Diskuze k článku

Jak a za co bojovat?

Příspěvků 63

19.12.2015 9:14

vždy je za co bojovat

výjimečné porušení omerty 109.?.?.?

http://www.novinky.cz/krimi/389783-ridici-konkuren...

a dobře vycvičený otrok bojuje za své pány s nasazením a radostí [cool]

Jen duchovně svobodný jedinec bojuje za sebe a své zájmy.

343290

21.12.2015 18:07

RE: vždy je za co bojovat

Cico_Ciciak 62.?.?.?

Reakce na 343290

"...a záujmy spoločnosti", si chcel povedať! A či len ďalší "atomista"?!

343384

19.12.2015 9:18

Uhm...

naiva 84.?.?.?

Elitu už máme a práve sme svadkami ako nás "zjednocuje"pod svojím plánom. Globálnym.

343291

19.12.2015 12:02

==Dobytek..

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 343291

Je zajímavé sledovat, jak se průběhem dějin vyvíjejí rafinované panské vějičky, kterými se má vždy zvlčilý dříve pracující dobytek opět přimět, aby táhl pluhy jako dřív...

Přitom nejde nikdy o nic jiného, než o :

- jeho pochytání do stáda,
- chov na prodej,
- o robotu
- a o maso na jatka. [smích]

343301

20.12.2015 14:03

RE: ==Dobytek..

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 343301

Nepoužitelné, a je jich dnes určitě víc než 70 procent, je třeba přeměnit na psychopaty, pokud již nejsou, a zaujmout je něčím zajímavějším, než aby se starali o to, co se ve skutečnosti vedle nich děje. Totálně oblblovací televizní průmysl , internetové ostnaté dráty zarostlé až do mozku, každý s každým šukající umělecká šmíra, to vše je klíčové pro vytvoření opony absurdního divadla. A všude kolem rostou desetimilionové vily fotbalistů, komediantů, kurev, zlodějů a veksláků......Pěkné Vánoce, nejlépe na dluh......[smích]

343346

20.12.2015 14:38

RE: ==Dobytek..

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 343346

-doba otrocká(bič)
-doba poddanská(boh)
-doba hypootrokov(hypotéka, lízing, prevádzková réžia, ...)

343347

19.12.2015 11:02

pane Lhotáku

martin bares 85.?.?.?

Pouze můj názor.

Identifikujete to dobře.

Lidské sobecké hemžení
nic než honička není.

I když přináší požitky.

Ale pak tomu nasazujete psí hlavu.
Svět má málo možností.
Přes náboženské, historické rozdíly, technickou úroveň, jsou podstatou lidé.
A buď se dají cestou kapitalistickou, nebo socialistickou.
V tom první převládne individualismus a potřeba hromadit, v tom duhém rozhodnou kontrolu nad během věcí převezme stát.

Jedině v rámci těcho uspořádání se člověk může posunout.
Pokud se neposune, nevytvoří ani v jedné z možností něco přijatelnějšího pro všechny (udržitelný rozvoj).

Další Velké veci jsou jen Velký balast zakrývající to hemžení a nijak mu nepomáhající.
C est tout.

343295

19.12.2015 11:29

ach jo

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 91.?.?.?

Ach jo. Zas ten Lhoták se svými árijsko-pohanskými "mysliteli".
Jak se má česká protirežimní opozice sjednotit, když je rozdrobená na spoustu frakcí vyznávajících naprosto absurdní a rozporuplné ideologie, na kterých tvrdošíjně lpí. A chazar se raduje, jak se mu dílo daří.

343298

19.12.2015 19:27

RE: ach jo

martin bares 85.?.?.?

Reakce na 343298

tak tak

343322

21.12.2015 18:16

RE: ach jo

Cico_Ciciak 62.?.?.?

Reakce na 343298

"vyznávajících naprosto absurdní a rozporuplné ideologie" - Myslíš tým aj kresťanstvo, katolíctvo, bibliu?! Ak hej, tak akú ideológiu vyznávaš ty?! Alebo si myslíš, že si nihilista?! Inak, v čom sú árijsko-pohansko-védické ideológie rozporuplné (alebo nebodaj "kontroverzné"[mrknutí jedním okem] - ten smajlík tam nemal byť) a v čom nie?! Zamyslel si sa už nad tým?!

343385

19.12.2015 11:56

moudrost se záměrně vytratila..

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

borci chodí ted v kratasech a sandálech,strážníci našli ted při pochuzce lidskou kostru. https://www.youtube.com/watch?v=xTbB9ySADFU[oči v sloup]

343300

19.12.2015 14:46

Spravnemu pozorovani musi odpovidat spravna cesta k naplneni

P.A.Semi 79.?.?.?

Mel-li bych si vybrat 1 knihu na pusty ostrov,byla by to Citadela.

Zacatek vaseho textu je opet velmi spravny,az do mista,kde Exuperymu podstrkujete pojem Rasa,se kterym nikde nepracuje a je proti smyslu jeho dila a vyssiho Dila Stvoreni. (V Citadele je popsan pohled Boha na lidstvo a zjednodusovat to na fyzickeho krale neni uplne spravne)

Demokracie tu zatim nebyla a vy uz vite,ze je spatna a je treba ji zavrhnout? Ano,tu soucasnou verzi - Volenou Tyranii, bude treba velmi opravit,aby vedla ke spravnym zitrkum. Ne ale cestou zpet do Totality,pri vyvoji je treba z kazde epochy integrovat dobre a zavrhnout spatne,ale nelze znicit celou vetev vyvoje a bez pouceni se vracet zpet do Temnoty nebo stavet na zelene louce.

Autoritativni system nikdy nezaruci,ze Vládce bude Čestný. Zkusenosti s dobrymi~spatnymi krali jsme meli mnoho,aby bylo jasne,ze zakonite drive ci pozdeji nastoupi necestny tyran. Jakakoliv Moc bez Zodpovědnosti drive ci pozdeji sklouzne do Nezodpovedne Totality. Zodpovednost Moci lze vyvozovat Teokraticky,Demokraticky nebo Byrokraticka vlada Justice se tez brzy zvrhne v Plutokracii (Oligarchii).V soucasnem systemu Volene Tyranie neni Zodpovednost vyvozovana brzy ani pozdeji u voleb nemaji obcane prilis moznosti porazit Statistiku. Omezeni vladni moci Byrokratickou Justici vede k zablokovani vyvoje a ani Justice neni nikomu Zodpovedna.

Prima Demokracie je teoreticky vlada prumeru,prakticky by to byla vlada Aktivistu,kdo by meli cas a ochotu travit vetsinu casu trolovanim u vsech referend,a Médií,ktera by vrtela psem Lidu,zejmena pokud by nebyla ocistena od Plutokratickych vlivu. Zastupitelska Demokracie je vlada Elit,zalozena na principu Duvery. Ovsem bez moznosti vyvodit okamzite dusledky ze ztraty Duvery nemaji Elity zadnou potrebu tuto Duveru zachovat a opodstatnit a diky kartelovym vazbam politickych stran zatim prakticky vladnou spatne Elity az na nekolik cestnych vyjimek.Teprve az bude jasne vyvoditelna realna a rychla Zodpovednost,budou filtrovany takove Elity,ktere si to zaslouzi,budou predevsim Čestní a Transparentní. (Demokracie tu bude az tehdy,bude-li moci Lid odvolat sve Zastupitele,pokud prestanou byt Zastupiteli. Nelze odvolavat toho,kdo me nezastupuje,nemuze Vetsina odvolat zastupce Mensiny. Je treba evidovat hlas volice,aby s nim mohl prubezne manipulovat a vyjadrit Duveru ~ Neduveru.)

Ohledne Statu: cim mensi a homogennejsi Region,tim lepsi Demokracie nebo jakakoliv Spravedliva forma Vlady.Cim vetsi Unie,tim vice se statisticky zprumeruji vsechny odchylky do beztvare Šedi.Ale prilis mala spolecenstvi nemaji moznost vybudovani Velkych Projektu,takze urcite spojeni Regionu do Unii ma smysl.

Svobodu,ktera se vydala na spatnou Cestu,bude potreba vratit na spravnou Cestu jejim vyvazenim Zodpovednosti a Cestnosti,ne ji zcela znicit a zahodit.

Řád bude Spravny a Spravedlivy teprve az bude spravedlivy ke vsem narodum a rasam.Nelze budovat oddeleny ostruvek spravedlnosti nebo prosperity pouze pro jednu rasu~narod, coz ale neznamena, ze by se vsechny kultury mely smisit do beztvare sedi

343308

20.12.2015 19:09

RE: Spravnemu pozorovani musi odpovidat spravna cesta k naplneni

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 343308

No, asi jste vůbec nepostřehl, že přímá demokracie by byla to nejlepší, co by mohlo lidstvo potkat. Ale když lidé Vašeho typu přímou demokracii odsuzují a pomlouvají, pak se holt nedá nic dělat- užijte si dál vládu supů, hyen, parazitů a psychopatů. Lidem Vašeho formátu holt není pomoci. Hlavně že furt filosofujete od ničeho k ničemu. Si představte, že by ve Vaší vlastní rodině rozhodoval soused, co se bude dít s Vámi, s Vaší manželkou i dětmi, i s Vašimi financemi. Vsadím se, že to by se Vám asi nelíbilo? Zatímco u souseda uznaváte, že není chytřejší než Vy a nemá žádné právo o Vás rozhodovat, tak u zkorumpovaných posranců, kteří jdou vždy a zásadně proti Vašim zájmům i proti zájmům veškerého lidu, to klidně uznáte? Se už konečně probuďte!

343361

20.12.2015 20:01

RE: Spravnemu pozorovani musi odpovidat spravna cesta k naplneni

P.A.Semi 79.?.?.?

Reakce na 343361

Ano, to jste vyjadrila dobre: "zkorumpovani poslanci" - v tom je ten problem. Poslanci jsou Elita, nejsou to nejaci hospodsti zvanilove, nejsou to maminy u plotny a obrazovky, nejsou to nikomu nezodpovedni aktiviste, mozna nekteri ani nejsou aktiviste cizackych neziskovek. Jsou ale špatná Elita, protoze nemaji zodpovednost, protoze pote, co se nechaji zvolit, se mohou na volice vykaslat a nechat se zkorumpovat penezi nebo politickou moci nebo koalicnim handlem. V tom je jadro soucasneho problemu.

