Diskuze k článku

Kde jsou vaše světové výrobky, pánové?

Příspěvků 254

3.2.2014 1:04

Laťka je vysoko a těžko přispívat k obsažnému

slak 77.?.?.?

+ článku a taky si myslím že vyměnili holuba na střeše za vrabce v hrsti, který se tím pomyslným mohl stát. A bohužel teď se začíná naplňovat s vyjedením krámu hokynařícími se škrty (ze škrtů se nikdy nic nevybudovalo, nemluvě nějakého cílení, tam je zřejmá jediná věc, ubohost, zubožujicí) máme holé ruce, protože si trumfy, byť takřka iluzorní ale s perspektivou celek nechal prostřednictvím tlučhubujících loserů, spíš ani nenechal vyrazit z ruky, ale jim je předali s tím že se lidé neorientují, což je celkem logické, ovšem opovrženíhodné. A ač nejsem podílníkem určující neblahé dění nelítostného trhu tak je mi hanba a je mi líto věcí a životů mladých, kterým to mírně řečeno zkaňhali a loseři poslali do té pozice bezprizorných bez volby ...., hněv mi neumožňuje pokračovat, neb to musím vydýchat,(dlouhý kouř) bylo to špatně a lumpové si dál čechrají peří. Teda teda [zahanbení]

303831

3.2.2014 1:28

Tesla ?

Satanist 75.?.?.?

I am radio man ..... Nektery stary spotrebni vyrobky z Tesly Made in Czechoslovakia za komunistu a to me klidne verte by mohli konkurovat jeste dnes tem novejm vyrobkum na zapade. Napriklad SW radia recievers - jo jo i ty transistorovy co se performance a vzhledu tyce. Staci se podivat na RadioShack v USA jaky krapaky prodavali a jeste dnes prodavaj. Ani SW radio recievers z Grundig nebo ze Sangean se nemuzou ke starejm tranzistorakum z Tesly ktery se vyrabeli za komunistu kvalitou ani prirovnat. I magnetofony z Tesly nebo gramofony ve stejny dobe byli kvalitou na tom lip nez podobny zbozi na zapade. Europa mela uz stereo SW autoradia s prehravacem a v USA tou dobou se pouzivalo jeste tkzv track radio FM AM , kazety se 6 pisnickama velikosti knihy se kupovali za hrisnej peniz a vydavalo to plechovej pazvuk . Vostatni vyrobky z Tesly jako TV nemuzu s USA porovnat to uz sem byl pryc. Ale vim ze proti Italii televize v USA v 80 tejch letech byl neuveritelnej krap. Kvalitni transievers v USA tenkrat byl americkej Kenwood ale ten vyrabeli pro radioamatery v USA a v Canade Japonci a stal me skoro $3000 canadskejch ...

303832

3.2.2014 9:14

RE: Tesla ?

ppppp ur (zavináč) stonline (tečka) sk 178.?.?.?

Reakce na 303832

Nejen Tesla.
Jak bylo už tady, nebo ve vedlejší diskusi o "bullsheet jobs" správne psáno náš slavný Titanic potopilo krome pýchy pár pasažeru také pokusy se samopasovat za kapitány prumyslu, a samoobchodovat se vším pouze na základe podlaťkové ceny. Spolupachatelé byli všichni ostatní pasažéri, kterí buď neumeli číst, nebo dríve nevideli jedinou rakouskou reklamu, nebyli schopni odlišit agenty s teplou vodou, a hlavne závideli schopným, kterých znali. Na demonstrace je nevyhnalo zvýšení daní do absurdních výšek, zvýšení ceny základních materiálu po prodeji a znadnárodnení težkého prumyslu. Ani já jsem nevzal flintu a nezastrelil dosazené loutky do fungující firmy, která byla papírove udelána platebne neschopnou, a nikdy nikdo nenesl odpovednost za to, proč tomu tak bylo. Prece predražený ANGLIčáK v merítku 1:1 je víc, než práce "blbých" kolegu. To, co mám doma "je duležitejší", než prostredí na ulici.

K tem rádium... chvíli jsem delal i v Tesle, a nebylo to až takové ružové, jak popisujete. Ale ani tak špatné, šlo s tím pracovat a hlavne dokrystalizovat na pozice lepší lidi. Takové neco nejde provést revolucí, tam na to není čas a vše se mele 5/9. Stejne tak i s jinou elektrikou a prumyslem. Klidne i s automobilkou, ať ječí, kdo ječí. Kdo nedelal auto od základu, tak proste neví, jen do toho ječí, pokud uletene kritizuje. Stejne tak, jako ten kdo neumí udelat rádio bude prípadnou kritikou jen ječet, coby, kdyby, jakby.

303855

3.2.2014 10:08

RE: Tesla ?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 178.?.?.?

Reakce na 303855

BAZ 10 rokov zbytočne

http://www.youtube.com/watch?v=VCBf6A94tmU

303860

3.2.2014 21:10

RE: Tesla ?

Satanist 75.?.?.?

Reakce na 303855

Ja jen popsal kvalitni radia receivers from Tesla delany za komousu a nebylo by na skodu kdyz by ty samy receivers at uz lampovy nebo transistorovy vyrabeli klidne dal. Ani cesky automobily co se tyce konkurence v Europe nebyly ve svy tride tak spatny jinak by se nevyvazeli na zapad. Vlastnil sem 1969 Skoda Octavia , Tatra (zehlicka), Tatraplan , Skoda 130 RS - ( s tou vodjel Rallye Montecarlo Kvaisar s Kotkem , dal Fiat Mirafiory , zachovalou Simku - tu sem vymenil za Pragu V3S a neco doplatil protoze sem stavel a jeden cas taky Renault 8 Gordiny tak ze sem mel tu moznost ty priblizovadla porovnat. A co se tyce motocyclu mel jsem Jawu 500cc velky bubny se sidecar a Jawa 350 Caliifornian fungl novou z Mototechny - tenkrat jen asi za 11 tisic korun. V Canade 1981 Jawu 350 prodavali za rozumnou cenu v Montrealu a sem na ni v Ontariu asi rok a pul bezproblemove jezdil nez sem si poridil auto. Dnes i kdyz si myslim ze Jawe vodzvonilo se cesky motorky jeste vyvazej do Europy , Belgie, Italie , Holansko , Ireland , Francie a GB a ve svy kubature co se tyce vykonu a pohodli na ni nema ani Honda , Royal Enfield , Suzuki atd ... , aspon tak Jawu 350 coz je vopravdu starej design popisuje motocycle magazine v GB i prodejci. Ceskoslovensky masiny jako frezy a soustruhy a drevovobrabeci stroje sem mel moznost videt jak v Canade tak i v USA. V zapadnim Nemecku a ve Francii - to jeste za komancu - sem tenkrat mel na navesu nalozeny 2 velky lodni motory pro GB sem cumel jak tele na novy vrata na Liazky a Tatry s ruznejma upravama ze SSaZ ( silnicni stroje a zarizeni). Tak ze von ceskej krater za komunistickejch soudruhu na tom co se tyce prumyslu a vyrobku vyvazenejch taky do zapadni Europy nebyl na tom vubec zle .

303939

5.2.2014 20:08

RE: Tesla ?

JB 82.?.?.?

Reakce na 303939

Panebože, to je zase snůška nesmyslů.
Satanisto, motorky jsou mým osudem už 45 let a tak mi prosím prozraďte, kolik a jakých typů Jaw je vyváží do "Europy, Belgie, Italie, Holansko, Ireland, Francie a GB" (ani to neumíte napsat správně a v jednom jazyce) a to co píšete o pohodlí a výkonu, no to už je blábol kolosální. Nevím, ale 17 HP z 350 ccm je tedy dost málo, navíc, pohodlí skoro nulové a spolehlivost minimální.
Skoro se těším na Vaši fundovanou odpověď. Ale spíše mám dojem, že mám co do činění s frustrátem nevelkého IQ (moderátor dozajista promine, ale názor absolutně mimo realitu, alespoň co se týče motoprůmyslu, mne k tomuto hodnocení dovádí...).

304130

3.2.2014 21:17

Když agent Havel dosadil za ministra průmyslu Fanklsteina alias Dlouhého

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 303855

tak ten rychle vyhlásil zásadní befél "dolů": (a jelo to! direktivní systém shora stále fungoval): "Do půl roku budou všechny státní podniky zprivatizovány" - mladší dynamické nomenklaturní kádry jeli podle zpracovaných metodik na transformaci do "akciovek". Nyní jsou ve vilách, s bankovními konty, jejich famílie zabezpečeny. Jich se nikdo zatím nanic neptal. Byli to kolaborati ekonomické okupace.

Další ničemný zásadní úder Fanklsteina bylo bleskové zrušení PZO. Jen velké trusty jako Škoda nebo Chepos měli svůj vlastní zahraniční obchod. Veškerý střední a lehký průmysl byl v podstatě odseknut od obchodních vazeb - ty byly na světovém trhu rychle obsazeny jinými. Kádry z PZO rovněž velmi rychle zbohatli - prodali vše cizincům. Takže závod, který měl v r. 90 ještě nasmlouvánu předem celoroční výrobu na odbyt do půlky světa byl za dva roku na lopatkách a za babku k dispozici v bazarovém výprodeji "investorům".

TOHLE VŠECHNO BYL ZLOČIN VLASTIZRADY. Ovšem hadrákový "establišment" hromadně ráčkoval, čí vlast zradil?

303940

11.2.2014 12:06

RE: Tesla ?

sněhulák 89.?.?.?

Reakce na 303832

Doplním jen pár faktů o likvidaci našeho průmyslu. Na konci 80tých let rekonstruovaly Sklárny Valašské Meziřící linku na výrobu barevných obrazovek s Japonskou VIFI technologií a s Japonskými techniky. Sotva se rozjela, pár kilometrů dál, v Hranicích na Moravě začala budovat Toshiba novou výrobnu podobných obrazovek, položila ValMez i sousední Teslu Rožnov, aby se za pár let položila sama. Neutopili v tom ani žádné peníze, díky podpoře zahraničních investorů, jsme to zaplatili vlastně sami. O výrobě Wichterleho očních čoček nemám tak podrobné údaje, ale byly špičkové, levné a užíval jsem je dlouhá léta. Dnešní "špičkové" zahraniční jsou horší než ty před 50ti lety a nedají se nosit. Naše výroba byla zastavena kdysi dávno. A likvidaci našich zemědělců a výrobců potravin sledujeme denně. Z Polska se k nám dováží brambory, které nejspíš kradou prasatům ze žlabu a nejen to. Špičkové zahraniční (ale i naše) salámy a uzeniny, si ke skutečnému masu ani nečichnou. Tzv. IMITACE před 50ti lety byla kvalitnější. Existovaly tehdy "výsekové prodejny".
Maso odtud byla lahůdka, oproti nynějšímu masu. To není nostalgie, ale fakt. Zbytek jak tak koukám za mne už napsali ostatní. To o Cikánech, kteří tehdy za komančů pracovali a dělali problému minimálně a které naši Havlisté zrekonstruovali na současné všechny děsící nepřizpůsobivé ROMY, do téhle diskuze asi nepatří.

304435

3.2.2014 1:52

Problém je blíž, než si připouštíme

ErikPonti 94.?.?.?

Vina za současnou mizérii bývá připisována elitním politikům (zprava), elitním podnikům (zleva), eventuálně nějakému spiknutí. Mám poněkud kacířskou teorii: Problém začíná ve vzorcích chování, které uplatňuje dennodenně "řadový" občan. Jednoduše vzato, když většina lidí chce maximalizovat svůj profit a minimalizovat svůj přínos, dohromady to nemůže fungovat. Jednoduše vzato, když většina lidí upřednostňuje obchodníka jenom kvůli atraktivnější cenovce, dlouhodobě to nemůže fungovat... A tak dále. Jak pravil Masaryk: "Demokracie není panování, ale práce. Bohužel práce je zároveň to, co nikdo nechce dělat." Odkázal bych, s dovolením, sem: http://www.s.coop/prace

303834

3.2.2014 15:07

RE: Problém je blíž, než si připouštíme

Antiseptik 67.?.?.?

Reakce na 303834

Někde tam je schován kámen úrazu. V práci. Je podivuhodné kam až to minulý režim dotáhl z pracovní morálkou jaká tehdy byla. Neumím si ani představit co by bylo kdyby lidi brali práci vážně, dělali pořádně a neopírali se o lopaty s cigárem v hubě, neseděli od šesti ráno v hospodě u piva a dršťkové polívce, hned potom co si píchli v práci kartu. Když se pak k moci dostal takový, ještě k tomu zaprodaný hajzl, čemu se divit? Byla to chyba, ale celkem pochopitelná. Nemůže za to jenom vedení ale i lidé dole, co moc zájem o to že se bude od teď pracovat poctivě neměli. Soukromé podnikání se mělo podle mne znovu zavádět pomalu, malými podniky počínaje a nikdy nemělo dosahovat nesmyslných výšek které nefungují ani na západě, jako elektrárny, doly, hutě, lesy apod. Je přísloví zde "if it ain't broke, don't fix it!", neboli když to funguje tak to nespravuj! Toho jsme se měli držet, místo vylévání vaničky i s dítětem. Ovšem problém je že pitomec, co se dostane moci má nezastavitelné nutkání věci měnit i když neví jak a proč, jenom proto aby něco dělal. Že se v takové situaci najdou jak domácí lumpové co to rozkradou, i zahraniční lumpové co to za babku koupí, mnohdy jen aby se zbavili nebezpečné potenciální konkurence, je přirozené. Bohužel většina, a to všude, je blbá a proto to vypadá dnes jak to vypadá od Košic až po Seattle. JInak článek na jedničku, ovšem pochybuji že někdy lidi rozum dostanou a proto se nic nezmění.

303893

3.2.2014 18:54

RE: Problém je blíž, než si připouštíme je v demokracii

Yenkí 89.?.?.?

Reakce na 303834

Jdi do paďous se svoji demokracii. Zatím nikde nefungovala a nikdy fungovat nebude, nese s sebou jenom byrokracii a nestabilitu a jedině co funguje je hon za penězi za každou cenu. Zavedla se konkurence a ta zničila kvalitu zboží. Protože každý chce v konkurenčním prostředí obstát a tak se na výrobcích šidí, kde se dá. Od potravin, průmyslové výrobky až po cesty. A pak že Masaryk řekl. Co pak, je snad Masaryk bůh? Podívejte, kolik toho nalhal tajtrlík Véna Havlů! A demokrati pořád jen lžou a jak lhát, na tom už pracují 300 let. A tak blbce co tady píší o demokracii obelhávají, aby mohli v pohodě krást. A takový jako ty jim za to ještě tleskají a chodí jich volit. K neuvěření. Tak se mi zdá, že moc lidi tady neprocitlo. Aspoň autor článku prohlédl, co se tady děje. Dík aspoň za to málo, co občas někdo tady pravdivě napíše.

303921

3.2.2014 20:11

RE: Problém je blíž, než si připouštíme

To je úplně jedno 78.?.?.?

Reakce na 303834

Normálně to vidím podobně jako Vy! Lidi (ne všichni, jinak by se to tady už dávno vše poď...lo) ztratili zřetel z faktu, že když něco požaduji, mám za to dát nějakou férovou adekvátní výměnu. Korupce ve státě dokládá nejen tento fakt morální bídy průměrného Čecha. Taky si lidi neuvědomují, že denně dělají volby o naší budoucnosti... A tak nakupují zahraniční potraviny (bohužel ty domácí se díky nefunkční, z našich daní placené ČOI, strašně zhoršily...)v zahraničních obchodech + oblečení značkové zahraniční v zahraničních obchodech, nebo u Vietnamců padělky... Pracují v zahraničních firmách, nebo domácích, vlastněných zahraničními majiteli... Jí v zahraničních restauracích (MCDonalds, KFC...) Jezdí v zahraničních autech. Užívají zahraniční elektroniku... Jezdí na dovolené do zahraničí... často zahraničními cestovkami... Využívají služeb v zahraničních bankách... Kupují si byty a domy - nebo prodávají byty a domy přes zahraniční realitky... Atd. atd. Pravda, mnohdy ani nemají na výběr... Ale tam kde mají na výběr stejně vědomě nebo nevědomě upřednostní zahraniční službu / produkt i když domácí je adekvátně srovnatelná/ý! A pak se diví, že mají mizerný plat, nebo dokonce nemůžou sehnat práci...

303934

3.2.2014 22:17

RE: Problém je blíž, než si připouštíme

baba_Blažková 89.?.?.?

Reakce na 303934

No jo, ale když denodenně vidí v TV, slyší v rádiu, čtou v tisku, že co je české, je špatné, Češi jsou banda závistivců, smějící se bestie, kolaboranti, mordýři hodných Sudeťáků atd. atd...

A než mi tady nějaký takový začne vysvětlovat, že je to pravda, doprdelepráce, copak ti Amíci si toho Homera Simpsona vycucali z prstu? Nebo chodili na školení k nám? Všude je to stejné, tak proč my musíme být nuceni na sebe coby národ plivat? Jaktože si to necháme líbit? Kvůli ožralému blábolilovi, který písemně vysvětloval Husákovi za totáče "rozdíl" mezi entropií a chaosem? Kterého nám zahraniční mééédia (a nejen nám) předhazují coby morální autoritu? To tady fakt žijí lidi, kterým když se řekne v červenci, že venku je minus dvacet, tak ani nepípnou, obujou v třicetistupňovém hicu sněhule a jdou odhazovat? To je fakt jak o těch císařovo nových šatech, zaplaťmarx, že alespoň autor článku se nebojí hulákat, že císař je nahý...!

303946

3.2.2014 2:11

Po revoluci jsem se těšil...

coder 84.?.?.?

Po revoluci jsem se trochu naivně těšil, že máme unikátní možnost vytvořit systém ani čistě socialistický, ani kapitalistický, ale vybudovat efektivní podnikatelské prostředí na sociálních základech. Ponechat dobré sociální zázemí a dovolit podnikat a tím zefektivnit hospodářství. Jelikož by v takovém systému ale podnikatelé nemohli dosahovat tak vysokých zisků, bylo nutné této "třetí" cestě zabránit. Všechny země, které by chtěly jít alternativní cestou je nutné zlikvidovat - což ostatně vidíme na současném mezinárodním dění.
Lidé jsou politicky hrozně málo aktivní, protože dostali vějičku konzumu a iluzi, že každý může podnikat a přijít si na velké peníze. Že každý bude hodnocen za to, jak moc se přičiní a ti co se mají špatně nesou stigma toho, že se málo snaží. Každý kdo si stěžuje, že se má špatně, je "socka", onálepkován a vyřazen ze společnosti těmi, kteří "vědí", že se vlastně máme hrozně dobře a nemáme nárok si stěžovat. A co možná nejhorší image minulého režimu je životně důležitá pro režim současný.
Je moc dobře, že autor článku vyzývá k aktivitě. Lidé jsou z minulých dob zvyklí držet "hubu a krok", nyní ještě finančně deprivovaní cítí, že by si neměli příliš politicky "vyskakovat" a raději se soustředit na vydělávání na kus žvance. Potřebujem obrození jako sůl. A není nač čekat. Čím déle budeme v pasivitě, tím to bude horší. Dokud lidé nemají pocit, že jim hoří koudel za zadkem, je těžké je vytrhnout z letargie, je to zřejmě přirozená lidská vlastnost, se kterou mocní jistě počítají. Ale nestálo by nám to za čistší svědomí a lepší budoucnost udělat něco pro sebe a jít za svými zájmy? Udělat mocným čáru přes rozpočet tím, že se nedáme?

303837

6.2.2014 21:17

RE: Po revoluci jsem se těšil...

radim10 217.?.?.?

Reakce na 303837

Dobrý den,

děkuji za příspěvky. Nebude to s těmi Čechy tak hrozné. V místě bydliště mě neznámí lidé začínají zdravit nebo vstřícným chováním vyjadřují sympatie.
Myslím že současní mocipáni naše lidi velmi, velmi podceňují! To je dobře, o to rychlejší bude jejich pád. Jejich jedinou nadějí je nová vláda a Babiš. Jestli ti situaci nezlepší, lidi je vyženou.
S tou pracovní morálkou to nemohlo být tak špatné, možná ve stavebnictví a úřadech. Ale v Tesle kde jsem byl na praxi a brigádě se nikdo neflákal.
Nadějí je mladá generace, až prohlédne, čekají režim(pokud ještě bude existovat) neskutečné problémy.

304217

6.2.2014 21:54

RE: Po revoluci jsem se těšil...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 304217

... ave caesar!!!

304222

3.2.2014 2:57

Každý národ má takovou vládu a takovou budoucnost jakou si zaslouží

R 85.?.?.?

a jakou si navolil. Tento národ ještě po 20 letech rozkrádání pořád volil po modré, tento národ urážel každého, kdo se postavil proti tenisové raketě, tento národ, když mu byla nabídnuta přímá demokracie v letošních volbách, tak ji odmítl - volilo ji jen 7%. Nač bránit národu v jeho volbě tenisových raket nebo svazáků s rovnátky? Jeho volba - jeho úděl.

303838

3.2.2014 6:00

Kde

čěf 94.?.?.?

Řekni, kde ty firmy (prachy, auta, boty, čuníci, doktoři atd.) jsou, co se tady mohlo stát, řekni, kde ty věci jsou, kde mohou být ...
25 let je víc než dost, abychom je mohli smysluplně porovnávat s obdobím předchozích 42 roků a klást oprávněné otázky, jak činí autor článku, a žádat odpověď. Nebo si odpověď utvořit sám, ne ovšem na základě plytkých keců politiků a propagandistů, ale porovnáním faktů a čísel.
Jeden zvědavec to udělal už před dvěma roky, zde http://oldrichslovacek.blog.idnes.cz/c/235658/O-to.... Vypočítává, co bylo vytvořeno v období 1948-1989: 4 atomové, 23 tepelných a 26 vodních elektráren (kolik od té doby?) atd. Porovnává různé ukazatele za r.1948 a r:1989:
Výroba nákladních aut: 7.221 ks / 50.570 ks
Vyrobeno párů obuvi: 64.378 / 120.289
Chov prasat: 3.242.000 ks / 7.498.000 ks
Jeden lékař připadl na: 1.158 obyv. / 270 obyvatel
atd
Stačilo by doplnit z veřejných zdrojů sloupce třeba za roky 1993 a 2013 (nákladní auta: 8518 ks / 767 ks atd.) a je jasno.
Divím se, že takový suchý přehled KSČM neudělá a nenahází před volbami občanům do kastlíků. Jenže od starých politických stran bez výjimky změnu k lepšímu očekávat nelze. Všechny kráčejí jedním, neoliberálním směrem. ODS přímo, ale dělá, jako že ne. TOP09 pochodovým krokem a otevřeně. VV šly cikcak. ČSSD jde stylem jeden krok zpátky, dva dopředu. KSČM se loudá za nimi.

303841

4.2.2014 5:49

RE: Kde

SAMRA 72.?.?.?

Reakce na 303841

Doložka ke slávě Českých výrobků za komunistů. Před značným časem jsem byl svědkem pěstního zápasu mezi 2 muži v Afganistánu. Vyptal jsem se vítěze o co šlo. On, ze jako vítěz bude moci řídit Tatru 111 (kdysi ojetý dar od Sovětů), ten co prohral bude musel ject s novým nákladákem Mercedes. Vítěz, že bandité (za Reagana „freedom fighters„ nyní teroristi) v horách lechce prostřeli radiator a Merc. je na pospas, krome toho, ze má též větší poruchovost. V Tibetu mi pak bylo řečeno, ze první nákladák, který dojel do Lhasy po ose bez pomoci yaků byla Praga V3S? A jsme-li u toho Afganistánu, CS tam postavilo cementárnu a toto slovo pak proniklo do jazyka Pashtu. Škoda, že tam Češi nyni pomáhají imperiju ubíjet jejich vlastence - ani Sověti tam kdysi netahali naší armádu. A jěště k té Tatře. Když jsme dokončovali homologaci Tatry „Runway Friction Tester„ do směrnic US FAA (federální letecké ministerstvo), NASA vědci provádějící audit výsledků zkoušek, nemohli pochopit, že tak vyspělé zařízení je z Československa. Následně jsme byli pozváni proměřit s Tatrou drsnost povrchu NASA pristávající dráhy pro Shuttle na Floridě, jako jediné zarizení schopnost provést ohodnoceni pri rychlosti 160km/hod.
Je mi pak smutno, že na světově největším schromáždění auto profesionalů SEMA (Las Vegas), kde vystavují firmy z Indije, Thajska, Mongolska, Brazilije atd. NIC neni od nás, země kde již v r. 1931, 2 firmy vyráběly V12 automobily.

303958

4.2.2014 23:18

RE: Kde

čěf 94.?.?.?

Reakce na 303958

A tahle Tatra je tím posledním českým výrobcem nákladních aut, který ještě nějak živoří.

304044

3.2.2014 7:09

Tak jako OSVČ se pokusím odpovědět...

pavt 141.?.?.?

Jsem o dva roky mladší, než autor, nicméně jako OSVČ mám celkem unikátní možnost znát dost našich strojařských podniků, takže se pokusím odpovědět a to opět kritikou.
Nejsem zastáncem Havla a Klause, ani si nemyslím, že by privatizace byla ideální, nicméně představy autora jsou naivní. On chtěl postupovat krok za krokem, nicméně jinde v textu přiznává, že podniky byly zhusta tunelované právě komunistickým managementem. A to je právě ten problém. Byly vyzkoušeny všechny možné metody privatizace - zahraničním vlastníkům, vrácení původním vlastníkům (bohužel minimálně), domácím investorům, ponechání v rukou státu. Všechny někde fungovaly, jinde ne. Není pravda, že by zahraniční vlastníci podniky jen tunelovali (Apex Brno, Siemens Brno, MSA Dolní Benešov, samozřejmě Wolksvagen atd.) Není pravda, že by někteří domácí investoři nefugovali (Stehlík se snaží, Unex Uničov funguje), jinde ne (krach Transporty Chrudim, Poldi a dalších).
Jeho pomalá metoda je dle mého mínění dnes, v globalizované ekonomice nesmyslem a nevím, kde bere svou jistotu že by " byly by dnes platy a důchody čs. občanů dvojnásobné". Nevím, jak by to chtěl autor v tehdejší euforii "návratu do Evropy" realizovat. Lidé už nechtěli být zavření v ghetu...
Kromě toho byla pomalejší metoda vyzkoušena - v Polsku a Maďarsku. Tam dokonce měli i velmi přísný bankrotový zákon, takže u nich nedošlo k bankovnímu socialismu. Výsledek byl hromadný krach firem, řízených bývalým komunistickým managementem a obrovský sociální otřes. To my jsme si žili jako v bavlnce...
Autor nebere v úvahu další tehdejší faktory - krach východních trhů a Iráku, krach trhu s ocelí, obrovskou konkurenci Číny v textilním a sklářském průmyslu. Krach východních a iráckého trhu naše podniky strašně poškodil a mnohé se z toho nedokázaly vzpamatovat. Stejné je to se sklářským a textilním průmyslem, ten skončil v Evropě téměř všude. No a co se ocelářství týče, obrovský pokles poptávky oceli způsobil například rozpad koncernu Voest Alpine v Rakousku (a následný krach některých částí), krach slovinských oceláren atd. Představa, že se uzavřeme před světem na našem malém písečku je naivní...
Kromě toho, není pravda, že by náš dnešní průmysl byl jen krachující montovnou. Naopak, byly založeny nové podniky (Apex, CCI, Huisman), které vyrábí produkty, za komunismu zde neznámé. Huisman ve Sviadnově je s 570 zaměstnanci jedním z největších zaměstnavatelů a lidé tam jsou spokojení. Takže pohádky o "zlých zaměstnavatelích a zahraničních investorech" nejsou pravdivé - jak kdo a jak kde. Právě se například Mittal snaží zavřít Novou Huť - tam to například platí...

303846

3.2.2014 10:38

RE: Tak jako OSVČ se pokusím odpovědět...

Moiry 77.?.?.?

Reakce na 303846

Krach východních trhů v osmdesátých letech způsobil, že se české firmy začaly prosazovat na západě. A bylo zle [oči v sloup]
O metodách, které likvidovaly firmy prakticky zevnitř ještě za Gorbačova můžou psát jen ti, kdo je zažili. Slyšení se nepočítá.

303864

4.2.2014 8:54

RE: Tak jako OSVČ se pokusím odpovědět...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 303864

Jsem taky OSVČ a v r. 1990 jsem byl přímým svědkem toho, jak si soudruzi odboráři z ČKD rozprodávali rekreační zařízení v lukrativních lokalitách vyloženě za pár tisíc a pak je pronajímali současným správcům. Roční nájem býval často vyšší než cena za kterou to koupili. Dále odboráři ovládli i výrobu a prodávali stroje za cenu šrotu, velmi moderní stroje atd. Ano byli a jsou to především odboráři co kradou a vytváří negativní atmosféry.

303971

3.2.2014 10:55

RE: Tak jako OSVČ se pokusím odpovědět...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 303846

Unex Uničov funguje.
Nefunguje, projektantský tým konstruktérů není součástí podniku, samotný UNEX je svařovna dělající na zakázku každému, kdo se namane. Kolik bagrů a velkorypadel vyrábí? Jedno velkorypadlo dokonce obsluhoval Klaus, to bylo slávy[pláč]. Za komunistů to sice nebyla žádná sláva, ale nádraží bylo věčně plné vagónů s naloženými bagry směr CCCP. Dnes pusto a prázdno, železniční zastávka zdevastovaná a posraná, škoda slov...

303866

3.2.2014 13:11

RE: Tak jako OSVČ se pokusím odpovědět...

Roman 212.?.?.?

Reakce na 303866

A kolik z nich CCCP ztaplatil ve směnitelné měně?
Ani jeden...
Ano, výroby byla. Ono není problém vyrobit, problém je, když Vaše výrobky chce někdo jen proto, že jsou zadarmo. Darovanému koni...
Za peníze si dnes raději kupují výrobky někoho jiného.

303883

3.2.2014 17:44

RE: Tak jako OSVČ se pokusím odpovědět...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 178.?.?.?

Reakce na 303883

A čo tak Rusku doplatiť trhovú cenu za plyn, ropu, železnú rudu a uhlie čo sem posielali niekoľko desaťročí, môžete si kludne dať cenu z Rotterdamu alebo N.Y. ale zaplaťte Rusku čo máte, Rusko si svoje dlhy zaplatilo a ešte som zabudol že ste nezaplatili za oslobodenie od Hitlera, tak zarátať nejakú časť za cenu bitky pred Moskvou, o Stalingrad, Kursk, prechod cez Dneper, Bagration(Bielorusko) a celú sumu za oslobodenie Čiech a Moravy a zrazu zistíte že trebalo by zaplatiť niekoľko desiatok miliárd €, tak nekecať a platiť Moskve!!! A samozrejme aspoň nejaký ten úrok na dlžnú sumu, predsa bez úroku to nejde, predsa aspoň 5%!!! [chechtot]

303911

4.2.2014 6:58

RE: Tak jako OSVČ se pokusím odpovědět...

baba_Blažková 89.?.?.?

Reakce na 303911

Jj, však Británie nám svoje náklady spočítala naprosto bez skurpulí....

303964

3.2.2014 17:57

RE: Tak jako OSVČ se pokusím odpovědět...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 303883

A k čemu je vám směnitelná měna dnes, když z ní český státní dluh nikdy nesplatíte? [pláč].Jestli jste spokojen s tím, že vaše děti neschopné tento dluh splácet, stejně jako dnes Vy nebo já, si budou muset půjčovat na živobytí a budou nuceny zde přijmout cizí a mnohdy nepřátelské kultury, ochotné dělat za zlomek dnešní minimální mzdy, tak je to i vaše zásluha, že se národní ekonomika noří do bahna.
Tehdy se vyrábělo mizerně, nikdo netvrdí, že ekonomika tehdy byla všude hitech, ale vyrábělo se, já jsem si západní embargo na import i export nevymyslel. Tatrovky i unexácké bagry jsou vidět na Sibiři dodnes, spláceli jsme nimi tvrdě ropu, rudu, plyn, palivo do JE atd. Jen mi napište, jak dlouho chcete s těmi papírky a tím vaším žitím na dluh vydržet, protože dolar i euro jsou jen dluhy Západu šířené jako infekce do celého světa.

303914

4.2.2014 21:49

RE: Tak jako OSVČ se pokusím odpovědět...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 303883

Platili ropou a plynom...

304039

3.2.2014 19:37

RE: Tak jako OSVČ se pokusím odpovědět...

Jojo: 89.?.?.?

Reakce na 303846

PAVT taky není v obraze - Stehlík a Poldi patří k sobě. Stehlík položil miliardovou firmu, aby založil novou za pár milionu, tak takhle funguje. Jinak je nesmysl porovnávat dnešek s rokem 1989. Protože dnes, kdyby zůstali komanči u moci by jsme byli úplně jinde, vývoj by se nezastavil a ty výrobky, co dnes, sem tam někdo klepe na koleně, by se běžně hromadně vyráběli. Pamatuji si když pořád sháněli lidí na přesčasy a zakázky se pořád nestíhali ať to byla Tesla, nebo Škodovka...A co je z toho dneska. Svobodnej demokratickej ráj. Když člověk vidí, co se kolem děje, tak jen čeká, kdy ho to semele taky. OSVČ si zvrtne, nebo zlomí nohu a je taky v prdely... [vyplazený jazyk]

303930

7.2.2014 21:29

RE: Tak jako OSVČ se pokusím odpovědět...

Jurek 178.?.?.?

Reakce na 303930

Bude to automaticky kráceno, takže celé zde:
http://jezevec-mrzout.pise.cz/854-o-poldovce-a-jeji-zamerne-likvidaci.html

1. Poldi Ocel byla k 31. 12. 1995 kompletně zaplacena.

2. Komerční banka, a.s. bez ohledu na splacené úvěry podala návrh na prohlášení konkurzu na obě společnosti. Zdůvodnění přikládám.

3. Po vyhlášení konkurzů došlo k plošné likvidaci obou společností a v následné řetězové reakci k poškození většiny strojírenských závodů v ČR.
4. Ani po 15 letech nebyl ukončen konkurz na Bohemia Alt, spol. s r. o., přičemž správkyně konkurzní podstaty JUDr. Jarmila Veselá rozprodala majetek Bohemia Art v hodnotě více než 4 miliardy korun za cca 115 milionů korun. Maje¬tek byl prodáván bez vyhlášení veřejných soutěží, absolutně pod cenou, a to vždy pouze s předběžným cenově nekonkrétním souhlasem obchodního soudu, mimo dražbu. Prodej společnosti se podobal některým jim podobným medializovaným konkurzním kauzám. Např. doslova zmizel Husákův autopark, který byl prodán za 1 milion korun nějakému řezníkovi. Dnes se 15 vozidel prodává s 10-ti násobným ziskem. Zmizel i letoun zn. L 410.

5. Do dnešního dne nebyly mnoha zaměstnancům doplaceny mzdy a na Kladně nebylo nikomu vyplaceno odstupné ve výši 4 násobku mzdy.

6. O zaměstnání přišlo tehdy zbytečně nejméně 6 000 osob a došlo k dlouhodobé¬mu poškození mnoha kladenských rodin, a to i na Příbramsku, zaměstnanců Bohemia Art. Z 8 prosperujících a nezadlužených výrobních závodů Bohemia Art zbyly pouze 2 podniky. Jeden vlastní firma RAVAK a druhý je akciová společnost Zbrojovka Březnice.

7. Na Clintonově summitu v USA jsem za přítomnosti velvyslance USA v ČR, podnikatele Bati a starosty města Cleveland, podepsal smlouvu o dodávkách 90 °/o výroby ocelí z produkce Kladna do Pittsburghu. Na zkoušku bylo dodáno 15 tisíc tun ocelí a po požadované změně profilace pro USA bylo zřejmé, že Poldi bude dodávat ocel trvale do zámoří a pro český průmysl vyrobí 50 tisíc tun ocelí ročně.

8. Sklad ocelí v Los Angeles byl po pádu Kladna vykraden a do Kladna nepřišla žádná úhrada.

9. K převádění finančních prostředků z Poldi Kladno do Bohemia Art, spol. s r. o. ve skutečnosti nikdy nedocházelo. Byla to informace, kterou Vám zřejmě přednesl Ing. Vladimír Dlouhý před Vaším vystoupením v televizním pořadu Kotel. Podle nařízení CNB byla založena ekonomicky spjatá skupina Bohemia Art a Poldi Ocel a uzavřena smlouva o vzájemné spolupráci a kooperaci ve výrobě. Německé noviny psaly, že Bohemia Art je český podnikatelský zázrak - lze doložit.

304281

8.2.2014 9:19

RE: Tak jako OSVČ se pokusím odpovědět...

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 304281

Toto je velmi kvalitní informace.

Vzpomínám si, jak mafián a zločinec Dlouhý sliboval českému národu, že se musí všechny továrny a podniky rozebrat, aby se pak mohly zcela zmodernizovat a český národ si pak podstatně zvýšil životní úroveň. Místo toho kradli a kradou až do dnešních časů co jen dá.

I to, jak zřídili Konsolidační agenturu, kam házeli na jednu hromadu všechny dluhy vykradených národních podniků, byla obří krádež ve velkém, kterou samozřejmě opět hradili běžní občané. Pamatuji si i příklad z vlastního života. Skupina domluvených zlodějů si koupila hluboko pod cenou palác patřící státu (asi pětkrát menší cena, než jeho skutečná hodnota). Peníze jim na to půjčila banka (běžným občanům by je nepůjčila). Pak na tom domě proinvestovali 110 milionů korun, z čehož zaplatili i tu půjčku bance. Tento 110 milionový dluh hodili do Konsolidační agentury a pak ho vykoupili jako dluh za pouhých 10 milionů. No a tímto způsobem mafiáni postupovali všude. Koneckonců podobnou fintou získal majetek a svůj knižní velkoobchod i odesák Macek. Ale to byla jen taková malá ryba, takový malý zubařský mafiánek.

304298

8.2.2014 11:02

RE: Tak jako OSVČ se pokusím odpovědět...

