Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 2555 příspěveků, 3 různá jména: <nic>, petge, Petr Gejdoš.

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

08.07.2005 22:06

Londýn pod útokem

RE: Londýn pod útokem

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pardon, já vím, že je to pouhý překlep, ale moc se mi to líbí, jak pěkně jste to zašifroval ! [smích]
citace: Ale Irán má být bombsrdován tento mšsíc!

60472

08.07.2005 22:26

Londýn pod útokem

RE: Londýn pod útokem

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Dovolím si luxus na Vás zareagovat. [smích]

Jediná možnost reakce na totální vojenskou převahu je terorismus = boj ze zálohy = partyzánský odboj. Že se Vám to nelíbí, to se nedivím. Američané vždy brali válku jako normální byznys. Pěkně na směny, pak padla a zábava... A ti špinaví terorističtí džihadisti Vám to kazí - takovou pěknou válku. Přečtěte si od Heyma "Křižáci na západě" - pokud čtete.

Jenže stejně tak by postupovala i US armáda, kdyby se dostala do defenzivy. Ostatně tak v II. světové v Pacifiku Američané bojovali zpočátku, když Japonci byli v převaze. Pokud nevíte, doporučím Vám nějakou faktografickou literaturu - pokud čtete.

A k té statečnosti žoldnéřské armády - sednout v nažehlené uniformě do kokpitu letadla, doletět do bodu x,y a tam zmáčknout nějaký čudlík, načež se vysype vagon bomb komusi na hlavu a frrr zpátky - golf čeká !! To je statečnost ! Z této války ještě příslušná literatura faktu není k dispozici. Ale z války ve VCietnamu ano - doporučím nějakou faktografickou literaturu - pokud čtete.

Nedivte se těm poznámkám - pokud čtete ! Já myslím totiž, že ne.

60476

09.07.2005 09:31

Londýn pod útokem

RE: Londýn pod útokem

Petr Gejdoš 83.?.?.?

citace: Existuje : Masove hroby v Iraku.

Podle toho tedy za masové hroby v Iraku nese odpovědnost Alkejda ?

60589

09.07.2005 10:24

Londýn pod útokem

RE: Ne, že bych to chtěl brát za pana Stworu,

83.?.?.?

Narodil jsem se zhruba v době, kdy se "narodil" v Československu komunistický režim. Naše rodina byla značně rokem "48" postižena a persekuována, tedy jsem "od kolébky" poslouchal na střídačku radio BBC, posléze RFE a taky docela nenávistné rodinné hovory "že jednoho krásného dne půjdou...".

I když to není možné, mám pocit, že to mám zažrané v genech, "tu lásku ke komunistům".

A teď si představte, že muslimové ze všech krajů světa takhle žijí několik století, s pocity letitých křivd, jež jsou předávány z generace na generaci, s pocity nenávisti již v mateřském mléce... A takové firmy, jako LEHO, KEMA a spol. svými blbými řečmi a takový stát Izrael nebo USA i skutky to nadále drásají jako hnisavý vřed a nadále tu nenávist přiživují.

Tedy, za sebe myslím, že jsem se do toho docela vcítil. Že chápu, o co jde. A rozumím, že už to jinak nebude. Teď euro-atlantická civilizace platí za své dávné, ale i dnešní hříchy. A nikdo není nevinný, někteří ty hříchy vytvářeli aktívně, někteří to mlčky schvalovali tím, že plody těch hříchu užívali a před skutečnostmi zavírali oči. Krásně to vystihl tu někde pan Nohejl.

60593

09.07.2005 10:29

Tak jsme přivítali dvou miliontého návštěvníka

RE: Tak jsme přivítali dvou miliontého návštěvníka

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Něco přímo o Vašich akcích ! [smích]

60594

09.07.2005 14:30

Londýn pod útokem

RE: Ne, že bych to chtěl brát za pana Stworu,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Chvíli jsem si tam početl. Tedy - to je počteníčko !! Musím Vám poděkovat, nyní jsem si již zcela jistý, s tímto přístupem stači 1% z celé společnosti vyvolat světovou válku. Tam si chodíte číst ? Myslím, že vše je jasné - zdánlivě neorganicky dodám - čistému vše čisté ...

60618

09.07.2005 14:40

Londýn pod útokem

RE: Londýn pod útokem

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Hm, Vy jste skutečně přečetl velké paměti W.S Churchilla ? Vzpomeňte si tedy na pasáže, kde Churchill popisuje své "pohostinské účinkování" v tzv. Burských válkách. Co tam píše o Burských republikách, způsobu vedení války ze strany britské armády a o tom, jak oficiální media referovaly o této válce. A potom mi ještě něco říkejte o válce v Afghanistánu, v Iráku a vůbec o těch pravdách o americké armádě !! Pane LEHO, jenom jestli nekecáte, že jste to četl !!

60619

09.07.2005 15:03

Londýn pod útokem

RE: Londýn po utoku..

Petr Gejdoš 83.?.?.?

V době WW2 Němci v průlivu La Manche obsadili nějaké britské ostrůvky, na kterých žilo par desítek tisích britských občanů. Míra kolaborace, udavačství a podlézání byla zde spíše nadprůměrná.

Tedy.

Pane, nevím, proč píšete tak hloupě, jak píšete. Někde jsem četl takové moudro, nejvíce prý nenávidí lidé toho, koho zradili. Měl by jste provést analýzu svého psychického stavu a vyvodit nějaké důsledky. [cool]

Neboť Vaše neustálé narážky na to, že Češi jsou stále a pouze předposraní ukazují na to, že to asi bude Váš soukromý problém. Vy jste se patrně nějak hrozně prohřešil a teď se těmi idiotskými poznámkami snažíte z toho sám před sebou nějak vyvinit. Nechte toho, je to otravné.

60625

09.07.2005 19:01

Reakce na článek »Kanadská vláda legalizovala sňatky homosexuálů«

Reakce na článek »Kanadská vláda legalizovala sňatky homosexuálů«

83.?.?.?

Pane Michale, jaké vlastně fakta by jste čekal v reakcích na takové události, jako je ona legalizace ?

Čekal jste nějaká statistická data, jak to bude škodit, jak to bude či nebude mít vliv na výchovu dětí a td. ? Nebo co Vám v tom článku vlastně chybělo ?

Když už společnost došla takhle daleko, dožijeme se zřejmě i dalších podobných událostí. Jednak by zřejmě ničemu nemělo vadit, když se začne propagovat sex se zvířaty. Taky by asi nebylo od věci odbourat zbytečné předsudky vůči pedofilům, to je přeci stejně přirozené. Nevím, proč jsou utlačovaní příznivci nudismu (FKK), proč se vůbec mluví o nějakých nepřístupných filmech a td. a tp. . Měl by jste něco proti uvolnění v této oblasti ? A aby třeba vznikaly grupen-manželství, složená z více žen a více mužů se stejným legálním statutem a právy ?

Na kuřáky se "dští oheň a síra" a vyhazujou se pomalu jako zločinci mimo společnost, ačkoliv jsou společnosti nesporně prospěšní. Uveďte jediný aspekt, ze kterého plyne prospěch společnosti z homosexuálů ! Pozor, já tím nezpochybňuji jinak lidské kvality a přínosy toho kterého člověka, třebas homosexuála.

60680

No, ale uveďte proč by jste měl být pro ! Pokud se totiž vymezíte takto laxně, jakože nemáte vlastně nic proti, potom skutečně se musím zeptat, co Vám potenciálně vadí na pedofilech, zoofilech, nekrofilech, exhibicionistech, proč je sever Ameriky tak prudérní a potlačuje nudismus a našlo by se ještě toho více ...60685

09.07.2005 20:32

Londýn pod útokem

RE: Londýn pod útokem

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jistě, každý má nějakou představu jakéhosi konečného řešení. Myslím, že to Vy jste psala, že ta bíla euro civilizace je zatím to nejlepší, co kdy bylo na světě. A teď by jste to pojistila i genetickou čistkou či co.

Máte samozřejmě pravdu, pokud budete vycházet z jednoduchého pravidla -že dějiny píší vítězové, že vítězové jsou ti silnější a tedy tím pádem i lepší ! Tedy podle Vás lepší. hm...

Nebudu moralizovat - zeptám se Vás na jednu věc. Když dole "klofnete" do jména Petr Gejdoš, prosvítí se to a po chvíli Vám naběhne archív. Tam budou všechny mé reakce nza celou dobu méo pohostinského vystupování na Zvědavci. Zároveň tam bude údaj, z jakých adres, respektive z kolika.

Když jsem to samé udělal u Vašeho "mindy", ukázalo se mi tam, že jste za dva dny napsala 16 příspěvků z 6 různých adres. Můžete to mi, laikovi, nějak vysvětlit ?

To je jedna věc, druhá pak tato - jste si jistá, že tuto válku euro-atlantická společnost vyhraje ? A co když ji prohraje, budete vítězům mluvit něco o Ženevských konvencích, o lidskosti atd ? Již se to blíží, kdy se rozhodne kdo a jestli vůbec někdo bude vítězem !

60706

10.07.2005 11:14

Brána do Evropy Lampedusa čelí náporu uprchlíků

RE: Brána do Evropy Lampedusa čelí náporu uprchlíků

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To je typický případ tzv. "dvojité pasti" - prostě nejde to ano tam, ani zpátky !

Již jsem to vícekrát zmínil, řeknu to zase jinak. Euro-atlantická civilizace je nějaká (nechce se mi ji zase jen a jen pomlouvat) a vytvořila si u sebe doma díky svým parametrům morálky jisté "teplíčko". No a teď příjde pointa - ti venku koukaj, že tam vevnitř je teplíčko a chtěji tam. To je zákon přírody !! Zcela analogicky absolutní většinou "teče voda s kopce !"

Číňani mají zajímavá úsloví a myšlenky. Namátkou vzpomenu "Každá porážka v sobě nese zárodek příštího vítězství!" Ale zřejmě euro-atlanťané čekají, že zrovna ten jejich strom poroste až do nebe! Ne ne, nebude tomu tak.

60851

10.07.2005 11:26

Londýn pod útokem

RE: Londýn pod útokem

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ten mandát by mi tak nechyběl. Já bych si z hlavy dovolil ocitovat sira W.S.Churchilla - "Nezavížeš úst vola mlátícího", kterýžto citát Churchill pro změnu ocitoval z Bible při nějaké podobné příležitosti.

Dobrou věc lehce obhájíte i zpětně. Ale, jestli špatná věc projde všemi regulárními procedurami, nestane se tato schválením dobrou, obrácenou cestou se ale z té dobré nestane špatná.

Blbé je, že se jen obtížně dostáváme k informacím se zárukou jejich korektnosti. Tedy potom platí skutečně, že tu pravdu nakonec dodatečně dotvoří vítězové. To je blbé.

Ale to není v tomto skoro již virtuálním světě úplně pravda. Ovšem je nutné, aby člověk, který by chtěl něco takového vyhodnocovat s nějakou zárukou správnosti, by měl setsakramentsky dobře znát historii. A jak známo, to není zrovna oblíbený koníček ! [smích]

A tak mohou různé individua tady lhát a lhát a člověk jim ani nemůže vynadat do lhářů, protože mohou být třeba jen blbí.

60857

10.07.2005 11:48

Londýn pod útokem

RE: Londýn pod útokem

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nebudu kritizovat vaše chování, mi by stačilo, kdyby jste dokázala správně opsat jméno, když se na mě obracíte - ledaže by jste takto psala schválně ?

Takové staromodní přestavy, že když má někdo koule, že zároveň je i vůl, to máte odkud ? To ja jen tak zlehka reaguji na to, že Vy by jste si doma lakovala nechty na nohách a já bych kdesi masakroval údajné teroristy, abych tu Vaši idylku chránil.

No a čemu Vy říkáte profízlovávat ? To jsem silně v údivu ! Já jen chtěl posoudit, jestli takto inteligentně píšete pořád, nebo jen někdy. A stejně jste mi neodpověděla, jak to s těma přemnoženýma adresama je. Normální poctivý člověk tam má jednu dvě adresy - třeba z domu a z práce? - nejsem v tom obrychtovaný, nevím, ptám se ! - a Vy jste tedy co ?

A pardon, že odpovídám tak na přeskáčku - my tu válku samozřejmě prohrajeme, to jinak totiž není možné. Nanejvýše uhrajeme remízu, tedy ten lak na nechty stejně dojde !! [smích]

60859

10.07.2005 13:32

Londýn pod útokem

RE: Londýn pod útokem

Petr Gejdoš 83.?.?.?

07.07.05 18:47
to zahájil diskusi pan Vanguard a pravil, že:
.. jsme tady a bojujeme (mínil Al Kajdu)...

08.07.05 14:44
reagoval pan Vratislav a pravil, že:
..Pohlížíte na tento problém s přesvědčením,¨že bin ládin a al kajdá
nejsou virtuální realitou.Myslíte že existujou?


09.07.05 02:31
reagoval nějaký Ben Hur, že:
Existuje >na to nějaký důkaz?Jako například u ZHN v Iráku? Existuje : Masove hroby v Iraku.

09.07.05 09:31
jsem reagoval já, Petr Gejdoš, že:
citace: Existuje : Masove hroby v Iraku.
Podle toho tedy za masové hroby v Iraku nese odpovědnost Alkejda ?


09.07.05 09:39
No a pak jste jako vzor inteligece a slušnosti pronesl tuto řeč Vy pane Ben Hur, a sice:
Pane Gejdos, (vypusteno). Odpovidal jsem na tolikrat zde omilany argument opravnenosti vstupu koalicnich vojsk do Iraku v souvislosti se ZHN. O Al-Kajde nebyla rec.


Takže teď se Vás se vší zatím slušnosti ptám, o čem Vy tedy vlastně mluvíte ?

60866

10.07.2005 14:01

Londýn pod útokem

RE: Londýn pod útokem

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ech, Leho, musím se přidat k babce Blažkové ! Taky bydlím v lokalitě s tak vysokou hustotou všeho možného civilního, že umístit tady nějaké vojenské zařízení dále od těch civilů než 100 je skoro nemožné.

Já jsem nad Váma uvažoval a dospěl jsem k jednoznačnému závěru. Vy každému nadáváte do komunistů proto, že jste sám byl, nebo dokonce stále jste komunista. Ten druhý prípad, že jím stále jste, to Vás jistým způsobem šlechtí !

Ale za to se nestyďte, nikdo Vám za to hlavu neutrhne, to by český národ vymřel rychle. Co bych tu sám dělal. [cool]

60875

10.07.2005 15:56

Londýn pod útokem

RE: Londýn pod útokem

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ještě, že jsem to dočetl až tu k Vám ! Jinak bych se nejspíše taky dopustil nějakého trestného činu.

