Diskuze k článku

Najde se strana, která zabrání odírání občanů na vodném a stočném?

Příspěvků 40

24.9.2013 5:40

Radujte sa.

Definitíva 87.?.?.?

Radujete sa, že vzduch je zatiaľ zadarmo. Všetky ostatné životne dôležité potreby sú spoplatnené.

Riešenia:

Podľa vzoru Marca Fabera odporúčam opustiť krajinu, kým sa ešte dá, týka sa to celej EÚ. Toto odporučil občanom, keď v USA bola ekonomická kríza. Jeho slová sa napĺňajú.

Zrušte politické strany, zaveďte priame voľby, referendum ako najvyšší zákon na všetky rozhodnutia parlamentu a vládne finančné výdaje, trestná zodpovednosť a odvolateľnosť poslancov za všetky činy, ktoré zhoršujú život občana, odmietnite splácať štátne dlhy, tie vznikli bez súhlasu občanov a pod diktátom EÚ, ECB a MMF, zrušte súkromné banky a úrokové bankovníctvo...

Metóda Rudolfa Vaského, známeho ako persona non grata na slovenských weboch. Vypracoval metódu zavedenia demokracie, volá sa Národné povstanie za demokraciu roxorom do hlavy.

Vyberte si. Všetky spôsoby sú zlé pre pohodu občana a dobré pre vec ako takú. 2/3 obyvateľov sú slabšej mysle, vo voľbách nerozhodnú vo svoj prospech, ale v prospech politikov. Vivat demokracia.

296712

24.9.2013 8:37

RE: Radujte sa.

slak 77.?.?.?

Reakce na 296712

Tak polovina debilů co vyběhnou na zledovatělý chodník je bez obav a jedna třetina se vysloveně těší jak si natlučou demokraticky. No a třetina skouší co jde a někteří se dolámou. Ještě společnosti nedochází že politika je nebezpečná věc a myslí si snad že o život jim nejde. Jde, tam se mydlí i schody a kopou jámy pro mlčíci většinu.

296717

25.9.2013 1:07

RE: Radujte sa.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 296717

Je nebezpecna. Kdo se boji, nesmi do lesa a musi si nechat zajit chut na divocaka, ze.

Co chci rict, to reknu a budu si zatim stat i kdybych mel byl odstrelen. Kdyz neco pisu, tak chci aby vedeli, ze vim. A neskyvam se.

Pud sebezachovy holt pro nekoho plati vice, pro nekoho mene, pro me bohuzel vubec, od jiste doby. Tem, co mlci se nedivim v tom, ze mlci, spise tomu, ze si neuvedomuji kam az to muze zajit. Ze nevidi tu vysperkovanou cestu nekam, odkud se zpet nic nevrati. Pote uz muzou mluvit do aleluja. Demokracie na papire neni demokracie.

296771

25.9.2013 6:01

RE: Radujte sa.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 296771

No je to v tom smyslu že když se tahá za provaz do všech směrů a jednotlivci tkaničkami každý jinam tak si parlamentní demokratůrníci budou koryto plnit na úkor naprosto všech a třeba budou jezdit do cizin nejenom pro potlesk.

296778

24.9.2013 6:09

ta strana

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 70.?.?.?

by mohla nest nazev - Na kalandr. Program by mela jednoduchy a mile srozumitelny - na kalandr. Po splneni programu by je jenom odrizli ...

296714

24.9.2013 9:56

RE: ta strana

mkadlec 62.?.?.?

Reakce na 296714

Kalandr

Anonym70 zrejme myslel klandr, nebo kandelabr.

[velký smích]

296725

24.9.2013 19:56

RE: ta strana

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 70.?.?.?

Reakce na 296725

.. vyvalcovat do tloustky papiru je rovnez mile sympaticky program. Takze mame dalsi stranu -"Vyvalcovat a odriznout" ! [mrknutí jedním okem]

296756

24.9.2013 9:38

Ještě dnes

WAZARI Milan (tečka) Javurek (zavináč) upce (tečka) cz 195.?.?.?

je mnoho lidí, kteří jsou přesvědčeni, že privatizace je to nejlepší. A není to jen u nás, nedávno jsem viděl reportáž odkudsi ze Španělska, kde představitel města vysvětloval, že prodat vodovod je nejlepší řešení. Ale kolik za to dostal, to neřekl. Všichni ti šmejdi, co tady cokoli skoupili, to buďto zlikvidovali, nebo to jen dojí. Ti, kteří se dnes rozplývají nad Andrejem, by měli spočítat, kolik lidí připravil o práci skoupením a likvidací řady firem.

296722

24.9.2013 11:00

RE: Ještě dnes

Sirt 15.?.?.?

Reakce na 296722

Soukromý vlastník, který buduje svoji firmu má potenciál fungovat daleko lépe než stát. To je pravda. Ale není to automatické. Na druhé straně vlastník, který je motivován pouze rychlým ziskem (jako třeba Penta) bude téměř vždy horší než stát.

Celkem prostě to lze ukázat na škále, kde na jedné straně je tvůrčí síla a na druhé destruktivní. Uprostřed je nezájem ze strany vlastníka. Je patrné, že tvůrčí vlastník firmu udržuje a rozvíjí, při nezájmu firma pomalu chátrá a dopady destruktivních sil jsou jasné.

