Diskuze k článku

Korupce v přímém přenosu

Příspěvků 146

11.7.2013 2:05

Vladimíre, teď jste všechny vyděsil,

Coollomboss 86.?.?.?

že nikdo nechce diskutovat. Lidi, nebojte se, pan Stwora vás ani vaše příspěvky nesmaže [velký smích]

A abych dodal něco k věci. Je to naprosto očividné co se děje, nejen u nás, v podstatě všude ve světě. Kdo je u moci (u ekonomického kohoutku) nebo je potencionálně na vzestupu, jeho podporovatelé, vlezdopr*elkové a sponzoři se mohou přetrhnout. Podívejte se na příklad Karla Schwarzenberga. Po jeho skoro prezidentském debaklu a klesající popularitě TOP09 se nějak česká media přestávajíc zajímat "co na to kníže chrabrý udatný" a za nějakou dobu už ani pes po něm neštěkne ... a na recyklaci zapomeňte - the product is long time after the expiration date.

293054

11.7.2013 2:46

RE: Vladimíre, teď jste všechny vyděsil,

steve 70.?.?.?

Reakce na 293054

.. zajimavy a inspirujici clanek. Ja se radsi sam a hned fcil - vymazu ....
A je to ! [smích]

293055

11.7.2013 15:59

RE: Vladimíre, teď jste všechny vyděsil,

udo1 udo321123 (zavináč) azet (tečka) sk 85.?.?.?

Reakce na 293054

Akurát nechápem, čo primälo autora písať o židoch, ako o národe. Keďže ich paritné zastúpenie v prakticky všetkých úradoch a firmách mnohonásobne prevyšuje všetky ostatné v článku spomenuté národnosti, išlo by podľa zákona o výberové konania na rasových princípoch.

Autor by tak židov nepriamo označoval za rasistov.
Z argumentov typu:
"Oni(židia) sú všade tak úspešní, lebo sú proste len ako rasa, národ inteligentnejší"
sme snáď už vyrástli, či?

Navyše sú židia "európski a americkí", iránski, tureckí, etiópski, čínski a dokonca japonskí, atď.. samozrejme s príslušnými rasovými modifikáciami. Už v starom zákone, v staroveku rôzne kmene, národy "nezištne" konvertovali a neskôr ani nehovoriac..

Ak nejde o národ, ide proste o ideológiu asi najstaršej známej mafie. Nič viac, nič menej. Amorálnu genocídno-otrokársky zameranú úchylku. Absurditu, zločinný extrémizmus v bežnej populácii. Organizovaný zločin na väčšine populácie, stále viac blokujúci normálny vývoj civilizácie, akcelerujúci techné a brzdiaci stresom úroku rozvoj morálky. Tvory formujúce nožnice na nitke našej kultúry, Základ fašizmu " vyvolenej" elity, FASCI.

Človeka nenávidiacu ideológiu, skrývajúcu sa za ich milujúceho a ostatných nenávidiaceho rozmarného "kmeňového" totemného chymérického JHWH žiadajúceho neustále krvavé obety ako v dobe kamennej. WTF??? Alebo sa mýlim, niečo som prehliadol?

Čo to tu vlastne riešime? Keď to je snáď už každej inteligentnejšej(chápavejšej), občiansky aspoň trochu gramotnejšej osobe(Človeku?) dostatočne jesné, poďme sa radšej zaoberať reálnymi probémami-príležitosťami a prípadne pomôcť tým z nich(tzv.židov), ktorí sa samoidentifikujú(rozpoznajú) a rozhodnú vrátiť do ľudskej spolo-Cnosti, ne-bes na zemi.

Spravodliví z bývalého v púšti Sinaju zblúdilého kmeňa vracajúceho sa z otroctva chrámového, do otroctva podvedomého. Zosobňujúcich bandu dozorcov, nájomných finančných vrahov.
Ich skúsenosti môžu rozvoju civilizácie významne pomôcť. Rozhodnutie je na nich..
Stačí prekonať zákaz rozpoznania..hodnotenia..

Prestať sa kultovo báť pozrieť späť v čase na "tabu", do okolností a určenia zrodu svojej kolektívnej osobnosti v šere Egoptských chrámov.
Iné etnosy kňazi miešali.
Prečo týchto kočovníkov doby kameňa nechali spolu a pozorovali?
Aké dva úmysly boli na počiatku Eu-géna a ktorý dočasne vyhral?
Azda ten druhý na to proste len nemal?

TÍ, ktorí svetlo jasné vekom mali dať,
na popud tieňa chrámov ho však zhasli
a krvou "ducha" svojho tmu nám našli,
prestanú sa veru svojich vodcov báť
i začnú tak, ako na počiatku dejín,
kotúč domu živého, Hvie-zde počúvať.

293102

2.8.2013 23:48

RE: Vladimíre, teď jste všechny vyděsil,

Mirek pirek 37.?.?.?

Reakce na 293102

Tak především nechci nikoho velebit ani hanět, není to náboženská agitka a toto by měli číst ti co Bibli neznají vůbec, nebo jsou s ní seznámeni prostřednictvím světového ,,Velkého Babylónu,falešného náboženství - ale pokud se podíváme do historie lidstva, najdeme velkou podporu Židů od samotného Boha (Jahve) česky Jehova.Když si pročítám Bibli tak zjišťuji,že to byli Židé, kdo byli Bohem vyvoleni jako národ pro zvláštní vlastnictví,všechny ty boje co jim Jahve přikázal byly s okolními nevěřícími nebo pohany, nebo těmi co své děti házeli do ohně jiným bohům, prostě byli ve zvláštním vztahu se svým Bohem.Ale mělo to podmínku, že budou poslušní vůči svému Zachránci,neboť Jahve je Bůh milující ale také velmi žárlivý....
A tak když dělali alotria, dostali lidově kartáč,a to hned volali ke svému Bohu o pomoc a Bůh jim poslal zachránce, tu Mojžíše, tam Samsona, prostě ideální běh dějin neposlušných dětiček. Opravdu zde vidíme, že Židé byli od svého zasvěcení Bohu národem, kterému ve velkém požehnal, neboť i Abrahamovi bylo slíbeno, že jeho semeno zdědí zaslíbenou zemi a jeho prostřednictvím si budou žehnat všechny národy. Ale Židé nevyužili svého vztahu k jedinému Bohu nebes a země a svou neposlušností a odporem k Božím zákonům nakonec o výsadu vyvoleného národa přišli.Dokopali to nejhorší zradou když nechali svého Zachránce Ježíše pověsit na kůl, ale Barabáše, vraha si nechali propustit, ačkoli mohli v písmech vysledovat že se Ježíš narodí v Betlémě Efratě, že mu nebude zlomena ani jedna kost v těle atd.at....starozákonní proroci o něm dopředu napsali dost informací, ale ,, On ,, přišel mezi své, ale oni ho nepoznali....
Ale jak víme, náboženští vůdci byli fanatici, kteří sami zákon nedodržovali,na druhé ale těžkosti nakládali, a dnes po jejich vzoru se velké církve chovají stejně, nectí Bibli a proklamují Babylónské nauky o pekle a duši, očistci a katechismu a jiné spiritistické zvyklosti a různé pohanské svátky.A tak je třeba se zamyslet, jestli ti Židé opravdu dostali naloženo na hřbet dostatečně, já myslím že ne, když - přestože byli dle proroctví rozehnáni do celého světa, daří se jim v obchodech, politice, i Amerika jim leze do zadnice a podporuje je válečnými akcemi a nejmodernějšími zbraněmi.....A když se jim daří i v politice, tak to by bylo aby nebylo a nedařilo se i v české politice.....Takže i když Židé dostali od stvořitele na zadek, je v té Bibli napsáno, že si má ,,Gój,,jak nás nazývají-ačkoli třeba evropané prokazatelně vznikli z kmene Jafetovců Semitů a Chamitů, tedy že si má Gój dát pozor před tím aby pohlížel na Žida svrchu, neboť pro Boha není nic jednoduššího, POKRAČOVÁNÍ...

294046

2.8.2013 23:49

RE: Vladimíre, teď jste všechny vyděsil,

Mirek pirek 37.?.?.?

Reakce na 293102

než srazit z kmínku vinné révy očko Góji
(namísto jen Židovské rasy byli povoláni do Boží přízně i okolní národy) a naroubovat ho očkem PŘIROZENÝM, Židem co jím je od narození.
Z toho by se dalo trochu vypozorovat jak na Židy nahlíží Bůh, pro mne ale platí zásada že bejt svině člověk být nemá, naopak má milovat své bližní, což mi jaksi páni vládci nedávají znát a protože vím odkud se berou všechny ty podvody v bankách,tunely,zdražování atd, mohli bychom psát dlouho co se tady děje za prasárny a K D O v tom má pracky, viz určité lóže, Bilderbergergroup, vlastníci bank a největších světových firem-vlastníci automobilek a tak dále, není moc místa....a času,tak vím že i naši politici jsou s.v.i.n.e. a je znát i jejich původ a zájem. Z toho jsem chtěl tedy upozornit že vím odkud vítr věje a vím co můžeme čekat, určitě jste četli o těchto skupinách tajných vlád nebo osob co se spočítají na prstech edné ruky, že nás chtějí vyhladit.
Četl jsem o řádu Jezuitů a co jsou ti lidi zač, studoval jsem historii a to jak světskou tak náboženskou a vše do sebe zapadá. Mým příspěvkem jsem nechtěl říct že to nemá cenu se angažovat a křičet do světa ale spíše osvětlit to, že to nezměníme nikdo, neb jedno z proroctví pro ,,Poslední, dny,, tohoto věku říká, že podvodníci budou posupovat od špatného k horšímu a nakonec to vyůstí do velké války Boha Všemohoucího, bude souzen malý i velký a ti parchanti nebudou prostě v novém společenství spravedlivých lidí existovat, neboť propadnou soudu věčného odříznutí, tedy že se na ně vzkříšení nevztahuje. Podobně jsou na tom lidé ze Sodomy a Gomory a z celosvětové potopy, neboť tyto rozsudky smrti byly přímo od Boha.
Takže alespoň takto chci ostatní povzbudit, i když my nic nedokážeme a jen musíme nadávat, dočkáme se odplaty ničemným v pravý čas, tomu věřím. Oni žijí teď v luxusu a lžích ale zemi zdědí ,,Spravedliví lidé,,. A je jedno jestli nás bije Čech, Američan nebo Žid. Každej prasák bude spařen horkou vodou.

294047

11.7.2013 3:11

Ano, je to stret zajmu

Jiri Radosta 173.?.?.?

Ja tady rozhodne pro Fischera ruku zvedat nebudu. Je to stret zajmu jako prase. Neco jineho je podporovat kandidata pred volbami, neco jineho cpat penize ministrovi financi.
Ovsem puvod Fischerova otce me nevadi, stejne jako me nevadil puvod Okamurova otce. A z tech citatu o zidech se me zveda zaludek. Proc je do clanku davat, kdyz nejsou ani overene ?
Co me ovsem vadi nejvic je vec, o kterou clanek zcela ignoruje. Ze totiz Fischer vstoupil do KSC v dobe normalizace, tedy v dobe sovetske okupace. Takovy clovek nema ve vysoke politice co delat.

293056

11.7.2013 5:02

RE: Ano, je to stret zajmu

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 205.?.?.?

Reakce na 293056

>Co me ovsem vadi nejvic je vec, o kterou clanek zcela ignoruje.
>Ze totiz Fischer vstoupil do KSC v dobe normalizace, tedy v dobe
>sovetske okupace. Takovy clovek nema ve vysoke politice co delat.

Víte, to je podle mě celkem nepodstatné. Členství v KSČ vnímám jako důkaz prospěchářství dané osoby, ale to přeci o všech víme i bez členství. Nebo si snad myslíte, že ostatní dnešní politikové, kteří v KSČ nebyli, dělají politiku, aby posloužili vlasti a národu? Všichni jsou prospěcháři a kariéristé dnes jako tenkrát. Dnes je to o to horší, že do politiky prorostlo podsvětí a mafie v rozsahu, který za bolševika byl nemyslitelný.

293060

11.7.2013 5:34

RE: Ano, je to stret zajmu

Satanist 75.?.?.?

Reakce na 293060

Mate pravdu. Je to boj svini vo koryto! Nic vic a nic min!

293062

11.7.2013 6:26

RE: Ano, je to stret zajmu

Bubin 82.?.?.?

Reakce na 293060

je to velice proste
kdo po roce 68 vstoupil do ksc, musel souhlasit s okupaci vlasti cizimi vojsky.
a ten, kdo souhlasi s okupaci vlasti cizimi vojsky neni nic jineho, nez vlastizradce.
jeste jednou - VLASTIZRADCE! [bliji] .
( coz je uplne jiny level, nez prospechastvi a karierismus)
to, ze soucasny rezim tyto zlociny vlastizrady odmitl stihat je vec jina.

dale.
mate pravdu. do politiky jiste "prorostlo podsvětí a mafie v rozsahu, který za bolševika byl nemyslitelný".
nicmene bolsevicka vladnouci garnitura a bolsevismus vubec jako takovy, nebylo nic jineho - vzpomenme bankovniho a vlakoveho lupice - jozky visarionovitze , nez synonymem onoho. cili bolsevismus, podsveti a mafie - jedno jsou - tudiz do nej nemelo CO prorustat...zano

293064

11.7.2013 10:38

Vlastizrada - karierismus

sirt 15.?.?.?

Reakce na 293064

Dobrý den,
troufnu si s Vámi nesouhlasit. Vlastizrada je ze samé podstaty toho slova činem či jednáním. Schvalování či neschvalování takového jednání je pouze názor. Proto vlastizrádcem by měl být, podle mne, zván ten, kdo se na aktu (či činu) vlastizrady podílí. Nikoliv ten, kdo ho dodatečně, pouze implicitně a hlavně neveřejně schválí.
Vaše tvrzení, že ten kdo po roce 68 vstoupil do Ksč, musel schvalovat pozvání vojsk Varšavské smlouvy, je nepřesná. Ten kdo si chtěl po roce 68 vylepšit své šance dojit systém, měl jako dobrou možnost vstoupit do Ksč. Jakýkoliv vnitřní souhlas nebyl nutný. I když vyloučit se to nedá.
Tím, že se v době normalizace z vedoucích míst odstraňovali idealisti všeho druhu, se pouze otevřel větší prostor pro rychlý postup prospěchářů. A případný vstup do strany byl takovým vstupním testem.

Nehájím Fishera, můj názor na něj není nijak dobrý (což ho rozhodně netrápí [smích] ). Ale nemám rád argumentaci vedenou pouze antikomunistickou nenávistí (nezřídka naučenou) a bez použití elementární logiky.

S pozdravem,
Sirt

293082

12.7.2013 19:33

RE: Vlastizrada - karierismus

Ellis 77.?.?.?

Reakce na 293082

Výborné slovo moudrosti i elementární lidské logiky. Věřím, že jenom malá část české veřejnosti se nechá pojančit a vyděsit primitní stádní mentalitou. I nenávistná politická argumentace vedená proti příslušníkům kteréhokoliv národa se může jednou vymstít nám všem, dějiny mají totiž tu tendenci se stále opakovat.

Děkuji Sirt.

293187

11.7.2013 11:35

Vlastizrádce ...

omega13 217.?.?.?

Reakce na 293064

ono je to dost relativní ... na srpen 68 se dá nahlížet různě ..nikdy jsem si nemyslel, že tohle napíšu, ale nebyl ten srpen (a podobné události u našich sousedů) takovou první spackanou "sametovkou" ?
Ano v ulicích našich měst byl vpád vnímán jako zrada .. ale možná nám Pepíkům a Pištům zachránil spokojený život na 20 let. Jen představa, že by se dnešní mafie dostala ke kormidlu o 20 let dříve, musí každého uvažujícího člověka přimět k zamyšlení, co se tehdy vlastně dělo za oponou...

Kdoví, jak by dopadl svět, kdyby rusáci nezasáhli. podívejte se jen, jak své zájmy prosazuje USA svoloč .. Contras, otevřené války .. bombardování napalmem a Agent Orange ...

Svět holt není jablko, ale cibule, a cibule má své vrstvy .. jsou ve všem.. to co se nám zdá jako dobré, může v hlubších vrstvách reality (a s odstupem času) vypadat úplně jinak. Jiné problémy má dělník u pásu, jiné ředitel (a to i v případě, že je opravdu svědomitý, a pro dělníky a továrnu chce to nejlepší) vyhození pěti lidí z práce je jistě nespravedlnost a křivda, ale 40ti dalším zachrání pracovní místo, třeba.. prostě občas příjde zahradník a a protrhá mrkev, z pohledu mrkve drastické, z pohledu zahradnika .. nutné.

To, o čem věděli politici v '68, jaké analýzy prováděli analytici ohledně dalšího možného vývoje nikdo do novin nenapíše, na plakát nevylepí. A politici se poté - na zálkadě analýz - rozhodli zasáhnout ..
Možná i Dubček, tváří v tvář jasným argumentům pochopil, že jeho snílkovský plán může vést .. snad i ke světové válce... Kdyby se Západ zmocnil náraznikového pásma SSSR, jak by to skončilo ? Dnes se tady ujišťujeme, jak USA obkličují Rusko, proč asi ?

Co je pak vlastně vlastizradou ? Rusáci k nám vpadli, zalezli do kasáren, a prakticky nikdo o nich nevěděl.

To ovšem neznamená, že bych z Fischera dělal moudrou sovu, on je karierista, a jeho vstup do strany byl jen toho projevem.. Kdyby pro lepší plat měl vstoupit do KS Číny, neváhal by ani chvíli..

293085

11.7.2013 12:07

RE: Vlastizrádce ...

IVAn 90.?.?.?

Reakce na 293085

Bylo mi 10 let, když Rusáci přijeli - z hlediska dneška to ovšem vidím stejně jako vy.

293088

11.7.2013 13:30

RE: Vlastizrádce ...

jansmith1984 173.?.?.?

Reakce na 293088

Bacha na zevšeobecňování...nepřijeli Rusáci, ale když tak Sověti, tj. Rusové byli jedním z národů tehdejšího Sov.svazu a jiných, které se na bratr.pomoci účastnily.

Z hlediska dneška to vidím ale stejně jako mí předchůdci.


Peace,

jansmith[smích]

293094

11.7.2013 18:31

RE: Vlastizrádce ...

hc 90.?.?.?

Reakce na 293094

Vůbec první "Rusové", kteří tu tehdy byli v noci vysazeni, byli prý jacísi otrhanci středoasijského vzhledu, kteří ani nechápali kde jsou a co se od nich chce. Byli sem posláni na odstřel, na zkoušku, jestli se střílet bude. Když se ukázalo, že se střílet nebude, přijechali v další vlně gardové jednotky. Vlastně už jen na přehlídku.

293111

13.7.2013 0:01

RE: Vlastizrádce ...

Jolana 195.?.?.?

Reakce na 293088

jsem sice ročník 69, ale dle vyprávění rodinných příslušníků usuzuji, že tehdy nikdo nechtěl zločinnou privatizaci, také na rozdíl od r 89 nikdo nechtěl zbavit KSČ vedoucí úlohy.Zkrátka lidé chtěli zachovat státní zřízení jaké bylo,nikoli zavádět lumpenkapitalismus.Co si však z vyprávění také pamatuji,a co jsem nikde v dokumentech nezaznamenala, že se např. v tv či v rozhlase oběvovaly hlášky, ať lidé zastaví auto s tou a tou SPZ jedoucí tím a tím směrem.... Zkrátka že se objevovaly rysy pronásledování....Teď mě napadá, že právě toto je zachyceno v oné Štvanici.... A co já bych osobně chtěla? No ani by mi nevadilo vystát nějakou tu frontu na banány, za tu cenu, že budu mít stálé zaměstnání a nebudu mít strach, že na stará kolena nebudu mít žádný důchod..... A ještě něco... začala jsem pracovat v r. 1987 a myslím si, že tehdy byla mezi lidmi na pracovištích daleko větší pohoda. Bohužel dnes, ze strachu ze ztráty zaměstnání se mezilidské vztahy na pracovištích rapidně zhoršily. A co se mi zdá také alarmující, je narůstající mezigenerační nenávist. To se netýká mé generace, ale generace těch, kteří by mohli být mými dětmi a mladších. Někdy si říkám, že to vypadá, že časem na to vlády najdou ten lék, že po 50 zavedou eutanazii.Toto si také ze socialistické éry nepamatuji. Jistě, byla hesla mládí vpřed atd, ale neznamenala, že lidi po 50. roce věku odepíšou,naopak oni se od nich učili, protože ti starší předávali své zkušenosti.Zkuěenosti nejsou jen o tom, že člověk umí zacházet s nejmodernější technikou....

293196

13.7.2013 12:22

RE: Vlastizrádce ...

raskolnikov 184.?.?.?

