Diskuze k článku

Kolaps amerického dolaru a podvodná měnová válka Japonska

Příspěvků 26

21.5.2013 10:21

clanok ma pravdu

xxxx 178.?.?.?

Najdolezitejsou vetou clanku je:
"Otázkou je, proč americký dolar ještě nezkolaboval, jak již dávno měl."
A je na nu v clanku aj spravna odpoved:
"Když uplatníme na stav věcí selský rozum, je odpověď velmi jednoduchá a bije do očí."

Lenze ta odpoved je ina. Odpoved je, ze autori tychto clankov, uz roky ohlasujucich blizky pad dolaru, sa tomu jednoducho nerozumeju. To je nastastie mnoho krat (opocitajte si pocet tychto clankov) dotvrdena pravda.

290071

21.5.2013 18:09

RE: clanok ma pravdu

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 78.?.?.?

Reakce na 290071

Nie každý autor tomu rozumie, ale myslím si, že odpoveď je jednoduchá.

Čína, India a Rusko držali dolár pri živote len dovtedy kým:
-nezbavili sa nadbytočných zásob USD bez toho aby si poškodili tým ekonomiku,
-nenašli alternatívu k USD.

Nielen že sa zbavujú USD ako len môžu, od investícií až po pôžičky do Afriky, ale zaviedli účtovanie vo vlastných menách a novú svetovú rezervnú menu nielen v rámci BRICS, ale aj mimo nej napr. Austrália a Čína už vzájomne účtujú vo vlastných menách.

USD bude pri živote len dovtedy kým náklady na udržanie USD pre BRICS budú nízke a môžu kúpiť čo sa dá. Akonáhle nebude čo kúpiť alebo náklady na držanie USD kvôli rôznym QE porastú tak USD končí.

Môže sa to stať zajtra, môže sa to stáť o 5 rokov.

290083

21.5.2013 12:18

Kissinger to objasnil,jak to bude s dluhem USA v cinskych rukach.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

[http://rt.com/files/news/1f/21/60/00/000_apw2002071163455.si.jpg[/img]
Ceiling suspended: US takes on $300bn in new debt after hitting $16.7 trillion
kazda americka rodina ma dluh ve vysi 66.791 dolaru, z tech dluznych 61 trilionu,ackoliv , jeste nedavno mluvili jen o 17 trilionech,jak se zda ,tak nikdo asi nevi,kolik dela zkutecny dluh.
Pred roky se ptali Kissingera,jak to bude ,kdyz dolar krachne a nejvetsi dolarove reservy jsou v Cine a Japonsku?
Kissinger odpovedel,ze to bude starost Ciny a Japonska.
Jinymi slovy,Amerika dostala z techto zemi zbozi a zpetne jim dala "toaletni papir",takze,Cina a Japonsko schudne ,mozna ,pres noc.
Tak,si vyberte na tabuli je 61 trilionu,v clanku mluvi o 16 trilionech dluhu,
Vložený obrázekZde se rika ,ze za dobu vladnuti Obama ,tak dluh vzrostl o 4 triliony,jenom v jednom roce jeho presidentstvi.Takze,USA si natiskne ,kolik dolaru potrebuje,pocitat dluh,uz se asi vubec nevyplati a ani to nema zadnou cenu.Jinymi slovy,pokud cely svet se nezbavi dolaru a prestane pouzivat dolar v mezinarodnim obchode ,tak USA budou stale tisknou penize,zlaty rubl,zlaty dinar a jine meny,to muzou zmenit,naprava musi prijit zvenci.Ted zustava otazka,kam se podeli vsechny ty dolary?
Business » Finance
The Large Families that rule the world
We are speaking of 6, 8 or maybe 12 families who truly dominate the world. Know that it is a mystery difficult to unravel.
We will not be far from the truth by citing Goldman Sachs, Rockefellers, Loebs Kuh and Lehmans in New York, the Rothschilds of Paris and London, the Warburgs of Hamburg, Paris and Lazards Israel Moses Seifs Rome.