Stát se obvykle jako vlastník pohybuje někde uprostřed. Záleží pak velmi na konkrétních lidech, kteří mají daný sektor na starost.
Původní majitel, který firmu založil a vytvořil (zvláště jedná-li se o výrobní firmu) bývá blízko tvůrčímu extrému na výše popsané škále.
Majitel sledující především krátkodobý finanční prospěch, je zkrátka jen pijavice přisátá na danou firmu a bývá tak velmi často blízko extrému na destruktivní straně škály.
No a pokud je privatizována firma, která ze své podstaty nemůže zkrachovat (jako třeba monopolní dodavatel životních potřeb, jakými jsou i vodárny), pak očekávejte pěkně tlustou pijavici.

No a kdo si pravděpodobně koupí další společnost? Dobrý majitel jiné, který reinvestuje své peníze zpět k rozvoji původní firmy? Nebo to bude pijavice, která využije vysáté finance a pořídí si další firmu, z které bude moci čerpat?

Privatizace nemusí být nutně špatná, ale pokud se nikdo neptá, kdo je kupec a jaké má úmysly, pak čekejte pijavici.
Někdy se však ptám, zda je opravdu dobrý nápad privatizovat strategické podniky jako jsou vodárny.

A mimochodem, všimli jste si jak nehospodárně nakládá stát se soudnictvím? Už jenom privatizace Nejvyššího soudu a Ústavního soudu by jistě přinesla pořádný balík. Jednorázově státu a pak mnohem více novému majiteli. To bychom určitě koukali, jak se dá vydělat na spravedlnosti [mrknutí jedním okem] Divím se, že žádný politik ještě neprosazoval privatizaci soudnictví veřejně.

296730

24.9.2013 17:40

RE: Ještě dnes

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 296730

"Privatizace nemusí být nutně špatná, ale pokud se nikdo neptá, kdo je kupec a jaké má úmysly, pak čekejte pijavici.
Někdy se však ptám, zda je opravdu dobrý nápad privatizovat strategické podniky jako jsou vodárny."

Vodárny, včetně léčivých pramenů, vodních toků - zkrátka ekologické záležitosti Ministerstvem pro správu NM a jeho privatizaci neprošly, ale v roce 1996, kdy MSNP přešlo pod Min. financí, se tato privatizace realizovala - už bez schvalování komisemi - prostě soukromými politickými rozkrádačkami.

296747

24.9.2013 15:04

RE: Ještě dnes

jan vítek vyfukove (tečka) systemy (zavináč) seznam (tečka) cz 84.?.?.?

Reakce na 296722

No, tady si dovolím nesouhlasit. Skupuje firmy, které jsou před krachem a staví je na nohy....v tom nevidím ničení pracovních míst.
Narozdíl třeba od Bakaly, který vykradl z OKD desítky miliard a firmu porcuje a prodává. Po něm tu zůstane jen pustina a statisíce nešťastných lidí. A to nepřeháním, protože na OKD je v regionu navázáno tolik firem a pracovních míst, že se to přímo či nepřímo dotkne cca 50.000 rodin.

296742

25.9.2013 1:35

RE: Ještě dnes

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 296742

To jsou jine metody.

Jako politik do statni firmy nasadim vlastni lidi, ti lide ten podnik zamerne spatnym rizenim privedou na odpis.
V mediich spustim poprask prohlasenim, ze stat je spatny hospodar a privatizace je nutna a prospesna. Tim mam ovce z krku a tanci jak piskam. Aniz by si neuvedomili, ze tim vlada doklada svou neschopnost neco ridit...
Pote, co je statni podnik na odpis, navrhnu ve vlade jeho privatizaci, je neziskovy.
Vyhlasim konkurz, kde bude 5 mych pratel "soutezit" za nejnizsi cenu, neco uz staly media a novinari.
Pres anonymni vlastnictvi a dosazene pratele pratel ten podnik vlastnim, maximalizaci zisku nastavim line chazce pracovni tempo a po vytezeni zamestnance propustim, co s nimi, popr. nabidnu statu odkup za korunu (pokud chce), protoze likdvidace take neco stoji.

Schopny clovek nepotrebuje od statu kupovat nejakou znicenou firmu, zalozi vlastni a pokud umi, jednoduse umi a take netvrdim, ze to plati obecne. Nekdo proste ma vysoke cile, koupi od statu firmu a zjisti, ze je to nad jeho moznosti. Kdovi presne jak to bylo s Poldi Kladno.
Spise je to tema minulosti, nyni uz prodat neni co a tak musi stat odirat jak zivnostniky, tak zamestnance. Nekdy pres dane (dle aktualni vedouci strany bud prime, nebo neprime), oni uz si cesty najdou, treba pres predrazene energie, pohonne hmoty, naklady na pronajem, najem, dane z nemovitosti, pojisteni, poplatky za recept, vstup k lekari jako kdyby to bylo kino.
Stat jednoduse jiz nic nema, zadne prijmy, vse prodal.
Mozna se jednou Kalouskovy slozenky stanou realitou, armada porad nejake bombardery potrebuje a situace ve svete je nonstop spatna.
A nadnarodni firmy odirat nemuze, to by si uz v politice ani neskrtl. EU se o sve lidi stara jen kdyz poslouchaji.

296772

24.9.2013 10:18

Dotaz

baba_Blažková 89.?.?.?

To se jako autor ptá, která strana je ochotná znárodňovat?

296727

24.9.2013 10:38

RE: Dotaz

fohat 194.?.?.?

Reakce na 296727

potvrdte mi prosím,že ve vaší zemi se zachovaly plynárny,elektrárny,vodárny ČÁSTEČNĚ ve státní moci,která dotuje ceny,aby si KAŽDÝ mohl za SNESITELNÝ peníz udělat očistu těla ve snesitelné teplotě? Experiment PRAŽSKÉ JARO 1968,na který se ZÁMĚRNĚ zapomíná,nebo se zlehčuje..tak se privatizovala část drobných živnostníku...i když v Polsku a NDR to fungovalo stále a klíčové podniky byly státní..Co na to Šichtařová,Švihlíková? Copak se děje v současném Madarsku???

