Diskuze k článku

Dozví se papež František o tzv. církevních restitucích?

Příspěvků 39

8.7.2013 5:08

nuž -

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

rok 1989 bol v réžii cirkvi samej, a šlo presne o to - cirkev má čas, a teraz sa zdá, že už môžu - tak s tým prišli, a keďže nový pápež je jezuita, neverte jeho táraninám - nepotrebujú ľudí, potrebujú majetok, jedno aký, nuž tak, dobre s vami vybabrali, len čo je pravda, a ešte ste si hlavného protagonistu tejto lúpeže uctili letiskom - ste fakt dobrí

292900

8.7.2013 6:54

RE: nuž -

Bubin 82.?.?.?

Reakce na 292900

cirkevni restituce maji jednu zasadni chybu. a to tu, ze na jejich uhrade se budou podilet vsichni lide tohoto statu, a ne pouze skutecny vinici : prislusnici ksc a jejich rodiny i volici teto strany, vcetne jejich rodinnych prislusniku.
tragedii i dukazem marasmu tohoto naroda mmj.je i fakt,ze je dnes spilano obetem ac skutecny vinik(vyse uvedeny) je dostatecne znam . zano [bliji]
tedy zhrnuto: vinikem jsou komuniste etc.,ne cirkev
a tudiz, kdo si nevazi majetku druhych i elementarnich a mravnich vyssich principu spravedlnosti, zaslouzi si , aby i jemu byl jeho veskery majetek uloupen a nekdy v budoucnu i v jeho konkretnim pripade nebyl bran zretel techto zakladnich mravnich principu.
zano

292905

8.7.2013 10:51

RE: nuž -

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 292905

Pozemková reforma proběhla v letech 1919-1938 a jejím cílem bylo rozdělení velkých soukromých pozemků. Vymezoval ji rámcový zákon (též záborový zákon) ze dne 16. dubna 1919, který stanovil zábor pozemků buď nad 150 ha zemědělské půdy, nebo nad 250 ha celkové půdy.

Takže ty desítky tisíc hektarů, které se nyní "vracejí" církvi, jim nesebrali komunisti, pane Bubin.

Jinak samozřejmě církev ke svému majetku přišla naprosto legálně, rozhodně to nebylo tím, že by třeba někoho upálili nebo odsoudili za kacířství, to jsou také jen pomluvy komunistů. No a samozřejmě, že církev nechtěla nikdy po nikom tzv. desátek, který byl zcela dobrovolný, žáno.

>a tudiz, kdo si nevazi majetku druhych i elementarnich a mravnich vyssich principu spravedlnosti, zaslouzi si , aby i jemu byl jeho veskery majetek uloupen a nekdy v budoucnu i v jeho konkretnim pripade nebyl bran zretel techto zakladnich mravnich principu.

Máte svatou pravdu, pane Bubin. Církev si nevážila majetku druhých, tudíž by na ni neměl brát jakýkoliv zřetel.

Žáno.

292919

8.7.2013 11:48

RE: nuž - ánen

slak 77.?.?.?

Reakce na 292919

Dobrovolně povinně do spovědnice na urovnání poměrů k církvi, nebo varianty čarodějnických procesů či hranici, které měli v propracovaných rejstřících atrakcí také, kromě šlechty s armádou či rytíři, kteří by jim mohli pelešení vyprášit, žáno. [chechtot]

292929

8.7.2013 15:54

RE: nuž -

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 292919

No oni skutečně neupalovali, bylo to chytře zařízeno tak, že pouze odsuzovali a poté vydávali "světské" moci k exekuci. [smích]

A k té legalitě - myslím, že z pohledu katolického náboženského fanatika bude zábor majetků po Bílé Hoře církví a jí spřízněnou šlechtou jako jediný legální, zatímco následné patenty Josefa II., či zákony nové Republiky československé bude chtít ignorovat, jelikož není nějak zvlášť populární se do nich ostře obouvat. Tak se bude snažit všechno přišít komunistům a jejich zrůdné totalitě™, tak "rigorozně" mediálně proprané.

292935

8.7.2013 19:11

RE: nuž -

Bubin 82.?.?.?

