Diskuze k článku

10 let vězení za zahalenou tvář při protestech

Příspěvků 23

25.6.2013 7:24

Se srocením davů počítají

Jana Hanzlíková 77.?.?.?

Otevřenými protesty v ulicích měst se nikdy nic nevyřešilo. Efektivní byly jen v případě pomoci při výměně vládnoucích klak.
Jediné, co bude psychopaty hodně bolet je pokles jejich zisků, na které se korunku po korunce, dolárek po dolárku ... všichni lidé pravidelně skládají. Bude asi ještě hodně dlouho trvat, než jednotlivci pochopí tuto svoji sílu v počtu dostatečném pro protest, jehož účinek bude mít váhu a časem i kýžený efekt.
Bez peněz a pozornosti miliard lidí nemohou mít psychopati dost prostředků a energie na svoje aktivity.
Zatím to funguje tak, že neustálým mediálním vytáčením do stavu permanentní nasranosti jsou směrováni k vybití zlosti tím nejméně škodlivým způsobem. Zatím to funguje tak, že se protestuje za vyšší platy, ale i ta trocha peněz, která tvoří dávku, důchod nebo výplatu pravidelně končí na účtech těch, kteří tady zatím všemu vládnou.

292136

27.6.2013 14:34

RE: Se srocením davů počítají

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 292136

Jo ja to rikam furt. Na co lezt na demonstrace? Akorat tam psychousi na vas poslou tanky a sami si je zaplatite. A jeste se jim tam pekne seradite. Nezaplatit dane a je to. At se poserou.
Jinak nekde je definovano ze demokracie je vlada lidu skrz volene zastupce. Ti ovsem udelaj zakon. Podle nej jsou demonstrace nezakonne (v podstate). Takze kde je problem? Tak jako tak se budeme chovat nezakonne. Zakony tu maji byt proto, aby se nam, lidem, tady lepe zilo. Pokud zakon toto neumoznuje nebo dokonce pusobi kontraproduktivne, je nasi POVINNOSTI takovy zakon MASOVE PORUSOVAT a to tak dlouho, dokud takovy zakon nebude zrusen ci zmenen. Toto je zminovana vlada lidu. A nemusite cedit krev nekde na chodniku po zasahu policejnim granatem se slzakem.

Platit vlade dane, ze kterych si oni poridi ochranku a komando na zotroceni a umlceni a poslapani a zneucteni vas platicich a pak se jit seradit na namesti a dat si namlatit a pak jim znova zaplatit, tomu ja rikam IDIOKRACIE. Takze to nejsou ti ohavni politici, kdo tady dela ten problem. Je to ta spoluprace kterou jim k tomu poskytujete

292264

27.6.2013 18:13

RE: Se srocením davů počítají

Jana Hanzlíková 77.?.?.?

Reakce na 292264

Problém je v tom, že donekonečna omílaná vláda lidu alias demokracie jsou jen kecy. Žijeme v nejdokonalejším otrockém zřízení všech dob. Bláhově si myslíme, že jsme svobodní, lezeme dobrovolně do různých pastí a oprátek, ochotně plodíme další otroky, kteří jsou zbavováni přirozené inteligence očkováním už v krátce po narození a necháme se manipulovat médii v dobré víře, že všechno, co státní instituce dovolí, je v našem zájmu. Jen hrstka jedinců chápe, že je to právě naopak. Většina, bohužel nechápe vůbec nic. A tak svoje obavy, strachy a rozhořčení ventiluje třeba na demonstracích, pokud se najde někdo, kdo určí prostor a čas. Ten někdo, bývá zpravidla tím, který masy zneužije ve svůj prospěch. Fungovalo to tak vždycky a nevidím důvod, proč by tomu v současnosti mělo být jinak.

292288

1.7.2013 15:44

RE: Se srocením davů počítají

Ondraash 77.?.?.?

