Diskuze k článku

Rumunsko: Revoluce začíná v Rosia Montana!

Příspěvků 48

18.9.2013 7:33

No -

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

toto bolo aj pri Košiciach a pri Kremnici - a nič, nedalo sa - lebo tak povedali ľudia a hotovo, lenže dokedy to bude tak?

296304

18.9.2013 8:20

Kolonializmus

Fred Brabenec 46.?.?.?

Toto je nový kolonializmuz anglosaským světe v Evropě, nic víc. Anglosasasové mají v tom zkušenosti už mnoho let.

296310

18.9.2013 9:30

Královna Alžběta si v mládí myslela, že má dítě s králem Davidem...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 296310

Britský Kolonializmus...Je to dnes malý ostrov, o který nemá v podstatě nikdo zájem...

296316

18.9.2013 17:58

RE: Královna Alžběta si v mládí myslela, že má dítě s králem Davidem...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 31.?.?.?

Reakce na 296316

Vis starou Bellu, jen se to furt transformuje, stejně jako zi
d mění jméno a fasadu

296362

18.9.2013 11:24

Stat a kapital se nechova jako radny hosporad!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 37.?.?.?

Uz asi nikde.Musi dojit urychlene k zasadnim zmenam , jinak je kolaps s nasilim nevyhnutelny!!! [velký smích] [velký smích] [velký smích]

296329

18.9.2013 11:41

A co naše sdělovací prostředky?

WAZARI Milan (tečka) Javurek (zavináč) upce (tečka) cz 195.?.?.?

Jako obvykle mlčí, aspoň jsem nikde nic neviděl.

296331

18.9.2013 16:58

Otroctvo.

Definitíva 87.?.?.?

Otroci sa vozili z Afriky do USA, potom tí čo otrokov navozili kričali, že otrokov treba oslobodiť a otroctvo zrušiť.

Slovania sa stali otrokmi EÚ-koloniálnej politiky vo vlastnom štáte. Štát má armádu žoldnierov, ktorá slúži pre NATO a garantuje ochranu súkromia privatizérov. A ešte garantuje občanom demokraciu, keby náhodou poblúdili a rozhodli by sa pre iný, humánnejší spoločenský poriadok bez otroctva namiesto konzumného socialistického kapitalizmu. Politici sprivatizovali, rozkradli hodnoty vytvárané desaťročia.

Krad starý Mates jako straka,
u bohatce, i u žebráka.
Pak, nerozmýšleje se dvakrát,
dal do pokladny vše, co nakrad.
A nápis zhotovil si na to:
Soukromé vlastnictví je svato!

A preto sa milí kresťania pravidelne modlite, aby ste nezabudli, co je svato.

EÚ je spolok nikým nevolených zločincov, ktorí sa samoinštalovali k moci. www.euroseptik.cz

296349

18.9.2013 19:47

RE: Otroctvo.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 296349

Myslim, ze velmi vystizne neoliberalismus i dnesni korporatni fasismus vystihuje tento clanek:

http://blisty.cz/art/70148.html

Obdivuhodny postreh autorky. Dokonale zahrnula vsechny aspeky apolecnosti. Nezamerila se pouze na ekonickou cast, vecna potiz prognostiku, ale take na sociologicke smerovani i zamery " budovatelu" neoliberalismu.

296370

19.9.2013 13:37

RE: Otroctvo.

Viny 77.?.?.?

Reakce na 296370

to dúfam nie.... [velký smích]

Ten článok na blistoch postráda akúkoľvek logiku a zmysel.

296437

21.9.2013 1:06

RE: Otroctvo.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 296437

Jiste, pro nekoho je chapani reality, souvislosti a faktu problem.
V tom pripade by mel cumet na televizi a poslouchat politiky.
Nebo se venovat cinorodejsi cinnosti.

Pro ostatni, kteri chteji byt trochu v obraze, je to primo rozhledna.

Mimochodem, asi bych chtel po Vas prilis, kdybyste napsal, cemu konkretne nerozumite, klidne se pokusim vysvetlit kazdou vetu.

296557

21.9.2013 10:15

RE: Otroctvo.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 296557

Chápanie reality? Zvláštne, že o tom píšete v súvislosti sa článkom, ktorý je od tej reality naprosto odtrhnutý...

Konkrétne? Celému konstruktu, na ktorom je ten článok a filozofia v ňom postavená.

296575

21.9.2013 19:36

RE: Otroctvo.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 296575

Tak nejak jsem predpokladal, ze napisete "vsechno". Nepletl jsem se.

Ovsem to neni filozoficky seminar, neni to ani ideologicky almanach, jsou tam popsany stavy spolecnosti, ktera se oddala volnemu trhu, neoliberalizaci a privatizaci struktur, ktere tvori stat.

Pokud vy nevidite tyto dopady na staty, celky, obri narust chudoby, tak to musite by jina sorta lidi. Ta, ktera pro sebe sama, nevidi jine.

napr. cituji:
Neoliberalismus se poučil z předchozích neúspěchů svého soupeření s levicí a socialismem. V zájmu kapitálu je kontrola společnosti a její dynamiky tak, aby bylo možné pokračovat v maximalizaci zisků kapitálu pomocí akumulace zbavováním majetku. Je to strategie, která stojí na snaze o rozdělování a prevenci kolektivního odporu proti radikálnímu kapitalismu, taktika umrtvení pospolitosti, solidarity a pocitu příslušnosti k celku, nebo sociální skupině či třídě. Homo economicus, který je jeho produktem, je „podnikatel“, ať dělá cokoliv. Výsledkem je sociální izolace a rozptýlení a především oslabení zájmové politiky, které mimo jiné umožňuje sociální prostorové rozšíření výroby (často mimo továrny).

