Diskuze k článku

Komu USA dluží? (II)

Příspěvků 19

15.11.2013 8:29

logická otázka, ale "stát" jsou stále konkrétní lidé

ppppp ur (zavináč) stonline (tečka) sk 95.?.?.?

Není náhodou treba zkoumat, zda počet veritelu neprevyšuje počet dlužníku? Jak to myslím?

Predstavme si takovouhle schému. USA dluží čínské bance, které aktiva jsou ze značné zčásti opet v USA, a ty opet dluží čínské bance...
Že to není možné? Nač je to dobré? No na parazitování na dluhu. Krytí inflace a zamezení nalezení zlodeje, nebo skupiny, která je pricucnuta na penezovody.

Pokud není nalezený konkrétní majitel na konci dluhového vlákna, potud nelze ríc, co kdo komu a proč. Pokud se tihle majitelé odkazují na dluhopisy, cenné papíry a všechno, co nemá prímý tovarový, nebo službový ekvivalent, tak tím odekrývají pyramidovou hru, kterou založili.
Zcela legitimní by bylo neuznání pyramidove založeného dluhu. Co tomu brání jsou "hloupé" armády, jejich lokajství a závislost na navozeném systému dluhu. Ti, co takhle "vlastní" armády nejsou dobre videt, a armády samy jsou príliš hloupé, nevedí, komu slouží, predpokládají, že je to tak správne. Armády včetne policie jsou slepé, a neumí, nebo nechtejí umet rozlišovat. Nenaučily se to již ve škole.

Mel by se odstranit víceúrovňový dluh, tedy pripustit jen takový dluh, na kterého konci je výlučne smenný prostredek typu meny. Jasne vyčíslený. Žádné další cenné papíry, dluhopisy a podobná zástupná aktiva, a kterých hodnota je závislá na dluhu predchozím. Tato rekurzivita to celé zneprehledňuje a maskuje pyramidovou strukturu toho dluhu.

Chci vedet komu kolik dlužím a za co. Je to duležitejší, než všechna "lidská práva" kolem. EU místo kecu od veci a byrokratickému pritežování by mela udelat porádek práve v tomhle.

299580

15.11.2013 13:47

RE: logická otázka, ale

maršal Žukov 78.?.?.?

Reakce na 299580

začalo sa to vtedy, keď židáci zistili, že môžu vydávať viac potvrdeniek, ako majú zlata v banke. Odvtedy každý pokus o zavedenie vlastných peňazí trestajú smrťou. Samozrejme za pomoci slepých gójov.

299587

15.11.2013 21:25

RE: logická otázka, ale

ppppp ur (zavináč) stonline (tečka) sk 95.?.?.?

Reakce na 299587

Nemusia ani to. Stačí im naštartovať nejakú pyramídu. Najjednoduchšie je peniaze splácané jedným dlžníkom obratom poskytovať ako pôžičku druhému. Ak chcem požičať niekomu milión postupne počas 10 mesiacov, tak stačí aby mi splácal predošlú (nech rovnakú) pôžičku iný dlžník a nemusím mať skoro žiadny kapitál. Povedzme len 10% istinu na krytie mesačného rozdielu. Predošlý dlžník mohol byť takto krytý predpredošlým. Kedy som potom musel mať ten milión, ktorý som sa zaviazal požičať? Nikdy. Mohol som ten prvý tiež získať postupne zárobkom počas prvých 10 mesiacov.
Potom som už nikdy nemusel pracovať, ak som takto zreťazil povedzme 10 ľudí, ktorí v súčte za úroky prevýšili môj zárobok a povedzme 10% istinu na budúci zoznam dlžníkov. Po naštartovaní to beží samo. Dlžníci platia ako bankára, tak prvotnú mesačnú istinu novým budúcim dlžníkom budúceho zoznamu.

Pomohlo by už aj pravidlo, že subjekt, ktorý niekomu dlží nesmie požičiavať vôbec, ani časť vo veľkosti istiny, alebo jednej splátky. Už tým by sa niečo vyčistilo. Ešte aj toho sa boja, nestačí im čistá pyramída.