Reakce na 293196

Fronta na banány? [smích] Jediné, na co nebyla fronta, to byly monterky, ty se fasovaly. Nebyla také tam, kde by v ní lidé zahynuli. Tam se dělaly pořadníky, autem počínaje bytem konče. Právě kvůli bytům byla taková krásná zhuštěná rodinná vzájemnost, která se v zoufalství řešila vykopnutím staříků do „domova“ důchodců, či LDN. To bylo zhruba řešení, jak mohlo „mládí vpřed“ a nezbláznilo se při tom. Jo… ještě stačilo se zařadit na čekačku na pozemek, cihly, cement, (atd.) a začít si hnízdo po večerech lepit. Ale to by se jeden načekal, a tak uplácel, uplácel, uplácel a ve finále si to stejně musel nakrást, protože by mohl uhynout ještě ve frontě na futra, umyvadlo, záchod… ostatně kradlo se relativně dobře, protože socialistická republika byla ve věčné výstavbě a vypadala jako obrovská betonárka. A aby bylo aspoň něco do hrnce, dovážel se nejlacinější jedovatej šit vydolovanej z „bratrských zemí“ v Africe, z čehož se vyrábělo „něco“, a to se rvalo do země po vagónech. Ostatně je to v nás všech doteď. Že to nebylo v médiích? Že se nepsalo ani o korupci? Asi nebyla. [chechtot]
Ale to jsou vlastně v podstatě prkotiny, který bych tu ani přes tu záplavu nostalgické demagogie neřešil, kdyby tu nebyla v podtextu jedna zásadní věc, na který to bylo postaveno. Celý to stálo na programovém ponižování člověka tak, aby se cítil jako to poslední hovado, když byl o všechno donucen poníženě prosit v rámci „společenského procesu“ a všechno musel získat jakoby z milosti. Vyjet na výlet? Popros! Studovat něco extra? Popros! Něco založit? Jen s námi! Něco vydat, napsat? Popros, a uvidíme! Nechceš do armády, nebo na někoho namířit zbraň? Nebyls korektní vůči funkcionáři, či úřednímu procesu? Tak to jsi nepřítel lidovědemokratického zřízení a budeš pykat a rodina s tebou a už navždy máš za prdelí přičinlivého špicla a práskače (těch bylo vždycky víc než dost) a v pořadníkách spodní patra. Takto se lámaly charaktery a celé národy se měnily na korektní slouhy čehosi, vždyť se stačí podívat na dobové dokumenty, nikde si nikdo ani neprdnul, všichni stáli jak dřevění a žvatlali do „médií“ dokola totéž jak přes kopírák a vypadali při tom jak duševně choří. Bez výjimky.
A to všechno za tu milost, že mě někdo laskavě postaví k lopatě? Lidi, myslete trochu. Kdo všechno myslíte, že tu chtěl udělat „revoluci“? Že by i ti agenti Andropovem nasazení v „prognostických“ ústavech? No samozřejmě, protože když se vám naše lidovláda nelíbí, tak žerte a „tu máš kapitalistickej guláš, však budete ještě na kolenou prosit, abychom se vrátili a dali vám zase ty montérky a frontu na banán“…
Představa, že komunisti jsou nějaká „politická strana“, není asi úplně přesná. Termín „církev“ by mi přišel asi daleko trefnější.

293215

13.7.2013 17:30

Snad by se tu lépe vyjímaly příspěvky nahnědlé než takto zkreslující....

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 293215

Jde o člověka vyhuleného, indoktrinovaného či ještě ignorantštějšího než režimní novináři ?
Nebo je tu služebně ?

293237

13.7.2013 21:07

RE: Snad by se tu lépe vyjímaly příspěvky nahnědlé než takto zkreslující....

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 293237

vlastně ani nevim, proč na takovej výměšek mám reagovat, ale třeba tě to přinutí myslet (budu projednou optimista)...
zatímco jako "indokrinovaný" tu píšu z vlastní zkušenosti, tak ty tu jako místní "expert odhalovač" vykrmuješ odkazy na traktáty salónních marxistů z BL, rady poradců prognostických prominetů, nebo dokonce ohromující rubriky z idnes (je mi líto, ale nemám ani čas tohle všechno číst, a ještě se k tomu vyjadřovat)...
co takhle něco málo sám vypotit, než dělat hlásnou troubu indoktrinářům, aspoň nějakej pokus... [mrknutí jedním okem]

293257

14.7.2013 19:54

Takže od každého trochu, že...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 293257

Než podobnou vlastní tvorbu, to raději budu nadále odkazovat - odhalovat nikoli, to bych se tu něco nadřel...
Na vlastní zkušenost to nevypadá (spíš na plísňáckou příručku z odkazu č.2), tehdy nám podvratné vysílačky hlavně vyčítaly, že nás stát "vodí za ručičku" a o vše se nám stará. No a dnes si snad připadáte jako první hovado, levných bytů je hromada a nikdo o nic neškemrá. Ani o tu lopatu ?

293315

14.7.2013 0:46

RE: Vlastizrádce ...

Na tom nezáleží 24.?.?.?

Reakce na 293215

No jo, máte sice v mnohém pravdu, ale ten pohled je natolik neobjektivní, že bije do očí. Po slavné "Velvet Revolution" jste to tam dotáhli tak daleko, že jste předčili v tom špatném komouše na celé čáře - třiceti tisíc bezdomovců, statisíce zkrachovalých drobných živnostníků a dva a půl milionu důchodců, z nichž většina je po celoživotní práci nucena žít pod hranicí bídy. Dosáhli jste postupující devastace státní i veřejné správy, rozvratu a rozkradení veřejných financí, úpadku práva a prohlubující se občanské nerovnosti. Udělali jste tam hrůzovládu pro velkou část národa - zemi politických kartelů a mafiánských sítí bujících na korupci a klientelismu, zemi, kde už prakticky jediným prosperujícím průmyslem je sprostý byznys založený na lichvě a exekucích. Jestlipak jste se taky objektivně pozastavil nad tím, kolik sebevražd už způsobila tato vámi obdivovaná a tzv. demokracie, když lidi připravila o střechu nad hlavou a veškeré iluze. Nad vaší ne objektivitou by člověk [bliji]

293264

14.7.2013 2:13

RE: Vlastizrádce ...

raskolnikov 85.?.?.?

Reakce na 293264

další tragikomik...
ve všem, co jsem napsal, mám pravdu, neboť je to zkušenost, a tu nebudu lakovat nějakou "objektivitou", a taky na co? protože se mi to teď nelíbí, ty "objektivito"? naopak, na blití jsou ti obdivovatelé komunistickýho lágru, kteří se nikdy z ničeho nepoučí, pouze klušou cestou nejmenšího odporu zpátky do ohrady...
když už jsme u tý lichvy a exekucí, kdo myslíš, že tvoří ty gangy jištěný justicí a šmírovacim aparátem, to myslíš, že to diriguje havlovo zombie, nebo co? vždyť je to plný těch komoušskejch "dobrodinců", co si akorát strčili legitky pod polštář, podivej se, kdo tady špicluje čachruje a kupčí, kdo od začátku dřepí v "orgánech", já tam (kromě obskurních katolickejch reinkarnátů) vidim už jen rudý zadky, co nám tu jako předváděj ten kapitalismus a tak, nalezli do EU, odkud "demokraticky" řečněj, zatímco z ní vyráběj novej sojuz, no tak co nařikáš, šlape to přesně tam, kam chtěj a konec konců nejspíš s nima i ty...
to si tu snad někdo myslí, že komouši milujou živnostníky a přejou jim veselej důchod? já naopak od počátku vidim, že tzv. levice (plná komárů) sem tahá korporace, aby jim nadělala z lidí "proletáře - voliče" v montovnách a tzv. pravice (plná komárů) pracuje vytrvale na rozkladu všeho, co směřuje k soběstačné existenci, aby to tý "internacionální levici", co nejvíc usnadnila... tady nikdy nikdo nic směrem pryč od toho zkrachovalýho "socialismu" neudělal (kromě pachtících se samoživitelských bláznů zotročujících svoje rodiny), jen kecy a zase planý kecy, všechno vždy směřovalo nazpět k dirigismu, akorát si tu lezou do zelí poskoci černých a rudých prdelí a mezi tim se akorát kde kdo snaží něco nakrást, páč každej správnej trouba si umanul bejt "rentiér"...
mě z tohodle procesu laskavě vynech, u voleb jsem byl za tu dobu jen jednou a chyby se už snažim neopakovat ... mimochodem, stav je tak daleko, že soukromě ani pořádně nikoho zaměstnat nejde, a to i v případě, kdyby náhodou dotyčnej dokonce něco užitečnýho uměl, je to totiž likvidační, tak to tady ta údajná "pravice" dotáhla daleko... [mrknutí jedním okem]
ty věci s korupcí jsou ostatně kraviny, divadlo pro plebs, aby si myslel, jako že tu jde o spravedlnost, "boj proti korupcí" je stejnej podvod, jako "boj proti teroru", každej krok v tomto ohledu bude směřovat jen k posilování policajtskýho a justičního aparátu - tedy k utažení šroubů opět směrem kde už to bylo, ovšem za nového posilujícího jásotu rychle zapomínajících bláznů...

293269

14.7.2013 10:35

RE: Vlastizrádce ...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 293269

Pane! Nereagoval bych zde, kdyby mi nepadla do oci dve cisla, pod nimiz v teto diskuzi vystupujete - 184 a 85. (Tech cisel jinde muze byt dokonce vic, nevim a ani se po nich nepidim, protoze ta dve zminovana jsou pro tuto moji reakci dostacujici.) Nejdrive me, samozrejme, zaujala ta vase stanoviska a potom, kdyz mi padly oci na ta "identifikacni" cisla, tak ta me privedla na vase veskera stanoviska. Je jich v teto chvili 9+23. Obycejne takovy celkovy nahled nabidne rysy toho cloveka - inteligenci, orientaci, jakoz i povahu, zajmy, svedomi atd. Proste vytvori urcity model toho cloveka, mozno az charakterizujici. Nehodlam delat podrobny rozbor vsech tech 32 prispevku, jen zhruba uvedu, ze jsou orientacne a i co se tyka svedomi ruznorode (protoze pod jednim cislem vystupujete pod ctyrmi jmeny a pod druhym dokonce pod peti, cili se rysuje snaha o klam, uskok atd.), takze jako predloha pro urcite zpochybneni vasich nazoru to snad staci.
Zamerim se na "ruskolnikovy", prispevky 293215 a 293269: Prozrazuji nespornou uroven slohovou a co se tyka obsahu nazoru, jsou do znacne miry inteligentni. Do znacne miry proto, ze se da s nimi souhlasit, ale forma sdeleni je na urovni predvolebnich frazi politika.
Mam nekolik otazek: Jaky dluh melo CSSR v roce 1989 a jaky ma dnes CR? Nepromenili vladci po roce 1989 nazgrblene ceske (socialisticke) zlato proto, aby v ocich verejnosti udrzeli jakousi vyssi zivotni uroven? Neprevedli z tehoz duvodu titiz vladci duchodovy fond kamsi jinam? A co statni vydaje na clenstvi v NATO a EU? A co statni vydaje na chod statu? Nemely by treba platy clenu parlamentu nejak procentualne vychazet z minimalni mzdy obyvatel a ne z prumerne, tedy i treba vcetne z preplacenych manazeru a ruznych namestku? (Pokud vim, mnozi clenove parlamentu CSSR meli sva zamestnani; pokud nebyli profesni politici; a ucast v parlamentu jim byla refundovana.) Neni statni aparat zbytecne prebujely? Prosim o fakta a cisla. (Zamerne ponechavam bokem v posledni dobe vyverajici smeliny kolem statnich zakazek. To je uz jina zalezitost.)

293295

14.7.2013 10:54

RE: Vlastizrádce ...

Emil Robot 88.?.?.?

Reakce na 293269

Raskolnikove,mám z toho všeho zde podobné pocity jako Vy,ale potřeboval bych vysvětlit,když tvrdíte a to dost rozhořčeně,že dnešní politici a partaje ODS,TOP atd.,kteří tu třímají korouhev pravice a halasně to proklamují a poléta vládnou s výsledky,které máme denně na očích,nejsou "pravicové"a mají "rudé zadky",jaká by tedy měla být ta "autentická pravice",kdo by ji měl tvořit a jaký program by měla nabídnout,aby jsme se přestali propadat do bažiny,v níž jsme už tak hluboko a nejen my,ale i blízké i vzdálené okolí,že se obávám jakéhosi "samovznícení"....?
Socialistické"kasárenské štěstíčko" odmítáte,tenhle postkom.švindlkapitálismus,tvořený a provozovaný residui kom.nomenklatury,agenty cizích mocnotí minulosti i dneška,vyčpělými disidenty a jupies všeho druhu taky,tak co navrhujete?? [zmaten]

293296

14.7.2013 12:42

RE: Vlastizrádce ...

Na tom nezáleží 24.?.?.?

Reakce na 293269

Člověče, tak proč jste tam ty komouše nechali a tolik let necháváte ve všem tak škodit??? Proč jste je ihned po "Sametu" nevypráskali jednou pro vždy pryč!!!??? Jestli ono je to vůbec tak, jak se to tady snažíš urputně uřvat. Já jsem přesvědčenej, že vůbec nezáleží na tom, jestli byl, nebo nebyl kdokoliv z těch co zodpovídají za současný stav, v KSČ. Je to v lidech, jejich důslednosti, schopnostech, mravních zásadách, hrabivosti, cítění ap. A ne o tom, jestli měl kdysi rudou knížku.... Já s tebou v ledasčem souhlasím, ale takhle jednoduše se ten shit co tam nastal po listopadu a přetvává do naprostý obludnosti, ospravedlnit(za vším vidět komouše) nedá. To je celková neschopnost polistopadového systému. Ano, lidé srovnávají a když vidí, že ten minulej režim nebyl až tak děsivej, tak se nediv, že tento shit, kterej v ledasčem je ještě horší a drze sám sebe nazývá demokracií, odmítají.

293303

14.7.2013 17:19

RE: Vlastizrádce ...

raskolnikov 188.?.?.?

Reakce na 293303

S dovolením sem shrnu reakci na více příspěvků
„sdeleni je na urovni predvolebnich frazi“ Jo? … a co je propána ta „úroveň předvolební fráze“? „A co statni vydaje?“ A proč mám dokola řešit tuhle vnucenou starost, a vůbec z jaký pozice? Tady na mě někdo uvalil výpalný, to prošustroval, a ještě z toho dělá můj problém. Jediný smysluplný řešení je, už mu nic nedat. A je tu funkční definice státu „na co vůbec by to mělo být dobré“? „Prosim o fakta a cisla.“ Mám k dispozici jen to, co každý, a dávno v tom nehledám smysl – snaha „ekonomizovat“ lidské chování a pomocí čísel ho vysvětlovat tu už hraničí s blbostí…
(na tyhle stránky jsem narazil už před dvanácti lety, občas se sem vracím, identitu jsem si tu změnil nesčíslněkrát, protože jsem poťouchlý iluminátský agent [mrknutí jedním okem])

„jaká by tedy měla být ta "autentická pravice"“ tohle dělení už dávno ztratilo svůj smysl, (pochybuju, že by se mi tohle tady vůbec podařilo vysvětlit), můj zájem je společný všem - chránit jednotlivce před nátlakem jakýchkoliv gangů (mocenských skupin) - to by ovšem vyžadovalo vysokou politickou kulturu s osobní odpovědností - tedy každý duchařský subjekt zvaný „právní osoba“ by pozbyl zákonné ochrany. Od korporací až po politické strany, církve a čerta ďábla, by to vše bylo vráceno na úroveň zájmových debatních kroužků a nazdar. Bez tohodle kroku nemá cenu dál cokoliv řešit, neboť nikdo nebude zase za nic zodpovědný a bude si ze mě, jako za sebe zodpovídajícího se člověka, dělat jen dobrej den.

„Jestli ono je to vůbec tak, jak se to tady snažíš urputně uřvat.“ Jen tiše ťukám do klávesnice a ani řvát nikde nehodlám. Totiž funkční krok je bez řvaní začít odstřihávat sosáky. To je ovšem činnost, která klade poměrně vysoký nároky na sebe sama, ale čím více lidí na ní vědomě a cíleně přistoupí, tím dřív budeme pozorovat spontánní úmrtí parazita. Pokud ovšem naše životní funkce nejsou spojeny i s parazitem, a to se obávám, že ve velké většině ano, proto jsme stále fascinováni děním na „vyšší úrovni“. „za vším vidět komouše“ no souhlas, je to víceméně diskuzí vynucená zkratka, ale do značné míry platí, ze je to „komoušské“ myšlení, které je na pořadu dne nejen u nás, ale už v globální měřítku! Tady se už vede jen mocenskej boj o místa v hierarchii jakési (víceméně hypotetické) vůdčí sekty. To je vývoj dobrý jen z pozice příslušníka stáda - kusu, který chce být lajnován a zaopatřován. Proto jsem tu záměrně ocejchoval tu nostalgii. Ono „dobré“, nemusí být vždy to lepší.
Tohle řvaním na ulici s vytřeštěným zrakem nikdo nevyřeší. Už jen proto, že komouši jsou historicky logickým produktem římský církve (čímž Bubina moc nepotěším, sorry), a tedy je to už hluboko zakopáno do mentality lidí.

293308

14.7.2013 18:50

RE: Vlastizrádce ...

Bubin 82.?.?.?

Reakce na 293308

...Už jen proto, že komouši jsou historicky logickým produktem římský církve (čímž Bubina moc nepotěším, sorry)...

heh,proc?
pan Bubin se jiste zadnym panem tesit nechce.
ani panem Roskolnikovem ne.zano
nicmene s rozumnym clovekem i rad splkne o cemkoliv. pripadne zajde na pivo . [smích]
s osliku ale, si rad udela srandu.
mno a nad nekterymi jen tak odplivne.

takze klidne si pane neteste pana Bubina nadale [smích]

293311

17.7.2013 20:55

RE: Vlastizrádce ...

moucha 178.?.?.?

Reakce na 293311

Já kupříkladu vůbec nevím, co je pan Bubin zač, ale mám ho tak nějak od přirození rád. [smích]

293447

17.7.2013 8:40

RE: Vlastizrádce ...

Fred Brabenec 46.?.?.?

Reakce na 293269

Masaryk slíbil, udělat z Československa něco pdobného Švýcarsku. Humanitní Bombardeur Havel dostal šanci, aby se o totéž snažil. Ale raději utekl k novým bratrům, nyní Americkým, kteří v případě nouze příjdou humanitnímu bombarďakovi Havlovi též humanitní vojenskou pomocí. Takže by se on jako prezident u moci vojenskou silou amrických bratrů demokraticky udržel. Takže svoboda z bratry z Ameriky zase na většné časy jako to bylo z bratry ze Sovětského Svazu. Vždy musíme mít nějaké bratry. Možná, že by bylo bývalo lépší, zůstat spolu v Rakousko-Uherské monarchii a nehladat pomoc u jiných bratrů.

293414

14.7.2013 10:05

RE: Vlastizrádce ...

slak 77.?.?.?

Reakce na 293264

Za to si komuna trojkoláků zaslouží nezřízený skandovaný potlesk třeba i přes tváře a Němcoká pořád vyšiluje že mají v parlamentní demogratotůře stojedničku a tito stateční specifičtí komunisté pro sebe by nás chtěli oblažovat vládou Nečase bez něj či v pozadí do řádných voblbeb. [cool] [chechtot] [překvapení]

293291

14.7.2013 1:51

RE: Vlastizrádce ...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 293215

No jo, takže von je ten kapitalizmus vlastně fajn... No jak pro koho... Pro těch cca 10% bezohlednejch sobců, kterejm se stalo uctívání zlatýho telete životním krédem, tak pro ty jistě. Ten zbytek, těch cca 90%, z nichž místo ve frontě na banány stojí mnozí ve frontě na pracáku, tak ten má na to dost odlišný mínění. A sem tam ho dá těm, co jich je jen těch cca 10%, taky patřičně najevo. To aby si nemysleli, že oni jsou tady pro ně, ale že je to právě naopak a oni jsou tady pro ně [vyplazený jazyk] ... tedy když je nechají aby měli čím myslet. A na to by ti co jich je jen těch cca 10%, na to by měli myslet co nejčastěji, protože jak se říká, "kdo je připraven, není překvapen"...

293267

11.7.2013 13:18

RE: Vlastizrádce ...

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 293085

..konečně je tu názor rozumného člověka, díky. Vidět skutečnost ve vrstvách různě informovaných skupinách lidí - to je klíčem k pochopení situace. Většina lidí se stará taky jen o sebe, jako ti, co jim nadávají. Zeman udělal řez do hejna "žab na prameni", to je dobře. A vybral lidi s relativně čistou historií.
Ten pokus má nárok na kyslík. Ta vláda by měla důvěru dostat. Pokud "žáby" ještě nezapomněly myslet.

293092

11.7.2013 13:43

RE: Vlastizrádce ...

jansmith1984 199.?.?.?

Reakce na 293092

Průměrná žába z lidu (narozdíl od těch napapaných žab na prameni) je v prd-li, janko, kamaráde...[smích] Klidně se ve své zblblosti, za současných pouček siopravicových pokrytců, nechá uvařit... Klidně tím, že např. nepůjde hrdě k volbám a nechá ještě blbější žáby z lidu než je sama, aby na rozhodující posty dosadily prospěcháře a lokaje Systému, jací byli např. v nedávno sesazené kraďouskovo-svazácko-píkovské vládě rozpočtového rozkrádání....


A Peace se všemi,

jansmith[smích]

293097

11.7.2013 15:26

RE: Vlastizrádce ...

Mareš 217.?.?.?

Reakce na 293085

A víte, že na tomhle názoru opravdu něco bude?

Já jsem si onehdy pro osvěžení paměti pouštěl všech třicet případů majora Zemana, a díl Štvanice mě vyloženě praštil pěstí mezi oči. Vždyť padouši téhle epizody jsou pravdoláskaři a havlisti jak vyšití; taková ta lehce oslizlá kulturně-mediální fronta, co se vyžívá v postmoderních kecech a ve jménu korýtek současných i budoucích nám vnucuje své pseudohumanistní postoje. Předstíraně "vnitřně rozervaní" básníci a jiní takyumělci, kteří by si v normálně fungující společnosti nevydělali ani na slanou vodu. Zastánci státních dotací pro své známé - a volné ruky trhu pro všechny ostatní. Voliči dálkově ovládaných knížat; zastánci církevních restitucí; milovníci kosmopolitanismu a multikultury, kterým je lidské jenom to cizí. Podivná skupina navzájem profesně i příbuzensky provázaných humanitních takyvzdělanců, v níž ruka ruku myje, aby všechno navenek působilo hezky čistě.

