Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 2555 příspěveků, 3 různá jména: <nic>, petge, Petr Gejdoš.

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

05.11.2005 18:51

Irák po referendu

RE: mereni KviKve laskou k Vudci...? Hell yea!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

[chechtot]
A to jako leho má KvíKvé hodně velké či naopak ?? Jak by se to pro Boha jasného dalo vůbec nějak fyzicky měřit ??

77033

05.11.2005 21:37

Irák po referendu

RE: Adapo a Leho,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Zdravím pane Adapa a musím se smutně pousmát tady tomuto :Možná jsem naivní, ale také tomu věřím. Vycházím hlavně z toho faktu, že si pamatuji, jak v roce 2003 byli mnozí Iráčané nadšeni tím, že budou mít demokracii a vše bude fungovat.

A teď proč to říkám. Doporučuji vypnout v mozku všechny mozkové závity, které pracují tzv. "racionálně = v modu ANO/NE" a ponechat pouze ty "analogové = intuitivní". Aby to fungovalo, prosím o výrazné se soustředění na to, aby se v hlavě pokud možno nepohla ani jedna racionální myšlénečka. Ideální je to navzdory počasí venku, někde na pokraji lesa a vsedě a s pravidelným joginským "dýcháním".

Když se podaří na chvíli potlačit takové ty "vědomé, racionalistické" myšlenky a ve stavu dobré vyrovnanosti se bez konkrétních myšlenek soustředíš na svět jako celek, možná se ti podaří to uvidět. Totiž to, kam to vše spěje. Móóc takovouhle "meditaci" doporučuji. Pokud máš dostatečně nastudováno, mozek si s tím a ve vazbě na podvědomí poradí a dostaneš děsivý výsledek tohoto pohroužení se. Takhle nějak pracuje analogový počítač. A uvidíš, jak nejednoduché je uklidnit mozek !

Ale "za odměnu" uvidíš docela hrůzu:
Neni cesty zpět, jen kupředu - do občanské války, která obejme celý svět !! Lidstvo se "rozzuří" a prakticky se vytlučeme navzájem. Kataklyzmatické masové šílenství. Katarze. Jinak to nebude. Žádná demokracie, jednak dneska již nic takového ani neexistuje, jednak tomu dnes již málokdo vůbec rozumí a navíc je to od počátku blbost a fikce !!

77065

06.11.2005 15:44

Irák po referendu

RE: Irák a jeho budoucnost

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tak jako každý voják má v tornistře "maršálskou hůl", tak i každý člověk je potenciálně prorokem. Tedy coby potenciální prorok může každý, kdo jen trochu chce, prorokům docela porozumět, byť by byli již hodně staří a nesrozumitelní. Je to jen o vědomostech. Prorok prorokoval pro ty, kteří ví - ne pro hlupáky.

Pane TS, řekl bych to takhle - jsou lidé, kterým jejich znalosti umožňují ledacos chápat, jsou však i takoví, kteří zase ledacos nechápou vůbec. A zřejmě ani nikdy nepochopí. Tedy to tak je i s těmi proroky a jejich proroctvími. Ne káždý je chápe.

U Vás bych nečekal, že by jste třebas o Albertu Einsteinovi mluvil vysloveně opovržlivě, ačkoliv si vcelku nečiním vrásky při tvrzení, že s nejvyšší pravděpodobností jeho OTR důsledně nerozumíte. Já si nedělám ani starosti, že by jste rozuměl třeba Nostradamovským proroctvím. Ale hloupé poznámky zde činíte. Čím to ??

77112

06.11.2005 16:39

Rasisti

RE: Nechápu

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Andrew - něco snad z toho nechápání bude i na Vaší straně, ne ? Přece když tady někdo napíše nějaký článek, potom ten článek je jeho dílo, jsou to jeho názory, je to jeho riziko !! A tedy nikoliv jde o nějaké nezávislé medium, pan Stwora není nějaká zpravodajská agentura a'la blahé pamětí TASS ! Zvědavec je "křižovatka názorů", pane, jestli nemáte názor, co tu tedy hledáte ?

Když tady smrdí fašismus, vytáhněte ze své mozkovny nějakou osvěživou myšlenku, která bude vonět ! Schválně, napište svůj názor na nadhozený problém. Řekněte své řešení, ale neplácejte nesmysly.

77128

06.11.2005 17:09

Rasisti

RE: Nechápu____Tak pochop

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Trochu jsem si tu početl:
http://andrewj.blog.cz/0511/nepokoje-ve-francii-jsou-francouzi-rasisti
a početl si i všechny Vaše názory tady zatím prezentované a kouknul se na Vaši vizáš "about me" a myslím, že je mi to jasné.

Tedy zareaguji pouze tady na toto, neboť se to jeví jako signifikantní: Nejsem ekonom, ale myslím, že současná ekonomická politika Francie a potažmo celé EU, není příliš efektivní... A neefektivní ekononmiku odnáší jako první přistěhovlaci.. aspoˇbn v současné evropě.. Podle mě je evropský "sociální" model špatný... chtělo by to trochu liberalizace..

Pane Andrew, kdyby jste se pokusil opravdu hluboce zamyslet nad tím, co jsem ocitoval z Vašeho příspěvku, možná by jste pochopil, že musíte ještě hodně nastudovat .. [smích] - než začnete nálepkovat. Ještě je před Vámi dlouhá cesta.

Ten citát jste "vymistroval" vskutku úžasně - ještě by jste to měl rozvést tak, aby bylo jasné, co tím asi přibližně myslíte. Totiž - ti přistěhovalci do Francie přišli proto, že právě je zde ekonomika efektivní, ne ? Jinak by se totiž stěhovali do Zimbabwe - tam je ta ekonomika "na huntě". A to ... chtělo by to trochu liberalizace .., to už je fakticky do blahé paměti Dikobrazu ! [velký smích] Schválně - když si to teď přečtete po sobě - rozumíte tomu, co jste napsal ?

77134

06.11.2005 17:24

Rasisti

RE: Nechápu

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jenže situace není globálně dobrá, v okamžiku, kdy se zhroutí trh s ropou - to může být klidně i ještě tento rok, tak potom pane Andrew tento svět v té chvíli skončil a je tu nový svět !!

Ten nový svět se Vám nebude líbit, věřte, že vůbec ne ! A v tom novém světě, to bude děs !! Ukáže se, že kulturnost lidí je jen přetvářka. Dočasný stav jakéhos takéhos blahobytu. Až však již nebude co ztratit, budete vidět jiné "homo sapiens sapiens", než jak si to dnes malujete. [velký smích]

A kdyby jste měl možnost vidět sebe sama, budete křičet hrůzou. Protože by jste uviděl, čeho je "homo ..." schopen. Prostě "člověk člověku člověkem" ... [velký smích]

A pro znalce ( [smích] ), ta hrůza začne - pardon, zřejmě již začala - v USA, tam je dnes totiž nejslabší článek lidské společnosti na této planetě. Větší koncentraci totálních a bezbřehých egoistů s přetvářkou zažranou pod kůží a snad už i do genů na světě nenajdete, první chybějící litr ropy zapůsobí jako rozbuška v sudu se střelným prachem.

77143

06.11.2005 17:29

Rasisti

RE: Nechápu____Tak pochop

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane - smím se zeptat, co studujete ? Já sám bych se nejkratším způsobem charakterizoval jako ekolog smrncnutý historií. Takto "radostně" ve volných chvílích koumám, cože nám to vzkázal pan Nostradamus, že na tuto dobu "mele furt cosi o krvi, válkách, hladu a nemocech..." .. [velký smích]

77144

06.11.2005 17:57

Rasisti

RE: Nechápu____Tak pochop

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pak se tedy omlouvám, že jsem na Vás tak vyjel. Já už byl naježený, že "dorazil" zase nějaký superracionalista a supervědec, co šťouraje se prstem v nose pouhou levou zadní zachrání svět, protože "pan profesor jim to tak říkal a ve skriptech je to taky napsané" ! [velký smích]

Jeden takový tu je, nebudu jmenovat, stejně sám vyletí jak čertík, tomu se svého času nelíbilo, když jsem tvrdil, že vědu máme na to, aby se pokusila napravit ty pohromy, které sama předtím způsobila. Hm...

77154

06.11.2005 20:16

Rasisti

RE: Minda jede

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To je presne takova odpoved, jako od pana Gejdose. Nenavidi USA, ale zije tam bohuzel jeho dcera..

Tak to pane Rudo není přece pravda ! Nikdy jsem neřekl, že nenávidím USA.

Ale je pravda, že nenávidím lháře, co hlásají jakási pravidla a "ohněm a mečem" je rozšiřují do světa, ačkoliv sami tyto pravidla porušují. Je pravda, že mi je USA líto, protože své občany uvrhly do duchovního marasmu a teď to exportují do světa. Je pravda, že nejsem nadšen, že moje dcera je zrovna v USA, protože vím, že USA jsou ve velkém nebezpečí a že budou v nejbližší době zničeny. Je pravda, že to, co dobrého z USA do světa doposud plynulo, bylo nejčastěji převáženo zlem, ačkoliv to zlo je zřejmě tak subtilního projevu, že mnozí Američané s velmi velmi omezeným duchovnem to prostě nevidí - viz zřejmě i Váš nebo lehuv přístup k tomuto problému.

Kde ale z toho plyne, že USA nenávidím ? To přeci není pravda. Je mi jen a jen líto - taková to mohla být příležitost na rozšíření "dobra", na "hubě a na papíře" jsou USA postaveny vskutku na dobrých základech. Ale víte pane Rudo, že platí, že až "podle ovoce poznáš strom". A ovoce existence USA v tomto světě přináší skutečně velké ovoce.

Kdo to chce vidět, ten to vidí sám, kdo to nechce vidět, tomu je to zbytečné vysvětlovat. Leč - neříkejte dále, že já nenávidím USA !! To totiž v konečných důsledcích nenávidí svou zemi samotní Američani, protože dělají vše pro to, aby je zbytek světa nenáviděl. Neni-liž pravda ?

77177

06.11.2005 20:57

Irák po referendu

RE: Irák a jeho budoucnost

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nerozumím.

77191

07.11.2005 20:40

Irák po referendu

RE: Irák a jeho budoucnost

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Prece pokud jsou proroci tak spolehlivi, davalo by to vetsi smysl, nez sve miliardy dolaru sverovat necemu tak "pofidernimu" jako racionalisticky pristup. Jenomze se tak nedeje. Cim to?

Možná jsem to napsal méně jasně, než jsem chtěl, či co ? Pane TS - tak jako newtonovská fyzika docela funguje ve fyzice na základce, ačkoliv na distance světelných roků a pro relativistické rychlosti je již skoro nanic, stejně tak Vaše digitální ano/ne vidění světa a jeho problémů Vám dobře poslouží při rozhodování, zda se budete věnovat práci a vydělávání dolárků, nebo zdali raději pujdete na pivo.

Ale v okamžiku, kdy Vás síla okolností postaví před otázku smyslu života jak Vašeho, tak obecně, v okamžiku, kdy ty nejvážnější okolnosti od Vás budou vyžadovat, aby jste se k nějakému problému postavíl tím správným způsobem a potom již nebudete mít žádný reparát, žádnou druhou příležitost - potom příjde ta chvíle, kdy i Vy poznáte, že najednou ten digi přístup racionalisty nestačí.

Zjistíte, žel Bohu však patrně pozdě, že skutečné hodnoty v životě jsou jinde a rozhodně nejsou zkoumatelné současnými vědeckými metodami. Já vám Váš postoj ale neberu - je to vaše rozhodnutí, Vy sám za to nesete důsledky. Jedno Vám ale můžu slíbit stoprocentně - v životě absolutně každého člověka dojde k okamžiku s velkým O. V té chvíli obrazně řečeno dostanete jednoduchou otázku a Vy na ni jednoduše odpovíte. Podruhé tu otázku nedostanete. Máte totiž na to celý život, připravit se na tu otázku...

Čili - vidíte, že oba jaksi mluvíme každý o něčem jiném... [velký smích]

77302

07.11.2005 21:34

Francie: srážky policie s imigranty neustávají

RE: Bila populace svou vlastni blbosti speje ke sve katastrofe,at si humaniste rikaji ,co chteji.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Bez ohledu na pana Druida, jehož reakce je hnedle vedle, Vám musím pane Trodas zatleskat ! A pan TS je jeden z těch, co jsou posedlí představou všemocnosti vědy a racionalismu - nevidíce přitom, že právě ten racionalismus a věda zničila tento svět.

Správně jsem použil minulý čas a dokonavý vid. Změny, jež na planetě probíhají, jsou ireverzibilní - tedy se v konečném důsledku jedná o "skutečný konec světa". Toho světa, který známe, který vyplodil tu stvůru zvanou "homo sapiens sapiens". Tak jako vymřeli dinosauři, tak se tu spouští opona za dalším dějstvím truchlohry, zvané "Pokus o inteligentní život".

Velmi by mě zajímalo, jestli by pan TS "zvednul hozenou rukavici", když tvrdím, že živočich sebe sama zvoucí "homo sapiens sapiens" není ve skutečnosti představitelem inteligence na této planetě.

Máte absolutní pravdu - energetická krize zaklepala na dveře. Nejedná se o desetiletí, nýbrž opravdu již jen o desítky měsíců. To, co se bude notorickým vědátorům a racionalistům stále jevit jako řešitelné, to nebylo řešitelné již velmi dávno !! Zkázu patrně zahájililo lidstvo, ovlivněné Aristotelem již ve starověku.

Pan TS si děla s prominutím "prdel" z Nostradama, aniž ve své racionalistické povýšenosti si ráčil povšimnout, že tento prorok jazykem své doby všechny naše problémy pojmenoval a dokonce určil dobu, kdy se již konečně najdou lidé, kteří to odhalí. V jednom "siecles" totiž uvádí, že až za cca 500 let (datoval to ale tak, že to platí pro počátek 21. století - to prosím, aby nebylo omylu) lidé pochopí, co nám sděluje a až tehdy si jej naplno začneme vážit jako proroka. To pan TS ale patrně nepochopí nikdy. Totiž například "vůni fialek nebo zpěv hvězd" těžko vyjádřit pro pana TS několika jedničkama a nulama.

