Diskuze k článku

Musíme platit daně? Já říkám ne!

Příspěvků 115

20.6.2013 0:32

Už to nekuřte

Sam Ting Wong 81.?.?.?

nedělá Vám to dobře.

Prý, že by na tom lidi vydělali... On by se takhle pěkně zdaněný majitel fabriky hodně rychle sbalil a fabriku si postavil jinde. Trochu zapomínáte, co by jeho zaměstnanci dělali potom a z čeho by žili, když už by nedostali ani těch 10 tisíc.
A podnikat nikdo z nich nezačne, protože by se stát hned přihlásil o svoji daň. Jeho bývalí kolegové, kteří by se nyní stali jeho zaměstnanci, by mu pak vysvětlili, že on je tu od toho, aby je zaopatřil. On by se na to pak buď vys*al nebo by poptal na lepší místo pro podnikání.

Váš odborově-naivně-parazitní pohled na věc je děsivá utopie.

291775

20.6.2013 2:29

RE: Už to nekuřte

Mareš 212.?.?.?

Reakce na 291775

Od toho, aby takový vykutálený podnikatel neunikl daním, máme už pěkných pár tisíc takovou věc, která se nazývá clo. Takže jistě, dotyčný by mohl vyrábět třeba v Indii... ale taky by tam musel prodávat, protože sem by bez cla (vyměřeného pochopitelně tak, aby byla výroba v místě výrazně levnější než výroba v Indii) nedovezl ani prázdnou bednu. [mrknutí jedním okem]

Každopádně, myšlenka v článku nadnesená není úplně od věci: ten podnikatel beztak platí daně za nás i za sebe, akorát že nám je fiktivně natiskne na výplatní pásku a tváří se, že jsme je odvedli my. Kdyby platil celou stávající daň dohromady jako jedinou položku - jakýsi "paušál ze zaměstnance" - a nám vyplácel rovnou čistou mzdu, ušetřilo by se státu i jemu ohromné množství administrativy a výběr daní by tím pádem zlevnil a zjednodušil.
(Vůbec nejvíc administrativy by se ušetřilo, kdybychom podnikatele znárodnili - pak by opravdu nikdo žádné daně platit nemusel, jelikož by si je stát vyplatil sám v podobě zisků svého podniku. Ale obávám se, že na to po předchozích zkušenostech ještě nejsme připraveni. [chechtot] )

291783

20.6.2013 9:37

RE: Už to nekuřte

MARTin - anonym 94.?.?.?

Reakce na 291783

Clo není samospasitelné. Pokud začnete zavádět příliš vysoké daně a vyženete své výrobce do ciziny, tak i když se clem, musíte náhle mnohem víc věcí dovážet. Je fuk, že si z toho vyberete clo, protože ve výsledku stejně peníze z toho státu jdou do státu jiného, místo aby zůstaly doma. Tedy chudne na tom stát jako celek. Kromě toho to výrazně podpoří pašování a vůbec šedou ekonomiku jako celek.

Navíc clo nepřinutí dovozce zlevnit čistě pro váš trh, naopak zvedne ceny toho zboží pro vaše obyvatele - minimálně pokud nemá konkurenci v domácím výrobci (kterého jste ale předchozím zvýšením daní vyhnal).

Kromě toho pokud uvalíte na ostatní země vysoká cla, udělají to samé i ony vám. Tedy ani zbývající vaši výrobci nebudou moct konkurenčně vyvážet, což ještě podpoří přesun výroby jinam, pokud nemáte dost velký trh, aby se vyplatila výroba pouze pro něj.

Ve výsledku tak vaši občané mají mnoho věcí z dovozu za mnohem vyšší ceny, vaši exportéři nemohou úspěšně exportovat, a vaši lidé mají méně pracovních příležitostí. Také kvete šedá ekonomika, protože pašovat přes hranice je poměrně snadné a lákavé.

291797

21.6.2013 12:05

RE: Už to nekuřte

Anonym 89.?.?.?

Reakce na 291775

Úvaha pana Víta je napsaná trochu jako fiktivní nadsázka. Předpokládá se implicitně, to tam naplno vyslovené není, že by takový daňový systém existoval po celém světě. Tak ať si ten "pěkně zdaněný majitel fabriky hodně rychle sbalí a fabriku si postaví jinde". Aha, a proč by to dělal. A vy jste hned agresivní ("už to nekuřte", "odborově-naivní-parazitní pohled"[mrknutí jedním okem], připomínáte mi svým projevem placené provokatéry na jiných diskusích. Nevím, proč mi tam pořád leze ten smajlík, má tam být konec závorky.

291895

21.6.2013 19:30

RE: Už to nekuřte

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 291895

Zaměstnavatel "za zaměstnance" žádnou soc. a zdr. daň (správněji nemocní daň) neplatí, jen větší část z toho přes firemní účtárnu sype rovnou do státní kasy, má to v nákladech na zaměstnance, ten na to musí vydělat, je to z jeho výdělku, neplatí to za něj ze svého zaměstnavatel. Z tzv. superhrubé mzdy je soc. a zdr. přes 40%, k tomu daň z příjmu, DPH a spotřební daně (často je opakovaně zdaněné totéž, hlavně v případě paliv a energií), a všelijaké další poplatky státu při kdejakém prdu - někdo tu psal, že "na sebe" dělá zaměstnanec poslední dva měsíce v roce - to odpovídá...

A jinak taky, furt nechápu, proč má koncový spotřebitel platit DPH - když koupím a sním rohlik, jakou jsem mu přidal hodnotu, ze které chce erár daň, přeci už ho dál neprodávám.

Jinak ještě ta příšerná soc. daň je důsledek kriminální privatizace státních podniků (všelidového majetku), právě z kapitálových výnosů státních podniků byl ten hlavní státní penzijní fond, nikoliv ten průběžný systém odvodů. Po ukradení toho kapitálu bylo veškeré břemeno důchodů pravicujícími privatisačními demograty uvaleno na zaměstnance, populisticko-ideologicky ale ne na osvč. Bez loupeže státního penzijního kapitálu by ty odvody nebyly přes 40% ale třeba 12%. Na to hlasitě upozorňoval prof. Nepil, v časech kruponové klausiády, jaké bude následkem privatisace uvaleno na pracující břemeno.

291918

22.6.2013 9:41

RE: Už to nekuřte

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 198.?.?.?

Reakce na 291918

No konecne to nekomu doslo. A cim vic rozprodeje statniho tim vetsi dane. Ostatni komentare jsou jen nesmyslne placani.

291946

20.6.2013 0:47

To autor

Alexus 77.?.?.?

Nějak jste si nevšiml, že nejvíc jsme denně okrádáni přes Nepřímé daně, tzn. přes DPH, spotřební daně. Ne přes daň z příjmu. To je prasárna na nás, protože vámi zmínění zaměstnanci odvedou daň z příjmu, dále odvedou daně, které se nazývají sociální a zdravotní pojištění, které ale v mnohem vyšší míře odvedou zaměstnavatelé. Stát okrádá nás všechny, je největší zloděj. Házet to na zaměstnavatele není od vás fér, ba je to naopak prasárna. Přesně jak tu píše další, radši by šel zam-vatel o dům dál, než se nechat okrádat. Jediným řešením je absolutní zrušení přímých daní a výrazné snížení daní nepřímých. Mnoho věcí, do kterých se stát dnes cpe, by si měl řešit každý sám na svou vlastní odpovědnost. Včetně důchodu. Jediné o co by se stát mohl maximálně starat je legislativa, obrana, bezpečnost a možná zdravotnictví. Ale to je vše, žádné dotace, žádná EU, žádné zadlužování.

291776

20.6.2013 1:23

RE: To autor

zamp1 88.?.?.?

Reakce na 291776

Kolik lidí by si asi tak střádalo na důchd,kdyby nemuseli?! Kdo bude platit odklízení hromad mrtvých bezdomovců? Vám nestačí to co dnes vidíte kolem sebe, abyste pochopil, že neviditelná ruka trhu obzvláště v českém podání je absolutní nesmysl!Jestliže za zaměstnance bude platit daň zaměstnavatel, tak se mu to přeci vyplatí! Zaměstnanec dostane menší mzdu a podnikatel ušetří za dvě účetní, které zpracovávají hory zbytečných dat!!! Myslíte si, že Bismark byl zakuklený komunista? Spravedlivý sociální systém vede k rozkvětu státu. Příkladem je NSR po II.WW. Neviditelný pařát mamonu vede státy do pekel. Španělsko, Irsko, Portugalsko, Řecko, Itálie, VB, tyhle státy byly v 60-tých letech v dobré kondici. Kam je dovedl onen pařát?!

291782

20.6.2013 10:02

RE: To autor

matusy ou_yeah (zavináč) azet (tečka) sk 80.?.?.?

Reakce na 291782

Kto nechce dôchodok, prečo by to mal platiť ?
Bezdomovcov môže odpratávať na smetisko firma udržiavania čistoty a poriadku kraja
Faktúra: 20€ ročne
tzv. "spravodlivý sociálny systém" vytvára generáciu flákačov, ktorý chodia do práce pre prachy, nie pre prácu...Potom tak vyzerá efektivita a ceny služieb...
Socialistické myšlienky sú ušlachtilé, ale v konečnom dôsledku nefunkčné. Fungujú len istú dobu a potom si to všetko odserie ďalšia generácia, tak ako teraz...

291801

20.6.2013 3:46

RE: To autor

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 198.?.?.?

Reakce na 291776

Mate pravdu v neprimych danich. Danuji nas kdejaky prd. Ale odkud ma brat stat penize na ranovani statu. Chceme - pekne cesty , lekarskou peci, zajisteni v duchodu, pokud prijdem o praci chceme nejakou tu jistotu. V pripade prirodnho nestesti je kazda pomoc dobra. Samozdrejme chceme nejake procento bezpeci. Vase slova ze by si to mel kazdy resit sam ? Nehnevejte se , ale je to nesmysl. Proc by do zuzitkovani prirodniho bohatstvi nemel investovat stat a potom mit profit ? Proc by bankovnictvi mely mit v rukou soukrome osoby? Proc velke podniky maji v rukou jednotlivci? Pokud vse bude pokracovat v zajetych kolejich pujdeme vsichni do prdele. Akorat nase dane budou vysi a vysi.

291785

20.6.2013 11:08

RE: To autor

čen 89.?.?.?

Reakce na 291785

Tak nevím, lékařskou péči si platíme a asi by to stačilo, když mají zdravotní pojišťovny peníze na předražené zakázky, které jdou do kapes kmotrům, ale na nemocné děti se dělají sbírky.dále si platíme na důchod, a asi by to taky stačilo, kdyby stát důchodové fondy nerozházel, ze sociálního pojištění, pokud vím, platíme i příspěvek na nazaměstnanost, takže si předplácíme i podporu v nezaměstnanosti. Na fungování státu platíme daně a asi toho nebude málo. Všechno, co nám stát dává, si platíme ze své mzdy a částečně to za nás odvádí zaměstnavatel. Daně jsou na ostatní služby státu, tak nechápu, proč někdo tvrdí, že vše platí stát. Vše si platíme my. Silnice jsou rozbité, nové mosty a silnice se předělávají, zdravotnictví už pomalu pro každého není, školství, to je škoda mluvit, ale za to lidé, kteří jsou přisáti na státní pokladně, těm jdou naše peníze k duhu. Kdyby stát hospodařil a nechoval se k našim penězům jako loupežník, asi by se v této zemi žilo úplně jinak, tak vůbec nechápu, o čem je řeč? Kdo má chuť patit daně, aby si kmotři pořídíli ještě větší majetek, než mají a lidé, kteří ve většině berou plat pod státním průměrem živořili?

291807

20.6.2013 21:38

RE: To autor

petesv 2.?.?.?

Reakce na 291807

Problém není v daních, ale v neskutečném rozkrádání státního rozpočtu. Každý "úspěšný" podnikatel i lepší úředník jsou napojeni na pěnězovod ze státního. Taky nehospodárnost a neúčelnost vynakládání státních prostředků - příklady všude v Evropě, a neplacení daní firmami s domicilem na ostrovech - to všechno způsobuje vysoké zatížení pro běžné občany, nikoliv sociální výdaje. Soutěž ve snižování daňového zatíženi pro právnické osoby ve východní Evropě žádného investora nepřiláká, jenom udělá další díru v rozpočtu. Taky rušení skutečné výroby a nahrazení montovnami.
Ovšem pokud vůbec nechcete platit daně, neplaťte. Zároveň zrušte stát. Za chvíli budete odvádět stejné částky mafiím a to i dopředu, za právo podnikat. Budete jezdit v obrněných vozech a platit soukromou armádu. Časem taky budete platit cizí armádu, když nechcete živit tu svoji.
Ono to bezuzdné rozkrádání a škodlivá a bezhlavá hospodářská politika k tomuto výsledku stejně přivedou. Za politicky korektního jásotu a nadšeného pravicování.

291854

20.6.2013 10:34

RE: To autor

hc 90.?.?.?

Reakce na 291776

>Jediné o co by se stát mohl maximálně starat je
>legislativa, obrana, bezpečnost a možná zdravotnictví.

Když USA po Pearl Harboru mobilizovaly, skoro polovina branců (tedy dvacetiletých mladíků) neprošla u odvodu zdravotní prohlídkou. Což byl důsledek neexistence všeobecného zdravotního (ale i sociálního) zabezpečení. Bez sociálního státu to nepůjde a kdo věří opaku, ten ignoruje realitu.

291804

20.6.2013 18:31

RE: To autor

Dunn 77.?.?.?

Reakce na 291804

Zapomínáte, že živíme půl milionu cikánů a dvakrát větší administrativu, než dřív!To za prvé, za druhé-kdo v base maká?Mají 3x denně teplé žrádlo a to nemají ani pracující!Zkurvení Havlisti, pravdoláskaři a PseudokapitalistI!! [bliji]

291845

20.6.2013 22:29

RE: To autor

hc 90.?.?.?

Reakce na 291845

Cikáni stát nevyrabovali. Ani státní úředníci svými platy. To vzdělaná, inteligentní, pracovitá bílá (j)elita.

