Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 2555 příspěveků, 3 různá jména: <nic>, petge, Petr Gejdoš.

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

09.01.2006 21:09

USA platí za svůj mediální obraz

RE: Ajo,Ajo

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane, nebudu již tímto dále tratit čas - aby jste se vůbec nemusel namáhat, okopíruji vám zde inkriminovaný výrok: Sám sebe považuji vcelku oprávněně za vysoce nadprůměrně vzdělaného člověka se značně nadprůměrnou inteligencí - neberte to však v žádném případě jako chlubení, nýbrž jako nutný prolog další úvahy.

Kdyby jste jen trochu chtěl, mohl by jste v tom najít, jak jsem to doopravdy myslel. Vy ale nechcete, vy budete mlít a mlít. Nebudu Vám tedy psát, co si o Vás myslím, že jste zač. Vy to sám jistě víte ještě lépe, než bych to popsal. A jestli ne, vězte - to příjde a budete to vědět.

87389

10.01.2006 10:26

USA platí za svůj mediální obraz

RE: Zeme neomezenych moznosti-chudi a bohati.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Rene, asi jste si všimnul, že se snažím takhle na dálku pochopit Ameriku. Ameriku jako styl života, Ameriku jako "omamné koření mysli". Co vlastně znamená pro člověka, v čem je ten rozdíl proti Evropě.

Snažím se pochopit, kde se to bere, že se z "člověka evropského" stane "člověk americký". Protože někde se to být musí, to jak najednou některé hodnoty nejsou hodnotami a naopak.

Já v mládí "radostně" čundroval za "pětník" s celtou a batohem našlapaným základníma potřebama do přírody. Projel jsem stopem celou východní Evropu včetně kusu Ruska - nikam jinam jsem se tehdy kvůli komunistům nedostal. A i to pitomé Maďarsko či Bulharsko (nemyslím to hanlivě pro Maďary, ani Bulhary - poznámka pro kema, aby zase nefabuloval ty svoje typické idiotské úvahy), když jste přišel na hranice pěšky a ve stavu, nebudícím "policajtskou důvěru", tak ani zde to nebylo jednoduché překročit hranici. Nemluvě již o tom, že i doma jsem byl nesčetně policejne perlustrován, neboť "individuum" nepříliš oholené, ostříhané a učesané bylo podezřelé coby "třídní nepřítel". Co když jsem byl "příživník" ?

Sice je to již dávno a přirozeně jsem již jiný a nejezdím stopem, jak za mlada. A mám docela revma - čundroval jsem i v zimě. Četl jsem zajímavou knihu, nevzpomenu si jméno autora, ale snad je to obecně známo - jmenovalo se to "Čisté radosti života" či tak nějak. A je to příběh z Ameriky tak asi 30. let ? Hrdinou je "cesťák", prodávající košile a spodní prádlo a takové "lukrativní zboží" po farmách a samotách kdesi na středozápadě. Onen hrdina si cestou "ulovil" lvíci", která patrně utekla z cirkusu. Je to úžasné čtení a vedle Saturnina, Švejka, Hlava 22, Jak jsem vyhrál válku, je to v tomto "zábavním okruhu" moje patrně nejoblíbenější četba. Na této knize jsem si Ameriku zamiloval.

Jenže dneska již se o "lásce" mluvit moc nedá. Ptám se, čím to ? Proč již dnes nejsem schopen snít o tom, že se toulám Amerikou ? Proč mám spíše obavy na to jen myslet ? Někde nastal zlom, kdy najednou vidím a to bylo ještě před návštěvou v USA, že se ten obraz Ameriky nějak negatívně změnil. Mám tam dceru a měl jsem v plánu prostředky a úsilí věnovat trochu bližšímu poznání USA. Jenže ouha - mě tam nyní jaksi již "sireny nelákají" .

Co se to stalo ? Proč ? Opravdu je mediální obraz USA tak špatný, že to takhle na mě působí ? Ale i na mnoho jiných ? A když - a ani nemusím zasahovat do hovoru - poslouchám, jak se lidi baví a je řeč o USA - již jen málokdy se setkám s tím vztahem, který byl ještě před 20 lety. Je to zcela naopak - lidi již nenaleznou slušného slova. A skoro bych řekl, že je to snad horší, než to bylo vůči Rusům. A pozor - není to specifikum Čechů. Dost cestuji a jsem docela komunikativní a docela jakž takž jakési jazykové vybavení mám - je to pro Ameriku špatné obecně !!...

Kráceno (Editor)

87454

10.01.2006 11:02

USA platí za svůj mediální obraz

RE: Ajo,Ajo

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No dobre pane Gejdos, nechme toho.

Dobrá - zakopejmež (alespoň přechodně [smích] ?) válečné sekyry. Já sice nejsem příliš šťastný, že pan Adapa do toho takto vnesl jiné tóny - jsem totiž mnohem ráději v roli "padoucha - setapoucha". Lidi jsou pak v diskusi jaksi méně obezřetní... [smích] Ale již se stalo. A omlouvám se - všimnul jsem si toho relatívně pozdě, ještě jsem vystřelil několik otrávených šípů ! Pardon.

PS
Uvítal bych, pokud to lze [smích] kdybych mohl "prohodit pár slov" mailem ?

87457

10.01.2006 11:25

USA platí za svůj mediální obraz

RE: Ajo,Ajo

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No to máte pravdu, jsem nervák, hádavý svárlivec a diplomacii kopu do kouta. Vždy, pokud je to vůbec možné, se vyjadřuju proargumentovaně tak, že "si myslím", že je to jasné. Od druhé strany vždy dychtivě čekám protiargumenty, abych se poučil a mohl sám sebe eventuálně opravit, člověk zásadně je omylný, nikoliv neomylný. Ale když už tak hodnotíme Zvědavce nepřímo a zdejší skutečně hodnotnou diskusi - klobouk dolů, je třeba se kouknout i "vedle", aby to bylo jasné - potom právě mi docela vadí(=jsem nasraný člověk), že zde mnozí tu argumentaci pomíjí a řežou do sebe osobně. Samozřejmě se toho "radostně" účastním i já, ale neopomenu přitom většinou argumentovat.

Můj zeť v Americe se mě docela těžce jednou dotkl jedním výrokem. Já veškerou svou docela chabou angličtinu věnoval značně vášnivým diskusím o politice. S tchánem dcery - je to velmi moudrý a zkušený muž - dalo by se říci, že hlavně on a jeho slova ve mě drží jakousi naději, že to s Amerikou není špatné. Ale zeť - ten k tomu jednou poznamenal, když jsme se "spoluotcem" probírali eventuální ropnou krizi, že: (z hlavy volně cituji)"No a co, Amerika má nejsilnější armádu a ropu si prostě vezme ..." A já se viditelně a do morku kostí urazil. Hm ? [velký smích]

87461

10.01.2006 15:09

Čas, aby muži byli zase muži

RE: Ryba smrdí vždycky od hlavy

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Oni se zvali sami, pane Rudo - já sice zrovna o tomhle toho zas tak moc absolutně přesně raději nevím, ale představuju si to asi takto:

Americký velvyslanec u nás (a vlastně všude) a celá ambasáda, v časech ještě hlubokého "husakismu", pečlivě sbíral/a informace, kdo je kdo, co kdo na koho ví a tak podobně. To není asi ještě nic špatného, to se snaží dělat všichni. Ale jen jeden stát (tedy vlastně se fakticky jedná o dvojstáti, tu federativnost na jedné straně pomíjím - díky za nápovědu pane Nohejl [smích] ) tady na světě má tak masivní prostředky elektronické špionáže a k tomu "speciální mazací prostředky" (nemám tady na klávesnici příslušný znak - běda ! Ale euro to není !) v prakticky neomezené míře. Nebudu raději jmenovat... [velký smích]

No a to co jsme sami neviděli, neboť nás nic špatného nenapadlo, v roce 1988 nebo 1989 - jak se ten kvas zvenčí "přihnojoval" a budoucí děťátko zvané "Velká sametová.." se mělo v bříšku k světu a jak se musely "mamince" dát urychlující léky, aby porod nebyl zpožděn - to jsme mohli již nerušeně pozorovat v Gruzii a na Ukrajině. Kdo chtěl pozorovat a věděl, co má pozorovat, ten taky i pozoroval ! Tu nenucenou "spontannost a živelnost" revolucí - tu sametových, onde oranžádových. Ten úžasný projev vůle lidu, ten hlad po demokracii - CHA CHA ! Na to žádný smailík nestačí !

No a pak se objevili - experti a poradci - byli skvěle připraveni, jako supi na čerstvou mršinu. Věděli, na koho se obrátit, kde trošku podmáznout, koho popotlačit na správné místo. Přece víme, že nejmenované dvojstátí se nikdy nikde nevměšuje, že ano, pane Rudo ! No a teď se skutečně úpřimně ptáte, pane Rudo - A proc si tam ty americani tedy zvete, kdyz jsou tak "blby". Hm, nevím, neděláte si legraci z cizího neštěstí, náhodou ?

Víte, mi hrozně vrtalo hlavou, jak je to možné, že tolik nenáviděných špiček a prominentů komunistického husákovského estabilishmentu najednou přešlo do "západních" firem, hlavně do těch nadnárodních. Ale to jen zpočátku, než mi došlo, jaká hra se hraje. Proto se ošklíbám, když mi tady nějaký duševní chudák nadává do komunistů a bolševiků. Jednak se více mýlit ani již nemůže, jednak to v konečném důsledku padá na jeho hlavu. Totiž ti jeho a zdá se že i Vaši západní "ober-kapitalisti" a ti naší tady východní "ober-bolševici" jsou jedna rodinka.

Jelikož bych aspoň ještě chvíli zde psal, nebudu to pro tentokrát podkládat žádnými věcnými argumenty. Myslím si, že to každý intuitivně poznal již dávno sám, tedy kromě několika trotlů. A těchto je mi úpřimně líto. Totiž, samozřejmě i oni na to příjdou časem, nejpozději v době své smrti. Ale že jim bude pak trapno po duši !! [velký smích] To jim absolutně nezávidím.

87487

10.01.2006 15:37

Čas, aby muži byli zase muži

RE: Ryba smrdí vždycky od hlavy

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ne ne ne ! Tak jednoduchý snad pro Boha nejsem... Je pravda, že "požírači hamburgerů" jsou pohodlný terč. Ale oni jsou vlastně zároveň taky obětí téhož, na co útočím ve skutečnosti. A právě požírači hamburgerů drží v ruce klíč k problému ! Oni jsou nemocní a tu nemoc "rozkašlávají po světě" a zdá se, že si toho ještě nevšimli.

A nemoci se ideálně léčí tak, že se povzbudí vlastní imunitní systém nemocného, nikoliv nějakými super-antibiotiky. Ty antibiotika Vám tam do Ameriky chce propašovat Alkvajda ! Jenže Alkvajdisti Vám chtěji naordinovat přespřílišnou dávku antibiotik - oni by rádi vyhlásili, že léčba skončila úspěšně a že pacient zemřel...

Já bych chtěl subtilnější léčebný postup. Takový ten přírodní, tedy povzbuzení imunitního systému. A to takto - když budeme rejpat do požíračů, tak si snad všimnou, co jsou zač a vyléčí se sami - tím se vyléčí svět a máme všichni možná vyhráno - tedy pokud již skutečně není pozdě. Vidíte, že to vidím, alespoň takto přeneseně, přeci jen trochu sofistikovaněji, než si to namlouváte - nevím proč. [velký smích]

Skutečně stojí za povšimnutí, že tímto jakoby vyhlašuji stejné cíle, jako Alkvajda - což by mohlo trotly plést, uvidíme. A lišíme se jak vidno v masivnosti léčebného zásahu a taky ve formě doporučovaného léčení - já jsem spíše homeopat, kdežto oni jsou bezohlední alopati. Prosil bych ještě, aby se nikdo zbytečně nesmál, že píši Alkvajda - není to vysloveně mým mdlým rozumem, nýbrž proto, že se mi to líbí a stejně to každý chápe. A navíc, všiml jsem si, že i novináři mají zlehka problém, jak to vlastně psát.

87489

10.01.2006 16:39

USA platí za svůj mediální obraz

RE: Ajo,Ajo

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nejenže mi předtím automaticky nedošlo a musel jsem se zeptat na použití čísla čtyři, ale ani teď jsem to nepochopil, co jste chtěl říci. Respektive - kde je ta souvislost, že z toho vyvozujete, že "biju mrtvého koně". Ach jo - to stáří se asi hlásí. [pláč] Nebo, že by jsme mluvili každý o něčem jiném ? [velký smích]

87497

10.01.2006 18:51

USA platí za svůj mediální obraz

RE: Pane Gejdosi,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tak ony ty pravdy jsou různého druhu - třeba matematická, eticka a podobně. Koukám, že tady mluvíme o pravdě coby výsledku vyhodnocení logické úlohy. Čili ano - USA si bezskrupulozně za použití síly vezmou cokoli bez ohledu na nějaká práva - to je pravda, to USA prostě a normálně dělají. Zde se pravda s morálkou jedno druhému vyhýbají širým obloukem.

87522

12.01.2006 12:50

USA platí za svůj mediální obraz

RE: Pane Gejdosi,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ne ! K tomu jsem se zajisté nepropracoval, račte totiž trochu přesněji číst. Dám ale vědět, kdybych se k tomu přece jen propracoval. Ale to Vy jako potrefená husa jste "zagágal" !! [velký smích]

87749

12.01.2006 21:14

Jak přežít NWO

Proroctví maka - šamana Atuka-hé

Petr Gejdoš 83.?.?.?

.......„Ne, já cítím, co si myslíš. Mnozí sice vidí takový konec, jako ty, ale to nepřijde! To jen olověný spánek se pokládá na svět. Šedý a matný. Bílí lidé jsou unavení, už na nic víc nevěří, anebo zaslepeni jinými věří v něco, co je falešné. Chytří, ale otupělí lidé. Jen mládež je živá a směje se starým. Všechno přežívá v šedi, jako v polospánku.

Pak se bílý muži přiblíží okamžik, který vás udělá ubožejšími než jsme my. Uvidíš to - dva nebo třikrát se to stane v malém, a potom přijde šok. Vidím mince, taví se, hořící bankovky v rukou nesčetných lidí. Budou mít malou hodnotu ty peníze, pořád menší a nikdo se od nich nebude chtít odtrhnout. To je zvláštní. Oplakáváte peníze a nevidíte ovoce na stromech! Vidíš, že mi to připadá směšné, ale mnozí budou plakat. Mnohé bude jinak s penězi, to vám sice zůstane, ale bude to nový začátek, který mnohé srazí do neštěstí. Všechno bude značně jiné ... hodně jiné ...
____________________________________________________________________________________________________________

Toto proroctví je z roku 1997 od divocha - šamana z paraguayské džungle.

