Diskuze k článku

Výchova žumpalistů Babišem

Příspěvků 86

6.7.2013 1:12

Trh není o morálce, může být těmi s ideály kočírován

slak 77.?.?.?

Ale všichni znají předvolební žvásty a výmluvy na druhé ve sněmovně i když co chtěli tak si trojkoláci proválcovali tak jejich skutečné zájmy byli jinde. Tak pomalinku začíná docházet vychovávaným systémem že myšlenkové pochody žumpálistů nejsou pro ně a pracují na zakázku či co na očích uvidí feudálním neoliberálům, dosud možná zcela ne ale to přijde nebo rozmnoží prý řady už zlými jazyky zde v českoň tvrzenými 1 800 000 nezaměstnaných. Když jsem kdysi cca 10 let v práci inženýrovi agronomovi poudal, který dělal kdysi předsedu JZD než mu ho zprivatizovali, že za práci kohokoliv kdykoliv majetníci kopnou někam nevěřil a tedy kdo dnes potřebuje práci? Nezaměstnaní ano, kořistníci ne. A pokud jsem dobře pochopil tak ve výrobě a službách lidí se pohybují prý 4% možných prostředků a je nabíledni kde se realizují zisky v oficiálně zvaném kasinovém kapitalismu a to jsou finační a kapitálové možná jiné trhy, kde jednotky procent a problémy (naprosto ne) lidí je už z principu nezajímají. Jo a to se mne Karel zeptal a za co lidi tedy berou peníze. Tak tady jako magoři ve fabrice jsem odpověděl máme na regeneraci pro zápřah a jinak se bere za spinavé hejble a pokud to neukočírují politici, ale ty jsou zpravidla sluhy mnoha pánů a voliči jsou pro ně kašpárci s rolničkami. [chechtot] Ale pokud se lidé nesjednotí proti molochovi mamonu tak bude středověk jak vyšitý a lépe už bylo. [překvapení]

292782

6.7.2013 1:44

tak dlouho modří inkoustoví rytíři horovali pro trh až si je koupil trží estébák z kované rudé rodiny

r.m. 80.?.?.?

věru dobře jim tak.
Bukvice Balšínek je s Lidovkama ve ztrátě co pamatuju. Nemáš hochu výsledky, nemáš...půjdeš, přesně tak to spolu s autorem článku odhaduju.
Výborný je, že si tím koupil i pravicovýho Neviditelnýho psa, kterýho edituje fanatický pravičák a zastánce církevních restitucí, k tomu majitel plnýho invalidního důchodu, Wagner. Nechápu proč má invalidní důchod, když je evidentně práceschopný.
Pápá soudruzi novináři, tržní komsomolci. [velký smích] [velký smích] [velký smích]

292783

6.7.2013 9:42

RE: tak dlouho modří inkoustoví rytíři horovali pro trh až si je koupil trží estébák z kované rudé rodiny

Frank51 89.?.?.?

Reakce na 292783

Naprostý souhlas. Velice dobře shrnuto.

292795

6.7.2013 3:22

pravdolaskar

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Zadna EBITDA ani podil na trhu. Pohnoutky jsou ciste socialisticke: nahla panika, aby tesne pred Temelinem pravdolaskarska media nepadla do rukou "zlym Rrrhusákům" a aby vedle zachovani ideologicke linie techto medii si mohl Babis podporovat svou politickou drahu (smesne kratkou). Chce se stat Berlusconim a pritom se stane druhym slovenskym Pavlem Ruskem (byvaly spoluvlastnik a GŘ TV Markiza, shodou okolnosti taky kdysi zalozil politickou stranu s marketingovym nazvem ANO).

Jednomu i druhemu totiz chybi na rozdil od Berluconiho sarm. Proto se jejich media staly/stanou zvetsovacim sklem ne jejich kladnych stranek, ale jejich nechutnosti. Absenci sarmu jim jejich ritopichove nikdy nepriznaji, prave naopak, jeho prebytky u nich okazale obdivuji. Jako Slovák se taky chci omluvit bratrům Čechům za to, že tento typek ma tu drzost kritizovat a vstupovat do české politiky, navíc ve špatné češtině (mimochodem i ve špatné slovenštině!) s predstavou implicitne se vnucujici, ze snad se mezi Čechy nemuze najit nikdo lepší, než je on.

Spolecne s autorem me tesi vedlejsi efekty - protreni zraku zhyckanych ideologickych pracovniku a kadrovaku dnesni doby, tedy novinaru "minkotvornych" deniku.

Ohledne uvadene ctenosti a z toho vyplyvajici domnele minkotvornosti. Zadny rust je neceka, jenom pokles. Totiz tito pravdolaskarsti mudrcove (vcetne Babiše) nepochopili, ze a) to, ze je nekdo cte neznamena, ze si mysli to, co pisi, a ani to, ze vedle toho necte i jine informacni zdroje [dukazem napr. volba Zemana proti vuli vsech masmedii podporovanych "umeleckou obci"], b) verejnost nazorove nevratne odchazi z mainstreamu k alterstreamu, a c) ze si tento hrobecek vykopali sami svou ctenarsky nesnesitelnou po desetileti trvajici ideologickou omezenosti.

Ano, mozna tym p. Babise (vcetne jeho sameho) napadne spasna "chytrost" psat/koupit si i nezavisle noviny. Intelekt a vule techto lidi vsak nesaha dal nez po koupi media urovne Culikovych Britskych listu, takze neuspech zarucen. Krasne zamotany uzel: pokud chteji zachovat ci zvysit ctenost, musi opustit sve ideologicke pozice. Coz je presne v rozporu s jejich prvnim planem, pro ktery do medii vstupuji. BL ani pripadny konpiracne teoreticky sloupecek v LN ci MfD je nespasi.

292784

7.7.2013 20:21

RE: pravdolaskar

Mìng-dĕ̤ng-ngṳ̄ 95.?.?.?

Reakce na 292784

Berlusconiho šarm vyhrával voľby? Ale to ukazuje obrázok jeho voličov, pre nich volebný lístok je súťažou krásy.
Alterstream sa líši iba otvoreným nadávaním na cigáňov a banksterov, ktoré sú 2 hlavné žriedla biedy odpadlíkov od mainstreamu, čo je veľmi málo na odlíšenie sa, alterstream je stále pobočkou mainstreamu. Zemana si nepriali majitelia novín, ale aj tak o ňom referovali neprestajne, čím mu svojou nešikovnosťou zvyšovali popularitu. Ak by bývali ozaj proti Zemanovi, tak by ho bojkotovali a žiadna zmienka o ňom sa neobjaví, nemajú predsa danú povinnosť pretŕčať Zemana, ak by si to neželali. Sockomuchov je ale viac, tak zvíťazil, ale nie proti médiám, len vo „výbere“ medzi 2 bábkami.

292880

6.7.2013 3:58

byt prognostikem....

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

se lety vyplati.Deset let pred dojemnou nekvalitou babisovych uzenin jsem se stal vegetarianem.Osm let pred jeho zakoupenim tisku jsem si poridil internet se Zvedavcem a normalnim zpravodajstvim.Kdo je pro me nejaky BABIS?? Neni to ten byvaly zelinar zpoza rohu?????

292785

6.7.2013 4:33

Po cem Babis prahne a co z toho muze vzniknout?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Babis je znacne bohaty a poskytuje zakladni potreby mnoha lidem. Mimoto zakoupil nektera media a pritom se i chysta na politickou drahu. Jistojiste by udelal v nejvyssich patrech politiky poradny (babisovsky) pruvan, coz by bylo potrebne, jenomze soucasne vlastneni medii je konfliktem zajmu, coz je nebezpecne a tim varujici. Babis sice tvrdi, ze nebude redaktorum do prace kafrat, lze vsak tomu uverit?
At tak ci onak, volic by mel mit to nebezpeci na mysli. Sliby a zarikani pana Babise jsou jedna stranka veci a konflikt zajmu je stranka druha. Onomu propojeni, byt jen spekulativnimu, by se melo predejit. Z vyssiho principu.

292786

6.7.2013 8:36

RE: Po cem Babis prahne a co z toho muze vzniknout?

omega 178.?.?.?

Reakce na 292786

ale no tak ... Babiš noviny potřebuje hlavně kvůli politice .. srdce Pepíčků a Mařenek si získá během chvilky .. stačí zveřejňovat jednu kauzu za druhou, s případnými důsledky (odvolání neoblíbeného politika) ... pak teprve z něj bude Pan Čistý a Spravedlivy o dopadu na čtenost nemluvě... a jakmile přijdou volby, Pepíci a Mařky budou mít jasno, koho mají volit.
A po volbách, poté co díky výbušným tématům bude čtenost trojnásovná, může Mafru zase prodat .. za 3 mld, třeba ..

No není to príma kšeft ? Babiš mávne plácačkou a pět much leží na zemi (dostane se do politiky, odstraní konkurenci (politickou), vydělá na tom, stane se idolem všech ovcích srdcí, )

292789

6.7.2013 12:07

RE: Po cem Babis prahne a co z toho muze vzniknout?

Emil Robot 88.?.?.?

Reakce na 292789

Přesně tak.Dlouho ho média odstrkovala a ignorovala,tak si je koupil,nikoli podplatil.Takže bude vše řídit majetnicky a efektivně ke splnění účelu.
Jinak figury typu Berlusconiho,sobecké,trapné,neomalené,s omezeným rozhledem,ničeho se neštítící,ale schopné si vše koupit nebo podplatit,imponují a stmelí k podpoře jen stejně odpudivé charaktery,a proto mám obavu,aby tu tenhle "prasečkář" neuspěl také,jak se to na dlouhou dobu podařilo tomu v Itálii.Zbývá jen koupit ten zadlužený Baníček,vyměnit ty "šmatlaly s mičudou"za nakoupenou importovanou kvalitu z evropských soutěží a podpora "gambrinusujícího lidu" je nadlouho zaručena.

292805

11.7.2013 12:01

RE: Po cem Babis prahne a co z toho muze vzniknout?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 292789

>>Babis
>>zakoupil nektera media a pritom se i chysta na politickou drahu. Jistojiste by udelal v nejvyssich patrech politiky poradny (babisovsky) pruvan, coz by bylo potrebne, jenomze soucasne vlastneni medii je konfliktem zajmu, coz je nebezpecne a tim varujici.
_____________
>ale no tak ... Babiš noviny potřebuje hlavně kvůli politice
>.. srdce Pepíčků a Mařenek si získá během chvilky ..
>stačí zveřejňovat jednu kauzu za druhou, s případnými
>důsledky (odvolání neoblíbeného politika)
Presto i nadale tvrdim, ze nebezpecnejsi pro spolecnost je, kdyz vladce ma k dispozici takovou formu konfliktu zajmu.