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 304298

Milá Jarmilo, opět v jednom NEMÁTE PRAVDU: Post - plyšový bankéři rozdávali KAŽDÉMU oVčanu, kdo z poskytnutého úvěru se zavázal k "vratce" 10%.
Někteří platili "na dřevo", jiní přes "advokátní služby", další coby "Lajosz Bacz" či "Pepa z Hongkongu" a další přímo do Jámy Lvové nebo se "dle dohody" prokázali skoupením tisíců výtisků Prof. Big Toonnela.

Češi jsou od Bílého Hory vytrenováni k dokonalosti v disciplíně: Uhodnout-Vyhovět-Přežít[smích]
Prof. Big Toonnel to jako "Veřejný příslib" VŠEM ZAGARANTOVAL! A poskytl nápovědu: "Neznám špinavých penězí, utíkejme před (právem a) právníky " - a jeho fámulus Tříska (pro ty nejtupější oVčany): "Je třeba na chvíli zhasnout!".

Nevím, kde jste v té době zinkala...?!
Kdo měl mozek mezi ušima, tak FAssOVAL "úvěry" a poukazoval "vratky" - a obdržel záruku amnestie (kdyby náhodou).

Kdo měl i zbyteček "morálky" z dob Zlého Bolševíííka, ale rovněž "uměl uhodnout", tak jen začal podnikat a kasíroval "úvěristy", fakturanty a další "šlechtu" Prof. Big Toonnela. A má na několik generací klíííd...a přitom klidné spaní[smích]

Takže na počátku stvořil Prof. Big Toonnel Pozemský Ráj a dal férové "podmínky" VŠEM! Co se dělo a děje o mnoho let později, pod vedením již Shabes/GOJ/im, je jiná - a mnohem smutnější - kapitola.

Takže se Vás ☆ milá Jarmilo ☆ TÁŽI,
kde jste zinkala,
když měl Prof. Big Toonnel
nabito nejbenevolentnější €$£¥RÁŽÍ€$£¥?!

304301

4.2.2014 12:50

RE: Tak jako OSVČ se pokusím odpovědět...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 37.?.?.?

Reakce na 303846

Díky za tento příspěvek. Chtěl jsem reagovat v podobném duchu. To, kde jsme dnes není z většiny vina Klause, ale faktorů, které popisujete + smrtící vliv EU regulací + nehorázná tupost a zaprodanost našich politiků (ale zkrátka jsme si je zvolili i když byly jiné alternativy). To, že v době transformace byla nízká inflace a nízká nezaměstnanost, tedy, že lidi žili v podstatě normálně ve srovnání s okolními zeměmi už dnes nikdo z nevědomosti nebo z potřeby kopnout si do Klause nevzpomíná. Reagoval jsem i pod prvním článkem, protože autor toho ví velmi málo o ekonomice. Ostsentimentem netrpím ani omylem.
A co se spotřební elektroniky týče ať reaguji alespoň trochu konkrétně. Docela dobrá byla gramošasi, ale se západní magnetodynaickou přenoskou (např. Shure) a velmi dobré byly reproduktory z Litovle (na něž myslím dobře navázala firma AQ taky odtamtud). CD přehrávač jsme uměli udělat jen díky licenci Philips. Vše ostatní nestálo za nic a jak jsem si mohl koupit slušný zesilovač a stolní kazetový magnetofon západní produkce, okamžitě jsem to udělal. Ne nadarmo se spotřební elektronice TESLA říkalo TEchnicky SLAbší. Stolní počítače na konci 80. let v podstatě neexistovaly. High Tec jakbysmet. Průmyslové výrobky Tesly nejsem schopen hodnbotit, nic o nich nevím.

303997

8.2.2014 12:55

RE: Tak jako OSVČ se pokusím odpovědět...

ppppp ur (zavináč) stonline (tečka) sk 91.?.?.?

Reakce na 303997

S Teslou jsem byl docela zžitý, kvuli profesi, jinak jsem tam pracoval jenom jako brigádník, ale s otevrenýma očima (nemyslím na predmety, nebo osoby s nohama).

Nejprve k té elektroakustice. Byla opravdu na vysoké úrovni, pro zájemce napr. kniha Ctirada Smetanu a spol. Elektroakustika. Že to neumeli dotáhnout na aplikační úrovni je širší problém. Není pravda, že jen "Shure". Mikrofony rady AMD410 vypadaly pitome, ale v určitém smeru predčí i dnešní bežné "Shure". Dederóni také meli akustiku možná i výše a šlo si v rámci RVHP vymeňovat zkušenosti, beze srandy, i když to zní dnes opravdu pitome.
Kazetové magneťáky miniveže z Tesly, za konkurencí nebyly tolik pozadu. Obstáli by v porovnání s mnohými dodnes, pokud by se neprešlo na jiná média. Co je mi také naplat, když mnohá dnešní CD nemají trvanlivost ani tolik, co MGF páska, když se prešlo z plastového krytí kovové vrstvy na krytí nástrikem, aniž je o tom zákazník informován. Difuze obvyklých nečistot z prostredí udelá své, a vynil opet v trvanlivosti pri stejne slušném zacházení vyhraje. Naopak vetšina dnešních MGF je z duvodu seriovosti a ceny tak profláknutá, že pri nejbližší príležitosti sežere historickou relikvii, proto "archivuju" médium včetne kvalitního prehrávače.
Nebo všechno rovnou zahodit a nedelat záznamy. Mají tyhle záznamová média takovou cenu, abychom podle nich soudili kvalitu života?

Výrobu polovodiču v TESLA Piešťany sešrotovali. Drahé a vzácné stroje, které za správných okolností mohli dále fungovat. Že procesory byly chybové bylo tím, že se nedarilo dosáhnout disciplínu ani na úrovni dnešních prodavaček v Hornbachu. Kourilo se na pracovišti, a kvuli pár debilum dým prudce zvýšil chybovost. Byla skvelá infrastuktura vedcu, co navrhovali procesory, a delali i aplikace. Neríkám, že museli udržet krok s procesory pro PC, ale velmi rozšírené mikročipy jako Atmel, PIC, by určite zvládli, jakože jejich klon 8051 i delali. Mikročipy beží dodnes skoro všeude v nečem. Byli jsme pozadu v high tech, ale ne bežne aplikační rovine. Jeden litografický stroj s elektronovým mikroskopem lze najít v technickém muzeu Brno.

Rozmazlení synečkové zproneverili grunt.
Pavt výše nepíše, že ztrátu nekterých trhu šlo kompenzovat sníženými nároky a snížením plýtvání. Níže ale už priznává více možností.

304303

3.2.2014 7:24

Odpověď #2

pavt 141.?.?.?

Ještě bych se pokusil zodpovědět dotazy, abych nebyl nařčen ze zbabělosti:
jaká je úroveň cen zboží? Je adekvátní příjmům? - záleží na typu zboží a výši příjmů. Potraviny jsou dražší, stejně jako bydlení a energie, elektronika a další spotřební zboží naopak levnější. Kopírujeme v tomto Západ. Zda je to lepší je otázka, každému vyhovuje něco jiného, ale uznávám, že pro nízkopříjmové skupiny je dnešní situace náročnější, než za komunismu.

A jaká je kvalita výrobků od potravin až po domy? Je to lepší než za komunistů? - dnes je možné i koupit daleko více potravin z daleko většího výběru, ale je nesporné, že kvalita některých je nižší. Dříve byl výběr omezený a omezená dostupnost, ale kvalita domácích potravin (neberu kubánské pomeranče) byla vyšší. Něco za něco.

A jaká je úroveň kriminality, je nízká jako za komunistů ? Nebo se občané bojí vyjít večer na ulici ? - každá svobodná společnost má vyšší úroveň kriminality, než diktátorský režim.

A co lichva a exekutoři - ano souhlasím, to je bezesporu problém.

A co mezinárodní postavení naší země, je důstojné? - je adekvátní zemi s 10mil obyvatel a průměrnou ekonomikou. Jaké je postavení takového Finska? Je důstojné?

A co postkomunističtí politici, jsou lepší než komunisté - ano, souhlasím, to je velké zklamání, jsou bohužel stejně papalášští a zlodějní.

A co zaměstnavatelé, chovají se k lidem slušně... - jak kdo a jak kde. Je jasné, že tohle je jeden z mála ukazatelů, kde současnost jasně prohrává s komunismem a to díky tomu, že tam platila přezaměstnanost a pokud jste nebyl disidentem, vždy jste nějakou práci dostal, byť třebas na druhém konci republiky.

Vtip je ovšem v tom, že autor tyto otázky sesumíroval právě tak, aby mu vycházely pro současnost nelichotivé odpovědi. Mohl bych se totiž také ptát - máme daleko větší svobodu v cestování, v podnikání, v uplatňování svých schopností i v zábavě? Mohou naše děti studovat v cizině, získávat tam zkušenosti a rozhled? Stala se dovolená v Jugoslávii běžně dostupnou pro průměrnou českou rodinu? Pokud nás to tu nebaví, můžeme se svobodně rozhodnout žít někde jinde? Vyrábí náš průmysl výrobky svou kvalitou skutečně srovnatelné s celým světem, ne jen s tím východním či rozvojovým? Máme daleko delší průměrný věk dožití, čistší přírodu, upravenější města, kvalitnější zdravotnictví (bez ohledu na mizérii jsou dostupné daleko lepší léky). O nákupních možnostech se asi vůbec nemá smysl bavit.
Takže tak - nic není černobílé. Něco jsme ztratili, něco získali. Já se domnívám, že ten poměr je výrazně příznivější dnešní době, ačkoliv zamlčování toho, co se nepovedlo, rozhodně dobré není...

303847

3.2.2014 11:28

RE: Odpověď #2

čen 37.?.?.?

Reakce na 303847

Milý pane, asi jste slepý a hluchý. Jak si může běžná rodina dovolit cestovat i do té bývalé Jugoslávie, když si nevydělá ani na prostou reprodukci? K čemu je mi kvalitní, tedy z vašeho hlediska, zdravotnictví, když si je nemůžu dovolit? A co se týká té kvality zdravotnictví, zažila jsem v poslední době několik případů, kdy v nemocnici nechali člověka svému osudu, přetože byl ve vážném stavu a trpěl obrovskými bolestmi, akorát jej přesunuli mimo ostatní pacienty, aby neslyšeli jak prokřičí celé dny bolestí. A to kvalitní zdravotnictví jsem prožila na vlastní kůži v případě mého muže,i maminky, takže o kvalitě dnešního zdravotnictví mi opravdu nikdo nic nenamluví, to opradu ne. Kde máte pane tu čistší a upravenější přírodu, bydlím u údolí řeky Berounky, umíte si představit, jaký svinčík je v lesích a všude, kde rostou nové satelity? Delší věk dožití způsobuje milý pane to, že senioři se narodili ještě v létech, kdy neexistovala chemická a nehrážková potrava, a žili v době, která nebyla stresová jako dneska, vždyť nemocemi dřív starých lidí dnes už trpí i mladé a střední ročníky. Nevím, jak kvalitní výrobky vyrábí náš průmysl, s výrobky spotřebními, ať je to cokoli nikdy nevím, kdy mi odejdou. A výrobky denní potřeby jsou tak nekvalitní, že vydrží maximálně tři měsíce. Ale naše průmyslové výrobky téměř neznám, pod jakými značkami se prodávají, poradíte mi? Nějak je neznám. A lepší léky? Je mi šedesát pět a raději léky neužívám, nepotřebuji si zničit zdraví, milý pane,tak jak zničily zdraví mého muže, víte? Svobodně mohu změnit místo bydlení, ano, pokud na to mám. A kdo na to má, když většina národa vydělává podprůměr? Ano, pod most, tam mám cestu otevřenou stále, i když nikomu nedlužím, ale v tomto státě, který otevřel brány podvodníkům a plně je podporuje, nemám moc jistoty.

303869

3.2.2014 11:35

RE: Odpověď #2

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 303847

Jsem zvědav, co budete psát zase za čtyři roky. Mmch, kdo měl peníze, ten se dostal i za těch blbých komunistů do světa a taky záleží na tom, co si představujete pod pojmem svobodně cestovat.
Náš průmysl nic nevyrábí, ponevadž není náš, to jste snad z článků a diskuse pochopil. Průměrný věk dožití se od doby První Republiky také zvýšil o dost let, tím se nedá argumentovat.
Mohu vás ujistit, že bude stále jen hůř, protože někdo ty rostoucí dluhy splácet musí a Marťani to rozhodně nebudou[pláč]

303870

3.2.2014 13:57

RE: Odpověď #2

Proto 109.?.?.?

Reakce na 303847

Vážený pane, některé výhody,které uvádíte však nepřinesli naši politici, ale radikální změna politické situace na světě. Naši politici to však rádi za své zásluhy rádi vydávají.Ničím jiným, než cizím peřím se pochlubit nemohou. Dnes už tomu věří málokdo. je to podobný nesmysl,jako když se říkalo, že Kocáb vyhnal armádu SSSR z naší země! Délka dožití se nezmění mávnutím kouzelného proutku. Je to hlavně důsledek zlepšování zdravotní péče a výživy dlouhodobě, po dobu několika desítek let.

303888

3.2.2014 15:33

RE: Odpověď #2

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 303847

Překopírováno odjinud:

CHTĚL TO NĚKDO Z VÁS V ROCE 1989:
- aby bylo 600 000 nezaměstnaných a 30 000 bezdomovců
- aby žilo 1 200 000 lidí na hranici chudoby
- aby voda zdražila na 80 násobek ceny roku 89
- aby plyn zdražil na 15 násobek
- aby elektrika zdražila na 15 násobek
- aby se bytů stavěla polovina a byty zdražily na 50 násobek
- aby uhlí a dříví zdražilo na 15 násobek
- aby Metro zdražilo na 32 násobek
-aby mnohé léky byly zdražené na 100 násobek
- aby se neobdělávalo 7 miliard m 2 zemědělské půdy
- aby masmédia nepřetržitě o všem lhala a mocně manipulovala s veřejným míněním
- aby se vybily 2 miliony kusů skotu a trávu neměl kdo žrát
- aby špičková zdravotní péče byla pro bohaté, pro chudé stačí placebo
- aby se rodilo v průměru každý rok o 50 000 dětí méně
- aby na místo českých dětí K NÁM přicházeli imigranti z Rumunska ,Ukrajiny, Vietnamu, atd.
- aby vzrostla kriminalita o 300 %
- aby stoupl počet vražd i sebevražd o 100%
- aby bylo milion exekucí ročně
- aby se národní podniky předaly za hubičky zahraničním vlastníkům a ti si odváželi 500 miliard výnosů a zisku ročně mimo náš stát
- aby schopní a inteligentní odešli do ciziny
- aby byla rozpoutána skrytá občanská válka a rozeštvávan národ
- aby tady byla gigantická byrokracie a přibylo 50 000 státních úředníků
- abychom měli stejné ceny jako v Německu, ale třetinové platy
- aby nám ukradli vodárny, plynárny, energetiku, doly, pískovny, cementárny, cihelny, ocelárny, banky, obchody či tisíce podniků
- aby tady byla diskriminace větší než tady byla za komunistů
- aby člověk měl strach vyjít sám večer na ulici
- aby se hodně lidí bálo každého dalšího dne
- aby si brali advokáta na kde co ze strachu, že je někdo napálí
- aby si například prodavačky nevydělaly za 8 hodin na bydlení, jídlo, oblečení, poplatky a dopravu do práce
- aby tady bylo desetitisíce narkomanů, gambleři na hracích automatech, prostitutky v příhraničí u hlavních silnic, bezohlednost, pokrytectví a běžně vítězila lež a nenávist.
- aby se na televizi vůbec nedalo koukat jak je surová, pitomá a úpadková
To všechno tu totiž tenkrát n e b y l o, víte? Hlavně vy mladí?!
Ale zato jsme stáli frontu na banány!
….. Oh ta hrůza!!!
Docela by me tedy zajimalo, kdo ten 17. listopad zorganisoval, protože jsem mluvil s mnoha lidmi i v Praze a každý řikal, že tam na náměsti nebyl

A já bych ještě dodala: Není pravda, že jsme něco ztratili a něco získali. Ztratili jsme všechno a nezískali vůbec nic.

303895

5.2.2014 23:34

RE: Odpověď #2

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 303895

V některých bodech máte pravdu, v něčem se hluboce mýlíte. Nejde jen o frontu na cokoli (banány jsou jen jednou komoditou z mnoha, na co se stály fronty). Jde o všeobecný nedostatek čehokoli. Šlo i o to, že jste si musela dávat pozor, co kde říkáte. Když jste se neúčastnila 1. máje měla jste problém. Celá země omotaná ostnatým drátem. A ti dnes tzv. chudí jsou na tom podobně jako nejslabší vrstvy tenkrát. Akorát ostatní jim byli platově podstatně blíž než dnes a tak se to opticky rozostřovalo. Pouze nebyli bezdomovci. Většina lidí má dnes vyšší životní úroveň než za komoušů (když říkáte koikrát je co dražší, musíte taky říct, kolikrát nominálně vzrostly platy).
A to ČR spolu s NDR na tom byla z celého východního bloku zdaleka nejlépe. Vaše poslední věta je úplně mimo a celkově se domnívám, že se vám zřejmě nedaří a tak si vylíváte frustraci v diskusi na netu.

304153

6.2.2014 9:22

RE: Odpověď #2

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 304153

Asi takhle: Padesátá léta v socialismu byla jistě otřesná, ale to jsem byla dítě a prožila jsem překrásné dětství uprostřed čarokrásné čisté přírody- což dnešní děti již nemají. V šedesátých letech se začalo vše uvolňovat a lidé byli v zásadě šťastní. Ani sedmdesátá a osmdesátá léta nebyla nijak tragická. Běžní občané se měli v zásadě dobře a všude panovalo všeobecné veselí a dobrá nálada. Nemuseli jsme si dávat pozor na hubu na to co říkáme, běžně jsme komunisty nahlas kritizovali, kudy jsme chodili. Ovšem kdo se přihlásil do podvodné Charty 77 vedené krysou Vasilisou Havlem, tak ten měl skutečně problémy s StB, to máte pravdu. Volit jsme s manželem ze zásady nechodili a nikdo nám za to hlavu neutrhl. Na 1.máje jsem vyrážela do centra Prahy ráda a dobrovolně, protože ty veselé průvody byly zábavné a nabíjely člověka pozitivní jarní energií. Dnes se konají na 1.máje jen samé bojůvky mezi skinhedy a anarchisty, což nic pěkného to není. Ano, v tom máte pravdu, že celá země byla omotaná drátem jak nějaký koncentrák, to se nám také nelíbilo.

Co se týče chudoby, tak za 25 let vývoje by i lidé v socialismu jako celek zbohatli. Tady nejde jenom o bezdomovce. Tady jde o celkovou atmosféru v dnešní společnosti. Všude kam se člověk podívá, tak jen samé špatné zprávy, smrt a zmar. Lidé jsou ustaraní, nejsou bezstarostní a veselí, jako tomu bylo před 25 lety. A to je ta nejhorší špatná zpráva, že široké vrstvy obyvatel ztratily přirozenou radost ze života a prodírají se jen samými starostmi o svou další existenci. Proto ta moje poslední věta, že jsme ztratili všechno a nic jsme nezískali, je zcela na místě.

A to bych k těm bodům mohla přidat ještě tyto další:
- za komunistů jsme nebyli zadlužení,ale tihle mafiáni, přestože rozkradli celé naše národní bohatství, tak ještě celou zemi zadlužili
- rozvrácené školství

304166

6.2.2014 10:03

RE: Odpověď #2

MartinO 46.?.?.?

Reakce na 304166

Jarmilo, proberte se.
Čarokrásná příroda? Tak to jste asi nikdy nenavštívila komunisty svého času zdevastovanou přírodu ne severní Moravě a severních Čechách.
Lidé byli šťastni? Zde máte vývoj počtu sebevražd. To je překvápko co?
http://www.czso.cz/csu/redakce.nsf/i/sebevrazdy_zaj

Ne, lidé by nezbohatli. Jak jste na to přišla? Socialismus totiž po posledním pokusu o jeho záchranu v podobě perestrojky v SSSR prostě krachl. A to v celém východním bloku. Lidé v těch pár postkomunistických skanzenech jako Kuba, Moldávie, Bělorusko, KLDR... dnes třou bídu s nouzí.
Špatnou atmosféru tvoří věčně nadávající, naštvaní lidé, kteří i přesto, že mají co jíst, co si obléct, jsou v teple, mají zdravotnictví zdarma a v podstatě jim nic nechybí, tak prostě nemohou skousnout, že soused má vilu a porsche a oni jen jetou fabii a garsonku. To je celé.

304170

6.2.2014 10:52

RE: Odpověď #2

fohat 82.?.?.?

Reakce na 304170

pan Martin pojede na Kubu se vylecit z ruznych predstav. A odporne levicovy Moore se svym dokumentem SICKO mu to kubanske zdravotnictvi doporuci....

304176

6.2.2014 11:04

RE: Odpověď #2

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 304170

No jistě, samozřejmě, že krásná neporušená příroda- a to zrovna na severní Moravě, konkrétně v Krnově.

Cože? Vy věříte údajům Českého statistického úřadu? Takové zmanipulované mainstreamové kraviny už já dávno nestuduji a pozoruji radši skutečný život kolem sebe a dělám si z toho vlastní statistiku. A ve skutečném životě vidím, že tolik sebevražd, kolik jsem zažila v nové „šťastné době“, trvající od pseudorevoluce 25 let, jsem nezažila za celých 38 let, co jsem prožila v socialismu. I můj vlastní mladší brácha dojel na prohnilý kapitalizmus a i zde na Zvědavci jsme byli svědky toho, když dobrovolně ze zdejšího ráje odešel kvalitní diskutér David Zatřepálek.

Co se bohatnutí týče, tak na konci 89 roku si většina lidí v zásadě žila nad poměry. Bydleli jsme tenkrát s mužem v paneláku, bylo mi 38 let, měli jsme 2 děti, krásně zařízený byt, chatičku se zahrádkou, pěkná dovolená byla samozřejmostí, byli jsme naprosto bez dluhů a měli k dispozici všechny sociální jistoty, nehrozilo nám, že k nám do bytu vtrhnou lupiči (exekutoři) a vybílí nám byt kvůli zapomenutému padesátikorunovému nedoplatku. A dnešní mladí lidé? Je jim třeba 35 let, jsou stále svobodní a bezdětní, buď bydlí stále u rodičů, nebo mají na krku 30 let hypotéku, buď jsou nezaměstnaní, nebo se nepřetržitě třesou strachy o práci, a tak dále, a tak dále- vyjmenovaný seznam kapitalistických hrůz viz.výše.

304178

6.2.2014 11:20

RE: Odpověď #2

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 37.?.?.?

Reakce na 304178

Ani to, že je systém přenastaven z ideologického zotročování na finanční zotročování (pod taktovkou těch samých lidí - a tím nemyslím přetrvávající komunisty a estébáky u koryt - cílím mnohem mnohem výše) nezpůsobí, abych s vámi souhlasil, že "za bolševika bylo lépe". Nebylo a nikdy, NIKDY nechci, aby se ta doba vrátila. V otázce pseudorevoluce zinscenované KGB ruku v ruce se CIA za pomoci jejich agenta Havla a jeho Charty Siebzig Sieben s vámi souhlasím.

304180

6.2.2014 11:25

RE: Odpověď #2

hestroy 91.?.?.?

Reakce na 304170

> Socialismus totiž po posledním pokusu o jeho záchranu v podobě perestrojky v SSSR prostě krachl.

To, že nevíš vůbec nic o Operaci Golgota, ti vyčítat nemůžu. V televizi o tom moc nemluví.

>Špatnou atmosféru tvoří věčně nadávající, naštvaní lidé, kteří i přesto, že mají co jíst, co si obléct, jsou v teple, mají zdravotnictví zdarma a v podstatě jim nic nechybí, tak prostě nemohou skousnout, že soused má vilu a porsche a oni jen jetou fabii a garsonku.

Správně to říkáš, soudruhu. Je vidět, že máš přehled. Ale nějak jsi pozapomněl (jistě ne úmyslně) dodat, že soused, co má tu vilu a porsche, je bývalý stbák, co zbohatl na rozkradení státního majetku a nyní žije z předražených státních zakázek a také proto, že neplatí firmy, které si na tyto státní zakázky najímá. Ale samozřejmě chápu, že z tvého pohledu se jedná o úspěšného podnikatele, takže se s tebou nebudu o ničem dohadovat.

A pro lidi, kteří mají schopnost analyticky přemýšlet (tedy nikoliv pro tebe) jen pár odkazů:
mají co jíst
jsou v teple
mají zdravotnictví zdarma

Pro nadšené a zcela vypatlané Mádlovce je toto zcela mimo jejich rozsah vnímání. Ještě dodám, že po bývalém režimu vůbec netoužím a nedělám si o něm žádné iluze.

304181

7.2.2014 20:35

RE: Odpověď #2

Kivis 178.?.?.?

Reakce na 304170

Hlupáci, grázlové a fanatici zničili český dolík!

Počet sebevražd v Česku rapidně stoupl. Kvůli beznaději a chudobě
Link:
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Pocet-sebevrazd-v-Cesku-rapidne-stoupl-Kvuli-beznadeji-a-chudobe-302734

Počet sebevražd se v loňském roce zvýšil
Link:
http://www.policie.cz/clanek/pocet-sebevrazd-se-v-lonskem-roce-zvysil.aspx

304276

7.2.2014 20:48

RE: Odpověď #2

Kivis 77.?.?.?

Reakce na 304170

Teď jsem to dočetl!! [překvapení]

Lidé vašeho druhu by se měli trestat za TRESTUHODNOU naivitu nebo trestuhodnou pokřivenost charakteru a záludnost!

hlad českých dětí
Michaela Marksová-Tominová - ministryně práce a sociálních věcí
(06.02.14 - ČR - Dvacet minut Radiožurnálu - 00:18:00)
Link:
http://media.rozhlas.cz/_audio/3056378.mp3

Žijí jen s mámou a mají hlad. Víme více o otřesných případech českých dětí, co nemají na oběd
Link:
http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/ekonomika/Ziji-jen-s-mamou-a-maji-hlad-Vime-vice-o-otresnych-pripadech-ceskych-deti-co-nemaji-na-obed-297215

Lidé z postkomunistických satelitů vzpomínají jak jim bylo před DEMOKRATIZMEM a jak mizerně je jim dnes! (Vlastní, smutná zkušenost.)

A závist??!! [překvapení]
Kdo jiný je schopen okrást dítě, starce nebo nemohoucí, než ten, kdo chce MÍT NEZASLOUŽĚNĚ VÍCE než ti ostatní!!! [naštvaný] [naštvaný]

304279

8.2.2014 0:13

RE: Odpověď #2

MartinO 46.?.?.?

Reakce na 304279

Trestat? Záludnost? Co si to dovolujete, člověče? Místo vzpomínání na vaše staré zlaté časy bez zodpovědnosti, místo obviňování všech dokola z vašich vlastních průšvihů, selhání a nenávisti k nim, místo nadávání jim a vyhrožování, se sebou raději koukejte něco kloudného dělat, člověče. Vězte, že způsobem který jste právě předvedl nikomu, ani sám sobě nepomůžete, právě naopak. Nikdo s takovým nebude mít ani kapku soucitu.

Rodič který není schopen vlastnímu dítěti zaplatit pouhých 500 Kč za již tak štědře dotované obědy, nebo mu aspoň místo toho připravit třeba chleba s máslem a jabko, není rodič a nemá žádné právo vychovávat dítě. Kdo to dítě podle vás okradl a jak? Jste normální?

Počet sebevražd byl v roce 2007 nejnižší v celé historii. Byl jste tehdy šťastnější? Vsadím se, že jste nadával i tehdy. Od té doby se počet sebevražd zvýšil, ale stále má ještě daleko do slavné komunistické éry. Viz odkaz výše.

304289

8.2.2014 19:45

RE: Odpověď #2

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 304289

1.
Soucit? Od dlidí vašeho druhu se soucit čekat nedá.
Viz desetitisíce "lidí pod mostem"
Link:
http://finexpert.e15.cz/bezdomovectvim-je-ohrozeno-az-sto-tisic-lidi-v-cr

ale vás typuji více na:

Link:
http://tn.nova.cz/zpravy/cernakronika/nabidl-bezdomovci-100-tisic-kdyz-zabije-jeho-zenu.html

2.
Z faktů se nevylžete.

304316

3.2.2014 16:42

RE: Odpověď #2

abcdef 91.?.?.?

Reakce na 303847

Pavt: Líbí se mi Vaše argumentace, ale jen do chvíle, než si člověk uvědomí, že "tehdy byly fronty na banány, dnes jsou na práci". Co je lepší? Podle Vás je jedna nevýhoda vyvážena jinou výhodou. Ale není. Když dnes máte příjem, je to dobré, banány si můžete kdykoliv koupit. Pokud nemáte práci, tak banány...
Obecně si myslím, že ČR je ekonomicky v háji a půjde ještě do hlubšího háje - směr je stanoven a obrat není na obzoru. Za jedinou cestu z této bídy považuji vzdělání. Ale školství je tam, kde ekonomika a navíc se lidé ani nechtějí učit. Kde jsme v konkurenci s jinými malými zeměmi, např. ve znalosti jazyků: švýcarské i holandské děti umí 3 jazyky a konkurenceschopnost jejich ekonomik tomu odpovídá. Češi jsou líní se (nejen) učit. Absolventi středních škol nic neumí. Pořádně ani jeden cizí jazyk. Mnohdy končí na úřadech práce nebo u podřadných prací, např. jako prodavačky v supermarketu.

Osobně si nestěžuji. Máme oba s manželkou práci a čistý příjem cca 3 tisíce EUR. Mé děti mluví minimálně 3 jazyky. Závistivým lidem říkám, že se máme jako prase v žitě. A k tomu stačilo málo - odstěhovat se po otevření pracovního trhu do BRD. [chechtot]

303904

3.2.2014 20:56

RE: Odpověď #2

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 303904

no vždyť to je taky jedna z forem drancování, vyvést schopnější část populace k sobě do rajchu - bez nákladů na výchovu a vzdělání - vlastně jsi zrádce rodné země a svého národa - v tom BRD, gmbh jsi stejně jen cizák v babylónu a ty tři tisíce ojro brzo třeba mít nebudeš, z émeriky se už pár let vracej ti nóbl emigranti

303938

5.2.2014 20:20

RE: Odpověď #2

JB 82.?.?.?

Reakce na 303847

Díky za sumarizaci, je trefná.
A pak bych ještě doplnil - jak tak jezdím Českem už skoro padesát let, tak ještě jedna věc:
Česko let osmdesátých - vesnice polozdevastované, dvory zarostlé kopřivami plné rezatého JZD šrotu, statky polorozpadlé, kostely ruiny, kapličky na spadnutí, města šedivá, plná bordelu, ovzduší plné sajrajtu (pamětníci, pamatujete zdevastované Jizerky a Krušné?), v Praze polovina ulic opatřena vkusnými dřevěnými loubími, chránícími chodce před padajícími štuky z rozpadajících se domů, a dalo by se pokračovat do nekonečna.
A projeďte si stejnou krajinu dnes. Ano, i den najdete ruiny, ale jsou to obludné JZD velkokravíny, prasečáky na prd a podobné megaloostudy. Normální domy mají zhusta lepší fasády, vesnice jsou upravenější, barevnější, protože prostě všechno patří někomu a nic není všech[smích]. Ano, občas najdete ruinu špatně zprivatizovaného zámečku či tak něco, ale daleko větší procento podobných staveb vzkvétá nebo vstalo z popela jako Fénix díky pílí a investicím nových majitelů, zatímco ti staří (stát) by to nechali klidně spadnout po dožití.
Takže prd kulový, zastánci pre1989 [chechtot]

304134

6.2.2014 10:36

RE: Odpověď #2

rimi 85.?.?.?

Reakce na 304134

Jasan obludné JZD velkokravíny, prasečáky na prd a podobné megaloostudy.

Mas uplnou pravdu, jen jsi zapomel jeste jmenovat ty nesmyslne statni zasoby potravin pro pripad neurody a spol., naprd, jidlo si dovezem, pokud by snad byl svina rok a nekdo vykoupil celosvetovou urodu, neva, budem jist dluhopisy spojencu na krasnem papire s chutnym vodoznakem.

304173

6.2.2014 11:35

RE: Odpověď #2

hestroy 91.?.?.?

Reakce na 304134

Jsi poctivý a pracovitý Mádlovec. Jen jsi při svém výčtu úspěchů zapomněl zmínit to, že se to celý opravilo a postavilo na dluh, který není nikdo schopen splatit, ale tohle Mádlovcům nikdy nemůže dojít. Až se přestane půjčovat, tak se to zase rozpadne a i ty fasády zašednou a opadají.

Ale Mádlovci budou nadále tleskat a radovat se, neboť jejich myšlení není schopno pojmout všechna fakta. A honem zpátky do Lehožumpy za duševním dvojčetem BenHurem.

304183

6.2.2014 11:41

RE: Odpověď #2

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 304183

ale on má pravdu
tedy pokud jde o zemědělství je centralizovaná velkovýroba ten nejhorší možný model protože degraduje půdu zasvinuje krajinu chemií a velkochovy vedou k odpornému týrání zvířat
jenže to je tobě pochopitelně jedno vid? ty jsi z města a tak chceš mít po ruce obchůdek kde si žrádlo nakoupíš aniž bys musel hnout prstem ve věci jeho vznikání
hlavně když se stát postará a nejlépe když rovnou vyvlastní ty na venkově kteří se chtějí starat sami
takže suma sumárum opět ses projevil jako ignorantský dobytek kterému záleží jen na svém bachoru na ničem jiném [bliji]

304184

6.2.2014 12:59

RE: Odpověď #2

fohat 194.?.?.?

Reakce na 304184

Velkokapacitní kravín,rok výroby 1975.Osvícený hnojařský inženýrek vykoumal ustájení stovek kravek bez podestýlky,jen na tlusté gumové rohoži.Pod zadkem měly milé krávy ocelové rohože,kam se proudem vody splachovaly sračky.Jenže v té zimě,zimičce, foukal zvenčí pruvánek zpoza oněch roštu a kravky měly zánět vemene, ranhojič byl upocen,jak se činil.Dřině s vývozem použité slámy bylo učiněno zadost,plán byl splněm.. [oči v sloup]

304191

7.2.2014 7:57

RE: Odpověď #2

JB 37.?.?.?

Reakce na 304183

My si tykáme? Nějak jsem si nevšiml.
A taky mě uniká, co že nebo kdo že je ten imaginární "Mádlovec"? Takže když nevím kdo či co to je, tak ergo kladívko jím ani nemohu být.
Ale máte v jednom pravdu, jsem poctivý a pracovitý[smích] A vlastní dům jsem si opravil za hotové, vydělané, bez jediné koruny dluhu. A sousedi taky. Takže zase z Vaší strany plácnutí do vody.

304253

3.2.2014 7:32

Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka

MoUdrostrak 90.?.?.?

Za Zlého Bolševíííka fungovalo vše - ale kromě Conssumu, toho Konssumíčka[pláč]

Věda, výzkum, medicína,("zlá"[mrknutí jedním okem] pharmacie, školství, sociální služby, urbanistika, energetika, zemědělství, obrana, doprava (do nejsposlednější samoty) i micro-politika - vše fungovalo skvěle.

Jediné, co bylo opomíjeno Zlým Bolševíííkem byl Konssum ten Konsumíček!

Na druhou stranu, pokud Zlý Bolševííík lhal (pokud vůbec) o komunismu coby cíli, tak o Hodném Capitalism nelhal Zlý Bolševííík ani slovíčkem - Na Hodném Západu VŠE, co měla k disposici "massa" bylo totiž na dluh - a je dodnes.

Zatímco čeští (i slovenští) pivní Pepíci i dnešní lídlující Mařen/ky, co za Zlého Bolševíííka hrdinně a undergroundově naslouchali Kocábu, měli vše zadarmo, zapakatel a/nebo za směšně malou a často nenávratnou půjčku, tak na Hodném Západě se většina dlužníků (80%-90% populace) třásla strachy, zda "účty utáhneee".

Východní Blok (ani Zlý CCCP) se nezhroutil - pro historii bude tradováno, že CELÝ jej (i se stamilióny obyvatel) zašantročila Raisa Maximovna Gorbacheva za jednu zlatou kreditku a za licenci na ruskou mutaci časopisu Burda

Vložený obrázek
Raissa Maximovna s Aenne Burda

Je to daleko výstižnější, nežli sáhodlouhé litanie a kecy: Muži na Východě (díky neexistenci existenčního tržního tlaku na trhu práce) zpohodlněli, jen se flákali (jak v práci, tak po ní) a vzdali se dobrovolně vedení jak rodin, tak politiky a i státu.
Proto se ženy zhostily ( v zájmu zachování rodu) rodinných budgetů, strategií.
A Hodným Capitalistům tedy stačilo jediné: nabídnout Raise Maximovně zlatou kreditu a frančízu Burdy.

O jednom to vypovídá:

1) Tehdejší establishment NEKRADL (zase tolik), když cena celého Východního Bloku byla tak nízká = jedna kreditka a jedna frančíza.

2) Lidé nestáli o levné bydlení, bezplatné služby a jistoty - stáli (jim doma vládnoucí ženy) o cingrlátka na dluh - aby se "měli" (ZADLUŽENĚ) jako na (hodném) Západě...

3) Až budete někdy chtít pochopit, PROČ mo(u)dří muslimové drží ženy zahalené, budiž Vám ted "deal": Varšavská smlouva za kreditku a frančízu Burdy, mementem[smích]

Vložený obrázek

303848

3.2.2014 9:01

RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka

ppppp ur (zavináč) stonline (tečka) sk 178.?.?.?

Reakce na 303848

Moc by me zajímaly pochody v hlavách tech šukand na obrázku [smích]

Nejspíš to nedelaly jen pro peníze, protože indoktrinovat ženské "intuice" až tolik nestojí, pokud se človek neštítí sobe a jim zalhat.