77303

07.11.2005 21:54

Rasisti

RE: Minda jede

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ale co je zde špatně ? Toto není pomluva: dne 18.4. 2005 jste napsal toto: USA svou neomalenou politikou, rozvratem slusneho hospodareni, pestovanim ducha ameriky, kterehoz bych charakterizoval jako ducha "rozmazleneho fracka" ... pane Rudo, to jsem vcelku pravdivě charakterizoval Američany - ovšem pod tlakem nedostatečnosti prostoru jsem to zdá se nedostatečně podložil fakty, aby jste to uznal.

Další problem ale je, že stejně jako blázen o sobě neřekne, že je blázen, tak ani Američan neuzná, co je zač. Totiž, jako bláznovi připadá on sám sobě jako normální, tak i typický Američan bude myslet o sobě a jemu podobných, že to je normální. V tom je ten problém - jak to tomu Američanovi ksakru sdělit, že není normální ?? [velký smích] [velký smích]

77304

07.11.2005 22:08

Rasisti

RE: Nechápu____Tak pochop

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Planeta Země je prostorově a materiálně limitovaný svět. Racionalismus to jaksi zcela iracionálně hodně přes 2000 let nedokázal postřehnout. Nyní se však již uráčil ten nafoukaný racionalismus si všímnout, že jaksi stojí po bradu ve značných "sračkách".

Navrhuji modlitbičku místo otčenáška:
Nebuď ÓÓÓ velký Racionalisme poseroutka a dohrej svou roli do konce - stejně ti již nic jiného nezbývá. Nevymlouvej se, že ty nic, že ty jsi to jen vymyslel a že jiní toho zneužili. Vždyť je to zase iracionální a tedy nedůstojné tebe ÓÓÓ veliký Racionalisme ! Buď ÓÓÓ veliký Racionalisme chlap a přiznej si, co jsi si zavařil a prosím tě taky si to vyžer!! ÓÓÓ !! [velký smích]

77305

08.11.2005 18:33

Snaží se nás stát udusit, nebo se dusíme sami?

RE: Kdo za to může?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Hmmm...Jinak v elektrine je budoucnost, nebot nenici kyslik pri spalovani a da se relativne ekologicky vyrabet .. - čili nepřímo říkáte, že když elektřinu, tak výhradně z atomových elektráren ??

Nechce se mi totiž věřit, že by jste chtěl celou zeměkouli "ovrtulovat" větrnými elektrárnami - a stejně by to bylo málo. Zcela určitě ani vodní energie již není nazbyt, totiž dnes v řekách voda skoro ani neteče, všude samá hydroelektrárna... A to jsou jediné možné zdroje, které by "nežraly kyslík". Pardon !! Já zapoměl na sluneční články ! Jenže - na výrobu slunečního panelu se spotřebuje při výrobě více energie, než kolik je potom schopen za svou životnost vyprodukovat - tudy tedy taky cesta nevede...

Ach jo, to jsme se dočkali časů ... Nechcete doufám tvrdit, že elektriky je v zásuvkách dost a netřeba tedy pálit fosilní paliva ??

Kdyby jste tady měli zájem, sepíšu sem článeček o současné energetické krizi světa - panu TS na zlost ! [smích] Slabší povahy by se pak mohly jít rovnou pověsit... pan TS by napsal, že absolutně vůbec nic nehrozí, protože po 50 létech úsilovného výzkumu termonukleární fuze bychom do 50 let mohli již postavit první snad funkční termonukleární elektrárnu. A mohli bychom se pak krásně pohádat, kdo má pravdu... [velký smích]

Ještě je tu alternatíva - pomodlit se...

77370

08.11.2005 18:42

Snaží se nás stát udusit, nebo se dusíme sami?

RE: Kdo za to může?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Intenzita toku geotermální energie je v celosvětovém průměru asi 100 mW/m2, samozřejmě na úpatí činné sopky je to trochu více, ale nic moc... Když uvážím, že by jste chtěl vytápět takto svůj dům, který by měl potřebu například pouze 10 kW (takový malý skromný domeček pro malou rodinu, s dokonalou izolací a ještě by jste nesměl moc větrat), potom by jste musel na 100% (nemožné!) využít teplo z plochy 10 hektarů, spíše ale 100 hektarů pro reálnější účinnost čerpání kolem 10%. Máte vůbec takovou zahrádku ? [smích]

77371

08.11.2005 21:45

Francie: srážky policie s imigranty neustávají

RE: Bila populace svou vlastni blbosti speje ke sve katastrofe,at si humaniste rikaji ,co chteji.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ach jo - rýsuje se mi tu docela paralela ! Leho tady blbne na téma demokracie, stavěje se do role jediného vykládače a znalce demokracie, aniž by evidentně přitom tušil, co ten pojem doopravdy znamená. No a Vy pane TS jste v podobném lehovském stylu úsilovně docílil stádia pána Boha.

Opravdu - nechme toho !! Čas pádí jako jelen, byvše do zadnice střelen a ten to brzy rozhodne, jak to bude.

77395

08.11.2005 22:08

Snaží se nás stát udusit, nebo se dusíme sami?

RE: Kdo za to může?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Chraň mě toho Bůh, že bych zavrhoval solární energii ! Nakonec vlastně přeneseně vzato veškerá nám dosud prakticky dostupná energie je solární.

Jenže ... ale ....

Jsem si ale jistý, že lidstvo natolik zparchantělo, že nebude schopno absorbovat ten šok, až definitívně schopnost těžit fosilní energie "podkročí" poptávku po těchže energiích. A jen tak mimochodem - nezdá se vám všem, že se to jaksi zrovna již děje ?? Čili - celý světový systém se zhroutí a bude to drastický krach, doprovázený zcela neslýchanými řežemi všech proti všem. Netřeba vzpomínat proroky, ať nedráždím . Taková je totiž lidská povaha, tohle nám tu nakonec vlastně coby sebe-neuvědomělí a nechtění proroci hlásají velikáni typu leho a v poněkud jinačím balení pán TS !! Neberte to oba jmenovaní pánové příliš osobně, používám vás oba hlavně jako ilustraci, jinak je takových hodně, většina - ale pasujete mi tam náramně ... [velký smích]

Materialisti a racionalisti. Až z nich pod tlakem zdrcujících okolností spadne civilizační slupka, využijí všechny své schopnosti a síly, aby sami přežili co nejdéle jakkoliv a na úkor kohokoliv. Racionálně si to totiž zdůvodní, žádné obavy .. Fakticky to tu celou dobu, sice zastřeně a možná neuvědoměle, nicmeně čitelně hlásají !!

77397

09.11.2005 17:15

Snaží se nás stát udusit, nebo se dusíme sami?

RE: Kdo za to může?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pravíte - No trochu to přeháníte.

Ani ne ! Skutečně dělá ten geotermální tok asi jen 100 mW/m2, tedy ten můj odhad je přijatelně dobrý. Samozřejmě ale jsou lokality, kde je ten tepelný tok vyšší - jinde pak samozřejmě zase nižší. Tedy rozhodně si nelze paušálně říci, že budu vytápět barák geotermální energií! Někde by to eventuálně i šlo - na Islandě třebas - jinde zase nikoliv.

To, že zateplenou jeskyni lze lehce temperovat - to nijak nesouvisí s problémem. Stejně tak si Eskymáci docela pohodlně temperují svá "iglů" ze sněhu, že jo.

Co se ale dostupných energií týká, je to nejméně 100 let, co se kruh uzavřel, od té doby se objevil jediný nový zdroj - stěpná atomová elektrárna. A na obzoru - tak předpokládám reálně asi v roce 2100 [velký smích] - je elektrárna fuzní. Toť zatím vše.

Má nicméně pravdu racionalista, který se zde vbrzku zajisté objeví, že nejen ropou člověk může být živ ! Jsou zde skutečně značné zásoby uhlí, živičných písků a břidlic, docela dost zemního plynu, potom nedozírné zásoby "metanhydridu" na oceánském dně, zdaleka nebylo řečeno vše kolem fotovoltaických článků, atd atp....

To vše je pravda. A co do obsahu energie v zásobě by to skutečně bohatě mohlo stačit. Stejně to však zásadně nic neřeší ! Je to pouhý odklad téhož problému o nějakých 100 let dále do budoucnosti, což by sice nakonec mohlo pomoci, to by totiž již soudruzi vědci snad nějak sesmolili dohromady tu "horkou fuzi". Ale nechápu, jak můžou ti racionalisti tak iracionálně uvažovat, že o něčem pak takovém s vážným ksichtem mluví a uvažují ! [zmaten]

Planeta a její prostředí je již zhruba od roku 1900 dramaticky přetížena lidmi a důsledky jejich činnosti !! Za dalších 100 let se to zatížení zvětšilo natolik, že i tak zdánlivě nekonečný systém, jakým planeta pro nás je, se začal měnit zcela pozorovatelně pouhým pozorováním. Skutečně jen idiot si toho mohl nepovšimnout.

Uvedu ilustrační příklad - když budete roztlačovat 100 tunovou lokomotivu, aby jste ji posunul o 10 metrů, taky se Vám zpočátku bude zdát, že se nic neděje. Pak se nakonec ale přece jen rozjede, ovšem k Vaší hrůze "odmítne zastavit" o těch kýžených 10 metrů dále - pojede dál a dál. V tom nejlepším případě budete muset vynaložit na zastavení znova tu samou energii, ale v opačném směru. V tom horším případě zjistíte, že to je "trošku s kopce" a lokomotiva Vám ujede zcela nekontrolovaně dopryč.

A planeta Země - to je taková "trochu větší lokomotiva". Teď pánové TS a spol. jásají: Hurá !! My jsme kabrňáci, my jsme ji roztlačili !! Hmm... Jsem zvědavý, jak budou jásat po chvíli, až zjistí, že to jaksi nečekaně jede furt dál a dál... [velký smích]

77473

09.11.2005 20:13

Francie: srážky policie s imigranty neustávají

RE: Bila populace svou vlastni blbosti speje ke sve katastrofe,at si humaniste rikaji ,co chteji.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane TS, jedním slovem úžasné !! Schválně, zda-li poznáte, odkud to opisuju ?

... Tam byl zapálen oheň. Nab s Pencroffem, kterým byla svěřena funkce kuchařů, připravili výbornou pečeni z agutiho, všichni si ji pochvalovali. Když se po jídle chystali ke spánku, vytáhl inženýr z kapes vzorky různých nerostů a řekl: "Přátelé, tady máme železnou rudu, tady pyrit, tady hrnčířskou hlínu, tady vápno a tady uhlí. To vše nám příroda dává, to vše je její příspěvek ke společné práci. My svou prací přispějeme zítra." [smích]

Skoro bych se vsadil, že je to vaše oblíbená četba ! Tajuplný ostrov od Jules Verne. Potěšil jste mě.

Ale tady s tím tedy nikoli: ... Navic pokud nejakou tou editaci genu naucime plodinove rostliny vyuzivat korenove symbioticke bakterie... Na pána Boha by si měl hrát výhradně jenom pán Bůh, jako jediný k tomu způsobilý... Ale v tom Vás asi nepřesvědčím, malé dítě si prostě asi musí šáhnout na žhavou plotnu, aby definitívně pochopilo, že kamna mohou spálit...

77510

09.11.2005 20:38

Fabrikování americké ikony: „rudá“ Rosa Parksová

RE: Nebýt této Rosy

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jo jo, máte pravdu pane Karle :...Tedy 50. leta se v původné podobě jistě nevrátí. Nejspíše nastane to, co předvídali ti nevěrohodní proroci.

Děkuji Vám za pochvalu chudáků proroků, nikdo je nemá rád a nikdo si jich neváží. [pláč] Zato ale - jeden z nich na "N" [velký smích] to vyprorokoval tůůůze barvitě a nic moc pěkného to tedy nebude !

Jen tak mimochodem - poslední dobou vždy, když se někdo náznakem zmíní, že v USA je demokracie, tak se zakašlu k slzám...

77513

09.11.2005 22:48

Snaží se nás stát udusit, nebo se dusíme sami?

RE: Kdo za to může?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

JT-60, japonsky reaktor, uz v roce 1998 dostal o ctvrtinu vic energie zpet nez bylo vlozeno.

Nesměju se tomu, naopak spíše smekám klobouk, protože jen stěží si naprostý laik dovede představit, "vo co gou" ! [smích] Na druhou stranu - začínají se množit příznaky, že by mohla být přeci jen nadějnější tzv. "studená fuze". Alespoň Američani poznenáhlu začínají inklinovat k poznání, že to před léty přeci jen nebyl bluf ! Těmi Američany myslím ne Američany, ale americká pracoviště, kde se nad tím taky bádá. Běžné Američany - tu 99,9% většinu - nepodezírám, že by se o něco tak odtažitého zajímali. [velký smích]

77525

11.11.2005 09:18

Snaží se nás stát udusit, nebo se dusíme sami?

RE: Kdo za to může?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

proč se domníváte, že je pan kolega TS tak pozadu?

No to ne, nedomnívám se, že je pozadu - on je naopak jaksi neodůvodněně velmi popředu - to jsem ironizoval. Ostatně stejně skoro, jako asi i Vy se zdáte být popředu. Já totiž kauzu "vysokoteplotní nukleární fuze" vcelku průběžně sleduji a navzdory "vysmátým zprávám" o nadcházející éře energie prakticky zadarmo, určeným navenek pro laiky, se domnívám, že se ještě "ta zlatá éra" fláká hodně daleko za obzorem budoucnosti.

Ostatně posuďte sám - poprvé jsem se z úspěchu tehdá sovětské vědy, že do 20 let bude postavena první termonukleární fuzní elektrárna radoval eště jako dítě školou povinné někdy v roce 1960. Potom jsem se o 20 let později radoval ještě jednou a opět to byli Sověti, kdo jásali, že do dvaceti let to bude!! No a píše se rok 2005, tedy dnes se dovídám, že the first plasma should be possible in ITER by the end of 2016, což je ovšem stále daleko od funkční spolehlivé elektrárny, tedy těch 11 let neberu jako slib těch obligatorních cca 20 let. Myslím, že v odborných kruzích se mluví spíše o horizontu 2050 !! Což je 2x 20 let a ještě něco k dobru. [velký smích]

A stejně jsou dnes ty slibovací výroky daleko opatrnější, než to bylo před 45 léty, tedy si lze udělat obrázek lehce, jak se asi věci mají.

