Diskuze k článku

Oklamané Polsko (IV)

Příspěvků 44

15.4.2015 6:19

Nema to spravnou podstatu historickeho problemu,tim je to i znehodnocene.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

Judea Declares War On Germany - 1933
www.biblestudysite.com/judeawar.htm
Full text of news story: Daily Express. London, March 24, 1933, pp. 1-2. J U D E A
D E C L A R E S W A R O N G E R M A N Y [A composite photo with Hitler ...
----------------
Wars - The Evil of Zionism Exposed by Jews
theevilofzionismexposedbyjews.weebly.com/7-what-zionist-and-anti-zionist-jews-have-said-about-wars.h...
Judea declares War on Germany. Headline front page London Daily Express,
March 24, 1933. All Jews world wide ‑‑ declared war on the Third Reich.
------------
Zidovsky rabin prohlasil po valce ,ze zide musi dostat jako prvni odskodneni za valecne ztraty,protoze jsou uz dvanact roku ve valecnem stavu s Nemeckem,takze ,valku zacali a nechali si ji dobre zaplatit,co vybojovali hloupi goimove a tak je to i do dnesnich dnu,kde se harasi se zbranemi.
-----------
1879 Wilhem nMarr publist book"The victory of Jewry over Germany a timto zalozil zaklady tak zvaneho antisemitismu,kdyz zide ,otevrene hlasi vyhlazeni jinych nezidovskych lidi.
Jak,je to dnes:No wonder our soldiers, their families and the people of the Middle East, Yugoslavia and Central Asia are sick. But as Henry Kissinger said after Vietnam when our soldiers came home ill from Agent Orange, "Military men are just dumb stupid animals to be used for foreign policy."
--------------
. Today, the Zionist occupied/controlled U.S. Government has become the empirical power, "Democratizing" the world, slaughtering hundreds of thousands of people where 'er they go, assassinating the country's leaders and replacing them with their own/owned puppet presidents.
Kissinger, and takes us into the wheelings and dealings of the son-of-a-rabbi/Communist/KGB /Rockefeller/CFR/ agent Kissinger
-----------
Kdyz ovladana Amerika,tlaci NATO do valky s Ruskem,kdo,vlastne by byl na vine za vyvolani valky?
Najdete si clanek:Caught, Israel orchestrating world war-By GORDON DUFF and Press TV.
Debt Up $6.666 Trillion Under Obama,-CNS News-KDO POTREBUJE VALKU<ABY ZAKRYL SVE FINANCNI PROBLEMY ?,

331170

15.4.2015 8:44

RE: Nema to spravnou podstatu historickeho problemu,tim je to i znehodnocene.

kyticka 88.?.?.?

Reakce na 331170

Jak Židé vyhlásili Německu svatou válku

https://radicalrevival.wordpress.com/2010/01/23/ja...

Pár úryvků z odkazovaného článku:

„Judea vyhlašuje Německu válku! Židé celého světa, spojte se! Bojkotujte německé zboží! Demonstrujte!“ – všechny hlavní titulky Daily Express, 24. března 1933.

„Toto vyhlášení války proti Německu, jsme nyní povýšili na „svatou válku.“ Tato válka skončí zničením Německa.“ Dr. Franz J. Scheidl, Geschichte der Verfemung Deutschlands.

„Válka v Evropě je v roce 1934 nevyhnutelná.“ – H. Morgenthau, ministr financí Spojených států, Hearst Press, září 1933 (také citováno v „The Palestine Plot“ od B.Jensona, strana 11 (vydáno Johnem McKinleyem, 11-15 King Street, Perth, Skotsko).

„Hitler nechce válku, ale my mu ji vnutíme, ne letos, ale brzy.“ – Emil Ludwig Cohn v Les Annales, červen 1934 (také citováno v jeho knize „The New Holy Alliance“).

„My Židé přineseme Německu válku.“ – David A. Brown, národní předseda Židovské sjednocené kampaně, 1934 (citováno v „I Testify Againts The Jews“ od Roberta Edwarda Emondsona, strana 188 a v „The Jewish War of Survival“ od Arnolda Leese, strana 52).

„Chceme vyvolat hlubokou nenávist k Němcům, k německým vojákům, námořníkům a letcům. Musíme je nenávidět dokud nezvítězíme.“ – Lord Beaverbrook (citováno v „Niemals!“ od Heinricha Goitsche).

„Je zde pouze jediná síla, která se opravdu počítá. Je to síla politického nátlaku. My Židé jsme nejmocnější lidé na světě, protože tuto moc máme a víme jak ji použít.“ – Vladimir Jabotinsky, Jewish Daily Bulletin, 27. července 1935.


Ale jak jsem již uvedl mnohokrát. Co historik to verze dějin, co vítěz to verze dějin

Jinak abychom se nedostali zase někam kam nechci. V každém národě, společenství, spolku ale i třeba spolku včelařů máme sociálně inteligentní jedince, bandity, užitečné idioty a stupidy.

http://blisty.cz/art/34902.html

Jde o to kdo je právě v té které skupině u moci.

Pokud se bohužel u tohoto vzdělaného národa dostali k moci asociální bandité, které zajímá primárně pouze jejich prospěch na úkor všech ostatních a tito své kořistění přepísknou, vždy vyvolají mocnou vlnu odporu. Následky pak nesou všichni ačkoli s banditismem neměli co do činění, jen připustili že je ovládli asociálové.

Obávám se, že je v rukou výjimečných jedinců tohoto národa, aby napravily některé své, z řetězu utržené ovečky. Tentokrát by již nemusel přežít nikdo.

Který kriminálník je nebezpečnější, ten jednoduší, který vám ukradne peněženku v tramvaji, ten chytřejší, co vytuneluje nějakou tu firmičku nebo ten vzdělaný co kličkami v zákonech, které proloboval na státní úrovni, vykrade celá území!

331178

15.4.2015 22:08

RE: Nema to spravnou podstatu historickeho problemu,tim je to i znehodnocene.

kyticka 81.?.?.?

Reakce na 331178

Už jsem toho diskutování chtěl nechat, ale toto doplnit musím.

Skutečnost, že i mezi současnými Židy veřejně a otevřeně působí nebezpeční extremističtí blázni, dokazuje minimálně tento pan Rabín. Jeho slova jako by byla vystřižena z Protokolů Sionských mudrců, ke kterým se židovská obec nehlásí, kdy jejich autorství, jakož provokaci, připisuje tu Rakousko-Uherské tajné policii, tu tajné policii Carského Ruska.

Citace pana Rabína:
"Gójové se narodili jedině proto, aby sloužili nám. Jiné poslání kromě služby národu Izraele na světě nemají. K čemu jsou pohani potřební? Budou pracovat, orat a žnout. My budeme sedět jako páni a jíst," vysvětlil rabín.

K tomu, proč pohané vůbec žijí tak dlouho, prohlásil: "Pohani jsou jako ostatní - musí zemřít, ale Bůh jim dal dlouhověkost. Proč? Představte si osla. Když uhyne, přijde člověk o peníze. Je to jeho sluha, a proto je mu dán dlouhý život, aby pro Žida mohl dlouho pracovat."

Zdroj: iDNES/Zprávy
Publikováno 21. října 2010 v 9:08
http://zpravy.idnes.cz/gojove-jsou-na-svete-proto-...

Vložený obrázek

Tedy pokud článek není provokace v rámci současné informační války za účelem rozeštvat všechny proti všem ve smyslu filmu Vrtěti psem, za účelem cca od roku 2005 probublávajících informací o tom jak elita chce celou světovou populaci čipovat (už se tak aktuálně experimentálně děje - v roce 2005 kdy jsem o tom poprvé četl mi to připadalo jako hodně ulítlé scifi) a pak ji nahnat na obrovská jatka za účelem snížit její počet na potřebných 500 miliónů sloužících otroků.