Bank of America:
State Street Corporation, Vanguard Group, BlackRock, FMR (Fidelity), Paulson, JP Morgan, T. Rowe, Capital World Investors, AXA, Bank of NY, Mellon.
JP Morgan:
State Street Corp., Vanguard Group, FMR, BlackRock, T. Rowe, AXA, Capital World Investor, Capital Research Global Investor, Northern Trust Corp. and Bank of Mellon.
Citigroup:
State Street Corporation, Vanguard Group, BlackRock, Paulson, FMR, Capital World Investor, JP Morgan, Northern Trust Corporation, Fairhome Capital Mgmt and Bank of NY Mellon.

Wells Fargo:
Berkshire Hathaway, FMR, State Street, Vanguard Group, Capital World Investors, BlackRock, Wellington Mgmt, AXA, T. Rowe and Davis Selected Advisers.
We can see that now there appears to be a nucleus present in all banks: State Street Corporation, Vanguard Group, BlackRock and FMR (Fidelity). To avoid repeating them, we will now call them the "big four"

Goldman Sachs:
"The big four," Wellington, Capital World Investors, AXA, Massachusetts Financial Service and T. Rowe.

Morgan Stanley:
"The big four," Mitsubishi UFJ, Franklin Resources, AXA, T. Rowe, Bank of NY Mellon e Jennison Associates. Rowe, Bank of NY Mellon and Jennison Associates.

290072

21.5.2013 14:03

RE: Kissinger to objasnil,jak to bude s dluhem USA v cinskych rukach.

Emil Robot 90.?.?.?

Reakce na 290072

Prostě a jasně:Amerika parazituje a žije na úkor celeho světa.
Na co ukáže prstem si vezme,cenu stanoví sama a zaplatí "hajzlpapírem".Co nedostane za těchto podmínek,vezme si aniž by vůbec použila "ten toaleťák",za pomoci svých letadlových lodí.
Je to nachlup stejný,co dělal Caldera (Eli Walach) v "Sedmi statečnejch"....

Slovy feldkuráta Katze:"to se to chlastá,když nám lidi pučujou"-
to se to válčí,níčí,podplácí a kupuje,když stačí zatočit klikou a vytisknout výrobně levné peníze,kde se šetří i na ochranných prvcích,aby nás to moc nestálo (typická "židovina"[mrknutí jedním okem]a při koupi na prodávajícího namířit kanón....

Ještě,že ty dolarové bankovky tistnou zeleně a né hnědě,aby v budoucnu,až příjde ten vhodný okamžik,bylo poznat,které už byly použity a ktré ještě ne.... [chechtot] [bliji]

290077

21.5.2013 13:20

Matthias Chang má nulové znalosti podstaty trhů

Adam. 79.?.?.?

Oni vyrábějí nesplatitelné neexistující peníze nikoliv jejich úložiště.
Výsledkem je,že se dá koupit cokoliv a nikdo tomu nedokáže bránit.Trh pouze odsává prostředky a ty jsou následně uvolněny zpět do trhu v podobě nových emitovaných dluhopisů(dluhů).

290074

21.5.2013 14:02

To je opravdu prispevek s velikym "P".

Pali Bacsi 108.?.?.?

Vyber prispevku je stejne dulezita vec . Jeho casova publikace,
zamereni a hezky preklad je lidsky a cloveku prijemny.Diky
pane Stwora

290076

21.5.2013 15:07

Ach ano,žijeme ve zvláštní době - kdo si dovolí poukázat na židovské výboje a agresi,je hned antisemita,kdo dokáže popsa

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 188.?.?.?

Ach ano,žijeme ve zvláštní době - kdo si dovolí poukázat na židovské výboje a agresi,je hned antisemita,kdo dokáže popsat pravou příčinu současné ekonomické katastrofy /chamtivost kapitalismu,zkorumpované a zcela ve vleku nadnárodního kapitálu vlády/ je komouš a socka...tak nevím.Pouze musím dát za pravdu svému otci,který mi říkal - nevážíte si toho,co jsme pro vás po válce budovali,tak si tu bídu,kterou jsme měli za první republiky prožijete sami a mnohem hůř!Odposť mi,táto.Tvoje slova se vyplnila mnohem hůře,než jsi předpověděl...

