Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Krabat

Nalezeno 31 příspěveků, 2 různé IP adresy

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

21.10.2007 14:40

ČEZ tiskové prohlášení k zvýšení ceny elektřiny na rok 2008

RE: A co takhle volná energie?

Krabat 80.?.?.?

Chci tomu věřit, ale mám strach z toho, že to nefunguje. Pokud ano, nejsou k dispozici skutečně kvalitní plány nebo to není v našich možnostech. Přesto mě Váš příspěvek strašně potěšil, protože alespoň někdo to zkouší. Já na elektriku nemám moc hlavu, ale problematiku volné energie se snažím sledovat.

145732

07.01.2008 15:10

Není zde již přeagentováno?

Národní hrdost

Krabat 80.?.?.?

Vážení, přestaňme s těmito „sebehanlivými“ řečmi. Jsme Češi a po celá staletí odoláváme vlivu mnohem větších národů, kteří se tlačí do prostoru Střední Evropy. Jsme trnem v oku papežskému Římu, protože si jako jedni z mála evropských států zachováváme odtažitější pohled na římskokatolickou církev. Nezahazujme naši národní hrdost. Poučme se z minulosti, ale současně nešpiňme památku mnoha velkých činů, na které můžeme být právem hrdi. Nezapomínejme na odkaz Velké Moravy, Přemyslovců, Lucemburků, Husitů, sny Jiříka z Poděbrad, dobu Národního obrození, naše Legionáře atd. atd.

U všech národů přece najdete dobré i špatné povahové vlastnosti, které činí lidi lidmi. Jenom u Čechů se však stalo podivným zvykem přisuzovat pouze ty špatné vlastnosti našemu národu jako celku. Vyvarujme se toho. Tohle je cíleně řízená kampaň, která probíhá už mnoho let. Má za cíl nás všechny morálně zdiskreditovat a bohužel se jí to daří. Příkladem budiž pošpiněný kredit naší armády Mnichovem 1938 a okamžité přisouzení všeobecné zbabělosti Čechům, které se tak vysmívají třeba naši sousedé Poláci. Už zapomněli, kolikrát se v hrůze třásli před českým vojskem a kolikrát platili Čechům za mír. A my přejímáním těchto negativistických postojů špiníme naše předky, kteří nesčetněkrát platili krví za naši svobodu.

Nechci tímto říct, abychom si zakrývali oči před nešvary, které trápí naši společnost. Jako tolikrát v minulosti se i dnes hraje vysoká politická hra daleko za hranicemi naší země a my opravdu nemáme mnoho reálných příležitostí se účinně bránit. Ale můžeme začít každý u sebe. Žít tak, abychom se za své činy nemuseli stydět. Pomáhat potřebným, protože jednou se může stát, že budeme sami potřebovat pomoc druhých. Zodpovědně vychovávat své děti, které jednou ponesou nás odkaz. Jsou to dílčí kroky, ale i z malých vlnek se jednou může stát velká bouře, která vyčistí zakalený rybník. Jestliže však chceme být hrdi na svou zemi, pak se přece nesmíme stydět sami za sebe.

150726

09.04.2008 10:25

Jak nám naši politikové upekli smlouvu

RE: Vyhozené peníze.

Krabat 62.?.?.?

Ale o žádnou připosranost nejde, proboha! Proč většina Čechů v diskuzích trpí tímto komplexem méněcennosti? Už se vzpamatujme! Jak máme být hrdý a sebevědomý národ, když neustále sami sebe shazujeme? Kdo to kdy viděl u Francouzů, Angličanů nebo Němců? Jestli s takovým sebevědomím vychováváte i své děti, pak před sebou máme opravdu neradostnou budoucnost.

U našich politiků nejde o nic jiného než o obchod. Jednou mi řekl jeden můj známý, který se dostal do regionální politiky a se kterým jsme debatovali na téma prasat u koryta: "Chtěl bych vidět člověka, který odmítne úplatek 15 milionů." Nic víc mi neřekl, jen naznačil, o co jde a jaká pokušení na člověka čekají. Sami si zodpovězte, jak byste se zachovali, pokud byste byli ve stejné situaci? Vidina toho, že do konce života máte po starostech, nalomí víru mnoha lidí.

A právě tyhle ekonomické starosti jsou i důvodem toho, proč nemají Češi čas na demonstrace. Je to geniáně jednoduchý způsob, jak udělat z lidí poslušná kolečka systému, protože musí makat na jídlo, splácet hypotéky, úvěry, stavební spoření atd. atd. Všechno se neustále zdražuje a člověk je nucen zaobírat se výškou své mzdy, hledáním lepšího místa nebo strachem, že ztratí to současné. Přitom však systém dovoluje lidem ještě dostatek zábavy a požitků, aby je udržel v klidu. Jakmile přijde společnost o svůj "chléb a hry", pak se ta spící většina vyburcuje. To byla taky jedna z příčin pádu Římské republiky. Ale do té doby se nic nestane. Budeme dál nadávat, dál skřípat zuby, ale primárně se budeme starat jen sami o sebe. Vždyť tak hrozné to ještě není - máme svůj dům, své auto, svou letní dovolenou a nějaký radar je až někde v Brdech. To je drsná, ale pravdivá realita doposud spokojenější většinové společnosti. Ale až nás nasraných bude velká většina, pak může dojít i na ty defenestrace.

158653

11.04.2008 00:17

Jak nám naši politikové upekli smlouvu

RE: Vyhozené peníze.

Krabat 80.?.?.?

Tak pesimisticky bych to neviděl. Moje generace třiceti, pětatřicetiletých ještě strávila dětství v socialismu a to nás stihlo částečně poznamenat. Ale vidím svou desetiletou dceru, která bez problémů řeší věci, na něž jsem já stěží sbíral odvahu teprve v pubertě. Je sebevědomá, přímá, hrdě se hlásí k tomu, že je Češka. Na dovolené suverénně komandovala i děti Němců a Angličanů, přestože umí anglicky sotva pár slovíček. Chci tím říct to, že už příští generace může tyto hodnoty navrátit, protože ji nikdo nepokřivil.
Na druhou stranu, když vidím, jak někteří rodiče vychovávají, nebo spíše nevychovávají své potomky, se bojím, zda ruku v ruce se suverénností bude kráčet i morálka, slušnost nebo úcta ke stáří? Jak říká kamarád - "pokud se dožijeme důchodu, budeme chodit na procházky s buldokem a brokovnicí".