296728

24.9.2013 11:09

RE: Dotaz

Mareš 212.?.?.?

Reakce na 296727

Jaké znárodňování, proč mluvíte o znárodňování? Co bylo ukradeno, musí být vráceno. Privatizační zločiny devadesátých let jsou nepromlčitelné a budou napraveny v plném rozsahu. [mrknutí jedním okem]

(Ale na něco takového jsou už i komunisti moc vyměklí.)

296731

24.9.2013 11:19

RE: Dotažte se sebe, máte dáte - nedáte, až naprší a uschne

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 296727

Ale no tak děti, když se věci nespravují ve prospěch celku, ať je to cokoliv, tak vám majetník dá leda tak na kůň. [vyplazený jazyk] Strany mají dvojí agendu, nejprve cukr a potom bič vovčanský. Samotné melouchaří na agendě kmotrů či neoliberálů a jsou jejich trupely za obolusy, zkratkou do holoty nevděčné psepíci a marfuši. [velký smích]

296732

24.9.2013 12:17

RE: Dotaz

Esmate 178.?.?.?

Reakce na 296727

Nase strana pani Blazkova. Uz jen najit nazev [velký smích]
Navrh programu by byl:

- hlasovani o kazdem zakonu a rozhodnuti od urciteho obnosu, od obci vyse
- znarodnit banky a pojistovny, vodarny, produkci elektriny a plynu, jakoz i vsechny nerostne zdroje
- zavest zakon o lichve, max. urok i s poplatky 10%
- zavest zakon o exekuci, za vymahani max. 10% dluhu
- priznani a dukaz o ziskani majetku, nepriznany majetek propada statu
- zprisneni a dodrzovani zakonu pro vsechny, bez vyhod pro skupiny obyvatel
- zmenit vezensky system zavedenim pracovni povinnosti
- za vrazdy a sexualni nasili na detech, trest smrti
- nahrady skod zpusobenych kriminalitou hradi stat a vymaha je od pachatelu
- za obohacovani na verejnych zakazkach (max. 10% zisk) a korupci, min. 12 let nucenych praci
- zrusit sberny surovin a zavest odvoz v ramci obce
- za kazde opakovani kriminality navysit 3x trest

To jen tak na skromno do zacatku. [smích]

296735

24.9.2013 18:50

RE: Dotaz

Moiry 77.?.?.?

Reakce na 296735

Ta Vaše strana určitě nebude mezi sedmi vyvolenými s vyvolenými o kterých mainstream dokola mele jakoby jiné strany ani neexistovaly.

296752

24.9.2013 19:42

RE: Dotaz

Emil Robot 88.?.?.?

Reakce na 296735

...a taky řádný a účinný zákon o státní službě a střetu zájmů
...a o "daňových rájích"v kombinaci se státní zakázkou-"kdo tu neplatí daně a ulejvá je ven mimo EU,nemá právo být zařazen do tendru...
....a naprostá průhlednost vlastnických vztahů všech akciových společností s cílem odhalit vazby na politiky,zrušením anonymních akcií a akcií na držitele.....!!!!!!!!!!!!!!

[naštvaný] [naštvaný] [naštvaný] [naštvaný] [naštvaný] [naštvaný] [naštvaný] [naštvaný]

296755

25.9.2013 8:25

RE: Dotaz

jan vítek vyfukove (tečka) systemy (zavináč) seznam (tečka) cz 84.?.?.?

Reakce na 296735

člověče, jste mimo mísu.
1) jsme v EU a z té se nedá vystoupit....pokud by čez prodával lidem elektřinu za nižší cenu, pak bysme platili pokutu do EU, protože jejich firmy obchodující s energiemi by nebyly konkurenceschopné. Možná si nepamatujete na vynucené skokové zdražení elektřiny před cca 3 lety, kdy němci zavřeli několik jaderných elektráren a cena se tím pádem zvedla v německu a musela být zvednuta i u nás. Takže prvním krokem by muselo být vystoupení z EU, do té doby to jsou jen žvásty.
2) Max 10% zisk? to je populistický nesmysl. Vycházet se musí z ceny v místě a čase obvyklé. je naprosto běžné mít zisk 50 nebo 60 nebo i 90% a není to neobvyklé a nečestné.......
Takovou věc o 10% zisku může říct jen někdo, kdo nikdy nepodnikal. Kde by firmy vzaly z 10% zisku peníze například na vytváření rezervního fondu? Navíc stavební firmy produkují zisk v sezóně max 7-8 měsíců a zbytek roku žijou z tohoto zisku. To byste chtěl, aby každý říjen šlo na pracák cca 1,5 mil lidí pracujících ve stavebnictví a přidružených oborech? ty firmy si je drží, platí jim mzdu, odvádějí za ně daně, nic z toho by nebylo navíc by se jim platila podpora.
položím Vám otázku...jaké procento zisku má například advokát (když si náklady účtuje odděleně od advokátní odměny, z té si pouze hradí kancelář) nebo architekt, který si čmárá doma a jako výrobní nástroj má jen pravítko, tužku a razítko? (samozřejmě, že dnes PC a ne tužku, doufám, že chápete nadsázku)
3) trest smrti je nesmysl, je zneužitelný, vždy může dojít k justičnímu omylu nebo přímo justiční vraždě. Nikdo by neměl mít pravomoc legálně zabíjet lidi jen podle svého uvážení. Správné je doživotní vězení bez možnosti zmírnění trestu.....tam je pořád možnost řízení obnovit pokud se najdou nové důkazy a nespravedlivě odsouzeného propustit....ale zkuste propustit popraveného.