Reakce na 292919

nu,co dodat?
prislusne pasaze ministerstva kultury pan bohuzel nestudoval,
tak jako nestudoval historii (mimo te jiraskovsko-nejedlo-brownovske )
zano,potom musi jeden takovym projevit pouze jistou davku tolerance ve smyslu Novozakoniho blahoslavenstvi jistych,kterych je kralovstvi nebeske.
tudiz v souhlasu s panem Podhorskym nejde nez naznat ,ze jakakoliv diskuze na toto thema s takovymi je naprosto zbytecna
presto si nelze neodpustit posledni poznamku.
panu hestroji se nelibi , ze pred pultisiciletim lide platili desatky. nu , pan Bubin na rozdil od nej , pro odvadeni desatku, by daleko radeji zdvihl obe paze,nez pro to,co cpe mocnym do chrtanu dnes.zano
pravda , to by potom ale ti nejvetsi "antirestitucni" kriklouni asi posli hlady
zano

a aby to bylo i z jedny vody
jeste vzkaz soudruhu emiliu robotovi:
mno emilio ,tvuj sousky utok by byl daleko vtipnejsi ,kdyby si to napsal tak,jak je to ve skutecnosti. tedy nikoli menit pismena u nicku pana Bubina,ale vsimat si toho sveho. tedy po lopate : nikoli emil robot,ale emil blbot.
toz cest.

292945

8.7.2013 11:09

RE: nuž -

Emil Robot 88.?.?.?

Reakce na 292905

Bubine,změň si si v podpisu "u" za "l".Rozhodně to přesněji vystihne stav tvé mysli....

292924

8.7.2013 7:57

RE: nuž -věřím že většina lidí v ČR by církvi nic nedala

V 85.?.?.?

Reakce na 292900

V. Láhev není sám kdo to umožnil,co taková šedá eminence Kalousek,jakou roli v tom měl on a další ŠMEJDI.

292912

9.7.2013 2:47

RE: nuž -

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 177.?.?.?

Reakce na 292900

an Hus objektivně a bez příkras

Přidal: E-mail | publikováno: 8. 07. 2013

K 598. výročí upálení mistra Jana Husa jsme ještě dodatečně připravili článek historika církevních dějin PhDr. Radomíra Malého nazvaný Jan Hus objektivně a bez příkras. Článek vyšel v aktuálním čísle katolického časopisu Te Deum. Doktor Malý loni přednášel pro Červenobílé na XIV. diskusním večeru na téma Pronásledování církve nacistickým režimem.

Postava Mistra Jana Husa už několik staletí ideologicky rozděluje český národ. Hlavní příčinou je jeho krutá smrt na hranici 6. července r. 1415. Koncil katolické církve konaný v německé Kostnici ho vydal světským orgánům jako kacíře. Podle tehdejších zákonů platil pro heretiky trest smrti upálením.

Husova poprava, která byla trestem pouze za jeho přesvědčení, což objektivně nutno kategoricky odmítnout, se stala důvodem k vytváření animozity českého národa vůči katolické církvi. Především konec devatenáctého a první polovina dvacátého století se vyznačovaly zaťatými „husovskými“ spory. V principu v nich šlo o to samé, co je signifikantní i v současných polemikách na téma Jana Husa: Jaký to byl člověk? Autentický světec, za jakého jej považují všichni jeho ctitelé od pravoslavných a protestantů až po ateisty? Mýlila se tehdejší Církev, když prohlásila některé jeho články za bludné? Nebo se jednalo o buřiče a revolucionáře, který má na svědomí nepokoje a násilí, jež způsobily ostatním četná utrpení?

To vše je zapotřebí objektivně zvážit na základě staronového studia pramenů. Úmyslně píši „staronového“, protože nikdo dosud nezkompletoval a nepročetl dokumenty týkající se Husova života a díla tak důkladně jako skromný a nenápadný profesor katolického brněnského semináře Jan Sedlák, jenž vydal r. 1915 tak vynikající podrobnou a detailní monografii o Husovi, že ji dosud co do kvality nikdo nepřekonal a pravděpodobně už nikdy nepřekoná. Všechny důležité prameny, jež bylo možno k husovské tématice posbírat, jsou u Sedláka, nic nového už se nejspíš neobjeví.

Je zvláštní a také charakteristické, že současní husovští badatelé různých orientací tuto knihu vysoké kvality většinou neberou příliš vážně, ačkoliv v roce 1915, kdy poprvé vyšla, za ni udělila prof. Sedlákovi cenu samotná Evangelická akademie. Proč je dnes tato monumentální práce tolik opomíjena? Proč jsou naopak stále vyzvedávány husovské publikace belgického katolického neomodernisty Paula de Voogta, který označuje proces s Husem přímo za „zločin“ katolické církve? Odpověď je jednoduchá: Protože Sedlák předkládá informace, jež jaksi „nepasují“ do obrazu Husa jako průkopníka „ekumenismu“, který by se tak údajně mohl stát symbolem sjednocení křesťanů bez nutnosti návratu odloučených k jednotě se Svatým stolcem a přijetí katolické nauky.

