Diskuze k článku

Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

Příspěvků 135

16.6.2004 18:29

Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

Vladimir Pospisil 199.?.?.?

Muslimove nejsou vice agresivnejsi. Jen par tech co si rikaji " muslimove". Tech neni tolik a s temi budou problemy vzdycky. Takze co ? Pokud budeme mit presidenty jak je G.W.Bush tak to mame vyhrane. Pomalu a jiste jich bude ubyvat. Ja vim.. pesimiste to vidi jinak. No to je jejich problem, misto aby se zastali obrany zapadni civilizace pred muslimy tak jim jeste fandi ! Nastesti tech je tez malo.

29857

16.6.2004 18:52

RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 81.?.?.?

Reakce na 29857

http://www.ceskenoviny.cz/index_view.php?id=73094

29859

16.6.2004 18:53

Myslím si pravý opak, pane Pospíšile.

Vodník 82.?.?.?

Reakce na 29857

S takovými státníky jako Bush nebo Blair se budou tito extrémisté ("muslimové", jak píšete) z řad opravdových muslimů rekrutovat čím dál tím víc.

Příkladem takového nestoudného extrémistického požadavku je ta "muslimská" kráva, s prominutím, už jsem se během čtení bál, že jí to Angličané spolkli. Zaplať Pán Bůh nestalo se.

Šátky na hlavách mi ale nevadí a francouzské tažení proti nim za chytré nepovažuji.

29860

16.6.2004 19:29

Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

z z 66.?.?.?

Nakopat ciganskou arabskou a zidackou luzu do prdele nahnat je tam kam patri puvodem a nebo likvidovat .Moc zvastu o holote ktera to jen dovede vse jeste vyuzit. Viz negri v usa cigani vsude zidi vsude kratce zacinaji si zase koledovat o Terezinstate.

29862

18.6.2004 15:40

To vysvětluj ČSSD

Dramenbejs 195.?.?.?

Reakce na 29862

S tou "židáckou lůzou" to vysvětluj Zemanovi:

http://zpravy.idnes.cz/domaci.asp?r=domaci&c=A021203_221925_domaci_was&t=A021203_221925_domaci_was&r2=domaci

Bacha, ať vzteky nepukneš. ČR zaplatí židovi >40 miliard. [pláč]

29933

25.6.2004 6:06

RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 64.?.?.?

Reakce na 29862

vasnosto, zapomel jste na cyklisty ..

30127

16.6.2004 19:36

Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

Jakub Stacho 195.?.?.?

Pane Stvoro,
Zvědavce čtu již dlouho a mnoho mých názorů se shoduje s těmi Vašimi. Ale takovýto komentář jsem od vás nečekal.
Nemůžu s vámi souhlasit, když tradiční oděv nazvete provokací. To, že muslimka ve svém životě dospěla k takovému rozhodnutí bych také nepojmenovával slovy, že se z ničeho nic rozhodla. A úplně nejvíc jste mě zklamal tím, jak odsuzujete integraci muslimů (i když sám nevím, jestli je tohle slovo na místě). Podle toho, co píšete, by jste si nejspíš přál aby splynuli. Vždyť vy si sám odporujete. V jiných příspěvcích popisujete vize jako z Orwelova světa, odsuzujete stádovitost USA, absenci vlastího názoru masy lidí... A teď od vás uslyším toto...
Dobrá. Může být po vašem. Může to začít tak, že se začneme všichni stejně oblékat. Poté začneme jíst stejné jídlo. Nejlépe z McDonaldu. Sledujme pouze TV Nova! Poslouchejme jen stejnou hudbu! Volme jen jednu stranu! Neodmítejme splynout!
Opravdu jste mě zklamal. Asi si začnu dávat pozor...

PS: neočekávám, že tento komentář do diskuze zařadíte, ale i tak jej budete číst Vy, což je to hlavní o co mi jde.

29864

16.6.2004 20:27

RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme B

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 24.?.?.?

Reakce na 29864

Následující příspěvek jsem doplnil i do článku, abych zamezil dalším otázkám v této věci.

Už jsem to tady několikrát zdůrazňoval. Nejsem na straně pokrokových liberálů (=příznivců muslimů), tak jako nejsem na straně fanatických konzervativců (v podstatě sionistů). Snažím se nenechat se do tohoto konfliktu vtáhnout.

Respektuji muslimskou kulturu (nemyslím si, že je nižší nebo horší než ta západní), to ale neznamená, že dovolím muslimům převálcovat kulturu naši.

Kdybych žil v muslimském státě, respektoval bych jejich zvyky. Např. nechodil bych po ulici opilý s flaškou v ruce, ani bych se nekoupal "na Adama" na plážích, kde oni chodí, protože vím, že obojí je uráží. Není to součást jejich kultury. A totéž očekávám od muslimů žijících dobrovolně a trvale v naší kultuře. Není součástí naší kultury nosit džilbab. Jsou-li zde na návštěvě - prosím. Nic proti džilbabu nemám. Ale nechci ho vídat denně na svých spoluobčanech.

Navštěvujme se navzájem, učme se od sebe, ale nenuťme si navzájem naše životní styly.

29865

17.6.2004 0:16

RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme B

djb 194.?.?.?

Reakce na 29865

Nu, co se tyce me, prave jste udal pricinu pro otazky a komentare v teto veci[smích]

Např. nechodil bych po ulici opilý s flaškou v ruce, ani bych se nekoupal "na Adama" na plážích, kde oni chodí, protože vím, že obojí je uráží.
...

A totéž očekávám od muslimů žijících dobrovolně a trvale v naší kultuře. Není součástí naší kultury nosit džilbab.

Tady je jeden podstatny rozdil. Jejich kulturu skutecne urazi behani po plazich "na Adama" a piti alkoholu, ovsem v nasi kulture nikde neni obsazeno, ze bychom meli chodit tak a tak a ze bychom nemeli jinak. Nase kultura snese vsechno, protoze uz coz je smutne, to davno neni zadna kutlura.
V cem dneska lide, zejmena mladi, chodi? Zkuste porovnat skupinu hodne olezlych punkeru, se skupinou muslimu. Extremni priklad, ale jde mi znovu o to, ze nase kultura snasi horsi veci, satek pres hlavu.
Z Vaseho pohledu bychom vlastne meli chodit ve vysivanych krojich, s valaskou a zahodit i dziny.
Me osobne by spoluzacka v dzilbabu neurazela a rekl bych ze takovyto spor by bylo vhodne zaradit do "skolniho referenda", pokud se to nekoho tyka tak studentu tam. Ale ne proboha k soudu.
Co se tyce prijimani kultury, tak napr. v CR daleko vetsi paseku napachala soucasna "bila kultura", ktera tady radi se vsim vsudy(od McDonalds, pres tupou muziku, po veci typu SuperStar a vymivani mozku dnesnim teen-agerum i dospelym pres reklamy ap.). Neco takoveho by par zahalenych holek nezvladlo.
Myslim, ze pokud by muslimove, ti kteri chteji, chodili v jejich "krojich", tak porad to bude mensina a navic to zustane u nich, toto se u nas nerozsiri.
A az to diky pristehovalcum dopadne tak, ze pomer krestani-slovani:muslimove bude 1:1, tak uz to bude stejne jedno a to ze je "schovame" to nas nezachrani.
Celkem jsem chtel rict, ze nemyslim, ze by Vas takto rozcilil jakykoli novy modni trend, kdyby prisel treba z Indie(koneckoncu hippies) nebo z Japonska, ale ze jde ciste o precitlivelost na muslimy.

A zaverecna myslenka[smích]. Rekl bych, ze Vas pristup je i pro Vas kontraproduktivni. Totiz timto si tak trochu budujete rasovou Potemkinovu vesnici. Tim, ze muslimy prevlecete, tim jim jejich viru nevemete a ani diky tomu nezmizi, jen budou mene videt. Vy pak budete mit pocit, ze jich je tu min, lide budou mit pocit, ze jich je tu min a budou se mene bourit proti pristehovalcum. Zatimco, kdyby bylo dovoleno chodit v dzilbabech a kazdy den by kazdy potkal na ulici 5 - 10 muslimu, tak by se vic lidi zamyslelo nad tim, jestli jich neni mezi nami ponekud "moc". Vidite, vlastne podporujete to cemu se branite[velký smích]

29876

17.6.2004 4:13

RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme B

Alex Juchelka alexj (zavináč) xmission (tečka) com 166.?.?.?

Reakce na 29876

Ano, mám podobný názor, DJB...

29881

17.6.2004 4:37

RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme B

Lev 68.?.?.?

Reakce na 29876

Ano, velmi dobra uvaha djb.

29885

17.6.2004 17:57

RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme B

v 82.?.?.?

Reakce na 29876

Pane djb,

dovolil bych si nesouhlasit. Pokud jsme ještě stále my, "bílí" kdysikřesťané, majoritní kulturou, máme právo požadovat po přistěhovalcích, aby se v rozumné míře přizpůsobili našim podmínkám. Je ovšem otázkou, kde je hranice. Šátek může těžko někomu vadit a jeho potlačování je IMHO velmi hloupým štěkáním na úplně špatný měsíc. Ale v denním styku je u nás, v naší kultuře, minimální požadavek, aby Vám bylo vidět do tváře a dokonce se eye contact pokládá za slušnost a upřímnost. Chápu, že u nich je to považováno za drzost, ale tohle je např. bod, kde si myslím, že máme na tento požadavek, tj. nenosit zahalenou tvář na veřejnosti, právo.

29908

18.6.2004 5:21

RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme B

P. Peshmerga 69.?.?.?

Reakce na 29908

Zkuste například přejet americké hranice zahalená do černého "stanu" (já opravdu pro tuto hovadinu nemám jiné jméno), ze kterého vám nejsou vidět pomalu ani oči, a argumentovat s těmi US imigračními agenty o nějaké svobodě či právech. - Nebo mít arabské jméno, vypadat arabsky, pakistánsky či indicky. To projdete automaticky takovou prohlídkou, že vám ani řitní otvor nezůstane nedotčen, a na hraničním přechodu strávíte pěknou dobu. Měl jsem tu smůlu, dostat se do lajny za Alžírcem.

29912

19.6.2004 12:33

RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme B

djb 194.?.?.?

Reakce na 29908

V jednom se mnou souhlasite. Pravo na prizpusobeni se nasim podminkam.
Rozchazime se v definici "nasich podminek".
Nemohu rict, ze bych nikdy nepotkal zadneho belocha zahaleneho od hlavy az k pate. Lhostejno, zda v masce, nebo s kloboukem a vysokym limcem, ci snad anarchisty a skinheads na jejich demonstracich, pripadne cestach do hospod. (jen poznamenavam, ze toto se mi oproti Arabum prici, byt schovan za masku na demonstraci je pro me totez co psani anonymnich dopisu, zavrzenihodne a slabe)
Me nepresvedcite, ze nase kultura nesnese zahalenou tvar. Jiste, pri vstupu na postu, do banky, k soudu, ci jinde, kde se argumentuje bezpecnosti to opodstatneni ma, ale jinak, at neargumentuji jen zoufalci, podivejte se na modni prehlidky, kamkoli. Nase soucasna kultura si primo zaklada na tom, ze se oblekame, excentricky - vystredne, odlisujeme se jeden od druheho, stylem, strihem, barvou vlasu, ucesem, ci jakousi houzvi-"dready", kazdy se snazi vyniknout, zazarit a nesplynout v davu. Nezlobte se, ale tady neni meritek, ktera by opodstatnovala zakaz jakehokoli odevu.
Chodit po ulici bez odevu, ano, to zustalo nekulturni a dokonce tretne, zatim. A videl jste nekdy berlinskou Love Prade?

29979

25.6.2004 6:26

RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme B

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 64.?.?.?

Reakce na 29865

a tady se nas oblibeny autor odpoutal od peletonu a sam samojediny se postavil do posice "rozhodciho" ..

Už jsem to tady několikrát zdůrazňoval. Nejsem na straně pokrokových liberálů (=příznivců muslimů), tak jako nejsem na straně fanatických konzervativců (v podstatě sionistů). Snažím se nenechat se do tohoto konfliktu vtáhnout.

well pokud me pamet neklame, tak zijete v Toronte .. a jenom ciste nahodou, nebylo to v Toronte [[ Montreal ]] kde 14 ti lety sikh vzal skolu a skolstvi k soudu za pravo nosit "posvatnou dyku" [[ shovanou pod odevem !! ]][[ concealed weapon ]] do tridy na vyucovani a vyhral .. ??? .. bylo by opravdu zajimave vedet kolik nas 'rozdodci' vlastne ma metru a v jakem poradi je pouziva ..

30129

16.6.2004 22:49

RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

dub 62.?.?.?

Reakce na 29864

myslím, že rozumné bude tolerovat tyto jejich požadavky až v době, kdy oni budou ve svých zemích tolerovar ženy v šortkách, obuv v mešitě a ostatní věci, které jsou pro ně sice tabu ale pro lidi z jiné civilizace považovány za hovadiny.[smích]

teprve tehdy až kdokoliv poskytne ostatním takovou svobodu se bude moci dožadovat, aby obdobná svoboda byla poskytnuta jemu.

a to platí universálně, nejen o muslimech.

29875

16.6.2004 20:59

poděkujme Bushově juntě

/\/\ /\ >< 83.?.?.?

poděkujme Bushově juntě

Autor článku zřejmě nezná význam slova "junta", jinak by ho určitě nepoužil a to rovnou dvakrát.

Juntou se označuje vládní výbor, především skupiny důstojníků, který se dostal k moci státním převratem.

Není mi nic známo o tom, že by pan Bush ve vojenském převratu svrhl pana Clintona. [smích]

PS: Autor článku by si měl koupit nějaký slovník, nebo nepoužívat slova, jejichž významu nerozumí.

29866

16.6.2004 21:06

RE: poděkujme Bushově juntě

Vladimir Pospisil 199.?.?.?

Reakce na 29866

Autor clanku se snazi pouzivat slova ktera zdiskredituji toho koho on nema rad. Slovo "junta", se mu zalibilo a proto bylo pouzito. Tak se me to jevi.....

29867

16.6.2004 21:14

RE: poděkujme Bushově juntě

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 24.?.?.?

Reakce na 29866

>Není mi nic známo o tom, že by pan Bush ve vojenském
>převratu svrhl pana Clintona. [smích]

Přiznávám, že se slovem junta manipuluji malinko účelově, ale ne příliš. Mně totiž zase není nic známo o tom, že by pan Bush vyhrál volby. Způsob, jakým se dostal k moci, zavání spíše pučem. Že se při něm nestřílelo, ještě neznamená, že je tam legálně.

29869

17.6.2004 7:50

RE: poděkujme Bushově juntě

Vcelicka 24.?.?.?

Reakce na 29869

Pane Stwora, nechci Vas chytat za slovo, ale president Bush, je presidentem USA legalne. Nejvyssi soud spojenych statu tak rozhodl. Tato legalita ovsem neznamena, ze ziskal mandat obcanu coz urcite pri techto volbach pozna.

29891

16.6.2004 21:13

Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

Jasmina 62.?.?.?

No jo,je to fakt.
Ono,kdyby slo pouze jen o to tradicni obleceni,mne teda zrovna nevadi koukat na zahalene arabky,ikdyz jsou momenty,kdy se jeste leknu,kdyz se nahle otocim a vidim za sebou postavu cernou, jen se skvirou pro oci.
Ale zase na druhou stranu jsem byla svedkem,jak se mlady arab(tedy uz v Evrope narozeny)pohorsoval ve spolecnosti evropanu nad tim,ze si holka sedla a zkrizila nohy,zase,jde o extremisty,inu,co nadelame?
Je o tom psano v Neb&ugrave;kadnesarove snu.
Nohy dole smisene s kovem a hlinou.Ted uz muzeme cekat jen,kdy padne ten sutr.[velký smích]
apropos,o tom uz jsou take zvesti,cekam na toho 18.cervna.[velký smích]

29868

16.6.2004 21:49

Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

albert 216.?.?.?

"Kdykoliv kdyz nekdo rekne ze Izrael je nas jedinny spojenec na Strednim Vychode, nemohu za to ze si uvedomim, ze vlastne pred existenci Izraele jsme zadne nepratele na Strednim Vychode nemeli". [zmaten]

John Sheehan, S. J. (Jesuit priest)
http://www.grecoreport.com/israel_is_threat.htm29871

16.6.2004 22:46

RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme B

/\/\ /\ >< 83.?.?.?

Reakce na 29871

Ano, před existencí Izraele byli obyvatelé Středního východu naši nejlepší přátelé. [smích]

PS: Je to fakt velká škoda ztratit opravdové kamarády ze Středního východu.

29873

16.6.2004 22:47

Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Busho

Leto_Atreides acegi (zavináč) seznam (tečka) cz 160.?.?.?

Zjednodušeně řečeno: nestojím o muslimy. Ne. Žádná islámská země není demokratická a přitom zdaleka ne všechny trpí chudobou (Saudská Arábie a Kuvajt jsou toho zářným příkladem). To nemůže být statistická chyba. Nějak se zapomíná, že "bílá" (ve smyslu kulturním, nikoliv etnickém) Evropa vymírá, zatímco muslimové a jiné, často velmi nepřizpůsobivé menšiny (Cikáni) se zkrátka množí stále rychleji. Nejsem rasista - přátele mám i mezi černočernými černochy a dobře vím, že jen málokterý "čistokrevný" Čech je tak pracovitý, jako průměrný "český" Vietnamec. Je nutné položit si otázku, proč tito asiaté, vzhledově od nás mnohem odlišnější než dvě výše jmenované skupiny, nejsou až na vyjímky cílem útoků pravicových extremistů, ani "rasistických" vtipů obyčejných "malých" Čechů. Je to poměrně jednoduché: nejsou většinovou společností vnímáni jako hrozba. A přitom je jejich kultura od té západní dost odlišná.

Náboženské symboly jako muslimský šátek, ale i kříž či jarmulka do školy zkrátka nepatří. Západ může děkovat své prosperitě a (relativní) svobodě právě úplné odluce církví od státu. Odstranění náboženských dogmat nastartovalo v našich dějinách unikátní rozvoj vědy a lidské činorodosti. Je tragické, že dnešní pseudohumanisté hájí zájmy každého, jen ne slušného bílého muže. Tento trend je dlouhodobě neudržitelný; ještě dvacet třicet let a budou existovat jen dvě varianty možného vývoje: 1) Masivní nárůst kriminality a rasismu naruby povede u zmenšující se většiny v absolutní nedůvěru v politické špičky, xenofobii, která může vést až k zrození nového Hitlera, nebo 2) Západ, jeho mnohdy vysmívané ideály a "samozřejmosti" jako svoboda slova, projevu, či náboženského vyznání (!) se jako celek rozplyne

29874

17.6.2004 4:14

Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 202.?.?.?

Tady neni zakladni otazkou nejaky rasismus,tady je otazka zakona azvyku zeme ,do ktere muslimove prijdou,kdyz budete v muslimske zemi,tak zadny alkohol,Vase zena urcite nebude mit minisukne a do jejich chramu nevkrocite v botah a jine jejich zvyky ,budete ,jako host respektovat jejich narizani ,jejich zakony ,to same se vsak ocekava od nich v nasich zemich,pokud to nechteji dodrzet,tak ,at tam nejezdi,ale na druhou stranu,jak jim to muzete zakazat ,kdyz vidi ,ze jini v nasich zemich rovnez nedodrzuji nase zakony,mam na mysli zidovske synagogy,zidovske obchody,jidlo,a jejich obleceni a jine,takze ,udelat poradek ,znamena vsem dat stejnou lekci bez rozdilu a v tom to vezi za zidy hraji roli jejich penize politickym stranam a politikum a zde je ten zakopany pes -korupce nasich uredniku,coz obe a nebo vic estarn si uvedomuje a podle toho s nami jednaji,kdyz v Australii obe politicke strany na sve volby berou od zidu penize,rovnez muslimove,jak se prislo v pripade jednoho podnikatele,jez narychlo pribyl z Filipin do Australie,proste ,chyba je v nas ,v nasem systemu,v nasi nezakonnosti ,merit kazdemu stejne a tahle chyba ,obohacuje nase politiky ,kteri "stradaji" ,takze musi brat uplatky,policie ."strada" take,doktori a advokati"stradaji " take ,proste ,zakony ,nezakony,dollar do me kapsy predevsim,kdy zi Rothchild rekl,dejte mi kontrolu penez a mne vubec nezajima ,kdo bude vladnout.
Nekdo se divi Cine ,jak muze za korupci popravit verejne na ulici,ale ,kdyz to neudelaji ,tak ,kde zkonci Cina,byla opiova valka ,samozrejme v zajmu jeho Velicenstva -Britanie,Cina desitky roku vzdorovala opiu,ale

29882

17.6.2004 9:11

RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

Jasmina 62.?.?.?

