Diskuze k článku

Kam kráčíš Slovensko? Kam kráčíte Čechy?

Příspěvků 162

27.9.2013 7:02

Super!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 147.?.?.?

Ich gratuliere! (Gratulujem!).
Takto by som to napísal, keby som to vedel.
Alea iacta est! (Kocky sú hodené!)

296884

27.9.2013 23:10

Bjélyje lóšadi.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 296884

Češi už jsou takoví idioti, že až si zase zvolejí komunisty, tak by ti komunisti měli ty volby prostě zakázat. Volič má přece být podle zákona svépreávný a nezávislý. A až z parlamentu zmizí přakabátění kdysi komunisté dnes pravicoví zloději, a vystřídají je jejich děti, mělo by se to konečně už jednou zase na dalších čtyřicet let stabilizovat. Hurá, že se sem vetřel Babyš, takže budeme mít konečně SRBL "slovenskočéšskuju respůbliku bjélych lošadí..".

296952

29.9.2013 18:41

RE: Bjélyje lóšadi.

Frank51 89.?.?.?

Reakce na 296952

Je komické, když někdo někomu nadává do idiotů a sám se odkopem jaký je to vlastně debil. kde jste chodil do školy? Na Ukrajině nebo v Maďarsku?

297038

29.9.2013 18:52

RE: Bjélyje lóšadi.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 297038

uz je to zase tady, kluci se predhaneji ve vzdelani a posilaji se zpet do skolnich lavic. uz si zase pripadam s urovni jako na blijarne nezvedave zumpe-vulgo www.nezvedavec.org-to je poctenicko! [bliji] [bliji] [bliji]

297039

28.9.2013 8:30

RE: Super!

udo1 udo321123 (zavináč) azet (tečka) sk 85.?.?.?

Reakce na 296884

Skôr je otázkou, v čom dotyčná dobromyselná dáma popisuje reálnu situáciu gramotne a v čom menej?

Nevie, že na štyri roky(v ideálnom prípade) zvolený minister nemá prakticky nič spočné so skutočnou politikou?
Ide predsa vždy o prenajatý hromozvod a podľa potreby baran(k)a.
Prečo nepomenovala podstatu problému?(banky a úrokové sadzby).
Nie je azda financí dosť?
Kto ich najviac úžernícy nekryto "e-, či imituje",
a odčerpáva z obehu a inflačne kumuluje na "operatívne účely"?

Mana-žer, či sudca..(rádový esesáci) s deravým padákom sú rovnako volavky projektantov, ako cigáni.
Navyše dáma, (ako učiteľka!) vôbec neponúka riešenie!!! WTF??!!!
Áno, emócie často bránia hľadať,
no ako sa občas Lenin parafrázuje:
"Každá upratovačka(i učiteľka) by sa mala učiť byť schopná riadiť štát"..
a nie vo všetkom mal súdruh nepravdu..
aj keď mu občas poriadne ustrelovalo dekel..

Pre koho tá dáma pracuje svojou hrubou naivitou?
10 rokov dozadu ešte snáď mohla napísať taký epitaf svojim deťom, ale dnes?? Čo nemá, nepoužíva net?
Keď sa jej nechce myslieť, nech ide radšej na dávky, ako cigáni.
Aspoň by nekopala hrob svojim deťom, ale režimu.
Kto takto myslí a ešte aj pracuje, naťahuje zbytočne tú agóniu dosť blbým, nebezpečným smerom.

Cigáni v tomto zmysle paradoxne pomáhajú prechodu na lepší systém aspoň svojou nečinnosťou a prirodzene ohraničeným parazitizmom, na rozdiel od samozvancov fasci, vyrovnávajú tupú zbytočnú samovražednú, k smrti prehnanú pracovitosť "gádžov".
Nevedia azda biele ovce stále ešte, že životná úroveň pri dnešnej miere automatizácie(95%) prakticky nezávisí od pracovitosti, ale 1.energetického zabezpečenia(neodovzdaného upírom) a 2.manažmentu?

Kto rieši sprostosti a ešte aj pracuje, sponzoruje(dane, odvody..hlavne dôchodkové) za dnešnej situácie doslovne guľky svojej, našej popravčej čate.
Koľko percent zo štátneho rozpočtu ide dnes len na krytie ÚROKU matematicky prakticky nesplatiteľného dlhu?
Áno, je to viac, ako celá sociálna sféra dokopy.
A to ešte k tomu priamo. Nepriamo,"skryto" je to podľa rôznych prepočtov niekoľkonásobok. Čo s tým, keď sa ovčania za posledných 200 rokov naučili tolerovať úžeru a falšovanie vlastných peňazí, krvi spoloctnosti(úpírov, bakstrov). Dnes žiaľ hlavne z tohoto dôvodu parazita, spolo-necnosti.

Máme peňazí, času, života na rozdávanie, keď ledva dýchame?
Čo môže urobiť úradníček, poli-tyček, keď ďalší dostane "ponuku, čo sa neodmieta"(schválenie, pičátku na ďalšom uver-neúvere) s jasnou poznámkou medzi riadkami v obálke, že keď neschváli, budú si ovce, opice musieť zasa raz zvôliť iného z kandidátov, čo to "uver" schváli. Zodpovednejší úradniček(a drvivá väčšina je takých)zaplače nad realitou a radšej ticho zobere pre živoriace decká, a vie, že ďalšiu obálečku aj tak nedostane.

296971

28.9.2013 23:45

RE: Super!

pavelh14 213.?.?.?

Reakce na 296971

Ano Udo1, to je přesně ono. Málokdo domyslí vše až do podstaty problému. A když ano, je okamžitě nejen médiii, ale i těmi, kteří se nenamáhají vše domyslet, označen v nejlepším případě za utopistu!
V reakci na pilotní článek si dovolím poznamenat, že se s ním jistě mnoho lidí ztotožní a tím se ujistí, že popisovaný problém by se tím vyřešil. Ale bohužel!
K vyřešení současného problému všech národů, které přijaly, nebo byly donuceny přijmout tento model úročené peněžní společnosti, je opravdu nutné vše pochopit minimálně tak, jak to popsal udo1. Zakopaný pes a vir v systému, který neumožňuje stále zvětšující se problém této civilizace vyřešit, se skrývá ve finančnictví a jmenuje se ÚROK.(slovensky úžera to vystihuje mnohem lépe)
Reálné řešení je popsáno zde: http://www.ekonomickareforma.cz/pdf/reforma.pdf

297006

29.9.2013 9:14

RE: Super!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 296971

Peníze a dluhy jsou víceméně virtuální. Ze dne na den z nic může být pára nad hrncem. Půl milionu programových cikánských parazitů ale virtuální vůbec není. To ovšem pochopíš, až budeš mít ten primitivní agresivní cikánský hnus trvale blízko u sebe. Ta téze, že jednou jim globalistická kabala dá zbraně a pustí je z řetězu je plně v souladu s realitou. A celkové reálné materiální a další náklady a ztráty na těch půl milionu populačně explodujících parazitů dnes vůbec nejsou zanedbatelné, je to pořádná díra ve výdajích "sociálky", "zdravotního", náklady na kriminály, kojeňáky, děcáky a pasťáky, kde cikáni skórují na 60-70%, náklady na policajty, a vůbec celou státní správu a státní zaměstnance kolem cikánů a v neposlední řadě penězovod k multikulti lidskocikánskoprávních soukropmých organizací. Pak drábek z beznohého invalidy udělá zdravého šohaje. To co dostávají cikáni na ruku jako pravidelný peněžní příjem od "sociálky", to je jen hodně malý zlomek z těch všech nákladů a ztrát.

297017

29.9.2013 14:22

RE: Super!

rem 89.?.?.?

Reakce na 296971

Je to přesně, jak píšete, udo1. A co s tím? NIC. V rodině, ani ve škole se to většina ovčanů nedoví a málo kdo k tomu dojde vlastním poznáním.
Při dnešní úrovni technologií by mohlo 7 mld. "Homo sapiens sapiens" žít jak v bavlnce. Ale to by 2. a 3. nejvyšší stupeň pyramidy nesměl být programově obsazován "Homo frikulíny". Bez nich by už dávno padl i ten nejvyšší, 1. stupeň, obsazený tisíciletí deprivanty největšími.
A protože je to pořád stejné (staletí a tisíciletí) viz 1. a 2. odstavec, čeká většinu pořád ten samý kolotoč. Krize-válka-obnova. A permanentní úžer. Až do chvíle, kdy nějaký supermagor (i vlivem technologických možností) šáhne, možná omylem, po velkém červeném knoflíku...

297032

28.9.2013 8:30

RE: Super!

udo1 udo321123 (zavináč) azet (tečka) sk 85.?.?.?

Reakce na 296884

Zodpovednejší úradniček(a drvivá väčšina je takých)zaplače nad realitou a radšej ticho zobere pre živoriace decká, a vie, že ďalšiu obálečku aj tak nedostane. Bo už sú kľudní, niečo na neho majú a aspoň si vymýšľať polytruci(osobitne ne-dôveryhodné osoby najstaršieho štátu v štáte)nemusia.

Pracovať, no poprosím aspoň trochu aj okrasou, dáždnikom na krku.
Isto sa mnoho od cigánov môžeme, musíme učiť.
No tak, aby sme nedošli o svoju kultúru, ako oni,
ktori to žiaľ miestami prehnali do totálneho asociálno-genetického rozkladu.
Kto nevidel na vlastné oči, asi nepochopí..

Kto nás chce poštvať?
S cigánmi, pseudomuslimami, pseudocirkvou, sačkovými maf(r)oškami, či tzv. židmi?..aj keď..malú časť svojej spoluzodpovednosti za parazitovanie isto nesú.
Qui bono???

Čo môže urobiť zástupca takto "gramotného" ľudu keď dostane podobný dopis z ktorého srší hrubá ignorácia základných socio-naturálnych procesov..a ešte, ako klinec do rakvy od učiteľky??
Aj keby Čaplovič niečo objektívne rozumné mal v úmysle, chcel riešiť, čo s takým úradníckym, "výkonným" aparátom?
Veď urobí objektívne gramotnejší, pre "ni(e)koho" nevhodnejší krok, hneď mu meédia("formujúce ralitu" cit.presvedčeného fašitu Šimečku) niečo našijú a dajú tam prvého ďalšieho adiota v poradí. To aby dáma išla rovno kandidovať na ministerku [smích]

..dáma snáď odpustí, POCHOPÍ trochu emócii aj z mojej strany..

296972

28.9.2013 11:07

RE: Super!

slak 77.?.?.?

Reakce na 296972

Funguje je to pro ně jako ventil, který ovšem upouští virtuální tlak a že si dotčení veřejně poplakají a tlak na ovládané, jejich destrukce a narušenost funkčnosti pro lidi se zvyšuje i s dalekosáhlými důsledky a úpadky společnosti do krachů protože systém nastavený pro virtuální hodnoty fantómových tlačených peněz klávesnicí pouze likviduje tvůrčí a přínosné a udržuje na kapačkách zdegenerovanou šlechtu čím dál větších lhářů a násilníků kasínového kapitalismu a s Vámi souhlasím.

296977

27.9.2013 7:25

lenže

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

no mierte do vlastných radov, mávate jedným listom, a riešite situáciu vašimu listami ministrom, sú vôbec nejaké? Ozval sa niekto takto priamo v českej kotline? Asi nie, a vedzte že sa ľady pohli, hlavne sa obmedzujú práva mimovládiek, hlavne sa musia obmedziť práva cirkvi, tá má na danej veci najväčšiu vinu - dospel som k záveru, že sa vám ozvem priamym článkom, poznám situáciu globálnejšie a nie je to len otázka "cikánu" - všeobecný stav - práva dieťaťa nadovšetko a sním ruka v ruke ostatný marast smerujúci k tomu, že - a to nepochybne - budú deti odoberané a smerované do kláštorov. Cirkev má čas, my nie. Ste učiteľ, a počas celej doby ste sa len prizerali, no na Slovensku je pri moci vláda, a minister vnútra, ktorí veru nesympatizjú s cirkvou.Ich náprotivok verní jezuita Lipšic a kolektív vedia čo činia a robia všetko, aby sa rozpadlo povedomie o rodine. Prešlo sa na iný systém, naozaj sa dostávajú do basy - a veru tak - tí mladiství, čo majú problémy s výchovou - a bez rozdielu. A výsledky pomaly vidieť....

296885

27.9.2013 8:20

RE: lenže

Slovan 213.?.?.?

Reakce na 296885

Súhlasím, tiež to tak vidím.
Musíme sa vymaniť z pod západného okupačného jarma a
od toho raziacej degradácie vo všetkých smeroch.
Táto vláda na Slovensku je okupačná, ale verím, že má potenciál
zvrátiť tento trend ak dostane podporu od ríše "dobra".
V súčasnosti len Rusko s Putinom je schopné vytvoriť protiváhu
západnému anglosaskému besneniu.
Sláva Putinovi, sláva bratom Rusom.

296891

27.9.2013 8:28

RE: lenže

Moiry 77.?.?.?

Reakce na 296885

Umístit mladé cikánečky do klášterních škol je hodně dobrý nápad.
Mladí cikáni by zase mohli v lomech rubat kámen na zvýšení klášterních zdí.
Ale vážně. V Čechách není čas donekonečna řešit neřešitelnou cikánskou problematiku a ignorovat činnost daleko nebezpečnějších zemských škůdců.
Kromě cikánů k nám od Vás ze Slovenska doputoval i jakýsi původce žluté nemoci s estébáckou minulostí a Žid, kterému nestačí miliardy, ale chce nás tu vyždímat svojí přímou účastí ve vládě až do samého morku kostí. Skoupil skoro všechny noviny, podplatil televizi a manipuluje hlavinkami prosťáčků tak intenzivně, že už má křeslo v parlamentu jisté.
Moc by se mu hodilo, kdybychom právě teď řešili Cikány a nechali ho v klidu dokonat svůj zhoubný záměr.

296892

27.9.2013 9:43

RE: lenže

fohat 194.?.?.?

Reakce na 296892

takže...volby ukáží,co jsme zač.Osobně jdu po DLOUHÉ DOBĚ volit...USVIT pana Okamury...a je mi srdečně fuk,co na to trollové.či ignoranti,hledící si svých koryt...

296901

27.9.2013 19:56

RE: lenže

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 296901

Toho Okamuru, co pred 3/4 rokem chtel zakazat muj srdcovej sport a kdyz zjistil, kolik lidi hlavne v jeho kraji mu fandi, tak si dal fotku na jedno z aut? Je to stejnej parchant jako ostatni a populismus mu jde vyjimecne [bliji]

296940

28.9.2013 11:23

RE: lenže

fohat 194.?.?.?

Reakce na 296940

milí politologové,osvícenci,poradte blbému voliči,koho volit? [oči v sloup]

296982

27.9.2013 20:45

RE: lenže

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 296901

kanimůra je jen další výrobek továrny na manipulaci s davem

296944

28.9.2013 1:54

RE: lenže

Moiry 77.?.?.?

Reakce na 296901

Poslala jsem dotaz ohledně počtu kandidátů židovského původu lídrovi Strany svobodných občanů pro středočeský kraj. Místo konkrétní odpovědi se mi dostalo pozvání na kávu. Potom uvidím.
Kostky jsou vrženy a lůza zmanipulována. ČSSD dostane své hlasy a v koalici s ANO a slepencem Hlavu vzhůru mají volby v kapse. Všude samí Židi.

296960

28.9.2013 11:50

Kdyby to kafe bylo příliš hořký, tak v tom bude kyanid.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 296960

Je nebezpečné ptát se na provazy v domě oběšence...

296984

28.9.2013 22:03

RE: Kdyby to kafe bylo příliš hořký, tak v tom bude kyanid.

Moiry 77.?.?.?

Reakce na 296984

Kyanidy kovů NaCN, KCN a CuCN patří do kategorie zvláště nebezpečných jedů z toho důvodu, že jsou bez chuti a zápachu a snadno zaměnitelné např s cukrem [vyplazený jazyk] Kafe nesladím, tak to snad přežiju.
Kyanid není jedovatý, ale reaguje s kyselinami na kyanovodík a teprve ten spolehlivě zabíjí. Neutralizuje se zelenou skalicí a v takto vzniklém ferrokyanidu nezůstane po jedu ani památka.
Klíčová otázka je: "Proč se ukrývají, když jsou tak nevinní."
Jste přesvědčen, že všechny politické strany jsou domy oběšenců?

297004

29.9.2013 9:42

RE: Kdyby to kafe bylo příliš hořký, tak v tom bude kyanid.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 297004

Moiry holka moje zlatá / promiňte mi ty nepatřičné důvěrnosti /, už jste někdy ochutnávala třeba cyankáli, a nebo si jen přivoněla v laborce k lahvi, případně viděla fotky z otravy ? Tomu bez chuti bych se musel značně smát, je to takový silně hořkoslaný. A neutralizovat to zelenou skalicí, na to v převážné většině případů už není čas, a je to zbytečné. S těma židama jste to rozsvítila, stejně jako s tím, zda jsou všechny politické strany domy oběšenců. Zkuste třeba popátrat v životopise papá Tunela něco o Mištinových. A takoví jsou všichni, jinak by je tam ti, co skutečně vládnou za oponou, ani nepustili.

297019

29.9.2013 10:48

Podívejte se na tyhle kluky. Nejsou Boží ?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 297019

http://aacerflooring.com/stalker-flooring-and-aacer-at-wisconsin-school-board-show/?lang=cs

297022

30.9.2013 14:28

RE: lenže

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 296960

[chechtot]
tady už fakt někomu pěkně jebe...

297060

27.9.2013 10:53

RE: lenže pre Moiry

Gádžo 195.?.?.?

Reakce na 296892

Vážený pane.
Vyjadril ste sa ako keby Slovensko zásobovalo Čechy cigáňmi. A kto nimi zásobuje Slovensko? Nie sú to Slováci ako nie sú ani Češi. Nevedia si s nimi rady ani inde. Francúzi ich chcú vyhostiť! Ale kam? Švédi ako čítam si už na nich urobili databázu. V Anglicku tiež nie sú vítaní. Treba si uvedomiť, že kto má na tomto marazme záujem a k čomu to má slúžiť. Čím skôr na to prídeme a urobíme protiopatrenia tým lepšie pre oba národy. Som však skeptický, lebo ani Češi ani Slováci si svoje štáty nespravujú a tam je chyba!
Čo sa týka toho pána o ktorom píšete, že sme vám ho poslali aby skúpil celé Čechy, doteraz som nevedel že je ŠTB a žid. Ak je to tak, tak sa ani nedivím, že do Čiech odišiel. Odišiel len medzi svojich. Tam má najlepšie podmienky. Tam odchádzajú a účinkujú aj mnohí herci zo Slovenska, toho istého pôvodu, lebo vedia, že dostanú angažmá. Už ani neviem, či v Prahe nejaký Čech žije.
Doporučujem Vám pane, aby ste si svoje špinavé topánky neutieral o Slovensko. Skôr by som privítal spoločný postup ako tento problém riešiť.

296909

27.9.2013 20:51

RE: lenže pre Moiry

petesv 95.?.?.?

Reakce na 296909

Tento problém řešit tak rychle nepůjde. V praze nějaký češi zůstali, ale není jich moc a když jenom tak 1% z nich uvědomuje voč go, tak je to na ...

296945

29.9.2013 11:37

RE: lenže pre Moiry

dimenza dimenza (zavináč) seznam (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 296909

Jo, ten společný postup k řešení by vůbec nebyl na škodu, jenže s čechem je to problém. Někdy si myslím, že naše vzdělanost se rovná národní hrdosti, tedy nule. [bliji]

297025

27.9.2013 11:04

RE: lenže

timur 85.?.?.?

Reakce na 296892

všetko zlo pochádza zo Slovenska, to dobré sme v čechoch zničili my slováci, a ešte sme k vám poslali nielen rómov, ale aj magyarov, Nagyovú a Ištvána - takže, aj knížepán a ostatní okolo, suma sumárum, ste cudzinci v svojom dome, zapredaní, ponížení, a bezradní, a ktože to tiahol z Haflom v čele na Václavák, a aj s Klémom do ulíc, slováci?

296912

27.9.2013 11:32

RE: lenže

Slovan 213.?.?.?

Reakce na 296912

Vzájomné napádanie sa Slovákov a Čechov nie je v záujme ani
jedného z BRATSKÝCH národov. Sme odlišní a naďalej sa vzďaľujeme,
ale sme ako sa hovorí z jedného hniezda a na to netreba zabúdať.

296915

27.9.2013 11:55

RE: lenže

Korutan 46.?.?.?

Reakce na 296912

Už není čas na výčitky a obviňování! To je přesně to, co deprivantům, bažícím po moci nahrává. Dohadujte se, hádejte a perte se, a oni cílevědomě šlapou do pedálů. Protože si už dávno vytvořili postavení nedotknutelných, prostřednictvím pokrouceného výkladu práva, tak neexistuje prakticky legální cesta k jejich zastavení. Lidé jako Babiš, ale především političtí prostituti z parlamentu a senátu, se nám smějí do obličeje. Jsou tak sebejistí, že dokonce i zcela otevřeně argumentují svými pohnutkami a záměry. A aby plebs nezačal moc větřit, případně řvát, tak se mu předhodila kauza Nagyová – Nečas, nebo jiná podobně neškodná, ale především nezasahující jejich lidi. Ať mají poddaní pocit, že na ty pacholky taky může dojít. Součastně se odstranil článek, který v soukolí nešlapal, jak měl. Jde hovořit o maximální efektivitě konání.
Bohužel, z této situace vychází pouze jediné. Je čas přejít od diskusních klubů k fyzickému konání. Toto píši s plným vědomím rizika, které mi z takových slov plyne. Je ale nutné si uvědomit, že otálení a alibistická pozice mrtvého brouka s odůvodněním, že sám člověk nic nezmění, a že jinde je hůř apod., bude v důsledku znamenat daleko horší konec jak jednotlivců, tak celých společenství.
Ve věci cikánské otázky jsem přesvědčen, že se jedná o umně používaný nástroj rozvrácení společnosti. Hnát propagandisticky lidi proti židovské populaci je momentálně společensky nepřijatelné a technicky problematické. Vzhledem k jich mocenskému postavení. A tak je tu náhradní „obětní beránek“. Tuším, že za obětního beránka sklidím kritiku, ale jej nutné si uvědomit, že žádné zákony, vyhlášky, interní předpisy a instrukce, vytvářející prostor pro pozitivní diskriminaci cikánů, nenapsali, neschválili a do života neuvádí cikáni. Ty je využívají pro svůj prospěch, a byli by blbí, kdyby nabízené možnosti nevyužívali. Je proto nutné posvítit si na ty, kteří tyto zákony atd. navrhují, prosazují, lobují za ně a nakonec dohlíží na jejich plnění.

296916

27.9.2013 12:55

RE: lenže

Moiry 77.?.?.?

Reakce na 296912

Máte naprostou pravdu ve všech úvahách Vašeho příspěvku.

296917

27.9.2013 13:52

RE: lenže

Emil Robot 88.?.?.?

Reakce na 296912

Timure,nebuď vztahovačnej,až tak přitažený za vlasy to nebude,jak to popisuješ i když jsou hlupáci a je jich dost,co hledají zástupného viníka a na druhé straně i ti,kteří vkládají své pokolikáté zhrzené naděje do šidítka typu US,VV atd. a to do českého Berlusconiho/Babiše.Spousta občanů vložila energii a iluze do grázlů,kteří s nimi vyjebali a oni si nechtějí přiznat,že nalítli a proto hledají viníky všude,jen aby nemuseli přiznat svou naivitu a pohodlnost,...plaveme furt ve "stejné vodě",my ľudkovia"proto opakuji donekonečna zase znovu bez dalšího upřesňování a mlácení prázdné slámy to známé Wranitzkého:"Proletáři všech zemí spojte se,protože všichni darebáci to už dávno udělali!"-Jak ty pijavice ve vládním estabilišmentu a NWO,tak ty na periferii společnosti,jen my ti,co vlečou tu rozvrzanou káru dál kupředu,pořát nemůžeme najít společnou řeč a nakopat jim oběma tam,kam je potřeba...

296920

27.9.2013 15:26

RE: lenže

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Reakce na 296912

už to začíná být divný, zdá se, že nás tu slováci chtějí infiltrovat, nakazit a rozvrátit naší jednotu (dokonce i tady na zvědavci)... je načase rehabilitovat aspoň husáka s bilakem a z dubčeka udělat mučedníka, nebo se na tu strašnou pravdu přijde a konečně vyplavou na veřejnost ty utajovaný protokoly slovenských mudrců...

296925

30.9.2013 9:05

RE: lenže

Gádžo 195.?.?.?

Reakce na 296925

už to začíná být divný, zdá se, že nás tu slováci chtějí infiltrovat, nakazit a rozvrátit naší jednotu (dokonce i tady na zvědavci)...
Nikto sa vás nesnaží infiltrovať. Načo aj. Veď vy sami to robíte najlepšie. Poukazujete na slovenských štátnikov, ktorých vraj treba rehabilitovať. Zabudol ste menovať toho samého prvého a to Štefánika. Povedzte mi, ktorý z doterajších vašich štátnikov bol schopnejší ako Husák? Len mi nepovedzte, že ten alkoholik. Husák mal viac rozumu ako všetci tí vaši dohromady. Snáď len Klaus znesie prísnejšiu kritiku. Robíte si prču o akýchsi protokoloch slovenských mudrcov, ktoré samozrejme neexistujú. Ale existujú protokoly českých mudrcov a to vo forme: Memorandum o Slovensku ktoré vydalo oddelení pro vědeckou politiku pri strane Národně socialistické zo dňa 7. 7. 1946. Protokoly sionských mudrcov pojednávajú ako si podmaniť svet, zatiaľ čo toto memorandum pojednáva ako postupne likvidovať slovákov a Slovensko hospodársky, politicky, cirkevne aj vojensky. Tento vytýčený postup sa do bodky uplatňoval až do rozdelenia štátu. Ak chceš, toto memorandum ti pošlem, daj mail. Dúfam, že potom si zavreš hubu. Na tento Web chodím, aby som sa dozvedel aj iný pohľad ako z médií a nemal som úmysel sem ani písať, lebo je to český web. Ale neoprávnené útoky na Slovensko nemôžem nechať bez povšimnutia. Jednému som už žalúdok vyčistil, a teraz zasa tebe. Občas píšem aj inde a nikdy som žiadnu národnosť vrátane čechov nikdy neurážal a nezosmiešňoval. Takáto vlastnosť je výsadná len mnohým čechom. Pritom zabúdajú, že práve oni sú na posmech svetu. Súčasná situácie v Čechách tomu len nasvedčuje.

297051

30.9.2013 11:46

RE: lenže

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 297051

Rozdělení Československa bylo záměrné, naplánované v zahraničních centrech. Zrovna tak jako složení nových vlád v obou zemích. Polistopadové vlády byly složeny z 50% z komunistických agentů. Judr R. Sacher,první nekomunistický ministr vnitra předal kompletní svazky StB signatářům Charty 77, a podle jeho slov, neví zdali byly vráceny do archívu. Na těchto "krycích "bezpečnostních akcích spolupracoval s Havlem. Byly likvidovány svazky, které kompromitovaly chartisty. Svazky nejvýznačnějších agentů byly skartovány. Další kompromitující materiál byl ukryt do takzvaného "Fondu Z". Můžeme si býti jisti, že tyto kompromitující materiály slouží a budou sloužit k politickým účelům. Bezesporu je vlastní i tajné služby zahr. velmocí.

Při změně společenského a politického systému, řízeného ze zahraničí, mají přednost právě tito zmapovaní jednotlivci a to i ti se zločineckou minulostí. Strategie rozkladu a kontroly nově nabytých území má staletími ověřená pravidla. Jedním z nich je zasévat mezi obyvatele rozkol, vášně, nezhody a strach. Nebo vysmívání se duchovním a mravním principům, odkazům předků, jakož i dostupnosti alkoholu, drog, oplzlé a zrácené kultury jako společenské normy,aplikované i na děti. To je zločin největší který se děje v současné době. Toho všeho bychom si měli býti vědomi.

Se Slováky jsem vycházel vždy dobře. Moje osobní zkušenosti mě zachránily před velmi nebezpečným provokativním útokem tří nacionalistických Slováků. Při popíjení burčáku mě tito obstoupili a ten nejstarší, s pérečkem za kloboukem mi sděloval, že proslovy k národu psal Masarykovy Štefánik. Bylo mi hned jasné o co jde. Píšu to proto, aby si oba národy dávaly velký pozor na tyto ubohé provokatéry bez charakteru a morálky. Jsou to pouzí otroci ve službách mocných. Pokud v budoucnu dojde v Čechách a na Slovensku k revolučním akcím, nebude to žádná legrace.

297055

30.9.2013 16:16

RE: lenže

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 297051

mám slováky rád, je s nimi legrace, bylo by mi líto, kdyby byli zničeni zlým Židem, a to ještě za nápomoci podlého čehúna... snad nejstrašnější by byla ta likvidace církevní [chechtot]

297064

27.9.2013 11:12

RE: lenže

kalmar 90.?.?.?