Ostatně, když si podrobněji počtete, jak dneska si představují ten "funkční fuzní reaktor, nutně se vtírá do mysli vzpomínky, kterak asi před 100 léty prognozovali odborníci stav techniky v roce 2000 !! Bylo to docela úsměvné.

Musím vzpomenout Nostradama - ten na roky "těsně po roce 2000" předvídal výstavbu nějakého velmi důležitého energetického zařízení na území Francie. Tedy alespoň já si byl jistý, že stavbu zařízení "ITER" získá Francie a nikoliv třeba Japonsko, ačkoliv to jinak byla docela bitva, než se to rozhodlo. Ovšem pozor. Tentýž pán N prorokoval i vážnou katastrofu na tomto zařízení, že prý "to zářící nic" způsobí velké neštěstí !!

Čili, na místě je velmi velmi opatrný optimismus.

77751

11.11.2005 10:20

Mordechai Vanunu: „To, že má Izrael atomovou bombu, mu dovoluje provádět beze strachu jeho politiku apartheidu.“

K vlastní článku netřeba nic dodávat !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Kdo chtěl, ten tyto skutečnosti samozřejmě notoricky znal a zná - tedy k tomuto článku již nelze v podstatě co dodat. Je to jen jeden střípek z nekonečné mozaiky informací o tom, kdo vlastně doopravdy leč dočasně vládne světu. Je to rovněž odpověď třeba takovému válečnému štváči a v podstatě zločinci, jakým je kupříkladu leho.

Normálně nejsem pomstychtivý. Ovšem v takovýchto však podobných případech bezuzdného lhaní a prznění lidskosti musím kajícně přiznat, že mnou v podstatě pomstychtivost "cloumá" a volal bych po obdobě "Norimberského procesu". Vím však, že dějiny budoucnosti jsou již narýsovány. Že to bude postatně vyšší Soud, který zjedná spravedlnost.

Tedy - dnes bych těm, kteří zlosti nechají cloumat "svým majestátem", zlostí nad tou ohavností, vcelku v poklidu poradil: Nechte Soud Soudci nejvyššímu, nebuďte netrpěliví ! Kolo dějin nestojí ! [velký smích]

77759

11.11.2005 10:49

Jak to bylo s omluvou za VyHubené

RE: K případu Karinek Vesjolich

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Čistému vše čisté - pane Zvědavej...

77763

11.11.2005 11:12

Jak to bylo s omluvou za VyHubené

RE: Vzpomínky na budoucnost

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Vítejte do klubu přátel proroků. Ale pozor !! Zde jsou "někteří" alergičtí na proroky, ovšem hlavně ti, co vůbec neví, o čem je řeč.

Mimochodem, nevím, co máte za " jakousi knížku o Sibylliných proroctvích", já koupil knihu "Velké proroctví SIBYLY královny ze Sáby". Tato jest překladem ze zachovalého údajného originálu od paní Ch. M. Le Creusot, která v Zemích Koruny české původně byla vydána snad ještě za Rakouska-Uherska. Přesně však to nevím a v knize samotné je o původu (proč asi ??) řečeno pramálo.

O závažnosti celého "dílka" mě přesvědčil mimo i jiné fakt, že zde je jasně popsána velká ekonomická krize z 30. let 20. století včetně rozboru příčin této.

To vše, co Vy jste psala, že jste nenalezla ve své knížce, to v té mé skutečně nalezti lze. [velký smích] Nedoporučuji však studovat takovou problematiku izolovaně, až totiž člověk teprve dokáže syntezovat z celé mozaiky proroků a proroctví - teprve tehdy se objeví skutečný obraz dějin budoucnosti !!

Totiž - jen vysloveně málokdy se lze spolehnout na autentičnost jednotlivých dochovaných proroctví a skládání výsledného obrazu pak jest mravenčí prací, ovšem pravda je zde uschována jako v poškozeném "hologramu". Každá jednotlivá část totiž obsahuje i celek a naopak a různá poškození obsahu, potažmo vyslovené bludy vzniklé opisováním a tendenčními zásahy, se takto eliminují.

77767

11.11.2005 11:30

Jak to bylo s omluvou za VyHubené

RE: Vazeni diskutujici

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Mela jsem za to ze nazory lidi jsou zde nezavisle ale tento zvedavec je opravdu proti zidovsky.Byl vzdy a jenom mi to nedoslo?

Hmm.. Když budeme diskutovat o tom jak se zachová voda, když naprší na svahy hor, potom nepochybně všichni dospějeme k jednoznačnému závěru, že voda docela zásadově permanentně teče s kopce dolů. Svědčí to o nějaké neblahé kolektivní duševní odchylce Zvědavců, že na dané téma to budou pořád omílat dokola ?

Nechť prostě a jednoduše mluví fakta a když zde kolektívně dospějeme k nějakým faktům, co je na tom špatného, že je dále pak bereme jako fakta ? A copak zde taková fakta nebývají diskutována a copak diskuse o "židovské otázce" nebývá plná dobře pozorovatelných trendů vnucovat či opírat se o jakási dogmata, která nejsme přece povinni nekriticky přijímat ? Nebo snad ano ? Jsme povinni ? Nekriticky to přijímat ?

77771

11.11.2005 12:50

Jak to bylo s omluvou za VyHubené

RE: Vzpomínky na budoucnost

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ano, to je docela vážná námitka - vybrat si z vice del a autoru to, co se cloveku zrovna hodi a teprbe z toho poskladat homogenni predstavu ..., ostatně jako se "nikdy nemá říkat nikdy", rovněž tak patrně neexistuje žádná stoprocentně spolehlivá a před omyly chráněná metoda zkoumání obecně.

Musí se to tedy vždy konfrontovat se zdravým "selským rozumem".

Ale kupříkladu věda a racionalisti to elegantně obešli tak, že navenek zavedli stále a bez vyjímek platnou obecnou klausuli o dvou článcích: 1)věda má vždy pravdu, 2)pokud nemá pravdu, platí článek 1) . [velký smích] Uvnitř potom, když už rozpory začnou být neúnosné a vlastní "mančaft" se již bouří, udělá se rychlý úklid a změna a jede se dál do další podobné "řízené revoluce".

Navenek pak se věda tváří, jako by nic. Zvědaví laici, když strkají nos někam, kde to "zapáchá", jsou nemilosrdně vyhozeni a poukáže se na jejich nevzdělanost v oboru. Věřím, že potom takový úspěšný laik, jako Erich von Daniken, ten docela pány vědátory štve. Nebo třeba kdysi Schliemann ...

Holt věda má těžký život, stále kamsi uklízet nepohodlná fakta. Krásně to lze ilustrovat na "vědecké diskusi" kolem tzv. "anti-ohonů" u komet. Jedním slovem - SRANDA !! [velký smích]

77782

11.11.2005 13:04

Jak to bylo s omluvou za VyHubené

RE: Vzpomínky na budoucnost

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Zapoměl jsem krásný příklad, jak to ve světě vědy taky chodí - diskuse o vzniku a distribuci spraší, - diskuse o kontinentálním driftu, - diskuse o deficitu neutrin u Slunce... a šlo by dlouho pokračovat.

No ale absolutně nejzábavnější je tiše se prokousávat nekonečnými a zavilými diskusemi strunařů a membránistů, když nám pěkně za pochodu "budují pod nohama" Vesmír za pomoci jedenácti-rozměrných prostorů, kvantují vakuum do čehož sem tam vmontují neslýchanou inflaci a fázové přechody, hážou po sobě Planckovými škálami a vytváří virtuální částice - to je maso !! Teprve zde konečně člověk pochopí tu relativitu .. Člověk by se málem cítil bezpečněji v Bohnicích u pana doktora Chocholouška. Protože venku řádí výpary z černých děr. [velký smích]

77784

11.11.2005 15:46

Snaží se nás stát udusit, nebo se dusíme sami?

RE: Oblbování lidí

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Krysa, to je skutečně blbý, být takhle zahryznutý do vlastního ohonu a točit se dokola. To, že u nás je řada věci dražších, než třeba ve Francii a nebo v Německu, to když jsem zjistil, tak to mě ovšem taky ohromilo a nemůže to být tím, že máme malý trh. To určitě ne - míněno ten trh v této oblasti, o které je řeč, tedy v běžném sortimentu spotřebního zboží. Nenacházím totiž žádný ekonomický mechanismus, jak by taková podivná zpětná vazba mohla vzniknout. Pochopitelné to totiž může být třeba u léků či podobných výrobků, kde se musí udělat drahé atestace či cos podobného vždy pro ten jeden trh.

Ale proč to je třeba u piva ? Já byl u známého v Bavorsku, jeli jsme tam prosím na houby na 14 dní k němu na chalupu (Oberroth) a byli jsme nakoupit "zásoby" v obchoďáku - již nepamatuju, je to skoro 10 roků, co to byl za obchoďák. No a já zíral - oddělení piva se rozkládalo snad na 500 m2 a bylo tam skutečně kdejaké pivo a našel jsem tam i Plzeň. V té době ještě byly staré dobré marky, kurz byl docela pro Česko zlodějský, ale přesto ta Plzeň tam byla asi o 25% levnější, než doma. Nechápu, nechápu a ještě jednou nechápu !! [zmaten]

A česká "pivní hrdost" dostala smrtelnou ránu vzápětí ! Nakoupili jsme všelijaké značky po dvou flaškách, vesměs to nebylo dražší, než obdobné piva u nás doma - míněno za desítku, dvanáctku či jinak stupňové a barevné pivo. A musel jsem poctivě konstatovat, že snad ani jedno bavorské pivo nebylo horší, než naše pivo, typicky třeba ta Plzeň.

Z této "pivně-duševní pohromy" jsem se vzpamatoval až vloni v USA. Tam jsem totiž obráceně nenašel ani jedinou místní značku piva, která by se blížila aspoň vzdáleně kvalitou těm patokům, které se kdysi dávno vařily na Slovensku a o kterých se svého času ještě i premiér Zeman netaktně na státní návštěvě zmínil, že jsou ty slovenské piva dobré tak na vypláchnutí gumáků. Svým způsobem to byl skvělý premiér. [velký smích]

Čili - sice tímto povídáním zdánlivě nepadlo ani slovo o topení Pet lahvemi, ale patří to k sobě. Některé věci jsou skutečně nepochopitelné - ekonomika, to jsou jakési čáry máry. Ve Škodovce MB se na podvozku společném pro vozy VW, Seat, Audi a Škoda vyrábí dosti podobná auta - třeba uvedu Audi A3, VW Golf, Seat Toledo a Škoda Octavia. Všechny modely se docela dobře prodávají a svět si již zvykl, že to vlastně jsou silně příbuzná a zhruba stejně kvalitní (plus mínus autobus [velký smích] ) vozidla. Ale nejvyšší zisk produkuje Škoda. A nejmenší platy mají dělníci ve Škodovce. Divné. Třeba proto je u nás tak divně draho - kdosi to tu drží pod krkem.

77808

11.11.2005 16:08

Jak to bylo s omluvou za VyHubené

RE: Vazeni diskutujici

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No - ale takový člověk je tu snad jedině pan Nohejl, ten by zřejmě skutečně i při diskusi o chytání vlků sednutím na studený beton našel docela smysluplnou spojitost s tím Mossadem. naopak je tu řada lidí, kteří o těchto věcech zase nemluví skoro vůbec, třebas i já ??

A já prostě nemám pocit, jak se tady již řada "náhodných okolojdoucích" zmínila, že tady na Zvědavci je jakýsi fašisticko - antisemitský smrádek !! A dobře vím, že by se mohlo jednat na návyk. A přesto si to o místním mikroklima nemyslím.

77810

11.11.2005 17:41

Multikulturalismus v praxi: násilí a teror v ulicích

RE: pád multi-kulti

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Nori Kazu, to co píšete, to je pravda - takhle to skutečně funguje ! Teď jde o to, jak to podáváte a jak se to shoduje s deklarovaným politickým a kulturním systémem, ve kterém žijete.

Prostě chci říci, že jinak to vypadá z pohledu občana USA či třebas Holandska, jinak to vypadá z pohledu občana třeba Česka, diametrálně odlišně to vypadá z pohledu občana Sudánu a pak pozor (!!) je tu pohled očima občana Číny.

Vy, jak jsem pochopil, na problém koukáte z pozice občana USA. Tedy - Váš stát je na vrcholu imperiálních sil, má všechno, co si umane. Hlavně má dost síly a sebevědomí, aby to, co mu eventuálně ještě chybí, někomu vzal s jednoduchým vysvětlením - já mám sílu si to vzít, tedy je to moje. To Holandsko si musí vypomoci váhou Evropské Unie. Čili je na tom nepatrně hůř.

Český občan se na to dívá přeci jen jinak - je to již dávno, co české armády "válcovaly" okolní Evropu, velmocenská mentalita je již pryč. Jsme realisti, víme, že za rohem číhají USA, které si vezmou cokoli komukoliv - mají zatím na to sílu a hotovo. Ale dokud nebude jó zle, tak nám USA nebudou nic krást, jsme potenciální spojenci. Ale vztah USA - Česko se ukázal v otázce lokátoru Tamara. Pán kývl prstem, kmán odevzdal svou práci a drží hubu. Co taky zbývá, že jo.

O občanech Sudánu či Burundi se nemusíme ani bavit - formálně jsou to možná lidi, podle Nori Kazu však bezcenný powl, těm může vzít kdokoliv cokoliv a kdykoliv.

A jsme u toho tak zdánlivě skromného Číňanka, pere a bigluje panstvu košile, uctivě se klaní, vaří pokorně panstvu všelijaké dobroty, skoro by se pan Nori Kazu mohl splést, že by mohl klidně na našeho skromného Číňanka zařvat a on se podělá strachy a odevzdá vše. Jenže tak to možná vypadá někde v nějaké čtvrti amerických měst. A pozor, zdání klame ! Čína byla velmocí před 2500 léty, před 1500 léty, před 500 léty a je velmocí i dnes. Pane Nori Kazu - nyní přichází na scénu staronový borec. Narostly mu svaly za posledních 50 let. Již se lidi neušklebují, že Číňani budou střílet kosmonauty do vesmíru prakem. [velký smích]

A nyní Vás budu nepřímo citovat, ano ? Představte si, do světového ringu vstupuje svalnatý sebevědomý žlutý šikmooký atlet a teď pane Nori Kazu na Vás promluví :"My chceme více země a vy Američani nám ji nechcete dát. Násilné prostředky jsou tedy za daných okolností nejlevnější. Výrazná nerovnost sil prostě v reálném světě nemůže existovat. Ani dnes, kdy si něco podobného někteří lidé nalhávají. Kruté? Možná, ale je to realita a ani v tomto ohledu není naše čínská společnost drsnější než ostatní. Jen je zrovna teď již nejsilnější.