Mluvím o epizodě filmu, kde osnovovatelé války na Balkáně, za účelem odvedení pozornosti od nějakého průšvihu prezidentského kandidáta v blížících se volbách, najmou hudebníky aby složili retro hit "Stará bota", ten potom nahrají starou technologií na zaprášenou desku ze šedesátých let a tu následně nechají "nalézt" ve státním hudebním archívu z té doby, to vše za účelem, aby vytvořili legendu o hrdinném vojákovi US army, který měl přezdívku Stará bota.

Na ten film se budu muset znovu kouknout, už jsem ho viděl před značným časem a vše si již ne úplně přesně pamatuji. Tedy omluva pokud jsem nepopsal uvedenou epizodu zcela přesně. Vrtěti psem: http://www.csfd.cz/film/5959-vrteti-psem/

331242

16.4.2015 0:21

RE: Nema to spravnou podstatu historickeho problemu,tim je to i znehodnocene.

lindsay ntqld (zavináč) mail (tečka) com 101.?.?.?

Reakce na 331170

Je velmi nutne si uvedomit plany dalsich zidovskych politiku v roce 1944 jednim z nich byl americky minister financi Henry Morgenthau a jeho spolupracovnik Harry Dexter White s jejich plan po uzavreni miru vyvrazdit 10 millionu Nemcu tento plan byl bez jakychkoliv otazek prijat Churchillem a Eisenhowerem , byl prekrocen o 5 millionu od 8 kvetna do konce roku 1950 bylo zabito hladem ,zimou a osobni spinou 15 millionu Nemcu.panecku to je politicka kalkulace bez jakekoliv stopy lidskosti.

331255

16.4.2015 4:39

RE: Nema to spravnou podstatu historickeho problemu,tim je to i znehodnocene.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

Reakce na 331170

Kdo vyhral druhou svetovou valku,kdo byl zkutecny vitez nad porazenym Nemeckem,aniz,by se valky zucastnil?
Zda se to byt hloupa otazka,ze ano?
Nemecko platilo Israelu "odskodneni" s pozadim antisemitismu a ovsem slovem holocaust,jez se stal zbrani do budoucna.Britanie,ztratila kolonie,kdyz platila USA valecne pujcky,Rusko zcela zdemolovane,se ztratou 20 milionu lidi,Francie rozbombardovana k nepoznani,Londyn a jina mesta zle poskozena,USA jedine "zbohatlo" valecnou vyrobou,zivoty platili obycejni Americane,Japonsko v troskach.Uplinuly desitky roku a dozvime se,ze byvale nacisticke Nemecko,vyzbrojuje Israel atomovyma ponorkama,samozrejme proti vsemoznym goyimum,za penize,porazenych goyimuJedine zidovstvo docililo utvoreni Israelu,jemuz Nemecko slouzi jako jeho kolonie,k provedeni Velkeho Israelu a podmanovani krestanskeho sveta,vis,USA pokracuje,vse za penize pristich goyimskych obeti.
Ron Paul:Who Profits From America'sNew Militarism?
Zde,vydelky nejdou do kapes americkych obcanu,navic ,kazdorocni podpora Israelu z kapes goyimskych poplatniku USA.
*Caught: Germany Bought Israel’s Nukes
Posted by Veterans Today on April 14, 2015
For decades, Bonn paid to the Jewish state under strict secrecy hundreds of millions for nuclear weapons development.
Neni divu,ze v druhe svetove valce v Nemcku do posledniho dne vlaly vlajky Israelu,jako,jedine cize zeme s povolenim nacistu.
_________________________
This is a different Germany than history presents, one that has armed a nuclear Israel and played friend against friend, moving behind the scenes. The Germany that has armed Israel is a Germany intent on tearing the world apart, a nation angry and bitter.Israel’s nuclear history began in 1952 with the founding of the Israeli Atomic Energy Commission. In July 1955, the Jewish state signed a contract offered by the United States to purchase under the program “Atoms for Peace”,
-------------

331258

15.4.2015 7:08

Anšlus

Balt 37.?.?.?

Lze těžko chápat, jako akt agrese, když se v hlasování pro sjednocení s Německem vyjádřila naprostá většina obyvatel. Na důkaz toho, že se nejedná o jednostranné obsazení, vpochodovala rakouská armáda do Mnichova, Berlína atd.

331173

15.4.2015 9:01

RE: Anšlus

timur 89.?.?.?

Reakce na 331173

a poliaci nám vyčítajú - slovákom ! - že po napadnutí Poľska Nemeckom sme si vzali naspäť nimi dobyté územie, dodnes prosím,komentovali to článkom na BL - že predsa to územie už bolo ich - pritom Hitler na odpoveď z Bratislavy prečo sa neposunie slovenská armáda ďalej bola - ale tam už slováci nie sú - tak sa začal smiať ...

331182

15.4.2015 22:35

RE: Anšlus

Aleks 86.?.?.?

Reakce na 331173

Jen to melo takovou malou chybicku, ale opravdu malou...Referendum o pripojeni chvili pred anslusem vyhlasil Schuschnig, vysledkem bylo urychleni anslusu a poradani plebiscitu az po nem. On i ten vysledek, 99,7%, hovori sam za sebe.

331244

15.4.2015 7:39

Re: Zvrhle Rusky

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

https://www.youtube.com/watch?v=jl2Ppq4U5pw [velký smích]

331175

15.4.2015 8:20

Starikovovi nevěřím,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

opět vydává své domněnky za historická fakta (poslední odstavec o smlouvě) a opatrně vylepšuje obraz Hitlera. Když čtu jeho články, pomalu abych začal chudáka Fuhrera litovat, jak byl ke všemu domanipulován. To je přece lež, Hitler nebyl lepší než ti okolo, naopak o dost horší, jak je vidět z událostí, které se děly později. Kdyby Hitler sám nechtěl, k válčení a zbytečným krutostem při svém tažení proti Sovětskému svazu by ho nikdo nedonutil.

Nevím sice, proč to zrovna Rus Starikov dělá, ale nelíbí se mi to. Stejně, jako se mi nelíbilo, když jeho přítel Chelemendik uveřejnil na svém webu propagandistický článek z iDNES.cz, jak Češi vítali americký konvoj. To byla taky přinejmenším polopravda a Chelemendik to musí vědět. Taky ten obrat v hodnocení Orbána, který předtím (podle Chelemendika) div nehrozil napadnout Slovensko, ale teď je to báječný ruský kamarád. Takže předchozí obraz Orbána nebyl OK?

Prostě kdosi má zájem na rozdělování a pěstování averzí mezi národy střední Evropy, přepisování dějin a restauraci fašismu (pobaltí, Ukrajina, Majdan a jeho podpora z EU a USA), asi celkem správně tušíme kdo, ale proč tomu nahrávají i Starikov s Chelemendikem, je poněkud divné...

331176

15.4.2015 16:12

RE: Starikovovi nevěřím,

kyticka 81.?.?.?

Reakce na 331176

Putin odpověděl Polákům, kdo začal válku Titulky CZ
https://www.youtube.com/watch?v=-Yg2Sqj9E9U

Jinak k Hitlerovi. Do zahájení války, kdy se rozhodl na nesčíslně provokací ze strany Polska odpovědět silou, byl nepochybně sociálně inteligentní osobností, kdy pozitiva, která se děla v Německu a oblastech které byly k Německu demokratickou nebo diplomatickou cestou připojeny, významně převyšovala negativa a všude kam vkročil jej vítali s květinami to včetně Böhmen und Mähren, kdy bylo samozřejmě zaděláno na to, že bychom v příštích generacích ztratili Češtinu jako dorozumívací jazyk, což je téma maximálně citlivé, stejně jako se to díky historickému vývoji stalo minimálně na území východní poloviny Rakouska a ve Slezsku, současném Sasku. V Čechách a na Moravě v té době nikdo Česky mluvící občany nevyvražďoval. To se dělo až když sem z Londýna vyslali teroristické komando, které zavraždilo Heidricha. Dále si je třeba uvědomit, že v té době nejenom v příhraničí, ale i v Praze a jinde obrovské množství rodin, opět díky předchozímu historickému vývoji, již řadu generací Německy mluvilo.