Reakce na 29882

Tady neni zakladni otazkou nejaky rasismus,tady je otazka zakona azvyku zeme ,do ktere muslimove prijdou,kdyz budete v muslimske zemi,tak zadny alkohol,Vase zena urcite nebude mit minisukne a do jejich chramu nevkrocite v botah a jine jejich zvyky ,budete ,jako host respektovat jejich narizani

spise zakopany pes bude v tom,zda hoste?
Kdyz prijdete na navstevu,chovate se jako host ve vsim respektu.
Kdyz Vam ale hostitel da svou strechu nad hlavou s tim;zijte zde jako doma..."tak uz vlastne nejste host ale spolubydlici,ktery ma tez pravo na sve zvyky.

29893

17.6.2004 8:23

Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

fettgesicht 213.?.?.?

Nějak pořád nedokážu přijít na to co je nežádoucího na nošení muslimských šátků ve škole (Francie). Jestli to náhodou není jenom taková buzerace.

Jinak celé je to jenom problém stanovení hranice: Co ještě lze v našem prostředí tolerovat. Takováhle věc není nikdy jednoduchá, podívejte se jaký je problém najít všeobecně přijatelný názor na interrupce. Je to zabití, nebo je to jen odstranění "něčeho"? Kde je ta hranice?

Jediné co je podle mě v této věci jasné je právo země určit si sama míru tolerance k odlišnostem. V tomhle případě - zdá se mi - byla stanovena rozumně a slušně. Jak už tady někteří napsali, v muslimské zemi je cizincům dovoleno mnohem méně.

Já osobně si neumím představit situaci, že bych žil v jiné zemi jako přistěhovalec nebo potomek přistěhovalce a všem bych se snažil ukazovat jak jsem jiný. To mi prostě nedává smysl, není to přirozené.

No, nevím, možná je to takové posttotalitní myšlení - žít se staženým ocasem s pocitem vděčnosti že mě někde přijali. Třeba je správnější takový ten čulíkovský "furiantský" přístup: Jednou jste mě přijali, tak mi dejte všechno co můžete!

29892

17.6.2004 22:55

RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

Jasmina 62.?.?.?

Reakce na 29892

[I)Já osobně si neumím představit situaci, že bych žil v jiné zemi jako přistěhovalec nebo potomek přistěhovalce a všem bych se snažil ukazovat jak jsem jiný. To mi prostě nedává smysl, není to přirozené.[/I)

To je slozitejsi,ja jsem do ciziny prisla sama a Cechu je zde malo a jsou daleko.Neznam je.
Mne je jasne,ze ukazovat vsem ze jsem jina(ikdyz ne tak odlisna),to bych byla spise proti sobe,za 1)jsem prokazatelne v mensine a za 2)stejne je to tu multikulti.
Ale byt jine narodnosti,ktere zde maji sve komunity;italove,spanelove,turci,arabi-tak to snad pod natlakem vychovy nebo vubec pod vedomim,ze nas je vic,budu citit asi jinak.
No,kazdopadne vidim na tech lidech,ze se snazi drzet svou kulturu zuby nehty dodrzovanim svych tradic.
Prave ze ti,co zustali ve sve zemi,na sve tradice zacinaji z vysoka kadit.
A tak vidim,ze napr.zde jsou jeste casto rodice,kteri vybiraji svym potomkum partnera(v lepsim pripade postaci alespon souhlas,kdyz si ditko vybere samo)a v puvodni zemi uz se pomalu rodicu ani neptaji.(coz si myslim ze je pokrok)
Asi to bude takovy syndrom vystehovalcu.

29909

17.6.2004 10:21

Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 147.?.?.?

Ačkoli jsem muslimka, nesouhlasím s chováním zmiňované dívky. Jestliže se rozhodla, že nikáb - tedy ta rouška přes obličej - je to pravé pro ni, divím se, že nepřestoupila na islámskou školu, což mohla. Nikáb je v islámu velmi diskutované téma, ale převažuje pohled, že to není povinné, ale dobrovolné (pro znalce není to fard ale sunna).
Já osobně si nemyslím, že by nikáb splňoval zvláště tady na západě svůj účel. Opravdu je to spíše provokace. A daná škola myslím jednala velmi korektně a slušně.

Já osobně, bych dala přednost islámské škole, pokud bych dospěla k rozhodnutí, že nikáb se pro mne stane poviností.

29896

17.6.2004 17:50

RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Reakce na 29896

Ano, souhlasím. Konečně někdo promluvil se znalostí věci (nevím, jste-li muslimka, ale vím, že to muslimové, které znám, vidí podobně).

29907

19.7.2004 14:11

RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

Jarka 160.?.?.?

Reakce na 29896

Re: Muslimove jsou stale agrsivnejsi........

Plne s vami souhlasim, myslela jsem si tez, ze to byla provokace od zminene divky, ackoliv nevime, co tim myslela dosahnout. Je docela mozne, ze chtela i vyniknout, byt proste trosku jina...No nic, byla to jeji vec a ja si myslim,ze i zbytecne obtezovala soud....

Jarka

31100

17.6.2004 12:31

Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Busho

Jeremy Dormouse 217.?.?.?

V puvodnim clanku jsou nepresnosti. Poukazuji na anglicky original:
http://www.guardian.co.uk/uk_news/story/0,3604,1239746,00.html

kde je vyslovne receno, ze oblek nechal oblicej a ruce volne.

V anglicke TV byly zabery zminene hezke devcice pred budovou Old Bailey po soudnim jednani. Mela na sobe elegantni dlouhou rizu az po paty, hlavu mela pevne zavinutou, ale tvar bylo jasne videt - neco jako slechticna z doby trubaduru. Vypadala v tom celem ensemblu velmi pekne. Clovek mel dojem, ze argument skoly, ze by mohla zakopnout o dlouhe saty behem normalniho skolniho dne, nebyl neopodstatneny. Bylo to obleceni vhodne na ples, ne do hektickeho denniho zivota.

Lituji, ze chyby ve faktech reportaze inspiruji komentare editora, ktere jsou potom ponekud 'mimo misu'. Editor by si mel velice peclive overovat 'fakta', ktere pouziva na ohrivani si sve predsudkove polivcicky. Bohuzel, mam dojem, ze toto se deje na Zvedavci velice casto. Naprosto to nici jeho duveryhodnost.

Jinak je ovsem je humorne paradoxni, ze muslimsky predak se ohani 'pravy zen' nosit odev podle sveho uvazeni ( viz zakonceni clanku z Guardianu).

Myslim, ze toto je disputace o skolni uniforme, spis nez o necem jinem. Zaci nemohou jen tak ignorovat uniformu, kterou jeste vetsina skol v Britanii vyzaduje. Je to podobne, jako by si chtel nosit co chtel vojak, policista nebo sestra v nemocnici. Zminena skola vysla muslimum velice vstric. Podle toho, co je videt na ulici, tradicni kalhoty a dlouha bluza ja naprosto OK pro hodne muslimky.

29897

17.6.2004 14:47

Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

Dáša 212.?.?.?

Nemyslím si, že agresivita některých muslimů vznikla kvůli politice Bushe. Terorismus je jako psychopatie. Čím víc se s nimi mažeš, tím víc smrdí.
Souhlasím s tím, že kultura je jiná tu i onde. Nevnucujme si ji navzájem. Já nebudu chodit bez zakrytými vlasy mezi araby a oni ať tu chodí jako my nebo ať zůstanou doma. Není přeci možné cpát sem mešity, já jim např. do Afghanistánu necpu křesŤanský kostel. To by byl z jejich strany pěkný pokřik!
Zkrátka, každý doma jak je zvyklý, jinde se buď přizpůsobím, zžiju, nebo tam nelezu!

29900

18.6.2004 15:59

RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme B

Dramenbejs 195.?.?.?

Reakce na 29900

Tak je z jejich domovů nevyhánějme, když chceme žít bez nich.
Uprchlíků z Palestiny je prý 4 miliony.

29934

18.6.2004 19:21

RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

Petra 195.?.?.?

Reakce na 29900

pani Daso,
chci Vam jenom rici, ze klidne muzete chodit s nezakrytymi vlasy v islamskych zemi a ze i v Afganistanu naleznete kostely. Islam je jedine nabozenstvi, ktere respektuje jak zidovstvi, tak krestanstvi. Copak nevite, ze predtim, nez Palestynu zacali okupovat Zidi - zionisti, tak tam spolu zili Muslimove, Zidove krasne dohromady. Nevite, ze treba v Jordansku je spousta krestanu? Vsude muzete nalezt kostely. Muslimove nikdy nenutili ke konverzi Zidy nebo Krestany, protoze toto jsou lide knihy - nebo-li, bylo jim dano Bozi sdeleni ve forme knih - Tory, Gospelu (dnes z toho mate Bibli) a Koranu. Ke konvertovani nutili pouze polyteisty, kteri uctivali vice bohu, ci kameny, slunce , hvezdy atd.
Proto nebudte tak netolerantni vuci staveni mesit.

29943

13.6.2008 22:58

RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

smirk 92.?.?.?

Reakce na 29943

To že muslimové nikdy nenutili ke konverzi židy a křesťany myslíte vážně? Tak to máte hodně vymytý mozek, nebo nevíte co píšete. Zkuste si někdy přečíst zprávy Červeného kříže, nebo OSN o tom, jaký život mají ještě dnes křesťané třeba v Ëgyptě, alžírsku, ale i dalších muslimských zemích. Pak teprve můžete něco povídat.

163143

17.6.2004 16:13

Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

Blbobijec 212.?.?.?

Mám dojem, že dotyčná dochází do školního ústavu, ve kterém je součástí školního řádu nošení školní uniformy a tento řád oblékáním svého hacafraku zřejmě přestoupila. Možná jsem mimo mísu, ale toto mi přijde na Anglii nejpravděpodbnější.

29903

17.6.2004 16:58

Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

Kubik 212.?.?.?

Mam vyhradu k poslednimu odstavci, kde se autor dusuje ze by dodrzoval muslimske zvyky. Byli jste nekdy v Tunisku? Byl jsem tam na dovoleny v Ramadanu, turisti tam zerou, pijou (i alkohol) pres den bez ohledu na mistni, ktery musej nejen drzet pust, ale jeste je obsluhovat. S tou prizpusobivosti "zapadoevropanu" bych si nebyl tak jisty.

29905

17.6.2004 23:24

RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

P.Peshmerga 69.?.?.?

Reakce na 29905

Do Tuniska ci do Maroka jezdim na dovolenou, a na dovolené chci jíst a pít a chodit se koupat a jezdit na výlety, treba na velbloudech atd., a ne se postit. Pokud se takové turisticke zvyky místním úřadům nelíbí, pak mají celou zemi zavřít na celý měsíc, aby se snad ti pravoverni moslemové neurazili anebo informovat cestovní kanceláře, že turisté nebudou moci od východu slunce do západu jíst či pít a ženy budou muset chodit v těch černých stanech jak to vyžadují ti fanatici, typu Wahabi, v Saudské Arábii. Tak zase ta tuniska vlada neni blba, protoze by ztratila miliony dinaru.

29910

18.6.2004 10:30

RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

Petra 195.?.?.?

Reakce na 29905

Chtela bych jeste poznamenat, abyste si tady nepletli zvyky-nebo-li tradice a nabozenske ritualy, jako je napriklad pust. Nikdo z Muslimu by to nikdy po vas nevyzadoval. Mne by to bylo vcelku jedno, zda prede mnou jite a ja se postim. Nicmene je to slusnost, abyste nejedli verejne pred posticim se Muslimem. Napriklad zde v Emiratech se to vyzaduje a myslim, ze policista vam muze dat pokutu, pokud v dobe pustu budete nejak provokovat. Samozrejme jsou zde take vsechny restaurace zavreny. A to povazuji Dubaj za velke turisticke misto. Takze jeste jednou. Zvyk je treba to, jaky druh obleceni se ve ktere zemi nosi, ale ne pust, modlitba, davani charity (zakat), hijab (zahalujici obleceni zeny). Toto je soucasti Islamu jako viry a nikdo by to po vas nikdy nevyzadoval. Jelikoz napr. ceska zeme je z vetsiny ateisticka, neda se uz moc mluvit o krestanske vire a tak vsechno povazujete za kulturu a zvyky bez nabozenskeho vyznamu.

29922

18.6.2004 19:08

RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

68 68.?.?.?

Reakce na 29922

Pani Petro, delejte si v Emiratech co chcete, ale netahejte to do ostatniho sveta a nevynucujte si svoje zvyky v zemich, kde to zvykem neni.

29940

17.6.2004 17:26

Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

ctenar 4.?.?.?

Muj nazor, je takovy, ze pokud se rozhodnu zit v nejake cizi zemi, musim pocitat s tim, ze budu muset respektovat jejich zvyky a zakony.Totez by melo platit pro vsechny Muslimy zijicich na uzemi Francie, ale i jinych zemi.Jinak si myslim, ze jejich extremismus uz by mel nekdo konecne zastavit, jinak zapadni Evropu a vsechny zapadni civilazice cekaji cerne zitrky.Jejich nabozenstvi neni a nikdy nebude nasim nabozenstvi,je to mor ,ktery sepomalu rozleza do celeho sveta.

29906

18.6.2004 0:17

Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Preji vsem hezky den,
jiz delsi dobu Zvedavce sleduji a za mnoho clanku zvedam palec nahoru. Chci reagovat jelikoz z reakci na clanek vidim, ze opravdu ani jeden z vas za prve nikdy nezil v muslimske zemi a hlavne NIKDO Z VAS NENI MUSLIM. Jmenuji se Petra a jsem muslimka. Ziji v tech "bohatych Spojenych Arabskych Emiratech". Prosim vas, nediskutujte tak kriticky o vecech, o kterych mnoho nevite. Doporucila bych vam nejdrive precist par knih o Islamu a pak mluvte o kulture a odevu muslimskych zen, protoze tyto dve veci spolu nesouvisi. Mimochodem patrim mezi ty "extremni pripady", ze si zakryvam cele telo volnymi cernymi saty a nosim satek (ne niqab, coz je ta cast, ktera se nosi pres oblicej). Jestlize se divka rozhodne nosit plny hijab, nebo-li dzilbab (neznamena, ze musi mit zakryty oblicej), tak to je jenom proto, ze svou virou dospela na uroven, kdy chce byt blize Bohu. Proto prosim vas, nekritizujte neco, o cem moc nevite. Veci vzdy nejsou takove, jake se zdaji. Jen tak mimochodem, jak muzete srovnat nekoho, kdo chce zakryt sve telo a timto byt tak chranena pred pohledy muzu a nudistickymi plazemi????Kdyby se nekdo snazil nad tim trochu premyslet. Muslimove se predevsim snazi byt decentni, respektovat zenu. Proto snad chapete, ze polonaha zena naprosto nici moralku. Muslimove se snazi zit cisty manzelsky zivot, bez svadeni, mimomanzelskych styku. Jen decentnosti je to mozno! Chapete? Zena musi byt ochranena vhodnym odevem. A to nezachazim do uceni Islamu, kde je vse jasne stanoveno a velice logicky, proc Buh prikazal zahaleni zeny.(mimochodem, copak nevite, ze Krestanky se jeste do nedavna take halily? - zde lze bych rekla videt nazorny priklad sionismu, nebo-li zniceni krestanske moralky)
Zkusil se nekdo zamyslet treba nad jinymi vecmi nez jenom politikou - treba smyslem naseho zivota???Jak stara to otazka. Treba nad tim, ze bychom nemeli neustale kritizovat. Byti vice lidsti.
Inshallah, nebo-li da-li Buh.

Pokoj s vami vsemi, Petra

29911

18.6.2004 5:27

RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

68 68.?.?.?

Reakce na 29911

Petro, ja Vam take preji hezky den. Ja osobne jsem na strednim vychode pobyl nejaky cas, takze si myslim, ze muzu prijit se svou spetkou do mlyna. Jedna se tady o to, ze muslimove si v nemuslimskych zemich domahaji prav, ktere nejsou v souladu se zakony tech nemuslimskych zemi. Napriklad ve state Florida soudila muslimka stat Florida, ze stat pozadoval, aby na sve fotce pro ridicsky prukaz odhalila svuj oblicej. Ja myslim, ze stat Florida a nebo jakykoliv jiny ma na to pravo. Kdyz jsem byl dlouhodobe ve strednim vychode, tak jsem se nedomahal prav, nebo zvyku, ktere mohu uplatnovat v nemuslimskych zemi. Takze muslimum by neskodilo, kdyby zacaly respektovat zakony zemi, ve kterych chteji zit.

29913

18.6.2004 5:47

RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

Sidonius 24.?.?.?

Reakce na 29911

>Jmenuji se Petra a jsem muslimka. Ziji v tech "bohatych Spojenych Arabskych Emiratech".

To jste jistě velmi ojedinělý případ, podobně jako paní Malá, tuším že ze Sýrie, když ovládáte češtinu a jste muslimka, ale ta pí.Malá asi muslimka není.

>Muslimove se predevsim snazi byt decentni, respektovat zenu.
>Proto snad chapete, ze polonaha zena naprosto nici moralku.
>Muslimove se snazi zit cisty manzelsky zivot, bez svadeni,
>mimomanzelskych styku. Jen decentnosti je to mozno! Chapete?

V tomhle případě tedy žádné zkušenosti nemám, ale před dávnými lety (asi tak 25) jsem se přátelil s jednou slovenkou, která si vzala araba z Jordánska a taky tam nějaký čas žila, asi rok. Déle to nemohla vydržet. Ale to co mi vyprávěla o ženách v Jordánsku, se diametrálně liší od toho, co říkáte Vy o Spojených Arabských Emirátech. Napřiklad ta decentost a respekt k ženě. Ona to porovnávala jakože žena je jen o stupínek výš, než koza, nebo ovce. A také, jak jsou arabští muži celí "zaražení", když se jim narodí syn, ale zato se pořádně "rozšoupnou", když se narodí dcera.[smích]
Další příběh mi vyprávěla jedna má kamarádka, která dělala překladatelku u anglické firmy XEROX. Když byla v Egyptě, tak tamnější mužské osazenstvo, mělo nevýslovné problémy s tím, že s nimi bude u různých jednání sedět taky ŽENA. Jeden dokonce odmítl dělat nějaké pohovory a tím byl vyřazen z pracovního procesu a přišel o místo. Ale nestěžoval si, o to víc se modlil a řekl, že je to vůle Alláhova, aby to tak bylo.
Nakonec, jestli Vám (Petro) říkají něco jména Hanzelka a Zikmund, tak tihleti čsl. cestovatelé, popisují docela výstižně ten "decentní" vztah arabů k ženám. V knize, která se jmenuje Tisíc a dvě noci, popisují příhodu, která se jim odehrála před očima na dopravní lodi v Perském zálivu. Rozvod mezi manžely spočíval v tom, že muž řekl své ženě třikrát "Zapuzuji tě"!, samozřejmě před svědky, a bylo to odbyto. Poslal ji zpátky do Pakistánu jako balík. Ale kniha vyšla v Československu v roce 1967, takže od té doby se mohlo leccos změnit, jenže to je právě to, co se mi moc nezdá, že by byli arabové tak pružní a progresívní.

>Zkusil se nekdo zamyslet treba nad jinymi vecmi nez jenom
>politikou - treba smyslem naseho zivota???Jak stara to
>otazka. Treba nad tim, ze bychom nemeli neustale kritizovat.
>Byti vice lidsti.

To je velmi dobře řečeno, ale jistě jste si všimla, že křesťané a povětšinou západní kultura, upustila, neboli se zcela odloučila od církve, mám na mysli vládní uspořádání většiny států, tedy církev nemá žádnou vládnoucí moc, aby mohla rozhodovat o věcech jako kdysi. A proto jsou asi lidé tam žijící, jaksi víc svobodní, než například v některých arabských státech, protože tam, zase ale jen v některých, je prvořadý Islám a podle něj se všechno řídí. Můj názor, jakož i mnoha dalších, myslím je, že Islám je velkou brzdou a zpátečnictvím, postihující velkou část arabského obyvatelstva, které je právě tímto církevním jhem posti

>Pokoj s vami vsemi, Petra

29914

18.6.2004 19:15

RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

Petra 213.?.?.?