To je docela neuvěřitelné, co ta dáma uvádí a člověku se až nechce dýchat, když ty obludnosti dočte a domyslí do konce.

Nepřímo se na tu dámu ale stejně obrátím - totiž ona asi ještě nedospěla myšlenkově k tomu, aby si uvědomila tu velikost úkolu, který tady tak lehkomyslně popisuje, totiž tu rasově-genetickou čistku. Soudě podle počtu užívaných emotikonů v jejích príma příspěvcích soudím, že pokud vůbec, tak nejraději čte komiksy a podobně náročnou literaturu. To by vysvětlovalo vše.

60889

10.07.2005 16:18

Londýn pod útokem

RE: Londýn pod útokem

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To jsou skutečně zajímavé úvahy, pane Leho, jednak tedy o té smysluplnosti činností v US armádě a taky o té ochraně zdravých a bezpečných "pracovních podmínek" v téže armádě.

Taky mě zaujalo, že jste v armádě od svých 27 let - rozumějmež pouze v US armádě, nedalo mi a vrátil jsem se do archívu, trochu jsem nad Vámi uvažoval. To, co tak nějak nesouvisle napíši dále, to jsou jen neuspořádané výsledky úvah:

-patrně jste studoval nějakou vš. či univerzitu v Česku, možná vojenskou, máte dnes nejméně 42-43 let,
-s nejvyšší pravděpodobností jste byl ve straně - komunistické míněno,
-patrně jste měl nějaký hrozný průser a vykličkoval z toho nějakým zavrženihodným způsobem. Totiž tu Vaši báchorku, kterak jste roku 92 dorazil na nějakou OVS a tam zkoprnělým zeleným páprdům doložil, že již dávno mordujete teroristy v jiných barvách, tomu uvěří jen hodně malé dítě !
-vy pane budete patrně docela pozoruhodný člověk, jestli budete při své dovolené v Praze najímat nějaký ten stadion pro návštěvníky srazu LEHO + zbytek světa, hlásím se !! [smích]

60895

10.07.2005 16:40

Londýn pod útokem

RE: Londýn pod útokem

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Museli jste za posledních 5 roků mít hrozné ztráty - tady si ve vlastně americké encyklopedii čtu tyto údaje:

pozemní vojsko..... 586 000 vojáků
námořnictvo........ 510 000 vojáků (respektive námořníků?)
námořní pěchota.... 184 000 pěšáků
letectvo........... 450 000 letců a spol
----------------------------------------------------------------sečteno............ 730 000 všech aktívně v ozbrojených silách

Ve stejné relaci by Česko mělo mít asi 65 000 vojáků, což tedy nemá zdaleka. No ale je pravda, že my taky neosvobozujeme 60% světa. Na druhou stranu ale je to teprve 15 let po té, co jsme začali předělávat komunistickou ČSLA a teprve 1/2 roku, co byla zrušena všeobecná branná povinnost.

Tož já Leho nevím, jednak se mi ty počty na 288 milionů obyvatel zas tak malé nezdají. A taky je třeba se zamyslet nad výdaji na armádu v miliardách dolarů a tedy se zamyslet, že USA na armádu vynakládá více snad, než zbytek světa. Nesvědčí to o něčem ?

60898

10.07.2005 16:42

Londýn pod útokem

RE: Londýn pod útokem

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To čumím, jak se to rozházelo - ten součet samozřejmě činí 1730 000 vojska !

60899

10.07.2005 18:41

Londýn pod útokem

RE: Londýn pod útokem

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nejde ani tak o identitu - já jsem spíše uvažoval, vžíval se, co se asi tak dělo v hlavě člověka, vš studenta, že se najednou sbalí a vypadne z domu, své vlasti a gerade narukuje do armády cizího státu. To poslední je to nejpodivnější.

Já taky studoval, byť o dost dřív, a nepamatuji si nikoho, že by jen teoreticky někoho vzdáleně napadla podobná myšlenka realizace zbytku života - to jest, nalít se do nějaké armády. Proto jsem usoudil na velmi podnětnou a nervy-drásající událost, nazval jsem to "hrozný průser". A nekecejte, že nic takového nebylo, to není možné. Leda by jste byl omylem přírody něco na způsob mimozemšťana.

Já si nemyslím, že jste patologický lhář, já si myslím, že jste spíše dost nešťastný člověk, který jakousi hrůzu zatlačil do podvědomí. Já Vás nesoudím, já analyzuji, kde se berou ve Vás Vaše úvahy, to totiž jsou určité symptomy.

Připomíná mi to případ, kdy dítě zavraždilo svého mladšího sourozence - po čase se na to přišlo, bylo to vysloveně "psycho", mám pocit, že to byl australský filmový příběh podle skutečné události. Ohromilo mě, co s lidským myšlením udělá taková hrůza.

60933

10.07.2005 18:58

Velká hororová show Ariela Sharona

RE: Velká hororová show Ariela Sharona

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jsou všelijaká práva, dána lidmi a člověk se jim může postavit na odpor a eventuálně zvítězit. Pak je ještě právo od Boha, právo přirozené.

I tomuto právu se člověk může postavit na odpor, avšak nemůže zvítězit !! A to přirozené právo jsme od Boha dostali do vínku, má jej v sobě každý. Jenom že někdo je zkažený více a někdo méně a podle toho pak to přirozené právo vnímá a řídí se jím.

Lidské práva jsou méně než nic proti právu Božímu !! A podle mě je existence státu Izrael, vzniknuvšiho tímto způsobem, urážkou přirozeného práva. Ovšem, každý to může vnímat jinak.

60939

11.07.2005 16:30

Reakce na článek »Kanadská vláda legalizovala sňatky homosexuálů«

RE: Reakce na článek »Kanadská vláda legalizovala sňatky homosexuálů«

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Když to budeme dále rozmazávat tímto směrem, měli by jsme se v tom případě bavit i o tom, co to vlastně je nemoc.

Když se narodí dítě s vrozenou vadou (srdečních chlopní například), tak se jej snaží léčit, jako by bylo nemocné, třebas i operatívně. Kdežto když se někdo narodí s touto vrozenou vadou - což homosexualita asi je - tak z toho dělají pomalu přednost. Moc tomu nerozumím.

Homosexualita rozhodně není normální stav, to by jsme tady coby homo sapiens sapiens asi již nebyli, kdyby ano. Je to vada, která má třebas nějakou vrozenou predispozici a ta predispozice by se měla překonávat a nikoliv podporovat. A jestli ne, pak tomu fakt asi již nerozumím a chtěl bych slyšet něco o výhodnosti homosexuality pro celou společnost, aby ji ta společnost pak mohla tolerovat.

Já tedy jsem vždy celý nesvůj, když se mi někdo snaží namluvit, že člověk, ketrý se narodí třebas bez noh, že má společnost povinnost dělat vše možné, aby mu umožnila hrát fotbal nebo skákat do dálky. Prostě - ne moc tomu rozumím - asi. [zahanbení]

61105

11.07.2005 16:38

Reakce na článek »Kanadská vláda legalizovala sňatky homosexuálů«

RE: Reakce na článek »Kanadská vláda legalizovala sňatky homosexuálů«

Petr Gejdoš 83.?.?.?

[chechtot] To je sranda číst !

Ale skoro takoměř to není vůbec k tématu, pane Pavle. Mám asi 10 cm tlustou velkou knihu "Lidská sexualita" a tam je zrovna oblast konečníku, libovolno zda ženského či mužského, uváděna jako významná erotogenní zona. Tedy nevím, jak to panbiček či příroda mysleli ?? [cool]

Čímž neříkám nic významného o svých sexuálních zálibách !!

61106

11.07.2005 16:44

Reakce na článek »Kanadská vláda legalizovala sňatky homosexuálů«

RE: Reakce na článek »Kanadská vláda legalizovala sňatky homosexuálů«

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pravda pravdoucí ! [smích] (s tou vidličkou)

Já jsem předělaný levák, což se na mě podepsalo přechodnou koktavostí a jistým náběhem na takovou divnou chorobu, že se mi samy od sebe přehazujou písmenka při čtení či psani, sakryš, teď si nevzpomenu, jak se to jmenuje.

Ale má to i výhody, naučil jsem se bravůrně jíst čínskýma hůlkama levičkou i pravičkou úplně stejně a vůbec - dneska se to tak již nebere, píšu sice výhradně pravou, ale jinak se klidně zapomenu a dělám ledacos tak nebo tak a nevadí mi to.

61109

11.07.2005 17:34

Londýn pod útokem

RE: Londýn pod útokem

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Ben Hure, skutečně nemám náladu na takové kecy. Přečtěte si tedy tu diskusi sám, když Vám nevyhovuje, že jsem Vám to zkopíroval, já myslel, že Vám to ulehčím.

Nezlobte se na mě, já totiž nechápu, co vlastně nechápete, máte to černé na bílem, hádáte se a mě - soudě podle cenzury - zřejmě hulvátsky napadáte. Vy jste patrně nepostřehl ironii v otázce, kde se Vás ptal - teď nevím kdo to byl - cituji: Existuje na to nějaký důkaz? Jako například u ZHN v Iráku?

Copak již někdo předložil nějaké důkazy o ZHN v Iráku ? Copak jste nepostřehl, že jde řeč o tom, jestli vůbec Alkejda existuje ? Vy pane zřejmě máte problémy dávat si věci do souvislostí.

A zeptám se Vás stejně jako paní Mindy - vysvětlete mi pane, co to má znamenat, že vy napíšete nějakých 180 přízpěvků na Zvědavci z cca 80 různých adres, přiznávám, že v tom moc honěný nejsem, tedy to opravdu - bez ironie - nechápu. A skutečně se nezlobte, nechci Vás rozčilovat.

61118

11.07.2005 17:44

Londýn pod útokem

RE: Londýn pod útokem

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To potom přispěvatel Ben hur uklízí asi v 80 kancelářích, nebo má 80 PC doma ?

Ale já bych se to rád dověděl !! Mi vždy taková anomálie připadá krajně podezřelá a nedůvěry-hodná. Přímo tim chci naznačit, ba co dím naznačit - říkám to na plnou hubu - že se ten pocit nedůvěryhodnosti samozřejmě přenáší i na dotyčného diskutéra a velmi jej to v mých očích staví do podivného světla.

Na druhou stranu, jelikož tomu nerozumím, zatím se slušně ptám a pokud se nejedná o žádnou nekalou podivnost, nemělo by činit dotázanému žádnou potíž to vysvětlit k všeobecné spokojenosti. A ještě se omluvím "za černé myšlenky".

61119

11.07.2005 19:26

Jak mně české aerolinky pustily žilou

Jak mně české aerolinky pustily žilou

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Hm, život je jeden z nejtěžších ! Cosi jsem už taky odlítal a výběr společnosti a nejvhodnější trasy - to je vždy asi jako příprava vylodění v Normandii. [smích] A považte, že ani jednou jsem neletěl Českými aerolinkami - jsa Čech v Česku bydlící, kašlu na to, že ČSA "jsou naše". Mě taky nikdo nešetří.

Já bohužel v Kanadě nebyl, jistě je to krásná země. Ale tak trochu mě autor dojal - skutečně vždy, když se odkudsi vrátím, sedne na mě ten pocit - všude dobře, doma ještě víc.

Mě by zajímalo, kdyby se tady někdo vyjádřil, jak to cítí, když se vrátí třeba z Ameriky na skok do Česka, nebo to je jedno, třeba i do Německa, či jinam do Evropy. Já vloni po měsíci v USA - a to jsem byl pouze ve Virginii - jsem se vrátil domů a cítil jsem se doma.

Najednou vše bylo tak nějak "po ruce" a příjemně blízko, že tam člověk došel pěšky, najednou zase člověk viděl krajinu, panoramata s kostely a hrady, vše tak nějak udělané úsporně a hlavně pro lidi.

Nostalgicky koukám na spousty fotek a 7 hodin videonahrávek všeho možného z té Virginie. A vím, že by se mi tam nežilo dobře.

Jak je to v Kanadě ?

61138

12.07.2005 16:00

Brána do Evropy Lampedusa čelí náporu uprchlíků

RE: Brána do Evropy Lampedusa čelí náporu uprchlíků

83.?.?.?

No ale to, že je něco 53 roků staré, to přeci neznamená, že to nemusí být pravda, pane Včeličko, třeba by jste se měl probudit Vy !

61337

12.07.2005 16:35

Reakce na článek »Kanadská vláda legalizovala sňatky homosexuálů«

RE: Reakce na článek »Kanadská vláda legalizovala sňatky homosexuálů«

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To bylo míněno jako nadsázka, pane Dušane, co nechcete prostě chápat... A když někdo nechce, je to horší, než když nemůže [smích]

61344

12.07.2005 20:58

Dvojí metr

Dvojí metr

83.?.?.?

Šlo by se podrobně probírat historií a ukazovat si na indicie toho, že tajná celosvětová vláda funguje již delší dobu a že ty poválečné "hrátky na studenou válku" USA versus CCCP bylo spíše divadýlko pro blboučký lid, než vážně míněný konflikt. A i dříve, v podstatě po dobu celého 20. století. Akorát Hitler (spolu s Todžem a Musolinim) jim to chvíli kazil ..

Nápadné se to stalo v druhé polovině 80. let. Dalo by se říci, že Reagan a Gorbačov se na Maltě a na Islandu v hladce domluvili a plácli si, že to ukončí, že jsou vážnější problémy..

Já osobně se domnívám, že to souvisí s III. Fatimským proroctvím z roku 1917. Domnívám se, že se blíží nějaká velmi závažná událost pro celou zeměkouli a USA a Rusko přešli od tajné spolupráce ke spolupráci veřejné - tedy přechodně.

Na Zemi jsou lidé, kteří to ví přesně, co se již brzy bude dít. My zezdola se můžeme více či méně domýšlet. Podle mého názoru nejpozděli do roku 2011 převezmou odpovědnost za Zemi mimozemšťané a nepůjde zřejmě o přátelské převzetí. Církevním jazykem půjde asi o "The Day of the Judgement" - božičku, napsal jsem to dobře? - mám na mysli "Den posledního Soudu".