Reakce na 296892

a jaký přesně je ten jeho zhoubný záměr? a odkud ho znáš? o kom to vlastně mluvíš?

296914

27.9.2013 15:52

RE: lenže

Korutan 46.?.?.?

Reakce na 296914

Ano, zhoubný záměr je široký pojem a dává prostor pro zpochybňování. O kom a o čem to vlastně mluvíte? O bezbřehé touze po moci. O podvodném získání ohromného majetku, který sám o sobě dává adekvátní moc. Ale ta nestačí, je nutné jít dál, a základnu moci rozšířit o přímou moc politickou. Máte-li moc „pouze ekonomickou“ musíte platit a jste do značné míry odkázán na rozpoložení ovlivňovaných. Na jejich momentálních potřebách a schopnosti svého aparátu na ně něco vyhrabat. Babiš už získal hodně, ale dosáhnout na absolutní ovládnutí zemědělské politiky to stále ještě nestačí. Nyní potřebuje nástroje v podobě zákonů, aby mohl dotlačit ty zemědělce, kteří stále ještě odolávají jeho tlakům, k pokoře a poddajnosti. A prosazení těchto zákonů, normativ a regulativ bude daleko snadnější z postu politika, než-li zemědělského magnáta. Už jenom tím, že se stane jedním z nich, bude řada deprivantních politiků k němu přistupovat jiným způsobem a vstřícněji! Až se mu to ovládnutí zdaří, bude moci předat celý ten svůj podnik těm, kteří mu jeho nástup finančně zajistili a jediným tahem pera přejde vlastnictví Babišova panství do rukou nadnárodní společnosti. A pak, český zemědělče, uvidíš! [vyplazený jazyk]

296927

27.9.2013 18:46

RE: lenže

ppppp ur (zavináč) stonline (tečka) sk 78.?.?.?

Reakce na 296927

Problém je spíše nezvládnutá dávka dosti zažité paranoje a veštení. Opravdu se nedá odhadnout, jak to ten-který človek doopravdy myslí? Já vím, stačí jeden, dva podvodníci, co spolehlive zasejí neduveru pro dalších deset. Jenomže bez duvery pak nejde verit nikomu. Na jakém základe pak lze objektivne odhadnout, co ten-který človek chce? Co když je treba patriot a jedná proto tak tesne, protože mu okolní prostredí nedovolí jinak? Nebo jaký je známý duvod nejaké principiální možnosti diskreditace? Tady nejde jen o Babiše, tohle je problém u všech, jak na české, tak slovenské scéne. Mohu se klidne ptát, proč bych nekomu XY mel verit více, než Babišovi, nebo naopak?
Jak výše správne píšou, kdo konkrétne, jaká osoba, a jaká strana nabízí "antidiskriminační" zákony, které naopak vytvérejí poyitivní diskriminace? Vždyť to sem práší v podobe ruzných článku a pseudopráv už z EU, nebo i tech mimovládek. Tak kdo se schovává za koho? Protože kopání už není tak v móde, je to príliš manuální práce...
mohu tak parafrázovat... "dejte mi informace a já to pochopím" [smích]

296936

27.9.2013 20:11

RE: lenže

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 296936

Znáte přísloví - Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají??
Problém je v tom, že do pana Babiše nikdo nevidí, ale je obrovské riziko, že pán v diskuzi nad vámi má pravdu. A pozor - pokud se dostane do vlády, není skoro šance, aby se z ní dal odvolat. Pokud je pan Babiš tak milosrdný, jak je na bilbordech, klidně může dotovat ze svého majetku třeba potraviny pro děti. To ale nedělá a neudělá. Prostě riziko je tak velké, že má nekalé úmysly, že není vhodné mu věřit. Bohužel, ne vše sa dá třeba za 4-5 let vrátit zpátky, když se v politice něco nezdaří, většinou jsou takovéto věci nevratného charakteru. [cool]

296941

28.9.2013 1:15

RE: lenže

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 296936

Jistěže nejde jen o Babiše. Jde obecně o ty, kteří jsou na vrcholu tabulek úspěšnosti a vzhledem k moci mezinárodního kapitálu mohou být nanejvýš jeho bílými koňmi. MUSÍ se brát v úvahu prostý fakt, že ti nadnárodně ekonomicky nejmocnější tvoří již drahně let kartel, který určuje CO a KDE a KDY a KDO a JAK a NAČ a ZAČ bude konat. Aby se jim tedy někdo z ulice dostal do pozice jimi neovládané, je naprosto vyloučeno obdobně, jako se "gádžo" nemůže stát "světským", nebo cajzl valachem. Je-li někdo bílý koněm, nemá vlastní vůli a plní-li někdo cizí vůli, nemůže plnit vůli voličů. Na tom přece není o čem pochybovat a když ano, tak zase jen v zájmu té cizí vůle formou demagogie. "Věř, však komu věříš, měř". Kdo toto základní pravidlo nectí, pro toho je volební právo jako sirky v rukou žháře u stohu slámy. A ono se nejen nectí, ale dokonce se na ně hledí jako na cosi odpudivého. Až do takových absurdit již to ta demo-grácie v podání "(j)elit", dotáhla. Z vůle lidu se tak volí zvůle elit... Kam se hrabe dramatik Havel s jeho absurditami na realitu života. [oči v sloup]

296959

28.9.2013 1:59

RE: lenže

Serial_Loser 213.?.?.?

Reakce na 296936

Konkretne Babis - mam info z prvni ruky od jednoho z "jeho" radovejch zamestnancu. Dokud je technologie schopna vyroby, nenasype se tam ani koruna, pruser v podobe par mrtvejch se mu vyplati vic nez prubezna modernizace a udrzba. Par kubiku nitracky v Labi nezjisti nikdo, neni zalobce, neni soudce. Kdyz koupi "nejduveryhodnejsi zpravodajskej portal", eliminuje tak velkou cast potencialni kritiky. Zato nabidne endloesung cikansky otazky, z Vihorlatu ma prece zkusenosti, na to bily uslysi...
Osobne nemam problem s tim, ze na me cernej na autobusaku krikne jestli nemam/nechci nejaky huleni, jsem schopnej mu vtipne odpovedet nebo ho ignorovat, vlastne na me nikdy cigos fyzicky nevyjel (bilej za celej zivot cca trikrat), ve 3 rano na Cejlu jsem nikdy nasrano nemel a kdyz jsem jako udrzbar ve fabrice vydal nejaky instrukce, tak to spis dodrzel cernej nez bilej. Vic se bojim toho, ze se "cikansky chovani" prohlasi za trestny a kdokoliv ve 3 rano na Cejlu bude ze zakona zlocinec. Ted me napada, ze jsem nikdy necetl nic o cikanskym organizovanym zlocinu, tudiz bych rekl, ze do stavu jihoamerickejch favelas mame nastesti jeste celkem daleko a na dodrzovani zakonu v "ghettech" by stacil dohled radovejch fizlu, SWAT snad jeste nebude potreba. Nerikam, ze muj nazor je nejak kvalifikovanej, zadny severocesky ghetto jsem nikdy nenavstivil, jaksi jsem po tom netouzil... Ale u nas v malomeste jsou Cikani vcelku v klidu, docela dost jich normalne maka a vzhledem k tomu, ze tam zna kazdej kazdyho, tak nedelaj problemy. Myslim, ze mensi komunity (cca 2-3 rodiny) v malomestech jsou cesta, na jednu stranu budou mit zazemi svyho kmene, na druhou stranu budou vuci tomu zazemi zodpovedny za chovani navenek. Vychodiskem je (jako ve vsech pripadech) rovnost pred zakonem a nejaka elementarni slusnost vuci okoli. Nakonec tu petku radsi hodim cikansky kapele nez imitatorovi nejakyho britskyho kytarovyho nadechu...

296961

28.9.2013 10:24

RE: lenže

ppppp ur (zavináč) stonline (tečka) sk 78.?.?.?

Reakce na 296961

Behám taky po více firmách, a v jedné o pár desítkách lidí strávím hromadu času, mám docela slušnou predstavu, jak se chovají lidé v práci, pracoval jsem i jako zamestnanec na více místech.
Zamestnanec muže mít skvelý odhad, ale nemusí videt dost daleko do vedení, to je dost náhodné. Vím, jak náhodne se vyjádrují o zmínené firme ti, co tam pracují, nebo ti, co odešli. Proto info od nekolik lidí z nejaké firmy není dostatečne prukazné... muže být, ale nemusí.
Vaše zkušenost s etnikem je podmíneno jejich počtem, opet pri tak malém počtu pokusu vašeho zhodnocení nejde ríct, jaký má vliv druh etnika. Pomer počtu napadení etnikem by mel být ve stejném pomeru jako je pomerné zastoupení etnika. To zatím sedí, protože zastoupení etnika ve vetšinové populaci je menší, než 1/3. Mohl vy jste neco vyvozovat až v prípade že se oba pomery budou zjevne lišit. Cejl znám, na Bratislavské bydlela nejakou dobu má sestra, takže vím, že co nebylo aspoň zjevne na retezu, tak občas dostalo nohy, občasne se stávalo, že i zamčené dvere nebyl velký problém, ale o krk vetšinou nešlo, snad pokud nekdo nezpanikaril. Prumerne je asi jistejší určitá defenziva.

Ale šlo hlavne o Babiše a spol. Treba Fico se také jeví dost kontroverzne. Formálne se mu dá verit, ale odkud se bere tolik lidí, co se ho snaží onálepkovat, že krade? Je na tom neco, nebo je to nálepka? Zrejmé mi to až tak není. Prece platí také, že nejvíce "zlodej kričí chyťte zlodeje".
Mám za to, že pokud nekdo nekoho narkne, že krade, tak by mel podrobne popsat, v čem, aby šlo tomu verit. Ne jenom opakovat neco podle barvy kabátu. Další vec je, zda je nekdo onu krádež schopen objektivne posoudit, do toho vetšinou verejnost nevidí. Do čeho ale vidí, a co nejde skrýt je komunikace s mimovládkama (proč by se poslanci a spol meli bavit s predstavitely mimovládek, když zastupují výlučne občany a na občanské úrovni), a dále účast činitelu státní správy na jiných než místních, nebo evropských úrovních. Účast v Bilderbergu, nebo Sorosove OSF je jasným signálem stretu zájmu. Lobování za cíle mimovládek také. Když jsou mimo vládu, tak ať tam i zustanou.
Postoje poslancu na podobné otázky by mely být čitelne známy pred volbama. Jakákoli odchylka by mela být brána jako spronevera svému programu a duvod na odvolání. Aby nebylo treba v polovine volebního období zjišťovat poslancum sexuální, nebo multikulturní orientaci, nebo schopnosti šmeliny.

296975

29.9.2013 14:17

RE: lenže

fohat 194.?.?.?

Reakce na 296936

o znovu OTÁZEČKA pro programově přednasrané odborníky na VŠECHNO A NA VŠECHNY...koho VOLIT?????? [bliji] [bliji] [bliji] zatím milí reakcionáři NEVIDÍM ŽÁDNÉ racionální duvody,proč NEVOLIT USVIT... [oči v sloup] [oči v sloup]

297030

30.9.2013 12:54

RE: lenže

egrel 89.?.?.?

Reakce na 297030

>o znovu OTÁZEČKA pro programově přednasrané odborníky na
>VŠECHNO A NA VŠECHNY...koho VOLIT?????? [bliji] [bliji] [bliji]
>zatím milí reakcionáři NEVIDÍM ŽÁDNÉ racionální
>duvody,proč NEVOLIT USVIT... [oči v sloup] [oči v sloup]
Pan Okamura a jeho přátelé z Golem clubu -to by Vám mohlo napovědět.

297058

28.9.2013 2:03

RE: lenže

Moiry 77.?.?.?

Reakce na 296914

Píšu o Andreji Babišovi a nechci se dočkat doby, kdy budeme žrát to co Babiš chce a platit za to, kolik nadiktuje. Jakoby nestačilo, že kvůli polím zasraným jeho řepkou chudnou všichni kromě něho.

296962

28.9.2013 20:53

RE: lenže

ppppp ur (zavináč) stonline (tečka) sk 78.?.?.?

Reakce na 296962

Vážne? S jakým výkonem se dnes prodávají auta? 100kW málo? Musí být, protože proto a proto? Posilovače brzd? Musí být, protože je treba brzdit furt a často? Spotreba nic? Vesele sám v skoroprázdné dodávce nejlépe 130 po dálnici? Jen biopaliva jsou na dotace? VŠECHNO pestované je na dotace, tak kdopak nám to pradvoláskove zarídil? Nebude to delat Babiš, budou jiní a možná i dráž a na vetší ploše. Copak poslanci neumí určit z kolika ha a kterých se najíme? Poslanci určují jen zákony, krome zákonu o trhu?

Nezlobte se, váš alibismus je smešný, tady je úplne jedno zda Babiš, nebo jiný kapitalista. Jsme rozežraní témer všichni a nechceme to priznat. Príroda zkrátka nadojit musí, i kdyby kvuli tomu mel být konec sveta.

Proč vám nevadí, že EU poskytuje dotace za zrušení sadu a vinohradu, ale už NEposkytuje na jejich otevrení a výsadbu? Snad Babiš nedodává už i jabka... V mém okolí dotují dokonce zatravňování polí. Kdo zasírá pole GMO slunečnicí a kukuricí? To ho udelejte rovnou prezidentem, ať není treba se zdržovat vypsáváním hromady dalších jmen.

297003

27.9.2013 9:46

Mimovládne organizácie

c4mp3r 195.?.?.?

Hlavnou príčinou tohto stavu sú rôzne mimovládne organizácie nikdy a nikým nevolené, za to však platené zo štátneho rozpočtu a ovplivňujúce dianie a smerovanie nášho štátu a spoločnosti. Členovia týchto organizácií by sa na normálnom pracovnom trhu uplatniť nedokázali, tak im neostáva nič iné, ako hľadať problémy a prekrúcať ich vo svoj prospech, či poprípade si ich rovno vymýšľať, len aby vykázali nejakú činnosť a nemohli tak byť zrušení z dôvodu nepotrebnosti.

Jedna takáto organizácia verejne v médiách ovinila riaditeľa základnej školy na východnom Slovensku z rasizmu, diskriminácie a segregácie, z toho že odopiera cigánskym deťom právo na slušné a plnohodnotné vzdelanie. Táto organizácia podala podnet na súd, ktorý neskôr rozhodol v rozpore so zdravým rozumom, avšak v zmysle aktuálnych pokrútených princípov ľudských práv a rovnoprávnosti. Konkrétne šlo o to, že škola zriadila špeciálnu triedu pre prospechovo slabých žiakov, žiaci boli do nej umiestnení na základe svojho prospechu, výsledkov a známok na vysvedčení. Človek nemusí byť jadrový fyzik, aby si domyslel, že táto špeciálna trieda bola plná cigáňov, túto triedu však skola nenaplila cigáňmi preto, lebo sú cigáni, ale preto lebo majú slabý prospech, nemajú snahu sa učiť, pretože nie sú rodičmi vedení ku vzdelaniu a slušnému správaniu. Súd nariadil túto triedu zrušiť a týchto žiakov zamiešať so žiakmi, ktorí prispôsobiví sú a ktorí majú v živote vyššie ciele, ako len narobiť si deti z dôvodu zabezpečenia svojho príjmu. Súd zdôvodnil svoje rozhodnutie tak, že deti majú zo zákona právo na plnohodnotné vzdelanie, jeho nariadenie však konkrétne hovorí o tom, že toto právo majú len deti neprispôsobivé, ostatné zo slušných rodín však nie, keďže osnovy sa prispôsobujú podľa schopností najslabších žiakov. Čiže súd týmto nariadením uprel právo na slušné vzdelanie práve deťom, ktoré zájem učiť sa majú, deťom ktoré v budúcnosti budú do pokladnice tohto štátu prispievať, aby tieto deti, ktoré záujem učiť sa nemajú, mohli z pokladnice poberať. Zdravý rozum tu proste nemá miesto.

Pamätám sa na časy, keď som chodil do základnej školy ja a pri prechode na druhý stupeň bola zriadená špeciálna trieda "F", do ktorej šiel každý, kto mal na konci štvrtého ročníka tri švorky poprípade ešte horšie známky. Vtedy sa nikto nesťažoval, že 95% žiakov boli cigáni, nikoho ani len nenapadlo myslieť si, že to bolo rasistické, vtedy sa totiž ešte rozmýšlalo hlavou. Pamätám sa, ako sa mi odľahlo, že už nebudeme mať v triede pomšárovcov, laluškovcov, botlovcov a podobných grázlov, čo šikanovali, vyrušovali, otravovali, kradli, smrdeli a znepríjemňovali život v škole a po škole. Pamätám sa, ako odľahlo učiteľom a vyučovanie nadobudlo nový rozmer. Pamätám si, že ak po niekoho prišli do školy policajti, ak od niekiaľ išla učiteľka s plačom, ak nie...Automaticky kráceno

296902

27.9.2013 9:55

Krásne výsledky

Viny 77.?.?.?

Tak čo, súdruzi - pridáte, prerodzelíte, semknutě, soudružsky... cigánom dávky z peňazí, ktoré zoberiete tým čo pracujú? Buďte solidárni predsa! Za všetko môžu tí hnusní bohatci, ktorí nedávajú štátu dosť peňazí, aby ich ten štát mohol dať tým cigánom, aby sa mohli množiť ešte rýchlejšie......

Inak Keller to popisuje veľmi presne s pár chybičkami a to,

- že nesprávne predpokladá, že nesúmeriteľnosť je novodobý jav. To je chyba, tá tu bola vždy, či už v časoch faraónov, kráľov, alebo v časoch novodobej politiky, riadenej VŽDY mocenskými skupinami na pozadí - predátormi (jedno v akom drese).
- že nesprávne predpokladá, že dôvod prečo nemôže jestvovať sociálny štát vyplýva z toho, že bohatí neplatia, čo v preklade znamená, že na riešenie hrôz, ktoré soc štát tvorí, nieje dostatok peňazí. To je však už ale veľký omyl - peňazí možno vytlačiť koľko chceme, zdroje sú však obmedzené. Napr cigánska otázka sa predsa nevyrieši pridaním peňazí, to už dnes vedia aj tí ľavičiaci (ktorí to spôsobili). Skutočnosť je taká, že sociálny štát nemôže dlhodobo fungovať už z princípu, keďže motivuje svojich občanov k nezodpovednosti (keď sa dojebe, ostatní mi zacvakajú); k spoliehaniu sa iných (oni sa o mňa postarajú); predostiera občanom virtuálny, rozprávkový svet, v ktorom majú občania právo na to a ono a na všetko...a má im to zebezpečiť NIEKTO INÝ, lebo oni na to majú proste právo...a t.d., čím u nich potlačuje základný pud sebazáchovy a jasné vnímanie rizika a jednoduchej rovnice - ak chcem tovar alebo službu (na ktorú si napr myslím, že na ňu mám právo, nárok...), musí mi to NIEKTO vyrobiť, dodať, poskytnúť...avšak parazit to nieje, tak kto to spraví? Donútite niekoho, aby vám dal vaše právo a nárok násilím? Preto sa v konečnom dôsledku musí sociálny štát dostať do bodu, keď sa pod váhou ním vypestovaných parazitov zrúti. Pravicový prístup tento problém nemá...paraziti vyhynú, alebo musia zmutovať na zodpovedné bytosti a je po probléme...

My všetci predsa už vieme ako to s cigánskou otázkou dopadne a verte mi - aj tí politici (aj tí ľavicoví) to vedia [chechtot] Vedia, že to nechali svojimi nezmyselnými, pseudohumanistickými krokmi doviesť tam kde to je, že dotovali populáciu parazitov, že ONI SAMI ich motivovali a celé generácie ich učili ľavicové mantry o solidarite a právach bez povinností a teraz žnú ovocie.

Viete, môj problém nieje, že tí súdruhovia, odtrhnutí od reality, mdlého rozumu to spôsobili ale to, že tie ich výblitky, horory, ktoré to celé doviedli do tohto stavu, mám riešiť s nimi, že ma do toho ťahajú a tiež všetkých, ktorí už od začiatku vedeli, ako to dopadne.

296904

28.9.2013 2:51

RE: Krásne výsledky

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 296904

Realita života je poněkud složitější. Z té rovnice sociálního státu nesmí vypadnout právo a povinnost práce a to za vlády kapitálu prostě nelze zaručit. Proto se jeho uctívači alibisticky zaklínají zodpovědností občanů za vlastní osud. Z toho množství nezaměstnaných a bezdomovců ale přece nejsou všichni parazité. Naopak parazity jsou právě všichni ti, kteří tyjí z těch kdož ty materiální hodnoty vytvářejí a bez jejichž mnohdy otrocké dřiny by bídně zašli. A tak má problém právě pravicový přístup. [vyplazený jazyk]

Civilizace již od doby dělby práce vykazuje organizovanost, mělo-li lidstvo po odsunutí z Ráje přežít i v nepříznivých podmínkách této planety. Pravicový přístup neřízeného volného trhu, byť sama produkce je organizovaná, je proto spolu s požadavkem trvalého růstu pro civilizaci devastující a jen pravicoví parazité a jejich užiteční idioti, tvrdí opak. [bliji]

Levicový přístup však rovněž není dosud ideální. Nejdříve MUSÍ vypracovat hierarchii hodnot zaručujících další existenci civilizace a způsoby jak jich dosáhnout. Je-li kapitál pro civilizaci devastující, pak zajisté bez kapitálu. A zakotvení práva a povinnosti práce v její prospěch je k tomu samozřejmým předpokladem. Z toho pak plyne, že soudobé levicové koketování se satanistickým kapitálem je cestou rovnou do pekla a ani koketování se socializmem jak ho známe, nezaručuje ten vysněný Ráj. Ovšem to hamletovské "být, či nebýt", visící jako damoklův meč nad lidstvem, to musí být v dohledné době na pořadu dne a pud sebezáchovy, ten pane umí dělat divy. [mrknutí jedním okem]

296965

2.10.2013 15:25

RE: Krásne výsledky

Viny 77.?.?.?

Reakce na 296965

právo a povinnost práce chcete zaručiť ako - diktatúrou?

Naopak, pravicový prístup problém nemá - tí ľudia za tú úbohú plácu do tej práce chodia a tie hodnoty vytvárajú a dokonca sami pomáhajú tým zlým kapitalistom zefektívňovať procesy do tej miery, že ich to stojí miesto a potom sa z nich stávajú tí bezdomovci. Takže kto tu má problém?

Organizovanosť vykazuje prirodzený rád vecí, teda právo silnejšieho. Organizovanosť jednej skupiny druhou, pod pohrúžkou násilia sa volá otrokárstvo. Je toto váš vysnený cieľ?
Voľný trh sa skutočne riadi sám, rovnako ako celá príroda. Alebo máte pocit, že ak by nejaká inštitúcia neriadila a neorganizovala rast kvasiniek, tak celý vesmír zkvasí?

Kapitál tu vždy bude, či už vo forme peňazí, pôdy, alebo potenciálu schopností. Tomu nejde zabrániť. Zakotviť právo a povinnosť práce je možné len za pomoci diktatúry, ktorou to vnutíte pod pohrúžkou násilia aj ľuďom, ktorí s tým nebudú súhlasiť. Práve preto ľavica = vždy diktatúra.

O pude sebazáchovy tu práve celý čas horovím a skutočne viem, že vie robiť divy. Preto nechápem že môžte súčasne obhajovať umelé neprirodzené koncepty, keď na konci príspevku chápete, že to skončí aplikáciou pudu sebazáchovy. Znamená to teda, že ľavica a jej prístup má nafúknuť problém do tej miery, že už je neúnosný a potom ako záchrana má prísť tá aplikácia pudu sebazáchovy? Nieje lepšie ponechať veciam voľný priebeh, aby tá situácia tak ďaleko dospieť nemusela??

297221

3.10.2013 19:29

RE: Krásne výsledky

udo1 udo321123 (zavináč) azet (tečka) sk 85.?.?.?

Reakce na 297221

Hej, hej..klasik:
Vajce, alebo sliepka.
Pravica, alebo ľavica..opica konzervovaná, či oslo(m)budená

Myslel som, že si sa z toho šialeného sna už zobudil.
Máme 21.storočie.
Vyžeň tú nočnú moru menom Samosato konečne zo svojej gebule,
bo skončíš fakt na psychoške, ako posledný mohykán, čo nepochopil to, čo mal pochopiť.

Neriadený trh neexistuje, nikdy neexistoval a nikdy existovať nebude, bo nemôže. Je to šielená ilúzia neekonómov vyučovaná na 3-triednych plebsoidiotizačných pseudouniverzitách. Na lepšej by ste okamžite leteli zo zápichu.

Každá väčšia a často aj menšia firma má svoj týždenný, kvartálny, ročný a niektoré serióznejšie organizácie aj 100 a viac ročný plán, opierajúci sa o viac-či menej kvalitný tým analytikov a prognostikov. To rozhoduje o úspešnosti.

Riadenie aktuálnej politiky ponuky a dopytu(zatiaľ stále ešte žiaľ z veľkej časti bezprízorného davu) a jej napĺňanie, je z časti uskutočňované trhom. V tom zmysle máš pravdu, ale..

TRH JE NÁSTROJ PRI DOSAHOVANÍ PRÍSLUŠNÝCH CIEĽOV.
Je samozrejme v určitých logisticko-distribučných a ďalších parametroch nepopierateľné efektívnejším nástrojom, ako direktívno-adresné, priame rozhodovania spoza jedného Untenohneüberführer stola, ktoré je logicky nemožné, absurdné.
Motyka proti rýľu v záhrade(záhradník ťa vyrehoce), alebo podľa potreby jedno, či druhé.

Tzv.marxisti(nepliesť si s komunistami a socialistami) to zámerne presolili s plánovaním, aby zdiskreditovali uvedený model. Proste v tomto zmysle len očkovali populáciu debilizáciou. U nás jednu generáciu. Nie viac. Časy sa zmenili.

Tebe fakt nejde do palice, že nemôžeš proti sebe stavať cieľ a prostriedok jeho dosiahnutia?
Pluh a pole?
Tebe už úplne dr..be? ..s prepáčením
Si nebezpečný pre svoje okolie.
Nechaj sa fakt radšej na chvíľu zavrieť
a v kľude podumaj na bezpečnosťou svojho okolia.
Potom si ďalej vítaný s konštruktívnymi postrehmi.

Doba zvierat a zombi skončila.
Barani, býci sa v akváriu skôr, či neskôr utopia.
Nevedia plávať, ak chápeš. Nauč sa to. Od toho si tu.
Nespoliehaj podvedome na druhú šancu, dobre ti hovorím!!

Nič v zlom Viny, no myslím úprimne a už si ma fakt nas..al.
u.

297298

3.10.2013 20:40

RE: Krásne výsledky

Dëne Sųłiné 95.?.?.?

Reakce na 297298

Udo ty sa večne nevyhrážaj. Ak aj podľa teba je trh efektívnejším nástrojom, tak o čom vlastne píšeš?
Sliepka bol skôr, to je snáď jasné.
Trh je sloboda, v tomto prípade v hospodárstve, trh je vyjadrením hospodárskej slobody, ktorú narúšajú zaklínači, šamani pochybného náboženstva, ktoré si osobuje „zachraňovať“ spoločnosť za nakradnuté prostriedky a nariadeniami, smernicami.
Neriadený trh jestvuje aj dnes, pokiaľ sa človek vyhne dodržiavaniu zákona, prípadne ak úradnícki kontrolóri sú leniví plniť svoje „povinnosti“. Etatistické vzbúrenecké, na neúspech odsúdené teórie vznikli nedávno, ako aj nacizmus, zásterový patriotizmus, lživý výklad dejín a iné psychopatické „myšlienky“. Sú votrelci vrážajúci do prirodzeného sveta, strojcovia vlastného nešťastia.
Najprv odkresťančili spoločnosť a očakávajú od sebcov že im niečo prihodia. Keďže odkresťančenci odmietajú, tak ich okradnú, a potom sťažujú, že presunuli sídlo, dokonca celý podnik.
Čo je ich do toho, že zarábajú ťažké prachy, iba závidia? Konajte čo aj oni a aj vám sa podarí.
Trh je ilúziou dnes, hrôzou pre nich, etatizmus zaplavil svet, a stále sa sťažujú. Ako je možné, že napriek socialistickému budovaniu raja sú neprestajne nespokojní? Alebo opätovne milovaný socializmus poškodili neobratní súdruhovia realizátori, alebo triedny nepriateľ navŕtal krásnu stranu a vládu zvnútra.
Jedine sloboda prináša rozkvet, žiadne príkazy a už vôbec nie od stratených bankrotárov.
Ktoré sú lepšie školy? Myslíš obstarožných učiteľov, nepoučiteľných, od reality odtrhnutých plánovačov hospodárstva?
Tu nejde o teóriu, mňa nezaujímajú paraziti z univerzít, čo strávili celý život mimo podnikania, a radšej šírili svoje vízie, ktoré nikto neaplikoval v praxi, alebo áno, ale s neúspechom.
Firma má plán, ale je rozdiel ak rozhodujú nikým nevolení, nepozvaní úradníci, ktorí väčšinou, alebo výlučne zlyhali v celom svojom živote a by chceli vnucovať pod hrozbou teroru a násilia vrchnostensky svoje rady všetkým a naplánovať, čo sa má vyrábať a koľko kusov, za akú cenu, aké majú byť platy, a keď sa čiastočne odštátnia podniky, tak naďalej sa tvária, že v skutočnosti patria im, a ešte aj zamestnancom.
Firma je zdaňovaná, kvôli zlodejčinám sa musí prispôsobiť plánovaniu vlády, lebo vláda si naplánovala skoncovať s nezamestnanosťou, len jej chýbajú peniaze na zaplatenie bojovníkov za pracovné miesta.