Reakce na 29914

Mocdekuji za Vas nazor pane "Sidonius" - predpokladam, ze je to prezdivka. Mate ve spouste vecech pravdu a nekde se muj nazor lisi. Mate pravdu, ze ne vsichni Muslimove se chovaji tak, jak by meli, ale tak je to vsude. Ziji zde v Emiratech pres 3 roky, potkala a mluvila jsem s mnoha mnoha zenamy - Muslimkamy a verte mi, zadna z nich nema pozici kozy. Opravdu tu jsou zeny respektovany. Priklad uvedu - v kazde bance, poste a jakemkoliv uradu je zvlast udelane okenko pro zeny, aby nemusely cekat. Zeny-Muslimky tu mohou delat cokoliv - mit dobrou praci, ridit auta, proste mohou byt zrovna tak samostatne, jako muzi, pokud si to preji. Nebudu sem zatahovat, co rika Islam.
Jak pisete ten priklad toho pana, co prisel o misto, protoze s nim mela pracovat zena, tak mozna byl svobodny muz, nebo i zenaty a proste videl pokuseni v tom, ze by pracoval s zenou. Proto mohu jenom rici, ze to byl dobry Muslim a lpel na zachovani sve cestnosti.
Jinak tento rozvod, jak pisete neni tak jednoduchy. Spoustu Muslimu nema vlastne ani paru o jejich nabozenstvi a jednaji v mnoha pripadech na zaklade - tradice - to, co delali jejich otcove. Tento druh rozvodu byval pred Islamem, delali ho tehdejsi Arabove - polyteisti. V Islamu a hlavne dnes to nefunguje. Rozvod ma tri faze a to vzdy po mesici a dava timto moznost oboum partnerum se jeste dat dohromady. Pokud i po treti muz nevezme manzelku zpet, tak jsou oficialne rozvedeni. Samozrejme ji musi zivit do te doby, nez ona je schopna se o sebe postarat. Je zde take 3 mesicni lhuta, kdy se zena nesmi znovu vdat, pro pripad, ze by byla tehotna z toho manzelstvi.
Mate pravdu, ano arabska KULTURA A VYVOJ ve spouste islamskych zemi byl velice zpatecnicky a zaostaly. Z historie byste se docetl, ze v dobe rozketu Islamu - tedy od zhruba 8. stoleti, muslimove udelali spoustu obrovskych vedeckych veci - napriklad cislice, take v medicine vynikali a literature. Bohuzel pozdeji zacali mit mezi sebou rozpory a Islam upadal a prestalo se investovat do vedy a jejiho rozvoje. A tak to dnes vidite. Emiraty patri k tem, kteri rozvoj podporuji a je zde mnoho univerzit a vyzkumnych center. To vse je stale v zacatku a verim, ze se to zlepsi i v dalsich islamskych zemich.
Jeste k tem zenam, ktere odmitaji sundat niqab (pokryvka obliceje). Ja s nemi take nasouhlasim. Toto zakryti obliceje Islam nenarizuje, je to dobrovolne a souhlasim s tim, ze by si ho meli sundat, kdyz jedou do zapadnich zemi. Nekteri zachazi do extremu, ale tak je to myslim ve vsech nabozenstvich. Lide proste nepochopi podstatu nabozenstvi. Islam narizuje byt vzdy mirumilovny a taky spolupracovat, nevyvolavat nasili a i k nepriteli se chovat dobre, protoze mozna ze tento nepritel se pak stane nasim pritelem. .........bohuzel na toto vsichni nemysli. Zase prijde na radu prvni ego a pokora je nekde schovana.
Hezky den preji

29942

18.6.2004 7:27

RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

ina 199.?.?.?

Reakce na 29911

Pani Petro,
zajimave to cteni ten Vas komentar.
Netusila jsem, ze muslimove maji toliko kladu
proti krestanskym muzum.
Proc tedy nezijete v tech "bohatych Emiratech"
ve vire, zvycich a kulture Vam vlastni?
Mohou-li muslimove v "nasi kulture" uplatnovat
narok na sve tradice a zvyky, proc ne Vy na jejich
"poli"?
Mimo jine mam dojem, ze komentarem sama sebe "pumpu-
jete a oblbujete se".

29917

18.6.2004 19:32

RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

Petra 195.?.?.?

Reakce na 29917

pani Ino,
kdybych mela zit zvykem mit puvodnim, tak jsem jakysi mix komunismu a tzv demokracie a hlavne zaryty ateista bez moralky a mravu.
Asi jste moc muj prispevek nepochopila, protoze jsem zduranovala rozdil mezi TRADICI a NABOZENSTVIM. To proste nelze michat dohromady.
Jinak nic tady nepumpuje, ani se neoblbuju. Nejsem jedina ceska Muslimka. Je nas vice, nez si dovedete predstavit.

Jsem vskutku hrda a pysna, ze patrim mezi ty, komu se to podarilo a stali se svobodnymi lidmi.

Diky Islamu jsem naprosto zmenila chovani o 100% k lepsimu. V chovani vuci sobe, rodicum, spolecnosti. Moralne me Islam naprosto vyzvedl. Nelhat, ani sama sobe a vzdy mluvit pravdu. Byt mila na vsechny lidi a to UPRIMNE. Nikdy jsem nemela tolik klidu a miru v srdci, jako mam ted.

A tak, nikdy v zivote bych uz nemenila. Stat se zase tou ubohou zenskou, co umi akorat kritizovat. Dekuji - nechci.

29944

20.6.2004 7:22

RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

ina 199.?.?.?

Reakce na 29944

>pani Ino,
>kdybych mela zit zvykem mit puvodnim, tak jsem jakysi mix
>komunismu a tzv demokracie a hlavne zaryty ateista bez
>moralky a mravu.

Ja bych temito, Vami uvedenymi vlastnostmi, nevinila
politicky system, ale rodice.


>Asi jste moc muj prispevek nepochopila, protoze jsem
>zduranovala rozdil mezi TRADICI a NABOZENSTVIM. To proste
>nelze michat dohromady.

Asi jsem nepochopila, stejne jako Vy nechcete pochopit
a melete porad dokola to same.

>Jinak nic tady nepumpuje, ani se neoblbuju. Nejsem jedina
>ceska Muslimka. Je nas vice, nez si dovedete predstavit.

Nepochopila jsem a ani si nedovedu predstavit. Jenze ja
zrovna dve takove znam. Jedna, Blanka Matragi, navrharka,
dodava saty "princeznam kralovske rodiny" v Emiratech a to
dve desetileti a nejen tam......

>
>
Jsem vskutku hrda a pysna, ze patrim mezi ty, komu se to
>podarilo a stali se svobodnymi lidmi.

Sice je mi "spanelskou vesnici" proc jste hrda
a pysna......ale vice svobody jste pozila ve sve
socialisticke vlasti a to je bez dizkuze.

>
>Diky Islamu jsem naprosto zmenila chovani o 100% k lepsimu.
>V chovani vuci sobe, rodicum, spolecnosti. Moralne me Islam
>naprosto vyzvedl. Nelhat, ani sama sobe a vzdy mluvit
>pravdu. Byt mila na vsechny lidi a to UPRIMNE. Nikdy jsem
>nemela tolik klidu a miru v srdci, jako mam ted.

Zajimalo by mne, co Vas v Cesku nutilo k nemoralnosti
a ulhanosti? Nabozenstvi katolicke, skola a ani rodina
tyto "kvality" nevyucovala, prave naopak.
>
>A tak, nikdy v zivote bych uz nemenila. Stat se zase tou
>ubohou zenskou, co umi akorat kritizovat. Dekuji - nechci.

Ono se rika:"nerikej nikdy nikdy" a ma to neco do sebe!
A kritizovat je konstruktivni pokud jeden vi o cem mluvi.

Nic ve zlem, pi Petro, pokud je Vam dvacet, da se to
omluvit. A je-li Vam vice, tak doufam, ze si aspon zijete
v opulenci a pohode.
>
>

30009

18.6.2004 13:06

RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

fettgesicht 213.?.?.?

Reakce na 29911

Ale já myslím, že tady nikdo přímo nekritizuje zahalování muslimských žen jako takové. Jeho důvody - tak jak je popisujete - mi dokonce připadají dosti ušlechtilé. Ale zkuste to celé vzít a implantovat to do nějaké anglické školy...??? Divné, že? V tom je ten problém, že takový tradiční oděv se prostě do takové školy nehodí. A společnost má myslím právo (ano, zjednodušuji) ústy soudů říci: "Toto nám vadí, bylo oprávněné takové jednání zakázat."

OT: Jinak si myslím, že neexistuje nic jako smysl života. To ale neznamená, že by nezáleželo na tom jak jej žijeme.

29929

18.6.2004 19:56

RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

Petra 195.?.?.?

Reakce na 29929

pane fettgesicht??? - proc takovato nepekna prezdivka?

Kdyz nemate smysl zivota, pro co zijete?? Co Vas motivuje? Bez smyslu zivota nemame preci duvod v nem byt dobri a mit nejake moralni zasady. Neni to trochu prazdne ziti?

29946

20.6.2004 7:51

RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

ina 199.?.?.?

Reakce na 29929

Ale
>zkuste to celé vzít a implantovat to do nějaké anglické
>školy...??? Divné, že? V tom je ten problém, že takový
>tradiční oděv se prostě do takové školy nehodí.

Nejde jen o skoly. Co ucitelka v tomto "habitu" a nebo
soudkyne, prodavacka a vubec?
Nabozenska a politicka zarazenost je soukromou zalezitosti
a tedy patrici do soukromneho zivota.

30010

18.6.2004 19:10

RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

Blbobbijec 212.?.?.?

Reakce na 29911

[smích] "polonaha zena naprosto nici moralku" [smích] No dovolte... pokud žijete ve společnosti jež může být z hlediska morálky zničena pohledem na polonahou ženu /či lidské tělo/, pak je dle mé morálky tato společnost značně defektní a už vím čím měli američané bombardovat Irák a Afganistán - erotickými časopisy a byl by pokoj [velký smích] .

29941

18.6.2004 6:08

Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

Alena P. Hagen 68.?.?.?

Wow...."polonaha zena naprosto nici moralku"....to je na mne mooooc silne kafe...

Pani Petro, ja vam vasi viru neberu a jestli se chcete halit do cerneho cela - to je vase cesta a vase rozhodnuti o kterem ja si mohu myslet to ci ono, ale je to vase svate pravo. Ale, prosim vas, nekazte zde o decentnosti a jak je to vlastne spravne, protoze muslimove si cti zeny...
Ja jsem velmi stastna, ze muj manzel nepotrebuje, aby zeny kolem nas byly zahaleny, aby si je ctil a aby jsme zili "cisty manzelsky zivot bez svadeni a mimomanzelskych styku"...
Ja nepotrebuji byt chranena odevem - ani kvuli mne ani kvuli muzum naokolo - a to nejsem uplna seredka, mozna pak by jsem radsi zila v tech vasich Emiratech. [smích]
Mimochodem, navstivila jsem Saudskou Arabii a stacilo. Musela jsem se na dva tydny prizpusobit a nosit vse zakryte - prijala jsem to, bylo to moje rozhodnuti zemi navstivit, nikdo mne tam neprosil jet. Jestli by jste mi ale mohla vysvetlit kdyz tam zeny nemohou ridit auto - pred cim je to vlastne chrani?
Postoj, ktery ja vidim logicky - zeme kde dovolenkuji, ziji, pracuji atd. ma sve zvyky a kdyz se dobrovolne rozhodnu byt tam, tedy musim respektovat dane zvyky. Britanie je zemi slusne demokratickou a dovoluje dost, vse zahaleno ale asi neni prave vhodne pro skolu. OK, kdyz ja ale nemohu zit bez uplneho zahaleni tedy mam na vyber - mohu jit do jine skoly nebo se prizpusobim. Myslim, ze to je celkem fair podminka.

Verte tomu, ze nejste v tomto "bohapustem svete" sama, kdo se zamysli nad smyslem naseho zivota. A jestli je vasi cestou k stastnemu zivotu halit se, tedy vzhuru do toho a halte se do cerneho. Zeny v mem svete ale citi jinak, vice-mene podobne jak ja. Ja chci byt slobodna zit mym zpusobem (ktery ale nikoho neomezuje), oblekat si co se mi libi, chodit do fitnesu a plavat do bazenu, treba v obleceni ktere uplne nezakryva, ze jsem zenou. A je mi "hrisne" prijemne, kdyz se nekomu libim, nic vic, nic min. Mam rada pohled na lidi, kteri jsou hezci, kazdy svym zpusobem.
Miluji sveho manzela, ale to mne nenuti schovavat se pred jinymi muzi. Mam muzske pratele ci kamarady, kteri jsou ale prave jen kamarady. A kdyz se nad tim tak zamyslim, odkryla jste mi, ze si vlastne tech muzu vazim i kvuli tomu, ze mne respektuji jako cloveka, ze pro ne nejsem jenom objektem.
To ale asi neni mozne v Emiratech...dalsi vec, proc si vazit nase muze zde...

Jo, a jeste to otazke pro vas - dokdy se to donedavna krestanky halily a kde? Nejak mi tahle informace utekla, a to vsechny me zenske predkyne [ [smích] jak se rekne zensky tvar od predek?] jsou krestanky a katolicky k tomu). Nebo jste mela na mysli jeptisky?
29915

18.6.2004 20:11

RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

Petra 195.?.?.?

Reakce na 29915

Dobry den pani Aleno,

chapu Vasi reakci na polonahou zenu jako kazeni moralky. Chapu Vas nazor, ze se nepotrebujete halit a vubec Vam nevadi obdivujici pohledy muzu. Neni to tak dlouho, co jsem si myslela to stejne. Jinak - nikdo nerika, ze zena musi byt zahalena do cerneho. Toto je proste tradice tady treba v Emiratech, ci Saudske. Ja mohu mit volnou kosili s dlouhym rukavem a sukni, nebo saty. To je jedno. Podstatne je, aby to nebylo svadive.

Co se tyce Saudske, tak ani ja to nemam rada, protoze oni zachazi do extremismu a neni zadne jine islamske zeme, ktera narizuje zenskym turistum, aby se halily. Tady v Emiratech si cestuje zena sem klidne sama a mate tu spoustu plazi, ktere jsou plne turistu -ek.

K te holce, co se plne zahalila - ano, je to extrem a jak jsem ted uvedla, samozrejme by mela vybrat vhodnejsi obleceni. S tim plne souhlasim. Ja rozumim duvodu, proc to ucinila, ale na druhou stranu chapu, ze je to neprijatelne.

Vite, v Islamu je jedno rceni, co se tyka stykani muzu a zen osamote. - Kdyz jsou spolu muz a zena o samote (cizi), ten treti mezi nimi je dabel. Nikdy to neni tak nevinne, jak to vypada. Jenze to nepocitite.

K haleni krestanek - nevidela jste nejake historicke filmy krestanske - vsechny zeny tam nosi satek, akorat pobehlice ne. Jestli ale mate zajem, tak vam mohu poslat jeden zajimavy clanek, ktery se timto zabyva. Psal to i Pavel, ze zena se ma halit a byti tak dustojna....ale to je uz davno.

29947

18.6.2004 6:14

Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

Alena P. Hagen 68.?.?.?

Jenom maly dodatek:
Mou cestou je snazit se byt blize k Bohu bez zavislosti na obleceni. Ne zahalene ci odhalene telo je mou cestou - ale ma odhalena duse....

29916

18.6.2004 10:09

Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Busho

Alan 193.?.?.?

Moderní terorismus není výmysl arabů, ale vůdce nacistických komand SS Otty Skorzenyho. Ten na příkaz extremních pravičáků vycvičil OAS a ta prováděla teror v Alžírsku. (1960)

In Cairo, on Jan. 30, 1953, Skorzeny asserted: "Future wars will be so filled with horror, that each leader will wage war like a demon in order not to be the loser and become, consequently, a criminal. All the atrocities that can be imagined by man, will be committed during this next war, in order to prevent the enemy from achieving victory."
viz: Abu Ghraib, Guantanamo ...
29920

18.6.2004 10:10

Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

Don Rodrigo 195.?.?.?

Ano, je uplne skvele, ked novozrodena ceska muslimka vidi pod povrch a kaze tu pravdu, ze sionizmus je ten, co nici vsetko vratane ludskej moralky. Ale nech nam draha Petra napise kolko mala Aisha, ked si ju prorok Mohamed (piss be upon him) zobral za zenu ?

29921

18.6.2004 20:18

RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

Petra 195.?.?.?

Reakce na 29921

pane Don Rodrigo,

za prve, doufam, ze Vam bude odpusteno za to, co jste napsal o Proroku Mohammedovi (Mir bud s nim).

Kdyz si Prorok Mohammed vzal 'Aishu, tak ji bylo 9 let, jenze nikdo nerika, ze s ni musel hned vyspat. Ona pouze zila v jeho dome a je spoustu hadithu (coz je doslovne zaznamenana Prorokova mluva), ktere potvrzuje, ze ji nazacatku bral jako holcicku a hraval si s ni - konal zavody v behu s ni.

Ale predpokladam, ze Vy hledate jenom rozpor. Mate-li zajem napiste mi a ja Vam tyto hadithy najdu a poslu vice clanku, ktere pojednavaji o vztahu Proroka Mohammeda a 'Aishy.

On si ji take vzal, protoze mu to bylo vnuknuto Bohem.

29948

18.6.2004 22:17

RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

Blbobijec blbobijec (zavináč) seznam (tečka) cz 212.?.?.?

Reakce na 29948

[smích] Takže alah /ten vepř/ tomuto dítku Israele [vyplazený jazyk] proroku Mohamedovi vnuknul myšlenku na pedofilli nebo na sportovní utkání se 9 dcerou Israele? Kecáte, copak v islámských zemích ženy sportují společně s muži? Kupříkladu běhají skoro úplně nahé se skoro úplně nahými muži závody na 100 metrů? Nebo běhají v hacafraku a chlapi aby to dorovnali, tak si zavěsí 20 kilovou kouli na nohu, že? Raději se podíveje jak vaši spoluvěrci - dítka Israele - ve jménu Alláha, Koránu a podobného svinstva řežou hlavu člověku [pláč] www.ogrish.com a pak si kecy o tom jak z vás islám udělal lepšího člověka rozmyslete. Jako člověk bych se musel stydět pokud bych sympatizoval s vírou, která dovoluje zabíjet a řezat hlavy lidem. Jsem rád a šťastný, že jsem totální bezvěrec a že nejsem přítel muslimů a následníků jakékoli víry či ideologie, která je spojena s vraždami. A aby se někdo neradoval tak pro mne jsou v jednom pytli křesťané, židé i muslimové spolu s dalšími náboženstvími. [naštvaný]

29953

18.6.2004 22:35

RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

Lev 68.?.?.?

Reakce na 29953

Buh vas za to potresta Blbobijce [cool]

29956

18.6.2004 23:06

RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

Blbobijec blbobijec (zavináč) seznam (tečka) cz 212.?.?.?

Reakce na 29956

Jo a a na svatýho Dyndy přestanu mít blbý kyndy. [smích] Teda nevím jestli si před tím božím trestem [chechtot] nemám změnit nickname na Bohobijec. Osobně bych tomu tupci co "stvořil" [vyplazený jazyk] na Zemi takový náboženský hampejz rád nakopal řiť, jestli teda všemohoucí nějakou má [chechtot]

29957

18.6.2004 23:26

RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

Lev 68.?.?.?

Reakce na 29957

Boze odpust Mu, jelikoz nevi !! co cini..... Ten "hampejz" na Zemi vytvoril Satan a jeho sluhove mu podrizeni .. Emen

29959

19.6.2004 0:32

RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 212.?.?.?

Reakce na 29959


Jo a satana stvořil kdo? [vyplazený jazyk] Ten se asi stvořil sám, že? Nebo je bůh taková zmije, že nemá na práci nic jiného než se bavit tím, že pro stvoření světového hampejzu stvoří satana - padnuvšího andílka - a nechá ho jen tak lážo plážo konat bejkárny? Nebo je tak malej šéfík, že si neví rady s jedním satanem, byť s bandou slouhů? Hlavně mne nezajímají povídačky o božím záměru. Z hlediska pravdy a informační schopnosti má větší cenu - pravdu telefonní seznam. I kdyby v telefonním seznamu v daném roce zveřejnění bylo 90 procent chyb, tak je tam víc pravdy a potřebných informací než v jakémkoli náboženském spisku - a to i v bibli. [vyplazený jazyk] Žádné náboženství a ani víra v cokoli nadpřirozeného či všemocného není potřebná a ani zárukou pro život mravný, poctivý a naplněný štěstím z humánních prožitků, které nejsou ku škodě společnosti a lidským bytostem. A to se o žádném náboženství říct nedá ani omylem. [naštvaný] A jestli jsou na světě lidé, kteří pro mravný a šťastný život hledají návod v biblích či jiních spiscích, tak potom je mi jich upřímně líto a přeji jim, aby začali raději opravdu žít a ne hledat v "zákoně" manuál na to jak dojít blažeností a "bohulibosti". To je dle mého názoru nevhodné zdravého a svobodného člověka s vrozeným instinktem pro rozpoznání dobrého a špatného. Špatné věci dělají lidé a ne satan, stejně tak jako dobré věci dělají zase jen lidé a ne bůh. A ptákoviny o původu vesmíru, země, duhy a člověka ... si můžeme "vysvětlit" jakkoli a stejně je nelze nijak potvrdit či vyvrátit vyjma víry v jeden či více "konkrétní" blábol z mnoha blábolů věnované tomuto blábolskému tématu včetně blábolů "vědeckých". Víra a církev rozhodně neudělala ze špatného člověka člověka dobrého, protože to co špatného provedl stejně nemůže vzít zpět a boží odpuštění viníkovi !* je poškozeným stejně platné jak mrtvému boty. Pro mne za mne ať si lidé věří nebo nevěří třeba v sádrové trpaslíky, ale nesmí to lézt do civilního života, je to jen dobré téma do diskuse bez závěru, následků či výhod. Je snad oprávněné tvrdit, že příslušnost k jakékoli víře je přepokladem či doměnkou k tomu, že věřící či nevěřící člověk je "lepší" než jiný? Já se domnívám, že nikoli, že všichni lidé mají stejné předpoklady konat běžné bezproblémově /tzv. dobro/ nebo činit zlo a je jen a jen na nich osobně co udělají jiným nebo sami sobě. Největší legrace pro mne je to, že základem mnoha náboženství je víra jak v existenci boha tak i v existenci satana nebo jejich ekvivalentů. To pak "bůh či bohové" mají skvělou omluvenku, já nic já "všemocný" to všechno zlo je od satana [velký smích] aspol. Pro mne je to spíš s bohem takto: lidé se z nějakého důvodu rozhodli, že nebudou věřit sami sobě mezi sebou navzájem a proto kolektivně "stvořili" imaginární postavy, které jsou lepší, mocnější, spravedlivější a tato imaginace se stala pro mnohé z nich autoritou nejvyšší, ale praktické výsledky pro společnost i jedince jsou diskutabilní. [smích]

29960

19.6.2004 3:39

RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

Lev 68.?.?.?