Jste proste vzorovy priklad toho, ze se jim to u urcite skupiny lidi dari. Nebo Vam jednoduse soucasny system vyhovuje a hledate detinske cesty, jak tyto skutecnosti poprit.
Proc ne, pouze priste zkuste napsat nejake argumenty, ktere odpovidaji te "Vasi" realite.

296595

23.9.2013 9:32

RE: Otroctvo.

Viny 77.?.?.?

Reakce na 296595

Zaujímavé, stále viac [mrknutí jedním okem]

Nieje potrebné rozoberať ideologické detaily článku, stačí jediná otázka. Môžete mi prosímpekne uviesť jediný ekosystém na tejto planéte, ktorý je ľavicový?

Ďakujem.

p.s. o ľavici resp pravici som písal tu: http://www.zvedavec.org/nazory-5695.htm

296672

23.9.2013 10:25

RE: Otroctvo.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 296672

Levicová byla nedotčená příroda, která byla zdravá a krásná, která dávala prostor k životu nesčetným druhům flóry i fauny. Rovnováha byla narušena až s příchodem člověka moudrého. Uniká vám fakt, že k harmonii je nutné respektovat řád univerza, který má příroda v genofondu. Na rozdíl od člověka moudrého, který tento řád narušuje a nerespektuje. Srovnávat přírodu s člověkem není možné. Pro člověka platí jiné zákony univerza.

296674

23.9.2013 15:22

RE: Otroctvo.

Viny 77.?.?.?

Reakce na 296674

Ale no tak, skúsme upustiť od ľavicových jehovistických poviedok. Príroda je absolútne pravicová a toto moje tvrdenie si môžte jednoducho overiť. Nechajte sa vysadiť vrtulníkom na Kamčatke s batohom na hrbe, so zásobou jedla na 2 dni a ostaňte tam mesiac-dva, vráťte sa (muhahahaha) a potom sa porozprávame...

Na rozdíl od člověka moudrého, který tento řád narušuje a nerespektuje. Naprostý súhlas - popiera ľavicovými báchorkami prirodzený beh vecí a podľa toho to tak vyzerá.

Srovnávat přírodu s člověkem není možné. Človek je absolútnou súčasťou prírody a ak sa ho niekto z tejto prírody snaží vyčleniť, hovorí sa mu ľavičiak, sluníčkový.

Pro člověka platí jiné zákony univerza. Pre človeka platia absolútne totožné zákony Universa, ako pre ktorúkoľvek bytosť jestvujúcu v tomto Universe. Jestvujú však blázni, ktorí túto očividnú a jednoducho preukázateľnú skutočnosť sú ochotní popierať - viď výlet na Kamčatku. Zabudnite už prosím na to umelé akvárium v ktorom žijete a ktoré je nástrojom nášho zotročenia.

Inak len tak mimochodom, popieranie skutočnosti je rozpoznateľným príznakom ľavičiactva, je na tomto princípe totiž postavené. Táto parazitizmus podporujúca ideológia, má na svedomí deštrukciu civilizácie, ktorej dnes čelíme. Je to však veľmi podobné, ako diskusia o práve nosiť zbraň s odporcom zbraní až do momentu ich zrážky so skutočnosťou, potom sa veci radikálne menia. Náraz hlavou do skutočnosti pre týchto ľudí je veľmi veľmi bolestivý....

296675

23.9.2013 17:15

RE: Otroctvo.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 296675

Při vší úctě k vašemu názoru ho bohužel nemohu přijmout. Rozdíl mezi zvířetem a člověkem, a ještě vice mezi člověkem a přírodou, je nesrovnatelný. Na tom nic nemění ani fakt, že člověk je součástí přírody. Jedině lidské bytosti mají vědomí dobrého a špatného. Mohou vyvinout vědomí Boha, uctívat Ho a sloužit Mu. To zvířata nemohou. Lidská bytost je ve skutečnosti transcendentální hmotné existenci, ale jelikož si myslí, že bude panovat hmotné přírodě,její hmotný život nemá konce a stejně jako ve snu se dostává do různých nepříznivých situací. Neboť smysly vždy přitahuje ASAT, dočasná hmotná existence.

Zákony univerza jsou zákony Boha jehož existenci materialistická věda popírá. Nicměně to nikomu nepomůže. Dokonalá civilizace je civilizací átmy=duše. Civilizovaný člověk holdující smyslovému požitku se nachází na úrovni zvířat, protože zvířata se nemohou pozvednout nad úroveň smyslové činnosti. Nad smysly stojí mysl. Civilizace mentální spekulace také není dokonalým stupněm života, protože nad myslí je inteligence a v Bhagavad-gítě se můžeme dočíst o intelektuální civilizaci. POskytuje různé pokyny pro různé druhy lidské civilizace, a to jak pro civilizaci smyslovou, mentální či intelektuální, tak pro civilizaci samotné duše. Bhagavad-gíta se především obrací k lidské inteligenci a vede člověka na cestu civilizace duše. Materialisté v její existenci nevěří a také neví, že budou za svoje jednání platit, buď v tomto a nebo v dalším životě.