290078

21.5.2013 21:28

RE: Ach ano,žijeme ve zvláštní době - kdo si dovolí poukázat na židovské výboje a agresi,je hned antisemita,kdo dokáže p

popolvar 84.?.?.?

Reakce na 290078

To isté vravela moja babka a hned po revolúcii uz v 1990: " V strane som nikdy nebola a ani nebudem, ale zlatí komunisti. Budete este plakat. Vy neviete, co vás caká, co je to demokracia. Ale ja viem, ja som za Masaryka zila."

290088

26.5.2013 6:43

RE: Ach ano,žijeme ve zvláštní době - kdo si dovolí poukázat na židovské výboje a agresi,je hned antisemita,kdo dokáže p

Palpav 77.?.?.?

Reakce na 290088

Je vidět že jste vůbec nepochopil(a) článek, když tu lkáte nad zlatými komunisty.
Epiktétos kdysi řekl.
"Skutečnost se lidské mysli jeví čtyřmi způsoby, věci jsou buď takové, jak se
jeví, nebo neexistují a tedy se neobjevují, nebo existují, ale nejsou
pozorovatelné, a nebo neexistují, ale přesto se objevují".

Proč se Vám demokracie nelíbí je asi v tom, že nežijete v demokracii, ale v socialismu s "lidskou" tváří.
Systém který vrhá do ekonomiky tuny nekrytých peněz a zadlužuje nás jimi, nemůže být demokratický neboť nekryté peníze jsou v podstatě falešné.

290257

21.5.2013 17:35

Myslím, že to nebude

Kuro 87.?.?.?

tak horúce. Ak je podľa autora dolár iba kus papiera, tak potom by sme si zaň nemohli nič kúpiť. A to je evidentná nepravda. Keďže pribúda stále majetnosť ľudstva, hodnota nových technológií, aj počet ľudí, nič sa nestane s dolárom.
Možno trochu klesne alebo stúpne, na to nech si dávajú pozor obchodníci na burzách. Ja, obyčajný človiečik na šírenie poplašnej správy zvysoka smejúci sa peknému dňu kašlem. Každý deň má svojich starostí dosť.
Argument, že dolár nie je krytý zlatom je stupídny, krízy nastali aj keď boli meny kryté zlatom. Zlato nerieši nič. Sila dolára je v mysliach ľudí, ktorí s ním obchodujú. [smích]

290082

21.5.2013 20:20

RE: Myslím, že to nebude

Antiseptik 67.?.?.?

Reakce na 290082

To je jistě pravda, dokud je dolar všeobecně akceptovaný tak je jedno že je bezcenný. Platí i přes to. Ovšem jakmile by věřitelé požadovali dluhy US zaplatit, na což samozřejmě US nemají, a pokud by jejich vojenská síla nebyla schopna věřitele přemluvit hrozbou násilí, třeba pro to, že je ta síla zaneprázdněna jinde nějakou další válkou na rozklad světa a šíření moci US, tak pokud věřitelé odmítnou platbu v dalších natištěných dolarech a nebo fed nebude moci takové množství natisknout, protože by to totálně podlomilo dolar, tak bude s údajnou kupní silou dolaru velmi rychlý konec. Jistě dokud všichni dolar berou, vypadá to dobře. Ale stačí několik věřitelů aby dolar odmítly a najednou ho nikdo nevezme jako platidlo ale pouze jako papír do sběru. A ono stačí když lidi nabudou přesvědčení že dolar za týden asi nebude platit a najednou ho nikdo nevezme.

290086

22.5.2013 13:46

RE: Myslím, že to nebude

PanPetr 80.?.?.?

Reakce na 290086

"dolar všeobecně akceptovaný tak je jedno že je bezcenný" Slyšíte jak si v té větě odporujete? Buďto je všeobecně akceptovaný jako platidlo (a má tedy cenu toho zboží, které se dá za něj koupit) nebo je bezcenný. Dál už jsem Váš příspěvek raději nečetl.

290112

25.5.2013 11:40

RE: Myslím, že to nebude

DavidM 193.?.?.?

