Čína na mušce - je na řadě válka na Dálném východě a v Tichomoří?

Článek na Zvědavci (http://www.zvedavec.org)

URL adresa článku:
http://www.zvedavec.org/komentare/2021/10/8873-cina-na-musce-je-na-rade-valka-na-dalnem-vychode-a-v-tichomori.htm

The Saker

Stejně jako v předchozím příspěvku vás nejprve odkážu na dvě díla. Nejprve typická propaganda, která pomlouvá Čínu: Taiwan Bristles, Lashes Out After China's Largest Ever Aerial Show Of Force.

A zde velmi solidní vyvrácení výše uvedených keců o Číně: How AP, Reuters And SCMP Propagandize Their Readers Against China.

Mimochodem, všem čtenářům také vřele doporučuji, aby si alespoň jednou denně přečetli Moon of Alabama. 'b' je velmi solidní analytik a jeho webové stránky jsou vynikající. Ještě lepší je, že často píše o tématech, kterým se nevěnuji, nebo se jim věnuje jinak, takže ho určitě denně sledujte :-).

Nyní o Číně.

Nepochybuji o tom, že Anglosasové mají Čínu na mušce už delší dobu a že se nyní Čína stala zlým, prohnaným strašákem č. 1, který z této pozice vytlačil Rusko. Mimochodem, tuto hysterickou paranoiu a nenávist vůči Číně sdílejí stejnou měrou obě nerozlišitelné frakce jediné imperiální strany, která řídí USA: nenávist vůči Číně je politickým konsensem, přinejmenším ve vládnoucí třídě USA (odtud ten hloupý výraz "čínský virus" a další podobné negramotné infantility).

Zde je můj čistě osobní a subjektivní výklad toho, co se stalo a proč je Čína nyní oficiálním nepřítelem číslo jedna.

Srovnám Čínu s dalšími dvěma anglo-sionistickými oficiálními hyperzločineckými nepřáteli číslo 2 a 3.

Rusko. Politika USA, NATO a EU vůči Rusku zcela selhala. Selhala politicky (zlý Putinův "zabiják z KGB" je stále u moci a nemá ani poloseriózního konkurenta - prozápadní nálady v Rusku jsou nyní někde na úrovni maximálně 1-2 procent), ekonomicky (Rusko se vzpamatovalo ze sankcí i z krize vyvolané COVIDem a prosperuje, alespoň ve srovnání se Západem) i vojensky (USA a NATO jsou nyní příslovečnými papírovými tygry). A konečně, celá "ukrajinská strategie" se také ocitla na huntě a nyní se změnila v nezvládnutelnou noční můru pro EU (která si to bohatě zaslouží). Jinými slovy, Evropa je nyní "špatným místem" pro USA, které toho opravdu nemohou mnoho udělat, aby tuto skutečnost změnily.

Írán. Politika USA/NATO/EU vůči Íránu rovněž komplexně selhala. Ano, Írán prožívá velmi těžké časy, sankce a COVID mu uškodily a stále ubližují, ale vojensky Írán úspěšně porazil anglo-sionistickou alianci dvěma způsoby: jednak tím, že anglo-sionisty odradil od přímého útoku (zatím), a jednak tím, že ukázal své skutečné schopnosti při vynikajících raketových úderech na americké základny: útok CENTCOM+Izrael na Írán by byl sebevražedný a anglo-sionisté to vědí (i když to popírají). Přidejte k tomu ruské+íránské vítězství v Sýrii a konečnou neschopnost Izraelců vypořádat se s Hizballáhem a Saúdů vypořádat se s Hútíi a uvidíte, že Blízký východ je dalším "špatným místem" pro USA, které toho opravdu nemohou moc udělat, aby tuto realitu změnily (pokud zaútočí na Írán, bude to konec Izraele a CENTCOMu). A to se ani nezmiňuji o události v Kábulu, která ukázala na slovo vzatou pravou tvář a schopnosti ozbrojených sil USA.

Oficiálním nepřítelem číslo jedna je tedy logicky pouze Čína. Zde je několik důvodů:

Důvodů je jistě mnohem více, ale výše uvedené jsou jen ukázkou. Je důležité mít na paměti rozdíl mezi důvody a záminkami. Všem ze západní vládnoucí třídy jsou lidská práva i jiné čínské problémy (ať už smyšlené, nebo zcela reálné) ukradené. A nepopírám, že v Číně existují skutečné problémy, ostatně jako v každé jiné zemi. Říkám jen, že západní rétorika o Číně je pokrytecké svinstvo.

Čína má také skutečné slabiny. Uvedu jen několik z nich, o kterých vím:

Opět se jedná o částečný výčet a jsem si jist, že naši komentátoři jej mohou rozšířit nebo poukázat na to, že některé z mých předpokladů jsou prostě chybné.

Ale ani to nepřeceňujme.

Západní vládnoucí elity propadají panice a konsolidují se do menší, ale potenciálně tvrdší "anglosféry", jejíž nejlepší (nebo "nejméně špatné") pozice jsou v Tichomoří (jak jsem vždy tvrdil, velké nadnárodní aliance jsou skvělé jako fíkový list ospravedlňující imperialismus, ale vojensky jsou nevyhnutelně na nic, a to pořádně). Z jejich pohledu dává tato politika "kroužení kolem vozu" (výraz přímo z dob genocidy a imperialismu) smysl a je skutečně vlastní životaschopnou možností.

Zmíním se o několika dobrých zprávách a pak nechám slovo našim komentátorům. Zde je několik dobrých:

Opět vás všechny vyzývám, abyste tento seznam doplnili nebo vyvrátili mé mylné představy!

Můj osobní závěr je následující: všechny velmoci se připravují na velkou válku v Dálném východě Asie a Tichomoří. Dá-li Bůh a moudré vedení Putina a Si, nikdy k ní nedojde.

Ale ano, Čína je podle mého názoru rozhodně na mušce Angloameričanů.

China in the crosshairs – is a war in the Far East and Pacific next? vyšel 3.10.2021 na thesaker.is. Překlad v ceně 677 Kč Zvědavec.

Článek byl publikován 7.10.2021


© 2021-1999 Vladimír Stwora
Článek je možno dále šířit podle licence Creative Common.