297301

4.10.2013 8:17

RE: Krásne výsledky

udo 85.?.?.?

Reakce na 297301

Nevkladaj mi do úst, čo som v kontexte nepovedal.
"Trh" je dobrý no koncovú distribúciu.
Základné ekonomické toky sú vždy a všade v každom ako-tak funkčnom hospodárstve plánované, "samo"riadené podľa definovaného, alebo oficiálne nedefinovaného(tichého) konceptu, "trustu".
Riadené nepriamo a občas aj priamo.
Naštuduj si prosím aspoň niečo o nepriamom(bezštruktúrnom) riadení. Štruktúrne(direktívno-adresné) vzniká až sekundárne.
Presne opačne, ako tvoja šialená ilúzia o fungovaní sveta.

Tebe asi pojem makroekonomika nič nehovorí?
A k čomu inému podľa teba vedie "voľný trh", ako k oligarchickej monopolizácii, "trustom"(oligarchickému fašizmu).
T.j. samozrejme, pokiaľ si to dostatočne gramotní občania medzi sebou neustrážia.
Preto je nevyhnutná snaha globálnych kápo-rakov o debilizáciu plebsu a diskreditáciu štátu. Ide o predpoklad zachovania dnešného otrokársko-fašistického globálneho režimu a jeho lokálnych pobočiek.
Som presvedčený, že to myslíš dobre, no prečo mierou hĺbky svojho nechápania reality diskredituješ "pravicu".

Asi nechápem..
Ty fakt žiješ vo svete, kde existuje nejaký "neriadený systém"? Nič podobné sa nikde vo Vesmíre, v prírode a ani spoločnosti nenachádza a ani nachádzať nemôže. Odporuje to princípom praktických socio-naturálnych vied. Ak nevieš, kto systém riadi, hľadaj aspoň koncept jeho samoriadenia. Či už śtatistickým vyjadrením "chaosu", alebo "intuitívne". Najlešie kombináciou oboch prístupov.
Jedna z najefektívnejších manažerskych technológii je konšpirácia o existencii "náhody", alebo japonského geniálneho všeumelca, kybernetika menom "Samosato". A´la český Jára Cimrman. Stolár.
Ľudovo po selsko-Lovensky:
"Negácia, chymérizácia nosa medzi očami."

Politické strany, prúdy, ideológie v tomto zmysle nikdy neexistovali. Sú len koncepcie a tie sú v zásade 2.
Pravdu máš, že ide v istom kontexte o "pravicu a ľavicu", no úplne inak, ako si myslíš. To sme tu už rozoberali do aleluja..

Prestaň prosím ťa robiť zo seba aj ostatných idiota.
Aj keď isto dobromyseľného.
Opakujem, máme už 21.storočie a z týchto sprostostí "O skoršej sliepke a neskorsom vajci=WTF???" sme už dúfam vyrástli. Znovu sa ospravedlňujem za hrubší tón, no tiež mám asi len jedny nervy a boj s neľudskou hlúposťou je náročný.
Drž sa (a) mysli.
Neboj sa prehodnocovať.

297320

4.10.2013 8:39

RE: Krásne výsledky

ppppp ur (zavináč) stonline (tečka) sk 78.?.?.?

Reakce na 297301

>Konajte čo aj oni a aj vám sa podarí.

To si ako myslel?
Trh dnes fakticky voľný NIE JE, a ani nemal a nemá byť.
Dokladom toho je životnezávislujúca dotácia poľnohospodársta čoby základu na prežitie a priviazanie populácie k reťazi. Strata sebestačnosti a zvýšený daňový výcuc. Krava ľud má dojiť viac, jedno či pritom chcípne, alebo nejako inak degraduje.
Ďalším je úbytok tradícií postupov v priemysle, rozpredaj a devastácia strategických výrob nasledujúcich potraviny, alebo ich koncentrácia do rúk plýtvačom. Ďalší faktor je namnoženie, alebo import ľudí, ktorým nejde o budúcnosť, ale iba o stádoefekt kobyliek, ktoré len žerú, kým je čo. Potom možno poskytnú potravu nejakým baktériám, a celá štruktúra zdegraduje.

Viny... načo to vyššie od uda posúvaš do úbohosti, podľa mňa to udo trochu premystifikoval, inak nič. Komu vadí priveľa teórií, nič mu nebráni zobrať do ruky nejakú prax, lopatu, je to občas relax a dobre sa pritom teoretizuje... [smích]

297324

4.10.2013 10:38

RE: Krásne výsledky

Viny 77.?.?.?

Reakce na 297324

ppppp, každý máme úroveň konštruktívnej diskusie postavenú inde a ja ju mám inde než vy a to čo tu súdruh udo predvádza, je ubohé. To ale nebráni vám ani nikomu inému aby mal tzv diskusiu postavenú napr na argumentum ad hominem, alebo na argumentum ad baculum. Je to totiž hrozne srandovné [vyplazený jazyk] a hlavne to diskusiu nikam neposúva, je to len strata času. S tým ako to vidím, nič nenarobíte...

Do teórií som sa, pri bližšom prezkúmaní (rozumej prečítaní) mojich príspevkov vôbec nepustil. Odkazujem na jednoducho pozorovateľné javy, jestvujúce na tejto planéte....no, fakt dlho jestvujúce a dokonca ešte predtým, než si ktosi uzmyslel že existenciu je možné zabezpečiť len prostredníctvom umelých konceptov a regulácií akýchsi samozvancov, ktorí vedia lepšie než ostatní ako tí ostatní majú a nemajú žiť. Ako to tu bez nás a našich regulácií a práv celá tá príroda tie milióny rokov doteraz vôbec vydržala, zostáva záhadou. Problémom je, že tu ľudia argumentujú rozprávkovými bytosťami a nejestvujúcimi javmi a súčasne odmietajú vidieť zjavné zákonitosti a to je kameň úrazu. V tom je ten zásadný problém - viera v nejestvujúce javy a v odvodzovaní od nich svoje životné koncepty.

K vášmu prvému odstavcu pod citátom. KTO to teda tým zlým plýtvačom celé umožňuje a ako to chcete riešiť - diktatúrou, osvieteným úradníkom prerozdeľovačom, ktorý povie každému čo má robiť a prerozdelí, rozhodne a vyrieši? ??

p.s. žite ako len chcete, kúpte si pôdu, oploťte si to, zožeňte dostatok ľudí, ktorí budú dobrovoľne žiť ako im poviete a žite tak. Vážne žiaden problém. Len sa už prosím prestaňte pasovať (alebo pasovať niekoho iného) za záchrancov ostatných, ktorí o vašu "záchranu" nestoja. Nenúťte ich podieľať sa na realizácii vašich konceptov, ktorých ničivé dôsledky títo ľudia chápu a preto s tým nechcú mať nič spoločné a t.d. Toto je ale mimo pochop väčšiny ľudí naladených na isté vlny, takže sa nenádejam [mrknutí jedním okem]

297337

4.10.2013 16:03

RE: Krásne výsledky

ppppp ur (zavináč) stonline (tečka) sk 78.?.?.?

Reakce na 297337

Sú veci, ktoré nejde riešiť ani niekoľko generácií. Takže kým niekto nemačká gombíky, tak nemusíme byť až v takom strese. Väčšina ako zlých tak aj dobrých vecí sa deje kľudne aj pomaly, napríklad to varenie žaby.
Mám dojem, že niekedy príliš tlačíš na pílu.
Jasné, že diktarúra, osvietenci a podobne nie. Určitá štruktúra však áno. Nemala by to byť zbrklá štruktúra vybudovaná za týždeň. V tomto smere podceňujeme dĺžku a kvalitu základného a ďalšieho vzdelania, kde je na kryštalizáciu určitej deľby práce a profilovanie určitých aj morálnych/medziľudských kvalít relatívne dosť času a priestoru. Ak sme priemerne hlúpi a nevieme sa k sebe a okoliu chovať, tak je to predovšetkým chyba/formalizmus vzdelania a chybná/formálna výchova, pokrútené princípy.
"kúpte si pôdu.... a žite na nej" Toto je skôr moment od ktorého to prestalo fungovať, a nie od ktorého by tu každý mohol začať. Tu práve vzniká závislosť a deformácie, kde sa ukáže, že to, čo sa pri tomto robí nikto nekúpi, a bez prostriedkov výmeny práce s ostatnými to nikto na pokoji nenechá. Človek tu predsa priemerne nemá dovolené žiť tak, ako to navrhuješ. Aj možnosti podobného prežitia sú tiež dosť obmedzené. Ide predsa o jadro problému. Pri počte ľudí, aký máme teraz začína byť nemysliteľné, že by si obrábal pôdu každý po svojom. O žiadnych záchrancov ostatných podľa mňa nikde nešlo, a skôr vyzerá, že v tomto smere išlo o nedorozumenie. Ozajstným problémom je navýšenie počtu parazitov a samoúčelných činností.

297360

4.10.2013 16:18

RE: Krásne výsledky

Viny 77.?.?.?

Reakce na 297360

Ak sme priemerne hlúpi a nevieme sa k sebe a okoliu chovať.....potom ako chceš vybudovať tú "určitú štruktúru"? Bude ju zasa budovať buď ten "priemerne hlúpy", alebo nejaký diktátor, osvietenec.

Fungujúca rodina je prirodzenou štruktúrou fungujúcou tisícročia, prirodzene a spolupráca podobne naladených jedincov je jej dôsledkom.

"Kúpte si pôdu a žite na nej..." bol návrh pre všetkých, ktorí chcú svoje pravidlá a regulácie, vyplývajúce z ich neschopnosti jestvovať bez nich, nútiť ostatným. Skutočne, ak sa nájde dostatok ľudí, ktorí budú ochotní žiť podľa kohosi, malo by to byť plne rešpektované...len nech nenútia ostatných aby na tom sado-maso salóne akokoľvek participovali.

O zachrancov ide vždy, keď sa začne hovoriť o regulácii. Totiž niekto musí niekoho regulovať a to v zásade preto, lebo dotyčný veria, že ak by neregulovali, tak tí regulovaní si nebudú vedieť rady a preto ich treba zachrániť pred nimi samými, alebo pred niekym kto by im vraj mohol ublížiť. Regulátor má za to, že on a jeho suita vie lepšie než ostatní, ako majú žiť a čo a ako a kedy a prečo....majú robiť.

Navýšenie počtu parazitov je tu z jediného dôvodu - neprirodzené regulácie prirodzeného správania spoločnosti, pud sebazáchovy, prirodzený výber...ktoré naopak podporujú rast parazitizmu. To všetko regulované pod hrozbou násilia. Nakoniec situácia vytvorená pseudohumanizmom eskaluje do stavu, keď príde ku otvorenému stretu, alebo ku regulačnému násiliu na jednotlivcoch (napr násilná, húfna regulácia pôrodnosti).

Tak ďaleko to zájsť nemuselo, ale práve kvôli reguláciám zašlo...

297361

4.10.2013 18:37

RE: Krásne výsledky

ppppp ur (zavináč) stonline (tečka) sk 91.?.?.?

Reakce na 297361

Dosť vybočuješ do iného extrému a tým je maximálna deregulácia. Nič na svete nie je bezbrehé. Najskôr neexistuje ani čistá duša, ani čisté telo, čistá hmota bez nehmotných interakcií a naopak. Príroda pravdepodobne nepotrebuje sily ani energie, všetko sú to naše filozofie, absurdity, abstrakcie, popisy neznámeho.
Takže regulácie najskôr nie sú príčinou. Regulácia je pokus o posun rovnováhy, ale podobné posuny sa dejú v prírode bežne. Nejde ani reguláciu oddeliť od ďalších súvislosti, a medzi reguláciou a vplyvom spätnej väzby nie je ostrá hranica.
Bunky v tele tiež podliehajú akejsi regulácii, ktorá keď funguje, tak asi vzniká nejaká harmónia, inak je problém. Ťažko paušálne povedať, že regulácia je niečo zlé. To je zase iba akýsi patent na rozum.

Povšimni si, že môj citát "Ak sme priemerne hlúpi a nevieme sa k sebe a okoliu chovať.." si interpretoval inak, než ako som to chcel vysvetliť. Pre mňa to znamená, že som sa buď zle vyjadril, alebo ty si čítal prirýchlo a nedával pozor, o čom hovorím. Ja som totiž na tú tvoju ďalšiu otázku hneď v ďalších vetách odpovedal, a ty si to z nejakých dôvodov len vrátil späť na začiatok.

Aj o tej pôde hovoríš niečo iné, než som smeroval ja. Vysvetľoval som, prečo je to dnes problém, a ty si to zase vrátil, kam si chcel ty. Hovoríš "ak sa nájde dostatok ľudí", a ja "väčšine ľudí sa to dnes nemá ako podariť, preto a preto.

297365

7.10.2013 8:51

RE: Krásne výsledky

Viny 77.?.?.?

Reakce na 297365

Uviedol som dostatok príkladov, kde je možné vidieť, že život na tejto planéte funguje samočistiacim mechanizmom. Reguluje sa sám, už milióny rokov. To je všetko.

Všetko čo uvádzam sú príklady zo života, naproti tomu niektorí tu argumentujú nereálnymi, nejestvujúcimi bytosťami, stavmi a predpokladmi.

Bunky v tele tiež podliehajú akejsi regulácii, ktorá keď funguje, tak asi vzniká nejaká harmónia, inak je problém. Absolútne áno - akonáhle si jedna z buniek začne myslieť, že je lepšia než ostatné, volá sa to rakovina. Regulácia v tele prebieha na úplne inej úrovni a nie tým, že sa niektoré bunky povýšia nad ostatné.

Hovoríš o regulácii a jej nevyhnutnosti pre život, ja uvádzam príklady, ktoré jasne ukazujú kam to vedie a neexistenciu podobného nezmyslu v ekosystéme planéty Zem. Tvrdíš, že sme "priemerne hlúpi" a ja tvrdím, že ak je populácia priemerne hlúpa nieje štatisticky možné aby regulátor z nich vzišlý, bol neskorumpovateľný, všeznalý osvietenec, ktorý orlím zrakom zhodnotí potreby jednotlivcov a spoločnosti a potom božsky prerozdelí - to je naprostá stupidita naivity. Bodka. Bude to zas len priemerne hlúpy exot, ktorý si z toho urobí vlastný biznis, alebo bude zastupovať predátorov na pozadí. Ešte stále to nieje jasné? Veď to tu máme v podobe EU preboha [velký smích]

Ak TY SÁM máš za to, že sa ti " to dnes nemá ako podariť, preto a preto" tak kľudne funguj v diktatúre a nadšene tlieskaj. Nenúť však ľudí, ktorí si to predstaviť vedia, aby sa na tom podieľali. Je to zrozumiteľné?

297444

7.10.2013 13:04

RE: Krásne výsledky

mtk 88.?.?.?

Reakce na 297444

>Všetko čo uvádzam sú príklady zo života, naproti tomu niektorí tu argumentujú nereálnymi, nejestvujúcimi bytosťami, stavmi a predpokladmi.

To zní sice věrohodně, ale "člověk regulující" je také dost hmatatelným příkladem ze života. Je pozoruhodné, že všechny civilizace do teď "regulovaly", ať už pomocí diktatury nebo jiného mechanismu. A mít fantazii na to si představit, že to může být jinak, je ok. Otázka zní, zda něco takového kdy spatří světlo světa. Nebo máte nějaké reálné příklady ze života pozemských civilizací? Případná neexistence takového příkladu pochopitelně nevylučuje její potenciální budoucí možnost.

297456

7.10.2013 14:12

RE: Krásne výsledky

Viny 77.?.?.?

Reakce na 297456

Konečne normálny príspevok - vďaka zaň [mrknutí jedním okem]

Nikdy som existenciu človeka regulujúceho nespochybnil, skôr (bohužial) naopak. Ja s ním zápasím, či skôr s tými, ktorí jeho počínanie venerujú a upínajú sa k nemu, čoby východisku z dnešného stavu. Ja tvrdím, že nás toto šialené počínanie do tohto neutešeného stavu dostalo a bolo by naivné myslieť si, že opakovaním toho istého príde iný výsledok. Tvrdím, že štátna regulácia je len iná forma kontroly, majúca však za cieľ to isté - strihanie, dojenie a zabíjanie ovcí.

Príkladov je mnoho a ide vždy o mieru regulácie, ktorú zvažujeme. Australskí domorodci či osadníci Ameriky mali reguláciu žiadnu, resp minimálnu; Íri v boji s Angličanmi ukázali odolnosť svojho bezštátneho "usporiadania", keď ich ohromná prevaha Anglánov nebola sto odrovnať a pod. Jednotlivci nemôžu kapitulovať, skorumpovaní "predstavitelia" áno...

Dôležité však je, či dnes, po tom všetkom čo vidíme napr u EU, v stále sa zväčšujúcej regulácii vidíme východisko. Hovorím, že regulácia je v konečnom dôsledku tvrdením, že jestvuje ktosi, kto vie lepšie ako ostatní ako majú dotyční žiť, predávať a kupovať, za koľko, kedy ako a prečo, s kým a o koľkej a táto rozprávková bytosť vraj skutočne dnes jestvuje v osobe úradníka, ktorý rozhoduje, reguluje, prikazuje, zakazuje a delí, chce stále viac právomocí...v akejsi svojej nekonečnej múdrosti, vševedúcnosti a nezištnosti. Veď je to holý nezmysel [mrknutí jedním okem] Nik taký nejestvuje...

Práve táto naivná viera v "niekoho iného" ktorý nás zachráni nás doviedla sem a niektorí si myslia, že ak túto vieru prehĺbia a dajú tomu úradníkovi ešte väčšie právomoci, tak príde ku zmene smeru. To je definícia šialenstva - opakovať stále dokola to isté a očakávať iný výsledok....

297457

7.10.2013 18:37

RE: Krásne výsledky

mtk 88.?.?.?

Reakce na 297457

>Príkladov je mnoho a ide vždy o mieru regulácie, ktorú zvažujeme. Australskí domorodci či osadníci Ameriky mali reguláciu žiadnu, resp minimálnu; Íri v boji s Angličanmi ukázali odolnosť svojho bezštátneho "usporiadania", keď ich ohromná prevaha Anglánov nebola sto odrovnať a pod. Jednotlivci nemôžu kapitulovať, skorumpovaní "predstavitelia" áno...
Pochopitelně souhlas, jenže: tady se hovoří o lokální zálažitosti (Irsko), nebo kvantitativně nevýznamnou populační civilizaci (Austrálie). Ve chvíli, kdy se lidé začnou množit a vytvářet větší a větší celky (impérium), dostane to přesně ten řád, který pozorujeme u všech větších celků - od Řeků, přes Číňany až k Inkům atd. Civilizace na úrovni australských domorodců (lovců, sběračů) se chová jinak než pokročilé "zemědělské" civilizace s rozvinutou hiearchií. Nelze porovnávat kmenovou strukturu s impériem typu EU, kmenové principy nelze aplikovat na impérium - alespoň je to dosud neviděný jev. Struktura velkých impérií byla ve všech koutech světa +- stejná. Nevím, zda se s tím dá něco dělat. Žít kmenovým způsobem lze, otázka zní, zda je ještě dost místa.

297468

7.10.2013 17:29

RE: Krásne výsledky

udo1 udo321123 (zavináč) azet (tečka) sk 85.?.?.?

Reakce na 297444

Tak tak, aj zvieratá podliehajú známym a menej známym prirodzeným zákonom. Viedia, postupne sa aj mládatá po generácie učia, že nemôžu všetko. Všetko má totiž svoje hranice. Inak povedané mieru, ktorá mś pre každý moment nejaké dynamiké (konkrétne, časom sa meniace)optimum. Čím viac sme schopní sa k nemu METODOLOGICKY(spôsob skladania faktov, namiesto z kontextu vytrhnutému kaleidoskopu, bludicku krivých zrkadiel tzv.FAKTOLÓGIE) priblížiť, tým bezpečnejší a plynulejší je náš vývoj, existencia.

Aj malý maco, čo sa nie a nie naučiť, źe pri vyberaní medu
nie je dobré strkať do úľu celú hlavu, ale maximálne labu,
si môže nakoniec dopichaný zlomiť hnáty pri páde z dubu.
Tak, ako snáď zistí,
že neradno vstupovať len tak do potoka,
čo je hodne bystrý..
a keď tam vidí topiť sa kamoša,
azda mu docvakne, že nemúdre je
nasilu hrať loptoša.

Ako sám vravíš Viny,
objektívne zákony, pravidlá,
hľadať nemálo dá driny..

Zase si to žiaľ pochopil masmeédiálne po svojom.
Úvod do politického marketkingu:
Pravda a lož.
Zrob Lož č.1 a Lož č.2 i daj si ovci vybrať,
situáciu znetvor, pomôž špiny do pohára nabrať.

Dikatúra, alebo anarchia.
Plán bez trhu, alebo trh bez cieľa(plánu).
Ako sa v praktickej politike vravieva:
Cieľ je aj deklarácia "bezcielia".
Jeho skrytie v "neexistencii"..
nosa medzi očami negácii..
a čuchu pre mieru..

Každá osoba má nejaké ciele a čím bude na trhu silnejším hráčom, tým viac sa bude snažiť riadiť situáciu(trh) tak, aby boli splnené v 1.rade jej chúťky.

Cieľ trhu je naplniť základné životné potreby(tzv.geneticky podmienené-jesť piť, spať,..) čo najväčšej časti populácie. T.j. vytvorenie situácie kde čo najväčšia časť spolo-c(t)nosti jedinečných má možnosť napĺňať svoj co najdokonalejší in-divi-duálny negenetický potenciál(kultúru, kultúru myslenia).
Luxus zopár najaktívnejších jedincov je ako odmena samozrejme prípustný, no až na druhom mieste.

Druhá možnosť nastavenia trhu je:
V 1.rade na luxus najagresívnejších, ktorý je vždy bezbrehý a z hľadiska prirodzených obmedzení biosféry(životného prostredia) devastačný.

Pokiaľ sa teda človeku podobné opice nedohodnú na stále optimalizovaných písaných, či nepísaných konsenzoch, budú tu asi vždy motivační teroristi(dnes hlavne kreditno-finančno-meédiálny mágovia, bu-šamani).
Sociologicky ide o max. 1%p sociopatov v populácii, no riadiť civilizáciu štýlom kamikadze majú možnosť preto, lebo sa im stále ešte čiastoćne darí presvedčiť ostatných o ilúzii neexistencie objektívnych pravidiel, ktoré máme učiť stále lepšie hľadať. Vraj sú len subjektívne a keby pozorovateľ nebol, nebolo by ničoho..vraj..tož gebula ajajaj.

Opakujem, že v tomto zmysle
hovoríme min.všetci štyria-piati
v tejto staršej diskusii to isté,
len každy zo svojho mierne odlišného,
pohľadu in-divi-duálneho
(protodialek...Automaticky kráceno

297463

7.10.2013 17:31

RE: Krásne výsledky

udo1 udo321123 (zavináč) azet (tečka) sk 85.?.?.?

Reakce na 297463

Opakujem, že v tomto zmysle
hovoríme min.všetci štyria-piati
v tejto staršej diskusii to isté,
len každy zo svojho mierne odlišného,
pohľadu in-divi-duálneho
(protodialektického).

Nikto tu nechce diktatúru, len hľadať celospoločensky aktuálny a dlhodobo udržateľný konsenzus formovania spoloctnosti. Keď zistíme, že nejaká jeho časť je nefunkčná, zmeníme, alebo zasa narazíme rypákom. Také sú pravidlá školských cvičení života dané "samosebou", alebo Niekým. Je na Vás, čo považujete za logickejšie..

Alebo chcete Viny ďalej strkať hlavu do úľa a skákať do perejí, keď viac-menej viete z dejinných skúseností, čo bude nasledovať.
Chcete ešte na ďalšiu chvíľku nechať naše jazero(trh), blízky a funkčný zdroj vody(výmeny), ako kloaku sfetovaným turistom?

Idete im vážne posledný krát dohovoriť, alebo chcete robiť na tých pár dní do dizentérie to isté čo oni.
Pridáte sa k nim, či k budú-cnosti(Ľuďom)?
Neviem, či sa dá spoliehať na to, že narkomani moci dostanú konečne rozum..
Isto..možno niektorí áno, no čím viac budeme na nich tlačiť a pôjdeme príkladom, tým stúpa šanca na sfunkčnenie nášho jazierka.

Aby bolo funkčné, treba sa proste len čo najlešie snažiť, pochopiť ekosystém jeho "samoriadenia"
a aktívne, opatrne-večne z daru Jeho ťažiť.
Od no-bel-offkárov, z davu Médei čosi čakať, vyzerá byť hlúpe
a iba blázon sa za smiechu vrahov, rád v pote svojom a krvi kúpe.

297465

8.10.2013 7:35

RE: Krásne výsledky

Viny 77.?.?.?

Reakce na 297465

Nie..... neviem z čoho vyplýva tvoja neschopnosť vidieť zrejmé, ale asi sa inak nedá. Možno to vyplýva zo snahy sa vyjadrovat tak, aby si sa nevyjadril...to ale nefunguje [velký smích]

Opice sa dohodnú, ale v momente keď delegujú časť svojich právomocí inej opici, aby ZA NICH rozhodovala, aby prerozdeľovala ich tzv spoločné peniaze...povedie to presne k tomu čo píšeš preboha - "čím bude na trhu silnejším hráčom, tým viac sa bude snažiť riadiť situáciu(trh) tak, aby boli splnené v 1.rade jej chúťky" ANO!!!

Stále je to nejasné?! Tie opice tú opicu-regulátorku spravia tým najsilnejším hráčom....a tá sa následne bude snažiť - ako sám správne hovoríš - aby boli splnené v 1.rade jej chúťky. Správne a úplne presne. Preto hovorím, že východisko v takomto regulátorovi nieje. Preboha veď ty si schopný si sám odporovať a vlastnými argumentami sa sám odstreliť.

Ostatné je len tanec okolo tohto jednoduchého princípu....

297486

8.10.2013 11:43

RE: Krásne výsledky

Lin 85.?.?.?

Reakce na 297486

Viny, obávám se, že ona neschopnost vidět sedí na vaší straně. Jestli jsem pochopila, spor je v tom, zda regulace ano či ne. Otázkou nejspíš je, co si pod pojmem reglace představit. Výše píšete, že se člověk řídí sám. Opravdu? Vy máte vládu nad funkcemi a fungováním buněk? Procesy v přírodě se dějí samy od sebe a zcela náhodně? Nebo je tu systém určitých parametrů, podle kterého to všechno funguje a tak, aby vyhovoval daným podmínkám a směru vývoje?
Základní buňkou lidské společnosti je rodina. Tu nijak neregelujete? Nebo uznáváte, že je pro její řádnou funkci nutné zvolit parametry chování "od-do" a stát se tak opicí-regulátorkou? Můžete se tedy stát oním nejsilnějším hráčem, ale to, jestli si budete splňovat své vlastní choutky, záleží na vaší osobnosti. Teady na tom, do jaké míry jste schopný samoregulace. Pokud jste egoistický jájik, pak dostanete ostatní členy rodiny do otrockého postavení.
Takže otázka podle mého nestojí, zda regulovat či ne, ale kdo je na pozici regulovčíka. Toť problém dnešní doby, která dovolila vynést do regulovčických pozic sociopaty bez schopnosti samoregulace a tím vychýlit celou společnost do úplně jiných, jim vyhovujících, norem.
A k vaší vizi úplné a "svobodné" deregulaci společnosti: neumím domyslet svět, kde by si každý dělal, co se mu zlíbí. A nevzpomínám, že by takhle kdy lidská společnost experimentovala. Někdo tě štve? Zabij ho. Líbí se ti sousedův dům? Vyžeň ho a vezmi si ho. Nebo si myslíte, že se to "nějak samo" vystříbří a lidi nebudou muset mít žádné společenské regulace?
Toto se týká i obchodu, protože i ten patří pod společenská pravidla. A jen tak mimochodem... žádná pravice a levice není. Už jen to označení... Kdo o tom kdy rozhodl, co je levé a co pravé? Levá i pravá ruka slouží jednomu tělu.

297502

8.10.2013 12:15

RE: Krásne výsledky

Viny 77.?.?.?