Co k tomu dodat ? Člověk kouká po světě kolem a zdá se mu, že se mu to vše jen zdá v nějakém ale opravdu těžkém snu. Vždyť to přece nemůže být pravda ... A cítí se snad jako ten divoký pták, chycený do sítí, jako tygr zavřený v kleci, jako ryba v akvariu z obří číše - mlátí sebou a neví, co se to děje, vše je špatně, chce pryč, nejde to, chtěl by křičet, nejde to !

87807

12.01.2006 21:42

Bottom trawling

Není co dodat !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Já jsem prakticky dal dohromady značně drastický článek o oceánech, coby volné pokračování toho článku o potravinách. Ale "v zátylku" jakoby mi zasedl temný pocit, že je to zbytečné o tom mluvit. Vše již bylo řečeno. Mnohokrát řečeno. Milionkrát řečeno - ale jako by člověk omítal strop suchým hrachem.

Lidé citliví a moudří to vše ví. A lidé typu "ekonomických geniů" a zahledění do stále rostoucí americké ekonomiky se stále klesající nezaměstnaností tamtéž - ti to nepochopí nikdy .. NIKDY ! NIKDY !!! Až leda v okamžiku smrti - to bude překvápko ... [velký smích]

Ale to bych nebyl ani já, kdybych nevzpoměl svého oblíbeného proroka ! Ten pravil, že "...v ty časy lidé vyloví ryby z moře a ty budou pusté..."

87811

13.01.2006 14:36

Bottom trawling

RE: Je něco shnilého ve státě Dánském

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No toto - co to tady čtu ? Proč asi tady více než rok "trápím" pana Nostradama ? Vše bylo řečeno ! Bylo to řečeno každému ! Každému z nás ! Že to stejně málokdo jaksi chápe, vlatně lépe řečeno nechápe skoro nikdo - čí je to asi vina ? Zeptejte se ......

87909

13.01.2006 14:37

Bottom trawling

RE: Je něco shnilého ve státě Dánském

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Toto nesvědčí o "přehnané přemýšlivodsti", pane !

87910

13.01.2006 14:43

Bottom trawling

RE: Stary Rybar

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Včelička - to je na poněkud hlubší zamyšlení ! Je Vás tu více takových, co si jak se zdá, neví rady se světem. Co nemají "pořádek" v tom, co je to a co není bohatství... nechci na hlavního představitele těchto zhoubných myšlenek ukazovat prstem. Zakopali jsme přechodně sekyry... [velký smích] [velký smích]

87911

13.01.2006 16:37

Bottom trawling

RE: Přestaňte plakat, paní Ajo,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

A než bude ta poslední ryba vylovena z oceánů, tak už nás hlava bolet nebude. [chechtot]

Nechci Vám brát optimismus, myslím si, že se bolení hlavy vyhnete jedině, že by jste skočil pod rozběhnutou slepici... Jinak - v diskusi o tom, "Zda máme ještě čas" - tak tam místní US zvědavcoví nadšení eko-zemědělci chtěli předělávat za pomoci "neviditelné ruky trhu" skvělé americké zemědělství na ještě skvělejsí - takové to, co produkuje jen BIO !! [velký smích] Zlaté voči, které to uvidí !

Ta krize je pane tady, zrovinka teď - nic si nenamlouvejte, že Vás nestihne bolet hlava. Ještě jste to ani nedopsal a již Vás nutně nejspíše začala bolet - akorát jste si toho možná nevšimnul...

87929

13.01.2006 21:14

Irák, Írán a Čína – nová globální aliance?

Proč tam vlastně Američani šli ?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Chtějí po nás, abychom uvěřili, že Spojené státy by napadly Irák i kdyby to byl ostrov v Indickém oceánu a vyvážel by namísto nafty okurky.

Tu na Zvědavci to chce hlavně leho ! Ovšem Bohu žel pro něj tady se tak slaboduché propagandě nedaří - Bohu dík pro ostatní.

Ohledně té koalice - četl jsem na tuším "India Daily" vloni zajímavé úvahy o případné koalici proti USA a blízkým spojencům, tedy zejména Británii a Izraeli. Sákryš - těch blízkých spojenců je nějak málo. Totiž ti ostatní spojenci, dneska blízce se tvářící, ti teď úsilovně analyzují, odkud vítr vane... [velký smích]

Tedy, údajná nejpravděpodobnější koalice je tvořená osou Čína, Indie, Irán a Rusko. K tomu se za oceánem, "v měkkém podbříšku" USA, připojuje hypoteticky Brazilie a Venezuela. Roztáhněte si před sebe co největší mapu světa a "zasněte se" s očima upřenýma na tu mapu. Určitě Vám hlavou "hmitne" myšlenka, že jde o ropu - jasně že ano! Čína a Indie jsou děsivě rychle rostoucí ekonomiky, prezentující cca 35% světové populace. Jejich spotřeba ropy roste děsivou rychlostí - čili je jasné, že jsme překročili bod zvratu, oilpeak je již za námi, před námi je již jen ten děsivý "dozvuk" toho faktu.

Někdo by mohl namítat, že se historicky Indie s Čínou nemají rádi. Potom budou někteří nechápavě kroutit hlavou, že tam nepasuje Rusko. Tedy - já osobně si myslím, že nejvíce tam nepasuje Irán ! A to proto, že to je historicky velmi stará kulturní země s velmocenskými syndromy, avšak nyní s mindrákem "uraženého Islámu" a pocitem méněcennosti - oni totiž jsou nebo byli (?!?) bez nukleárních zbraní jako jediní z této koalice. Rusko hraje hru rovněž zhrzeného člena, který si zde vyléčí mindrák. Ruský mindrák, to je kapitola sama pro sebe a na dlouhý traktát. Nicméně - tito čtyři členové z Asie dohromady vytváří smrtelné nebezpečí pro Izrael a USA. Ale jedině Irán si může - respektive chce dovolit válčit s USA !

Irán je v koalici hlavně proto, že má dost prostředků na zaplacení (ropa !) a patrně již dávno byl Rusy a Čínou vyzbrojen nukleárními zbraněmi. A hlavně je ochoten do konfliktu vsadit svou zemi a lidi. Ostatní jej budou podporovat a dokonce se dá čekat, že materiálně i docela obětavě, ale nepustí se do války s USA přímo, nechtějí riskovat.

Tady já vidím důvod, jak je možné, že zdánlivě zanedbaná země, jakou fakticky Irán doteď stále je, se najednou takhle hrdě napřímila. A dovolila si říci USA a Izraeli velmi nepříjemné pravdy. Tato krize vyústí ještě před vypuknutím horké fáze do rozpadu OSN. Osobně se domnívám, že všechny muslimské státy OSN opustí - možná letos.

Jen Čína a Indie mají zcela pragmatické zájmy - jejich ekonomika drtí levným zbožím USA a vlastně celou naši "bílou civilizaci". Ale dolar již neplní funkci světové měny. Tedy Čína by ráda "zkásla USA" ! [velký smích]

87958

13.01.2006 21:38

Bottom trawling

RE: Odmitnuti...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Martine, zdánlivě máte pravdu. Ale představte si - třebas taková sarančata. Ty jsou vlastně podle Vás daleko před člověkem jako živočichem, "žerou trávu" - čili, kdyby jsme my lidi přestali na planetě vůbec smrdět, mohly by celou zeměkouli obydlet sarančata - takovou asi mají pravdu zase ty sarančata. A Vy tu pravdu máte velmi podobnou ... nezdá se Vám ? Přece problém stojí jinak - jaképak copak tady chcete stovky miliard lidí !? Jako kobylek ? Hm...

87966

13.01.2006 21:57

Bottom trawling

RE: Je něco shnilého ve státě Dánském

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nerad bych se příliš opakoval. Od pravěku lidstva se tradují určité mýty, proroctví a ozvěny fantastických událostí. Když tuto směs "podivných informací" důsledně prozkoumáte, s úžasem zjistíte, že jsou ty informace pozoruhodně konzistentní, co se týče poselství budoucím generacím. K těm budoucím generacím přirozeně patříme i my.

Já netvrdím, že již nebudou další budoucí generace - ovšem obráceně tato současná generace dělá vše pro to, aby žádné již budoucí generace nebyly. Tedy kromě toho, že tu bezprostředně následující fakticky vyrábí.

No a existuje jistý pan Nostradamus. Ten vytvořil dosti olbřímí dílo - "hromadu proroctví". Zkoumat tyto je moje již asi čtyřicetileté potěšení. [smích] A občas tady cosi ocituji k nelibosti zase jiných pánů. kteří si o prorocích a proroctvích myslí, že jsou to blbci a blbosti.

Já přitom vypozoroval, že skutečně lidstvu bylo formou proroctví předáno dostatek informací o našem vlastním budoucím osudu. A my ten osud urputně naplňujeme, podobaje se jistým hlodavcům, co když se přemnoží, tak spáchají hromadně sebevraždu formou "naskákání do moře a utopením se". My nejsme lumíci, děláme to jinak, ale výsledek zdá se bude stejný. [velký smích]

87971

13.01.2006 22:27

Česká média: Šaron na prvních stranách

RE: Takže OSN nechtělo stát Izrael?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Na to Vám leho neodpoví ! A jestli, tak něco ve smyslu, že:

"...jsou to potenciální islamističtí džihadisti, kteří usínají s myšlenkou na zničení Izraele, celou noc se jim o tom zdá, ráno se probouzí s myšlenkou na zničení USA, celý den na to myslí atd !! Takže systematicky plošně rozdělené údery neutronovkama by vlastně pro Iránce znamenaly akt milosrdenství, aby se již nemuseli trápit, když teda nemůžou svobodně žít v demokracii amerického typu, žrát hamburgery a chlastat Colu..."

zastoupil jsem leho dobře ?

87982

13.01.2006 22:32

Irák, Írán a Čína – nová globální aliance?

RE: Proč tam vlastně Američani šli ?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Rafinovaně jsem to již dávno zařídil. Dcera doufám i se zetěm to stihnou sem do Evropy na jaře - a je to vyřešené ! Vrátit se nebude již kam ... [velký smích] Tedy, pokud jsem to dobře načasoval.

87985

13.01.2006 22:39

Irák, Írán a Čína – nová globální aliance?

RE: Proč tam vlastně Američani šli ?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Vůle po válce je na všech stranách.

Tak to jo. A každý, kdo po té válce baží, si jako obvykle "maluje", že na tom náramně vydělá. Leč neva - takhle to asi musí být, každý ve vztahu k vlastní duši je tu pouze a výlučně za sebe. Je sice možná pěkné sviním házet chvíli perly, ale když to nikam nevede - doporučuji nastartovat sebekultivaci !

87990

13.01.2006 22:46

Irák, Írán a Čína – nová globální aliance?

RE: Saddám

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jsou i chudí židé, kam ten svět, před Bushem, za Bushe, po Bushi, spěje?


To je strašné ! Žid a chudý.. [smích]

Dělám si srandu, bohatství či chudoba - to je vynález současné lidské společnosti. Jinak se jedná o nepřirozený stav a stejně nikdo netuší, co to je "to bohatství". Někdo si to plete se zlatem, drahokamy, ale když se nad tím zamyslíte, jedná se pouze o dosti hloupou hru.

87994

13.01.2006 22:49

Irák, Írán a Čína – nová globální aliance?

RE: Proč tam vlastně Američani šli ?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No, já bych nebyl tak patetickej. A vzpomenu Jana Pavla II. - ačkoliv katolíky nemusím tedy vůbec... [velký smích] Ale on docela úpřimně, když se jej ptali, jak z toho (zla) ven, řekl :"Modlete se, modlete se, modlete se!"

Všichni se opičijou po V.I.L. !!

87998

13.01.2006 22:51

Irák, Írán a Čína – nová globální aliance?

RE: Proč tam vlastně Američani šli ?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Šmarja Johan ! Co se to děje ? Ještě s tím světem nekončíme ! Tedy dneska určitě ne ! Ačkoliv ... nemá se nikdy říkat nikdy ! [velký smích]

88000

14.01.2006 13:54

Irák, Írán a Čína – nová globální aliance?

RE: Mýlíte se p. Leho...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane leho, stačí opravdu nebýt zabedněnec a pak ještě musí mít člověk "trochu štěstí", aby potkal Vás - a pak se člověk k tomu propracuje vcelku snadno. Když to tak odhaduji, máte pane Vy patrně na svědomí hodně konverzí k až možná i nenávisti k USA. Protože Vy svou retorikou ze všeho nejvíce připomínáte tu pověstnou "třísku v prdeli" !!

88122

14.01.2006 15:01

Irák, Írán a Čína – nová globální aliance?

RE: Proč tam vlastně Američani šli ?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Šla tam z obyčejného omylu, pane Ruda. Nebudu to více rozvádět - byl to omyl a řízení osudu - potkala tam člověka, nějak si rovnou padli do oka. Ve mě to tím vzbudilo zcela rozporuplné pocity. Asi, jako když si tchyně půjčí Vaše fungl nové "zamilované" auto, hnedle jej roztříská a zabije se v něm. [smích]

Na druhou stranu - tak nějak cítím, že jste si mě docela "oblíbil", pokusím se Vás nezklamat... [velký smích] Slibuji si sám sobě, že dokážu vysvětlit, že u mě se nejedná o žádnou nenávist k USA, jak tady někdo tvrdil. Spíše se jedná o "nekonečný smutek". Mé znalosti proroků jsou hlubší, než si možná někdo myslí. A proto ten smutek - USA byly klíč k budoucnosti - byly !!