158808

06.08.2008 07:25

Astronaut svědčí o UFO - genialita, senilita nebo provokace?

RE: Skapikuv naprosty omyl

Krabat 80.?.?.?

Kdysi dávno jsem viděl video s testy měsíčního modulu tady na Zemi. Bylo to v dokumentu, který ukazoval přípravu Američanů k cestě na Měsíc i se všemi problémy a nehodami. Zarazili mě dvě věci ve spojitosti se spochybňováním přistání na Měsíci.

Zaprvé měl měsíční modul obrovské problémy na několika frontách ještě pár týdnů před vlastní misí Apolla 11. Collins nebo Aldrin se vyjádřili v tom smyslu, že je absolutně neovladatelný jak při startu, tak při přistání. I z toho krátkého sestřihu bylo patrné, že došlo k bezpočtu nehod, nicméně všechny potíže se během pár týdnů zázračně vyřešily a to, co předtím inženýři NASA nedokázali opravit během celých let vývoje, náhle zázračně fungovalo. Přinejmenším je to trochu neobvyklé, ale budiž, zřejmě měli štěstí.

Více mě však zarazilo to, že když ukazovali místa startu modulu na Zemi, okolí bylo velmi poznamenáno. Obrovský tah raketových motorů zanechal natolik nesmazatelné a viditelné stopy, že i když vezmu v potaz nižší gravitaci Měsíce, je mi záhadou, proč tam nic ani vzdáleně podobného nebylo? Když člověk pozoruje záznamy opakovaných pokusů o start testovacího lunárního modulu, je opravdu s podivem, že by na Měsíci nezanechal žádné stopy.

Nechci zpochybňovat práci tisíců lidí na tomto velkolepém projektu, ale pravdou je, že některé nejasnosti zůstávají a vysvětleny moc dobře nejsou.

167068

06.08.2008 23:36

Astronaut svědčí o UFO - genialita, senilita nebo provokace?

RE: Skapikuv naprosty omyl

Krabat 80.?.?.?

Tuším, že to bylo v dokumentu o závodech Rusů a Američanů při dobývání vesmíru. Mělo to snad tři díly, ale máte pravdu v tom, že se při testech jednalo o LLRV a ne klasický lunární modul. Ten by na Zemi opravdu nefungoval, nicméně obdobná technologie, respektive její části (LLRV) tu testovány byly a to s úspěchem prachmizerným. Dokument jsem si určitě uložil, příležitostně ho pohledám.

Každopádně pokud jde o to přistání, pak fotografie ukazují velké množství jemného prachu kolem modulu na Měsíci. Jsou tam otisky jak opěrných noh modulu, tak i šlápoty kosmonautů. Ale při odletu raketový motor téměř nezvířil prach, přestože musel vyvinout značný tah i v měsíční atmosféře. Už to je samo o sobě neobvyklé.

Mně ale spíše vždycky zaráželo to, že už v šedesátých letech minulého století byli Američané schopni takového technického zázraku. Takřka bez počítačů, bez moderních materiálů a bez testů dokázali doletět na Měsíc takřka na první pokus a ještě se i vrátit zpátky. O 40 let později stále nejsme schopni tohle zopakovat, Rusové dokonce dodnes tvrdí, že ani neví, jak na to.

Při předcházejícím obrovském množství selhání pokusů dostat jenom sondu nebo člověka na blbou oběžnou dráhu je zarážející, že se ignoroval obvyklý postup - nejprve se přece několikrát vystřelila prázdná raketa, pak pilotovaná na dálku, se zvířaty a až nakonec se odvážili poslat člověka. Ale při výletu na Měsíc, nesrovnatelně komplikovanějším podniku, se jelo rovnou na ostro, bez těchto testů a všichni si byli jisti, že to klapne. Takový hazard mi hlava nebere, i když to byly politické závody. Další lidské ztráty a tedy i neúspěch si Američané rozhodně nemohli dovolit, takže hráli vabank nebo měli eso v rukávu.

Doporučuji přečíst si zajímavě podaný dokument Apollo-Hoax.pdf (2.1MB). Lze najít přes Google. Přestože některé z věcí lze vysvětlit relativně snadno a přesvědčivě, jsou tam i momenty, které se nedají jen tak lehce smést ze stolu.

167211

14.08.2008 18:45

Astronaut svědčí o UFO - genialita, senilita nebo provokace?

RE: Skapikuv naprosty omyl

Krabat 80.?.?.?

Já bych to ani nepovažoval za důkaz toho, že na Měsící nebyli, ale spíše že něco tají. V té době by to nebylo nic divného, studená válka stále pokračovala, takže...
Nebylo Vám nic divného na záběrech posádky Apolla 11 na první tiskové konferenci hned po návratu? Mně nepřidali zrovna jako hrdinové, ale spíše jako nervózní chlápci, kteří občas neví, co by měli říct. Také mě zarazila informace, že Armstrong už nikdy neposkytl žádné další televizní interview - samozřejmě netuším, zda je to pravda nebo ne. Nemám zdroje, jak to ověřit. Ale první muž na Měsíci, muž, který vešel do dějin a není šance s ním udělat rozhovor? Co na to říct?

168050

18.08.2008 08:27

Novináři všech zemí se spojili ... na řadě jsme my

RE: Vládci světa

Krabat 62.?.?.?

Bohužel, Česko si tyhle figurky zvolilo, protože jsme jako ovce zvyklé volit jen A nebo B. Přemýšlet o alternativách nedokážeme. Nemáme na to fantazii nebo odvahu. A proto i svět bude vnímat, že Česko se rozhodlo pro radar, přestože veřejné míněné je spíše proti. Jenže kolik nás bylo protestovat v ulicích proti radaru? Pár stovek, kteří toho mají plné zuby. Ten zbytek splácí hypotéky, griluje na zahradách, sleduje sportovní divadlo nebo maximálně lamentuje v hospodách. Mocná oligarchie, o které mluvíte, je totiž nesmírně inteligentní. Změny dělá postupně a pomalu, aby si stádo zvykalo a hlavně aby se nerozzuřilo. Přesně tak, aby střelných prach jenom doutnal, ale nikdy nepřeskočila jiskra. A proti tomu se v současné společnosti, s těmito lidmi, nedá bojovat.