O serióznu pôžičku na ktorú by sa viazalo právo úrokov by išlo až vtedy, ak by sa na začiatku poskytla celá suma, nie iba časť.
Takto berú úroky za celú sumu, ale požičiavajú/riskujú v skutočnosti iba zlomok. Preto je to podvod, a nepatrí im celý úrok, iba úrok zodpovedajúci výške istiny. Je aj chyba tých druhých, keď na to pristúpia. Zdá sa im, že nevadí, že o niečo preplatia. Ak to ale urobí veľa ľudí, vzniká nekontrolovateľné monštrum obludných rozmerov, ktoré sa nakoniec premietne do kvality života všetkých. Takto sa kvôli vlastnej chamtivosti okrádame nakoniec sami seba, a vytvárame medzi sebou škodlivé nerovnosti. Chceme sa mať lepšie za každú cenu, výsledkom je opak.

299601

16.11.2013 2:14

RE: logická otázka, ale

lindsay ntqld (zavináč) mail (tečka) com 203.?.?.?

Reakce na 299580

Stat jako takovy je nhorazny podvod fikce bohati si v nasich jmenech pujcuji obrovske sumy penez za ktere mi musime platit zda jste v Cechach ci Australii je srdecne jedno. Proto se nam rika v jejich zargonu Kolaterol

299606

15.11.2013 11:35

7.5.2008 - 7.5.2012

HDj 90.?.?.?

D.M. presidentování - rozkaz zněl jasně: nakup za 100 miliard Dmitri

299585

15.11.2013 14:59

Nepamatuji odkaz, ale na you-tube to bude - zaigest?

slak 77.?.?.?

To by bylo hezké, ovšem banky půjčují na dluh jinak, tvorbou peněz na kompu podle půjčených peněz s tím že se vrátí a další dělají také tímto stylem či jako inovaci dělají kvantitativní uvolňování a to je již asi přímá devalvace hodnoty. [mrknutí jedním okem]

299589

15.11.2013 15:14

USA a banky v USA - tasemnice světa!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 195.?.?.?

Všelijaká bankovní kouzla - bankovní deriváty,pákové fondy a další mnohé zlodějské bankovní "vymyšlenosti",investiční zaručené!!! fondy a ani neumím všechny zlodějské nástroje popsat!!!
Myslím, že se zde najde mnoho více informovaných čtenářů, já jenom láteřím jako rozlobený občan, který nakonec všechny tyto zlodějny musí zaplatit ve formě daní! Politici skáčou, jak bankovní zločinci pískají! Růst nade všechny meze, každoroční, který je ale tlačen stále se zvyšujícím dluhem, to je obraz světové ekonomiky,založené na parazitických bankách!
Jedině vzít klacek a vymlátit je z bankovních paláců, nebo je nechat postřílet veřejně jako v Číně!!! Nic jiného na tyto kazisvěty nebude platit! Přes držku a do držky dvakrát denně, a zabavit všechen nakradený majetek!!!!
Nejsem žádný socialista, ani komunista, ale takové svině, které dnes řídí světový bankovní sektor, je nutné vymlátit i s rodinami!!! [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] Jako okrádaní občané se musíme začít bránit!
Dneska agent STB, "mrtvý student" ,Zifčák promluvil o roce 1989 - žádná disidenstká revoluce!!! Zase jenom dobře připravený podvod, což ovšem víme, či spíše tušíme! Skončili jsme s "komunismem" a stále si s námi
někdo vytírá prdel!Ale všeho do času!
NASRANOST VE SPOLEČNOSTI STOUPÁ, ABY SE NÁHODOU "SOUDRUZI" V BANKÁCH
NEPŘEPOČÍTALI! PŘIJDE NOVÝ "ÚNOR" A POTEČE KREV!