Pane Nori Kazu - s hrušky dolů ! A teď mluvte - ještě se Vám ta Vaše pravidla líbí ? Že možná ještě stihnete zažít aplikaci Vašich pravd na Vás, ale z druhé strany ?

77813

11.11.2005 18:05

Jak to bylo s omluvou za VyHubené

RE: Vzpomínky na budoucnost

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Je to tady silně OT, ale stejně by mě zajímalo - pane TS, jistě by šlo jaksi vymyslet, čím se dvě nějaké tělesa/částice odpuzují, ale vysvětlit, čím se přitahují, to je asi nad síly selského rozumu. Víte, v bizárním světě fyziky údajně si mezi sebou ty tělesa/částice vyměňují jakési další částice a ty tedy zprostředkují jak to odpuzování, tak i to přitahování.

Hm, jenže potom by mě zajímalo, jestli ty částice, co zprostředkují tu interakci, jsou rychlejší než světlo, když třebas gravitace dokáže světlo ohnout či vychýlit ? Opravdu - fyzika je ráj pro scifisty, tam je vše patrně dovoleno, tedy do času, než bude zase vše jinak.

Mimochodem, na mém PC se zřejmě ještě kvantovka nepodepsala. [velký smích] Ó jak bylo dobře na tom Božím světě ještě v době, kdy nejrychlejší internet zaobstarávali poštovní holubi a kurýři na koních. V té době ještě nikdo nedrbal do DNA, v řekách i mořích byly ryby a všelijaká jiná žoužel. Pane - běžte si to zkontrolovat dnes, co tam plave - dámské vložky, pánské kondomy, Pet lahve, mikrotenové folie a podobný bordel. V Sargasově moři již nejsou ostrovy řas, nýbrž již "celé pevniny" o stovkách i tisících km2, tvořené výše uvedeným bordelem. Dá rozum, že ryby tam nejsou, ještě jim totiž genetici nezmutovali DNA, aby se mohly živit polyetylenovým "planktonem" ! [velký smích]

77814

11.11.2005 18:30

Masakr ve Fallůdži rok poté: Důkazy o použití chemických zbraní

RE: Tak přece....

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Toto je dost neuvěřitelné, co jste si pane Blahník vymyslel, klobouk dolů, Bohnice čekají. [velký smích]

77816

11.11.2005 18:47

Rasisti

RE: Nemam se za co stydet a jak vidite ,tak politici vubec neznaji ,co je stud.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Roberte, to co píšete, z toho vyvěrá zdrcující smutek. Domnívám se, že skutečně již lidstvo v současnosti vytvořilo na zemi peklo. V takovém "řádu věcí" se slušný člověk bez nějaké niterné síly a opory nemůže dlouho udržet při dobrém dusevním zdraví. Víte, to co Vy píšete, to velmi pasuje do mého náhledu na svět, který jsem si vytvořil soustavným studiem historie a ... proroctví ! Tedy, já za sebe logiku vývoje chápu a to mi pomáhá být nad věcí. Každý má svůj systém, jak sebe sama udržuje v rovnováze. Je mi ovšem líto mladé generace, ta již ten "vnitřní kompas" nemůže snad žádný mít.

My "trochu starší" máme totiž ještě docela slušné základy jak tělesného, tak duševního zdraví, coby pozůstatek toho "lepšího, dřívějšího světa". Chátrání lidské společnosti a úpadek mravů je fatální ! Ten vývoj se stále zrychluje, je to neklamná známka "konce věcí", totiž jestliže se některé procesy dají z hlediska dynamiky již sledovat přímým pozorováním, potom z hlediska historika se tedy jedná o zcela bleskový proces. Z geologického hlediska pak rychlejší proces by již byla pouze srážka Země s obřím asteroidem.

77817

11.11.2005 20:24

Masakr ve Fallůdži rok poté: Důkazy o použití chemických zbraní

RE: Tak přece....

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Hmm ? Gejdodame, já myslím, že s tím Tvým "proroctvím" Jaksi nevím, které máte moje proroctví na mysli ? Já se zatím aktivního prorokování zdržuju, totiž.. [velký smích] Jinak na důchod možná bude v blázinci líp, než "venku" !

77820

12.11.2005 18:24

Mordechai Vanunu: „To, že má Izrael atomovou bombu, mu dovoluje provádět beze strachu jeho politiku apartheidu.“

RE: K vlastní článku netřeba nic dodávat !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ba ne - na mě zločinný pane leho není nic záhadného. Já tady nevykládám takové zločinecké žvásty, jako třeba Vy, že by jste na arabaky nahazel atomky a podobně. Vy nemůžete s takovou zločineckou náturou skončit rozhodně nijak jinak, než jako válečný zločinec před mezinárodním soudem pro válečné zločince a ne že bych Vám to přál, aby jste dostal šibenici - Vy se musíte se svým svědomím dlouho užírat - trest smrti by byl pro Vás vysvobozením.

Na necelých sedmi řádcích jsem dokázal vcelku nenásilně napsat pět slov, odvozených od slova zločin - zločinný pane leho, to něco musí znamenat ! [velký smích] Spravedlnost na Vás dopadne dříve nebo později, ale určitě.

77916

Takže jste pomstychtivej, pane krysa. Vy zapomínáte, že vše má svůj čas. Spravedlnost je jen jedna a je u Boha. Nikdo Vás nenutí, aby jste věřil na nějakého "laskavého dědečka na obláčku" - ale Vaše karma Vám to sama vše ve správný čas připomene a ukáže. Každý se sám soudí.

77917

12.11.2005 18:44

Jak to bylo s omluvou za VyHubené

RE: Vzpomínky na budoucnost

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No - celý život snad nikoliv ! Nebo to lze chápat jako dopis na rozloučenou ? [smích]

Nicméně Vás potěším, nejenže máte šanci to zažít na vlastní kůži, myslím realizaci toho proroctví o celosvětové katastrofě. Akorát mě udivujete - ona totiž zrovna probíhá a Vy si toho jaksi nevšímáte a tedy si neužíváte té vyjímečnosti doby, na kterou tak čekáte !!

Skutečně se sám sebe asi ukecám a napíši "zcela katastrofický článeček" - jestli mi to ovšem pan Stwora sem pustí ?!? Jsem totiž fakt udiven, že si lidi ničeho jakoby nevšímají. Každý jen hrabe prachy a jiné hmotné statky a že planeta již "dodýchává" - toho si nikdo nevšímá. [velký smích]

77920

12.11.2005 20:47

Masakr ve Fallůdži rok poté: Důkazy o použití chemických zbraní

RE: Tak přece....

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Blahník - pokud se cítíte uražen a dotčen, že by Vás s otevřenou náručí v Bohnicích uvítali, pak pláčete na špatném hrobě - vy jste tady již vícekrát prokázal zcela pozoruhodné (dez)informace, tedy se nedivte, že když jste takto vysvětlil, co se tam tehdy v Baghdadu stalo, že jsem již jen prostě naznačil, co si myslím. Ovšem to, že jste si dal tu hroznou práci a napsal takovou "odezvu" - to mě udivilo. Navíc, když jste tak fantasticky dobře informován, vysvětlete, jak si pak klidně napíšete - cituji:Temi idioty mysli prolhanou komunistickou novinarku Julianu Screnu, znamou lzivymi clanky v komunistickem platku Il Manifesto. Soudruzka novinarka behem jednoho tydne trikrat zmenila vypoved.

Vy na jednu stranu víte podrobnosti, jako by jste byl stále u toho, pak ale klidně napíšete jméno té novinářky nesprávně, místo Sgrena napíšete Screna a prosím nesnažte se mě přesvědčovat, že je to překlep. Leda ve Vaší hlavě - totiž tento překlep se opakuje, tedy to není překlep, že ano !

Tady jen namátkou jsem polistoval v tisku, co se tehdy psalo, nebudu toho dávat více. Nezlobte se - já nejsem ani agent Mossadu, ani Cia či cos podobného, tedy informace získávám takovou normální cestou, jako asi 99,9% lidí, akorát si to ověřuju na více místech. Z toho, co jste napsal Vy, Ván nevěřím ani Ň !!

z tisku:
-Sgrenová byla unesena 4. února. Není jasné, jak byla propuštěna. Některé italské noviny napsaly, že bylo únoscům vyplaceno rukojmí.
-Byla unesena u irácké mešity v Bagdádu iráckou skupinou, která vyzvala Řím, aby stáhla své vojáky z Iráku.
-Italský denník la Stampa prohlásil, že Američané byli informováni o propuštění reportérky Sgreni. Přitomnost amerického plukovníka na bagdádském letišti spolu s italskými důstojníky, kteří čekali na Sgrenu a její osvoboditele, ukazuje, že operace byla vedená vzájemnou spolupráci, prohlásili noviny.
-Italský denník la Stampa v neděli prohlásil, že Američané byli informováni o propuštění reportérky Sgreni.
-Americké jednotky tvrdí, že vozidlo, které vezlo Sgrenu jelo velkou rychlostí směrem ke kontrolnímu stanovišti a vojáci vystřelili varovné výstřely, avšak auto jelo dále.
-Američané tvrdí, že se k nim rychle blížilo neznámé vozidlo. Vojáci se údajně snažili varovat řidiče gesty, rozsvícenými světly a varovnými výstřely.

atd atd - jděte se zahrabat, Blahníku !! Anebo řekněte, odkud máte ty fantasmagorie, nebo prosím neobtěžujte slušné lidi !! [velký smích]

77934

12.11.2005 21:57

Jak to bylo s omluvou za VyHubené

RE: Vzpomínky na budoucnost

Petr Gejdoš 83.?.?.?

[smích] Ten článeček byste měl v každém případě napsat- čím víc varovných článků, tím líp. Třeba by se dal svět ještě zachránit? [smích]

Musel jsem tam po vzoru paní Magdaleny Dobromily Retigové "vrazit pár usmívajících se smajlíků" ! Protože to, co teď napíšu, zase nutně někoho povede k tomu, že mě bude kárat, že vše vidím černě. Článeček asi fakt napíšu, ale svět zachránit se již nepovede.

Tohleto totiž se ví již asi někdy od roku 1969, že svět končí. Dokonce v roce 1970 jsem na "Hlasu Ameriky" vyposlechl, že dvě americké univerzity dostaly zadán bohatě "grantovaný" úkol - vyplodit jakousi vizi, co bude se světem a co je třeba dělat pro jeho záchranu. Zadávala americká vláda prosím, tedy je evidentní, že jestliže vláda téhož USA o 30 let později nemíní ani omylem podepisovat nějaký "Kjotský protokol", pak to zřejmě nebude "blbostí té vlády", ale proto, že oni ví, že je to již zbytečné !!

Tak se tedy smiřte lidičky s tím, že americká vláda není blbá. To, že to tak vypadá, to je dáno tím, že ona už dávno ví, že svět zachránit nejde a vše se děje již za účelem nikoliv zachraňovat svět, ale zachraňovat vzácné zadnice vyvolenců - ovšem za peníze všech nás, toho zbytku plebsu na světě. A všichni by si měli uvědomit, že bez poznání tohoto se nebudou některé věci dařit pochopit, nebudou dávat smysl...

Pokud toto lidičky ale pochopíte, najednou se budete na určité události dívat jinak. A teď, co vlastně ty univerzity tehdá před 35 lety vykoumaly ? Samozřejmě, že to nebylo na plnou hubu vše řečeno. Ale něco přece - ještě do roku 1972 se daly podnikat jistá nespecifikovaná opatření, která by svět zachránila. Proto prosim to tzv. Fatimské proroctví mělo být zveřejněno v roce 1960. Tam totiž je to řečeno na plnou hubu, co nás to čeká a nemine. Ale nechci šířit paniku ! [velký smích] [velký smích]

Napíšu článeček. Svět ale již je ztracený. A nebude to optimisticky až v roce 2040. Na místě není optimismus vůbec, tedy míněno ve vztahu k této otázce, jinak samozřejmě ano. [smích]

Dost nebývale jsem tentokrát hýřil smajlíky. Hmm

77944

12.11.2005 22:49

Masakr ve Fallůdži rok poté: Důkazy o použití chemických zbraní

RE: stop falsehood! - stop Leho!?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

[chechtot] Ale jste jim to komoušům nandal, zločinný pane leho. Tak tak, úpadek, hladomor a genocidu do nich !!* Oni by chtěli jakousi spravedlnost, to tak - demokracii do nich, ať se v ní smaží jak v pekle. Oni pořád nechtějí pochopit, kdo tady vládne, k tomu pak, že když někdo vládne, tak má i pravdu, vždycky, i kdyby náhodou neměl... [chechtot]

77951

13.11.2005 15:33

Jak to bylo s omluvou za VyHubené

RE: Vzpomínky na budoucnost

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Já bych to přece jen trošičku zmírnil a obarvil veselejšími barvičkami - myslím tu chmurnou vizi vývoje světa vezdejšího. [smích]

Totiž - ono to takhle nejspíše bylo naplánováno. Každý se občas zamyslí, cože to tady vlastně dělá na tom světě a jaký to má smysl. No a ono to má samozřejmě nějaký smysl. Jakkoliv pochmurné a demotivující vize budoucnosti by neměly nikoho deprimovat "do placata" - to by bylo selhání toho kterého jedince. Každý by měl tu svoji "kuličku" tlačit a snažit se přitom přemýšlet. Tak se může zachránit aspoň sám sebe či si nějak pomoci.

Ostatně na to každý dříve nebo později příjde, že jen na něm záleží. To není žáden egoismus. Ale na světě je každý za sebe a měřítko hodnot, podle kterých bude jeho úspěšnost hodnocena není rozhodně založena na dolarech či eurech, potažmo juanech. Rovněž s pojmem čas je to vše asi docela jinak, než si to lidi obvykle představují. V tom pak je patrně klíč - lidi si obvykle myslí, že musí všechno "zhamtat" za těch pár desítek roků, co si každý myslí, že bude ještě naživu. Vůbec si neuvědomuje, že "ten podvodník čas" to na něj hraje takhle. Ale času je dost !! Že to lidi nevidí, to je jiná.