Reakce na 29960

Pane, vse jste oduvodnil ( vas osobni nazor ) a ja vam nechci odporovat. Je jiste, ze lide veri a vzdy verit budou, jelikoz bez viry, neni zivota. Nemusi to byt vira cirkevni, ale vzdy clovek veri v nejakou nadeji a bez toho se normalni clovek, vcetne vas pane, neobejde. Dnes jsou prevazne "nadeje" - vira, materialniho, ale NE ! duchovniho charakteru a tim se i "charakter" lidsky krivi. Predevsim co dnesni civilizovani lide "Zapadniho" sveta postradaji, je laska k bliznimu svemu a vubec k lidem takovym s urcitou toleranci a respektem. Prevlada sobectvi, nenavist a lhostejnost k druhym.

Co se tyce nabozenstvi, at je jakekoliv, tak se to da hodnotit za urcitu druh politiky. Je ale lepsi verit v Boha, nez politikum.

29967

19.6.2004 5:02

RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

Blbobijec blbobijec (zavináč) seznam (tečka) cz 212.?.?.?

Reakce na 29967

Domnívám se že k nějaké náboženské víře se na zemi hlasí více jak polovina lidí. Potom je překvapující jak je možné, že převládá sobectví, lhostejnost atd. [překvapení] [mrknutí jedním okem]

29971

19.6.2004 5:10

RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

Lev 68.?.?.?

Reakce na 29971

Domnívám se že k nějaké náboženské víře se na zemi hlasí více jak polovina lidí. Potom je překvapující jak je možné, že převládá sobectví, lhostejnost atd. [překvapení] [mrknutí jedním okem]
____________________________________________

I ta polovina nevericich staci. Taktez i tak zvani "verici", jsou jenom lide a maji "lidsky" charakter.

29974

19.6.2004 18:18

Lve,

Leto_Atreides acegi (zavináč) seznam (tečka) cz 193.?.?.?

Reakce na 29974

myslím že vetšinu zla nepáchají bezcharakterní oportunisté. Ti jsou jasně čitelní, je jasné o cim jde a dá se s nimi domluvit. Mnohem nebezpečnější mi připadají ti, kteří mají svoji pravdu. Není nic tragičtějšího než slepá víra - v Boha všemohoucího, Alláha, komunismus, nadřazenost vlastní rasy... Tato ideologie pak omlouvá všechno.

Jsem ateista. Přesto si nepřipadám o mnoho horší, než ty drbny z mé rodné vízky, co chodí 5x týdně do kostela. A propos: před nějakými cca pěti sty léty na světě snad ani žádní bezvěrci nebyli. To ale křesťanům nebránilo ve vyvraždění a zotročení celých národů v Latinské Americe (místo aby je nejdřív "lidsky" konvertovali na víru a pak je respektovali), později i Africe... A co křižácké výpravy? Kolik je dnes na světě ateistů? Maximálně stamiliony, kdepak 50 procent.

"Věřím" v demokacii, protože se jako systém řízení společnosti zatím osvědčila nejlépe. Osvícená diktarura sice taky není k zahození, ale kdo zajístí, že vládce bude stále stejně dobrotivý a co po jeho smrti? "Věřím" ve vědu, protože se snaží být objektivní, padni komu padni. Ale o všem pochybuji. Říká se tomu kritické myšlení. Ideály jsou krásná věc, ideologie nikoliv. Ideologie se vám snaží dávat na oči klapky a to bytostně nesnáším.

Pokoj VŠEM lidem dobré vůle. Na ničem jiném nezáleží.

29994

19.6.2004 13:24

RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

djb 194.?.?.?

Reakce na 29960

Naprosto nemam pocit, ze by jakekoli nabozenstvi bylo zarukou cestneho zivota a vubec se nechci hadat o existenci bohu a satanu. Ve je otazka viry konkretniho cloveka.
Ale jedne hmatatelne veci, kterou jste napadl, totiz za Bibli verzus telefonni seznam, bych se zastal. V Bibli je vice myslenek a nekdy velmi rozumnych, nez v telefonnim seznamu, ale asi jste ji necetl. Je otazka, jak s nimi pak kdo nalozi, to uz je zase casto pruser.
Ale v zakladu preci nemuzete rict, ze kdyby se lidi ridili alespon vecmi typu, nezabijes, nepokrades(o tom jste snad slysel), tak by to nebylo uplne od veci.

29983

19.6.2004 10:49

RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

don Rodrigo 82.?.?.?

Reakce na 29959

No...a mame tu aj Gnostika..heh [smích]

29978

19.6.2004 0:48

RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

P.Peshmerga 69.?.?.?

Reakce na 29948

Bismillahi rachími wa rachmáni,
Ash-shadu an la ilaha illallahu wa Muhammadun rasullalláh. Alláh mu určitě odpustí - on taky nemá nic jiného na práci - co ten nevěřící ibn kalb prohlásil o proroku Mohhamedovi (peace be upon him).
Těch hadithů, které si vymysleli různí ti kalifové, imámové a quasi vykladači Koránu (umm al kitáb), kteří si podobně jako křesťanští kněží udělali z islámu dobrý business, je tisíce a jen některé jsou uznány jako "pravdivé".
Prorok Mohammed (peace be upon him) byl svatý člověk a bylo mu těch žen bez mužů a sirotků prostě líto. Tak to bral hlava nehlava, mladá, stará, no difference. A ta vnuknutí měl opravdu častá. Dneska by ho za to zavřeli and rightly so.
Hayya alal saláh, hayya alal falah. As salátul khairum min an-naum.
Salam alaikum wa rahmatullah.29962

19.6.2004 3:58

RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

Lev 68.?.?.?

Reakce na 29962

Pane Peshmerga, Abraka Dabra. Stale vas obdivuji, jaky jste dobry Fakir, ale Bohu zel a Allahu odpust mi, vubec vasi hebrejstine nerozumim. Urcite v te tak zajimave reci, chcete nam sdelit neco pekneho. Byl bych moc rad a pak vam projevim i svuj vdek, pokud mi a snad i nam, to napisete v podtitulku, hezky Cesky. K tomu vam dopomahej Allah - je věčný !

29968

19.6.2004 5:08

RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

P.Peshmerga 69.?.?.?

Reakce na 29968

Milý pane Lve Mojsejeviči,
před časem jsem dodal k Vašemu nicku Lev otěčestvo Mojsejevič, tak to dnes, bohužel, musím vzít zpět a omluvit se. Pokud považujete můj text za hebrejštinu, tak asi hebrejského původu nejste a jak to tak vypadá ani v budoucnosti nebudete. Celý ten text, který jsem napsal je jak Korán začíná (Ve jménu Boha milosrdného.. blabla bla bla...) a je to ve spisovné arabštině. Na konci pak zvu všechny věřící (nikoliv křesťanské ďaury, kteří skončí v pekle, žádné hurisky) k modlitbě a upozorňuji je na to, že je lepší se modlit než chrápat. Ta konvertovaná muslimka tomu jistě porozumí. Měl jsem příležitost 3 roky žít a pracovat v jedné z těch Alláhem požehnaných zemí, a jelikož jsem osoba zvídavá naučil jsem se arabsky psát a číst a zajímat se o tu Umm al kitáb čili matku knih Korán. K islámu jsem nekonvertoval, ale pokud budete mít osobně zájem, je to velice jednoduché. Stačí, v přítomnosti 2 svědků, říci Aššadu an la illáha illalláhu wa Muchammádur rasulallách a je z Vás muslim. Ale pak byste ale musel přestat chlastat a dodržovat 5 pilířů Islámu.
Doufám, že jsem zodpověděl na většinu Vašich otázek and in the meantime, may the Grace, peace, and everloving kindness of our true Lord Jesus Christ be upon you, Sire, for uncounted years.
Your ever faithful and obedient servant,
(ecce signum) Fr. P. Peshmerga

29973

19.6.2004 16:32

RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

Lev 68.?.?.?

Reakce na 29973

Dekuji pane za vase vysvetleni - Buh i Allah s vami.

29988

19.6.2004 16:57

RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

P.Peshmerga 69.?.?.?

Reakce na 29988

Rádo se stalo, pane Lve. May Allah - as of this moment bless every step of your life. Sallallahu alaihi wa sallam - peace be upon him.
A kdepak je náš přítel soudruh-pan M. Peleška? Už jsem dlouho od něho neslyšel, snad nenatáhl bačkory.

29989

19.6.2004 19:32

RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

Lev 68.?.?.?

Reakce na 29989

>Rádo se stalo, pane Lve. May Allah - as of this moment bless
>every step of your life. Sallallahu alaihi wa sallam - peace
>be upon him.

>A kdepak je náš přítel soudruh-pan M. Peleška? Už jsem
>dlouho od něho neslyšel, snad nenatáhl bačkory.
_________________________________________

Dekuji vam, za vasi slusnost pane, i za vase prani v poselstvi Allahove pro me nezbytne kroky v mem zivote. Chci verit, ze je to od vas uprimne - God bless !

Jo pane Peshmerga, s panem Peleskou vam nepomohu. Pokud mate jeho e-mail, tak mu muzete osobne a bezuhonne napsat. Myslim si, ze pan Peleska neni zly clovek. Dulezite, je mu rozumet.

29995

19.6.2004 20:46

RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

P.Peshmerga 69.?.?.?

Reakce na 29995

Milý pane Lve,
mé přání aby Vás Alláh doprovázel na každém kroku je opravdu upřímné a není to jen taková polská grzecznosc (slušnost) na způsob, "Niech pana szanownego (váženého či ctihodného), cholera jasna sklenci (zabije)". Já vždycky začínám s "Good morning, Sir", protože od "Good morning, Sir" do "You SOB" je krátká cesta, ale opačně to trvá trochu déle. Salam allajkum.

29999

19.6.2004 23:27

RE: rasulallách a je z Vás muslim.

Peter Veliky 198.?.?.?

Reakce na 29973

Hm, a to se Vqm chtelo ztracet cas na studovani jazyku pologramotnejch muhamedu? To uz bych se radsi ucil jazyku opic, ty prej tez dovedou do jiste miry komunikovat.
A kdyz byste se stal tim muhamedem, mel byste tez pravo na 72 virgins, v pripade ze byste zahynul hrdinou smrti podrezavanim krku non-muhamedu?

30000

20.6.2004 1:42

RE: rasulallách a je z Vás muslim.

P.Peshmerga, Mgr Paed 69.?.?.?

Reakce na 30000

Tak teď se musím zastat těch, podle Vás "pologramotných" vyznavačů islámu. Bývaly, zdůrazňuji bývaly, doby, kdy veškerá lidská kultura či civilizace se koncentrovala kolem severoafrického kontinentu (včetně dnešního Španělska, části Sicilie) a Blízkého východu,hlavně Syrie a dnešního Iráku. A jako každá "říše" (Řím, Řecko, Egypt, Napoleon, Hitlerovo Německo atd.) dosáhla svého vrcholu a pak kolabolovala. Něco podobného se může stát i USA. Už teď začínají hnít od středu.

Pokud jde o ty panny (72 hurisek v ráji na každého mučedníka - to musí být výdrž), to byste měl raději prodiskutovat s tou konvertovanou Češkou, ta by Vám to určitě vysvětlila, ta už to má v té palici úplně "vymyté".

30002

19.6.2004 4:52

RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

Blbobijec blbobijec (zavináč) seznam (tečka) cz 212.?.?.?

Reakce na 29962

[smích] To mi trochu připomíná Opočenského. Ten to bral taky hlava nehlava a vnuknutí měl taky často že nedokázal odolat. Navíc toto dítko Israele preventivně zavraždilo mladého skinheada, aby ochránilo kohosi před možným hrozícím útokem ze strany skinheada.

29969

18.6.2004 11:47

Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

Muzeme se bavit stale dokola ,co se ma a co ,kdo nema,ale trenice mezi muslimy a krestany jsou,ty posledni jsou z Indonesie a ovsem i ze severni Afriky,jakmile jsou muslimove v mensine ,tak se mluvi o toleranci,ale ,jakmile jsou ve vetsine,jako v te Indonesii,tak tece krev.Proto by muslimove meli zustat ve svych zemich a krestane rovnez,ale ,bohuzel to dnes nejde ,nebot tyto nabozenske a i socialni nepokoje politici vyuzivaji ke svym planum,vemte jen ten 11 September,co vsechno s tim nadelay ,aby zmenili obcanske zakony a zrusili mnoho obcanskych svobod ve jmenu nasi bezpecnosti,coz se ukazuje denne ,ze mame vic terroristickych utoku,nez kdykoliv jindy.Kolik desetileti vsechny vlady ,jak demokraticke anebo komunisticke chteli zmenit cikany a co to stalo penez a zmenili je ?
Myslite ,ze v krestanskych zemich zmenime muslimy a zejmena ,kdyz jednoho dne se stanou vetsinou obyvatelstva.Mala ukazka byla v Sydney v Australii ,kde doslo k nasilnostem mezi libanoskou spolecnosti a krestanskou,tedy devcaty ,jez byly znasilnovany a pohled na ne byl ,ze jsou k.....,cely okres byl zmene na libanosnske uzemi,prisoudnim jednani byli jeste rozhorceni rozsudky a vyhrozovali soudci a policii odvetou.Mam dojem ,ze multikulturni spolecnost je nesmysl,jakmile jedna skupina v poctu sveho klanu prevysi nad ostatnima ,tak zcela opomine domaci obyvatelstvo a chce vse zmenit ke svemu obrazu a to je prvni ukazka blizicich se tretu ,od pole hospodarskeho a konce polem politickym.Domaci zakony prestanou byt respektovany,muslim uvazal svou zenu za nohu u postele a drzel ji doma proti sve vuli.Uz ,zde byl pripat otce ,ktery svoji muslimskou dceru "ponaucil" ze nemuz echodit s australskym chlapcem a jine.Zde se vyskytl odpor proti nekterym ,kteri v ramci svych zvyku provadeji chirurgicky zakrok na zenach,take jsme meli soudni tahanici ,kdyz Vietnamci snedli psa ,to je v Australii neco nemyslitelneho,tady nechteji ani konske maso ,rici ,ze jste jedl koninu,tak okamzite jste spolecensky klesl,zde se necha kun dozit na zahumenku a proste i jine problemy,v muslimskych zemich urcite nemaji tancirny,nebo disko,rozhodne nepiji pivo a nebo neco ostrejsiho,proste ,stret kultur a nabozenstvi ,vetsinou vyvolal nasilnosti a dnesni svet je jich plny,Americane si mysli ,ze Iraku daji "demokracii",no to je uplny nesmysl,nebot ,tam politicky nedospeli k tomuto daru starych Reku,nebot i ta ,udajne demokracie americka se vubec nepodoba te recke,takze ,svet celi mnoha problemum,ale multikulturni smisenina spis prinese problemy ,nez ulevu a bezpecnost mistnich-domacich obyvatel,jestli,navstevnik chce domaci prava stejne,jako kazdy jiny,tak predevsim nesmi chtit vyjimky,oproti domacim obyvatelum.

29925

18.6.2004 12:07

RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme B

Leto_Atreides acegi (zavináč) seznam (tečka) cz 160.?.?.?

Reakce na 29925

Naprosto souhlasím!

Petra udělala velmi správně, že se jako muslimka přestěhovala do islámské země. Proč totéž neudělají další, pokud jim Evropa nevyhovuje?

Multikulturní společnost je samozřejmě totální blbost; čím méně toho dvě skupiny mají společného, tím více je mezi nimi třecích ploch. V etnicky, kulturně a především nábožensky homogenní zemi zkrátka nehrozí občanská válka (Rwanda, bývalá Jugoslávie, Izrael etc.) I USA jsou plná ghet, přestože tamní vlády vyhnaly během let "pozitivní diskriminaci" do obludných rozměrů.

Tuto teorii nabourávají snad pouze zmínění Vietnamci či snad asiaté obecně. S těmi jsem opravdu (na rozdíl od jiných menšin) nikdy žádný problém neměl. Jestli se máme od někoho co učit, pak právě od nich.

Četl jsem krásný fejeton o zesnulém americkém prezidentovi Reaganovi. Komunismus prý ekonomicky položil na lopatky právě proto, že věci viděl jednoduše (nebudou mít na hvězdné války a zkolabují), neboť věci většinou jednoduché bývají. (Pseudo)intelektuálové je jen zbytečně komplikují, takže se nikdy nic kloudného neudělá (rizika jsou přece tak velká!) Takže: muslimům asi bude nejlépe na Středním východě, křesťanům a ateistům zase v Evropě. Čím více budou obě strany respektovat "svá" teritoria, tím lépe.

29926

18.6.2004 12:13

Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

To je dnesni obrazek sveta v boji o moc nad celym svetem,to nejsou jen muslimove,zide a jini,celkove ,je to jeden velky blazinec.


On the other side - we have the Divine Plan. The counterfeit of which is playing out now with "Reckless Abandon". The Neocon Cabal, a wholly owned subsidiary of Global Control Inc, a Satanic Manifestation embodied in the Synagogue of Statan "Jews" who craftily acquired the "Authority" to dispense Lies. Manufacturing "Money-Mammon" from thin air, calling "It" credit and loaning "It" with interest which is never printed. This diabolical scheme eludes simple minds. Talmudvision promotes degenerate ideas and false paradigms; which is defined just before paradox in the Dictionary Language plays a Monumental role in deceiving the simple minded. Hence the word Anti-semite. Most socalled Christians don't understand the "Truth" of John chapter 8, and Revelation 3:9. Knowing the Truth innoculates one from the Mind/Heart Virus of Talmudic Lies. Accepting the alleged "Authority" of the "Jewish Bankers" and their reptilian cohorts in the "Media" and "Hollywood" and the "Jewdiciary" places the sinner in Bondage - Debt. Debt and Bondage to the Reptilian - Protocols. A Diabolical Agenda pursued with subtle ferocity and Antagonism directed at the "Christian West", and "Islam" ...Monotheistic cultures with an Aversion to practitioners of Bad Faith. See Kol Nidre. Obviously the Logical Analysis of the Divine Plan would include on the part of Believers some "Good Faith" effort to actually understand the Truth of the Messiahs' message; Did the Messiah "Turn The Other Cheek" when confronting the Edomite reptilian Pharisees in the Temple Treasury ? Stupidity has no long term Upside. - [http://www.israelect.com/reference/Willie-Martin/Indignation.html] - We could find ourselves.....We Are at War - for there is and has been a War for the last 6,000 years give or take a fortnight or two. The Final Battle is Here and Now. The Monster is that Dragon -[http://www.israelect.com/reference/Willie-Martin/Serpent.html] - the Pit Viper manifested in the Synagogue of Satan Talmudic Jews.

29927

18.6.2004 12:23

Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

Zimbabwe - All Whites
& Asians To Be Gone By 2005

No World Outrage At Blatant Racist Despotism. If A White Government
Were To Ethnic Cleanse All Blacks...Imagine The World Response
From Jan Lamprecht
AfricanCrisis.Org
6-14-4

I had this response to my article from a former Rhodesian, now living in the UK - who travelled to Zimbabwe recently. It gives a deeper insight into Mugabe's racism which stretches even against Asians, as well as how the tribal views of Zimbabwe clash - with the Shona's buying into his lies. This suggests that the main killing/oppression to come will be against the Matabele. -Jan

Hi Jan, I have just read the posting from your friend in Zim. On my recent visit to Zim I found the Shona supporters of ZANUPF were all for this policy. It was like they were blind to the mess the country was in, and somehow blamed the whites for it all. The Ndebele I met had quite a different outlook.

They have the opinion that the loss of the whites is the main cause for the dilapidated state of the nation. I must agree with them.

If we take a look at African states since they gained independence, all of them have failed. Surely, this must make the West realise that not one black leader can make a country work, with the exception of Botswana, but even they are soon to be seriouly dented by the Zim economic fallout.

The knock-on effect will also dent South Africa's economic (in)stability. If the 'whites out by 2005' is successful, there will be no hope for the country. In a recent posting to you I said it would take 50 years to bring Zim back to its former status when handed over to ZANUPF in 1980.

29928

18.6.2004 15:27

Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

peter veliky 205.?.?.?