88130

14.01.2006 15:41

Bottom trawling

RE: Hrůza a děs

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To je zajímavé "připouštědlo" - nebo přibližovadlo ? Kde se to prodává ? [smích]

88134

14.01.2006 15:48

Bottom trawling

RE: Nějak se mi to nezdá !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Voda je dost mizerně stlačitelná, tedy ta ryba nevybouchne. A co myslíte, že je špatně se zbytkem článku ? To přirovnání k česání borůvek hřebenem je mírné. Blížší přirovnání by bylo, že by jste měl chuť na třešničku a vyřešil by jste to motorovou pilou, kterou by jste příslušnou třešeň skácel, aby jste si v klidu tu třešničku utrhnul. Tak nějak, možná ještě hůř, vypadá ten zde probíraný způsob lovu ryb, převedený na "suchozemské podmínky"... [velký smích]

88135

14.01.2006 17:57

Česká média: Šaron na prvních stranách

RE: Takže OSN nechtělo stát Izrael?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Včelička, to je s těma hamburgerama přirozené nadsázka. O Italech se zase říká, že jsou "makaroni" - přitom se s Talianama stýkám docela často a dalo by se říci, že konzumuju makarony častěji, než ti Taliani, co je znám. [smích] Tož si to tak strašně neberte !

A snad všichni víme, že chleba o dvou kůrkách je všude. Jsem dalek toho, abych generalizoval na základě určitých lehce karikovatelných znaků a to kohokoliv. Tedy se nesnažte mi to nalepit coby nálepku.

Víte, já jsem na www.gewo.applet.cz koukal, koukal a nestačil se divit. Stačilo sjet po vstupní stránce až skoro dolů na - GEOPOLITICKÉ A JINÉ ZÁZRAKY NA CNN!

Vy se "ježíte", že občas "používám" hamburgery jako soft zbraňový komplex, ale koukněte tam. Nezlobte se na mě, já ten měsíc v USA nezahálel. Všechny takové v Evropě potažmo doma v "lehce zaprděné" české kotlině rozšířené "pomluvy na téma USA" jsem si tam ověřoval. Vy to možná již asi nevnímáte, ale ony to často - až nepříjemně často pomluvy nejsou.

Ano, Češi jsou Češi, Němci jsou Němci atd - každý jsme nějakej. Ale když se Prušáci roztahovali po světě - vadili nám a ryli jsme do nich. Pro Boha - teď se zase roztahuje po světě někdo jiný a podle Vás máme držet hubu ? Jestli je zvykem držet huby v Americe, tak si je tam držte - to není náš problém, ale pak si nestěžujte. Jeden vážný poznatek totiž jsem si z Ameriky odvezl - velmi vážný. Američani se pomalu ale jistě mění - či změnili ?? - na politicky důvěřivé naivní stádo ovcí, o demokracii a občanech lze mluvit opravdu pouze teoreticky.

Dalo by se říci, že z hrabání dolarů už hrabe na mozku ! [velký smích] Ale to by zase bylo velké zjednodušení, raději zapomeňte, že jsem to napsal ...

88155

14.01.2006 21:58

Jak přežít NWO

RE: Jak, se co vezme a s cim to porovname,potom ,budem castecne vedet,co k cemu slouzi.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pro nás paranoiky je to tady radost číst ! [velký smích] No jo, skutečně nelze pominout ani Ň z možností, které se nabízejí. Jsem docela imunní vůči elektronickým zábavám, ovšem mimo netu. Ale mám jednu elektronickou hru, zcela přísně strategickou a hraji ji stále dokola. Je totiž nekonečná. To stále dokola nechápejte ale, že každý den 10 hodin (znám totiž takového maniaka), nýbrž již asi 5 let sem tam, třeba 3x za měsíc, podle nálady.

Tato moje hra mě naučila, že nelze zanedbat vůbec nic, všechno se nakonec někde v něčem projeví. Tedy, i takové oslabení formou vyhubení nešťastných slepic, kačen a husí - to je docela hrozná zbraň v konečných důsledcích.

Ohromně se bavím, když tady sem tam čtu, jak si někteří nadšenci myslí, že se na Zemi uživí třeba až 100 miliard lidí. Stačí se cpát trávou a listím. Hm. Někteří lidi jsou skoro prakticky všichni nepoučitelní !! [velký smích]

88222

15.01.2006 18:08

Bottom trawling

RE: Odmitnuti...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Rozumná lidská populace by byla něco kolem 150 - 200 milionů... Samozřejmě v jedné jediné společnosti. Vliv lidí na planetu by se měl minimalizovat. Růst kvantity rozhodně neříká nic o eventuální kladné změně kvality. jak tak koukám kolem, spíše naopak ! [velký smích]

88370

15.01.2006 18:16

Bottom trawling

RE: Přestaňte plakat, paní Ajo,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Já to uzavřu se špatně tajeným smutkem... Mám takový zvláštní dojem, že jako bych Vám na 100% rozuměl. Já totiž v praxi mám velmi podobný postup v akceptaci světa. To se asi ani jinak nedá.

Na "hubě" jsem samozřejmě mnohem progresivnější - hm, to snad každý... [velký smích]

88371

15.01.2006 18:38

Bottom trawling

RE: Ted máte na hubě

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Myslím, že největší průšvih je, že bohatství je velmi relativní záležitost. Jako takové vlastně nemá žádný význam - jedná se pouze o deformaci celé lidské společnosti ! To je, mám ten intenzivní pocit, docela špatně pochopitelná myšlenka, tedy míním pochopitelná do skutečných důsledků. V tomto současné lidstvo překročilo jakýsi "Rubikon" a je na "tobogánu" - bez cesty zpět... [velký smích] A ještě jeden průšvih - ten tobogan není nekonečně dlouhý, blíží se dopad, snad ne nasucho...

88378

15.01.2006 19:00

Bottom trawling

RE: Odmitnuti...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Víte dobře, že mé zdroje informací jsou "krajně podezřelé" - Nostradamus a spol... [smích] Nicméně, dělal jsem "průniky" názorů různých proroků a k tomu číslu jsem se tak nějak propracoval. Na tzv. "Americké Stonehenge" v Georgii někdo neznámý nechal vytesat číslo - myslím 500 milionů, jako doporučený počet. Když použijete analogii s přírodou a její tendencí vše vyrovnat posléze do rovnovážného stavu, bylo by i těch mých 150 milionů hodně.

Nikdo nikdy rozumně nedokázal vysvětlit, jak vlastně vznikly lidské rasy. Zatím jediné vysvětlení, které před rozumem obstojí je, že to tak stvořil Bůh. A já osobně si myslím, že lidstvo je rasově rozděleno proto, že do tohoto rozdělení byl vložen klíč k rozvoji druhu na vyšší úroveň.

A sice, že člověk byl původně stvořen jako dokonalý. Posléze byly jeho schopnosti omezeny tak, že byly vytvořeny rasy a původní dokonalé schopnosti se geneticky rozdělily do jednotlivých ras. Až opětné spojení by dalo možnost opětného vzniku původního dokonalého člověka. Takto to vyplývá ze starověké mytologie.

Tento způsob "ponížení schopností člověka" zároveň vytvořil "genetické hodiny". Kdyby se lidstvo vyvíjelo v míru a bez rasových předsudků, přirozeně by se smíchalo a vytvořil by se tak původní dokonalý člověk. Ten by měl schopnost se sám povznést a zachránit se před nutným koncem v rámci pravidelného cyklu. nestalo se, pane, rozhodně nejsem rasista.

88386

15.01.2006 20:28

Irák, Írán a Čína – nová globální aliance?

RE: Saddám

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Šmarja Jóhan ! To nedělejte pane Zap - pokud jsem to pochopil správně ! Nechci být vlezlý s biblickýma zvěstma, ale už to vydržte - řešení již nemůže být daleko.

88397

15.01.2006 21:02

Irák, Írán a Čína – nová globální aliance?

RE: Saddám

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tady na této adrese by to mělo být, ale jsem trošku zmatený ! Buďto ten člověk zrovna na přelomu roku udělal nějaké změny, ale nemohl jsem to postaru najít. Tedy:
http://gnosis9.net/

Konkrétně pak ta anglická sybila je zde:
http://gnosis9.net/view.php?cisloclanku=2005060014

Jestli jste to neznal, pak věřím, že si docela počtete ! Je to všehochuť ale opravdu místy drsná !

88408

15.01.2006 21:14

Irák, Írán a Čína – nová globální aliance?

RE: Saddám

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nelze to brát jako danou věc, bude to i zároveň dříve i zároveň jakoby nikdy ! Ale rok 2011/2012 (nikdo zatím si nemůže být jistý, že to není rok 2011. A tedy již za 5 let !!) je jakýmsi mezníkem. Ale průvodní jevy probíhají a některé budou již pro slabé povahy nesnesitelné !

88411

15.01.2006 21:31

Česká média: Šaron na prvních stranách

RE: Takže OSN nechtělo stát Izrael?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Já už asi si dám velký pozor - ó jak hluboko klesám [velký smích] - abych o USA neřekl vůbec pokud možno raději ale vůbec nic. Vše může být použito proti mě, mám nepříjemný pocit, že kdybych napsal, že mají Spojené Státy západní a východní pobřeží, tak tu zase vyskočí třeba pan Ruda a vynadá mí, že ničemu nerozumím, že bych musel být v USA aspoň 37 roků, abych mohl s čistým svědomím napsat, že Kalifornie leží na pacifickém západním pobřeží a třeba Virginie zase naopak u východního atlantického pobřeží.

Ach jo, zkuste to podrobit tichému prozkoumání, o čem asi ta moje zoufalá řeč svědčí ??? [zmaten]

88416

15.01.2006 22:11

Jak by to mělo být a není

RE: Špatné téma

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Kdyby byli lidi slušný, tím myslím že by mezi nima nebyli lumpové, tak by fungoval jakýkoliv systém. Protože ale nejsou, nemůže žádný systém pracovat bez chyb.

V tom lze spatřovat klíč ! Bůh k Noe pronesl po té, co jej vyvedl z archy po potopě delší řeč, jejíž součástí bylo mimo jiné pozoruhodnosti i toto zvláštní sdělení - že "...my lidé dostáváme tuto Zemi na omezenou dobu..." A až poznáme bezpečně systémem pokus omyl, že jiná vláda, než vláda Boží pro člověka není možná, pak se zase království nebeské vrátí na Zemi !

Čili s jistou povzneseností Vám musím říci, že ano. Lidi jsou lidi a tedy za jejich vlastní samosprávy - rozuměj, pokud lidé nebudou ctít Boží autoritu nad sebou - nebude žádný systém vlády fungovat. Celou dobu, co tady na Zvědavci píši, vždy neopomenu využít každou příležitost k sdělení, že vše bylo již na vyšší úrovni řešeno a vyřešeno ! A že o tom máme dobré informace, akorát na ně "kašleme" !

Pane Antiseptik, máte dobrou vůli cosi řešit, ale takových vizí a pokusů bylo ! Vím, o co Vám jde a vím, že to myslíte maximálně dobře. Ale zárověň vím, že lumpové, co to četli, si jen zamnuli ruky ! A řekli si (pardon) "Další užitečný blbec, který nám chce pomáhat blbnout lidi !" - nezlobte se ! Myslím to maximálně úpřimně dobře !

88422

16.01.2006 07:30

Bottom trawling

RE: Odmitnuti...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To by tak nějak ukazovalo skutečně, že ten "multi" trend je správným směrem, leč jednak je pozdě a potom - to současné provedení je zase násilné a tedy odsouzené k neúspěchu stejně, jako pokusy zavádět demokracii násilím. Lidstvo svůj osud již určilo jinak...

Jen tak mimochodem - v Bibli byl "stvořen" člověk jediné rasy. Až po potopě byly vytvořeny rasy tři - rozuměj tři synové Noe. Přímo tam je ještě hned řečeno, kam která rasa šla a jaké národy vznikly. jedná se evidentně o alegorický popis, to je to, že lidé zhusta nechápou, že biblická sdělení je nutno chápat zároveň doslovně a zároveň chápat jistou složitost situace nyní, kdy Bibli dostáváme do ruky notně cenzurovanou.

Člověka stvořili mimozemšťané, v tom smyslu se o Bohu v Bibli prakticky nemluví. Prvotní hřích nepadá na hlavu nás lidí, nýbrž na hlavu našich stvořitelů - ti překročili nějaký "kosmický zákon". Oni nás stvořili jako bioroboty = otroky na těžké práce. Klíč je ve scéně v "ráji" - had = jeden z bohů, který další genetickou manipulací člověku umožnil se samostatně rozmnožovat = prvotní hřích. Lidé ony mimozemšťany proti jejich vůli považovali za Boha, v tom ty strašné zmatky, kdy sice Starý Zákon urputně trvá na jediném Bohu, ale mluví přitom o mnoha bozích s malým b, chapej = mimozemšťanech.

Země je pravidelně ničena kataklysmatem, vyplývajícím z normálního běhu věcí ve sluneční soustavě podvojného typu. Na kamenné desce z Dendery je nejlépe vidět více než 4000 let staré zobrazení sluneční soustavy se všemi planetami (!!) a navíc s druhým Sluncem !! Zde klíč ! My nyní stojíme před koncem cyklu a svůj čas jsme promrhali užíváním "neviditelné ruky trhu" na hromadění cetek. A tupé hlavy jásají... [velký smích]

88504

16.01.2006 07:32

Bottom trawling

RE: arogance moderniho sveta

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Vítejte do klubu paranoiků ! [smích]

88505

16.01.2006 15:34

Jak by to mělo být a není

RE: Špatné téma

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tady ten Váš výrok svědčí o tom, že jste nedomyslel smysl sdělení, pane. Žádný dobrotivý bůh, jak si jej patrně Vy představujete, neexistuje. Chyba je na Vašem přijímači.

88564

16.01.2006 15:41

Jak by to mělo být a není

RE: ráj na zemi

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Koukněte do historie - fungovalo to dobře. Tedy dobře - co to je, že ano. Ale rozhodně lépe, než to, co máme teď. Například viz starý Izrael v tzv. "době soudců". Až úpadek mravů a přechod ke klasickému království znamenal podstatné pohoršení situace.

Dovolím si ale jeden citát: (ale nechce se mi pro Bibli, bude to volně z hlavy, smysl však dodržím)
"... a budu je prubovat, jako se zkouší zlato a přeženu je ohněm, jako se zkouší stříbro... A pak řeknu - můj je lid - a oni řeknou - toto je náš Bůh !

Z toho by mohla plynou odpověď na Vaší otázku - totiž - postrádá smysl !!

88565

16.01.2006 20:50

Jak by to mělo být a není

RE: Špatné téma

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nebudeme se přežirat, co kdo nepochopil. Já tím, co jsem napsal, jsem nemyslel, že nám tu kdosi bude dělat pořádek - ten si lidi nakonec udělají sami. Ale fungovat to bude pouze s Boží autoritou nad lidmi. To se tedy pane nepleťte ! Naposledy to totiž skutečně fungovalo, když lidé věřili v Boží moc. Pokud se to nevrátí, ať už jakýmkoliv způsobem, bude se to jen a pouze zhoršovat.