Reakce na 297502

Ale no tak, neuskakujme od témy [mrknutí jedním okem]

Definujte čo je to "Vy" v tom Vy máte vládu nad funkcemi a fungováním buněk? a rád vám odpoviem. S témou to však nesúvisí - my tu hovoríme o delegovaní komusi vlády v rámci druhu, nie medzi druhmi a organizmami a bunkami [mrknutí jedním okem]

Držme sa témy a nezachádzajme do filozofických úvah o nesmrtelnosti brouka. Ja tu hovorím o tom, že niekto, nejaký človek vedome deleguje kontrolu nad svojim životom nejakému inému človeku, alebo skupine, aby sa o neho tzv postarala prostredníctvom regulácií pre jeho blaho v akejsi zvláštnej viere, že ak majú správny dres tak títo regulátori budú sluníčkoví a krásni a vypukne tu raj.
Ja tvrdím, že nič také nejestvuje, že takéto rozprávkové bytosti nejestvujú a že je to číry nezmysel, podporený hromadou dôsledkov takéhoto omylu v dejinách - súdruh Hitler, súdruh Stalin, súdruh Maoce, súdruzi z EU.... Toto je téma o ktorej tu rozprávame.

Súdruh tu tvrdí, že "Každá osoba má nejaké ciele a čím bude na trhu silnejším hráčom, tým viac sa bude snažiť riadiť situáciu(trh) tak, aby boli splnené v 1.rade jej chúťky." a ja s týmto tvrdením naprosto a bezvýhradne súhlasím a je jedným zo mojich tvrdení úplne na začiatku. Nechápem ako niekto môže súčasne napísať túto vetu a SÚČASNE chcieť menovať regulátora....to je mimo moje chápanie.... Mám to chápať tak, že súdruh si je dôsledkov vedomý a vyhovuje mu to? Potom nech to napíše jasne a priamo.

Ak si dobre všimnete, píšem tu o práve silnejšieho ako o jedinom práve ktoré tu reálne jestvuje. Ten silnejší určuje pravidlá, vždy a všade a za každých okolností. Je zvláštne, že akonáhle použijem kdekoľvek tento argument, prídu naprosto šialené argumenty typu [blue]A k vaší vizi úplné a "svobodné" deregulaci společnosti: neumím domyslet svět, kde by si každý dělal, co se mu zlíbí. A nevzpomínám, že by takhle kdy lidská společnost experimentovala. Někdo tě štve? Zabij ho. Líbí se ti sousedův dům? Vyžeň ho a vezmi si ho. Nebo si myslíte, že se to "nějak samo" vystříbří a lidi nebudou muset mít žádné společenské regulace?[/blue]. Vy si skutočne myslíte, že ľudia by sa bez regulácií a zákazov a príkazov....skutočne správali takto??? Vy sama by ste sa tak správala? Váš sused? Koľko ľudí je ako vy a koľko ľudí je skutočne takých, aby sa správali tak ako popisujete? Preboha, veď ak by ste mali pravdu, ak by nás od absolútneho šialenstva, vraždenia a bezuzdného násilia delilo len to, že nám za takéto správanie hrozí trest od nejakej regulovanej spoločnosti, tak by sme mali spáchať hromadnú sebevraždu!! Chápete dosah takéhoto naprosto šialeného tvrdenia? Veď to je holý nezmysel - vážne ste tak indoktrinovaná, že nevidíte absurditu takého tvrdenia??

Ja skutočne zastávam názor, že právo silnejšieho je jediné právo ktoré reálne jestvuje a že naprostá deregulácia rozumej návrat k pri...Automaticky kráceno

297503

8.10.2013 12:16

RE: Krásne výsledky

Viny 77.?.?.?

Reakce na 297502

...rodzenému behu vecí je ten správny smer, logicky jediný možný, ktorý nevedie k absolútnemu kolapsu, ako už mnohokrát predtým a SÚČASNE mám spokojnú rodinu, potomstvo, s manželkou sme 23 rokov a žijeme v súlade, radosti a pohode. Veď ak funguje právo silnejšieho a nejestvuje regulácia na každé hovno, tak to neznamená apriori násilie. Vážne to nechápete? Človeka má i cnosti ako súcit, schopnosť dávať radosť, odpustenie, nevinnosť....a tie formujú jeho správanie, nie nejaký jebnutý samozvanec.

Ale konečne, toto tu tvrdím stále dokola: Levá i pravá ruka slouží jednomu tělu. Áno....ja som použil pojem "dresy" vy "ruka", ale v princípe je to totožné. Ak sa však rozprávame o filozofii ľavice a pravice, platí čo som napísal.

297504

8.10.2013 14:20

RE: Krásne výsledky

Antiseptik 67.?.?.?

Reakce na 297502

Škoda, velká škoda že většina není schopna logicky myslet jako Vy. Měli bychom mnohem příjemnější a méně tragické problémy. Podepisuji.

297513

8.10.2013 14:50

RE: Krásne výsledky

Viny 77.?.?.?

Reakce na 297513

Ach Bože, potom nás ochraňuj....lebo ak toto je logika, ktorú považujete za tú správnu, tak potom amen tma....

Súdružka tvrdí že: Takže otázka podle mého nestojí, zda regulovat či ne, ale kdo je na pozici regulovčíka. Toť problém dnešní doby, která dovolila vynést do regulovčických pozic sociopaty bez schopnosti samoregulace a tím vychýlit celou společnost do úplně jiných, jim vyhovujících, norem.

Takže liekom na tieto vami popísané neduhy, v dnešnej dobe "...která dovolila vynést do regulovčických pozic sociopaty bez schopnosti samoregulace a tím vychýlit celou společnost do úplně jiných, jim vyhovujících, norem" je teda iný regulovčík - tentokrát nejaký ten hodný a čumáčkový, kvetinkovo-slniečkový? A sme znova naspäť u rozprávkových bytostí.... Kde prosím tieto bytosti rastú a kde sú teraz a niesu na tých pozíciách a kam sa podeli tí predátori - tí sa príchodom tejto rozprávkovej bytosti vyparili a už nebudú usilovať o moc?

Ak toto je logika, tak koniec.

Kriste na nebi [velký smích]

297514

8.10.2013 16:07

RE: Krásne výsledky

Antiseptik 67.?.?.?

Reakce na 297514

Jsou to právě lidé jako Vy co svým cynismem umožňují aby bylo to co je a nebylo to co není.

297517

8.10.2013 16:33

RE: Krásne výsledky

Viny 77.?.?.?

Reakce na 297517

Pane, predpokladám že tú nelogičnosť toho príspevku zrazu vidíte aj Vy, keď už reagujete bez argumentov....

Inak, zvážil ste nezmyselnosť svojej vety v kontexte k debate, ktorá tu prebieha?

Som to totiž ja, kto chce to, čo tu nieje (slobodu)....súdruzi okolo ktorých venerujete chcú naopak to, čo tu je (reguláciu) a chcú to ešte prehĺbiť.

[chechtot] [chechtot] [velký smích]

Je tá indoktrinácia naozaj tak enormne silná, že to nieste schopní vidieť?? Indoktrinátori z vás všetkých musia mať ohromnú radosť....

297520

9.10.2013 7:19

RE: Krásne výsledky

Lin 85.?.?.?

Reakce na 297520

Viny, pan Anti z kontextu debaty nevybočil. Lidé s vaším myšlením i dle mého opravdu přispívají k situaci, o které píše autor článku. Jinak bych se tu do debaty nezapojovala. Vaše teze:
"Ak si dobre všimnete, píšem tu o práve silnejšieho ako o jedinom práve ktoré tu reálne jestvuje. Ten silnejší určuje pravidlá, vždy a všade a za každých okolností."
Takže - podle této teze - je v právu horda cikánů, která vám samotnému zastoupí cestu a požaduje vše, co u sebe máte. Je v tu chvíli silnější, tedy její pravidla v tu chvíli platí. A vy se jim (jak jinak, když jsou silnější a diktují pravidla) pokorně podrobíte, nádavkem si domů odnesete ještě dárek v podobě nakládačky. Hm... tak si tu vaši "svobodu" (za kterou tedy údajně bojujete s "regulovčickými soudruhy" jako jsem já) pěkně užijte...

297545

9.10.2013 9:03

RE: Krásne výsledky

Viny 77.?.?.?

Reakce na 297545

Vy vidíte logiku v tom, čo ste napísala, vážne vám to dáva zmysel? Výmena regulovčíka nieje riešením a nikdy nebola, keďže sa na tú pozíciu regulovčíka skôr či neskôr VŽDY dostane ten najväčší predátor a ten bude tú bandu cigánov o ktorej píšete pred vami (a inými slušne žijúcimi ľuďmi) chrániť - fakt to nechápete??? Vám nestačí čo sa dnes u vás v čechách deje???

Prepáčte, ale v reálnom živote....prosím....ok, inak, píšete:

Takže - podle této teze - je v právu horda cikánů, která vám samotnému zastoupí cestu a požaduje vše, co u sebe máte. Je v tu chvíli silnější, tedy její pravidla v tu chvíli platí. A vy se jim (jak jinak, když jsou silnější a diktují pravidla) pokorně podrobíte, nádavkem si domů odnesete ještě dárek v podobě nakládačky.

Zabudnite na pojmy ako právo a podobne, je v tom hokej. Vy zamieňate právo s tým, čo je "dobré". To s tým vôbec nesúvisí a preto sa spýtam inak.

Popísala ste jasnú reálnu situáciu zo života, takže praktická otázka: Čo urobíte vy a ako sa situácia vyvinie? Vďaka.

297553

9.10.2013 9:47

RE: Krásne výsledky

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 297553

Hele, co kdybych k tobě přišel a pověsil tě na strom? Asi bys s tím neměl problém, když bych ti to vysvětlil tím, že mi překážíš a na základě volného trhu a mé větší síly mám na to plné právo, že?

Jestli řekneš, že mám plné právo tě oběsit, tak pak tvé plácání má nějaký smysl. [chechtot]

297555

9.10.2013 10:54

RE: Krásne výsledky

Viny 77.?.?.?

Reakce na 297555

Zvláštne, že akonáhle niektorí ľudia, tebe podobní, zacítia závan slobody, kde niesu obmedzenia vytvorené byrokratickými regulátormi, ktorí im určujú hranice a hovoria im čo je a čo nieje správne a dovolené, popisujú podobné scenáre ako popisuješ ty.

Chceš mi vážne povedať, že ak by tu TERAZ neboli všetky tie regulácie, zákony a nariadenia, tak TY SÁM v tom momente začneš vešať ľudí na stromy? Vážne? Wow....ty možno skutočne nakoniec potrebuješ žiť v zajatí, aby si nepáchal hrôzy.... Som však rád že šialencov tvojho typu nieje veľa a tí normálni ľudia, ktorých od šialenstva nedelí len to, že to nieje KÝMSI dovolené, si s nimi v tej prípadnej slobode hravo poradia.

Čo ti bráni TERAZ nepovesiť ma (alebo niekoho iného) na strom - regulátor a hrozba trestu, alebo niečo iné, čo s regulátorom a jeho výmyslami vôbec, ale vôbec nesúvisí? Tak čo - ak by prišla tá sloboda, budeš hneď vešať?

Spýtam sa aj teba rovnakú otázku ako pani tu: Čo fyzicky urobíš, keď ťa obstúpi tá banda cigánov ako tu pani píše? [překvapení]

p.s. ak sa rozhodneš niekoho TERAZ povesiť na stom, tak ti v tom ten regulátor zabráni??? [zmaten] [oči v sloup] [chechtot]

297560

9.10.2013 21:11

RE: Krásne výsledky

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 297560

Plácáš už úplné krávoviny, ale dobře. Na začátku jsi psal, že příroda je volný trh, kde vítězí ti nejsilnější. A že jakákoliv regulace tohoto volného trhu je cestou do pekla (opak toho, kam máš namířeno ty).

>Wow....ty možno skutočne nakoniec potrebuješ žiť v zajatí, aby si nepáchal hrôzy....

A co mluvíš o mně? Já bych třeba nikoho nevěšel, ale někteří zastánci volného trhu (čti práva silnějšího) by to dělat začali, jak už se to v historii a i dnes stalo nesčetněkrát. Dle toho, co píšeš, tak si myslím, že máš vážný psychický problém (s farářem?)...

>Som však rád že šialencov tvojho typu nieje veľa a tí normálni ľudia, ktorých od šialenstva nedelí len to, že to nieje KÝMSI dovolené, si s nimi v tej prípadnej slobode hravo poradia.

Tady už mluvíš úplně z cesty, asi sis přihnul víc, než je zdrávo.

No, abych to shrnul, zkrátka ty chceš volný trh (právo silnějšího) a zároveň potřebuješ být regulován například Biblí, ale to pro tebe není regulace, ale boží přikázání, tedy něco, co se volného trhu (práva silnějšího) netýká. To nazýváš například morálkou (už se nejedná o volný trh - právo silnějšího) a jsi si jistý, že bez regulace (například tzv. deseti přikázáními) by se všichni lidi chovali jako dobří křesťané. Pravý opak je bohužel pravdou.

Jsem rád, že jsme si ujasnili tvé dojmy a skoro se dostali k tomu, co znamenají pojmy.

297596

10.10.2013 9:20

RE: Krásne výsledky

Viny 77.?.?.?

Reakce na 297596

Ty si sám napísali, že TY prídeš a budeš (mňa - hehe) vešať na strom, Ty hovoríš o sebe, dostal si odpoveď, teraz hovoríš že TY by si nikoho nevešal - schizofrénia? [velký smích]

Nezhŕňaj, máš v tom hokej. Ja nič nechcem, ja hovorím, že trh je prirodzenou súhrou dopytu a jeho uspokojovania. Akákoľvek regulácia tohto prirodzeného behu treťou stranou je nezmysel vedúci k násiliu páchanom na jedných v tzv prospech druhých, čo vidíme všade naokolo. Point. Všetky moje argumenty nájdeš (neviem či aj ty) vyššie. Z nich ste nevyvrátili ani jeden jediný, tak šup.

Niekto potrebuje farára (ja nie) aby mu formoval svet a niekto Boha ateizmu so svojimi kamarátmi z toho istého dôvodu - obe dve skupiny sú náboženskí fanatici. Kamaráti, ktorí sa snažia tu jedného veľkohubo zničiť a nevyjde to a potom chŕlia svoju frustráciu všade naokolo sú trvalo srandovní. Wake up už konečne. [chechtot]

p.s. kde som napísal, že "by se všichni lidi chovali jako dobří křesťané"?? Prosím o odkaz. Nenapísal som naopak, že tých dobrých ľudí je väčšina a s tými pár hňupmi si hravo poradia??? Takže nielen schizofrénia ťa trápi, ale ešte aj bludy. No nič....

297614

10.10.2013 10:52

RE: Krásne výsledky

mtk 88.?.?.?

Reakce na 297614

Asi v tom mám taky hokej.

>Akákoľvek regulácia tohto prirodzeného behu treťou stranou je nezmysel vedúci k násiliu páchanom na jedných v tzv prospech druhých, čo vidíme všade naokolo.

Když běloši dobývali nový svět, tak se jednalo o jaký princip? Páchalo se násilí kvůli "přirozenému běhu"(ty mi bereš zemi, tak já tě skalpuju) anebo kvůli regulaci třetí stranou??

297621

10.10.2013 12:06

RE: Krásne výsledky

Vopice 199.?.?.?

Reakce na 297621

Jen drobná technická. Skalpování byl vynález bílých (důkaz, že divoch byl zlikvidován a právo na pár dolarů federální odměny za jeho likvidaci).

297626

11.10.2013 0:10

RE: Krásne výsledky

mtk 88.?.?.?

Reakce na 297626

Hm, to jsem nevěděl; křesťané si při své misi nebrali servítky, taky proč ano, když bůh stejně nevěřící psy odkopne do pekla, žejo. Nicméně, část z toho, co tady pan Viny tvrdí, má reálný základ, jenom vsadil pouze na jednu kartu, a ono jich je ve hře holt víc. Predátorský princip se uplatňuje stejně tak jak ho vyvažuje ten "regulátorský". Proč? Jednoduše proto, protože na to můžeme koukat v přímém přenosu. A realita je to, co zakoušíme, ne to, co si zbožně přejeme. V opačném případě žijeme ve světě, kde NÁS ti "zlí židé (anebo kdokoliv jiný) zotročili". Uvedu příklad, který bude trochu nadnesený, a opět mírně metaforický: OSN jakožto regulátor, USA jakožto "predátor". V Jugoslávii, Iráku, Libyi uspěl predátor, v Sýrii predátor zalezl do nory. Tento konkrétní příklad může mít jistě spoustu jiných vysvětlení, berme to však jako možný modelový případ. [mrknutí jedním okem]
Jinými slovy, vzdejte se prediktorů-znacharů, mimozemšťanů (v lepším případě), židů (v horším případě) a jiných blouznivých hovadin, a spatříte homo sapiens v plné kráse. To je šťabajzna co? [mrknutí jedním okem]

297674

10.10.2013 11:39

RE: Krásne výsledky

Vopice 171.?.?.?

Reakce na 297614

No, myslím, že tady pan Viny už začíná chápat, jakou patologickou fantasmagorii tu stvořil, takže začíná kopat nožičkami a chytat se slovíčkaření, aby si zachránil svou tvář.

Nícméně je natolik bystrý, že dokáže svou autoanalýzu perfektně popsat:

>Kamaráti, ktorí sa snažia tu jedného veľkohubo zničiť a nevyjde to a potom chŕlia svoju frustráciu všade naokolo sú trvalo srandovní.

Ovšem i tohle je perla:

Nenapísal som naopak, že tých dobrých ľudí je väčšina a s tými pár hňupmi si hravo poradia???

Inu, možná to pan Viny napísal, nicméně si tím obrovsky naběhl, neboť je to nesmysl, protože většina lidí se prostě nechová jako prase hlavně proto, že se bojí postihu (regulace). Už ve školce totiž dětem paní učitelka řekne, že rozbíjet Pepíkovi nos je špatně (regulace), že krást mu svačinu je špatně (regulace), že tahat kočku za ocas je špatně (regulace) a případné násilné svlékání kalhotek Aničce je taky špatně (regulace).

Pan Viny ovšem postavu regulátora (samozřejmě že v jeho omezeném pohledu na svět je tento regulátor ze zásady tvrdý levičák) vidí jako zlého démona (nikoliv jako hodnou paní učitelku).

Takže to ještě v rychlosti shrneme:

>trh je prirodzenou súhrou dopytu a jeho uspokojovania.

Znásilnění je tedy přirozená souhra poptávky po sexu (uspokojení).

>Akákoľvek regulácia tohto prirodzeného behu treťou stranou je nezmysel vedúci k násiliu páchanom na jedných v tzv prospech druhých

Pokud se tedy někdo třetí bude snažit znásilnění zabránit, vede to k násilí na chudákovi silnějším, ve prospěch slabšího a to je dle pana Vinyho špatně.

Naštěstí pan Viny po dlouhém přemýšlení došel k názoru, že bez regulace by se všichni začali den ze dne chovat slušně, protože by se začali autoregulovat.

A jen mimochodem, pokud se teď pan Viny začne odvolávat na to, že neměl vůbec na mysli obchod s bílým masem, dětmi, otroky (tato regulace je podle něj zřejmě úplně nejhorší), ale jen obchodování s rohlíky, tak by si měl vzpomenout, že to byl on, kdo by chtěl, aby to fungovalo jako v přírodě (právo silnějšího).

297624

10.10.2013 12:29

RE: Krásne výsledky

Vopice 37.?.?.?

Reakce na 297614

Jo a ještě k té přírodě o které tvrdíš, že nic nereguluje... Další nesmysl, protože příroda je největší regulátor. Něco se přemnoží? Drasticky vzrůstá šance, že příroda zasáhne nějakým způsobem, například virem. Něco se moc oteplí? Příroda zasáhne tím, že to ochladí atd. Bez regulace by život vůbec nemohl existovat, ale na pochopení tohoto procesu zřejmě nemáš odpovídající vzdělání a přehled.

297627

11.10.2013 7:39

RE: Krásne výsledky

Lin 85.?.?.?

Reakce na 297627

Pane Vopice, popsal jste jasně a stručně vše, co jsem se snažila neobratně vysvětlit. Velký dík za pasáž o školce, protože výchova (socializace dítěte) je od počátku vlastně proces vštěpování souboru společenských pravidel (tedy regulací). Včetně takových, že umýt se je žádoucí a dělat si do kaťat (nebo kdekoliv se zachce)) je nežádoucí. Čím více to člověku přejde do krve, čím jsou hodnotnější "regulovčíci" - vychovatelé (=umějí vysvětlit proč je dobré zrovna tyto regulace dodržovat), tím lépe se přechází k samoregulaci, tím méně je potřeba psaných zákonných norem. Úroveň společnosti se dá vysledovat podle toho, kolik těch psaných zákonů potřebuje. Čím více jich má, tím horší je.
Děkuju a mějte se fajn. [smích]

297678

17.10.2013 14:09

RE: Krásne výsledky

Viny 77.?.?.?

Reakce na 297678

http://neviditelnypes.lidovky.cz/spolecnost-pro-na...

298051

9.10.2013 15:06

RE: Krásne výsledky

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 84.?.?.?

Reakce na 297555

Už si opět pletete pojmy s dojmy, pane Hestroyi. Vaše "věšení na strom" totiž náleží do kategorie NÁSILÍ. Násilím si lidé opatřovali prostředky k uspokojení svých životních potřeb v dávné minulosti.

Už několik tisíciletí je násilí v lidských vztazích postupně nahrazováno mírumilovnou KORUPCÍ. Když ty mi dáš TO, já ti za to dám ONO. Žádoucí korupce tak postupně téměř vytlačila násilí z života lidí. A co je to volný trh? No to je právě ona mírumilovná a žádoucí korupce.

Prosím neplést svobodný trh se zločinnou korupcí. V níž jedna strana směňuje zdroje, které jí nepatří. Zdroje, které jí společnost pouze svěřila do správy (typicky politici). [smích]

297570

9.10.2013 16:43

RE: Krásne výsledky

Andrew Siddur 77.?.?.?

Reakce na 297570

Když ty mi dáš TO, já ti za to dám ONO

---

V minulosti to bylo i takhle:
- Když ty mi nedáš DANĚ, já ti dám HOLOKAUST
- Když vy si mezi sebou dáte TO i ONO, a na nás nezbyde nic, my vám dáme ZNÁRODNĚNÍ.

A v brzké budoucnosti třeba zase bude...

I k takovým míroumilovným východiskům často vede ta vaše mírumilovná korupce... [smích])

Naštěstí tu dnes máme mírumilovné robokopy a těžkooděnce, kteří takové excesy snad nedopustí.
Pokud je někdo nezkorumpuje... [smích]

297577

9.10.2013 20:54

RE: Krásne výsledky

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 297570

No, reagovat na další snůšku nesmyslů je sice ztráta času, ale budiž.

>Násilím si lidé opatřovali prostředky k uspokojení svých životních potřeb v dávné minulosti.

Inu, každodenní bombardování a zabíjení je zřejmě vedeno jinými pohnutkami, než zabezpečování si přírodních zdrojů (životních potřeb). Asi jo, když to tvrdí někdo tak "vzdělaný", kdo je schopen s naprostou jistotou tvrdit, že VW nebyl nikdy nikým tunelován a že tunelování se týká jen a pouze firem, které jsou před krachem.

>Už několik tisíciletí je násilí v lidských vztazích postupně nahrazováno mírumilovnou KORUPCÍ.

Aha a kolik lidí tou korupcí zahynulo v posledních 100 letech? Méně nebo více než kolik jich bylo za posledních tisíc let? Nějak se ten proces nedaří...

>Prosím neplést svobodný trh se zločinnou korupcí. V níž jedna strana směňuje zdroje, které jí nepatří.

Aha. Takže korupce je dobrá, ale může být i zločinná. Tak tomuhle už nerozumím, je mi líto. Jen připomenu, že společnost získává zdroje jen a pouze, pokud je opětovně vyvlastní někomu, kdo se jich neustále zmocňuje. Teprve pak je může někomu svěřit, ale chápu, že s těmito detaily si hlavu nelámete, vám stačí plácnout první krávovinu, která vás napadne, jako třeba, že frakování je zcela bezrizikové a rozhodně nemůže dojít k tomu, že v oblastech, kde se provádí, teče voda z kohoutku, která hoří.

Škoda, že neumíte anglicky, abyste si o tom něco přečetl. The Hard Numbers on Fracking: Radiation, Toxic Wastewater and Air Pollution

297594

10.10.2013 11:30

RE: Krásne výsledky

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 84.?.?.?

Reakce na 297594

> Takže korupce je dobrá, ale může být i zločinná. Tak tomuhle už nerozumím, ...

S tímto Vaším sdělením bez výhrad souhlasím, pane Hestroyi. Přitom mám stále dojem, že máte na víc, než zde předvádíte.

K věci. Nerozumíte tomu, proč je některá korupce dobrá a jiná zlá? Zamyslel jste se někdy nad tím, jakými metodami se k vám dostávají všechny statky, které Vy osobně potřebujete k uspokojování svých potřeb? Prozradím Vám to.

V době nedospělosti jste vše získával výhradně prostřednictvím PROTEKCE. Příbuzenské protekce. Pokud jste dostal od příbuzných nějaké peníze, začal jste si zkoušet také KORUPCI. A občas si za obdržený peníz něco sám koupil.

V dospělosti získáváte všechny své zdroje výhradně KORUPCÍ. Tedy pokud nejste myslivec či rybář. Ti si dodnes opatřují některé zdroje lovem, tedy NÁSILÍM. Ta DOBRÁ KORUPCE spočívá v tom, že směňujete to, co máte (nejčastěji svou práci) za to, co potřebujete (obvykle peníze). Pokud se Vám nedaří nikoho zkorumpovat, jste bez příjmů. Pak nezbývá, než se opět uchýlit k protekci a jít žebronit na sociálku o podporu. Tu byste ovšem nikdy nedostal, kdyby mocenská organizace jménem stát nepoužívala vůči svým občanům NÁSILÍ. Legalizované násilí, kterým si od svých občanů opatřuje peníze formou daní.

Závěr? V lidské společnosti existují od jejích počátků jen tři metody, jimiž jsou mezi její členy distribuovány zdroje k přežití jednotlivce. A to je NÁSILÍ, PROTEKCE a KORUPCE. Schválně. Znáte nějakou jinou? [mrknutí jedním okem]

297623

10.10.2013 12:04

RE: Krásne výsledky

Vopice 199.?.?.?

Reakce na 297623

Vojto, nemusíte se namáhat, prostě sem dejte odkaz na brožuru, z které to citujete. Je to v podstatě stejné okecávání, jako že rozkrádačka není tunelování. Hrajete si tu s pojmy, ve skutečnosti jsou to vše jen vaše dojmy.

Takže abych to shrnul, jak vidíte svět:

Láska = protekce
Práce = korupce
Lov = násilí

Takže dítě musí své rodiče korumpovat, aby se mu dostalo protekce. Hmm, to jste musel mít opravdu ošklivé dětství, když jste musel své rodiče uplácet (dřít doma jak kůň?), aby vám projevili trochu lásky (pardon, ve vašem případě protekce, což mnohé vysvětluje).

Čili VW funguje výhradně na principu korupce, všichni si předávají obálky, tím vytváří hodnoty. A když náhodou někdo defrauduje nějaké prostředky, tak to není tunelování, ale rozkrádačka (ne, vlastně korupce a ta je dobrá) a tím pádem VW nebyl nikdy nikým tunelován.

Už myslím začínám rozumět tomu, co tu soustavně píšete. Zkrátka popisujete svět, tak jak ho vidíte vy, tak jak věříte, že to je.

Takže bychom se mohli podívat na definici korupce, abychom si trochu porovnali vaši víru s realitou:

Korupce (latinsky corrumpere = kazit, nalomit, oslabit, znetvořit, podplatit) je zneužití postavení nebo funkce v politice, veřejné správě, hospodářství, k osobnímu prospěchu. Opakem korupce je integrita.

Korupce postihuje zejména politiku, hospodářství i společnost. Vyznačuje se podplácením, úplatky, vydíráním, zastrašováním, privilegii, neoprávněnými příjmy a jejich vyžadováním, udělováním přízně nebo protežováním.


Vojto, vy byste měl učit. Vždyť svět je celý špatně (jinak než ho vidíte vy). Už jen doslovný překlad slova korupce vyjadřuje, jak je korupce dobrá, že? A vůbec neničí zdravý trh.

A teď trochu vážně. Pokud já pro někoho pracuji (personálního šéfa firmy), tak mě nekorumpuje, ale pokud se s ním dohodnu, že mi dá dojnásobný plat (z cizího) a já mu budu dávat z něho třetinu, tak jde o korupci, neboť už se nejedná o směnu, ale o zlodějinu.

Nicméně chápu, že rozlišit zlodějinu od práce vás už asi nenaučím. Tak snad abychom se vrátili k tomu, že frakování je zcela bezpečné a voda z kohoutku nemůže hořet, jak jste se 100% jistotou tvrdil.