Nakonec to tak chápali i jeho současníci, viz kauza Zemanova slova o Peroutkově novinářské tvorbě z té doby. Nemyslím si, že byl Peroutka fašistický proněmecký zaprodanec, který psal o Hitlerovi té doby v pozitivech za mrzkých jidášových pár stříbrných. Pouze s čistým svědomím psal tak, jak to v porovnání s bordelem za první i druhé republiky cítil. Zde doporučuji shlédnout nedávný projev pana prezidenta Zemana před občany Hradce Králové (Kde mimo jiné vyzval rozeštvávače Čechů z TOP09 Vitulu, aby, když mu tak jde o boj proti Rusku, na sebe oblékl maskáče, přihlásil se do ukrajinského batalionu Azov a padl v první linii)
https://www.youtube.com/watch?v=tzJlUslwcpE&li...

Copak se o panu Peroutkovi ještě asi dozvíme, když pan prezident zvedl hozenou rukavici, kdy se mimochodem zmínil, že četl jak Peroutka někde napsal, že byl Hitler gentleman a tedy začal pátrat po tom co skutečně v té době zmíněný novinář o Hitlerovi psal, o čemž vítězové nad Hitlerem přirozeně následně pomlčeli. Churchil jednou prohlásil (cituji volně) "Nepřítele nelze porazit tak nějak na půl. Nepřítel je třeba porazit, ponížit a pomluvit."

331224

15.4.2015 16:13

RE: Starikovovi nevěřím,

kyticka 81.?.?.?

Reakce na 331224

dokončení:

Myslím, že vskutku nazrál čas naši historii faktograficky rozkrýt, a to se vším všudy, zejména ve světle současného rozeštvávání současných obyvatel české kotliny, potažmo celé Evropy, na prorusy a proameričany.

Ať si v Rusku vládnou jak uznají za vhodné sami Rusové. Nikoho neohrožují a nikam se necpou, tím méně k nám do Čech a na Moravu, jakož nikam do Evropy. USA se může stát naším dobrým partnerem až tehdy, přestanou-li je ovládat blázni. Do té doby je USA smrtelnou hrozbou pro celý svět, kdy skutečnou hrozbou jsou ale pouze asociálové, kteří uzurpovali jeho vládu. Evropané by se měli zabývat evropskými záležitostmi a dobrými vztahy se svými sousedy.

Něco jiného se může stát, pokud v žoldu FEDu z hlouposti zmanipulovaných občanů (včetně nesvéprávných politiků) a díky rozeštvávačům placených falešným dolarem, budeme Rusko nadále neopodstatněně hanobit, hrozit mu a dělat mu naschvály do takové míry, že na nás skutečně, zahnáno do kouta, zaútočí, nebo v duchu politiky USA posledních let, na něj dokonce zaútočíme my sami.

Současný vývoj jde katastrofickým směrem. Štvanice proti nepochybně sociálně inteligentnímu Putinovi, která masivněji začala pomluvami před olympiádou v Soči a pokračovala na tento termín přesně načasovaným Majdanem (stejně jako napadení Jižní Osetie Gruzií v den zahájení olympiády v Číně), se v současnosti plně shoduje se štvanicí, která byla rozpoutána proti v té době vysoce sociálně inteligentnímu Hitlerovi pravými strůjci 2. světové války a to již v roce 1933.

Jakých zvěrstev se následně po rozpoutání války dopustil Churchil, Stalin, Roosevelt (více však Truman) i Hitler již nemá cenu, jako "sociáně inteligentní chování" jakkoli posuzovat. Vrahy a zločinci se stali všichni, ale jen o Hitlerovi jsme se to vše dopodrobna ve školách učili, kdy po roce 1989 se to minimálně u nás vyučuje i o Stalinovi.

331225

15.4.2015 20:16

RE: Starikovovi nevěřím,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 93.?.?.?

Reakce na 331225

"socialne inteligentni hitler" hm, tak to nema chybu... Ze by tu socialni inteligenci polochazar schickegruber zdedil po tatinkovi [smích] ? Jo, ty jeho uslechtile arijske rysy, ty se nezaprou [velký smích]

Za "socialne inteligentni" nacionalni socialismus nema zasluhu mesmerizujici figurka hitler, ale ministr financi, prezident risske banky a kdo vi co jeste h. schacht, ktery byl zrejme skrze BIS (bank for international settlement) nasazen aby nemecko postavil na nohy aby mohlo byt vyuzito k utoku na sovetsky svaz, ktery se tehdy diky stalinovi nepekne trhl z zidobolsevickeho chomoutu a hrozil ze ten komunismus opravdu vybuduje a to dokonce tak aby fungoval. To samozrejme bylo pro planetarni parazity smrtelne nebezpeci a reakce tomu odpovidala.

(Proto jste se take pak ve skole ucili co-lze-nicovske kecy a ne pravdu (https://robertlindsay.wordpress.com/2010/10/02/how..., popr. cely clanek , http://www.cercec.fr/materiaux/doc_membres/Gabor%2...),ani jak stalin za par petiletek udelal z pomerne zaostale a zidobolseviky znicene zeme supervelmoc ktera z nasledujici valky jez mela slovany a (opravdove, puvodni) zidy vyhladit, proti vsem predpokladum vysla jako vitez. Ani to ze dle demografickych dat jez "dokazuji" hladomor na ukrajine by neco podobneho muselo probehnout i v 1929 v USA http://www.infowars.com/researcher-famine-killed-7...). a ani mnoho dalsiho...

zkracene... starikovy bych veril [mrknutí jedním okem]

se zbytkem veseho prispevku by se dalo jakz takz souhlasit, akorat si zkuste precist neco (pravdiveho) o stalinovi a hitlerovi, a nenechte se ovlivnit vseobecnou hitleromanii jez ma za ukol znovu ozivit drang nach osten scenar v podobe "vymejeme zapadnim slovanum fasismem palice a pak postveme vsechny slovany proti sobe, at se navzajem vybiji".

331239

15.4.2015 22:19

RE: Starikovovi nevěřím,

Aleks 86.?.?.?

Reakce na 331239

Dik za tento prispevek do diskuze. Co jsem si tady zatim precetl(az na nektere vyjimky) mne vzalo i chut zapojit se. A s tou hitleromanii jste to trefil presne.
Za to musi byt snad clovek placen, aby jim v teto tak pruhledne propagande, pomahal. Mozna jeste,ze je to produkt skolstvi poslednich 20ti let, jinak mi to hlava nebere.

331243

15.4.2015 23:45

RE: Starikovovi nevěřím,

kyticka 81.?.?.?

Reakce na 331239

S tím Stalinem s vámi souhlasím, řada věcí tomu nasvědčuje, že to tak mohlo být. Jen poukazuji na to, že na druhou stranu ale řada věcí nasvědčuje i tomu, že i Hitler, podobně jako Stalin se jim následně utrhl ze řetězu. On to Německo před válkou postavil na nohy totiž stejně efektivně jako to udělal Stalin, kdy pijavicím najednou vyvstaly ne dva, ale dokonce 3 nebezpeční konkurenti.

Nezapomínejte na osvíceným císařem vedené prosperující Japonsko. USA a Británie blokovaly na dovoz surovin závislé Japonsko natolik, že následovalo vypakování Britů z východních kolonií. Některé zdroje tvrdí, že s ropu na tom Japonci byli tak, že flotila co vyrazila na Havaii právě proto, aby tu námořní blokádu zarazila, měla v nádržích veškeré zásoby, které před útokem daly na celých ostrovech dohromady, aby tam mohli vůbec doplout.

Přiznám se však, že o příčinách války s Japonskem toho moc nevím. Jak to bylo s Německem, Hitlerem a ostatními významnými hráči doopravdy, je rovněž těžké 100% soudit přes všechny za ta léta nanesené propagandistické vrstvy.