299590

15.11.2013 22:54

RE: USA a banky v USA - tasemnice světa!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 299590

Provest to rychle a koordinovane, tak jsou tasemnice nacucky driv nez se vzpamatuji a zmobilizuji ozbrojene slozky. A pak uz bude vymalovano [smích]

Ale v tomhle Orwellistanu, kde NSA vi o kazdem vasem prdu jeste driv nez projde prdeli to pujde tezko...

299604

16.11.2013 1:46

RE: USA a banky v USA - tasemnice světa!

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

Reakce na 299590

V podtate je to ticha valka mezi produktivnimi lidmi,vytvarejici hodnoty a lidmi,jez ziji z uroku,velkeho bohatstvi a ovsem mezi prebujelou byrokracii,ovsem to nejsou jenom urednici,ale tisice zamestnani vytvorenych na linii strachu,terrorismu,jez dal narust obrovskemu apartu neproduktivnich sil,konec ,je chudi proti bohatym,elita ,proti neuzitecnym jedlikum.V pravde receno,neuzitecni jedlici jsou ti,jez nevytvari zadne hodnoty,jez naopak ukradaji ze spolecneho krajice chleba, nova,moderni aristokracie.75% veskerych prirodniho bohatsvi je udajne jen v rukach deseti rodin.
Ovsem ,tento obrazek muze byt falesny,nebot je zde neco, s cim se nepocita,ze lidska cinnost muze zpusobyt takovy cas,kdy lide prestanou myslet na penize,protoze cinnosti "nenazrancu" nastane svetova katastrofa,hlad,nouze o pitnou vodu,valky ,revoluce,zlocinnost malych proti zlocineosti velkych a smrt v podobe hladomoru vystrida moc penez,nebot vse ,co bylo dano cloveku darem prirody bude zniceno a penez-dolaru se nenajite.Dnes mame na zapadnim pobrezi Ameriky,Kanady a Aljasky radiaktivni trosky jako, nasledek,zemetreseni v Japonsku,myslim,ze psat dal nemusim,obrazek je dost vymluvny,kupte si Jonh West kraby konzervu,obzvlast chutne.
Vložený obrázek
Svet se zmeni v jeden velky Cernobyl,co dnes Americane ve strelach DU presentuji v Afganistanu-Iraku-Jugoslavii a jinde ve svete,tak se jak bumerang vrati zpet a tim se lidske hodnoty,zlato-dolary zcela zmeni,v hodnoty jine,treba jen maly hrnek ciste vody.

299605

19.11.2013 4:04

RE: USA a banky v USA - tasemnice světa!

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

Reakce na 299605

Federalni banka je skupina soukromych zidovskych bank,jez vlastne ridi,to,co se ma Americe a ostatnim narodum stat.Amerika plati a vydrzuje financne Israel a jak prohlasil v roce 2001 Arian Sheron:"Amerika ,to jsme my zide"se da jasne predpokladat,ze Israel vede valku pres USA a podle USA vedou valku ostatni staty,Britanie,Francie a cele NATO.Co pisi samotni Americane:Russia retaliates against military targets in what she perceives to be Jewish America and Jewish Britain (and possibly Jewish Germany and Jewish Austria) for Jewish Israel's nuclear attack, if revealed, else simply against America. Russia's extensive nuclear strike against China kills half its population, yet still leaves it with the largest conventional army in existence.
With its oil supply cut off, no manufacturing infrastructure left and its military forces (most of which were overseas) destroyed, America has no conventional defensive capability left. America uses its nuclear ICBMs to counterattack military targets, inside both Russia and China, prompting a massive Russian counterstrike against American population centers.
All surviving nuclear missile submarines, having launched their weapons, return home to their respective countries. Russia and China reload and return to sea. America has nothing with which to reload...for the time being. Israel's subs dock in America, where they likely are met by angry mobs and destroyed.
World War 3-rense.com
Ale,zde je ta cinska karta ve hre;