Musím se ohradil - o sedění na zadku jsem nenapsal ani čtvrt slova ! [velký smích] A na druhou stranu, Vy evidentně na Boží autoritu nevěříte. Ale já naopak věřím, že časem budete věřit ! Hloupé ale je, že když se mluví o Bohu, tak si skutečně lidi často představují jakéhosi milého stařečka na obláčku. Z toho pak plynou ty omyly, myslím si, že jeden takový podobný omyl Vás vede k této při. Ovšem - můžu se samozřejmě mýlit já.. [smích]

88608

16.01.2006 21:18

Irák, Írán a Čína – nová globální aliance?

RE: Saddám

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To máte pravdu, je to "mayské datum". Pak ale si dali docela práci maniaci, co se specializují na pyramidy (pyramidioti) a ti překvapivě s tím datem souhlasí.

No a pan Nostradamus - ten data zásadně neuvádí, udělal jen jednu vyjímku na rok 1999 a dodnes jsou k mé docela škodolibé radosti všichni tzv. znalci Nostradama z toho "vedle sebe". Protože se nic takového nestalo, co by eventuálně čekali.

Nicméně - když budete tak nějak kombinovat všechna jeho proroctví jakoby najednou a budete to křížit jako vícerozměrnou křížovku, potom ovšem vychází nepříjemně hodně ukazatelů na první desetiletí třetího tisíciletí.

Ovšem vůbec největší omyl je čekat jakýsi "konec světa", ačkoliv pracovně tento pojem používám taky.. [smích] Bude to nějak jinak. Ale silně se to bude podobat tomu, co jinak lidi s oblibou považují za konec světa. Ten termín je ale oprávněný v případě, kdy si uvědomíme, že to bude konec toho světa takového, jak jej dosud známe !

88613

16.01.2006 21:36

Irák, Írán a Čína – nová globální aliance?

RE: Saddám

Petr Gejdoš 83.?.?.?

V termínu "stříbrný had" nebo "okřídlený had" potažmo "létající had" bych nehledal nějakou vědu. Podle mého vcelku nevzrušivého náhledu se jedná o konzenzační stopy letadel. Lidé si je oprávněně spojovali s tzv. "bohy" alias mimozemšťany. Téhož původu jsou pak mytologičtí draci, kteří plivají oheň a požírají a posléze taky ale vyplivují lidi. Rovněž biblická Jonášova velryba by klidně a zcela nejpravděpodobněji měla být hlavně ponorkou a nikoliv skutečnou velrybou. A Jonáš "pyskoval" a nechtěl splnit příkaz mimozemšťanů, byl tedy na "pohovorech" na palubě ponorky, kde se mu dostalo školení. Ostatně Mojžíš na hoře Sinai byl taky na školení v jakémsi vehiklu božím = "mimozemšťanském" ! Skutečný Bůh s velkým B by se přece nepotřeboval trmácet po "Svém Božím světě" v jakémsi rachotícím a oheň plivajícím zařízení, které navíc čoudilo a nejspíše i smrdělo.

Spousta věcí se dá zcela jednoduše vysvětlit, aniž by tím jakkoliv autorita třeba v tomto případě Bible byla dotčena. Totéž pak se týká nakonec všech tzv. "Písem svatých". Když si někdo dá tu práci a přečte si Mahabharatu nebo Shrimad Bhagavatam, pak se přestane ledasčemu divit a bude se na tyto věci dívat trochu věcněji. A najednou pak člověk začne spoustu věcí chápat jako zcela samozřejmé. Chce to pořádně nakopat do řitní partie jistým vědeckým kapacitám... [velký smích]

88618

16.01.2006 21:45

Bottom trawling

RE: Odmitnuti...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Já jsem zcela odpůrcem specializace. Ovšem ke vlastní škodě jsem musel velkou část studijních zdrojů přeskakovat, protože studium proroků a proroctví je strasně obsáhlé. Čili jsem se vlastně specializoval na proroky ! [velký smích] A to je chyba, kterou doufám ještě stihnu napravit.

Ale skutečně - kdyby se anebo člověk dokázal seznámit sám se vším, anebo alespoň, kdyby se dala vytvořit pracovní skupina z kooperativních lidí, myslím, že by jsme získali spoustu báječných informací. Škoda, že lidi nad tímto zrovna ohrnují noc, hodně lidí si odplivne pohrdavě, když mu řeknu, že mimo jakoukoliv pochybnost se ve starověku létalo do kosmu. Ačkoliv je to zcela nesporná pravda. Skutečnost je tak fantastická, že se autoři scifi můžou jít stydět do kouta !

88619

16.01.2006 22:17

Jak by to mělo být a není

RE: Jak by to nemělo být -2-2

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Všechny podmínky na rychlou a žel Bohu kataklyzmatickou změnu již nastaly. Světová ekonomika, založená na růstu je evidentně neudržitelná a již tvrdě narazila na limity. Potravinová základna lidstva se víceméně hroutí, nenechte se nikdo mýlit plnými regály v Hypermarketech. Ropná krize klepe na dveře, případné sankce na Irán to každému ukážou třeba již za týden. Současný systém se může zhroutit velmi rychle - žádné desetiletí to nebudou, spíše týdny ! A jak známo, chcípající kobyla kolem sebe kope - nebude to žádná selanka.

Kdyby přišel nějaký urychlovač, nastane "poslední krize" okamžitě. A takovým urychlovačem může být katastrofální zemětřesení v Kalifornii nebo v Japonsku, výbuch supervulkánu na Sumatře nebo v Yellowstone a následné zhroucení klimatu - klima se stejně již hroutí z jiných příčin .. nebo ale taky válka proti Iránu, pandemie nějaké choroby, vážná havarie jaderného zařízení a podobně. Osud lidstva visí na pověstném vlásku, "hlavy skopové" to ale stále nevidí a necítí. Tak to taky bylo předpovězeno...

Může tady kdo chce jak chce rozvíjet představy, jak lze vše řešit... Musím se usmát - kdyby to šlo řešit, řešilo by se to. Jelikož se to neřeší, je to důkaz neřešitelnosti. Hledat řešení samozřejmě jde, ale čas na realizaci je pryč. [velký smích]

88625

17.01.2006 09:04

Irák, Írán a Čína – nová globální aliance?

RE: Saddám

Petr Gejdoš 83.?.?.?

V tzv. "diktaturách" typu diktatury jistého Kima nebo Saddama se jedna o diktatury omezene případným převratem.

Ale diktatura třebas v USA je časově neomezená - soucasný president je tzv. "volený přechodný loutkový diktator". Ale ti, kteři jej ve skutečnosti řídí, ti nejsou voleni a ti nemužou byt svrženi žadným převratem - to jsou ti praví, anonymní a nesvržitelní diktátoři "na věčné časy". Tedy si pane uvědomte, že diktatura v USA - ale nejen tam, jde o všechny tzv. "demokracie" = "moneykracie" - je trvalá...

Pochopit to, to chce jisté intelektuální úsilí. Omlouvám se jednomu zde příteli - použiji jeho slova, ale proti němu. Když někdo je "nemocný Amerikou", že říká, že jí "chápe srdcem", jsem velmi na rozpacích, co to vlastně chápe tím srdcem. Ona ta fikce svobody je v tomto případě velmi zrádná. - když jsou řetězy tak volné a lidé tak "zpitomělí", že je nevidí. Ale to přece stále neříká, že s dlouhými a špatně viditelnými řetězy není člověk otrokem !! [velký smích]

Dokonce i ve zjevných otrokářských společnostech byli spokojení otroci, kteří by ani za nic neměnili. Je taky oázka, jestli lidi obecně nejsou prostě otroky z vlastní vůle a přesvědčení, to je ale již jiná...

88682

17.01.2006 09:28

Irák, Írán a Čína – nová globální aliance?

RE: Saddám

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Mám na to jasný náhled - nechci se ale jakože čímkoliv chlubit, nějak to však říci musím - navíc zde mám "kontrolory", kteří mi to vždy hned omlátí o hlavu. Navíc to ale není chlubení, pravil jsem již mnohokrát, že tento problém studuji již velmi dlouho a pak to tak může vypadat, když to prostě jen napíši, co vím. A vím toto:

Celá ta problematika je dokonale komplexní - vše souvisí se vším. Lidstvo dostalo období "od Olám po Olám", aby dokázalo, že má dostatečnou úroveň a tedy nárok na zacházení jako s "vesmírnou inteligencí". Lidstvo tu úroveń nepotvrdilo, tedy nemá ten nárok na zacházení jako s vesmírnou inteligencí. Svým kořistným způsobem života jsme prokázali, že nemůžeme být vpuštěni mezi inteligentní formy života ve Vesmíru. Do roku 1960 jsme patrně ještě mohli prokázat opak - nestalo se.

Nyní nastupuje jiná fáze - lidstvo jako celek sice propadlo, ale někteří lidé ne ! Ti, kteří jsou inteligentní (pozor, nemám na mysli IQ podle nějakého testu!), ti budou mít nárok na vstup, ostatní ne. Vždyť je to ve všech "Svatých písmech" světa řečeno jasně, o co jde. Není nutné být katolíkem nebo muslimem, je třeba být člověkem s nějakými nezbytnými atributy.

Lidé obecně, zejména "hlavy skopové", si namýšlejí, že lidé jako druh jsou ve vesmíru jedineční a hlavně si zcela zcestně představují, že lidstvo je jediná široko daleko jedinečná forma inteligentního života. Ale pozor - to samé si zřejmě myslí i mravenci a švábi a podobně - svým způsobem si to "myslí".

Tedy - jsou zde skutečně ONI. Ale "hlavy skopové" to hnedle ze svého "homocentrického" pohledu převedou na něco zcela jiného a pak s tím argumentují. Myslí si, že jim chce někdo vnucovat Boha. Hlupáci - jejich problém !!

88685

17.01.2006 10:06

Irák, Írán a Čína – nová globální aliance?

RE: Saddám

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Zabředli jsem do problému, který je na malém rozsahu zde skoro neřešitelný. Musíte ale vědět jedno - se všemi vašimi replikami stoprocentně souhlasím ! Ale to přece nevyvrátilo to základní tvrzení - vláda formou demokracie je další postupný, lidmi vyzkoušený a nikoliv dobře fungující způsob vlády.

Skutečně teoreticky demokracie je zcela jedinečná a fakticky ideální. Zamyslete se ale třeba nad kteroukoliv předchozí formou vlády a nutně dospějete nakonec ke stejnému závěru - všechny typy vlády poskytují možnosti pro všechny, podmínky důstojného života, svobody a podobně. Pokud to budete posuzovat skutečně nestranně, potom to nemůžete nenahlédnout !

Když ale bychom jednotlivé typy vlád rozebírali, mohl by jste mi poukazovat na určité nevýhody toho kterého způsobu oproti demokracii. Já bych naopak zase poukazoval na nevýhody demokracie. Nakonec bychom se ale dostali stejně k meritu věci - kdo v demokracii skutečně vládne.

Víte vy, kdo v demokracii vládne ? Je to nějaký John Smith, kuchař v nějaké hospůdce na Floridě, který si vydělá zrovna tolik, že jeho rodina sice neumírá hladem, ale tím komfort jeho života končí a úspory jsou nula, ba co dím - má docela dluhy ? Myslíte si, že kdyby tento člověk v sobě objevil inteligenci a schopnosti, že by chtěl být presidentem, že by jeho hlas byl vůbec slyšet, že by se mu nanejvýše někdo nevysmál ? Ale na rozdíl od něj - třeba nějaký Rupert Murdoch, kdyby byl i mdlého rozumu, myslíte si, že by jej taky nebylo slyšet ? Že by se mu někdo smál ?

Vy si myslíte, že ty klany - jako třeba Kennedyové, Bushové a podobně - že to je tím, že geneticky se přenáší nějaké vyjímečné schopnosti ? Nene, dělají to peníze. Čili - neměli bychom se když tak vůbec bavit o "demokracii", nýbrž o "moneykracii". To za prvé ! A za druhé - prosím Vás, vy stále věříte na pohádky ,že to vládnou ti politici ? Vládnou vládci - to jest ti, kteří mají za sebou miliardové majetky, bez ohledu na údajnou demokracii ! Můžete se klidně uvolit k smrti, ale vždy zvolíte jen toho, koho tam chtějí ti skuteční vládci.

Kontrolní otázečka - je milion dolarů hodně peněz ? A je to hodně peněz pro člověka s majetkem dejme tomu 20 miliard dolarů ?

A druhá kontrolní otázečka - jakou váhu má milion dolarů ? Odpřísáhl by jste mi do očí, že Vás by rafinovaný úplatek 1 milion dolarů nezlomil a že by jste jsa zvolen demokraticky pak i demokraticky jednal dále a stále ?

Neodpovídejte - je to impertinentní otázka. Zkuste ale v historii najít člověka, který se za takových normálních okolností nedal koupit ! [velký smích]

88691

17.01.2006 10:48

Irák, Írán a Čína – nová globální aliance?

RE: Saddám

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Je třeba do toho zapojit trochu fyziky.. [smích] Totiž - je nejméně jedním zdokumentovaným případem zcela prokázáné, že proroci vidí "do budoucnosti". To když si uvědomíte, udělá se Vám nutně "uzel na mozku" !

To nás totiž staví před racionálně neřešitelný problém kauzalit. Ten případ tady ale je. Jsme na tom stejně, jako když řešíte skutečně těžký hlavolam a těsně před vyřešením objevíte jedinou chybičku. A ta malá chyba způsobí, že vše je špatně a můžete řešit úplně znova. Švindlovat má smysl pouze u toho hlavolamu, co si tady v tomto případě kdo nalže do kapsy, to je jeho problém. Ne tak ale ve skutečném životě, který všichni žijeme. Tady lhaní do kapsy ničemu nepomáhá, pouze to problém za cenu jeho navršení odsune o nějaký čas dále do "budoucna". Je to jen taková obdoba rčení "Po nás potopa".

Čili klíč k pochopení je fyzika. A zde ten hlavní problém je ČAS .. My žijeme v klamném světě, kde čas plyne lineárně - od minulosti přes současnost do budoucnosti. To se ale ukazuje nebýt pravdou, to právě totiž to jediné nesporně prokázané proroctví staví na hlavu. Musíme tedy opustit představu lineárního času !! Dokonce bych navrhoval - čas jako takový brát pouze jako pomocný element, ve skutečnosti neexistuje.

