zpátky už ho nenacpe nikdo, důsledky ale jsou pomalu tady. Všichni budou v hrůze držet hlavy v dlaních a nikdo nebude vědět, jak to zastavit - protože už to 60 let jede na plný výkon.

111904

29.07.2006 21:05

Několik obrázků z Libanonu těchto dnů

RE: Hyenismus

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane kema - opravdu byl výsostně urážlivě taky míněn - tedy jsem rád, že jste si ráčil všimnout. Vy totiž sám píšete pouze ducha urážející provokační příspěvky a skoro každý Vám na to vždycky skočí, je to až nervy drásající. Račte si povšimnout - objeví se zde téma, Vy na to prakticky vždy jako první "vlítnete", napíšete neskutečný blábol a pak dlouho nic, zřejmě se dobře bavíte tím, jak do Vás lidi buší a Vy mlčíte. Tedy jestli nejste placený, tedy provokatér jste určitě.

...jednak se me zda, ze chcete abych se zde neustale opakoval a vysvetloval uz davno vysvetlene.
Treba ty konspiracni nesmysly o 9/11.


Tedy pane kema, děkuji, že jste se ozval alespoň mi, na oplátku se já omlouvám za značně urážlivou dikci - byla to taky ale "jen provokace" - taková půjčka na oplátku, pane kema, nic ve zlém.

Sice nevěřím, že se necháte vyprovokovat, ale co kdyby. Tedy mi to je jedno, nahodil jste sám tema 911, sice tvrdíte, že je to dávno vyřešené a to k Vaší spokojenosti, tedy míněno tak, jak Vy si to přesně myslíte. A tedy, že Vy k tomu nemáte co dodat.

Myslím si, že máte co dodat.

Měl bych totiž "malou" otázečku právě k 911 : Vy pane kema, Vy máte nějaké důkazy pro své přesvědčení, že události 911 probehly přesně tak, jak jsou prezentovány oficiálně ? Vás třeba intelektuálně uspokojuje fotografie Pentagonu, do kterého narazilo ono údajné letadlo a na kterémžto snímku je vidět jedna relatívně malá díra v budově ? Víme přitom, že ta budova není stavěna jako typické americké vilky, kde není radno příliš silně kýchat. Pentagon je stavěn docela "festovně", je to tak trochu pevnost.

Ráčil jste si uvědomit, že na takovém letadle jsou pouze dvě jeho části, které by do takové konstrukce mohly skutečně díru udělat a že to jsou prosím pouze jeho motory ! Čili, tento jednoduchý fakt zrovna zde vyvrací tézi, že do pentagonu narazilo uváděné letadlo - v takovém případě by totiž byly díry dvě ! Ani Vy by jste se neměl pokoušet to vysvětlovat tím, že to letadlo nechalo druhý motor doma, nebo že počas letu upadl.

Pane kema, já takové případy logicky řeším vždy stejným systémem. Systém je stejný, postup může být ale pokaždé různý, výsledek však zaručený. Nevěřím Vašemu mínění. Zde chybí díra po druhém motoru, pokud se jednalo o letadlo. - vysvětlete mi, jak se s tímto srovnává Váš mozek ?

Dokazete pochopit alespon to? Bez urazek a obvineni? - vidíte ? Můžu nechat platit Vaší otázku !

Ale já bych rád více, tedy - dokážete bez vykrucování odpovědět Vy a bez urážek a opovržlivého arogantního mlčení vždy, když se Vám něco nehodí ?

111955

29.07.2006 21:12

Několik obrázků z Libanonu těchto dnů

RE: Hyenismus - Gejdos - dodatok #2

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Vážený pane stein55, klidně taky bozkávám.. [smích]

Co jste tím odkazem:
a)mínil říci ?
b)mínil dokázat?

a Vy sám - souhlasíte s tím textem ?

bozkavam ... [velký smích]

111958

29.07.2006 21:25

Kouř z boje o Bint Jbeil - varování Izraeli

RE: Sny Hizballahu

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nesmíte ale zapomínat, že koncem čtyřicátých let byla naprosto jiná doba.