Zde se snazi pisatel svadet vinu zneprateleni muslimu na Bushe. Byl to on kdo srazil WTC a zabil 3000 lidi?
Takhle soudili Spanele po utoku na jejich vlakove soupravy a volili komouse do vlady. Presne jak muhamedi chteli. Za to tez mame vinit Bushe?
Jen si vzpomente na Chamberlina, prinesl mir jak rikal svemu narodu a jak to dopadlo?
Muhamedi privedou svet do jeste vetsi katastrofy tomu verte.

29932

18.6.2004 20:31

Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

Leto_Atreides acegi (zavináč) seznam (tečka) cz 193.?.?.?

Neberte to zle, ale nikdy nepřestanu žasnout, že vůbec někdo v "Boha" věří... Není mi znám jediný vědecky podložený fakt, který by jeho existenci dokazoval. Jen si představte entitu mimo čas a prostor, zná historii a budoucnost každého atomu... Copak by bylo takové bytosti do lidí? Proč by se vůbec obtěžovala s výrobou něčeho tak nedokonalého, jako je člověk? Záleželo by "Stvořiteli" na tom, co si ubohý smrtelník myslí (narážím na rouhání)? Zkrátka evoluční teorie, teorie sobeckého genu etc. mi smysl dávají (to samozřejmě neznamená, že musejí mít nutně a ve všem pravdu), genesis nikoliv.

[oči v sloup]

Ale samotná "víra" samozřejmě může mít i pozitivní vliv - je často nositelem úctyhodných morálních hodnot. Mnohem horší situace ale nastává, když si jedna skupinka myslí, že jejich náboženství je lepší než těch co bydlí vedle...

Petro, nazíráte na věci poněkud zjednodušenou optikou. Že člověk nevyznává judaismus/křesťanství/islám neznemená, že je nutně nemorální. A propos: co takoví buddhisté? Ti jsou myslím mnohem mírumilovnější než výše zmíněná náboženství dohromady.

I v evoluční biologii se dočtete, že se vrozeně chováme "slušně", protože se to zkrátka dlouhodobě vyplácí. A z podrazu - věřte mi - mě taky hryže svědomí a to jsem ateista.

29949

18.6.2004 21:03

Pani Petra je vymysl - nevidite to?

Peter Veliky 205.?.?.?

Zde si z Vas dela nekdo uplneho soufka. Obhajovat islamske nabozenstvi a tradice muze jen neinteligentni, brain washed clovek/ka.
Videla tahle pani video zaznam podrezani krku Americana Berga? Videla muslimske hordy v Irackem Najafu zabit 4 americke civilisty, polit je benzinem a povesit na moste?
Slysela o Palestincich kteri posilaji sve deti (aby dostali 20.000 dolaru)na sebevrazedne akce?
Nekdo zde nadhodil pomery v Saudi Arabii a pani Petra (jestli vubec nejaka existuje)hned se od SA distancovala se svou virou.
Zavrazdil nejakej krestan 3000 lidi sebevrazednym utokem na civilni budovy? (WTC) ?
A co 72 pannen ktere jsou prislibeny Islamskym koranem tem co oni nazyvaji 'martyr' ?
Neco takoveho se zde muselo objevit na vikend. Urcite pani Petra (jestli vubec existuje) zkazila vikend par soudnym lidem.
Allah Akbar oni rikaji. Opravdu tomu pani Petra veri?
Jestli existuje, moc by me zajimalo jak mohla inteligentni zena prestoupit na viru, ktera popuzuje sve verici k vrazdam a teroru!

29951

19.6.2004 0:54

Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

Emma Bovary 168.?.?.?

Jedná se o problém plynoucí ze soužití různých kultur. Nevím proč do toho autor míchá toho blba Bushe. Sice má másla na hlavě dost ale to že nějaká anglická muslimka chce chodit do školy v džilábu za to opravdu nemůže.

29963

19.6.2004 5:06

Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

Petr Veliky napsal:
Zde se snazi pisatel svadet vinu zneprateleni muslimu na Bushe. Byl to on kdo srazil WTC a zabil 3000 lidi? Zde ,pan Petr zapomel,ze jsme na zpravach slyseli,ze to udelal Bin Laden,potom ,to byl Irak,ale potom to udelala Al Kaida a potom... takze ,vlasten ,kdo to udelal ,kdyz zide v ten den neprisli do prace,ale nechali tam neupozornene krestanske a jine "hlupaky" ?
Takhle soudili Spanele po utoku na jejich vlakove soupravy a volili komouse do vlady. Presne jak muhamedi chteli. Za to tez mame vinit Bushe? Spanele na tlak Washingtonu a NATA bombadovali Belehrad ,nejdiv ,nez dostali odvetu,a jejich vojaci sli "pomoct" okupovat IIrak,ktery byl bezduvodu napaden,kolik deti umrelo ,jen na NATO-Amerika blokadu ?
Jen si vzpomente na Chamberlina, prinesl mir jak rikal svemu narodu a jak to dopadlo? Zde nahlednete,kdo vlasten chtel valku s Nemeckem,nebyl to marsal Rydz -Smigly ,ktery rekl verejne 6 srpna 1939 ,ze at chce a nebo nechce ,tak Hitlera a Nemecko prinuti k valce?
Muhamedi privedou svet do jeste vetsi katastrofy tomu verte.
Jestlize provokujete ,ze Mohamedani privedou svet do katastrofy ,tak si prectete zidovske archivy a najdete zajimavou vec ,ze za kazdou valkou byli zide*
Ctenari ,jiz meli cas ,kopie techto archivu cist na tomto foru,proste pan Petr-rikejme mu tak,ma proste 6 milionu v hlave ,ale nevsimse ,ze uz desku v Auschwitz dvakrate vymenili,ale to nevadi ,oz s tim umre .
nejvetsi nestesti ,tak zvanych zidu-chazaru by bylo ,kdyby se krestansky svet nenechal vyprovokovat,ani Mosasadem v arabskem odevu a dohodl se ,ze spolecne ,tyto plany budou likvidovat,tak co potom pane petr Veliky,ktery by byl Petrem Malym.
Vase prispevky jsou ,jak vy rikate antikrestanske a anti muslimske a anti-humalni,nezapomente ,ze jste soudili nacisty v Nurembergu zakonem proti humanite a miru,takze ,stat Isreal a i Vy osobne byste do nej spadal
_----
"An aide to Russian Presi-dentelect Vladimir Putin de-scribed two Jewish-born me-dia tycoons as 'bacteria who live in disintegrating bodies but have to die when the body starts to recover'."

Jewish Telegraph Agency
April 2, 2000
---------------
Noam Chomsky: "If George Bush were to be judged by the stan-dards of the Nuremberg Tribu-nals, he'd be hanged. So too, mind you, would every single American President since the end of the second world war, including Jimmy Carter."
-----------
Gas chambers again. The Jewish weekly "The Jewish Press" (New York) reveals on Feb. 15, 1991 that Saddam Hussein had gas chambers for all Jews. "Iraqis have gas chambers for all Jews".

This latest gas chamber revelation is not yet protected by the German law. It will be, if it becomes relevant to support the common knowledge of the existence of the Hitler gas chambers.
------------
Zde na tomto foru ,uz nemame zadne zacatecniky ,ale dobre informovane ctenare z ne antisemitickeho tisku,ale samotnymi zidy ,kteri nas uci ze svych vlastnich prohlaseni,novin a archivu,za coz jim dik.

29972

19.6.2004 16:14

kdyz zide v ten den neprisli do prace, pise pan No

Peter Veliky 205.?.?.?

Opravdu tomu verite? Myslite ze by nekdou soudnej moh zorganisovat utok na WTC a varovat jen zidy? Za ty dva roky by se to uz provalilo. (v to nepocitam famy jake nam tu servirujete).
Clovek zasne jak dovedete nekdy sneaky nekdy ne way do vsech subjectu diskuse zamontovat Zidy. Ne ze bych je mel nejak moc rad, ale imponuji mi jejich usilim se nenechat zahnat do more. Jsem jejich fanda od roku 67, kdy jsme jim do jednoho v nasi petepacke jednotce drzeli palce a nezklamali nas.
Zajimalo by me co jste si o nich a muhamedech myslel v tu dobu Vy. Co se tyce Allahovych vericich, prectete si pozorne clanek Oty Ulce vytisknutej v ceskych emigrantskych periodikach (Ja ho cet v Kanadskem ctrnactideniku - Novy Domov.
Jeste ted (po dvou dnech) mi z neho jde mraz po zadech.
Nestrasi zidy jako Vy. Jsou to ti druzi.

29985

19.6.2004 20:00

Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

Lev 68.?.?.?

Vazeny pane Leto Atreides, Bohuzel, nemohu vam primo odpovedet pod vas diskuzni prispevek, ktery jste adresoval mi, jelikoz u vaseho prispevku schazi okenko "Reagovat", ale nevadi, snad si moji reakci prectete.

Pokud bych mel byt strucny a vystizny, tak kdyz poprve Svet spatril prvniho jeskynniho muze s trochou iteligence, tak to byl snad i prvni krok, mozna i maticky prirody, dat tomuto "muzi" moznost i ovladat "muze" jine. No a to byl snad prvni zacatek vziku "cloveka", jako takoveho.

Myslim si, za lidstvo uz i v prvnich pocatcich civilizace, prislo na to, ze se da zbytek lidstva nejakym zpusobem ovladat. No tim to vsechno zacalo. Pres snad Faraony, kteri verili v ruzne nebeske ukazy - slunce, mesic atp. az k nabozenstvi. Jak uz jsem zde jednou uvedl, tak mi to pripada, vsechno hodne politicky a vse jde nejak s dobou. Je pravdou, ze nejvetsi zasluhu v tomto deni je ideologie. Neco, co neni videt a na co si clovek nemuze sahnout, zavani zahadou, kouzlem i desem a toto se dalo a stale dava pouzit, proti masam.

Jen se podivejte pane Leto, kolika ruznych smysleni maji pisatele jen v samotnem Zvedavci. Myslim si ale, ze prave v tom, je ta krasa improvizace a volnosti ducha.

29996

20.6.2004 5:30

Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

Jak ,rikam ,ne Veliky ,ale Maly,Ota Ulc ,nestrasi se zidy ,protoze je zid sam.Nakonec ,abyste i sam sobe dokazal ,ze vam nalezi osloveni Maly,tak navstivte pomnik obetem 11 septembra a jdete o jmenech a jejich nabozenske prislusnosti a napiste nam ,kolik je tam zidu ,kteri zahynuli v obou budovach,potom si najdete zase kolik zidovskych zamestnacu a vedoucich bylo zamestnano v budove ,kteri v dobe utoku meli byt v obchode a na pracovisti ,no a potom nam sem dejte svou zpravu ,na co jste prisel a k jaemu poctu jste dospel,kdyby nahodou jste se divil proc se o tom nepise,tak shlednete vsechen ten Kabal kolem Bushe a bude vam to jasne a nebo take nebud,ale to nechame na Vas ,nebot ,Vas vyzkum zkutecnosti uz provedli tisice lidi a dokonce i pozustali si stezuji ,jak je to mozne ,ze .....
Kdyz byste toto zkutecne udelal ,tak jste se vzdalil podle Darwina o jeden krok dal od opic.
Oni dokonce maji video ,jak nastupovali cestujici do pozdeji "unesenych " letadel,ale na tom videu ,zadni terroristi nenastupovali,take se zjistilo,ze seznam od spolecnosti nenese zadna arabska a nebo jina jmena ,jen v jednom letu letel "Arab" ,ale pozdeji zjistili ,ze to byl clen Mossadu ,dodnes nevysvetlili jeho roli v letadle.To chce jenom hledat a zjistovat ,coz da vic prace ,nez lidi kritisovat.
Mimochodem i ten seznam od FBI se zjistilo ,ze dotycni terroristi-mrtvi ,jsou zivi a prihlasili se na ambassade USA ,ze jsou v novinach ,ackoliv nekteri pred roky opustili uzemi USA a od te doby tam nebyli,proste ,to se nepise,ovce by zmoudreli a uz by ovcemi nebyli,kdyz jsme dali tolik trilionu dolaru do ovladani medii po celem svete,tak prece neprizname pravdu,kdyz neprizname ,tak o tom ani nepiseme a kdyz se vysetruje ,tak zpravu nezverejnime.

30003

21.6.2004 15:43

RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

peter veliky 205.?.?.?

Reakce na 30003

Ota Ulc uvadi poznatky ktere i mi, kteri zijeme na Severoamerickem kontinente vidime.
Jeho prislusnost k urcite vire nic neveme z faktu ze nas Muslimove bit by bit zatlacuji do koutka a vykrikuji v zemich ktere je prijali jako emigranty sve nestydate pozadavky.

30032

20.6.2004 5:33

Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

Some people of the Polish kind seem to suffer from megalomania and delusions of grandeur.


No matter what, Polish terrorists fought and died for Bolshevism and, therefore, got what they so richly deserved; Bolshevik democracy and the "Iron Curtain". Compliments of the "American liberation of Europe".

It is correct that two "uprisings" took place. One time the Jews (holocaust victims by today's standard) thought to be able to defeat the German Army (1943) and another time Polish terrorists thought, in their happy delirium "the Russians are coming", to do great harm to the German military and drive them out of Warsaw. And that is were the mental disease of megalomania and delusions of grandeur comes in.

First, in 1939, before the outbreak of the German-Polish war (not World War II ), Polish generals estimated to beat the German Army and be in Berlin within three days. Well, that didn't work out according to their brilliant Polish strategies. Maybe that's the reason for all the Polish jokes. Polish military, much like France's and Britain's after declaring war on Germany three days later, had to run backwards from the very first day of war, which was initiated by the Polish mass-murder of German minorities in those territories annexed to Poland.

On the infamous "Bromberg Blood-Sunday" alone more than 6000 Germans were murdered in the most bestial manner only inferior Slavs can think of. Hitler could not stand idly by and have his countrymen murdered, just like the US could not, allegedly, stand idly by when Sadam, supposedly, murdered Kurds.

The pinnacle of lack of knowledge is the unbelievable statement "The Poles started the Rising with the hope of saving the city from being taken over by the Communists." That is idiocy at its best. The Germans were weakened by six years of brutal war against Bolshevik/democracies, but the Poles, still, in their megalomania and delusions of grandeur were unable to drive the Germans out of Warsaw. And, to hope to stave-off the Bolsheviks with all their American supplies and equipment is more evidence of mental insanity.

No matter what, Polish terrorists fought and died for Bolshevism and, therefore, got what they so richly deserved; Bolshevik democracy and the "Iron Curtain". Compliments of the "American liberation of Europe".

And to equate those "125 000" Poles (terrorists by today&#8217;s standards) dying in the armed Warsaw uprising with 500 000 plus unarmed civilian victims in the nightly firebombing of Dresden, 13/14. February 1945, indicates an incomparable lack of dignity and common sense. While Warsaw was a combat zone, Dresden was a Red Cross City, "protected" by the Geneva Convention.

American terrorists had very little regards for the Geneva Convention then as they do in Iraq today and all the other American/Bolshevik wars in between, torturing and killing their POWs in their concentration camps.

30004

20.6.2004 12:12

Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

Pro Petra Velikeho,on ma rad stare dukazy,ktere uz ovsem nepamatuje,tak mu je pripomeneme.Cely ten 11 September 2001 je jeden velky podfuk na lidi,jestlize bUsh chtel trestat Irak,tak uz mel plany nekolik mesicu predem nes se stal 11 September.Nic se na svete nedeje nahodou.

"Another extremely important information leaked out was that around 4,000 Israelis working in the World Trade Center had been issued a secret directive before the incident not to report for duty on September 11 which they complied with. This is evident from the fact that not a single Israeli or American Jew working in the WTC was reported killed or missing. The EoZ [Elders of Zion] is learnt to have instructed the Zionist controlled media to unleash a vilification campaign against the Muslims portraying them as the perpetrators of the attacks on the U.S. cities."


- excerpts from an article entitled "Zionists Could Be Behind Attack on WTC and Pentagon," posted October 14, 2001 on the IslamWeb site which is registered to the State of Qatar Ministry of Endowments and Religious Affairs. The "facts" in this posting are attributed to the Lahore-based Jihad Times.

The results of an opinion poll commissioned by the Pakistani Web site, http://www.Paknews.com, reported that 71 percent of respondents thought it was a "possible fact" that 4,000 Jews failed to report to work on September 11 because they had advance warning of the terrorist attacks. (The Washington Post Oct. 13, 2001)

30013

21.6.2004 15:39

RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

Peter Veliky 205.?.?.?

Reakce na 30013

Izraelci byli instruktovani neprijit do prace? Podle toho jak nam popisujete zidy, prece by nebyli tak blbi aby se odhalili tim, ze poradi par americkym zidum (ktere stejne nemaji radi) aby neprisli do prace ([smích]
Kdyby za tim utokem byli zidi, nechali soukmenovce zahynout, jen proto aby to nevypadalo podezrele. Kazdej prumernej osnovatel tak velke katastrofy by si to dovedl vypocitat. Common, get real !

30031

21.6.2004 11:24

Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

We also know that senior Bush officials including Donald Rumsfeld and Condoleezza Rice lied under oath to the 9/11 commission, when they stated that they had no information or forewarning of impending terrorist attacks.

But we also know, from carefully documented research that:

There were stand-down orders on 9/11. The US Air force did not intervene. see http://www.globalresearch.ca/articles/ELS305A.html , Szamuely at http://www.globalresearch.ca/articles/SZA112A.html )

There was a cover-up of the WTC and Pentagon investigation. The WTC rubble was confiscated. (See Bill Manning at http://www.globalresearch.ca/articles/MAN309A.html

The plane debris at the Pentagon disappeared. (See Thierry Meyssan, http://www.globalresearch.ca/articles/MEY204C.html)

Massive financial gains were made as a result of 9/11, from insider trading leading up to 9/11 (See Michael Ruppert, http://www.globalresearch.ca/articles/RUP110A.html.)

There is an ongoing financial scam underlying the 7.1 billion dollar insurance claim by the WTC leaseholder, following the collapse of the twin towers (See Michel Chossudovsky, http://www.globalresearch.ca/articles/CHO403B.html

Mystery surrounds WTC building 7, which collapsed (or was "pulled" down in the afternoon of 9/11 mysteriously (For details see WTC-7: (Scott Loughrey at http://www.globalresearch.ca/articles/LOU308A.html).

The White House is being accused by the critics of "criminal negligence", for having casually disregarded the intelligence presented to president Bush and his national security team, and for not having acted to prevent the 9/11 terrorist attack.

The unfolding consensus is: "They knew but failed to act".

This line of reasoning is appealing to many 9/11 critics and "Bush bashers" because it clearly places the blame on the Bush administration.

Yet in a bitter irony, the very process of revealing these lies and expressing public outrage has contributed to reinforcing the 9/11 cover-up.

"Revealing the lies" serves to present Al Qaeda as the genuine threat, as an "outside enemy", which threatens the security of America, when in fact Al Qaeda is a creation of the US intelligence apparatus.

The presumption is that these forewarnings and intelligence briefs emanating from the intelligence establishment constitute a true and unbiased representation of the terrorist threat.

Meanwhile, the history of Al Qaeda and the CIA has been shoved to the background. The fact that successive US governments since the Soviet-Afghan war have supported and abetted the Islamic terror network is no longer mentioned, for obvious reasons. It would break the consensus regarding Al Qaeda as the outside enemy of America, which is a crucial building block of the entire National Security doctrine.

This central proposition that Islamic terrorists were responsible for 9/11 serves * kde mate jediny bod ,kde se rika ,ze 4000 zidu neprislo do prace,to si toho Am,ricani nevsimli,co myslite ?

30028

21.6.2004 15:55

Kam se podela pani Petra, verna muhamedka?

peter veliky 205.?.?.?

I presto ze na tomhle foru mela dost sympatickych usi, ktere ji naslouchali, zmizla jako para.
Mozna se urazila? Mozna si sla postezovat k svemu duchovnimu poradci? Nerikal jsem Vam, ze to byl (celej ten 'Petra' pripad) vymislenej nejakym povedenym sprymarem?
Jak jinak by moh Cech/ka (vetsinou sectelej clovek) hlasat zde takove nesmysly ?

30033

22.6.2004 1:05

RE: Kam se podela pani Petra, verna muhamedka?

google 217.?.?.?

Reakce na 30033

Jak jinak by moh Cech/ka (vetsinou sectelej clovek) hlasat zde takove nesmysly ?
peter veliky -- 205...*


presne tak, ako to robis ty(vetsinou sectelej clovek-Peter der Grosse)

30042

21.6.2004 22:01

Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

Josef 12.?.?.?