Pak se dostáváme do poněkud zdánlivě absurdního stavu - vše bez času existuje zároveň, existuje pouze NYNÍ, není žádné minulo ani budoucno. Potom lze prorokovat vesele bez zádrhelů. Prorok se nedívá "časem dopředu", nýbrž do jiného současna. To jiné současno existuje paralelně vedle někde, nevíme ale kde. Jenže jelikož tedy již víme, že nežijeme v takovém světě, jak se nám jeví - ten je pouze virtuální - potom ale je něco v nepořádku s naším vědomím. To naše vědomí totiž používá čas, jako by skutečně existoval. Co je to naše vědomí ? Proč nás takhle klame ? A lze to vědomí nějak "předělat", abychom mohli vidět nikoliv virtuální svět, ale skutečný svět ?

To jsou úžasné možnosti, které se tu otevírají a které naši "racionální fyziku" staví do velmi legračního postavení. Zajděte si, kdo má na to dostatek trpělivosti a jakési dávky "šílenosti" v hlavě na nějaké fora, kde diskutují špičkoví fyzici. Uvidíte, že fyzika se alespoň v tomto oboru již dávno změnila na jakési království mystiky a fantastična.

Zprávy o starověkých kouzelnících se jeví jako pohádky pro děti proti tomu, co se dovíte o světě zde ! Fyzika dospěla do podivného schizofrenního stavu - zde Vám klidně řeknou, že celý pozorovaný Vesmír se vejde na kávovou lžičku a i ta je zbytečně velká. Jak je to možné ? Co jsou to za kouzla ?

Pozorný čtenář vedaistické literatury už ví, kam směřuji. Pro ostatní to uzavřu - všechno je jinak! Proto je to vše tak záhadné. Kdo to nechce chápat, ani aspoň připustit, je na tom stejně, jako pštros "s hlavou v písku". [smích]

88696

17.01.2006 11:07

Jak by to mělo být a není

RE: Špatné téma

Petr Gejdoš 83.?.?.?

A co jste teda ksakru myslel tímhle?

Nic - já to volně citoval, co řekl panbiček k Noe. Berte to tak, že to lidi všelijak "polidštili", tím nebylo patrně řečeno nic více a nic méně, než že příslušný panbíček o lidech tvrdil, že si nejsou schopni sami vládnout. No teď, když se jeví, že to "zúčtování" je přede dveřmi se ptám - a dokázali si sami skutečně dobře vládnout ?

Ne, a abych řek pravdu ani nevim co si pod tim mam představit.

Člověk byl stvořen sice k obrazu svého Tvůrce, ale "jaksi" jeho dokonalosti nedosáhnul. Ale kdyby ano, dokázal by si vladnout sám. Tvůrce člověka záměrně "nedotvořil", respektive jeho schopnosti posléze omezil. Ale slíbil, že se vrátí a dílo dokončí. Ta autorita by tu byla, kdyby jste domyslel, co to asi znamená.

No to nevim, já mam takovej pocit, že všechno jakž takž fungovalo do tý doby, kdy lidi začli věřit v jakési jedno-jediné-a-žádné-jiné všemocné cosi.

Pro toto tvrzení nemáte vůbec nic, je to z čisté vody, pane...

...protože jednoduše neexistuje.

Ti Tvůrci jsou možná z Plejád, skutečně ta šance je docela vysoká. Ale oni sami ti Tvůrci lidem vyvraceli, že oni jsou bohové s velkým B - oni sami říkali, že jej nelze spatřit. Oni nás vyzývali, aby jsme toto pochopili - ale nepochopili. A ani Vy, jak se zdá... [smích]

88702

17.01.2006 11:19

Jak by to mělo být a není

RE: Jak by to nemělo být -2-2

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Já to argumentačně dost ochudil - vysvětlím, jak jsem to myslel.

Domnívám se, že od jisté úrovně výše jsou si mocní tohoto světa bezpečně jistí tím, že spějeme globálně do průšvihu a že vědí, i do jakého že to průšvihu se řítíme. A ten průšvih je zcela fatální. Přesto se skutečně nedělá nic pro nápravu. Vše co se děje, se děje pro záchranu té vybrané skupiny. Tedy to beru jako důkaz neřešitelnosti.

Za daného stavu věcí, kdy tady vládne kdo vládne, nejsou ty problémy řešiltelné, jinak by se skutečně řešily. Vždyť i pro ty znalé mocné jde o vlastní kejháky a to by byla dost motivace k řešení, kdyby to bylo možné, ne ?

88703

17.01.2006 11:51

Irák, Írán a Čína – nová globální aliance?

RE: Saddám

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Děkuji za odpověď ohledně váhy milionu dolarů, ani jsem nic jiného nečekal. A v tom to je. Čili základní kámen demokracie je takto zpochybněn.

A teď z jiného úhlu pohledu. Podívejme se na to, jak se ty systémy vlády vyvíjely, kdo na tom a kolik získával. A přeskočím to hned k demokracii, pro ty ostatní systémy to vyplyne. Demokracie totiž odbourala jakoukoliv starost vládců se starat o lidi. Mají svobodu v demokracii - mají se tedy starat sami. Čili vládci ochotně na demokracii přistoupili - neztratili nic, ale naopak získali. Už se starají jen o sebe a jejich starosti na naše hlavy, že jo !

To ještě ve feudalismu musel monarcha na Bibli Bohu přísahat, že bude dělat vše pro blaho svého národa a země. A teď ? Nemají žádné povinnosti, jedině hrabat dolary do ještě větší hromady. A nastrčili za sebe politiky - děvky prodejné. Ti ale nakonec nikdy za nic nemůžou. Vyžerou si to vše obyčejní lidé.

A tedy, co vlastně získali obyčejní lidé ? Svobodu ! Svobodu dřít jako kůň, starat se o sebe sám - zdánlivé výhody - něco za něco, ale přesto stále musí otročit tomu, kdo skutečně vše vlastní ! Pane - demokracie je možná bež peněz, nikoliv s penězi. Pak to již zase není demokracie, ale ona moneykracie.

Vládci ve starověku svá "práva" odvozovala od Boha, od původu atd. a těmto atributům alespoň formálně odpovídali za své činy. Dokonce byli sesaditelní a potrestatelní ! Od čeho ale ti dnešní vládci svá práva odvozují ? Od peněz ? A komu se za co odpovídají ? Můžete je někdo "sesadit" ? Vždyť nám ať chcete nebo ne vladnou !

Kdo tedy na demokracii získal, obyčejní lidé, nebo skuteční vladci ? Já Vám pane musím s plnou odpovědností naopak řící, že jak šel vývoj kupředu (??), se systém vlády stále jen zhoršuje a s důstojností života člověka to nemá nic společného. Dokonce i ta obyčejná dnešní diktatura má praktické předpoklady a potenciál lidem přinést více "dobra".

Co tady ale mate je to, že nedohlížíte důsledně, kam to celkově spěje - a to většina lidí. Rozvolnění vazby mezi výhodami bohatých a jejich povinnostmi vůči celku je zcela pro jakousi budoucnost lidské společnosti zcela zdrcující. Přece to musíte vidět... [velký smích]

88706

17.01.2006 11:59

Bottom trawling

RE: Odmitnuti...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

[smích]
Myslím ale, že naši Tvůrci to s pracovitostí nepřeháněli. Že vzali jen nejvhodnějšího hominida a toho upravili. Ostatně jsem kdesi četl, že už je to tu zase - že kdosi kdesi dostal skvělý nápad, jestli by nešlo vzít třeba šimpanze a geneticky do něj vložit trochu lidské inteligence. A že by se tak vytvořil dost inteligentní tvor, aby mohl makat ve fabrice, ale zase natolik málo inteligentní, aby se spokojil s výplatou v banánech.

No a byla by tu další Genesis. Sranda ! Zdánlivě !

88707

17.01.2006 13:22

Více lží o Íránu

RE: Nahá pravda

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No ale ten vlastní článek, to se taky příliš nevyvedlo, hm. [velký smích]

88714

17.01.2006 17:44

Více lží o Íránu

RE: Takze,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Irán pravděpodobně atomové zbraně koupil z Ruska. Nebo z Číny ? Těžko říci, je to jedno, v této chvíli všichni tři táhnou za jeden provaz. Klidně by je mohl i vyrábět, ale toto zřejmě právě Irán nechce, protože Irán chce být nevinnou obětí. Dokonce bych se vsadil, že iránské bomby jsou již většinou na místě použití ! [velký smích]

Ačkoliv Irán má vhodné raketové nosiče, v daném případě asi šly ty bombičky "pěšky" či "autmo" ! Jestli se ty moje proroctví příliš moc nepletou, jedno místo použití je známo zcela jmenovitě ! Jedná se o jedno vcelku krásné hlavní město v samém centru Evropy - jedná se o Prahu ! A mám docela nepříjemný pocit, že Praha bude hned na řadě po Londýně. Vloni při útocích v londýnském metru jsem si lámal hlavu, co bude a pak nebylo nic. To přece těch pár šlupek prorokové nemohli mínit jako zničení Londýna. Tedy na řadě je teď stále Londýn a po ní Praha - to v Evropě.

O Americe se proroci moc jmenovitě nevybavovali a Amerika obecně zejména Nostradamem je brána jako opovržení hodná země, která stejně bude zničena. Tudíž jaksi moc podrobností o dění tam není - zmínka je hlavně o ekonomickém zhroucení, obří občanské válce a degradaci země na úroveň bezvýznamnosti. Snad jedině Edgar Cayce o USA mluvil více, však to taky byl Američan. Ten zase vzpomínal hlavně obří zemětřesení. To vše na naši celosvětovou smůlu ti proroci cpali gerade do tohodle období ! Máme my to ale pech - stačilo e narodit o dvěstě roků dříve a měli by jsme klid.

88749

17.01.2006 20:25

Jak by to mělo být a není

RE: Jak by to nemělo být -2-2

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jenom v lidech je naděje, ...

No jo, ale lidi na svět přišli jakože svobodní a pak se to jen a jen zhoršovalo. Já tedy nevím nevím - ale tak nějak se mi to jeví, že současní lidé, tedy míněno jako lidstvo, jsme nějak geneticky vadní. [velký smích]

88777

17.01.2006 21:49

Více lží o Íránu

RE: Nahá pravda

Petr Gejdoš 83.?.?.?

V jednom indiánském mýtu se vypráví o tom, že v nějakém indiánském městě se lidi dopustili jakéhosi strašného prohřešku a bohové se naštvali a rozhodli o zrušení toho sídla na věčné časy. A tak indiánům dodali jakousi horninu či co a návod, že to mají dát na mísy upletené z jakýchsi travin. Ty že mají naskládat na sebe do jakéhosi sloupku. Potom se měly provést jakési obřady a lidé měli urychleně opustit oblast. Potom to vybraný člověk ten sloupek podpálil a měl za úkol co nejrychleji zdrhnout. Ty misky pak hořely a hořely ....

...a najednou strašná "pumelice", strašlivý záblesk a dunění a ze země se zdvihl obrovský sloup černého dýmu, zakončený nahoře obrovskou bublající a kvasící rudočernou koulí, která za strašného rachotu stoupala do nebe a připomínala nestvůrný květ na nestvůrném stonku, který se stále a stále znova jakoby otevíral....

No tedy se zdá, že nebude třeba žádnou implozi, stačí vhodný materiál takto spojit do kupky. A ten popis je zcela nesporně popisem atomového hřibu.

A v Indii se atomkama válčilo zcela vesele - ještě v době Alexandra Velikého je určitě měli. Taky, když chtěl Alexandr táhnout do Indie, dostalo se mu pozvání od místních potentátů, aby se ráčil s nimi podívat na zkušební odpálení atomové bomby. Alexandr tedy ráčil a poté najednou tažení do Indie odtroubil ! Pohled na tuto zbraň mu připoměl, že nemusí mít všechno. [velký smích]

88792

18.01.2006 13:44

Více lží o Íránu

RE: Íránský tisk se podle Bruthanse zajímá především o velikost objevených jeskyní

Petr Gejdoš 83.?.?.?

[chechtot] [chechtot]
Takže v tom to je !! A já myslel, že jde o jakýsi obohacený uran. Teď samozřejmě je Izrael ve velmi špatné pozici, když už nemá nejdelší solnou jeskyni. Sice stále má největší slané zcela mrtvé moře, ale po použití té hromady amerických mírových bomb v Perském zálivu by mohli i o tohleto strategické světové prvenství přijít. To by velmi ohrozilo jejich postavení ve světě. Proto si myslím, že Amerika v Iránu nepoužije jaderné zbraně. Spíše se domnívám, že USA do Izraele pošle "výzvědný speleologický tým CIA", který vrátí Izraeli strategické prvenství v délce solných jeskyní. Tím by mohla být krize s Iránem zažehnána. Nalezení té jeskyně v Iránu potom taky elegantně vysvětluje, proč tak narostlo sebevědomí Ahmadineřádovi. To se mu to vyhrožuje, když má tak dlouhou jeskyni se solí. A určitě si ji Iránci tím zařízením na obohacování, co kvůli tomu je ta krize, tu sůl tam obohatili o jod a fluor. V tom to tedy je, to je skutečně hrozba světovému míru ! [velký smích]

88949

18.01.2006 14:03

Více lží o Íránu

RE: Mohl by mi vysvětlit někdo,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ano ! Optimální řešení je jaderná válka. Dobrý výsledek by byl zaručený. [smích]

Kdysi kdesi jsem četl takovou poloudivenou a zároveň polozděšenou úvahu jednoho pána, který se podivoval nad tím, co vyzkoumali geologové, když bádali nad obsahem různých radioaktivních prvků v zemské kůře. Totiž, vono je to zajímavé, ale skoro každý chemický prvek dovede být aspoń chvíli radioaktivní - viz třeba radiouhlík ze staré známé a docela sporné radiocarbonové metody stanovení stáří organických vzorků.

No a ti geologové byli z toho "vyvalení" taky ! Prostě zjistili takové podivné poměry mezi jednotlivými radioaktivními prvky a izotopy těchže prvků, že to prakticky vylučuje přirozený původ těchto prvků. Připodotýkám, že toto lze zjistit skoro po celém světě, ovšem jsou vybraná místa, kde je to obvzláště pikantní zjištění. Protože to je například v Indii na místech, o kterých staré mýty hovoří jako o místech bitev starých indických bohů. Ono ostatně počtení si ve vedaistické literatuře předči mnohé i dobré scifi knížky. Ve staré Indii se to "pralo o sto péro" atomkama, že chlupy lítaly až do Evropy.