Z reformního k...Automaticky kráceno

292952

9.7.2013 2:56

RE: nuž -

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 177.?.?.?

Reakce na 292900

.
: Protože Sedlák předkládá informace, jež jaksi „nepasují“ do obrazu Husa jako průkopníka „ekumenismu“, který by se tak údajně mohl stát symbolem sjednocení křesťanů bez nutnosti návratu odloučených k jednotě se Svatým stolcem a přijetí katolické nauky.

Z reformního kazatele ideolog krutovlády Václava IV.

Ale po pořádku: Dřívější spory o to, jestli se Hus narodil (patrně kolem roku 1370) v Husinci u Prachatic nebo u Prahy, jsou dnes bez významu. R. 1393 Hus dosáhl na Karlově univerzitě titulu bakalář, r. 1396 titulu mistr. R. 1400 byl vysvěcen na kněze a dělal rychlou akademickou kariéru, spojenou s kazatelstvím v různých pražských svatyních, r. 1403 se stal definitivně kazatelem v kapli zasvěcené Betlémským neviňátkům.

V letech 1401–3 je Hus děkanem fakulty svobodných umění a rektorem univerzity. V této době se odehrává první spor o nauku anglického heterodoxního myslitele Johna Viklefa, kterou hájili zejména Husův učitel Stanislav ze Znojma a přítel Štěpán z Pálče. Viklefovy spisy přinesli do Prahy Čechové studující v Anglii. Hus nepochybně již v téže době sympatizuje s Viklefovými názory, nicméně je opatrný a snaží se příliš nevyčnívat. R. 1401 v diskusi na svatojakubské faře, jak dokumentuje Sedlák, hájí Viklefovu nauku o remanenci, byť v umírněné formě. Zatímco Viklef zcela popíral reálnou přítomnost Krista v Nejsvětější Svátosti a učil, že se jedná pouze o „obraznou“ přítomnost, Hus, i když tuto tezi anglického reformátora akceptoval, tvrdil, že Bůh přece jen prý „může“ způsobit transsubstanciaci, tzn. že chléb a víno se „mohou“ stát Tělem a Krví Spasitele, i když v principu se tak prý neděje.

Teologie v prvních letech patnáctého století nestála ještě v popředí Husova zájmu. Tou byla v té době kritika zlořádů v duchovenstvu, již nutno schvalovat jako oprávněnou. Papežské schizma, kdy vládcové se přidávali k římskému nebo k avignonskému papeži z pouhé politické vypočítavosti a využívali toho k ovlivňování církevního života a prosazování svých stoupenců, často pochybných mravních kvalit, na vedoucí posty, se tak stalo příčinou velkého pohoršení. Začínající renesanční mentalita odmítající askezi a propagující pozemskou rozkoš nalezla svůj ohlas i u kléru, jehož mnozí příslušníci žili v přepychu a ve smilstvu, i když nesmíme podléhat pozdější propagandě, která líčila většinu kněžstva jako mravně zkaženou. Nutno si uvědomit, že příslušníků duchovenského stavu bylo obrovské množství, v Praze jenom u sv. Víta bylo cca tři sta kněží, proto také i těch nemravných byl relativně velký počet, i když procentuálně tvořili menšinu.

Objektivně nelze v té době Husovi upřít poctivou snahu o nápravu Církve. Nebyl ale zdaleka sám. Stačí vzpomenout známé reformní kazatele Konrada Waldhausera a Jana Milíče z Kroměříže ještě z doby Karla ...Automaticky kráceno

292953

9.7.2013 3:01

RE: nuž -

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 177.?.?.?

Reakce na 292900

.

Husova poprava, která byla trestem pouze za jeho přesvědčení, což objektivně nutno kategoricky odmítnout, se stala důvodem k vytváření animozity českého národa vůči katolické církvi. Především konec devatenáctého a první polovina dvacátého století se vyznačovaly zaťatými „husovskými“ spory. V principu v nich šlo o to samé, co je signifikantní i v současných polemikách na téma Jana Husa: Jaký to byl člověk? Autentický světec, za jakého jej považují všichni jeho ctitelé od pravoslavných a protestantů až po ateisty? Mýlila se tehdejší Církev, když prohlásila některé jeho články za bludné? Nebo se jednalo o buřiče a revolucionáře, který má na svědomí nepokoje a násilí, jež způsobily ostatním četná utrpení?