Přímá demokracie je teoreticky vlada průměru populace. Prakticky ale, pokud je do roka 1000 bodu k odsouhlaseni, jsou to 3 referenda denne (a stejne predevsim zalezi na tom, kdo a jak polozi otazku, takze bez Elitnich zastupitelu se stejne neobejdete, protoze kdyz muze zadavat otazku pro referendum kazdy, bude 1000000 referend rocne). Na to, aby rozhodovani bylo informované a zodpovedne, znamena to nastudovat podrobne souvislosti ke trem tematum denne. To jeden clovek sam nezvladne, poslanec na to ma tym poradcu. Prakticky by tedy hlasovali predevsim aktivisté, trolove, kteri by meli cas a chut kazdy den hlasovat. Normalni lidi nemuzou stravit denne nekolik hodin studiem souvislosti problemu, aby jejich rozhodovani melo hlavu a patu - ne, ze by na to nemeli IQ kapacitu, ale nemaji na to čas...! Bez toho, aby tomu cas venovali, by nutne bylo jejich hlasovani ledabylé, odbyté, nebo zmanipulovane nekym, kdo mel cas si nastudovat souvislosti a podstrcit jim hotove správné reseni problemu.

Zastupitelská demokracie je z principu vlada Elity, jsou (meli by byt) vybrani ti nejlepsi, kteri dane problematice rozumi, kteri se tomu budou venovat na plny uvazek, aby jejich rozhodovani bylo predevsim informované. Ted je ale zasadni otazka, jak zajistit, aby narozdil od soucasnosti vladla Dobrá Elita, aby se eliminovali sice Schopní lide, ale Šmejdi - protoze nejhorsi ze vseho je Schopny Šmejd...

Obecne - referendum je potreba na odsouhlaseni neceho, cim se lid nejak zavazuje - treba odsouhlaseni Smlouvy, ano/ne. Ale tu smlouvu musel nekdo predtim dohodnout, vyjednat a zpracovat a odsouhlasit tech X stran textu, aby pak lid mohl rict ANO nebo NE...

A kdyz se vratime k prikladu rodiny - jsem ze 4 deti, a kdyby se melo rozhodovat demokraticky, tak vzdycky rodice prehlasujeme, budeme jist jenom zmrzlinu a cele dny travit nejakou zabavou... Ve spravne rodine rozhoduji rodice, i kdyz jich je mene, ale jsou myslenkova Elita rodiny... Ovsem jejich autorita je odvozena přirozeně.

Ve spolecnosti musi byt autorita vládce take nejak odvozena, a pokud to nejde jako ve stredoveku odvodit Teokraticky, nebo jako v ruznych revolucich pomoci Násilí, je treba autoritu vladce odvodit nejak jinak - napr. Demokraticky volbami... Ovsem bez Autority a hierarchicke Struktury by zbyl pouze Chaos... (Co je Chaos? Chaos je absence Řádu... Mnoho nijak nesouvisejicich stejnych jednotek bez hierarchie a s naprostou volnosti pohybu je nejcistsi Chaos...)

343362

21.12.2015 17:48

RE: Spravnemu pozorovani musi odpovidat spravna cesta k naplneni

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 343362

Ale jděte, vy jste skutečně spadl z višně. Copak Švýcaři mají 3 referenda denně a milion referend ročně? Ono by stačilo dát lidu moc jen v těch nejdůležitějších otázkách. Jako třeba jestli chce nadále zůstávat pod nadvládou Brusele a evropské komise složené asi z pouhých 28 lidí. Tito nevolení lidé mají nad celou Evropou absolutní moc (Hitler by jim mohl závidět), a celý parlament, složený z různých vyžírků jen během třeba jediné minuty odhlasuje třeba 10 zákonů na příkaz těch 28 lidí (jak poreferoval Petr Mach).

A co máte proti hlasování průměru populace? Se domníváte, že ten průměr nedovede odhadnout, co je sviňárna a co nikoliv? Tyhle prazákladní věci dovedou odhadnout i lidé třeba i s IQ 80. A to mi věřte. Stačí si zajít do hospody a nestačíte se divit, jaké mají prostí lidé zdravé názory.

Posranec má tým poradců. Ale jaký tým? Jen samé mafiány a nadnárodní korporace. Toho jste si nevšiml?

Prosímvás, s tou rodinou jste se s prominutím úplně posral. Cožpak dospělí lidi jsou děti? Pročpak přirovnáváte děti s vyvíjejícím se nedospělým mozkem k dospělé populaci? Stále zjišťuji, že vy stál jen MANIPULUJETE.

343382

21.12.2015 18:31

RE: Spravnemu pozorovani musi odpovidat spravna cesta k naplneni

P.A.Semi 79.?.?.?

Reakce na 343382

Tech 28 komisaru jsou jenom medialni úsměvy do kamer, ti nic nerozhoduji. Z Bruselu vladne Byrokratická Diktatura nekolika tisic anonymnich, dobre schovanych a dobre placenych uredniku, ktere nikdo nevolil, a diky ruznym sluzebnim zakonum, ktere si prosadili i u nas (vsimla-li jste si, schvalili u nas sluzebni zakon pod tlakem nejmenovanych bruselskych uredniku, kteri schvaluji dotace), nad nimi ani nemaji demokraticky zvoleni predstavitele zadnou moc, zato je tam ale ohromny prostor pro netransparentni lobbying.

Ohledne Svycaru - ted nevim jiste, ale ti take maji parlament...? Bez toho to proste nejde.

Proti hlasovani prumerne populace - to mam teda hodne. Protoze cim mensi IQ, tim jistejsi maji ti lide nazory, ale o to mene spravne. Na mnoho problemu existuje spousta libivych ale spatnych reseni a v lecktere hospode ma Tonda uplne jasno (obzvlast kdyz se k tomu napije), jak by danou vec resil, ale nevidi si ani na spicku nosu, jake by to pak melo dalsi souvislosti a nasledky nasledku...

Ti poslanci - take na to maji Výbory - neresi vsichni vsechno, protoze to jeden clovek nemuze vsechno kvalitně obsahnout... Pak je treba o tech zakonech diskutovat, a poslouchat zvaneni nekterych poslancu (natoz pak treba zvaneni cele populace), take zabere dost casu. Proste to je rozdil, kdyz reseni hledaji Specialisté.

Optimalni by bylo, kdyby meli obcane Fórum, kde by mohli posilat namety a pripominky, a Vláda (nebo parlament) by na to mel tym stredoskolaku, kteri by to filtrovali a odpovidali nebo predavali "nahoru". Kdyby se mohli lide uz predem vyjadrovat ke zneni zakonu a "palcovat", byť nezavazne, ruzne pripominky. (Jenze desitky az stovky tisic diskutujicich by vyzadovaly stovky moderatoru, ale aspon by se snizila nezamestnanost stredoskolaku...) Timhle zpusobem by Hlas Lidu byl slyset vcas a nebylo by potreba kricet na namestich, kdyz mira preteka...

A ohledne Zastupitelu uz jsem psal - je potreba evidovat hlas volice, aby pri ztrate duvery mohl svuj Hlas predat nekomu jinemu, ke komu bude mit Důvěru. Timhle jednoduchym postupem by si zadny Zastupitel nedovolil byt Šmejd, protoze smejdy by lid velmi brzy eliminoval, a vsichni Zastupitele by meli zaslouzenou Důvěru svych volicu...

Pak to chce taky trochu Pokory od obcanu, aby uznali, ze Dobri a Moudri lide leccos vedi lepe...

Referenda o zasadnich otazkach jsou take potrebna - zejmena kdyz se jedna o Smlouvu, ktera lid k necemu zavazuje (treba i ke Členství), ale to je jenom mala cast celkoveho chodu statu a taky mala moznost volby Ano/Ne, kdyz uz tam neni prostor pro "Ano, Ale"...

A primer s rodinou jste zacala vy, ale nespravny.

343388

22.12.2015 11:25

RE: Spravnemu pozorovani musi odpovidat spravna cesta k naplneni

ppppp ur (zavináč) stonline (tečka) sk 185.?.?.?

Reakce na 343388

Dekuji Vám pane P.A.Semi, že jste se pokusil trpelive vysvetlit paní Jarmile, v čem delá chybu o otázce použití prímé demokracie(PD). Jak jsem to četl chtel jsem alespoň stručne reagovat, a vy jste to tím svým velmi dobre vykryl.
Prímá demokracie dovedena do dokonalosti je opravdu nic víc, než podvrh a vláda ulice, šedého prumeru, nikoliv vláda kvalifikace a kvality. Prumerování kvalit, které se tríbí již v procesu vzdelávání nemá jak prinést lepší výsledky.
100x opakovaní Švýcari také mají prímou demokracii naoko. Byl jsem s nima v kontaktu, když si prisvojili blízkou cementárnu, kterou tu vybudovali naši lidé, a z našich surovin teď proudí zisky tam, kam na ne už vetšina z okolí a republiky nedosáhne, a tím se vytvárí lokální nerovnováha velikosti státu. Je to stejné, jako když si počasí usmyslí, že nekde dlouho nezaprší. Pak žádné teorie nic nesmužou, proste je sucho i s dusledky.
Meli bychom si naopak osvojit vlastnost skrytou pod pokličkou švýcarské demokracie, a tím je lokálpatriotizmus - nezáviď sousedovi. Prednostne koupím od lidí/firem v okolí. Když není, tak z vedlejších okresu, nebo kraju. Když ani to ne, až pak si dobre rozmyslím, zda koupit v zahraničí. Švýcari neváhali okupovat naši cementárnu, protože se jim zkrátka hodila, a naši hlupáci jim pritom odklepli zakázky a ceny, které by jenom vul, kdyby z toho současne neco nemel, za tichého nahlížení vlády. Nesmrdela jim, že byla puvodne socialistická, tak jako naoko smrdela vláde, prý "nemá" zisky. Teď muže mít, když cena cementu narostla díky kartelu na hezkynásobek?
Jsem kdysi delal místního poslance. Ať paní Jarmila podobne nejdrív zkusí, jak umí prímodemokraticky hlasovat poslanci v malém hloučku, a pak šírí nejaké své vlastní v praxi nepoužitelné teorie.
Je smutné, že lidem vždy stačí nejaký špek, po kterém skočí, jednou modrý, jindy ružový, a vystrídat všechny barvy, aby se neprofláklo, které jsou postupne k ničemu. Metoda pokus-omyl z obrovského výberu je ale zdlouhavá a proti jiným neúspešná.
Paní Jarmile odkazuji, ať zakandiduje za poslankyni, a své vize si vyzkouší, ať neposílá sedat na lopatu jiného, ale predvede to sama [smích]
Treba mnohé kroky Okamuru (také PD vize) pokládám za správné, označovat to ale jako PD je zcestné a také nevím, zda to není pouze marketing. Nenazývat ale veci správným jménem je nebezpečné. Okamura ve skutečnosti také prijal zastupitelskou strukturu, nikdy žádný model PD nedovedl popsat dost konkrétne, aby se dal srovnávat se současným. Má to ale takovou chybu v principu(viz výše), že to ani není možné.
Současná zastupitelská demokracie není opravdu zastupitelská, srovnání opet nelze provést. Príčinou jsou horizontální volební KOALICE, a rozmazávání odpovednosti politiku pri hlasováních(jednou preválcují, jindy se vymlouvají, tedy zavádí dvojí metr), chybí vertikální politická odpovednost. Koalice zrušit.