293087

7.7.2013 9:49

RE: Po cem Babis prahne a co z toho muze vzniknout?

tkey 88.?.?.?

Reakce na 292786

"Babis je znacne bohaty a poskytuje zakladni potreby mnoha lidem." - to jako má být jeho přednost či zásluha ? Také lze říci, že lidé, kteří u něho pracují, poskytují panu Babišovi svoje schopnosti-pracovní sílu. Bez té by pan Babiš nebyl vůbec nic. To platí nejen pro Babiše. Každý podnikatel by si měl uvědomit, že bez námezdní síly je jen nula.
Posčítat počty čtenářů a diváků všech médií pana Babiše je opět chybné - určitě to není těch avizovaných 2,5 mil. Spíše bych řekl, že je to tak 1/3, prorože se jednotlivé kategorie pravděpodobně překrývají.
Jinak bych řekl, píšeme, píšeme a nepřemýšlíme. To je chyba

292860

11.7.2013 12:17

RE: Po cem Babis prahne a co z toho muze vzniknout?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 292860

>"Babis je znacne bohaty a poskytuje zakladni potreby mnoha
>lidem." - to jako má být jeho přednost či zásluha ? Také
>lze říci, že lidé, kteří u něho pracují, poskytují panu
>Babišovi svoje schopnosti-pracovní sílu. Bez té by pan Babiš
>nebyl vůbec nic. To platí nejen pro Babiše. Každý podnikatel
>by si měl uvědomit, že bez námezdní síly je jen nula.
Pane, ja jsem nikterak svym textem nedal najevo, ze Babisova zasluha je vetsi nez tech, co pracuji v jeho firmach, jak tridne (socialisticky) nastinujete vy a snazite se me do tech vasich tridnich siti navleci. Ja jsem tim popisem jen vyjadril nebezpeci, cihajici z konfliktu zajmu, ma-li jej k dispozici vladce s posvecenim davu. To je nebezpecne. Vase zareagovani povazuji za nepochopitelne scestne.
>Jinak bych řekl, píšeme, píšeme a nepřemýšlíme. To je
>chyba
Pokuste se svoje vyzvani k premysleni premistit z prvni osoby mnozneho cisla na prvni osobu cisla jednotneho. Bylo by to verohodnejsi.

293089

6.7.2013 8:13

Salzmann

maršal Žukov 78.?.?.?

ten Salzmann asi nie je žid, že? [zmaten]

292787

6.7.2013 8:35

základné východisko

maršal Žukov 95.?.?.?

Základné východisko je také, že človek, ktorý si nahonobí takýto majetok, je psychopat.
Od tohto základného východiska je nutné začať skúmať ostatné súvislosti.
Najskôr sa tu jedná o vyššie spomenutú snahu o vytvorenie Česko-slovenského Berlusconiho. Chúďatká modelky... [bliji]

292788

6.7.2013 9:15

RE: základné východisko

Dušan 213.?.?.?

Reakce na 292788

Hehe. presná analýza.

Možno z prvého pohľadu vypadá úplne normálne, ale neveril by som mu ani slovo. Keď porazí ostatných psychopatov ukáže svoju pravú tvár.

Aj keď.......

Presne taký psychopati tlačia na neoliberalizmus (skryté nevoľníctvo)=znižovať náklady zvyšovať výnosy = väčší neodôvodnený zisk (do nákladov započítavam aj silne nadpriemerný plat Babiša ako generálneho riaditeľa)

292792

6.7.2013 11:01

RE: základné východisko

maršal Žukov 95.?.?.?

Reakce na 292792

tlačia na neoliberalizmus - ale prečo? Neoliberalizmus len pre masy. Pre nich ťažký komunizmus - každý podľa svojich schopností, každému podľa jeho potrieb. A ich patologické poteby nepoznajú hraníc... "Tlak" na neoliberalizmus je len píár, nič viac. Parazitickí psychopati nepoznajú nič iné, len spôsoby, ako vycicať hostiteľa. A najlepšie sa to robí tak, keď sa parazit tvári ako neparazit, dobročinný duchovný, sociálne cítiaci politik... a tým je pre hostiteľa neviditeľný.

292800

6.7.2013 10:21

RE: základné východisko

ppppp 78.?.?.?

Reakce na 292788

Ak by som použil pojem psychopat podľa podobnej predstavy , tak mi vyjde, že za feudalizmu bol psychopat každý vládca. Títo psychopati potom zvádzali boje o dane/zisky, a životný priestor/zdroje. Je teda otázka, nakoľko môže byť hierarchická štruktúra psychopatická, keď je jasné, že má akumulačné schopnosti.

Ako čítam diskusiu, tak vždy keď niekto významný/vplyvný urobí nečitateľný ťah, vyroja sa veštby a tipy ako v lotérii. Prečo to kúpil a čo s tým chce vie zatiaľ najlepšie Babiš sám, ale ak sa dostal tam, kam je, tak s bubnom na zajace nechodí.

Bolo poznamenané, že sa pohybuje v "reálnej ekonomike", a čo je na MAFRE tak veľmi to reálne je otázka. Čo mi nesedí, a prečo toto píšem je otázka, prečo kvôli Babišovi toľko kriku, že "zarába". Tak sa to predsa v kapitalizme a demokracii robiť má, či nie? Prečo popri Babišovi pre porovnanie neuvádzame, koľko miliárd utečie von cez Tesco, Kaufland, Lídl, Baumax, Hornbach a hromada ďalších? Či nie je legálne prenajímať, lízingovať, poskytovať hypotéky? Tam nedochádza k akumulácii kapitálu? A ešte akého. Spolu s navyšovaním cien nehnuteľností a infláciou. Nestaneme sa pomaly kočovníci, ako naši súputníci? Či nám mnohí nedoporučujú, "cestuj za prácou" (najnovšie mladým Merkelová). To je povedzme tiež možnosť, ale kde je miera? Kam až a ako často? Čo sa teda kto čuduje, že firma sa kupuje. "Nemusíš" v nej pracovať a môžu tam robiť iní, ak za niečo stojí. Zváž si pre a proti, a vyskúšaj založiť svoju firmu. Zistíš, že bude fungovať iba vtedy, ak ju nebudú vysávať vlastní. To platí aj pre celý štát. Babiš aspoň nie je anonym. Skúsme ho porovnávať nie s redaktormi, ale s jemu podobnými vlastníkmi, ktorí zamestnávajú veľa ľudí, a napíšme si, kam, ktoré, a ako veľké zisky prúdia. Tak sme to predsa chceli, či nie?

292799

6.7.2013 17:35

RE: základné východisko

maršal Žukov 95.?.?.?

Reakce na 292799

Akumulačné schopnosti má kameň, keramika, betón...
Myslím, že táto "schopnosť" (po česky dovednost) by sa mala nazvať presnejšie. Tak, aby to charakterizovalo podstatu tejto nie schopnosti, ale patologickej črty.
Podstata tejto patoligckej črty, ktorá je vlastná istej časti populácie, je ochota spraviť všetko vo svoj prospech na úkor všetkých. Vrátane kradnutia a vraždenia. Keby bolo zákonom dovolené vraždiť, tak títo psychopati vraždia bez mihnutia oka. Odstránia každého, kto stojí v ceste k uspokojeniu ich patologických túžob po moci a ovládaní druhých.
To, že nespomínam obch. reťazce - teda všetkých globálnych zlodejov, predovšetkým najväčšieho globálneho zodeja - FED a všetky parazitické inštitúcie ako banky, ratingovky, špakulantov na "trhoch" neznamená, že ich činnosť schvaľujem. Toto je článok o Babišovi. Neide mi o predpovedanie a tipovanie, ale o to, aby som uporoznil na to, z akého zorného uhla sa treba pozerať na činnosť takýchto psychopatov. Oceňujem každého internetového diskutujúceho, ktorý týmto spôsobom osvecuje aspoň časť národa. Ľuďom treba otvárať oči, kúsok po kúsku odkrývať pravdu. Trvá to dlho, ja to robím asi 3 roky a jednoznačne vidím výsledky - na internete, aj vo svojom okolí.
A čo sa týka toho, že Babiš tvorí pracovné miesta... Neviem, čo k tomu dodať - tak potom aj VW, KIA, Penta, Tesco... - všetci títo tvoria pracovné miesta. PRAVDA je však taká, že Babiš pracovné miesta ruší. Nebyť Babiša, v oblasti, ktorú ovládol, by pracovalo viac ľudí ako teraz. Babiš len SPROSTO UKRADOL PENIAZE, ktoré boli určené na výplatu miezd ľuďom, ktorých s cieľom "zefektívniť" fungovanie jeho firiem prepustil.
Oficiálne čísla o jeho majetku sú len oficiálne. Ale aj toto keď sa rozdelí čolen medzi tisícku ľudí, tak sú to pre väčšinu z nich veľké peniaze. Samozrejme, že predpokladaný skutočný majetok a príjmy sú u neho násobne vyššie ako tie priznané.

292815

6.7.2013 20:23

RE: základné východisko

Sprigg 95.?.?.?

Reakce na 292815

Pokiaľ človek sám nemá prínos z vlastného diela, stráca z neho osoh v prospech druhých, ktorí radi berú z cudzieho, čo je prirodzenosťou takmer všetkých.
Každá činnosť v hospodárstve je postavená na túžbe bohatnúť na úkor druhých, alebo azda zamestnanci vidiac ťažkosti podniku sa sami skromne rozhodnú ísť príkladom a zmrazia si mzdy na najbližších 100 rokov?
Triedny boj šíriš, majú prachy a ty nemáš, preto sú pre teba psychopati. Namiesto toho aby si makal a stal sa ešte bohatším od nich, myslíš na dajaký chimérny ľud.
Obyčajní ľudia sú ešte horší, pretože nie sú o nič lepší ako tebou menovaní psychopati, a jediné čo ich zaujíma je závisť a nežičlivosť voči majetku druhých.
Zákonom je dovolené vraždiť nenarodené deti alebo aj zver, čo ti iste nevadí, zlo je dovolené a napriek tomu sa ho mnohí neopovážia vykonať.
Veľký obchod sa nelíši od malých obchodov, len svojou usilovnosťou, že malé obchody sa nevedeli dohodnúť a spojiť, vyvinúť silnejšiu konkurenciu a zdochli, neschopní prestali zavadzať. Nie je rozdiel v chamtivosti malých a veľkých obchodníkov, čo predávajú blbosti, ktoré človek ani nepotrebuje. Veľké obchody uspeli, pretože malý obchodník bol nemohúci, alebo ani nemal vyššie ciele. Ty by si si prial súdružkovský zásah, lebo si si naplánoval iné riešenie. Čo je pre teba dôležité? Kupovať rárohy a mať z nich prospech pre teba, alebo ti záleží na vlastníkovi obchodu? Ale pochybujem, že vlastník obchodu myslí na teba.
Tvoja „pravda“ je lakomstvo a túžba po majetku druhých. Čo sa ty staráš, čo s ním robia? Do hrobu si ho nevezmú.
Prečo by malo pracovať viac ľudí, ak nie sú potrební, vlastník rozhodne aký počet zamestnancov postačuje. Ty by si platil zbytočných ľudí, ty si ľudomil, ktorý sám stráda len aby nasýtil druhých?