Pockets in South America actually thrive.
WW4 looms in the not-so-distant future, to be fought by our grandchildren.
Australia and New Zealand likely escape unscathed, but, like the rest of the world, in WW4 will face a serious threat from China.
http://www.conspiracypenpal.com/columns/ww3.htm
Tri generace obcanu Ameriky nebudou schopni zaplatit uroky za 3 Trilliony dolaru,ackoliv se odhaduje dluh na 18 Trillionu dolaru,jen procenta delaji:In fiscal 2011, the U.S. government paid out 454 billion dollars just in interest on the national debt.The Federal Reserve Has Destroyed More Than 96% Of The Value Of The U.S. Dollar
Citigroup - $2.513 trillion
Morgan Stanley - $2.041 trillion
Merrill Lynch - $1.949 trillion
Bank of America - $1.344 trillion
Barclays PLC - $868 billion
Bear Sterns - $853 billion
Goldman Sachs - $814 billion
Royal Bank of Scotland - $541 billion
JP Morgan Chase - $391 billion
Deutsche Bank - $354 billion
UBS - $287 billion
Credit Suisse - $262 billion
Lehman Brothers - $183 billion
Bank of Scotland - $181 billion
BNP Paribas - $175 billion
Wells Fargo - $159 billion
Dexia - $159 billion
Wachovia - $142 billion
Dresdner Bank - $135 billion
Societe Generale - $124 billion
"All Other Borrowers" - $2.639 trillion
Not only did the Federal Reserve give 16.1 trillion dollars in nearly interest-free loans to the "too big to fail" banks, the Fed also paid them over 600 million dollars to help run the emergency lending program. According to the GAO, the Federal Reserve shelled out an astounding $659.4 million in "fees" to the very financial institu...Automaticky kráceno

299671

15.11.2013 17:51

Tiskaři nekrytých peněz vytvořili celosvetový kartel!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 195.?.?.?

http://www.outsidermedia.cz/-Tiskari-nekrytych-pen...

299594

16.11.2013 19:50

Amerika dluží všem, ale drží v ruce největší klacek

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Jejich dravé elity si koupily Ameriku a velkou část světa za peníze, které si od roku 1913 monopolně tisknou po tisících miliard nebo je v posledních desetiletích vytvářejí pouze klávesnicí. Svět podle elit je džungle, kde vítězí všehoschopní. To, že miliony lidí umírají hlady, na banální léčitelné nemoci nebo nedostatek čisté vody,ve válkách,v uměle vyvolaných národnostních, náboženských a sociálních konfliktech a že stamiliony lidí žijí v zoufalé bídě a bez sebemenší naděje na lepší život, je odvrácená strana okázalého přepychu a obrovského bohatství a moci relativně velmi úzké skupiny elitářů. Je to současně ostuda současného světa, který je schopen díky vědě například létat do vesmíru. Vítězové v tomto světě berou vše,ostatní jim dobrovolně i nedobrovolně platí jako mourovatí a slouží jako novodobí otroci.Ti lépe situovaní jako otroci konzumu, který jim vnucují média a reklama. Pro české pravičáky a zdejší média je to obdivovaný vzor a jediné správné uspořádání světa. Alespoň do té doby než budou sami sežráni silnějšími a bezohlednějšími dravci v této džungli.

299615

16.11.2013 21:47

RE: Amerika dluží všem, ale drží v ruce největší klacek

slak 77.?.?.?

Reakce na 299615

Vypěstovaným egoismem jsou omezenci a jako neúplní ztroskotají na prostředí v kterém logicky musí trpět a když jim to náhodou docvakne tak je z toho klepne k čemu směřují: zmaru bez sdílených přínosů, blbá smrt. [cool]

299620

17.11.2013 12:38

irsko a euroval

ppppp ur (zavináč) stonline (tečka) sk 95.?.?.?

!!! pane editor, poslal jsem vám tuhle zprávu mailem z obvyklé adresy a ješte ze záložní, a obe se mi vrátili jako spam. Predpokládám, že me nefiltrujete, a jsou za tím nejaké technické obtíže.