Nedostatek sexu asi také ne, nejaký vek tam už je, a nejsou vyložene "odpudivé". I když povaha a projevy umí na odpudivosti opravdu hodne pridat.

Exhibice mezi svými možná spíš. Potreba se klidne i opičit po jiných je prirozene společenská vec, jako vzor klidne poslouží falešné zrcadlo TV. Také chtejí být slavné. Dutá hlava sedne ke další duté hlave, jako vrána ke vráne.

Pracovat asi moc nemusí a tím i zabránit utržení rozumu z retezu, práce je prece poslední zoufalý zpusob, jak prijít k penezum. Tak to zkouší takhle. Duševní prostitutky, vybílené, intuicí posedlé hlavy sloužící nevedí komu. Také bullshit jobs.

303854

3.2.2014 10:09

RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 303854

Nic není neznámé - stačí zagooglit:

http://www.destroyzionism.com/2013/05/23/femen-is-...

http://en.wikipedia.org/wiki/FEMEN

http://www.youtube.com/watch?v=vfw_no2-B1M

V době, kdy i ve zbídačeném a zpravicovaném Česku se velká část sttjůdentek, ale i matek od rodin, musí zachraňovat i prostitucí, je pro Ukrajinky cca 1.000 USD měsíčně z kapes židovských sponsorů Femen dostatečnou motivací. Nicht wahr?

Lotkovodiči, Predátoři a i jejich lokální Shabes/GOJ/im se přesvědčili, že Rusové a částečně i Ukrajinci odmítají vydat "výdobytky z doby (ZLÉHO) sociálismu" za pár conssumních třpytek, ještě se kvůli nim zadlužit a pak je stejně vyhodit do kontejnerů - jako to s popěvkem na rtech konali čeští (i slovenští) pivní pravicující zinkající Pepíci a/i lídlující Mařen/ky, kteří se nyní třesou před příchodem Exekutora.

Vložený obrázek

Proto Femen míří "na ženy".

Ale zralejší ruské ženy také od doby hltání Burdy již prohlédli - a tak jde "dílo" pomalu...

303862

4.2.2014 9:51

RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka

Moiry 77.?.?.?

Reakce na 303862

Pozoruji, že si berete do pera Burdu v dobré víře, že to byl jakýsi ženský časopis s návody na žití. To je OMYL, pane.
Burdu mi vozil zprvu strýc - řidič kamionu z Německa a koncem osmdesátých let se začala vydávat v překladu i v Čechách.
Byly tam fantastické návody na šití včetně papírových šablon střihů ve několika velikostech. Na ženy, na muže, na děti.
Spletl jste si žití se šitím a Burda žádá omluvu
[zmaten]

303976

4.2.2014 10:33

RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 303976

Copak Vás trápí??? Uhodil jsem hřebíček na hlavičku? [smích]
Samozřejmě, že je Burda "o žití", a i o marnivosti. Že tam "vkládala střihy" neznamená, že není o marnivosti.

Od roku 1987 se Burda jako vůbec první západní časopis prodává v Sovětském svazu v ruské mutaci. K tomuto zázračnému otevření trhu došlo především zásluhou Raissy Gorbačovové a jejího muže Michaila Gorbačova, tehdejšího generálního tajemníka KSSS. Při příležitosti Mezinárodního dne žen 8. března 1987 byla Aenne Burdová pozvána na oslavy do Moskvy. Ve svých pamětech popisuje prezentaci časopisu a kolekce v Moskvě jako svůj životní vrchol.

Západ (zmítající se v té době v těžké krizi) potřeboval východní suroviny a trhy. A zároveň dostat CCCP z Třetího světa, aby mohl být Třetí svět hodným Západem dovydrancován do dnešní podoby.

Ambiciózní Aenne Burda, která "uměla hrát na marnivost" žen (a Vám po hodném tirákovi "posílala ...fantastické návody na šití včetně papírových šablon střihů ve několika velikostech..."):, byla Trojským koněm, který Západu otevřel cestu k neméně ambiciózní, ale velice, velice, velice marnivé Raisse Gorbachov.

A Raissa Maximovna nakonec celý CCCP + jeho satelity + většinu tehdejšího Třetího světa = prodala za frančízu Burdy v ruštině a za zlatou kreditku pro sebe.

Raissa doufala, že obdrží další "Burdy a kreditky" stejně tak, jako v to doufali Indiání, když za Jabloneckou bižuterii snášeli španělským conquistádorům další a další hroudy zlata...

Blbky ale většinou historii ignorují - zajímají je "fantastické střihy" [vyplazený jazyk]

303981

4.2.2014 11:07

RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka

Moiry 77.?.?.?

Reakce na 303981

Chybu jste nepřiznal, dodatečně jste si zjistil informace a ještě urážíte :puke
V té době byl k prodeji český časopis Žena + móda, bohužel nepoužitelný. Burda byla přínosem tvořivosti, která je dána každé zdravé ženě. Následovaly seconhandy s likvidačním účinkem na vkus i tvořivost, vietnamské tržnice a stejná kvalita v rádoby značkových buticích obchodních center. Za to také může Raisa? Tvoření a krášlení sebe i okolního světa je údělem a povinností ženy. Opravdoví muži ženskost to oceňují, atrapy mužů nemající proti ženské energii adekvátní protiváhu.

Historii je dobré znát v širokých souvislostech a z objektivních pramenů. Teprve pak je člověk natolik zralý, že nemá potřebu se v ní hrabat, vyvyšovat svoje znalosti, podvádět, urážet, ale naopak je schopen a připraven k řešení situace. Nejlépe tím, že začne u sebe.
Vzhledem k Vašemu věku a egu předpokládám setrvalý stav, nicméně zázraky se dějí.

303986

4.2.2014 11:54

RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 303986

CO to plácáte- jakou CHYBU?!

Zaprvé bych o Burda nepsal (a nedoplňoval i "nicneříkajícími a obtěžujícími" obrázky), kdybych o ní nic nevěděl.

Zadruhé Burda sama sebe popisuje:

Periodicita:
měsíčník

Charakteristika:

Jediný časopis o módě s více než padesátiletou existencí na evropském trhu! Burda je považována za fenomén i autoritu zároveň. Měsíc co měsíc prezentuje nejnovější trendy světové módy a funguje jako profesionální poradce. Burda je ale víc než jen módní žurnál, je to také časopis zabývající se tématy blízkými současné ženě. Pravidelně se věnuje zdraví, referuje o kosmetických novinkách, o trendech v líčení i v účesech, představuje výrazné osobnosti ze světa módy, pomáhá s výběrem módních doplňků, zve k prostřenému stolu...

http://www.burda.cz/portrety/burda/5455/burda_2201...

[velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

Naprostá většina mně "blízkých" žen NEOBMĚŇUJE šatník - alespoň pro "pomíjivé a marnivé trendy". Když si něco pořídí, tak už to stojí za to - [překvapení]i cenou[překvapení]. Ale díky tomu nic nevyhazujeme, vše máme dostatečně kvalitní a nadčasové.

Právě "trendy", "móda" a "poradenství" je zaručený návod, jak se stát otrokem jak KONSSUMU, tak i TRHU - toho tržíčku...

A ubezpečuji Vás, že jak na společenských akcích, tak i při cestování v letadlech, v hotelích apod. VŽDY moje partnerky přitahují uměřenou pozornost jak mužů, tak žen. Je to o estetickém zevnějšku i estetickém citu sama k sobě. I ke prostoru okolo sebe, k rodině a partnerovi, potomkům a příbuzným, i o vztahu k peněžence, budgetu a i životnímu prostředí.

Slípka je slípka a zůstane slípkou. Nikdy jsem nevlezl do postele s dámou, za kterou bych se musel po probuzení stydět, když ji uvidím odlíčenou - nebo v tom nejhorším případě - s devastovaným make-upem.

Jak (a s kým) si kdo ustele, tak si i lehne [mrknutí jedním okem]

To nic nemění na tom, že CCCP a nadpoloviční část světa, byla obětována za úvodní frančízu ruské Burda a jednu zlatou kreditku Raisse Maximovně [bliji]

303989

4.2.2014 22:11

RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka

hugo23 88.?.?.?

Reakce na 303989

Olalá. Zdravím. [smích] a přitom by stačilo nenapsat nic [smích] Čím komplikovaněji to napíšete, tím hůř se dorozumíte. Není totiž nic horšího , než ženská předpojatost. Nemluvě o té tak nivně odprezentované chladnosti, který z předchozího příspěvku oné Moiry přímo čiší. Muž by na takové "plácání", jak to sám velmi trefně nazýváte, neměl reagovat. Z čistě sobeckých důvodů. Aby proti sobě nepopudil všechen ten potenciál, fenomén a duši. Nejlíp všechny naráz.

Zajímalo by mě, kam až sahá historie těchto cashopisů udávajících směr a střih. Babička měla na chatě svázaná vydání Pestrého Týdne z dob jediné bašty demokratsie na východě. Bylo to také plné černobílých trendů a lajfštajlu . Jen to bylo takové ..cudnější. Touha veřejnosti tehdy ještě nebyla dozrána do bodu G! Tak mě napadá, čí to asi byla frančíza, ten Pestrý týden ? A co respflex? čí je doopravdy tahle hraná antagonie ? a čí je a byla ta paní Burda, co jistě všechno sama vymyslela a zz dolaru vybudovala? A kdy a kde končí kecy, a začíná TEN opravdový život ? Tady a teď ? Nebo snad teď a tady? Kde ho hledat? TO poraďte oné dámě, co Moira jmenovat by se chtěla! Krásný večer přeji vaším směrem, moudrý muži.

304040

5.2.2014 8:35

RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 304040

Také pane Hugo srdečně zdravím! Ale jak vidíte, ušil jsem paní Moiře z ostudy - resp. slepičí logiky "trendový" kabát - a ona také už zmizela z tohoto diskusního ringu.

Moira: Tvoření a krášlení sebe i okolního světa je údělem a povinností ženy. Opravdoví muži ženskost to oceňují, atrapy mužů nemající proti ženské energii adekvátní protiváhu.

Moira navíc i v tomto svém výroku odsouhlasila, že příčinou neustáleho hromadění cajků a předlužování rodin jsou ženy: "...krášlení sebe i okolního světa je údělem a povinností ženy..."

Trendy, styly, vzory, barvy... De facto "módní" trendy se co cca sedm let obměňují. Slípky vyhazují s odporem (coby vyčpělé) kubíky oděvů a doplňků, které opět po cca 5 letech s popěvkem na rtech a KREDITKOU v ruce nakupují - aby je měly na sobě triumfálně dříve, nežli pipina ve vedlejší kanceláři.

Dále pipina Moira pa-čezki pokračuje: "...Opravdoví muži ženskost to oceňují, atrapy mužů nemající proti ženské energii adekvátní protiváhu..."

Děkuji, ale lepší je si vybrat jako partnerku ženu, která SAMA VYZAŘUJE, nežli cajky okolo ní a na ní nahromaděné. Má to MUŽSKOU logiku - žena, která je zároveň osobností a má estetický zevnějšek, je schopná co nejméně si tyto danosti "ředit" cajky.

A obráceně: Ta která cajky zuby nehty hromadí, podléhá "módním trendům" je na tom velice, velice, ale opravdu velice mizerně se sebevědomím - a je pro muže časovanou bombou a rizikem (tichého alkoholismu, přejídání se po cukrárnách, kreditních dluhů, "lásek s egyptským či tuniským animátorem" a dalších ženských produktů...).

Proto dneska ženy stále obtížněji nachází partnery - natož manžely. Proto slípkám odmítají muži plodit potomky - a přivazovat si je na krk a k peněžence.

Raissa Maximovna vytvořila z žen "ramínka na šaty" a figuríny "na make-up", které kvůli trendům donutily své muže vydat ZLÉ všelidové vlastnictví všeho okolo sebe Predátorům. A vrhly se s rodinami do dluhového otroctví. Kvůli trendům, protože (dle Moiry) ...krášlení sebe i okolního světa je údělem... [smích]

Rád jsem Vás zde opět shledal, pane Hugo[smích] A přeji příjemný den!

304074

5.2.2014 9:27

RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka

fohat 194.?.?.?

Reakce na 304074

Přijde Kohn jednou dřiv domu a chytne ženu se svým přítelem Steinem.Smutně se na něj podívá a povídá:Teda Stein,tomu nerozumím.Já MUSÍM,ale kdo nutí jich,to NECHÁPU.. [chechtot]

304077

5.2.2014 10:06

RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 304077

Vážený pane Fohate, skvělé, ale TI, jejichž VRCHNOSTENSTVÍ nad námi tj. prašivými GOJ/im je nám uloženo K_N_I_H_O_U

joke tradičně ukradli z lidové moUdrosti:

Kdo oře pole mé,
je přítel můj,
neboť šetří pluh můj
[velký smích] [vyplazený jazyk] na pole jiná [vyplazený jazyk] [velký smích]

304081

5.2.2014 10:01

RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 304074

A co Sudeťáci? ještě je tak oproti lídlujícím Čechům,(kterými skrytě i veřejně tolik opovrhujete), zbožňujete? Jste fakt machr modrá strako (alias všude byl, všechno zná a všechny krásky měl),to jste jí to nandal. A tak teď můžete i do mně. [velký smích]

304080

5.2.2014 10:21

RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 304080

Jarmilo, neodvracejte tradičně intrikářsky a podrazácky pozornost od debaklu Moiry ve sporu se mnou někam jinam, pls[smích]

Jak je to s Čechy a Němci - i Sudetskými - je jasné, když pohlédneme na to, KDE se nyní KDO nachází - a jakou KVALITU ŽIVOTA si vytvořil/nechal vytvořit okolo sebe.

Češi po WWI na povel hodných Engličanů i Francouzů ujařmili 3 mio spoluovčanů II. kategorie - viz. PanTatíčkem Masarykem nařízená střelba do německých dělníků za krisse nejen u Frývaldu/Freiwaldau.

...Všech 8 zabitých bylo německé národnosti, z toho 2 ženy, mezi nimi i Anna Luxová, které bylo v osudný den pouze 14 let.
Zabití byli většinou členi a sympatizanti komunistické nebo německé sociálnědemokratické strany, ale byli mezi nimi i částečně sympatizanti německé národně socialistické strany. Právě ekonomické a národnostní problémy sudetských Němců měly za následek stále větší příklon těchto složek obyvatelstva ČSR k extremistickým nacionalistickým stranám, z nichž nejvýznamnější byla po roce 1933 Sudetoněmecká strana (SdP) Konrada Henleina...


Analogie s dnes ujařmenými Srby v Ukradeném Kosovu ze strany Albánců je více, nežli obdobná.

Češi dokáží od skončení Husiských válek (jediného světlejšího místa v Českých dějinách z pohledu nezúčastněného) pouze krást, toonnelovat a nechat se využívat jako biřici porobující ostatní národy.

Vrchnosti, ani Shabes/GOJ/im a dalším Predátorům se Češi (i ti z Nagááána) pro zbabělost vtepanou již do genů postavit nedokáží - proto jsou tak, kde jsou - nejen v porovnáním s Němci, ale již i s Poláky, Slováky, Rakušany, Maďary - a dalšími. Halt už i ti zlí okupanští Rusáci nad Čechy zlomili hůl. [bliji]

304084

5.2.2014 12:37

RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka

Moiry 77.?.?.?

Reakce na 304074

Omlouvám se za duševní útrapy, které jsem Vám způsobila, což dokazují z Vaše početné reakce, a slibuji, že už se to nestane.

304093

5.2.2014 20:08

RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka

baba_Blažková 89.?.?.?

Reakce na 304074

Já nechápu, moudrá strako, co je na tom k nepochopení. Sto mužů vytvoří tábor, jedna žena domov. V té burdě skutečně byly nejdůležitější střihy na oblečení. Také blbůstky, pro které žádný chlap smysl nemá, bytový textil, jestli víte, co to je. Tomu, co se tam psalo, tehdy většina lidí prd rozuměla.
Že ženy utrácejí? No to víte, že ano. Jednak je spousta mužů hlupých, avšak málokterý slepý, a druhak - muži vnímají byt jako místo, kam se chodí vyspat. Ženy jako místo, kde budou vychovávat děti. Proto když se postavíte před dům, ve kterém bydlí jeden svobodný mládenec, poznáte bezpečně, která jsou to okna, tedy pokud dotyčný není buzna.
To jsou fakta a já vás nějak nepoznávám. Zjevně vás nějaká hodně vytočila. Přesto však se cítím povinna jemně vám připomenout, že tady tomu bordelu na kolečkách (míněn svět, jaksi globálně) nešéfují ženy. Ani otevřeně, ani skrytě. Tak neplivejte.

304132

5.2.2014 21:01

RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka

Riša klobasa (tečka) klobasa (zavináč) seznam (tečka) cz 193.?.?.?

Reakce na 304132

tak teda nevím, jsem chlap a normální chlap a ne buzna, předesílám. v současnosti jsem sám, ale moje okna jsou stejná jako u každého jiného bytu obydleného rodinou. a přes patřičné pracovní a studijní pohodlí doma se snažím, aby bydlení mělo i celkem slušnou estetickou úroveň. neříkám, že by se ženská ruka občas nehodila, nejde to nám pánům tak úplně snadno jako dámám, ale dokážeme udělat domov a ne jen tábor. už jen abych udělal femkám bláznivým radost a mohly se posmívat? a ne jen femky vlastně. ne, pánové nejsme o nic horší, ba lep..., v lecčems jsou interiéry i dotaženější... asi nebudu nikdy štrykovat a šít z burdy, to opravdu nezvládnu, ani není čas na blbosti, ale smysl pro estetiku mám a dá se leccos slušný a levně sehnat. o tom, že se domů chlap jde jen vyspat, to je jen projev lenosti, nevyzrálosti... čuňátkovství... asi tak pánové.

304141

6.2.2014 8:56

RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 304132

Vážená Bábo Blažková, stejně tak i já - jak si Vás jinak vážím a hluboce respektuji, tak po Vašem příspěvku nestačím zírat [překvapení] [překvapení] [překvapení]
Naprostá většina nejúspěšnějších architektů, malířů, kreslířů, animátorů, plastických chirurgů, průmyslových designérů, kuchařů = jsou muži. A nejedná se (pokaždé) o "buzny"[smích]

Nikdy se mi nestalo, že když jsem se někde - kdekoliv na světě se v nějakém bytovém či hotelovém prostoru "utábořil" - že bych ženy s velkým "Ž" odpuzoval - naopak [vyplazený jazyk]
A stejně tak i mé mužské vzory z dětství - ač byli již několik let v důchodu, tak po příchodu mém nebo mého společně s rodiči - z jejich "táborů" prchaly opět ženy a dámy s velkým "D" - častokráte i ty "zadané".

A teď největší pecka: V mém užším i širším rodinném prostoru - jsem větším "inovátorem" - a patrně i "marnotratníkem", nežli moje milované ženské protějšky! Ty sice sahají o jeden dva levely cenově výše, když cokoliv pořizují nežli já, zato pak důsledně trvají na mnohaletém zafixování řešení. A tvrdě mi konzervativně oponují jakoukoliv ad hoc změnu - ať už z důvodu mnou protiargumentované estetiky nebo účelu. A v tom je skutečný rozdíl mezi dámou a slípkou: dáma (i sebemladší) přemýšlí a kombinuje v horizontu a výhledu let - zatímco slípka zobe a snáší bez ladu a skladu na cokoliv narazí - i na kreditku - a sezobnout.

Takže jsou fakta - a fakta. Vyjděte ze 4. a 5. cenové. Pro mne žena znamená partnerství na život a na smrt. Vzájemné doplňování se. Kdy se někdy role musí i měnit - v nemoci, při delším odloučení atd. Nemám - POKUD JE TO POTŘEBA - problém uvařit, nakoupit, uklidit, umýt nádobí - a stejně tak partnerka - POKUD JE TO POTŘEBA - zryje zahrady, natankuje naše auta nebo nařeže a naštípe dřevo do krbu.

Ale jak už jsem napsal: od běžného vzorku v okolí, se lišíme objemem komunálního odpadu, který produkujeme. A možná i pro to nejsme ujařmeni dluhovým otroctvím, hypotékami, dluhy a exekucemi. Znám lidi oproti nám s řádově vyššími příjmy, kteří sotva s vypětím všech sil zvládají následky vlastních "snů", které si pod dojmem reklam a agentů chtěli splnit. A vždy v tom případě byla hybatelem ženská část rodiny.

Troufám si tvrdit, že i proto je Česko na tom nejhůře ze Střední Evropy, co se pádu do bídy a do chřtánu exekutorů týče. Nejen pro hluboký ateismus. Ale i proto, že zde na lídlující Mařen/ky Predátoři i jejich Shabes/GOJ/im nasazovali takové "těžké váhy" jako Vencu Luzernu-Chemapola Veškrnu, Mistry Josefa Suka, Karela Gotta s Věcmi blízkými jejich HARVARDSKÝM Koženým Srdcím,

Vložený obrázek

Kocábu z Václavskýho Václaváku.

Herce a "kultůru", "duševno", "imaginárno" a "virtuálno" přece Mařen/ky "žerou"...!

Pro Punkového Kníže - Co má k lidu blíže...

304165

6.2.2014 12:55

RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka

Emil Robot 46.?.?.?

Reakce na 304165

Pane kolego,ten "atheismus" bych těm lídlujícím a pravicujícím nevyčítal.Oni jimi,atheisty,v podstatě nejsou,pouze si vybrali za náboženství konsumismus se vším všudy a své rituály provozují každý víkend v sestavě celých rodim v těch "velkovýkrmnách pro lidský dobytek".Mají své svaté a apoštoly i proroky a kazatele,své svaté relikvie,zázraky atd.Sílu a hloubku své víry čerpají i v těch přiblblých babských časopisech,jako je Burda a pod.a "pastýřské listy"jim jejich papežové dodávají až do schránek v podobě slevových letáků,kvůli kterým jsem si musel pořídit kotel na tuhá paliva,abych je vůbec stačil "recyklovat",aby mě jednou nezavalily.Jejich Svatyně mají názvy Olympia,Tesco,Taufland a pro ty "asketičtější věřící,vyhýbající se smrtelnému hříchu obžerství" Lidl....

304190

7.2.2014 10:35

RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 304190

Emile Robote, Konssum, ten Konssumíček ale kvete i navůkol - v prosperujícím Polsku a na Slovensku, i ve vysoce prosperujích Rakousku či Německu.

Ale zpravicované Česko, narozdíl od svých sousedů, N_E_P_R_O_S_P_E_R_U_J_E [pláč]

Pouhopouhým Konssumem to tedy rozhodně není. V názvu jsem ho uvedl jen jako jedinou oblast, po které se zinkajícím, lennonujícím a nyní pravicujícím pivním Pepíkům i Mařen/kám za Zlého Bolševíííka mohlo částečně stýskat.

Je to o tom, N_A_K_O_L_I_K necháme Konssum prostoupit do našich životů.

ZDA ho užíváme jako sluhu - či naopak se stává naším Pánem - a otevírá naše domovy půjčkám, úvěrům - a korrupci i exekutorům.

Češi jsou v konání důslednější, nežli i samotní Němci. Jen si nejsem jistý, ZDA v tom konání pro ně přínosném:

Česko se za pouhopouhých 25 let stalo "uznávaným" centrem výroby narkotik
Česko se za pouhopouhých 25 let stalo "uznávaným" centrem pornoprůmyslu
Česko se za pouhopouhých 25 let stalo "uznávaným" centrem homosexuální prostituce
Česko se za pouhopouhých 25 let stalo "uznávaným" centrem lichvy
Česko se za pouhopouhých 25 let stalo "uznávaným" centrem exekutorského businessu
Česko se za pouhopouhých 25 let stalo "uznávaným" centrem rektálního zionissmu
Česko se za pouhopouhých 25 let stalo "uznávaným" centrem rektálního žoldáctví

Konssum může být cílem - ale musím ho dostihnout za každou cenu?

Jak se zdá, tak Rakušané, Němci, Poláci a Slováci to mají nastavené jinak... [oči v sloup]

Vložený obrázek

304257

7.2.2014 10:55

RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 91.?.?.?

Reakce na 304257

Pane MoUdrostrak to píšete o Slovinsku alebo o Slovensku, lebo ak o Slovensku tak sa veľmi mýlite, je to skoro rovnaké ako u vás v ČR, rozdiel je len v tom že máme €, že máme okolo 15% nezamestnanosť a že u nás zo sumy dlhu 100€ spraví exekútor max. 200-300€, nie ako u vás v tom Českom exekútorskom raji z 10.000 je hneď 150.000 dlh [mrknutí jedním okem]

304260

8.2.2014 8:49

RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 304260

Bohužel, se "velmi nemýlím"[pláč]
Nastuduje si, co znamená slovo PROSPERITA, prosím...příp. i KONJUNKTURA.
Pak pochopíte, "CO" jsem srovnával[smích]

304296

7.2.2014 19:02

RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka

Auric 90.?.?.?

Reakce na 304257

It's (not) funny because it's true. Průměrný nevidomý Čechistánec musí nějdřív vycestovat a nějakou dobu žít v civilizované zemi, ideálně v tom 1000x proklínaném Německu, aby prozřel jaká zapáchající stoka se z ČR stala. Nejhorší je, že všechny ročníky narozené řekněme po r.85 jsou nenapravitelně indoktrinované mammon-konsumerismem a promiskuitní nevázaností. Lidi vyrostli v přesvědčení, že porno je normální, plýtvání je normální, peníze jsou všechno, život je krátký... Ještě na konci 90.let jsem si myslel, že mladá (nezkažená![chechtot] ) generace dá věci v téhle zemi do pořádku. Dneska už vím, že budou horší než ti předchozí.

304272

8.2.2014 7:49

RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka

Kivis 213.?.?.?

Reakce na 304272

Jak se tu na zvědavci říká: Jste Mádlovec.
Už Vás napadlo, kde to Německo na tu "pohodu" bralo a bere? [překvapení]
P.S.
Mě odpovídat nemusíte. Odpovězte sám sobě!

304294

8.2.2014 22:41

RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka

Auric 90.?.?.?

Reakce na 304294

Mádlovec? Za prvé nevím co to je a za druhé mě to neuráží. Dál, nevím odkud citujete tu "pohodu" když jsem o ní nikde nepsal. Měl jsem na mysli to, že SRN má nesrovnatelně vyšší kulturu politiky a společnosti vůbec. Lidé se tam zdraví, usmívají se,slušně spolu komunikují a dobrá pověst je tam na prvním místě. Teď si to srovnejte s námi. Kupříkladu Váš příspěvek; Váše dedukce a interpretace zcela přesně odráží myšlení většiny Čecháčků, kteří hned všechno přepočítávají na peníze. Němci takto nepřemýšlí. Ve skutečnosti se jen velmi zřídka baví o penězích a politice. Divil by jste se, ale toto samotné má zásadní vliv na náladu ve společnosti. Marasmus v ČR pramení mnohem více z krize společnosti než z politiky.
FYI: Německo nemá ani nejvyšší životní úroveň ani tam lidé nevydělávají nejvíc z celé EU.

304322

3.2.2014 9:46

RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka

slak 77.?.?.?

Reakce na 303848

[chechtot] staré pořekadlo je: kam čert nemůže, tam ztrčí ženskou. Nuž jaksi se k tomu dobrali a patrně má evergrennovou platnost. Ten obrázek je ukázkou plytkosti aktivistek a pokud si takhle šláfnberg představuje demokracii, tak bych ho strčil do brněni ať konkuruje donu kichotovi, ovšem románová předloha měla vzletné cíle, uhozeností ovšem konkuruje se zženštilými plackaři a blboncyklystýrem kulturních zvratků. Co to mělo vůbec být? Agent 009 s povolením jeho veličenstva zabíjet? Pro kristovy rány, fuchstle by potřebovali sešlehat pomlázkou, aby je přešli roupy a věnovali se postiženému pozadí [překvapení] a nemontovali se do rvaček prolhaných. Mit to doma je to bitý třeba i s pedagogem nenene, který si po realizací těchto dění koleduje o extra nadílku i s uhozeným brničem. [cool] [velký smích]

303859

3.2.2014 13:12

RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka

Emil Robot 46.?.?.?

Reakce na 303859

To není žádná náhoda,že většina reklam je směřovanejch na marnivé"slépky",debilní puberťáky a děcka.Už jen stačí doplnit "pravicující pivní,nejlépe gambrinusující/fotbalující Pepíky" a máme to pohromadě.Občas se setkáme i z reklamou cílenou na staré,nemocné a "o jednu amplitudu pozadu posunuté důchodce,jedoucí už jen setrvačností".
Jak je vidět,vzhledem k jejich většinovému zastoupení,se věci ubírají tím "správným směrem".
"Nevaž se,odvaž se","neplať-splácej","když musíš,tak musíš,ser na imič a následuj svůj instinkt".To vše je dnes všudypřítomné,co devastuje slaboduché lidi.
Kdysi napsal největší filosof 2.tisíciletí Karel Marx mezi jiným i dílko "Kterak práce polidštila opici".Kdyby tu dnes byl schopen někdo,kdo by se přibližoval jeho schopnostem "vidět do
lidské společnost tak,jak on,napsal by jistě "Kterak konsumismus poopičil člověka".

Zrovna včera mě navštívil kamarád a hlásil mi,že ho "stará" bez jeho vědomí zadlužila 350.000,- za spotřební úvěry na krámy,které nikdo nepotřebuje a že to zjistil,až když přišla banda exekutorských grázlů....
Podal žádost o rozvod,"starou"svázal do kozelce a odvezl k rodičům s požadavkem,aby mu na tu blamáž přispěli a jí si nechali....co jiného s takovou krávou že....
Co se týče těch FEMEN,tak to je opravdová tragedie,"štětky nevidící si ani na špičku vlastního klitorisu",jak říká jeden můj známý,"mít takovou doma,tak už je dávno zakopaná v lese". [velký smích]

303884

3.2.2014 23:39

RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 303884

Přesně tak: Obecně je okolo 80% marketingu zaměřeno "na ženy". A tam opět přes 50% na ty, co loví partnera do hnízda resp. bojují na počátku pracovní kariéry.
Všimněte si: vložky, holítka, vonítka, krámečky, diety, závist, závist, závist...
Nějak povědomě jsem si vždy vybíral partnerky, co sice byly náročné na kvalitu věcí okolo sebe, ale zároveň nejsou márnivé. A troufám si říct, že narozdíl od kolegů mám "nebe na zemi".
Pozoruji to u pokladen kdekoliv ve světě, že máme tak 50% objemu, co mají ostatní. A stejně tak ve zpravicovaném a zbídačeném Česku nás často prosí sousedé o "vypomoc", aby směli něco přidat do naší popelnice. I v bankrotujících JůYsEj lze od nás po ránu projít ze dveří a nebrodit se horou odpadu, jako u "pravých Emeričanů" v okolí.
Je to o prioritách, disciplíně a smyslu života. A proto i ideodiverze proti Rusku a Ukrajině je vedena jak "ženskými prostředky i zbraněmi", tak i intrikařením, zákeřností. Proto Raissa, proto Burda, proto Femen, proto Tymoshenko...

303950

4.2.2014 0:11

RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka

Emil Robot 46.?.?.?

Reakce na 303950

Ano,ano a protože "un pello di figa tira piu di due cavalli",tak to na tom světě taky tak vypadá....proto dnes už chápu význam toho "kmotrovského patriarchátu s nedělitelnou velitelskou pravomocí sicilského padroneho" a jeho protikladu - dnešní smysl té,za vlasy přitažené,feministkami křečovitě prosazované pseudoemancipace"....Staré it.lidové přísloví říká:
"non c´e a casa pace
dove gallina canta
e gallo tace.."........a ve vší úctě k ženám,vo tom to je.... [velký smích]

měl jsem taky to štěstí,že ta moje dobračka patřila k těm nemnoha rozumným,které dovedly rozlišit podstatné od nepodstatného a nezžírala je marnivost...

303952

4.2.2014 8:02

RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 303952

Teď to ještě přeložte, ať Vám mohu vynadat.[smích]

Vy chlapi, vy si s tou svou přiblblou nadutostí nedáte a nedáte pokoj. Ty krávy se tam jenom odhalily- ale co Ti placení žoldáci, kteří zabíjejí ukrajinské policisty? Ti jsou přece daleko horší, než nějaké odhalené blbky. Takže znovu musím konstatovat, podívejte se pane Emile napřed do vlastního oka, zda tam nenajdete břevno.

303968

4.2.2014 8:42

RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka

Emil Robot 46.?.?.?

Reakce na 303968

Jarmilko 88,pro Vás všechno....
Obojí je staré italské lidové přísloví,To nahoře znamená:
"Jeden vlas z dámského přirození utáhne víc,než dva koně".
Někde se používá "due bue-dva voly".


To dole značí:
"Není v baráku klid,
kde slepice zpívá
a kohout mlčí.." [velký smích]

303970

4.2.2014 9:35

RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka

Moiry 77.?.?.?

Reakce na 303968

První pokus o vtip v italštině je podobný českému výroku "k...a
proti vodě utáhne 3 lodě" ale je to o jakési kočce a dvou koních [oči v sloup]
Druhý : "Není mír v domě, kde slepice zpívá a kohout mlčí"
Co k tomu dodat?
O faktu, že feminismus irituje především muže, kteří trpí vlastní nejistotou a nedostatečností, nelze pochybovat.
Jsou muži, se kterými lze vyjít a druzí, kterým je třeba se vyhnout. Pokud budou existovat muži silou upírající ženám právo na sebeurčení, bude existovat feministické hnutí.

303973

4.2.2014 10:54

RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka

Emil Robot 46.?.?.?

Reakce na 303973

Madam..,v žádném případě jsem nechtěl nijakou urazit a ani zpochybnit "právo žen na sebeurčení",vím,že to ve světě mužů nemají vůbec lehké.Jen jsem chtěl poukázat na to,že ne vždy svojí důležitou a společensky velice zodpovědnou a v podstatě nenahradiltelnou funkci zvládají....
Problém tkví v tom,nač upozornuje to přísloví č.1 a to,že nepotřebují fyzickou nebo politickou moc,aby věci ovlivňovaly v dostatečné míře a to "fenoménem",který mají vždy při sobě a který,jak plyne i z historie díky pošetilosti mužů,negativně zasáhl do už tak zmatečného řádu tohoto světa.
Viz nedávný "případ Nagyová",která svým "fenoménem"a jeho silou položila na lopatky celou vládní koalici.....kdy na jednom "pello di figa",utáhla starého politika,šejdíře všemi polistopadovými mastmi mazaného,za kterým stála i celá církev a všichni svatí/mimochodem je jich asi 1800 a stále přibývají/.
To je pointou toho přísloví.

Jsou bezpochyby "ženy"a "ženy".Na to aby se mordovalo ve velkém,si vystačí muži sami,proto bych kvitoval s povděkem,kdyby se některé ženy k nim nepřidávaly ,ale spíš je brzdily,což vidíme jen zřídka....
Za pozitivní výsledek emancipace,kterou žádné ženě neupírám,nemohu považovat fakt,že součástí týmu vrahů ničících životy milionům lidí jsou furie jako např."Balkánská řeznice-Allbrightová",Cundolééza Rice a její sestra,nebo Hytlery Clinton a Victoria Nolland atd.Ty bych raději opravdu viděl jen u škopku,nebo se s pomocí nějakých šidítek z sexshopu zabývat tím svým "fenoménem".

Co se týče přísloví č.2,tak lidová tvořivost vycházející z historických zkušeností hlavně zdůrazňuje potřebu jednoho,nebo ještě lépe jednotného hlasu při vedené rodiny apod.Což zase apriori nezpochybňuje žádnou emancipaci,ale je nezbytnou podmínkou pro funkci rodiny,hospodaření a výchovu dětí.
Doufám,že to nemusím rozpitvávat dál do detailů a předkládat příklady.!?

303983

4.2.2014 12:16

RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 303983

S těmi zbabělými hrdlořezkami jste to trefil do černého, pane kolego!
Ženy jsou zbabělé válčit (dokáží maximálně jedna druhou škubat za vlasy...), ale války rozdmýchávat či dávat rozkazy dronům a mačkat jejich spouště od monitoru vedle nákupáku, jim rozhodně není proti mysli.

Můžeme tady 1.000 nadávat na USrael a židy. Na druhou stranu právě tam musí i slípky na povinnou vojenskou službu, aby měly pojem o tom, co je to "válka". A dobře USraelci dělají.

Rád bych i reagoval na první odstavce Vašeho příspěvku:

Vzpomeňte si, ZDA v mládí dolézaly dívky za partami kluků, nebo tomu bylo naopak?!!!!

NAŠTĚSTÍ jsem měl od mala "učitele života" i "učitelky života", kteří mi nefeministicky pomohli "složitému" životu porozumět, KDO tahá za kratší konec provazu, KDO musí nadbíhat, užívat make-up, intriky - aby se sblížil s opačným pohlavím[smích]

Neznám kluka z mládí, který by se lísal do holčičích part. Zato "čekatelek" do naších klučíčích jsme měli kilometry. A stejně tak si díky tomu i mohli užívat jejich pozdější "něžnější přízně".

Kdo to pochopil, včas si užil. A mohl si následně i celoživotně vybírat partnerku či vícero partnerek, KTERÉ ZA TO STÁLY.

Kdo to nepochopil - a nechal se sekýrovat maminkama, sestrama, pančkama či soužkama - následně i od partnerek mu to připadalo NORMÁLNÍ - ten na svůj život ve vetchém seniorském věku nebude vzpomínat jako na prožitý hrdě i naplno.

A o tom to je - odmala dolézají holky za klukama - a jen hlupák by si to nechal sám zkazit - a o ten "něžný" potenciál se připravit[smích]

303993

4.2.2014 12:39

RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka

Emil Robot 46.?.?.?

Reakce na 303993

Ano,vzpomínám si na to,jak jsme přikládali "ruku k dílu" k té emancipaci a přijímali do party prsatý kamarády....Tyhle chudery z FEMEN by neprošly ani prvním kolem. [vyplazený jazyk]

303995

4.2.2014 13:31

RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka

fohat 194.?.?.?