V moderní civilizaci je sex středem všech činností, dominuje všude kam pohlédneme. Jeho zneužívání je organizovaná strategie. A proto taková propagace zvráceností, deviací všeho druhu. To vidíme v současné době: juvenilní justice- odebírání dětí biologickým rodičům, plán norských zákonodáců legalizovat incest, podpora Pussy Riot, propagace porna již od dětských let, podpora deviací všeho druhu. Světová civilizace se připravuje na
válku.

296679

24.9.2013 9:17

RE: Otroctvo.

Viny 77.?.?.?

Reakce na 296679

Ak nechápete, že človek ako jeden z druhov planéty Zem je nedieľnou súčasťou tohto ekosystému a prírody, je akákoľvek ďalšia diskusia zbytočná...

Inak vďaka za náhľad do vášho vnímania sveta, zvláštna prechádzka Daliho obrazmi, kde tu hlava a tu mucha. To či je existencia Boha popieraná či nie, to či je tu civilizácia átmy či nie, nesúvisí s meritom diskusie. Boh i átma tu vždy bolo, je a bude, rovnako ako tu na tejto úrovni vždy boli, sú a budú zákony existencie, ktoré prirodzeným výberom uprednostňujú schopnejších, silnejších a odolnejších pred slabšími, menej odolnými a neschopnými. Prirodzená rovnováha bez umelých regulácií je možná len vtedy, ak je tomuto prirodzenému rádu ponechaný voľný priebeh.

To však nebráni prejavom súcitu, lásky, porozumenia a spolupatričnosti...avšak bez nútenia k nim pod hrozbou trestu.

296720

23.9.2013 17:59

RE: Otroctvo.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 198.?.?.?

Reakce na 296675

To jste tu vytlacil pekne hovno. Jen idiot porovnava prirodu k pravici nebo levici. Ac ziji par desitek let v prirode ,netroufl bych si vypotit nesmysly tohoto druhu.Ale co vim zcela jasne prirodu zabiji nejvic vlady pravicoveho mysleni-sobecbe. Operujete tu Kamcatkou,je videt ze nemate ani nejmensi predstavu o zivote v prirode.. Pokud chcete solidne prezit musite spolupracovat. To ze pravice , nebo levice se chova jako nenazrana zver (i ta vi kdy ma dost)vas neopravnuje placat nesmysly typu Kamcatka.

296681

24.9.2013 9:24

RE: Otroctvo.

Viny 77.?.?.?

Reakce na 296681

Na tomto svete sú len predátori a korisť. Bodka.

Medzi ľuďmi sú tiež len predároti a korisť. Bodka.

Vy plačete, lebo ktosi iný sa chová ako nenažraná zver...ale v skutočnosti plačete nad tým, že sú silnejší než vy, nad vašou vlastnou slabosťou. A je fuk do akého umelého konceptu obalíte dôvody, prečo nechcete napr byť ako oni. Oni takí ale sú, nezávisle od vás - to je reálny svet a o tomto reálnom svete rozprávam. Nie o slniečkových čimáčikoch a ich poviedkach.

Pravica, keď už sme u tejto hantýrky, nevylučuje spoluprácu, naopak. Len ju neprikazuje všetkým paušálne a pod sankciou. Chápete ten rozdiel?

Ako vám teraz chutí vaše vlastné hovno - mlaskáte?

296721

24.9.2013 19:22

RE: Otroctvo.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 198.?.?.?

Reakce na 296721

Primitivni mysleni silence. Ja placu nad necim ? Predatori a korist ? Co jste to za cloveka? Nepouzivejte slovo priroda kdyz nevite o co se jedna. A co se tyce hovna, drotaru nemam vase zvyky a svoje vykaly nekostuji na rozdil od vas.

296753

23.9.2013 19:06

RE: Otroctvo.

Moiry 77.?.?.?

Reakce na 296675

Ve své úvaze pravděpodobně vycházíte z Darwinovy evoluční teorie o vzniku druhů a z vize silného jedince, za kterého se nejspíš sám považujete.
Darwin tuto teorii krátce před smrtí popřel. Školní osnovy jeho počin nezměnil a tak se silní jedinci ztotožňují ve svých snech s pravicí, a to už se Darwin fakt musí obracet v hrobě, ať už svoji teorii vymyslel jakkoliv.
Přirozený vývoj není teorie. Je to nekonečno druhů, které požírají a jsou požírány pouze za účelem zachování životních funkcí požírajícího. (pravice se tak nechová)
Nekonečno rostlinných a živočišných druhů žije ve vzájemné provázanosti až do té míry, že vyhubení jednoho na první pohled bezvýznamného článku dokáže způsobit kolaps celého systému.
(to se levici nestává)
[chechtot]

296686

23.9.2013 20:34

RE: Otroctvo.

Emil Robot 88.?.?.?