Reakce na 290086

Vezmete to z druhe strany: Co by se stalo kdyby USA ukoncili platbu Dolarem a zavedli jinou menu (staci si dohledat clanky - ono se otom uvazuje). Veskere dluhy by byly vedeny v mene, ktera by nemela hodnotu a USA by byly z obliga (teda pokud neberu v potaz nastvane obchodni partnery). Celkove lze rici, ze cely clanek je snuska blabolu, nemajici realne ekonomicke zaklady, zakladajici se na urcite konspiracni teroii, tuto pak rozvijejici. Ekonomika USA je tak silna, ze je schopna fungovat i samostatne. To, ze je ve vetsine sveta uplatnovan inflacni model (tisk penez) resp. zvysovani cisla je normalni - otazka je jestli spravne. Ovsem jedina alternativa "BitCoin" je take diskutabilni. A jeste k "slovnimu napadani" USA: stejne tak by slo slovo DOLAR a slovo USA vymenit za jakekoliv jinou menu a stat a cely clanek by mel stejnou NULOVOU hodnotu. Pokud by USA meli takovou moc ovlivnovat , tak nemaji "takove" ekonomicke problemy ci problemy s bezpecnosti - proste by si dosadili lidi jak potrebuji. Ja bych Autorovi clanku doporucil pouzivat ten Selsky rozum, ktery casto zminuje, a prestal psat o vecech kterym nerozumi.

290197

26.5.2013 21:53

RE: Myslím, že to nebude

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 178.?.?.?

Reakce na 290197

No keď USA zavedú novú menu a všetky jeho dlhy budú takýmto spôsobom anulované nemusí to potešiť ani Čínu, ani Rusko a ani ostatných členov BRICS. Samozrejme stratégovia BRICS-u s takýmto scenárom rátajú preto jednak pripravujú svoju alternatívnu rezervnú menu, ktorá bude skôr pri živote ako to Amero a jednak vytesňujú USD zo vzájomných obchodov nielen v rámci BRICS ale aj z obchodných stykov s inými krajinami napr. chystaný menový swap v Londýne a v Paríži, obchod Číny a Austrálie vo vlastných menách atď.

Čo sa týka energetických nosičov USA zďaleka nie je samostatná krajina, ropu dováža zväčša spoza hraníc (napr. z Kanady) a zo zámoria (Venezuela a Saudská Arábia), lebo väčšinu vlastných zásob buď vyťažil alebo je neekonomická pri týchto cenách ťažiť sa neoplatí.
Ďalšia vec je zásoba uhlia, tá zásoba uhlia čo by malo vydržať asi 200 rokov je prakticky len lignit (najnižšia kvalita uhlia).
Ostatné suroviny, škoda rozoberať, pretože väčšinu dováža hlavne Co a vzácne zeminy.
Výrobná kapacita, tie spolu s call centrami sa vysťahovali do Indie, Číny, Bangladéšu, Vietnamu a do ostatných krajín Pacifiku.

Takže kde je tá ekonomická nezávislosť a ekonomická sila na čo sa odvolávate?

A sú to ďalšie fakty ktoré potvrdzujú to že USA sa mení na krajinu 3. sveta, ale kvôli obmedzeniu dĺžku príspevkov to neuvádzam.

PS: USD je akceptované len z 3 dôvodov:
-predajnosť politikov a ostatných papalášov z centrálnych bánk,
-vojenská moc USA, základne všade a podpora nedemokratického saudského režimu,
-neexistencia alternatívy.
Všetky 3 dôvody sa zanikajú:
-na papalášov sa varí voda;
-Čínsky a Ruský vojnový výskum pomaly ale isto neutralizuje (možno aj neutralizoval) technologickú a vojenskú prevahu USA, nehovoriac o tom že v Afganistane prakticky vládnu len v Kábule, lebo všade inde ich naháňajú pastieri kôz;
-vzniká alternatívna rezervná mena z dielne BRICS.