Pouze tvrdím, že s tím Hitlerem to nebylo tak černobílé, jak nám bylo doposavad vysvětlováno. To zde máme ještě IG-Farben, General Motors, co vlastní do současnosti Opel a jiné další, včetně průmyslníka Forda, který mimo jiné vedl nějakou ligu proti Židům přímo v USA. Už jenom skutečnost, že minimálně do Olympijských her v Berlíně (1936) měl v Německu Hitler podporu domácích obyvatel velmi podobnou současné podpoře Putina, nasvědčuje tomu, že nemohl být žádným asociálem.

Takovouto podporu přece nemohl získat jen díky Goebelsovské hlásné troubě. Ta musela být podložena reálným zlepšením životní úrovně Němců. Kdo jako první na světě začal budovat rekreační zařízení pro pracující na státní úrovni. Právě Hitler, kdy se nejistě domnívám, že toto převzal právě od Forda.

Demokrat Hitler rozhodně nebyl. Byl diktátor a také to tak proklamoval. Nebyl však extrémista. Extrémistů ze svých řad se zbavil při noci dlouhých nožů, kdy odstranil Röhma a jeho SA. Potom v Německu zavládl pořádek.

Jen tak odbočuji, kdo byl sociálně inteligentnější Havel nebo Hitler. Po nástupu Havla k moci ČR vzkvétalo, nebo po nástupu k moci Hitlera vzkvétalo Německo.

Hitler nechal postřílet špičky SA, angažoval se ve Španělské válce. V té době již krev na rukou měl. OK, nepřu se. Kdo ale halasně svou autoritou na celosvětové úrovni podporoval humanitární bombardování Jugoslávie a vše politicky za východní Evropu kryl? Havel. Dále to samé 2. válka v Iráku, těsně před jeho smrtí Lybie. Kdo má na rukou víc krve. Hitler do 31.8.1939 (to ještě žádná válka nebyla a rozhodně k žádnému vyvražďování židů nedocházelo), nebo Havel do 18.12.2011 (to také žádná celosvětová válka zatím nebyla)?

Ukrajina začal vyvražďovat své Rusy bezprostředně.

331251

16.4.2015 8:30

RE: Starikovovi nevěřím,

Emil Robot 46.?.?.?

Reakce na 331251

....zapomněl jste ještě i podpis na výzvě us-presidentovi skoro desítky presidentů satelitních,loutkových,většinou postkomunistických států k napadení Iráku,kvůli Saddámovým pšoukům,které ve skutečnosti neexistovaly a všichni to věděli,......na tom se ten kripl doslova taky podepsal a podpořil tím svojí kámošku Krvavou Madlu a jejího vypiplance a následovníka Powela.... [bliji]

331262

16.4.2015 9:28

RE: Starikovovi nevěřím,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 331251

tady se zase oslavuje stalin a hitler
je vidět že češi jsou nevolnický dobytek nebo že by to platilo jen o "zvědavcích"? každopádně naštěstí místní sebranka konspiračních tlučhubů má na skutečné dění nulový vliv [mrknutí jedním okem]

331267

16.4.2015 10:23

RE: Starikovovi nevěřím,

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 331267

To jsi řekl moc hezky, soudruhu. Je vidět, že dobře pamatuješ, jak jsi dělal v Jáchymově politruka.

331270

16.4.2015 12:31

RE: Starikovovi nevěřím,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 331270

politruky v jáchymově dělali spíš ti kdo tady oslavují nacistická a stalinistická svinstva [smích]

331276

16.4.2015 13:40

RE: Starikovovi nevěřím,

ROMAN1 85.?.?.?

Reakce na 331267

Pleteš si oslavu s hledáním pravdy. Pokud tedy vůbec tušíš, co pojem pravda znamená.
A sebranka? Tu jsem viděl na vlastní oči, v neděli 29.3.2015 v kasárnách Výškov-Dědice. I to jak se chovala. [naštvaný]

331278

16.4.2015 14:11

RE: Starikovovi nevěřím,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 331278

to není hledání ale ohýbání pravdy tak aby zapadal do konspirativních výkladů skutečnosti
nacistické německo bylo podobně svinské jako jsou dnešní USA proto mě zaráží obhajoba hitlera
tvůj odkaz s tématem nijak nesouvisí ale dokládá moje slova o nevolnické pakáži
protože právě nevolnická pakáž se pozná podle toho že vždy hledá vrchnost které by mohla sloužit a neumí stát sama s rovnými zády
stejně tak ty a celá řada dalších zde nedokáže připustit možnost jiného postoje než hýkání nad USA nebo nad ruskem
když se mi nelíbí zahraniční politika USA a dolarový imperialismus neznamená to že budu obdivovat ty kteří stojí ve vztahu k USA v opozici nebo tak někdy činili
nebo že budu oslavovat imperialismus juanu a podobně tak přemýšlí nevolnický dobytek a ne já

331279

16.4.2015 22:45

RE: Starikovovi nevěřím,

ROMAN1 85.?.?.?

Reakce na 331279

Ale o tom není sporu, že "nepřítel tvého nepřítele ještě nemusí být nutně tvůj přítel". Ovšem je potřeba se zamyslet, proč se neustále omílají pouze zločiny Hitlera a Stalina, přičemž se skromně mlčí o zločinech jejich předchůdců, následovníků či protivníků.
Kdo nám témata o zločinech A.H. a J.V.S. neustále otevírá a předhazuje? A proč, není to poněkud účelové? Nejsou to náhodou ti, co se dnes snaží ovládat svět, a ty výše zmíněné historické postavy (s jejich režimy) jim v minulosti zkřížily plány? Všechno co neodpovídá oficiálnímu/povolenému výkladu historie (kterou píší vítězové, jak známo) je konspirace? Podle koho?
Nic není černobílé, takovým viděním se právě vyznačuje pouze ta "nevolnická pakáž", jak zdůrazňuješ. Ani ty oficiální historií zdémonizované režimy nemohly být tak jednoznačně negativní, jinak by tehdy nezískaly tak širokou lidovou podporu. Z objektivního poznání minulosti se dá snadněji odvodit skutečná pravda o dnešku (kdo nám tu doopravdy vládne), a predikovat budoucnost (co od nich můžeme očekávat). A každá nemainstreamová informace má svoji cenu, čím je jich více, tím lépe se dá získat jejich průsečík. Je třeba být zdrženlivější v posuzování historie, rychlé soudy a invektivy jsou na nic, svědčí jen o předpojatosti či zmanipulovanosti dotyčného. Jsem také pro to, abychom byli sami sebou a neidealizovali si žádnou stranu konfliktu. Ani toho minulého, ani toho nastávajícího. Každému co jeho jest.

331303

16.4.2015 10:02

RE: Starikovovi nevěřím,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 176.?.?.?

Reakce na 331251

Ano,souhlasím s vámi,je třeba odhodit emoce a trpělivě,zatím formou diskuse, vyvracet nesčíslné lži,které byly úmyslně aplikované do historie. Díky internetu a trpělivosti mnohých diskutujících se toto daří.

Proti pravdymilovným lidem stojí zkušená,vzdělaná a disciplinovaná armáda politiků, historiků, sociologů, filozofů, umělců, vojáků a dalších odborníků. Je proto třeba pokračovat v osvětě.

331269

16.4.2015 0:30

RE: Starikovovi nevěřím,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 331239

Samozřejmě si každý může vybrat, čemu věřit chce, ale pro mně jsou "oprašovači" Hitlera diskvalifikovaní samotným předmětem oprašování. Člověk by musel být duševní mrzák, aby neviděl tu dějinnou stopu, která se za Hitlerem táhne. Z toho důvodu nepovažuji ani za nutné reagovat na Vašeho předřečníka, který si zřejmě myslí, že nám Hitler nic tak hrozného neprovedl a nevadí mu, že to udělal někde jinde. Restaurace fašismu se zjevně aspoň někde daří, když jeho hlavní protagonisté získávají body. Právě proto jsem psal, že nechápu, proč tomu nahrává Starikov.