Zdá se, že se již definitívně dokončuje jeden z nekonečné řady cyklů, spirál času. Pracovně můžeme říkat "konec světa" a pro Boha pusté materialisty tomu tak i vlastně je - je to pro ně konec světa. Tohoto světa ! Bude jiný, netřeba se plašit. Ti, kteří do něj proklouznou, budou to brát posléze stejně, jako my s maturitním vysvědčením 40 let starým. Taky na maturitu vzpomínáme spíše s úsměvem a jsme pobaveni tou nervozitou čerstvých "předmaturantů". [smích]

Asi se pustím do sepisování...

78008

13.11.2005 15:38

Masakr ve Fallůdži rok poté: Důkazy o použití chemických zbraní

RE: stop falsehood! - stop Leho!?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ne nééé ! - zločinný pane leho, samozřejmě, komouši chtěli spravedlnost pro sebe ! (to je logicky vzato pěkná kravina [velký smích] ) Dyť jsem to psal správně ...nějakou spravedlnost... - kdežto skutečná spravedlnost je jen jedna a bez přívlastků.

78010

13.11.2005 15:42

Masakr ve Fallůdži rok poté: Důkazy o použití chemických zbraní

RE: vsichni emigranti maji povahu zk.rv.nou?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Zdravím ! [smích]

Pane Peter Veliky, proč se neustále vyžíváte v komolení jmen?

Já myslím, že na to je diagnoza.. asi nelichotivá ! [velký smích]

78011

14.11.2005 18:39

Fabrikování americké ikony: „rudá“ Rosa Parksová

RE: Nebýt této Rosy

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ejhle ! Tady je řeč o občanské válce v USA ?? [překvapení]

Nějaký Nostradamus před 500 léty říkal, že to bude hrůza hrůzoucí a Amerika (to ještě nikdo ani nevěděl, že se to jednou bude Amerika jmenovat - on užil název Hesperid) bude kompletně zničena a přestane hrát roli v mezinárodních vztazích.

Nechci být vlezlý - trošku se v těch prorocích a jejich nejasném díle vyznám - ale začíná mi přihořívat !! [velký smích] Já totiž vydedukoval, že by to už už mělo vypuknout - snad ještě letos ... Ale ruku do ohně nedám, že to musí být fakticky ještě letos, tomu datování totiž vyhoví celé první desetiletí 21. století. Nicméně i tak je to za humny - jestli za rok nebo za dva je skoro to samé.

78194

14.11.2005 18:59

Masakr ve Fallůdži rok poté: Důkazy o použití chemických zbraní

RE: Lidska blbost a hrabivost je horsi nez atomova -nuklearni katastrofa.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane leho, s tím DU nemáte vůbec pravdu. A to, že jakože nikdo nic nenaměřil Geiger-M. měřákem - to je logické - dosah alfa záření je v řádu 1 milimetr ! To je tedy asi tak, jako by jste měřil "mravencům vousy na bradě" zedníckým metrem, ovšem za jízdy tryskem na koni. Taky by jste nenaměřil nic, ba ani mravence by jste takto nenašel. Nezlobte se .... ech, vydýchal jsem to, nebudu Vám nadávat... [velký smích] Vy to poznáte sám brzy, jak se mýlíte - a nebude Vám do zpěvu !! Váš problém.

78205

14.11.2005 21:18

Masakr ve Fallůdži rok poté: Důkazy o použití chemických zbraní

RE: Lidska blbost a hrabivost je horsi nez atomova -nuklearni katastrofa.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nevím, co chcete tímto říci. Vy to patrně vůbec nechápete, o co jde, to je pak těžké s Váma o tom diskutovat. Bohu žel, podobně přemýšlí i mnozí lidé, kteří by snad i mohli vědět dost. Málokomu totiž dochází, jakou časovanou bombu, zlověstně tikající dnes již po celé planetě, jste Vy pane leho a Vaši spoluzločinci použitím zbraní s obsahem DU světu položili pod nohy.

Mám za sebou značné diskuse na toto tema a dobře vím argumenty těch, kteří to zlehčují - tedy se pane leho neunavujte tím, že mi to zrovna Vy budete vysvětlovat ! Ještě to by mi tak scházelo ... [velký smích]

Je mi smutno z toho a jedná se v podstatě o jednu z největších světových lží v historii moderního lidstva. Tady bych zcela vážně a vášnivě obvinil vědu a vědce, že se jak děvky prodejné nejhrubšího zrna k této skandální lži propůjčili.

Mimochodem - Nostradamus i toto předpověděl a naznačil i nezbytný prvek léčby následků. Pane leho - mě nemůžete přkvapit asi již ničím - jste k pláči.

78226

14.11.2005 21:28

Jak to bylo s omluvou za VyHubené

RE: Konec civilizace aneb co tím chci naznačit.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Zapomínáte na možnost s velmi velmi vysokou pravděpodobností, která z té možnosti dělá prakticky jistotu - ingerenci zvenčí ! Cizí entita, která těch Vašich 40 000 hašteřivců hladce ovládá pro své vlastní cíle. Pro zvýšení představivosti doporučuji již zde několikrát dříve diskutovanou DUNU.

Nevím proč si lidi dělají srandu z Bible, Koranu, Bhagavatgity atd. ve smyslu, že apriori zamítají mimozemskou inteligenci, ingerující na Zemi.

78229

Jenže vážený pane, Elo-him je množné číslo - bohové ! Pochybuji, že by ve vážné diskusi obstálo, pokud bychom se do ní pustili, že si Bůh potřeboval dodávat vážnosti tím, že si "mykal" jako nějaký despota. Mimochodem - El by bylo asi správně, potažmo ha-El. A taky je hojně užito, tedy žádné mykání...

Pokud se máme bavit o Bohu s velkým písmenem B, začneme být patrně na rozpacích. V Koránu je to Al Lah, ve SZ pak nevím proč nevzpomínáte tetragram ? Elo-Him ale je pláčem na špatném hrobě.

A navíc - kořeny jsou zcela jasně v Šumeru - zemi Šineár, o tom jste nenaznačil ni písmenko. Abraham byl rodilý v Šumeru. Vše je jinak. Nějak si nevzpomínáte, asi... [velký smích]

78344

Pane - podle ovoce poznáte strom, že jo. Koukám koukám, že to křesťanství často neslo podivné ovoce. A stále nese. Položím záludnou otázku - kolik odhadujete, že je na světě skutečných křesťanů ?

Velmi velmi výbušné téma, pane ! [velký smích] Na BL jste mi hnul docela žlučí...

78351

16.11.2005 13:50

Mordechai Vanunu: „To, že má Izrael atomovou bombu, mu dovoluje provádět beze strachu jeho politiku apartheidu.“

RE: K vlastní článku netřeba nic dodávat !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ale, ale ? Co se Vám pane Mike na mě jeví psychopatického ? Že se osměluji ptát ? To, že leho je prachprostý válečný zločinec a jako takový by měl být traktován, o tom snad není žádného sporu - tedy doufám že s tím souhlasíte. Na každých lehových 5 lží připadá odhadem jediná chudák malá a to ještě omylem vyslovená pravda.

Naposledy co tak sleduji, se tady strašně ošíval uznat, že americká armáda používala fosforové bomby ve Falujah. Blbeček jeden si jaksi nevšimnul, že jej podrazilo jeho vlastní velení - to už totiž takové použití fosforu jako chemické zbraně otevřeně přiznalo. Jsem přesvědčen, že říkat o panu leho, že: leho je psychopatický válečný zločinec a blbeček není nic, co by se neslučovalo se slušným chováním se zde na Zvědavci. Vyslovovat pravdu totiž nemůže být neslušností. [velký smích]

78472

16.11.2005 18:02

Masakr ve Fallůdži rok poté: Důkazy o použití chemických zbraní

RE: Lidska blbost a hrabivost je horsi nez atomova -nuklearni katastrofa.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ó !! Kdyby to šlo, vypálil bych na oslavu ohňostrůjnou salvu nevídaných rozměrů ! [smích] Konečně jsem se s panem TS shodnul a hnedle v této skoro klíčové problematice !!

Tak - jenže pan válečný zločinec leho stejně nasadí přiblblý kukuč, že nic nikdo nikde nikdy nijak nenaměřil. Jenže skutečně - ty tisíce tun uranu ve formě aerosolu po explozivním shoření munice s (a z) DU, ty již obletěly svět možná stokrát. Už jsou v mořích, v půdě, v kytkách, v plících, v mase, v mlíku, v zelenině - prostě všude.

Je to rok, co jsem četl výsledky jedné studie o DU - jestli závěry byly pravdivé aspoň z 10%, potom je svět zničen na další způsob. Tak jako lze najít kuchařku "Kuře na sto způsobů" - tak je i svět odsouzen ke zkáze "Na sto způsobů". Jenže my by jsme si ty kuřata stejně dělali postupně, kdežto ty zničující faktory na svět působí všechny najednou a multiplikují se. Pán Bůh s námi a zlé pryč ...

Duševní prosťáčci typu leho jsou klidní a spokojení. Dále popíjejí aspartamová svinstva, papkají geneticky upravené kukuřičné lupínky, kapou si zeleninové salátky "extra virgin olivou" s obsahem kysličníků uranů a jejich rozpadových následníků, sem tam si mixnou trochu DDT, trochu PCB, BF a jiných dobrot. A mozek jim stojí - na co by jím hýbali - propagační příručky dostatečně ten jejich "obří duševni obzor" ošetřily k jejich spokojenosti. [velký smích] To je na blití...

78509

16.11.2005 19:12

Masakr ve Fallůdži rok poté: Důkazy o použití chemických zbraní

RE: Neco malo z BL...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Hoďte na toho blbce s í í í í ť !

78517

Pane leho, Vás je nutno zavřít do blázince bez možnosti přezkoumání stavu, nebo by Vám měl skutečně demokratický soud napařit asi tak 500 roků tvrdého žaláře ! Vy nejste jen pouhý válečný zločinec, vy jste i nebezpečný a krvelačný psychopat a šílenec.

Kde berete vůbec drzost mluvit o demokracii, Vy, který ani netušíte, co to znamená, jak lze soudit podle Vašich nejen dnešních, ale hodně i dřívějších výroků. Váš stav se ale povážlivě zhoršuje.

Nechápu, že se s Vámi ještě někdo seriozně vůbec baví, vy "co otevřete hubu" - to je takovýhle skvost !! Ale co fanaticti islamiste? Alexo, jake maji tyhle lidske stvury prava?

Představte si Vy psychopatický fanatiku, že skutečně mají práva taky, ale to po Vás chci hodně.

78546

16.11.2005 22:39

Nevinen! Izraelský důstojník, který vystřílel 17 kulek do palestinské školačky, byl osvobozen

RE: Tak to jste asi nebyli na vojně

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tse tse, pane jo ! To jste to vysvětlil, ještě by jste měl okomentovat toto:
„Tohle je příkaz. Vše, co se hýbe, a co se dostane do bezpečnostní zóny, i kdyby to mělo být tříleté dítě, musí být zabito. Přepínám.“

Netřeba to tady dramatizovat - dozajista věřte, že kolo dějin se stále točí, ponížené vyvyšuje a pyšné ponižuje !!

Každé vítězství v sobě nese zárodek příští porážky, v každé radosti je zárodek příštího smutku... Nic nezůstane nepovšimnuto, nic nezůstane zapomenuto - jak to je s tím mene tekel ? - vše se v pravý čas zúročí, pane !! Nemilosrdně přesně, tak přesně, jak jen si lze představit. Bůh s velkým B všem odpustí, v to věřím, totiž každý se potrestá sám sebe a přesně podle zásluh.

78567

16.11.2005 22:47

Nevinen! Izraelský důstojník, který vystřílel 17 kulek do palestinské školačky, byl osvobozen

RE: Jeste se tu nekdo divi Palestinskym utokum?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane trodas - nechce se mi to hledat, nepamatuji si vše z hlavy, ale Nostradamus se k Židům a státu Izrael vyjádřil velmi neobvykle přesně a příkře !!

500 let před vznikem Izraele o tomto státě napsal pár "veršíků" a skutečně nezvykle příkře jej odsoudil a předpověděl jeho zkázu. Mluvil o "neplodné synagoze, smutné izraelské dívce ...". Ostatně - ve Starém Zákoně se nemluví o třetím chrámu, že by byl postaven, mluví se tam na několika místech, že bude hledáno místo k jeho založení a bude přitom masakr (1990), pak Bůh je potrestá definitívně. Všeho dočasu, nikdo nechápe Boží úradky, netřeba však o nich pochybovat !! [velký smích]

78571

16.11.2005 22:55

Nevinen! Izraelský důstojník, který vystřílel 17 kulek do palestinské školačky, byl osvobozen

RE: Tak to jste asi nebyli na vojně

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Já byl. Ale musím jej tu "tahat" - Boha. Nevím, co máte na mysli. Takhle se bránili obžalovaní v Norimberku.

„Tohle je příkaz. Vše, co se hýbe, a co se dostane do bezpečnostní zóny, i kdyby to mělo být tříleté dítě, musí být zabito. Přepínám.“

Znova to tu dám, jen pro pořádek. Pokud je člověk hloupý a líný se vzdělávat o pravdě, o tom, co se ve skutečnosti děje, pak to přece z něj vinu nesnímá. Nezlobte se, nerozumím Vám. Zamyslete se, co je to člověk. Říkal jste tuším, že jste křesťan ? Kolik si myslíte, že je na světě skutečných křesťanů ?

78575

Pane, Vy blbnete na kvadrát, stále uvažuji, kdo vlastně jste, začínáte se mi jevit jako vysoce inteligentní agent Alkvajdy - nikdo by nedokázal efektivněji verbovat bojovníky proti USA, jako Vy. Nevím, jak ty Vaše idiotské kecy působí na jiné, ale u mě to začíná vyvolávat mínění obdobného charakteru, jako u jistého politika ve starém Římě - ten každou řeč na jakékoliv téma ukončil slovy "...a ostatně si myslím, že Kartágo musí být zničeno !"

Já si začínám myslet, že jistý pan Zorba má absolutní pravdu, začíná se mi to jevit jako morální povinnost pro každého slušného člověka na celém světě, snažit se takový stát a takové jeho válečné psychopaty jako jste Vy, vymazat z tváře této planety - ostatně si myslím, že USA musí byt zničeny !!