291857

22.6.2013 19:53

RE: To autor

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 291857

Cikáni si sami nezařídili a nazařídí v demogratické ani jiné politice vůbec nic, v "tržní demogracii" jsou jen jeden z nástrojů společenské destrukce. Nejde a ni tolik o to, co dostanou "čistého na ruku", to je jen malý zlomek veškerých nákladů a ztrát spojených s cikánskou populační explozí a importem. Celkově ta půlmilionová "minorita" znamená ohromnou zátěž pro ty, kdo ji musí živit a všestranně zajišťovat ze svých výdělků.
Cikáni prostě po hadráku 89 dostali příležitost k pohodlnému bezpracnému životu - za jediné hlavní podmínky: maximálního rozmnožování. Ochranáři, mentoři organizátoři a lobbysté cikánů a speciálních lidskocikánských práv jsou téměř bez výjimky židovští neotrockisté alias neomarxisté. Stačí se podívat, kdo vede třeba prolhaný štvavý xenofobní a rasistický rómea.cz, a plus všelijací uhlové, gabalové, gálové, šabatové, atd., atd. na "veřejnoprávní nevládní scéně".
Cikánský problém již byl za téměř čtvrtstoletí "tržní demogracie" doveden za kritickou mez, v blízké budoucnosti budou cikánský problém a parazitická populačně explodující cikánská menšina použity ke svému naprojektovanému účelu. Taková je situace.
Tímto se nechci dotknout té menšiny z cikánské menšiny, která je tzv. začleněna. Jsou to normální lidi, žijí mimo cikánskou parazitickou tlupu, pracují a mívají normální počet dětí. Bohužel tato skupina je početně v cikánské populací stále více a více menšinová, na sociálce systém programově a strmou geometrickou řadou množí parazity.

291983

21.6.2013 18:30

RE: To autor

hugo23 193.?.?.?

Reakce na 291845

[oči v sloup] [bliji]

291916

22.6.2013 17:36

RE: To autor

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 291845

Cikáni jsou "vyvolenými" vyvolená "minorita" - ideální paraziti pro populační explozi na cocyalce. Jaký stát může systematicky stimulovat import a populační explozi parazitických degenerátů a zároveň obrácenými finančními pákami likvidovat vlastní obyvatelstvo? Jedině stát pod cizí okupací a v řízeném rozkladu. I v ropou bohatém Norsku jsou dávno sociál dávky na děti do dvou nebo tří ks - na další pouze odpisy z daní.

291977

24.6.2013 5:18

RE: krize

p. 61.?.?.?

Reakce na 291804

..dusledek silene hospodarske krize a zadne lekasrske pece...!! v USA...zlepseni nastalo po valce ,ponevadz by pro elity nikdo nehnul ani prstem...zvlaste tim nemocnym...

292059

20.6.2013 1:04

Daně nevadí, vadí parazité

Heriot 85.?.?.?

Problém daní není ani tak to, že jsou, ale že je platí jen někdo... Parazitní vrstva podnikatelů, kterým vládnoucí pravice umožňuje neplatit daně a kupuje si jejich volební hlasy způsobuje, že ostatní musí daní platit více, či dostávat od státu mnohem méně služeb... [naštvaný]

291778

20.6.2013 4:25

RE: Daně nevadí, vadí parazité

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 198.?.?.?

Reakce na 291778

Podnikatele delaji to co jim dovoli stat.Nasi predstavitele jsou voleni . Problem statu je vtom ze nepodnika. Zacatek problemu je v lidech. Lide voli ,potom nadavaji a znovu voli. Proste nadavame na to a skodi nam to. Neni chyba v nich , ale v nas. Jich je par. Nas miliony.

291787

20.6.2013 6:18

RE: Daně nevadí, vadí parazité

baba_Blažková 89.?.?.?

Reakce na 291787

>Nasi predstavitele jsou voleni

Opravdu?

291790

20.6.2013 11:12

RE: Daně nevadí, vadí parazité

Mareš 212.?.?.?

Reakce na 291790

No pochopitelně že jsou. Zbohatlík si zvolí politickou stranu, zafinancuje ji, a ta potom na oplátku čtyři roky zastupuje jeho zájmy. Demokracie v tom nejpůvodnějším slova smyslu, tj. vláda svobodných deseti tisíc. [smích]

291808

20.6.2013 1:14

A pak jste zapomely !

Kadlik 88.?.?.?

A pak jste zapomely na nadnarodni firmy ktere neplati dane vubec a cely zisk odchazi mimo ceskou republiku kamsi do nezama plus nejbohatsi vrsta zlodeju a vlastizradcu co ma svoje majetky skovany v danovej rajich a statu neda ani halir [bliji]

Jediny co nas muze zachranit je zavrit vsechny svetove politiky a bankere do trestanecke kolonie v Antarktide a dokud to neudelame tak se na tomto svete nebudeme mit dobre!

291780

20.6.2013 3:22

Dane ?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 198.?.?.?

Na celem svete je danovy system priblizne stejny. Nemuzeme se zbavit investoru, proto jim ulehcime (cim vic investuji tim vice odepisi). Ale stat potrebuje prijem. Tak odkud brat? Je to v celku jednoduche. Banky , prirodni bohatstvi, velke podniky maji nalezet statu a ten ma z toho financovat sve naklady. Staty ktere tyto zdroje prijmu rozprodavaji jsou cim dal tim vic zadluzenejsi a pracujici plati vic dani. V praxi z meho osobniho prijmu bych uzivil par pracujicich, ale z profitu podniku odepisi i toaletni papir. Takze ziji na ucet podniku a muj osobni prijem je na urovni chudoby.

291784

20.6.2013 8:09

Ach jo

pje 193.?.?.?

Předně, libinst počítá den daňové svobody ze všech daní a naznačuje, že daňová kvóta se blíží úrovni 50%. Co ovšem jejich metodika výpočtu elegantně zamlčuje je totální nepoměr jimi očekávaných a skutečně placených daní a též nepoměr skutečně placených daní jednotlivými poplatníky. Nemám problém s vyššími daněmi, pokud jdou na nezbytné veřejné a smíšené statky. Problém mám s jejich odkláněči do soukromých kapes, a to zásadní.

291791

20.6.2013 8:55

velmi jednoduché počty - http://www.flux.cz/FCalc/indexwww.htm

osa x 193.?.?.?

čistá mzda pracovníka 22740,- na útratu = základ DPH při spotřebě, která pak činí cca (21 + 15) /2 = 18%, čili cca 4000,-

samotná daň z hrubé (30 000,-) mzdy pracovníka = 3960,-

spotřební daně zanedbáme ( alkohol, pivo, víno, benzin, nafta )

náklady firmy 40200,- = základ pro DPH při tvorbě mzdového fondu ze zisku firmy, kterážto DPH činí cca 0,18 * 40200 = 7200,-

celkem zdravotní a penzijní daň 13500,- ( odvedeno pracovníkem a firmou společně)

tedy si odpracujete měsíc a za čistou mzdu 22740,- si nakoupíte
svoje životní potřeby a přitom "stát" obdrží 4000 + 3960 + 7200 + 13500 = 28660,- korunek

poměr je 28660 / 22740 = 126 % ( 126 %ní "zdanění ) , takže ani jeden den nepracujete na sebe
[vyplazený jazyk]

za to obdržíte služby a plnění od VAŠEHO státu : bezplatné zdravotnictví, symbolickou penzi, nejdražší dálnice na globusu, ochranu před nepřítelem skrze pandury a gripeny, rozbité silnice,
degenerující školství, krásné velké úřady a Miroslavu Němcovou [cool]

291794

20.6.2013 9:23

RE: velmi jednoduché počty - http://www.flux.cz/FCalc/indexwww.htm

Jiří Koubek 140.?.?.?

Reakce na 291794

Máte to špatně vypočítané, Už za vás bylo školství degenerované?
Skutečné daně včetně DPH jsou 53 %, jelikož by se mělo dělit celkem (jak už to ostatně u procentuálních vyjádření bývá).

291796

20.6.2013 14:10

RE: velmi jednoduché počty - http://www.flux.cz/FCalc/indexwww.htm

1442 92.?.?.?

Reakce na 291794

neviem ako je to s ostatnymi cislami, ale to zdanenie sa asi nepocita tak ako ste uviedol.

v sktocnosti vam tie dve sumy daju spolu zaklad a z toho zakladu vypocitate kolko percent je 28660 z celkovej sumy. vyjde vam 55,76%

keby to bolo vasich 126 percent tak by clovek musel do prace peniaze priniest a nie si odnasat 22740.

291829

20.6.2013 16:20

RE: velmi jednoduché počty - http://www.flux.cz/FCalc/indexwww.htm

osa x 193.?.?.?

Reakce na 291829

Já se s vámi hádat nebudu , z hlediska matematiky 7.tř.ZŠ máte naprostou pravdu, 51400,- je 100% základ pokud se na věc díváte z hlediska výběrčího resp. spotřebitele vybrané daně - ovšem řeknete-li , že zdaňování mzdy je 55,76% , nevypadá to tak špatně, je to vlastně v pohodě, pro sociální inženýry placené z těchto daní je to dokonce málo. Já se na to ale dívám optikou plátce, který dostane 100% , což je těch 22740,- do ruky, nicméně práci musel odvést za více než 51400,-. A stát dostal 126% mé částky. Děkuji za opravu.
(Přesná čísla jsou odvislá od výše hrubé mzdy.)

291835

20.6.2013 9:05

Opět Vít

A.S.H.F. 80.?.?.?

Ten výrobky prodá a dostane za ně peníze. Z těch peněz zaplatí mzdy zaměstnanců. Potom zaplatí svou daň a zbytek je jeho. Bohužel - daň musí zaplatit i jeho zaměstnanci.
Majitel dosáhne zisku - příjmu = platí daň
Zaměstnanec dosáhne příjmu = platí daň

Daně by měl platit jen ten, kdo je příjemcem peněz z produkce a to je podnikatel.
Zaměstnanec produkuje, takže ve formě mzdy je také příjemcem peněz.

Jenom pan majitel by měl míň a mohl by si jít stěžovat na lampárnu.
P. Vít má asi podnikatele za největší zločince doby. Je potřeba si uvědomit, že ne všichni jsou jako p. Bárta, Babiš atd. Jsou tu i takový, kteří vytvářejí hodnoty, zaměstnávají lidi, platí daně. Likvidace těchto podnikatelů, pane Víte, pak byste opravdu žádné daně platit nemusel, protože byste neměl práci.

Tyto ultra bolševické návrhy jsou fakt mimo....

291795

20.6.2013 18:24

RE: Opět Vít

Heriot 85.?.?.?

Reakce na 291795

Cha cha, podnikatel platí daně? To je stejný žvást jako, že prostituka je panna...

291844

20.6.2013 20:55

RE: Opět Vít

matusy ou_yeah (zavináč) azet (tečka) sk 80.?.?.?

Reakce na 291844

Ano, podnikatelia platia dane, ty socialistická hniloba

291849

20.6.2013 22:31

RE: Opět Vít

Heriot 85.?.?.?

Reakce na 291849

No jo když Vy nevíte o čem mluvíte. No tak si zjistěte, kolik zaplatili třeba za loňský rok.... A pak se teprve pleťe do debaty, ideologu... [oči v sloup]

291858

20.6.2013 23:57

RE: Opět Vít

ASHF 80.?.?.?

Reakce na 291858

http://monitor.statnipokladna.cz/2012/statni-rozpocet/

Daň z příjmů právnických osob = 89 mld. Kč.

291861

21.6.2013 5:24

RE: Opět Vít

Heriot 85.?.?.?

Reakce na 291861

Neplést prosím dvě různé věci. Mluvíme o daní z příjmu fyzických osob...OSVČ - pánů podnikatelů - cca 2,9 mld. za rok 2011 ! Opravdu k upadnutí...
Ale ono i těch 89 mld. právnických osob je naprosto směšné. [smích]

291865

21.6.2013 6:45

RE: Opět Vít

ASHF 80.?.?.?

Reakce na 291865

A kam podle tebe patri DPPO? To neni dan z podnikani? Rozhodne cislo 89 neni nula jak tvrdis. Jen rekni, jsi levicak ze jo?

291868

21.6.2013 10:30

RE: Opět Vít

Heriot 85.?.?.?

Reakce na 291868

Číslo 89 u DPPO není nula, je jen směšně nízké. Nicméně já hovořil o OSVČ, takže pro ji sem taháte?. Patrně jste nevěděl co jste plácl a ted jen nevíte kudy kam, stává se to
Snad by mělo být zřejmé i pravičákovi, že pod pojmem podnikatel se skrývá fyzická osoba... [oči v sloup]

291882

21.6.2013 10:48

RE: Opět Vít

ASHF 89.?.?.?

Reakce na 291882

Bavime se v diskuzi o clanku, kde se hovori o zamestnavateli a majiteli. A to pak je pravnicka osoba. A jestli je 89 mld malo nebo hodne to tezko lze posoudit bez znalosti veci. Zkus si podnikani jak rikas nebo bud majitelem sro a pak se vrat a napis svuj nazor. Jinak kdyz jsi zamestnanec, proc ted pises na firech musto aby jsi vytvarel hodnoty?

291887

21.6.2013 21:24

RE: Opět Vít

Heriot 85.?.?.?

Reakce na 291887

No, reagoval jste na mne, když jsem se zminil o placení daní podnikateli, takže se už trapně nevykrucujte, když neznáte ani rozdíl mezi OSVČ a "eseročkem"... [chechtot]

291921

22.6.2013 9:48

RE: Opět Vít

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 80.?.?.?

Reakce na 291921

Ty jsi reagoval na muj prispevek, kde je podnikatel bran jako majitel. Pokud je najitel sro tak je bran jako podnikatel

291949

21.6.2013 6:52

RE: Opět Vít

brasol 88.?.?.?

Reakce na 291865

s.r.o. a jiné formy jsou pro rozjeté podnikání mnohem výhodnější než být OSVČ.

Pokud budete třeba drobný truhlář - OSVČ a nezaplatíte daně dočkáte se velmi rychlého vysvětlení od exekutora. Jako truhlář - s.r.o. máte o něco víc možností.

Obecně daně se nejvíce vybírají od těch, kteří se nejméně brání...
zaměstnanci > OSVČ > malé SRO > velké firmy > nadnárodní zmrdi

miluju lidi, co vidí jen, že OSVČ si můžou něco odepsat -> neplatí daně [bliji]

291870

21.6.2013 10:34

RE: Opět Vít

Heriot 85.?.?.?

