Diskuze k článku

Henry Kissinger volá po Novém pokoronavirovém světovém řádu

Příspěvků 36

13.4.2020 9:08

Osvícenecké ho...dnoty

jik 77.?.?.?

Myslím, že autor se může uklidnit. Osvícenství neznamenalo nic jiného, než likvidaci křesťanské lásky k bližnímu svému, rozbití tradiční společnosti a ve svém důsledku pouze umožnilo zabití bližního svého. Viz kniha Bůh synergie (pospolne.cz).
Vím, že jsme se (dokonce za socializmu) učili něco jiného, ale toto byla strašná chyba.

378601

14.4.2020 11:57

RE: Osvícenecké ho...dnoty

Kouba 2001:x:x:x:x:x

Reakce na 378601

Jojo, křesťanskou lásku vnímali především kacíři na hořících hranicích (činily se všechny odrůdy křesťanství) a oběti četných válek mezi křesťanskými vládci milujícími se navzájem.

378632

14.4.2020 20:36

RE: Osvícenecké ho...dnoty

tak trochu z oboru 37.?.?.?

Reakce na 378632

Neslušně vám závidím ten razantně brilantní historiografický úchop oněch zmíněných fenoménů.

[oči v sloup]

378642

15.4.2020 12:29

RE: Osvícenecké ho...dnoty

-X- 46.?.?.?

Reakce na 378601

Jářku to je počteníčko.

Živě si dokážu představit, kterak pod plápolající modrou vlajkou se žlutými doplňky semknutě stojící šiky soudruhů vlhce sní o takovýchto možnostech:

http://pospolne.cz/article/default/79

Jóóó, to tehdy byla lidská práva ještě v myšlenkových plenkách. [chechtot]

Ovšem globálně se tedy museli dít věci.

378662

13.4.2020 9:17

zcela nepochopeno

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Prvně je třeba si uvědomit že Kissinger je kůň za Globálního prediktora stejně jako Trump. Rozhodně nekope za neocony, clintonovce a americkou elitu.
Tento stařík nad hrobem posledních několik let létá kolem světa a hasí průsery co tam působí neoconi, a snaží se zabránit jaderné válce protože na rozdíl od Brzerzinského a spol. není idiot. Chudák už musí mít povyměňované všechny orgány a natransfůzované hektolitry krve z mladých paniců [velký smích] Jak se ho GP zoufale snaží udržet naživu, protože náhradu za něj nemá.

Autor podle mě nepochopil Kissingerovo sdělení a přisuzuje mu rétoriku neoconů a pax americana nwo, která v tomto proslovu ale není. Autor tam vidí to co tam chce vidět a ne to co tam skutečně řekl. To že v globalizovaném informačně propojeném světě se problémy stávají globálními a vyžadují globální řešení je prostě fakt.
Mě ten jeho proslov připadá smysluplný, ale skoro až havlovsky nekonkrétní a idealisticky pravdoláskařský než praktický. Což je u Kissingera dost zvláštní.
Cílem asi bylo uklidnit tu koronavirovou hysterii kterou rozdmýchávají neoconi a jejich poskoci (i u nás viz. ČT a spol)

378602

14.4.2020 3:37

RE: zcela nepochopeno

Jarek* 37.?.?.?

Reakce na 378602

Já bych to viděl spíše jako využití té hlouposti k odstranění zaprodaných idiotů po celé planetě. Nákaza a následná izolace případně smrt je ideální metoda tzv. oficiální likvidace šmejdů.

378627

13.4.2020 9:59

Svět lidí a svět hodnot

svatoslav.butora 2a00:x:x:x:x:x

Přeji hezký den v nehezky uspořádaném světě. K obsahu článku není co dodat. Je pravdivý. Snad by jsem doplnil jen postřeh/myšlenku, že Svět Lidí nepotřebuje nový světový řád pod patronací anti-hodnot USA. Vládnoucí establishmenty USA svou "činností" přetvořily "vládnutí" USA na působení dinosauřího Monstra, které na Svět Lidí kouká z hnízda "černé díry" a pohlcuje i samotné USA i okolní svět.
Z USA se stalo Monstrum i díky působění "moudrých ideologů" podle vzoru nenávist generujících dědků Kissingera a Brezinského. Orientování politiky podle vzoru Kissingera a Brezinského způsobilo dnešní stav světa, ve kterém řádí i umělá "černá díra" politiky USA i umělý koronavirus z lůna jejich černé díry. USA se musí zbavit jejich "černé díry" a přestat se řídit ideologií nenávisti a světovládní idiocie ideologů typu Kissinger a Brezinski. Žádný nový světovládní USA-systém není potřebný. Je potřebný systém obnovení maximální možné soběstačnosti národů a států a jejich přátelské spolupráce, bez hegemonie nenávistných "hodnot" jistých starých dědků v službách "černé díry" světovládní "moci". Globalizace je sprosté slovo.

378604

13.4.2020 15:27

RE: Svět lidí a svět hodnot

psycholog 185.?.?.?

Reakce na 378604

Jé dinosauři jsou zpátky. Díky pane Čutoro. Ješte prosím ještírky. Už dlouho nebyla pohádková a mystická zvířecí říše.
Jen jsem se chtěl zeptat, to vás napadá podle toho, co vám ošetřovatelé čtou z dětských knih nebo vám lékař mění léky?