Bez keců jeden z klíčových okamžiků mého života: zjištění, že stojím na stejné straně s majorem Zemanem. No to mi stará podrž kšandy! [chechtot] Kdyby mi tohle někdo řekl před pětadvaceti lety, tak bych se mu prošel po úsměvu.

293101

13.7.2013 7:22

RE: Vlastizrádce ...

bigi25 78.?.?.?

Reakce na 293101

Mluvíte mi z duše! A je paradoxní, že před těmi 25 lety jsem pravdoláskařům držel palce a komančům nevěřil ani slovo. Teprve dnes vidím, v kolika věcech měli vlastně pravdu. Myslím, že je to způsobené nedostatečně zmáknutou (resp. moc prvoplánovou) propagandou. To samé se však dá říct o pravdoláskařích o 10-15 let později - z OF se vyloupla ODS, zatímco OH (kdo si je dneska pamatuje) a všechny další pokusy "havlistů" ztroskotali. Lidi jsou prostě přirozeně sebestřední, sobečtí a xenofobní, takže nějaký idealismus, nebo solidaritu nebaští dlouho - proto nejlépe zabírá tvrdě pravicová propaganda (xenofobní - Goebbels, nebo sobecká - např. Kissinger), a proto všichni pragmatičtí, bezcharakterní, kariérističtí technologové moci nakonec skončí napravo. Dokonce i v KSČ bylo před r.1989 pravé křídlo, které velmi podporovalo "revoluci". A jelikož nikdo nemá tak ostré lokty jako tito technologové moci, je pravicová politika, bohužel, "odsouzena" k úspěchu, protože levičáci jsou vesměs idealističtí diletanti [pláč]

293202

16.7.2013 23:49

RE: Vlastizrádce ...

Helena Sasová 82.?.?.?

Reakce na 293202

No, to je zajímavé. Něco na tom je.

293406

12.7.2013 8:04

RE: Vlastizrádce ...

Bubin 82.?.?.?

Reakce na 293085

zdravim pana,nebo pani Omegu
jsem rad za velice slusnou formu polemizujiciho nazoru , coz , jak stale casteji poznavame ,neni az zase tak obvykla vec.
z Vasi odpovedi bych vypichl zamysleni ,co by se stalo,kdyby se soucasna mafie dostala k moci o 20 let drive ,tedy v roce 68.
domnivam se, ze by se k moci vubec nedostala. berte prosim nasledujici radky pouze jako hypoteticke, jako navrh k zamysleni. jednak,by zcela urcite moralni devastace naseho naroda nebyla na takovem levelu, jako po 89. a druha , nemene zasadni vec, ze zapad uz k vuli svym sobeckym zajmum zcela urcite ,by se k nam nechoval,tak jako po 89.- tedy k porazenym ve (studene) valce, ale mel by eminentni zajem z ceskoslovenska udelat jakousi vykladni skrin kapitalizmu - jak se dari zemi a jejim lidem, ktery odhodil komunizmus. neco na zpusob dotace byvale ndr vsemi ostatnimi komunistickymi staty.(samozrejme ze projekt "sociku s lidskou tvari" by zkrachoval)
tedy se domnivam, ze nebyt zasahu vojsk vs, nase soucasna zivotni uroven, by byla jednou z nejvyssich v evrope a diky ne tolik dnes pokrocile moralni devastaci ,by i prorustle mafiopoliticke prostredi nebylo v takove mire
mno, mozna, ze se mylim, ale tento scenar vyvoje se mi zda nejpravdepodobnejsi
toz mejte hezky den.

[smích]

293144

12.7.2013 9:55

RE: Vlastizrádce ...

treerat 194.?.?.?

Reakce na 293085

Ano, souhlasím. Možná nás Sověti před něčím zachránili. Vnímáno dnešníma očima, mě ale přijde, že se chovali vlastně velice slušně. Podle Wiki bylo do konce roku 108 mrtvých Čechů a Slováků a 96 Sovětů. Umím si představit, jakou reakci by asi vyvolaly takové ztráty u Američanů. Ti se taky řídí heslem: Za jednoho našeho aspoň deset vašich." Spíše však sto či tisíc. Jak vypadá osvobozování v jejich režii jsme mohli vidět už v Jugoslávii, potom v Iráku, Afganistánu, Libyi. Nejdřív bombardování zničí veškerou infrastrukturu, pak se podpoří ta největší verbež a nastoupí teror, který nemizí dlouhá léta. Proti tomu byla sovětská okupace čajový dýchánek. Tehdy bych je asi nenáviděl. Dnes říkám: "Zaplať pánbůh za "Rusáky", hlavně že se sem tehdy nedostali "Amíci".

P.S. V rámci tohoto pohledu mi také připadá docela důvěryhodný tento článek: O čem se v Plzni nehovořilo .

293155

12.7.2013 16:13

RE: Vlastizrádce ...

raskolnikov 46.?.?.?

Reakce na 293155

sovětská okupační armáda (či bratrská pomoc) čítala oficálně někde kolem 0,5mil vojáků (nejspíš podhodnocené numero)...
při povolání bojeschopných záloh (tehdy probíhal i pravidelný výcvik záložníků) by čssr postavila cca 600tis armádu při tehdy relativně slušnym vyzbrojení, proto předpokládám, že se sovětské politbyro sychrovalo a poslalo nám na pomoc pro boj s živly tak 0,75mil bratrů...
pro srovnání uvedu, že po mnichově nám na pomoc proti živlům poslali němečtí socialisté tak možná 0,4 mil mil soudruhů ve zbrani, a např. us army čítá dohromady asi tak 0,6mil good boys, což je také zhruba číslo, které se podílelo na vietnamském debaklu z americké strany...
z toho plyne, že někdy je lépe se na sousedy dívat jako na bratry pomocníky a myslet si co chceme, než se nechat postřílet, spálit, otrávit a bez vyhlídky na vítězství se na závěr nechat ještě počůrat... vyhlídka na vítězství je tehdy, když máš spojence na své straně, pokud jsou všichni spojenci na straně protivníka, je lépe se na takovou věc dívat jako na akt bratrství a sám být pomáhání nápomocen, a pak si mohu pochvalovat i nízkou mortalitu... mimochodem, analogická pomoc v případě us by byla, kdyby přes noc vysadili celou svou armádu třeba v kanadě proti živlům v quebecu...
že to s náma od počátku mysleli sovětští pomocníci dobře je jasné, proto k nám vyslali do prvních linií tatarské, mongolské či jiné altajstánské soudruhy slovany, kterýžto signál generál svoboda patrně vyhodnotil správně a udělal všechno proto, aby se bratrům u nás na návštěvě líbilo, a nikoho už nenapadlo zahrávat si s živly a došlo urychleně k vyřešení tý lapálie s jarem... totiž divize rozmístěné v terénu se brzy začnou nudit a podléhat nervozitě, kdyby tenkrát nechal jakékoliv řešení na súdružkách a súdruhoviach, tak si tu patrně ani nedopisujeme... [mrknutí jedním okem]

293177

22.9.2013 8:16

RE: Vlastizrádce ...

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 37.?.?.?

Reakce na 293085

..konečně je tu názor rozumného člověka, díky. Vidět skutečnost ve vrstvách různě informovaných skupinách lidí - to je klíčem k pochopení situace. Většina lidí se stará taky jen o sebe, jako ti, co jim nadávají. Zeman udělal řez do hejna "žab na prameni", to je dobře. A vybral lidi s relativně čistou historií.
Ten pokus má nárok na kyslík. Ta vláda by měla důvěru dostat. Pokud "žáby" ještě nezapomněly myslet.

296610

26.9.2013 21:19

RE: Vlastizrádce ...

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 37.?.?.?

Reakce na 293085

..konečně je tu názor rozumného člověka, díky. Vidět skutečnost ve vrstvách různě informovaných skupinách lidí - to je klíčem k pochopení situace. Většina lidí se stará taky jen o sebe, jako ti, co jim nadávají. Zeman udělal řez do hejna "žab na prameni", to je dobře. A vybral lidi s relativně čistou historií.
Ten pokus má nárok na kyslík. Ta vláda by měla důvěru dostat. Pokud "žáby" ještě nezapomněly myslet.

296873

3.10.2013 14:16

RE: Vlastizrádce ...

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 37.?.?.?

Reakce na 293085

..konečně je tu názor rozumného člověka, díky. Vidět skutečnost ve vrstvách různě informovaných skupinách lidí - to je klíčem k pochopení situace. Většina lidí se stará taky jen o sebe, jako ti, co jim nadávají. Zeman udělal řez do hejna "žab na prameni", to je dobře. A vybral lidi s relativně čistou historií.
Ten pokus má nárok na kyslík. Ta vláda by měla důvěru dostat. Pokud "žáby" ještě nezapomněly myslet.

297282

14.7.2013 1:28

RE: Ano, je to stret zajmu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 293064

Do KSČ jsem po roce 1968 vstoupit odmítl, a za invazi jsem Rusy poměrně dlouho neměl rád a nemohl jsem si pomoct, ačkoli jsem samozřejmě věděl, že obyčejní Rusové za události z roku 1968 nemohou. To bylo na základě informací, které jsem měl do roku 1989.


Jak je to paradoxní! Na základě informací dnešních, na základě zkušeností s "demokracií" a tím, co našemu národu přinesli tzv. disidenti v čele s Havlem a podnikatelsko-zlodějská lobby v čele s Klausem, jsem vděčný Brežněvovi za těch 20 let odkladu kapitalizmu a demokracie, za možnost vystudovat vysokou školu pro sebe a další lidi, kteří by si to za dnešních sociálních poměrů nemohli dovolit, za možnost bydlet ve vlastním domě bez hypotéky, kterou bych dneska, jako VŠ učitel nemohl splácet, i za možnost nabídnuté členství v KSČ odmítnout, aniž by se mi cokoliv stalo.

Nebýt ruské "okupace", dnešní svinstvo by přišlo o 20 let dřív, takže, představte si, že dneska tu ruskou "okupaci" schvaluju. Ve skutečnosti byla v zájmu většiny lidí této země, a to způsobem, který si v oné době nikdo nedokázal ani představit.

293265

14.7.2013 2:32

RE: Ano, je to stret zajmu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 293265

"... který si v oné době nikdo nedokázal ani představit."

Ale dokázal. Sice jsem z toho žádnou velkou radost neměl, spíš smutek z toho, že k tomu dojít muselo, aby se zabránilo daleko horšímu scénáři a že to bylo vinou našich vlastních, kteří místo snahy o trpělivou nápravu nedostatků, se zhlédli v lákadlech společnosti spotřeby a mamonu. Přitom však to, že ta společnost spotřeby a mamonu má také problémy a to ještě citelnější než ta zdejší, to jako by pro ně neexistovalo... No a tak si to o tu generaci později vymohli i ti zdejší plyšákem k prožitku na vlastní kůži, aby o další generaci později zjistili, že šanci danou jim tenkrát jejich předky a jíž si nevážili, již sotva kdy dostanou znovu. Taková se totiž rodí jen v konfliktech tak rozsáhlých, kdy se začne vtírat hamletovská otázka - "být, či nebýt bit?"... Ten další takový by ale nebyl s otázkou, ale přímo s odpovědí - "nebude otázka".

293271

14.7.2013 7:59

RE: Ano, je to stret zajmu

Bubin 82.?.?.?

Reakce na 293265

samozrejme,ze obycejni rusove za invazi mohli,ci nemohli zrovna tak ,jako 30let pred nimi za obdobne obycejni nemci.
a predstavte si,co nam tehdy ti nemci svoji invazi prinesli:pro delniky 8 hodinovou pracovni dobu,zdravotnicky system do te doby obycejnemu cloveku nepristupny,mimo jine delnikum lazne, zbavili slusne obcany kriminalnich zivlu, zavedli moderni system dopravy ....
(mimochodem,vite kolik tehdy delniku se dobrovolne hlasilo k pracovnimu nasazeni v risi? tedy samozrejme do te doby ,nez spojenci zacali tamni fabriky zahrnovat tunami oceli - pote uz byli nasazovani pouze nucene...heh a po valce nucene nasazeni byli uz vsichni.zano)
tedy logicky by ste mohli chvalit nejen socik sovetskeho typu,ale i socik typu nemeckeho.none? [zmaten]
(tak, ted by sem pasoval hystericky vyron soudruha tajemnika hystroje. prijde,neprijde?)
pan Bubin nezna nikoho,kdo o to vzdelani opravdu stoji ,aby dnes musel ze socialnich duvodu na nej rezignovat .
konkretni pripad,ktery pan Bubin velice dobre zna : rozvedena matka tri deti bez prijmu od jejich otce s platem delnice pasove vyroby. VSECHNY TRI DETI STUDOVALI(uspesne) , NEBO STUDUJI(uspesne) VS!!!!!!!!!!!!!!
pravda obdobi maji nelehke, deti musi drtit celorocni brigady apod. obdobny pripad z dob komunizmu o kterem pan Bubin tez vi skoncil ze socialnich duvodu fiaskem. nahoda,ze.
celkove by se dalo rict,ze zivotni uroven dnesni je podstatne ve vyssim levelu , nez pred nejakymi triceti roky. to same i zdravotni pece ,moznosti vzdelani , prumerna delka zivota, etc.
samozrejme , ze i soucasny system trpi spoustou negativ, nicmene resit tato navratem k rezimu minulemu ,ktery se nikde na svete neosvedcil a vsude v konecnem dusledku prinesl pouze bidu a nestesti: http://www.youtube.com/watch?v=643Z1BVW06A
je jako lecit nemoc pacienta tim ,ze jej zabiji.
pravda i takovy doktor se obcas najde.
zano

293278

11.7.2013 6:48

RE: Ano, je to stret zajmu

Jiri Radosta 173.?.?.?

Reakce na 293060

Pro me to podstatne naopak je. Protoze vstup do KSC za normalizace je neco, co je cerne na bilem a co se neda okecat. No bullshit.
A ja neverim tomu, ze by naprosto vsichni politici byli lumpove. Hlavne ti na nizsich postech, kde prorostlost z podsvetim neni tak velka.
A kdyz uz mluvime o politice a podsveti - za bolsevika byla politika a podsveti to same. Vysoci komunisticti funkcionari byli nedotknutelni a psat se o tom nesmelo. Nesmelo se ani vysetrovat a policajti s kuklami se ve vladnich uradech neobjevovali. A pritom kradli vsichni. Od reditele kombinatu, pres inzenyra v kanclu, mistra v dilne, remeslnika, ridice az po babu na vratnici.
Proc si myslite, ze ta mira zlodejen, tunelovani a uplatku je dnes horsi u nas, nez treba v Belgii? Tedy v zemi, ktera vladu komunistu nikdy nepoznala ?

293065

11.7.2013 14:14

RE: Ano, je to stret zajmu

baba_Blažková 89.?.?.?

Reakce na 293065

Protože je nemůžou strašit komunistama. Protože na ně mééédia nechrlí denodenně, že pravice je cool i když krade, že pravici volí vysokoškoláci a vůbec "lepší lidi" a "levičák" tam není nadávka. Tak proto se tam nekrade tolik jako u nás.

293099

11.7.2013 14:34

RE: Ano, je to stret zajmu

Andrew Siddur 77.?.?.?

Reakce na 293099

Já jsem jenom žasl, jak se česká média ovívala nad kritikou "západních hodnot" od režiséra Olivera Stonea, účastníka války ve Vietnamu, a neštítila se ho nazvat levičákem, jako by to snad mělo něco znamenat.

Napřed Spáčilová se spáčilová ve svém monologu jako z Rudého Práva vyznala, že samou trapností nevěděla, zda při Stoneově proslovu na MFF KV odejít, nebo ne, a záviděla soudružkám z ODS a TOP09 jejich uvědomění a názorovou pevnost, když pravidelně odcházejí při projevech opozice ve sněmovně.

V dnešním magazínu MFD, kde jsme se mimojiné dočetli, že syn Vladimíra Mišíka natáčel v sedmi letech dokument v Izraeli, a naše oko mohlo spočinout i na rozhovoru s jakousi celebritou jménem Jordan Haj (*1988) česko-izraelského původu, Stoneovská antipropaganda pokračovala. Jakýsi reportér, který se rovněž účastnil karlovarského festivalu, se ve svém článku až homosexuálně rozplýval nad Johnem Travoltou, aby v závěru zlámal hůl nad Oliverem Stonem a svoji konfesi završil dychtivým: "Více Travoltů, méně Stonů!"

Více Brežněvů, méně Nixonů.

293100

11.7.2013 18:26

RE: Ano, je to stret zajmu

Bubin 82.?.?.?

Reakce na 293099

toz, protoze na nas media chrli denne, ze pravice je cool a ze ji voli lepsi lidi,toz proto se u nas vice krade, je podstatne vice korupce i zlodejin.
toz takove vysvetleni totalni moralni devastace naseho naroda, by pana Bubina ani ve snu nenapadlo [smích]
mno, treba uz patri do staryho zeleza. zano

293109

11.7.2013 20:26

RE: Ano, je to stret zajmu

baba_Blažková 89.?.?.?

Reakce na 293109

Ah, tady má někdo vedení kolem chmelnice. Tak dobrá. Speciálně pro pana Bubina a jiné s rozhledem améby, tedy ostatní sektářsky modrofialové volyče.

Jsem plnoletý ovčan s volebním právem. Pravicuju jak vzteklý. Poctivě sleduji televizní sračkomety, čtu Lidovky a Mladou Frontu, věřím psanému a spolu s redaktory se moc bojím bojím, že se vrátí ten zlý komunismus. Páni redaktoři jsou vzdělaní lidé, oni vědí vše, lépe než já, veďte mne, páni redaktoři, bez vás bych byl slepý.

Koukám, jak se tunelují podniky (např. Poldi) a řeknu si, to nic, hlavně, že tu nemáme ten henten komunismus, to se máme.

Z kupónovky se vyvine taky tunel, Kožený na Bahamách, Kocáb údajně finančně v pr... a já říkám, to nic, jen více takových Kožených, hlavně že tu nemáme ten komunismus.

Začíná nezaměstnanost, objevují se bezdomovci, sem tam nějaký umrzne a já říkám zase, to nic, hlavně že už tu nemáme ten komunismus.

Zjistí se, že modří mají nějaký problém, že prý tajná konta, podezřelí sponzoři. Ale já jdu na náměstí spolu s Bílou Luckou a křičím, Vašku, to nic, jsem s tebou, jen díky tobě tady nemáme ten komunismus!

Je čím dál těžší platit byt, inkaso, žrádlo je třikrát dražší a já pořád, to nic, hlavně že tu není ten zasraný komunismus.

Kauzy LTO, sudy v Orlíku, neva, důležité je, že tu nemáme komunismus.

Objeví se křišťálový Standa, a já, no jo, vždyť to pořád říkám, levicová pakáž, no ještěže tu nemáme ten komunismus.

Drobil, Promopro, Casa, Kalouskovy vražedně kvalitní padáky, Železný, Lauder, podplácení poslanců, Kubice a jeho krabice, církevní prostituce, S-karty, selhávající systémy centrální evidence, platby u doktorů, platby v nemocnicích, školné, rodiny s dětmi melou z posledního a já zase, neva, to neva, hlavně že tu není komunismus!

293119

12.7.2013 7:32

RE: Ano, je to stret zajmu

Bubin 82.?.?.?

Reakce na 293119

mno,proc takto?
urazi snad pan Bubin vas?
pan Bubin neni zadny modry , ci jaky volic. pan Bubin pouze disponuje zivotnimi zkusenostmi, kdy cast dospeleho zivota prozil v komunizmu, cast ve zdejsim - komunistickem kapitalizmu a cast v sousednim, rakouskobavorskem kapitalizmu. a na rozdil od vas,co nemaji vedeni kolem chmelnice a rozhled ameby ma co porovnavat. a porovnavat z pozice ne nejakeho papalase, zbohatlika, ale pouze a jen cloveka vlastnima rukama se ziviciho, prace se nestiticiho. zano
a proto muze vam a vam podobnym,vsem tem, co nemaji vedeni kolem chmelnice a rozhled ameby sdelit jednu vec: nic a nikde na svete neni idealni. ani lide , ani systemy a ani sam zivot,jako takovy.
presto by se pan Bubin bavil.vite kdy? mit od princezny arabely kouzelny prsten a takove,jako vy, co nemaji vedeni kolem chmelnice a prehled ameby prenest zpatky do "zlateho" veku komunizmu let sedmdesatych a osmdesatych,nejlepe nekam na vesnici [velký smích]
heh , dal by vam , co nemaji vedeni kolem chmelnice a rozhled ameby na vystrizliveni mesic, maximalne dva! a pak ...no to by bylo zase kriku!!!! ale tentokrate uz jen a pouze doma a pod polstarem.
jinak dal psat je celkem zbytecne mrhani casem. pan Bubin,na rozdil od vas a jinych co nemaji rozhled ameby a vedeni kolem chmelnice i diky jeho zkusenosti zivota vi, KDO a PROC a proto zadny, byt sebehlasitejsi krikloun jej svym vztekem,nenavisti, urazkami i krikem nepresvedci o tom co v zivote videl,prozil a poznal...zano
poznamka na konec: aby bylo jasne, pan Bubin neni jiste volicem zadne z parlamentnich stran

293141

12.7.2013 8:56

RE: Ano, je to stret zajmu

baba_Blažková 89.?.?.?