Reakce na 291870

Není jaksi řeč o tom co je výhodnější pro podnikání, to si vyřešte sám, ale o placení daně z příjmu...
Miluju lidi, co si myslí, že sami platit daně nemusí (OSVČ) a nevadí jim že parazitují na druhých, co je platit musí... [oči v sloup]

291883

21.6.2013 11:10

RE: Opět Vít

jan vítek vyfukove (tečka) systemy (zavináč) seznam (tečka) cz 84.?.?.?

Reakce na 291883

jako, že OSVČ jsou paraziti? zajímavý, ale zcela zcestný názor.

291889

21.6.2013 21:27

RE: Opět Vít

Heriot 85.?.?.?

Reakce na 291889

No, zcestné je když někdo platí daně a jiný ne. Ovšem samozřejmě individuálně je to úhel pohledu. Zloděj si také myslí, že nic špatného nedělá...Takže Váš názor je prostě Váš.

291922

22.6.2013 15:26

RE: Opět Vít

Jan Vítek vyfukove (tečka) systemy (zavináč) seznam (tečka) cz 88.?.?.?

Reakce na 291922

takže, jako OSVČ platím daně stejně jako každý jiný, kdo má představu, že OSVČ nic neodvádí, tak se šeredně mýlí. Navíc vytvářím pracovní místa a za zaměstnance odvádím větší odvody než oni sami. Pokud zaměstnanec jde na nemocenskou, tak prvních 14 dnů mu musím platit já, nikoli stát a při delší nemocenské pak stát a za nějakých blbých 1500 co platí na odvodech dostane nemcenskou třeba 15000 a z toho vyžije. Já jako OSVČ nedostanu 14 dnů nic a pak .....pokud si platím odvody v maximální výši.....dostanu nějakých 6000 nemocenskou.
když si odmyslím, že třetinu pracovních míst v republice vytvářejí drobní podnikatelé (tedy ty odvody které podle vás zaplatili zaměstnanci, tak tu práci vytvořili právě OSVČ a jen díky tomu mohly být peníze odvedeny)tak jsou tu ještě daně nepřímé.......příklad: pracovně, abych zajistil práci pro své zaměstnance najednu ročně 120000 km.....nejezdím to pro své potěšení ve volném čase....a palivo je zatíženo spotřební daní a DPH...... a to palivo musím samozřejmě nakoupit za peníze, které musím nejdřív vydělat....
tedy.....pokud platím zaměstnancům 20.000,- měsíčně, pak tento zaměstnanec za 5 let zaplatí na dani z příjmu 180.000,-
a za těch samých 5 let já zaplatím na spotřební dani z pohoných hmot 1.000.000,-
tedy já zaplatím do státní kasy víc než 5x tolik jen abych tu práci zajistil.......
A PAK VÁM PODOBNÍ LIDÉ BUDOU VYKŘIKOVAT, ŽE OSVČ JSOU ZLODĚJI?
KOLIK JSTE DO STÁTNÍ KASY ODVEDL VY?
samozřejmě, že OSVČ zaplatí formou přímé daně méně než zaměstnanec......ale jinýmy formami naopak mnohonásobně víc......nehledě na to, že OSVČ ze systému naopak skoro nic nečerpá narozdíl od zaměstnanců.
když teda někdo, kdo do státní kasy odevzdává mnohonásobně míň křičí, že ten, kdo odvádí víc je zloděj, tak je to směšné.

291970

22.6.2013 16:57

RE: Opět Vít

ASHF 80.?.?.?

Reakce na 291970

naprostý souhlas. Taky by mě zajímalo, co Heriot dělá [smích] Ať si pánové Vítové a Heriotové jdou vyzkoušet podnikání (je jedno jakou formu FO nebo PO - pro Heriota). Pak se tady budou rozčilovat, proč nemají dovolenou, že je hrozná byrokracie na úřadech, že by zavřeli všechny, co jim včas nezaplatí faktury, že musí DPH (když jsou PO) odvést i když nedostanou platbu od zákazníka, že jako OSVČ riskují v případě neúspěchu celý svůj majetek. A pak tu bude článek od Víta, že by všechny daně přenesl na zaměstnance [smích]

291975

22.6.2013 19:47

RE: Opět Vít

Jan Vítek vyfukove (tečka) systemy (zavináč) seznam (tečka) cz 88.?.?.?

Reakce na 291975

jj, to, že musím odvést DPH včas i z nezplacené faktury bylo největší zlo...naštěstí dnes už jde fakturovat bez DPH a do faktury připsat, že daňovou povinnost přenáším na odběratele.
Už vidím jak by se ti křiklouni divili, až by odvedli práci za mega...nedostali by zaplaceno a skočil by na ně finančák , že včas neodvedli DPH a sekl jim nějakou pěknou pokutku.

291982

22.6.2013 20:23

RE: Opět Vít

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 291970

To jsou obvyklé osvč ideo-bláboly. Tak třeba nemocenskou daň platí zaměstnanci povinně, pak čerpají nemocenskou - Osvč NENÍ povinnen tuto daň platit, ale pokud si ji zaplatí, pak čerpá totéž. A soc. a zdrav. za zaměstnance ze svého neplatíš - to máš v nákladech na ně, na to si musí vydělat, o to by měli vyšší vejplatu, kdyby to odváděli všechno z vejplaty, to je jen účetní machinace, aby lid neviděl kolik vlastně z jeho výdělku jde do soc. a zdr.
Tobě uniká rozdíl mezi firmou a fyzickou osobou - jako fyzické osoby osvč ze svých příjmů co by fyzických osob platí daně a odvody směšně malé proti zaměstnacům - co by fyzickým osobám, ačkoliv veřejnou infrastrukturu a služby používají často ještě víc - v tomto ohledu jsou PARAZITY. Takto to bylo "nastaveno" privatisační klausiádou, klausiáda potřebovala vytvořit dostatečně početnou vrstvu těch, komu ten režim přinese prebendy - a to samozřejmě na úkor jiných lidí.
A ještě pro ujasnění: v ČR je OSVČ víc jak v celém Německu, tady je "podnikatel" každý, kdo má do prdele díru. Snad jen v Bangladéži je poměrně víc osvč než v ČR - ona totiž vyspělejší ekonomika je víc o dělbě práce než ekonomika ze samých hokynářů, putykářů, soukromých helfrů na stavbách a prodejců leštěných prdů.

291985

22.6.2013 22:58

RE: Opět Vít

Jan Vítek vyfukove (tečka) systemy (zavináč) seznam (tečka) cz 88.?.?.?

Reakce na 291985

kecy, kecy a zase kecy......
prvních 14 dnů nemocenské platí změstnvatel....což je víc dnů než průměrná délka nemocnosti....takže to osvč platí svým zaměstnancům ze svých peněz. a drobní podnikatelé vytvářejí víc jak třetinu všech prcovních míst.navíc při stejné výši odvodů dostane změstnanec 2x vyšší nemocenskou než osvč, který nvíc prvních 14 dnů nedostane nic.
a to, že využívají veřejnou infrastrukturu? využívjí ji snad na trávení volného času? samozřejmě, že ne,využívají ji k tomu, aby vytvářeli pracovní místa pro takové remcaly jako jste vy.
co kdybyste si místo závistivých keců zkusili podnikat?
já jsem za posledních 5 let odvedl státu na všech přímých a nepřímých daních (nemluvím o odvodech, to by pak bylo ještě víc)přes 3 miliony.....abych si vydělal čistého nějakých 35000 měsíčně.
zaměstnanec, který bude mít plat 35000 měsíčně odvede státu za 5 let na daních cca 350.000
takže aby mi někdo, kdo odvádí 9x méně říkal, že já jsem parazit je trochu mimo mísu.

291994

23.6.2013 21:41

RE: Opět Vít

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 291994

Opět a znovu - rozlišuj mezi tvým příjmem jakožto fyzické osoby a penězi zákazníků, které protékají firmou.

Nebo jinak - za mojí hodinu práce můj zaměstnavatel zákazníkům účtuje 550-800 Kč, tzv. hrubý plat mám asi 150/h - tzn, já musím vydělat na režii, na daně a odvody a na zisk zaměstnavatele, v té režii musím vydělat na kancelář, PC, SW, auto a benzín, vodu a teplo, na firemní sekretářku atd. Ty chytrolíně, já jsem mnohem efektivnější jako zaměstnanec středně velké firmy než jako živnostník, já ze svého příjmu jako fyzická osoba jen do sociálky odvádím skoro 30 tisíc měsíčně - kolik ty? jako fyzická odsoba? Desetimu!

Ostatně - proč se nenecháš zaměstnat, když je to tvé osvč takové peklo? Problém je, že lidi jako jsi ty, pokud se v tom osvč plácáš léta, nikdo jen tak nezaměstná. A je otázka času, kdy to hejno osvč parazitů bude zákonitě zredukováno, protože prostě v národním hospodářství průmyslového státu jejich nadbytek je jen zátěž.

292040

23.6.2013 22:23

RE: Opět Vít

jan vítek vyfukove (tečka) systemy (zavináč) seznam (tečka) cz 84.?.?.?

Reakce na 292040

takže teď ses ukázal......u tebe jde jen o závist, že za tvoji práci si zaměstnavatel účtuje 550-800 ale tobě dává jen 150 hrubého a ty..chudáček... musíš vydělávat i na jeho režijní náklady.....ale je to tvůj zaměstnavatel, kdo vytváří tu práci, kdo má ty zákazníky, know-how apod. kdybys byl schopný to dělat sám, tak bys to dělal sám a bral 800,-
Místo toho ale pořád jen plkáš, že ti, kdo ty pracovní místa (takové na jakém pracuješ ty) vytvářejí jsou paraziti.
kdyby nebylo těchhle parazitů, tak by zaniklo přes 30% pracovních míst v republice...a třeba zrovna to tvoje....a pak by ti ten parazit co ti dává práci najednou chyběl.
A to, že ty do sociálky odvádíš skoro 30.000 měsíčně? A hrubý plat máš 150,- ?? tak to bys musel pracovat skoro 650 hodin měsíčně protože abys měl odvody na sociálku 30.000 (odvody na sociálku + odvody na sociálku zaměstnavatele za tebe) tak bys musel mít na výplatu 67.500 čistého (95.000 hrubého / 127.300 superhrubá)

292042

23.6.2013 22:39

RE: Opět Vít

jan vítek 84.?.?.?

Reakce na 292040

A pokud máš 150,- hrubého tak při 173 hodinovém pracovním měsíci je to 25.950,- hrubého / 19.945,- čistého...a na sociálku odvádíš 1.687,-
to jsou jednoduché počty.
zálohu na daň z příjmu máš 3.150,- Kč
takže sorry, odvádíš míň než skoro každý osvč.
Víš co...proč nejdeš za svojim šéfem v práci nebo majitelem firmy a neřekneš mu, že je parazit? Bylo by zajímavé sledovat jestli by se mu ta myšlenka líbila.
Mimochodem OSVČ je podnikající fyzická osoba, takže pokud bude mít třeba 50 zaměstnanců...pořád je to OSVČ. Je to parazit, který dává práci 50 lidem.....a ti lidi jsou přínosem pro státní kasu, protože platí daně, ale on je parazit protože neplatí nic (jak ty tvrdíš). Takže pokud by se všichni tihle paraziti rozhodli přestat podnikat, tak by zanikla třetina pracovních míst v republice (tím nemyslím místa těch parazitů, ale místa jejich zaměstnanců) takže kdyby se paraziti rozhodli přestat vysávat systém, tak by třetina lidí šla na pracák (a tím pádem přestali odvádět peníze a místo toho brali dávky)
pak bys konečně byl spokojený, že?
a myslíš, že by ty lidi přijal někdo jiný? že kdyby všichni malí obchodníci a trafikanti propustili zaměstnance, že by je třeba přijalo tesco? to asi těžko...ti by jen byli rádi, že se jim zvýší tržby.

292044

24.6.2013 5:29

RE: Opět Vít

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 198.?.?.?

Reakce na 292040

Zaridte si vlastni firmu. Mi osobne firma, pro kterou jsem pracoval nevyhovovala , tak jsem ji odkoupil a zaridil si ji k obrazu svemu. Je to jen a jen vase neschopnost. Co vam v tom brani? Apropo, firmu predavam synovi a zacinam pracovat jako zamestnanec - cisteho mam stejne, zodpovednost zadna, volne soboty ,nedele a svatky. Zadne bocni vydaje, zadne pujcky. Proste si na stare roky uzivam.

292060

22.6.2013 23:00

RE: Opět Vít

ASHF 80.?.?.?

Reakce na 291985

soc a zdrav se musí odvést pokud tam zaměstnanec je a to i v případě, že si na to nevydělá.
Platí méně, protože tam jsou další věci viz. výše, které pak toto vyrovnávají. Pro mě jsi parazit ty.
Každý, kdo má šanci optimalizovat, tak optimalizuje. Kdyby to mohli dělat zaměstnanci, tak to udělají. Pokud by to bylo podle Vítá a daně by platili zaměstnavatelé, tak my paraziti bychom to tak zoptimalizovali, že se na daních už nevybralo vůbec nic[smích]

291995

22.6.2013 22:55

RE: Opět Vít

Heriot 85.?.?.?

Reakce na 291970

A nelži, jako OSVČ daně z příjmu prostě neplatíš, čísla nelžou, to s prostě okecat nedá...
Pokud se tu honosíš coby velký podnikatel...-), tak bys měl vědět, že je rozdíl mezi daněmi. A zde je řeč o dani z příjmu, tak tu neblábol o dani spotřební, kterou platí každý, i ten co poctivě, na rozdíl od Tebe, příživníka, zaplatí nejprve daň z příjmu.. [oči v sloup]

291993

22.6.2013 23:02

RE: Opět Vít

Jan Vítek vyfukove (tečka) systemy (zavináč) seznam (tečka) cz 88.?.?.?

Reakce na 291993

daň z příjmu je stejných 15% pro osvč jako pro zaměstnance.....
to, že platíš spotřební daň i ty jako zaměstnanec je v pořádku, ale ty ji platíš jen z požitků, které máš pro vlastní zábavu nebo potřebu.....kdežto osvč platí spotřební daň za věci, které nespotřebovává pro svou zábavu nebo potřebu, ale které prostě spotřebovat musí, aby vytvořil příjem, který pak stejně musí zdanit.

291996

23.6.2013 17:28

RE: Opět Vít

Heriot 85.?.?.?