To vše je zapotřebí objektivně zvážit na základě staronového studia pramenů. Úmyslně píši „staronového“, protože nikdo dosud nezkompletoval a nepročetl dokumenty týkající se Husova života a díla tak důkladně jako skromný a nenápadný profesor katolického brněnského semináře Jan Sedlák, jenž vydal r. 1915 tak vynikající podrobnou a detailní monografii o Husovi, že ji dosud co do kvality nikdo nepřekonal a pravděpodobně už nikdy nepřekoná. Všechny důležité prameny, jež bylo možno k husovské tématice posbírat, jsou u Sedláka, nic nového už se nejspíš neobjeví.

Je zvláštní a také charakteristické, že současní husovští badatelé různých orientací tuto knihu vysoké kvality většinou neberou příliš vážně, ačkoliv v roce 1915, kdy poprvé vyšla, za ni udělila prof. Sedlákovi cenu samotná Evangelická akademie. Proč je dnes tato monumentální práce tolik opomíjena? Proč jsou naopak stále vyzvedávány husovské publikace belgického katolického neomodernisty Paula de Voogta, který označuje proces s Husem přímo za „zločin“ katolické církve? Odpověď je jednoduchá: Protože Sedlák předkládá informace, jež jaksi „nepasují“ do obrazu Husa jako průkopníka „ekumenismu“, který by se tak údajně mohl stát symbolem sjednocení křesťanů bez nutnosti návratu odloučených k jednotě se Svatým stolcem a přijetí katolické nauky.

Z reformního kazatele ideolog krutovlády Václava IV.

Ale po pořádku: Dřívější spory o to, jestli se Hus narodil (patrně kolem roku 1370) v Husinci u Prachatic nebo u Prahy, jsou dnes bez významu. R. 1393 Hus dosáhl na Karlově univerzitě titulu bakalář, r. 1396 titulu mistr. R. 1400 byl vysvěcen na kněze a dělal rychlou akademickou kariéru, spojenou s kazatelstvím v různých pražských svatyních, r. 1403 se stal definitivně kazatelem v kapli zasvěcené Betlémským neviňátkům.

V letech 1401–3 je Hus děkanem fakulty svobodných umění a rektorem univerzity. V této době se odehrává první spor o nauku anglického heterodoxního myslitele Johna Viklefa, kterou hájili zejména Husův učitel Stanislav ze Znojma a přítel Štěpán z Pálče. Viklefovy spisy přinesli do Prahy...Automaticky kráceno

292954

9.7.2013 7:12

RE: nuž -

p. 113.?.?.?

Reakce na 292954

...Takze ,anglicky kazatel Wycliff byl v Praze na pozvani Karla IV.,a dokumenty nebylo treba vozit /ze historikum doufejme jde o co nejpresnejsi informace a tak datum a misto narozeni jsou take dulezite,jde o vyznacnou postavu nasich dejin./ Hus predlozil 42 bodu /kompaktata/a zadal jimi o reformu cirkve trojpapezske a zlocinne odpustky atd...vetsina byla schvalena ale protoze Hus trval na uzakoneni vsech byl zakerne zavrazden cirkvi svatou , ktera dnes nezmenena se pokousi neco podobneho,zlocinem chamtivosti a kradeze...Velka udalost "Vyhnani penezomencu Kristem "z pribytku jeho otce se bohuzel zdarila jen castecne protoze vsichni do jednoho se nacpali do Vatikanu a jsou tam dodnes... Pres vsechny zazraky a mnozstvi svatych...denne vzrustajici...obavam se ze novy papez ,kvuli neustalemu modleni a kazani o chudobe , neuslysi nic o loupeznych restitucich ve prospech bilionaru Vatikanu...

292959

8.7.2013 8:28

Dozví se papež František o tzv. církevních restitucích?

Podhorský 192.?.?.?

Na článek je téměř zbytečné reagovat,neboť autoři a to včetně pí.Procházkové neslyší a ani nechtějí slyšet žádné racionální argumenty.Každý si vztáhněte situaci na sebe a poctivě si odpovězte - když mi někdo ukradne byt i se zařízením a vyhodí mě na ulici, tak mu jej nechám. A když mi za to zloděj blahosklonně nabídne 30% s tím,že jsem lump,protože to přijmu !? Tak je to s církvemi.
Kdo je církev - to je těch více jak 3 miliony občanů státu, kteří jsou neustále skupinou zuřivých ateistů ,v duchu oslavných padesátých let, dehonestováni ! Pokud se diskutuje stylem : Já o koze - ty o voze, nelze najít řešení.