296785

24.9.2013 12:43

RE: Dotaz

zamp1 88.?.?.?

Reakce na 296727

To se jako autor ptá, která strana je ochotná znárodňovat?
Ne, to vám jako autor říká, že sokromý majitel kterému jste vydána napospas, vás vždy vezme na hůl!!! Je to těžké pochopit?! [oči v sloup]

296736

24.9.2013 13:48

RE: Dotaz

pavt 2.?.?.?

Reakce na 296736

No, to je těžké pochopit, protože je to nepravdivé. Někdy vás totiž vezme (a velice rád) na hůl i stát.

Příklad: Mám garáž na obecním pozemku. To bohužel vzniklo za komunismu a existuje to dodnes. Až do letošního roku jsem platil cca 400Kč pronájem. Pohoda. Letošní rok je prvním, kdy prošel zákon, že obce mohou požadovat v takovýchto případech tržní nájemné. Můj nájem - 2400Kč. Bohužel, je to má chyba, že jsem nepožádal o odprodej pozemku dříve, protože reálně hrozí, že obec bude požadovat tržní cenu pozemku o nějakých 10M2. Což v dané lokalitě bohužel znamená třeba i 50 000. A pak že prý vás odírají jen soukromníci...

296737

24.9.2013 14:40

RE: Dotaz

moucha 178.?.?.?

Reakce na 296736

Pochybuju. Jaká strana? Co je to strana, něco jako nějaký ismus? Jen ten člověk, co si udělá pořádek ve vlastním srdci může mluvit o ceně vody a znárodňování. Zatím si na to netroufám, a čas se krátí. Taky bych mohl třeba přestat pít. [smích]

296739

24.9.2013 21:44

RE: Dotaz

baba_Blažková 89.?.?.?

Reakce na 296739

Děkuji všem výše za reakce. Já jen poslední dobou nevěřím svým uším bez ohledu, zda to, co slyším, mému uchu lahodí či nikoli, tak se radši přeptám, když něco nevím.

Ti, kteří mě znají ze zdejších diskusí, znají i mé názory, takže některé reakce byly zbytečné, spokojila bych se s prostou odpovědí ano/ne/jak komu a co etc.

Už mnohokrát jsem zde psala o tom, že jsou oblasti života, ve kterých neviditelná zlodějská pracka nemá trhu co dělat. To jsou ty, které přímo souvisí se životem, tedy ty, kde člověk nemá alternativu kromě smrti. Ať už hladem, chladem nebo nemocemi, můžete mě doplnit. Budu jedině ráda.

Také bych coby stát znárodnila každou banku, která mě bude prosit o finanční injekce. Buďto toto nebo ať si pro mne a za mne zbankrotuje. Sobotkovy vize státní banky v tomto ohledu nepovažuji za špatný nápad, bez ohledu na to, jaký je můj názor na tohoto klotového matadora.

Také ovšem nelze pominout oblast školství, zrovna toto (už zase, chjo) řeším i v rámci osobního života na stupni nejnižším, tedy předškolním. Maminky u nás chtějí lyžák pro sotva se dobatolivší robátka. Že prý by i připlatily. Osobně mi to přišlo jako hodně velká drzost, neboť dámy mají možnost umístit své robátko ve školce soukromé a těmto zařízením bych nikterak nebránila v jejich činnosti. A o umístění poupátka svého ve státním zařízení (kvůli práci, ne proto, abych si doma mohla válet šunky a nikdo mě u toho nerušil) jsem musela hodně bojovat.
Mnohokrát jsem zde psala o otvírání specializovaných ročníků na středních a vysokých školách podle potřeb trhu práce, což by mělo být v přímé kompetenci ministerstva školství, které by mělo úzce spolupracovat s ministerstvem práce a sociálních věcí. Což bohužel tržní komsomolci nechápou, oni mají pocit, že to za ně vyřeší ona dobromyslně nás fackující ruka trhu (díky, Škraloupe).
Tedy mělo by být školství státní, dotované, reagující na potřeby nás všech, plus školství soukromé.

Bydlení je asi jednou z nejbolavějších oblastí. Rozhodně by měl existovat nějaký standard, na který by měli lidé nárok, nemusel by to být standard absolutní, stačil by relativní. Podle velikosti rodiny atp. To, že se stát zbavil většiny bytového fondu byla největší broskvovina, kterou kdy kdo mohl udělat. Dneska, když se soukromé ubytovny zavážejí "přespolními" aby majitelé těchto zařízení dojili stát z dávek, přičemž nikdo kromě nich z toho nijak neprofituje, je toto opět aktuální. Nehledě k tomu, že bych se konečně dozvěděla a měla to úředně na papíře, jak velký a jak zařízený byt musím mít, když v něm chci vychovávat děti bez nebezpečí, že mi je nějaká akční juvenálka bude chtít sebrat pod záminkou nevyhovujících podmínek.

Jídlo, pití, bez toho umřeme, bez toho nelze být. Leccos by se dalo vyřešit minimálními mzdami, ale považuji to za k...Automaticky kráceno

296765

24.9.2013 21:47

RE: Dotaz (pokračování)

baba_Blažková 89.?.?.?