Reakce na 303993

no a tady to dcerka hrdinného tatíka říká jasně http://www.ulozto.cz/xt7zYeYt/ma-zeme-sion-vob [cool]

303999

13.2.2014 1:51

RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 303999

Smetana byl žid? [zmaten] Proč ta Vltava v závěru toho videa? [překvapení] Nebo je to znamení, že Česko je jejich nová "země zaslíbená"? [oči v sloup]

304556

4.2.2014 14:21

RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 303983

Pane Emile, jindy máte rozumné názory, ale ohledně žen skutečně perlíte.[smích] Sákryš, ženy mého věku také mají vždy při sobě onen „fenomén“, ale zdá se, že již máme po ptákách. Tak co s tím uděláme? To snad abychom si hodily (my postarší ženy) mašli, néé? Už nejsme k ničemu, už jsme ztratily svůj jakýkoliv vliv na běh věcí. Ale naštěstí si házet mašli nemusíme, protože zde dodnes existují muži (jako třeba můj vlastní), kteří na ženách vedle rozdílného těla oceňují i jejich rozdílnou duši, jejich ženský způsob myšlení, jejich citovost i emocionálnost, a nebojím se říct že i jejich rozum, či jejich léty nastřádanou moudrost.

Někdo tady před časem napsal, že kdo na ženách oceňuje pouze jejich mládí, tělo a erotiku (na jejich duši kašle), ten je ve skutečnosti nenávidí. Já s tím souhlasím a za takového týpka považuji i pana Moudrostraka, který se tu furt neustále vychloubá svým harémem mladých žen.[smích]

Tolik tedy k tématu mimo téma. Proto se radši vraťme k článku. Vzpomínám si, že zde na Zvědavci byl kdysi článek i s fotkami o tom, jak byl Francouzi úmyslně srovnán se zemí naprosto supermoderní cukrovar Hrochův Týnec. Takhle západ likvidoval naše prosperující podniky- aby zlikvidoval nežádoucí konkurenci.

Dneska jsem si koupila cukr krystal, údajně český výrobek. Je tam napsáno, že výrobce je Litovelská cukrovarna a.s., založená od roku 1871. Jenže od kdy se cukrovar nazývá cukrovarna? Anebo to není cukrovar, ale je to zase jen nějaká balírna cukru dovezeného z ciziny?

304000

4.2.2014 17:07

RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka

Emil Robot 46.?.?.?

Reakce na 304000

Nemám dobrý pocit z toho,že jste mne nepochopila,myslel jsem to s ženami upřímě a čestně a poukazoval jsem jen na jejich "neformální mocenské páky",jejichž využívání mi nevadí,pokud jsou ku prospěchu nejen jich samotných,ale i celého lidského rodu....a mají i na mě přirozeně vliv,přestože nejsem ani kůň,ani vůl.

Jedna moje kamarádka mi před lety vyjádřila své pocity po dosažení 40-tého roku věku,že:"by měl být zákon,že by se ženský po dosáhnutí tohoto věku měly střílet....."
Já si to nemyslím a je dobře,že svůj "fenomén nehážete předčasně do žita",neboť jak praví staré,italské,lidové přísloví z ryze mužského světa:

"vecchia gallina fa piu buon brodo"

což znamená že:
"ze staré slepice je nejlepší polívka" [velký smích]

304009

4.2.2014 18:38

RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 304009

Myslíte to s ženami upřímně- ale doufám, že ne jako kdysi premiér Gross s českým lidem.[smích] „Neformální mocenské páky“ mě nikdy v životě nezajímaly, mě odjakživa jako mladou holku velmi zajímalo, jestli si mě muži váží ohledně mé psychiky. Pokud ne, tak letěli jako špinavé prádlo. A myslím si, že je to problém všech těch mužů, kteří skrytě opovrhují ženami- ale ženy jim to pak dávají sežrat a oni se opět a opět donekonečna diví, proč je ty ženy nechtějí a nemilují.

Ta Vaše kamarádka musela být s prominutím pěkná kráva, pokud řekla, že by se měly ženské po čtyřicítce střílet. Tohle totiž říkávali výhradně muži (nikdy ne ženy) z legrace v socialismu. A věk na odstřel byl tenkrát již po třicítce, což mě tyhle hloupé řeči jako mladou holku stresovaly, přestože to bylo míněno v legraci.

Bohužel tenhle neblahý přístup k ženám má i můj sedmdesátiletý bratr. Proto je taky již dlouhá léta pořád sám jak kůl v plotě a už si ženskou k sobě patrně na dožití nikdy v životě nenajde. Protože on také pořád vidí jen mladé tělo a duše ženy ho nikdy nezajímala (je to správný katolík- ženy přece duši nemají). Je to úplně až směšné, jak on staršími ženami opovrhuje- a já ty jeho stesky musím léta poslouchat. Jak jsou bachraté, jak mají vrásky, jak jsou hnusné a nepřitažlivé, i padesátky jsou pro něj velké fuj- ale sám se asi nedívá do zracadla, jak vypadá on sám.[smích]

Ale už toho opravdu necháme jo?

304020

4.2.2014 19:11

RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 304020

"mě odjakživa jako mladou holku velmi zajímalo, jestli si mě muži váží ohledně mé psychiky. Pokud ne, tak letěli jako špinavé prádlo"

To Vás museli zajímat po většině impotenti - je na pováženou, že již jako mladice jste toužila po psychice - to mě by bavilo spíše to Vaše špinavé prádlo [velký smích]

304024

5.2.2014 18:05

RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 304024

ony obvykle "Jarmily" zamlada touží po badatelích v "psychikách"

ale seženou je i tehdy jen za cenu vlastního zašpiněného prádla[smích]

po 30ce touží "Jarmily" jak po prvním, tak druhém - ale obvykle jim zbudou jen sedánky s kamarádkami nad dvojkami a vlastními "psychikami" - a nádávky na celá svět - i na "badatele", co jim zdrhli za mladšími "trofejními" protějšky či si spokojeně užívajícími nesčetná mužská ušlechtilá hobbies a nejevícími zájem o špinění prádla... MoU

304120

5.2.2014 20:16

RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka

baba_Blažková 89.?.?.?

Reakce na 304120

>ony obvykle "Jarmily" zamlada touží po badatelích v "psychikách"

>ale seženou je i tehdy jen za cenu vlastního zašpiněného prádla[smích]

- Není to daleko více vypovídající o vás než o ženách???

Kdo tady pořád řeší šukačku? Ženy?

304133

6.2.2014 17:55

RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 304133

Vážená Babo Blažková, psal jsem o "ušlechtilých mužských hobbies" - myslel jsem tím např. rybaření, kutilství, sběratelství, petanque (nikoliv "petting"[mrknutí jedním okem], diskutování na Zvědavci... atd.
"ŠUKAČKU" se z toho snažíte odvodit Vy, Madame[smích]
Chybí Vám?! [zmaten] [vyplazený jazyk] [překvapení]
MoU

304201

7.2.2014 16:07

RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka

baba_Blažková 89.?.?.?

Reakce na 304201

Jo, jasně. Úplně jsem tady z té diskuze zvlhla.

304265

7.2.2014 17:13

RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka

Moiry 77.?.?.?

Reakce na 304265

To je fakt děs. Vy se k hnutí femen hlásíte a já je odsuzuji.
Kdybych věřila, že všichni muži jsou stejní, jako ta stará neukojená hovada, co tu ejakulují skrze klávesnici, tak se k těm feministkám snad přidám.

304268

6.2.2014 18:07

RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka

Moiry 77.?.?.?

Reakce na 304133

V tomto vlákně padaly masky. [chechtot]
Líbí se mi tahle doba. Kromě vyostření sociálních rozdílů se polarizují i charaktery. Mezi skromnými, moudrými lidmi a osobami nadpozemsky hloupými, kterým už nepomůže ani svěcená, voda vzniká bezedná propast.

304202

7.2.2014 0:33

RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 304202

Raději už spadněte z nad pozemska na zem. I když slavný Soudruh Jaroslav Dietl ústy neméně slavného Soudruha mUdr. STROssMAYERA pro podobné potřeby moUdře pravívával: "...že kdyby blbost nadnášela, tak létáte jak holubička...". A že oba velcí Soudruzi byli dobrými pozorovateli života a "znalci" žen i Žen[smích]

304241

4.2.2014 9:39

RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 303968

Ale o tom to je: Popsal to už trefne Karel Capek v Matce - skutečný válka začne až ve chvíli, kdy ženy a hlavně matky vyzenou "pod svymi VIRTUÁLNÍMI ČI REÁLNÝMI dojmy" muže a HLAVNĚ SYNY s puškou do boje.
Drive se tak stávalo na základe reality. Válku proti Zlému Iráku "zaridila" dcera Kuvajtsvého velvyslance prevlecena za zdravotní sestru, "svedcici" o zlých Iracanech vyhazujícich "neboha mimina" z inkubátoru. Pár let NATO začalo bombardování Srbů v Bosně pote, co Západ navedl Bosnaky, aby zavraždili vlastni lidi na tržišti v Sarajevu - aby byla záminka a zapadni "matky" u TVs se duly pýchou, jak jejich piloti koši Srbsko civilisty.
Drive se ženy do politiky nepletu a přesto ve válkách strádalo méně civilistů, nežli dnes - kdy civilisté jsou dokonce nekolikanasobne více oběťmi, nežli vojáci!!!
Přesto nevidím nikde průvody "souciticich" žen proti válce. Jen type slepice, co se třesou strachy, že zli muslimové dobudou Evropu a donutí ženy (i FEMEN) se (znovu) zahalit[smích]
Paní Jarmila toho skutečně ví o životě jen tolik, co ji naservíruje TV a v ni najate FEMEN & Co. [pláč]

303974

4.2.2014 9:55

RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka

Moiry 77.?.?.?

Reakce na 303974

Tu poslední větu jste si mohl odpustit [překvapení]

303977

4.2.2014 14:28

RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka

jansmith1984 85.?.?.?

Reakce na 303974

Já bych na pí.Jarmilu přísný nebyl...[smích] Není špatným člověkem nebo ortodoxním pokrytcem a za její úpřimnou snahu hledat odpovědi na otázky našeho složitého světa zaslouží ocenění. Blahé paměti jsem se seznámil i s jejími e-knihami "Zvíře jménem člověk" a "Manželství kdysi, dnes ... a zítra?" a asi je možno z nich čerpat mnoho zajímavého.


Jedna věc je ale teorie, hypotézy a spisovatelské střevo a druhá reakce na každodenní životní realitu....[smích]


A proto se pí.Jarmily raději znovu, jako vůdčí členky kohorty zarytých volebních disidentů (tímto zdravím kamaráda duba), zeptám, zda-li, pokud k tomu dojde, odmitné příjmout od nastupující vlády (kterou přeci hrdě nevolila) případnou valorizaci důchodu??? Nejlepší ministr financí ve Vesmíru za Hop-09 Kraďousek valorizace na několik let důchodcům zmrazil a až pod tlakem jim pro rok 14 cca 40,-Kč přidal s tím, že je těžké rozlišit, jestli jako v případě jeho proslulé složenky nešlo o výsměch či pure aroganci...[smích]


Nová vláda (díky tomu, že, narozdíl od klávesových bojovníků a mluvků, nezanedbatelné procento realisticky uvažujících spoluobčanů zvedlo prd-le a šlo k volbám) naštěstí tu sběř v čele s NagyoNečasem, Drábkem, Bendlem, Pospíšilem a proslulým Kraďouskem vystřídala a začíná dávat zděděný marasmus, rozklad a atomizovanou společnost pomalu do pořádku. Pojďme ji držet palce, protože další sklamání a další porci pravicového farizejství by naše společnost už asi neunesla.


Btw a jaké jsou další počiny zmatených bojovníků za lepší zítřky? Krátce před volbami, kdy se rozhodovalo, vznikla další kohorta, tentokrát tzv. babišobijců, kteří již dopředu (světe div společně a v čele s Kraďouskem) varují před Babšem jako před čertem s rohama...[smích] a už zapomněli, co je jejich hlavní babišobijec Kalousek, kterého jedovatý sliz pomáhají distribuovat, zač.

Jak to bude s Babišem až se zorientuje na ministerstvu financí uvidíme, ale ne nadarmo Kraďousek, ze strachu před ztrátou imunity a případným trestním stíháním varuje studenta Plzeňských práv, bývalého člena ODS a skoro kolegu v klubu Pospíšila před vzdáním se poslaneckého mandátu, viz zde.
A Peace se všemi, kamarád,

jansmith[smích]

304002

4.2.2014 17:51

RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka

dub 78.?.?.?

Reakce na 304002

milý příteli, nemohu přijmout, co nedostanu, a to i díky vaší hodné vládě.

a pokud myslíte těch 50 korun, co dostali důchodci, přičemž se ceny základních potřeb zvýšily za poslední 2 roky o 75%, a to i díky vašim milovaným růžovým soukmenovcům, kteří valným dílem přispěli k tomu, že vláda lidi okradla zvýšením daní, tak to raději nikde neříkejte nahlas, mohl byste od těch šťastných důchodců příjemců dostat na držku, že byste se nestačil divit.

kdyby vaše milovaná prasata lidi neokrádala a nechávala jim co si vydělaj, tak by ani žádný důchod nepotřebovali, neb pokud by jim zůstaly daně, a to ani ne všechny, stačila by jen daň z příjmu (jak část placená zaměstnavateli ze superhrubé mzdy, tak část strhávaná z hrubé mzdy zaměstnancům) a dph, tak by jim to hodilo více než jednu výplatu každý měsíc navíc, kterou by si mohli střádat na stará kolena.

ale díky partajnickým parazitům, škůdcům a prasatům na krmníku, která nic neumí a chcípla by jinak, bez parazitování na ostatních, hlady a která nám tu neustále tak vehemntně a vytrvale vnucujete, jsou lidé nehorázně okrádáni a takto nakradené peníze si prasata na krmníku rozdělí na své prebendy a zbytek rozkradou.
takže ty vaše volí bláboly možná uspějí na běžných sračkometech, ale u myslicích lidí s nimi neuspějete.
tož až budete zase někdy obhajovat svá prasátka na krmníku a obdivně hlásat, kolik drobečků hodila na podlahu, tak se také nezapomeňte podělit o to, kolik lidem ukradla a kolik z ukradeného si rozdělila mezi sebe[smích]
(na to, jak zdůvodníte, že si vaše krmná prasata opakovaně navyšovala platy a náhrady, zatímco ostatním zvyšovala daně a snižovala příjmy, přičemž vaši socani v tom vždy hráli přední roli, bych byl zvědav ještě více[smích])

navíc je mi skutečnou záhadou, jak tyto vaše demagogické partajnické kecy souvisí s tématem tohoto článku a diskuse, pane politruk...

304016

4.2.2014 19:46

RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka

jansmith1984 77.?.?.?

Reakce na 304016

Dube, kamaráde....[smích]

Stále bojuješ dávno prohrané bitvy.... Mnohokrát tobě a tobě podobným bylo (bohužel zdá se neúspěšně) zde i jinde vysvětleno, že hubou se žádné pozitivní změny nevybojují.

Že naoko bojovný, ale ve skutečnosti přizdisr-čský přístup volebních disidentů nahrává právě těm, které tak expresivně kritizuješ/te a pokud nejsi sám schopen (ani ochoten) zvednout prd-l a kromě verbální onanie něco pro pozitivní změnu Systému fyzicky udělat, tak je stokrát lepší na tuto nevděčnou práci nominovat někoho schopnějšího.


Můžeme je stokrát kritizovat, ale volby toto umožňují a pokud nejsou občané (za vlivu mediálních kosherpresstitutů) totálně braiwashed nebo se naopak nenechají natolik znechutit, aby se svobodných voleb (podobně jako ty a tobě podobní) nezúčastnili, tak dokáží farizejům, při dobré volbě, jejich huby řádně natáhnout..[smích]

Viz. poslední volba prezidenta, kde pátá kolona Havloidů a maskot nejlepšího ministra financí ve Vesmíru Kraďouska kníže Schláfenberg totálně utřel (a to díky rozumným spoluobčanům, kteří zvedli prd-le a zvolili ze dvou možností osobnost, která je zastupuje). Proto také Zemanovi nemohou bojovníci za pravdu, lásku a demokracii dodnes ve spřátelených plátcích a televizích přijít na jméno..[smích]

Nebo předčasné volby do posl.sněmovny, kde zběř, v čele s NagyoNečasem, Drábkem, Bendlem, Pospíšilem, Němcovou, proslulým Kraďouskem a mnoha dalšími, přišla za hlasitého kňučení o vliv nad penězovody a nyní se snad díky nové vládě začne konečně se sanací státního rozpočtu tak, aby to nezaplatili (jak bylo za vlády farizejů zvykem) jen obyčejní občané..... Bohužel je mezi běžnými lidmi mnoho "pitomců", kteří ani nejdou k volbám a raději si bezzubě stěžují na netu nebo po hospodách.


Všechno souvisí se vším, kamaráde, a proto jsem v tomto vlákně u pí.Jarmily reagoval jak jsem reagoval... A pokud ti to není (jako v případě těch, které nesmíme jmenovat) "echt", tak sorry ....... a jak občas připomínám napiš si hadice, zatím co já si budu psát své matice...[smích]


A Peace se všemi,

jansmith[smích]

304030

4.2.2014 20:46

RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka

dub 78.?.?.?

Reakce na 304030

ano boj s lidskou blbostí je opravdu nejen vyčerpávající, ale evidentně i marný[smích]

neb jen totální debil jde "volit" z předhozených prasat vlastněných stejným prasečkářem a zastupujících jeho zájmy a doufá,že se stane zázrak. tak si volebně onanuj příteli, budeš mít slastný život, protože tak budeš činit až do skonání světa, a navíc tě ona "zvolená" prasátka budou též vždy neustále ojebávat (aniž bys kdy pochopil, jak je to možné), takže budeš mít permanentní orgasmus.
a tvá permanentní agitka jako partajnického politruka příjmově závislého na idiocii ovcí, které vašim blábolům uvěří a "hodí vám to tam", a tvůj postoj a sterilita myšlení jsou tedy naprosto pochopitelné, že...[smích]
a zoufalost a strach, že by lidi třeba nakonec přeci jen pochopili, tě vedou k tomu, že ty své partajnické bláboly sereš úplně všude, bez ohledu na téma a relevantnost, jen když byť jen vzdáleně zavětříš, že bys moh ulovit nějakou další tupou ovci, ze které by něco káplo do partajní kasičky a zvýšilo by to vaši moc.
ach jo, kdybyste vy paraziti aspoň občas inovovali...

304031

4.2.2014 21:29

RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka

jansmith1984 176.?.?.?

Reakce na 304031

Ty mi stále nechceš nebo neumíš rozumět...... I zdánlivě bezvýznamný čin (jako např. zvednout prd-l a jít a zvolit menší zlo) je lepší než s plnou hubou expresivních keců o prasatech nechat to větší, aby z tebe dělalo pitomce. Paradoxně si myslíš, že jim nejsi, že bojuješ za lepší zítřky, ale ve skutečnost jsi svou bezzubou pasivitou nebo velkohybými rebeliemi za užitečného idiota...[smích] Hážeš všechny a všechno do jednoho pytle a zevšeobecňování je tvá ideologická platforma a už to stačí, aby jsi byl, nic ve zlém, za mameluka.


Ano, filozofie volebních disidentů je nechat si nejdříve od farizejů, za soustavného natahování struny, nasr-t a čekat, až bude tlak tak velký, že povede k hromadné revoltě, která podle vás povede k pozitivní změně kosher Systému, ale tak to nefunguje.

Jedině metoda KAIZEN, tj. postupné kroky k lepšímu může navodit poměry, kdy se nezničitelný farizej a pokrytec musí stáhnout do defenzivy a běžný občan se může nadechnout.


Stokrát jsem to tady na tý točně, tobě, pí.Jarmile a některým dalším zaníceným volebním disidentům říkal, ale kde nic není, ani smrt nebere..[smích]


Ty si snad přeješ, aby byl DNES na Hradě prominentní havloid a maskot Kalouska .... a u moci stále vláda farizejů v čele s NagyoNečasem.... Ti by v příštích měsících nevratně dokončili své kosher reformy, jako např. s 2.pilířem rozklad sociálního systému nebo jak několikráte předvedli ještě dále pravicově zvedli životní náklady pitomcům.

Říkáš, že tebe to, podobně jako pí.Jarmilu, nezajímá?? Tak potom na netu nekňučte, že máte malé důchody, brebto...[smích]


A tímto v tomto vlákně končím naší debatu, přesto tvůj kamarád a Peace s tebou,

jendasmithů[smích]

304037

4.2.2014 22:31

RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka

dub 78.?.?.?

Reakce na 304037

tvůj problém je, že nechceš, či nejseš schopen pochopit, že je úplně jedno kdo tam bude sedět, protože všichni budou dělat to, co jim jejich investoři nařídí. a ti investoři v pozadí různých prasat na krmníku jsou stejní. tak to totiž chodí v každé nesvéprávné kolonii, milý "vládče, co o něčem rozhoduje".[smích]

ale chápu, že je to mimo tvé schopnosti pochopit, stejně jako to, že pokud chceš skutečnou změnu, musíš nejdříve starý režim delegitimizovat.
a to jeho poslušnou podporou a fanatickou agitkou nedosáhneš, kdyby ses na hlavu postavil a k smrti "uvolil", čehož je neexistence jakékoliv změny jinam než k horšímu a ve prospěch prasečkářů (investorů-majitelů krmných prasat) za posledních 25 let, bez ohledu na to, jaká prasata si lid při svém "vládnutí" na krmník "zvolil", jasným důkazem.
tento režim nelze, z podstaty, změnit zevnitř, tedy prostředky, které dal otrokům k dispozici a nabulíkoval jim, tedy těm blbějším a prostodušším, že jejich pomocí mohou něco změnit.
nakonec každý bača musí přesvědčit své ovce, aby se podvolily a nevybočovaly z ohrady a pokud možno si při tom myslely, jak jsou sovobodné a jak rozhodují o tom, kam jdou, a ohledně ovčáckého psa si myslely, že je tam pro jejich obveselení a aby jim nebylo smutno.

ale pochopit to je evidentně nad mentální schopnosti některých jedinců, obzvláště pak těch, kteří jsou na parazitování na spoluovcích existečně a mocensky závislí, že...

takže podporuj a legitimizuj zlo, ale nediv se, že nic jiného než zlo nikdy nedostaneš, bez ohledu na to, kolik keců při lovení dušiček napíšeš.

"nikdo není tak totálně a beznadějně zotročen, jako ten, který uvěří, že je svobodný" [cool]

V KAŽDÉM PŘÍPADĚ by však bylo vítané, kdybys při nutkavém pocitu trousit politrucký agitkový spam tak činil jen tam, kde je to relevantní, a neotravoval s tím tam, kde je to silně off topic!

304042

5.2.2014 11:46

RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 304042

Milý Jene, DUB si neuvědomuje, že i Vrchnost (určená nám - GOJ/im KNIHOU) se chová jinak k:
1) Ušlechtilým koňům
2) Prasatům, co se válí ve vlastních výkalech

Jinak se chová Vrchnost (určená nám - GOJ/im KNIHOU) ke Skandinávcům,, kteří jsou schopni PŘEROZDĚLOVAT, VYSOCE ZDAŇOVAT či SOLIDAARIZOVAT.

A jinak se chová Vrchnost (určená nám - GOJ/im KNIHOU) k pravicujícím a zinkajícím Pepíkům a lídlujícím Mařen/kám, co holdují Poučkám Prof. Big Toonnela a Hayek, Friedricha VON či tomu Kníže, co má k lidu blíže.

Pro jedny má Vrchnost (určená nám - GOJ/im KNIHOU) tasky v podobě Výzkumu, vývoje, mobilních technologií, zlé pharmacie.

Pro druhé Vrchnost (určená nám - GOJ/im KNIHOU) tasky v podobě robotáren, montoven či doutnajících skládek a spaloven odpadu.

To je ale na Jarmilu, Duba a další ignoranty Vyšší dívčí. A my s tím, milý Jene, nic neuděláme.

V managementu se tomu říká rozdělení teamových rolí. Nazvěme to tedy např. "Rozdělením GLOBÁLNÍCH rolí" - každému podle jeho PŘEDPOKLADů a ZÁSLUH.

Je to i obdoba biblického "Pomož si, a Bůh Ti pomůže".

Někde dokonce Vrchnost (určená nám - GOJ/im KNIHOU) i její Shabes/GOJ/im nutí oVčany k volbám chodit povinně pod sankcí, aby měli feedback, co je dané GOJ/im v daném čase zač. A jak se mu vede a kam LEVO/PRAVO směřujě, či směřovat hodlá...

Jarmila a/i Dub doufají, že když se "po česku" zbaběle uprdelí na hromadě vlastního hnoje, tak se Vrchnost (určená nám - GOJ/im KNIHOU) chytne za nos, vše vykydá, a na úkor druhých je ošatí, nakrmí a vypíše pro ně bianco grant[smích] v podobě Ovčanského platu - a Jarmila s Dubem si k tomu oVčanskému platu přivydělají či přikradou na černo - jaksi "po Česku"...

Je na to třeba dva = jeden co se o to vyseděním na vlastním hnoji pokouší + druhý co mu to (navzdory puchu) ZBAŠTÍ!

304087

5.2.2014 12:54

RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 304087

Jste se zapomněl podepsat Všeználku, Všudybýlku a Done Chuane. [smích]Jestli Vy jste zvyklý krást, tak já jsem v životě neukradla nikomu ani špendlík. A k volbám už mě samozřejmě nikdy nikdo nedostane, protože to je podvod na entou- což naštěstí nejen já, ale většina lidí už to také dávno vidí.

304095

5.2.2014 14:06

RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka

Emil Robot 46.?.?.?

Reakce na 304095

Trochu se vám vmísím do debaty...
Tak to se brzy poznáme osobně na barikádách,protože předpokládám že se s tím dnešním stavem nespokojujete a povstanete.Já sice volit chodím,ale je to z výše popsaných důvodů "hovno platný" a jinak,než s určitou dávkou cíleného násilí to asi nepůjde...už teď se těším a doufám,že se sejdeme na stejné straně,anebo aspoň "nadostřel....."


PS:už teď Vás vidím jak tu slavnou "Marianne s šavlí v jedné a bambitkou ve druhé ruce a nahoře napůl bez",jak ji namaloval na tom slavném obraze tuším Delacroix.... [velký smích]

304099

5.2.2014 13:49

RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka

jansmith1984 178.?.?.?

Reakce na 304087

Je to tak, jak popisuješ, kamaráde....


Dub a pí.Jarmila jsou smutné příklady naivních pseudobojovníků proti Systému, který oba ve skutečnosti svou bezzubou a neúčinnou revoltou, ve formě volebního disidentství, pomáhají udržovat v chodu. Jejich EGA jim nedovolí pochopit, že lepší vrabec v hrsti než holub na střeše...

A co je nejlegračnější, coby obyčejní lidé odmítáním účasti ve volbách umožňují šábesgojím loutkovodičům, aby jim (jak se prodlužuje jejich čas působení ve funkcích) ještě UBRALI....[smích], viz. Kalouskovy kosher reformy.


Pí.Jarmila si zde "na točně" opakovaně stěžuje, že ji důchod nestačí k rozumnému živobytí a že se drží převážně díky financím od manžela, ale aby zvedla pozadí a pomohla ostatním rozumným spoluobčanům sesadit z rozhodující funkce vrcholného pokrytce Kraďouska, který ji jako ministr financí několik let po sobě nevalorizoval důchod ..... a další panáky v čele s NagyoNečasem, Drábkem a pod., ..... tak to ani náhodou.

To je pod její úrovní, protože ona je ta osvícená .... a jediné co společně s dubem propagují je budoucnost v totalním krachu Systému, který podle nich povede k prozření populace a ke světlým zítřkům... Svatá prostoto.....[smích]


Jsem zvědavý, jak přežije, až finance od manžela případně skončí a ona se bude predátorským kosher kapitalismem protloukat se svým malým důchodem (bez jiných prostředků k živobytí) sama.

Přijme pomoc od politické reprezentace, kterou přeci HRDINNĚ NEVOLILA? Odmítne případnou valorizaci důchodu nebo půjde hrdě do azyláku nebo pod most?


A Peace s ní,
jansmith[smích]

304097

5.2.2014 15:19

RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka

Emil Robot 46.?.?.?

Reakce na 304097

Každá změna systému se musí vybojovat a potom i obhájit, způsob ........"abatyše prdí tiše
každý prd si zapíše
a sto prdů do roka
osvobodí otroka....",ten v tomhle světě nefunguje

304105

5.2.2014 15:46

RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 304097

Přesně tak to je, milý Jene! Vše každodenní okolo nás je POLITIKA: bezpečnost, dopravní obslužnost a infrastruktůůůra, integrovaný záchranný systém, veřejnoprávní média, mandatorní výdaje...
Perličkou podle mne je, že kdyby to za Čechy neřešila Vrchnost a Shabes/Goj/im na úrovni zlé EU, nakydali by si Češi pod sebe ještě více hnoje, nežli Moldované či Stredo-Asiaté. Pravicovali a ohýbali by hřbet, až by se za vrtanými toonnely a hltanými Poučkami prášilo[pláč]
Žádný národ va Střední EUropě nedopustil takovou míru atomizace Věcí společných jako zinkající Pepíci a lídlující Mařen/ky - co se teď třesou nad propastí bídy a před návštěvou exekutora.
A přesně díky Jarmilám, Dubům a dalším moudrým, co si namlouvají, "...že vono samo...". A jen doufají, ze naserou po pod sebe takový kopec, že to "...někdo..." vykydá.

304108

5.2.2014 17:18

RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka

fohat 194.?.?.?

Reakce na 304108

nevím,milý Moudrostraku,jestli Ti uvahy nepoškodilo poškozené čelíčko o mlácení do Zdi nářku,ALE jsou v zaprdlém kráteru bytosti poněkud JEŠTĚ jiné,než viděné se závětří redakcí Britských listu,nebo Haaretzu. [oči v sloup]

304114

5.2.2014 17:57

RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 304114

fohate, pověz mi o nich, zůstávám netrpěliv poznání[velký smích]

304118

5.2.2014 18:45

RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka

fohat 194.?.?.?

Reakce na 304118

jde o to,poněkud zdomácnět,nechat klobouk na věšáku poněkud déle a VETŘÍT se do kapely,jako nějaký RAMPA... [chechtot]

304123

5.2.2014 18:56

RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka

jansmith1984 212.?.?.?

Reakce na 304108

Netragičtější a nejlegračnější zároveň je fakt, že volební disidenti se dokáží vybičovat tak maximálně k exibicím na internetu, a to je asi všechno, čeho jsou ve své hrdinné rebélii schopni.

Vsadím se, že stejný přístup by měli i v případě nějakého velkého povstání proti šábesgojím loutkovodičům a kosher Systému jako takovému. Takovou akci by podporovali maximálně spoza buku a pokud by se to ZVRTLO, tak by to opět komentovali z osvědčené (verbálně expresivní) "ilegality"...[smích]


Problém je, že svými pomýlenými názory indokrinují další skupiny zmatených lidiček z řad běžných spoluobčanů....... Mnoho z nich začíná mít existenční problémy, ale nevadí jim, aby zahodili jediné co v rámci umění možného ještě mají, totiž svůj hlas a nepodpořili ty, kteří se jich v politice vůči predátorům zastanou (to je ten vrabec v hrsti, který je pořád lepší než holub na střeše)... Všechny hodí do jednoho pytle, všechno spláchnou desiluzí a skepsí a náhle jsou v Nirváně.....


A BINGO na závěr je, že se najdou i tací z běžných lidí, kteří dokonce jdou a volí Karla...[velký smích]

Někdo jim podprahově vnuknul, že Karel je cool a Karel jim následně společně s Kalouskem a Drábkem nas-re (či jinými slovy ještě sníží jejich již tak malou životní úroveň - viz Jarmilin roky nevalorizovaný důchod), ale protože je to "šlechtic", tak mu někteří pitomci ještě s rozšířenými zornicemi obdivně poděkují.......A kruh se uzavírá.


Ale vykládej to mamelukům.


A tohle je má poslední reakce v tomto vlákně a Peace s nimi,

jansmith[smích]

304125

5.2.2014 19:59

RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka

Emil Robot 46.?.?.?

Reakce na 304125

Karel není cool,Karel je vool a s ním všichni ti,kteří ho volili,nebo nevoli vůbec.... [velký smích] [velký smích] [velký smích]

304128

5.2.2014 20:08

RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 304125

Jdi už do prdele kreténe a Peace s Tebou.

304131

5.2.2014 20:48

RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka

dub 78.?.?.?

Reakce na 304131

on nic jiného neumí, než neustále dokola opakovat partajnickou veršovánku (vždyť je na tom existečně závislej). a nic víc. všechny dotazy ignoruje, přes opakované výzvy nám neprozradil, kdo nám ho jako má postavit, atd.

a není divu, neb byl postižen partajnickým mozkomorem vyústivším v podivnou logiku a způsob uvažování, jinak by zde s klidným xichtem nemohl nadšeně tvrdit, že když lidi jeho růžová prasátka okradla zvýšením daní měsíčně o stovky až tisíce, tak mají být vděční, když pak důchodcům přidají 50 korun, a mají jim za to líbat nožičky i s prdelkou, protože jsou to ti, kdo jim ho postaví.
asi proto, že když už nemaj kvůli nim na nájem, tak si prej můžou jednou za měsíc zvednout náladu těma 2 pivama a vzývat při tom moudrost a štědrost oněch poblitických parazitů.

a od individua takto blatantně postiženého mozkomorem nelze ani nic jiného čekat. takže se na něj ani nedá zlobit, on za to nemůže[smích]
(ale otravnej ten jeho spam je, protože on nemění prakticky ani slovosled a neustále sem kopíruje veršovánku, kterou dostali od svého hlavního politruka k šíření při nahánění oveček a příspěvků za dušičky do partajní kasičky)

304138

5.2.2014 20:49

RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka

slak 77.?.?.?

Reakce na 304131

Hlasujete za kneset zájmů uzurpátorů. V reálu, kromě pomýlených žvástů, ale to jde evidentně mimo rozsah. Jasně že zpedagogovaní neví že do pytle kořistí tahají neorientující se a navíc za bezzubou letargii mohou být neuvědomělí kacíři řešeni prioritně místo těch co jim říkají ne, protože jsou předpřipraveni jako chutné zkřehlé sousto egregora. Mňam, ale vy to tedy neřeknete tráveni a je vyživující. Bečením si pouze přivoláte baču na řešení stříhání nejenom. [mrknutí jedním okem] Rozhodnutí ničeho je pro ně prokrmující už tak minimálně že je doženete smíchy až k slzám a tak si takové příležitosti vytváří a nenechají ujít a protože se rád směji tak chápu že je zavádění zmotaných baví. [cool]

304139

5.2.2014 20:47

RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka

Riša 193.?.?.?

Reakce na 304125

ááááá... koukám, že už to tady začíná nabírat intelektuální úroveň jak na novinkách seznamu.cz. jen tu chybí perla z tučap. [chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot]

304137

4.2.2014 18:30

RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 304002

Tak kdybych hrál o prachy tu jejich špinavou politickou hru, tak bych řekl že škrtla nesnese pomyšlení že babiš se na něj se 140 milardami keš dotahuje a odhad karbaníka je určitě lepší jak zavádění oveček rejtingovými agentůrami přihrávající banksterům. [chechtot] [mrknutí jedním okem]

304018

7.2.2014 16:29

RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka

ppppp ur (zavináč) stonline (tečka) sk 91.?.?.?

Reakce na 304002

>zeptám, zda-li, pokud k tomu dojde, odmitné příjmout od nastupující vlády (kterou přeci hrdě nevolila) případnou valorizaci důchodu???

Mám za to, že valorizace kopíruje inflaci, a na tu vláda má v nastavených mantinelech pramalý vliv. Spíš má inflaci vliv regulace bank, bilance deficitu. Neríkám tím, že alespoň centrální banku by nemel rídit stát.
Z tohoto pohledu se mi zdá tahle výtka o duchodu bezpredmetná.

Jinak naprostý souhlas s metodou postupných kroku, zmen, "kaisen", mám podobnou zkušenost z jiné oblasti. Dokonce to koresponduje i s lepší účinností vratných zmen ve fyzice. Malé kroky, pokud se ukážou jako chybné lze do značné míry "vrátit" mnohem lépe, než velké nevratné škody zpusobené jakousi revolucí. Také souhlasím s tím, že volit i když "menší zlo" je potrebné čiste proto, že nic jiného delat zatím nejde. I když nesouhlasím s tím, aby váha hlasu treba "závisláka" a "inženýra" byla stejná. Prumerování je nanic, ale je treba nejprve použít prumer, aby šlo neco delat dál.

304266

7.2.2014 19:05

RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka

slak 77.?.?.?

Reakce na 304266

No vy jste zase udeřil hřebíček na hlavičku. Zbavovat se dluhového otroctví jde když se třeba bezdůvodně navýší důchody nebo nevyzkoušeně se stejným efektem základním příjmem, ale to by upíři penězovodu přišli o svou důležitost a mají to pevně pod palcem. Ovšem třeba maďarsko se k obří nevoli unýjky, doporučení MMF, rejtingovců a bank vymaňuje s pasti. Ovšemže že to myslí lépe, pro sebe a milion dvěstětisíckrát opakované bez jiných alternativ v mainstreamu a školství dostupné literatuře nedává většině šanci uvažovat jinak než v položených kolejích a společnost nevolnosti a nerovnosti je tak zažitá že mnohé je hotovo dvacet, když se zmohli na vyžehlené puky [chechtot]

304273

8.2.2014 19:59

RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka

ppppp ur (zavináč) stonline (tečka) sk 91.?.?.?