378619

13.4.2020 20:12

RE: Svět lidí a svět hodnot

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

Reakce na 378619

Jistě znáte ten vtip, jaký rozdíl je mezi bláznem a psychiatrem, že? Psycholog budete jistě mizerný. Když se někomu vysmíváte, vypovídáte tím především o sobě. Mimochodem, panu Butorovi nesaháte ani po kotníky...

378623

14.4.2020 11:52

RE: Svět lidí a svět hodnot

Kouba 2001:x:x:x:x:x

Reakce na 378623

Oba jsou na tom stejně, jen psychiatr má od dveří blázince klíče.

378630

27.4.2020 10:44

RE: Svět lidí a svět hodnot

Líbačlumpů 178.?.?.?

Reakce na 378604

Četba Kissingera i Brzezinského se mi líbila. Ať chtějí nebo nechtějí, stejně všechno na sebe i ten svůj pouze vlastní pořádek spočívající ve světovém nepořádku (poddaných) vykecají. A vždyť je to dobře! Fandím takovým lumpům. Svět přece neví, co potřebuje. Svět chce být klamán, tak proč se zlobit na oplzlé dědky, že mu to umožňují.

378944

13.4.2020 10:15

Lidstvo je na scestí.

Petr Gejdoš 185.?.?.?

Každý nechť si myslí co chce. Pravda je jedna jediná, může však mít podle místního úhlu pohledu různé tvary a barvy. Pan Kissinger má v jistém ohledu pravdu. Je to asi taková pravda, jako je pravda ve výroku, že "...muž má manželku na to, aby mu pomáhala řešit problémy, které by bez manželky nikdy neměl !"

Lidstvo je jasně na zcestí, to ale časově platí již několik staletí. Homo sapiens zdánlivě vůbec není sapiens.

1)Přemnožuje se jak hraboši,
2)Devastuje své prostředí jak stádo slonů,
3)Otravuje své prostředí kdejakým myslitelným jedem,
4)V konečném důsledku vyvolává stav globální zkázy

ad1)Může se se mnou hádat kde kdo. Jsem si jistý, že již půl miliardy lidí na této planetě je stav přemnožení ! Kdysi jsem tu o tom napsal jisté pojednání "Máme stále čas ?" ( http://www.zvedavec.org/komentare/2005/11/1410-mame-stale-cas.htm ). Mnozí se tehdy se mnou hádali a tvrdili, že planeta uživí klidně i 50 miliard lidí. Chápete tu myšlenku ? Oni ti mudrlanti totiž nemluvili o kvalitě člověka, o smysluplném bytí. Oni mluvili o megatunách hmoty ve formě podobné člověku ! Suma inteligence vzdor růstu počtu individuí neustále klesá. Skončíme tedy jako pověstní lumíci.

ad2)Člověk jedoucí na kole "líbeznou kulturní krajinou" kdes v Čechách si říká "Ó Bože, to je krása !!"
V Africe stádo slonů táhne krajinou a za nimi je pruh zdemolované vegetace. Zajisté i pro ně je pohled na okolí radostný. Kdyby to uměli, taky by si mysleli "Ó Bože, to je krása !!"

Naštěstí těch slonů nejsou miliardy . Kdyby v Africe byla miliarda slonů, jejich vliv na přírodu Afriky by byl ekvivalentní vlivu populace cca 100 miliard lidí. Zvláštní je, že lidem vadí kalamita s přemnoženými hraboši - že prý nám žerou "naši úrodu" !

ad3)I voda ze studánky kdes vysoko na horách obsahuje mikroplasty. V oceánech se z vyhozených plastů vytváří plovoucí ostrovy velikosti malých světadílů. K tomu miliony tun radioaktivního odpadu, DDT, hormonální disruptory a podobné chuťovky. Otázka jakéhosi že prý globálního oteplování je na seznamu pohrom kdesi na stopadesátém místě !

ad4)Výsledkem toho všeho je zdánlivě nekonečně pozvolný proces vymírání života na planetě Země. Pokud se na to díváme z nadhledu - nejlépe nějakým super-dalekohledem ze vzdálenosti 100 světelných roků - vlastně se vůbec nic neděje. Planeta tu byla před lidstvem, bude tu i po lidstvu, v podstatě se nic neděje...

Lidi, uvědomujete si to ??

Pan Kissinger má pravdu. Vy máte pravdu, oni mají pravdu, kde kdo má pravdu. Zůstane po nás jediné. Jen po včelách zůstává med !

378606

13.4.2020 10:57

RE: Lidstvo je na scestí.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 378606

Už tedy zbývá jen určit, jak těch 7,5 miliardy ze 7,75 mld. přemnožených a zbytečných otroků utratit a kdo z těch " kvalitních jedinců " bude mít právo tu masovou likvidaci přežít, aby mohl žít v souladu s přírodou a v dostatku ? Tak jste to myslel nebo to je jen ironie ? Pokud je to ta první možnost, tak tomu já říkám genocida v ekologickém balení. Domnívám se, že panu Kissingerovi jde v podstatě o totéž i když z lásky k ekologii ho opravdu nepodezírám. Zcela jistě ví, kdo jsou ti kvalitní jedinci, kteří by měli přežít a určitě by i poradil s tou likvidací přemnožených otroků stejně jako se zdůvodněním jejich likvidace. Kde jsem jen podobné názory už četl ?