292914

8.7.2013 17:17

RE: Dozví se papež František o tzv. církevních restitucích?

WAZARI Milan (tečka) Javurek (zavináč) upce (tečka) cz 195.?.?.?

Reakce na 292914

Jak jste přišel na ty 3 milióny věřících občanů? Lhát se nemá ani podle Desatera. Na to množství ateistů jste si zadělali hlavně sami.

292940

8.7.2013 17:57

RE: Dozví se papež František o tzv. církevních restitucích?

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 292940

To nic, copak vy nevíte, že nejvíce lžou právě tzv. křesťani? Nejvíce samozřejmě dobří katolíci? Protože jinak by si připadali jako naprostí idioti kvůli tomu, že se nechali zblbnout takovými nesmysly, že by měli skončit spíš v blázinci. Celá slavná církev svatá je jen obyčejná mafie, která vydírá své ovečky strachem ze smrti. To si ale tady pan také nepřizná, kvůli důvodu zmíněnému výše.

292941

8.7.2013 22:58

RE: Dozví se papež František o tzv. církevních restitucích?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 177.?.?.?

Reakce na 292914

papez by tedy mel zrusit rozhodnuti vlady cr? nebo zadat o zmenu ustavy a soudu?

292950

9.7.2013 9:53

RE: Dozví se papež František o tzv. církevních restitucích?

baba_Blažková 89.?.?.?

Reakce na 292950

Rozhodně by nějakým způsobem reagovat měl. I kdyby jen slovy. Z toho by bylo alespoň jasné, za co vlastně kope. Já osobně jeho dosavadní výroky schvaluju, ale to neznamená, že se do budoucna nemůže leccos změnit, však to známe; když ptáčka chytají...

292965

9.7.2013 15:05

RE: Dozví se papež František o tzv. církevních restitucích?

mkadlec 62.?.?.?

Reakce na 292914

Moment, to podle vas znamena, ze kdyz jsou cirkev tri miliony vericich, ze kazdy verici dostane pomernou cast? Fakt?
Rodice mne dali pokrtit, jsem bohac.

Erm... hmmm, asi ne, co? A jestli ne tak z toho bude mit prospech Katolicka Cirkev s.r.o. sidlo Vatican, Rome, Italy.

Co se papeze tyce, zvolil si jmeno podle Frantiska z Asisi, ktery hlasal chudobu a pokoru, takze by mohl nasemu biskupovi naridit aby majetek z restituce odmitl v duchu teto svate chudoby neb je psano...
Taky asi ne, ze?
Takze pardon, porad plati, ze cirkevni restituce = nejvetsi tunel .

292986

8.7.2013 8:29

houbaři celého Československa,spojte se..

fohat 194.?.?.?

jinak budete adrenalinově přelézat spoustu nových plotu v církevně prostituovaných lesích....a kdo nezaplatí pokutu za porušení zákazu vstupu na místě,ani deset zdrávasu vás neuchrání od exekutora... [oči v sloup]

292915

8.7.2013 18:05

RE: houbaři celého Československa,spojte se..

Vanguard 195.?.?.?

Reakce na 292915

žvásty...podle lesního zákona (§ 19/1) se houby a lesní plody smí pro vlastní potřebu sbírat v každém lese, včetně těch církevních.

292942

9.7.2013 7:44

RE: houbaři celého Československa,spojte se..

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 292942

Zatím. Ale co pak? Církve tu jsou na kulturu ducha a ne na kšeft a protože tento antagonismus je pro ně nepřekonatelným, nezbude jim, nežli ty majetky pronajmout, nebo prodat. Kdo bude zájemcem o tom netřeba pochybovat - kdo jiný nežli ti, kdo to umí nejlépe už po tisíce let. No a jsou lesní plody vhodné pro kšeft? No aby ne! A je soukromý majetek nedotknutelný? No aby ne!

A tak důsledek toho všeho lze očekávat jediný - nynější zákaz vjezdu motorovými vozidly rozšířený i na ty kolonizované a posléze i na pěší... Jó kapitalizmus, to není žádná dobročinnost, ale tvrdý biznis... za každého papeže.

292960

9.7.2013 10:23

RE: houbaři celého Československa,spojte se..

Vanguard 195.?.?.?

Reakce na 292960

To jsou fakt nesmysly, co tady píšete...pro všechny lesy platí stejná pravidla, bez ohledu na to, kdo je vlastní.