292822

6.7.2013 21:45

RE: základné východisko

Dušan 213.?.?.?

Reakce na 292822

Hm "zaujímavé" myšlienky. Ty niečo hovoríš o triednom boji čo je úplné ale úplné nepochopenie to o čom sa bavíme (v skutočnosti triedny boj je ďalšia manipulácia).

"Každá činnosť v hospodárstve je postavená na túžbe bohatnúť na úkor druhých" - uf.... gratulujem k podľahnutiu propagande neoliberalizmus/fašizmu/neo-hociakého iného programu ktorý bol znova a znova zavedený (kým asi no predsa tými ktorí nemajú svedomie=psychopati)

292830

6.7.2013 22:42

RE: základné východisko

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 292830

Si říkám, že by kucí neměli na slovači vlastní diskusko? [mrknutí jedním okem]

292835

7.7.2013 1:12

RE: základné východisko

Dušan 213.?.?.?

Reakce na 292835

pre anonymitě 46.?.?.?

Škoda že niektorým ľuďom treba písať polopatisticky.

Myslel som tým toto vlákno a rozhovor maršal Žukov-a a mňa.

A ďakujem za "podnetný" príspevok.

292846

7.7.2013 10:46

RE: základné východisko

maršal Žukov 95.?.?.?

Reakce na 292846

práveže píšeš dosť polopatisticky, ale samé ujoviny.
Skúsim ja polopatisticky. Prečo podľa teba ten zázračný trh, ktorý triedi schopných od neschopných, nie je zavedený aj v rámci firiem? Každá jedna firma - možno na pár výnimiek (napr. družstiev) funguje v podstate ako u nás pred 30 rokmi - na tvrdej centralistickej diktatúre s dlhodobým plánovaním. Deformuje prostredie vnútropodnikovými cenami, ktoré sú kalkulované všelijako inak, len nie na trhovom základe, alebo na základe efektivity.
Dobre popísala "funkčnosť" trhu aj Švihlíková na jednom totálne klasickom vzorovom príklade:
Rybári lovia ryby a zarábajú na ich predaji. Tak sa rozhodne viac dedinčanov loviť, lebo v tom vidia fasa zdroj obživy. Následkom toho samozrejme klesnú ceny rýb a všetci sa tešia. Až dovtedy, kým sa nevylovia všetky ryby.
Toto isté analogicky platí pre každú oblasť, avšak nemíňajú sa ryby, ale klesajú platy ľudí až po hranicu, keď ľudia začnú oprávnene rozbíjať stroje v továrni a strieľať nenažraných majiteľov.
Ak si naozaj natoľko osprostený teóriami náhodných výhercov nobelovej ceny, tak asi bude ťažké prinútiť ťa pozerať sa na to z nadhľadu.
Ekonómia je dnes paveda snažiaca sa z človeka spraviť stroj fungujúci podľa vývojového diagramu. Je milión firiem, ktoré majú zavedené ISO, ale nestačia na Ferka Mrkvičku, ktorý odjakživa používa sedliacky rozum a vie odhadnúť správanie sa spotrebiteľov, konkurencie, vie podplácať, klamať, vykrúcať sa...
Cieľom ekonómie by malo byť to, čo obsahuje grécke slovo, z ktorého sa odvodilo slovo ekonómia - oikos nomos = dom zákon (vedenie domácnosti). A domácnosť je taká veľká, ako vyžaduje doba - buď štát, alebo kontinent, resp. celý svet.
Naivná romantická teória a strete sebeckých záujmov s výsledkom všeobecného prospechu môže fungovať len za veľmi obmedzených a presne vymedzených podmienok, hlavne 100%-nej informovanosti všetkých zúčastnených.
Na slobodnom trhu sa vždy nájdu psychopati, ktorí majú krátkodobé ciele, resp. dlhodobé - získať za krátky čas toľko, aby z toho dlho žil v blahobyte. Samozrejme, na úkor niektorého z účastníkov trhu - najčastejšie na úkor dodávateľov, štátu a zamestnancov. Takíto psychopati deformujú prostredie a ukazujú spotrebiteľom, že sa to dá aj lacnejšie - čo je samozrejme blbosť. Výsledkom tohto je aj planéta zahltená odpadkami z nakvalitných lacných výrobkov. Kokrétne dnes ráno som skrutkoval do mäkkého dreva samorezku a na jednej sa mi úplne vydrel bit. Aký je mysel výroby takých výrobkov? Ako má priemerný spotrebiteľ vedieť, kde je hranica, pod ktorú sa kvalitný bit nedá vyrobiť? Ako mám vedieť, že 3x drahšia súprava je naozaj aj kvalitnejšia? Toto sú bohužiaľ smiešne vyzerajúce, ale veľmi závažné dôsledky tak nezmyselného systému, akým je liberálny trh. O morálnych škodách sa ani neidem rozpisovať. To by si aj tak asi nebol schopný pochopiť...Automaticky kráceno

292863

7.7.2013 12:44

RE: základné východisko

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 292846

Ale no tááák. Vždyť je to jenom mrhání časem. Diskutujících miliony, revoltujících ...?

Toto je opravdové dilema. Kterou začít?

292868

7.7.2013 19:09

RE: základné východisko

slak 77.?.?.?

Reakce na 292868

Začít a skončit z dárk ovanej na věky džamajkounegrrumfofrfinišnále [zahanbení] [chechtot] [překvapení]

292878

7.7.2013 0:03

RE: základné východisko

Sprigg 178.?.?.?

Reakce na 292830

Pokiaľ nebude podnik ziskový, tak sa rozsype, je nevyhnutné mať zisky, aby sa aspoň udržal, a odkiaľ asi prichádzajú? Z predaja výrobkov za cenu vyššiu ako náklady, ani svojim zamestnancom by nemal čím zvyšovať mzdy ak by nemal zisk, a ja som vždy počul náreky o biednych platoch, ale kupujú zamestnanci výrobky čo sami vyrábajú, robia im reklamu? Zamestnanec môže mať vyšší plat, čo on nástojčivo žiada neustále len vtedy ak podnik zbohatne na úkor druhých, alebo ak to majiteľovi prikáže rodná strana a vláda, ale dokedy to majiteľ udýcha je otázne.
Alebo je možnosť socialistická stagnácia, zbytočné zamestnávanie a nepredajnosť, veď predsa o zisky nejde.
Triedny boj je grupovanie sa zamestnancov proti kapitalistom, obviňovanie ich z okrádania, alebo aj menších podnikateľov proti tým väčším. Obyčajná žiarlivosť na úspechy konkurencie. Vojna o korisť.

292841

7.7.2013 0:56

RE: základné východisko

Dušan 213.?.?.?

Reakce na 292841

Musím ťa sklamať ak si myslíš že hovorím o socialistickej ekonomike.

"je nevyhnutné mať zisky," - to nieje pravda. (do nákladov samozrejme musíš počítať investície)

Obyčajná žiarlivosť na úspechy konkurencie - ????

Ekonomika je tu na to aby uspokojila ľudí ktorí sa do deľby práce zapoja. Nič viac nič menej. Všetko ostatné navyše ako zisk znamená parazitizmus.

292845

7.7.2013 20:36

RE: základné východisko

Mìng-dĕ̤ng-ngṳ̄ 95.?.?.?

Reakce na 292845

Nikto nie je ochotným venovať priveľa času a námahy v obchode bezdôvodne, dokonca v ostrej súťaži s konkurenciou, jedine pocítiť úspech, cvičiť si pyšné ego, alebo zarobiť. Až keď nadobudne veľa prostriedkov môže sa podeliť, ak sám bude súhlasiť. Keď privoláte hrdlorezov, aby ste ho obrali o jeho úrodu, ste príživníci vy. Ak je on parazitom lebo disponuje ziskom, kto dal vám právo mu zisk ukradnúť, veď vo vašej ideológii taká kategória nefiguruje?

292882

8.7.2013 6:58

RE: základné východisko

maršal Žukov 95.?.?.?

Reakce na 292882

krádež zisku je vzatie si späť ukradnutého, lebo zisk je krádež. Stačí?

292906

8.7.2013 23:25

RE: základné východisko

ppppp 95.?.?.?

Reakce na 292906

Vysoká mzda a odmeny sa od zisku prakticky nelíšia. Dajú sa vysoká mzda/odmeny považovať za krádež? Má upratovačka zarobiť toľko, čo skutočný riaditeľ? Majú rovnakú zodpovednosť za zverené úlohy? Sú rovnako nahraditeľní, prípadne zameniteľní? Sotva. Dokáže upratovačka spotrebovať 2x toľko peňazí, čo riaditeľ?

Trochu si uprac aj u seba, kým začneš hovoriť o kradnutí.

Babiš si asi povedal, keď sa snaží za prezidenta taký Okamura s cestovkou, prečo by nemohol on s Agrofertom? Však mať čo do huby je viac, než cestovať ako žobrák. Češi majú veľa schopných ľudí, ale v tom parlamente to nejako nevyšlo. U nás zase chcú z mladého zajaca urobiť prezidenta. Samá pohroma [zmaten]
Ešte si na billboard napísali otázku, že "prečo nie" a že "vidí veci inak". Jedna otázka, žiadna odpoveď, vysvetlí sa až potom, dodatočne. "Dejte mi lidi a kancelár, a já vám to udelám" [velký smích]

292951

9.7.2013 6:30

RE: základné východisko

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 292951

Každá z těch "dvoumoudrých nahých opic" je někde potřebná, protože žádná z nich zde na Zemi nepřežije sama. Nikdo tak nemá přednost před jiným a každý má povinnost danou mu do vínku samotnou Prozřetelností a zanesenou pro lidstvo do Bible - "v potu své tváře...", protože holt jaksi již nejsme v Ráji, kde byla všeho potřebného přirozená hojnost a civilizace jak ji známe dnes, tam tak byla zbytečná. Asi jako v té písni W+V o ní. Tedy dokud "kde se vzaly, tu se vzaly", nebyly ty kulatý - peníze.