378607

13.4.2020 11:46

RE: Lidstvo je na scestí.

libertarian 31.?.?.?

Reakce na 378607

>Už tedy zbývá jen určit, jak těch 7,5 miliardy ze 7,75 mld. přemnožených
>a zbytečných otroků utratit a kdo z těch " kvalitních jedinců " bude mít
>právo tu masovou likvidaci přežít,

- Nazval by som vás hlupákom, lenže....... lenže problém je v tom, že takéto debilné názory sú všeobecne hodne rozšírené.

Iba tak zo slušnosti vám to vysvetlím :
Vôbec netreba nikoho utratiť. Postačovalo by iba to, aby politici prestali podporovať to šialené množenie kadejakými dáfkami, prestali z peňazí pracujúcich živiť kadejakých nemakačenkov - v europe aj v afrike , a svet by našiel rovnováhu celkom v pohode.
Naposledy som takto trivialne musel vysvetľovať 6-ročnému decku.

378609

13.4.2020 13:29

RE: Lidstvo je na scestí.

Petr Gejdoš 185.?.?.?

Reakce na 378609

Předběhl jste mě, děkuji za reakci.

Ten problém praktického provedení depopulace tak říkajíc svépomocně však tady skutečně je ! A jestli v něčem bych si dovolil s Vámi nesouhlasit, tedy nemyslím si, že to bude možné prostým odstraněním nějakých dávek. Nadějnější už tedy je fakticky III. světová. Nebo obří pandemie - a vo tom to je !!

Sám dobře víte, že ony "chudinské dávky" tak trochu fungují i v těch nejjednodušších lidských společnostech, žijících dodnes fakticky v době kamenné. Potom je tady Vatikán a zcela nemožné téze údajných křesťanů, kteří mávají Biblí a tvrdí, že rozmnožování jim vlastně nakázal sám Hospodin.

Já osobně se domnívám, že prostě lidstvo opravdu je na zcestí, přičemž však ta krize i nedobrý konec lidstva jsou fakticky naprogramovány od samotného počátku.

V Mahabharatě jsem se ale dočetl o řešení závěrečné krize, které skončí relativně dobře. Lidé budou zachováni. Hmm, ale v počtu skutečně nevelkém.

378616

13.4.2020 22:53

RE: Lidstvo je na scestí.

ping789 91.?.?.?

Reakce na 378616

inu nejspíše se blíží opět sklizeň, nevím kdo zasel ani kdo sklidí, pouze to, že chov se vymknul z výběhu víc než měl , pozoruhodný exces máji

378626

26.4.2020 20:31

RE: Lidstvo je na scestí.

Marabharata 178.?.?.?

Reakce na 378616

Ano, Mahabhrata, lépe však Védy, nám sdělují, že už samotný vznik vesmíru byl autodestruktivním rozložením (zmnožením), které následně pokračuje až do zdárného konce všeobecné likvidace (zkapalnění). Tento vesmír je jedním ze špatných pokusů o dokonalé slo(u)žení, jehož následkem je množení (rozkládání). Asi těžko naučíme dokonalému slo(u)žení 7,7 mld. rozkládajících se lidí, kteří mají ostatně zcela jiné zájmy a starosti...

378933

27.4.2020 8:54

RE: Lidstvo je na scestí.

Brartrh 178.?.?.?

Reakce na 378933

Lidstvo je tedy na scestí již od samého vzniku vesmíru. To nám ovšem sděluje i bible, tedy Genesis (falzifikace Véd). A jeví se zřejmé, že ani ty předcházející vesmíry za moc nestály. Ačkoliv se vcucly a zase vyplivly, ke skutečné anihilaci (souloži) při kataklyzmatech nedošlo, a odpad z předcházejícího vesmíru se vyvrhnul do dalšího, ještě horšího.
Souhlasím, že lze těžko předpokládat, že by se ty miliardy lidské hmoty na sebe vrhly a místo zabíjení (které problém nijak neřeší, ale rozvíjí) by se vzájemně anihilovaly, a podobně vyzářily do ztracena jako v nukleárním reaktoru.

378940

27.4.2020 10:38

RE: Lidstvo je na scestí.

Atomov 178.?.?.?

Reakce na 378940

S penězi je to mnohem snazší, aby se vytratily do ztracena. Na to jsme všichni kádři. Stačí převést všechnu hmotu na čísla, a ty pak na nulu. Hlupáci si myslí, že tak hmota zmizela do ztracena - pánubohu do oken (MS Windows), ale to se dosti mýlí. Takto hloupě rozbít atom nelze...

378943

27.4.2020 16:42

RE: Lidstvo je na scestí.

Marabharat 178.?.?.?

Reakce na 378940

Podle křesťanské tradice mají všichni členové svaté trojice boží mužské pohlaví. Je to ten Otec, ten Syn a ten Duch svatý. Tato zcela mužská homosexuální trojka je pro běžného člověka obvykle skutečným tajemstvím božím.
Zdvojení nebo dokonce ztrojení kladného (mužského) potenciálu je podstatou rozkladu a úpadku západní kultury. Když kulminuje hladina kladného potenciálu, vzniká následně pokles a prudký pád do potenciálu záporného.
Manipulace s tajemstvím božím, které se týká svaté trojice, spočívá v jednoduché úpravě jejího původního smyslu. Vtip této falzifikace spočívá v tom, že duch svatý je v hebrejštině a koptštině rodu ženského, avšak v řečtině rodu středního a v latině rodu mužského. Trojice boží tedy původně tvořila svatou rodinu (tvůrčí princip), ve které byl přirozeně zastoupen otec, matka i jejich dítě (syn).