292970

10.7.2013 19:53

RE: houbaři celého Československa,spojte se..

baba_Blažková 89.?.?.?

Reakce na 292970

Dokud někdo neproválcuje další zlodějský zákon.

293046

8.7.2013 10:39

Pravda zborí mýty ...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 91.?.?.?

-a nabúra kdejaký starostlivo vytvorený imidž.
Teraz má pápež František možnosť ukázať, či si stojí za svojimi slovami, a ak áno, mal by zaraziť cirkevné reštitúcie v ČR. Nemyslím si však, že sa to stane.
Myslím, že reči o chudobnej Cirkvi sú len marketingovým trikom, ktorý sa dobre predáva.
Vatikán je už plný slobodomurárov, ktorí sa obliekli do šiat viery, a pritom v nich nie je skutočnej viery ani za náprstok.
S napätím očakávam, či sa nový pápež medzi nich zaradí, alebo ich začne eliminovať.
Veľa napovie aj jeho postoj ku slovenskej kauze Bezák.
Bezák zblbol 17 tisíc "veriacich" a oni podpísali žiadosť na jeho rehabilitáciu.
Dala by som preveriť každý jeden podpis a ak sú pravé, potom je 80% veriacich na Slovensku iba smutná fraška.

292918

8.7.2013 16:36

lenže

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

- po rozpade c.k. monarchie sa v roku 1921 previedol majetok cirkvi ktorá ho mala len v užívaní - nie vo vlastníctve, to jej žiaden panovník nedovolil, do vlastníctva štátu - ČSR, a tá ho dala opäť do užívania cirkvi, žiaden komunista to neurobil, nič im nevzal, po roku 1953 keď sa redukovali kláštory a majetky sa začali vracať naspäť štátu, tak o ne cirkev prišla, no nemala na ne právo, to je fakt,a popritom najviac kláštorov na území ČSR zrušil - kto ? - Jozef II, prehlásil že c.k. nemôže taký veľký počet mníchov živiť, ta tak . oblafli vás a aj nás, takže - kto čítal Tajné dejiny jezuitov - vie svoje. Kto je pápež ? - no tak?

292938

8.7.2013 18:13

RE: lenže

Vanguard 195.?.?.?

Reakce na 292938

Evidentně problematice charakteru majetku církví naprosto nerozumíte. Pro zvýšení vzdělání doporučuji odstavce 115-1321 nálezu Ústavního soudu č. 177/2013 Sb.

292944

8.7.2013 19:41

RE: lenže

Satanist 75.?.?.?

Reakce na 292944

Charakter majetku cirkve? Cirkevni majetky v ceskym krateru pochazej z krvavejch mozolu a z penez ceskejch poplatniku dani a to je nepopiratelnej fakt! Z tech lejster ustavniho co se tyce nalezu soudu vo cirkevni restituci statniho majetku kde se prevracela pravda a fakta v prospech parazitni inkvizice by se vobelhavanej narod uz vopravdu mel poucit........

292946

9.7.2013 10:24

RE: lenže

Vanguard 195.?.?.?

Reakce na 292946

Z krvavých mozolů...jsou lidi, kterým, ta komunistická hantýrka prostě z krve nevymizí ani po víc než 20 letech [velký smích]

292971

10.7.2013 3:18

RE: lenže

Satanist 75.?.?.?

Reakce na 292971

Jo proti takovy hantyrce za komancu by si tenkrat nedovolil votevrit hubu ani kardinal Duka protoze by uz jen za tu konspiraci s inkvizicnikama vokrast ceskej narod vod delnicky tridy dostal po drzce zeleznou pesti tak, ze za parazitni inkvizici ve Vatikanu by papez uz jen vodslouzil msi. [chechtot]

293016

8.7.2013 20:54

RE: lenže

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 292944

Takže když budeme študýrovat zločiny nacismu, tak je nemůžeme napadnout, protože byly v souladu s tehdejším právem v Německu, že? Jo, to je dobrá logika. [chechtot]

292947

9.7.2013 4:17

RE: lenže

Satanist 75.?.?.?

Reakce na 292947

Jo vono to studovani zlocinu nacismu hezky do detailu jak to tenkrat vopravdu bylo by zkratka a dobre nikomu neuskodilo protoze nektery ty zlociny nacismu a neni jich zrovna malo ktery se vomejlaj neustale furt dokola se vubec nikdy neuskutecnily! At si ma pravdiva slova vysvetli kazdej jak chce ale i tohle ma svou logiku. Moje mineni, ze clovek by nemel mit kebuli jen na cepici a vo vecech premejslel nikdo nemuze zmenit!