61385

12.07.2005 21:11

Jak mně české aerolinky pustily žilou

RE: Jak mně české aerolinky pustily žilou

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To máte pravdu - Je to 'kapitalismus' a nebo je to komu....nalni kapitalismus?
Tohleto asi neuslyší rádi komunistobijci Kema/Dušan/Leho/apod. [smích] Totiž, ukazuje se jaksi, že stejně jako se komunističtí pohlaváři a jejich rodiny přes noc v 89 v Sametovce změnili na "superkapitalisty", tak se ale teď jaksi ukazuje, že ono je to s tím kapitalismem jakési divné. Obě strany studené války na sebe "štěkaly a štěkaly" - ale v podstatě dělaly to samé. Pardon !! Jisté takřta kosmetické rozdíly by byly.

Připadá mi směšné, tady ty komunistickobijecké výkřiky, když si uvědomím, že to ani s tou demokracií není jaksi "košér". Totiž, byla mi tu doporučena kniha od Alexise de Tocqueville "Demokracie v Americe". Moc dobré čtení, chacha, to je přímo znalecká příručka na poznávání symptomů, zda ta která společnost ještě vůbec vykazuje znaky demokracie. A ejhle - chce se někdo hádat, zda je ještě v USA a spřátelených zemích nějaká demokracie ?? Nebo už je to čistá money-kracie s vládou zcela někde jinde, než by se teoreticky patřilo ?

61388

12.07.2005 21:21

Brána do Evropy Lampedusa čelí náporu uprchlíků

RE: Brána do Evropy Lampedusa čelí náporu uprchlíků

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Myslíte to vůbec vážně ? [překvapení]

Tady kdosi nedávno napsal, že příspěvky od pana Nohejla vůbec nečte, protože jsou z jistých příčin méně srozumitelné a příliš dlouhé. Nebyl jste to náhodou Vy ? Četl jste to vůbec, že pak napíšete takovou podivnost ?

61389

12.07.2005 21:29

Brána do Evropy Lampedusa čelí náporu uprchlíků

RE: Brána do Evropy Lampedusa čelí náporu uprchlíků

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Prakticky lze již dnes dokázat, že se bohužel dost brzy dožijeme konce tohoto "blaha" !! Tedy vaše naděje se nejspíše ukážou být liché . Světová nerovnováha je značná. Navzdory "radostným kecům G7 a nyní G8" o pomoci chudým zemím, o volném obchodu a odstraňování ochranářství, rovněž tak navzdory divadýlku MMF a SB o nějakých rozvojových programech a co já vím - tak se nůžky mezi ekonomicky vyspělými krajinami a zeměmi 3. světa rozevírají stále rychleji.

Není to zajímavé ? Nesvědčí to o něčem ? A nejsou zde jasné příznaky krize ? Co se ještě musí stát, aby to již věděli všichni ?

61390

12.07.2005 21:38

Londýn pod útokem

RE: Londýn pod útokem

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Netřeba "nasírat" naše US spolubratry v neštěstí přespříliš ! Oni sami vědí, že to vše jaksi nejde nejlépe. Jen tak mimochodem, tohleto neštěstí USA se promítne do Čech jako přes zvětšovací sklo !

61394

12.07.2005 21:49

Londýn pod útokem

RE: Londýn po utoku

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tak nějak mi vrtá hlavou, na co se sebou nosí sebevražedný útočník doklady ? Není to divné ?

61398

12.07.2005 22:03

Velká hororová show Ariela Sharona

RE: Velká hororová show Ariela Sharona

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Všechny právní systémy původně tak nějak vycházely z přirozeného práva. Desatero Božích přikázání je dáno lidem (v Bibli) jakoby v psané formě, avšak v podstatě se opět jedná o přirozené právo.

Přirozené právo má každý tvor zakodováno v genech. Nejen člověk.

Přirozené právo, aniž bych se to někde učil, mi samo zevnitř řekne, že není správné, abych někomu vzal jeho věc, věc která mi nepatří. Protože to není moje, je to jeho ! Pak to pán Bůh a Mojžíš zestručnili do lakonického nepokradeš.

Každy právní systém se ale vyvíjí a jak člověk degeneruje, což již nyní začíná pomalu ohrožovat vůbec lidskou existenci, stává se chápání práva přirozeného stále obtížnější a je tedy nahrazováno složitějším a složitějším právním systémem práva.

Tyto moderní systémy často nerespektují přirozená práva, vzniká zde rozpor, který může vést ke schizofrenii. Z zásadě se dá říci, že ve většině případů začíná být právní systém v tak špatném stavu, že se již tímto nelze poctivě řídit. Což jasně vede k nerespektování zákonů a tedy fakticky ke stavu obecné nezákonnosti.

61401

12.07.2005 22:48

Dvojí metr

RE: Dvojí metr

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nekdo vytvori monumentalni New Yorske "dvojcata" nekdo je zase znici. No, ale proti gustu zadny disputat.

To máte pravdu. Někdo žije v souladu s přírodou a ta je pro něj celá monumentální Boží chrám. No a někdo zase potřebuje všude smrdět svým autem a tak tomu prvnímu ten chrám zboří a postaví místo něj dálnice ! Proti gustu žádný dišputát.

No a ještě k tomu toho prvního naučí demokracii. To, že ji nechce, protože se mu nezdá být lepším uspořádáním, než to jeho původní, to ho nezajímá. Tady již neplatí, že proti gustu žádný dišputát, tady platí demokraticky jen jedno gusto.

61405

13.07.2005 17:33

Reakce na článek »Kanadská vláda legalizovala sňatky homosexuálů«

RE: Reakce na článek »Kanadská vláda legalizovala sňatky homosexuálů«

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No, asi nevím ! No a co Vy ? Vy to víte ? Je to někde definované v nějakém zákoně ? Mám něco zameškané ve škole a doteď jsem žil špatně či co ?

Já se rovnocennosti partnerských vztahů svou poznámkou nijak nedotýkal - mi šlo o to, že jestli někdo pěje o lásce, píše romány o lásce, skládá básně o lásce atd atd tak tím jaksi vesměs alespoň já chápu, že mluví o něčem normálním. O něčem, co je průvodním jevem života, o něčem, co Bůh nebo Příroda (záleží na Vašem gustě) do člověka vložil/vložila za účelem zachování toho života.

No a když jsem zmínil ty X-filie, jen jsem naznačoval, kudy asi s takovou vede cesta do budoucna. Nebo snad myslíte, že nikoli ? Tedy, mínil jsem, že mě to děsí, co bude následovat a nesouhlasím s tím, co se stalo, protože jsme potevřeli dveře - jen aby si jezinky ohřály prstíček.

61505

13.07.2005 19:00

Londýn pod útokem

RE: Londýn pod útokem

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Ben Hur, čistě teď již jen ze zvědavosti a jsme fakticky OT - já jsem to zestručnil a dám tu diskusní větev tady znovu:

Vanguard:
…jsme tady (myslí Alkajdu), bojujeme za poislámštění světa, přidejte se k nám…

Vratislav:
Pohlížíte na tento problém s přesvědčením,¨že bin ládin a al kajdá
nejsou virtuální realitou. Myslíte že existujou? Existuje na to nějaký důkaz? Jako například u ZHN v Iráku?

Ben Hur:
Existuje : Masové hroby v Iráku.

Petr Gejdoš:
Podle toho tedy za masové hroby v Iráku nese odpovědnost Alkejda ?

Tedy, opatrně se ptám, nezdá se Vám, že pan Vanguard a Vratislav se bavili výhradně o Alkejdě a o tom, že vlastně si ani nemůžeme být jisti, zda-li Alkejda vůbec existuje ? A Vaše lakonická odpověď Existuje : Masové hroby v Iráku. přece vůbec nenaznačuje, že jste to pochopil tak, že řeč je o ZHN v Iráku. Ty ZHN byly zmíněny snad obecně pochopitelně ironicky, neb se jaksi důkazy zatím žádné neprezentovaly.

Já jsem vycházel logicky z toho, že jste pochopil o čem je řeč a jako důkaz existence Alkejdy uvádíte ony masové hroby v Iráku. Čili moje reakce byla udivená zcela oprávněně, neniliž pravda ?

Pane, až se budeme bavit o ZHN v Iráku, potom Vaše poznámky budou k věci. Ale nyní nechápu, proč stále vedete svou, když evidentně nemáte pravdu. Já Vám nabízím smírnou ruku, jenže Vy mi zase napíšete, že:Nezlobim se, je mi jasne hned od zacatku, ze nic nechapete, o AL-kajde jsem se nezminil ani slovem, ta strasi porad jenom vas.

No a o tom to vlastně je, řeč totiž byla výhradně o Alkejdě a ne o ZHN v Iráku, tedy já nevím, já se Vám klidně omluvím, ale neměl by jste se nad sebou zamyslet spíše Vy ?

61513

13.07.2005 20:51

Reakce na článek »Kanadská vláda legalizovala sňatky homosexuálů«

RE: Reakce na článek »Kanadská vláda legalizovala sňatky homosexuálů«

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Paní Mindy zdravím [smích] V otázce rasových čistek jsme se neshodli, ale tady zdá se, že určitě.. Jak já to vidím, je to skutečně cesta do pekel a kudla se mi v kapse otevírá !!

Tady si - míněno nikoliv na Zvědavci, ale na tomto malilinkém vybydleném světě, zvaném Země - každý jen otevírá hubu a natahuje ruky ! Každý se dožaduje jakýchsi práv - asi mu je já upírám (??) a potom ještě na to žádá dotace - bohužel fakticky ale ode mě - jsem totiž ten vůl, co platí daně...

Já se začínám pomalu cítit sám jako zločinec a to jen proto:

-že jsem se narodil jako běloch a ne jako černoch, a ještě jsem si dovolil mít všechny končetiny a na nich pět prstů,
-že jsem heterosexuál a ne homosexuál, a ještě jsem si dovolil mít zdravé děcka,
-že pracuju a vydělávám, tedy že bych rád i zajel kamsi do světa a dobře s dovolením požral, aniž by mi furt kdosi předhazoval vychrtlé somálské sirotky,
-že jsem vychoval své děti tak, že nejsou společnosti na obtíž, kdežto cigošské děcka chuděrky neumí číst a psát, protože je asi já utiskuju či co,

atd atd atd atd !! [naštvaný] [naštvaný]

Jenže já to tady hlásám furt, konec konce světa se sviňsky přiblížil, což je jen trošku jinak řečeno, že tou cestou do pekel jsme už skoro tam !!

61534

13.07.2005 22:52

Velká hororová show Ariela Sharona

RE: Velká hororová show Ariela Sharona

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Vskutku dobré školení [smích] Oceňuji - ovšem jen ve virtuálních eurech [smích]

Dovolil bych si jen trošku nesouhlasit. Dítě skutečně musí jistým způsoben dospět, než to začne všechno správně fungovat. Stejně jako se tělesně vyvíjí, než začne jevit sekundární pohlavní znaky, stejně tak se musí vyvíjet i duševně, než se z něj stane plnohodnotný člověk - dítě, které takto nevyspělo není tímto plnohodnotným člověkem.

No a jsme u toho, co jsem měl na mysli - lidstvo dosti rapidně degeneruje, dokonce s drasticky velkou akcelerací tohoto procesu. Stále méně lidí se od dětství vyvíjí ve skutečného, plnohodnotného člověka, člověka, který to Boží poselství, to přirozené právo vnímá a realizuje. To nemá nic společného s náboženstvím tak, jak to většina lidí chápe. Defakto to vůbec není o náboženství.

To, že člověk může dospět do stavu, kdy Boha cítí, vnímá a respektuje, se vůbec nemusí prolínat s tím, že je to katolík, mohamedán či co já vím - navenek nemusí s žádným náboženstvím mít nic společného.

Jsou jisté ukazatele, které se vyvíjí zcela znepokojivě a ukazují, že extrapolace do budoucnosti již velmi brzy ztrácí smysl. Tedy, je nutný ještě nějaký jiný důkaz, že současný systém světa spěje k neodvratnému konci ? Není to jen soumrak bílé rasy, je to soumrak lidstva jako celku.

Největší legrace (ale dosti smutná) je, že lidi většinou cítí, že to jde jaksi "šejdrem", ale skutečnosti tak jak jsou, správně nevyhodnotí. Čili, defakto se nejedná o lidi. Nevyspěli v člověka. Zdali toto měl Ježíš na mysli, když popisoval, oč že to půjde v ten Den, když mluvil o druhé smrti, nevím, asi ano. Ale že "...tam bude pláč a skřípění zubů..." - to můžete věřit klidně i mi !!


61550

14.07.2005 19:03

Brána do Evropy Lampedusa čelí náporu uprchlíků

RE: Brána do Evropy Lampedusa čelí náporu uprchlíků

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Vcelku Vašemu neortodoxně pojatému příspěvku si myslím, že rozumím. A ačkoliv nebydlím na samotě, i tak je to přesně "tam" !! [smích]

Je to odhadem asi tak cosi kolem 20 let, tedy ještě za Husáka, co jsem se z titulu své profese a jelikož jsem asi byl i docela dobrý začal dostávat k dosti důvěrným informacím. Má profese je ochrana životního prostředí, ty informace byly primárně z tohoto oboru.

Komunisti rozhodně neusnuli na vavřínech a systém pracoval docela efektívně. Až dnes, při zpětném pohledu, to začíná řada lidí doceňovat. V každém případě si komunistické špičky nenalhávaly nic, ze svého pohledu to můžu potvrdit. Tehdejší docela hluboké a systematické rozbory světové situace, které se mi začaly dostávat do rukou, mi vlastně vyjevily skutečnou situaci celé planety.

Je to tam, jak píšete ! V pr.... ! A ten průšvih je vpravdě globální. Vnímavý člověk, který si koupil a přečetl knihu od pozdějšího ministra životního prostředí z 90. let, pana Bedřicha Moldána - "Přežije technika rok 2000 ?", vydáno SNTL v roce 1985, tak takový člověk to dneska vše chápe zrovna 20 let !! A tedy já jsem to začal vědět ještě o cosi dříve. Je to v ... !

61653

14.07.2005 20:46

Ahenakew uznán vinným z šíření nenávisti vůči židům

RE: Pravda se odjakziva trestala a tresta se proto,protoze je to pravda.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Dušane, co Vy to máte za vydání toho Koránu ? V mém Koránu v súře 47 Muhammad vůbec nic o sekání hlav nevěřícím není. Dalo by se říci, že vůbec nejkrvelačněji by asi zněly tyto verše :
(citace)
A když se střetnete s nevěřícími, udeřte je do šíjí, a až jim způsobíte úplnou porážku, pevně je spoutejte !
A potom je buď omilostněte, anebo je propusťte za výkupné, pokud válka neodloží své břímě.
A tak budiž ! Kdyby Bůh chtěl, pomohl by si sám proti nim, avšak nečiní tak proto, aby vás jedny druhými podrobil zkoušce. A Bůh nedopustí, aby se ztratily skutky těch, kdož byli zabiti na cestě Boží.