378950

14.4.2020 15:37

RE: Lidstvo je na scestí.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 378609

Nazvěte mě jak chcete, je mi to fuk.Vy, ve své namyšlenosti, jste ale vůbec nepochopil mou ironii a fakt, že tato planeta dobře uživí 10 mld. otroků i více, ale nikdy nemůže naplnit megalomanské choutky promile lidstva, které se povýšilo na všemocné bohy a přitom jsou to jen prohnaní a všehoschopní zločinci, kterým dosud všechny zločiny proti lidstvu vždy beztrestně procházely. A pan Gajdoš mi připomíná veterináře, který čím déle poznává lidi, tím více miluje zvířata. Pouze ignoruje fakt, že na světě nejsou jen zvířata, ale i lidé.

378636

15.4.2020 13:18

RE: Lidstvo je na scestí.

-X- 46.?.?.?

Reakce na 378636

Dobrý den.

A když geneticky rozmluvíme prase a časem u něj vypěstujeme i plně funkční neokortex bude stále prasetem nebo již "člověkem"?

Hm...

378665

13.4.2020 12:10

RE: Lidstvo je na scestí.

R.E. 46.?.?.?

Reakce na 378607

Ano, máte pravdu, ta fosílie eskymáckého podnáčelníka je pořád stejná už od doby kdy jsem se naučil číst...on ani jeho cíle se nezměnily, jen poněkud úroveň vědy a techniky, kterou má ten kazisvět k dispozici. O jeho úmyslech je zbytečné pochybovat. Nedávno se vyjádřil v tomto duchu:" kdysi bývalo problém milion lidí vyzabíjet, ale nebyl problém je uhlídat a dnes je to obráceně, je problém milion lidí uhlídat, ale není problém je pozabíjet..."
A tak on i jeho mentoři využívají každou příležitost, ale vždy při tom našlapují velice opatrně, aby stádo nevyplašili a vždy mají dopředu vymyšleno na koho při svém přistižení ukážou a svalí vinu doprovázeje to tím známým eskimáckým kvílením a připomínáním události, jež se v historii lidských jatek kvůli zlatému teleti všem kromě eskimáků jeví jako titěrná epizodka...

378610

13.4.2020 15:39

RE: Lidstvo je na scestí.

jurajj 78.?.?.?

Reakce na 378607

Ak vám sršeň spraví hniezdo za oknom, to je genocída a ani vás to netrápi. Mravce v kuchyni a jed na mravce to je genocída, ani to vás netrápi. BOTKA.

378620

13.4.2020 10:59

RE: Lidstvo je na scestí.

Joseph Chlor 89.?.?.?

Reakce na 378606

Tak jdete prikladem - a omezte pocet obyvatel na zemi aspon o jednoho.

K blogu.
Zatim jsem bohuzel nezaznamenal , ze by se nejaka vlada (natoz nekdo z mistnich i cizich papalasu) chystala (i) napomoci zavadet do potencialne ohrozenych oblasti ten model, ktery s uspechem praktikovali ve Woergel starosta Unterguggenberger a spol. A ktery bohuzel zarazila centralni banka (pry na ni tehdy meli velky vliv Rothschildove), kde byla stejna centralni banka kdyz padala Creditanstalt ?!??? (udajne spoustec hospodarske krize).
A o kterem se nekteri lide vyjadrili v tom smyslu, ze mohl byt benigni alternativou hitlerismu, do Woergel mela dokonce na studijni cestu prijet delegace francouzskych zakonodarcu vedena Daladierem.

V nekterych mestech uz nekolik dni ani nekropili, prach pry na sebe vaze viry a ty se snadneji pri rozvireni dostavaji do dychane casti ovzdusi. Tedy i takove papalase si platime.
O zvetseni osevnich ploch (ne s repkou !!!) se take nemluvi, ani o urychleni investic do hospodareni s vodou (vcetne zavlazovacich systemu). Opet jen hangary a dalnice ( a auta, miliony aut !!! - kdy vime, jak skodliva je takto jednostranna zavislost) maji byt prioritou - takhle se ovsem z hladove zdi muze vyrobit hladovejici zeme. Pokud navic pridate vysokou inflaci, tedy tradicni to zpusob, jak magnati souteze o fiat menu zatizenou urokem " umazavaji" (si predevsim sve) dluhy.
No a rousky, hlavne abyste meli na sobe rousky zrejme i pri pohlavnim styku, uz pry existuji i domobrany, ktere budou neposlusne pacifikovat.....

Pry ze modleni taky nepomaha, ani to ke "krestanskym" bohum a bohyni, ani k Hospodinovi vyvaleneho naroda, ani k Allahovi...kde udelali soudruzi ze starovekeho Levantu chybu ? Nebo ze by chybovali ti bohove a ty bohyne ?
Ani ten dest...dokonce ani tu vodu zatim nevymodlili...