168234

07.11.2008 18:47

Okolnosti zrodu ČSR - část I.

RE: publikovat či nepublikovat?

Krabat 80.?.?.?

Oba mí dědové byli političtí vězni a jeden se potkal s panem Havlem. Respektive nepotkal, jenom ho viděl přes okno své cely. Po listopadu 1989 nemohl pochopit, jak se mohl tento člověk stát prezidentem naší země. Asi opravdu nemá cenu se v tom šťourat, lidé by neuvěřili. Z Havla se stal mýtus a mýty se vyvrací jen velmi složitě.

175304

Opravdu byste se chovali jinak, mít jejich možnosti?

Já vím, mě to štve stejně jako většinu z vás, ale pravda je obvykle nepříjemná. Hodně z těch lidí do EU parlamentu šlo s čistým štítem, ale infikaci chování okolí nepodlehne jen málokterá osobnost. To už opravdu musí být člověk s pevným charakterem, obvykle finančně nezávislý, protože právě ta většina normálních občanů brzy podlehne šustění peněz.

Můj jeden dobrý známý pracuje na nejmenovaném ministerstvu v Praze. Oba jsme vystudovali stejnou školu, oba máme stejný diplom. Po čase se tento můj známý prudce vyšvihl nahoru, začal jezdit v BMW X5, postavil velký dům, ale mě pořád nenapadlo nic divného. Snažím se chovat podle rčení "přej a bude ti přáno" a snad trochu naivně si myslím, že většina lidí nedělá nic špatného. Kyž jsme se po letech setkali, padla řeč na politiku, úplatky atp. A on mi řekl:

"Kdyby ti někdo nabídnul 15-20 milionů, ty bys je nevzal? S minimální rizikem a vidinou, že jsi ty i tvá rodina za vodou?"

Teprve potom mi všechno docvaklo. To, kde dělá, jak se mu výjimečně daří atp. Když jsem přemýšlel o jeho otázce, snažil jsem se přesvědčit sám sebe, že bych na to neměl tu odvahu riskovat a brát úplatek, ale nakonec jsem možná rád, že v jeho postavení nejsem. [smích]

175607

02.12.2008 07:29

Dopis Raiffeisen bance

Přestaňme jen diskutovat a dělejme s tím něco

Krabat 80.?.?.?

Možnosti jako na západě nemáme, ale jakous takous alternativu najdeme. Třeba Volksbank nebo mBank, které mají vedení účtu zdarma a většinu poplatků zrušených. Až když jsem se naštval a zrušil účet u ČSOB, najednou se probudili a nabízeli mi všemožné slevy a dokonce i vedení účtů rovněž zdarma! Ale dokud budeme jako blbci platit a jen remcat, nic se nezmění. Já jsem nepovolil a z ČSOB odešel. Od té doby každý měsíc ušetřím 90Kč a i když to není moc, ten naštvaný výraz bankovního úředníka mě dodnes hřeje u srdce.

177322

02.12.2008 20:15

Dopis Raiffeisen bance

RE: nepouzivat banky...

Krabat 80.?.?.?

Bez urážky, ale Vy budete nějaký student, ne? Přijde mi poněkud úsměvné a naivní dávat lidem rady nepoužívat banky. [oči v sloup] Jak si to představujete? Zvláště v dnešní době, kdy každý zaměstnavatel trvá na tom, aby se peníze posílali na bankovní účet?

177379

03.12.2008 07:35

Dopis Raiffeisen bance

RE: nepouzivat banky...

Krabat 80.?.?.?

Jasně, ale tady jde o princip. Ve většině vyspělých zemí se bankovní poplatky neplatí. Dříve bylo dobrým zvykem, že banka platila lidem, kteří jí svěřili své peníze. V Anglii, Americe, Německu nebo jinde Vám nikdo nebude účtovat peníze za vložení peněz na vlastní účet nebo podobné absurdity. Pozor, netvrdím, že všechno je růžové a neplatí se vůbec nic. Dá se však konstatovat, že v mnoha zemích je vedení účtu opravdu zcela zdarma.

A teď se podívejte na sebe - Vám přijde normální platit stovku měsíčně za vedení účtu a nic nedostávat. A to je právě ten důvod, proč si banky u nás dovolují to, co si ve vlastních zemích nedovolí. My Češi prostě držíme hubu a krok a jsme spokojeni. Tak to banky vnímají a proto nám tady drze účtují položky, které by si v jakékoliv jiné zemi na světě nedovolily. Někde jsem četl, že nejen na západ od našich hranic, ale i na východ je situace mnohem lepší než to, co se děje u nás. Největší sprosťárna je přitom to, že jakmile jim oznámíte, že s nimi končíte, protože nebudete jako ovce platit právě tu stovku za vedení účtu, okamžitě vám nabídnou služby zdarma. To je přesně můj případ, o kterém jsem tu psal. Závěr je ten, že platíme jako blbci jen proto, že jsme jako ty ovce. Zvykli jsme si a přijde nám to normální, z čehož tihle chytráci žijí a proplácí si milionové odměny. Nemusí se starat o řádný provoz banky, protože zisk jim zabezpečí pravidelné poplatky.

177430

02.03.2009 08:05

Odvrácená tvář Měsíce

RE: Nevím jak to slušně nepsat

Krabat 80.?.?.?

Odkaz nahoře v této diskuzi (Funny thing happened on the way to the Moon) krásně vysvětluje, jaká data mohli dostávat lidé v řídícím středisku. Čili Váš argument nemá váhu. Mrkněte na to a stačí, když nám tu potom vysvětlíte tu kameru snímající Zemi. To je podle mého názoru první důkaz toho, že s misí Apollo nebylo všechno v pořádku.

Pro pořádek, patřím mezi pochybovače, ale přesně v intencích slova 'pochybovat'. Nepříjímam šmahem každý rádobydůkaz, který konspirátoři předhodí. Pochybuji z pohledu své profese, protože vidím spoustu opravdu zarážejících technických a technologických paradoxů. Nevím však, zda to byl záměr, aby se neprozradila citlivá fakta tehdejšímu východnímu nepříteli nebo zda se opravdu jednalo o tak gigantický podvod? Pravdou však je, že jednání a chování kosmonautů mise Apollo není zrovna příkladné a ať už chtějí nebo ne, přispívají k šíření nejasností.