Reakce na 292288

No prave proto jsem to psal. Vlada lidu (tudiz nas samotnych) je samozrejme nemozna, pokud se ji hned v zacatku vzdame tim, ze ji prenechame zastupcum. Zastupci tam sou proto, aby demonstrovali a debatovali stav. Tzn. oni by meli delat neco takovyho jako "Podivej, Pepo, u nas v regionu pulka lidi nedodrzuje tu a tu vyhlasku, asi je tam neco spatne, je nacase to projit a opravit".
Samozrejme, ze vlada lidu je velmi nepohodlna pro takove typy (lidi?), jako jsou nasi soucasni zastupci a jejich loutkovodice. Oni se budou snazit nam tu vybudovat prave ty instituce, protoze prostrednictvim techto se lide nejlepe vzdavaji sve zodpovednosti a s ni i schopnosti vlivu (vlady). Co si potom ony instituce "dovoli", bude zhruba kopirovat vztah soucasne elity k lidem, takze asi nic peknyho pro nas nepripravujou (viz. povinne ockovani, cipovani, GMO ap.)
My jsme tu ovsem od toho, abychom se nenechali ockovat (hlavne strachem) a cipovat. A nemyslim tim prave to, ze bychom se naockovani srocovali na namesti a tam bourlive volali "nechceme ockovani", ale prave to, ze se v klidu nenechame bodnout. Kazdej hezky za sebe. Pak se muzou jit instituce s nejakym ockovanim klidne bodnout.
A to je prave ta vlada lidu. A vetsina? Tou se vubec nezabyvejte. Mensina vetsiny se necha ockovat kvuli strachu ze strachu z nemoci a mensina vetsiny ze strachu ze nebudou jako vetsina. Pokud koukate na vetsinu a je pro Vas bernou minci, tak Vy sama inspirujete ostatni vlastne kontraproduktivne. Zabyvejte se sebou. Budte originalni. Je tak vetsi sance, ze se ostatni pridaj. Ja nemam televizi a celej muj zivot nekoukam na zpravy. Pro vetsinu sem mozna idiot ale ja vim kdo je idiot doopravdy i kdyz vetsina by se mnou nesouhlasila. Ja ale nepotrebuju souhlas ostatnich a tim spis ne idiotu [velký smích]

292501

1.7.2013 20:36

RE: Se srocením davů počítají

Jana Hanzlíková 77.?.?.?

Reakce na 292501

Ahoj Ondraaschi,
víš jaký je rozdíl mezi Židem a Čechem? Žid nikdy nepomluví svého soukmenovce. V sounáležitosti a dodržování pevných pravidel je obrovská síla.
Území, kde žijeme bylo v pradávnu osídleno početnými kmeny Keltů, kteří proti sobě neustále bojovali a do toho se vmísily slovanské kmeny, které mezi sebou též neustále bojovaly. Jejich řemeslná zručnost, zemědělský um a porozumění přírodním zákonům včetně umění magie jim bylo prd platné, protože se nikdy nedokázali proti nepříteli zvenčí sjednotit. Fungovali jako zásobárna pro germánské i římské vetřelce.
Tak je tomu bohužel dodnes.
Televizi nemám, stejně jako Ty a pečlivé si vybírám, co čtu. Při styku se svými známými však nestačím žasnout, jak je naše společnost vykořeněná a názorově nesourodá. Jen nepatrná hrstka lidí je schopna samostatného myšlení, ale i mezi těmi se najdou
jedinci s ukončeným vývojem, pevnými zásadami a neschopností překročit svůj vlastní práh. Za této situace jsou vztyčovány bariéry i v samotných rodinách. Přirozený pud sebezáchovy pozoruji jen u větší části jedinců nad šedesát a pod pětadvacet let věku. Mezilidská komunikace v české kotlině je na bodu mrazu a problémy umocňují především nemocní lidé, kterým zatím nebyla sdělena diagnóza. Nešťastní, nejistí, permanentně přednasraní v arogantní opozici ke všemu a ke každému, kdo má jiný názor a návrh řešení potřebují vybít svoji nashromážděnou negativní energii. Chvástáním, bitkami na sportovních stadionech, konzumací sexu nebo třeba agresivní jízdou na dálnici.
V tomto kontextu je pravá demokracie utopií a systém, který se za ni vydává jediným možným režimem schopným udržet toto nesourodé stádo na řetězu. Je to smutné, ale optimismus prýštící z kontaktu s hrstkou podobně smýšlejících lidí není s přihlédnutím ke stavu myšlení většiny populace na místě.