Reakce na 296686

Ano,tak nějak...pán je zjevně"sociál fašista/sociální darwinista"a může být rád,že takových jako on zas není mezi lidmi tak moc a že jsou zatím poněkud "přidržování na řetězu",jinak by už dávno na nějakého silnějšího narazil a ten by jej dle Darwinovy teorie přirozeného vývoje pozřel ke svačině.
Poslední dobou se vůbec tento zhovadilý způsob
přístupu k ostatním stává velice oblíbený zvlášť u určité skupiny akademicky vzdělaných mladých lidí,kteří volají dokonce po utrácení důchodců,anebo aspoň po zrušení výplat důchodů...
A teze o "pravicovosti přírody" svědčí jednoznačně o pomatenosti,jenž se nevidí tak často ani v těch nejtužších detenčních ústavech,kde se většina šílenců a ošetřovatelů spokojí
s klasickými deviacemi a obávám se,že tady by byl bezradný i známý a jindy tolik úspěšný Dr.Gruenstein se svým pumpováním žaludku a dvojitým klystýrem....

296694

24.9.2013 10:13

RE: Otroctvo.

Viny 77.?.?.?

Reakce na 296694

Soudruhu, nepatrím ku žiadnej spomínanej skupine ani ideovo, ani inak...ale vy zdá sa áno. Totiž na to, aby som vnímal skutočnosť okolo seba bez ružových okuliarov, nič také nepotrebujem.

Je strašné vidieť, že apriori predpokladáte, že ľudia ak nebudú držaní na uzde reguláciami, súdružským prerozdeľovaním, núteným sponzoringom niektorých(výkonných) niektorým(nevýkonným), tak sa okamžite pozabíjajú. Vaše zmýšľanie by som teda mať nechcel.

Ako som už písal inde pri simplifikácii ľavice/pravice, ľavicový prístup nabáda ľudí k nesamostatnosti a spoľahnutí sa na kohosi iného, kto za neho bude riešiť jeho život a tých, ktorí s týmto prístupom nesúhlasia, bude nútiť násilím aby sa na tom podieľali.

Pravicový prístup vám nezakazuje pomáhať, byť súcitným, spolupatričným, solidárnym, láskyplným a kooperujúcim. AVŠAK VÁM TO ANI NEPRIKAZUJE POD HROZBOU SANKCIÍ. Chápete ten rozdiel?

Čo sa týka dôchodcov, tak v mojom ponímaní má štát v každom prípade dostáť svojim záväzkom u všetkých, ktorým to sľúbil. Problém je, že ten ľavicový štát sľubuje veci, na ktoré v súčte nieje dosť peňazí.......

Ľavica vám sľúbi dôchodky, na ktoré nemá a nebude mať. Krásne.... Pravica vás bude naopak motivovať k tomu, aby ste svoje deti vychoval tak, aby sa o vás postarali. Nevychoval ste ich dobre - VÁŠ PROBLÉM!

Musím sa smiať, keď sa pozerám na vašu kritiku pravice a v súvislosti s tým hovoríte o, citujem: určité skupiny akademicky vzdělaných mladých lidí,kteří volají dokonce po utrácení důchodců. Soundruhu, preberte sa. Po likvidácii dôchodcov volajú naopak mladí v tých (a to sa vám nebude páčiť) najsociálnejších štátoch na svete - v severských. Oni tí mladí majú, v duchu im od malička vtĺkanej doktríny PRÁVO na prácu a tú im zaberajú ti skurvení dôchodci a o tých sa má postarať štát. Krása soudruzi, krása....jen tak dal, zpatky ni krok!

296726

24.9.2013 9:42

RE: Otroctvo.

Viny 77.?.?.?

Reakce na 296686

Je mi zo srdca ľúto ľudí, ktorí aby mali nejaký svetonázor, tak na to potrebujú vodcu, napr Darwina, Marxa, Kellera, alebo nejakého iného exota. Vychádzam len z jednoduchého pozorovania svojho okolia a histórie - to ako vzorka vývoja stačí...ale vám možno nie, chápem. Skúsme preto upustiť od Darwina a sústreďme sa na skutočnosť okolo nás.

Bojíte sa len vnímať skutočnosť takú aká je a namiesto toho sa chlácholíte báchorkami o tom, ako by ste chceli aby to bolo. Ale ono to tak nieje. Pletiete si vašu predstavu a skutočnosť.

Moja simplifikácia pravice/ľavice z diskusie.

- ľavica ako idea nabáda ku preneseniu zodpovednosti za svoj život na niekoho iného a vytvára dojem, že potreby jednotlivca má povinnosť pokrývať akási spoločnosť.
- pravica nabáda ku osobnej zodpovednosti za svoj život a ukazuje, že potreby jednotlivca sú priamo úmerné jeho schopnostiam. (viď ekosystém planéty Zem)

Tvrdíte, že: Přirozený vývoj není teorie. Je to nekonečno druhů, které požírají a jsou požírány pouze za účelem zachování životních funkcí požírajícího. Absolútne NIE! Vlci prádu a roztrhajú stádo oviec, zožerú len dve. Kuna príde do kurníka a roztrhá všetky sliepky, zožerie jednu. Medveď zabije človeka a ide preč, nechá ho tam červom. Mám pokračovať? O akom požieraní "za účelem zachování životních funkcí požírajícího" to tu kecáte?! Preboha......

Chápem - vy proste tú evidentnú zákonitosť nechcete vidieť a chápať, bolí to...a každý druh na tejto planéte sa bolesti snaží inštinktívne vyhnúť. Rozumiem.

To ale na veci nič nemení.

[chechtot] [chechtot] [chechtot] [bliji]

296723

24.9.2013 18:30

RE: Otroctvo.

Moiry 77.?.?.?