Reakce na 291996

No, dávat dohromady daň z příjmů a spotřební, to už je opravdu akt zoufalství...Ale proč pořád ten kolovrátek o zdanění podnikatele? Čísla nelžou. Je u nás snad 800 tisíc OSVČ a dohromady odvedou ročně daň okolo 1 mld. To je tak směšné, že je absurdní, jak může někdo stále mluvit o zdanění...Za první pololetí 2012 nejen že neodvedli, dokonce byli příjemci...
No a to raději nemluvíme o zdravotní pojištění, kde parazitují obdobným způsobem. [oči v sloup]

292029

23.6.2013 19:01

RE: Opět Vít

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 292029

Vy jste fakt neuvěřitelně s prominutím blbej, jak daleko vidíte. To snad ani není pravda! Jedině drobní živnostníci drží tuto zemi ještě jakž takž nad vodou a nikdo jiný! To oni jsou vysáváni státem ze všech úplně nejvíc a nosí státu zlatá vejce. Moje sestra, která má trafiku, se již nervově hroutí z toho, jak ji stát čím dál víc dusí. A můj muž, drobný živnostník chce odejít do předčasného důchodu i za cenu, že pak bude po zbytek života krácen na důchodu.
A zde si znovu přečtěte, co jsem zde napsala před časem:
Jo živnostník, ten tvrdej chleba má
Kdo že spadl z višně? No kdo jiný než Vy. To si myslíte, že nad vodou nás drží banky, které odvádějí zisky do ciziny a neodvádí žádné daně, nebo hypermarkety, které sem vozí hnůj místo jídla a zisky rovněž odvádí do ciziny, nebo montovny, které využívají českou otrockou sílu a zisky rovněž odvádí do ciziny?

A teď si přečtěte co všechno musí drobný živnostník zaplatit, aby mu bylo milostivě dovoleno vydělat si na sebe pár korun:
Musí si platit provozovnu
Musí si platit podnikatelské energie
Musí si koupit k podnikání auto (nejlevnější za 200 000 Kč)
Musí kupovat benzín a opravy auta
Musí platit pojistku a povinné ručení
Musí si koupit stroje a nářadí
Musí platit každý měsíc povinně VZP a sociální (nejmenší povinná částka je cca 3500 Kč)
Musí si platit účetní
Nesmí onemocnět, jinak zkrachuje
Musí si sám shánět zakázky a platit si inzerci
Nemá placenou dovolenou ani svátky jako zaměstnanec, musí si na to sám našetřit
Žije denně v obavách, že mu zákazník nezaplatí a na předražené právníky nemá
Musí průběžně platit různé mastné poplatky a pokuty na úřadech (třeba pokuty za to, že stojí s pracovním autem na místě kde pracuje)
Nedostává tak jako zaměstnanec žádné stravenky na obědy
Musí si sám platit měsíčně mobil a internet
Musí si sám platit různá školení a vzdělávání

A co mu z toho všeho placení zbude, to je teprve jeho výdělek, z kterého ještě musí zaplatit svůj byt, předražené energie, vodné a stočné. Pak si teprve konečně může jít nakoupit žrádlo do hypermarketu.

A na konci roku by ještě měli tito všemi směry vysáváni živnostníci platit nenažranému zlodějskému státu daně?

292036

24.6.2013 7:04

RE: Opět Vít

Heriot 85.?.?.?

Reakce na 292036

Ale madam, čtete příliš titulky Mf Dnes...Živnostník je pomalu už prázdný pojem, víte kdo jsou hlavně OSVČ - makléři, finanční poradci poradci, advokáti, notáři, pojišťováci, celý reklamní průmysl dělá na smlouvy, herci atd,. všichni tihle paraziti vydělávají na občanech a na státu a daně neplatí. Též doktoři či veterináři, ti ale aspoň odváději smysluplnou práci, ale ani to není důvod aby daně neplatili.
Poučte se, že mluvíme o daních z příjmu...Zdanitelného příjmu, tedy po zaplacení toho včeho co jste tu ve své truchlohře vyzpívala.
Je to asi tak buď budou daně z příjmu poctivě platit všichni nebo nikdo, ale okrádat druhé tím, že neplatím daně, ale využívám všechno co se z daní ostatních financuje je prostě sprostá krádež, To se modří komsomolci můžete uvztekat, unadávat realitu nezměníte... [chechtot]

292064

24.6.2013 8:32

RE: Opět Vít

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 292064

Už Vám tady několik lidí radilo, ať si jdete na vlastní kůži to podnikání zkusit Vy chytráku a potom teprve uvidíte, zač je toho loket. Moje sestra v socialismu si jezdila coby obyčejná číšnice dvakrát ročně do Jugoslávie a užívala si života na plné pecky. Teď v prohnilém mafiánském kapitalismu upadla do pasti, z které se nemůže vyhrabat. Již 7 let neví co je dovolená a maká od nevidím do nevidím i když zaměstnává jednu prodavačku. Když ptáčka po pseudorevoluci lapali, pěkně mu zpívali. VZP i sociální se platilo tenkrát dohromady a dělalo to pouhou stovku. Pak to zvýšili nenápadně na pětistovku. Pak to rozdělili každé zvlášť a od té doby nepřetržitě zvyšovali až do dneška. To samé dělají od pseudorevoluce i nenažrané banky- nejprve lidem banksteři dávali 12 procent úroku za jejich úspory, pak to pořád snižovali a v dnešní době už jen z lidí nadělali ve velkém dluhové otroky.Teď jen sestra státu pořád dokola platí všelijaké odvody a platby a nesmí s tím přestat, jinak by se zadlužila. Pak stačí, aby nedaleko jejího krámku postavili kapitalističtí soudruzi ze zahraničí, kteří neodvádí státu vůbec nic, ani korunu, nedaleko další nový Lídl a tím drobného živnostníka úplně odrovnají, že si může rovnou hodit mašli. Nenažraný stát (čili posranci, kteří dělají protilidové zákony) nebere na nic ohled a stále chce své vysoké odvody za všechno.

Čili kdo je tady největší parazit? Stát, banky a nadnárodní korporace. A zaměstnanci si oproti živnostníkům žijí jako v bavlce a nemají tušení o čem je vůbec řeč- stejně jako Vy.

292076

24.6.2013 14:15

RE: Opět Vít

Heriot 77.?.?.?

Reakce na 292076

Madam, co si já zkouším o tom Vy nevíte vůbec nic [smích].
Netahejte sem korporace, to je jiné téma, to je jakoby jste řekla, že můžete ukrást milion, když jiný ukradne miliardu. Ale třeba to máte takto posazené, nevím...
Odvody je samostatná věc, tak na zdravotním pojištění placeném zaměstnanci parazitují OSVČ podobným způsobem. Škoda řeči.
Jak pravil feldkurát Katz, to se nám to hoduje , když nám lidí půjčují. Tady se dá říct - to se rádi necháme léčit, když nám to jiný platí..
[chechtot]

292097

24.6.2013 16:59

RE: Opět Vít

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 292097

Tak musím znovu zopakovat co jsem již řekla: Jste prostě buď blbej, navedej, anebo placený diskutér či provokatér- a tím s Vámi končím diskusi. Jste takový druhý Vojta. Již Vám tady jiní diskutéři dali příklad, že například živnostníci platí těžké prachy za benzín jako mourovatí- a přitom je to vše kvůli práci, oni z těch výdajů nic nemají, musí to platit ze svého. A to se děje na všech frontách, nejen v případě benzínu. Živnostník si nesmí dovolit být ani nemocný, jinak končí. A když náhodou onemocní, tak si stejně všechno cvaká sám ze svého: od léků až po zubaře. Taková je dnešní doba, že zdravotní pojištění není ve skutečnosti zdravotní pojištění, ale je to ve skutečnosti jen další sprostě uvalená daň. Ale když pak člověk něco potřebuje, tak si vše hradí sám. Můj muž za celých 23 let od pseudorevoluce nevyčerpal ze zdravotnictví NIC. A jen strčí k doktorce nos, tak zaplatí 30 Kč a pak dalších 300 Kč za to, že je způsobilý si udělat plynařské zkoušky. A u zubaře zaplatil v souhrnu 50 000 Kč za to, co by měl v socialismu skutečně zadarmo.

Možná Vám vrtá hlavou, proč se ti živnostníci tak úporně drží své živnosti, přestože to dnes momentálně tolik stojí za hovno. Je to tím, že nejsou takoví poslušní otroci jako zaměstnanci, ale jsou přece jen sami sobě pánem. I když dnes už je to značně iluzorní, protože politici a jejich zákony se postarali o to, aby i živnostník byl ve skutečnosti otrokem nelidského systému. Děje se to stejným způsobem všude na světě. Například američtí farmáři kdysi byli normální svobodní lidé, kteří si svobodně rozhodovali o všem. Dnes je tam sužuje zločinná satanistická korporace Monsanto a diktuje jim podmínky.

292105

25.6.2013 9:02

RE: Opět Vít

Heriot 77.?.?.?

Reakce na 292105

No smíchala jste dohromady hezký guláš absolutně odtažitý od tématu a dáma tedy rozhodně jste.
Já vás, na rozdíl od vás, urážet nehodlám, i když je fakt, že doktor Štrossmayer měl se svojí holubičkou v takovýchto příkladech 100% pravdu.. [smích]

292143

23.6.2013 19:49

RE: Opět Vít

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 86.?.?.?

Reakce na 292029

Byl jste někdy živnostníkem? Doporučuji zkusit, pak se vraťte a pište trotloviny.

292037

23.6.2013 23:42

RE: Opět Vít

ASHF 80.?.?.?

Reakce na 292029

Heriot si nasetril na auto. Jezdi 12000 km rocne. Jim nenavideny OSVC nma take auto a najezdi 50000 km. Kolik odvede Heriot a OSVC na spotrebni dani z PHM?
Pokud by OSVC byl zamestnanec autem by najezdil 10000 km. Rozdil je velmi hrube 40000 kc zaplacene na spotrebni dani. Osvc pouziva pausal. Jedna z dani a hned ma statni rozpocet v kase kacaky od osvc. Kolik ze to Heriot zaplatil na dani a kdo ze je ten parazit?

292045

24.6.2013 7:10

RE: Opět Vít

Heriot 85.?.?.?

Reakce na 292045

To je konstrukce z Orwellova románu. Stejná pitomost, jako kdybych napsal, že k abstinent parazituje na pivaři...Spotřební dan je úplně něco jiného než dan z příjmu, ale snad to časem šudentíku pochopíš, ty nejsi žádný podnikatelm, jen si tu na něj hraješ, protože blábolíš absolutní nesmysly a nemáš o věci sebemeší pojem... [smích]

292066

24.6.2013 7:50

RE: Opět Vít

jan vítek vyfukove (tečka) systemy (zavináč) seznam (tečka) cz 84.?.?.?

Reakce na 292066

to není žádná konstrukce..je to zcela pochopitelné...když jezdím autem proto, abych zajistil práci pro svoje zaměstnance, tak to nedělám pro svoji radost nebo ve svém volném čase. na to, abych zajistil práci musím vynakládat náklady. není tu řeč o tom jestli je jeden pivař a druhý ne, protože to je věc, kterou dělají ve svém volném čase. je jedno kolik na spotřební dani a za co odvedu po pracovní době...tady je řeč o tom, že musím zaplatit statisíce naspotřební dani v pracovní době, abych zajistil práci pro lidi, kteří pak budou stejně jako ty brečet, že platí daně.
Lidi jako jsi ty jsou paraziti...navíc s velmi pochybným charakterem vzhledem k tomu jak se tu prezentuješ.
OSVČ i zaměstnanec má daň z příjmu naprosto stejnou a to je 15%....stejně tak mají i stejné nezdanitelné minimum a stejné daňové úlevy třeba právě na úroky z hypoték apod.
zdravotní pojištění taky odvádějí stejně, jediné v čem je rozdíl je to, že nemusí platit sociální pojištění...ale pokud se ho rozhodně platit, pak ho má vyšší než zaměstnanec a nedostane z něj ani 50% oproti zaměstnanci například v případě nemoci.
A k těm tvým zaměstnancům......pracující matka tří dětí má tak vysoké daňové úlevy a daňové bonusy a nezdanitelné minima na osoby, že na výplatu dostane víc, než kolik je hrubá mzda.
To my vysvětlete, kolik taková zaměstnankyně přinese státu, když v kolonce "čistá mzda" má vyšší částku než v kolonce "hrubá mzda"

292069

24.6.2013 14:08

RE: Opět Vít

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 292069

To se dá jen pousmát s tou spotřební daní...Tu platí každý a je to daň se spotřeby. A v případě PHM nákladová položka..tedy snížení základu daně.
Jen tak na okraj, ty tvoje statisíce ročně za spotřební daň, to je dobrý vtip. Dejme tomu tedy dvěstě tisíc za spotřební daň je cca 18 tisíc litrů nafty, to je nějakých 300 tisíc km ročně. Takže ještě tu červené chaloupce, prosím...

Pravda je ovšem taková, že že velká čísla nelžou, každý si je může najít a udělat si obrázek kdo živí stát a kdo parazituje...
Rok 2012, celkový výběr všech daní 584 mld. z toho 3 mld. OSVČ, což je něco přes půl procenta; daň ze závislé činnosti celkem 120 mld. což je skoro 21%. Plátců daně ze závislé činnosti byly cca 4 miliony, "plátců" (sic!) DPfO asi 800 tisíc...
A můžeš žvanit a okecávat a nadávat, fakta neměníš.. [chechtot] [smích]

292096

24.6.2013 23:06

RE: Opět Vít

ASHF 80.?.?.?

Reakce na 292096

Kdyz nebude podnikat = nenajezdi vice = neodvede. Pokud si vsechny dane spojite do jedine dane z prijmu bez souvislosti, je to omezeny pohled na vec

292117

25.6.2013 20:38

RE: Opět Vít

jan vítek vyfukove (tečka) systemy (zavináč) seznam (tečka) cz 84.?.?.?