Vložený obrázek

297625

9.10.2013 19:19

RE: Krásne výsledky

Koibalkyshtym 178.?.?.?

Reakce na 297555

hestroy veď ty súhlasíš s voľným trhom, „slobodným“ nehateným rozhodovaním sa ženy o vlastnom tele, „slobodným“ rúhaním sa Bohu, ale ak ide o peniaze druhého, na ktoré máš záľusk, tak by si zaviedol totalitu.
Nespájaj zločiny s hospodárskou slobodou, čo má vraždenie spoločné s užívaním si plodov vlastnej práce.
Slobodne vraždiť a slobodne podnikať je oboje trhové a výberové, ale Boh sudca vraždy zakázal, ale podnikanie nie. Vy súdruhovia ste Boží príkaz prevrátili, takže sa dočkáte trestu.

297587

9.10.2013 20:43

RE: Krásne výsledky

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 297587

A dobre si to napísal, súdruh, dobre, velmi dobre.

Já se jen vám, pobožným soudruhům zo Slovenska, snažím vysvětlit, že na jednu stranu máte své přikázání, na druhou stranu byste kradli jak zjednaní, když jde o ten volný trh.

A jestli svobodným podnikáním máš na mysli to, že například uhlí, které najdeš někde na louce, oplotíš a začneš ho prodávat jiným chudákům, kteří nebyli tak pohotoví, aby si to oplotili jako první, tak si zcela rozumíme. K tomu přidej zdroje vody, lesy, půdu a cokoliv dalšího, co nám příroda přichystala a můžeš to "svobodné" podnikání rozjet ve velkém.

Samozřejmě, že nemusíš brát žádné ohledy na ostatní, protože pro vás je svoboda spojena právě s tím, že si přivlastňujete něco, co patří všem. A jistě budeš spokojeně pokyvovat hlavou, až k tvému oplocenému pozemku přijede na náklaďáku několik jiných svobodných podnikatelů, tebe pověsí na kandelábr a zcela dle pravidel tzv. volného trhu tvé podnikání převezmou.

Nebo budeš kvíkat, že takhle jsi to nemyslel? [chechtot]

297592

9.10.2013 10:23

RE: Krásne výsledky

Bubin 82.?.?.?

Reakce na 297553

hm, porad se tady ze vsech stran placa sahodlouze o jakesi SVOBODE a pritom vam vsem unika jeden, ten nejdulezitejsi rozmer.
svoboda ano. zano, i ta bez privlastku a "reguli". souhlas! jenze urcite ne bez odpovednosti svemu vlastnimu svedomi. pruser vsak je , ze svedomi bylo davno u vetsiny z nas vymazano.
tudis, dame - li takovouhle "svobodu" bez jakychkoliv reguli - tak jak prosazuje Viny stadu sociopatu, konecnym vysledkem nam zbyde po bezohledne rezi hruba bezzkrupulozni totalita a otroctvi pro vsechny, krom toho nejvyssiho sociopata. zano
no a na stranu druhou, pokusime-li se o regulaci, ta cesta nas zavede opet tam - o par radku vejs...
nebot to bude opet sociopat bez svedomi, kdo rozhodne o jejich hloubce , sile i rozsahu .....

a reseni, kdyz uz mame , co sme chteli.....? [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

297557

9.10.2013 16:00

RE: Krásne výsledky

Viny 77.?.?.?

Reakce na 297557

Viete, svedomie sa utlmuje vtedy, keď človek začne mať pocit, že jeho prúsery zaneho vyrieši ktosi iný.....keď je tu ktosi, kto má za nás regulovať, prerozdeľovať, starať sa. Vtedy je totiž možné naňho hodiť tú prípadnú špinu a utlmiť to svedomie - to on, ten zlý, to my nie. Správne to hovorite, len v opačnom garde než je to naozaj [mrknutí jedním okem]

Predpokladáte, že vy sám by ste sa s nadobudnutou slobodu začal správať ako sociopat? Vaša matka, otec, súrodenci, priatelia, žena, deti....susedia...??? Celkom ma to zaujíma. Ja za seba odpovedám, že ani u jedného z ľudí v mojej blízkosti nič takého povedať nemôžem, správali by sa naopak zodpovednejšie a opatrnejši... i keď poznám pár takých, tých vzdialenejších, u ktorých si to predstaviť viem - ale tí sa tak správajú aj teraz a je ich v porovnaní s tými normálnymi a rozumnými naprosté minimum, s ktorým by si tá väčšina hravo poradila...čiže žiadna zmena.

Kde je problém?

297576

9.10.2013 18:19

RE: Krásne výsledky

Bubin 82.?.?.?

Reakce na 297576

no jo, pane Viny,verim tomu, ze bychom se ja i moji blizci takto nechovali. verim tomu, ze i vy a vasi blizci by se tez takto nechovali. zano a verim dokonce tomu ze i nas spolecny , jak to rict - oponet hestroy, by se tez takto nechoval.
nicmene vsak vasi namitku chapu toliko pouze coby uhybny manevr.
nejde preci o to, jak se svoji svobodou(bezbrehou) nalozi slusny clovek, ale prave onen sociopat, pro ktereho bude opravdu bez hranic a jakehokoliv mantinelu.
a tak zaverem
at uz bezbreha svoboda, ci regule - momentalne i ty z brusele,zavedou nas ....no ano prave tam - dal se to uz jenom rymuje...zano

prusvih totiz je, ze lidstvo kdysi svoji sanci uz jednou dostalo.
[oči v sloup]

297583

10.10.2013 8:59

RE: Krásne výsledky

Viny 77.?.?.?

Reakce na 297583

Úhybný manéver nie. Jasne tam hovorím, že tých normálnych ľudí je väčšina a s tou menšinou výtržníkov by si hravo poradili.

A čo sa týka šancí, vidím to optimisticky. Na každom stupni vývoja sa dostaneme na rázcestie a vydáme sa tam, kde nás srdce tiahne. Nie jedenkrát - tých rázcestí bolo nespočet a ešte bude [mrknutí jedním okem]

297613

10.10.2013 11:11

RE: Krásne výsledky

Bubin 82.?.?.?

Reakce na 297613

Jasne tam hovorím, že tých normálnych ľudí je väčšina a s tou menšinou výtržníkov by si hravo poradili.

no,holt jste optimista.
samozrejme, ze vam preji, aby vam ten optimismus vydrzel po cely zivot [smích]

297622

9.10.2013 19:36

RE: Krásne výsledky

Koibalkyshtym 178.?.?.?

Reakce na 297545

Prečo píšeš o horde cigáňov a nie horde necigáňskych podvodníckych sociek, vy etatisti kradnete na vládnej, aj miestnej úrovni podľa „zákona“, čo ty pokladáš za samozrejmosť, ale ak náhodou cigoši niekoho obkolesia, tak šíriš hystériu ako by sa tak dialo neprestajne a úplne všade. Nenavštevuj pochybné rajóny a nikto ti neublíži. Vláda rozkráda viac ako môžu cigáni fyzicky stíhať.
Kvôli chimére cigánskych bánd chceš nanútiť diktatúru každému, veď predsa za komunizmu cigoši pracovali, nenapadlo by ich nikoho okradnúť.

297589

7.10.2013 18:36

RE: Krásne výsledky

ppppp ur (zavináč) stonline (tečka) sk 91.?.?.?

Reakce na 297444

>Ak TY SÁM máš za to, že sa ti " to dnes nemá ako podariť, preto a preto" tak kľudne funguj v diktatúre a nadšene tlieskaj. Nenúť však ľudí, ktorí si to predstaviť vedia, aby sa na tom podieľali. Je to zrozumiteľné?

Ja som teda na také zvyknutý, ale uvedomuješ si že citovaná časť je prekrútenie pôvodnej myšlienky, podsunutie a prejav prinajmenšom povýšenosti? Dávaš si viac práce s robením subjektívnych záverov, než s pochopením mnou napísanej myšlienky. Je ešte opäť možnosť, že sa neviem vyjadrovať, a nie je to prvýkrát, tak čo je bližšie pravde?

Riadne si protirečíš, a pokúšaš sa skôr opisovať perpetum mobile. V celej hmotnej oblasti prírody totiž platí odpozorovaný princíp/zákon, že nič na svete sa neusporiada samo, a akýkoľvek mechanizmus ponechaný "svojmu osudu" sám od seba výlučne degeneruje, a zhoršuje svoje usporiadanie. Aj progres živých organizmov sa zakladá len na degradácii energie zo Slnka. Ak sa začnú zhoršovať podmienky pre biodiverzitu, tak to znamená len zhoršenie kvality života. Použime ako indikátor počet rastlinných a živočíšnych druhov. Stúpa, alebo klesá? Ak nebudeme nič regulovať, čo sa udeje? Rozšíria sa viac monokultúry? To isté nastane v sociálnej rovine.

Ty tiež nanucuješ ľuďom dereguláciu, podobne ako frajeri po 89, ktorí na tom založili svoje rýchle predaje stoličiek iných, a nechce sa mi veriť, že si to neuvedomuješ. Podsúvaš ostatným presne takú istú hlúposť, ktorú kritizuješ. Vyplýva z toho, že pravda je v nejakom kompromise, a jedno bez druhého nevie optimálne existovať, principiálne pri absolútnej deregulácii nejde hľadať optimum, ide o popretie optima.

Ty si v podstate ešte horší diktátor, než ja, len si to ešte raz po sebe prečítaj, tlačíš iného dosť do kúta, a chceš byť zaujímavý. Prečo? [smích]
Si vážne myslíš, koľko si toho ty vieš "predstaviť" a iní nie? Kde máš záruky na výsledok? Prečo ty vnucuješ ostatným svoje recepty, a ja ich vnucovať nemám?
To tvoje zaradenie mňa do diktatúry bolo už dosť nechutné, odkiaľ berieš istotu, kto na ktorý breh patrí? Nesedí tá venovaná košeľa viac tebe?

297467

8.10.2013 8:36

RE: Krásne výsledky

Viny 77.?.?.?

Reakce na 297467

Pôvodná myšlienka diskusie je tá, že regulácia je ľavicovou mantrou a jej dôsledkom je ľavicová diktatúra nútiaca všetkých plošne pod hrozbou násilia k neprestajne sa zvyšujúcemu odovzdávaniu právomocí a peňazí regulátorovi ktorý nikdy nebol, nieje a nikdy nebude neúplatný superhrdina dbajúci na blaho ľudí. Veď to tu je teraz, EU v priamom prenose.... ako správne hovorí tvoj kamarát Udo, avšak nechápe že to platí pre toho regulátora, ako osoby ktorej: "čím bude na trhu silnejším hráčom, tým viac sa bude snažiť riadiť situáciu(trh) tak, aby boli splnené v 1.rade jej chúťky."

V prírode platí naopak zákon, že všetko sa usporiada samo. Funguje to tu tak milióny rokov a slony, kvasinky a brečtan sa vyvinuli v bez toho, aby mali EU úrad ktorý im bude umelo regulovať život... Ak sa nebude nič regulovať, rozumej ak nebude jestvovať žiaden regulátor, ktorý "čím bude na trhu silnejším hráčom, tým viac sa bude snažiť riadiť situáciu(trh) tak, aby boli splnené v 1.rade jej chúťky."...pôjde život podľa prirodzených pravidiel, fungujúcich milióny rokov... V sociálnej rovine nastane to, že paraziti buďto zmutujú na neparazitov, alebo vyhynú...alebo sa niektorí hostitelia možno rozhodnú si parazitov pestovať, neviem, je to na nich. Dnes regulátor prikáže hostiteľom pod hrozbou násilia, aby ich živili a zakazuje im sa pred nimi brániť... [vyplazený jazyk]

Dereguláciu nieje možné nanútiť - to je prirodzený beh vecí - a hlavne ja to nerobím, naopak preboha. Ja vám jasne hovorím, že naprosto plne rešpektujem, ak sa niekto rozhodne fungovať tak, že svoj život zverí do rúk kohosi iného. Vážne s tým nemám problém, ak k tomu nebude nútiť aj mňa. Nanútiť je možné len obmezdenie/reguláciu tohto prirodzeného behu prostredníctvom regulátora, ktorý sám seba pasuje do role vševeda a boha prerozdeľovania, ale ktorý v skutočnosti "čím bude na trhu silnejším hráčom, tým viac sa bude snažiť riadiť situáciu(trh) tak, aby boli splnené v 1.rade jej chúťky.". Než celý kolos skolabuje...

Tým, že uprednostňujem slobode bez regulátorov pred regulátorovou ilúziou bezpečia a hovorím vám, že plne a bezvýhradne akceptujem vaše rozhodnutie žiť v diktatúre ak k tomu istému nebudete nútiť mňa pod hrozbou trestu....tým vás tlačím do kúta? Ste chorý? Vyvoláva sloboda a zodpovednosť vo vás strach - prečo?! Záruky na výsledok mám v celej prírode. A teraz sa spýtam ja - kde máš ty záruky na výsledok u diktatúry ktorú veneruješ? Stalin, Hitler, EU....to sú tie záruky? Preboha živého.....veď už aj idiot musí chápať kam to vedie, keď to má denne pred očami!

297489

8.10.2013 8:37

RE: Krásne výsledky

Viny 77.?.?.?

Reakce na 297467

Ešte je tu možno jeden problém a mám pocit že dosť závažný, sú to implantované memy. Mám pocit že veríte tomu, že štáty vznikli a zmutovali do súčasného stavu preto, aby akosi zabezpečovali ochranu (vojenskú, ekonomickú, sociálnu...) svojich občanov, pred mocenskými skupinami. Je to tak? Ak je to tak, mýlite sa. Štáty vznikli naopak ako NÁSTROJ týchto mocenských skupín, aby mohli jednoducho uplatňovať plošne svoj vplyv nad občanmi, prostredníctvom zákonov, nariadení a obmedzení vyhovujúcich práve tej ktorej skupine.

Košelu mám, čistú....a po regulátorovi, utláčaní ľudí pod zámienkou akéhosi všeobecného dobra... ani stopy. A ty?

297490

8.10.2013 12:29

RE: Krásne výsledky

ppppp ur (zavináč) stonline (tečka) sk 91.?.?.?

Reakce na 297490

>Pôvodná myšlienka diskusie je tá, že regulácia je ľavicovou mantrou a jej dôsledkom je ľavicová diktatúra

To považujem za hlúposť, extrémizmus, regulácia ani diktatúra nesúvisia s ľavicou/pravicou.

>V prírode platí naopak zákon, že všetko sa usporiada samo. Funguje to tu tak milióny rokov a slony, kvasinky a brečtan sa vyvinuli v bez toho, aby mali EU úrad ktorý im bude umelo regulovať život...

To nie je pravda, "samo" veci skôr degenerujú, máš základný problém s pojmami.
Podobne aj kobylky, lykožrút, boľševník.... trošku zabúdaš, že nás tu je veľa, a keď necháš kobylky všetko zožrať, môžeš si pískať. Môžeš "začať od seba" a nechať sa zožrať nejakými baktériami, však načo napríklad lieky, keď sa to všetko vyreguluje samo. Načo jazdíš autom, keď môžeš chodiť aj pešo? Načo plyn, elektrinu, keď to ide aj bez?... Tieto energie sú tiež reguláciou. Traktory s "hlbokou orbou", keď stačí naplytko motyka? Fakt tu pokúšaš perpetum mobile.

Samozrejme ma tlačíš do kúta, keď okolo mňa seješ v podstate anarchiu. Inými slovami podmienky, ktoré tu dlhodobejšie neboli dohodnuté. Nútiš ma meniť stratégiu.
Aký Stalin, Hitler, čo to omieľaš. Vôbec nie je jasné, koľko by si pre ľudí urobil ty, a či by to niekomu prospelo, prípadne či si si niečo také skúsil.

>Mám pocit že veríte tomu, že štáty vznikli a zmutovali do súčasného stavu preto, aby akosi zabezpečovali ochranu (vojenskú, ekonomickú, sociálnu...) svojich občanov, pred mocenskými skupinami. Je to tak? Ak je to tak, mýlite sa. Štáty vznikli naopak ako NÁSTROJ týchto mocenských skupín, aby mohli jednoducho uplatňovať plošne svoj vplyv nad občanmi, prostredníctvom zákonov, nariadení a obmedzení vyhovujúcich práve tej ktorej skupine.

"Nemýlime", platí totiž jedno aj druhé. Nemôžeš ani vyveštiť, či tá "mocenská skupina" chce okolo seba dobro, alebo zlo, ani jedno nejde spoľahlivo vylúčiť. Tí "zlí" sú totiž aj medzi "otrokmi". Spoločenský stav nerozhoduje o tom, či niekto niečo chce zadarmo, na úkor zvyšku.

Dosť slabo uznávaš efekt spoločnosti, synergiu, patríš hypoteticky medzi obete individualizmu neschopné chápať celok. Čím ale organizovanejšia spoločnosť, tým vyššia šanca na prežitie. Sloboda bez miery nemá zmysel.

297506

8.10.2013 12:48

RE: Krásne výsledky

Viny 77.?.?.?

Reakce na 297506

Nieje to ani hlúposť, ani extrémizmus súdruh - ľavica môže uplatňovať svoju filozofiu len pomocou regulácie a tá vždy vedie nakoniec k diktatúre, kao sme mohli vidieť v minulosti a ko vidíme dnes, v tomto momente u EU. Chcete viac toho čo nás sem dostalo - kde je elementárna logika?

Porovnávajme porovnateľné, v pojmoch a hlavne v téme máš hokej. Prosím o odpoveď ako sa vyvinula príroda počas tých x milénií - kto ju reguloval?

Rozprávame tu o regulácii človeka človekom, v rámci druhu, nie o traktor a elektrinu. Späť k téme prosím.

Tlačíš sa sám, svojimi protirečiacimi si argumentami. Stalin, Hitler, Mao, EU....výsledky hovoria viac než tisíc filozofických traktátov. Spomínaní exoti razili rovnakú líniu - regulácia a kontrola...

Dôležité je, že je absolútnym zlyhaním zdravého rozumu predpokladať, že ak niekoho spravíme Regulátorom, že sa na túto pozíciu nakoniec neprepracuje najväčší predátor, ktorý však v tom momente už má v rukách všetky nástroje ako uplatňovať svoju moc plošne nad populáciou. To je absolútne šialenstvo vašich filozofií v neschopnosti dotiahnuť to do vyvrcholenia a to dokonca aj v čase, keď túto vašu filozofiu vidíme naživo v praxi, napr v prípade EU. Neuveriteľné [velký smích]

Nehovorím o individualizme, to ty a tvoji súdruhovia sa stála snažíte hádzať tou skazenou rybou. Schopnosť človeka spolupracovať, byť súcitným, solidárnym a pomáhajúcim....nieje podmienená existenciou socialistického EU komisára a jeho nariadení. U teba áno?

Sloboda je buď úplná alebo žiadna. Žena nemôže byť trocha tehotná - buď je alebo nieje, súdruhu. Sloboda má svoje prirodzené hranice a na svoju existenciu nepotrebuje žiadneho byrokratického pseudosupermana, ktorý vie všetko lepšie a všetkým všetko všade zreguluje, nariadi, prikáže a zakáže.

Znova, ak neviete žiť bez takýchto umelých pravidiel, zákazov a prákazov, je to v poriadku....dávajte kľudne celú svoju výplatu nejakému blbovi, ktorého vám tam dosadí mocenská skupina na pozadí voľby-nevoľby. Len nenúťte ostatných aby na tom participovali...stále to isté.

297508

8.10.2013 18:09

RE: Krásne výsledky

ppppp ur (zavináč) stonline (tečka) sk 91.?.?.?

Reakce na 297508

> Súdruhu, no vidíš že to ide aj pokojnejšie,

> Ach Bože, potom nás ochraňuj....lebo ak toto je logika, ktorú považujete za tú správnu, tak potom amen tma....

> Súdružka tvrdí že:...

> kvetinkovo-slniečkový? A sme znova naspäť u rozprávkových bytostí.... Kde prosím tieto bytosti rastú a kde sú teraz a niesu na tých pozíciách a kam sa podeli tí predátori - tí sa príchodom tejto rozprávkovej bytosti vyparili a už nebudú usilovať o moc? ...

> Ak toto je logika, tak koniec. Kriste na nebi...

> Pane, predpokladám že tú nelogičnosť toho príspevku zrazu vidíte aj Vy, keď už reagujete bez argumentov....

> Inak, zvážil ste nezmyselnosť svojej vety v kontexte k debate, ktorá tu prebieha? Som to totiž ja, kto chce to, čo tu nieje (slobodu)....súdruzi okolo

> Je tá indoktrinácia naozaj tak enormne silná, že to nieste schopní vidieť??

>to ty a tvoji súdruhovia sa stála snažíte hádzať tou skazenou rybou.

Svedčí o aspoň dočasnej strate sebareflexie a ťahaním príspevkov od iných. Kritizuješ nedostatok argumentov, pritom tvoje neskoršie reakcie na nesúhlas iných sú už len prevažne "odporno-emotívne nálepky a citoslovcia".
To, že ma nazývaš akýmsi súdruhom, pričom je pravdepodobnejšia posmešná verzia ja nazývam drzosťou. Slovo súdruh sa dnes väčšinou uvádza v pejoratívnom zmysle. Tak bež najprv doštudovať slovenčinu a netrep nezmysly. Potom choď zbierať aj nejaké skúsenosti, lebo tie tvoje nápady sú celkom bez záruky. Melieš si len svoju zdegenerovanú ideológiu a neunúvaš sa pochopiť, čo ti kto napíše.

>Sloboda je buď úplná alebo žiadna. Žena nemôže byť trocha tehotná - buď je alebo nieje, súdruhu

To porovnanie je konina na n-tú. Než sa začneš zase vyjadrovať, nebuď lenivý si prečítať, ako ju zadefinovali iní, pretože to, čo tu stváraš je úplné diletantstvo, a recepty ako zo šlabikára či kalendára hore nohami. Nechaj si tú definíciu najskôr patentovať, aby ti ju niekto neukradol.
http://www.youtube.com/watch?v=-8hKurwLIfI

297524

9.10.2013 8:47

RE: Krásne výsledky

Viny 77.?.?.?

Reakce na 297524

ppppp, pre zmenu nejaké skutočné argumenty na to o čom tu celý čas píšem, alebo len ďalšie bezduché žvanenie keď sa dostávame na dreň?

Ja sa vás všetkých ktorí tu obhajujete reguláciu a vidíte v nej východisko pýtam jednoduché otázky z reálneho života, ale vy nieste schopní na žiadnu odpovedať. Ani na tých 5 úplne hore, ani na žiadne iné....prečo? Namiesto toho dristáte nezmysly ako v tomto príspevku, ktoré tému nikam neposúvajú.

Takže znova: 5 otázok hore, sú jednoduché, prosím odpoveď, budem rád keď mi moje argumenty vyvrátite, myslím to úplne vážne, ale zatiaľ nič len prázdne slová...

Teraz sem skopírujem CELÝ môj príspevok, v kontexte a označím odstavce písmenami. Môžte sa vyjadriť aj k tým bodom, rád si vypočujem vaše názory a som plne pripravený svoj názor zmeniť, ak mi moje argumenty vyvrátite a vyhodím veci, ktoré vás z nejakého dôvodu iritujú.

a) Nieje to ani hlúposť, ani extrémizmus - ľavica môže uplatňovať svoju filozofiu len pomocou regulácie a tá vždy vedie nakoniec k diktatúre, ako sme mohli vidieť v minulosti a ako vidíme dnes, v tomto momente u EU. Chcete viac toho čo nás sem dostalo - kde je elementárna logika?

b) Porovnávajme porovnateľné, v pojmoch a hlavne v téme. Prosím o odpoveď ako sa vyvinula príroda počas tých x milénií - kto ju reguloval?

c) Rozprávame tu o regulácii človeka človekom, v rámci druhu, nie o traktore a elektrine. Späť k téme prosím.

d) Tlačíš sa sám, svojimi protirečiacimi si argumentami. Stalin, Hitler, Mao, EU....výsledky hovoria viac než tisíc filozofických traktátov. Spomínaní exoti razili rovnakú líniu - regulácia a kontrola...

e) Dôležité je, že je absolútnym zlyhaním zdravého rozumu predpokladať, že ak niekoho spravíme Regulátorom, že sa na túto pozíciu nakoniec neprepracuje najväčší predátor, ktorý však v tom momente už má v rukách všetky nástroje ako uplatňovať svoju moc plošne nad populáciou. To je absolútne šialenstvo vašich filozofií v neschopnosti dotiahnuť to do vyvrcholenia a to dokonca aj v čase, keď túto vašu filozofiu vidíme naživo v praxi, napr v prípade EU. Neuveriteľné [chechtot]

f) Schopnosť človeka spolupracovať, byť súcitným, solidárnym a pomáhajúcim....nieje podmienená existenciou socialistického EU komisára a jeho nariadení. U teba áno?

g) Sloboda je buď úplná alebo žiadna. Žena nemôže byť trocha tehotná - buď je alebo nieje. Sloboda má svoje prirodzené hranice a na svoju existenciu nepotrebuje žiadneho byrokratického pseudosupermana, ktorý vie všetko lepšie a všetkým všetko všade zreguluje, nariadi, prikáže a zakáže.

h) Znova, ak neviete žiť bez takýchto umelých pravidiel, zákazov a príkazov, je to v poriadku....dávajte kľudne celú svoju výplatu nejakému blbovi, ktorého vám tam dosadí mocenská skupina na pozadí voľby-nevoľby. Len nenúťte ostatných aby na tom participovali...stále to isté.

Zvládnete to?

297550

9.10.2013 15:20

RE: Krásne výsledky

ppppp ur (zavináč) stonline (tečka) sk 91.?.?.?

Reakce na 297550

Vaše vyjádrení jsou nesouvislé, nebo nelogické, a postrádají primerené vzdelání nebo zkušenost. Nemám čas to zde suplovat a témer jiste pak skončit pri vás jako vul. Namátkove jedna z nejvetších ptákovin vycucaná z prstu:
>Sloboda je buď úplná alebo žiadna.
Šlo by matematicky, nebo filosoficky dokázat, že takhle postavený výrok je logicky neplatný. Soudím, že je to váš rychlokvasný produkt, nebo nejakého diletanta, zkratomana, protože by se v této podobe dlouho neudržel. Logicky jsou pak neplatné i další dedukce postavené na tomhle "objevu". Také z toho soudím, že deláte zbrklé závery, aniž jste si predtím neco prečetl o výsledcích jiných poctivejších badatelu. Tenhle váš výrok není nic jiného, než vnucování nesmyslu, a omezování svobody jiných, obstojí pouze jako propaganda.

297572

9.10.2013 15:24

RE: Krásne výsledky

Viny 77.?.?.?

Reakce na 297572

Takže žiaden reálny argument na spomínané body. Váš názor na mňa ma nezaujímal. Preto vďaka za "diskusiu" a týmto ju s vami končím.

297573

10.10.2013 7:28

RE: Krásne výsledky

ppppp ur (zavináč) stonline (tečka) sk 91.?.?.?

Reakce na 297573

Kto stále od otázok odbočuje si ty. Keď sa ti niektorá nepáči, tak namiesto toho, aby si odpovedal si vymyslíš ďalších 5. Vynucuješ si tým odpovede na svoje odbočky, si obyčajný povahou diktátor a robíš sa frajer. Úplne stačilo, keby si vysvetlil to modré, čo som ťa citoval. Toľko bezohľadnosti pokope by človek nečakal, ty ostatných môžeš titulovať, ostatní teba naraz nie. Najprv nevesta, potom svadba.

Vymyslel si najmenej 2 zásadné bludy a keď ti tu aj viacerí oponovali, tak stále len odvádzaš pozornosť bokom. Ty si ten, čo jasnovidecky tvrdí, a na ostatných argumenty nereaguje.

Tie 2 bludy boli:

1. ponechanie všetkého samo na seba (maximálna deregulácia)
2. sloboda je buď plná, alebo žiadna.

Ty si to doteraz prakticky nijako nevysvetlil, iba sa oháňaš výrokami, ktoré manipulačne vnucuješ ako fakty. Pourážal si len ostatných, a snažíš sa z toho vymanévrovať ako frajer. Iba dokazuješ svoju bezbrehosť, a potrebu regulácií dostať do mantinelov takých ako ty. Láskavo nabudúce nestrečkuj a neodbočuj, zdržuješ tým ostatných, prípadne oberáš o príspevky.
Mám skôr skúsenosť, že napísať niečo také dospelému človeku je ako písať čiernou kriedou do komína. Ty sa len derieš dopredu na úkor ostatných, ako inak hlúpejších. Mravec čo vylezie na slona a cíti sa väčší, než tamtí dole.

297609

5.10.2013 11:34

RE: Krásne výsledky

udo1 udo321123 (zavináč) azet (tečka) sk 85.?.?.?

Reakce na 297324

Fú a ja som sa nazdával, že sa snažím skôr demistifikovať.
Vyviesť manipulačné obrazy(formy)z úrovne podvedomia davu jednotlivcov na úroveň vedomia a pomenovať ich.
Začať s nimi vedome hrať všetci spolu, namiesto len pár psychošov egonómov.