Tím samozřejmě nepopírám, že sem-tam i Hitler mohl udělat něco pozitivního, jako třeba pohladit svého psa, zavést a prosadit řízení vpravo a podobně. Ani tím nevyzdvihuji morální kvality jeho protivníků, včetně Churchilla a Truemana. Nemohu ale přijmout názor, který Hitlera prezentuje jako oběť, která za druhou světovou válku vlastně nemůže, ani za zvěrstva armád, kterým vydával rozkazy. A opět, snad ještě chápu, když podobné názory zaznívají z Německa, proč ale tento falešný obraz Hitlera podporuje i Starikov? Pokud byste četli Hitlerův Mein Kampf, věděli byste, že se Hitler se svými úmysly příliš netajil hned od začátku, což přesně vysvětluje důvod, proč byl svými "mecenáši" vybrán právě on.

Obávám se, že když jen trochu prodloužíte linie obrazu nakresleného Starikovem, dostanete v kostce asi toto: "Polsko si za své napadení může samo a dokud Hitler nenapadl SSSR, byl docela fajn." Docela děsivé a ve prospěch Ruska takový pohled není, že?

(PS. Za děsivý nepovažuji ten obraz, smlouva Molotov-Ribbentrop byla kritiky Ruska takto interpretována mnohokrát, ale to, kdo a proč vlastně ho kreslí. Takže proto Starikovovi nevěřím.)

331257

16.4.2015 15:50

RE: Starikovovi nevěřím,

dub 89.?.?.?

Reakce na 331257

teda vy jste musel číst úplně nějaký jiný text, protože já v tom starikovově článku žádnou podporu hitlera nevidím.
vy ji tam vidíte kde?
v konstatování, že si pšonkové nasrali nejen do hlavy a do huby, ale i do vlastního hnízda a fýrer se je vydal zlikvidovat dřív, než mu zkomplikují jeho plány na příkaz londýna?
tak to nevim jak pro vás, ale pro mne je to holé konstatování faktu.
a polsko si za své napadení opravdu mohlo samo, neb k němu dalo ne jednu, ale spoustu příčin svoji politikou, pletichařením a chováním. - ono když vás bude nějakej smrad na ulici furt okopávat, tak ho tím klackem taky jednou vezmete.
a kdybyste si od něj přečetl další věci tak se zřejmě nebudete stačit divit. protože on fýrer byl stejná loutka, jako dnešní prasenko. a stály za ní stejné zájmy, jako za prasenkem dnes.
a pšonkové, jakož i mnichov a čsr, byly jen obětní jitrnice, aby se mohl zrealizovat hlavní plán - likvidace ruska (a německa).

331280

16.4.2015 17:06

RE: Starikovovi nevěřím,

Emil Robot 46.?.?.?

Reakce na 331280

....věru tak....a brzo bude repete.....český jitrnice a jelita se už začínají chystat...vše jen záleží na tom,jestli se přidá i ta bavorská,nebo spíš durynká krvavá tlačenka.... [velký smích]

331282

16.4.2015 18:24

RE: Starik se snaží o objektivní popis

Alena Vrbová 90.?.?.?

Reakce na 331257

Víte, ono to jde historicky ještě dál. Tomu všemu ješte předcházela jiná velmocenská výměna, tzv. Sykesova-Picotova dohoda podepsaná 16.5.1916. Zjednodušeně řečeno šlo o to, že Francie a Británie si přes Osmanskou říši rýsovali nové hranice, kde Rusku bylo přislíbeno, že po válce budou mít kontrolu nad Bosporem a Dardanelami, o což vždycky stálo a stojí dodnes. I když vše tenkrát dopadlo jinak, přišla 2ww a s ní dohoda Molotov-Ribbentrop.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Sykesova-Picotova_dohoda

Základním kamenem byl Mnichov. Kdyby tenkrát Francie splnila slíbené závazky o vzájemné obraně mezi Československem, SSSR a Francií a stejně i Británie, kdyby splnila závyzky vůči Francii, tak by asi k žádné smlouvě - Molotov-Ribbentrop, nedošlo.

Důsledky Mnichova známe - 15.3.1939 Protektorát.
18.3.39´ položila sovětská vláda návrh britskému velvyslanci v Moskvě o svolání konferenci s představiteli SSSR, VB, Francie, Polska, Turecka a Rumunska. Britové to považovali za předčasné hledat spojence ve válce s Německem.
6.4.1939 Britové mimořádně uzavřeli bezpečnostní smlouvu s Polskem

Uzavřu to.
- Polsko nebylo vůbec svou orientací protihitlerovské. Naopak - 26. ledna 1934 Polsko, jako PRVNÍ z evropských států podepsalo smlouvu o neútočení s Hitlerem. Jmenovala se - "Pakt Pilsudsky - Hitler".
-Polsko bylo připraveno spolupracovat s Německem na agresi proti SSSR. To je důvod, proč všechna opevnění byla postavena v Polsku na hranici se Sovětským svazem. Na hranici s Hitlerem nebylo postaveno nic jiného, než týlové sklady, což opravdu pomohlo Němcům v porážce polské armády na podzim 1939.
- Po mnichovské dohodě Polsko, jako spojenec Třetí říše, získalo solidní kus Československa. Hitler - Sudety, Polsko - okres Cieszyn. (Český Těšín).
- Pakt o neútočení s Polskem, Hitler oficiálně ukončil 28. dubna 1939
- Proto, zničení Polska pro Sovětský svaz vypadalo takto: jeden rusofobní režim zničil druhý rusofobní režim. Stalin neměl žádný důvod pomáhat Polsku. Navíc - SSSR měl oficiálně zakázáno poskytnout jakoukoli pomoc, Rudá armáda měla zákaz vstoupit na území Polska (což bylo dojednáno během návštěvy anglo-francouzské delegace v Moskvě v srpnu 1939).
Všechna obvinění proti Sovětskému svazu a Stalinu jsou založeny na stejném postulátu - smlouva byla podepsána, což znamená, že SSSR pomohl Německu, a dokonce prý byl jeho spojenec.
Jenže - Polsko bylo 100% spojencem Hitlera. Pakt o neútočení byl? Byl. Navíc během anšlusu Rakouska a obsazení části Československa a Litvy (Klaipeda Memel) spolupracovalo. Polsko obsadilo části Československa.

A.V.

331284

17.4.2015 8:20

RE: Starikovovi nevěřím,..do akej miery?

udo1 udo321123 (zavináč) azet (tečka) sk 85.?.?.?

Reakce na 331176

Asi by som poloźil otázku trochu inak:
V čom by mohli mať Starikov a Chelemendik pravdu
a v čom skôr nie?

Resp.
V akom kontexte pravdu majú a v akom menej?

Ako pevnejší bod-uhol pohľadu si zvoĺte nejaký objektívne udalostiam nadradený socio-naturálny proces(napr.globalizáciu, zmenu logiky sociálneho správania ako časovo etalónový pomer a pod) v rámci štandardnej frekvenčnej(procesnej=dejIný vs.IsTória) analýzy skúmanej etapy dejín.
Potom sa ako s magnetom pohybujete po čiare vrstevnice zaostreného poľa (obrazne povedané) a vyvoláte si ten jav(eng."peak"[mrknutí jedním okem] v minulosti..alebo jeho prednastavenie do budúcnosti(prognóza)..atď

Tak dostanete zároveň ako vyšetrovateľ(procedurálno-korelačný analytik) i môžné typy motivácie oboch protagonistov a ich príčiny, zdroje.

Btw., ja samozrejme netvrdím , že to obaja nutne nemyslia dobre, avšak.. hodnotiť musíme ako vždy, v prvom rade konkrétne činy jedinca v ich čo najobjektívnejśom kontexte.

Bo, ako sa hovorí:
"Subjektívne si myslieť môźe kto chce, čo chce,
avšak na realite objektívnej to nič nemení"

..aspoň v tomto zmysle, keďže myšlienky, inFormatio(zámery, polyTikos) na našu činnosť a tým na zmeny okolia vplyv rozhodne majú..