A od té chvíle je všechno vzhůru nohama, jelikož se jimi poměřuje kdo je jak schopný jich namamonit co nejvíc, místo toho, aby se měli všichni stejně dobře ze společného díla pro všechny. On si nikdo tak jako tak co namamonil, do hrobu nevezme. A jeho potomci? Inu jak je známo, "lehce nabyto, lehce pozbyto", protože jen toho co mají z vlastního úsilí dosaženého, jsou schopny ty "dvoumoudré nahé opice" si jakž takž něčeho vážit...

Je, jak už to bývá, a nyní i je, jen jediná cesta jak z této šlamastiky ven - mít ideu, vizi, která je schopna nahradit všem ten ztracený Ráj, aniž by se zlikvidovalo to zdejší pohostinství planety, na níž jsme vlastní vinou jen nechtěnými hosty. A plahočit se pro ni, nikoliv jen pro svůj prospěch na úkor ostatních - dej a bude ti dáno, je jediný recept jak na to. A pochází od samého Stvůrce naší reality, nechť je jím "kdo chce co chce", kteréžto stvoření po nás chce jen mít o něm jakés takés povědomí. No a jistá míra respektu a úcty mu rovněž není nemilá. Ješitní přece nejsou jen lidé. Konec konců jsou tak nějak k JEHO obrazu. Ne?... Jinak ten Matrix vyžene vzájemné antagonizmy nade všechny meze. No a pak buď se všemi sám pánbůh a všichni svatí, protože... no snad ještě není pozdě...

292958

9.7.2013 9:47

RE: základné východisko

ppppp 95.?.?.?

Reakce na 292958

To je pomerne nelogická fikce. Práveže proto, že lidé jsou ruzní, logicky musí mít ruzné výsledky, ignorovat v prírode jistou konkurenci je nesmysl. Vždy se nekdo najde, kdo neodepre, aby na neho neko jiný delal. Vždy bude nekdo delat spíše škodu a jiný spíše užitek. Je jiná otázka, zda je nekdo schopný, nebo neschopný prežít "sám". Rekneme si na rovinu, že bez nekterých druhu lidí v roli nenasytných parazitu bychom se v pohode obešli, a bylo by celkove lépe. To je také ten pravý duvod, proč se o to rovnostárství pokoušíte. Takže pokus o úplné rovnostárství vede nakonec k logickému sporu. Rovnostárství je nesmysl, a má s tím potíže i bible. Rovnost v nekterých otázkách ano, v jiných ne. Kdyby taková bunka oka zažala čichat, tak by se sotva udržel človek pohromade, vznikla by dezorganizace. Nebo kdyby se mozek začal hýbat a svaly premýšlet...každá pro svou činnost potrebuje neco jiného, a dává jiné výsledky.

To, co je duležité je spíše stabilizace a rízení míry potreb v rámci možností celku, sebenalezení. Absence míry, klidu a zbabelý strach o své "já" je to, co nás žene k chamtivosti.

292964

9.7.2013 10:29

RE: základné východisko

maršal Žukov 85.?.?.?

Reakce na 292958

pán v anonymitě - prosím ťa, prispievaj do internetových diskusií častejšie. Toto ľudia potrebujú, začať konečne myslieť a prichádzať na to, kto vlastne sú.
Ďakujem a želám všetko dobré.

292974

9.7.2013 10:26

RE: základné východisko

maršal Žukov 85.?.?.?

Reakce na 292951

ppppp - pán anonym ti to v krátkom texte nad týmto mojím príspevkom vysvetlil PRESNE, polopate a pochopiteľne hádam aj pre teba. Ak ti to nestačí, tak...

292972

9.7.2013 17:15

RE: základné východisko

ppppp 95.?.?.?

Reakce na 292972

Podobné vyjadrenia sú vo svojej podstate arogantné, aj keď sú podané naoko slušne. Vyjadruješ len to, koľko ja toho nechápem, bez toho, že by si bol schopný pochopiť, koľko toho nechápeš ty. Tipuješ môj vek a skúsenosti, ak sa takto vyjadruješ. Dedukujem to z toho, že si odbočil od veci do osobnej roviny. Predstavuješ sa tu len ako ideológ na míle vzdialený od praxe a reality. Takých sebavedomých už hocikde bolo. Väčšinou nechápu rozdiel medzi slobodou a svojvôľou.

292991

11.7.2013 23:55

RE: základné východisko

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 292991

Jaký je rozdíl, mezi svobodou a svévolí? A kdo o tom rozhoduje? Nebo čím je to dáno? A svobodou koho? A svévolí koho?... Asi bude nesnadné ty otázky zodpovědět, není-liž pravda padre? [vyplazený jazyk] [chechtot]

293128

12.7.2013 17:25

RE: základné východisko

ppppp 95.?.?.?

Reakce na 293128

rozdiel je hlavne v bezohľadnosti, v bezhraničnosti
http://slovnik.azet.sk/pravopis/slovnik-sj/?q=svoj...
sloboda na úkor druhých prestáva byť slobodou, a začína byť príživníctovm, útlakom, parazitizmom...

dnes ma napríklad "slobodne" ohrozil na ceste nejaký pako, čo chcel byť dôležitejší

Sloboda je v presna takom istom vsťahu k ostatným kategóriám, ako človek vo vzťahu k okoliu. Ničím neohraničená sloboda je fikcia, prelud, podfuk.

Prečo sa ma pýtaš, kto to určuje? Jasné, že my sami voči sebe podľa svojich schopností. Slobodný človek väčšinou dopraje primeranú slobodu aj druhému. Sloboda je druh spoločenského zrkadla. Sotva o nej môže hovoriť ten, koho "slobodu" dotujú tí, čo na neho pracujú, alebo, kto je nejako zvýhodnený v systéme deľby práce.

293180

7.7.2013 9:33

RE: základné východisko

Emil Robot 88.?.?.?

Reakce na 292841

"Základné východisko"pro Vás by mělo být řádně si prostudovat a pochopit obsah notoricky známých a notoricky překrucovaných historických dokumentů,majících platnost i dnes,přes veškerou denunciaci ze všech stran.Jsou jimu "Komunistický manifest" a Marxův "Kapitál".Doporučuji věnovat se hlavně snaze pochopit a to v souvislostech,termínům "třídní boj","akumulace kapitálu" a "antagonistickým rozporům mezi vlastníkem výrobních prostředků a výrobní síly".
Tomu co jste tu předvedl se říká sociál-fašistická demagogie,která dnes nazývána neokonzervatismem a je příčinou dnešního stavu světa a v žádném případě nevybočuje s intencí, kterými se zabývají již výše zmíněná díla,napsaná již před téměř 170-ti lety.
Sám doporučuji jedno z prvních vydání v češtině,přeložené Theodorem Šmeralem z let 1913-1930.
Doufám,že se doň začtete a poodkrejete si roušku tajemství z věcí,které ač denně máme před očima,přesto nevidíme...

S pozdravem "míru zdar"

292858

7.7.2013 15:32

RE: základné východisko

maršal Žukov 95.?.?.?

Reakce na 292858

typický príklad účelovej snahy zaškatuľkovať niekoho názory, najlepšie do kombinácií, kde sa vyskytujú slová ako fašizmus, socializmus, demagógia...
Pritom sa samozrejme tváriť sčítane a navodiť dojem, že ten, čo prezentuje protinázor, nečítal ešte nič, čo by ho mohlo oprávňovať k prezentácii jeho názorov na danú tému.
Takých ako ty poznám po perí [bliji]

P.S. čítal si niečo okrem toho Šmerala?

292871

7.7.2013 18:12

RE: základné východisko

Emil Robot 88.?.?.?

Reakce na 292871

Žukove Žukove,..těď jsi nám v průběhu několika dnů předvedl,"jak se z prdu dělá kulička".....děkujeme Ti,bylo to opravdu přínosné.

292876

7.7.2013 20:54

RE: základné východisko

Mìng-dĕ̤ng-ngṳ̄ 95.?.?.?

Reakce na 292858

Mne je ľahostajné, v akom význame používa Marx spojenie triedny boj, pre mňa je dôležité, že v hospodárskych vzťahoch sa istá zložka, ktorá sa dobrovoľne rozhodla participovať na výrobnom procese, sa búri (mnohokrát na popud agitátorov zvonku), zastavuje prácu, škodí svojmu chlebodarcovi. Že mnohí kapitalisti sú sebeckí, nič nemení na skutočnosti, že triedny boj kapitalistov proti zamestnancom a naopak je ťažký zločin, a ešte väčší je zasahovanie do vnútropodnikových pomerov tých, čo v podniku ani nepracujú a sami majú doma ešte väčší neporiadok.
Antagonistické rozpory, to je niečo obdobné ako proticigánska nenávisť, sociálnodarwinistický boj o korisť, nezmieriteľné zápasy, vraždy a ničenie druhého.
Ja nechápem, prečo ľavičiari na jednej strane preklínajú kapitalizmus, ako ich vyšklbal na kosť a pritom ešte stíhajú oni „okrádaní“ živiť cigáňov, ktorých chcú vyučovať pracovným návykom a zodpovednosti. Žeby farizejstvo?

292883

8.7.2013 0:01

RE: základné východisko

slak 77.?.?.?

Reakce na 292883

Jsou jinak kovaní a vždy budou dělat barevnou revoluci a své hostitelele likvidovat jako Obama nejenom voliče či schopné, nebo potom nevim o čem je amerika,( či on žádat o ochranu pana Putina 15 tisícovou armádou) jestli o funkčních či schopné likvidující, ale rasový podtext bych tam viděl, závist neschopných, množivých a sionisticky nenažraných k sobě vlastní nenávisti a zmaru, což asi chvilku i bansterům potrvá pochopit že se onanují, než reálně zjistí že jsou k hovnu a nikoli k sebechvále, dobytci debilní. Nazdar a historický bazar i církvemi a věřícími totalisty co se jim hodí [mrknutí jedním okem] A to nejsem zlý, pustil bych jim to na půl dne pokud by udrželi vnímání, reál je že věrní jednoduchým klišé prostě idioti i s tituly by stejně pozornost neudrželi. [bliji] [chechtot] [chechtot] A chudáčci jatí v životě dokazující si důležitost kterou samozřejmě nemají a své jatosti si prostě nepřechodí [mrknutí jedním okem]Ps. viděl jsem na očích brutální závist člena PS ČR jak jsem si rozuměl s prcinou. Holt kluci si můžou pustit tiskárnu v židově nebo kde? [cool]

292892

8.7.2013 11:00

RE: základné východisko

Emil Robot 88.?.?.?