185133

16.03.2009 08:44

NSA nabízí miliardy za vyřešení odposlechů Skype

RE: Qui bono?

Krabat 80.?.?.?

Tak přesně tohle mě při čtení článku taky napadlo. [smích]

186627

20.03.2009 07:19

Viním média z Krize

RE: Viním média z Krize

Krabat 80.?.?.?

Také bych mluvil spíše o spoluzodpovědnosti. Ovlivňování globálního vědomí většinové populace je manipulace s obrovskou energií. Vytváří se tak dominový efekt přesně tím způsobem, který autor popisuje. Lidé méně utrací, firmy mají menší odbyt zboží a menší zisky, proto musí firmy propuštět a proto je ještě více lidí bez práce - opět více lidí musí začít šetřit atd. atd. Je to začarovaný kruh.

Otázkou ovšem je, zda je takový ekonomický model funkční donekonečna? Z mého pohledu se musí změnit několik zásadních věcí. Především není možné, aby si stát půjčoval peníze od soukromých bank na úrok. To je absurdní systém, nesmyslný a jdoucí proti lidem. Nicméně to sem už nepatří. [smích] Svou realitu si vytváříme každý z nás sám...

186911

08.04.2009 07:30

Cirkus Obama

Trocha nadsázky nikdy neuškodí

Krabat 80.?.?.?

Nechci říct, že jsem se ztotožnil úplně se vším, co autor napsal, ale už jsem se dlouho tak nezasmál. Velmi trefné, vtipné a hodně pravdivé. Bravo!

187996

28.04.2009 08:11

Jedna dvě, virus jde, virus si jde pro tebe

RE: tiez suhlasim,

Krabat 80.?.?.?

Chci být optimista a proto si myslím, že už prošvihli ideální dobu, kdy nás mohli ovládnout. Alespoň v mém okolí pozoruji obrovské probuzení spousty lidí, kteří si už otevřeně dělají legraci z politiků, z EU, ze zpráv v TV, prostě ze všeho, co reprezentuje současnou vládní garnituru nejen u nás, ale i v zahraničí. Mnohem více čtou, dávají si do souvislostí různé zdroje a snaží se utvářet si vlastní názory na svět. Možná je takových lidí pořád strašně málo, ale poslední půl rok jsem opravdu zaznamenal tuhle změnu. Doufám, že se tímto optimismem a zdravým náhledem na svět nakazí více lidí. Mnohonásobně více, než uměle propagovaným virem.

189674

29.04.2009 07:39

Jedna dvě, virus jde, virus si jde pro tebe

RE: tiez suhlasim,

Krabat 80.?.?.?

Domnívám se, že je tady cesta, jak změnit svět a tím je změna myšlení. Je to dlouhá cesta, ale jediná možná, pokud má být úspěšná. Každý musíme začít sám u sebe. Je potřeba změnit nazírání na svět, na jeho fungování, měli bychom se snažit žít zdravým způsobem života, optimisticky a v ideálním případě soběstačně - tzn. snažit se být minimálně závislý na úřadech, vládě a státu. Nezadlužovat se kvůli zbytečnostem a nebýt tak v područí bank a jejich lichvářských úroků. Nesmíme podléhat klamavé reklamě, vykonstruovaným zprávám a manipulacím médií. Vzdělaný, sečtělý, samostatný a optimistický člověk je nejsilnějším argumentem, kterého se mocní obávají.

Tyto zkušenosti pak musíme předat svých dětem, přátelům a lidem, kteří chtějí naslouchat. Nakonec se to pohne správným směrem, protože globální vědomí skupiny lidí je opravdu velká síla. Čím více nás bude, tím výrazněji a rychleji se projeví. Násilné řešení formou revoluce nemá smysl, protože násilí jenom přitahuje další násilí. Někdo to může považovat za frázi, ale historie dokazuje, že násilnou cestou se nikdy nic dlouhodobě nevyřešilo. Možná nastala na pár let iluze zlepšení stavu, ale dříve či později byl výsledek žalostný.

Naopak, stále více nezávislých pokusů dokazuje, že síla pozitivní myšlenky, pozitivních slov a činů je skutečnou, měřitelnou energií. Ona je ve své podstatě měřitelná i negativní energie, ale osobně mám dojem, že platí stará pravda, která říka, že "stejné přitahuje stejné." To, čeho se bojíme, na co myslíme, o čem mluvíme, to k sobě přitahujeme. Pokud člověk tohle začne brát v potaz, že silou svého myšlení je tvůrcem svého vlastního života, pak může s překvapením a možná i s šokem zjistit, že to funguje. Proto jsem psal o nutnosti optimismu a pozitivního myšlení, protože pokud člověk v tyto věci upřímně věří, brzy se v jeho životě projeví.

189810

25.05.2009 07:03

Noční můra Ameriky – Obamova dystopie

RE: Neni co dodat.

Krabat 80.?.?.?

S Američany pracuji prakticky denodenně a zatím se mi nezdá, že by jim spadly ty růžové obamovské brýle. Když jsem jim před volbama říkal, že Obama žádnou změnu nepřinese, byl jsem pro ně takřka vyvrhel. A v této euforii setrvávají, alespoň to je můj dojem. Doufám, že máte pravdu a konečně chytnou rozum do hrsti.

191852

11.06.2009 07:34

Nejprve si přišli pro „nacisty“...

Kam jsme se to dostali?

Krabat 80.?.?.?

Kam jsme se to proboha dostali za dvacet let po revoluci, když se tu znovu zatýkají lidé kvůli názoru? Jistě, asi jsou to s prominutím nevyzrálí blbečci, kteří nedostali v dětství pár facek, protože jinak by nedělali zhovadilosti, jaké dělají. Když vidím bandu pitomců, která chce pochodovat k hrobu vojáka Wehrmachtu, je mi z toho špatně. Naši předci se musí obracet v hrobě. Jak je možné, že ti lidé neznají ani tu nejzákladnější historii? Pak by totiž museli vědět, že pro Němce jsme byli méněcenným národem a kdyby vyhráli válku, velmi pravděpodobně bychom teď dřeli někde na plantážích na Ukrajině pro své árijské panstvo. Nevím, co chtějí takovýmto pochybným jednáním dokázat, ale rozhodně si nezískají sympatie lidí.