Odkud jste to vytáhl ?

[překvapení]

61661

14.07.2005 21:51

Zhoubný multikulturalismus a islámský fundamentalismus

S tím nelze souhlasit - to by jsme vypustili džina z flašky!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Ondřeji, jedno jste vystihl zcela přesně - skutečně neexistuje způsob domluvy s militantními islamskými fundamentalisty. Tedy s maličkým dovětkem - nelze se s nimi domluvit na normální válce. Oni válčí s těmi zbraněmi a sílami, které mají, stejně jako západní euroatlantická civilizace válčí svými sílami a zbraněmi.

Dále však s Vámi můžu pouze a jedině srdečně a hlavně nestále nesouhlasit. Totiž, buďto jste zapomenul zmínit, anebo to vůbec nevíte - Vy pane se vůbec ani náznakem nedotýkáte prapříčiny vzniku takového fundamentálního postoje z jejich strany. Proč oni chtějí tu naši civilizaci zničit !? Vy zcela zjednodušeně pouze předkládáte vizi, že ta naše civilizace je taková príma civilizace, kde lidičky žijí svobodně a radostně, kulturně a zbožně, nikomu nijak neubližujeme, všem naopak stále pomáháme a to zcela nezištně atd atd atd. A tedy, že takovou vynikající a bohulibou civilizaci máme povinnost dále jakýmkoliv způsobem bránit, a jak vidno z Iráku - násilím šířit do světa tak dlouho, až jej celý ovládne. Vy to sice přímo takhle nepíšete, ale mezi řádky to takhle trčí !

Proč to vše ta naše civilizace dělá ? To se zase ptají oni, islamisté a jasně vidí, že s náma rozhodně není možná žádná domluva. My je totiž skutečně nehodláme respektovat. My chceme jen tu jejich ropu a plyn, avšak rozhodně nemíníme tolerovat islámské náboženství a příslušné zvyklosti. Jsou totiž v rozporu s našimi zvyky a pohledy. A myslíme si, že máme právo jim to nutit.

Tedy ta nedohoda je evidentně oboustranná !!

A vy pane navrhujete zahájit boj na domácí frontě utužením kázně obyvatel - tak to my tady v Česku mnozí ještě dobře pamatujeme - bdělost a ostražitost. Já tedy nevím, jak to chápat - buďto vůbec nechápete ani, co navrhujete, nebo to víte. Tedy nás potěš pan Bůh - bude to totiž džin, vypuštěný z flašky, ale nikdo dopředu neví, komu vlastně ten džin bude sloužit.

Já mám lepší nápad. Navrhuji tzv Boží Soud ! Přirozeně je to fantasmagorie - USA totiž nedodržují žádné smlouvy a dohody, pokud by to nebylo v zájmu USA, tedy se nedá čekat, že by se podřídily výsledku Božího Soudu. Jenže - proč se má kdesi v Tikrítu denně vydávat LEHO na akci, aby splnil denní limit zlikvidovat 10 iráckých dětí ? Domluvte souboj deseti amerických a deseti arabských bojovníků, vyzbrojených meči, dýkami a oštěpy. A na neutrální půdě nechť tito vybojují čestný boj a vítězem bude vítěz - tedy ta strana, která přežije.

Tady by se LEHO mohl vyznamenat, coby nesmiřitelný bojovník.

61677

16.07.2005 11:30

Zhoubný multikulturalismus a islámský fundamentalismus

RE: S tím nelze souhlasit - to by jsme vypustili džina z flašky!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nikoliv, pane LEHO, nepřekročil jsem svoji normu tekutého chleba. To Vy sám jste to kdysi napsal, že po večerech máte tuto bohulibou zábavu. Já jsem to samozřejmě vzal jako nadsázku, nicméně jste to napsal Vy. Já to jen sem tam použiji - taky spíše ve srandě.

Jen tak mimochodem - chápete tu ironii? Vy jako přislušník nejsilnější armády světa bojujete proti mnohařádově slabšímu protivníkovi, přičemž jste ale vlezli na jeho výsostné území a ještě mu vyčítáte, že nebojuje čestně ! Že se nepostaví se špuntovkou proti tanku. Hm.

61951

16.07.2005 11:37

Zhoubný multikulturalismus a islámský fundamentalismus

RE: S tím nelze souhlasit - to by jsme vypustili džina z flašky!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nikoliv, sloveso respektovat si představuji, že má význam něco jako "uznávat a nezasahovat". Tedy uvedu příklad:

Pán X vlastní pozemek 10 000 m2 a na něm má postavený stan a celoročně takhle bydlí. Je to jeho svobodná vůle, takhle bydlet. Pán Y jej "respektuje" - to znamená, že ačkoliv třeba pochybuje o správnosti takového řešení bytové otázky, přesto pana X k ničemu nenutí, třeba aby prodal pozemek a za nabytý peníz si koupil ve městě garzonku. Prostě jej respektuje.

Zkuste mi naznačit, jak chápete slovo respektovat Vy. Nejlépe třebas na nějakém skutečném případě ze života, třeba na Iráku.

61953

16.07.2005 11:50

Zhoubný multikulturalismus a islámský fundamentalismus

RE: S tím nelze souhlasit - to by jsme vypustili džina z flašky!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Já si osobně myslím, že válečné konflikty by se obecně měly nahradit takovými divadelními válkami pouze omezených skupin reprezentantů protivných stran. To by totiž hodně ušetřilo prostředků, přírodu, lidí atd.

0no by to pak skutečně bylo něco na způsob Božího soudu. Jo, "Pravda sice zvítězí" - koho ale třebas za 100 roků ještě zajímá jakási pravda, žejo. Kdyby třebas ve II. světové vyhrál Hitler, nemyslete si, že by se něco zase nějak moc změnilo - svět by šel dále, pouze prostě jedna výhybka na cestě přeskočila trochu jinak.

Ostatně - kdyby v bitvě u Poitiers vyhráli Arabové a ne Frankové a pan Martel, možná by lidi přistáli na Měsíci již v 15. století ! V té době totiž nevyhrála strana pokroku, humanismu, vzdělání a lásky - vyhrála to strana temného středověku, prolévané krve, lží a přetvářky - tak zvané "křesťanství". No a pan LEHO to nejspíše ví, že bojuje za lháře a podvodníky, proto ta žlučovitost - argumentů nemaje.

61954

16.07.2005 12:06

Zhoubný multikulturalismus a islámský fundamentalismus

RE: Symptom, nebo pricina?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

A neměl náhodou podle mírových smluv z roku 1991 Saddám podat důkazy, že zbraně už nemá?

Jsem pane LEHO v hrůze, aby třebas někdy někdo nenařídil mi, abych vydodal důkazy, že nevlastním například atomovou bombu. Jak se něco takového vlastně vůbec dá dokázat ? To mi připadá jako černý sen.

Já si původně naivně myslel, že to dokazovali inspektoři, kteří měli volnost pohybu a kontroly. A věřím, že kdyby Saddam se pokoušel omezovat činnost inspektorů, nebylo nic jednoduššího - hodinové ultimátum, nálet a srovnat objekt, který Saddam odmítl vydat ke kontrole, se zemí. Celý svět by USA tleskal ! A kontroly by šly jako pomásle.

Dneska sedí stotisícová armáda v opevnění a bojí se vystrčit nos. Miliarda mohamedánů je stále více nasraná a už už na sebe věšejí bomby a masakr bude ve velkém a po celém světě, to pane Leho nemůže USA vyhrát ani omylem.

Vy to stále nechápete, že to Vy a Vám podobní pro USA kopete hrob ? Nás tady urážíte idiotskými řečmi o našem antiamerikanismu a sám svými činy Ameriku pohřbíváte. Musím si nutně položit otázku, jaké jsou vlastně Vaše záměry - chcete skutečně USA co nejvíce poškodit, nebo jste jen tak tupej ?

61955

16.07.2005 12:31

Zhoubný multikulturalismus a islámský fundamentalismus

RE: Původ fundamentalismu

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Trochu bych si dovolil uvést příklad, který svědčí spíše o opaku ! A sice starověká kultura Sumerů, která sama o sobě dosáhla zcela fantastického civilizačního vrcholu a styk s okolím na ní měl zcela naopak spíše zničující vliv.

Tedy se skutečně nedá toto tvrdit, aniž bychom studovali dějiny Sumeru abychom zjistili, jak toho Sumerové dosáhli. A ostatně - Sumerové nebyli sami. Podobně se takto dá dívat i na čínskou civilizaci ve starověku, na civilizaci Mayů, Inků a našly by se i další příklady - třebas Harappa v Pakistanu. Ve všech těchto civilizacích se o "obohacování vlivy zvenčí" nedá rozhodně mluvit, naopak - jednalo se o vlivy zvenčí, které ty skvělé civilizace fakticky vždy zničily.

61956

16.07.2005 12:57

Zhoubný multikulturalismus a islámský fundamentalismus

RE: rozdilne kultury

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Před 500 léty jistý pán Nostradamus toto předvídal, tedy onen postupný "multikulturní úpadek" Evropy. Ovšem, pan Nostradamus se s tím vypořádal rychle a dokonale. Předpověděl válku, kterou pojmenoval "Středomořská válka". Tato válka začne pro Evropu dost blbě a dlouho se Evropa bude tak tak bránit - řada zemí bude značně poničena, nejvíce však Francie a Italie. Evropané však postupně převezmou iniciatívu, výsledkem války bude drtivé pokoření Islámu, Mekka bude srovnána se zemí a řada posvátných míst bude vymazána z povrchu zemského. Což bude odveta za srovnání Říma a Vatikánu se zemí.

Tedy skutečně se s tím Nostradamus nijak nebabral. Ale v těchto jeho proroctvích je na počátku okrajově zmíněna Amerika a USA. USA totiž hned na počátku Středomořské války stihne nějaká přírodní katastrofa, následovaná neslýchanou ekonomickou klrizí a občanskou válkou v USA. Nostradamus dosti lakonicky konstatuje, že USA jako politická a ekonomická síla přestává tímto existovat.

61957

16.07.2005 13:57

Saturnin

Úpadek řemesel = úpadek civilizace !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To je sice až moc veliká zkratka, ale zhruba se to dá takhle říci. Každý výrobek má jakousi svoji hodnotu a ta hodnota je dána sumou lidské práce, do výrobku vložené. Je sice pravda, že existují i takové věci, záměrně neříkám tady, že výrobky, ve kterých skoro žádná lidská práce není a přesto jsou hodnotné, třebas takový půlkilový valounek zlata.

Bída moderní doby spočívá v tom, že umíme sice vyvrábět spoustu výrobků, ale ty mají velmi nízkou hodnotu, lidská ruka se jich totiž dotkla pouze zprostředkovaně. Tedy, když bychom posuzovali bohatství svého života hodnotou věcí, které nás obklopují, žijeme strašně chudobně, navzdory zdánlivému bohatství množství všlijakých zbytečností.

Naše moderní jeskyně jsou zasviněny spoustou těchto bezcenných zbytečností, lidé však si již ani neuvědomují, jak se jejich život zplacatil, že vlastně žijí na smetišti... On to viděl pan Jirotka již tehdy, ale kdo Saturnina četl, ten jestě zaznamenal jistý optimismus.

Nevím nevím, jak by to napsal pan Jirotka dneska ??

61960

16.07.2005 16:50

Zhoubný multikulturalismus a islámský fundamentalismus

RE: Nechci do toho kibicovat, protože na to nejsem kvalifikovanej,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ještě jsem nikdy nešel do akce ověšený trhavinama, tedy zkušenosti taky nemám. Nicméně však je jasné, že použité trhaviny by měly mít jakési minimální vlastnosti. No a důležitá vlastnost, kromě jednoduchosti výroby, láce a dostupnosti surovin, by měla být bezpečnost.

Prostě, pokud to má mít smysl, musí být ta trhavina dosti laxní povahy, aby ji neaktivovalo "nasednutí mouchy".

Mám úspěšně odzkoušenu zcela bezpečnou trhavinu s ohromnými účinky. Jedná se o trhavinu na bázi manganistanu draselného a hliníkového prášku. V zásadě je tato trhavina zcela flegmatická a nejde ji jednoduše zapálit . Když se správně namíchá s převahou hliníku, potažmo ještě lepší je prášek z tzv. elektronu, jedná se o strašnou věc. Odzkoušeno, spolehlivé, jednoduché, dostupné, levné, výkonné, bezpečné. Vřele doporučují - pes to nevyčuchá, jedná se o zcela běžné propriety. Tisíce děkovných dopisů, nebudete zklamáni.

61969

16.07.2005 17:51

Zhoubný multikulturalismus a islámský fundamentalismus

RE: S tím nelze souhlasit - to by jsme vypustili džina z flašky!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jsem Vaší oslnivou logikou zaskočen ! Jak jste na to přišel, že schvaluji: Tim, ze to schvalujete, radite se do te same kategorie podlidi, jako magori vrazdici nevinne deti... ??

Já jsem přece neřekl ani Ň o tom, že souhlasím s tím, že někdo se ověší 10 kg semtexu, do ruky spínač a jde poklábosit se svými osvoboditeli, toho času rozdávajícími bonbony dětem. Jestli ano, jestli to někde říkám, Vy mi to jistě vysvětlíte kde a já se nad sebou fakt zamyslím.

Ale na druhou stranu - co očekáváte Vy od svých protivníků ? Já Vás chápu, spočítali jste si, že máte mnohem lepší zbraně, že máte komunikační systém snů, že máte sledovací systémy, které nedovoli protivníkovi , aby udělal krok, aniž by jste to zaregistrovali.

Tedy jste tu válku měli dávno vyhrát a to beze zbytku. Ale nikoliv, stojí proti Vám stále protivník, který nebude slábnout, nýbrž sílit. A venku jsou stamiliony dokonale nasraných muslimů, kteří jen jen čekají, že se taky zapojí. A Vy jim nadáváte do teroristů, džihadistů, říkáte o nich, že to jsou zbabělci atd atd.

To tedy vysvětlete Vy mi - ti lidé se postavili na odpor největší vojenské síle všech dob a Vy je pasujete za zbabělce. Nejste ochoten říci, že jsou partyzáni, ne - jsou to zbabělí teroristé.