Douska.
Nekdejsi citat Kissingeruv, z roku 1972, je morbidne legracni, je vsak mimo tema (?), takze omluva, je z knihy " Izraelská lobby" :
„Žádám Rabina udělat ústupky a on říká, že nemůže, protože Izrael je slabý. Tak mu dám další zbraně a pak říká, že nemusí dělat ústupky, protože Izrael je silný.“

378608

13.4.2020 12:54

RE: Lidstvo je na scestí.

Petr Gejdoš 185.?.?.?

Reakce na 378608

Hmm… Vy jste tak moudrý, pane Chlor !

ad"místní měna"[mrknutí jedním okem]

Ano, souhlasím. Problém přitom rozhodně nespočívá v nějakém nedostatku peněz, nýbrž v nedostatku tvorby a pohybu hodnot, nakonec prezentovaných těmi penězi. To však je jen pomocný obraz, ve skutečnosti peněz netřeba vůbec. Jenže bez peněz potom chybí v systému samo-sebe pohánějící se prvek, motivující lidi k práci. V nevelké a přehledné společnosti funkci peněz hladce nahradí bič v ruce lenochy trestajícího náčelníka.

Smysl rozpohybovat společnost ovšem má pouze tehdy, pokud se rozpohybuje realizací konzumovatelných užitečných komodit, prostředků, zboží, statků a podobně. I když krátkodobě pomůže i realizace zbytných věcí - viz tzv. "hladové zdi".

Jinak dále již Vám nerozumím a omlouvám se za svou nechápavost. Speciálně pro mě byste mohl uvádět takové ty názorné příklady jak pro malé děti.

378614

13.4.2020 12:46

RE: Lidstvo je na scestí

Gój 46.?.?.?

Reakce na 378606

A lidstvo jsou šmejdi z nedotknutelné sekty?
Otroci, gojimové se přemnožují tam, kde jsou závislí na šmejdech a jejich "osvícenském blahobytu". V prostředí bez lepšolidí jako Kissinger nebo Soros, a především banksteři, by gojimové hospodařili ohleduplně. Měli by přirozený vztah ke své živnosti a prostředí. Šmejdi z "osvícenské" sekty však svou chorobou po růstu,
a s ničivostí sobě naordinovanou, rozvrátili přirozené vztahy k prostředí, k přírodě, k práci, k živobytí, mezi lidmi.

Bílí gojimové v sobě mají schopnost kvalitativní strategie, proto se v Evropě příliš nepřemnožují. Šmejdi jako jeden z argumentů krimigrace propagovali "náhradu vymírající populace". Vymírá společnost, národ, kde je plodnost 1,7? To si nemyslím. Rodiče schopní dlouhodobé a kvalitativní strategie plodí tolik dětí, kolik je pro ně v daném prostředí zvládnutelné. Čínská vrchnost v roce 1979 nařídila jedno dítě na ženu. Vymírají snad Číňani? Ani košer jedem Sars Civid-19!
Černoši si s nějakou strategií hlavu nelámou, nejsou toho schopni, ale kdyby jim kořistničtí "osvícenci" nezasahovali do prostředí a životů, byli by nuceni se přizpůsobit možnostem.
Jedy v přírodě, v zemědělství, "humanitární" války, ničení prostředí, plasty v oceánech jsou důsledkem "liberálního" světového řádu, banksterského zlořádu postaveného na kořistnické, zločinecké a nedotknutelné svaté ideologii.
Kissinger je podle mé pravdy zločinec jako jeho košer bratrstvo z ghett, a páníčci banksteři jsou nejškodlivější mafií! Pro lidstvo, pro přírodu, pro planetu i vesmír.

"Světové demokracie musí bránit a udržovat osvícenské hodnoty", psal zmetek Kissinger. Demokracie je udržování zblbnutí ovčanů lžemi prostřednictvím košer sdělovacích prostředků a košer soudruhů v politice a v politických (ne)ziskovkách? Na Parlamentních listech je hlasování o důvěře v Babiše nebo v Aspen zmetka Vojtěcha, globalistické agenty. Ohlupování je síla, lidé v démonkracii volí své nepřátele!

378611

13.4.2020 14:05

RE: Lidstvo je na scestí

Jan Hanuš 77.?.?.?

Reakce na 378611

Souhlas. Ještě bych přidal podiv nad tím, že se teď může vesele kromě Ruska útočit i na křesťany. Nejsem věřící a ani jsem je dřív neměl rád, ale za přemnožení asi nemůžou. To bych jim nepodsouval. Co se za tím skrývá?

378617

13.4.2020 18:27

RE: Lidstvo je na scestí

Gój 46.?.?.?