Reakce na 292096

ano..je to nákladová položka..pokud odečítám skutečné náklady, tak ji odečítám..pokud odečítám paušál, pak je to jedno, protože odečítám 60%.
pokud by ale nebyla nákladovou položkou, pak bych PHM musel platit ze zdaněných peněz...takže by litr nafty stál podnikatele 41,50 a ne 36,- Kč protože by musel nejdřív svoje peníze zdanit 15% a pak teprve koupit naftu. To by ale podle Vás bylo v pořádku platit sám za naftu 36, ale po OSVČ chtít aby platili 41,50.
tím, že si snížím daňový základ o náklady je v pořádku, ty jako zaměstnanec máš taky snížený daňový základ o odvody, tedy o náklady.
Pořád argumentuješ tím, že tu je 800.000 OSVČ a 4 miliony plátců ze závislé činnosti.......ale znovu opakuji, víc než třetina těch 4 milionů jsou zaměstnanci těch OSVČ a jen díky nim maji prácovní místa. Jsou to právě OSVČ kdo jim ty pracovní místa vytváří. kdyby to ti tvoji "paraziti" zabalili, tak půlka národa chcípne hlady......a neříkej, že by je zaměstnal hned někdo jiný. Když se zavře 20 malých obchůdků....zaměstná jejich zaměstnance třeba tesco? to asi těžko. tesco se současným počtem zaměstnanců zvládne 500% nárust obratu.
další věc...když jsem měl autoservis a 7 zaměstnanců.....tak ti zaměstnanci vydělali průměrně měsíčně cca 20.000,- já jsem musel zajistit objem práce za 350.000,- měsíčně abych vyžil a zbylo cca 35.000,- pro mně. takže když nebudu brát odvody...tak 15% z 35.000,- je 5200,- daň za mně a zaměstnanci za tu dobu odvedli 15% ze 140.000 (7 lidí po 20.000) ve výši 21.000,-
TAKŽE VY TVRDÍTE, ŽE ONI DRŽÍ EKONOMIKU A JÁ JSEM PARAZIT PROTOŽE ONI ODVEDLI 21.000,- A JÁ JEN 5.200,-....ALE BEZE MNĚ BY NEBYLO ODVEDENÉ NIC.

292165

25.6.2013 20:46

RE: Opět Vít

jan vítek vyfukove (tečka) systemy (zavináč) seznam (tečka) cz 84.?.?.?

Reakce na 292096

ohledně spotřební daně.......když najedu ročně 120.000 Km....což je běžný nájezd.....a třeba tranzit žere kolem 12 litrů (zátěž, kolony atd.) tak projedeš ročně 14.400 litrů nafty takže při spotřební dani 11,- Kč/litr je spotřební daň 158.400,- Kč
a teď si to vynásob třeba 3 nebo 4x protože to je běžný počet vozidel v malých firmách.
Kamarád má ve firmě 6 lidí a z toho jsou 4 obchoďáci s nájezdem přes 250.000 km ročně. Tak si to spočítej.
u sběrek (DHL,PPL,TOPTRANS apod.) nebo u většiny pekáren a tak jezdí rozvozy šoféři kteří jsou taky OSVČ a jezdí na smlouvu.....ti mají nájezd třeba 300 km denně.....tedy 7200 km měsíčně.....tedy 84.400,- Km ročně a to jezdí v podstatě kolem chalupy, žádné dálkovky.

292166

24.6.2013 23:03

RE: Opět Vít

ASHF 80.?.?.?

Reakce na 292066

Vidim ze nechapes souvislosti. Ja podnikam, mam se fajn [smích] parazituji totiz na takovem pitomci jako jsi ty heriote.

292116

24.6.2013 2:48

RE: Opět Vít

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 292029

ale je zajimavy, jak se ty OSVC paraziti hned ozvou, kdyz jim nekdo slapne na kuri oko. A to jich ma byt v populaci jen cca 10%. Podle tech prispevku by clovek rekl ze jich bude vetsina. Ale to asi nejde, koho by pak okradali? Vsak si tu provokujte, vseho docasu...

292049

22.6.2013 21:05

RE: Opět Vít

matusy ou_yeah (zavináč) azet (tečka) sk 80.?.?.?

Reakce na 291858

Tiež som podnikateľ a dane platím...
mám s.r.o. ktorú som založil kôli tomu že nemám povinnosť platiť socialne poistenie ( na čo som hrdý, pretože socky odomňa nedostanú ani cent )...
Takže ty nevieš o čom hovoríš...a na čísla sa prosímťa neodvolávaj... čo to má spoločné s realitou ? Samozrejme že nič... socialistická lúza nikdy nevedela nič o realite... Preto sú vaše myšlienky len teoretické, nikdy nie praktické...

291987

20.6.2013 9:39

dane sú praveký nezmysel

matusy ou_yeah (zavináč) azet (tečka) sk 80.?.?.?

Dane, tak ako štát je len praveký nezmysel.
Tá vaša rozprávka o hroznom pohľade na správu podnikateľov je smiešna.

Každý rok mi príde faktúra:
správa ciest, školstvo, zdravotníctvo, polícia atď.
Všetko súkromné inštitúcie. Keď správa ciest, alebo zdravotníctvo nebude fungovať tak, aby som bol spokojný, nájdem si iného dodávateľa. To teraz možné nieje...Firmy by tak museli konkurovať cenou a efektivitou. Štátne inštitúcie nič také robiť nemusia, pretože svoje prachy dostanú tak či tak...

Štát má v modernej spoločnosti len jednu úlohu. A to je okrádať ľudí. Daň je 40% ... 20% pri zdanení príjmu a 20% z každej kúpenej služby alebo produktu... To znamená, že odovzdávame viac ako nevolníci...

291798

20.6.2013 17:39

RE: dane sú praveký nezmysel

U 85.?.?.?

Reakce na 291798

"Ked sprava ciest alebo zdravotnictvo nebudu fungovat..." to ma byt vtip? Poculi ste niekedy o tzv. prirodzenych monopoloch? Ako si predstavujete napr. konkurenciu v sprave ciest? Poculi ste o tzv. kartelnych dohodach? Co spravite respektive ako zabezpecite ze vsetci dodavatelia sa nedohodnu na drzani maximalnych cien pri najnizsich kvalitativnych standardoch?
Tieto insitne kapitalisticke zvasty nemaju hlavu ani patu. Problem sucasneho statu je hlavne v tom ze si neplni funkcie ktore si ma plnit, ale zrusenie statu je absolutny nezmysel.

291839

20.6.2013 21:03

RE: dane sú praveký nezmysel

matusy ou_yeah (zavináč) azet (tečka) sk 80.?.?.?

Reakce na 291839

Ak sa dohodnú na držaní max. cien, prídu o klientov... Prirodzený trh sa neustále vyvíja...
Štát si svoje povinnosti nikdy plniť nebude, pretože občania nikdy nebudú zodpovedný.
BTW monopol sa môže udržať len za podpory štátu ... vid. apple a AT&T

291850

21.6.2013 12:09

RE: dane sú praveký nezmysel

U 85.?.?.?

Reakce na 291850

Ako mozu prist o klientov, ked dodavaju nieco co ludia nevyhnutne potrebuju - napriklad potraviny? To ludia kupovat jednoducho musia a nemaju na vyber.
A co uz potom v tzv. sietovych odvetviach - napriklad zasobovanie pitnou vodou. To si akoze kazdy dodavatel bude tahat vlastne trubky? Alebo v doprave - z miesta a do miesta b povedie 10 ciest, kazda od ineho dopravcu? atd.
A co sa tyka Apple a AT&T - tam to bolo presne naopak - nie stat drzi monopoly, ale naopak - korporacie svojou financnou silou a lobbingom ovladli stat a ten jedna v ich prospech na ukor obcanov, co je v rozpore s jeho zakladnymi funkciami. Ale to je nie chyba statu ako takeho, je to nieco ako "diera v streche".

291896

20.6.2013 9:41

přes 100.000 lidí na demonstraci kvůli vysokým daním v Brazílii

te 81.?.?.?

http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/2279-foto-video-masove-protesty-v-brazilii-pres-100-tisic-lidi-v-ulicich

291799

20.6.2013 11:15

Problem dani je hlavne to

calimero 147.?.?.?

ako zariadit aby vsetci platili aspon zhruba rovnako. V sucasnej situacii ti najchudobnejsi totiz zaplatia najviac, nemaju ziadne paky ako danovy system obchadzat, zatial co ti bohati si vzdy najdu cesticky, ako svoju danovu zataz "minimalizovat". Statu potom peniaze nutne chybaju a tak ich znovu a znovu chodi hladat tam, kde je ako tak schopny ich najst/vybrat, teda u tych chudobnych.

Staci sa pozriet napriklad na vyvoj statistik vyberu dani za poslednych 50 rokov v USA. Uz aj niektorym bohacom dochadza, ze takto to dalej proste nejde, nakolko vsetky peniaze sveta su Vam na nic ak Vas na ulici zapichne hladny bezdomovec pre 10$.

291809

20.6.2013 12:18

K čemu daně?

Jana Hanzlíková 77.?.?.?

Nemám vůbec nic proti placení daní státu, který vede politiku v souladu se zájmy občanů.
Za stávající situace si státní kasa od občana nezaslouží ani korunu.
Házení plateb daní na podnikatele jako pokus o bolševický teror.
Jedinou spravedlivou daní je DPH. Konzumuješ - plať.

291819

20.6.2013 12:53

Aby se mohlo dobře krást, je nutno vytvořit potřebný zmatek.

*/* 89.?.?.?

Současný systém je vytvořen pro zloděje optimálně, tak proč se ho voliči, kteří mu dali svými hlasy legalitu, snaží hned poté co ho svobodně a demokraticky zvolili, zase likvidovat ?

291822

20.6.2013 13:21

Realita vs sny

Viny 77.?.?.?

Navrhujete riešenie, takže sa pozrime na dopady, znova to isté:


Jediné daně existovaly za feudalismu, když nevolník musel odevzdat díl ze své úrody feudálovi a desátek církvi. To byly daně a nevolník z nich neviděl ani krejcar.

Súhlas, nevolník však žil a prežil, nik mu nenútil pod pohrúžkou kýmsi vybranú zdravotnú starostlivosť, očkovanie, dialničné známky....neprerozdeloval jeho peniaze na chujoviny a pod.

Daně jsou pro mnoho lidí problém. Tito lidi ale nechtějí vědět, že daně jsou nutné pro chod státu, pro existenci společnosti.

Dane niesu na nutné na chod štátu, ani nimi nieje podmienená existencia spoločnosti, ale hlavne na financovanie farma-agro-military-petro firiem a ich záujmov, na chov neprispôsobivých jedincov a bezdôvodné obohacovanie štátnych úradníkov. Zabudol som na niečo?

Můžeme zrušit daně. To by nebyl problém. Problém by byl, že za půl roku by se nedalo jezdit po silnicích, že by nikdo nevylezl z baráku přes hromady odpadků. Že by na ulici ležely mrtvoly bezdomovců, invalidů a další. Že by tisíce důchodců vyhodili z bytu na ulici, kde by pochcípali. To by ovšem našim pracujícím nevadilo – hlavně že nemusí platit daně.

Môžme zrušiť dane, súhlas. Po silnicích by sa jazdilo ďalej, len by sa na tie silnice boli nútení zložiť ľudia, ktorí ich používajú a tí by (keďže sú to ICH PENIAZE) vybrali toho najlepšieho dodávateˇ,la za zlomok nákladov. Rovnako so všetkým ostatným. Dôchodci, bezdomovci, invalidi - teraz chcípajú tiež a ešte sa na nich zarába. Deti a rodina by boli nútené sa o svojich blízkych postarať a hlavne(!!!), rodičia by boli motivovaní vychovať deti tak, aby nemuseli chcípať na tej ulici. Chápete ten rozdiel o osobnej zodpovednosti versus "nech sa postará niekto iný"???! akú majú motiváciu teraz? Žiadnu - štát sa postará....

Aby vůbec mohli existovat, lidi by se museli dát dohromady a všechno dát soukromníkům do vlastnictví. Pak by všechno fungovalo jako na drátku.

Nezmysel, bolo by to na ľuďoch. Ak dnes vy predáte kus svojho pozemku vedľa vášho blbovi, ktorý vám urobí zo života peklo je to vaša blbosť. Môže to byť v ich vlastníctve, či nie??

Každý by dostal čip a když by vylezl z baráku na chodník, už by se zapnul někde taxametr, který by mu spočítal, kolik toho nachodil. Když vyjede autem z garáže - to samé - zapne se taxametr a za měsíc přijde faktura. Placení školného od první třídy by bylo normou. Bude vám hořet barák, přijedou hasiči – vy zaplatíte 20 tisíc a oni začnou hasit. Tak by to bylo se vším, zadarmo ani kuře nehrabe.. Protipovodňové hráze by soukromníci nestavěli.

Čipy pod kožu sú výmyslom sociálnych inžinierov z ľavého spektra. Tí potrebujú regulovať, predpisovať a riadiť preboha! Ostatné čo píšete, sú číre blbiny - hasiči v dedine niesu debili, ľudia sa dohodnú sami, niesu to kreténi bez mozgov prebob...Automaticky kráceno

291824

20.6.2013 13:22

Realita vs sny 2

Viny 77.?.?.?

oha! Ostatné čo píšete, sú číre blbiny - hasiči v dedine niesu debili, ľudia sa dohodnú sami, niesu to kreténi bez mozgov prebobha - či hej?? Ak si to myslíte, môžte to zabaliť - ste ideálny kandidát na život v Orwelovskom svete...

Lidé by neplatili daně, museli by ale soukromníkům platit za každé uprdnutí. Obávám se, že takové faktury by byly mnohem vyšší než dnešní daně.
Ale to byla jen pohádka. Skutečnost je úplně jiná.


Nemuseli, ak by nechceli. Ja tiež neplatím, ak nechcem. Ale štátu platiť MUSÍM!! Haló!

Přitom daně jsou jen hra s čísly. Jak to vypadá v praxi?
Jako příklad si vezmeme fabriku. Lidé ve fabrice pracují a vytvářejí výrobky. Jejich jediným majitelem je majitel fabriky. Ten výrobky prodá a dostane za ně peníze. Z těch peněz zaplatí mzdy zaměstnanců. Potom zaplatí svou daň a zbytek je jeho. Bohužel - daň musí zaplatit i jeho zaměstnanci.


Áno a tak sa tento chorý systém dostane do bodu, keď medzi konečnými spotrebiteľmi kvôli príjmoven priepasti už viac nieje dostatok peňazí na pokrytie úrovne dopytu po tovare a službách a celý systém skolabuje. Potom príde niečo iné - kde je problém?