Reakce na 304273

>Zbavovat se dluhového otroctví jde když se třeba bezdůvodně navýší důchody

Musím priznat, že číst po vás je nekdy dost náročné, nekolik minut mi trvá, když predelám prvotní pochopení vašeho príspevku na úplne obrácené [smích]

Myslím ale, že stejne nikdo duchody jen tak "bezduvodne" navyšovat nebude, státní charita neexistuje. I bez ohledu na chteloby stejný pomer valorizace a inflace. Spíš by duchody takhle "bezduvodne" chteli zvýšit proto, aby zadlužili stát ješte více, a lépe se pak z neho cucalo. Vytvorením "bullsheet jobs" se získá stejný efekt, a drív nebo pozdeji státní zadlužení stoupne. Už jsem si zvykl na pozdrav typu "perpetum nefunguje" (ani v hospodárství, nebo politice).

Kolem Vánoc jsem se bavil v centru a kolem šel chlápek "takyslovák", zvedl ruku a prý "smrt židum". Snažil jsem se pochopit jeho zjev, co asi mel v té dutine na krku, že mu nabídla takové "jednoduché" rešení, a že mezi takovýmahle týpky já mám tady existovat. Takový chlap dal jen najevo, že neumí rešit žádný problém presahující malou násobilku, ale huba mu jde už prasknout. Nerad hodnotím pouze na základe etnika, i když nejaký prumer vždy existuje, a jeho pozdrav bych pozmenil na "smrt perpetu", jinými slovy, "bez práce nejsou koláče, ani klobásy" ať si vybere, kdo co rád.

304317

8.2.2014 21:23

RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka

slak 77.?.?.?

Reakce na 304317

Chápu Vás že odbíháte od tématu a jasně předložené formulace nejdou do vašich zažitých šablon a pracujete s realizovaným. Nicméně je na zamyšlení jak to že to řecko mělo obří administrativu s absurdními zvýhodněními a každého mladého to byl sen i ty důchody byli relativně obří a bez problémů na rozdíl od současnosti se zaměstnaností a dluhovým otroctvím. Statistiky nelžou pokud je nezinvizitorovali. [smích] Já vím v novinách nepíšou, zrovna tak nepsali vše jako před 89. A teď se podržte to bylo před vstupem do zázračné architektury ekonomie EU. Měl jsem neteř na mallorce a tam to šlo také od 10 k 5 a němci měli po žížalkách s výletní destinaci a baleáry (španělsko) po zisku z turistického ruchu chcete-li průmyslu, což by mne do té kategorie nenapadlo zařadit, ale budiž když si to tak ekonomopohádkáři přejí. [chechtot] Věřím tomu že se chcete dopídit pravdy, ale asi je vám to stereotypy zapovězeno a že nepřipustíte mi je jasné jste předvedl že když se něčeho chytíte tak jste jak buldok a na skousnutí by asi pomohl až veterinář. Nadsázka sorry. Že WTC kromě 3. byli odbouchnuté taktickými jadernými pumami 4. generace a ropáci s plynaři s nimi na ložiscích pracují patrně léta létoucí ovšem kvůli spotřebitelům se neví.(nikoliv bombami) a zlí jazykové nemají pravdu když tvrdí že tam zbylo 20% materiálu a zbytek odnesl pyroplastický mrak a s tím půjdete i na onen svět. [mrknutí jedním okem]

304318

8.2.2014 22:21

RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 304318

Jenom dodám aby vám to nepřišlo tak absurdní, tak u neutronek se povídá že za 30-40 dní jde oblast osídlit, jenže jsme o pár 3?desetiletí jinde, no ták.

304321

9.2.2014 11:39

RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka

ppppp ur (zavináč) stonline (tečka) sk 91.?.?.?

Reakce na 304318

>Že WTC kromě 3. byli odbouchnuté taktickými jadernými pumami 4. generace a ropáci s plynaři s nimi na ložiscích pracují patrně léta létoucí ovšem kvůli spotřebitelům se neví.

Hlavne první část považuji za nesmysl, druhou nevím. Vy pane nechápete termodynamiku, jinak by jste pochopil, že její prímý dusledek, radioaktivitu po takové náloži (jedno jaké) nejde jen tak skrýt.

Neexistuje neco jako "studený jaderný výbuch" zjednodušene proto, že existuje matematika. No a v NewYorku snad pár lidí dozimetr má, a nemusel by s ním ani na Manhattan.

304330

9.2.2014 15:49

měřiče radioaktivity

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 304330

Docela mi připadlo divné, že na ebay je v nabídce jen pár opravdových měřáku radioaktivity, přitom různých nesmyslů a eloktronických udělátek tam najdu kvanta. V českých eshopech nikde nic. Tohle je mi už podezřelé.

304338

9.2.2014 17:06

RE: měřiče radioaktivity

Emil Robot 46.?.?.?

Reakce na 304338

Možná by se něco prakticky upotřebitelného a za lidovou cenu dalo sehnat z armádních přebytků v nějakém army-shopu....

304343

9.2.2014 17:43

RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka

slak 77.?.?.?

Reakce na 304330

Vcela v souladu s predikcí, poslouchejte Vás museli vycepovat. [chechtot] Ne vážně, ve hře je mnoho zájmů a rozhodně nejsou čitelné a už ne vůbec křišťálově čisté a mnozí se neštítí ano, zcela čehokoliv. Když odhlédneme od úžerníků nesmyslných nařízení a práci pro práci tak je jí nedostatek. Smyslupná pro blaho všech se neplánuje či jenom jako další zbytečná administrace EU a samozřejmě se sankcemi svébytných kteří si hrají na vlastním písečku a oni by neměli z toho zákusek. Dovolil jsem si převzít celý příspěvek (dodatek vlastně dva) a snad mi bude odpuštěno protože tam vidím značný díl současného marasmu a lépe bych to nenapsal. Tedy i s nadpisem: -
Ve vládě, která má 17 členů, sedí minimálně pět Židů. od pana - r.m.
Židé tedy mají ve vládě téměř třicetiprocentní zastoupení, ač jich prý u nás podle židovské ročenky (American Jewish Year Book) bylo na počátku roku 2012 necelé 4.000. Neoficiálně se sice počet Židů v České republice odhaduje na 15 až 20 tisíc – i to ale procentuálně představuje jen 0,3 % veškerého obyvatelstva.
Od dob Masarykova Československa se – navzdory tzv. holokaustu (nebo díky jemu?) – moc Židů několikanásobně zvýšila. Celosvětově, i u nás. Dnešní doba zkrátka Židům přeje. Už jsme zde zmiňovali citát izraelského Žida Roba Eshmana, který v článku ‘The Wolf’ and the Jewish Problem, který vyšel na JewishJournal.com 31. prosince 2013, napsal:
“Jsme požehnáni tím, že žijeme v době bezpříkladné židovské moci a bohatství, a to nám dělá starosti. Radši ale mluvíme o čemkoli jiném, než o tomto. Profitujeme z ekonomického a politického systému, který je čím dál tím méně spravedlivý. Užíváme neslýchaného bohatství v době, kdy miliony lidí zápasí o holé živobytí na minimálních mzdách, čelíce hladu, nezaměstnanosti, škrtům sociálních dávek, bezdomovectví.”Je smutné, že my, kteří stojíme na druhé straně, tedy obyčejní etničtí Češi, o kterých sami Židé píšou, že často zápasíme o holé živobytí, vůbec nevidíme, kde jsou kořeny našich problémů. Za dob první republiky to lidé alespoň věděli – dokázali poznat, kdo je Žid a citlivě vnímali, když židovský vliv přesáhl určité meze. Vnímal to i Masaryk, ač sám po otci nejspíše rovněž židovského původu.My se ale dnes bojíme o tomto tématu mluvit, dokonce na něj i myslet. Umožňujeme, aby Židé přebírali moc a kontrolovali významná místa našeho hospodářství, politiky a kultury a pak se jen divíme, proč se naší zemi navzdory píli a pracovitosti obyvatelstva nedaří. [velký smích] [velký smích]
Jenom dodám slovy zase jiného, a také odskočím protože jsem to nezmiňoval. Od steve 70, ale ten to pro vás může mít zašifrované zcela [smích] .. "guenelle" je pouze zaminka. Kdyby nebylo, budou obvinovat z nacismu a antisemitismu koho budou chtit - z duvodu - napriklad,
ze za tri roky bude v zime asi...Automaticky kráceno

304345

9.2.2014 17:58

RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka

slak 77.?.?.?

Reakce na 304330

+ dokončení, možná předskočí tak si zkuste zeditovat. dík
ze za tri roky bude v zime asi snezit, nebo taky ne ..... z toho ten fasismus i s tim antiajcikismem doslova sala. V archivech bude zcela jiste nalezeno mnoho faktu, ktere dokazi - ze snezeni je fasista, snehulaci pretiskujou clanky o 4milionove variante a zamrzly potok je antisemitismus ...
A ještě dodám že je co si myslí konzumenti nezajímá a žíly jim netrhá, protože tím čím nás krmí je proslulé odpadové hospodářství i s radiací umrtvělých travin proti hnilobě, plísním parazitům ovoce, zeleniny takže to máme denně na talíři, tedy ti co nekoupí v trhu. [mrknutí jedním okem] Jo a to má potrubí s organismem ve zdraví i s přátelskou mikfloflorou zažívání střev přechodit, a o kamošove hafleti jsem jednou psal že pedigrí pozřel z misky nejdřív následující den až znehodnocené konzervanty umožnili trávení živin [smích] potom můžou být vidět vytahaná panděra podvyživených a zkoušených organismů dostat něco co tam není umožněné. [překvapení]

304346

9.2.2014 18:03

RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka

slak 77.?.?.?

Reakce na 304330

Vždyť jsem psal, že ta téze pyroplastického setrvalého mraku který asi odnesl odhadovaného 80% materiálu se mi zdá reál.

304347

3.2.2014 8:08

Zotroceni dluhem

Fred Brabenec 46.?.?.?

Nouze naucila dalibora housti. Takze Dalibor se naucil myslet a ucit se sam. Stejne tak to bylo za socializmu v Ceskoslovensku z prumyslem a proto byli lide nuceni co dnes nechteji delat "PREMYSLET a tim TVORIT". A toto je zaklad prumyslu, premyslet a tvorit. Ono vsak bylo jednodussi mit vse honem, honem a radeji vse odevzdat do cizych rukou a to je i to premysleni a tvoreni. A tim se radeji stat otrokem druhych, tedy cizincu. Nu a asi chtel se stat Cesky narod otrokem cizincu a proto zahodil svou tvorivost, vynalezavost a pracovitost a tim znicil si vlastni exitenci a tim ztratil skutecnou svobodu. Nema vlastni prumysl a jen si uziva pozlatek ze zapadu, ktera jsou jen na dluh. A tim se stal otrokem cizincu.

303850

3.2.2014 8:32

jééžíš

Dan Jandáč jandac (tečka) daniel (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Promiň, ale to je fakt sračka.

303851

3.2.2014 8:46

Zmíněná pardubická TESLA

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 195.?.?.?

Místo, kde se vyráběl světově proslulý radiolokátor TAMARA, je úplná ruina a bude se bourat, je potřeba parkoviště pro sousední nemocnici.
Ještě jedna poznámka - kdo že se to zasloužil o likvidaci v té době nejprogresivnějšího JZD Agrokombinát Slušovice? To nebyl diletantismus, vše bylo předem zaplaceno (jako ostatně v celé republice). Snad se jednou místo zbožňování bude mluvit o velezradě.

303852

3.2.2014 15:34

RE: Zmíněná pardubická TESLA

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 303852

Teď už se to taky mezi prostým lidem celkem naplno říká, i když je to zatím houby platné. VELEZRÁDCI, VELEZRÁDCI, VELEZRÁDCI.

Prakticky kam se podíváte do politiky, tam jsou velezrádci za západní prachy. A nejen tam, skoro každý trochu vyšší management a "podnikatel" je to samé. Takže Češi už nevlastní prakticky prakticky ani jeden náš dřívější podnik nebo továrnu. Špína.

Proti poctivým lidem kteří si vydělávají skutečnou vlastní prací, třeba i živností nebo jinak po "kapitalisticku" samozřejmě nic nemám.

303896

3.2.2014 10:08

Nostalgické hrabání v minulosti

Moiry 77.?.?.?

Jak bylo, co bylo, proč bylo a co je pro změnu dnes je nad slunce jasné. O tom už jsme se tady na četných seniorských diskusních dýcháncích dohodli. Analýza hotova, informace předány, viníci odhaleni, zloději nepolapeni, zločinci nepotrestáni, slepí zůstali slepí a efekt informovaných prohlédnuvších je stejně nulový, jako těch slepých.
Když jsme tady všichni tak moudří a zkušení, nebylo by na místě vymyslet řešení, jak z těch sraček ven?

303861

3.2.2014 10:34

Schopnosti a jejich (ne)využívání

pje 80.?.?.?

Za bolševika jsme tu měli spoustu nesmírně schopných lidí od vývojářů, výzkumníků a technologů až po kvalifikované dělnické profese (neb tehdejší propaganda trefila do černého podporu převažující části populace). Nebyly využity prostě proto, že bolševik u moci by byl ohrožen, kdyby se všechny zásluhy neformálně přiřkly lidem. Dnes jsou propagandou velebeni všichni "úspěšní" bez ohledu na způsob, jímž svého "úspěchu" dosahují. Přitom nejsou kvalifikovaní svářeči, mechanici, nástrojáři, ale ani ekonomomové. Informatici jsou placeni za substituci práce kapitálem, aniž tuší důslesledky. Kdyby propaganda začala velebit poctivou a kvalifikovanou práci, odpovědné podnikání a kulturní chování v rámci tohoto národa, pak by vše opět začalo mít smysl.

303863

3.2.2014 10:52

RE: Schopnosti a jejich (ne)využívání

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 303863

Staré pověsti české za 500 let...


Malá dcerka se v roce 2513 ptá svého otce:

Tati, dneska jsem zaslechla,

že prý kdysi žili v nějakých Čechách

nějací Češi, slyšels o tom něco?

Samozřejmě maličká, prý právě podle nich se dnes říká: "ty seš blbej jako Čech!"

Aha, a kde ty Čechy byly?

No, to se přesně neví, ale asi někde ve střední Evropě.

A to vážně byli tak blbí?

Asi ano, prcku, podle pověstí si prý rozprodali a vytunelovali vlastní zemi, jejich vláda nechala lidi umírat, protože náklady na léčení si nemohl slušný člověk dovolit, a pokud ano,brzy zemřel zadlužený hladem, protože lichvářství bylo posvěceno na byznys. Za vrcholné představitele si postupně volili kdejakého lumpa, jeden prezident dokonce pustil lumpy a darebáky ještě dříve než je stihli potrestat a zabavit jim, co nakradli. Ti Češi si zlikvidovali zemědělství a průmysl a tím vzali lidem práci.

Prodávali jedovatý alkohol, dováželi a draze prodávali odporné a nezdravé potraviny z jiných zemí jen proto, že byly levné a dalo se na nich zbohatnout. Kdo se bránil útočníkovi, toho zavřeli a útočník byl ponechán na svobodě a ještě odškodněn.

Vyživovali si z vlastní kapsy cikány a jiné darebáky, a stali se poskoky cizích mocností.

Dokonce i zákony dělali takové, aby vyvolení mohli beztrestně krást a prostí lidé to spláceli z obrovských a nesmyslných daní.

Ale nejspíš to jsou jenom povídačky, tomu se nedá věřit.

To se jenom tak říká, víš, protože podle výpočtů tak blbý nikdo ani být nemůže!

303865

3.2.2014 11:57

RE: Schopnosti a jejich (ne)využívání

mtre 37.?.?.?

Reakce na 303865

bééééééééééézvadné.!!!

Ale může !!! V české pr... i voda teče do kopce. Na stranický příkaz: Nic není nemožné. Toyota a český sráč.

303874

3.2.2014 20:55

RE: Schopnosti a jejich (ne)využívání

Yenkí 89.?.?.?

Reakce na 303865

Jak vidět, tak můžou. Dokonce znám několik takových. Lidí skromní, pracující, moc nevydělají, žijí spíš podprůměrně a volí ODS. Prý co si tady povídáme, je komunistická propaganda. A komunisti jim chtějí jenom zle. Řídí se oficiálními zprávami a ani 25 let krachu této skvěle demokracie, jich nepřesvědčilo, že by to mohlo být jinak. Vůbec nepoužívají svůj rozum. Na východě jsem slyšel takové přísloví, že kdo žije podle cizí hlavy, tak ať do svoji nechá nasxxxrat.

303937

3.2.2014 11:39

Polovodice.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

No neviem,neviem v polovodicovom priemysle sme boli asi cca 20-30r
pozadu.Brzdila to doktrina,ze kybernetizacia berie ludom pracu(nie ze by to nebola pravda,ale na zapade im to bolo jedno,nasli im ine zaradenie).Zmena dokt.prisla uz neskoro zaciatok 80r.Asi najvacsi pokrok(zkopirovanie)nastal v NDR chipy 80386,U880 (Z80)uz mali,ale neskoro.To su len vrcholy ladovca,nebavim sa o radach 74XX(original Texas instruments r.63)ktore zrali ako tank a dali sa kupit,len za mesacneho splnu pri spravnej konjunkcii saturnu s venusou...(moj pripad pri zhanani MH7400)ani na pmd85 sme neboli schopny vyrobit sami vsetky komponenty,dovazali sa zo zapadu,alebo licencne kupene cez polsko,NDR o dalsich suciastkach sa bavit nemusim.Vstupne GaAs mesfety v sat. tuneroch ani neboli v plane...A ktore ze to boli vyrobky,ktore boli konkurencie schopne?,Vcr Avex?(pasivne suciastky tesla,aktivne philips,siemens),ked sa zacal vyrabat v tesle BA(asi v cz by to urobili lepsie),bol cca 5r. stary kompletna kopia Philips.Jedine tusim tesla litovel vyvazala gramofony do NSR(liptovsky hradok).A este na zaver...neporovnavajte terajsiu spotrebnu elektroniku z nasou z 80r.Porovnavajte vtedajsiu el. z vtedajsieho zapadneho bloku a casovo subeznu el. u nas,kde TVP stal v NSR 1.plat,u nas 6.a samozrejme kvalita bola neporovnatelna v prospech zap.bloku.(kedze to vsetko boli kopie fa Grundig a spol,na co mali aj patenty,len vychodny blok ich okopiroval,co im bolo sum a fuk,pretoze pouzivali uz koncepcne pokrocilejsie riesenia)
Autor clanku bud trpi selektivnou sentimentalnou poruchou pamati,a urcite o sfere el.nemal ani sajnu...alebo bol syn nejakeho zapeceneho komunistu,pretoze nebolo z coho vyrabat konkurencie schopne vyrobky,a aj keby tam nebol husak.

PS.Mam amaterske radia od zaciatku ich vydania tj.od roku 52,el sa venujem 30r. kde to krivanie bolo citatelne nielen medzi riadkami...
Hlavu hore,treba pracovat na sebe teraz a neobzerat sa nostalgicky stale do zadu,minulost sa neda zmenit.
PS2:Nezapodievajte sa niecim,co nemozte zmenit,hodte to za hlavu,lebo vam z toho pr*jebe. [překvapení] A netreba zabudat,ze sme prehrali studenu vojnu.

303871

3.2.2014 13:33

RE: Polovodice.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 303871

Troufám si tvrdit, že čínští soudruzi byli v polovodičové elektronice ještě víc pozadu než tehdejší ČSSR. Také běžně bydleli v obytných jeskyních s centrálním ohništěm, pro vodu chodli do společné studny pro celou vesničku, hygienu a toaletu řešili v místním potůčku.
Dnes si od nich kupujeme noutbůky a věrchuška povinně nadává na komunistické zločiny staré přes šedesát let.
Pročpak, abychom neviděli, že jsme mohli být hospodářsky mnohem dál než je dnes Čína?

303886

3.2.2014 16:10

RE: Polovodice.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 195.?.?.?

Reakce na 303886

A cim to asi je?Keby im tam nepostavili fabriky(aj vyzkum vacsinou importovanych z japonska,ved mali aj preco za druhu svet. vojnu),tak su stale tam...,stale sa mame daleko lepsie ako oni...priemerny obcan. ciny
Je toho viac,ale vacsina naroda otvara hubu,len v krcme.A to je nas problem.
Ked si budeme prat ponozky HDP nevytvorime,jedine peniaze vytvara priemysel.
Je o tom seria dokumentov,pod nazvom Made in Japan.Doporucujem.
Inak zbytocny clanok,ktory ospevuje minulost...

303899

3.2.2014 17:53

RE: Polovodice.

Bavor V. 83.?.?.?

Reakce na 303899

Tak na tohle téma se už namluvilo a napsalo hodně. Pro tentokrát doporučuji dva odkazy http://www.china-business.cz/cs/poradna/jak-se-cina-dostala-tak-daleko
a obecně http://poznamkypanabavora.wordpress.com/2014/02/03/je-cina-novy-idol-1-dil/

303913

3.2.2014 18:47

RE: Polovodice.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 303899

Minulost nikdo neopěvuje, jen se kladou nepříjemné otázky, na které zastánci současného marasmu neznají odpovědi a nejsou s to si přiznat, že je něco špatně. A nemáte pravdu, čínský pracující se zas tak špatně nemá, protože jeho ŽÚ se plynule zvyšuje, nemá strach z budoucnosti. Západní materiální bohatství založené na dluhu není bohatství, ale otroctví. Co myslíte, že se stane, až zase praskne jedna obrovská finanční bublina, třeba ta se sliby, kterým se říká finanční deriváty? Pro prostého číňana nic hrozného, bude pracovat a žít jak je zvyklý. Pro nás to bude katastrofa.
Píšete správně, průmysl. Ale když není náš, tak co s tím, zisky odplynulé jinam naše HDP nezvýší.

303920

3.2.2014 13:46

RE: Polovodice.

ppppp ur (zavináč) stonline (tečka) sk 178.?.?.?

Reakce na 303871

bolo to možno ešte trochu inak...
nikto nám nekázal vyrábať špičkové GaAs fety, ani extra mikroprocesory, aby neschopnosť v tomto bol dôvod na odpísanie celého priemyslu. Ak by som to mal pripodobniť, tak zrušme komplet všetky 2 ligy, a nechajme si iba jediné mužstvo, čo na tom, že nebude mať s kým hrať. Mohli sme robiť ostatné veci, nie všetko bolo zlé, a aj ešte dnes sa vyrábajú mnohé veci horšie.
Ani nikto nekázal okamžite prejsť na satelity, keď boli aj dôležitejšie veci na starosť. Ja doteraz satelit nemám, ale v neďalekej osade ho majú skoro všetci Rómovia, pritom to pre mňa nebol najmenší technický problém mať to hoci zadarmo. Video som tiež dostal po niekom, kto si kúpil nové a išlo pár hodín.
S kvalitou TV to tiež nebolo až také zlé, nebolo všetko kópie "Grundig", a videl som hromadu západných TV po konštrukčnej stránke vo viacerých prípadoch poriadne odfušované, nezvládnuté. Kedysi som ich opravoval, stovky. Nie videá a TV robia ekonomiku. To sú tie naše herné komplexy.
Slušovice zlikvidoval Havel a spol., aby nešlo argumentovať, že hospodárstvo bez jeho predaja môže fungovať aj lepšie, a že nie v tom je problém. Slušovice sa čiastočne položili aj sami, lebo PC predávali pridraho, a s prívalom peňazí do mozgu prestávali racionálne uvažovať. Licenciu na dovoz PC získali aj iní, ale výroba zostala nezvládnutá, každý aj chcel zbohatnúť rýchlo a hneď, kontrola a ochrana trhu namierená skôr proti dočiahnuteľným vlastným, než anonymným ktoviekde poschovávaným cudzím. Mentálna lenivosť a zaostalosť.

303887

3.2.2014 15:52

RE: Polovodice.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 195.?.?.?

Reakce na 303887

Mesfety neboli zmyslane pre ciganske satelity. [chechtot] Boli zmyslane pre telekom priemysel.TVP .som robil od r.95,v case ked ich nosily zaudeni spoluobcania.Pri itt,grundig,philips som si nevsimol nejake sfusovane konstrukcie a ked boli tak goldstar(LG)a podobne sracky.a netvrdim,ze to bol priemysel.(to bol len priklad)A ohladne Slusovic...dobre dotovana vykladna skrina CSSR,absolutne cenovo mimo,ako spominas.Akeze cipy tam vymysleli?...nic len zopar softov.Co bolo konkurencie schopne boli len JRD a strojarsky priemysel,ale aj ten uz bol bez nc nepredajny.
Momentalne sa zapodievam renovaciou simodrive610 rok 1985.Sinumerik 3 ,dost tazko bolo u nas nieco konkurencie schopne,a to sa nebavme o 3phase synchro servach (nevedeli sme robit ani permanentne magnety)Beznadejne sme to zmeskali.A to mozme byt radi,ze to nepadlo po roku 1990 s nastupom www,by sme boli na urovni KLDR.A posielali by sme si spravy post.holubmi
A...potom to vsetko rozkradli synacikovia kovanych estebakov a rozpravky RVHP bol koniec. [bliji] A v tom srabe kde sme hladajme chyby aj v sebe.
Su to nasi manageri,ktori sa predhanaju v znizovani platu pre nasich ludi
aby sa zapacili zahranicnim investorom...(analny aplinisti)eto vsjo [bliji]

303897

3.2.2014 18:32

RE: Polovodice.

Murkoslav 188.?.?.?

Reakce na 303871

Ja to nevidim tak kriticky ze sme boli pozadu az 20-30 v polovodicoch. Boli sme pozadu mozno 8 rokov za beznym priemerom a mozno 15 rokov za technologickou spickou tej doby. Pocitace tiez neboli na zapade vsade nasadene a vsade pouzivane.

Co sa tyka MH7400 tak ja som ich v pohode vedel zohnat v obchode v akomkolvek meste. Myslim ze stali okolo 15-20 korun. Pisal sa rok 1987.
A co sa tyka PMD-85, tak tiez sa v nom pouzivali najma sovietske suciastky. .. Samozrejme chybovost vyroby polovodicov v RVHP bola obrovska. Vystupnou kontrolou nepresla vacsina obvodov. Vtedy by sme este dokazali na technologicky vlak naskocit.. Ale skusme sa zamysliet kolko rokov sme pozadu teraz ? Podla mna je to teraz ovela horsie. Dokazeme robit komplet od spickoveho vyvoja technologie az po finalny vyrobok ? Napriklad SSD hardisk alebo dokonca procesor ? Nedokazeme. Je to horsie. Sme pozadu 30 rokov. Ale teraz.

V roku 1985 sme aspon dokazali vyrobit procesor MHB8080 ktory bol vlastne okopirovany procesor Intel. A dokazeme teraz okopirovat sucasny procesor Intel ?? Ani nahodou. Zdochol tu pes.

303919

4.2.2014 6:48

RE: Polovodice.

M.P. 194.?.?.?

Reakce na 303919

I já se přidávám. MH7400 jsem neměl problém absolutně sehnat a kupoval jsme jich docela hodně a často. A také mluvím někde o roku 1984.

Kolik zemí dnes dokáže udělat komplet techbnologii? A pokud máte pocit, že jsme pozadu za někým, tak mi ksakru vysvětlete – a to by mě velmi zajímalo – jaktože když vyhoří jedna továrna na hard disky nebo na ramky, tak se celosvětově zdražuje. Jen takový malý šťouchanec do vašich nesrovnalostí. Kdyby každá vyspělejší země vše komplet vyráběla, tak jednak vyhořelá továrna ceny nezmění.

Vyrobit SSD je směšně jednoduché.

Procesorů se vyrábí všude hafo. Možná vás to překvapí, ale není jen Intel procesor. Jsou i takové drobnější, třeba do mobilů, nebo do palubních počítačů aut a letadel, nebo do routerů, atd. A vyrobí se jim mnohonásobně více kusů, než do PC.

Mám dojem, že debata o „zaostalosti“ elektroniky najela směr do oblasti sci-fi, pravdivost –10.

Miloslav Ponkrác

303963

4.2.2014 9:50

RE: Polovodice.

slak 77.?.?.?

Reakce na 303963

Protože ta jedna fabrika která vyhoří je třeba pojištěná, těch příčin může být mnoho a důvodem může být právě zájem rozkolísat ceny či tomu restaurovat - výrobě zmíněného hodnotu. Ten provoz musí být vykoumaný a profinancovaný tak že pro státy je to s říše snů a ti dravci investoři jsou jak víme všehoschopní a právě blahobyt lidí je jim když né překážkou, tak trnem v oku. Neříkám že za každou krizí jsou nenažranci ale je to systém. Že patice je dražší jak činný procesor je jasné ovšem v obřích sériích jinak vývoj a vše se musí zaplatit a pokud se to přestává vyplácet a kurvítko tam nedali protože to by bylo první co by se profláklo jako systémový trojský kůň i koumáci jsou a naimplantují to tam přes program. Je to systém krizí a budou znovu a furt protože se vyplatí a oligarchové se dávno vymkli z moci lidí a s politiky si hrají kašpárkové divadlo. Možná to neplatí v Číně protože tam podezření ve věci korupce netolerují a jednají podle toho komu to prospělo a na právnické hrátky nedají a tedy zažehnáním nejistot lidí holt prosperují. Vláda peněz je ta nejhorší možná a to se v celém kdysi třeba sporně prosperujícím blokům po zrušení soutěže mezi východem a západem vymstí jen a pouze použitelným trhem. Jo a stát jako firma je konec pro všechny nezaměstnance což jsou z mnoha důvodů jako děti, důchodci většina a je nezajímá naprosto co bude a jaká je perspektiva, jen okamžitý profit, to musí dělat civilizovaný stát, ale s navolením si bulíků buliky si lidé kopají hrob a volí sestavy, zopakuji co už jsem napsal, škrtlova bohůšovice dobrých křesťanů vnitrostranicky se korytících podlokajníků, oligarcha co si kapsu nevysype a fénix co je patrně řízený ze spovědnic kdoví odkud je zadělávka na tragikomedii jak u blbejch na dvorečku.

303975

5.2.2014 2:41

RE: Polovodice.

M.P. 194.?.?.?

Reakce na 303975

Já jsem to napsal hlavně proto, abych upozornil na blábolení většiny (ne-li všech) příspěvků o brutální zastaralosti české elektroniky.

Tyto příspěvky jsou tak ustřelené a mimo realitu, že srovnávají českou elektroniku s vysoce progresivním stavem, kde údajně jsou ve světě. Akorát, že tam zatím, kde předpokládají světovou elektroniku, svět zatím NIKDY nedošel a možná ještě 200 let nedojde. Pak se jim snadno dokazuje, že jsme byli sto let za opicemi.

A předpokládám, že stejné blábolení a ozastaralosti bude ve většině dalších oborů.

Dnes neexistuje mnoho států či firem, kteří by si byli schopní vyrábět všechno z elektroniky. Nezvládá to (a nikdy nezvládala) ani mamutí firma Intel či IBM. Ale to vůbec nebrání kritikům, aby myšlenku, že to, že Česko(slovensko) nebylo schopno vyrábět vše od a do z, je důkaz zastaralosti.

Prostě mě už sýří příspěvky o elektronice, kde vidí světovou trávu zelenější o 200 let napřed, než ve skutečnosti je. Takové příspěvky jsou pouze výmyslem fantazie, a kromě zaslepenosti jejich autůr nedokazují nic jiného.

Miloslav Ponkrác

304061

5.2.2014 2:50

RE: Polovodice.

M.P. 194.?.?.?

Reakce na 303975

slak: „Protože ta jedna fabrika která vyhoří je třeba pojištěná, těch příčin může být mnoho a důvodem může být právě zájem rozkolísat ceny či tomu restaurovat - výrobě zmíněného hodnotu.“

Pane slaku, Vy jste nepochopil princip. Baronové Prášilové výše mluvící o světové elektronice mluví o tom, že každá země s vyspělou elektronikou je schopná si vyrábět všechno. A s tímto staven srovnávají socialistické Československo – a jasně jim vychází, že jsme byli v době pazourků.

Realita je taková, že takový stát, který by vyráběl všechno z celé elektroniky nikdy neexistoval a nikdy toho nebyl schopen. Baronové Prášilové výše zřjemě kouří velmi kvalitní drogový materiál, který jim zatemnil úsudek.

Realita je taková, že většinu věcí vyrábí tak 2 továrny, sem o několik více. Právě proto se zavřením JAKÉKOLI JEDINÉ továrny – lhostejno, zda z důvodů spekulace či neštěstí – prudce změní cena směrem výše. A nejenom to, často nastává i kritický nedostatek dané součástky.

Kolik si myslíte, že je továren na hard disky? Na LCD panely? Na ramky, na …?

Uveld jsem to jako důkaz, jak málo (přesněji žádný stát) nikdy za celou historii, zdůrazňuji nikdy, nedosáhl kompletní soběstačnosti v celém rozsahu elektronických produktů. Srovnávat proto Československo s tímto stavem, a dokazovat na tom zastaralost, to chce hodně velkou zaujatost, nebo nedostatek kognitivních schopností, řečeno psychiatricky. Rozhodně to nesvědčí o reálném vidění.

Miloslav Ponkrác

304062

5.2.2014 6:48

RE: Polovodice.

slak 77.?.?.?

Reakce na 304062

Určitě. A i oni podléhají poptávce kterou nezavrhnou a určitě se snažit mít výrobu segmentů všeho je kontraproduktivní. No ovšem technologické bariéry s ohledem ekonomie politicky a především vojensky jsou. Určitě není problém vyrobit téměř cokoli, otázkou je cena investice na průmyslovou výrobu. Jedno vím že když se zaváděli G procesory do finálních produktů spotřebitelského trhu tak tak už měli funkční prototyp 32G. To je jedna věc a ty výkonové řady mají naplánované tak aby si výkonnějšími a lacinějšími nelikvidovali dříve vyvinuté a to lepší a lacinější výrobně až po tom co bude nasycen trh který zjistí potom že má koště místo vysavače a tak je to furt dokola. [chechtot] Kde jsou technologie dneska je otázkou, když se počítá prý rok ve vojenském výzkumu za 44 let běžného a neutajovaného [překvapení] Ale to jenom ukazuje na to že se není čemu divit že se technologie kradou [smích] protože ani 1000 popelek byť skromných a pracovitých je pohříchu nenahradí a žijeme ve zvláštní době upadajících podmínek pro lidi sloužící mamonu a na druhé straně čím dál většího odstupu špičkových technologií a vlastně tu běží souběh podmínek společnosti směřující k pravěku a technologie která zaskakuje i protřelé pohybující se v oboru. Dokonce jsem někde zahlédl že existuje svědectví z 50 let z používání mobilů manželkami okolo nějakého výzkumaku z tržišť, kde jezdili kočáry a koňské povozy a nejenom že to mu věřím, ale se i směju že na špičku dnes možně používaného jsme na tom asi podobně. [velký smích] Dokonce bych řekl pokud se čtou myšlenky a ovládají mysle lidí tak by volby odpovídali i se záměrnou degenerací [překvapení] [cool] na snadné využití až exploataci, fuj. [oči v sloup]

304066

6.2.2014 18:55

RE: Polovodice.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 303919

Sucasny intel neskopiruje asi nikto,ani konkurent AMD nevie urobit pipeline so spekulativnou predikciou,vetvenia programu s vysokou uspesnostou(to je to know-how)A pravdepodobne na 8080 tesla kupila,vysmelila (KGB,STB) a uz vtedy mal 11r.(april 1974)A este mi kolega co robil v tesle BA(neskor avex,pracoval vo vyvoji) rozpraval ako rusi kopirovali avex zbrusovanim vrstiev jednotlivych cipov.Z desiatich privezenych fungovali 2.,to bol rok asi 1987.Nakoniec to popisoval tusim jiri Vackar
zaciatkom 90r. v uvodniku AR. v akych problemoch sa topili jednotlive tesly.A to bol pan zo starej skoly... http://en.wikipedia.org/wiki/Vackář_oscillator
A to ze tu zdochol pes je uz davno jasne.

PS:Mne sa ten obvod v NR a NZ nepodarilo zohnat.Zohnal som ho nakoniec z nejakej starej dosky,kde ich bolo pozehnane.

304209

4.2.2014 6:01

RE: Polovodice.

Norman redakcia (zavináč) nadhlad (tečka) com 85.?.?.?

Reakce na 303871

Polovodič napísal:
Hlavu hore,treba pracovat na sebe teraz a neobzerat sa nostalgicky stale do zadu,minulost sa neda zmenit.

Toto je najtupejší prístup, aký môže byť.
Treba sa neustále obzerať do zadu, aby človek vedel, kde je a hlavne kam smeruje. Nie aby mohol zmeniť minulosť, ale aby mohol zmeniť budúcnosť.

Ja chápem, že sú niektorí, povedzme to slušne, mentálne úzko špecializovaní technici, ktorí vidia svet tunelovo (sám som technik). Ale nechápem, prečo takí ľudia lezú do debát o spoločnosti a filozofii spoločnosti, o ktorú sa, ako sami napíšu, netreba zaujímať, ale treba slúžiť novým pánom, pracovať (na sebe a nových pánoch) a hladať chybu v sebe.

A ešte do zahraničných ... ergo, vidíte, toto máme na Slovensku na tony, to je na zúfanie.

303959

6.2.2014 18:24

RE: Polovodice.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 303959

Lepsie je vyplakavat nad rozliatim mliekom...(to je fakt racio),to je len k tomu tupemu pristupu.Zivim sa sam uz 20r,nepcham sa nikomu do analu,chcel som len popisat situaciu z toho obdobia(v com robim,perabky cnc),...ty momentalne mentalne siroko specializovany technik,ale chapem sluzit SSSR bola asi tvoja napln. [oči v sloup]
A kto ze si ty,ze si dovois mentorovat,kto bude liezt do debat a kto nie?
A pod tu poslednu vetu sa podpisujem,ale v opacnom garde...

304206

4.2.2014 19:45

RE: Polovodice.

Jozko 212.?.?.?