Reakce na 296765

Leccos by se dalo vyřešit minimálními mzdami, ale považuji to za krátkozraké. Protože kolem toho budou při každém zvyšování vzhledem k inflaci a jiným proměnným vždycky boje. Tabulkové mzdy pro státní zaměstnance se mi zatím jeví jako docela průchozí. Co se mezd v soukromém sektoru týče, tam bych spíš vymyslela nějakou korelaci mezi výší zdanění podnikatelského subjektu a mzdami jeho zaměstnanců. Spočítat to tak, aby dotyčný subjekt věděl, že co ušetří na mzdách, to naleje do daní. Určitě by to šlo.

Na vodu jako takovou by se mělo pohlížet jako na nerostné bohatství. A jako s takovou s ní zacházet. Bez ohledu na to, jak se s nerostným bohatstvím obvykle zachází (zatím). Mělo by to být bohatství národní, tedy naše. A stát by je měl spravovat ku prospěchu nás všech, nás občanů, našich dětí a vnuků. S přihlédnutím k tomu, že zde budeme chtít i nadále žít, čímž se dostáváme k otázce ekologické. Tedy žádné předání za babku nějakému vykukovi typu Bakala, který po sobě nechá doslova spálenou zemi, když se rozhodne, že nést podnikatelská rizika jej nebaví.

Sakra, už teď to začíná znít jako volební program a na to zde není dost prostoru. BTW - rady a připomínky vítám. Jo, a nashle příští rok v komunálkách.
[mrknutí jedním okem]
Kateřina

296767

25.9.2013 3:44

RE: Dotaz (pokračování)

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 296767

>Sakra, už teď to začíná znít jako volební program a na to
>zde není dost prostoru. BTW - rady a připomínky vítám.

!!! A politici by nemeli mit dalsi prijem!!!
Zejmena v soukromem byznysu!
Ani jejich primi rodinni prislusnici!

Je totiz zarazejici, ze krome uz tak vynosneho kresla ve statnim aparate (to je prece prace vyzadujici celodenni, popripade i nocni akceschopnost), ma treba pan senator jeste nejakou lekarskou praxi, nebo manzelka hutniho inzenyra, nyni clena parlamentu, "vede" napriklad byznys na provoz a udrzbu mobilnich zachodku, ktery do sveho zvoleni ridil sam.

296776

25.9.2013 1:53

RE: Dotaz

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 296765

Už mnohokrát jsem zde psala o tom, že jsou oblasti života, ve kterých neviditelná zlodějská pracka nemá trhu co dělat. To jsou ty, které přímo souvisí se životem, tedy ty, kde člověk nemá alternativu kromě smrti. Ať už hladem, chladem nebo nemocemi, můžete mě doplnit. Budu jedině ráda.

Takto to take neni vhodne. Stat proste musi zabezbecit jak potravinovou, tak energetickou SOBESTACNOST. A na vystavbu a zajisteni infrastruktury by mozna nebylo spatne mit statni stavebni podnik. V pripadech padajicich mostu, zvlnenych cest by se konecne mohl obcan nekam odvolat, takto tezko.
Nekdo poda stiznost, vlada rekne "to provadela ta a ta firma", ta mezitim zanikne a obcane, trhni si.

Ovsem, pokud by neexistovala nejaka konkurence, jednoduse staci vrtochy stran ve vlade a i ty strany jsou schopne sedrit z toho obcana kuzi i prekrocenim regulacniho zakona. Po 4 roky maji imunitu, pockate 4 roky, nahlasite je policii a st. zastupce rekne, ze rozhodnoti bylo schvaleno na pude parlamentu, takze se na to vztahuje imunita.

296773

25.9.2013 7:58

RE: Dotaz

baba_Blažková 89.?.?.?

Reakce na 296773

Tohle by i přes tento prasečí výrok Nejvyššího soudu mohl řešit mj. i zákon o majetkovém přiznání v té podobě, jak ho předkládali ti, jejichž jméno se nesmí vyslovovat. Nemyslím socany.

296783

24.9.2013 15:13

Občan, nie strana

Viny 77.?.?.?

Ja naopak skromne dúfam, že sa žiadna strana, ktorá zabráni v akomkoľvek odieraní občanov (nielen v prípade vody) NENÁJDE.

Budem súčasne pevne dúfať, že sa občan SÁM zmobilizuje a zabráni tomu SÁM.

Ak by to ZASA urobil za tých ovčanov niekto iný, len by ich to hlbšie zaborilo do kresiel, z ktorých za chrúmania bramborových lupínkú a chlastania piva čumia na futbal alebo Vyvolených. Preto - dobre im tak!

296743

24.9.2013 17:43

Dokonalý monopol

ROMAN1 85.?.?.?

Těm cizáckým predátorským společnostem zajistí zrádní politici a jejich zákony. Tak, aby se běžným občanům možnost VLASTNÍHO zdroje co nejvíce znemožnila, anebo aspoň zřetelně prodražila (zákony o čerpání povrchových a spodních vod, zřizování a registrace domácích studní, všelijaké vodoprávní posudky a povolení, atd.,atd.). To by tak hrálo, kazit biznis našim chlebodárcům! Přesto někteří občané kopou - bohužel ne do výše jmenovaných politiků, ale pokoušejí se zajistit si vlastní vodní zdroje. Někteří dokonce tajně, riskujíce mnohatisicové pokuty. Někteří zvláště rafinovaní to zkouší i ve svých sklepeních - no to už je na zásah maskovaným policejním komandem! Jsou dokonce i takoví, co zachytávají dešťovou vodu přes filtr do nádrže, aby něco ušetřili ---> zdanit jim velikost střechy...! [oči v sloup]
A když už je povinná kontrola soukromých komínů a chystá se rovněž povinná kontrola kotlů - aby třeba někdo nepálil svoje staré fusekle - tak by se měla ještě zavést úředně-preventivní kontrola všech prostor v domě, včetně vyhledání tajných dutin za pomocí nejmodernější techniky.
Vítejte v evropském reálfašismu. [naštvaný]