Zaměstnanec bere 20 tisíc. Dnes máme 20% daň, takže mu zůstane 16 tisíc. Z toho se dá slušně vyžít. Kdyby daň byla 50%, zůstalo by mu jen 10 tisíc. A z toho by rodina nevyžila. Jenže to také není problém. Zaměstnanci by zašli za zaměstnavatelem a požádali o zvýšení mezd na 32 tisíc. Potom by opět měli svých 16 tisíc. Zaměstnavatel by se samozřejmě cukal, ale marně. Byla by tady hrozba stávkou.

Zostane mu omnoho menej. Akonáhle nastavíte reguláciu takto, preklopí sa kalkulácia smerom ku strojom a kolaps spoločnosti príde rýchlejšie. Výborne!

A stojíme před základní otázkou. Proč?? Proč musí zaplatit daň i zaměstnanci. Vždyť stát si ty peníze může vybrat přímo od toho majitele. Jen by mu zvýšil daň o daň jeho zaměstnanců. Nic by se nezměnilo a zaměstnanci by dostali na ruku jen čistou mzdu. Je to jen matematika. Lidi přece nemusí platit daně, když je stát vybere přímo u zdroje. Lidé by vůbec nemuseli platit daně. Daně by měl platit jen ten, kdo je příjemcem peněz z produkce a to je podnikatel.

Nech štát nič nebvyberá a je to. Viď hore.

Kdyby stát celou daň vybíral sám, tento problém by odpadl. Stát by mohl zvyšovat daně podle libosti a zaměstnanců by se to nedotklo. Měli by stále svoje. Jenom pan majitel by měl míň a mohl by si jít stěžovat na lampárnu.

Dokial bude jestvovať štát, ktorý vyberá daň a tak jestvuje skupina ľudí, ktorí s týmto nazhromaždeným mmajetkom manipulujú, vždy tu bude nekonečná korupcia a nevýhodnosť investícií pre všetkých. Bodka. Ak to niekto nechápe, nedá sa svietiť.

[i]Trochu složitější by to bylo u živnostníků, ale to jsou také podnikatelé, takže ani tady by problém nebyl.
Takže komu vadí, že platí daň z ...Automaticky kráceno

291825

20.6.2013 13:23

Realita vs sny 3

Viny 77.?.?.?

příjmu může vyvíjet akce na zrušení daní ze mzdy a její přenesení na zaměstnavatele. Státu by mohlo být jedno. Lidé by vydělali. Minimálně na tom, když jim někdo říká, že berou 20 tisíc, ale oni ví, že na ruku dostanou jenom 15.[/i]

Znova, bože. Nejestvuje spôsob, ako je možné zdaniť firmu, furt dokola. Firma akúkoľvek reguláciu, zmenu v daniach, čokoľvek, premietne do ceny služby či výrobku a sme na tom rovnako, resp horšie ako predtým preboha.... Dane platí VŽDY až konečný spotrebiteľ, tak je systém nastavený [velký smích]

A hlavne, ako si môže niekto myslieť, že štát resp štátny úradník naloží s kolektívnymi peniazmi, ktoré niesu jeho lepšie, než človek sám? Preboha veď sa rozhliadnite.

291826

20.6.2013 17:13

Bez daní?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Taký domorodci v lesoch okolo Amazonky žiadne dane neplatia - bohužiaľ, podľa toho aj žijú. Netvrdím pritom, že vo svojom živote nie sú šťastný a spokojný - ale asi by som to nemenil.

Problém nie sú dane ako také, problém je ich spravodlivý výber a správne využitie.

291836

21.6.2013 10:26

RE: Bez daní?

Viny 77.?.?.?

Reakce na 291836

Nejestvuje spôsob ako zabezpečiť spravodlivý výber daní a ich správne využitie. Je to ťažká naivita. Akonáhle vyberáte dane, teda skladáte sa do spoločnej kasičky, bude jestvovať skupina ľudí, ktorí týmito tzv "spoločnými" prostriedkami budú disponovať za všetkých a to tak, že budú sledovať vlastné ciele.

To je koniec....rozhliadnite sa.

291880

21.6.2013 10:28

RE: Bez daní?

Viny 77.?.?.?

Reakce na 291836

Domorodci žijú tak ako žijú, pretože nič iné nepotrebujú, ale s daňami to vôbec, ale vôbec nesúvisí...

Dane a štát sú základom manipulácie ktorá sa nám snaží nahovoriť, že bez týchto štruktúr nie sme schopní jestvovať, čo je samozrejme nezmysel.

291881

20.6.2013 21:20

Reálná výše daní

brasol 88.?.?.?

Krom toho, že článek nemá hlavu a patu nesmyslě uvádí, že lidé pracují "na sebe" vlastně jen 2 měsíce. Rád bych to uvedl na pravou míru:

Zaměstnanec s hrubou mzdou 25.000 Kč v ČR, nemá děti, nestuduje, je zdravý, nemá žádně stravenky apod. + daně mu dělá účtárna zaměstnavetele.

Superhrubá mzda 33.500 (=mzdový náklad zaměstnavatele)
Čistá mzda 19.295 (=co dorazí na účet) (57.6%)
dále je třeba započítat DPH, budu předpokládat, že bude cca 19% (=cca 16% zdanění z čisté mzdy) (zavisí na tom co kupuje), takže mu zbyde 19.295/1,19 = 16.214
dále něco zaplatí na spotřebních daních, zbude mu cca 15.500 (46.3%)

Z toho soudím, že většina pracující populace v ČR je celkově zdaněna cca 50-55%
(nejsou započteny všemozné poplatky typu rozhlasu, doktorů, ...)

291851

21.6.2013 1:02

RE: Reálná výše daní

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 291851

dále je třeba započítat DPH, budu předpokládat, že bude cca 19% (=cca 16% zdanění z čisté mzdy) (zavisí na tom co kupuje), takže mu zbyde 19.295/1,19 = 16.214

ani to ne [smích]
19.295-19.295*0,19 = 15.625,95

291863

21.6.2013 6:25

RE: Reálná výše daní

brasol 88.?.?.?

Reakce na 291863

ten můj vzoreček je správně - jedná se o 19 dílů z 119 (cca 16%) ne o 19%. DPH se počítá jako přídavek k celkové ceně - tzn. při DPH 50% by bylo zdanění 33,33% (50/150), při DPH 100% by výše daně byla přesně 50% (100/200)

291867

21.6.2013 0:31

Je to demagogie

Sasin 178.?.?.?

Mně nebude vadit, že zaměstnanci nebudou platit daně a ani mi nebude vadit, když veksláci a zrůdní podnikatelé zhebnou hlady.
Daně byly a budou, je jedno jaký libý účel vrchnost zvolí, výpalné. Tahle hra je pomalu u konce. Neplaťte nikdo a bude klid. Lidi se naučí žít normálně i bez toho. Je potřeba si vzít půdu a vykopat darebáky. Nic jiného nepomůže.

291862

21.6.2013 7:37

takže -

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

a povstali noví husiti - hŕŕŕŕ na ně - bratři - že vás to baví ...

291871

21.6.2013 9:00

v šedesátých letech....

fohat 194.?.?.?

bylo období,kdy zbohatlí jedinci prožili vše,co materiální prožitky nabízely...pak se kladla otázka,co dále...pátou jachtu,sedmou vilu..osmdesátou milenku?Jejich Duch byl scvrklý,že měli vážnou uvahu o sebevraždě...George Harrison byl prototyp člověka,co jako jeden z mála takových zvedl latku bytí a prožil zbytek života v harmonii,bez výkyvu.České přísloví,dej Bohu,co je božího,a císaři..DANĚ...co je císařovo,platí stále...Kdo to vybalancuje,je v OCHRANĚ a bez VÝKYVU.Jsem UDIVEN nenažraností nejen českých,ale hlavně globálních zbohatlíku....jako by všichni tací byly jediným GLOBÁLNÍM nemyslícím KLONEM,který nedohlédne následky...

291875

21.6.2013 10:03

Z této situace je nevábný guláš

slak 77.?.?.?

Reakce na 291875

Tak v kostce by se dalo říci že je ta jejich situace zaskočila a hlavy jim neberou a hlavně neví co se svým životem a chtěli by mít voči navrch hlavy, paranoidní být mohou a jejich krevní skupina se samozásobí přechytračeními, neboli podloudy. To se jim na sebe příliš nedaří, ovšem okolí z jejich aktivit už oči z důlků vypadávat mohou a nechtěně se jim i podlamovat kolena protože jimi naložená zátěž jako bonus okolí má devastující působení i s obvykle fatálními konci. Bezpochyby platí s čím se zachází s tím se schází a třeba skočící schudlý, přesto miliardář pod vlak jejich zoufalství z pustých nepřínosných životů, zretardovanost, samoopovržení a degeneraci špičkově potvrzuje. [mrknutí jedním okem]

291878

21.6.2013 14:46

ŠEDESÁTKY....

*/* 89.?.?.?

Reakce na 291875

Dříve chtěli feudálové po poddaných desátky. Demokracie chce už šedesátky, a bude to jistě ještě horší...

291901

21.6.2013 10:35

pěkná konina

jan vítek vyfukove (tečka) systemy (zavináč) seznam (tečka) cz 84.?.?.?

daň za zaměstnance samozřejmě platí a odvádí zaměstnavatel, zaměstnanci se jen na výplatní pásce ukáže kolik peněz bylo odvedeno...a dostane jen čistou mzdu.
Údaj o dani je tam jen z toho důvodu, aby bylo možno spočítat kolik z takto odvedené daně dostane zaměstnanec zpět ve vyúčtování...pakliže má nárok na daňové úlevy například má-li děti. Existuje totiž nezdanitelné minimum a nezdanitelné minimum dítěte se odečítá z daňového základu rodiče.
K dokonalému štěstí autora článku by tedy stačila malá úprava v tom smyslu, že zaměstnavatel by údaj o dani přestal na výplatní pásce uvádět.
Pokud autor dostává výplatu včetně daně (a nikoli jen čisté peníze) a pak chodí tuto daň někam zaplatit tak bych byl velice zvědavý kde žije, zjevně ne v ČR.

291884

21.6.2013 21:30

RE: pěkná konina

Heriot 85.?.?.?

Reakce na 291884

Daň za zaměstnance samozřejmě zaměstnavatel neplatí pouze mu ji strhne a odvádí. Vcelku diametrální rozdíl.. [smích]

291923

21.6.2013 17:31

Daně placené slušnými občany končí na privátních účtech všehoschopných zbohatlíků

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Rozkradený a zadlužený stát potom nemá na důchody, investice do vzdělání, zdravotnictví, vědy, kultury, infrastruktury. Až pojedete kolem okázalých vil s naleštěnými fáry za miliony(a to je jen špička jejich majetku), bude vám jasné, kde skončily majetky a peníze státu a poctivých plátců daní, tedy především zaměstnanců a proč na vše skutečně potřebné chybí ve státní pokladně peníze. Další příčiny jsou v tom, že velké firmy byly v podstatě darovány zahraničním koncernům, které zisky převádějí do mateřských zemí,zde mají neuvěřitelné daňové prázdniny, pravičáky milovaný západní kapitalismus připomíná Titanic po srážce s ledovcem a prostí lidé naprosto rezignovali na svá těžce vydobytá práva a nechají se soustavně podvádět darebáky a médii.

291912

24.6.2013 9:21

RE: Daně placené slušnými občany končí na privátních účtech všehoschopných zbohatlíků

Kevin 84.?.?.?

Reakce na 291912

>Až pojedete kolem okázalých vil s naleštěnými fáry za miliony(a to je jen špička jejich majetku), bude vám jasné, kde skončily majetky a peníze státu a poctivých plátců daní, tedy především zaměstnanců a proč na vše skutečně potřebné chybí ve státní pokladně peníze.

A pak, kdyz se nahodou zacnete zajimat o to, komu ty vily a nalesteny auta patri, pak zjistite, ze jen velice malo z nich patri podnikatelum, kteri zamestnavaji lidi a delaji neco uzitecnyho. A u domku OSVC zamestnavajiciho 10 lidi najdete spis osmiletou Octavku nez novy Mercedes. Ano, ty majetky jsou skutecne z penez poctivych platcu dani, jenomze majiteli jsou temer vyhradne ruzni kmotrove prisati na statni zakazky, nebo urednici co penize odklaneji pro tyto kmotry. Kazda statni zakazka je prodrazena o 50 i vice procent. Urednik, ktery rozdeluje cizi penize nema zajem na tom, aby byla prace udelana levne a efektivne. Jediny jeho zajem je, aby svuj desatek dostali politicti sponzori a jini parazite. Proto mame rozbite silnice, mizerne zdravotnictvi... ...

Nedavno jsem mel moznost cist fakturu na dodavku pocitacu pro jistou statni organizaci. Notebook za 100 000, stolni PC sestava za 80 000, nebo barevna laserova multifunkcni tiskarna za 35 000 korun. A za tyhle ceny se tech pocitacu nakupovalo docela hodne. Vysledni suma faktury byla pres 2,5 mil. A urednik, ktery tohle podepsal se do prace vozi na Porsche. Tady hledejte duvod proc neni na zdravotnictvi nebo skolstvi, ne v tom ze OSVC si da do nakladu hajzlpapir...

292082

21.6.2013 21:18

danit se mají pouze chudí lidé

Adam... 79.?.?.?

Tím se zamezí jejich přílišným počtům.Například u romů(cikánů).Na druhou stranu tím zdaněním na každém rohu se to děje stejně,stačí jim proto počítadla za vodu.

291920

22.6.2013 3:06

bigi25

bigi25 78.?.?.?

Proč se zdaňují zaměstnanci?
No, protože jsou nejsnadnější obětí! Taková je povaha neoliberalismu - vybrat si toho nejslabšího a toho oholit, protože má nejméně možností obrany a nebude se tolik cukat. Pro agresora je to nejjednodušší...
Zaměstnanec s výdělkem nikam nezmizí v rámci daňové optimalizace, zaměstnanec si nemůže libovolně navýšit odečitatelné položky pomocí falešných nákladových faktur, zaměstnanci stát nemusí vracet DPH, atd., takže ve finále nás čeká model, kdy budou daně platit jen zaměstnanci (a nezaměstnaní si ji hezky odmakají), protože s těmi "vychytralými, nepoddajnými a rebelujícími" podnikateli a firmami se nikomu nebude chtít patlat...
Zaměstnanci jsou totiž takoví králíci (vytáhnete je z králíkárny, dáte jim za uši a je to), zatímco podnikatelé jsou spíš zajíci - a komu by se chtělo je nahánět někde po lese, že? [smích]

291928

22.6.2013 20:10

Autor nerozumí tématu, ale myslí si, že ano.