Reakce na 293141

Je hezké, že pan Bubin není voličem žádné z parlamentních stran, přesto je rozhled pana Bubina více než evidentně ovlivněn méééédii. Protože se stejnou logikou by se dalo tvrdit, že za to, že tady byl před '89 režim takový, jaký byl, může bezochyby fašismus a Protektorát Böhmen und Mähren. Nikoli komunisté. [mrknutí jedním okem]

293149

12.7.2013 12:57

RE: Ano, je to stret zajmu

Bubin 82.?.?.?

Reakce na 293149

samozrejme, i kdyz ste zamecela dlouze, zamecela ste falesne.
pan Bubin az zase tolik meeeedia nesleduje, aby jej v cem koliv mohla ovlivnit [velký smích]
napriklad noviny naposledy cetl , kdyz p.Kudlacek zavrel kram se svym Ceskym dennikem a tv bedynku vubec nevlastni.
nicmene srovnavat sest let trvajici protektorat se CTYRICETI LETY ,tedy dvema generacemi to chce skutecne hodne odvahy.nebo rozumu s vedenim,jak jinak,nez kolem chmelnice.zano.. [překvapení]

293164

13.7.2013 18:05

RE: Ano, je to stret zajmu

baba_Blažková 89.?.?.?

Reakce na 293164

Dobrá, tak prvorepublikový kapík s jeho hladovými demonstracemi, vysokou dětskou mortalitou, finišovaný protektorátem? Tak je to lepší, pančelko? [mrknutí jedním okem]

293241

13.7.2013 20:26

RE: Ano, je to stret zajmu

Bubin 82.?.?.?

Reakce na 293241

je videt,ze souska neni zadne orezavatko s vedenim kolem chmelnice a rozhledem ameby ,nybrz jako spravna kovana domovni duvernice pamatuje prvni republiku a vi,jak to tehda chodilo. skoda jen,kdyz chce srovnavat, ze nesrovnava tehdejsi cr s tehdejsi zemi ,kde zitra znamena vcera(nebo opacne,cert, aby se v tech jejich souzich vyznal.zano) [velký smích]
apropo, a kdyz chce srovnavat, zdalipak souska zna statistiku jakeho se lide u nas dozivali prumerneho veku za komunizmu a jakeho se dozivaji dnes?

293255

14.7.2013 12:13

RE: Ano, je to stret zajmu

hc 90.?.?.?

Reakce na 293255

Současná průměrná délka života není odrazem současné situace ani situace posledních deseti let. Spíš let osmdesátých nanejvýš devadesátých.

293301

14.7.2013 16:12

RE: Ano, je to stret zajmu

Bubin 82.?.?.?

Reakce na 293301

no,osmdesatych ,(kdy chybelo stovky druhu zakladnich leku a pacientum ,obycejnym pacientum,ne tech ze sanopsu,zano, se od urciteho veku z uspornych duvodu nepodavaly ),tezko.
nicmene ,co tak si najit pro srovnani cisla tedy z tech let osmdesatych? srovnavajici tehdejsi prumernou delku zivota napr. v Bavorech,ci Rakousich a v cssr?
to by slo,ne?

293304

14.7.2013 16:27

RE: Ano, je to stret zajmu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 293304

"no,osmdesatych ,(kdy chybelo stovky druhu zakladnich leku a pacientum ,obycejnym pacientum,ne tech ze sanopsu,zano, se od urciteho veku z uspornych duvodu nepodavaly ),tezko."

No a proto se ti lidé dnes dožívají 80ti, 90ti let, zatímco ti "ošetření" dnes umírají v 60ti, a to určitě nikoli na stařeckou sešlost.

293305

14.7.2013 16:48

RE: Ano, je to stret zajmu

hc 90.?.?.?

Reakce na 293304

Tak si ta čísla najděte, mně to nezajímá. Na to člověk nemusí být znalec téhle oblasti aby mu došlo, že na průměrnou délku života má vliv spousta faktorů. Některé s politikou souvisejí, některé ne. Některé se projevují okamžitě, některé s odstupem času. Když už vám to myslí tak vyhraněně politicky, tak jednoduchá otázka: byla průměrná délka života větší v komunistickém Československu nebo v kapitalistickém předválečném?

293306

14.7.2013 18:26

RE: Ano, je to stret zajmu

Bubin 82.?.?.?

Reakce na 293306

vidite, a pan Bubin si myslel ze vyhranene politicky to mate vy [velký smích] , i ostatni souzi
co nemaji vedeni kolem chmelnice a rozhled ameby.
heh,na druhou stranu,na rozdil od vas ,kteri nejste vyhraneni politicky, ma dobrou pamet . a taktez si dokaze vyhledat statistiky "padni komu padni".
ty vsak pro nas nejsou relevantni.zano
takze,aby jste si tu vasi RUDOU PRAVDU shrnuli.
nejdele se lide prumerne dozivali ve tricatych letech v sssr. tam,budemeli srovnavat, tehdy zili podstatne dele ,nez lide za 1. republiky u nas.
posleze v letech osmdesatych,kdy bylo bezne v zssr potkat stodvacetileteho sovetskeho komunistu(vystrizky z prava rudeho pan Bubin dodnes ma schovane) a hnedle u nas .
jo,jo,tehdy nam sousedni Bavori , Rakusane etc mohli jen zavidet.
mno,nicmene , ale jestlize se proflakne,ze se presto vsecko dnes u nas lide dozivaji asi tak o 10!!!!!let prumerne vice (pro vaseho soudruha nad vami ,ktery nevi ,co je to prumer,at to ani necte,zano) ,nez v onech letech osmdesatych,tak je to dane mnoha faktory, hlavne tehdejsi komunistickou lekarskou peci,v zadnem pripade vsak soucasnym rezimem.. [velký smích] .
a prej,ze pan Bubin mysli vyhranene politicky. [velký smích]
(presto ale porad nevi,jak to carske zdravotnictvi s temi stodvacetiletymi zijicimi koncem dvacateho stoleti dokazalo????? [zmaten] [velký smích] [velký smích] [velký smích] ) [chechtot]

293310

14.7.2013 21:49

RE: Ano, je to stret zajmu

hc 90.?.?.?

Reakce na 293310

Já si troufám předpokládat, že okamžitý vliv na průměrnou délku života mají jen faktory se znaménkem minus: války, epidemie apd. Faktory se znaménkem plus budou fungovat spíš se zpožděním. Zkuste se zeptat pana Bubina, pane tajemníku pana Bubina, který den nastal ten skok, kdy se naši kryplovití budovatelé socialismu změnili ve zdravím kypící budovatele kapitalismu. A přestaňte plácat páté přes deváté.

293316

15.7.2013 8:04

RE: Ano, je to stret zajmu

Bubin 82.?.?.?

Reakce na 293316

takze to, ze se bezny clovek u nas dozival prumerne(vas soudruh ,at opet radeji necte) o zhruba 10 let kratsiho veku, nez jeho vrstevnik zijici od nej par km na zapad ,nebylo dano tehdejsim vladnoucim rezimem ,ktery mmj.nebyl schopny zajistit obycejnym lidem kuprikladu nekolik stovek druhu zakladnich leku,tudiz se nektere od dovrseni urciteho veku obyc.pacientum nesmely predepisovat, zano,nybrz ruznymi faktory,jako predesle epidemie,valky,etc.
zato dnesni prumerna delka zivota, zhruba opet o 10let delsi nez v dobach ,kdyz ste vy, ci vase rodice v modre kosili budovali komunismus je dana mnoha faktory,z nichz zcela jiste nejvetsim je kvalitni zdravotni pece z dob komunizmu.(uff,tak tohleto je marxisticka dialektika jako prase v praxi[velký smích] )

jo a co se tyce toho placani pateho,pres devate.
pan Bubin doporucuje, aby ste si obcas sam po sobe neco precetl zano.

apropo a muze prosim soudruh ukazat pasaze a mista,kde pan Bubin pise neco o kriploidnich budovatelich socialismu a zdravim kypicich budovatelich kapitalizmu(svym zpusobem ,by to vsechno mohlo byt diky kvalitnejsi peci prave naopak,ale to by soudruh z toho mel uz uplny gulas.zano) ?
heh tato mista by pana Bubina nesmirne zajimala,nebot se domniva ,ze se zminoval pouze a jen o prumerne delce zivota u nas a u sousedu.zano

293326

15.7.2013 11:23

RE: Ano, je to stret zajmu

baba_Blažková 89.?.?.?

Reakce na 293326

Na délku života má obrovský vliv prenatální období. Na západ od nás - tím nemyslíte Španělsko, Itálii, Portugalsko, že ne.

293340

15.7.2013 15:02

RE: Ano, je to stret zajmu

Bubin 82.?.?.?

Reakce na 293340

je videt ze soudruzka domovni duvernice je mimoradne zdelana . hlavne zrejme meeedii,kdyz sleduje vaclava moravce. jeste vice je videt,ze nema vedeni kolem chmelnice, ani rozhled ameby, protoze tyto staty jiznich evropskych oblasti pan Bubin opravdu nemel na mysli. to by v souvislosti s nimi srovnaval jeji soudruhy z rumunska ,ci albanie,kde se jim v dosazene prumerne delce zivota povedl jiste husarsky kousek .
mozna nekdy , az treba jeji souzi, opet dostanou na 40,respektive 70 let "duveru", zkusi tento rekord jejich albanskych soudruhu i prekonat. zano
tez je pan Bubin nesmirne rad ,ze souska je odbornice nejen na sedmicku vaclava moravce,ci jak, ale i prenatalní obdobi je jeji silnou strankou a chtela se panu Bubinovi pochlubit, ze o tomtu vyrazu uz nekdy slysela, ackoliv pan Bubin zajiste netvrdil ze vliv na danny jev toto mit nemusi.zano

293348

15.7.2013 16:56

RE: Ano, je to stret zajmu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 293340

>>Na délku života má obrovský vliv,
kdyz se neztraci cas s nekym, kdo si cestnou snahu nevazi. Nechapu proto, proc se i presto obetujete. Copak nechapete, ze v tom seskupeni elementu dochazi ke zkratum, nejspis genetickym...
>je videt ze soudruzka domovni duvernice je mimoradne zdelana
>nema vedeni kolem chmelnic
>souska je odbornice nejen na sedmicku vaclava moravce
Pani, vazena pani, to nejsou odpovedi zajemce o vecnou diskuzi, to jsou blepty chemicke slouceniny v procesu, ktera toho musi jeste hodne absolvovat. Neponizujte se. Opravdu, nedospejete nikam.

293351

15.7.2013 11:32

RE: Ano, je to stret zajmu

Andrew Siddur 77.?.?.?

Reakce na 293326

Tohle už je klišé, délka života už nevzrůstá. Všudypřítomný stres a rakovina dělají svoje.

Jistě, ale zase: kdo na to má, toho můžou doktoři držet při životě až do aleluja; nepochybuji o tom, že za miliardu dokáží na amerických klinikách s neamerickými jmény zázraky.

Za běžné prachy se ale člověk ve zdravotnictví dočká stále horší péče, zde nějaký pokrok jako by se zastavil, byť mééédia se nás snaží přesvědčit o opaku (i ty si můžeš raka léčit protonem v Německu, i pro tebe je tu – kdybys ztratil tvář – veleúspěšný česko-americký dochtor Pomahač atd.).

293342

15.7.2013 20:26

RE: Ano, je to stret zajmu

Bubin 82.?.?.?

Reakce na 293342

nu dobra,muzeme si tedy tykat.
alespon pan Bubin pozna, jak to vypada na schuzich ksc
a ted k veci samotne.
mozna si soudruh nevsiml,ale rec je o PRUMERNE delce zivota.
ono,paklize byl drive soudruh soudruhem velice aktivnim, uvedomelym a zaroven vyse postavenym,v sanopsu s nim taktez dokazali udelat divy.zano
to vsak nemeni nic na tom, at se soudruzi postavi treba na hlavu,ze prumerna delka zivota je dnes zhruba o deset let delsi,nez pred rokem 89.a faktem tez je,ze pred rokem 89 byla o zhruba tech deset,delsi i u nasich zapadnich sousedu nez v samotnem to raji delniku rolniku a dobre poloviny osazenstva tohoto jinak solidniho webbu (viz vyse).
ono totiz matematika pro 1. tridy skol obecnych,kam az soudruzi,jak je videt navzdory jejich velkemu usili zatim nepokrocili, jasne rika ,ze 1+1=2. nikoliv 3,nebo snad 11.zano
s timto soudruzi bohuzel zatim nic nenadelaji
prestoze se snazi opravdu stakanovsky [velký smích]

293362

15.7.2013 23:30

RE: Ano, je to stret zajmu

slak 77.?.?.?

Reakce na 293362

Tak jestli to nebude vojáky s povolání, kteří chodili dříve do důchodu a už za totality měli průměrný věk 92 let, teď je to možná nasazovaným na obranu kasínového kapitalismu zapovězeno. V tom dožití také neštimuje také to že celosvětově skupinou s nejkratším průměrným počtem let jsou doktoři, prý 56 let a to jsem si s údivem vyposlechl z rádia minulý týden a skoro mi připadá že to jsou ti praví v uvozovkách. [cool]

293375

16.7.2013 6:24

RE: Ano, je to stret zajmu

Erwin 91.?.?.?

Reakce na 293375

Mě by spíše zajímalo,jakým mechanismem dospěl pan Bubin ke zjištění, že ti, co se narodili za dnešní demokracie se dožili vyššího věku než například ti, kteří se narodili na Rakouska-Uherska.

293382

16.7.2013 9:03

RE: Ano, je to stret zajmu

Bubin 82.?.?.?

Reakce na 293382

tento zajimavy test,ktery pan Bubin podnikl,test takrikajice do hlubin bolsevikovi "duse" ukazal, nakolik se jiz nasi rudi civilizovali oproti letum jejich samovlady:

temer krystalicka blbost,hloupost,arogance,tupost a ubohost snoubici se se lzi,urazkami ,nadavkami,podsouvanim nevyrceneho,zesmesnovani, dehonestaci a to vse prodchnuto naprostym a bezbrehym fanatizmem,nedovolujicim jim akceptovat ani zakladni a proverena fakta i spolecensko - fyzikalni skutecnosti neodbytne nabizi otazku:
kdyz takto si nasi soucasni "spravedlivi" predstavuji dneska "diskuzi" , jaka by z jejich strany opet byla,dostali-li by se tito opet na ctyricet let k NEOMEZENE moci?! [bliji]
zaverem,jelikoz pan Bubin nadale nemini v testu lidske blbosti,ubohosti a fanatizmu pokracovat(jednak musi podekovat majiteli techto stranek,ze umoznil panu Bubinovi nadstandartni pocet prispevku ), musi davat za pravdu velke postave ceskeho lidu Karlu Krylovi. ten nedlouho pred smrti v jednom interviu prohlasil,ze nejvetsi tragedii je realizace dvou vet v praxi : neznam spinave penize a nejsme ,jako oni.
Karle Kryle,mel jsi pravdu! priste zadne cinkani klici,ale dat ochutnat soudruhum jejich vlastni mediciny. plnymi dousky. vzdyt to podle nich byla takova dobrota. none?

293385

16.7.2013 14:18

RE: Ano, je to stret zajmu

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 293385

Soudruh Bubin v rychlosti shrnul svoji bolševickou "duši", je to skutečně "zajímavé" čtení a je mi ho docela líto.

>,jelikoz pan Bubin nadale nemini v testu lidske blbosti,ubohosti a fanatizmu pokracovat

Rozhodně bych soudruhovi Bubinovi doporučoval, aby okamžitě svoji autoanalýzu ukončil. Mohlo by to mít pro něj velmi ošklivé následky, sebepoznání dokáže být naprosto zničující.

žáno.

293391

16.7.2013 9:05

RE: Ano, je to stret zajmu

slak 77.?.?.?

Reakce na 293382

Třeba tím že si mnohem víc užijí pedagogismu, kdy pokud neproklamují bezpočty školometských vyžadovaných chválometných plků tak na trhu vzdělání i posléze v procesech kořistění s reálným pohledem na dění neuspějí, takže kromě běžných rolí plní nepsané ale o to více vyžadované virtuální, takže zážitkových adrenalinových pozic v postojích s plným nasazováním se musí věnovat bez omezení píle a času aby neskončili v té špatné polovině práceschopných které kasínový kapitalismus naprosto nepotřebuje. Tím mají diář tak našlapaný že nevolníci si bezpochyby tak neužili a kromě profese, zaměření, obecně lidských cílů musí být i sobě vzorným drábem takže žijí spousty rolí v jednom těle se spoustou provozních tachometrů kdy jinak než rafikami na doraz nelze. Všeho mnoho, za všech okolností a všude ovšem na standart kterým by již zmiňovaní nevolníci a i se svou (kdysi) činností od vidím do nevidím samozřejmě opovrhli a neměnili bezesporu. Tři v jednom s devatero profesemi a desátou bídou která se na ně směje čím dál tím víc zblízka. Takhle "jetá a lágrovaná dvoumoudrá opice honěná od čerta k ďáblu patrně dosud nebyla. [chechtot] To budou plody nezřízených životospráv a roky navíc? Sundají nohu s plynu a chcípnou jak nikdy neservisovaný vylágrovaný motor za životností který toho tolik ani namotat neměl ovšem úspory interesovaní bez ohledů získali to o co jim odvěky šlo a to moc nad ději bez omezení? Ne, nad lidmi jako perpetum mobile ovšem ano. A musí toho stihnout nieúrekom jinak neobstojí pokud není tedy z neofeudální šlechty, ono procento pro které systémově pracují instituce, průmysl i s trupely, pardon politiky. A to vše s jednosměrným tokem prostředků. [bliji]

293386

16.7.2013 13:43

RE: Ano, je to stret zajmu

Erwin 91.?.?.?

Reakce na 293386

No, já jsem se jen tak asi hloupě zeptal. Neleze mi totiž do makovice jedna věc.
Moji prarodiče byli ročníky 1894 resp.97. Narodili se v R-U, pak přišla První republika, pak Druhá, pak Protektorát, pak Třetí, pak Komunistická a tu náhle v požehnaném věku v 80.letech minulého století, aniž by se dožili svobody a demokracie (SaD), jednoduše zemřeli.
Kdyby se byli dožili toužebně očekávané SaD, dalo by se říci, že díky SaD se dožili tak vysokého věku.
To, že došli požehnaného věku, muselo být díky účinkům blahodárného vlivu Druhé republiky nebo snad Třetí ? Teď si nejsem zcela jist. Nebo to bylo všechno jinak ? Možná to bylo nakonec R-U, které mělo největší vliv na délku života. Čert aby se v tom vyznal.

293390

16.7.2013 18:22

RE: Ano, je to stret zajmu

Emil Robot 88.?.?.?

Reakce na 293390

Ono to posuzování dosažené délky života je velice relativní a nelze brát statistiku "doslova"a bez určitých korekcí.Neboť do stejné řeky dvakrát nevstoupíš....
V první řadě je potřeba vzít v úvahu fakt,že kdysi,když byla daleko výšší úmrtnost v dětském věku a prostě geneticky "slabší kusy"se s vrozenými vadami a menší vitalitou velice záhy umíraly a příležitost dožít se vyššího věku měli jen ti "od přírody silnější".
Kdežto dnes dovedou snížit úmrtnost novorozenců na minimum a "vypiplat"téměř kde co,co následně stejně většinu života protrpí a málokdy se dožije vyššího věku.A tím se zdá,že dnešní lidé jsou méně zdraví nejen kvůli změně způsobu života a vlivu živ.prostředí.Dnes "kazí"statistiku ti,kteří by bývali nepřežili ani prvních 5 let života,ale vyspělejší medicína ji umožnila určitý "odklad"....Jinak těch vitálních,kteří "upalovali svíčku života z obou konců",buď vlivem vyloženě špatných živ.a prac.podmínek kdysi a feťáků a hazardérů se zdravím všeho druhu dnes,je asi tak,myslím,stejně.
Rozhodně ty ukazatele dost ovlivňuje i určitá setrvačnost a zpožděná reakce na životní změny,které se dnes se zděšením zaznamenávají např. v prudém poklesu plodnosti u lidí ve vyspělých zemích,(tím nemám na mysli určité specifické minority,u nichž ten faktor setrvačnosti se naopak protnul se zvlášť sociálně-ekonomicky výhodnými podmínkami).

293395

15.7.2013 18:01

RE: Ano, je to stret zajmu

hc 90.?.?.?

Reakce na 293326

Jestli jsem oduševnělý projev pana tajemníka pana Bubina správně pochopil, tak důvodem prodloužení průměrné délky života po Vítězném Listopadu bylo nastolení kvalitní kapitalistické lékařské péče namísto mizerné komunistické. Zvláštní. Když jsem před lety viděl pořad na toto téma, tak tam o tomto faktoru nepadla ani zmínka. Bolševici zasraní televizní. Myšlenky velkého pana Bubina zřejmě navždy zůstanou nedoceněny. Pane tajemníku, vyřiďte panu Bubinovi mojí hlubokou (i když jen předstíranou) účast s jeho nezáviděníhodným duševním údělem.

293358

12.7.2013 12:42

RE: Ano, je to stret zajmu

raskolnikov 46.?.?.?