Prakticky to tu mate vsechno pekne popletene!
Momentalne je Islam nejrychleji se sirici nabozenstvi. Na svete je 1.4 bilionu moslimu, z toho 10% je radikalni kridlo, ktere ve jmenu Alaha chce vyvrazdit nejen vsechny zidy, ale i neverici jako jste vy tady na Zvedavci, kteri se snazite vinu svalit na zidy a Bushe. Jak vysvetlite vrazdeni, ktere momentalne probiha : Afganistan,Algerie, Indonezie, Indie, Pakistan, Iraq, Palestina-Izrael,Iran, Kosovo, Nigerie, Sudan, Filipiny, Saudska Arabie,Cecna, a dalsi. Spanelsko, pul Francie a Britanii pokladaji za sve uzemi, ktere je treba dobit,stejne tak Balkan az k Vidni. Jestli si myslite, ze ve Francii jsou problem satky na hlave, tak jste na omylu. Problem je , ze muslimove(10% obyvatelstva) se odmitaji podrobit francouzskym zakonum a chteji zit, podle islamskych saria, stejne tak vyrezavani klitorisu divkam je podle francouzskeho zakona zakazano. Zidovske synagogy jsou uz temer vsechny vypaleny a zide se vystehovavaji jak nejrychleji mohou, protoze francouska policie jim uz neni schopna zajistit ochranu. Jenomze vse se zameta pod koberec v zajmu jednotne a proserujici EU. Nedavno byla na CBS 60 minites o tom reportaz a kdyby jen polovina byla pravda tak dekuji nechci. Kamkoliv pronika radikalni Islam tam je vrazdeni a bordel a jestli do vsech konfliktu chcete namichat zidy tak good luck.

30038

22.6.2004 1:50

RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

Lev 68.?.?.?

Reakce na 30038

Jo Jozko, ale kdo ten "bordel" vlastne zacal ? Urcite muslimove. Vite, zbrane se vyrabeji, zbrane se vyvazeji a zbrane jsou prozatim lepsim obchodnim artiklem, nez obili. No a pochopitelne, zbrane se pouzivaji a nici a je pak dalsi poptavka, i nabidka po dalsich zbranich a tak jde ten nadherny "obchod" stale, dokolecka dokola. No a aby se zbrane pouzivaly, tak je treba vyvolavat konflikty, jinak by byly zbrane nepouzity. A kdo dnes vlastni nejvetsi zbrojni potencial a ma tu nejvyssi kontrolu nad zbrojnim prumyslem se smrti ? Tak na to si pane Josefe musite odpovedet uz sam.

30043

22.6.2004 20:53

RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

Josef 12.?.?.?

Reakce na 30043

Znacce "Lev"
Nevim, jak muzete preskocit z problemu s Islamem na vyrobu zbrani.Kdyz uz jsme u nich tak 4000 tanku bylo ruske vyroby, nemluve o kalasnikovech, ktere vlastni i deti. Me osobne vadi , ze rezou hlavy komukoliv a pri tom krici slava Alahovi. Problem je , ze se jedna o civilni zamestnance , kteri zavadi telefoni spojeni, rozsiruji elektrarny a snazi se zemi pomoci. I pres odpor teroristu nezamestnanost v Iraku klesla z 60.% za Sadama na nynejsich 20% a situace se stale zlepsuje. Podezrele je , ze zadny muslim toto pocinani verejne neodsoudi. Je to tim, ze od malicka jsou v mesitach ockovani nenavisti k zidum , krestanum i nevericim. A to na uzemi jak USA , tak Evropy. Bezny dvacetilety kluk umi akorat odrikavat koran na spamet a nenavidet a strilet. Ovsem deti mullahu studuji na universitach na zapade i kdyz prostredi od malicka nenavidi.

30070

21.6.2004 22:01

Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

Emma Bovary 168.?.?.?

Petr Veliky: Většinou s vašimi probushovsky a proisraelsky laděnými příspěvky nesouhlasím ale pokud o jde o causu Jews and WTC9/11 argumentujete logicky a se zdravým rozumem. Obávám se ale že váženého Mr.Nohejla jehož inteligenční kvocient (soudě podle jeho psaného projevu) odhaduji někde v rozmezí 85 až 90 stejně nepřesvědčíte.

30039

22.6.2004 2:13

RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

Lev 68.?.?.?

Reakce na 30039

Pokud bych se i ja mohl vyjadrit k panu Nohejlovi a pokud si dobre vsimam, tak on prebira ( i s dodanim linku ), veskere veci z Webu. Takze, pokud se to nekomu nelibi - jeho vec. Ale pana Nohejla bych neobvinoval, jelikoz tyto pro vas nesympaticke veci, nejsou z jeho hlavy a s IQ, to nema nic spolecneho. Myslim si ale, ze pokud se pan Nohejl osobne projevuje - vyjadruje, ve svych prispevcich, tak ma v mnohem i pravdu, kterou hodne lidi nemuze pochopit a pro mnohe to zni, jako Sci-Fi.

30044

22.6.2004 3:11

RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

Sidonius 24.?.?.?

Reakce na 30044

>Pokud bych se i ja mohl vyjadrit k panu Nohejlovi a pokud si
>dobre vsimam, tak on prebira ( i s dodanim linku ), veskere
>veci z Webu. Takze, pokud se to nekomu nelibi - jeho vec.
>Ale pana Nohejla bych neobvinoval, jelikoz tyto pro vas
>nesympaticke veci, nejsou z jeho hlavy a s IQ, to nema nic
>spolecneho. Myslim si ale, ze pokud se pan Nohejl osobne
>projevuje - vyjadruje, ve svych prispevcich, tak ma v mnohem
>i pravdu, kterou hodne lidi nemuze pochopit a pro mnohe to
>zni, jako Sci-Fi.
----------------------------------------------------------------

No jo, holt :"vrána k vráně sedá, rovný rovného si hledá".[smích]

Myslim si ale, ze pokud se pan Nohejl osobne
>projevuje - vyjadruje, ve svych prispevcich, tak to s jeho IQ samozřejmě souvisí, jako ostatně u každého.

30047

22.6.2004 5:52

RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

Lev 68.?.?.?

Reakce na 30047

No jo, holt :"vrána k vráně sedá, rovný rovného si hledá". [smích]
_________________________________________________

Zdenku Matousku, typicka ceska zavist. Vy by jste mi snad zavidel i mou zlomenou nohu a k tomu jeste ve trech mistech. Jste asi samotar, jelikoz si nemate ke komu sednout a nebo si snad chcete k nekomu sednout, ale on si od vas odsedava, hmm [cool]

30057

22.6.2004 6:55

RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

Vcelicka 24.?.?.?

Reakce na 30057

>No jo, holt :"vrána k vráně sedá, rovný rovného si hledá".
>[smích]

>_________________________________________________
>
>Zdenku Matousku, typicka ceska zavist. Vy by jste mi snad
>zavidel i mou zlomenou nohu a k tomu jeste ve trech mistech.
>Jste asi samotar, jelikoz si nemate ke komu sednout a nebo
>si snad chcete k nekomu sednout, ale on si od vas odsedava,
>hmm [cool]
Leffiku, neodsedava naopak, radi si prectem co pan ZM napise ovsem ve tvem pripade to musi byt vlastni skusenost. Opravdu uz se tesim az napises neco k diskuzi a prestanes se navazet do lidi kteri maji rozum...

[oči v sloup]

30058

22.6.2004 7:19

RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

Lev 68.?.?.?

Reakce na 30058

Leffiku, neodsedava naopak, radi si prectem co pan ZM napise ovsem ve ( vasem pane Lve ) !tvem! pripade to musi byt vlastni ("z"[mrknutí jedním okem] - skusenost. Opravdu uz se tesim az napises - ( napisete ) neco k diskuzi a prestanes se navazet do lidi kteri maji rozum... hmm, ale s tim rozumem, to vy nejste Vcelaku.
______________________________________________________

Vcelaku, je videt, ze jste si dnes přivstal. Asi jste vstavali dva - "on" a vy.

30060

22.6.2004 8:15

RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

Lev 68.?.?.?

Reakce na 30058

Vcelicko, uz vim odkud ja vas znam z Prahy.

Včela i Vcelicka:
dělnické spotřební družstvo v Praze a středních Čechách, založeno 1906. Po vzniku KSČ a po roztržce v dělnických masových organizacích zůstala ( Včela i Vcelicka ) jednotná pod vlivem KSČ. Byla jednou z nejmasovějších dělnických organizací. .... a je to.


30063

22.6.2004 10:08

RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

Sidonius 24.?.?.?

Reakce na 30057


>Zdenku Matousku, typicka ceska zavist. Vy by jste mi snad
>zavidel i mou zlomenou nohu a k tomu jeste ve trech mistech.
>Jste asi samotar, jelikoz si nemate ke komu sednout a nebo
>si snad chcete k nekomu sednout, ale on si od vas odsedava,
>hmm [cool]
----------------------------------------------------------------
No prosím, a hned vím na čem jsem, pan Lev(ák) je snad jasnovidec, jenže pravděpodobně s nádorem na mozku. Já bych vám tu zlomenou nohu vůbec nezáviděl, když tak radši zařídil. A taky se velmi hbitě přibližujete k panu Nohejlovi, pane Löwe. Jen tak dál, páni "bidelníci".[cool]

30064

22.6.2004 2:52

RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme B

google 217.?.?.?

Reakce na 30039

Obávám se ale že váženého Mr.Nohejla jehož inteligenční kvocient (soudě podle jeho psaného projevu) odhaduji někde v rozmezí 85 až 90 stejně nepřesvědčíte.Emma Bovary -- 168.

ked uz sme pri tom, vazena slecna, Bovaryova Emma-bozska odhadkyna, ake IQ odhadujete sebe?
zaujima ma to, a este by som rad vedel, ci pouzivate pri svojich odhadoch IQ pana Nohejla, Raven Matrices II (Mensa International) alebo stary dobry nemecky test Wechslera?
a ak by sa dalo, napiste mi prosim, ci počíte v českej, europskej(Stanford-Binetovej) alebo Cattelovej stupnici!
to viete, musim vediet ten vas odhad, 85-90, nejak zaradit.
a aby som uz celkom neotravoval, tak len tak v skratke, ako sa to odhaduje?

PS. Magnus Blbobijec, nikdy by som nebol povedal, ze ta nasa stara diskusia k niecomu bola. a voila!! dufam, ze ma nezazalujes za copyright na vyrazy (su volne na googli)

30045

22.6.2004 0:42

Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

Emma Bovary 168.?.?.?

Josef: Bacha na paušalizování. Četla jsem studii kde se uvádělo že asi tak polovina francouzských muslimů jsou nábožensky velmi vlažní a v podstatě se stylem života neliší od běžných Frantíků. Ostatně i v otázce na šátkovy zákon je francouzská muslimská komunita rozdělená. Druhá polovina svoji víru prožívá intenzivněji a mezi nimi je bohužel menšina radikálů o nichž platí co píšete.

30040

22.6.2004 3:40

RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

68 68.?.?.?

Reakce na 30040

Frantici byli vzdycky rozdeleni. Nikdy nevedeli, jestli maji vitat Hitlera a nebo americany.

30052

22.6.2004 13:56

RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

Josef 12.?.?.?

Reakce na 30040

Emma pise :"Josef: Bacha na paušalizování"....
Ja nepausalisuji, ja napsal deset procentech islamistu, Vy pisete o polovine!"(asi tak polovina francouzských muslimů)".....
Dnes rano je clanek v novinach o nedostatku turistu ve Francii a take to svadi na Bushe.

30068

22.6.2004 3:15

Reknete sami, nepripomina vam to ctyricata leta ?

Lev 68.?.?.?

Mučení iráckých vězňů americkými vojáky má inspiraci z Izraele
Mučení iráckých vězňů americkými vojáky ve vězení Abu Ghraib - bití při každé příležitosti, ponižování, fotografování vězňů - to všechno zažil Palestinec Anan Labadeh loni v březnu jako vězeň v izraelském vojenském táboře, píše list Washington Post. Izraelci mají ale tyto techniky dokonale vypracované. Jejich techniky jak rozložit vězně jsou daleko pokročilejší. "To, co Izraelci dělají, je daleko efektivnější než bití. Tři dny bez jídla a bez spánku a jste ochoten jim říci cokoliv. Je vidět, že Američané byli jen amatéři."

(Shodou okolností jde o podobné techniky, jaké používala v padesátých letech při procesech se Slánským česká Stb, když potřebovala přimět obžalované, aby se přiznali k "zločinům", které nespáchali, a naučili se své výpovědi nazpaměť.) Americký list pokračuje:Izrael řeší už celá desetiletí otázky, které vyvstaly v Americe v souvislosti se skandálem v Abu Ghraib. Kde je v demokracii hranice mezi vynucováním výpovědi a mučením? Jaké techniky výslechu jsou morálně přijatelné, když vyslýcháte podezřelého, který má zřejmě vědomosti o blížícím se teroristickém útoku? (Podle mezinárodních zákonů není mučení přijatelné nikdy.)

I když izraelští činitelé nepoužívají slova "mučení", Izrael je zřejmě jedinou demokracií západního stylu, které přiznává, že oficiálně schvaluje týrání vězňů při výsleších. V roce 1987 po dlouhé debatě v právních a bezpečnostních kruzích vypracovala státní komise tajné předpisy pro vyšetřovatele, podle nich lze užívat toho, co komise označila za "mírný fyzický a psychologický nátlak". V roce 1999 izraelský Nejvyšší soud tyto předpisy zrušil a rozhodl, že mučení je za každých okolností protizákonné.

Avšak jakmile vypuklo druhé palestinské povstání a zejména po celé řadě ničivých sebevražedných atentátů začala izraelská tajná policie znovu užívat fyzického násilí jako běžné praxe. Při tom ji podporuje většina izraelské veřejnosti, které nevadí, že dochází v boji proti terorismu k mučení Palestinců. Celá řada izraelských premiérů a ministrů spravedlnosti buď popírala, že by tajná policie užívala mučení, anebo ho ospravedlňovala jako nutné opatření proti teroristickým útokům.

Když koncem osmdesátých let se Hannah Friedmanové, pracovnici Asociace za občanská práva v Izraeli, dostaly do ruky první případy obvinění z mučení, bylo nesmírně obtížné najít právníky, zabývající se lidskými právy, kteří by byli ochotni se těmito případy zabývat. Nakonec spolu s profesorem Stanley Cohenem, který se přistěhoval do Izraele z Jihoafrické republiky, založili Veřejný výbor proti mučení v Izraeli.

30048

22.6.2004 3:19

RE: Reknete sami, nepripomina vam to ctyricata leta ?

Lev 68.?.?.?

Reakce na 30048

( pokracovani ):

Mučicí procedury nebyly nikdy v Izraeli oficiálně zveřejněny, ale každý Palestinec, který kdy byl zatčen, je zná. Vězni byli nuceni celé dny stát, anebo byli v železech ve zkroucených pozicích na nízkých stoličkách, ta procedura se jmenuje šabah. Bylo jimi násilně třeseno, byli zbavováni spánku, bombardováni hlasitou nepřetržitou hudbou, vystavováni extremům horka a zimy a donuceni defekovat v šatech. Na hlavu jim byly umisťovány kapuce, páchnoucí močí nebo zvratky.

Tyto techniky měly širokou veřejnou podporu. V roce 1996 je podpořilo 73 procent Izraelců. Občas vyšetřovatelé mučení trochu přehnali.

Během času byly vypracovány jemnější a méně brutální praktiky. Když byl Ziad Arafeh zatčen poprvé v roce 1983, vyšetřovatel si nasadil gumové rukavice a mačkal mu varlata tak, že vězeň řval bolestí. Jindy byl Arafeh vězněn podzemí v malé studené cele a každých několik hodin ho strážci polili studenou vodou. Později se přesunul význam na psychologický nátlak. Před rokem byl po zatčení Arafeh podroben spánkové deprivaci, nebyl ale bit.

Je velký rozdíl mezi vojáky a vyšetřovateli. Vojáci jsou normálně brutální a krutí, kopají a ponižují vězně podobně, jako tomu bylo v Abu Ghraib. Vyšetřovatelé se chovají daleko profesionálněji.

Novými technikami v poslední době je režim spánkové deprivace, umisťováni do želez, fackování, bití a kopání, vystavování extremnímu horku a chladu, nadávky a urážky a dlouhé věznění za nelidských podmínek.

Anan Labadeh, 31, který je na kolečkovém křesle, protože spadl z balkonu v třetím patře, když ho honili koncem osmdesátých let kvůli házení kamení izraelští vojáci, byl loni v únoru zatčen v Nablusu kvůli podezření, že pomáhá extremistům. Byl vězněn měsíc a pak propuštěn bez obvinění. Labadeh konstatuje, že ho během věznění běžně bili a kopali vojáci, kteří ho eskortovali do vojenského střediska a pak po dobu dalších tří dnů jiní vojáci. Byly mu zavázány oči, byly mu odpírány voda a potraviny, byl zanechán venku v dešti a v zimě, byl podroben spánkové deprivaci a nucen močit a defekovat v šatech.

"Byl jsem vyčerpán," svědčí. "Čas přestal existovat. Druhý den dál pršelo a já nevěděl, jestli je ráno nebo večer."

Každý večer přicházeli vojáci a nechávali se fotografovat s pomočeným Labadehem, připoutaným ke svému kolečkovému křeslu. Bili ho a uráželi. "Seděl jsem tam, invalida na kolečkovém křesle, a jediný voják neřekl: Přestaňte."

Právník izraelské vlády, kterému list Washington Post předložil problémy, jimiž se zabývá tento článek, vyjádřil přesvědčení, že vnitřní normy brání Palestince před náhodným týráním a zdůraznil, že pro Izraelce je nejdůležitější vlastní bezpečnost. Pro Izraelce toto není problém.

Ale pro mnoho Palestinců je mučení jádrem všeho. Labadeh konstatuje, že k mučení vězňů jako v iráckém vězení Abu Ghraib vždycky dochází, když je země pod vojenskou okupací. Proto ho fotografie z vězení Abu Ghraib nepřekvapily.

( vynato z BL )

30049

22.6.2004 5:38

Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

Jeden z mnoha zidu ,ktery se nebal promluvit.

Of course there were Americans on board and this is the subject of my open
letter.

There are several millions of Jews living in the United States. The bulk
of us are Reformed Jews. Nearly all of us consider ourselves to be Americans.
We and our children are proud to have served in the American military and
even prouder to be citizens of the one nation that has welcomed refugee Jews,
fleeing from European persecutions, and permitted them free access to
American society.

A much smaller percentage of American Jews are Zionists. They view
themselves as Jews first, Israeli&#8217;s second and, perhaps, Americans third.
Their complete allegiance is to the state of Israel and not to America.
They send money to Israel and, when they have access to it, military and
commercial secrets. They are the Pollards of this country. They do not represent the
rest of us at all.

The State of Israel has always been a Zionist state. It was born in
violence and hatred. Jews, mostly from Poland, invaded the Palestine area,
killing and maiming anyone who stood in their way: Arabs, British
soldiers, civilians and even high UN officials. Bombings, bank robberies, arsons and
mass murder attended the birth of this state. One man, Menachim Begin,
blew up a hotel full of people and was later made Chief of State!

The Zionists have fastened themselves onto the instruments of power in the
United States, feeling, rightly, that American soldiers, and most
importantly, money, will nurture their state and protect it from their many enemies.

Instead of making efforts to co-exist with their neighbors, Israel has
constantly attacked the impoverished Palestinian Arabs and killed as many
of them as they could. The IDF has had no problem murdering Arab men, women
and children. It has had no problem destroying the homes and businesses of the
reviled Arabs and their sole, stated aim, is to drive the Arabs out of
their homes so that Jews can take them over.

How redolent this is of the attacks by the Nazis, the Poles and the
Russians in recent times past! It is true that the abused child becomes
the abusing parent and Israel has in truth become the National Socialists of
the Middle East.

The Zionists have infiltrated the American government to a remarkable
degree. They have gained an astonishing hold in the American mass media.
CNN, Time Warner, the New York Times, the Washington Post, Newsweek and Time
magazines and a host of other media giants are either owned outright by
Jews or are under the control of Jews.
J

These mighty organs daily pour out a great stream of pro-Israel commentary
while Jewish organizations such as the ADL and various other pressure
groups, make constant, threatening demands on a subservient American legislative
entity.

The fact that there are many Jews in America that view such blatant and
ruthless manipulation with horror is never reported in the media.

30054

22.6.2004 5:43

Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?


We are the silent Jews although we outnumber the loud ones twenty to one.
Our views, those of tolerance and moderation, are never seen in the media
but the frantic, fanatic views of the hysterical Zionists receive daily,
slavish attention.

The American pubic is not stupid but it has no voice to express its
concerns. Faked opinion polls, pious statements about Israel as &#8220;America&#8217;s
best ally&#8221; can be seen daily in all the major branches of the media.

Believe me, Israel is not America&#8217;s best ally. Through the Israel lobby,
American leaders and legislators do as they are told. The consequences of
refusal or worse, opposition to Zionist demands is orchestrated oblivion.
Furious because President Harry Truman blocked the sale of weapons of
destruction to the rampaging Zionists in 1948, Jewish money backed Thomas
Dewey. An assassination attempt was launched by the Stern Gang against
Truman but failed.

The British, the United Nations and the United States eventually let the
Zionists have their murderous way in Palestine because they grew tired of
the constant acts of savage terrorism which seemed to inspire the terrorists
to even greater infamies.