Reakce na 296723

Nedivím se, že člověk, který slyšel o bajky o vlku, kuně a medvědovi a v životě je neviděl žije v klamu.
Narušený ekosystém bere za normu a narušenou společnost považuje za vyspělou civilizaci. Je přesvědčen, že má patent na rozum.
Prázdné sudy nejvíc duní.
Zodpovědnost je jen jedna a pravici i s levicí má na háku, protože život je úplně o něčem jiném.

296751

26.9.2013 9:40

RE: Otroctvo.

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 78.?.?.?

Reakce na 296751

Rečnícka otázka: prečo provokujete toho pomätenca? [zmaten]

296833

26.9.2013 12:08

RE: Otroctvo.

Viny 77.?.?.?

Reakce na 296833

Soudruhu, sú ľudia, ktorí sú schopní argumentovať k veci a potom tí druhí. To, že patríte k tej druhej skupine nieje na chválenie sa...ale zdá sa že aj toto je mimo váš horizont chápania. Takže - vzhuru ke světlym zitřkum pod vedenim strany, zpatky ni krok! [velký smích]

296844

26.9.2013 12:46

RE: Otroctvo.

Moiry 77.?.?.?

Reakce na 296833

Se skutečnými pomatenci se nešpiním. Tenhle je na hraně.
Tak "co kdyby?"

296845

26.9.2013 12:06

RE: Otroctvo.

Viny 77.?.?.?

Reakce na 296751

Ja som hovoril o vlkoch a kunách a to bajky niesu. Túto skutočnosť, soudruhu, zažila väčšina chovateľov sliepok a oviec. Ale vy kľudne môžte pokračovať v rozprávkárstve o akýchsi mýtických dravcoch, ktorí zabijú vždy len to, čo im postačí na ukojenie hladu [velký smích]

Vaše vety dunia veľmi intenzívne, soudruhu [mrknutí jedním okem]

296843

26.9.2013 13:04

RE: Otroctvo.

Moiry 77.?.?.?

Reakce na 296843

V žádném případě nezlehčuji Vaše zkušenosti se zakousnutými ovcemi a slepicemi. Nám kuny zmasakrovaly kurník letos na jaře a řádí tady i lišky, dokonce za bílého dne. Jestřábi likvidují holuby a lasičky si počkají, až mláďata kachen povyrostou a pak na ně vyrazí i se svými potomky. Vyhlédnou si statek a učí tam svá mláďata lovit.
Příčinou je narušený ekosystém a ta zvířata následují přírodní zákon. Sukscese s politickými systémy vůbec nesouvisí. Narušování ekosystému ano. V tom si ale pravice s levicí nemají co vyčítat. Jsou to jen dvě strany prokleté mince

296846

26.9.2013 15:11

RE: Otroctvo.

Viny 77.?.?.?

Reakce na 296846

Takže neplatí, že by lovili presne toľko, koľko im stačí na zbavenie sa hladu? [mrknutí jedním okem]

Ak si prečítate moju simplifikáciu pojmu pravica/ľavica tak jednoduchým pohľadom zistíte, že politické systémy tam vôbec spomínané niesu, dokonca tam píšem že to nemá nič spoločné ani so štátmi.

Ja tu celý čas hovorím o spôsobe premýšľania dvoch skupín ľudí, ktorí sa samozrejme NÁSLEDNE vo výsledku začnú objavovať v politike. Tými skupinami sú: predátor a korisť.

To, čo sa snažím vypichnúť je skutočnosť, že či už má predátor červený dres a čerešničku v klope, alebo dres modrý - stále je to predátor a ako predátor sa aj chová. To, čo sa líši je stratégia, podľa ktorej sa potom v politike správajú.

Uprednostňujem predátorov, ktorí otvorene vystupujú ako vlci. Tam je vám totiž jasné s kým máte dočinenia. U tých s čerešničkou v klope s hrôzou zisťujete, že sa prezliekajú za ovce a prostredníctvom klamania koristi im tu zväzujú nohy a tam odrezávajú rohy...aby sa už viac nemohli brániť...

296853

26.9.2013 19:40

RE: Otroctvo.

Moiry 77.?.?.?

Reakce na 296853

Překrucujete. O zbavení se hladu tady z mé strany nepadlo ani slovo. Psala jsem o zachování životních funkcí a na tom trvám.
Narušené ekosystémy jsou příčinou mnohem horších událostí, než že kuna vybílí kurník. Nerozumíte ani přírodě ani politice, jen máte nutkavou potřebu hlásat svoje dogmata. Všechno souvisí se vším a časem se i Vy pochopíte, že nic není černobílé.

296866

27.9.2013 8:10

RE: Otroctvo.

Viny 77.?.?.?

Reakce na 296866

[velký smích]

Ak chápete slovo ekvivalent, tak....ale asi nechápete. Ok, poďme vašim spôsobom. Tvrdíte že, citujem:

Je to nekonečno druhů, které požírají a jsou požírány pouze za účelem zachování životních funkcí požírajícího. (pravice se tak nechová)

Na príklade kuny, vlka a medveďa som vám ukázal, že to neplatí a hlásate nezmysly.

Soudruhu, ak VY SÁM pochopíte že svet nieje čiernobiely tak uvidíte, že sú tu ešte červené, modré a pomarančové dresy, ktoré sú v konečnom dôsledku len vlkmi, kunami a madveďmi. Vy to však možno nepochopíte nikdy.