343401

22.12.2015 14:38

RE: Spravnemu pozorovani musi odpovidat spravna cesta k naplneni

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 343401

Upřímně řečeno, já jsem se divila, že jste se ještě neobjevil, abyste zhnojil přímou demokracii- tak jako se vždy objevíte, když se jedná o 9/11, abyste vehementně dokazoval, že ty baráky zbourali muslimové, nikoliv americká vláda. A ejhle, Vy jste se objevil.[smích] Nuž tedy oba pánové vězte, že nemíním s vámi ztrácet čas. Někteří otroci si holt cení svého otroctví i v 21.století, kdy existuje internet, po kterém by se dalo dokonale hlasovat, a vůbec jim nepřipadne divné, že menšina (0,000001) naprosto absolutisticky ovládá většinu( 99,99999). Takže zbytečné a neplodné diskuze s vámi zanechám a radši na nákupy do obchodu spěchám.[smích]

Nicméně vám oběma přeji pohodové Vánoce a šťastnou a veselou přímou demokracii (vládu většiny nad menšinou) v Novém roce 2016.[mrknutí jedním okem]

343405

22.12.2015 15:53

RE: Spravnemu pozorovani musi odpovidat spravna cesta k naplneni

ppppp ur (zavináč) stonline (tečka) sk 185.?.?.?

Reakce na 343405

Paní Jarmilo, dekuju za pozastavení, a mužete mi verit, že jeden z významných duvodu mé reakce bylo, že jsem obetova jistý čas já Vám, ačkoliv ho nemám nazbyt. Ríká se ale též, že dát neco muže/dovede jen ten, kdo neco má, včetne toho času. Muže to všechno být naopak, že já ztrácím čas s Vámi, čiste proto, že jiné lidi možná i lepší než Vy mýlíte svými vizemi. Jakoby jste chtela najednou zmenit celou oblast matematiky ke svému obrazu. A jiste se jich najde dost, co Vám uverí. Zamyslela jste se ale, na čem ta Vaše vize vlastne stojí, co je jejím základem?
Neopakujete čiste jen nejakou vizi proto, že se vám líbí, aniž by jste ji podrobneji rozumela? Proč jste treba spolu se zastánci PD nevysvetlila, jak je možné obelstít prumer? Vždyť už dnes klopýtáme na tom, že naše volby všechno prumerují do šedé.
My práve tu prímou demokracii máme, a potrebujeme se jí zbavit. Jen čirou náhodou došel k veslu Zeman jako lepší alternativa, moc nechybelo k pruseru. Nač tyhle rizika? Vyplatí se podobná rizika treba v doprave?
Všechny souteže, konkurzy hledají nejlepší kandidáty, proč asi ??? Poslance pritom najednou prumerujeme svým prumerovacím hlasováním, kde treba učitel vychovávající deti má stejne platný hlas, jako bezmála nejaký deviant. Stále se vám zdá, že tohle je v porádku? Proč v obchode vybíráte kvalitnejší zboží, a pri možnosti výberu neuprednostňujete prumer?
Život a hospodárství je krehká vec, a prumerováním se akorát zabije. Človek je človekem pouze kvuli kvalitním rozhodnutím a procesum, jinak by zustal kdovíkde a v jaké podobe nekde na strome. Naše "kvality" se také obrací proti nám, když ujedeme príliš mimo realitu.
Proč kliniku vede primár a fakultu rektor, reditel? Proč mají firmy a banky své reditele? Nestačil by nejaký prumerovací bankomat? Copak tihle reditelé jen prumerují hlasy? Proč má človek hlavu, nestačilo by, kdyby se choval jako žížala?

Nikde jsem ani nikdy nepsal, že wtc zbourali muslimové, nepište zde mým jménem výmysly.

Záverem jste se vlastne priznala - chcete vládu vetšiny nad menšinou. To je práve chyba. Žádná vláda nemá být "nad" nekým, má jít o synergickou strukturu, která drží takové usporádání hospodárství a společenského života, kde se za daných podmínek žije nejlíp. Žel optimum, ani pravda nejsou nikdy výsadou vetšiny. Vetšina automaticky neznamená optimum, poznáte v okamžiku, kdy se vás vetšina pokusí preválcovat.

Dekuji za (i když nesprávne napsané) prání a preju také príjemné svátky Vám i kolem.

343406

23.12.2015 1:29

nerad ruším

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 343406

Nerad ruším vaši debatu, ale když vidím takové chytré diskutéry, rád bych vám podsunul téma, které To trochu stočí směrem, jenž vlastně nebývá příliš řešen. Tím směrem je myšlen cíl. Nic složitého, pouze cíl, ke kterému by společnost měla směřovat, ptám se na cíl, nic víc.
Už x-tisíc let se lidstvo zmítá v nejrůznějších formách zřízení a vlády a střídá tak jednu formu existence za jinou, ale kam to lidi táhne, jaksi není patrno.
Jistěže na úrovni jedince jde o dosažení štěstí a pokud se má k tomu štěstí třeba prochlastat, tak si za tím půjde, ale pokud společnost,"národ" už pouze neryje držkou v zemi, ale normálně dýchá, kam vlastně má směřovat své kroky?
Nejde o ironii, ale jen se ptám, jak má vypadat ideální svět.

Jak má vypadat ideální svět ?

p.s.
Pokud si dobře pamatuji, tak A. Einstein řekl, že průměrná inteligence národa je podprůměrná. A Salvator Dalí řekl: nebojte se dokonalosti, nikdy jí nedosáhnete.

343422

23.12.2015 8:00

RE: nerad ruším

Marten264 93.?.?.?

Reakce na 343422

Vracíte se k původnímu zaměření článku. Vidíte, kolik tlachání lze zplodit na tak jednoduché téma. To jsou lidé, obyčejní, prostí lidé. Už chápete, co je to prázdnota a vítr slov ?

Ideální svět "pro všechny" zde nikdy neexistoval a existovat nebude. Zdejší prostor je hřiště pro vývoj a poučení. Jsou pouze různé náhledy a pokusy o vlastní proměnu.

Některé v minulosti se povedli více jiné méně. Hra se ukončí a začne nová.

Předpokládám, že jste si pročetli Citadelu a zamysleli se nad úhlem pohledu textu - http://mjos.sweb.cz/citadela/

VII. - "Objevil jsem totiž ještě jinou pravdu. A sice tu, že je marnou iluzí, když se lenivci domnívají, že mohou v klidu obývat svůj dům. Neboť každý příbytek je ohrožen. Tak jako onen chrám vydaný severnímu větru, který jsi vybudoval na horách a který postupně zchátral jako stará lodní příď a začíná se hroutit."

Vy sami jako společnost si budujete svůj duchovní dům a na jakých základech ho postavíte, tak je pevný a v neustálém vývoji. Tak to je.

To je celé.

343426

23.12.2015 9:53

Smysl života

P.A.Semi 79.?.?.?

Reakce na 343422

Smysl má to, co pokračuje dál, a to, co jste udělali pro to, aby to dál pokračovalo lepší než dosud, a to, co jste udělali pro ostatní, aby se v celku protože ve všech drobných částech rozmnožovalo Dobro, aby se postupně a průběžně jednotlivě stalo Dobro normou, aby příští svět byl lepší, než ten dosavadní.
Prakticky a zjednodušeně: Smysl má Dobro, které prokážete ostatním. (to ostatní jsou podpůrné činnosti k obnově vašich a jejich sil, nebo to jsou zdržující kroky zpět proti vývoji, které stejně budou jednou vyrovnány...)
(Nebo též zjednodušeně: život se skládá z dobrých skutků a času mezi nimi... Teorie sociální relativity - někdo žije plný život, jiný může žít úplně zbytečný a na dobré skutky krátký život, i když biologického času promarnil sto let...)
Co uděláte pro vlastní děti na úkor cizích, má smysl pouze krátkodobý, protože každý hrot se jednou otupí, a spadnou tak hluboko, jak hluboko bude průměr celku... Co uděláte pro sebe má význam jen do té míry, nakolik Vám to umožní to rozdat druhým a zlepšit celek v jeho pokračováních... Co nahromadíte, Vaše děti rozdají, nebo o to přijdou...
Je to pouze průběžný smysl a ne konečný? Pokud neznáme konec nebo výsledný smysl, je smyslem jít, až dokud ho nepoznáme. Pokud není konec, je smyslem jít. Cestou se jistě najde mnoho vedlejších smyslů, pro které stálo za to jít...

...