290286

21.5.2013 18:49

Tenhle clanek nema chybu

Satanist 75.?.?.?

a tak to vopravdu je! Jen tak pro zajimavost vcera sem byl v USA ve state Washington a kdyz uz sem tam byl sem si udelal nakup. Sem zjistil ze vobsah vobalu potravin zrovna tak jako v Canade ze zase zlehcil , zmensil a taky zdrazil! Dokonce podrazil i benzin a to me prozradil majitel Chevron gas station v Bellingham. V USA maj citizen diky eraru kterej to zduvodnil tim, ze z Canady do USA jezdej nakopovat benzin a naftu novou tax na pohonny hmoty! Nejzajimavejsi na tom je fakt, proc erar nepocita extra tax na pohonny hmoty jen lidem ktery plnej nadrze u auta s CND licence plate a za pomoci tyhle tax vokrada i americany..... Inu US $ jde pomalu a jiste srat a USA taky byly slova utechy toho majitele pumpy kterej toho podle jeho slov dost procestoval a si jeste pamatoval ze US $ nebyl ve svete hajzlpapir jako dnes. Ja se taky jeste pamatuju ze v 1991 sem v ceskym krateru kde jsem byl na navsteve mimo Pragl v restauraci dostal vobed a pivo asi za 1 US $ , - dnes na vokraji Praglu tolik stoji pivo .....

290084

21.5.2013 23:30

RE: Tenhle clanek nema chybu

čochtan 89.?.?.?

Reakce na 290084

Ten článek je hezkej a pravdivej, ale nám v Česku houbes platnej. Nebo jinak, neměl byste zbytečných tak něco kolem 100 mega kousků toho hajzl papíru? Adresu a číslo účtu pošlu obratem. Dolar je v hajzlu, ale u nás před 14 dny stál 18.70 Kč a dnes 20.30 Kč. A protože CZ koruna je svázaná s Euro, tak to spíše vypadá, že ne dolar, ale Euro jde do hajzlu.

290090

21.5.2013 20:06

Dolar

Libcin 93.?.?.?

Možná je to právě Saudská Arábie, která může ihned potopit petro dolar, kdyby chtěla. Ale proč by to teď dělala, když ještě chvíli může "mačkat genitálie" Spojeným státům.

290085

21.5.2013 23:42

RE: Dolar

Sataniist 75.?.?.?

Reakce na 290085

Saudi sou zavisli na rope ktery i tam rapidne ubejva a proto se tam uz tezi vo moc draz uz i v mori. Skoro vsechno spotrebni zbozi a potraviny se tam dovazi a nejvic z USA a mozna by vas melo zajimat proc. Vono diky prirodnimu bohatstvi arab po dekady lenivel az uplne zlenivel a ti kdo v Saudsky Arabii pracovali to muzou potvrdit. Ne nadarmo vo tamedsich arabech rikaj, ze sou tak liny ze az jednou natahnou rafky a zakopou je lenosti nebudou ani hnit.

290091

21.5.2013 21:26

Pohledy z Ruska

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Na niže uvedených stránkách je několik témat k tomuto z Ruských zdrojů..
http://czech.ruvr.ru/2013_05_13/V-Rusku-mohou-zaka...

290087

21.5.2013 23:06

Výborná analýza dnešní situace

Croix 178.?.?.?

Za článek díky je to výborná analýza dnešní situace, poměr mezi stručností a úplností k danému tématu je takříkajíc dokonalý. Věci naštěstí fungují i pod svým povrchem a nic není zcela tak jednoznačné, jak se na povrchu jeví, i když další vývoj bude těžký. V tom ohledu mě hodně oslovil text naleznutelný na netu Alexandr Dugin: Velká válka kontinentů. Sám jsem zvědav, čeho se dožijeme...

290089

21.5.2013 23:45

Ten "hajzlpapír" má velikou kupní sílu!

jjj 213.?.?.?

Asi před 8 týdny byl v Der Spiegel celosvětový rozpis osevních ploch, který vlastní cizinci: třeba na Ukrajině už patří VĚTŠINA orné půdy Američanům.

A Rusko zavádí speciální zákony, aby státy EU a USA nemohly skupovat za svůj "hajzlpapír" reálné hodnoty na území Ruska. Nejvyšší čas, řekl bych!