296888

26.9.2013 13:38

RE: Otroctvo.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 296723

"- ľavica ako idea nabáda ku preneseniu zodpovednosti za svoj život na niekoho iného a vytvára dojem, že potreby jednotlivca má povinnosť pokrývať akási spoločnosť.
- pravica nabáda ku osobnej zodpovednosti za svoj život a ukazuje, že potreby jednotlivca sú priamo úmerné jeho schopnostiam. (viď ekosystém planéty Zem)"

Ta "levice" si průběžně platí - a to dost - tu pozornost společnosti.

Ta "pravice" průběžně akorát krade, a to právě ty průběžné platby levice. To mi vysvětlete, jaké společenské hodnoty ta Vaše "pravice" od vzniku jejího označení vytvořila.

Ekosystém nechte na pokoji - funguje ok, dokud ta Vaše "pravice" do něj nestrká své chamtivé pracky.

Jestli Vy se nebojíte, že si Vás hodí na jídelní lístek kuna lesní [vyplazený jazyk] [chechtot] [chechtot] [chechtot] [smích]

296848

26.9.2013 16:10

RE: Otroctvo.

Viny 77.?.?.?

Reakce na 296848

Stále dokola rovnaká logická chyba - je to presne opačne.

Ak teda hovoríme o politike v štáte, ako to poznáme dnes, tak:

Politická ľavica "si" neplatí. Žiadne "si" nieje. Ľavica núti všetkých, ktorí pracujú mimo štátny sektor, pod hrozbou násilia, aby platili stále väčší podiel svojej práce do spoločného kýblika akémusi prerozdeľovačovi (najväčšiemu odborníkovi úplne na všetko) a jeho miliónovej armáde byrokratov, ktorý sa má postarať o všetkých tzv "rovne", bez ohľadu na ich prínos spoločnosti a t.d. To všetko za použitia násilia voči všetkým, ktorí vidia kam to vedie a ktorí sa na tomto chorom koncepte nechcú podieľať. Z toho kýblika si potom predátori v červených dresoch ukradnú čo sa dá, než ten ich neživotaschopný, umelý systém skolabuje.

Politická pravica, teda predátori v modrých dresoch vám otvorene povie, nech sa staráte sami o seba, nech ste zodpovední sami za seba, nech si vychováte deti tak, aby sa o vás na starobu postarali, nech si SAMI šetríte na dôchodok a t.d......a že vás bez milosti oškube, ak nebudete dostatočne silní a necháte ich. Nenúti vás však násilím platiť do toho spoločného kýblika, nad ktorým absolútne nemáte kontrolu a neujebáva z neho vaše peniaze na kšefty s kamarátmi, neprerozdeľuje ich parazitom, nedáva VAŠE peniaze na stavbu rozhľadní medzi kopcami ako v ČR, alebo na stavbu zjazdovky v Holandsku kde je prevýšenie 2 metre, ani neplatí 10 byrokratov z 10 štátov aby za ťažké peniaze -vaše peniaze, rokovali o používaní názvu "pomazánkové máslo", prostredníctvom 10 prekladateľov do 10 jazykov - lebo žiaden kýblik nemá, alebo je tak malý, že sa žiaden tunel nevyplatí.

Ekosystém fungoval, funguje a fungovať bude stále a keďže funguje len na práve silnejšieho a na ničom inom, bude fungovať kľudne aj bez nás, soudruhu [mrknutí jedním okem]

Kuny sa nebojím, tá by si ma jedálny lístok nehodila, som predsa pre ňu len veľké sústo - tá predsa vždy a zásadne ako sluníčkový predátor zabíja vždy presne toľko, koľko stačí na ukojenie jej hladu a nikdy viac, no nie? [velký smích] [velký smích] [velký smích] [překvapení]

296855

26.9.2013 18:59

RE: Otroctvo.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 296855

Tak teď jsem Vaše veškerá sdělení pochopila. Asi jste tak trochu anarchista - já jsem pro post diktátora nebo pro monarchii.

Ale pozor! Už jste někdy viděl, aby zajíc žral lišku? [smích]

296864

26.9.2013 19:49

RE: Otroctvo.

Moiry 77.?.?.?

Reakce na 296864

Vlk s čerešničkou na klope si Karkulku asi dá [chechtot] a jestli tomu dobře rozumím, vlk s modrým ptákem učiní to stejné [zmaten]

296868

27.9.2013 8:13

RE: Otroctvo.

Viny 77.?.?.?

Reakce na 296868

....mno...predpokladáte, že čerešnička na klope vlka prinúti, aby zožral len obsah košíka a Karkulku len vtedy, keď to súdruh myslivec a strana dovolí a mäso potom potom prerozdelia? [chechtot]

296889

27.9.2013 8:05

RE: Otroctvo.

Viny 77.?.?.?

Reakce na 296864

Neviem čo to je anarchia...skôr vláda zdravého rozumu. Som skôr libertarian.

Aby zajíc žral lišku som nevidel, ale má iné prednosti, ktoré liške bránia ho zožrať (preto nemá liška 100% úspešnosť lovu).

Ale pozor! Vy ste videla niekedy zajacov, ktorí menujú do vedenia zajačieho spoločenstva lišky? [mrknutí jedním okem]

296887

26.9.2013 22:17

RE: Otroctvo.

slak 77.?.?.?