Na druhou stranu, současný státní aparát stále více a více šikanuje občany. Zákony jsou překomplikované, daňový systém nesmyslný a odírající lidi hůř než ve středověku. U policie kolikrát pochybuji, komu vlastně slouží. Nedávno okradli mého dědu tři cikánky, ale zájem policie objasnit tuto krádež byl minimální. Jestliže nemají snahu ani sejmout otisky, přestože je o to požádáte, pak je něco shnilého ve státe českém. Pro pár mladíků se ale vysílá speciální přepadová jednotka, což mi přijde naprosto směšné. Skutečně mi to připomíná nechvalně proslulé akce STB, které hromadně zatýkali lidi na objednávku.

Bohužel, musíme si uvědomit, že stát je jen slovo. Slovo, za které se schováváme, ale které pořád vyjadřuje skupinu lidí žijící na omezeném území. Stát tvoříme my všichni dohromady a o to je smutnější, že lidé zase jenom lidem komplikují život, obtěžují je a zavírají do vězení. Šílenství a fanatismus padesátých let byl až strašidelně patrný v nedávno vysílaných procesech s Miladou Horákovou. Proč mám takový podivný a nepříjemný pocit, že se tato doba začíná padesátým letům podobat? Jsem jediný, komu přijde současný stav absurdní? Budeme za pár let zase hromadně podepisovat a odsuzovat lidi? Chci věřit, že jsme se poučili z historie, ale když vidím, jak tu dopadají volby, ztrácím naději. S těmi lidmi nahoře, ať nosí jakou stranickou barvu chtěji, to prostě a jednoduše nevyhrajeme.

193044

15.06.2009 07:02

Také Tony Blair věřil, že Bůh ho žádá, aby šel bojovat se zlem

Pokrytectví

Krabat 80.?.?.?

Je smutným a dlouho známým faktem, že ve většině zemí vládnou "malí" lidé. Prostě ti, kteří měli nejostřejší lokty a nebáli se jít přes mrtvoly, aby se dostali na svůj vysněný post. Nejhorší na tom všem je, když se jejich hloupost spojí s náboženstvím. Nechápejte mě však špatně, na náboženství lze najít i mnoho pozitivního. Tragikomické ovšem je, že se nejvíce válek vede ve jménu spravedlivého a milující Boha. Takhle pokrytecky se omlouvají důvody, proč musí v nějakém jiném koutu světa umřít tisíce lidí. Jsou obětováni pro pochybnou víru někoho jiného, kdo umlčí své svědomí tím, že na jeho straně stojí Bůh.

Člověk by očekával, že se lidstvo někam posouvá a skutečně se vyvíjí. Ale jestliže se vynoří z nejvyšší politiky tak primitivní vzorec chování, pak pořád žijeme myšlenkově někde ve středověku. Chci doufat, že většina lidí si cestu k víře a Bohu hledá méně agresivní cestou. Nerozumím tomu, proč tolik náboženství hlásá, že Bůh je bezpodmínečný, milující všechny a vše a přesto si tolik věřících neustále hledá důvody, jak svou víru obcházet a vysvětlovat jiným způsobem.

193312

15.06.2009 14:22

Také Tony Blair věřil, že Bůh ho žádá, aby šel bojovat se zlem

RE: Boh a ľudia

Krabat 80.?.?.?

Každé náboženství, které šíří bludy typu satan, hřích, zatracení, boží soud a trest, boží přikázání atp. je zcestné. Nic takového neexistuje. Na jednu stranu se tady vytahuje na světlo všemocný, dokonalý, bezpodmínečný a milující Bůh a na stranu druhou by tento všemocný, dokonalý a bezdpomínečně milující Bůh měl prohrávat s nějakým satanem nebo trestat lidské duše. To je trochu schizofrenní ideologie. Jinými slovy to jsou jenom prostředky mocných, jak ovládat lidské stádo pod hrozbou božího trestu.
Až si lidi uvědomí, že nic takového neexistuje, že Bůh = láska = život, pak se změní svět. Jak řekl klasik: "Věřím v Boha, ale nevěřím v náboženství."

193339

15.06.2009 20:42

Také Tony Blair věřil, že Bůh ho žádá, aby šel bojovat se zlem

RE: Boh a ľudia

Krabat 80.?.?.?

To je na delší diskuzi, která sem nepatří. Svět je v takových problémech kvůli mnoha různým věcem, mezi něž patří třeba už naše výchova v dětství. Věříme, že jsme individuality a těžko si dokážeme představit, že všichni tvoříme jednu jedinou bytost, že jsme součástí Boha. Pokud by lidé uvěřili, že jsou součástí celku, pak nemá smysl, aby si ubližovali navzájem, protože by škodili současně i sami sobě.

V tomhle směru mě nejvíce oslovila teorie tvoření vlastní reality. Zkuste si o tom něco přečíst, třeba Hovory s Bohem od Walsche (doporučuji), případně něco podobného na http://moebius.webnode.cz/news/the-secret/. Každý hledá svou cestu jinde a jinak a já svým srdcem cítím, že nic jako hřích, satan a smrt neexistuje. Nejúžasnější na tom všem je, když zjistíte, že svůj vlastní život skutečně můžete řídit, že to prostě funguje. Pak začnete žít vědomě, podle vlastních představ a nenecháte se bezmocně unášet proudem. Obětujte tomu pár hodin, přečtěte si knížku a možná pochopíte spoustu věcí.

193357

16.06.2009 04:27

Plat 300 milionů ročně

Systém hodnot je převrácen naruby

Krabat 80.?.?.?

Už delší dobu se mluví o tom, že naše společnost má zcela úmyslně převrácený nebo zvrácený systém hodnot. Přestože penězi vše oceňujeme, jsme vesměs vychováváni k tomu, abychom peníze považovali za něco nečistého a špatného. Tak jsme se postupně dopracovali k tomu, že pokud nějaký člověk pomáhá ostatním lidem v duchovní oblasti, společnost automaticky očekává, že to bude dělat zdarma nebo za minimální příjem. Tato práce se neoceňuje, protože k ní, dle vsugerované ideologie, patří skromnost a chudoba.