Víte pane, jak se rekrutují řady těch Vašich slavných džihadistů ? Takto ! Tuto válku můžete pouze a jedině prohrát, což ovšem chápu, že jak Vás již znám, je mimo obzor Vašeho chápání.

78583

16.11.2005 23:23

Nevinen! Izraelský důstojník, který vystřílel 17 kulek do palestinské školačky, byl osvobozen

RE: Tak to jste asi nebyli na vojně

Petr Gejdoš 83.?.?.?

A já si o Vás myslím, že Vy víte jak to ve skutečnosti bylo, celá ta palestínská historie. Tedy pro Vás netřeba, aby to bylo vyrovnané na Zvědavci, Vy se snažíte o něco jiného ! Vy se v tom angažujete a jste stranický, chápu to spravně ? A neříkám, na čí straně, jen apeluji na cit pro pravdu a spravedlnost. Nemůže nečistými prostředky nekdo budovat skvostné dílo. Pro Boha, toto Bůh, ať si jej jmenuje každý jak chce, nikdy nepřál a myslím, že to i dal jasně najevo !!

Tedy, teď netřeba psát o Palestíncích, oba víme, jak to bylo, ne ? Mluvte tedy ke mě a za sebe. Jak to vidíte ? Taky by jste to udělal ?

78586

Pane leho, to si vyhrazuji ! Já Vám nenadávám ! Vy píšete způsobem, že nezbývá nic jiného, než Váš status nazvat pravým jménem ! Jste podle toho, co píšete, válečný a psychopatický zločinec !

Tedy toto přece není nadávka, to je konstatovaní faktu. A jestli se Vám něco na tom nezdá, bavme se o důvodech. Ale přece člověk, který upírá základní práva jiným lidem, který chce použít atomové zbraně proti civilistům, který schvaluje používání chemických zbraní proti civilistům - jak Vás mám pro Boha nazvat jinak ??

Tedy neblábolte cosi, že nemám argumenty - ty chybí Vám a proto se stále zaplétáte do stále blbějších a blbějších lží. Ale klobouk dolů, lhát umíte jedna báseň. [velký smích]

78593

Bravo pane Arkan ! Ale netřeba vyhánět ty levičácké novinářské buzny z Iráku, žádné TV organizace, žádné bolševické Sgreny, zatknout, konfiskovat veškerý materiál, naložit do letadel a poslat tam kam patří, nedovolit přístup k vojenským akcím a pak použít takových metod, které by jí zajistily vítězství a nikoliv druhý Vietnam. atd.

Stačí, aby toto, co Vy teď tady píšete, aby USA vtělily do své ústavy ! A vše je vyřešeno ! Nikdo již Vám nebo lehovi nebude nadávat a považovat Vás za úchylné lháře. Jenže to né ! Pánové chtějí být svatí, svatí demokraté a lidumilové. Oni by sice chtěli vraždit, mučit, upalovat - ale nechtějí, aby se o tom mluvilo !

Pane Arkan, vysvětlete, proč ??? Stydíte se ? Špatně by se Vám spalo ? Máte strach, co by řekly dějiny ? Nebo o co Vám jde ? Za koho mluvíte ? Jen za sebe, kdo Vám dal právo toto říkat ? Jste duševně zdravý ?

78596

Myslím pane Karels, že je jasné, jak se angažujete. A to jste nemohl někomu poradit, ať tedy neblábolí ty nesmysly, že USA šly do Iráku zavádět demokracii ? Teď jste jasně definoval, o co USA jde !! Že nikoliv o demokracii.

78599

17.11.2005 14:37

Nevinen! Izraelský důstojník, který vystřílel 17 kulek do palestinské školačky, byl osvobozen

RE: Tak to jste asi nebyli na vojně

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Čistému vše čisté !
Pane Arkan - později, jako velitel družstva, jsem jich i pár "zlomil" a naučil poslouchat. bych okomentoval tak, že kdo mečem zachází, mečem schází. Tedy se můžete spolehnout - najde se podle toho vzoru zase "pár jiných situací, kdy Vás někdo zlomí a naučí poslouchat" .. [velký smích]

Nedělám si vůbec žádné starosti, jak to bude, víte to i Vy, že nikdo ničemu neunikne. Ale můžete se trapně utěšovat, že tomu tak není, tedy se utěšujte ...

78720

[smích] Buďte bez starosti - já již dávno stvoření zvané "leho" neberu jako partnera na diskusi a taky s ním přece nediskutuji. Já mu pouze všude, kde se vyskytuje připomínám, že on je válečný zločinec a psychopat a to již bez ohledu, jestli je, byl či bude americkým vojákem v Iráku.

Moje alternativní politické smýšlení netřeba složitě zkoumat a zatím alespoň v tuzemskou odnož demokracie stále věřím, že mě nemůže stíhat za ideozločin zvaný " Nazývání válečného štváče, psychpatického zločince a úchyla jménem leho válečným štváčem, psychopatickým zločincem a úchylem".

Protože ten úchylák leho to tady psal a píše. Podívejte se do archívu na to hovado fašistické, co tady píše a nikdo proti němu nezasáhne.

78727

Pane leho, napíši to i přímo Vám - já s Vámi nediskutuji, neboť to s ohledem na Váš duševní stav není možné. Vy patříte anebo do blázince na trvalo, nebo do vězení - taky natrvalo. Podle Vašich vlastních slov - zájemce se může kouknout do archívu - nemůže nikdo rozumně neusoudit, že jste válečný stváč a zločinec, psychopat a úchylný člověk (pokud vůbec), potažmo fašistické hovado (to spíš, než ten člověk) !!

To ale nejsou urážky, to ani není nedostatek argumentace v diskusi, neboť tato není s Váma možná. To je konstatováníé holých faktů. Obdivuji další Zvědavce, kteří se stále ještě naivně s Vámi pokouší diskutovat. Místo, aby Vám to samé vmetli do tváře..

78732

17.11.2005 16:24

Germar Rudolf deportován z USA do Německa. A David Irving zadržen rakouskou policií

RE: mate to marny...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Vážený pane Karels, já se rovněž domnívám, že situace se globálně blíží k vážné katastrofě, jejíž součástí bude s maximální jistotou i zcela zoufalý pokus - tedy nejméně pokus - dokončit to, co Hitler začal. Dlouhodobě a soustavně studuji historii, ovšem se zřetelnou snahou historii využít pro pochopení smyslu starých proroctví. Čili ta proroctví byla důvodem studia historie, nikoliv naopak - v konečném důsledku to však nyní nehraje roli.

Možná bychom mohli mimo tuto diskusi vyměnit pár názorů ? Nepodceňoval bych, být Vámi, obecné nálady ve společnosti ve vztahu k "židovské otázce". Ovšem, poněkud mě teď odradil tento Váš výrok: Vážený pane, pogrom se zřejmě odehrává nyní ve vaší hlavě. Protože byste nedokazál vyplodit takovou blbost. Nechám to na Vás.

78737

Pane Arkan - že Vy čtete jen sem tam něco ? A že Vy,, když narazíte na něco, co Vám nepasuje, máte při čtení zavřené oči, že jo ! Protože jinak by jste musel na značku "leho" reagovat stejně, jako já.

To leho tady tvrdil, že by otázku Palestíny vyřešil atomovými zbraněmi. To leho tady napsal, že Arabové nemají žádné práva, že práva má jen ten silnější. To on tady tvrdí, že US armáda nepoužívala a nepoužívá ZHN proti civilistům. A když by bylo třeba, vše by se dalo doložit.

Chcete to popírat, chcete se navážet do mě - to já tady snad vedu takové fašistické kecy ? Proč to děláte ? Vám takový "člověk", který možná sám nevraždí, ale za peníze slouží ve stejné vojenské mašinerii, jako ti, co to dělají, nepřipadá jako válečný zločinec ? Pří té jeho retorice ? Co tím naznačujete o sobě ? Nechte pane na hlavě a starejte se tam, kde je to zapotřebí.

78763

17.11.2005 18:16

Nevinen! Izraelský důstojník, který vystřílel 17 kulek do palestinské školačky, byl osvobozen

RE: I kdybych tisíckrát stál na straně

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Opravdu větší odpovědnost má ten, který takový rozkaz vydá. Ale ani z toho, kdo jej splní, nelze odpovědnost snést. To by jste pane nastolil náramně jednoduchý způsob, jak se vyrovnat s libovolnými zločiny. Mimochodem - v ekonomice to pak funguje jako tzv. "bílý kůň".

A navíc - neplatí, že nevědomost hříchu nečiní - totiž každý měl a má možnost vědět. A každý má Zákon v sobě !! To snad víte.

78764

Ale nono, přečtěte si třeba ze dneška příspěvek 78 744 a 78 760, nechci zase tratit čas příliš nad takovýma blbostma, mohl bych ale jit i do minulosti - píše tam nějaký Váš přitroublej příbuzný a ten opravdu "zasírá diskusi".

Blbé je pane, že po internetu se můžeme "prát" do nekonečna, záleží pouze a jen na tom, kdo má více času. Tedy bych to asi prohrál - mám jej poněkud ohraničený. Na skutečné argumenty ale jste pane docela "chabrus".

78780

17.11.2005 22:25

16 let poté – zvítězila pravda a láska?

RE: Ma se nekdo hur?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Já jsem si tedy kupříkladu polepšil, dokonce poctivou prací ! [velký smích] Ale na druhou stranu - hanba mě fackuje, protože jsem se v roce 89 od začátku dosti angažoval a dnes potkávám lidi, které jsem přesvědčoval a přesvědčil, ať se přidají. Protože jsem snad již za pár měsíců pochopil, že vše je jinak !!

V roce 89 nebyla žádná revoluce. Komunisti "nešli od válu", jak se lidi radovali. Naopak - zbavili se odpovědnosti za řízení společnosti, ale ponechali si všechny výhody, fakticky jim moc zůstala. Absurdita této tzv. "sametové revoluce" vyplyne třeba z toho, že byl kontinuálně převzat právní řád ! Tedy, jelikož nelze v demokracii prosadit žádnou retroaktivitu, nelze žádné zločiny komunistů trestat. Absurdní stav !

Čili celý efekt je ten, že komunisti dodnes a snad ještě více drží všechny nitky pevně v rukách, ale veškerou odpovědnost hodili na systém demokracie. To by jste pane kemo měl pochopit a pak nebudete slušné lidi urážet třeba tím, že je onálepkujete jako komouše třeba proto, že se jim takový způsob nelíbí. Protože hodně lidí je na tom skutečně a nezaslouženě hůř ! A je jich více, než těch, co se mají líp. Cestování to nevyváží. Více svobody totiž znamená více svobody hlavně pro podrazáky a zloděje.

Tedy ve všech těch postkomunistických společnostech došlo k tomu absolutně nejhoršímu možnému scenáři - míněno pro poctivé leč neprůrazné lidi. A vcelku asi nebudu daleko od pravdy, když řeknu, že takhle to bylo cíleně "spaktováno" mezi Gorbačevem a Reaganem.

Jistí oni usoudili, že experiment "socialismus" je u konce. Ale soukmenovci byli tu i onde - tedy údajně vítězná strana nekladla žádné podmínky, byl umožněn poklidný přechod do nového stavu. Soukmenovci z obou stran si v tichosti a v ústraní podali ruky a jedeme dál. Jestli ale si myslíte, že v USA máte lepší demokracii, jen stěží by jste se mohl mýlit více. [velký smích] Nic takového totiž neexistuje ani tu ani u vás za velkou louží !

78838

Že Vás huba nebolí. Dobře víte, že to není pravda. A taky dobře víte, že leho je psychopat. A nebo chcete, abych si to myslel i o Vás ?!?

A toho internetového hrdiství lituji, strašně rád bych některé pány potkal tváří v tvář a zeptal se jich, jestli stále mají odvahu tvrdit takové kraviny !! Neboť jsem docela nervák, pane, zejména když potkám jistý druh lidí.

78842

ad1)Je to fakt, nikoliv šokující. Jak to ale souivisí s tím, zdali má dotyčný "navrch" - dost dobře nechápu.
ad2)Tady by to mohlo k nějaké sympatii vest snad tehdy, kdyby ten člověk takto i aspoń trochu uvažoval. Jinak ale je totiž spíše sporné, co je to za člověka. Aby někdo v podmínkách druhé poloviny 80.let přerušil studia a emigroval mimo jiné před nutností narukovat do Čsla, přitom však vzápětí nějak vstoupí do US armády a vlastně vzápětí je nasazen ve válce v Perském zálivu - to Vám není divné ? Trochu se nad tím zamyslete ! Život sice tropí hlouposti, ale pokud lze vymyslet jiné vysvětlení, tak bych toto nebral ! A ono vymyslet lze.
Totiž - druhá polovina 80. let řečeno básnicky "byla již těhotná" očekávaným pádem komunistických režimů. Kdo to trochu sledoval - nemohl být překvapen. Kdo měl trochu cit na "společenské klima" - cítil ten "zvláštní stranický nihilismus" mezi komunisty. Oni věděli, že se blíží konec. Jestli někdo za těchto okolností utíkal před ukončením VŠ studií a nechal se nalít do americké armády, potom to nebyly nějaké obvyklé pohnutky, pane zaplatil.
"Leho" s největší pravděpodoboností anebo spáchal obzvláště neodpustitelný zločin v tehdejším Československu a zdrhnout prostě musel a US armáda mu skýtala vlastně azyl, nebo se jedná o duševně chorého člověka. Při té druhé možnosti budiž mu odpuštěno, nemůže za to. Třetí možnost je, že neexistuje a jsou to jen přitroublé hrátky nějaké "Nasírací sledovací agentury".
ad3)Ano, docela zpočátku vytáčí, je z toho vidět, že absolutní většina "Zvědavců" má úpřimný záměr poctivě a rovně diskutovat, což při střetu s takovým individuem musí přechodně vést k zvýšení adrealinu v krvi. To, že mu tady někteří nahrávají, na ně vrhá pozoruhodné světlo.
ad4)Ano, ukazuje to opravdu na možnost, že se nejedná o reálnou osobu, nýbrž o nějakou agenturu, která se za něj schovává. Jinak si to nelze prakticky vysvětlit. Doporučuji popracovat s archívem a podívat se, jakou rychlostí je značka "leho" schopna doslova chrlit své příspěvky a kupodivu jsou to příspěvky reagující vcelku smysluplně z hlediska formální logiky na vedenou diskusi. Já jsem udělal pokus a zjistil jsem, že bych toho schopen nebyl, nejsem prostě v čase například dvou minut přečíst nějaký příspěvek, promyslet si to a pak smysluplně odpovědět a dokonce bez gramatických chyb a překlepů. To vede mě k závěru, že zde spolupracuje více osob na značce "leho".
5)To by nebylo ani nutné komentovat. Kdoví, co za tím je.