Reakce na 293119

zase 70tý a 80tý bych tu ale opravdu (skutečně) nechtěl, a pokud by to mělo nastat, stěhuju se do prdele a zbavuju se s konečnou platností své české identity...
či jinak, jídlo nejen že bylo dražší, ale často ani nebylo, jako kretén jsem stával hada před jednotou, abych stihl aspoň ten chleba, mlíko a máslo, a touto povznášející činností jsem si zpestřoval všední odpoledne... no, díky sexy teplákům s chlupem dovnitř a atraktivním spartakiádkám odpadalo vyhazování peněz za "cool značky", ale zase o to inzenzivněji se snilo o světě vysledovanym z televizniho zrnění v pohraničí a rostla motivace provexlovat se na lokální celebritu... tehdejší husákovskej socialismus byl neudržitelnej a neskutečnej trapas, a to říkám při plnym vědomí i při pohledu na současnej marast, protože vim, že jen takováhle doba a dotlačení na hranu dokáže ignoratskou veličinu zvanou "lid" někam posunout...
jestli podléháš mýtu, že ta "fajná komunistická doba" mohla pokračovat a vesele prosperovat - no tak na to vem jed, že nemohla! - byl to již systém u dna a v letargii, kdy si představit nějakej progres ani nešlo - ovšem i mentální úpadek byl už v 80tých tak markantní, že hrozila globální destabilizace spontánním rozpadem tzv. "východního bloku" jenom z důvodu čistě všeobecné lidské rezignace z všudypřítomné tuposti...
co se tu děje teď je naopak válka, stabilní stav k žití nastolen být nemohl, když se tu vede boj, a představa, že tu jde jen o korýtka, není zdaleka úplná (i když to s tim samozřejmě souvisí), ta globální válka idejí je tu vlastně přítomna i mezi řádky mnoha příspěvků (i pan bubin je zainteresován), ale je doprovázena nářky, že "nám to tu cosi tajní zlořádi kazí"... ale co kazí? bez téhle elementární představy se to prostě zase zákonitě "zkazí"...
ti odcházející "modří" byli bez tak jen fasáda, před tím byli rudí v druhym sledu, a ti se chytli šance v politice proto, že znovu nedaj svobodnýmu člověku vydechnout, a udělají všechno proto, aby ho namotivovali opět k budování systémového paskvilu, nad kterym (hlupák jeden) kdysi zlomil klacek! pojem "pravicování" je tu vlastně na místě, protože pravice a levice je fraška, kdy ve zbytcích tzv. pravice loupí vychcánci, protože v tzv. levici loupí vyčuránci uprostřed bandy hnijících hňupů, a světem si tak vítězně razí cestu korporátní socialismus, a začíná být docela jedno, zdali ho kormidlujou černorudý fašounský prdele z východu či západu, páč ten pravicující proces dosahuje maxima v systémové ignoraci jedince a zbytek jsou jen kecy, kecy, kecy... a protože nějakej ten komunistickej vagón tu bude přistavenej co nevidět, tak pár ukřivděnců si bude moci i kopnout i střelit (ne že bych nějakou za ucho někomu i nepřál, ale na to se právě sází), a tak bude i z jejich aktivity nastolen věčný klid ve světovém mírovém lidovém pracovním táboře …

293162

12.7.2013 18:36

RE: Ano, je to stret zajmu

Bubin 82.?.?.?

Reakce na 293162

no,mozna dokonce v mirovem vojensko-pracovnim tabore

jinak jiste, ze je pan Bubin zainteresovan,pac by hrozne nerad,opravdu hrozne nerad opet nekde pravidelne nejakemu yntelygentu s vedenim,jako kolem chmelnice a rozhledem ameby vysvetloval,proc nema na 1. maje patricnou okenni vyzdobu, proc jednou za ctyri roky se neucasni voleb, proc nosi vlasy do puli zad, proc hral na zabave pisnicku s takovym-makovym textem, proc se o pulnoci zucastnil vanocni mse, proc by chtel vycestovat do ciziny(te spatne),proc chce dostat deti na stredni a nedej pan buh,pardon-lejnin mozna i vysokou skolu, kdyz vi z jakych preci on i jeho manzelka pochazeji rodin a tudiz proc nevi, kde jemu a jeho detem souzi urcili misto ve spolecnosti ,kdyz pucovat kravam prdele mohou preci i ty jeho i s jejich skolnim vyznamenanim ,proc jeho rodice maji 150 kcs duchodu, a vubec proc radeji nedrzi hubu a krok....

jinak souhlas . [smích]

293184

12.7.2013 21:38

RE: Ano, je to stret zajmu

Andrew Siddur 77.?.?.?

Reakce na 293184

Když jsme u toho, neumožnil nakonec režim kverulantům toužícím žít si nad poměry, které dovoloval bipolárně rozdělený svět, přejít od slov k činům, tj. vycestovat do jejich země zaslíbené – v rámci akce Asanace?

Ale ano, kladu si otázku, proč režim neumožnil kverulantům odcestovat do Izraele jako v SSSR. Asi málo kverulovali, tak se k ničemu nerozhoupal.

293192

13.7.2013 6:26

RE: Ano, je to stret zajmu

Bubin 82.?.?.?

Reakce na 293192

hm,jestli se nekdo domniva,ze to vsechno bylo o nekolika vyvolenych "luxusnich" a jenom pan lejnin,ci cert vi(ja ne),kdovi kym placenych profesionalnich kverulantech,tak nejen ze nepochopil,ale i nepoznal vubec nic.
pravda, na druhou stranu si jeden kazdy mohl poridit na 1.maje fesne mavatko. to se tem neluxusnim a nevyvolenym kverulantum s vysokoskolskym diplomem pri pucovani kravskych prdeli potom docela i hodilo. zano

293199

13.7.2013 9:01

RE: Ano, je to stret zajmu

IVAn 90.?.?.?

Reakce na 293199

No, pán je asi z té hrstky "neluxusnich a nevyvolenych kverulantu s vysokoskolskym diplomem, co pucovali kravske prdele", že mu to ukřivdění vydrželo tak dlouho. Já naopak pamatuji propracovaný systém, kdy ve vyšších ročnících VŠ nabízeli personalisté národních podniků studentům budoucí zaměstnání i se stipendiem (nikdy v životě jsem pak pro sebe neměl tolik volných peněz). Pravda, na VŠ tehdy studovalo podstatně méně lidí než v těchto svobodných dobách, také úspěšného ukončení se jich dožilo málo, prostě tehdy v populaci fungovala Gaussova křivka rozložení VŠ-SŠ-vyučení. Zato dnes, v dobách svobody, i ten, kdo absolvoval VŠ (jakoukoli, i soukromou), bez podpory rodinou nebo známými těžko hledá i to pucování kravských prdelí. [mrknutí jedním okem]

293207

13.7.2013 18:58

RE: Ano, je to stret zajmu

baba_Blažková 89.?.?.?

Reakce na 293162

Myslím, že v pár věcech se shodneme. V takové podobě, do jaké to u nás v osmdesátých letech dospělo, by systém byl zřejmě neudržitelný, nicméně objevovaly se myšlenky, které měly potenciál i v rámci tehdejší ideologie. Druhá věc je protekcionismus, který tu ovšem máme i dnes a díky kterému jakkoli dobrá myšlenka je často předem odsouzena k zániku. To není specialitou české kotliny, toto se děje po celém světě, jen nám se to zde servíruje, že to je nějaké české specifikum. Kdyby tomu tak, jak zde nastiňuji, nebylo, nestával by se např. ze současného hegemona světové politické scény pomalu a jistě totalitní stát ničící navíc svou fiskální politikou globální ekonomiku, což je třešinka na dortu.
V čistě hypotetickém případě, že namísto převratu tak, jak proběhl, by zde došlo k pozvolnému přerodu po vzoru čubovského družstevnictví, stačilo by si počkat, až se západní blok sám sesype pod tíhou svých dluhů, neboť veškerý jeho předstih oproti nám plynul právě z těchto. Pak zde ovšem vzniká otázka, jak by ten systém, který by všemi těmi finančními krizemi, které vidíme dnes, procházel daleko dříve, tedy již v devadesátých letech, reagoval, jak by se choval vůči nám, svým současným vazalům. On nás už předtím Gorby takříkajíc hodil do ringu, těch co kdyby je spousta. Pravděpodobně toto uvolnění trhů západním korporacím tímto způsobem bylo nezbytné, je možné, že ve vzduchu visela hrozba, že bychom mohli být humanitárně zdemokratizováni a Velký Bratr Sojuz by ani nepípl kvůli hrozbě jaderného konfliktu. Například.

Stejně tak se shodneme, že není důvod se domnívat, že socani ve vrcholných pozicích nejsou stejní zloději (v tuto chvíli latentní) jako modří ptáci. Komáry nevyjímaje. Lze snad jen doufat, že pokud se dostanou k moci, tak vědomi si otevřeného antilevičáctví masmédií si nedovolí žádnou sviňárnu.

Můj předchozí příspěvek byl hlavně o tom, že se zde krade v tak vysoké míře právě proto, že když se zlodějin dopouští pravicový politik, média jej nelynčují tak, jako si smlsnou, když se téhož dopustí politik z levé části politického spektra. Mnohdy média dokonce tyto zlodějiny zprava omlouvají, kryjí. Proto se tu tolik krade. Penězovody vedou hlavně ze státního, podíl korupce na regionální úrovni je i v součtu nepoměrně menší než na úrovni vládní - bráním se použít slovo centrální. A když někdo na toto chování lumpenpravice upozorní, je ihned levičák, komunista, marxista, ohrožovač demokracie. Nedejmarx, má-li dotyčný kritik v rukávu systémové řešení, které by přistřihlo křidélka všem zlodějům bez ohledu na barvu partajního dresu. Pak může být taky fašista, extrémista, líná závistivá socka atd.

293247

13.7.2013 18:59

RE: Ano, je to stret zajmu

baba_Blažková 89.?.?.?

Reakce na 293247

Takže u nás se rozkrádají eurofondy do takové míry, že se z toho zahraničním delegacím mlží brejle (hovoří se o více než 80% případů chyb, zanedbání atd), ale média mlčí. Zahraničí o nás píše jako o žumpě na Vltavě, je šokováno jaké zlodějiny se dějí na vládní úrovni, ale naše média mlčí a v současné době hlavně pějou ódy na odcházejícího modroptáka Přesčase, který především je za toto zodpovědný. Proč zase přikrývají svinstvo? Kdyby něco podobného proběhlo v režii oranžových nebo rudých, tak už mobilizují!

Proto se tu TAK krade.

293248

13.7.2013 19:06

RE: Ano, je to stret zajmu

baba_Blažková 89.?.?.?

Reakce na 293248

Zapomněla jsem dodat to hlavní. Že díky této mediální masáži volič zase jde a hodí to těm největším zlodějům, protože má pod vlivem sračkometů typu iDěs dojem, že ti největší zloději jsou ti druzí. Tedy ti, jejichž každý prd je vláčen médii měsíce. Zatímco óbrsvinstva těch prvních se zmiňují jen okrajově a max dvěma zprávami, takže volyč za týden už nic neví, zato přesně ví, co který politik z druhé strany provedl před deseti lety.

Proto se tu tak krade.

293251

14.7.2013 11:22

RE: Ano, je to stret zajmu

raskolnikov 46.?.?.?

Reakce na 293247

>A když někdo na toto chování lumpenpravice upozorní, je ihned levičák, komunista, marxista, ohrožovač demokracie.
Sice to zní důvodně, ale když zvednu oči od novinových žvástů, vidim naprosto jiný obraz!
Totiž celá ta politická proxy té lumpen„pravice“ je v hrobě, takže něco ti v tý teorii silně hapruje, protože hrobařem je tu jakási neomarxistická církev, která ostatně prolobovala i nesmyslný exekuční zákony a státem chráněnou lichvu, otázka zní proč, to jen aby obohatila pár dosazenejch vykonavatelskejch gaunerů? To by byly zase hodně špatný počty, protože jednou exekuovanej majetek je vlastně z 90% znehodnocenej – tedy je k ničemu a už nikomu nic nepřinese… tady je třeba se ptát, jestli za tím není úplně jinej oumysl… a to čistě devastační…
Ostatně, když už je tu téma korupce, tak nejbizarnější korupcí je tu samotná politika přídělovýho systému propašovaná do politiky internacionálou a maskovaná kecy o „podpoře střední třidy“ (co to proboha je?), která korumpuje jakoukoliv smysluplnou obživu a navozuje už jen korupci jako státem garantovanou činnost a jako vlastně jedinou možnost, kterýžto trend může vést jen k pádu čehokoliv, co by jen na oko zavánělo praktickou demokracií, a toto samotný slovo beze zbytku zbavuje jakýhokoliv smysluplnýho významu… a co bude na konci? Obávám se, že jen sektářský teror za současné hodnotové dezorientace toho „chudáka vykořisťovaného lidu“, který tý obludnosti bude ochotným pomocníkem i přičinlivým vykonavatelem…
Nevěříš?
Na toto jsem ráno narazil a určitě to stojí za velké zamyšlení.
Státní zástupce Ištvan definuje korupci tak, že „někdo někoho podpoří už s vědomím, že za to od něj něco dostane“. První otázkou je, jak bude žalobce dokladovat „vědomé jednání na oplátku“. Za druhé, není to sice nezištné, leč trochu pokleslé jednání, to můžeme přiznat na rovinu, nicméně je samou podstatou politiky. Za třetí, tímto nárokem na absolutní čistotu a nezištnost v podstatě jakéhokoliv lidského jednání se státní žalobce Ištvan nabourává až do oblasti teologie.
Proto ještě opakuju, takto definováno, je to normální všední jednání v každé době, pouze jen v naprosto zvrácené pokrytecké společnosti jsou lidi schopni se tvářit, že to snad neexistuje. Ač tu nerad na něco odkazuju, celou tu úvahu bych vlastně sepsal podobně…
http://www.ceskapozice.cz/domov/pravo-bezpecnost/s...
A kdo jsou vlastně ti lidi dosazení do pozic „zástupců státu“ a z jakého nároku a motivu, co když právě oni korumpují lidské vztahy až za únosnou mez… hm, a budou zase děti označovat své rodiče za zločince?

293298

15.7.2013 0:37

RE: Ano, je to stret zajmu

baba_Blažková 89.?.?.?

Reakce na 293298

OK, odběhlo se od tématu, ale navázalo na neméně zajímavé, koneckonců, řekla bych, že svou předchozí tezi jsem ilustrovala dostatečně. Takže k vašemu
>tady je třeba se ptát, jestli za tím není úplně jinej oumysl… a to čistě devastační…
není co dodat, domnívám se. Pokud má někdo zájem, už jsem na to dříve v diskusi upozorňovala, na business.center.cz už je k mání nový občanský zákoník, ze kterého jsem měla týden nevolnost a ještě teď se mi při pomyšlení na něj svírá žaludek.
Jsou tam zajímavé paragrafy týkající se například toho, že věřitel může svou pohledávku klidně postoupit (rozuměj přeprodat) několika subjektům a dlužník je povinen pohledávku vyplatit subjektu, který jej obešle jako první. Dost dobře si to v praxi nedokážu představit, navíc subjekty se rády obracejí na soudy a soudy to odklepávají jako na běžícím pásu, aniž by se zabývaly oprávněností požadavku, to dlužník je ten, kdo je povinen uvádět věci na pravou míru, podávat námitky či prokazovat splacení a tedy neexistenci dluhu. Takže v praxi to nejspíše bude vypadat, že jednu černou jízdu zaplatí dotyčný tolikrát, kolika subjektům bude jeho dluh postoupen. Pokud nebude chtít platit, bude sedět doma na prdeli a vyhlížet po zbytek života pošťáka, aby mu nic neušlo. A odvolávat se a odvolávat a namítat a namítat - jak u blbejch na dvorku... A nikdo nic! Média nic! Dneska (včera) se Pospíšil u Moravce prsil, jak je na ten občanský zákoník hrd, coby na své téměř dítě (no jo, homokláda), socani mlčí, komanči taky, jsem snad jediná v tomhle státě, kdo ten paskvil četl? Dokonce ani nemám v povědomosti, že by exekutorobijec Čulík bil na poplach! Takže snad abych začala roznášet letáky v rámci protistátní činnosti, aby obecný lid vůbec věděl, co že se to naň chystá.

V tomto ohledu se zatím taky shodnem. Osobně radši vyhledávám styčné plochy, než ty třecí, jen na blábol prostě musím reagovat, protože když se blábol neodhalí, může se z něj bóžim dopuštěním stát axiom.

Nevěřil byste, čemu všemu věřím. Jenže já blbec navíc věřím, že lecčemu jde zabránit. Jen se jaksi ještě neumím naklonovat a v jedné osobě to prostě nejde zvládnout.

293320

15.7.2013 9:15

RE: Ano, je to stret zajmu

raskolnikov 46.?.?.?

Reakce na 293320

Je celkem evidentní, že za politickou scénou jsou skupiny, které protlačují podivné normy do společnosti. Na první pohled to vypadá, že jde o to něco uloupit, a tak se přiživit, ale na ty další to už tak zřejmé není. Pokud se podívám pořádně, tak z toho všeho rozkradenýho nikdo až tolik neukrad, protože to prostě jenom shnilo (viz třeba ta Poldovka a mraky dalších, co mohli prosperovat, a pak teprv přinášet skutečné jmění), stejně tak v případě šikany lidí exekutory a jakési "hojení se" na veteši, takže se vkrádá otázka, jestli naopak právě ta samoúčelná šikana a devastování spíš než rozkrádání nesleduje cíl úplně jiný, než si "nahrabat"... (ostatně jen stabilní prostředí přináší kupčíkům ten pravý ráj v opačném případě jim spíš hrozí kopance)
A tak si kladu otázku, co když se nějaké fiktivní "politbyro" vůbec nerozešlo, co když své dobře zapředené struktury nerozpustilo, stačí se podívat, kdo přediva společností spravovanými prominentními právními kancelářemi vytvořil ... a tak znova taková kacířská myšlenka, co když se spřáhlo s podobně myslícími "politbyry" jinde a vytvořilo koordinovaný postup se snahou navodit chaos a deziluzi "lidu" z občanské republiky a zbavilo ho tak definitivně pocitu, že si dovede vládnout a chovat se zodpovědně a vytvořilo tak nálady, které se šuškají internetem a už i na ulici, že ti "komunisti byli zlatí"... já tedy nevěřím, že je možné restaurovat přesně to, co bylo, ale vidím celkem reálně vytvoření jakéhosi teokraticko-socialistického fašistického hybridu, který se ve finále až tak lišit od toho nebude. A tenhle nápad se mi právě vůbec nelíbí, protože mám narozdíl od mnoha místních diskutérů docela dobrou paměť. Mě vždycky přišly i nevysvětlitelné koncepce, jak se chovají média, kdy zcela programově skládají vedle sebe články s alarmujícím sociálním podtextem a vedle toho okatě servilně chválí Západ, a když pranýřujou politiky, tak vždy hrají na nízké pudy lidí. Pak souběžně s titulky o exekuci invalidních důchodců za zpožděnou platbu 30Kč naperou titulky o tom, kolik mega utráci celebrita za salón pro svojí čivavu, aby měla lesklý kožíšek (čímž to nijak neomlouvám, ale to je teď vedlejší, protože se tím nijak nesměřuje k pochopení příčin, právě naopak). Nene, ono to totiž vysvětlení má - je potřeba lidi iracionálně vytočit, aby přijali ty "pravé" názory a zaujali "správné" postoje. A jen čumim, jak se to daří... [mrknutí jedním okem]

293332

11.7.2013 8:19

RE: Ano, je to stret zajmu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 293060

Ja osobne jsem do jiste miry rad, ze se udalo, co se udalo. Dokumentuje to jeden zasadni princip: Kdovikde mezi lidmi, ale i v ruznych mediich, jako je treba tento Zvedavec, existuje presvedceni, ze Zide ci zide jsou pro svoje zidovstvi automaticky a vzdy zasadne privilegovani a ostatnimi jaksi tise akceptovani. Jan Fischer otevrene o sobe nejakou dobu priznava, ze je Zid (procenta nechavam bokem) a ted dostal vladni post a prisly mu i nejake prachy od Z(z)ida z Izraele. Vsechno dosud by vyse zminenou privilegovanost potvrzovalo. Ale podivejte se na zdravou reakci Kalouska a spol. (Kalouska a spol. nemam vubec rad, potesilo by me, kdyby skoncili v base.) Poukazuji ale na to proto, ze mj. primo kritizuje souvislost daru z Izraele a jeho mozne zneuziti. Tedy jasny dukaz toho, ze neexistuje v tomto pripade fakt, ze by Zid byl pro svoje zidovstvi a izraelske konexe ostatnimi jaksi tise akceptovan. (Trebaze muze byt v zakulisi prave u tohoto politika obava, ze to povede k jeho zatceni.) To si myslim, ze je urcita hodnota - ze proste neexistuje vzdy a za kazdou cenu prozidovske protektovani jenom pro tu prislusnost!

>>Měl jsem tendenci Rusnokovu vládu celkem podporovat.
S tim se s autorem clanku naprosto ztotoznuji. Tim tu vladu Jiri Rusnok hodne znevazil.

>>Co me ovsem vadi nejvic je vec, o kterou clanek zcela ignoruje.
>>Ze totiz Fischer vstoupil do KSC v dobe normalizace, tedy v dobe
>>sovetske okupace. Takovy clovek nema ve vysoke politice co delat.
>Víte, to je podle mě celkem nepodstatné. Členství v KSČ
>vnímám jako důkaz prospěchářství dané osoby, ale to
>přeci o všech víme i bez členství.
S timto taky s autorem plne souhlasim. Navic ho doplnim jeste dalsi okolnosti: Vetsina tech dnesnich papalasu absolvovala vzdelani za komunisticke ery a my, kteri jsme si kus zivota odzili v tom systemu, vime, co rozhodovalo o prijeti do skol - ze to byla PREDEVSIM urcita forma angazovanosti rodicu. Takze byt treba prave Kalouskem, ktery na to obcas poukazuje, bych byl radeji potichu.