331324

17.4.2015 21:44

RE: Starikovovi nevěřím,..do akej miery?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 331324

Pane udo1, původně jsem už nechtěl v této diskusi pokračovat (protože upozornění na to, co se mi nezdá pravdivé, jsem už dal a zbytek je každého věc), ale Vašem poznámka stojí za odpověď.

Já také nevím, jak to myslí Starikov a Chelemendik, oba mají právo na omyl i změnu názoru. Možných motivací je mnoho, informací málo, ale jinak ta metoda, kterou navrhujete, je podle mého názoru přesně ta správná, přesně to jsem na kousku "vrstevnice" udělal a našel "peak", pomocí přístroje, kterým je moje vlastní vnímání světa. Ať si každý dělá, co uzná za vhodné, může tomu přístroji věřit, nebo ne, může sám zbystřit pozornost a být vnímavější, nebo se tomu může vysmát jako paranoickému sdělení. Když někdo zbavuje historickou postavu typu Hitlera zodpovědnosti za své činy (a přenáší ji někam jinam, byť na osoby také nesympatické), rozsvěcuje se mi varovné červené světlo.

Připomíná mi to, že nemusí být všechno, jak se zdá. Abych přiblížil, co mám na mysli, připomenul bych nedávnou transformaci alternativních a zdánlivě protirežimních Čulíkových britských listů v čistě proamerický propagandistický plátek, korelující s převratem na Ukrajině, podobnou a podobně korelující "transformaci" některých politiků (třeba Zaorálka), nebo třeba také podivné chování Sergeje Kurgiňana (jehož Suť vremeni vypadala chvílemi celkem sympaticky) vůči plukovníku Strelkovovi, který Doněcké a Luganské lidové republice zachránil zadek a zkomplikoval hození viny za sestřelení letadla MH17 na proruské separatisty.

331379

18.4.2015 0:17

RE: Starikovovi nevěřím,..do akej miery?

dub 89.?.?.?

Reakce na 331379

jak můžete zbavit někoho nějaké historické zodpovědnosti, byť je to loutka?
i loutka ji má, neboť konala jak konala.
to ale neznamená, že skutečným viníkem nemůže být někdo jiný.

i když nějakého maníka sejme střelec, kterýmu to samozřejmě nikdo neodpáře, nese hlavní vinu mafiánský bos, který to nařídil a který si střelce vypiplal.

zavírat oči před bosem a akceptovat jen historku se střelcem je silně krátkozraké, budu-li šlušný...

331387

18.4.2015 1:10

RE: Starikovovi nevěřím,..do akej miery?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 331387

V tom není žádného sporu...

331393

15.4.2015 8:54

Už ta první fotka v článku nahoře

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

ukazuje, jakoby jim ten man utek z blázince. Politika, to je kromě totální zlodějny a svinstva již opravdu jen dokonalá pakárna. Kdysi měli ještě ale ti blázni aspoň znaky vychování a charizma. Takový Havel v roce 1989 již se svým výrokem:

Kapitalisti vás s budou strašit nezaměstnaností. Nevěřte jim !!!

suvereně překonal jen závěrečný výkřik v haškově románu Osudy dobrého vojáka Švejka:

Nestřílejte vy volové, vždyť jsou tady lidi...

331181

15.4.2015 9:42

Ke vzniku valky

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Hitler byl jiste valecny zlocinc a osobne odpudivy clovek, ale podstatnym faktem je ze jak Hitler tak Chamberlain zrejme celili silne vnitropoliticke opozici atlantistu. Uz Noc dlouhych nozu se interpretuje jako konflikt tezkeho prumyslu a probritskych bank proti chemickemu a elektrotechnickemu prumyslu. V Nemecku slo treba o Schellenberga, Gehlena, Canarise (Abwehr), Dönitze, Himmlera apod. na strane atlantistu. Proti nim staly kontinentalni sily varujici pred valkou proti Rusku, zde slo o nemeckou diplomacii, Ribbentropa, Bormanna, Hesse, protipolem Himmlera byl Heydrich, ktery byl treba podezrivavy vuci katolikum. Take Chamberlain celil ostre opozici katolika Churchilla. Muze opravdu byt, ze Britum ani Hitlerovi by nevadila omezena valka Nemcu proti Rusum, ktera by si treba podmanila cast Ukrajiny, ale Nemecko by pritom stale celilo hrozbe druhe fronty. Koncepce totalni valky predpokladala nejprve vyrazeni hrozby ze Zapadu. Obsazeni CR podkopalo autoritu Chamberlaina, smrtici uder mu ale asi zasadila az neustupnost polske diplomacie behem leta 1939, kdyz Polsko vytrvale odmitalo se dohodnout s Ruskem nebo Nemeckem i Anglii, slo o Gdansky koridor a umozneni pruchodu vojsk atd. Toto asi vedlo ke krachu Chamberlaina a koncepce omezene valky, s tim jak provalecny tabor se zmocnil Britanie a ratifikoval zaruky Polsku. Logickou reakci bylo uzavreni paktu mezi kontinentalnimi silami v Nemecku a SSSR. Churchillova administrativa potom behem podivne valky jen prihlizela britskemu ustupu z Evropy, stejne jako vahala pozdeji s otevrenim druhe fronty, ktera by mozna ani nebyla nebyt Roosevelta nebo se atlantiste pokouseli jednat s nacisty ke konci valky. Zajimave uvahy provazi motiv dramaticke Hessovy cesty do Britanie, mozna se tehdy hralo o odstraneni Churchilla a stopnuti totalni valky, jde jen o hypotezu, ale take treba odstraneni Heydricha zrejme mmj. posililo pozici Himmlera. Takze na co asi mohlo spolehat Polsko, kdyz zvolilo v srpnu 1939 neustupnost ? Moznou hypotezou je vliv Wlodimira Ledochowskeho, tehdejsiho predstaveneho jezuitskeho radu, ktery choval jiste osobni nevrazivost k Rusku i pruskym protestantum, kdyz jeho ded polsky primas Halke von Ledochowski byl polskym klerem a evangeliky ostudne donucen abdikovat, odejit do exilu a byl vyvlastnen, tzn. zabaveny byly zejm. rodove statky v Halici. Toto je samozrejme jen hypoteza, ovsem je zrejme, ze manevrovaci prostor nemeckych i britskych vudcu v predvecer valky byl omezeny prave kvuli vnitrni opozici, Stalin pravda se s opozici vyporadal ale vsichni hrali proti nemu, tudiz je mozne ze rozhodnuti jakym smerem se vyvoj obrati bylo tehdy opravdu znacnou mirou v polskych rukach, tzn. v rukach jejich slechty.

331186

15.4.2015 12:40

RE: Ke vzniku valky

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 331186

Jenom bych dodal, ze jak se mozna ukazuje, treba takovy Konrad Henlein pry pracoval pro britske sluzby. Churchillova politika zrejme privodila zanik protestantskeho britskeho imperia a pomohla vzniku vlny populacni exploze v jiznich zemich, ktera tolik ovlivnuje dnesni situaci. Dnesni vyvoj muze trochu pripominat stav pred 2. svetovou valkou v tom, ze pokud velmoci dospeji k zaveru, ze valka je nevyhnutelna, zacnou planovat jak ji svest na cizi uzemi nebo na ni vydelat atd. Pokud by treba valka vypukla v Iranu a okolnich zemich, nemohly by zapadni zeme treba ani vubec pomyslet na vedeni rozsahle nebo i totalni valky proti zbytku Ruska atd.

331198

15.4.2015 13:18

RE: Ke vzniku valky

allaůdín 90.?.?.?

Reakce na 331186

Smlouva Molotov-Ribbentrop umožnila nejen rozdělení Polska, ale i porážku a obsazení Francie. Bez Stalinova souhlasu se tato část války nemohla odehrát. Pak již Hitlerovi nebyl ponechán čas k porážce Británie a byl nucen rozdělit své síly. Stalin si zjevně myslel, že dojde mnohem dále než se mu nakonec podařilo.