292513

2.7.2013 12:24

RE: Se srocením davů počítají

raskolnikov 46.?.?.?

Reakce na 292513

Židovská vzájemnost je vskutku příkladná
Vložený obrázek
je totiž způsobena tím, že jedni tlačí a druzí jsou tlačeni, no a tak celkem logicky drží semknutě pospolu. [mrknutí jedním okem]
Nemohl jsem se zdržet ironie, protože ty již zlidovělé mýty k tomu přímo vybízejí, jinak se zbytkem mohu souhlasit jen z poloviny.
Germáni jsou také mýtus, je to víceméně romantická představa podobného původu, jako ta slovanská. O tom, jak severské kmeny byly řevnivé, nebo ne, se můžeme pouze dohadovat. Ovšem pravá demokracie (či občanská společnost - tedy občiny) se řevnivostí přímo vyznačuje, má všechny atributy vnitřní neuspořádanosti. Příkladem může být lépe dokumentované klasické Řecko a konec konců i Řím. Na to však je recept východního ražení, který je snad staropersky klasický a byl odtamtud importován na Západ a nabyl hybridní všeobecné (katolické) imperiální podoby. Motivy vedoucí k Pax Romana jsou tytéž aristotelovské, které vytvořily Alexandrův helénský prostor - mír skrze pokoření nepřátel, a to i těch, kteří se nehádají se mnou, ale jen tak mezi sebou - princip vedoucí ke svatému řádu je vlastně vynucený souhlas ke všeobecnému spřísahání. Samozřejmě mentalita severských a západních kmenů stále žije pod povrchem, proto se někde srovnávají s vnitřní ideovou nejednotu lépe (tzv. západ), než jinde.
A zde je k nápravě samozřejmě nezbytný spravedlivý vládce spasitel, který se jako neomezeně pověřený voják-kněz (syn jako produkt Boha je produkt absolutní Idey) obětuje pro blaho ovcí a sjednotí je, a tím i spasí. [smích]

292557

2.7.2013 14:31

RE: Se srocením davů počítají

Ondraash 77.?.?.?

Reakce na 292513

Ahoj Jani
Rozumim.
Vykorenenost mozna prameni z zivotniho stylu a mozna je to viceversa. Podle me je to stejny jako hledat odpoved na "co bylo driv, vejce nebo slepice" coz je uplne posahana zalezitost. Nezalezi co bylo driv - vejce se meni ve slepici a slepice ve vejce - ten zazrak ze se to deje je to, cemu je dobre venovat pozornost.
Ty si sice peclive vybiras co ctes, jenze uz ne tak peclive vybiras, kam zamerujes svou pozornost pri styku se svymi znamymi [smích]
Nazorova nesourodost je zakladem individualizace a je docela dobre neprikladat nazorum az takovou vahu (a to ani tem svym) a to zejmena vzhledem k faktu, ze nazory tihnou k rychlym zmenam, casto i o 180stupnu [smích]
Snaha udrzet nekoho na retezu bude vzdycky v rozporu se svobodou a to obou zucastnenych, paradoxne vsak vice usurpatora, obeti se tyka spise na urovni volnosti "pohybu" nez na urovni svobody jako takove.
Dulezite je, ze si dokazes vubec uvedomit, ze se okolo neco takoveho deje. To je prvni krok. To stado "prednasranych" (lol) si to ani neuvedomuje z vetsiny. Mensina si to mozna uvedomuje jen jeste nenasla odvahu se "trhnout".
Pokud nedokazeme nalezt pritomnost, muzeme ji nalezt pozorovanim jeji nepritomnosti. Je to trik. Chce to trochu treningu.
My mame vedomi. Tam bych byt tebou upiral pozornost. V jednote je sice sila ale malokdo rozumi tomu, o jake jednote je rec. Muzes sjednotit narod silou nebo silnou myslenkou (spolecny boj za svobodu), ale vysledna struktura je velmi nachylna rozpadu pri zasahu do "hlavy". A to i zevnitr. Kdyz vyhrajete boj za svobodu, prestava mit jednotici myslenka smysl. Pokud ho nemuzete vyhrat, zacnou si svobodnejsi entity uvedomovat, ze ztraci svobodu v boji za svobodu.
System takto vytvoreny z clenu, kteri jsou at uz silou ci myslenkou vlastne "zmanipulovany" do struktury, je jako celek tez velmi nachylny k manipulaci a to jak zvenku tak zevnitr. Naproti tomu soubor individualit je naprosto nemanipulovatelny.
A to se tady ted deje. Dochazi jaksi k prerodu od manipulovatelne, strukturovane a o system se opirajici spolecnosti k svobodnemu, samostatnemu seskupeni individualit. Porodni bolesti se projevuji jako Tebou popisovany chaos.
Kdyz pozorujeme a nehodnotime, tak si uvedomujeme. Uvedomovat si znamena, ze vidime souvislosti. Jinymi slovy jsme schopni rozlisovat fakta od hypotez.
Ve "stare spolecnosti" (odchazejici) se lide vzdavaji vlastni odpovednosti a zastituji se okolnostmi, nahodou, institucemi. V nevedomosti se tak ovsem vzdavaji moznosti ovlivnovani situace. V "nove spolecnosti" (nadchazejici) lide zacinaji chapat souvislost mezi prijetim zodpovednosti a schopnosti tvorit.
Jinymi slovy lide se z ubohych obeti stavaji vsemocnymi bohy prave v teto dobe.
Prijmout zodpovednost znamena uvedomovat si, ze si vsechno zpusobujeme sami. Nic vic. Nemusime trpet, platit dluhy, prijimat tresty. To neni prijeti zodpovednosti. Pokud prijmeme zodpovednost otevre se nam brana k primemu "ovlivnovani reality".
Je na kazdem, jak rychle a kdy to udela.
Co Ty? [smích]