292956

9.7.2013 10:27

RE: lenže

Vanguard 195.?.?.?

Reakce na 292947

Není řeč o zločinech nacistického Německa, ale o nabývání vlastnictví v právním režimu Rakousko-Uherska a Československa, jejichž kontinuitu dnes uznává i ČR.

292973

8.7.2013 22:55

RE: lenže

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 177.?.?.?

Reakce na 292938

Tajné dejiny jezuitov je skvar ubohe urovne. takze kdo je cetl opravdu vi svoje.

292949

8.7.2013 16:39

Papež o restitucích moc dobře ví:o)

Anonymous 78.?.?.?

Vážení, papež o tak velkém souboru majetku jistě ví moc dobře a očekávat od něj nějakou spravedlivější formu může jen šílenec[překvapení]))) Pokud znáte historii, tak se určitě dočtete o převodech nacistických peněz do Vatikánu a o jistě bratrské pomoci nacistům celé Evropy k úspěšnému útěku. A to by jste ještě chtěli po Vatikánu peníze[překvapení])

292939

8.7.2013 18:12

Inkvizice ?

Satanist 75.?.?.?

Pro papeze Frantu penize a majetky jsou vic nez Buh nebo ten vlasatej hippan z krize a vi to i kardinal Duka kterej se staral aby narod byl cirkevnima restitucema vokraden a vokradan. Uz je na case parazitni inkvizici za tu lasku k bliznimu v ceskym krateru zaplatit minci za kterou by se nepodekoval ani sam pan dabel .... [naštvaný]

292943

9.7.2013 10:15

Dozví, nedozví, je to jedno.

Nikdo 81.?.?.?

ŘKC je pouze zakuklená pojišťovna, zde konkrétně věčného života. Zrušit na území ČR bez náhrady. Tato organizace je dlouhodobým zemským škůdcem.

292967

9.7.2013 10:57

nonono -

timur 85.?.?.?

Tajné dejiny jezuitov sú fakty - stačí zájsť napr. do Srbska a rukolapne sa presvedčiť, bolo totak - viď Jasenovač a vôbec - zrejume si to chlape nečítal alebo si sa zľakol toho že patríš k cirkvi - a tým pádom si spoluvinník .... do palmeňov z fleku....

292977

9.7.2013 16:33

RE: nonono -

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 177.?.?.?

Reakce na 292977

tajne dejiny jezuitu nic nez ubohy skvar nejsou,chorvatsky jasenovac s tim nema nic spolecneho, dejiny chorvatska i srbska znam a ke katolicke cirkvi nepatrim

292989

9.7.2013 12:15

papez vi

vlak 89.?.?.?

blaznivy kasparek v hlave katolickych blouznivcu o restitucich v CR bez pochyb vi. ftipna predstava ze by takova vec probihala bez jeho souhlasu a vedomi. dopis ho proto bude maxinalne tak obtezovat, podobne jako schwarzeberga obtezovali informace o korupci na min.zahranici za jeho pusobnosti (a jinde). spis se ale pobavi nad tim, ze ho nekdo chce inforfmovat o necem o cem musi vedet a pomysli si, ze sou nejaci blbi a naoplatu jim za jejich peci posle slib ze jezek je pozve na veceri kdyz se pridaj k jeho stadu ovci.