Reakce na 296855

Levicově se k sobě chovají neoliberálové a banksteři. Dalo by se říci že svůj komunismus si převýšili i s privilégii bohú či ďáblů. Když zasuneme do kontextu vývoz v českoň 87% téměř všeho a dovoz podvýživových náhražkových potravin je to slušně nepopsatelné a svědčí to spíše že pravicovým trojkolákům byl osud lidí pod jejich osvíceným vedením putna. Kdyby nežranci pustili 10% z toho co vytvoří mezi lidi tak je společnost blahobytu ale zdejším skvělým hospodařením placených odporníků se dá spíš čekat od zahraničních vlastníků voda nad zlato a vytvořený trh zubožovaných nádeníků za suché z nosu. [bliji] A lidé by se od zvěře měli lišit kulturou a přínosem okolí což tržíček, ten tolik opěvovaný s neviditelnou rukou končí vždy v krizích a loupežných agresích na úkor nejexploatovanějších a je naprostým opakem a vrahem nejenom civilizace ale i všech pozitivních lidských vlastností.

296878

27.9.2013 8:55

RE: Otroctvo.

Viny 77.?.?.?

Reakce na 296878

Soudruhu, banksteri sa k sebe naopak chovajú naprosto pravicovo [velký smích]

Nádeníci za to suché z nosu robia, idioti, pitomci a vohnouti....soudruhu.

Keď VY SÁM pôjdete kupovať chlieb (úplne rovnaký), kde ho kúpite - v tom najdrahšom obchode, alebo v tom najlacnejšom?

Popis civilizácie sedí presne - tak to dopadá pod vládou vymastených ľavicových voličov, ktorí veria v rozprávkové bytosti a v to, že ak má niekto červený dres tak ten z neho-predátora urobí mávnutím čarovného prútika čumáčkového miláčika, ktorý bude úplne čestný, nebude hrabať pre seba a bude (rozumejúc všetkému lepšie než ostatní) prerozdeľovať jedným to, čo druhí vytvorili.

Pletiete si sny s realitou. [bliji]

296896

18.9.2013 22:40

RE: Otroctvo.

Brezo 109.?.?.?

Reakce na 296349

20. storocie je storocie vojny proti Slovanom a 21. je pokracovanie nicenia slovanskych narodov a ich uplne zotrocenie.
Cele to zacalo v 1917 revoluciou v Rusku. Nasledne boly slovanske narody pozliepane do nefunkcnych, umelych statov ktore hned pri vnizku mali v sebe zarodok rozkladu, vid. Juhoslavia a Ceskoslovensko. 2. sv. vojna, socializmus a obcianska vojna v Juhoslavii boly metody ktore nicili Slovanov cele storocie.

296378

18.9.2013 23:04

RE: Otroctvo.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 296378

Proc kazdy hned pise o r. 1917, kdyz to jednoduse neni pravda. Slovane byly niceni od velkomoravske rise.

Vy se pouze snazite prekroutit dejiny a svadite tyto udalosti na socialismus. JEDINE klidne obdobi slovanu.

296381

19.9.2013 7:02

RE: Otroctvo.

Moiry 77.?.?.?

Reakce na 296381

Slované se ničili hlavně sami mezi sebou. Hrdopyši. Než se srovnat s vlastní krví, raději lezli cizákům do řiti a tak je tomu dodnes.

296401

19.9.2013 16:50

RE: Otroctvo.

Erika 52 91.?.?.?

Reakce na 296349

Nepovedala by som to lepšie, Definitíva.
Ceausesca sa vedeli zbaviť, ale na týchto vlastizradcov sú krátki.
Aj EÚ znovu ukázala, čie záujmy chráni a kto jej je ukradnutý.
Zničia krásnu prírodu, zamoria zem a vodu tonami kyanidov a zničia ďalšie more.
Hnusní imperialistickí zmrdi.
Každý bol hlupák, kto im skočil na ten ich globalizačný podvod.
Sami sme si dobrovoľne založili okovy.
Zbaviť sa ich bude ťažké. Zmrdi nepustia, čo raz schmatli do svojej sféry vplyvu.
Možno by naozaj pomohlo kolektívne vystúpiť z tých pochybných a zločineckých paktov. Navyše sú to prachsprostí zlodeji.

296455

20.9.2013 22:47

Rumunsko

Che 78.?.?.?

Rumuni banda zo zásady proti.Korupcia na každom kroku.Zly ľudia.Ziadna dohoda neplatí.

296549

20.9.2013 22:53

Rumuni

Che 78.?.?.?

Poznám ich naturu katastrofa.Naj podvodníci na svete

296551

20.9.2013 23:00

Rumuni

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Investori utekajte Rumuni sú to najhoršie na svete , poznám to vlastná skúsenosť.