Tedy - na planetě Země proběhla nejméně jedna, pravděpodobně však asi tři atomové války se zcela zničujícím dopadem. Na Přírodu jsem myslel. Dnešní lidstvo tedy si nikterak nemusí vyčítat, že planetu plundruje až na hlínu. Nic se neděje ! Klidně lze pokračovat dále, akorát lidi vyhynou, žádna škoda patrně ale nevznikne - Příroda se otřepe a pojede dále... [smích]

88955

18.01.2006 14:18

Více lží o Íránu

RE: Nahá pravda

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No, děkuji za poučení ! A jakési knížky o fyzice jsem četl. Já včil nevím, co jste myslel tady tím: Blbost. Naprosta blbost. Jakmile se retezova reakce zacne rozjizdet, tlak neutronu to zarizeni roztrha na kusy.

Ale i při zřejmě podle Vás dost nevalném fyzikálním vzdělání vím, že když vědci v USA určovali velikost kritického množství, dělali to dost primitívním empirickým způsobem, který měl přezdívku "tahání draka za ocas" nebo tak nějak. A skutečně hrozilo nebezpečí výbuchu - nukleárního ! Ačkoliv ty kousky podkritické šoupali ručně.

Máte pravdu, že procentuální využití toho materiálu by bylo asi mizerné. Ale lépe mizerné než žádné v případě, že materiálu mám dost a primárně jde o ten výbuch a nakonec i zamoření - viz zadání: vyhladit navěky... No ale pane - když jste tak chytrej míněno fyzikálně, zkuste z toho popisu, který jsem uvedl, vymyslet nějaký jiný než atomově poháněný výbuch. Schválně ! Můj výklad si stále myslím má docela hlavu i patu ... [velký smích]

88957

18.01.2006 15:38

Více lží o Íránu

RE: Mohl by mi vysvětlit někdo,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Zapoměl jsem na velice pozoruhodný údaj ze starověku, který je zdánlivě "mimo mísu". A sice - je toho plná Bible, Starý Zákon - že lidi byli jaksi povážlivě neplodní ! Ačkoliv měli docela co jíst, při každé příležitosti podřezávali nějaké nebohé zvíře a pořád cosi pojídali. Vitamíny jim beztak taky nechyběly, neživili se denaturovaným žrádlem z hypermarketů, okořeněným nějakou chemickou pikantností, tak jako my dneska. A přesto měli povážlivé problémy s rozením potomků. Ženy (a patrně tedy i muži) byly neplodné mnohem více, než dnes !!

Jak si lze něco takového vysvětlit ? Vypusťme z repertoáru obligátní nepřízeň nejakého pánbička, nemluvne blbosti o zanedbaných chorobách, antikoncepce v té době by byla strašným rouháním. Ani nepodezírám, že lidem chyběla školní sexuální výchova.

Tedy - to by chtělo nějakého biologa a fyzika, aby to vysvětlili. O fyzikovi bych věděl, nenašel by se biolog ? Totiž to já, co hojně čerpán od pana Danikena, nejsem asi dostatečně "na-fondovaný" [velký smích] , aby mi mohlo býti seriozně věřeno ... že se nabízí prakticky jako jediné vysvětlení totiž to, že celá zemekoule byla v době starozákonní zamořena v důsledku nukleární války !

Představte si přitom, že dokonce jsou o tom dokonce písemné starověké záznamy, tam zase ale nečtou pravověrní fyzikové a proto furt na nic nemůžou přijít. Vědci, alias větci totiž uznávají jen sebe a to co oni vymyslili, proto se ten pokrok tak loudá. Ta válka proběhla tak nějak kolem roku 2024 plus mínus jeden týden. Samozřejmě před Kristem !!

Jeden výbuch na vlastní oči viděla pani Lotová a pak se chudák odpařila. Opisovači Starého Zákona neuměli sumerštinu, takže si to ten výraz mylně vyložili tak, že prý se změnila v solný sloup - to je ale blbost. Vypařila se doslova a do písmene. Její muž, pan Lot, to přežil. Jeho dcery byly z toho, že právě probíhá atomová válka tak vyděšené a byly tak vůči lidskému rodu odpovědné, že raději zvolily hříšný incest a nechaly se oplodnit svým otcem, jen aby zachovaly lidský rod. To ještě svět nebyl zamořený a ejhle - podařilo se hned. A tedy dokonce i ve starověku ženské měly přehled o světové politice a úkazy na obloze způsobené atomovými výbuchy si správně vyložily jako "tehdejší konec světa".

Historie se pouze a jen opakuje, nic nového pod sluncem, kdyby fyzikové četli starověkou fyziku, mohli jsme mít ten svůj konec světa již šťastně za sebou a nemuseli jsme se tady trápit. Ach jo... [velký smích]

88980

18.01.2006 15:46

Více lží o Íránu

RE: Mohl by mi vysvětlit někdo,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Předeslal jsem kouzelnou formulku [smích] - bylo nebylo v pradávných časech, že jeden pán atd atd ... [smích]

Ale skutečně - pokusím se nějaké odkazy najít ! Nosím to v hlavě hodně dlouho a takové původně podivné údaje, nikam nepoužitelné, se pak jednou hodí, zapadnou do dírky v mozaice a ejhle, přesně to pasuje. Jenže v mezičase zase člověk neví, odkud to ví !

88982

18.01.2006 17:00

Michal Kraus odchází

RE: existuje seznam?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No jo, já tady žiju a taky bych takový seznam uvítal ! Kdybych měl na takový článek vážně reagovat, nejsem si jistý, že by slušné slova docílily aspoň 20% podíl v takovém projevu ! [naštvaný]

Mimochodem - dneska uveřejnili další průzkum a podle něj se socdemáci dotáhli na ODS na rozdíl již jen 1,4% . Hm - ty průzkumy, to by byla taky dobrá blijatyka vědět pravdu ... [velký smích]

Jinak škoda utratit slovo...

88994

18.01.2006 21:13

Michal Kraus odchází

RE: existuje seznam?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pan Trodas (až se objeví tady to moje, tak bude to jeho nad tím mým ! [smích] ) to více méně docela vystihnul. Pane Včelička, strašlivě se přemůžu a budu reagovat zcela přívětivě. Nemůžu totiž jaksi jednoznačně vyanalýzovat, jestli jste mě chtěl jen nasrat, nebo to myslíte úpřimně. Vy totiž, zdá se, vůbec ani nemůžete pochopit, proč jsem nechtěl tratit slova. Tedy soudě podle toho příspěvku. Čili, jelikož mi to je docela líto, pokusím se to pro Vás ještě maličko rozvést.

Situace tady u nás doma je nám tady u nás doma notoricky zcela známá a jasná. Soudruzi ze všech stran a ve všech stranách se spojili stejně jako ti pamětihodní proletáři všech zemí a dělají si z nás idioty, blbce, pitomce, imbecily, kretény, blázny, pošuky a já nevím co ještě - jenže oni to vše z nás dělají najednou - čili vědecký název pro takového absolutního degena tohoto typu ještě nebyl vůbec ani vynalezen.

To, že mě tento stav rozčiluje a nemám pro to slušných slov, to je dáno tím, že jsem to stále ještě schopen vnímat a chápat, o co jde. Pane - Vaši tamnější politici z Vaší velectěné osoby - a přirozeně i všech ostatních tam jsoucích - toho idiota, blbce, pitomce, imbecila, kreténa, blázna a pošuka v jedné osobě, tedy ve Vás, již udělali dávno. Jenže Vy jste si toho pane - a zdá se že i ti ostatní - jaksi neráčil ani povšimnout ve své bohorovnosti.

Čili, když já tratím slova o USA či eventuálně třeba i Kanadě - ale o Kanadu se moc nestarám, nepředstavuje pro svět vážné nebezpečí - je to jen a pouze proto, že se snažím Vám tam pomoci trochu nastartovat myšlení. Kdežto my tady doma v Česku na rozdíl od Vás tam si ještě snad umíme v této oblasti pomoci sami. Totiž 42 let dlouhý intenzívní výcvik pod komunisty se jen tak rychle v našich domácích podmínkách neztratí - k tomu by bylo třeba mozek "amerikanizovat". [velký smích]

89028

18.01.2006 21:39

Michal Kraus odchází

RE: Zajimal by me konkretni dukaz

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Vážený pane. Již jsem to tu několikrát psal já, psalo to tu více-krát mnoho jiných přispěvatelů. V kostce zopakuji pro Vás. Rozdíl mezi tzv. socialismem třebas jak byl v ČSSR před "Velkou překabáťovací revolucí 89" a kapitalismem třebas v USA je ten, že v USA člověk vykořisťoval člověka - kdežto v socialistickém Československu to bylo úplně naopak ! [velký smích]

Z toho plyne, že v tom roce památném, v roce 89, se z Československé socialistické republiky stala Česká a Slovenská federativní republika - posléze pak Česká republika a jinde zase Slovenská republika. Místo Husáka na hrad nastoupil dlouhodobě připravovaný a kultivovaný nástupce, dále ovšem stále jen v rámci tzv. "vnitřní strany" se aktuálně vládnoucí skupina tzv. "těch nahoře" vyměnila za skupinu tzv. "těch dole". Výměnou za de facto neexistující sociální jistoty za Husáka potom normální lidé = tzv. "členové vnější strany" dostali demokracii a svobodu. Ovšem taky de facto jen na papíře. Soudruzi komunisti a soudruzi kapitalisti = členové vnitřní strany na tom vydělali, že už se dále nemusí ani formálně starat o lidi, ti přece dostali svou vysněnou demokracii, ne ? A jinak se nezměnilo nic - vůbec nic. Čili - i u nás vypuknul stejný systém, jako je v USA již dost dlouho.

Pane - ve světle tohoto výkladu je Vám snad již jasné, že nekladete příliš inteligentní otázky a doporučuji Vám tedy studium Orwella a jeho stěžejního dílka "84" !

89031

18.01.2006 22:04

Více lží o Íránu

RE: Mohl by mi vysvětlit někdo,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Hrbáček, ať čtu jak čtu - zdá se, že je to vše opsané jedno od druhého - myslím ty ...problémy atomového zbrojení Iránu" - jak píšete. Čili vlastně stačí jeden odkaz na ty Vaše zdroje. Pro jakousi serioznost by jste ale měl dát ještě odkaz na vyjádření druhé strany. Jinak nemůžu než koukat na Vás s krajní nedůvěřivostí, o co se to tady "do háje jasného" vlastně pokoušíte ? Co chcete vlastně dokázat ?

Vy tady dokazujete, že Vás strašně straší iránský jaderný program ?
_____________________________________________________________________

a tak tedy:
Americký jaderný program Vás nestraší ?
Ruský jaderný program Vás nestraší ?
Britský jaderný program Vás nestraší ?
Francouzský jaderný program Vás nestraší ?
Izraelský jaderný program Vás nestraší ?
Čínský jaderný program Vás nestraší ?
Pakistánský jaderný program Vás nestraší ?
Indický jaderný program Vás nestraší ?
Korejský jaderný program Vás nestraší ?
Brazilský jaderný program Vás nestraší ?
Jihoafrický jaderný program Vás nestraší ?

... a ještě, kdybych pořádně zapřemýšlel, bych přišel na nejméně jednu další zemi, jejíž jaderný program Vás evidentně taky nestraší ! Vás ale jako z udělání, zároveň s Bushem, strašně straší jaderný program Iránu !! Čím to je ? Zkuste to nějak vysvětlit ! [velký smích]

89039

18.01.2006 22:24

Více lží o Íránu

RE: Nahá pravda

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nechci Vás kazit radost - ale pravdu nemáte Vy ani TS. Pláčete na zcela špatném hrobě tentokráte pospolu.

O atomových válkách v Indii netřeba číst u Danikena - ačkoliv tam by jste to měl nejrychleji sehnatelné. Daniken stejne opisoval nejčastěji z Mahabharaty. Tedy přečtěte si Mahabharatu sám a bude to. A dopředu Vás upozorňuji, že pokus zpochybňovat Mahabharatu beru jako signál, abych nepokračoval v diskusi. Jsem alergický na moderně uvažující vědátory, kteří se nenamáhají si přečíst 5000 let starou zprávu o letech do kosmu, nukleárních zbraních, moderních telekomunikacích atd s pohrdavým poúkazem -že ve starověku nic takového nebylo možné, protože tehdy zrovna lidi seslezli se stromů...

A pokud bych se měl dohadovat o tom, jestli stačí stěpný materiál nasypat na hromádku, aby došlo k nukleárnímu výbuchu slušné síly, klidně se do krve pohádám a dokážu Vám, že to jde. Musel bych ale jet do "svojí vlastní knihovny" a vyzvednout a předtím ale najít jednu knihu. Čili by to mohlo trvat nejméně den.

A u té indiánské legendy - tam přece nebyla řeč o žádné naftě a nějaké chemické náložce coby imitace výbuchu atomové bomby. Tam se mluví o postupu, který jsem popsal a pana TS vyzval, aby vymyslel jiný mechanismus výbuchu - k čemuž se tento nemá ! [velký smích]

89049

18.01.2006 22:30

Michal Kraus odchází

RE: existuje seznam?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

[smích] Ale já nadával do blbců a imbecilů sám sobě ! To pan editor snad pustí bez problémů ! [smích]

89050

19.01.2006 07:34

Více lží o Íránu

RE: Mohl by mi vysvětlit někdo,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Gejdos to ja nevychazim z uzasu. v zivote jsem neslysel ze by se neco pralo s atomovkama v Indii a jeste k tomu chlupy litaly az do Evropy.

Evidentně jste toho neslyšel ještě mnohem více, to jen na okraj, tedy není se co divit, že se divíte. To ovšem není můj problém. Vaše postupy, jak se tady na Zvědavci proměňujete, jsou opravdu trapné, zřejmě budete skutečně "exemplář" člověka zcela exemplární. Ale nechť. To zas pro změnu je trochu i můj problém, ale nějak se s tím vyrovnám. [velký smích]

Jsem napsal ze si pripadam tady jak ve cvokhausu. Ze jsem z vas ale jelen.

Jsem rád, že jste se našel a že se tu cítíte jako doma.