Když vidíte část křivky, těžko určíte trend. Nyní ale vidíme již dost historie, aby se dalo poznat, že trendem je zmenšování násilí a hrubosti, prohlubování a zjemňování poznání, prohlubování soucitu a zefektivnění pomoci, propojování lidstva, a se Soucitem jde Dobro a Láska. Jistě jsou výkyvy a kroky zpět, ale celkový trend to nezměňuje, možná jen zpomaluje...

...

Může být výsledným smyslem průběžné potěšení Boha, který nás sleduje a pečuje o nás? Případně potěšení našich (všech našich společně) a pak zas jejich dětí? Nevím... Pokud je nějaký jiný výsledný smysl, zřejmě se to včas dozvíme, až k němu přijdeme...

----------------
PS: dekuji Martene za odkaz na Citadelu...

343429

22.12.2015 20:25

RE: Spravnemu pozorovani musi odpovidat spravna cesta k naplneni

cx 46.?.?.?

Reakce na 343405

>... kdy existuje internet, po kterém by se dalo dokonale hlasovat ...

Dokonale jak pro koho... Jak byste zabránila útoku na hlasování? Např.: mějme menší město (třeba 10 tisíc lidí), kde se má konat lokální referendum, jsou zde 2-3 poskytovatelé připojení. Jak (levně a efektivně) zabráníte např. útoku typu man in the middle? (to je první způsob který mě napdal využít, určitě nebude jediný)

P.S. osobní poznámka - byli tady 2 lidi s reálnými argumenty a Vy jste je napadala - proč?

343416

22.12.2015 23:09

RE: Spravnemu pozorovani musi odpovidat spravna cesta k naplneni

P.A.Semi 79.?.?.?

Reakce na 343416

Man in the middle - stejne jako internet-banking, od toho jsou certifikaty serveru, a pokud nekdo seriove nevykrada bankovni ucty, tak to zrejme celkem funguje...

S tou Zodpovednosti Mocnych: zavede-li se prubezny volebni system. Kazdy si zvoli X (1 nebo nekolik?) svych Zastupitelu, ktere bude moci kdykoliv odvolat tim, ze svuj hlas da nekomu jinemu. Nemusi byt zadny konkretni volebni termin, protoze se voli prubezne a porad. Tedy Zastupitel bude nekdo, kdo ma Duveru dostatku obcanu. Kdo nema Duveru nebo ji ztrati, nebude Zastupitel... (A tedy budou Zastupitele sami duveryhodni lide a jejich moc rozhodne nebude Absolutisticka...)

Pro zabraneni chaosu bude zmena hlasu platna cca 1 mesic od provedeni posledni zmeny, takze pokud nekdo bude svuj hlas menit kazdy tyden, platit bude, az ho stridat prestane...? (Mozna ne...?)

Prakticky by to melo mit dusledek, ze Zastupitel si da dobry pozor, aby o Duveru svych volicu neprisel, a ani nebude nutne je odvolavat... Zaroven je toto jedine teoreticky-ospravedlnitelne odvolavani zastupitelu, protoze nemuze byt vetsinove odvolan zastupitel mensiny, ale muze byt dana/odebrana duvera nekomu, kdo me zastupuje...

Technicky - volic si vyzvedne svuj Kod (heslo) proti dokladum na obecnim checkpointu, hlasovat muze odkudkoli kdykoli, vetsinou z domu. Pokud heslo zapomene nebo si bude myslet, ze mu ho nekdo zneuzil, muze si dojit na check-point heslo zmenit. Pro server bude zmenu autorizovat urednice elektronickym podpisem, a v knize bude mit zapsano a podepsano, ze to obcan chtel, tedy ze ho zkontrolovala, pro pripad, ze by to chtel rozporovat (tedy v pripade rozporu, budto je obcan osel, nebo je urednice podvodnik, kdyz ho ma/nema podepsaneho v knize). Kdo nema pocitac, muze volit z obecniho pocitace take kdykoliv, a nemusi uz dale chodit k volbam, dokud nebude chtit... (A tedy neni hlas lidi bez pocitace nijak znevyhodnen proti tem, co pocitac maji - coz by bylo v pripade, ze by se volila referenda prilis casto...) Naklady na infrastrukturu celkem minimalni - jen na uradech bude potreba nejaka HW ctecka karet s certifikatem pro urednice, obcani maji svoje pocitace, nebo v i-caffe, nebo obecni... Zadne volebni komise nejsou potreba, scitat hlasy bude automat a overit si to mohou vsichni...

Slo by to zaridit tak, aby byly 2 databaze, jedna identifikacni, zapecetena na Justici, a jedna volebni, k dispozici u Exekutivy, verejne zalohovani a moznost kontroly hlasu kazdym obcanem. Osobni udaje v Identifikacni databazi budou write-only, tedy ani Exekutiva je nebude moci zneuzit...

V takovemhle systemu nema smysl podplacet volice - protoze mu nic nebude branit, aby za tyden ten hlas dal zase nekomu jinemu. V soucasnem systemu staci uplatit volice bankovkou nebo prilis levnym slibem jednou za ctyri roky, ale v tehle verzi by musel uplacet kazdy mesic... (Obecne - dat volici bankovku je v podstate volebni slib, ktery byl splnen predem, a je to mensi Zlo, nez dat volici plany Slib a vykaslat se pak na nej...)

343421

25.12.2015 15:03

RE: Spravnemu pozorovani musi odpovidat spravna cesta k naplneni

ppppp ur (zavináč) stonline (tečka) sk 185.?.?.?

Reakce na 343421

To, co píšete je velmi zajímavé, rekl bych, že by to bylo treba rozvinout.
Zatím jako jednu vážnou/zásadní prekážku vidím, že, veci neznalí a zjednodušene rečeno - pro rozhodnutí nekvalifikovaní lidé by se stále mohly rídit sympatiemi k výberu svých zástupcu, jako je tomu i dnes(reklamou). Mysleli by si, že jejich zástupci volí dobre, ale skutočnost by byla jiná. Opet by do toho hodne mluvily média.
Jinou cestu asi nevidím, než omezit hlasovací právo, nebo zavést ruzné hlasovací váhy, aby proste nemohl leckdo mluvit do všeho.
Vždyť se to mezi lidma tak normálne chápe, a je to také pravda, že leckdo nemuže mluvit do lecčeho. Tak je treba stejný princip zakotvit i v hlasování. Nač si namlouvat neco, co je nereálné a nefunguje.

343461

26.12.2015 8:48

RE: Spravnemu pozorovani musi odpovidat spravna cesta k naplneni

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 72.?.?.?

Reakce na 343405

Já se tady ocitám velice zřídkavě, ale rád si pročítám některé články a pak i následné komentáře k článku. Paní Jarmilo, pokud se nemýlím, Vy ráčíte být z Krnova, odkud je i jeden můj velmi dobrý kamarád, tak já s Vámi většinou souhlasím. Akorát nemám sílu a chuť debatovat s "dementy", těch je tolik, že to člověka až mrzí. Jenže co s tím ?! Já se akorát zmůžu na konstatování k někomu, že je to dobrý, chytrý, velice znalý člověk, nebo je to blb a taky masarykovsky vul, nebo vůl. Co Vás nutí, abyste se snažila vysvětlit volovi malou násobilku, když ani není schopen pochopit, že jedna a jedna jsou dvě. Tihle trotlové nechápou, že existuje taky něco, čemu se říká v anglicky mluvících zemích "common sense", neboli česky "selský rozum". Takovýho trotla bych akorát přetáhl přes tlamu potěhem. Stálé zdraví a pohlavní svěžest !>Upřímně řečeno, já jsem se divila, že jste se ještě neobjevil, abyste
>zhnojil přímou demokracii- tak jako se vždy objevíte, když se jedná o
>9/11, abyste vehementně dokazoval, že ty baráky zbourali muslimové, nikoliv
>americká vláda. A ejhle, Vy jste se objevil.[smích] Nuž tedy oba pánové vězte,
>že nemíním s vámi ztrácet čas. Někteří otroci si holt cení svého
>otroctví i v 21.století, kdy existuje internet, po kterém by se dalo dokonale
>hlasovat, a vůbec jim nepřipadne divné, že menšina (0,000001) naprosto
>absolutisticky ovládá většinu( 99,99999). Takže zbytečné a neplodné
>diskuze s vámi zanechám a radši na nákupy do obchodu spěchám.[smích]

>
>Nicméně vám oběma přeji pohodové Vánoce a šťastnou a veselou přímou
>demokracii (vládu většiny nad menšinou) v Novém roce 2016.[mrknutí jedním okem]

343473

21.12.2015 18:49

RE: Spravnemu pozorovani musi odpovidat spravna cesta k naplneni

P.A.Semi 79.?.?.?

Reakce na 343382

Dam vam priklad:
Úhradová vyhláška - mame seznam asi 15000 zdravotnich vykonu, ktere maji urcite bodove ohodnoceni, ruzni lekari maji ruznou hodnotu bodu (prevod na koruny). Nekdo v tom musi mit prehled, kolik a proc se plati za jednotlive zdravotni vykony, jake jsou k tomu potreba pristroje. Nekdo musi rozhodnout, kterym lekarum je potreba pridat a kteri maji dost. Zdravotnictvi je cerna dira na penize, kolik jim date, tolik utrati - proc by treba nejmodernejsi gamma nuz nebo roboticky katetr mely mit jenom tri nemocnice v republice?
Uhrada asi 50000 druhu leku - bohuzel nejsou penize na to, aby vsichni a vzdy byli leceni nejlepsimi leky (je otazka, proc jsou ty leky tak drahe? Nektere jsou mozna drahe opravnene, ale vetsinou je to kvuli drahemu vyvoji, kdy se nasledne na patentech musi vyzdimat dost penez, aby se zaplatil tym vedcu, ktery to predtim vyvinul, a Kapitalista, ktery ten vyvoj financoval. Kdyby ten vyvoj platil Stát predem, usetril by na profitu pro Kapitalistu...)