292981

Příspěvků: 39

08.07. 05:08  nuž -
08.07. 06:54 Bubin  RE: nuž -
08.07. 10:51 hestroy  RE: nuž -
08.07. 11:48 slak  RE: nuž - ánen
08.07. 15:54  RE: nuž -
08.07. 19:11 Bubin  RE: nuž -
08.07. 11:09 Emil Robot  RE: nuž -
08.07. 07:57 V  RE: nuž -věřím že většina lidí v ČR by církvi nic nedala
09.07. 02:47  RE: nuž -
09.07. 02:56  RE: nuž -
09.07. 03:01  RE: nuž -
09.07. 07:12 p.  RE: nuž -
08.07. 08:28 Podhorský  Dozví se papež František o tzv. církevních restitucích?
08.07. 17:17 WAZARI  RE: Dozví se papež František o tzv. církevních restitucích?
08.07. 17:57 hestroy  RE: Dozví se papež František o tzv. církevních restitucích?
08.07. 22:58  RE: Dozví se papež František o tzv. církevních restitucích?
09.07. 09:53 baba_Blažková  RE: Dozví se papež František o tzv. církevních restitucích?
09.07. 15:05 mkadlec  RE: Dozví se papež František o tzv. církevních restitucích?
08.07. 08:29 fohat  houbaři celého Československa,spojte se..
08.07. 18:05 Vanguard  RE: houbaři celého Československa,spojte se..
09.07. 07:44  RE: houbaři celého Československa,spojte se..
09.07. 10:23 Vanguard  RE: houbaři celého Československa,spojte se..
10.07. 19:53 baba_Blažková  RE: houbaři celého Československa,spojte se..
08.07. 10:39  Pravda zborí mýty ...
08.07. 16:36  lenže
08.07. 18:13 Vanguard  RE: lenže
08.07. 19:41 Satanist  RE: lenže
09.07. 10:24 Vanguard  RE: lenže
10.07. 03:18 Satanist  RE: lenže
08.07. 20:54 hestroy  RE: lenže
09.07. 04:17 Satanist  RE: lenže
09.07. 10:27 Vanguard  RE: lenže
08.07. 22:55  RE: lenže
08.07. 16:39 Anonymous  Papež o restitucích moc dobře ví:o)
08.07. 18:12 Satanist  Inkvizice ?
09.07. 10:15 Nikdo  Dozví, nedozví, je to jedno.
09.07. 10:57 timur  nonono -
09.07. 16:33  RE: nonono -
09.07. 12:15 vlak  papez vi

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

50

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc září přispělo 101 čtenářů částkou 17 396 korun, což je 50 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Následky rozhodnutí EU dopadne na občany tvrdě již tuto zimu. A tím to bohužel neskončí26.09.21 08:07 Evropská unie 1

Pre tých, ktorí ešte veria na tzv. demo - voľby 25.09.21 22:17 Německo 0

Lékař ze záchranky kandiduje za Volný blok25.09.21 22:00 Česká republika 0

Více než 90% nových případů COVID-19 v Izraeli pochází z řad plně očkovaných osob25.09.21 14:13 Izrael 3

Očkovací teror pro zahraniční studenty25.09.21 10:42 Česká republika 1

Takhle se říká ne tyranii! Australané se postavili proti policejnímu státu24.09.21 18:44 Austrálie 1

35 000 neočkovaných řidičů kamionů bude blokovat od 27. září Itálii24.09.21 18:40 Itálie 1

Klimatičti alarmisté demonstrují v Praze24.09.21 15:45 Česká republika 3

Svědectví lidí po vakcinaci24.09.21 15:00 Izrael 8

Nový návrh zákona by omezil podporu v nezaměstnanosti pro ty, kteří byli propuštěni kvůli odmítnutí očkování24.09.21 11:40 Izrael 0

Patnáctiletý "hoch" ubodal v Sasku o rok starší dívku24.09.21 11:26 Německo 0

Až na konci roku Němci odstaví tři tisíce megawattů v jaderkách24.09.21 09:12 Německo 2

I obhájci obviněných ze zločinů nenávisti půjdou za katr23.09.21 12:55 Česká republika 2

Jak reagovali američtí astronauti, když měli přísahat na bibli, že se skutečně procházeli po měsíci23.09.21 08:31 USA 3

Vyšetřování dvou mnichů kvůli zapálení antén 5G21.09.21 16:34 Francie 16

Izraelský lidový výbor – Ještě žádná vakcína nikdy nezpůsobila tolik zranění. Zpráva o nežádoucích účincích vakcín.21.09.21 15:49 Izrael 2

Výzva lékařů a odborníků zabývajících se problematikou nemoci Covid-1921.09.21 15:45 Česká republika 1

Šest válek, které Rusko ostudně prohrává20.09.21 21:43 Rusko 7

Zaočkovaný arcibiskup Babjak sa počas návštevy pápeža nakazil covidom-19. Hovorí sa aj o ďalších menách20.09.21 15:24 Slovensko 1

Jak vypadá elektromobilita v praxi :-)20.09.21 15:21 Česká republika 8

Měnové kurzy

USD
21,71 Kč
Euro
25,44 Kč
Libra
29,71 Kč
Kanadský dolar
17,16 Kč
Australský dolar
15,76 Kč
Švýcarský frank
23,51 Kč
100 japonských jenů
19,60 Kč
Čínský juan
3,36 Kč
Polský zloty
5,52 Kč
100 maď. forintů
7,13 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
29,88 Kč
1 unce (31,1g) zlata
37 987,72 Kč
1 unce stříbra
486,95 Kč
Bitcoin
916 278,38 Kč

Poslední aktualizace: 26.9.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 3 560