Robiť sve-dom-je.
U-vedomiť si, sa - Kto, čo sme a konať to úmyselne..
Možno nie dokonale, ale aj tu spolu stále lepšie.
Odkliať temnejšie stránky "wudu" našej kultúry(spolocno-individuálneho podvedomia) a pokračovať s tými pozitívnymi a opravenými.
Tož..

Inak Viny furt, zdá sa, sa snaží z istého dôvodu prevrhnúť do absurdity, negácie všetky vyjadrenia zdravého rozumu.
Čo si myslíš o možných príčinách tohto dôvodu a ich jednotlivých váhach Ppppp?

297394

5.10.2013 14:11

RE: Krásne výsledky

ppppp ur (zavináč) stonline (tečka) sk 91.?.?.?

Reakce na 297394

Asi len obyčajná netrpezlivosť, chcieť mať všetko čo najskôr vyriešené [smích] Možno ešte rozdielna citlivosť na pošteklenie hlavne, keď to človek nečaká. Nie je ani tak dôležité, kto má v diskusii momentálne pravdu, keďže v tomto zopár dní nehrá rolu. Niekedy treba aj legitímneho protivníka, a počkať, ako sa veci vyvinú. Tiež vychádzam z nejakej skúsenosti, ale občas aj uvažujem, či zmeniť názor, keď prídu nové súvislosti.

Je asi jasné, že regulácia začína tam, kde končí sloboda jednotlivca. Keďže neboli uvedené konkrétne príklady, tak to skončilo na abstrakciách, ktoré si každý môže interpretovať po svojom, a môže trvať, kým príde k nejakej zhode. V dnešnom svete je dosť nemysliteľné, aby každý jednal individuálne, a že by skupinové záujmy tiež boli hladko riešiteľné. Ide asi skôr o tú kvalitu regulácie, čo má regulovať, a ako majú byť nastavené regulačné konštanty, aby to, čo sa z nejakého dôvodu reguluje nezdivergovalo.

297401

4.10.2013 7:51

RE: Krásne výsledky

Viny 77.?.?.?

Reakce na 297298

Úbohosť je zbraňou bezmocných a obmedzených. Vďaka za náhľad do vášho sveta, nezávidím vám však z neho ani milimeter.

Toľko chýb, mylných predpokladov, prekonceptov a základného nepochopenia merita diskusie, že vlastne nieje ani od čoho sa pri ďalšej diskusii odraziť.

Ale vlastne áno - všetko zle.

297319

4.10.2013 8:25

RE: Krásne výsledky

udo 85.?.?.?

Reakce na 297319

Svet je fajn a viem, že "sa nedá vyhovieť všetkým".
Parafráza veľkého slovenského mysliteľa súčastnosti Riťmausa [smích]

Ak sa mýlim, v čom prosím, bo paušalizácia v tomto zmysle je príznakom dochádzania argumentov, hraníc aspoň priemernej gramotnosti.
Pritom viem, že ty sa za obecne gramotného isto považuješ.
Tak sa to neboj pre-myslieť.. mňa sa nemusíš a snáď ani seba.

Všetko dobré Viny (bez viny?)
u.

297321

4.10.2013 9:48

RE: Krásne výsledky

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 297321

Ano, vystihl jste to. Dnes nás řídí Riťmausové. Kdyby jimi nebyli, nebořili by tisíciletími ověřené a funkční odkazy předků, základy společenského systému.

297328

4.10.2013 10:05

RE: Krásne výsledky

Viny 77.?.?.?

Reakce na 297321

Súdruhu, no vidíš že to ide aj pokojnejšie, bez primitívnych invektív, ktoré sú ti však zdá sa vlastné - takže nejaké vecné argumenty, rozumné vyvrátenie tvrdení...k príspevku na ktorý ste tak prapodivne reagoval? Musíte mať v sebe neuveriteľné množstvo strachu, neistoty a bezmocnosti, keď vystupujete tak neuveriteľne hlúpo. Alebo žeby na zakázku? No nič... [mrknutí jedním okem] Očíslujem ich, pre lepšiu prehľadnosť. Vraciame sa tak zbytočnou okľukou znova k meritu veci, všetko ostatné čo sa vás (s malým v) týka je úplne voľné, takže:

1.) právo a povinnost práce chcete zaručiť ako - diktatúrou?

2.) Naopak, pravicový prístup problém nemá - tí ľudia za tú úbohú plácu do tej práce chodia a tie hodnoty vytvárajú a dokonca sami pomáhajú tým zlým kapitalistom zefektívňovať procesy do tej miery, že ich to stojí miesto a potom sa z nich stávajú tí bezdomovci. Takže kto tu má problém?

3.) Organizovanosť vykazuje prirodzený rád vecí, teda právo silnejšieho. Organizovanosť jednej skupiny druhou, pod pohrúžkou násilia sa volá otrokárstvo. Je toto váš vysnený cieľ?
Voľný trh sa skutočne riadi sám, rovnako ako celá príroda. Alebo máte pocit, že ak by nejaká inštitúcia neriadila a neorganizovala rast kvasiniek, tak celý vesmír zkvasí?

4.) Kapitál tu vždy bude, či už vo forme peňazí, pôdy, alebo potenciálu schopností. Tomu nejde zabrániť. Zakotviť právo a povinnosť práce je možné len za pomoci diktatúry, ktorou to vnutíte pod pohrúžkou násilia aj ľuďom, ktorí s tým nebudú súhlasiť. Práve preto ľavica = vždy diktatúra.

5.) O pude sebazáchovy tu práve celý čas horovím a skutočne viem, že vie robiť divy. Preto nechápem že môžte súčasne obhajovať umelé neprirodzené koncepty, keď na konci príspevku chápete, že to skončí aplikáciou pudu sebazáchovy. Znamená to teda, že ľavica a jej prístup má nafúknuť problém do tej miery, že už je neúnosný a potom ako záchrana má prísť tá aplikácia pudu sebazáchovy? Nieje lepšie ponechať veciam voľný priebeh, aby tá situácia tak ďaleko dospieť nemusela??

Tak šup a k veci, tentokrát jednoducho a zrozumiteľne [mrknutí jedním okem]

297331

4.10.2013 10:37

RE: Krásne výsledky

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 297331

Dobre si to napísal, súdruh.

Jestli to mám dobře chápat, tak dle tvých názorů kdokoliv má možnost se zmocnit přírodních zdrojů jakýmkoliv způsobem včetně vyhlazení původních obyvatel a následně tyto zdroje prodávat zbývajícím chudákům (volný trh).

Tak to jsi opravdu borec. Hodnotit zbytek těch blábolů, na to nemám ani sílu, ani chuť.

297336

4.10.2013 10:53

RE: Krásne výsledky

Viny 77.?.?.?

Reakce na 297336

Ja som sa spýtal jednoduché otázky, jednoduché body, jednoduché argumenty, ale je zdá sa nad sily niektorých jedincov ich pochopiť a argumentačne vyvrátiť.

Nejde totiž o to, ako (NE)CHCEME aby niečo bolo či nebolo ale o to, ako to SKUTOČNE je. V tom je podstatný rozdiel.

Píšete: Jestli to mám dobře chápat, tak dle tvých názorů kdokoliv má možnost se zmocnit přírodních zdrojů jakýmkoliv způsobem včetně vyhlazení původních obyvatel a následně tyto zdroje prodávat zbývajícím chudákům (volný trh). Popisujete relatívne presne skutočnosť, ktorá odráža mnohé a mnohé prípady, ktoré sa presne takto udiali. S jedným podstatným rozdielom - nieje to "dle mých názorů", ale dle skutočnosti. Veď to sa predsa dnes deje všade naokolo. Toto je niečo, čo z nejakého dôvodu nechápete. Je to ako keď pobrežie US zničí hurikán a niekto napíše že na Zemi jestvujú hurikány a ničia pobrežia, tak sa nenaserete na hurikán, ale na toho kto o ňom písal. Verte mi - hurikánu je to úplne u prdele [velký smích]

Takže ešte raz a zrozumiteľne. Ja nespôsobujem, že: " kdokoliv má možnost se zmocnit přírodních zdrojů jakýmkoliv způsobem včetně vyhlazení původních obyvatel a následně tyto zdroje prodávat zbývajícím chudákům" Tak to proste je a ja o tom celý čas píšem a vám ďakujem za to, že to vidíte. Teraz už zostáva len pochopiť, že sa to BUDE DIAŤ v prípade ľavice aj v prípade pravice, aji v prípade opice z krupice....a žiaden prerozdeľovací úradník s tým nič nenarobí.

297340

4.10.2013 11:08

RE: Krásne výsledky

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 297340

OMG. Takže ty chceš tvrdit, že v zemích, kde je voda ZDARMA se nepřerozděluje?

V těch státech jaksi nějaký úředník řekl, že to tak bude a proto se nějaké hovado nemohlo zmocnit vody jako u nás. Čili s tím onen úředník něco narobil a to podstatně.

297343

4.10.2013 11:21

RE: Krásne výsledky

Viny 77.?.?.?

Reakce na 297343

Chlapi, skúste si po sebe čítať tie výplody kua, prv než to zverejníte....

V těch státech jaksi nějaký úředník řekl, že to tak bude a proto se nějaké hovado nemohlo zmocnit vody jako u nás. Čili s tím onen úředník něco narobil a to podstatně. Je to klamná analógia preboha, vážne to nevidíte?! A o unáhlenom zovšeobecňovaní ani nehovorím a o tom, že tretia veta v rámci argumentácie vyvriacia druhú.....OMG?!

U nás je tiež ten úradník a cez to všetko nezabránil, aby se nějaké hovado nemohlo zmocnit vody jako u nás., veď to sám píšete. [překvapení] S existenciou či neexistenciou úradníka zmocnenie sa vody teda nijako nesúvisí.

Nejaké argumenty na tých 5 bodov ktoré som uviedol vyššie? [zmaten]

297344

4.10.2013 13:40

RE: Krásne výsledky

udo1 udo321123 (zavináč) azet (tečka) sk 85.?.?.?

Reakce na 297343

Netráp sa Hestroy.
Tá jeho naivita je zatiaľ bezbrehá. Zatiaľ.
Raz narazí a snáď najneskôr potom pochopí,
že korporátny fašizmus, ktorí zúrivo, zúfalo obhajuje
je Človeka nenávidiaci systém, pričom on sám je človekom.

Aj keď..tvrdí, že je len zver.
Má však minimálne potenciál.
Nikto nie je úplne bez viny.
Myslime aj za neho radšej pozitívne..
V najhoršom prípade zostane Viny mementom fasci-nácie.
A tie, obávam sa, sa v dejinách ešte zídu.

Protože: "Člověka to pokouší..hrát se na Boha.."
jak říkaval Lincoln
Snáď neprepne Putinovi..
To závisí hlavne od nás..
T.j. či bude korekčný, chápavý tlak zdola do-statočný.

Opakujem..tiež som bol trochu z tej naivnej dobromyseľno-fatálnej tuposti Viniho a pár ďalších mentálnych obetí systému zhrozený, no na druhej strane hrá svoju rolu dobre a v sklade, sude bude taký psychoprofil ešte dlho treba.
No bože chráň na zodpovednú funkciu, ako je to pri podobných a-dio-tés dnes stále ešte v personálnej politike normou.

"Jedinou věcí, co se s bajonetem nedá udělat, je na něm sedět, sire"
říkaval Napoleónovi poradca a neskôr minister zahraničia
C.M.de Talleyrand-Périgord

selsky:
Bajonet a či sekera..všetko jedna nátura

297350

4.10.2013 14:19

RE: Krásne výsledky

Viny 77.?.?.?

Reakce na 297350

Súdruhovia, vševedúci prerozdeľovači, nenaivní a brehí....ako inak, znova úplne zle...ale to už je u ľudí ako vy, pravidlom [velký smích]

Viera v prekoncepty, ktoré si sami na základe vlastných ilúzií vykonštruujete, odmietajúc diskusiu o jednoduchých otázkach, nevedie z kola von. Je súdruzi hrou na Boha viera v slobodu človeka o ktorej hovorím ja, či viera v reguláciu tejto slobody vo vašom podaní...v mene akéhosi vášho dobra, ktoré vo svojej nekonečnej pokrivenej múdrosti žiadate uvaliť na každého bez výnimky? Len hlupák argumentuje sám proti sebe v jednej vete za druhou, no vám sa to opakovane darí veľmi dobre. Gratulujem. Je strašné a súčasne zábavné vidieť vás, ako iných obviňujete z toho, čo sami robíte, čomu sami veríte a čo vy sami navrhujete a s čím tí vami obviňovaní naopak - vidiac ich príspevky - nesúhlasia. Človek ani nevie či sa má smiať, alebo plakať [velký smích]

Páni, súdruhovia prerozdeľovači, hrajúci sa na Boha svätého prerozdeľovania všetkým od všetkých aj proti ich vôli. Vaša hlúposť, vaša chabosť myšlienok a neschopnosť argumentácie na tak triviálne položené otázky ukazuje vašu pravú tvár a jej obmedzenosť tak dokonale, že ani vaše spoločné úsilie nemôže prekryť jej pachuť, či už na tomto, či inom (ehm - ehmmm) webe. Ako by bolo dnes vôbec možné sa skryť....mnohým stále nedochádza, vrátane vás. Neúspechy minulých plánovaných aktivít by nemali kriviť vaše úsudky dneška a zanechávať páchnucu stopu bezmocnosti za každým vašim výstupom, inak by mohol vzniknúť dojem, že ste sa cez ne ešte nepreniesli a ešte stále vám zatrpknutosť diktuje slová z úplne inej misy, než z ktorej sa práve podáva jedlo, alebo úplne mimo ňu [mrknutí jedním okem]

Tento príspevok možno bude nezrozumiteľný pre iných, no vy ho isto pojmete, než ho vytesníte, ako všetko ostatné, čo vám rúca váš názorový, mŕtvy prekoncept.

Viera v rozprávkové bytosti a nejestvujúce javy nieje riešením skutočných problémov, ktorým čelíme. Je to len číry pohľad na nahú skutočnosť bez príkras. Je však upokojujúce vedieť že ľudia ako vy v pohybe človeka vpred nemajú pražiadnu váhu - len neprestajne kopírujú jestvujúce nezmysly bez schopnosti chápať ich reálne dopady a vo svojej slepote z toho obviňujú iných, nič viac. Nakoniec to skončí tak, ako to skončiť nevyhnutne musí. Želám vám, mmm...všetkým, aby ste si tú polievku ktorú varíte vychutnali do dna. Ja budem na inej hostine, len nám to prosím nenoste pred dvere, jedzte to sami - je to len a len vaše [mrknutí jedním okem]

297352

4.10.2013 15:15

RE: Krásne výsledky

udo1 udo321123 (zavináč) azet (tečka) sk 85.?.?.?

Reakce na 297352

1. Talianske porekadlo:
"Boh existuje a je komunista".
2. Nepliesť komunizmus s marxizmom
3. Komunizmus len pre "najlepších samovyvolených prirodzeným výberom" = fašizmus
4. Viera v samoreguláciu trhu je u nás ako viera v snehulienku a draka.. a na východe v dnes už aj oficiálne nahého, legendami opradeného cisára "Samosato".

Obaja, traja, všetci(skoro) chceme to isté Viny.
Zhodneme sa na tom, že trh treba a má napĺňať potreby spolocnosti, ktoré sú morálne podmienené. Ak ich budete systematicky meédialnym káporáciami deformovať smerom k z reťaze utrhnutej "slobode" na úver(každý môže všetko, čo sa mu podarí ujebabrať, či "zarobiť" ), dostanete "samosebou" tú apokalypsu.
Sloboda končí tam, kde sa musíte na spoločnej lodi dohodnúť s ostatnými. Ide o VEDOMÚ NEVYHNUTNOSŤ. Ak si to neuvedomíte, t.j.zostanete len na úrovni podvedomia, máte vojnu. Chcete občiansku vojnu?

Sloboda je kategóriou podvedomia. Podprahového vnímania emócii mocných v ktorom si či zlou výchovou, alebo na fete môžete myslieť čo len chcete. Človek je však tvor spoločenský. Chcete byť Človekom, alebo zostať zverom, zombi papagájom pseudoekonomických dogiem. Jedno či marxizmu, korporátneho fašizmu, psudokresťanstva, či iného druhu podprahového otrokárstva.
Boh stvoril človeku podobné opice, aby sa Ľuďmi stali.

OOOps..aby ste to zasa nejako zvrátene nepochopil:
Stvoril pravidlá, objektívne socio-natirálne pravidlá, zákony fyziky a udržateľnej spolocnosti. V tomto zmysle je On evolucionista a voľný, prirodzeným spoločenským con-senzom(nie cenzom) riadený trh je výborný nástroj na zabezpečovanie rôznych potrieb spoločnosti.
Ak ale nôž(na krájanie, operovanie,..) neustrážite, prenecháte bande sociopatov, čo myslíte, čo s ním spravia?

"Je naivné myslieť si že zlí zlo konať nebudú."
Horší(a samovrahovia) sú však tí, čo im to umožnia.
cit.M.Aurélius("Rozhovory so sebou samým" napísané pravdepodobne na brehu rieky Hron na strednom Slovensku cca. 200A.D.)

T.j.Ak nebudete kontrolovať trh vy, my, bude to robiť niekto iný a nemusí to byť zrovna v prospech nás a našich detí, vnukov.
Nemôžete dlho v zdraví ignorovať riadenie dominantného objektívneho procesu a neriadené procesy proste neexistujú. Ani ako jedinec a ani ako kolektív jedincov. V tomto zmysle sú vami postavené otázky tak hrubo negramotne, že je stratou času na ne odpovedať.
Skúste ich postaviť lepšie, resp. im dajte gramotný kontext.

Mladý ste vyšiel na strom, je to nové(staro) a fajn..
no nebojte sa z neho dolu zísť du lieber mein.
Myslíte, že ste hore v korune hustej vo výhode,
no vyzerá, źe tam nič potrebné nemáte vo výhľade.
Pamätáte na rozprávku tú, kde vajce bolo na múriku,
čo nikdy z neho nezišlo a pritom furt mudrovalo,
druhým po ume šlo?

Kto odovzdá z rúk svojich najväčší dar Otca dieťaťa,
dar rozumu a vôle slobodnej, Človekom stráca právo sa stať.
Ten zverom zostane a v pot...Automaticky kráceno

297355

4.10.2013 15:53

RE: Krásne výsledky

Viny 77.?.?.?

Reakce na 297355

Boh len je. Prívlastky dostáva od ľudí, ktorí nechápu čírosť tej skutočnosti.

Nechceme to isté, to je omyl. Vy chcete ovládať a obmedzovať v mene chymér, ja slobodu.

Trh jestvoval pred ľuďmi, počas a bude jestvovať aj po nich, dokiaľ bude jestvovať viac ako jedna bytosť. Je to hra potrieb a ich uspokojovania, nič viac. Morálku si stanovujeme my a tá sa v čase mení niekedy do tej miery, že neguje predošlé štatúty. Teda viera v samoreguláciu trhu a čohokoľvek iného vyplýva z jednoduchého pozorovania - tieto procesy jestvovali pred nami, jestvujú teraz a budú aj po nás. Na svoju existenciu nás nepotrebujú.

Ak vy sám si neviete so slobodou rady a bez príkazov, zákazov a regulácií sa utrhnete z reťaze, vyberte si jarmo podľa vlastného uváženia a zvoľte si pána. Nenúťte však ostatných, ktorí si so slobodou rady vedia, neutrhnú sa z reťaze ani nepotrebujú jarmo a pána aby vedeli kam majú kráčať...nenúťte ich aby prijali vaše jarmo len preto, lebo vám samému dobre sedí a bez neho si svoj život neviete predstaviť.

Sloboda len je, nemá prívlastky. Môže len vo svojom prejave naraziť na slobodu niekoho iného a vtedy príde ku konfliktu. Nakoniec táto jej vlastnosť umožní aby sa jej prejavy prirodzene prispôsobili okolitému prostrediu tak, aby tých nárazov bolo čo najmenej. To je prirodzený beh vecí. Človeka utvára nielen právo silnejšieho, ale aj súcit, nevinnosť, láska, pokora a spolupatričnosť. Tieto cnosti však nemôžu žiť zo zálivky ich prikazovania, ale len ako dôsledok skutočného pochopenia bez umelých pravidiel a dogiem, ktoré sa vo svojej obmedzenosti snažia ich prejavy tu regulovať, tu prikazovať a tu potláčať...

Boh stvoril jediné pravidlo - máte právo bojovať o svoj život. Ak necháte zločincov aby vás okrádali, je to vaša chyba. Ak jestvujú "zlí", budú sedieť práve na tých regulačných úradoch, lebo ich ich tendencie a potešenie z ovládania a vládnutia iným k tomu nabádajú. Tým dáte tie právomoci.... Tí potom vyvoria peklo na Zemi, ako už v minulosti mnohokrát. Spoločnosť sa udrží životaschopná len dovtedy, dokiaľ v nej bude fungovať prirodzený výber a prirodzená sloboda. Inak skončí tam, kde sme dnes....kde umelé pravidlá a dogmy doviedli situáciu tam kde je....a nakoniec príde ku stretu, ale jeho veľkosť a intenzita bude neporovnateľne strašnejšia, než v spoločnosti bez umelých pravidiel a dogiem, kde sa prirodzene odfiltruje životaschopné od neživotaschopného, postupne a prirodzene.

Trh nemožno kontrolovať, je možno len obmedzovať slobodu - niekto hlúpy obmedzuje slobodu kohosi iného, lebo ON SÁM má za to, že vie lepšie ako ostatní ako majú ostatní žiť a čo je pre nich správne. Ja a neustále rastúce množstvo mne podobných, nikoho takého nepotrebujeme. Chápeme totiž, že ten "zlý" nemôže plodiť dobro pre všetkých bez toho, aby to "dobro" jedných, nevykúpil utrpením niekoho iného.

Otázky sú gramotné - vy?

297359

5.10.2013 10:47

RE: Krásne výsledky

udo1 udo321123 (zavináč) azet (tečka) sk 85.?.?.?

Reakce na 297359

Zdravím súdruha Fašistu! [smích]
..a zase ste už tradične niečo vo svojej "oddanosti veci" pochopil bez rozmyslu úplne inak, ako som povedal.

Ide práve o to, aby Ni(e)kto nemohol vládnuť.
Vytvoriť podmienky také, aby sa mohli občania čo najslobodnejšie rozvíjať používať trh a napĺňať svoj optimálny potenciál z množstva možných, do mnohých z ktorých sa ich snažia dotlačiť zvery bažiace po moci zle pochopeného "súťaživého ega"..Ega.

Ide o to, aby tak, ako aj Vy hovoríte prišlo k celospoločenským konsenzom v maximálnej možnej slobode rozvoja. Vy však naučeným agresívno-negatívnym, útočným "tabula rasa" nastavením všetko v tejto fáze vývoja vnímate po svojom.
"Slobodný môžete byť, iba keď je slobodná spolocnosť."

Keď je prvoradá sloboda každej jednotky tvoriacej spoločnosť, stáva sa tá automaticky neslobodnou. Filozofia západného egoizmu.
Východ je zasa často druhý, zámerne nepochopený extrém:
Totálne podriadenie sa potrebám spoločnosti.
Presnejšie tím, čo za potreby vydávajú jej monopolní manažéri. Je jedno, či marxisti, oligarchickí podnikateľskí fašisti, alebo nejakí pseudoreligiózni wudumasta, šamani. Ide vždy len o otrokársky, leví koncept. Pod heslom "u-trh-ni čo môžeš pre seba a svoj klan".

Teda..Slobodná spoločnosť v zmysle dynamicky sa optimalizujúcich či už písomne vyjavených, alebo tichých pravidiel.
Pravdu máte aj v tom, že:
"Miera komplikovanosti zákonodárstva je mierou nedôvery spolocnosti v samú seba"

Pozitívne je, že sa aspoň snažíte veci pomenovať, na rozdiel od iných, ktorí len programové klišé ticho prijímajú. Stále sa tak mňa, ako aj ostatných snažíte zaškatuľkovať do Vám "kultúrou" implantovaných stereotypov..
Skúste prekonať túto hranicu a ísť naozaj k otvorenej spoločnosti uzavretého systému.

1. Vždy klaďte ako prvú otázku nie s čím so mnou, s (niekým) nesúhlasíte, ale s čím súhlasíte a v akom kontexte, na akej úrovni myslenia.
2. Až potom, keď prekonáte stereotyp rozdelenia vlastného mozgu(hľadania rozdielu medzi dvoma spisovateľmi zo ZŠ, miesto súvislostí v odlišnostiach), pokračuje veledôležité:
3.V čom sa napr. ja(Udo) môžem mýliť a prečo(moje potenciálne chybné stereotypy z Vášho odstupného pohľadu) +
4.Váš návrh riešenia.

Ak chcete ako bod 0. je gramotná(objektívnu realitu dostatočne, no nie dokonale chápavá) otázka, dávajúca už sama o sebe viac, ako pólku odpovede.

re:Boh
Myslíte, že existuje samoriadený(programovo-adaptívny) systém, ktorý vylučuje priamy zásah admina do pravidiel procesov za "neštandardnej" situácie. Osobne taký nepoznám. Som samé ucho.

Ok. Krátke odpovede na Vaše otázky:

1.Váš le(a)ví pohľad z dejinnych skúseností vždy vedie k diktatúre. Riešenie: Konsenzus a súborný intelekt. Aj počítačová sieť, ako celok, svojimi možnosťami prevyšuje možnosti akejkoľvek z jej špecializovaných elementov.

2.riešenie: Napr...Automaticky kráceno

297389

5.10.2013 10:49

RE: Krásne výsledky

udo1 udo321123 (zavináč) azet (tečka) sk 85.?.?.?

Reakce na 297359

2.riešenie: Napr. Systém Základný plat. Dostatočne funkčný od ´70 rokoch aj napr. na Nemeckých univerzitách preskúmaný systém. Každý človek(t.j.drvivá väčšina cez 80%) si pri nevydierateľnosti bazálnou sociálnou depriváciou zo strany samovyvolených "najúspešnejších podnikateĺov"(v dnešnom systéme žiaľ najdrzejších hajzlov, bankstersko-mafiánske globálne fašistické klany) hľadá prirodzene to na prácu, čo ho baví a v čom je fakto dobrý.

By ste sa možno čudovali, akí sú ľudia pri svojich základných spoločných črtách "psychiky" rôznorodí. Vyzerá inak, že je to tak tiež s-právne dané z dielne Programátora objektívnych pravidiel(Vis Maior). Bežného Človeka dlhodobo proste logicky ZA NORMÁLNYCH OKOLNOSTÍ nebaví, prirodzene nemôže nič nerobiť.. Pričom väčšina práce je aj dnes nezplatená(sociálna sféra, rodina,..)

Najlepšie platená práca je(pre niekoho paradoxne) spravidla tá spoločensky dlhodobo najdeštruktívnejšia. Ide však o zámer nastavenia systému(odmenu kolaborantov) a nie chybu a-sociálnych profesionálnych programátorov. Členov a vysokointeligentých klanových žoldákov. Vy by ste im zo svojimi pohľadmi, úrovňou chápania chceli na "voľnom trhu" konkurovať?
To isto vyzve o ich vzdialenej periférie veľký úsmev. Aj keď v istom zmysle zdieĺam Vaše tvrdenie, pohľad Viny(i keď vy sa nazdávate, vo svojej tak trochu emócii pýche, o opaku), obávam sa, nielen zo svojich praktických skúseností a snahou o čo najobjektívnejšiu s-Pravo-dlivosť, že tak, ako to navrhujete, naše veci asi žiaľ z objektívnych príčin nepôjdu.

Grécke polis sa v dejinách snažili o podobné riešenie, ako vy, aj talianske renesančné mestá, klanové skupiny šľachticov rozdrobenej "Veľkej rímskej ríše nemeckého národa", až po dnešnú Európu a svet, no vyzerá, že v tomto ego-koncepte vskutku budúcnosti niet..

3.Obávam sa, že skôr Vy zasa raz v dejinách propagujete medzi riadkami otrokárstvo vytváraním, alebo preberaním ilúzie pre plebs, objektívne neexistujúceho(z dôvodu záujmov=po gr.poly-tikos) voľného trhu. Snehulienka neexistuje Viny, aj keď ste ju možno v škôlke, alebo TV videl. Viem, že je to možno pre Vás tragické, no lepšie neskoro, ako nikdy. Tak, ako darčeky nenosí Ježiško, čo ste môžno už zistil.

Riadiť, (spolu)tvoriť môžete iba v rámci objetívnych procesov. Ak vznikne ilúzia objektívnosti procesu, vznikne ilúzia jeho riadenia(funkčnosti jeho využitia), no vytriezvenie bude plne reálne. =Nešťastie, otroctvo vedomé, či nevedomé pre väčšinu podĺa Vás proste len "menej úspešných". Zaslúžia si to? Včítane možno Vašich detí, rodiny..