---------------------------------------------

ani debata pod tím o krytí meny není zlá

http://ekonomika.sme.sk/diskusie/2215205/1/Iri-opustaju-euroval-prvi-Pozicku-splatia-v-roku-2042.html

299631

17.11.2013 15:40

RE: irsko a euroval

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 205.?.?.?

Reakce na 299631

>!!! pane editor, poslal jsem vám tuhle zprávu mailem z obvyklé
>adresy a ješte ze záložní, a obe se mi vrátili jako spam.

Co přesně vám to píše? Chyba může být u obou. Zjistěte, který server to odmítá, zda váš nebo můj. A jaký je kód chyby.

299637

17.11.2013 16:58

RE: irsko a euroval

ppppp ur (zavináč) stonline (tečka) sk 95.?.?.?

Reakce na 299637

Včera mi prišel takovýhle mail/pishing, a snažil jsem se ho nahlásit mému poskytovateli, zmátlo mne, že jakási korea mi narizuje co mám a co ne, a práve testuju, že mi dnes prestal chodit mail i jinde, takže jsem se dostal do blacklistu. Kolegovi jsem psal včera e-mail také, a ten ješte prošel. Takže jsem se práve ptal mého poskytovatele, opetovne nahlásil, co bylo, a rekli, že to dozítrka vyreší, dekuju za trpelivost [smích]

šlo o toto, klidne to smažte, až je to offtopic:


Dňa Sat, 16 Nov 2013 12:56:00 +0100 T-com <osj8495@hanyang.ac.kr> napísal:

> Váš e-mailové konto predplatné vypršalo a váš e-mail má byť pozastavená,
> potvrďte informácie o účte, aby vaša e-mailová active.Click zabezpečené
> odkaz nižšie predĺžiť svoj ​​účet.
> bezpečný/stonline.sk
> Ďakujem
> Copyright 2013 Slovak Telekom


Original-recipient: rfc822;editor@zvedavec.org
Final-recipient: rfc822;editor@zvedavec.org
Action: failed
Status: 5.7.1 (Remote SMTP server has rejected address)
Remote-MTA: dns;mail.zvedavec.org (TCP|192.168.173.34|61447|173.233.86.167|25)
(zvedavec.org ESMTP Postfix)
Diagnostic-code: smtp;554 5.7.1 Service unavailable; Client host
[213.81.152.92] blocked using bl.spamcop.net; Blocked - see
http://www.spamcop.net/bl.shtml?213.81.152.92

299639

18.11.2013 23:59

Videjko dluhošům

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

http://www.czechfreepress.cz/ekonomika/co-udelame-s-nasim-dluhem-a-zdrazovanim.html

299669

19.11.2013 10:22

Brambory nebo cenné papíry?

pje 80.?.?.?

Tabulka umožňuje zjistit, kteří držitelé US state bonds se jich snaží zbavovat pro pokles jejich vnitřní (reálné) hodnoty. To, že víra zaslepuje mozek, nazačuje irský příklad preference znehodnocených cenných papírů před základní potravinou...

299677

19.11.2013 17:19

RE: Brambory nebo cenné papíry?

dub 78.?.?.?

Reakce na 299677

obávám se, že to není víra, ale klasická koloniální poslušnost lokálních prasat na krmníku vůči centru...

ale nebojte, např. i genosse singer z čnb poslouchá jak švýcary.