Reakce na 292883

Hele číňane,to s tím ujasněním si pojmů a vůbec pochopení jevů popsaných v "Kapitálu",tak to platí i pro Tebe.
A k těm pitomostem,co tu píšeš mám jen tuto poznámku:já neznám nikoho,kdo by participoval ve výrobním procesu "dobrovolně",všichni ,zvlášť ve fabrikách za minimální mzdy atd.jsou tam "z donucení".Čím?...,tak to je otázka druhá,kterou nemá cenu rozebírat,neb tvá hlava je plná chiméry o "romantickém kapitalismu,jak si jej představují najivní a prostí ludkovia",neuvědomující si že i on ten kapitalismus má jen jedinou hybnou sílu a tou je hrabivost,která VŽDY určuje i intenzitu všech procesů v něm probíhajících a je naprosto bezbřehá a ničeho se neštítící ...A prndy o hodném kapitálistovi se hodí jen do za protektorátu točených filmů s Marvanem a Plachtou v hlavních rolích.
Kdyby ten šejdíř Babiš nebyl flexibilní,neojebával klienty na všech stupních a daně taky,tak by byl za nějaký čas klientem pracáku.Holt "doba si to žádá" a ani on není žádný "Jánošík".

292922

7.7.2013 17:23

RE: základné východisko

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 198.?.?.?

Reakce na 292841

Mily pane, placate tady o zarlivosti maleho oproti velkemu. Jeste pred dvaceti roky v blizkem mestecku byly vetsinou male firmy. Prisel jste do obchodu a zamestnanci si mohli ruce urvat aby vam vyhoveli. Obchudky zasobene. Remeslnici velice solidni. Mestecko prosperovalo. Nezamestnanost minimalni . Prisly velke podniky, sluzby sly dolu, velke procento veci se musi obednavat. Nejsou schopni opravovat zaruky. Nezamestnanost vyskocila na horu. Platy sly dolu, lide ponizeni. Vynosy se nedrzi v meste. Mesto krachuje , zadluzuje se cim dal vic. Vase ideologie a vam podobnych je zcestna a nebezpecna.

292872

7.7.2013 21:12

RE: základné východisko

Mìng-dĕ̤ng-ngṳ̄ 95.?.?.?

Reakce na 292872

Hospodárska sloboda je prirodzenosť ako dýchanie. Došli veľké podniky ako dodávatelia, a remeselníci a možno aj menšie obchody stratili zákazníkov. To nie je o ideológii, ale o jednaní remeselníkov, ktorí si mysleli, že je povinnosťou ľudí kupovať navždy u nich, utlmili aktivitu, spohodlneli. Jediné čo sa zmenilo zásadne je výber kupujúcich. V čom by bola vinnou akákoľvek ideológia? Remeselníci alebo veľké podniky sa riadili dajakou ideológiou? Teraz pomôže len prinavrátenie spotrebiteľov, nie obviňovanie druhých. Prilákajte si ich, zákazník hľadá kvalitu a nízku cenu. Mesto krachuje? Ak sa zadlžuje, tak na čo používa prostriedky a potrebuje ich vôbec? Vinu majú veľké podniky?

292884

8.7.2013 2:39

RE: základné východisko

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 198.?.?.?

Reakce na 292884

Ty mignuty zase placas. Zjisti si jak jsou sponzorovany velke podniky a jak male. Mozna se ti v te tvoji bukovici rozsviti a prestanes psat o nejake hospodarske svobode. Jakou aktivitu muze provadet maly vuci velkemu? Clovece ty jsi si musel neceho svihnout a nebo spadnout s Marsu. Ja nepisi o ideologii. Ale o tom co se deje. Chces mi rici ze se neodzrcadli to ze profit utika. Chytrolini a myslitele tveho typu by meli mit nakopane jeste pred pozdravem , proto ze ani ten neni uprimny.

292895

8.7.2013 4:22

RE: základné východisko

Mìng-dĕ̤ng-ngṳ̄ 95.?.?.?

Reakce na 292895

Nesúhlasím so žiadnym sponzorovaním podnikov zo strany vlády, ty len žiadaš, že ak sa väčšiemu podniku poskytli výhody, tak sa musia každému podniku. Nevnímaš, že aj podniky majú iný rozmer svojho vplyvu, že jedna továreň má väčší strategický význam ako tisíce malých, že veľká spoločnosť má veľký prínos, ktorý neprevážia ani tisíce malých žobráckych firmičiek. Viac zamestnáva a vyrába, je logické, že skôr obdržia vládne privilégiá. Ja by som ich zrušil úplne, ty rozšíril pre každého.
O slobode som písal, že je nutná, bez zásahov, k hospodárskemu napredovaniu vlastníkov a potom aj spoločnosti, treba hľadať aj chyby v malých podnikoch, ak by boli skvelými, tak by sa nedali tak rýchlo vybrakovať, ak chcú pokračovať v podnikaní, tak musia ukázať vzostup aj kapitálu, aj zamestnancov. Nadávaním na veľkých sa nič nevyrieši a aj veľké začínali ako smiešne embryá. Spojenie sa proti konkurencii, nie je možné prežiť tlak pri pokračovaní doterajších ich plánoch.

292897

8.7.2013 6:48

RE: základné východisko

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 198.?.?.?

Reakce na 292897

Kde jsi prisel na to ze ja neco zadam ? Mignuty co pises o strategickem vyznamu , to uz je davno v Cine. I ty plinky co nosis jsou s tama. Velka spolecnost ma velky prinos ? Jaky ? Zili jsme bez velkych solecnosti a zili jsme lip. Clovece vy vubec nemate prehled o tom co prosadily veke spolecnosti aby odrovnaly male firmy. Vselijake kvoty , dozory a pod. Ja vlastne vam vubec nerozum, akorat reauji na ty nesmysly co pisete. Vy jste pravdepodobne jen taky rozumbrada, ktery byl v zivote vzdy na nekom zavisly. Z toho si ale nic nedelejte, jen se naucite pouzivat toaletu , tak vas taketo nesmysly prejdou.,,O slobode som písal, že je nutná, bez zásahov, k hospodárskemu napredovaniu vlastníkov,, Z toho jsem se posral i ja.

292904

8.7.2013 7:07

RE: základné východisko

maršal Žukov 95.?.?.?

Reakce na 292897

Horšie je, že tebe ešte nedošlo, že veľký podnik so strategickým významom nemá čo byť v súkromných rukách, ale mal by to byť štátny podnik, alebo družstvo.
Aký je strategický význam automobiliek? Asi taký, že sa tu vycvičií armáda automontérskych otrokov a zdevastujú ostatné oblasti hospodárstva. A keď si začnú ľudia právom pýtať za svoju otročinu viac, tak sa plechové búdy presťahujú do Rumunska a čo so slovenskými otrokmi? Otvoria si krčmy? Sme totálne závislí na odbyte áut v Nemecku. To je stratégia ako hovado.
Veľké podniky dnes valcujú malé pomaly takým spôsobom, ako boľševici mužíkov.

292907

6.7.2013 22:16

RE: základné východisko

maršal Žukov 95.?.?.?

Reakce na 292822

veď ty si osprostený až po kosť! Hlavne, že máš plnú hubu kresťanstva.

292832

6.7.2013 22:24

RE: základné východisko

slak 77.?.?.?

Reakce na 292822

Jenomže i kdyby si každý hrabal na svém hnojníku jako kohout, tak přeci základním posláním státu je distribuovat prostředky občanům prostřednictvím zákonů a svého aparátu za který je občané platí. Pokud se to sune někam kde platí poraď si sám je konec civilizace, kultury, společenského konsensu a aparát se stává darmožrouty které by šlo směle nazvat patokraty. A v silách jednotlivců skutečně není něco dělat se svou situací, pokud je z práceschopného obyvatelstva 5 miliónů až tedy 1 800 000 nezaměstnaných, jak někteří tvrdí.(nevím zdá se mi to hodně, ale tutlá se přeci kde co) To je na systémové řešení, kdy i ti nejschopnější by mohli uspět vlastní aktivitou bez známých či skupin jen formou zázraku a je to o něčem špatném v nastaveném systému, nikoli o nezájmu postižených.

292834

7.7.2013 10:27

RE: základné východisko

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 292822

Dívejte, musí mít vlastník velkého podniku třeba 100 000x větší příjem než zaměstnanec? Nemusí, klidně může mít třeba jen 10x, aby se neřeklo.. A cílem že je honba za majetkem?? Říká vám něco pojem " Dobrý pocit z vykonané práce" ?? Asi ne.. Čili výsledkem snažení pana majitele nemusí být jen zvýšení čísla na účtu, ale i třeba dobrý pocit, že jeho zaměstnanci ho mají rádi, že rádi chodí do práce a dostávají za to přiměřenou odměnu.. To jsou ty ideály lidské společnosti, které stávající systém zašlapává do bahna.. Bohužel, už od dob "idealistického kapitalismu" 19. století.. A nebudte sobec, není to dobrá vlastnost.. [cool]

292862

7.7.2013 11:53

RE: základné východisko

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 292822

Veľký obchod sa nelíši od malých obchodov, len svojou usilovnosťou, že malé obchody sa nevedeli dohodnúť a spojiť, vyvinúť silnejšiu konkurenciu a zdochli, neschopní prestali zavadzať. Nie je rozdiel v chamtivosti malých a veľkých obchodníkov, čo predávajú blbosti, ktoré človek ani nepotrebuje. Veľkémí obchody uspeli, pretože malý obchodník bol nemohúci, alebo ani nemal vyššie ciele.

Malí obchodníci odmítají poskytovat zákazníkům ta kulinářská svinstva, která nabízejí supermarkety. Proč by se spojovali, když každý má svého osvědčeného dodavatele a ta spousta klientů je důkazem jejich ok rozhodování.

292865

8.7.2013 7:10

RE: základné východisko

maršal Žukov 95.?.?.?

Reakce na 292865

je obrovský rozdiel medzi chamtivosťou "veľkých a malých". To predsa jasne vidno na výsledku. Tí, čo ostali malí, jednoducho uznávajú kresťanské princípy a poznajú mieru.
Bridí sa im kradnutie a korupcia - čo sú základné nástroje na dosiahnutie "veľkosti".
To je všetko k tejto téme.