290092

22.5.2013 0:06

RE: Ten

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 290092

Logika věci je to že berou, statky ale, tady je, ale že těm mocným se to nelíbí a jako dělají výchovu ,dějiny, a jak se mají třeba (strhat) sportovci chovat, třeba i ostatní jakkoliv cvičení, a kdokoliv, tak jim dají na chvilku pocit že něco mohou. Respektive PAN, a to není omyl, Putin nechá svět bláhovat, nebo namyšlení dostanou co jim patří.

290094

23.5.2013 22:09

RE: Ten

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 290094

Toto je nesporně smysluplná myšlenka k zamyšlení, jak vyplývá již díky smyslné z logiky věci u editora, ale i jinak lze proti ní jen souhlasit. [vyplazený jazyk]

290132

24.5.2013 0:20

RE: Ten

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 290132

[vyplazený jazyk] Tak já jsem zatím nepochopil jak jsem to pod °° myslel, ale diplomati by mi mohli závidět, možná že panstvo se podělí debilitou a s tím dojíždějící bude excelovat. [chechtot] [mrknutí jedním okem] [oči v sloup]

290134

21.5.2013 23:48

Číňani politiku FEDu i ECB pochopili briskně a zřídili si filiálku

r.m. 80.?.?.?

http://czech.ruvr.ru/2013_05_19/V-Bruselu-zabavili-nekolik-tun-cinskych-eur/
A také se vám zdá, že čeští vkladatelé do kyperských bank jakoby neexistovali? Proč mlčí,když: Evropská centrální banka uvádí, že české firmy a čeští občané mají na Kypru uloženo do 100 milionů eur, velcí hráči se dušují, že je tamní krize netrápí.
Naši boháči nejsou másla a hned tak nepláčou. Však si ze spoluovčanů vydřou další papírky pro mezinárodní kasíno toaletních papírů ))))

290093

22.5.2013 20:28

Americký zelený hajzlpapír - moc hezké přirovnání

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Jenomže trochu s hořkou příchutí!
Patříme do sféry vlivu amerických šmejdů a případný kolaps USD na nás jako EU, bude mít veliký vliv.
Nepředpokládám, že se podaří americkým šmejdům rozpoutat další světovou válku, která by mohla být pro civilizaci jako ta úplně poslední a po ní bychom mohli začít v druhohorách!
Spíše je na pořadu dne kyperský scénář, který se ale neobejde bez masivních sociálních a politických otřesů!
Také uvolnění nových technologií povede ke změnám, až světového paradigmatu. Bohatá je světová komunita dostatek, aby se mohlo lidstvo pozvednout, jak hmotně, tak především duchovně.
Pouze je otázkou, jak se elity rozhodnou. Buď nějaká forma konfrontace a potom nemohou mít jistotu, že nebudou také zasaženy sami, anebo spravedlivější rozdělení zdrojů.
Současná forma kapitalismu je na svém konci a bude se muset změnit.Jiné řešení není.

290123

Příspěvků: 26

21.05. 10:21 xxxx  clanok ma pravdu
21.05. 18:09 Oracle  RE: clanok ma pravdu
21.05. 12:18 Robert Nohejl  Kissinger to objasnil,jak to bude s dluhem USA v cinskych rukach.
21.05. 14:03 Emil Robot  RE: Kissinger to objasnil,jak to bude s dluhem USA v cinskych rukach.
21.05. 13:20 Adam.  Matthias Chang má nulové znalosti podstaty trhů
21.05. 14:02 Pali Bacsi  To je opravdu prispevek s velikym "P".
21.05. 15:07  Ach ano,žijeme ve zvláštní době - kdo si dovolí poukázat na židovské výboje a agresi,je hned antisemita,kdo dokáže popsa
21.05. 21:28 popolvar  RE: Ach ano,žijeme ve zvláštní době - kdo si dovolí poukázat na židovské výboje a agresi,je hned antisemita,kdo dokáže p
26.05. 06:43 Palpav  RE: Ach ano,žijeme ve zvláštní době - kdo si dovolí poukázat na židovské výboje a agresi,je hned antisemita,kdo dokáže p
21.05. 17:35 Kuro  Myslím, že to nebude
21.05. 20:20 Antiseptik  RE: Myslím, že to nebude
22.05. 13:46 PanPetr  RE: Myslím, že to nebude
25.05. 11:40 DavidM  RE: Myslím, že to nebude
26.05. 21:53 Oracle  RE: Myslím, že to nebude
21.05. 18:49 Satanist  Tenhle clanek nema chybu
21.05. 23:30 čochtan  RE: Tenhle clanek nema chybu
21.05. 20:06 Libcin  Dolar
21.05. 23:42 Sataniist  RE: Dolar
21.05. 21:26  Pohledy z Ruska
21.05. 23:06 Croix  Výborná analýza dnešní situace
21.05. 23:45 jjj  Ten "hajzlpapír" má velikou kupní sílu!
22.05. 00:06  RE: Ten
23.05. 22:09  RE: Ten
24.05. 00:20  RE: Ten
21.05. 23:48 r.m.  Číňani politiku FEDu i ECB pochopili briskně a zřídili si filiálku
22.05. 20:28  Americký zelený hajzlpapír - moc hezké přirovnání