Mě by zajímala Vaše představa, jak asi podle Vás ta válka měla vypadat, jak s Vámi měli čestně bojovat ? Aby jste o nich neřekl, že jsou zbaběli teroristi, ale že k nim budete mít profesionální úctu jako ke zdatnému protivníkovi .61976

16.07.2005 20:15

Zhoubný multikulturalismus a islámský fundamentalismus

RE: S tím nelze souhlasit - to by jsme vypustili džina z flašky!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane LEHO, opět musím hodit brzdu Vašim zběsilým úvahám. Jestli bych eventuálně já přebral tekutého chleba, byla by to čistě moje soukromá věc. Ale vy jste voják na nepřátelském území, vy by jste neměl holdovat žádným návykovým látkám. Vysvětlete mi tedy, jak je to možné, že jim holdujete ?

Já si totiž zmatenost Vašich myšlenek jinak neumím vysvětlit. Znovu Vás přátelsky nabádám, jednak se vzchopte a zkuste uvažovat trochu logicky a nedělejte ostudu a jednak mi vysvětlete znova svůj myšlenkový postup, kterým jste mě kamsi zařadil, jak vy říkáte Jelikoz takove cineni omlouvate, tak se radite mezi ne. Dekuji pekne, takze take o vas vime, kam vas zaradit...


Zkuste pomalu číst, co jsem Vám napsal a odpovědět mi, jak by jste Vy očekával, že budou s Váma bojovat Vaši protivníci. Předpokládám, že si profese "voják" vážíte, jste profesionál. Jak by podle Vás měl bojovat protivník, aby jste je nepovažoval za hovada, zbabělce a zločince. Aby jste třeba uznal, že je třeba partyzán. A všimněte si, že já nic netvrdím, stále se jen ptám odborníka na jeho názor.

Tedy Vás snažně prosím, aby jste mě nezařazoval nikam do nějaké své databáze !! [pláč]

62000

16.07.2005 20:33

Zhoubný multikulturalismus a islámský fundamentalismus

RE: Symptom, nebo pricina?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Technologická nadřazenost západní civilizace nad zbytkem světa a konkrétně zde nad islamisty je dočasná, pane LEHO. Já se Vás ptám záměrně, co vlastně děláte, jestli úmyslně pohřbíváte západní civilizaci nebo jen nechápete. Nebudu již opakovat to o té tuposti, to se omlouvám, to bylo zbytečné.

Západní civilizace stojí před ropným krachem, pane, přesněji řečeno možná již stojí v ropném krachu . Západní civilizace ze dne na den strašlivě zchudne a začne být tou nejubožejší společností, že by se i dnešní chudý svět nad náma ustrnul. Protože oni nezchudnou, oni začnou bohatnout. Ale my, celá ta naše společnost, my strašně zchudneme. Budeme umírat hlady uprostřed hromad zbytečných věcí, budeme bloumat po prázných supermarketech a budeme se vraždit navzájem kvůli skyvě chleba jako zvířata.

Protože ta naše skvělá společnost jede již jen setrvačností, pane, Vy zřejmě příliš neuvažujete systémově. Vy tady totiž prezentujete ty nejubožejší propagandistické kydy, což dává tušit hloubku Vašich informací a myšlenek. Tedy určitě ani netušíte, jak svou činností USA táhne svět do té nejstrašnější katastrofy.

Velmi bych Vás pane LEHO prosil, aby jste si na mě vzpomenul, až se i Vám začne jevit, že to jaksi není to pravé ořechové. Těžko již si poklábosíme po internetu - to již bude jen vzpomínka. Nebude elektrika na blbosti. Až tak to bude - a brzy !!

62002

17.07.2005 10:42

Saturnin

RE: Úpadek řemesel = úpadek civilizace !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

[smích] [smích]

Nečekám Nobelovku, na co by mi byla - již bych si jí stejně moc neužil, času tento svět již mnoho nemá a jiné hodnoty budou již brzy skutečně hodnotné. K tomu nutno dodat poznatek, že jak člověk postupuje směrem od Čukotky na západ, tak čim blíže k LA, tím přirozená inteligence - nejen v oblasti ekonomiky - obyvatelstva znatelně klesá.

Proč to píšu - nedělám si naději, že bych Vám (a nejen tedy Vám) dokázal vysvětlit tu ekonomickou zákonitost hodnoty. Jestli o tom psal něco Marx, to vážně netuším, předpokládám však, že jsou tady odborníci, kteří stále hodnotí, kdo tu je jaký bolševik - ti možná znají Marxe nazpaměť [chechtot] . Nechci jmenovat, zagágá to samo.

Já jen naznačím, že když mluvíme o práci a vytvořené hodnotě - ty automaty, co dělají pak samy třebas ty mobily, ty se asi stvořily podle Vás samy, těch se "lidská ruka nedotkla".

A ještě jinak - na co já bych plácal tisíce slov s vizí pochybného výsledku - stačí ještě chvíli počkat a pak to všichni budou chápat sami od sebe, co má a jakou hodnotu. Sice už to bude k ničemu, ale co já s tím ....

62064

17.07.2005 11:15

Zhoubný multikulturalismus a islámský fundamentalismus

RE: Interview Kissinger

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Doufám, že nám to anděl nebeský pan LEHO and company vysvětlí ! [chechtot]

“Oil is much too important a commodity to be left in the hands of the Arabs.” -- Henry Kissinger

62065

17.07.2005 14:38

Rok 2001 - špatný, špatný rok ...

Sice opožděně, ale přece !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

S pouze 4+1/2 letým opožděním se nemůžu udržet, abych zde nenapsal příspěvek ! Pane Stwora, vy jste svého druhu prognostik a to docela úspěšný. I když na druhou stranu, dnes se svět již začíná pro člověka, který to sleduje a aktivně studuje, stávat docela jasný a průhledný.

Číst si zde staré články a reakce čtenářů - to je ta nejlepší zábava! Kterak se mnozí mýlí a opět pak nemýlí. jak se náhledy na svět vyvíjí a u jiných zase ne.

Já tady fakticky dělám "výzkum", jak se měnily názory, jak se lidé mění tu k lepšímu a zase pak k horšímu. Zvědavec je vskutku záslužný velmi. Díky.

30457

17.07.2005 14:54

Zhoubný multikulturalismus a islámský fundamentalismus

RE: Symptom, nebo pricina?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Patří Vám dík všem, co s LEHO a spol. vedete trpělivou, věcnou a pro slušného člověka přesvědčující diskusi. I já se zkouším sem tam zapojit. Po většinu času však jen přihlížím ... Vaší zkáze !! Totiž skutečně jsem ještě neviděl, že by se někomu navzdory sebevětšímu úsilí podařilo omítnout strop suchým hrachem. A stejně tak se Vám vede v diskusi s těmito pány.

Mám pro to dosti fantasmagorické vysvětlení. Pan LEHO a spol. - to nejspíše ani nejsou lidi !! Patrně se jedná o částečně inteligencí vybavený superpočítač "Amerického ministerstva propagandy", který je nasazován na takové diskusní fora, aby tam smysluplnou diskusi rozvrátil. Tento počítač je tak výkonný a je napojen na tak dokonalé zdroje informací a jeho software je tak "prefíkané", že v zásadě pouze dokonale znalý člověk je schopen s ním hrát rovnocennou hru.

Hlavním příznakem toho, že LEHO a jeho "squadra azzura" jsou ve skutečnosti výsledkem umělé počítačové inteligence je to, jak zcela nelidsky a bezcitně argumentují, jak se zcela bez uzardění uchylují k monstrozním lžím a hlavně, že jejich postupy se fakticky neustále opakují.

62077

17.07.2005 16:43

Zhoubný multikulturalismus a islámský fundamentalismus

RE: Symptom, nebo pricina?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane LEHO, co není, může brzy být - totiž to, že budu z Vás duševně chorý - ostatně by mě zajímalo, kdo tady z těch asi 6 a 3/4 miliardy lidí na planetě Zemi jestě není cvok ?? Ale u mě je to jen a pouze díky Vám a Vašim stejně duševně založeným spřízněncům a to z těch plků, co tady monotonně rozséváte.

Mi píšete, že asi jsem duševně chorý, protože na základě analýzy Vášeho písemného projevu zde navrhuji a předeslal jsem, že fantasmagorickou možnost, že neexistujete jako člověk, nýbrž jako softwarwe na hyperpočítači. No ale, hnedle tímto příspěvkem jste to fakticky potvrdil, čili pravděpodobnost, že skutečně neexistujete, značně stoupla.

Vy totiž a klidně budu jmenovat třeba Dušana, Kemu a spol, Vy jedete monotonně neustále stejné bláboly a nesmysly - na věcnou argumentaci nereagujete a nebo pouze urážkami. Pokud jste lidi, zamyslete se nad sebou. Pěkně prosím a smutně koukám !! [pláč]

No a k tomu, že zpochybňujete důležitost toho kterého media a tedy možnost nasazení nějakého "superpočítače" zrovna na Zvědavce - zase jste pane vedle. Tohleto již skutečně funguje, akorát jsem netušil, že ta paranoia již došla tak daleko.

62083

17.07.2005 17:44

Zhoubný multikulturalismus a islámský fundamentalismus

RE: Interview Kissinger

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Trochu jsem si rýpnul do LEHO and company, jelikož jsem vymyslel domněnku, že se nejedná v jejich případě o lidi, nýbrž o projev vysoce vymakaného software na nějakém hyperpočítači, který Americké ministerstvo propagandy nasadilo na rozbourání nepohodlných diskusních for po celém světě.

No já se již nedivím ničemu, to zaprvé, zadruhé jsem - ačkoliv jinak optimista - v napjatém očekávání velmi dramatického vývoje v nejbližší době. V každém případě - důkaz mého optimismu životního je to, že se docela těším na dobu, až budu v důchodu, ačkoliv přitom vím, že pohroma příjde dříve.... [smích]

62090

17.07.2005 18:02

Zhoubný multikulturalismus a islámský fundamentalismus

RE: Symptom, nebo pricina?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Věcné argumenty, používané na Zvědavci proti panu LEHO :

permanentne naložený v lihu
ustřikujete brcál, sežrante leho
beznadejnej lhář, sežrante
zelení mozci, idioti k pohledání
Vy žblabuňko


Když je to takto vytrženo z kontextu, tak bych Vám dal i za pravdu. Jenže, to jste si pane LEHO způsobil sám, u Vás je to totiž zcela normální, že vytrhujete z kontextu, důležité informace ignorujete nebo překrucujete, na otázky neodpovídáte, nadáváte do komunistů a bolševiků, jakýkoliv nesouhlas je pro Vás projevem antiamerikanismu.

Ale co je hlavní, skutečně jevíte neochvějou pevnost v názorech, kteréžto názory však skutečně jeví známky původu ve vojenských propagandistických příručkách - nezlobte se, je to až směšné kolikrát. [mrknutí jedním okem]

62093

17.07.2005 18:16

Zhoubný multikulturalismus a islámský fundamentalismus

RE: Interview Kissinger

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ne ne ne, Chocholouška nepotřebuju. Já se skutečně těším do důchodu, ale to hlavně proto, že až ten čas eventuálně nastane, bude v důchodu i manželka. No a ona pracuje normálně, coby zaměstnanec. Kdežto já si "velím sám", coby podnikatel - pro mě ten důchod čistě teoreticky může vypuknout hned zítra. Ostatně už to i tak mám "za pár".

Víte ? Proto jsem optimista, ačkoliv obecně ani moc důvodů jinak není. Pro lidi, pro které platí na 100% české úsloví : "Mládí v perdeli a do důchodu daleko !" to musí být hrozné, tato doba. Internet je "svinja" - člověk se dozví hrozné věci, dneska to již ty ministerstva pravdy nemají tak jednoduché.

Ale vždy se najdou takoví, co věří a věří a věří. A nepochybují... [smích]

62095

17.07.2005 20:48

Saturnin

RE: Úpadek řemesel = úpadek civilizace !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pan Stojanyč, nič som vypil, škoda..

Však už to klasici před 2000 lety pravili, že jsou to ti lidi nějací divní - oči mají a nevidí, uši mají a neslyší...

No, já bych jen skromně dodal, do školy chodili a kulové ví...>

62101

18.07.2005 13:01

Saturnin

RE: Úpadek řemesel = úpadek civilizace !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Já vím, že jsem "si jakoby zamanul" být tajemný jako nějaké orákulum, nicméně bych to lehce dokázal vysvětlit, co tím vším myslím. Byla to ale taková spíše vzpomínka a reakce na Saturnina a úvahy pana doktora Vlacha o řemesle, než přednáška o ekonomice. Omlouvám se, čekal jsem, že se aspoň někomu trefím do noty, bohužel .. moc ne.

Jinak ale pane Oji - kdyby jste to náhodou myslel vážně, neměl by jste pravdu ani omylem. To, co jste napsal, to je řeč ne o hodnotách, ale o úpadku hodnot. Nedivím se, když tomu všemu nerozumí rodilý Američan, trochu se divím, když tomu mnohdy nerozumí Čech, ať už v USA bydlí jakkoli dlouho.

Konzumní společnost je právě a pouze jen o úpadku hodnot. A k tomu úpadku patří ta Vaše úvaha o tvorbě hodnoty trhem. Tedy máte pravdu ale, když jste to uzavřel : Ale v takovém zkurveném světě žijeme. [smích]

62174

18.07.2005 14:29

Zhoubný multikulturalismus a islámský fundamentalismus

RE: Interview Kissinger

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Zařekl jsem se, že už to tady nebudu "ventilovat", ale na druhou stranu, tohle, co jste pane Zap napsal :Jen sledujme a ocekavejme nebyvale veci....muze to jit jednim smerem ale i tim druhym. Nespokojenost ze spodu trvale narusta. - to je neodolatelná nahrávka na smeč ! [smích]

Nostradamus - zas ten Nostradamus ! - se a'priori zaobíral Evropou a zde navíc povětšinou vlastní Francií. Nicméně Americe věnoval taky dost postřehů. Vzpomenu však hlavně ty jeho postřehy, týkající se s největší možnou pravděpodobností současné doby a nejbližší budoucnosti.

Nostradamus asi moc nefandil Americe a přeneseně USA - když uvážím, co asi viděl - ani se není moc co divit. A tak dalo by se říci, že si vytknul za cíl dost až škodolibě "proprat" hlavně konec Ameriky. To, co dále uvádím, nemusí být pravda, abych byl maximálně úpřimný. Sám se za znalce Nostradama docela považuji a tedy musím sebekriticky uznat, že skutečně je výklad Noastradamovych proroctví česky řečeno "vošajstlich" alias "vohubu".