292565

2.7.2013 19:44

RE: Se srocením davů počítají

Jana Hanzlíková 77.?.?.?

Reakce na 292565

Co Já? kamarády si vybírám ještě pečlivěji, než tu četbu, jsou celoživotní a považuji je za perly na svém náhrdelníku. Jenže, jak píšeš - stádo individualistů.
Co se stane, když si osobní zodpovědnost začne připouštět stále víc lidí? Maximálně založí nějaké uzavřené soběstačné klany. A skončime zase u Keltů. [chechtot]

292583

2.7.2013 20:59

RE: Se srocením davů počítají

Ondraash 77.?.?.?

Reakce na 292583

Aha. Tak dobrou noc [smích]

292594

2.7.2013 17:16

RE: Se srocením davů počítají

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 72.?.?.?

Reakce na 292513

>Žid nikdy nepomluví svého soukmenovce.

Vložený obrázekVložený obrázek

Zajímavé, já jich znám opravdu hodně. Pro začátek bych začal filmem Defamation. Tam se můžete podívat, jak jsou pěkně jednotní. Mrkněte na to, třeba pochopíte, jací to jsou ve zkutečnosti chudáci, ne strašlivá monstra, které vy v nich vidíte. Oni mají vymyté kebule zrovna jako čtenáři Spiknutí proti církvi a lidstvu.

>pro germánské i římské vetřelce

Těmi germánskými vetřelci máte na mysli co? Vím, že jste velmi vzdělaná, jak jste předvedla v diskusi o největší světové genocidě, kterou prováděli Židé, tak by mě to docela zajímalo. Tam jste mě naprosto ubila neotřesitelnými argumenty, například že mám učňovské školství a nejsem schopný pochopit dějinné souvislosti, nicméně stejně by mě opravdu zajímalo pár slov o Největších genocidách prováděných Židy napříč věky a planetou.

Zkuste alespoň naznačit, když už o tom nesmíte mluvit...

>Jen nepatrná hrstka lidí je schopna samostatného myšlení, ale i mezi těmi se najdou jedinci s ukončeným vývojem, pevnými zásadami a neschopností překročit svůj vlastní práh.

Zkuste začít u sebe. Viz výrok uvedený výše.

>Nešťastní, nejistí, permanentně přednasraní v arogantní opozici ke všemu a ke každému, kdo má jiný názor a návrh řešení potřebují vybít svoji nashromážděnou negativní energii.