296748

24.9.2013 21:51

Jak to tak uz vypada

Satanist 75.?.?.?

bez zaplaceni v ceskym krateru snad uz nenaberete vodu ani ze strouhy do kyble aby jste po sobe mohli splachnout hovno a tak vam ve svy vlastni zemi kde vas erar prisernym zpusobem vokrada a necha vas vydirat nezbude nic jinyho nez si na zahrade postavit suchej hajzl jako vasi praprapredci nebo chodit srat do lesa. Dalsi moznosti je pod kazdej vokap postavit sud na destovou vodu ale to bude jen docasny reseni protoze tu vam EU asi taky necha zdanit ...... Jen nevim jak vobcani kteri zijou z ruky do huby a diky eraru uz nemaj ani na vodny vyresej srani v Praglu a v dalsich mestech aby nemuseli platit 100 nasobne predrazeny stocny ? Zbejva doufat ze budou chodit srat jen pred snemovnu a pred radnice a nenechaj hovno po sobe pri zdi na ulici jako cigani.

296768

25.9.2013 3:36

znovuzrození vodníků v Čechách

kulich 172.?.?.?

On pánbu tu stonásobně zvýšenou cenu vody nahrazuje svým českým ovečkám tisícinásobně tím že pořádá krásné velké povodně kde je taková voda zadara. Akorát si musíte koupit kbelík vyrobený nějakou nadnárodní firmou, otevřít okno a začít se zásobováním - pokud ovšem nadnárodní kapitalista nepodplatí veřejného činitele aby postavil protipovodňové hráze, aby mu neutíkal zisk. A proto volme KSČM. Soudruzi se v duchu marxisticko-leninské spravedlnosti jistě postarají o to že se žádné protipovodňové hráze stavět nebudou, čímžto nadnárodní kapitalista zkrachuje, a opuštivše zemi, prodá svůj zkrachovaný podnik českému lidu za 1 symbolickou KČ. A voda je zase doma.

296775

25.9.2013 7:40

no -

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

nebuďte smutný, na Slovensku je to to isté, ale v GB sa to vrátilo do správy štátu, čiže precedens tu je, povedalo sa, že vodo je strtegická surovina a nesmie ju nik vlastniť a a ni s ňou narábať, bolo to myslené tak, že pomocou vody sa dá vydierať skupina obyvateľstva ... tak akosi

296781

25.9.2013 7:46

Jde o víc než o vodné a stočné, jde o cílenou genocidu Českého národa vládním systémem státních zaměstnanců všech oborů

Jiří Pelíšek jpelisek (zavináč) hotmail (tečka) com 195.?.?.?

[url][url]Jde o víc než o vodné a stočné, jde o cílenou genocidu Českého národa vládním systémem státních zaměstnanců všech oborů, jde o zločinné spolčení státní mafie, o výkonnou složku mafiánské státní moci, kde občan je zde uveden do pozice ,,dojné krávy" za účelem vyždímat z občanů nejen do státní pokladny co nejvíc peněz, ale také si na tomto procesu jaksi na ,,vedlejšák-načerno" co nejvíce napakovat do vlastní kapsy, když už jsou u těch koyt a korýtek státních. Občané, České republiky, aby si zachovali své základní právo na život, se musí zadlužovat. Jakmile ale vyčerpají dostupné zdroje možností půjček, jsou státem vysegregováni na ulici. A vláda NEKONÁNÍM povinností, které vůči občanům má dle dokumentu ,,Obecná deklarace lidských práv" tak občany ponechává napospas vlivům přírody, bez příjmů, které by jim zaručily důstojný život, nechává tak na přírodě, aby tak své české občany svým ,,nekonáním" uvrhla do náruče smrti, nebo jej státní mafie uvrhne do kriminálu. Příroda se o člověka, o kterého není postaráno, umí postarat po svém. Vláda počítá totiž i s tím, že člověk na ulici umírá poměrně rychle. Příroda dílo smrti umí dokonat dokonale, pokud se o člověka na ulici nikdo dostatečně nepostará. Najde-li policista zatoulaného psa, odveze jej do útulku, kde tento pejsek dostává najíst, je v teple, jsou na to přísné zákony proti týrání zvířat. Najde-li policistana ulici spícího občana, kopne do něho s tím, že je kriminální potulka, a že má jít jinam.Asi tím myslí, že si má jít umírat jinam... více na http://www.4Life93.webnode.cz, nebotaké na: http://www.jpelisek.estranky.cz

296782

25.9.2013 21:22

RE: Jde o víc než o vodné a stočné, jde o cílenou genocidu Českého národa vládním systémem státních zaměstnanců všech ob

kulich 172.?.?.?

Reakce na 296782

Nemějme obavy, poněvadž ten plán na vyhlazení národa českého za účelem bohatnout na úkor lesních zvířátek určitě zakopne o Spolek pro ochranu lovné zvěře. Z historie také víme že Heydrichův plán vytvořit lepší životní podmínky medvědu brtníkovi ztroskotal v jedné květnové zatáčce v Kobylisich léta páně 1942.

296806

25.9.2013 14:44

strana a stočné ??!!

Rudolf Dvořák 213.?.?.?