No právě ! Někdo myslel a myslel až se z toho ... ! A svět dodnes trpí následky. Chápat to lze, jako omluvu to ale kupříkladu já neberu.

Nicméně, iránský president to myslím řekl tak nějak "lidsky teple", když Israelce vyzval, ať sbalí svých pět švestek a vypadlou třeba do Ameriky - dokud je čas !

Obávám se, že to Israelci pochopili nějak špatně, asi jím vadí, že ještě nějaký čas vůbec ještě je. Tím, co dělají, ten čas rychle totiž krátí !

Já pevně věřím, že všichni kemové a spol, kteří tady mluví, že Israel je prostě realita, se kterou se nutno smířit, že budou potom novou realitu taky tak pozitívně vnímat a respektovat. Nikdo by skutečně neměl dělat jiným, co si nepřeje, aby někdo dělal jemu. Nebo jinak formulováno - kdo mečem zachází, mečem schází... hm... [velký smích]

111960

30.07.2006 17:44

Několik obrázků z Libanonu těchto dnů

RE: Hyenismus

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jo jo, nemusíte odpovídat pane "kema", když se Vám to nehodí, já si na to u Vás již dávno zvyknul. Mohlo by Vám třebas zabýt trapně ještě a to zase já se do Vás vcítím, že by Vám to mohlo psychicky uškodit !

[velký smích]

112047

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

Káva pro Zvědavce

46

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 104 čtenářů částkou 16 005 korun, což je 46 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Newsroom ČT24 má jasno: hurá, očkovat!22.11.20 11:13 Česká republika 7

Spacákova revoluce 2?20.11.20 13:08 Česká republika 2

Novináři používají agregát dýmu pro zdramatizování protestů20.11.20 12:25 Slovensko 5

Sčítačka hlasů v poslanecké sněmovně je cinknutá a upravuje hlasování20.11.20 04:14 Česká republika 1

Šéf protiteroristické skupiny navrhuje národní debatu o kriminalizaci pochybovačů o vakcíně19.11.20 23:14 Británie 3

TRUMP TRIBUTE II CZ19.11.20 14:45 USA 0

Na Slovensku střílí gumovými projektily do hlav lidem18.11.20 22:25 Slovensko 0

Ještě jednou President Trump18.11.20 22:13 USA 1

Vláda vyrobila další paskvil, obchody zavírají při zákazu vycházení17.11.20 17:34 Česká republika 4

V polní nemocnici v Letňanech neležel jediný pacient16.11.20 22:10 Česká republika 2

Vládě se zalíbilo omezování a šikanování lidí, další komplikace při nákupu potravin16.11.20 19:09 Česká republika 0

To je vlastenec a ne jak jej líčí media15.11.20 21:55 USA 2

Rozvrat vzdělanosti národa v přímém přenosu15.11.20 21:17 Česká republika 10

Soud rozhodl, že nařízení nosit roušky venku bylo nezákonné13.11.20 19:03 Česká republika 4

Od Prymuly k Blatnému. Aneb z bláta do louže13.11.20 16:27 Česká republika 3

Trump bojuje jako lev. Vyhodil vedení Pentagonu. Na iDnes z toho šílí11.11.20 23:26 USA 6

Jak je to se zahlcenými krematorii covidovými mrtvými v Ostravě10.11.20 10:43 Česká republika 3

Městský soud bude posuzovat zákonnost nošení roušek09.11.20 19:50 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
22,02 Kč
Euro
26,15 Kč
Libra
29,40 Kč
Kanadský dolar
16,91 Kč
Australský dolar
16,19 Kč
Švýcarský frank
24,15 Kč
100 japonských jenů
21,05 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,86 Kč
100 maď. forintů
7,24 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
29,14 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 714,14 Kč
1 unce stříbra
510,34 Kč
Bitcoin
424 563,87 Kč

Poslední aktualizace: 24.11.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?