299682

Příspěvků: 19

15.11. 08:29 ppppp  logická otázka, ale "stát" jsou stále konkrétní lidé
15.11. 13:47 maršal Žukov  RE: logická otázka, ale
15.11. 21:25 ppppp  RE: logická otázka, ale
16.11. 02:14 lindsay  RE: logická otázka, ale
15.11. 11:35 HDj  7.5.2008 - 7.5.2012
15.11. 14:59 slak  Nepamatuji odkaz, ale na you-tube to bude - zaigest?
15.11. 15:14  USA a banky v USA - tasemnice světa!
15.11. 22:54  RE: USA a banky v USA - tasemnice světa!
16.11. 01:46 Robert Nohejl  RE: USA a banky v USA - tasemnice světa!
19.11. 04:04 Robert Nohejl  RE: USA a banky v USA - tasemnice světa!
15.11. 17:51  Tiskaři nekrytých peněz vytvořili celosvetový kartel!
16.11. 19:50  Amerika dluží všem, ale drží v ruce největší klacek
16.11. 21:47 slak  RE: Amerika dluží všem, ale drží v ruce největší klacek
17.11. 12:38 ppppp  irsko a euroval
17.11. 15:40 Vladimír Stwora  RE: irsko a euroval
17.11. 16:58 ppppp  RE: irsko a euroval
18.11. 23:59  Videjko dluhošům
19.11. 10:22 pje  Brambory nebo cenné papíry?
19.11. 17:19 dub  RE: Brambory nebo cenné papíry?

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

77

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc únor přispělo 146 čtenářů částkou 26 939 korun, což je 77 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Vláda natolik nevěří vlastním lidem, že proti nim chce povolat armádu28.02.21 19:30 Česká republika 1

Klíčem k překonání pandemie může být očkování dětí, tvrdí odborníci27.02.21 20:22 Česká republika 3

Prof. Krčméry sa skoro zadusil v respirátore. Sú rúška a respirátory skutočne bezpečné?27.02.21 15:13 Slovensko 3

Policejní zásahovka v Rusku proti těm, kteří se nenechají očkovat27.02.21 10:49 Rusko 9

Už zase policie bije bezbranné 14 leté děti!26.02.21 17:12 Česká republika 10

Bidermanova tabulka donucování26.02.21 16:25 Neurčeno 0

Vo švédskom Halmstade zakázali nosiť rúška na školách26.02.21 14:31 Švédsko 0

Pandemický zákon přijat. Vyhlašte nouzový stav znovu, vyzvala vládu opozice26.02.21 13:56 Česká republika 2

Kolářovo stržení Koněva, Novotného urážky. To se nám vrací26.02.21 11:22 Česká republika 3

Biden jde ve šlépějích Trumpa, levice je z toho na mrtvici25.02.21 22:42 USA 0

Česko si chce půjčit vakcínu od členských států, hlavně nebrat tu ruskou!24.02.21 21:18 Česká republika 8

Mohutné protesty v Madridu proti korona-teroru, média mlčí20.02.21 19:35 Španělsko 5

Totalitní zákon prošel bez ztráty kytičky18.02.21 22:57 Česká republika 6

PryGuma by celému národu nordinoval domácí vězení, ale sám jde fandit na fotbal18.02.21 22:31 Česká republika 2

Pozor! Zítra jednání o totalitním zákonu!17.02.21 20:49 Česká republika 4

Česká republika je v minusu 1 689 miliard korun za sedm let16.02.21 21:19 Česká republika 3

Scénář pandemie SPARS v letech 2025 – 202816.02.21 17:14 USA 1

Očkovanie učiteľov skomplikovalo otváranie škôl a škôlok. Niektorí pedagógovia po víkendovom očkovaní nie sú schopní prísť v pondelok do práce15.02.21 11:22 Slovensko 2

Covid bonus - potvrzení, že nemocnice mají větší vývar z covid pacientů 15.02.21 08:00 Česká republika 1

Mystifikace s úmrtími za rok 202015.02.21 01:42 Česká republika 0

Měnové kurzy

USD
21,68 Kč
Euro
26,17 Kč
Libra
30,19 Kč
Kanadský dolar
17,02 Kč
Australský dolar
16,71 Kč
Švýcarský frank
23,86 Kč
100 japonských jenů
20,34 Kč
Čínský juan
3,35 Kč
Polský zloty
5,79 Kč
100 maď. forintů
7,22 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
29,07 Kč
1 unce (31,1g) zlata
37 610,16 Kč
1 unce stříbra
578,39 Kč
Bitcoin
946 092,33 Kč

Poslední aktualizace: 28.2.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 4 533