Reakce na 378617

Křesťanství byla podvodná ideologie pro ovládání ovčanů ohlupováním. Počátkem dvacátého století banksteři nasadili marxismus, což měl být program k převzetí zdrojů od mnoha vlastníků jakoby ve prospěch všech, všelidového vlastnictví. To se banksterům na několik desítek let částečně vymklo z pařátů. V socialismu už nemuselo být křesťanství každodenně na talíři, jak bývalo zvykem ještě v devatenáctém století. A občasné události jako svatby a vítání občánků už mohli řešit na obecních úřadech.
Po rozvratu socbloku se v Rusku po kolaborantech dostala k moci parta kolem Lavrova a Putina, která usoudila, že poddaní potřebují v něco věřit. Víra v socialismus a jeho nadstavbu komunismus převratem vyšuměla. Nejsnažší byla podpora předchozího ohlupování, pravoslaví.
Na území pod mocí démonkratických spasitelů se řešilo dosazení košer kádrů a lupičství, privatizace. Pak ničiví šmejdi začali makat na kalergismu. Ohlupování křesťanstvím bylo nahrazováno sdělovacími prostředky a vysoce účinnou moderní propagandou, ze které lidé blbnou, jsou schopni uvěřit lecjaké lži.
K rozvratu států, společností a rodin za účelem budování kalergismu však banksteři pocítili nutkání nasadit další osvědčený systém, islamismus, jehož pravdoláska spočívá ve svaté válce proti nevěřícím. A jsme u ničení kostelů, nebo olivových hájů v Řecku, a podobného multikulturního "obohacení" (např. útoky na evropské domorodce). Prostřednictvím importovaných imámů a islámských fanatiků mohou banksteři hojně ničit a rozvracet. Rozeštvávat a zotročovat! Vlády a ozbrojené složky v démonkratickém okruhu jsou v jejich pařátech, viz otroctví NATO, Aspen Hamáček nebo chazarský šmejd a generál Petr Pavel!

378622

13.4.2020 12:46

Redukcia rozumu

AntePortas 188.?.?.?

To, co sa dnes sledovat celymi priehrstami je ubytok rozumu. Ludia ako je pan Kissinger trpia ohromnych nedostatkom mentalnej vybavy. A cim toho rozumu maju menej, tym viac sa tlacia do riadenia. Podla Kissingera ci Gatesa ci inych "myslitelov" je tu vraj vela ludi. Odporucal by som teda panom, nech si do ruk vezmu chemicku tabulku prvkov a pozru sa, z ktorych prvkov dnes vyrabame najviac elektriny, stavy modeneho zivota. Tie prvky maju vysoke protonove cislo, teda v jadre je vela protonov popri dalsej kope neutronov, Cize ide o prvky, kde sa do jadra natlacilo obrovske mnozstvo castic. K tomu by vsak nemohlo dojst, keby nebolo odkial tie castice brat. Ony su jednoducho proktutom vysokej hustoty castic. Cize, ak by mal svet fungovat podla tychto panov, tak by prvky s vysokym protonovym cislom vobec nevznikli. Vlastne, byt to na tychto panoch, tak by tu nebolo ani zlato, striebro ci platina, za ktore by si oni nechali aj vrtat do kolena. Co k tomu povedat, len tolko, ze toto je vraj "elita" ludstva. Pravda je taka, ze je nas stale prilis malo na to, aby sme sa zo Zeme dostali inam. A s takymto "riadenim" sa odtialto asi uz ani nedostaneme.

378612

13.4.2020 20:29

RE: Redukcia rozumu

Lubosmat 78.?.?.?

Reakce na 378612

https://refresher.sk/37810-Ako-vyzeral-vyvoj-popul...

Obávam sa, že technická vyspelosť civilizácie závisí skôr od počtu obyvateľov než naopak. Vedie ma k tomu to, že sa od svojich predkov spred 50 000 rokov moc nelíšime, hoci technické zlepšenia nárast počtu obyvateľov urýchľovali, súvisel skôr so znížením mortality novorodencov a detí, než s vlastnou technickou vyspelosťou.

Amerika až do svojho objavenia sa borila práve s týmto fenoménom, vysoká mortalita novorodencov a detí. Kritický počet obyvateľov nebol presiahnutý a Indiáni tak zostali prakticky až do príchodu conquistadorov na úrovni doby kamennej.

Taktiež samo-izolácia veľkej Číny od ostatného sveta, nepriniesla rozkvet, ale úpadok, z dôvodu nedostatku ľudských zdrojov, hoci sa už vtedy jednalo o jednu z najľudnatejších krajín sveta.

Okolo roku 1570 bolo na svete zhruba pol miliardy ľudí, preto si dovolím predpokladať, že udržateľná technická vyspelosť takejto skupiny, než úplne zdegeneruje, nemôže presiahnuť stredovek.

Viď: Arkadij Strugackij a Boris Strugackij "Трудно быть Богом".

378624

15.4.2020 0:30

RE: Redukcia rozumu

AntePortas 188.?.?.?