Reakce na 303871

TESLA L. Hradok bola jedinym podnikom VHJ Investicna elektronika, ktora vedela a zarabala USD. Z zarobenych USD jej ostalo 20-25 perc. na reprodukciu, bez rozvoja, ostatne ostali v Prahe. Nepomahal a nepomohol ani Husak, ani Lenart.
Husak, Strougal a i. boli inteligenti, na rozdiel od ceskych a slovenskych strejdov typu Jakes a Bilak, Lenart. Myslim prave tito strejdovia to posrali a zapredali, chybala im uroven a format. Po 68r. to tu chvilu bezalo na exploziu nadsenia a tvorivosti v 68r. a potom zdochol pes. Strejdom sa nepodarilo ani to co madarskym strejdom, aby neleiezli ruskym strejdom do prdele.
Uroven a format mal aj riaditel TLH, ktori s dalsimi mladymi ludmi vtedy samozrejme komunistami dotiahol kanadsku licencnu vyrobu ustredne Mittel. Splacali ju a zarabali pre VHJ vyrobou pre Mittel. Podarilo sa to aj vdaka byvalemu kolegovi a emigrantovi v Kanade. Tak nam do telocvicne SPSE v 1977 dotiahli elektronicku ustrednu riadenu uP. Zazrak. Hoci boli komousi - boli menezeri, zo strejdu menezera nespravis.
Potom tento direktor daval do poriadku Teslu Orava a katastrofalnu kvalitu vyrabanych TV. Zacal stornom nakupov nekvalitnych suciastok z Ciech a Piestan. Strejdovia isli vyskocit z koze, neustupil, spravil poriadok vo fy a kvalita isla hore.

304029

4.2.2014 23:41

RE: Polovodice.

čěf 94.?.?.?

Reakce na 303871

No nevím nevím, souhlasil bych s odhadem jiného diskutéra, že zpoždění bylo cca 15 let za světovou špičkou. Ale jak dopadne porovnání dnes? Není co porovnat, v halách bývalého ČKD Polovodiče je dnes Bauhaus. Místo české výroby polovodičů německý prodejce prken, smetáků a konví. Jak symbolické.

304047

3.2.2014 12:05

KSČM, ODA, ODS - to jsou příslušníci jen různých generací stejných rodin

r.m. 94.?.?.?

starší nás prodali rusákům a mladší hebrejcům ze všech koutů světa

303877

3.2.2014 13:10

RE: KSČM, ODA, ODS - to jsou příslušníci jen různých generací stejných rodin

slak 77.?.?.?

Reakce na 303877

A na her many a her berty ti šťastnější pracují do výhozu a exekuce. [chechtot] [chechtot] [chechtot] z kolika % je to reál? To není od nula k nule pojde, nižší životní úroveň se stresy a hrozbami dříve nevídanými a většina by nakukujíc do NSR si to ani nepřipustila, ovšem je pravdou že jestli někde byl a je socialismus je právě tam a táhne únyjku i když je moloch stahuje na úžer dominance a majoritní postavení na zneužití a hle odkud, no přeci od bank, že. Tenkrát se nikdo nepřetrhl a když si pustil hubu na špacír tak zpravidla nebyl kádrová rezerva a z práce ho nevyhodili teď zametá s lidmi nekompromisní koště zvrhu mamona, pardon trhu neviditelné ruky. [překvapení] [mrknutí jedním okem]

303882

3.2.2014 13:03

OPĚT JAKO MINULE. ŠPATNÉ AXIOMY A Z NICH VYVOZENÉ ŠPATNÉ ZÁVĚRY

Roman 212.?.?.?

Vážený pane, obávám se, že zde máme typický střet VUT Brno a ČVUT Praha... Spřádáte jedno přes druhé, hromady protimluvů a nemá to žádný věcný smysl.
1. jaké podniky za reálného socialismu vyráběly zboží, které bylo konfrontováno s konkurencí na volném trhu (tedy rozhodoval zákazník, nikoli Ústřední plánovací komise)?
2. V jakém objemu (jednotky, cena...) bylo toto zboží prodáno na volném trhu a v jakém exportováno?
3. jaké současné podniky vyrábějí zboží, které je konfrontováno s konkurencí na volném trhu (téměř všechny s výjimkou energetických, vodárenských, Agrofertu a všech příjemců eurodotací)?
4. V jakém objemu (jednotky, cena...) je toto zboží prodáváno a v jakém je exportováno?
Položte proti sobě tato čísla.

Protože RVHP nebyl konkurenci volný trh, hned na začátku nám zbydou pouze vývozci do západní Evropy, kterých bylo minimum (Petrof, Pilsner Urquell, Amati, Budvar, Zbrojovka, vyvezlo se pár Delfínů a Albatrosů, nějakou biochemii a nové plodiny vyvezly Slušovice a už mne nenapadá nic, co se tehdy dalo vyvézt na volný trh a prodat za cenu tržní (bez dotací)).
Dnes tvoří export většinu HDP ČR (viz. ČSÚ), naopak domácí poptávka klesá, tedy žijeme zejména z vývozu a asi nemá smysl jmenovat 90 % společností v této zemi fungujících jako příklad prodeje na volném trhu. Naopak můžeme jmenovat společnosti, které ani dnes na volném trhu neprodávají a fungují stejně, jako totalitní (ČEZ, Agrofert, RWE... v principu jakýkoli podnik, který přijal jediné Euro z eurodotací). Ostatní podniky, ať již přestavěné z původních (Škoda Auto, Karosa, Unipetrol, Třinecké železárny, Vítkovice holding, Motor Jikov, TOS...) nebo zcela nové (SOR, Kofola, Jablotron, Foxconn, Linet, Ton, Ambi, Sodexho, Student Agency, Avast, Sap, AVG, Veba, Sapeli, Alza, Hruška atd.) MUSÍ uspět na volném trhu, jinak skončí bankrotem. Neskončily = vyrábějí úspěšněji, kvalitněji a efektivněji lepší výrobky, než v době reálného socialismu.
Ukájení se nad "úspěchy" socialistického exportu typu "tuna lokomotivy za tunu rajčat" nebo "nové cukrovary v Lybii za Československé peníze v rámci podprory socialistického hnutí", "generátor za obilí" a podobně jsou naprosté nesmysly, protože v jakkoli konkurenčním prostředí by jen naprostý idiot přepočítával tunu lokomotivy na rajčata. Bohužel o pojmu "přidaná hodnota" nemohlo být v rámci RVHP ani stopy, protože to zavánělo imperialistickou propagandou. Ostatně dodnes je v zemích, kam reálný socialismus "vyvážel" svoji vysokou životní úroveň jasně vidět, jaká poptávka byla po importu z ČSSR: tam kde čeští stavaři postavili cukrovar dodnes končí silnice bodem, v němž skončili. Cukrovary padají a nikdo nemá a nikdy neměl ani nejmenší zájem dostavět k nim byť jen tu silnici... Všechny zkrachovalé socialistické podniky nepřežily proto, že o jejich zboží nebyl nikdo ochoten utrati...Automaticky kráceno

303881

3.2.2014 18:18

RE: OPĚT JAKO MINULE. ŠPATNÉ AXIOMY A Z NICH VYVOZENÉ ŠPATNÉ ZÁVĚRY

Anellus Anellus (zavináč) centrum (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 303881

Vycházíte z chybných tezí a z nich vyvozujete chybné závěry. Mantra o volném trhu vám stále straší v hlavě. Volný trh existuje jen v teorii, v praxi tak nanejvýš se stolními párátky. V případě čehokoliv podstatnějšího, jako jsou suroviny, potraviny, el.energie, velkoobjemové komodity chemického průmyslu, strojírenské výrobky, technologické celky, produkční elektronika, výrobní linky spotř.zboží, zbraně, atd., je "volný trh" volný jen podmíněně. Je to vždy též o politice a o tom kdo s kým mluví. On si totiž nikdo nemůže dovolit koupit např. nákladný investiční celek nebo zbraně od země v koloniální pozici, která na kývnutí svých pánů kdykoli zastaví dodávky náhr.dílů a servisní služby. Hospodářství ČSSR bylo vázáno a to velmi úspěšně na surovinové zdroje a odbytové možnosti v tehdejším socialistickém táboře a produkovalo to, po čem byla v něm poptávka. Proto také žádný socialistický podnik v ČSSR nikdy nezkrachoval a v podstatě ani nevyráběl na sklad. To vše nastalo až po r 89. Technologická vyspělost je jen podmínkou nutnou nikoli však postačující k tomu, aby jsme se uplatnili na světovém trhu. Vždy je tu též aspekt politický. Malý příklad. Od počátku 70. let jsem pracoval v chemickém průmyslu a vím, že tehdy vybudovaná petrochemie (plasty PE a PP) na bázi sovětské ropy byla až do poloviny 80.let naprostou evropskou špičkou. Část produkce jsme vyváželi na Západ pro splácení investičních úvěrů (to byla podmínka, přitom přidaná hodnota u běžných plastů nebyla nijak velká). Ale většinu plastů jsme snadno a za dobré ceny ,uplatnili doma a v RVHP a to hlavně jako výrobky s vyšší přidanou hodnotou. Proto vznikalo ještě v 90.tých letech tolik plastikářských lisoven. Nebyl velký zájem vyvážet polotovar, pro nějž bylo lepší uplatněni doma.

303917

3.2.2014 19:25

RE: OPĚT JAKO MINULE. ŠPATNÉ AXIOMY A Z NICH VYVOZENÉ ŠPATNÉ ZÁVĚRY

Proto 78.?.?.?

Reakce na 303881

Pane Romane, vždyť vy opět přinášíte dojmy a vydáváte je za pojmy.Nevím kde konkrétně se porovnával vývoz/dovoz způsobem "tuna rajčat za tunu lokomotivy. Uveďte konkrétní případ! Pod minulou diskusí o likvidaci průmyslu jste vyloženě lhal o Tamarách. Zde uvádím mou reakci, kterou jste již nevzal v potaz :
Pane Romane. Opravdu nehodlám polemizovat o dalších tématech,která namísto věcné reakce otevíráte. Mohu zcela zodpovědně říci, že lžete o tzv. Tamarách. Přesněji můžeme obdobná zařízení nazvat radiotechnickými pátrači.Ještě přesněji RP s využitím časoměrně hyperbolické metody.Celou věc odstartoval v ČR V.Pech. Vyráběná zařízení nesla tato jména:KOPÁČ (korelační pátrač),RAMONA,TAMARA,VĚRA. Počátek práce na těchto zařízeních a tedy i datum vzniku oboru v ČSSR je v roce 1960!Prvním úspěchem tohoto zařízení bylo lokalizování raketového palebného oddílů US armády na druhé straně Šumavy.Opravdu "polistopadová" byla VĚRA.
Vláda ČR kolaborací s cizí mocí(ministr KDU ČSL Svoboda)naši firmu i s know how za pakatel předala jisté mocnosti.Ta poté co si důležité poznatky patentovala, firmu prodala zpět. Prosím nelžete, nebo mylně neinformujte veřejnost o věcech o kterých zjevně nemáte ponětí! Škodíte tak i důvěryhodnosti vašich příspěvků. Rovněž byste si měl ověřit, co byly letouny L-29, L-39. S konstruktérem Albatrosu panem Vlčkem se znal můj otec. Nebyla to licenční výroba. Opět vaše mystifikace či deformace ideologii. Docela žasnu, jaké nesmysly a lži dokážete tvrdit očividně bez znalosti problematiky. To je špatná cesta. Mají se porovnávat fakta, ne dojmy a zbožná přání.Podotýkám, že neobhajuji minulý režim. Jen je politováníhodné že, citace faktů o něm vypadá ve světle "úspěchů" 24let budování kapitalismu jako jeho propagace. V čem s vámi souhlasím je to, že máme šikovné lidi.Dnešní režim však jejich potenciál,jak vyplývá z faktů dokáže využít daleko hůře, než to činil ten minulý. Propadáme se do pozice kolonie.

Pro úplnost třeba dodat, že od nás SSSR dovážel Tamary a platil.Platil o něco nižší cenu, než trh,kde jsme mohli prodávat za své ceny. Tento rozdíl nám však SSSR dorovnával dodávkami ropy, plynu za menší než světové ceny. Tak z tohoto obchodu měl každý občan ČR jistý užitek. Pro úplnost dodám tvrdá fakta: prodej 3 kompletů RAMONA zaplatil její vývoj(roky81-86).9 kompletů TAMARA (86-89)zaplatilo vývoj.SSSR od nás tyto zařízení odebírala za takto výhodných podmínek.Nová velmoc, které jsme v područí nyní nám nejprve zakázala jejich prodej, i hotových ( raději byly rozmontovány ve VÚ Nový Jíčín, i když už byly předány Indickému odběrateli), posléze si velmi nepěkným způsobem výsledky našeho 50letého výzkumu a vývoje přivlastnila.

303925

3.2.2014 20:27

RE: OPĚT JAKO MINULE. ŠPATNÉ AXIOMY A Z NICH VYVOZENÉ ŠPATNÉ ZÁVĚRY

Annna 90.?.?.?

Reakce na 303881

Co si vzpomínám, mimo země RVHP se exportovaly náklaďáky, těžké stroje, tramvaje, vagóny, lokomotivy, vodárenské celky pro vodní díla, nadrozměrné speciální součástky a strojírenské výrobky jako obrovské klikovky, výrobky přesného strojírenství, zbrojařská produkce, tkané koberce včetně velkoformátových, obráběcí stroje, celé tkalcovské a spřádací provozy, sklo včetně vysoce jedinečných zpracovaných výrobků, panelové dřevostavby, tkané textilie, oděvy, obuv, chemická prvovýroba, papírny atd. Je škoda, že nám dobré obchody kazila idiotská politika. Kvůli ní jsme se nemohli dostatečně prosazovat na trzích, a také brzdila inovace a design výrobků, přičemž jsme zde měli špičkové designéry. To bylo ostatně poznat, jak se hned vzedmula vlna tvořivosti a příležitostí v 60. letech, je obrovská škoda, že nás tehdy r. 1968 komouši zatípli. Myslím si, že kdyby to tehdy nedopadlo tou okupací a vynucenou "normalizací", která zahubila veškerou aktivitu, rozhled, informovanost a hlavně zbytky morálky, tak jsme nebyli dnes v takovém morálním a hospodářském absťáku.

303936

5.2.2014 20:37

RE: OPĚT JAKO MINULE. ŠPATNÉ AXIOMY A Z NICH VYVOZENÉ ŠPATNÉ ZÁVĚRY

JB 82.?.?.?

Reakce na 303936

Dobrý večer,
mohl byste specifikovat, kam že mimo RVHP se exportovaly tramvaje, vagóny, lokomotivy? O ostatních komoditách nemám relevantní znalosti, ale o těchto ano. Tak očekávám Vaši detailnější odpověď.

304136

8.2.2014 7:57

RE: OPĚT JAKO MINULE. ŠPATNÉ AXIOMY A Z NICH VYVOZENÉ ŠPATNÉ ZÁVĚRY

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 192.?.?.?

Reakce na 303881

Nevzdělanos nebo záměr? Popřípadě kombinace obojího - Mádlovitost?
Prosím!
Zjistěte si u Vámi vyjmenovaných firem:
a) vlastníky a místo jejich registrace
b) účel vzniku
c) účel podnikání (ne jen ten deklarovaný!)

304295

3.2.2014 14:56

Chamtivost a lenost,česká specialita?

fohat 194.?.?.?

http://www.rozhlas.cz/zpravy/regiony/_zprava/houzevnati-cizinci-nahrazuji-ceske-obchodniky-ve-mestech-i-vesnicich-vysociny--1310995 domnívám se,že se SNAD najde skupina věrných neuplatných Čechu,odborníku,kteří založí paralerně s hnojem,co tu panuje ČESKOU BANKU,STÁTNÍ,kde by se obnovil systém PSM,premiového spoření mladých na novou domácnost a na duchod.Vykoupí zpět od cizincu VODU,PLYN do STÁTNÍ ZPRÁVY.Jak to dělal CHAVEZ? Island,Madarsko? Příkladu je dost..

303891

3.2.2014 23:28

RE: Chamtivost a lenost,česká specialita?

Amadeus 89.?.?.?

Reakce na 303891

Cikánský způsob života má navrch. Asi je těch Čechů míň než uvádějí statistiky a to víc je cikánu, kteří jsou Češi. Za 50 let už Češti debilové nebudou, snad jenom ve skanzenu. A konečně zde nastane cikánský ráj dotovaný z peněz EU, pro kterou všichni demokrati tak hoří. Že takovému Kalouskovi, Tykačovi, Grosovi, Klausovi není hanba chodit mezi lidmi. Lidí bez svědomí. Jak říkal mistr Hus: poslové pekla.

303947

12.2.2014 18:41

RE: Chamtivost a lenost,česká specialita?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 303947

Ona asi takovému Kalouskovi, Tykačovi, Grosovi, Klausovi hanba je. Nějak je mezi lidma vidno není. [chechtot]

304522

12.2.2014 20:12

RE: Chamtivost a lenost,česká specialita?

Riša klobasa (tečka) klobasa (zavináč) seznam (tečka) cz 193.?.?.?

Reakce na 304522

zrovna dneska bylo o kalouskovi zase ve sněmovně vědět. perlil opět a byl "po čertech vtipný". [velký smích] [velký smích] [velký smích]

304527

12.2.2014 21:09

RE: Chamtivost a lenost,česká specialita?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 304527

Známý byl na záchytce za půl piva při čekání na vlak s vykloubeným palcem někdy v 85 [chechtot] když podal v nádražní restauraci VB neschopenku protože partizán neměl občanku pár let. Doslova ho nakopali do auta i pendrekem dostal když chtěl argumentovat. Mohli by u sněmovny přistavit antona a při pozitivním testu promptní odvoz a ze záchytky by mohl jít na pracák bez nároku na cokoliv za hrubé porušení pracovní kázně. Myslím že by jich tam kandidátů bylo víc a pořadníky na uvolněné místo taky existují. [velký smích]

304529

3.2.2014 15:57

História netreba

Viny 77.?.?.?

Na to aby sme si takpovediac naživo prezreli ako to bolo v roku 1989 u nás stačí hodiť okom kúsok na východ - Ukrajina. A prečitať si prístupovú zmluvu.

Obsahuje deštrukciu Ukrajinskej produkcie, tvrdo obmedzuje Ukrajinský export a zavádza neobmedzený import na Ukrajinu. Scenár sa opakuje 1:1. Naprosto presne to prebiehalo aj u nás, len to teraz vidíme "zvonka". Ukrajinci sú však masírovaní rovnako ako my......

303898

3.2.2014 16:19

Dalsi poznatky

SISU 90.?.?.?

K tomu predrevolucnimu presunu penez a technologii na slovensko se vyjadril docela presne i Ing. Hrdlicka (konstrukter Skody Favorit), ktery poznamenal, ze mu uz v osmdesatych letech pripadalo podezrele jednostranne smerovani financnich prostredku na slovensko. Videl to, jakoby se uz tehdy slovensti vrcholovi komuniste tajne pripravovali na osamostatneni. Dochazelo k neumerne vysokym investicim na slovensku, ktere stahovaly prostredky na ukor ceskych a moravskych podniku. Jako priklad uvadi Hrdlicka situaci, kdy prosperujici Skodovka v Ml. Boleslavi prichazela opakovane o financni prostredky na vystavbu kriticky dulezite nove kapacitni lakovny. Duvodem bylo, ze se slovensti komuniste rozhodli prolobovat vystavbu prumyslove zovny u Bratislavy, pro kterou ale nemeli v te dobe vubec uplatneni. Nektere investice v Cechach byly zastaveny a Bratislavska zona vesele rostla. Paradoxem bylo, ze pro ni neexistoval zadny vyrobni program a tak si tam lokalni zamestnanci aspon spravovali nacerno svoje ziguliky. K vyuziti kapacit doslo az dlouho po vzniku samostatneho slovenska tim, ze tam prisel Volkswagen.

Skvela kniha, doporucuju:
http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2008110206

303900

3.2.2014 16:22

MĚLI JSME SVĚTOVÉ VÝROBKY co měřící přístroje z Metra Blansko?

poctivý občan 147.?.?.?

Co chemický průmysl? Oděvní - kdo ví, že nanovlákna, jejich výroba a aplikace byly vynalezeny v Liberci? V českých zemích vyráběly léky Galena Opava, Léčiva Praha, Lachema Brno a spousta dalších... V Lachemě ještě v 90 letech na tu dobu převratný lék proti AIDS... Co zpracování rostlinných tuků v potravinářství, tehdy průlomové... pamatuji se na Milo Olomouc... VEŠKERÝ POTRAVINÁŘSKÝ PRŮMYSL BYL NÁŠ A NORMY TAK TVRDÉ, ŽE ZÁPAD SE SVÝMI SRAČKAMI NA NÁŠ TRH NEMOHL. PROTO KLAUS NAŠE NORMY NA POTRAVINY ZRUŠIL A TRH ZAPLAVILY ZÁPADNÍ ŠUNTY. NÁSLEDKY LIKVIDACE PŘÍSNÝCH TEHDEJŠÍCH NOREM NESEME DODNES.... OVOCNÉ DŽUSY, VZPOMÍNÁM NA BÁJEČNÝ ANGREŠTOVÝ 350 ML ZA 3,50 KČS, LIDKA PRAHA, ZORA OLOMOUC, ORION, MARYŠA a další firmy, vyrábějící nešizenou čokoládu, cukrovinky a jiné potraviny... a báječné jogurty (opravdové) ze Slušovic... a třeba becherovka (dnes knížecí) a lázeňství a zahraniční flotila... ////////// vše je zlikvidováno, dnes nám nepatří nic.... Pak jako rybář vzpomínám na naši domácí výrobu rybářského vybavení. 5 značek navijáků, pruty, vlasce Silon (nepřetáčely se a netrhaly v uzlu) další výbava...dnes se vše dováží.....

Ano, výroba např aut byla zastaralá, ale - stačily menší odvody a nákup technologie. Anebo převzetí ČÁSTI akcií (nebo majetku, nebo forma společného podniku) západní firmou. Ale kontrolní balík, aby drželi domácí!!! A postupné otevírání se silným státním sektorem !!!!!! Jako v Japonsku nebo třeba v Koreji !!! KDO VÍ, KOLIK KOREJSKÝCH A JAPONSKÝCH PODNIKŮ JAKO DAEWOO NEBO PANASONIC JE STÁTNÍCH (nebo původně vzniklo jako státní) NEBO SE STÁTNÍ ÚČASTÍ??? Tímto se řídí v Asii i Thajsko, Čína, Vietnam, Malajsie, jinde Brazílie, i Rusko si nenechalo rozkrást národní bohatství(na rozdíl od Ukrajiny, kde je vše totálně zpriovatizované a bída) a proto rostou....

Naše některé podniky si koupili a odstěhovali pryč - jako např Barum Otrokovice, Ardo Mochov, Eta Hlinsko, jiné vyrábějí v cizině částečně...


U nás to modří zloději totálně rozkradli a zničili a prodali po částech na nemovitosti a movitý majetek... NIKDO TO UŽ NEVRTÁTÍ ZPĚT, VÝSLEDKY PRÁCE MINULÝCH GENERACÍ JSOU NENÁVRATNĚ PROMRHÁNY.

Ano, souhlasím s autorem, mám podobnou životní zkušenost jako student z roku 89.... havel a Klaus byli katastrofou pro naši zemi !!!!

303901

3.2.2014 16:25

poctivý občan

poctivý občan 147.?.?.?

spousta naší výroby byla zrušena z ideových důvodů, že nebudeme vyvážet na východní trhy. Havel a jeho suita se ukázali jako naprostí blbci !!

303902

4.2.2014 7:03

RE: poctivý občan

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 147.?.?.?

Reakce na 303902

Alebo zaplatená svoloč...

303965

3.2.2014 17:03

Přístav Chvaletice

koudsk koudsk (zavináč) seznam (tečka) cz 78.?.?.?

V roce 2010 jsem byl na exkurzi ve Chvaleticích v přístavu, kde se tou dobou stavěly (pravděpodobně ještě staví) říčně-námořní lodě. Na starých komunistických přístrojích se tam řezaly obrovské několikametrové pláty, jejichž finální rozměry byly na milimetr přesné. Nepadlo ani slovo o nějaké zastaralosti těchto přístrojů, a tato výroba se "zastaralými přístroji" dokázala konkurovat západním trhům, přičemž většina lodí šla na export do Německa.
A podle toho, co nám tam tehdy popisovali pracovníci, tak největším omezujícím faktorem nebyla zastaralost přístrojů,ale byla to zastaralost vodní cesty po Labi. Kvůli špatným parametrům Labe nemohli vyrábět větší lodě, a konkurovat západním trhům ve větší míře. Na Středním Labi je dokonce podjezdná výška mostů pouhých 3,7 metrů, a tak plující loď pod každým mostem musí zastavit, načerpat vodu, podplout, vyčerpat vodu. No, můžete hádat, kolik se toho zde za posledních 25 let zlepšilo.

Je mi jasné, že všechno v té době nebylo takto růžové. Ale určitě nebylo vše černé, jak někteří tvrdí.
Jediný důvod, proč se nyní mámě objektivně lépe, je technický pokrok. Můžeme psát do diskuze na zvědavci, můžeme telefonovat, můžeme mít jiné moderní přístroje. Na ničem z toho ale nemá absolutně žádný podíl "změna režimu" v ČR. Když se podíváte do jiných postkomunistických zemí, tak tam ke zlepšení životní úrovně mnohdy nepomohl ani ten extrémní technický pokrok.
Efektivita strojů se mnohonásobně zvýšila, ale lidé musí pracovat čím dál víc, aby měli čím dál méně. Tento lichvářský systém umělého nedostatku směnných prostředků je ten největší podvod v dějinách lidstva [bliji]

303906

3.2.2014 17:48

Umožnit krást v privatizaci byl záměr naší vlády

Annna 90.?.?.?

Výslovně to uvádí jeden z ďábelské sebranky, co byla tehdy u vesla Jan Stráský v rozhovoru pro HN - http://dialog.ihned.cz/c1-59481620-jan-strasky-co-klaus-sam-neciti-nikdy-neposlechne, obzvláště doporučuji lahůdkové texty od 5. otázky dál: "Skoro dvacet let se diskutuje o průběhu české privatizace..."

303912

3.2.2014 19:16

Článek pod který se lze podepsat, ale je to jenom kapka o degradaci národa.

Pavel Lepenka 79.?.?.?

V prvé řadě bych chtěl požádat diskutující typu: "Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?", jehož příspěvek začíná větou:" Přiznám se, že už jsem z těchhle bolševických žvástů, co v tom článku soudruh řeší, unaven." nebo"Pan Stwora se zase jednou s velkou slávou trefil vedle.... no co, nikdo nejsme dokonalý.", prosím nechte si své urážlivé příspěvky třeba pro manželku nebo Vaše přátele. Ti Vám vidí do očí a své vulgarity jim můžete vyargumentovat. Zkuste se nad příspěvky jiných zamyslet a třeba je kultivovaně vyvrátit.Každý má přeci možnost napsat svůj příspěvek jako pan Radim Scholla, kde může vést argumentační polemiku.

Bohužel sám za sebe musím s tímto článkem souhlasit. Možná bych doplnil o pár témat, které není třeba rozvíjet. Každý má snad svou paměť. 25 let slyším ze sdělovacích prostředků, jak komunisté rozvrátili morálku. Víte třeba to, že mnohé studentky VŠ, aby mohly studovat si musí přivydělávat prostitucí?

Dochází někomu co by se do tehdejšího Československa mohlo dovézt technologií nebo banánů za 1.6 biliónů korun (dluh České republiky v současnosti tuto hranici přesahuje).

Líbí se Vám, že na polích, kde se pěstovaly brambory, obilí či jiná produkce se dnes pase pár krav. Podívejte se někdy v supermarketech na zemi původu třeba brambor ( já si pamatuji Francii, Izrael)

Jste spokojeni, že jíte maso dovezené z Německa, Rakouska, Holanska, Argentiny a bůchví odkud ještě? (uzený vepřový bůček v roce 1988 stál 29,- Kčs)

Chutnají Vám potraviny z Polska, kde dojde třeba k záměně jedlé soli za posypovou?

Jezdí se Vám dobře na našich silnicích? v roce 1982 stál 1 km nově vybudované silnice I. tř. 1 milion Kčs. Dnes vyasfaltování polní cesty, která vede "od někud, nikam", v délce 800 m stojí 3.2 mil. Kč.

atd. atd.

Ano. Můžeme cestovat kam chceme. Ale bohužel už ne každý, Jen ten,kdo na to má.

Faktem je, že socialismus by svým technickým pokrokem dosáhl "pouze na výrobu Favorita a tím by končil".

Myslím si, že každý má svůj mozek, svoji paměť. Každý má možnost se zamyslet a porovnat. Zejména Ti co již před rokem 1989 vnímali.

Smutná zkušennost na závěr. Inteligentní muž, dnes ve věku 32 let Vám na závěr diskuse řekne: "Raději bych žil tady za Hitlera než za komunistů". Až tak dalece jsme to dopracovali.

303923

3.2.2014 19:30

dopadlo to tak jak to dopadnou muselo

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

rozhodla tupost a nenažranost lidí lačných po spotřebním zboží ber kde ber
jeden starší známý mi vyprávěl jak po revoluci tahali z německa ojeté mercedesy tam byli rádi že se jich zbaví a tady je prodávali za desítky tisíc a lidi jim trhali ruce
takže vážení přátelé nemá smysl za tím hledat nějaké spiknutí zákulisní rejdy (i když ty tam pochopitelně taky hrály roli ostatně jako všude jinde) když chcete poznat viníka podívejte se do zrcadel můžete jim i zamávat (nepochybuji že zamává také)
na havla klause zemana atd se vymlouvají jen alibisté a pokrytci prostě nebudte srabi a přiznejte si že jste to posrali [mrknutí jedním okem]

303926

3.2.2014 19:32

objektivita nasich politiku

J.Patrman 37.?.?.?

S ohledem na moje stari a emigraci bych ocekaval, ze moje prispevky
nekdo otiskne Psal jsem casto do Reflexu,Respektu a Tydne..Tykaly se prave uvedeneho tema-Kde jsou nase vyrobky?.S podivem se stale vracim k tomu, jak ten cesky komunismus se snazil udrzet tempo se Zapadem, i kdyz jeho materialni moznosti byly omezene.
Vedel jsem, ze komuniste nepriznaji, ze zaklad naseho rozvinuteho prumyslu byl jiz za stareho Rakouska ale to nebylo podstatne.
Podstatne bylo, ze zakladni vyrobky na trhu nechybely, pocinaje
fotoaparaty,holicimi strojky,zemedelskymi stroji az po automobily.
Maloktera zeme v teto velikosti byla schopna s nami soutezit, az
na byv.NDR.Samozrejme, ze technologicka uroven nebyla stejna, ale
nechalo se s temi nasimi vyrobky u obcanu obstat.
To, ze jich po roce 1989 vetsina zanikla a dale se nerozvijela az na auta
s pomoci zahr. kapitalu je pro mnohe nevysvetlitelne.
Ja na to mam jedinou odpoved- cesky narod kaslal na budoucnost, on chtel jen okamzite bohatou pritomnost a ridil se a ridi dosud
heslem-KDO NEKRADE -OKRADA RODINU -
Novi nastupci to meli a maji v genech a je chybou, ze ten, kdo byl jejich predstaveny byl zrovna takovy lump, ze tomu nezabranil
A TO BYLI LIDE KTERI PO ROCE 1989 PREVZALI MOC A NIKDO JE ZA JEJICH PODVODY ANI DNES NEKRITIZUJE - BYLA TA PARTA KOLEM KLAUSE
RYCHETSKEHO -ZEMANA- TI VSICHNI MELI VLIV NA VYBER KADRU A TI PAK
VYBIRALI SVOJE PODRIZENEHO PODLE HESLA - RYBA SMRDI OD HLAVY
JEDINY CIBULKA NA NE UPOZORNOVAL A TI NOVI HO JEN ZESMESNOVALI

303927

3.2.2014 19:53

jde skutecne o objektivitu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 37.?.?.?

muzeme stale nadavat na komunistickou CSSR a nalezme spoustu lumparen od shora az dolu - to je nakonec osud vsech totalitnich rezimu, kde chybi prisna kontrola.
Komuniste vydali v roce 1959 zakon o zrizeni ministerstva statni kontroly a prohlasili, ze kazde upozorneni obcana i kdyby bylo anonymni se musi proverovat.Necha se rici, ze cast komunistu si toho byla vedoma, ze nekteri vedouci pracovnici tise stat okradaji.
V tom byl cely problem, ktery mohl byt v roce 1968 vyresen, kdyz
by nejen komuniste meli pravo kritizovat.
A TADY NASTAL TEN ZLOM -VYTVARELY SE SVAZKY LIDI STEJNYCH CHARAKTERU KDE STAT NEBO SOCIALISMUS JIM BYL K SMICHU:
Po roce 1968 skoncila jakakoliv kontrola a navic prave ti, kteri
jako clenove KSC kritizovali - tak byli vyhozeni a uspech meli jen " kejvalove "
Proto ten komunismus musel padnout - rizeni bylo v rukach tech, kteri trestali kritiku.

303932

3.2.2014 19:57

'České' výrobky? Z Číny...

Andrew Siddur 77.?.?.?

Ostravská firma Abacus Electric importuje pod 'českou' značkou Evolveo (dříve Evolve) telefony z Číny.

A tak dále, a tak dále. Eta, Emgeton...

Je smutné, že vrcholem (od té doby nepřekonaným) českého plastového průmyslu byl asi výlisek palubní desky Š Favorit (navíc snad z jednoho kusu)...

303933

3.2.2014 20:26

Mnoho zajímavých faktů a porovnání je zde:

Proto 78.?.?.?

http://blisty.cz/art/48053.html

Je zajímavé, že pan Stwora z BL dále moc nechce diskutovat na téma průmysl v čr dříve a nyní.Je dobře,že ZVEDAVEC diskusi umožňuje.Pokud se v naší republice bude dále lhát a některá témata budou tabu, nehneme se z místa a marasmus bude jen prohlouben

303935

3.2.2014 23:30

RE: Mnoho zajímavých faktů a porovnání je zde:

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 303935

Omlouvám se panu Stworovi, v "zápalu boje" jsem zmínil jeho jméno tam, kde mělo být napsáno pan "Čulík z BL".Jedná se o chybu, překlep. Pan Stwora naopak zaslouží uznání. Však si také v nedávné době s naší "demokracií" zažil své.

303948

3.2.2014 22:16

No v prdeli pane Scholly?

Dale Coper 89.?.?.?

Hlavním viníkem je bezesporu Klaus a skupina ekonomů kolem něj (Tříska, Dyba, Ježek, Kočárník, Dlouhý) Průser byl hlavně v tom že tito lidé byli velmi dobře obeznámeni s ekonomickou teorií ale v praxi neřídili a vzhledem k povaze režimu který tady byl před rokem 89 ani nemohli ani stánek s buřtama. Těžko říct jak by to dopadlo kdyby se prosadila některá z konkurenčních koncepcí ekonomické reformy (Komárek, Milan Zelený) je možné že +/- stejně možná bychom dnes byli mnohem dál, možná že by to byl ještě větší propadák. Japonci a Korejci svoje prosperující ekonomiky vybudovali z ničeho hlavně proto že chránili domácí trh a investovali maximálně do rozvoje průmyslu. To je ale v zásadním rozporu s neoliberálními poučkami kterými nás krmil v 90 letech prof Klaus.Nakonec i za Sloba v bývalé Jugo jela ještě koncem devadesátých let fabrika na Zastavy bez toho aby ji prodali Wolkswagenu nebo nějaké podobné západní firmě (privatizaci Škodovky má ale na triku Pithart a ministr Vrba) a vlastně i když to asi taky nebylo úplně ideální řešení to nedopadlo tak špatně.

303945

4.2.2014 5:34

kde

SAMRA 72.?.?.?

Doložka ke slávě Českých výrobků za komunistů. Před značným časem jsem byl svědkem pěstního zápasu mezi 2 muži v Afganistánu. Vyptal jsem se vítěze o co šlo. On, ze jako vítěz bude moci řídit Tatru 111 (kdysi ojetý dar od Sovětů), ten co prohral bude musel ject s novým nákladákem Mercedes. Vítěz, že bandité (za Reagana „freedom fighters„ nyní teroristi) v horách lechce prostřeli radiator a Merc. je na pospas, krome toho, ze má též větší poruchovost. V Tibetu mi pak bylo řečeno, ze první nákladák, který dojel do Lhasy po ose bez pomoci yaků byla Praga V3S? A jsme-li u toho Afganistánu, CS tam postavilo cementárnu a toto slovo pak proniklo do jazyka Pashtu. Škoda, že tam Češi nyni pomáhají imperiju ubíjet jejich vlastence - ani Sověti tam kdysi netahali naší armádu. A jěště k té Tatře. Když jsme dokončovali homologaci Tatry „Runway Friction Tester„ do směrnic US FAA (federální letecké ministerstvo), NASA vědci provádějící audit výsledků zkoušek, nemohli pochopit, že tak vyspělé zařízení je z Československa. Následně jsme byli pozváni proměřit s Tatrou drsnost povrchu NASA pristávající dráhy pro Shuttle na Floridě, jako jediné zarizení schopno provést ohodnoceni pri rychlosti 160km/hod.
Je mi pak smutno, že na světově největším schromáždění auto profesionalů SEMA (Las Vegas), kde vystavují firmy z Indije, Thajska, Mongolska, Brazilije atd. NIC neni od nás, země kde již v r. 1931, 2 firmy vyráběly V12 automobily.

303957

4.2.2014 6:31

Čo by sa stalo, ak ...

Norman redakcia (zavináč) nadhlad (tečka) com 85.?.?.?

Článok je fajn, presne tak sa treba pýtať - v preklade do Slovenčiny: "kde sú výsledky, vy svine".