Máte na mysli onen váš výrok, který je jen přirozenou reakcí na to vaše neštěstí?

292574

2.7.2013 19:26

RE: Se srocením davů počítají

Jana Hanzlíková 77.?.?.?

Reakce na 292574

Asi bude lépe, když svůj osobní problém vyřešíte tam, kde vznikl a nebudete anonymně a trapně obtěžovat a urážet lidi, kteří ho nezpůsobili. Zkráceně řečeno: Hádejte se doma se svou starou, pokud nějakou máte.

292582

25.6.2013 14:05

Porzekuce funguje ji již i u nás

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 212.?.?.?

http://www.soudruh.cz/2013/05/zakony-jen-pro-evrop...

292155

26.6.2013 5:33

A v ČR snad ne?

QWSAQ 46.?.?.?

I v našem českém zákoně O právu shromažďovacím je změněné ustanovení v podobném duchu - tedy že nesmíte mít na shromáždění zakrytou tvář. Přitom ještě před pár lety to tam bylo jinak - tvář jste si museli odhalit na výzvu a to pouze při zásahu policie.
Dnešní znění:
Zákon č. 84/1990 Sb.
§ 7
(4) Účastníci shromáždění nesmějí mít obličej zakrytý způsobem ztěžujícím nebo znemožňujícím jejich identifikaci.


(Na každém shromáždění je totiž nějakej ten policejní agent s kamerou a zaznamenává a zaznamenává... a následně třídí a třídí. A že technika dneska obličeje třídit umí...)

292176

26.6.2013 18:30

RE: A v ČR snad ne?

QWSAQ 46.?.?.?

Reakce na 292176

Tak kupříkladu holohlavý pán zde:
http://www.youtube.com/watch?v=wP_Mw1PcUXI

292201

26.6.2013 9:46

je to v pořádku

jan vítek vyfukove (tečka) systemy (zavináč) seznam (tečka) cz 84.?.?.?

Vágní formulace v zákoně sice v pořádku nebudou...ale zákaz zakrývání obličeje v pořádku je.
Pokud někdo má nějaký názor, který chce hlásat...nebo podporovat veřejně, tak by měl být schopný se pod ten názor podepsat (prokázat identitu odhaleným obličejem). Pokud chce jednat anonymně....pak jedná nelegitimně.
Jasným příkladem jsou zfetované individua (antifa a jim podobní) se šátkama přes hubu, kteří chodí tropit výtržnosti (vlastně demonstrace) a zakrytou hubu mají jen proto, aby si mohli beztrestně hodit kamenem, rozbít výlohu, vyrabovat obchod, podpálit auto apod.

Níkdo si nezakrývá obličej, aby se vyhnul odpovědnosti za své názory, ale aby se vyhnul odpovědnosti za své odsouzeníhodné chování.

292186

26.6.2013 14:31

RE: je to v pořádku

Andrew Siddur 77.?.?.?

Reakce na 292186

Zatím jsem neviděl názor, který by podpálil auto nebo vyraboval obchod.

Tohle lpění na nenošení šátku je jen taková vábnička pro šosácké měšťáky, aby k ní mohli napsat své obligátní "tak je to správné, tak to má být". Spíš má jen odstrašující účinek; je to demonstrace síly.

Pro policejní složky dnes není problém prolustrovat do desátého kolene bandu Fantomasů (viz Velká Británie, náš vzor).

Již dnes se z vás může stát sprostý podezřelý, máte-li v autě halapartny a cepíny na historickou výstavu, pokud zrovna projíždíte po silnici poblíž města, kde se zrovna plánuje nějaká demonstrace.

292192

26.6.2013 14:38

RE: je to v pořádku

Viny 77.?.?.?

Reakce na 292186

Níkdo si nezakrývá obličej, aby se vyhnul odpovědnosti za své názory, ale aby se vyhnul odpovědnosti za své odsouzeníhodné chování.

Ak sú v niektorých štátoch za svoje názory ľudia posielaní do väzenia, prenasledovaní a šikanovaní, je prirodzené že ak súčasne chcú vyjadriť svoj názor napr na demonštrácii, budú chcieť svoju identitu chrániť. Tento zákon má umožnit polícii a silovým zložkám štátu rozložiť akýkoľvek odpor proti ich zvôli.