292908

7.7.2013 18:03

RE: základné východisko

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 198.?.?.?

Reakce na 292822

Vy musite byt strasny sobec. Mam malou firmu . Da se rici ze zamestnance platim nadstandartne. Ale diky tomu si muzu dovolit zit. To znamena ze kromne uctovani se muzu spolehnout na zamestnance, kteri vi za co jsou placeni a jsou hrdi na svoji praci. Tim jsem ziskal vyhodu ze lide si zadaji nasi firmu aniz by se ptali na cenu. Samozdrejme nemam milionove zisky, ale ziji spokojeny zivot. Mimochodem kluci co pro mne pracuji jsou ochtni pracovat i zdarma . Nekdy se totiz stane ze clovek si nas nemuze dovolit, a pokud nekdo z nas zna a vi ze je to solidni clovek, tak se nakoupi pivo ( czechvar), prinesu nejakou zverinu a klobasy. Prace se udela. Vy jste proste nemocny clovek. Obvinujete zde lidi kteri chcou byt lide.

292875

7.7.2013 11:27

RE: základné východisko

ppppp 95.?.?.?

Reakce na 292815

Individualizmus a nároky si síce pestujeme, ale na našu škodu.
Nemôžem si hocikde nájsť toľko malín v lese, aby to stačilo na prežitie, alebo založiť farmu. Som dávno odkázaný na deľbu práce, ktorá je už deformovaná, pretože osvedčuje aj parazitické činnosti. Z dôvodov nerovnakých schopností rôznych ľudí máme písané, či nepísané hierarchie. Demokracie to len mútia, štát je stále vertikálna hierarchická štruktúra. Jedna rodina sa neubráni vpádu Tatárov, inej organizovanej hierarchii. Problém začne, keď naša hierarchia začne zneužívať svoj účel, a začne na spoločnosť pôsobiť paraziticky a degeneratívne.
Nepríde Babiš, tak príde iný, "lepší". To je práve otázka, či to dnes dokáže niekto aj lepšie. My tu chválime občas Baťu, ale je možné, že Baťa by sa v dnešných podmienkach správal podobne, aj keď si myslím, že natoľko sociálne Babiš naladený nie je. Je však aj celkom iná doba, iné ceny a aj tá amerika zmenila svoju tvár.
Pracoval som dávno v cementárni, kde Švajčiari potom, ako ju ovládli logicky predraženou investíciou(aj pomocou nevýhodného kurzu, pritom ju domáci stavali za hrsť ryže) vyhádzali 3/4 ľudí, týmto nemôžeš argumentovať, keď tak robia prakticky všetci. Sú tak nastavené pomery, nebudeš platiť drahú mzdu a odvody človeku, ktorého v skutočnosti nepotrebuješ. Nájsť v dnešnej dobe niekomu produktívnu prácu je problém, ak zistí niekto, že je produktívny, tak pracuje sám, alebo pre koho chce, ak práve nepotrebuje byť súčasťou väčšieho celku. Problém je si zarobiť už len na odvody, ktoré pripomínajú skôr výpalné, než skutočné poistenie a záruky.
Býva teda pravda, čo píše Sprigg vyššie, že ak by sa "robotník" dostal vyššie, tak bude ešte horší, takisto nebude skúmať svoje zásluhy a bude si chcieť si svoju námahu viac oceniť a preferovať. Poturčenec horší Turka. Asi si sa nikdy nikoho nepokúšal zamestnať, píšeš príliš hypoteticky, to sa ozaj podobá na šírenie triedneho boja. Je totiž ľahšie "bojovať", než organizovať, ľudia nechápu, že nie je boj ako boj, a radi ho premenia na dekadentnú činnosť. Mne Babišov chlieb nechutí, ale viem si predstaviť aj horší. Ľudia už dávno majú priemerne neprimerané nároky a sú mimo realitu, priveľa ich pracuje vo sférach, ktoré sú produktívne iba naoko, vrátane slušných a veľkých firiem. Americký sen "každý sa môže mať dobre", je oxymoron, ak sa má dobre jedna skupina na úkor druhej. Čo možno ale očakávať od ľudí, čo nakupujú v supermarketoch. Chodia tam kvôli "socialisticky" stabilným cenám a potichu využívajú to, že reťazce tlačia výrobcov na dno bez ďalších prostredníkov. Sú spoluzodpovední. Od takých nejde čakať, že sa budú chovať nadštandardne, v pohode utopia aj vlastného. Problém je skôr v tom, že chceme od prírody viac, než je toho schopná, a pokúšame sa tvoriť "priemysel", čo živí neužitočných ľudí.

292864

6.7.2013 11:12

Citát

Jana Hanzlíková 77.?.?.?

"stromy rostou čím dál víc a pak je čeká pád ......"

292801

6.7.2013 11:59

Jsme již skoro země kde zítra znamená již včera.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

A kde rozhoduje Babiš, stará Klausová,"mladá" Paroubková a Fenič...... / Vše co přichází z Východu, nedobré jest../.

292804

6.7.2013 21:14

RE: Jsme již skoro země kde zítra znamená již včera.

udo1 udo321123 (zavináč) azet (tečka) sk 85.?.?.?

Reakce na 292804

Myslíte toho Vám Blízkeho?

292825

6.7.2013 15:40

teda to je slint

gorgon 89.?.?.?

tohle sesmolit to chce kumšt
židnes bude pořád židnes, jediný čemu se tam dá věřit sou tak maximálně sportovní výsledky

292812

6.7.2013 17:41

RE: teda to je slint

maršal Žukov 95.?.?.?

Reakce na 292812

[velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

292816

6.7.2013 22:24

RE: teda to je slint

RomanTička 178.?.?.?

Reakce na 292812

A lžidovky budou zase lžidovky.. [chechtot]

292833

6.7.2013 18:27

autor článku nepochopil, co je Babiš zač

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

bohužel...

292818

6.7.2013 18:36

To jsou mi dohady

Kosk 37.?.?.?

Babiš má politickou stranu, se kterou se hodlá dostat do sněmovny, což se v naších krajích už dávno a právem (byť je to smutné) považuje za čirý byznys. Ale do každého podniku musíte nějdříve něco vložit aby to následně něco vyneslo.

K politické straně ve volbách potřebujete mít na své straně media a koupit si je celá, je rozhodně nejsnažší. A asi i nejlevnější. A po volbách? Budou další volby, a do té doby je potřeba spolupráce s tikem. Proč je třeba Parkanová a další na svobodě a Rath v base a nikomu to neva? (Ratha bych tam nechal, jen bych mu přidal společnost) Je to práce medií, která Vám(Nám) vymejou mozky.

Kdo si před dalšíma volbama vzpomene třeba na pár let starý rozsudek soudu, který umožňuje zvoleným poslancům před volbami voličům lhát? Záměrně a legálně lhát! Nikdo, jako ty vovce tam zase pudem a zvolíme je znovu a znovu a znovu...

No a Babiš není blbej, naopak je chytrej a tohle ví, tak si koupil ty noviny a vyhraje ty volby. Nebo alespoň tak aby se mohl s někým spojit, kdo pak na 4 roky ovládne stát a za odměnu dostane pár zákonů šitých jeho podnikání na míru.

To nemá s tím co ti novináři psali nebo ne nic společného. Je to jen akvizice prostředků reklamy před zvolením do sněmovny...

292819

6.7.2013 21:51

RE: To jsou mi dohady

karel4u 201.?.?.?

Reakce na 292819

Tak jsemsi konecne osusil oci. Asi jeste pul hodiny po precteni tohoto clanku a prispevku jsem hlasite brecel a dekoval vsem svatum, za to ze me nechali toto ostudne divadlo, ktere se jmenuje ceska republika opustit.
Proc si nikdo nenajde definici ulohy tisku v demokraticke spolecnosti? Tam najdete odpoved.

292831

6.7.2013 23:52

RE: To jsou mi dohady

Kosk 37.?.?.?

Reakce na 292831

Tu definici přímo jsem asi nečetl. Ale jakou může tak asi mít v "parlamentní demokracii" českého typu, která spočívá v tom, že lidé většinově získávají informace z medií, kam je umísťují šikovné PR agentury a následně je někdo zvolen a jeho činy mohou (a jsou) být i v příkrém rozporu s tím, co před volbami sliboval a to vše navíc ještě ovlivní prezident který může pověřit sestavením vlády kohokoliv a tak značně ovlivnit výsledek voleb. Pak se ještě sestaví různé koalice, přímo v parlamentu vznikou i nové strany...

I když stejně - všichni mohou voličům lhát a také to dělají.. není jedno, kdo je zvolen? (Chci tím říci: lze si skutečně vybrat? Nebo je to jen fikce?)

Myslím, že představa řady lidí (hlavně politiků), že po zvolení mohou poslanci 4 roky dělat naprosto vše není ta správná. Měla by být nějaká hranice, nějaká možnost jak se bránit. Můžou z nás ze všech třeba nadělat paštiku a prodat jí levně do Afriky? Podle představ takového Kalouska by to asi šlo.. [mrknutí jedním okem]

292840

7.7.2013 1:49

RE: To jsou mi dohady

karel4u 201.?.?.?

Reakce na 292840

Mela by byt nejaka hranice a moznost jak se branit, to je prave ta uloha nezavisleho tisku v demoraticke spolecnosti.

292849

8.7.2013 0:20

RE: To jsou mi dohady

Kosk 37.?.?.?

Reakce na 292849

Jojo, taky jsem kdysi slyšel, že něco jako nezávislý tisk existovalo. Bylo to ale asi dávno, protože nikdo z lidí v mém okolí, a to jsou mezi nimi i lidé 80+ si na to nějak nepamatuje. Možná je to kolektivní sklerosa, nebo to s tím nezávislým tiskem byla odjakživa jen fikce (alespoň v našich končinách).

Je to tak už odspoda. Radnice zde vlastní městské noviny, informační portál, teď i televizi, kterou promítají lidem v kině, chybí už jen rádio. A to možná že o něm jenom nevím... Je to tak všude okolo.

292893

7.7.2013 0:14

Názor na Babiše

Magnus Maximus 90.?.?.?

Zajímá mě názor Kysučana na Babiše. On totiž zde kdysi o něm psal. Zná ho dobře.

292842

7.7.2013 0:29

RE: Názor na Babiše

Andrew Siddur 77.?.?.?

Reakce na 292842

ODKAZ!