331209

15.4.2015 19:53

RE: Ke vzniku valky

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 331186

Tak mě napadla zajímavá výrazová bohatost češtiny..
Ke slovu "opozice".. A to takto:
Pokud vláda škodí své zemi, pak je to opozice v pravém slova smyslu a ta chce věci zvrátit ve prospěch své země..
Pokud ovšem vláda (nebo někdo v jejím čele, viz Stalin) vládne VE PROSPĚCH své země, pak je lepší než opozice použít slovo "pátá kolona"..
Není to zajímavé??? A platí to nejen pro tuto historickou dobu, ale i pro dnešek..

[cool] [chechtot] [chechtot] [chechtot]

331234

16.4.2015 8:54

===RE: Ke vzniku valky

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 331234

Pátým kolonám se vždy se nejlépe krade ve špíně a bordelu. Kšeft musí běžet, kdyby fotra věšeli. V čechách je dnes pátá kolona prakticky každý, kdo se nehrabe v kontejnerech. Kdyby nebyla špína, a bordel, Kšeft by se zastavil.....

331265

15.4.2015 14:11

Jen bych dodal

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Dva body:
1) K. Henlein pry spolupracoval s britskymi sluzbami, to nemam overene, ale tvrdil to nekde na foru relativne duveryhodny clovek - tudiz to stepeni mezi atlantisty a konzervativci mohlo fungovat i u nas, jak mezi Cechy tak mezi Nemci
2) Dnesni situace se muze trochu podobat dobe pred druhou svetovou valkou v tom, ze Iran muze sehrat potencialni roli druhe (tehdy zapadni) fronty. Snaha americke administrativy uzavrit dohodu s Iranem, vubec nechci malovat certa na zed, muze byt i snahou koncentrovat sily pro ukrajinsky problem, jde ale ciste o hypotezu.

331214

16.4.2015 16:58

RE: Jen bych dodal

Venny 93.?.?.?

Reakce na 331214

Doba je taková a nikdy přesně nevíme, v jakém rozsahu je oficiální politika či výklady stěžejních událostí prosáknuty konspiracemi a výmysly a jak moc se tzv. konspirační teorie či alternativní postoje shodují s realitou. Někdy se to totiž jeví přesně naopak, např. výklad událostí 9/11.
Nicméně další události okolo Íránu mohou mnohé napovědět, např. jako u pokusů americké administrativy naklonit si Kubu čistě z pragmatických důvodů: kdo by si přál, aby v nejméně vhodnou chvíli Fidel pošimral USA na podbřišku. [chechtot]
Joj, to by bolelo!

331281

15.4.2015 19:59

Konecne se nekdo zabyva pravdou proc zacala 2.svet.valka

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Mezi stale neobjasnena fakta je dosud utajena zprava o priletu Hitlerova 1.zastupce Hesse do Anglie pred utokem na SSSR.
Proc britska vlada takovou zpravu, ktera po 70ti letech by mohla byt pristupna, stale taji??.Dava to podezreni, ze pred valkou byla jednani mezi Nemeckem a Anglii jak znicit bolsevismus,z ktereho mela nejvetsi strach Anglie k vuli koloniim. Ti se obavali, ze by tam mohl bolsevismus nalezt zivnou pudu.Tehdejsi ocekavany nastupce trunu byl nekolikrate v Berline i na olympiade a byl prijat Hitlerem.Vsechna omezeni zbrojeni Nemeckem byla zrusena.
Nedavno v internetu zavedeny porad o teto dobe, s pouzitim originalni zaznamu nem.historikem Guido Knoppem nekdo doplnil s poznamkou, co nam Knopp zamlcuje, ktery samozrejme nesmel plnou pravdu o "cestnych " jednanich Anglicanu zverejnit.
Tyto video zaznamy pod Youtube jsou doplnene a jeste nektere uvedene s ceskym titulkami v nemecke verzi.
Staci kliknout na Youtube com -Guido Knopp -ceske titulky.

331235

16.4.2015 9:26

RE: Konecne se nekdo zabyva pravdou proc zacala 2.svet.valka

timur 85.?.?.?

Reakce na 331235

Polsko předložilo nárok na majetek v západní Ukrajině.
(zdroj)
V Polsku, byla vytvořena organizace, která se bude zabývat návratem polských nemovitostí bývalým majitelům v západní Ukrajině.
O tom „PolitNavigatoru“ řekl jeden ze zakladatelů vůdce organizace „Změna“ (Zmiana), Mateusz Piskorski.

„Organizace byla oficiálně založena včera v Lublinu. Pokud jde o hlavní cíle a úkoly, tak zahrnují právní analýzu možnosti získat náhradu za ztracený majetek a jiné nemovitostí na území Ukrajiny.

331266

16.4.2015 19:54

Nemci jako narod jsou uz 70 let trestani a decimovani

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

I ten zly Stalin brzy po valce prohlasil-my jsme neprisli znicit nemecky narod, ale fasismus.Prave v te dobe hrozil stret mezi SSSR a USA a najednou meli byt Nemci narodem, ktery bude hajit jine velmoci a zapomenout na to, co se stalo s vyjimkou pripominani pronasledovani Zidu.Otazkou, ktera velmoc pocitala s genocidou Nemcu, pak to byli jednoznacne americti poradci a mezi ne patril znamy zidovsky politik Morgenthau, ktery vypracoval podrobny plan.
Podle toho planu Nemecko jiz nikdy nemelo byt prumyslovym statem
ale agrarnim a pocitalo se s tim, ze jich bude potreba tak polovina.Zda to melo nejakou souvislost s tim krvavym dennim a nocnim bombardovanim se nedokaze, ale pocet mrtvych prevazne zen, deti, starcu i kojencu zabitych pri bombardovani se pohybuje kolem 6 milionu.Zbytek do tech 20 milionu pripada nejen na vojaky, ale i civilisty pri nasilnem vyhaneni z oblasti byv.
vychod.Nemecka, kdy prave tito uprchlici jako na pr.v Drazdanech
umirali jako zivouci pochodne.
Tato srovnani nebo pripominani poctu obeti je v Nemecku tabu a
take zadne jejich litovani.Prave vcera v nem.Bildu se ukazuje, ze nebylo zadne mesto, ktere nebylo bombardovano a otresne a ohavne je to, ze prave par tydnu pred koncem byly schazovany zapalne bomby na mesta, kde uz bylo 20 i vice naletu. Znamena to, ze anglo-americke veleni i piloti museli videt, ze uz tam neni nic ke zniceni krome civilistu.Jejich letadla nikdo uz neohrozoval a piloti museli videt ze vrazdi jen lidi.
Je proto hnusnou lzi tvrdit o Drazdanech, ze opakovane bombardovani bylo za ucelem zniceni duleziteho zelenicniho spojeni.Potvrzuje tim, ze byl plan, aby zahynulo co nejvice Nemcu
Neobstoji ani argumenty, ze to melo pusobit na moralku, naopak lide dostali jeste vetsi silu se branit a misto kapitulace byla nenavist.Podrobnosti jsou tez na internetu pod youtube.com-
historik Guido Knopp -ceske titulky.

331288

17.4.2015 12:14

Mně to sedí.

hc 90.?.?.?

Starikov má pravdu asi i v tom, že na podzim 1939 si Západ přál co nejrychlejší a nejsnadnější zničení Polska. Vždyť pro Polsko nehnul prstem. A to přitom Francouzům stačilo zavelet pochodem vchod a došli by do rajchu tak daleko, jak by chtěli, protože Hitler tehdy neměl vůbec žádnou západní frontu. Ale Daladier prý (nevzpomínám si na pramen) sice vyhlásil Německu válku, ale současně zakázal francouzské armádě vystřelit jako první... Podle mně Západ původně chtěl, aby se Polsko stalo jen satelitem Německa. Když ale zjistil, že Hitler hodlá Polsko zničit, raději mu to usnadnil, než aby mu pustil žilou nebo ho dokonce zlikvidoval. Protože Drang nach Osten.