Ak to nevidíte, je mi vás ľúto...

292194

26.6.2013 19:01

RE: je to v pořádku

ppppp 78.?.?.?

Reakce na 292194

Niektoré názory máš zaujímavé, ale v tomto si na kilometre mimo, si príliš zahľadený do seba aj s tými, čo majú podobný názor.

Na verejnosti sa NIKTO nemá čo maskovať. Inak sa ničím nelíši od lúpežníka, vraha či záškodníka.

Maskovanie sa na verejnosti mimo maškarák je prejav dekadencie. Ak to nevidíš, je mi ťa ľúto. Pod rúškom generovania chudáčikov pred policajtami neváhaš kryť možných zločincov. Ja som bol na zopár zhromaždeniach a tam som pochopil podstatu masiek typu "anonymous" ako pokus o legitímne maskovanie možných záškodníkov.

To isté sa týka anonymných zdrojov. Neanonym by pred anonymom mal mať vždy prednosť. Máloktoré situácie v živote si vyžadujú skutočnú anonymitu. Verejné zhromaždenia medzi ne isto nepatria.
Verejné zhromaždenie má iba vtedy váhu, ak sú za ním konkrétni ľudia a nie anonymovia.

292203

28.6.2013 14:14

RE: je to v pořádku

Viny 77.?.?.?

Reakce na 292203

To určil kto, že sa nemám čo maskovať? Buď som skutočne slobodný a tak môžem ísť vyjadriť svoj názor v bodkovaných trenírkach, alebo s maskou na hlave, alebo nie. Nieje podstatnejšia otázka, prečo sa mnohí slušní ľudia maskujú?! Nieje to náhodou preto, lebo vedia a majú skúsenosti s tým, že sa v ich "slobodnom" štáte za iný názor trestá? Preboha...

Tu vôbec nejde o zločincov, dôležité je znenie toho zákona a jeho možná reálna aplikácia. Totiž pod "maskovaním tváre" je možné brať aj to, že mám šiltovku a s 3 kamarátmi sa bavím na ulici protirežimne a kamery o ktorých neviem, ktoré sú nado mnou, mi preto nemôžu snímať tvár.... a za to môžem byť odsúdený na 10 rokov.

Domýšľaš niektoré kroky do konca, alebo končíš u krok A + 1 a dosť?

292355

1.7.2013 8:27

RE: je to v pořádku

ppppp 78.?.?.?

Reakce na 292355

Odbočuješ reč na šiltovku, trenírky, pričom je jasné, že človek sa neidentifikuje podľa toho, či má plešinu, alebo podľa farby riti. Hovorím o maskovaní tváre a znemožnení osobného identifikačného minima. Nie o kamerách, ale o férovom prístupe jedinca voči jedincovi. Kamery si do toho ako popol zamiešal ty, a je to úplne iná otázka smerujúca k tomu, kvôli čomu a kto ich tam chce, a kam sa z nich podejú dáta. Pri správnom využití v dnešných pomeroch tam nemusia byť na škodu, aj keď sa ich príliš nezastávam. Chápem ich ako nie celkom optimálnu reakciu na neschopnosť čeliť vandalstvu a iným spoločenským rozvratom. Ako typický druh Slováka zakrývaš, neuznávaš mieru a navodzuješ extrémy.

Až tu bude reč o zákaze nosenia šiltoviek, potom sa môžeš vyjadrovať k šiltovkám, zatiaľ nič také nehrozí, to si si vymyslel a prekonšpiroval. Nerešpektuješ bežnú logiku. Šiltovka ešte áno, šilt má praktický dôvod, kukla už nie. Skôr sa môže stať to, že kvôli pár debilným a nezvládnutým maskám budú chcieť skrátiť šilty na šiltovkách. Klasický prípad pozitívnej diskriminácie, keď kvôli pár nespratníkom trpí celá ulica.

Sloboda je slobodou potiaľ, kým neobmedzuješ, neznevýhodňuješ druhého. Niečo ako bezbrehá sloboda je mýtus a droga, ktorou opíjaš ľudí. Sloboda je aj schopnosť vidieť obmedzenia. Nepleť si slobodu so svojvôľou.