Stejně mizerně platíme pečovatele o dlouhodobě nemocné nebo učitele. Ačkoliv se bez těchto lidí naše společnost neobejde, platíme je často velmi podřadně. Naopak, zcela postradatelné a zbytečné funkce, které by nikomu nechyběly, se absurdně přeplácí částkami, které jsou celými násobky průměrného ročního příjmu uklizečky, pekaře, popeláře a dalších. Představte si, že by jednoho dne tyto profese zmizely. Jak rychle bychom zaregistrovali jejich nepřítomnost? A kolika lidem by naopak chyběli manažeři, finanční poradci nebo sportovní agenti?

Někde jsem četl, že je ve Velké Británii 40% zbytečných pracovních míst. Kdyby se přes noc tato místa zrušila, na chod společnosti by to nemělo žádný vliv. Stejně tak by zjednodušením zákonů a daňového systému mohlo celou zemi řídit sotva 10% současného stavu úředníků. Samozřejmě, že do tak radikálních změn se nikdo nepustí. Každopádně si myslím, že se stále rychleji rozevírají nůžky mezi příjmy střední vrstvy a nejbohatšími lidmi, což pokaždé v minulosti vedlo k revolucím. Ještě před pár lety nikoho nevzrušoval plat ředitele ČEZu, ale dnes už lidé hodně reptají, jak se přerozděluje bohatství společnosti. Domnívám se, že nás čeká změna společenského řádu a vzhledem k diskreditaci komunismu se trochu obávám, co přijde.

193378

19.06.2009 06:44

Příběh dvou od sebe se vzdalujících ekonomických světů

RE: Svět ma více jak billon lidí, jež žijí za mín než jeden dolar denně.

Krabat 80.?.?.?

Přitom by stačilo tak málo - aby bohatí lidé neseděli na penězích, ale investovali je. To, že sedí na penězích, kterých mají stále více znamená, že škrtí ekonomiku, protože peníze jsou neproduktivní. Kdyby se zavedl model, který se kdysi testoval v Rakousku, celá ekonomika by se změnila. Tam některá města používala systém, který nutil lidi udržovat měnu v oběhu. Naopak, za peníze uložené v bance se platil malý poplatek. De facto se obrátilo fungování finančního systému a výsledek byl obrovský úspěch, dokud nezasáhla Rakouská národní banka.
To je jen velmi stručný popis - na mnoha webových stránkách se o tom píše podrobněji, dokonce se to učí na VŠE.

193649

28.07.2009 07:21

Byl jsem u výslechu

Nedávná zkušenost s policií

Krabat 80.?.?.?

Dovolím si uvést svou zkušenost s policií, byť se týká jiné věci. Můj děda byl okraden třemi cikánkami. Vtrhli mu do domu, prý se chtějí napít vody a než se jich zbavil, zjistil, že přišel o 70 tisíc Kč. Dvě ho zaměstnali v kuchyni a ta třetí mezitím kradla. V okolí jeho bydliště to není první takový případ, tak jsem mu ještě vynadal, proč s nimi okamžitě nevyrazil dveře. Ale co chcete od starého člověka, který byl vychován ve víře, že má se všemi jednat slušně a uctivě...

Nejhorší ovšem bylo zjištění faktu, jak policie k vyšetření případu přistoupila. Vůbec se nenamáhali vzít ani otisky prstů, přestože cikánky osahali spoustu věcí. Konstatovali, že ty peníze se stejně nikdy nenajdou a odjeli. To mě děsně naštvalo, protože pokud někdy ty zloděje dopadnou, je šance je usvědčit zejména díky otiskům prstů. Zavolal jsem tedy na služebnu, která to vyšetřovala a měl jsem dlouhý hovor nejprve s nějakou mladou paní a potom s nějakým poručíkem. Oba se chovali a mluvili velmi slušně. Doslova jsem cítil, že mají strach, abych z toho neudělal nějaký poprask. Proč to ale píšu.

Celou dobu jsem měl z těch lidí pocit, jakoby mluvili podle nějaké brožury. Strašně šroubovaně, dlouze a hlavně stylem, aby něco neřekli. Nepřeháním, ale měl jsem dojem, jakoby měli totálně vymytý mozek hromadou školení. Nevím, zda důvodem bylo to, že v našem případu figurovalo cikánské etnikum, ale po pár minutách jsem pochopil, že tito lidé nám nikdy nepomohou. Jsou to jen roboti, kteří zastávají nějakou státem určenou funkci. Jednají ustrašeně přesně podle instrukcí, zřejmě z obav, aby nepřišli o místo.

Musím přiznat, že mě to úplně rozhodilo. Myslel jsem, že dnešní policie je profesionální, akceschopná a hlavně úplně někde jinde než před dvaceti lety. Bylo pro mě skutečným šokem zjištění, že se nic nezměnilo. Skákají teď jen podle pískání někoho jiného. Jejich hesla na autech jsou prázdnou frází a výsměchem všem lidem, kteří musí s Policií jednat. Proto přeji Vladimírovi hlavně pevné nervy při jednání s lidmi, kteří svůj vlastní mozek evidentně nepoužívají. Teprve potom jsem pochopil, jak je to stresující. Něco tak únavného a marného bych už nikdy nechtěl zažít.

196461

23.11.2009 08:24

Zveřejněné emaily důkazem konspirace mezi vědci, tvrdí skeptikové

Měl jsem jen dvě otázky

Krabat 80.?.?.?

Nepatřím mezi zapřísáhlé příznivce či odpůrce teorie o vlivu člověka na globální oteplování. Pouze čtu, zajímám se a sleduji fakta. Proto jsem se už několikrát zeptal ekologů, nadšeně propagujících skleníkové plyny a oteplování, na dvě otázky:

1. Nasa zveřejnila před dvěma lety informace o tom, že všechny planety v našem slunečním systému prodělávají prudký nárůst teplot a to v posledních sledovaných deseti letech. Nikdo netuší proč přesně k tomu dochází, zda to souvisí se Sluncem nebo tak něco. Je to důkaz toho, že zákonitosti vesmíru jsou stále nad naše chápání a je víc než pravděpodobné, že stejný efekt se bude projevovat i na Zemi. Moje otázka tedy zněla, jak by tohle vysvětlili a zda vůbec někdo bere v potaz tato data?