293073

11.7.2013 5:57

RE: Ano, je to stret zajmu

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

Reakce na 293056

K prvnimu clanku bych rekl,ze mnozi politici vysumi po case ,jako sodovka,ale,omyl,obcane,jejich skody na statu a narode se tahnou desitky roku,kdyz uz tady ani nejsou,tak nase deti a deti nasich deti to sliznou,lehce premyslivymu obcanovi ,"po nas potopa" to ovsem nevadi,ale"protivnik" s tim pocita a sklizi uspachy,takze,jsme tam,kde nas maji mit.K druhemu claku bych rekl,ze overene nebude nic ,kdyz budou zide vladnout svetovym tiskem a my-Vy -Obcane jim prodate i Materikousku a kalendar na pristi rok,to neovereni,je vas moralni pad,ukazka ,kam jste se svou lenosti myslet konecne dosli,nezmuzete se na nic,nebot,tak jste si to za ty roky zaridili,ze Vam muzou rikat "prasata" a Vy na to nic nesmite ric,byl byste antisemitista,rasista a ja nevim,co jeste,jinak,jak si vsimnete,zide samotny se nevyjadri k tomuto prispevku,jen patolizalove prispechaji trochu omezit,zneschopnit verejnou kritiku,aby svet nevidel,kdo nam vlastne vladne a kdo je otrokem ve vlastnim dome,ktery tomu take neveri,ze je otrokem.
Cely svet je takto manipulovan,nebot zide dostali takova prava,ze normalni obcan,nema,zadna prava,tam,kde je obcan zkutecne svobodny,tam nesou zide,jakmile je tam jen jeden,tak maji antisemitismus a maji problem,vsichni"obyvatele ostrova " se mu musi omluvit,kritiky umlcet,popripade zavrit a tak dale,jak to ted v tom "krestanskem svete" bezi.Takze neuveritelne bohatstvi zidu zaplati si kazdou vladu na svete,potiz je jen s muslimy,tam vydridustvi moc nepracuje,ale to se casem spravi,mame dost "otroku" co jim dame uniformu a oni to casem za nas vyresi,neverite,tak si prectete rabina-Rabinovice, v Madarsku,v Budapesti, v roce 1952,co verejne rekl,jak dokazi,aby jeden vyvolenec vladnul statisicum "hlupaku",nebot je to mirny vyraz proti tomu,jak oni nas jmenuji.Rosethal report take neni k zahozeni,vse ovsem neoveritelne,jakozto i nasi Slansky a jeho "hrdivove",co je cesky narod zahubil,tedy,ti zly goimove,prokurator Urvalek zid,vynesl rozsudek,jmenem techto goyimu-prasat.Neverte na nic,co pisi,jdete radeji na pivo,nez Vam ho zdrazi.
... "Rabbi Rabinovich" was invented by the antisemite and conspiracy-theorist ...
Council of European Rabbis" in Budapest, Hungary on January 12, 1952.
en.wikipedia.org/wiki/Our_Race_Will_Rule_Undisputed_Over_The_World
Nakonec,pohlednete do Madarska,jak roste fasismus ,jak povolani rikaji,nebot hrozba druhe Chazarie je na obzoru.Jinak,si prectete,jak v tom novem svete,kazdy"sebevyvoleny" bude mit k ruce 2000 "pivnich"krestanskych otroku a uz se to pomalu plni, 6% USA zidu vladne 22 milionum Americanu,prectete si Arial Sherona,co rekl o Americe v roce 2002,pred vsemi novinari."Amerika",to jsme my zide a Americane to dobre vedi",nevi,to vsak obcane Cech a ani to nechteji vedet.
2/12/2012 · Marton Gyongyosi of the far-right Jobbik party said Monday in the ... Some 550,000 Hungarian Jews were ... to address the issue in Parliament next ...
Hungarian Guard in Budapest - Juden, Judentum und jüdisches Leben ...
www.hagalil.com/01/de/Europa.php?itemid=2888400 new members of "Hungarian ... The Hungarian Guard hold its fou...Automaticky kráceno

293063

11.7.2013 7:20

RE: Ano, je to stret zajmu

V 85.?.?.?

Reakce na 293056

Nejhorší kombinace-židobolševik

293067

11.7.2013 5:28

Po precteni clanku

Satanist 75.?.?.?

neverim, ze v ceskym krateru se poplatnik dani prohne kdyz vezi v bahne az po prdel a jeste neni na dne......

293061

11.7.2013 7:09

Vynikajici Clanek

coinageboy 98.?.?.?

Doufejme ze jmenovani Jana Fischera otevre oci lidem kteri doted nemaji jasno.

293066

11.7.2013 7:35

Špatný krok

jacob 193.?.?.?

Jmenováním J. Fischera MF je těžká politická chyba a M.Z, který tuto partiji hraje mistrovsky, se vrátí jako bumerang. Mne se tento jmenovaný ministr nelíbí a nebude se líbit i velké části veřejnosti. Jeho tragikomické obhajování způsobu hrazení nasekaných dluhů připomíná "Křišťálového Standu" a zároveň naprosto podlamuje důvěru současné jmenované vlády. Dle mého názoru tímto krokem ztratila Rusnokova vláda šanci i když oproti oponentům a občanům mají obrovskou výhodu - budou ovládat státní kasu a státní aparát, pokud se udrží.

293068

11.7.2013 11:28

RE: Špatný krok

IVAn 90.?.?.?

Reakce na 293068

Udrží se, to je už celkem jasné - vždyť nad "našimi" parlamentníky visí jako Damoklův meč hrozba rozpuštění sněmovny se všemi důsledky - v lepším případě nezvolení (např. Peake atd.), v horším případě vyšetřování po ztrátě imunity (Kalousek a spol.). Proto rukou nerozbornou učiní vše pro oddálení této hrozby a Fischerův (Rusnokův) ancábl bude mít dost času tuhle zemi dorazit. [bliji]

293084

11.7.2013 19:25

RE: Špatný krok

čěf 94.?.?.?

Reakce na 293068

S tím jmenováním to tak naozaj zvonku vyzerá. Ale třeba měl premiér těžký průblém, že o nejhorčejší křeslo nikdo pořád neměl a neměl -z nejrůznějších důvodů- zájem. Až se našla osobnost potřebných mravních kvalit, která mu vlastně vytrhla trn z paty. Za cenu zamáznutí dluhu (tedy se strany těch, co stáli za p.Fischerem v presidentské kampani). Bylo by lepší (pro občany), kdyby premiér vrátil presidentovi mandát, protože není schopen sestavit vládu?

293115

12.7.2013 21:46

RE: Špatný krok

Jacob 78.?.?.?

Reakce na 293115

Pokud se k tomu postavíme tak, že lepší Fischer ve vládě než Nečas premiérem, pak nastalou situaci stavíme do pozice" Účel světí prostředky". Ne vždy se toto vyplatí

293193

11.7.2013 7:37

na současné překlady Talmudu z vysoka iebu

Url man 193.?.?.?

Když jsem si kupoval Bibli, tak jsem ji sháněl vydanou před rokem 1917. To proro že texty se tam rády upravují. Hádejte v čí prospěch? Vynikají v tom hlavně americkými evangelíky financované spolky , jako je třeba česká biblická společnost. Která ty pamflety pak rozdává.
Takže současný překlad Talmudu bude asi velmi útlá knížka.

293069

11.7.2013 18:30

RE: na současné překlady Talmudu z vysoka iebu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 293069

Ano, pokud se jedná o Talmud, nevíme zcela jistě všechno. Na příklad TZVI MARX,ředitel aplikovaného vzdělávacího institutu Shaloma Hartmana v Jeruzalémě učinil pozoruhodné přiznání rozpoznáním, že židovští rabíni v minulosti vydali dvě sady textů:

autentické talmudické texty, kterými vzdělávají svoji vlastní mládež v talmudických školách (yeshiviot) a "cenzurované a doplněné" verze, které jsou rozšiřovány lehkověrným nežidům pro veřejnou potřebu.

Rabín Marx prohlásil, že ve verzích Majmonideových učení vydaných pro veřejnost, je Majmonides nucen říkat, že kdokoli zabije lidskou bytost překračuje zákon.

Avšak rabín Marx poukazuje "...toto pouze reflektuje censurované a doplněné tištěné texty, zatímco v originále v rukopisech stojí pouze "kdokoli zabije Izraelitu." (Tikkun:A Bi-Monthly Jewish Critugue May-June,1994).

Zdroj:http://zpravy24.pantax.cz/2005/07/14.07.05.htm

293110

11.7.2013 20:59

RE: na současné překlady Talmudu z vysoka iebu

moucha 178.?.?.?

Reakce na 293069

Bible kralická je můj favorizovaný převod, jinak to mroudám zvysoka a letecky. [smích]

293122

15.7.2013 11:32

RE: na současné překlady Talmudu z vysoka iebu

fooggyy 88.?.?.?

Reakce na 293122

Jenomže tady bych si dovolil nesouhlasit. Mám Bibli Kralickou vydanou 1941, kde se v záhlaví píše: Text kralický z roku 1613 podle původních textů opravený. Takže není bible kralická jako bible kralická.Ani ta před rokem 1917 nebyla neopravovaná. Ona ta bible je vůbec snůška fantazií několika desítek autorů typu Jedna paní povídala. A zvlášť Nový zákon. Ona ta Bible je totiž docela nepovedený plagiát.

293341

11.7.2013 8:33

Dobývání Slovanů

Fred Brabenec 46.?.?.?

Účel světí prostředky. Zde se jedná opět o jeden krok k ovládnutí prostoru, kde žijí Slované a že teňto prostor je v srdci Evropy, tak je pro určitou skupinu lidí zajímavý, neboť z tohoto prostoru lze pokračovat pomalu dalšího dobývání Slovanských zemí. No a kdo má v rukách prostředky jako je vlastní ideologie, která mu dává nadřazenost nad normálními tvory a k její rozšiřování má vlastní média a peníze, což jsou prostředky k ovládání fyzických osob, tak může svět ovládat. Nic nového pod sluncem, vždyť Goebels to také věděl. Proto stokrát opakovaná leř se stává pravdou. Co Hitler nedokázal silou, to lze učinit pomocí mírovou nenásilnou cestou, čistě cukrem a bičem na hlupáky Slovany.

293075

11.7.2013 9:12

Není se čím a kým chlubit.

Jaroslav Závadský 109.?.?.?

Snad si ještě všichni pamatujeme jak Fischera v roce 2009-2010 a později adorovala naše nezávislá a objektivní media. Nyní je to naopak. A bez postranních úmyslů se ptám, co se stalo a proč taková zavilá nenávist? Jak to, že se ministrem průmyslu a obchodu a 1. místopředsedou ODS stal člověk s prokázaným stykem, s jihočeskými kmotry? Jak je možné, že se špičky ODS přátelili s člověkem jménem Dalík? Co temného nám přinesla vláda Topolánka a Nečase? Na čem se podílel mafiánský ministr financí Kalousek? Věřím, že se to dovíme. Kdyby ne, tak se z tohoto morálního a společenského marasmu nevyhrabeme a "kluci s holkama", kteří spolu mluví si s námi budou nadále vytírat ......

293076

11.7.2013 9:53

Oč jde,vystihuje bezezbytku a nadevší pochybnost název článku.

Emil Robot 88.?.?.?

To jen dokazuje,že:"že moc a peníze jsou siamská dvojčata,která jedno od druhého nelze oddělit,protože jeden bez druhého okamžitě hynou".
Po trapných volbách by oň nikdo neopřel ani kolo,nechali ho "plácat"se v dluzích a ejhle najednou je to tu samej dobrák.
Pro mě je absolutně nepřijatelný na jakékoli státnické nebo úřední místo člověk s jeho "pragmatickým"přístupem,tak typickým pro určitou skupinu lidstva,bažící po světovládě,který v 80-tých letech vstoupí do partaje a o nějaký rok později si jezdí pro rady k takovým hovadům,jako je Kissinger a Mc Cain....Bože,jak hluboko jsme klesli!....Jeho instalace není jeho osobní ambice ani nápad,je za ním ten "ukřivděně se tvářící folkloristický kroužek milovníků podivného náboženství a z něj vycházejících obyčejů,zahrnující svět svojí neustálou filantropickou pozorností".

293079

11.7.2013 10:25

.

hh 85.?.?.?

Dokud tady bude kapitalismus v jakékoliv podobě, jenom naivní blbec si může myslet že se něco změní k lepšímu. Zeman a celá jeho jakože vláda jsou stejní šmejdi jako Nečas a spol.

293081

11.7.2013 11:40

Vy mne stále překvapujete.

Vodník 82.?.?.?

> Měl jsem tendenci Rusnokovu vládu celkem podporovat

Této Vaší větě nerozumím. Myslím, že ani neuvěřitelná zkorumpovanost a diletanství Nečasovy vlády nemůže ospravedlnit podporu jiného gaunera! Zejména, když si sám zřetelně uvědomujete celou tu situaci s recyklovanými politiky. [zmaten]

293086

11.7.2013 13:34

RE: Vy mne stále překvapujete.

steve 70.?.?.?

Reakce na 293086

... zkorumpovanost - ano. Diletantstvi - ne !., .. bezohledny, planovany kalkul - jak dorazit republiku .., samozrejme je to jenom pajdulak, ted uz bezcenny pro puvodni chlebodarce .. Ted maji nove pajdulaky a ti pujdou "vlastenecky" ve slepejich Necasokanalii ..

293095

11.7.2013 13:06

Recyklovaní hajzlíci

Přetrdílo 87.?.?.?

Máte pravdu, u nás sa zrovna recyluje čiernokňažník Čarnogurský, na prezidenta by ten chruňo, čo rozdrbal slovenské poľnohospodárstvo, rád dosiahol.

293091

12.7.2013 9:33

RE: Recyklovaní hajzlíci

Norman redakcia (zavináč) nadhlad (tečka) com 85.?.?.?

Reakce na 293091

Čarnogurský - to je len sentimentálny ded, ktorý chce prezidentovať pre vlastný pocit. Aj tak nemá šancu.
Na Slovensku je najhorúcejšie ohnivko židokresťanov jednoznačne Lipšic. Ťažko sionisticky infikovaný, explicitne financovaný.

I keď ... konieckoncov, je takmer jedno, cez koho si to politické divadielko kúpia. Dokonca aj keď pandrláci neposlúchajú - zmení to nejako rozloženie (finančnej) moci? Ani trocha.

293152

11.7.2013 14:10

Proboha, lidi,

P. Novák 46.?.?.?

dejme jich těch pár dní. Nebudou jich mít ani 100, jak bývá při hájení nových vlád zvykem. Diktatura prachů, zastoupená v parlamentu všemocnou koalicí, těmi přeochotnými lokajíčky, bude zuby nehty bránit své pozice.
No a prachy na kampaň? Člověk mimo partaje je nějak sehnat musí a obcházet lidi s kloboukem v ruce asi není moc účinné.
A členství v KSČ? No tak dobře, neberu nikomu právo to nazývat vlastizradou, ale mám také právo myslet si něco jiného. Ale co nám slibovali z balkónů? Budeme mimo bloky, mimo uskupení, staneme se Švýcarskem Střední Evropy, mostem mezi Západem a Východem, doženeme Rakousko (na Švédsko si přece jenom nějak netroufali). No a dnes? Jsme v NATO dokonce jako jeden z agresorů a okupantů. Bombardéry se smrtí přes nás jen frčely a zabíjely "jen" srbské děti. Posloucháme Brusel tak, jak jsme Moskvu ani poslouchat nemuseli. K tomu všemu nevíme, jestli nemáme víc naslouchat Washington, Berlín či nikým nevolené celoevropské diktátory. Ekonomicky jsme kolonií (ty bývalé už občas zvedají hlavy). Nedávno jsme strčili Vatikánu do jeho hrabivých ručiček pole, lesy, louky, fůru nemovitostí a dokonce i historické památky (na jménu papeže nezáleží, důležití jsou ti, kteří mají lokty zabořené v truhlicích se zlatem). Tak co to je vlastně vlastizrada?
A co do budoucna? Být pozorní a křičet při každé nepravosti, ať ji páchá kníže či zeman.

293098

11.7.2013 16:13

RE: Proboha, lidi,

Fred Brabenec 46.?.?.?

Reakce na 293098

Souhlas, nevím proč prezident Havel jel v roce 1991 do Švýcarska a nechal se tam oslavovat. Domníval jsem se, že havel chce zařizovat v Československu podobný systém vlády jako je Švýcarsko. To by znamenalo žádat o neutralitu a vytvoření kolegiální vlády a utvoření Československa jako federaci svobodných zemí v jednom svazu zemí Čechy, Morava, Slezko, Slovensko atd. Ale on měl zájem jen o moc a centralizmus. Ve Švýcarsku je prezident obyčejný úředník ze sedmi ministrů-Bundesratu-, který působí jen jeden rok. Pak přichází z těchto ministrů další na řadě a to jde postupně dokola. Ale pan Havel potřeboval zalíbit USA a hledal v nich nové ochránce. A tito ochránci měli samozřejmě velký zájem o Československo jako strategické místo ve středu Evropy, neboť USA jde o expanzi USA demokracie dále na východ. Nu a když bude potřeba bratrská pomoc, tak USA příspěchají i z humanitním bombardováním.

293103

11.7.2013 17:37

co napsat abych neurazil

fialovník 82.?.?.?

ať přemejšlim jak přemejšlim nenapadá mě nic košér

takže udělám Vláďovi radost a nenapíšu nic

293105

11.7.2013 20:15

Korupce je objektivní systémovou součástí kapitalismu ve fázi Ekonomického globálního fašismu...

Tomášn Vávra 188.?.?.?

nevím co víc dodat, popisuje ji snad 99% článků a úvah na tomto serveru, je prostě jen třeba schopnosti zobecnit.
Nevím co dodat, snad jen, že logické je odstranit kapitalistický společenský systém.
Jo a lepší krátkodobá Rusnokova vláda než jakákoli i krátce další vláda Modrých strak, sudeťácké TOP09 a nevolené LIDEM, vlády zlodějů s korupce.

293117

11.7.2013 23:38

RE: Korupce je užitečnou metodou již od dob společenské dělby práce

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 84.?.?.?

Reakce na 293117

Máte pravdu, pane Vávro. Ovšem byly i doby, kdy lidé ještě korupci neznali. Co byste řekl? Bylo to tehdy, v těch pradávných časech lepší? Jakými způsoby se tehdy lidé dělili o statky, potřebné k uspokojení svých životních potřeb?

Lidé tehdy pro tyto účely užívali jen dvě metody. NÁSILÍ a PROTEKCI. To co NÁSILÍM odebrali ze svého okolí (přírodě či jiným lidem), to spotřebovali buď sami, nebo PROTEKČNĚ přenechali svým blízkým. Jiný způsob uspokojování lidských potřeb neexistoval.

Teprve když vynalezli korupci (když ty mi dáš to, já ti za to dám ono), lidé si velmi oddechli. Korupce, tento skvělý lidský vynález, nahradila ve společenských vztazích většinu násilí. Odstraníme-li ji, nezbude, než se opět vrátit k násilí. Určitě to chcete?

293126

12.7.2013 11:32

RE: Korupce je užitečnou metodou již od dob společenské dělby práce

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 293126

Jeden velmi "moudrý stařec" zde prohlásil, že VW NEBYL NIKDY NIKÝM tunelován. Dnes tu prohlašuje, že korupce odstranila násilí. Co bude zítra? S jakým dalším blábolem opět přijde? Co ho v zápalu jeho infantilní víry zase napadne?

Samozřejmě, že mu nezazlívám, že vztahy mezi lidmi redukuje pouze na násilí a protekci, je těžké se vyrovnat s rodinnými a živtoními zkušenostmi. Možná by ale byl překvapen, že existují lidé (a je jich většina), kteří staví svůj život na jiných věcech, než je NÁSILÍ a PROTEKCE. Své děti vychovávají nikoliv násilím, ale láskou a poslední sousto nedají svému dítěti PROTEKČNĚ, ale z čisté lásky.

Bohužel, ten kdo v životě lásku nepoznal a poznal jen NÁSILÍ, PROTEKCI A KORUPCI, ten to prostě pochopit nemůže, protože je duševní mrzák.

293159

12.7.2013 13:21

RE: Korupce - co že to vlastně je?

Sirt 15.?.?.?