Nikdo 217.?.?.?

To je jediný obsah článku.

291984

23.6.2013 0:23

Omyly s danemi...

P.A.Semi 83.?.?.?

Ve skutecnosti to je jinak: Podnikatel vyrobi, proda, zaplati mzdy, nakoupi/odecte investice a ZADNY zisk ke zdaneni nema. (rika se tomu danova optimalizace). Kdyby neco preci-jen prebyvalo ke zdaneni, vyplati se to zamestnanci-manazerovi (to jde taky do nakladu)... Varianta 2 - firma vyrabi v Cesku, ale prodava to majitel firmy na Kypru (je sice taky treba Cech, ale firma ma sidlo na Kypru, takze tam plati dane ze zisku, tady neplati nic...) Nebo firmu vlastni nad-narodni spolecnost v Nemecku, a tam jdou "zisky" a tam se taky dani... Kdyby se neplatilo DPH a dane zamestnancu tady v Cechach, nedostal by stat nic...!

Jinak neni to tak, ze by "na sebe" zamestnanec delal posledni 2 mesice v roce... Zdravotni+Socialni+Dan je 52% platu, DPH je 21%, zbyva mu porad jeste 38%, takze v tehle paralele na sebe dela od 14.8. ... (a jeste je v tom "nezdanitelne" minimum, ktere vytvari urcitou danovou progresi, takze lide s nizkym (tedy obvyklym) prijmem maji tu cast "dan z prijmu" relativne malou... a ovsem - pokud za vetsinu platu nakupujete alkohol, benzin a cigarety, mate vyssi zdaneni, ale to taky neni obvykly pripad...)

Ke zdaneni OSVC - pri 60% pausalnich nakladech plati OSVC pouze 6% dan. Prakticky - s prijmem neco malo pres 40tisic mesicne (z cehoz platim pouze duchodove a zdravotni - asi 1/3 toho, co plati zamestnanec), po odecteni hypoteky a nakonec nezdanitelneho minima nezbyva na dani pro stat skoro nic (3-mistna castka za rok)... Sice duchod bude mizivy, ale co nedam na danich statu, muzu "investovat". (coz jsou ty "naklady", ktere zamestnanec nema, napr. si zamestnanec obvykle nekupuje vlastni pracovni nastroje...)

291998

23.6.2013 8:29

RE: Omyly s danemi...

Jan Vítek vyfukove (tečka) systemy (zavináč) seznam (tečka) cz 88.?.?.?

Reakce na 291998

motáš jablka s hruškami.....buďto odečítám z daňového základu náklady skutečnou výší...pak si dávám do nákladů nářadí, investice apod. a nebo si to odečítám paušálem, tedy 60% a pak už nic dalšího neodečtu. z toho, co je pak zisk zaplatím daň stejných 15% jako zaměstnanec.
hypotéka se od daňového základu odečíst nedá (tedy splátky) ale pouze úroky z hypotéky se odečítají z daňového základu (tkzv. daňové zvýhodnění)ale to je stejné i pro zaměstnance, ti si to mohou odečítat také.
to, že si osvč odečítá náklady z daňového základu (nikoli z daně jak si mnozí mylně myslí) je v pořádku......chtít, aby podnikatel platil náklady na vytvoření pracovních míst zdaněnými penězi (když už tyto náklady samy o sobě jsou zdaněny) by bylo úchylné.
Dále píšete, že když něco zbyde, dostane to manager....ok, ale v tom případě už je to součást mzdy a podle toho taky zdaněno, takže je jedno jestli stát dostane 15% jako daň z příjmu té firmy nebo jako daň z příjmu toho managera.

292009

24.6.2013 3:21

RE: Omyly s danemi...

P.A.Semi 83.?.?.?

Reakce na 292009

Ne, to co jsem psal, byla velmi realna situace (moje, a neni to prvnim rokem, abych nevedel, co a jak danim...).
Jako osvc mam 60% pausalni naklady (takze 0.15 x (1-0.6) = 0.06 - tedy 6% dane z hrubeho prijmu), odecitam si uroky z hypoteky, prispivam na Cloveka v Tisni a na danich zaplatim 600 Kc rocne, s cca 0.5M hrubym prijmem. (Tedy jiste - z toho zbytku, po odecteni virtualnich neexistujicich nakladu se zaplati 15% dan, coz ovsem znamena, ze je z hrubeho prijmu 6% dan, a se zbytkem si hospodar jak umis...)

Ale ovsem musel jsem si koupit vlastni pocitac, vlastni programy, dokupovat novy hardware, kdyz ten stary odchazi, taky mam doma vetsi spotrebu elektriny, nez kdybych delal nekde jinde, to jsou realne naklady, ktere si nikde neodectu (mam pausal), a ktere zamestnanci nemaji (tim obhajuji, proc jsou ty pausalni naklady aspon trochu realne - ovsem jen trochu... rozhodne mi nedosahuji na 60% hrubeho prijmu, ktery mi prijde na ucet)


K tomu Vasemu poslednimu odstavci - myslel jsem, ze autor chce zrusit dan zamestnancu a aby firmy platily dan ze zisku. To by jednoduse obesly tim, ze by zadny zisk nemely, a pokud by byl, rozpustili by ho do nezdanenych mezd. Na druhou stranu, tezko muze firma platit 15% dan z trzeb (coz by bylo zase stejne/analogicke jako DPH...), kdyz opravdu ma naklady a ma marzi treba 3% (tusim treba Student Agency tohle cislo rikali) - najednou aby mela marzi 18% a vsechno se primerene zdrazi, a je to tu zase, stejne to zaplati koncovy spotrebitel...

A pokud se v soucasnosti treba stejne zbozi 3x přeprodá s 3% marží, tak se pri tom zdrazi o 10% (1.03 na 3=1.093) a stat pri tom dostane na dani z prijmu tech firem 1.3% (0.09 x 0.15) z ceny zbozi, ale pri platbe dani z trzeb by se stejne zbozi touto cestou zdrazilo o 64% (1.18 na 3=1.64) a stat takhle dostance 33% z koncove ceny zbozi... (to jsou 30x vyssi dane, pri takhle optimalizovanem preprodeji s 3% marzi)
Ne, 15% dan z trzeb (z prijmu firem) platit opravdu nelze, to jako spotrebitele neuneseme...

292055

24.6.2013 8:02

RE: Omyly s danemi...

jan vítek vyfukove (tečka) systemy (zavináč) seznam (tečka) cz 84.?.?.?

Reakce na 292055

já jsem psal 15% daň z příjmu, nikoli z tržeb. Ty si vypočítáváš daň z hrubé mzdy, ok. to je možná 6%, ale daň se počítá z daňového základu už poníženého o tyto položky(po odečtení nákladů + soc-zdrav popřípadě paušálu) a stejně ak u zaměstnanců je daň počítána z daňového základu poníženého o odvody......a pak má samozřejmě i zaměstnanec právo si daň ponižovat o daňové bonusy jako úroky hypotéky apod.
příklad:
pokud má zaměstnanec 15.000 hrubého, pak superhrubá je 20.100,- a záloha na daň 945,- záloha na daň tedy ze superhrubé je u zaměstnance pouhých 4,7% na rozdíl od vašich 6% .
a jakožto záloha je to navíc lehce nadsazené, pak se dělá roční vyúčtování, kdy většina zaměstnanců dostane zpět nějaké korunky jako vyrovnání daně (právě kvůli daňovým bonusům)

292071

25.6.2013 14:17

RE: Omyly s danemi...

P.A.Semi 83.?.?.?

Reakce na 292071

Jeste jednou - kdyby mely firmy platit 15% dan z prijmu, nebudou mit prijem zadny, rozpusti ho do platu manazeru a spravni rady, ktery by podle tohoto navrhovaneho systemu nebyl zdaneny vubec... Firma, co je tady jenom pobocka nejake nad-narodni firmy (a takovych je tu spousta, mozna ze vetsina...), svou produkci bez zisku proda sve materske firme v zahranici, ktera tam nekde v danovem raji odvede sve dane (coz se deje uz ted)...

K te dani zamestnancu - tu zalohu na dan ale uvadite az po odecteni nezdanitelneho minima. Tedy Vas zamestnanec, ktery dostane 14 tisic cisteho, zaplati 4.7% dan (resp. to dela 6.7% z cisteho prijmu). Ja jako OSVC dostanu na ucet de facto superhrubou mzdu cca 30000-55000 (0.5M za rok), a skutecne odvedenou dan zaplatim 0.15% (670Kc za rok, taky po odecteni minima, tedy na procenta 30x mene! Mimochodem, uz mi i volali z financniho, ze jsem tam neco spatne zaokrouhlil a preplatil jsem je o 6Kc, ktere mi pristi rok odectou - pro poradek...). Tomuto zamestnanci se odvede cca 60000 na zdravotni a duchodove (5x12). Ja zaplatim na duchodove a zdravotni jen o trosku mene (56 tisic), ovsem pri 2.5-nasobnem cistem prijmu... (Je mozne, ze OSVC, co neni takovy břídil jako ja, aby si vydelal jen 0.5M za rok, treba zaplati dane primerenejsi...) Nejlepe to bylo videt ten prvni rok, kdy jsem byl pul roku zamestnanec a pul roku OSVC. Zaplatil jsem v listopadu 5000 jako zalohu na dan (to jsem jeste nevedel, jak to funguje), a vraceli mi 12000 zpatky - protoze jako zamestnanec se stejnym (superhrubym) prijmem jsem platil i zalohy na dan, ktere se mi ale po odecteni nezdanitelneho minima z casti vracely...

Jako OSVC jsem proto, ze mi to prinasi urcitou nemalou svobodu, ktere si velmi vazim... Ze jsou pri tom nizsi dane jsem zjistil az v prubehu a spokojen s tim nejsem... (nejen z principu a solidarity, ale i z obavy, ze kvuli naprave tehle nespravedlnosti mi nekdo zatrhne delat OSVC a sebere mi s tim i tu svobodu)

292156

25.6.2013 20:53

RE: Omyly s danemi...

jan vítek vyfukove (tečka) systemy (zavináč) seznam (tečka) cz 84.?.?.?

Reakce na 292156

píšeš:

Jeste jednou - kdyby mely firmy platit 15% dan z prijmu, nebudou mit prijem zadny, rozpusti ho do platu manazeru a spravni rady, ktery by podle tohoto navrhovaneho systemu nebyl zdaneny vubec... Firma, co je tady jenom pobocka nejake nad-narodni firmy (a takovych je tu spousta, mozna ze vetsina...), svou produkci bez zisku proda sve materske firme v zahranici, ktera tam nekde v danovem raji odvede sve dane (coz se deje uz ted)...

takže...pokud by to dali k platu managera...tak by ten manager zaplatil 15% stejně jako daň ze svého příjmu...takže pro stát se nic nemění, dostane svých 15% jen pro heriota to dostane od hodného zaměstnance, nikoli od zlého podnikatele......
....a to, že nednárodní společnosti vyvádějí zisky do daňových rájů? to je fakt...tím státní kasa trpí....ale není to k tématu této diskuze, protože tohle ti zlí OSVČ nedělají. to dělají velké/hodné firmy
prostě velké/hodné firmy s hodnými/heriot zaměstnanci tady trpí aby živili darmožrouty OSVČ

292167

23.6.2013 13:55

RE: Omyly s danemi...

*/* 89.?.?.?

Reakce na 291998

Pokud někdo usiluje opravovat idiotský systém jeho idiotskými nástroji, většinou se jedná též jen o idiota. / Na takový posraný trůn bych si nikdy nesedl..... řekl Švehla, když mu nabízeli kandidovat na českého prezidenta po profesoru Masaříkovi./.

292022

23.6.2013 10:11

Dokud budou vládnout přebarvení normalizační komouši - kolaboranti

r.m. 80.?.?.?

tak neplatit nic. Považuji to za správné. Viz:
Z tovární kantýny nečekaně Jana Nagyová postoupila do vyšších pater podnikové hierarchie. "Stala se významnou funkcionářkou KSČ a postoupila na lepší místo. Psal se rok 1985, když jsem dostal předvolání, abych se dostavil do zasedací místnosti naší fabriky. Bylo tam několik komunistických funkcionářů a spolu s paní Nagyovou se do mě pustili. Prý jsem před zaměstnanci urážel naše socialistické zřízení. Měl bych prý vědět, že já se svou minulostí si takové řeči nemůžu dovolit. A když se to stane znovu, pošlou hlášení na Státní bezpečnost," řekl Ladislav Frank Nykl.

"Stál jsem před nimi a mlčel. Pak jsem slušně poděkoval a odešel. To bylo mé jediné seznámení s paní Nagyovou. Když někdo dnes říká, že to byla vcelku hodná paní a změnila se až po příchodu do pražského prostředí, říkám, že je to nesmysl. Za to nemůže Praha, ale vrozená povaha a touha po kariérismu," zdůraznil Nykl ve svém článku na portálu Horydoly.cz. (redakčně kráceno, pozn.aut.)

(Jiří bob Asher,foto:arch.)

Ladislav Frank Nykl je bývalý politický vězeň, signatář Charty 77 a amatérský historik. Patří mezi nestory českého trampingu a vydává mnoho let trampský časopis Stopař. Přispívá do regionálních novin na Chomutovsku a Sokolovsku. Jeho životní příběh je zařazený do archivu Paměť národa.

292013

24.6.2013 8:35

A či by nebolo lepšie brať hrubý plat?

ptwwk 195.?.?.?

Nebolo by lepšie brať hrubý plat a zdaňovať raz za rok???

292078

24.6.2013 15:56

Nesmysl

Petr Řehák 194.?.?.?