V spoločnosti máte štatisticky max.do 1% percenta grázlov a zhruba 5% tých, čo to myslia dobre a sú politicky aktívni(možno napr. aj Vy Viny, to neviem). Finta "samo"riadenia spolocnosti je však v tom, že ak schopný, odhodlaný grázel(skupina) s dostatkom financii(najlepšie monopolom na úrok a falš...Automaticky kráceno

297390

5.10.2013 10:51

RE: Krásne výsledky

udo1 udo321123 (zavináč) azet (tečka) sk 85.?.?.?

Reakce na 297359

V spoločnosti máte štatisticky max.do 1% percenta grázlov a zhruba 5% tých, čo to myslia dobre a sú politicky aktívni(možno napr. aj Vy Viny, to neviem). Finta "samo"riadenia spolocnosti je však v tom, že ak schopný, odhodlaný grázel(skupina) s dostatkom financii(najlepšie monopolom na úrok a falšovanie obeživa) dokáže dotlačiť demagógiou pseudorelígii a masívnymi dezinformačnodebilizačným kampaňmi "magického" médeiálneho priemyslu emócii neustále dlhodobo bežiacej informačnej vojny 95% "podľudí" do dostatočnej debilizácie a apatie, spolupracuje démonkratická kolektívna väčšina s 1% sebeckých grázlov(svojich parazitov). Tí, nemajúc mieru, bo "Ono to člověka pokouší.." Vedú systém vždy do apokalypsy.

Prečo je systém tak nastavený? Lebo MOTIVÁCIA k nejakému konkrétnemu smerovaniu vývoja, naplňaniu postupne intelektom v spolupráci s aktívnou intuíciou rozlíšovaného optimálneho potenciálu in-divi-dua v rámci vývoja súboru spolocnosti. Tak ako je prirodzené prostredie tu na Zemi(nie kúsok ďalej vo Vesmíre) vhodné pre Vaše kvasinky spolu s ďalšími obmedzeniami objektívnymi zákonitosťami, že by nebol "Kvasinkoovesmír".

Všetko má v tejto mozaike svoje miesto, pravdepodobnostnú predurčenosť. Alebo myslíte, že počítače, sieťový prenos, internet sa urobili "samo sebou"(spomínaný mýtický kybernetik Samosato) tak, ako zákonitosti skladania peptidov pri formovaní buniek apod.?

4.Neviem, ako ste k tomu došli(resp.tuším..choré po generácie infikované stereotypy), nič také som netvrdil. No..na oveľa ďalšej úrovni, kontexte máte pravdu. Oligarchická fašistická plutokracia le(a)vov musí nútiť strihané a rezané ovce prečasto aj nezmyselne pracovať, aby boli v umelom strese, brali pre ukľudnenie rôzne (i)legálne drogy a boli tak potenciálne štatisticky manipulovateľnejšie, nemali čas myslieť a rozvíjať sa v práci, hre pre ktorú sú tu na zemi.

Pre zachovanie otrokárstva je zneužívanie kapitálu nevyhnutné. Kapitál, financie, krv spoločnosti je nástroj tak, ako trh. Ako som hovoril, je nemúdre stavať voči sebe cieľ(napr. dosahovanie optimálneho rozvoja čo najširšej vrstvy spolocnosti) a nástroj. Presnejšie absurdné.
Ako sme sa tu neraz bavili(ak ste novší pozrite na tému mnoho starších diskusii, statementov) je kapitál tak, ako aj trh super nástroj, keď sa rozumne a celospoločensky zodpovedne použije.
Ak kapitál považujete za cieľ, nie ste vy šibal náhodou skrytý, podvedomý marxista? he, Viny? [smích]

5.re: Pud sebazáchovy
Tak, ako akýkoľvek iný pud, keď ho vyvoláte, môžete cez neho riadiť svoju obeť. Ide o súčasť BIOSu(zvieracej časti Človeka). Nad ňou je OS(kultúra). Keď ho viete riadiť a preprogramovávať(celospoločensky objektívne prospešne optimalizovať), vtedy ste až Človek. Ste vy len zviera Viny, keď sa tak snažíte o zmenu?
Vyzerá skôr, že sa tak, ako každá normálna osoba, snažíte stať Človekom. Do to!

Áno, deprivácia a ...Automaticky kráceno

297391

7.10.2013 9:25

RE: Krásne výsledky

Viny 77.?.?.?

Reakce na 297391

Udo, fáza mánie prejde, len by som to tak nehrotil. Čím vyššie v mánii vzlietnete, tam hlbšie sa padá [mrknutí jedním okem]

Zamotávate sa do absurdných konštrukcií, ktoré neberú konca a už vôbec nie kraja, takže sem kopírujem ešte raz, znova....tých 5 jednoduchých otázok, ktoré som položil hore....praktických zo života, bez filozofie, bez príkras a budem rád ak ich proste len zodpoviete, vyvrátite...resp popíšete ako chcete dosiahnuť vašu "rovnováhu" tými reguláciami:

1.) právo a povinnost práce chcete zaručiť ako - diktatúrou?

2.) Naopak, pravicový prístup problém nemá - tí ľudia za tú úbohú plácu do tej práce chodia a tie hodnoty vytvárajú a dokonca sami pomáhajú tým zlým kapitalistom zefektívňovať procesy do tej miery, že ich to stojí miesto a potom sa z nich stávajú tí bezdomovci. Takže kto tu má problém?

3.) Organizovanosť vykazuje prirodzený rád vecí, teda právo silnejšieho. Organizovanosť jednej skupiny druhou, pod pohrúžkou násilia sa volá otrokárstvo. Je toto váš vysnený cieľ?
Voľný trh sa skutočne riadi sám, rovnako ako celá príroda. Alebo máte pocit, že ak by nejaká inštitúcia neriadila a neorganizovala rast kvasiniek, tak celý vesmír zkvasí?

4.) Kapitál tu vždy bude, či už vo forme peňazí, pôdy, alebo potenciálu schopností. Tomu nejde zabrániť. Zakotviť právo a povinnosť práce je možné len za pomoci diktatúry, ktorou to vnutíte pod pohrúžkou násilia aj ľuďom, ktorí s tým nebudú súhlasiť. Práve preto ľavica = vždy diktatúra.

5.) O pude sebazáchovy tu práve celý čas horovím a skutočne viem, že vie robiť divy. Preto nechápem že môžte súčasne obhajovať umelé neprirodzené koncepty, keď na konci príspevku chápete, že to skončí aplikáciou pudu sebazáchovy. Znamená to teda, že ľavica a jej prístup má nafúknuť problém do tej miery, že už je neúnosný a potom ako záchrana má prísť tá aplikácia pudu sebazáchovy? Nieje lepšie ponechať veciam voľný priebeh, aby tá situácia tak ďaleko dospieť nemusela??

Keď som raz diskutoval s kýmsi o nosení zbrane, pre ktorého je to najväčšie zlo byť ozbrojený, mal neprestajne plné ústa teórií a toho a onoho, prečo je to zlé. Tak som sa ho jednoducho spýtal, čo on ako neozbrojený urobí, keď ho na parkovisku kam ide so svojou 5-ročnou dcérou k autu obstúpia 3 mládenci s nožmi a oznámia mu, že sa s jeho dcérou chcú pohrať. Čo REÁLNE spraví, presný popis toho čo urobí. A bolo po diskusii....resp začal bľabotať niečo o tom že som magor a že jemu sa to nestane. To prvé je argumentum ad hominem a to druhú vytesnenie, klam ktorému verí, aby nemusel čeliť realite....

Hovorme konkrétne prosím. Teórie vzletné a kobercové už nie.

297446

4.10.2013 15:18

RE: Krásne(?) výsledky sú-druh

udo1 udo321123 (zavináč) azet (tečka) sk 85.?.?.?

Reakce na 297352

Kto odovzdá z rúk svojich najväčší dar Otca dieťaťa,
dar rozumu a vôle slobodnej, Človekom stráca právo sa stať.
Ten zverom zostane a v pote práce a krvi zomrie,
bo nie len na prácu bol stvorený..
a nie nadarmo sa predkovia trápili,
po generácie technológie cibrili,
že by ich do stavu takého dostali,
aby sa dietky ich, konečne na Ľudí zahrali.

Zverokruh skončil.
Kolo mlýnske sa polámalo
a do vody horskej popadalo.

Ako stará v Perinbabke na ten smiech..
Aby ti reku neztuhol a..
veľa šťastia v dobrom.

297356

5.10.2013 10:53

RE: Krásne výsledky

udo1 udo321123 (zavináč) azet (tečka) sk 85.?.?.?

Reakce na 297352

Áno, deprivácia a vyvolávanie pudov je ďalším logickým prostriedkom udržiavania j-elitárnej pyramídy korporátno-fašistických le(a)vov, dravcov, parazitov, úpírov krvi spolocnosti, zombifikátorov. Snaha "trhovo" udržať monopolne vysokú cenu na produkt ich práce: Manažment objektívneho globálneho historického procesu koncentrácie moci.

Samozrejem navonok systém existenciu tohoto dominantného procesu(a pár ďalších kľúčových) musí negovať. Inak by hmyz mohol začať čosi šípiť..

Čím viac vás, nás bude aktívnych Viny, tím lepšie. V tom tiež s Vami súhlasím. Postupne konvergenciou dojdeme v zásade k tomu istému. Nebojte sa a spýtajte sa prosím s čím a v akom kontexte, na akej úrovi by ste mohli so mnou pre začiatok súhlasiť. Snáď nájdete aspoň jednu malinkú vec. A ak aj nie, stretneme sa neskôr, v nasledujúcich procesných fázach.

Prípadne si stiahnite na preštudovanie:
DVTR Dostatočne univerzálny model strojenia..základy praktického globálno-lokálneho politického manažmentu
Isto, nie zo všetkým na tej stránke sa dá samozrejme súhlasiť.
No iste sa pár vecí nájde.
Mohlo by Vám to pomôcť.
Veľa šťastia.

297392

4.10.2013 13:56

RE: Krásne výsledky

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 297340

Myslím, že to vystihuje tento citát, který jsem si dnes přečetl na BL:

„Omezenci prostě nepochopí, jak je důležité omezit možnosti neomezeného vládnutí omezenců.“

Jacob van Blom

Tolik k tzv. volnému trhu. On totiž musí být nějak omezen, například tím, že není možné prodávat lidi, což se dříve také hodně dělo a dnes jen o malinko méně. Je mi líto, že to musím říci, ale volný trh se velmi často neslučuje s mravními základy a jakýmsi selským rozumem a také s udržitelným rozvojem (i když je tento termín již zcela zprofanován).

Takže omezování, regulace, přerozdělování vůbec nesouvisí s nějakou levicí a pravicí, ale morálkou a rozumem (právním systémem).

297351

4.10.2013 14:23

RE: Krásne výsledky

Viny 77.?.?.?

Reakce na 297351

Niečo pre zmenu k veci, k otázkam resp bodom ktoré sú na vrchu tohto srandovného vlákna? Sú jednoduché a môžu pomôcť to rozlúsknuť....

297353

8.10.2013 21:25

RE: Krásne výsledky

Koibalkyshtym 178.?.?.?

Reakce na 297351

Všetky vaše regulácie a obmedzovania súvisia výlučne a jedine s otázkou peňazí a aspoň čiastočne s mocou ako takou.
Nemáte prostriedky, alebo nie dostatočné pre vaše prehnané požiadavky a preto ponúkate obmedzenia druhých. Jediným dôvodom je závisť a kvôli nej sa prejavuje neutíchajúci boj o majetok, čo je dôsledok nezrelosti ľudí.
Určovať definíciu obmedzenosti sa odhodlajú súdruhovia z blistov? Čím sa prejavuje neobmedzené vládnutie obmedzených? Veď by museli byť najprv zvolenými do etatistických orgánov, a odtiaľ následne ukázať svoju obmedzenosť. Ako sa tomu dá zabrániť, jedine diktatúrou blistárov, zrušením volieb.
Čo keby ste súdruhovia zregulovali potraty a iné nemravnosti. Prečo podporujete neobmedzené vraždenie podľa poučiek voľného trhu v mimohospodárskych otázkach? To je preto, že sa riadite rozumom a morálkou? Morálne je urážať Boha, schvaľovať potraty, zdierať úspešných a pracovitých, ale voľný trh a prirodzenosť už do morálky nezahŕňate. Veď predsa väčší majetok nie je v súlade s mravnosťou, treba solidarizovať, najlepšie s bodákom.

297532

27.9.2013 10:53

lenže

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

chazar je celosvetový problém, a rozhodne k vám neprišiel zo Slovenska, celá polika po novembri sa zrodila v českej kotline, ale dostávame sa z toho marastu vybudovanom práve na popud vašich chazarov - viniť opäť Slovensko za vaše chyby nie je dobré, a na Slovensku už nikto nepoužíva príklady z Čiech, takže, vyhnali ste nemcov, vyžente aj rómov, vyžeňte, všetkých, a porozhliadnite sa čo vám zostalo, lebo nekultúrnosť sa šíri zo západu

296910

27.9.2013 11:07

sloužit nedopečení

slak 77.?.?.?

Už nic řešit nemusíte, pokud se jich k národnosti přihlásí 17 tisíc a mezi sebou tvrdí že jsou jich 3 milióny a ono to tu v českoň odpovídá, tak při jejich zdvounásobování v 12 letých cyklech tu máme národní stát a skupina parlamentních demokratůrníků a zbytkových ovčanů má nárok uspokojovat jejich požadavky. [chechtot]

296913

27.9.2013 16:44

lenže - a končím - stačilo -

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

"Kvůli ekonomické stagnaci a nešťastným změnám v sociální politice se do větší chudoby propadá další část Romů, ale i majoritní populace. Hodně se rozmáhá fenomén chudých zaměstnaných, tedy domácností, které pracují, ale nestačí jím to k obživě. Těch může být v Česku až k milionu lidí," říká ředitel vládní Agentury pro sociální začleňování Martin Šimáček.

Český antropolog Ernest Gellner varoval, že je teoreticky velmi obtížné nalézt argumenty, proč je demokracie lepší než diktatura. Zatím - psal to v devadesátých letech - vždy byl podle něho nejpřesvědčivější "argument ledničky" - totiž že demokracie byly vždycky bohatší než diktatury a občanům se v nich vedlo lépe.

Jenže Kalouskova kamarila svou nekompetencí, zkorumpovaností a všeobecnou ideologickou stupiditou zjevně vytvořila pro mnoho lidí v ČR doslova peklo na zemi. Jak se mohou tito lidé zastávat za kapitalismus a demokracii, když systém, který v ČR kalouskovci vytvořili, vede k jejich ekonomickému ničení?

Debilní politika dosavadních pravicových českých vlád si zadělává postupně na revoluci.

296928

27.9.2013 17:53

Na otázku v názvu článku

WAZARI Milan (tečka) Javurek (zavináč) upce (tečka) cz 195.?.?.?

bych odpověděl dvěma slovy. První je "Do".

296932

27.9.2013 18:44

ať si je pronajme Schwarzenberg, makali už na panství jeho papá za Reichu

r.m. 80.?.?.?

tehdy jim je ovšem protektorátní úřady připravili pochytané a odvšivené
a dobývat Slovensko? jaksi mi nedochází, proč by to dělal tak složitě vyyzbrojováním lůzy, slovač dobyde normální armáda za 14 dní. Kdyby se odpor opět nakonec stáhl do hor, tak tam je lůza nepoužitelná...v lesích je málo hracích automatů. [velký smích]

296935

27.9.2013 20:28

Cikánský problém začal řízeně eskalovat prakticky hned po hadráku 89

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

V 1990-tém roce byly zřízeny demogratické pracovní úřady. Ale nejméně 3-5 let běžela dál plná zaměstnanost, než pokročila privatizační likvidace našeho průmyslu a zemědělství. Takže většina lidí ani nezaznamenala, že ty pracáky vůbec existují. Podpora v nezaměstnanosti byla tehdy stanovena na 90% platu po dobu 1 roku - V TEN MOMENT CIKÁNI ODHODILI SVÉ LOPATY A KROMPÁČE A ŠUP NA PRACÁK - A PO ROCE ŠUP NA SOCIÁLKU - podmínka dalšího bezpracného bezstarostného života byla jediná - maximálně množit co nejvíce cikáňat. Dnes cikáni pod vedením svých neotrockistických mentorů bečí, že "za komunistů měli práci", bečí ovšem jen pro to, aby odůvodňovali svůj programový parazitismus.

Po celou dobu socialismu, neprobíhala populační exploze cikánských degenerátů, množili se sice nadprůměrně, ale ne tak jako po hadráku 89 na demogratické extra cikánské sociálce. "Totalitní" režim k nim byl velmi humánní, dokonce by se dalo říci, že po těch 40 letech měli cikáni konečně našlápnuto začlenit se do společnosti - ale přišel hadrák 89 a židozednáři v "české" vládě okamžitě začali vytvářet cikánský problém jak jej známe dnes: časovanou bombu - sociálka a další upraveno pro import a populační explozi degenerovaných parazitů.

296942

27.9.2013 20:32

cikánské multikulti obohacovací matiné

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

http://www.youtube.com/watch?v=VO7Ngr87wJ0

Zásadní vliv má dědičnost a pak teprve prostředí - a prostředí má největší vliv v prvních třech letech života. Pokud je cikáně v prostředí rodičů - degenerovaných primitivů (zvířecí řev nejmenších cikáňat), pak už žádná škola a výchova ty škody od prostředí nenapraví, genetické pak samozřejmě nenapraví vůbec nic. Takové cikáně zase "na cocialku" zplodí a "vychová" degenerovaného primitiva, a ne jednoho...

296943

28.9.2013 11:18

RE: cikánské multikulti obohacovací matiné

fohat 194.?.?.?

Reakce na 296943

to je naprosto běžný vyjadřovací zpusob...emoční tělo má prim...což takhle mít ve Znojmě vnoučky českých Němcu,nejen na radnici..Nechvalně historicky známí ORDNEŘI? Jak by s těmi EMOCEMI zatočili? [oči v sloup]

296979

29.9.2013 9:00

RE: cikánské multikulti obohacovací matiné

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 296979

"naprosto běžný vyjadřovací zpusob" - u zvířat a totálních primitivů ano

297015

27.9.2013 21:13

a co se poučit od bývalých kolonizátorů Horných Uhier Maďarů?

r.m. 80.?.?.?

Viktor Orbán nastoupil linii na národně orientované sociálně ekonomické přeměny, aniž by bral ohled na okřiknutí z Bruselu. Mj. od ledna 2013 snížila vláda o 10% ceny plynu, elektřiny a topení, a zavázalo „řídící společnosti“, aby samostatně pokryly náklady. V EU začali tehdy mluvit o podkopání zásad tržní ekonomiky, neplnění doporučení Evropské komise a populismu.

Avšak dokonce oficiální agentura EU Eurostat byla nucena konstatovat, že země překonala recesi: vládě se daří zachovávat rozpočtový schodek v rámci žádaných 3% HDP, a do konce roku se očekává obnovení stabilního ekonomického růstu.
[překvapení] [překvapení] [překvapení] a pak, že to nejde

296946

27.9.2013 22:38

ten film

fist.of.heaven 213.?.?.?

zahlédnul na dvojce ale někde na chalupě a ne od začátku. udělal na mě velký dojem. i když je to velmi syrové a není to pro každého, je to nádherná studie, působí to velmi autenticky. díky za připomenutí, už to stahuju [smích]

296949

27.9.2013 23:16

Cigani nejsou neprizpusobivi

Pavel -Čert- Němec 94.?.?.?

To cesi. Ti kdyz prijdou o praci, tak jim zbytek sebere exekutor a bud si hodi masli nebo jdou pod most. Cigan jde krast vika od kanalu nebo se jinym zpusobem udrzi nad vodou. A bude hur. Od socanu po Kalouska se lidem utahovaly opasky a skrtalo v socialni siti. A az si vyrveme kvuli ciganum seskrtani i toho zbytku, tak se pak v nouzi muzeme s holym zadkem chytit s ciganem za ruku a jit spolecne ukrast posledni medenej okap ve vsi, hlavne ze on nema co do huby taky...

296953

28.9.2013 0:20

RE: Cigani nejsou neprizpusobivi

Adrien 172.?.?.?

Reakce na 296953

Česko a Slovensko nemohou jako členové EU cikánský problém úspěšně řešit, protože jejich ekonomika nepřispívá do EU mísy tak výrazně jako třeba francouzská, kde se Paříž může těm degenům v Bruselu postavit. Cikáni prokazují že pracovat dovedou - postavte video kamery před některé sběrny kovů a ty vám to dosvědčí. Jenže cikáni jsou geneticky podobní neolitickým lovcům kteří šli honit jeleny jen když už z predešlého lovu nic nezbylo. Pravidelnost, plánování a další atributy dnešních evropských kultur jsou cikánům cizí a otravují jim život. Na to žádné prášky nejsou. Můžete je jen přinutit k pseudoadaptaci pod hrozbou trestu. Jenze komančské manýry, trebaže do jiste míry účinné, nejsou pro Brusel absolutně přijatelné.

296955

28.9.2013 11:10

kto nás ničí?

Jarila 85.?.?.?

Článok je výstižný. No niektorí diskutéri sa tu začínajú osočovať, česi kydajú na slovákov a opačne. Ja mám rada rovnako čechov ako slovákov, a rovnako ako SLOVANOV. Veď všetci sme jedného rodu! Nevidíte, že niekto rozoštváva Slovanské národy? Niekto nás ničí podľa hesla: Rozdeľuj a panuj! Slovania, buďme súdržní a nik nás nezničí!

296978

28.9.2013 12:26

Urobme si poriadok v hlave.

Definitíva 85.?.?.?

V prírode bez človeka existuje selekcia negatívneho a prežitie pozitívneho. Na Zemi príroda bez človeka neexistuje a človek nie je natoľko vyspelý, aby nahradil prírodnú selekciu. Človek sa musí správať rozumne, naberať vedomosti a učiť sa od predkov. Tak fungovalo Slovanstvo do začiatku pokresťanšťovania Slovanov.

Rozum káže. Genetika je prírodná veda nezávislá na človeku. Prežije ten, kto sa najrýchlejšie množí a nie ten, čo je najmúdrejší a najlepší pre spoločnosť. Teda tešme sa na demokratickou väčšinou zvolený parlament z asociálov a kriminálnikov, ktorý bude terorizovať pracujúcu a hodnoty tvoriacu menšinu. S EÚ na večné časy a nikdy inak!

Táto realita nás čaká, ak nič neurobíme. Asociáli sú chránený Bruselom, musíme ich doma živiť, množíme si ich a odchovávame za naše dane, na príkaz Bruselu a pod dozorom nášho štátu. Len preto, aby sa čierna masa nepohla smerom na západ. Bruselské pokrytectvo!

Demokracia je ideológia na samoinštalovanie politikov do štátnej moci prostredníctvom volieb. Masmédiá ovládajú finančníci, občan volí len z politickej straníckej kandidátky tak, ako to predpísali finančníci. Len z politickej kandidátky.

Zjednoťme sa:
Zrušme politické strany.
Zaveďme priame voľby z regiónov.
Referendum ako najvyšší zákon na všetky štátne výdaje a príjmy a rozhodnutia parlamentu.
Odvolateľnosť poslancov a politikov, trestná zodpovednosť za všetky činy, ktoré poškodzujú občana a zhoršujú mu život.
Vráťme zvrchovanosť štátu, odíďme z EÚ a NATO, zaveďme vlastnú menu, národnú banku, štát tlačí menu a určuje jej kurz.
Zriaďme domobranu ako regulérnu armádu, zrušme žoldnierov slúžiacich NATO pre agresiu sionistov v cudzích štátoch.
V štáte musia platiť vlastné zákony a žiadne iné. Zrušme nanútenú idiotskú legislatívu EÚ

Riaďme sa vlastným rozumom, vedomosťami a poznaním, ktorý nám zabezpečia prospech. Vyškrtnime zo slovníka sionistickú terminológiu: rasizmus, genocída, fašizmus, humanizmus, feminizmus, multi-kulti, kapitalizmus, socializmus, náboženstvá!..., slúžia len na rozvrátenie spoločnosti. Použime fakty a zdravý rozum. Spoločensky oceňme tvorcov hodnôt pre spoločnosť a nie sociálnych parazitov s kontom v banke.
Židoboľševická VOSR a následný socializmus, vražda cára, svetové vojny, boli produktom USA sionistického kapitálu a nie Slovanských národov. Slovania sa stali ekonomicky okupovanými a finančne zotročenými národmi, vid. pôžičky, úroky, štátne dlhy, rastúce dane, nekryté USD...

Pri zavádzaní kresťanstva na Ukrajine a v Rusku boli vojny a hladomory, padli milióny Slovanov. Ďalšie milióny Slovanov padli po židoboľševickej VOSR a následnom budovaní socializmu, zlikvidovaná bola inteligencia Ruska. Nikto zo Slovanov to nenazýva genocída Slovanov, genocída to bola, lebo slovo genocída Slovania nemajú v slovníku, na rozdiel od sionistov.

Cyril a Metod boli vyslan...Automaticky kráceno

296985

28.9.2013 12:28

RE: Urobme si poriadok v hlave 2.

Definitíva 85.?.?.?

Reakce na 296985

Cyril a Metod boli vyslanci Ríma, ktorý nemohol vojensky poraziť Slovanov, kresťanstvo sa zaviedlo vďaka zradnej šľachte. Samo Chalúpka, Mor ho, svedčí o pravdivom poznaní Slovanských dejín, ktoré sú z vedomia ľudí a zo škôl vygumované. Pôvodná pravoslávna cirkev nebola kresťanská, Rím ju dodnes nezlomil, zachovala si znaky pôvodnosti. Žiadne náboženstvo nemá nič spoločné so zdravým rozumom, skúste knihy od Zecharia Sitchin. Dnešná biblia vychádza zo skutočných dejín, ale je z nej ideologický nástroj o jednom Bohovi a o jednom vyvolenom národe.

Ak chceme prežiť, musíme nájsť svoje pravdivé dejiny, svoje Slovanstvo, civilizáciu a kultúru. Dnes nám diktuje podmienky civilizácia anglosasko - židovská a je to vygumovaní Slovanov z mapy sveta. Slovania si ctili rodinu, rodenie, výchovu a vzdelanie detí ako základ spoločnosti a nie zbohatnutie a uchopenie moci zbíjaním tvorivývh ľudí. Sme svedkami stretu dvoch civilizácií, anglosasko - židovskej a Slovanskej. Demokracia v USA vznikl na základe genocídy miliónov indiánov a zotročení černoch, o tom sionisti nehovoria. Slovania nikdy nezotročovali susedné národy. Zdôrazňujem: socializmus nie je Slovanský produkt, bol Slovanom vnútený.

296986

29.9.2013 22:21

RE: Urobme si poriadok v hlave 2.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 296986

"... Použime fakty a zdravý rozum. Spoločensky oceňme tvorcov hodnôt pre spoločnosť a nie sociálnych parazitov s kontom v banke... Zdôrazňujem: socializmus nie je Slovanský produkt, bol Slovanom vnútený."

Definice socializmu zní: "každý podle svých schopností, každému podle jeho zásluh". V čem se to liší od té první části citace?

Bible, a je jich několik verzí, jsou objektivně "neúplné nepřesné překlady kopií neúplných nepřesných překladů kopií neexistujícího originálu". A sám originál, pokud existoval v té verzi jak je předkládán, byl v té podobě "Starého zákona" poplatný jeho autorovi, o němž se s pravděpodobností blízké jistotě již zjistilo, že byl veleknězem chrámu v Heliopolis. Tedy instituce s těmi nejtajnějšími informacemi zachovanými z pradávné minulosti. Z jeho životního příběhu popisovaného Biblí se tak dá dovodit skutečný průběh Exodu, který je stěžejní částí i pro dnešní tam uváděnou komunitu. A to nejspíš takto:
Autor Exodu, nechť se jmenoval jakkoliv, měl jako velekněz přístup k zachovaným informacím předchozí a to dokonce i nám technicky nadřazené civilizace, která nade vší pochybnost musela existovat. Dokladem toho jsou pyramidy v Gíze, ze kterých je i dnešní technická komunita, natož pak ta kam až historie sahá, paf. Nedokázaly je ani násilně, natož pak slušně, rozebrat. Bible se přitom o nich ani slůvkem nezmiňuje. Nepochybně záměrně, aby nedaly vzniknout otázkám o svém vzniku.

Informace jenž autor Exodu získal, se jím prolínají skrz naskrz jen s drobnou úpravou. Nebyl tehdy žádný JHWH. Tedy ne že by nebyl opravdu, neboť ho dokladují právě ty pyramidy, ale autor Exodu si jen jeho schopnosti přisvojil, aby dosáhl svého cíle:
restaurovat onu prastarou civilizaci z bezprávných otroků bez minulosti a nadřadit ji té civilizaci tehdejší a tedy i té současné.