331344

22.4.2015 19:58

Polaci vzdy byli, jsou a budou lide s pokrivenym charakterem

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Jsou dukazy, ze odmitli jakoukoliv spolupraci s nami pred valkou a ze se vlisali do prizne Hitlera, kde mu slibovali podporu v utoku na bolsevismus SSSR. Hitler jim brzy prestal duverovat, ze tajne jednali jak s Nemci tak s Anglicany- pskarev jedna polska.
O tom jak se rychle drapali o ukoristeni cs.uzemi je vseobecne znamo.Pres podlezani Hitlerovi a Goeringovi, ktereho zvali do Polska na honitby, zacali podlezat Anglicanum. Kdyz se to Hitler dozvedel pres jeho spionazni sluzby, tak utok na Polsko byl stanoven. Na to cekali Anglani a vypovedeli Nemecku valku.
Je to tedy zase neco ze spinave propagandy tvrdit, ze Nemci zacali svetovou valku.Hitler, dokud jim veril, tak nechtel obsadit cele Polsko ale zadal je, jako nas, aby uzemi obyvane Nemci dostalo samospravu.
Nepoucitelni anebo blbi- stejnou politiku delaji nyni-podlezaji zapadu, ackoliv diky SSSR dostali 1/3 nemeckeho uzemi a nekolik
pristavu, kdyz pred tim meli jen Gdyni.
Kdyby jim zapad nesplnil jejich fantasmagor sen o Velkopolsku
a privteleni i casti ukrajiny k jejich panstwu, pak zase budou
lezt do zadku jinemu.

331690

Příspěvků: 44

15.04. 06:19 Robert Nohejl  Nema to spravnou podstatu historickeho problemu,tim je to i znehodnocene.
15.04. 08:44 kyticka  RE: Nema to spravnou podstatu historickeho problemu,tim je to i znehodnocene.
15.04. 22:08 kyticka  RE: Nema to spravnou podstatu historickeho problemu,tim je to i znehodnocene.
16.04. 00:21 lindsay  RE: Nema to spravnou podstatu historickeho problemu,tim je to i znehodnocene.
16.04. 04:39 Robert Nohejl  RE: Nema to spravnou podstatu historickeho problemu,tim je to i znehodnocene.
15.04. 07:08 Balt  Anšlus
15.04. 09:01 timur  RE: Anšlus
15.04. 22:35 Aleks  RE: Anšlus
15.04. 07:39  Re: Zvrhle Rusky
15.04. 08:20  Starikovovi nevěřím,
15.04. 16:12 kyticka  RE: Starikovovi nevěřím,
15.04. 16:13 kyticka  RE: Starikovovi nevěřím,
15.04. 20:16  RE: Starikovovi nevěřím,
15.04. 22:19 Aleks  RE: Starikovovi nevěřím,
15.04. 23:45 kyticka  RE: Starikovovi nevěřím,
16.04. 08:30 Emil Robot  RE: Starikovovi nevěřím,
16.04. 09:28  RE: Starikovovi nevěřím,
16.04. 10:23 hestroy  RE: Starikovovi nevěřím,
16.04. 12:31  RE: Starikovovi nevěřím,
16.04. 13:40 ROMAN1  RE: Starikovovi nevěřím,
16.04. 14:11  RE: Starikovovi nevěřím,
16.04. 22:45 ROMAN1  RE: Starikovovi nevěřím,
16.04. 10:02  RE: Starikovovi nevěřím,
16.04. 00:30  RE: Starikovovi nevěřím,
16.04. 15:50 dub  RE: Starikovovi nevěřím,
16.04. 17:06 Emil Robot  RE: Starikovovi nevěřím,
16.04. 18:24 Alena Vrbová  RE: Starik se snaží o objektivní popis
17.04. 08:20 udo1  RE: Starikovovi nevěřím,..do akej miery?
17.04. 21:44  RE: Starikovovi nevěřím,..do akej miery?
18.04. 00:17 dub  RE: Starikovovi nevěřím,..do akej miery?
18.04. 01:10  RE: Starikovovi nevěřím,..do akej miery?
15.04. 08:54  Už ta první fotka v článku nahoře
15.04. 09:42  Ke vzniku valky
15.04. 12:40  RE: Ke vzniku valky
15.04. 13:18 allaůdín  RE: Ke vzniku valky
15.04. 19:53  RE: Ke vzniku valky
16.04. 08:54  ===RE: Ke vzniku valky
15.04. 14:11  Jen bych dodal
16.04. 16:58 Venny  RE: Jen bych dodal
15.04. 19:59  Konecne se nekdo zabyva pravdou proc zacala 2.svet.valka
16.04. 09:26 timur  RE: Konecne se nekdo zabyva pravdou proc zacala 2.svet.valka
16.04. 19:54  Nemci jako narod jsou uz 70 let trestani a decimovani
17.04. 12:14 hc  Mně to sedí.
22.04. 19:58  Polaci vzdy byli, jsou a budou lide s pokrivenym charakterem

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

40

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 84 čtenářů částkou 13 857 korun, což je 40 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Fínsky parlament 9/06/21- Vakcína Covid je maskovany toxín, pokus na ľuďoch18.06.21 19:21 Finsko 1

Matka dvou dětí zemřela den po vakcinaci, u nás už 82 oficiálních úmrtí po vakcíně17.06.21 22:57 Slovensko 9

Ovce v řadě. Je discount nakupování smyslem našich životů?17.06.21 19:30 Česká republika 1

Mýto za vjezd do Prahy? Piráti budou chtít ročně až 36000Kč!16.06.21 21:32 Česká republika 1

Němci nebo nacisté? A přechylování. Plíživé přepisování historie. Média, školy, církev, politici16.06.21 18:11 Česká republika 1

Policista byl potrestán za bití člověka bez náhubku16.06.21 07:52 Česká republika 1

Smrtnosť na kovid v UK po vakcinácii 9x vyššia ako u nevakcínovaných15.06.21 15:20 Británie 1

Lidi umírají a vláda neví proč. Haha15.06.21 15:04 Česká republika 1

Oficiálně začíná být důvěryhodnost vakcíny Astra Zeneca v ohrožení14.06.21 21:26 Česká republika 5

Policejní brutalita - muž byl přepaden a surově zbit policií ve vlastním bytě12.06.21 12:52 Česká republika 3

Volby by vyhráli Piráti se STAN, tvrdí průzkum. Opravdu?11.06.21 11:32 Česká republika 6

Matka nechala zmrzačit malou dceru očkováním10.06.21 22:52 Slovensko 6

Prezident Guatemaly obvinil Bidena z rozpoutání migrační krize10.06.21 10:12 Guatemala 0

Indie: Zavádění mezinárodního vakcinačního pasu je pro rozvojové země diskriminační. Máme proti Covid-19 plně očkované jen 1% obyvatel10.06.21 09:30 Indie 0

Covidová Indie: Titulková manipulace Seznamu10.06.21 09:18 Indie 3

WHO: Koronavirová omezení už navždy10.06.21 01:13 Evropská unie 2

Evropská komise obvinila Česko a Polsko z diskriminace cizinců. K Soudnímu dvoru byla podána žaloba10.06.21 00:41 Česká republika 1

Poslanci odmítli zrychleně projednat změnu zákona o covid pasu09.06.21 22:46 Česká republika 2

Francouzi se zlobí na Itálii, že nemá ve fotbalovém týmu černochy09.06.21 21:00 Itálie 3

Případy Covidu v Británii dnes vzrostly cca o 70 %07.06.21 22:06 Británie 0

Měnové kurzy

USD
21,55 Kč
Euro
25,59 Kč
Libra
29,77 Kč
Kanadský dolar
17,33 Kč
Australský dolar
16,16 Kč
Švýcarský frank
23,39 Kč
100 japonských jenů
19,55 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,62 Kč
100 maď. forintů
7,19 Kč
Ukrajinská hřivna
0,79 Kč
100 rublů
29,62 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 233,15 Kč
1 unce stříbra
560,71 Kč
Bitcoin
784 853,54 Kč

Poslední aktualizace: 18.6.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 362