Samozrejme to vyzaduje Lobbying ruznych lekarskych skupin, ktere se budou snazit dokazat, ze zrovna jejich Odbornost potrebuje vic penez. Bylo by ovsem velmi fajn, kdyby ten Lobbying byl Transparentní, aby jednak ruzne skupiny lekaru vedely, kdo za co lobuje a proc, a aby si to mohl i nekdo z obcanu zkontrolovat, kdyz bude mit cas a ochotu se tim zabyvat, pripadne aby to mohla zkontrolovat nejaka respektovana nevladni skupina a kricet, kdyz to je nefér... Jenze nakonec tam musi byt nekdo, kdo ma v tomhle prehled a je schopen rozhodnout, kterym skupinam lekaru dat prednost pred kterymi a proc, a jak to spravedlive vyvazit. Tohle proste nemuze rozhodovat Tonda z Hospody, to by byla katastrofa, i kdyz si umim predstavit, ze by ve sve Pýše (nedostatku Pokory) byl schopen od boku vystrelit nazor a reseni, ktere by ale nebylo spravne... Byl bych velmi rad, kdyby o tom nakonec rozhodl pomerne Transparentně nekdo, kdo je Elita v danem oboru, kdybych byl presvedcen, ze z ruznych ne-zcela-dobrych reseni vybral to nejlepsi, a tedy kdybych mel k nemu Důvěru, ze tomu nejen rozumi, ale ze to take rozhodne Spravedlivě, a musim priznat, ze tomu proste nemuzu rozumet, a pokud muzu, tak zase nemuzu rozumet dopravnim stavbam nebo energetice... A jiste ze se vzdy najdou ruzne skupiny Lékařů, kteri budou tvrdit, ze vybrane reseni k nim neni spravedlive, a ruzne skupiny Občanů, kteri budou Závidět, kolik ti lekari dostali penez, aniz by si umeli spocitat, jake jsou skutecne naklady...

343392

22.12.2015 3:01

RE: Spravnemu pozorovani musi odpovidat spravna cesta k naplneni

cx 46.?.?.?

Reakce na 343392

To aby stát platil vývoj léků předem je naprostá kravina - bylo by to ještě mnohem dražší. Nikdo, kdo je opravdu schopný nebude pracovat pro stát - nejde ani tak o to, že ho stát nezaplatí jako spíše o to, že ho bude enormně buzerovat, což zabije vůli na něčem opravdu pracovat. Stát by se neměl míchat do ničeho, co vyžaduje IQ nad 90. (plus k tomu přidejte rozkrádačky a politiku pro ještě větší katastrofu)

Co se týče Tondy z hospody tam je hlavní problém spíše v tom, že by měl velmi jasno hned jakmile by si to přečetl v blesku a babišovkách. Když to píší v blesku i v babišovkách tak to přeci musí být pravda! A jde se hlasovat...

343395

22.12.2015 6:35

RE: Spravnemu pozorovani musi odpovidat spravna cesta k naplneni

P.A.Semi 79.?.?.?

Reakce na 343395

Hm, nevim... Ja jsem delal pro stat jen kdysi na vysoke skole (spravce site) a nepripadalo mi to nejak zvlast nesvobodne, ale to zase byla jina doba... A jestli myslite, ze nadnarodni korporace nebuzeruji zamestnance s byrokracii, tak asi jak ktere...
Myslim, ze v Cechach mame nekolik ruznych vyzkumnych ustavu, patricich pod Akademii věd, pod vysoke skoly, nektere pod Kraje... A ano, u vedeckeho vyzkumu je problem, kdo bude ochoten platit vyvoj, ktery nakonec nebude mit primerene vysledky - a kdo to ma predem vedet? Kdyz to plati Investor, tak si to mozna vic pohlida, ale zase si to Riziko pak necha primerene Zaplatit... Jenze kdyby to investoval stat - penize, investovane do Vědců, se neztraci...

Problem je spis v tom, ze protoze nemuze vyvozovat Zodpovědnost Mocných Lid, musi ji vyvozovat Justice a Byrokracie, buzeraci s ruznymi vyberovymi rizenimi atd. Kdyby se cast te Kontrolní Moci prevedla na Lid, mohla a mela by se odebrat Justici a Byrokracii, takze by mohlo byt mene buzerace...

Ohledne vyberovych rizeni, kdy je nutne vybrat nejlevnejsi nabidku: Kdo da nejlevnejsi nabidku? Zcela logicky to musi byt nad-narodni korporace, ktera dane (ne)plati v nejakem danovem raji, ktera co nejvice odře mistni zamestnance, nebo podle TISA si priveze vlastni zamestnance z Pakistanu a z Jemenu. Jenze z hlediska Národa na techhle nej-levnejsich resenich Stát nejvice trati, protoze takove penize odtecou pryc a uz nejsou. Kdyby vybrali mistni byt' ne nejlevnejsi nabidku, penize protecou ekonomikou od zamestnancu i majitelu postupne pres mistni obchodniky a stavebniky a realitky zase zpatky pres Daně do Státu, nikde se neztrati... (Resp. ztrati se jenom tam, kde to nekdo vyveze jako zisk nad-narodni korporace nebo do danoveho raje - treba v Rusku zakazali statnim urednikum mit konta v cizine...)

Presne tohle je i problem toho, ze Babis chtel centralizovat statni nakupy - opet nejlevnejsi budou ty nejvetsi a nad-narodni firmy. Mistni mali dodavatele, kteri by sice byli drazsi, ale penize by nevyvezli do ciziny, jsou pro Ekonomiku jako celek vzdy vyhodnejsi, nez zdanlive levne centralni reseni...

343396

22.12.2015 19:24

RE: Spravnemu pozorovani musi odpovidat spravna cesta k naplneni

cx 46.?.?.?

Reakce na 343396

Spravce sítě není výzkum a vývoj (R&D)! To je víceméně administrativní činnost. Pokud mluvíme o reálném R&D pak je hlavní rozdíl v tom, že korporace (ale bude to platit i pro "menší" soukromníky, kteří mají R&D) chce vidět výsledky a ty jsou měřítkem úspěšnosti. V případě výzkumáku či státní VŠ vám stačí když budete mít citace i když nic nevymyslíte. Velké část těchto vědců jsou "konferenční povaleči", kteří si prostě dokázali efektivně domluvit citace.

Obecně soukromé firmy si váží hlavně lidí z obchodu, "efektivnosti produkce" a také R&D - zjednodušeně je třeba něco vymyslet, vyrobit a prodat.

V oblasti obchodu je velmi dobře placen (s ohledem na jeho možnosti) jak podomní prodavač pojistek tak špičkový konzultant, který prodáva SW nebo třeba tanky. U té "efektivnosti produkce" si lze představit na nízké úrovní nějakého supervizora, který buzeruje podřízené aby makali, na vyšší úrovni už se to začíná mísit s R&D - to už samozřejmě není v každé firmě, ale pokud je tak si těch lidí važí (alespoň dokud jim přinášejí užitek, což je více než se dá říci o státní sféře)

Další významný problém je, že soukromá firma dovede mnohem efektivnějí monetizovat provedený R&D. Kdyby to neuměli tak rychle skončí. Naproti tomu pokud něco vznikne ve výzkumáku či na státní VŠ, tak je běžné, že si to nechají (legálně) rozkrást a profituje z toho někdo úplně jiný. A zacálují to plátci daní.

Co se týče výběrových řízení tak s Vámi souhlasím, ale nelze to aplikovat na R&D.

Zodpovědnost mocných je samozřejmě také obrovský problém, ale bohužel na něj neznám řešení.

343410

25.12.2015 11:42

RE: Spravnemu pozorovani musi odpovidat spravna cesta k naplneni

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 343361

"No, asi jste vůbec nepostřehl, že přímá demokracie by byla to nejlepší, co by mohlo lidstvo potkat."

To ano, ale za účasti vzdělaných lidí - průměrná vzdělanost lidí účelově HLUBOCE klesla. Podívejte se na současné pedagogy - zvláště na středních školách - jsou to dementi - nevládnou technickými předměty, pouze sledují, zda žák se nevymyká průměru - dějepis jim jde - takové zločinné nesmysly, co dětem cpou do hlavy, nemají s pravdou nic společného.

Závěr: Všimněte si, že jakmile se objeví solitér, musí zmizet - média nezahálejí. Je pravdou, že názory Prahy se diametrálně liší od názorů venkova. Možná, že kdyby byli vyřazeni z voleb pražští voliči, tak byste s přímou demokracií byla spokojená.

PS Jsem z Prahy.

343455

19.12.2015 14:52

kravina

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Ano ano, čistá rasa, naše spása. A hlavně žádné sexuální úchylky, masturbace nikdy více, ať nejsme jak opice...

Poslední dobou to tu na zvědavci dost upadá. Zbytečně depresivní zprávy (např. i vyloženě příznivý vývoj v Sýrii se zde prezentuje zcestnými a nechápavými "analýzami" jakýchsi amerických komentátorů kteří se dosud nezbavili svého amerocentrického studenoválečného vidění světa a problematice vesměs nerozumí). Nucené změny designu a pár článků o psech to taky nezachrání...
A když už něco vypadá zajímavě, tak se to rychle zvrhne v nechutnou směs kterou má pak člověk chuť celou vyzvrátit i se zrny pravdy v ní, jež si to rozhodně nezaslouží. Doufám že toto není záměr...

343310

19.12.2015 15:32

Manipulace

cx 46.?.?.?

To, za co člověk bojuje je čistě jeho osobní věc. Pokud chcete člověkovi vnutit aby bojoval za nějaké duchovní hodnoty je to stejně zvrácené jako nutit vegetariána pracovat ve velkozpracování kuřat jen aby měl co jíst.

343312

19.12.2015 15:49

Rasa neni Narod !

P.A.Semi 79.?.?.?

Pojem "Rasa" je zakladem nejcistsiho Sobectví, ktere rika, ze: My ano, ale Oni ne.
(Nejlepe vyjadreno volebnim heslem pysneho vudce rasistu a nacistu Bibiho:
זה אנחנו או הם "Toto my nebo oni" )
(Jiny konkretni a aktualni pripad - Okamura je dobry Čech i presto, ze je z poloviny geneticky Japonec...)