Nostradamus o USA, maximálně zjednodušeno:

USA bude nejmocnější země, jejíž ekonomika je však založena na klamu. Bude velmi zadlužena - (citát) "Simulacra zlata a stříbra (= napodobenina, přeneseně asi cenné papíry)) klesnou na ceně, po krádeží jejich ceny budou vrženy do moře, až se zjistí, že všechno je zničeno dluhy, všechny cenné papíry budou anulovány." (konec citátu) Obyvatelé se vzbouří a budou bojovat proti podvodné vládě. Zároveň bude USA napadena zvenčí, budou (citace)"..hořet duté hory..", budou nuceni pít otrávenou vodu, nebe nad Amerikou bude hořet, utrpí velké škody.

To je v kostce asi tak vše přímo k USA - snad ještě jedno dosti nejasné proroctví - mluví o podivných bojích v ulicích a patrně o velmi oblíbené zábavě lidu Ameriky v té pohnuté době - jaksi se to nejvíce podobá aplikaci tzv. "Soudce Lynch" !!

No a pak se zcela nepřímo zmiňuje o USA tak, že se věnuje velké a zhoubné válce v Evropě proti Arabům (mimochodem Evropa vyhraje, ale značně ztuha !) a lituje toho, že již USA neznamená žádnou politickou ani vojenskou sílu - tedy že její síla ve světě bude chybět (rozumějmež že Evropě).

Nu, nevypadá to dobře a ruku na srdce, nevypadá to ani nějak nepravdivě ! Je však nutno poznamenat jednu velmi důležitou věc - Evropa a Amerika je stále svázaná jakousi "pupeční šňůrou". To vystihl i Nostradamus, Americe cosi zazlívá, avšak nevyzývá k boji proti Americe. Spíše je z něj cítit smutek. Já z toho vyvozuji názor, že to špatné, co Amerika světu přináší, to vejde ve známost, ale přesto bude Evropa a Amerika (míněno hlavně USA) stále ve vztahu jakoby bratraneckém, ne-li přími bratrském v dobrém slova smyslu. Což je velmi logické.

Cítím ve všech kostech ty posměšky některých místních myslitelů - nechť ! Bude to již brzy, silou událostí budu mít pravdu
Nostradamus a já ! [smích]

62185

18.07.2005 14:51

Zhoubný multikulturalismus a islámský fundamentalismus

RE: Oil is much too important a commodity to be left in the hands of the Arabs

Petr Gejdoš 83.?.?.?

A cááákryš, pane P.V. - s tímto názorem Vás asi není radno mít za souseda ! A když už, tak si člověk musí dávat hodně pozor na své věci, neni-liž pravda ?

62187

18.07.2005 15:40

Zhoubný multikulturalismus a islámský fundamentalismus

RE: Interview Kissinger

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Já si nemyslím, že hrozí, jak říkáte :divat se do minulosti a naslouchat vestcum, vzdy hrozi, ze nektera data spatne pochopime, ztracime cas pro pripravu k boji a muze se nam stat, ze nase srdce ovladne strach.

Považuji za důležité tato proroctví sledovat, neboť právě ona (proroctví) udávají všeobecné trendy vývoje a naznačují nebezpečí, která při tom vývoji nastávají. Myslím, že není až tak důležitá přesná datace. Netuším, jaký máte názor na proroctví - je zde totiž vážný problém, dosti podobný paradoxu při cestách časem. Pochopení, že svět je a zároveň není determinován, to je dosti složité a tedy nesnadné.

Pan Zorba tady kousek vedle víceméně označil USA za současnou největší hrozbu světu a vlastně je staví na roveň Hitlerovu Německu. To ale není zrovna nejšťastnější - dokonce ani Nostradamus nejde takhle daleko, tedy nepovažuji to za pravděpodobné. Ale pozor - náběh na to je !

Od toho je podle mě nutné znát dobře historii a k té historii patří i proroctví, dokonce ještě jsou nad ní !

Uvedu příklad - posledních několik roků (cca 10 let !) ve světě vědy a výzkumu v oblasti termojaderné energetiky probíhala doslova rozhořčená diskuse, kde bude probíhat výstavba tzv ITER = prvního poloprovozního termofuzního reaktoru. Nakonec letos padlo rozhodnutí - bude stavěn ve Francii.

A považte - Nostradamus to před 500 roky zřetelně zmínil a určil Francii. Ovšem jestli se Francie bude z toho nakonec radovat, to je ve hvězdách - Nostradamus mluví o vážných chybách a velkém neštěstí v souvislosti s tímto zařízením. A víte jak nazval radioaktivní záření ? Považte že záření energie, které vydává nic. Jednak je z toho vidět, že vždy se najdou mudrcové (je jich tu dost), kteří se budou trhat smíchy nad tím, co tu uvádím - smích je ale přejde !

A zároveň je vidět jedno - pochopit a interpretovat myšlenky člověka, který je již celé věky po smrti, který uvažoval v myšlenkách své doby, ale pro nás svými slovy popisoval budoucnost, to je skutečně hlavolam. Ale určitě to není zbytečné.

A teď vaše otázky - již jen velmi lakonicky:

ad1) Velmi brzy, možná již letos.
ad2) Tohle nebude taková bleskovka, ale taky brzy, fakticky proces probíhá. Oilpeak rok 2005 !
ad3) Ano ! Fakticky se již děje. Důkazy nechtějte, to bych nepřežil, totiž.
ad4) Celá planeta bude zasažena významně. Zde viz proroctví E. Cayce a viz spekulace nad obsahem tzv. Fatimského proroctví, část III. .

Vodítkem budiž vyjádření zesnulého Jana Pavla II. v roce 1981 ve Fuldě, BRD. Nejméně Vatikán a vláda USA ví celou pravdu, v zásadě ale tu pravdu má každý pod nosem.

62195

18.07.2005 17:45

Zhoubný multikulturalismus a islámský fundamentalismus

RE: S tím nelze souhlasit - to by jsme vypustili džina z flašky!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Dušane, vy vždy vzbudíte mou zvědavost, copak jste vlastně zač. Vždy napíšete něco o ničem, kohosi označíte za nepřítele lidstva, ale v zásadě kromě hádavosti nic. S Vámi bych rozhodně nechtěl ztroskotat na pustém ostrově. Vy totiž by jste asi za mnou pořád chodil a kritizoval, že jsem to a to udělal blbě - sám by jste ale asi nebyl schopen ničeho. Je něco, o čem by jste mohl cosi říci z vlastní hlavy coby důkaz jakéhosi obsahu ?

Omlouvám se, že tento můj příspěvek je taky docela bezobsažný, ale na tohleto nejde nereagovat.

62210

18.07.2005 18:03

Zhoubný multikulturalismus a islámský fundamentalismus

RE: Symptom, nebo pricina?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Dušane, dokonce i pan LEHO sem tam napíše něco konstruktívně. Ovšem Vy jste ale naprostý unikát s mozkovnou ultimativně prázdnou. Po tom Vašem příspěvku, kde jste ze mě zase udělal jakéhosi nepřítele lidstva a iráckých dětí, jsem se cíleně porozhlédnul po Vašich příspěvcích. Skutečně poučné a odstrašující. Tedy Vám musím zcela vážně sdělit, že je mi Vás líto.

Omlouvám se pane Bartošek, že se Vám tu míchám s rovněž bezobsažným příspěvkem, ale tento pán mi hnul žlučí, musel jsem.

62213

18.07.2005 18:07

Zhoubný multikulturalismus a islámský fundamentalismus

RE: Argumenty soudružky Dany

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jestli by jsme si všichni neměli vzít nějakou zdravotní dovolenou. Četnost absolutně bezobsažných a píše nasíracich příspěvků začíná přesahovat únosnou mez.

62214

18.07.2005 20:52

Saturnin

RE: Úpadek řemesel = úpadek civilizace !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pozor !! Neplest si pojmy s dojmy, já mluvil o přirozené inteligenci. Ty elektronické zázraky by možná dnes již mohli vyrábět i paviáni, mačkat knoflíky by asi zvládli i za plat deseti banánů na šichtu ! Tedy hrozí přesun fabriky někam na Papuu - Novou Guineu, kde se budou vyrábět stejně kvalitní telefony nebo přehrávače, ovšem s poněkud znatelně menšími mzdovými náklady. Aby Vám ještě časem úsměvy nezamrzly. První náznak pořádné krize položí takovou virtuální ekonomiku na lopatky rychle a neslavně.

62230

18.07.2005 22:53

Zhoubný multikulturalismus a islámský fundamentalismus

RE: S tím nelze souhlasit - to by jsme vypustili džina z flašky!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Dušane, tak trochu mi křivdíte, věřím, že omylem. Fakticky od dětství mám jakési vlohy a příchylnost k historii - nikoliv k dějepisu !! Nevím, kde se to ve mě vzalo, ale je to tak. Samozřejmě by bylo namyšleností a důkazem mé vlastní omezenosti, kdybych teď tvrdil, že mě těžko někdo může skutečně v těchto otázkách poučit. To by bylo ode mě hloupé, nicméně zkušenost mě vede k představě, že se ani nemusím cítit v tomto oboru méně cenný.

Předesílám to proto, že při dosti nevalné úrovni značné části příspěvků zde, které se týkají otázek, jejichž řešení se bez podrobné znalosti historie neobejdou, mám nutkání naznačovat svůj vlastní pohled, coby s nejvyšší pravděpodobností přesnější a pravdě podobnější !

Historická zkušenost nás přece všechny může poučit, že doposud zde na Zemi za období historicky doložená, ještě nikdy nebylo žádné Imperium, které by nepostupovalo podle jasného imperiálního scenáře cesty ke světovládě. A ani se nikdy nestalo, že by některé nebo alespoň jediné z těch známých Imperií tuto svou cestu nezastřelo nějakým vyšším a tedy jakože ušlechtilým principem, který by k takovému postupu dával nějaké právo.

Tedy se ptám, proč se nás zde snažíte přesvědčit o něčem, co nemůže prostě pravdou být ? Defacto z nás děláte hlupáky a když si na ty hlupáky odmítáme hrát, děláte z nás bolševiky, anti-ami, anti-demokraty a já nevím co ještě.

Pane, věřte mi, že je zcela regulárně možné, že jsem antiamericky naladěn a přesto jsem mnohem více demokrat, než absolutní většina Američanů s takovými názory, jako tady propagujete Vy nebo mistr Leho. Pane, já bydlím ve střední Evropě a přesto se osudově cítím velmi těsně spjat s tím, co ve světě představují USA a principy demokracie.

Co ale možná nechápete Vy nebo třeba pan Leho je to, že právě tím, co dnes USA ve světě provádí, se cítím být bytostně ohrožován. Že cítím, že to je dnes americká vláda, kdo znásilňuje a pošlapává demokratické principy a fakticky plive na svou slavnou minulost. A američtí občané tomu mlčky přihlížejí, ne-li že tomu aktivně napomáhají. Na co proboha ještě Američané čekají - až zahřmí ? To opravdu musí dojít k té nejhroznější krizi ? Proboha, vzbuďte se už tam !

I Němci si v roce 1939 mysleli, že něco takového se přece v Evropě a uprostřed jednoho z nejkulturnějších národů světa nemůže stát - a ejhle !! Stalo se !! Do dneska tomu ještě málokdo rozumí, kam 90 milionů Němců v té době dalo rozum !!

62237

18.07.2005 23:03

Výplach mozků v režii CNN

RE: Ukažte urezavani hlav unesenych rukojmich - teroristy

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Vypadá to jako dobrá zpráva, co jste napsala : ..500 předních britských muslimských duchovních vydalo fatwu nad sebevražednými atentátníky.. , ale nechvalme dne před večerem.

Jsme ve válce, ve válce, kdy jde o vše, v takové válce si všechny účastněné strany samy sobě zdůvodnily, že každá zbraň je přípustná !!

A tak nečekejme, že bude lhát jen jedna strana, to by bylo naivní. [cool]

62238

19.07.2005 18:05

Saturnin

RE: Úpadek řemesel = úpadek civilizace !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Já vím, že americké filmy neznamenají nutně pohled na normální Ameriku, jaká je skutečně - na druhou stranu - daleko to od toho zase nebude.

Když se člověk nad americkými filmy zamyslí, jak ti "klaďasi", hodní američtí boys, všechny krize hladce zvládají - jak opravují elektronické bloky z počítače pájkou, kterou já bych snad letoval ryny na střeše, nebo spraví blíže neurčené zařízení na orbitální stanici nakopnutím, musím se na jedné straně smát, ovšem na druhé straně mě oblívá hanba - potenciální inteligentní divák ze země třetího světa se nespíše nestačí divit a Bohu žel - v jeho optice Američan nebo Evropan splývají v jeden obraz idiota.

Režiseři těchto filmů jsou patrně technicky poněkud mimo, ale nějaké poradce snad mají, Bože chraň svět, když tu máme takové odborníky, co se sami pasují na zachránce světa !!

62308

19.07.2005 18:40

Londýn deset dnů po útoku - prach se usazuje

RE: Vezmeme jako protivahu vseho toho konfliktu i tuto zpravu a ponechme stranou treti osobu.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

tato nevyhlasena valka se dostava do postaveni,bud ty a nebo ja ,za jakychkoliv pouzitych prostredku.
Vezmete v uvahu,kdyby se k muslimskym sjednocenym narodum pridala Cina a dali se na pochod,coz by mohl byt pocatek konece "bile civilisace",mozna i konec existence zivota na teto zemi.


Vážený pane R. Nohejl - nejspíše se přesně tohle stane, nebo již děje. Jsme již nyní ve válce a ta válka bude mít strašné důsledky a budou použity všechny myslitelné i nemyslitelné zbraně.

Pohledem historika se jedná o "nekonečný příběh - řetězec příčin a důsledků" a je dosti složité najít viníka. Fakticky to ani již není nutné - je třeba v této chvíli zachránit vlastní duši !!

Nic víc a nic méně. V onen den, den s velkým D, The Day of the Judgement, bude každý pouze sám za sebe, nikdo nepomůže jemu a on taky nepomůže nikomu - každý bude jen za sebe !

62314

19.07.2005 20:56

Saturnin

RE: Úpadek řemesel = úpadek civilizace !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No - já nechtěl tímto vyvolat nějakou anti-ami odnož diskuse. Ja už si totiž i v českém filmu o Janu Žižkovi všimnul, že v jednom momentě Žižka kynul palcátem směrem k "nepříteli" a držel řeč o "...nepřátel se nelekejte atd..." a projel tam po poli kombajn. Nikdo si toho jaksi nevšimnul. [chechtot]

Inu, každý jsme blbý nějak jinak. Blbé ale je, když někdo tu blbost vehementně vydává za Bůhví jakou přednost.