89173

19.01.2006 08:25

Více lží o Íránu

RE: Mohl by mi vysvětlit někdo,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Znova Vám zopakuji - ty zdroje jste nemusel uvádět čtyři, ony říkají totiž totéž jinými slovy a evidentně vychází ze stejného zdroje. Jestli mě chcete zkoušet z angličtiny, souhlasím - dáte mi i vysvědčení, které by i mělo nějakou váhu ?

Jinak ale jste to mohl říci vlastními slovy asi takto: "Podle amerických zdrojů se Irán pokouší vybudovat průmyslové kapacity, které by umožnily výrobu atomových zbraní." K tomu by se patřilo říci z Vaší strany, že ty samé kapacity svého času vybudoval Pakistán a nikdo se ve Washington nečílil. Je to muslimská země, jako Irán, navíc ale vojenská diktatura. Na druhou stranu by jste se měl samozřejmě zmínit o izraelském programu, který nejenže vytvořil předpoklady pro výrobu atomových zbraní, ale dokonce je i vytvořil.

Pak jste napsal:
O to vic nesouhlasim s tim, aby jaderny potencial na teto planete zvysoval stat permanentne politicky a ekonomicky nestabilni, ovladany nabozenskymi fanatiky.

Pane, teď se ještě můžete alespoň tvářit, že máte pravdu. Přitom ale samozřejmě sám víte, že Vaše charakteristika Iránu a smysl této jest "zbraní o dvou ostřích !" Někdo by se mohl vážně zamyslet a říci, že mluvíte o USA totiž. Poslední dobou by Vám každý skutečně nezávislý ekonom řekl, že americká ekonomika zhruba od opuštění "zlatého standardu" vytváří pro globální ekonomiku smrtelné nebezpečí zhroucení. Způsob zadlužování ukazuje, že americká vláda někdy v 60. létech vzdala budoucnost nejen vlastní země, ale i budoucnost celého svět.

Je to samozřejmě moje analýza. Když studuji dostupné podklady, je to zcela rukolapné. Přibližně počátkem 60. let něco v "duši" amerického národa a vlády "křuplo a upadlo" !! Od té doby se USA chová jako potenciální sebevrah, který svou smrt plánuje tak, aby zničil i všechny ostatní !

Nedávno tady pan Nohejl pověsil zajímavý odkaz - dám jej tu znovu - http://christianparty.net/murder5.gif
- samozřejmě doufám, že mi pan Nohejl odpustí, že jsem se nezeptal dopředu ! Podívejte se na to a uvidíte podivuhodný zlom na grafu.

Kdybych si byl jen trochu jistý, že je to co k čemu - vysvětlil bych Vám, o co asi jde. Jinak jak píšete : Doufam, ze moje odpoved je pro vas jasna, kdyz uz jste z tech predeslych nepochopil o co mi predevsim jde. Vaše odpověď není jasná ani omylem. Vy jste jen tady zopakoval, nechci říci opapouškoval, propagandu USA. Pochopil jsem Vás tedy jen v tom případě, že mi potvrdíte v reakci, že pravě o to Vám jde - šířit propagandu USA.

Tady pane jste ale na diskusním foru. Zde se třeba i o propagandě, ale většinou o skutečných problémech diskutuje. Smyslem je jeden druhému poskytovat jiné pohledy na problémy světa tak, aby jsme je mohli lépe pochopit. Ať už jste kdo jste, reagujte když tak na položené otázky nebo na prezentované názory - a propagandu si strčte někam...

89177

19.01.2006 08:52

Irák, Írán a Čína – nová globální aliance?

RE: Saddám

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Vy toho pane asi moc neznáte, že ? Máte zájem o nějakou literaturu, že bych Vám podhodil "menší seznam" ? Pro začátek ? To každému udělá móóóc dobře, když si prvně cosi počte a pak se jde zeptat na to, čemu nerozumí !

89182

19.01.2006 17:30

Michal Kraus odchází

RE: existuje seznam?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nechci rozmazávat znalosti o USA - není to námět diskuse, že jo. Ale v souvislosti s informovaností pro změnu Vás tam za "Velkou louží" se to přece jen trochu hodí, takže cosi rozmažu .. [smích]

Česko svou rozlohou je nepatrný zlomeček rozlohy USA, počtem obyvatel pak cca asi jednou třicetinou USA. Kdyby mi nějaký pan Ruda říkal, že nemám co vykládat o USA, protože za měsíc se nemůžu nic dozvědět, aby mě to opravňovalo vůbec o nějakých znalostech mluvit, připadalo by mi to stejně hloupé, jako kdyby třeba nějaký Gejdoš psal nějakému Rudovi za velkou louži, že o Evropě nemůže nic vědět, ačkoliv se tu narodil a nějaký čas žil.

Totiž - Evropa je ještě o dobré poznání větší než USA, obyvatel má dvojnásobek - pro Boha ! Kdyby se mi tu dostal pod ruku nějaký libovolný Evropan a řekl, že dobře zná Evropu, pak bych se mu při dobré náladě jen vysmál ! Pane Včeličko, vy znáte USA ? A nenuťte mě k ironickému úsměvu .. Chápete, jak scestné jsou takové výtky ?

Proč to vůbec píšu ? Pro normálního člověka je příliš velké i to maličké Česko. Jak může být někdo namyšlený tak, že o sobě prohlásí, že dobře zná Česko ? Já jsem ještě pořádně neprozkoumal ani Beskydy a to jsou třeba proti Alpám kopečky a mám je tu pod nosem. Ale duchovní velikáni zde na Zvědavci se kasají, že jen oni znají Ameriku, protože oni tam jsou 10 - 20 - 30 let. A já tady z Místku ať do toho nekafrám - CHA CHA !

Každý by si měl uvědomit, že hluboká znalost kterékoliv země není absolutní většinou přístupná ani domorodci v té které zemi. Zato ale já se setkal s dobrou informací, že získávat vědomosti o světě ba i o vlastní zemi nepatří mezi "top twenty" nejlepších vlastností Američanů.

Nejlepší informace člověk o jiné než vlastní zemi získá samostudiem a možností se ptát nějakého insidera. To já mám. Nevím, jak pan Trodas na tom je. Ale já se musím zeptat - nešlo by mi pomoci ty informace o USA získat ještě efektivněji tak, že by jste tam na druhé straně byli trochu trpělivější a ty informace poskytli - místo aby jste třeba mi nadávali ? Informacemi o Česku je to tady docela zaplněné a myslím, že jich je až až pro to, aby jste je tam na druhé straně mohli vstřebávat. Úpřimnost za úpřimnost - já dobře vím, že vím kulové o Americe ! Ale na druhou stranu - velmi skromným odhadem vím o Americe více, než 50% Američanů ... [velký smích]

89255

19.01.2006 17:46

Jak by to mělo být a není

RE: Je velkej rozdíl proč nevolí

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ten pán ale nebyl až zase tak neznámý a bezvýznamný člověk. Ale skutečně to vypadá jako malý zázrak, nemohl jsem se ubránit myšlence: "Kdoví jak to bylo...!"

89262

19.01.2006 21:06

Jak by to mělo být a není

RE: Je velkej rozdíl proč nevolí

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ale no tááák ! Že si začnu myslet, že jsem se s těmi hamburgery u Vás přesně trefil ! [smích]

89331

19.01.2006 21:23

Jak by to mělo být a není

RE: Skutocne hole fakty k prestudovaniu

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No šak ! Tak to totiž nějak je ! Na to netřeba živit armádu "darmožroutů" v efodech. [smích]

89334

19.01.2006 21:36

Jak by to mělo být a není

RE: ráj na zemi

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No - nesmál bych se být Vámi. Dá se to vysvětlit nejen elegantně - nakonec se nedá vysvětlit, že... [smích] Ale zde by to vysvětlení bylo zcela přesné a jasné. Bibli můžete klidně věřit. Tedy - musíte navíc poznat, kde je zpackaná. Ale Genesis je vesměs zcela přesná.

89342

19.01.2006 21:39

Jak by to mělo být a není

RE: ráj na zemi

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jsem to zvojtil ! Opravuji:nakonec se nedá vysvětlit, že... na: nakonec co se nedá vysvětlit, že...

89344

20.01.2006 18:06

Michal Kraus odchází

RE: existuje seznam?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Evropa - 10 537 000 km2...počet obyvatel asi 650 000 000 - 700 000 000
(nevím přesně takhle hnedle, kolik má v Evropě podíl obyvatelstva Rusko a Turecko)
USA - 9 529 063 km2...počet obyvatel asi 290 000 000 - 300 000 000
(myslím, že přesněji to neví ani vláda USA)

Já jsem pane napsal - cituji sebe:Totiž - Evropa je ještě o dobré poznání větší než USA, obyvatel má dvojnásobek ... To první jsem napsal z hlavy. Ovšem po Vaší inteligentní odpovědi jsem na ta čísla "nahoře" ale již kouknul do atlasu. Tedy jsou "přiměřeně" přesná.

A Vy jste pane odmítnul přátelsky podanou ruku slovy: pane Gejdos, obavam se, ze neznate ani pribliznou rozlohu Evropy ani pocet obyvatel a to soudim pouze z vaseho momentalniho blabolu.

Vidím, že nemáte slušného vychování ani špetku, pane. Dále vidím, že by jste Vy asi nebyl tím pravým člověkem, který by někomu dokázal pomoci. Ostatně jsem nabyl pocitu, že mé dřívější pochybnosti o Vás byly oprávněné. Hm ... [velký smích]

89510

20.01.2006 18:29

Michal Kraus odchází

RE: existuje seznam?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Rudo, na Váš dotaz: Ale proc to chcete pane Gejdos vedet. Proc vam ta Amerika nejde porad pod "nos". .. musím zareagovat protiotázkou, co by na tom bylo špatného, kdybych si trochu zvětšil či občerstvil znalosti o USA ? Tímto zájmem přeci není nikterak avizováno, že mi nejde Amerika pod nos a ani, že mám extra eminentní zájem vědět něco právě a jen o USA - já takhle sháním informace třeba i o Číně, Indii a vůbec jsem zvídavý. A tam v Číně ani Indii kupříkladu dcery nemám ani omylem.

Ten Váš dotaz musí mít nějaký "filištínský" podtext, že jo ! Zeptejte se přímo - já si o sobě docela oprávněně myslím, že jsem slušný člověk a na slušnou otázku mám ve zvyku slušně odpovídat. Což se ale zde zrovna o všech říci nedá, Bohu žel ... [velký smích]

Vám se jeví, že jsem tím, na co jste Vy reagoval (a na to Vaše teď reaguju já), byl nějak neslušný, rýpavý či co ? Že na mě třeba kousek níže Pan Včelička "vyjel", jako by mu "prdlo v bedně" ? A i v tom Vašem dost marně hledám aspoň náznak "vlídnosti"... co se to tam za oceánem děje ?? Nějaké špatné příznaky ??

89514

20.01.2006 18:56

Šaškárna kolem pomníku v Letech – kamínek do mozaiky

RE: komisariat

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nicméně by mě tady a teď nejvíce zajímalo - je to pravda, co pan google v příspěvku č. 89374 uvedl - takhle jste tam psala skutečně Vy ? Tedy, vy to vlastně tou poslední větou sice jakoby potvrzujete... [zmaten]

89520

20.01.2006 20:19

Více lží o Íránu

RE: Mohl by mi vysvětlit někdo,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane, moje jediná reakce na tohleto - není o čem diskutovat ! S Vámi.. Protože samozřejmě bych mohl trpělivě bod po bodu tu Vaši "řeč" postupně vyvracet. Ale to je evidentní ztráta času. Čau ! [velký smích]

89529

20.01.2006 20:21

Více lží o Íránu

RE: Mohl by mi vysvětlit někdo,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Vám to sice samozřejmě nijak nebude vadit... Ale přes všechny rozmišky s Vámi jsem měl o Vás docela představu, že přeci jen diskutujete. Byl to asi omyl. [velký smích]

89530

20.01.2006 20:40

Více lží o Íránu

RE: Nahá pravda

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Hm, nevím, kdo jím to (Japoncům) vykecal, že mají (Američani) ještě dalších 6 bomb. Ono to stejně nebyla totiž pravda - měli možná s bídou ještě jednu. Ale ne o to tady jde !

Japonsko by i bylo připravené kapitulovat, ale japonské velení bylo "zauzlované" ve vlastních dost nepochopitelných pro Evropana důvodech, proč bojovat do úplného vyhlazení. Kdyby se nepodařil císaři Hirohito absolutně a vyjímečně nevídaný kousek s rozhlasovým projevem, válka by nejspíše skutečně neskončila jen tak. Myslím, že přeci jen ty bomby na Hirošimu a Nagasaki byly v celkovém kontextu "oboustranně výhodným řešením" tohoto uzlu na myšlení Japonců.

Nejsem si ale jistý, jak to bude posuzováno z jakýchsi vyšších hledisek, nechcu přímo říci z "vyššího principu mravního"..

89533

20.01.2006 21:59

Více lží o Íránu

RE: Nahá pravda

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ach jo, mi nezbude, než si tu indiánskou "pověst" najít a zase jednou přečíst a pak Vám tu ocituju "technické podrobnosti". Ale prostě a jednoduše - nic z toho tam zmíněno není - to vím - co by jste Vy dva tak radi v tom viděli.

Na druhou stranu - bylo by dost hloupé, to uznejte, myslet si, že když to dnešní věda neumí, že to neuměl někdo jiný někdy jindy někde jinde ! To by byla skutečně nebetyčně arogantní nafoukanost, nemyslíte pánové ? Všimněte si totiž, že ta aristotelovská věda vsadila na zcela blbuvzdorný tupý buldozerový postup. Zdánlivě vše zatím vychází. Ale skutečně je to s maximální pravděpodobností pouze zdánlivě.

89547

20.01.2006 23:47

Amazonský deštný prales bojuje o přežití

To celá planeta bojuje o přežití !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nechci zbytečně krákorat, ač by šlo !! Nechci ani příliš připomínat proroky - to by taky docela dobře mělo smysl ! Ono to nic neřeší. Na rozdíl od leho + kema a všech jejich klonů vlastně takový člověk, jako jsem já, nemůže ani nic navrhovat jako řešení. Já vím, co se děje a vím, že je to nezvratné - a starám se hlavně o "svou duši" ...