Ty pradávné informace, popisující nepochybně i stav a chod oné civilizace, ty měly pro autora Exodu takovou cenu, že musely být uchovány na místě nejbezpečnějším. A které že to bylo místo? Nu ano. Místo nejsvětější - Archa úmluvy. Prý zmizela neznámo kam. Jenže průběh dějin svědčí o tom, že z ní čerpají všichni vyvolení potomci oněch otroků, až po soudobé vládce kapitálu. Ale protože mnohé z těch informací v průběhu tisíciletí pochopili nesprávně, nebo vůbec ne a nedokázali tak z nich dovodit souvislosti, jsou přes neustálé snahy o organizování veškerého dění stále více zoufalí z narůstajícího chaosu, do něhož tuto civilizaci nezadržitelně směřují. Svým následníkům, budou-li vůbec jací, když se již v TV podstrkují seriály o světa bez lidí, tak těm nynější civilizace je schopna ponechat jen ty pyramidy civilizace předchozí. Nevábná to vizitka. Možná srovnatelná s tou od té předchozí civilizace, byly-li ty pyramidy pozůstatkem některé z civilizací ještě starších. Je to ale slabá útěcha...Automaticky kráceno

297042

29.9.2013 11:15

RE: Urobme si poriadok v hlave.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 296985

Paraziti se rychle přemnoží když mají co žrát, třeba o žních hraboši, nebo muška octová v kentejneru s odpadky, když nemají co žrát, zase rychle vychcípají. Tolik k cikánské "taktice přežití" necikány nuceně placenou populační explozí na k tomu účelově uzpůsobené sociálce a neotrockistické rozkladné ideologii multikulti v réžii obřezané finanční internacionály.

297024

28.9.2013 13:12

Francouzský ministr vnitra vyzval k vyhoštění všech Romů ze země

r.m. 80.?.?.?

Podle politikových slov je způsob života těchto „kočovníků“ velmi odlišný od toho francouzského. A integrace zde nepomůže, protože vzhledem k tomu, že Romové nikdy nepracovali, tak ani nikdy pracovat nebudou. Tím více pak v cizí zemi.

Evropská unie politikovu pozici nepodpořila. Komisařka pro spravedlnost, základní práva a občanství člověka Viviane Redingová je přesvědčena o tom, že se ve Francii blíží volby a místo toho, aby politici látali díru v rozpočtu a zpovídali se občanům kvůli svým neúspěchům, hodlá část z nich použít výše zmíněné politické metody.
Zdroj: http://czech.ruvr.ru/2013_09_25/Francouzsky-ministr-vnitra-vyzval-k-vyhosteni-vsech-Romu-ze-zeme/

296987

28.9.2013 16:48

Podobnost ciste nahodna

Esmate 178.?.?.?

Doufam, ze je nezavrou. [smích] SlobodnyVysielac.sk

296995

30.9.2013 7:47

nicol

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 174.?.?.?

Libi se mi clanek od Definitiva 85. Jinak jsou to globalizatori co rozdeluji zeme a tak se i stalo Ceskoslovensku, rozdelili tu zem bez hlasovani i kdyz mnozi Slovaci si to prali. Myslim ze po valce Cesi dost pomohli Slovensku a mozna by se zase meli dat dohromady a byt silnejsi. Myslim ze by se mohli uzivit a zastavit Monsanto co chce ovladat svet ohledne potravin a cinit depopulaci, jelikoz je zdravi mnohym zpusobem skodlive a cini neplodnost. Napriklad kravy co jsou ziveni Monsanto travou maji zjizvene, rozbite zaludky. Monsanto bylo vyhozene z mnoha statu, ale v USA si panuji a dokonce si vyzadali zakon S510.Lidi si nesmi pestovat ovoce ci zeleninu, nebo usladnovat, rozdavat, stejne i s organickyma semenama. Lidi jsou casto napadani vyzbojenou policejni armadou a jsou nesmirne kruti. Klidne napadaji zahradkare a mensi zemedelce. Monsanto je zidovska firma,ale do Israelu nejdou. Cesi maji problem s ciganama a Americani jsou casto napadani cernoskyma bandama a mhoho lidi bylo jiz zabito, coz se dozvime jen na internetu.Toto je rozmichane z, co naschval stavi lidi proti sobe. Udelejte zmenu jak v Icelandu, odejdete z EU a NATO, coz bylo vytvorene z, a pro jejich NWO. jsou to z, co vytvorili napadeni Arabu a jejich odchod do Evropskych statu aby znicili bilou Evropu a kde vznikli velke potize, ze se nechteji prizpusobit, ale rozsirit jejich nabozenstvi a zvyky. Ziovladnici to podporuji.Ti take vymysleli Aj Kajdu a to ted podporuji financne a zbranemi a vypada to ze sam Obama je vlastne Muslim i kdyz se pretvaroval ze je Krestan, ktery vlastne nenavidi a je zticha ze jsou masakrovani hlavne ted v Syriji. Vyhodte z, z vlady, ti jen oradaji a pracuji na depopulci a maji zajem jen o svou skupinu. A je ostuda ze zatahli Cesko Slovenske obcany do valek pro z,. Lidi se vsude bouri,z, okradli zeme a v Americe pristi mesic ridici velkych nakladaku jdou do 3 denni stavky a jedou do Washingtonu na protest ohledne vlady co byla unesena z,a doufaji ze ostatni se pridaji.

297047

1.10.2013 0:14

RE: nicol

kulich 172.?.?.?

Reakce na 297047

> Monsanto je zidovska firma,ale do Israelu nejdou.

Vážně? To je divné protože takový závěr vůbec není zřejmý ze složení představenstva:
http://www.monsanto.com/whoweare/Pages/monsanto-le...
Monsanto je dívčí jméno manželky zakladatele firmy John F. Queeny, irského původu, který firmu založil v roce 1901. Olga Monsanto byla dcera portorikánskeho obchodníka s cukrem, který se jmenoval Emmanuel Mendes de Monsanto. Jestli jsou Queeny nebo Monsanto židovská jména, tak Agrofert je papuanské slovo pro jed. Konec konců, Olga a John
http://www.ultragod.com/toxiclove.jpg
rozhodně postrádají základní židovské rysy:
http://beckyweltoncmp.files.wordpress.com/2010/11/...

297081

1.10.2013 6:05

RE: nicol

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 297081

Největší Satanův trik je v tom, že v něj lidé nevěří. Nějak ale vládnout musí - a tak má na to svoje lidi. No a lidi, ti se jak známo imrvére po někom opičí a tak i oni mají na to vládnutí své lidi - užitečné idioty. No a i ti jsou jen lidi, kteří se opičí a tak i oni si na to vládnutí najímají své lidi - bílé koně. Ti jsou sice koňmi, ale jinak jsou to zase jen opičící se lidi a tak ...

Jen oko zhlížící z dolaru,
Satan však jakoby nebyl.
Netouží být poznán od lidí,
kam až to oko mu dohlédne,
stejně jsou jen samý debil.
[chechtot]

297087

1.10.2013 11:25

RE: nicol

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Reakce na 297087

podobný ohavný trik páchá na lidstvu například Flying Spaghetti Monster http://en.wikipedia.org/wiki/Flying_Spaghetti_Mons...
je to strašné jak jsou ještě někteří lidé zmanipulovaní a slepí, že odmítají uvěřit tak zřejmým věcem... přitom je to všechno jasné a patrné:
„Je mi líto, že křesťané shledávají víru, že Létající špagetové monstrum stvořilo vesmír, jako „nesmyslnou“, ale, opravte mě, jestli se mýlím, křesťané věří, že vesmírná židovská zombie, která byla svým vlastním otcem, může nechat člověka žít věčně, pokud budeme jíst symbolicky její maso a telepaticky jí řekneme, že ji přijímáme za svého pána, čímž nás ona oprostí od zla, které je v podstatě lidstva schované proto, že jakousi ženu, která vznikla z žebra, přemluvil mluvící had, aby snědla jablko z magického stromu. A oni si myslí, že představa, že úbytek pirátů způsobil globální oteplování, je směšná?“ (Úbytek pirátů totiž způsobuje globální oteplování, které Henderson dokazuje na Somálsku, kde je nejvyšší počet pirátů a díky tomu nejmenší koncentrace CO2 na světě).
takže Satan v tom není zdaleka sám, v každém případě, modleme se...

297113

5.10.2013 13:34

RE: nicol

moucha 178.?.?.?

Reakce na 297113

Modleme se, protože pan Satan je podle všech indicií chytřejší, silnější a vůbec než my. Viz kausa FSM. [smích]

297399

6.10.2013 13:53

RE: kvavé trh-ajúce pracky ú-raka JHWH

udo1 udo321123 (zavináč) azet (tečka) sk 85.?.?.?

Reakce na 297399

Krvěžíznivý rasistický otrokársky Pan JHWH má ďalšiu konkurenciu? [velký smích]

297427

1.10.2013 7:30

RE: nicol

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 174.?.?.?

Reakce na 297081

Dekuji za vase informace, ale bohuzel nemam cas se vypisovat. Ta firma byla zalozena pod rodinym jmenem manzelky. Byla to cukraska firma, vyrabeli i sacharin co se pouzival v Coca Cola, vyrabeli i chemikaliji Orange co se pouzival ve Vietnamu s hroznyma nasledkama, vyrabeli i plastiku a v poslednich letech se zamerili na vyrobu zinzenyrovaneho zrni. Planuji zasobovat vsecno zemedelstvi po svete, ale potiz je ta, ze to zrni nelze pouzivat na dalsi vysazovani, ale musi se kupovat nove a to kazdy rok od Monsanta. Propagovali lidem ze to zrni je levnejsi a zachrani se lidi co ziji v hladu. Ale nic se nezmenilo, jenom to, ze zemedelci nemaji dobrou urodu hlavne v Indyji a kazdy rok mnoho zemedelcu se zavrazdi ze zoufalstvi, doposavad 200.000, jelikoz sklizen mala a nemaji penize na nove zrni a nemuzou uzivit rodinu. Vedcami je dosvedcene, ze Monsanto je zdravi nebezbecne, smrtelne. Kdosi ma zajem o rizeni nasi planety, snizit pocet lidi o 90% a zbytek by byl zcipovan pro zotroceni. Deopulace probiha uz dost dlouho a to chemikalijemi v tovarnich jidlech, ruznych potravin, lahvove vode, Monsanto a to v zelenine, ovoce a vyrobky z nich, Chemtrails, Fluorite, ockpovani, mnoha lekach, Haarp, Merkury, Led svetla, chemikaliji v potrebach, kosmetice, detske bizuteriji z Ciny, obleceni, i v mleku pro kojence a dalo by se pokracovat. A vlastnici Monsanta to vsemozne prosazuji a nuti zemedelce to pouzivat. Snazi se schovavat pravdu o zhoubnosti a vyzaduji zakony ze se nesmi soudit. Monsanto po rokach pozadovani dokonce dostalo zakon v USA ze lidi nesmi pestovat svoje potraviny. Jak stary zidovko prejmenovany Bush rekl po devet jedenact-tole je prvni krok pro Novy Svetovy Rad a doposavad se snazi valecne obsadit Blizky Vychod. Ve zkratce, musime byt vdecny ze Putin odvratil mozna dalsi treti svetovou valku co planoval Netanyahu s Obamou a chteli vyuzit americkou armadu. Zidi dirygovali zeme bankama a maji v USA Federal Reserve Banku kde si proste tisknou pro sebe penize. Tim vlastni skoro vse a doufaji vladnout svet z Jeruzalemu. Amerika je jiz take vysata a lidi si uvedomuji ze ty vsechny ter. akce byli vytvorene vladou, ktera je obsazena lidma se dvojitym obcanstvim a nemaji zajem o prospech pro Americkych obcanu. Vetsina zidu jsou vetsinou Khazari a tedy ani nemaji pravo brat uzemi Palestincum. Jsou to Khazari co nas tahaji do valek- planovana depopulace a vlastni podniky jako Monsanto. Dobre vime co se stalo na Urajine kdyz tam vladli bolsevicti Khazari. Ale musime verit a snazit se ucinit nas svet co nejlepsi.

297093

1.10.2013 10:41

RE: nicol

kulich 172.?.?.?

Reakce na 297093

>... vyrabeli i chemikaliji Orange co se pouzival ve Vietnamu s hroznyma nasledkama,...

No vidíte - agent Orange! A pročpak Poslanecká sněmovna překvapila ty nejgeniálnější české politology, kteří tvrdili z naprostou jistotou že poslanci svoje korýtka nikdy neopustí? No proč?

No přece aby se konaly predčasné volby a agent Orange - jak se říká v Tel Avivu ČSSD - mohl vyhrát volby, když ten agent Blue, teda jako ODS, upadl v Tel Avivu v nemilost, a tak se musel předseda ODS Nečas rychle odstranit za pomoci agentky izraelské tajné služby Nagyové. Ale proč?

Tady je odpověď:
1. http://www.monsanto.cz/

2. "Skupina Agrofert miliardáře Andreje Babiše se na českých polích snaží vyšlechtit speciální odrůdu řepky. Spolupracuje s firmou Monsanto, jejíž olej se kvalitativně vyrovná olivovému oleji z dovozu."
http://byznys.ihned.cz/c1-59503340-agrofert-testuj...

Dnes není žádnou tajností že židé způsobili 2. světovou válku. Jenže ten plán Řišského protektora Reinhardta Heydricha na vyhlazení národa českého zkolaboval v jedné ostré zatáčce v Kobylisich v květnu roku 1942. O konečné řešení české otázky se tedy po letech postará Monsanto, Agrofert a jejich olej, jehož konzumace nenávratně poškodí rozmnožovací genetiku tak že národ se nebude moci nadále rozmnožovat. Proč by jinak Andrej Babiš zakládal stranu ANO, která se mermomocí snaží vetřít do Poslanecké sněmovny? ANO znamená ANdrej Olej; AN-O je ve skutečnosti název operace na úplné vyhlazení českého živlu, tak jak si to skrytý vyznavač judaismu a služebník mezinárodního židovstva Adolf Hitler přál.

297108

6.10.2013 18:15

RE: nicol

ppppp ur (zavináč) stonline (tečka) sk 91.?.?.?

Reakce na 297093

> Deopulace probiha uz dost dlouho a to chemikalijemi v tovarnich jidlech, ruznych potravin, lahvove vode, Monsanto a to v zelenine, ovoce a vyrobky z nich, Chemtrails, Fluorite, ockpovani, mnoha lekach, Haarp, Merkury, Led svetla, chemikaliji v potrebach, kosmetice, detske bizuteriji z Ciny, obleceni, i v mleku pro kojence a dalo by se pokracovat.

Zapomnel jsi na Jerichové trouby, kterých jsi se stal součástí dík své prehnané domýšlivosti, co troubí lidem nesmysly a znervózňuje je. Ty totiž násobíš jejich schopnosti tím, že vydáváš za reálné, co reálné není. Totéž delá strašák v máku pro ptáky. Príšte to nemíchej dohromady. Monsanto je degenerát, a je se mu treba bránit. To ostatní, co jsi nabídl je však spíše fikce, strašák na zajištení úspešnosti toho ostatního, a priposratosti nás, kterí to žereme.

297431

1.10.2013 8:34

Nicol

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 174.?.?.?

ALERT NEWS SHOCKING Revelation! Obamacare and the Mark o -podivejte se na video v You Tube a pak Google - Before It's news.

297096

2.10.2013 8:01

RE: Nicol

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 174.?.?.?

Reakce na 297096

Uz se hodne protestovalo proti Monsantu v mnoha zemich a uz je take zakazane v mnoha zemich. V Madarsku to zaclo palenim poli s Monsantem. Kdo vlastne potrebuje to Monsanto, zili jsme dobre bez neho. Izrael si chrani aby ani prach Monsanta se tam nedostal a samozrejme ti vedouci v jejich jidelnach to jidlo take nezerou. A v USA ted Obama chce nasadit lidem zdravotni pojisteni, jelikoz ma nesmirny zajem o zdravi Americanu a pritom on je nejvedsi zastance Monsanta a ma tam velkou investici a vydelava. To zdravotni pojisteni je dalsi fraska a hlavne zarizene aby mohli zcipovat lidi ta z, elita chce mit naproste ovladani. Ti z, neustale prichazeji s novymi plany jak suzovat, depopulovat lidi a pritom si vydelavat.

297168

Příspěvků: 162

27.09. 07:02  Super!
27.09. 23:10  Bjélyje lóšadi.
29.09. 18:41 Frank51  RE: Bjélyje lóšadi.
29.09. 18:52  RE: Bjélyje lóšadi.
28.09. 08:30 udo1  RE: Super!
28.09. 23:45 pavelh14  RE: Super!
29.09. 09:14  RE: Super!
29.09. 14:22 rem  RE: Super!
28.09. 08:30 udo1  RE: Super!
28.09. 11:07 slak  RE: Super!
27.09. 07:25  lenže
27.09. 08:20 Slovan  RE: lenže
27.09. 08:28 Moiry  RE: lenže
27.09. 09:43 fohat  RE: lenže
27.09. 19:56  RE: lenže
28.09. 11:23 fohat  RE: lenže
27.09. 20:45  RE: lenže
28.09. 01:54 Moiry  RE: lenže
28.09. 11:50  Kdyby to kafe bylo příliš hořký, tak v tom bude kyanid.
28.09. 22:03 Moiry  RE: Kdyby to kafe bylo příliš hořký, tak v tom bude kyanid.
29.09. 09:42  RE: Kdyby to kafe bylo příliš hořký, tak v tom bude kyanid.
29.09. 10:48  Podívejte se na tyhle kluky. Nejsou Boží ?
30.09. 14:28  RE: lenže
27.09. 10:53 Gádžo  RE: lenže pre Moiry
27.09. 20:51 petesv  RE: lenže pre Moiry
29.09. 11:37 dimenza  RE: lenže pre Moiry
27.09. 11:04 timur  RE: lenže
27.09. 11:32 Slovan  RE: lenže
27.09. 11:55 Korutan  RE: lenže
27.09. 12:55 Moiry  RE: lenže
27.09. 13:52 Emil Robot  RE: lenže
27.09. 15:26  RE: lenže
30.09. 09:05 Gádžo  RE: lenže
30.09. 11:46  RE: lenže
30.09. 16:16  RE: lenže
27.09. 11:12 kalmar  RE: lenže
27.09. 15:52 Korutan  RE: lenže
27.09. 18:46 ppppp  RE: lenže
27.09. 20:11  RE: lenže
28.09. 01:15  RE: lenže
28.09. 01:59 Serial_Loser  RE: lenže
28.09. 10:24 ppppp  RE: lenže
29.09. 14:17 fohat  RE: lenže
30.09. 12:54 egrel  RE: lenže
28.09. 02:03 Moiry  RE: lenže
28.09. 20:53 ppppp  RE: lenže
27.09. 09:46 c4mp3r  Mimovládne organizácie
27.09. 09:55 Viny  Krásne výsledky
28.09. 02:51  RE: Krásne výsledky
02.10. 15:25 Viny  RE: Krásne výsledky
03.10. 19:29 udo1  RE: Krásne výsledky
03.10. 20:40 Dëne Sųłiné  RE: Krásne výsledky
04.10. 08:17 udo  RE: Krásne výsledky
04.10. 08:39 ppppp  RE: Krásne výsledky
04.10. 10:38 Viny  RE: Krásne výsledky
04.10. 16:03 ppppp  RE: Krásne výsledky
04.10. 16:18 Viny  RE: Krásne výsledky
04.10. 18:37 ppppp  RE: Krásne výsledky
07.10. 08:51 Viny  RE: Krásne výsledky
07.10. 13:04 mtk  RE: Krásne výsledky
07.10. 14:12 Viny  RE: Krásne výsledky
07.10. 18:37 mtk  RE: Krásne výsledky
07.10. 17:29 udo1  RE: Krásne výsledky
07.10. 17:31 udo1  RE: Krásne výsledky
08.10. 07:35 Viny  RE: Krásne výsledky
08.10. 11:43 Lin  RE: Krásne výsledky
08.10. 12:15 Viny  RE: Krásne výsledky
08.10. 12:16 Viny  RE: Krásne výsledky
08.10. 14:20 Antiseptik  RE: Krásne výsledky
08.10. 14:50 Viny  RE: Krásne výsledky
08.10. 16:07 Antiseptik  RE: Krásne výsledky
08.10. 16:33 Viny  RE: Krásne výsledky
09.10. 07:19 Lin  RE: Krásne výsledky
09.10. 09:03 Viny  RE: Krásne výsledky
09.10. 09:47 hestroy  RE: Krásne výsledky
09.10. 10:54 Viny  RE: Krásne výsledky
09.10. 21:11 hestroy  RE: Krásne výsledky
10.10. 09:20 Viny  RE: Krásne výsledky
10.10. 10:52 mtk  RE: Krásne výsledky
10.10. 12:06 Vopice  RE: Krásne výsledky
11.10. 00:10 mtk  RE: Krásne výsledky
10.10. 11:39 Vopice  RE: Krásne výsledky
10.10. 12:29 Vopice  RE: Krásne výsledky
11.10. 07:39 Lin  RE: Krásne výsledky
17.10. 14:09 Viny  RE: Krásne výsledky
09.10. 15:06 Vojta49  RE: Krásne výsledky
09.10. 16:43 Andrew Siddur  RE: Krásne výsledky
09.10. 20:54 hestroy  RE: Krásne výsledky
10.10. 11:30 Vojta49  RE: Krásne výsledky
10.10. 12:04 Vopice  RE: Krásne výsledky
09.10. 19:19 Koibalkyshtym  RE: Krásne výsledky
09.10. 20:43 hestroy  RE: Krásne výsledky
09.10. 10:23 Bubin  RE: Krásne výsledky
09.10. 16:00 Viny  RE: Krásne výsledky
09.10. 18:19 Bubin  RE: Krásne výsledky
10.10. 08:59 Viny  RE: Krásne výsledky
10.10. 11:11 Bubin  RE: Krásne výsledky
09.10. 19:36 Koibalkyshtym  RE: Krásne výsledky
07.10. 18:36 ppppp  RE: Krásne výsledky
08.10. 08:36 Viny  RE: Krásne výsledky
08.10. 08:37 Viny  RE: Krásne výsledky
08.10. 12:29 ppppp  RE: Krásne výsledky
08.10. 12:48 Viny  RE: Krásne výsledky
08.10. 18:09 ppppp  RE: Krásne výsledky
09.10. 08:47 Viny  RE: Krásne výsledky
09.10. 15:20 ppppp  RE: Krásne výsledky
09.10. 15:24 Viny  RE: Krásne výsledky
10.10. 07:28 ppppp  RE: Krásne výsledky
05.10. 11:34 udo1  RE: Krásne výsledky
05.10. 14:11 ppppp  RE: Krásne výsledky
04.10. 07:51 Viny  RE: Krásne výsledky
04.10. 08:25 udo  RE: Krásne výsledky
04.10. 09:48  RE: Krásne výsledky
04.10. 10:05 Viny  RE: Krásne výsledky
04.10. 10:37 hestroy  RE: Krásne výsledky
04.10. 10:53 Viny  RE: Krásne výsledky
04.10. 11:08 hestroy  RE: Krásne výsledky
04.10. 11:21 Viny  RE: Krásne výsledky
04.10. 13:40 udo1  RE: Krásne výsledky
04.10. 14:19 Viny  RE: Krásne výsledky
04.10. 15:15 udo1  RE: Krásne výsledky
04.10. 15:53 Viny  RE: Krásne výsledky
05.10. 10:47 udo1  RE: Krásne výsledky
05.10. 10:49 udo1  RE: Krásne výsledky
05.10. 10:51 udo1  RE: Krásne výsledky
07.10. 09:25 Viny  RE: Krásne výsledky
04.10. 15:18 udo1  RE: Krásne(?) výsledky sú-druh
05.10. 10:53 udo1  RE: Krásne výsledky
04.10. 13:56 hestroy  RE: Krásne výsledky
04.10. 14:23 Viny  RE: Krásne výsledky
08.10. 21:25 Koibalkyshtym  RE: Krásne výsledky
27.09. 10:53  lenže
27.09. 11:07 slak  sloužit nedopečení
27.09. 16:44  lenže - a končím - stačilo -
27.09. 17:53 WAZARI  Na otázku v názvu článku
27.09. 18:44 r.m.  ať si je pronajme Schwarzenberg, makali už na panství jeho papá za Reichu
27.09. 20:28  Cikánský problém začal řízeně eskalovat prakticky hned po hadráku 89
27.09. 20:32  cikánské multikulti obohacovací matiné
28.09. 11:18 fohat  RE: cikánské multikulti obohacovací matiné
29.09. 09:00  RE: cikánské multikulti obohacovací matiné
27.09. 21:13 r.m.  a co se poučit od bývalých kolonizátorů Horných Uhier Maďarů?
27.09. 22:38 fist.of.heaven  ten film
27.09. 23:16 Pavel -Čert- Němec  Cigani nejsou neprizpusobivi
28.09. 00:20 Adrien  RE: Cigani nejsou neprizpusobivi
28.09. 11:10 Jarila  kto nás ničí?
28.09. 12:26 Definitíva  Urobme si poriadok v hlave.
28.09. 12:28 Definitíva  RE: Urobme si poriadok v hlave 2.
29.09. 22:21  RE: Urobme si poriadok v hlave 2.
29.09. 11:15  RE: Urobme si poriadok v hlave.
28.09. 13:12 r.m.  Francouzský ministr vnitra vyzval k vyhoštění všech Romů ze země
28.09. 16:48 Esmate  Podobnost ciste nahodna
30.09. 07:47  nicol
01.10. 00:14 kulich  RE: nicol
01.10. 06:05  RE: nicol
01.10. 11:25  RE: nicol
05.10. 13:34 moucha  RE: nicol
06.10. 13:53 udo1  RE: kvavé trh-ajúce pracky ú-raka JHWH
01.10. 07:30  RE: nicol
01.10. 10:41 kulich  RE: nicol
06.10. 18:15 ppppp  RE: nicol
01.10. 08:34  Nicol
02.10. 08:01  RE: Nicol

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

80

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 130 čtenářů částkou 28 058 korun, což je 80 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Ředitel řecké JIP: Umírají vakcinovaní. Vláda musí přestat dělat rozdíly mezi očkovanými a neočkovanými28.11.21 12:49 Řecko 2

Povinnou vakcinací namydlí Babiš starší generaci schody do hrobové jámy28.11.21 08:54 Česká republika 2

Lidé po napíchání mRNA utrejchem ztratili 40% imunity, dále ztrácejí 3,3% až až 6,4% týdně až k 0%28.11.21 08:32 Neurčeno 3

Ukrajinská armáda zaútočila vo viacerých regiónoch Donbasu. Objavili sa pripravení americkí vojnoví poradcovia28.11.21 07:28 Ukrajina 0

Švýcarsko omezilo vstup Čechů do země28.11.21 07:22 Švýcarsko 0

Nejvíce proočkované Portugalsko vyhlašuje výjimečný stav a zavádí opatření kvůli covid-1928.11.21 07:12 Portugalsko 1

Ladislav Větvička také začíná mít problémy s cenzurou na blogu iDnes26.11.21 23:08 Česká republika 1

Demonstrace na Letné 28.11. 2021 od 14:0026.11.21 21:38 Česká republika 6

Rakousko-chorvatská diplomatická vojna! Chorvatský prezident nazval rakouský lockdown fašizmem!26.11.21 03:25 Chorvatsko 12

Odborová organizace Pro Libertate - pomoc neočkovaným v zaměstnání26.11.21 03:02 Česká republika 2

Už neexistují oběti Covidu, jen oběti zločinného jednání vlády a Mengele-lékařů26.11.21 02:53 Evropská unie 0

České nemocnice zahlcuje epidemie infarktů a mozkových příhod očkovaných26.11.21 01:33 Česká republika 0

Vědci varují: mRNA vakcíny proti Covidu dramaticky zvyšují riziko cévních příhod25.11.21 23:17 Evropská unie 0

Babiš: Očkování má být v Česku povinné pro lidi nad 50 let!25.11.21 17:38 Česká republika 8

Výpověď dvou lékařů:shedding po vakcínách ohrožuje děti+nebezpečí vakcín,podložené studiemi25.11.21 13:06 Slovensko 2

Zuzana Čaputová si dělá z lidí výsměch25.11.21 01:38 Slovensko 4

Petice proti povinnému očkování24.11.21 22:38 Česká republika 4

Jak manipulatori.cz manipulují24.11.21 17:30 Česká republika 3

Tajemný utrejch23.11.21 22:03 USA 4

Tak na udání. Dorazili. Ve dvou. Ani tak jsem se nezalekl a šel do boje23.11.21 19:12 Česká republika 7

Měnové kurzy

USD
22,78 Kč
Euro
25,68 Kč
Libra
30,36 Kč
Kanadský dolar
17,87 Kč
Australský dolar
16,26 Kč
Švýcarský frank
24,60 Kč
100 japonských jenů
20,05 Kč
Čínský juan
3,57 Kč
Polský zloty
5,46 Kč
100 maď. forintů
6,95 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
30,36 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 843,93 Kč
1 unce stříbra
532,51 Kč
Bitcoin
1 306 012,33 Kč

Poslední aktualizace: 29.11.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 8 964