62329

19.07.2005 21:50

Saturnin

RE: Úpadek řemesel = úpadek civilizace !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Můj otec byl velmi známý a žádaný puškař. Jako malé dítě - již ve 4 letech !! - jsem pro svého otce dělal jako subdodavatel [smích] řezbářské výzdoby pažeb. Jako vrcholný kousek, stále ještě coby dítě školou nepovinné jsem podle docela nekvalitních fotek dělal výzdobu jedné historické zbraně, poškozené za války kdesi v nějakém muzeu.

Představte si ! Ta řezba na té pažbě - sama o sobě umělecké dílo - byla posléze zakryta nádherným kovovým zlaceným krytem, tedy ta řezba nakonec nebyla vidět, byla schovaná pod tím zlatnickým uměleckým dílkem toho krytu. Já byl od děcka nadaný na práce, kterým já říkám "kuličkové šílenství".

To kuličkové šílenství - to je narážka na to, že já jsem schopen ráno začít a do večera obírat rybíz, to jen na vysvětlení.

A poctivé řemeslné práce si je nutno velmi vážit a cena této práce je oprávněně vysoká. Dnešní člověk však již tak hluboko klesl, že bude bydlet v plastikovém baráku s elektrickým pseudokrbem, s fenol-formal-dehydovým karcinogenním nábytkem, jíst z plastikových talířků a víno pít z plexiglazových pseudokřišťálových sklínek. FUJ !

V Americe, to jen jako ilustrace, když bych vystřelil z kulovnice, mohlo by se lehce stát, že prostřelím najednou deset baráků jeden po druhém toutež kulkou tím jedním výstřelem. Ale to jen na okraj. [smích]

62338

19.07.2005 22:34

Zhoubný multikulturalismus a islámský fundamentalismus

RE: kdyby ale napadli nás Čechy a nebo některé z našich bratrů, pak bych neváhal a postavil bych se USA

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Zorba, sice rovněž jsem již tady byl známými firmami několikrát zařazen mezi tak řečené "anti-ami", to mi ale nebrání v tom, abych Vás o něco poprosil - čímž zároveň neříkám, že souhlasím s takovou nálepkou, necítím se v žádném případě být "anti-ami".

Prosím Vás, umírněte poněkud slovník, nikoliv snad kvůli vulgárnosti, ale kvůli takovým "vykřičeným" slovním spojením a slovům, jako:

- americký agresor
- americké bestie
- ohavné americké zločiny
- agrese Američanů a jejich poskoků

Nevím jak na koho, ale na mě to působí poněkud až depresívně. Až se, sám s tím nic nemaje společného, za to stydím. Ten patos vyznívá poněkud falešně. Jinak se omlouvám, že se Vám do toho míchám.

62345

20.07.2005 17:18

Londýn deset dnů po útoku - prach se usazuje

RE: Podivejte se odkud pan Nohejl tu zpravu vyhrabal..

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Páně Dušana výrok :Tak uz i anglictina vas stve.

Tomu se říká "nasadit něčemu/někomu korunu" ! [chechtot]

62435

20.07.2005 17:21

Londýn deset dnů po útoku - prach se usazuje

RE: Rasputine, mužiku nevzdělanej,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Sice to nestojí za reakci, ale nechť - pane Dušane, Vaše výroky v tištěné formě by mohly i zabíjet ! To už je na zbrojní průkaz.

62436

20.07.2005 17:36

Zhoubný multikulturalismus a islámský fundamentalismus

RE: kdyby ale napadli nás Čechy a nebo některé z našich bratrů, pak bych neváhal a postavil bych se USA

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ale ano, vcelku s Vámi jde souhlasit. Ale používat ony expresivní výrazy zavání jakousi nevyzrálostí názorů, jakousi divadelní exaltovaností nebo já nevím, jak bych to ještě více přiblížil.

Nevím, jak jste stár, podle volby těchto výrazů a způsobů řazení do textu bych hádal skutečně na velmi nevyrovnaného puberťáka, který si o něčem přečetl knížku a jde jsa tím osvícen o tom poučovat starší...

62437

20.07.2005 18:27

Český svaz bojovníků za „svobodu“?

RE: At žijí naši hrdinové

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Zorba, napsal jste: To že se do svazu bojovníků za svobodu vetřelo pár kolaborantů s komunisty a Amíky neznamená že by svaz byl jakkoli špatný.

Vy v této jediné hned první větě Vašeho příspěvku sdělujete jen tak mimochodem, že :

1) Jste si vědom, že do tohoto svazu se skutečně vetřeli nějací kolaboranti,
2) Mluvíte o kolaborantech "s komunisty a Amiky",
3) Nic z toho jakkoli nenabourává Váš absolutně kladný vztah k tomuto svazu.

ad1) A jste si vědom, že těch tak řečených kolaborantů tam může nakonec být většina ?
ad2) Co by se mohlo rozumět pod pojmem "kolaborant s Amiky", když už se nechci ptát, jak vlastně dělíte lidi na kolaboranty / nekolaboranty s komunisty ?
ad3) Vyhlašujete zcela nekriticky, že něco, co má název "Svaz bojovníků atd." již vůbec nemusí mít odpovídající obsah, tedy Vám zřejmě stačí jen ten název ?

A to je něco, s čím absolutně, zejména s tím třetím bodem, nelze souhlasit. A velmi to znehodnocuje vše, co pak vzletně hlásáte. Přece nemůžete zároveň myslet vážně ty další Vaše ideje, kterak Vy by jste stejně hrdinsky bojoval atd., když pak jevíte známky takového formalismu. Protože pane, to co píšete, to svědčí skutečně pouze o Boha pustém formalismu, s jakým tento problém (ne)chápete ! Nedivte se, že na to reaguji naprostou nedůvěrou.

62441

20.07.2005 21:45

Zhoubný multikulturalismus a islámský fundamentalismus

RE: Interview Kissinger

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Já si myslel, že jsem to formuloval dostatečně přesně. Ale asi ne - tedy pro Vás - máte pravdu pane Zorba, že prorokovat cosi podle Nostradama se prakticky nedá.

Ale zamysleme se nad smyslem proroctví - to přece nemůže znít například tak, že jej pochopí každý, tedy i Vy. Protože kdybych Vám například vyprorokoval, že 10. srpna 2005 Vás přejede automobil značky Mercedes a to na ulici "XYZ" města "QWE" a to přesně v 15.38 SELČ, byla by to samozřejmě pitomost do nebe volající !! [oči v sloup]

Jestli jste si myslel, že vyvozovat nějaké konkrétní poznatky o budoucnosti z proroctví se dělá podle oblíbeného schema poněkud omezenějších spoluobčanů a to : "Hup na krávu a už je tele", potom jste se zmýlil.

Avšak, kdyby jste si dal stejnou práci se studiem historie a různých proroctví od starověku po dnes tak, jak to dělám posledních cca 35 let já, potom by jste si mohl dělat skromné prognozy budoucnosti a patrně by jste se nikdy moc nemýlil. Já jsem takovou prognozu předestřel a nikomu nevnucuji, aby tomu na 100% věřil. Ale jako obvykle daleko od pravdy nebudu.

Nostradamus byl Francouz a tak nějak zpětně tradičně [cool] moc nelásku k USA nezastíral. Ale přesto se nedá říci, že by USA nenáviděl, ve svých proroctvích mluvil o USA s respektem a jistým smutkem. Nezapomeňte, že severoamerická křesťanská společnost je tak nějak kolektivním dítětem nás všech Evropanů. A přes všechno, co se dnes děje, je USA součást euroatlantické civilizace stejně, jako je Česká republika.

Tedy ohledně Vašich nenávistných výlevů směrem k USA Vás podruhé prosím - zkuste si to ještě promyslet ! Protože Vám můžu dát ještě jednu drobnou prognozu či proroctví - Evropa proti USA nebude bojovat již nikdy ! Budou to spojenci navěky, ač se ty věky setsakramentsky krátí. A z Vás evidentně mluví neznalost.

62459

20.07.2005 22:14

Zhoubný multikulturalismus a islámský fundamentalismus

RE: Interview Kissinger

Petr Gejdoš 83.?.?.?

V prvním stupni přiblížení by jste měl pravdu, že se jakoby největší dnešní nepřítel lidstva jeví USA. Já Vám ale doporučuji se bedlivě na všechna fakta podívat znovu a udělat kalkul druhého stupně a pak ještě jednou a znovu ! A dáte mi za pravdu, že na tom Nostradamovi něco přeci jen je.

Je totiž samozřejmě hrozná namyšlenost, když někdo přelouská pár veršíků a hnedle se nafoukne hrdostí, že na vše přišel ! Já postupuji jinak, je to na dlouhé povídání, v případě zájmu své "know how" klidně prozrazím !! [chechtot] Nebude to totiž nikomu k ničemu - musel by jako já nakoupit náklaďák knih o historii, k historii a o prorocích a proroctvích - samozřejmě by je musel stále i číst. Musel by se naučit Bibli a Korán a Shrimad Bhagavatam a jiné "základy" takřta nazpaměť. Musel by sledovat s maximální pozorností, kde se co šustne v politice. Musel by studovat chemii, biologii a genetiku, atomovou fyziku ale i obecnou, astronomii a matematiku atd atd.

Toto vše dělám již hodně dlouho a mám stěstí, že celou dobu to dělám jako součást svého zaměstnnání a posléze podnikání. A to jsem celý život člověk, živící se ochranou životního prostředí. Hm - až budete mít hlavu nafouklou vědomostmi, až budete denně konzultovat s "podobně postiženými" podrobnosti něčeho, co náhodný posluchač vůbec nepochopí, o čem je řeč, až ... atd - potom teprve se Vám nebudou Nostradamova proroctví zdát tak nesmyslně zamotaná. A zjistíte, že to samé se dočtete v Bibli, najdete to u Sybily, E. Cayce, ale taky u Osho a jiných až po dnes.

A to jsem to "know how" stejně jen naznačil ! [smích]

62467

21.07.2005 18:00

Londýn deset dnů po útoku - prach se usazuje

RE: Tak to vidite pane Petre! (Udavacstvi)

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jednoho komunistobijce - emigranta znám přímo osobně a když jsem se posléze skoro omylem dověděl všechny okolnosti jeho emigrace, tiše jsem žasl ! [překvapení] [překvapení]

On to totiž byl bývalý aktívní komunista, který však neemigroval z politických důvodů - to jakože se předtím v mladické nerozvážnosti spletl, pak prokoukl a pak začal komunisty bít. Ne ne ! On musel utéci z toho svého komunistického ráje proto, že po něm šla kriminálka pro tzv. "rozkrádání majetku v socialistickém vlastnictví" či jak se to říkalo.

Dneska je to ohromný komunistobijce a ze sebe dělá na hubě velkého odbojáře. Ale proč to vlastně píšu - éééé? Jo, už vím - vyjadřuje se stejnými obraty jako Vy pane Peter Veliký. Divné, že ?

Kdežto já si všimnul, že poctiví, rozumní a hodní lidé - nekomunisti se spíše vyjadřují smířlivěji a chápavěji, zato v praxi konají zcela nekompromisně. A tak se nám vlastně komunistobijci dělí na skutečné komunistobijce a komunistobijce huboubijící! [smích]

62593

21.07.2005 19:09

Londýn deset dnů po útoku - prach se usazuje

RE: '..Jednoho komunistobijce - emigranta znám přímo osobně ..'

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Děláte tu diskusi velmi nepřehlednou když na něco reagujete sice obsahově, nikoliv však vazbou ve větvi.

Pane, Vy víte, co jsem chtěl říci. Ale jen jsem to naznačil, je mi totiž vždy podezřelé, když je někdo až chorobně vyhraněný v jednom úzkém směru a analogické problémy jinde jej nechávají v klidu.

Lidé svými vyhraněnými postoji, averzemi, láskami a náklonostmi na sebe hodně prozradí. Kupříkladu, když v jinak normální rodině je jedno dítě některým rodičem hodně - nikoli však chorobně moc - preferované, můžete se vsadit, že onen rodič má nějaký pocit provinění. Kupříkladu dítě upustil na hlavičku ! [smích]

Když někdo hodně nadává třeba na komunisty, nejčastěji tím maskuje svou pochybnou komunistickou minulost. Když někdo horlí, že někdo je zbabělec, že to on by bojoval, s vysokou pravděpodobností se jedná o hajzlíka, strachem předposraného již teď. A tak dále.

To jsem chtěl říci a naznačuji tím, že by vše mohlo být i jinak !

62611

21.07.2005 19:14

Londýn deset dnů po útoku - prach se usazuje

RE: '..Jednoho komunistobijce - emigranta znám přímo osobně ..'

Petr Gejdoš 83.?.?.?

A zapoměl jsem na tu konfrontaci, když se s ním znám osobně.

Pane ! Já mu to řekl a dál se moc nebavíme -, ale teď, co jste mě vyzval k té konfrontaci jsem se lehce zarazil. Patrně máte slovem "konfrontovat" na mysli, že jsem jej měl na místě zastřelit, tak jste to myslel ?

62612

21.07.2005 21:36

O toleranci

RE: Reakce

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Říkáte pane Vlada, že :
Ne, mluvil jsem o samotných článcích, nikoliv o příspěvcích. Ikdyž je pravda, že objektivní nezaujatý příspěvek by tu člověk také pohledal...

Vám se skutečně zdají ty články nějaké závadné ? Černobílé ? A co já vím, co ještě, napsal jste toho více ?

Tady si každý cosi napíše a druhý jej za to anebo jakoby pochváli čili souhlasí a eventuálně doplní, nebo po.. (tentuje) a napíše protinázor. Nakonec - jestli je ten článek černobilý, nebo šedivý či jinak barevný - na tom přece jaksi ani nezáleží. To je jen takový startovací text přece ! Ta hlavní váha a obsah je v diskusi.

Uvedu příklad - můj přítel a černoch zároveň mi řekne, že jemu černochovi běloši smrdí. Je to přítel, tedy bez váhání mu řeknu, že nápodobně, že mi bělochovi smrdí zase černoši. Mám zápletku hotovou, dodám maličko omáčky a "předhodím to" panu Stworovi a on to tady pověsí. A buďte si jistý, že se strhne mela o tom, kdo a jestli smrdí více. Byl by to zase černobílý článek ?

Takže s čím Vy vlastně polemizujete ? Jste nějak jiný ? A přesto se divíte, že v tom případě jsme nutně jiní a to každý jinak i my ostatní ?Není to podivné, respektive, není nakonec nějaká chyba ve Vás ? [smích]

A že se tady objevují nekonvenční názory ? To je snad účel, ne ? Jestli chcete číst konvenční názory, je to Vaše podivnost ! Vím o zcela konformních diskusích, třeba to zkuste tam. Podle mě to ale již nebude ono, žejo.