2. Už nějakou dobu se mluví o tom, že někdy v dobách Vikingů (tuším okolo let 600 nebo 800 n.l.) byla koncentrace CO2 mnohem vyšší než dnes. Tato doba bývá označována jako zlatá éra zemědělství, kdy se pěstovaly mnohé plodiny ve vyšších nadmořských výškách a mnohem severněji. Dnes se také dělají pokusy v uzavřených sklenících, kde se násobně zvyšuje množství CO2 v ovzduší a důkazy mluví jasnou řečí - rostliny rostou rychleji a mají bohatší úrodu. Zkrátka řečeno, pro zemědělství je vyšší koncentrace CO2 přínosem. Opět jsem se zeptal, jak by tohle vysvětlili, zda si uvědomují tyto poznatky?

Asi nemusím dodávat, že jsem téměř nikdy nedostal odpověď. Tyto důkazy jsou opomíjeny a ignorovány, protože je není možné zesměšnit, jak se to často dělává.
Já ovšem souhlasím s článkem, že pro čistší planetu a ekologii se musí něco dělat a faktem je, že většina lidí tohle není schopna či ochotna pochopit. Na druhou stranu se obávám reálného nebezpečí, že nám tu vzniká nové, zelené náboženství. Celá řada lidí si udělala z tzv. ochrany přírody dobrý byznys, kdy nesledují zájmy naší planety, ale spíše se zajímají o výši svého konta nebo množství přidělených grantů pro své pohodlné "bádání". Je škoda, že se každá dobrá věc dříve či později zvrhne a ve finále se stane kořistí darebáků a lobistů.

205491

14.05.2010 20:33

Nůžky se rozevírají

RE: Bohatší bohatnou, chudší chudnou?

Krabat 80.?.?.?

Řekl bych, že tady platí známé rčení, kdy se vyspělost společnosti nejlépe posuzuje podle toho, jak se dokáže postarat o své nejslabší členy. Souhlasím s tím, že jen nemnozí dokáží řádně spravovat majetek a nemám žádný problém s tím, že někdo je na tom ekonomicky lépe než jiný. Na druhou stranu si myslím, že současný svět dospěl do absolutního extrému. Uvedu několik příkladů:

Na jednu stranu tady máme lidi vlastnící majetek v hodnotě mnoha desítek miliard dolarů, na straně druhé umírají děti hladem. Na účtech zdravotních pojišťoven leží miliardy, ale na operaci děvčátka za 5 milionů se musí udělat národní sbírka, jinak by holčička zemřela. Úroky ve výši 20 a více procent snad většině lidí připadají zcela normální, přestože ve středověku to byla tvrdě trestaná lichva. Nikdo se už ani nepozastaví nad tím, že soukromé banky mají v rukou moc vytvářet a půjčovat peníze z ničeho. Klaníme se sportovcům a seriálovým hvězdám, obdivujeme úspěšné manažery a přesto, kdyby všichni tito lidé zmizeli ze světa, nic by se nestalo a v mnoha případech bychom to ani nezaznamenali.

Představte si, že by zmizeli popeláři, uklízečky, pekaři nebo třeba lidé, kteří se starají o umírající - během pár hodin nebo dnů by vypuknul chaos. Přesto, mnozí z těchto lidí, živoří nebo dělají za směšné mzdy. Oceňujeme pozlátko, vyhazujeme miliardy za absolutní zbytečnosti pro armádu nebo idiotské ekologické projekty a lékaři hledající lék proti rakovině žadoní každý rok o dotace. Vyplňujeme tisíce nesmyslných lejster, aby byrokratrický aparát ospravedlnil svou existenci a už si ani neuvědomujeme, že za první republiky bylo úředníků 20x méně a to k nám patřilo i Slovensko a Zakarpatská Rus.

Lidem asi nevadí, že v daňovém systému se už skoro nejde vyznat a že náš právní řád je naprostou džunglí, kde se nedovoláte spravedlnosti, pokud nemáte peníze na právníka. Novou normou se stalo pracovat v soukromých firmách 12h denně 6 dní v týdnu, jinak se dozvíte, že okrádáte majitele. Ten samý majitel vám kvůli krizi sníží plat, aby údajně nemusel propouštět a za měsíc koupí manželce nové BMW. Toto není mé uražené ego, uvádím jen zkušenost mého známého, který s ní není zdaleka jediný.

Takhle by šlo pokračovat hodiny, ale nemá to valný smysl. Zkrátka řečeno, všechny hodnoty jsou převráceny úplně naruby. Logika a rozum se nenosí, prostor má přetvářka, stupidita a tupost na všech frontách. Mám někdy pocit, že elity zkouší, co všechno si necháme líbit a pokud si necháme líbit tohle všechno, pak jsme na tom ekonomicky pořád dobře. Až jednou přitopí pořádně a kotel po letech vybuchne, pak si prožijeme další sociální revoluci. A já se domnívám, že se toho ještě dožijeme.

219313

15.05.2010 07:46

Nůžky se rozevírají

RE: Bohatší bohatnou, chudší chudnou?

Krabat 80.?.?.?

Vojto, já jsem nehledal viníka. Tou svou slohovou prací jsem reagoval spíše na to, že je celá společnost v nějaké podivné letargii. Na straně jedné někteří lidé nadávají, ale většina je smířena se stavem věci, přestože je právě stav mnoha věcí absurdní. Jinými slovy to znamená, že na tom nejsme ekonomicky tak špatně, protože k celospolečenské změně dojde teprve v případě, že se příliš ekonomicky přidusí střední třída. Ta pomalu chudne, aniž by si to uvědomovala. Lidé mají pocit, že jsou na tom stále lépe, protože si mohou koupit nové počítače, mobily a spoustu dalších drobností. Naprosto paradoxně přitom nevidí, že cena bydlení a jídla je dnes dramaticky někde jinde.