Třeba se dočkáme aktualizace. [smích]

292843

7.7.2013 1:17

RE: Názor na Babiše

Dušan 213.?.?.?

Reakce na 292843

Ďakujem za odkaz.

Takže tá jednoduchá analýza maršal-a Žukov-a nebola až tak od veci.

292848

7.7.2013 2:36

nojo je to jak zárodek našich budoucích časů

r.m. 80.?.?.?

vláda průmyslníků a duchovních. To bude prča ))).

292850

7.7.2013 9:10

musim si rejpnout :-)

mkadlec 89.?.?.?

Spousta lidi si stezovala na "nezavislost" naseho zahranicnim kapitalem vlastneneho tisku. Mno, tak ted je v ceskych rukou [smích]

292856

7.7.2013 9:32

RE: musim si rejpnout :-)

Magnus Maximus 90.?.?.?

Reakce na 292856

V českých rukách ? No spíše v chazarských. Ale jo v tomto smyslu to bude lepší už z důvodu placení daní a odvodů zisků do zahraničí. Babiš platí daně zásadně v zemi kde podniká a zisky neodvádí pryč. Nechová se tak jako například majitelé Škodovky a jiných společností.

292857

7.7.2013 22:58

RE: musim si rejpnout :-)

maršal Žukov 85.?.?.?

Reakce na 292857

Dane zaplati v CR - to ano. Ale kolko? O kolko osidi stat a vyvezie do Svajcu - raja zidovskych naloupenych penazi?
Pozrel som si aj ine zdroje, fakt to vyzera tak, ze Babis je chazar. Tym je povedane vsetko.
Kurnik sopa aj s prirodou. Rozozname cernochov od indianov, malajcov od cinanov, eskimakov od mongolcov... Keby boli chazari napriklad zeleni, vsetko by bolo uplne inak. [oči v sloup]

292888

8.7.2013 0:00

RE: musim si rejpnout :-)

Magnus Maximus 90.?.?.?

Reakce na 292888

Agrofert si zakládá na tom, že nic se v účetnictví neupravuje a daně se neoptimalizují. Vše se řádně přiznává a nic se nezapírá. Filosofie je taková že daně se mají řádně platit. To dělá u nás jen málo firem. Mám k Babišovi tisíc a jednu výhradu, ale v tomto by se od něj měli podnikatelé co učit.

292891

8.7.2013 7:16

RE: musim si rejpnout :-)

maršal Žukov 95.?.?.?

Reakce na 292891

fíha - a to si kde prišiel k zdroju takých informácií, že Babišove firmy "neoptimalizujú"??? Dá sa to nejako dokázať? Videl si už chazara, ktorý neoptimalizuje?
Alebo len vychádzaš z toho, že to o svojich firmách tvrdil Babiš sám? Ja som videl kopu chazarov, ktorí tvrdia, že nekradnú, a pritom kradnú až sa práši.

292909

8.7.2013 12:51

RE: musim si rejpnout :-)

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 292909

...maršále, zkus někdy vnímat situaci z pozice toho, koho kritizuješ. Možná ti to pomůže dostat jiný rozum, držím ti palce.
Tenhle rozhovor (http://www.ano2011.cz/novinky/559_Casopis-Respekt-Jsem-realizator-a-budovatel.xhtml ) ti leccos napoví - pokud tvůj filtr na informace ještě není úplně zanesený prvoplánovou nedůvěrou.

Nečekal jsem tak pitomé reakce zdejších čtenářů, je vidět, že hledání pravdivosti ve slovech nás tahle i předchozí vlády odnaučily perfektně.
Citlivost k míře pravdivosti (věrohodnosti člověka) je tím, co se musíš naučit nejen ty, ale většina lidí.
Pokud někdo (a vždycky je to jeden člověk!!) má šanci změnit globální strukturu ekonomiky nebo i myšlení- pak je to Babiš a jeho parta.
...a samozřejmě i můj "Karaodyn", nástroj, který každému ukáže, kam se může zařadit v hladinách odborností.

292932

8.7.2013 15:58

RE: musim si rejpnout :-)

fohat 194.?.?.?

Reakce na 292932

noo,byl tady nějaký zrzavý ordner,co to zkoušel s nějakou pozitivní akcí.nějak se soudruzi vymkla,pak na šapito vyskočí pan Bureš,nebo jak se jmenuje a honosí se řádnou platbou daní..bacha na dalšího ordnera... [oči v sloup]

292936

7.7.2013 13:29

Zavreli Vám Aviu pravda?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 188.?.?.?

Zavreli Vám Aviu pravda?
ale nemusíme chodiť do česka. Aj u nás v Bratislave zbúrali Kablovku, Gumonku,BEZ, Teslu Bratislava, Pivovar Štajn, Cvernovku, obchodný dom Ružinov, niklovku Sereď, a kopu ďaľších. A nič nestavajú na tých miestach len zbúrali. A vide lsom že taliani čo kúpili cvernovku teda MDŽ-ku nakladali stroje na kamióny a pýtal som sa kam ich berú. Povedali že do Talianska že tam ich použijú. Tak v cudzine budú vyrábať sem to budú nosiť tu to budú predávať a naši ľudia sú nezamestaní. Ďakujem neprosím takýto systém. Ak niekto toto schvaľuje nemôže byť normálny. Pamätám sa ako pán Kňažko v roku 1989 v priamom televíznom prenose povedal že socializmus tu vybudoval veľkú dieru. Ale keď sa pozriem do tej jamy kde bol kedysi najmodernejší obchodný dom Ružinov ktorý v architektonickej súťaži vyhral titul stavba roka vravím. Pán Kňažko tento kapitalizmus nám tu vybudoval jednu veľkú dieru a tunel.

292870

8.7.2013 10:02

RE: Zavreli Vám Aviu pravda?

ppppp 95.?.?.?

Reakce na 292870

Súhlas. Vrátim sa k tomu, že Babiš využíva to, čo mnohí zneužívajú, teda relatívne negangsterskú verejnosť, ktorá si síce navzájom závidí, a chráni svoje pohodlie, ale nie je mafiánsky riziková.

Čítal som vyššie link na Kysučana o Babišovi, ako diskutoval s Moudrostrakom. Kysučan síce môže písať pravdu, ale podáva ju jednostranne s cieľom vytvoriť skôr negatívny obraz, viaceré dedukcie sú príliš hypotetické. Každý (aj ja) by chcel každého "vodcu" čo najrýchlejšie identifikovať, aby vedel, či s ním, alebo proti nemu. Tá snaha môže ale zároveň byť uznaním svojej úlohy ovce. Ak treba hľadať vysvetlenia, tak treba dávať pozor, aby popri zložitejších vysvetleniach neunikli tie jednoduché.

Každý človek má nejakú filozofiu, a mnohý si uvedomuje, že tu nebude večne. Tak prečo by klamal samého seba? Aj medzi pánmi môže byť taký, a môže sa držať jednoduchého povedzme aj etického rámca, ktorý uplatňuje v danom prostredí. Vedel by to niekto v dnešných podmienkach lepšie? Ak sa Babiš "svojich" firiem nezbavuje, tak je to silný signál, že nie je tunelár. Neznamená to, že súhlasím s jeho nič moc chlebom, ale ak by sme ho taký nechceli, tak by isto neváhal to zistiť. Najjednoduchšie vysvetlenie z doterajších informácií o ňom je, že si svoju prácu robí dobre, a že je to pomerne správny človek na správnom mieste. V opačnom prípade si rád prečítam príklad, kto to robí lepšie v oblasti, ktorú ide považovať za hospodársku základňu. Že sa vyškriabal po Petrimexe? Máme záruky, že tam boli aj lepší, než on?

Dobre všetci vieme, že ak by jeho firmy aj s kapitálom nemali potrebnú veľkosť, tak by ho ostatní utopili v lyžičke vody. Aj domáci by sa naňho vykašľali. Aj ja chodím do "Baumaxu", ak nemám pohodlnú alternatívu, a zaplatím možno dvojnásobok než by sa patrilo, minule som žasol, že drevený kolík k paradajkám stál 1.5E.

Podľa mňa je Babiš taký "bača", ktorý dobre chápe prínos a hranice svojho salaša. Nie je problém uživiť pár pánov, ktorí sa starajú, problém je živiť takých, čo len cicajú a nič neprinesú. Ak nebudeme mať žiadnych svojich pánov (nie len ich hovorcov), prídeme o ako tak fungujúce štruktúry, a dieru v plote okamžite využije hromada nenásytných a anonymných predátorov zvonka, čo nebudú brať ohľad ani na to, na čo berie Babiš.
Sám často pracujem pre firmu zamestnávajúcu asi 100 ľudí, a dobre vidím, v akom úzkom rámci funguje reálna ekonomika bez záhadných dotácií zvonka.

292917

9.7.2013 12:49

RE: Zavreli Vám Aviu pravda?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 188.?.?.?

Reakce na 292917

V podstate súhlasím, mám len takú malú psychologickú pripomienku.
Niečo viem o vedení firiem ako sa firma riadi ak je človek majiteľ.
A poznám osobne ľudí čo majú veľké majetky.
Poveim Vám len jedno.
Ak má niekto toľko korún ako Babiš a toľko firiem ako on nemôže byť normálny.

292983

9.7.2013 17:30

RE: Zavreli Vám Aviu pravda?

ppppp 95.?.?.?

Reakce na 292983

chápe sa to ťažko, ale potom normálni nie sú ani tí, čo chodia nakupovať do Tesco/Baumax...nie je ani samozrejmosť vylúčiť normálneho pána "a-priori". Prečo sa potom radšej priznávame anonymným, štruktúram, než štruktúram, ktoré vyrástli v okolitom prostredí?
To či je niekto taký normálny závisí od toho, čo v skutočnosti svojou filozofiou sleduje.
Nie je správna otázka, či nás niekto zotročí, ak sa tak chováme, ale kto. Ak nezotročí zopár ľudí on, prídu horší, čo zotročia ešte aj jeho. My sa totiž zotročovať priamo pýtame, tak mu to nemáme prečo vyčítať. Som si istý, že mnohí otroci by sa chovali horšie, než on, kultúra spektra pováh je zrejmá už z tejto diskusie.

292993

7.7.2013 17:40

Bude Bakalova Ekonomia následovat? Prchne plešatý hebrej do Švýcarska nebo do Izraele?

r.m. 80.?.?.?