62624

22.07.2005 16:39

Londýn deset dnů po útoku - prach se usazuje

RE: '...bude nasledovat tvrdy policejni rezim...'

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Vážený pane, vypadáte ještě docela rozumně proti třeba panu Leho a jiným nejmenovaným, takže bych do Vás vkládal docela naděje ! [smích]

Vysvětlete mi jak může dojít k něčemu takovému. Totiž, že člověk emigruje z diktatury do údajně svobodné demokratické země jsa dobře vybaven instinktem na "vyčuchání" jakéhokoliv závanu diktatury kdekoliv jinde. Jenže pak si v oné nové zemí doslova "medí", aniž by si všimnul, že to tam jaksi podezřele kráčí stejným směrem, jako předtím doma.

Vždyť pane mi připadá, že na to nejde užít jž ani úsloví z deště pod okap ! To mi totiž připadá jako moc mírné. Tedy mi nějak objasněte, protože ruku na srdce - myslím, že i Vám by bylo hloupé tady ve světle již všeobecně známých okolností vysvětlovat, že pouze a jedině "zřícení v USA" je to opravdu nejlepší, co si dokážete představit.

Totiž, jestli tu chcete skutečně tvrdit, že USA jsou dnes vzorem demokracie a svobodné společnosti, musel bych Vám položit serii otázek s prosbou, aby jste na ně odpovídal ANO / NE. A věřím, že by jste sám řekl - dost ! Máte pravdu.

JO, ja zapoměl - Vy žijete v Kanadě, tedy by jste musel obhajovat USA, já o Kanadě vím docela málo. Nicméně předpokládám, že principiálně to výjde nastejno.

62737

22.07.2005 16:42

Londýn deset dnů po útoku - prach se usazuje

RE: '..Jednoho komunistobijce - emigranta znám přímo osobně ..'

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Musím uznat, že se ti práce daří a přeji ti v plnění úkolu hodně síli.

I já jsem tímto obratem velmi překvapen a smekám klobouk.
[chechtot]

62739

22.07.2005 18:14

Britské vystřízlivění

RE: Jsem také rasista ?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane, ideální by bylo, kdyby jste si Korán prostě přečetl, co jiného Vám říci. Nikdy netvrďte kategoricky že nikdy ! [smích]

Když si jej budete číst, tak skutečně tam budou občas docela krvelačná prohlášení. Ale pozor ! To nemůžete číst jako aktuální zprávu v novinách o nějaké události ze včerejška. Musíte přemýšlet v kontextu té doby a místa, tehdejších zvyků a znalostí světa atd.. Mohu Vám ale slíbit,že se při čtení budete smrtelně nudit, pokud jste pravidelným čtenářem Bible a již jste si na krvelačnost v Bibli zvyknul.

Islám je jednoznačně mírumilovný a je to tolerantní náboženství, pokud jej budete porovnávat s křesťanstvím, o tom nejsou žádné pochyby u normálních lidí.

poznámka: Za normální lidi považuji ty lidi, kteří své názory opírají o skutečné znalosti, nabyté a prověřené z více zdrojů, nikoliv pouze z propagandistických příruček. (nebudu nikoho jmenovat, kdo takový není [cool] ) Normálního člověka poznáte tak, že když diskutuje, nepodobá se to zadrhnuté gramodesce.

62753

22.07.2005 18:51

O toleranci

RE: Reakce

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pan Vlada napsal k mému údivu:
A o to jde. Tady na zvědvaci články žádná ALE s druhým úhlem pohledu nejsou. A jak jsme psal, pravda není nikdy černobílá. Neříkám, že články na Zvědavci nemají nikdy pravdu. Ale Vám příjde inteligentní vytvářet si názory jen podle toho, abych mohl být s každým v opozici? Nebo snad najdete na Zvědavci jeden článek, který vyjadřuje většinové nebo oficiální stanovisko?
--------------------------
Obávám se, že tomu přestávám zcela rozumět. Kupříkladu někdo napíše článek o rybízu. A on ten někdo lakonicky napíše, že rybíz nemá rád, protože je kyselý. Tečka.

Tak toto je podle Vás černobílý článek, Vám tam chybí, že autor článku nenapsal, že jsou ale lidi, kterým to nevadí, protože mají kyselé rádi. Dále by tam měl napsat, kolik a jakých vitamínů, minerálů, enzymů a fermentů tam v tom rybízu je, že je strašně zdravý. [smích] Pochopil jsem to správně ?

Kdyby totiž ano, potom mi nezbývá, než tiše a bezmocně rozhodit rukama a v duchu si pomyslet "do pr..., přece když mi rybíz nechutná, proč to nemůžu kvůli jakemusi Vlada prostě a jednoduše napsat ? A já se tedy ptám, proboha, proč mě nutíte místo prostého tvrzení "XY" napsat vždy pokus o disertační práci ?

62757

22.07.2005 21:33

O toleranci

RE: Tolerance vs. respekt

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Vlada, již by jste měl přestat kárat kdekoho, projevit trochu tolerance a respektu, a říci, co vlastně říkáte. Když by jste si to po sobě četl, klidně by jste mohl tady úpřimně pak napsat, že už sám sobě pomalu nerozumíte. Zdokumentuji to na této Vaší podivné úvaze :
Respekt je pozitivní vztah pouze tehdy, je-li oboustranný. Pak se ale již nejedná tak o respekt, jako o úctu. A aby mohli být lidé k sobě uctiví, musí se v první řadě tolerovat.
Toto je již totiž prakticky úplný blábol. Nikdo Vám nebude zazlívat, když z toho "po anglicku" vycouváte do ztracena.

A navíc se začínám domnívat, že by Vám nezaškodilo se nakouknout do slovníku na slova "tolerance" a "respekt", začínáte to docela motat.
tolerance = 1. snášenlivost, trpělivost 2. odolnost organismu vůči účinku léku nebo škodliviny 3. povolená odchylka
respekt = 1. vážnost, úcta 2. bázeň 3. ohled

A jen tak mimochodem, tento Váš poslední příspěvek, na který reaguji, je jasným důkazem, že už je to jenom "patlama patlama". To přece nemůžete myslet vážně, že někoho začnete tolerovat až poté, kdy zjistíte, že je slušný nebo že není nebezpečný ! Protože, co potom by jste dělal v mezičase, než to zjistíte ? V tomto čase budete netolerantní a ty své cikánské sousedy z Vašeho příkladu preventívně postřílíte, nebo co vlastně ?

A s respektem je to ještě složitější a nezdá se mi, že by jste měl posledních pár příspěvků šťastnou ruku a strefil se významově aspoň trochu. Totiž - respekt musí být vždy ze začátku zcela samozřejmě. Člověk, který k druhému získává respekt až po já nevím jakém důkazu, ten vlastně vyznává presumpci neucty. Přece nemůžete jakýkoliv vztah zahájit netolerancí a neúctou !! [překvapení]

62772

22.07.2005 22:05

Policie zastřelila muže – tak tohle je vážné

Ostatně, muselo to přijít !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Znáte to - v Římském senátě kterýsi senátor (jméno nevím, pardon, výpadek paměti [zahanbení] ) svou řeč na zcela libovolné téma notoricky vždy zakončoval větou "A ostatně si myslím, že Kartágo musí být zničeno!".

Já se "opičím" tím, že taky vcelku bez ohledu na nastolené téma nejčastěji sklouznu na Nostradama ! [smích] Takže - Policie zastřelila muže - tak tohle je vážné je skutečně v kostce nejkostkovatější vyjádřena celá tragedie této doby.

Nostradamus nic nehlásá o konci světa v tom smyslu, jak si to většina lidí naivně představuje. Ani však nad naší dobou nějak nehýřil optimismem. Ale my buďme optimisti - lidstvo to přežije. Neříkám, že ten či onen - ale lidstvo ano, akorát bude strašně zbědované.

A abych tu netahal jen Nostradama - něco z Bible ! Schválně - jestli někdo pozná, odkud to je.

Nebo stane se po vší zemi této, praví Hospodin, že dvě částky vyhlazeny budou v ní a zemrou, a třetí v ní zanechána bude. A tu třetí uvedu do ohně, a proženu je, jako se přehání stříbro, a zprubuji je, jako prubováno bývá zlato. On vzývati bude jméno mé, a já vyslyším jej. Řeknu : Lid můj jest, a on dí: Hospodin jest Bůh můj.

Myslím si ostatně, že nikoliv musí být Kartágo zničeno - už se stalo - nýbrž že kdo nečetl Orwella, má škodu. Ten čas je tu, nějaký pomyslný Rubikon byl překročen. Netřeba marnit čas diskusí o toleranci a respektu. Vlastně - co to je ta tolerance či respekt ?

62777

22.07.2005 22:15

Britské vystřízlivění

RE: Clintonova ekonomika

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Porovnejte vykon americke ekonomiky a rust jejiho zahranicniho dluhu, vydaje na zbrojeni, napeti v mezinarodnich vztazich, kurz dolaru, a pro dorovnani jeste treba kolik Iracanu melo praci a funkcni vodu a elektrinu doma, za Clintona a ted.
----------------------------

Clinton nemel s americkou ekonomikou nic spolecneho krome toho, ze v te dobe v americe zil.
---------------------------- reakce 68

Proboha, o čem to mluvíte ? Reagujete na něco a patrně jste to ani nečetl, na co jste vlastně reagoval ?

62779

23.07.2005 11:06

Britské vystřízlivění

RE: Jsem také rasista ?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane/paní anonymní, píšete
Proboha už přestaňte s těmi nehoráznými plky o mírumilovnosti islámu a přečtěte si něco málo o historii jeho "mírumilovné" expanze, úplně stačí řádění UCK v Kosovu. Vy jste asi takový povedený týpek ...

A já Vám odpovím takto :

Proboha, už přestaňte s těmi nehoráznými plky a přečtěte si něco málo o historii, protože jste si doposud asi přečetl nanejvýš návod na použití na toaletním papíru. A až si to doopravdy nastudujete, pak se můžete pokochat tím, co jste napsal a tiše se stydět. [smích]

Mimochodem, Vám vadí a operujete s následky, které naše civilizace vyvolala svou hrabivostí a bezohledným vyhlazováním a útlakem jiných kultur. Pane ! Blbost odkvetla a teď přichází plody !!

A Vám se to nelíbí ? Taky jste si v minulosti nakradl a teď už by jste pro změnu potřeboval fungující policii, aby Vás chránila ? Co se stalo, se již neodstane, pane. I kdyby jste tady kázal nevím co, řeknu to obrazně - teď jste dostal podtržený a sečtený účet - račte platit !! Kípsmajlin .. [velký smích]

62835

23.07.2005 11:16

Britské vystřízlivění

RE: Clintonova ekonomika

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Proč něco podobného nenapíšete Lehovi, vždyť já to samé, co teď Vy říkáte, taky říkám celou dobu, akorát jinými slovy a kultivovaněji. A Vy jste mi za to pořád "nadával", že tomu nerozumím. A zase mě teď posíláte na hříbky ?

Vždyť tady skutečně není řeč o tom, jaký je který president v USA ekonomem. Ten člověk je totiž pouze stafáž systému, který si hrdě říká demokracie. A Vy tady budete plácat cosi o demokracii a svobodě a zřejmě jste zrovna asi nyní dohlédl na špičku vlastního nosu. Teď jste se totiž zrovna vylátl. [smích] Ale zdaleka ne poprvé.

Pane, nemůžete si říkat co chcete a mít stále pravdu, prostě ...

62836

23.07.2005 11:23

Britské vystřízlivění

RE: Vsichni ,kdoz jsou bily ,tak vystrizlivy,nejvic ti politici ,kteri cely cas byli pro multikulturni spolecnost.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Nohejl - zlatá slova !! Při čtení Vaších příspěvků kromě skutečně pocitu porozumění mám snad jedinou potíž, Vy si neděláte vůbec žádné starosti se vzhledem a uspořádáním textů, neděláte mezery a tím se Vaše texty stávají velmi nepřehledné. Ale obsah - paráda - vystihl jste to !!

62837

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

Káva pro Zvědavce

46

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 104 čtenářů částkou 16 005 korun, což je 46 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Newsroom ČT24 má jasno: hurá, očkovat!22.11.20 11:13 Česká republika 7

Spacákova revoluce 2?20.11.20 13:08 Česká republika 2

Novináři používají agregát dýmu pro zdramatizování protestů20.11.20 12:25 Slovensko 5

Sčítačka hlasů v poslanecké sněmovně je cinknutá a upravuje hlasování20.11.20 04:14 Česká republika 1

Šéf protiteroristické skupiny navrhuje národní debatu o kriminalizaci pochybovačů o vakcíně19.11.20 23:14 Británie 3

TRUMP TRIBUTE II CZ19.11.20 14:45 USA 0

Na Slovensku střílí gumovými projektily do hlav lidem18.11.20 22:25 Slovensko 0

Ještě jednou President Trump18.11.20 22:13 USA 1

Vláda vyrobila další paskvil, obchody zavírají při zákazu vycházení17.11.20 17:34 Česká republika 4

V polní nemocnici v Letňanech neležel jediný pacient16.11.20 22:10 Česká republika 2

Vládě se zalíbilo omezování a šikanování lidí, další komplikace při nákupu potravin16.11.20 19:09 Česká republika 0

To je vlastenec a ne jak jej líčí media15.11.20 21:55 USA 2

Rozvrat vzdělanosti národa v přímém přenosu15.11.20 21:17 Česká republika 10

Soud rozhodl, že nařízení nosit roušky venku bylo nezákonné13.11.20 19:03 Česká republika 4

Od Prymuly k Blatnému. Aneb z bláta do louže13.11.20 16:27 Česká republika 3

Trump bojuje jako lev. Vyhodil vedení Pentagonu. Na iDnes z toho šílí11.11.20 23:26 USA 6

Jak je to se zahlcenými krematorii covidovými mrtvými v Ostravě10.11.20 10:43 Česká republika 3

Městský soud bude posuzovat zákonnost nošení roušek09.11.20 19:50 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
21,96 Kč
Euro
26,14 Kč
Libra
29,32 Kč
Kanadský dolar
16,89 Kč
Australský dolar
16,15 Kč
Švýcarský frank
24,11 Kč
100 japonských jenů
21,02 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,86 Kč
100 maď. forintů
7,25 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
29,08 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 630,91 Kč
1 unce stříbra
510,23 Kč
Bitcoin
411 870,71 Kč

Poslední aktualizace: 25.11.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?