Reakce na 378624

Nie celkom. Kazdy jav sa tak ako fyzikalny vzorec musi skladat najmenej z dvoch velicin. Cize v tomto pripade to nie je len pocetnost populacie, ale kombinacia pocetnosti a hustoty populacie. Je to lahko dokazatelne aj na zaklade tvojho prispevku. Indiani klakli preto, ze zili v kmenoch roztrusenych po velkom uzemii a stretli sa niekym, kto preferoval urbanizaciu. Kmene mohli mat max niekolko tisic clenov a tak v nich existovala len uzka delba prace. Prakticky kazdy kmen zebezpecoval len existencne potreby a to zhltlo drvivu vacsinu casu. Naproti tomu urbanizovane olocnosti zakladali mesta aj s viac ako milionom obyvatelov, kde bola mozna siroka delba prace. Ta umoznovala v rovnakom case prevadzkovat viacero cinnosti, ktore sa postupne rozvijali a prinasali pokrok. Nevyhodou vsak dochadzalo k menej efektivnemu vyuzivaniu zdrojov, k tvorbe zbytocnej az skodlivej nadvyroby, ci poddimenzovaniu niektorych cinnosti az pod existencne minimum. A to je presne aj nas dnesny problem. Prilis neefektivne vyuzivanie zdrojov a poddimenzovanie pracovnej sily. Tento system sa tak stava neudrzatelnym. Jednou z moznosti ako to zmenit je deurbanizovat spolocnost. V dnesnycn podmienkach sa to da urobit tak, aby pokrok stale napredoval. Cez infornacne technologie. Ludia uz nemusua byvat v mestach. Mozu pracovat z domu na vidieku cez internet. Mozu cez internet riesit aj rozne ine problemy. Mesta tak uz nemusia rast a tak humplovat svojou spotrebou a produkciou odpadu cele okolie. Ludia uz nemusia palit benzin a ani zbytocne minat cas cestou do prace. Naopak, vdaka deurbanizacii sa da Zem vyuzivat celoplosne s prihliadnutim na vyhody danej lokality. Tym sa zefektivny vyuzivanie zdrojov. Treba sa zamerat na chemicku tabulku prvkov. Nasa civilizacia uz ovladla silnu jadrovu silu, stala sa radioaktivnou. Sme teda na poslednom riadku tabulky. Su tam prvky s vysokym protonovym cislom, kde kazdy proton ma moznost pritiahnut elektron a tak pritiahnut aj cely atom. Kazdy proton je tak urcitym riadiacim centrom atomu. A to iste potrebuje aj nasa civilizacia. Viac centier riadenia. Este v minulom storoci to vyzeralo dobre. No po vojnach a naslednej dekolonizacii zostalo prakticky len jedno riadiace centrum. Tento stav je zdrojom vsetkych problemov. Mame teraz najmenej dve moznosti. Bud pojdeme dopredu, cestou decentralizacie a deurbanizacie, co nas dovedie az ku hviezdam, alebo pojdeme dozadu spat k globalizacii. Tu vsak treba ratat s tym, ze nasa civilizacia je radioaktivna a jej rozpad vedie len cez rozpad jadra.

378647

15.4.2020 15:57

RE: Redukcia rozumu

lubosmat 212.?.?.?

Reakce na 378647

Na americkom kontinente boli do príchodu Európanov pochované pod kobercom džungle veľké mestá dávno zaniknutej civilizácie s relatívne vysokou hustotou populácie.

Je tu však ďalší faktor, ktorý môže technologický vývoj civilizácie výrazne determinovať, a to je genetika.

Napríklad početné národy s vysokou hustotou populácie vyvíjajúce sa v Indočíne a Malajzii technologickou vyspelosťou zvlášť neoplývali, ale sú známe špecifickými úspechmi v zdravovede, medicíne a astronómii.

Technologická vyspelosť sa odvíja celkom od troch faktorov:

1) Početnosť populácie,
2) Urbanizácia,
3) Otvorenosť z hľadiska genetiky

Všetko však má svoje limity, neprimeraný vplyv hociktorého z troch uvedených faktorov môže mať na vlastný technologický rozvoj spoločnosti veľmi negatívny dopad.

Súhlasím, moderné mestá by mali byť ako rajská záhrada, nie ako nehostinné útesy, ktoré by sa bez ľudí stali rýchlo domovom holubov a ich mačacích predátorov.

378681

14.4.2020 14:49

Teď nevím

koukal 178.?.?.?

...jestli je strýček Kissinger globalista, nebo neocon.[překvapení]

378635

14.4.2020 17:44

USA prý chtějí po Číně umazání dluhu a navíc ještě náhrady

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Co kdyby naopak chtěla Čína a velká část světa po Deep State ukrytým především v USA gigantické náhrady (zcela oprávněně) za to, co nechal genetickými inženýry tajně vyrobit ve Fort Detrick, upravit v Kanadě a následně rozšířit do Číny a celého světa, aby mohl vyvolat ve světě strach a paniku a instalovat svůj novodobý otrokářský systém zvaný jako NWO, v němž je každý očipovaný otrok pod kontrolou a už jen virtuální peníze jsou nahrazeny mikročipem podávaným intravenózně s neúčinným očkováním proti Covid 19 nebo alespoň bezkontaktní plastikovou kartičkou ? Pohádce o blbě uvařeném netopýrovi už totiž věří jen zoufalci beznadějně zamilovaní do neexistujícího amerického snu nebo tzv. lepšolidé.

378639

15.4.2020 4:50

Zid Henry Kissinger je de facto Valecnej Zlocinec

coinageboy 172.?.?.?

Podle precedentu Norimberkych procesu, Henry Kissinger by mel viset.