These miserable, vicious and ideological creatures have nothing to do with
the great majority of American Jews. We deplore their savage, manipulative
behavior because we know from bitter experience that eventually the
American public will become aroused and infuriated. When that dismal day comes, and
it will come, all the rest of us will be held to account for the savage
brutes like Sharon and his butchers. We will become the eternal victims of a
population enraged by the ruthless and self-serving manipulations of a
small, detestable handful of chronic fanatics. We will, at last, lose the respect
of our colleagues, our neighbors and our friends and again, the eternal
wandering will begin.

Note here that Israel is afraid of Saddam Hussein. He has attacked Israel
before, just as Israel has attacked him even earlier. Why should valuable
Jewish youth be sacrificed in a war with Iraq when expendable American
youth can accomplish the same thing? Perhaps, and I have learned this from a
close friend in the Israeli Ministry of Defense, Israel and America can also
attack Saudi Arabia and thereby gain military control of two major oil producing
areas.

The American President is not an intelligent or reasonable man but those
who control him are and they, and the Israeli lobby can see that if both
America and Israel can wrest control of oil from the Arabs, both countries
will be better off&#8230;from the Zionist world view. Jews can make money from
the captured oil fields and some of this can be stuffed into the pockets of
America&#8217;s notoriously corrupt legislators&#8230;and bureaucrats.

This is a suicidal, very short-term policy. By catering to American
religious fundamentalists, Jewish groups and the oil industry, Bush is

30055

22.6.2004 5:51

Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?


digging the grave, not only of his own erratic and fanatic administration but also
of very loyal American Jews.

The President may be a stupid man but his handlers are not but they are
all so myopic that they cannot see that they are rushing in haste towards the
top of a very high cliff.

If only it were the guilty, the stupid and the vicious that would plunge
down to their deaths, nothing would be lost and much gained but they will
drag with them tens of thousands, or more, of completely innocent people.

Joel Timmerman

Tak,jak se Vam libila zpoved ,jak se zide koukaji na udalosti v Americe a kdo je vlastne "u vesla",taj ,jak Arial Sharon 3 October 2001 rekl pritomnym novinarum,ze oni-zid e jsou Amerika a ne Americane.Zde muzete postrehnout obavy ,kam tato cesta vede ,nebot kazdy pogrom si zide vlasten udelali svym jednanim sami a oni to dobre vedi,ze "pritahovat sroub " nejd edo nekonecna.Zajimavy komentar rabbina Timmerman-a k holocaustu:
Here I speak of Jews of Europe who had been rounded up by the
Germans, the French, the Italians, the Greeks, the Hungarians and on and on
and shipped to infamous concentration camps like Auschwitz.
Members of my extended family also were in such camps. I had a
total of thirteen relatives on both sides of my family in prison camps.
Of these, one died of a heart attack, eight of typhus and the rest were
released at the end of the war when the camps were overrun so I believe I can
say that I have some personal family experience with this terrible matter.
I find it very difficult to write this but in my fifteen years in dealing
with actual survivors, I have never found a single case where any Jew was
gassed in a Nazi camp.

Many, in fact most, who died succumbed to typhus and our own
records, and those of both the Germans and other countries indicate very
clearly that the total number of Jews who died was far, far below the six
million figure invented after the war.


30056

22.6.2004 19:54

Mate kliku pane Nohejl ze..

peter veliky 205.?.?.?

se zde nemusi platit za kazde otistene slovo. Vy byste se nedopocital. Vase pani Vam to trpi? Sedet u toho hodiny tahem a 'cut and Paste' and 'cut and paste'?

30069

23.6.2004 11:01

Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

trodas 82.?.?.?

Je to jednoznacna provokace [oči v sloup]
Stejne, jako prijit v kukle do banky - a pak zazalovat ochranku, ze na me skocila a pri troste stesti a odporu mi zpusobila nejake to zraneni [chechtot]

Anebo jinak, pokud zije v "nasem" svete, at se obleka po nasem a nechodi zamaskovana, to se u nas netoleruje. Stejne jako muslimove netoleruji minisukne. Se vubec divim, ze tohle nekdo vytahuje, nebot Britove se zachovali velice korektne. Kdyz se ji to nelibi - tamhle je mulimska skola. Stale se ji neco nelibi? Tamhle je Iran, Saudska Arabie ci kde vsude se tyto veci nosi... [oči v sloup]

Mimochodem se divim, nebot 99.9% slecen proste CHCE byt okukovano se zajmem (nejhorsi pro holku je, kdyz o ni nikdo nema zajem a casto clovek vidi na ulici onu snahu o silene a sokujici obleceni za kazdou cenu), takze co ji vedlo k tomuto kroku mohly byt snad jen vysouzene penize, jinak to nevidim... [mrknutí jedním okem]

S takovym pristupem, mila slecno - tahni z nasi civilizace pryc [naštvaný]

30077

23.6.2004 15:34

diskriminace kohokoliv

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 147.?.?.?

není jedno co kdo nosí? já bych nedělal z komára velblouda, ať si každý nosí co chce, pokud tím nikomu jinému neubližuje (tim myslím, že nosit kolem pasu výbušniny zrovna nemusí). Ale když se někomu líbí chodit zabalen v látkách, tak ať. Dle mého názoru je zakazování nošení určitého typu oblečení diskriminace ukazujíc, že zrovna muslimové do západní kultury nepatří. Už vidím američany nebo brity jak úpřijedou do islámské země a začnou nosit uslámský oděv... tohle prostě neberu.

30082

23.6.2004 17:27

není jedno co kdo nosí? (Panovi v anonymite)

Peter Veliky 205.?.?.?

To vite ze je jedno, kdo co nosi. To je tolerance. Pokud nekdo na sebe nenavlece esesackou uniformu anebo KKK robe.
Nam kterym se nelibi islamske agresivni, zabijacka povaha jde hlavne o tu toleranci kterou nejak moc islamisti neprekypuji.
Kolikrat uz zde bylo omilane dokola a dokola ze by ti co se jich zastavaji meli jit zit do tech countries kde je islam vira v majorite. Zkuste si tam otevrit Vas kostel, prodavat pivo nekde na rohu v kramku atd.
Dokonce americka pilotka ktera byla v SA na zakladne, jeji velitel ji nedovolil jet bez doprovodu (ridit auto) po SA (Saudi Arabie). Dokonce si na sebe musela navleknout ten jejich ubor, aby na sebe neupoutala zbytecne pozornost.
Pak zazalovala americkej Pentagon a nic ji to nepomohlo. Byla to jedina US pilotka bojove stihacky a Pentagon na tu skutecnost byl patricne hrdy. Museli ji stahnout nazpet do USA a tim ze zalovala Pentagon, ma ted zarazenej postup.
Kolik krestanu podrezava krku vpavo vlevo jen aby dokazali jak tough oni jsou?
Iransti muhamedi zatknuli Britske vojaky i s jejich cluny kteri umistovali naslouchaci zarizeni do vody kudy Hizbalach pravidelne chodi vyhazovat Iracke ropovody. Iran si preje aby ropa sla nahoru na 60 dolaru za barell a zniceni jinych dodavatelu ropy by jim vyhovovalo ovsem.
Za vsim hledejte ne zidy jak nas ujistuje pan Nohejl ale muhamedy.

30083

24.6.2004 1:40

RE: není jedno co kdo nosí? (Panovi v anonymite)

google 217.?.?.?

Reakce na 30083

ak by vlastnili bomby s laserovym navadzanim, pouzivali by svoje noziky na rezanie slaniny. presne tak, ako statocni americki GIs.

30096

24.6.2004 4:29

Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

Petr Veliky-Nam kterym se nelibi islamske agresivni, zabijacka povaha
-------------
Opet musime tomuto kritikovi pripomenout ,ze dokud nebyl falesne utvoren stat Israel ,tak v teto oblasti byl klid a zide -Babylonsti,zili v miru se svymi arabskymi sousedy po cela stoleti,toho si ovsem Petr Veliky nevsima.
"Former Freanch PM:Creation of Israel by Balfourd Declaration
" a Historic Mistake".Linka http://www.jpc.gov.ps/ipc_e-1/e_News/news2004/2004_06/112.html
Nakonec ,i sam byvaly francousky poslanec priznava,ze utvoreni Israelu pomoci podvodne Balfour-ske deklarace byl naprosto historickym omylem asvet dodnes nese nasledky a zabijeni je na dennim poradku,tim ovsem zide-zionisti ,docela dobre ospravdlnuji jednani Hitlera,cehoz si vsimli mnozi v Americe a zacinaji mu in memorium rozumet.
Takove ADL si dokonce dokaze v Americe ,kritisovat Americany ,ze dosud nazyvaji svoji zemi -krestanskou,ackoliv v Israelu se hlasovalo,ze vsichni Araby by meli byt deportovani ven z Israelu,co kdyby vsechny zeme -krestanske ,deportovali zidy -zionisty ven ze sveho uzemi,tak ,jak se to stalo v mnoha stoletich predem.V Israelu panuje presvedceni ,ze Arabove nemaji mit zastoupeni v Israelskem parlamentu,budiz ,proc nevyhazi Americane israeske-zidovske ministry z vlady USA,v nekterych zemich by takto prisli o celou vlady a i ministerstva by se vyprazdnila.Mimochodem ,zeme ,kterou Israel okupuje je palestinska -arabska ,nepravem ziskana na zaklade falesnych biblickych podvodu-Chazari nejsou zide.
Annan Sees'Alarming Resurgence' of anti-Semitism-oris that semi-antiism.What is a semite and how did ashkenazim Khazar-nonsemitic "people" become semite?
Jak je videt ,tak zvany anti-semitismus dela Amann-ovi potize,zejmena ,kdyz je zenat se zidovskou.Cele to UN vzniklo na zaklade planu zidu ,utvorit organisaci ,kterou budou kontrolovat a tak i deklarace UN sepsali tri zide ,ackoliv tato organisace ma representovat billiony lidi,tak ,tri zide sepsali pravidla ,tak ,jak zid Balfour a zid Rothchild si udelali prohlaseni o pristim domove svetoveho zidovstav,nove rise Chazaru-Israel.

30099

24.6.2004 21:26

RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

Josef 12.?.?.?

Reakce na 30099

Pane Nohejl!
Jste vyborny na objevy zidoviny. Kdyby jste psal detektivky, nebo dobrodruzne romany tak by jste mohl mit velky uspech!
Ale k veci: Mohl byste najit zidy v konfliktech v Alziru,Afganistanu,Indonezii,Indii,Pakistanu,Nigerie,Sudanu a
na Filipinach. To je jen nekolik mohu pridat Cecnu,Spanelsko a pripravovane utoky v EU a dalsi. V USA to jste vysvetlil, tam utoci proti zidum.

30118

26.6.2004 5:52

Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

Pane ,Josef ,nebudte naivni,Vase priklady o zidech z jinych statu nejsou dobrym prikladem pro jednu jistou vec ,pokud zide ziji v muslimske zemi a jsou v mensine ,tak se chovaji slusne a drzi se "pri zemi",tak se zide ,jen osm procent chovalo mirumilovne v Palestine do roku dvacatych,ale potom zacal priliv Chazarskych zidu a zapocalo se s terrorrem,nebot na sve strane meli i okupacni silu Britanie ,nejdete si ,jak okupacni sila trestala Araby pokud u nich nasli naboj do pusky a najdete si ,jak zide byli vyzbrojeni oproti Arabum.
TAKZE ,DRUHYM POLEM NASI DISKUSE MUZE BYT ,CO DELAJI ZIDE ,KDYZ SE I V MENSINE ZMOCNI VLADY,TE D,JE TO VLADA AMERIKY ,KDE VSICHNI NAHORE JSOU ZIDE,KTERI POSILAJI DO VALKY AMERICANY PRO DOBRO STATU ZIDU.
DRUHYM PRIKLADEM ,JAKO PODLE AMERIKY JE ,KDYZ PREVZALI VLADU V RUSKU,KDE TROCKY -BRONSTEIN REKL ZE RUSKO UTOPI V KRVY-100 MILIONU KRESTANSKYCH PRAVOSLAVNYCH OBCANU TO ZAPLATILO ZIVOTEM.
Vlada -zidovska ve Washingtonu nema zadne dukazy o Saddam Hussejnovi,ze mel zbrane hromadneho niceni a presto pozabijela tisic eobcanu tohoto statu,zeptejte se sam,kdo doopravdy zabil tyto lidi zide zvedeni Ameriky a nebo ovladany Americky obcan na ktereho uvalili Patriotic law ?
Pod komunismem -zidovskym,Slansky a spol se Ceskoslovensko zucastnovalo v podporovani mnoha osvobozeneckych hnuti,dela to ceskoslovensky obcan a nebo zidovska klika vladnouci Ceskoslovensku,mimochodem,Ceskoslovensko proti charte spojenych narodu vyzbrojovalo terroristicke oddily zidu-zionistu proti Arabum a dalo jim dokonce uz v roce 1947 stihacky a vyskolili jejich letce,myslite si ,ze Ceskoslovensky obcan je zotpovedny,tak ,jako ten americky za zavrazdene Araby?
Zkuste o vecech premyslet,proc ted kolem sveta ,mnohe vlady -demokraticke-jdou pomahat Washingtonskym zidum proti Arabskemu svetu?
Proc ,politici v nasich zemich skaci ,jak zid eve Washingtonu piskaji v Australii bylo 70% proti valce v Iraku,v dobe presidenta Roosvelta bylo 90% Americanu jit do valky v Evrope a jak to zid Roosvelt zaridil a nakonec nejvyssi general byl zid Eisenhauer,ktery velel vsem spojeneckym armadam a nechal statisice nemeckych vojaku umrit hladem ve jmenu budouciho Israelu a cos e deje dnes ,kdyz joe Israel provadi muceni na smlouvu s "americany" v Bagdadu,proc je bily-krestan- clovek tak hloupi?

30153

26.6.2004 18:16

Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

Josef 12.?.?.?

Pane Nohejl!
Moje otazka znela:"Mohl byste najit zidy v konfliktech v Alziru,Afganistanu,Indonezii,Indii,Pakistanu,Nigerie,Sudanu a
na Filipinach????. To je jen nekolik mohu pridat Cecnu,Spanelsko a pripravovane utoky v EU a dalsi.
Prave jsem vyjmenoval zeme, kde zide vubec neziji a poznate to take podle toho, ze se vyznacuji chudobou, prave pro nedostatek zidu.Ceskoslovenska republika byla na prvnim miste v HDP na hlavu a sesta ekonomie na svete. Po roce 1946, kdy vyhnali zbytek zidu , (co Hitler nestacil povrazdit) do Izraele jde ceska ekonomie dolu a ani dotace z EU situaci nezlepsi. Americane rocne pumpovali do NSR 50 miliard $ aby se Nemci udrzeli nad vodou a nedoslo ke zkomunisovani, protoze vedeli, ze Nemci pro nizkou pritomnost zidu by se ekonomicky slozili. Kdyby v Cesku byli pritomni zide, nikdy by nedovolili prodat vsechen klicovy prumysl zahranicnim firmam. Sice si zachranili nejaka pracovni mista, ale profit z republiky kazdorocne odchazi do zahranici, takze to zarucuje konstantni nedostatek penez ve statni kase na infrastrukturu, penze, skoly a platy ucitelu. O financich na rozvoj a vyzkum ani nemluvim. Prave zide jsou machri na vytvareni kapitalu a o tom v CR nema nikdo ani paru a kdo nejake penize ukradne zmizi na Panenske ostrovy.

30165

26.6.2004 19:24

RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

Lev 68.?.?.?

Reakce na 30165

Oh, pane Josefe, takovou hloupost i tvrzeni, jsem uz dlouho necetl. Mozna, ze "ONI" !! vyvoleni chteji, aby to v Cesku vypadalo tak, jak to vypada. A snad i veskera manipulace v EU, muze byt pod jejich kontrolou. Slovanska rasa, bude jako obycejne, pod "jejich" knutou. A ten nekdo, koho vy povazujete za zlodeje, ktery utekl na Panenske ostrovy, je mistr Kozeny, ze ano. Ale, tomu to bylo umozneno, Klausovou privatizaci, tak jako mafiim na pocatku devadesatych let, s lehkymi topnymi oleji. Jen by me zajimalo pane Josefe, pokud toho tolik vite, kdo ?! si namazal v ceske vlade poradne kapsu - he ?

30166

26.6.2004 19:35

RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 30165

Pane Josef
Poslednich radove dvacet let zivim sve deti a manzelku a to tak,ze jsem nikoho nemusel zadat o vyplatu.Naopak.Daval jsem lidem praci,radil cestne atd.Ve state California mi stacilo vzdy podani ruky a primy pohled do oci,at uz to bylo s kymkoliv,nevyjimaje zidy a araby.Cestne jednani je samozrejmosti v tom druhu prace,ktery delame.V Ceske republice to podani ruky mi vystacilo pouze s araby.Ti,kteri se snazili a stale snazi me dostat na kolena jsou potomci mistnich zidu,charakterove uplne mimo.Mistnim arabum-muslimum stale staci podani ruky a cestny pohled do oci.V tomto svete ziju.A ten,ktery se mnou jedl z jednoho talire,nosil se mnou jedny kalhoty,kdyz jsme spolu vyrustali,ten se nyni hrde hlasi ke svym zidovskym predkum,s dalsimi,jemu podobnymi,mi temer polozili firmu,tvrde zneuzil naseho dlouholeteho kamaradstvi a dnes dela to,cim ja zivil rodinu uz v dobe,kdy on,coby otrok bolseviku,skakal po leseni.Toto neni ta american way,to je czech-khazar jew-way.To se pak hrabou penizky.Ale to je v poradku.Dnes se smeji ja.Mam rodinu,kde laska je na prvnim miste,zijeme normalne a v pohode,on penize prehrabuje vidlama,ale rodina se mu,kvuli jeho hamyznosti,rozpadla a na pivo chodi povetsinou sam.A VO TOM TO JE.: ) Chci prozatim zustat v anonymite,protoze tech divnych lidi je tady stale dost.Cekam,urcite se dockam lepsich zitrku s lidmi,kteri budou moci nosit hlavu vzprima.Oni to neumi,.....a ani se neumi smat.Porad jen hrabou a hrabou a hrabou.........az do hrobu.Jestli v tomto prispevku citite nejakou zast,tak Vas mohu ujistit,ze neni.Neni duvod.I kdyz spis verim v Matku prirodu,verim i tomu znamemu panovi,ktery pravil: Kdo po tobe kamenem...........Vsak vite.Toho Vy moc radi nemate. Zustanme v miru a rozum do hrsti.Preji pekny den

30167

26.6.2004 23:34

Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Busho

google 217.?.?.?

jeden zaujimavy pohlad na problematiku od Slavoja Zizeka:

Američania nekontrolujú nič. Ani sami seba!

Pamätá si ešte niekto na nešťastného Muhammeda Saída al-Sahafa, Saddámovho ministra informácií, ktorý na svojich každodenných tlačovkách heroicky popieral aj tie najočividnejšie fakty a so železnou pevnosťou trval na oficiálnej irackej línii?

Americké tanky už boli len pár sto metrov od jeho zasadačky, a "comical Ali" ešte stále tvrdil, že americké tanky v uliciach Bagdadu, čo vidíme v televízii, sú len ďalší špeciálny efekt z dielne hollywoodskej továrne na sny. Ale raz, aj keď je to čudné, trafil klinec úplne presne po hlavičke. Bolo to vtedy, keď mal reagovať na skutočnosť, že americká armáda má už pod kontrolou niektoré štvrte Bagdadu. Vtedy odblufoval: "Tí nemajú pod kontrolou nič. Tí nemajú pod kontrolou ani samých seba!" Keď vyšli na svetlo škandalózne správy o dianí v Abú Ghrajb, začali sme tušiť, že seba samých Američania naozaj nemajú pod kontrolou.

Školenia o mučení

Koncom apríla George W. Bush v reakcii na zverejnené fotografie tak, ako sa dalo napokon čakať - zdôraznil, že ide o ojedinelé prípady, ktoré neodrážajú to, čo vlastne Amerika znamená a za čo bojuje. Čiže hodnoty demokracie, slobody a ľudskej dôstojnosti. Fakt, že v tomto prípade došlo k verejnému škandálu, je naozaj pozitívny znak. V skutočne "totalitnom" systéme by ho jednoducho zamietli pod koberec. A tiež by sme nemali zabudnúť , že pozitívny znak je aj to, že americkí vojaci žiadne zbrane hromadného ničenia nenašli. Skutočne "totalitná" moc by urobila presne to, čo zvykne robiť polícia - sama by "podhodila drogy" a vzápätí dôkaz zločinu "objavila".

Existuje však celý rad znepokojivých faktorov, ktoré tento jednoduchý obraz predsa len trochu komplikujú. Už niekoľko mesiacov Medzinárodný Červený kríž doslova bombardoval príslušné miesta v americkej armáde správami o zlom zaobchádzaní a pomeroch v miestnych vojenských väzniciach. No armáda tie správy systematicky ignorovala - úrady priznali zločiny až potom, keď ich s nimi konfrontovali médiá.