296552

Příspěvků: 48

18.09. 07:33  No -
18.09. 08:20 Fred Brabenec  Kolonializmus
18.09. 09:30  Královna Alžběta si v mládí myslela, že má dítě s králem Davidem...
18.09. 17:58  RE: Královna Alžběta si v mládí myslela, že má dítě s králem Davidem...
18.09. 11:24  Stat a kapital se nechova jako radny hosporad!
18.09. 11:41 WAZARI  A co naše sdělovací prostředky?
18.09. 16:58 Definitíva  Otroctvo.
18.09. 19:47  RE: Otroctvo.
19.09. 13:37 Viny  RE: Otroctvo.
21.09. 01:06  RE: Otroctvo.
21.09. 10:15  RE: Otroctvo.
21.09. 19:36  RE: Otroctvo.
23.09. 09:32 Viny  RE: Otroctvo.
23.09. 10:25  RE: Otroctvo.
23.09. 15:22 Viny  RE: Otroctvo.
23.09. 17:15  RE: Otroctvo.
24.09. 09:17 Viny  RE: Otroctvo.
23.09. 17:59  RE: Otroctvo.
24.09. 09:24 Viny  RE: Otroctvo.
24.09. 19:22  RE: Otroctvo.
23.09. 19:06 Moiry  RE: Otroctvo.
23.09. 20:34 Emil Robot  RE: Otroctvo.
24.09. 10:13 Viny  RE: Otroctvo.
24.09. 09:42 Viny  RE: Otroctvo.
24.09. 18:30 Moiry  RE: Otroctvo.
26.09. 09:40 Oracle  RE: Otroctvo.
26.09. 12:08 Viny  RE: Otroctvo.
26.09. 12:46 Moiry  RE: Otroctvo.
26.09. 12:06 Viny  RE: Otroctvo.
26.09. 13:04 Moiry  RE: Otroctvo.
26.09. 15:11 Viny  RE: Otroctvo.
26.09. 19:40 Moiry  RE: Otroctvo.
27.09. 08:10 Viny  RE: Otroctvo.
26.09. 13:38  RE: Otroctvo.
26.09. 16:10 Viny  RE: Otroctvo.
26.09. 18:59  RE: Otroctvo.
26.09. 19:49 Moiry  RE: Otroctvo.
27.09. 08:13 Viny  RE: Otroctvo.
27.09. 08:05 Viny  RE: Otroctvo.
26.09. 22:17 slak  RE: Otroctvo.
27.09. 08:55 Viny  RE: Otroctvo.
18.09. 22:40 Brezo  RE: Otroctvo.
18.09. 23:04  RE: Otroctvo.
19.09. 07:02 Moiry  RE: Otroctvo.
19.09. 16:50 Erika 52  RE: Otroctvo.
20.09. 22:47 Che  Rumunsko
20.09. 22:53 Che  Rumuni
20.09. 23:00  Rumuni

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

36

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc září přispělo 72 čtenářů částkou 12 448 korun, což je 36 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Ópiová akože "epidémia" v USA: Ako vyzerá jedna ulica vo Philadelphii19.09.21 10:43 USA 0

Očkovaná učitelka nakazila 3 očkované učitele a 60 dětí musí do karantény :-)18.09.21 14:24 Česká republika 2

Izraelští vědci hlásí, že třetí dávka vakcíny může ochránit očkované 12 dnů :-)18.09.21 13:56 Izrael 3

Naprosto šílená propaganda - "Očkovaný prý zemřel kvůli neočkovanému"17.09.21 18:59 USA 1

Zprávu o EU: Hrozí pandemie neočkovaných. Nové centrum pro výměnu citlivých informací. Green Deal...17.09.21 18:58 Evropská unie 0

WHO vydáva nové odporúčania týkajúce sa úpravy ľudského genómu17.09.21 18:24 Evropská unie 1

Odvolali Hanu Lipovskou17.09.21 16:11 Česká republika 7

Diskuze lékařů: Máme málo covidových pacientů. Mohli bychom započítat i uzdravené, aby to bylo děsivější17.09.21 11:38 USA 2

Italové budou moct do práce jen s potvrzením o bezinfekčnosti17.09.21 11:31 Itálie 3

Náhubky dětem! Teď!17.09.21 11:27 USA 1

EU Vyšetřování: Miloš Zeman nešířil Putinovy lži, přiznala BBC. Lži šířila pražská kavárna17.09.21 11:23 Británie 1

Další šílený zákon přijat: Metr a půl od cyklisty15.09.21 18:40 Česká republika 10

Německý hlavní patolog bije na poplach: "Vakcína je příčinou úmrtí ve 30-40 % pitvaných, nedávno očkovaných osob."15.09.21 18:00 Německo 0

Transgender vyhrál v ženských smíšených bojových uměních - a užíval si to15.09.21 13:26 USA 2

UK oficiální dokumenty: Na covid nejvíce umírají lidé po druhé dávce vakcíny15.09.21 12:52 Británie 1

Varování: Po vakcinaci těhotné matky se dítě narodilo s nervovou poruchou15.09.21 12:09 USA 0

Předaly české hygienické stanice své kompetence Světové zdravotnické organizaci?15.09.21 11:26 Česká republika 1

My vám dáme ivermektin! Do řady a očkovat, holoto!15.09.21 10:50 Česká republika 4

Naštvaný Babiš - Testovat očkované? „Ne! To nikdy nebude!”15.09.21 10:18 Česká republika 2

USA změnily definici vakcíny a přidaly k ní genetickou složku15.09.21 10:06 USA 0

Měnové kurzy

USD
21,65 Kč
Euro
25,38 Kč
Libra
29,73 Kč
Kanadský dolar
16,96 Kč
Australský dolar
15,73 Kč
Švýcarský frank
23,22 Kč
100 japonských jenů
19,69 Kč
Čínský juan
3,35 Kč
Polský zloty
5,53 Kč
100 maď. forintů
7,19 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
29,70 Kč
1 unce (31,1g) zlata
37 970,31 Kč
1 unce stříbra
484,86 Kč
Bitcoin
1 036 347,14 Kč

Poslední aktualizace: 19.9.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 4 207