Reakce na 293126

Dobrý den,
i když neočekávám, že bych zde uváděl pro Vás něco nového, mohlo by se stát, že by Vámi vypuštěná demagogie mohla najít své zastánce. Koneckonců všichni se učíme užívat slova a chápat jejich význam z kontextu v jakém je užívají jiní.
Proto bych zde rád uvedl svůj pohled na Vámi popsané jevy.
To co zde nazýváte korupcí je dle mých zkušeností běžně označováno jako směna, případně směnný obchod. Šlo primárně o zboží za zboží. Později se některé zboží stávalo univerzálně směnitelné. A ještě později tuto roli převzali peníze. Ale to stále nemá nic společného s korupcí.
Korupcí já nazývám takové jednání, kdy úředník či jiná veřejná osoba mající pravomoc rozhodovat v zájmu společnosti a podle daných pravidel, tato pravidla obchází a společnost poškozuje za účelem osobního prospěchu. Tedy chování, které by se třeba u jednatele soukromé firmy nazývalo podvodem či okrádáním firmy.
Tato definice sice sama říká, že přijímání peněz bez vazby na sjednanou protislužbu korupcí není. Tedy naplnění Fisherova veřejného konta není zjevná korupce. Na druhé straně já bych okamžitě propustil kohokoliv, kdo zničehonic dostává a hlavně přijímá milionové dary v momentě, kdy se roznese zpráva, že bude jmenován finančním ředitelem v mé firmě. Řekněme že bych takovému člověku svou důvěru nedal. A to přesto, že se ještě žádným podvodem vůči mě neprovinil.
V soukromé firmě je to prosté, buď máte nebo nemáte důvěru vykonávat vámi svěřené úkony. Pokud nemáte, pravděpodobně svou pravomoc brzy ztratíte. Ve veřejné sféře však chybí jednoznačný vlastník či majitel a proto se tam jmenování úředníků řídí jinými pravidly. I pro tu odlišnost veřejné a soukromé sféry se místo prostého podvodu či okrádání (koho vlastně, když stát nemá vlastníka) vžilo pojmenování korupce. Tedy zneužití svěřeného úřadu.
Snad tento můj pohled na pojem korupce poslouží jako drobná protiváha Vašemu, dle mého názoru úmyslně zavádějícímu, výkladu.
S pozdravem,
Sirt

293168

13.7.2013 1:12

RE: Korupce je užitečnou metodou již od dob společenské dělby práce

čěf 94.?.?.?

Reakce na 293126

Podle Vojty49 korupce = běžný obchod, směna, výměna.
Podle slovníku cizích slov korupce = úplatkářství, podplácení, korumpování.
Podle latinsko-českého slovníku ruptio = porušení, poškození; corruptio = zkažení, zvrácení, podplacení.
[překvapení]

293197

13.7.2013 9:32

RE: Korupce je užitečnou metodou již od dob společenské dělby práce

Emil Robot 88.?.?.?

Reakce na 293197

Korupce je stejně amorální jako krádež,je to taková zkratka,vyhýbající se a obcházející ustálená pravidla a nezaslouženě zvýhodňující na úkor těch,kdo pravidla dodržují.
Je to jako ve fotbale ve velkém vápně zahrát rukou a to se musí pískat....to je bezdebat a je naprosto zbytečné to "obkecávat"..

293208

13.7.2013 14:51

RE: Korupce je užitečnou metodou již od dob společenské dělby práce

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 84.?.?.?

Reakce na 293208

Díky všem za reakce, pánové. Všichni máte pravdu v tom, že současné chápání pojmu KORUPCE je zcela negativní. Podobně to je i s pojmy NÁSILÍ a PROTEKCE. Ty také chápeme jako projevy zla.

Zkusme se trochu hlouběji zamyslet nad LIDSKÝMI VZTAHY. Jejichž prostřednictvím si lidé mezi sebou rozdělují veškeré pozemské statky. Co kupodivu zjistíme? Že ty vztahy jsou skutečně jen tří typů. Všechno, co jste i vy osobně kdy v životě získali, jste získali jen a výhradně násilím, protekcí či korupcí. Pro vás vítanými. Třeba tehdy, když vás vaši rodiče bránili před cizími útočníky (jak jinak, než násilím). Když vás vaši rodiče krmili, šatili, ... Jak jinak, než protekčně (cizí děti obvykle nekrmili, ...). A když jste nesčetněkrát korumpovali ostatní lidi (něco za něco) ať už prodejem své práce či nákupem libovolného zboží za své peníze.

Ano, souhlasím s vámi, že směňovat cokoliv, co mi nepatří, je ZLOU KORUPCÍ. Rozdávat z toho, co mi nepatří, je ZLOU PROTEKCÍ. Zamyslíme-li se nad předchozími větami hlouběji, zjistíme, že zlá ve skutečnosti není ani korupce, ani protekce. Zlem je v obou případech jednání, jímž lidé zneužívají něco, co jim ve skutečnosti nepatří. Co jim bylo jen svěřeno ke správě. Ať už je to majetek nebo moc. Samotné pojmy NÁSILÍ, KORUPCE i PROTEKCE jsou ve skutečnosti neutrální. A ve své žádané podobě jsou dokonce uzákoněny. Násilí ve všech daňových zákonech, protekce třeba v zákonech o rodině a dědictví, korupce v zákoníku práce či v obchodním zákoníku.

Závěr? Dovedu si představit společnost, v níž zločinná protekce ani korupce neexistuje. V takové společnosti ovšem nemohou vládnout lidé. Neboť lidé prostě nejsou andělé. A příležitost z nich vždy bude dělat zloděje. Nebo si snad někdo myslí, že lékaři typu Ratha nebo Béma jsou rození lotři, kteří kradli už jako studenti mediciny? Ne. Zloděje z nich udělala příležitost.

293225

13.7.2013 17:31

RE: Korupce je užitečnou metodou již od dob společenské dělby práce

udo1 udo321123 (zavináč) azet (tečka) sk 85.?.?.?

Reakce na 293225

A ktože vytvoril systémovú príležitosť?

Poprosím dobre premyslieť odpoveď,
bo s kolegom "Samosato"
je nemožná udržateľná predpoveď.
..a riadiť znamená predvídať (cit.Napól-Leon)
Inak mohli sme sa v klube pri slove,
kóde vojak-manažér pousmiať, či zazívať.

Kto útočí na morálku sťa besný pes,
prináša len správy temné, proste des,
z kraja robí stred a dobra nič
zrkadlo krivé ako otrokára bič?
Z dostatku súženie, biedu, hlad,
že by schoval v chaose srdca ľad.
Prí umět-li stres pro Člověka les..
kto nevidí strom, jak rozpozná dom..ves?

B.Brecht: "Morálka prichádza hneď po jedle"

Ako správať sa má, kto budú-cnosť nezná?
Pre tvora v klietke s pytlom TV na hlave
s náhradou jedla a guľou hypa na nohe
nemožné je nebyť podráždeným zverom,
keď "duch" správne je nosený telom.
Tak aj Filo-Sofia bez knihy spálenej
je sťa hmota bez miery chápanej.

Len oddel vlnu od kameňa do vody padlého!

..a príde čas, keď času nebude..

Len kto skutkocnosť zná a druhým nedá,
vládnuť bude ó beda, v celej dobe ega.
No času viac niet, peri-óda tá už zmizla
v priepasti dejín, chudá ako vyžla.
Kto z vody starej pije,
keď prameň zo zeme triští,
smiech ľudí na seba leje
a dietko jeho hlasno piští.

293238

13.7.2013 12:44

RE: Korupce je užitečnou metodou již od dob společenské dělby práce

Andrew Siddur 77.?.?.?

Reakce na 293126

Korupce je málo pravicová!
Být pravicující ponikradel, neztrácím s korupcí – a tedy s tím, zda by mi český polofunkční bahňák snad možná mohl díky ní nabídnout nějaké lepší řešení – ani minutu, ale iHned a iDnes odletím na operaci slepého střeva do New York, USA, nebo do Tel Aviv, Ëretz Yjisraël!

293217

12.7.2013 0:24

RE: Korupce je objektivní systémovou součástí kapitalismu ve fázi Ekonomického globálního fašismu...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 293117

Rusnok je ze strany LIDEM, takže se jede dál ve vyjetých kolejích...kdy už všichni pochopíte, že je jedno jestli je tam Lojza nebo Pepa, tak se mezitím v tichosti v parlamentu schvalují zákony, které jsou mnohdy velice kontroverzní až protidemokratické...nenechte se odvést od pozornosti...to je stejné jako, když Vás okrádají cikáni v tramvaji...nejdřív Vás obestoupí, dělají hluk a chaos a mezitím Vám ukradou peněženku a když to zjistíte, tak dělají povyk, kdežto někde v dáli tiše peláší malý nenápadný klučík, kterého si ani nevšimnete...s Vaší peněženkou..."miluji" lidi, kteří říkaji "hovno je lepší než sračky"

293130

12.7.2013 8:25

RE: Korupce je objektivní systémovou součástí kapitalismu ve fázi Ekonomického globálního fašismu...

Emil Robot 88.?.?.?

Reakce na 293130

Tenhle Rusnok,instalovaný za PM,není ten mladší,příjmením taky Rusnok od spolku LIDEM,toho času i poslanec parlamentu,je to shoda jmen...tohle je bývalý min.prům.a obchodu za soc.dem a velký bojovník za tzv."druhý pilíř"sociál.zabezpečení,předseda Unie soukr.soc.fondů!!!!V podstatě asociální,"bezpohlavní" politik,jdoucí po pěnězích - bude to "kozel zahradníkem",což dokazuje i přibrání si "fotovoltaikou osvědčeného"Fischera,bude jen "kopat za jinej mančaft,ale stejným způsobem faulovat",tak jak to doposud dělala ta naše "squadra azzura s ptákem na tričku".

293145

11.7.2013 22:28

Aspoň něco "pro"

Duanitta 85.?.?.?

Ale zase na druhou stranu - když tak dlouho dlužil hloupých 5M.. Jaktože ten zloduch nemá nahrabáno? Jaktože je chudej, když je to zároveň takovej zloduch? Nevím, jen je mi to divný, tak pro úplnost.

293124

11.7.2013 23:46

RE: Aspoň něco

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 205.?.?.?

Reakce na 293124

On zřejmě v balíku bude (viz Fischer neměl na splácení dluhů z kampaně, i tak rekonstruoval byt), ale jeho krédem je, proč by to měl platit ze svého, že? Ať jeho neúspěch zaplatí jiní.

293127

12.7.2013 0:02

RE: Aspoň něco

slak 77.?.?.?

Reakce na 293127

Velkomožní jsou mimo revír exekutorů, tak proč platit. Jak by asi zjišťovali kde má či nemá konta na zablokování účtu a na co a jak má rozepsaný majetek v "sychrově. Stát nastaven na devast akcelerovaně sockovaných obyvatel kromě [velký smích] elitky.

293129

12.7.2013 13:59

RE: Aspoň něco

Duanitta 194.?.?.?

Reakce na 293127

No to jsem ani nevěděla, že žije v paneláku..
ale opravdu nevím, jen vidím fakta, a možná to jsou jen jeho mimikry nebo má paneláky rád. Nevolila jsem ho.

(prům. kompl. rekonstrukce cca 200 tis.)

293169

11.7.2013 23:31

A co když je všechno jinak?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Zaznívá zde přehršel fundovaných i implantovaných projevů o zdejší poválečné historii, leč v jednom se všechny mýlí. A to ve vstupu kohokoliv do KSČ. Tam se totiž nevstupovalo na vlastní žádost. Tam se vybíralo z těch, kteří měli předpoklady být nositeli myšlenek, na nichž idea společnosti sociální spravedlnosti, tedy té vize Ráje na zemi, stála a stojí dosud. Ti kdož dostali nabídku, pak museli coby kandidáti prokazovat několik let, že jsou opravdu připraveni členy KSČ být a navíc k členství ještě potřebovali záruku dalších členů strany. Jistě sice již tehdy nešlo všechno tak jak by mělo, ale na stranické půdě byl prostor stavět se k kriticky k čemukoliv, neboť jen tak si mohla KSČ udržet vedoucí postavení ve společnosti i bez teroru moci, jehož jsme svědky dnes, kdy si politici nedovolí jít bez ochranky ani na WC.

Ti kdož tedy tehdy byli členy KSČ a po plyšáku místo její revitalizace pro potřeby doby se vrhli do náruče kapitálu, tak ti vlastně přiznali svoji pravou tvář hamižných asociálů, jimž je mamon a s ním spojená touha po moci nade vše. No a takoví i s těmi notorickými uctívači zlatého telete kapitálu, takoví zde s jeho vydatnou pomocí a za pomoci jeho užitečných idiotů, od té doby vládnou. Vládnou ovšem jak vidno od desíti k pěti a tak musí občas obětovat i některé hříšné ze svých řad, aby společenská nespokojenost nepřerostla v občanskou válku.

Bude zajímavé sledovat, jak Zeman splní ten svůj předvolební bonmot ve stylu Limonádového Joe, že "s ním přijde i zákon". Dokonce "zvonku to aj vyzerá", jako by se po tom letitém objímání stromů utrhl kapitálu z řetězu. Pak ovšem zní otázka, na jak dlouho. Ale jako jeho "majstrštyk" by mohlo být právě jmenování Fishera ministrem financí, který se dopustil porušení volebního zákona s následným podezřením z fatální korupce v přímém přenosu, za který ho bude muset předseda vlády na rostoucí nátlak veřejnosti a možná i spravedlnosti, z vlády odvolat. Tím by Zeman nepřímo uštědřil jisté, po mamonu a moci bažící kastě, pořádnou ťafku s kdovíjakým dopadem. Stavy celého toho pilíře spravedlnosti pro oblast kriminality by pak patrně musely zaznamenat rapidní nárůst, aby "ten zákon který s ním má doopravdy přijít", neznamenal masivní úhyn z vyčerpání, pro řadu generací ochránců zákona...

Jinak je to jen další majstrštyk kapitálu v jeho krédu - "rozděl a panuj" a defenestrace se tím opět odloží na neurčito.

293125

12.7.2013 8:46

RE: A co když je všechno jinak?

Jiri Radosta 173.?.?.?

Reakce na 293125

Ja vam klidne anonymni "devadesatko" vysvetlim, jak to s tim prijimanim clenu do KSC v dobe normalizace skutecne bylo.
Prednost mely tzv."delnicke kadry", protoze do Strany se tlacili sami inkousti a korytari typu Fischera. A ta strana je udajne delnicko-rolnicka. Na to, jestli jsou uchazeci o clenstvi nositeli "myslenek socialni spravedlnosti" se uplne kaslalo. Byl prijat i pologramotny blb a uplny tupec, hlavne ze mu nekdo vyplnil prihlasku. Vcetne otazky, jak se dotycny blb stavi k sovetske okupaci.
Vedouci pracovnici a vzdelanci to meli tezsi. U tech byla vyzadovana mnohem vetsi servilnost a casto i bonzovani.
A tak se stalo, ze se do Strany i vedoucich pozic dostal ten nejvetsi povl. A to se v dobe normalizace projevilo i na nebyvalem upadku hospodarstvi a konkurenceschopnosti podniku, ktere se po sametove revoluci diky sve zaostalosti proste polozily.
Ano, normalizacni komunista byl korytar. A vlastizradce. A to plati i pro pana Fischera.
Pokud si nechce sypat popel na hlavu, at to nedela. Ja o to nestojim.
Ale at zaleze a nes*e se do verejneho zivota a politiky.

293148

12.7.2013 0:38

Názor

Martin Večerka 83.?.?.?

Pochopil bych jednu věc, která by měla nastat ... a to rozpuštění sněmovny, protože k ničemu jinému tento krok Zemana nemůže vést .... ale pokud se tak nestane, tak bychom měli reálně uvažovat o prezidentském systému. Mám pouze selský rozum, ale pokud prezident tzv. porušuje ústavní zvyklosti ( v posledních letech jsem netušil, že nějaké jsou ) tak by se námi zvolení představitelé měli dohodnout a vyhlásit mimořádné volby.

293131

12.7.2013 5:57

RE: Názor

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 293131

>Pochopil bych jednu věc, která by měla nastat ... a to
>rozpuštění sněmovny, protože k ničemu jinému tento krok
>Zemana nemůže vést
Nemuze? Nemuze to byt umysl? Zemanuv umysl? Co rekl po svem zvoleni? Zavzpominejte! [zmaten]
>pokud prezident tzv. porušuje ústavní
>zvyklosti ( v posledních letech jsem netušil, že nějaké jsou
Zeman k tomu rekl:
Pojem ústavní zvyklosti je naprosto idiotský, protože kdyby to byly opravdu ústavní zvyklosti, tak by nějakým způsobem byly zakotveny v Ústavě. Prezident přece nemůže měnit Ústavu, ale má svaté právo měnit zvyklosti, které v ní nejsou zakotveny.
>tak by se námi zvolení představitelé měli dohodnout a
>vyhlásit mimořádné volby.
Takovou dohodu vetsina clenu parlamentu nechce, protoze vedi, ze se tam vice nedostanou. A mnozi maji velke hypoteky..., kde hned tak seberou na splaceni statisice ci miliony...?
A pak ze Zeman je uz prochlastany...? Omyl! Nestrategicky nahled! Zeman je genialni!!! [velký smích]

293136

12.7.2013 7:40

RE: Názor

mkadlec 89.?.?.?

Reakce na 293136

Je to ciman, co? Ja uz ho pozoruju docela dlouho a nezrizene se bavim. Perfektne se mu dari "vnest mezi podezrele zmatek" a evidentne ani sami podezreli nevedi, odkud vitr zavane priste.

293142

12.7.2013 15:11

RE: Názor

LaFox 90.?.?.?

Reakce na 293131

Kdyby ODS TOP09 a ČSSD nebyli pouze chrochtající prasata u koryt, ale opravdu zastánci parlamentární demokracie, jak pořád zdůrazňují, tak by jednoduchýn způsobem Zemana ukáznili. Mají nádhernou ústavní většinu a Zeman by po jejich zásahu do ústavy mohl zůstat pouze a pouze figurkou.
Zeman je evidentně na začátku demence a ještě se budeme divit.

293172

12.7.2013 15:34

RE: Názor

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 293172

Kdybychom měli uvnitř pozadí cukrovar, tak bychom si každé ráno mohli osladit kafe.

Přeji hezké další sny...

293176

12.7.2013 16:20

RE: Názor

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 293172

>Kdyby ODS TOP09 a ČSSD nebyli pouze chrochtající prasata u
>koryt, ale opravdu zastánci parlamentární demokracie, jak
>pořád zdůrazňují, tak by jednoduchýn způsobem Zemana
>ukáznili. Mají nádhernou ústavní většinu a Zeman by po
>jejich zásahu do ústavy mohl zůstat pouze a pouze figurkou.
"Kdyby nebyli" v zivote malokdy plati a v politice vubec ne. Je to pouze spekulace.
>Zeman je evidentně na začátku demence a ještě se budeme
>divit.
Cemu? Ze by treba prisel na vojenskou prehlidku v pyzamu, anebo jak to diveni myslite?

I ja vnimam jeho pokles v urcitych sferach (jsem starsi nez on, takze ho posuzuji z pohledu sveho veku a vseobecneho ubytku, a jaky ma ten ubytek na cloveka vliv), ale je treba si uvedomit, ze Zeman prosel vsemi fazemi rizeni zeme, krome toho je neochvejny v uplatnovani jakychkoliv postoju, ktere chce realizovat, a mysli mu to naprosto nezatizene. To, ze se uklidil na deset let na Vysocinu a tam pobiral na statnika maly duchod (mozna krome honorare za vydani knihy) taky o nezatizenosti cosi hovori. Nadto jeho dcera planuje odklidit se do Svedska, jeho zena neni ocividne narocna a asi ani nijak moc s nim spjata, takze suma sumarum pan prezident dela, co si umane, bez jakychkoliv pruvodnich zadrhelu.
K vami zminene demenci: Ano, jiste ciny jsou uz na hrane. Ta neexistence pruvodnich zadrhelu smisena s panovnickou sebestrednosti jiste demenci podporuje, ale jeden aspekt ji stale prevysuje - strategie a az rezijni zdatnost. To, jak umi udalosti zpovzdali nainscenovat, je opravdu vyjimecne.
Pred deseti roky jej CSSD zradilo. Nynejsi koalice je samy pruser. To je pro nej hnaci motor. Ano, jeste NECO na rozhrani geniality a demence uvidime!!!

293178

12.7.2013 5:03

Nesouhlasim...

P.A.Semi 79.?.?.?

Korupce by byla, kdyby si za to neco dohodli. Nebo kdyby za to neco meli ziskat... Ted ale bude pod dost dobrym dohledem na to, aby to tak jednoduse neslo...

Pokud treba v roce 2009 nejake firme prihral rekonstrukci D1 za miliardu, a ted mu zpatky venuji 5M, tak to je vděčnost, ale ne korupce... (Korupce by to byla, kdyby mu to predem slibil... A jestli to vyberove rizeni na dalnici bylo zmanipulovane, to by byla jina zalezitost. Ona se ale da vybrat i firma, ktera proste je nejlepsi, a te firme to pomuze... Stejne tak treba Rath na ten Bustehrad pry nevybral vubec spatne...)

Ktery politik nedostava sponzorske dary na kampan? Ktera politicka strana?? (Tana Fischerova byla v tomto asi cista, ale jeji kampan v ramci toho, co si poctivy clovek muze dovolit "ze sveho", ponekud zapadla...) A ovsem nejbohatsi slechtic to asi taky mel "ze sveho", ale to je jina kapitola - kdyby kazdy politik mel platit svou kampan ze sveho, bude nam tu vladnout oligarchie...

(Cimz nechci rict, ze bych tu chtel mit pana Fischera za prezidenta, ale jako ministr financi po Kalouskovi uz asi nikdo horsi nebude... A ovsem tahle "šachová partie" se zatim vyviji dobre, a pokud to B.S. nezvora, dotlaci byvalou koalici, šachem Rusnokovou vladou, az k matu predcasnych voleb...)

293133

12.7.2013 14:43

RE: Nesouhlasim...

sirt 15.?.?.?