A po druhé, reakcia vedenia americkej armády bola, jemne povedaná, prekvapivá. Vedenie vyhlásilo, že armáda nedostatočne poučila vojakov o pravidlách Ženevskej konvencie o zaobchádzaní so zadržanými - ako keby niekoho bolo treba školiť, že zadržaných nesmieme ponižovať a týrať.

Divadlo krutosti

Ale najdôležitejším aspektom je rozdiel medzi "bežnou" metódou, akou boli mučení väzni za Saddáma, a tým, ako mučili americkí vojaci. Za Saddáma šlo predovšetkým o to, spôsobovať mučeným čím väčšiu bolesť, naproti tomu bolo pre amerických vojakov najdôležitejšie psychologické ponižovanie. Podstatnou súčasťou tohto postupu, ktorý je v zjavnom protiklade s utajovaným mučením za Saddáma, je zaznamenávanie tohto ponižovania, to, že v obraze sú spolu s obeťami aj sami nasprostasto sa usmievajúci páchatelia.

30173

26.6.2004 23:36

Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Busho

google 217.?.?.?

pokracovanie

Keď som po prvýkrát videl tú známu fotografiu väzňa s vrecom na hlave, s popripínanými elektrickými drôtmi na prstoch a na genitáliách, ako stojí v smiešne divadelnej póze na podstavci, najprv som si pomyslel, že ide o nejaký happening na Lower Manhattane. Pozície a kostýmy väzňov pripomínajú akési tableau vivant. Živý obraz, ktorý automaticky prebúdza asociácie s celou americkou umeleckou scénou, s fotografiami Roberta Mapplethorpa a slávnymi scénami z filmov Davida Lyncha.

Tom Cruise a Demi Moorová

A presne to je ten kľúčový bod: kto pozná každodennú americkú skutočnosť, musel pri pohľade na tieto fotografie pomyslieť na obscénny rub americkej popkultúry, hoci na iniciačné rituály spojené s týraním a ponižovaním, ktorým sa musíte podrobiť, keď chcete byť prijatý do uzavretého spoločenstva. Neobjavujú sa v pravidelných intervaloch v americkej tlači podobné fotografie? Vtedy, keď v nejakej armádnej jednotke alebo v univerzitnom kampuse vypukne škandál, pretože zasväcovanie sa vymklo spod kontroly? Vtedy, keď dochádza k zraneniam, ktoré "prekročili únosnú mieru", keď niekoho nútili byť v ponižujúcej polohe, robiť ponižujúce gesto, napríklad nechať si od kolegu strkať do análneho otvoru fľašu od piva, alebo nechať si do tela napichať ihly?

Spomeňme si na film Roba Reinera Zopár správnych chlapov, vojenskú súdnu drámu o dvoch amerických príslušníkoch námornej pechoty, ktorí zavraždili príslušníka svojej jednotky. Vojenský prokurátor tvrdí, že to bola vražda, zatiaľ čo obhajoba - tú hrajú Tom Cruise a Demi Moorová (čo dáva tušiť záver filmu) sa pokúša dokázať, že obžalovaní len splnili takzvaný "červený kód". Tento nepísaný zákon dovoľuje tajnú nočnú bitku iného vojaka, čo porušil etický kódex mariňákov.

Toleruje teda protizákonný akt - ilegálne trestanie vojaka ale zároveň posilňuje skupinovú spolupatričnosť. Taký kód musí zostať pod ochranou noci, neprizná sa, nesmie sa tematizovať. Na verejnosti sa všetci tvária, že o tom nevedia, alebo aj nahlas popierajú, že by existoval. Ten kód predstavuje "spoločného ducha" v čistej forme a vyvíja najväčší možný tlak na jednotlivca, aby sa identifikoval so skupinou.

Absolútny pán a vládca

Na rozdiel od písaného, sformulovaného zákona je tento obscénny kód nad-ja ústnej povahy. Zatiaľ čo zákon chce zachovať symbolickú autoritu prostredníctvom mŕtveho otca (V mene otca), nepísaný kód zostáva tajomnou hrozivou náhradou mena otca, obscénnym duchom freudovského "praotca". To je aj záver Coppolovho filmu Apokalypsa. V postave Kurtza je freudovský praotec, obscénne, žiadnemu symbolickému zákonu nepodrobené vychutnávanie otca - absolútny pán a vládca, ktorý si trúfa čeliť realite tohto hrozivého pôžitku. Nie je tam ako pozostatok nejakej barbarskej minulosti, ale ako nutný dôsledok modernej západnej moci. Kurtz bol dokonalý vojak, ako taký sa svojou hyperidentifikáciou s vojenským systémom stáva excesom a systém ho musí eliminovať.

30175

26.6.2004 23:37

Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Busho

google 217.?.?.?

pokracovanie
Najdôležitejším poznaním Apokalypsy je, že moc prináša exces seba samej, a ten musí byť vymazaný operáciou, ktorá napodobní to, proti čomu sama bojuje.

Nie je teda týranie v Abú Ghrajb súčasťou pravidiel "červeného kódu"? Abú Ghrajb nebol jednoducho príkladom arogancie Američanov voči národu tretieho sveta. Ale tým, že irackí väzni boli takto ponížení, prešli iniciačným rituálom americkej kultúry, pocítili jej obscénnu odvrátenú stranu, nevyhnutný doplnok verejne zastávaných hodnôt ľudskej dôstojnosti, demokracie a slobody. Takže nečudo, že rituálne ponižovanie irackých väzňov nebolo ojedinelé.

Homo sacer

Šiesteho mája musel Donald Rumsfeld pripustiť, že zverejnené fotografie sú len "vrcholom ľadovca" a že treba počítať s "podstatne tvrdšími vecami", okrem iného s videami znásilňovania a vraždenia. A pokiaľ ide o inštitucionálne pozadie "excesu" Abú Ghrajb, tak americká vláda v tajnom memorande roku 2003 súhlasila so zoznamom opatrení, ktoré vystavovali zadržaných v rámci "vojny proti terorizmu" fyzickému a psychickému tlaku, ktorý mal zabezpečiť ich "spoluprácu".

Takto vyzerá skutočnosť Rumsfeldovej poznámky spred niekoľkých mesiacov, že pravidlá Ženevskej konvencie sú zoči-voči súčasnému spôsobu vedenia vojny "prekonané".

V diskusii v americkej televízii NBC o osude väzňov v Guantanáme zaznel argument na eticko-právnu obhajobu statusu väzňov, podľa ktorého sú tam tí, čo ich "netrafili bomby".

Keďže boli terčom vojenských útokov Spojených štátov a náhodou prežili, nesmieme kritizovať ich osud po bitke, ktorú sami začali. Nech by boli v hocakej situácii, vždy bude lepšia, ako keby boli zabití.

Tento spôsob argumentácie odhaľuje viac, než by odhaliť chcel, lebo prisudzuje väzňom pozíciu živých mŕtvych, čo v podstate už nejakým spôsobom zomreli (keďže svoj život premenili na legitímny terč smrtonosného bombardovania). Tým pádom sú príkladmi toho, čo Giorgio Agamben nazval homo sacer, tých, ktorých možno beztrestne zabíjať, lebo ich život v očiach zákona nemá hodnotu.

Medzi smrťami

Zatiaľ čo zajatci v Guantanáme sa nachádzajú v priestore "medzi dvoma smrťami", čiže v rovnakej pozícii ako homo sacer - z právnického hľadiska nežijú, z biologického áno, sú americké úrady, ktoré so svojimi väzňami takto zaobchádzajú, takisto v právnickom medzipriestore, ktorý je náprotivkom homo sacer. Konajú ako zákonitá moc, ktorej skutky už nie sú kryté zákonom a sú obmedzené, operujú v prázdnom priestore, ktorý sa napriek tomu rozkladá v doméne práva.

A najnovšie odhalenia z Abú Ghrajb ukazujú, čo presne sa udeje, keď umiestnime zajatcov do tohto priestoru "medzi dvoma smrťami". V marci 2003 nešpekuloval nikto menší než Donald Rumsfeld ako filozof-amatér o vzťahu medzi známym a neznámym. "Sú veci známe a veci neznáme. To sú veci, o ktorých vieme, že o nich vieme. Existuje známe neznámo. Čiže existujú veci, o ktorých vieme, že o nich nevieme. Ale je aj neznáme neznámo. Sú veci, o ktorých nevieme, že o nich nevieme."

30176

26.6.2004 23:38

Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Busho

google 217.?.?.?

koniec
Donald Rumsfeld pri tom na čosi zabudol. Je tu aj štvrtý, rozhodujúci pojem, "neznáme známo". Veci, o ktorých nevieme, že o nich vieme, čiže presne to, čo nazval Freud nevedomím a Lacan "vedomím, ktoré už o sebe nevie". Ak má Rumsfeld na mysli, že hlavné nebezpečenstvo konfliktu v Iraku je "neznáme neznámo", Saddámove hrozby, o ktorých ani netušíme, v čom by mohli spočívať, škandál Abú Ghrajb ukazuje, kde sú hlavné nebezpečenstvá: v "neznámom známe", v popieraných, nepriznaných presvedčeniach a predpokladoch, a v obscénnych praktikách, o ktorých sa tvárime, že o nich nevieme, hoci tvoria pozadie našich verejných hodnôt.

Cesta života

George W. Bush teda nemá pravdu. Fotografie ponižovaných irackých väzňov na našich obrazovkách a v novinách nám sprostredkúvajú priamy vhľad do "amerických hodnôt", do jadra obscénnych pôžitkov, ktoré udržujú american way of live.

Tým tieto zábery tlačia známu tézu Samuela Huntingtona o "zápase kultúr" do primeranej perspektívy.

Boj medzi americkou a arabskou kultúrou nie je bojom medzi barbarstvom a úctou k ľudskej dôstojnosti, ale bojom medzi anonymným brutálnym týraním a týraním ako mediálnym predstavením, v ktorom telá obetí slúžia ako anonymné pozadie nasprostasto usmievavých "nevinných amerických" tvárí mučiteľov.

Zároveň sú dôkazom - ak máme parafrázovať Waltera Benjamina - toho, že každý boj kultúr je bojom barbarstiev, ktoré spočívajú v ich základoch.SLAVOJ ŽIŽEK

30177

13.6.2008 12:52

Jsem česká muslimka a jsem na to hrdá !!!

Arub 81.?.?.?

Stále se tu píše o tom, jak přistěhovalí muslimové prosazují svou kulturu a kritizujete, že muslimky chodí zahalené. Já jsem česká muslimka a chodím na veřejnosti dokonce v burce (to je to s mřížkou na oči) a dobrovolně. A nechápu, jakým právem by mi to chtěl někdo zakázat. Jsem hrdá na to, že jsem muslimka a přitom se stále cítím být Češkou. Stejně tak je samozřejmé, že své děti vychovávám k tomu, aby byly stejně jako já i můj pákistánský manžel co nejlepšími a nejzbožnějšími muslimy a dodržovaly všechny příkazy naší víry, včetně šátku u dcery. Chodí do školy a zatím s tím naštěstí nemá problém.

163125

Příspěvků: 135

16.06. 18:29 Vladimir Pospisil  Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě
16.06. 18:52  RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě
16.06. 18:53 Vodník  Myslím si pravý opak, pane Pospíšile.
16.06. 19:29 z  Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě
18.06. 15:40 Dramenbejs  To vysvětluj ČSSD
25.06. 06:06  RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě
16.06. 19:36 Jakub Stacho  Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě
16.06. 20:27 Vladimír Stwora  RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme B
17.06. 00:16 djb  RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme B
17.06. 04:13 Alex Juchelka  RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme B
17.06. 04:37 Lev  RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme B
17.06. 17:57 v  RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme B
18.06. 05:21 P. Peshmerga  RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme B
19.06. 12:33 djb  RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme B
25.06. 06:26  RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme B
16.06. 22:49 dub  RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě
16.06. 20:59 /\/\ /\ ><  poděkujme Bushově juntě
16.06. 21:06 Vladimir Pospisil  RE: poděkujme Bushově juntě
16.06. 21:14 Vladimír Stwora  RE: poděkujme Bushově juntě
17.06. 07:50 Vcelicka  RE: poděkujme Bushově juntě
16.06. 21:13 Jasmina  Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě
16.06. 21:49 albert  Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě
16.06. 22:46 /\/\ /\ ><  RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme B
16.06. 22:47 Leto_Atreides  Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Busho
17.06. 04:14  Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě
17.06. 09:11 Jasmina  RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě
17.06. 08:23 fettgesicht  Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě
17.06. 22:55 Jasmina  RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě
17.06. 10:21  Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě
17.06. 17:50  RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě
19.07. 14:11 Jarka  RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě
17.06. 12:31 Jeremy Dormouse  Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Busho
17.06. 14:47 Dáša  Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě
18.06. 15:59 Dramenbejs  RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme B
18.06. 19:21 Petra  RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě
13.06. 22:58 smirk  RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě
17.06. 16:13 Blbobijec  Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě
17.06. 16:58 Kubik  Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě
17.06. 23:24 P.Peshmerga  RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě
18.06. 10:30 Petra  RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě
18.06. 19:08 68  RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě
17.06. 17:26 ctenar  Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě
18.06. 00:17  Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě
18.06. 05:27 68  RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě
18.06. 05:47 Sidonius  RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě
18.06. 19:15 Petra  RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě
18.06. 07:27 ina  RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě
18.06. 19:32 Petra  RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě
20.06. 07:22 ina  RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě
18.06. 13:06 fettgesicht  RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě
18.06. 19:56 Petra  RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě
20.06. 07:51 ina  RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě
18.06. 19:10 Blbobbijec  RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě
18.06. 06:08 Alena P. Hagen  Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě
18.06. 20:11 Petra  RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě
18.06. 06:14 Alena P. Hagen  Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě
18.06. 10:09 Alan  Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Busho
18.06. 10:10 Don Rodrigo  Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě
18.06. 20:18 Petra  RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě
18.06. 22:17 Blbobijec  RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě
18.06. 22:35 Lev  RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě
18.06. 23:06 Blbobijec  RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě
18.06. 23:26 Lev  RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě
19.06. 00:32  RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě
19.06. 03:39 Lev  RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě
19.06. 05:02 Blbobijec  RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě
19.06. 05:10 Lev  RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě
19.06. 18:18 Leto_Atreides  Lve,
19.06. 13:24 djb  RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě
19.06. 10:49 don Rodrigo  RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě
19.06. 00:48 P.Peshmerga  RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě
19.06. 03:58 Lev  RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě
19.06. 05:08 P.Peshmerga  RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě
19.06. 16:32 Lev  RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě
19.06. 16:57 P.Peshmerga  RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě
19.06. 19:32 Lev  RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě
19.06. 20:46 P.Peshmerga  RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě
19.06. 23:27 Peter Veliky  RE: rasulallách a je z Vás muslim.
20.06. 01:42 P.Peshmerga, Mgr Paed  RE: rasulallách a je z Vás muslim.
19.06. 04:52 Blbobijec  RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě
18.06. 11:47 Robert Nohejl  Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě
18.06. 12:07 Leto_Atreides  RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme B
18.06. 12:13 Robert Nohejl  Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě
18.06. 12:23 Robert Nohejl  Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě
18.06. 15:27 peter veliky  Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě
18.06. 20:31 Leto_Atreides  Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě
18.06. 21:03 Peter Veliky  Pani Petra je vymysl - nevidite to?
19.06. 00:54 Emma Bovary  Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě
19.06. 05:06 Robert Nohejl  Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě
19.06. 16:14 Peter Veliky  kdyz zide v ten den neprisli do prace, pise pan No
19.06. 20:00 Lev  Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě
20.06. 05:30 Robert Nohejl  Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě
21.06. 15:43 peter veliky  RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě
20.06. 05:33 Robert Nohejl  Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě
20.06. 12:12 Robert Nohejl  Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě
21.06. 15:39 Peter Veliky  RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě
21.06. 11:24 Robert Nohejl  Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě
21.06. 15:55 peter veliky  Kam se podela pani Petra, verna muhamedka?
22.06. 01:05 google  RE: Kam se podela pani Petra, verna muhamedka?
21.06. 22:01 Josef  Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě
22.06. 01:50 Lev  RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě
22.06. 20:53 Josef  RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě
21.06. 22:01 Emma Bovary  Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě
22.06. 02:13 Lev  RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě
22.06. 03:11 Sidonius  RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě
22.06. 05:52 Lev  RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě
22.06. 06:55 Vcelicka  RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě
22.06. 07:19 Lev  RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě
22.06. 08:15 Lev  RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě
22.06. 10:08 Sidonius  RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě
22.06. 02:52 google  RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme B
22.06. 00:42 Emma Bovary  Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě
22.06. 03:40 68  RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě
22.06. 13:56 Josef  RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě
22.06. 03:15 Lev   Reknete sami, nepripomina vam to ctyricata leta ?
22.06. 03:19 Lev  RE: Reknete sami, nepripomina vam to ctyricata leta ?
22.06. 05:38 Robert Nohejl  Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě
22.06. 05:43 Robert Nohejl  Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě
22.06. 05:51 Robert Nohejl  Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě
22.06. 19:54 peter veliky  Mate kliku pane Nohejl ze..
23.06. 11:01 trodas  Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě
23.06. 15:34  diskriminace kohokoliv
23.06. 17:27 Peter Veliky  není jedno co kdo nosí? (Panovi v anonymite)
24.06. 01:40 google  RE: není jedno co kdo nosí? (Panovi v anonymite)
24.06. 04:29 Robert Nohejl  Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě
24.06. 21:26 Josef  RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě
26.06. 05:52 Robert Nohejl  Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě
26.06. 18:16 Josef  Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě
26.06. 19:24 Lev  RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě
26.06. 19:35  RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě
26.06. 23:34 google  Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Busho
26.06. 23:36 google  Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Busho
26.06. 23:37 google  Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Busho
26.06. 23:38 google  Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Busho
13.06. 12:52 Arub  Jsem česká muslimka a jsem na to hrdá !!!

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Britská vláda přiznává: dvě injekce a kus vaší přirozené imunity je pryč27.10.21 18:30 Británie 1

Počas Španielskej chrípky 92% ľudí umrelo na bakterialnu infekciu z nosenia rúšok27.10.21 18:13 Neurčeno 0

České banky začínají podléhat teroru Green Deal26.10.21 23:01 Česká republika 5

Pravda s očkovacím utrejchem leze na porvch - vláda podepsala likvidační smlouvu26.10.21 19:51 Česká republika 3

Očkovaní: Nula protilátek. Neočkovaní: Plno. Vynesla laborantka26.10.21 18:51 Česká republika 3

Už je to tady: Covid se stal epidemií neočkovaných, tvrdí vladní loutky26.10.21 11:07 Česká republika 8

Nakažení očkovaní jsou podle Tečky bezinfekční25.10.21 17:51 Česká republika 16

Nová nařízení vlády? Máme pro vás právní návody pro důstojný a svobodný život 25.10.21 17:13 Česká republika 2

Ameriku zaplavila vlna lítosti těch, co se nechali naočkovat24.10.21 17:07 USA 3

Měnit pohlaví dětí je zločin proti lidskosti24.10.21 09:58 Rusko 1

Hliník se odstěhoval do Humpolce......24.10.21 09:53 Evropská unie 0

Po celé Itálii vyrazili lidé i přes zákaz do ulic, podpořili je i Francouzi (VIDEA)24.10.21 09:44 Itálie 2

Zákon, který omezuje základní svobody 67 milionů Francouzů, schválilo 23 % poslanců!22.10.21 17:54 Francie 2

Policie pokračuje ve stíhání exposlanců Volného a Roznera, souhlas sněmovny už nepotřebuje 22.10.21 17:34 Česká republika 4

Soud zrušil další nezánonný paskvil - příjezdový formulář21.10.21 19:50 Česká republika 0

Nesvítí, nefouká... Data z Německa kříží plány EU21.10.21 17:38 Německo 5

Už na nás "vláda" zase chystá další šikanu a buzeraci20.10.21 20:19 Česká republika 6

Majitelé lesů raději zakáží cyklistům vjezd do lesa úplně19.10.21 20:20 Česká republika 5

Americké vojenské biologické laboratoře v Kazachstánu19.10.21 18:59 Kazakhstan 0

Evropská agentura pro léčiva zahájila hodnocení vakcíny společnosti Pfizer pro děti ve věku 5-11 let19.10.21 09:23 Evropská unie 2

Měnové kurzy

USD
22,16 Kč
Euro
25,71 Kč
Libra
30,45 Kč
Kanadský dolar
17,96 Kč
Australský dolar
16,65 Kč
Švýcarský frank
24,13 Kč
100 japonských jenů
19,48 Kč
Čínský juan
3,47 Kč
Polský zloty
5,57 Kč
100 maď. forintů
7,08 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
31,47 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 772,43 Kč
1 unce stříbra
534,27 Kč
Bitcoin
1 304 326,71 Kč

Poslední aktualizace: 27.10.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 10 650