Skutečně je to pozoruhodné, zkuste se prosím nad tím zamyslet asi tak jako já, co Vám z toho výjde ! [smích]

79033

...tak se Palestinsko-Izraelský problém vyřeší rychle a jednou pro vždy.

No, tady v tomhle Izraelci tahají za krátký konec ! Jejich natalita se nedá srovnat s arabskou. V tomto to asi prostě prose... hrají. [smích]

Ostatně ale jak tak koukám po světě, tak chudobný svět porazí ten rozežraný svět euro-atlantické civilizace prostě "prostým sexem bez ochrany" - a bez hranic ! [velký smích] A ještě jim tam pošlem vitamínky... [velký smích]

79090

Z nějakých důvodů pan Arkan nevidí a neslyší, jen tiše lehovatí = nereaguje na nepříjemnosti. Tak řečený mrtvý brouček.

79091

Tak se mi zdá, že ta blbost je jaksi nakažlivá, či co. Že by ten ptačí virus zmutoval tak zvláštně ? Zdá se přitom, že číst snad umíte, ale reagujete mírně řečeno "nějak divně" - prostě jako ehm - leho.

Ale kdyby jste si dal trochu práce a přečetl to pomalu ještě jednou, možná Vás napadnou i inteligentnější myšlenky. A pak by jste je mohl napsat.

Zkuste vysvětlit - chci po Vás hodně ? - co může mladého a nadějného vysokoškolského studentíka "leho" přimět k tomu, že z ničeho nic práskne do bot, uteče před eventuální službou v čsla - v té době již lehárna proti "čepičkárně" - a uteče do ciziny a hnedle se nechá nalít do americké armády.

Jestli to ale chcete zdůvodnit neuhasitelnou touhou onoho studentíka po svobodě a demokracii amerického typu, pak nepište raději nic. Tomu by jste podle mě ani Vy nevěřil, kdybych to napsal já. [velký smích]

79093

Já už raději nebudu na individuum "leho" reagovat přímo, zdá se totiž, že pod vlivem pravdy se jeho duševní integrita stává smutnou minulostí ! Nicméně, ačkoliv jsem si úplně původně myslel, že jej je třeba vyhnat z každé diskuse, potom jsem si nějaký čas říkal, že to není třeba, že se znemožní sám, tak dneska si myslím, že by již měl být zavřením do blázince chráněn sám před sebou, aby si neublížil ! [velký smích]

A jsou zde již další adepti na totéž humánní opatření - třeba - ale nebudu jmenovat, aby se jim stav nezhoršil.

79154

Já jsem to absolvoval, neboť jsem chtěl vydedukovat, v jakých časech chodí individuum leho na směny. Na "kadenci", s jakou tady "střílel" ty své hovadiny - čili "lehoviny" ! - bylo vidět, že v tom jakýsi řád je, tedy že nemá neomezený čas. Ze sledu jeho výpotků se dá usoudit, že měl tak asi tři nejdůležitější časy, kdy ale potom dokázal reagovat s rychlostí cca 1 výpotek za cca 3 minuty. A to prosím na různých tématech.

Jsou pouze dvě možné vysvětlení - anebo si vždy vše přečetl a na nečisto napsal odpovědi a ty tam pak jen sázel kopírováním, anebo je ve skutečnosti značka "leho" více lidí. Já považuji za prakticky nestíhatelné, aby jeden člověk sledoval diskusi na více tématech a dokázal vcelku logicky reagovat v tak krátkých časech - zkoušel jsem to jakoby znormovat a podle mě to nejde. Tedy nejde - nanejvýše na jednom téma a s bídou při reakcích na dva až tři proti-diskutéry. Jsem z toho na rozpacích. Záměrně ponechávám faktickou správnost jeho argumentace, ta je spíše potom předmětem zdejších místy rozhořčených diskusí.

Jinak je mi však to individuum ukradené. [velký smích]

79172

Pane kema, vy jste zřejmě rovněž duševníma chorobami prolezlý "samá díra na duši" ! [velký smích] Strčte si ty přitroublé kecy o komunistech a to nálepkování do jedné z těch děr, aby jste nevykrvácel a neotravujte plkáním o něčem, o čem jak Vás tak "poslouchám", jste asi jen četl v nějaké vskutku špatné literatuře.

Protože právě nyní říkáte něco: Ted ziju v zemi, kde si lide nenadavaji jen proto, ze ten druhy ma na vec jiny nazor. a toutež hubou nevymáchanou to děláte druhým ! Asi, pokud skutečně žijete v takové zemi, by Vám měli preventívně nakopat prdel, aby jste jim to tam nekazil !!

79173

Pane Antiseptik (jinak nic proti, zvláštní nick [smích] - co si lze pod tím představit ?), taky jsem nad tím přemýšlel. Já se domnívám, že značka "leho" skutečně kryje nějakou agenturu, která nás tady monitoruje a provokuje, aby jsme se rozkecali. Osoba "leho" však pravděpodobně taky fyzicky existuje a bude to skutečně anebo exemplární vůl, anebo nešťastný člověk - možná s duševní poruchou - nebo že by určitě či dokonce obojí ?

Ten nešťastník se značkou "leho" o sobě tvrdil, že studoval vysokou školu - teď již přesně nepamatuji, asi VŠE a někdy koncem 80. let (1988 ??) mu najednou prdlo v bedně a utekl za kopečky ! Údajně tak strašně nenáviděl komunisty, že už to nevydržel a musel ! Navíc nechtěl doma na vojnu, ovšem obratem se nechal nalít do americké armády a hnedle šel válčit do Kuvajtu. Tady kdesi kousek vedle to zdůvodňuje způsobem, který raději nebudu ani hodnotit.

Totiž tady kdyby někdo začal mluvit o Cheopsově pyramidě, zaručeně by analogicky k dosavadní zhovadilosti jeho argumentace začal "leho" tvrdit, že jeho nějaký praprapra-děda dělal na stavbě té pyramidy políra a že tedy on ví nejlépe, jak se to stavělo a vše by nám se špidlovsky kouzelným úsměvem vysvětlil ... brrr

No, ale zpět k té jeho historii - napínal jsem svou empatii ze všech sil, ale nedokázal jsem se do toho, co on tvrdí, jaksi vžít. Moc jsem chtěl, ale jaksi to prostě nehraje dohromady. Holt. Už jsem měl potíže si třeba jen představovat, jak emigrant v podstatě na otočku je hnedle americkým vojákem. No nic. [velký smích] Možná už fakt melou z posledního a berou na žold i třeba bez nohy ?

79178

19.11.2005 18:47

Nevinen! Izraelský důstojník, který vystřílel 17 kulek do palestinské školačky, byl osvobozen

RE: Podle Zvědavce je 13letá dívka dítě?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ano :... tohle neskončí jen tak.Buď zemře Izrael,nebo zemře celý arabský poloostrov. ...

Chyba je, když se k této problematice postaví někdo někde od prostředka, potom logicky vidí jen ten palestinský terorismus. Ale ten začátek je samozřejmě poněkud dále v minulosti. Arogantní postup, kdy si ten aktuálně silnější (=rozuměj zde Izrael, USA a spol) myslí, že se to časem nějak uhladí, že když se budou lži opakovat dostatečně dlouho, že se z toho přeci jen časem stane pravda (=rozuměj, že dějiny píšou vítězové), vede potom ty poloinformované k tomu, aby schvalovali všechna ta zvěrstva co by "oprávněný boj proti terorismu". Čili chtějí léčit chorobu na jejich následcích a nikoliv na příčinách.

Přesně takovými teroristy bychom se stali i my, kdyby jsme byli nuceni bojovat "na život a na smrt a bez pardonu" o holou existenci. Smůla Izraele a USA je prostě v tom, že to Arabové nevzdávají a jaksi nechtějí a nechtějí zapomínat ! To se pak těžko píšou ty vítězné dějiny. A tak, aby vítěz mohl konečně dopsat ty svoje dějiny, musí válku dotáhnout do hořkého konce. Čili - jestli chce Izrael svůj mír podle vlastních dějin - musí holt vyhubit ty Araby do mrtě. [velký smích]

No a k tomu se přichomejtnou blboučké existence, co po světě potí lehoviny, aniž vůbec ví, o čem vlastně mluví. Třeba tady na Zvědavci "leho".

79183

20.11.2005 21:13

Máme stále čas?

RE: Ze by byl cas ne delani zasob jidla?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tady jako by byla odpověď:
http://www.radioliberty.com/stones.htm
Ale po přečtení budete možná vážně zamyšleni - kdo si to s námi vlastně hraje !

79310

20.11.2005 21:48

Máme stále čas?

RE: Dinosauři, savci, lidé - pořád to kolotá...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ten časový údaj a jeho krásné "přiblížení" pro představu znám. Já sám, asi stejně jako Vy, nemám s tímto - co jsem napsal - žádný duševní problém. Ale přiznám se, měl jsem ! Nějaký čas. Ale už nemám... [smích]

Proč že asi, že jo. Mělo by se lidem pomáhat ? Co já vím ? Ale jedno musím upřesnit - toto není prognoza. [velký smích]

A k tomu BBC - mi se kdysi ty jejich "vědecko-naučně-populární" filmečky docela líbily. Než jsem ale zjistil strašné rozpory. Naopak jsem očarovaně koukal na dinosauří šlápoty v Paluxy River s lidskýma šlápotama v těch dinosauřích a hrklo ve mě !

79316

21.11.2005 11:01

Máme stále čas?

RE: a teď vážně

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Právě tomu jsem se chtěl záměrně vyhnout. Abych použil "Meze růstu" a "Překročení mezí". To by myslím si nejspíše odradilo. Je ale dobře to připomenout - a nepochyboval jsem, že se to tu dostane. Upřednostnil jsem provokaci.

Osobně se totiž domnívám, že stejně jako při léčení chorob lidského organismu se věda příliš spoléhá na léčbu samotných následků a vyhýbá se fundamentální příčině - tedy míněno při léčbě "plebsu", že takhle je postupováno i v této otázce. Já tedy tady nenabízím nějaké "prášky na bolení Země" - nabízím provokaci, bolestné štípnutí - ať se vzbudí konečně imunitní systém !!

Zaručeně tu předstoupí pan TS coby náše místní ukázka "vědce" a bude vcelku přezíravě vypočítávat všelijaké zaručené technické postupy, kterak věda vše již dávno ošetřila.

Ano, umíme ledacos. Vlastně - věda skutečně umí "skoro vše" !! Pánům vědcům ale unikají jisté zdánlivě nepodstatné detaily. [velký smích] Že oni bádají, léčí, operují a rozdávají si Nobelovky, jsou na sebe pyšní - ovšem taková zprávička v tisku "Operace se zdařila, pacient zemřel" s nimi ani nehne.

Jenže tím pacientem je celá planeta, jsme my všichni a čekáme již jen na tu zprávičku. Možná poslední vědci odletí někam na Mars a tam budou dále spekulovat, jakto že pacient umřel, vždyť oni měli ještě tolik dobrých rad ! [velký smích]

79385

21.11.2005 11:17

Máme stále čas?

RE: Dobrá Zpráva

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Jan, píšete asi v dobré víře :Tahle věta nahoře je pěkná blbost a myslel jsem .. atd.

Tedy pro Vás - Arktída je oblast vymezená polárním kruhem směrem k severnímu polu, neni-liž pravda. Podívejte se na mapu Arktídy, kolik tam uvidíte pevniny ? Co takhle Gronsko třeba ? Je tedy dobré "myslet", ale myslete do důsledků.

Analogicky k Vašemu výroku "Takže když se mohl mýlit v takovéto základní vědomosti, snad se mýlí i v ostatním." bych se tedy dále nemusel Vámi zaobírat. Ale já ano - ještě k literatuře. Záleží na každém z nás, jak se na to podíváme. Někdo dospěje k poznání dříve, jiný později. Ta literatura je jako burcující podstatně závažnějí tato, kterou jsem uvedl, než všechny vědecké studie. Věda je v současnosti "děvka prodejná", za poskytnutý grant "nám plebsu" vyfabrikuje libovolnou lež.

O Židech jsem nic nepsal, tedy proč Vy ano ?

Tu Vaši poslední úvahu v posledním odstavci jste si měl patrně odpustit, hodně jste toho na sebe prozradil ... [velký smích]

79389

21.11.2005 11:26

Máme stále čas?

RE: Dobrá Zpráva

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Není vůbec trefná ! V Arktídě se nachází miliony km2 zaledněné souše, která je v těch 149 milionech km2 souhrnné plochy souše zahrnuta. A to nevíme, jak hodně je váhou pevninského ledovce hlavně v Gronsku zatlačen i okolní šelf, který by se po odlednění patrně vynořil a vytvořil další souš.

Zúrodnění běžné půdy na ornici - dovolte abych se pousmál. Proč chcete prvně nechat úrodnou půdu zničit a pak teprve pracně vyrábět novou ? Nebylo by jaksi přeci jen lepší chránit tu stávající ? Kterou zatím vždy jakože zadarmo vytvářel fungující ekosystém ? Vždyť je to úplně scestná úvaha !! Vy tady asi ilustrujete, jak je uvažování člověka zdeformované. [smích]

Na oceány zapoměňte, nebo napíši další článek - o oceánech, by jste se pak asi hodně divil ! [velký smích]

79391

21.11.2005 11:36

Máme stále čas?

RE: Dobrá Zpráva

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane TS, na Vás jsem se těšil ! Vy asi moc o stavu světového oceánu nevíte, nečtete, ani se na něj nechodíte dívat - že ano ! Sarkasticky a zároveň ve skrytu duše "smutně k pláči" Vám tedy doporučuji - sáhněte tím vaším "vědeckým způsobem" do oceánu a uvidíte ten "fičák" !


Mimochodem - dosti zlomyslně jsem čekal, že to Vy tady budete propagovat výrobu ornice zaručeně vědeckými postupy. Pochybuji ovšem, že to zvládnete lépe, než samotná Matka Příroda. A tu energii na to by jste získával pouze na úkor Přírody. Zamyslete se prosím ! [velký smích]

79393

21.11.2005 11:42

Máme stále čas?