Namisto toho Národ je predevsim jednota Kultury a Jazyka, kde si lide navzajem rozumi, tedy jednota Porozumění, spolecne prostredky vyjadrovani, spolecny zaklad Morálky. Spravedliva forma vlady (jakekoliv, nejen Demokracie) je mozna pouze v takovem Regionu, kde si lide a vladci navzajem Rozumi (a tedy se navzajem Chápou), sdili spolecne Cesty, zpusoby reseni a Měřítka, sdili spolecnou budoucnost a zodpovednost, a dobre vidi ruzna pochybeni, ktera neni tak snadne schovat za neporozumeni. V pripade Demokracie tam, kde se lide jsou schopni Sjednotit a vybrat nejakou spolecnou Cestu...

Zakladem spravedliveho systemu a predevsim Míru ale musi byt i Bratrství a Respekt k odlisnym kulturam, porozumneni pro druhe, pochopeni jejich vychodisk a moznosti a odlisnosti, hledani pokud mozno vsestranne prijatelnych reseni.

Řád, postaveny na Sobectví, nepovede nikdy k Dobrému Cíli.

Převrat, provedeny Násilím, vzdy privede do cela ty nejvetsi Násilníky, tu nejhorsi moznou Elitu, ktera od zacatku mela Důvěru pouze sveho vlastniho Vojska.

Rikate, ze "sebemensi pochybnost [je] nepripustna"? Ale ja o tech fasistickych tezich vychazejicich z Evoly opravdu pochybuji. Naopak si myslim, ze Dogmatických a falesne Nezpochybnitelných systémů vedoucich do Pekel uz tu bylo dost...! Pro jakykoliv spravny vyvoj je vzdy treba pochybovat, jestli je dane reseni dostatecne spravne a spravedlive a jestli je mozne ho nejak zlepsit. V kazdem systemu Nauky nebo Víry se vzdy skryvaji Omyly a Nepochopení, ktera je mozne v prubehu napravovat, a pak take napravovat chyby, vnesene pouze castecne spravnymi napravami nebo zmenou vnejsich podminek... (nezpochybnitelnost nespravnych zmen byla hlavni chyba stredovekeho Krestanstvi, nebo spis zdroj dalsiho zneuziti viry Politiky a Elitami...)

343315

19.12.2015 22:26

RE: Rasa neni Narod !

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 37.?.?.?

Reakce na 343315

Přesně tak. Obsese vlastní rasou je doménou skalních xenofobních rasistů - židů.

Sice instinktivně preferuji lidi europoidního vzhledu, ale vždy mi bude blížší černoch nebo arab vyznávající naše křesťanské hodnoty, než bílý blb posednutý nějakou chazarskou košer ideologií. Jako třeba uctíváním mamonu a konzumu, nacizmem, komunizmem, neoliberalizmem, nebo snad dokonce sionizmem.

Vždy mě pobaví tragikomičnost ultrapravicových ideologů, kteří se zaklínají bojem proti židům a přitom vše staví na uctívání vlastní rasy, což je typické právě pro židy.

343332

20.12.2015 16:38

RE: Rasa neni Narod !

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 343315

Koukněte se do nějaké učebnice češtiny, kdy se používají velká písmena. Demokracie demokratičtější nebude, když jí přidělíte velké D uprostřed věty, ostatní výrazy taky s velkým písmenem jiný význam mít nebudou. Jen češtiny znalému člověku to tím víc trhá očima.

343353

20.12.2015 20:38

RE: ... mala/velka pismena

P.A.Semi 79.?.?.?

Reakce na 343353

Kdyz se podivam treba na Smlouvu o uveru od banky, jsou tam velkymi pismeny slova Klient, Banka, Obchodni misto a nekolik dalsich... Protoze treba na zacatku je: mezi panem X Y (dále "Klient" ) ...

Pouzivam velka pismena tam, kde se jedna o (Platonské) Universálie, tedy abstrakce obecnych pojmu.

http://en.wikipedia.org/wiki/Universal_(metaphysic...
In metaphysics, a universal is what particular things have in common, namely characteristics or qualities. In other words, universals are repeatable or recurrent entities that can be instantiated or exemplified by many particular things.

Jinymi slovy v modernim chapani se jedna o Proměnné, za ktere se daji dosadit konkretni vyznamy, kompatibilni s typem dane proměnné...

A ovsem je mozne, ze to nekdy popletu a vydavam za Universalii i neco, co ma prilis konkretni vyznam... Nekde pouzivam velka pismena, jen abych zduraznil urcity Pojem... Nekde pouzivam na zdurazneni diakritiku misto kurzivy a kurzivu misto bold, protoze font v diskusi nezobrazuje bold ve starsich prohlizecich...

343364

19.12.2015 17:43

Idea, Řád, Elita, Stát, lidé Řádu – prima já tleskám...

r.m. 80.?.?.?

...ale běžte si to budovat aspoň do vedlejšího údolí, díky.

343317

19.12.2015 22:47

Piste zrozumitelne

Mato 92.?.?.?

Nerozumiem presne co ste tym clankom chcel povedat..len tak asi tusim..pisete dost komplikovanym a hlavne nejednoznacnym sposobom na pochopenie, da sa to rozne interpretovat..skuste sa prestat hrat so slovami a piste normalne, nie je potreba sa zviditelnit originalnou stylistikou ale dat ludom priamo informaciu ktoru chcete odovzdat..

343334

21.12.2015 11:17

RE: Piste zrozumitelne

JaJa 85.?.?.?

Reakce na 343334

Celý článek se IMHO dá shrnout jednou větou, že materialismus musíme nahradit idealismem...[oči v sloup]

343378

20.12.2015 0:26

Kamilus Lhotakus

enki 50.?.?.?

Zase jeden pseudo-philosoficky blueprint s esenci radoby transformace alenky z rise divu,s podnetem stavby nove babylonske veze na uhnilych zakladech.
Co takhle chaloupka na kuri noze. Pri te pohadce se clovek alespon zasmeje.

PS;Ocekavam inkvizicni kritiku.

343339

20.12.2015 1:13

75% ublizovanych dosahlo 60 milionu mrtvych a jeste to oslavujem,kazdym rokem.

Robert Nohejl robnoh (zavináč) gmail (tečka) com 203.?.?.?

Vemte si historicky fakt, ze nemecti zide se meli v Nemecku velmi dobre, az do chvile, kdy americti zide vyvolali protest proti Hitlerovi a rozsirili jej celosvetove, tahle, patat kolona to dela dodnes a USA je zakladnou na podvratnou cinnost. V zaklade se jednalo v nemecke populace o 0.75% zidovske populace v Nemecku, jez stala krestany 60 milionu krestanskych zivotu.
Predehrou byla "Ruska revoluce" s 100 milionu obeti, dnesni Ukrajinci nadavaji na Rusy, ale , nevidi, co byli zac ti krveziznivy rudy komisari, jez zavrazdili I carovu rodinu a vymlatili ruskou inteligenci.
Jaky, bude pomer v dnesnich dnech pri opetnem vyvolani valky-nuklearni, kolik krestanskych zivotu bude utraceno,kdyz se mluvi o zlikvidovani nekolika bilionu, coz dosvedcuje " Georgian monument"
Dnes, krestansky svet po organisovanem najezdu muslimu bojuje o svou existence a Vanoce se stanou nebezpecnou cinnosti.
comment (“Twas the night after Christmas“) deserve scrutiny. First the summary:
Jews have been the vanguard of an effort to “transform Christmastime into a holiday season belonging to all Americans,” without religious exclusivity. The most important Jewish mechanisms of secularization are comedy and parody, for laughter undermines religious awe. Take, for example, Hanukkah Harry from “Saturday Night Live”, who heroically steps in for a bedridden Santa by delivering presents from a cart pulled by donkeys named Moishe, Hershel, and Shlomo.

Dekadence krestanskeho sveta, postupuje rychleji, nez si mnozi uvedomuji, cely katolicky svet je v moralnich troskach samotnym katolismem, nikde neuvidite moralni zakladnu krestanstva, vse je znicene, homosexualita ovladla svet, feminismus, kriminalita, clovek se sam sobe stane obeti, svou pohodlnosti myslet.Matka Teresa to rekla: Chudi nejsou problemem v ramci nasyceni,ale, problemem jsou bohati.Ty, nikdy nemaji dost.
Souhrne,je to jako v te bajce o hloupem medvedovi a chytre lisce, jez si, zpiva :" bity, nebiteho nese..........", tech ).75% si to jeste nechali zaplatit v ramci odskodneni a platba nema konce na nekolik generaci dopredu.

343341

20.12.2015 9:22

iluzorní a nebezpečné představy...

Pavel Karpeta 188.?.?.?

autor nás znovu vyzývá k boji... a ne ledajakému... k boji "za normální a legitimní lidské uspořádání, za vyšší pojetí života, jednání, poznání i samotného boje... k boji "za silný, svébytný, nezávislý, vznešený a duchaplný národ"... protože jedině za to má smysl bojovat... jo, a ještě "za čistotu jeho semene a ryzí duchovní dědictví"... při vší úctě k jeho právu prosazovat svobodně cokoli mám z jeho bojovných výzev husí kůži... samotné slovo "boj" neznamená nic jiného, než že chce k prosazení svých představ použít opět to násilí, které používají i dnešní mocní... chce postavit násilí proti násilí... chce vytvořit novou elitu, která nás všechny povede lépe a bude vládnout silou... to už ru ale bylo mnohokráte a nikdy to nefungovalo... pamatuji na elitu komunistickou a z historie znám i elitu německého národa v dobách Třetí říše... i ony chtěly vést společnost lépe... i ony použily násolí ve jménu dobra pro říši a národ či pro novou beztřídní společnost... a se známými výsledky... nevěřím ze zásady nikomu, kdo mezi téměř patnáct set napsaných slov ani jednou nepustí slovo "láska"... autorovo zapálení pro "védy" a jejich archaický způsob organizace a vedení společnosti naroubovat na dnešní dobu podle mne toliko k hovnu dobré jest...

343344

21.12.2015 18:26

RE: iluzorní a nebezpečné představy...

Cico_Ciciak 62.?.?.?

Reakce na 343344

Je to taký neustály boj protikladov, o ktorom hlásal už marx (prípadne hegel) a ktorého ideológiu kritizuje práve samotný autor článku. Vypadá to na schízu.