Opravdu si myslíte, že nějaká strana bude řešit vodné a stočné? Což jste slepí? Nevidíte, o co jde všem stranám v první řadě? Opět jim uvěříte? Jak dlouho ještě? Stranické uspořádání neumožňuje nic jiného než boj o přístup k penězovodům. To je na prvním místě. Velice často dál není už vůbec nic, to je jediný zájem mnoha politických stran.
NENÍ NA ČASE OPUSTIT TU IMAGINÁRNÍ HRU NA PRAVICI A LEVICI? Vždyť si s námi hrají jako kočka s myší a my jim to stále žereme, zobáme jim z ruky. Vždycky se budou umět domluvit, jak nás občany co nejvíc očesat.
NEVOLTE STRANY, VOLTE LIDI. Starejte se, abyste je znali, nevolte koho neznáte. Poznáte je podle jejich skutků, není to tak těžké [smích].
Rudolf Dvořák, www.vzajemnost.eu

296797

26.9.2013 9:37

RE: strana a stočné ??!!

ROMAN1 85.?.?.?

Reakce na 296797

NEVOLTE STRANY, VOLTE LIDI
Hm, a jak si to jako představujete, když voličům umožňuje volební zákon vybrat (kroužkováním) ze 200 potenciálních zastupitelů pouhé 4 (slovy čtyři!!!), a to ještě jen z jednoho vol. lístku (pol.subjektu).
A vám, jakožto politickému subjektu, systém ani neumožní postavit se na "startovní čáru", pokud nesložíte kauci/startovné/výpalné (nehodící se škrkněte) ve výši 210.000,- Kč. A to ještě nemáte ani 1 Kč na tzv. volební kampaň - čili reklamu, aby se o vás vůbec vědělo, že existujete a o co vlastně usilujete. Když k tomu přičtete fakt, že vašemu hnutí či straně volební zákon nedovoluje (narozdíl od minulosti, ještě před 15ti lety) delegovat své zástupce (kontrolory) na sčítání hlasů jinam než do okrskových VK, kde odvedou pouze základní hrubou práci - takže do vyšších stupňů zpracování vol. výsledků ani nenahlédnete - tak musíte nutně dojít k tomu, že celé volby jsou pouhá FRAŠKA a jedná se o výsměch občanům! Můžete mít jakkoliv bohulibé úmysly - prostě NEMÁTE ŠANCI na výsledek a akorát vyhodíte 210k nenažranému eráru.
Museli byste nejprve změnit celý volební zákon, což jde ovšem pouze z parlamentu a tam jaksi není zájem. Takže se tam musíte nejdříve dostat, což je řešením "KVADRATUTY KRUHU" či otázkou co dříve: "slepici nebo vejce"? [zmaten]
Na vašich stránkách máte mimo čísla účtu jakýsi itinerář, kde mj. uvádíte, že chcete stávající volební zákon změnit do 4.6.2013 - dnes máme konec září a "volby" jsou za dveřmi, takže se vám to evidentně (podle očekávání) nepovedlo.
Pane Dvořáku, nic ve zlém, ale takové skupinky, jakou máte u vás v Plzni, jsou téměř po celé republice. I u nás, v našem krajském městě, jsme si na troskách kdysi parlamentní strany založili (shodou okolností taktéž v roce 2009) jednu takovou. Ta uskupení nemají za stávajících okolností šanci. Ani samostatně, ani když se (obtížně) dají dohromady. Máme to mnohokrát ověřeno.
Takže si raději šetřete síly, budete je v brzké době potřebovat.
Jinak s Vaším příspěvkem souhlasím, mám rovněž více než bohaté zkušenosti s hrou "na demokracii" v ČR (prakticky od prvopočátku), ale tím spíše už nevěřím snům a báchorkám. Ani žádným rychlokvašeným uskupením. Dalo by se pokračovat ještě dlouho, ale jsem už hodně OT, tak raději končím a snad mi to pan editor promine. [smích]

296831

25.9.2013 20:26

Záblesk budoucnosti

Moiry 77.?.?.?

Znám křišťálovou studánku, která odkojila stovky dětí. Vyvěrá u lesní cesty pod obrovským topolem a rozlévá se do mokřiny plné krásných vlhkomilných rostlin, z nichž některé jsou zákonem chráněné. Tvrdá studniční voda se pořád pít nedá, tak čas od času vezmu batoh, nasednu na kolo a jedu pro vodu studánkovou.
Chvilku trvá, než pramínek nádoby naplní. Atmosféra prameniště, šumění vody a vůně pulzující přírody uklidňuje, starosti odplouvají, voda teče, korunu topolu rozehrává mírný větřík. Stavím plnou lahev na okraj studánky, když mě přepadne vize nerozeznatelná od skutečnosti. Přede mnou stojí ozbrojený muž v černé pracovní uniformě a oznamuje mi, že tahle voda je soukromý majetek a že mám urychleně opustit prostor..................

296804

26.9.2013 21:15

dnes tv Barrandov..

fohat 194.?.?.?

Pánové Okamura a Šlouf...a ráčím následně pro SVOJE čisté svědomíčko zvednout RECTUM a pujdu volit HNUTÍ USVIT....a je mi FUK,jak si karmicky ustele DVACET TISÍC fialových,co pochodovali proti rakovině prsu,nebo PADESÁT TISÍC čumilu leteckých hrátek NATO...ale STOVKA demonstrantu proti TŘETÍ světové válce JISTĚ ví,koho volit.... [cool]

296872

29.9.2013 14:10

pane Babáček potřebuji se s vámi prosím nutně sejít

Adam... 79.?.?.?

Mohl bych vás prosím požádat o schůzku.Četl jsem váš starší článek a potřebuji se s vámi nutně spojit a samozřejmě vám vše uhradím jak náklady tak čas nejlépe v Praze.