Pred maskovaným človekom sa cítim ohrozený, alebo znevýhodnený, lebo on má minimálne identifikačné možnosti, a ja nie, smerom ku mne je prakticky anonymizovaný. Ak by si položil otázku, koho možno považovať na ulici za maskovaného, a koho ešte nie v 5. triede základnej školy, tak sa dočkáš správnych a len málo deformovaných odpovedí.

Podsunutý oxymoron "prečo sa mnohí slušní ľudia maskujú?" v závere hovorí sám za seba, slušný človek nemá dôvod sa maskovať. Nie sme vo vojnovom stave na bojisku.

sory, s pozdravom

292470

4.7.2013 10:17

RE: je to v pořádku

Viny 77.?.?.?

Reakce na 292470

Nieje podstatnejšia otázka, prečo sa mnohí slušní ľudia maskujú?! Nieje to náhodou preto, lebo vedia a majú skúsenosti s tým, že sa v ich "slobodnom" štáte za iný názor trestá?

Nenavodzujem extrémy, ale realitu.

Niečo ako bezbrehá sloboda je niečo s čím sa rodíme - so mno to nemá nič spoločné.

Nie sme vo vojnovom stave na bojisku. Ak pokojne protestuješ na ulici v Istanbule a začnú do teba kopať, striekať vodným delom a strieľať do teba slznými granátmi....si vo vojnovom stave na bojisku, či nie? Bol som tam keď sa to dialo.

Novinári, ktorí informovali pravdivo o situácii sú fyzicky vo väzení, lebo nemali tie masky. Takže znova: Nieje podstatnejšia otázka, prečo sa mnohí slušní ľudia maskujú?! Nieje to náhodou preto, lebo vedia a majú skúsenosti s tým, že sa v ich "slobodnom" štáte za iný názor trestá?

Odpoveď znie - áno, práve preto...

292693

26.6.2013 17:25

RE: je to v pořádku

dub 89.?.?.?

Reakce na 292186

souhlasím s vámi, policajt se zakrytým xichtem jedná nelegitimně.
zakrytou hubu mají proto, aby mohli beztrestně mlátit jiné a nedostali doma v hospodě přes držku.

páč jak jste řekl, když si někdo zakrývá obličej, tak proto, aby se vyhnul odpovědnosti za své odsouzeníhodné chování[smích]

b/w ústava jasně praví, že všichni občané jsou si rovni, a to se vztahuje i na policajty, protože ústava je vyšší právní norma, než ta, která jim zakrývání huby umožňuje.

292197

1.7.2013 14:02

RE: je to v pořádku

Ondraash 77.?.?.?

Reakce na 292197

Presne to jsem sem chtel uvest, ale udelal to za me hezky dub. Pokud resime zakryvani obliceje demonstrantu z hlediska zodpovednosti a identifikace jedincu prekracujicich jiste dane meze (treba zakon ale i moralni uzus), pak musime nutne pozadovat tez jednoznacnou identifikaci na druhe strane. A podivejte, jak to vypada. Kukly a vsechny cisla zakryta suchacem.
Pokud se podivame na problem z hlediska svobody projevu tak zakaz vyjit do ulic se zafacovanou hlavou je nesmysl.
Osobne se nedivim zakuklencum, neb jak vime z historie, trestani mohou byt ucastnici klidne i za pouhou ucast. A myslim, ze je dnes jasne, ze se to nemusi vubec resit nejakou verejnepravni cestou.