Erik Best píše, že Zdeněk Bakala vytuneloval NWR:
"Před IPO v roce 2008 zatížili firmu dluhy a vyplatili si dividendy ve výši 1 487 639 000 eur, což dle dnešního směnného kurzu činí 38,7 miliard Kč. Díky této formě legalizovaného tunelování a la Wall Street má teď společnost NWR dluh dvojnásobně převyšující její tržní hodnotu… a od bankrotu ji dělí jen pár kroků."
Prodává koksovnu a další majetek v ČR [chechtot] [velký smích] [vyplazený jazyk]

292873

9.7.2013 15:36

Čí chleba jíš, toho píseň zpívej

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Nepochybuji, že píšící modří komsomolci a pravdoláskaři, se opět přizpůsobí novému chlebodárci.Pružný charakter již prokázali mnohokrát.

292987

11.7.2013 17:32

budou ochoceni?

vlak 89.?.?.?

ja bych teda rek, ze obsah mfd, ln, hn, reflexu, respektu je celkem zrejme uz delsi dobu ochoceny a na v "nabidce". i u soukromych medii je to blby. o rad neprijemnejsi je, ze i CT pusobi, cca od chvile vstupu petra dvoraka, podobne. tj. ze obsah je ovlivnitelny a taky ovlivneny.

babis je dobry kouzelnik, od padu indianu, rozmnozuje vlastni osobni majetek kazdy rok, s zeleznou pravidelnosti o cca 1,3mld rocne (rozpocitano na roky, klidne to mohlo byt nekdy 5mld a predtim jen trikrat jen 50mil [smích]). budto umi premenit kameni ve zlato, nebo je osobne druhy cez, nebo jde o moc drzyho zlodeje ve velkym. svym zpusobem, presny opak pana Barty z VV. mozna proto neni divu ze se nemaji moc v lasce.

293104

Příspěvků: 86

06.07. 01:12 slak  Trh není o morálce, může být těmi s ideály kočírován
06.07. 01:44 r.m.  tak dlouho modří inkoustoví rytíři horovali pro trh až si je koupil trží estébák z kované rudé rodiny
06.07. 09:42 Frank51  RE: tak dlouho modří inkoustoví rytíři horovali pro trh až si je koupil trží estébák z kované rudé rodiny
06.07. 03:22  pravdolaskar
07.07. 20:21 Mìng-dĕ̤ng-ngṳ̄  RE: pravdolaskar
06.07. 03:58  byt prognostikem....
06.07. 04:33  Po cem Babis prahne a co z toho muze vzniknout?
06.07. 08:36 omega  RE: Po cem Babis prahne a co z toho muze vzniknout?
06.07. 12:07 Emil Robot  RE: Po cem Babis prahne a co z toho muze vzniknout?
11.07. 12:01  RE: Po cem Babis prahne a co z toho muze vzniknout?
07.07. 09:49 tkey  RE: Po cem Babis prahne a co z toho muze vzniknout?
11.07. 12:17  RE: Po cem Babis prahne a co z toho muze vzniknout?
06.07. 08:13 maršal Žukov  Salzmann
06.07. 08:35 maršal Žukov  základné východisko
06.07. 09:15 Dušan  RE: základné východisko
06.07. 11:01 maršal Žukov  RE: základné východisko
06.07. 10:21 ppppp  RE: základné východisko
06.07. 17:35 maršal Žukov  RE: základné východisko
06.07. 20:23 Sprigg  RE: základné východisko
06.07. 21:45 Dušan  RE: základné východisko
06.07. 22:42  RE: základné východisko
07.07. 01:12 Dušan  RE: základné východisko
07.07. 10:46 maršal Žukov  RE: základné východisko
07.07. 12:44  RE: základné východisko
07.07. 19:09 slak  RE: základné východisko
07.07. 00:03 Sprigg  RE: základné východisko
07.07. 00:56 Dušan  RE: základné východisko
07.07. 20:36 Mìng-dĕ̤ng-ngṳ̄  RE: základné východisko
08.07. 06:58 maršal Žukov  RE: základné východisko
08.07. 23:25 ppppp  RE: základné východisko
09.07. 06:30  RE: základné východisko
09.07. 09:47 ppppp  RE: základné východisko
09.07. 10:29 maršal Žukov  RE: základné východisko
09.07. 10:26 maršal Žukov  RE: základné východisko
09.07. 17:15 ppppp  RE: základné východisko
11.07. 23:55  RE: základné východisko
12.07. 17:25 ppppp  RE: základné východisko
07.07. 09:33 Emil Robot  RE: základné východisko
07.07. 15:32 maršal Žukov  RE: základné východisko
07.07. 18:12 Emil Robot  RE: základné východisko
07.07. 20:54 Mìng-dĕ̤ng-ngṳ̄  RE: základné východisko
08.07. 00:01 slak  RE: základné východisko
08.07. 11:00 Emil Robot  RE: základné východisko
07.07. 17:23  RE: základné východisko
07.07. 21:12 Mìng-dĕ̤ng-ngṳ̄  RE: základné východisko
08.07. 02:39  RE: základné východisko
08.07. 04:22 Mìng-dĕ̤ng-ngṳ̄  RE: základné východisko
08.07. 06:48  RE: základné východisko
08.07. 07:07 maršal Žukov  RE: základné východisko
06.07. 22:16 maršal Žukov  RE: základné východisko
06.07. 22:24 slak  RE: základné východisko
07.07. 10:27  RE: základné východisko
07.07. 11:53  RE: základné východisko
08.07. 07:10 maršal Žukov  RE: základné východisko
07.07. 18:03  RE: základné východisko
07.07. 11:27 ppppp  RE: základné východisko
06.07. 11:12 Jana Hanzlíková  Citát
06.07. 11:59  Jsme již skoro země kde zítra znamená již včera.
06.07. 21:14 udo1  RE: Jsme již skoro země kde zítra znamená již včera.
06.07. 15:40 gorgon  teda to je slint
06.07. 17:41 maršal Žukov  RE: teda to je slint
06.07. 22:24 RomanTička  RE: teda to je slint
06.07. 18:27  autor článku nepochopil, co je Babiš zač
06.07. 18:36 Kosk  To jsou mi dohady
06.07. 21:51 karel4u  RE: To jsou mi dohady
06.07. 23:52 Kosk  RE: To jsou mi dohady
07.07. 01:49 karel4u  RE: To jsou mi dohady
08.07. 00:20 Kosk  RE: To jsou mi dohady
07.07. 00:14 Magnus Maximus  Názor na Babiše
07.07. 00:29 Andrew Siddur  RE: Názor na Babiše
07.07. 01:17 Dušan  RE: Názor na Babiše
07.07. 02:36 r.m.  nojo je to jak zárodek našich budoucích časů
07.07. 09:10 mkadlec  musim si rejpnout :-)
07.07. 09:32 Magnus Maximus  RE: musim si rejpnout :-)
07.07. 22:58 maršal Žukov  RE: musim si rejpnout :-)
08.07. 00:00 Magnus Maximus  RE: musim si rejpnout :-)
08.07. 07:16 maršal Žukov  RE: musim si rejpnout :-)
08.07. 12:51 janko  RE: musim si rejpnout :-)
08.07. 15:58 fohat  RE: musim si rejpnout :-)
07.07. 13:29  Zavreli Vám Aviu pravda?
08.07. 10:02 ppppp  RE: Zavreli Vám Aviu pravda?
09.07. 12:49  RE: Zavreli Vám Aviu pravda?
09.07. 17:30 ppppp  RE: Zavreli Vám Aviu pravda?
07.07. 17:40 r.m.  Bude Bakalova Ekonomia následovat? Prchne plešatý hebrej do Švýcarska nebo do Izraele?
09.07. 15:36  Čí chleba jíš, toho píseň zpívej
11.07. 17:32 vlak  budou ochoceni?

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

14

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 23 čtenářů částkou 4 874 korun, což je 14 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Skutečná pandemie vypukne PO očkování06.05.21 16:56 Rakousko 0

Pozvánka na 9.květen05.05.21 23:13 Česká republika 3

Nemyslete si, že základním nezdaněným příjmem od Pirátů něco dostanete05.05.21 19:59 Česká republika 3

Lehmann skončil ve vedení Herthy Berlín kvůli rasistickému vzkazu05.05.21 17:30 Německo 0

Francúzski odborníci bijú na poplach: Je potrebné zastaviť všetky očkovania proti korone!05.05.21 17:20 Francie 1

Další dobrá zpráva: CIA pro diversitu04.05.21 10:41 USA 1

Podvodné okrádání lidí televizí Barandov falešným teleshoppingem04.05.21 00:17 Česká republika 1

Prof. Žaloudík: Covidový bizár pokračuje. Není důležité jaká opatření se dělají, o medicínu tu nejde29.04.21 12:57 Česká republika 2

Zajímavá diplomová práce: Aktéři selhání integrovaného záchranného systému: muniční sklad ve Vrběticích27.04.21 23:03 Česká republika 0

Ruské společnosti se bojí dodávat ropu do Běloruska kvůli sankcím USA27.04.21 21:59 Rusko 1

Aliance národních sil nabízí záruku za tři obviněné bojující za Donbas26.04.21 23:02 Česká republika 1

Lubomír Volný 20.4. ve sněmovně k Vrběticím26.04.21 17:13 Česká republika 2

Největší smrtnost má vakcína od Pfizeru24.04.21 10:02 Neurčeno 15

Lidé už pochopili, že si z nich vláda dělá srandu a na náhubky kašlou23.04.21 19:40 Česká republika 6

České karikatury politiků vyhostí další 60 pracovníků ruské ambasády22.04.21 17:53 Česká republika 5

My z vás tu chuť bojovat proti banderovcům a ukronacistům vytlučeme22.04.21 15:04 Česká republika 1

Ruská FSB zveřejnila video z tajného rozhovoru agentů CIA připravujících puč v Bělorusku21.04.21 20:39 Rusko 3

Život vašich dětí a život dětí vrchnosti21.04.21 20:03 Česká republika 2

Češi dávají Rusku ultimátum! Trapnost už nemůže být větší21.04.21 19:29 Česká republika 7

Policista Chauvin shledán vinným ve všech třech bodech obžaloby21.04.21 14:51 USA 2

Měnové kurzy

USD
21,50 Kč
Euro
25,80 Kč
Libra
29,87 Kč
Kanadský dolar
17,51 Kč
Australský dolar
16,61 Kč
Švýcarský frank
23,52 Kč
100 japonských jenů
19,66 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,63 Kč
100 maď. forintů
7,19 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
28,73 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 480,97 Kč
1 unce stříbra
570,25 Kč
Bitcoin
1 223 183,24 Kč

Poslední aktualizace: 6.5.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 741