343386

20.12.2015 16:24

Vyhynuli jsme, ale byli jsme tolerantní.

ROMAN1 88.?.?.?

To budou mít evropské národy vytesáno na svém náhrobku. Když čtu některé zdejší příspěvky, tak se mi jeví, že nejenom Němci jsou zralí na závěrečnou likvidaci, ale i některé slovanské národy střední Evropy. Ten český především.
Některé názory jsou jak vystřižené z pražské pravdoláskařské kavárny. To si jako někdo ze zdejších naivních humanistů myslí, že v přímé konfrontaci s cizorodými, kulturně veskrze nekompatibilními etniky, stmelené svou agresivní vírou a proudící bez souhlasu (zatím) majoritní společnosti na evropské území, se dá uhájit BEZ BOJE náš životní prostor, naše majetky, naše životy? Tak to je životu nebezpečná naivita!!! Procitnutí bude velmi kruté. Oni nemají příliš co ztratit. My můžeme ztratit vše. Pod vedením falešných humanistů je k tomu zdárně nakročeno.

343351

21.12.2015 18:38

RE: Vyhynuli jsme, ale byli jsme tolerantní.

Cico_Ciciak 62.?.?.?

Reakce na 343351

Myslím si, že si len nepochopil článok autora! On práve nepriamo naznačuje, že za túto západnú biblickú "civilizáciu/kultúru" a spoločnosť nepôjde takmer nikto dobrovoľne bojovať, pretože je totálne z vnútra rozožratá a nekonzistentná, bez morálky, skutočných hodnôt, idejí...! Ani ja! Bojovať budú za ňu len tí, čo parazitujú na nás - na skutočne pracujúcej väčšine, potom ich poskoci a relatívne etablovaní/zabezpečení otroci, ako si ty! Tak do toho! Do boja! Ale so mnou nerátaj! Ja sa môžem na nejaké orabované slovensko plné hajzlov a kolaborantských zmrdov zvysoka vysrať! Nevyserie sa na to možno tak nejaký nemec s platom 2000-3000 euro, s rodinným domom, bavorákom a ajfónom vo vrecku, alebo nejaký tupý biely amík, ktorému bol od mala vymytý mozog ideológiou o americkej falošnej výnimočnosti a nadradenosti amerického sna nad všetkým!

343389

21.12.2015 19:04

RE: Vyhynuli jsme, ale byli jsme tolerantní.

ROMAN1 88.?.?.?

Reakce na 343389

Ale kdepak! Bojovat totiž budeš muset sám za sebe, ne za nějaké současné otrokáře. V tom je právě ta tragédie. Protože ti vetřelci se tě ptát nebudou, jestli své pány miluješ či nikoliv. Druhou možnost máš utéct, víš-li kam. A tu třetí - odříkat, že není boha kromě Alláha a Mohamed je jeho prorok. Ale potom už není cesty zpět! A nepomohou ti ani takové finty, když budeš s někým polemizovat o tom, co ani sám neřekl (nenapsal). Nepochopení je tudíž asi vzájemné.

343393

22.12.2015 22:20

RE: Vyhynuli jsme, ale byli jsme tolerantní.

Cico_Ciciak 62.?.?.?

Reakce na 343393

Ešte raz, trocha som to ešte včera vylepšil a možno to pochopíš!

Myslím si, že si len nepochopil článok autora! On práve nepriamo naznačuje, že za túto západnú biblicko-otrockú "civilizáciu/kultúru" a spoločnosť nepôjde takmer nikto dobrovoľne bojovať (muži radšej budú doma za zabitými oknami chrániť svoju rodinu s puškou v ruke /prípadne v rámci domobrany v dedinách a mestách ako novorusi/, ako by mali ísť zhebnúť volakde v blate na fronte za bohvie čie záujmy), pretože je totálne z vnútra rozožratá a nekonzistentná, bez morálky, skutočných hodnôt, idejí alebo vízií! Ani ja! Bojovať budú za ňu len tí, čo parazitujú na nás - na skutočne poctivo pracujúcej väčšine, potom ich poskoci a relatívne etablovaní/zabezpečení otroci, ako si ty! Tak do toho! Do boja! Ale so mnou nerátaj! Ja sa môžem na nejaké orabované slovensko plné hajzlov a kolaborantských zmrdov zvysoka vysrať! Nevyserie sa na to možno tak nejaký nemec s platom 2000-3000 euro, s rodinným domom, bavorákom a ajfónom vo vrecku, alebo nejaký tupý biely amík, ktorému bol od mala vymytý mozog ideológiou o americkej falošnej výnimočnosti a údajnej nadradenosti amerického sna nad všetkým!

343418

20.12.2015 17:11

Zkracena verze

enki 50.?.?.?

Slova, slova a zase jenom slova. Tento clanek me tak" uchvatil,"ze musim reagovat podruhe.
Odnaucit se,co jsme se naucili a ucit se znovu. Bez pokroucenych parafrazi a virtualni fantazie.

343355

20.12.2015 20:27

To jsem už četl jinde...

heuser 31.?.?.?

Stačilo dát odkaz na Mein kampf a neplést se Hitlerovi pod nohama...

343363

20.12.2015 20:46

V článku je zjevný nesmysl.

gippius 213.?.?.?

Komunismus, alespoň jak ho já sám bez teorií, ale zato na vlastní kůži zažil, nebyl nijak individualistický. Nevím, jak ho vnímal autor, tedy pokud v té době žil, ale tehdy se práva jedince opravdu neprosazovala nijak přehnaně.

343365

20.12.2015 22:24

RE: V článku je zjevný nesmysl.

Aja 82.?.?.?

Reakce na 343365

Vy jste zažil komunizmus?
Kdy a kde?

343366

21.12.2015 8:06

RE: V článku je zjevný nesmysl.

gippius 213.?.?.?

Reakce na 343366

Zažil jsem ten erární před rokem 89 a přehnaného individualismu v něm bylo nepoměrně méně, než v dnešní éře pravdy a lásky. A strkat do jednoho pytle liberalismus a třeba bolševismus a argumentovat tím, že obojí straní bezbřehému individualismu, to mi přijde takové nepříliš přesné.

343375

21.12.2015 18:43

RE: V článku je zjevný nesmysl.

Cico_Ciciak 62.?.?.?

Reakce na 343375

Presne tak! Tiež som si všimol, že to autor všetko hodil do jedného pytle, ako keby v každom z vymenovaného neboli aj dobré veci! Človek sa musí naučiť hlavne triezvo a s nadhľadom rozlišovať a nebyť dogmatik!

343390

20.12.2015 23:49

Uz je to tu zpatky

enki 50.?.?.?

Dulezity je obsah a stylizace psaneho slova.Pravopis a krasopis je druhorady.
Ja osobne delam mnoho chyb,ikdyz se snazim jak nejlepe mohu.protoze vetsinu sveho zivota ziji v zahranici,krome prilezitostnych navstev v Cesku.

To je typicky priklad,dohadovat se nad malickostma a velke veci nam utikaji pred ocima.
A pane Semi, tyto promovane cestinare proste ignorujte.

343367

21.12.2015 4:37

RE: Uz je to tu zpatky

Aja 82.?.?.?

Reakce na 343367

Mýlíte se, tady nejde o krasopis ani pravopis, ale o samotnou podstatu smyslu příspěvku.

Když někdo napíše, že zažil komunizmus, je někde chyba a rozhodně není "češtinářská".

Pokud se nechcete zabývat maličkostmi, ale, jak říkáte, velkými věcmi, musí být termíny jednoznačné.

Ono se, samozřejmě, dá domyslet, že Semi měl na mysli socialismus s komunistickou stranou v čele. Jenže ne vždy je to domýšlení si tak jednoznačné.

Jo a také musím přiznat, že jsem si tak trošičku rýpla.

343372

21.12.2015 6:45

RE: Uz je to tu zpatky

enki 50.?.?.?

Reakce na 343372

Ja jsem nepsal, ze se chci zabyvat velkymi vecmi.Psal jsem ,ze pro malickosti,o kterych se dohadujeme,nam velke veci utikaji [ne ,ze se s nima chci zabyvat]
pred ocima.V tom je rozdil.
Porad si myslim, ze prispevek o malych ci velkych pismenech byl zbytecny.puvodni clanek je o uplne necem jinem.

343373

22.12.2015 19:26

RE: Uz je to tu zpatky

Danielle 178.?.?.?

Reakce na 343372

Milá Ájo,

musím Vás ubezpečiť, že Ústavný zákon č. 100/1960 Zb. - Ústava Československej socialistickej republiky - o.i. vo vyhlásení konštatoval prechod od budovania socializmu do novej etapy budovania komunizmu a postulovali sa zásady socializmu „Každý podľa svojich schopností, každému podľa jeho práce!“ a komunizmu „Každý podľa svojich schopností, každému podľa jeho potrieb!“.

Takže áno, zdá sa, že "v tomto období sa žilo" už v komunizme de iure i de facto.

343411

22.12.2015 20:20

RE: Uz je to tu zpatky

Aja 82.?.?.?

Reakce na 343411

....a do háje, já ten komunizmus prošvihla.

Měla jsem potřebu punčochových kalhot a ne a ne je sehnat, mizerové, zanedbali moji potřebu. [chechtot]

343415

21.12.2015 8:40

Postavil jste zde velikou výzvu,

Marten264 93.?.?.?

prostupující časem generací a souměřitelnou s nesnesitelnou lehkostí přítomnosti.

Nepochopení bych se neobával, prázdnota odplyne samovolně, stavte nové - staré se zhroutí samo.

Kde hledat zdravé jádro, marně se ptám, bandy zdivočelých spasi-tělů, falešných proroků a pomatenců.

To co vás čeká je zánik, agónii si můžete prodloužit ale konec je již neodvratný.

Sýrie jako jediná dosud, odolala agresivitě Říše chaosu. Bashar al-Assad neustoupil a s velkou pravděpodobností položí tak základ nového Lidství.

343376

21.12.2015 18:44

.

Cico_Ciciak 62.?.?.?