Někde jsem četl, že ve srovnání s platy v 60. letech v západní Evropě jsou dnes domy 60x dražší, kdežto mzdy šly nahoru sotva 12x. Nejsem realitní makléř a už vůbec nesleduji tato data, ale určitě je pravda, že dosáhnout dnes na vlastní bydlení je neskonale složitější a dražší než tomu bylo dříve. Hypotéky jsou vynálezem relativně nedávným a mají nad lidmi strašlivou moc. Takový člověk se stane poslušným kolečkem v systému, protože se na desítky let uváže bance jako dojná kráva. Přesto jen minimum lidí nad tímto přemýšlí a považuje tyto vztahy za nerovné. V mém okolí spousta známých skutečně nuceně dělá 12h denně, někteří šílenci i 14-16h denně a často celý víkend, jen aby měli jistotu práce. Stává se z toho nová norma, kterou ovce poslušně akceptují. Pro zajímavost, i otroci ve starém Římě pracovali jen 6h denně - další fakt, o kterém se raději mlčí, i když pochybuji, že by to někoho vyburcovalo.

Pokud jde o Vaši poznámku k ekonomické negramotnosti populace, to je otázka pohledu na věc. Domnívám se, že především stát by měl chránit své obyvatele před očividnými a úmyslnými podvody, před manipulacemi finančních agentů. Myslíte si, že jsou v pořádku dodatky ke smlouvám psané písmem tak nepatrným, že téměř potřebujete lupu? Teprve teď se to snad pomalu řeší, po mnoha letech. Jak je možné, že stát dovoluje podnikat finančním zlodějům a nepovažuje přehnaně vysoké úroky za lichvu? Jak je možné, že tento zákon vůbec zmizel z našeho právního systému, když byl jeho součástí od středověku?

Moje manželka má dvě vysoké školy, jednu ekonomického směru, druhou právního - při studiu některých smluv je nucena pročítat sbírky zákonů, aby si vůbec byla jistá, o co tam vlastně jde. Úmyslně překroucené paragrafy a podsunutá slovíčka, která mění význam vět nebo dokonce celých odstavců. To je dnes standard a nikoho nezajímá, že smlouva by měla být stručná, jasná a čitelná převážné většině populace. Soud však bude vždycky rozhodovat na základě toho jediného slovíčka - zdravý selský rozum úplně vymizel. Výkonnou moc nezajímá spravedlnost a toleruje jasné bíjící podvody. Status ...

Automaticky kráceno

219356

15.05.2010 07:47

Nůžky se rozevírají

RE: Bohatší bohatnou, chudší chudnou?

Krabat 80.?.?.?

..."amorálnosti" úplně vymizel, přestože by šel aplikovat na mnoho obdobných případů. Proč? Protože naše společnost už žádnou morálku téměř neuznává.

Asi nemá cenu o tom dále diskutovat. V hlavních bodech se zřejmě shodujeme a řešení přitom nenabízíme. Já nejsem žádný revolucionář, ani vůdčí typ, jen mě stav společnosti a světa dost ubíjí. Jsou to opravdu jen chléb a hry, jak tu někdo poznamenal. Pořád doufám, že se společnost probudí, že se objeví osobnost silná a nezkorumpovaná, která přinese změnu. S mou podporou může počítat. [smích]

219357

Káva pro Zvědavce

59

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 129 čtenářů částkou 20 541 korun, což je 59 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Milí čtenáři, nedisponujeme popularitou, jakou má Milion chvilek, ale o to důležitější je zachovat náš slabý hlas rozumu v tomto světě pokřivených hodnot. Do konce měsíce zbývají 2 dny a v pokladně je necelých 60 % potřebných prostředků. Prosím, uvažte případnou finanční pomoc. Děkujeme.

Ve zkratce

Ani Rusku se nevyhnul teror úchylů z LGBT29.01.20 10:47 Rusko 0

Kotlebovi hrozí až 8 let vězení za to, že daroval rodinám 1488 euro29.01.20 10:24 Slovensko 0

60 českých žoldnéřů do Afriky. Proč? Ohrožuje nás Mali, Niger či Čad?27.01.20 16:05 Česká republika 8

Muži nebudou mít žádný hlas v rozhodování soutěže Miss Germany26.01.20 10:44 Německo 2

Hymna Evropské unie25.01.20 20:10 Evropská unie 2

Česká firma umí zpracovat plasty na palivo25.01.20 08:11 Česká republika 6

Lauren Southern v australské no-go zóně23.01.20 20:13 Austrálie 5

Varuješ před mamografem? Na policii s tebou!23.01.20 17:41 Česká republika 1

Vánoční nákupy migrantů v Bruselu23.01.20 17:31 Belgie 2

Politruk Kartous bude kádrovat ředitele škol22.01.20 22:58 Česká republika 4

Glyfosat v medu22.01.20 20:27 Německo 1

Raketový úder Íránu přerušil ovládání amerických dronů v Iráku21.01.20 21:50 Írán 5

Co nabízí Tesco v Británii21.01.20 21:15 Británie 10

Po brexitu je třeba mít větší obavy o osud EU než Velké Británie 21.01.20 14:56 Evropská unie 3

Vladimír Putin odtajnil archivy SSSR o Mnichovské zradě21.01.20 09:52 Rusko 9

Večer rebelů v Řeporyjích20.01.20 21:58 Česká republika 1

Zemřel Jaroslav Kubera, politik, který nikomu nevadil20.01.20 16:36 Česká republika 2

Události v Říši18.01.20 23:17 Evropská unie 3

Praha 3 má nové logo. "Umělec" se chechtá a poplatníci pláčou18.01.20 11:13 Česká republika 13

Jakl dostal pokutu 1000 Kč za to, že byl napaden, znát trest druhého útočníka nesmí18.01.20 10:59 Česká republika 3

Měnové kurzy

USD
22,90 Kč
Euro
25,22 Kč
Libra
29,81 Kč
Kanadský dolar
17,40 Kč
Australský dolar
15,51 Kč
Švýcarský frank
23,51 Kč
100 japonských jenů
20,97 Kč
Čínský juan
3,30 Kč
Polský zloty
5,90 Kč
100 maď. forintů
7,46 Kč
Ukrajinská hřivna
0,93 Kč
100 rublů
36,78 Kč
1 unce (31,1g) zlata
35 849,85 Kč
1 unce stříbra
400,07 Kč
Bitcoin
213 676,80 Kč

Poslední aktualizace: 29.1.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 49 961 514