Len chcem niečo dodať k diskusii:
riešiť otázky, čo sme urobili po 1989 zle a čo by sa stalo, ak by ten či onen to robil inak, sú dosť naivné. Pripomínajú debaty o tom, čo sa mohlo či malo stať v roku 1948, aby sa komunisti nedostali k moci.
Na obe tieto problémy existije totiž jediná odpoveď - nič zásadné sa nedalo zmeniť, pretož veľmoci rozhodli, aké bude zriadenie. Žiadna tretia cesta po roku 1989 nebola možná, základný rámec bol určený, bez ohľadu na to, kto to lokálne v Prahe viedol. Nik z Čechoslovákov nerozhodoval. Klaus, Zeman, Zelený či kto ... vžy by to "sprivatizovali" a rozložili.
Toľko k podstatnému.

To ale neznamená, že my všetci sme bez viny, pokafrali sme tisíce iných vecí, ktoré sme mohli ovplyvniť. Ale to je už iná téma.

303962

4.2.2014 7:14

Vsechno je jinak

Jiri Radosta 64.?.?.?

Ja svuj nazor na socialisticke smejdy i jejich prodejnost na svetovych trzich napsal uz v reakci na autoruv prvni clanek. A nemam co dodat.
K poslednimu clanku. - Lide si po padu komunisticke diktatury vetsinou nekupovali znackove vyrobky jako Sony, ale levnejsi zbozi z chudych asijskych zemi. Ale i to bylo nesrovnatelne modernejsi, kvalitnejsi, a levnejsi. Proto take behem nekolika let temer zanikla mohutna a vazena profese televiznich opravaru. Tchaiwansky televizor JVC ktery jsem tehdy koupil svym rodicum vydrzel jet bez poruchy temer dvacet let. K Tesle Color volali opravare 2x do roka.
To stejne plati i o uz zminenych motocyklech a dalsich vyrobcich.
Na nejake vyrovnani zivotni urovne se zapadem si budou obyvatele ceske kotliny jeste aspon 50 let pockat.
Protoze ten prudky rozvoj technologie, ekonomiky a zivotni urovne ktery Cesi diky komunistickym zlocincum po valce prosvihli byla prilezitost, kterou uz jen tak nedostanou.

303966

4.2.2014 8:19

RE: Vsechno je jinak

maršal Žukov 87.?.?.?

Reakce na 303966

nechápem, prečo by sa mala kvalita života udávať v merných jednotkách ako televízor, auto... Áno, sú to všetko pekné veci, ktoré zlepšujú život, ale nie je to všetko.
Pred 1990 keď som vošiel do krčmy, skoro každý sa mi pozdravil a naopak. Ak sa mi minuli prachy a mal som ešte chuť, niekto ma pozval, alebo mi požičal... Bolo niečo také vtedy bežné v Mníchove, alebo vo Washingtone?
Takmer nikto nepracoval viac ako 8 hodín denne a to vátane opierania sa o lopatu, kávičky, rýchlovky s kolegyňou... Koľko a ako intenzívne pracuje dnes po 25 rokoch závratného technického rozvoja človek, aby si zabezpečil štandard spred roku 1989???
To všetko bez toho, aby bol štát, alebo občan zadĺžený.
Stále ma nikto nepresvedčí o tom, že ten systém bol lepší, ľudskejší. Stačilo ho reformovať. Trochu viac motivovať tých, ktorým nestačila Tesla a boli ochotní makať dvojnásobne kvôli Sony... Hranice tiež mohli kľudne otvoriť, aj tak by sa 90% ľudí vrátilo späť do roka. Štb nemusela byť taká krutá - ale aj tu sa treba na to pozerať tak, že aj naši ťahači za nitky niekoho poslúchali a Sovietsky zväz nebol ruský štát, ale žalár krutých sionistov...
Ľudia v 1989 nechceli kapitalizmus, ale Dubčekov socializmus. Preto ho krátkonohaviciari odstránili. Pre istotu aj fyzicky.

303969

4.2.2014 12:47

RE: Vsechno je jinak

Jiri Radosta 64.?.?.?

Reakce na 303969

Jisteze, marsale Zukove. Jsou i dulezitejsi veci nez kvalita spotrebniho zbozi.
Pro me je dulezite hlavne to, ze muzu rikat i cist co chci, ze mohu cestovat kam chci a spousta dalsich veci, ktere nam komunisti odepirali.
Poslyste - neni ta vase nostalgie zalozena na tom, ze jste byl tehdy mlady a krasny junak a ze uz dnes nejste ?
Ja to tak totiz obcas take citim a ani jizda na kvalitnim japonskem motocyklu to nespravi.

303996

4.2.2014 23:29

RE: Vsechno je jinak

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 303996

Ano, můžete si říkat co chcete a dělat spoustu dalších věcí, ale to je tak asi všechno. Důležité je, že vás stát dokonale a demokraticky oškube na daních a nechá vám ten báječný pocit svobody nechat si několik procent z toho, co jste skutečně vydělal.

304046

4.2.2014 10:45

RE: Vsechno je jinak

Riša klobasa (tečka) klobasa (zavináč) seznam (tečka) cz 193.?.?.?

Reakce na 303966

ten takzvaný socialistický šmejd, například gramofon Tesla MC 400 mi dodnes doma velmi dobře slouží - tak jak byl navržen, hraje. dodnes jeho design působí naprosto nepřekonatelně a s nesocialistickým kotoučovým magnetofonem Sony TC 755 mi tvoří estecickou hlavní linku obýváku. dá se říct, že výrobky již desetiletí staré působí estetičtěji a jsou provozně daleko spolehlivější než dnešní šunt dělaný pouze na rychlou spotřebu typu pup a zahoď.

303982

4.2.2014 11:16

RE: Vsechno je jinak

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 303966

Vážený pane,životní úroveň není o ,,telekrámech,HiFi škatulích a jiných vymoženostech".Psát o českých šmejdech všeobecně,je přinejmenším hloupé, neboť bylo mnoho českých výrobků, které mohly konkurovat a také konkurovaly.Jisté je, že k obědu si televizi nenadělím a do posledního typu PC se neobléknu.Potravinu z naší produkce hledáme velmi těžko a tak to je i s ostatními věcmi denní potřeby a v tom vidím největší problém. Bejbl.

303987

4.2.2014 19:14

RE: Vsechno je jinak

Riša klobasa (tečka) klobasa (zavináč) seznam (tečka) cz 193.?.?.?

Reakce na 303987

jistě, samozřejmě máte pravdu, nepřu se. ale mě šlo spíš o to poučit nekteré ty jedince co tu trousí jedy o českém šmejdu. vždy se tady umělo vyrobit a kvalitně a v mnoha oborech i kvalitněji než dnes. mezi tyto patří to nejdůležitější a to potraviny... tvrdost potravinářských norem snad neměla v evropě a to zejména západní obdoby. proszě tehdejší bašta nebyla žádnej šunt, na rozdíl od dnes, kdy nás krmí tak aby to vyšlo jen co nejlevněji...
mezi námi, ono bylo snesitelnější občas postát frontu na pomeranče, nebo banány a mít nejedovatou, kvalitní a chutnou stravu. navíc za rozumnou cenu. a našlo by se toho mnohem víc co bylo víc než na úrovni, jak zde potvrzuje vícero lidí, pamětníků.

304025

4.2.2014 11:43

RE: Vsechno je jinak

dan z Piesku 147.?.?.?

Reakce na 303966

Socialistické rádio po 50 rokoch stále funguje(už je tranzistorové). Dodonca mi fungujú ešte niektoré socialistické žiarovky. Dnešná elektronika má programovanú životnosť a bezolovnaté pájky. Šťastím je, ak sa pokazí v záručnej lehote. Neoplatí sa totiž opravovať. A televízor OVP z Oravy stále, aj po 15 rokoch funguje. Pravda, už dvakrát sa na ňom pokazil vypínač - mechanicky namáhaný. Aspoň ten vypínač má. Pre spotrebnú elektroniku dneška musíte mať vypínač na predlžovačke, lebo vypínač jednoducho nemá. Životná úroveň sa západnej vyrovná do troch rokov. Nie že by naša vzrástla, ale ich prudko padne. Stalo sa to v Grécku, deje sa to v Španielsku, dôjde aj na Francúzsko a to bude koniec EU. Aj G7 je kolóniou, kolóniou kapitálu z daňových rajov. V skutočnej kríze padnú aj nadnárodné koncerny diktujúce dnes lokálnym vládam (aj nemeckej) zákony. Čo si myslíte, je lepšie dlhovať ako obyvateľ Slovenska cca 30 000 Euro (všetky formy úverov, t.j. štátu, lokálnych samospráv, podnikov a obyvateľstva prepočítané na havu, nie na daňovníka) alebo 260 000 USD na Hlavu v USA ak váš produkt bude predávaný v svetových cenách? Slovákom unikajú dva (v skutočnosti 4)mesačné platy len na úroky a aj tie sa revolvujú. Až sa budú splácať úroky a nebodaj aj istina padneme na stav krátko po druhej svetovej. Pravda, len ak tretia svetová bude vedená klasickými prostiedkami. Máme bohatú tradíciu podrobovania sa cudzím vládcom. Nech si nás len vojensky obsadia. Kde nič nie je ... Všetky kolónie padli preto, lebo vojenská kontrola bola príliš nákladná. Do Bruselu je z Košíc ďalej ako do Moskvy. Máte pocit, že v Bruseli sa o niečom rozhoduje? Ústami eurobyrokracie sa len vyhlasujú rozhodnutia prijímané v zákulisí, pripravované v Davose. Už aj Bilderbergu dochádzajú nápady ako aspoň udržať status quo. Nejaká Ukrajina EU nezachráni. Zisky budú menšie než náklady. Môžeme do EU prijať aj Albánsko a čo ešte? Turecko?? Izrael??? Máme perspektívu rozvíjať priemysel bicyklov a kuší. Onedlho to budú strategické zbrane. Bez nich feudalizmus neobnovíme.

303988

4.2.2014 13:04

RE: Vsechno je jinak

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 303988

tranzistorové rádio stále funguje
no to je toho středověké hrady taky stále stojí ale kdo by tam chtěl bydlet že? já v žádném případě stejně jako si myslím že tranzistorové rádio z roku raz dva je starej křáp patřící na smetiště

303998

5.2.2014 10:09

RE: Vsechno je jinak

Dan z Piesku 147.?.?.?

Reakce na 303998

Na smetisko patria všetky nové výrobky. Priateľke sa po roku používania začalo kaziť tranzistorové rádio. Čo by sme chceli od Sencoru za 17 Euro? Bloček k nedohľadaniu, veď kto by si odkladal bloček za 17 Euro ... Tak som urobil prieskum internetu a zistil, že pod 100 Euro je len čínsky šunt aj keď so značkou Panasonic či Philips. Parametrom toho socialistického sa približujú výrobky s cenou nad 200 E. Životnosť 50 rokov u dnešných výrobkov si neviem predstaviť ani u klincov. (Stejne najlepšie sú tie ručne kuté, ešte uhorské.) Ani stredoveký hrad bez údržby nevydrží 50 rokov. Ja by som nejaký dobre udržovaný prijal. Ruinu si môžete kúpiť už za 7 000 E. Ovšem bez pozemkov [smích] K zámku na údržbu potrebujete výnos 1000 ha, na hrad 2 - 3 dediny, čo v podmienkach Slovenska znamená tak 5 - 10 tisíc ha.
Elektronika je s reálnym bohatstvom nesúmeriteľná. Možno komunikačný satelit so stredovekým hradným panstvom. Len postsocialistická rekonštrukcia v roku 1968 kompletne zgenerálkoveného bratislavekého hradu už stála cez tri miliardy. Euro!!! Pravda, rekonštruoval to Široký, ktorý si vydržiava aj najsilnejšiu politickú stranu na Slovensku ....

304083

5.2.2014 21:53

RE: Vsechno je jinak

Proto 78.?.?.?

Reakce na 303998

Pane chytrý , nezbouráme ty "středověké hrady"? Odsoudíme tehdejší stavitele,jak stavěli nemoderně, neekonomicky, bez sádrokartonu a skelné vaty. Dále odsoudíme a zatratíme tehdejší vladaře, jak byli nedemokratičtí a nedodržovali lidská práva. Pokud to učiníme budeme se chovat stejně stupidně,jako se chová zdejší režim a jeho propaganda po listopadu 89.

304146

4.2.2014 10:00

Doplnění

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Na doplnění vynikajícího článku: Je třeba zdůraznit , že v článku jmenovaná garnitura se přičinila na totální likvidaci našeho zemědělství a učinila nás závislými na dovozu. To je princip fungování EU. Zlikvidovat nařízeními hospodářství (zemědělství) postsocialistických zemí a zahrnout je vlastními přebytky. (Podobný scénář je připraven pro Ukrajinu a už slintají nedočkavostí) Aby je na našem trhu uplatnili, tak pomocí masívních dotací jsou u nás prodejné.Zpočátku. Až se odstraní naše konkurence, tak začnou zvedat ceny. V listopadu 1989 jsem slyšel na Letné tu největší lež: prý po revoluci nám největší ekonomové světa pomohou, abychom dosáhli co nejdříve úrovně západních států. Přesný opak je pravdou.

303979

4.2.2014 11:54

Cenzurovaný a málo známý ekonom k reformě!

Bubeník 89.?.?.?

Ač některé odkazy již nelze nalést, stojí za to, některé i dnes přečíst. Jinak se nic o důsledcích pseudoreformy kLause a spol nepochopí.

http://www.britskelisty.cz/9801/19980121b.html

303990

4.2.2014 18:46

Co to je parlamentní demokracie?

abuelo 89.?.?.?

Současná parlamentní demokracie je rafinovanou diktaturou KFO (Kriminální Finanční Oligarchie) a Kmotrů (na místní a regionální úrovni) prostřednictvím psychopatických loutkových divadýlek zkorumpovaných a arogantních politiků.

Tato diktatura je dále udržována kořistnickou a zkorumpovanou advokátsko-justiční mafií, která přeměnila právo na bezpráví a tvrdý byznys (právní stát přeměnili na stát právnický).

Další oporou této diktatury jsou masmédia, která KFO přímo vlastní a nebo ovládá prostřednictvím psychopatického loutkového divadla zkorumpovaných a arogantních politiků (tzv. veřejnoprávní média) a prostřednictvím kterých vypírá mozky novodobým otrokům a prostřednictvím kterých se různé skupiny KFO rvou o svou stále větší moc a stále větší bohatství na úkor nás, novodobých otroků.

Dalším pilířem této diktatury je amerikanizovaný vzdělávací systém, který vychovává absolventy bez znalostí vlastní a světové novodobé historie a bez schopností vlastního úsudku a myšlení. Dávají na dojmy prezentované mainstreamovými médii a ne na pojmy.

KFO se dělí na dvě základní skupiny: Tou první je nadnárodní americko-židovská KFO, která ovládá svět a po pádu Berlínské zdi nemá ve světě rovnoceného protivníka. A potom každý stát má svoji vlastní KFO, která zoufale bojuje o přežití s tou nadnárodní KFO.

Politici v jednotlivých zemí se potom dělí na ty, kteří hájí zájmy té americko-židovké KFO (u nás nějaký humanitární bombardér a prolhaný Pravdoláskař a jeho parta humanitárních bombardérů a prolhaných pravdoláskařů) a na ty, kteří hájí zájmy té domácí KFO (u nás nějaký Venca Peročmajz a jeho parta zlodějských a tunelářských modrých strak).

Proto mezi nimi vládne vzájemná zášť a nenávist až za hrob.

Pokud někdo chce praktická fakta potvrzující moji definici parlamentní demokracie, tak doporučuji přečíst si knihu "Co nesmíte vědět!" od Michaela Morrise.

Pak zjistíte, že situace je beznadějná a bude hůř.

304022

4.2.2014 21:01

RE: Co to je parlamentní demokracie?

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 304022

Se vším s Vámi souhlasím, jenom s tím Vencou Peročmajzem nikoliv. Tenhleten proradný pán, co se dodnes tváří jako otec národa, byl odjakživa zastáncem nadnárodních bank, velký přítel tykačů a podobných zjevů. Mezi ty, kteří hájí domácí KFO bych spíš zařadila Zemana a jeho přítele Šloufa.

304033

4.2.2014 23:21

RE: Co to je parlamentní demokracie?

Abuelo 89.?.?.?

Reakce na 304033

Pani Jarmilo, Venca Peročmajz si tu naši národní KFO osobně vytvořil na základě astronomických tunelů a zlodějen v devadesátých letech minulého století (spočítal jsem to na nějakých 2 - 2,5 biliónu korun). Kellner (dokonce po internetu se píše, že skutečným vlastníkem PPF je Venca Peročmajz), Babiš, Tykač, Vítek, Komárek, Dospiva, Haščák, Chrenek, Šmjec, Bakala ukradli miliardy a stovky dalších, kteří ukradli "jen stamilióny". Nepíši o Kožených a podobné pakáži. Zeman se Šloufem byli jen čičmundi. Zeman dle mých informací nekradl, jen se obklopil špatnými přáteli. Když se stal prezidentem, tak je všechny hodil přes palubu, včetně Šloufa. A ti mu to nemohou dodnes zapomenut, proto ho s pomocí zločinné bandy humanitárních bombardérů a prolhaných pravdoláskařů, agentů americko-židovské KFO špiní v mainstreamových médiích, kde se dá.

304045

5.2.2014 7:45

RE: Co to je parlamentní demokracie?

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 304045

Napsal jste to dobře, to je pravda, že Peročmajz zde vybudoval vrstvu místních miliardářů. Ale já jsem to myslela tak, že on, i ti „čeští“ miliardáři musí za to povinně sloužit nadnárodní KFO. Protože kdyby nechtěli sloužit, tak by skončili. To máte jako se Švancerbergem, vrátili mu majetek, a tak za to bude muset poslouchat na slovo své páničky coby vetchý stařec (stejně jako předtím Havel), až do smrti.

S tím Zemanem, já přesně nevím, co si mám o něm myslet. On také musí nějakého nadnárodního loutkaře poslouchat, také nějakému nadřízenému zednáři musí sloužit, jinak by už tady nebyl. Ale je sympatický tím, že nekrade a vždycky byl ohledně majetku skromný.

304072

4.2.2014 21:23

Někteří diskutující nerozlišují mezi podstatným a marginálním

Proto 78.?.?.?

Paradoxem je, za jaké věci tu pár lidí "natírá" minulou ekonomiku Naopak tu dnešní velebí pouze za dostatek banánů a blýskavého spotřebního zboží z číny.Jak významná je zaostalost několika oborů byť o 10, 20 let oproti tomu, že jsme nyní už jen stále více závislou kolonií? Nevyrábíme finální výrobky. Nenechají nás! Ani ten zisk z prodeje Škodovek není zdaněn zde, ale v Německu. Struktura průmyslu je rozbourána tak, že je k závislosti donucena (kolik českých firem má svůj vývoj, kolik si vychovává zaměstnance v učňovských školách-srovnejte s Německem a se stavem před listopadem)Struktura vlastnická- ještě tragičtější záležitost pro občany ČR. Neumíme si vyrobit ani potraviny pro svou spotřebu. Kolik půdy je již v cizích rukou?
I pitná voda mnohde patří cizím vlastníkům. K tomu bonus dluhy domácností. Co si myslet o lidech, kteří nám stále dokola namlouvají, že naše země právě nyní úžasně vzkvétá?

304035

4.2.2014 22:12

Naprostý souhlas s autorem.

alt.man 81.?.?.?

Jen malá poznámka ale trochu něco na úvod. Jsem předválečný, mnoho jsem viděl a zažil. Hlavně tu velkou školu, světovou válku. Nebyl jsem nikdy v žádné straně ale srdce mám nalevo. A teď ta poznámka. Autor by neměl používat pro některé "lidi" název, postkomunisté. Já jim říkám vystižněji - Ukomunisté. "Lidé" schopni být čimkoliv.

304041

5.2.2014 1:22

Naprostý nesouhlas s autorem

příjeměsebavim 172.?.?.?

V Česku je v průmyslu zaměstnáno ne méně než 40% všech ekonomicky aktivních obyvatel. V Německu, tedy v zemi která je považována za evropský hospodářský “power house” je to 33.4%, tedy méně než v Česku, kde byl dle autora článku průmysl “zničen” což prý ve značné míře přispělo k nezaměstnanosti - která je ale vyšší než v Německu!
Tak co s tím uděláme?

304053

5.2.2014 22:05

RE: Naprostý nesouhlas s autorem

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 304053

>V Česku je v průmyslu zaměstnáno ne méně než 40% všech
>ekonomicky aktivních obyvatel. V Německu, tedy v zemi která je
>považována za evropský hospodářský “power house” je to
>33.4%, tedy méně než v Česku, kde byl dle autora článku
>průmysl “zničen” což prý ve značné míře přispělo k
>nezaměstnanosti - která je ale vyšší než v Německu!

>Tak co s tím uděláme?
Vždyť toto je naprostý blábol bez vypovídací hodnoty! I kdyby byla čísla pravdivá, záleží na ekonomických výsledcích firem a jejich vlastnících, tedy, kde se daní zisk z finálu.Také je podstatné, jaké procento firem vyrábí Hi-Tech a jaké jsou pouze nekvalifikovaní zaměstnanci.Kolik procent firem finalizuje, kolik je jen kooperantem. Je rozdíl mezi zaměstnancem v průmyslu, např. těžebním, který rube suroviny ve firmě cizího vlastníka a ty se prodají za hranice a mezi zaměstnancem místní firmy,která vyrábí špičkové radiolokační zařízení, které nikdo jiný na světě neumí. Pokud o tomto nemáte páru, nesnažte se prosím oblbovat ostatní.

304148

5.2.2014 23:55

RE: Naprostý nesouhlas s autorem

Kivik 88.?.?.?

Reakce na 304148

Jojo. Typické rádoby pravičácké "švejkování".
Bohužel, ten "dřevorubec" svým blábolením podřezává s tou svou větví i tu naši. [pláč]

304155

6.2.2014 4:52

RE: Naprostý nesouhlas s autorem

příjeměsebavim 172.?.?.?

Reakce na 304148

>Je rozdíl mezi zaměstnancem v průmyslu, např. těžebním, který rube suroviny ve firmě cizího vlastníka a ty se prodají za hranice a mezi zaměstnancem místní firmy,která vyrábí špičkové radiolokační zařízení, které nikdo jiný na světě neumí.

Zapoměl jste vysvětlit v čem spočívá takový rozdíl. Vlastně nezapoměl: vy totiž absolutně nemáte šajna o tom co píšete.
Článek se opírá o propozici která říká že průmysl je funkcí nezaměstnanosti. Takže jestli rubáte uhlí nebo pájíte nějaké spojení na radiolokátoru je činnost podobná vzorečku který má na konci dva zlomky se stejným jmenovatelem: výplata. A ti kteří pobírají plat rozhodně netvoří populaci nezaměstnaných.

304156

6.2.2014 7:25

RE: Naprostý nesouhlas s autorem

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 304156

Výplata až po zisku, ale nejdřív politici s kmotry. Plat a práce je v kapitalismu položka nemožného a v bandustanu na živoření které banksterský spolčenec shodí v celku má dá ti dal všem do mínusu a můžou řvát smíchy jak s lidmi a politikou vydupali. Celé to ovládají zlomyslní idioté a idiotsky to skončí i s nimi. [cool]

304159

6.2.2014 8:23

RE: Naprostý nesouhlas s autorem

Proto 109.?.?.?

Reakce na 304156

I nezaměstnanosti se má odpověď týká. Vyšší procento pracovníků v Hi-Tech znamená menší nezaměstnanost.To byste mohl vědět. Jedno zaměstnanecké místo pak potřebuje "support" mnoha dalších. Tzn. např. odborného školsví a spolupráce mnoha oborů. Naproti tomu místo nekvalifikovaného pracovníka ke své činnosti vytvoří dalších pracovních míst daleko méně. Samozřejmě můžeme někde najít vyjímku, ale v celku nepodstatnou. Svou odpovědí a postavení rovnítka mezi zaměstnance Hi-Tech a nekvalifikovaného ukazujete klapky na očích, které z nějakého důvodu používáte. Zkrátka je velký rozdíl (i pro nezaměstnanost) vyrábět "potato chips" a "silicon chips". Je zarážejíci, že toto nechápete a vidíte problém tak přímočaře.

304163

6.2.2014 10:40

RE: Naprostý nesouhlas s autorem

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 304163

Nejvíc hajtek je průměrný ouřada protože pro svou činnost potřebuje 80 stejných tupanů.

304174

6.2.2014 12:11

RE: Naprostý nesouhlas s autorem

příjeměsebavim 172.?.?.?

Reakce na 304163

Neodpovídáte na otázku která se především týkala toho jak vlastnictví firmy ovlivňuje vztah mezi typem průmyslu a nezaměstnaností. Přečtěte si znovu co jste napsal

>Je rozdíl mezi zaměstnancem v průmyslu, např. těžebním, který rube suroviny ve firmě cizího vlastníka a ty se prodají za hranice a mezi zaměstnancem místní firmy,která vyrábí špičkové radiolokační zařízení, které nikdo jiný na světě neumí.

Bez horníka se žádné uhlí nevytěží a tak není co prodat ať už zahraničnímu nebo domácímu odběrateli. Když horník těží uhlí tak je zaměstnaný horník a ne nezaměstnaný horník.
Také by mě zajímaly ty průmyslové technologie co svět nedokázal aplikovat a které byly vymyšleny a uvedeny do provozu jen v Československu. Rád bych slyšel o jaké technologie šlo, jména podniků a počet zaměstnanců.

304186

6.2.2014 19:34

RE: Naprostý nesouhlas s autorem

Proto 78.?.?.?

Reakce na 304186

Rozdíl mezi zahraničním (nadnárodním) vlastníkem a vlastníkem na bázi např. družstevního vlastnictví podniku je velký. Tomu prvnímu určitě nepůjde o trvale udržitelný rozvoj, ale o rychlý a maximální zisk, který odchází za hranice. Podnik např. ve zmiňovaném družstevním vl. se bude chovat naprosto jinak a zisk zůstane zde např. pro reinvestice.Takový podnik zachová zaměstnanost i když nevytvoří zisk. Bude daleko odolnější krizím.
Zmiňoval jsem radiolokační zařízení. Myslel jsem naprosto konkrétní výrobky. Vyráběla je TESLA Pardubice a dále ERA Pce. Jsou známy pod kódem např. KRTP86, nebo RAMONA, TAMARA,VĚRA. Tento obor, kde se pomocí přijímačů a časově-hyperbolické metody zjistí poloha letadla vznikl v ČSSR a byl zde dotažen k dokonalosti,ke které se ani obdobná zařízení velmocí nikdy nedostala. Polistopadovými politiky byl však tento obor doslova zašlapán. Na vývoji, výrobě kooperovalo mnoho našich podniků.Čína od nás poptávala 70 systémů, ale zakázka nebyla kamarády z USA povolena. Odhadem by znamenala zaměstnání celé řady podniků na více než 10 let.Vývoz hotových zařízení nám byl z USA zakázán i do Indie. Počty zaměstnanců si můžete při své schopnosti papouškovat několik neoliberálních hesel snadno zjistit sám [smích] Divím, se že takové věci nevíte. I když spoustu věcí,které jiní lehko pochopí se vám musí vysvětlovat polopatě...

304210

7.2.2014 0:26

RE: Naprostý nesouhlas s autorem

příjeměsebavim 172.?.?.?

Reakce na 304210

Takže největší zájem na tom aby se udržela zaměstnanost mají státní firmy, poněvadž je to konec konců stát který musí řešit nezaměstnanost. Státní podniky jsou pochopitelne 100% v českých rukou, takže riziko být propuštěn jako státní zaměstnanec je to nejmenší.

Státní firmy letos propustí tři tisíce lidí, nejvíce pošta
http://zpravy.e15.cz/domaci/ekonomika/statni-firmy...

Oopsy, hoopsy. LOL.
Ovšem to neni žádná sranda. Kolik lidí musí teda opustit své zaměstnání ve firmách, které vlastní zahraniční vykořisťovatel?! No tak na to já teda nemám nervy. Pryč s tím - nechci ty čísla ani vidět...

Prodeje automobilů zřejmě stále nejdou podle představ firmy Škoda Auto, a tak sáhla k šetření na citelném místě - topení. Díky snížení teploty ve výrobních halách i kancelářích může ušetřit až stovky milionů korun ročně, a nebude tak muset propouštět.
http://ekonomika.idnes.cz/skoda-auto-stahla-topeni...

Hele, Josef, Herr Volskswagen se nechává ptát jestli chceš bejt vyhozenej nebo jestli si chceš voblíct pod montérky svetr. Tak jo, já si to tu píšu: svetr.

304239

7.2.2014 0:57

RE: Naprostý nesouhlas s autorem

Emil Robot 46.?.?.?

Reakce na 304239

To s tím topením je skvělej nápad,takovej z kategorie "Arbeit mach frei",na to musel přijít opravdovej fištrón z průmyslově vyspělého rajchu.Arbajtům stáhnou topení a oni,aby nezmrzli,začnou pracovat rychleji a kmitat tak,aby se zahřívali třením o vzduch-ušetří se za plyn a zvýší se produktivita.Ještě by jim měli vypumpovat žaludky a dát dvojitej klistýr.Kde by jsme bez nich byli.Holt máme se furt co učit....
Co na to specialista na fauvéé Vojta....?

304243

7.2.2014 9:00

RE: Naprostý nesouhlas s autorem

slak 77.?.?.?

Reakce na 304243

Bojují za prosperitu kapitalismu, za války v rusku taky prý nechali stroje zamrznout do permafrostu aby mohli vyrábět a nezdržovali se halami, natož topením a vyhráli na celé frontě. Doba se měnila, pracovní podmínky se vrací s válkou existenční ve výsledku s efektem že dodávky na frontu nenažraného neskončí s bitvami někde, ale jde o život a prostředky účastných. Ale nesouhlasící mají volbu, exekutory a potupnou smrt pod mostem když nechtějí sprintovat závod na dno kasínového bubliňáku tvorby zisků jednotlivců se souběžným zefektiktivňováním lidských zdrojů. [překvapení]

304254

7.2.2014 17:05

RE: Naprostý nesouhlas s autorem

Proto 78.?.?.?

Reakce na 304239

Stále více dokazujete, že nedokážete věci chápat v širších souvislostech a manipulujete pojmy,jak se vám zlíbí.
Zmínil jsem družstevní vlastnictví. To vůbec neznamená státní.
Velké družstvo je např. v Rakousku a jmenuje se Raiffeisen Bank. U nás je to akciová společnost, která přilepšuje svým ziskem družstevníkům u sousedů.
To, že státní podniky u nás propouští vůbec nevyvrací to, co jsem napsal.U nás vládnoucí banda řídila mnoho podniků tak,aby je mohla privatizovat.Socializují se naopak ztráty.Zde není normální ekonomika.Pokud je váš obzor omezen na zdejší "lumpenkapitalismus",budete se jen "příjemněbavit" a nedojde vám naprosto nic podstatného.

Když bude státní podnik fungovat tak, že nevytvoří žádný zisk, ale udrží se zaměstnanost, může být i to ekonomicky přínosné až do doby, kdy ztráty dosáhnou daleko větších nákladů,než by stát stálo platit nezaměstnané. Doufám, že pochopíte, že u soukr. firmy,jakmile půjde zisk dolů, vyplatí se majiteli zabouchnout dveře a jít dále a náklady na nezaměstnané předat státu.

304267

7.2.2014 21:41

RE: Naprostý nesouhlas s autorem

příjeměsebavim 172.?.?.?

Reakce na 304267

>Doufám, že pochopíte, že u soukr. firmy,jakmile půjde zisk dolů, vyplatí se majiteli zabouchnout dveře a jít dále a náklady na nezaměstnané předat státu.

Jako kdybych neuvedl ten příklad ve kterém Škoda Auto nejenom že nezavřela bránu podniku, ale navíc našla způsob jak se vyhnout propouštění. Zavést znovu ty přiblblé bolševické manýry kde ostatní musí živit neschopnou a línou bandu soudruhů jen aby měli práci je to po čem vy a autor článku zřejmě touží. Nedávno ignorantní Tesco ztratilo 2 miliardy dolarů (!) při jejich pokusu ukousnout si něco na americkém trhu. Tak se řetezec prodal jinému provozovateli, poněvadž nikdo není tak dokonale blbej aby odešel z tou největší možnou ztrátou. Takže nezaměstnanost se nekonala. A tak to ve většině případech je.

304282

7.2.2014 23:16

RE: Naprostý nesouhlas s autorem

Proto 78.?.?.?

Reakce na 304282

Je daleko nákladnější živit finanční úřady a další problémy s tím spojené (kriminalita, problémy dlouhodobé nezaměstnanosti, dopady na celé rodiny atd.)než prostě zaměstnat o něco více lidí, než je nutné pro maximalizaci zisku. Bohužel znovu dokazujete, že jste ani dosud nepochopil, o co v článcích či mých i jiných komentářích jde. Vysvětlit vám něco, co nezapadá do rámce současné propagandy je totéž, jako předlistopadovému fanatickému bolševikovi vymlouvat, že vedoucí úloha KSČ není jedinou možnou a tou pravou cestou ke spokojenosti lidí.Stejně jako oni máte svou jedinou možnou cestu a nepřemýšlíte, co se děje okolo. Možná pochopíte, že spokojený život obyvatel toho, či jiného státu nesouvisí s výší zisků firem na jeho území podnikajícím.
Prezentujete vaše názory tak, že vše vidíte v rozmezí komunista/antikomunista.Když vám dojdou argumenty, jste schopen jen takové stupidní konstrukce. To zde bylo vtloukáno více než dvě desítky let a mnoho lidí už na takové primitivní vidění světa neslyší.

304286

8.2.2014 2:30

RE: Naprostý nesouhlas s autorem

příjeměsebavim 172.?.?.?

Reakce na 304286

>Prezentujete vaše názory tak, že vše vidíte v rozmezí komunista/antikomunista.Když vám dojdou argumenty, jste schopen jen takové stupidní konstrukce.

A o čem ještě se tedy historie zmiňuje? Pokud je mi známo, Marx napsal knížku s nadpisem jen o jednom slově: KAPITÁL. A o pár let později existovali jen dva druhy hospodářských systémů: kapitalistický a socialistický. Váš utopistický třetí systém, který se opírá o vizi všelijakých ekonomických dobrodruhů, jako je třeba autor tohoto článku, zřejmě nepronikl do podvědomí veřejnosti a proto tedy “komunista/antikomunista.”
Pochopitelně, když jde o zdroj který se blíží vyčerpání, jako v případě nějakého černouhelného dolu, tak to nemůže jít na špalek - tak blbí ostatní podnikatelé rozhodně nejsou aby investovali do hlušiny. Důl se prostě zavře a permoníci přijdou o práci. Ovšem ta zrušená produkce sníží dodávky uhlí a tak jiný důl může otevřít třetí směnu. Proto se jinde lidi furt někam stěhujou. To že Češi dřepí na zadku, kňouraj a nadávaj na nezaměstnanost je jejich problém a ne problém systému. Proto máme EU aby se bylo kam stěhovat, když se třeba v Ostravě zavře více dolů než zdrávo.

304290

8.2.2014 6:26

RE: Naprostý nesouhlas s autorem

ignorek 95.?.?.?

Reakce na 304286

On je ten modrokomsomolec. Nezměnilo se vůbec nic po plyšáku. Dříve byli politicky uvědomělí, dnes jsou politicky korektní, jedna ku jedne, stejný šmejd. Někdo byl politicky uvědomělý z blbosti a nedostatku informací, druhý kvůli prospěchu. Ti druzí plynule převlekli kabáty a ani nemuseli opustit sdělovací prostředky - dnes šíří dále ideologické bludy, jenom v zájmu jiných chlebodárců.

Těch nadšených omezenců díky mediím a škole je hafol, na nich stojí každý režim i multi-kulti, historie pro ně začíná v 1968, v 1989 končí. Oni začnou se ptát jak to doopravdy je, až je nakopne realita, to už bývá pozdě. Realita bývá krutá, může semlít jak do salámu - zeptejte se obětí těch různých konfliktů. Jenom v Evropě v minulém století - nejkrvavější a nejkrutější století, přidejte majetkové přesuny pro dokreslení. Ale vše je zapomenuto, jsme nejvíc šťastní, demokratičtí atd, poučujeme celý svět ...

Kterým směrem se přesouvají majetky a kdo financuje konflikty a změny, každý si může najít informace, pokud není totálně zabedněný.

304292

5.2.2014 1:39

skoro jako v Americe

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 174.?.?.?

skoro jako bych cetl o Americe, kde se kdysi vyrabelo vsechno a dobre a postupne se tento prumyslovy gigant totalne zdecimoval , dnes i slavna Harley Davidson je prospekovana dily vyrobeny u komunistickych budovatelu v Cine

304056

5.2.2014 23:45

Jako u dobrého koňaku - 5 palců nahoru

Kivik 178.?.?.?

Osudy, zkušenosti a závěry - souhlas.
Moje krátké, zprvu nadšené, soužití s OF do konce roku 1989, ve mě utvrdilo myšlenku, že Havlovsko-Klausovská politika pro mne úderem 1.1.1990 postrádá smysl. Pak už jen následovalo nevěřícné a bezmocné pozorování úpadku (navzdory všem předkládaným důkazům).
I dnes mě nechápající dav občas nazývá "bolševikem".
Co naplat, ve středověku lidé s nadhledem občas posloužili jako "palivo" [smích]

304154

6.2.2014 12:39

RE: Jako u dobrého koňaku - 5 palců nahoru

Petrs 90.?.?.?

Reakce na 304154

Aneb jak praví Wikipedie [smích] Konkrétní definice kapitalismu jako takového je však stále předmětem rozsáhlých debat - Je to systém bez řádu a pořádku, systém založený na námezdní práci, jak již řekl Marx [smích]

304189

7.2.2014 0:43

To je tedy slátanina. Autor vůbec není schopen pochopit vývoj. Pracoval jsem v jím tolik oslavovaném ČKD

Mejla 85.?.?.?

a už v 80. letech nám Sověti říkali, že nejsou odkladištěm našich mizerných strojů, které se ve stamilionových obratem hromadily za továrnami na různých místech republiky. Nikdo už je nechtěl ani zadarmo a drtivá většina ostatních čs. výrobků na tom byla podobně. Sklo ani částečně traktory už to nezachránily. Drtivá většina výrobků se vyvážela do RVHP a vývoj téměř neexistoval, neboť nebyl třeba, takže v r. 1989 se plně ukázala technologická propast a ČSSR musela následovat ostatní podniky ve světě, které fúzují do holdingů, ale přesto si na trhu konkurují. Takže čs. podniky, původně ukradené majitelům, se vrátily v restituci nebo byly zakoupené strategickými investory.