378650

Příspěvků: 36

13.04. 09:08 jik  Osvícenecké ho...dnoty
14.04. 11:57 Kouba  RE: Osvícenecké ho...dnoty
14.04. 20:36 tak trochu z oboru  RE: Osvícenecké ho...dnoty
15.04. 12:29 -X-  RE: Osvícenecké ho...dnoty
13.04. 09:17  zcela nepochopeno
14.04. 03:37 Jarek*  RE: zcela nepochopeno
13.04. 09:59 svatoslav.butora  Svět lidí a svět hodnot
13.04. 15:27 psycholog  RE: Svět lidí a svět hodnot
13.04. 20:12  RE: Svět lidí a svět hodnot
14.04. 11:52 Kouba  RE: Svět lidí a svět hodnot
27.04. 10:44 Líbačlumpů  RE: Svět lidí a svět hodnot
13.04. 10:15 Petr Gejdoš  Lidstvo je na scestí.
13.04. 10:57  RE: Lidstvo je na scestí.
13.04. 11:46 libertarian  RE: Lidstvo je na scestí.
13.04. 13:29 Petr Gejdoš  RE: Lidstvo je na scestí.
13.04. 22:53 ping789  RE: Lidstvo je na scestí.
26.04. 20:31 Marabharata  RE: Lidstvo je na scestí.
27.04. 08:54 Brartrh  RE: Lidstvo je na scestí.
27.04. 10:38 Atomov  RE: Lidstvo je na scestí.
27.04. 16:42 Marabharat  RE: Lidstvo je na scestí.
14.04. 15:37  RE: Lidstvo je na scestí.
15.04. 13:18 -X-  RE: Lidstvo je na scestí.
13.04. 12:10 R.E.  RE: Lidstvo je na scestí.
13.04. 15:39 jurajj  RE: Lidstvo je na scestí.
13.04. 10:59 Joseph Chlor  RE: Lidstvo je na scestí.
13.04. 12:54 Petr Gejdoš  RE: Lidstvo je na scestí.
13.04. 12:46 Gój  RE: Lidstvo je na scestí
13.04. 14:05 Jan Hanuš  RE: Lidstvo je na scestí
13.04. 18:27 Gój  RE: Lidstvo je na scestí
13.04. 12:46 AntePortas  Redukcia rozumu
13.04. 20:29 Lubosmat  RE: Redukcia rozumu
15.04. 00:30 AntePortas  RE: Redukcia rozumu
15.04. 15:57 lubosmat  RE: Redukcia rozumu
14.04. 14:49 koukal  Teď nevím
14.04. 17:44  USA prý chtějí po Číně umazání dluhu a navíc ještě náhrady
15.04. 04:50 coinageboy  Zid Henry Kissinger je de facto Valecnej Zlocinec

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

48

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 74 čtenářů částkou 16 946 korun, což je 48 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

O čem se mlčí - Jindřich Rajchl18.01.22 17:21 Česká republika 0

Majú rúška a respirátory v školách význam?18.01.22 09:37 Sierra Leone 0

Rusko stahuje své diplomaty a jejich rodiny z Ukrajiny18.01.22 07:03 Rusko 2

Soňa Peková: 15.1.2022 Lékařský dům17.01.22 22:01 Česká republika 6

Covidové zpovědi17.01.22 17:48 Česká republika 2

S pravdou ven - svědectví zdravotních sester17.01.22 17:46 Česká republika 0

Studie firmy Pfizer – mýty a fakta o studii, která spustila celosvětové očkování17.01.22 16:38 Kanada 0

Mezioborová konference lékařů - 4. díl: otázky a odpovědi16.01.22 16:52 Česká republika 1

„Pryč s očkovacími nácky.“ Tisíce lidí v Evropě protestovaly proti očkování16.01.22 16:36 Evropská unie 0

Kardioložka Jana Gandalovičová kritizuje povinné očkování - hrozí vlna onemocnění srdce15.01.22 22:31 Česká republika 0

European Green Deal15.01.22 16:42 Evropská unie 1

USA hrozí silnou reakcí na rozmístění ruských sil v Latinské Americe!14.01.22 09:51 USA 4

České maso zmizí a budete kupovat jen dražší dovážené. Růst cen o stovky procent?13.01.22 09:53 Česká republika 16

NATO upírá Rusku právo veta při vstupu Ukrajiny do aliance!12.01.22 21:06 Neurčeno 11

Ivermectin "funguje ve všech fázích" COVIDu podle uniklých vojenských dokumentů americké armády12.01.22 09:11 USA 5

Vystoupili na demonstraci s vlastním názorem. Policisty čeká kárné řízení11.01.22 19:12 Česká republika 2

Fialova vláda navrhuje pokuty až 3 miliony korun!11.01.22 15:53 Česká republika 1

Gruzínský tenista náhle přerušil zápas kvůli problémům s dýcháním11.01.22 15:45 Austrálie 1

Neskutečné chucpe: Pekarová a teď i Lipavský šijou do Orbana11.01.22 15:01 Česká republika 0

Mezioborová lékařská konference - třetí díl PCR testy09.01.22 18:56 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
21,53 Kč
Euro
24,39 Kč
Libra
29,29 Kč
Kanadský dolar
17,22 Kč
Australský dolar
15,47 Kč
Švýcarský frank
23,50 Kč
100 japonských jenů
18,82 Kč
Čínský juan
3,39 Kč
Polský zloty
5,37 Kč
100 maď. forintů
6,82 Kč
Ukrajinská hřivna
0,75 Kč
100 rublů
27,96 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 004,55 Kč
1 unce stříbra
503,75 Kč
Bitcoin
899 231,48 Kč

Poslední aktualizace: 19.1.2022 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 1 907