Štve mě trošku, že mám pravdu. Nic mi to nedá, stejně tou pravdou nic neovlivním. Nakonec - to co se děje, to ví dost lidí a není jich slyšet - je to dobře zmáknuté, my vlastně už teď žijeme jako otroci bez hlasů. Nevím, co se tady strachujeme z nějakého NWO ! To už je dávno zavedené a jak všichni vidíte - fachčí to na 100%. Může být, že za dva tři měsíce nasází Izrael s USA do Iránu blíže neurčený počet atomek a my tady o tom budeme diskutovat a diskutovat. A jinak nic. Akorát se tady zase objeví nějaký idiot a vysvětlí nám, že je to vše pro naše dobro. Pak se ukáže, že je to X-tý klon jistého Kulíška. Nebo jelena ? Hrbáčka ? To je jedno - nic se nezmění...

Ty pralesy - ty jsou ztracené. Ale tam se kyslík nedělá v té rozhodující míře. Slyšeli jste o vymírání korálových útesů ? Tam se dělá mnohem více kyslíku a o tom skoro nikdo ani neslyšel.

Hlavy skopové se budou divit, co se to na nás hrne ... [velký smích]

89560

21.01.2006 17:30

Amazonský deštný prales bojuje o přežití

RE: opravdu???

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Je nutno to domyslet do důsledku ! To ne, že: "Bůh nás stvořil k obrazu svému ..." jest v Bibli napsáno ... nýbrž, že: " ..bohové nás stvořili k obrazu svému..." ! Vím, že panbičkáři vyskočí z kůže. Ale Starý zákon "obšlohli" Izraleliti v době babylonského zajetí. A v Babyloně to měli od Sumerů.

V Bibli se o Bohu s velkým B mluví opravdu zcela střídmě. Zato o bozích s malým b, rozumějte o našich stvořitelích a ještě jednou rozumějte, že se jednalo o mimozemšťany, se tam sice mluví, ale jedná se o lidský omyl. Že pak ti mimozemšťani byli transformováni na Boha s velkým B, ovšem mylně. A v Bibli je to na tolika místech řečeno, že si máme dát pořádný pozor, koho to považujeme za Boha s velkým B, že při pozorném čtení by si toho lidi snad i mohli všimnout a respektovat to. Jelikož to ale tak není, zřejmě je takových, co dokázali Bibli přečíst setsakramentsky málo.

Strašně mě baví potom, jak se třeba pak tady někdo rozšiřuje s vlastními hloupými představami o tom či onom kolem náboženství a Boha s velkým B, aniž by se namáhali cokoliv o tom si nastudovat. Typické je to pro vědecky založené jedince, což je ale logické. Věda nicméně sama o sobě není nic jiného než jakési nové náboženstvi. Potěš nás pán Bůh (s velkým B), jestli takhle pracují ti lidé i v oboru, který je živí.

89636

21.01.2006 17:38

Amazonský deštný prales bojuje o přežití

RE: Zajima me, kde berete optimismus o preziti Evropy v pripade trvale snehove pokryvky

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No... Hlavně ale kromě toho velkého vesmírného cyklu v trvání desítek miliard pozemských roků si snad hladce dokážeme představit cyklus tady v naší sluneční soustavě, trvající třeba jen 3600 nebo 5000 let, ne ??

Totiž - lze na planetě Zemi odpozorovat, že jakýsi cyklus takových rozměrů zde je. Dokonce se o něm mluví ve starověkých mýtech. Vědci se tomu sarkasticky zasmáli a tím se o to přestali hlupáci zajímat - zřejmě, aby se jim nikdo nesmál.

89640

21.01.2006 17:43

Amazonský deštný prales bojuje o přežití

RE: To celá planeta bojuje o přežití !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No a co, jsou ty analýzy dobré ? [smích]

Jinak ale nevím - co jste měl na mysli tím, jak jste tam nakopíroval a připoměl to naše povídání si o optimálním případu - jaderné válce ? Člověk si snad může dovolit být ironický. A takoví, co to nechápou, nechť poprosí o vysvětlení.

89643

21.01.2006 18:10

Amazonský deštný prales bojuje o přežití

RE: opravdu???

Petr Gejdoš 83.?.?.?

[smích]

Tady kousek někde vedle (asi dole ?) mi pan Hrbáček vysvětlil, že "nás a naše analýzy čtou (!!)". Sice nenapsal kdo - možná jen on, ale kdoví, co je zač. Takže teď jste neopatrně prořeknul, že uvažujete "jako dobrý terorista" a naznačil, kam by jste s ní šel, kdyby jste pod vánočním stromkem někdy objevil fungl novou a "ještě nepoužitou" atomovou bombu v kufříkovém provedení. [smích]

89649

21.01.2006 18:16

Amazonský deštný prales bojuje o přežití

RE: opravdu???

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Trochu to s dovolením poopravím - Víte,jaký je rozdíl mezi bakteriemi a lidmi?Žádný. by podle mě mělo být Víte,jaký by byl rozdíl mezi bakteriemi a lidmi?Žádný. - ještě nelámejme hůl ! [smích]

89650

21.01.2006 20:09

Amazonský deštný prales bojuje o přežití

RE: opravdu???

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pozoruhodné ! Až se bojím bojím ... [smích] Kdyby se kema neflákal po světě kdesi, tak by nám to vysvětlil a zase by jsme mohli být v klidu, hm, škoda. Možná ale se najdou jiní, co nám to správně vysvětlí, třeba ty kulišácké reinkarnace ??

89676

21.01.2006 20:38

Amazonský deštný prales bojuje o přežití

RE: opravdu???

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Na to nejsou samozřejmě žádné pravidla, já to píšu podle vlastního smyslu toho, o kom je řeč. Tedy Bůh s velkým B - to já a většina lidí, kteří problematice propadli a tedy snad jí i rozumí používám tam, kde jde o Boha jediného, všeobjímajícího, milosrdného, slitovného, nestranného, všudejsoucího, skutečného tvůrce celého vesmíru v jeho materiální i duchovní podobě. To není ovšem ten samý, o kterém se mluví nejčastěji zrovna v Bibli, ačkoliv i tam je o Bohu s velkým B řeč ! Již si ale vůbec nejsem tak úplně jistý, jak je to v Koránu. Zde, podle toho, co se o něm píše, se patrně o Boha s velkým B, jediného atd. jedná. Jenže právě můj problém je ten, že neznám zcela přesně a nesporně historii Arabie do důsledku tak, abych dokázal poznat, že je tomu tak vždy. Chci tím říci, že Bohu žel neznám Islám a jeho veškeré nuance a pozadí moc dobře.

Kdežto bůh či bohové s malým b - to se týká všech případů, kdy je jednak řeč o bozích v množném čísle a o bohu či bozích, kteří musí používat nějaké pomůcky. Čili, když na horu na Sinaji sestupuje bůh v nějakém kouřícím a blýskajícím vehiklu s velkým kraválem a z hory se sypou laviny šutrů, takže musí být Mojžíš varován, aby lidu zakázal vstupovat do vyčleněného prostoru - jde jasně o přistání nějakého letounu s proudovými či raketovými motory. A to ten Bůh s velkým B v žádném případě nepotřebuje .. Ten Bůh s velkým B totiž pouze řekne "staniž se!" a ono se to v mžiku stane.

V takovém případě těch bohů s malým b se jedná nejpravděpodobněji o mimozemšťany. Tito mimozemšťané jsou přitom našimi tvůrci, nějakou genetickou úpravou pozemského hominida. Byli jsme stvořeni jako bioroboti, kteří měli vykonávat jako otroci těžké práce. Takové to Bohu žel je ve skutečnosti.

Ale titíž bohové s malým b a tedy naši tvůrci nám to poctivě lidem řekli !! Pro nás z křesťanského prostředí to naposledy řekl Ježíš. Předtím na Sinaji, když Mojžíš dostal na kamenných deskách Zákon. Bylo jasně přeci lidem řečeno, že nemohou Boha vidět, že tedy jej nebudou zobrazovat, sochat a ani nijak jinak ztvárńovat, že to je rouhání. Musím se smát katolíkům - vymysleli si celou plejádu dalších bohů - svatých, nasochali si jich plné kostely a pomalovali jejimi obrazy kde co ! A mlátí tam sebou a modlí se ke kameni či kusu dřeva nebo plátna. Strašné !

V tom srovnání jsou muslimové asi tak o tři třídy sympatičtější s tím, že se musí pětkrát denně modlit, byt slitovní a dávat chudým a jednou za život zajet na svatou pouť do Mekky. A nepřidávají k Bohu nic dalšího, to totiž není možné k Bohu ještě něco přidat. Tak to je ve srovnání s tím blázincem a cirkusem, který dělají křesťané, v podstatě velice smysluplná činnost a přijatelné náboženství. Sám však jsem stranou jakéhokoliv náboženství.

89680

21.01.2006 20:51

Amazonský deštný prales bojuje o přežití

RE: opravdu???

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Abych to ještě trochu dovysvětlil - jsem věřící člověk, ale zatím všechna náboženství, když jsem nastudoval jejich podstatu a historii, jsem zavrhnul jako evidentně modloslužebnické. A já se modloslužebníkem necítím a ani nemíním stát. Budete se možná divit, ale už jste to i možná poznala - nejblíže mám k Islámu. Ovšem - ještě mi hodně chybí k pochopení všeho a mám řadu pochybností či nejasností. Ovšem pracuji na tom, abych to vše dopochopil či naopak zavrhnul. Mým snem mimochodem je naučit se Korán nazpaměť...

Kdoví, jestli to vůbec stihnu či se mi podaří nějaké náboženství takové najít, abych k němu "přilnul" - čas se sviňsky krátí ! [smích]

89685

21.01.2006 21:10

Amazonský deštný prales bojuje o přežití

RE: To celá planeta bojuje o přežití !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No, ale vždyť jste to otočil zcela nepravdivě. Já nevím, třeba fakt mám dlouhé vedení - to se stává, ale já nikde netvrdil vážně - leda se značnou ironií, že ty bomby nukleární jsou dobré řešení. Zato jistý leho alias Kulíšek to tady zcela vážně tvrdil. Já Vás takto tímto zcela průhledně podezřívám, že jste jen další reinkarnace toho, o kterém jsem neváhal vyhlásit, že je válečný zločinec. Jinak si ale pište, co chcete, jednak Vám v tom nemůžu zabránit a jednak - Vy se "profláknete" vždy a pokaždé rychleji. Takže by jste s tou šaškárnou mohl i přestat, ne ?? [velký smích]

89690

21.01.2006 21:17

Amazonský deštný prales bojuje o přežití

RE: opravdu???

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Kdyby jste se mě zeptal na nějakou zeměpisnou či dějepisnou otázku, posloužil bych třeba hned - tokhle to ale musím nastudovat, z hlavy to zas tak dobře s Vámi nemůžu riskovat. Všimnul jsem si, že pustit se s Vámi do diskuse je obdobou toho, jako když někdo stojí pod hrází přehrady, kde z té hráze teče pramínek. A ten člověk si říká: "Ejhle ! Vodička tu teče !" A začne na tom místě kopat.... [smích] Ale pokusím se co nejrychleji, ano ?

89694

21.01.2006 21:24

Amazonský deštný prales bojuje o přežití

RE: opravdu???

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ale pozor - to co píšete, platí nanejvýše pro Vás a Vám podobné. Jak si to ta která náboženská sekta vymyslí, tak to má. Je ale pane pouze jeden Bůh, u kterého by člověk měl použít to slovo s velkým B. A to, že Jehova či Adonai či Pán či Hospodin či Elohim atd je takový nebo jinaký, to těžko vysvětlíte, aniž by jste se dobře zamotal. To, co jste chtěl po mě a na co jsem již reagoval, to Vám nastuduju a napíšu. Ale zde můžu reagovat hned - nikdo Vám za to nemůže, že jste se stal členem nějakého bláznivého náboženství. Ale nedělejte propagandu a netahejte do neštěstí i druhé. O takových je pane v Bibli taky psáno a zaděláváte si na nedobrý konec.

89697

21.01.2006 21:34

Amazonský deštný prales bojuje o přežití

RE: Ti z nas kdo se nachazi v Kanade

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Já tuhle problematiku studoval na počátku 70. let, to v Československu zrovna začínalo být taky již vážné téma. Již na škole tehdy jsme se dovídali, že krize je v potravinách a energii. Tady přitom stále figurují lidi, kteří si to ani teď neuvědomují a to si myslím, že absolutní většina diskuterů na Zvědavci jsou globálně inteligenčně a vzdělanostně nadprůměrní. Dovedete si představit, v jakých představách o světě tedy žijí miliardy lidí na tomto světě ? Nečekám žádné pochopení ! Jednak si mocní tohoto světa nic takového nepřejí a jednak i kdyby to nebyla pravda, lidi by to stejně neměli čas pochopit.

Dnes, kdyby i NASA zjistila, že 27. dubna 2006 na Zemi dopadne asteroid XYZ a zničí většinu planety - nikdo by to lidstvu neřekl a dozvíme se to až v tom okamžiku dopadu ! Akorát mocní a bohatí by již seděli kdesi 1 km hluboko v krytech !!

89698

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

Káva pro Zvědavce

56

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 120 čtenářů částkou 19 700 korun, což je 56 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 1

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 1

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 1

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Newsroom ČT24 má jasno: hurá, očkovat!22.11.20 11:13 Česká republika 8

Spacákova revoluce 2?20.11.20 13:08 Česká republika 3

Novináři používají agregát dýmu pro zdramatizování protestů20.11.20 12:25 Slovensko 5

Sčítačka hlasů v poslanecké sněmovně je cinknutá a upravuje hlasování20.11.20 04:14 Česká republika 1

Šéf protiteroristické skupiny navrhuje národní debatu o kriminalizaci pochybovačů o vakcíně19.11.20 23:14 Británie 3

TRUMP TRIBUTE II CZ19.11.20 14:45 USA 0

Na Slovensku střílí gumovými projektily do hlav lidem18.11.20 22:25 Slovensko 0

Ještě jednou President Trump18.11.20 22:13 USA 1

Vláda vyrobila další paskvil, obchody zavírají při zákazu vycházení17.11.20 17:34 Česká republika 4

Měnové kurzy

USD
21,93 Kč
Euro
26,15 Kč
Libra
29,32 Kč
Kanadský dolar
16,85 Kč
Australský dolar
16,17 Kč
Švýcarský frank
24,21 Kč
100 japonských jenů
21,10 Kč
Čínský juan
3,33 Kč
Polský zloty
5,84 Kč
100 maď. forintů
7,24 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,98 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 642,06 Kč
1 unce stříbra
508,58 Kč
Bitcoin
374 951,67 Kč

Poslední aktualizace: 27.11.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?