304242

7.2.2014 19:51

RE: To je tedy slátanina. Autor vůbec není schopen pochopit vývoj. Pracoval jsem v jím tolik oslavovaném ČKD

Proto 78.?.?.?

Reakce na 304242

Nevím o jakých strojích mluvíte, je možné, že s nějakými výrobky to bylo opravdu tak. Ale chtělo by to konkrétní údaje. Já mám zkušenost naprosto rozdílnou.
Do výzkumného ústavu nerostných surovin jsme potřebovali koupit nástrojařskou frézku. Nejlépe se nám líbila z TOS Žebrák.Na ní se však čekalo cca 2 roky.Nejprve měl přednost export,vojenský průmysl a pak ostatní.Měli tudíž vyprodanou produkci daleko dopředu.Velice brzy, bez čekání jsme mohli dostat rumunskou. Nebylo to sice tak precizní jako naše, ale stačila.
Jen chci přispět konkrétním příkladem, který mohou ještě pamětníci doložit.Bylo to cca v roce 1987.

304275

7.2.2014 21:12

RE: To je tedy slátanina. Autor vůbec není schopen pochopit vývoj. Pracoval jsem v jím tolik oslavovaném ČKD

slak 77.?.?.?

Reakce na 304242

Známý na stavbě plynovodu viděl jak se rusi chlubí tatrami s cedulkami sdělano v sssp tak vzal majzík a pod tím byla cedulka made in czechoslovakia, asi tak. Mohli se hromadit protože přecedulkovávali a zajíce v pytli taky nerealizovali. [chechtot] Jiná věc na dokreslení byla že zaplatili třeba bramborami které byli dva měsíce na kolejích než přijeli odsud exportované i s jeho vaťákem a rukavicema. [cool]

304280

7.2.2014 23:54

RE: To je tedy slátanina. Autor vůbec není schopen pochopit vývoj. Pracoval jsem v jím tolik oslavovaném ČKD

Proto 78.?.?.?

Reakce na 304280

Jistě to tak mohlo být. Můj kamarád zase viděl, jak se v plzeňské Škodě vyrábějí díly do Temelína (JETE) a dávají se na ně cedulky Westinghouse.Není to tak dávno,jako když se stavěl plynovod. Za minulého režimu jsem slyšel od lidí co navštívili služebně USA pořekadlo, že Američan je umytej Rus. Připadalo mi to tenkrát jako urážka amíků [smích] Dnes dokazují, že je jim pořekadlo velmi milosrdné.

304288

8.2.2014 6:40

RE: To je tedy slátanina. Autor vůbec není schopen pochopit vývoj. Pracoval jsem v jím tolik oslavovaném ČKD

ignorek 95.?.?.?

Reakce na 304288

Posuzovat výkonnost kapitalismu se socialismem nemá cenu. Největší škody na výkonnosti způsobili sami komunisté všeobecnou pracovní povinnosti. Do práce muselo i pár procent těch co nikdy nic dělat nebudou. Dělali v podniku spíš škodu než užitek a skoro stejné mzdy braly motivaci pracovat ostatním. A druhou největší škodu způsobili uvědomělí - dnes teda politicky korektní - na ministerských funkcích. Když jeden takový sovětský ministr prohlásil, že kybernetika a genetika jsou kapitalističtí blafy, způsobil právě to obrovské zaostávání a následné pracné dohánění v těchto oblastech, celý div. Nenechte se mýlit, že dnes ve funkcích jsou odborníci. Je spousta zabedněnců s tituly před a za, jediná myšlenka co je vede -vlastní koryto.

Vzpomínám plky zaměstnanců o nehospodárnosti za komančů, když se musely utratit přidělené finance před koncem roku - a projezdit benzin, ať není kráceno na další rok. Kdyby jen tušili co se toho najezdí dnes a zbytečně nebo vyloženě pro hovno. Nezralá holandská rajčata ze zkumavek bez vůně a chutě se vozí do Bulharska. Protože mají zmaknutou logistiku a jsou vlezli do všech sítí, o kvalitě či ekonomice a výkonnosti to není. Bulharští zemědělci ať žerou sami svoje rajčata, čeká to mimochodem i Ukrajince. Ale stát má víc než 60% z ceny PHM na daních, tak ať jezdí kamiony víc a víc, ku světlým zítřkům a na další věčné časy.

Američan samozřejmě není žádný umytý Rus, kde by vzal dost vody v tom svým pojízdném obydlí. Američan je Čech tak jak je, nemytý. Navoněný samozřejmě může být, anglání to přehánějí tak, že jeden mladej pošel na potíže s dýchaním po sprayování.

304293

8.2.2014 13:46

RE: To je tedy slátanina. Autor vůbec není schopen pochopit vývoj. Pracoval jsem v jím tolik oslavovaném ČKD

slak 77.?.?.?

Reakce na 304293

Realita byla že na pracovištích se kolektivní tyranie (fašismus) pěstovala měrou i někde nebývalou a ti co s nejmenšími platy vše odřeli byli kádrovaní do líných debilů, tedy nebyli združovani v brigádách soc. prc. ale ti o to líp dovedli dělat propagandu o flákačích a ti zázraci co nic neumí a o všem žvaní to nalévají rozum brajícím do nebohých hlav doposud. [mrknutí jedním okem]

304306

8.2.2014 18:18

RE: To je tedy slátanina. Autor vůbec není schopen pochopit vývoj. Pracoval jsem v jím tolik oslavovaném ČKD

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 178.?.?.?

Reakce na 304293

Elektronika v zbraniach východného bloku bola porovnateľná s západnou elektronikou bez problému a občas aj USA predbehli napríklad TAMARA alebo Infračervení radar na MIGoch(dnes to majú aj západné lietadlá je to taký hrb pred kokpitom a v ňom je infra kamera ktorá slúži ako pasívni radar), už len s týchto dvoch zbraní mali v USA osrané pampersky a to nespomínam MOSKITA, S300/400, Granit a podobne, jediné v čom západ predbiehal východ bola spotrebná elektronika a v ČSSR si vláda vybrala že namiesto videii, teliek soni, jeansov mustang a PC IBM a konzol hracích nintendo a atari budú dostupné panelové byty, škôlky, školy a nemocnice a zdravotné strediská [chechtot]

304311

7.2.2014 1:28

Aktuálně na slobodném vysílači

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

se hovoří o tom že na slovensku je možné stíhat retroaktivně rozkradených 8 biliónů a moderátor to glosoval že je to nutné pokud se mají někam pohnout a dotyčný povídal že klidně si obhájí tu částku. Todle by byl světový výrobek a před měsícem jsem počítal na prstech že v čechách baj voko 20 biliónu, že se jelo rok co rok s biliónovým skrytým dluhem,+- který by měl být podobně určen zodpovědným a penězovody jistí měli. Nikdo na to nereagoval asi brali jako úlet co nestojí za všimnutí a jsem rád že na slovensku to odborník z podkladů je schopen dokazovat a pokud náhodou by se náhodou i stalo, měl by být prošen na kolenou aby tady v čechách s tím pomohl. [mrknutí jedním okem]

304244

7.2.2014 18:21

děkuji za diskusi!

radim10 217.?.?.?

Dobrý den,

zdravím všechny diskutéry. Je vidět že za 25 let jsme neučinili žádný pokrok v objektivním zhodnocení minulosti. Postkomunistickým mocipánům se to nehodí "do krámu".
Na některé otázky nejsem schopen odpovědět hned, vyžaduje to cestování po státních archivech kde jsou uloženy dokumenty soc. podniků. Ale i na to si čas najdu.
Pokud jde o trhy soc. podniků situace byla pod vzájemným embargem složitá. Ostatně po převratu nás sice formálně na vyspělé trhy pustili ale předtím provedli likvidaci našich podniků nebo jejich odkup. Takže můžeme jenom spekulovat. Ale z vlastní zkušenosti vím, ze setkání s vývojáři z Tesly Rožnov a Valašské Meziříčí, že v těchto podnicích špičkoví lidé byli a po otevření trhu s el. komponenty byli schopni zkonstruovat světové součástky a přístroje. Budu o tom psát v příštích článcích.

všechny čtenáře zdraví r scholly

304270

7.2.2014 20:43

RE: děkuji za diskusi!

fohat 194.?.?.?

Reakce na 304270

takže milí Češi vynalezli skvělý kombajn..Ten v rámci RVHP byl s dokumentací předán do NDR,kde se vyráběl pod názvem Fortschritt -Pokrok.Když jezedácký nákupčí jel do NDR zakoupit Pokrok,byl nucen zároven zakoupit dva sovětské kombajny KOLOS.Prostě dráp trhu,jako dnes.Kdo chtěl UPC kanalizaci,tak ke kanálum se povinně narvaly další,o které nebyl zájem a musely se platit... [oči v sloup]

304278

8.2.2014 9:00

Letecky prumysl

Fred Brabenec 46.?.?.?

Nu a zapomelo se na letecky prumysl v ceskoslovensku. Kde je firma Moravan Otrokovice co vyrabela vyborna sportovni letadla znacky Zlin. Jenom akrobaticke letadlo Zlin 50 byla svetova spicka v sedemdesatych letech. A co kdysi vyvoj helikopter v sedesatych letech jako mala helokopütera Heli Baby, ktera by byla uspesna. A pak nezapomenme na vybnorne letadlo L 200 Morava naslednik po letadle Aero 45. A co stavba vetronu jak je Blanik L 13, Superblanik atd. A kde je firma, ktera stavela sportovni letouny Meta Sokol?

304297

8.2.2014 19:38

Kdo nechce videt pravdu-tak ji nevidi

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 37.?.?.?

Vy vsichni, co pokladate privatizaci po roce 1989 za jedine moznou,
tak asi neznate nic z ceske ekonomiky.Dam vam tedy tyto otazky.
1/ kdo vybiral ci lepe schvaloval nove vedeni techto podniku?
2/ kdo pripravil zakony podle kterych bylo mozno koupit tyto podniky?
3/ kdo zajistil vsechna konta techto podniku a sepsal jejich vysi
ihned po Listopadu?Celkem se jednalo o 450 milionu dolaru.
4/komu je znamo, ze cs.podniky zahr. obchodu mely nejen sve filialky v zahranici s plnym disposicnim pravem techto reditelu
vybiranych podle dohody s Stb?Ti mohli poukazat pres vymyslena jmena nejen na sva tajna konta ale i tem doma, kteri byli sticha.
5/z jakych fondu tyto filialky zily, kdyz zbozi vzdy pred tim
kupoval a prodaval matersky podnik v CSSR ?
Odpovim strucne - vse meli v rukach lide, kteri jiz za komunismu
byli vybrani take pres Stb a organy stb potrebovaly fin.prostredky prave pres tyto filialky.
Otresnym pripadem byla lkvidace cestovni kancelare mladeze -
kdo ziskal jejich majetek a kdo to ridil.?

304315

10.2.2014 4:36

Jake, stanovisko ma obycejny obcan vzit v dnesni dobe?

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

Zaluje se nakorupci-dobra,jen do ni! Ale nedejme se svest ke generalisacim-a neverme korupcnikum;zalujicim na korupci.Je dost korupc etiche,toho sikovneho obchazeni zakonu,korupce skoro legalni-te nestaci celit negativne,ale positivne:vic ucty k zakonum a statu! Ano,myslim obcanskou moralku-loyalitu ve smyslu anglickem.Stejn e,jako na korupci zaluje se na politicke chyby,na neschopnost poslancu,vlady a vselijakych verejnych cinitelu.Ano,delame chyby,sam jsem jich udelal dost,neumime to jeste.Republika,demokracie,nas stat je mlady a dostal se nam skoro zadarmo.Nemame tradici v politice a v administraci a proto delame chyby.
Hovory s T.G.Masarykem
----------Myslim,ze to byl bod,od ktereho mela,ta "Sametova revoluce zacit,neskocit hned do te zapadni demokracie ,rovnyma nohama,bez znalosti veci,cesky narod v dobe komunismu byl pod poklopem jako syrecky a najednou jsme byli venku.Kritika spatnych veci nas v zakladuneuzivy,ale,moralne poctiva prace,pokud si ji kazdy jedinec uvedomi,od prosteho delnika az po vedce,vsichni plujem na jedne lodi.Zahodit vlastenectvi a vrhnout se do sveta,byl skokem do neznama,zejmena,kdyz sliby v lepsim vedeni statu udelaji kazdeho obcana milionarem,pres vsechny ty kupony,tunelovani toho mala,co nam zbylo a co jsme prodejem ztratili a nikdy nedostanem zpet.
Pristi generace,nas,co jsme kazdym dilem zotpovedny,nas prokleje.
V zasade pristi generace se naucila,ze se makat nebude,ze vse udelaji kompjutry z teplych kancelari,kam se pristi generace uchyli,co by jejich zivotni cil,coz bude uz jejich chyba, na kterou se budem koukat,jako penzisti,s pokracovanim drivejsich omylu.
Jedine vychodisko,je najit poctivou cestu ven, kazdeho z nas!
Sametova revoluce byla ukazkou,ze to neumime,jak napsal i T.G.Masaryk.

304365

10.2.2014 9:58

RE: Jake, stanovisko ma obycejny obcan vzit v dnesni dobe?

Fred Brabenec 46.?.?.?

Reakce na 304365

Souhlas. Je treba mit radost z tvorivosti a za to doufat, ze bude zaplacena a ne se sanzit urvat obchodem co nejvice penez. Zakladem obchodu je moralka. A zakladem svobody naroda je vlastni tvorivost naroda a ne konzum. Jedinne tvorivosti naroda lze si udrzet samostanost a nepropadnout konzumu pozlatek a stat se otroky cizincu.

304380

13.2.2014 13:51

Je to 100 procentni pravda

Jaromir Pesout 37.?.?.?

Rusko dnes kritizujeme, ale z hlediska spoluprace a odbytu je
jediny realny partner.
Vzpomente na boty pod zn. Bata, dale nakladaky Tatra, motocykly
Jawa, obrab.stroje TOS,letecke motory Povazske Strojirny,
Traktory Zetor,vyrobky Zbrojovek, ZVU Hradec Kral.cukrovary atd
Vsechny tyto vyrobky jsou dosud v pameti Rusu jako kvalitni,
a mnoho jich dosud slouzi v prumyslu Ruska.
vsechny tyto fabriky zamestnavaly statisice lidi, kteri jsou dnes bez prace [vice jak 600 tis]
Ustoupili jsme z ruskeho trhu zapadu a ten se tomu jen smeje.
Probudme se, je jeste posledni moznost, pak uz to mozne nebude.

304585

5.10.2014 15:29

Článek se mi hrubě nelíbí, byť patřím ke kritikům posledních let

Petr Pokorný 78.?.?.?

a byl jsem celý život proti bolševikům. Navíc to běží po internetu, které to rozesílají bolševici hlásající se k bývalé kvalitě. Proč? Jednoduše: pojmenování bez jasných definic je stupidita. Například by byla krásná reforma Komárkova, ale bez kapitálu... To je potom jako krásná myšlenka komunismu, kde by nežili lidi, ale roboti neznající hříchu a hany. Není třeba popsáno, že prvních deset let byl raketový vzestup (narozdíl třeba dnes od Ukrajiny, která reformy děsivě odnese) a první výkyv vývozu a dovozu zatřepal neuvěřitelně politickou situací a vynesl ty, co chtěli zadlužovat k moci. Pak jsme přistoupili k EU a najednou začala stagnace. Kdyby byl pravdivý článek, stagnace by byla včetně propadu u lidí kolem roku 1991-2. A tak by se dalo rozebírat vše. Ale tento článek neinklinuje k rozebrání příčin, ale jasně ukazuje předem, kdo byl lump, je špatný. Velice špatný. Protože pokládá pouze "jakoby" usvědčující otázky, na něž nedá odpvěď ve faktech!

318583

29.1.2016 17:11

.

Cico_Ciciak 62.?.?.?

RNDr. Karol Ondriaš, DrSc. - Knihy
----------------------------------
Zaujímavé knihy o tom, ako bolo slovensko a jeho obyvatelia skolonizovaní, zotročení a zdegenerovaní za posledných 25 rokov od tzv. "nežnej revolúcie"! Totálna hrôza!

http://www.ondrias.sk/index.php/knihy.html?task=sh...

Odporúčam túto knihu:

Víťazstvo „demokracie“ po 25 rokoch. Komunistický zázrak vs BoPKoTi - slovensko je totálna kolónia a slováci totálni zdegenerovaní otroci vo "svojej" krajine!
------------------------------------------------------------------------------------------
http://www.ondrias.sk/index.php/knihy.html?task=md...


Proc by mela byt agentura pro planovani budoucnosti? - Meritokracia, plánovanie budúcnosti, hybrid systém v Japonsku... - Fulford
-------------------------------------------------------------------------------------------------
http://benjamin-fulford-cz.webnode.cz/news/proc-by...


Za co nenávidí Stalina a Beriju
-------------------------------
http://leva-net.webnode.cz/products/za-co-nenavidi...

Alexandr Samsonov: Pogrom na nestátní podnikání přišel až s Chruščovem
----------------------------------------------------------------------
http://leva-net.webnode.cz/products/alexandr-samso...

http://www.stripkyzesveta.cz/cz/media/1303/alexand...

344964

Příspěvků: 254

03.02. 01:04 slak  Laťka je vysoko a těžko přispívat k obsažnému
03.02. 01:28 Satanist  Tesla ?
03.02. 09:14 ppppp  RE: Tesla ?
03.02. 10:08  RE: Tesla ?
03.02. 21:10 Satanist  RE: Tesla ?
05.02. 20:08 JB  RE: Tesla ?
03.02. 21:17  Když agent Havel dosadil za ministra průmyslu Fanklsteina alias Dlouhého
11.02. 12:06 sněhulák  RE: Tesla ?
03.02. 01:52 ErikPonti  Problém je blíž, než si připouštíme
03.02. 15:07 Antiseptik  RE: Problém je blíž, než si připouštíme
03.02. 18:54 Yenkí  RE: Problém je blíž, než si připouštíme je v demokracii
03.02. 20:11 To je úplně jedno  RE: Problém je blíž, než si připouštíme
03.02. 22:17 baba_Blažková  RE: Problém je blíž, než si připouštíme
03.02. 02:11 coder  Po revoluci jsem se těšil...
06.02. 21:17 radim10  RE: Po revoluci jsem se těšil...
06.02. 21:54  RE: Po revoluci jsem se těšil...
03.02. 02:57 R  Každý národ má takovou vládu a takovou budoucnost jakou si zaslouží
03.02. 06:00 čěf  Kde
04.02. 05:49 SAMRA  RE: Kde
04.02. 23:18 čěf  RE: Kde
03.02. 07:09 pavt  Tak jako OSVČ se pokusím odpovědět...
03.02. 10:38 Moiry  RE: Tak jako OSVČ se pokusím odpovědět...
04.02. 08:54  RE: Tak jako OSVČ se pokusím odpovědět...
03.02. 10:55  RE: Tak jako OSVČ se pokusím odpovědět...
03.02. 13:11 Roman  RE: Tak jako OSVČ se pokusím odpovědět...
03.02. 17:44  RE: Tak jako OSVČ se pokusím odpovědět...
04.02. 06:58 baba_Blažková  RE: Tak jako OSVČ se pokusím odpovědět...
03.02. 17:57  RE: Tak jako OSVČ se pokusím odpovědět...
04.02. 21:49  RE: Tak jako OSVČ se pokusím odpovědět...
03.02. 19:37 Jojo:  RE: Tak jako OSVČ se pokusím odpovědět...
07.02. 21:29 Jurek  RE: Tak jako OSVČ se pokusím odpovědět...
08.02. 09:19 Jarmila  RE: Tak jako OSVČ se pokusím odpovědět...
08.02. 11:02 MoUdrostrak  RE: Tak jako OSVČ se pokusím odpovědět...
04.02. 12:50  RE: Tak jako OSVČ se pokusím odpovědět...
08.02. 12:55 ppppp  RE: Tak jako OSVČ se pokusím odpovědět...
03.02. 07:24 pavt  Odpověď #2
03.02. 11:28 čen  RE: Odpověď #2
03.02. 11:35  RE: Odpověď #2
03.02. 13:57 Proto  RE: Odpověď #2
03.02. 15:33 Jarmila  RE: Odpověď #2
05.02. 23:34  RE: Odpověď #2
06.02. 09:22 Jarmila  RE: Odpověď #2
06.02. 10:03 MartinO  RE: Odpověď #2
06.02. 10:52 fohat  RE: Odpověď #2
06.02. 11:04 Jarmila  RE: Odpověď #2
06.02. 11:20  RE: Odpověď #2
06.02. 11:25 hestroy  RE: Odpověď #2
07.02. 20:35 Kivis  RE: Odpověď #2
07.02. 20:48 Kivis  RE: Odpověď #2
08.02. 00:13 MartinO  RE: Odpověď #2
08.02. 19:45  RE: Odpověď #2
03.02. 16:42 abcdef  RE: Odpověď #2
03.02. 20:56  RE: Odpověď #2
05.02. 20:20 JB  RE: Odpověď #2
06.02. 10:36 rimi  RE: Odpověď #2
06.02. 11:35 hestroy  RE: Odpověď #2
06.02. 11:41  RE: Odpověď #2
06.02. 12:59 fohat  RE: Odpověď #2
07.02. 07:57 JB  RE: Odpověď #2
03.02. 07:32 MoUdrostrak  Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka
03.02. 09:01 ppppp  RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka
03.02. 10:09 MoUdrostrak  RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka
04.02. 09:51 Moiry  RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka
04.02. 10:33 MoUdrostrak  RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka
04.02. 11:07 Moiry  RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka
04.02. 11:54 MoUdrostrak  RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka
04.02. 22:11 hugo23  RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka
05.02. 08:35 MoUdrostrak  RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka
05.02. 09:27 fohat  RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka
05.02. 10:06 MoUdrostrak  RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka
05.02. 10:01 Jarmila  RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka
05.02. 10:21 MoUdrostrak  RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka
05.02. 12:37 Moiry  RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka
05.02. 20:08 baba_Blažková  RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka
05.02. 21:01 Riša  RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka
06.02. 08:56 MoUdrostrak  RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka
06.02. 12:55 Emil Robot  RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka
07.02. 10:35 MoUdrostrak  RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka
07.02. 10:55  RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka
08.02. 08:49 MoUdrostrak  RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka
07.02. 19:02 Auric  RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka
08.02. 07:49 Kivis  RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka
08.02. 22:41 Auric  RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka
03.02. 09:46 slak  RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka
03.02. 13:12 Emil Robot  RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka
03.02. 23:39 MoUdrostrak  RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka
04.02. 00:11 Emil Robot  RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka
04.02. 08:02 Jarmila  RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka
04.02. 08:42 Emil Robot  RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka
04.02. 09:35 Moiry  RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka
04.02. 10:54 Emil Robot  RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka
04.02. 12:16 MoUdrostrak  RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka
04.02. 12:39 Emil Robot  RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka
04.02. 13:31 fohat  RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka
13.02. 01:51  RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka
04.02. 14:21 Jarmila  RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka
04.02. 17:07 Emil Robot  RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka
04.02. 18:38 Jarmila  RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka
04.02. 19:11  RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka
05.02. 18:05  RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka
05.02. 20:16 baba_Blažková  RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka
06.02. 17:55  RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka
07.02. 16:07 baba_Blažková  RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka
07.02. 17:13 Moiry  RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka
06.02. 18:07 Moiry  RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka
07.02. 00:33  RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka
04.02. 09:39 MoUdrostrak  RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka
04.02. 09:55 Moiry  RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka
04.02. 14:28 jansmith1984  RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka
04.02. 17:51 dub  RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka
04.02. 19:46 jansmith1984  RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka
04.02. 20:46 dub  RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka
04.02. 21:29 jansmith1984  RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka
04.02. 22:31 dub  RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka
05.02. 11:46  RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka
05.02. 12:54 Jarmila  RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka
05.02. 14:06 Emil Robot  RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka
05.02. 13:49 jansmith1984  RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka
05.02. 15:19 Emil Robot  RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka
05.02. 15:46 MoUdrostrak  RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka
05.02. 17:18 fohat  RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka
05.02. 17:57  RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka
05.02. 18:45 fohat  RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka
05.02. 18:56 jansmith1984  RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka
05.02. 19:59 Emil Robot  RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka
05.02. 20:08 Jarmila  RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka
05.02. 20:48 dub  RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka
05.02. 20:49 slak  RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka
05.02. 20:47 Riša  RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka
04.02. 18:30  RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka
07.02. 16:29 ppppp  RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka
07.02. 19:05 slak  RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka
08.02. 19:59 ppppp  RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka
08.02. 21:23 slak  RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka
08.02. 22:21  RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka
09.02. 11:39 ppppp  RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka
09.02. 15:49  měřiče radioaktivity
09.02. 17:06 Emil Robot  RE: měřiče radioaktivity
09.02. 17:43 slak  RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka
09.02. 17:58 slak  RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka
09.02. 18:03 slak  RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka
03.02. 08:08 Fred Brabenec  Zotroceni dluhem
03.02. 08:32 Dan Jandáč  jééžíš
03.02. 08:46  Zmíněná pardubická TESLA
03.02. 15:34  RE: Zmíněná pardubická TESLA
03.02. 10:08 Moiry  Nostalgické hrabání v minulosti
03.02. 10:34 pje  Schopnosti a jejich (ne)využívání
03.02. 10:52  RE: Schopnosti a jejich (ne)využívání
03.02. 11:57 mtre  RE: Schopnosti a jejich (ne)využívání
03.02. 20:55 Yenkí  RE: Schopnosti a jejich (ne)využívání
03.02. 11:39  Polovodice.
03.02. 13:33  RE: Polovodice.
03.02. 16:10  RE: Polovodice.
03.02. 17:53 Bavor V.  RE: Polovodice.
03.02. 18:47  RE: Polovodice.
03.02. 13:46 ppppp  RE: Polovodice.
03.02. 15:52  RE: Polovodice.
03.02. 18:32 Murkoslav  RE: Polovodice.
04.02. 06:48 M.P.  RE: Polovodice.
04.02. 09:50 slak  RE: Polovodice.
05.02. 02:41 M.P.  RE: Polovodice.
05.02. 02:50 M.P.  RE: Polovodice.
05.02. 06:48 slak  RE: Polovodice.
06.02. 18:55  RE: Polovodice.
04.02. 06:01 Norman  RE: Polovodice.
06.02. 18:24  RE: Polovodice.
04.02. 19:45 Jozko  RE: Polovodice.
04.02. 23:41 čěf  RE: Polovodice.
03.02. 12:05 r.m.  KSČM, ODA, ODS - to jsou příslušníci jen různých generací stejných rodin
03.02. 13:10 slak  RE: KSČM, ODA, ODS - to jsou příslušníci jen různých generací stejných rodin
03.02. 13:03 Roman  OPĚT JAKO MINULE. ŠPATNÉ AXIOMY A Z NICH VYVOZENÉ ŠPATNÉ ZÁVĚRY
03.02. 18:18 Anellus  RE: OPĚT JAKO MINULE. ŠPATNÉ AXIOMY A Z NICH VYVOZENÉ ŠPATNÉ ZÁVĚRY
03.02. 19:25 Proto  RE: OPĚT JAKO MINULE. ŠPATNÉ AXIOMY A Z NICH VYVOZENÉ ŠPATNÉ ZÁVĚRY
03.02. 20:27 Annna  RE: OPĚT JAKO MINULE. ŠPATNÉ AXIOMY A Z NICH VYVOZENÉ ŠPATNÉ ZÁVĚRY
05.02. 20:37 JB  RE: OPĚT JAKO MINULE. ŠPATNÉ AXIOMY A Z NICH VYVOZENÉ ŠPATNÉ ZÁVĚRY
08.02. 07:57  RE: OPĚT JAKO MINULE. ŠPATNÉ AXIOMY A Z NICH VYVOZENÉ ŠPATNÉ ZÁVĚRY
03.02. 14:56 fohat  Chamtivost a lenost,česká specialita?
03.02. 23:28 Amadeus  RE: Chamtivost a lenost,česká specialita?
12.02. 18:41  RE: Chamtivost a lenost,česká specialita?
12.02. 20:12 Riša  RE: Chamtivost a lenost,česká specialita?
12.02. 21:09  RE: Chamtivost a lenost,česká specialita?
03.02. 15:57 Viny  História netreba
03.02. 16:19 SISU  Dalsi poznatky
03.02. 16:22 poctivý občan  MĚLI JSME SVĚTOVÉ VÝROBKY co měřící přístroje z Metra Blansko?
03.02. 16:25 poctivý občan  poctivý občan
04.02. 07:03  RE: poctivý občan
03.02. 17:03 koudsk  Přístav Chvaletice
03.02. 17:48 Annna  Umožnit krást v privatizaci byl záměr naší vlády
03.02. 19:16 Pavel Lepenka  Článek pod který se lze podepsat, ale je to jenom kapka o degradaci národa.
03.02. 19:30  dopadlo to tak jak to dopadnou muselo
03.02. 19:32 J.Patrman  objektivita nasich politiku
03.02. 19:53  jde skutecne o objektivitu
03.02. 19:57 Andrew Siddur  'České' výrobky? Z Číny...
03.02. 20:26 Proto  Mnoho zajímavých faktů a porovnání je zde:
03.02. 23:30  RE: Mnoho zajímavých faktů a porovnání je zde:
03.02. 22:16 Dale Coper  No v prdeli pane Scholly?
04.02. 05:34 SAMRA  kde
04.02. 06:31 Norman  Čo by sa stalo, ak ...
04.02. 07:14 Jiri Radosta  Vsechno je jinak
04.02. 08:19 maršal Žukov  RE: Vsechno je jinak
04.02. 12:47 Jiri Radosta  RE: Vsechno je jinak
04.02. 23:29  RE: Vsechno je jinak
04.02. 10:45 Riša  RE: Vsechno je jinak
04.02. 11:16  RE: Vsechno je jinak
04.02. 19:14 Riša  RE: Vsechno je jinak
04.02. 11:43 dan z Piesku  RE: Vsechno je jinak
04.02. 13:04  RE: Vsechno je jinak
05.02. 10:09 Dan z Piesku  RE: Vsechno je jinak
05.02. 21:53 Proto  RE: Vsechno je jinak
04.02. 10:00  Doplnění
04.02. 11:54 Bubeník  Cenzurovaný a málo známý ekonom k reformě!
04.02. 18:46 abuelo  Co to je parlamentní demokracie?
04.02. 21:01 Jarmila  RE: Co to je parlamentní demokracie?
04.02. 23:21 Abuelo  RE: Co to je parlamentní demokracie?
05.02. 07:45 Jarmila  RE: Co to je parlamentní demokracie?
04.02. 21:23 Proto  Někteří diskutující nerozlišují mezi podstatným a marginálním
04.02. 22:12 alt.man  Naprostý souhlas s autorem.
05.02. 01:22 příjeměsebavim  Naprostý nesouhlas s autorem
05.02. 22:05  RE: Naprostý nesouhlas s autorem
05.02. 23:55 Kivik  RE: Naprostý nesouhlas s autorem
06.02. 04:52 příjeměsebavim  RE: Naprostý nesouhlas s autorem
06.02. 07:25  RE: Naprostý nesouhlas s autorem
06.02. 08:23 Proto  RE: Naprostý nesouhlas s autorem
06.02. 10:40  RE: Naprostý nesouhlas s autorem
06.02. 12:11 příjeměsebavim  RE: Naprostý nesouhlas s autorem
06.02. 19:34 Proto  RE: Naprostý nesouhlas s autorem
07.02. 00:26 příjeměsebavim  RE: Naprostý nesouhlas s autorem
07.02. 00:57 Emil Robot  RE: Naprostý nesouhlas s autorem
07.02. 09:00 slak  RE: Naprostý nesouhlas s autorem
07.02. 17:05 Proto  RE: Naprostý nesouhlas s autorem
07.02. 21:41 příjeměsebavim  RE: Naprostý nesouhlas s autorem
07.02. 23:16 Proto  RE: Naprostý nesouhlas s autorem
08.02. 02:30 příjeměsebavim  RE: Naprostý nesouhlas s autorem
08.02. 06:26 ignorek  RE: Naprostý nesouhlas s autorem
05.02. 01:39  skoro jako v Americe
05.02. 23:45 Kivik  Jako u dobrého koňaku - 5 palců nahoru
06.02. 12:39 Petrs  RE: Jako u dobrého koňaku - 5 palců nahoru
07.02. 00:43 Mejla  To je tedy slátanina. Autor vůbec není schopen pochopit vývoj. Pracoval jsem v jím tolik oslavovaném ČKD
07.02. 19:51 Proto  RE: To je tedy slátanina. Autor vůbec není schopen pochopit vývoj. Pracoval jsem v jím tolik oslavovaném ČKD
07.02. 21:12 slak  RE: To je tedy slátanina. Autor vůbec není schopen pochopit vývoj. Pracoval jsem v jím tolik oslavovaném ČKD
07.02. 23:54 Proto  RE: To je tedy slátanina. Autor vůbec není schopen pochopit vývoj. Pracoval jsem v jím tolik oslavovaném ČKD
08.02. 06:40 ignorek  RE: To je tedy slátanina. Autor vůbec není schopen pochopit vývoj. Pracoval jsem v jím tolik oslavovaném ČKD
08.02. 13:46 slak  RE: To je tedy slátanina. Autor vůbec není schopen pochopit vývoj. Pracoval jsem v jím tolik oslavovaném ČKD
08.02. 18:18  RE: To je tedy slátanina. Autor vůbec není schopen pochopit vývoj. Pracoval jsem v jím tolik oslavovaném ČKD
07.02. 01:28  Aktuálně na slobodném vysílači
07.02. 18:21 radim10  děkuji za diskusi!
07.02. 20:43 fohat  RE: děkuji za diskusi!
08.02. 09:00 Fred Brabenec  Letecky prumysl
08.02. 19:38  Kdo nechce videt pravdu-tak ji nevidi
10.02. 04:36 Robert Nohejl  Jake, stanovisko ma obycejny obcan vzit v dnesni dobe?
10.02. 09:58 Fred Brabenec  RE: Jake, stanovisko ma obycejny obcan vzit v dnesni dobe?
13.02. 13:51 Jaromir Pesout  Je to 100 procentni pravda
05.10. 15:29 Petr Pokorný  Článek se mi hrubě nelíbí, byť patřím ke kritikům posledních let
29.01. 17:11 Cico_Ciciak  .

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

80

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 130 čtenářů částkou 28 058 korun, což je 80 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Ladislav Větvička také začíná mít problémy s cenzurou na blogu iDnes26.11.21 23:08 Česká republika 1

Demonstrace na Letné 28.11. 2021 od 14:0026.11.21 21:38 Česká republika 6

Rakousko-chorvatská diplomatická vojna! Chorvatský prezident nazval rakouský lockdown fašizmem!26.11.21 03:25 Chorvatsko 10

Odborová organizace Pro Libertate - pomoc neočkovaným v zaměstnání26.11.21 03:02 Česká republika 2

Už neexistují oběti Covidu, jen oběti zločinného jednání vlády a Mengele-lékařů26.11.21 02:53 Evropská unie 0

České nemocnice zahlcuje epidemie infarktů a mozkových příhod očkovaných26.11.21 01:33 Česká republika 0

Vědci varují: mRNA vakcíny proti Covidu dramaticky zvyšují riziko cévních příhod25.11.21 23:17 Evropská unie 0

Babiš: Očkování má být v Česku povinné pro lidi nad 50 let!25.11.21 17:38 Česká republika 8

Výpověď dvou lékařů:shedding po vakcínách ohrožuje děti+nebezpečí vakcín,podložené studiemi25.11.21 13:06 Slovensko 2

Zuzana Čaputová si dělá z lidí výsměch25.11.21 01:38 Slovensko 4

Petice proti povinnému očkování24.11.21 22:38 Česká republika 3

Jak manipulatori.cz manipulují24.11.21 17:30 Česká republika 2

Tajemný utrejch23.11.21 22:03 USA 4

Tak na udání. Dorazili. Ve dvou. Ani tak jsem se nezalekl a šel do boje23.11.21 19:12 Česká republika 7

Při povinném očkování by policie mohla přijít o 10 tisíc lidí, píše Švejdar23.11.21 16:23 Česká republika 2

Příběhy lidí z ČR a Slovenska o poškození z covid očkování23.11.21 13:28 Česká republika 0

Během úterý vláda rozhodne o povinném očkování lidí od 60 let a některých profesí23.11.21 11:35 Česká republika 6

Čučkaři z BIS už objevili další nebezpečné vazby v národě23.11.21 10:59 Česká republika 1

Už mají v Rakousku šikanu i očkovaní - lockdown22.11.21 21:27 Rakousko 2

Neočkovaná farmaceutka: U léčiv musíme hodnotit risk / benefit, to se u vakcíny proti covidu neděje22.11.21 16:44 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
22,66 Kč
Euro
25,65 Kč
Libra
30,23 Kč
Kanadský dolar
17,71 Kč
Australský dolar
16,14 Kč
Švýcarský frank
24,54 Kč
100 japonských jenů
19,99 Kč
Čínský juan
3,54 Kč
Polský zloty
5,44 Kč
100 maď. forintů
6,94 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
29,99 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 614,50 Kč
1 unce stříbra
524,05 Kč
Bitcoin
1 251 219,64 Kč

Poslední aktualizace: 27.11.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 13 227