297029

Příspěvků: 40

24.09. 05:40 Definitíva  Radujte sa.
24.09. 08:37 slak  RE: Radujte sa.
25.09. 01:07  RE: Radujte sa.
25.09. 06:01  RE: Radujte sa.
24.09. 06:09  ta strana
24.09. 09:56 mkadlec  RE: ta strana
24.09. 19:56  RE: ta strana
24.09. 09:38 WAZARI  Ještě dnes
24.09. 11:00 Sirt  RE: Ještě dnes
24.09. 17:40  RE: Ještě dnes
24.09. 15:04 jan vítek  RE: Ještě dnes
25.09. 01:35  RE: Ještě dnes
24.09. 10:18 baba_Blažková  Dotaz
24.09. 10:38 fohat  RE: Dotaz
24.09. 11:09 Mareš  RE: Dotaz
24.09. 11:19  RE: Dotažte se sebe, máte dáte - nedáte, až naprší a uschne
24.09. 12:17 Esmate  RE: Dotaz
24.09. 18:50 Moiry  RE: Dotaz
24.09. 19:42 Emil Robot  RE: Dotaz
25.09. 08:25 jan vítek  RE: Dotaz
24.09. 12:43 zamp1  RE: Dotaz
24.09. 13:48 pavt  RE: Dotaz
24.09. 14:40 moucha  RE: Dotaz
24.09. 21:44 baba_Blažková  RE: Dotaz
24.09. 21:47 baba_Blažková  RE: Dotaz (pokračování)
25.09. 03:44  RE: Dotaz (pokračování)
25.09. 01:53  RE: Dotaz
25.09. 07:58 baba_Blažková  RE: Dotaz
24.09. 15:13 Viny  Občan, nie strana
24.09. 17:43 ROMAN1  Dokonalý monopol
24.09. 21:51 Satanist  Jak to tak uz vypada
25.09. 03:36 kulich  znovuzrození vodníků v Čechách
25.09. 07:40  no -
25.09. 07:46 Jiří Pelíšek  Jde o víc než o vodné a stočné, jde o cílenou genocidu Českého národa vládním systémem státních zaměstnanců všech oborů
25.09. 21:22 kulich  RE: Jde o víc než o vodné a stočné, jde o cílenou genocidu Českého národa vládním systémem státních zaměstnanců všech ob
25.09. 14:44 Rudolf Dvořák  strana a stočné ??!!
26.09. 09:37 ROMAN1  RE: strana a stočné ??!!
25.09. 20:26 Moiry  Záblesk budoucnosti
26.09. 21:15 fohat  dnes tv Barrandov..
29.09. 14:10 Adam...  pane Babáček potřebuji se s vámi prosím nutně sejít

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

80

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 130 čtenářů částkou 28 058 korun, což je 80 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Demonstrace na Letné 28.11. 2021 od 14:0026.11.21 21:38 Česká republika 2

Rakousko-chorvatská diplomatická vojna! Chorvatský prezident nazval rakouský lockdown fašizmem!26.11.21 03:25 Chorvatsko 5

Odborová organizace Pro Libertate - pomoc neočkovaným v zaměstnání26.11.21 03:02 Česká republika 1

Už neexistují oběti Covidu, jen oběti zločinného jednání vlády a Mengele-lékařů26.11.21 02:53 Evropská unie 0

České nemocnice zahlcuje epidemie infarktů a mozkových příhod očkovaných26.11.21 01:33 Česká republika 0

Vědci varují: mRNA vakcíny proti Covidu dramaticky zvyšují riziko cévních příhod25.11.21 23:17 Evropská unie 0

Babiš: Očkování má být v Česku povinné pro lidi nad 50 let!25.11.21 17:38 Česká republika 7

Výpověď dvou lékařů:shedding po vakcínách ohrožuje děti+nebezpečí vakcín,podložené studiemi25.11.21 13:06 Slovensko 2

Zuzana Čaputová si dělá z lidí výsměch25.11.21 01:38 Slovensko 4

Petice proti povinnému očkování24.11.21 22:38 Česká republika 2

Jak manipulatori.cz manipulují24.11.21 17:30 Česká republika 2

Tajemný utrejch23.11.21 22:03 USA 4

Tak na udání. Dorazili. Ve dvou. Ani tak jsem se nezalekl a šel do boje23.11.21 19:12 Česká republika 6

Při povinném očkování by policie mohla přijít o 10 tisíc lidí, píše Švejdar23.11.21 16:23 Česká republika 2

Příběhy lidí z ČR a Slovenska o poškození z covid očkování23.11.21 13:28 Česká republika 0

Během úterý vláda rozhodne o povinném očkování lidí od 60 let a některých profesí23.11.21 11:35 Česká republika 6

Čučkaři z BIS už objevili další nebezpečné vazby v národě23.11.21 10:59 Česká republika 1

Už mají v Rakousku šikanu i očkovaní - lockdown22.11.21 21:27 Rakousko 2

Neočkovaná farmaceutka: U léčiv musíme hodnotit risk / benefit, to se u vakcíny proti covidu neděje22.11.21 16:44 Česká republika 1

Nový řád. Už nevěřím, že covid je náhoda. Zakázaný Hnízdil přitvrdil22.11.21 15:59 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
22,66 Kč
Euro
25,65 Kč
Libra
30,22 Kč
Kanadský dolar
17,72 Kč
Australský dolar
16,14 Kč
Švýcarský frank
24,54 Kč
100 japonských jenů
19,99 Kč
Čínský juan
3,54 Kč
Polský zloty
5,44 Kč
100 maď. forintů
6,94 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
29,99 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 614,50 Kč
1 unce stříbra
524,05 Kč
Bitcoin
1 236 937,03 Kč

Poslední aktualizace: 27.11.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 4 635