To proc jsou dane rozvrstvene do tolika urovni je jednoduche. Prumerny Franta volic nerozumi sice cislum ale vi ze 10% je mene nez 15%. Kdyby existovala jen jedna dan zahrnuji vse ostatni (odvody zamestnavatele, zdaneni mzdy, DPH, ruzne ucelove a spotrebitelske dane, inflaci vzniklou emisi CNB, ...) Rekneme ze by musela byt cca 60% aby vse toto pokryla. Jenze bezny Franta volic je nasrany uz dnes kdyz vidi ze hruba mzda = 20000 cista mzda = 15850. To ze realna kupni sila vydelku za jeho praci se pocita jeste ze spousty dalsich veci bezny Franta volic vubec netusi a nebo si neuvedomuje. Ale kdyby misto cisel 20000 a 15850 videl cisla treba 40000 a 15850 a misto ruznych mensich dani a odvodu videl najednou enormni "cislo" 60% tak by vzal do ruky vidle a vysel na Prahu [mrknutí jedním okem]
Omlouvam se vsem Frantum, toto jmeno bylo zvoleno naprosto nahodne aby ilustrovalo prumerneho volice. A pokud se bude zlobit prumerny volic tak muze jen na sebe, protoze kdyby tohle vsechno nebyla pravda tak nemuze dochazet k takovym vecem jako ze vyjdou tisice lidi protestovat do ulic kdyz vlada chce zmenit neco naprosto bezvyznamneho (ale pro Frantu volice jednoduse viditelneho) jako treba "stravenky" nebo o 2% zvysit DPH, ale veci ktere jsou naprosto zasadni nechava Franta volic bez povsimnuti.

292103

27.6.2013 10:49

hulte vyroste vam mozek

vlak 89.?.?.?

system spolupodilnictvi na spolecnem, je pomerne slozity. dane jsou toho primou soucasti. jake dane, kdy, proc, atd. je slozity problem a ma bez pochyb mnoho vairant reseni ktere zaviseji na mnoha okolnostech, zvyklostech a nastavenich aktualnich v dane situaci-miste-zemi-baraku. proc baraku? protoze i v baraku, je treba se najak slozit na spolecnou "agendu". tj. veci ktere se tykaji sice jen danyho baraku ale presto vsech jeho obyvatel. budto, se bude tvorit dohoda bartroveho typu, kde se bude delit podil na cinostech primo, tj. napr. kazde patro uklizi-vymenuje zarovky samo, vytah umeje kazdy jednou za tyden, s rotaci ospoda nahoru po partajich, atd. az vznikne docela slozity system. a nebo je mozne prepocitat na body-penize a sluzby zadat, pripadne nejak jinak vzajemne zuctovat. kazdopadne, to je odpoved na to jestli dane. otakzou je spis, co bude reseno spolecne a co se bude predpokladat ze kazdy zajisti sam (napr. odnos odpadku do poplenice, cisteni vlastni rohozky a pod.). uz to muze byt slozty, u statu, je to obrovsky slozity. v ramci tehle diskuze neresitelny. osobne si myslim, ze prehnana pece o neschopne, je nevhodna a v dlouhodobem horizontu primou pricinou degradace. podobnou dalsi pricinou degradace je podle me prenaseni individualnich zodpovednosti-privilegii na spolecnost. dalsim devastujicim elementem je kummulace majektu. jsem jednoznacne pro deset dravych firem (ktere objemove nebudou chtit rust, protoze by platily trikrat vetsi odvody a mmisto toho, budou rozvijet efektivitu v danem objemu), misto jednoho babise (kde je naopak motivace, vsechny sezrat a tim resit problemy s konkurenci-efektivitou). s tim souvisi exponencialni zdaneni podle vyse majektu. jiste, je treba velmi dukladne zvazovat jak nastravit parametry. a jsem proto, aby urcita zakladni vyse majektu nebyla zdanena vubec. tj. kdo vlastni policko, nebude platit stejna procenta (zadna), jako babis (ktery by naopak platil od urciteho objemu dvojnasobek nez je napr. bezne u prumerneho majtele pudy). problem se deficietem, a zvysovanim dani, souvisi s mandatornimi vydaji, z nichz vetsinu tvori ruzne socialni davky. resit je to mozne, tak ze vsechny davky, vcetne duchodu, budou primo svazane na vyber dani. tj. nebudou pausalne-pevne stanovene ale budou vyplacene proste podle toho na co si stat vydela. to by prirozene znacne elmiminovalo potrebu zvysovani dani a vyresilo zadluzovani statu, za predpokladu rozumneho nastaveni parametru.

292246

Příspěvků: 115

20.06. 00:32 Sam Ting Wong  Už to nekuřte
20.06. 02:29 Mareš  RE: Už to nekuřte
20.06. 09:37 MARTin - anonym  RE: Už to nekuřte
21.06. 12:05 Anonym  RE: Už to nekuřte
21.06. 19:30  RE: Už to nekuřte
22.06. 09:41  RE: Už to nekuřte
20.06. 00:47 Alexus  To autor
20.06. 01:23 zamp1  RE: To autor
20.06. 10:02 matusy  RE: To autor
20.06. 03:46  RE: To autor
20.06. 11:08 čen  RE: To autor
20.06. 21:38 petesv  RE: To autor
20.06. 10:34 hc  RE: To autor
20.06. 18:31 Dunn  RE: To autor
20.06. 22:29 hc  RE: To autor
22.06. 19:53  RE: To autor
21.06. 18:30 hugo23  RE: To autor
22.06. 17:36  RE: To autor
24.06. 05:18 p.  RE: krize
20.06. 01:04 Heriot  Daně nevadí, vadí parazité
20.06. 04:25  RE: Daně nevadí, vadí parazité
20.06. 06:18 baba_Blažková  RE: Daně nevadí, vadí parazité
20.06. 11:12 Mareš  RE: Daně nevadí, vadí parazité
20.06. 01:14 Kadlik  A pak jste zapomely !
20.06. 03:22  Dane ?
20.06. 08:09 pje  Ach jo
20.06. 08:55 osa x  velmi jednoduché počty - http://www.flux.cz/FCalc/indexwww.htm
20.06. 09:23 Jiří Koubek  RE: velmi jednoduché počty - http://www.flux.cz/FCalc/indexwww.htm
20.06. 14:10 1442  RE: velmi jednoduché počty - http://www.flux.cz/FCalc/indexwww.htm
20.06. 16:20 osa x  RE: velmi jednoduché počty - http://www.flux.cz/FCalc/indexwww.htm
20.06. 09:05 A.S.H.F.  Opět Vít
20.06. 18:24 Heriot  RE: Opět Vít
20.06. 20:55 matusy  RE: Opět Vít
20.06. 22:31 Heriot  RE: Opět Vít
20.06. 23:57 ASHF  RE: Opět Vít
21.06. 05:24 Heriot  RE: Opět Vít
21.06. 06:45 ASHF  RE: Opět Vít
21.06. 10:30 Heriot  RE: Opět Vít
21.06. 10:48 ASHF  RE: Opět Vít
21.06. 21:24 Heriot  RE: Opět Vít
22.06. 09:48  RE: Opět Vít
21.06. 06:52 brasol  RE: Opět Vít
21.06. 10:34 Heriot  RE: Opět Vít
21.06. 11:10 jan vítek  RE: Opět Vít
21.06. 21:27 Heriot  RE: Opět Vít
22.06. 15:26 Jan Vítek  RE: Opět Vít
22.06. 16:57 ASHF  RE: Opět Vít
22.06. 19:47 Jan Vítek  RE: Opět Vít
22.06. 20:23  RE: Opět Vít
22.06. 22:58 Jan Vítek  RE: Opět Vít
23.06. 21:41  RE: Opět Vít
23.06. 22:23 jan vítek  RE: Opět Vít
23.06. 22:39 jan vítek  RE: Opět Vít
24.06. 05:29  RE: Opět Vít
22.06. 23:00 ASHF  RE: Opět Vít
22.06. 22:55 Heriot  RE: Opět Vít
22.06. 23:02 Jan Vítek  RE: Opět Vít
23.06. 17:28 Heriot  RE: Opět Vít
23.06. 19:01 Jarmila  RE: Opět Vít
24.06. 07:04 Heriot  RE: Opět Vít
24.06. 08:32 Jarmila  RE: Opět Vít
24.06. 14:15 Heriot  RE: Opět Vít
24.06. 16:59 Jarmila  RE: Opět Vít
25.06. 09:02 Heriot  RE: Opět Vít
23.06. 19:49  RE: Opět Vít
23.06. 23:42 ASHF  RE: Opět Vít
24.06. 07:10 Heriot  RE: Opět Vít
24.06. 07:50 jan vítek  RE: Opět Vít
24.06. 14:08  RE: Opět Vít
24.06. 23:06 ASHF  RE: Opět Vít
25.06. 20:38 jan vítek  RE: Opět Vít
25.06. 20:46 jan vítek  RE: Opět Vít
24.06. 23:03 ASHF  RE: Opět Vít
24.06. 02:48  RE: Opět Vít
22.06. 21:05 matusy  RE: Opět Vít
20.06. 09:39 matusy  dane sú praveký nezmysel
20.06. 17:39 U  RE: dane sú praveký nezmysel
20.06. 21:03 matusy  RE: dane sú praveký nezmysel
21.06. 12:09 U  RE: dane sú praveký nezmysel
20.06. 09:41 te  přes 100.000 lidí na demonstraci kvůli vysokým daním v Brazílii
20.06. 11:15 calimero  Problem dani je hlavne to
20.06. 12:18 Jana Hanzlíková  K čemu daně?
20.06. 12:53 */*  Aby se mohlo dobře krást, je nutno vytvořit potřebný zmatek.
20.06. 13:21 Viny  Realita vs sny
20.06. 13:22 Viny  Realita vs sny 2
20.06. 13:23 Viny  Realita vs sny 3
20.06. 17:13  Bez daní?
21.06. 10:26 Viny  RE: Bez daní?
21.06. 10:28 Viny  RE: Bez daní?
20.06. 21:20 brasol  Reálná výše daní
21.06. 01:02  RE: Reálná výše daní
21.06. 06:25 brasol  RE: Reálná výše daní
21.06. 00:31 Sasin  Je to demagogie
21.06. 07:37  takže -
21.06. 09:00 fohat  v šedesátých letech....
21.06. 10:03 slak  Z této situace je nevábný guláš
21.06. 14:46 */*  ŠEDESÁTKY....
21.06. 10:35 jan vítek  pěkná konina
21.06. 21:30 Heriot  RE: pěkná konina
21.06. 17:31  Daně placené slušnými občany končí na privátních účtech všehoschopných zbohatlíků
24.06. 09:21 Kevin  RE: Daně placené slušnými občany končí na privátních účtech všehoschopných zbohatlíků
21.06. 21:18 Adam...  danit se mají pouze chudí lidé
22.06. 03:06 bigi25  bigi25
22.06. 20:10 Nikdo  Autor nerozumí tématu, ale myslí si, že ano.
23.06. 00:23 P.A.Semi  Omyly s danemi...
23.06. 08:29 Jan Vítek  RE: Omyly s danemi...
24.06. 03:21 P.A.Semi  RE: Omyly s danemi...
24.06. 08:02 jan vítek  RE: Omyly s danemi...
25.06. 14:17 P.A.Semi  RE: Omyly s danemi...
25.06. 20:53 jan vítek  RE: Omyly s danemi...
23.06. 13:55 */*  RE: Omyly s danemi...
23.06. 10:11 r.m.  Dokud budou vládnout přebarvení normalizační komouši - kolaboranti
24.06. 08:35 ptwwk  A či by nebolo lepšie brať hrubý plat?
24.06. 15:56 Petr Řehák  Nesmysl
27.06. 10:49 vlak  hulte vyroste vam mozek

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

51

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 78 čtenářů částkou 17 746 korun, což je 51 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Údajný vynálezce mRNA vakcín Malone málem zemřel po vakcíně proti COVIDu19.01.22 22:39 USA 0

Čína - země, kde zítra znamená včera19.01.22 16:43 Čína 0

WHO hovorí, že neexistujú žiadne dôkazy pre podávanie posilňujúcich dávok „vakcín“ pre deti a mládež19.01.22 08:22 Neurčeno 0

Jan Kodeš k aféře Novak Djokovič19.01.22 08:08 Česká republika 5

O čem se mlčí - Jindřich Rajchl18.01.22 17:21 Česká republika 0

Majú rúška a respirátory v školách význam?18.01.22 09:37 Sierra Leone 0

Rusko stahuje své diplomaty a jejich rodiny z Ukrajiny18.01.22 07:03 Rusko 2

Soňa Peková: 15.1.2022 Lékařský dům17.01.22 22:01 Česká republika 6

Covidové zpovědi17.01.22 17:48 Česká republika 2

S pravdou ven - svědectví zdravotních sester17.01.22 17:46 Česká republika 0

Studie firmy Pfizer – mýty a fakta o studii, která spustila celosvětové očkování17.01.22 16:38 Kanada 0

Mezioborová konference lékařů - 4. díl: otázky a odpovědi16.01.22 16:52 Česká republika 1

„Pryč s očkovacími nácky.“ Tisíce lidí v Evropě protestovaly proti očkování16.01.22 16:36 Evropská unie 0

Kardioložka Jana Gandalovičová kritizuje povinné očkování - hrozí vlna onemocnění srdce15.01.22 22:31 Česká republika 0

European Green Deal15.01.22 16:42 Evropská unie 1

USA hrozí silnou reakcí na rozmístění ruských sil v Latinské Americe!14.01.22 09:51 USA 4

České maso zmizí a budete kupovat jen dražší dovážené. Růst cen o stovky procent?13.01.22 09:53 Česká republika 16

NATO upírá Rusku právo veta při vstupu Ukrajiny do aliance!12.01.22 21:06 Neurčeno 11

Ivermectin "funguje ve všech fázích" COVIDu podle uniklých vojenských dokumentů americké armády12.01.22 09:11 USA 5

Vystoupili na demonstraci s vlastním názorem. Policisty čeká kárné řízení11.01.22 19:12 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
21,40 Kč
Euro
24,28 Kč
Libra
29,16 Kč
Kanadský dolar
17,11 Kč
Australský dolar
15,46 Kč
Švýcarský frank
23,37 Kč
100 japonských jenů
18,73 Kč
Čínský juan
3,37 Kč
Polský zloty
5,37 Kč
100 maď. forintů
6,83 Kč
Ukrajinská hřivna
0,75 Kč
100 rublů
28,02 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 379,68 Kč
1 unce stříbra
515,89 Kč
Bitcoin
896 762,79 Kč

Poslední aktualizace: 19.1.2022 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 7 346