Reakce na 293133

Máte pravdu, že přijetí milionových darů bez vazby na protiplnění lze nazvat korupcí jen obtížně. Na druhé straně vysvětlení, že šlo o vděčnost či dar na volební kampaň je také velmi těžko aplikovatelné. Vděčnost by dotyční mohli vyjádřit krátce po skončení kampaně, kdy bylo třeba dluhy uhradit. Příspěvek na volební kapaň by se dal poslat dopředu nebo případně krátce po skončení. Já to vnímám tak, že po skončení všech volebních aktivit zbyl panu Fisherovi osobní dluh.
Nyní když se roznesla informace, že bude ministrem financí se našli najednou štědří mecenáši, kteří mu s ním pomohli. Souvislost s kampaní se hledá těžko, ale souvislost s jmenováním ministrem financí je celkem zřejmá. A fakt, že za těchto okolností peníze přijal ho jako nezávislého úředníka diskredituje. Stejně tak současnou vládu diskredituje fakt, že se k takovému očividnému porušení etiky nepostavila vyloučením takového prospěcháře. Zkrátka pokud podporuji nedůvěryhodného člověka, stávám se sám nedůvěryhodným. A trochu komické na tom je, že právě žádost o vyslovení důvěry je to, co tuto vládu teprve čeká [smích] Aneb, jak si sám sobě podrazit nohy ihned po vstupu na jeviště [mrknutí jedním okem] Ale možná mám příliš starosvětský pohled na věc a naši pokrokoví poslanci najdou dost jiných motivů, proč podpořit vládu s předplaceným ministrem financí.
A co se veřejné kontroly týče, tak nevidím jediný důvod, proč bych například v soukromém životě měl dávat zplnomocnění člověku, kterému nevěřím. A to ani s odůvodněním, že pokud mě podvede, tak se na to časem přijde. Zkrátka bych mu poděkoval za snahu, pogratuloval ke splacení dluhu a našel někoho jiného [smích]

293171

12.7.2013 16:54

Trochu to mění pohled a filozofii

slak 77.?.?.?

Reakce na 293171

Ono je tu ale že, jak prezentoval Rusnok zodpovědnost za peníze na jeho prezidentskou kampaň mělo uskupení či společnost k prezidentské kampani založená a pokud tam byli za to placení profíci mohli by nést zodpovědnost a v případě krachenzí nemusel Fišer přebírat zodpovědnost s takto nakládanými prostředky a že to vzal na sebe tedy hovoří o suverenitě jeho jednání a rozhodně to tedy nebyla částka které by se hrozil. A taky jsem rychleji dělal závěr než znal detaily. A tímto se za neúmyslný mylný pohled omlouvám.

293179

14.7.2013 19:36

RE: Nesouhlasim...

karel4u 201.?.?.?

Reakce na 293171

PaneSirt,Vase prispevky jsou briliantni, tak jak bych to napsal sam,kdyby mi to muj rheumatismus dovolil.
Jen tak pro zajimavost, Vas insight se tak lisi od ostatnich nazoru, je mnohem jasnejsi a vice k veci. Bydlite v cechach nebo v zahranici?

293312

15.7.2013 16:25

Děkuji

Sirt 15.?.?.?

Reakce na 293312

Děkuji Vám za kompliment.
Bydlím v České republice. Naneštěstí jsem totiž někde v mládí pochytil cosi jako hrdost na svou zem a s tím se špatně stěhuje pryč [smích] Někdy si říkám, že kdyby mě s hrdostí postihla i selektivní slepota, bylo by mi lépe [smích]
Sirt

293350

15.7.2013 17:26

RE: Děkuji

dub 89.?.?.?

Reakce na 293350

je již vskutku neskutečně humorné, jak ješitné zamindrákované ego tupých individuí z lehožumpy je vždy a spolehlivě 100% identifikuje, i kdyby změnili nick s ip adresou milionkrát[velký smích]

293356

16.7.2013 10:55

I Vám děkuji za reakci

Sirt 15.?.?.?

Reakce na 293356

Milý pane, děkuji i za Vaši reakci. Připomněla mi, proč se obvykle nepřidávám do interenetových diskuzí. Naneštěstí si v nich mnoho diskutérů plete názorovou neshodu s osobní. I kdybych měl jiný názor než vy, nevidím důvod, proč se v rámci diskuze nepokusit pochopit původ Vašeho postoje. Je li člověk schopen kritického myšlení, pak argumenty moudrého názorového oponenta obvykle uvítá (má-li na diskuzi čas [smích] ). Mohou mu pomoci ve dvou směrech. Za prvé, mohou mu pomoci lépe a přesněji formulovat své argumenty a zrevidovat důvody, proč daný názor zastává. Za druhé mohou ho obohatit o nové informace a pomoci mu vyhnout se omylu. Často to může vést k lepšímu pochopení celé situace (někdy i k celkem markantní opravě vlastního názoru).
Vím, že Vám zde neříkám nic nového. Jen se domnívám, že jste při psaní svého příspěvku reagoval především na mé nepochopitelné vlastenectví. A jsem si vědom, že toto mé tvrzení na mnohé působí jako rudý hadr na býka. Nevím, jestli bych původ svého vlastenectví uměl vysvětlit. Ale věřte mi, nejsem slepý k okolnímu dění a české země mám rád pro ten potenciál, který tu je. Ze současného stavu mě však příliš veselo není.
A o mé IP adrese si zkuste něco zjistit, než ji budete považovat za snadno využitelnou kýmkoliv (ale možná se mýlím a nějak využitelná je [smích] )
Přeji Vám ať se Vaši názoroví odpůrci nestávají protivníky, ale jsou z nich hodnotní partneři v diskuzi.
Sirt

293388

12.7.2013 9:40

Zatemnění pozornosti.

Jana Hanzlíková 77.?.?.?

Opožděné sponzorské miliony pro Jana Fischera jsou diskutabilní, podezřelé a hrozící korupcí. V mediálním oblaku rozpoutané hysterie však probíhá tichá výměna ministra zemědělství, kam si Andrej Babiš uvádí koně cvičeného pro svoji stáj. A ze dne na den bez ohledu na výsledky zjištění státní potravinářské inspekce už je opět všechno maso dovezené do Čech kontaminované.
Nejvíce zkorumpovaným ministrem bude Toman.

293153

12.7.2013 12:40

Souhlasím s přípspěvkem Nesouhlasím...

Mirda1951 89.?.?.?

Vážený autore článku o korupci v přímém přenose,
dosáhl jste asi toho, co jste měl v úmyslu. Nadhodil jste polopravdu a český národ, místo aby se věnoval korupci, která se
právě vyšetřuje v řadách bývalé vlády, se hádá pod vaším článkem o korupci , která se nestala.
A vy všichni vemte slovníky a zjistěte rozdíly mezi pojmy korupce, podpora , střet zájmu, když už neposloucháte právníky, kteří to vysvětlují.
Až přistihnete Fischera jak podhazuje státní zakázky svým dárcům, podávejte trestní oznámení na korupci, až se z vás bude prášit a kritizujte.
Do té doby podporujte všechny, kteří mohou pozitivně ovlinit vyřešení korupce právě prokazované a zřejmě stokrát obludnější.

293161

13.7.2013 14:46

RE: ...... naivko

osa x 193.?.?.?

Reakce na 293161

http://radek-velicka.cz/?p=10502

[zahanbení] [bliji]

293224

14.7.2013 19:50

RE: Souhlasím s přípspěvkem Nesouhlasím...

karel4u 201.?.?.?

Reakce na 293161

Pane Mirda, ted me neco napadlo, toto vse co se udalo za poslednich 23 let je vlastne vysledek deformace jazyka.
Mate pravdu, vse je definovane ve slovnicich, ovsem k cemu realne doslo, byla pomala redefinice a kompromisy, ktere nas dovedli k tomuto marasmu, kde z vice nez 100vky prispivajicich jen asi dve procenta vidi realny problem a jen jeden ho definova , tedy jasne definoval.

293314

13.7.2013 18:57

Nutno říci, že přeplacená fotovoltaika

jaromír 188.?.?.?

a dnešní drahá elektřina (neúnosně) u nás je dnes díky jeho působení a nese své "ovoce hořkosti". A proč má být zrovna ministrem financí, že? [oči v sloup] [oči v sloup]

293246

15.7.2013 19:09

A co my?

valda 212.?.?.?

Jak rikala moje babicka(volynska ceska):cesi jsou 12 pokoleni zidu.Ted 14(?)

293359

Příspěvků: 146

11.07. 02:05 Coollomboss  Vladimíre, teď jste všechny vyděsil,
11.07. 02:46 steve  RE: Vladimíre, teď jste všechny vyděsil,
11.07. 15:59 udo1  RE: Vladimíre, teď jste všechny vyděsil,
02.08. 23:48 Mirek pirek  RE: Vladimíre, teď jste všechny vyděsil,
02.08. 23:49 Mirek pirek  RE: Vladimíre, teď jste všechny vyděsil,
11.07. 03:11 Jiri Radosta  Ano, je to stret zajmu
11.07. 05:02 Vladimír Stwora  RE: Ano, je to stret zajmu
11.07. 05:34 Satanist  RE: Ano, je to stret zajmu
11.07. 06:26 Bubin  RE: Ano, je to stret zajmu
11.07. 10:38 sirt  Vlastizrada - karierismus
12.07. 19:33 Ellis  RE: Vlastizrada - karierismus
11.07. 11:35 omega13  Vlastizrádce ...
11.07. 12:07 IVAn  RE: Vlastizrádce ...
11.07. 13:30 jansmith1984  RE: Vlastizrádce ...
11.07. 18:31 hc  RE: Vlastizrádce ...
13.07. 00:01 Jolana  RE: Vlastizrádce ...
13.07. 12:22 raskolnikov  RE: Vlastizrádce ...
13.07. 17:30  Snad by se tu lépe vyjímaly příspěvky nahnědlé než takto zkreslující....
13.07. 21:07  RE: Snad by se tu lépe vyjímaly příspěvky nahnědlé než takto zkreslující....
14.07. 19:54  Takže od každého trochu, že...
14.07. 00:46 Na tom nezáleží  RE: Vlastizrádce ...
14.07. 02:13 raskolnikov  RE: Vlastizrádce ...
14.07. 10:35  RE: Vlastizrádce ...
14.07. 10:54 Emil Robot  RE: Vlastizrádce ...
14.07. 12:42 Na tom nezáleží  RE: Vlastizrádce ...
14.07. 17:19 raskolnikov  RE: Vlastizrádce ...
14.07. 18:50 Bubin  RE: Vlastizrádce ...
17.07. 20:55 moucha  RE: Vlastizrádce ...
17.07. 08:40 Fred Brabenec  RE: Vlastizrádce ...
14.07. 10:05 slak  RE: Vlastizrádce ...
14.07. 01:51  RE: Vlastizrádce ...
11.07. 13:18 janko  RE: Vlastizrádce ...
11.07. 13:43 jansmith1984  RE: Vlastizrádce ...
11.07. 15:26 Mareš  RE: Vlastizrádce ...
13.07. 07:22 bigi25  RE: Vlastizrádce ...
16.07. 23:49 Helena Sasová  RE: Vlastizrádce ...
12.07. 08:04 Bubin  RE: Vlastizrádce ...
12.07. 09:55 treerat  RE: Vlastizrádce ...
12.07. 16:13 raskolnikov  RE: Vlastizrádce ...
22.09. 08:16 janko  RE: Vlastizrádce ...
26.09. 21:19 janko  RE: Vlastizrádce ...
03.10. 14:16 janko  RE: Vlastizrádce ...
14.07. 01:28  RE: Ano, je to stret zajmu
14.07. 02:32  RE: Ano, je to stret zajmu
14.07. 07:59 Bubin  RE: Ano, je to stret zajmu
11.07. 06:48 Jiri Radosta  RE: Ano, je to stret zajmu
11.07. 14:14 baba_Blažková  RE: Ano, je to stret zajmu
11.07. 14:34 Andrew Siddur  RE: Ano, je to stret zajmu
11.07. 18:26 Bubin  RE: Ano, je to stret zajmu
11.07. 20:26 baba_Blažková  RE: Ano, je to stret zajmu
12.07. 07:32 Bubin  RE: Ano, je to stret zajmu
12.07. 08:56 baba_Blažková  RE: Ano, je to stret zajmu
12.07. 12:57 Bubin  RE: Ano, je to stret zajmu
13.07. 18:05 baba_Blažková  RE: Ano, je to stret zajmu
13.07. 20:26 Bubin  RE: Ano, je to stret zajmu
14.07. 12:13 hc  RE: Ano, je to stret zajmu
14.07. 16:12 Bubin  RE: Ano, je to stret zajmu
14.07. 16:27  RE: Ano, je to stret zajmu
14.07. 16:48 hc  RE: Ano, je to stret zajmu
14.07. 18:26 Bubin  RE: Ano, je to stret zajmu
14.07. 21:49 hc  RE: Ano, je to stret zajmu
15.07. 08:04 Bubin  RE: Ano, je to stret zajmu
15.07. 11:23 baba_Blažková  RE: Ano, je to stret zajmu
15.07. 15:02 Bubin  RE: Ano, je to stret zajmu
15.07. 16:56  RE: Ano, je to stret zajmu
15.07. 11:32 Andrew Siddur  RE: Ano, je to stret zajmu
15.07. 20:26 Bubin  RE: Ano, je to stret zajmu
15.07. 23:30 slak  RE: Ano, je to stret zajmu
16.07. 06:24 Erwin  RE: Ano, je to stret zajmu
16.07. 09:03 Bubin  RE: Ano, je to stret zajmu
16.07. 14:18 hestroy  RE: Ano, je to stret zajmu
16.07. 09:05 slak  RE: Ano, je to stret zajmu
16.07. 13:43 Erwin  RE: Ano, je to stret zajmu
16.07. 18:22 Emil Robot  RE: Ano, je to stret zajmu
15.07. 18:01 hc  RE: Ano, je to stret zajmu
12.07. 12:42 raskolnikov  RE: Ano, je to stret zajmu
12.07. 18:36 Bubin  RE: Ano, je to stret zajmu
12.07. 21:38 Andrew Siddur  RE: Ano, je to stret zajmu
13.07. 06:26 Bubin  RE: Ano, je to stret zajmu
13.07. 09:01 IVAn  RE: Ano, je to stret zajmu
13.07. 18:58 baba_Blažková  RE: Ano, je to stret zajmu
13.07. 18:59 baba_Blažková  RE: Ano, je to stret zajmu
13.07. 19:06 baba_Blažková  RE: Ano, je to stret zajmu
14.07. 11:22 raskolnikov  RE: Ano, je to stret zajmu
15.07. 00:37 baba_Blažková  RE: Ano, je to stret zajmu
15.07. 09:15 raskolnikov  RE: Ano, je to stret zajmu
11.07. 08:19  RE: Ano, je to stret zajmu
11.07. 05:57 Robert Nohejl  RE: Ano, je to stret zajmu
11.07. 07:20 V  RE: Ano, je to stret zajmu
11.07. 05:28 Satanist  Po precteni clanku
11.07. 07:09 coinageboy  Vynikajici Clanek
11.07. 07:35 jacob  Špatný krok
11.07. 11:28 IVAn  RE: Špatný krok
11.07. 19:25 čěf  RE: Špatný krok
12.07. 21:46 Jacob  RE: Špatný krok
11.07. 07:37 Url man  na současné překlady Talmudu z vysoka iebu
11.07. 18:30  RE: na současné překlady Talmudu z vysoka iebu
11.07. 20:59 moucha  RE: na současné překlady Talmudu z vysoka iebu
15.07. 11:32 fooggyy  RE: na současné překlady Talmudu z vysoka iebu
11.07. 08:33 Fred Brabenec  Dobývání Slovanů
11.07. 09:12 Jaroslav Závadský  Není se čím a kým chlubit.
11.07. 09:53 Emil Robot  Oč jde,vystihuje bezezbytku a nadevší pochybnost název článku.
11.07. 10:25 hh  .
11.07. 11:40 Vodník  Vy mne stále překvapujete.
11.07. 13:34 steve  RE: Vy mne stále překvapujete.
11.07. 13:06 Přetrdílo  Recyklovaní hajzlíci
12.07. 09:33 Norman  RE: Recyklovaní hajzlíci
11.07. 14:10 P. Novák  Proboha, lidi,
11.07. 16:13 Fred Brabenec  RE: Proboha, lidi,
11.07. 17:37 fialovník  co napsat abych neurazil
11.07. 20:15 Tomášn Vávra  Korupce je objektivní systémovou součástí kapitalismu ve fázi Ekonomického globálního fašismu...
11.07. 23:38 Vojta49  RE: Korupce je užitečnou metodou již od dob společenské dělby práce
12.07. 11:32 hestroy  RE: Korupce je užitečnou metodou již od dob společenské dělby práce
12.07. 13:21 Sirt  RE: Korupce - co že to vlastně je?
13.07. 01:12 čěf  RE: Korupce je užitečnou metodou již od dob společenské dělby práce
13.07. 09:32 Emil Robot  RE: Korupce je užitečnou metodou již od dob společenské dělby práce
13.07. 14:51 Vojta49  RE: Korupce je užitečnou metodou již od dob společenské dělby práce
13.07. 17:31 udo1  RE: Korupce je užitečnou metodou již od dob společenské dělby práce
13.07. 12:44 Andrew Siddur  RE: Korupce je užitečnou metodou již od dob společenské dělby práce
12.07. 00:24  RE: Korupce je objektivní systémovou součástí kapitalismu ve fázi Ekonomického globálního fašismu...
12.07. 08:25 Emil Robot  RE: Korupce je objektivní systémovou součástí kapitalismu ve fázi Ekonomického globálního fašismu...
11.07. 22:28 Duanitta  Aspoň něco "pro"
11.07. 23:46 Vladimír Stwora  RE: Aspoň něco
12.07. 00:02 slak  RE: Aspoň něco
12.07. 13:59 Duanitta  RE: Aspoň něco
11.07. 23:31  A co když je všechno jinak?
12.07. 08:46 Jiri Radosta  RE: A co když je všechno jinak?
12.07. 00:38 Martin Večerka  Názor
12.07. 05:57  RE: Názor
12.07. 07:40 mkadlec  RE: Názor
12.07. 15:11 LaFox  RE: Názor
12.07. 15:34  RE: Názor
12.07. 16:20  RE: Názor
12.07. 05:03 P.A.Semi  Nesouhlasim...
12.07. 14:43 sirt  RE: Nesouhlasim...
12.07. 16:54 slak  Trochu to mění pohled a filozofii
14.07. 19:36 karel4u  RE: Nesouhlasim...
15.07. 16:25 Sirt  Děkuji
15.07. 17:26 dub  RE: Děkuji
16.07. 10:55 Sirt  I Vám děkuji za reakci
12.07. 09:40 Jana Hanzlíková  Zatemnění pozornosti.
12.07. 12:40 Mirda1951  Souhlasím s přípspěvkem Nesouhlasím...
13.07. 14:46 osa x  RE: ...... naivko
14.07. 19:50 karel4u  RE: Souhlasím s přípspěvkem Nesouhlasím...
13.07. 18:57 jaromír  Nutno říci, že přeplacená fotovoltaika
15.07. 19:09 valda  A co my?

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

48

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 74 čtenářů částkou 16 946 korun, což je 48 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

O čem se mlčí - Jindřich Rajchl18.01.22 17:21 Česká republika 0

Majú rúška a respirátory v školách význam?18.01.22 09:37 Sierra Leone 0

Rusko stahuje své diplomaty a jejich rodiny z Ukrajiny18.01.22 07:03 Rusko 2

Soňa Peková: 15.1.2022 Lékařský dům17.01.22 22:01 Česká republika 6

Covidové zpovědi17.01.22 17:48 Česká republika 2

S pravdou ven - svědectví zdravotních sester17.01.22 17:46 Česká republika 0

Studie firmy Pfizer – mýty a fakta o studii, která spustila celosvětové očkování17.01.22 16:38 Kanada 0

Mezioborová konference lékařů - 4. díl: otázky a odpovědi16.01.22 16:52 Česká republika 1

„Pryč s očkovacími nácky.“ Tisíce lidí v Evropě protestovaly proti očkování16.01.22 16:36 Evropská unie 0

Kardioložka Jana Gandalovičová kritizuje povinné očkování - hrozí vlna onemocnění srdce15.01.22 22:31 Česká republika 0

European Green Deal15.01.22 16:42 Evropská unie 1

USA hrozí silnou reakcí na rozmístění ruských sil v Latinské Americe!14.01.22 09:51 USA 4

České maso zmizí a budete kupovat jen dražší dovážené. Růst cen o stovky procent?13.01.22 09:53 Česká republika 16

NATO upírá Rusku právo veta při vstupu Ukrajiny do aliance!12.01.22 21:06 Neurčeno 11

Ivermectin "funguje ve všech fázích" COVIDu podle uniklých vojenských dokumentů americké armády12.01.22 09:11 USA 5

Vystoupili na demonstraci s vlastním názorem. Policisty čeká kárné řízení11.01.22 19:12 Česká republika 2

Fialova vláda navrhuje pokuty až 3 miliony korun!11.01.22 15:53 Česká republika 1

Gruzínský tenista náhle přerušil zápas kvůli problémům s dýcháním11.01.22 15:45 Austrálie 1

Neskutečné chucpe: Pekarová a teď i Lipavský šijou do Orbana11.01.22 15:01 Česká republika 0

Mezioborová lékařská konference - třetí díl PCR testy09.01.22 18:56 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
21,53 Kč
Euro
24,39 Kč
Libra
29,29 Kč
Kanadský dolar
17,22 Kč
Australský dolar
15,47 Kč
Švýcarský frank
23,50 Kč
100 japonských jenů
18,82 Kč
Čínský juan
3,39 Kč
Polský zloty
5,37 Kč
100 maď. forintů
6,82 Kč
Ukrajinská hřivna
0,75 Kč
100 rublů
27,96 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 004,55 Kč
1 unce stříbra
503,75 Kč
Bitcoin
899 231,48 Kč

Poslední aktualizace: 19.1.2022 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 8 276