Autor článku v podstate hovorí raz o socializme, v iných častiach článku zase o komunizme a boľševizme a na konci to zabije tým, že všetky tieto majestátne myšlienky, ideály a snahy ľudstva zavrhne, teda hlavne ten komunizmus ako ideál, ku ktorému by sa malo ľudstvo snažiť postupne aspoň priblížiť! Ani v tom marxizme nebolo všetko zlé! Ale možno len nerozumie pojmom! http://cicociciak.blogspot.sk/2015/07/pozor-na-tro... Zo začiatku som mal dokonca dojem, že čítam nejaký majn-kamf! [velký smích] Tiež to neustále omieľanie o nutnosti dodržiavania nejakej tradície predkov, rodu..., tiež nevyznie najrozumnejšie! Akú tradíciu (alebo nebodaj rituály) má na mysli?! Iba tie dobré, alebo aj tie špatné? Pripušťa vôbec o nich nejakú diskusiu?! Aneb: beda tomu, kto nám siahne na tradície?! [velký smích]

343391

23.12.2015 2:23

Nechte toho

enki 207.?.?.?

Prosim Vas lidi, nechte toho. Vzdyt to nema cenu. jsou to jenom slova.Kazdy mate svym zpusobem relativni pravdu.
Podejte si virtualni ruku,zakopejte "valecnou sekeru",a zapomente na depresivni negativitu.

Jinak ja osobne ,preji vsem ucastnikum na Zvedavci,
hezke proziti Vanocnich svatku a vse nejlepsi v Novem roce.

Dekuji za pozornost

343423

23.12.2015 20:33

K pojmu Elita

OD 90.?.?.?

Krátce k pojmu elita, článek od českého vydavatele zmíněné knihy Směrnice.

Souhlasím s ním.

343437

Příspěvků: 63

19.12. 09:14 výjimečné porušení omerty  vždy je za co bojovat
21.12. 18:07 Cico_Ciciak  RE: vždy je za co bojovat
19.12. 09:18 naiva  Uhm...
19.12. 12:02  ==Dobytek..
20.12. 14:03  RE: ==Dobytek..
20.12. 14:38  RE: ==Dobytek..
19.12. 11:02 martin bares  pane Lhotáku
19.12. 11:29  ach jo
19.12. 19:27 martin bares  RE: ach jo
21.12. 18:16 Cico_Ciciak  RE: ach jo
19.12. 11:56  moudrost se záměrně vytratila..
19.12. 14:46 P.A.Semi  Spravnemu pozorovani musi odpovidat spravna cesta k naplneni
20.12. 19:09 Jarmila  RE: Spravnemu pozorovani musi odpovidat spravna cesta k naplneni
20.12. 20:01 P.A.Semi  RE: Spravnemu pozorovani musi odpovidat spravna cesta k naplneni
21.12. 17:48 Jarmila  RE: Spravnemu pozorovani musi odpovidat spravna cesta k naplneni
21.12. 18:31 P.A.Semi  RE: Spravnemu pozorovani musi odpovidat spravna cesta k naplneni
22.12. 11:25 ppppp  RE: Spravnemu pozorovani musi odpovidat spravna cesta k naplneni
22.12. 14:38 Jarmila  RE: Spravnemu pozorovani musi odpovidat spravna cesta k naplneni
22.12. 15:53 ppppp  RE: Spravnemu pozorovani musi odpovidat spravna cesta k naplneni
23.12. 01:29  nerad ruším
23.12. 08:00 Marten264  RE: nerad ruším
23.12. 09:53 P.A.Semi  Smysl života
22.12. 20:25 cx  RE: Spravnemu pozorovani musi odpovidat spravna cesta k naplneni
22.12. 23:09 P.A.Semi  RE: Spravnemu pozorovani musi odpovidat spravna cesta k naplneni
25.12. 15:03 ppppp  RE: Spravnemu pozorovani musi odpovidat spravna cesta k naplneni
26.12. 08:48  RE: Spravnemu pozorovani musi odpovidat spravna cesta k naplneni
21.12. 18:49 P.A.Semi  RE: Spravnemu pozorovani musi odpovidat spravna cesta k naplneni
22.12. 03:01 cx  RE: Spravnemu pozorovani musi odpovidat spravna cesta k naplneni
22.12. 06:35 P.A.Semi  RE: Spravnemu pozorovani musi odpovidat spravna cesta k naplneni
22.12. 19:24 cx  RE: Spravnemu pozorovani musi odpovidat spravna cesta k naplneni
25.12. 11:42  RE: Spravnemu pozorovani musi odpovidat spravna cesta k naplneni
19.12. 14:52  kravina
19.12. 15:32 cx  Manipulace
19.12. 15:49 P.A.Semi  Rasa neni Narod !
19.12. 22:26  RE: Rasa neni Narod !
20.12. 16:38  RE: Rasa neni Narod !
20.12. 20:38 P.A.Semi  RE: ... mala/velka pismena
19.12. 17:43 r.m.  Idea, Řád, Elita, Stát, lidé Řádu – prima já tleskám...
19.12. 22:47 Mato  Piste zrozumitelne
21.12. 11:17 JaJa  RE: Piste zrozumitelne
20.12. 00:26 enki  Kamilus Lhotakus
20.12. 01:13 Robert Nohejl  75% ublizovanych dosahlo 60 milionu mrtvych a jeste to oslavujem,kazdym rokem.
20.12. 09:22 Pavel Karpeta  iluzorní a nebezpečné představy...
21.12. 18:26 Cico_Ciciak  RE: iluzorní a nebezpečné představy...
20.12. 16:24 ROMAN1  Vyhynuli jsme, ale byli jsme tolerantní.
21.12. 18:38 Cico_Ciciak  RE: Vyhynuli jsme, ale byli jsme tolerantní.
21.12. 19:04 ROMAN1  RE: Vyhynuli jsme, ale byli jsme tolerantní.
22.12. 22:20 Cico_Ciciak  RE: Vyhynuli jsme, ale byli jsme tolerantní.
20.12. 17:11 enki  Zkracena verze
20.12. 20:27 heuser  To jsem už četl jinde...
20.12. 20:46 gippius  V článku je zjevný nesmysl.
20.12. 22:24 Aja  RE: V článku je zjevný nesmysl.
21.12. 08:06 gippius  RE: V článku je zjevný nesmysl.
21.12. 18:43 Cico_Ciciak  RE: V článku je zjevný nesmysl.
20.12. 23:49 enki  Uz je to tu zpatky
21.12. 04:37 Aja  RE: Uz je to tu zpatky
21.12. 06:45 enki  RE: Uz je to tu zpatky
22.12. 19:26 Danielle  RE: Uz je to tu zpatky
22.12. 20:20 Aja  RE: Uz je to tu zpatky
21.12. 08:40 Marten264  Postavil jste zde velikou výzvu,
21.12. 18:44 Cico_Ciciak  .
23.12. 02:23 enki  Nechte toho
23.12. 20:33 OD  K pojmu Elita

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Profesor Alexander Reďko o Covid-1930.11.21 17:25 Rusko 2

Dostálovi hrozí vyhazov z týmu Pirátů. Nelíbí se jim, jaká data šíří o covidu30.11.21 16:49 Česká republika 1

Deklarace lékařů k nátlaku na očkování30.11.21 15:25 Česká republika 1

Vláda chce zavést povinné píchání mRNA injekcí - přesto, že tvrdila, že to je lež30.11.21 10:54 Česká republika 3

Otevřeli nové očkovací centrum - už ne "udělejme tečku" ale "jedna tečka za druhou"30.11.21 10:34 Česká republika 2

Slovinsko: Řidiči musí při tankování předložit osvědčení COVID29.11.21 21:21 Slovinsko 3

Návštěva u MUDr. Kubka29.11.21 18:16 Česká republika 3

Legální eutanazie v Německu pro očkované - mají s tím historické zkušenosti29.11.21 11:39 Německo 1

Ředitel řecké JIP: Umírají vakcinovaní. Vláda musí přestat dělat rozdíly mezi očkovanými a neočkovanými28.11.21 12:49 Řecko 2

Povinnou vakcinací namydlí Babiš starší generaci schody do hrobové jámy28.11.21 08:54 Česká republika 4

Lidé po napíchání mRNA utrejchem ztratili 40% imunity, dále ztrácejí 3,3% až až 6,4% týdně až k 0%28.11.21 08:32 Neurčeno 3

Ukrajinská armáda zaútočila vo viacerých regiónoch Donbasu. Objavili sa pripravení americkí vojnoví poradcovia28.11.21 07:28 Ukrajina 0

Švýcarsko omezilo vstup Čechů do země28.11.21 07:22 Švýcarsko 0

Nejvíce proočkované Portugalsko vyhlašuje výjimečný stav a zavádí opatření kvůli covid-1928.11.21 07:12 Portugalsko 1

Ladislav Větvička také začíná mít problémy s cenzurou na blogu iDnes26.11.21 23:08 Česká republika 1

Demonstrace na Letné 28.11. 2021 od 14:0026.11.21 21:38 Česká republika 6

Rakousko-chorvatská diplomatická vojna! Chorvatský prezident nazval rakouský lockdown fašizmem!26.11.21 03:25 Chorvatsko 12

Odborová organizace Pro Libertate - pomoc neočkovaným v zaměstnání26.11.21 03:02 Česká republika 2

Už neexistují oběti Covidu, jen oběti zločinného jednání vlády a Mengele-lékařů26.11.21 02:53 Evropská unie 0

České nemocnice zahlcuje epidemie infarktů a mozkových příhod očkovaných26.11.21 01:33 Česká republika 0

Měnové kurzy

USD
22,50 Kč
Euro
25,47 Kč
Libra
29,90 Kč
Kanadský dolar
17,56 Kč
Australský dolar
15,97 Kč
Švýcarský frank
24,45 Kč
100 japonských jenů
19,90 Kč
Čínský juan
3,53 Kč
Polský zloty
5,51 Kč
100 maď. forintů
7,02 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
30,34 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 969,09 Kč
1 unce stříbra
503,59 Kč
Bitcoin
1 272 897,84 Kč

Poslední aktualizace: 2.12.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 4 481