292492

Příspěvků: 23

25.06. 07:24 Jana Hanzlíková  Se srocením davů počítají
27.06. 14:34  RE: Se srocením davů počítají
27.06. 18:13 Jana Hanzlíková  RE: Se srocením davů počítají
01.07. 15:44 Ondraash  RE: Se srocením davů počítají
01.07. 20:36 Jana Hanzlíková  RE: Se srocením davů počítají
02.07. 12:24 raskolnikov  RE: Se srocením davů počítají
02.07. 14:31 Ondraash  RE: Se srocením davů počítají
02.07. 19:44 Jana Hanzlíková  RE: Se srocením davů počítají
02.07. 20:59 Ondraash  RE: Se srocením davů počítají
02.07. 17:16  RE: Se srocením davů počítají
02.07. 19:26 Jana Hanzlíková  RE: Se srocením davů počítají
25.06. 14:05  Porzekuce funguje ji již i u nás
26.06. 05:33 QWSAQ  A v ČR snad ne?
26.06. 18:30 QWSAQ  RE: A v ČR snad ne?
26.06. 09:46 jan vítek  je to v pořádku
26.06. 14:31 Andrew Siddur  RE: je to v pořádku
26.06. 14:38 Viny  RE: je to v pořádku
26.06. 19:01 ppppp  RE: je to v pořádku
28.06. 14:14 Viny  RE: je to v pořádku
01.07. 08:27 ppppp  RE: je to v pořádku
04.07. 10:17 Viny  RE: je to v pořádku
26.06. 17:25 dub  RE: je to v pořádku
01.07. 14:02 Ondraash  RE: je to v pořádku

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

66

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červenec přispělo 115 čtenářů částkou 23 204 korun, což je 66 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Lékaří se konečně shodli v poznání, že Ivermectin je bezpečný a účinný lék proti Covidu-1926.07.21 21:03 Neurčeno 0

Nechte se očkovat, budete fit26.07.21 15:53 Británie 0

V Singapuru zavedli navzdory 52% "proočkovanosti" zase lockdown26.07.21 06:08 Singapur 0

V Rize v Lotyšsku odhalili sochu. Pokochejte se25.07.21 23:29 Lotyšsko 0

Jsem očkovaný a testovaný, ale musím mluvit do skříně. Tak o čem to je. Petr Rada na tiskovce25.07.21 23:21 Česká republika 0

Ministerstvo nehodlá respektovat rozhodnutí soudu ohledně uznávání protilátek22.07.21 18:33 Česká republika 3

V Malajsii zavřeli očkovací centrum, nakazilo se 200 už očkovaných zaměstnanců21.07.21 18:44 Malajsie 0

Afektované slečny ve službách státu dělají tečku21.07.21 18:31 Česká republika 0

Saúdská Arábie zakáže od začátku srpna neočkovaným lidem vstup na veřejná místa21.07.21 15:29 Saudská Arábie 1

Lékařka Křížová obviněna protiextremistickým oddělením Policie za šíření poplašné zprávy o COVID-1921.07.21 12:12 Česká republika 4

Ubodal ve Würzburgu tři ženy a křičel Alláhu akbar. A verdikt? Měl psychické problémy20.07.21 23:19 Německo 2

Paříž: Prefektura Seine-Saint-Denis povolila instalaci dočasných jatek u příležitosti muslimského svátku Aïd-el-Kébir20.07.21 15:40 Francie 3

Tak prý nebudou proplácet testy20.07.21 15:21 Česká republika 1

Červený kříž bude pašovat migranty na lodi Ocean Viking19.07.21 17:09 Evropská unie 1

Plně očkovaná americká gymnastka Kara Eaker je pozitivní na Covid-1919.07.21 16:49 Japonsko 0

Globalistická Británie: politika cukru a biče a nikoli svoboda19.07.21 16:17 Británie 0

Byznys zuří kvůli buzeračnímu trasování, do izolace musí i premiér Johnson :-)19.07.21 11:58 Británie 2

Očkovaný Ondřej Perušič přijel na Olympiádu a bum ho. Má to.19.07.21 11:27 Japonsko 2

Lejnová přiváží do Prahy nabídku, kterou nelze odmítnout19.07.21 11:12 Česká republika 1

Británie zažila hororový víkend - 5 lidí náhle zemřelo19.07.21 10:46 Británie 0

Měnové kurzy

USD
21,74 Kč
Euro
25,67 Kč
Libra
30,06 Kč
Kanadský dolar
17,33 Kč
Australský dolar
16,05 Kč
Švýcarský frank
23,74 Kč
100 japonských jenů
19,71 Kč
Čínský juan
3,35 Kč
Polský zloty
5,59 Kč
100 maď. forintů
7,10 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
29,49 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 111,16 Kč
1 unce stříbra
548,15 Kč
Bitcoin
838 497,66 Kč

Poslední aktualizace: 26.7.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 3 180