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

21

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 30 čtenářů částkou 7 430 korun, což je 21 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Přestaňte se podílet na testování dětí, vzkazuje učitelka na gymnáziu svým kolegům08.05.21 22:03 Česká republika 2

Vrbětice 2014, po sérii explozí07.05.21 15:46 Česká republika 0

Arenberger07.05.21 13:25 Česká republika 1

Skutečná pandemie vypukne PO očkování06.05.21 16:56 Rakousko 4

Pozvánka na 9.květen05.05.21 23:13 Česká republika 3

Nemyslete si, že základním nezdaněným příjmem od Pirátů něco dostanete05.05.21 19:59 Česká republika 4

Lehmann skončil ve vedení Herthy Berlín kvůli rasistickému vzkazu05.05.21 17:30 Německo 0

Francúzski odborníci bijú na poplach: Je potrebné zastaviť všetky očkovania proti korone!05.05.21 17:20 Francie 1

Další dobrá zpráva: CIA pro diversitu04.05.21 10:41 USA 1

Podvodné okrádání lidí televizí Barandov falešným teleshoppingem04.05.21 00:17 Česká republika 1

Prof. Žaloudík: Covidový bizár pokračuje. Není důležité jaká opatření se dělají, o medicínu tu nejde29.04.21 12:57 Česká republika 3

Zajímavá diplomová práce: Aktéři selhání integrovaného záchranného systému: muniční sklad ve Vrběticích27.04.21 23:03 Česká republika 0

Ruské společnosti se bojí dodávat ropu do Běloruska kvůli sankcím USA27.04.21 21:59 Rusko 1

Aliance národních sil nabízí záruku za tři obviněné bojující za Donbas26.04.21 23:02 Česká republika 1

Lubomír Volný 20.4. ve sněmovně k Vrběticím26.04.21 17:13 Česká republika 2

Největší smrtnost má vakcína od Pfizeru24.04.21 10:02 Neurčeno 15

Lidé už pochopili, že si z nich vláda dělá srandu a na náhubky kašlou23.04.21 19:40 Česká republika 6

České karikatury politiků vyhostí další 60 pracovníků ruské ambasády22.04.21 17:53 Česká republika 5

My z vás tu chuť bojovat proti banderovcům a ukronacistům vytlučeme22.04.21 15:04 Česká republika 1

Ruská FSB zveřejnila video z tajného rozhovoru agentů CIA připravujících puč v Bělorusku21.04.21 20:39 Rusko 3

Měnové kurzy

USD
21,09 Kč
Euro
25,63 Kč
Libra
29,56 Kč
Kanadský dolar
17,39 Kč
Australský dolar
16,54 Kč
Švýcarský frank
23,40 Kč
100 japonských jenů
19,37 Kč
Čínský juan
3,28 Kč
Polský zloty
5,63 Kč
100 maď. forintů
7,15 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,60 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 642,94 Kč
1 unce stříbra
583,52 Kč
Bitcoin
1 253 503,08 Kč

Poslední aktualizace: 10.5.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 4 877