RE: Zmatení pojmů

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ano pane !! Není tu tleskající smajlík, tedy to vypíšu : TLESKÁM ! Není vlastně co dodat.

79394

21.11.2005 11:44

Máme stále čas?

RE: Zmatení pojmů

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Není to v tom jak píšete. Není to o fatalismu, jen to tak vypadá. A náboženství ? Na co náboženství - Boha hledejte !

79395

21.11.2005 11:49

Máme stále čas?

RE: Kazdym rokem pribyva o jedno procento rakoviny na vic,dokonce i muzi ,uz maji rakovinu prsou.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Roberte - *the depleted-uranium munitions - to je námět na samostatnou diskusi, máte absolutní pravdu - akorát si nejsem zcela jistý, zda-li si uvědomuje Vy sám všechny konsekvence, je to extrémně závažný problém. Rozptýlení oněch tísíců tun oxidů DU je faktor, který by pravděpodobně dokázal vyhubit život na planetě sám o sobě. Záměrně jsem to nevzpomínal zde.

79396

21.11.2005 12:03

Máme stále čas?

RE: zavazne problemy

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pan Daniken shromáždil otázky a provokatívně je předestřel. Je směšné, když jej za to někdo kritizuje z pozice vědy, která přitom ty samé otázky vehementně zametá pod koberec.

Lidé coby miliardový dav turistů a diváků "masmedií" lhostejně šlapou po své minulosti a obrazně myslí jen na hamburgery. Nekladou si otázky, fakta "na talíři" znuděně odsouvají - platí si totiž vědu, aby odstraňovala takové nepříjemnosti. Tak to asi ve skutečnosti je... [velký smích]

Imunitní systém lidstva je zavalen "odpadky" vědeckého kutění, což patrně někdo asi chce, jinak si to neumím vysvětlit. Já tady do toho dloubám a jsem zvědavý, co bude ... [smích]

79398

21.11.2005 12:12

16 let poté – zvítězila pravda a láska?

RE: Ma se nekdo hur?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Je to asi tak. A je to smutné ! [pláč] [naštvaný]

79400

21.11.2005 12:31

Máme stále čas?

RE: Ze by byl cas ne delani zasob jidla?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Je to zajímavé, že ano ! Kdo si tady s námi hraje ? Vím, že položením této otázky se vystavuji kritice za "paranoické uvažování", ale uznejte - kdo a proč něco takového a takto udělal ? Vždyť zadarmo nehrabe žádné kuře a zde - ejhle, nebylo to přece zadarmo. Co se to tady "na nás lidi" šije ?

A k Vaší úvaze, že přeci lidstvo nemusí nutně přežít - souhlasím ! Tak ta otázka asi stojí, ovšem když do toho zamontujeme nějaký "vyšší záměr" ? Jak je to potom ? Člověk v rozsahu "nám známého života" totiž je skutečně vyjímečný. Nemusíme si to tedy namlouvat, tak to prostě je.. Nechce se mi citovat z Genesis, tam je to dáno vcelku pochopitelně a ruku na srdce, co lze doopravdy postavit proti ?

79403

21.11.2005 12:36

Máme stále čas?

RE: Ze by byl cas ne delani zasob jidla?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Kouknul jsem, nevím proč, ale jaksi mi to připomělo ve špatném slova smyslu "jehovisty"! [velký smích] Ale věcně - zatím platí, že věda na každý jeden objasněný "záhadný problém" při tom objasňování vyšťourá cca 10 nových, ještě záhadnějších problémů a "jedeme dál". Hm - nevede mě to k optimismu, že bude 50 let stačit ! Cosi k tomu napsali staří proroci, nemám důvodů si myslet, že zrovna tady se spletli.

79404

21.11.2005 13:01

Listopad

RE: Jistě. Dobré a pravdivé zůstává i tehdy, když to pozdější normalizátoři pošpiní.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ono se to ale změní, časem, tedy jestli bude .. [velký smích] A je otázka - jestli tu vůbec je žádoucí se měnit zrovna k "obrazu" třeba společnosti americké !

Lidi si skutečně jako když neuvědomují, že za vším je práce. A tady doma, v Česku, je to vlastně docela zarážející, že si to neuvědomují. Každý si klidně sám vykope někde na chajdě kanalizaci, aby mu jeho vlastní spašky nečvachtaly pod nohama u chajdy. Ale když by měl něco takového dělat v práci, je to pod jeho důstojnost. Čili asi musí nejprve přijít pořádná bída a pak to půjde !

Ale co možná tady ty "tuzemce" zmátlo a svedlo s cesty je to, že koukají na filmy, hltají příběhy "těch extra úspěšných" a sami sebe pasují do role těchto, nechtějí si jaksi uvědomit, že na jednoho takového připadají tisíce ba miliony těch méně úspěšných. Odmítají se vnitřně smířit s vlastní neúspěšností a přitom sami nedělají aktívně a hlavně bolestně nic pro ten "extra" úspěch.

Dále je třeba si uvědomit tu "otřesnou duchovní chudobu" typicky právě americké společnosti, která se sama sebe vylepšuje právě ukazováním těch "úspěšných". V sumě však je americká společnost velmi neúspěšná, počítáme-li to "produkcí" vnitřně vývážených a vpravdě lidsky důstojných jedinců. Hm - asi dostanu za uši ... [velký smích]

79406

21.11.2005 14:07

Máme stále čas?

RE: zavazne problemy

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane TS - omlouvám se, a tedy, co se to zjistilo na tom sloupu ? Jak píšete: Viz treba ten sloup. Zjevne se odebrani vzorku a analyza a nasledne nalezeni "pozemske" odpovedi pocita za zametani pod koberec.

Jsem o tom zjevně podinformován [zahanbení] !

79414

21.11.2005 15:12

Máme stále čas?

RE: Zmatení pojmů

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To nemusí být dáno ani písemně, že je jen a pouze jeden. Přece je to zcela logické, Vy první by jste k tomu měl racionálním myšlením dospět, ne ? Tak toho "jediného" mám na mysli.

79419

21.11.2005 16:15

Máme stále čas?

Malá dělostřelecká příprava..

Petr Gejdoš 83.?.?.?

V rámci přípravy na eventuální článek o stavu oceánů bych si dovolil zde několik dalších čísel:

Všechny světové řeky odnášejí do moří za rok cca 38 000 km3 "sladké vody". Tento údaj bych nedoporučoval někomu kontrolovat - věřte tomu, sám jsem nad tím strávil hodně času. [smích] Přepočteno na celkovou plochu souše to dělá cca 253,3 mm vodního sloupce průměrných srážek za rok. Jen pro ilustraci - na severní Moravě kde žiji, je dlouhodobý průměr srážek za rok asi 880 mm vodního sloupce. A jsou na planetě místa, kde naprší přes 10 000 mm.

Podle platné normy pro křišťálově čistou neminerální pitnou vodu je obsah příměsi k čisté vodě cca 500 mg/litr. Prostým vynásobením dvou čísel dostaneme, že kdyby veškerá voda v řekách byla podle normy, potom by odnášela se sebou 1,9 miliardy tun příměsí.

Já nejsem teoretik, pracuji spíše v terénu, tedy jsem udělal serii praktických pokusů. Nabral jsem z místní říčky, která je prosím opravdu "pstruhová", několik vzorků vody, když byla skutečně voda čistá - prostě pstruhová. Dosti pracně jsem změřil obsah příměsí zde a vyšlo mi necelé skoro dva gramy na litr - když by tedy byly všechny řeky "takto čisté", odnášely by do moří cca 7,6 miliardy tun za rok.

Udělal jsem ještě jeden pokus, zaranžoval jsem "stoleté záplavy" a vyrobil takovou typickou kalnou povodňovou vodu. No asi jako teče běžně v Amazonce, když tam normálně prší. Jen tak mimochodem - všimli jste si vážení, že Amazonka letos jaksi vysychá ? Zjistil jsem obsah příměsí a vyšlo mi pohodlné číslo - lehounce přes 50 gramů na litr. Pohodlné proto, že bez počítání je to 100x více, než u té pitné vody, tedy pak by odnášené množství příměsí do moří bylo asi těch 190 miliard tun za rok. V tom tedy bude těch 24 miliard tun ornice, o kterých je diskutovaný článek.

Celé to píši, aby někomu nevrtalo hlavou to číslo ! Jako, že je to moc, nebo tak nějak. A zároveň - uvědomte si, že toto vše skončí v oceánech. A teď ruku na srdce, tušíte vážení, co vše se sebou voda do moří vezme ? Kolik rtuti, kolik olova, kolik arzenu, kolik DDT, kolik BF, kolik PCB, kolik plastů, kondomů - netřeba pokračovat, že jo.

Ale perličku nakonec - ženská "pilulková antikoncepce" projde ženským tělem a vykoná v něm "své kýžené dílo". Pak v jistém blíže nespecifikovaném místečku opustí ve formě roztoku v moči její tělo a plynule pokračuje řekami až do oceánu. Ta účinná antikoncepční látka se neodbourá, trvá ji to dlouhé roky, co dotyčná antikoncepce "bloumá světem" a stále účinkuje plynule dál - je to jakoby jen katalyzátor... [velký smích]

A představte si - funguje to i na vodní živočichy. A máme pro ryby antikoncepci zadarmo !! Co teď s tím, pane TS, Vy jste skoro vševědoucí vědec, nějak se nám přestávají rozmnožovat ryby a zrovna teď, když máme starosti s potravinami !! [velký smích] [velký smích]

79427

21.11.2005 17:44

Zpráva z druhého slyšení – krajský soud Mannheim, 15.11.

RE: To je pěknej bordel v tý rakouský říši!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To je velmi zajímavé "coby kdyby" : žádná země ani případná koalice nemohla obstát proti bolševickému militarismu, založeným na německém průmyslu a surovinovém zázemí Sov. Svazu.

V tomto směru ale existuje nespočet precedensů proti - naštěstí ! Dokonce to je i v Bibli - že žádný strom neroste až do nebe !! Takže možná by bylo hůř, ale kdo ví, třeba ani ne. Rozhodně by byl asi na světě větší pořádek !

Existuje, ale nečetl jsem, nějaké "svěží dílko", kde autor románovou formou rozvinul představu, že Hitler vyhral válku. No a alespoň v tom románu se nic moc nestalo, co by ten alternativní svět odlišovalo od toho dnešního. Teď se budu opakovat - v tom románovém světě byl akorát větší pořádek. Překvapivě v něm vládlo právo zcela nekompromisně. Hm - o čem je demokracie coby systém, když právo může být koupeno za špinavé peníze ? Tož já nevím ... [velký smích] Totiž - jednou chyba = vždy chyba, míněno systémově.

79436

21.11.2005 22:33

Máme stále čas?

RE: Zmatení pojmů

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ha, přišel jste jak na zavolanou. Již jsme dva, nebudem se báti vlka nic ... [smích]
To reaguju na :Příjdou větší události a tentokrát budou oznamovány hlasitěji než doposud, aby je nebylo možné přeslechnout a jak to už několik let pozoruju, teď už opravdu jdeme do finále... to už tady podobně hlásám delší dobu a ačkoliv jsem opatrný, přesto jsem si vysloužil potupně přezdívku Gejdodámus (a'la Nostradamus [velký smích] ) !!

Osobně si myslím, že není úplně pravda, co říkáte s tím náboženstvím:Chce-li někdo jít k Bohu bez Církve, může, nikdo mu tuto svobodu nebere, ale je to jako by se člověk rozhodl dosáhnout vysokoškolských znalostí v oboru bez pomoci profesorů a studia..., neboť třebas byly časy, kdy na těch univerzitách "kázali bludy" a tedy to dosažení těch vysokoškolských znalostí pak bylo sporné. Nelze, aby slepý vedl slepého ... ale jinak souhlasím. [smích]

79478

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

Káva pro Zvědavce

46

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 104 čtenářů částkou 16 005 korun, což je 46 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Newsroom ČT24 má jasno: hurá, očkovat!22.11.20 11:13 Česká republika 7

Spacákova revoluce 2?20.11.20 13:08 Česká republika 2

Novináři používají agregát dýmu pro zdramatizování protestů20.11.20 12:25 Slovensko 5

Sčítačka hlasů v poslanecké sněmovně je cinknutá a upravuje hlasování20.11.20 04:14 Česká republika 1

Šéf protiteroristické skupiny navrhuje národní debatu o kriminalizaci pochybovačů o vakcíně19.11.20 23:14 Británie 3

TRUMP TRIBUTE II CZ19.11.20 14:45 USA 0

Na Slovensku střílí gumovými projektily do hlav lidem18.11.20 22:25 Slovensko 0

Ještě jednou President Trump18.11.20 22:13 USA 1

Vláda vyrobila další paskvil, obchody zavírají při zákazu vycházení17.11.20 17:34 Česká republika 4

V polní nemocnici v Letňanech neležel jediný pacient16.11.20 22:10 Česká republika 2

Vládě se zalíbilo omezování a šikanování lidí, další komplikace při nákupu potravin16.11.20 19:09 Česká republika 0

To je vlastenec a ne jak jej líčí media15.11.20 21:55 USA 2

Rozvrat vzdělanosti národa v přímém přenosu15.11.20 21:17 Česká republika 10

Soud rozhodl, že nařízení nosit roušky venku bylo nezákonné13.11.20 19:03 Česká republika 4

Od Prymuly k Blatnému. Aneb z bláta do louže13.11.20 16:27 Česká republika 3

Trump bojuje jako lev. Vyhodil vedení Pentagonu. Na iDnes z toho šílí11.11.20 23:26 USA 6

Jak je to se zahlcenými krematorii covidovými mrtvými v Ostravě10.11.20 10:43 Česká republika 3

Městský soud bude posuzovat zákonnost nošení roušek09.11.20 19:50 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
21,96 Kč
Euro
26,14 Kč
Libra
29,32 Kč
Kanadský dolar
16,89 Kč
Australský dolar
16,15 Kč
Švýcarský frank
24,11 Kč
100 japonských jenů
21,02 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,86 Kč
100 maď. forintů
7,25 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
29,08 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 630,91 Kč
1 unce stříbra
510,23 Kč
Bitcoin
411 870,71 Kč

Poslední aktualizace: 25.11.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?